Pildid: Tartu linna sildid said Metallica kontserdi auks erikujunduse
Teisipäeva hommikust saati tervitavad Tartusse tulijaid nelja suurema sissesõidu tee ääres erikujundusega linnasildid, kus a-täht on sama kujundusega, nagu ansambli Metallica logo.
Kümme aastat Jaamamõisas seisnud romu meelitab joodikuid ja lapsi
Jaamamõisa Selveri juures asuva kortermaja parklasse jäi kümme aastat tagasi seisma sõiduauto Fiat Brava. Toona oli auto sõidukorras ja terve, kuid pärast kümmet aastat ühel kohal seismist enam omal jõul ei liigu.
Tehnikud ei usu, et Anne Veski esinemise katkestas pätt
Tartus Raekoja platsil juhtus Rally Estonial möödunud reede hilisõhtul intsident, mille tõttu kadus lavalt elektrivool ning Anne Veski ja nublu kontsert jäi ära. Ralli korraldajad on veendunud, et ürituse helitehnika rikkus tahtlikult kurikael. Mitmed helitehnikud on selle versiooni suhtes skepti...
Täisealine mees pakkus 12-aastasele poisile vägijooki
Kolmapäeva õhtul avastas politsei Tartus Lossi tänaval alkoholi tarvitanud 12-aastase poisi, kellele oli seal alkoholi pakkunud täisealine.
Riigikohtu külje alt tuli välja ammune ühishaud
Toomemäel asuvate riigikohtu hoonete rekonstrueerimise käigus paljastusid kanalisatsioonitrassi kaevates vanad inimluud. Korrapäraselt üksteise peale asetsevad skeletid annavad tunnistust kunagisest ühishauast.Koos abilistega Toomemäel toimetav osteoloog Martin Malve nentis, et kuigi leiukoht asu...
Ablas mõmmik lõhkus mesitaru, kuid jättis mee puutumata
Möödunud neljapäeval sõitis Jõgeva- ja Tartumaa piiril Mullaveres elav Rein Pullerits kodunt üheks päevaks ära. Seda, et 82-aastane leskmees linnas asju käib ajamas, tuleb aeg-ajalt ikka ette, kuid harvad on juhud, kus ta ööseks koju ei naase.
Rotaksi peremees: meil on nii hea värske liha, et isegi Tartust sõidetakse siia ostma
Tartust kümne kilomeetri kaugusel Vasula alevikus on laiemalt tuntuks saanud Rotaksi lihapood, kus seakasvataja ja poeomaniku Aare Kalsoni sõnul on alati lai valik sealiha, vorste ja sinke.
Galerii: Metallica lava kerkib, juhuslik mööduja enam ERMi taha ei pääse
Rokkbändi Metallica kontsert toob eeloleval neljapäeval Tartusse Eesti Rahva Muuseumi tagusele vanale lennuväljale kokku ligi 60 000 muusikasõpra. See on Emajõelinna kõigi aegade suurim kontsert.
Neli kesklinna baari alustavad topsiringlusega, et juurida välja plasttopsid
Tartu kesklinnas asuvad baarid Kivi, Barlova, Naiiv ja Möku hakkavad peagi jooke müüma panditopsides, et vähendada plastiku kasutamist.
Atlantise maja söögikohas pakub märjukest veiniautomaat
Mai viimasel päeval avas kunagise ööklubi Atlantis majas uksed söögikoht Green Room Cafe. Eriliseks teeb selle asjaolu, et lisaks saaliteenindajatele täidab seal pokaale veiniautomaat, mida klient saab ise kasutada. Green Room Cafe juhataja Maarja Paju andmeil on Eestis veel ainult üks samasugune...
Mullu suvel sportauto kallal jõhkrutsenud noortejõugu liikmed panid toime uue kuriteo
Sportauto BMW ärandamise ja lõhkumise eest ööl vastu 31. juulit 2018 esitas prokuratuur kahtlustuse neljale noormehele. Ühtegi ärandamises ja lõhkumises kahtlustatud noormeest ei olnud varem kriminaalkorras karistatud ja seetõttu nende vahi alla võtmist prokuratuur ei taotlenud.
Eksperiment paljastab: “kodumaine maasikas” voolab Pärnu, Tartu ja Tallinna turule otse Riiast
Maaleht vaatles kaks ööd järjest hulgimüügi sõlmpunktis Riia keskturul Eesti kaubikuid ning ajakirjanikud nägid oma silmaga, kuidas järgmisel hommikul Tartus ja Pärnus osa kaubast eestimaise nime all letile seati.
