Pro Kapitali suuromanik müüb jõuliselt aktsiaid
Pro Kapitali nõukogu liige Ernesto Preatoni müüs äsja ligi 90 000 euro eest ettevõtte aktsiaid. Tänavu on ta müünud aktsiaid üsna suures koguses.
Inbanki juhatuse liige märkis värsket võlakirja
Homme lõppev Inbanki võlakirjaemissioon kogub populaarsust ka Inbanki enda ridades: finantsinspektsiooni teatel märkis võlakirja ettevõtte juhatuse liige Marko Varik.
Föderaalreservi otsus kergitab turgu, Euroopa ootab uue pankuri kurssi
Eileõhtune USA keskpanga teadaanne, mille järgi ei taha Föderaalreserv interssimäärasid veel aasta aega muuta ja jättis intressi 1,5-1,75% vahemikku, tekitas turgudele tõusulaine, mis valgus hommikul edasi Aasiasse.
Kümne aasta edukaim aktsia tuleb USA börsilt
Kuulsaimate indeksite viimase kümne aasta kõige edukamad aktsiad tulevad USA börsilt, kuid pärle leidub ka Euroopast.
Äripäev 12.12.2019
Börs: Föderaalreservi otsus viis turud plussi
USA aktsiaturgudel sai kolmapäeval kaks päeva kestnud langus läbi, investorid seedisid Föderaalreservi avaldust ning pilk hoitakse peal ka USA-Hiina kaubanduskõnelustel.
Föderaalreserv ei taha intresse veel aasta aega muuta
Föderaalreserv teatas täna, et jätab intressid samale tasemele. Keskpank andis märku, et intressid jäävad määramata ajaks samaks, sest majanduskasv on mõõdukas ning töötuse määr madal. See keskkond kestab nende sõnul vähemalt 2020. aasta presidendivalimisteni.
Analüütikud tõstavad Apple'i aktsia hinnasihti
Bank of America Merrill Lynch tõstis Apple’i hinnasihti, sest ettevõte peaks 5G tehnoloogiast palju kasu lõikama, vahendab MarketWatch.
Auto küürimine muutus järsku seksikaks ehk idufirma tee ükssarvikuks
Tänasest Funderbeami platvormil miljonit eurot kaasava autopesu idufirma juht Martin Kristerson ütles, et mõne aastaga soovitakse ettevõtte väärtus miljardi dollarini kasvatada.
Varude ootamatu kasv pani nafta odavnema
Nafta hinnad on täna tublisti langenud, sest USA valitsuse andmetest selgus, et Ühendriikide naftavarud kasvasid ootamatult, vahendab MarketWatch.
Maailma suurima IPOga firma aktsia kallines 10%
Börsilt 25,6 miljardit dollarit kogunud Saudi Aramco juhid võivad esimese päevaga rahule jääda: täna tõusis aktsia hind Ryadhi börsil 10%.
Coop Panga 100 suurimat aktsionäri: tippinvestoritest ärimeesteni
Pärast emissiooni jääb jäme ots Coop Pangaga seotud ettevõtete kätte, kuid suurelt on aktsiat märkinud ka Eesti investorite koorekiht.
Äripäev 11.12.2019
Coop Pank meelitas Tallinna börsile ligi 4700 uut investorit
Tänu Coop Panga börsiletulekule on teinud väärtpaberikonto tuhanded uued inimesed, kel seni seos Tallinna börsiga puudus.
LHV täna Coopile tugioste ei teinud
Coop Pank teatas täna börsiteate vahendusel, et aktsia esimesel kauplemispäeval ei teinud LHV Pank ühtegi tugiostu.
Coop Panga aktsia asus tõusule
Eile börsidebüüdi teinud Coop Panga aktsia alustas kaupemispäeva 1,1 euro tasemel.
Ehitusuudised 11.12.2019
Börs: vastakad uudised panid aktsiaturud langema
USA aktsiaturud olid teisipäeval languses, sest USA-Hiina kaubandussõja kõneluste kohta on ilmunud vastakaid uudiseid, vahendab MarketWatch.
