Philip Morrisel 10 aasta kehvim päev
Tubakafirmadel on mustad pilved pea kohale kerkinud, kuna inimesed suitsetavad aina vähem.
Börs: indeksid punases
USA börs lõpetas tänase kauplemispäeva miinuspoolel, kuna kvartalitulemused on valmistanud investoreile pettumuse.
Marxi rahad on Saksamaal popid
Selgub, et Saksamaal on kõige popimad praegu 0-eurosed rahatähed.
Baltika tegi kvartaliga pea miljoni miinust
Rõivafirma Baltika lõpetas esimese kvartali taas kahjumis, kusjuures miinus ulatus kolme kuuga pea miljoni euroni.
Nikkel kallines järsult
Nikli hind tõusis ka täna ja jõudis kõrgeima tasemeni alates 2014. aasta detsembrist, sest kardetakse, et Venemaa niklitootja Norilsk Nickel pannakse Venemaa pihta suunatud sanktsioonide nimekirja.
Hommikuprogrammis uurime, kas tasub investeerida mängutootjatesse
Viimastel aastatel on mängutootjad teinud läbi kiire kasvu, kuid kas praegu tasub mõnda mängutootjasse investeerida või mitte. Äripäeva raadio hommikuprogrammis vastab sellele küsimusele Eesti tuntuim ja edukaim mobiilimängude looja Vladimir Funtikov. Saate ka teada, miks pole Funtikov müünud mah...
Volatiilsusindeks näitab, et põhi on seljataga?
Chicago börsi volatiilsusindeks (VIX) peegeldab inimolemust, ütles prominentne Wall Streeti investor, kelle sõnul näitab indeks praegu seda, et aktsiaturud on põhjas käinud ja ootamas on uus tõus, vahendab MarketWatch.
Eilse börsikatkestuse põhjus selgus
Balti ja Põhjamaade börsid olid eile kella kolmeni suletud, takistusi ja tõrkeid tuleb ette veel ka täna.
Rootsi netikasiinode aktsiahind lendas lakke
Rootsi internetikasiinode arendaja Evolution Gaming teatas börsile pea kolmandiku tõusnud käibest ja kasumist, mis pani aktsiahinna rallima eilsest pea 20 protsenti kõrgemal.
Rootsi netikasiinode aktsiahind lendas lakke
Rootsi internetikasiinode arendaja Evolution Gaming teatas börsile pea kolmandiku tõusnud käibest ja kasumist, mis pani aktsiahinna rallima eilsest pea 20 protsenti kõrgemal, kirjutab Äripäev.
Procter & Gamble teatas suurostust
USA ettevõte Procter & Gamble ostab Saksa Merckilt 3,4 miljardi euro eest tervisetoodete üksuse, saades sellega parema ligipääsu Ladina-Ameerika ja Aasia turule.
Kurioosne seadus piirab eestlaste aktsiavalikut
Kas saab Alibaba aktsiaid või ei saa? Kurioossel kombel keelas osa Eesti panku investoril nende ostmise ära, teised lubavad aga Baidut ja teisi temasuguseid vabalt osta.
Mis on Tesla tootmise tegelik pidur?
Tesla Model 3 akutootmine on pudelikael, mille tõttu ei suuda ettevõte oma tootmiseesmärke täita, ütles Oppenheimeri analüütik Colin Rusch.
EfTEN laieneb
EfTEN Real Estate Fund III asutas tütararettevõtte, et omandada Tähesaju kinnistu, selgub börsiteatest.
Ära priiska kauplemiskoha valikul
Investori jaoks on väärtpaberite hoiukoha valik sama oluline kui aktsia valik. Kui headel aegadel ei pane ehk portfelli omamisega kaasnevaid suuri teenus- ja haldustasusi tähelegi, siis raskel ajal löövad need tootlusesse tubli augu.
Barclays: krüptorahade maania on läbi
Barclays' panga strateegid usuvad, et bitcoini spekulatiivne periood on läbi saanud ning turule pole palju uusi huvilisi sisenemas, vahendab MarketWatch.
IMF: globaalne võlatase jõudis uue rekordini
Globaalne võlg on jõudnud rekordilise tasemeni ning nüüd peaksid valitsused sellega midagi ette võtma, sest headel aegadel tuleb puhver luua, teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF).
