Rumeenias on leetritesse surnud kümneid lapsi, sest vanemad usuvad internetis levivaid õudusjutte vaktsineerimisest
Rumeenias on leetrite puhangus surnud ligi 40 last ja paljud süüdistavad selles vaktsineerimisvastaste hirmujuttudega eksiteele aetud lapsevanemaid.
DOKTOR SURM: „Minu leiutis võimaldab siit ilmast elegantselt lahkuda.“
Doktor Surmaks kutsutav Austraaliast pärit eutanaasiaaktivist Philip Nitschke esitles Amsterdamis toimunud matusemessil enesetapumasinat Sarco, kus inimese surmab lämmastik, vahendab Kronen Zeitung.  
Kim tõstis oma abikaasa staatust
Põhja-Korea liider Kim Jong-un on andnud oma noorele ja stiilsele abikaasale esimese leedi tiitli, mis tõstab tema staatust enne kavandatud tippkohtumisi Lõuna-Korea ja USA-ga.
Kosmonaut Buzz Aldrin pole siiski kuutulnukaid näinud
Eelmisel nädalal lõi laineid lugu sellest, kuidas astronaut Buzz Aldrin olevat ajaloolisel 1969. aastal reisil Kuule märganud tulnukaid. Ufonautika armastajate pettumuseks ei vasta see siiski päris tõele, kirjutavad Metro ja Newsweek.
VIDEO | Leedu võimud nabisid kinni kuritegeliku võrgustiku 19 liiget
Leedu politsei viis eile koostöös Europoliga läbi viimaste aastate suurima salajase politseioperatsiooni, mis kulmineerus 19 kahtlusaluse kinnipidamisega.
Ajaloolane: autismiuurija Hans Asperger osales aktiivselt natsirežiimis
Meditsiiniajaloolane paljastab, et Austria lastearst, kelle järgi sai nime Aspergeri sündroom, oli natsirežiimis aktiivne osaline, kes aitas kaasa Kolmanda Reichi eutanaasiaprogrammile ning toetas rassihügieeni ideed.
Neonatside meeleavaldusel Stockholmis loobiti USA saatkonna aeda ilutulestikurakette
Stockholmis vahistati pühapäeval üks mees, pärast seda, kui neonatsliku Põhjamaade Vastupanuliikumise (NMR) meeleavalduse ajal visati USA saatkonna aeda ilutulestikurakette.
Endine Playboy modell sai õiguse rääkida enda ja Trumpi väidetavast suhtest
Endine Playboy modell Karen McDougal jõudis kolmapäeval tabloidikirjastusega American Media Inc (AMI) kokkuleppele, mis võimaldab tal rääkida vabalt oma väidetavast salasuhtest president Donald Trumpiga.
ROOTSIS TÖÖTAV SÜÜRIA AJAKIRJANIK: „Miks maailm hullub ainult keemiarelva puhul?“
Ajalehes Svenska Dagbladet püstitas Rootsis elav ja töötav Süüria päritolu ajakirjanik Saeed Alnahhal küsimuse: „Miks maailm hullub ainult siis, kui kasutatakse keemiarelva?”
Plahvatanud mootoriga lennuki naispiloot tegi hädamaandumise külma närviga
Ehkki teisipäeval hädamaandumise teinud Southwest Airlinesi lennuki pardal hukkus üks reisija, suutis piloot Tammie Jo Shults ära hoida hullema katastroofi. Kangelaslik naispiloot oli üks esimesi naissoost hävituslendureid USA sõjaväes, vahendab Kansas City Star.
ÜLLATUS: Donald Trump on Barack Obamast populaarsem
Rasmusseni Instituudi korraldatud avaliku arvamuse küsitluse tulemused näitavad, et 51% ameeriklastest on president Donald Trumpi tööga rahul. Halvaks presidendiks pidas Trumpi 48% küsitletutest. 
McDonalds keeldus teenindamast öövalves parameedikuid
McDonald'si töötajad keeldusid teenindamast öövalves olnud parameedikuid, kuna kiirabiauto ei mahtunud sissesõiduteele.
