Hiina viirus peatab rahvusvahelisi lende
Lennufirmad üle maailma peatasid lende Hiinasse, sest valitsused soovitavad piirata reisimist, et takistada Wuhanist alanud surmava viiruse levikut, kirjutab Bloomberg.
Nordecon saab enamusosaluse Embach Ehituses
Nordecon teatas täna börsile, et seoses kavandatud sidusettevõtte Embach Ehitus OÜ kapitali struktuuri muudatustega hakkab Nordecon ASile kuuluma 51% suurune enamusosalus ning Embach Ehitus OÜst saab Nordecon ASi tütarettevõtja.
Surmalennukid kukutasid Boeingu kahjumisse esimest korda 23 aasta jooksul
Lennukitootja Boeing sai 2019. aastal esimest korda aastase kahjumi õnnetuslennuki 737 MAX probleemidele, mis on endiselt lahenduseta, kirjutab Reuters.
Starbucks sulges Hiinas 2000 kohvikut teadmata ajaks
Starbucks sai esimeseks USA suurettevõtteks, kes andis Hiina koronaviirusest tuleneva finantstulemuste hoiatuse, nimelt sulges kohvikukett tuhanded kohvikud Hiinas, mis on ettevõtte suurima kasvupotentsiaaliga turg.
General Electric teatas võimsast kasumi kasvust
General Electricu finantsaruandest selgub, et firma teenis tänu lennundusärile eelmise aasta neljandas kvartalis 30% suurema kasumi kui aasta varem, ületades sellega analüütikute ootusi.
Toyota peatas Hiinas viiruse tõttu tootmise
Jaapani autotootja Toyota Motor Corporation peab Hiinas oma tegevuse kuni 9. veebruarini seoses Hubei provintsist Wuhani linnast alanud koronaviiruse puhanguga, kirjutab Bloomberg.
SEB suurenenud kulud vähendasid kasumit
SEB teatas börsile headest neljanda kvartali majandustulemustest, kuid 2019. aasta löödi lukku 13% väiksema kasumiga kui aasta varem.
USA suurfirma ostis Indrek Neiveltiga seotud Eesti idufirma
Täna teatas Norras peakontorit omav USA börsifirma Opera, et ostis Eesti banking-as-a-service firma Pocosys, samuti soovist osta selle sõsarettevõte Pocopay, millel on makseasutuse litsents ja mis pakub finantsteenuseid Euroopa Liidus. Nende tehingute tulemusel saab Tallinnast Opera teine fintech...
Swedbank teeb nõukogus suurpuhastuse: pooled lahkuvad
Swedbank teatas täna, et plaanib nõukogus suuri muutusi, neli nõukogu liiget plaanivad lahkuda.
Harju Elekter teeb Soomes ümberkorraldusi
Müügi- ja turundustöö lihtsustamise eesmärgil liidab Harju Elekter sel aastal kõik Soomes asuvad tütarettevõtted.
Apple suutis iPhone'ide müügi uuesti kasvama panna
Apple'i nutitelefonide müük on jälle kasvamas. Aga koronaviirus ähvardab ka USA tehnoloogiafirmat.
Äripäev 29.01.2020
Börs: USA aktsiaturud stabiliseerusid eilsest langusest
USA aktsiaturud alustasid teisipäeva tõusuga, taastudes eilsest langusest, mis oli nelja kuu halvim päev aktsiaturgudel.
Nafta taastumas viiepäevasest langusest
Nafta hinnad püsisid teisipäeval pärast viiepäevast kaotust mõnevõrra stabiilsena, kuna Reutersi allikad ütlesid, et OPECi grupp ja tema liitlased võivad toomist kärpida, kartuses, et Hiinas üle 100 inimelu nõudnud koronaviirus võib globaalselt nõudlust naftale mõjutada veelgi.
Turvaliseks peetavad valuutad jätkavad kallinemist
Mure globaalse majanduskasvu aeglustumisest tänu koronaviiruse epideemiast on kergitanud turvaliseks peetavaid väärtpabereid üle kogu maailma, vahendab Reuters.
Harley-Davidson seisab silmitsi raskustega
Harley-Davidson teatas teisipäeval tulude oodatust suuremast langusest, mille põhjustas jätkuv jaemüügi langus Ameerika Ühendriikides. Ettevõtte aktsia langes 3,5%, vahendab Reuters.
