Tallinna südalinnas prügikastis uinunud soomlane pääses napilt eluga
Ööl vastu reedet pääses Tallinna südalinnas üle noatera surmasuust soomlane, kes restorani taha prügikasti magama jäi ja alles selle peale ärkas, kui ta koos jäätmetega prügiauto kõhtu jõudis.
Karilaid EKRE hümniseadusest: seaduse võib vastu võtta, aga tähtsam on kodaniku siiras ja loomulik side hümniga
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leidis, et ERKE oleks võinud oma hümniseaduse teiste erakondadega varem läbi rääkida. Ta leidis, et seadusest tähtsam on kodaniku isiklik siiras suhe lipu, vapi, hümni, keele, maa ja kohaliku kultuuriga.
Manilaius neljanda hukkunu leidnud vabatahtlikud pahased: miks ei maininud politsei meid pressiteates nimepidi?
Sihtasutuse Kadunud eestvedaja Aare Rüütel postitas eile sotsiaalmeedias, et ei mõista järjekordselt seda, et politsei ei maininud Munalaiu sadama lähedalt leitud möödunud nädala tragöödias neljanda hukkunu surnukeha leidnud vabatahtlikke nimepidi.
Luik Münchenis: NATO- ja atlandiülene side moodustavad heidutuse, mis kindlustab Euroopa turvalisust
Kaitseminister Jüri Luik osales Müncheni julgeolekukonverentsil Euroopa Liidu ja NATO kaitsekoostöö teemalises paneeldiskussioonis ning kohtus NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhatajaga.
Ratas osaleb Eesti 100. sünnipäevale pühendatud üritustel Soomes ja Rootsis
Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Turus ja Stockholmis toimuvatel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikel üritustel.
Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tähistab Venemaa Punaarmee asutamise 100. aastapäeva Ivangorodis
22. veebruaril tähistatab Venemaa Punaarmee 100. aastapäeva Narva jõe Venemaa poolsel kaldal Ivangorodis.
ANIMATSIOON | President Kaljulaid jagab ennast Müncheni julgeolekukonverentsi ja Leedu 100. aastapäeva ürituste vahel
President Kersti Kaljulaid jagab ennast neljapäevast pühapäevani Münchenis toimuval välis- ja julgeolekupoliitika konverentsi ning Vilniuses toimuvate Leedu 100. aastapäeva ürituste vahel.
Alajõe nimetas teda tabanud süüdistusi solvavateks
Riigikogu kantselei endine juht Maria Alajõe ütles intervjuus rahvusringhäälingule, et teda tabanud süüdistused seoses riigikogu liikmete ja kantselei töötajate e-kirjadega olid ootamatud ja solvavad.
Politseinikud saavad vormikaamerad - kuidas neid kasutama hakatakse ja mida peaks teadma tavakodanik?
Eile kuulutas Politsei- ja piirivalveamet (PPA) välja hanke vormikaamerate ostmiseks 500 000 euro eest. Nimelt tekib politseinikel suurema probleemita võimalus salvestada enda ümbruses olevat tegevust, sealhulgas kodanikke. Kuidas kaameraid kasutama hakatakse ja mida peaks teadma sellest tavakoda...
Prokuratuur ei tuvastanud Alajõe käitumises kuriteo tunnuseid
Riigiprokuratuur ei tuvastanud endise riigikogu kantselei direktori Maria Alajõe tegevuses kuriteo tunnuseid ja otsustas seetõttu Alajõe suhtes kriminaalmenetlust mitte alustada.
Valitsuse alkoholipoliitika õnnestumise või läbikukkumise määrab vaid üks arv
Töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski sõnul on piirikaubandusele aluse pannud eelmiste valitsuste otsused tõsta järsult kange alkoholi aktsiisi.
Endiste kindralite selts tõttab lappima riigikaitse puudusi
Endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots: „Kaitseministeeriumis on väga vähe sõjalist kompetentsust. Võiks rohkem kuulata professionaale.”
Feministliku kommuuni üks eestvedajatest: laste saamine ei ole keskkonnasõbralik
Populaarse feministliku Facebooki kommuuni "Virginia Woolf sind ei karda!" administraator Nika Kalantar rääkis eilses ETV saates "Suud puhtaks", et maailm on ülerahvastatud ja laste saamine on keskkonnale kahjulik.
