Tanel Kiik uuest maksust: meie maksukoormus on teistega võrreldes madal
Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) näeb tõsise alarahastuse käes vinduva hoolekandeteenuste probleemi lahendusena uue sihtotstarbelise maksu kehtestamist. Kiik rõhutab, et tegemist on isikliku, mitte erakonna seisukohaga.
Euroopa parempopulistid tulevad Tallinnasse istungit pidama
Sel nädalal väisavad Eestit eurosaadik Jaak Madisoni fraktsioonikaaslased. Euroopa paremäärmuslased peavad Tallinnas väljasõiduistungi ning kohtuvad EKRE ministritega.
EKRE käilakujud hoiatavad Tartu ülikoolis liberaalse demokraatia eest
Rahvusülikooli raamatukogu konverentsisaalis leiab juba tuleval laupäeval aset üritus, kus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ideoloogid kogunevad liberaalsest demokraatiast lähtuvaid ohte paljastama.
President kogub 16-19-aastaste kliimateadlike noorte mõtteid
President Kersti Kaljulaid pani käima kõnekonkursi „Kirjuta Eestile!”, kuhu on osalema oodatud ainult 16-19 aastased isikud. Kõne teemaks peab olema kliimamuutuste mõju Eestile.
VIDEO | Maaeluminister Arvo Aller: toetuste puhul jääb alati keegi raskemasse olukorda
Täna nimetas president Kersti Kaljulaid ametisse maaeluminister Arvo Alleri (EKRE). Uus valitsuse liige ütles, praegu ametisse astumine on sarnaselt ilmastikule "vesine ja väga libe".
Riik hakkab kontrollima iluteenuste terviseohutust
Tänasest alustab terviseamet järelevalvet ilu- ja isikuteenuste osutamisele, mille fookuses on laserprotseduurid.
VAATA JÄRELE| Eesti Inimõiguste keskus tutvustas värsket inimõiguste aruannet
Täna tutvustas Eesti Inimõiguste Keskus värsket inimõiguste aruannet, mis käsitleb arenguid aastatel 2018-2019.
Valitsus hakkab arutama hoolduskindlustusmaksu üle, mis peaks leevendama hoolekande rahapuudust
Pikaajalise hoolduse korralduseks on vaja lisaraha umbes 150 miljonit eurot aastas ja üks võimalus, kuidas puuduv raha saada, on kehtestada kohustuslik hoolduskindlustusmaks. Sotsiaalminister Tanel Kiige ettepanekul hakkab valitsus seda järgmisel nädalal arutama.
Korruptsioonivastase teo tunnustuse pälvis ajaleht Postimees ning reporterid Martin Laine ja Oliver Kund vihjeandmise kaitse edendamise eest avalikkuses
Ühing Korruptsioonivaba Eesti andis täna, korruptsioonivastasel päeval üle 2019. aasta korruptsioonivastase teo tunnustuse. Selle pälvisid ajaleht Postimees ja uuriva toimetuse reporterid Martin Laine ja Oliver Kund, kes andsid TTÜ väidetava pettuse kajastamisel olulise panuse vihjeandjate kaitse...
Dago Antov: esimesed trammiliinid tuleks avada Viimsi ja Rae suunal
Jaanuaris esitletakse Tallinna transpordiameti ja Harjumaa omavalitsuste liidu tellitud kergrööbastranspordi tasuvusanalüüsi, mis näitab, et lähitulevikus oleks mõistlik rajada trammitee Tallinnast pealkirjas mainitud piirkondadesse.
Trammiliikluse analüüsi projektijuht: tunnel Lennujaama ja Lubja vahel tõstaks ühistranspordi kasutust plahvatuslikult
Jaanuaris avaldatava kergrööbastranspordi tasuvusanalüüsi projektijuht Hannes Luts peab Maardusse suunduva trammiliini loomist ebareaalseks. Rae valla suunal loodava liini efektiivsust tõstaks plahvatuslikult aga Lennujaamast Lubjani viiva lõigu sirgendamine.
Lüganuse vallavanem ei pea Kiviõli koolijuhi vallandamist valeks
Kiviõli I Keskkooli juhi vallandamisele järgnenud pahameeletorm oli Lüganuse vallavanema Viktor Rauami sõnul ootuspärane. Ta ei arva, et vald oleks midagi valesti teinud.
Kodanikujulguse autasu pälvinud Roland Burk peatas roolijoodiku ja päästis terviserikke saanud mehe elu: "Nägin ja kohe tegutsesin, ei hakanud kõhklema."
