Täna toimub Tartus ülelinnaline esmakursuslaste ristimine
Täna õhtul toimub Toomemäel rebaste ristimine ehk rebasteerimine, kuhu on oodatud kõik Tartu kõrgkoolide esmakursuslased, kellest saavad ristimise käigus täisväärtuslikud tudengid.
Linnavolinik Andrus Punt selgitab, miks ta soovitas EKRE liikmetel end põlema panna
Eile jõudis ajakirjandusse sõnum, kuidas linnavolinik Andrus Punt Tartus Genialistide klubis ütles suuremas seltskonnas juteldes välja lause «Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna».
Sadamaraudtee kaobki linnast ja pikk teekoridor jääb ootele
Eesti Raudtee AS ning raudtee ehituse, remondi ja hooldusega tegelev OÜ Polarwerk alustasid esmaspäeval Tartus Turu ja Teguri tänava vahel, vanametalli kokku ostva ASi Kuusakoski kõrge plangu taga sadamaraudtee ülesvõtmist. Tööle pannakse punkt oktoobri lõpuks ning pole teada, kui kaua enam kui k...
Tartu pianist ja Leedu viiuldaja kohtusid taas
Tartu ülikooli aulas tulevad neljapäeval kuulajate ette leedu viiuldaja Rasa Vosyliūtė ja tartlasest pianist Tanel Joamets, et esitada kolm romantilist viiulisonaati.
Arena suurhalli projekt astus sammu edasi
Nelja aasta eest võitis Tartu kaasava eelarve hääletuse Arena suurhalli eskiis. Nüüd on projekt sealmaal, et linnavalitsuse Tartu arengukava ja eelarvestrateegia eilsel koosolekul kinnitati, et Arena hall lisatakse arengukavasse, kui volikogu selle heaks kiidab.
Asendusõpetaja annab pedagoogile võimaluse hinge tõmmata
Tabivere põhikooli eesti keele õpetaja läks möödunud sügisel lapsehoolduspuhkusele ning kiiresti oli tarvis leida asendaja. Kaheks nädalaks läks Tartust ligi 20 kilomeetri kaugusele 6.–9. klassi õpilaste ette Liina Maurer, kes õpib Tartu ülikoolis hoopis prantsuse keelt ja kirjandust.
Spetsialistidel pead koos: kuidas kaitsta lapsi meditsiinilise kiirguse eest
Radioloogiliste uuringute vajalikkuses ei kahtle tänapäeval keegi. Need on tarvilikud patsiendile, kelle haigus nõuab kiiret ja ülimalt täpset diagnoosi, et arst võiks teha õige raviotsuse ning päästa inimese elu.Radioloogilised uuringud tulevad appi siis, kui muudest kliinilistest vahenditest ja...
Valge maja kolme korrust teeb hubasemaks värviline tekkekunst
Artur Tuur Kuus rassis mitu nädalat valges majas, mis asub musta pangamaja kõrval suure Vanemuise lähedal, et seada väljapanekuks värvilised, enamasti väga värvilised teosed. Mõni päev tagasi andis ta kõikidele teada, et tööd on lõpuks ometi üleval, signeeritud ja sildistatud.
Peksa saanud mees viidi haiglasse
Esmaspäeva õhtul löödi Jõgeval Suurel tänaval 28-aastast meest, kelle meedikud haiglasse tervisekontrolli viisid.
Video: eriti kiire! Ülekäiguraja juures gaasi lisanud juht seadis ohtu nii kooli suunduvad õpilased kui vastu sõitvad autod
Lugeja saatis toimetusse reede hommikul Ülenurme gümnaasiumi juures autokaameraga salvestatud video, milles on näha, kuidas üks autojuht otsustas ülekäiguraja juures gaasi lisada, et just liikuma hakanud masinatest mööda uhada. Ohtliku manöövri tõttu pidi üks vastu sõitnud autojuht kokkupõrke väl...
Urmas Klaas: tiitel on käes – mis edasi?
Tartule võidu toonud kultuuripealinna programmi pealkiri «Ellujäämise kunstid» on tekitanud küsimuse, miks räägib hästi toimiv linn ellujäämisest. Programmis on peale kultuuri hulk olulisi märksõnu: elukeskkond, nähtavus, ligipääsetavus, vaimne tervis. Need on tähtsad terves Euroopas.
