Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele
75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.
VIDEO | Politsei palub abi rassistlikke solvanguid loopinud mehe tuvastamiseks
Nädala alguses hakkas sotsiaalmeedias ringlema video, milles on näha meest, kes sõimab politseinikke, poliitikuid, peaministrit Jüri Ratast, välistudengeid ja teisest rassist rahvaid.
Mart Laar vastuseks Venemaa suursaadikule: Eesti mäletab purustatud linnu, põletatud külasid ning tapetud naisi ja lapsi
Ajaloolane Mart Laar ütles kommenteerides Venemaa suursaadiku Eestis Aleksandr Petrovi eilset avaldust, et ta ei saa aru, miks peaks Eesti elanikkond Nõukogude sõdureid eriti kalliks pidama.
GRAAFIK | Sotside toetus langes aasta madalaimale tasemele, Keskerakonna oma tegi pisikese tõusu
Kui nädal tagasi avalikustatud erakondade reitingute järgi oli Isamaa toetus langenud selle aasta madalaimale tasemele, siis nüüdseks on ka sotsid kukkunud samasse auku.
Urmo Soonvald: Helme loos on kogum pooltõdesid, ekslikke väiteid ja manipuleerimist ühiskonnaga
Postimehe peatoimetaja Peeter Helme ning Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald arutasid ETV saates "Esimene stuudio" Helme palju tähelepanu pälvinud arvamusartikli taustal valitsuskriitika, maailmavaadete konflikti ja ajakirjanduse rolli üle.
Tartu volikogu reformierakondlasest liige: kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna
“Kõik EKRE liikmed võiksid end põlema panna,” teatas 2. septembri õhtul Tartus Genialistide Klubis reformierakondlane ja Tartu volikogu liige Andrus Punt.
Valitsus annab aktsiisisoodustuse tubakale ja väikepruulijaile
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile tubakaaktsiisi tõusu vähendamise eelnõu, samuti võimaldatakse väikepruulijail kasutada senisest suuremas mahus soodusaktsiisi.
Päästjad korraldavad Stenbocki maja ees piketi
Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing (EPTAÜ) korraldab neljapäeval kell 13.30 Toompeal Stenbocki maja ees piketi päästjate palgatõusu toetuseks.
Lukas: peame oma keelt kaitsma ja jälgima, kes siia tulevad
Kultuuriminister Tõnis Lukas kutsub üles eesti keele mitteoskajate peale keeleinspektsiooni kaebama. "Võib-olla tuleb keeleinspektsioonist teha hoopis keeleamet, anda talle rohkem võimalusi korda luua," rääkis minister Vikerraadio saates "Reporteritund".
VIDEO | Õiguskantsler: võimu kontsentreerimisele suunatud riigireform on kahjulik
Õiguskantsler Ülle Madise nimetas täna riigikogus esitatud küsimuse vastates võimu kontsentreerimisele suunatud nn riigireformi ideed kahjulikuks.
Paap Kõlar korraldab meretuulepargi vastase miitingu
Eksmuusikust turismiettevõtja Paap Kõlar korraldab homme pärastlõunal Kärdlas protestimiitingu riigifirma Enefit Green plaani vastu rajada Hiiumaast 12 km kaugusele enam kui saja tuulegeneraatoriga meretuulepark.
VIDEO | Martin Helme pärast südaööni veninud eelarvearutelu: meil on lootust poliitiliste lubaduste täitmiseks
Valitsus jätkas teisipäeval kabinetinõupidamisel tuleva aasta riigieelarve eelnõu arutelu.
Ministeeriumi plaan lahendada perearstikriis haiglate abil pole meedikute hinnangul praegu võimalik
Pühapäeval kirjutas ERR, et sotsiaalministeeriumi musta stsenaariumi kohaselt peaksid haiglad perearstide vähesuse korral ise nende kohustused üle võtma. Haiglatele pole ministeerium plaani veel tutvustanud.
Õiguskantsler: kõrged ametnikud jagavad lõdva randmega sadu tuhandeid eurosid asendustegevusele, kuid vajalikesse kohtadesse raha ei jõua
Õiguskantsler Ülle Madise tegi täna hommikul riigikogu ees kokkuvõtte oma tööst viimasel aastal.
