Jürgen Ligi: IRL võiks uksed lukku panna
Täna riigikogus riigieelarve seaduse eelnõu arutades astus kõnepulti Jürgen Ligi, kes pühendas oma sõnavõtu valitsuses oleva IRLi tegude analüüsimisele.
Reformierakonna sisetüli eskalatsiooni ajatelg: mida peaks teadma viimase nädala arengutest suurparteis?
Vaid nädalaga on Reformierakonnas võim ümber mängitud ja senine esimees Hanno Pevkur loobub oma kohast Kaja Kallase kasuks. Kuidas aga jõuti neljapäevasest Siim Kallase ettepanekust korraldada erakorralised valimised tänase üllatusteateni, et Pevkur loobub Reformierakonna juhi toolist?
VIDEO | Reinsalu vaikima sundinud Ligi sõimas teda "tõpraks" ja "täielikuks pätiks"
Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi käratas ETV "Foorumi" saates Urmas Reinsalule "Ole kuss!" ning oli endast nii väljas, et suhtlusvõrgustikus lajatas ta justiitsministrile täiega.
Kes maksab presidendi jõulukuuse eest?
President Kersti Kaljulaid tõi hiljuti Läänemaa metsast enda Nõmme koju kuuse. Kohapeal tasus president 8 eurot maksva jõulupuu eest ametitelefoniga. Kes siis kuuse eest maksab: presidendi kantselei või Kaljulaid isiklikult?
Pevkuri parteikaaslane Palling: Hanno otsus on riigimehelik ja julge
Sisekriisis oleva Reformierakonna liige Kalle Palling toetab preguse esimehe otsust kutsuda kokku uued valimised ja asuda Kaja Kallase selja taha ning minna eluga edasi.
FOTOD | Raekoja platsilt evakueeriti jõuluturgu külastanud inimesed
Politsei piiras täna pärastlõunal Tallinna Raekoja platsi sisse ning alustas inimeste evakueerimisega. Päästeameti pressiesindaja kinnitas aga peagi Õhtulehele, et platsilt leiti kahtlane kott, kuid selle omanik on praeguseks tuvastatud. Mingit ohtu inimestele ei ole.
FOTOD JA VIDEO | Tallinna lennujaama äriklassi ootesaal valiti Euroopa parimaks!
Maailma suurim sõltumatu lennujaamade ootesaalide liikmelisust pakkuv programm Priority Pass kuulutas välja tänavused parimad lennujaamade salongid, Euroopa parimaks valiti Tallinna lennujaama äriklassi ootesaal.
FOTO | Mänguasjakaupluses on eraldi riiulid nutikatele lastele ja tüdrukutele
Tähelepanelik lugeja saatis pildi Juku mänguasjakauplusest, kus mänguasjade juures on eraldi sildid "nutikatele" ja "tüdrukutele". 
Vanalinna öine lärmaja kadus äriregistrist – kas kaob nüüd ka lärm?
Kas oma unerahu eest võitlevad Tallinna vanalinna elanikud saavutasid kauaoodatud võidu või veeti neid peenelt ninapidi. Öörahurikkuja suhtes alustatud väärteomenetlus tühistati, sest öösiti tümpsuva Von Krahli baari omanikfirma lõpetas tegevuse.
Jaanus Karilaid: Reformierakond püüab Kaja Kallast näidata puhta lehena, uue juhina. Tegu on aga siiski tagatoa-kreatuuriga
Kaja Kallase abil üritab Reformierakond lavastada suhtekorralduslikku etendust, kus parnassile tõstetakse näiliselt puhta renomeega uus juht.
PSÜHHOLOOG: Inimesele otsasõit võib viia afektiseisundisse
Liikluspsühholoog Gunnar Meinhardi sõnul on täieset võimalik, et inimesele otsa sõitnud juht satub afektiseisundisse ning ei pruugi mõne aja jooksul adekvaatselt käituda. Seepärast ei saa automaatselt eeldada, et juht põgenes sündmuskohalt, kuna oli purjus või tal pole juhiluba.
Jürgen Ligi: Hanno tagasiastumise teade tuli täna varahommikul üllatusena
Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi kommenteeris, et Hanno Pevkuri teade Kaja Kallase toetamisest tabas teda täna hommikul üllatusena.
