Netflix šokeeris investoreid, aktsia kukkus järelturul kivina
Ettevõte teatas, et teises kvartalis kadus neil USAs kasutajaid ning mujal ei suudeta nii kiiresti kasvada kui esialgu plaanitud. Pettumust valmistavad tulemused kukutasid aktsiat järelturul ligi 13%.
Õllenaut on investorid külmaks jätnud
Samal ajal kui rahakaasamisplatvormidelt kapitali küsinud joogitootja Nudist ja jäätisetootja LaMuu kuhjati rahaga üle, läheb Õllenaudi kampaania visalt.
Nordealt kehvad tulemused
Nordea panga rahapada näitas teises kvartalis kahanemist: vähenesid nii intressitulud kui ka olulisel määral kasum.
Bank of Americalt head teise kvartali tulemused, kuigi intressimarginaal langeb
USA suuruselt teine pank, Bank of America, alandas oma aasta netointressitulu prognoosi, mis tulenes nõrgenenud intressimäärade keskkonnast. Samal ajal teatas pank oodatust kõrgemast teise kvartali kasumist, mis oli kannustatud tugevast eraisikutele antud laenude trendist, kirjutab Reuters.
Robert Kitt: inimene võib teha ükskõik mida, aga peab võtma vastutuse
Swedbank Eesti endine juht Robert Kitt rõhutas Investeerimisfestivalil, et on kõige rohkem õppinud Nassim Nicholas Talebilt ning peab oluliseks oma tegude eest vastutamist ja riskide korrektset hindamist. Oma järgmise väljakutse teemal jäi ta aga kidakeelseks.
Börs: aktsiad langesid, kui raudteefirma viitas kaubanduspingetest tulenenud nõrkusele
USA aktsiaindeksid kolmapäeval langesid, kui raudteeoperaatori CSXi tulemused tekitasid muret, et pikale veninud kaubandussõda USA ja Hiina vahel võib ettevõtete tulemustele hakata halvasti mõjuma, kirjutab Reuters.
Edulugu – viie aastaga finantsvabadusse, kuid millise portfelliga?
Taavi Ilves on investor, kes jõudis finantsvabaduse lävele viie aastaga, talle on edu toonud kulude kontrollimine, õige mõtteviis ning portfellis riskide maandamine.
USA eluasemete ehitamise turg on keerulises seisus
Eluasemete ehitamine langes USAs juunis teist kuud järjest ning ehituslubade arv langes viimase kahe aasta madalaimale tasemele, mis tähendab, et eluasemeturg on jätkuvalt keerulises seisus, hoolimata langevatest hüpoteeklaenuintressidest, kirjutab Reuters.
Kolme töötajaga ettevõte kasvatas käibe 215 miljonini
Teravilja ja õliseemnetega kauplev Viking Trading suurendas eelmisel aastal müügitulu rohkem kui poole võrra, pea 215 miljoni euroni. Kolme töötajaga ettevõte suutis varasema kahjumi muuta ka mitme miljoni suuruseks kasumiks.
Angry Birdsi investorid hoiavad hinge kinni
Angry Birdsi arvutimängu ja filmi loojal Roviol on käes praegu põnev ja riskantne aeg – peagi välja tulevast teisest filmist sõltub ettevõtte käekäik.
Finnairi aktsia prantsatas alla
Finnairi tulemus oli aktsionäridele pettumus ja ettevõtte aktsia kukkus kohe börsi avanedes üle 10 protsendi.
Ericsson tabas sendi pealt analüütikute ootusi
Rootsi telekomiettevõte Ericsson teatas headest tulemustest tänu tugevale kasvule Põhja-Ameerikas.
Krüptomiljonärid võtsid dividendi
Tehnoloogiaettevõte Burfa Tech OÜ kasvatas eelmisel aastal käivet ja kasumit ning ettevõtte omanikud premeerisid end dividendiga.
Börs ootab uusi mõjutajaid
Kolmapäeval olid Aasia turud valdavalt languses: ei meeldinud neile eileõhtune Donald Trumpi retoorika. Nüüd oodatakse uusi positiivseid impulsse.
Nafta hind langes, kui Trump avaldas heameelt Iraani arengute osas
Tööstusuudised 17.07.2019
Rahapesuhirmus Swedbanki tulud langesid, dividendi kärbitakse
Swedbanki teise kvartali tulemused jäid möödunud aastale alla, kontsern otsustas oluliselt vähendada dividendimakseid ning viitab oma rahapesu-uurimises leitud puudustele.
