Noor Tartu rattur pääses oma unistuste meeskonda
Israel Cycling Academy on maailma rattaspordis hinnatud meeskond, milles järgmisest hooajast sõidab ka Tartu 22-aastane rattur Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Kaamera ja kehakeel aitasid kunstnikul reisida ümber maailma
Tartus trüki- ja paberikunsti keskuse, vana nimega paberi- ja trükimuuseumi galerii seintel ripuvad fotod maailma eri paikadest. Piltidel on inimesi, loodust ning suuri linnu ja väikseid külasid, kus valmistatakse paberit.
Linna leigus mineviku väärtustamisel ajab ajaloolasel harja punaseks
Euroopa kultuuripealinnaks kandideerinud Narva Vana-Narva maketti ähvardab tükeldamine, andis paar päeva tagasi teada ERRi uudistesaade «Aktuaalne kaamera». Ka Euroopa kultuuripealinnaks 2024 saanud Tartus elava ajaloolase Kalle Krooni ponnistused tuua siia linna 1686. aastast pärineva puitmaketi...
Draakoni hotell ja restoran leiavad 14 miljoniga uued omanikud
Kinnisvaraportaalis KV on aastaid tegutsenud Draakoni hotelli majade müügikuulutused, need asuvad kõrvuti aadressidel Raekoja plats 2 ja 4 ning kuuluvad Tartu vanalinna muinsuskaitsealasse. Kliendid ettevõtte teenindusega rahul pole ning kahanev menu kajastub ka majandusnäitajates.
Renate Keerd kõditab uue lavastusega vaatajate meeli
Võib-olla peaks alustama sõnaraamatust. Sõna «lävi» võib tähendada künnist, pakku ukseavas, eraldavat piiri või, nagu seletav sõnaraamat seda väljendab, aistingu tekkimiseks vajalikku ärrituse minimaaltugevust. Lähtudes viimasest seletusest, on Renate Keerd oma uuslavastusega «Lävi» teinud kahtle...
Ants Kask: pensionipettus ehk Kas kelmide koht on ikka juhtide seas?
Näib, et valitsusel lihtsalt puudub poliitiline tahe vaesusriskis virelevate vanurite aitamiseks, sest juba aastaid, nagu minevik on näidanud, on ikka kärpeid ja kokkuhoidu tehtud nende arvelt.
Godi Keller: gümnasistidel on praegu need vaimsed probleemid, mis olid kakskümmend aastat tagasi 45-aastastel
Hinne kaks või viis on enamikule Eesti kooliõpilastele arusaadav: saad kahe, pole midagi aru saanud ning viis tähendab seevastu, et teema selge. Seda, mida ühele lapsele kahtede laussaamine tegelikult tähendab, me aga ei tea. Kui õpetaja kutsub pidevalt järele vastama ning vanemad pahandavad kodu...
Galerii: vaata, milline vaade avaneb Tartule Paju tänava kõrghoonest
Tartus Turu jalakäijate silla Annelinna poolsesse otsa Paju tänavale kerkib 16-korruseline Tartu kõrgeim büroohoone, mille maksimumkõrgus on nüüd käes.
Kristel Kaljuvee: maakad tartlased, vurled tallinlased
Tartlase päritolu narrida ei maksa, sest mitte kuskil ei olda oma kodulinna üle uhkemad kui siin.
RMK tegi linnaservas lageraiega uutele istikutele ruumi
Läinud nädalavahetusel teatas loodusajakirjanik Kristel Vilbaste oma blogis, et hiljuti maale sõites tabas teda šokk Tartus Kivilinna külje all Rõõmu teel. Nimelt avastas ta, et kunagise Eesti metsainstituudi puukooli alal, praegusel riigimetsa majandamise keskuse (RMK) territooriumil on tehtud l...
Maili Kallaste: mida Juku ei katseta, seda Juhan ei tee
Tartlastele pakutakse ettevõtlusnõu juba maast madalast. Näiteks on siinsetel noortel juba põhikoolis ja gümnaasiumis võimalik proovida kätt ettevõtluses mini- ja õpilasfirmade programmi kaudu.
Rulatajad ja trikiratturid jäävad segaduse tõttu saalist ilma
Sajad noored Tartu ekstreemsportlased jäävad uuest aastast mõneks ajaks treenimisvõimalusest ilma, sest ligi kümme aastat rula-, BMX- ja tõukerattahuviliste kohtumispaigaks olnud Tartu skate-hall Aardla tänaval sulgeb uksed. Põhjus on lihtne. Tartu ainsa rula- ja trikiratturitele mõeldud sisehall...
