Ehitus- ja lammutusprahi sissevedu Soomest Eestisse on järsult kasvanud
Iga-aastane prügiralli toob Soomest Eestisse üle 100 000 tonni jäätmeid. Üle-eelmisel aastal moodustas ehitus- ja lammutuspraht sellest kolmandiku, mullu taheti seda sisse vedada juba palju enam.
Linnal puudub ülevaade bussiradasid väärkasutavate autode arvust
Tallinnal puudub ülevaade, kui palju sõidab bussiradadel sõidukeid, mis ei tohi seal sõita.
KURGJA METSASÕJA LÕPP: kanakulli pesast ja Jakobsoni perekalmistust 70 meetri kauguselt võib metsa raiuda
Möödunud aasta viimastel päevadel vaidlustas kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks RMK massilised raied Jakobsoni kodukohta ümbritsevates Vändra metsades. Nüüd tuleb nentida, et kohtukull on oma sõna öelnud ning kõik on seaduspärane.
FOTOD | Inimesed avaldasid Endla tänava ohtliku ülekäiguraja juures meelt
Täna pärastlõunal kogunesid inimesed Endla tänav 90 juurde, kus on reguleerimata ülekäigurajal juhtunud mitu õnnetust. Kaasas olid neil liiklusmärgid, millel oli kujutatud vereloigus lamavat jalakäijat.
Pappi ei saagi? Pensionireformi jõustumine võib venida vaatamata usaldushääletusele
Pensionireformi sidumine valitsuskoalitsiooni usaldushääletusega ei taga veel seaduse jõustumist 2021. algul. Isegi siis, kui kavandatav reform on põhiseadusega kooskõlas.
Komisjon otsustas, et EKRE ei saanud keelatud annetusi. Järgmiseks uuritakse üleskutset toetada Uute Uudiste portaali
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) sai erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) esitatud aruannete järgi mullu annetusi kahelt osaühingult. Komisjon tegi täna kindlaks, et tegu polnud keelatud annetustega, vaid erakonna tuluga, mis oli kogemata valesti märgitud.
Prokuratuur: Saaremaa surmaavariis kahtlustatav on seni üle kuulamata
Homme möödub kaks nädalat traagilisest õnnetusest Saaremaal, kus purupurjus juht põhjustas Audi roolis kolme inimese surma ja kahe – sealhulgas enda – rasked vigastused. Ehkki väidetavalt on surmakutsari tervis paranenud, ei ole kahtlusaluselt mehelt siiamaani uuritud, miks ja kuidas ta purjuspäi...
FOTOD | Nagu filmis: eestlasest kapten Tenerifel sattus ookeanil seilates peale hašišilastile
Eesti kapten Kristo Kööp tõmmati eile kuue teise eestlasega Tenerife lähistel justkui põnevusfilmi. Nad sattusid saare lähedal seilates peale mitmeteistkümnele kilesse mähitud suurele pakile, mille sees peitus hašiš.
Konkurendid nõuavad: Vene firma lisabussid ei tohi piiri ummistada! Toila spaa kurdab: turistid ei pääse niimoodi meie juurde!
Toila spaa on saanud ärevaid teateid turistidelt, kel pole võimalik osta pileteid Vene firma Baltic Shuttle’i bussidele, et sõita otse puhkekeskuse läveni. Lisapiletite mittemüümise põhjus peitub viie bussiettevõtte kaebuses ministeeriumile, et nende reisijad hilinevad sihtpunktidesse, kuna Vene ...
Tuumajaama projektiga tegelev ettevõte alustab asukohauuringutega
Tuumajaama projektiga tegelev Fermi Energia OÜ on esimese aastaga saanud valmis erinevad uuringud ja alustab nüüd asukohavalikuga.
Tanel Kiik: tundub, et Mart Helmele pole sallivuskampaania sõnum kohale jõudnud
Sotsiaalminister Tanel Kiik käis „Ringvaates“, et rääkida kampaaniast „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“, mis on välja vihastanud EKRE juhtfiguurid Mart ja Martin Helme. „Väita, et see kampaania lõhestab kuidagi ühiskonda, ei päde,“ ütleb Kiik.
Tiit Terik valiti Euroopa üleriigiliste omavalitsusliitude katusorganisatsiooni asepresidendiks
Euroopa üleriigiliste omavalitsusliitude katusorganisatsioon CEMR valis uued liidrid järgmiseks kolmeks aastaks. Üheks liidu asepresidendiks valiti CEMR-i poliitikakomitees Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees, Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.