Mõrvar kodulaenu ei saa, aga üksikvanem – palun väga!
Pole üllatav, et kriminaalsele teele sattunud isikutele ja hasartmänguritele ei anna soliidsed pangad laenu. Laenu ei saa ka inimesed, kelle pangakonto väljavõttest paistab välja vilets finantskäitumine, kiirlaenud ja muud veidrused. Aga kuidas pangale meeldida ja olla võimalikult laenukõlbulik?
Börs: aktsiatel hingetõmbepäev
USA aktsiad teisipäeval langesid, kui pankade teise kvartali tulemused lisasid muret selle osas, et madalamad intressimäärad vähendavad nende kasumeid. Samuti mõjus turgudele negatiivselt USA presidendi Donald Trumpi kommentaarid kaubanduse osas.
Ryanair vähendab 2020. aasta kasvuplaane poole võrra
Mikk Talpsepp kaotas hulga investorite raha
Mikk Talpsepa juhitud Etalon Varahalduse majandusaasta aruandest selgub, et fond jäi möödunud aastal kahjumisse ning investorite algsest varast on alles veidi rohkem kui kümnendik.
Äripäev 17.07.2019
Neid USA aktsiaid ostavad rootslased
Aina rohkem rootslasi on hakanud ostma Ameerika Ühendriikide ettevõtete aktsiaid. Eelkõige eelistavad rootslased tehnoloogiaettevõtteid, kirjutab Dagens Industri.
JPMorgani kasum ületas ootusi, intressimarginaal veidi langes
USA suurpank JPMorgan Chase & Co avaldas täna oodatust suurema kvartalikasumi, kui kõrgem intressitulu ning eraisikutele antud laenukasv aitas parandada kauplemisest saadud madalama teenustasutulu mõju, vahendab Reuters.
Baltika aktsia hind kukub
Baltika aktsia alustas tänast börsipäeva langusega ning on punases ka turu sulgumise eel.
LHV juht aktsia 20eurosest tulevikuhinnast: loodan ise ka
LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu ütles kvartalitulemusi kommenteerides Äripäevale, et loodab ka ise näha kontserni aktsiat kunagi maksmas 20 eurot või rohkem.
Euroopa Liit kehtestas gaasivaidluse pärast Türgile sanktsioonid
Euroopa Liit otsustas vähendada lepinguid Türgiga ja talle pakutavat rahastust, kuna viimane plaanib Vahemeres Küprose juures gaasitootmisega tegelema hakata.
Reet Roosi investeerimisfirma jäi kahjumisse, üks fond suleti
Investorile ja ettevõtjale Reet Roosile, Heiki Koitlale ja Pille Pettaile kuuluv riskifondi haldav 4TimesCapital jäi möödunud aastal suurde kahjumisse, ettevõte otsustas dollarifondi sulgeda.
LHV investor: keegi vähemalt teeb siin midagi
LHV suutis teises kvartalis oluliselt mahtu kasvatada, kuid kasum jäi möödunud aastale erakorraliste mõjude ja allahindluste tõttu alla. Aktsia kukkus, aga mitmed investorid jäid tulemustega rahule.
Börs: aktsiaindeksid tegid uued rekordid
USA aktsiaindeksid tõusid päeva lõpuks plusspoolele, kui Citigroupi tulemused avasid teise kvartali tulemuste hooaja.
Goldman Sachsi kasum langes oodatust vähem
Goldman Sachs teatas täna oodatust kõrgemast kvartalikasumist, kui pank sai kasu aktsiatehingute vahendamise kasvust, kirjutab Reuters.
Osram sai konkureeriva ostupakkumise
Saksa firma Osram Licht teatas esmaspäeval, et Austria AMS on firma poole pöördunud, et arutada mittesiduvat 38,5 euro suurust ostupakkumist aktsia kohta, vahendab Reuters.
Baltika ühendab brändid Montoni alla
Baltika teatas, et ühendab seitsme kuu jooksul etappide kaupa Mosaici, Bastioni ja Montoni brändid neist kõige tuntuima ehk Montoni nime alla.
Yandexi ja Uberi ühisettevõte ostab Venemaa taksofirma
Venemaa internetifirma Yandexi ning Uberi ühisettevõte ostavad Venemaa taksoettevõtte Vezeti põhiäri, millega tugevdatakse Yandexi rolli suure taksooperaatorina Venemaal ja naaberriikides, kirjutab Reuters.