Kes soetas enim Coopi aktsiaid?
Täna õhtul avaldas Tallinna börs ka Coop Panga aktsiaraamatu. Arvestatava osaluse on soetanud näiteks Oliver Kruuda elukaaslane, maadevahetuse skandaaliga tuntust kogunud Nikolai Stelmach ja ettevõtja Neinar Seli.
Coop Panga esimene börsipäev tõi suurmärkijatele kümneid tuhandeid miinust
Coop Panga aktsia langes eile, esimesel börsipäeval märkimishinnaga võrreldes 4,78%, see tõi kümneid tuhandeid eurosid miinust suurematele aktsia märkijatele, kelle hulgast leiab eraisikuna näiteks Andres Sonni, Neinar Seli ja ja Aleksandr Kostini, institutsionaalsete investoritena aga LHV pensio...
Hiina tarbijahindade kasv kaheksa aasta kõrgeim
Hiinas tõusid sealiha hinnad novembris järsult, mille tõttu tõusis tarbijahindade inflatsioon viimase kaheksa aasta kõrgeima tasemeni, selgub valitsuse andmetest.
Coop Panga aktsia tegi päevasisese tõusu
Coop Panga aktsia sulgus teisipäeval 1,095 eurol, mis on tunduvalt parem kui päeva alguse 1,01eurone hind.
LHV-l on Coop Panga aktsia toetamiseks vabad käed
LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel kinnitas Äripäevale, et neil on Coop Panga langusesse vajunud aktsia toetamisel vabad käed, tugiostude tegemisel teavitatakse ka investoreid.
Jaapani miljardär tegi Eestis uue investeeringu
Eesti idufirmadesse miljoneid investeerinud Jaapani ettevõtja ja investor Taizo Son panustas seekord haridust toetavasse idufirmasse Clanbeat. Clanbeat sai investoritelt kokku veidi üle miljoni euro.
Aktsionär Coopist: ainult väriseva põlvega ullike tormab praegu müüma
Coop Panga värske aktsionär Ivar Mägi kritiseerib teravalt Tallinna börsi ning ka teisi IPO osalisi, kes ei ole tema sõnul eelmistest kordadest õppust võtnud ega saa aru, mis ühe IPO edukaks teeb. Coopi aktsia kohta ütleb Mägi, et siin jagub tõusu veel mitmeks heaks aastaks.
SEB sai ebaausate võtete eest trahvi
Finantsinspektsioon trahvis SEB Panka selle eest, et pank sidus laenulepingu tingimused sellega, kas inimesel on pensionifond SEB pangas.
Roosaare Coopi aktsia kukkumisest: panin orderi sisse
Investor Jaak Roosaare reageeris tänasele Coop Panga aktsia 12 protsendiga miinuses avanemisele ostuorderi sisestamisega.
Coop Panga aktsia otsib õiget hinda
Coop Panga verivärsked aktsionärid said teisipäeva hommikul närve treenida, kui aktsia avanes märkimishinnast lausa 12% madalamal. Kogenumad ainult naersid ja lükkasid sisse ostuorderi.
BlackRock: uuel aastal ei tasu aktsiaturgudelt suurt tootlust oodata
Investeerimisfirma BlackRocki strateegide sõnul on aktsiaturgude kõrge tootluse aeg läbi ning järgmisel aastal kahekohalisi tootlusnumbreid oodata ei ole, vahendab Bloomberg.
Äripäev 10.12.2019
Allikmäe lahkub Harju Elektri juhi kohalt
Harju Elektri pikaaegne juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb kevadel ameti maha, kuid jääb kontserni endasi.
LHV suurendas tulubaasi
Novembris kasvatas LHV Group ärimahtu, aga kasumit sõid ühekordsed kulud.
Raha tuleb: Nordecon sai 3,5miljonilise lepingu
Nordeconi kontserni kuuluv Nordecon Betoon hakkab Ülemistesse parkimismaja ehitama.
