Edgar Valteri 90. sünniaastapäeval saabusid ERMi kratid ja puuslikud
Eesti Rahva Muuseumi kahel uuel näitusel kohtab vaataja Edgar Valteri käega vanadele kapiustele maalitud kratte ning näeb fotokangal rippuvaid, kahe ja poole meetri kõrgusi puuslikke.
Elektriteatri eksperiment paneb tummfilmile tausta mängima uusveidrust viljeleva Leedu bändi
Täna kell 19 näitab Elektriteater tummfilmi «Inimesed pühapäeval». Filmile mängib taustaks Leedu bänd Sheep Got Waxed.
Fotod: varastatud kraam ootab õigeid omanikke
Politsei pidas hiljuti Tartus kinni varavastastes kuritegudes kahtlustatava mehe, kelle autost leiti hulgaliselt varastatud esemeid. Kui suurem osa mehe autost avastatud asjadest olid politseile tuttavad ning nende õiged omanikudki uurijatele teada, leidus kinnipeetud mehe autos aga ka selliseid ...
Palamusel peetakse laupäeval väljanäitust ja laata
Laupäeval, 21. septembril peetakse Palamusel taas suurt Paunvere väljanäitust ja laata. Väljanäitus toimub kahekümne teist korda ning tuhandetel eestimaalastel on kujunenud juba tavaks panna suvele punkt just laadaaegsel Palamusel – uudistades, mida suupärast, kasulikku või lihtsalt ilusat on pak...
Kindlustus ei kata rüüstajate purustustööd endises vähikliinikus
Vallikraavi 10 asub endise onkoloogiakliiniku maja, kuhu Ergo Mõttus Sõbra Kinnisvarast tahab ehitada külaliskorterid. Objektil töötav ehitaja Alvar Leius postitas Facebooki, et septembri jooksul on majja mitu korda sisse murtud ja seal lõhkumas käidud.
Tundidepikkune pesu ja uued piduriklotsid – mudase rattamaratoni järelmõjud annavad tunda
Möödunud nädala lõpus aset leidnud mudane 22. Tartu rattamaraton jääb osalistele meelde veel pikaks ajaks. Sellist muda, külma, vihma ja raskeid katsumusi ei mäletanud ükski varasemast maratonist osa võtnud rattur. Pea nädal aega hiljem on jalgratastele hooldust pakkuvates poodides endiselt pikad...
Isidor Levini 100. sünniaastapäevaks on jõudnud ta hauale kaunis tähis
Täna on rahvusvaheliselt tunnustatud folkloristi, teoloogi, eestluse suure toetaja Isidor Levini sajas surma-aastapäev ning tema kalmu ehib raamatukujuline hauaplaat, mis paigutati just sel nädalal oma kohale Raadi kalmistul.
Alam-Pedja looduskaitsealal jäi kadunuks eakas naisterahvas
Viimastel päevadel on politsei viinud läbi mastaapsed otsingud patrullide, teenistuskoerte, lennuki, drooni ja vabatahtlike otsijate kaasabil leidmaks prouat, keda viimati nähti Tartumaal Alam-Pedja looduskaitsealal.
Öösel põlesid viljakuivati ja elumaja
Lõuna päästekeskus annab teada kahest läinud ööl juhtunud tulekahjust.
Naised langesid koduvägivalla ohvriks
Politsei annab teada kolmest juhtumist, kus naisterahvad sattusid meeste vägivallatsemise sihtmärgiks.
Elva spordihoones peeti sarikapidu
Neljapäeval peeti Elva spordihoone sarikapidu ning katuselt toodi ära pärg, mis tähistab ehitustööde jõudmist järku, kus hoone on saavutanud oma kõrguse.
Monica Rand: kaasav eelarve – kellele ja milleks?
Aprillis esitasid tartlased kaasava eelarve rahastusele võistlema 78 ideed ja juunikuu lõpus selgusid arutelude käigus need 25, mis nüüd peagi jõuavad rahvahääletusele.
Teadustöötajad nõuavad suuremat palka
Eile keskpäeval kogunes ligi sada teadustöötajat, tudengit ja teisi teaduse eest seisvaid inimesi haridus- ja teadusministeeriumi ette, et nõuda riigilt selles valdkonnas lubatud suuremat rahastamist.
