Mart Helmelt päritakse aru Sinise Äratuse kohta: millal likvideerite seadust rikkunud noorteühenduse
Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Jaak Juske saatis siseminister Mart Helmele järelpärimise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteühenduse Sinine Äratuse tegevuse kohta ning uuris, millal seadust rikkunud noorteühendus likvideeritakse.
ERISAADE | Reform on oma reitingu suurim vastane, Jüri Ratase abitu maksudebatt
Delfi stuudios vaetakse nädala pealkirju: värsked erakonna juhtide ja erakondade reitingud, eelarve ning peaminister Jüri Ratase imelik maksudebatt.
Kaja Kallas tegi rahvastikuministrile ettepaneku koostööks ülemaailmse Eesti töörühma juures
Reformierakonna juht Kaja Kallas tegi rahvastikuminister Riina Solmanile ettepaneku kaasata ülemaailmse Eesti programmi töörühma ka opositsiooni esindajad.
Õiguskantsler: kaitseväele suuremaid jälitamisõigusi andev seadus on põhiseadusega kooskõlas
Õiguskantsler Ülle Madise leiab, et riigikogus 29. mail vastu võetud ja president Kersti Kaljulaidi poolt välja kuulutamata jäetud kaitseväe korralduse seaduse muutmise seadus on põhiseadusega kooskõlas.
Indrek Saar Jüri Ratasele: miks valitsus vilistab parlamentaarsele kontrollile?
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar juhib peaminister Jüri Ratasele saadetud märgukirjas tähelepanu asjaolule, et valitsus on asunud süstemaatiliselt takistama opositsiooni tööd parlamentaarse kontrolli teostamisel.
ERJK: erakondade reklaamilepingud on läbipaistmatud
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) leidis, et teistest olulisemalt soodsamat reklaamipinda said riigikogu valimiste eel Isamaa ja EKRE, edastas ERR. ERJK esimees Liisa Oviir ütles, et reklaamide ostmine erakondade poolt on üsna läbipaistmatu.
FOTO | Õnnelik õnnetus: PPA lennusalga seirelennuk põrkas kokku linnuga
Eile Tartumaal maastikul kadunud inimest otsinud politsei- ja piirivalveameti (PPA) seirelennuk põrkas õhus kokku linnuga. Kokkupõrke tõttu sai kahjustada lennuki saba, kuid põrge esiklaasi või propellerisse võinuks meeskonna tõsisesse ohtu seada.
Haiglasse ei jõutud: ööl vastu tänast sündis laps Tallinna piiril kiirabiautos
Raplas sünnitusosakonda pole, mistap hakkasid tulevased vanemad ööl vastu tänast Tallinna poole sõitma, ent kohale ei jõudnud. Poisslaps sündis praktiliselt Tallinna piiril kiirabiautos.
Kersti Kaljulaid: ma ei ole kunagi vait, kui kõne all on meie julgeolek
Eesti president Kersti Kaljulaid lõpetas just teise töönädala Kagu-Eestis. Juulis pälvis Kaljulaid aga tähelepanu USA ajakirjale Foreign Policy antud intervjuus, kus ta väitis, et vihkab EKRE-t nende käitumise pärast.
Riik tellib kaitseväe ja -liidu masinaparkidesse 8 miljoni euro eest renditööjõudu
Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKK) sõlmis 8 miljoni euro väärtusega raamlepingu Baltic Defence & Technology OÜ-ga (BDT), mis hakkab suurõppuste järel ja hoolduse tipp-perioodidel leidma tööjõudu kaitseväe ja kaitseliidu töökodadesse sõidukite hooldamiseks.
Eravärvides politseiauto sõitis ülekäigurajal lapsele otsa
Eile õhtul sõitis Tallinnas Mustamäel operatiivsõidul politseinik ülekäigurajal otsa teed ületanud 14aastasele tüdrukule.
FOTOD | Viimsi vald oli sunnitud ise Heldri tee mullahunnikust lahti saama
Eile andis Viimsi vald Morrison Investile aega kella kaheksani õhtul, et koristada ära jalakäijate teed blokeerinud sigadus. Tähtaja kukkudes läks vald ise mullahunniku kallale.