Kuuba president Raul Castro paneb ameti maha
18. aprillil koguneb Kuuba rahvusassamblee kahepäevasele kohtumisele, et arutada riigi tulevikku. Kohtumine märgib tõenäoliselt Castrote suguvõsa võimutsemise lõppu, sest praegune president Raúl Castro kavatseb ameti maha panna, kirjutab BBC.
Starbucks suleb kõik USA kohvikud rassilise diskrimineerimise vastaseks koolituseks
Maailmakuulus kohvikute kett Starbuck suleb 29. mai pärastlõunal kõik oma USA kohvikud ja kontorid, et viia töötajate seas läbi rassilise diskrimineerimise vastane koolitus. Selle ajendiks on kahe afroameerika mehe vahistamine Starbucksi Philadelphia esinduses.
DRAMAATILINE PÕGENEMISKATSE: soomlanna abiga pagenud Dubai printsess toodi koju tagasi
Dubai printsess, kes oli videos teatanud, et pageb emiraadist, on riigi valitsuse allika väitel tagasi toodud. Nädalaid üldsuse meeli erutanud lugu tundub uskumatu ning sellega on seotud ka soomlanna.
Kreml avalikustas Vene tippametnike sissetulekud
Kreml esitas iga-aastase ülevaate Vene tippametnike deklareeritud sissetulekute kohta.
Svaasimaa kannab kuninga käsul edaspidi nime eSwatini
Vene Elon Musk vägistati ja piinati vanglas surnuks
Murtud selgroog, noahaavad, elektrilöökidega piinamise, lämmatamise ja vägistamise märgid - need olid vaid mõned sünged ja ootamatud leiud eeluurimisvanglas istunud Vene leiutaja surma uurimises, kirjutab The Independent.
Ameerika suursaadik ÜROs läks Valge Majaga tülli
Nikki Haley, USA suursaadik ÜROs, teatas pühapäeval peatsetest uutest sanktsioonidest Venemaale. Kui Valge Maja otsustas sanktsioonide kehtestamise määramata ajaks edasi lükata või üldse ära jätta, läks Haley meeleolu üsna hapuks, vahendab CNN. Naine jääb endale kindlaks: tema sai suurepäraselt a...
GRAAFIK | Peagi Eestist mööduv Vene ujuvtuumajaam on 140-meetrine rauakolakas
20. aprillil on kavas alustada ujuvtuumajaama Akademik Lomonossov pukseerimist Peterburi Suurest sadamast Murmanskisse. Pukseerimisteenust osutab Venemaa föderaalse mere- ja jõetranspordi agentuuri merepäästeteenistus.
Trump ja Kim Jong-un kohtuvad Soomes?
Uudisteagentuuri Bloomberg andmeil peetakseks USA ja Põhja-Korea liidri ajaloolise kohtumise üheks võimalikuks toimumispaigaks Soomet.
CIA juht kohtus salaja Kimiga
USA president Donald Trump saatis Luure Keskagentuuri (CIA) juhi Mike Pompeo Põhja-Koreasse kohtuma selle liidri Kim Jong-uniga, et ette valmistada kahe riigi tippkohtumist, vahendab New York Times.
NAIIVNE EUROLIIT? Tunne Kelam: me kõik kanname Süüria tragöödia eest vastutust
„Raketilöögid Süüria keemiliste relvade sihtmärkide vastu olid õigustatud ja hädavajalikud, kuid ei lahenda jätkuvat kriisi sellel maal,“ ütles Tunne Kelam 17. aprillil Euroopa Parlamendi täiskogu istungi arutelul olukorrast Süürias. Euroliidu hukkamõist ja lootus konflikti lahenemisele Süüria re...
USA senat kiitis napilt heaks Trumpi kandidaadi NASA juhiks
Endine Leedu kohtunik ja parlamendiliige kardab mõjukate pedofiilide kättemaksu
Chigacos oma kodumaa võimude nõudmisel vangistatud endine Leedu kohtunik ja parlamendiliige kardab enda sõnul USAst väljaandmist, sest ta aitas paljastada mõjukate Leedu pedofiilide võrgustiku.