Vladimir Velman: Venemaa rünnakuga hirmutamine võib viia selleni, et jäädakse riigist ilma
Keskerakonda kuuluva riigikogulase Vladimir Velmani arvates ohustab Eesti riigi püsimist Venemaalt tuleneva invasiooni asemel hoopis invasioonihirmu üleskütmine ja poliitikute ebaadekvaatsus ühiskonna ees seisvate probleemide käsitlemisel.
Lamelle pooldava Taavi Aasa uuel ametiautol on naastrehvid
Taavi Aas on varasematel aastatel abilinnapea ametis olles korduvalt muretsenud, et liiga palju tallinlasi sõidab tänavatel naastrehvidega, mis lõhuvad asfalti ja tekitavad õhku saastavat tolmu.
Anvelti sõnul on alkoholism eestis jätkuvalt kõige tapvam pahe
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv justiitsminister Andres Anvelt ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil alkoholiaktsiisi poliitikat kommenteeides, et alkohol on Eestis jätkuvalt kõige tapvam pahe.
Noormees hooples juhusliku vastutulija tapmisega sotsiaalmeedias ja läks ohvri dressides kooli, sõpradest keegi politseid ei teavitanud
Juhusliku vastutulija tapnud, oma tegu filminud, sellega sotsiaalmeedias sõprade ees hoobelnud ja ohvri dressides kooli läinud 17-aastane noormees sai karistuseks üheksa-aastase vangistuse. Keegi sõpradest politseile juhtunust ei teatanud, info jõudis korrakaitsjateni hoopis sotsiaalmeedia vestlu...
Mart Laar: aktsiisitõusud tuleb ära jätta
Veteranpoliitik Mart Laar astub nende rivvi, kes peavad õigeks peatada alkoholiaktsiisi edasine tõstmine.
Trump õnnitles Kaljulaidi Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul ja tunnustas Eestit kui sõpra ja liitlast
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump saatis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul president Kersti Kaljulaidile õnnitluskirja, milles tunnustas Eesti rolli julgeoleku ja innovatsiooni vallas. Trump tunnustas Eestit ka kui püsivat sõpra ja liitlast.
Rahandusminister Tõniste: aktsiisitõusud on ületanud taluvuse piiri
Rahandusminister Toomas Tõniste (IRL) tunnistas täna riigikogu infotunnis Refoermierakonna fraktsiooni juhi Jürgen Ligi küsimusele vastates, et alkoholiaktsiisi tõstmisega tekkinud piirikaubandus on valitsusele hea õppetund.
"Maksud Lätti" peakorraldaja: mina pean end patrioodiks ja see on minu kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks
Aktsiisi tõstmise vastase aktsiooni "Maksud Lätti" peakorraldaja ja algataja Taavi Leppik ei ole nõus välisminister Sven Mikseri seisukohaga, et vabariigi aastapäeval Lätti poodlema minemine oleks ebapatriootlik.
Eesti kinodes jooksev film näitab Krimmi jõuka Vene kuurortina
Eesti kinodes jooksev komöödia "Naised vs Mehed: Puhkus Krimmis" näitab Krimmi poolsaarel asuvat kuurorti rahuliku ja jõuka Venemaa piirkonnana, kasutades n-ö pehmet jõudu, et veenda vaatajaid Ukrainalt hõivatud poolsaare Vene Föderatsiooni kuulumise legitiimsuses.
VIDEO ja FOTOD | Floridas Parklandi linna Stoneman Douglase keskkoolis oli koolitulistamine, milles hukkus vähemalt 17 inimest
USA Florida osariigi Marjory Stoneman Douglase keskkoolis avas endine õpilane eile tule, tappes vähemalt 17 täiskasvanut ja last, teatasid võimud.
Tallinna Sõle spordikeskuse jalgpallihall vajus taas kokku
Tallinna Sõle spordikeskuse juures asuv jalgpalli pneumohall vajus täna taas kokku, tõenäoliselt on põhjuseks vana vigastuse uuesti lahti rebenemine.
