Börs: suuremad indeksid tõusid viie kuu tippu
USA aktsiaturud tõusid täna tublisti, millele aitas kaasa tehnoloogiasektori kallinemine ja Föderaalreservi eilne otsus, vahendab MarketWatch.
Gundlach: Föderaalreserv võiks ausalt tunnistada, miks suunda muudeti
Kuulus investor ja miljardär Jeffrey Gundlach ütles, et tema jaoks tuli Föderaalreservi eilne leebus üllatusena ning aktsiaturgudel alanud karuturg peaks jätkuma, vahendab CNBC.
Erakonnajuhtide portfellid sisaldavad nii võlgu kui ka investeeringuid
Parlamenti valitud erakondade juhtidest tegeleb investeerimis- või äritegevusega vaid kaks, teist pensionisammast vabatahtlikuks muuta sooviv Isamaa liider peab vanaduspõlve kindlustamisega lähiaastatel aga veel vaeva nägema.
90ndad on tagasi: teksatootja aktsia tõusis esimesel kauplemispäeval 30%
Teksatootja Levi Strauss & Co aktsia tõusis täna New Yorgis toimunud esimesel börsipäeval ligi kolmandiku võrra, vahendab Reuters.
USA eksport kasvatas Ecobirchi käivet
Möödunud aastal jõudsalt käivet kasvatanud Pärnu puidutootja Ecobirchile tõi edu USA eksport.
Apple'i aktsia hakkas pärast "tugevat ostusoovitust" kiiresti tõusma
Apple’i aktsia kallines neljapäeval tublisti, mis tegi õunafirmast uuesti USA väärtuslikuma börsifirma, vahendab MarketWatch.
Meelis Milder: see reform jääb mulle viimaseks
Baltika Groupi juht Meelis Milder tunnistas Äripäevale antud intervjuus, et tahab küll viimased suured muudatused ise ellu viia, kuid lahkub seejärel ettevõtte juhi kohalt.
Kaubamaja kinnitas dividendi
Tallinna kaubamaja aktsionärid otsustasid täna kinnitada selle aasta dividendiks 0,71 eurot aktsia kohta.
USA lõtv rahapoliitika pani turud tõusma
Eilse Föderaalreservi otsuse vähemalt sel aastal intressimäärasid mitte tõsta võtsid USA investorid vastu kahetiste tunnetega, kuid see tõotab mõjuda positiivselt Aasia ja USA turule.
Helsingi börsi juht: ICOd on enamjaolt pettus!
Teemal, kuidas erineb ICO IPOst, kas oodata on IPOde hääbumist ICOde kasuks ja kas see on puhas pettus või hea võimalus saada osa idufirmade edust varases etapis, arutlesid foorumi “The Evolution of Financing” paneeldiskussioonil Soraineni partner Reimo Hammerberg, Nasdaq Helsinki börsi juht Henr...
Börs: Fedi mõju jäi ajutiseks
Kolmapäeval andis Föderaalreservi äsja lõppenud kohtumine pisut hoogu teistele sektoritele, kuid kahjustas finantsettevõtete tänavusi väljavaateid.
Äripäev 21.03.2019
Teadlased kasvatasid katseklaasis miniaju, mis suutis lihaseid liigutada
Tehistingimustes kasvatatud ja päris aju järelematkiv rakkude kogum käitus üllatavalt ning asus iseenesest ühendusse selgrooga.
Eesti robotifirma kasvatas kasumit
Mullu märtsis eestlaste poolt välja ostetud tarkvararobootika ettevõte Flowit Estonia OÜ kasvatas 2018. aastal kasumit enam kui veerandi võrra ja näeb lähiaastail nõudluse kasvu.
WTI toornafta tabas nelja kuu kõrgpunkti
USA naftavarude ootamatu langus viis Ühendriikide musta kulla segu hinna esimest korda umbes nelja kuu jooksul üle 60 dollari piiri.
Euroopa ainus tõeline IT-hiiglane
Vähemalt kümmekond aastat on kahetsusega nenditud, et Euroopa infotehnoloogia valdkond kipub Põhja-Ameerika ja Aasia omast kaugele maha jääma. Näiteks on toodud, et ainus maailmanimega infotehnoloogiakompanii on Skype, mis nüüd kuulub USA tarkvaragigandile Microsoft.Tõsi, päris viimastel aastatel...