Noore mehe surm: kiirabi ei sõitnud väljakutsele IT-vea tõttu
Kiirabi ei sõitnud väljakutsele, sest IT-süsteemi tõrke tõttu ei saanud digiallkirja anda. Brigaadijuht aga keeldub välja sõitmast, sest tal on "tehniline takistus". Tegelikult oleks võinud allkirja anda ka käsitsi paberile.
Autorite ühing veab Tallinna söögikohtadega vägikaigast: keegi ei maksa muusika eest
Eesti Autorite Ühing (EAÜ) ei suuda Tallinna hinnatud toidukohtadelt saada litsentsilepinguid, mis lubaks neil seaduslikult külalistele muusikat mängida. Abi otsiti politseilt, kelle reid pani viiest toidukohast vaid ühte lepingut sõlmima. Restoranide omanikud tõdevad, et seadused on täitmiseks, ...
GAG-i juht Hendrik Agur toetab uut emakeele eksami süsteemi, mis lubab kirjavigu: teksti mõistmise oskus on nüüdisajal ellujäämise küsimus
Mina arvan, et see plaan haakub kiiresti muutuva maailma vajadustega, ütles Gustav Adolfi Gümnaasiumi juht Hendrik Agur Delfile, kommenteerides kava, mis vähendab õigekirja tähtsust eesti keele eksami juures.
Linda Line´i katamaraan Karolin Eesti lipu all enam ei sõida
Linda Line müüs maha Eesti ja Soome vahet kurseerinud kiirkatamaraani Karolin. 
DELFI FOTOD | NATO kindral Petr Pavel peab oluliseks Eesti pühendumist kübervaldkonnale
Nato sõjalise komitee esimees, Tšehhi kindral Petr Pavel ütles täna Eesti kaitseministeeriumis toimunud pressikonverentsil, et Eesti on vaatamata oma suurusele oluline NATO liige, kelle panus kübervaldkonnas on märkimisväärne.
Krista Aru: eksamil õigekirja hindamisest loobumine on lühinägelik
Vabaerakonna saadikud soovivad selgust, millele tuginedes esitas SA Innove ettepaneku loobuda eesti keele õigekirja hindamisest riigieksami lugemisülesande hindamisel. Selleks annavad saadikud haridus- ja teadusminister Mailis Repsile täna üle arupärimise mitmete küsimustega, mis puudutavad muuda...
Kes on Tondiraba jäähalli tegelikult juhtinud Mart Aare?
Käesoleva aasta jaanuaris lahkus Tondiraba jäähalli direktori asetäitja kohalt Mart Aare. Toona suurema kärata lahkunud Aare on taas avalikkuse ette jõudnud, sel korral altkäemaksu võtmises kahtlustatuna.
FOTOD | Taluperemees päästis läbi õhukese jää jõevette vajunud metskitse
Just parasjagu sel ajal, kui sügis asendub talvega, õnnestus Viljandimaa taluperemehel Gert Kallasel teha loodusele väike heategu, päästa surmasuust jääauku vajunud kits.
FOTO | Venemaa ja Ameerika diplomaatiliste suhete 210. aastapäeval dirigeerib Kristjan Järvi
Venemaa ja USA suhete aastapäeval esineb dirigendina Kristjan Järvi.
Kadri Simson selgitab viimaseil päevil meedias levinud väiteid tema ja Teet Soormi kelmuste kohta: tegemist on valega
Minu elukaaslane Teet Soorm ei ole sentigi toetust saanud. Mitte sentigi. Postimees on korduvalt üritanud seesugust väidet levitada, väites koguni, et Teet Soorm oli suurim kasusaaja kogu toetuste jagamisel, aga see on vale, kirjutab majandusminister Kadri Simson sotsiaalmeedias. Delfi avaldab te...
I. J. Zand: "Jah, olen seelikukütt. Jah, olen maksnud tüdrukutele. Aga ma EI OLE vägistaja ja pedofiil!"
Iraj Zand Zand on moodsa aja pensionär, kes lendab riigist riiki, liigutab kopsakaid rahasummasid, näpib nutitelefoni, suhtleb Facebooki kaudu.