Galerii: Marju Lepajõe saadeti Jaani kirikust viimsele teele
Täna keskpäeval saadeti Tartu Jaani kirikust viimsele teele religiooniloolane, filoloog ja viljakas tõlkija Marju Lepajõe. 4. juulil oma kodus ootamatult surnud suurele humanitaarile oli viimast austust avaldama tulnud muljetavaldav hulk inimesi.
Metallica kontserdiala võtab tasapisi ilmet, ent tööd on veel palju
Metallica kontsert on juba neljapäeva õhtul, ent kolmapäeva pärastlõunal polnud laval ja selle ümbruses ettevalmistustööd veel kaugeltki lõpusirgel. Hoogsad ettevalmistused käisid ka glämpingu telkide juures.
Saapavabriku hoovi tuleb kogukonnaaed
Aparaaditehas alustab pühapäeval kogukonnaaia rajamist Samelini saapavabriku hoovi trükimuuseumi vastu. Aias saavad tasuta istutustünni kõik soovijad. Algatajate poolt on muld, kastmisvesi ja töövahendid. Pühapäeval paigaldatakse ühiselt esimesed istutustünnid ja arutatakse edasisi plaane.
Söögikohad vaatavad lähenevale Metallica-ööle erinevalt
Tartu raeplatsil löödi mehele pudeliga pähe
Teisipäeva õhtul sai politsei väljakutse Tartu Raekoja platsi juurde, kus toimus kaklus seltskonna meeste vahel, mille käigus löödi ühele mehele pudeliga vastu pead.
Pisike komsomolipileti tükk tõi ilmsiks hukkunud lenduri isiku
Mai lõpus tulid Tartu lähistelt, Lohkva külje alt Põvvatult kaevetöödel välja teise maailmasõja aegse punaarmee hävituslennuki Jak-9 tükid. Olulisemad keredetailid, sealhulgas ka üsna komplektse mootoriploki, võttis Jõgeva militaarmuuseumi pidaja Sergei Jerjomin oma kollektsiooni. Siiski polnud l...
Linn andis Metallica Tartusse toomiseks 50 000 eurot
Täna eraldas Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakond Metallica kontserdi korraldajale osaühingule Live Nation 50 000 eurot korralduskulude katmiseks.
Järelevalveta lõkkest süttis turbane metsaalune
Teisipäeval kell kaks teatati häirekeskusele maastikupõlengust Põltsamaa vallas Nõmavere külas. Põles 50 ruutmeetri ulatuses turbast pinnast.
Garaažiboksi kerkinud mikromaja ajab naabril harja turri
Emajõe-äärse sõudebaasi taga vaikses Lubja tänavas on saanud lahendamatuks tüliõunaks mikromaja, mis leheveergudelgi tutvustamist leidnud. Näiteks siis, kui maja rajanud endine Tartu linnaarhitekt Tiit Sild seal läinud sügisel kahe pildiga mininäituse korraldada lubas.
Sportauto lõhkunud noortejõuk liigub endiselt karistuseta ringi
Juuni keskel sai venelanna Olga Stebihhova tagasi oma auto, mis oli suurt remonti vajanuna kümme kuud Eestis olnud. Möödunud aasta 31. juulil oli sportauto BMW M3 Tartus Ropka tööstusrajoonis Fulldrive Service töökoja hoovis, mootor osaliselt lahti ühendatud ning võtmed ees, et autoremondilukksep...
Rebasekutsikat piinadest päästa soovinud kullerid: me ootasime, aga keegi ei tulnud appi
Eile püüdsid elektroonikapoe Euronics kullerid Kristo Koppel ja Sten Mening päästa Kasepää lähistel sõiduteel lebanud rebasekutsikat.
Vald võitis kohtuvaidluse, kuid kaotas tehase
Veidi enne jaanipäeva jõustus riigikohtu otsus, millega jäi kehtima Põltsamaa vallavalitsuse kehtestatud detailplaneering Mõhkülas asuvale Rehe maaüksusele. Planeeringu kehtestas haldusreformieelne Põltsamaa vald juba 2017. aastal ning selle järgi pidi 21 hektari suurusele maalapile kerkima rapsi...
Metallica korraldaja palub prügi õigesse kasti visata
Tartus Raadi lennuväljal toimuvale rokk­bändi Metallica kontserdile tuleb homme ligi 60 000 inimest. Kontserdi peapromotoori Eva Palmi sõnul jääb tahtest korraldada üritust keskkonnasäästlikult väheks, sest prügikogumiskaste aetakse liiga tihti segamini ning kastide sisu tagantjärele sortimine nõ...
Variku kooli ehitajal tähtaeg läheneb, tööd jätkub veel nii hoones kui ka õues
Koolimaja ümberehitaja, OÜ Nordlin Ehitus ja Tartu linnavalitsuse vahel sõlmitud lepingu järgi peavad ehitajad sellelt objektilt lahkuma järgmisel neljapäeval, 25. juulil, kuid vara on veel hõisata. «Ehitaja on graafikust maas,» ütles Tartu linnavalituse ehitusteenistuse juht Priit Metsjärv. «Ett...
