Sügavas kahjumis HKScan otsib abi kärpekavast
Täna avaldas HKScan oma poolaastatulemused, kus pole midagi rõõmustavat: kahjum süveneb, rahavood kahanevad. Ettevõte otsib abi 40 miljoni euro suurusest kärpeprogrammist, millest oma osa võib langeda ka Rakvere lihatööstuse õlule.
Atrialt kehvemad kvartalitulemused
Soome lihakontsern Atria, millele kuuluvad Eestis Vaste-Kuuste lihatööstus ja Maks &Moorits, avaldas oma kvartalitulemused, mis jäid mullusele veidi alla. Süüdlaseks peab kontsern nõrka rubla ja Rootsi krooni.
Junckeri kava raames on Eestisse investeeritud 803 miljonit eurot
Junckeri kava raames on Euroopa majandusse investeeritud 335 miljardit eurot, millest Eestisse 803 miljonit eurot; võrdluses riigi SKP-ga on Eesti investeeringute mahu poolest teisel kohal.Euroopa Komisjoni ja Euroopa Investeerimispanga (EIB) Euroopa investeerimiskava ehk niinimetatud Junckeri ka...
Börs: S&P 500 viie kuu tipus
Kolmapäeval andsid USA börsidele jaksu Föderaalreservi positiivsed signaalid ning ettevõtete kasuminumbrid.
Goldman: mis aktsiaid osta kaubandussõja ajal?
USA ja Hiina on kaubandus- ja tariifisõjas piigid ristanud ning see ohustab globaalset majandust. Goldman Sachsi analüütikud on aga üllatavalt optimistlikud, kirjutab MarketWatch.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi eelnõu peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi seaduse peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
Amazon müüs ostupäeval üle 100 miljoni toote
Tehnilistest tõrgetest hoolimata soetati Amazon.com-i veebipoest nädala alguses toimunud soodusmüügi ajal enam kui 100 miljonit toodet, vahendab Reuters.
Morgan Stanleylt head tulemused
USA suurpangad jätkavad majandustulemuste avaldamisega – Morgan Stanley teatas sarnaselt teistele suurpankadele, et teises kvartalis suurenesid nii käive kui ka kasum.
Berkshire lubab Buffetil rohkem aktsiaid tagasi osta
Börsiguru Warren Buffeti valdusettevõte Berhshire Hathaway andis juhile vabamad käed aktsiate tagasiostude teostamiseks ning viis firma väärtpaberi sellega tõusule, kirjutab Reuters.
Danske loobub Eestis pestud rahast, aktsia langeb
Danske Bank teatas täna, et loobub Eestis rahapesu teel teenitud kasumist.
Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid aegade suurima kaubandusleppe
CNN kirjutab, et Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid eile aegade suurima vabakaubandusleppe, mis kaotab tariifid pea kõikidelt toodetelt.
Analüütik: Danske aktsia saab ainult ülesmäge minna
Taani suuruselt kolmas pank Jyske Bank leiab, et praegu on Danske hädadest hoolimata hea investeering.
Ericssoni kahjum paisus, kuid aktsia rallib
Rootsi telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericsson teatas, et teises kvartalis suurenesid ettevõtte kahjuminumbrid, ent kuivõrd firma on oma tegemisi restruktureerimas, püsivad finantstulemused graafikus.
Electroluxi kasum kukkus suurelt
Rootsi kodumasinatootja Electrolux teatas, et teises kvartalis kukkus ettevõtte kasum suisa 60%.
Nordecon sõlmis 8 miljoni eest ehituslepinguid
Ehitusettevõte Nordecon teatas börsiteadete vahendusel, et on sõlminud enam kui 8 miljoni euro väärtuses ehituselepinguid.
Pro Kapital lõi uue tütarettevõtte
AS Pro Kapital Grupi tütarettevõte AS Pro Kapital Eesti asutas Tallinnas asuva Kalaranna kinnistu arendamiseks uue tütarettevõtte OÜ Kalaranna Kvartal, mille tegevuseks on kinnisvaraarendus, teatas ettevõte börsile.
