15-aastasena Islamiriiki elama asunud noor ema jäi koduigatsuse peale Briti kodakondsusest ilma
Tüdruk, kes põgenes nelja aasta eest 15-aastasena Suurbritanniast Süüriasse, et asuda elama Islamiriiki, avaldas eelmisel nädalal soovi endisele kodumaale naasta, ent jäi selle peale hoopis kodakondsusest ilma.
Leedus vahistati korruptsioonikahtluse tõttu 8 kohtunikku ja 5 advokaati
Leedu õiguskaitseorganid teatasid, et seoses korruptsioonikahtlustustega on vahistatud kaheksa kohtunikku ja viis advokaati. Kokku vahistati täna hommikul 26 isikut, teatas Leedu peaprokurör Evaldas Pašilis.
Prantsusmaal avaldasid tuhanded inimesed meelt antisemitismi vastu
Tuhanded inimesed osalesid kogu Prantsusmaal meeleavaldustel antisemiitlike rünnakute vastu. Peamine meeleavaldus leidis aset Pariisis Place de la République’il.
Trump allkirjastas direktiivi USA kosmosejõudude loomiseks
USA president Donald Trump allkirjastas eile direktiivi, mille eesmärk on uue kosmosele suunatud sõjaväeharu loomine, mis alustab õhujõudude laiendusena, vahendab ABC News.
Venemaa saatis Venezuelasse 300 tonni oma humanitaarabi
Venemaa saatis Venezuelasse 300 tonni humanitaarabi, teatas Venezuela president Nicolás Maduro, vahendab RIA Novosti.
Vene sõjaväelastel keelati edastada meedias või internetis andmeid enda ja teenistuskaaslaste ning teenistuskoha kohta
Vene riigiduuma võttis täna plenaaristungil vastu seaduse, mis keelab sõjaväelastel edastada meediale ja avaldada internetis andmeid enda ja oma teenistuskaaslaste kohta, sealhulgas informatsiooni, mis võimaldab kindlaks teha nende ametkonna, väeosa või teenistuskoha.
Berliinis jäi 30 000 majapidamist ööpäevaks elektrita
Ehitustööde käigus Berliini Köpenicki linnaosas lõhuti eile tähtis elektriliin, mistõttu jäi elektrita umbes 30 000 majapidamist. Parandustööde lõppu lubati täna pärastlõunaks. Koolid ja lasteaiad on täna suletud ning ei toimu liiklus mitmel trammiliinil.
16 USA osariiki kaebavad president Donald Trumpi eriolukorra väärkasutamise eest kohtusse
Osariikide koalitsiooni juhib California, kohalikud võimud pole rahul, et president Donald Trump oma peamise valimislubaduse, USA lõunapiirile müüri ehitamise rahastuse tarbeks eriolukorra välja kuulutab.
Vatikanil on salajased reeglid lapse sigitanud preestritele
Vatikan tunnistas ilmselt esimest korda, et sealsel kogu maailma preestrite üle järelevalvega tegeleval ametkonnal on olemas üldised juhised selle kohta, mida teha, kui vaimulikud rikuvad tsölibaati ja sigitavad lapse.
President Ilves Müncheni julgeolekukonverentsist: eraldusjooned USA ja Euroopa vahel on süvenenud
President Toomas Hendrik Ilves kommenteeris Deutsche Wellele lõppenud Müncheni julgeolekukonverentsi ja märkis, et eraldusjooned USA ja Euroopa vahel on tugevamaks muutunud.
Mikser Euroopa välisministrite kohtumisel: Kertši sündmuste valguses peame täiendavalt Venemaad sanktsioneerima
Välisminister Sven Mikser osales täna Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. ELi välisministrite arutelul Ukraina küsimuse üle rõhutas Mikser halvenevat julgeolekuolukorda Ukrainas ning vajadust ELi poolt Ukrainat veelgi enam toetada.
Iisraeli välisminister: poolakad imevad antisemitismi sisse emapiimaga
Poola peaminister Mateusz Morawiecki teatas, et Poola ei saada oma delegatsiooni Iisraeli ja Visegrádi riikide kohtumisele Jeruusalemma, sest Iisraeli välisministri kohusetäitja Israel Katz ütles, et poolakad tegid natsidega koostööd ja imevad antisemitismi sisse emapiimaga.
FBI endine asedirektor: Trump võis toime panna kuriteo ja uskus Putinit rohkem kui oma luuret
USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine asedirektor Andrew McCabe ütles eile eetrisse läinud intervjuus telekanali CBS saatele „60 Minutes”, et toime võidi panna kuritegu, kui president Donald Trump vallandas FBI tollase direktori James Comey ja püüdis avalikult õõnestada juurdlust tema kampaan...
