Galerii: püügikeelust hoolimata ilutses Kalevipoja kala- ja veefestivali lettidel rääbis
Täna peeti Peipsi järve ääres Kasepääl taas iga-aastane Kalevipoja kala- ja veefestival, kus laadakauplejate lettidel oli põhiline kaup kohalik Peipsi sibul ja suitsukala.
Vald müüb mõisa koos eakatega
Põltsamaa vallavalitsus andis teada, et asub sügisel müüma Lustivere mõisat, kus 2000. aastast tegutseb hooldekodu.
Tartu kunstimaja tervitab Ehalill Halliste ja Helle Videviku ühisnäitust
Neljapäeval, 22. augustil kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Ehalill Halliste ja Helle Videviku näitus «Veest võetud, tulest tulnud».
Täna asus ametisse Tartu kutsehariduskeskuse uus direktor
Endine vangla direktor Raini Jõks valiti kutsehariduskeskuse direktoriks kaheksa kandidaadi hulgast. Selleks tegi ettepaneku konkursikomisjon, vahendas BNS.
Rock korvpalliklubi alustab sügisel tööd lasteaialastega
Rocki Rüblikud – niisuguse nime all alustab korvpalliklubi sügisest lasteaedades huviringidega. Läbirääkimised käivad rühmade alustamiseks Ilmatsalu Lepatriinu ning Tähtevere ja Ristikheina lasteaedades.
Põlesid kombain ja veoaauto
Möödunud nädala lõpus põles Tartu linnas veoauto. Põltsamaal süttis kombain.
Tundmatu mees ründas naist, purjus inimesed politseinikke
Nädalavahetusel toimus mitu vägivaldset juhtumit. Muuhulgas ründas tundmatu mees 23-aastats naist ja purjus inimesed politseinikke.
Tartu koolitüdruk on BMX-krossis kibe käsi
Väike tartlane, Tartu katoliku haridusekeskuses õppiv kaheksa-aastane Paula Palmiste võitis 10. augustil Tallinnas peetud BMX-krossi Läänemere karikasarja esimesel etapil kuldmedali. Mõned nädalad enne, 24. juulil tuli ta Belgias MMil oma vanuseklassis kolmandaks.
Taasiseseisvumist annab tähistada mitut moodi
Homme on iseseisvuse taastamise päev, millega tähistatakse Eesti Vabariigi de facto taastamist. Tartus saab piduliku päeva puhul käia piknikul, kontserdil või tantsimas.
Uute Maarja peremajade elanikel on kotid kolimiseks pakitud
Möödunud nädala teisipäeval andis Tartu linnavalitsus kasutusloa Ujula tänaval asuvatele Maarja tugikeskuse peremajadele. Viiest ehitatavast majast on valminud kaks. Eelmisel reedel oli sisustajatel käed tööd täis: kokkupanemist ootasid riidekapid ja voodid.
Video: Vene karu ujus Eestisse
Eile varahommikul kohtusid paadiga Pihkva järvel patrullinud piirivalvurid mõmmikuga. Karu enda kõrval urisevast mootorpaadist ja piirivalvuritest suuremat välja ei teinud.
Kohtualune Kajar Lember esitleb raamatut
Tartu endine sotsiaaldemokraadist abilinnapea Kajar Lember tegi teoks ammuse lubaduse avaldada enda kriminaaluurimise kohta raamat.
Jõgevamaal pidid samale päevale mahtuma nii kala- kui ka küüslaugupidu
Laupäeval leidis Jõgevamaal aset kaks suurt suvist laata: küüslaugufestival Kuremaal ning Kalevipoja kala- ja veefestival Kasepääl. See, et kaks ühe maakonna suursündmust ühele päevale juhtusid, oli asjaosaliste sõnul tööõnnetus, millest õnneks mõlemad edukalt välja tulid.
Politsei palub uppunud mehe tuvastamisel abi
Vägivallatundemärkideta nooremapoolse mehe surnukeha leiti Emajõest 7. augusti keskpäeval. Esialgu on põhjust arvata, et mees võis uppuda, kuid täpne surma põhjus selgub kohtuarstliku ekspertiisi järel.
