Türgi teatel pole vajadust pealetungi Süürias taasalustada
Türgi võimud teatasid kolmapäeval, et pole vajadust taasalustada pealetungi kurdivägedele Süüria põhjaosas.
USA eraldas Süüria päästeorganisatsioonile 4,5 miljonit abi
USA eraldas Süüria päästeorganisatsioonile Valged Kiivrid 4,5 miljoni USA dollari suuruses abi, teatas teisipäeval Valge Maja.
Tuski sõnul kavatseb ta soovitada Brexiti ajapikendust
Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk ütles teisipäeva hilisõhtul, et kavatseb Euroopa Liidu (EL) liidritele soovitada Brexiti ajapikendust.
Briti parlamendi alamkoda andis esialgse heakskiidu Brexiti seadusele
Briti peaminister Boris Johnson oli täna silmitsi kahe olulise hääletusega parlamendis.
USA ekspresident Carter toimetati vaagnaluumõraga haiglasse
USA endine president Jimmy Carter kukkus oma kodus Georgia osariigis Plainsis ja toimetati kergete vigastustega haiglasse, edastas täna uudisteagentuur Associated Press.
Süüria kurdide sõnul on nad täitnud Türgi vaherahutingimused
Süüria kurdid on viinud kõik oma võitlejad välja Türgiga piirnevalt maaribalt, nagu näeb ette Ühendriikide vahendatud vaherahu Türgi pealetungi peatamiseks, ütles teisipäeval kõrge kurdi ametiisik.
Trump nimetas tagandamisjuurdlust lintšimiseks
USA president Donald Trump võrdles tema vastu käivitatud tagandamisjuurdlust lintšimisega, kasutades Ühendriikides rassiliselt laetud sõna, mis toob meelde riigi orjandusliku mineviku kõige mustemad päevad.
Ühendkuningriik tühistas lennukeelu Sharm el-Sheikhi
Ühendkuningriik teatas täna, et taastab pärast pea neli aastat väldanud pausi lennureisid Egiptuse Sharm el-Sheikhi kuurortlinna.
Zimbabwe kuulutas välja USA sanktsioonide vastase riigipüha
Zimbabwe on kuulutanud välja uue riigipüha, et väljendada sellega protesti USA sanktsioonide vastu ning korraldab selle puhul festivali.
Relvastatud isikud ärandasid Oslos kiirabiauto
Kaks relvastatud isikut ärandasid Oslos Torshovi piirkonnas kiirabiauto ja rammisid sellega mitut jalakäijat. Juhtumiga seoses on vahistatud üks isik, politsei otsib taga põgenenud kaasosalist.
Meeleheitel Prantsuse talunikud nõuavad valitsuselt tähelepanu
Prantsuse põllumehed sõitsid täna traktoritega valitsushoonete ette, et avaldada meelt meetmete vastu, mis on kärpinud nende elatist ja toonud kaasa enesetappe.
Soome majandusteadlased soovitavad kliimaeesmärkide saavutamiseks heitelubasid
Helsinki Aalto ülikooli majandusteaduse professor Matti Liski esitles YLE-le antud intervjuus plaani, kuidas heitelubadega võiks Soome aastaks 2030 vähendada transpordi poolt tekitatavat saastet poole võrra.
Saksa valimistele eelnevad tapmisähvardused ja süütamised
Vähem kui nädalapäevad enne Tüüringi liidumaal toimuvaid valimisi on kohalikud tipp-poliitikud saanud tapmisähvardusi, süüdatud on ühe erakonna logo kandnud auto ja veripunase värviga soditud ühe poliitiku majasein. Vägivalla ja ähvarduste taga on nii parem- kui vasakäärmuslikud jõud.
VIDEO ja FOTOD | Oslos sõitis mees kaaperdatud kiirabiautoga rahva hulka
Norra pealinnas Oslos kaaperas mees täna kohaliku aja järgi kella 12.30 ajal kiirabiauto ja sõitis sellega rahva hulka.
Veerand Hiinas akrediteeritud uudisteportaalidest on tulemüüri taga
Hiina suur tulemüür blokeerib ligipääsu pea veerandile riigis akrediteeritud välismaistest uudisteorganisatsioonidest, teatas järelevalveühendus Hiina Väliskorrespondentide Klubi (FCCC).
