Kadri Simson: ma ei taha EKRE tõttu vabandamisest teha traditsiooni
Keskerakonna juhatuse liige, majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles Delfile, et esilagu pole läbirääkimistel mitte ühegi teemaga lõpuni jõutud. Mart Helme ähvardust selle kohta, et koalitsioonikõnelsute läbikukkumisel puhkevad rahvarahutused, Simson väga tõsiselt ei võta.
Raivo Aeg: Helmede juttu on häiriv kuulata
EKRE liidrid Mart ja Martin Helme ähvardasid eile oma raadiosaates "Räägime asjast", et kui EKRE jääb valitsusest välja, puhkevad rahvarahutused. Isamaa liikmest Raivo Aegi sõnul on selline jutt häiriv ja noatera peal kõndimine, kirjutab Äripäev.
Valgete südamete aktsioon jätkub 14. aprillil suurüritusega Tallinna lauluväljakul. Seda rahastavad tuntud ettevõtjad
Liikumine "Kõigi Eesti" korraldab 14. aprillil suurürituse "Kõigi Eesti Laul" lauluväljakul. Pressiteates tuuakse välja, kes seda rahastavad.
Kaja Kallast teevad Helmede ähvardused murelikuks: teame, et radikaliseerumine toob kaasa reaalse vägivalla
Reformierakonna esimees Kaja Kallas nendib Mart ja Martin Helme kriitika taustal, et praegu lendab ühiskonnas ähvardusi kõikide suunal, kes teisiti mõtlevad.
DROONIVIDEO ja FOTOD | Maarjamäe memoriaalil mälestati märtsiküüditatuid ning avati uued mälestusplaadid
Märtsiküüditamise ohvrite mälestuseks toimus täna Maarjamäe memoriaalil mälestustseremoonia ning avati mälestusplaadid uute ohvrite nimedega.
Helir-Valdor Seeder: teise sambasse kogutud raha ei kavatse riik ära võtta!
ERR vahendab intervjuud Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederiga, kus ta kinnitab, et Isamaa plaan pole teist pensionisammast riigistada.
OTSEBLOGI JA FOTOD | Helmed ähvardavad: kui koalitsioonikõnelused tuksi keeratakse, tuleb plahvatus! Praegune ühiskondlik pinge on selle kõrval lapselalin
Koalitsioonikõnelused on praeguseks kestnud kaks nädalat, ent osapoolete jaoks keerukamate teemade arutamine saab hoo sisse alles tänasest.
Tallinn otsustas Suurtüki 12 kinnistu eelisostuõigusega omandada
Eesti Raudtee teatas ülemöödunud nädalal, et leidis enampakkumisel ostja Suurtüki 12 kinnistule, kuid esmaspäeval selgus, et kinnistu omandab eelisostuõigust kasutades hoopis Tallinna linn.
Täna möödub 70 aastat märtsiküüditamisest. Mälestusüritusi leiab üle Eesti.
Täna, 25. märtsil, möödub 70 aastat märtsiküüditamisest. 1949. aastal viis Nõukogude võim vägivaldselt Siberisse ligi 22 000 Eesti inimest, keda tembeldati „sotsiaalselt võõraks elemendiks“. Selle päeva puhul toimuvad mitme vabaühenduse eestvedamisel mälestusüritused, millega Eesti inimesi kutsut...
Kolme USA ülikooli tudengid viisid läbi lauaõppuse Eesti kaitsmise teemal
Kolme Ameerika Ühendriikide ülikooli – North Carolina Chapel Hill University, National Defense University ja Duke University – tudengid viisid läbi lauaõppuse Eesti kaitsmise teemal.
Lühiülevaade: loe, mida Keskerakond, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelustel arutanud on
Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa on alates 12. märtsist pidanud koalitsioonikõnelusi, kuid kokkulepitud punktid, on seni olnud üsna üldsõnalised. Loe altpoolt, mida enam kui nädala jooksul arutatud ja otsustatud on.
Riigikogulased ei pelga kuluhüvitiste eest reklaami osta. „See on soliidne.”
Riigikogu liikmed lisasid möödunud aastal kuluhüvitistesse hulganisti reklaamiraha.
