USA sõjalised juhid kardavad, et NATO jõud jääksid sõjaohu korral Venemaaga kinni liiklusummikusse
USA sõjalised juhid on mures, et konflikti korral Venemaaga jääks maailma võimsaimad relvajõud Euroopas kinni liiklusummikusse, kirjutab Washington Post.
Mehhikos peeti kinni ühe linna kõik politseinikud
Mehhikos on sisejuurdluse ajaks kinni võetud Ocampo linna kõik politseinikud, Michoacani osariigi julgeolekuametnik ei täpsustanud, mitu korrakaitsjat kinni peeti.
Novaja Gazeta: ilmselt Ukrainas hukkunud dessantväelaste haudadele Pihkvas on ilmunud uhked hauakivid ja on ka uusi haudu
Väidetavalt 2014. aastal Ukrainas hukkunud Pihkvast pärit Vene dessantväelaste haudadele on Venemaa kaitseministeeriumi arvel püstitatud graniithauakivid dessantväelaste sümboolikaga, kirjutas opositsiooniline ajaleht Novaja Gazeta.
Venemaal tõuseb keskmine pension 209 euroni kuus
Keskmine pension Venemaal kasvab 2019. aastal 15 4000 rublani ehk 209,4 euroni, ütles töö- ja sotsiaalkaitseminister Maksim Topilin päevalehele Izvestija. 
Erdoğan jätkab Türgi presidendina
Pühapäeval Türgis toimunud presidendivalimised võitis Recep Tayyip Erdoğan, kes läheb nüüd vastu oma teisele ametiajale.
Prantsusmaal vahistati kümme moslemite vastaseid rünnakuid kavandanud paremäärmuslast
Prantsusmaa terrorismivastane politsei vahistas kümme paremäärmuslusega seotud inimest, keda kahtlustatakse moslemite vastaste rünnakute kavandamises.
Trump: sisserännanute väljasaatmist tuleb kiirendada
USA president Donald Trump teatas nädalavahetusel Twitteris, et iga ebaseaduslikult riiki saabunu tuleks kiiremas korras välja saata - ilma kohtunike ning õigusemõistmiseta.
Noore prantslanna kevadõhtune tervisejooks päädis USA vanglas
„See ei ole aus,“ kurdab 19aastane prantslanna Cedella Roman. „Piiril ei olnud ju mingit silti ega tähist!“
Saksamaa ja Prantsusmaa on valmis eraldi lepeteks rände osas
Prantsusmaa ja Saksamaa liidrid ütlesid pühapäeval, et on valmis mööda minema rändevastastest Euroopa Liidu liikmesmaadest, sõlmides riikidega eraldi kokkuleppeid reageerimise osas migrantidetulvale, mis on tekitanud blokis sügavaid erimeelsusi
Itaalia valitsus käskis päästelaevadel Liibüa võimudelt abi otsida
Itaalia valitsus käskis eile Liibüa rannikuvetes tegutsevatel välismaiste valitsusväliste abiorganisatsioonide päästelaevadel vajaduse korral abi otsida Liibüa võimudelt.
Ukrainas hukkus rünnakus romade laagrile inimene
Maskides kurjategijad ründasid eile õhtul Ukraina lääneosas Lvivi lähistel romade laagrit, politsei teatel sai surma üks ja vigastada neli inimest, teiste seas üks laps.
Lõhestunud Euroopa Liit koguneb hädakorraliselt põgenikekriisi arutama
Euroopa Liidu liidrid kogunevad täna Brüsselis, et arutada eurooplaste suurimat ja riikide vahel ohtralt erimeelsusi tekitavat küsimust: migratsioonikriisi.
Tais jäi üleujutatud koopasse lõksu 12 last ja jalgpallitreener
Otsingud Tai põhjaosa üleujutatud koopasse kadunuks jäänud poiste ja nende jalgpallitreeneri leidmiseks on kestnud kaks päeva.