Novitšok on juba tapnud ja mürgiga on seotud ka Eestis röövimiskatse korraldanud kriminaal
Inglismaal mürgitatud endine Vene sõjaväeluure agent Sergei Skripal polnud surmava toksiini Novitšok esimene ohver, kuigi Vene ametivõimud eitavad, et aine, millega Skripal mürgitati, on üldse kunagi olemas olnud.
Tuhandeid hädaabikõnesid katkestanud dispetšer pandi vangi
Texase häirekeskuse töötaja mõisteti süüdi hädaabikõnede katkestamises ning talle määrati vanglakaristus.
NIBIRU KUMMITAB TAAS: vandenõuteoreetik ootab maailma lõppu juba 23. aprillil
USA kristlik numeroloog ja vandenõuteoreetik David Meade kuulutas eelmisel aastal, et 23. septembril hävitab elu meie koduplaneedil Maa kokkupõrge saladusliku planeediga Nibiru. Saatuslikku kokkupõrget siiski ei toimunud. Nüüd pakkus Meade välja uue kuupäeva. Tema värskete arvutuste järgi saabub ...
Turu pussitaja oma naisohvrist: „Tema naeratus häiris ja ärritas mind seksuaalselt.“
Kahes terroristliku eesmärgiga mõrvas ja kaheksas mõrvakatses süüdistatud Abderrahman Bounane (23) kirjeldas täna Turu kohtu ees esmakordselt oma nägemust mullu 18. augustil toimunust. Mees väitis, et pussitas naist, kelle naeratus oli teda ärritanud.
Võimupartei juht: Rumeenia kolib Iisraeli-saatkonna Jeruusalemma
„Ta on ju arst!“ Sõjavastane protestija usub, et Süüria diktaator on hea inimene
Laupäevane õhurünnak Süüria keemiarelvaladude vastu ei ole saanud kõigi eurooplaste heakskiitu. Nagu vabas riigis ikka, on kõigil lubatud oma meelsust protestiüritusega väljendada.
Lennukimootori plahvatuse tõttu hukkus inimene
Philadelphia lennuväljal täna hädamaandumise teinud lennuki üks reisija hukkus, vahendab ABC News.
Austraalias külvab hirmu lihasööja haavandtõve levik
Austraalia teadlased tunnevad muret Aafrikast pärit lihasööja haavandtõve leviku pärast riigis.
Trump: kui läbirääkimised Kim Jong-uniga ei ole viljakad, lahkun ma lugupidavalt
USA president Donald Trump kuulutas eile, et ta tühistab plaanitud tippkohtumise Põhja-Korea valitseja Kim Jong-uniga või isegi jalutab sellelt välja, kui näeb, et edu pole loota.
Sunday Times: Briti allveelaeval oli enne raketilööki Süüriale duell Vene allveelaevaga
Briti ründeallveelaev mängis Vahemerel kassi-hiire mängu Vene allvee- ja teiste sõjalaevadega, teatasid Briti sõjalised allikad ajalehele Sunday Times.
REKORDTRAHV: Londoni kohus karistas joobes juhti 86 000 naelsterlingiga
Wimbledoni kohus Londonis karistas tuntud telesaatejuhti Ant McPartlinit (42, pildil) ebakaines olekus sõiduauto juhtimise eest 86 000 naelsterlingi suuruse rahatrahviga, vahendab Sky News. Samuti võeti talt 20 kuuks ära auto juhtimisõigus.
Süüria teatel tulistas õhutõrje Homsi provintsis alla lennubaasi suunas lennanud raketid
Süüria õhutõrje tulistas eile õhtul alla raketid, mis lendasid Süüria õhujõudude baasi suunas Homsi provintsis Shayratis, teatasid Süüria riigitelevisioon ja uudisteagentuur.
Briti võimud: Skripalid mürgitati vedela närvimürgiga
Närvimürki, mida kasutati Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamiseks, oli manustatud vedelal kujul, teatas Briti keskkonnaministeerium.
Norilski näide: kas Stalini laagritest räägitakse liiga palju?