Helir-Valdor Seeder koalitsiooni moodustamisest: Jüri Ratase Brüsselis oleku ajal on jätkunud sisuline töö
Ehkki koalitsioonikõnelused on Keskerakonna esimehe ja peaministri Jüri Ratase neljapäevase ja reedese Brüsselis Euroopa ülemkogul viibimise tõttu olnud pausil, on Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedri sõnul käinud ka vahepeal sisuline töö.
Kellega on veel Kaljulaidil koostööd teha ja mis saaks, kui Tallinna linnajuhid riigikogust loobuksid?
Kui Isamaa ja EKRE suudavad ilmselt oma fraktsioone ühtsena hoida, siis Keskerakond peab vene tiiva äralangemise korral arvestama ka asendusliikmetega, sest vaid seitsme saadiku rahulolematus tähendaks kolmikliidu nurjumist.
Õiguskantsler mõistab hukka, et lapse toitjakaotuspension vähendab vanema tulumaksuvaba miinimumi
Õiguskantsler Ülle Madise poole pöördus inimene, kes juhtis oma kirjas tähelepanu tõsiasjale, et ühe vanema kaotanud lapsele makstav toitjakaotuspension vähendab elus oleva vanema tulumaksuvaba miinimumi suurust. Õiguskantsleri hinnangul on see ebaõiglane.
Homme heisatakse märtsiküüditamise 70. aastapäeva puhul leinalipud
Valitsus on justiitsministeeriumi ettepanekul kuulutanud homse päeva ühekordselt lipupäevaks, sest tänavu möödub 70 aastat 1949. aastal toimunud märtsiküüditamisest.
Isamaa nimekirja europarlamendi valimistel juhib Riho Terras
Erakond Isamaa tutvustab täna keskpäeval oma nimekirja Euroopa Parlamendi valimistel. Nimekirja juhib endine kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras, vahendab ERR.
Jõhvi vallavanem Martin Repinski annab oma staažikatele töötajatele sule sappa: niimoodi saab inimesed mugavustsoonist välja
Jõhvi vallavanem, skandaaliga maaeluministri kohalt lahkunud keskerakondlane Martin Repinski on Jõhvis viimase paari kuu jooksul ametist lahkuma sundinud neli pika staažiga töötajat. Neist Jõhuvi raamatukogu pikaaegse direktori Ingrid Spitzi, kes ettepanekust keeldus, Repinski vallandas.
Kaja Kallas ALDE koosolekul: osa meie Eesti liikmetest eelistab koostööle liberaalidega hoopis paremäärmuslasi
Reformierakonna esimees Kaja Kallas esines eile üleeuroopalise liberaalse ALDE partei juhtide kohtumisel sõnavõtuga, milles märkis ka seda, et Eestis kutsuvad liberaalsed erakonnad omavahel maailmavaatelise koostöö asemel valitsusse paremäärmuslasi.
T1 vaateratta pilet hakkab maksma pisut vähem kui Helsingis
Tallinnas kaubanduskeskuse T1 katusele püstitatud Super Skypargi vaaterattale saab pileti soetada kaks eurot soodsamalt kui Helsingi SkyWheeli vaaterattale.
Vladimir Svet vastuseks Kaljulaidile: Keskerakonnas pole vene tiiba, see on alati olnud meie tugevus
Riigikogusse valitud Tallinna kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet ütles Delfile, et ei oleks keskerakondlasens EKRE-ga koalitsioonikõnelusi alustanud, nüüd aga ootaks ära, millega kõnelused lõppevad. Ka riigikogus selles küsimuses käitumise kohta ei osanud ta midagi kindlat öelda.
Ratas: kui kellelegi tehakse liiga, siis sekkun, olen selleks valmis ka tulevikus
Brüsselis EL-i tippkohtumisel viibiv Eesti peaminister Jüri Ratas ei soovinud Delfile vastata, kas ta peab võimalikuks Keskerakonna juhina jätkata ka siis, kui praegused valitsuskõnelused ei õnnestu.
VOX POPULI | Kas tallinlased toetavad abordi keelustamist?
Delfi tegi täna Tallinna südalinnas kerge jalutuskäigu ja uuris, kuidas inimesed suhtuvad aborti.
