Börs: kehvad uudised kaubanduskõnelustelt survestasid turge
USA aktsiaturud alustasid päeva tõusuga, aga lõpetasid miinuses. Enne seda jäi Dow Jonesi ja S&P 500 indeksitel rekorditest vähe puudu. Kaubanduskõneluste osas tuli halbu uudiseid, kirjutab MarketWatch.
Miks soovis FEDi liige Bullard agressiivsemat intressikärbet?
St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard pooldas USA baasintressimäära 50baaspunktilist kärpimist. Ta selgitas, et võttis otuse vastu majanduse märkimisväärse jahtumise tõttu, vahendab MarketWatch.
Commerzbank koondab 4300 töötajat
Sakslaste Commerzbank plaanib uue plaani kohaselt vähendada töökohtade arvu kokku 4300 võrra. Plaani järgi müüakse ka oma osalus Poola MBanki üksuses, mille eesmärk on riske maandada ja tegevust rahastada, vahendab Bloomberg.
Google investeerib Soome 600 miljonit eurot
Google teatas, et investeerib Euroopa andmekeskustesse järgmise kahe aasta jooksul kolm miljardit eurot, 600 miljonit sellest läheb Soome, vahendab CNBC.
Lõtv raha jääb aktsiatesse kinni
Äripäeva ajakirjanikud Allan Rajavee, Jaanus Vogelberg ja Kristjan Pruul valisid nädala võitjaks Silberauto asutaja ja juhi Väino Kaldoja, kes pärast aastakümneid ettevõtte arendamist otsustas ettevõtte müüa Soome automüüjale Veho.
Pant ostis pea miljon Tallinki aktsiat
Finantsinspektsiooni info järgi ostis Enn Pandile kuuluv Mersok OÜ eile üle 840 000 aktsia.
Kaupleja kaotas 320 miljonit ettevõtte raha
Mitsubishi teatas, et ettevõtte Singapuri üksuses töötanud kaupleja kaotas varjatud tehingutega 320 miljonit dollarit ettevõtte raha, kirjutab Bloomberg.
India maksualandus pani börsi rallima
Majanduse turgutamiseks tehtud ligi 20 miljardi dollariline maksualandus tõstis India börsi üle 5 protsendi.
Investor selgitab, kuidas osta kinnisvara alla turuhinna
Õppelaenuga investorikarjääri alustanud ning tänaseks finantsvaba Peeter Pärtel lepib kinnisvaraturul vaid 12protsendise tootlusega, see eeldab aga üürikorterite soetamist alla nende turuhinna. Samuti vaidleb investor vastu neile, kes õppelaenuga investeerimist kritiseerivad.
Aasia turud rühivad kõrgemale
Aasia turud liiguvad reedel kõrgemale, seda samas tagasihoidliku kauplemismahu juures.
USA rahapoliitika edasine suund on küsimärgi all
Föderaalreserv langetas sellel nädalal intressimäärasid, aga edasist suunda on raske tuvastada ning globaalsed probleemid ning keskpanga vastasseis USA presidendi Donald Trumpiga lisab õli tulle. Eestis tunnevad selle mõju eelkõige rahvusvahelised investorid ja eksportijad.
Äripäev 20.09.2019
Gentleman 20.09.2019
Airbnb kavatseb 2020. aastal börsile minna
Börs: päeva alguse pluss anti päeva lõpuks ära
USA aktsiaturg jäi neljapäeval sisuliselt muutumatuks, kui päeva alguses näidatud ligi pooleprotsendiline tõus anti päeva lõpuks käest, nii et juulis tehtud rekordtase jäi veel saavutamata.
Amazon lubab saavutada süsininikuneutraalsuse 2040. aastaks
Amazoni tegevjuht ja suuromanik Jeff Bezos teatas neljapäeval toimunud pressiüritusel, et viib Amazoni süsinikuneutraalseks 2040. aastaks, mis oleks 10 aastat varem, kui Pariisi kliimakokkuleppes sätestatud, vahendab Reuters.
Aktsiaturg läheneb uuele rekordile
USA aktsiaturg on täna kerkinud uue rekordi lähedale, kui S&P 500 indeks on vaid 0,3% kaugusel juulis saavutatud tipptasemest.
