Reps kaalub koolijuhtide tähtajaliste töölepingute tagasitoomist
Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul on aja jooksul ilmnenud direktorite tähtajatute töölepingute negatiivne pool.
GRAAFIK | Ülekaaluliste laste osakaal Eestis kasvab järjepidevalt
Kui võrrelda mullust aastat kümne aasta taguse ajaga, siis selgub, et nüüd on ülekaalulised ennekõike kehva majandusliku taustaga noored. Lisaks on poiste seas iga viies ülekaaluline.
Bolt: on naiivne arvata, et tõukeratastega jäävad õnnetused olemata
Bolti elektriliste tõukeratastega on seni juhtunud vaid üks tõsisem õnnetus, täpne tõukeratastega kukkumise arv ei ole selge.
FOTOD | Kersti Kaljulaid osales Muhu väina regatil Folkboot Jonna meeskonnas
Täna jätkus Muhu väina regatt ning kaasa lõi ka president Kersti Kaljulaid.
VIDEO | Siseministeerium paneb ebaseadusliku välistööjõu eest vastutama Eesti töövõtjad
Siseministeerium on välja töötanud uued regulatsioonid, mille järgi peavad välistööjõudu kasutavad ettevõtted vormistama välismaalase töötamise vastavalt seadusele.
Vabaduse väljakul nugadega vehkinud meest mälestati fotoga, mis süüdistab teda tulistanud politseinikke
Vabaduse väljakule toodi mõnda aega tagasi lilled ja Jaanus Käärmanni pilt, millel seisab veaga ingliskeelne kiri "killed by policmen", mis tähendab eesti keeles "tapetud politseinike poolt". Uudis jõudis ligi kümme minutit üleval rippuda, kui mälestusfoto lillede ja küünaldega ära koristati.
Opositsiooni toetus on praegu koalitsiooni reitingust kõrgem
Kui järgmisel pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale oma hääle 35,4 protsenti vastanutest, selgus Ühiskonnauuringute instituudi ja uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest. Uue tipu saavutanud Reformierakonna kõrval on toetus langenud nii Keskerakonnal kui ka EKRE-l.
Kohus peab Mary Krossi kriminaalasjas eelistungi augustis
Stroomi ranna intsidendi kohta valeandmeid andnud Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Krossi kriminaalasja osas toimub eelistung 26. augustil Harju maakohtus.
Kõrgkoolide rahastamine: kolm inseneri võrdub üks helilooja
Kolmandat aastat kehtiv kõrgkoolide õppetöö rahastamismudel, mis võimendab häid kõrgkoole nõrgemate arvelt, on kõige soodsamalt mõjunud kõrgema kunstikooli Pallase rahakotile ning kõige vaenulikumalt Eesti maaülikooli omale.
VIDEO | Enesetapu teinud Sillamäe poisi vanemad räägivad tema viimastest päevadest ja kiusamisest koolis
Kümneaastane Sillamäe Vanalinna kooli õpilane võttis 10. juulil koolis temale osaks saanud kiusamise tõttu endalt elu. Saša isa Roman ja ema Jelena räägivad oma poja viimastest päevadest.
Erioperatsioonide väejuhatust juhib kolonelleitnant Margus Kuul
Täna asus erioperatsioonide väejuhatust juhtima kolonelleitnant Margus Kuul, kes võttis juhtimise üle kolonel Riho Ühtegilt.
VIDEO JA FOTOD | Peaminister Jüri Ratas küll käis ja koristas, kuid asjatult. Prügi on Ääsmäe parklas tagasi
Eelmise aasta septembris toimus ülemaailmne koristuspäev, mil ka Jüri Ratas "tegi ära" ning aitas koristada Tallinna külje all asuvat Ääsmäe parklat.
Politsei panustab rohkelt aega ja jõudu kadumismängu harrastavate alaealiste otsimiseks
Maailmas leviv mäng, kus lapsed ja noored teadlikult 24 tunniks ära kaovad, on jõudnud Eestisse. Politsei mängu kergekäeliselt ei suhtu ning panustab noorte leidmiseks oma aega ja jõudu.