Vald pakub vanal sõjalennuväljal kohta erakoolile ja -lasteaiale
Tartu külje all Tila külas, täpsemalt Eesti Rahva Muuseumi (ERM) taha jääval alal käib tõeline kinnisvaraehituse buum: valmis on pea pooled Nõlvakaare tänava ridaelamutest, peatselt valmivad esimesed kortermajad Raadiraja tänaval ning järgmisel kevadel algab Erminurme teel korterelamute ehitus.
Anne kanali veepargis käis mitu tuhat huvilist
Juunis Anne kanalil tööle hakanud O2 veepark lõpetas esimese hooaja augusti lõpus. Nüüdseks on pargipidajad atraktsioonid veest kokku korjanud ning uue suveni hoiule pannud.
Fotod: rahvusvahelise sõjafilmi võteteks rajati Tartumaale tõetruud kaevikud
Elva lähedal Tamsa külas toimuvad neil päevil Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi «Erna on sõjas» võtted, mille tarvis kaevati kuplilisele maastikule Esimese maailmasõja aegse Saksa kaevikute koopia.
Kaarsillal saab tutvuda Tartu kaasava eelarve ideedega
Tänavuse Tartu kaasava eelarve tänavuste ideedega saab alates sellest nädalast tutvuda Kaarsilla näitusel, kus on väljas 25 ettepanekut, mille hulgast saavad tartlased valida endale meelepärased 3.-9. oktoobril toimuval rahvahääletusel.
Alexela juht: Tartu gaasitankla riket uurib kolmkümmend spetsialisti
Gaasibusside tankimiseks rajatud Alexela suur CNG-tankla on jälle töökorras, kuid kompressorite topeltrikke põhjus ei ole selge. Seda uurib umbes 30 Eestisse sõitnud spetsialisti, ütles Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.
Annelinna gümnaasiumis käivad ehitustööd linna võetud laenu toel
Tartu linn on võtnud ette haridusasutuste taristu igakülgse uuendamise. Augusti lõpus valmisid põhjalikult rekonstrueeritud Variku kool ja uus spordihoone ning möödunud aastal Raatuse kool, järjekorras on veel mitu kehvas seisus kooli ja lasteaeda.
Vaataja seatakse rakkesse kõrvadest jalataldadeni
Priit Pullerits: kliimapagulus pöördub 180 kraadi
Luuletaja Indrek Hirv, elupõline tartlane, on juba kakskümmend aastat talve saabudes Eestist ära sõitnud. Ikka ja jälle Hispaaniasse Andaluusia lõunatippu, Gibraltarist 70 kilomeetrit Marbella poole. Seal on talviti ilus ja soe. Algul sõitis paariks nädalaks, viimastel aegadel on sõitnud kolmeks-...
Tartu idufirma kaasas seitsmekohalise investeeringu
Tartus poolteist aastat tagasi tegutsemist alustanud idufirmat Fractory toetasid investorid seitsmekohalise summaga. See oli juba teine suurtoetus, mille ettevõte tegutsemisaja jooksul sai.
Tartu luureohvitser kirjutas Afganistani-kogemusest raamatu
Kaitseliidu Tartu maleva väljaõppe- ja operatiivsektsiooni ülem Taavi Liias oli ise ka üllatunud, kui võitis sel aastal kirjanike liidu romaanivõistlusel romaaniga «Talibani pojad» (esialgne pealkiri «Taliib») kolmanda koha. Romaani sisu avaneb kahe peategelase silme läbi – üks neist on Eesti kai...
Täna algavad Tammelinna päevad
Täna algavad järjekorras juba 16. Tammelinna päevad. Linlasi oodatakse osa saama eriilmelistest üritustest Tammelinnas, olgu selleks siis jalutuskäik Tammelinna ajaloolistel radadel, kinoõhtu Tamme koolis või suur perepäev Tamme staadionil.
Pimeda ilmasamba uuendamine luhtus kolm korda järjest
Et Emajõe veetase on tublisti alanenud, on silmaga näha, aga Tartu südalinnas jõe kaldal kõrguv veemõõdusammas sellest märku ei anna. Pole teada, millal eelmisel aastal rivist välja läinud sammas uueneb ja tööle hakkab.