Justiitsminister andis täna 23 inimesele üle kodanikujulguse aumärgid selle eest, et nad on oma vapra tegutsemisega aidanud peatada kurjategijaid, toetanud abivajajaid ning panustanud aktiivselt ühiskonna turvatunde tagamisse. Roland Burk näitas tõelist julgust üles kahel korral, kui takistas joo...
Eestit külastab Tšehhi peaminister Andrej Babiš
Stenbocki maja, 9. detsember 2019 – Homme, 10. detsembril saabub Eestisse visiidile Tšehhi peaminister Andrej Babiš, kes kohtub peaminister Jüri Ratasega ja külastab NATO õhuturbemissioonil osalevaid Tšehhi õhuväelasi.
Ilmateenistus ja maanteeamet hoiatavad: õhtul tuleb lörtsitorm, teeolud halvenevad
Täna õhtul tugevneb lõuna- ja edelatuul alates Lääne-Eestist puhanguti 15-17 meetrini sekundis, rannikul lausa 20-23 meetrini sekundis.
Rike Helsingi sadamas ajas Tallinki reisilaeva Star sõidugraafiku sassi
Laevaettevõte püüab nii kiiresti, kui võimalik, Stari lossida ja laadida, et tagasi reisigraafikusse jõuda.
FOTO | Raplas põleb Jõe külalistemaja
Hoone on lausleekides, teatab Delfi fotograaf kohapealt. Uudis on täiendamisel.
Kristen Michal spekuleerijatele: erakonna esimees uuendab kevadel mandaati, mina selleks küll kandideerima ei hakka. Ükskõik, mida konkurendid loitsida tahavad!
Kristen Michali varane väljakuulutamine Tallinna linnapeakandidaadina paneb kulme kergitama. Kas tegemist on sammuga mõju kasvatamise suunas?
Politsei otsib Tartus kadunud 25-aastast meest
Täna õhtul laekus politseile teade, et 25-aastane Aiti on alates reedest kadunud.
SENSOR PIIRIDEL | Ukrainast KFCsse: kuidas piirivalve sihib ebakorrektset tööjõudu
See, et keegi soovib mitte kõige ausamate soovidega riiki saabuda, on Tallinna lennujaamas pea igapäevane nähtus.
FOTOD | VTA trepi peale toodi M.V Wooli kalavabriku mälestuseks küünlad
Delfile teadaolevalt on tänaõhtuse küünla-aktsiooni taga Katrina Allikmaa, kes eelmisel esmaspäeval ka Toompeal oma endise tööandja kaitseks meeleavalduse korraldas.
Viimsi uue vallavanema leidmine hakkab venima
Nädala algul teatas Laine Randjärv, et astub Viimsi vallavanema kohalt tagasi. Kes ja millal temalt valla juhtimise üle võtab, pole teada.
FOTOD | Linnakunstniku Teet Suure jõulukuused läbi aegade: materjaliks on olnud puidujäägid, vanad aknad ja kanistrid
Linnakunstnik Teet Suur rõõmustas aastaid Rakvere elanikke erisugustest materjalidest ehitatud jõulupuudega, tema kunstiteosed äratasid tähelepanu ka välismeedias. Kui Suur Rakvere linnakunstniku kohalt lahkus, ehivad tema installatsioonid Eesti erinevaid paiku, tänavu on tema jõulupuu Viimsis.
Puudega laste vanemad mures: puude tuvastamise praktika muutused võivad jätta lapsed vajaliku abita?
Õiguskantsleri kantselei dokumendist selgub, et kohalikud omavalitsused on seadnud puude olemasolu teenuse saamise eeltingimuseks — seda täpsemalt Narva linna sotsiaalteenuseid korraldavate määruste näitel. Kuivõrd on see kooskõlas õiguspärasusega?
Lavrov ründas jälle Eesti "häbiväärset" kodakondsuspoliitikat
Ka varem teravalt Eestit kritiseeriunud Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas eile toimunud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välimisministrite kohtumisel peetud kõnes Eesti kodakondsuspoliitikat häbiväärseks.
Kristiine ristmikul ei tööta nädalavahetusel valgusfoorid
Seoses foorikontrolleri vahetusega ei tööta Tallinnas Kristiine ristmikul valgusfoorid alates täna õhtul kella 20.00-st kuni pühapäeva keskpäevani.