FOTOD | Kultuurikatla korsten, mille kõrval hiljuti kõndisid Euroopa juhid, hakkas taas kivitükke poetama
Veel hiljuti kõndisid Kultuurikatla korstna kõrval Euroopa vägevad nagu Angela Merkel ja Emmanuel Macron, üleeile aga paigaldas Kultuurikatel korstna ümber ohutussildid ja rajas läbipääsuks ajutise tunneli.
"FOORUMI" BLOGI | Monika Haukanõmm: paljud patud nuheldakse Kadri Simsoni kaela, sest Keskerakonnas pole toimunud muutust
Aasta eelviimases "Foorumis" pandi punkt põnevale poliitikahooajale ja vaieldi läbi hetke kuumimad poliitilised teemad.
EKRE andis 3000 eurot katuseraha poliitpropagandistliku vallalehe väljaandmiseks
EKRE andis katuserahadest 3000 eurot MTÜ-le Kodanikualgatuse Selts, mis kavatseb selle eest Jõelähtme vallas välja anda vallavõimu suhtes kriitilist lehte.
FOTOD | Kohtuistung jäi ära, sest Savisaar viidi hommikul haiglasse
Täna hommikul pidi jätkuma Edgar Savisaare kohtuprotsess, kuid tema kaitsja Oliver Nääs teatas istungi alguses, et Savisaar viidi hommikutundidel haiglasse ning palus seetõttu istungi edasi lükata. Vastuväiteid ettepanekule ei esitatud ning kohus nõustus ettepanekuga, soovides ühtlasi kõigile häi...
HTM-i hindamisosakonna juht: uus süsteem muudab eesti keele eksami lugemisosa hindamise läbipaistvamaks
HTM-i välishindamisosakonna juhataja Kristin Hollo sõnul tingis emakeele osaoskuste eksami hindamissüsteemis muudatuse senine eksami tagasiside ning hindamise vähene läbipaistvus.
Searahaskandaal: kas minister Simson aitas elukaaslasega seotud firmadel toetust saada?
Väited, justkui oleks majandus- ja taristuminister Kadri Simson andnud elukaaslase Teet Soormiga seotud firmadele siseinfot, võtsid teisipäeval poliitilise pöörde, kui opositsioonierakond hakkas hauduma plaani ministrile umbusaldust avaldada. Simson  kinnitab, et tema elukaaslane pole seakasvatus...
KAS TUNNED VARGAD ÄRA? Pätid pistsid poes alkoholi põue
Pärnu poodides tegutsevad vargad, kes võtavad maksmata kaasa alkoholi ning maiustusi. Kõigil, kes oskavad kirjeldatud juhtumite kohta lisainfot anda või tunnevad ära turvakaamera salvestistel kujutatud mehed, palutakse sellest teada anda telefonil 444 6568 või e-mailil kristiina.hallimae@politsei...
President Kaljulaid peab oma aastalõpukõne Vabaduse väljakul
Kui tavaliselt on Eesti rahvas harjunud, et vabariigi presidendi aastalõpukõne ja uusaastatervitus jõuab nendeni läbi telekanali ja on eelnevalt salvestatud, siis president Kersti Kaljulaid peab seekord oma kõne otse vana-aastaõhtu rahvapeol Tallinnas Vabaduse väljakul.
"RINGVAATE" VIDEO | Tüpograaf: Eestis on kirjatehnika õpetamisega üle piiri mindud
Tüpograaf Mart Anderson leiab, et õpilastele ei saa peale pressida kindlat kirjatehnikat ja et Eesti koolides võiks lubada selle isikupärasemat kasutamist.
GALERII | Politsei kontrollis talverehvide olemasolu
Politseinikud kontrollisid täna Tallinnas talverehvide kasutamist.
Riigikogul ei soovitata Toompea lossi aeda monumenti rajada
Toompea lossi juures asuvasse Kuberneri aeda sobiva monumendi rajamiseks toimunud ideekonkursil valis žürii 14 nõuetele vastava võistlustöö hulgast parimad kavandid, kuid soovitas riigikogu kantseleil monumenti mitte rajada. 
3,5 miljoni eest hüvitisi: Eestis on enam kui 30 500 töötut
Novembrikuu lõpu seisuga oli töötuna registreeritud 30 553 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,8%. Võrreldes eelmise kuuga novembris registreeritud töötute arv suurenes. Registreeritud töötuse määr oli novembris kõrgeim Ida-Virumaal (9,6%), Valgamaal (8,8%) ja Põl...
