Ingrid Rüütel 60 aastat kestnud abielu saladusest: pole olnud põhjust lahku minna!
Neljapäeval kohtusid Tartus Tähtvere päevakeskuses eakama publikuga peatselt oma üheksakümnendat sünnipäeva tähistav Arnold Rüütel ja Ingrid Rüütel. Äsja oma teemantpulma tähistanud president pakkus, et nõnda kaua kestnud abielu saladus on, et kui tema on rohkem labida ja ämbriga praktik, siis In...
VIDEO ja FOTOD | Olulise preemia pälvinud kirikuõpetaja Annika Laats: mulle ei meeldinud, kuidas meie ühiskonnas geidest räägitakse
Täna anti Tallinnas üle Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia, mille pälvis Eesti Evangeelse Luteri kiriku Risti koguduse pastor Annika Laats. Preemia anti Laatsile tema pikaajalise panuse eest geide ühiskonnaliikmena võrdväärse kohtlemise eest seismisel, Süüriast pärit põgenikeperekonnale toe pak...
Sotsid ja EKRE istusid koos Reformi ja IRL-iga ühe laua taha, et Taavi Aasale umbusaldust avaldada
Eile kohtusid Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu, Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonid Tallinna linnapea Taavi Aasaga, kellelt nõuti selgitusi Tallinna korruptsioonijuhtumite kohta.
TV 3 VIDEO | Pärnus kündis vandaalitsenud maasturijuht vabatahtlike rajatud pargi poriseks mülkaks
Laupäeva õhtul rikuti Pärnu jõekäärus Veteranide pargis vabatahtlike loodud lendavate taldrikutega mängitava discgolfi väljaku muru. Pahatahtlik maasturijuht kündis suurele territooriumile autoga sisse sügavad vaod ja muutis platsi mudaseks mülkaks.
FOTOD | Kus on keskkonnainspektorite silmad? Paljassaares maetakse päise päeva ajal autorehve maa alla
Kolmapäeva pärastlõunal jäi Delfi fotograafi kaamerasilma ette traktor, mis Paljassaare poolsaarel asuval riigi territooriumil maas lebavatele autorehvidele pinnast peale kallas.
Keskkonnaministeeriumi IT-juht: enamik teenuseid taastub tööpäeva lõpuks
Keskkonnaministeeriumi IT-juht Marko Arula ütles enne kella 17 intervjuus Delfile, et enamik serveriruumis täna puhkenud tulekahju tõttu häiritud olnud keskkonnaministeeriumi haldusala e-teenuseid taastub täna tööpäeva lõpuks.
Kaja Kallas: Reformierakonna kõrge reiting on hinnang praeguse valitsuse tööle
Reformierakonna esinaise Kaja Kallase hinnangul on partei kõrge reiting seotud praeguse valitsuse tööga, millega valijad rahul pole.
VIDEO | Sven Mikser: sotside reitingut poleks see tõstnud, kui Ossinovski oleks varem tagasi astunud
Välisminister Sven Mikser (SDE) ütles täna, et sotsiaaldemokraadid ei lootnudki tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tagasiastumisest kõrget reitinguhüpet. Küll aga ei ole lootus tulevastel valimistel hea tulemus teha Mikseri arvates veel kadunud.
Jürgen Ligi: üle piiri alkoaktsiisid joodavad Eestit purju! Pakkusime retsepti, ent valitsus polnud nõus
Täna arutati riigikogus Reformierakonna seaduseelnõud, mis langetaks alkoholiaktsiise, ent koalitsiooni häälte toel hääletati eelnõu maha.
Kas kilekotivaba elu on võimalik? Arutelul osalejate hinnangul jääb puudu teadlikkusest
Teisipäeval toimus arutelu kilekotivaba elu võimalikkuse üle. Osalejad leidsid, et pakendivabamaks eluks on kõik teadmised olemas, kuid puudu jääb teadlikkusest. Kilekottide kasutamise vähendamise üle arutlesid Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid, Eesti jätkusuutliku moe eestvedaja Re...
FOTOD | MÜLGAS TALLINNA KÜLJE ALL: „Tee on julm. Võõra aitab välja traktor.“
Mudase tee leidmiseks mudateega ei pea pealinnast kaugele sõitma. Tallinna külje all Rae vallas, mis on Eesti üks rikkamaid omavalitsusi, vehivad kohalikud Veskitaguse tee elanikud igal kevadel rusikatega, kui vesine ilm koduse tee läbimatuks poriauguks muudab. „Nüüd pandi keelumärgid ette ja val...