Warren Buffetti töötaja loob enda investeerimisettevõtte
Üks investeerimislegendi Warren Buffetti lähimaid töötajaid Tracy Britt Cool lahkub Berkshire Hathawayst ja loob enda mini-Berkshire’i, kirjutab Wall Street Journal.
Danske üritab investoreid võita uue võlakirjaga
Danske Bank üritab konkurente edestada, pakkudes tootlusnäljas investoritele uusi võlakirju, mis võiksid viia tähelepanu panga senistelt skandaalidelt kõrvale, kirjutab Bloomberg.
USA-Hiina kaubanduskõnelused taaskäivituvad asetäitjate tasemel
Saudi Araabia tahab Iraagist naftat importida
Kui tavaliselt voolab nafta Saudi Araabiast ainult välja, siis laupäevase droonirünnaku järel vaatavad Saudid ka impordi poole.
Microsoft hakkab miljardite eest enda aktsiaid ostma
Üks maailma suurim börsiettevõte, Microsoft, teatas eile uuest aktsiate tagasiostuprogrammist, mille raames ostetakse tagasi 40 miljardi eest aktsiaid, kirjutab Bloomberg.
Naftaturg rahunes pärast ehmatust
Uued signaalid Saudi Araabialt ja Rahvusvaheliselt Energiaagentuurilt on naftaturgu rahustanud, kirjutab Bloomberg.
Äripäev 19.09.2019
Roosaare avaldab, kuidas koostada finantsvabadusse viiv portfell
Tänaseks finantsvabadust nautiv Jaak Roosaare rääkis Äripäevale antud intervjuus oma investorikarjääri jooksul saadud õppetundidest – valusaim neist uputanuks pea kogu tema abikaasa investeeringu, samas kui nüüd aitab lihtsate põhimõtete järgimine teenida märkimisväärset passiivset tulu.
Nordea finantsjuht lahkub pangast
Nordea finantsjuht Christopher Rees lahkub pangast järgmisel aastal, et minna tagasi Suurbritanniasse uusi võimalusi otsima, vahendab Reuters Nordea teadet.
Sisustaja 19.09.2019
Facebooki sisu hakkab kontrollima makstud nõukogu
Facebooki tasustatud 40-liikmeline nõukogu hakkab otsustama vastuolulisemate sisuküsimuste üle, kirjutavad Wall Street Journal ja Financial Times.
WeWork lükkas IPO edasi
WeWorki emafirma teatas, et lükkab aktsiaemissiooni edasi. Ettevõte ei saanud piisavalt palju investorite poolehoidu ning firma jätkub kahjumlikult, vahendab MarketWatch.
Föderaalreserv kärpis intressimäärasid
Föderaalreserv teatas täna lõppenud kahepäevasel kohtumisel, et langetab intressimäärasid 25 baaspunkti võrra. Edasiste intressikärbete osas on keskpanga liikmed aga erimeelel.
Börs: Fedi otsus viis turud päeva lõpuks plussi
USA aktsiaturud lõpetasid päeva väikse tõusuga. Täna teatas Föderaalreserv, et langetab intressimäärasid 25 baaspunkti võrra, mis oli turgude ootustega kooskõlas, vahendab MarketWatch.
Trump: Föderaalreserv on jälle läbikukkunud
USA president Donald Trump reageeris Föderaalreservi tänasele otsusele pahameelega, vahendab CNBC.
Äripäev 18.09.2019
Majanduslanguse hirm on fondijuhtide seas kümnendi kõrgeim
Fondijuhtide arvates on majanduslanguse oht suurim alates 2009. aasta augustist, selgub värskelt avaldatud küsitlusest. Põhjustena tuuakse välja majanduskasvu aeglustumine, kaubandussõda ja poliitiline ebastabiilsus, vahendab CNBC.
Võrsefirmade ekspert Taani tippkonverentsil: masu kasvataks idufirmade rahastust
Võimalik majanduslangus pigem kasvatab suurettevõtete investeeringuid võrsefirmadesse, ütles analüüsifirma Oxford Research tegevdirektor Rene Giese Taanis innovatsiooni- ja tehnoloogiakonverentsil TechBBQ.