Kinofirma seletab paigalseisu kehvema filmivalikuga
Forum Cinemas teenis eelmisel aastal veidi väiksema kasumi ja ka käive jäi pisut aasta varasemale alla, selgub kinofirma aastaaruandest.
Facebook kaebas neli Hiina ettevõtet võltskontode müümise eest kohtusse
Sotsiaalmeediafirma Facebook esitas hagi nelja Hiina ettevõtte ja kolme isiku vastu, süüdistades neid võltskasutajate massilises loomises ja müümises, vahendab Wall Street Journal.
BMW andis kasumihoiatuse ja avaldas kärpekava
Saksa autotootja BMW avaldas investoritele oma kärpekava üldjooned ning hoiatas, et grupi maksueelne kasum võib mullusega võrreldes kahaneda rohkem kui kümnendiku võrra, kirjutab Reuters.
Maanteeamet annab Tallinna Sadamale lisateenistust
Tallinna Sadama tütarettevõte sai maanteeametilt selleks aastaks 1,6 miljoni euro suuruse lepingu.
Börse survestavad Fed ja Aasia, fondijuhid ärevil
Olulisemad börsid olid hommikul languses. Põhjust näevad nad täna algavas Fedi kohtumises. Kuigi sealt oodatakse investoritele soodsat otsust, võeti paljudel börsidel igaks juhuks kasumit, kirjutavad hommikused lehed.
Rootsi kroonil kümnendi suurim langus
Üha nõrgenev majanduskasv, madal baasintress ja kaubanduspinged rahvusvahelisel areenil on teinud Rootsi kroonist tänavu ühe maailma kõige enam kaotanud valuuta.
Graafik: Vaata, kui palju oleksid teeninud, kui oleksid ostnud populaarseid aktsiaid 10 aastat tagasi
Täna möödub täpselt kümme aastat sellest päevast, mil enamik maailma börsidest saavutasid finantskriisi aegse põhja. Suur osa investoritest olid nii hirmunud, et aktsiaid osta ei söandanud ja on pelglikud tänaseni. Osad investorid aga kasutasid sajandi võimalust ning ostsid julgelt aktsiaid.
Äripäev 20.03.2019
Saksamaa kavandab fondi, mis takistaks ettevõtete ostmist
Saksamaale on juba pikalt pinnuks silmas Hiina ettevõtete laienemispoliitika, mille käigus on üles ostetud Saksa ettevõtteid, mida riik peab strateegiliselt oluliseks. Nüüd kavandatakse fondi, mis peaks seesuguseid ülevõtmisi takistama.
Tööstusuudised 20.03.2019
Dividendiaktsiad on veetlevaks muutunud
Dividendiaktsiad on viimasel ajal muutunud tunduvalt atraktiivsemaks. Kaitsvad strateegiad on veetlevad, sest majanduses, turgudel ja poliitikas on ebakindlad ajad, kirjutab Wall Street Journal.
Riik investeerib tulevikutehnoloogiatesse 10 miljonit eurot
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi
Nvidia ja AMD aktsiad tõusid järsult
Täna algas Nvidia iga-aastane üritus, kus ettevõte avalikustas mitmed uued partnerluslepingud. Näiteks vahetatakse välja Amazoni andmekeskuste kiibid, vahendab MarketWatch.
Börs: turud hakkasid päeva lõpus langema
USA aktsiaturgudel oli täna küllaltki rahulik päev, aga Dow Jonesi indeksi jaoks lõppes neli päeva kestnud tõususeeria, sest USA-Hiina kaubanduskõneluste osas ilmus vastakaid uudiseid, vahendab MarketWatch.
Rahvusvaheline vahekohus otsustab Tallinna Vee saatuse lähinädalatel
Maailmapanga juures asuv rahvusvaheline vahekohus plaanib teha Tallinna Vee ja Eesti riigi vahelises vaidluses otsuse hiljemalt 3. maiks.
Vihased Danske aktsionärid nõuavad juhtidelt isiklikku vastutust ja kahjutasu
Dankse aktsionäride koosolek võttis tulised pöörded, kui vihased aktsionärid kontserni juhte viis tundi rahapesu-küsimustega pommitasid.
Äripäev 19.03.2019
Kus elavad maailma miljardärid?
Aasias on juba praegu kõige rohkem miljardäre ja prognoositakse, et edumaa suureneb järgnevate aastate jooksul veelgi, kirjutab CNBC.
