Naftaturg rahunes pärast ehmatust
Uued signaalid Saudi Araabialt ja Rahvusvaheliselt Energiaagentuurilt on naftaturgu rahustanud, kirjutab Bloomberg.
Microsoft hakkab miljardite eest enda aktsiaid ostma
Üks maailma suurim börsiettevõte, Microsoft, teatas eile uuest aktsiate tagasiostuprogrammist, mille raames ostetakse tagasi 40 miljardi eest aktsiaid, kirjutab Bloomberg.
Sisustaja 19.09.2019
Roosaare avaldab, kuidas koostada finantsvabadusse viiv portfelli
Tänaseks finantsvabadust nautiv Jaak Roosaare rääkis Äripäevale antud intervjuus oma investorikarjääri jooksul saadud õppetundidest – valusaim neist uputanuks pea kogu tema abikaasa investeeringu, samas kui nüüd aitab lihtsate põhimõtete järgimine teenida märkimisväärset passiivset tulu.
Äripäev 19.09.2019
Äripäev 18.09.2019
Terasetööstuse tulevik paistab pilvine
USA-Hiina kaubandussõda, jahtuv maailmamajandus ja vähenev nõudlus on katnud pilvedega taeva terasetööstuse kohal. Terase tonn maksab vaid kaks kolmandikku mullusest, toodangumaht enam ei kasva ja aktsia hinnad on langustrendis.
Soome riik võib müüa Neste ja Sampo osalust
Soome valitsus, mis teatas teisipäeval järgmise aasta eelarve, kaalub müüa ligi miljardi euro eest riigi varasid, kirjutab Kauppalehti.
Majanduslanguse hirm on fondijuhtide seas kümnendi kõrgeim
Fondijuhtide arvates on majanduslanguse oht suurim alates 2009. aasta augustist, selgub värskelt avaldatud küsitlusest. Põhjustena tuuakse välja majanduskasvu aeglustumine, kaubandussõda ja poliitiline ebastabiilsus, vahendab CNBC.
Eesti idufirma kaasas üle miljoni euro
Tehisintellektil põhineva audiosisu otsingumootori loonud Eesti-USA idufirma Snackable AI kaasas investeeringuga 1,4 miljonit dollarit ehk 1,27 miljonit eurot, millest valdava osa panid kokku siinsed tuntud investorid.
Apple läheb kohtusse 13 miljardi euro nimel
Apple läheb sel nädalal kohtusse, et võidelda miljardite eurode nimel ühes suurimas maksuvaidluse juhtumis, vahendab Apple'i tegemistele keskenduv uudistesait Cult of Mac.
Saudide naftatootmine taastatakse oodatust kiiremini
Saudide naftatootmine taastatakse arvatust kiiremini, mis pani nafta hinna kiiresti langema, vahendab CNBC.
Bill Gates: mina aktsiaturgude pärast ei muretse
Microsofti kaasasutaja Bill Gates ütles, et tema majanduslangust ei karda ning hoiab suurema osa varadest jätkuvalt aktsiates, vahendab Bloomberg.
Börs: investorid ootavad Fedi homset otsust
USA aktsiaturud lõpetasid teisipäeva tagasihoiliku tõusuga. Investorid ootavad pikisilmi homset Föderaalreservi otsust intressimäärade osas, vahendab MarketWatch.
Jaapani hiigelfond valmistub kaotusteks
Softbanki loodud hiiglaslik 97 miljardi dollariline riskifond, kes on mitme ettevõtte turuväärtused pilvedesse tõstnud, peab investeeringute puhul valmistuma kaotusteks.
Baltika nõukogu: KJK Fondi ülevõtmispakkumine oli ainuvõimalik viis Baltikat päästa
Investorite ebapiisava huvi tõttu ei oleks Baltika päästmine ilma KJK Fondita õnnestunud, kirjutab Baltika nõukogu ühehäälselt börsile saadetud arvamuses.