Geenifoorum kutsub teadlaste tipud Tartusse augustis
Geenifoorum ei ole kuhugi kadunud. Geenifoorum on suve algusest liikunud lihtsalt suve lõppu ning saabub 30. ja 31. augustil Tartusse kogu oma hiilguses.
Peeter Olesk: ole Maarjamõisas julge!
Jälle ja jälle kirjutatakse sellest, kui tähtis on haiguste ravis arsti ja patsiendi koostöö. Minusugune siiski ei saa olla arstidega võrdne, sest meditsiin ei ole minu eriala ega ole ma seda ka õppinud. Ülimalt saan ma arsti ees olla aus – ning siis selgub pahatihti, kuidas arstil puudub minu au...
Tartu sulgpallurid naasid Leedust kuldmedaliga
Sel nädalavahetusel toimus Klaipedas juuniorite Euroopa karikaetapp sulgpallis «RSL Lithuanian Junior 2019,» kus osalejaid oli kokku 17 riigist. Tartu sulgpallineiud saavutasid turniiril paarismängus esikoha.
Kaks tuhat Eesti inimest lubavad uurida oma mikrobioomi
Teadlane Elin Org lükkas Eesti geenivaramus 2017. aastal käima geenidoonorite mikroobikoosluste uuringud sooviga keskenduda nii suu kui ka soolestiku mikrobioomi kogumisele ning selle seostamisele tervisega.
Ilus ja valus «Kadri» ehk Üksiklaste tee
Vihmahoogudega pikitud sume pühapäev. Õhtul on vana hullumaja pargis «Kadri» etendus. Mul pole piletit. Kui oli selle hankimiseks õige aeg, kõhklesin kaua, kas minna või mitte.
Politsei palub abi 17-aastase Adriana leidmisel
Tüdruk lahkus Tartus kodust 2. augusti ennelõunal ja pole siiani naasnud. Varem pole Adriana nii pikka aega vanemate teadmata kodust ära olnud.
Kas tunned ära, kes videos ratast lõhub? Vandaalile on trahv soolas
Tartu rattaringluse Facebooki-gruppi postitas kasutaja eile video, millel on näha pahatahtlikku ratta kasutamist. Tartu linnatranspordi juhataja Roman Meeksa sõnul tuleb enne trahvimist kasutaja tuvastada.
Amfiibtraktor liigub ühest ujumiskohast teise
Tartu valla tellimusel alustas OÜ Vibur esmaspäeval Kõrveküla paisjärvel veetaimede niitmist. Sama töö laseb vald teha veel nelja väikese veekogu ujumiskohas, ja nagu kogemused näitavad, tuleb jõulise metsiku looduse tõttu amfiibtraktor väikestesse ujumiskohtadesse mõne aasta pärast jälle tellida.
Vorbusel põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto, viga sai ka alaealine laps
Täna kella poole kolme paiku päeval juhtus Tartumaal Vorbuse külas liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto Chrysler. Esialgsetel andmetel keeras Chrysleri juht ristmikul vasakpööret tehes ette Tallinnast Tartu poole liikunud reisibussile.
Galerii: endiselt heas vormis Alphaville pani Kasepää lauluväljaku rõkkama
Laupäeva õhtul astus Kasepää laululaval üles 80ndate aastatel kuulsust kogunud popansambel Alphaville, mis tõi väikese Peipsi-äärse Kasepää laululava pea puupüsti rahvast täis. Autode rivi ullatus kontserdipaigast mõne kilomeetri kaugusel asuva Jõhvi-Tartu maanteeni.
Galerii ja video: Põltsamaal leidis aset retrovankrite kogujate kokkutulek
Pühapäeva hommikul avanes Põltsamaal Trollitralli mängupesa juures huvitav vaatepilt. Maja taha haljasalale olid üles rivistatud ligi viiskümmend vanaaegset laste- ja nukuvankrit, millest haruldasimad olid pärit 1940. aastatest.
Politsei otsib Kaagvere erikoolist lahkunud noormeest
Politsei palub kaasabi selgitamaks 15-aastase noormehe asukohta, kes lahkus omavoliliselt erikoolist.
VIDEO: Metallica lisas oma kanalisse Tartus filmitud etteaste
Mõni nädal tagasi Tartus esinenud Metallica jagas oma YouTube´i kanalis Raadil filmitud salvestust loost «The Four Horsemen».