Suurtehing makseteenuste firmade seas
USA firma Fidelity National Information Services (FIS) maksab 35 miljardit dollarit, et osta ära Worldpay. Tegemist on suurima tehinguga kasvavas elektrooniliste makseteenuste tegevusharus, vahendab Reuters.
Lyft plaanib turule tulla 23 miljardi dollari suuruse väärtuse pealt
Sõidujagamisfirma Lyft alustas esmaspäeval aktsiate esmase avaliku emissiooni tutvustusringiga, eesmärgiga ennetada Uberi aprillis algavat tutvustuskampaaniat. Börsi järelevalveametile esitatud dokumentidest selgub, et Lyfti väärtuseks on hinnatud kuni 23 miljardit dollarit, vahendab Reuters.
Suurinvestorid avastavad Euroopa aktsiad
Goldman Sachsi ja Morgan Stanley leiavad, et Euroopasse tasub taas investeerida – hullem on möödas.
JPMorgan tõi turule madalate tasudega pangakonto
JPMorgan Chase & Co teatas reedel, et alustab USAs madala sissetulekuga inimestele pangateenuste pakkumist, pakkudes 4,95 dollari eest kuus arvelduskrediidi võimaluseta, kuid samas minimaalse kontojäägi nõudeta pangakontot, vahendab Reuters.
Saage tuttavaks: rahapesuparadiis Euroopa
Eestit on tabanud viimasel ajal mitu rahapesuskandaali – Versobank, Dankse, Swedbank – ja see nimekiri ei pruugi lõplik olla. Oma tegevusega on need pangad heas seltskonnas, sest rahapesuga on vahele jäänud peaaegu kõik Euroopa suurimad finantsasutused.
Börs: positiivsus jätkus, samas Facebook langes tugevalt
Pankade ja naftafirmade aktsiad aitasid USA börsil esmaspäeval tõusta, samal ajal kui Boeing ja Facebook olid tõusu takistajateks, vahendab Reuters. Investorid jälgivad sellel nädalal Föderaalreservi istungit, et saada kinnitust “kannatlikule” rahapoliitikale.
Indrek Kasela: kärbime juhtkonda, tehastes ei koonda
PRFoodsi juht Indrek Kasela ütles Äripäeva raadiole, et kärpemeetmed tulevad, kuid juhtkonnas, mitte tehastes.
Moody’s säilitas Itaalia krediidireitingu - võlakirjahinnad tõusevad
Reitinguagentuur Moody’s jättis reedel Itaalia riigivõlakirjade krediidiriski reitingu varasemale tasemele, mis aitas täna Itaalia võlakirjahindadel tõusta, vahendab Reuters.
Börsiettevõtete juhid said rekordilist palka
Wall Street Journali andmete järgi tõstsid USA börsiettevõtete juhid oma kuupalga möödunud aastal miljoni dollari peale.
Äripäev 18.03.2019
Ametlik kinnitus: Saksamaa suurpangad plaanivad ühineda
Saksamaa suurpangad Deutsche Bank ja Commerzbank on alustanud ametlikke läbirääkimisi ühinemiseks, vahendab Bloomberg.
Börsid alustasid nädalat korraliku tõusuga
Sellel nädalal ootavad investorid Fedi otsust intressimäärade tõstmise kohta. Börsid on aga tugevale tõusule pöördunud.
Wall Streetile hiilib kanepisõltuvus
Riskifondid, erainvestorid ja investeerimisfondid on aktsiaid kokku krabamas pärast seda, kui Kanada legaliseeris vabaajakanepi, kirjutab Financial Times.
4 põhjust, miks aeglustamine toob edu
Pidev rabelemine ning ületöötamine võivad hoopis vastupidist mõju avaldada. Vahel on parem otsus oma tegevusi aeglustada, kirjutab ettevõtja ja nõustaja Andrew Thomas portaalis Inc.com.
Swedbanki aktsia vabalanguses, haihtunud on umbes Eesti üksuse väärtus
Swedbanki aktsia hind oli täna lõunaks kukkunud Stockholmi börsil juba 10,5 protsenti, mis teeb ettevõtte väärtuse languseks 25 miljardit Rootsi krooni ehk ligi 2,4 miljardit eurot.