Korteriturul käib sõit allamäge
Investor ja kinnisvaraekspert Tõnu Toompark hindab eluasemeturu atraktiivsust paarisaja indikaatori abil, kuid neist tähtsaimaks peab ta hetkel langustrendis olevat tehingute arvu. Teistest vähem magusam Tallinna piirkond on kesklinn, selgus Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Äripäev 17.09.2019
Börs: Brenti toornafta ajaloo suurim tõus
Dow Jonesi indeks lõpetas kaheksa päeva kestnud tõusu, sest Saudi Araabia naftarajatiste vastu suunatud rünnakud hirmutasid investoreid, vahendab MarketWatch.
Goldman: saudide pikem katkestus tõstaks Brenti hinna 75 dollarist kõrgemale
Saudi Araabia naftatootmise pikemaajaline katkestus viiks Brenti toornafta 75 dollari tasemest kõrgemale, hoiatas Goldman Sachs.
Trump: Jaapani ja USA kaubanduslepe on valmis
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump teatas esmaspäeval, et on jõudnud kaubandusleppeni Jaapaniga, jättes samas täpsustamata, mis saab autotööstuse tariifidest, kirjutab Reuters.
LHV insaiderid märkisid aktsiaid 10 miljoni eest
Kui eile kirjutas Äripäev, et LHV insaiderid müüvad innuga märkimisõiguseid, siis nüüdseks on pilt teistsugune. Selgus, kes aktsiaid märkisid.
Kas spekuleerimisel on kohta pikaajalise investori portfellis?
Olen pikalt olnud seda meelt, et sihipärase investeerimisega alustades on kohe mõistlik oma varad jaotada kolme gruppi: meelerahufond, investeerimisportfell ja kauplemisportfell. Kas tõesti on kauplemisel ja spekuleerimisel koht ka pikaajalise investori portfellis?
Miks kallines Nordea aktsia paari nädalaga 20 protsenti?
Soome OP panga juhtivanalüütik Antti Saari hindas Kauppalehtile antud intervjuus Nordea aktsia hinnatõusu põhjuseid ja väljavaateid. Olulised hetked peituvad oktoobris, kirjutab Soome väljaanne.
Valuutaturu päevane kauplemismaht tõusis uue rekordini
Globaalse valuutaturu kauplemismaht tõusis kõigi aegade rekordini – 6,6 triljoni dollarini, teatas Bank of International Settlements (BIS).
Talupojad, hakakem nüüd investeerima!
Teise pensionisamba raha investeerimiseks ei ole vaja raketiteadust ega fondijuhi nõu, vaid talupojatarkust, veidi teadmisi ja kogemusi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Raskustes Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi
Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.
Äripäev 16.09.2019
Saudide naftakriis pani Vene rubla rallima
Saudi Araabia naftakatkestus kergitas rubla kõrgeima tasemeni alates juulist. Samuti tõusis märgatavalt Venemaa suurima naftatootja aktsia hind.
Hiina majandus näitas järjekordselt nõrkust
Vähenenud investeeringud, tööstustoodang ning kerkinud nafta hind suurendavad riske Hiina majandusele.
Raha ei lase selgelt mõelda
Kuigi inimesel on võime investeerimise ja rahaasjade peale mõelda ratsionaalselt ning plaanipäraselt, nõuab see sellegipoolest pingutust ning enda mõtlemisvigade tundmist, rääkis psühholoogiadoktor, ettevõtja ning inimeste juhtimise konsultant Eva-Maria Kangro intervjuus.
Novaturase käive vähenes
Novaturase augustis teenitud käive oli 10% väiksem kui 2018. aasta augustis, veel enam vähenes teenindatud klientide hulk.
Nordea ja SEB sattusid Taani maksuskandaali
Põhjamaade pangad Nordea, Danske Bank ja SEB võisid aastatel 2012–2015 Taani maksuameti rahast kuni 940 miljonit Rootsi krooni (88 miljonit eurot) kanda valedele inimestele, kirjutab Dagens Industri.
Nelja päevaga üle poole miljoni euro teeninud eestlane kavatseb raha investeerida
Kümme aastat elukutselise pokkerimängijana leiba teeniv Markku Koplimaa (33) võitis esimese eestlasena Hispaanias Barcelonas toimuval turniiril ulmelised 585 500 eurot auhinnaraha.