Plaanitav vaglafarm lahendab tuleviku näljamure
Tartu ülikooli putukateadlase Sille Holmi toiduvalik on ootamatu: ta on söönud termiite, jahuusse, kärbsevaklu, sipelgaid ja ritsikaid. Praegu kasvatab ta ülikooli laboris putukaid, et uurida, kuidas oleks kõige mõistlikum neid tulevikus farmis pidada, kuna putukatest saaks loomasööda, eeskätt ka...
Homoseksuaalsest suhtest sündinud rokivaimulik andis pöörase etenduse
Ja Reverend Beat-Man ütles: «Minu homoseksuaalne vanaisa oli homoseksuaalses suhtes minu homoseksuaalse vennaga. Nad seksisid ja tegid väikese lapse. Ja see nende kahe inimese väga väike laps seksis mu emaga. Ja minu emast tulin välja mina, Reverend Beat-Man!» Need tõrrepõhjahäälega publikusse hõ...
Veerevad pead kuulutasid vaheaja avatuks
Oli see nüüd juhus või mitte, kuid täna ennelõunal oli end Tartu linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna ühe nurgakese laudade taha sättinud täpselt kuraditosin last, et kuulata õudusjutte ja meisterdada koletisi. Veerevate peade ning verejugadega vürtsitatud lood kuulutasid avatuks väikeste ju...
Kehv bussiühendus jätab Tartu avaturu kuivale
Suvel, 1. juulil muutunud bussivõrgu ja -graafikute kohta saabusid nii linnavalitsusse kui ka Tartu Postimehe toimetusse mitme linnaosa inimeste kaebused. Nüüd on uus bussivõrk juba mõnda aega toiminud ja sellesse on parandusigi tehtud, kuid tartlased ei ole ikka rahul. Vähemalt kaks korda on aja...
Surematu Zavoodi kõike näinud baarilett läks ajalukku, pidu jätkub
Paljudele liiga raskeks muutunud peadele tuge pakkunud, tormiliste tantsijate all nõtkunud ja vaeste tudengite viimaseid sente näinud pubi Zavood ​männipuust baarileti aeg sai läinud reedel otsa. Aga mälestused ja ka lett jäävad, sest Tartu ülikooli muuseumi töötajad lasid Zavoodi vana baarileti ...
Heiki Lill: kas teadlastel õnnestub parti pääsuks nimetada?
Kui miski prääksub nagu part, ujub nagu part ja muneb nagu part, kuid me nimetame teda pääsukeseks, on see siis ikka pääsuke? Vaatame seda küsimust Tallinna tehnikaülikoolis puhkenud skandaali näitel.
Hiina kultuuri- ja turismiminister käis ERMis
Eesti Rahva Muuseumi külastas täna Hiina Rahvavabariigi kultuuri- ja turismiminister Luo Shugang, kes kohtus kultuuriminister Tõnis Lukase ning Eesti Rahva Muusemi direktor Alar Karisega.
Kalurite kukrus haigutab paarimiljoniline auk
Ahven on sel aastal päris ilusas mõõdus ja teda tohiks püüda veel üle tuhande tonni, kuid ei saa, laiutavad Peipsi järve kutselised kalurid käsi. Arutamaks, mil moel oleks võimalik hinnanguliselt kahe ja poole miljoni euro väärtuses triibulisi kalakesi siiski kaldale tuua, kogunesid läinud reedel...
Kopp puhastab laevateed, aga vaja oleks ka lõhkamist
Kui Tartu Kaarsillalt alla vaadata, paistavad nüüd selgesti ära Emajõe põhja kivid, kunagise Kivisilla jäänused, millel vesi tantsu lööb. Jõgi on ses paigas juba nii madal, et alused, mil süvist üle meetri, enam turvaliselt läbi ei pääsenud ja linn otsustas tellida jõepõhja puhastamise.
Elva otsib jõulupuud, sobib ka nulg
Elva vald otsib Elva linna jõulupuuks kaharat kuuske või nulgu, mille kõrgus võiks olla 15–20 meetrit.
Tartlased said koduselt MK-etapilt viienda koha
Täna Tallinnas lõppenud rühmvõimlemise III MK-etapilt viisid esikoha koju Venemaa võimlejad, Eesti esindustest oli VK Rütmika Elite Team meistriklassis viies (35,100) ja VK Janika Grisete juunioride hulgas kuues (34,550).