«Iga riigi ajaloos on selliseid asju. Miks peab sellele kogu aeg rõhuma?» küsib Larissa Strjutškova (52), Norilski suurim erakirjastaja ning kohaliku ajaloo uurija ja propageerija. «Kui palju teil Eestis räägitakse vanglatest ja kes seal istuvad? Küllap istub nende seas ka süütuid inimesi.»
Õõvastav: üks naine paiskus lennukist poole kehaga välja, kui aken purunes
USA kohal lennanud lennukil purunes üks akendest, mistap selle kõrval istunud naine oleks peaaegu lennukist välja paiskunud, tema elu päästsid teised reisijad.
Türgi president Erdoğan liigub ainuvalitsemise poole
Türgi presidendi otsus nihutada presidendi- ja parlamendivalimised plaanitust poolteist aastat varasemaks kõneleb soovist legitimiseerida sisepoliitilist puhastust, lükata vaiba alla majanduslikud probleemid ja koondada enda kätte võim Süüria kurdide vastu rünnakute jätkamiseks.
MOODSAD AJAD: katoliku preestrid ajavad vaime telefonitsi välja
Vatikani konverentsil räägiti esmaspäeval, et nõudlus vaimude väljaajamise järele on kasvanud, vahendab Briti leht The Telegraph.
TUNTUD ÖKONOMIST HOIATAB: põgenikekriis maksab Saksamaale kuni triljon eurot
Saksamaa ühe mainekama majandusuuringute instituudi, Müncheni Ifo endine juht Hans-Werner Sinn (70) nahutab värskelt avaldatud autobiograafias „Auf der Suche nach der Wahrheit“ (“Tõe otsingul“) Saksamaa valitsuse vigu. 
KARISTUS: Prantsusmaa soovib Süüria presidendilt ära võtta Auleegioni suurristi
Prantsuse võimud algatasid protseduuri Süüria presidendilt Bashar al-Assadilt Auleegioni suurristi äravõtmiseks, vahendab Blick Online. 
Uurimus: üle 95% maailma rahvastikust hingab ebatervislikku õhku
Värske uurimuse kohaselt hingab üle 95% maailma rahvastikust sisse ebatervislikku õhku. Kõige rängemalt kannatavad vaeseimad riigid.
Põhja-Iiri ekspert: ISISe video vaataja vajab abi
Politsei superintendent Kenneth Pennington on töötanud üle 30 aasta politseinikuna Põhja-Iirimaal, kus möödunud sajandi lõpukümnendeil käisid tänavalahingud ja plahvatasid pommid.
Venemaal kukkus viienda korruse aknast alla Süürias tapetud palgasõduritest kirjutanud ajakirjanik
Venemaal Jekaterinburgsi kukkus 12. aprillil viiendal korrusel asuva korteri aknast alla Novõi Denis töötanud uuriv ajakirjanik Maksim Borodin. Väljaande peatoimetaja Rumina Rumjantseva ei usu, et tegemist oli enesetapuga. 
Venemaal on Facebookile nõudmised, mille täitmata jätmise korral ootab blokeerimine
Venemaa föderaalse side, informatsioonitehnoloogiate ja massikommunikatsiooni järelevalveteenistuse Roskomnadzor juht Aleksandr Žarov ütles intervjuus ajalehele Izvestija, et sel aastal läbi viidava kontrolli tulemusena võib Roskomnadzor blokeerida Venemaal Facebooki juhul, kui Venemaa kodanike a...
Vene kindralstaabi ülem kohtus NATO Euroopa liitlasvägede juhiga
Vene kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov kohtus Aserbaidžaani pealinnas Bakuus NATO Euroopa liitlasvägede juhi (SACEUR) Curtis Scaparrottiga, edastas Vene kaitseministeerium neljapäeval.
President Macron Euroopale: kaitske demokraatiat!
Prantsusmaa president Emmanuel Macron manitseb eurooplasi pead tõstvale autoritaarsusele vastu hakkama ning demokraatiale truuks jääma.
Pommileid tekitab Berliinis liikluskaose
Saksamaa pealinnas Berliinis evakueeritakse reede hommikul pearaudteejaama ümbrusest kõik inimesed, et demineerijad saaksid teha kahjutuks ehitustööde käigus leitud sõjaaegse 500 kilogrammi kaaluva Briti lennukipommi, vahendab Berliner Zeitung. 