Mart Helme: saadan sümboolse sõnumi, kui Euroopa Liidu rändepoliitikaga seotud kohtumisel ei osale
Siseminister Mart Helme (EKRE) ei osale esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, kus arutatakse rändepoliitika muutmist. ERRile ütles Helme, et saadab mitte osalemisega sümboolse sõnumi, hiljem täpsustas siseministeerium, et ministrit pole sinna kutsutudki.
Häädemeeste lasteaia tööd võetakse osaliselt vastu - järele jäänud vead klatitakse oktoobris
Täna kohtus Häädemeeste abivallavanem Jaak Vapper lohakalt remonditud lasteaias tööde teostajaga, et vaadata tulemus üle. Tänase info kohaselt on väiksemad vead likvideeritud ja viimased vigade parandused tehakse ära oktoobris.
FOTOD | Kiuslik ettevõtja terroriseerib jätkuvalt Heldri küla elanikke
Viimsi vallas asuva Heldri elurajooni elanikud on kimpus jalakäijaid terroriseeriva kohaliku ettevõtja Margus Valdesega, kes laseb kõnniteele takistusi toppida.
VIDEO | Vaata, mismoodi kultuuriminister Lukas lõimunuid tuvastab ning sisserändajal ja turistil vahet teeb
Eile Delfi otsesaates käinud kultuuriminister Tõnis Lukasel on oma meetod, mismoodi vaatluse põhjal kindlaks etha, kui lõimunud keegi on. Vaata videot ja saa teada, mismoodi see käib.
Arto Aas: teenindajate puuduliku eesti keele oskuse taga on karjuv tööjõupuudus
Tööandjate keskliidu tegevjuht Arto Aas ütles kommentaariks Tõnis Lukase kriitikale paljude teenindajate puuduliku eesti keele oskuse aadressil, et Eestis valitseb karjuv tööjõupuudus, mistõttu peavad ettevõtjad tegema töötajate eesti keele oskuse osas järeleandmisi.
Vilja Kiisler küsib, Tõnis Lukas vastab: miks siis kohe välja saata, kui eesti keelt ei oska?
Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) nägi viimati Tallinnas Tammsaare pargis jalutamas noori mehi, kes tema hinnangul eesti kultuuriga just väga lõimitud ei ole. Kes lõimitud ei ole, peaks lahkuma, arvas ta. Täna kell 12.15 algavas otsesaates tuleb kõne alla, kas Eesti riigil võiks olla ka teisi...
Ettevõtjad ei kinnita, nagu ei nõuaks nad teenindajatelt eesti keele oskust
Isamaasse kuuluv kultuuriminister Tõnis Lukas andis mõista, nagu ei nõuaks ettevõtjad teenindajana tööle võetavatelt inimestelt eesti keele oskust. Nii toidukullerfirma Wolt kui ka näiteks kauplustekett Comarket kinnitavad, et ootavad töötajatelt eesti keele oskust või selle omandamist, sõidujaga...
Urmas Reinsalu: Välisministeerium kavatseb Venemaa suursaadiku välja kutsuda
Välisminister Urmas Reinsalu ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et ministeerium kavatseb välja kutsuda Venemaa suursaadiku Aleksandr Petrovi tema väljaütlemise tõttu, nagu peaksid Eesti elanikud Nõukogude sõdur-vabastajate kangelastegusid kalliks.
Viiendik päästeameti töötajatest võivad lähiaastatel pensionile minna, noori aga madal palk ei meelita
Eilsel riigikogu infotunnil usutlesid opositsioonipoliitikud siseminister Mart Helmet päästjate töötasude osas. Helme ütles, et uues riigieelarves on päästjate ja politseinike palgatõus olemas, kuid ei täpsustanud, kui palju võivad nende elukutsete esindajad reaalselt palka juurde loota.
VIDEO | Riigikogus päriti aru Ruuben Kaalepi käitumise kohta: Mart Helme pidas süüdistusi absurdseteks
Tänases riigikogu infotunnis tõstatati lisaks okupatsioonikahjudele ja päästjate palkadele ka “Pealtnägija” lugu EKRE liikmest Ruuben Kaalepist, kus analüüsiti tema relvadega tehtud pilte, mida spetsialistid pidasid viha õhutavaks.
Kunstnikud ja kriitikud peavad Põlluaasa kunstivangerdusi riigikogu ruumides küsitavaks
„Mage lugu,” kommenteerib kunstikriitik ja kuraator Hanno Soans riigikogu esimehe Henn Põlluaasa otsust eemaldada oma tööruumidest Urmas Viigi looming ning asendada see omaenda ja oma abikaasa teostega.