Kristo Enn Vaga: seksisotsialism – kõigile vähe ja halvasti
Tartu Postimees avaldas EKRE noore poliitiku Kenno Põltsami arvamusloo (TPM, 10.9), milles ta mõistis hukka rasestumisvastaste vahendite kasutamise. Sellist arvamust oli muret tekitav lugeda mitmel põhjusel.
Maanteeamet kutsub puude rüüstajaid korrale
Tartu–Viljandi tee ääres Väike-Rakkes olid möödujad ja kohalik rahvas pikalt tunnistajaks sellele, mis juhtub teeäärsete puudega, kui hooldusniidukiga nende võrasid ja teemaa poole küünitavaid põõsaid robustselt tagasi lõigata.
ERMi osalussaalis saab näha talumeeste insenerimõttest sündinud lukusüsteeme
Järgmisel kolmapäeval avatakse Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis ajalooliste kodalukkude teemaline näitus.
Rattaringluses saabus argipäev
Nädala jooksul pärast Tartu rattaringluse kolmekuuseks saamist ja ühtlasi tasuta sõiduõiguse lõppemist ostis Tartu rattaringluse aastapileti 551, nädalapileti 62 ja päevapileti 212 inimest. Aktiivseid sõiduõigusega kasutajaid jäi ülelinnalisele rendirattasüsteemile 6620, kellest suurem osa on sõi...
Baltikumi suurima ärifestivali käivitaja Andres Kuusik: sTARTUp Day idee sündis saunalaval
Tartu Teerajajate alleele jäädvustasid eelmisel nädalal jäljed Vanemuise teater, keda esindas Kristiina Alliksaar, kooli- ja koorijuht Undel Kokk ning sTARTUp Day looja Andres Kuusik. Kui kahe esimese kohta teadsid inimesed kohe, mille ja kellega tegu, siis Andres Kuusiku puhul jäi kõrvu korduval...
Külli Leppik Edgar Valterist: ta oli väga hea inimene
Edgar Valterit tunnevad tema piltide ja raamatute järgi paljud inimesed. Teda päriselt tundnud on siiski vähesed. Üks neist on Külli Leppik, Edgar Valteri kasutütar ja pärandi hoidja. Külli Leppik on ka Eesti Rahva Muuseumis täna avaneva kahe näituse «Pöörismäe puuslike võim ja vägi» ning «Edgar ...
Jaan Tooming toob vaatajate ette Kaupo ja Lembitu kohtumise
Lavastaja, näitleja ja kirjanik Jaan Tooming (73) tähistab oma lavastajategevuse 50. aastapäeva sellega, et toob Eesti Rahva Muuseumi ja Toomteatri koostöös ERMi teatrisaalis vaatajate ette «Kaupo ja Lembitu». Esietendus on täna õhtul.
Fotod: sissemurdjad peksid endise onkoloogiakliiniku sassi
Vallikraavi 10 asub endine onkoloogiakliinik, kuhu Sõbra Kinnisvara tahab ehitada külaliskorterid. Majas töötav ehitaja Alvar Leius postitas Facebooki, et septembri jooksul on mitu korda majja sisse murtud ning seal lõhkumas käidud.
Täna toimub Tartus ülelinnaline esmakursuslaste ristimine
Täna õhtul toimub Toomemäel rebaste ristimine ehk rebasteerimine, kuhu on oodatud kõik Tartu kõrgkoolide esmakursuslased, kellest saavad ristimise käigus täisväärtuslikud tudengid.
Fotod: kurvist välja sõitnud Volkswageni teekonna lõpetas teine hekk
Kui üks Tartu - Jõgeva maantee lähedal Maramaal elav kodanik täna hommikul aknast välja vaatas, avastas ta ehmatusega, et tema koduaias seisab sõiduauto.
Nooruk virutas mehele tooliga
Kolmapäeva hommikul teatati politseiele, et Tartumaal Kastre vallas Kaagvere külas lõi 15-aastane noormees tooliga 41-aastast meest.
Seeniormehed kuulsid ministrilt toetavaid sõnu
Kodukotuse seeniormeeste klubi kutsus eile oma üldkoosolekule kultuuriminister Tõnis Lukase, et uurida tema arvamust Staadioni 48 maja tulevikust ning meeste edasisest tegevusest kas seal või kuskil mujal.