Raivo Aeg: riigi peaprokuröril võiks olla üks ametiaeg
Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ütles, et riigi peaprokuröri ja teiste kõrgete riigi siseturvalisuse eest vastutavate kõrgete ametnike ametiaeg võiks olla ühekordne ja rohkem kui viis aastat, vahendab ERRi uudisteportaal.
Ministeerium toetab maailmakuulsale saarlasele mälestusmärgi rajamist 30 000 euroga
Kultuuriministeerium toetab Saaremaale admiral Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshauseni mälestusmärgi rajamist 30 000 euroga.
VAATA JÄRELE | Vaimse tervise spetsialistid: lastel tekib lootusetusetunne täiskasvanutest kergemini
Sillamäel läks kümneaastane poiss kiusamise pärast vabasurma. Juhtunu valguses rääkisid laste ja noorukite vaimsest tervisest Delfi otsesaates lastepsühhiaater Ere Vasli ning kliiniline psühholoog ja Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.
Kadri Simsoni volinikuks kinnitamine jäi Europarlamendi reeglite rägastikku kinni
Ühe Euroopa Parlamendi komisjoni protseduuride tõttu tekkis olukord, mis pani Simsoni volinikuks kinnitamise seisma.
Ministeerium kaalub koolidirektorite hindamise muutmist
Haridus- ja teadusministeerium ei toeta Reformierakonna algatust kehtestada koolijuhtide pädevuse kontrollimiseks keskne eksam, mida võtab vastu üleriiklikult moodustatud hindamiskomisjon, kuid tunnistab, et arutelud selle üle, kuidas koolidrektorite tööd hinnata, on alanud.
Ministeerium tahab Sillamäelt koolikiusamise kohta selgitusi
Haridus- ja teadusministeerium ootab Sillamäe linnalt ülevaadet ja selgitusi Vanalinna koolis toimuva kiusamise kohta.
Politsei: koolikiusamist pelgalt menetlusega ei lahenda
Politsei läheneb koolikiusu juhtumitele sarnaselt, kiusaja või kiusatava vanusest sõltumata, ütles Rakvere politseijaoskonna piirkonnavanem Kristi Rist. Politseinik nentis, et nooremat kui 14-aastast last ei saa seaduserikkumise eest vastutusele võtta, kuid samas lisas ta, et ega kiusamist pelgal...
ÜLESKUTSE | Vaimse tervise spetsialistid avavad otsepildis Sillamäe juhtumi tagamaid ja vastavad lugejate küsimustele. Saada meile oma küsimus!
Sillamäel läks kümneaastane poiss kiusamise pärast vabasurma. Juhtunu valguses räägivad laste ja noorukite vaimsest tervisest Delfi otsesaates lastepsühhiaater Ere Vasli ning kliiniline psühholoog ja Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. Ülekanne algab kell 16.
Euroopa küberturbeametit hakkab juhtima eestlane
Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA) teatas, et nende uueks tegevdirektoriks saab eestlane Juhan Lepassaar, vahendab Postimees.
LUGEJAFOTOD | Öösel oli Eesti taevas näha võimsat vaatepilti osalisest kuuvarjutusest
Ööl vastu tänast sai Eestis selge taeva korral jälgida osalist kuuvarjutust, järgmine selline leiab aset nelja ja täielik kuuvarjutus kuue aasta pärast.
Lõuna-Eestis ajas politsei taga arvatavat autovarast: too jooksis vette ja kadus. Pole välistatud, et ta uppus
Üks juht põgenes eile Lõuna-Eestis politsei eest ja jooksis hiljem Räpinas vette. Meest pole siiani leitud. Teda otsisid ka piirivalvurid.
Uudne samm Eesti tervishoius: Tartus kutsutakse kokku patsientide nõukoda
Tartu ülikooli kliinikum kutsub kokku patsientide ja nende lähedaste esindusrühma. Nõukoja arvamusi ja ettepanekuid on kavas kaasata kliinikumi kontserni tervishoiuteenuste arendamisse.
FOTOD | Bellinghauseniga seilas täna ka president Kersti Kaljulaid
Antarktika 200 ekspeditsiooni ette võtva Admiral Bellinghauseniga tutvus täna ka riigipea Kersti Kaljulaid.