USA: Süüria režiimil on jätkuvalt piiratud võime keemiarünnakuteks
Süüria režiim on jätkuvalt võimeline läbi viima keemiarünnakuid, kuid piiratud ulatuses, teatas USA kaitseministeerium.
WSJ: Trump loobus kaitseminister Mattise hoiatuse järel Iraani ja Vene objektide ründamisest Süürias
Kuigi viimased õhurünnakud Süürias olid eelmise aasta omadega võrreldes kaks korda suurema ulatusega, valis USA president Donald Trump teadete järgi ühe vaoshoituma Pentagoni välja töötatud ettepaneku.
NAPIKAS: ootamatult kosmosest ligi hiilinud asteroid tuhises Maast mööda
Maast möödus nädalavahetusel ootamatult asteroid, mis kokkupõrkel oleks meie koduplaneeti korralikult kahjustanud. Õnneks vuhises taevakeha meist mööda.
USA endine esileedi Barbara Bush keeldus ravist
USA endise presidendi George H.W. abikaasa Barbara Bushi (92) tervis on halvenenud ning naine on keeldunud edasisest ravist, teatas pühapäeval Bushide pressiesindaja. 
Video: Douma keemiarünnaku üle elanud väike tüdruk räägib oma loo
Süürias Doumas 7. aprillil aset leidnud arvatava keemiarünnaku üle elanud seitsmeaastane Masa sai tuntuks sündmustest avaldatud videost, vahendab BBC.
Damaskuses avaldati meelt Süüria armee saavutuste toetuseks: Allah, Süüria ja ainult Bashar!
Sajad süürlased kogunesid täna pealinna Damaskuse kesklinna Omayyadi väljakule avaldama toetust oma relvajõududele, millel nende sõnul õnnestus seista vastu lääne enneolematutele õhurünnakutele.
Ukraina soovib õigeusukirikut Moskvast sõltumatuks muuta
Ukraina parlamendi heakskiidu saanud eelnõu kohaselt muutuks Ukraina õigeusukirik Moskvast sõltumatuks, et vähendada nii Venemaa sekkumist riigi siseasjadesse.
VIDEO | Erdoğan ei suutnud talle suurema võimu andvaid valimisi ära oodata ja kuulutas välja ennetähtaegsed valimised
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kuulutas 24. juuniks välja ennetähtaegsed presidendi- ja parlamendivalimised, öeldes, et majanduslikud väljakutsed ja sõda Süürias nõuavad kiiret üleminekut suure võimuga täidesaatvale presidentuurile, mis hakkab kehtima pärast valimisi.
FOTOD RÜNNAKUPAIKADEST | USA hoiatas Süüriat uute rünnakute eest: meie relvad on laetud ja valmis
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump hoiatas ööl vastu tänast Süüriat, öeldes, et võimalike keemiarünnakute korral tuleb ka lääneriikidel uuesti rünnata.
LÖÖK INIMKAUBANDUSELE: 1500 politseinikku puistas Saksamaal lõbumaju
Saksamaal korraldasid 1500 politseinikku kolmapäeva varahommikul kell 6 suurhaarangu bordellides. 12 liidumaal kontrolliti 62 suuremat ja väiksemat lõbumaja,  et likvideerida inimkaubanduse ja sundprostitutsiooniga tegelev võrgustik, vahendab Spiegel Online.    
Uurijad: Kemerovo kaubakeskuse omanik ei tahtnud parandusteks raha välja käia
Venemaal Kemerovos põlema süttinud kaubakeskuse omanik oli hoone turvaprobleemidest teadlik vähemalt kaks aastat, kuid ei soovinud nende parandamiseks raha eraldada, vahendab TV NET.
TANKID PARDAL: Venemaa toob Süüriasse lisarelvastust
Süüria rannikul asuva Vene mereväebaasi suunas on seilamas märgatud suuri sõjalaevu, millel lastiks tankid ja muu raskerelvastus, vahendab Metro.