FOTOD | Tallinnas süüdati hanuka esimene küünal
Täna õhtupoolikul süütasid linnapea Taavi Aas ning Eesti pearabi ja juudi kogukonna eestvedajad hanuka esimese küünla.
Tuntud Eesti inimeste seas on abieluvaraleping au sees: "See muudab elu oluliselt lihtsamaks!"
Mullu sõlmiti 6360 abielu ja 2619 varalahususlepingut. Tuntuim abieluvaralepingu avalikustanud isik on ilmselt president Kersti Kaljulaid. 
Liisa Pakosta ahistamisest: mind on lapsest saati õpetatud, kuidas enda eest seista
Täna hommikul oli Vikeraadio hommikuprogrammi külaliseks soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta, kes rääkis seksuaalsest ahistamisest. Intervjuu lõpus antud kommentaar isikliku kogemuse suhtes pahandas mõningaid kuulajaid, kes leidsid, et voliniku vastusest võis välja...
Kas vabariigi aastapäeva kontserdi lavastab juubeliaastal NO99?
Teatriinimeste seas levib info, et vabariigi 100. aastapäeva suurejoonelise kontserdi lavastamise usaldab presidendi kantselei teatrile NO99. Presidendi kantselei teatel on loovmeeskond veel lahtine, Tiit Ojasoo soovitab oodata ametlikku pressiteadet.
Inimõiguste aastaaruandes nimetatakse EKRE-t paremäärmuslikuks
Eesti Inimõiguste Keskuse teisipäeval avalikustatud aruandes "Inimõigused Eestis 2016-2017" nimetatakse Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) paremäärmuslikuks.
Reformierakond plaanib algatada Kadri Simsoni umbusaldamise
Reformierakond plaanib algatada majandus-ja taristuminister Kadri Simsoni umbusaldamise, ütles ERR-i raadiouudistele erakonna esimees Hanno Pevkur.
Fentanüüli enam Eesti narkoturul pole. Mis saab edasi?
Postimees kirjutas eelmisel nädalal, et Eestis pandi seisma fentanüüliäri, mistõttu on narkomaanid olnud nii-öelda kuival mitu nädalat. Kuid sellele tõdemusele vaatamata ei ole Tervise Arengu Instituut (TAI) märganud hüppelist tõusu ravile pöördujate hulgas.
Kuidas mõjus laevakaitsjate saaga lõpp Eesti-India suhetele?
Möödunud nädalal tagasi kodumaale pääsenud laevakaitsjad ja nende perekonnad on kiitnud Eesti diplomaatide ja ametnike suurt tööd ja vaeva nende vabadusse pääsemise nimel. Kuidas vaatab Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv ise kogu tööprotsessile tagasi?
Naisi ähvardanud satanismihuvilise juristi Jaanus Krevaldi suhtes algatati kriminaalmenetlus
Delfi kirjutas reedel, kuidas jurist Jaanus Krevald ahistab sotsiaalmeedias naisi ja ähvardab neile viga teha. Krevaldi suhtes on politsei alustanud tänaseks kriminaalmenetluse.
Inimõiguste aruanne: Eesti kipub inimõiguste küsimustes paigal tammuma
Täna tutvustas Eesti inimõiguste keskus mahukat aruannet, kus vaadeldi viimase kahe aasta arenguid inimõiguste vallas ning anti riigile soovitusi, kuidas olukorda parandada. Inimõiguste keskuse juhi Kari Käsperi sõnul võib Eestis üldist olukorda inimõiguste vallas hetkel hinnata pigem heaks. "Võr...
Pea pool Rakvere linna on vooluta
Lääne-Virumaal Rakvere linnas on täna õhtul pea 2000 majapidamist jäänud elektrita.
Laste stress kirjatehnikast. Püüdlikkusest hoolimata on hinne kaks
Lapsed õpivad kirjatehnikat pea samamoodi nagu me vanaemad. Kas ilukiri on ikka nii tähtis?
Lukas: aukartus ilusa keele ja õigekirja vastu peab alles jääma
Emakeele riigieksamisse sisse viidav muudatus, kus funktsionaalse lugemisoskuse osas ei hinnata enam õigekirja, ei tohi anda signaali, et õigekirjutamine ja ilus eesti keel ei ole enam tähtsad, ütles muuseumijuht ja endine haridusminister Tõnis Lukas.