Kalle Laanet kirjas riigikogu juhatusele: Ruuben Kaalep peaks eetikakoodeksi kätte võtma, seisma peegli ette ja järeldused tegema
Ajendatuna möödunud nädalal saates "Pealtnägija" kajastatud loost saatis rahvasaadik ja endine siseminister Kalle Laanet (Reformierakond) spiiker Henn Põlluaasele kirja, milles palus riigikogu juhatusel Ruuben Kaalepi (EKRE) käitumist riigikogu eetikakoodeksi valguses hinnata ning paluda tal edas...
Tanel Kiik: patsiendikindlustus aitab süüdlase asemel lahendusi leida
Patsiendikindlustuse loomisega astume kogu tervishoiusüsteemiga uude ajastusse, kus patsientide huvid saavad senisest paremini kaitstud ning süsteem toetab ohutumat ja kvaliteetsemat ravi, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik tänasel pressibriifingul Põhja-Eesti regionaalhaiglas.
Henn Põlluaas riputas oma kabineti seinale enda ja oma naise teosed
Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) on lasknud oma kabinetti üles panna omaenda loodud teose „Saaremaa maastik“ ja oma abikaasa Janne Põlluaasa loodud „Õõtsiku“. Riigikogu esimehele kuuluvatest ruumidest on eemaldatud Urmas Viigi teosed „D. V. ALBUM” ja „AW-EW”.
Kremlimeelne liikumine lõi rakenduse, mis toob pronkssõduri virtuaalselt taas Tõnismäele
Apple'i rakendusepoest saab mobiiltelefoni alla tõmmata programmi Cyber History, millega saab Tõnismäel uudistada pronkssõdurit erinevatest nurkadest. Kaitseliidu vabatahtlike poolt veetav Propastop kirjutas, et rakenduse lõi kremlimeelne noorteliikumine Set ehk Võrk.
Presidendi ja riigikogu vaidlus jõuab oktoobris kohtusse
President Kersti Kaljulaid otsustas teist korda jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse ning pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada 29. mail vastu võetud seadus põhiseadusega vastuolus olevaks. ERR vahendab, et vaidlus jõuab kohtusse 8. oktoobril.
Kui õpetajate palk ei tõuse, tuleb streik
"Neli aastat ilma palgatõusuta ei vii meid katastroofi äärele, vaid me juba oleme seal ja edaspidi see olukord ainult süveneb", nentis Eesti Haridustöötajate Liidu juht Reemo Voltri.
Mis eesmärk on riigikogus tegutsevatel toetusrühmadel?
Riigikogus on praeguseks moodustatud 55 toetusrühma ja üks ühendus, mille üks mõte on olla ka kontaktiks inimestele, kes soovivad mingis küsimuses riigikogu poole pöörduda.
Ministeerium valmistub suureks perearstikriisiks. Mis saab siis, kui tohtrid pensionile lähevad?
Kriisist perearstisüsteemis on räägitud kümme aastat. Nüüd tunnistavad ametnikud, et olukord läheb lähiajal veelgi hullemaks, vahendab ERR.
Põhiseaduskomisjon toetas poliitilise välireklaami keelu tühistamist
Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis tänasel istungil esimesele lugemisele eelnõu, millega tühistatakse poliitilise välireklaami keeld ja valimisagitatsiooni piirang valimispäeval, valimisrahu peab aga olema jätkuvalt tagatud hääletusruumides.
FOTOD | President Kaljulaid koristas pärast Tartu rattamaratoni rajapervi
President Kersti Kaljulaid osales pühapäeval Tartu rattamaratonil ning aitas pärast üritust puhastada rada maha visatud prügist.
GRAAFIKUD | Väide, nagu kipuks noored TalTechis enim avalikku haldust õppima, ei pea paika
See, et Tallinna Tehnikaülikoolis ehk TalTechis on kõige popim valdkond avalik haldus, on katastroof, ütles Eesti keemiatööstusettevõtte Chemi-Pharm AS-i asutaja ja juht Ruth Oltjer Postimehele. Delfi võttis seepeale ette sisseastumise infosüsteemi SAIS, et vaadata, kuhu bakalaureuse-, magistri- ...