SDE PEASEKRETÄR: oleme teinud inimeste elu paremaks, kuid otsuste selgitamine on olnud kesine
Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) peasekretär Kalvi Kõva selgitab, miks erakonna toetus on langenud. „Ühe peamise põhjusena oleme juba välja toonud selle, et kuigi tehtud on palju väga olulisi otsuseid, mis teevad valdava enamuse tublide Eesti inimeste elu paremaks, siis nende otsuste selgitam...
BLOGI | Riigikogu ei taha alkoholiaktsiisi langetada
Riigikogu lükkas tänasel istungil tagasi eelnõu, mille eesmärk oli tühistada 2016. aasta lõpus vastu võetud alkoholiaktsiisi tõusud ja neisse 2018. aasta alguses tehtud muudatused ning langetada lahja alkoholi aktsiisimäärad 2017. aasta veebruari tasemele.
FOTOD | Kohtla-Järvel saadeti viimsele teele möödunud nädalavahetusel mõrvatud Nastja
Täna saadeti Kohtla-Järvel viimsele teele 15-aastane Nastja, kes mõrvati möödunud nädalavahetusel kodu lähedal.
Ossinovski: sotsid praegu esimehevahetusele ei mõtle! Sotside ja IRLi madalas toetuses on süüdi Kaja Kallas
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et vaatamata erakonna viimaste kuude rekordmadalale reitingule sotsiaaldemokraadid ja ta ise erakonna esimehe vahetusele ei mõtle.
Karilaid: Reformierakond on kui kollane õhupall, mille plaksatus on lähedal
Riigikogu liige Jaanus Karilaid kirjutab enda Facebooki lehel kurjakuulutavalt, et Reformierakond kaob peagi, kuna ka ilma nendeta on võimalik hakkama saada.
Tartu linn läheb tselluloositehase vastu kohtusse
Tartu linn vaidlustab kohtus riigi otsuse algatada tselloloositehase püstitamiseks eriplaneering.
Uuring: sotsid kukkusid valimiskünnise servale, IRL selle alla! Ratase valitsus tervikuna on nadis seisus
Samal ajal kui Kaja Kallas saab alustada Reformierakonna juhtimist partei viimaste aastate kõrgeimalt toetustasemelt, langes sotsiaaldemokraatide reiting valimiskünnise lähedale ning IRL-il sellest madalamale.
Saripetturile korteri kaotanud naine: ka riik on süüdi, et surus inimese nurka
Vladimir Tenjuginit süüdistatakse kokku seitsmelt inimeselt korteri välja petmises. Väidetavalt juhatas pahaaimamatuid ohvreid tema juurde ka kohtutäituri büroos töötanud inimene.
IRLi toetus langes alla valimiskünnise! Sibul: praegune valitsus on olnud meile maailmavaateliselt keeruline
Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär Priit Sibul tunnistab, et IRLi aprillikuu reitingunumbrid võiks olla paremad. 
Soomest praaktöö tõttu minema löödud hambaarst on juba Eestiski patsiente vigastanud
Hambaarst Dmitri Filippenko, kellele määrati aasta tagasi Soomes arstina töötamise piirang, naasis Eestisse ja jätkas tööd Tallinnas. Nüüd on tagajärjed käes ning Filippenko tõttu on pidanud tõsiseid kannatusi üle elama mitmed patsiendid, kirjutab Eesti Päevaleht.
Opositsiooni edu koalitsiooni ees kasvas Ratase ametiaja suurimaks
Kolmandat kuud järjest oli valitsuserakondade kogutoetus väiksem kui opositsiooniparteidel kokku, kuid nüüd on vahe kasvanud Jüri Ratase peaministriks oleku aja suurimaks.
ID-kaart murti lahti: kära ID-kaardi turvanõrkuse pärast polnud asjata
Riigi infosüsteemi amet (RIA) korraldas aprilli alguses Eesti ID-kaardile proovirünnaku ja neil õnnestus turvanõrkust ära kasutades krüpteeritud dokument lahti murda. Sellega tõestati, et meie rahvuslikku uhkust ID-kaarti ei ähvardanudki ainult teoreetiline oht ja kõik kriisi kõrvaldamiseks astut...
FOTOD | Vaata, millised on Tallinnas Pirita tee kandis asuvad keskkonnaloata torud
Keskkonnaametnikud tuvastasid eile Pirita tee kandis kokku üheksa keskkonnaameti loata toru, kust voolab Tallinna lahte sademevett, millega koos kandub merre ka erinevat prügi ja prahti.
