Kas rekkatäis raha teeb õnnelikuks?
Raha ning eluga rahulolu on omavahel üsna selgelt seotud, tõdes psühholoogiadoktor ning ettevõtja Eva-Maria Kangro investor Toomase konverentsil.
"Krüptoinvestoril on vaja Etaloni investori mune"
Endine pokkerimängija ning tänane investor Madis Müür paljastas investor Toomase konverentsil, mis tagab märkimisväärse tootlusnumbri Tallinna börsil ning tõdes, et välisbörsidesse ja krüptovaluutadesse ta ei usu.
Tippinvestorid jagasid edu valemit
Tallinna börsi investorite TOPi kuuluvad Toomas Taube, Jaak Roosaare, Lauri Meidla ja Paavo Nõgene rääkisid investor Toomase konverentsil oma sensiest teekonnast, põhimõtetest ning andsid vaate tulevikule.
Ikea ostab Leedus metsa kokku
Ikea on oma metsavaldusi Leedus kasvatanud poole võrra.
Investorite TOP 100: summad vallutavad uusi kõrgusi
Varasemast poole mahukam investorite TOP toob teie ette Tallinna börsi kõige edukamad investorid.
Musternäidis: strateegia, mis teeb tippinvestoriks
Indrek Naur on juba mitmendat aastat Äripäeva investorite TOPis – edu taga peitub läbimõeldud investeerimisstrateegia.
Buffett ei taha iPhone’i
Kuigi Apple’i juht Tim Cook on investeerimisgurut ning Berkshire Hathaway juhti Warren Buffetit püüdnud moosida, et too õunatelefoni kasutajatega liituks, ei võta viimane sugugi vedu ning eelistab hoopis klapiga telefoni. Ja ta pole sugugi ainus.
Eesti tippinvestorite lemmikaktsiad
Tallinna börsi investorite lemmikud on suured ja likviidsed ettevõtted, kusjuures südameid on võtnud ka hiljuti börsile tulnud LHV ja EfTEN.
Eestlased teenivad Helsingis Läti alkoholi musta müügiga tuhandeid
Eestlased Veiko ja Tarmo müüvad Helsingis öösiti althõlma Lätist toodud alkoholi ja võivad sellega enda sõnul teenida ka lausa neli tuhat eurot kuus, kirjutab Helsingin Sanomat.
Bitcoini võib tänavu kerkida 100 000 dollarini
Analüütik, kes ennustas möödunud aastal bitcoini võimsat hinnarallit õigesti ette, usub nüüd, et hind kerkib suisa kuuekohaliseks.
Apple tasub hiigelmaksu
Apple teatas mahukatest investeeringutest USAsse ning 38 miljardi dollari suuruse maksu tasumisest. Tegemist on pärast hiljutist maksureformi ettevõtte kulukaima plaaniga, kirjutab Reuters.
YIT ja Lemminkäineni liit sai loa
Soome konkurentsiamet andis õnnistuse ehitusfirmade YIT ja Lemminkäinen ühinemisele, mille peale Lemminkäineni aktsia hind hakkas Helsingi börsil tõusma.
Reeglihirm pani krüptorahad värisema
Regulatsioonide karmistamise plaanid Hiinas ja Lõuna-Koreas on tekitanud krüptoraha-investorite seas suure müügilaine ja traditsioonilised finantsinstitutsioonid kuulutavad sellele kadu.
Wall Streeti turustrateeg ennustab bitcoinile jätkuvalt ulmelist tõusu
Thomas Lee, üks esimesi mõjukaid bitcoini-usku Wall Streeti turustrateege prognoosib krüptorahale selleks aastaks enam kui kahekordset tõusu, vahendab CNBC.
Ford panustab elektriautodesse 11 miljardit
Ford teatas, et tahab järgmise nelja aasta jooksul tulla välja elektriautode ja hübriidide laia mudelivalikuga ning investeerida sellesse valdkonda 11 miljardit dollarit, vahendab CNBC.
Luminor: maailma aktsiaturgudel jätkub tõus
Luminori värske finantsturgude ülevaate kohaselt jätkub maailma aktsiaturgudel tõus, kuigi lühiajalise languse risk kasvab.