Värskas ajas politsei taga liiklushuligaani: hoiatuslaskudest polnud abi, juhil õnnestus põgeneda
Murelik lugeja kirjeldas Delfile, et eile hilisõhtul oli Värska ranna lähistel kuulda laske ja vee kohal tiirutas kopter. Lõuna prefektuuri välijuht ütles, et politsei tegi õhku hoiatuslaske, et tabada kiirust ületanud juht.
Pensionäride katuseorganisatsiooni juht saatis ministritele pahase kirja: eakaid polnud laulupeol nähagi, sest ligipääs oli nullilähedane
Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhi Andres Ergma arvates rikkusid korraldajad juubelipeo suurepärast meeleolu ja unustamatuid mälestusi, sulgedes väravad ja jättes pensionärid tähelepanuta.
Proviisorid: ravimiamet aitab apteegikettide lubamatule kolimisskeemile kaasa
Ravimiamet peab peatama suurte apteegikettide poolt kasutatava nn kolimisskeemi, millega vastupidiselt apteegireformi nõuetele avatakse uusi ketiapteeke, seisab Eesti Proviisorite Koja kirjas ravimiametile.
Politsei otsib Elva vallas kadunud 45-aastast Jaani
Politsei palub abi täna pärastlõunal Elva vallas Hellenurme külas kadunud 45-aastase terviseprobleemidega Jaani asukoha väljaselgitamisel.
Reidi tee tõttu raiuti 845 puud
Reidi tee ehitusega seoses väljastati raieluba 845 puule, mis on erinevas tervislikus seisundis, sh 90 haigestunud, kuivanud või kahjustatud, kirjutab Linnaleht.
Maanteeamet: sõidueksamitel autodest puudu ei ole, probleemiks on läbikukkujate arv
Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa kinnitusel ei paranda autokoolide autode kasutamine sõidueksamite tulemusi.
10 põnevat fakti Eesti suve kohta: süüakse kilode viisi jäätist ning päikest otsima lennatakse Kreekasse või Bulgaariasse
Suvi on parim aeg maiustamiseks, reisimiseks ja rannas mõnulemiseks. Kuigi juulikuu tõelist rannailma ei pakkunud, siis suvi on veel täies hoos ja lootus soojadele ilmadele püsib. Vaata, milline on Eesti suvi numbrites.
MTÜ Lastekaitse Liit ja SA Kiusamisvaba Kool: igal lapsel on õigus turvalisele ja kiusamisvabale elule
MTÜ Lastekaitse Liit ja SA Kiusamisvaba Kool tegid Sillamäel kümneaastase poisi enesetapuga lõppenud kiusamisjuhtumi valguses ühispöördumise, milles rõhutasid, et igal lapsel on õigus turvalisele ja kiusamisvabale elule nii kodus, lasteaias kui koolis.
Tallinna kesklinnas jäi laps auto alla
Täna pärastlõunal jäi Tallinna kesklinnas auto alla 12aastane laps.
Kadri Simson: Ursula von der Leyenist on valesti aru saadud
Euroopa Komisjoni volinikuks pürgiva Kadri Simsoni kinnitusel ei oota Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat Ursula von der Leyen sugugi mitte igalt Euroopa Liidu liikmesriigilt kahte volinikukandidaati.
President Kaljulaid tähistab Pariisis Prantsuse rahvuspüha
Vabariigi President Kersti Kaljulaid osaleb täna töövisiidil Pariisis Prantsuse rahvuspüha tähistamisel.
Luik nimetas uued õhuväe ja erioperatsioonide väejuhatuse ülemad
Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas käskkirjad, millega uueks õhuväe ülemaks saab kolonel Rauno Sirk ning erioperatsioonide väejuhatuse ülemaks kolonelleitnant Margus Kuul.
Vald käskis Repinskil kitsefarmi ebaseadusliku reklaami maha võtta
Toila vallavalitsus saatis sel nädalal riigikogu liikmele Martin Repinskile kirja, milles teatas, et talle kuuluva Konju kitsefarmi reklaam Tallinna-Narva maantee ääres on ebaseaduslikult paigaldatud ning käskis selle eemaldada.