Kreml: Putin suhtub oma populaarsuse kahanemisse pensioniea tõstmise plaani tõttu pragmaatiliselt
Venemaa president Vladimir Putin suhtub võimude reitingunäitajate volatiilsusse seoses pensionireformiga pragmaatiliselt, teatas ajakirjanikele Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov, kommenteerides Ülevenemaalise Avaliku Arvamuse Uuringute Keskuse (VTsIOM) andmeid valitsuse ja presidendi populaarsu...
Saksamaal tõuseb migratsioonitüli taustal populistide toetus
Saksa populistlik erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) saavutas täna avaldatud küsitluses oma seni kõrgema toetuse.
Järjekordsel põgenikelaeval ei lubata randuda: Itaalia ja Malta sõnasõda ei paista vaibuvat
Vahemerelt Liibüa ranniku lähistelt paadipõgenikke päästval laeval ei luba oma sadamates randuda Malta ega Itaalia, jättes aluse enam kui kahesaja inimesega pardal juba mitmendaks päevaks teadmatusse oma saatust ootama.
Dublinis vigastas kiriku ees matuselisi ramminud auto seitset inimest
Dublinis sai kiriku ees juhi terviserikke tõttu toimunud autoõnnetuses viga seitse inimest, neist kahe sisund on kriitiline.
Trumpi pressisekretär visati restoranist välja
USA riigipea pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders visati reede õhtul Virginas asuvast restoranist välja, sest selle omanikku häiris viimase roll president Donald Trumpi „suuvoodrina“.
Migrandikriis süveneb: ka Malta keeldus laeva vastu võtmast
Itaalia teatel keeldus ka Malta oma sadamasse laskmast Hollandi lipu all sõitvat abilaeva Lifeline rohkem kui 200 Vahemerelt päästetud inimesega pardal.
Rotid pistsid nahka indialaste pangaautomaadi sisu
Kirde-Indias Assamis oli politsei sunnitud tunnistama, et pangaautomaati pääsenud rotid on sõna otseses mõttes hävitanud rohkem kui miljon ruupiat (10 000 eurot).
Iiri tinderivägistaja ei adu oma süüd
Iirimaal seoses ühe vägistamise ja kahe seksuaalrünnakuga kinni peetud Patrick Nevin (36) tunnistab küll kokkupuuteid nende ohvritega, kuid väidab, et Tinderis kohatud naised olid ise seksi peal väljas.
Soome siseminister tahab EL-i pagulaskvoodi kümnekordistada
Euroopa Nõukogu tippkohtumise eel, kus muuseas on plaanis arutada ka põlevat pagulaste teemat, pakub Soome siseminister Kai Mykkänen välja Euroopa Liidu kvoodipagulaste arvu kümnekordistamist.
Nigeerias hukkus rünnakutes küladele 86 inimest
Nigeeria keskosas Barikin Ladi piirkonnas hukkus üleeile põllupidajate külades 86 inimest. Viga sai veel kuus, 50 elamut põles maha.
ÜRO peasekretär hurjutas venelasi Süüria konflikti uuesti lõkkelelöömise eest
ÜRO peasekretär Antonio Guterres kutsus laupäeval pärast teadet Venemaa õhurünnakutest viivitamatult lõpetama sõjalist eskaleerumist Edela-Süüria aladel.
Putin ja Trump suruvad 15. juulil Viinis kätt?
Vladimir Putin ja Donald Trump kohtuvad tõenäoliselt 15. juulil Viinis. Seal tehakse selleks juba ettevalmistusi, kirjutas eile Austria ajaleht Kronen Zeitung. Ajakirjanike andmeil on Viini juba saabunud mõlema poole salateenistuste meeskonnad, et tulevane kõnelustepaik ja julgeolekuolukord üle v...