Vassivate bussitabloode saaga: linnal pole töövõitu raporteerida
Kui Tartu Postimees kahe nädala eest kirjutas, et kuus aastat vanad bussitablood võivad osutuda prügiks, vastas nende solvunud tootja, et nädala-paariga saab kõik korda. Seni pole Tartu linna meelest saanud.
Samovari ümber ja samovarist jätkub juttu kauemaks
Samovarita oleks elu märgatavalt üksluisem, tõdes Tallinna ülikooli õppejõud, maalikunstnik ja ikooniloolane Orest Kormašov, kelle kodus on samovar alati olnud ning kes käis läinud kolmapäeval 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumis näitust «Samovarid» avamas.
Jaan Tootsi abikaasa annetas Keskerakonnale priske summa
​Keskerakonna Tartu piirkonna uus juht Jaan Toots on erakonnale tänavu tasunud sada eurot liikmemaksu ja teinud 450 euro suuruse annetuse, kuid tema abikaasa Eve Tootsi rahaline annetus oli 10 000 eurot.
Lugejakiri: Miks kahe peatuse rahvas unustati?
Bussiteemal on pärast suvist sõiduplaanide ja liinide muutmist nii palju räägitud, aga nüüd räägin mina ka oma mure ära. Elan Raadil, olen 80-aastane ja südamepuudulikkusega.
Võililled õiteilus - kas selle hooaja viimased?
Tartu kesklinnas on suur hulk võililli oktoobri teises pooles õide puhkenud.
Tartu Välk 494 tunnistas koduväljakul Narva PSK paremust ning langes kolmandale kohale
Täna kohtusid Tartu Lõunakeskuses ​Astri Arenal Coolbet Hokiliigas omavahel Tartu Välk 494 ja Narva PSK meeskonnad, kus tartlastel tuli tunnistada vastaste paremust 2:4 (1:2; 0:2; 1:0). Ühtlasi langes Tartu hokimeeskond selle kaotusega liigatabelis kolmandale kohale.
TÜ/Bigbank sai esimeses kodumängus tugeva kaotuse
Täna kohtusid omavahel naiste võrkpalli Balti liigas rivaalid TÜ/Bigbank ja Taltech/Tradehouse, kus viimane alistas tartlased kindlalt 3:0 (25:10; 25:17; 25:21).
Sügisene rattaringlus: 2649 ratturit tegi vähemalt kaks sõitu nädalas
Tartu rattaringluse rataste kasutamise õiguse on endale praegustel andmetel lunastanud 7191 inimest ja vähemalt kaks sõitu nädala jooksul on neist teinud 2649 inimest, näitavad Tartu linnavalitsuse andmed.
Esietendub Renate Keerdi viies tükk Tartu Uues teatris
Täna jõuab Tartu Uue teatri lavale Renate Keerdi viies lavastus pealkirjaga «Lävi». Renate Keerdile on iseloomulik, et ta ei anna publikule enne saalitulekut algava kohta just palju vihjeid. Pealkiri ongi seekord ainus vihje – vihje iseeneses.
Aivar Soop loobus prokuratuuriga sõlmitud kokkuleppest
Tartu maakohus tagastas eile Tartu endise vallavanema Aivar Soobi kriminaaltoimiku prokuratuurile, kuna Soop loobus prokuratuuriga sõlmitud kokkuleppest.
Tartu Maarja Kool andis sünnipäevanädalal välja heliplaadi
Täna Tartu Maarja koolis esitletud heliplaat on üks peatükk õppeasutuse 25-aastasest ajaloost, kuna muusika, laul ja tants on selle kooli loomulik ja lahutamatu osa.
Kunstnik Kruusamäe andis rektor Tulvistest maalitud portree ära ülikoolile
Kunstnik Ilmar Kruusamäe kinkis portree professor Peeter Tulvistest Tartu ülikoolile reede õhtul, valides üleandmisekohaks sündmuse, kus esitleti kaht võimsat raamatut – üks neist keskendus Tartu ülikooli tudengitele ja teine teadlastele.
Tartu abilinnapea Madis Lepajõe viidi raekojast kiirabiga haiglasse
Tartu keskerakondlasest abilinnapea Madis Lepajõe (64) viidi täna lõuna paiku Maarjamõisa haiglasse pärast seda, kui tal oli üksi oma kabinetist töötades paha hakanud ja ta oli abidel raekotta kiirabi palunud kutsuda.
Fotod: Tartu Näituste messikeskuses jagatakse ehitus- ja sisustusideid
Tartu Näituste messikeskuses on tänasest laupäevani uudistajaid ootamas ligi sada ehitus- ja sisustusvaldkonnas tegutsevat ettevõtet. Ühtlasi tähistab tänavune ehitus- ja sisustusmess veerandsajandat sünnipäeva.