Psühholoog Sillamäe kurva juhtumi taustal: lapsel tekivad enesetapumõtted mitme teguri koosmõjul
Sillamäel läks kümneaastane Saša koolikiusamise pärast vabasurma. Tema murest teadis nii perekond, kool kui ka politsei. Psühholoogi sõnul on tähtis, et täiskasvanud lastele tähelepanu pööraksid ja vajadusel sekkuksid, et neid aidata - lootusetust olukorrast on alati väljapääs.
ELS: plastikkõrte keelustamisel pole puuetega inimeste vajadustele mõeldud
Plastkõrsi keelav seadusandlus ning hukkamõistvad kampaaniad teevad Eesti Lihasehaigete Seltsile (ELS) suurt muret, sest plastikust kõrs on paljudele puuetega inimestele eluliselt oluline abivahend.
Õnnelik juhus paljastas hukkunud lenduri isiku
Mai lõpus tulid Tartu lähistel juhuslike ehitustööde käigus ilmsiks nõukogudeaegse lennuki rusud. Nüüd on ka piloodi isik kindlaks tehtud.
VIDEO | Elmar Vaheri magistrikraad jääb kehtima, kuid tema töö hinnet alandatakse
Täna kogunenud Tallinna ülikooli akadeemiline komisjon otsusas, et ehkki politsei- ja piirivalveameti juhi Elmar Vaheri magistritöös esineb teatub küsitavusi, ei ole tegemist nii suure rikkumisega, et tema teaduskraad tuleks tühistada.
Männiku lasketiir saab Eesti esimese NATO standarditele vastava väliala
Tallinna lähedal Männikul asuv Eesti jõuametkondade peamiseks treeningubaasiks olev Kaitseliidu lasketiir saab uue NATO standarditele vastava väliala, mis on Eestis esimene ja mille ehitamine läheb maksma umbes 200 000 eurot.
Nimeseaduse eelnõu ei saanud mullu siseminister Andres Anvelti heakskiitu
Mullu sai nimeseaduse eelnõu küll valmis, kuid toonane siseminister Andres Anvelt polnud nõus seda kooskõlastusele saatma, kuna polnud kindel eelnõu sobivuses avatud ühiskonnas.
Soome parempoolsed lasid suvelaagris nooli ministrite fotode pihta
Soome Rahvusmeelsete Liidu suvelaagris tulistati märki Soome ministrite ja George Sorosi piltide suunas. Laagris käisid nii Odini sõdalaste kui ka Põhjamaise Vastupanuliikumise liikmed, aga ka parlamenti kuuluvad Põlissoomlased.
Politsei otsib erikoolist lahkunud 16-aastast Kristen-Enrikot
Politsei palub kaasabi selgitamaks 16-aastase Kristen-Enriko asukohta, kes lahkus omavoliliselt Kaagvere erikoolist ja pole sinna senini naasnud.
Politsei otsib Tallinnas kadunud 58-aastast Olegi
Politsei palub abi eile õhtul Tallinnas kadunud 58-aastase terviseprobleemidega Olegi asukoha väljaselgitamisel.
Tallinna linnavalitsuse töögrupp hakkab arutama lauluväljaku laiendamise võimalikkust
Tallinna linnaplaneerimise ameti eestvedamisel on moodustatud töögrupp, mis hakkab arutama, kas ja kuidas on võimalik lauluväljakut laiendada.
Peaminister: Lihula sammast ei tohiks tagasi Lihulasse viia
Peaminister Jüri Ratas avaldas tänasel valitsuse pressikonverentsil arvamust, et Lihula sammas peaks jääma sinna kuhu ta 2005. aastal viidi - Lagedile Eesti Vabadusvõitluse muuseumi.
30 aasta pärast võib Eesti ilm sarnaneda Slovakkia omale
Päike lõõmab, termomeeter tunnistab keskmiselt 25 soojakraadi, mõned nädalad saab nautida isegi ligi 30-kraadist kuumust. Säärane on juulikuine ilm Bratislavas, 30 aasta pärast ennustavad teadlased just Slovakkia pealinna ilma ka Tallinnasse. Siiski peab arvestama, et kliima soojenemine ei too ka...