President andis Martin Heremile kindralmajori auastme
President Kersti Kaljulaid andis kaitseväe juhataja Riho Terrase ettepanekul brigaadikindral Martin Heremile kindralmajori auastme
Jürgen Ligi: valitsuse otsused ja avaldused seavad kahtluse alla Eesti õigusjärgluse
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul on valitsus viimasel ajal teinud ridamisi otsuseid ja avaldusi, mis seavad kahtluse alla Eesti õigusjärgluse ning veeretavad Eestile vastutuse okupatsioonikahjude eest, justkui oleks Eesti end ise okupeerinud.
Stolitsa ja Sputnik ülistavad Mihhail Kõlvarti missiooni teha Tallinnast ülemaailmse venekeelse etteütluse pealinna
Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart korraldab juba mõnda aega suurt venekeelset etteütlust nimega totaalne etteütlus. Ta üritas Tallinnast teha ürituse pealinna, ent jäime sellest kohast siiski napilt ilma.
Gripi vastu vaktsineerimine püstitas möödunud aastal rekordi
Möödunud aastal lasi end Eestis gripi vastu vaktsineerida üle 52 000 inimese ehk rohkem kui kunagi varem.
Järgmise aasta juunis võib Eestis sulgeda uksed enam kui 70 apteeki
Apteegiketid soovivad haruapteekide üleminekuaega pikendada, ent sotsiaalministeerium pole nõus.
FOTO | Kas Keskerakond nuumab maksumaksja raha eest Vene telekanalit või on ise PBK?
Ajalehe Põhjarannik ajakirjanik Teet Korsten meenutas sotsiaalmeedias riigihalduse ministri Jaak Aabi (Keskerakond) möödunud aasta sügisest intervjuud PBK-le, kus reporterirolli täitis Aabi erakonnakaaslane, riigikogu liige Martin Repinski.
VIDEO | Floridas Parklandi linna Stoneman Douglase keskkoolis oli koolitulistamine, milles hukkus vähemalt 17 inimest
Esialgsed teated on ebaselged, otsepilti näitava helikopteri pardalt võib näha, kuidas relvastatud politseinikud kooli sissepääsu juures seisavad, kohal on hulgi päästeameti autosid ja kiirabibrigaade. Lapsed tulevad koolist välja, käed ülal. Seni pole ka selge, kui palju on vigastatuid või hukku...
Värske seadus teeb Hollandis igast täisealisest elundidoonori
Hollandi parlament võttis kahehäälelise enamusega vastu seaduse, mis teeb kõigist täisealistest inimestest elundidoonori, kirjutab Saksa väljaanne Der Spiegel. Soovist elundidoonor mitte olla peab inimene ise teatama.
Jürgen Ligi Mikserile: Lätist alkoholi toomise ebapatriootlikuks nimetamine ei ole asjakohane, kui valitsus ise on valesti käitunud
Välisminister Sven Mikser (SDE) ütles tänases Eesti Päevalehes, et vabariigi sünnipäeval ühiselt Lätti poodlema minna on ebapatriootlik ja mõistlikum oleks oma rahulolematust näidata morsi joomisega. Jürgen Ligi (RE) peab aga Mikseri seisukohta tühiseks, sest valitsus ei ole aktsiisi teemal asjak...
FOTOD | Venemaa teeb Ivangorodi ilusamaks, selle tarbeks on leitud 500 miljonit rubla
Ivangorodile on seda raha hädasti vaja, piisab vaid lühikesest jalutuskäigust, et märgata tohutut kontrasti Narva ja Ivangorodi, nüüdisaja ja mineviku vahel, kirjutas Rus.Delfi.
Taavi Aas: lähme kohtusse, kui erapoolik rahastamise järelevalve komisjon tegutseb edasi nagu praegu
Aasa arvates on ETV+ surnult sündinud projekt, millele kuluva raha eest tuleks osta saateid kanalitesse, mida venekeelsed inimesed vaatavad.
Õpetaja: kodused tööd keelustav minister ei läheks ajalukku suure pedagoogilise mõtlejana
Tallinna Reaalkooli ja GAG-i keemiaõpetaja Martin Saar leiab, et küsimus koduste tööde riiklikust kaotamisest ei ole mõistlik ega isegi küsimusena kuidagi prioriteetne.
Tarmo Soomere: laste kasvatamise mõju avaldub vanemate valikute kaudu
Eesti teaduste akadeemia president Tarmo Soomere peab keskkonnavaenulikuks lapsevanemate valikuid.