Apple'i telefonide tootmine võib Hiinas möllava viiruse tõttu takerduda
Ettevõtte plaan hoogustada esimesel poolaastal telefonide tootmist kümne protsendi võrra võib takerduda Hiinas kiirelt leviva koronaviiruse tõttu, kirjutas Reuters.
Jaak Roosaare: hoian Swedbanki aktsiat edasi
Täna avaldatud Swedbanki kvartalitulemusi peab investor Jaak Roosaare ootuspäraseks ning hoolimata dividendi vähenemisest on aktsia tema jaoks ikka veel tulus.
Swedbanki viletsad majandustulemused lõid põntsu dividendile
Kui eelmisel aastal maksis Swedbank aktsionäridele dividendi 14,2 Rootsi krooni aktsia kohta, siis tänavu plaanib ettevõte maksta 8,8 krooni aktsia kohta, kuna majandustulemused on halvenenud.
Amazoni juhi eksabikaasa tegi rahaks 400 miljoni dollari väärtuses aktsiaid
MacKenzie Bezosele kuulub pärast müüki veel 19,5 miljonit aktsiat Amazonis, mille nad koos Jeff Bezosega asutasid. Jeff Bezosele jäi MacKenzie Bezose järelejäänud aktsiapaki üle Amazonis ainuhääletusõigus, kirjutab CNBC uudistekanal.
Hiina jätab börsid müügipaanika hirmus suletuks
Hiina võimud otsustasid jätta esmaspäevani suletuks riigi kaks suuremat börsi, et vältida paanikast tulenevat börsikrahhi.
Investori kalender aastaks 2020
Tuhat pisiasja aitavad saavutada investeeringutel suurema tootluse, kuid iga investor ei märka neid tegevusi õigel ajal teha. Järgnev ülevaade on spikker, mida ja kuidas teha, et kulud, maksusoodustused, deklaratsioonid ja kõik muu teeniks investori huve parimal viisil.
Äripäev 28.01.2020
Valuutaturgudel tagasihoidlikud liikumised vaatamata kasvavale volatiilsusele aktsiaturgudel
USA dollariindeks, Jaapani jeen ja Šveitsi frank tõusid esmaspäeva hommikul, samal ajal kui jüaan langes 2020. aasta madalaimale tasemele, kuna hirmud Hiinast pärit koronaviiruse leviku pärast on investoreid pannud eelistama turvalisemaid varaklasse, vahendab Reuters.
Ühisrahastuse investor vastutusest vabaks ei saa
Olen korduvalt muret tundnud selle üle, et ühisrahastuses toimuvad asjad ilma korraliku järelevalveta ja olen teemat ka varem kajastanud. Kuigi ühisrahastuse hea tava on juba mitu aastat kasutuses, siis ei ole sellest suuremat kasu olnud, kuna selle järgimine on portaalidele vabatahtlik.
Euroopa börsidelt kadus miljardeid
Süvenev hirm surmava koronaviiruse majandusliku ja inimmõju pärast saatis Euroopa aktsiaturud miinusesse, pärast seda kui Hiina teatas uutest reisimise piirangutest, vahendab Reuters.
Viirusehirm viis nafta hinna langusesse
Londoni ja New Yorgi börsidel langes naftafutuuride hind täna viimase kolme kuu madalaimale tasemele, kuna surmava koronaviiruse levik võib tooraine nõudlust vähendada, sest inimesed ei julge enam reisida, kirjutas Bloomberg.
USA toob turule 20aastased võlakirjad
USA rahandusministeerium emiteerib esmakordselt 34 aasta jooksul 20aastaseid võlakirju, et rahastada suurenevat eelarve defitsiiti, vahendab CNBC.
Äripäev 27.01.2020
Börs: USA aktsiaturgudel nelja kuu suurim langus
Wall Streeti peamised aktsiaindeksid alustasid esmaspäeva märkimisväärse langusega, tänu suurenenud hirmule koronaviiruse mõjust globaalsele majandusele.
Rahas istumine on praegu turvalisem kui aktsiatesse investeerimine
Süvenev hirm surmava koronaviiruse majandusliku ja inimmõju pärast saatis täna hommikul Hiina aktsiate, toornafta ja Hiina jüaani hinna langusesse ning tõstis turvavarade hindu, kirjutas Bloomberg.
