Maailma kuulsaim loodusajakiri Kihnust: see on okupatsioonidest puutumata paik
USA populaarne teadus- ja kultuuriajakiri National Geographic kirjutas oma veergudel Kihnu saarest ja selle ainulaadsest kultuurist.
Hiigelmeeleavaldusel nõuti Brexiti kordusreferendumit
Tuhanded inimesed tulid täna Suurbritannia pealinna Londoni tänavatele, et avaldada meelt Euroopa Liidust lahkumise vastu.
Pildid ja video: migrandikaravan põrkus Mehhiko piiril politseiga
Tuhanded migrandid püüdsid murda läbi Guatemala-Mehhiko piirist, ent põrkasid kokku Mehhiko märulipolitseiga.
Ootamatu pööre: saudid tunnistasid ajakirjaniku mõrva konsulaadis üles: ta kägistati surnuks
Saudi Araabia teatas täna pärast nädalaid eitust ja tõendite kuhjumist, et ajakirjanik Jamal Khashoggi suri tõepoolest pärast konflikti nende diplomaatilises esinduses Istanbulis.
Suurbritannias mõisteti vangi 20 alaealisi vägistanud meest
Suurbritannia prokurörid määrasid eile vangakaristuse 20 mehele, kes vägistasid enam kui kümmet alaealist tüdrukut.
Wikileaksi Assange kaebas talle varjupaika võimaldava Ecuadori kohtusse
WikiLeaksi asutaja Julian Assange, kes elab juba kuuendat aastat Ecuadori saatkonnas Londonis, ütles, et annab selle valitsuse kohtusse, sest riik rikub tema põhiõigusi ja -vabadusi.
USA teatas kriisist lõunapiiril
Tuhanded inimesed tahavad ületada Mehhiko-Guatemala piiri, et liikuda edasi Ameerika Ühendriikidesse, kuhu siseneda ebaseaduslikult, ütles USA välisminister Mike Pompeo.
Indias jäid inimesed pidustuste käigus rongi alla, hukkus vähemalt 50 pidulist
Vähemalt 50 inimest hukkus Põhja-Indias toimunud traagilises rongiõnnetuses. Suur rahvahulk vaatas põlevat kuju ning ei märganud lähenevat rongi, vahendab The Independent.
President Kaljulaid kaitses soomerootsi ajalehes palkade erinevusi ja ühetaolist tulumaksu
President Kersti Kaljulaid andis intervjuu Soome suurimale rootsikeelsele ajalehele Hufvudstadsbladet, milles muu hulgas puudutati sotsiaalse ebavõrdsuse teemat.
Putin: tuumasõja korral satuvad venelased paradiisi, vaenlased aga lihtsalt kärvavad
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et tuumasõja korral satuvad venelased kui märtrid paradiisi, aga need, kes Venemaa vastu tuumarelva kasutavad, lihtsalt kärvavad.
Putin välistas ennetava tuumarünnaku kasutamise
Vene president Vladimir Putin teatas, et Venemaa kavatseb kasutada tuumarelva ainult vastusena teise riigi tuumalöögi korral.
Saksamaal hukkus tulistamises kaks inimest
Saksamaal Rheinland-Pfalzi liidumaal toimunud tulistamises on hukkunud kaks inimest ning kaks korrakaitsjat said juhtumis tõsiselt viga.
Türgi ametnikud: Khashoggi tükeldati elusalt
Jamal Khashoggi kadumise uurimisega seotud Türgi ametniku sõnul tükeldati saudi ajakirjanik elusalt, kusjuures mõrvar kuulas samal ajal kõrvaklappidest muusikat ja soovitas ülejäänud toasviibijail sama teha.
Vene meedia süüdistab Krimmi koolirünnakus lääne kultuuri
Kremli rahastatud RT ning riigitelevisioon on võrrelnud Kertši ohvriterohket koolitulistamist 1999. aasta Columbine'i veresaunaga.