Raimond Kaljulaid: poliitikutel on telefonid punased. Võimalik, et EKRE ikkagi jääb valitsusest kõrvale
Raimond Kaljulaid alustas eile kampaaniaga, kus kutsub parteikaaslasi EKREga koos tehtavale valitsusele punast tuld näitama. Ta nendib, et praegu on kõik veel lahtine.
GRAAFIKUD | Reformierakonnal on valimistejärgselt kõige suurem toetus, Keskerakond on oma toetust kaotanud
ERR vahendab erakondade toetusküsitluse tulemusi vahetult valimistejärgsel perioodil. Selgub, et kõige populaarsem erakond on Reformierakond, mis on oma toetust veebruariga võrreldes kasvatanud kaks protsendipalli.
Politsei otsib Tallinnas kadunud 12-aastast Gennadit
Politsei otsib kadunud 12-aastast Gennadit, kes ei jõudnud neljapäeval koolist koju.
FOTOD SAATEST | Peeter Oja ja Varro Vooglaiu vaidlus "Kolmeraudses" läks tuliseks. Oja: arste niimoodi solvata on lihtsalt sigadus ja häbematus!
Neljapäeva hilisõhtul otse-eetris olnud "Kolmeraudses" debateerisid Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimees Varro Vooglaid ja näitleja Peeter Oja valitsuskõneluste ja ühiskonna lõhestatuse teemadel. Arutelu kiskus teravaks aborditeemal, kui Vooglaid kinnitas, et nõ...
Eestlasi on vallutanud leetrihirm? Vaktsiin on kohati otsas, sest nõudlus on hüppeliselt kasvanud
Eestis on keeruline saada täiskasvanutele mõeldud leetrivaktsiini, sest maailmas vallandunud leetripuhangute tõttu on kasvanud ka siinne nõudlus.
Diplomitööde varikirjutajad reklaamivad end avalikult internetis ja lubavad, et plagiaadisüüdistuste pärast tellijad muretsema ei pea
Hiljutiste poliitikute diplomitööde plagiaadijuhtumite valguses on seni kõrvale jäänud üks teine akadeemilise pettuse vorm: tööde tellimine varikirjutajatelt. Pakkumisi pole raske leida, piisab vaid interneti otsingumootorisse vastav päring sisestada. Selleks on internetis loodud ka täiesti avali...
Sissetuleku ja valimistulemuste seos: jõukad valivad Reformierakonda, vaesemad EKRE-t ja Keskerakonda
Keskerakonna eestikeelne valijaskond on asunud eelistama EKRE-t, venekeelne kaotab partei vastu huvi.
Jüri Ratas EKRE-le: naistearstide süüdistamine on lubamatu, see peab lõppema
Peaminister Jüri Ratas võttis oma Facebooki seinal sõna aborditeemaliste süüdistuste osas naistearstide suunas. Ratas mõistab oma võimalikud koalitsioonipartnerid EKRE-st hukka ning palub neil rahva lõhestamise isiklikul teemal lõpetada.
FOTOD | Peipsi järvejää on sulaga kuhjunud mägedesse
Peipsi järvel sulab jää, mis on kiiresti sulades kuhjunud kaldal muljetavaldavateks jäämägedeks.
Varro Vooglaid käib mitu korda päevas sotsiaalmeedias õiendamas ja ironiseerimas, teinekord ei puudu ka roppused
Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni kaitseks asutaja ja eestvedaja Varro Vooglaid käib igapäevaselt sotsiaalmeedias pahandamas. Tänases postituses on noomituse saanud isegi vabariigi president Kersti Kaljulaid.
VIDEO | Noored streikijad avaldasid taas kliimamuutuste vastu meelt
Täna hommikul kogunesid koolinoored taas Tallinnas riigikogu ette, Tartus Raekoja platsile ja Rakveres sealsele keskväljakule, et protesteerida kliimamuutuste vastu.
ANALÜÜS | Raimond Kaljulaid on ära tabanud, et Jüri Ratas on oma poliitilise tuleviku pöörijoone ületanud
Raimond Kaljulaidi kampaanial on üks suund – olla valmis Keskerakonda ees ootavaks liidrivahetuseks. Tulgu see nüüd või aasta pärast.
Protestijad korraldavad järgmisel nädalal EKRE valitusse kaasamise vastu meeleavalduse
Järgmise nädala pühapäeva lõuna paiku toimub Tallinna vanalinnas meeleavaldus Keskerakonna, Isamaa ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kavandatava koalitsiooni vastu.