Peaminister Helmedes pahameelt tekitanud sallivuskampaaniast: vähemusgrupid väärivad kindlasti tähelepanu
Sel nädalal mõistsid siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme avalikult hukka sotsiaalministeeriumi kampaania, öeldes, et seda tulnuks koalitsioonipartneritega kooskõlastada. Peaministri sõnul on igal valitsusalal õigus ise otsustada ja sotsiaalminister Tanel Kiige tool Helmede pa...
Ministeerium: kange alkoholi aktsiisilangetus ei peegeldu hindades
Rahandusministeeriumi analüüsi kohaselt on suvine 25protsendiline aktsiisilangetus jõudnud küll õlle hindadesse, kuid kange alkoholi hindadesse täielikult mitte.
VIDEO ja FOTOD | Mis peitub tühjaks pumbatavas Snelli tiigis? Varasemalt on sealt välja toodud tasakaaluliikur ja kümneid betoonist prügikaste
Delfi kirjutas eile, et Snelli tiiki ootab ees põhjalikum puhastus - veekogu pumbataksee tühjaks, et see kuivmeetodil settest vabastada. Snelli tiiki on aga suuremast risust talgute korras eelnevaltki puhastatud. Vaatame, mis üllatavaid asju sealt varasemalt leitud on.
Kurb pretsedent: haridusministeerium ähvardab Krabi kooli keset õppeaastat sulgeda
„Kaalusime üht ja teist varianti, aga tõenäoliselt läheb Krabi kooli tegevusluba tühistamisele. Kooli töö laperdab mitmest otsast ja selle parandamiseks on keeruline midagi muuta. Asjad on nii halvasti, et ei saa ka öelda – las nad olla õppeaasta lõpuni,“ ütleb haridusministeeriumi koolivõrgu osa...
Arstid on kimpus segase korruptsiooniseadusega: kas lähedase aitamine on seaduslik või mitte?
Korruptsioonivastane seadus tekitab arstides meelehärmi, sest mure toimingupiirangu vastu eksimise tõttu varjutab nende igapäevast tööd. Nimelt on keelatud tegevus endaga seotud isikuga - näiteks ämma või elukaaslasega - aga seaduse segase sõnastuse tõttu on meditsiinitöötajatel keeruline hinnata...
LUND POLE, AINULT PORI | Suure talispordikeskuse uksed on täiesti kinni, teised võitlevad ilmaoludega
Kuidas müüa talvemõnusid tänavu, kui lund lihtsalt ei ole ning selle asemel tärkavad mõnel pool metsa all lillekesed? Mõned ettevõtjad elavad vanast rasvast ning lähenevad murele loovalt, teised näevad rohkem vaeva. Liiga lihtne pole kellelgi.
Viimsi Kooli lapsevanematel sai mõõt täis: aasta aega kestnud juhtimiskriis ohustab õppe kvaliteeti
Lapsevanemad esitasid Viimsi vallavalitsusele petitsiooni kooli töörahu ja usalduse taastamiseks.
Lumepuudus jätab sadu maainimesi tööta
Teede lumest lahtilükkamine on paljudele põllu­meestele talvine teenistus, ent kuna tänavu pole lund, ei tule ka raha.
Endine töötaja: „Olin Euroapteegi ori!“
Euroapteegi nüüdseks endine töötaja Julia on apteegiga juba mõnda aega vägikaigast vedanud. Julia sõnul survestati teda omal soovil töölt lahkuma, sest ta küsis lagunenud tooli asemele uut ning jäi kohe tööle asudes sama tooli pealt kukkumise tõttu seljavigastusega haiguslehele. Küsimusi tekitab ...
Selgusid Bonnieri preemia nominendid
Eesti Meediaettevõtete Liidu ja ajalehe Äripäev žürii valis kolmapäeval õhtul uuriva ajakirjanduse auhinna nominendid.  
Organisatsioonid ootavad peaministrilt toetust ohutute koolide deklaratsioonile
Ohutute koolide deklaratsioon on poliitiline avaldus, millega riigid kohustuvad tagama, et koolid ja ülikoolid oleksid relvakonfliktide ajal kaitstud. Samuti on eesmärk, et kõikvõimalikke rünnakuid haridusasutustes, õpetajate ja õpilaste vastu uuritaks ja kinnitataks asjakohaselt.
Anastassia Kovalenko: sooritasin eksami ja sain magistridiplomi omanikuks
Akadeemilise petturluse pärast kahest Tartu Ülikoolis saadud magistrikraadist ilma jäänud sots Anastassia Kovalenko ütleb, et neist üks on tal nüüd taas olemas.
Tallinna volikogu aseesimees Mart Luik sai mupolt trahvi
Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik (pildil) sai rahatrahvi, sest ta parkis auto valesti.
