Coop Panga esimene börsipäev tõi suurmärkijatele kümneid tuhandeid miinust
Coop Panga aktsia langes eile, esimesel börsipäeval märkimishinnaga võrreldes 4,78%, see tõi kümneid tuhandeid eurosid miinust suurematele aktsia märkijatele, kelle hulgast leiab eraisikuna näiteks Andres Sonni, Neinar Seli ja ja Aleksandr Kostini, institutsionaalsete investoritena aga LHV pensio...
Äripäev 11.12.2019
Ehitusuudised 11.12.2019
Börs: vastakad uudised panid aktsiaturud langema
USA aktsiaturud olid teisipäeval languses, sest USA-Hiina kaubandussõja kõneluste kohta on ilmunud vastakaid uudiseid, vahendab MarketWatch.
LHV täna Coopile tugioste ei teinud
Coop Pank teatas täna börsiteate vahendusel, et aktsia esimesel kauplemispäeval ei teinud LHV Pank ühtegi tugiostu.
Hiina tarbijahindade kasv kaheksa aasta kõrgeim
Hiinas tõusid sealiha hinnad novembris järsult, mille tõttu tõusis tarbijahindade inflatsioon viimase kaheksa aasta kõrgeima tasemeni, selgub valitsuse andmetest.
BlackRock: uuel aastal ei tasu aktsiaturgudelt suurt tootlust oodata
Investeerimisfirma BlackRocki strateegide sõnul on aktsiaturgude kõrge tootluse aeg läbi ning järgmisel aastal kahekohalisi tootlusnumbreid oodata ei ole, vahendab Bloomberg.
Kes soetas enim Coopi aktsiaid?
Täna õhtul avaldas Tallinna börs ka Coop Panga aktsiaraamatu. Arvestatava osaluse on soetanud näiteks Oliver Kruuda elukaaslane, maadevahetuse skandaaliga tuntust kogunud Nikolai Stelmach ja ettevõtja Neinar Seli.
Coop Panga aktsia tegi päevasisese tõusu
Coop Panga aktsia sulgus teisipäeval 1,095 eurol, mis on tunduvalt parem kui päeva alguse 1,01eurone hind.
Coop Panga aktsia otsib õiget hinda
Coop Panga verivärsked aktsionärid said teisipäeva hommikul närve treenida, kui aktsia avanes märkimishinnast lausa 12% madalamal. Kogenumad ainult naersid ja lükkasid sisse ostuorderi.
Jaapani miljardär tegi Eestis uue investeeringu
Eesti idufirmadesse miljoneid investeerinud Jaapani ettevõtja ja investor Taizo Son panustas seekord haridust toetavasse idufirmasse Clanbeat. Clanbeat sai investoritelt kokku veidi üle miljoni euro.
Raha tuleb: Nordecon sai 3,5miljonilise lepingu
Nordeconi kontserni kuuluv Nordecon Betoon hakkab Ülemistesse parkimismaja ehitama.
LHV-l on Coop Panga aktsia toetamiseks vabad käed
LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel kinnitas Äripäevale, et neil on Coop Panga langusesse vajunud aktsia toetamisel vabad käed, tugiostude tegemisel teavitatakse ka investoreid.
LHV suurendas tulubaasi
Novembris kasvatas LHV Group ärimahtu, aga kasumit sõid ühekordsed kulud.
SEB sai ebaausate võtete eest trahvi
Finantsinspektsioon trahvis SEB Panka selle eest, et pank sidus laenulepingu tingimused sellega, kas inimesel on pensionifond SEB pangas.
Coopi aktsia alustas kauplemispäeva tubli langusega
Nasdaqi süsteemis näitas täna Coop Panga esimeseks hinnaks 1,01 eurot. Hetk hiljem hind tõusis, aga kauplemine käib siiski 1,15eurosest märkimishinnast allpool.
Allikmäe lahkub Harju Elektri juhi kohalt
Harju Elektri pikaaegne juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb kevadel ameti maha, kuid jääb kontserni endasi.
