FOTOD | Kas lennujaama uus parklahoone on moodne põhjamaine disain või roostene "parkimispütt"?
Tallinna lennujaama ette kerkivad parkimishooned on tekitanud tallinlaste seas vastakaid arvamusi - ühed peavad neid kauniks arhitektuuriks, teised pahandavad, et need varjavad Moskva olümpiamängudeks vaevaga ehitatud rehiselamust inspireeritud terminalihoone.
Vanemapuhkuste süsteem muutub mitmes punktis kõvasti paindlikumaks: puhkust saab edaspidi võtta kasvõi päeva kaupa
Riigikogu muutis kolmapäeval vanemapuhkuse korda: vanematel on edaspidi märksa rohkem vabadust otsustada, kuidas nad vanemapuhkust korraldada tahavad. Kolmapäeval vastu võetud muudatusete kehtimahakkamisega läheb aega: muudatused jõustuvad 2022. aasta aprillist.
POLITSEIMARATONI TOP 10 | Politseile kutsutakse politsei, linnas haiseb, naaber kaevas kraavi - uskumatud väljakutsed mida 112-le tehti
Eile hommikust kuni tänase hommikuni vältas politseimaraton. Maratoni käigus postitas politsei kõik väljakutsed, mis nad said 24 tunni vältel oma Facebooki lehele. Käesolev ülevaade on kõige uskumatumatest väljakutsetest, mis politseile tehti.
Tartu ülikooli Delta maja ehitusel tuvastati projekteerimisviga, esialgsel hinnangul jääb kahju 400 000 euro piirile
Tartu ülikooli juurde planeeritav uus IT maja ehk Delta maja projektis leiti projekteerimisviga, mille orienteeruv maksumus on ülikoolile 400 000 eurot ning ehitusaeg võib pikeneda kuni paar kuud.
Noor õpetaja: Eesti noored on keskkonna pärast tunduvalt rohkem mures, kui arvatakse
Kätlin Kuldmaa (25) on noor õpetajanna Tallinna muusikakeskkooolis, kus ta annab põhikoolis ajaloo ja ühiskonna tunde. Tööst vabal ajal on Kätlin Eesti esimene ÜRO noordelegaat, kes püüab viia Eesti noorte huvisid maailma kõige kaugematesse soppidesse.
Lapse surm on tragöödia, mille kandja jääb tihtipeale oma murega üksinda
Lapse surma phuks pole Eestis välja töötatud toimivaid nõustamismudeleid ja leinavad vanemad jäävad vajaliku abita.
FOTOD | Kakumäel mälestatakse eelmisel nädala gaasiõnnetuses hukkunud lapsi
Kakumäe elurajoonis, kus kolm last veel nädal tagasi elasid, on naabrid kinnitanud lipupäeval lipu külge leinalindid ning maja ette, kus tragöödia juhtus, viiakse küünlaid.
ETTEVAATUST | Tallinn-Tartu maanteel ekslevad vasikad, autojuhtidelt palutakse äärmist tähelepanelikkust
Politsei- ja piirivalveamet teatas täna hilisõhtul, et Tallinn-Tartu maantee 23. kilomeetril, Vaida ja Aruvalla vahelisel lõigul on sõiduteel 6-10 vasikat.
Jüri Ratas: Eesti ei saa jääda Soomega erinevasse ajavööndisse
Peaminister Jüri Ratas on seisukohal, et Eesti ei saa jääda Soomega erinevasse ajavööndisse vaatamata sellele, et Euroopa Liidu asjade komisjon on vastupidisel seisukohal, kirjutab ERRi uudisportaal.
Juhiloa taotlemine läheb uuest aastast kallimaks, aga ka inimlikumaks
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib uuest aastast muuta määrust, millega on kehtestatud juhiloa taotlemise kord. Kära on tekitanud juhiloa taotlemise kallinemine seoses määruses sisse viidavate muudatustega. Nimelt sunnib uuendatud määrus autojuhiks pürgijaid enne eksamit rohkem har...
JÄRJEKORDNE ÕNNETUS: Põhja-Tallinnas viidi vingumürgitusega inimene haiglasse
Reedel sai Põhja-Tallinnas inimene vingumürgituse: tehnilise järelevalve amet (TJA) tuvastas kohapeal, et juhtumi põhjustas gaasiseadme ühendamata suitsutoru, mistõttu sattusid põlemisjäägid ja vingugaas eluruumi.