Põlvili surutud Venemaa loob teenimisvõimaluse
USA läinudreedesed sanktsioonid Venemaa ettevõtetele ja isikutele viisid idanaabri börsid vabalangusse, ekspertide hinnangul pakub paanika turgudel aga soodsaid ostukohti.
OEG ei maksa dividendi
Olympic Entertainment Group teatas täna, et korraldab 11. mail aktsionäride üldkoosoleku, mille üks päevakorrapunkte näeb ette, et dividendi ei maksta, seisab börsiteates.
Politsei ostab poole miljoni euro eest mütse
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kuulutas välja riigihanke, mille eesmärk on osta politseinikele 450 000 euro eest peakatteid.
OEG nõukogu: pakutav hind on mõistlik
Aktsiate eest pakutav hüvitis on õiglane ja mõistlik, seisab börsiteatena avaldatud nõukogu arvamuses.
Transferwise sai Inglismaal suure võidu
TransferWise’ist sai esimese finantstehnoloogia ettevõttena otsese ligipääsu Inglise Keskpanga pankadevahelisele maksete süsteemile, vahendab Financial Times.
Morgan Stanley tulemused panid aktsia tõusma
Morgan Stanley teatas, et esimeses kvartalis kasvas investeerimispanga kasum 38 protsenti, millele aitasid kaasa madalamad maksumäärad ja kõrge kauplemisaktiivsus, vahendab MarketWatch.
Nafta hind kolme aasta tipus
Nafta hind tõusis täna viimase kolme ja poole aasta kõrgeimale tasemele, kuna USA naftatoodang vähenes ootamatult palju ja OPECi riigid hoiavad analüütikute hinnangul endiselt tootmiskärbete lubadusest kinni.
Apple toob turule uue teenuse
Apple plaanib hiljuti ostetud Texture’i ajakirjarakenduse integreerida Apple Newsiga ning pakkuda klientidele seega uut teenust, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Bloombergile.
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid plussi
USA tähtsamad aktsiaturud liikusid teisipäeval plussi, tõusu vedasid teiste seas headest tulemustest teatanud Netflix, Goldman Sachs, Johnson & Johnson ja UnitedHealth Group.
Balti börsid tulekahjuhäire tõttu suletud
Tehniliste probleemide tõttu lükkub Nasdaqi Põhja- ja Baltimaade börside avamine täna edasi, seisab teade börsi kodulehel.
Tehnilised probleemid lükkavad Balti börside avamise edasi
Tehniliste probleemide tõttu lükkub Nasdaq Põhja- ja Baltimaade börside avamine kolmapäeval edasi, teatas börs.
Olainfarm kasvatab käivet
Läti ravimifirma Olainfarm suutis märtsis kasvatada käivet 7 protsenti ja kvartali lõikes üle 10 protsendi, selgub börsiteatest.
Lepik: 320 miljardit dollarit liigub koos 10 miljoni tööd otsiva inimesega. Igal aastal
Eesti idufirma Teleporti ostnud Suurbritannia tarkvaraettevõtte MOVE Guides tootejuht Kristjan Lepik leidis Pärnu Finantskonverentsil esinedes, et Tallinn peab ideede ja inimeste meelitamiseks õppima enda tugevusi müüma, muidu on oht jääda kiratsema.
Börs: viimase kuu kõrgeim tase
USA aktsiaturud tõusid teist päeva järjest, sest suurefirmade tulemused olid oodatust paremad, mis viitab asjaolule, et majanduse tugevnemine tõstab börsifirmade kasumeid.
Karjakasvatajast börsifirma miljardärist tippjuhiks
Michael O’Leary on mees, kes alustas oma lendu karjakasvatajate lasterohkest perest, kuid maandus tänu sihi- ja põhimõttekindlusele absoluutsesse koorekihti kuuluva börsifirma Ryanair tippjuhi toolile ning Forbesi miljardäride edetabelisse.
Morgan Stanley: pullituru lõpp on lähedal
Investorid, kes ootavad, et USA maksukärped ning valitsuskulutuste kasv aitavad aktsiaturul ka järgmisel aastal tõusta, peavad pettuma, arvavad Morgan Stanley analüütikud.
Teslal järjekordne tootmisseisak
Autotootja Tesla peatab Model 3 tootmise teist korda kahe jooksul.
Beebiootel Hannah usub, et ERR on ravimimüüjate poolt ära ostetud: käpiknukk Roose tegevus on selgelt läbinähtav
Lauljatar Hannah Ild, kes ootab oma esimest last, usub, et Eesti Rahvusringhääling on ravimimüüjate poolt ära ostetud.