PRFoodsi aastane käive kasvas poole võrra
Käive kasvas tänu uute ettevõtete lisandumisele, selgub börsiteatest.
Facebook teeb kogu uudisvoo ringi
Facebooki asutaja Mark Zuckerberg andis teada, et edaspidi saavad ettevõtted sotsiaalvõrgustikus vähem kõlapinda ja põhirõhk läheb sõprade-tuttavate postitustele. Uus fookus tähendab veebimiljardäri sõnul paratamatult, et inimesed käivad Facebookis vähem, ent see-eest on seal veedetud aeg kvalite...
Dollar kukub USA valitsuse seiskumise toel edasi
USA dollar langes juba viiendat nädalat järjest, sest investoritele teeb Ameerika Ühendriikide valitsuse seiskumine muret, vahendab MarketWatch.
Uus regulatsioon piirab ligipääsu USA indeksitele
Jaanuari alguses rakendunud Euroopa Liidu regulatsioonipakett MiFid II oli nii ulatuslik, et veel möödunud aasta lõpus polnud kõikidele finantsekspertidelegi, investorist rääkimata, selge, mida see praktikas tähendab. Esimesed üllatused on juba käes.
Skanskas käib suurpuhastus
Mõni aasta tagasi Eesti ehitusturult lahkunud ehitusfirma Skanska andis täna neljanda kvartali kohta tulemushoiatuse, ümberkorraldused koormavad ettevõtet neljandas kvartalis 1,1 miljardi Rootsi krooni ehk 110 miljoni euro suuruse lisakuluga.
Paroodiaraha turuväärtus juba 1,5 miljardit dollarit
Krüptovaluuta, mis loodi ühe internetimeemi järgi paroodiana, on tõusnud nõnda palju, et selle turuväärtus ulatub juba 1,5 miljardi dollarini, vahendab CNBC.
Venezuelas saab pangast vaid sente
Venezuela majanduskriis on võtmas tragöödia mõõtmeid nii kohalike elanike kui ka välismaiste ettevõtete jaoks – riik ei suuda ettevõtetele tehtud töö eest tasuda ning inimesed saavad pangast välja võtta sisuliselt vaid sente.
Admiral Markets jõudis Tallinna börsile
Börsil noteerimine muudab ettevõtte läbipaistvaks ja suurendab tuntust investorite seas, ütles Admiral Marketsi juhatuse liige Sergei Bogatenkov.
Talpsepa edu valem käesolevaks aastaks
Etalon Varahalduse investeeringute juht Mikk Talpsepp näeb börsidel teenimiseks eelkõige kolme võimalust ning käesoleval aastal on ta optimistlik vaid ühe regiooni suhtes.
Mis investor Toomast tagasi hoidis?
Investor Toomase möödunud investeerimisaasta on tootlusajalugu vaadates tulemuse poolt tagantpoolt kolmas, tõdes Äripäeva poolt väljamõeldud tegelane omanimelisel konverentsil.
Naftalainel surfates hoia rahakotil silm peal
Aastavahetuse naftahinnaralli tõi kaasa suure elevuse ka kildanaftasektorisse. Aktsia tõusupotentsiaali hindamiseks tuleb aga esiteks heita pilk mitte firma puurtornidele, vaid hoopis rahakotti.
Jeff Bezos on ajaloo rikkaim
Bloombergi andmeist selgub, et Amazoni asutajast Jeff Bezosest sai eile ajaloo rikkaim inimene, kirjutab CNN.
Mikk Talpsepp: ma ei oodanud, et 2017. aastal tõus jätkub
Läinud aastal turgude langust oodanud ning enam kui 75protsendise miinusega lõpetanud Etalon Varahalduse investeeringute juht Mikk Talpsepp leiab, et eelkõige on turge toetanud rahatrükk ning ta ei imestaks, kui Dow Jonesi indeks ületab peagi ka 35 000 punkti piiri.
Investorid: Apple vastutagu noorte telefonisõltuvuse eest
Kaks Apple'i institutsionaalset investorit alustasid kampaaniat, millega loodetakse Apple panna rohkem vastutama, kuidas noored telefone kasutavad.