Sven Mikser "Foorumis": Keskerakonna vene valijate püüdmine ja samal ajal Eesti asja ajamine ei saa olla jätkusuutlik
Tänases ETV arutelusaates "Foorum" rääkis välisminister Sven Mikser, et Keskerakonna "sõnades üks, tegudes teine" joon ei saa olla jätkusuutlik.
Karmo Tüür: ministrid väldivad kõnedes teadlikult Venemaa teemat
Teisipäeval riigikogu välispoliitika arutelu kuulanud välispoliitika ekspert Karmo Tüür tõi välja, et välisminister Sven Mikser ei rõhutanud ootuspäraselt Venemaa teemat.
Ettepanek laste kodutööd kaotada ei vaimusta õpetajaid ega lapsevanemaid
Minister Mailis Reps väljendas mõtet kaotada koolilaste kodutööd. Õpetajad ega lapsevanemad seda heaks ei kiida.
Tartu Shootersi turvamehed jätsid särgiväel nooruki klubi ukse taha külmetama
Laupäeval hilisõhtul Tartu ööklubis Shooters 18. sünnipäeva tähistanud Elva noormees läks korra õue ning sisse teda enam ei lastud.
Riigikogulane Laine Randjärv osaleb kehasalongi promoklipis
Reformierakondlasest riigikogu liige Laine Randjärv figureerib koos teiste tuntud nägudega kehasalongi Beautiful Me promoklipis.
Tallinna linnavalitsuse värske nõunik hakkab otsima sobivat kaasamisplatvormi, tema palganumbrit linnavalitsus ei avalda
Eilsest tööd alustanud Tallinna linnavalitsuse kaasamisnõunik Kristjan Maasalu hakkab ühe esimese ülesandena otsima sobivat kaasamisplatvormi. Maasalu palganumbrit polnud linnavalitsus nõus avaldama.
Tallinnas pidutseb nädalavahetusel 5500 Soome abiturienti
Soome sellekevadised abituriendid on eksamiteks valmistumise hetkeks kõrvale heitnud. Eile pärastlõunal tõi Tallinki alus Megastar Helsingist Tallinna pidutsema 1600 noort.
Eurorahade juurdesaamiseks kaalub valitsus Eesti "jagamist" kaheks, sest Harjumaa on Euroopa keskmisest jõukam, aga ülejäänud Eesti pole
Valitsus on põgusalt arutanud võimalust käsitleda Eestit järgmisel Euroopa Liidu eelarveperioodil aastast 2021 kahe eraldi piirkonnana, mis võimaldaks tuua miljoneid lisaeurosid, vahendas ERR-i uudisteportaal.
GAG-i vilistlaskogu esimees: direktor, kes astub ämbrist ämbrisse, tuleks ametist tagandada
Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) vilistlaskogu esimehe Margus Metsa sõnul ei ole kooli praegune direktor Hendrik Agur piisavalt auväärt mees, et kanda GAG-i teklit.
FOTO | New Yorgi üks ikoonilisemaid hooneid, Empire State Building säras sinimustvalgena!
Eile õhtul värvus New Yorgi kohal kõrguv Empire State Building sinimustvalgeks!
Liikumisvõimetu IT-spetsialist: Eesti oleks tõeliselt e-riik, kui ka mina saaksin töötada
USA-s edukalt arvutitega töötanud Aul Pedajase potentsiaal on Eestis kasutamata jäänud. „Välismaa tuttavad küsivad, kuidas on võimalik, et tuntud IT-riigis Eestis pole vaja kodus arvutiga töötavaid inimesi,” ütleb spinaalset lihasatroofiat põdev Pedajas.
DOKUMENT | President andis Susi vastu välja vahetatud Zintšenkole armu olümpiamängudelt
President Kersti Kaljulaid rahuldas salakuulamises süüdi mõistetud ja 10. veebruaril Raivo Susi vastu välja vahetatud Artjom Zintšenko armuandmispalve päev varem, 9. veebruaril Soulist.
Sven Mikser: kõik ei pea Venemaal pantvangi sattumise ohu tõttu värisema
Välisministri sõnul oleks parem, kui Euroopa Poola küsimust ei hääletaks, sest see võiks liidu lõhestada.
Tallink kavandab tuleval aastal Helsingi liinil sõitva Stari renoveerimist
Tallink kavandab tuleval aastal Tallinna–Helsingi liinil sõitva kiirparvlaeva Star osalist renoveerimist.