FOTOD| Tartus kogunenud sotsiaaldemokraatide volikogu: valitsus ülbus ja rumalus tapab inimeste usku oma riiki
Tartus kogunes täna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu, et arutada poliitilist olukorda ja valida volikogule uued juhid. Erakonna esimees Indrek Saar rõhutas peaministri poliitilise kursi ebasobivust, volikogu esimeheks valitud Eiki Nestor rõhutas, et rumaluse ja ülbusega tapetakse ini...
Eesti ühines Gruusia sõprade rühma ühisavaldusega
Välisminister Reinsalu kohtus Bratislavas OSCE ministrite kohtumisel Gruusia sõprade rühma liikmetega ning ühines Gruusia suveräänsust ja territoriaalset tervilikkust toetava avaldusega.
ERISAADE | Ametnike vastu võitlev EKRE koondab võimu parteikontorisse. Suitsukatte all põlistatakse suurte ravimifirmade huvid
Delfi „Erisaate“ stuudios analüüsitakse selle nädala kuumi teemasid: lõpuks välja ujunud koalitsioonis ette valmistaud apteegireformi tagasikeeramise eelnõud ja EKRE tärganud võitlust tuuleenergia ärimeese poolt. Stuudios on Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanikud Vilja Kiisler ja Vahur Koorits. S...
FOTOD | Relvastatud kaitseliitlased ja politseinikud topivad Toompeal rahurikkujaid kongi
Kaitseliit harjutab koos politseinikega ühisõppusel "Toompea lukku" kriitilise tähtsusega objekti kaitset.
Kulna õnnetuses kannatada saanud rong toodi üle kahe miljoni euro eest tagasi rööbastele
Möödunud aasta 20. veebruaril Keila lähistel Kulnas raske raudteeõnnetuse tagajärjel kannatada saanud elektrirong jõudis täna Eestisse. Lähipäevil on rong taas reisijaid teenindamas.
Nõmme valitsus: viis meest, kes arvavad, et on juriidiliselt Eestis võimul
Kes on Eesti president? Lihtsale küsimusele võib vastata mitmeti, kui kaasata vastajate hulka Nõmme valitsuse liikmed. 1992. aastal Nõmmel loodud organisatsioon seisab varsti juba 30 aastat selle eest, et Eesti riik lähtuks hoopis 1938. aasta põhiseadusest ning peab de iure end Eesti valitsuseks.
Noarünnaku alla langenud Mustamäe kassapidaja pääses ilma suuremate vigastusteta
Eilsel õhtupoolikul alkoholijoobes mehele vägijooki müümast keeldunud kassapidaja langes kliendi noarünnaku ohvriks.
Suri keeleteadlane ja poliitik Mati Hint
Neljapäeva õhtul suri 82 aasta vanuselt keele- ja ühiskonnateadlane ning poliitik Mati Hint, vahendab ERRi uudisteportaal.
Milline pahandus! Keskkonnaamet koristas tänavu üle 250 tonni jäätmeid, mis loodusesse laokile oli jäetud
Reformimata riigimaalt koristati 2019. aastal 92 tonni ohtlikke ja 158 tonni tavajäätmeid, teatas keskkonnaamet.
Pärnu maanteel Laagris algab jälle ummikute periood
Tallinna piiril Laagris alustatakse tänasest Pääsküla jõe truubi vahetusega, mis linna transpordiameti teatel võib kaasa tuua suuri ummikuid.
Jõulukaardist sai tüliõun. LGBT+ filmifestivali korraldaja saatis konservatiivide perele ärritava kaardi
Rakvere LGBT+ filmifestivali korraldaja saatis suudlevaid mehi kujutava jõulukaardi tuntud rahvuskonservatiivide perekonnale. „Kui inimese jaoks on jõulukaart rünnak pere suhtes, siis see on nende probleem.”
Urmas Reinsalu: annekteerimine ja inimõiguste rikkumine Ukraina ja Gruusia okupeeritud aladel peab lõppema
Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas täna Bratislavas toimunud 26. Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu kohtumisel, et rahvusvahelise õiguse rikkumised ja jätkuvad rahvusvahelised kriisid on ohuks OSCE piirkonna julgeolekule ning lõhuvad vastastikkust usaldust.
Sotsiaalminister Tanel Kiik: koalitsioonis pole uue ravimiseaduse eelnõu osas üksmeelt
Sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas, et toetab apteegireformi elluviimist: "Apteek on tervishoiuasutus, mitte pood. Patsientide ja rahvatervise huvid peavad olema tervishoius alati esikohal."