Soome kohus mõistis kurikuulsa Johan Bäckmani aastaks tingimisi vangi
Helsingi esimese astme kohus mõistis kurikuulsale Kremli-meelsele dotsendile Johan Bäckmanile ühe aasta pikkuse tingimisi vangistuse, samuti peab mees maksma kopsakat hüvitist.
Nigeeria põhjaosas tapeti usuvägivallas 55 inimest
Nigeeria põhjaosas tapeti selle nädala usuvägivallas vähemalt 55 inimest, teatasid laupäeval võimuesindajad.
Trump: Khashoggi näib kahtlemata olevat surnud
USA president Donald Trump ütles neljapäeval end uskuvat, et ajakirjanik Jamal Khashoggi on surnud ning ähvardas väga ränkade tagajärgedega, kui leiab tõestust Saudi Araabia vastutus selle eest.
Putin: tragöödia Kertšis on globaliseerumise tagajärg
Kertši kolledžis toimunud tragöödia on muu hulgas interneti kaudu kohale jõudva globaliseerumise tagajärg. Noorte jaoks kasuliku sisu puudumisel internetis püüdlevad nad kangelaslikkuse surrogaadi poole, teatas Venemaa president Vladimir Putin Valdai diskussiooniklubis esinedes.
Trump ähvardas saata USA lõunapiirile sisserändajate „pealetungi” vastu sõjaväe
USA president Donald Trump ähvardas eile saata sõjaväe Mehhiko piirile sisserändajate „pealetungi” vastu.
Navalnõi vastas Vene rahvuskaardi juhi duellikutsele teledebattide ettepanekuga – ohvitser lubas hiljem otsustada
Venemaa rahvuskaardi juht Viktor Zolotov teatas, et otsustab hiljem, kuidas vastata teda teledebattidele kutsunud opositsionäär Aleksei Navalnõile, vahendab Interfax. Zolotov oli varem Navalnõi duellile kutsunud.
USA president kinnitas lahkumist tuumaleppest Venemaaga
USA president Donald Trump kinnitas laupäeval, et Ühendriigid lahkuvad tuumarelvaleppest Venemaaga, sest Moskva on lepet rikkunud.
Colombias hukkus sõjaväekopteri õnnetuses neli inimest
Colombia lääneosas kukkus laupäeval alla narkovastaselt operatsioonilt naasnud armeekopter, ametnike teatel sai neljaliikmeline sõjaväelastest meeskond surma.
USA-sse on suundumas migrantidest koosnev karavan
USA-sse on suundumas Kesk-Ameerikast pärit migrantide karavan. El Salvadorist, Hondurasest ja Guatemalast pärit inimesed on öelnud, et põgenevad vägivalla ja vaesuse eest.
Lavrov: NATO tegevus Venemaa piiridel on provokatsiooniline
Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas, et Ukraina plaan korraldada koos NATO-ga õppused Aasovi merel on ebarealistlik. NATO tegevust Venemaa piiridel nimetas Lavrov aga provokatsiooniliseks.
Karjala Kannasele ehitatakse vormelirada, mille jäljed viivad otse Putinini
Enne Teist maailmasõda Soomele kuulunud Rautus Karjala Kannasel käivad võimsa ringraja ehitustööd. Isegi vormel 1 võidusõitudeks sobiva ringrajaprojekti taga on Venemaa presidendi Vladimir Putini sugulane ja grupp tema ärimeestest sõpru.
VIDEO ja FOTOD | Krimmi kolledžis toimunud plahvatuses hukkus 18 inimest, plahvatuse korraldanud õpilane lasi end maha
Krimmis Kertši kolledžis toimus plahvatus, milles hukkus Krimmi vabariigi juhi Sergei Aksjonovi teatel 18 inimest.
DELFI BRÜSSELIS | EL-i liidrid lahkusid Brexiti-kohtumiselt sama targalt kui enne. Ratas: EL ei tagane, kõik sõltub Briti sisepoliitikast
Eile hilisõhtul pöördus Suurbritannia peaminister Theresa May ülejäänud EL-i riigijuhtide poole Brexiti-kõnelusi puudutava kõnega.