Nafta kallines drastiliselt
Nafta kallines ligi viiendiku pärast seda, kui rünnak Saudi Araabia naftatootmise infrastruktuuri pihta vähendas riigi naftatootmist poole võrra, kirjutab Financial Times.
Kolmekümnendates kinnisvaramiljonärid kasvatavad varandust
Möödunud aastal Äripäeva Rikaste TOPis ettepoole trüginud Fausto Capitali omanikud Kenneth Karpov (37) ja Sven Mihailov (36) kasvatasid möödunud aastal kinnisvaraportfelli kümnete miljonite võrra.
Vaatamissoovitus: kuidas Rain Lõhmus miljoneid kaotas
LHV üks asutaja Rain Lõhmus on tuntud investor, kes on raha pannud paljudesse alustavatesse firmadesse. Kellel on lootust, tema käest raha saada ja kelle ta kohe uksest välja saadab, avaldas Lõhmus suvisel Investeerimisfestivalil.
Lätlased investeerivad ühes E-Piimaga 100 miljonit
Läti piimaühistu Piena Cels ning E-Piim investeerivad 100 miljonit eurot, et ehitada Eestisse piimakombinaat, kus hakatakse töötlema nii Eesti kui ka Läti talumeeste toodangut.
Lehelugemine päästis investori miinusest
Tänulik lugeja saatis investor Toomasele tänukirja, kus teavitas oma õnnestunud õigeaegsest väljumisest hapuks minevast investeeringust ühisrahastusportaalis Crowdestate. Paljud teised investorid aga jäid väljumisega hiljaks, kuna portaal ise laenusaaja pankrotistumisest investoreid ei teavitanud.
Raskustes Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi
Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.
Gundlach: USA majanduslanguse tõenäosus enne presidendivalimisi 75%
Miljardär Jeffrey Gundlach ütles neljapäeval, et tõenäosus majanduslanguseks enne 2020. aasta USA presidendivalimisi on 75 protsenti. Põhiprobleemiks on praegu tema sõnul ettevõtete võlakirjaturg, vahendab MarketWatch.
Goldman Sachs: Apple aktsia kukub 26%
Goldman Sachs alandas järsult Apple’i aktsia hinnasihti – investeerimispank prognoosib, et õunafirmal on praeguselt tasemelt 26 protsenti kukkumisruumi.
Google maksab Prantsuse maksuametile miljardi
Tehnoloogiahiid Google nõustus maksma Prantsuse maksuametile 1 miljard eurot kokkuleppemenetluses, millega lõpetati kõik senised uurimised Google'i suhtes.
USA tahab turule tuua 50aastased võlakirjad
USA võib 50aastased võlakirjad turule tuua juba järgmisel aastal, sest riik otsib suure võlakoorma teenindamiseks ja refinantseerimiseks odavamaid viise, ütles rahandusminister Steve Mnuchin neljapäeval.
Londoni börs lükkas tagasi Hongkongi 37 miljardi suuruse ülevõtupakkumise
Londoni börs (LSE) lükkas tagasi Hongkongi 37 miljardi dollari suuruse ülevõtupakkumise, sest tegemist oleks poliitiliselt riskantse sammuga ning pakkumine oli samuti liiga madala hinnaga, vahendab CNN Money.
Börs: rekorditest puudu vähem kui pool protsenti
Dow Jonesi indeks tõusis reedel juba kaheksandat päeva järjest, nii Dow kui ka S&P 500 indeksil on rekordist puudu vähem kui pool protsenti, vahendab MarketWatch.
Äripäev 13.09.2019
Ford ja GM sisenevad agressiivselt elektriautode turule
Suured pikap, mis teenivad Fordile ja General Motorsile suure osa kasumist, saavad peagi omale elektrimootorid, kirjutab Reuters.
Trump lükkas tariife edasi
USA president Donald Trump otsustas, et lükkab Hiina kaupade tariifitõusu kahe nädala võrra edasi, kirjutab Financial Times.