Peaminister Ratas: tehisintellekti kasutamise reeglid vajavad tööd
Peaminister Jüri Ratas arutas täna Tallinna digitippkohtumisel neljateistkümne Euroopa riigi ning Kanada, Singapuri, Jaapani, Uus-Meremaa ja Austraalia delegatsiooni juhtidega tehisintellekti kasutamise juhtimist.
FOTOD | Saksamaa, Austria ja Prantsusmaa suursaadikud andsid Võru keskväljakul Eesti presidendile volikirjad
President Kersti Kaljulaidile andsid täna Võrus oma volikirjad üle Saksamaa suursaadik Christiane Hohmann, Austria suursaadik Julius Lauritsch ja Prantsusmaa suursaadik Eric Lamouroux.
Tallinna Televisioon maksis "Kohtuniku" tele-eetris näitamise eest 30 000 eurot
Tallinna Televisioon (TTV) sõlmis möödunud aasta alguses režissöör Andres Puustusmaaga tema tänavu septembris kinodesse jõudnud filmi “Kohtunik” näitamiseks lepingu. Delfi andmetel käis TTV lepingu eest välja 30 000 eurot.
Tallinlane pärandas kogu oma vara, ligi 50 000 eurot, Loomaaiale
Tallinlane Vilma‑Marie Saaliste määras testamendiga kogu oma vara pärijaks Tallinna Loomaaia, teatas linnavalitsuse trükis Pealinn.
Marko Mihkelson: EL-i koridorides käib ettevalmistus suhete taastamiseks Venemaaga
Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe ja Reformierakonna liikme Marko Mihkelsoni hinnangul survestavad Saksamaa ja Prantsusmaa Ukrainat järeleandlikkusele Venemaa suhtes.
Urmas Reinsalu: Ukraina konflikti valguses oleks Venemaaga majanduskoostöö arendamine küüniline
Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei saa Euroopa Liit (EL) Venemaaga dialoogi juurde naasta enne, kui Minski kokkuleppeid pole täielikult täidetud.
Euroopa kodanikualgatusele saab edaspidi allkirja anda juba 16-aastaselt
Riigikogu võttis menetlusse seaduseelnõu, millega langetatakse Euroopa kodanikualgatuse toetusavalduse allkirjastamise vanuse alammäära seniselt 18 aastalt 16 aastale.
Urmas Paet: Euroopa ei tohiks Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse rikkumise ees silma kinni pigistada
Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (Reformierakond) ütles Euroopa Liidu Moskva-esinduse suursaadiku Markus Edereri kirja kommenteerides, et Euroopa Liit (EL) ei tohi Venemaa inimõiguste rikkumise ees silma kinni pigistada.
VIDEO ja FOTOD | Valitsusvastased kogunesid Hirvepargis, valitsusmeelsed kutsusid korrapidajale politsei
Kodanikualgatus "Jah vabadusele, ei valedele" korraldas täna Hirvepargis valitsusvastast meeleavaldust, kus nõudsid valitsuse tagasiastumist. Sama algatus käib ka igal neljapäeval Stenbocki maja ees meelt avaldamas.
Põhiseaduskomisjon toetas kodakondsuse taotlemise lihtsustamist Eestis sündinud lastele
Riigikogu põhiseaduskomisjon saatis tänasel istungil esimesele lugemisele kaks eelnõu, millega tahetakse luua võimalus taotleda lihtsustatud korras kodakondsust Eestis sündinud lastele, kelle vanemad on elanud siin enne Eesti taasiseseisvumist.
Minister Kingo kohtub Põlvamaal ettevõtjatega
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo on täna visiidil Põlvamaal, kus külastab kohalikke ettevõtteid ja osaleb piirkonna ettevõtjatega ümarlaual.
FOTOD | Avarii seisatas liikluse Narva maantee lõigul
Täna kell 18.54 sai häirekeskus teate avariist Narva maantee 69 ligiduses. Selgus, et sõidu- ja veoauto olid avarii põhjustanud. Liiklus seisis ka veel ligi tund aega hiljem.