Koalitsioon tühistab apteegireformi, apteegid võivad ka edaspidi hulgimüüjatele jääda
Apteekide proviisoritele müümise kohustus kaotatakse, et vältida apteekide massilist sulgemist ja suuri kahjunõudeid riigi vastu.
Martin Helme seletab EKRE haaret Eestis: kontrollime agendat provotseerides, eskaleerides, improviseerides
Rahandusminister räägib, kuidas nautis üle ilma tekkinud pahameelt ekrelaste poolt näidatud laetud käemärgi järel. „Tõega, tõmmake uttu, tondid! Ma lihtsalt nautisin seda, kuidas nad lämbusid oma vihas.“
Tiit Vähi: loomulikult on mul Edgar Savisaarest kahju. NSV Liit ei saanud teda kinni panna, aga Eesti riik tahtis seda teha
Ekspeaminister ja suurärimees Tiit Vähi on kindel, et Edgar Savisaar pole olnud kaugeltki ainus, kelle juhitavat parteid on mitmesuguste skeemide abil rahastatud. Kui kord mälestuste kirjutamiseks peaks minema, siis toob Vähi teistegi patud avalikkuse ette.
TTÜ vilepuhuja kinnitab: ametlik raport sisaldab hulka valesid
Tallinna Tehnikaülikooli rahastamisskandaali avalikustanud vilepuhuja Keegan McBride on ülikooli raportist ja sellele järgnenud isiklikust rünnakust häiritud. "Ma loodan, et ülikool, võttes arvesse avalikke, ebakorrektseid, julme ja laimavaid rünnakuid minu vastu, palub avalikult vabandust."
Peeter Ernits: Tõnis Mölder ja Priit Sibul, Eesti suveräänsusest ärge edaspidi küll rääkige
Täna selgus, et koalitsioon tühistab apteegireformi, mille tõttu võivad hulgimüüjad Eestis edasi apteeke pidada. Riigikogu liige Peeter Ernits (EKRE) teatas ühismeedias, et riigikogulased Tõnis Mölder ja Priit Sibul ei tohi enam suveräänsusest rääkida, kuna allusid suurele ravimifirmale.
DELFI OTSEPILT | Ratas, Reps ja Aeg annavad ülevaate valitsuse tegevusest
Kell 16 alanud valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, keskkonnaminister Rene Kokk, justiitsminister Raivo Aeg ning haridus- ja teaduminister Mailis Reps.
FOTOD | Peaminister Jüri Ratas: kui ametnik tunneb poliitilist sekkumist, tuleb sellest teada anda
Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles täna Tartus toimunud valitsuse pressikonverentsil, et ametnik peab poliitilisest sekkumisest teada andma.
GRAAFIKUD | Aktiivsus- ja tähelepanuhäiret diagnoositakse rohkem, kuid endiselt vähem, kui seda tegelikult esineb
Eelmisel aastal käis psühhiaatri vastuvõtul 2458 kuni 14-aastaseid hüperkineetilise häirega lapsi, kuid juba lasteaiaealiste hulgas võib neid olla 5% ehk 3300 ringis.
FOTOD | Lauluväljakul avatakse külastajatele maagiline Aasia laternafestival
Juba homme avab külastajatele uksed Suurim Aasia Laternafestival. Tallinna lauluväljakul enam kui kuu aja jooksul toimuva festivali jaoks pannakse üles üle 25 valgusinstallatsiooni, mis on valmistatud ligi kahe kilomeetri pikkusest maalitud siidkangast ja 10 000 LED-pirnist.
FOTOD | Tartus avaldati toetust sealsele LGBT+ kogukonnale
Kolmveerand tundi pärast seda, kui liikumine "Jah vabadusele, ei valedele" avaldas Tartu ülikooli ees meelt valitsuse vastu, kogunesid seksuaalvähemuste kaitsjad Raekoja platsile, et väljendada toetust Tartu LGBT+ kogukonnale.
Linn võtab libedate kõnniteede hooldamise teravdatud tähelepanu alla
Tallinn on oma lepingupartneritest tänavahooldusfirmadega arutanud esimeste talveilmadega tekkinud vajakajäämisi tänavahoolduses ning esile tulnud puudused kaardistanud. Jalakäijate ohutuse tagamiseks peab linn vajalikuks kõnniteede hoolduse parandamist.
Vilja Kiisler küsib, Merle Maigre vastab
Sellal kui Balti riikide liidrid püüavad Londonis NATO tippkohtumisel jutu peale saada Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoganiga, et see Eesti, Läti ja Leedu kaitseplaanide uuendamist nässu ei keeraks, on Delfi otsesaates julgeanalüütik Merle Maigre, kes analüüsib kohtumist suures pildis seoseid l...