Roosaare Coopi aktsia kukkumisest: panin orderi sisse
Investor Jaak Roosaare reageeris tänasele Coop Panga aktsia 12 protsendiga miinuses avanemisele ostuorderi sisestamisega.
Äripäev 10.12.2019
Morgan Stanley koondab 2 protsenti tööjõust
Morgan Stanley plaanib koondada 2 protsenti panga tööjõust, põhjuseks maailmamajanduse ebakindel väljavaade, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed.
Börs: kolm päeva kestnud tõus sai läbi
USA aktsiaturgudel sai kolm päeva kestnud tõus läbi ning Dow indeks odavnes enam kui 100 punkti võrra. Investorid hoiavad kaubanduskõnelustel jätkuvalt silma peal, vahendab MarketWatch.
Goldman tõstis nafta hinnaprognoose
Investeerimispank Goldman Sachs tõstis Brenti toornafta 2020. aasta hinnaprognoosi 63 dollarini barrelist, varasem prognoos oli 60 dollarit. Uus pikaajaline ankur-hind on aga 55 dollarit, vahendab Bloomberg.
Osaluseksperiment: Investoriteliidu müügimehel kahjumi pisendamisel silm ka ei pilgu
Investoritele puru silma ajamiseks lastakse käiku nii mõnedki kavalad trikid, kuid täiesti ausalt tunnistatakse seda, et uute investorite rahast plaanitakse tagasi maksta eelmiste investorite 12,5protsendise intressiga laene.
Pallaadium läheneb 2000 dollarile
Pallaadiumi hind tõusis täna ligi 1900 dollarini, sest pakkumine on jätkuvalt kitsas ning turg on jõudnud “ühesuunalisele teele,” vahendab Reuters.
Suur küsitlus: Euroopa firmad vilistavad USA-Hiina karistustollidele
Euroopa kaubanduskoda Pekingis avaldas uuringu, mille järgi plaanib lõviosa Hiinas tegutsevaid Euroopa firmasid karistustollidest hoolimata oma tootmist jätkuvalt Hiinas hoida.
Swedbanki tipust peab lahkuma eestlane
Swedbank teatas täna, et teeb oma juhtkonnas suurpuhastuse, oma koha kaotavad ka mitu kõrget Eestist pärit juhti.
Arco Vara juhi laenuäri sai Kosovos löögi
Kosovo keskpank peatas Arco Vara juhi Tarmo Silla osalusega Iutecrediti tegevusloa, põhjendades seda asjaoluga, et Iutecredit ei kasuta äriplaanis näidatud intressimäära.
Äripäev 09.12.2019
Turud ootavad uusi karistustolle ja keskpankade näpuviibet
Hommikune ebakindlus Aasia turgudel kandus üle ka Euroopasse.
Praegu peame maailma kõige kasumlikumast ettevõttest suu puhtaks pühkima
Naftafirma Saudi Aramco jõuab küll arvatavasti sellel nädalal börsile, kuid ei Swedbanki, SEB ega LHV kaudu selle aktsiat esialgu osta ei saa.
Coop Panga insaiderid märkisid veerand miljoni eest aktsiaid
Kõige suurema raha eest märkis aktsiat endine juht ja praegune nõukogu esimees Jaanus Vihand.
USA ja Hiina andsid läbirääkimiste osas positiivseid vihjeid
Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow ütles reedel, et president Trumpile meeldib Hiinaga peetavate läbirääkimiste suund, samas andis Kudlow mõista, et lisatariifide osas on 15. detsembri tähtaeg ikka veel jõus, vahendab Reuters.
Saksamaa tööstustoodangut tabas kümnendi suurim kukkumine
Saksamaa tööstustoodangu langus hakkab tõenäoliselt rõhuma kogu eurotsooni majandust, kirjutab Financial Times.