Morgan Stanley: pullituru lõpp on lähedal
Investorid, kes ootavad, et USA maksukärped ning valitsuskulutuste kasv aitavad aktsiaturul ka järgmisel aastal tõusta, peavad pettuma, arvavad Morgan Stanley analüütikud.
Bitcoinil ajaloo halvim kvartal
Bitcoini jaoks on selle aasta esimene kvartal olnud ajaloo halvim, kirjutab CNBC.
Goldman Sachsi tulemused oodatust paremad
Goldman Sachsi kvartalitulemused olid oodatust tunduvalt paremad, sest turge tabanud volatiilsus suurendas võlakirja- ja aktsiakauplemist, vahendab Reuters.
Sündmused kasvatavad sidet
Äripäev uuris, mida peavad töönadjana ihaldusväärsed Eesti ettevõtted oma töötajatele suvepäevade korraldamise juures kõige tähtsamaks.
Elering plaanib uut võlakirjaemissiooni
Elering teatas, et alustab kolmapäeval investorkohtumiste ringsõitu, et tutvustada Euroopa finantskeskustes ettevõtte uut võlakirjaemissiooni potentsiaalsetele investoritele.
Ülemaailmne alumiiniumi hind on tõusnud lakke
USA sanktsioonid Vene alumiiniumihiiglasele Rusal on viinud ülemaailmse alumiiniumi hinna viimase seitsme aasta kõige kõrgemale tasemele.
Inglismaa nael uutes kõrgustes
Nael tõusis võrreldes dollariga kõrgeimale tasemele alates Brexiti hääletusest 2016. aastal.
Loomakaitsjad kutsuvad lihavõttepühade eel ostma vabapidamiskanade mune
Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad, mis veab kanade heaolukampaaniat Eestis, kutsub üles munadepühadel jälgima munade päritolu ning jätma puurikanade munad ostmata.
Hiina avab autoturu
Hiina avab autoturu välismaistele tootjatele, kirjutab Saksa ajaleht Handelsblatt.
Portfellihaldurid hülgavad Facebooki
Facebook võib kaduda kuumade IT-ettevõtetete Facebooki, Amazoni, Netflixi ja Google'i (FANG) rivist, leiab osa portfellihaldureid.
Börs: Süüria ründamise järel USA aktsiaturg tõusis
Täna USA aktsiaturg tõusis 0,8%, sest laupäeval tehtud pommirünnakud Süüria vastu tõid ajutiselt pingete leevendust, sest see tõotas jääda ühekordseks sammuks.
Iseõppinud investori viis soovitust noortele
Idufirmade jurist, autor ja noor investor Danielle Town kirjutab, et investeerimine ei ole raketiteadus ja noored saavad sellega hakkama.
Tallinki aktsia kukub kivina
Tallinki aktsia reageeris börsi avanedes reedestele uudistele juhi vahetusest ning Infortari jätkamisest omanikeringis suure langusega.
USA jaekaupluste müük märtsis paranes
USA tarbijad taastasid märtsis oma tugeva ostuhuvi pärast kolm kuud toimunud jaekaupluste müügi langust. USA kaubandusministeerium andis täna teada, et jaemüük kasvas märtsis eelmise kuuga võrreldes 0,6%, mis on suurim kuine kasv pärast eelmise aasta novembrit, vahendab Associated Press.
Võlakirjaturul toimuv tekitab muret
USA 2-aastaste võlakirjade tootlus tõusis täna peaaegu kümnendi kõrgeima tasemeni ning investorid püüavad aru saada, mida see USA majanduse kohta ütleb, vahendab CNBC.
Netflixilt tulid head tulemused - aktsia tõuseb
Netflix teatas prognoositust suuremast tellijate arvu kasvust, vahendab Reuters. Aktsia on USA järelturul 5% plussis 325 dollari peal, olles juba enne tänast kerkinud käesoleval aastal 54%.
Merko kutsub rekorddividendi kinnitama
Merko Ehitus teatas, et kutsub aktsionärid 9. mail korralisele üldkoosolekule, kus ootab kinnitamist ka nõukogu rekordiline dividendiettepanek.
