Video ja fotod: varajased ärkajad keerutasid Aparaaditehases jalga
Mida teha pühapäeva hommikul kell kümme, kui uni on ära läinud, väljas ladistab vihma ning linn on nagu üks hall tomp? Õige vastus: kogu see kaamos tuleb endast välja tantsida!
Ööl vastu reedet on oodata öökülma
Ilmajaam.postimees.ee prognoosi kohaselt tuleb uue nädala ilm Tartus samasugune nagu see juba pikemat aega on püsinud: valitsevad plusskraadid ja sajab vihma. Vaid ööl vastu reedet võib tulla kraad külma ning vihma asemel sajab siis alla midagi lumelaadset.
Rahvusvahelise õpilasvõistluse võitsid Miina Härma gümnaasiumi õpilased
Laupäeval toimunud rahvusvahelise õpilasvõistluse finaalvõistluse võitis Miina Härma gümnaasiumi võistkond «meidhuvitabMHG». Teisele kohale tuli Lümanda põhikooli võistkond «Lümanda Säästjad» ning kolmandaks Sillaotsa kooli võistkond «KAK».
Galerii: kaerajaan, draakonitants ja jäärott kuulutasid valge metallroti aasta avatuks
Laupäeva õhtul näitas termomeeter Tartu raeplatsil kaht soojakraadi, kui värvikireva tseremooniaga avati Põvvat Kama loodud jääst rotiskulptuur ning kuulutati alanuks Hiina kalendri valge metallroti aasta.
Puhu ristis juhtunud liiklusõnnetuses sai viga 12-aastane poiss
Laupäeva ennelõunal kell veerand kaksteist juhtus liiklusõnnetus Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 127. kilomeetril Põltsamaa linnas Puhu ristmikul, kus 22-aastane naine sõitis sõiduautoga Ford Transit Connect ette peateel liikunud sõiduautole Nissan Qashqai, mida juhtis 49-aastane naine.
Tartu kunstimuuseum ja Palamuse kihelkonnakoolimuuseum pälvisid muuseumiroti
Reede õhtul jagati Valga raudteejaamas toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade galal välja Muuseumiroti auhinnad mullustele parimatele näitustele ja muuseumidele. Kümnest muuseumirotist kaks tulid Tartusse ja Jõgevamaale.
Vaid viis aastat tagasi avatud vaatetorn suleti varinguohu tõttu
2014. aasta suvel Kallastel Peipsi järve kaldale püstitatud puidust vaatetorn on omadega nii läbi, et Peipsiääre vald pidi selle külastajatele sulgema. Vallavanem Aleksandr Širokovi sõnul on suur tõenäosus, et varisemisohtlik torn tuleb lammutada.
Kunstinäituse tõttu tuli seina taguda neli tuhat naela
Kunstimaja suurima saali suurimasse seina tagusid nelja-viie päeva jooksul põhiliselt kõrgema kunstikooli Pallas tudengid, aga ka kunstimaja kuraator-projektijuht Peeter Talvistu umbes 4000 pisikest naela. Nende ümber on kinnitatud roheline siidniit sel moel, et moodustuvad tähed ja värsiread. Se...
Rannu kiriku põrandat vahetades paljastusid ammuste altarite vundamendid
Rannu Püha Martini kiriku lõunalöövis tulid põranda vahetuse käigus kõigile üllatusena nähtavale välja keskaegsed paest raidkivid, mis olid leidnud kasutamist rõdu kolme kandeposti aluskividena ja pärinesid kiriku ammu hävinud piilaritest ehk võlve kandnud tugisammastest.
Euroopa Komisjon: Eesti riik peab Tartu Agrolt ligi 1,2 miljonit eurot välja nõudma
Euroopa Komisjon otsustas, et põllumajandusettevõtja AS Tartu Agro on saanud Eesti riigilt siseturuga kokkusobimatut abi, kuna talle on turuhinnast madalama hinnaga rendile antud põllumajandusmaad.
Olulised ametikandjad eesotsas ministri, rektori ja linnapeaga kogunevad taas TÜ kliinikumi juhtimiskriisi arutama
Paari nädala eest Tartu ülikooli kliinikumis lahvatanud juhtimiskriis pole mitme asjaosalise kinnitusel veel kaugeltki lahenenud. Muu hulgas kinnitab seda täna pärastlõunaks ülikooli peahoonesse kokku kutsustud kõrgete ametikandjate nõupidamine.
Ka Jõgeva sai oma jääroti
Nii nagu Tartus, avati ka Jõgeva kesklinnas täna õhtul rotiaasta alguse puhul jääst rotiskulptuur.