Koer nuttis ja ootas: peremeest ei tulnudki
Vana mees kaotas õnnetult kukkudes elu. Koer nuttis kolm päeva haledalt maja ukse taga ja ootas, et peremees välja ilmuks. Peremees aga ei tule enam kunagi.
Päästeamet: Eestis algas ametlikult tuleohtlik aeg
Soojade ja päikesepaisteliste ilmade saabudes on järsult tõusnud maastikutulekahjude arv. Möödunud nädalavahetusel kustutasid päästjas ligikaudu 150 kulupõlengut, neist kõige enam, 50 Lõuna päästepiirkonnas. Kiiresti kasvanud maastikupõlengute arv viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik ae...
Tuhandeid inimesi heategevuseks innustanud väike Annabel seljatas vähi
Moodne meditsiin ja väikese inimese sitkus tegid imet ja tõenäosuste kiuste ning tohutute üleelamiste saatel sai 7-aastane Annabel vähist vabaks.
Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga ligi 259 000 eurot
Tänasel Bingo loto loosimisel võideti jackpot ligi 259 000 eurot.
Kalvi Kõva sotside kukkunud toetusest: oleme aru saanud, et seis ei ole kiita
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) peasekretär ja riigikogu fraktsiooni esimees Kalvi Kõva nentis aprillikuus 6 protsendini kukkunud toetust kommenteerides, et seis ei ole kiita ja pikemas plaanis loodetakse toetust siiski kasvatada.
EIKI NESTOR: arusaamatu, kuidas ühes riigis on inimesed abielus, teises mitte
Eesti-USA samasooline abielupaar on kaks aastat taotlenud Eesti riigilt õigust, et ameeriklanna Sarah saaks ametlikult siin elada. Esmaspäeval kinnitati taas, et Ameerikas sõlmitud abielu alusel Sarah'le elamisluba väljastada ei saa. Riigikogu esimees Eiki Nestor (SDE) ei mõista, kuidas ühes riig...
Kellest saab Aabi asemik? Jüri Ratas kaarte avada ei taha
Seoses Jaak Aabi tagasiastumisega on Keskerakonnal vaja pingilt leida uus kandidaat, kes ameti üles võtaks. Jüri Ratas konkreetsetest nimedest ei räägi.
INIMKAUBANDUS EESTIS: 40-aastased mehed käivad internetist leitud alaealiste neidudega päise päeva ajal hotellides hullamas
"On olemas organiseeritud kurjategijate grupid, kes tegelevad alaealistega. Eelmisel aastal oli 67 sellist juhtumit," rääkis justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna esindaja Anu Leps, kuidas keskealised mehed käivad internetist leitud alaealistega hotellides.  
Kuidas lugeda graafikuid ehk kas Urve Palo valetas eile telekas Eesti rahvale
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo rääkis eilses saates Foorum sellest, et kümme aastat seisis majandus paigal. See tekitas palju vastukaja, Postimees üritas lausa Palole järeleaitamistundi teha. Tegelikult on Eesti majanduse käekäik, nagu paljud teised asjad siin maailmas, suhteline.
Soomest praaktöö tõttu minema löödud hambaarst on juba Eestiski patsiente vigastanud
Terviseamet hakkas küll Dmitri Filippenko tegevust uurima, ent kõige karmim karistus saab olla ettekirjutus.
Eesti elanikud joovad vähem ja enamik pole valmis alkoholi pärast naaberriiki sõitma
59% Eesti elanike hinnangul on nende alkoholitarbimine 2017. aastal jäänud võrreldes varasemaga samale tasemele ning 35% hinnangul on see vähenenud, sh on alkoholi tarbimine langenud ka piiri tagant alkoholi ostnute hulgas. 77% Eesti inimestest ei ole valmis odavama alkoholi järele reisima mitte ...
Priit Sibul IRL-i nigelast toetusest: opositsiooni kriitika on kõige valusamalt löönud IRL-i
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär ning riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul ütles partei allapoole valimiskünnist langenud toetust kommenteerides, et opositsiooni kriitika on valitsuserakondadest kõige valusamalt löönud just IRL-i.
Inimesed hirmul: kas nüüd suletakse ka Võru haigla sünnitusosakond?
Viimastel päevadel levib sotsiaalmeedias hirmujutt, et nüüd arutatakse juba ka Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakonna sulgemist Võrus.