Börs: kolm päeva kestnud tõus sai läbi
USA aktsiaturgudel sai kolm päeva kestnud tõus läbi ning Dow indeks odavnes enam kui 100 punkti võrra. Investorid hoiavad kaubanduskõnelustel jätkuvalt silma peal, vahendab MarketWatch.
Osaluseksperiment: Investoriteliidu müügimehel kahjumi pisendamisel silm ka ei pilgu
Investoritele puru silma ajamiseks lastakse käiku nii mõnedki kavalad trikid, kuid täiesti ausalt tunnistatakse seda, et uute investorite rahast plaanitakse tagasi maksta eelmiste investorite 12,5protsendise intressiga laene.
Goldman tõstis nafta hinnaprognoose
Investeerimispank Goldman Sachs tõstis Brenti toornafta 2020. aasta hinnaprognoosi 63 dollarini barrelist, varasem prognoos oli 60 dollarit. Uus pikaajaline ankur-hind on aga 55 dollarit, vahendab Bloomberg.
Morgan Stanley koondab 2 protsenti tööjõust
Morgan Stanley plaanib koondada 2 protsenti panga tööjõust, põhjuseks maailmamajanduse ebakindel väljavaade, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed.
Swedbanki tipust peab lahkuma eestlane
Swedbank teatas täna, et teeb oma juhtkonnas suurpuhastuse, oma koha kaotavad ka mitu kõrget Eestist pärit juhti.
Pallaadium läheneb 2000 dollarile
Pallaadiumi hind tõusis täna ligi 1900 dollarini, sest pakkumine on jätkuvalt kitsas ning turg on jõudnud “ühesuunalisele teele,” vahendab Reuters.
Coopi aktsia alustas kauplemispäeva tubli langusega
Nasdaqi süsteemis näitas täna Coop Panga esimeseks hinnaks 1,01 eurot. Hetk hiljem hind tõusis, aga kauplemine käib siiski 1,15eurosest märkimishinnast allpool.
Suur küsitlus: Euroopa firmad vilistavad USA-Hiina karistustollidele
Euroopa kaubanduskoda Pekingis avaldas uuringu, mille järgi plaanib lõviosa Hiinas tegutsevaid Euroopa firmasid karistustollidest hoolimata oma tootmist jätkuvalt Hiinas hoida.
Äripäev 09.12.2019
Arco Vara juhi laenuäri sai Kosovos löögi
Kosovo keskpank peatas Arco Vara juhi Tarmo Silla osalusega Iutecrediti tegevusloa, põhjendades seda asjaoluga, et Iutecredit ei kasuta äriplaanis näidatud intressimäära.
Turud ootavad uusi karistustolle ja keskpankade näpuviibet
Hommikune ebakindlus Aasia turgudel kandus üle ka Euroopasse.
Praegu peame maailma kõige kasumlikumast ettevõttest suu puhtaks pühkima
Naftafirma Saudi Aramco jõuab küll arvatavasti sellel nädalal börsile, kuid ei Swedbanki, SEB ega LHV kaudu selle aktsiat esialgu osta ei saa.
Coop Panga insaiderid märkisid veerand miljoni eest aktsiaid
Kõige suurema raha eest märkis aktsiat endine juht ja praegune nõukogu esimees Jaanus Vihand.
USA ja Hiina andsid läbirääkimiste osas positiivseid vihjeid
Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow ütles reedel, et president Trumpile meeldib Hiinaga peetavate läbirääkimiste suund, samas andis Kudlow mõista, et lisatariifide osas on 15. detsembri tähtaeg ikka veel jõus, vahendab Reuters.
Saksamaa tööstustoodangut tabas kümnendi suurim kukkumine
Saksamaa tööstustoodangu langus hakkab tõenäoliselt rõhuma kogu eurotsooni majandust, kirjutab Financial Times.
Börs: USA aktsiad tõusid tänu tugevale töötururaportile
USA aktsiaturg reedel tõusis, kui tugev tööjõutururaport ning positiivsed noodid Hiinaga peetavate kaubandusläbirääkimiste osas sisendasid investoritesse optimismi.