Fotod: toidukuller põhjustas Tartu kaubamaja juures liiklusõnnetuse, mille teiseks osapooleks oli rase naine
Tartus Vabaduse puiestee ja Uueturu tänava ristmikul juhtus täna pärastlõunal liiklusõnnetus, mille üheks osaliseks toidukulleri väikekaubik Fiat ja teiseks lapseootel naise juhitud BMW.
Elurikkuse Erakonna peaministrikandidaat ei välista roheliste ja Vabaerakonnaga liitumist
Tartu loodusmajas toimunud Elurikkuse Erakonna talvisel üldkogul valiti erakonna peaministrikandidaadiks Võru Instituudi direktor Rainer Kuuba. Ta tõdes, et poliitilises plaanis on erakond väga halvas seisus ning kaalutakse võimalust liituda Eestimaa Roheliste erakonna ja Vabaerakonnaga.
Reformierakondlased ja sotsid alustasid Tartus võimukõnelusi
Eile õhtul teatas Reformierakond, et lõpetab Tartu linnavalitsuses koostöö Keskerakonnaga ning juba täna peavad reformierakondlased linnavõimu moodustamiseks esimesi koalitsoonikõnelusi sotsiaaldemokraatidega.
Vooremaalased varusid Eesti rahvuseepose helisalve
Jõgevamaal Kääpal asuv Kalevipoja muuseum ärkab mais uuele elule. See tähendab, et maja on nüüd renoveeritud ja uueneb ka muuseumi ekspositsioon. Püsinäituse ühe osana lugesid vabatahtlikud sealsamas linti rahvuseepose «Kalevipoeg» algusest lõpuni.
Jabur draamasari «Õhtud Tartus»
Poliitiline teater Tartu linnas käib täis­tuuridel. Lõppmängu ja sellele järgnevat aplausi on oodatud juba mitu kuud. Kuid poliitteatri etendus kisub juba piinlikult pikaks ja jaburaks. Arvatavasti on ka osatäitjad tüdinud, kuid lavastajad annavad hoogu juurde. Tekib küsimus: mille nimel?
Lasteaed peab koolile ruumi tegema ja uksed sulgema
Tartu Ropka linnaosas Ploomikese lasteaias käivate mudilaste vanemad said läinud nädalal linnavalitsuselt e-kirja, milles anti teada, et 2022. aasta sügisel on kavas see linna lastaed sulgeda, ning paluti hakata oma võsukestele teisi lasteaedu valima.
Looduseuurijad asutavad Struve tänavas Struve kaare mõõtmise auks seltsi
Eile kogunes Tartus Struve tänava alguses asuva Eesti looduseuurijate seltsi (ELUS) maja saali paarkümmend asjahuvilist, et pidada Struve kaare seltsi asutamiseks mõttetalgud. Niisuguse seltsi moodustamise üheks põhjuseks on asjaolu, et tänavu 17. juulil möödub 15 aastat Struve geodeetilise kaare...
Võimukõnelustele minevate Tartu sotside juht: see on siin olnud täielik teater!
Tartu sotsiaaldemokraatide piirkonna juht Heljo Pikhof tõdes, et selline asjade käik oli juba mõnda aega aimatav. «Kui võimuliidul pole ühes olulises küsimuses hääli koos, siis on ju loogiline, et hakatakse otsima teistsuguseid lahendusi. Mis neil ikka üle jäi, nii ei saanud edasi töötada,» arutl...
Ahhaas peetakse särtsakat perepäeva
Homme, 25. jaanuaril toimub Ahhaa teaduskeskuses särtsakas energiateemaline perepäev, mis ootab kõiki huvilisi energiasäästuga seotud tegevusalale, töötubadesse ja teadusteatrisse. Samal ajal on võimalik kaasa elada ka Eesti-Läti piiriülese koostööprojekti «Energy Advice! – piirideülesed energias...
Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud münti esitletakse Eesti Rahva Muuseumis
2. veebruaril möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Selle tähtsa ajaloolise sündmuse tähistamiseks laseb Eesti Pank 1. veebruaril ringlusesse miljon erikujundusega 2-eurost käibemünti «Tartu rahu 100», millest 10 000 münti on BU (brilliant uncirculated) kvaliteediga ja pakendatud meene...
Olümpialootus Kristin Kuuba servib pallid ribadeks
Maailmas mängib sulgpalli ligi 200 miljonit inimest, on kirjas Eesti sulgpalliliidu kodulehel. Tartlanna Kristin Kuuba on jõudnud maailma 60 parima naismängija hulka ning hoiab sisuliselt pihus olümpiapiletit.