VALITSUSE USALDUSHÄÄLETUS? Seeder ei pea pensionireformi juntimist mõistlikuks
Kuigi Helir-Valdor Seeder (Isamaa) rõhutab, et valitsuskoalitsioon ei ole veel otsustanud siduda teise pensionisamba reformi usaldushääletusega, näitavad kõik märgid, et nõnda siiski läheb. Samas nentis Seeder, et erinevaid tähtaegu, millal reform jõustub, peab võib olla veel edasi lükkama.
Ingvar Villido joogateaduse õpetus kogub töötukassa klientide seas populaarsust
Igaühel on võimalus neid teadmisi omandades saada paremaks inimeseks. Negatiivsetest elumustritest vabanedes kasvab jätkusuutlikkus igapäevaelus – nii kõlab joogaõpetaja Ingvar Villido pakutavate kursuste keskne eesmärk. Neid kursusi on võimalik võtta ka töötukassa kaudu ning selgub, et huvi joog...
KAS SEE ONGI LÕPP? Vana Baskini teater ei saa jälle riigilt sentigi
Vana Baskini teatri juht Aarne Valmis on pettunud: ka sel aastal ei saa teater kultuuriministeeriumi käest sentigi. Kultuuriministeeriumi asekantsler Hillar Sein leiab, et Vana Baskini teater peaks rahastust mujalt küsima. Näiteks Rahvakultuuri Keskuselt.
Valitsus kaalub pensionireformi eelnõu sidumist usaldusküsimusega
Koalitsioon kaalub pensionireformi sidumist usaldusküsimusega, et eelnõu lähinädalatel ühe ropsuga heaks kiita. Sedasi ei saaks opositsioon muudatusettepanekute menetlusega eelnõu vastuvõtmist edasi lükata.
Yana Toom Keskerakonna võimukaotusest Tartus: süü on Monica Rannal
Eile päädis Keskerakonna Tartu juhatuse sisetüli sellega, et Reformierakond otsustas uue võimuliidu luua Keskerakonna asemel hoopis SDE-ga. "Kui me valime, mis on tähtsam, kas erakonna sisekliima või võim, siis muidugi esimene," ütles Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom.
Konkurentsiamet: Õhtulehe tehtud ravimi hindade võrdlus näitab, et turu toimimises on tõrge
Konkurentsiamet uuris Õhtulehe jagatud käsimüügiravimite hinnaanalüüsi ja leidis, et kuigi sarnased hinnad ei tõenda kohe seaduserikkumist, on turul tõrge, mida tuleb nüüd edasi analüüsida.
FOTOD | President Kaljulaid Antarktikas: kliimamuutused on kogu maailma ühine mure ja ka lahendus tuleb leida ühiselt
President Kersti Kaljulaid jõudis täna Kuningas George’i saarele Antarktikas, kus ta ühines Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud Admiral Bellingshauseni ekspeditsiooniga, et osaleda Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisel.
FOTO | Eestis püüti mullu mitu hiigellõhe, suurim kaalus enam kui 21 kilo
Möödunud aasta oli jõgedel lõhe ja meriforelli spinninguga püüdvatele harrastuskalastajatele läbi aegade üks edukamaid. Kokku püüti 2,1 tonni lõhet ja meriforelli, sealjuures oli mitmeid kaalurekordeid.
Seadusega paika pandust väiksem või kõrgem elatis – kuidas?
Alampalga tõus kergitas selle aasta jaanuarist elatise miinimummäära 292 euroni kuus. Seda maksma kohustatud lapsevanemad leiavad enamikus – võttes arvesse, et ka last kasvatav vanem peab sama palju panustama –, et summa on üle mõistuse suur. Süsteemi muutmisest on juttu olnud, kuid kas või mida ...
Muuseumijuurikad: ERMi muinasjutunäituse allilm sõidutati kohale Indoneesiast
„Kas juurte pärast oligi tarvis nii palju vaeva näha?“ lõõbivad kolleegid filmikunstnik Katrin Sipelga kallal, kui kaubakonteineri avanedes ilmub nähtavale hunnik puujuuri. Reede hommikul jõudis Eesti Rahva Muuseumisse kaubakonteiner Indoneesiast ja see oli otsast-otsani täis kände, mis loovad mu...
Hukkunud valvur päästis sotsiaalmaja tulekahju põhjustanud noore narkomaani elu
Ööl vastu pühapäeva puhkes Kohtla-Järvel neljakorruselise sotsiaalmaja kolmandal korrusel tulekahju, milles hukkus 58aastane Sergei. Põlengu põhjustas narkoravi saav noor naine, kelle tõttu lõõmas ka mullu oktoobris maja teine tiib.
Jaanus Karilaid: „Võim libiseb käest, aga alati saab lõpuni võidelda. Kõik on veel võimalik!”