Google ootab täna hiidtrahvi
Täna otsustab Euroopa konkurentsiamet, kas määrata Google'ile 4,3 miljardi euro suurune rahatrahv reeglite rikkumise eest.
Grossi kaubakontsern teenib aina suuremaid kasumeid
Oleg Grossile kuuluv OG Elektra AS, mis opereerib peamiselt Grossi toidukaupade jaketti, suutis mullu pea viiendiku käivet ja kasumit kasvatada. Firma arvel on kasumit juba üle 52 miljoni euro.
Swedbankil üle ootuste priske kasum
Rootsi suurpank Swedbank teatas täna, et teenis teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 27% enam puhaskasumit.
Eksperdid soovitavad kinnisvarasse investeerida ja avaldavad parimad objektid
Kinnisvarasse investeerimiseks on praegu kindlasti parem aeg kui tulevikus, kuid oluline on objekte õigesti valida, tõdesid kinnisvaraeksperdid Investeerimisfestivalil. Mõlemad kõnelenud investorid avaldasid täpselt, mille järgi nemad parimad objektid üles leiavad.
Tanel Padar: see on nagu investeerimismatš!
Muusik Tanel Padar tunnistas, et oli üks neist, kes Tallinna Sadama aktsiate märkimisest osa võttis, aga loobus ostust vahetult enne viimast hetke.
Jeff Bezose varad kasvavad meeletu kiirusega
Amazoni aktsia jätkab tõusu ning ettevõtte asutaja Jeff Bezose varade väärtus ületas juba 150 miljardi dollari piiri, vahendab MarketWatch.
Telia ostab Norras miljardeid väärt äri
Telia ostab Norra telekomioperaatori TDC 2,2 miljardi euro eest.
Investorid vajutasid Netflixi tulemuste peale paanikanuppu
Netflixi tulemused peletasid investoreid ning aktsia langes. Voogedastuskeskkonnale hingavad kuklasse konkurendid eesotsas Disneyga.
Suur ostupäev jooksutas Amazoni kokku
Amazoni müügiplatvorm jooksis oma tähtsaimal ostupäeval kokku.
Goldman Sachs saab uue juhi
Investeerimispanga Goldman Sachsi pikaaegne tegevjuht Lloyd Blankfein lahkub septembri lõpus panga tegevjuhi kohalt ning astub täielikult panga tegemistest kõrvale selle aasta lõpus.
Walmart ja Microsoft panevad Amazoni vastu seljad kokku
Jaemüügifirma Walmart hakkab kasutama Microsofti pilveteenuste tehnoloogiat, kuhu hulka võivad kuuluda ka algoritmid, mis on seotud veebipoodide müügiga, teatasid ettevõtted.
Börs: aktsiad tõusid neljandat päeva järjest
USA aktsiaturud olid täna tõusuteel ning Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et intressimäärade tõstmisega ei kiirustada, vahendab MarketWatch.
Investeeringud energiasektorisse vähenesid taas
Investeeringud energiasektorisse vähenesid möödunud aastal 2% võrra, 1,8 triljoni dollarini, kirjutab CNBC.
Tallinna Lennujaam, Riigi Kinnisvara ja Eesti Loto börsile?
Lisaks Enefit Greenile ja Eleringile oleks täiesti mõeldav ka Tallinna Lennujaama ja Riigi Kinnisvara börsile viimine, ütles Superia Corporate Finance juhtivpartner Henrik Igasta.
Netflixi tulemused murdsid Wall Streeti südame
Netflix teatas eile pärast börsipäeva lõppu kvartalitulemused, mis panid investorid paanikanuppu vajutama, sest vajaka jäi nii käivet kui uute tellijate arvu.
Husqvarna aktsia vabalanguses
Husqvarna aktsia kukkus täna Stockholmi börsil viimase 12 aasta kiireimas tempos, sest mootorsaagide ja muruniidukite tootja tulemused olid oodatust kehvemad, vahendab Bloomberg.