Lapse surm on tragöödia, mille kandja jääb tihtipeale oma murega üksinda
Lapse surma puhuks pole Eestis välja töötatud toimivaid nõustamismudeleid ja leinavad vanemad jäävad vajaliku abita.
FOTOD | Tallinnas on laeval ikka lõksus viis meremeest. Osa meeskonnakaaslasi pääses koju, kuid viimased laevale jäänud on meeleheitel
Juulis kirjutas kirjutas Delfi Tallinnas seisva Palmali-nimelisele ettevõttele kuuluva kahe laeva meeleheitel meremeestest, kes olid saamata jäänud palga eest võitlemiseks välja kuulutanud näljastreigi. Neist neli võtsid Delfiga ühendust ja on nüüdseks palga kätte saanud ning laevalt lahkunud. Ül...
Tüdruk läks pommijate küüsi sattunud klassivennale appi
8-aastane tüdruk lahendas esmaspäeval Kuressaare avatud noortekeskuses olukorra, kus poisid pressisid tema klassivennalt raha ja olid välja võtnud ka noa.Noortekeskuse juhataja Anneli Meisterson teadis rääkida, et kaks poissi tulid kella kahe paiku noortekeskuse garderoobi. “Üks neist ähvardas se...
Koerasõber hoiatab: Kalamaja kandis levib surmav bakter
"Hoiatuseks, kes pole kursis: Kalamaja kandis levib haigus nimega leptospiroos, mis koertele eluohtlik. Sõbranna koer haigestus ja suri sellesse kahe päevaga," seisab Facebooki postitatud teates.
FOTOD | Vanatehnika varjupaik sai uued asukad romustunud päästeautode näol
Järvamaal Järva-Jaanis asuv vanatehnika varjupaik sai päästeametilt kingituseks neli päästeteenistuse põhiautot.
Korobeinik: Reformierakonnale on kõige mugavam olla partner Jüri Ratase valitsuses
Endine reformierakondlane Andrei Korobeinik ütles, et Kaja Kallase kui peaministrikandidaadi reitingu langus näitab, et Kallas pole sama usutav peaministrikandidaat kui Jüri Ratas. Ta arvas samuti, et peaministrikandidaat Kallase reitingulangus peegeldab valijate kahtlust selles, kas Kallas tahab...
Kallase kui peaministri toetus sulab kevadise lumena
Peaminister Jüri Ratase edumaa töntsi sammuga Kaja Kallase ees on ligi kahekordistunud.
EMOTSIONAALSED FOTOD | Lapse kaotanud vanemad käivad haudu korrastamas ka aastakümneid hiljem
Tänane LP kirjutas vähelahatud teemal, milleks on vanemate lein kaotades oma lapse.
Priit Alamäe ei välistanud, et Kristina Kallasele võib tekkida Eesti 200 esimeheks kandideerides konkurent
Kristina Kallas teatas hiljuti, et tema võib kandideerida peatselt erakonnaks vormistatava poliitliikumise Eesti 200 esimeheks. Eesti 200 varivalitsuse peaminister Priit Alamäe jättis lahtiseks enda kandideerimise esimeheks, aga ei välistanud, et kandidaate võib esimehe kohale tulla mitu.
POLITSEIBLOGI | Narkojoobes kodanik ametniku vastuvõtul? Märatsev hooldekodu elanik? Politsei väljakutsed on täna kõigile näha
Täna hommikust kuni laupäeva hommikuni postitab Politsei- ja Piirivalveamet oma Facebooki seinale infot numbrile 112 tulnud väljakutsete kohta.
Sotsiaalmeedias kutsutakse liituma aktsiooniga kütusehindade langetamiseks
Sotsiaalvõrgustiku Facebook grupp „Langetame kütuseaktsiisi” kutsub üles liituma homme keskpäeval toimuva aktsiooniga, mille raames nõutakse kütusehindade langetamist.
Lipukemplus jätkub: Kõlvart kutsus lipu teemal kokku ekspertidest koosneva töörühma
Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart teatas täna volikogu ees kõnet pidades, et kutsus piinlikuks muutuva lipu-teema lahendamiseks kokku ekspertidest koosneva töörühma.
Feministid nurisevad: Rakvere uued hakklihakarbid pole piisavalt sooneutraalse kujundusega!
Feministlikus Facebooki-grupis "Virgina Woolf sind ei karda" tekkis mõned päevad tagasi arutelu Rakvere hakklihakarpide uue kujunduse üle, mis mõne grupi liikme sõnul pole piisavalt sooneutraalne. Rakvere lihakombinaadist öeldi, et nad püüdsid uue pakendikujundusega teadlikult tarbijate tähelepan...