VIDEO | Rassistlikke solvanguid loopinud 21-aastane mees andis end ise politseile üles
Nädala alguses hakkas sotsiaalmeedias ringlema video, milles on näha meest, kes sõimab politseinikke, poliitikuid, peaministrit Jüri Ratast, välistudengeid ja teisest rassist rahvaid.
Jaak Juske kutsub Mart Helmet Sinise Äratuse tegevust lõpetama
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Juske küsib siseminister Mart Helmelt, millal algatab ta seadusevastaselt relvakoolitusi korraldava noorteühenduse Sinise Äratuse tegevuse lõpetamise.
VIDEO | Politsei palub abi rassistlikke solvanguid loopinud mehe tuvastamiseks
Nädala alguses hakkas sotsiaalmeedias ringlema video, milles on näha meest, kes sõimab politseinikke, poliitikuid, peaministrit Jüri Ratast, välistudengeid ja teisest rassist rahvaid.
Helme riigikogu infotunnis: päästjate ja politseinike palgatõus on eelarvesse sisse kirjutatud
Täna toimunud riigikogu infotunnis ütles siseminister Mart Helme (EKRE), et päästjate ja politseinike palgatõus on järgmise aasta riigieelarvesse sisse kirjutatud, kuid selle suurus pole veel selge.
Mart Laar vastuseks Venemaa suursaadikule: Eesti mäletab purustatud linnu, põletatud külasid ning tapetud naisi ja lapsi
Ajaloolane Mart Laar ütles kommenteerides Venemaa suursaadiku Eestis Aleksandr Petrovi eilset avaldust, et ta ei saa aru, miks peaks Eesti elanikkond Nõukogude sõdureid eriti kalliks pidama.
VIDEO ja FOTOD | Valitsus kavatseb tubakaaktsiisi tõusu aeglustada
Tänavu möödub Otto Tiefi valitsuse tegevusest Eesti iseseisvuse taastamise nimel Teises maailmasõjas 75 aastat. Tiefi valitsus tegutses peamiselt Eesti Panga praegustes ruumides, mistõttu toimus täna seal ka pidulik valitsuse istung, millele järnes pressikonverents.
Kristen Michal pakub lärmiga kimpus olevate linnaosade öörahu tagamiseks öölinnapea valimist
Täna teatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et linn vajab paremat avalikku korda. Ühe plaanina käis ta välja alkoholimüügi keelu meelelahutusasutuses nädala sees kella kahest ja puhkepäevadel kella kolmest. Kristen Michal, Reformierakonna fraktsiooni esimees Tallinna linnakogus, peab lahenduse...
Mihhail Kõlvart: Tallinn vajab senisest suuremaid piiranguid alkoholi müügile
Tallinn vajab senisest suuremaid piiranguid alkoholi müügile, et tagada parem avalik kord, aga ka linlaste tervis, ütles linnapea Mihhail Kõlvart.
Urmo Soonvald: Helme loos on kogum pooltõdesid, ekslikke väiteid ja manipuleerimist ühiskonnaga
Postimehe peatoimetaja Peeter Helme ning Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald arutasid ETV saates "Esimene stuudio" Helme palju tähelepanu pälvinud arvamusartikli taustal valitsuskriitika, maailmavaadete konflikti ja ajakirjanduse rolli üle.
GRAAFIK | Sotside toetus langes aasta madalaimale tasemele, Keskerakonna oma tegi pisikese tõusu
Kui nädal tagasi avalikustatud erakondade reitingute järgi oli Isamaa toetus langenud selle aasta madalaimale tasemele, siis nüüdseks on ka sotsid kukkunud samasse auku.
Andrus Ansip: mina kindlasti ei hakka Kadri Simsonit ründama
Reformierakonna eurosaadik Andrus Ansip ütles Vikerraadio saates "Reporteritund", et tema ei kavatse hakata energiavolinikuna alustavat Kadri Simsonit kuidagi ründama hakata.
FOTOD | Valitsus tähistas Eesti Pangas Otto Tiefi valitsuse aastapäeva, õues piketeerisid teadlased
Valitsus pidas täna piduliku istungi Eesti Pangas, et ära märkida 75 aasta möödumist Otto Tiefi valitsuse tegevusest Eesti iseseisvuse taastamise nimel Teises maailmasõjas aastal 1944. Tiefi valitsus tegutses peamiselt Eesti Panga praegustes ruumides.