Nike'i aktsia kahe aasta tipus
USA spordirõivaste tootja Nike'i aktsia kerkis reedel enam kui 4,5%, jõudes kõrgeimasse punkti alates 2015. aasta sügisest.
Nafta hind hakkab langema?
Naftakauplejad peaksid valmis olema, et järgmise paari kuu jooksul kukub hind vähemalt 15 protsenti, teatas Commerzbanki vanemanalüütik, vahendab CNBC.
Warren Buffett: USAs käib ringi rikkusetsunami
Miljardärist investeerimisguru Warren Buffett kirjutab väljaandes Time, et USA majandussüsteem soosib ülirikaste teket ning jätab mõned edust ja rikkusest lootusetult kaugele.
Viking Line saavutas isiklikke rekordeid
Viking Line'i reisijate maht kasvas lõppenud aastal 6% ning jõudis laevafirma kõrgeima taseme, 6 881 149 reisijani.
Fitch: valitsuse tööseisak USA krediidireitingut ei mõjuta
Reitingufirma Fitch teatas, et Ühendriikide keskvalitsuse võimalik tööseisak ei mõjuta riigi AAA-reitingut.
Euroopa suurim pank maksab valuutapettuse eest 100 miljonit
Brittide suurpank HSBC tunnistas, et selle valuutakauplejad kasutasid klientidelt saadud konfidentsiaalseid andmeid panga omakasu eesmärgil, ning nõustus seetõttu maksma USA võimudele ja ühele kahjusaajale kokku 100 miljonit dollarit.
Dow Jonesi tõukab taganttuul
Ameerika Ühendriikide üks pikima ajalooga aktsiaindeks jõudis uue rekordini. Kuhu on siit veel edasi minna?
Börs: aktsiad naasid tuttavale rajale
Pärast neljapäevast puhkust jätkasid USA aktsiaturud nädala viimasel päeval oma harjumuspärast tõusu, pööramata liigselt tähelepanu valitsuse peatse tööseisaku võimalusele.
Warren Buffett: aktsiad on veel odavad
Warren Buffett leiab aktsiatel veel tõusuruumi olevat, kuna hiljutine USA maksureform ei ole hindadesse sisse arvestatud.
Novatours läheb börsile
Pärast luhtunud müügikatset eelmise aasta suvel teeb Novatours ettevalmistusi Varssavis ja Vilniuses börsile minekuks, kirjutab Leedu majandusleht Verslo Žinios.
Facebooki ja Pekingi vaheline sideisik lahkus ametist
Siseallikate sõnul jäi Facebook detsembris ilma oma Hiina saadikust, kelle ülesanne oli soojendada suhteid sotsiaalvõrgustiku ja rahvavabariigi vahel, vahendab väljaanne The New York Times.
Maailma suurim varahaldur on Tallinki tõusuga rahul
Maailma suurim varahaldur BlackRock üllatus Tallinki aktsialiikumise peale, selgub börsiteatest.
Ryanair jõudis Inglismaa pilootidega palgakokkuleppele
Palgasurve all Ryanair jõudis Inglismaal oma pilootidega palgakokkuleppeni, kirjutab Reuters.
Halvad uudised bitcoini ETFile
Uute investeerimisfondidega tegelev komisjon võttis loodetust kriitilisema positsiooni bitcoini ETFide suhtes, kirjutab Wall Street Journal.
Moskva börsiindeks tegi ajalugu
Täna hommikul tõusis Moskva börsi indeks, mis on üks põhilisi Venemaa fondide indikaatoreid, ajaloo kõrgeimale tasemele, ületades esimest korda 2300 punkti piiri, ja seda rubla väikese nõrgenemise ja Aasia fondide tugevnemise taustal, vahendas Interfax.
USA naftatoodang ületab varsti Saudi-Araabia oma
USA suurenev tootmine võib varsti jõuda tasemeni, mida pole nähtud alates 1970. aastast, kirjutab Wall Street Journal.
Nokia aitab Jaapanis luua 5G võrgu
Nokia sõlmis 5G võrguseadmete müügi lepingu Jaapani ettevõttega NTT DoCoMo, võrk peaks tööd alustama 2020. aastal, kirjutab Reuters.