Kodukotus kolib linna serva uhiuude büroohoonesse
Tartu eakate päevakeskus Kodukotus kolib sel sügisel vanast puumajast Staadioni 48 välja ning seab end sisse Eerika äriparki, Viljandi maantee 75 rajatavasse büroohoonesse.
Tartu firma lubab töötada nii Euroopast kui Kagu-Aasiast
Iga päev üle miljoni sõnumi saatev Tartu firma Messente Communications sai teiste ettevõtete seas juunikuus kaugtöömärgise, millega tunnustatakse firmasid, kes võimaldavad oma töötajatel täita tööülesandeid täpselt seal, kus nad ise parasjagu soovivad. Lisaks pärjati Messente Communicationsi eest...
Tartu rattaringluses tehti oluline muudatus
Tartu rattaringluses on viidud sisse muudatus, et elektriratta saab dokist kätte alles siis, kui selle aku on laetud vähemalt 50 protsendi ulatuses.
Politsei lahendas kaht kodust vägivallajuhtumit
Politseile anti esmaspäeva õhtul teada Tartu- ja Jõgevamaal aset leidnud vägivallajuhtumitest, kus mehed tõstsid käe õrnema sugupoole vastu.
FC Elva tähistab sünnipäeva kahepäevase jalgpallifestivaliga
Nagu viiel aastal varemgi, tähistab Lõuna-Eesti üks suuremaid jalgpalliklubisid FC Elva ka tänavu sünnipäeva meeleoluka jalgpallipeoga, kuhu on oodatud kõik huvilised. FC Elva Jalkafest toimub seekord 27. ja 28. juulil.
Publikul tuleb arvestada hulga reeglite ja piirangutega
Neljapäevase Metallica Tartu kontserdi ala avatakse publikule kell 16 ehk 2,5 tundi enne seda, kui lavale astub esimene soojendusesineja, Norra punkbänd Bokassa. Tund hiljem võtab esinemisjärje üle Rootsi rokkansambel Ghost. Peaesinejat on oodata publiku ette kella 21 paiku. Kontsert peaks kulmin...
Tuntud Elva sportlased asetavad spordihoone nurgakivi
Sel kolmapäeva toimub Elva spordihoone pidulik nurgakivi asetamine, kus nurgakivi kapsli asetavad Martin Järveoja, Kristjan Ilves ja Roland Lessing.
Tartu lähistel tapetud poisi elutee oli konarlik
Pühapäeva hommikul said päästjad äreva väljakutse Tartumaale Kükitaja külla, kus põles lahtise leegiga elumaja. Väljakutsele sõitsid ka politsei kiirreageerijad, sest oli alust arvata, et maja pandi põlema tahtlikult. Kustutustööde käigus leidsid päästjad eramu teiselt korruselt noormehe surnukeha.
Sõidueksami pikale järjekorrale lahendust ei paista
Sõidueksami pikk järjekord tekitab inimestele endiselt meelehärmi. Näiteks tuleb B-kategooria eksami sooritamiseks Tartus oodata ligi kolm kuud.
Tänasest tartlasi vedavad uued bussid pakuvad häid ja halbu üllatusi
Tartu linna päeva üks tõmbenumbreid oli uute busside peomeeleolus esitlus. Vanemuise alumise parkla ja haljas­ala vahele oli pargitud kaheksa masinat nende 64 hulgast, mis hakkavad tartlasi tänasest sõidutama. Nende tulekuga muutub ka bussiliinivõrk, mis tekitab igapäevastele sõitjatele alguses ü...
Kajar Lember: mind on jälitatud õigusvastaselt
Endine riigikogu liige ja Tartu abilinnapeana 2016. aasta kevadel korruptsioonikahtlustuse saanud Kajar Lember nimetab enda suhtes toime pandud jälitustegevust massiivseks ja õigusvastaseks ning toob õiguskantslerile saadetud kirjas selle kohta välja mitu aspekti.
GRAAFIK | Iganädalastele Tallinn–Tartu ekspressrongide kasutajatele tõuseb piletihind kuni 12 eurot kuus
Elron tõstab 1. augustist rongipiletite hindu ning ekspressrongides hakkavad hinnad sõltuma nõudluse suurusest. See tähendab iganädalastele Tallinn–Tartu ekspressrongide kasutajatele kuni 12 euro suurust lisaväljaminekut kuus.