Rootsi meedia: Swedbankil võimalik seos Süüria keemiarelvadega
Rootsi meedia andmetel Swedbankil seos ühe maailma mustema panga ning Süüria keemiarelvaprogrammiga. Uudise peale hakkas aktsia langema.
Tele2 uus juht: rootslased on Eesti peale kadedad
Möödunud aastal Tele2 juhtima asunud Anders Nilsson ostis üheksakümnendatel investeerimisfirma jaoks Eesti ettevõtteid kokku. Nüüd sihib ta kasvu uuest kohast.
Citigroupilt korralikud tulemused
USA suuruselt kolmas pank Citigroup ületas oma teise kvartali tulemuste osas analüütikute ootusi, kui tihe kontroll kulude üle ning eraisikutele antud laenude äriüksuse tugevus aitasid ületada kauplemistulude nõrkust, vahendab Reuters.
PRFoodsi tulemused jätkasid juunis langust
PRFoodsi juuni müügikäive oli 6,8 miljonit eurot ehk ligi 5% vähem kui aasta varem. Käibe vähenemine tuli just PRFoodsi peamistest tootegruppidest.
Gross: 15 miljoni eest soetatud viinavarudest on enamik müüdud
Grossi Toidukaupade poeketi omanik Oleg Gross ütles, et ettevõte on eelmiste aktsiisitõusude eel 15 miljoni euro eest soetatud viinavarust suurema osa maha müünud ja märkimisväärset miinust eeloleva aktsiisilangusega ei teki, kuid mingeid kahjusid kannavad kõik ketid, kirjutab ERR.
Puusepp: vana kaubamaja lammutatakse
Uue kaubamaja saab ehitada vaid kord saja aasta jooksul ning pühad ei ole mitte ajagraafikud, vaid lõpptulemus, ütles Tallinna Kaubamaja Grupi juht Raul Puusepp.
USA firmad võivad Huaweiga hakata uusi müügitehinguid tegema tõenäoliselt 2-4 nädala pärast
USA valitsus võib lubada Huaweile komponente müüma hakata juba kahe kuni nelja nädala pärast, ütles anonüümseks jääda soovinud USA tippametnik Reutersile. Reutersi sõnul on see märgiks, et Donald Trumpi hiljutised väljaütlemised selle osas, et Hiina ettevõttele võidakse piiranguid vähendada, on k...
Skandaalne Taavi Sõnajalg jäi EstateGuru projektiga hätta
EstateGuru kaudu majaehitust rahastanud ettevõtja ja püssikangelase Taavi Sõnajala investeering on liiva jooksnud: kohtutäitur müüb oksjonil mereäärset kinnistut koos hoonestusõigusega.
Stoneridge Electronics kasvatas müügitulu enam kui 62 miljoni euroni
Elektroonikatööstuse Stoneridge Electronics´i müügitulu kasvas möödunud aastal ligi 20% enam kui 62 miljoni euroni, selgub majandusaasta aruandest.
Kaklus Facebooki libra ümber langetab krüptoraha hinda
Möödunud nädalal tõusis bitcoini hind ligi 14 000 dollari tasemele, kuid maailma vägevate sapised väljaütlemised Facebooki plaanitava krüptoraha libra suunal on krüptoturu taas langusesse surunud.
Euroopa Keskpanga uus juht üllatas Eesti analüütikuid
Nüüd on asi kindel: Euroopa Keskpangas võtab sügisel juhiameti Mario Draghilt üle Rahvusvahelise Valuutafondi praegune juht Christine Lagarde. Eesti asjatundjatele tuli valik üllatusena.
Hiina seakriis jätkub, teiste lihatootjate aktsiad jätkavad rallit
Hiinat tabanud sigade Aafrika katk pühkis juunis Hiina seakarjast möödunud aasta sama ajaga võrreldes veerandi.
Meelis Milder lahkus Baltika juhi kohalt
Baltika teatas 30 aastat ettevõtet juhtinud Meelis Milderi tagasiastumisest. Eile lõppesid Meelis Milderi juhatuse liikme volitused, samas jätkab ta üheaastase lepingu alusel ettevõtte nõukogu nõunikuna.
Äripäev 15.07.2019
Pensionite poolaasta: kiire kasv ja lõdvemad piirangud
Poolaasta on pensionifondidele alanud edukalt. Kõik 23 fondi on varasid kasvatanud ning kõige suuremat tootlust on näidanud maailmaturgudega koos tõusnud indeksifondid.