Monica Rannale ette heidetud koostöö puudumine jäi erakonna juhatusele tabamata tunnetuslikuks küsimuseks, ent asus selgelt Jaan Tootsi toetama.
VIDEO | Tallinnas sai ülekäigurada ületanud jalakäija autolt löögi
Täna kella 16.28 ajal sai Tallinnas Endla tänaval autolt löögi ülekäigurajal teed ületanud jalakäija.
„SEE OLI HIRMUS ÕNNETUS.“ Juhulask surmas jahimehe
„Mul on südamest kahju,“ ütles Enno, kelle relvast tuli saatuslik lask, mis võttis jahikaaslase elu. 40aastase jahimehestaažiga Enno tunnistas Õhtulehele, et juhtunu on tema närvidest viimase võtnud. „Tahaksin kõigi käest andestust paluda. See oli hirmus õnnetus,“ tõdes ta.
Politsei otsib Tartumaal kadunuks jäänud 28-aastast Siimu
Politsei palub kaasabi selgitamaks 28-aastase Siimu asukohta, kellega said lähedased viimati kontakti 16. jaanuaril. Peale seda on noore mehe telefon välja lülitatud ning tema täpne asukoht teadmata.
Sotsiaalminister Tanel Kiigest sai taas EKRE pahameele sihtmärk
Eile avaldasid siseminister Mart Helme ning ta poeg ja rahandusminister Martin Helme EKRE raadiosaate „Räägime asjast“ vastumeelsust sotsiaalministeeriumi uue kampaania suhtes. Sotsiaalministeerium eesotsas Tanel Kiigega on aga ka varem EKRE pahameele osaks saanud.
Ain Kallis tänavusest talvest: Eesti kliima on just talvekuudel tunduvalt soojemaks muutunud
Petseri raudteejaamas külmus vagunitäis viina ja linnud surid poole lennu peal, kukkudes elutuna linnatänavatele – just nii meenutatakse 1940. aasta jaanuari rekordkülma. 80 aastat hiljem on ilmataat otsustanud kostitada meid vastupidise, erakordselt sooja ilmaga.
Kes on "diletandid", kes otsustavad teatrite tegevustoetuste üle?
Tänasel valitsuse pressikonverentsil sõnas siseminister Mart Helme, et kultuuriministeeriumi otsus jätta Vana Baskini teater toetuseta on tehtud Tallinna diletantide poolt. Etendusasutuste tegevustoetuse üle otsustab komisjon, kuhu kuuluvad teatrimaailmaga tihedalt seotud inimesed.
Jaanus Karilaid nõudmisest Jaan Toots koju saata: tartlased peaksid omavahel asjad selgeks rääkima
9. jaanuaril kirjutasid 23 Keskerakonna Tartu piirkonna liiget alla pöördumisele, milles süüdistatakse Jaan tootsi valetamises ning allakirjutanud palusid Keskerakonna juhatuselt tungivalt kaaluda Tootsi sobivust kohale. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid nentis, et tüli on erakonnale vaid m...
Tartu Reformierakond ja sotsid umbusaldavad Monica Randa
Reformierakonna fraktsioon ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon andsid neljapäeval Tartu linnavolikogu istungi alguses üle umbusaldusavalduse abilinnapea Monica Rannale.
FOTOD | Vaata, kuidas Vabaduse väljakul tähistatakse metallroti aasta saabumist!
Täna tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul juba üheteistkümnendat korda uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi.
Tanel Kiik Helmete pettumusest: ei tea ühtegi kampaaniat, mida valitsus oleks arutanud tervikuna
Sotsiaalministeeriumi võrdsust propageeriv kampaania on lisaks sisule ärritanud konservatiivide eliiti ka loomisprotsessi poole pealt - Helmed imestavad, miks ei kaasatud säärastesse arengutesse EKRE vaatenurka. Tanel Kiik ei näe selles probleemi.
FOTOD | Õigeusklikud suplesid jäises meres, teiste seas ka linnapea Kõlvart
Vene õigeusu traditsiooni kohaselt tuleb end täna Kristuse ristimise märgiks kolm korda jääauku kasta.
USUSÕDA: endine pastor süüdistab luteri kirikut meieisapalve keelamises!
Neli aastat Ameerikas Los Angeleses õpetaja ja abipraostina teeninud ning nüüd kodumaale naasnud usumees Jüri Pallo ütles lahti professionaalsest kirikuelust ning saadab lahkunuid viimsele teekonnale ilmaliku jutlustajana. Leinajate palvel on ta lugenud ka meieisapalvet. Nagu selgub, on see patt.