Monica Rand pole erakonnast välja viskamise pärast nutnud
Kuna Tartu abilinnapea Monica Rand ei allunud Keskerakonna Tartu piirkonna uue juhatuse survele amet maha panna, heideti ta kolmapäeval erakonnast välja. Keskerakonna Tartu piirkonna uueks juhatuse esimeheks valitud Jaan Toots heidab Monica Rannale ette käitumisprobleemi, Monica Rand Tootsile aga...
Nils Niitra: Tartu annab vana hullumaja erafirma buldooseri hoolde
Elu ise on näidanud, et me ei saa muinsuskaitsealuste kehvas seisus hoonete puhul erasektorit usaldada, siin peaks avalik võim võtma selge vastutuse, mitte käsi puhtaks pühkima.
Viie maakonna rahvas hakkab ühiselt neljarealist maanteed nõutama
Tartu, Valga, Võru, Põlva ja Jõgeva maakonna omavalitsuste arenduskeskuste esindajad allkirjastasid täna koostöölepingu, mille abil soovitakse Lõuna-Eesti inimeste elu paremaks muuta. Viie maakonna vahel ei ole varem sarnast koostöölepingut sõlmitud. Lõuna-Eesti koostöölepingu eesmärk on panna se...
Arvestivahetus lõppes gaasilekkega
Neljapäeva õhtupoolikul kell pool viis teatati, et Tartus Muru tänaval on korterelamus tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et majas oli vahetatud arvestit ning kraani vahelt oli jäänud lekkima gaasi.
Lagunevad kolossid meenutavad nõukogude aja hiilgust ja viletsust
Kui Tartust Narva poole sõita, jääb kümmekond kilomeetrit enne Mustvee linnakest teele Kullavere jõgi. Praegu ei osuta enam miski sellele, et maanteesillalt paari kilomeetri kaugusele otsustas Kirovi näidiskalurikolhoos nelja aastakümne eest rajada võimsa kalakasvanduse.
Ühel ajal alustanud kultuurikeldrid ei kavatse kumbki nime muuta
Sügisel alustas tegevust Tartu kultuurikelder. Ja samal sügisel avas uksed Kultuurikelder. Esimene tegutseb kultuurikorraldaja, luuletaja, soome keele õpetaja ja tõlkija Heidi Iivari juhtimisel, teise perenaine on Tartu ülikooli kultuurikorralduse magistrant, kunsti austaja Triinu Saks.
Henn Põlluaas: riigikogul pole kavas saadikutele nõunikke palgata
Ettevõtja Assar Jõgar kirjutab 10. jaanuari Tartu Postimehes, nagu oleksin ma teinud ettepaneku suurendada riigikogu töötajate hulka 101 inimese võrra ja palgata igale saadikule üks poliitiline nõunik.
Kirjandusmuuseumi puudujääk küünib poole miljoni euroni
Eesti kirjandusmuuseum on sattunud täbarasse seisu, sest Eesti teadus­agentuuride uurimistoetuste möödunud aasta taotlusvoorus jäädi tühjade pihkudega. See tähendab, et tänavu tuleb hakkama saada üksnes haridusministeeriumilt tuleva baasrahastusega.
Joobes juhtimisõiguseta juht rammis eramaja aeda ja ronis siis kõrvalistmele
Täna hommikul kella 8 paiku teatas juhuslik mööduja häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Mällikvere külas on must Mercedes põrutanud teelt välja ja ramminud eramaja aeda. Sündmuskohale reageerinud politseipatrull leidis haljasalalt eest musta avariilise Mercedese, mille kõrvalistmel alkoholilõhnad...
Festivali Draama juhib tänavu teatriteadlane
Festivali Draama korraldava sihtasutuse Eesti Teatri Festival uue juhataja Hedi-Liis Toome teatel toimub tänavune suur teatripidu Tartus 9.-12. septembrini ning on teatud mõttes vahefestival, mille puhul ta tegutseb ka kunstilise juhi rollis.
Ülikooli kliinikumi juhtimiskriis pole veel kaugeltki lahenenud
Teisipäeva pärastlõunal Kuku raadio eetris olnud saate "Vahetund Tartu Postimehega" esimeses pooles tõdesid ajakirjanikud Aime Jõgi, Aet Rebane ja Rannar Raba, et eelmise nädala lõpus kõigile nähtavaks saanud terav vastasseis TÜ kliinikumi kliinikute juhatajate ja juhatuse esimehe Priit Eelmäe va...