Hirmutav number: gripp on võtnud sel hooajal juba 87 elu. Seda on pea poole rohkem kui eelmisel talvel
Gripist tingitud tüsistuste tõttu on sel hooajal surnud 87 inimest. Intensiivravi on gripi tõttu vajanud sel hooajal 199 inimest, neist kaks last vanuses 5-14 eluaastat, 24 inimest vanuses 20 -64 eluaastat, ülejäänud 173 olid vanemad kui 65 eluaastat.
Aabi järglaseks ministrikohal võib olla Veikko Luhalaid
Seoses Jaak Aabi tagasiastumisega teeb Keskerakond tõenäoliselt ettepaneku regionaalministri ametisse asuda Narva-Jõesuu volikogu esimehele Veikko Luhalaidile, vahendas ERR-i uudisteportaal.
"Kodutunde" produtsent solvus, sest valitsus ei avaldanud Signe Lahteini surma puhul kaastunnet
Kanal 2 menusaate „Kodutunne“ produtsent Kristi Nilov süüdistas peaminister Jüri Ratast ja valitsust külmas südames.
Monika Haukanõmm soovitas Kaia Ivale veeta üks päev sügava puudega lapse hooldajana: te ei tea, olukorda, kuhu olete lapsevanemad surunud
Riigikogu Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige jasotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm saatis Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluvale sotsiaalkaitseministrile Kaia Ivale avaliku kirja, milles soovitas veeta ministril üks päev sügava puudega lapse hooldajana, et näha, milline on puudega ...
KAART JA SKEEM: kuidas jääknähtudega rooli istunud minister Aab politseile sülle sõitis
11. märtsil napsitamise jääknähtudega autorooli istunud ja seejärel kiirust ületanud riigihalduse minister Jaak Aab sõitis politseile otse sülle. Tartu ringtee juures toimus politseioperatsioon "Kõik puhuvad", milles osales ühtekokku kaheksa politseinikut.
"Foorumi" saatejuht Andres Kuusk: hea ja kvaliteetse debati juurde laused nagu "Ole vait!" käima ei peaks
Eilses "Foorumi" saates võisid vaatajd jälgida Jürgen Ligi, Urve Palo ja Kadri Simsoni vahel aset leidnud küllaltki isiklikus läinud mõttevahetust - Jürgen Ligi katkestas Urve Palot lausega "Ole palun vait!" ja Kadri Simson ütles hiljem küllaltki kahjurõõmasa tooniga lause "Reformierakonnal pole ...
GRAAFIK | Lubatud alkoholinäidud Euroopa Liidus: Eestis joobes juhtimise pärast vahele võetud Jaak Aab oleks näiteks Soomes või Lätis puhtalt pääsenud!
Eestis on politseipiirangud karmid - roolis olles on juba 0,2 promilli keelatud. Mujal Euroopas on palju leebemaid variante.
REKONSTRUKTSIOON | Lauskontroll: vaata, kuidas jääknähtudega Jaak Aab oma autoga otse politseireidi keskele sõitis
Liiklusrikkumiste tõttu eile tagasi astunud riigihalduse minister Jaak Aab jäi Tartus Lõuna ringil vahele reidi "Kõik puhuvad" käigus sõidukiiruse kontrollile ja suunati seejärel ka alkoholijoobe kontrolli, kus tal tuvastati joobe jääknähud.
Jäähokiliit nõuab kohtus endistelt juhtidelt välja 300 000 eurot
Harju maakohtu Tartu maantee kohtumajas arutati kolmapäeval Eesti Jäähokiliidu esitatud rahalisi nõudeid oma endiste juhtide Priit Willbachi ja Riho Sooniku vastu. Rohkem kui viis aastat tagasi toimunud kuritarvitused pole siiani aegunud, leiavad jäähokiliidu praegused juhid.
Rakvere linn hakkab koostama mürakaarti
Rakvere linnavalitsus kuulutas välja riigihanke mürakaardi koostamiseks.
Kristen Michal korruptsioonist: Tallinn kutsub politsei ja pommiroboti, kui prügi on haisema läinud, kuid muul juhul koostööks vajadust ei nähta
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehele Kristen Michalile tundub, et Tallinna linn ei ole midagi selle jaoks teinud, et korruptsiooni ennetada või seda probleemi näha.
Taavi Rõivas: Urve Palo, kui usud, et suudad majanduse mühinal kasvama panna, miks end 2014-2015 majandusministrina tagasi hoidsid?
Endine peaminister Taavi Rõivas kritiseerib Urve Palo ja Kadri Simsoni väiteid eilses ETV "Foorumis".