Sven Mikser kriitiliselt: Yana Toom pole selle valitsuskoalitsiooni liige, tema teod ei lähe kokku meie välispoliitikaga
Riigikogus arutati täna välispoliitilise olukorra üle ning muu hulgas pidi välisminister Sven Mikser kommenteerima ka Yana Toomi vastuolulisi väljaütlemisi.
Valitsus otsustas ringi: üle jäänud euroraha ei antagi Kopli trammiliinile
Valitsus otsustas üle jäänud EL-i toetusraha jagada kolme projekti vahel, mille seas pole seal algselt olnud Kopli trammiliini projekti.
Naised on laste vastu sama vägivaldsed kui mehed
Tänasel sotisaaldemokraatide korraldatud lähisuhtevägivalla-alasel arutelul riigikogus toodi välja, et kuigi enamik vägivalla all kannatajatest on naised, kannatavad vägivalla all ka lapsed ning täiskasvanud laste ja lastelaste vanemad ja vanavanemad. Sealjuures kasutavad laste vastu vägivalda võ...
Tallinna reformierakondlaste juhiks valitud Kristen Michal: riigis toimuva maksusegaduse valguses on vajadus tervemõistlusliku ja parempoolse vaate järgi suur
Täna Tallinna reformierakondlaste juhiks valitud Kristen Michali sõnul on Reformierakonna prioriteedid Tallinnas eestikeelne haridus, lastega perede ja eakate heaolu, moodsad transpordiühendused ning maksumaksja raha väärkasutuste lõpetamine.
Venemaal spionaaži eest 12 aastaks vangi mõistetud Raivo Susi vahetati Vene salakuulaja vastu välja ja on tagasi Eestis
Tänasest on tagasi Eestis ettevõtja Raivo Susi, kes mõisteti detsembris Venemaal spionaaži eest 12 aastaks vangi. Väljaandmine Eestile toimus riikide vastastikuse väljaandmise korras Venemaa kodaniku vastu. Susi kinnitab, et käesoleval ajal on tema seisund hea ja muretsemiseks pole põhjust, teata...
Olümpiamängud võtavad välisriigis elavatelt inimestelt võimaluse vaadata kella poole seitsmest "Aktuaalset kaamerat"
PyeongChangi olümpiamängude ajal ei saa väljapool Eestit internetist otse vaadata kella 18.30st ja venekeelset "Aktuaalset kaamerat", sest Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) regulatsioonide tõttu on saatel geoblokeering.
Reps kaalub koolides kodutööde kaotamist
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps püstitas eilsel haridusjuhtide konverentsil küsimuse, kas Eesti võiks hariduses liikuda kodutööde kaotamise poole ning mida see endaga kaasa tooks.
Nädalaga kaotas gripi tõttu elu kolm inimest
Terviseameti andmetel suri möödunud nädalal gripist tingitud tüsistuste tagajärjel kolm inimest, suurendades gripihooaja surmade arvu 15-ni.
Susi vastu välja vahetatud spioon Artjom Zintšenko innustus luuretöös NKVD-lasest vanavanaisast
Täna hommikul Koidula piiripunktis eestlase Raivo Susi vastu välja vahetatud Vene sõjaväeluure GRU spioon Artjom Zintšenko pärineb üdini sõjaväelaslikust perest, kuid ise polnud ta armees päevagi teeninud.
Eelarvestrateegia arutelu paneb valitsusparteid enne valimisi proovile
Keskerakond on lubanud, et uusi makse ei tule, IRL on lubanud eelarve tasakaalu viia, kulud aga kasvavad.
Raamat parvlaev Estonia hukust: rikkis luugid ja iseavanevad uksed. Vöörivisiiri kummitihendit oleks justkui kirvega taotud
Neljapäeval avaldas Delfi katkeid endise Rootsi laevandusameti büroojuhataja Stefan Torsselli raamatust "Parvlaev Estonia. Rootsi riigi hukk", kust selgus, et tehnilist hooldust tehti Estonia pardal lohakalt.
Kaljulaid: naistel on alati küsimus, et kas peaksime mõtlema rahvastiku juurdekasvust või tohime teha oma valiku vabalt?
President Kersti Kaljulaid jagas Sirbile antud intervjuus oma mõtteid sellest, kuidas mõtestada isamaalisust tänapäeval.