FOTOD | Päästjad piketeerisid palgatõusu nimel Stenbocki maja ees
Täna kell pool kaks piketeerisid päästjad Eesti päästeala töötajate ametiühingu eestvedamisel Stenbocki maja ees.
Tartu volikogu reformierakondlasest liige: kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna
“Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna,” teatas 2. septembri õhtul Tartus Genialistide Klubis reformierakondlane ja Tartu volikogu liige Andrus Punt.
Svet: et vanalinn ei muutuks Disneylandiks, vajame alkoholipiiranguid
Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet toetab piirangute seadmist alkoholimüügile eeskätt seetõttu, et see aitab säilitada Tallinna vanalinna väärika elukeskkonnana.
Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele
75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.
Tõnis Lukase hinnangul peaks tööandjad rohkem teenindajate eesti keele oskusele rõhuma
Paljud Tallinna ettevõtted on võtnud teenindajatena tööle inimesi, kelle eesti keele oskus ei ole piisav, mistõttu kliendid peavad suhtlema teenindajatega inglise keeles. Isamaasse kuuluva kultuuriministri Tõnis Lukase hinnangul peaksid tööandjad rohkem töötajate eesti keele õppele rõhuma.
Tallinna linnavalitsuse töötajad langesid küberkurjategijate ohvriteks, tekitatud kahju pole veel selge
Augusti lõpus jõudsid Tallinna linnavalitsuste töömeilidele kirjad, et uuendagu nad oma andmeid, kuna postkastikonto kasutamine on muidu “peatatud”. Kümmekond töötajad tegid seda, andes enda andmed tegelikult pahalaste käsutusse, kes saatsid kaaperdatud kontodelt veel tuhandeid õngitsuskirju.
Keskkonnaagentuur asus koos Tartu koolidega õhu kvaliteeti uurima
Keskkonnaagentuur alustas koos Tartu koolidega üle-Euroopalist õhukvaliteediteemalist kodanikuteaduse projekti, mille eesmärk on analüüsida, millise kvaliteediga on õhk koolide juures.
Paap Kõlar korraldab meretuulepargi vastase miitingu
Eksmuusikust turismiettevõtja Paap Kõlar korraldab homme pärastlõunal Kärdlas protestimiitingu riigifirma Enefit Green plaani vastu rajada Hiiumaast 12 km kaugusele enam kui saja tuulegeneraatoriga meretuulepark.
VIDEO | Viru keskuse bussiterminalis lekkis
Täna hommikul olid Viru keskuse bussiterminali külastajad tunnistajaks väikest viisi lekkele, mis asfaltile arvestatava lombi tekitas.
Kalle Laanet kirjas riigikogu juhatusele: Ruuben Kaalep peaks eetikakoodeksi kätte võtma, seisma peegli ette ja järeldused tegema
Ajendatuna möödunud nädalal saates "Pealtnägija" kajastatud loost saatis rahvasaadik ja endine siseminister Kalle Laanet (Reformierakond) spiiker Henn Põlluaasele kirja, milles palus riigikogu juhatusel Ruuben Kaalepi (EKRE) käitumist riigikogu eetikakoodeksi valguses hinnata ning paluda tal edas...
Päästjad korraldavad Stenbocki maja ees piketi
Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing (EPTAÜ) korraldab neljapäeval kell 13.30 Toompeal Stenbocki maja ees piketi päästjate palgatõusu toetuseks.
Lukas: peame oma keelt kaitsma ja jälgima, kes siia tulevad
Kultuuriminister Tõnis Lukas kutsub üles eesti keele mitteoskajate peale keeleinspektsiooni kaebama. "Võib-olla tuleb keeleinspektsioonist teha hoopis keeleamet, anda talle rohkem võimalusi korda luua," rääkis minister Vikerraadio saates "Reporteritund".
Euroopa Parlament avaldas resolutsiooniga austust stalinismi ja natsismi ohvritele
Euroopa Parlament avaldas täna vastu võetud resolutsiooniga austust kõigile stalinismi, natsismi ja teiste autoritaarsete režiimide ohvritele. Resolutsiooni poolt hääletas 535 ja vastu 66 parlamendi liiget, erapooletuks jäi 52 saadikut.