Euroopa Komisjon soovib Soomelt riigieelarve kohta lisaselgitusi
Euroopa Komisjon soovib Soome valitsuselt saada lisaselgitusi järgmise aasta eelarveplaanide kohta.
Taanlased veavad 120-aastase tuletorni rannikust kaugemale
Taanlased tõstsid 120 aastat vana tuletorni täna ratastele ja veavad selle aina taanduvast rannikust 80 meetrit kaugemale.
Belgia sõdureid õpetatakse kaarti ja kompassi kasutama
Belgia sõdurid peavad läbima ümberõppe, et omandada vajalik kaardi ja kompassi kasutamise oskus.
Soome postitöötajad planeerivad novembris kahenädalast streiki
Soome posti- ja logistikaala ametiühing PAU teatas täna, et alustab novembris kahenädalase streigiga.
DELFI STRASBOURGIS | Juncker: kolm aastat Brexiti-kõnelusi oli aja- ja energiaraisk
Täna viimast korda Euroopa Parlamendi ees esinev Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker teatas, et kolm aastat väldanud Brexiti-kõnelused raiskasid nii aega kui ka energiat.
Poola võimupartei nõuab pärast senati kaotamist häälte ülelugemist
Poola võimupartei Seadus ja Õigus (PiS) nõuab pärast enamuse kaotamist senatis häälte ülelugemist.
Slovakkias esitati uuriva ajakirjaniku mõrvas süüdistus tuntud ärimehele koos kaasosalistega
Slovakkia võimud esitasid uuriva ajakirjaniku Ján Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnírová mõrvas süüdistused tuntud ärimehele ja veel kolmele isikule. Juhtum viis Slovakkia tollase peaministri Robert Fico tagasiastumiseni.
Karistusameti andmetel on vangide hulk Venemaal ajaloo väikseim
Venemaa karistusameti andmetel on selle kolooniates ja eeluurimisvanglates kinnipeetavaid vähem kui kunagi varem.
USA diplomaat annab tunnistusi Trumpi tagandamisjuurdlusele
USA ajutine asjur Ukrainas William Taylor annab teisipäeval kongressile tunnistusi seoses president Donald Trumpi tagandamisjuurdlusega.
Putin ja Orbán mõjutasid Trumpi Ukraina küsimuses
USA presidendi Donald Trumpi nõudmine Ukraina presidendile tema poliitilisi rivaale uurida langeb kokku Vene riigipea Vladimir Putini ja Ungari peaministri Viktor Orbáni Ukrainat halvustava tegevusega.
Norra ranniku lähistel saatis tormis hädasignaali Vene jäälõhkuja
Vene jäälõhkuja Tor, mille pardal on 33 inimest, kaotas Norra ranniku lähistel peamasina kogu mootorijõu ja saatis kohaliku aja järgi kella 6.30 ajal välja mayday-signaali. Florøst saadeti välja helikopter ja kaaluti meeskonna evakueerimist. Piirkonnas möllab tugev torm.
Trump tagandamisprotsessist: presidendil tuleks lasta riiki juhtida, ta ei peaks keskenduma sellisele jamale
USA president Donald Trump nimetas demokraate õelateks ja käimasolevat tagandamisjuurdlust võltsjuurdluseks ning väitis, et see oli demokraadist esindajatekoja luurekomitee esimees Adam Schiff, kes söötis informatsiooni tema telefonikõne kohta Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga vilepuhujale.
USA: Arhangelski plahvatuse põhjustas merepõhjast üles tõstetud tiibrakett
USA kaitseministeeriumi sõnul plahvatas Venemaal Arhangelski oblastis 8. augustil pärast pooleteiseaastast merepõhjas lebamist ülestõstmisel tuumamootoriga tiibrakett Burevestnik.
NASA tahab kaasata kuumissioonidele rahvusvahelised partnerid
USA kosmoseagentuur NASA on avatud ideele kaasata oma plaanitavasse kuumissiooni rahvusvahelised partnerid, mis võib tähendada esmakordselt ajaloos mõne mitteameeriklase astumist Maa kaaslase orbiidile.
Lõuna-Korea president teatas kaitsekulutuste suurendamisest
Lõuna-Korea president Moon Jae-in teatas teisipäeval parlamendis eelarvekõnega esinedes riigi kaitsekulutuste suurendamisest ja kutsus Põhja-Koread naasma dialoogi pidama.