Venemaa ja USA esitasid õhurünnakust Süüriale vastukäivad versioonid
USA ja Venemaa versioonid Washingtoni juhitud Süüria rajatiste pommitamise tulemustest on kui öö ja päev.
USA ja Suurbritannia: Venemaa toetatud häkkerid ründavad olulist riistvara, mis annab kontrolli andmevoogude üle
Venemaa valitsuse toetatud häkkerid ründavad valitsuste ja ettevõtete arvutivõrkude võtmetähtsusega riistvara nagu ruuterid ja tulemüürid, mis annab neile virtuaalse kontrolli andmevoogude üle, hoiatasid Suurbritannia ja USA eile.
Austraalias hukkunud eestlase kojutoomiseks hakati annetusi koguma
Austraalia Uus-Lõuna-Walesi osariigis Nelson Bayst läänes reede hommikul raskes liiklusõnnetus hukkunud Eestist pärit noormehe kojutoomiseks hakati annetusi koguma.
Spioon Mihhail Petrov rääkis Pihkva väljaandele džentelmenide kokkuleppest kapoga
Pihkva väljaanne Pskovskaja Gubernija kirjutab võitluskunstide treenerist Mihhail Petrovist, kes Eestis Venemaa heaks spioneerimise eest vangis istub, ja nimetab teda Pihkva 21. sajandi peamiseks avantüristiks.
Assadi lapsed käisid Krimmis puhkamas
Süüria president Bashar al-Assadi lapsed veetsid eelmisel suvel aega Krimmi lastelaagris «Artek», mille direktor ei olnud algselt teadlik, kelle lastega tegu oli.
SAKSAMAA LIIDUPRESIDENT: Venemaad ei tohi kuulutada vaenlaseks
Saksamaa praegune liidupresident ja endine välisminister Frank-Walter Steinmeier leiab, et lääs ja Venemaa on teineteisest ohtlikult võõrandunud ning nende ja Vladimir Putini vahel puudub igasugune usaldus. 
Süüria riigitelevisiooni teatel pani õhutõrje tööle valehäire
Süüria riigitelevisiooni teatel pani täna varahommikul õhutõrje tööle valehäire, mitte väline agressioon ega õhurünnak.
Trump: „Kui kohtumine Kimiga ei ole edukas, siis lahkun ma viisakalt.“
Ühiselt peetud pressikonverentsil kinnitasid nii USA president Donald Trump kui Jaapani peaminister Shinzo Abe, et Põhja-Koread peab jätkuvalt survestama, et eraklik riik loobuks oma tuumaprogrammist.
Rinnahoidjata kooli läinud tüdruku rindadele kleebiti plaastrid peale
17aastane Florida kooliõpilane Lizzy Martinez korraldas 16. aprillil oma koolis rinnahoidjavaba päeva protestiürituse. See on vastuseks kooli personali ja juhtkonna kohtlemisele, kui Lizzy ilma rinnahoidjata kooli tuli, vahendavad Metro ning kohalikud kanalid WPTV ja Brandenton Herald. Meelt aval...
EL pelgab Kreeka kohtu värske otsuse valguses migranditulva kasvu
Kreeka kõrgeim kohus otsustas kolmapäeval, et Kreeka saartel maabuvad sisserändajad ei pea enam oma asüülitaotluse läbivaatamise ajaks paigale jääma ning võivad reisida edasi maismaale, mis tekitab muret Euroopa Liidu ametnike seas Brüsselis.
Venemaa saab kümme uhiuut tuumaallveelaeva
Vene sõjalaevastikule ehitatakse praegu kümmet uusimat mitmeotstarbelist tuumaallveelaeva, ütles Vene mereväe ülem admiral Vladimir Koroljov.
Iraaklased matavad tänavatel roiskuvaid surnukehasid massihaudadesse
Mosuli vabatahtlikud on matnud üle tuhande inimese linna lähedal asuvasse massihauda. Enamik surnukehadest kuulub tõenäoliselt endistele Islamiriigi võitlejatele.