Kodak annab välja krüptoraha
Kaameratootja Kodak teatas, et on otsustanud võtta kasutusele plokiahelatehnoloogia ning välja anda oma krüptoraha, vahendab CNN Money.
Elmo Somelar: eelmise aasta kasv ei kordu
Investor Elmo Somelar näeb sel aastal Euroopa ja ka Eesti turul suuri probleeme, mis teevad mullusega võrdselt hea tootluse teenimise raskeks.
Investeerimisnõu: panusta pankadele ja tankidele
Kuigi möödunud aasta tõi suured börsirekordid, ütlevad paljud eksperdid, et tänavu tuleb investoritel rohkem tööd teha ja suurest aktsiamerest need kõige õigemad välja noppida.
Musta kulla kõrge hind annab tänavu tõuke OPECi rivaalidele
Neljapäeval avaldatud aruandes pidi OPEC (Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon) tunnistama, et naftahindade kallinemine on toonud kaasa OPECi-väliste riikide tootmismahtude suurenemise.
Olympic näitas Eestis kasvu
Kasiinokontsern Olympic Entertainment Group näitas eelmise aasta neljandas kvartalis edenemist Eestis, kuid Läti ja Itaalia tulemused jäid veidi varasemale aastale alla.
Millised on Eesti tippinvestorite lemmikaktsiad?
Tallinna börsi investorite lemmikud on suured ja likviidsed ettevõtted, kusjuures südameid on võtnud ka hiljuti börsile tulnud LHV ja EfTEN, kirjutab Äripäev.
Krüptorahad kukuvad
Krüptorahade bitcoini ning ripple’i hinnad on täna kukkunud enam kui 10%, vahendab CNBC.
Hiina firma sirutab käe Volvo veoautode järele
Volvo sõiduautosid valmistav Hiina autotootja ostab osaluse Rootsi veoauto- ja bussitootjas Volvo AB, kirjutab Reuters.
Kulla hind rühkis kahe kuu tippu
Kulla hind tõusis täna viimase kahe kuu tippu, kirjutab MarketWatch.
Kasela ostis detsembris PRFoodsi aktsiaid juurde
Toiduainete töötlemise ja müügiga tegeleva PRFoodsi nõukogu esimees ja juht Indrek Kasela suurendas detsembris ettevõttes oma osalust.
4 tehnoloogiaettevõtet, kelle IPOt uuel aastal oodata
Nasdaqi president Nelson Griggs on ennustanud, et uus aasta saab olema USA börsil IPOde osas eriti viljakas.
Wall Streeti välkkauplejad sisenevad krüptomaailma
Wall Street võib peagi veelgi suurendada oma osalust krüptokauplemises, sest märtsis avatav teenus teeb võimalikuks ka välkkauplemise, kirjutab Wall Street Journal.
Morgan Stanley: bitcoini õiglane hind on null
Morgan Stanley analüütik James Faucette ja tema meeskond saatsid mõned päeva eest oma klientidele teate bitcoini tegeliku väärtuse kohta, kirjutab BusinessInsider.
Tele2 ostab kaabel-TV firma Com Hem
Rootsi telekomiettevõtte Tele2 ostab Com Hemi, kirjutab Reuters.
Börs: indeksid taganesid tipust
Neljapäeval vajusid USA aktsiaindeksid föderaalreservi intressimäärade oodatust suurema tõusu kartuses ja kvartalitulemuste ootuses miinusesse.
Krüptoturg kergitas taas kiibitootjaid
Analüütiku hinnangul kosutasid krüptoraha ethereumi kaevandajad kiibitootjate AMD ja Nvidia möödunud kvartali käivet enam kui ettevõttete varasem prognoos ette nägi, kirjutab MarketWatch.
Samsungi kasumirekord jääb lahjaks
Samsung Electronics näeb, et eelmise aasta kolme viimase kvartali eest tiksub kokku rekordiline ärikasum, kuid isegi seda pole analüütikutele piisavalt.
Hiina ametlik SKP kasv ületas prognoose
Pealtnäha pole jäigem monetaarpoliitika ja õhusaaste vähendamine Hiina majanduskasvu vähendanud, kirjutab Reuters.