Iltalehti: Maakri tänava laibatükeldaja Markus Pönkä on Soomes taas suure petuskeemi peamine kahtlusalune
Soome keskkriminaalpolitsei on uurinud ulatuslikku rahvusvahelist petukuritegude kogumit, milles mitmeid Soomes tegutsevaid krediidiettevõtteid ja üht rahvusvahelist krediitkaardifirmat on eksitatud andma välja laene ja krediitkaarte enam kui 40 isikule ja mitmele selleks asutatud Soome ettevõtte...
GRAAFIK | Ajaloo pikim kommertslend New Yorgist Sydneysse kestis ligi 20 tundi
Austraalia lennufirma Qantas tegi laupäeval pikima vahepeatuseta kommertsreisilennu, uurimaks, kuidas reis võiks mõjutada reisijaid, piloote ja lennuki meeskonda.
Sánchez rõhutas Barcelonas Hispaania valitsuse kindlameelsust
Hispaania peaminister Pedro Sánchez ütles esmaspäeval Katalooniat külastades, et piirkonna iseseisuslaste liidrite vangistamisest alguse saanud vägivallalaine ei ole veel läbi, kuid Hispaania võimud on palju kindlameelsemad kui vägivallatsejad.
Boliivia linnades puhkesid rahutused seoses kaosega valimistulemustes
Boliivia linnades puhkesid esmaspäeva hilisõhtul vägivaldsed rahutused pärast seda, kui opositsiooni kandidaat tõrjus tulemused, mis näitasid ametisoleva riigipea Evo Moralese võitu presidendivalimiste avavoorus.
Põhja-Iirimaal tühistati homoabielude sõlmimise ja abordikeeld
Ühendkuningriiki kuuluval Põhja-Iirimaal jõustusid ööl vastu teisipäeva homoabielude sõlmimise ja abordikeelu tühistamine.
Tšiili pealinnas jõustati kolmandaks järjestikuseks ööks liikumiskeeld
Tšiili võimud kehtestasid esmaspäeval pealinnas Santiagos kolmandaks järjestikuseks ööks liikumiskeelu rahutuste tõttu, mis on nõudnud praeguseks 11 inimelu.
Facebook avalikustas uued meetmed USA valimiste turvalisuse tagamiseks
Sotsiaalvõrgustik Facebook avalikustas esmaspäeval uued meetmed USA järgmise aasta presidendivalimiste turvalisuse tagamiseks, lubades muuhulgas võtta riiklikult kontrollitud meedia senisest suurema järelevalve alla.
Soomlastest lennureisijad on ühed maailma suurimad saastajad
Soomlaste poolt lennureisidega tekitatud süsinikuheide elaniku kohta on maailmas teisel kohal, selgub värskest uuringust.
USA kaitseminister on Saudi Araabias üllatusvisiidil
USA kaitseminister Mark Esper saabus esmaspäeval üllatusvisiidile Saudi Araabiasse, teatas sealne riigitelevisioon paar päeva pärast Pentagoni otsust tugevdada oma vägesid kuningriigis.
Julian Assange näis Briti kohtus põdur ja segaduses
WikiLeaksi asutaja Julian Assange näis põdur ja segaduses, kui ta täna Briti kohtus üle poole aasta esmakordselt avalikkuse ette ilmus.
Venemaa endine välisminister Kozõrev: Stalin sundis Balti riike liituma, et mitte öelda okupeeris nad
Washingtonis toimus Venemaa endise välisministri Andrei Kozõrevi raamatu „Жар-птица. Неуловимая судьба русской демократии” („Tulilind, vene demokraatia kättesaamatu saatus”) esitlus. Pärast seda küsimustele vastates tunnistas praegu Miamis elav Kozõrev põhimõtteliselt Balti riikide okupeerimist N...
Saksamaa on avatud Brexiti lühikeseks tehniliseks ajapikenduseks
Saksa välisministri Heiko Maasi sõnul on Berliin valmis Brexiti tähtaja lühiajaliseks edasilükkamiseks, kui Briti parlament vajab rohkem aega parlamendi heakskiidu saamiseks väljaastumislepingule.