Kanada seadustas kanepi kasutamise mõnuainena
Kanadast sai eile esimene suur lääneriik, mis seadustas marihuaana ning korrastas selle müügi ja rekreatiivse kasutamise.
Üllatuslik uuringutulemus: toetus ELi kuulumisele on kasvanud rekordkõrgeks
74 protsenti eestlastest on veendunud, et ELi kuulumine on hea asi, ja vaid 4 protsenti leiab, et see on halb, selgub vastsest Eurobarometeri uuringust.
Inglast ähvardab Tais purjus peaga iidse müüri sodimise eest 10-aastane vangistus
Briti meest ähvardab Tais kuni kümneaastane vanglakaristus iidse müüri grafitiga täis sodimise eest koos Kanada sõbraga.
Kanada legaliseeris kanepi kui mõnuaine kasutamise ja müügi
Kanadast sai pärast Uruguayd teine riik maailmas, mis legaliseeris kanepi tarvitamise mõnuainena. 
Kohus mõistis Soome valeuudisteportaali MV-lehti asutaja Ilja Janitskini aastaks ja 10 kuuks reaalselt vangi
Helsingi esimese astme kohus mõistis väljaande MV-lehti asutaja Ilja Janitskini aastaks ja kümneks kuuks reaalselt vangi kokku 16 kuriteoepisoodi eest, mis on väljaandega seotud.
CNN: värsked satelliidifotod näitavad nelja sõjalise objekti uuendamist Kaliningradi oblastis
Värsked satelliidipildid näitavad, et Venemaa uuendab nelja oma sõjalist rajatist Kaliningradi oblastis, teatab CNN.
Riias tahetakse napsukraane kõvasti kinni keerata
Riia linnavalitsuse kaks ametit on teinud ettepaneku märgatavalt piirata alkoholi müügiaega lõunanaabrite pealinnas.
Juncker: Brexiti üleminekuperioodi ilmselt pikendatakse
Brexiti üleminekuperioodi ilmselt pikendatakse, et püüda murda Suurbritannia lahkumiskõnelustel tekkinud ummikseisu, ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.
Hawking värskes raamatus: keegi ei loonud universumit ja keegi ei juhi meie saatust
Jumalat ei olegi olemas ning keegi ei juhigi maailma, saab lugeda Stephen Hawkingi 15. oktoobril ilmunus raamatust „Brief Answers to the Big Questions“ ehk „Lühikesed vastused tähtsatele küsimustele“.  Lisaks esseedele ja artiklitele leiduvad teoses vastused kümnele küsimusele, mida füüsikateoree...
Soome minister algatas „posijaseaduse” eelnõu: alternatiivravitsejaid tahetakse registreerima hakata
Soome sotsiaal- ja terviseministeerium algatas seaduseelnõu alternatiivravi piiramiseks. Pere ja põhiteenuste ministri Annika Saarikko sõnul on täpsemat seadusandlust alternatiivmeditsiini kohta soovitud juba ammu.
Soomlased eelistavad küsitluse järgi püsivat talveaega, Rootsi ministri sõnul oleks hea alaline suveaeg
Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi küsitlusel sai püsivalt talveajale üleminek veidi suurema toetuse kui püsivalt suveajale üleminek, vahendab Ilta-Sanomat. Rootsi infrastruktuuriminister Tomas Eneroth ütles aga Soome rootsikeelsele ajalehele Hufvudstadsbladet, et parem oleks alal...
CNN: Khashoggi surmaga lõppenud ülekuulamise korraldas kroonprintsiga seotud kõrge Saudi Araabia luureohvitser
Saudi Araabia operatsiooni ajakirjanik Jamal Khashoggi ülekuulamiseks ja võimalik, et röövimiseks Istanbulis organiseeris kõrgetasemeline ohvitser Saudi Araabia peamises luureteenistuses, teatasid kolm juhtumiga kursis olevat allikat CNN-ile.