Leedu kaalub pankade varamaksu asemel suuremat tulumaksu
Leedu valitsus loobus pankade varade maksustamisest ning pakkus asemele kõrgema tulumaksu, kirjutab Leedu uudisteportaal lrt.lt.
Briti nael tõuseb robinal
Briti naelsterling tõusis täna dollarisse viimase seitsme kuu kõrgeima tasemeni, sest usutakse, et peaminister Boris Johnsoni Konservatiivide Partei saab üldvalimistel parlamendis enamuse.
Auga pikendas võlakirjade märkimise tähtaega
Leedu mahetoidu tootja Auga Group pikendas võlakirjade avalikku pakkumist.
USA tööturu raport näitab majanduse tugevust
Ameerika Ühendriikides toimus novembris viimase kümne kuu kiireim töökohtade arvu kasv, kui General Motorsi töötajaid tulid peale streikimist tagasi tööle ning majandusharude lõikes näitas tervishoiusektor näitas suurt töökohtade arvu loomist, vahendab Reuters.
Tallinna Sadama insaider ostis aktsiaid juurde
Tallinna Sadama nõukogu esimees, Advokaadibüroo TARK juhtivpartner Aare Tark suurendas eile Tallinna Sadamas osalust 20 000 aktsia võrra.
Tõnu Pekk selgitas Tuleva liikmetele teistest nõrgemat tootlust
Pärast täna avaldatud Äripäeva artiklit uurisid Tuleva liikmed Tõnu Pekilt, miks nende fondide tootlus on teiste indeksifondidega võrreldes tagasihoidlikum.
Laiendatud OPEC kärbib naftatoodangut
Saudi Araabia ja Venemaa juhtisid reedel Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) liikmesriike ning OPECi liitlasi tegema kõige suuremaid tootmiskärpeid käesoleval kümnendil, et hoiduda nafta ülepakkumisest ning toetada nafta hinda, kirjutab Reuters.
Kuidas teenida 3000 eurot väikese riskiga?
Mis see raha mul ikka jõude kontol istub, panin selle hoopis Inbanki võlakirja.
Morgan Stanley: Tesla aktsia võib 50 protsenti tõusta
Kui kõik läheb väga hästi, tõuseb Tesla aktsia hind 500 dollarini, prognoosib Morgan Stanley, kuid pank sõnastas ka halvemad stsenaariumid.
Börs: turud jõudsid õhtuks plussi
USA aktsiaturud taastusid hommikusest langusest ning jõudsid õhtuks plussi. Investorid on USA-Hiina kaubanduskõneluste osas mõõdukalt positiivsed, vaatamata sellele, et peagi jõuab kätte tariifide tõstmise tähtaeg.
Äripäev 06.12.2019
Ekspress Grupp pikendas Rüütsalu volitusi
Ettevõtte nõukogu otsustas grupi juhi Mari-Liis Rüütsalu volitusi pikendada järgmiseks kolmeks aastaks.
Google vahetab juhti
Google'i asutajad Larry Page ja Sergey Brin astuvad kõrvale pärast 21 aasta pikkust juhtimist, mille käigus nad ehitasid maailma ühe kõige väärtuslikuma ja mõjukaima ettevõtte, kirjutab Reuters.
Ameerika ja Hiina jõudsid kaubandusleppele lähemale
Vaatamata tulistele sõnavõttudele on kaks riiki tariifide vähendamises teineteise suhtes suuremale mõistmisele jõudnud, kirjutab Bloomberg allikatele tuginedes.
Aasia börsid langevad teist päeva järjest
Kaubandusleppe ebakindlus andis Aasia turgudele järjekordse löögi.
Indeksifondid lõid platsi puhtaks
Kolm aastat tagasi tuli turule Eesti esimene passiivne pensionifond – ja on oma sünnist alates kõik aktiivselt juhitud konkurendid mutta surunud, oma olemasolu on selle aja vältel suutnud õigustada vaid mõni üksik fond.