Soome riik võib müüa Neste ja Sampo osalust
Soome valitsus, mis teatas teisipäeval järgmise aasta eelarve, kaalub müüa ligi miljardi euro eest riigi varasid, kirjutab Kauppalehti.
Terasetööstuse tulevik paistab pilvine
USA-Hiina kaubandussõda, jahtuv maailmamajandus ja vähenev nõudlus on katnud pilvedega taeva terasetööstuse kohal. Terase tonn maksab vaid kaks kolmandikku mullusest, toodangumaht enam ei kasva ja aktsia hinnad on langustrendis.
Nelja päevaga üle poole miljoni euro teeninud eestlane kavatseb raha investeerida
Kümme aastat elukutselise pokkerimängijana leiba teeniv Markku Koplimaa (33) võitis esimese eestlasena Hispaanias Barcelonas toimuval turniiril ulmelised 585 500 eurot auhinnaraha.
Apple läheb kohtusse 13 miljardi euro nimel
Apple läheb sel nädalal kohtusse, et võidelda miljardite eurode nimel ühes suurimas maksuvaidluse juhtumis, vahendab Apple'i tegemistele keskenduv uudistesait Cult of Mac.
Jaapani hiigelfond valmistub kaotusteks
Softbanki loodud hiiglaslik 97 miljardi dollariline riskifond, kes on mitme ettevõtte turuväärtused pilvedesse tõstnud, peab investeeringute puhul valmistuma kaotusteks.
Kolmekümnendates kinnisvaramiljonärid kasvatavad varandust
Möödunud aastal Äripäeva Rikaste TOPis ettepoole trüginud Fausto Capitali omanikud Kenneth Karpov (37) ja Sven Mihailov (36) kasvatasid möödunud aastal kinnisvaraportfelli kümnete miljonite võrra.
Saudide naftatootmine taastatakse oodatust kiiremini
Saudide naftatootmine taastatakse arvatust kiiremini, mis pani nafta hinna kiiresti langema, vahendab CNBC.
Korteriturul käib sõit allamäge
Investor ja kinnisvaraekspert Tõnu Toompark hindab eluasemeturu atraktiivsust paarisaja indikaatori abil, kuid neist tähtsaimaks peab ta hetkel langustrendis olevat tehingute arvu. Teistest vähem magusam Tallinna piirkond on kesklinn, selgus Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Börs: Brenti toornafta ajaloo suurim tõus
Dow Jonesi indeks lõpetas kaheksa päeva kestnud tõusu, sest Saudi Araabia naftarajatiste vastu suunatud rünnakud hirmutasid investoreid, vahendab MarketWatch.
Goldman: saudide pikem katkestus tõstaks Brenti hinna 75 dollarist kõrgemale
Saudi Araabia naftatootmise pikemaajaline katkestus viiks Brenti toornafta 75 dollari tasemest kõrgemale, hoiatas Goldman Sachs.
Bill Gates: mina aktsiaturgude pärast ei muretse
Microsofti kaasasutaja Bill Gates ütles, et tema majanduslangust ei karda ning hoiab suurema osa varadest jätkuvalt aktsiates, vahendab Bloomberg.
Äripäev 17.09.2019
Baltika nõukogu: KJK Fondi ülevõtmispakkumine oli ainuvõimalik viis Baltikat päästa
Investorite ebapiisava huvi tõttu ei oleks Baltika päästmine ilma KJK Fondita õnnestunud, kirjutab Baltika nõukogu ühehäälselt börsile saadetud arvamuses.
Trump: Jaapani ja USA kaubanduslepe on valmis
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas esmaspäeval, et on jõudnud kaubandusleppeni Jaapaniga, jättes samas täpsustamata, mis saab autotööstuse tariifidest, kirjutab Reuters.
Kas spekuleerimisel on kohta pikaajalise investori portfellis?
Olen pikalt olnud seda meelt, et sihipärase investeerimisega alustades on kohe mõistlik oma varad jaotada kolme gruppi: meelerahufond, investeerimisportfell ja kauplemisportfell. Kas tõesti on kauplemisel ja spekuleerimisel koht ka pikaajalise investori portfellis?