200 aastat tagasi nägi trükivalgust õige Õ
Õ-häälik on levinud peaaegu kogu Eestis, isegi ühel Saaremaa väikesel alal. Selle hääliku tähistamiseks võttis keelemees ja tollane Äksi koguduse pastor Otto Wilhelm Masing tarvitusele õ-tähe, mille tänapäeval tuntud kuju ilmus tema silma alla neil päevil 200 aastat tagasi.
Vähidiagnoosiga mees ei anna alla, käib arstide juures ja aitab end isepäi – joob oma uriini
Tiit Võsa on 64-aastane kõrgharidusega ökonomist, kes tegeleb Tartus vanametalliäriga. Ta on heas vormis, pealtnäha tugev kui teras. Tema lugu algas 2009. aasta suvel, mis oli soe ja ilus.
Mõmmikud pääsesid karujahi esimesel ööpäeval terve nahaga
Eestis algas eile karujaht ning Tartumaa Tammistu jahiseltsi kütid läksid mesikäppi passima varakult, juba kolmapäeva õhtul. Meie metsade suurim kiskja ei jäänud neile märkamata, kuid siiski möödus karujahi esimene ööpäev Jõgeva- ja Tartumaal mõmmikutele kadudeta.
Jõel kadunuks jäänud mees magas kaldal peatäit välja
Läinud reede õhtul kell kaheksa teatati häirekeskusele, et Elva vallas Verevi külas läks 25-aastane mees kummimadratsiga jõele ning jäi kadunuks.
Pildid: Küüslaugufestival tõi Kuremaa ranna ja pargi rahvast täis
Täna hommikul algas Jõgeva lähistel Kuremaal 12. Küüslaugufestival, kus terve päeva sisustavad tosin artisti ning festivaliprogramm ja laat kestab kuni õhtul kella kuueni.
Festival Draama ühendab Ivar Põllu juhtimisel teatritippe ja allhoovusi
Tänavune Eesti teatri festival Draama toimub septembri teisel nädalal Tartus. Festivali juhatavad sisse Draama eelõhtul, 10. septembril Endla teater ja Tartu Uus Teater. Neljaks päevaks kavandatud hoogne teatrikunstilend maandub turvaliselt koos Von Krahli teatriga Draama järelpäeval 15. septembril.
Politsei otsib Tartus kodust lahkunud 15-aastast Kellit
Politsei palub kaasabi selgitamaks 15-aastase Kelli asukohta, kes lahkus 22. juuli õhtul Tartus Annelinnas kodust ja pole sinna seni naasnud.
Tartu turul eristab nüüdsest ausaid kohalikke kauplejaid vahendajatest kvaliteedimärk
Reede lõunal tutvustas Tartu turg oma uut kvaliteedimärki Turu tempel, millega tõstetakse esile eeskujulikke kodumaise kauba müüjaid.Praegu ehib turu omaalgatuslik kvaliteedimärk nelja müügiletti, aga turu juhtkond on külastanud veel nelja potentsiaalset talu.
Põltsamaa valla supluskohtadest leiti lubatust rohkem soolebaktereid
Põltsamaa vallavalitsus andis teada, et Pajusi mõisa supluskoht ja Aidu tehisjärv sisaldavad lubatust rohkem soole enterokokke – see on iseloomulik fekaalsele reostusele. Vallavalitsus ei soovita neis paigus ujumas käia.
Video: vaata, kuidas käib rääbisepüük Peipsi järvel
Peipsi järve vapikalaks kujunenud rääbise püük käib täistuuridel. Soodsad ilmad lubavad kalureil kaldale tuua üha uusi ja uusi rääbisetonne, mistõttu tundub, et tänavune lubatud limiit ehk 325 tonni täitub märgatavalt varem kui 20. augustil, mil hooaeg ametlikult peaks lõppema. 21. juuli seisuga ...
Tartu ülikooli ühiselamukohad krabati ära paari tunniga, paarsada soovijat jäi ukse taha
Möödunud neljapäeval kell 9 said Tartu Ülikooli esmakursuslased hakata esitama ühiselamukoha taotlusi. Kahe tunniga olid kõik toad täis.