Yana Toom: mina ametliku kampaaniaga kaasa ei lähe
Raimond Kaljulaid teatas täna, et alustab tänasest kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna nö "vene tiiva" poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks. Yana Toom sõnas, et tema ei lähe ametliku kampaaniaga kaasa.
Kadri Simson Martin Helme sõnavõtu taustal: vabandan Keskerakonna nimel Eesti naistearstide ees
Peaminister Jüri Ratas pole Martin Helme skandaalse sõnavõtu teemal sõna võtnud, küll aga vabandas Kekerakonna eest Kadri Simson.
FOTOD | Rüsijää Peipsi ääres meelitab kokku vaatlejaid
Sulased kevadilmad on pannud veed vulisema ka Peipsi peal ning on kuhjanud Nina küla randa vinged jäämäed.
Isamaa ametlik seisukoht Kaljulaidi kampaania osas: hirmud, mida Raimond Kaljulaid praegu levitab, on täiesti alusetud
Erakond Isamaa edastas Delfile oma kommentaari keskerakondlase Raimond Kaljulaidi täna algatatud kampaaniale.Avaldame selle täismahus.
Kaljulaid ühest toetajast ilma? Martin Repinski: ma ei välista koalitsiooni EKRE-ga
Raimond Kaljulaid avaldas oma kampaaniapostituses lootust, et keskerakondlane Martin Repinski võiks liituda tema protestiga Keskerakonna plaanide osas sõlmida koalitsioon EKRE-ga. Martin Repinski jaoks on protestiks veel vara.
Kersti Kaljulaid Martin Helmele: rünnak arstkonna vastu on lubamatu
Vabariigi president Kersti Kaljulaid võttis sotsiaalmeedias sõna Martin Helme väite kohta, milles poliitik süüdistas naistearste Hippokratese vande rikkumises abortide läbiviimise näol.
Riigikohus: Metropolis tulistanud grusiini riigist välja saatmine pole põhjendatud
Riigikohtu kriminaalkolleegium jättis tänase otsusega muutmata Tallinna ringkonnakohtu mõistetud nelja-aastase vanglakaristuse Eestis pikaajalise elamisloa alusel elavale Gruusia kodanikule, kes tulistas 2017. aasta veebruaris Tallinnas asuvas Metropoli hotellis teist meest jalga.
EKRE ministrite unenäod: sõbralik „AK”, lameda maa kursus ülikoolis, abordieelarve null
Vahet pole, mis saab kirja koalitsioonileppesse, ministritel on Eestis väga suur võimu.
Seksuaaltervise liit: Eesti seksuaalharidus on olnud edulugu, ajas ei tohi tagasi minna
Eesti seksuaaltervise liit edastas meediale pöördumise, milles sõnatakse, et oodatakse vabandust arstide ees poliitikutelt, kes on nende töö kahtluse alla seadnud. Lisaks oodatakse lisarahastust seksuaalhariduse arendamiseks.
ERRi meediaeetik andis ajakirjanikele koalitsioonikõneluste kajastamiseks suunised
ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk kinnitas, et andis ERRi ajakirjanikel soovituse pöörata erilist tähelepanu sellele, kuidas nad koalitsioonikõnelusi kajastavad.
David Vseviov: ma ei usu, et peksasaanul on sellest kergem, et peksja on eestlane
Kuuluvustunnet tuleks Eestis ehitada väärtustele, mitte rahvuspõhisele eristumisele, arvab ajaloolane David Vseviov.
Tallinn soovib rajada tervisekeskuse igasse linnaosasse
Tallinna linnal on eesmärk luua kõikidesse linnaosadesse nüüdisaegsed tervisekeskused, praegu tegutsevad Tallinna keskhaiglad kolme uue tervisekeskuse ettevalmistus- ja projekteerimistööde kallal.
VIDEO ja FOTOD | Kriisiolukorras peab eestlane ilma päästjate abita hakkama saama nädala. Pakkida tasub vett, kütust ning raadio
Kriisiolukordades eeldab päästeamet inimestelt vähemalt nädalaajast omal käel hakkama saamist. Sellest mida nädalaks varuda ja kuidas kriisiolukordades toimida, annab aimu täna avalikkusele tutvustatud kriisijuhis.