Tänasest on Saudi Araabia naistel võimalik autorooli istuda
Alates tänasest kaob maailmas veel seni ainus omataoline piirang ja Saudi Araabia naistel on võimalik seadust rikkumata autorooli istuda.
Video: Alžeeria on jätnud relvaähvardusel Sahara kõrbe üle 13 000 migrandi
Alžeeria on jätnud viimase 14 kuu jooksul Sahara kõrbe üle 13 000 inimese, teiste seas rasedaid naisi ja lapsi.
Jordaania ei võta vastu uusi Süüria põgenikke
Jordaania ei võta enam vastu süürlasi, kes põgenevad Bashar al-Assadi režiimi viimase pealetungi eest riigi lõunaosas Jordaania piiri lähedal, teatasid võimud täna.
2000 USA piiril vanematest lahku löödud last ootab jätkuvalt taaskohtumist
USA valitsuse sõnul on võimude järelvalve all veel 2053 sisserännanute last, kes eraldati vanematest riigipea Donald Trumpi nulltolerantsipoliitika tõttu.
Brasiilia pangaröövel võeti Peterburis jalpallimatšil vahele
Peterburis vahistati aasta aega tagaotsitavana Londonis redutatud Brasiilia pankasid ja postkontoreid röövinud gängster.
Trump tegi Põhja-Korea suhtes kannapöörde: tegemist on ikkagi erakordse ohuga
USA president pikendas täitekorraldusega „riiklikku hädaolukorda" veel ühe aasta jagu, lubades taaskehtestada majanduslikud piirangud Põhja-Koreale.
Krimmis kinni võetud Ukraina laeva meeskond alustas näljastreiki
Krimmi rannikul kinnivõetud Ukraina kalalaeva JaMK- 0041 meeskond keeldub toidust, ütles nende advokaat Edem Semeldjajev.
Palju maksab kanep maailma erinevates paikades? Esikümnesse jõudis ka Tallinn
Veebileht Vice kaardistas ÜRO narkootikumide ja kuritegevuse büroo (UNDOC) andmetele ja teistele uuringutele põhinedes kanepi hinnad maailma 120 erinevas linnas.
Lääne-Ukrainas ründas teismeliste kamp mustlaslaagrit, noor mees sai surma
Ukrainas võeti täna vahi alla seitse teismelist, keda võimud seostavad öösel mustlaslaagri ründamisega.
Türgi opositsionäär lasti valimiste ajal maha
Erakonna Iyi Karaçobani piirkonna esindaja Mehmet Sıddık Durmaz tapeti eilsete valimiste ajal lasuga pähe.
Kahe Korea suhtluses pühitakse faksimasinad tolmust puhtaks
Korea poolsaare desarmeerimiskõneluste käigus peavad lõunakorealased aastakümneid kasutuna seisnud tehnika uuesti kasutusele võtma.
Nigeeria talunike ja loomakasvatajate vahelises konfliktis hukkus 86 inimest
Vähemalt 86 inimest on hukkunud Nigeeria talunike ja loomakasvajate vahel eskaleerunud konfliktis, vahendab BBC Plateu osariigi teadet.
Soomes on üle kümne tuhande kodu elektrita
Soome eri paigus on elektrita üle 10 000 majapidamise, Iltalehti andmetel kella kolmese seisuga pärastlõunal suisa 11 400.
Pentagon loob kahte sõjaväebaasi ajutised põgenikelaagrid
USA kaitseministeerium valmistub ehitama kahte sõjaväebaasi ajutised laagrid kuni 20 000 saatjata alaealisele, ütles kaitseminister James Mattis eile
Türgis toimuvad täna erakorralised valimised, mis võivad Erdoğanile anda mainehoobi
Türgis toimuvad täna erakorralised parlamendi- ning presidendivalimised, mis võivad senisele riigipeale Recep Tayyip Erdoğanile osutuda keerulisemaks kui ükski varasem hääletus.