VIDEO | Poola alustas Vene vetest mööda pääsemiseks kanali ehitamist läbi Visla maasääre
Poola alustas Läänemerd Visla lahega ühendava kanali rajamist läbi Visla maasääre, et laevad ei peaks läbima Venemaa territoriaalmerd.
Allikas: Venemaa katsetas uue põlvkonna raketti „Burevestnik“
Venemaal katsetati edukalt uue põlvkonna tiibraketi „Burevestnik“ tuumajõuseadet, ütles raketitootmise tööstuse allikas uudisteagentuurile TASS.
Trump: Euroopa peab tagasi võtma 800 pühasõdalast või nad lastakse vabaks
USA president Donald Trump ütles brittidele ja teistele Euroopa liitlastele, et neil tuleb vastu võtta kaheksasada terroriorganisatsiooni Islamiriik võitlejat ja nende üle kohut mõista.
VIDEO | Trump teatas, et allkirjastab üleriikliku eriolukorra väljakuulutamise otsuse
USA president Donald Trump teatas täna, et astub erandliku sammu ja kuulutab välja üleriikliku eriolukorra täiendava finantseerimise tagamiseks oma piirimüüri ehitusele, milleks kongressi demokraadid on keeldunud raha eraldamast, vahendab ABC News.
USA endine tippkardinal ja peapiiskop visati pedofiilia tõttu vaimulikkonnast välja
USA katoliku kiriku kardinal Theodore McCarrick heideti vaimuliku seisusest välja pärast ajaloolist seksuaalse ahistamise süüdistust.
Antisemiitlik rünnak tõi kollavestidele võimude pahameele
Juba neljateistkümnendat nädalat vältav „kollaste vestide“ protestiaktsioon Prantsusmaa tänavatel pälvis president Emmanuel Macroni tähelepanu, kui meeleavaldajate solvangute laviini alla jäi juudisoost kirjanik ja filosoof Alain Finkielkraut.
Hispaania sõjalaev ajas Gibraltari juures kaubalaevu Briti vetest minema
Hispaania sõjalaev käskis Gibraltari juures kaubalaevadel lahkuda Briti vetest, teatas Gibraltari valitsus.
USA humanitaarabi vabatahtlike abita tõenäoliselt üle piiri venezuelallasteni ei jõua
USA toimetas Venezuela de jure riigipea kohusetäitja Juan Guaido palvel humanitaarabi sõjalennukitega Colombia piirilinna, ent de facto president Nicolas Maduro ei luba hädavajalikku saadetist riiki tuua.
Tüdruk, kes pages 15-aastasena Süüriasse, sünnitas lapse ja tahab Londonisse naasta
Tüdruk, kes põgenes 15-aastasena Suurbritanniast Süüriasse, et saada osa Islamiriigist, sai sel nädalal emaks ja avaldas soovi endisele kodumaale naasta.
PILTUUDIS | Kersti Kaljulaid kohtus Münchenis USA presidendi tütre Ivanka Trumpiga
Valge Maja nõunik Ivanka Trump postitas täna sotsiaalmeediasse foto enda kohtumisest Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga.
Merkel julgeolekukonverentsil: Venemaa on meie partner
Angela Merkel kaitses laupäeval Müncheni julgeolekukonverentsil jõuliselt oma kodumaa kaubanduslikku ja diplomaatilist läbikäimist Venemaaga ning kutsus maailma riigijuhte üles üheskoos globaalsete probleemidega tegelema.
Tuvastati veel üks Skripalide ründaja
Venemaa president Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles laupäeval, et hoolimata väidetava kolmanda Skripalide mürgitaja tuvastamisest, püsib nende seisukoht muutumatu: Kremlil ei ole juhtunuga mingit seost.
UNICEF: Austraalia põud tekitab kannatusi lastele
Pikale veninud põual Austraalias on laastav mõju lastele ja see sunnib neid enneaegselt täiskasvanuks saama, hoiatatakse ÜRO raportis.
VIDEO | USA asepresident Pence’i edastatud tervitusele Trumpilt järgnes Müncheni julgeolekukonverentsil piinlik vaikus
USA asepresident Mike Pence kutsus reedel Müncheni julgeolekukonverentsil esile piinliku vaikuse, kui mainis oma kõnes president Donald Trumpi.
Senaator Mitch McConnell: President Trump kuulutab oma tahtmise läbi surumiseks välja eriolukorra
President Donald Trump allkirjastab õigusakti, mis välistab võimaluse valitsuse rahastamise katkestusteks ja kuulutab välja eriolukorra, et rahastada oma ühe olulisima valimislubaduse, piirimüüri ehitust, kirjutab CNBC.