Riigikohus kinkis oma 100. aastapäevaks tartlastele uue kellamängu
Teisipäeval kell 18 kõlas Tartu raekoja tornist esmakordselt kellamäng, mis loodu Riigikohtu 100. aastapäevaks. Teos «Tornitipud» ongi Riigikohtu kingitus oma kodulinnale ja selle elanikele.
Heidi-Ingrid Maaroos ja Tiiu Aro: vaimu ja võimu põrkumine kliinikumis
Halvasti korraldatud ja läbimõtlemata juhtimisreform seab ohtu koostöö Tartu ülikooli ja kliinikumi vahel. See aga halvaks arstiõppe, kliinilise meditsiini teadustöö ja vähendaks ravikvaliteeti Eestis. Sellist olukorda ei soovi mitte keegi.
Tartu jäärott avatakse draakonitantsu saatel
Eeloleval laupäeval tähistab Tartu alanud valge metallroti aastat jääroti paigaldamisega raekoja platsile.
Tänasest saab ennast kirja panna tasuta eesti keele kursustele
Täna algab Integratsiooni Sihtasutuse kodulehel registreerimine tasuta eesti keele kursustele. Kokku saab registreeruda 46 kursusele, kuhu on oodatud 736 eesti keele huvilist.
Sotsid külmutavad valimisaastaks lasteaiatasu
Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide teisipäeval alanud Tartu võimukõnelused on edenenud jõudsalt. Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof hellitab lootust, et kui ka sel nädalavahetusel õnnestub Reformierakonnaga pidada konstruktiivseid arutelusid, võiks uuel nädalal jõuda koal...
Kahe haigla vanad hooned jäävad tühjaks
Tartu ülikooli kliinikum kuulutas välja riigihanke Maarjamõisa meditsiinilinnaku kolmanda ehitusjärgu ehitaja leidmiseks. Kolmas ehitusjärjekord tähendab uue lastehaigla ja kõrvakliiniku ehitamist Maarjamõisa kompleksi. Mis pärast uute hoonete valmimist vanast lastehaiglast ja kõrvakliinikust saa...
Maakool keset metsi annab võimaluse lastele, kellega linnakoolid hätta jäävad
Tillukeste maakoolide sulgemine on muutunud niivõrd tavapäraseks, et kui mõni järjekordne paarikümne õpilasega haridusasutus uksed kinni peab panema, tekitab see protesti vaid kohalikes inimestes, kuid linnas elav «laiem avalikkus» võtab seda kui maapiirkondade tühjenemise paratamatut kaasnähet. ...
Vald tahab suured ja väiksed ühte patta panna
Põltsamaa vallavolikogu otsustas läinud aasta lõpus, et valla haridusvõrk tuleb põhjalikult ümber korraldada. Esialgse kava järgi peaks valla kümne kooli ja lasteaia asemel alles jääma üks lasteaed, üks põhikool ja üks gümnaasium. Plaan ei tähenda siiski seda, et kõik väiksemad koolid ja lasteaia...
Kevadine ilm ajab aiapidajatel käed sügelema
Talv on olnud nii soe, et näiteks Tartu ülikooli botaanikaaias on osa taimi õide puhkenud ning mõnel aiapidajal on tekkinud vastupandamatu soov tööriistad välja otsida ja õues toimetada. Mõnd tööd võib praegu küll teha, kuid talv ei jää ilmselt ka tänavu taeva ning targem on oodata kevadet, kinni...
Vanalinna päevinäinud häärberi seinad peidavad eri ajastute moodi
Tartu ülikooli botaanikaaia kõrval Laial tänaval asub 18. sajandist pärit aadlielamu ja selle kõrval pisut noorem hoone, mille möödunud aasta suvel ostis perekond Rannale kuuluv tõlkebüroo Avatar. Varem Tartu ülikooli, teaduste akadeemia ja maaülikooli kasutuses olnud vanema, Lai 36 maja seinavii...
Tartu noored solistid tõid Jurmalast kaheksa medalit
Jaanuari algul Jurmalas talendikonkursil «Christmas Surprise» läks Tartu stuudio Külliki Lauluaed lastel suurepäraselt, kuna Lätist toodi kaheksa medalit.
Aparaaditehase vanaraamatupood annab välja sada erieksemplari teost raamatute põlgamisest
Vanaraamatupood Fahrenheit 451º, mis tegutseb trüki- ja paberikunstikeskuse Typa ehk endise trüki- ja paberimuuseumi filiaalina Aparaaditehases, annab kirjanik Ray Bradbury 100. sünniaastal välja tema romaani «451º Fahrenheiti» sada erieksemplari. Aastal 1953 inglise ja 1959 eesti keeles ilmunud ...