EDETABEL Suurfirmad teenivad sekundiga eestlase kuupalga
Maailma suurimad firmad teenivad igas sekundis rohkem kui suur osa eestlasi terve kuuga.
Maailma börsidel oli uskumatult hea aasta
Maailma börsidel oli lõppenud aasta uskumatult hea – parim alates 2009. aastast, mil globaalsed aktsiaturud taastusid üleilmsest finantskriisist.
5 tehnoloogiatrendi uueks aastaks
2017 hakkab õige pea läbi saama, mistõttu on paslik vaadata, mida võiksid tehnoloogiasõbrad oodata uuest aastast.
Ida-Euroopa poliitiline risk investoreid ei huvita
Ida-Euroopa valuutad ja võlakirjad on vaatamata poliitilisele riskile näidanud kõrget tootlust, kirjutab Bloomberg.
Nvidia lõi käed Uberi, Volkswageni ja Baiduga
Kiibitootja Nvidia teatas, et on sõlminud lepingu Uberi, Volkswageni ja Baiduga, et aidata kaasa isesõitvate autode tehnoloogia arendamisele, vahendab CNBC.
Mänguasjatootjatel kurvad päevad
Kuigi jõulud on vaid paari päeva kaugusel, on maailma suurematel mänguasjatootjatel üksjagu muret ning see teeb meele mõruks ka investoritel.
Arco Vara võttis korraliku laenu
Arco Vara võttis viielt isikult aastaks ajaks kokku 800 000 euro jagu laenu, et rahastada arendusprojekte.
Börs: Dow ületas 26 000 piiri
USA börs lõpetas tänase kauplemispäeva rekordtulemustega, kusjuures Dow Jones sulgus esmakordselt üle 26 000 punkti, kirjutab MarketWatch.
Alibabast võib saada esimene triljoni dollari firma
E-kaubanduse hiiglasel Alibabal on kõige parem positsioon saada esimesena maailmas triljoni dollari börsifirmaks, ütles üks analüütik, vahendab MarketWatch.
Euroopa automüük saavutas kümnendi kõrgeima taseme
Kasvav tarbijakindlus andis hoogu ka Euroopa automüügile, mis saavutas eelmisel aastal viimase kümnendi kõrgeima taseme, kirjutab Reuters.
Euroopa kaalub bitcoinile käibemaksu väänamist
Napilt kaks aastat tagasi otsustas Euroopa Kohus, et bitcoinidele käibemaksu kehtestada ei tohi, sest tegu on lepingulise maksevahendiga. Nüüd kaalub Euroopa Keskpanga nõukogu liige Ewald Nowotny käibemaksu uuesti kehtestamist.
Helsingi börsi tipptegija pakkus tänavu kahekordset tootlust
Helsingi börsi keskmine tootlus 2017. aastal oli 8,8%, kuid turu edukaim, Finnair tõi aktsionäridele tervelt 223,6% tulu, näitavad Kauppalehti kogutud andmed.
Analüütik: uus iPhone pole midagi erilist
Longbow Researchi analüütikud on veendunud, et tänavu välja tulevad uued õunatelefonid saavad olema pigem tavaline ning seetõttu ei näe nad põhjust investoreil soovitada ka Apple’i aktsiaid osta.
Arco aktsiaid märgiti täiendavalt ligi 4 miljoni eest
Mullu 29. detsembrist kuni 15. jaanuarini said Arco Vara aktsionärid märkida täiendavaid aktsiaid, mille tulemusena märgiti 93% kõigist pakutavatest aktsiatest. Kokku märgiti 2 491 355 aktsiat 3,74 miljoni euro eest, teatas Arco Vara.
Börsiaasta: terror, katastroofid, krüptoraha ja uued rekordid
Börsiaasta oli tormiline nii kodumaal kui ka välisturul, kuid suures plaanis on järeldus üks: kõik liigub ülespoole.
Kuld kolme kuu tipus
Teisipäeval püsis kulla hind juba kaheksandat päeva tõusulainel, vahendab väljaanne MarketWatch.