Eesti edukaimate investorite õppetunnid: maffiamehe revolver ja kaotatud krüptomiljonid
Hiina 27 aasta nõrgimate näitajate peale hakkas börs hoopis tõusma
Täna hommikul olid Aasia börsid valdavalt tõusuteel, kuigi Hiina näitas 27 aasta nõrgimat majanduskasvu. Investorid leidsid põhjuse optimismiks.
Krüptorahaga kauplemine on Eestis kõigi aegade rekordtasemel
Populaarseim krüptovaluuta on eestlastest investorite hulgas bitcoin, mille edumaa tehingute mahtude põhjal on järgnevate krüptovaluutade ees mäekõrgune, teatas Admiral Markets.
Lollikindel viis, kuidas edestada ka parimat fondijuhti
Kas otsin tõesti nõela heinakuhjast, selle asemel et osta korraga terve kuhi ja teenida oma senine tootlus palju lihtsamal viisil?
Koduostjatele on koitnud head ajad
Mis olukorras on kinnisvaraturg? Kas on buum ja peaks ootama mulli lõhkemisega kaasnevat kinnisvara odavnemist või just soodne aeg osta? Millist tootlust võib oodata kinnisvara väljaüürimisel? Sellised küsimused vaevavad nii neid, kes tahavad oma kodu osta, kui ka neid, kes investeerimiseks sobiv...
6 maitsetaime, mida ise kodus kasvatada
Soovid näpud mullaseks teha ja mõned taimed maha istutada. Siit leiad mõned taimed, mida on äärmiselt lihtne kodus ise kasvatada.
5 väga kallist ja erilist kasutatud autot, mida Eestis hetkel osta saab
Investeerisid mõni aasta tagasi sõbra start-up’i ja nüüd müüdi see maha ning sul on arvel ebamõistlik hulk sularaha? Ole mureta, lahendus on olemas. 5 väga kallist ja erilist kasutatud autot, mida Eestis hetkel osta saab avaldati portaalis Autogeenius.
Huawei teatas plaanist investeerida Itaaliasse 3,1 miljardit dollarit
Hiina telekomihiid Huawei teatas plaanist investeerida kolme aasta jooksul Itaaliasse 3,1 miljardit dollarit, tugevdamaks oma positsiooni Euroopas pärast seda, kui USA kuulutas kompanii oluliseks julgeolekuohuks.
Apple omandas isesõitvaid autosid arendava idufirma
Apple teatas teisipäeval, et ostis isesõitvatele autodele tehisintellekte välja töötava idufirma Drive.ai, mis plaanis hiljuti rahapuuduse tõttu oma tegevuse lõpetada.
BLRT investeerib puurtornide tootmisse 10 miljonit
Masinatööstuse BLRT tütarfirma Marketex Marine OÜ kavatseb EASi toel investeerida tootmisvõimekusse 10 miljonit eurot.
Swedbank langetas Nordeconi hinnasihti
Swedbank muutis oma ootusi Nordeconi rahavoogude suhtes ning langetas seetõttu ka ettevõtte hinnasihti.
Kinnisvara allahindlus lõi Infortari 25 miljoni euroga
Ain Hanschmidti, Enn Pandi ja Kalev Järvelille hiidkontsern Infortar, mis on ka Tallinki suuromanik, kasvatas mullu käivet, kuid kasum kuivas ootamatult kokku.
Börs: intressimäärade kärpe ootuses tõusis turg uue rekordini
USA aktsiaindeksid sulgusid reedel rekordtasemetel, kui Föderaalreservilt oodatakse kuu lõpus intressikärbet ning investorid ootavad huviga järgmisel nädalal algavat tulemuste hooaega, kirjutab Reuters.
Tulemuste hooaja lävel on investorite pilgud suunatud pankadele
Madalad intressimäärad ning nõrk kauplemismaht on analüütikute prognoosid USA suurimate pankade teise kvartali tulemuste osas allapoole toonud, kuid investorid soovivad siiski pangaaktsiates sees olla, kirjutab Reuters tulemuste eelvaates.
Johnson & Johnson võib beebipuudri juhtumi tõttu kriminaaluurimise alla minna
Riigi toetused tõstsid Suurbritannia kinnisvarahinnad lakke
Briti valitsuse programm toetada sealsete elanike kodu ostmist, on viinud Suurbritannias ja eelkõige Londonis kinnisvarahinnad lakke.