Börs: USA aktsiad tõusid tänu tugevale töötururaportile
USA aktsiaturg reedel tõusis, kui tugev tööjõutururaport ning positiivsed noodid Hiinaga peetavate kaubandusläbirääkimiste osas sisendasid investoritesse optimismi.
Leedu kaalub pankade varamaksu asemel suuremat tulumaksu
Leedu valitsus loobus pankade varade maksustamisest ning pakkus asemele kõrgema tulumaksu, kirjutab Leedu uudisteportaal lrt.lt.
Briti nael tõuseb robinal
Briti naelsterling tõusis täna dollarisse viimase seitsme kuu kõrgeima tasemeni, sest usutakse, et peaminister Boris Johnsoni Konservatiivide Partei saab üldvalimistel parlamendis enamuse.
USA tööturu raport näitab majanduse tugevust
Ameerika Ühendriikides toimus novembris viimase kümne kuu kiireim töökohtade arvu kasv, kui General Motorsi töötajaid tulid peale streikimist tagasi tööle ning majandusharude lõikes näitas tervishoiusektor näitas suurt töökohtade arvu loomist, vahendab Reuters.
Auga pikendas võlakirjade märkimise tähtaega
Leedu mahetoidu tootja Auga Group pikendas võlakirjade avalikku pakkumist.
Tallinna Sadama insaider ostis aktsiaid juurde
Tallinna Sadama nõukogu esimees, Advokaadibüroo TARK juhtivpartner Aare Tark suurendas eile Tallinna Sadamas osalust 20 000 aktsia võrra.
Laiendatud OPEC kärbib naftatoodangut
Saudi Araabia ja Venemaa juhtisid reedel Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) liikmesriike ning OPECi liitlasi tegema kõige suuremaid tootmiskärpeid käesoleval kümnendil, et hoiduda nafta ülepakkumisest ning toetada nafta hinda, kirjutab Reuters.
Tõnu Pekk selgitas Tuleva liikmetele teistest nõrgemat tootlust
Pärast täna avaldatud Äripäeva artiklit uurisid Tuleva liikmed Tõnu Pekilt, miks nende fondide tootlus on teiste indeksifondidega võrreldes tagasihoidlikum.
Kuidas teenida 3000 eurot väikese riskiga?
Mis see raha mul ikka jõude kontol istub, panin selle hoopis Inbanki võlakirja.
Morgan Stanley: Tesla aktsia võib 50 protsenti tõusta
Kui kõik läheb väga hästi, tõuseb Tesla aktsia hind 500 dollarini, prognoosib Morgan Stanley, kuid pank sõnastas ka halvemad stsenaariumid.
Börs: turud jõudsid õhtuks plussi
USA aktsiaturud taastusid hommikusest langusest ning jõudsid õhtuks plussi. Investorid on USA-Hiina kaubanduskõneluste osas mõõdukalt positiivsed, vaatamata sellele, et peagi jõuab kätte tariifide tõstmise tähtaeg.
Äripäev 06.12.2019
Ekspress Grupp pikendas Rüütsalu volitusi
Ettevõtte nõukogu otsustas grupi juhi Mari-Liis Rüütsalu volitusi pikendada järgmiseks kolmeks aastaks.
Soovitused esimeseks Coop Panga kauplemispäevaks
Esmaspäeval jõuavad Coop Panga aktsiad turule ning algab kauplemine. Pankadel on esimeseks kauplemispäevaks praktilisi näpunäiteid ja soovitusi.
Google vahetab juhti
Google'i asutajad Larry Page ja Sergey Brin astuvad kõrvale pärast 21 aasta pikkust juhtimist, mille käigus nad ehitasid maailma ühe kõige väärtuslikuma ja mõjukaima ettevõtte, kirjutab Reuters.
Indeksifondid lõid platsi puhtaks
Kolm aastat tagasi tuli turule Eesti esimene passiivne pensionifond – ja on oma sünnist alates kõik aktiivselt juhitud konkurendid mutta surunud, oma olemasolu on selle aja vältel suutnud õigustada vaid mõni üksik fond.