Linn kannustab laenurattaga sõitjaid korda järgima
Pea poolteist kuud tagasi avatud rattaringluse rattaid on selle aja jooksul kõikvõimalikul moel lõhutud ja kahjustatud. Homsest peavad rattaringluse väärkasutajad arvestama aga suuremate trahvidega kui seni.
«Ärge meid unustage...» ehk Elust sõjast räsitud Ukrainas
Meie kodumaalt vaid paari tuhande kilomeetri kaugusel käib sõda. Juba viis aastat. Oleme sellega justkui harjunud ja ühtlasi unustanud. Uudiseid sealt kandist ju eriti ei ole, kuigi lahingutegevus Ida-Ukrainas on igapäevane asi.
Pank ei anna laenu, sest kinnisvara hind on madal
Väljaspool Tartut ja Harjumaad on maja ehitamiseks, kinnisvara soetamiseks või oma kodu renoveerimiseks laenu saada üha keerulisem.
Emakeelse ülikooli saja aasta juhtumised jõuavad teleekraanile
Uus Eesti rahvusringhäälingu saatesari kajastab kaasahaaravaid etappe ülikooli ajaloost ja tänapäevast: rahvusülikooli ülesehitamisest, suletud militaarses linnas tehtud teadustööst kuni tänapäeva rahvusvahelise rahvusülikoolini.
Karin Streimann: kuidas läheb meie lastel?
Rahvuse ja kultuuri tugevus ning säilimine sõltub sellest, kui hästi või kehvasti läheb lastel. Viimasel ajal meedias laia kajastust leidnud artiklid on viidanud vägivallale ja vaimse tervise probleemidele koolilaste elus. Kas sellised mured on laialt levinud?
Riffarrica lajatab eesti jõulise rififolgiga Egiptuses ja Lätis
Egiptuse rannikulinnas Aleksandrias elab üle viie miljoni elaniku. Kui paljud neist lähevad 18. augustil selle linna uhke välimusega raamatukogu kõrvale vabaõhulavale kuulama eestimaist rififolki mängivat Riffarricat, ei ole veel teada. Küll on aga juba selgunud, et sama kahemehebändi torupill jõ...
Loata istutatud kirsipuud pakuvad silmailu kevadel
Teisipäeval oli Tartus pilvine ja pigem jahe ilm. See andis Savi tänaval elavale Karl Kruustükile hea võimaluse istutada oma majast üle tee asuvasse endisesse õunaaeda üheksa Jaapani kirssi.
Südaöiseid kinolisi ootab ees sündsuse piiridest üleastumine
Filmi «Ärtuemand» keskset pinget, mis tekib sellest, et kaksikute ema, ühiskonnas heal järjel Anne otsustab võrgutada oma mehe vanima poja eelmisest abielust, sobib hästi kirjeldama «The Graduate’ist» pärit võtmetsitaat «Mrs. Robinson, you're trying to seduce me!» («Proua Robinson, te püüate mind...
Hans-Martin Tammesalu: ehtne rahvusköök ehk Poest ostetud nacho’d
Üks mu hea sõber armastab öelda, et korralik ja hästi valmistatud toit tõstab märkimisväärselt elukvaliteeti.
Rokkmuusika tõmbab tõelisi fänne surfama publiku peade kohale
«Elagu rock!» on õhkav meeldetuletus rokkmuusika närvekõditavast külgetõmbest kõigile, kes alles hiljaaegu ERM-i tagahoovis Metallicale kogu hingest kaasa elasid. Film fännidelt fännidele avab Tartus maailma esilinastusel kõiki rokindusega kaasaskäivaid elemente.
Valmis esimene Eesti seitsmetolline plaat
Kitarrist Andres Roots tegi taas ajalugu. Ta avaldab täna ametlikult oma vinüülplaadi «Waiting Around» (pildil), mille tiraaž on valminud Tartu tehases Vinyl Plant.
Biojäätmed ootasid äravedu mitu nädalat
Kolm nädalat tagasi muutus Eesti Keskkonnateenuste Lõuna piirkonna üks bio- ja olmejäätmeid vedav LPG-gaasil töötavatest autodest tehnilistel põhjustel kasutuskõlbmatuks. Nädal hiljem läks katki ka teine masin.