Otsus abilinnapea Monica Rand erakonnast välja heita on tehtud
Põhimõttel, et ühtki suppi ei sööda nii kuumalt kui keedetakse, ei kiirustanud eile hommikul Tallinnas kogunenud Keskerakonna juhatus kinnitama Tartu piirkonnas eelmisel õhtul langetatud otsust abilinnapea Monica Rand erakonnast välja arvata.
Linnakirjanik Vahur Afanasjev: Tammelinn näitab, kuidas hästi ellu jääda
Rongimürin kandub kõmades puiesteil, sumbudes tänavarägastikus, kuhu satuvad ainult kohalikud elanikud. Krundid peaksid jutu järgi suured olema, ent paljud leiavad naabri silma eest pelgupaiga vaid ülekasvanud põõsaspuude varjus või majas. Majad, kui mõned esindustänavad maha arvata, on igaüks is...
Kiskjad murdsid ja rappisid Tartu külje all mitukümmend lammast
Septembri lõpus leidsid Kambja vallas Tatra orus, paari kilomeetri kaugusel Tartu-Võru maanteest aset tõelised tapatalgud. Kiskjate kihvade läbi sai seal hukka vähemalt veerandsada lammast.
Tartu linna kaart näitab elustamisaparaatide asukohti
Alates tänasest on võimalik AED elustamisaparaatide asukohti  näha Tartu linna kaardil, kus need on märgitud südamekujulise ikooniga. Ikoonile klõpsates ilmub riba ja sellel nooleke, millele omakorda vajutades saab teada aparaadi täpse asukoha ja info sellele ligipääsu kohta.
Iga päev surmaga silmitsi seisev teadlane: kui lasta emotsioonidel maad võtta, ei saaks seda tööd teha
Tartu ülikooli luu-uurija Martin Malve (35) suve alguse päevakava nägi ette viit tundi magamist, misjärel tuli autole hääled sisse panna ja kas Rakverre või Tallinna sõita. Enamasti pidi ta ka samal päeval nende linnade vahet pendeldama, sest samal ajal käisid päästekaevamised Rakveres ja Ida-Tal...
Sporditeadlased loovad kehalise kasvatuse tunniks uusi harjutusi
Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi teadlased töötavad koolilaste jaoks välja koostöös kehalise kasvatuse õpetajatega oskuspõhiseid mänge ja harjutusi, mida saaks rakendada nii kehalise kasvatuse tundides kui ka koolivälisel ajal, aga miks mitte spordiklubideski.
Vaheajal, mil lapsed koolilõunat ei saa, võib küsida tasuta suppi
Sügisesel koolivaheajal on majanduslikult keerukasse olukorda sattunud perede lastel võimalik saada tasuta suppi Variku tänav 8 asuvast kohvikust Tartus.
Professor Margit Sutropi meeleolu tõstvast fotopäevikust sündis näitus
Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professori Margit Sutropi esimene fotonäitus meelitas teisipäeva õhtul Philosophicum’i kokku väga palju inimesi. Näituse pealkiri on «Peegel peeglis» ning selle pildid on pärit ta nutitelefonist, millega ta on viibinud Brüsselis, Haapsalus, Käärikul, Peipsi ää...
Kultuuripealinna aasta peaks Tartusse tooma uhke filmistuudio
Kui odessalane Sergei Utotškin 1912. aastal Raadil oma lennumasinaga taevasse tõusis, nägid tartlased oma ihusilmaga esimest korda lennukit. On küll vaieldud, kuid väidetavalt sündis sel hetkel ka Eesti filmikunst. Filmimees Johannes Pääsuke olevat siinsamas liikuvate piltidega käe valgeks saanud...
Mida vähem naudingut, seda vagam maailm ehk Mis mõte on peenisel paradiisis?
Tartu ülikooli usuteaduse lektor Roland Karo pealkirjastas hiljutisel religiooni ja seksuaalsuse konverentsil oma ettekande lõbusalt ja mehelikult – «Peenistest paradiisis».
Pime noormees mängib kitarri ja õpib ülikoolis
Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis kirjutab doktoritööd «Vanemate eestikeelsete tekstide automaatanalüüs» värske doktorant Gerth Jaanimäe. Bakalaureusekraadi kaitses Jaanimäe infotehnoloogias ja magistrikraadi eesti ja soome-ugri keeleteaduses. Doktoritöös on ta kaks eriala ühend...