Ameerika ja Hiina jõudsid kaubandusleppele lähemale
Vaatamata tulistele sõnavõttudele on kaks riiki tariifide vähendamises teineteise suhtes suuremale mõistmisele jõudnud, kirjutab Bloomberg allikatele tuginedes.
Aasia börsid langevad teist päeva järjest
Kaubandusleppe ebakindlus andis Aasia turgudele järjekordse löögi.
Tieto ja Evry ühinemine jõudis lõpule
Ka Eestis tegutsev Soome tehnoloogiafirma Tieto ning Norra Evry suvel teatatud ühinemine jõudis legaalselt lõpuni, luues TietoEVRY.
Inbank teenis Coop Panga müügist kopsaka kasumi
Coop Panga aktsiaid pakkus emissioonil mitu senist investorit, teiste hulgas ka Inbank.
Börs: turud taastumas langusest
Wall Streeti peamised indeksid tõusid kolmapäeval esimest korda nelja päeva jooksul pärast teadet, et USA ja Hiina on lähenemas esimese etapi kaubanduslepingu allkirjastamisele.
Mis juhtub Coop Panga aktsiaga esimesel börsipäeval?
Kas esmaspäeval Tallinna börsil kauplemist alustava Coop Panga aktsia hakkab esimestel päevadel tõusma või langema – siin lähevad investorite arvamused lahku.
Novaturas ostab Aurinko Eesti äri
Leedu reisikorraldaja Novaturas teatas täna, et võtab üle Aurinko Eesti äri.
Äripäev 04.12.2019
Börs: teadmatus kimbutab turge
USA aktsiaindeksid jätkasid esmaspäeval alanud langust, tänu Trumpi negatiivsetele kommentaaridele. USA presidendi sõnavõtt tekitas investorites kahtlusi seoses USA-Hiina võimekuses jõuda kaubandusleppe sõlmimiseni tänavu aasta lõpuks.
Google’i kaasasutajad astuvad tagasi
Google’i emafirmat Alphabeti hakkab juhtima senine Google’i juht Sundar Pichai, kirjutab Financial Times.
UniCrediti uus plaan
Täna teatas Itaalia suurim pank uuest plaanist, et tulla toime keerulises keskkonnas, kus negatiivsed intressimäärad lõikavad pankade kasumeid. UniCredit lubab 8 miljardi euro eest uusi dividende ning aktsiate tagasiostmist. Lisaks koondab pank 9% oma töötajatest ning sulgeb üle 500 esinduse.
USA töötu abiraha taotlejate arv langes ootamatult
USA töötu abiraha taotlejate arv langes eelmisel nädalal ootamatult kuue kuu madalaima tasemeni, mis annab märku, et tööturg on tugevas seisus, vahendab Bloomberg.
Selgus Saudi Aramco IPO hind
Saudi Aramco seadis IPO hinnaks 8,53 dollarit aktsia kohta, mis on esialgselt plaanitud hinnavahemiku ülemises pooles. Emissiooniga kogutakse selle hinna juures 25,6 miljardit dollarit.
Äripäev 05.12.2019
Swedbank kergitas Apranga hinnasihti
Leedu rõivamüüja on suurendanud efektiivsust, mis lubab tulevikus ka suuremat kasumit oodata, kirjutab Swedbanki aktsiaanalüüsi juht Marek Randma.
Aasia turud jätkasid Ameerikast alanud langust
Aasia turud avanesid öösel langusega, kuid peale esialgset ehmatust on toimunud teatav taastumine.
Nädala lõpuni saab märkida Auga võlakirju
Alates esmaspäevast kuni nädala lõpuni on võimalik märkida Leedu mahetoidu tootja Auga Groupi 6% intressiga võlakirju.
Börs: optimism kergitas turge
Wall Streeti indeksid tõusid kolmapäeval, kui investorite optimism sai tõuke USA presidendi Donald Trumpi märkustest, et Hiinaga peetavad läbirääkimised ajutise kaubanduslepingu osas sujuvad "väga hästi".