Näituseelamus: Läti rahvuslik liikumine sai alguse Tartust
Inglisillalt otse ülikooli muuseumi ehk toomkiriku poole jalutades avastab kõndija end välinäituselt. Teeraja äärde pandud mustadelt postamentidelt küünitavad välja portreed isikuist, kes on siitilmast ammu läinud, aga oma vaimuga ometi kohal.
Algas Tartu Teerajajate allee järgmiste jalajälgede rahvahääletus
Tartu Teerajajate allee žürii valis 36 esitatud kandidaadi seast välja ühe teerajaja ja viis kandidaati rahvahääletusele. Hääletusele üles seatud kandidaadid on vaimulikust õppejõud ja tõlkija Kalle Kasemaa, Tartu rahvaülikooli asutaja Maire Breede, lauluõpetaja Külliki Levin, lastearst, emeriitp...
Öösorrid alustasid Aafrikasse rändamist, kuid mõni neist hukkub maanteel
Aasta linnuks kuulutatud öösorrist on alates 15. juunist Eesti ornitoloogiaühingu üleskutsel tehtud tänini paljudes meie kodumaa kohtades kokku veidi üle 200 vaatluse, viimaseid päevi ja öid on käimas kogunisti selle linnu kuulamise ökovõistlus. Kui palju oli võistlejaid ja kui palju vaatlusi, se...
Kuueaastane poiss sai autolt löögi
Eile kella 16.45 paiku juhtus liiklusõnnetus Tartus Tähe 35 juures: sinna pargitud sõidukite vahelt sõiduteele jooksnud kuueaastane poiss sai löögi sõiduautolt Mazda 3, mida juhtis 45-aastane naine.
Tartu sõudjaid krooniti Baltimaade võistlustel kuldmedalitega
Nädalavahetusel Jurmalas toimunud Baltimaade sõudmise meistrivõistlustelt tulid Tartu sõudjad tagasi kaheksa kuldmedaliga.
Tartu kesklinna jõudis #Tartu2024 maamärk
Kesklinnas leidis koha Tartu 2024 maamärk, mis kujutab Tartu ja Lõuna-Eesti kandidatuuri Euroopa kultuuripealinnaks ühise #Tartu2024 teemaviitena.
Raimo Ronimois: sõidueksamisabad on kehva töö tagajärg
Maanteeamet manitseb liiklusohutusele, kuid nende enda vanker sõidab vastassuunavööndis.
Kohtumispaigas püsis «Igatsus» lubatust kauem
Oodatud kohtumiste kohas Tartu vaksalis pole enam väljakul skulptuuri «Igatsus». Vähemalt üks tartlane igatseb seda taga ja küsib ülikoolilinna kodulehel, kuhu need väljakul aasta aega rõõmsalt kallistanud noored kadusid. Kellegi kuri käsi kunstiteose kadumises sedapuhku mängus pole, «Igatsus» la...
Vahur Kollom: miks pole Vabaerakond valitsusega rahul?
Valitsus ei saanud sadat kriitikavaba päeva, sest uued ministrid olid sõnavõttudes rabedad ja see andis kriitikutele võimaluse neid nõelata.
Varas viis sülearvuti, nutitelefoni ja küünetangid
Politseile laekus teade, et 2. augustil varastati Lähte alevikus Kase tänava eramu kõrvalhoonest sülearvuti, rula, arvutimonitor, klaviatuur, arvutihiir, hiirematt, iPhone'i mobiiltelefon ja küünetangid.
Karlova inimesed nõuavad paremat bussiühendust
Juuli alguses muutunud bussiliinivõrk on marru ajanud Karlova elanikud ja teised seal sagedamini käivad inimesed, kes nõuavad nüüd pöördumises linnavalitsusele, et Tähe tänaval hakkaksid bussid liikuma tihedamini.
Valingvihma järel purskus kanalisatsioonist haisvat vett
Ujula tänava kergliiklusteel kalmistu all purskus üleeile õhtul vihmasaju ajal haisvat vett, Tartu veevärgi selgitusel on teada probleemi põhjus ja olemas ka lahendus.