Jüri Ratas EKRE poliitikutele: te olete nagu majasokk Karlssoni lugudest. Loodan siiski, et teiegi tuju paraneb ja leiate oma vanapoisi onu Juliuse
Peaminister Jüri Ratas vastas täna riigikogu infotunnis EKRE poliitikute esitatud küsimustele valitsuse töövõime kohta ja kinnitas, et sage ministrite vahetumine valitsuse tööd ei sega.
Terendav julgeolekuoht: Eesti elektrivõrgud jäävad viieks aastaks kergesti haavatavaks
Aastatel 2020-2025 võib tekkida olukord, kus siinsed eletrivõrgud on muust Euroopast isoleeritud, ja see võib kõikuma lüüa isegi Baltimaade riikliku stabiilsuse. Kõige hullemate stsenaariumite korral tekib elektrita jäädes kriis, kus lakkavad töötamast elutähtsad süsteemid toasoojast sideni, tõde...
Paavo Pettai: Keskerakonna ja minu koostöös on episoode, mille üle ma uhke pole
Paavo Pettai sõnas, et tema nõue Keskerakonna vastu tuleneb Arbitraažikohtu otsusest, mille kohaselt jäi teatud osa garantiikirjadega tagatud nõuetest rahuldamata.
Politsei uurib, kuidas Aabi vale ametinimetus dokumentidesse jõudis
Riigihalduse minister Jaak Aabi töökoht märgiti politsei väärteootsuses valesti. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) uurib, kuidas segadus tekkis.
Eesti tõhustab maksudest kõrvalehoidumise vastaseid reegleid
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile tulumaksuseaduse muudatused, millega kehtestatakse täiendavad reeglid maksudest kõrvalehoidumise vastu võitlemiseks. Tegemist on ELi direktiivi ülevõtmisega, mis reguleerib neid maksude vältimise viise, mis siseturu toimimist otseselt mõjutavad.
Ilusalong "meikis" vanaproua laenuorjusse, elamiseks jääb vaid 60 eurot kuus
Ilusalong võltsis invaliidsuspensionäri sissetuleku kuus korda suuremaks, et tema nimel suur järelmaks võtta.
FOORUMi OTSEBLOGI | Ligi: Urve käitub nagu partorg, kes räägib, et tema tõstis majandust
Valitsus leppis kokku järgmise nelja aasta riigieelarve strateegias. Kas koalitsioon suudab tagada maksurahu ja koguda reserve keerulisemateks aegadeks? Teemat avasid Toomas Tõniste, Kadri Simson, Urve Palo, Jürgen Ligi, Martin Helme ja Andres Herkel.
Tagasihoidlik nõudmine: Sebe bussijuhid tahavad kõrgemat palka
„See on vähempakkumiste tagajärg, riigihankel tambitakse üksteist ja hinda maha ning pärast ei ole keegi õnnelik,“ ütleb ametiühingutegelane Aare Kübarsepp jagades piketil osalejatele helkurveste.
GALERII | Palju väärt kraami: Tartus avas uksed Baltimaade suurim aianduskauplus
Vahetult enne Tartus algavat Maamessi avas piduliku käraga uksed Baltimaade suurim kodukaupade- ja aianduskeskus Gardest.
Egiptuses talvituva eesti pensionäri kaamelil sündis varss: „Mul on nüüd Päike ja Kuu!“
 „Kaamelivarsale pakuti palju huvitavaid nimesid, aga pärast pikka kaalumist otsustasin oma tütretütre poja Ron Sebastiani ettepaneku kasuks. Ta nimelt arvas, et kui kaameliema nimi on Päike ehk beduiini keeles Sams, võiks tema poja nimi olla Kuu. Beduiini keeles on see Kamar,“ räägib Nuweibas ta...
Terendav julgeolekuoht. Eesti elektrivõrgud jäävad viieks aastaks kergesti haavatavaks
• Balti riigid peavad elektrituru stabiilsena hoidmiseks kuuluma suuremasse võrgustikku.• Venemaa võrgust eraldumine muudab meid haavatavaks ja Moskva võib seda ära kasutada.• Totaalne elektrivarustuse katkemine põhjustaks miljardeid eurosid kulu.
Hüpnotisöör Marissa: „Minu nimega end reklaamivad inimesed levitavad lausvalet!“
„Absoluutselt iga lause, mida te kuskilt kuulete, et keegi on Marissa käe all töötanud või õppinud, on kahjuks lausvale,“ kinnitas tuntud telehüpnotisöör Maris Saar läinud pühapäeval Facebooki kaudu otse Malaisia pealinnast Kuala Lumpurist. Mis toimub kodumaisel hüpnoositurul?  