Briti nael tõusis kahe kuu kõrgeimale tasemele
Suurbritannia seaduseandjate vastasseis peaminister Boris Johnsoni avantüüridele on andnud avalikkusele ja valuutakauplejatele kindlust, et leppeta Brexit jääb ära, taastunud on sel toel ka Briti nael.
Väljalekkinud saladokument ennustab kokkuleppeta Brexiti korral kaost
Eile õhtul välja lekkinud dokumendis kirjeldatud stsenaariumid on vastuolus peaminister Boris Johnsoni väidega, et Suurbritannia saab hakkama ilma leppeta Brexitiga.
Boeingu surmalennuk võib saada loa oktoobris jälle õhku tõusta
Boeing loodab 1. oktoobriks saada USA lennuametilt loa kahe katastroofi põhjustamise tõttu lennukeelu saanud lennuk 737 MAX 8 jälle lendama lasta.
EstateGuru eitab viivisesse sattunud laenu kaasuses huvide konflikti
EstateGuru ühisrahastusplatvormilt selgub, et veel eile hommikul viivises olnud laenu võtja on portaali enda töötaja, platvorm eitab huvide konflikti.
Uus hinnapoliitika tõstis Apple'i väärtuse triljoni dollarini
Apple’ist sai täna uuesti triljoni dollari ettevõte, viimati kauples õunafirma aktsia nõnda kõrgel eelmise aasta novembris. Tõuke andsid uued iPhone’d ja uuenenud hinnapoliitika, vahendab MarketWatch.
Positiivsed uudised kergitasid Aasia turge
Lootus kaubandussõja leevenemisele USA ja Hiina vahel ning Euroopa otsus rahapoliitikat lõdvendada tõi kergenduse ka Aasia turgudele.
Powelli kõne ei rahuldanud turuosaliste soove
Föderaalreservi juht Jerome Powell kordas reedel oma varasemalt lausutud sõnu, et Föderaalreserv „käitub nii nagu vaja,“ et hoida USA majandus heal järjel. Selline väljendus tõi aktsiaturule pettumuse, sest oodati konkreetsemat vihjet intressimäärade edasise kärpimise kohta.
Crowdestate näitas Baltic Forestile punast tuld
Crowdestate’i järelturul müügipaanika tekitanud Baltic Forest püüdis kaasata täiendavat käibekapitali, kuid ühisrahastusplatvorm keeldus seda finantseerimast.
Euroopa Keskpank otsustab täna, kuidas euroala majandust ergutada
Euroopa Keskpanga president Mario Draghi peab täna pärastlõunal teatama avalikkusele, kuidas euroala majandust stimuleerima hakatakse. Turud ootavat uut intressikärbet, kirjutab Bloomberg.
Hiina teatas mõnede USA toodete tollimaksust vabastamisest
Hiina teatas tollitariifide erandist USAs toodetud 16 tooteliigi kohta. Seda sammu peetakse heasoovlikuks sammuks Hiina poolt enne kaubanduskõneluste taasalustamist Ameerika Ühendriikidega, kirjutab Reuters.
Euroopa Keskpank kärbib intressimäärasid ja taaskäivitab varaostuprogrammi
Euroopa Keskpank alandas intressimäärasid –0,5% tasemele ja alustab võlakirjade ostmist, mis on oktoobri lõpus ametist lahkuva keskpanga president Mario Draghil viimased sammud euroala majanduse ergutamisel.
Apple avalikustas uued tooted ja TV programmi hinna
Apple avalikustas teisipäeval kolme kaameraga telefonid ning teatas, et voogedastuse televisiooniprogrammi tellimishinnaks on 5 dollarit kuus, mis on madalam hind, kui Disney’l või Netflixil.
Äripäev 12.09.2019
Kalendrilised anomaaliad aitavad aktsiainvestoril tootlust kasvatada
Kes tahaks osta teatud aktsiat maikuu alguses ja müüa seda maikuu lõpul strateegia alusel, mille viimase 20 aasta keskmine ajalooline tootlus sellel kalendrikuul on olnud 10%, jättes sealjuures tähelepanuta fundamentaalnäitajad ja ka tehnilise analüüsi näitajad?