Eesti loodusvaatleja ja hobifotograafi pildid jõudsid taas maailma kaunimate loodusfotode sekka
Maailma meteorloogiaorganisatsioon (WMO) korraldab taas üleilmset fotokonkurssi, kuhu jõudsid ka Eesti loodusvaatleja ja hobisnoptiku ja -fotograafi Kairo Kiitsaku kaks pilti.
Algas registreerimine Tartu ettevõtlusnädala üritustele
Tänasest algas registreerimine 7.–12. oktoobrini toimuva Tartu ettevõtlusnädala arvukatele avalikele üritustele. Tartu ettevõtlusnädala tänavune moto on «Samm sinu unistusteni».
Ohhoo! Tartusse sõitjaid tervitavad lustakad hüüded
Augusti keskel leidis Valga-Tartu maantee ääres Kirepi küla lähedal endale koha teaduskeskuse Ahhaa hiigelsuur pink.
Täna selgub, kas Euroopa kultuuripealinnaks aastal 2024 saab Tartu või Narva
Eile kell 9 tuli Tartu raeplatsile kultuuripealinnade rahvusvaheline eksperdikomisjon, et alustada tutvumist Tartuga. Esmaspäeval oli sama komisjon Narvas.
Galerii: Aukodanikud istutasid Tartu tammikusse uusi puid
Täna kell 13 istutasid 2018. ja 2019. aastal valitud Tartu linna aukodanikud Tartu tammikusse uued puud. Kuus uut aukodanikku, kes labida mulda lõid, olid Tiina Talvik, Rutt Hinrikus, Joel Luhamets, Leida Kikka, Heldur Viires ja Ago Kõrgvee.
Tartu meenutab 1944. aasta suurpõgenemist mälestusteenistusega Jaani kirikus
Neljapäeval, 19. septembril kell 18 meenutatakse Tartu Jaani kirikus oikumeenilise mälestusjumalateenistusega 1944. aasta suurpõgenemisel Eestist ja Tartust lahkunuid.
Tudengipäevade sügisfestival algab tänase pannkoogihommikuga
Täna algab pannkoogihommikuga traditsiooniline Tartu tudengipäevade sügisfestival. Raekoja platsil tartlasi tervitav pannkoogihommik on sissejuhatuseks terve nädal kestvale festivalile, mille kavast leiab sadakond üritust.
Piibe maanteel valmib kolme kuu pärast ringristmik
Kolmapäeval algasid Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel Jõgeva-Mustvee ristmikul ehitustööd. Tavaline ristmik muudetakse ringristmikuks veel sel aastal.
Aardla tänava ülesõit on laupäeval suletud
Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistus annab teada, et Aardla tänava raudteeülesõidukoht (Petseri-suunaline) on asfaldipaneku tõttu laupäeval, 21. septembril kell 8–18 liiklusele suletud. Ümbersõit on Raudtee-Kabeli-Võru tänava kaudu.
Tõnis Arjus õhksoojuspumpade seadustamise okkalisest teest
Hoolimata e-riigi eduloost on süsteemides sellegipoolest konarusi, mille tuvastamisel on oluline roll muu hulgas kodanikel.
Mehed vägivallatsesid Jõgeval ja Tartus
Lõuna prefektuur annab teada kahest nädalavahetusel aset leidnud vägivallajuhtumist.
Mida sõid inimesed üheksa sajandit tagasi ja mida 90 aastat tagasi?
Eesti rahva muuseum kutsub septembris kolmele toiduteemalisele päevale, kus tuuakse välja põnevaid seoseid ajaloo ja söömistavadega seotult.
Joobes vanahärra sõitis ringi, sileraudne püss autos
Ööl vastu neljapäeva peatasid politseinikud Jõgeva vallas Torma alevikus kontrolliks sõiduauto Opel Zafira. Selle juhi kontrollimisel avastati, et masina roolis olnud 79-aastane mees oli alkoholi tarvitamise tunnustega, lisaks leiti tema sõidukist sileraudne püss, padruneid ja hülsse.