Talvisele teehooldusele plaanitakse kehtestada uued nõuded
Siseministeerium tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) ettepaneku muuta talvise teehoolduse nõudeid nii, et kohati hakkaks hooldus varem pihta ning kohati tuleks seda teha kiiremini.
Venemaa suursaadik: Eestis on kunstlikult õhutatud Venemaa-vastane psühhoos
Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov rääkis intervjuus TASS-ile, kuidas Eesti võimud püüavad rahvast hirmutada lugudega Vene spioonidest ja kuidas rahva hulgas tegelikult mingit hirmu ei ole, välja arvatud mõned „zombistatud” isikud.
Ratas: paavsti sõnum oli, et sõjapõgenikele tuleb uksi alati lahti hoida
Peaminister Jüri Ratas kohtus täna hommikul Roomas paavst Franciscusega, kellega arutati teiste küsimuste seas ka vajadust toetada sõjapõgenikke.
TV3: Maaeluministeeriumi plaan hakata toetuste jagamisel eelistama naisettevõtjaid ajas mehed tagajalgadele
Mõte ise tekkis sellest, et naisi on ettevõtluses tegutsemas vähem ja neil oleks justkui ka keerulisem raha ja toetust saada.
Raamat parvlaev Estonia hukust: laeva põhjas pidi olema auk, mis tekkis kereplaatide purunemise, kokkupõrke või veel tõsisema põhjuse tagajärjel
Endine Rootsi laevandusameti büroojuhataja Stefan Torssell kirjutab oma raamatus, et tehnilist hooldust tehti Estonia pardal lohakalt. "Vöörivisiir laskis läbi merevett. Viisteist minutit enne laeva väljumist viidi selle pardale sõjaline kaup," väidab ta ning lisab, et hämamine õnnetuse asjaolude...
Rio de Janeiros asuv Kristuse kuju saab vabariigi aastapäeval sinimustvalge valgustuse
Brasiilias Rio de Janeiros asuv Cristo Redentori ehk Lunastaja Kristuse kuju saab 24. veebruari õhtul Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul sinimustvalge valgustuse.
Valitsuse alkoholiaktsiisi poliitika tõttu jäi riigile laekumata 50 miljonit eurot
Üldiselt laekus 2017. aastal kõiki makse kokku rohkem, kui eelarves planeeriti.
Sotsiaaldemokraadid tahaksid eurorahade jaotamisel Eesti Suur-Tallinnaks ja ülejäänud riigiks jagada
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu arutas täna võimalust regionaalse ebavõrdsuse vähendamise nimel käsitleda Eestit järgmisel EL eelarveperioodil kahe eraldi piirkonnana, mis võimaldaks riiki tuua kuni 700 miljonit lisaeurot.
Andrus Ansipi õde astus EKRE-sse
Endise peaministri Andrus Ansipi õde Eve Osa astus jaanuari lõpus välja Keskerakonnast ja liitus EKRE-ga.
Võimumängud Jõhvis - hooldekeskust kontrolliv Ossipenko valimisliit asendas edukalt keskust juhtinud naise ootamatult opositsionääriga
Jõhvi hooldekeskuse nõukogu, mida kontrollib Nikolai Ossipenko valimisliit, võttis kolmapäeval ootamatult maha Jõhvi hooldekeskuse senise juhi Messurme Pissareva ning pani tema asemele keskerakondlasest volikogus opositsiooni kuuluva liikme Arthur Sepperni.
Tõniste: järgmiseks aastaks kavandatud aktsiisitõusud ei oleks mõistlikud
Rahandusminister Toomas Tõniste hinnangul ei oleks järgmise aasta jaanuariks kavandatud aktsiisitõusud mõistlikud. Samas ei näe ta põhjust veebruari alguse aktsiisitõuse tagasi võtta.
Välisluureamet: Venemaa püüab pisendada Eesti sajandat juubelit, jalgpalli MM on Putini maineprojekt
Välisluureamet andis täna välja oma järjekorras kolmanda avaliku raporti Eestit ümbritseva julgeolekukeskkonnakohta, kus keskendutakse enim Venemaa sise- ja välispoliitikale.
Vaktsiinivastasust propageerinud õpetaja: oleme kõik imelised ja erilised ja ei pea tingimata massides marssima
Rakke kooli bioloogiaõpetaja ütleb, et on saanud õppetunni ja ei kavatse enam teemale radikaalselt läheneda.