Eesti-vaenulike sõnavõttude poolest tuntud Bäckman mõisteti tingimisi vangi
Helsingi esimese astme kohtus peeti neljapäeval istungit veebilehe MV-Lehti looja Ilja Janitskini ning laimuportaaliks nimetatud väljaande kaasautori Johan Bäckmani üle.
Norra vabandas pärast Teist maailmasõda sakslastega intiimsuhtes olemise eest tagakiusatud naiste ees
Norra peaminister Erna Solberg vabandas ametlikult Norra naiste ees, keda koheldi halvasti Teise maailmasõja aegsete suhete pärast Saksa sõduritega.
FOTOD | Kahtlase pulbriga kirja tõttu eraldati Stockholmis suur piirkond
Kahtlast pulbrit sisaldanud kirja tõttu eraldati Stockholmi kesklinnas eile suur piirkond. Kiri oli saadetud Östermalmi linnaosas asuvasse ettevõttesse.
Theresa May soovitus vanuritele: unustage tabletid, minge tantsutundi!
Eakatele peavad tohtrid määrama tantsutunde või kokkamiskoolitusi, teatas Suurbritannia peaminister Theresa May. Selle asemel, et agaralt ravimiretsepte jagada, peavad arstid pensionäre sotsiaalsele aktiivsusele innustama.
FOTOD | Stockholmis leiti ümbrik kahtlase pulbriga: kahtlustatakse keemiarünnakut! Osa tänavaid on suletud ning uuritakse, millega tegu
Stockholmis Östermalmstorgi linnajaos on hetkel suletud mitu tänavat kohalikku ettevõttesse saadetud kirjaümbrikust leitud kahtlase pulbri tõttu. Vähemalt kümme inimest peab läbima spetsiaalse puhastusprotseduuri, kirjutab ajalehe Aftonbladet uudisteportaal.
Vene õigeusu kirik katkestas suhted Konstantinoopoli patriarhaadiga
Vene õigeusu kiriku püha sinod otsustas täielikult katkestada suhted Konstantinoopoli patriarhaadiga, teatas Moskva patriarhaadi välissuhete osakonna juhataja, Volokolamski metropoliit Ilarion.
Õppustel kukkus alla Ukraina hävitaja Su-27, milles hukkusid Ukraina ja USA piloot
Ukraina Vinnõtsja oblastis kukkus eile alla Ukraina õhujõudude hävitaja Su-27, mis osales õppustel Clear Sky 2018. Hukkus kaks pilooti, kellest üks oli ameeriklane.
Professor peab raamatukogule tuhandeid viivist tasuma
Saksamaal peab psühholoogiaprofessor maksma raamatukogule 2250 eurot viivistasu, kuna jättis tähtajaks tagastamata 50 raamatut.
Diplomaadid: Euroopa Liit pakub Suurbritanniale Brexiti üleminekuaja pikendamist aasta võrra
Euroopa Liit on valmis pikendama Brexiti „lahutusejärgset” üleminekuperioodi aasta võrra, et anda rohkem aega kaubanduskokkuleppe sõlmimiseks, teatasid diplomaadid täna enne keerulist tippkohtumist.
Ungaris jõustub kodutute keeld
Ungaris jõustub täna peaminister Viktor Orbani valitsuse juulikuine seadus, mis keelab tänaval magamise.
Aafrika noorim miljardär vabastati pangtvangistusest
Aafrika noorim ja oma kodumaa ainus miljardär Mohammed Dewji, kes rööviti möödunud nädalal Tansaanias, lasti pantvangistajate poolt vabadusse.
Saksamaal Kölni raudteejaamas viskas mees kiirsöögikohta Molotovi kokteili ja võttis pantvangi
Politsei vahistas eile Saksamaal Kölni keskraudteejaamas pantvangivõtja ega välista, et tegemist oli terroritaustaga teoga. Kokku sai neli inimest vigastada, vahendab Der Spiegel.