Napp pääsemine: Eesti meistrimees sai elektripuuri hoides välgutabamuse, kuid jäi ellu
Nädala alguses sai meister Ranno Kübar piksenoolega pihta. Kübar on aga õnnesärgis sündinud, kuna õnnetus võinuks lõppeda surmaga, tema pääses rebendite ja villidega.
Perling eitab kokkumängu Keskerakonnaga: see on pahatahtlik spekulatsioon
Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu avaldusega kandideerida uueks ametiajaks sattus pea samasse aega kolm Keskerakonnale või selle juhtidele soodsat prokuratuuri otsust, mis tekitavad küsimusi peaprokuröri sõltumatuse kohta, kirjutab Äripäev. Perling kinnitas, et kokkumängu kahtlustel pole alust.
GRAAFIK | Erakondade reitingud: suvine "hapukurgihooaeg" ehk Reformierakonna mäekõrgune edu püsib
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti ASi värske küsitlus näitab, et nädal tagasi avaldatud koondtulemustega võrreldes pole ühegi erakonna toetus muutunud rohkem kui 0,3 protsenti.
FOTO | Tallinna kesklinnas asuv maja saab supergraafikaga seinapildi
Tallinna kesklinnas aadressil Keldrimäe tänav 2 asuv maja saab fassaadi kaunistamiseks tänavu supergraafikaga seinapildi, mis läheb maksma üle 20 000 euro.
Muuseumid pidid suu puhtaks pühkima. Pärnumaalt leitud rahamürsu sai endale maa omanik
Möödunud kuul Pärnumaalt leitud tsaariaegse rahaga täidetud mürsku tahtsid endale saada mitmed osapooled, kuid viimaks anti see leidjale.
Eestilt ja Poolalt sisenemiskeelu saanud Vene purjelaev jõuab peagi Soome
Kuigi Eesti ja Poola keelasid maailma suurimal purjelaeval Sedov oma vetesse tulla, tervitab Soome laeva suure rõõmuga.
Ratas peab Simsonile lisaks veel ühe mehe nime Euroopa Komisjoni pakkuma?
Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat teatas täna europarlamendi saadikutele esinedes, et nõuab igalt liikmesriigilt kahte volinikukandidaati.
Jahimehed hakkavad koos riigiga salaküttimise vastu võitlema
Eesti jahimeeste selts ja keskkonnaagentuur otsustasid tugevdada ulukiseire alast koostööd ning võidelda ühiselt salaküttimise vastu.
Kadri Simson sai Jean-Claude Junckerilt heakskiidu, kuid portfelli talle neljaks kuuks ei antud
Täna kohtus Euroopa komisjoni president Jean-Claude Juncker Kadri Simsoniga, et tema volinikukandidatuuri sobivust hinnata. Simson ütles, et sai Euroopa komisjoni volinikuametiks Junckeri heakskiidu ning ligi tunniajane vestlus oli sümpaatne.
Urmas Reinsalu tahab protestida selle vastu, et Kreml soovib Eesti vallutamist saluudiga tähistada
Moskvas antakse 22. septembril "Tallinna vabastamise puhul Saksa fašistlikest vabastajatest" saluuti. Välisminister Urmas Reinsalu on resoluutselt selle plaani vastu ning leiab, et tuleb protesti avaldada.
Tallinna peatänava projektiga sellisel kujul ei jätkata
Tänasel pressikonverentsil kinnitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et peatänava projektiga edasi ei minda, sest pakutud lahendus suudab läbi lasta vaid 25 protsenti tänasest liiklusest ega toeta ühistranspordi paremat toimimist. Millal peatänav valmis saab, pole selge.
Lihula saksa vormis sõduri sammas pannaksegi tagasi? Põlluaas ja Madison toetavad kohalike algatust
Viisteist aastat tagasi 2. septembril teisaldati Lihula mälestusmärk, mis kujutas saksa mundris isikut, relv rinnal. Obeliskil seisis tekst: "Eesti meestele, kes sõdisid 1940-1945 bolševismi vastu ja Eesti iseseisvuse taastamise nimel". Just saksa munder tekitas palju segadust, Euroopast tehti Ee...