Võhmanõmme elanik leidis, et plastmööbli ja autoistmete koht on lõkkes
Laupäeva pärastlõunal kella poole nelja ajal avastasid päästjad kodukülastuste ringkäigul Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas lõkke, kus majaomanik põletas majapidamise koristamisel kokku kuhjatud plastmööblit, autoistmeid ja muud pürgi.
Kiirreageerijad surusid süüta mehe oma kodus vastu seina
Mida arvab kass Ants sellest hiljutisest hilisest õhtutunnist, kui relvil kiirreageerijad tema pahaaimamatu peremehe esikus vastu seina ustele kleebitud liblikate vahele surusid, ei saa me kunagi teada. Kuid selge on see, et kahest lasust vestnud valeväljakutse teinud naabri suhtes on politsei al...
Autojuhtidele on kolmapäevast pühapäevani Tartu ühistransport tasuta
Tartu tähistab sel nädalal Euroopa liikuvusnädalat ja kutsub kõiki tartlasi rohkem jalgsi ja rattaga liikuma. 16.-20. septembril saab ühineda Endomondo jalgsikäimise kampaaniaga, 18.- 22. septembril saavad autojuhid Tartu linna ühistranspordis tasuta sõita, 20. septembril toimub eakate orienteeru...
Indrek Hirv: mõte parkimismajast vallikraavi asupaigas ajab kurjaks
Maailmas üldiselt parkimismaju enam südalinna ei tehta, hoolitakse rohkem inimeste tervisest kui mugavusest. Hoitakse umbes kilomeetrise raadiusega ring päris autovaba, jalgsi käimiseks, ning neljakilomeetrise raadiusega ring vaba suuremast liiklusest – see on siis rohkem rataste, taksode ja tram...
Parim sibulapirukas selgus fotofiniši abil
Ära nüüd kuni laupäevani enam söö, kõlas MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe lihtne soovitus kolmapäeval, kui täpsustasime viimaseid Sibulatee puhvetite päeval parima sibulapiruka valimisega seotud asjaolusid. Nimelt oli mul Tartu Postimehe esindajana au osaleda viieliikmelise žürii töös, mis ...
Tugev tuul murrab puid ja lükkas ümber bussipaviljoni
Täna Tartu rattamaratonil startinuile elamusi pakkunud ilm pakkus tõestusi looduse jõust mujalgi - Põlva lähistel lennutas tuul kraavi bussipaviljoni.
Linnakirjanik Vahur Afanasjev: naine teatud vanuses on noortest võluvam
Tähtverest õhkus mu lapsepõlves midagi läänelikku. Moodsamat kui viiekorruselised elumajad Ülejõel ja Annelinnas. Teisalt tekitas Tähtvere trotsi. Eliit, professorid, elupuud ja luuderohi. Ema talust, isa töölisasulast, mis siis, et mõlemad haritlased – Tähtvere villad ja aiad tundusid ligipääsma...
Menetlus peab näitama, kas vanglas surnud noorel mehel lasti järgida raviplaani
Laupäeval Tartu vanglas surnud 26-aastase mehe surma täpsete asjaolude uurimiseks algatati kriminaalmenetlus.
Ratturite enneolematu mudapidu Tartu rattamaratonil
Tuhat ratturit loobusid täna Tartu rattamaratonil starti minemast. Kas nad tegid õigesti või valesti, aga rada oli enneolematult mudane ka kõige kogenenumale maratonihundile.
Tähtverelased ei lase ilmal end häirida ning avavad täna ikka oma õunaõued
Tähtvere selts kutsub Tartus kallavast vihmast hoolimata täna kõiki professorite linnaosa kogukonnafestivalile õunaõuepäevale.
Janno Zõbin: homod Karlovast välja?
Kuidas siis teha nii, et igaüks saaks võimalikult valutult oma rida ajada ja ühe tõde tänaval teist ei heidutaks.
Riigikaitse asjatundja kipub kööki ja tahab pagariks
Mida siin ikka nii väga erilist on, kui inimene läheb uut ametit õppima oma 49. sünnipäeva eel. Et on näiteks aastaid töötanud riigikaitseorganisatsioonis, nuputanud, kuidas ka riigikaitsesse naisi kaasata, rääkinud loengusaalides elanikkonna ohutusest ja ellujäämisest, osalenud õppustel... Ja si...