USA esitas süüdistuse venelannast trollivabriku töötajale
USA esitas eile süüdistused kongressi vahevalimiste mõjutamise osas venelanna Elena Alekseevna Khusjainova vastu, teatas kohalik meedia.
Saksamaal võeti Kölni raudteejaama apteegis vangi noor naine, kes süüdati
Saksamaal Kölni keskraudteejaamas toimus suur politseioperatsioon. Politsei teatel hoiti üht inimest jaama apteegis pantvangis. Tunnistajate sõnul oli kohaliku aja järgi kell 12.50 kuulda laske.
USA lennukikandja tekile kukkus helikopter, mereväelased said vigastada
USA mereväe helikopter MH-60 Seahawk kukkus Filipiinide lähistel asunud lennukikandja USS Ronald Reagan lennutekile, põhjustades mereväelastele elu mitteohustavaid vigastusi.
Kanadas muutus meelelahutuslik kanepi omamine ja tarvitamine tänasest seaduslikuks
Kanadast sai teine riik pärast Uruguayd, mis seadustab kanepi meelelahutuslikul eesmärgil omamise ja tarvitamise. Üleriiklik kanepiturg avanes täna keskööl, kuigi on veel palju küsimusi selle mõju kohta tervisele, seaduste ja avaliku ohutuse kohta.
Süürias hukkus USA toetatud jõudude rünnakus 35 džihadisti
Süüria idaosas sai täna USA-toetatud jõudude rünnakus äärmusrühmituse Islamiriik (IS) viimasele redupaigale surma 35 džihadisti, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.
Pakistanis poodi üles 6aastase tüdruku vägistanud ja tapnud mees
Pakistanis poodi kolmapäeva varahommikul üles 24aastane Imran Ali, kes aasta alguses vägistas ja tappis 6aastase Zainab Ansari. 
Vihased usufanaatikud ründasid India pühakotta tulnud naisi
Kolmapäeval politseinike saatel hinduismi ühte pühimasse templisse siseneda üritanud naisi ootasid ees marus rahvamassid, kes nende kallal vägivallatsesid ja naised templi juurest tagasi hirmutasid. Jõugud loopisid kividega igas eas tüdrukuid ja naisi, kes oleksid muidu esimest korda ajaloos neil...
Alates 2007. aastast on riikliku programmi raames Venemaale ümber asunud 800 000 välismaal elanud venelast
Venemaa asevälisminister Grigori Karassin teatas, et kaasmaalaste ümberasustamise riikliku programmi käivitamise järel on Venemaale kolinud umbes 800 000 inimest.
Donald Trump: keegi ei kohtle meid palju hullemini kui Euroopa Liit; Putin on tõenäoliselt seotud mõrvadega
USA president Donald Trump andis intervjuu telekanali CBS saatele „60 minutes”, milles rääkis muu hulgas suhetest liitlaste ja Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.
Portugal andis orkaan Leslie tõttu välja punase hoiatuse
Portugali võimud väljastasid laupäeval punase hoiatuse, sest riigi poole liikuvast orkaanist Leslie võib saada Portugali jaoks rängim torm 1842. aastast.
Kabulis hukkus valimisjaoskondade plahvatustes kümmekond inimest
Täna Afganistanis toimuvatel üldvalimistel plahvatas Kabuli valimisjaoskondades mitu lõhkekeha ja hukkus kümmekond inimest, teatas uudisteagentuuri AFP korrespondent.
Salateenistus päästis Trumpi mullu mõrvakatsest
Islamiriigi võitlejad üritasid tappa USA presidenti Donald Trumpi, kui viimane viibis eelmisel aastal Filipiinide pealinnas Manilas, kuid nad peatasid USA Salateenistuse agendid, teatab Newsweek.