Soovitused esimeseks Coop Panga kauplemispäevaks
Esmaspäeval jõuavad Coop Panga aktsiad turule ning algab kauplemine. Pankadel on esimeseks kauplemispäevaks praktilisi näpunäiteid ja soovitusi.
Tieto ja Evry ühinemine jõudis lõpule
Ka Eestis tegutsev Soome tehnoloogiafirma Tieto ning Norra Evry suvel teatatud ühinemine jõudis legaalselt lõpuni, luues TietoEVRY.
Inbank teenis Coop Panga müügist kopsaka kasumi
Coop Panga aktsiaid pakkus emissioonil mitu senist investorit, teiste hulgas ka Inbank.
Novaturas ostab Aurinko Eesti äri
Leedu reisikorraldaja Novaturas teatas täna, et võtab üle Aurinko Eesti äri.
Börs: turud taastumas langusest
Wall Streeti peamised indeksid tõusid kolmapäeval esimest korda nelja päeva jooksul pärast teadet, et USA ja Hiina on lähenemas esimese etapi kaubanduslepingu allkirjastamisele.
Äripäev 04.12.2019
Börs: teadmatus kimbutab turge
USA aktsiaindeksid jätkasid esmaspäeval alanud langust, tänu Trumpi negatiivsetele kommentaaridele. USA presidendi sõnavõtt tekitas investorites kahtlusi seoses USA-Hiina võimekuses jõuda kaubandusleppe sõlmimiseni tänavu aasta lõpuks.
UniCrediti uus plaan
Täna teatas Itaalia suurim pank uuest plaanist, et tulla toime keerulises keskkonnas, kus negatiivsed intressimäärad lõikavad pankade kasumeid. UniCredit lubab 8 miljardi euro eest uusi dividende ning aktsiate tagasiostmist. Lisaks koondab pank 9% oma töötajatest ning sulgeb üle 500 esinduse.
Google’i kaasasutajad astuvad tagasi
Google’i emafirmat Alphabeti hakkab juhtima senine Google’i juht Sundar Pichai, kirjutab Financial Times.
Mis juhtub Coop Panga aktsiaga esimesel börsipäeval?
Kas esmaspäeval Tallinna börsil kauplemist alustava Coop Panga aktsia hakkab esimestel päevadel tõusma või langema – siin lähevad investorite arvamused lahku.
Aasia turud jätkasid Ameerikast alanud langust
Aasia turud avanesid öösel langusega, kuid peale esialgset ehmatust on toimunud teatav taastumine.
Swedbank kergitas Apranga hinnasihti
Leedu rõivamüüja on suurendanud efektiivsust, mis lubab tulevikus ka suuremat kasumit oodata, kirjutab Swedbanki aktsiaanalüüsi juht Marek Randma.
Äripäev 05.12.2019
USA töötu abiraha taotlejate arv langes ootamatult
USA töötu abiraha taotlejate arv langes eelmisel nädalal ootamatult kuue kuu madalaima tasemeni, mis annab märku, et tööturg on tugevas seisus, vahendab Bloomberg.
EfTENi III Fond hakkab Apollo tütarettevõttele hoonet üürima
Leedus asuvale kinnistule tuleb üürnikuks Apollo kontserni kuuluv APL Fresh Food, kes haldab KFC frantsiisi, teatas EfTEN.
India majanduskasv kukkus suurelt
Viimase kolme aasta jooksul on India majanduskasv vähenenud suisa kaks korda, vahendab CNN.
Selgus Saudi Aramco IPO hind
Saudi Aramco seadis IPO hinnaks 8,53 dollarit aktsia kohta, mis on esialgselt plaanitud hinnavahemiku ülemises pooles. Emissiooniga kogutakse selle hinna juures 25,6 miljardit dollarit.
Nädala lõpuni saab märkida Auga võlakirju
Alates esmaspäevast kuni nädala lõpuni on võimalik märkida Leedu mahetoidu tootja Auga Groupi 6% intressiga võlakirju.