Roolijoodiku pihtimus: „Sõltuvusravi on karmist karistusest tulemuslikum!“
58aastane Mati tunnistab, et on purjuspäi ringi sõitnud. Ta arvab, et neid kordi on 35aastase sõidustaaži jooksul ette tulnud umbes sama palju, kui kahel käel sõrmi. „Istusin rooli taga. Olin joobes. Rääkisin telefoniga, kui tagapeeglist vilkureid nägin. Jäin teepervele seisma. Hetk hiljem koputa...
Helmed oma raadiošõus: Kui Tanel Kiik kiidab tolerantsikampaania heaks, siis varsti me ei saa enam koos temaga valitsuses olla
„Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed" - Sotsiaalministeeriumi kampaania slogan võib toimida ka ümberpööratult. Miks ei kaalutud võrdselt teistsorti lähenemist pooldavate inimeste vaateid?
Ekspress Meedias alustavad tööd Holger Roonemaa, Martin Laine, Oliver Kund
Holger Roonemaa, Martin Laine ja Oliver Kund moodustavad Ekspress Meedia uuriva ajakirjanduse toimetuse, mille ülesanne on süsteemselt avaldada Eesti Päevalehes, Eesti Ekspressis ja Delfis pikemaid lugusid ning sarju.
AMETNIKE VÕIT! Hesburger muudab keelenõuete tõttu oma turundust
Keeleinspektsioon sai kaebuse, mille järgi Hesburger eksib keelenõuete vastu, kui kutsub inimesi drive-in’i, ehk puudub eestikeelne vaste. Kiirtoidukett on lubanud olukorra lahendada suveks.
VAATA JÄRGI | Mart Helme valitsuse pressikonverentsil sotsiaalministeeriumi sallivuskampaaniast: see on väärakatele osundamine
Kuna Helmed mõistsid avalikult hukka sotsiaalministeeriumi sallivuskampaania, tuli see ka tänasel valitsuse pressikonverentsil jutuks. "See kampaania on solvav!" põrutas Mart Helme ja avaldas lootust, et selliseid koalitsiooni tülliajavaid prohmakaid rohkem ei tuleks.
Pärnu lähistelt leiti uus kanakulli pesapuu, RMK peatas raie
Pärnu linna lähedasest metsast leiti eile kanakulli pesapuu. Seejärel RMK peatas koheselt läheduses toimunud raie.
ÄRI SÕIDUEKSAMITEGA: raha eest pääsed varem rooli taha. Või saad hoopis petta?
„Annan 200 eurot sellele, kes loovutab oma ARKi sõidu mulle. Sõit peab olema vahemikus 15.–18. jaanuar. Vastu võin pakkuda enda õõvastavat 3. märtsi.“ Facebookist leiab rohkelt kuulutusi, milles mõni sõidueksamile soovija on nõus raha eest endale aega varasemaks ostma. Ning ka neid, kes eksamiaeg...
Kümne miljoni euro suurune pettus? Mustamäe paneelmajas olev rahastusfirma jättis investorid tühjade taskutega
Eesti taustaga ühisrahastusplatvorm Kuetzal teatas tegevuse lõpetamisest. Tuhanded välismaised investorid võivad olla raha kaotanud, kokku kümmekond miljonit eurot. Süüdlaseks peetav kunagine rahapesija, nüüdne Tallinna restoranipidaja vannub süütust.
Indrek Särg: alustaval erakonnal ei ole enam võimalik läbi lüüa
„Kuna nüüd võib välireklaami teha kuni valimispäevani välja, siis uutel erakondadel ja valimisliitudel on suuremates linnades väga raske pildile saada. Seepärast ei ole ma konservatiivselt mõtlevaid inimesi veel lippude alla kutsunud,“ ütleb mullu EKREst välja visatud Indrek Särg, kes veel kevade...
VIDEO | Swedbank: noorem põlvkond soovib saada kuus 1500 eurot palka
Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus tutvustas uuringut millenniumipõlvkonna finantskäitumisest, mis näitas, et noorem põlvkond on hakanud rohkem raha säästma. Igakuiselt soovivad noored palgaks saada 1500 eurot kätte.
FOTOD | Esimese EKRE eestvedaja: tänane ja toonane EKRE pole võrreldavad
Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päevil toimetanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond peab täna Tartus 30. aastapäeva kõnekoosolekut. Hetkel valitsuses oleva EKREga pole neil endi sõnul ühtki ühist liiget ega mingisugust seost.
KUULA KÕNESID | Politseid teavitatakse purjus juhtidest sagedamini pärast Saaremaa õnnetust
Juhtunust õpitakse. Pärast purjus juhi põhjustatud õnnetust Saaremaal sagenesid kõned häirekeskusesse, kus inimesed andsid politseile teada ohtliku sõidustiiliga juhtidest.