USA sanktsioonide tagajärg: Iraanis napib tomateid
Iraani toidukaupade hulgimüügi liidu juht Mohammad Mir-Razav kinnitas septembri lõpus, et riigis napib tomateid. USA kehtestatud sanktsioonide tõttu on rahvast tabanud kokkuostupaanika, mistõttu kaob lettidelt ka tomatipasta.
Trump riputas Valge Maja seinale maali endast koos endiste presidentidega jookide taga naljatamas
USA presidendi Donald Trumpi viimane lisand Valge Maja sisekujundusele on kitšlik fantaasiamaal, mis esitab teda ennast lõbusas seltskonnas endiste vabariiklastest presidentidega.
Trump: Mattis võib ametist lahkuda
USA presidendi Donald Trumpi sõnul võib kaitseminister James Mattis olla ametist lahkumas.
Hollandi kaitseminister: jah, peame Venemaaga kübersõda
Hollandi kaitseminister Ank Bijleveld ütles, et Madalmaade ja Venemaa vahel käib kübersõda.
Saudi Araabia valmistub väidetavalt teatama, et kadunud ajakirjanik suri ebaõnnestunud ülekuulamisel
Saudi Araabia valmistab ette raportit, milles tunnistatakse, et ajakirjanik Jamal Khashoggi surm Istanbuli konsulaadis oli ebaõnnestunud ülekuulamise tagajärg, teatasid kaks allikat CNN-ile.
Võitlus kliimasoojenemisega: jätke liha söömata!
Lääneriikide elanikud peaksid vähendama lihatoitude söömist 90 protsendi võrra. Vastasel juhul ei õnnestu kliima soojenemise vastu edukalt võidelda, selgub läinud nädalal teadusväljaandes Nature avaldatud ulatuslikust uurimusest.
CNN-i küsitlus: üha rohkem ameeriklasi usub Donald Trumpi presidendiks tagasivalimist
Ameeriklased hakkavad üha rohkem uskuma, et president Donald Trump valitakse ka teist korda ametisse. Demokraatide hulgas peetakse tippkandidaadiks endist asepresidenti Joe Bidenit, selgub CNN-i tellitud uuringust.
Merkeli Baieri liitlased said valimistel rängalt lüüa
Saksa liidukantsleri Angela Merkeli Baieri liitlased said valimiste ränga löögi ja kaotasid üle kümne protsendipunkti toetusest.
Briti ajaleht: „Kas sinul on kodus rohkem raamatuid kui Eesti teismelisel?“
Briti ajaleht The Guardian kirjutab, et inimesed, keda üles kasvades ümbritsevad paksult täis raamaturiiulid - isegi, kui nad neid nii palju ei ole - on haridusteel üldiselt edukamad, kui need, kelle elus raamatuid vähe.
Ungari keeleteadlane Pusztay: soome-ugri keeled on suremas oodatust kiiremini
Ungari keeleteadlane János Pusztay peab soome-ugri keelte väljavaateid masendavaks. Esimesena kaovad Pusztay sõnul vadja, liivi ja eenetsi keel.
Pantvangidraama Kölni raudteejaamas: ohver taheti põlema panna
Saksa politsei alustas teisipäeval kriminaalmenetlust, et selgitada, kas esmaspäeval kella 12.45 paiku kohaliku aja järgi Kölni raudteejaamas 14aastast tüdrukut ja kahte naist vigastanud süürlane on seotud mõne terrorirühmitusega. Pantvangidraama pealtnägijail paluti laadida nende tehtud videod j...
„Kui tahad Washingtonis sõpra, võta koer.“ Melania Trump räägib täispikas intervjuus reeturitest, abielust ja ahistamisest
25. septembril intervjueeris ABC Newsi reporter Tom Llamas USA esileedit Melania Trumpi, kui too külastas looduskaitseparki Keenias. Muidu pigem privaatsust ja omaette hoidmist eelistav Melania on nüüd abikaasa ameti tõttu pidevalt tähelepanu keskmes ja üritab sellega kuidagi toime tulla. Üritab ...