Suurpõleng Leedus Alytuses on lokaliseeritud, aga probleemid ei ole veel lõppenud
Leedu tuletõrje- ja päästeameti juht Saulius Greičius ütles, et suurtulekahju Alytuses on lokaliseeritud ja lahtisi tulekoldeid enam ei ole, aga rehvid võivad veel mõnda aega hõõguda.
Tšehhis paljastati ja lõhuti Venemaa luurevõrgustik
Tšehhi Julgeoleku Informatsiooniteenistus (BIS) ja Rahvuslik Organiseeritud Kuritegevuse Vastane Keskus (NCOZ) paljastasid ja lõhkusid Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) Tšehhis loodud võrgustiku, teatas BIS-i juht Michal Koudelka parlamendi alamkojas.
Vene häkkerid kaaperdasid Iraani küberoperatsiooni
Vene häkkerid murdsid sisse Iraani heaks tegutseva rühmituse süsteemidesse ja kaaperdasid selle küberoperatsiooni, et rünnata kümnete riikide valitsusi ja tööstusettevõtteid.
Austraalia ajalehed ilmusid protestiks „salatsemise” vastu mustaga maha tõmmatud esikülgedega
Austraalia suurimad rivaalitsevad päevalehed näitasid üles haruldast ühtsust, kui ilmusid protestiks piirangute vastu „tsenseeritud” esikülgedega, millele oli löödud punane tempel „salajane”.
Vedomosti: Vene õppustel tekkis mandritevahelise raketi väljalaskmisel allveelaevalt tõrge
Ajaleht Vedomosti teatab oma allikatele viidates, et Venamaa strateegiliste tuumajõudude äsjastel õppustel Grom-2019 tekkis tõrge ühe vananenud raketi väljalaskmisel.
Šveitsi rohelisi saatis valimistel ajalooline edu
Šveitsi Roheline Partei tegi pühapäeval oma ajaloo parima tulemuse üldvalimistel, mille võitis immigratsioonivastane Rahvapartei, näitasid ametlikud tulemused.
Putin tahab suurendada Vene mõjuvõimu Aafrikas
President Vladimir Putin avab ülehomme Venemaa esimese tippkohtumise Aafrika liidritega, et konkureerida Lääne ja Hiina mõjuga Aafrikas.
USA indiaanihõimudele tagastatakse Soome Rahvusmuuseumis hoitud säilmed
Kokku 26 Ameerika Ühendriikide territooriumil elavat indiaanihõimu saavad tagasi esivanemate säilmed ja muud esemed, mida on hoitud ligi 130 aastat Soome Rahvusmuuseumis.
«Välismääraja»: mida tähendab Türgi käik Venemaale ja Eestile?
Missugune on olukord Põhja-Süürias pärast Türgi vägede sissetungi ja kuidas sealsed pinged võivad mõjutada Eesti rahvusvahelist positsiooni, sellest kõnelesid Kuku raadio saates «Välismääraja» Riigikogu liige Leo Kunnas, vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso ja saatejuht Erkki Bahovski.
Venemaa tahab pakkuda Arktikas riiklikku kaubaveoteenust
Venemaa soovib muuta oma Arktika meretee Suessi kanalist atraktiivsemaks ning plaanib luua kaubatarnete meelitamiseks riikliku ettevõtte.
Raamat: eestlane Karl saadeti Soome marssal Mannerheimi tapma
Soome marssal Gustaf Mannerheim tahtis sõja ajal peastaabi asukoha Mikkeli tänavatel vabalt liikuda ja suhtus ihukaitsesse leigelt, aga see kaitse hoidis ära Eesti dessandi salamõrvakatse, kirjutab Soome ajaleht Iltalehti.
Johan Bäckman vehkis Helsingi kohtus pronkssõduri pisikese koopiaga
Helsingis jätkub kohtuprotsess valeuudiste väljaande MV-lehti asutaja Ilja Janitskini ja Vene propaganda levitaja Johan Bäckmani üle, keda süüdistatakse ajakirjanik Jessikka Aro tagakiusamises ja tema au haavamises. Bäckman oli kohtumajja kaasa võtnud Tallinna pronkssõduri väikese koopia.
Soomes avaldati uued riiklikud liikumissoovitused
Soomes täna avaldatud uute riiklike liikumissoovituste järgi on isegi kerge liikumine kehale kasulik.