Taavi Aas vastab opositsiooni kriitikale: TLT nõukogu on vastanud ja vastutanud. Erinevalt haigekassa ja Tallinna Sadama nõukogudest
Tallinna linnapea Taavi Aas kinnitab, et pealinn on võtnud vastutuse Tallinna Linnatranspordi AS-is (TLT) juhtunu pärast.
Vabaerakond: Eestis inimene töötab liiga palju! 14. märts võiks olla riigipüha
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Krista Aru esitab täna kolmeteistkümne saadiku poolt riigikogule seaduseelnõu kuulutada emakeelepäev, 14. märts, riigipühaks.
PPA ja kaitseliit korraldavad Lõuna-Eestis sisejulgeolekuõppuse
Kaitsevägi korraldab sel kevadel 2.–14. mail suurõppuse SIIL 2018, millest võtab osa 15 000 inimest. SIILi käigus viib politsei- ja piirivalveamet (PPA) koostöös kaitseliidu Lõuna- Eesti malevatega 4.- 6. mail Lõuna-Eestis läbi sisejulgeolekuõppuse.
Politsei: Jaak Aab ei valetanud, ta nimetas end ministriks
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) vabandab Jaak Aabi ees seoses segadusega, kas Aab nimetas end 11. märtsil politseipatrullile antud ütlustes valitsuse liikmeks või mitte. Asjaolusid järele uurides tõdes PPA, et jääknähtudega juhtimise tõttu karistada saanud Aab ütles politseipatrullile, et ta on...
GALERII | Tervelt seitse hektarit: Tänavune Maamess mullusest uhkem
Tartus avati neljapäeval traditsiooniline Maamess, mis on aastate jooksul kasvanud kolme Balti riigi suurimaks maaelu teemaliseks messiks. Sel korral on messi korraldaja ürituse mahutamiseks laenanud maad naabritelt, ehkki eksponente on vähem kui mullu.
Jaak Jusket häirib Balti jaama kõlaritest kostuv venekeelne teadustamine
Poliitik ja ajaloolane Jaak Juske kirjutab Pelgulinna Facebooki grupis, et teda häirib Balti jaama kõlaritest kostuv venekeelne jutt. Mees elab ka ise Pelgulinnas ning liigub Balti jaama kandis palju ringi.
Milline on Eesti alaealise tapja profiil?
Kui oled meessoost, 17aastane ja elad linnas… peaksid olema ettevaatlik, sest sobitud – loodetavasti vaid osaliselt – Eesti alaealise tapja profiiliga.
Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogus võtab Taavi Aasalt teatepulga üle Kalle Klandorf
Tänasel linnavalitsuse pressikonverentsil kinnitati, et Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimeheks saab abilinnapea Kalle Klandorf.
Jaanus Karilaid: valitsus vajab Aabi mantlipärijat järelejäänud 11 kuuks
Riigikogu liige ja Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid usub, et Eesti vajab uut riigihalduse ministrit, hoolimata sellest, et juba 11 kuu pärast on riigikogu valimised ja riigieelarvestrateegia läbirääkimised on lõppenud.
Kersti Kaljulaid osaleb mõjuka USA senaatori John McCaini foorumil
President Kaljulaid osaleb laupäeval USA-s mõjuka senaatori John McCaini instituudi korraldataval Sedona foorumil.
Vabaerakond: riigihalduse ministri koht tuleb ära kaotada
Vabaerakonna saadiku, riigireformi probleemkomisjoni liikme Külliki Kübarsepa hinnangul on riigihalduse ministri Jaak Aabi tagasiastumise ajel valitsusel mõistlik algatada riigihalduse ministri ametikoha kaotamine.
Pentus-Rosimannus: Seeder võiks lisaks IRL-i nime muutmisele ka Kiisleri ja Reinsalu välja vahetada
Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liikme Keit Pentus-Rosimannuse arvates ei piisa Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL) edu saavutamiseks vaid nime muutmisest, vaid tuleb ka Res Publicast sirgunud ministrid välja vahetada.
Vilja Kiisler: Jaak Aab käitub nagu koolipoiss, kellel on koer kontrolltöö ära söönud
Äripäeva arvamustoimetuse juht Vilja Kiisler ütles "Ringvaates", et teisipäeval regionaalhalduse ministri kohalt tagasi astunud Jaak Aabi põhjendused, miks ta oma otsusest teatamisega viivitas, ei ole veenvad.