Henn Põlluaas riputas oma kabineti seinale enda ja oma naise teosed
Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) on lasknud oma kabinetti üles panna omaenda loodud teose „Saaremaa maastik“ ja oma abikaasa Janne Põlluaasa loodud „Õõtsiku“. Riigikogu esimehele kuuluvatest ruumidest on eemaldatud Urmas Viigi teosed „D. V. ALBUM” ja „AW-EW”.
Kremlimeelne liikumine lõi rakenduse, mis toob pronkssõduri virtuaalselt taas Tõnismäele
Apple'i rakendusepoest saab mobiiltelefoni alla tõmmata programmi Cyber History, millega saab Tõnismäel uudistada pronkssõdurit erinevatest nurkadest. Kaitseliidu vabatahtlike poolt veetav Propastop kirjutas, et rakenduse lõi kremlimeelne noorteliikumine Set ehk Võrk.
VIDEO | Õiguskantsler: võimu kontsentreerimisele suunatud riigireform on kahjulik
Õiguskantsler Ülle Madise nimetas täna riigikogus esitatud küsimuse vastates võimu kontsentreerimisele suunatud nn riigireformi ideed kahjulikuks.
Kui õpetajate palk ei tõuse, tuleb streik
"Neli aastat ilma palgatõusuta ei vii meid katastroofi äärele, vaid me juba oleme seal ja edaspidi see olukord ainult süveneb", nentis Eesti Haridustöötajate Liidu juht Reemo Voltri.
Õiguskantsler: kõrged ametnikud jagavad lõdva randmega sadu tuhandeid eurosid asendustegevusele, kuid vajalikesse kohtadesse raha ei jõua
Õiguskantsler Ülle Madise tegi täna hommikul riigikogu ees kokkuvõtte oma tööst viimasel aastal.
VIDEO | Martin Helme pärast südaööni veninud eelarvearutelu: meil on lootust poliitiliste lubaduste täitmiseks
Valitsus jätkas teisipäeval kabinetinõupidamisel tuleva aasta riigieelarve eelnõu arutelu.
Eesti valiti Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri juhtorgani liikmeks aastateks 2019–2021
Tänasel Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) peakonverentsil valiti Eesti esmakordselt IAEA nõukogu liikmeks.
Ministeeriumi plaan lahendada perearstikriis haiglate abil pole meedikute hinnangul praegu võimalik
Pühapäeval kirjutas ERR, et sotsiaalministeeriumi musta stsenaariumi kohaselt peaksid haiglad perearstide vähesuse korral ise nende kohustused üle võtma. Haiglatele pole ministeerium plaani veel tutvustanud.
Presidendi ja riigikogu vaidlus jõuab oktoobris kohtusse
President Kersti Kaljulaid otsustas teist korda jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse ning pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada 29. mail vastu võetud seadus põhiseadusega vastuolus olevaks. ERR vahendab, et vaidlus jõuab kohtusse 8. oktoobril.
Ministeerium valmistub suureks perearstikriisiks. Mis saab siis, kui tohtrid pensionile lähevad?
Kriisist perearstisüsteemis on räägitud kümme aastat. Nüüd tunnistavad ametnikud, et olukord läheb lähiajal veelgi hullemaks, vahendab ERR.
Valitsus annab aktsiisisoodustuse tubakale ja väikepruulijaile
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile tubakaaktsiisi tõusu vähendamise eelnõu, samuti võimaldatakse väikepruulijail kasutada senisest suuremas mahus soodusaktsiisi.
Paet: Euroopa liit peab tugevamalt sekkuma rohingjade kaitsmiseks Myanmaris
Euroopa Parlamendi liikmed arutasid tänasel Euroopa Parlamendi täiskogu istungil Strasbourgis rohingjade olukorda Myanmaris. Euroopa parlamendi liige Urmas Paet ütles oma sõnavõtus, et kuivõrd Myanmari valitsus ja armee jätkavad vägivalda rohingjade suhtes, tuleb Euroopa Liidul teha uued otsused ...
Mihhail Kõlvart hakkab juhtima lauluväljaku ala arenduskomisjoni
Tallinna Linnavalitsuse istungil muudeti Tallinna lauluväljaku ala arendamise ajutise komisjoni koosseisu ja komisjoni esimeheks kinnitati linnapea Mihhail Kõlvart.