FOTOD | Tartumaa põllumehed jäid Jaapanis orkaanivangi
Kuusteist Tartumaa põllumeest eesotsas liidu esimehe Jaan Sõrraga pidid õppe- ja turismireisilt Jaapanist naasma pühapäeval. Mehed pole tänaseni koju jõudnud.
”Oranž” mesilasflamenko sündis Tartu tarus
Usun, et paljud tulid Kalli Pikase flamenkolavastust “Oranž” vaatama, et pimedate päevade peletamiseks täita end erksat värvi energiaga.
Vägivallatsenud meeste tõttu vajas kaks inimest arstide abi
Nädalavahetusel sai politsei mitu väljakutset vägivallatsenud meeste tõttu. Kaks kannatanut vajasid arstide hoolt.
Esimesed ajujahid möödusid suurema paugutamiseta
Keskpärane, kõlas Tartumaa jahiseltse koondava Tartu jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni hinnang tänavuse põdrajahi alguse kohta. Kütid on saanud ajujahti pidada kahel nädalavahetusel ja kui siia lisada need põdrad, kes on tabatud alates septembri keskpaigast, kui oli lubatud hiilimis- ja vari...
Täna ja homme saab Tartu paljudes kohtades õppida elustamist
Eestis sureb igal aastal tunnistajate juuresolekul südame äkksurma umbes 100 inimest. Varane 112-le helistamine ja taaselustamisvõtete alustamine tõstab ellujäämise tõenäosust mitmeid kordi.
Stepan Karja: põhikooli alavääristamine riigi tasemel
Siiamaani on olnud õpilaste hinded ka õpetaja töö tõhususe peegeldus, kuigi gümnaasiumid uusi õpilasi välja sorteerides ei hooli neist hinnetest ega õpetajate arvamustest.
Kutsekooli teadmiste öö õpetab silmi värvima, trühvleid valmistama ja ehitusviimistluse nippe
Tartu Kutsehariduskeskus kutsub huvilisi Oskuste ööle, kus saab õppida uusi oskuseid. Üritus toimub 17. oktoobril Kopli tänava majas kell 17-21.
Lodjakoja ajutised hooned kaovad lõpuks linnapildist
Tartus Emajõe vasakul kaldal Ujula tänava lõpus oma 15 aastat vastu pidanud lodjakoja ajutised hooned kaovad selle aasta lõpuks linnapildist. Eile kinnitas Tartu linnavalitsus oma istungil uue lodjakoja ehitamiseks korraldatud riigihankel parimaks ASi Ehitus­trust pisut enam kui 2,4 miljoni euros...
Tootmishoones süttis juhtmetest põleng
Eile kella 17 ajal põlesid Roiu alevikus ettevõtte tootmishoones seinal juhtmed. Töötajad kustutasid põlengu omade jõududega
Sõitjate hulk uutes punastes gaasibussides kasvas, nurin aga püsib
Juulist põhjalikult uuendatud Tartu bussivõrgus sõitvad uued punased gaasibussid olid eile õhtupoolikul kella nelja paiku reisijaid täis ning esimesed kokkuvõtted näitavad, et tartlased kasutasid tänavu juulis, augustis ja septembris linnaliinibusse rohkem kui aasta tagasi nimetatud kolmel kuul. ...
Politsei otsis ettevõtetest tagaotsitavaid ja illegaalseid immigrante
Eile kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koos piirkonnapolitseinikega Tartumaa ettevõtteid tuvastamaks, kas neis töötab seadusliku aluseta Eestis viibivaid või tagaotsitavaid isikuid.
Tartu Postimehe raadiosaade: abilinnapeade mahavõtmise plaani tagamaad on endiselt segased
Teisipäeval Kuku raadio eetris olnud saate «Vahetund Tartu Postimehega» esimeses pooles rääkisid ajakirjanikud Eili Arula, Jüri Saar ja Rannar Raba Keskerakonna Tartu piirkonnas aset leidnud võimupöördest, mis ähvardab peagi ametist viia kaks abilinnapead. Saate lõpuosas küsisid Rannar Raba ja Ka...
Rahinge külas päästis andur elaniku vingugaasimürgistusest
Laupäeva õhtul pool tundi enne kella 23 hakkas Tartus Rahinge külas tööle vingugaasiandur. Elanik kurtis päästetöötajatele pearinglust.
Tartu ülikooli korvpallimeeskond jäi sel aastal eurosarjast välja
Pärast aastast pausi proovis Tartu ülikooli korvpallimeeskond saada jala ukse vahele FIBA Europe Cupil. Mängida tuli kaks kohtumist soomlaste Kataja Basketiga: üks lahing kodus, teine võõrsil.