Nissan tunnistas emissioonidega sahmerdamist
Jaapani autotootja Nissan tunnistas, et on petnud emissiooni- ja kütusetestidel, vahendab BBC.
Pea 2900 iOSi äppi teenivad aastas miljoni
Apple´i rakendustepoes App Store on 2857 äppi, mis teenivad kasutajailt tulu aastas üle miljoni dollari, viiendik neist lausa enam kui kümme miljonit.
Johnson & Johnson ületas ootusi
Johnson & Johnson teatas täna teise kvartali majandustulemused, mis ületasid analüütikute ootusi.
Elektroonikatootja Eolane Tallinn kasvatas hüppeliselt käivet, tootmismahte ja eksporti
Tallinnas Lasnamäel tegutsev Eesti üks suuremaid elektroonikatööstusi AS Eolane Tallinn kasvatas eelmisel aastal hüppeliselt käivet, tootmismahte ja eksporti ning lõi kolmandiku võrra uusi töökohti.
Buffett annetas eile 3,4 miljardit dollarit
Investeerimisguru ning filantroop Warren Buffett annetas eile 3,4 miljardi dollari väärtuses Berkshire Hathaway aktsiaid.
Galerii: investorid peavad suvepäevi
Sel nädalavahetusel toimub Padisel Investeerimisklubi korraldatav Investeerimisvestival, kuhu on kogunenud rahatarkust vahetama mitusada investorit.
Riiklik lennufirma üle 10 aasta taas plussis: Nordica teenis miljoni kasumit
Nordica teenis möödunud aastal 900 000 eurot puhaskasumit. Viimati teenis riiklik lennufirma (toona Estonian Air) aastakasumi 12 aastat tagasi.
Miljon on eilne päev: õpi miljardäride investeerimisnippe
"Pea investeerimisega hoogu, olgu vähem, aga parem," õpetas investor Toomast Investeerimisfestivali peaesineja, Taani investor ja We Study Billionaires – The Investors Podcastide (TIP) looja Stig Brodersen.
Tollitüli võib jõuda Silicon Valleysse
Kui seni on tollitüli jätnud Silicon Valley üldiselt puutumata, võib ka tehnoloogiasektor õige pea tariifidega pihta saada.
Amazoni töötajad streigivad Euroopas
Tuhanded Amazoni Saksamaa töötajad peavad teisipäeval tööseisakut, et nõuda paremaid töötingimusi. Sama teevad Amazoni töötajad Hispaanias, vahendab Reuters.
Kristi Saare viis investeerimisõppetundi
Naisinvestorite klubi asjutaja ja väikeinvestor Kristi Saare rõhutas Investeerimisfestivalil, et algajal tasub kindlasti teiste vigadest õppida.
Börs: nafta hind kukub, Netflix samuti
Nafta hind langes täna 4% peale seda, kui USA rahandusminister andis teada, et Iraan ei pruugi minna novembris täieliku embargo alla. USA aktsiaturg langes 0,1%. Peale turgude sulgemist tulid Netflixi tulemused, mis osutusid pettumuseks.
Tulemuste hooaeg: mida suudab Netflix?
Möödunud reedel lahti läinud tulemuste hooaeg saab sel nädalal jätku, turud ootavad pikisilmi eriti just Netflixi tulemusi.
Salesforce ostab Iisraeli turundusplatvormi
USA müügi- ja turundustarkvara ettevõte Salesforce teatas täna, et on allkirjastanud kokkuleppe Iisraeli tehisintellektil põhineva turundusplatvormi Datorama ostmiseks, vahendab Reuters.
Merko annab Vilniuses hotelli üle
Merko Ehitus teatas, et sai Vilniuses müüdud üheksa miljonit eurot maksva hotelli.
Deutsche Bank üllatab tulemustega
Deutsche Banki aktsia tõuseb täna 8% pärast seda, kui pank teatas oodatust suuremast teise kvartali kasumist.