Reinsalu: võib vaid oletada, kes ja mis motiividel Erdoğani väljaütlemise lekitas
Välisminister Urmas Reinsalu ütles Delfile, et Türgi selge toetus ja ühine arusaam Balti riikide ja Poola regiooni kaitseplaanide uuendamisel on saadud. Miks see vahepea avalikkuses ohtu seati, võib vaid oletada.
FOTOD | Valitsusvastased kolisid iganädalase meeleavalduse väljasõiduistungiks Tartusse
Liikumine "Jah vabadusele, ei valedele" korraldas täna valitsuse väljasõiduistungi puhul meeleavalduse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa valitsuse vastu Tartus ülikooli ees.
Peaministri ülesannetes Mart Helme riigikogu infotunnis: ametnik ei peaks kahtlastest asjadest riigisekretäri või prokuratuuri teavitama
Mart Helme ütles tänases riigikogu infotunnis, et kui ametniks ei peaks teavitama riigisekretäri või prokuratuuri, kui saab aru, et midagi on ministeeriumis viltu.
Lähipäevil lisandub vihma ja sooja
Üle Eesti sajab täna kohati vihma, Kagu-Eestis paiguti ka lund, sadu lakkab pärastlõunaks. Ilm muutub aga soojemaks.
Karskusliidu juht Lauri Beekmann: alla 21-aastastele joomise keelamine on väga hea mõte!
Eesti karskusliidu esimees Lauri Beekmann toetab riigikogu probleemkomisjoni mõtteid lubada alkoholi müüki alates 21. eluaastast ning piirata alkoholi müügiaega poodides. Komisjoni aseesimehe Heljo Pikhofi sõnul on enne vanusepiirangute tõstmist oluline tagada, et alaealised ei saaks alkoholi kätte.
Noored väitlejad arutavad: kas teadlikul valijal peaks olema üks hääl rohkem?
Noorte Metsaülikool tahab noortele õpetada, et ka polariseerivate teemade üle saab konstruktiivselt arutleda.
OTSEPILT | Töösuhete konverentsil arutatakse, kuidas on töölepingu seadus oma eesmärke täitnud
Täna toimub Tallinnas ministeeriumite ühishoones konverents „100 aastat töösuhete regulatsiooni: normid ja väärtused“, kus võetakse luubi alla 100-aastase Rahvusvahelise tööorganisatsiooni roll töösuhete kujundamisel kaasajal, arutatakse, kas töölepingu seadus on ajaproovile vastu pidanud ning mi...
Mihkelson Erdoğani sõnavõtust: see on uus etapp NATO ajaloos, peame sellega harjuma
Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelsoni (Reformierakond) sõnul peaksid NATO liidrid oma lahkhelid lahendama töisel tasandil, mitte meedia vahendusel. "See on uus etapp NATO ajaloos, millega tuleb harjuda," ütleb ta viimase aja sõjakate väljaütlemiste kohta, mis niigi NATO viimase aja...
Eestist sai UNESCO kultuurikomitee liige
Eile, 3. detsembri õhtul valiti Eesti UNESCO rahvusvahelisse komiteesse, mis tegeleb kultuuriväärtuste kaitsega relvakonflikti korral. Komiteesse kuulub 12 riiki ja Eestit esindavad komitees muinsuskaitseameti ja kaitseministeeriumi eksperdid.
VIDEO | Siseministri vägivaldne minevik pakub rahvastikuministrile parasjagu nalja
Tänaseses riigikoguinfotunnis rääkis peaministri ülesannetes olnud siseminister Mart Helme muu hulgas ka sellest, kuidas ta nooruspõlves inimestele peksa on andnud. Rahvastikuminister Riina Solmanil oli tükk tegemist naeru tagasi hoidmisega.
Laaneots: Erdogani juttu ei maksa tõsiselt võtta
Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige ja erukindral Ants Laaneots (Reformierakond) ütles, et Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani väljaütlemisi Balti kaitseplaani vastasuse kohta ei maksa absoluutselt tõsiselt võtta.
FOTOD | Mädanevad lobudikud, kasvuhooned ja üksikud elanikud. Lennujaama taga asuv pilpaküla hingitseb oma rütmis edasi
Lennukiga Tallinna saabujaid tervitab maandumisel Ülemiste järve kõrval jätkuvalt pentsik vaatepilt lobudikest. Delfi piltnik käis täna kohapeal ja võib kinnitada, et külake elab oma rütmis edasi.