Tartu võrkpallivõistkonnad alustasid hooaega säravate tulemustega võõrsil
Võrkpallinaiskond Tartu Ülikool/Bigbank ja meeskond Bigbank Tartu on alustanud uut hooaega positiivses võtmes. Möödunud nädalavahetusel mängis meeskond Credit24 meistriliigas, naiskond alustas esimesi mänge naiste Balti liigas. Mõlemal rindel toodi koju mitu võitu. Sel nädalal, 17. oktoobril ja 1...
Professor Margit Sutrop avab oma esimese fotonäituse
Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professor Margit Sutrop avab teisipäeval oma esimese fotonäituse «Peegel peeglis», mille inspiratsioon pärineb Arvo Pärdi muusikast. Sutropi tehtud fotod hakkavad kaunistama Philosophicumi trepigaleriid ning koridore.
ERM paigaldas elustamisaparaadi, kuidas seda kasutada?
Selle aasta jaanuaris kirjutas Tartu Postimees, et Tartu saab üheksa uut avalikku elustamisaparaati. Kiirabi soovitas, et AED (automated external defibrillator) masin peaks olema ka ERMis, tänasest on see muuseumi infolauas olemas.
Purjus mees peksis Voldi külas oma elukaaslast
Eile teatati, et Tartu vallas Voldi külas lõi joobes 58-aastane mees oma 56-aastast elukaaslast. Meedikud andsid viga saanud naisele esmaabi.
Tartu linnal pole kavaski rajada lemmikloomade kalmistut
Olgugi et läbimõeldult kujundatud lemmikloomakalmistu järele võiks Tartus olla suur nõudlus, ei ole linnavalitsusel rahanappuse tõttu kavas seda rajada. Küll aga tervitaks ametnikud, kui sellise rahula looks mõni eraettevõtja.
Kuidas sündis Tootsi peenar?
Kuidas ikkagi juhtus nii, et Tartus kindlalt võimul olnud Keskerakond pidi pärast Jaan Tootsi (62) piirkonnajuhiks valimist asuma koalitsioonipartnerilt Reformierakonnalt lunima abi oma tegusate abilinnapeade ametist kangutamiseks ja kompis kahvlisse sattunult isegi võimalust, kas linnapea Urmas ...
Elektrirattad jäävad ringlema püsiva külmani
Tartu linnavalitsus on lubanud rattaringluse elektrirattad külmade ilmade tulles talvekorterisse panna, aga küsimusele, millisel kuupäeval see peaks juhtuma, jäi linnaasutuse Tartu Linnatransport juhataja Roman Meeksa veel vastuse võlgu.
Sissemurdja pani eramajast pihta mitu tuhat eurot sularaha
Eile teatati politseile, et Tartus Maisi tänaval on sisse murtud eramusse. Kurjategija võttis kaasa 8000 eurot sularaha.
Miks õppida tulevikuks, mida pole?
Kord nädalas paar tundi koolist puududa pole ideaalne, aga kõik kontrolltööd saavad meil tehtud ja kursused lõpetatud. Koolidel on selle üle range järelevalve ja nii ongi õige. On kliimaaktiviste, kes õpivad kiituskirjale ja osalevad olümpiaadidel. Teadmised ei jää omandamata, vastupidi, neid tul...
Maarjamõisa parkimismajas peeti sarikapidu
Järgmise aasta aprillis saab valmis kuuekorruseline 432 kohaga Maarjamõisa parkimismaja. Eile peeti parkimismaja sarikapidu, sest ehituse välitööd on jõudnud viimase, katusekorruse valmimiseni. Sel puhul tõid hoone viimaselt korruselt pärja alla Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liige Marek Seer...
Koolijuhid suhtuvad streikijaisse kahetiselt
Alates märtsist reedeti kliimamuutuste vastu streikivad noored võiks oma ürituse tõsiseltvõetavuse nimel tegeleda sellega väljaspool kooliaega, põrutas ajakirjanik Priit Pullerits reedeses Tartu Postimehes. Koolijuhid on selle seisukohaga üldjoontes nõus, kuid samas tunnustatakse noorte soovi ühi...
Inimesed ei teagi, mis mees see Tõnis Mägi nüüd on!
Tuli pragiseb pliidi all, punased roosid on vaasis. Tõnis Mägi pakub kohvi, endal käes suur kruus, kust parasjagu rüüpab.Portselan tuleb, saba püsti.