Rootslased alustasid Swedbanki siseinfo lekke kohta juurdlust
Rootsi majanduskuritegude uurimise büroo peaprokurör Thomas Langrot teatas, et Swedbanki vastu alustatakse juurdlust seoses kahtlusega, et pangast on lekkinud siseinfo.
Ohumärk: väiksemad börsifirmad odavnevad
Väiksema turuväärtusega ettevõtete aktsiate jaoks pole märts olnud sugugi nii roosiline nagu suurfirmadele, kirjutab Wall Street Journal.
Daimler ja BMW panevad ühisettevõttesse miljard eurot
Saksamaa autotootjad Daimler ja BMW jagasid täna infot ühise uuel tehnoloogial põhineva sõidujagamis- ja parkimisteenuse firma kohta. Reutersi sõnul on Daimleri ja BMW eesmärk võistelda teiste sõidujagamisteenuse pakkujatega nagu Uber ning teiste tehnoloogiafirmadega.
Sundabielu: Saksamaa suurpanku sunnitakse liituma
Saksamaa suurima panga Deutsche Banki juht Christian Sewing on andnud survele järele ning juba peaaegu valmis arutlema ühinemise üle riigi suuruselt teise panga Commerzbankiga. Eile arutas asja mõlema panga nõukogu.
Linda Nektar plaanib kahjumist hoolimata maksta dividendi
Joogitootja Linda Nektar korraldab aktsionäride üldkoosoleku, kus on plaanis kinnitada aastaaruanne, valida audiitor ja kinnitada dividendiks 8 senti aktsia kohta.
Aktsiaturg tõusis kiibitootjate ja Hiinast tulevate sõnumite toel
USA aktsiaindeksid tõusid viimase viie kuu kõrgeimale tasemele, kui Hiinast tuli sõnumeid majanduse võimaliku stimuleerimise osas ning kiibitootja Broadcomi oodatust paremad tulemused viisid kiibitootjad plusspoolele.
Tallinna Kaubamaja tütred said riigikohtus lüüa
Riigikohus otsustas Tallinna Kaubamaja Grupp ASi tütarettevõtjate mitteaktsiisikauba müügimaksu tagastusnõuete menetluses, et ei anna firmadele raha tagasi.
Ford koondab Euroopas tuhandeid töötajaid
Autotootja Ford koondab Saksamaal 5000 töökohta ja kärbib tegevust ka Suurbritannias, et vähendada Euroopas kulu, vahendab CNBC.
Kiibitootjate aktsiad tõusevad pärast Broadcomi häid tulemusi
Täna on USA aktsiaturul suurimaks tõusjaks pooljuhtide sektor, kui peale Broadcomi häid kvartalitulemusi on Philadelphia pooljuhtide indeks 3,2% plussis, tõustes viimase kuue kuu kõrgeimale tasemele, vahendab Reuters.
Tallinna Vesi läks konkurentsiameti vastu kohtusse
Neljapäeval esitas Tallinna Vesi kaebuse Tallinna halduskohtule seoses konkurentsiameti otsusega jätta veeteenuse hinnad Tallinnas ja Saue linnas kooskõlastamata.
Sisustaja 15.03.2019
Lõhekasvatajate aktsiad kukuvad
Norra lõhekasvatajate aktsiad täna langevad, kui DNB muutus kogu sektori osas negatiivseks, öeldes, et aeg on kasumit võtta, vahendab Reuters.
Facebooki aktsia langeb tootejuhti lahkumise ja Uus-Meremaa tulistamise ülekande tõttu
Facebooki aktsia oli reedel vahepeal ligi 5% miinuses, kui neljapäeval teatas üllatuslikult oma lahkumisest vanemtootejuht Chris Cox, ajal, kui ettevõtet uuritakse seoses privaatsuse, ekstremismi ja poliitilise sisu adekvaatse kontrollimise tõttu, vahendab Reuters.
BMW hoiatab keerulise 2019. aasta eest
BMW plaanib kulude kärpimist, kuna ootab keerulist majandusaastat, ütles firma finantsjuht aastatulemuste teavitamisel, vahendab Reuters. BMW 2018. aasta ärikasum langes 7,9% seoses suurenenud investeeringutega elektriautode tootmisesse ning ebasoodsatest valuutakurssidest.
Rahahädas Baltika plaanib investoritelt taas kaasata miljoneid
Baltika omakapitali suurus ei vasta enam äriseadustikus sätestatud nõudele, lisaks vajab ettevõte raha oma lähiaastate plaanide elluviimiseks.