Uute kopsudega naine ja arstid murdsid elundidoonorluse müüte
Mida patsient mõtleb enne siirdamist? Kas tal on tal hirm? Elundidoonorlusest huvituvad inimesed said teisipäeva õhtul Aparaaditehases sellele küsimusele vastust kuulda inimeselt, kes seda päriselt teab. Anneli Kannus on siiratud kopsudega elanud üle aasta, ta on Eesti õdede liidu president ning ...
Fotod: Kodijärve hooldekodus põles taas madrats
Kambja vallas Kodijärve hooldekodus leidis aset juba teine põleng kolme päeva jooksul.
Raekoja platsil loetakse 2. veebruari varahommikul ette Tartu rahulepingu tekst
2. veebruaril möödub sada aastat päevast, mil Eesti Vabariik ja Nõukogude Venemaa allkirjastasid Tartus rahulepingu. Lepingu sõlmimisega tunnustas Venemaa Eesti Vabariigi iseseisvust ja lõppes Vabadussõda. Tartu rahulepingu sajandat aastapäeva tähistatakse näituste, ühisürituste, esitluste ja mäl...
Linnamuuseumis kohtab kolme haruldust
Minu armas Betty! Aastavahetuseks saadan Sulle ja Sinu omadele südamlikuimad ja parimad soovid. Täitugu järgmisel aastal Sinu soov välismaale reisida. Sinu kirja sain ma kätte, tänan siinkohal ühtlasi ka selle eest ja vastan sellele kohe varsti. Südamliku tervitusega Sinu Emmi.
Välgumihkliga lustinud poisikesed süütasid keldri
Kolmapäeva pärastlõunal kell pool neli põles Jõgeva vallas Vaimastvere külas vanas keldris praht, mille päästjad kustutasid.
Nemad on Tartu ja Tartumaa kõige mõjukamad
Me tegime seda jälle. Teie ees on Tartu Postimehe koostatud Tartu ja Tartumaa kõige mõjukamate inimeste edetabel ehk TIPP 100. Eelmisel korral lõime sarnase pingerea pisut enam kui aasta tagasi, 2018. aasta detsembris.
«Maitsev Tartu» ootab taas maitseelamusi nautima
Veebruariga algab Tartus juba kuuendat korda tartlaste ja linna külaliste poolt oodatud maitseelamuste kuu «Maitsev Tartu».
Uhke kosmopargi ehituseks määratud aeg hakkab otsa lõppema
Pea kolm aastat tagasi rahuldas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) osaühingu Kosmopark esitatud 2,1 miljoni eurose rahataotluse ning andis sellega Põltsamaale kosmoseteemalise lõbustuspargi ehituseks rohelise tule. Nüüd on selle rajamine muutunud küsitavaks, nagu kosmopargi arendaja teisedki...
Keskerakonda ootab jätkulahing
Tartu võimuliidu lagunemise järellainetus annab pikalt tunda, ennustab kogenud keskerakondlane Nikolai Põdramägi, kes on viimaseid päevi Tartu volikogu kultuurikomisjoni esimees.
Tartu kunsti aastanäitus püstitas vaatajarekordi
Pühapäeval oli Tartu kunstimajas viimane võimalus külastada Martti Ruusi kujundatud aastanäitust. Kuraator-projektijuhi Peeter Talvistu andmeil vaatas seda 3733 inimest, mis on kunstimaja kõigi aegade ametlik külastusrekord. Eelmine tippmark pärines Elmar Kitse näitusest 2016. aastal - 3183 inime...
Tänavune loodusfestival teeb digipöörde
4.-7. juunini toimuva loodusfestivali fookuses on seekord digitaalsed võimalused. Korraldajate kinnitusel aitavad need avastada loodust senisest paremini.
Rõngu saab uue katlamaja
N.R. Energy ehitab sel aastal Rõngu alevisse uue kaasaegse katlamaja, mille ökonoomne hakkpuidu tehnoloogia on loodussõbralikum ja aitab ettevõtte teatel elanikel küttekuludelt kokku hoida.
Tüdruk läks teatrist koju armi ja veriste käenukkidega
Anelle Elisabeth Birken, üheksa-aastane tüdruk, oli üks neist viieteistkümnest, kes läks esmaspäeval Vanemuise suurde majja lavataguse eluga tutvuma, ning ainuke, kes läks kaks tundi hiljem koju, käeseljal halvasti kokku kasvanud haav ja sõrmenukid veriselt kriimulised. «Kui issi kodus näeb, ehma...