Rattur sõitis jalakäijale otsa
Eile veidi enne kella kolme juhtus õnnetus Tartus Vabaduse puiestee ja Laia tänava ristmikul, kus punase tulega ristmikule sõitnud jalgrattur sõitis otsa jalakäijale.
Välja ilmus pallaslase Elmar Kitse seniteadmata maal
Ajal, mil internetis leiduvad vastused kõigile küsimustele, ei tohiks enam midagi teadmata olla. Suur oli aga E-kunstisalongi galeristi kunstiajaloolase Kaari Ko­chi ja E-kunstisalongi omaniku Tiia Karelsoni üllatus, kui nad mõni kuu tagasi said Pärnust teate suurest maalist, «mis võiks olla mida...
Galerii: muuseumid kutsuvad koolivaheajal mängima
Kohe algaval koolivaheajal kutsuvad 19 muuseumi ja raamatukogu üle Eesti lapsi ja noori festivalile «Avatud mänguväljad,» kus iga muuseumikülastus muutub huvitavaks orienteerumise ja nuputamise mänguks.
Elva vald tunnustas parimaid ettevõtjaid
Neljapäeval tänas ja tunnustas Elva vallavalitsus valla parimaid ettevõtjaid. Sel korral tunnustas vald ettevõtjaid neljas kategoorias.
Tartu erinevate tubade klubi tähistab täna Küttebändiga kolmandat sünnipäeva
Aparaaditehases asuv Tartu erinevate klubi lubab kolmanda sünnipäeva tähistamiseks sel nädalavahetusel meeleolukaid pidusid. Täna esineb klubis Küttebänd, homme Reket.
Tartu sulgpallurid võidutsesid mitmel rindel
Möödunud nädalavahetusel võtsid omavahel Eesti Noorte GP-sarja etapil Tartu Sügis omavahel mõõtu 190 sulgpallurit nii Eestist kui Soomest. Parimatest parima selgitati vanuseklassides U11-U19, kokku viies erinevas mänguliigis.
Tartus käinud peaminister ei leidnud aega kohaliku võimukriisi kommenteerimiseks
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes on reedel tegi Tartus ringreisi, keeldus andmast Tartu Postimehele silmast-silma intervjuud tema partei Tartu piirkonnas lahvatanud võimukriisi asjus. Valitsusjuhi esindaja sõnul ei võimaldanud usutlust liiga tihe päevakava.
Teatrivormi valatud ökodüstoopia
Karlova teatri maagilis-realistlik uuslavastus «Minu haukuv koer» on teatritöö, millesarnast Eesti püünel näeb harva või üldse mitte.
Pildid: Soinastes põles elumaja lahtise leegiga
Eile õhtul veidi enne südaööd said päästjad väljakutse Tartu lähistele Soinaste külla, kus oli põlema süttinud elumaja.
Noore kunsti oksjonil läks kõrgeima hinnaga kaubaks Edward von Lõnguse töö
Neljapäeval Tartu loomemajanduskeskuses aset leidnud Tartu noore kunsti oksjonil läks kaubaks enamik okjonile välja pandud töödest, 84st pakkumisele läinud tööst leidis omaniku 78. Kõrgeima hinnaga osteti Edward von Lõnguse «Droonitüdruk».
Tartu tähistab nädala pärast eakate päeva
Tartu linn ja Ropka-Karlova päevakeskus kutsuvad Tartu vanemaealisi inimesi järgmise nädala reedel, 18. oktoobril Vanemuise kontserdimajja eakate päeva tähistama.
Priit Pullerits: lõpetage streigid, hakake õppima
Midagi ei klapi neis noorte kliimastreikides. Kinnituseks see, et miks muidu muu rahvas nendega meil kaasa ei tule. Ju pole need streigid tõsiseltvõetavad.
Režissöör Priit Pääsuke: Tõnis Mägi muusika kõlas kohati nagu unenägu, kus tahaks ise ringi käia
Portreefilm Eesti muusikust Tõnis Mäest annab vaatajale võimaluse lähedalt piiluda helilooja sisemaailma ning olla kaasas teekonnal, mis muusikut inspireerib. Saab näha Tõnis Mägi laulude sünnilugusid ja kuulda, mismoodi ta ise oma loomingut lahti mõtestab.
VIDEO! Tartu Postimehe ajakirjanikud mängisid esmakordselt squashi
Spordialasid, millest olen kuulnud, aga mille tegelikku sisu ei aima, on võrdlemisi palju. Mõni aeg tagasi kuulus nende hulka seinatennis ehk squash. Teadsin ainult, et see ei ole tennis, ei ole indiaca, selleks on vaja üht suurt saali, nelja seina ja reketeid.