Seadusemuudatus tõi Soomes liiklusesse sadu alaealisi
Soomes kasvas hüppeliselt alaealistele väljastatud juhilubade hulk, kui juulis viidi ellu reformid, millega lubatakse eritingimustel autorooli juba 17-aastased noored.
Putin: Venemaa on valmis konstruktiivseks koostööks Eestiga teineteise huvide arvestamise alusel
Venemaa on valmis konstruktiivseks koostööks Eestiga ja lähtub sellest, et seal järgitakse venekeelse elanikkonna õigusi, ütles Venemaa president Vladimir Putin Eesti uuele suursaadikule Moskvas Margus Laidrele volikirjade üleandmise tseremoonial, vahendab TASS.
Teekonnal Euroopasse oli traagiline lõpp: põgenikke täis veok sõitis maanteelt jõkke
Türgis sõitis teelt välja kanalisse veok, milles sai surma 22 põgenikku, nende seas mitu last.
Saksamaal põrutas lennuk rahva hulka: vähemalt kolm inimest hukkus
Saksamaal Hessenis põrutas väikelennuk lennuväljal rahva sekka, hukkus vähemalt kolm inimest.
Kolmandik USA noortest on ajateenistuse jaoks liiga paksud
Council for a strong America kirjutab enda raportis, et kolmandik ameeriklastest on liiga kogukad, et ajateenistusse pääseda. Uuringu järgi ei ole 71 protsenti noortest ameeriklastest nagunii sõjaväe jaoks sobivad, nüüd selgus, et kolmandik jääb kõrvale just liigse kehakaalu tõttu.
Video: Austraalia sõjalennuk vältis napilt kokkupõrget pilvelõhkujaga
Austraalias tekitas kohalikes elanikes ärevust kõrghoonete vahel trikitanud sõjalennuk.
VIDEO | Vene kosmoselaevaga toimus avarii, tuli teha hädamaandumine, meeskond jäi ellu
Täna Kasahstani Baikonuri kosmodroomilt startinud Vene kosmoselaevaga Sojuz MS-10 toimus avarii, mille tagajärjel lülitusid välja teise astme mootorid.
Austraalia keelab kristlikes koolides geinoorte vastase poliitika
Austraalia peaminister Scott Morrison ütles, et õige pea ei tohi ükski kristlik haridusasutus enam visata õpilast koolist välja sellepärast, et ta juhtub olema gei või lesbi.
Taliban hakkas avalikult ameeriklastega rääkima
USA erisaadik Zalmay Khalilzad kohtus väidetavalt Kataris äärmusrühmituse Taliban delegatsiooniga, andes märku võimalikust rahukõneluste alustamisest.
ÜRO: Jeemenit ähvardab viimase saja aasta rängim näljahäda maailmas
ÜRO hoiatab, et sõjast laastatud Jeemenis seisab näljaga silmitsi 13 miljonit inimest.
Soome võrdõiguslikkusvolinik pakub palgalõhe kaotamiseks palkade avalikustamist
Soome sotsiaal- ja terviseministeerium avaldas täna võrdõiguslikkusvoliniku Jukka Maarianvaara raporti, mille järgi vähendaks töötajate ebavõrdsust palkade avalikustamine.
Himaalaja mägedes tappis lumetorm üheksa mägironijat
Laupäeval hukkus Himaalaja mägedes üheksa Lõuna-Korea mägironijat, kui lumetorm nende telklaagrit laastas. Juhtunu on viimaste aastate üks traagilisemaid mägironimisõnnetusi.
Ameerika Ühendriigid peatasid triljoniprojekti lennukite kasutamise
Ameerika Ühendriikide relvajõud keelasid ajutiselt hävituslennuki F-35 kasutamise kogu lennuväe ulatuses, vahendab BBC.