Kristjan Liivamägi: Coop Pank võib huvi pakkuda madalamalt hinnatasemelt
Coop Panga IPO tulemused pakkusid üllatuse ja seda negatiivses mõttes, ütles Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor vanemlektor ja investor Kristjan Liivamägi.
Börs: optimism kergitas turge
Wall Streeti indeksid tõusid kolmapäeval, kui investorite optimism sai tõuke USA presidendi Donald Trumpi märkustest, et Hiinaga peetavad läbirääkimised ajutise kaubanduslepingu osas sujuvad "väga hästi".
Henrik Igasta: Coop Pangal võib järelturul minna keeruliseks
Investeerimispankur Henrik Igastale tuli üllatuseks suur märkijatest jaeinvestorite hulk, kuid järelturu stabiliseerimiseks on tema sõnul jäetud vähe mänguruumi.
Allikad: saudid tahavad nafta tootmiskärbetega turgu üllatada
Naftakartell OPEC ja selle liitlased plaanivad nafta tootmiskärpeid suurendada ning praegu on lepe olemas 2020. aasta juunini, ütlesid kaks asjaga kursis olevat inimest Reutersile.
Tallinna Vesi võtab üle 37 miljoni euro laenu
Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Eesti vee-ettevõte AS Tallinna Vesi allkirjastasid 37,5 miljoni euro suuruse laenulepingu, et arendada Tallinna veevarustuse ja reovee ärajuhtimise taristut.
Nafta hind hüppas kõrgemale
Nafta hinnad tõusid kolmapäeval rohkem kui 3%, lootuses, et OPEC ja sellega seotud tootjad laiendavad tootmist, sest USA andmed näitasid kodumaiste toormevarude suurt langust, kirjutab Reuters.
Tallink kasvatas novembris tublisti reisijate arvu
Mullune madal võrdlusbaas aitas Tallinkil reisijate arvu kõigil liinidel kasvatada.
Äripäev 03.12.2019
Algas pankade hinnasõda väikeinvestorite meelitamiseks
Eile börsikella helistamise tseremooniaga Balti aktsiate tehingutasude kaotamisest teatanud Swedbank viskas sellega kinda seni investorisõbralikkusega hiilanud LHV Pangale ja vallandas suure tõenäosusega hinnasõja.
Börs: Dow langes enam kui 250 punkti võrra
Dow Jonesi indeks langes täna enam kui 200 punkti võrra, sest USA tööstussektor jätkas novembris kahanemist ning kaubanduspinged teravnesid, vahendab MarketWatch.
Apranga püstitas novembris käiberekordi
Leedu rõivamüüja Apranga teatas, et ettevõtte müük püstitas novembris kõigi aegade rekordi.
Inbank pakub kuni 8 miljoni eest võlakirju
Alates tänases saab märkida Inbanki allutatud võlakirju, mis pakuvad 6% intressi ja on 10 aastase lunastustähtajaga, teatas Inbank.
Hiina tootmine kasvas
Hiina toodangu maht kasvas novembris oodatust rohkem, vahendab CNBC.
Küberesmaspäeva müük tegi uue rekordi
Esialgsete andmete kohaselt ulatus USAs Cyber Monday (küberesmaspäeva) müük rekordilise 9,2 miljardi USA dollarini. Küberesmaspäev on koos musta reedega kaks suurimast ostupüha, mis moodustavad märkimisväärse osa jaemüüjate iga-aastasest käivest.
Expedia juhid astuvad tagasi
Teade tegevjuhi ning finantsjuhi lahkumisest pani reisiettevõtte aktsia Nasdaqi börsil rallima. Otsus tulenes erimeelsustest juhatusega pärast oodatust halvemaid majandustulemusi.
Saudid pressivad peale uut naftalepet
Anonüümsete allikate sõnul tahab Saudi Araabia survestada OPECit ja selle liitlasi nafta kärpelepinguga jätkama, sest tahab luua soodsat pinnast naftafirma Saudi Aramco börsileminekuks.
Äripäev 02.12.2019