Maaelukomisjon kutsus täna PRIA vaibale
Täna kohtub maaelukomisjon PRIA-ga, et pärida, kas ja kuivõrd sekkus endine maaeluminister Mart Järvik ameti töösse. Samuti tuleb PRIA-l aru anda järelevalvest ja toetuste jagamise tingimusest, sest nende osas on komisjoni hinnangul ilmnenud probleeme.
JÄRELVAADATAV JA LOETAV | Merle Maigre: valusaid teemasid saab NATO-s lauale tuua kedagi solvamata või häirimata
NATO-l on raskeid aegu olnud varemgi, ütles julgeolekuanalüütik Merle Maigre tänases otsesaates. Praegune strateegiline kontseptsioon on kümme aastat vaja ja vajab uuendamist.
UUS PISA UURING | pooled noortest loevad vaid siis, kui hädasti vaja
Ajalehtede-ajakirjade lugemine on kümne aastaga kõvasti kukkunud, seevastu veebist loeb uudiseid 80% noori.
VIDEO ja FOTOD | Indrek Saar lõpetas pensionireformi esimese lugemise pauguga
Eilse pensionireformi eelnõu esimesel lugemisel võttis Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni nimel enne hääletamist sõna partei esimees Indrek Saar, kes oma ettekande suurejoonelise etteastega lõpetas.
DELFI VIDEO | Trump ja Ratas ühises lõunalauas: kaks protsenti kaitsele kulutavad NATO liikmesriigid on suurepärased
Täna istusid ühises lõunalauas USA president Donald Trump veel kaheksa riigi esindajaga, kes kulutavad vähemalt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust (SKT) kaitsele. Nende seas on ka Eesti.
Rainer Vakra piletihinna tõusust: Keskerakonna valimislubadused on vaid kergeusklike lollitamiseks?
Tallinna linnavalitsus plaanib tõsta pealinnas ühistranspordi piletihindu mittetallinlastele. Sots Rainer Vakra meenutab, et nii rikub Keskerakond ühte oma valimislubadust.
VTA süsimust kroonika: millal ja milliseid baktereid M.V. Wooli vabrikuist leiti
Veterinaar- ja Toiduamet võttis 23. oktoobril kalatootja M.V.Wooli Harku tehasest ning 30. novembril M.V.Wooli Vihterpalu tehasest proovid ning tuvastas tehastes listeeriabakteri.
Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik: mida kauem inimesi alkoholist eemal hoida, seda parem
Riigikogu probleemkomisjon käis välja ideed lubada alkoholi müüki alates 21. eluaastast ning ka piirata alkoholi müügi aega. Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik tervitab algatust alkoholi tarbimise piirangute üle arutada, kuid arvab, et poliitikud komisjoni mõtete osas üksmeelt ei leia.
TTJA peadirektor Sõnajalgade tuulepargist: lisaradari paigaldamine ei võta ära kohustust seadustada tuulikute ehitustegevus
Täna kirjutas Postimees tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) peadirektori Kaur Kajaki survestamisest EKRE ministrite poolt. Kajak nõustus, et pöördus pärast kohtumist prokuratuuri, kuid survestamist ei kinnitanud ega lükanud ümber.
Euroopa keskkonnaseisundi raport: tegutseda tuleb kohe
Täna avaldas Euroopa Keskkonnaamet (EEA) järjekordse ülevaate Euroopa keskkonnaseisundist. Raporti kohaselt oleme jõudnud murdepunkti: et pöörata tagasi keskkonnaseisundi halvenemine ja tagada heaolu ka tulevikus, on vaja kiiret suunamuutust.
TTJA juht Kaur Kajak pöördus pärast kohtumist Martin Helme ja Kert Kingoga prokuratuuri
Endine väliskaubandus- ja IT minister Kert Kingo ja rahandusminister Martin Helme püüdsid tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) peadirektorit Kaur Kajakit mõjutada Aidu tuulepargi osas järelevalvemenetlust lõpetama, kirjutas Postimees. Prokuratuur kinnitas Delfile, et Kajaki antud i...
Justiitsminister: riigireeturid ja korduvalt karistatud seksuaalkurjategijad ei tohi ennetähtaegselt vabaneda
Justiitsministeerium asub koostama väljatöötamiskavatsust karistusseadustiku muutmiseks, et teatud kuriteoliikide puhul, näiteks riigi- ja inimsusevastased kuriteod, ei oleks inimesel võimalik ennetähtaegselt vangistusest vabaneda. See muudatus ei puuduta eluaegset karistust kandvaid vange.