Tartu kutsehariduskeskuse direktoriks saab senine Tartu vangla juht Raini Jõks
Kultuuriministriks siirdunud Tõnis Lukasest vakantseks jäänud Tartu kutsehariduskeskuse direktori ametikoha konkursile laekus kaheksa avaldust, vestlusvooru kutsuti kolm kandidaati. Konkursikomisjon tegi ettepaneku sõlmida tööleping Raini Jõksiga, kes praegu töötab Tartu vangla direktorina.
Vihjajad aitavad politseil üha enam roolijoodikuid tabada
Tänavu on Tartu maakonnas autoroolist tabatud 403 joobes juhti. Neist tervelt 105 on vahele jäänud tänu tähelepanelikele kaasliiklejatele, kes on juhtide kahtlasest käitumisest politseid teavitanud.
Video: laupkokkupõrke vältimiseks tuli Tallinna-Tartu maantee kolmeks jagada
Laupäeval laekus videokeskkonda Youtube ühe auto pardakaamera salvestis, millest on näha eriti ohtlik situatsioon Tallinn-Tartu maanteel: autojuhid pidid laupkokkupõrke vältimiseks tee kolmeks jagama.
Innove: Härma gümnaasiumi eksameid hindas kaheksa inimest
Aprilli 22. kuupäeval asus Tartu 1081 abiturienti kirjutama eesti keele riigieksamit. 19. juunil, mil eksamitulemused avalikustati, sai nii mõnigi neist rõõmu, aga paljud ka kurvastuse osaliseks. Möödunud nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Miina Härma gümnaasiumi lõpetajad on jahmunud, kuidas r...
Video ja galerii: Tartumaal võistlevad vangivalvurid
Eile ja täna panevad vangivalvurid end Tartumaal proovile vanglateenistuse kutsemeisterlikkuse võistlusel.
Rannar Raba: Tartu rattaringlus ei täida eesmärki. Ratas peab ootama mind, mitte mina ratast
Tartu rattaringlus on põhimõtteliselt hea asi, mis aitab Emajõelinna, aga eeldatavasti kogu Eestit muuta euroopalikumaks. Müts maha kõigi ees, kes selle käimalükkamise nimel on vaeva näinud, eriti nende ees, kes viimastel nädalatel rendisüsteemi sünnivaludega kõige vahetumalt rinda pistnud.
Kas Tartu laulupeo piletihind oli liialt krõbe? Korraldaja ei pea kriitikat põhjendatuks
Laupäevane Tartu laulupidu pakkus esinejatele ja pealtvaatajatele rohkelt võimsaid emotsioone, ent omajagu oli ka neid, kes lauluväljakul peole kaasa elada ei saanud, kuigi olid kohale tulnud. Nimelt selgus piletikassas, et osta saab vaid kallima tsooni pileteid,  mis maksid 35 või 35 eurot - sel...
Galerii: tuhanded lauljad lõid Tartu laulupeol häälepaelad valla
«Laulud nüüd lähevad kaunimal kõlal, vägevail vooludel üle me maal...» kaikus täna kell kuus Tartu lauluväljakul ligi 9000 koorilaulja esituses ning samal ajal süttis Tartu laulupeotuli. Just Tartus pandi 150 aasta eest alus meie laulupidude traditsioonile.
Galerii: Tartu jaanituli süttis Raadil
Raadi mõisaparki on võidupühal, 23. juunil, mis rahvakalendri järgi on jaanilaupäev, igas eas pidulised kogunenud juba üle kümne aasta. Ka tänavu süttis Tartu linna jaanituli just seal.
Rannavalvur tõi Pühajärvest välja kolm purjus suplejat
Pühapäeval kell 15.38 märkas G4S rannavalvur Otepääl Pühajärve rannas, kuidas Pühajärve jaanitule peopaiga telklast üritavad mehed üle järve Pühajärve randa ujuda
Heinaküünis läidetud lõke paisus tulekahjuks
Läinud reede hommikul kell pool üheksa teatati häirekeskusele tulekahjust Põltsamaa vallas Lustivere külas, kus vanas heinaküünis hõõgusid põhujäätmed. Arvatavalt oli tehtud öösel küünis lõket.
Tartu endine sidesõlm: KGB jälgis kõike, salapost liikus relvastatud valvega ja terve brigaad luges öö otsa raha
Eriside, KGB, tellimise peale võimaldatud kaugekõne, inkassatsioon ja öö läbi käinud rahalugemine – kui seinad räägiksid, jätkuks Laial tänaval asuva omaaegse Tartu rajooni sidesõlme majade seintel juttu kauemaks. Juttu jätkus kauemaks ka 1980. aastate teisest poolest selle sajandi alguseni Lai 2...