Esmaspäeval suletakse Järvevana tunnel filmivõteteks
Tallinna munitsipaalpolitseiamet teatas sotsiaalmeedias, et esmaspäeva õhtul suletakse filmivõtete jaoks liiklusele Järvevana tunneli üks sõidusuund.
Mitte enam nii maailmavaatetu: üksinda edasi rühkiv Vabaerakond määratleb end paremtsentristlikuna
"Aastaid on meile ette heidetud, et meil pole maailmavaadet," sõnas partei eestseisuse esimees Märt Läänemets Delfile. Täna sai kauaoodatud-kaunike ametlikult kirja pandud ning parteile uus eestseisus valitud.
Raadio 2 arvamussaate "Olukorrast riigis" üks saatejuht paneb veebruaris ameti maha
Raadio 2 arvamussaate “Olukorrast riigis” kaasautori koha võttis mullu septembris üle Marju Himma. Märtsis lahkub ta aga Rootsi teadustööd tegema ning pole veel selge, kellest saab Andrus Karnau kõrval uus kaassaatejuht.
SENSOR NARVAS | Kuidas Eesti kõige tihedama liiklusega piiripunktis peetakse kinni õnnekütte
Narvas piiril soovivad tuhanded reisijad soovivad iga päev Euroopasse pääseda. Kuid mitte kõik ei tohiks üle Narva silla Eestisse tulla.
Liiklusohvrite leinavaid lähedasi aitavad rahaga matuse- ja ülalpidamishüvitis
Traagilises liiklusõnnetuses lähedased kaotanud pered ei pea traumaga toimetuleku kõrval vähemalt ootamatuid suuri kulusid enda kanda võtma - liikluskindlustus tagab matusekulude kandmise ja vanemata jäänud lapsed saavad täisealiseks saamiseni ülalpidamishüvitist.
Tallinna ülikool ja Eesti lugemisühing arutavad mitmekeelset haridust
Eesti Lugemisühing ja Tallinna Ülikool korraldavad sellest nädalast kuni 21. jaanuarini IV Läänemere Kirjaoskuskonverentsi "Ühist keelt otsides", mille keskmes on kirjaoskuse omandamine mitmekeelses hariduses. Täna ja homme on ettekanded Tallinna Ülikoolis.
Sõida ettevaatlikult! Maanteeamet: sõiduteed on täna mitmel pool libedad
Maanteeamet hoiatab, et täna on teekatted üle riigi igasugustes olukordades ning libeduseoht on mitmel pool teatav.
FOTOD | Jõhvi kerkib patriarh Aleksius II monument, mis läheb maksma 50 000 eurot
Jõhvi Issanda Ristimise kirik andis sotsiaalmeedias teada, et on alanud tööd Aleksius II büsti kallal, mis leiab oma koha jumalakoja territooriumil.
Eesti Energia soovib rajada Saarde valda võimsa tuulepargi
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green esitas käesoleval nädalal Saarde vallale eriplaneeringu taotluse, et alustada keskkonnamõjude hindamist ning selgitada välja, kas Saarde valda Ristiküla lähistele on võimalik rajada tuulepark.
MMS-i eestkõnelejad kaebavad kohtusse laimavad kommentaarid, millest osa kirjutati Eesti ülikoolide netivõrkudest
Vandeadvokaat Robert Sarv on netisõimu eest kaitsta võtnud järgmised kliendid, MMS-i esileedideks tituleeritud Janika Veski ning Merili Kukuškini.
ENNEOLEMATU TALV: tuntud rohenäpp korjas taliharjapäeval peenrast porgandeid!
Loodusajakirjanik Kristel Vilbaste nosib reede õhtul koduaia värsketest saadustest tehtud ahjurooga: talve traditsioonilises keskpunktis, tõnise- ehk taliharjapäeval, võttis ta aiapeenrast üles sinna sügisel istutatud porgandid.
HULL AASTA ALGUS: esimese kahe nädalaga seitse liiklussurma
Politseikolonelleitnandid Alvar Pähkel ja Indrek Koemets tõdevad, et praegu pole küll metsikud üheksakümnendad, mil Eesti teedel hukkus pool tuhat inimest aastas, kuid jaanuari esimesed kaks nädalat peaks ühiskonna tõsiselt mõtlema panema, mida liiklusõnnetuste vähendamiseks saaks ette võtta.
Sotsiaaldemokraadid arvasid Helve Särgava usalduse kaotuse tõttu Tallinna fraktsioonist välja
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhatuse ja erakonna volikogu fraktsiooni ühisel koosolekul otsustati endine kohtunik Helve Särgava usalduse kaotuse ning koostöö lõppemise tõttu fraktsiooni koosseisust välja arvata.