Teismeliste dramaatiline armulugu saavutab dokumentaalse tõepärasuse
Tänavuse Tartuffi kõige dramaatilisem noorte armastajate lugu «Rumal noor süda» annab silmad ette isegi Shakespeare’i traagilisele armuloole. Ei pidanud ju Romeo ja Julia pistma rinda ootamatu raseduse, neonatsismi, lõhestunud perekondade, tööpuuduse või üldise geopoliitilise ärevusega. Ning erin...
Tartu ülikooli peahoone taha vanasse võimlasse kolivad haridusteadlased
Emajõe ja Narva maantee vahel laiuv Tartu ülikooli uus Delta õppehoone ja ettevõtlusmaja hakkavad valmima. Aga ehitamine alma mater'is ei lõpe: järgmisena saab uue sisu vanalinnas asuv Tartu ülikooli endine võimla aadressil Jakobi 5.
Naine kleebib endale habeme ette ja teeb mehena filmis hiilgeroll
Ditte & Louise - Trailer from Det Danske Filminstitut on Vimeo.Tänapäeva kõrgendatud sugudevahelise vastandumise atmosfääris pakub kõneainet ka filmitööstuse kuulsusrikas ajalugu, milles tuleb ette nooremapoolsete eelistamist ja küpsemas eas naisnäitlejate ignoreerimist. Taani samanimelisest sati...
Vihmahood Ihaste melu ei sega, kontsert kestab, kauplemine käib
Ihaste päev on Pallase puiestee mänguplatsile meelitanud suure hulga inimesi, kauplejate lette on vast kolmekümne ringis. Ka hilisemad tugevad vihmahood ei ole platsi tühjaks ehmatanud.
Raamat muudab eklektilise linnajao selgepiirilisemaks
Kui mõelda pisut näiteks Tammelinna või Supilinna peale, tekib vaimusilmas pilt enam-vähem millestki hoomatavast.
Ülikooli–Vallikraavi ristmik Tartus on esmaspäevast alates kuni kuu lõpuni kinni
Ülikooli tänava jätkuvate ehitustööde tõttu suletakse 12. kuni 31. augustini liikluseks Ülikooli ja Vallikraavi tänava ristmik.
Puhkpillifestival ERMi viinaköögis mürtsus üle südaöö
Rahvusvaheline puhkpillifestival «Mürtsub pill» on praeguseks tunniks läbi. Tartu Postimehe suvefotograaf Laila Kaasik pakub sirvimiseks veel mõned meeleoluhetked laupäevasest viinaköögikontserdist, mis kestis üle südaöö.
Lukas toob järgmise ministeeriumi esinduse Tartusse
Haridusministrina haridus- ja teadusministeeriumi Tartusse toonud Tõnis Lukas on nüüd kultuuriminister ja peagi saab kultuuriministeerium Tartus Pepleri tänaval endises ühiselamus esinduse, kus ministeeriumi töötajatel on ülikoolilinnas viibides võimalik tööd teha.
Andekad puhkpillinoored Saksast näitasid ERMis taset
14. rahvusvahelise puhkpillifestivali «Mürtsub pill» avakontsert Eesti Rahva Muuseumis täna keskpäeval algas suure pidulikkuse ja aplausiga, kui lavale kõndisid Karlsruhe noorte sümfoonilise puhkpilliorkestri mängijad Saksamaalt.
Graafikafestival tõi näha hullu maailma
Kui Tartu kunstimajas avati viies graafikafestival, mille peakorraldajaks on ikka olnud Al Paldrok, oli hoolimata peibutavast suvepuhkuste ajast ülikoolilinna kunstnikkond kohal nagu alati. Avamine oli aga lärmakam kui kunagi varem.
Ameerika režissöör Jonathan McHugh uuris läbi kaamera roki pöörast väge
Täna õhtul algab Tartus PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, mis toob raeplatsil ja Athena keskuses suurele ekraanile armastuse eri tahkudest rääkivad filmid. Sel aastal on festivali alateemaks muusika. Neljapäeval kell 19 linastub Athena keskuses esimest korda maailmas USA režissööri Jonathan...
Paarkümmend aastat tartlastele pilte teinud Anu Foto sulgeb ukse
Paljud keskealised ja vanemad tartlased võtavad oma elu tähtsaimaid sündmusi meenutades kätte albumid, milles on paberile trükitud fotod.