Rahvusriikide vaenaja Soros kavatseb oma ideoloogilist haaret globaalse ülikoolide võrgustiku kaudu laiendada
Ungari valitsus hoiatab vasakliberaalset ilmavaadet toetava miljardäri George Sorose plaani eest investeerida suuri summasid ideoloogise võrgustiku loomisse. 89-aastane finantsspekulatsioonidega tuntuks saanud ja Prantsusmaal siseinfo kuritarvitamise eest süüdi mõistetud Soros on juba aastaid teg...
EfTEN tahab luua hiigelfondi
Eften tahab luua hiigelfondi, ühendades omavahel praegu börsil kaupleva EfTEN Real Estate Fund III fondi ja EfTEN Kinnisvarafond AS-i. Kõigepealt peavad nõusoleku andma aktsionärid ja finantsinspektsioon.
Suur Baltikumi ostunimekiri: Swedbanki analüütiku kaks lemmikut
Kuigi häid ostukohti näeb Swedbanki Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma praegu terves Baltikumis, on tema silm iseäranis pidama jäänud just Tallinki ning Šiauliu Bankase aktsial.
Toyota kutsub tagasi 700 000 sõidukit
Toyota teatas, et kutsub USAs tagasi 700 000 autot. Põhjuseks vigased kütusepumbad, mis võivad sõidu ajal üles öelda ning mootori töö peatada. See võib tõsta õnnetuse tõenäosust, vahendab MarketWatch.
EfTENi dividend tuleb mullusest väiksem
EfTEN Real Estate Fund III teatas headest majandustulemustest, kuid suurenenud aktsiate arvu tõttu tuleb dividend möödunud aastast lahjem.
Pokkerimäng, mis lubab nelja aastaga raha viiekordistada
Varem pokkerimänguga elatist teeninud Madis Müür leidis pärast kaartide mahapanekut rahateenimiseks uue viisi – idufirmadesse investeerimise – ning siiani on tal läinud nii edukalt, et vaid nelja aasta jooksul on Müürist saanud miljonär.
Inteli aktsia tõusis internetimulli-aegsele hinnatasemele
Arvutiprotsessorite tootja Inteli aktsia kerkis reedel ligikaudu 8%, kui head kvartalitulemused ning 2020. aasta kasumiprognoosi tõstmine viisid Inteli aktsia hinna 20 aastat tagasi lõhkenud internetimulli aegsele tasemele.
Euroopa Keskpangas puhuvad uued tuuled
Euroopa Keskpank jättis muutmata oma baasintressimäärad ja stimuleerimisprogrammid ning käivitas oma poliitika laiaulatusliku ülevaate, mille käigus muudab tõenäoliselt president Christine Lagarde keskpanga eesmärke ning viise, kuidas neid saavutatakse, vahendab Reuters.
Tesla on rohkem väärt kui General Motors ja Ford kokku
Esimest korda ületab elektriautode tootja Tesla turuväärtus börsil traditsiooniliste autofirmade Fordi ja General Motorsi summeeritud turuväärtust.
Tallink: ohtliku viiruse levik broneeringutes tunda ei anna
Aasia turistide osakaal on hetkel väike ning broneeringuid viiruse levik mõjutanud ei ole, ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link Äripäevale.
Ericsson teatas üle ootuste suurest dividendist
Rootsi telekomiettevõte Ericsson teatas kvartalis ühtlasi ligi 4,5 miljardi Rootsi krooni suurusest puhaskasumist.
Börs: viiruse kartus viis aktsiaturu alla
Kahtlane juubel investeerimismaastikul
Eelmisel aastal täitus 100 aastat sündmusest, mille tulemusena ilmus rahandussõnavarasse paljudele lugejatele tuttav negatiivse tähendusega sõnaühend – Ponzi skeem.
USAs avastati teine Hiina koroonaviiruse juhtum
USA tervishoiutöötajad fikseerisid reedel teise Hiina koroonaviirusesse nakatunud patsiendi ning lisaks uuritakse veel 63 patsiendi olukorda, vahendab CNBC. Uudis viis päeva plussis alustanud aktsiaturu miinusesse.