FOTOD ja VIDEO | Rahvusooper Estonia tähistas vastlapäeva tantsu ja rahvalike mängudega
Tänast vastlapäeva tähistas Rahvusooper Estonia kollektiiv oma maja ees rahvalike mängude ja tantsuga. Sadakond meetrit eemal sõideti ka saaniga, mida vedas valge hobune.
Vaidlus Twitteris! Taavi Rõivas torkas Urmas Paeti kellakeeramise osas: Euroopa Parlamendis said kõik päris teemad otsa?
Eurosaadik Urmas Paet säutsus täna Twitteris, et Euroopa Parlament toetas kella keeramisest loobumist ELis. Sellele reageeris teravalt tema parteikaaslane Taavi Rõivas.
Hendrik Agur estraadikontserdist: mind on isegi ähvardatud. See teeb kurvaks ja paneb sügavalt mõtlema, kas ühiskond on haige?
GAGi direktor Hendrik Agur imestab, et nõukogude estraadi esitamine nii palju tulist vastukaja saab. "Iga teema keeratakse ülivalulikuks ja üle vindi," arutleb ta.
Lasnamäe kanali kurikamees Urmas astub kohtu ette. Süüdistuse järgi tappis ta raha pärast oma endise elukaaslase, naist enne piinates ja vägistades
Eelistung mõrva, piinamise ja kaasliiklejate ähvardamise asjus toimub järgisel nädalal.
Urmas Paet sõidab Bangladeshi ja Myanmari, et aidata lõpetada rohingjade-vastane etniline puhastus
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet sõidab täna Euroopa Parlamendi delegatsiooni liikmena Bangladeshi ja Myanmari, et külastada rohingjade põgenikelaagreid ning käsitleda rohingjade tagakiusamise lõpetamist ka Myanmari võimudega.
Blogipostituse kriminaalasi lõi prokuratuuri kahte lehte
Vallavanema laimamises üle poole aasta kahtluse all olnud blogipidaja pääses kriminaalasjast.
Grippi haigestumine kasvas eelmisel nädalal ligi 40 protsenti
Terviseameti esialgsetel andmetel kasvas grippi haigestunute arv eelmisel nädalal 38 protsendi võrra.
Maria Alajõe sõnul on meedia tekitanud talle korvamatut kahju seostades teda Autorollo kohtuasjaga
Maria Alajõe sõnul on ajaleht Äripäev ja teised meediaväljaanded tekitanud talle korvamatut kahju, süüdistades teda selles, et ta on vahetult enne riigikogu kantselei ametist lahkumist teinud seoses Autorollo kohtuasjaga teene perekond Rosimannusele.
Tallinna kaasamisnõunikuna asus tööle Kristjan Maasalu
Tallinna linnavalitsuses alustas sellest nädalast kaasamisnõunikuna tööd Kristjan Maasalu, kelle ülesandeks on suhelda huvigruppidega erinevate linnaprojektide juures ja õpetada ametnikkonda arvestama huvigruppide mõtetega.
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Reidi tee projekt: millised muudatused viidi sisse mereääre kaitsjate ettepanekul?
Reidi tee projekti läbirääkimised Tallinna linna ja rühmituse Merelinna kaitseks vahel kestsid pea kaks kuud. Viimaks on mereääre kaitsjate ettepanekuid kuulda võetud ning väiksed muudatused projekti sisse viidud.
Tuttavate hukkumist pealt näinud kohalik: nad olid täiesti tavalised inimesed. Nad ei olnud mingid joodikud
Kuueliikmeline seltskond plaanis enne Kihnu sõitmist Manilaiul aega parajaks teha.
Taavi Aasa nõunikevägi täieneb: linnavalitsusse asus tööle endine Postimehe tippajakirjanik Tuuli Koch
Aastaid ajalehes "Postimees" poliitikast kirjutanud ajakirjanik Tuuli Koch on asunud tööle Talinna linnavalitsusse, nähtub pealinna veebileheküljelt.