Peking: keegi ei saa takistada Taiwani taasühendamist
Ükski jõud ei saa takistada Taiwani taasühendamist, ütles Hiina kaitseminister kindral Wei Fenghe täna Pekingis.
Jaapanile on lähenemas kaks uut taifuuni
Jaapani meteoroloogid hoiatavad kahe uue taifuuni lähenemise eest.
Liibanonis avaldasid valitsuse vastu meelt sajad tuhanded inimesed
Sajad tuhanded liibanonlased avaldasid pühapäeval neljandat päeva järjest meelt maksude tõstmise ja korruptsiooni vastu osana protestidest, mis kõigutavad valitsuse jalgealust
Ühendriikides sai õppustel surma kolm sõdurit
Ühendriikides sai pühapäeval õppuste käigus surma kolm sõdurit, teatas armee.
Johnson tahab uut parlamendihääletust oma Brexiti-kokkuleppe üle
Suurbritannia parlamendile tuleb anda võimalus otseseks hääletuseks peaminister Boris Johnsoni Brexiti-kokkuleppe üle, teatas Downing Street 10. Laupäeval sai Johnsoni strateegia parlamendis tugeva löögi.
Leedus süttis Baltimaade üks suurim rehvitehas
Leedu lõunaosas Alytuse linnas asuvas rehvitehases puhkes kolmapäeval suur tulekahju.
Eksperdid: Hiina investeeringud ohustavad Vaikse ookeani väikeriike
Kuigi Hiina ei tegele Vaikse ookeani piirkonnas tahtlikult võladiplomaatiaga, kujutavad kasvavad Hiina investeeringud ja Vaikse ookeani riikide nõrk järelvalvesüsteem ohtu sealsetele väikeriikidele.
Eestlasi saadab Afganistanis paindumatu professionaalsuse maine
Afganistanis teeniva Eesti kontingendi vanem kolonelleitnant Hardi Lämmergas küsib retooriliselt: «Mis on siin baasis see kõige suurem terviserisk?» Ja vastab ise: «Õhusaaste.»
Erdogan lubas Süüria kurdide pead purustada
Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles, et "purustab pead" kurdi võitlejatel, kes ei tagane Süüria põhjaossa kavandatud ohutsoonist.
Venemaal peeti kaevanduse tammivaringute tõttu kinni kolm ametnikku
Venemaal peeti pühapäeval seoses Siberi kullakaevanduses aset leidnud ohvriterohkete tammivaringutega kinni kolm ametnikku, ütlesid võimud.
Johnson saatis Brüsselisse allkirjastamata viivituspalve, aga ka teise kirja, milles vaidles selle vastu
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis laupäeval Euroopa Liidule taotluse viivituse saamiseks - oma allkirja jättis ta dokumendile aga panemata.
AFP: kurdi võitlejad ja haavatud lahkuvad Süüria piirilinnast
Piiramisrõngas Süüria piirilinnast Ras al-Ainist lahkus pühapäeval sõidukikolonn haavatute ja kurdi võitlejatega, teatasid AFP reporter ja vaatlejad.
Qantas tegi ajaloo pikima kommertslennu New Yorgist Sydneysse
Austraalia lennufirma Qantas tegi laupäeval pikima vahepeatuseta kommertsreisilennu, uurimaks, kuidas reis võiks mõjutada reisijaid, piloote ja lennuki meeskonda.
Infarktist taastuv senaator Bernie Sander suurüritusel: ma olen tagasi!
USA senaator Bernie Sanders korraldas laupäeval New Yorgis tohutu kampaaniaürituse, millest võttis osa 26 000 inimest, mis on seni suurim arv demokraatidest kandidaatide seas 2020. aasta valimiste eel.
Pelosi juhitud USA kongressi delegatsioon pidas Jordaanias kõnelusi
Esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi juhitud USA kongressi delegatsioon pidas Jordaanias kõnelusi kuningas Abdullah II-ga, teatas spiikri kantselei pühapäeval.
Leedu ostab kuus USA helikopterit Black Hawk
Leedu juhtkond on otsustanud osta umbes 300 miljoni eurot eest kuus USA helikopterit Black Hawk.