Itaalia lubab sisserändajaid päästvad laevad arestida
Eelmisel nädalal kahele Saksa heategevusorganisatsiooni heaks töötavale laevale sadamakeelu andnud Itaalia valitsus teatas eile, et laevad võivad siiski dokkida, ent võetakse siis aresti alla.
Saksamaal hävis plahvatuse tagajärel elumaja, 25 inimest sai viga
Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaal Wuppertali linnas kärgatas ööl vastu tänast plahvatus, mis rebis elumajja augu ja vigastas vähemalt 25 inimest, kellest nelja raskelt.
Indias vägistati pärast tänavaetendust viis aktivisti
India politsei teatel vägistati riigi idapoolses osariigis Jharkhandis relva ähvardusel grupiviisiliselt viis inimkaubanduse vastast aktivsti.
Valimiskomisjoni juht: Türgi parlamenti saab ilmselt viis erakonda
Türgi parlamenti saab mitteametlike tulemuste põhjal viis erakonda, teatas riigi valimiskomisjoni juht esmaspäeval.
Belgia loomaaias puurist välja pääsenud lõvi lasti maha
Belgia pealinna Brüsseli lähistel asuvas Planckendaeli loomaaias pääses neljapäeva hommikul puurist välja lõvi, keda esmalt püüti küll uinutada, kuid selle ebaõnnestumisel lasti loom maha.
USA sõjavägi tahab püstitada sisserändajatele telklaagrid
USA ja Mehhiko piirikriisi raames plaanib USA merevägi püstitada sõjaväebaasidesse sisserändajate kinnipidamiskeskused.
Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern sai emaks
Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern (37) tõi 21. juuni varahommikul Aucklandi haiglas ilmale oma esimese lapse.
Ajakirjanduse andmeil kohtuvad Trump ja Putin juulis
USA president Donald Trump ja Venemaa riigipea Vladimir Putin valmistuvad kohtuma juulis, kui Trump teeb ringreisi Euroopas, kirjutas täna Briti päevaleht The Times.
Kreekas toimus maavärin magnituudiga 5,4
Kreeka Peloponnesose poolsaare edelaosa tabas täna kell 8.15 kohaliku aja järgi maavärin magnituudiga 5,4.
TRAGÖÖDIA: rase naine kukkus foto tegemisel kaljult surnuks
Semra A. (32) särab viimaseks jäänud fotol õnnest. Mõni sekund hiljem kukkus ta kaljuservalt alla surnuks, vahendab ajaleht Hürriyet. 
Soome ja Rootsi eksdiplomaadid ja sõjaväelased soovivad liitumist NATO-ga: peame olema valmis Vene agressiooniks
Rootsi ajaleht Svenska Dagbladet ja Soome maakonnalehtede kontsern Lännen Media avaldasid täna ühispöördumise, kus kutsutakse mõlemat riiki üles NATO-ga ühinema.
VIDEO | Isepäine Trump kuulas viimaks avalikku survet: immigrantide lastest enam "puuriloomi" ei tehta, nad saavad koos vanematega jääda
Donald Trump kinnitas täna, et loobutakse poliitikast, mille järgi eraldatakse piiril kinnipeetud sisserändajad nende lastest.
TRUMP ANDIS JÄRELE: USA-Mehhiko piiril enam lapsi vanematelt ära ei võeta
Rahva süveneva rahulolematuse, abikaasa veenmise ning ka oma parteist tuleva nurina survel allkirjastas USA president kolmapäeva pärastlõunal määruse, mille järgi tema sõnul enam riiki tulnud põgenike peresid üksteisest ei lahutata.
Svetlana Lohhova: "Ma ei ole Vene spioon."
Venemaal sündinud ajaloolane Svetlana Lohhova (38) tegutseb juba pikemat aega Londonis, kus ta on sattunud mitmesse suurde skandaali. Kõigepealt läks ta tülli oma tööandja, Venemaa panga Sberbank Londoni esindusega, kaevates viimase kohtusse, seejärel aga hakati teda kahtlustama spioneerimises Pu...