Risto Mets: särtsurattad muutsid linnapilti, kuid rattakultuur peab järele tulema
Harvad pole olukorrad, kus jalakäijal on ülekäigurajal targem elektriratta eest ära hüpata või kõnnitee kõrvalt rohuplatsilt ruumi juurde haugata.
Ameeriklane ja tartlane mängivad üheskoos bluusi
Ameerika Ühendriikidest New Jerseyst pärit bluusimees James Dalton on laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja, kes on leidnud endale kuulajaid nii väikestes klubides kui ka suurtel festivalilavadel. Täna esineb ta Sügisjazzi läkitatuna Genialistide klubis koos tartlasest kitarristi Andres Ro...
Artur Kuusi karikatuur: loomad rattaringluses.
Jüri Laurson: ülim aeg mõelda energia­julgeolekule
Eestis on elektri kasutuselevõtust möödunud juba rohkem kui viis inimpõlve. Erilist tähelepanu on pööratud energiajulgeoleku kindlustamiseks kohalikul kütusel põlevkivil töötavate elektrijaamade ehitamisele. 1971. aastal lõpetati 1600 MW võimsusega Balti soojuselektrijaama väljaehitamine, neli aa...
Uus silmarõõm läks kalliks maksma
Vastu sügist on ülikoolilinnas valminud üks ja valmimas veel üks uus haljasala. Peale nende on linna haljastuses tulemas teisigi muutusi, märksõnad on keskkonnasäästlikkus, liigirikkus ja vähem lärmi. Muutuste tuultes on aga tähtsas kohas, Tartu tammikus, tarvilik ja juba mitu aastat tagasi kavan...
Tartu turul müüdud mõrud mustikad vastasid nõuetele
Mustikad, pohlad ja jõhvikad on kodumaised metsasaadused ning võiks arvata, et turult ostetud kohalikke marju on ohutu süüa isegi pesemata. Tartlase Mäidu Roosipuu juhtum paneb selles kahtlema.
Teadusfestival keskendub katsetele
Tänavuse Teadlaste Öö üritused on peamiselt koondunud järgmisele nädalale, ent Tartus saab festival alguse juba täna õhtul, kui Krempli kohvikus arutletakse ülekaalu geneetika teemadel.
Milline idee muudab Tartut?
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonnale laekus tänavu kaasava eelarve 25 ettepanekut, mis lähevad rahvahääletusele.
Linnavolinik Andrus Punt selgitab, miks ta soovitas EKRE liikmetel end põlema panna
Eile jõudis ajakirjandusse sõnum, kuidas linnavolinik Andrus Punt Tartus Genialistide klubis ütles suuremas seltskonnas juteldes välja lause «Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna».
Tartu tähistab autovaba päeva peoga raeplatsil
Eeloleval pühapäeval, 22. septembril oodatakse tartlasi autovaba päeva tähistama.
Priit Pullerits: kliimapagulus pöördub 180 kraadi
Luuletaja Indrek Hirv, elupõline tartlane, on juba kakskümmend aastat talve saabudes Eestist ära sõitnud. Ikka ja jälle Hispaaniasse Andaluusia lõunatippu, Gibraltarist 70 kilomeetrit Marbella poole. Seal on talviti ilus ja soe. Algul sõitis paariks nädalaks, viimastel aegadel on sõitnud kolmeks-...
Tartu luureohvitser kirjutas Afganistani-kogemusest raamatu
Kaitseliidu Tartu maleva väljaõppe- ja operatiivsektsiooni ülem Taavi Liias oli ise ka üllatunud, kui võitis sel aastal kirjanike liidu romaanivõistlusel romaaniga «Talibani pojad» (esialgne pealkiri «Taliib») kolmanda koha. Romaani sisu avaneb kahe peategelase silme läbi – üks neist on Eesti kai...
Sadamaraudtee kaobki linnast ja pikk teekoridor jääb ootele
Eesti Raudtee AS ning raudtee ehituse, remondi ja hooldusega tegelev OÜ Polarwerk alustasid esmaspäeval Tartus Turu ja Teguri tänava vahel, vanametalli kokku ostva ASi Kuusakoski kõrge plangu taga sadamaraudtee ülesvõtmist. Tööle pannakse punkt oktoobri lõpuks ning pole teada, kui kaua enam kui k...