FOTOD | President Kaljulaid koristas pärast Tartu rattamaratoni rajapervi
President Kersti Kaljulaid osales pühapäeval Tartu rattamaratonil ning aitas pärast üritust puhastada rada maha visatud prügist.
Prantsuse üksus jätkab Tapal NATO lahingugrupis aastal 2021
Kaitseminister Jüri Luik osales täna Hollandis Hilversumis aset leidnud Euroopa kaitsevalmiduse algatuse kaitseministrite kohtumisel, mille raames tegid Luik ja Prantsuse kaitseminister Florence Parly ühisavalduse kaitsekoostöö tõhustamisest. Prantsuse kaitseminister Parly kinnitas hea kaitsekoos...
GRAAFIKUD | Väide, nagu kipuks noored TalTechis enim avalikku haldust õppima, ei pea paika
See, et Tallinna Tehnikaülikoolis ehk TalTechis on kõige popim valdkond avalik haldus, on katastroof, ütles Eesti keemiatööstusettevõtte Chemi-Pharm AS-i asutaja ja juht Ruth Oltjer Postimehele. Delfi võttis seepeale ette sisseastumise infosüsteemi SAIS, et vaadata, kuhu bakalaureuse-, magistri- ...
Marko Mihkelson: EL-i koridorides käib ettevalmistus suhete taastamiseks Venemaaga
Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe ja Reformierakonna liikme Marko Mihkelsoni hinnangul survestavad Saksamaa ja Prantsusmaa Ukrainat järeleandlikkusele Venemaa suhtes.
Urmas Reinsalu: Ukraina konflikti valguses oleks Venemaaga majanduskoostöö arendamine küüniline
Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei saa Euroopa Liit (EL) Venemaaga dialoogi juurde naasta enne, kui Minski kokkuleppeid pole täielikult täidetud.
Tallinna Televisioon maksis "Kohtuniku" tele-eetris näitamise eest 30 000 eurot
Tallinna Televisioon (TTV) sõlmis möödunud aasta alguses režissöör Andres Puustusmaaga tema tänavu septembris kinodesse jõudnud filmi “Kohtunik” näitamiseks lepingu. Delfi andmetel käis TTV lepingu eest välja 30 000 eurot.
Mis eesmärk on riigikogus tegutsevatel toetusrühmadel?
Riigikogus on praeguseks moodustatud 55 toetusrühma ja üks ühendus, mille üks mõte on olla ka kontaktiks inimestele, kes soovivad mingis küsimuses riigikogu poole pöörduda.
Põhiseaduskomisjon toetas poliitilise välireklaami keelu tühistamist
Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis tänasel istungil esimesele lugemisele eelnõu, millega tühistatakse poliitilise välireklaami keeld ja valimisagitatsiooni piirang valimispäeval, valimisrahu peab aga olema jätkuvalt tagatud hääletusruumides.
Urmas Paet: Euroopa ei tohiks Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse rikkumise ees silma kinni pigistada
Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (Reformierakond) ütles Euroopa Liidu Moskva-esinduse suursaadiku Markus Edereri kirja kommenteerides, et Euroopa Liit (EL) ei tohi Venemaa inimõiguste rikkumise ees silma kinni pigistada.
FOTOD | Valitsusvastased kogunesid Hirvepargis
Kodanikualgatus "Jah vabadusele, ei valedele" korraldab täna Hirvepargis valitsusvastast meeleavaldust, kus nõuavad valitsuse tagasiastumist. Sama algatus käib ka igal neljapäeval Stenbocki maja ees meelt avaldamas.
Eesti Perearstide Selts saab 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks
Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks. Toetuse andmise eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaks perearste nende igapäevat...
Peaminister Ratas: tehisintellekti kasutamise reeglid vajavad tööd
Peaminister Jüri Ratas arutas täna Tallinna digitippkohtumisel neljateistkümne Euroopa riigi ning Kanada, Singapuri, Jaapani, Uus-Meremaa ja Austraalia delegatsiooni juhtidega tehisintellekti kasutamise juhtimist.