Martin Helme pearabi ründamisest: purjus bussijänes lihtsalt räuskas ja seda kasutati ära ühiskondliku hüsteeria tekitamiseks
EKRE aseesimees Martin Helme sõnul hoolitseb tema partei Eesti turvalisuse ja vabaduse eest. Lisaks jääb Eesti tema erakonna koalitsiooni kaasamisel vabaks riigiks, kus austatakse inimõigusi ja liikumisvabadust.
FOTO | Kevad on käes! Tuhala nõiakaev läks keema
Tuhala karstialal asuv nõiakaev hakkas täna, vahetult enne kevade algust taas "keema". Kaev keeb kevadise suurvee ajal.
Eestlased on õnnelikumad kui enamus ülejäänud maailma, esirõõmsatele Soomes jäädakse kõvasti alla
Eile avalikustati ÜRO õnnelikkuse raport, mis näitab, et Eesti on maailma riikides õnnelt 55. kohal.
Kas me sellist EKRE-t kartsimegi?
Radikaalse retoorikaga toetust kogunud EKRE kutsumine valitsuskõnelustele tekitas olenevalt inimesest paanikat või ootusärevust, sest tulevat jõulised muutused. Koalitsiooniläbirääkimised on jõudnud juba teise nädalasse, aga mida pole, on heakskiidu saanud radikaalsed ideed.
Tartu Ülikool tunnistas Anastassia Kovalenko mõlemad magistritööd plagiaadiks
Tartu Ülikool tunnistas täna Anastassia Kovalenko mõlemad magistritööd plagiaadiks. Kovalenko nii majandus- kui ka õigusteaduskonnas esitatud magistritöödes on kasutatud ulatuslikult viitamata materjali.
Reformierakond ei ole veel lusikat nurka visanud - EKREIKE liitu üritatakse ära hoida viimse hetkeni
Kui Isamaa, Keskerakonna ja EKRE tegemised on viimase nädala jooksul kõik avalikkusele teada olnud, siis Reformierakondlaste tegemistest palju kuulda ei ole olnud. Enda sõnul töötavad nad aga viimse hetkeni, et EKREIKE teoks ei saaks.
"Kõigi Eestile" vastakaaluks lõi EKRE liige uue algatuse: tahame näidata, et pooldame koalitsioonikõnelusi
Vastuseks algatusele "Kõigi Eesti" moodustas EKRE liige Remi Sebastian Kits koos kaaslastega algatuse "Eestlaste Eesti". Kuigi liikumine loodi vastukaaluna, möönab Kits, et algatuse "Kõigi Eesti" väärtuste vastu nad tegelikult ei seisa.
Hollandi politseinik: kõiki rünnakuid ei saa ära hoida, aga trammitulistajat pidanuks märkama
** Madalmaade korrakaitses radikaliseerumise teemaga tegeleva Rob Outi sõnul on seal Süüriast sõdimast naasnuid, kes on saanud lektoriteks.** Kõiki rünnakuid ei saa ära hoida – Uus-Meremaal juhtunu Tallinnas toimumine pole sugugi mõeldamatu.** Radikaliseerumist aitab ära hoida see, kui näha juba ...
FOTOD | Politsei asus mobiilseid kiiruskaameraid testima
Täna hommikul seadsid politseinikud Tallinnas Filtri teel testimiseks üles ühe kaheksast mobiilsest kiiruskaamerast.
Politsei saadab valdadesse-linnadesse radikaliseerumise äratundmise juhendi
Vihik õpetab politsei koostööpartnereid märkama juba esimesi radikaliseerumise ilminguid.
"Kõigi Eesti" liikumise üks algatajatest: me seisame ka EKRE toetajate eest, mitte nende vastu!
"Kõigi Eesti" algatuse ühe eestvedaja, Silver Tamburi sõnul pandi korraldajate nimed lehele üles alles täna, kuna algatuse populaarsus osutus oodatust palju suuremaks, mistõttu jäi osalejate nimekiri sotsaiilmeedi grupi haldamise kõrval varju. Toetajaid on algatusele tulnud väga palju, kahe päeva...
Naistearstide seltsi president: loodav koalitsioon murrab abortide vähendamise plaaniga lahtisest uksest sisse
Naistearstide selts läkitas peaministrile avaliku kirja, kuna on mures Eesti inimeste, eriti naiste seksuaal- ja reproduktiivõiguste pärast.