Maanteeamet hoiatab: täna võivad teed kattuda musta jääga
Täna varahommikul on teekatted riigi põhi- ja tugimaanteedel valdavalt märjad või niisked, Kagu-Eestis kuivad, teatas maanteeamet Delfile.
Jõelähtme vallavolikogu toetas Linnamäe paisjärve muinsuskaitse alla võtmist
Jõelähtme vallavolikogu toetas neljapäeval muinsuskaitseameti ettepanekut, laiendada seni üksnes Linnamäe paisule kehtivat muinsuskaitse vööndit suurele osale paisjärvest.
Minister Tanel Kiik apteegireformist: vorst-vorsti vastu poliitikat ma tervishoiuvaldkonnas õigeks ei pea
Sotsiaalminister Tanel Kiik loodab, et koalitsioonipartnerid toetavad tema pakutud apteegireformi muudatusi, kuid kauplemise, kus löögi alla võiks sattuda mõned partneritele ebameeldivate organisatsioonide rahastused, ta välistab.
Reformierakonna toetus juba kuu aega langustrendis
Reformierakonna reiting on küsitluste põhjal neli nädalat vähehaaval langenud ning selle aja jooksul on oravad kaotanud 2,9% oma toetusest.
Minister Tanel Kiik apteegireformist: vorst vorsti vastu poliitikat ma tervishoius õigeks ei pea
Sotsiaalminister Tanel Kiik loodab, et koalitsioonipartnerid toetavad tema pakutud apteegireformi muudatusi. Ent ta välistab kauplemise, kus löögi alla võiks sattuda mõned partneritele ebameeldivate organisatsioonide rahastused.
Lavly Perling: müüt, nagu kõiki jälitatakse, ei päde
Jälitustegevuse lube antakse välja vähem, kehalise väärkohtlemise registreeritud kuritegude arv on kasvanud, vargused on langustrendis, narkootilise aine üledoosist tulenevad väljakutsed on vähenenud, lähisuhte vägivallast teatavad üha enam kõrvalseisjad - riigi peaprokuröri asendaja Lavly Perlin...
Kiviõli endine koolijuht Heidi Uustalu nõuab kohtult töölepingu lõpetamist
Kiviõli keskkooli endine direktor Heidi Uustalu (pildil) vaidlustas kohtus enda töölepingu erakorralise ülesütlemise: ta soovib, et viimane lõpetaks tema töölepingu, mitte Lüganuse vallavalitsus.
NÄRILISTE UPUTUS: vanaproua on mõne kuu jooksul püüdnud majast juba 140 hiirt
Mõnes Eestimaa paigas kurdetakse tänavu näriliste erakordse arvukuse üle, mis paljusid inimesi lausa meeleheitele ajab – tõenäoliselt on põhjuseks erakordselt soe talv.
HAKKA VÕI KÄRPIMA: Smart ID loomisel võib liiga pikk täisnimi probleeme tekitada
Sotsiaalmeedias kurtis üks inimene muret, et ei saa endale Smart ID-d teha, kuna tema kolme eesnimega täisnimi on liiga pikk. Smart ID haldaja kinnitab, et soovi korral saab ka ebatavaliselt pika nimega inimene Smart ID lõpuks ikkagi tehtud.
Päästeamet: mullu kasvas joobes hukkunute osakaal, alkoholiaktsiisi langus tegi oma töö
Möödunud aasta oli rekordiline, tulekahjude ja veeõnnetuste tõttu hukkunuid oli võrreldes möödunud aastatega kõige vähem. Samas varjutab aastat traagiline Ihaste tulekahju ning asjaolu, et kokku sai aasta jooksul tulekahjudes hukka 4 last.
JÄRELVAADATAV | Vilja Kiisler küsib, Märt Väljataga vastab: kuidas tunneb eesti keel ja kultuur end valitsuserakondade armu all?
Täna kell 12.30 algavas otsesaates tuleb Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljatagaga juttu sellest, kelle või mille eest valitsus eesti keelt ja kultuuri kaitseb ning mida see keele ja kultuuriga päriselt teeb.
FOTOD | Justkui südasuvel: Reidi tee ääres pakuvad silmailu purskkaevud! Ent, kas need muudavad tee üliohtlikuks "liuväljaks"?
Ei juhtu just tihti, et keset jaanuari näeks Eestis purskamas purskkaevusid, ent just nõnda Tallinnas Reidi tee ääres on. Tasub siiski märkida, et vesi voolab teele ja muudab selle libedaks.
Mopeedautode juhtide vanuse nõuet tõstetakse - 15-aastaseid ei lasta enam neljarattalistega liiklema
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib tõsta mopeedijuhtide vanuselist alammäära. Seni võib ka neljarattalise mopeediga vabalt linna vahel liigelda vastava juhiloaga 14-aastane.