EUROPOL HOIATAB: terrorioht püsib kõrgel tasemel
Euroopa politseameti Europol hinnangul püsib terrorioht hoolimata terrorirühmituse Islamiriik nõrgenemisest endiselt kõrgel tasemel. Haagis tutvustatud terrorismiraporti andmetel kasvas 2017. aastal Euroopa Liidu liikmesriikides terrorirünnakute arv võrreldes 2016. aastaga koguni 45%.  
Süüria ja USA sõdurid pidasid taas tulevahetust
Ööl vastu tänast hukkus Iraagi-Süüria piiri lähistel USA löögis üks Süüria valitsusvägede ohvitser, teatas valitsusvägede poolel võitlev välikomandör Reutersile.
Paavst ootab missale ka mittekatoliiklasi
Kuigi paavst Franciscuse visiidini jääb veel kolm kuud, käivad juba praegu Tallinna ning enne seda kirikupea teele jääva Vilniuse ja Riia vahet Vatikani ametnikud, kes vaatavad üle ürituste toimumispaiku.
LEVERKUSENI IME: 58aastane naine ja 72aastane mees said esimese lapse
Saksamaal Leverkuseni kliinikus sünnitas 58aastane Flora reedel 15. juunil esimese lapse. 53 sentimeetri pikkune ja 3360 grammi kaalunud poiss sai nimeks Florian. Erakordsust lisab sünnitusele see, et lapse isa on 72aastane Sjdi, vahendab Bild Online. 
3 MINUTIT LÕUNAPAUSI: Jaapani mees sai tööandjalt trahvi
Üks Kobe linna veeameti heaks töötav mees sai trahvi, sest kulutas oma päevast kolm minutit, et lõunat osta. Lisaks sellele avaldas tööandja video, milles sügava kummardusega klientidelt töötaja häbematuse tõttu vabandust palus.
Koread lubavad lõhkikistud perekonnad lühikesele taaskohtumisele
Põhja- ja Lõuna-Korea lubavad järjekordse hea tahte märgina kohtuda Korea sõjas üksteisest lahutatud pereliikmetel. Kumbki Korea lubab osaleda vaid 100 inimesel, kirjutab ABC News.
PAHAMEELETORM: aafriklased kurjustavad kaelkirjaku tapnud ameeriklannaga
Ameeriklanna Tess Thompson pani aasta tagasi Facebooki üles pildid, millel ta poseerib Lõuna-Aafrikas jahiretkel tapetud haruldase musta kaelkirjakuga. Nüüd tutvustas neid fotosid lugejatele veebiportaal AfricaDigest ning lugejad riputasid naisküti häbiposti.
HEA VÕI HIRMUS? Geenitest võib hakata määrama laste tulevikku
On inimesed valmis selleks, et mõnikümmend eurot maksev geenitest võiks ennustada tõenäosust, kas võsukesel on lootust katsetel eliitkooli sisse saada, või kõlab see pigem nagu Aldous Huxley „Hea uue ilma“ ainetel kirjutatud õudusjutt? Tuntud käitumisgeneetiku Robert Plomini arvates ootab just se...
Briti haiglas suri aastate jooksul töötajate hooletuse tõttu 456 patsienti
Gosporti haiglas suri aastail 1989-2000 üle 450 patsiendi, kellele anti liiga suurtes kogustes kanget valuvaigistit, vahendab BBC. Tõenäoliselt võis kannatanuid olla aga veel, 200 inimese ringis.
LÕUNA-KOREA KOHUS: koera tapmine toiduks on seadusevastane
Lõuna-Korea loomakaitsjad rõõmustavad. Esimest korda riigi ajaloos kuulutas kohus koera tapmise toiduks seadusevastaseks. Ajaloolise otsuse langetas Bucheoni regionaalkohus. Loomakaitsjad usuvad nüüd, et see kohtuotsus sillutab teed koeraliha söömise täielikuks keelustamiseks, vahendab Spiegel On...