OTSEBLOGI JA FOTOD | Koalitsioonikõnelused jätkuvad. Mis saab kooseluseadusest, Rail Balticust ja teisest pensionisambast?
Sel nädalal läheb Isamaa, EKRE ja Keskerakonna koalitsiooni moodustamine uue hooga edasi. On lootust, et täna saavad vastuse mitmed põletavad küsimused.
EKRE levitas veel tänaseni sotsiaalmeedias Keskerakonna vastaseid reklaame
Facebooki rakendus, mis lubab vaadata, milliseid postitusi kontoomanik võimendab, näitas, et EKRE maksis kuni tänaseni valimiste eelsest ajast pärit reklaamide eest. Mitmed reklaamid kritiseerisid teravalt Keskerakonda.
Haapsalu noortekeskuses hüüti õpitoa ajal rassistlike lauseid
Ajaleht Lääne Elu vahendab täna oma paberväljaandes, et Haapsalu noortekeskuses hüüti Venezuela rahvustoitude õpitoas rassistlike hüüdeid.
Kõigi Eesti liikumine sai endale nimed: valge südame taga on nii ettevõtjaid kui ka näitlejaid
Eile läks sotsiaalmeedias ringlema #kõigiEesti algatus, mille käigus märgistasid valge südamekesega tuhanded inimesed oma Facebooki profiili. Nüüd avaldas grupp liikumise taga seisvad nimed.
USA saatkond mõistab pearabi Shmuel Koti ründamise "kõige rangemal viisil" hukka
Laupäeval rünnati Tallinnas teel sünagoogi verbaalselt Eesti pearabi Shmuel Koti, hüüdes talle "juudid ahju" ning "Heil Hitler". Videosse jäänud kurjategija on tabatud ja vahistatud.
Martin Helme: kes tahab, pakib asjad ja sõidab Kanadasse. Neid on vähem kui Soomest tagasi pöördujaid
Koalitsioonikaaslased nõuavad EKRE-lt, et nende retoorika läheks pehmemaks. EKRE aseesimehe Martin Helme sõnutsi saab see nii olema.
Riina Sikkut: on murettekitav, et abortide riikliku rahastamise lõpetamine üldse koalitsioonikõneluste laual oli
Kui Martin Helme ütleb oma tänases intervjuus, et võimukõneluste osapoolte kokkulepe abortide vähendamiseks "on tohutu võit", siis statistika kinnitab, et Eesti naistearstide hea töö tulemusena on 1992. aastast abortide arv vähenenud üle nelja korra, kirjutab tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
Toomas Hendrik Ilves: millist Eestit me tahame?
President Toomas Hendrik Ilves esitab Facebookis küsimuse selle kohta, millist Eestit me soovime ja keda me selles Eestis kaitseme.
Politsei: vaenukuritegude menetlusel on kahtlusaluse kodu "läbipuistamine" tavaline
Politsei- ja piirivalveameti kinnitusel on laupäeva hommikul aset leidnud Eesti pearabi vastase verbaalse rünnaku laadsete vaenukuritegude menetlusel "läbipuistamine" tavaline protseduur.
Teemaviide "Kõigi Eesti" on sotsiaalmeedia kihama pannud, kampaaniaga on liitunud mitmed avaliku elu tegelased
Sotsiaalmeedias on hakanud kulutulena levima teemaviide "Kõigi Eesti", millega väljendatakse rahulolematust praeguse poliitilise olukorra vastu.
EKRE Kristlik Ühendus mõistis pearabi verbaalse ründamise hukka
EKRE Kristliku ühenduse esimees Tarmo Hints ütles eilset pearabi Shmuel Koti verbaalset rünnakut kommenteerides, et selline käitumine ei ole aktsepteeritav.
Pärnu Kesklinna silda laiendatakse üle poole võrra
Pärnu linnavalitsus kehtestas projekteerimistingimused Kesklinna silla renoveerimiseks. Tingimused näevad ette, et silda renoveeritaks nii, et säiliks silla kandevõime, kuid seda saaks laiendada seniselt 10 meetrilt 16 meetrile.
Päästeamet: tänasest on Eesti veekogudel jääle minek keelatud!