Mürk-Dubout: lennujaamas sai kaks eesmärki täidetud
Enam kui kaks aastat Tallinna Lennujaama juhtinud Piret Mürk-Dubout asub alates aprillikuust tööle Tallinki juhatuses. Mürk-Dubout’ sõnul võttis ta lennujaama tööle minnes kaks eesmärki ja need said täidetud.
Investor, kui palju tänavu riskid?
Kas riskida või mitte riskida? Ja kui, siis millega? Nende küsimuste üle vaidlevad omavahel pikaajalised investorid ja kauplejad.
Terroristid tapsid Uus-Meremaal 49 inimest
Uus-Meremaa kõige rängemas terroriaktis tapsid paremäärmuslased kahes mošees täna hommikul palvetamise ajal ligi poolsada inimest, kirjutab Bloomberg.
Skype’i veebiversioon muutus märksa paremaks
Microsoft uuendas Skype’i veebiversiooni, mis on nüüd pea kõikide samade funktsioonidega, mis arvutissegi paigaldatav Skype. Skype’i veebiversioon muutus märksa paremaks avaldati portaalis Digigeenius.
Hiina näidud tõmbavad turge alla
Värsked Hiina majandusnäitajad rõhusid täna hommikul Aasia turge, kui selgus, et aasta esimese kahe kuuga on suurriigi majandus veelgi jahtunud.
Investor Toomas: Baltika, üks mu elu parimaid tehinguid
Baltikat meenutan heldimusega kui mu kõigi aegade kõige kasumlikumat realiseeritud investeeringut.
Äripäev 15.03.2019
Euroopa majandus on lõksus, kuhu investeerida?
Just nii küsis SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel täna toimuval KPMG aastakonverentsil Euroopast ja siinsetest investeerimisväljavaadetest rääkides. Peasüüdlasteks aeglasemalt arenev „paksu riiki“ viljelev Lõuna-Euroopa ning tekkinud võlaväsimus.
Börs: kolmest aktsiaindeksist tõusid kaks
Kolmest USA suurimast aktsiaindeksist lõpetasid tänase kauplemispäeva langusega kaks, kehvemini läks telekomidel ja materjalitootjatel, paremini finantssektoril ja tehnoloogial, vahendab MarketWatch.
Pro Kapital kinnitas juhatuse
Pro Kapitali nõukogu valis Edoardo Axel Preatoni järgnevaks kolmeks aastaks tagasi kontserni juhatusse.
Börs: tõusunädal jätkus
USA aktsiaindeksid liikusid tervishoiu- ja energeetikasektori abil kolmapäeval ülespoole, tõusis ka negatiivsete uudiste käes vaevlev Boeing.
Bernstein: tehnoloogiasektori olukord on sarnane 2000. aastaga
Mitmed investeerimismaailma eksperdid on võrreldnud praegust kauplemist aktsiaturgudel 2000. aasta märtsiga, mil lõhkes niinimetatud tehnoloogiamull. Nendega on nüüd liitunud ka Richard Bernstein, vahendab MarketWatch.
Tehisintellekti ja isejuhtivasse autosse saab investeerida ETFi kaudu
Aasta algus on börsil kaubeldavate fondide tööstusharus olnud aktiivne. Turule on toodud hulk uusi ja huvitavaid ETFe.
Nordecon hakkab ehitama Kohtla-Järve spordikeskust
Nordecon ja Kohtla-Järve linnavalitsus sõlmisid lepingu Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskuse ehitamiseks Järveküla tee 41 kinnistule Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas.
Äripäev 14.03.2019
Volkswagen lükkas veokifirma IPO kehva turuseisu tõttu edasi
Saksa autokontsern Volkswagen otsustas loobuda oma veokitootmise haru Tratoni aktsiate esmapakkumisest, viidates turu ebasoodsale olukorrale.
USA uute kodude müük langes tublisti
USAs langes uute kodude müük jaanuaris 6,9 protsenti, mis on majanduse jaoks murettekitav signaal, vahendab CNBC.
Tesla toob turule uue väikemaasturi
Tesla tutvustas neljapäeva õhtul Californias Model Y väikemaasturit, mis hakkab rinda pistma Euroopa konkurentidega.
Baltika aktsia kukub nagu kivi
Täna teatas Baltika uuest aktsiate lahjendamise programmist. Aktsia reageerib enam kui viieprotsendise langusega.