Bank of America ületas ootuseid
Bank of America teatas oodatult headest kvartalitulemustest, vahendab Reuters.
BlackRock hüppas üle kasumiprognoosi
Maailma suurima varahalduri BlackRocki majandustulemused olid oodatust paremad.
Trigonis taas aktsiate vangerdus
Skano teatas täna, et Skano Fireboard omandas oma emaettevõttelt Trigon Wood 355 000 Trigon Property Developmenti aktsiat.
Nafta hind vajus
Nafta hind alustas nädalat 3% langusega, kusjuures WTI toornafta hind langes alla 70 dollari piiri.
Hiina majandustulemused jahutasid Aasia börse
Hiina majanduse oodatult tagasihoidlikud tulemused tegid Aasia börsidel meele pigem nukraks.
ZTE aktsia hakkas rallima
ZTE, mille aktsia hind kukkus vahepeal neljandiku jagu, näib nüüd olevat end taas leidnud.
Uued ettevõtted kasvatasid PRFoodsi käivet
PRFoods teatas positiivsetest tulemustest nii juunikuu, kvartali kui kogu majandusaasta lõikes.
Merko asub ehitama kahte alajaama
Merko teatas nii täna kui ka möödunud nädalal, et hakkab ehitama Kiini alajaama ning teeb Harku alajaamale laienduse.
Tulemas on kahe aasta suurim IPO
Üks maailma suurimaid nutitelefonide tootjaid Xiaomi plaanib järgmisel kuul börsile tulla ning koguda turgudelt kokku 6 miljardit dollarit, vahendab CNN Money.
Teslade tootmine – karjumine, ületunnid ja vaev
Tesla jõudis eelmises kvartalis küll kauaoodatud tootmiseesmärgini, ent töötajate ja ettevõtte jaoks oli 5000 elektrimootoriga autoni jõudmine enam kui valus – nädalavahetusel töötamine oli kohustuslik ning Model X-i ning Model S-i tootmine võttis hoo maha.
Tanker investeerib õllepruulikoja laiendamisse 1,2 miljonit eurot
Käsitööõllede pruulija Tanker investeerib uue pruulikoja väljaarendamisse 1,2 miljonit eurot ning kaasab selleks ühisrahastusplatvormi abil investoreid.
Kuidas investeerida 1000 eurot?
Esimene rahapaigutus jääb eluks ajaks meelde. Lugeja küsimuse peale hakkasin mõtlema, kuhu täna 1000 eurot kõige parem investeerida oleks.
Bitcoin kukkus käesoleva aasta põhja
Populaarseima krüptoraha Bitcoini hind langes täna regulatsioonide hirmu tõttu käesoleva aasta põhja, vahendas Bloomberg.
Scandagra Group investeerib 30 miljonit eurot
Kolmes Balti riigis tegutsev põllumajandusettevõte Scandagra Group AB allkirjastas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD) laenulepingu, millega saadakse 30 miljonit eurot rohelise põllumajanduse ja mahetootmise arendamiseks Eestis, Lätis ja Leedus.
Kolm suurimat riski tulemuste hooajal
Investorid ootavad, et tulemuste hooaja numbrid kujunevad tugevateks. Samas on faktoreid, mis ettevõtete kasvu piiravad, vahendab MarketWatch.
Kas Netflixi aktsia on ülehinnatud?
Mõned Wall Streeti analüütikud arvavad, et Netflixi aktsia on ülehinnatud. Teised on aga optimistlikumad, kirjutab CNN Money.
Börs: tulemuste hooaja kehv algus aktsiaid langema ei pannud
Aktsiaturud tõusid koos võlakirjadega, vaatamata sellele, et tulemuste hooaja algus oli suhteliselt kehv, vahendab Bloomberg.
El-Erian: USA võib kaubandussõjast võita
Kaubandussõja mõju turgudele on vähenenud, aga riskid kasvavad iga eskaleerumisega. Trumpi õnnestumisel võib USA aga kaubandussõjast isegi võitjana väljuda, ütles Allianzi majandusnõustaja Mohamed El-Erian.