Tallinna Kaubamaja teatas ajaloo tugevaimast kvartalist
2019. aasta neljanda kvartaliga teenitud müügitulu ja puhaskasum ületasid mulluseid vastavalt 5,6% ja 22%.
Järgmine ühisrahastus ehmatab investoreid – lõksus on 31 miljonit eurot
Eesti ühisrahastusplatvormi Envestio kaudu investeerinud inimesed kardavad, et on langenud pettuse ohvriks. Ettevõte süüdistab hädades teisi turuosalisi.
Börs: USA aktsiaturud kerges languses
Wall Streeti peamised aktsiaindeksid alustasid neljapäeva langusega. Enim langes energiaettevõtete sektor odavnenud nafta hinna tõttu.
Äripäev 24.01.2020
Võimalik raharakett on leitud
Lugeja uuris minult, kas tasub hüpata kosmoseturismi kärmelt tõusvale raketile.
Börs: Wall Streeti peamised indeksid sulgesid kõrgemal hoolimata koronaviiruse ohtudest
Vaatamata langusele päeva alguses, sulgesid Wall Streeti peamised aktsiaindeksid avanemishinnast kõrgemal. Sellest hoolimata on koronaviiruse levik muutnud investorid murelikumaks, pannes neid eelistama turvaliseks peetavaid väärtpabereid.
Helged Euroopa majandusnäitajad aitasid regiooni aktsiad plusspoolele
Positiivsed majandusnäitajad ning mõnevõrra lahtuv viirusehirm on investoritele positiivsust süstinud.
Hiina börs kukkus tagasi detsembri tasemeteni
Viiruse leviku oht on langetanud nii nafta, renminbi kui aktsiate hinda.
American Express näitas pühadehooajal head käivet
Krediitkaartide väljastaja American Express (AmEx) teatas reedel, et tänu kasvanud krediitkaartide kasutajate arvule ning tugevale USA jaemüügikeskkonnale näitas firma neljandas kvartalis kõrgemat kasumit, kui analüütikud olid oodanud, kirjutab Reuters.
Investorid rõõmustasid kasumihüppe teinud Tallinna Kaubamaja üle
Tallinna Kaubamaja teatas täna börsile, et 2019. aasta neljandas kvartalis suutis ettevõte kasvatada käivet 5,6 protsenti ja kasumit 22 protsenti võrreldes sama perioodiga aasta varem, aktsiakasum kasvas 0,35 eurole.
Intel teatas tugevast kvartalist
Kiibitootja Intel Corp võitis neljandas kvartalis nii personaalarvutite kui ka serverite müügist.
Läti Olainfarmi detsembri käive kukkus 41%, aasta lõikes saavutati rekord
Langus oli ettevõtte teatel planeeritud, aasta lõikes kerkis käive 12%.
Euroopa Liidu reform tõstaks miinimumpalka ligi 100 eurot
Kui Euroopa Komisjonis arutatav miinimumpalka puudutav eelnõu läheb läbi, peaks Eesti hoobilt palku tõstma.
Koronaviirus rõhub nafta hinda
Nafta hinnad langesid rohkem kui 2% tänu hirmudele, et koronaviiruse kiirenev levik võib aeglustada majanduskasvu tänu vähenenud nafta nõudlusele, vahendab Reuters.
PRFoods korjas võlakirjadega 9 miljonit ja plaanib uut pakkumist
Kalatootja PRFoods teatab, et kogus mitteavaliku pakkumisega investoritelt 9 miljonit eurot ja kavatseb esimeses kvartalis teha ka võlakirjade avaliku pakkumise.
Äripäev 23.01.2020
Google lõpetab aastaid kestnud maksuskeemi
Google lõpetab skeemi, mis aitas maksuparadiiside kaudu miljoneid dollareid maksuraha kokku hoida.
Netflixi kasum ja käive oodatust suuremad
Netflixi tellijate arv kasvas oodatust rohkem, aga USAs ja Kanadas oli kasv väiksem, sest konkurents on kasvanud ning hinnapoliitikat on muudetud. Aktsia reageeris järelturul esialgu langusega, aga hakkas hiljem kallinema, sest tulemused olid üldiselt tugevad.
PRFoods korjas võlakirjadega 9,1 miljonit ja plaanib uut pakkumist
Kalatootja PRFoods teatab, et kogus mitteavaliku pakkumisega investoritelt 9,1 miljonit eurot ja kavatseb esimeses kvartalis teha ka võlakirjade avaliku pakkumise.