Tõnis Lukas: mind sõnavõttu saatnud kriitika ei morjenda
Laulupeol teatas Tõnis Lukas kõnes, et kinnisvaraarendused ei mahu enam lauluväljaku ümbrusesse. Kõne on ühismeedias üsna teravalt kritiseerinud, lisaks on teinud sama kinnisvaraarendusega seotud inimesed.
Kaja Kallas: Kadri Simsoni reisid tõstatavad küsimusi ka Euroopas
Ärileht kirjutas eile, et Kadri Simson käis koos oma elukaaslase Teet Soormiga puhkusereisidel, mis olid vormistatud kui töölähetused. Prokuratuur algatas asjas kriminaaluurimise. Reformierakonna juht Kaja Kallas sõnas, et sellised reisid tekitavad kindlasti küsimusi ka Euroopas.
Kõlvart õigustab peatänava projekti peatamist: ummikutes hakkavad seisma nii autod kui ka ühistransport
Seni kavandatud Tallinna Peatänav laseks läbi vaid veerandi tänasest liiklusest, ühistranspordi läbilaskvus halveneks, näitab K-Projekti läbi viidud liiklusmodelleering.
FOTOD | President Kersti Kaljulaid ja Taavi Kotka avasid tüdrukute tehnoloogia suvelaagri
Tänasest kuni laupäevani toimub Viimsi koolis HK Unicorn Squad suvelaager, mis toob kokku 120 noort tehnoloogiahuvilist tüdrukut üle kogu Eesti.
Oudekki Loone Tallinna taasokupeerimise aastapäeval Moskvas korraldatavast saluudist: see on sisepoliitiline samm. Reinsalu reageerib üle ja näeb tonte
Välisministeerium avaldas täna Venemaa suursaatkonnale protesti, sest Tallinna taasokupeerimise 75. aastapäeval korraldatakse pidulik saluut. Oudekki Loone hinnangul on tähistamine aga puhtalt sisepoliitiline: "Protest on välisministri poolt absoluutne ülereageerimine. Iga varju tagant ei tasu to...
Põllumajandusamet: kontrollime marjade, puu- ja köögiviljade päritolu samamoodi nagu enne
Maaleht kirjutas täna, kuidas mitu maasikamüüjat ostavad Riiast välismaiseid marju, et need siis Eestis panna kodumaiste sildi all müüki. Põllumajandusamet aga kontrolle ei karmista ning jätkab vana süsteemi järgi järelvalvet.
Aastakümneid Pirital inimesi häirinud haisust pääsu pole
Pirita mereäärselt alalt tulevale ebameeldivale haisule ei ole siiani ühtset lahendust. Periooditi esinevat haisu on seni püütud leevendada vetikate korjamisega rannaäärselt alalt, ent tänavu raskendab seda näiteks kõrge veetase, vahendab ERRi uudisteportaal.
Taavi Aas Tallinna peatänavast: kahtlusi oli juba siis, kui mina linnapea olin
Endine Tallinna linnapea Taavi Aas avaldas lootust, et Tallinna peatänava projekt saab ükskord siiski teoks ja võidutöö arhitektidega õnnestub leida toimiv lahendus.
Siseminister Mart Helme kohtub Ungari peaministri Viktor Orbàniga
Täna algava kahepäevase Ungari visiidi käigus kohtub siseminister Mart Helme Ungari peaministri Viktor Orbàniga.
Lasnamäe Vene Gümnaasium läheb uuele õppeaastale vastu direktorita
Möödunud sügisel direktorita jäänud ligi tuhande õpilasega Lasnamäe Vene Gümnaasiumile ei leitud juhti ka lisakonkursiga.
Mihhail Kõlvart kritiseerib Tõnis Lukase väiteid: lauluväljaku juurde ei tule uusi tornelamuid. Kust minister seda võtab?
Kultuuriminister Tõnis Lukase eilses laulupeokõnes tehtud viide, nagu oleks Lauluväljakule plaanis ehitada kõrghooneid, on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnutsi alusetu.