Reformi juhatusest välja jäänud Pentus-Rosimannus: arvati, et mul on hääli niigi ja toetati teisi
Laupäeval toimunud Reformierakonna juhatuse valimistel jäi erakonna juhatusest välja mitu nimekat oravat. Üks neist oli riigikogu liige ja endine minister Keit Pentus-Rosimannus, kes ei pääsenud enda sõnul suure laua taha seetõttu, kuna paljud hääletajad nägid teda kindla juhatuse liikmena, mistõ...
FOTOD | Kopli liinidel langevad puud ja möllavad vandaalid
Kopli liinidel teevad töömehed tasapisi platsi puhtaks, ent palju on veel teha - osades vanades majades aga võib siiani näha kodutuid.
Käte väänamine ja tooliga vastu selga ehk kui õpilane ründab õpetajat
Kuidas õpilased ennast õigustavad, kui lähevad õpetajale kättpidi kallale? „Mõtlesin, et ta tahab minu telefoni ära varastada“ ja „Mulle tundus, et õpetaja soovib mulle kallale tulla,“ on öelnud vägivaldseks muutunud õpilased vabanduseks.
GALERII | Maamess tuli mürinal Tartusse
Teisipäeva keskpäeval rivistus rohkem kui 20 võimsat põllutöömasinat Tartusse Küüni tänavale, see oli avalöök neljapäeval avatavale Maamessile.
Eesti pensionisüsteemi ootab põhjalik ümbertegemine. Vaata, mida täpsemalt muudetakse
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas tänasel istungil valitsuse algatatud eelnõu, mis seob pensioniea eeldatava elueaga ja vähendab pensioni sõltuvust palga suurusest. Komisjon saatis eelnõu riigikogu ette esimesele lugemisele.
Vene välisminister Lavrov: olukord on hullem kui Külma sõja ajal
BBC vestles Vene Föderatsiooni välisminister Sergei Lavroviga, esitades teravaid küsimusi maailma rahu, Süüria keemiarünnakute ja tuleviku kohta.
Rein Toomla: Aab käitus moraalset vastutust võttes riigimehelikult
Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi lektori Rein Toomla hinnangul käitus jääknähtudega juhtimise ja kiiruse ületamise eest ministri ametist tagasi astunud Jaak Aab riigimehelikult.
Tõnis Saarts: Keskerakonna, Reformierakonna ja EKRE vahele jäävate parteide toetus on järjest enam kadumas
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi võrdleva poliitika dotsendi Tõnis Saartsi sõnul on Keskerakonna ja Reformierakonna ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) vahele jäävate parteide toetus järjest enam kadumas.
NOORED, JAGAGE: Liina Kersna pani kirja ohumärgid, mis viitavad vägivaldsele suhtele
Riigikogulane Liina Kersna jagab seoses Kohtla-Järvel aset leidnud noore neiu mõrvaga sotsiaalmeedias soovitusi noortele, kuidas ära tunda vägivaldset suhet.
IRL MUUDAB NIME: uus nimi kajastab erakonna poliitika olemust täpsemalt
Täna toimus Isamaa ja Res Publica Liidu laiendatud eestseisus koos piirkondade ja ühenduste esimeestega, kus arutati erakonna maailmavaatelisi põhimõtteid ning nime muutmist: IRL saab nimeks Erakond Isamaa.
Reformikas pärib Tallinnas aru: „Kas linnaosavanemate lasteaedade külastustele on reeglid, et vältida pedofiiliajuhtumeid?“
Selline küsimus tõstatus Tallinna linnavolikogu istungil aprilli alguses. Küsimuse tagamaaks on Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe külastus Tihase lasteaeda, kus ta luges lastele enne lõunauinakut unejuttu.
Politsei trahvib uimastitarvitajaid järjest enam, ehkki eksperdid soovitavad trahvimise lõpetada
Urmet Tambre ja Rait Pikaro Põhja prefektuuri kriminaalbüroost tunnistavad, et seni, kuni pole sotsiaalprogramme, kuhu sõltlasi saata, ei ole politseil peale trahvimise häid alternatiive.
Kohtla-Järvel mõrvatud Nastjat oli pussitatud vähemalt kümme korda
Ka paljunäinud politseiuurija peab 15-aastase tüdruku mõrva hirmutavaks.
Vallad ja linnad saavad jäätmehoolduseks mitu miljonit eurot
Valitsus eraldab kohalikele omavalitsustele toetusfondist 2,2 miljonit eurot, et edendada jäätmete sorteerimist. Toetust saavad 57 omavalitsust, mis täitsid kõiki esitatud nõudeid.