Marju Lepajõe soovitas Ain Kaalepi raamatut
Vanade roomlaste teada oli raamatutel oma saatus ehk ladina keeles habent sua fata libelli. Inimeste kohta oskasid vanad eestlased öelda, et igaüks on oma õnne sepp. Erinevalt inimestest ei saa raamatud enda heaks midagi teha, nende eest tuleb hoolt kanda meil. Ain Kaalepi luuletuste itaalia keel...
Teleülekande vahendusel Tartu laulupidu jälginud inimestel jäi peo kõrghetk nägemata
Kel polnud võimalik Tartu laulupidu koha peal vaadata, sai peole kaasa elada TV3 otseülekande vahedusel. Paraku jäi pika reklaamipausi tõttu nägemata laulupeo üks kõrghetki, eelviimase lauluna kõlanud Gustav Ernesaksa ja Lydia Koidula «Mu isamaa on minu arm».
Uudne elurajoon teeb Ropka kord kuulsaks
Mind külastab korduv unenägu. Olen aastate eest ostnud viiekorruselisse majja korteri, kus pole päevagi elanud. Vist on üürnikud sees olnud. Või niisama seisnud. Lähen seda kusagilt Jalaka tänava viiekordsetest otsima. Mõnikord leian, mõnikord mitte. Jalaka tänav, Ropka linnajagu. Kust selline ku...
Vandaalid ning vargad laastavad mänguväljakuid ja lillepeenraid
Politseile pole tänavune suvi Tartus märkimisväärselt palju tööd juurde toonud. Kuid kahjuks pole kõik linlased siiski ausad ja heaperemehelikud – ikka käib lõhkumine mänguväljakutel ning eriti suve hakul laastasid vargad kesklinna peenraid ja lillekaste.
Kümne päevaga tegid linlased bussivõrgu kohta paarsada pöördumist
Tartu linnavalitsus pidas neljapäeval esimese koosoleku, kus arutati uue bussivõrgu toimimist ja probleemkohti. Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on bussimurede pärast linnavalitsuse poole pöördunud üle 200 inimese. Kõigile hädadele pole aga sugugi lihtne lahendusi leida, tõdeb abilinnapea.
Tulemus käes. Rattaringlus jääbki öötundideks lukku ning lohakaid kasutajaid ootab rahaline nõue
Andmaks aega elektriliste laenurataste akudele rohkem laadimisaega, jäävad Tartu rattaringluse parklad edaspidi öösiti kell 01–05 suletuks. Ühtlasi alustab linn lohakatelt kasutajatelt hilinemistasude sissenõudmist ning õhutab linlasi lõhkujaid üles andma.
Joobnu ründas turvatöötajat gaasiga
Laupäeva õhtul sai politsei väljakutse Tartusse Lossi tänava kõrtsi, kus ebaviisakalt käitunud alkoholijoobes mehed ei allunud 39-aastase turvamehe korraldustele kõrtsist lahkuda. Üks meestest muutus turvatöötaja suhtes agressiivseks ning lasi tema suunas gaasi.
Foto: roolis magama jäänud juht sõitis vastu puud, viis inimest viidi haiglasse
Täna hommikul kella viie paiku sai häirekeskus teate, et Jõgevamaal Mustvee vallas on juhtunud liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel jäi Tartust Jõhvi poole liikunud Ford Galaxy juht roolis magama ning kaldus seetõttu vastassuunavööndisse. Juht virgus viimsel momendil ning püüdis masinat tagasi om...
Altarimaal hakkas lõpuks kunstnikku ennast maalima
Püha Andrease kogudus Sangastes sai oma kiriku käärkambrisse tartlasest kunstniku ja arhitekti Martti Ruusi disainitud altarilaua ja selle kohale tema maalitud «Taastulemise». Kunstnik on andnud Jeesusele tavatu visuaalse identiteedi: habetunud noore mehe asemel on pildi keskmes ere valguskeha, m...
Supilinna Oa tänava elanik kaebab müra ja tolmu üle
Supilinnas Oa tänaval käib soojatorustiku ehitus alates 26. juunist. Sellega seoses pöördus murega Tartu Postimehe poole Oa tänava elanik Marko Paabumets, kelle arvates rikub linnavalitsus torustiku ehitusega nii tema kui ka mitme teise linnakodaniku heaolu ja rahu.
Kimbatuses Go Bus meelitas bussijuhte tublisti kosuva palgaga
Juuli esimesel päeval hakkavad Tartus inimesi vedama uhiuued Go Busi liinibussid. Praeguse vedaja Sebe leping lõpeb. Veel mõni aeg tagasi oli Go Busi mure suur, sest bussijuhte on vähe. Go Busi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Kalle Saviste kinnitas, et praeguseks on bussijuhte piisavalt, et 1. juulil t...