Äripäev 16.09.2019
Valuutaturu päevane kauplemismaht tõusis uue rekordini
Globaalse valuutaturu kauplemismaht tõusis kõigi aegade rekordini – 6,6 triljoni dollarini, teatas Bank of International Settlements (BIS).
LHV insaiderid märkisid aktsiaid 10 miljoni eest
Kui eile kirjutas Äripäev, et LHV insaiderid müüvad innuga märkimisõiguseid, siis nüüdseks on pilt teistsugune. Selgus, kes aktsiaid märkisid.
Miks kallines Nordea aktsia paari nädalaga 20 protsenti?
Soome OP panga juhtivanalüütik Antti Saari hindas Kauppalehtile antud intervjuus Nordea aktsia hinnatõusu põhjuseid ja väljavaateid. Olulised hetked peituvad oktoobris, kirjutab Soome väljaanne.
Saudide naftakriis pani Vene rubla rallima
Saudi Araabia naftakatkestus kergitas rubla kõrgeima tasemeni alates juulist. Samuti tõusis märgatavalt Venemaa suurima naftatootja aktsia hind.
Raskustes Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi
Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.
Eesti idufirma kaasas üle miljoni euro
Tehisintellektil põhineva audiosisu otsingumootori loonud Eesti-USA idufirma Snackable AI kaasas investeeringuga 1,4 miljonit dollarit ehk 1,27 miljonit eurot, millest valdava osa panid kokku siinsed tuntud investorid.
Hiina majandus näitas järjekordselt nõrkust
Vähenenud investeeringud, tööstustoodang ning kerkinud nafta hind suurendavad riske Hiina majandusele.
Talupojad, hakakem nüüd investeerima!
Teise pensionisamba raha investeerimiseks ei ole vaja raketiteadust ega fondijuhi nõu, vaid talupojatarkust, veidi teadmisi ja kogemusi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Raha ei lase selgelt mõelda
Kuigi inimesel on võime investeerimise ja rahaasjade peale mõelda ratsionaalselt ning plaanipäraselt, nõuab see sellegipoolest pingutust ning enda mõtlemisvigade tundmist, rääkis psühholoogiadoktor, ettevõtja ning inimeste juhtimise konsultant Eva-Maria Kangro intervjuus.
Novaturase käive vähenes
Novaturase augustis teenitud käive oli 10% väiksem kui 2018. aasta augustis, veel enam vähenes teenindatud klientide hulk.
Vaatamissoovitus: kuidas Rain Lõhmus miljoneid kaotas
LHV üks asutaja Rain Lõhmus on tuntud investor, kes on raha pannud paljudesse alustavatesse firmadesse. Kellel on lootust, tema käest raha saada ja kelle ta kohe uksest välja saadab, avaldas Lõhmus suvisel Investeerimisfestivalil.
Nordea ja SEB sattusid Taani maksuskandaali
Põhjamaade pangad Nordea, Danske Bank ja SEB võisid aastatel 2012–2015 Taani maksuameti rahast kuni 940 miljonit Rootsi krooni (88 miljonit eurot) kanda valedele inimestele, kirjutab Dagens Industri.
Nafta kallines drastiliselt
Nafta kallines ligi viiendiku pärast seda, kui rünnak Saudi Araabia naftatootmise infrastruktuuri pihta vähendas riigi naftatootmist poole võrra, kirjutab Financial Times.
Lehelugemine päästis investori miinusest
Tänulik lugeja saatis investor Toomasele tänukirja, kus teavitas oma õnnestunud õigeaegsest väljumisest hapuks minevast investeeringust ühisrahastusportaalis Crowdestate. Paljud teised investorid aga jäid väljumisega hiljaks, kuna portaal ise laenusaaja pankrotistumisest investoreid ei teavitanud.
Powelli kõne ei rahuldanud turuosaliste soove
Föderaalreservi juht Jerome Powell kordas reedel oma varasemalt lausutud sõnu, et Föderaalreserv „käitub nii nagu vaja,“ et hoida USA majandus heal järjel. Selline väljendus tõi aktsiaturule pettumuse, sest oodati konkreetsemat vihjet intressimäärade edasise kärpimise kohta.