Paavst mõistis Trumpi migratsioonipoliitika hukka
Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus on hukka mõistnud Donald Trumpi valitsuse nulltolerantsi poliitika, mis eraldab USA ja Mehhiko piiril lapsed oma vanematest. 
Melania Trump külastas sisserändajate lapsi, seljas jakk kirjaga "Mina ei hooli"
USA esileedi, president Donald Trumpi abikaasa Melania tegi eile üllatusvisiidi USA-Mehhiko piirile.
VIDEO | Malmö kesklinnas kõlasid automaadivalangud, kolm ohvrit suri haiglas
Eile õhtul toimus Rootsis Malmös tulistamine, milles sai vigastada kuus inimest.
Kanada legaliseerib septembrist kanepi tarvitamise
Kanada parlament võttis teisipäeval vastu seaduse, mis seadustab kanepi tarvitamise kogu riigis. Poolt oli 52 saadikut, vastu 29.
VIDEO | Kaadrid puuri pandud immigrantide lastest tekitavad USA-s pahameelt
USA-s jätkub debatt Donald Trumpi valitsuse poliitika üle, mille järgi eraldatakse piiril kinnipeetud sisserändajad nende lastest.
Vatikani diplomaat tunnistas lapsporno omamist
Monsignor Carlo Alberto Capella ütles kohtus, et tal kasvas välja haiglane kirg.
FBI EKSJUHT: president Donald Trump valetab kogu aeg
USA föderaalse juurdlusbüroo (FBI) endisest direktorist James Comeyst  on saanud president Donald Trumpi üks suuremaid vaenlasi. Teisipäeval Berliinis võrdles Comey presidenti metsatulekahjuga, vahendab Bild Online. Trump vallandas Barack Obama poolt ametisse pandud Comey mullu mais.
Vantaa elanikke hirmutab kuningboa
Soome pealinna Helsingi külje all Vantaas kadus esmaspäeval lemmikloomana hoitud 1,5 meetri pikkune kuningboa, kes oli neljapäevaks veel leidmata. 
Turu pussitaja lubab kohtuotsuse edasi kaevata
Turu noarünnaku korraldaja Abderrahman Bouanane (23), kes läinud nädalal eluks ajaks vangi mõisteti, on lubanud kohtuotsuse edasi kaevata.
Euroopa juhid hakkavad pühapäeval rändeteemat arutama, migrantide „sorteerimist” tahetakse edaspidi teha otse Aafrikas
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsus euroliidu liikmesriikide juhte pühapäevaks Brüsselisse Euroopa Ülemkogu eelsele „minitippkohtumisele”, et rändeküsimusi arutada.
Euroopa Liidust lahkumine ajab Briti poliitikud tülli
Kaks aastat tagasi, täpsemalt 23. juunil otsustasid britid napi häälteenamusega Euroopa Liidust välja astuda. Mullu kevadel algasid lahkumiskõnelused, mis kulgevad üle kivide ja kändude. Plaani järgi lahkub Suurbritannia Euroopa Liidust tuleva aasta 29. märtsil.
Lõuna-Sudaani vigastele on puue häbimärgiks
Lõuna-Sudaani kodusõjas on palju ohvreid, aga vähesed kannatavad rohkem kui vigased.
Netanyahu abikaasat süüdistatakse riigilt söögiraha väljapetmises
Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu abikaasa Sara Netanyahu sai käimasolevas juurdluses täna ametliku kuriteosüüdistuse.
Mehhikos asuvas Ocampo nimelises linnas vahistati kõik 28 politseinikku
Mehhikos asuvas Ocampo nimelises linnas vahistati sisejuurdluse ajaks kurioossel kombel kõik 28 ametis olevat politseinikku. Vahistamised on seotud linnapeakandidaadi Fernando Angeles Juarezi mõrvaga, vahendas Reuters.