Tööstusuudised 23.01.2020
Rahakratt: palun vabandust, kaotasin ka ise Envestioga tuhandeid
Tuntud rahablogija Rahakratt valmistub ühisrahastusportaali Envestio investeeritud raha korstnasse kirjutama ning palub postituses lugejate ees vabandust.
Toyota ja Honda kutsuvad tagasi 6 miljonit autot
Kahe õhkpatjadega seotud vea tõttu on Toyota ja Honda sunnitud tagasi kutsuma rohkem kui 6 miljonit sõidukit. Mõlemad vead on sõitjale ohtlikud, vahendab Japantimes.
Netflixi tellijate arv kasvas USAs ja Hiinas oodatust vähem
Netflixi tellijate arv kasvas oodatust rohkem, aga USAs ja Kanadas oli kasv väiksem, sest konkurents on kasvanud ning hinnapoliitikat on muudetud. Aktsia reageeris järelturul langusega.
Tesla turuväärtus ületas 100 miljardi piiri
Tesla turuväärtus tõusis esmakordselt 100 miljardi dollarini, mis tähendab, et ettevõtte tegevjuht Elon Muskil on suur palgapäev, vahendab CNBC
PRFoods sai Rootsis laiendamiseks loa
PRFoodsi tütarettevõtjale Överumans Fisk AB anti luba rajada täiendav kalakasvatus Rootsis Västerbotteni regioonis, teatas ettevõte börsile.
Netflix seilab kahe vastandliku hoovuse vahel
Netflixil aktsia hakkas pärast tulemuste teatamist langema, mõnekümne minuti pärast toimus aga kiire tõus, mis aktsia uuesti plussi viis.
Kas börsifirmade kasumid langesid ka neljandas kvartalis?
Suurema osa eelmisest aastast olid börsifirmade kasumid languses, neljandas kvartalis võis toimuda aga taastumine, vahendab MarketWatch.
LHV fond nörritab investoreid
Raha heas usus suure aktsiariskiga fondi kogunud investorid võivad ühtäkki avastada, et investeeringud on suunatud madalama tootlikkusega võlakirjadesse.
Dalio: rahast istuda pole mõtet
Ray Dalio arvates ei tasu investorid lasta ennast aktsiaturgude tippudest heidutada ning aktsiaturgudel tasub püsida, vahendab MarketWatch.
Hiinas leviv viirus kisub turge alla
Hiina teatas teisipäeval neljandast koroonaviiruse tõttu hukkunud inimesest ning aasia turgude langemist seostatakse just sellega.
Pant ostis miljoni eest Tallinki aktsiaid
Tallinki suuromaniku ning nõukogu esimehe Enn Pandi firma OÜ Mersok, mille juhatusse kuulub ka laevafirma nõukogu liige Eve Pant, ostis reedel ligi miljoni euro eest Tallink Grupi aktsiaid.
Dalio: rahas istuda pole mõtet
Ray Dalio arvates ei tasu investorid lasta ennast aktsiaturgude tippudest heidutada ning aktsiaturgudel tasub püsida, vahendab MarketWatch.
Äripäev 22.01.2020
Äripäev 21.01.2020
Börs: viis päeva kestnud tõus lõppes
USA aktsiaturgudel lõppes viis päeva kestnud tõus. Ühendriikide investorite jaoks oli murettekitav esimene koroonaviiruse juhtub USAs, vahendab MarketWatch.
Rahvusvahelise Valuutafondi hinnangul on maailmamajanduse riskid vähenenud
Rahvusvaheline Valuutafond prognoosib, et 2020. aastal ootab globaalset majandust ees taastumine, küll aga väiksemas mahus kui enne arvati. Seda peamiselt kaubandussõja ja Lähis-Ida pingete pärast.
FAANGi ettevõtted kulutasid mullu lobitööle rekordsumma
Facebook, Amazon ja Apple kulutasid mullu lobitööle rekordtilisel raha, selgub teisipäeval avaldatud dokumentidest.
Amazon soovib inimeste käed muuta krediitkaartideks
Amazon töötab tehnoloogia kallal, mis võimaldaks klientidel oma krediitkaardi infot käega ühendada. See võimaldaks peopesaga poodides makseid teha, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Wall Street Journalile.