Riigikogus loodi kolm parlamendi- ja üks toetusrühm
Riigikogus moodustati täna Eesti-Fidži, Eesti-Armeenia ja Eesti-Brasiilia parlamendirühmad ning pere toetusrühm.
Erkki Bahovski: Moskva esinduse juht ei määra EL-i välispoliitikat
Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski hinnangul on näha järjest enam märke, et mõned Euroopa Liit (EL) hakkab tasapisi hülgama väärtuspõhist kriitikat ja selle näiteks on ka Moskva esinduse juhi Markus Edereri kiri.
Jürgen Ligi esitas rahandusministrile päringu rahapesu tõkestamise kohta
Riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) esitas neljapäeval rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, milles uuris rahapesu tõkestamise kohta.
Riik kulutab üle 7000 euro ühe HIV-nakkuse avastamiseks, kuid ei tea, kui paljud registreeritud haigetest elus on
Tänavu on testitud 140 201 inimest HIV-haiguse leidmiseks ning augustikuu viimase päeva seisuga leiti 126 uus haigusjuhtu. Eesti haigekassa hinnakirja järgi maksab üks test 6 eurot ja 49 senti, seega maksab ühe juhu tuvastamine tänavu 7177 eurot. Siiski testitakse Eestis iga aasta umbes 200 000 i...
Eesti plaanib piirata Huawei seadmete kasutamist
Viimastel nädalatel on aktiivselt räägitud Hiina mõjutustegevusest Eestis ning muuhulgas Huawei seadmete kasutamisest riigisektoris.
GRAAFIK | Riik loob lähisuhtevägivalla ohvrite kaitseks häirenupusüsteemi
Riik asub lähisuhtevägivalla all kannatanute kaitsmiseks välja töötama häirenupusüsteemi. Esialgse plaani järgi käivitub pilootprojekt ülejärgmisel aastal, mil kasutusse tulevad esimesed 20 häirenuppu.
Gümnasistidele hakatakse pakkuma süvendatud IT-õpet
26. septembril algab Tallinnas HITSA Nutiklassis toimuva koolitusega uus gümnaasiumiastme informaatika valikkursuste programm, mille eesmärgiks on viia Eesti koolide IT-õpe vastavusse tänase tööturu nõudlusega.
President Kaljulaid: Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne
„Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne riik," kinnitas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid Ukraina riigipeale Volodõmõr Zelenskõile.
Seljavigastusega nelja lapse isa sai raviks vajamineva summa kokku: olen algusest peale imedesse uskunud
Kolmapäevase "Pealtnägija" eetris oli lugu nelja lapse isast Argo Leetmaast, kes Norras mööblit tassides kukkus nõnda õnnetult läbi põrandas olnud augu, et vigastas oma selga. Täna ennelõunaks õnnestus mehe raviks vajaminev summa kokku koguda.
Riigikogu naasis pea kolm kuud kestnud pausilt - on seda palju või vähe?
Sel nädalal algas riigikogu 14. koosseisu teine istungjärk. Kahte istungjärku lahutas suvepikkune vaheaeg - jääb sellest väheks või tuleks lausa kärpida?
Kõlvart: venekeelsete sunniviisiline assimileerimine kahjustab kogu ühiskonda
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart andis intervjuu Läti venekeelsele Delfile, milles ütles muu hulgas, et venekeelsete sunniviisiline assimileerimine haridussüsteemi kaudu on kahjulik ka eestlastele ja vene kooli peaks võtma arenguressursina.
Läti kapo: Putini pildiga rõivad on osa vene mõjutustegevusest. Samad särgid on müügil T1-s
Timati Black Star Weari brändi kuuluvad rõivad võeti hiljuti Riias Alpha ostukeskuses müügilt maha.
Muinsuskaitseamet soovitab säilitada Kadriorus asuva raudbetoonposti
Elektrilevi ja muinsuskaitseamet on mõlemad arvamusel, et Kadriorus Poska tänaval asuv 1920ndatest pärit raudbetoonist post on niivõrd omanäoline element, et see tuleks tulevate põlvede jaoks säilitada. Vastav ettepanek esitati ka Tallinna linnale, vahendab ERRi uudisteportaal.