Tartu pianist ja Leedu viiuldaja kohtusid taas
Tartu ülikooli aulas tulevad neljapäeval kuulajate ette leedu viiuldaja Rasa Vosyliūtė ja tartlasest pianist Tanel Joamets, et esitada kolm romantilist viiulisonaati.
Arena suurhalli projekt astus sammu edasi
Nelja aasta eest võitis Tartu kaasava eelarve hääletuse Arena suurhalli eskiis. Nüüd on projekt sealmaal, et linnavalitsuse Tartu arengukava ja eelarvestrateegia eilsel koosolekul kinnitati, et Arena hall lisatakse arengukavasse, kui volikogu selle heaks kiidab.
Asendusõpetaja annab pedagoogile võimaluse hinge tõmmata
Tabivere põhikooli eesti keele õpetaja läks möödunud sügisel lapsehoolduspuhkusele ning kiiresti oli tarvis leida asendaja. Kaheks nädalaks läks Tartust ligi 20 kilomeetri kaugusele 6.–9. klassi õpilaste ette Liina Maurer, kes õpib Tartu ülikoolis hoopis prantsuse keelt ja kirjandust.
Eesti loodusvaatleja ja hobifotograafi pildid jõudsid taas maailma kaunimate loodusfotode sekka
Maailma meteorloogiaorganisatsioon (WMO) korraldab taas üleilmset fotokonkurssi, kuhu jõudsid ka Eesti loodusvaatleja ja hobisnoptiku ja -fotograafi Kairo Kiitsaku kaks pilti.
Spetsialistidel pead koos: kuidas kaitsta lapsi meditsiinilise kiirguse eest
Radioloogiliste uuringute vajalikkuses ei kahtle tänapäeval keegi. Need on tarvilikud patsiendile, kelle haigus nõuab kiiret ja ülimalt täpset diagnoosi, et arst võiks teha õige raviotsuse ning päästa inimese elu.Radioloogilised uuringud tulevad appi siis, kui muudest kliinilistest vahenditest ja...
Valge maja kolme korrust teeb hubasemaks värviline tekkekunst
Artur Tuur Kuus rassis mitu nädalat valges majas, mis asub musta pangamaja kõrval suure Vanemuise lähedal, et seada väljapanekuks värvilised, enamasti väga värvilised teosed. Mõni päev tagasi andis ta kõikidele teada, et tööd on lõpuks ometi üleval, signeeritud ja sildistatud.
Ohhoo! Tartusse sõitjaid tervitavad lustakad hüüded
Augusti keskel leidis Valga-Tartu maantee ääres Kirepi küla lähedal endale koha teaduskeskuse Ahhaa hiigelsuur pink.
Peksa saanud mees viidi haiglasse
Esmaspäeva õhtul löödi Jõgeval Suurel tänaval 28-aastast meest, kelle meedikud haiglasse tervisekontrolli viisid.
Täna selgub, kas Euroopa kultuuripealinnaks aastal 2024 saab Tartu või Narva
Eile kell 9 tuli Tartu raeplatsile kultuuripealinnade rahvusvaheline eksperdikomisjon, et alustada tutvumist Tartuga. Esmaspäeval oli sama komisjon Narvas.
Video: eriti kiire! Ülekäiguraja juures gaasi lisanud juht seadis ohtu nii kooli suunduvad õpilased kui vastu sõitvad autod
Lugeja saatis toimetusse reede hommikul Ülenurme gümnaasiumi juures autokaameraga salvestatud video, milles on näha, kuidas üks autojuht otsustas ülekäiguraja juures gaasi lisada, et just liikuma hakanud masinatest mööda uhada. Ohtliku manöövri tõttu pidi üks vastu sõitnud autojuht kokkupõrke väl...
Piibe maanteel valmib kolme kuu pärast ringristmik
Kolmapäeval algasid Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel Jõgeva-Mustvee ristmikul ehitustööd. Tavaline ristmik muudetakse ringristmikuks veel sel aastal.