Ehitusuudised 11.09.2019
Kuidas sündis maailma esimene riskifond?
Hedge fund, mida sageli tõlgitakse eesti keelde kui riskifond, on üks väga salapärane investeerimisfond. Aastakümneid tegutsesid nad suuresti väljaspool finantsjärelevalve kontrolliala.
Teadmatusse jäetud investorid tekitasid Crowdestate’is müügipaanika
Eile selgus, et Crowdestate’i vahendusel investoritelt 700 000 eurot kaasanud Q-Haus Baltic on vahetanud nime, juhatuse liiget ning ettevõtte suhtes on algatatud pankrotimenetlus. Portaali investorid olid teadmatuses veel täna hommikul, püüdes investeeringust meeleheitlikult järelturul väljuda.
Hongkongi börs plaanib Londoni börsi üle võtta
Hongkongi börs tegi Londoni börsile ootamatult 36,6 miljardi dollarilise ülevõtupakkumise, kirjutab Bloomberg.
Trump sooviks USAs näha negatiivseid intressimäärasid
USA president Donald Trump kutsus Föderaalreservi üles langetama intressimäärasid negatiivsele tasemele, et kasu saada „korra elus avanevast võimalusest.“
Kinnisvarauudised 12.09.2019
Ettevõtted kiirustavad turult raha kokku korjama
Ettevõtted tormavad USAs kümme aastat kestnud aktsiate ja võlakirjade pulliturult maksimaalset kasu saama, enne kui võimalik majanduslangus ja valimisaasta volatiilsus sunnivad IPOsid ja krediidiaknaid kinni panema, kirjutab Reuters.
Rahapesupankade aktsiad tegid korraliku ralli
Nii Danske, Nordea kui ka Swedbank, kelle aktsia on suuremal või vähemal määral varem rahapesuskandaalide tõttu kannatanud, tegid eile läbi korraliku taastumise.
Äripäev 11.09.2019
Apple esitleb täna õhtul uusi telefonimudeleid
Apple teatab teisipäeval uuendustest oma iPhone’i mudelivalikus ning teavitab peatselt saabuva voogedastustelevisiooni hinnapoliitika.
Huawei loobus USA valitsusega kohut käimast
Hiina tehnoloogiahiid Huawei loobus hagist USA valitsuse vastu, millega sooviti viimaselt tagasi saada ekspordikontrollis konfiskeeritud telekommunikatsioonitehnoloogia.
Algas LHV aktsiate märkimine
Aktsiate märkimisperiood on plaanitud 11.–25. septembrile. Ühe uue aktsia märkimishinnaks on 11,5 eurot, millest 1 euro on nimiväärtus ning 10,5 eurot ülekurss.
Börs: keskpankade otsuste ootuses
USA aktsiaindeksid liikusid esmaspäeval erisuunaliselt, kui päeva alguses plussis alustanud aktsiaindeksitest jäi päeva lõpuks plusspoolele vaid Dow Jonesi aktsiaindeks.
LHV sai augustis 3 miljonit eurot kasumit
LHV Group teenis augustis konsolideeritult 3,1 miljonit eurot puhaskasumit, panga osa sellest oli 2,4 miljonit eurot ja LHV Varahaldusel 0,8 miljonit eurot.
Börs: vastuolulised sõnumid hoidsid turu väheliikuvana
USA osariigid uurivad tehnoloogiafirmasid võimalike konkurentsireeglite rikkumiste osas
48 USA osariigi, Columbia ringkonna ning Puerto Rico peaprokurörid on algatanud suurte tehnoloogiafirmade osas konkurentsireeglite rikkumise uurimise.
Soomlaste Kone valmistub Saksa liftitootja ostmiseks
Äripäev 10.09.2019
BofA raport pani Netflixi kiiresti kallinema
Netflixi aktsia kallines esmaspäeval järsult, sest Bank of America kirjutas, et ettevõtte rakendust on hakatud järsult rohkem alla laadima. See trend on aga seotud “Stranger Thingsi” sarja uue hooajaga, vahendab Bloomberg.