GRAAFIK | Erakondade reitingud: Keskerakond ja Reformierakond edestavad teisi mäekõrguselt. Sotside toetus on langenud
Oktoobris kasvas enim toetus valimisvõidu nimel konkureerivatele Keskerakonnale ja Reformierakonnale, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.
FOTO | Viljandlasi hirmutab tulnukareklaam. Reklaamibüroo: tahame tähelepanu püüda muidu märkamatuks jäävale reklaamtahvlile
Viljandis Tallinna tänava ääres alajaama seinal on plakat, kus on pilt seni tedmata olevusega. Tegemist on reklaamplakatiga, kus on kirjas, et ollakse maandunud Viljandi ning on pilt seni teadmata olevusest.
Rongiga reisijate arv jätkab kasvamist: tänavu on tehtud juba 300 000 reisi enam kui mullu sama ajaga
Elroni rongidega on sel aastal tehtud üle 300 000 sõidu enam kui möödunud aasta samal perioodil. Enim on sõitjate arv kasvanud Tallinna-Narva ja Tallinna-Tartu suunal. Detsembrist tihendatakse graafikuid nii Tallinna-Tartu kui Tallinna-Rapla liinil.
Igavest armastust lubades petetakse internetis välja tuhandeid eurosid
Internetis levib armastuskirjade pettus: pahalane manipuleerib ohvri tunnetega, võidab tema poolehoiu ja petab temalt välja tuhandeid eurosid.
GALERII | Vaata, kuidas kerkib Arnold Rüütli maja
Ekspresident Arnold Rüütli uus kodu Tallinnas Maarjamäel hakkab välist ilmet võtma. Aasta algul alanud ehitus on jõudnud järku, mis annab aimu hoonete suurusest.
Trennis surnud ajateenija ema: tal oli süda haige, aga ikka tahtis sporti teha
„Pojal oli südame aordirebend. Ma ei süüdista kaitseväge, et nad seal pidevalt trenni teevad. Ta ise tahtis seda teha,“ ütleb hukkunud ajateenija ema. Teisipäeval suri haiglas 24aastane Marlon, kes oli esmaspäeva õhtul pärast jõusaalis käimist kurtnud hingamisraskuste üle.
Eestis pole kunagi nii vähe lapsvange olnud
Sel nädalal sai Eesti vanglateenistus avalikult välja käia arvu, milleni jõudmist ei uskunud paarkümmend aastat tagasi keegi. Esimest korda langes alaealiste kinnipeetavate arv alla kümne – Viru vanglas istub kaheksa poissi ja Tallinna vanglas üks alaealine tüdruk.
President Kaljulaid Euroopa koolijuhtidele: muutunud maailm nõuab uut lähenemist ka laste õpetamisele
President Kersti Kaljulaid ütles täna Tallinnas Alexela kontserdimajas toimunud uropean School Heads Assotioationi (EHSA) biennaalil peetud kõnes, et muutunud maailm nõuab uut lähenemist ka laste õpetamisele.
Kivirähk: Eesti 200 hüpoteetiline toetus on üheksa protsenti
Kuigi uusi parteisid erakondade toetusküsitluses polnud, arvutas sotsioloog Juhan Kivirähk välja, et Eesti 200 toetus oleks valimistel osaledes üheksa ja Elurikkuse Erakonnal üks protsent. Kõige enam rööviks Eesti 200 toetust Reformierakonnalt, aga ka sotsiaaldemokraatidelt ja Keskerakonnalt.
Hundid murravad Nõval lambaid ja Taebla kandis vasikaid
“Kaks lammast ja viis vasikat maha murtud, kahte tõsiselt vigastatud,” loetles Taebla jahiseltsi pealik Jarro Mihkelson viimase aja huntide murdmisi Võntkülas Kaabli farmis.
MART HELME: diktaatorid on kõrilõikajad ja kaabakad!
EKRE liikme Kadri Vilba palju kära tekitanud intervjuu tõstatas küsimuse, kas ehk on maailmas veel diktaatoreid, kelle heateod on kõige kurja varjus, mis nad korda on saatnud, ülekohtuselt tähelepanuta jäänud.
"Pealtnägija": Eestis võib ametliku relvaloa saada ka narkomaan või skiosfreenik
Selgub, et Eestis võib ametliku relvaloa saada isegi narkomaan või skiosfreenik.