USA keelustab Ameerika firmadel koostisosade müügi Hiina telefonitootjale
USA kaubandusministeerium keelustab USA firmadel seitsmeks aastaks koostisosade müügi Hiina juhtivale telekomiseadmete tootjale ZTE-le, kes rikkus sanktsioonide rikkumise järgselt kokkulepitud tingimusi, vahendab Reuters.
Hiina aktsiaturg langeb
Aasia turgudel hakkas nädal küllaltki suure kukkumisega, sest turud muretsesid Hongkongi dollari pärast, vahendab MarketWatch.
Investorid ootavad USA suurpankadelt enamat
Madalamad maksud, laenutulud ja suurenenud kauplemisaktiivsus aktisaturgudel aitasid USA suurpankadel esimeses kvartalis kasumit kasvatada, aga tundub, et investorid ootasid enamat.
Sanktsioonid veavad Venemaa aktsiaid alla
Venemaa aktsiaturud on täna langemas, sest USA kehtestas riigile värsked sanktsioonid ja nafta odavneb, vahendab CNBC.
Nafta hind langes pärast neli päeva kestnud tõusu, kuid pinged jätkuvad
USA WTI naftasegu hind langes täna 1,7% 66,22 dollari peale, tehes lõpu neli päeva kestnud tõusule. Euroopa Brenti naftasegu langes 1,6% 71,42 dollarini barrelist.
Novaturase käive kasvas poole võrra
Märtsis ulatus reisikorraldaja Novaturase käive 10,1 miljoni euroni, mida oli 46 protsenti enam kui mullu samal ajal, selgub börsiteatest.
Pessimism võib viidata turgude põhjale
Investoritel on aktsiaturgude pärast muretsemiseks palju põhjuseid, aga pessimism võib turgudele hoopis hästi mõjuda.
Aasta algas edukalt: Novaturase käive kasvas pea poole võrra
Eestis ja Lätis Novatours kaubamärgi all tegutseva Leedu reisifirma Novaturas käive kasvas esimeses kvartalis võrreldes mullu sama ajaga 49 protsenti 25,8 miljoni euroni.
Trump vähendas transsooliste õigusi oma riiki teenida
USA president Donald Trump võttis reedel vastu memorandumi, mille kohaselt ei lubata transseksuaalidel, kellel on diagnoositud soodüsfooria ehk sooidentiteedi häire või kes on läbi teinud soovahetusoperatsiooni, enam oma riiki teenida.
Erakordselt hea kümnend aktsiaturgudel
Mineviku tootlus ei garanteeri tuleviku tootlust – see on Wall Streetil juba levinud ütlus, aga praegust turuolukorda arvestades on see küllaltki kurjakuulutav.
Alumiinium kallines 30 aasta kiireimas tempos
Alumiiniumi jaoks oli möödunud nädal erakordne, sest metalli hind tõusis mitmekümne aasta kiireimas tempos, vahendab Bloomberg.
Kas Rootsi pankade aktsiad on alahinnatud?
Sellel kuul toimunud Spotify börsidebüüdi ajal tegi New Yorgi börs väikse eksituse – Rootsi lipu asemel pandi börsi ette lehvima Šveitsi lipp. Nüüd tundub, et investorid alahindavad järjekordset Rootsi tugevust – selle pankasid. See võib olla aga ajutine.
FANG aktsiatel ajaloo suurim kukkumine
Tehnoloogiasektori aktsiate müügilaine ei ole enam seotud ainult Facebooki andmelekkeskandaaliga.
Facebook kulutas Zuckerbergi turvalisusele 9 miljonit
Kuigi maailma tuntuima sotsiaalmeediaportaali Facebook looja Mark Zuckerbergi palk möödunud aastal oli vaid 1 dollar, kulutas ettevõte mehe turvalisusele tervelt 9 miljonit dollarit.
Venemaa ja USA pinged ähvardavad ka maailmamajandust
Analüütikute hinnangul saab pärast Süüria konflikti ägenemist odava nafta ning ülepakkumise aeg läbi ning üha enam kajastub geopoliitiline risk ka „musta kulla“ väärtuses.
Rootsi ökonomist ADRidest: meie pole midagi keelanud
Põhjamaade investeerimispanga Nordneti ökonomist, pikaajalise Nasdaqi kogemusega Joakim Bornold ütles, et üle Euroopa on kõige suurem valu USA ETFidega, aga seda teed pole Rootsis keegi tema teada läinud, et oleks teised instrumendid ära keelanud.