Pahased veebiostjad: odavate postipakkide maksustamise kava piirab inimõigusi
Pikaajaliselt internetis ostelnud eestlased siunavad euroliidu kava maksustada alates 2021. aastast kõik väljastpoolt liitu saabuvad pisipakid. Ostjad peavad seda mõttetuks katseks ahendada kodanikuvabadusi ja tarbida mujalt maailmast pärit kaupu, mida siin ei leidu.
Ema armastus pani lapse hirmust värisema
Kui süüdimõistetud meespedofiilide juhtumeid on Eesti ajakirjandusest läbi käinud mitu, siis leidub ka naisi, kes lapsi seksuaalselt kuritarvitavad. Eriti dramaatilised on lood siis, kui ahistajaks on (kasu)ema. 
Kaheks kuuks metsa peitunud mehe ema: ta võinuks öelda, et võtab aja maha, ma oleks aru saanud!
„Kui nüüd mõelda, siis ta ütles lahkudes oma pilguga, et läheb ära. Aga selle lause oleks pidanud ta ütlema sõnadega,“ räägib Ingrid, kelle poeg lahkus kaks kuud tagasi sõnagi ütlemata kodunt.
Alkoaktsiisi vastased plaanivad Eesti 100. sünnipäeva Lätti-sõiduga tähistada
Facebookis kogub huvilisi ja osalejaid üritus „ 24.02 kõik koos Lätti!“. Aktsiooni mõte on protestida alkoholiaktsiisi tõusu vastu.
Kohus uurib Pandivere pansioni juhtide seost vana naise surmaga
Rakveres algas reedel kohtuprotsess vanureid hooldava Pandivere pansioni juhtide üle. Ekspressi andmetel tekkisid hooldekodus elanud dementsel vanal naisel lamatised. Kaks kuud hiljem suri vana naine seal veremürgitusse.
Ranged võimusuhted ei lase seksuaalse ahistamise ohvritel Eestis suud lahti teha
Soolise võrdõiguslikkuse nõukogu esimees, TTÜ professor Rainer Kattel nendib, et Eesti meeste ja naiste vahel kiivas olevad võimusuhted takistavad ahistamise ohvritel väljapääsu otsida.
IN MEMORIAM: Soome 100 pidustused jäid kahele soomepoisile viimaseks
Aasta-aastalt kokku kuivavad soomepoiste read hõrenesid veelgi. Kahetsusväärsel kombel toimus see just Soome 100 aasta juubeli ajal. Soome eest verd valanud veteran Harri Kask suri täpselt 6. detsembril, kui oli riigi iseseisvuse aastapäev ja Edgar Sinisalu 7. detsembril.
30-eurose parkimistrahvi maksmata jätnud kohtutäitur jäi Europargile riigikohtus lõplikult alla
Kohtutäitur andis parkimiskorraldaja kohtusse, sest arvas, et Europargil polnud õigust autot teisaldada.
Looduskaitsjad nõuavad mesilasi hävitava mürgi keelustamist
Erakond Eestimaa Rohelised (EER) koos 80 kodanike-, mesinike- ja keskkonnaorganisatsiooniga  nõuavad mesilasi tapvate neonikotinoidide viivitamatut keelustamist.
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Laagri Jazzi autopesulas kukkus kesest pesu masina küljehari auto kapotile
Täna õhtul kella 20 paiku juhtus õnnetus Laagris asuvas Jazz autopesulas, kui küljehari kukkus keset autopesu kapotile. Põhjuseks harjaste konstruktsiooni kinnituse lahtitulek.
Eesti kooliõpilane uudiseid ei loe, kuid on uhke Euroopas elamise üle
Tallinna ülikoolis esitletud rahvusvahelisest kodanikuhariduse uuringust selgus, et Eesti noorte ühiskonna-alased teadmised on head ning noored on uhked Eesti ja Euroopa üle. Samas on eesti ja vene noorte hoiakud endiselt üsna erinevad.
Sven Mikser: Reformierakonna järgmiseks esimeheks saab Kaja Kallas
"Tuleval aastal ees ootava Reformierakonna esimehe erakorralise valimise kohta võiks öelda Suetoniuse sõnadega: iacta alea est. Liisk on langenud. Reformierakonna järgmiseks esimeheks saab Kaja Kallas," kirjutab Sven Mikser oma sotsiaalmeedia kontol. 