Kümme aastat tervisetöötajate hoiatusi: noorte meeste tervis läheb üha halvemaks
Täna suri terviserikke tõttu Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 1. jalaväebrigaadi ajateenija. Sõdur kurtis eile õhtul pärast jõusaalis käimist hingamisraskuste üle, mille peale kutsuti talle kiirabi. Noorte meeste üha süveneva kehva tervise eest on tervisetöötajad hoiatanud ühiskonda juba kümme aastat.
Ratas: Rail Balticu kallinemine läheb Eestile maksma 49-50 miljonit eurot
Peaminister Jüri Ratas ütles, et seoses Rail Balticu kallinemisega 18 protsenti kasvab selle hind Eesti riigile umbes 49-50 miljonit. Selle kulu jaotub seitsme aasta peale.
„Kalevipoeg" tõlgiti läti keelde
"Kalevipoeg" ilmus läti keeles. Eesti keelest tõlkis meie rahvuseepose Guntars Godins, imekaunite illustratsioonide autor on Armands Zelčs.
Õiguskantsler: Viru pataljonis peaksid ajateenijad saama end sooja veega pesta
Kaitseväge kontrollinud õiguskantsler soovitas Viru jalaväepataljonis tagada, et kõik ajateenijad saaksid end vajadusel pesta sooja veega.
Ärimees Ossipenko tõi ka ülejäänud firmad prokuratuuri tule alt välja
Suurettevõtja, poliitik ja Ida-Viru kommunaalkuningas Nikolai Ossipenko tõi prokuratuuri süüdistuse alt välja veel kaks maksupettustes süüdistatavat firmat, mis likvideeriti ning mille tegevus ühendati seni aktiivse majandustegevuseta olnud ettevõttega, kirjutab Põhjarannik.
Vabaerakond maksab uuele juhile Kaul Nurmele 1900 eurot palka
Vabaerakonna uueks juhiks valitud Kaul Nurm võeti peale valimisvõitu erakonna palgale. "Kui inimene teeb nädalas 5-6 päeva tööd, on loomulik, et ta mingi töötasu saab," ütles Nurm.
Alkoaktsiisi alandamine üksi ei aita, sest Eesti kaupmehed on liiga ahned
Eesti-Läti piirikaubanduse käivitanud Einar Visnapuu väitel takistab siinsete kaupluste õitsengut omanike liiga suur kasumiisu.  Suurematest poekettidest tunnistab vaid Rimi ausalt, et käraka kalliduse taga on kaupmeeste soov allesjäänud tarbijate arvelt rohkem kasu lõigata.
IKEA avaldas esimese eestikeelse veebikataloogi
IKEA alustab lähemat suhtlust Eesti inimestega ja seda eesti keeles. Kuu aega pärast Riia IKEA poe avamist tuleb välja esimene eestikeelne IKEAkataloog. Digitaalne kataloog on saadaval IKEA Läti poe kodulehel. Ka ostuinfo viitab lähimale IKEA poele Riias.
Minister: massilist postivõrgu vähendamist ei tule
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti kinnitusel massilist postivõrgu koomale tõmbamist ei kavandata.
FOTOD | Risu, laamendamine ja kampades noored on hiljaaegu korda tehtud pargis tagasi
Hiljaaegu käidi Tallinnas parke valvamas, et noored seal ei huligaanitseks. Maailmakoristuspäeval tehti Šnellis suured puhastustalgud. Nüüd on tagasi noored, huligaansus ja prügi.
FOTOD | Peaminister Ratas: ELi ja Aafrika riikide suhted on muutumas järjest olulisemaks
Peaminister Jüri Ratas arutas täna Brüsselis Euroopa Ülemkogul oma ELi ametikaaslastega võimalusi ebaseadusliku rände peatamiseks, ühenduse sisejulgeoleku tugevdamiseks ning koostöö tihendamist Aafrika riikidega.
Väikekirjastused kardavad monopoolse digiõpikute turu pärast hukku
Riik maksab Avitast välja kasvanud e-õpikute platvormile 1,4 miljonit eurot. Väikesed kirjastused kardavad, et kaks suurt, Avita ja Koolibri, tõrjuvad nad nüüd turult välja.
Kas Laine Randjärv ikkagi asub tööle ihaldatud kõrgepalgalisel ametikohal või mitte? Eesti Kontserdis ollakse rahulolematud
Eesti Kontserdi uueks juhatajaks valitud reformierakondlase Laine Randjärvega kestavad tööle asumise osas jätkuvalt läbirääkimised. Läbirääkimisi pidava Eesti kontserdi nõukogu esimehe Indrek Laulu sõnul valmistab juhi kohale asumisega viivitamine asutusele olulisi probleeme.