FOTOD | Häädemeeste lasteaeda remonditakse lohakalt - laines liistud ja ligunevad laed on avamise edasi lükanud juba mitu nädalat
Pärnumaal asuva Häädemeeste lasteaia lapsed veel asutusse ei pääse, sest siseviimistlust läbi viinud Tarvaprojekt OÜ on hakkama saanud nõnda suurte ehituspraakidega, et veel keset septembrit ligunevad uputuse tõttu sõimerühma laed.
Kaitseväelastel ja arstidel järgmisel aastal palk tõuseb, õpetajate ja politseinikega on lood keerulised
Järgmise aasta riigieelarve seis on nii pingeline, et õpetajate, kultuuritöötajate või politseinike palgatõusuks raha ei paista. Küll aga on palgatõusu oodata kaitseväelastel ja meditsiinitöötajatel.
FOTO | Tallinna kesklinnas põrkasid kokku buss ja sõiduauto, trammiliiklus oli häiritud
Täna õhtul põrkasid Tallinnas Viru keskuse juures kokku buss ja sõiduauto, mistõttu seiskus ka trammiliiklus.
VAATA JÄRELE | Kliimakonverentsil arutati Eesti tuleviku üle: mida teha, et me keskkonda ei hävitaks?
Riigikantselei ja Teaduste Akadeemia konverentsil said kokku teadlased ja poliitikud, et otsida ühiselt vastuseid kliimaküsimustele.
FOTOD | Tallinna linn käskis kunstinäituse reklaamid ebasündsuse tõttu eemaldada
Paar kuud tagasi Telliskivi loomelinnakus avatud fotokunstikeskus Fotografiska pidi Tallinna linna käskkirja tõttu kaks uue näituse reklaamplakatit “ebasündsuse” tõttu asendama.
OTSEPILT - ja BLOGI | Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Tõnis Lukas
Valitsuse tänasel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ning kultuuriminister Tõnis Lukas. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab jälgida otsepildi ja -blogi vahendusel Delfi portaalis.
FOTOD | Euroopa liidu vastased piketeerisid Vabaduse väljakul
Lisaks Hirvepargis toimunud valitsusvastasele meeleavaldusele toimus täna ka Vabaduse väljakul Euroopa liidu vastane pikett.
Kas EKRE kandidaat riigi peaprokuröriks on Pae tänava pommimehe kaitsjana tuntud Urmas Simon?
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei toeta erinevalt Keskerakonnast ja Isamaast peaprokurör Lavly Perlingu jätkamist ja Delfile teadaolevalt võib EKRE esitada omapoolse kandidaadina vandeadvokaat Urmas Simoni, kes kaitses kohtus Pae tänava pommimehena tuntuks saanud Märt Ringmaad.
Sotsiaaldemokraadid küsivad: millega tegeleb minister Kingo?
Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogus arupärimise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, et saada otseallikast teada, millega minister oma tööpäevi sisustab.
Kritiseerib konkurenti: skandaalne Atko Grupp väidab, et Hansabuss rikub Saue vallas teeninduslepingut
Atko kinnitusel on Hansabuss jätnud ühest peatusest reisijad peale võtmata. Hansabussi kinnitusel oli aga peatus lihtsalt sõidugraafikust välja jäänud.
VAATA JÄRELE JA LOE | Vilja Kiisler küsis, Mihhail Kõlvart puikles vastamisest kõrvale
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uuris ajakirjanik Vilja Kiisler.
EKRE võimalik kandidaat peaprokuröri kohale paneks politsei kriminaaltoimikuid koostama
Möödunud aasta novembris toimus riigikogus olulise riikliku tähtsusega küsimuse "Vabadusele, õiglusele ja õigusele rajatud riik" arutelu. Eksperdina esines ja prokuratuurist rääkis EKRE võimalik kandidaat Lavly Perlingu asemele Urmas Simon.
Mihhail Kõlvart avaldab, missuguse sõnumiga kavatseb Keskerakond tagasi võita pettunud vene valijate hääled
Eile Delfi otsesaates üles astunud Tallinna linnapeal Mihhail Kõlvartil on valmis sõnum nendele vene valijatele, kes on pettunud EKRE koalitsiooni võtmise pärast. Vaata, missugune see on.