FOTOD | Saksamaa, Austria ja Prantsusmaa suursaadikud andsid Võru keskväljakul Eesti presidendile volikirjad
President Kersti Kaljulaidile andsid täna Võrus oma volikirjad üle Saksamaa suursaadik Christiane Hohmann, Austria suursaadik Julius Lauritsch ja Prantsusmaa suursaadik Eric Lamouroux.
Tallinlane pärandas kogu oma vara, ligi 50 000 eurot, Loomaaiale
Tallinlane Vilma‑Marie Saaliste määras testamendiga kogu oma vara pärijaks Tallinna Loomaaia, teatas linnavalitsuse trükis Pealinn.
Jürgen Ligi esitas rahandusministrile päringu rahapesu tõkestamise kohta
Riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) esitas neljapäeval rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, milles uuris rahapesu tõkestamise kohta.
Ratas transpordiettevõtjatele: kliimamuutustega kohanemine pakub nii väljakutseid kui võimalusi
Peaminister Jüri Ratas rõhutas transpordiettevõtete konverentsil esinedes, et kliimaneutraalsuse suunas liikuval transpordisektoril seisavad ees suured väljakutsed, aga ka suurepärased võimalused.
Eesti plaanib piirata Huawei seadmete kasutamist
Viimastel nädalatel on aktiivselt räägitud Hiina mõjutustegevusest Eestis ning muuhulgas Huawei seadmete kasutamisest riigisektoris.
Erkki Bahovski: Moskva esinduse juht ei määra EL-i välispoliitikat
Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski hinnangul on näha järjest enam märke, et mõned Euroopa Liit (EL) hakkab tasapisi hülgama väärtuspõhist kriitikat ja selle näiteks on ka Moskva esinduse juhi Markus Edereri kiri.
Põhiseaduskomisjon toetas kodakondsuse taotlemise lihtsustamist Eestis sündinud lastele
Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis tänasel istungil esimesele lugemisele kaks eelnõu, millega tahetakse luua võimalus taotleda lihtsustatud korras kodakondsust Eestis sündinud lastele, kelle vanemad on elanud siin enne Eesti taasiseseisvumist.
Minister Kingo kohtub Põlvamaal ettevõtjatega
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo on täna visiidil Põlvamaal, kus külastab kohalikke ettevõtteid ja osaleb piirkonna ettevõtjatega ümarlaual.
Kõlvart: venekeelsete sunniviisiline assimileerimine kahjustab kogu ühiskonda
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart andis intervjuu Läti venekeelsele Delfile, milles ütles muu hulgas, et venekeelsete sunniviisiline assimileerimine haridussüsteemi kaudu on kahjulik ka eestlastele ja vene kooli peaks võtma arenguressursina.
President Kaljulaid: Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne
„Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne riik," kinnitas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid Ukraina riigipeale Volodõmõr Zelenskõile.
Läti kapo: Putini pildiga rõivad on osa vene mõjutustegevusest. Samad särgid on müügil T1-s
Timati Black Star Weari brändi kuuluvad rõivad võeti hiljuti Riias Alpha ostukeskuses müügilt maha.
Euroopa kodanikualgatusele saab edaspidi allkirja anda juba 16-aastaselt
Riigikogu võttis menetlusse seaduseelnõu, millega langetatakse Euroopa kodanikualgatuse toetusavalduse allkirjastamise vanuse alammäära seniselt 18 aastalt 16 aastale.
GRAAFIK | Riik loob lähisuhtevägivalla ohvrite kaitseks häirenupusüsteemi
Riik asub lähisuhtevägivalla all kannatanute kaitsmiseks välja töötama häirenupusüsteemi. Esialgse plaani järgi käivitub pilootprojekt ülejärgmisel aastal, mil kasutusse tulevad esimesed 20 häirenuppu.
Riik kulutab üle 7000 euro ühe HIV-nakkuse avastamiseks, kuid ei tea, kui paljud registreeritud haigetest elus on
Tänavu on testitud 140 201 inimest HIV-haiguse leidmiseks ning augustikuu viimase päeva seisuga leiti 126 uus haigusjuhtu. Eesti haigekassa hinnakirja järgi maksab üks test 6 eurot ja 49 senti, seega maksab ühe juhu tuvastamine tänavu 7177 eurot. Siiski testitakse Eestis iga aasta umbes 200 000 i...