Joobes vanahärra sõitis ringi, sileraudne püss autos
Ööl vastu neljapäeva peatasid politseinikud Jõgeva vallas Torma alevikus kontrolliks sõiduauto Opel Zafira. Selle juhi kontrollimisel avastati, et masina roolis olnud 79-aastane mees oli alkoholi tarvitamise tunnustega, lisaks leiti tema sõidukist sileraudne püss, padruneid ja hülsse.
Urmas Klaas: tiitel on käes – mis edasi?
Tartule võidu toonud kultuuripealinna programmi pealkiri «Ellujäämise kunstid» on tekitanud küsimuse, miks räägib hästi toimiv linn ellujäämisest. Programmis on peale kultuuri hulk olulisi märksõnu: elukeskkond, nähtavus, ligipääsetavus, vaimne tervis. Need on tähtsad terves Euroopas.
Kiirreageerijad surusid süüta mehe oma kodus vastu seina
Mida arvab kass Ants sellest hiljutisest hilisest õhtutunnist, kui relvil kiirreageerijad tema pahaaimamatu peremehe esikus vastu seina ustele kleebitud liblikate vahele surusid, ei saa me kunagi teada. Kuid selge on see, et kahest lasust vestnud valeväljakutse teinud naabri suhtes on politsei al...
Fotod: rahvusvahelise sõjafilmi võteteks rajati Tartumaale tõetruud kaevikud
Elva lähedal Tamsa külas toimuvad neil päevil Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi «Erna on sõjas» võtted, mille tarvis kaevati kuplilisele maastikule Esimese maailmasõja aegse Saksa kaevikute koopia.
Indrek Hirv: mõte parkimismajast vallikraavi asupaigas ajab kurjaks
Maailmas üldiselt parkimismaju enam südalinna ei tehta, hoolitakse rohkem inimeste tervisest kui mugavusest. Hoitakse umbes kilomeetrise raadiusega ring päris autovaba, jalgsi käimiseks, ning neljakilomeetrise raadiusega ring vaba suuremast liiklusest – see on siis rohkem rataste, taksode ja tram...
Vald pakub vanal sõjalennuväljal kohta erakoolile ja -lasteaiale
Tartu külje all Tila külas, täpsemalt Eesti Rahva Muuseumi (ERM) taha jääval alal käib tõeline kinnisvaraehituse buum: valmis on pea pooled Nõlvakaare tänava ridaelamutest, peatselt valmivad esimesed kortermajad Raadiraja tänaval ning järgmisel kevadel algab Erminurme teel korterelamute ehitus.
Anne kanali veepargis käis mitu tuhat huvilist
Juunis Anne kanalil tööle hakanud O2 veepark lõpetas esimese hooaja augusti lõpus. Nüüdseks on pargipidajad atraktsioonid veest kokku korjanud ning uue suveni hoiule pannud.
Kaarsillal saab tutvuda Tartu kaasava eelarve ideedega
Tänavuse Tartu kaasava eelarve tänavuste ideedega saab alates sellest nädalast tutvuda Kaarsilla näitusel, kus on väljas 25 ettepanekut, mille hulgast saavad tartlased valida endale meelepärased 3.-9. oktoobril toimuval rahvahääletusel.
Alexela juht: Tartu gaasitankla riket uurib kolmkümmend spetsialisti
Gaasibusside tankimiseks rajatud Alexela suur CNG-tankla on jälle töökorras, kuid kompressorite topeltrikke põhjus ei ole selge. Seda uurib umbes 30 Eestisse sõitnud spetsialisti, ütles Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.
Annelinna gümnaasiumis käivad ehitustööd linna võetud laenu toel
Tartu linn on võtnud ette haridusasutuste taristu igakülgse uuendamise. Augusti lõpus valmisid põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone ning möödunud aastal Raatuse kool, järjekorras on veel mitu kehvas seisus kooli ja lasteaeda.
Vaataja seatakse rakkesse kõrvadest jalataldadeni
Tartu idufirma kaasas seitsmekohalise investeeringu
Tartus poolteist aastat tagasi tegutsemist alustanud idufirmat Fractory toetasid investorid seitsmekohalise summaga. See oli juba teine suurtoetus, mille ettevõte tegutsemisaja jooksul sai.