EKRE asub lahendama juhtimissegadust Tartus
Tartu volikogus kuue kohaga esindatud EKRE Tartu ringkonnas ei ole veel lõpplahendust kevadel puhkenud segadusele, mille tulemusel heideti erakonnast välja ringkonna esimeheks tagasi valitud linnavolinik Indrek Särg.
Kas Tartu peab maaülikooli kingitud jõulupuu tõesti poole lühemaks saagima?
Maaülikooli metsateadlased pakkusid äsja kultuuripealinnaks valitud Tartule, et linna tänavune jõulukuusk võiks tulla kingitusena ülikoolile kuuluvast Järvselja õppe- ja katsemetskonnast, kuid linna teeb ettevaatlikuks, et uhke puu on liiga kõrge.
Jaak Allik kohtualuse Kajar Lemberi raamatu esitlusel: struktuurides on kallutatud jõud
Magusast suitsupõrsalõhnast läbi imbunud Tartu klubis Illusioon tähistas kohtualune ekspoliitik ja ettevõtja Kajar Lember eile oma lähenevat sünnipäeva ning esitles ja jagas pokaalide kõlina saatel külalistele trükisooja raamatut «Jälitatav», milles pühendus «Hea sõber! Elu ei ole tihti nii must-...
Tartu küsib busside tankimise eriolukorra kohta selgitusi
Alexela suure suure surugaasi- ehk CNG-tankla rikke tõttu tekkinud eriolukorra kohta küsib Tartu linn selgitusi – bussid  sõidavad, kuid juhid peavad hoolikalt näite jälgima, et kütus liinil otsa ei saaks.
Jõgevamaal sõitis mootorrattur koos kaassõitjaga kurvis teelt välja
Eile kesköö paiku sõitis 33-aastane mees mootorrattaga teelt välja. Nii juht kui 24-aastane mees, kes oli kaasliikleja, toimetati Tartu ülikooli kliinikumi.
Päikesepargis algas looduse inventuur ja kestab vaidlus rehvimägede üle
Raadi vanal sõjalennuväljal enam kui sajal hektaril pidi esialgse kava järgi järgmisel aastal valmima Estiko päikesepark, mille maa hoonestusõiguse võitis ettevõte maa-ameti mullu sügisel korraldatud oksjonil. Tartu ja Luunja valla piirides oleval päikesepargi alal aga silmaga nähtavaid muutusi v...
Tähtveres peeti rattamaratoni tillusõidud ja minimaratonid
Homme startiva 22. Tartu rattamaratoni eel peeti täna päikesesäras lastesõidud, mis tõi Tähtverre sportima sadu noori rattureid.
Hando Tamm asus Saadjärve äärde kunsti tagasi tooma
Videod: Paduvihm uputas Tartu kesklinna
Täna päeval tuli Tartus hoogsalt vihma. Mitmel pool oli nähtavus suure ladistamise tõttu piiratud.
Lubja tänav sulgub mitmeks päevaks
Soojatorustiku ehitamiseks suletakse liiklusele 16 - 23 september Lubja tänav lõigus Puiestee tänavast Staadioni tänavani.
Rariteedid räägivad lugu Poola jäljest Eestis
Poola Vabariigi suursaatkond, Eesti Rahva Muuseum (ERM), rahvusarhiiv ja Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut korraldavad reedel ja laupäeval ajaloo- ja kultuurikonverentsi, mis on pühendatud Poola ja Eesti aastasadu kestnud sidemetele ning on oma väljenduse leidnud arhitektuuriobjektid...
Tartus suletakse Lubja tänav
Tartus suletakse tuleval nädalal osaliselt Lubja tänav.
Tähtvere linnaosa kogub elevantidele õunu
Pühapäevasel Tähtvere linnaosa päeval ehk õunaõuepäeval leiab tegevust tervele perele. Tuleb õunakoogivõistlus, Tallinna loomaaia elevantidele õunte korjamine, aga ka õpitoad ja kontserdid.
Eesti ja Läti puiduettevõtjad otsisid ühistegevuse võimalusi
Sparki maja demokeskuses eile toimunud Eesti-Läti ettevõtlusfoorumi ettekanded keskendusid puidusektori võimalustele ja ülesannetele. Foorumi avasid Tartu linnapea Urmas Klaas, Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Läti kaubandus-tööstuskoja juhatuse liige Andrids Vanags, Läti suurs...