Seljavigastusega nelja lapse isa sai raviks vajamineva summa kokku: olen algusest peale imedesse uskunud
Kolmapäevase "Pealtnägija" eetris oli lugu nelja lapse isast Argo Leetmaast, kes Norras mööblit tassides kukkus nõnda õnnetult läbi põrandas olnud augu, et vigastas oma selga. Täna ennelõunaks õnnestus mehe raviks vajaminev summa kokku koguda.
FOTOD | Avarii seisatas liikluse Narva maantee lõigul
Täna kell 18.54 sai häirekeskus teate avariist Narva maantee 69 ligiduses. Selgus, et sõidu- ja veoauto olid avarii põhjustanud. Liiklus seisis ka veel ligi tund aega hiljem.
Riigikogu naasis pea kolm kuud kestnud pausilt - on seda palju või vähe?
Sel nädalal algas riigikogu 14. koosseisu teine istungjärk. Kahte istungjärku lahutas suvepikkune vaheaeg - jääb sellest väheks või tuleks lausa kärpida?
FOTOD | Häädemeeste lasteaeda remonditakse lohakalt - laines liistud ja ligunevad laed on avamise edasi lükanud juba mitu nädalat
Pärnumaal asuva Häädemeeste lasteaia lapsed veel asutusse ei pääse, sest siseviimistlust läbi viinud Tarvaprojekt OÜ on hakkama saanud nõnda suurte ehituspraakidega, et veel keset septembrit ligunevad uputuse tõttu sõimerühma laed.
Muinsuskaitseamet soovitab säilitada Kadriorus asuva raudbetoonposti
Elektrilevi ja muinsuskaitseamet on mõlemad arvamusel, et Kadriorus Poska tänaval asuv 1920ndatest pärit raudbetoonist post on niivõrd omanäoline element, et see tuleks tulevate põlvede jaoks säilitada. Vastav ettepanek esitati ka Tallinna linnale, vahendab ERRi uudisteportaal.
Kaitseväelastel ja arstidel järgmisel aastal palk tõuseb, õpetajate ja politseinikega on lood keerulised
Järgmise aasta riigieelarve seis on nii pingeline, et õpetajate, kultuuritöötajate või politseinike palgatõusuks raha ei paista. Küll aga on palgatõusu oodata kaitseväelastel ja meditsiinitöötajatel.
FOTOD | Tallinna linn käskis kunstinäituse reklaamid ebasündsuse tõttu eemaldada
Paar kuud tagasi Telliskivi loomelinnakus avatud fotokunstikeskus Fotografiska pidi Tallinna linna käskkirja tõttu kaks uue näituse reklaamplakatit “ebasündsuse” tõttu asendama.
OTSEPILT - ja BLOGI | Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Tõnis Lukas
Valitsuse tänasel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ning kultuuriminister Tõnis Lukas. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab jälgida otsepildi ja -blogi vahendusel Delfi portaalis.
VAATA JÄRELE | Kliimakonverentsil arutati Eesti tuleviku üle: mida teha, et me keskkonda ei hävitaks?
Riigikantselei ja Teaduste Akadeemia konverentsil said kokku teadlased ja poliitikud, et otsida ühiselt vastuseid kliimaküsimustele.
Kas EKRE kandidaat riigi peaprokuröriks on Pae tänava pommimehe kaitsjana tuntud Urmas Simon?
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei toeta erinevalt Keskerakonnast ja Isamaast peaprokurör Lavly Perlingu jätkamist ja Delfile teadaolevalt võib EKRE esitada omapoolse kandidaadina vandeadvokaat Urmas Simoni, kes kaitses kohtus Pae tänava pommimehena tuntuks saanud Märt Ringmaad.
VAATA JÄRELE JA LOE | Vilja Kiisler küsis, Mihhail Kõlvart puikles vastamisest kõrvale
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uuris ajakirjanik Vilja Kiisler.
Sotsiaaldemokraadid küsivad: millega tegeleb minister Kingo?
Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogus arupärimise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, et saada otseallikast teada, millega minister oma tööpäevi sisustab.
EKRE võimalik kandidaat peaprokuröri kohale paneks politsei kriminaaltoimikuid koostama
Möödunud aasta novembris toimus riigikogus olulise riikliku tähtsusega küsimuse "Vabadusele, õiglusele ja õigusele rajatud riik" arutelu. Eksperdina esines ja prokuratuurist rääkis EKRE võimalik kandidaat Lavly Perlingu asemele Urmas Simon.