Avati Olainfarmi surnud suuromaniku testament
Olainfarmi suuromaniku testament keelab pärijatel aktsiaid viis aastat müüa.
Etaloni varad kahanesid rekordilise miinuseni
Etalon Varahaldus teatas eelmise aasta tulemustes rekordilisest miinusest, investorite varast on alles ligi kolmandik.
Etaloni vara kahanes rekordilise miinuseni
Etalon Varahaldus teatas eelmise aasta tulemustes rekordilisest miinusest, investorite varast on alles ligi kolmandik.
Iisrael plaanib krüptofirmade aktsiad börsilt kõrvaldada
Iisraeli väärtpaberijärelevalve teatas neljapäeval, et otsustas keelustada krüptorahadega seotud aktsiatega kauplemise, kirjutab Reuters.
Tesla vähendas taas tootmisplaani
Tesla vähendas teist korda uue Model 3 tootmisplaani, kuid kinnitas suurt edasiliikumist tootmisprobleemide ületamisel, kirjutab Reuters.
Merrill Lynch keelas bitcoini fondi investeerimise
Varahaldusega tegelev Merrill Lynch keelas oma klientidel investeerimise endise Wall Streeti pankuri bitcoini fondi, kirjutab Reuters.
USA keelas ära MoneyGrami müügi Hiina firmale
Ühendriikide järelevalvekomitee ei andnud Hiina ettevõttele Ant Financial julgeolekukaalutlustel luba USA maksevahendaja MoneyGram ostuks, vahendab Reuters.
Inteli protsessorites leiti turvaviga
USA kiibitootja Intel toodetud mikroprotsessorites leiti turvaviga, mille kõrvaldamine kahandab kiipide jõudlust.
Spotify silmitsi miljardihagiga
Muusikastriimimiskeskkond Spotify sai California plaadifirmalt Wixen Music Publishing 1,6 miljardi dollari suuruse hagi muusika striimimise eest, milleks keskkonnal puudus litsents, kirjutab Reuters.
Tallink kasvatas mahtusid
Tallinki 2017. aasta detsembri ja neljanda kvartali statistika järgi suurenesid reisijate hulk ja kaubaveo ühikud, sõiduautode hulk natuke vähenes, selgus börsiteatest.
Dollaril erakordselt kehv aasta
Dollar jätkas ka täna langust ning odavnes kõigi suuremate valuutade suhtes. Ühtlasi on ameeriklaste valuuta kukkunud ligi 10 protsenti, mis on suurim langus alates 2003. aastast, vahendab MarketWatch.
Aasta parim investeering oli …
Iga aasta alguses teeb Saksa Handelsblatt eksperimendi: milline oleks olnud kõige targem rahapaigutusviis lõppenud aastal.
Tallinna Vee nõukogu sai uue liikme
Tallinna Vee nõukogu liikme Steven Fraseri vahetab alates järgmisest nädalast välja veevaldkonna ekspert Keith Haslett.
2018. aasta suurimad riskid
Marketwatch on reastanud riskid, mis võiksid investoritele tuleval aastal unetuid öid pakkuda.
Regulatsioonihirm raputas krüptoturgu
Järjest enam kasvav hirm Lõuna-Korea ja Hiina valitsuse regulatsioonide ees on viinud endaga kaasa kogu krüptoturu ning surunud bitcoini pea 20protsendisse langusse, kirjutab Reuters.
USA pühadeemüük teeb rekordeid
Pühadeagne müük ähvardab USAs rekordeid purustada, kirjutab Reuters.
Baltic Horizon plaanib osta Postimaja
Kinnisvarafond Baltic Horizon Fond plaanib omandada Postimaja kaubanduskeskuse Tallinna südalinnas, teatas ettevõte börsile.
Investor Mari ostis roboteid
Alustasin uut aastat oma seniste investeeringutega võrreldes täiesti uue suunaga, mis võib olla tõeline tulevikuteema minu portfelli jaoks.
Aktsiad, millelt soomlased ootavad raju tõusu
Aktsiate kallinemisest hoolimata ootavad analüütikud 57 Soome börsifirma aktsiale vähemalt 10protsendist tõusu.