Õppesõitu tegev auto sattus Aovere lähedal avariisse
Täna kella 14.05 paiku juhtus liiklusõnnetus Tartu maakonnas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 123. kilomeetril, kus Jõhvist Tartu suunas liikunud sõiduauto Volkswagen Golf sooritas vasakpööret Aovere-Kallaste-Omedu maanteele, kuid ei lasknud läbi otse vastu liikunud sõiduautot Volkswagen Golf.
Kaubamajas võib igaüks osta koolitarbeid, et annetada need suurperede lastele
September läheneb. Tartu kaubamaja esimesel korrusel on üles seatud koolitarvete müügiriiulid, mis saavad juba iga päev paljude ostjate tähelepanu. Ka head saab teha!
Tartu noored BMX-krossi sõitjad tõid meistrivõistlustelt mitu esikohta
Möödunud nädalavahetusel lõppesid Tartus noorte meistrivõistlused BMX-krossis. Võistlejaid oli kokku 71 ja neid tuli kokku Tartust, Tallinnast, Viljandist ja Jõgevalt.
Kokora laadal müüs külaseltsi juht oma mopeedautot. Aga tulutult!
Missugune näeb välja augustikuine laadapäev umbes 60 elanikuga Kokora külas Peipsiääre vallas Tartumaal? Või ütleme  – piirkonnas, kuhu kuuluvad ka lähemad külakesed, kokku umbes 200 inimesega?
Majakõrgune pilt kasest tundub nagu päris puu
Tartus Tiigi 8 maja otsa- ja esiseinale on täna õhtupoolikuks suuremas osas valminud hiiglaslik pilt, mis möödasõitjatele võib tunduda nagu ehtne puu. Osaühing Piiritus on selle maalinud kunstnik Edgar Tedresaare kavandi järgi. Maalijate hulgas on ka autor ise.
Üks Vorbuse liiklusõnnetuses kannantanu suri haiglas
Üks neist reisijaist, noormees, kes 6. augustil Vorbusel reisibussi ja auto kokkupõrkes viga sai, suri vaatamata arstide pingutustele laupäeva õhtul haiglas. Politsei avaldab hukkunu lähedastele kaastunnet.
Kodumaa suurjuubeli raamatusari jõudis lõpule ülevaatega õigusest
Möödunud nädalal tuli lugejate ette raamat «Eesti õiguse 100 aastat», mis annab ülevaate sellest, kuidas meie kodumaa õigussüsteem kujunes Vene keisririigi pärandi haldajast Euroopa õiguse kaaskujundajaks.
Taani filmitegijad vajavad Tartumaal kaevikutesse näitlejaid
Augusti lõpus algavad Tartus ja Tartumaal esimese maailmasõja ainelise Taani filmi «Erna läheb sõtta» võtted, kuhu otsitakse Tartust ja mujalt Eestist taustanäitlejaid.
Pääsuke täitis mehe ammuse unistuse
Ravila 58 kortermaja välisseinal valmis pääsukesemaaling, mida kunstnik Ruslan Karlov tegi viimased poolteist kuud.
Ülejõelt leiti miin
Aeru tänavalt leiti vundamendi kaevetööde käigus miinipilduja miin. Lõuna-Eesti pommigrupp tegi selle eile kahjutuks.
Sadamaraudtee kaob linnapildist järgmiseks kevadeks
Eelmisel suvel tegi sadamaraudteel kaubarong viimase sõidu. Raudteejaamast Emajõeni viiva ligi kolmekilomeetrise haruraudtee kavatses omanik, Eesti Raudtee üles võtta juba läinud aastal, kuid seni püsib pea saja-aastane sadamaraudtee nagu raudnael.
Arbi järvel käib suure terrassi ehitus
Kevadel alanud Elva linnasüdame ajakohastamise projekt on lõpusirgel: Kesk tänav sai kuu aega tagasi uue asfaldi ning nüüd paigaldavad töömehed seal kergliiklusteele tänavakive.
Rattur sai Annelinnas kukkudes viga
9. augustil kella 18.30 ajal leidis Tartus Mõisavahe tänav 35 juures rattaga liiklusõnnetus.