Honkongis jätkuvad vihased meeleavaldused
Hongkongis kasutas politsei täna keeldu trotsinud meeleavaldajate laialiajamiseks veekahureid ja pisargaasi.
Vene aseminister kinnitas Türgi huvi Vene hävitajate vastu
Türgi tunneb tõsist huvi Venemaa järgmise põlvkonna hävituslennukite vastu, ütles eile Vene asepeaminister Juri Borissov.
Ametnik: USA jätkab vägede äratoomist Süüriast
USA jätkab vägede äratoomist Süüriast, lahkunud on umbes paarsada sõjaväelast, ütles anonüümseks jääda soovinud Ühendriikide ametnik laupäeval.
IMFi eksjuht Lagarde võttis Trumpi Twitteri-harjumuse kallal
Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) eksjuht Christine Lagard kritiseeris USA presidendi Donald Trumpi Twitteri-harjumust ja kaubandussõda Hiina vastu.
Liibüas ründasid Haftari õhujõud sihtmärke Misrata ümbruses
Liibüa sõjapealiku kindral Khalifa Haftari väed teatasid reedel, et nende sõjalennukid ründasid sihtmärke Misratas ja selle ümbruses.
Kataloonia liidrid kutsusid Hispaania valitsust kõnelusi pidama
Kataloonia liidrid kutsusid laupäeval Hispaania valitsust kõnelusi pidama.
Venemaal hukkus kullakaevanduse varingu tõttu 15 inimest
Venemaal Siberis sai kullakaevanduses ööl vastu tänast surma vähemalt 15 inimest.
Infarktist taastuv senaator Bernie Sanders suurüritusel: ma olen tagasi!
USA senaator Bernie Sanders korraldas laupäeval New Yorgis tohutu kampaaniaürituse, millest võttis osa 26 000 inimest, mis on seni suurim arv demokraatidest kandidaatide seas 2020. aasta valimiste eel.
Eestlane Kataloonia meeleavalduste madinas: revolutsiooni pole päris käsil
Pool miljonit vihast katalaani Barcelona tänavatel meelt avaldamas - kuidas tunneb end selle suhtes kohalik eestlane?
Enim tagaotsitud naiskurjategijate nimekirjast leiab ka noore Läti julmuri
Kui Eesti on Euroopa enim tagaotsitavate naiskurjategijate nimekirjas esindatud narkoärikaga, siis Läti on sinna paigutanud noore mõrtsuka.
Trump ergutas Erdogani: alista terrorism!
USA riigipea Donald Trump kutsus Türgi president Recep Tayyip Erdoğani üles hävitama terrorismi, viies läbi sõjalist rünnakut kurdide vastu Süüria põhjaaladel.
Põhja-Makedoonia pettunud ja vihane peaminister soovib ennetähtaegseid valimisi
Põhja-Makedoonia pettunud peaminister Zoran Zajev kutsus täna üles korraldama riigis ennetähtaegsed valimised pärast seda, kui Euroopa Liit ei saavutanud üksmeelt liitumiskõneluste alustamises selle Balkani riigiga.
Ülemäärasest toidust hoolimata nälgib suur osa inimkonnast
Kuigi toitu toodetakse rohkem kui tarbitakse, on inimkond silmitsi näljahädadega, mida põhjustab ebavõrdsus, keskkonna kahjustumine, kliimamuutus ja sõjad, hoiatab ÜRO.
Reinsalu ja Stoltenberg: NATO kollektiivkaitse toimib Türgi rünnakust hoolimata
Välisminister Urmas Reinsalu arutas kohtumisel NATO peasekretär Jens Stoltenbergiga olukorda Süürias, Ukraina toetamist, transatlantilist koostööd ning eelseisvat NATO liidrite kohtumist.
FOTOD | Katalaanide viiendat päeva vältav mäss sulges koolid, lasteaiad ja turistide meelispaigad
Viiendat päeva Barcelonas vältavad meeleavaldused on sundinud koolid, lasteaiad ja turismiasutused määramata ajaks tegutsemise peatama. Pool miljonit vihast katalaani ehitavad barrikaade, süütavad tulekahjusid ning otsivad konflikti politseinikega.
USA president nimetab uueks energiaministriks Dan Brouillette
USA president Donald Trump teatas reedel, et nimetab uueks energiaministriks Dan Brouillette.