Saarde vald kiitis heaks tselluloositehase uuringute alustamise
Saarde vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik kommenteeris, et volikogu kiitis täna heaks EST-FORi avalduse, mille järgi võib alustada Saarde vallas eriplaneeeringu mõjude hindamise alustamist.
VIDEO | Riia linn peab küüniliseks Coop Panga plaani ehitada Maxima varingupaigas kortermaja
Riia Maxima poe varingupaiga üks omanikest on Eesti Coop Panga tütarfirma. Kuu aega enne tragöödia viiendat aastapäeva on Coopi esindajad sattunud erimeelsustesse Riia linnaduuma ja varingus kannatada saanud peredega, sest eestlased soovivad ehitada õnnetuspaigas lõpuni sealse kortermaja ja pargi.
Kristina Kallas: olen valmis juhivastutuse võtma, kui Eesti 200 loob erakonna
Liikumise Eesti 200 asutajaliige ja eestkõneleja Kristina Kallas on valmis kandideerima loodava partei esimeheks.
Maksuvõlgades riigihangete võitjast toitlustusfirma vedas alt ka Sisekaitseakadeemia õppureid
Sel nädalal ilmnes, et Viimsi valla haridusasutustes toitlustusteenust pakkuv KLP Toit OÜ on suurte maksuvõlgade tõttu teenuse osutamise lõpetanud. Nüüd on teada, et toitlustust pakkus ettevõte ka Sisekaitseakadeemia Maarjamäe õppehoones, kus nüüd agaralt uut toitlustajat otsitakse.
Lõdva püksikummiga partneri maine võib jätta Reformierakonna üksikuks
Partnerivahetaja maine teeb praegu ärapõlatud Reformierakonnale pärast valimisi uute partnerite leidmise keeruliseks.
Nordea tõmmati ka rahapesuskandaali
Ameerika ärimees Bill Browder, kes lükkas käima Danske rahapesuskandaali kriminaaluurimise, on nüüd esitanud kaebuse ka Põhjamaade suurima panga Nordea vastu.
Tallinna Sadam ähvardab nurjata Savisaare kohtuasja
Kolm Savisaare protsessis osalevat advokaati (Aivar Pilv, Paul Keres ja Erki Kergandberg) esinevad kaitsjatena ka Tallinna Sadama kohtuasjas. Sadama protsess algab praeguse plaani järgi 2019. aasta algul ja kestab poolteist aastat.
Näljane ida. Tükike Eestit, kus ikka veel kogunetakse hommikuti leivajärjekorda
Narvas ruttavad inimesed iga päev leivasabasse. On päevi, mil leiba saama tuleb üle tuhande näljase.
Välisminister Sven Mikser räägib Mondos Süüria konflikti hetkeseisust
Järgmisel kolmapäeval, 24. oktoobril saab Lähis-Idale pühendatud Mondo Akadeemias kuulata Eesti Vabariigi väliministrit Sven Mikserit. Teda küsitleb Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik Arp Müller.
Kaks kolmandikku mitte-eestlastest ootab riigilt soodsat eluaset
Ligi kaks kolmandikku mitte-eestlastest leiab, et riik peaks elanikele tagama mõistliku hinnaga eluaseme, selgus laenu-uuringust.
VIDEO JA FOTOD | Uus spaa Mustamäel: täielik lõõgastumine, 22 sauna ja turvakaamerad riietusruumis
Elamuste Keskuse spaa on avatud olnud pelgalt pool nädalat, kuid võõrustanud juba tuhandeid külastajaid. Ka neid, kelle privaatsust on riivanud turvakaamerad riietusruumis.
Mustamäe tervisekeskuse suhtes algatati menetlus. Andmekaitse inspektsioon kaameraid riietusruumis õigeks ei pea
Andmekaitse Inspektsioon (AKI) algatas järelevalvemenetluse Mustamäe Elamus Spa videovalveseadete kasutamise õigsuse suhtes.
Möödunud aastal osteti vaid 63% kodusid laenuga. Kas eestlased on rikkaks saanud või ei anna pangad enam laenu?
Lõviosa laene antakse Tallinnasse, Harjumaale ja Tartusse, ülejäänud Eestile jääb vaid viiendik kodulaene.Pangad peavad oma riske maandama ja kuna Tallinna laenunõudlus on suur, pole vajadust maapiirkondade odavat kinnisvara rahastada.