EfTENi III Fond hakkab Apollo tütarettevõttele hoonet üürima
Leedus asuvale kinnistule tuleb üürnikuks Apollo kontserni kuuluv APL Fresh Food, kes haldab KFC frantsiisi, teatas EfTEN.
India majanduskasv kukkus suurelt
Viimase kolme aasta jooksul on India majanduskasv vähenenud suisa kaks korda, vahendab CNN.
Kristjan Liivamägi: Coop Pank võib huvi pakkuda madalamalt hinnatasemelt
Coop Panga IPO tulemused pakkusid üllatuse ja seda negatiivses mõttes, ütles Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor vanemlektor ja investor Kristjan Liivamägi.
Nafta hind hüppas kõrgemale
Nafta hinnad tõusid kolmapäeval rohkem kui 3%, lootuses, et OPEC ja sellega seotud tootjad laiendavad tootmist, sest USA andmed näitasid kodumaiste toormevarude suurt langust, kirjutab Reuters.
Henrik Igasta: Coop Pangal võib järelturul minna keeruliseks
Investeerimispankur Henrik Igastale tuli üllatuseks suur märkijatest jaeinvestorite hulk, kuid järelturu stabiliseerimiseks on tema sõnul jäetud vähe mänguruumi.
Allikad: saudid tahavad nafta tootmiskärbetega turgu üllatada
Naftakartell OPEC ja selle liitlased plaanivad nafta tootmiskärpeid suurendada ning praegu on lepe olemas 2020. aasta juunini, ütlesid kaks asjaga kursis olevat inimest Reutersile.
Tallinna Vesi võtab üle 37 miljoni euro laenu
Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Eesti vee-ettevõte AS Tallinna Vesi allkirjastasid 37,5 miljoni euro suuruse laenulepingu, et arendada Tallinna veevarustuse ja reovee ärajuhtimise taristut.
Tallink kasvatas novembris tublisti reisijate arvu
Mullune madal võrdlusbaas aitas Tallinkil reisijate arvu kõigil liinidel kasvatada.
Äripäev 03.12.2019
Algas pankade hinnasõda väikeinvestorite meelitamiseks
Eile börsikella helistamise tseremooniaga Balti aktsiate tehingutasude kaotamisest teatanud Swedbank viskas sellega kinda seni investorisõbralikkusega hiilanud LHV Pangale ja vallandas suure tõenäosusega hinnasõja.
Börs: Dow langes enam kui 250 punkti võrra
Dow Jonesi indeks langes täna enam kui 200 punkti võrra, sest USA tööstussektor jätkas novembris kahanemist ning kaubanduspinged teravnesid, vahendab MarketWatch.
Inbank pakub kuni 8 miljoni eest võlakirju
Alates tänases saab märkida Inbanki allutatud võlakirju, mis pakuvad 6% intressi ja on 10 aastase lunastustähtajaga, teatas Inbank.
Apranga püstitas novembris käiberekordi
Leedu rõivamüüja Apranga teatas, et ettevõtte müük püstitas novembris kõigi aegade rekordi.
Hiina tootmine kasvas
Hiina toodangu maht kasvas novembris oodatust rohkem, vahendab CNBC.
Küberesmaspäeva müük tegi uue rekordi
Esialgsete andmete kohaselt ulatus USAs Cyber Monday (küberesmaspäeva) müük rekordilise 9,2 miljardi USA dollarini. Küberesmaspäev on koos musta reedega kaks suurimast ostupüha, mis moodustavad märkimisväärse osa jaemüüjate iga-aastasest käivest.
Expedia juhid astuvad tagasi
Teade tegevjuhi ning finantsjuhi lahkumisest pani reisiettevõtte aktsia Nasdaqi börsil rallima. Otsus tulenes erimeelsustest juhatusega pärast oodatust halvemaid majandustulemusi.