Töötaja kiire tegutsemine hoidis hooldekodus ära suurema tulekahju
Esmaspäeval kella poole kaheteistkümne paiku ennelõunal süttis Kambja vallas Kodijärve hooldekodus voodi madrats ja tekk. Hooldekodu töötaja kustutas põlengu  pulberkustutiga enne päästjate saabumist. Seejärel sulges ta toa ukse, et suits ja põleng ühest ruumist kaugemale ei leviks. Samal ajal ev...
Priit Pullerits: Ranna ja Tootsi lugu on muutunud tartlaste argielus justkui tüütuks purjakile jäänud külaliseks
Huvitav, kui paljud tartlased on saanud endale sügisest saadik uue ootamatu, teistele koguni märkamatu elukaaslase? Kümned? Nii vähesed küll mitte. Sajad? Karta võib, et ikka vähe. Tuhanded? Jah, see on ilmselt tõele juba lähemal.
Antti Roose ja Garri Raagmaa: Tartut ummistavad lähivaldade autod
Kui igaüks jätkabki toimetamist oma liivakastis, siis Tartu linnaregiooni liiklustihedus kasvab ja Tartu autodest ummistumine on üha suurem probleem.
Müts-müts! veeres mürakas kivi ja prantsatas läbi kuuri katuse
Ujula tänava elanik, maali- ja tekstiilikunstnik Imbi Kruuv valmistas möödunud neljapäeva hommikul endale ja külla sõitnud sõbrannale hilist hommikusööki, kui kuulis ühtäkki kummalist heli.
Ülikooli kunstimuuseum eksponeerib muuseumi kõige vanemat eset
Tartu ülikooli kunstimuuseumis on kuni 31. märtsini välja pandud sumerikeelse kiilkirjaga savikoonus, mis pärineb umbes 22. sajandi teisest poolest enne Kristust. Selle annetas Tartu ülikooli muuseumile möödunud aasta lõpus Viini ülikooli emeriitprofessor Gebhard J. Selz. Tegemist on muuseumi kõi...
Kunstimuuseum kavandab Raadile skulptuuriparki
Kui kõik läheb ladusalt, võib Tartu kunstimuuseum veel sel aastal Eesti Rahva Muuseumile (ERM) kuuluvasse Raadi mõisaparki üles seada 16 graniitskulptuuri. «Teosed, eskiis ning osaliste ehk meie ja ERMi tahe skulptuuriparki rajada on olemas,» kinnitas kunstimuuseumi direktori kohusetäitja Joanna ...
Kalevipoja eepose lugesid linti 65 inimest kahe päeva jooksul
18. ja 19. jaanuaril lugesid Kalevipoja muuseumis Jõgevamaal 65 inimest kordamööda rahvuseepose värsse. Loetu salvestati sel eesmärgil, et sellest saaks Kalevipoja muuseumi uues ekspositsioonis digitaalne vara, mida kõik külastajad soovi korral kuulata võiksid.
Ainulaadsed lukud lõksuvad ERMis pühapäevani
Eesti Rahva Muuseumi (ERMi) osalussaali üles seatud näitus «LuKKsus», mis tutvustab puidust ukselukke, pakub peamurdmist ja testib osavust, on avatud veel kuni 26. jaanuarini
Politsei palub foorirammijal endast märku anda
Politsei palub autojuhil, kes sõitis Tartus Võru ja Sõbra tänavate ristmikul sõidukiga Subaru Impreza otsa valgusfoori postile, endast märku anda telefonil 112.
Professor Peep Talving vaeb kliinikumi usalduskriisi ja pakub nõu, mida teha
Ligi kolmkümmend aastat oma karjäärist Rootsis, Lõuna-Aafrikas ja Ameerikas töötanud arst, kirurgiliste haiguste professor Peep Talving on Tartu ülikooli ja piirkondlike haiglate arstide meeskonnaga Eestisse toonud maailmatasemel traumakoolitused eriarstidele, üliõpilastele ja õdelele. Üks neist ...
Selgusid Tartu uute aukodanike kandidaadid
Tartu volikogu eestseisus ja linnavalitsus tegid möödunud nädalal volikogule ettepaneku nimetada Tartu aukodanikeks Marju Lauristin, Mihkel Zilmer ning Paul Varul.
Galerii: tants käib! Vanemuises toimub Lõuna-Eesti suurim aastalõpuball
Vanemuise teatri suures majas ja kontserdimajas algas kell seitse traditsiooniline aastalõpuball, mis sedakord toimub juba 50. korda.