Troopiline torm sundis poole USA Mehhiko lahe naftatootmisest seiskama
Mehhiko lahes intensiivistuv troopiline torm sundis neljapäeval sulgema poole piirkonna naftatootmisest, nii et naftafirmad evakueerisid töötjad peaaegu 200 merel asuvalt platvormilt ning rannikul asuvatest naftarafineerimistehastest, vahendab Reuters.
Äripäev 12.07.2019
Wall Streeti kogemusega pankur: usun Danskesse edasi
Danske aktsiat pärast rahapesuskandaali ostnud Kaido Veske rääkis Äripäevale, et on endiselt panga aktsionär ja ootab kannatlikult teesi realiseerumist.
USA alusinflatsioon tõusis juunis aastaga 2,1%
USA alusinflatsioon tõusis juunis viimase pooleteise aasta kiireimas tempos, kuid analüütikute sõnul ei muuda see Föderaalreservi eeldatavat intressikärbet selle kuu lõpus, vahendab Reuters.
Cramo aktsia sööstis Soomes vabalangusesse
Eestiski tegutseva ehitusmasinate rentija Cramo aktsia tegi hommikul Helsingi börsi avanedes läbi vabalanguse pärast õhtul teatatud kehva tulemuste prognoosi, kirjutas Kauppalehti.
Atlantia kaalub abikäe ulatamist Alitaliale
Itaalia infrastruktuurifirma Atlantia kaalub raskustes oleva Alitalia lennufirmas 35 – 40% suuruse osaluse ostmist, kirjutas kolmapäeval Itaalia ajaleht Il Sole 24 Ore, vahendab Reuters.
USA tootjahinnaindeksi mõõdukas kasv lubab intressikärbet
USA tootjahinnad tõusid veidi teist kuud järjest, kui juunis kärpis teenuste maksumuse kasvu odavamad energiahinnad, mis tõi madalaima tootjahinnaindeksi kasvu viimase kahe ja poole aasta jooksul ,vahendab Reuters.
Varasid ei mitmekordistata börsil, vaid ettevõtluses
Just nii arvas Investeerimisfestivalil investorite TOPi kuuluv Lauri Meidla, märkides, et see on ka põhjus, miks Äripäeva investor Toomas varsti näiteks Jaak Roosaarele, Madis Müürile või Rahakratile alla jääb.
Börs: USA turul uued rekordid
Neljapäeval ületas USA Dow Jonesi aktsiaindeks esimest korda 27 000 punkti piiri ning uuel tipptasemel sulgus ka S&P 500 indeks, vahendab Reuters.
Dow Jonesi indeks ületas esmakordselt 27 000 punkti piiri
Aktsiaturud liikusid neljapäeval ülespoole, nii et Dow Jones tööstuskeskmine ületas esmakordselt 27 000 punkti taseme. Aktsiaturud on innustust saanud Föderaalreservi juhi eilsetest sõnadest, et Föderaalreserv astub vajadusel asjakohaseid samme, et USA majanduskasvu säilitada.
Föderaalreservi raport tõstis intressikärpe tõenäosust
USA Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles USA Kongressi Esindajatekoja ees esinedes, et arvestades erinevaid riskitegureid, mis võivad mõjuda USA majanduskasvule pärssivalt, on Föderaalreserv valmis tegema vajalikke samme, et säilitada USA kümnendipikkune majanduskasv, vahendab Reuters.
Põllu-ja metsamajandus 12.07.2019
Föderaalreservi vihje tõstis kulla hinda
Kulla hind tõuseb kolmandat päeva järjest, sest Föderaalreservi vihjete kohaselt valmistutakse maailmamajanduse aeglustumise tõttu intressimäärasid langetama.
O’Leary kaitses lennundussektorit riiklike maksude eest
Euroopa suurte lennufirmade juhid astusid kolmapäeval eurooplaste lendamisvõimaluste kaitseks välja, rääkides, et lennundus on tegemas suuri samme süsiniku jalajäle vähendamiseks ning lennukiga reisimine pole häbiasi, vahendab Reuters.
Prantsusmaa kehtestas suurfirmadele digiteenuste maksu
Prantsusmaa Senat andis neljapäeval lõpliku heakskiidu suurte tehnoloogiafirmade eraldi maksustamiseks, mis Reutersi sõnul võib avada uue rinde USA ja Euroopa Liidu vahelises kaubandustülis.