Joobes juht sõitis teelt välja
Eile pärast kella kolme päeval juhtus liiklusõnnetus Tartumaal Kastre vallas Igevere külas Haaslava-Aadami-Uniküla maantee 4. kilomeetril.
Põllumajandusmuuseumis tähistatakse lõikuspüha
Laupäeval, 12. oktoobril võetakse Ülenurmel Eesti põllumajandusmuuseumis kokku selle aasta põllu- ja aiatööd. Lõikuspühal demonstreeritakse õunamahla, hapukapsa ja leivategu ning lambapügamist, pekstakse reht, lusti pakub kartulitriatlon ning päeva jooksul hoiab meeleolu üleval rahvabänd Sada ja ...
Eero Pärgmäe: kas Tartu vajab veel lennuliine?
Tartu vajab nii rohkem lende Helsingisse kui ka uuesti Stockholmi lennuliini avamist. Selleks on vaja täita mitu eeltingimust, mille hulgas üks olulisimaid on, et tartlased Tartust lendaksid ja lennukid oleksid täis.
Volikogu kinnitas Tartu teise lisaeelarve
Volikogu kiitis heaks Tartu linna 2019. aasta teise lisaeelarve kogumahuga 3 114 278 eurot, millest ligi 2,3 miljonit on juba kasutusse võetud sihtotstarbeliste rahaeraldiste eelarves kajastamine ning täiendavalt on linnal jagada natuke üle 823 tuhande euro.
Hoolimatu kodanik pani ehitusprahile tule otsa
Neljapäeva päeval kell pool üks teatati häirekeskusele, et Ülenurme alevikus Tartu maanteel on näha tumedat suitsu.
Rahvusatlasesse mahub pea viissada Eestit
Maakaardid ei ole ainult geograafilise sisuga ega näita vaid mägede, soode, linnade, teede ja muu seesuguse paiknemist. Tartu ülikooli geograafiaosakonna ja kaardikirjastuse Regio koostöös on valmimas esimene Eesti rahvusatlas, kus leidub peaaegu 500 ajaloolist ja tänapäevast kaarti, millele on k...
Lehepuhurid ärritavad tartlasi
Facebooki grupis «Lõpp leheföönitamisele» kurdab häiritud linlane murelikult, et lehepuhurite varahommikune lärm on sügisene meelehärm. Ei pea olema Erkki-Sven Tüür, mõistmaks, miks paljudele inimestele on lehepuhurite müra ebameeldiv sügisekuulutaja.
Tartu tähetornis saab näha astrofotograafia konkursi parimaid töid
Möödunud laupäeval avati Tartu tähetornis teise astrofotograafia konkursi parimaid töid koondav näitus, milles on esindatud nii professionaalsete fotograafide kui ka hobipiltnike tööd.
Ülikooli konservaatorid kutsuvad reedel oma tööga tutvuma
Seoses üle-euroopalise konservaatorite ja säilitusspetsialistide nädalaga ootavad Tartu ülikooli raamatukogu säilitus- ja konserveerimisosakond ning Tartu ülikooli muuseum reedel, 11. oktoobril kõiki huvilisi oma tööga tutvuma.
Afganistanis surmaga silmitsi seisnud filmimees: mul on selle riigiga eriline side
Kui Vahur Laiapea (59) 2017. aasta kevadel Afganistani dokumentaalfilmi tegema sõitis, teadis ta, et hakkab filmima kaht endist nõukogude ajateenijat, kes aastate eest Afganistani sõjas mudžahiidide kätte vangi langesid, tänu usuvahetusele siiski ellu jäid, poolt vahetasid ja hiljem Talibani eest...
Vahi alevikus Kaupmehe tänaval kinnitab kanda kaks kaupmeest
Sel sajandil Tartu piirile kerkinud Vahi elurajoon on Vahi alevikust ametlikult 1449 elanikuga teinud küll Tartu valla suurima asula, kuid kodupoodi pole sealsel rahval endiselt. Sel kuul algab Vahi alevikus Kaupmehe tänaval lõpuks esimese poe ehitus ja kavandamisel on teinegi kauplus.
Hakkame sättima! Künni MM on Tartus juba vähem kui kolme aasta pärast
Maailma künniorganisatsioon (WPO) kinnitas, et 2022. aasta kündmise maailmameistrivõistlused toimuvad Eestis ja täpsemalt Tartus.