Lahtise tule hooletu kohtlemine süütas Jõgevamaal turbapinnase
Eile kella poole 14 ajal käisid päästjad Siimusti alevikus kustutamas 25 ruutmeetrit turbapinnast. Tulekolded ulatusid kohati meetri sügavusele. Päästjad kustutasid põlengu ligi tunniga.
Rulapargi riietusruum põles
Eile kella kella 20 ajal põles Peipsiääre vallas Vara küla rulapargi soojustatud riietusruumi sein ja katusealune. Päästjad kustutasid põlengu.
Andres Sepp: pärandi hoidmisest riigimetsas Tulimäe hiie paistel
Üraskikahjustused Tulimäe hiies on tõstatanud küsimuse, kas looduslikus pühapaigas on paslik raiuda või lasta üraskil oma tööd teha. Riigimetsa majandamise keskus (RMK) ja kohalik kogukond üheskoos otsustasid teha raiet metsa ja hiie säilimise kasuks.
Voronja galerii esitleb Sibulatee puhvetite päeval retseptikogumikku
Voronja galerii andis äsja välja retseptide kogumiku ja esitleb seda Sibulatee puhvetite päeval oma puhvetis Varnja vanas kalurimajas Kesk 27. «Voronja galerii retseptivihikusse» on koondatud kuue galeriisuve külaliste kiidetud toitude retseptid.
Galerii: Teerajajate alleele lisandusid uued pronksist jäljed
Tasku keskuse kõrvale Tartu Teerajajate alleele lisandusid uued jäljed. Au olla pronksi valatud nime ja jalajälgedega kõigi seal kõndijate silma all said seekord Vanemuise teater, mida esindas teatri juht Kristiina Alliksaar, kooli- ja koorijuht Undel Kokk ning Baltikumi suurima ärifestivali sTAR...
Eesti Rahva Muuseum loodab Raadi renessansil Pallase üliõpilaste abile
Raadi mõisa kunagise uhke häärberi varemete juurde kogunes eile pärastlõunal paarkümmend kõrgema kunstikooli Pallas tudengit. Noored piidlesid hoonet siit ja sealt nurgast, keegi kirjutas midagi märkmikku, keegi klõpsutas nutitelefonidega pilte teha. Üliõpilaste siht on selge: detsembriks tuleb k...
Siim Tuisk: EKRE tugevatest ja demokraatia nõrkadest külgedest
Kenno Põltsami kirjatükk kaitsevahendita seksi kohustuslikkusest (TPM, 10.9.2019) on läbi kukkunud väitluse mõttes, sest seal ei ole ühtegi argumenti, pole ühtegi tõestust, on vaid põhjendamata hoiak.
Politsei otsib Riia-Soinaste ristmikul juhtunud avarii tunnistajaid
10. septembril veerand tundi enne kella 14 juhtus Tartus Soinaste ja Riia tänavate ristmikul avarii. Seni tuvastamata sõiduk sõitis tagant otsa sõiduautole Citröen C4 ja kahjustas juhipoolset tagumist nurka ning tagatuld.
Narva maanteel ja Puiestee tänaval tulevad liikluspiirangud
Narva maantee ja Puiestee tänava ristmikul remonditkse 12.–14. augustil valgusfoori ning paigaldatakse portaale üle Narva maantee ja Puiestee tänava.
Ungari keele õppijad jagavad reisiblogis keelekilde
Tartu rahvaülikooli kodulehele ilmub peagi reisipäevik, mis võib panna kõiki neid, kes eelmisel õppeaastal rahvaülikoolis ungari keelt ei õppinud, kadedust tundma.
Rünnaku korral põgene, hädakaitse on viimane võimalus
Ka kõige kiirem, tugevam ja osavam inimene võib sattuda eluohtliku rünnaku märklauaks, Tartuski on politsei viimasel ajal saanud teateid sellistest juhtumitest. Et ootamatuid ohuolukordi ei saa kunagi täiesti välistada, peab igaüks teadma, kuidas ohu korral käituda.