Keskkonnainspektorid võtsid Emajõe «laulupeolised» karmilt pihtide vahele
Pühapäeval lõppes koha püügikeeld ning seda Eesti vete üht maitsvamat uimelist suundusid Emajõele taga ajama tõelised harrastuskalastajate hordid. Nii mõnegi spinningumehe püügipäev lõppes aga kopsaka rahatrahviga, sest kotti oli pandud ka alamõõdulisi kalu, kes seaduse järgi tuleks vabastada.
Marju Lepajõega saab hüvasti jätta kirikus
Kunstivargus Tartus: raudteejaama küljest varastati Omski silt
Politsei teatel on Tartu raudteejaama küljest varastatud kunstinäitusel olnud silt, tekitatud kahju on 1000 eurot. Sildile on kirjutatud suurtähtedega venekeelne linnanimi OMCK.
Aparaaditehases tuleb Eesti esilinastusena vaatajate ette külma sõja topeltagendi tütre lugu
Tartu Elektriteater toob 17. juulil kell 23 Aparaaditehase hoovis (Kastani 42) Eesti esilinastusena vaatajate ette Jaak Kilmi dokumentaalfilmi «Minu spioonist isa». See on lugu neiust, kes saab 1978. aastal võimaluse sõita New Yorki külla isale, kes on NSV Liidu diplomaatilisel missioonil. Neiu a...
Tartu Peetri kogudus sai tagasi väga haruldase armulauakarika
Tartu Peetri kogudus sai tagasi nahkvutlaris haruldase armulauakarika, mille on õpetaja Ants Toominga andmeil kinkinud kogudusele kiriku pühitsemise päeval aastal 1884 tõenäoliselt Tartu Jaani kogudus. Karikas, mille viis aastal 1944 sõjarinde lähenedes Inglismaale kaasa õpetaja Jaak Taul, oli vi...
Punkarid vallutasid Raadi mõisapargi
Enne pompöösset Metallica kontserti järgmisel neljapäeval peetakse Raadil maha veel üks rokipidu. Täna kella viie ajal algas sealses mõisapargis üritus Punk & Rock. Esimesena astus festivali lavale Saaremaa bänd Sitaharakas, järgnesid Swamp Mine`i, Kurjami ja paljude teiste etteasted.
Fotod: Elina Nechayeva säras Klaaspärlimängu avakontserdil
Tartu Jaani kirikus sai eile õhtul alguse tänavune Klaaspärlimängu festival. Kontserdil «Mozart ja sõbrad» astusid üles  Elina Nechayeva (sopran), Selvadore Rähni (klarnet), Eneli Hiiemaa (flööt), Andres Mustonen (viiul) ja Glasperlenspiel Sinfonietta. Kõlas Bachi, Mozarti, Mozart-Adami ja Vähi l...
Hans-Martin Tammesalu: miks ma Tartus bussiga ei sõida
Tartu linnaliinibusside võrk tegi hiljuti läbi põhjaliku uuestisünni, mis põhjustas osade linlaste seas parasjagu palju pahameelt. Mina seda pahameelt ei jaga. Ei saagi jagada, sest pole Tartu bussiliiklusest kunagi aru saanud.
Tiit Sild: suurus ei loe. Küll aga ideed ja tahe
Teoretiseerida tuleb, aga rääkimine koos tegutsemisega on ainus efektiivne viis asju päriselt käima lükata.
Bach Babach värvis kaarjale müürile uue hiphopi pildi
Eesti tänavakunsti üks klassikuid Bach Babach võttis taas käsile Võru ja Kastani nurgal asuva kaarja müüri, et sellele maalida järjekordne Elva hiphopi festivali reklaam. Seekord jäädvustas ta sinna ka enda ja oma õe.
Tallinna-Tartu maanteel süttinud veoauto haagis sulges magistraalil liikluse
Täna kella 10.30 paiku sai häirekeskus teate, et Altnurga külas läks põlema veoauto haagis. Juht püüdis omal käel tuld kustutada, kuid tulutult.
Menukaim kodukohvik jätab tänavu pitsad küpsetamata
Homme löövad Elva kodukohvikud väravad hooga lahti, küll aga pole inimestel asja viimase kahe aasta ühe menukaima koduse kohviku Siin Me Oleme hoovi, sest sel aastal seal head-paremat ei pakuta.
Kurikuulus kangialune saab sügiseks teise ilme
Aastaid Tartu südalinna üheks häbiplekiks olnudKesklinna keskuse ehk kunagise kaubahalli Küüni tänavat Ülikooli tänavaga ühendavas läbikäigus algas sel nädalal töö, mille tulemusel muutub kurikuulus kangialune septembriks valgusküllaseks ja avaraks vahetänavaks.