Saudid pressivad peale uut naftalepet
Anonüümsete allikate sõnul tahab Saudi Araabia survestada OPECit ja selle liitlasi nafta kärpelepinguga jätkama, sest tahab luua soodsat pinnast naftafirma Saudi Aramco börsileminekuks.
Äripäev 02.12.2019
Deutsche Bank: globaalse majanduse jaoks on hullem möödas
Deutsche Banki strateegid arvavad, et globaalse majanduse jaoks on hullem möödas, vahendab MarketWatch.
TOP: enim teenis enda varalt Poola turult kasumit lõikav keemiatoodete müüja
Iga teenitud euro pealt teenib kõige enam tulu rahapesukahtlustega maadlev Swedbank. Samas oma varasid rakendas kasumi teenimisele kõige paremini keemiatoodete edasimüüja Roxtrade.
Talvesündmused 02.12.2019
Coop Panga eesmärgid jäid täitmata
Institutsionaalsete investorite kesise huvi tõttu sai Coop pank loodetud 32 miljoni aktsia asemel müüdud 27 miljonit aktsiat, märkis pank pressiteates.
Eestlaste rahanduslik heaolu on Euroopas tagaotsas
Rootsi inkassofirma Intrum tegi 24 Euroopa riigis suure rahandusalase uuringu, milles selgitas välja parima. Selgus, et inimestel on praeguses majanduslikus olukorras aina raskem rahaga välja tulla.
USAs kolib „musta reede“ müük üha enam poodidest internetti
Tänupühade järgse „musta reede“ müügi puhul oli USAs näha eelmise aastaga võrreldes vähem inimesi poejärjekorras, mis Reutersi hinnangul võib näidata, et „musta reede“ müük ei küüni eelmise aasta tasemeni. Samal ajal on tõusnud internetis tehtavate ostude käive.
Börs andis Ekspress Grupile hoiatuse
Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon määras Ekspress Grupile võlakirjaemissiooni teavitusreeglite rikkumise eest hoiatuse.
Eesti idude partner Daimler teatas tuhandete töötajate koondamisest
Saksa autotootja Dailmer, kes on investeerinud ka Eesti idufirmadesse Bolti ning Starshipi, teatas sel nädalal juba kolmandat korda kulude kokkuhoiust.
Optsiooniturul panustati kulla hinna kolmekordistumisele ligi 2 miljonit dollarit
Kullaoptsioonide turul panustati kulla hinna ligi kolmekordistumisele 1,75 miljonit dollarit, kirjutab Bloomberg.
Börs: parim kuu alates juunist
Reedel USA aktsiahinnad langesid, kui nädala alguse optimism USA-Hiina kaubandusleppe sõlmimise osas sai nädala lõpus teatud tagasilöögi seoses USA toetusega Hongkongi meeleavaldajatele. November oli USA aktsiaturul parim kuu alates juunist.
Insaider jagab salanippe
Stabiilne äri, dividend ja väike kasv – joogitootjate aktsiad on investoreid ikka peibutanud, sel aastal aga on need aktsiad võimsa tõusu teinud. Joogitööstuse insaider annab nõu, kuidas tegelikult aru saada, kas ettevõttel on investori portfelli asja.
Grindeks kasvatas tublisti kasumit
Läti ravimitootja Grindeks teatas selle aasta esimese üheksa kuu majandustulemused, millest selgus, et ettevõtte kasum kasvas tublisti, ka käive suurenes. Grindeksi aktsia on viimase aasta jooksul enam kui kahekordistunud
Leedu piimafirma käive languses
Leedu piimatoodete tootja ja börsifirma Pieno Žvaigždes teatas, et ettevõtte käive langes, aga puhaskasum suurenes, selgub börsiteatest.
Äripäev 29.11.2019
Balti börsifirma neljakordistas kasumi
Läti ravimitootja Olainfarm andis börsile teada erakordselt headest kolmanda kvartali tulemustest, kasvatades nii käivet kui kasumit.