Menetlus peab näitama, kas vanglas surnud noorel mehel lasti järgida raviplaani
Laupäeval Tartu vanglas surnud 26-aastase mehe surma täpsete asjaolude uurimiseks algatati kriminaalmenetlus.
Pimeda ilmasamba uuendamine luhtus kolm korda järjest
Et Emajõe veetase on tublisti alanenud, on silmaga näha, aga Tartu südalinnas jõe kaldal kõrguv veemõõdusammas sellest märku ei anna. Pole teada, millal eelmisel aastal rivist välja läinud sammas uueneb ja tööle hakkab.
Täna algavad Tammelinna päevad
Täna algavad järjekorras juba 16. Tammelinna päevad. Linlasi oodatakse osa saama eriilmelistest üritustest Tammelinnas, olgu selleks siis jalutuskäik Tammelinna ajaloolistel radadel, kinoõhtu Tamme koolis või suur perepäev Tamme staadionil.
Algas registreerimine Tartu ettevõtlusnädala üritustele
Tänasest algas registreerimine 7.–12. oktoobrini toimuva Tartu ettevõtlusnädala arvukatele avalikele üritustele. Tartu ettevõtlusnädala tänavune moto on «Samm sinu unistusteni».
Tartu meenutab 1944. aasta suurpõgenemist mälestusteenistusega Jaani kirikus
Neljapäeval, 19. septembril kell 18 meenutatakse Tartu Jaani kirikus oikumeenilise mälestusjumalateenistusega 1944. aasta suurpõgenemisel Eestist ja Tartust lahkunuid.
Tudengipäevade sügisfestival algab tänase pannkoogihommikuga
Täna algab pannkoogihommikuga traditsiooniline Tartu tudengipäevade sügisfestival. Raekoja platsil tartlasi tervitav pannkoogihommik on sissejuhatuseks terve nädal kestvale festivalile, mille kavast leiab sadakond üritust.
Galerii: Aukodanikud istutasid Tartu tammikusse uusi puid
Täna kell 13 istutasid 2018. ja 2019. aastal valitud Tartu linna aukodanikud Tartu tammikusse uued puud. Kuus uut aukodanikku, kes labida mulda lõid, olid Tiina Talvik, Rutt Hinrikus, Joel Luhamets, Leida Kikka, Heldur Viires ja Ago Kõrgvee.
Mehed vägivallatsesid Jõgeval ja Tartus
Lõuna prefektuur annab teada kahest nädalavahetusel aset leidnud vägivallajuhtumist.
Aardla tänava ülesõit on laupäeval suletud
Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistus annab teada, et Aardla tänava raudteeülesõidukoht (Petseri-suunaline) on asfaldipaneku tõttu laupäeval, 21. septembril kell 8–18 liiklusele suletud. Ümbersõit on Raudtee-Kabeli-Võru tänava kaudu.
Mida sõid inimesed üheksa sajandit tagasi ja mida 90 aastat tagasi?
Eesti rahva muuseum kutsub septembris kolmele toiduteemalisele päevale, kus tuuakse välja põnevaid seoseid ajaloo ja söömistavadega seotult.
Võhmanõmme elanik leidis, et plastmööbli ja autoistmete koht on lõkkes
Laupäeva pärastlõunal kella poole nelja ajal avastasid päästjad kodukülastuste ringkäigul Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas lõkke, kus majaomanik põletas majapidamise koristamisel kokku kuhjatud plastmööblit, autoistmeid ja muud pürgi.
Autojuhtidele on kolmapäevast pühapäevani Tartu ühistransport tasuta
Tartu tähistab sel nädalal Euroopa liikuvusnädalat ja kutsub kõiki tartlasi rohkem jalgsi ja rattaga liikuma. 16.-20. septembril saab ühineda Endomondo jalgsikäimise kampaaniaga, 18.- 22. septembril saavad autojuhid Tartu linna ühistranspordis tasuta sõita, 20. septembril toimub eakate orienteeru...
Tõnis Arjus õhksoojuspumpade seadustamise okkalisest teest
Hoolimata e-riigi eduloost on süsteemides sellegipoolest konarusi, mille tuvastamisel on oluline roll muu hulgas kodanikel.