Inimesed kipuvad politseile valetama, et varjata purjuspäi kaotatud esemeid
Juuni lõpus esitas prokuratuur Mary Krossile süüdistuse valeütluse andmises. Nimelt väitis Kross, et kaks meest loopisid teda kividega ja hõikasid, et mingi Kross koju, kuid väide ei leidnud tõestamist. Tüüpiliselt kipub olema nii, et kui inimene jääb kas valeütluses või valekaebuses süüdi, peab ...
FOTO | Politsei otsib taga avavangla vangi
Pühapäeval ei naasnud ettenähtud ajaks avavanglasse Viru vangla kinnipeetav Jevgeni Borovitšov.
FOTOD | Tartumaal hukkus maasturiga kokku põrganud rollerijuht
Täna kella 13.15 paiku sai häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Elva vallas Ülpre-Kure tee 7. kilomeetril.
Eile õhtul jäid auto alla ühel jalgrattal sõitnud 10-aastane poiss ja 8-aastane tüdruk
Eelmise ööpäeva jooksul tabati 1 narko- ja 12 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.
Juubelipeo avakontserti nautis 82 000 inimest
Täna õhtul toimunud XXVII laulupeo „Minu arm“ avakontserdil tegid 82 000 osalenud inimest ekskursiooniga eesti muusikalukku sügava kummarduse kõikidele õpetajatele. Operatiivteenistuste kinnitusel möödusid nii rongkäik kui ka avakontsert rahumeelselt.
Politseijuht: laulupeo puhul võiks kaaluda selget piletite arvu
Politsei poolelt laulu- ja tantsupeo turvalisuse eest vastutav Tallinna kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit ütles, et laulupeo kontsertide puhul võiks sarnaselt tantsupeo etendustega kaaluda müüdavate piletite arvu piiramist.
Solman: perevägivald tuleb peamiselt perede oskamatusest oma probleeme lahendada
Rahvastikuminister Riina Solman kohtus perevägivallaga tegelevate asutuste ja organisatsioonide esindajatega. Kohtumisel arutati perevägivalla ennetamise võimalusi, perevägivalla ohvrite abistamist ja probleemidesse sattunud perede aitamist.
Laulupeoline: tuhanded inimesed ootasid bussi, mida ei tulnud
Üks laulupeoline andis Delfile teada, et pärast eileõhtust laulupeo avakontserti pidid tuhanded inimesed lauluväljakult jala ööbimispaika või koju minema, sest hoolimata Tallinna linna lubadustest ühistransport puudus.
Politsei alustas läbiotsimisi Vene Kool Eestis juhatuse liikme Mstislav Rusakovi kodus ja kontoris
Politsei alustas läbiotsimisi Eestimaa Ühendatud Vasakpartei ja MTÜ Vene Kool Eestis juhatuse liikme Mstislav Rusakovi kodus ja kontoris.
EKRE tahab vastuolulise Lihula samba taas püsti panna
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tahab 15 aastat tagasi teisaldatud Lihula samba taas püsti panna, edastab Lääne Elu.
LÕBUSAD KLÕPSUD | Lõbus tüdruk upitas end üle Delfi värava, et pidulistega patsu lüüa
Tänasel suurejoonelisel juubelipeo rongkäigul oli Narva maanteel pidulisi tervitamas ka lustakas tüdruk, kes pidulistega end üle aia upitades rõõmsalt patsu lõi.
FOTOD | Tallinnas veeti tanke, asi polnud seotud Nolani filmivõtetega
Täna pärastlõunal veeti Ahtri tänava kaudu tanke Tallinna sadamasse Ühendkuningriigi sõjalaeva HMS Kent juurde, kuna seal toimub täna kutsutud külaliste vastuvõtt.
FOTOD | Tallinnas veeti tanke
Täna pärastlõunal veeti Ahtri tänava kaudu tanke. Vedu turvasid politseinikud. Kaitseväest pole veel selgitatud, mis tanke kust kuhu toimetati.
Eestit külastab USA õhuväe juht
Eesti õhukaitse parendamiseks on võtmetähtsusega Läänemere-äärsete riikide omavaheline koostöö ja erinevate kaitsesüsteemide integreeritus, tõdesid kaitseminister Jüri Luik ja Ameerika Ühendriikide õhuväe staabiülema kindral David Goldfein tänasel kohtumisel.