Tarbijate kindlustunne oodatust madalam
USA tarbijate kindlustunne langes juuli alguses arvatust madalamale, aga küsis eelmise 12 kuu keskmise taseme lähedal.
Kui palju kasseerib Jeff Bezos kosmosereisi eest?
Analüütikud nuputavad, kas 200 000 dollarit kosmosereisi eest on mõistlik summa või tuleb reisisellidel siiski liiga palju kukrut kergitada.
USA pangad lükkavad käima tulemuste hooaja
Täna ja uue nädala alguses teatavad USA suuremad pangad oma teise kvartali tulemused, mis peaksid olema küll oodatust paremad, ent ei või kindel olla, et head resultaadid ka aktsia hinnas kajastuvad.
Rekonstruktsiooni- ja Arengupank investeerib Baltimaade taristufondi 20 miljonit
Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD) investeerib 20 miljonit eurot Baltimaade taristufondi BaltCap. Pank saab aidata Eesti ettevõtetel areneda ja laiendada tegevust uutele turgudele, vahendus Rahandusministeerium minister Tõniste sõnu. Täna toimus Tallinnas Euroopa Rekonstruktsiooni- j...
Citigroupi tulemused panid aktsia langema
Citigroup teatas oma teise kvartali tulemused, mis panid aktsia langema, vahendab MarketWatch.
Apple rajab Hiina energiafondi
Apple teatas eile, et rajab Hiina koos kümne partneriga 300 miljoni dollari suuruse taastuvenergia fondi, kirjutab CNBC.
Ekspress Grupp saab uue finantsjuhi
Augusti esimesel päeval alustab Ekspress Grupis uue juhatuse liikme ja finantsjuhina Signe Kukin.
Circle K omanik võtab Euroopast eeskuju
Kui Statoili tanklaketid Circle K-ks ümber bränditi, oli Eesti rahval nalja kui palju. Naljast on aga asi kaugel, sest Kanada emafirmale Alimentation Couche-Tardi kuulub üle maailma enam kui 10 000 tanklat-poodi ja värsked majandustulemused ja suured plaanid lubavad investoril firmat igati tõsise...
Wells Fargo kasum kukkus
Kuigi kolmest täna avaldavast pangast peeti Wells Fargo tulemusi kõige tagasihoidlikumaks, olid need oodatust veelgi kehvemad.
Bitcoin või Buffett: kumb jääb peale?
Üks krüptorahade fänn on panustanud miljoneid dollareid selle peale, et bitcoini hind tõuseb Berkshire Hathaway aktsiahinnast kõrgemale, vahendab MarketWatch.
Helsingi börsifirma lähedal investori õudusunenäole
Investeeringuobjekti pankrot ja raha kaotus on investori tõeline õudusunenägu, Helsingi börsil olev Tecnotree viis nad sellele eile väga lähedale, kirjutas Kauppalehti.
Tallinna Sadamat rõõmustab tegevuse elavnemine
Tänavu teises kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,1 miljonit tonni kaupa ning 2,9 miljonit reisijat, mida on võrreldes eelmise aasta sama ajaga rohkem - kaubamaht kasvas 2,5% ning reisijate arv 0,2%.
Linnamaasturid lükkasid käima Peugeot’ müügi
Prantsuse autohiid Peugeot teatas täna, et ettevõtte globaalne automüük kasvas esimesel poolaastal 38% osaliselt seetõttu, et välja tuldi suisa 13 uue linnamaasturi mudeliga.
5 rahaharjumust, mis teevad sind rikkaks
Jõukad inimesed maksavad endale esimesena, ei lähtu emotsioonidest ning julgevad küsida abi, kirjutab MarketWatch.