Suur rallipidu tipneb võidusõiduga Tartu kitsastel tänavatel
Lõuna-Eesti vallutab eeloleval nädalavahetusel Rally Estonia, mille ambitsioon on kasvada lähiaastatel maailmameistrivõistluste etapiks. Teiste seas annavad gaasi ka Eesti ralliliidrid Ott Tänak ning kaardilugeja Martin Järveoja, üle pika aja võib taas võistlemas näha ka endist MM-sarja pilooti M...
Uus bussivõrk raskendab pensionäridel turul käimist
Kuigi uus bussivõrk toob enamiku liine Tartu kesklinna, peatuvad avaturu juures Turu peatuses nüüd ainult kahe liini bussid. Seetõttu on eriti nördinud pensionärid, kes olid harjunud kodust bussiga otse turu juurde saama ega jaksa nüüd turukraami täis kotiga kesklinna peatustesse kõndida.
Laupäeval võistlevad Tartu kesklinnas ja lähiümbruses triatleedid
Sel nädalavahetusel peetakse Tartus taas Tartu Milli triatlonit. Eelmisel aastal neli päeva kestnud võistlus toimub tänavu vaid ühel päeval.
Galerii: peapiiskop pühitses Sangaste kirikus tavatu altarimaali
Püha Andrease kogudus Sangastes sai oma kiriku käärkambrisse tartlasest kunstniku ja arhitekti Martti Ruusi disainitud altarilaua ja selle kohale tema maalitud pildi, mille pühitses peapiiskop Urmas Viilma koos mitme abilisega. Kunstnik on andnud Jeesusele tavatu visuaalse identiteedi: habetunud ...
Esimesel poolaastal laekus Tartu linna eelarvesse 55 protsenti tuludest
Esimese poolaastaga laekus Tartu linna 2019. aasta eelarvesse tulusid 96,7 miljonit eurot, mis moodustas 55% tulude eelarvest. Tulud on 0,3 miljonit eurot suuremad kui kulud.
Mõni mõis, mõisa köiest rääkimata
Ultima Thule mängib ja laulab ühest Liivimaa nolgist, kes on päritolult pops ja kellel on kõigest ükstakama. «See mõni mõis, las ta lohiseb see köis,» märgib laulu minategelane.
Soss-seppadest «arboristid» parandasid tammepuud Makrofleksiga
Tartu linna arborist Kaire Zimmer on selles ametis olnud üheksa aastat ning selle aja jooksul on ta näinud puudega tehtavat nii mõndagi. Ent enne jaanipäeva tuli teade Karlovast, kus keegi nupumees oli kahe haru vahelt pragunema hakanud tammepuu Makroflexi montaaživahtu täis lasknud. «Sellise asj...
Esimene rattaringluse jalgratas sai liiklusõnnetuses kahjustada
Eile kella 15 paiku juhtus liiklusõnnetus Tartu ülikooli botaanikaaia juures, kus autojuht ei pannud Emajõe tänava poolt rattaringluse jalgrattaga tulnud ratturit tähele ja sõitis talle Laialt tänavalt Vabaduse puiesteele keerates ette.
Rahvusülikooli 100. aastapäeva mündi kujundab Indrek Ilves
Eesti Panga nõukogu kiitis heaks rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud kaheeurose mälestusmündi kujunduse. Selle autor on kunstnik Indrek Ilves.
Video: kunstnik Robert Suvi jäädvustab saksofonimaestro Lembit Saarsalu lõuendile
Kunstnik Robert Suvi kutsus saksofonist Lembit Saarsalu - mõlemad on praegu tartlased, aga nende tutvuse algus ulatub Tallinnas elatud aastate taha - kolmapäeval oma stuudiosse Liiva tänavas. Ta soovis muusikut maalida koos pilliga. Ja mitte niisama, instrument käes, vaid ikka ehtsalt mängimas. J...
Kesklinnas ei tööta valgusfoorid juba nädal aega
Vabaduse puiestee ja Laia tänava ristmikul ei vilkunud foorid juba üleeelmise nädala lõpust, sest varuosasid ei olnud.
Põhjamaisele rabamurakale võib saatuslikuks saada kevadine öökülm
Heinamaarjapäevaks, mis on 2. juulil, peavad rahvakalendri järgi rabamurakad valmis olema. Sel aastal on läinud kiireminigi ja murakale võis minna juba juuni lõpus.
IT-teadlik linnakodanik avastas rattaringluse infosüsteemis turvanõrkuse
Tartu rattaringluse infosüsteemis esines turvanõrkus, mis on praeguseks kõrvaldatud. Probleem ilmnes 8. juulil, mil linnavalitsus edastas kohe info Tartu rattaringluse infosüsteemi haldajale Bewegenile, kes järgmise päeva hommikuks turvanõrkuse kõrvaldas. Hiljem käivitatud turvatest kinnitas süst...