Parim sibulapirukas selgus fotofiniši abil
Ära nüüd kuni laupäevani enam söö, kõlas MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe lihtne soovitus kolmapäeval, kui täpsustasime viimaseid Sibulatee puhvetite päeval parima sibulapiruka valimisega seotud asjaolusid. Nimelt oli mul Tartu Postimehe esindajana au osaleda viieliikmelise žürii töös, mis ...
Tugev tuul murrab puid ja lükkas ümber bussipaviljoni
Täna Tartu rattamaratonil startinuile elamusi pakkunud ilm pakkus tõestusi looduse jõust mujalgi - Põlva lähistel lennutas tuul kraavi bussipaviljoni.
Linnakirjanik Vahur Afanasjev: naine teatud vanuses on noortest võluvam
Tähtverest õhkus mu lapsepõlves midagi läänelikku. Moodsamat kui viiekorruselised elumajad Ülejõel ja Annelinnas. Teisalt tekitas Tähtvere trotsi. Eliit, professorid, elupuud ja luuderohi. Ema talust, isa töölisasulast, mis siis, et mõlemad haritlased – Tähtvere villad ja aiad tundusid ligipääsma...
Ratturite enneolematu mudapidu Tartu rattamaratonil
Tuhat ratturit loobusid täna Tartu rattamaratonil starti minemast. Kas nad tegid õigesti või valesti, aga rada oli enneolematult mudane ka kõige kogenenumale maratonihundile.
Tähtverelased ei lase ilmal end häirida ning avavad täna ikka oma õunaõued
Tähtvere selts kutsub Tartus kallavast vihmast hoolimata täna kõiki professorite linnaosa kogukonnafestivalile õunaõuepäevale.
Janno Zõbin: homod Karlovast välja?
Kuidas siis teha nii, et igaüks saaks võimalikult valutult oma rida ajada ja ühe tõde tänaval teist ei heidutaks.
Riigikaitse asjatundja kipub kööki ja tahab pagariks
Mida siin ikka nii väga erilist on, kui inimene läheb uut ametit õppima oma 49. sünnipäeva eel. Et on näiteks aastaid töötanud riigikaitseorganisatsioonis, nuputanud, kuidas ka riigikaitsesse naisi kaasata, rääkinud loengusaalides elanikkonna ohutusest ja ellujäämisest, osalenud õppustel... Ja si...
Kas Tartu peab maaülikooli kingitud jõulupuu tõesti poole lühemaks saagima?
Maaülikooli metsateadlased pakkusid äsja kultuuripealinnaks valitud Tartule, et linna tänavune jõulukuusk võiks tulla kingitusena ülikoolile kuuluvast Järvselja õppe- ja katsemetskonnast, kuid linna teeb ettevaatlikuks, et uhke puu on liiga kõrge.
Jaak Allik kohtualuse Kajar Lemberi raamatu esitlusel: struktuurides on kallutatud jõud
Magusast suitsupõrsalõhnast läbi imbunud Tartu klubis Illusioon tähistas kohtualune ekspoliitik ja ettevõtja Kajar Lember eile oma lähenevat sünnipäeva ning esitles ja jagas pokaalide kõlina saatel külalistele trükisooja raamatut «Jälitatav», milles pühendus «Hea sõber! Elu ei ole tihti nii must-...
Tartu küsib busside tankimise eriolukorra kohta selgitusi
Alexela suure suure surugaasi- ehk CNG-tankla rikke tõttu tekkinud eriolukorra kohta küsib Tartu linn selgitusi – bussid  sõidavad, kuid juhid peavad hoolikalt näite jälgima, et kütus liinil otsa ei saaks.
Päikesepargis algas looduse inventuur ja kestab vaidlus rehvimägede üle
Raadi vanal sõjalennuväljal enam kui sajal hektaril pidi esialgse kava järgi järgmisel aastal valmima Estiko päikesepark, mille maa hoonestusõiguse võitis ettevõte maa-ameti mullu sügisel korraldatud oksjonil. Tartu ja Luunja valla piirides oleval päikesepargi alal aga silmaga nähtavaid muutusi v...
Jõgevamaal sõitis mootorrattur koos kaassõitjaga kurvis teelt välja
Eile kesköö paiku sõitis 33-aastane mees mootorrattaga teelt välja. Nii juht kui 24-aastane mees, kes oli kaasliikleja, toimetati Tartu ülikooli kliinikumi.