KAS TÕESTI VÕIMALIK? Äriettevõte kaaperdas korteriühistu
Sellel suvel võtsid „Kuuuurijaga” ühendust Liivalaia tänaval asuva kortermaja korteriühistu liikmed, kelle sõnul tahetakse nende maja kaaperdada. Nimelt jagelevad korteriomanikud samas majas tegutseva ettevõttega.
VIDEO | Pangajuhti mängiv Evelin Võigemast: tegelikult ma ei tea, mida liitintress tähendab
"Seal on kõik tegelased vajalikud. Käib kaks paralleelmaailma - see, mis toimub pangas ja samal ajal ka n-ö normaalsete inimeste elu," räägib Evelin Võigemast "Terevisioonis", et iga osaline on "Pangas" väga oluline.
Jüri Ratas: Eesti alkoholiaktsiis on olnud alati kõrgem kui Lätis
Peaminister Jüri Ratas tõi täna riigikogu ees arupärimisele vastates välja, et Eesti alkoholiaktsiis on olnud alati kõrgem kui Lätis.
Riigiprokuratuur võtab küberkuritegude menetlemiseks tööle küberriigiprokuröri
Riigiprokuratuur võtab konkursiga tööle küberriigiprokuröri, kes oleks võimeline menetlema küberkuritegusid ja juhendama ka teisi prokuröre. Konkursi sihtgrupp on näiteks Tartu Ülikooli IT-õiguse õppesuuna lõpetanud.
Riigikogu majanduskomisjoni liikmed soovitavad riigi abi kodulaenu väljaajamiseks Harjumaalt
Eile kirjutas Eesti Päevaleht, et umbes kaks kolmandikku pangalaene antakse Tallinnasse ja Harjumaale, 11% Tartusse ja selle lähiümbrusse ning 22% jaotub ülejäänud Eesti peale. Riigikogu majanduskomisjoni liikmed pakkusid võimalikke lahendusi.
Paavo Nõgene: jah, Tallink tahab laieneda, mitte paigal tiksuda
ERR.ee avaldas pika usutluse Tallinki juhatuse esimehe Paavo Nõgesega.
OHTLIK ÄRI: kolme naise kaubitsemine DMSO lahustiga polnudki kuritegu!
Politsei ja prokuratuur ei leidnud pärast põhjalikku uurimist ohtlike ainete imeravimina müümises kuritegu. Viimastel aastatel on Eestis sama probleemiga tegelenud õige mitu ametkonda, aga tulemusi on seni napilt.  
GRAAFIK | Mis on piirikaubanduse hind?
Hiie Marrandi Eesti maksumaksjate liidust räägib, et piirikaubandus sai suurema hoo sisse 2016. aasta lõpus ning kahjuks ei näita see raugemise märke. Eesti riigile laekub alkoholiaktsiisi plaanitust aina vähem.
Endine sotsiaaldemokraat Ardo Ojasalu esindab ERJK-s nüüd EKRE-t
Endine Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimees, sotsidest hiljaaegu välja astunud Ardo Ojasalu esindab nüüd komisjonis asendusliikmena EKRE-t.
Mart Laar tegi Jaanus Karilaiule ettepaneku asuda Eesti Panga nõukogu liikmeks
Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid rääkis, et Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar kutsus ta kohtumisele ja teiste teemade seas tegi ka ettepaneku, et Karilaid võiks hakata nõukogu liikmeks.
Sotsiaalministeerium: aastaringne suveaeg langeb rohkem kokku inimeste uneajaga
Sotsiaalministeerium leiab oma vastuses majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, et Eesti peaks pärast kellakeeramise lõpetamist jääma suveajale, sest see langeb rohkem kokku inimeste uneajaga.
ÕL VIDEO JA GALERII | Lõputud nummerdatud kastivirnad, hiigelkäru ja autokülmik ehk Kuidas jõuab toidukaup veebipoest kliendi ukseni?
Esimene e-toidupood hakkas Eestis tegutsema veidi üle nelja aasta tagasi. Kliendi jaoks on kõik lihtne: valid internetist soovitud kaubad välja, teed ülekande ja jääd kullerit ootama. Kuidas jõuab tellimus poeriiulilt kliendi ukseni?
Jaak Madison sai viimasel hetkel tundmatult annetajalt Krimmi jaoks raha kokku, aga poolsaare külastamine on lahtine
EKRE poliitik Jaak Madison sai viimasel hetkel kokku vajaliku raha Krimmi Eesti Tare katuse kordategemiseks. Ta tahaks ise ka poolsaarel käia, aga kardab, et Ukraina ei luba seda teha.