Kallaste rahva kaua kestnud vee- ja vetsumured lahenevad
Kallaste Võidu tänava elanikud saavad 2020. aasta 17. juuniks ühise vee- ja kanalisatsioonitorustiku. Nendele, kes oma kuivkäimla vesikloseti vastu vahetada soovivad, on see hea uudis.
Rekordarv noori pürib Tartus ehitusviimistlejaks
Tõdemus, et ITga seotud erialad on tänavu ja jäävad ka lähiaastatel kutseharidust omandavate noorte seas menukaks, pole üllatus. Küll on aga üllatus see, et Tartu kutsehariduskeskuses laekus tänavu kõige rohkem avaldusi hoopis ehitusviimistluse erialale, seda ametit tahab õppida 120 noort, mis on...
Kodukotuse seeniormehed ei taha Staadioni tänava majast välja kolida
Kodukotuse juht Malle Salk tahaks, et asjad rahulikult laabuksid ja et ei õhutataks üles emotsioone seal, kus neid vaja ei ole.
Karlovas varastati jälle muruniiduk
Eile avastati, et Võru tänava majast on varastatud Makita muruniiduk. Kahju on 250 eurot.
Politsei tabas Jõgevamaal vähemalt seitsmes sissemurdmises kahtlustatavad
Suve hakul hakkasid Jõgevamaal sagenema vargused maamajadest, suvilatest ning nende kõrvalhoonetest. Varastati kõike, mida kergelt  ja kiirelt kätte sai. Politseitöö tulemusel peeti augusti algul kinni kolm isikut, keda on alust kahtlustada Jõgevamaal toime pandud vargustes.
Nõo vallas varastati mitmest kohast väärtuslikke tööriistu
Ööl vastu teisipäeva murti Nõo vallas Nõgiarus sisse kahte kohta ja varastati tööriistu. Vargil käidi ka Äksis.
Suri kunstnik Saskia Kasemaa
8. augustil kella 2 paiku öösel suri haiglas pärast pikka rasket haigust maalikunstnik Saskia Kasemaa (74). Ta sündis 12. veebruaril 1945 kunstnike Elmar Kitse ja Linda Kits-Mäe peres Tartus ning oli abielus kunstnik Andrus Kasemaaga.
FC Elva peatreener pälvis juulikuu parima tiitli
Esiliiga juulikuu parimateks valiti FC Elva peatreener Veiko Haan. Parim kaitsja on Tallinna FC Flora U21 Ralf-Sander Suvinõmm.
Elvas annetati kõnniroboti soetamiseks väärikas summa
Tänavu kogusid Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti soetamise tarvis annetusi nii Elva südaööjooks, Elva kohvikutepäevad kui ka Lastefondi vabatahtlikud Rally Estonia Elva linnakatse eel. Heade inimeste toel kogunes üle 2500 euro.
Tartumaa noored panevad malevasuvele punkti
Täna ja homme toimub Tartumaa tervisespordikeskuses noorte töömalevate kokkutulek, kus osaleb ligi 170 malevlast. Malevarühmade vahel toimuvad spordivõistlused ning lavale astutakse etluskavade ja omaloodud malevalauludega.
Juht põgenes Jalaka tänava avarii sündmuskohalt, politsei otsib tunnistajaid
Teisipäeval juhtus Tartus Jalaka tänaval maja number 85 juures liiklusõnnetus. Seni tuvastamata sõiduk sõitis otsa Volkswagen Transporterile, millel sai kahjustada tagaluuk ning tagaklaas.
Arvamusfestivalil saab Tartu ülikooli teaduskooli telgis enda nutikust proovile panna
Tuleval reedel ja laupäeval Paides toimuval Arvamusfestivalil otsitakse lahendusi sellele, kuidas muuta Eesti ühiskonda ja majandust teadmistepõhisemaks. Esmakordselt on seal ka värske teaduse ala, kus tuleb jutuks näiteks teadlaste töö kasu inimeste igapäevaelule.
Kohus peab Kajar Lemberi ja Jaago Roosmanni süüasjas eelistungi
Tartu maakohus määras juba aprillis ehitusettevõtja Tartu endise abilinnapea Kajar Lemberi, Jaago Roosmanni ja veel kuue inimese ning kaheksa äriühingu soodustuskelmuse süüasja eelistungi 12. augustile.