Gundlach: USA majanduslanguse tõenäosus enne presidendivalimisi 75%
Miljardär Jeffrey Gundlach ütles neljapäeval, et tõenäosus majanduslanguseks enne 2020. aasta USA presidendivalimisi on 75 protsenti. Põhiprobleemiks on praegu tema sõnul ettevõtete võlakirjaturg, vahendab MarketWatch.
USA tahab turule tuua 50aastased võlakirjad
USA võib 50aastased võlakirjad turule tuua juba järgmisel aastal, sest riik otsib suure võlakoorma teenindamiseks ja refinantseerimiseks odavamaid viise, ütles rahandusminister Steve Mnuchin neljapäeval.
Goldman Sachs: Apple aktsia kukub 26%
Goldman Sachs alandas järsult Apple’i aktsia hinnasihti – investeerimispank prognoosib, et õunafirmal on praeguselt tasemelt 26 protsenti kukkumisruumi.
Raskustes Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi
Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.
Google maksab Prantsuse maksuametile miljardi
Tehnoloogiahiid Google nõustus maksma Prantsuse maksuametile 1 miljard eurot kokkuleppemenetluses, millega lõpetati kõik senised uurimised Google'i suhtes.
Äripäev 13.09.2019
Trump lükkas tariife edasi
USA president Donald Trump otsustas, et lükkab Hiina kaupade tariifitõusu kahe nädala võrra edasi, kirjutab Financial Times.
Londoni börs lükkas tagasi Hongkongi 37 miljardi suuruse ülevõtupakkumise
Londoni börs (LSE) lükkas tagasi Hongkongi 37 miljardi dollari suuruse ülevõtupakkumise, sest tegemist oleks poliitiliselt riskantse sammuga ning pakkumine oli samuti liiga madala hinnaga, vahendab CNN Money.
Väljalekkinud saladokument ennustab kokkuleppeta Brexiti korral kaost
Eile õhtul välja lekkinud dokumendis kirjeldatud stsenaariumid on vastuolus peaminister Boris Johnsoni väidega, et Suurbritannia saab hakkama ilma leppeta Brexitiga.
Börs: rekorditest puudu vähem kui pool protsenti
Dow Jonesi indeks tõusis reedel juba kaheksandat päeva järjest, nii Dow kui ka S&P 500 indeksil on rekordist puudu vähem kui pool protsenti, vahendab MarketWatch.
Boeingu surmalennuk võib saada loa oktoobris jälle õhku tõusta
Boeing loodab 1. oktoobriks saada USA lennuametilt loa kahe katastroofi põhjustamise tõttu lennukeelu saanud lennuk 737 MAX 8 jälle lendama lasta.
Ford ja GM sisenevad agressiivselt elektriautode turule
Suured pikap, mis teenivad Fordile ja General Motorsile suure osa kasumist, saavad peagi omale elektrimootorid, kirjutab Reuters.
Briti nael tõusis kahe kuu kõrgeimale tasemele
Suurbritannia seaduseandjate vastasseis peaminister Boris Johnsoni avantüüridele on andnud avalikkusele ja valuutakauplejatele kindlust, et leppeta Brexit jääb ära, taastunud on sel toel ka Briti nael.
EstateGuru eitab viivisesse sattunud laenu kaasuses huvide konflikti
EstateGuru ühisrahastusplatvormilt selgub, et veel eile hommikul viivises olnud laenu võtja on portaali enda töötaja, platvorm eitab huvide konflikti.
Uus hinnapoliitika tõstis Apple'i väärtuse triljoni dollarini
Apple’ist sai täna uuesti triljoni dollari ettevõte, viimati kauples õunafirma aktsia nõnda kõrgel eelmise aasta novembris. Tõuke andsid uued iPhone’d ja uuenenud hinnapoliitika, vahendab MarketWatch.
Apple avalikustas uued tooted ja TV programmi hinna
Apple avalikustas teisipäeval kolme kaameraga telefonid ning teatas, et voogedastuse televisiooniprogrammi tellimishinnaks on 5 dollarit kuus, mis on madalam hind, kui Disney’l või Netflixil.
Hiina teatas mõnede USA toodete tollimaksust vabastamisest
Hiina teatas tollitariifide erandist USAs toodetud 16 tooteliigi kohta. Seda sammu peetakse heasoovlikuks sammuks Hiina poolt enne kaubanduskõneluste taasalustamist Ameerika Ühendriikidega, kirjutab Reuters.