ERJK juht Ardo Ojasalu näeb Tallinna venekeelses trükises Stolitsa Stalini aja tunnuseid
Täna ennelõunal puhkes Keskerakonna suunalt ootamatu kampaania, kus väikeste vahedega nõudsid Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni juhi Ardo Ojasalu tagasiastumist kaks kõrget parteilast: Tallinna linnapea Taavi Aas ja abilinnapea Tõnis Mölder.
GRAAFIK | Aastate jooksul on PBK saanud Tallinnalt saadete eest kolm miljonit
Tallinna linn on aastaid tellinud PBK käest saateid, mis kriitikute hinnangul on täis otsest Keskerakonna propagandat. Aastate jooksul on ka nende kulu vaikselt kasvanud. Kokku on kulunud juba kolm miljonit Tallinna maksumaksjate raha.
Jõhkrused sotsiaalmeedias on tihti tingitud probleemidest päriselus
Meediateadur toonitab, et noortel jääb vajaka kodanikujulgusest nähtud julmustest teada anda.
Priit Toobalil suur roll EV100 tähistamisel: presidendi vastuvõtul mekivad külalised just tema külalistemaja peakoka suupisteid
Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel ERMis on märgiline roll ka Kildu ratsakeskus-külalistemajal, mille omanik ja tegevjuht on endine poliitik Priit Toobal. Just sealne peakokk valmistab peo jaoks suupisteid.
Perearst: selle hooaja 12 gripisurma oleksid olnud välditavad, kui inimesed oleks olnud vaktsineeritud
Arstikeskuse Sinu Arst perearsti Anneli Talviku sõnul oleksid olnud kõik selle hooaja seniseks juba 12 gripisurma välditavad, kui inimesed oleksid olnud gripi vastu vaktsineeritud.
Bonnieri preemia võitsid pankade rahapesuskandaali kajastanud ajakirjanikud
Täna tehti Rootsi suursaatkonnas pidulikul tseremoonial teatavaks Bonnieri preemia võitjad, kelleks osutusid Risto Berendson ja Joosep Värk Postimehest ning Piret Reiljan ja Marge Väikenurm Äripäevast pankade rahapesuskandaali kajastavate lugude eest.
Munalaiul läbi jää vajunud väikebussist eluga pääsenud inimesed said haiglast koju
6. veebruari keskpäeval vajus Pärnumaal Munalaiu sadama lähistel läbi jää väikebuss. Õnnetusest pääsesid eluga kaks inimest, 51-aastane naine ja 41-aastane mees, kes tänaseks on haiglaravilt koju pääsenud.
DELFI FOTOD | Ajaloomuuseum avas pidulikult uue kuue saanud Maarjamäe lossi
Eile avas Eesti Ajaloomuuseum piduliku üritusega värskelt renoveeritud Maarjamäe lossi, mille uksed on alates tänasest taas kõigile lahti. Külalisi ootab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valminud ajaloomuuseumi suurnäitus "Minu vaba riik" ja lastele tegutsemisrõõmu pakkuv "Laste vabariik".
Laaneots: kaitseministeeriumi tuleks saata riigikontroll, kes vaataks, kuhu raha on läinud
Endine kaitseväe ülem Ants Laaneots annab käreda vastuse peastaabi ülemale brigaadikindral Martin Heremile.
Laaneotsa küsitud riigikontroll näitas kaitseväe valmisoleku kasvu peale ameti Terrasele üleandmist
Kaitseväe eelmine juhataja Ants Laaneots leidis EPL-ile antud intervjuus, et riigikontroll võiks uurida riigikaitse raha kulutamise mõistlikkust. Tegelikult ongi riigikontroll seda uurinud ja leidnud, et peale seda, kui Laaneots andis kaitseväe juhtimise üle Riho Terrasele, on kaitseväe valmisole...
Särgava juhitav revisjonikomisjon ikkagi ei pea vajalikuks "Savisaare protsessi" toomise õiguslikkuse uurimist: aeg läheb edasi ja situatsioon muutub
Delfi kirjutas ligi kuu aega tagasi, et sotside algatatud "Savisaare protsessi" tootmise rahastamise uurimine võeti päevakorrast maha. Pärast artiklit pandi see aga päevakorda justkui tagasi, ent nüüdseks on see jälle maha võetud.
Kuidas seletada vaktsiini vajalikkust kurdiks jääda soovivatele kõrvadele?
Laste vaktsineerimine väheneb ja juba unustuse hõlma vajunud haigused hakkavad tasapisi uuesti levima.