Hando Tamm asus Saadjärve äärde kunsti tagasi tooma
Lubja tänav sulgub mitmeks päevaks
Soojatorustiku ehitamiseks suletakse liiklusele 16 - 23 september Lubja tänav lõigus Puiestee tänavast Staadioni tänavani.
Rariteedid räägivad lugu Poola jäljest Eestis
Poola Vabariigi suursaatkond, Eesti Rahva Muuseum (ERM), rahvusarhiiv ja Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut korraldavad reedel ja laupäeval ajaloo- ja kultuurikonverentsi, mis on pühendatud Poola ja Eesti aastasadu kestnud sidemetele ning on oma väljenduse leidnud arhitektuuriobjektid...
Videod: Paduvihm uputas Tartu kesklinna
Täna päeval tuli Tartus hoogsalt vihma. Mitmel pool oli nähtavus suure ladistamise tõttu piiratud.
Tähtveres peeti rattamaratoni tillusõidud ja minimaratonid
Homme startiva 22. Tartu rattamaratoni eel peeti täna päikesesäras lastesõidud, mis tõi Tähtverre sportima sadu noori rattureid.
Tartus suletakse Lubja tänav
Tartus suletakse tuleval nädalal osaliselt Lubja tänav.
Tähtvere linnaosa kogub elevantidele õunu
Pühapäevasel Tähtvere linnaosa päeval ehk õunaõuepäeval leiab tegevust tervele perele. Tuleb õunakoogivõistlus, Tallinna loomaaia elevantidele õunte korjamine, aga ka õpitoad ja kontserdid.
Eesti ja Läti puiduettevõtjad otsisid ühistegevuse võimalusi
Sparki maja demokeskuses eile toimunud Eesti-Läti ettevõtlusfoorumi ettekanded keskendusid puidusektori võimalustele ja ülesannetele. Foorumi avasid Tartu linnapea Urmas Klaas, Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Läti kaubandus-tööstuskoja juhatuse liige Andrids Vanags, Läti suurs...
Rulapargi riietusruum põles
Eile kella kella 20 ajal põles Peipsiääre vallas Vara küla rulapargi soojustatud riietusruumi sein ja katusealune. Päästjad kustutasid põlengu.
Lahtise tule hooletu kohtlemine süütas Jõgevamaal turbapinnase
Eile kella poole 14 ajal käisid päästjad Siimusti alevikus kustutamas 25 ruutmeetrit turbapinnast. Tulekolded ulatusid kohati meetri sügavusele. Päästjad kustutasid põlengu ligi tunniga.
Galerii: Teerajajate alleele lisandusid uued pronksist jäljed
Tasku keskuse kõrvale Tartu Teerajajate alleele lisandusid uued jäljed. Au olla pronksi valatud nime ja jalajälgedega kõigi seal kõndijate silma all said seekord Vanemuise teater, mida esindas teatri juht Kristiina Alliksaar, kooli- ja koorijuht Undel Kokk ning Baltikumi suurima ärifestivali sTAR...
Andres Sepp: pärandi hoidmisest riigimetsas Tulimäe hiie paistel
Üraskikahjustused Tulimäe hiies on tõstatanud küsimuse, kas looduslikus pühapaigas on paslik raiuda või lasta üraskil oma tööd teha. Riigimetsa majandamise keskus (RMK) ja kohalik kogukond üheskoos otsustasid teha raiet metsa ja hiie säilimise kasuks.
Voronja galerii esitleb Sibulatee puhvetite päeval retseptikogumikku
Voronja galerii andis äsja välja retseptide kogumiku ja esitleb seda Sibulatee puhvetite päeval oma puhvetis Varnja vanas kalurimajas Kesk 27. «Voronja galerii retseptivihikusse» on koondatud kuue galeriisuve külaliste kiidetud toitude retseptid.
Siim Tuisk: EKRE tugevatest ja demokraatia nõrkadest külgedest
Kenno Põltsami kirjatükk kaitsevahendita seksi kohustuslikkusest (TPM, 10.9.2019) on läbi kukkunud väitluse mõttes, sest seal ei ole ühtegi argumenti, pole ühtegi tõestust, on vaid põhjendamata hoiak.