Hondurase presidendi vend mõisteti süüdi narkosmugeldamises
USA kohus mõistis reedel Hondurase presidendi venna süüdi narkosmugeldamises, teatas prokuratuur.
Afganistani mošees hukkus plahvatuses 62 inimest
Afganistani idaosas Nangarhari provintsis sai tänase palvuse ajal mošees kärgatanud plahvatuses surma vähemalt 62 inimest, teatasid ametnikud.
Prantsusmaa veto liitumiskõnelustele Balkani riikidega tõi suure pettumuse
Euroopa Liit riskib oma usaldusväärsuse kahjustamise ja Balkani destabiliseerimisega, hoiatasid kõrged ametnikud pärast seda, kui käputäis riike eesotsas Prantsusmaaga blokeerisid liitumiskõnelused Põhja-Makedoonia ja Albaaniaga.
Ees ootava Leedu-Vene spioonivahetuse hulka peaks kuuluma ka Norra kodanik
Venemaa uudisteagentuur TASS teatas eile õhtul, et Norra kodanik Frode Berg, kes on Moskvas süüdi mõistetud spionaažis Venemaa vastu, on esitanud president Vladimir Putinile armuandmispalve. Tõenäoliselt on Berg üks osa Leedu-Vene spioonivahetusest.
Trump Türgist ja kurdidest: nagu kaks last, mõnikord peab neil kakelda laskma
USA president Donald Trump võrdles eile Dallases kõnet pidades Türgi armee rünnakut Süüria kurdide vastu laste omavahelise kaklusega.
Läti annab mittekodanike lastele automaatse kodakondsuse
Seim kiitis täna heaks Läti endise presidendi Raimonds Vējonise algatatud seaduseelnõu Lätis sündinud mittekodanike lastele automaatse kodakondsuse andmise kohta alates 2020. aastast.
Iisraeli piirivalvurid lasid maha noaga rünnanud palestiinlase
Iisraeli piirivalvurid lasid reedel maha neid noaga rünnanud palestiinlase, teatas kaitseministeerium.
Hollandis eraldatuses elanud pere lapsed võisid küll väljas käia, aga taraga piiratud aias
Kuus last, kes Hollandis Ruinerwoldis koos isaga ilmselt üheksa aastat välismaailmast eraldatuna talus elasid, võisid küll väljas käia, aga mitte kaugemal kui maja aias.
Valge Maja personaliülema kohusetäitja tunnistas abi Ukrainale vahetuskaubana kasutamist ja siis eitas seda
Valge Maja personaliülema kohusetäitja Mick Mulvaney kinnitas eile, et president Donald Trump külmutas ligi 400 miljonit dollarit USA julgeolekuabi Ukrainale osaliselt surve avaldamiseks, et Ukraina võtaks USA demokraadid uurimise alla.
FOTOD JA VIDEO | Mehhikos puhkes narkoparun El Chapo poja tabamise järel verine lahing
Mehhikos Culiacánis puhkes äge lahing julgeolekujõudude ja võimsa Sinaloa narkokartelli vahel pärast USA-s 30 aastaks vangi mõistetud narkoparuni Joaquín „El Chapo” Guzmáni poja Ovidio Guzmán Lópezi tabamist rutiinse patrulli käigus.
Venemaal eemaldati augustis toimunud plahvatuse toimumiskoha lähedal rongist kolm USA diplomaati
Venemaal eemaldati augustikuus Põhja-Venemaal Severodvinski lähedal toimunud plahvatuse toimumiskoha rongist kolm USA diplomaati, sest neil polnud piirkonnas viibimiseks luba, vahendab Reuters Venemaa agentuuri Interfax.
Trump saatis Erdoğanile hämmastava kirja: ärge olge kõva mees, ärge olge loll!
USA president Donald Trump saatis eelmisel nädalal Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile erakordse kirja, milles hoiatas, et võib hävitada Türgi majanduse, kui olukorda Süürias ei lahendata humaanselt.
Macron Brexitist: tahaksin uskuda, et leppele antakse viimast lihvi
Prantsuse president Emmanuel Macron avaldas kolmapäeval Euroopa Liidu tippkohtumise eelõhtul lootust, et Brexiti kokkuleppele antakse viimast lihvi.