Laulupeolised kurdavad kehva bussiliikluse pärast, kuid Tallinna linnatranspordi juht puhkab Venemaal
Samal ajal, kui laulupeolised kurdavad, et linnas on ühistransport väga kehvasti peoks korraldatud, läks ühistranspordi eest vastutav aktsiaselts Tallinna Linnatranspordi juht Deniss Boroditš juuli alguses Venemaale.
Järjekordne Postimehest lahkuja: sealt aetakse minema inimesed, kes on võimelised oma peaga mõtlema
Postimehe arvamustoimetuses oli täna viimane tööpäev Taavi Minikul, kes peale lahkumist sotsiaalmeedias endisele tööandjale nekroloogi kirjutas. "Postimeest enam pole. On vaid samanimeline bränd," kirjutas Minnik sotsiaalmeedias
FOTOD | Vaata, missugune oli Kalamaja masinatehas enne ja pärast põlengut
Eile kell 21 põles Kalamajas Krulli masinatehas. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse propaanballoonist. Hoones hoiti ka varem kergestisüttivat prügi, mis võis põlengu kiirele levimisele kaasa aidata.
Politsei palub liiklusõnnetuse pealtnägijate abi
Politsei palub Tallinna Loomaaia läheduses juhtunud liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks pealtnägijate abi.
VIDEO | Valitsus moodustas kliimaküsimustega tegelemiseks erikomisjoni
Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, maaeluminister Mart Järvik ja justiitsminister Raivo Aeg.
Järgmine õnnetus elektrilise tõukerattaga: autojuht sõitis rattaga vuranud naisele otsa
Eile hommikul pisut pärast kella seitset juhtus liiklusõnnetus Jõhvis, kus autojuht sõitis elektritõukerattaga liikunud naisele otsa.
Siseministeerium: lähisuhtevägivalla spetsialistide teadlikkus oma tööst on madal
Siseministeerium on koostanud lähisuhtevägivalla vastu võitlemise tegevuskava aastateks 2019-2023. Muuhulgas tuuakse esile, et spetsialistidel, kes temaatikaga kokku puutuvad, on valdkonnast vähene teadlikkus.
FOTOD | Autoroolis uinunud pereisa sõitis teelt välja vastu puud
Täna kell 2 juhtus liiklusõnnetus Põlva maakonnas Ahja alevikus, kus autoroolis uinunud 46-aastane mees sõitis teelt välja vastu puud.
VIDEO | Maasikamüüja: kahtlasest maasikaärist rääkimine on tõstnud ostja teadlikkust
Eesti Maasikas müügijuht Sander Sildvee kiidab tänavust kahtlase maasikaäri kajastust meedias ja ütleb, et sellest tulenev ostja teadlikkuse tõus on ausatele maasikakasvatajatele ja kauplejatele abiks.
FOTOD | Laulupeolised pargivad oma autosid nagu jumal juhatab
Lugeja Tallinna lauluväljaku lähedalt saatis Delfile fotosid oma maja lähedusest, kus laulupeolised on oma autosid parkinud kõikjale, kuhu mahub.
Haridusministeerium tahab koos põhikooli lõputunnistusega anda Eesti kodakondsust
Haridus- ja teadusministeerium on valmistanud ette eelnõu, mille järgi saaksid põhikoolis eesti keele ja eesti ühiskonna testide sooritajad automaatselt taotleda ka Eesti kodakondsust. Uued testid asendavad seni kohustuslikud olnud põhikooli lõpueksamid.
Varro Vooglaid on valmis Tarandi kohtusse andma. Mehed ei saa selgusele, kuidas Tarandi peksmise eest hüvitist peaks maksma
Kohtus oma peksjatelt hüvitiseks 2000 eurot saanud Indrek Tarand pole nõus, et ülekande tegi meeste nimel hoopis Varro Vooglaiu juhitav SA Pere ja Traditsiooni Kaitseks. Vooglaid on valmis Tarandi kohtusse andma, sest Tarand pole raha ka tagasi andnud.