Päästeameti teatel on tänasest keelatud siseveekogude jääle minek kõikjal Eestis.
Urmas Paet: Eesti pearabi ja tema laste ründamine on häbiväärne ja piinlik
Reformierakonda kuuluva Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on eile hommikul aset leidnud verbaalne rünnak Eesti pearabi ja tema laste vastu häbiväärne ning piinlik.
Ivanova Narva linnapea kohast: ma ei hakka spekuleerima
Endise keskerakondlase Olga Ivanova sõnul ei maksa spekuleerida selle üle, kas temast võiks saada järgmine Narva linnapea. Ta ei kinnita ega lükka ümber, kas talle on seda ametikohta pakutud.
Viilma avalik vabandus pearabi Kotile: mul on häbi, et teie armsas ja turvalises kodus midagi sellist juhtus
EELK peapiiskop Urmas Viilma kirjutab avalikus vabanduses pearabi Shmuel Kotile, et tunneb häbi, et Eestis, mida ka juudi rahva ja usu esindajad on seni pidanud oma turvaliseks ja armsaks koduks, selline verbaalne rünnak aset leidis. Ta lisas, et säärane käitumine tuleb karmilt hukka mõista.
PILTUUDIS | Tallinnas Koplis tehakse ettevalmistusi kino "Rahu" lammutama asumiseks
Tallinnas Koplis on 1956. aastal valminud kino Rahu lammutamiseks hakatud tegema ettevalmistustöid.
ESIMESED FOTOD ja VIDEO | Delfi tegi T1 kaubamaja katusel kõrguva vaaterattaga esimese tiiru
T1 Mall of Tallinna katusele kerkiv Super Skyparki vaateratta esimesi detaile hakati kaubanduskeskuse katusele paigaldama juba eelmisel nädalal. Täna jätkatakse püstitustöödega.
VIDEO ja FOTOD | Üliõpilased kogunesid Stenbocki maja juurde enda huvide eest seisma
Täna lõuna ajal kognesid noored Stenbocki maja juurde üliõplased, et seista selle eest, et tulevases koalitsioonilepingus oleks esindatud ka üliõpilaste huvid.
FOTOD | Tallinna tänavatel on auk augus kinni
Saabunud kevad tõi halastamatult päevavalgele Tallinna tänavate kehva olukorra.
Dopingumaffia? Kuritegelikud ühendused muutuvad aina valgekraelisemaks
Kuidas sobivad omavahel kokku rangete, tihti vangla subkultuurist tulenevate reeglitega maffiaorganisatsioon ja doping?
Kaitseväe AK-dokumendid sattusid avalikku registrisse töötajate eksimuste tõttu
Andmekaitse inspektsiooni (AKI) kinnitusel on käimasolev menetlus näidanud, et asutusesiseseks kasutamiseks (AK) mõeldud kaitseväe dokumendid sattusid avalikku dokumendiresgistrisse töötajate eksimuse tõttu.
VIDEO | Jõhker liiklusohutuse rikkumine! Harjumaal veeti matkalisi liikuva auto järelkärul kummipaadivirnas
Delfi lugeja jagas toimetusega videoklippi, millelt on näha, kuidas Harjumaal Jägala kandis transporditi matkalisi lisaks pikapi kastis ka auto järelkärul oleva kummipaadivirnal. Politsei sõnul on niisugune logistikaprobleemi lahendus lubamatu.
Saaremaal leiti väikesadamast naise ja lapse skeletid
Saaremaal leiti Varese sadama süvendamistööde käigus kahe inimese skeletid, esialgsetel andmetel kuuluvad need naisele ning 10-12-aastasele lapsele.
Keskerakonna kontori akende sodijad on seni tabamata
Politsei ei ole seni tabanud vandaale, kes sodisid Keskerakonna kontori akendele Tallinnas Narva maanteel haakriste ja roppusi.
Peeter Võsa astus Keskerakonnast välja
Kunagine telelegend ja hilisem poliitik Peeter Võsa on hüljanud oma koduerakonna.
Riigikohus otsustas, et Kovalenko ei pea oma magistritöös esitatud väiteid ümber lükkama
Riigikohtu tsiviilkolleegium selgitas tänases otsuses, et ebaõigeid andmeid avaldanud isikult saab andmete ümberlükkamist nõuda üldjuhul vaid samal viisil ja samas kohas, kuidas ja kus need avaldati.