TABEL | Uus PISA uuring: Eesti haridussüsteemi tulemused on maailma parimate seas, Euroopas esimesed
Eesti on terve OECD arvestuses viiendal kohal ja Euroopa riikidest esikohal.
Jüri Luik: Venemaa on nüüd uuesti oht ja vajadus NATO järele on tugevam kui kunagi varem
Kaitseminister Jüri Luik (Isamaa) on veendunud, et NATO on vajalik ning liikmesriikide lahkhelide tõttu see oma tõsiseltvõetavust ei kaota.
Mõrvatud naise salapärane kingitus kapole: „Kadri-Ann lootis sellega oma vara päästa.”
Perekond usub, et tapetud naine jättis korterid Tallinnas ja Tenerifel kaitsepolitseile seetõttu, et lootis niimoodi päästa oma vara. Nüüd võitleb naise vend selle nimel, et naise korterid tagasi saada.
FOTOD | Oktoobritormiga piiritarale langenud puud tekitasid ligi 10 000 euro suuruse kahju
Oktoobri lõpus Lõuna-Eestit tabanud tormituuled kukutasid Idapiiri katselõigu tarale mitu puud, tekitades alla 10 000 euro suuruse kahju. Kokku läks kogu kagupiiri puhastamine langenud puudest maksma ligi 50 000 eurot.
Taksofirma tegi külma: soomlane pidi paarikilomeetrise sõidu eest maksma ligi 30 eurot
Eile sõitis soomlasest vanahärra Tallinna sadamast kesklinna ning pidi sõidu eest maksma 29 eurot ja 20 senti. Lisaks on märgitud kviitungile käibemaksuks null protsenti.
PISA uus uuring: koolikiusamises ei ole paranemist näha
Eestis kogeb igakuiselt kiusamist endiselt 25% õpilastest, paranemist kolme aasta taguse ajaga pole. Ainsana lohutab, et me pole OECD keskmisest kehvemad.
OTSE DELFI TV-s | Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest
Vabamus toimub täna avatud valitsemise õhtu, kus arutletakse teemal "Demokraatia uuendamine: üleilmsed näited kodanikuosalusest ja avatud valitsemisest".Esineb Sanjay Pradhan, kes on üleilmse avatud valitsemise partnerluse juht. Delfi TV teeb üritusest otseülekande.
Põllumeestele otsitakse veel viit miljonit eurot, meeleavaldus toimub sellest hoolimata
Tulevane maaeluminister Arvo Aller ütles tänasel pressikonverentsil, et "kindlasti leitakse lisaraha" põllumeestele jagatava üleminekutoetuse kasvatamiseks uuel aastal. Tõenäoliselt kasvab top up toetuse summa 10,3 miljoni euroni, mis on poolel teel praegu lubatust enne valimisi lubatuni.
Arvo Aller: esimena tuleb ministeeriumis saavutada töörahu
Reedel EKRE maaeluministri kandidaadiks nimetatud Arvo Aller märkis intervjuus Eesti rahvusringhäälingule, et asub esimese ülesandena ministeeriumis töörahu taastama ning info tema kandidatuurist jõudis ajakirjandusse liiga vara.
GRAAFIKUD | November uudistes: skandaalne eksminister Mart Järvik varjutas isegi peaministri
Äsja lõppenud novembris pakkus kõige enam kõneainet ametist tagandatud maaeluminister Mart Järvik. Varasemast märksa enam räägiti uudistes ka opositsioonijuhist Kaja Kallasest.
FOTO | Nii tervitavad esimest lund Eestis teenivad Prantsuse sõdurid!
Üks fotograaf tabas täna hommikul Toompea vaateplatvormil seitse Prantsuse sõdurit, kes tervitasid esimest lund prantsusepäraselt šampanjaga.
GRAAFIK | Suured tee-ehitused võivad Tallinna liiklust 10 aastaga tundmatuseni muuta
Tallinna linn ja maanteeamet planeerivad pealinna piirkonda järgmise kümne aasta jooksul ridamisi suuremaid ja väiksemaid ehitusi.
Martin Helme: majanduskasvu üllatava tõusu taga on alkoholiaktsiisi langetamine
Rahandusminister Martin Helme arvates on majanduskasvu tõusu olulisel määral taganud alkoholiaktsiisi langetamine. Tema sõnul räägivad samad argumendid ka diisli aktsiisi langetamise kasuks.