Macron: Prantsusmaa ei ole Süüria režiimile sõda kuulutanud
Prantsusmaa president Emmanuel Macron kinnitas eile õhtul antud teleintervjuus, et Pariis veenis USA presidenti Donald Trumpi jääma pikaajaliselt Süüria asjades tegevaks ning lisas, et Prantsusmaa õhurünnakud ei kujutanud endast Süüria presidendi Bashar al-Assadi režiimile sõja kuulutamist.
Rootsi neonatside protestil sai viga USA saatkonna töötaja
Neonatsliku Põhjamaise Vastupanuliikumise (PVL) liikmed viskasid pühapäeval ilutulestikku USA saatkonna territooriumile ning üks saatkonna töötaja sai kerge kuulmiskahjustuse, teatas Rootsi leht Expo.
Süüria presidendi pojad puhkasid Krimmis Artekis
Süüria president Bashar al-Assad rääkis Damaskuses kohtumisel Vene duumasaadikutega, et tema pojad puhkasid mullu Krimmis rahvusvahelises lastekeskuses Artek, vahendab agentuur TASS.  
Soul: Põhja-Korea tahab täielikku denukleariseerimist
Lõuna-Korea president teatas, et Pyongyang soovib Korea poolsaare täielikku tuumavabaks muutmist ega sea sellele mingeid eeltingimusi.
USA ja liitlased koondavad Süüria lähedusse suured sõjajõud. Lööki on oodata ilmselt paari päeva jooksul
Kriis USA/lääneliitlaste ja Venemaa/Süüria vahel kogub kõvasti hoogu: USA ja liitlased koondavad Süüria lähistele suuremaid sõjajõude kui sealkandis nähtud alates Iraagi sõjast 2003. aastal. Ka brittide peaminister Theresa May sai eile õhtul oma valitsuselt loa sõjategevuseks, vahendab The Times.
Kanada Instagrami-kuulsus mõisteti kokaiini smugeldamises süüdi
Kanada päritolu naine postitas Instagrami pilte luksuslikust kruiisist, mille katte all kokaiini smugeldati.
VIDEO | Hollandis rajatud laulev tee suutis kohalikud elanikud paari päevaga hulluks ajada
9. aprillil avati Hollandi Friisimaa provintsis Jelsumis ametlikult laulev tee, mis pidi algselt püsima paar kuud, aga see tuli likvideerida, sest heli häiris kohalikke elanikke nii palju, et nad ei saanud öösel magada.
Trump: ainult valeuudiste meedia võib nuriseda otsuse üle Süüriat rünnata
USA president Donald Trump ütles, et eilsete õhu- ja raketirünnakute aktsioon Süüria vastu oli perfektne, ja õigustas otsust nimetada „ülesanne täidetuks“ („Mission Accomplished“ -inglise k.).
Käsk rünnata: raketid plahvatasid koidiku eel
On kesköö vastu laupäeva, 14. aprilli. Briti peaminister Theresa May paneb ohates lauale pika nimekirjaga paberilehe ja nihutab telefoni lähemale. Ta peab helistama riigi poliitilistele liidritele ja teatama: „Ma andsin armeele käsu rünnata Süüriat.“
Iisraeli reservväelastele anti ekslik häire kogunemispunkti ilmumiseks
Iisraeli armee reservväelased said tänasel Iisraeli iseseisvuspäeval ekslikult korralduse ilmuda kiirkorras sõjavarustuses kogunemispunkti.
Baski mässulised lähevad paari nädala pärast laiali
Hispaania Baskimaa mässuliste rühmitus ETA (Euskadi Ta Askatasuna) teatab lõplikust laialiminemisest mai esimesel nädalavahetusel, teatas piirkondlik meedia.
Trump rõõmustab Twitteris: missioon täidetud!
"Ideaalselt antud hoop eelmisel ööl. Aitäh Prantsusmaale ja Ühendkuningriikidele nende tarkuse ja nende sõjaväe jõu eest. Poleks saanud olla paremat tulemust. Missioon täidetud!" jagas USA president Donald Trump Eesti aja järgi veidi pärast kella kolme Twitteris enda heatujulist säutsu.