Osa Pärnu koole õpetab lapsi kehalise kasvatuse tunnis rulatama
Osa Pärnu koolide kehalise kasvatuse tundidest toimub ekstreemspordikeskuses, kus lapsed saavad õppida rulaga sõitma. Esimesed tunnid on näidanud, et see meeldib lastele ja on tavalistele koolitundidele hea vaheldus.
Riigikokku valitud Üllar Saaremäe: vaatan loodava koalitsiooni peale kerge arusaamatusega
Isamaa nimekirjas riigikogusse kandideerinud ja valituks osutunud näitleja Üllar Saaremäe sõnas ETV saates "Ringvaade", et vaatab loodava koalitsiooni peale kerge arusaamatusega.
Kes on Verhofstadti kirja taga? Yana Toom: muidugi arutasime Guy'ga olukorda
Nädala alguses saatis Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt kirja peaminister Jüri Ratasele ning palus tal loobuda EKRE-ga valitsuse moodustamisest. Yana Toom kinnitab, et arutas Verhofstadtiga asja.
Jüri Ratas pearabi verbaalsest ründamisest: Eestis ei ole kohta kellegi diskrimineerimisele
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas mõistis täna kategooriliselt hukka eile hommikul aset leidnud verbaalse rünnaku pearabi Shmuel Koti vastu, öeldes, et Eestis ei ole kohta kellegi diskrimineerimisele.
VIDEOD ja FOTOD | Riigikogu ees ning Tartu Raeplatsil toimus kliimastreik, sajad koolinoored soovivad poliitikutelt loodussõbralikke otsuseid
Täna toimub kliimastreik nii Tallinnas kui ka Tartus.
EKRE hääletoru peab pearabi sõimamise juhtumit parteivastaseks infooperatsiooniks. Isamaa aseesimees: ühiskond hakkab vist hulluks minema
Eesti konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) portaal Uued Uudised kirjutas eile, kuidas laupäevane "väidetav rünnak rabi vastu" on tegelikult infooperatsioon EKRE vastu. Rahvuskonservatiividega koalitsioonikõnelusi pidavate erakondade esindajad aga peavad sellist spekulatsiooni ebareaalseks.
Plagiaaditarkvara ei suuda tuvastada kõiki pettusi
Anastassia Kovalenko ja Rainer Vakra juhtumid ei ole võrreldavad, kinnitab Kovalenko diplomitöö retsensent.
Martin Helme valetab? Deutsche Welle toimetus kinnitab, et Helme intervjuu salvestati ajal, mil EKRE juba teadis koalitsioonikõnelustest
EKRE aseesimees Martin Helme esitas avalikkusele moonutatud tõde väites oma Facebooki postituses, et andis skandaalse intervjuu Deutsche Wellele vahetult pärast valimisi ajal, mil ei teadnud veel, et EKRE osaleb koalitsioonikõnelustel.
Haapsalu linn hoiab õhtukooli sulgemisega kokku 60 000 eurot
Haapsalu linn liidab täiskasvanute gümnaasiumi kutsehariduskeskusega ning hoiab sel moel aastas kokku keskmiselt 60 000 eurot, vahendab Lääne Elu.
Info majaomanikele: märtsiküüditamise aastapäeval heisatakse leinalipud
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks justiitsminister Urmas Reinsalu ettepaneku kuulutada 25. märts 2019 ühekordselt lipupäevaks, sest tänavu möödub 70 aastat 1949. aastal toimunud märtsiküüditamisest.
Aas: Siim Kallase kõne Mart Helmele oli kui valekõne hädaabinumbrile
Reformierakonna auesimehe Siim Kallase esmaspäevane telefonikõne EKRE juht Mart Helmele oli justkui valekõne hädaabinumbrile, mis näitas, et Reformierakonna kinnitusi EKREga valitsemisest keelduda on väga raske uskuda, leidis Keskerakonna juhatuse liige, Tallinna linnapea Taavi Aas.
Tõnis Saarts: Ratas on peaminister EKRE armust
Politoloogi sõnutsi näitab teiste riikide kogemus, et põhivoolu parteid joonduvad paremäärmuslike taktikepi järgi.