Tartu aasta teo tiitli võitis rattaringlus
Täna keskpäeval kuulutati Tartu raekojas välja «Aasta tegu 2019» konkursi võitja, milleks osutus rahvahääletusel Tartu rattaringlus.
Hiljutine linnakirjanik Vahur Afanasjev proovib õnne kunstnikuna
Voronja galeriis avatakse  maikuus näitus «Kättemaks. Mесть. Revenge.», mida kureerib Vahur Afanasjev. Kuigi kirjanik on käsitlenud kättemaksu teemat ka vanausuliste eluolu lahkavas saagas «Serafima ja Bogdan», siis romaani sisuga ta näitust ei seo, vaid kutsub kättemaksu uurima eriilmelised looj...
Priit Pullerits: suur mõõduvõtt paistab lootusetu
Kiretu kalender ütleb, et Eesti rahvaspordi suursündmuse, Tartu maratonini jääb päev vähem kui neli nädalat. Kuid sellest ei maksa seni lootusetul talvel lohutust otsida.
Uute kopsudega patsient ja arstid räägivad elundisiirdamisest
Siirdatud kopsudega Anneli Kannus, rindkerekirurg Tanel Laisaar ja hematoloog Ain Kaare on külalised homme õhtul Erinevate Tubade Klubis, kus kõik huvilised saavad neid kuulata ja küsimusi küsida.
Hea mõte ju - igaüks võiks pääseda ERMi püsinäitusele tasuta!
Eest Rahva Muuseumi direktor Alar Karis on välja käinud mõtte, et ERMi püsinäituse «Kohtumised» külastamine võiks olla tasuta. Kui reaalne see plaan ikkagi on?
Pildid. Avalikkuse eest hoidunud Andrus Veerpalu jälgis Tehvandil suusavõistlust raja äärest
Laupäeva hommikul Tehvandi suusastaadionil aset leidnud Eesti meistrivõistlusi murdmaasuusatamises jälgis raja kõrval ka Andrus Veerpalu, kes pärast aasta algul lahvatanud dopinguskandaali on avalikkuse eest hoidunud.
Artur Kuusi karikatuur: don Toots ja Sancho Panza
Jaanus Libek: metsa ja puidu väärtusest
Meie lageraiepõhine metsade majandamise mudel saadab hinnalise tisleripuidu tihti hakkpuiduhunnikusse ja raiskab ka muid metsade väärtusi.
Homme on aasta kõige masendavam päev. Oodakem homset!
Need, kel juba täna tuju halb mõeldes homse esmaspäeva ja uue töönädala peale, ei ole tõenäoliselt üksi. Masendust võib lisada seegi, et jaanuarikuu kolmas esmaspäev on väidetavalt aasta kõige masendavam päev.
Tartu Do judokad võitsid Eesti MMil kuus kulda ja tõusid võistkondlikus arvestuses Eesti parimaks klubiks
18. jaanuaril olid Tartus Eesti meistrivõistlused judos, kus Tartu Do klubi judokad tegid säravaid etteasteid.
Kodutütreks astumise tõotuse andsid 33 tüdrukut
17. jaanuari õhtul tähistasid Tartu ringkonna kodutütred oma organisatsiooni 88. aastapäeva. Pidulik sündmus leidis aset Kaitseväe Akadeemia aulas, kus kodutütreks astumise pühaliku tõotuse laususid 33 tüdrukut.
Rocki korvpalliklubi sai korvpalliliidu liikmeks
Eesti korvpalliliidu juhatus otsustas 16. jaanuaril, et Rocki korvpalliklubi on väärt olema liidu liige. Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ütles TV3-le, et selle otsuse poolt oli enamus juhatuse liikmeid.
Trumm põrises, loits loitsis ja kuused ära põlesid
Tuleskultpuuride ja jõuluuskede põletamise etendus meelitas laupäeva õhtul kokku taas suure hulga rahvast, kes kõik soovisid näha, mismoodi Emajõe ja Anne kanali vahelisel alal seekord etendus kulgeb.
Teeme lund: jahust ja soolast ja soodast ja juuksepalsamist ja mähkmest
Lumeretsepte on igasuguseid. Esimene retsept on seotud läheneva lumepilve ja miinuskraadidega õues, nagu igal normaalsel talvel. Aga kuna normaalne talv on kadunud, siis tuleb käiku lasta muud ideed ja külastada näiteks Tartu loodusmaja lumelaborit.
Tartu jagab välja kõrge lennu stipendiumid, esimesed saajad on tantsijad
Eelmisel aastal loodud uue, kõrge lennu stipendiumi esimesed saajad on tantsuvaldkonna huvikoolide õpilased. 2000eurost stipendiumit said taotleda 12-19aastased tartlased, kes õpivad Tartu huvikoolides.