SUURÕPPUSED TULEKUL: NATO võtab Vene ohtu tõsiselt
NATO suurõppused Trident Juncture 2018 algavad 25. oktoobril ja lõpevad 7. novembril. Tegu on NATO suurimate sõjaväemanöövritega pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Nendel osaleb 50 000 sõjaväelast 29 liikmesriigist ning ka Rootsist ja Soomest. Teisipäeval teatas admiral James Foggo Brüsselis NATO...
Eesti kaitseväelased õpetavad aafriklasi ise kala püüdma
Major Ivo Peets on praeguseks Malis Euroopa Liidu treeningmissiooni (EUTM) juures teeninud poolteist kuud. Eestis Paldiskis Kalevi jalaväepataljonis mitu aastat teenistuses olnud Peets keskendus siin ajateenijate treeningutsükli tõhusamaks muutmisele, et ajateenistuses veedetud aeg oleks Eesti no...
USA ja Lõuna-Korea jätavad ära olulise õhuväeõppuse
USA ja Lõuna-Korea kaitseminister leppisid kokku, et riigid jätavad ära detsembris toimuma pidanud sõjaväeõppuse Vigilant Ace, ütles Pentagoni pressiesindaja.
Sunday Times: britid harjutasid küberrünnakuga Moskvas „tulede kustutamist”, kui Putin peaks näiteks Eesti saared hõivama
Suurbritannia riigikaitsejuhid mängisid läbi massiivse küberrünnaku Moskva „pimedaks tegemiseks”, kui Venemaa president Vladimir Putin alustab sõjalist rünnakut lääne vastu, näiteks hõivab Eesti saared, et katsetada NATO kindlaks jäämist artiklile 5, teatas Sunday Times.
IMF leppis Ukrainaga kokku pea 4 miljardi dollari suuruses laenus
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) teatas reedel, et leppis Ukrainaga kokku majanduspoliitikas, mis avaks riigile uue, pea nelja miljardi dollari suuruse laenu.
Barcelona kuulsaim kirik Sagrada Familia sai lõpuks ehitusloa
Sagrada Familiat ehitatakse (pildil) juba rohkem kui 130 aastat, 1882. aastast saadik. Alles nüüd õnnestus kiriku esindajail selleks Barcelona linnavalitsuselt korrakohane ehituluba saada, kirjutab Hispaania ajaleht El País.
Mehhikos arreteeriti lapsevankris kehaosasid kärutanud paar
Mehhikos peeti kinni lapsevankris inimkehaosasid kärutanud abielupaar, keda kahtlustatakse vähemalt kümne naise tapmises, vahendab CNN.
Hiinas vahistatud endine Interpoli juht võib olla surnud
Hiina võimude poolt kinni võetud endise Interpoli juhi Meng Hongwei abikaasa ei ole kindel, kas ta on pärast eelmisel kuul kadunuks jäämist elus.
GRAAFIK | Kanderaketi Sojuz eilse avarii tekitas vigane püropadrun
Vigane püropadrun tekitas avariilise raketi Sojuz-FG esimese astme drenaaži- ja kaitseklapi rikke, teatas Interfaxile eilse avarii uurimisega tuttav allikas.
Prantsusmaa saadab India ookeanile lennukikandja
Prantsusmaa saadab 2019. aastal lennukikandja Charles de Gaulle'i India ookeanile, et tagada akvatooriumil navigeerimisvabadus, teatas Pariis reedel.
Soome politseinikud saavad terrorismiohu tõttu võimsamad relvad
Soome ametivõimud plaanivad varustada politseinikud senistest täpsemate püstolkuulipildujatega.
Videod ja fotod: Leningradi oblastis kärgatas pürotehnikatehases plahvatus, hukkus vähemalt kaks inimest
Täna õhtul toimus Leningradi oblastis Gatšina linna servas asuvas tehases Avangard, kus muu hulgas toodetakse ka pürotehnikat, plahvatus, milles hukkus esialgsetel andmetel vähemalt kaks inimest.