Melania Trump külastas sisserändajatelt ära võetud lapsi, kelle saatus on endiselt ebaselge
USA valitsuse vastuolulise ja suurt rahulolematust põhjustanud sisserändajate laste vanematest eraldamise praktika on küll presidendi määruse järgi 21. juunist läbi, ent üle riigi viibib kinnipidamisasutustes endiselt ligi 2300 vanematelt ära võetud last. Ühte laste kinnipidamiskeskusse tegi ülla...
Reedest kehtestab Euroopa Liit tariifid USA teksapükstele ja burboonile
1. juunist kehtib USA president Trumpi 25protsendine tariif imporditud terasele ja 10protsendine tariif imporditud alumiiniumile euroliidust, Kanadast ja Mehhikost. Euroopa Liit kehtestab selle nädala reedest omapoolsed imporditariifid USAst pärit toodetele, vahendab BBC. 
Geenmuundatud sead on tõsisest tõvest priid
Uudne geenimuundamistehnika hoiab ära raske haiguse, mis läheb seakasvatajatele maksma tohutul hulgal raha, vahendas BBC.
Teadlased: Venemaa on Kaliningradis asuvat tuumalõhkepeade ladu märgatavalt laiendanud
Teadusühing Ameerika Teadlaste Föderatsioon (FAS) teatas täna, et Venemaa on laiendanud Kaliningradi enklaavis asuvat tuumalõhkepeade ladu.
Itaalia siseminister tahab mustlased üle lugeda
Itaalia siseminister ja asepeaminister Matteo Salvini põhjustas omajagu pahameelt. Populistlik poliitik tahaks riigis elavad roma rahvusest inimesed üle lugeda, oma sõnul vaid selleks, et kaitsta romade lapsi, vahendab BBC.
Sessions: meil pole mingid natsilaagrid, seal hoiti juute ikka selleks, et need ei lahkuks
USA justiitsminister Jeff Sessions on üritanud meedias selgitada oma vastuolulist otsust eraldada riiki sisenenud põgenike lapsed nende vanematest. Laste kinnipidamiskeskuste võrdlus natsilaagritega on tema sõnul aga liiast, vahendab BBC. Täna lekkisid video- ja heliklipid kinnipidamisasutustes i...
ÜRO värske aruanne: maailmas on 68,5 miljonit põgenikku
Sõjad, vägivald ja tagakiusamine on sundinud kodudest lahkuma 68,5 miljonil inimesel, selgus ÜRO avaldatud aruandest. Seega on põgenikke enam kui Tai riigis elanikke ning olukord kriitilisem kui ealeski varem.
VIDEO | Ratas pidi Rumeenia peaministrile meelde tuletama oma nime ja Eesti lipu õigetpidi keerama
Rumeenia peaminister Viorica Dăncilă unustas keset pressikonverentsi oma Eesti kolleegi, Jüri Ratase perekonnanime, kirjutab Republica. 
Räppar Akon kavatseb Senegali oma krüptolinna luua
USA-s Missouris sündinud räppar Akon kavatseb Senegali luua päris uue linna. Linna nimeks saaks Akon Crypto City ehk Akoni krüptolinn ning selles hakkaks kehtima krüptoraha AKoin. 
Raport: pagulased püsivad kodukandis, mitte ei trügi Euroopasse
Kui nii meil kui mujal Euroopas tõstetakse järjepanu hädakisa maailmajagu ründavate migrandihordide pärast, siis arvud näitavad teist keelt. Hordideks võib pigem nimetada neid inimesi, kes siia ei jõuagi, vaid otsivad ulualust lähemast naabruskonnast.
Trump: USA-st ei saa sisserändajate laagrit
President Donald Trump sõnas esmaspäeval Valges Majas, et ta ei luba USA-d muuta põgenike laagriks. 