Tallinna Sadamal jätkus kaupa ja reisijaid
Kaubaoperaatori PK Terminal turgutas teises kvartalis Tallinna Sadama kaudu veetud kaubamahtu, kuid poolaasta kokkuvõttes on mahud siiski miinuses.
Tootjahindade langus seab Hiina deflatsioonisurve alla
Tagasihoidlik sisenõudlus ning kukkuvad toorainete hinnad tekitavad Hiinas deflatsiooniohtu ning survestavad valitsust stiiumpakette kasutusele võtma.
Mercedes-Benzi tootja tegi jälle hoiatuse
Luksusautode tootja Daimler kahandas oma kasumiprognoosi juba neljandat korda 13 kuu jooksul, põhjendades seda diiselautode emissioonipettustega seotud hüvitistega ja autode tagasikutsumise kuludega, kirjutab Reuters.
Börs: Powelli sõnavõtt viis aktsiad uuele rekordile
USA aktsiaindeksid jõudsid kolmapäeval rekordtasemele, nii et S&P 500 käis esimest korda ära ka üle 3000 punkti piiri, kui Föderaalreservi juhi Jerome Powelli sõnavõtt lisas investorite jaoks kindlust intressimäärade langetamise võimalikkuse osas juuli lõpus, vahendab Reuters.
Playtech müüs vähem, aga kasvatas kasumit
Eesti tarkvarafirma Playtech kasvatas mullu tublisti kasumit, kuigi käive jäi samaks. Jaotamata kasumit on ettevõttesse kogunenud juba 10 miljoni euro jagu.
Hiinlased tellivad Airbusilt miljardite eest lennukeid
Hiina lennufirma Air China ostab Airbusilt 20 uut lennukit, tehingu väärtust hinnatakse 6,54 miljardile dollarile.
Deutsche Banki aktsia avanes rohelises
Deutsche Banki aktsia avanes pärast restruktureerimisplaani avaldamist toimunud langust täna rohelises.
Pensionifondide kaotatud miljard
Kui meie, eestlased, oleksime saanud algusest peale panna oma II samba vara Vanguardi indeksifondi, oleksime praegu ligi miljardi euro võrra rikkamad. Iga inimese pensionikontol oleks keskmiselt ligi 1500 eurot rohkem.
Dividendide tulumaks räsis Tallinna Kaubamaja kasumit
Tallinna Kaubamaja avaldas täna teise kvartali majandustulemused. Käibenumbrid näitasid kasvu, kuid kasum möödunud aasta sama ajaga võrreldes kahanes.
Ehitusuudised 10.07.2019
Aasia turud kukkusid kahe nädala madalpunkti
Aasia turud on kergelt miinuses, kuid jõudsid intressikärbete tõenäosuse vähenemise tõttu viimase kahe nädala madalpunkti.
Äripäev 10.07.2019
Koondamistest räsitud Deutsche Banki aktsia kallineb
Suurtest muudatustest ning koondamistest teatanud Deutsche Banki aktsia on börsipäeva esimestel tundidel uudistele positiivselt reageerinud.
Danske vähendas taas kasumiprognoosi
Danske kärpis juba teist korda selle aasta kasumiprognoosi, sest rahapesuvastase võitluse kulud on osutunud oodatust kõrgemaks, samuti mõjutab tulemust majanduskeskkond.
Börs: investorid ootavad Föderaalreservi järgmisi vihjeid
USA suuremad aktsiaindeksid püsisid täna sisuliselt samal tasemel, paremini läks tehnoloogiasektorit koondaval Nasdaqi indeksil, vahendab MarketWatch.
Riskifondidel viimase kümnendi parim poolaasta
Aktsiaturgude tugev kasv juunis aitas riskifondidel korralikku raha teenida – nende jaoks oli esimene poolaasta viimase kümnendi parim, vahendab CNBC.
Equinor suurendas oma osalust Norra suures naftaväljas
Norra naftafirma Equinor (endine Statoil) teatas, et vähendas oma osalust Rootsi Lundin Petroleumis, et saada vastu osalus suures Sverdrupi naftaväljas, vahendab Reuters.
Uberil kulub kasumisse jõudmiseks "veel aastaid"
Uberil kulub kasumisse jõudmiseks “vähemalt mitu aastat,” ütles üks sõidujagamisfirma kõrgetest juhtidest.
LHV sulges Pärsia Lahe fondi
LHV sulges juuni lõpus Pärsia Lahe Fondi, mis hiilgeajal 2013. aastal pakkus investoritele suisa 49,5protsendilist tootlust.
Äripäev 08.07.2019