Viimsi haridusasutuste toitlustajaga lõpetatakse hiigelsuure maksuvõla tõttu leping
Viimsi valla haridusasutustele toitlustust pakkunud KLP Toit OÜ lõpetab oma teenuse pakkumise ning vallavalitsus valmistab ette uut riigihanget.
Tartu ülikooli uuring: Pea kõik Eesti elanikud vajaksid mõne ravimi puhul tavapärasest erinevat annust
Tartu Ülikooli teadlaste avaldatud uuringust selgus, et 99,8% Eesti inimestest kannab vähemalt ühte sellist geenivarianti, mille tõttu oleks mõnda ravimit tarvis võtta tavapärasest erinevas annuses. Jutt on üsna sagedasti kasutatavatest ravimitest, mida võtab iga päev üle viie protsendi elanikkon...
Eesti vähene gaasiohutus nõudis kahe lapse elu
Laupäeval hukkus Kakumäe eramajas gaasimürgituse tõttu kaks last. Siseminister on häirekella löönud juba terve aasta.
SÜGISENE PROBLEEM: mida hakata peale tülikate puulehtedega?
Sügise tulek paneb tuhanded kinnistuomanikud ikka ja jälle küsimuse ette: kuidas oleks puulehtede koristamine võimalikult vähem tülikas? Kojamehed kiidavad lehepuhurit, aga pahased majaelanikud kiruvad müriseva riistapuu tihtipeale maapõhja. Kas lehepuhur on tõesti parim võimalus või oleks mõistl...
FOTOD | Sotside kontoriesine plakat kleebiti täis Sinise Äratuse reklaamlehti
Täna hommikul avastasid sotsiaaldemokraadid oma Tallinna kontori ees üllatuse. Nende reklaam oli kaetud EKRE noorteühenduse Sinise Äratuse omaga.
Brexiti mõju: avaliku arvamuse uuring näitab suuremat toetust Euroopa Liitu kuulumisele kui eales varem
Septembris läbi viidud Eurobaromeetri uuringu tulemused näitavad, et toetus Euroopa Liitu kuulumisele on kõrgem kui eales varem. Eestis toetab ELi liikmelisust kolmveerand, Euroopa Liidus keskmiselt ligi kaks kolmandikku kodanikest, mis on viimase 25 aasta rekord. Toetus on märkimisväärselt tõusn...
Ratas sõidab Brüsselisse Brexiti seisu arutama
Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Brüsselisse, kus arutab Euroopa Ülemkogul teiste Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega rände-, sisejulgeoleku- ja Euroopa Liidu välispoliitikat, Suurbritannia lahkumisläbirääkimiste seisu ning euroala arengut. Ülemkogule järgneb Aasia ja Eur...
Selgusid aasta õpetajad: vaata, keda tunnustati!
Täna tunnustati Tallinnas Estonia kontserdisaalis Eesti Vabariigi parimaid õpetajaid ja haridustöötajaid.
Igor Taro prokuratuuri otsusest: mõne aasta pärast võib meil olla riigieelarve asemel "koalitsiooni ühiskassa"
Riigiprokuratuur teatas liikumisele Eesti 200, et ei alusta nende esitatud avalduse alusel valitsuse jagatavate nii-öelda katuserahade suhtes kriminaalmenetlust. Liikumise ühe eestvedaja Igor Taro sõnul võib see viia selleni, et mõne aasta pärast on Eestis riigieelarve asemel "koalitsiooni ühiska...
Kliimaraporti hukutav hinnang andis kaksteist aastat muutusteks. Mida teeb Eesti?
Nädala alguses esitas Valitsustevaheline Kliimamuutuse Paneel (IPCC) pöördumatut kahju ennustava raporti: kliimasoojenemise peab hoidma poolteist kraadi võrredes tööstusrevolutioonieelse tasemega. Aega on veel viimased kümnendid, muidu on hilja.
Eesti 200 kavatseb 3. novembril erakonna asutada
Uue poliitliikumise Eesti 200 nõukogu liige Meelis Niinepuu sõnul toimub erakonna ametlik asutamine 3. novembril.
Tallinna Linnatransport hangib sada uut gaasibussi
Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu kinnitas ettevõtte 2019. aasta investeeringute kava, mille alusel ostab ettevõte järgmisel aastal sada uut keskkonnasõbralikku gaasibussi. Vastavalt ettevõtte strateegiale asendatakse kõik vanad diiselbussid kütusena gaasi kasutavate linnaliinibussidega.