Trumpi väimees kritiseeris Palestiina presidenti
USA presidendi Donald Trumpi väimees ja nõunik Jared  Kushner ütles täna avaldatud usutluses, et Ühendriikide administratsioon esitab peagi oma Iisraeli-Palestiina rahukava sõltumata sellest, kas Palestiina president Mahmoud Abbas sellesse panustab.
Gaza konflikt ähvardab paisuda sõjaks: Hamas tulistas öösel välja 45 raketti, Iisrael jätkab õhurünnakuid
Palestiinlased lennutasid eile taas Iisraeli asunduste suunas Molotovi kokteilidega kantud tuulelohesid, millele Iisraeli õhujõud vastasid õhurünnakutega Gaza sektoris.
FOTOD | Hispaania võtab vastu migrandid, kelle Itaalia ja Malta ära põlgasid
Hispaaniasse Valencia linnakesse jõudis täna varahommikul esimene migrante kandev laev, mis päästeti Vahemerelt. Itaalia ja Malta ei olnud nõus põgenikega laeva vastu võtma, seega pöördus see Hispaaniasse.
"Minge kalmistule ja vaadake sinna maetute vanust."
Venelased protestivad valitsuse otsuse vastu tõsta naiste pensioniiga 55 aastalt 63 ja meeste pensioniiga 60 aastalt 66. Veebis kogus pensioniea tõstmist vastustav petitsioon kolme päevaga üle 1,6 miljoni allkirja. Nädalavahetusel olid mitmes Venemaa linnas juba ka protestimeelevaldused.  
Trump nimetas kuulsat fotot G7 kohtumiselt valeuudiseks
USA president Donald Trump kirjutas sotsiaalmeedias, et fotod poolteist nädalat tagasi Kanadas toimuvalt G7 kohtumiselt jätavada vale mulje, nagu oleks arutelud maailma liidrite vahel kulgenud mõrus meeleolus.
Ungari parlament kriminaliseeris asüülitaotlejate aitamise
Eile kiitis Ungari parlament heaks seadusepaketi, mille alusel hakatakse sisserändajate ja asüülitaotlejate abistamist ja nõustamist edaspidi tõlgendama kriminaalkuriteona.
Soome kohus karistas kolleegi vägisi suudelnud rahvasaadikut
Helsingi kohus karistas Põlissoomlaste Parteisse kuuluvat rahvasaadikut Teuvo Hakkarainenit (58) 45 päevamäära suuruse rahatrahviga (kokku 3060 eurot) ulatuses, ja seda süüdistatuna kolleegi, koonderakonda Kokoomus kuuluva Veera Ruoho (48) kehalises väärkohtlemises ja seksuaalses ahistamises, vah...
Horvaatia rannikul on uppumas kaubalaev
Horvaatia ranniku lähedal on põhja minemas Türgi lipu all seilanud kaubalaev ning selle 13-liikmelist meeskonda evakueeritakse, teatas Horvaatia transpordiministeerium.
Zimbabwe president pääses atentaadikatsest eluga
Zimbabwe presidendi pressiesindaja välistas eriolukorra kehtestamise pärast plahvatust, mis kärgatas eile riigipea kihutuskoosolekul.
Ei tulnud abi Austrialt, Bulgaarialt ega Itaalialt – Euroopa Liit pikendas sanktsioone Krimmi kaupadele
Euroopa Liidu riikide põllumajandusministrid otsustasid täna Luksemburgis peetud kohtumisel pikendada keeldu Krimmist imporditud toodetele, EL-i kruiisilaevade dokkimisele Krimmis ja EL-i firmade investeeringutele Krimmi ettevõtetesse ja kinnisvarasse.
Läti president: USA ei suuda Euroopat Venemaa eest kaitsta
Läti president Raimonds Vējonis ütles, et Euroopa ei saa tugineda ainult USA kaitsele, kui tahab vastu minna oma mitmetele väljakutsetele, sealhulgas ka Venemaale.