MUNAPAANIKA USAs: müügile jõudis 200 miljonit salmonellaga nakatunud muna
North Carolinas kutsub üks suurimaid munatootjaid poodidest tagasi üle 200 miljoni muna, mis tootja sõnul võivad olla nakatunud salmonella bakteriga.
Saksa teater toob lavale «Mein Kampfi» ja lubab haakristi kandjad tasuta saali
Saksa prokuratuur andis eile Konstanzi teatrile loa tuua lavale satiiriline näidend Adolf Hitleri «Mein Kampfi» ainetel ning lasta tasuta saali vaatajad, kes kannavad haakristi.
ÜRO: Douma asitõendid tuleb säilitada
ÜRO Süüria sõjakuritegude uurijad rõhutasid Douma arvatava keemiarelvarünnaku asitõendite säilitamise tähtsust.
Kreml: lääne vaenuavaldused jätkuvad ja sellega arvestatakse
Vene presidendi pressisekretär Dmitri Peskov ei välistanud lääne väidetavat Venemaa vastu suunatud vaenulikkust ka edaspidi.
Austraalias hukkus autoõnnetuses 30aastane eestlane
Austraalias Salamander Bay linnakese lähistel hukkus ööl vastu 13. aprilli 30aastane Eesti kodanik Lauri. Õnnetuses sai viga kaks ning hukkus samuti kaks inimest.
Läbi seina sõitnud kaubik tappis Suurbritannias vanaproua
Suurbritannias Clevedoni linnas sõitis kaubik eile õhtul läbi majaseina. Õnnetuse tagajärjel hukkus majas viibinud 90ndates aastates vanaproua. Õnnetuse järel vahistati kaks sõidukis viibinud inimest, kirjutab Times.
Endine kõrge ametnik: May immigratsioonipoliitika meenutas Natsi-Saksamaad
Endine kõrge ametnik kritiseeris Briti peaministri Theresa May immigratsioonipoliitikat ajal, mil ta oli siseminister.
USA koondab Süüria ümber sõjajõudusid: sihtmärke on kaheksa
Lähis-Ida poole on teel USA suurim õhu- ja mereväe lahingugrupp pärast 2003. aastat, kui algas Iraagi sõda. Kümnete tiibrakettidega varustatud sõjalaev USS Donald Cook on juba praegu laskevalmis.
Euroopa Kohus: Poola rikkus Białowieża ürgmetsa raiudes EL-i seadusi
Poola valitsus rikkus seadust, kui lasi teha raiet ühes Euroopa viimases ürgmetsas, mis on UNESCO maailmapärandi nimekirjas, otsustas Euroopa Kohus täna.
120 EUROT LIITER: osavad ärimehed müüvad turistidele ülikallist vett
Põhja-Itaalias Veneetsias leidsid ärimehed mooduse, kuidas niigi kallis linnas turistidelt veelgi rohkem raha ära võtta. Nii paisati müügile väidetavalt linna läbivast Canal Grandest (Suurest Kanalist) võetud vesi, mida enne pudelitesse villimist on filtreeritud ja desinfitseeritud, vahendab Kron...
Harvey Weinsteini paljastamine tõi New York Timesile ja New Yorkerile Pulitzeri preemia
USA väljaanded New York Times ja New Yorker pälvisid filmiprodutsent Harvey Weinsteini pikaajalist seksuaalset ahistamist paljastavate artiklite eest Pulitzeri preemia.
KANNATAMATU ERDOGAN: Türgis toimuvad presidendi võimu kinnistamiseks erakorralised valimised
Türgis 2019. aastal toimuma pidanud parlamendi- ja presidendivalimised toimuvad erakorraliselt juba selle aasta juunis, kirjutab The Guardian. President Erdogani sõnul on see vajalik, et president saaks talle 2017. aastal määratud ülesandeid täitma hakata.
Selgus põhjus, miks Merkel venelasi ei salli
Venemaa Raudteede endine juht Vladimir Jakunin andis Londonis kirjastuse Biteback Publishing vahendusel välja memuaariraamatu „The Treacherous Path“ (“Reeturlik rööbastee“). Muu hulgas selgub seda lugedes, miks Saksamaa liidukantsler Angela Merkel venelasi ei salli.