Ranged võimusuhted ei lase seksuaalse ahistamise ohvritel Eestis suud lahti teha
Soolise võrdõiguslikkuse nõukogu esimees, TTÜ professor Rainer Kattel nendib, et Eesti meeste ja naiste vahel kiivas olevad võimusuhted takistavad ahistamise ohvritel väljapääsu otsida.
VIDEO | UUS KEELD: EL tahab angerjapüügile käe ette panna
Täna algab Brüsselis põllumajandus- ja kalandusnõukogu kohtumine, kus Euroopa Liidu liikmesriigid arutavad muude teemade hulgas ka angerjapüügi keelamist Atlandi ookeanis ja Läänemeres.
Hinnatud Soome fotokunstniku töid saab näha Pärnus!
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis näitab oma töid tuntud Soome skandaalne kunstnik Elina Brotherus!
Tallinnas Mustamäel juhtus suur veeavarii, mida likvideeritakse ilmselt õhtuni
Tallinna Vesi teavitas, et Tallinnas Mustamäel Vilde tee 133 juures juhtus veeavarii ning sellega kaasneb täna õhtul umbes kuni kella 18-ni veekatkestusi.
Kolmandik eestlastest hoiab raha sukasääres
Eesti panga uuring toob välja, et kolmandik eestlastest hoiab sääste sularahas.  
ETTEVAATUST! Mürgise pliiga õnnerauda ei tohi varsti enam poodides müüa
Poodides leidub endiselt aastavahetuse tinavalamiseks reklaamitud nn õnnerauda, mis sisaldab 96 protsendi ulatuses pliid. Tuleva aasta märtsist liigitatakse taolised segud muutuva Euroopa Liidu määrusega ametlikult mürgisteks aineteks, mis võivad põhjustada viljatust ja kahjustada looteid.
FOTOD | Eesti sinikiivrid võtsid Lõuna-Liibanoni oma kaitse alla
Kaks nädalat tagasi Liibanoni saabunud jalaväerühm Estpla-24 alustas pärast kohalike olude ja reeglitega tutvumist iseseisvate patrullidega oma vastutusalas Iisraeli ja Liibanoni eraldusjoone lähistel.
Rakveres kadus elekter 2000 majapidamisel
Täna kella 18.20 paiku kadus Rakveres ligi kahel tuhandel majapidamisel elekter.
Täna pagarisaates: menüüs on naaberriikide road, küpsetisi hindab Mart Sander!
Maailmakuulsal formaadil põhinev küpsetamislahing “Eesti parim pagar” on jõudnud juba oma neljanda osani. Tänane osa on pühendatud naabritele ehk kõik osalejad peavad küpsetama midagi naaberriikide köögist.
Välkõppuse Okas osalusprotsent jäi sel aastal mullusele kümnega alla
Õppusele jätsid tänavu tulemata 145 kutse saanud reservväelast. Peamisteks mitteosalemise põhjusteks olid välismaal viibimine ja haigestumine.
Tšeljabinski elanikud kiirguspaanikas, eestlased võivad õnneks rahulikult hingata
Keskkonnaktivistid Andrei Alahverdov ja Jan Haverkamp avaldasid Greenpeace’i koduleheküljel ärevakstegeva teate, milles nendivad, et Venemaa pole siiani selgitanud, mis on põhjustanud ülikõrge ruteeniumireostuse.
Töövõime hindamise rahast saavad arstid vaid väikese osa
Töövõime hindamise eest kasseeritakse kuni 134 eurot, arst saab sellest ainult 30–50 eurot.
GALERII | Allar Levandi kingib mõttekaaslastega Soome rahvale monumendi
Olümpiasangar Allar Levandi eestvedamisel teevad mitmed tunnustatud Eesti ettevõtjad kummarduse Soome rahva ees ning püstitavad oma kapitali ja mõttekaaslaste annetuste toel Tallinna Rotermanni kvartalisse monumendi, mille võidutöö valitakse rahva abiga välja kuu aja pärast.