Vutimatšil Ungari peaministriga kohtunud Seeder: seekord me poliitikast ei rääkinud, Orbán käis siin ainult jalgpalli pärast
Eile Lilleküla staadionil Eesti-Ungari jalgpallimängul külaliste peaministri Viktor Orbániga kohtunud erakond Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas, et Orbániga räägiti vaid jalgpallist.
Infosüsteemist lekkisid sadade kooliõpilaste isikuandmed. Ministeerium: tegu oli ilmselt töötajate teadmatusega
Eile õhtul tuli saate "Radar" kaudu välja, et aastaid on koolide haldamise infosüsteemis olnud avalikult väljas sadade kooliõpilaste tundlikud tervist ja muud puudutavad isikuandmed. Haridus-ja teadusministeeriumi hinnangul ei olnud tegemist tehnilise veaga, vaid andmesisestajate teadmatusega.
Gaasiõnnetustes kannatanute arv on plahvatuslikult kasvanud
Päästeameti andmetel oli 2017. aastal seoses gaasiõnnetustega 21 kannatanut, sh hukkunud, vigastatud, päästetud ja evakueeritud isikud. Tänavu esimesel üheksal kuul kannatas gaasiõnnetuste läbi juba 47 inimest.
GRAAFIK RIIGIEELARVEST | Kust saab riik oma raha? Kuhu see kulub?
Eesti riigieelarve on üle kümne miljardi euro. Alkoholiaktsiis, mille üle kirglikult vaieldakse, toob sisse vaid kaks protsenti kogu rahast. Kust siis raha tuleb ja kuhu see läheb? Seda selgitab allpool olev graafik.
Tsahkna: Eesti 200 ei nimetanud eraldi välisministrit, kuna karjääridiplomaatide süsteem on oma aja ära elanud
Uus poliitliikumine Eesti 200 ei nimetanud oma varivalitsusse eraldi välisministrit. Eesti 200 varivalitsuse julgeoleku ja liitlassuhete minister Margus Tsahkna leidis, et praegune välisministeerium vajab kõvemat raputamist.
Eesti Päevalehe ja Delfi ühistoimetuse uudistejuhiks saab Mihkel Tamm
Alates esmaspäevast on Eesti Päevalehe tegevtoimetaja ja Päevalehe ning Delfi ühistoimetuse uudistejuht Mihkel Tamm
Elu nõudnud gaasimürgituste uurimised lõppevad tihti tõdemusega, et keegi pole süüdi
Kriminaaluurimistes jõutakse vahel ka raske valikuni: kas saata kohtu ette lapse kaotanud vanem?
Riigi pangakontol seisab omanikuta üle 100 000 euro
Raha omanikud pole osanud seda tagasi nõuda või ei ole riigil inimeste õigeid pangakontosid.
Keskerakonna suurpeol jagati lehvik-plaksuteid ja tantsiti Uku Suviste laulude saatel
Nädalavahetusel peeti 1820 inimest mahutavas Pärnu spordihallis Keskerakonna kaheksatunnine maratonkongress, mille rohkem kui tuhande delegaadi hulgas oli ka noori. Kongressil taas erakonna esimeheks valitud Jüri Ratas kinnitas loosungi „Õiglane riik kõigile!“ ees, et erakond on tugevam kui kunag...
"Mul pole viga midagi! Kaua siin läheb? Ma tahan koju ära!“ ehk öö erakorralise meditsiini osakonnas
„Ma tahan, et te võtaksite selle vee mu käest välja!“, „Ei, mul pole midagi viga!“, „Kaua siin läheb? Ma tahan koju!“, „Ärge katsuge!“, „Te olete kõik fašistid!“ on käputäis etteheidetest, millega tuleb erakorralise meditsiini töötajatel silmitsi seista.
Notarid annavad avatud uste päeval tasuta nõu
Kolmapäeval, 24. oktoobril toimub juba kolmandat aastat järjest notaribüroode avatud uste päev, mille raames on inimestel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades.
Paks-Fredid aitavad õpetada, kuidas elustada ülekaalulist inimest
Kuna pooled Eesti täiskasvanud on ülekaalulised, ostis Tartu linn tüsedate elustamise õpetamiseks kolm Fat Fredi nukku.
Tallinnas on lennuliiklus udu tõttu häiritud, kolm lennukit tiirutasid pikalt taevas
Tallinna lennujaamas suunati tiheda udu tõttu ümber mitmed lennud.