Mitmel rindel rabav aktivist aitas päevatöö kõrvalt oma linna võidule
Karin Bachmann on maastikuarhitekt, keda võib nimetada Tartu fänniks. Ta on tegev kultuuripealinna kahe projekti juures, kuid põhimeeskonda ei kuulu. Kultuuripealinna vabatahtlik ja laiendatud meeskonna liige – need on tema kohta täpsed tiitlid.
Bussitankla rike tekitas gaasisaba
Eeskätt Tartu linnaliinibusside tankimiseks rajatud suures CNG- ehk surugaasitanklas Ringteel läks inimliku eksituse tõttu umbes kuu tagasi rikki üks kompressor ja nüüd, enne veel, kui varuosad kohale jõudsid, ütles üles ka varukompressor, mistõttu on rivist väljas korraga 48 sõiduki tankimiseks ...
Ärandatud auto leiti tänu jälgimissüsteemile
Täna hommikul sai politsei teate, et Jõgeval Jaama tänavalt on öö jooksul ärandatud sõiduauto Volvo. Sõiduki jälgimissüsteemi järgi tehti kindlaks, et auto on Tartus Põllu tänaval, kust politsei ärandatud masina ka leidis.
Festival Draama algas plakatikunsti näituse avamisega
Festival Draama on nüüd ka ametlikult avatud, kuigi programmi pandud esimesed kaks etendust tulid vaatajate ette juba teisipäeval. Avamist täna ERMi tagumises fuajees juhatanud festivali kunstiline juht Ivar Põllu andis pikemalt rääkimata sõna kõigepealt kultuuriminister Tõnis Lukasele.
Priit Pullerits: ellu jäävad ainult tugevamad
Kui kontoritöötajana vähegi päriselu tahad näha, sõida Elroni rongiga. Siis näed, kuidas ümberringi istuvad kuus erisugust inimest, kõigil silmad telefonis. Mis veelgi hullem: näed, kuidas noored emad-isad ulatavad paariaastasele lapsele tahvelarvuti, sest muidu, nagu kõik märgid näitavad, muutub...
«Rakett 69» ootab teadushuvilisi noori saatesse kandideerima
Teadusvõistlus Rakett 69 alustab jaanuaris ETV ekraanil kümnendat hooaega. Saatesse oodatakse kandideerima teadushuvilisi noori vanuses 15–24 eluaastat.
Olev Remsu: peatage kolegaraaž!
Vabaduse puiestee äärde parkimismaja ehitamine on läbinisti väär, aga see on äärmiselt sobiv koht mõnele suurejoonelisele prestiižehitisele, mis tõstaks linna mainet.
Maasturijuht sõitis otsa mootorratturile
Eile  kella 14.30 ajal toimus liiklusõnnetus Tartus Narva maantee ja Mõisavärava tänava ristmikul. 41-aastane mees sõitis sõiduautoga Dacia Duster otsa ees peatunud ja vasakpöörde sooritamise võimalust oodanud mootorrattale Honda CBR 900RR.
Hooletust lõkke tegemisest süttis metsaalune
Eile kella kahe ajal põles Tartus Vorbuse külas 100 ruutmeetrit metsaalust pinnast. Tulekahju oli süttinud eelmisel päeval põletatud lõkkest, mida poldud korralikult kustutatud.
Mees ründas politseinikku terariistaga
Eile pealelõunal käisid politseinikud koos linnavalitsuse töötajatega Tartus Timuti tänava maja korteris elavat meest kontrollimas. Korteris elav 59-aastane mees muutus ukse taha saabunud ametnike suhtes agressiivseks ning ründas isevalmistatud terariistaga politseiametnikku.
Eakad orienteeruvad neljandat korda
20. septembril orienteeruvad eakad Tartu kesklinnas.  Kogunemine ja võistluse avamine toimub Kaarsilla lähistel asuval  jõeplatvormil.
Muinsuskaitsepäevadel näeb salapäraseid ja kadunud paiku
Täna algavate Euroopa muinskuskaitsepäevade raames toimub üle Eesti rohkelt ekskursioone, loenguid, näitusi, kontserte ja palju muud põnevat. Oma uksed avavad ka mitmed paigad, mis igapäevaselt on avalikkusele suletud.