Keskkonnaaktivistid on pahased: meil ei lubatud kliimakonverentsil Jüri Ratasele pöördumist üle anda
Täna toimub suur kliimakonverents, kus pidas kõne ka Jüri Ratas. Aktivistid lootsid talle üle anda ühe pöördumise, kuid riigikantselei näitas punast tuld.
Kolmandatest riikidest välismaalased saavad Eesti lipu all sõitvatel laevadel viisa või elamisloata töötada
Kui kolmandast riigist välismaalane peab Eestis töötamiseks end kasvõi lühiajaliselt registreerima, siis Eesti ippu kandvatel alustel seda nõuet pole. See tähendab, et näiteks Ukraina või Valgevene meremehed saavad Eesti alusel viisa, elamisloa ja registreeringuta raha teenida.
Järgmine suvi tõotab elektritõukeratastele reegleid ja piiranguid
Kui täna puudub liiklusseadusest selline termin nagu elektritõukeratas, siis politsei ja majandusministeerium on koostöös välja töötamas reegleid, mis võiksid juba järgmisel aastal seaduses tõuksidele kehtima hakata.
Vaata, kuidas Kõlvart põikleb kõrvale vastusest küsimusele, kas üks Helmetest oleks pidanud Vaheri kangutamise pärast tagasi astuma
Eile Delfi otsesaates osalenud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga jutuks tulnud teemade seas oli ka suvine politseijuht Elmar Vaheri ametist vabastamise katse tollal oma isa, siseminister Mart Helme kohuseid täitnud rahandusministri Martin Helme poolt. Videost näeb, missugune on Kõlvarti suhtum...
ATKO vedas taas reisijaid alt: buss ei ilmunud kohale. Ettevõte pahandab riigiga
Lugeja kirjutas Delfile, et ATKO buss jättis Harjumaal jälle välja ilmumata. Ettevõte pahandab riigiga, et hanke tingimustes tellitu ei vasta reaalsusele.
Seenefestival meelitas muuseumisse üle 3400 inimese
Eile esimest korda toimunud Eesti Loodusmuuseumi Seenefestival meelitas vihmasest ilmast hoolimata kohale üle 3400 seenehuvilise.
Riigikontroll hindas neli avaliku sektori tarkvaraarendust ebaõnnestunuks
Riigikontrolli auditist ilmnes, et üheksast analüüsitud tarkvaraarenduse projektist ebaõnnestus neli. See tähendab, et neid ei suudetud läbi viia ettenähtud eelarvega, kokkulepitud ajaks ja vajaliku funktsionaalsusega.
EKRE fraktsioon lõi Linnamäe hüdroelektrijaama kaitseks toetusrühma
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikmed lõid Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma.
VIDEO ja FOTOD | Energiaportfell paneb Simsoni kahvlisse, laual on desünkroniseerimine ja Nord Stream
Eesti volinik Euroopa komisjonis, Kadri Simson, sai endale energeetikavoliniku portfelli.
Vilja Kiisler küsib, Mihhail Kõlvart vastab: millal karikas täis saab?
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uurib ajakirjanik Vilja Kiisler. Delfi otsesaa...
Tartu ülikool hoiab maailma parimate kõrgkoolide pingereas kõrget kohta
Maailma mainekaimaks ülikoolide edetabelite koostajaks peetav ajakiri Times Higher Education (THE) avaldas eile maailma parimate ülikoolide värske pingerea. 2019. aasta edetabelis püsib Tartu ülikool (TÜ) endiselt 301.–350. kohal, ehkki üldiselt iseloomustab Euroopa ülikoole langussuundumus.
Keski reiting tagasi valimisteaegsel tasemel, Isamaa toetus aasta madalaim
Kui viis nädalat vähehaaval kasvanud toetus on viinud Keskerakonna reitingu tagasi valimisteaegsele tasemele, siis Isamaa on selle aasta sügavaimas augus.
VIDEO | Reformierakondlased kõndisid Põlluaasa kõne ajal saalist välja
Eile pidas riigikogu sügisese istungjärgu avaistungil kõne Henn Põlluaas, kelle sõnade ajal marssisid saalist välja viis reformierakondlast.