Neli põhjust, mis tõstsid nafta hinna nelja kuu tippu
Möödunud aasta lõpus paarkümmend protsenti odavnenud toornafta on erinevate tegurite koosmõjul tänavu taas kallinema hakanud.
Enam ei ole ühtegi põhjust mitte investeerida: kuidas LHV Kasvukonto täpselt enda järgi tööle panna?
LHV Kasvukonto on üks lihtsamaid ja kiiremaid viise investeerimisega alustamiseks. Fonde saab Kasvukonto omanik valida erinevate tegevusvaldkondade vahel ning keskmiselt teenib Kasvukonto 1,1 eurot päevas ehk ligi 400 eurot aastas. Enam ei ole ühtegi põhjust mitte investeerida: kuidas LHV Kasvuko...
Las Vegas plaanib kasutada isesõitvat nn luupi
Las Vegas võib saada esimeseks linnaks, mis kasutab Elon Muski ettevõtte Boring Co.'st järgmise põlvkonna transpordisüsteemi, kirjutab Marketwatch.
Briti parlament lükkas brexiti leppe taas tagasi
Briti parlament lükkas teisipäeva õhtul taas tagasi peaminister Theresa May poolt esitatud Euroopa Liidust välja astumise lepingu, vahendab Reuters.
LHV kinnitas dividendi
Täna toimus Tallinnas Hilton Tallinn Park hotellis LHV Groupi aktsionäride üldkoosolek.
Kaks lööki kukutavad Facebooki aktsiat
Facebooki teist päeva vältavad tehnilised probleemid ning andmemüügiga seotud juurdlus langetasid eelturul sotsiaalmeediaplatvormi aktsiat.
Pool maailma kardab Ameerika lennukit
Iga päevaga lisandub riike, mis on keelanud kasutada hiljuti teist korda lühikese aja jooksul alla kukkunud Boeing 737 Max 8 seeria lennukit.
Spotify süüdistab Apple'it Euroopa konkurentsireeglite rikkumises
Muusikateenus Spotify teatas kolmapäeval, et esitas Euroopa Komisjonile kaebuse põhirivaali Apple'i vastu, mis pärsib oma äpipoe abil väidetavalt konkureerivaid rakendusi.
Kümnend sajandi krahhist: paanika kiuste rikkaks
Nädalavahetusel möödus kümme aastat viimaste aastakümnete olulisima börsikrahhi valusaimast põhjast – praegused edukad investorid ja fondijuhid jagavad kogemust, kuidas nad kasutasid turgudel tekkinud paanikat õppimiseks ning oma varanduse mitmekordistamiseks.
Ehitusuudised 13.03.2019
General Electric: ka see aasta saab olema ränk
General Electric hoiatas täna investoreid, et ka 2019. aasta saab olema “julm,” aga pikem tulevik on juba helge, vahendab CNN Money.
Pallaadiumi buum meenutab bitcoini tõusu
Viimase poole aasta jooksul oluliselt kallinenud pallaadium pakub sarnasusi aastatel 2000-2001 toimunuga tooraineturgudel ja meenutab viimast bitcoini mulli. Huvitatud investoril võib tekkida küsimus, kas on veel võimalik rongile hüpata.
Äripäev 11.03.2019
Volkswagen plaanib elektriautode turuletoomisega töökohti vähendada
Saksa autotootja Volkswagen teatas täna, et seoses elektriautode suuremahulise turuletoomisega plaanib firma hakata lähiaastatel töökohti kärpima.
Briti nael rallib Brexitit oodates üles-alla
Uudis Suurbritannia ja Euroopa Liidu läbirääkimiste õnnestumise kohta, mis suurendas Brexiti toimumise tõenäosust, pani briti naela täna hommikul tõusma, kirjutab Marketwatch.
LHV maksab 5,5 miljonit eurot dividendi
LHV Groupi aktsionäride üldkoosolek kinnitas kolmapäeval eelmise aasta majandusaasta aruande ning otsuse maksta mullusest kasumist dividendideks ligi 5,5 miljonit eurot.
USA aktsiabörs kerkis Boeingu probleemist hoolimata
USA aktsiaturg tõusis teist päeva järjest, kui tehnoloogiaaktsiate tugevus aitas Boeingu langusest tulenevat survet aktsiaturule pehmendada.