Crowdestate näitas Baltic Forestile punast tuld
Crowdestate’i järelturul müügipaanika tekitanud Baltic Forest püüdis kaasata täiendavat käibekapitali, kuid ühisrahastusplatvorm keeldus seda finantseerimast.
Euroopa Keskpank otsustab täna, kuidas euroala majandust ergutada
Euroopa Keskpanga president Mario Draghi peab täna pärastlõunal teatama avalikkusele, kuidas euroala majandust stimuleerima hakatakse. Turud ootavat uut intressikärbet, kirjutab Bloomberg.
Positiivsed uudised kergitasid Aasia turge
Lootus kaubandussõja leevenemisele USA ja Hiina vahel ning Euroopa otsus rahapoliitikat lõdvendada tõi kergenduse ka Aasia turgudele.
Ehitusuudised 11.09.2019
Äripäev 12.09.2019
Euroopa Keskpank kärbib intressimäärasid ja taaskäivitab varaostuprogrammi
Euroopa Keskpank alandas intressimäärasid –0,5% tasemele ja alustab võlakirjade ostmist, mis on oktoobri lõpus ametist lahkuva keskpanga president Mario Draghil viimased sammud euroala majanduse ergutamisel.
Kuidas sündis maailma esimene riskifond?
Hedge fund, mida sageli tõlgitakse eesti keelde kui riskifond, on üks väga salapärane investeerimisfond. Aastakümneid tegutsesid nad suuresti väljaspool finantsjärelevalve kontrolliala.
Teadmatusse jäetud investorid tekitasid Crowdestate’is müügipaanika
Eile selgus, et Crowdestate’i vahendusel investoritelt 700 000 eurot kaasanud Q-Haus Baltic on vahetanud nime, juhatuse liiget ning ettevõtte suhtes on algatatud pankrotimenetlus. Portaali investorid olid teadmatuses veel täna hommikul, püüdes investeeringust meeleheitlikult järelturul väljuda.
Kalendrilised anomaaliad aitavad aktsiainvestoril tootlust kasvatada
Kes tahaks osta teatud aktsiat maikuu alguses ja müüa seda maikuu lõpul strateegia alusel, mille viimase 20 aasta keskmine ajalooline tootlus sellel kalendrikuul on olnud 10%, jättes sealjuures tähelepanuta fundamentaalnäitajad ja ka tehnilise analüüsi näitajad?
Hongkongi börs plaanib Londoni börsi üle võtta
Hongkongi börs tegi Londoni börsile ootamatult 36,6 miljardi dollarilise ülevõtupakkumise, kirjutab Bloomberg.
Trump sooviks USAs näha negatiivseid intressimäärasid
USA president Donald Trump kutsus Föderaalreservi üles langetama intressimäärasid negatiivsele tasemele, et kasu saada „korra elus avanevast võimalusest.“
Rahapesupankade aktsiad tegid korraliku ralli
Nii Danske, Nordea kui ka Swedbank, kelle aktsia on suuremal või vähemal määral varem rahapesuskandaalide tõttu kannatanud, tegid eile läbi korraliku taastumise.
Ettevõtted kiirustavad turult raha kokku korjama
Ettevõtted tormavad USAs kümme aastat kestnud aktsiate ja võlakirjade pulliturult maksimaalset kasu saama, enne kui võimalik majanduslangus ja valimisaasta volatiilsus sunnivad IPOsid ja krediidiaknaid kinni panema, kirjutab Reuters.
Kinnisvarauudised 12.09.2019
Äripäev 11.09.2019
Huawei loobus USA valitsusega kohut käimast
Hiina tehnoloogiahiid Huawei loobus hagist USA valitsuse vastu, millega sooviti viimaselt tagasi saada ekspordikontrollis konfiskeeritud telekommunikatsioonitehnoloogia.
Apple esitleb täna õhtul uusi telefonimudeleid
Apple teatab teisipäeval uuendustest oma iPhone’i mudelivalikus ning teavitab peatselt saabuva voogedastustelevisiooni hinnapoliitika.