Teise samba eelnõus toimusid suured muudatused
Eelmise nädala lõpus huvigruppidega tõstatatud parandusettepanekud hääletati komisjonist läbi, ütles rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.
Börs: turud lõpetasid päeva väikse tõusuga
USA aktsiaturud lõpetasid päeva väikse tõusuga, sest tehnoloogiafirmade tulemused olid head ning Hiina ametivõimud on koroonaviiruse ohjeldamisega hästi toime tulnud, vahendab MarketWatch.
"Coop Pangale tehti liiga"
Detsembris Tallinna börsil aktsiad noteerinud Coop Pangale tehti liiga, ütles aastaid päevakauplejana tegutsenud Marat Kasparov. Tema soovitab panga aktsiaid osta.
Aasia turud 20 kuu tipus
Aasia börsid jätkasid esmaspäeval mitmenädalast tõusu, seekord aga võrdlemisi tagasihoidlikult.
Hiina sealihatoodang tuli 16 aasta väikseim
Hiina sealihatoodang tuli 2019. aastal viimase 16 aasta väikseim, sest riiki tabanud sigade Aafrika katk tappis miljoneid sigu, kirjutab Äripäeva teemaveeb Põllumajandus.ee.
Krüptoturu skeptik kaotas kõik bitcoinid
Krüptoturu skeptik Peter Schiff kaotas ligipääsu oma bitcoinidele, sest digitaalne rahakott ei aktsepteerinud enam tema parooli, vahendab Bloomberg.
Äripäev 20.01.2020
Portaal hullutas investoreid ja sai rahapesusüüdistuse
Eestis registreeritud Kuetzal OÜ korjas lootusrikastelt investoritelt üle Euroopa sadu miljoneid, kuid kuhu ja kellele raha läks, pole selge.
Enn Pandi ettevõte ostis üle miljoni Tallinki aktsia
Tallink andis teada, et ettevõtte nõukogu esimehele kuuluv Mersok OÜ ostis reedel portsu aktsiaid juurde.
Tesla ostab tehase jaoks Saksamaal 300 hektarit maad
Autotootja Tesla jätkab plaaniga püstitada tehas ka Euroopasse, kirjutab Reuters.
Nokia mullune kasumihoiatus jäi järelevalve hambusse
Soome finantsinspektsioon hakkas uurima telekomiseadmete tootja Nokia oktoobris esitatud kasumihoiatust, mille tagajärjel odavnes börsifirma aktsia samal päeval 23 protsenti, vahendab Helsingin Sanomat.
Riskantne II samba fondide võimendusettepanek võeti vastu positiivselt
Pensionireformi kaks olulist ettepanekut – fondide laenumahu suurendamine ning väljamakse 10 000eurose piirmäära kaotamine – võtsid fondivalitsejad vastu positiivselt, kuid sammudel on ka oma ohud. Kriitiline ettepanek jäeti aga tähelepanuta.
Apple'it pitsitab Euroopa ühtne seadmete laadimine
Euroopa Liit uuendab plaane, mis võivad sundida nutitelefonide tootjaid liituma ühise laadimismeetodiga. Selliste tootjate hulka kuulub ka Apple, vahendab CNBC.
Disney loobub Foxi brändist
Disney kavatseb loobuda Foxi nimest kahes ettevõtmises, et vähendada seost Rupert Murdochi uudistekontserniga, kirjutab meelelahutusuudiseid vahendav Variety.
Amazon plaanib käeviipega makset
E-kaubandushiid Amazon plaanib luua makseterminale, kus kliendid saaksid maksta käeviipega, vahendab Bloomberg Dow Jonesi.
Hiina majanduskasv aeglustus, kuid aasta lõpetati positiivsel noodil
Hiina majanduskasv aeglustus 2019. aastal viimase 29 madalaima tempo peale ning sellega seoses oodatakse suuremat stiimulit käesoleval aastal, kirjutab Reuters.
Teade suurfondi loomisest pani EfTENi aktsia tõusma
Peale seda kui sai teatavaks, et EfTEN Kinnisvarafond AS tahab enda pea 200miljonilise fondi liita EfTEN III fondiga, asus aktsia börsil tõusma.