Samost: Reformierakonda ei näe me valitsuses veel palju aastaid
„Aasta tagasi kõik naersid, et läheb aasta mööda ja Reformierakond on valitsuses tagasi. Ma ennustan, et läheb palju aastaid mööda ja me ei näe Reformierakonda valitsuses,” leidis ajakirjanik Anvar Samost Vikerraadio saates „Samost ja Ruussaar”.
Palo väitel tegi Gemalto suvel ID-kaardi kohta vaid umbmäärase vihje
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo selgitas kirjas, et ID-kaartide tootja Gemalto Eesti esindaja võttis küll 15. juunil RIA-ga turvariski osas ühendust, kuid esitas vaid ebamääraseid vihjeid.
Kas oli õnne? Vaata tänaseid Vikinglotto ja Bingo loto võidunumbreid!
Täna toimusid taas Vikinglotto ja Bingo Loto loosimised. Vaata, kas sul oli lotoõnne!
Eestimaal on õhk suhteliselt puhas
Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti välisõhu kvaliteet endiselt hea, vahendab Eesti Keskkonnaagentuur. Enamikes Euroopa linnades peavad inimesed aga hingama saastunud õhku, mis viib sadu tuhandeid inimesi varakult hauda.
Eesti suurettevõtjad teevad lastest miljonärid
Ettevõtete juhtimise lastele edasi andnud ettevõtjad, OG Elektra omanik Oleg Gross ja Respo Haagiste osanik Ain Antons tõdesid, et mingil hetkel tuleb ettevõte üle anda ja kui järeltulijad on sellest huvitatud, on kõige õigem anda ohjad just nende kätte.
Eesti mees lõi Google’i abil tulevikku ennustava "masina"
Eesti juurtega Ameerika ettevõtja ja andmekaevur Kalev Leetaru kasutab Google’i serveriparke, et iga päev maailma uudised pulkadeks lahti võtta ning nendest joonistuvate mustrite põhjal tulevikku ennustada.
FOTOD | Euroopat kimbutavad lumetormid: eestlased on lennujaamades lõksus, Nordica paigutab osa reisijaid hotelli
Saksamaal, Hollandis ja Suurbritannias on tugevad lumetormid halvanud lennujaamade töö. Eestlased kirjeldavad, et peavad ootama, sest kõik lennud on tühistatud.
Riigiasutused väldivad kolimist saartele ja väikelinnadesse
„Tulime riigile haldusreformiga vastu, tegime end partnerina suuremaks ja võimekamaks, vähemalt meie Saaremaal küll. Nüüd oleks riigil aeg vastata,“ ütleb Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kes toetab täielikult mõtet viia rohkem riigiasutusi Tallinnast mujale.
FOTOD ja VIDEO | Brüsselis tähistati jõulusimmaniga lähenevat eesistumise lõppu
Eurokvartali südamesse püsti pandud pidu tõi kokku vanu tuttavaid, kuid tutvustas Eesti kultuuri ka välismaalastele.
Koselt kaduma läinud mehe juhtum toob hooldekodude elanikele helkurvestid
Ülemöödunud nädalal kaks korda kadunuks jäänud Kose hooldekodu elaniku juhtum pani SA Kadunud koguma kampaania korras raha hooldekodude elanikele helkurvestide hankimiseks. Esimesed annetuste eest ostetud vestid andis sihtasutus täna üle Kose hooldekodule.
Reformierakond maksab 6000 eurot kuus Hanno Pevkuri maine kujundamise eest?
Delfile teadaolevalt kulutab Reformierakond ligikaudu 6000 eurot pelgalt partei esimehe Hanno Pevkuri maine kujundamisele.
GALERII | Kaitseväe kalmistul mälestati Vabadussõjas hukkunud Briti mereväelasi
Täna peeti kaitseväe kalmistul Vabadussõjas osalenud Briti eskaadri Eestisse saabumise 99. aastapäeva mälestustseremoonia.
Komisjon lõpetas Savisaare valimisliidu uurimise
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) lõpetas menetluse Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinna osas, kuna ei tuvastanud valimisreklaamis keelatud annetust.
Eesti riigireiting püsib kõrgel tasemel
Reitinguagentuur Standard and Poor’s (S&P) kinnitas Eesti pikaajalise riigireitingu senisel kõrgel tasemel AA- stabiilse väljavaatega. Lühiajaline reiting kinnitati senisel tasemel A-1+.