Politseileitnant Maarja Punak laidab Lauri Vahtre sõnarünnakut: veebis tuleks öelda vaid seda, mida ollakse valmis päriselus ütlema
Eile postitas endine poliitik Lauri Vahtre keskkonnaaktivist Kertu Birgit Antoni arvamusloo alla kommentaari, kus uuris, miks keskkonnaaktivistid enesetappu ei propageeri. Politseileitnant Maarja Punak tuletas meelde, et päriselu viisakusreeglid võiksid olla käibel ka internetis.
JÄRELVAADATAV JA LOETAV | Märt Väljataga: keeleamet oleks nagu Iraani moraalipolitsei, kes jälgib seelikute pikkust
Eesti kultuur ei võidaks mitte midagi sellest, kui kõik taksojuhid ja toidukullerid eesti keelt oskaksid, külla aga rahuldaks see inimesi, keda eesti keelt mitte oskavad kullerid segavad – ja neid on palju, tõdes Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljataga tänases Delfi otsesaates.
Tartu-Jõgeva-Aravete maanteele vajus kõrgepingeliin, liiklus on Painkülas seiskunud
Tartu-Jõgeva-Aravete maanteel vajus Painkülas kõrgepingeliin üle tee. Kohal on politsei ja pääste, liiklus hetkel seiskunud.
GRAAFIKUD | Kõige aktiivsemad liikmemaksu tasujad on EKRE-s
2019. aasta agaraimad liikmemaksu tasujad olid Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast. Annetusi sai aga kõige rohkem peaministri partei.
OTSEPILT | Helme, Aab ja Kokk vastavad riigikogulaste küsimustele poliitiliste valikute, hinges olevate okaste ja riigireformi kohta
Täna keskpäeval alanud riigikogu infotunnis vastavad parlamendi liikmete küsimustele siseminister Mart Helme (EKRE) peaministri ülesannetes, riigihalduse minister Jaak Aab (KE) ning keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE).
Eestis on suurenenud Nigeeria ja India kogukonnad
PPA ja siseministeeriumi fookuses on integratsiooniküsimused ning investeeringud IT-süsteemide arengusse.
Endine tööandja: ei mahu pähe, et Andres purjuspäi rooli istus
Kolme inimese elu nõudnud avarii põhjustanud Andres Reinarti praegusele ja endistele tööandjatele tuli mehe joobes juhtimine üllatusena. Tööl tal ülemuste teada probleeme ei olnud ning teda kiideti.
Vilja Kiisler küsib, Märt Väljataga vastab: kuidas tunneb eesti keel ja kultuur end valitsuserakondade armu all?
Täna kell 12.30 algavas otsesaates tuleb Vikerkaare peatoimetaja Märt Väljatagaga juttu sellest, kelle või mille eest valitsus eesti keelt ja kultuuri kaitseb ning mida see keele ja kultuuriga päriselt teeb.
FOTOD | Viimsi valla uueks vallavanemaks valiti Illar Lemetti
Täna kell 16 kogunes Viimsi vallavolikogu, kes valis uueks vallavanemaks endise maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti.
Eesti Õpetajate liit: Somelar ja Saar pole ainsad õpetajad, kes on meisterõpetaja kutsest ilma jäänud
Kaks Tallinna Reaalkooli õpetajat jäid meisterõpetaja kutsest ilma, kuna ei oma Eesti Õpetajate liidu hinnangul kõiki kompetentse, mis vaja.
Helme tegi ettepaneku nimetada MES-i nõukokku Mart Järvik
Rahandusminister Martin Helme tegi maaeluministrile ettepaneku nimetada Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liikmeks EKRE eksminister Mart Järvik, vahendab ERR-i uudisteportaal.
OTSEBLOGI ja FOTOD | Savisaare protsessil mõisteti Kallo süüdi, Kunman ja Tuulberg õigeks
Edgar Savisaare korruptsiooniprotsess lõppes ühe süüdimõistmise, kahe õigeksmõistmise ja ühe menetluse lõpetamisega.
Organisatsioon Piirideta Ajakirjanikud on Postimehe kriisi tõttu „äärmiselt mures” Eesti sõltumatu ajakirjanduse pärast
Rahvusvaheline ajakirjandusvabaduse eest seisev organisatsioon Piirideta Ajakirjanikud (Reporters Without Borders – RSF) on äärmiselt mures sõltumatu ajakirjanduse tuleviku pärast Eestis, kus pea kõik uurivad ajakirjanikud ja arvamustoimetajad on lahkunud viimastel nädalatel riigi juhtivast päeva...