Alibaba kaotas nõukogu juhi
Alibaba nõukogu juht Jack Ma teatas täna, et astub tagasi, jättes pea pool triljonit väärt ettevõte oma järeltulijale ülevõtmiseks ajal, mil e-kaubanduse areng on märgatavalt aeglustunud.
Apple vaatab madala hinna suunas
Apple’i uue tooteesitluse puhul hakkas enim silma hoopis see, et firma on oma toodete hindu kärpinud.
Keskpangad võitlevad koos maailmamajanduse jahenemise vastu
Viimati, kui peamised keskpangad kõik korraga otsuseid tegid, oli see koordineeritud samm hoidmaks dekaaditagust finantskriisi muutumast ülemaailmseks kaoseks, kirjutab Reuters.
Äripäev 09.09.2019
Elliott Management kutsub USA telekomihiidu oma äristrateegiat üle vaatama
Aktiivne fondihaldur Elliott Management avalikustas esmaspäeval 3,2 miljardi dollari suuruse osaluse USA telekomi- ja meediafirmas AT&T ning ärgitas firmat lõpetama ettevõtete ülevõtmise tuuri ja keskenduma oma äritegevuse parandamisele.
Kolm dividendiaktsiat, kuhu praegu investeerida tasub
Goldman Sachsi investeerimispanga analüütikud sõelusid välja kolm kõige suurema kasvupotentsiaaliga dividendiaktsiat, kirjutab välismeedia.
Shiller: 2020. aasta majanduslanguse tõenäosus väiksem kui 50%
Nobeli majanduspreemia võitnud Robert Shiller usub, et majandussurutise tõenäosus USAs on järgmisel aastal väiksem kui 50 protsenti, vahendab Financial News.
Coop kasvab mühinal
Coop Pank suurendas augustis nii klientide arvu, kasvatas laenuportfelli kui suurendas hoiuste mahtu.
Investorid panustavad intressikärpele
Kuigi viimatised majandusnäidud pole kuigi julgustavad olnud, pöörasid turud esmaspäeval tõusule – põhjust näevad analüütikud investorite ootuses, et kehvem majandusnäit toob suurema tõenäosusega kaasa korraliku stiimuli.
Baltika kutsub aktsionärid hääletama
Oktoobri alguses on Baltika aktsionäridel võimalus osaleda üldkoosolekul ja põletavatele küsimustele vastuseid saada.
Coop Pank kasvab mühinal
Coop Pank suurendas augustis klientide arvu, kasvatas laenuportfelli ja suurendas ka hoiuste mahtu.
Kes ostis LHV aktsia märkimisõigust pea topelthinna eest?
Esimene märkimisõigustega kauplemispäev pakkus hulgaliselt volatiilsust ja üllatusi.
Hiina tootmisettevõtted alandasid hindu
Hiina tootjahinnaindeks langes augustis 0,8%, millest kiiremat hinnalangust nähti viimati kolm aastat tagasi.
Kaubandussõda hammustas suure tüki Hiina ekspordist
Hiina augustikuine ekspordinumber tuli viletsam kui analüütikud ootasid: eelmise aasta sama ajaga võrreldes kahanes eksport 1% eriti teravalt langes müük USAsse.
Rootsi börsilt leiab hulga võimsa potentsiaaliga aktsiaid
Kes tahavad portfelli lisada suure kasvupotentsiaaliga aktsiaid, nendel tasub vaadata Stockholmi börsile.
Electrolux asendab hulga töötajaid robotitega
Electorlux asus ellu viima oma plaani efektiivsuse tõstmiseks, mis näeb ette koondamisi, alltöövõttu, aga ka külmikutehase laiendamist.
Sekretär 10.09.2019
Inflatsiooninumber uputab Rootsi krooni
Rootsi tarbijahinnad kasvasid oodatust aeglasemalt ning see survestab Rootsi krooni veelgi.