Suurpangad tormasid Olympicut ostma
Ülevõtupakkumise teatamise päeval ületas Olympicu aktsiaga tehtud kümne suurima ostutehingu käive suurimate müügitehingute käibe, mis tähendab, et paanikamüügi asemel nägid investorid pigem võimalusi. Suurimate ostjate hulgas olid pangad ja Trigoni Balti fond.
Kurioosne seadus piirab eestlaste aktsiavalikut
Kas saab Alibaba aktsiaid või ei saa? Kurioossel kombel keelas osa Eesti panku investoril nende ostmise ära, teised lubavad aga Baidut ja teisi temasuguseid vabalt osta, kirjutab Äripäev.
USA pank peab maksma üks miljard dollarit trahvi
Kaks USA järelevalveametit on pakkunud Wells Fargole välja maksta üks miljard dollarit trahvi, et lahendada vastastikusel kokkuleppel autokindlustuse ja eluasemelaenude väljastamisega seotud rikkumised, vahendab Thomson Reuters.
Nafta hind pea nelja aasta kõrgeim
Alexela Grupi juhatuse liige ja Eesti üks tuntumaid kütusespetsialiste Alan Vaht on mitmel korral öelnud, et kütuste hind meie tanklates on reeglina nädala alguses kõrgem, aga nädala lõpus madalam. Sel nädalal ei pruugi see seaduspärasus kehtida, sest nafta hind on alates märtsi keskpaigast hakan...
JP Morgan Chase’i kvartalitulemused olid vastuolulised
JP Morgan Chase’i teenis tänu USA maksukärbetele rekordilise kvartalikasumi, kuid erakorralised tulud-kulud välja jättes jäi kasum ootustele napilt alla, vahendab Thomson Reuters. Täna turu avanedes oli JP Morgani aktsia plusspoolel, siis nüüdseks on panga aktsia miinusesse langenud.
Mida oodatakse USA pankade tulemustest?
Sellel nädalal algab USAs tulemuste hooaeg ning esimesena annavad majandustulemustest teada Ühendriikide suurpangad.
OEG hasartmängutulu kasvas Eestis hüppeliselt
Olympic Entertainment Group teatas, et esimeses kvartalis ettevõtte hasartmängutulud kasvasid napilt, selgub börsiteatest.
Kaubamaja kasum langes
Tallinna Kaubamaja suutis käivet tublisti kasvatada, aga ettevõtte maksueelne kasum kahanes, selgub börsiteatest.
Börs: positiivse nädala lõpuks languspäev
USA aktsiaturg lõpetas tänase päeva miinuses, kuid kokkuvõttes oli aktsiaturgudel tõusunädal. USA aktsiaindeks S&P 500 langes täna 0,29% ning rohkem tehnoloogiaaktsiaid sisaldav Nasdaqi aktsiaindeks langes 0,47%. Nädalaga tõusis S&P 500 indeks 1,99%.
Volkswagen vahetab juhti
Saksa autotootja Volkswagen vahetas välja kontserni juhi ning valmistub veoautode üksuse börsile viimiseks.
Börs: kasuminumbrite ootel
Neljapäeval leidsid USA börsid, et president Trumpi värsked säutsud annavad märku Süüriaga seotud geopoliitiliste pingete vaibumisest, ning suunasid tähelepanu hoopis ettevõtete oodatavatele tugevatele kasuminumbritele.
Palgatöö kui vaesuslõks?
Ettevõtja, investor ja endine pokkerimängija Madis Müür leiab, et ka palgatöö puhul pole tegemist riskivaba sissetulekuga, ning loetleb põhjuseid, miks ettevõtlus kiiremini finantsvabadusse viib.
Kuidas vältida aktsiate pärast muretsemist?
Viimased kuud on aktsiaturgudel möödunud üle kivide ja kändude ning see on investorid muretsema pannud.
Kuidas mõjutab skandaal Facebooki käivet?
Umbes 3 protsenti Facebooki iga-aastasest reklaamikäibest võib andmelekke tõttu ohtu sattuda, ütles üks tehnoloogiasektori analüütik, vahendab CNBC.
Rikkad muutuvad järjest rikkamaks
Ülemaailmne võrdsus on jõudnud punkti, kus protsessi pole võimalik enam ümber pöörata, kirjutab MarketWatch.
Goldman ennustab Netflixile suurt edu
Goldman soovitab osta Netflixi aktsiat ja tõstis hinnasihi 315 dollarilt 360 dollarile, vahendab CNBC.