Euroopa Komisjoni asepresident arutleb Tartus Euroopa tuleviku üle
Täna on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni asepresident Horvaatiast pärit Dubravka Šuica. Asepresident Šuica vastutusala Euroopa Komisjonis on demokraatia ja demograafia, täpsemalt kodanike Euroopa Liidu asjades kaasarääkimise võimaluste suurendamine, Euroopa tuleviku konverentsi käimalükkamine ja...
Autojuht sõitis ülekäigurajal jalakäijale otsa
Eile kell 18.44 juhtus liiklusõnnetus Tartus Vanemuise ja Akadeemia tänavate ristmikul, kui autojuht sõitis otsa jalakäijale.
Lennujaam: Tartu lennuraja 4,5-miljoniline pikendus pole õigustatud
Tartu lennujaama haldava Tallinna Lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe ei näe majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) transpordi arengukavas toodud 4,5-miljonilise Tartu lennuraja pikenduse ehitamiseks ärilist vajadust, kirjutab ERR.
Selgusid Tartu uued aukodanikud
Tartu volikogu eestseisus ja linnavalitsus tegid volikogule ettepaneku nimetada Tartu aukodanikeks sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin, Tartu ülikooli meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer ning õigusteadlane Paul Varul.
Tartu linn jagas kultuuriasutustele kolmeks aastaks raha
Tartu linnavalitsus kinnitas kultuurivaldkonna kolmeaastase tegevustoetuse saajad ja toetussummad. Möödunud aastal jõustunud kultuurivaldkonna uue toetuskorra alusel on Tartu kultuuriorganisatsioonidel esimest korda võimalik saada tegevustoetust korraga kolmeks aastaks.
Mustvees varastati 49 pudelit viina
Politseile laekus teade, et 6. detsembril varastati Mustvees Tartu tänava kauplusest 49 pudelit viina.
Ain Kaare: tõde ravikodust – vastuseta küsimused (skeptiku vaade naabertänavalt)
Millisest miljööteraapiast me räägime, kui piirinaabrid Peedule kavandatavat ravikodu altkulmu põrnitsevad, sest see rikub miljöö ja nende kodurahu.
Kultuuripärl veeres folklooriarmastaja sülle
Seda uudist tuli kirjutada vaikselt, nii et isegi sule krabisemist (loe: klahvide klõbinat) poleks kuulda. Folkloori, rahvatantsu ja -muusika asjatundja ning Tiigi seltsimaja kultuurispetsialistile Tiina Konsenile ei saanud eile kuidagi helistada ega küsida, mida ta arvab Kultuuripärlist, kui see...
Vald õpib koos linnadega kaasavat valitsemist
Tartu vald on üks kaheksast Euroopa omavalitsusest, mis osaleb linnaarengut toetava programmi URBACT projektis «Active Citizens», kus jagatakse ideid, kuidas suurendada elanike aktiivsust omavalitsuste töös.
Erkki Bahovski: Moxit Tartus
Kui Ühendkuningriigis on nii Brexit (kuningriigi lahkumine Euroopa Liidust) kui ka Megxit (Meghan Markle’i ja prints Harry lahkumine Briti kuningakojast), siis Tartu linnas käib juba mitmendat kuud Moxit ehk nüüd juba endise keskerakondlase Monica Ranna lahkumine Tartu abilinnapea kohalt.
Kliinikumi usalduskriis püsib esialgu vaikuses
Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu 13. jaanuaril peetud erakorralise koosoleku järel, kus arutati 16 kliiniku juhi umbusaldusavaldust kliinikumi juhile Priit Eelmäele, uusi uudiseid lisandunud ei ole.
Heino Elleri muusikakooli õpilased pälvisid Sankt-Peterburis suurt tähelepanu
3. kuni 8. jaanuarini leidis Sankt Peterburis aset XI rahvusvaheline Samari Savšinski nimeline konkurss, kus juba teist aastat osalesid Heino Elleri muusikakooli õpilased. Venemaal pani oma pillivalitsemise oskused ja närvid proovile kolm viiuldajat, kaks tšellisti ja kolm pianisti.
Tartu noored valivad noortevolikogu
Tartu noortel on teist aastat järjest võimalus anda hääl Tartu linna noortevolikogu valimistel. Hääletada saab veel täna ja homme.
Elvas süüdati kahekorruseline elumaja
9. jaanuaril sai häirekeskus teate, et Elvas Lohu tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjad kustutasid tulekahju.