Fotouudis: Tamme staadionil ilutseb uhiuus kunstmuru
Tamme staadioni kunstmuruväljak on enne reedel Tartus algavaid Eestimaa suvemänge saanud uue katte.
Ralli ja triatlon toovad kaasa suured liikluspiirangud
Selle nädalavahetuse suurürituste Rally Estonia ja Tartu triatloni tõttu on Tartus mitmed tänavad ja parklad suletud. Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse ajutise liikluskorralduse peaspetsialist Kaimar Juss soovitab vältida autoga tulemist südalinna.
Nädalavahetusel toimuvad Tartus Baltimaade suurimad spordimängud
Sel reedel algavad Tartus 15. Eestimaa suvemängud, millega tähistatakse Eesti 101. sünnipäeva. Üritusele oodatakse Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkondi – kokku üle 4000 osaleja. Kõige sportlikumad maakonnad ja omavalitsused selguvad mõõduvõttudes 25 spordialal ligi sajas võistlusklassis.
Vaatajatele pakutakse öömajaks isegi kirikut
Et käesoleva nädala lõpus peetava Rally Estonia ajal on Tartu ja ka ülejäänud Lõuna-Eesti hotellid pilgeni ööbijaid täis, kutsus suurvõistluse korraldusmeeskond paari kuu eest lõunaeestlasi üles pakkuma rallifännidele kodumajutust. Ettepanek langes viljakale pinnasele.
Klarnetid puhuvad Elva omalaadseks pealinnaks
Pärnu on Eesti suvepealinn, Otepää on talvepealinn, Jõgeva külmapealinn ... Elva oli aastal 2013 metsapealinn, aga võiks kanda juba ammu väljateenitud õigusega Eesti klarnetipealinna tiitlit, sest täna algas klarnetiõpetaja Tiit Veigeli ja sama linna muusikakooli korraldusel kahekümnendat korda «...
Kirbule võetud visa kibuvits kasvab ERMi ees edasi
Soomes ei tohi paari aasta pärast enam kusagil kurdlehist kibuvitsa kasvatada, ka Eestis on see taim löögi alla sattumas. Tartu koduaedades, tänavate ääres ja ka näiteks Eesti Rahva Muuseumi ees suure heina sees peituvaid kibuvitsasid siiski ei hävita, kinnitab keskkonnaministeerium.
Ainult Tartus astub koos Ivo Linnaga üles ka Tõnis Mägi
Täna õhtul toimub Tartu laululaval Ivo Linna kontsert. Üritus on pühendatud laulja 70 aasta juubelile.
Tuuker kohtub sgrafiitol näki ja arhitektiga
Kunstnik Peeter Krosmann lõpetas esmaspäeval krohvipuru kokkupühkimisega oma teise sgrafiitotehnikas teose, mida ei ole aga sama lihtne vaatama minna, nagu tema esimest, aastal 2015 Tartu ülikooli kliinikumi hoones Puusepa tänavas valminud kompositsiooni «Aed». Sest uus pilt asub seinal niisuguse...
Videomängutööstus ajab Tartus juuri. Aparaaditehases on valminud üle saja prototüübi
Kui veel kümme aastat tagasi ei olnud videomängude tööstus Eestis kuigi elujõuline, siis nüüdseks on olukord märkimisväärselt paranenud.
Galerii: Müürilille täikat ei häirinud vihm ega laulupidu
Täna toimus Aparaaditehases järjekordne Müürilille täika. Et sel korral oli väljas vihmane, kolis täika Aparaaditehase müüride vahele.
Liivi tänava puitmaja põleng täitis Toomemäe suitsuga
Täna veidi pärast 20 õhtul said päästjad teate Tartu Juhan Liivi tänavalt, kus ühe puitmaja katuse vahelt immitses tossu, mis levis Toomemäele ja Kassitoome orgu.
Tartu linna lippu kannavad rongkäigul tantsijad, kes tantsupeole ei pääsenud
Hugo Treffneri gümnaasiumi rahvatantsuansambli Tantsutallad esindusrühm sel aastal tantsupeole ei pääsenud, ent sellele vaatamata esinevad nad peol teiste rühmade asendustantsijatena ning marsivad rongkäigus linna esindajatena. Rühma tantsuõpetaja jaoks ei olnud peole mitte lubamise põhjendus pii...
Tõnu Lehtsaar: Marju lahkumine on Eesti humanitaariale korvamatu kaotus
Neljapäeval suri ootamatult religiooniloolane, klassikaline filoloog ja viljakas tõlkija Marju Lepajõe. Suurt õpetlast meenutab tema kauaaegne kolleeg Tartu ülikooli usuteaduskonnas, religioonipsühholoog Tõnu Lehtsaar.