Särgitootja Sangar koondab kolmandiku töötajaist
„Miks halvad uudised? Triiksärkide tootmine jätkub Tartus ka pärast 1. augustit,“ ütleb aktsiaseltsi Sangar juhatuse esimees Vahur Kraft esimese asjana, kui küsida temalt teate kohta, et särgitootja koondab suvel 65 inimest.
PROMILLI-EDETABEL | Poliitikute suuremad autoroolis purjutamised jäävad sajandivahetusse. Vaata, kes hoiab jooberekordit
Jääknähtudega autoroolis vahele jäänud riigihalduse ministri Jaak Aabi tagasiastumise valguses otsisime üles kuulsamad juhtumid, kui poliitika või riigijuhtimisega seotud tegelased on pärast joomist rooli taha istunud. Kõige markantsematest juhtumitest on aga möödas juba enam kui viisteist aastat.
Lähinädalatel suurt sooja loota ei ole
Ehkki viimased päevad on olnud kevadiselt soojad, jääb lähinädalate ilm siiski aprillile omaselt jahedaks. Kohati võib tulla vihma.
GRAAFIK | Kui suure osa viina, kütuse ja sigarettide hinnast moodustab aktsiis?
Kõik teavad, et suure osa alkoholi, kütuse ja sigarettide hinnast moodustab aktsiis, ent teoorias teatud tõde on keeruline ette kujutada. 
Kaja Kallas kutsus üldkogul erakonnakaaslasi annetama raskes majanduslikus seisus partei heaks. Ligi 600 reformierakondlast loovutasid seepeale kokku 2120 eurot
Laupäevasel üldkogul kutsusid nii Reformierakonna uus esimees Kaja Kallas kui peasekretär Kert Valdaru parteikaaslasi annetama suurtes võlgades kodupartei heaks. Esimeses kvartalis annetustena vaid 865 eurot kogunud partei sai laupäevasel üldkogu jooksul ligi 600lt reformierakondlaselt annetusten...
Liba-MTÜ levitab valeinfot Mustamäe Männi pargi täisehitamise kohta
Paljud Mustamäe elanikud on mures, kuna sotsiaalmeedias hakkas ringlema küsitlus, milles seisab, et Männi park võetakse maha ning selle asemel rajatakse sinna elurajoon. Küsitluses uuritakse, millise summaga oleksid pargikaitsjad valmis arendustegevuse vastu võitlevat MTÜ-d toetama. Linnajuhid ki...
FOTOD | Kütusemüüjad tõstsid hinda, bensiinihind kerkis üle 1,35 euro
Esmaspäeva päeval tõstsid kütusemüüjad hinda. Kui ennelõunal maksis bensiin 95 Circle K tanklas veel 1,282, siis paar tundi hiljem tõusis hind 1,35 euroni. Neste tõstis hinda juba varahommikul, konkurendid veidi hiljem.
INTERVJUU | Reformierakonna peasekretär: paadi kõigutamist enam ei tule, sest kõik saavad aru, et nii võime üldse ümber minna. Nii ei ole võimalik valimisi võita
Kaja Kallase meeskonnaliikmena Reformierakonna peasekretäriks kinnitatud Kert Valdaru hinnangul on reformierakondlased ühisele arusaamale jõudnud, et tülitsedes valimisi ei võideta.
FOTOD | Luksemburgi peaminister sai kätte Eesti teenetemärgi
Välisminister Sven Mikser andis esmaspäeval Luksemburgis üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi Luksemburgi peaminister Xavier Bettelile.
Kas inimeste usaldus Eesti riigi suhtes kõigub? Uuring viitab, et mitte
Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud uuringust selgub, et 60% Eesti kodanike arvates liigub riik praegu õiges suunas ning järjest enam inimesi on rahul enda toimetulekuga.
Pikk järjekord oravate juhatusse ajas Sooäärel isu ära. „Nägin, et pole mõtet pingutada.“
„Ausalt öeldes ei näinud ma mingit vaeva. Kui avastasin, et nii palju inimesi kandideerib juhatusse, siis nägin, et seal ukse taga on juba niigi suur järjekord, et pole mõtet pingutada,“ selgitas endine riigikogulane Imre Sooäär, kellel jäi piletist juhatusse puudu ligemale 200 häält.
ÕL ARHIIVIST | Kirgede torm Keskerakonnas ehk Kuidas keskerakondlane Dmitri Dmitrijev purjuspäi rooli taha sattus
Meenutus 2016. aastast, kui Keskerakonna peol lahvatasid kired ja riigikogulane Dmitri Dmitrijev purjuspäi autoga kihutama läks. Lugu ilmus esmakordselt 9. jaanuaril 2016.