Aasta tagasi süüdi tunnistatud vanglamässajad mõisteti nüüd õigeks ja riik taob kinni 70 000 euro eest menetluskulusid
Viru maakohus mõistis mullu süüdi 17 vangi, kes olid 2015. aasta suvel Viru vanglas protestinud ja maakohtu hinnangul massilisi korratusi organiseerinud. Ringkonnakohus vaatas nüüd otsuse ümber ning mõistsid kõik õigeks.
Soome asenduskodust röövitud kolmeaastane Markus ootab Tallinna turvakodus oma saatust
Kui kolmapäeva õhtul pidas politsei Tallinna sadamas kinni Soomest väikelapsega siia pagenud ema, sai Eesti lahendamiseks tänavuse kaheksateistkümnenda rahvusvahelise lapseröövi juhtumi.
Eesti annab Albaaniale 50 000 eurot maavärinast taastumiseks
Eesti eraldab Albaaniale maavärinast taastamistöödeks 50 000 eurot, kinnitas välisministeerium Urmas Reinsalu täna õhtul pressiteate vahendusel.
Tuleval nädalal korraldatakse Tartus meeleavaldus seksuaalvähemuste toetuseks
5. detsembril kell 14.15 kogunevad Tartu Raekoja platsil inimesed, kes soovivad näidata üles toetust seksuaalvähemustele. Sarnane meeleavaldus toimus novembri alguses.
OTSE | Riigikogu arutab pensionireformi, rahandusminister annab aru
Tänasel riigikogu istungil on ainsaks päevakorrapunktiks pensionireformi eelnõu. Riigikogu liikmete küsimustele on tulnud vastama rahandusminister Martin Helme.
M.V. Wooli toetuseks mõeldud meeleavalduse korraldaja: aitab sellest VTA maffiast
Selle nädala alguses loodud sotsiaalmeediagrupp "Usume M.V.Wooli" on kogunud juba üle 3500 toetaja. Liikumise eestvedaja Katrina Allikmaa (32), kes on ise M.V. Wooli Vihterpalus asuva tehase töötaja, meeleavaldajate täpset arvu ei tea ennustada, kuid on arvestanud toetajate osalise kohaloluga.
VIDEO | Vaata, mida teadis peaminister Jüri Ratas Järviku survestamisjuhtumist
Maaelumininister Mart Järvik ja tema nõunik Maido Pajo sekkusid jõuliselt PRIA tegevusse, nõudes teatud ettevõtjate leebemat kohtumist, kirjutab tänane ajaleht Postimees.
LUGEJA VIDEO JA FOTO | Tallinnas Viru ringil põrkasid kokku takso ja kiirabiauto. Liiklus on tugevasti häiritud
Täna pärastlõunal juhtus õnnetus Tallinna kesklinnas Viru ringil, kui kokku põrkasid takso ja väljakutsel olnud kiirabiauto.
Ida-Virumaa eesti koolide juhtide hinnangul on noorte keeleõppeks raha juurde vaja
Virumaa Eesti Hariduse selts (VEHS) saatis avaliku pöördumise riigikogu kultuurikomisjonile, et nad leiaksid lisaraha Virumaa eestikeelsete koolide vene emakeelega õpilaste jaoks. Nimelt on VEHSi hinnangul vaja raha täiendavaks eesti keele õpetamiseks.
Tallinna linnavalitsus võttis istungi päevakorrast välja alkoholipiirangute eelnõu
Palju vastukaja tekitanud alkoholipiirangute kehtestamise eelnõu võeti tänasel Tallinna linnavolikogu istungil päevakorrast välja linnavalitsuse palvel. Alates 1. juunist 2020 oleks pidanud kehtima hakkama piirangud Tallinna linna alkohoolsete jookide müügil meelelahutusasutustes.
Mart Laar: Helme soovis Soomes kõva mees olla, aga käias hoopis Kremli propagandistide plaati
Erakonna Isamaa auesimees Mart Laar on võtnud seisukoha koalitsioonikaaslase, EKRE käilakuju Mart Helme riigikaitse-teemaliste väljaütlemiste asjus ja leidnud need kahjulikud olevat.
FOTOD | Kas Kohtla-Nõmmel hukkunud mehed murdis salaalkohol? „Niipalju, kui ma mäletan, kainena neid peaaegu ei näinud“
Kohtla-Nõmmel on novembris surnud juba kolm meest, kes ühiselt alkoholi tarvitasid. Kohalikud arvavad, et põhjus võis olla surmavalt mürgises salaviinas.