Viipemaksete maht on viimase kuuga kahekordistunud
Pea kaks kuud tagasi tõusis viipemakse limiit 10 eurolt 25 euro peale. Suurem limiit motiveerib inimesi rohkem viipega maksma – novembris kasvas viipemaksete arv kuises võrdluses ligikaudu 70% ja maht 110%.
Kõhtu pussitamisest kolme hukkunuga õnnetuseni. Kui suur on valu hind?
Eesti kohtutes välja mõistetud mittevaralise kahju hüvitised ei põhine alati mõistlikul loogikal ega ühtsel praktikal, selgub riigikohtu analüüsist.
Horoskoop ennustas Bingo lotoga ligi 400 000 eurot võitnud noorele pereisale lotoõnne
Selle nädala kolmapäeval loositi “Suure lotokolmapäeva” telesaates välja Bingo loto jackpot summas 383 588 eurot ja täna pärastlõunal käis võitja ka oma võitu Eesti Lotos vormistamas. Võitjaks osutus noor Harjumaa pereisa, kes ostis kahe mänguväljaga võidupileti Viimsi Selverist.
Ajalehtede liit: ministeerium tahab õigustamatult ajakirjandust piirata
Eesti Ajalehtede Liidu hinnangul piirab justiitsministeeriumi isikuandmete kaitse seaduse eelnõu põhjendamatult ajakirjandust ja on Euroopa Liidu õigusega vastuolus, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Piletilevi hakkab bussipileteid müüma
Piletimüügikeskkond Piletilevi hakkab alates järgmisest nädalast veebis ja piletipunktides lisaks kontserdi- ja teatripääsmetele müüma ka bussipileteid, esimesena tulevad müüki Go Busi Tallinna-Tartu liini piletid.
Maailma majandusfoorum: Eesti on üks parimatest noori eluks ette valmistavatest riikidest
Maailma majandusfoorum toob välja, et Eesti on üks kõige paremini noori eluks ja tööks ette valmistavatest riikidest, sest meie koolisüsteem annab noortele hädavajaliku koostööoskuse.
Eurojackpotiga võideti tänasel loosimisel üle 320 000 euro
Tänasel Eurojackpoti loosimisel võitis üks õnnelik Eesti lotomängija 5+1 võidutasandiga 321 831,80 eurot. Võidupilet on ostetud Viimsi Selverist
Ratas kohtumisel Sipiläga: Eesti-Soome digiretseptivahetus võiks innustada kõiki Põhjamaid ja Balti riike
Peaminister Jüri Ratas ütles kohtumisel Soome valitsusjuhi Juha Sipiläga, et Eesti-Soome digiretseptivahetus võiks innustada kõiki Põhjamaid ja Balti riike
Rahulolu Ratase tööga on tema peaministriaja halvim
Küsitletute keskmine hinne Jüri Ratase peaministritööle on viie palli süsteemis 3,18.
Kahjuks on inimesi, kes suhtuvad ahistamisse sallivalt
Kirjutasin sügisel psühhiaater Lembit Mehilasest, kes katsus oma patsienti. Pärast seda sain marulist tagasisidet. Postkasti saabunud kirjad ei üllatanud.
Siim Kiisler: julgustan Monika Haukanõmme enne kokkuvõtete tegemist põhjalikumalt süvenema sellesse, mis tegelikult tehtud
Keskkonnaminister Siim Kiisler ütles Monika Haukanõmme tänast EPL-is ilmunud arvamuslugu kommenteerides, et "tänase seisuga oleme kliima- ja keskkonnateemadel ära teinud rohkem, kui julgesime loota".
President Kaljulaid: vabatahtlik merepääste on isetegemise edulugu
Toila vabatahtliku merepääste panus on märgiline mitte ainult kodusadama lähistel merel liiklejatele ja kohalikele, vaid kogu ühiskonnale, ütles president Kaljulaid seltsi 10. aastapäeval.
Kõlvart Tondiraba Spordihallist: rõhutan, et mingit ootamist või salatsemist ei toimunud
Tallinna endine abilinnapea Mihhail Kõlvart lükkas tagasi süüdistused, nagu oleks ta aasta otsa kinni hoidnud kriitilist auditit Tondiraba jäähallis toimunud rikkumiste kohta. Audit avalikustati alles peale kohalikke valimisi.