Riigikogu lükkas tagasi reformierakondlaste ettepaneku minna üle täielikule eestikeelsele õppele. Ideed ei toetanud ka sotsid
Riigikogu lükkas täna tagasi Reformierakonna esitatud eelnõu, mis oleks teinud valitsusele ülesandeks korraldada üleminek eestikeelsele õppele alates alusharidusest. Oravad jäid oma sooviga üksi - neid ei toetanud isegi opositsioonikaaslased sotsid.
Nolani rahade eest ehitatakse Lasnamäele mänguväljak
Allfilmi ja Tallinna linnavalitsuse vahel sõlmitud lepingu järgi, mis võimaldas Christopher Nolanil Lasnamäel Laagna teel suvel filmida, on Allfilm nüüd kohustatud ehitama mänguväljaku.
Kert Kingo: e-riik tuleb viia inimestele lähemale
Eilsel riigikogu sügisese istungjärgu avaistungil pidas kõne president Kersti Kaljulaid, milles muuhulgas viitas palju e-riigile ning selle puudujääkidele.
KUULA KÕNESID | Ligi pooled metsa eksinutest on purjus, nende aitamine nõuab kurja vaeva
Kaks aastat tagasi eksis suvel metsas ära 43 inimest, kellest kuus oli purjus. Mullu 33, kellest kolmandik oli joobes ja tänavu kaotas tee 54 inimest, kellest 21 olid napsi võtnud. Seega oli tänavu suvel peaaegu iga teine eksinu purjus. Politseinikud ja häirekeskuse dispetšerid näevad kõva vaeva,...
Maaülikooli rektor Mait Klaassen: kui kõrgharidust ja teadust piisavalt ei rahastata, lõikame Eesti tulevikku
Eesti kõrgharidus vireleb rahapuuduses ja leevendust veel ei paista. Rektorite nõukogu esimees Mait Klaassen ütles, et täna arutasid rektorite nõukogu ja Eesti üliõpilaskondade liit võimalusi, kuidas siit edasi minna.
VIDEO | Kallas ja Rõivas pidasid Põlluaasa kõnet kohatuks. Kallas: see oli õudne!
Reformierakonna juht Kaja Kallas pahandas muuhulgas ka Jüri Ratasega, et too pole suutnud majanduskasvu harjal kokku hoida ning on vaid kulutanud.
Andrus Ansip ja Yana Toom: me ei olnud ALDE reklaamist teadlikudki
Andrus Ansip ja Yana Toom kinnitasid kui ühest suust, et nad ei olnud ALDE sotsiaalmeedias ilmunud reklaamist teadlikudki enne seda, kui Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) neile selle kohta järelpärimise saatis.
Eestis nähti langemas meteoori?
Delfi toimetus sai eile õhtul mitu teadet erinevais Eesti paigus taevas langemas nähtud meteoorist.
Vene saatkond nõuab Vene spiooni kohta riigilt lisainfot
Venemaa saatkond Eestis avaldas, et esitasid Eesti ametivõimudele täiendava päringu, et saada lisainfot augusti lõpus vangi mõistetud Venemaa spiooni kohta.
BLOGI | Riigikogu alustas uut hooaega: spiiker hurjutas kriitikuid, president muretses tuleviku pärast
Täna on riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve. Sügisistungjärgu pidulikul avaistungil hurjutas riigikogu esimees Henn Põlluaas kriitikuid, tema kommentaarid presidendi, opositsiooni ja ajakirjanduse suunas panid mõned rahvasaadikud saalist lahkuma.
Vallandatud Martin Halliku õigeksmõistmise korral kannaks hiigelhüvitise maksumaksja, kuigi kool võiks selle töötajatelt sisse nõuda
Eelmisel nädalal otsustas Tartu maakohus rahuldada osaliselt Tartu ülikooli (TÜ) vallandatud raamatukogu juhi Martin Halliku hagi kõrgkooli vastu. Kohus mõistis talle hüvitiseks üle 90 000 euro ning kuigi ülikool lubas otsuse edasi kaevata, peaks otsuse jõustumisel järgmistes kohtuastmetes raha v...