BMW on taas moes
Saksa autohiid BMW sai täna avaldada head majandustulemused, sest nii Euroopas, Ameerikas kui ka Aasias kasvas nõudlus
Tesla endine töötaja esitas kaebuse börsijärelevalvesse
Teslast vallandatud ja firma juhi Elon Muski viha alla sattunud tehnik Martin Tripp pöördus reedel USA börsijärelevalvesse, süüdistades autotootjat investoritele valetamises ning ohtlike elektriakude kasutamises, kirjutab Washington Post.
Comcast pakkus Foxi jälle üle
Comcast tõstis teleteenuste firma Sky eest pakutava summa 34 miljardi dollarini. Sellega ületati 21st Century Foxi viimane pakkumine, vahendab CNBC.
Reporter: Lisaraha taristute arendamisse EBRD-lt
Börs: tähelepanu jälle tollidel
Kolmapäeval rusus börse nafta hinna kukkumine ja Valge Maja ähvardus määrata tollimaksud veel 200 miljardi dollari suurusele Hiinast saabuvate toodete nimekirjale.
Euroopa börsid punases
Euroopa börsid alustasid ja on jätkanud tänast kauplemispäeva langusmeeleolus, kuna tollitüli ei taha vaibuda.
Maailma võlg kerkis 247 triljonini
Rahvusvahelise Finantsinstituudi andmeil on maailm esimese kvartali lõpu seisuga võlgu rekordilised 247 triljonit dollarit.
Nafta hind kukkus suurelt
Nafta hind kukkus täna suurelt, sest Liibüa lubas naftatootmist märkimisväärselt suurendada, vahendab BBC.
Teetööd räsisid Tallinna Kaubamaja tulemusi
Tallinna Kaubamaja teise kvartali tulemusi räsisid teetööd, mistõttu sai kaubamajade äri valusa löögi.
USA börs avanes valudes
USA börs avanes sarnaselt Aasia ja Euroopa börsidega täna punases, sest aktsiaturge räsib tollitüli.
Saudid avasid naftakraanid
Saudi Araabia suurendas juunis päevast naftatoodangut pea 500 000 barreli võrra, vahendab CNBC.
USA naftavarud kukkusid järsult
Möödunud nädalal aset leidnud Ameerika Ühendriikide naftavarude järsk langus aitas futuuride hinnal põgusalt tõusta, ent ei suutnud siiski ära hoida tooraine odavnemise jätkumist, kirjutab Reuters.
JPMorgani tulemused oodatust paremad
USA suurpank JPMorgan Chase & Co teatas täna, et ettevõtte teise kvartali kasum kasvas oodatust rohkem, vahendab MarketWatch.
Värske börsifond loodab haugata suure tüki laulutööstusest
Kolmapäeval alustas Londoni börsil kauplemist investeerimisfond Hipgnosis Songs Fund, mis loodab ajapikku haarata endale ligikaudu 19% laulutööstusest, vahendab CNBC.
Börs: turud jätkavad tõusu
Aktsiaturud tõusid ning põhjuseks peetakse seda, et Hiina ei otsustanud USA-d kohe vastumeetmetega ähvardada, vahendab Bloomberg.
USA valitsus on valmis ZTE karistusest vabastama
USA kaubandusministeeriumi teatel tühistatakse Hiina tehnoloogiafirmale ZTE kehtestatud karistus peale seda, kui ettevõte edastab 400 miljonit dollarit tingdeponeerimiskontole.
PRFoods hakkab kalakasvatust rajama
PRFoodsi tütarettevõtja Saaremere Kala esitas avamere kalakasvatuse kompleksi rajamiseks hoonestusloa taotluse, seisab börsiteates.
Facebook võib brittidelt trahvi saada
Mõni aeg tagasi andmeskandaali sattunud Facebook võib Suurbritanniast saada poole miljoni naela suuruse trahvi, kirjutab MarketWatch.
Iraan USA sanktsioonidest: müüme naftat ja kaitseme pangandust
Iraani asepresident Eshaq Jahangiri ütles täna, et USA kehtestatud sanktsioonid on majandusele küll valusad, ent kõigest hoolimata püütakse müüa võimalikult palju naftat ning kaitsta pangandussektorit.