Goldman: Tesla aktsia kukub tublisti
Goldmani analüütikud muutusid Tesla osas pessimistlikumaks ning nad ootavad, et aktsia kukub enam kui kolmandiku võrra, vahendab MarketWatch.
Ajalugu teinud Itaalia jalgpalliklubi aktsia hüppas
AS Roma aktsiad kallinesid viimase nelja aasta kiireimas tempos, sest Itaalia jalgpalliklubi suutis meistrite liiga veerandfinaalis väga raskest seisust välja tulla ning poolfinaali jõuda, vahendab Bloomberg.
OPECi naftatootmine viimase aasta madalaim
OPEC teatas, et naftakartelli toodang langes eelmisel kuul viimase aasta madalaima tasemeni, millele on peamiselt kaasa aidanud Saudi Araabia ja Venezuela, vahendab Bloomberg.
Fink: turgude ajastamine on täiesti mõttetu
Investeerimisfirma BlackRocki tegevjuht Larry Fink ütles neljapäeval, et investorid ei peaks kunagi proovima turge ajastada ning raha peaks olema investeeritud, vahendab CNBC.
Bitcoin tõusis loetud minutitega 17 protsenti
Bitcoini hind tõusis neljapäeval loetud minutitega 17 protsenti ning ületas 8000 dollari taseme, selgub Coinbase’i andmetest.
Börs: geopoliitika paneb muretsema
USA börs lõpetas tänase kauplemispäeva punases, kuna geopoliitilised murepilved ei taha kuidagi laiali minna.
Nafta hind lahvatas uude kõrgusse
Pinged Lähis-Idas, nõrk dollar ja vähenenud hirm kaubandussõja ees on lükanud nafta hinna kolme aasta kõrgeima tasemeni.
Merko sõlmis ligi 4 miljoni eurose lepingu
Börsifirma Merko Ehitus sõlmis ligi 4 miljoni euro suuruse lepingu büroohoone ehitamiseks Tallinnas, selgub börsiteatest.
Tesla uus mudel tuleb järgmisel aastal
Tesla tahab uut Model Y sportmaasturit hakata tootma juba järgmise aasta novembris, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed, vahendab Reuters.
Trumpi säuts kukutas rubla ja aktsiaturge
Ühendriikide president Donald Trump ütles, et Venemaa lubadus USA raketid Süürias alla tulistada neid ei morjenda, mis pani rubla ja Venemaa aktsiaturud järsult langema.
LHV üldkoosolek kiitis heaks 4,1-miljonilise dividendimakse
AS LHV Groupi üldkoosolek kinnitas ettevõtte eelmise aasta majandusaruande ja määras dividendideks 4,1 miljonit eurot.
Turismigigant TUI tõotab aktsiaturul päikselist kruiisi
Äsja Leedu börsile tulnud Baltikumi suurim reisikorraldaja Novaturas annab hea võimaluse heita pilk ka Euroopa suurimale reisikorraldajale, kelleks on Saksamaalt pärit TUI AG.
Investor Mari: veerand kasumist läinud
Rahutud ajad on hammustanud korraliku tüki ka minu portfellist, tõdeb investor Mari.
USA alumiiniumitootjad võidavad Venemaa-vastastest sanktsioonidest
USA alumiiniumitootja Alcoa aktsia on täna tõusnud ligi 7% peale seda, kui USA pani peale mitmed sanktsioonid Venemaa suurärimeestele ning nendega seotud ettevõtetele. Üheks kannatajaks on alumiiniumi suurtootja United Company Rusal, kelle suuromanikuks on Oleg Deripaska.
Põlvili surutud Venemaa loob teenimisvõimaluse
USA läinudreedesed sanktsioonid Venemaa ettevõtetele ja isikutele viisid idanaabri börsid vabalangusse, ekspertide hinnangul pakub paanika turgudel aga soodsaid ostukohti.
Hollandi finantstehnoloogia firma plaanib IPO-t
Hollandi firma Adyen, mis vahendab selliste firmade makseid, nagu Airbnb, Uber, Spotify ja Netflix, plaanib Reutersi allikate kohaselt noteerida oma aktsiad börsil käesoleva aasta juunis, vahendab Reuters. Adyeni väärtuseks võib kujuneda 6-9 miljardit eurot, mis teeks sellest ühe kõrgema väärtuse...