Indrek Saar valitsuse plaanide kitsaskohast: omastehoolduse probleemi lahendamisest pole kuulda ei kippu ega kõppu
Sotside juht Indrek Saar leiab, et värske majandusprognoosi põhjal püsib Eesti majandus tugevana ning valitsus peab pingutama, et välja käidud lubadused teoks teha.
EKRE käest nõudis kampaaniakulutuste kohta lisaselgitusi EKRE enda esindaja
EKRE arvas, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ületab oma volitusi, küsides aru erakonna kampaaniarahastuse kohta. Ilmneb, et EKRE esindaja komisjonis oli arupärimisega nõus.
Veerenni ülekäigu turvamine on jäänud vaidluse tõttu senini turvamata
Mai lõpus juhtus Veerenni raudtee ülekäigul traagiline õnnetus, milles hukkus ajakirjanik Jüri Aarma. Kiiresti korraldati ülesõidule hange, et sinna panna ohutusfoorid, kuid nende paigaldamine on jäänud hankevaidluse tõttu toppama.
Reformierakonna plaan minna eestikeelsele kooliharidusele on valitsuse jaoks liiga järsk
Homme võetakse riigikogus päevakorda Reformierakonna algatatud eelnõu muutmaks alus- ja kooliharidus eestikeelseks. Mitmed mullu eelnõud pooldanud EKRE ja Isamaa saadikud ei pruugi seda enam heaks kiita. Koalitsioon kavandab aeglasemat üleminekut.
Tallinn keelas avalikel üritustel ühekordsed plastist nõud
Alates 1. oktoobrist on Tallinna linnas toimuvatel avalikel üritustel keelatud toidu ja joogi serveerimine plastist ühekordsetel nõudel, samuti plastist söögiriistade kasutamine.
Kadri Simsonilt napsati ihaldatud portfell käest
Kinnitamata andmetel võib Kadri Simson saada endale rahvusvahelise koostöö ja arengu portfelli, mis ei kuulu esialgu väljapakutud volinikukohtade sekka.
Vaata, kuidas Henn Põlluaas salgab maha omaenda raamatu tsitaadi
Täna Delfile intervjuu andnud riigikogu esimees Henn Põlluaas eitas oma raamatuse "Sotsid. Interrinde teine tulemine" kirja pandud tsitaati, milles soovitab Eestil eeskuju võtta neist maadest, kus sugu vahetada soovivate inimeste suhtes kohaldatakse steriliseerimist.
Eesti liitus maailma vähideklaratsiooniga
Peaminister Jüri Ratas, rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere allkirjastasid eile, 13. septembril Tallinnas toimunud vähiliidu suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ maailma vähideklaratsiooni.
VIDEO | Indrek Saar: teeme endast kõik, et võidelda pensionireformi vastu
Tänasel volikogul otsustasid sotsid seista II pensionisamba muudatuste vastu. Lisaks andis erakonna esimees Indrek Saar aru, et sotsid plaanivad umbusaldada Helmesid ja püüavad saada kontrolli alla erakonna rahaasjad.
FOTOD | Sotsid jõudsid seisukohale: pensionireform on Eestile ohtlik
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kutsub täna vastu võetud poliitilises avalduses kõiki vastutustundlikke riigikogu liikmeid ning parlamendiväliseid huvirühmi takistama pensionisüsteemi lõhkumist ja kaitsma nii Eesti inimeste turvalist tulevikku.
Muinsuskaitseamet laitis maha mõtte paigaldada Pirita kloostri varemetele püsiv katus
Kevadel tegi Pirita linnaosakogu muinsuskaitseametile ettepaneku Liivi sõjast saadik varemeis seisnud Pirita kloostrile rajada statsionaarne katuse, kuid amet laitis idee maha.
SÕNAPILV | Vaata, milliseid sõnu president ja spiiker riigikogu ees kõneldes enim kasutasid
Täna oli riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve ning sel puhul pidasid parlamendi ees kõned nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka spiiker Henn Põlluaas. Tegime kiire analüüsi, millised sõnad nende kõnedes kõige rohkem kõlasid.
Riigikogus moodustati külaliikumise toetusrühm
Riigikogu liikmed moodustasid sel nädalal külaliikumise toetusrühma, mille eesmärk on parandada koostööd külaliikumiste ja seadusandjate vahel.