Eesti teatrid reklaamivad oma lavastusi Kvartali kõrval näitusel
Festivali Draama korraldajad ja abilised sättisid eile õhtul Aleksandri tänava otsa peal Kvartali kõrval näituseks teatriplakatid nende lavastuste kohta, mis on Eesti teatrite praeguses mängukavas.
Kannikese lasteaia ümbrus saab uue valgustuse
Töö käigus vahetatakse amortiseerinud raudbetoonmastid uute metallmastide vastu. Paigaldatakse ka uued kaablid ja valgustid.
Linnavalitsus ootab huvikoole autoriõiguse infopäevale
Homme kell 10 toimub Tartu kultuuriosakonnas autoriõiguse infopäev huvikoolidele. Oodatud on kõigi valdkondade huvikoolide juhid ja õpetajad.
Toomas Koitmäe: õiguskuulekuse keerukas kunst ehk minu halli kasti lugu
Ma poleks kunagi arvanud, et minust saab see kodanik, kes nuriseb bürokraatia ja lohiseva süsteemi üle ning kes kaalub võimalusi, kuidas ausa käitumise asemel kuidagi ümber nurga lasta. Olen alati olnud seda meelt, et asjad peaks olema korrektsed nii väliselt kui ka sisuliselt, isegi siis, kui se...
Kohtunik Gerty Pau põhjendab Martin Hallikule hüvitise määramist
Maakohus mõistis Tartu ülikooli raamatukogu endisele direktorile Martin Hallikule töövaidluses kõrgkoolilt mehe kasuks välja hüvitise 90 568 eurot. Sellest 30 568 eurot on saamata jäänud tulu ning 60 000 eurot mittevaralise kahju hüvitis.
Eaka mehe pangakontolt varastati 40 000 eurot
4. septembril laekus politseile teade, et Tartus elava eaka mehe pangakontolt on tema teadmata võetud välja 40 000 eurot.
Sibulatee puhvetite päev teeb kummarduse sibulapirukale
Eeloleval laupäeval avavad külalistele oma uksed Peipsiveere 23 kodust söögikohta. Neljandat korda toimuval Sibulatee puhvetite päeval tõstetakse eriliselt au sisse piirkonna üks kulinaarsetest hittidest – sibulapirukas.
KIRI: ohtlikud rendirattad
Sooviksin jagada üht augustikuist seika Tartu linnast.
Sissemurdja varastas Raadil toitu
Ööl vastu tänast murti Tartus Peetri tänaval sisse korterisse, kust varastati toitu. Kahju on selgitamisel.
Annelinnas juhtus avarii, reka on ringristmikul külili
Päästeteenistus sai 40 minutit tagasi väljakutse Annelinna Soojuse teele, kus juhtus avarii. Reka on külili, juht sai viga, praegu vaatavad teda üle kiirabitöötajad.
Tulbi-Nisu ristmik saab uue kuue
Linnavalitsus otsustas, et ristmiku juurde ehitatakse parempoolne kõnnitee ja parandatakse vasakpoolset. Ristmikule tulevad ka ülekäigurajad ning ehitatakse ümber tänavavalgustus.
Pidu Vallikraavi tänavas käib edasi ja elanike mure kestab
Tartus Vallikraavi tänaval asuva ööklubi Shooters ukse taga tungles reede südaöösel suur hulk peole ihkavat rahvast. Noored naised ja mehed ootasid järjekorras, kui turvamehed kontrollisid dokumente, et siis tantsuplatsile pääseda. Ka tänaval oli palju inimesi, kes puhusid juttu, suitsetasid ja k...
Mees lõi endist elukaaslast
Eile teatati politseile, et 30-aastane mees lõi Tartus Aardla tänava korrusmaja juures 31-aastast endist elukaaslast. Mees lahkus sündmuskohalt.
Tuul murdis teele oksi ja puid
Suure tuulega kukkus eile teele puid ja oksi, mis takistasid liiklust. Päästjatel tuli neid mitmes kohas eemaldamas käia.
Tantsu teejuht Draama festivalil
September jätkub sügissooja ja Draama festivaliga. Igal aastal on festivalil koha leidnud ka tantsulavastused. Kiirelt silmadega üle programmi libistades tundub, et sel aastal pole tants programmi mahtunud. Tõsi, ei ole nn tantsulisi tantsulavastusi, kuid festivalil saab näha liikumispõhiseid lav...