Visegrádi riikide kohtumine Jeruusalemmas jääb Poola-Iisraeli tüli tõttu ära
Tšehhi peaminister Andrej Babiš teatas, et kavas olnud kohtumine Tšehhi, Ungari, Poola, Slovakkia ja Iisraeli vahel Jeruusalemmas jääb Poola ja Iisraeli vahelise terava holokaustitüli tõttu ära, vahendab Associated Press.
Vene meedia väitel annab Ukraina „Donetski rahvavabariigi” pihta miinipildujatuld
Vene meedia kuulutab niinimetatud Donetski rahvavabariigi esindajale viidates, et Ukraina relvajõud annavad massilist miinipildujatuld kõigis suundades isehakanud vabariigi pihta.
Soome politsei uurib umbes 30 eakate hooldamisega seotud juhtumit
Soome politsei uurimise all on praegu umbes 30 juhtumit, mis on seotud eakate hoolekandega. Osa juures kahtlustatakse erinevaid kuritegusid ja osa on liikumas prokuratuuri.
Lukašenka: suveräänsus on püha, aga Venemaa ja Valgevene on valmis ühinema, kui rahvas tahab
Venemaa ja Valgevene presidendid Vladimir Putin ja Aljaksandr Lukašenka arutasid Sotšis kahe riigi vahelisi suhteid mitte ainult tänapäeval, vaid ka tulevase arengu seisukohalt, sealhulgas pärast riigijuhtide vahetust, teatas täna ajakirjanikele Lukašenka.
Tuhanded kataalanid tulid tänavatele nõudma oma separatistlike juhtide vabastamist
Tuhanded inimesed tulid laupäeval Kataloonia pealinna Barcelona tänavatele, et avaldada meelt autonoomse piirkonna separatistlike juhtide vangistamise vastu.
Seitse Briti parlamendi liiget astus protestiks Jeremy Corbyni juhtimise vastu leiboristlikust parteist välja
Seitse Suurbritannia leiboristist parlamendiliiget astus protestiks Jeremy Corbyni lähenemise vastu Brexitile ja antisemitismi tõttu erakonnast välja.
Zimbabwe väljaande andmetel on meie presidendi nimi Eesti Vabariigi
Zimbabwe väljaanne ZimEye kuulutab täna, et sealne president Emmerson Mnangagwa kohtus Eesti presidendiga, kelle nimi on „Eesti Vabariigi”.
Putin vigastas judo olümpiavõitjaga maadeldes sõrme
Venemaa president Vladimir Putin maadles Sotšis judo olümpiavõitja Beslan Mudranoviga ja vigastas selle käigus nimetissõrme, vahendab TASS.
Purjutanud eestlane läks Saksamaale lennanud lennuki pardal kaklema
Reede õhtul väljus Tallinnas Düsseldorfi lähedasse Weeze lennujaama Ryanairi lend, mille pardal viibinud Eesti rahvusest mehele tuli kutsuda maandudes politsei.
Kremli ideoloog Surkov avaldas artikli uut tüüpi tulevikukorrast putinismist
Venemaal moodustub „uut tüüpi riik”, mis saab olema efektiivne aastakümneid edasi, kirjutab president Vladimir Putini abi ja üheks Kremli peaideoloogiks peetav Vladislav Surkov, kes nimetab seda riigikorra vormi „Putini riigiks”.
Heather Nauert ütles ära ÜRO suursaadiku kohast, otsitakse uut
USA endine teleankur ja välisministeeriumi pressiesindaja Heather Nauert, kellel president Donald Trump palus Nikki Haley asemel hakata USA suursaadikuks ÜRO juures, otsustas ootamatult ametikohast loobuda.
USA kaitseminister vaeb eriolukorra tõttu raha eraldamist piirimüüri ehitamiseks
USA kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan ütles laupäeval, et ei ole veel teada, kas kaitseministeerium näeb president Donald Trumpi piirimüüri kui julgeolekualaselt vajalikku elementi ja kui palju raha ollakse valmis oma eelarvest selle ehitamiseks eraldama.
ÜRO uurib Vene palgasõdurite Kesk-Aafrika Vabariigis väidetavalt toime pandud piinamist
ÜRO alustas juurdlust Vene sõdurite või palgasõdurite Kesk-Aafrika Vabariigis väidetavalt toime pandud piinamiste kohta. Ühes siseraportis öeldakse, et venelased on kinni pidanud ja vägivallatsenud vähemalt ühe tsiviilisiku kallal.
Venemaal seisab ees interneti muust maailmast isoleerimise õppus
Vene telekommunikatsioonioperaatorid MTS, Bilain, MegaFon ja Rostelekom katsetavad selle aasta märtsis praktikas, kas on võimalik vastu võtta mullu detsembris riigiduumale esitatud „suveräänse interneti” seaduseelnõu, mis on juba saanud mitmete asjassepuutuvate ametkondade heakskiidu.
Venemaal toimusid „emaviha marsid”, vahistati kümmekond inimest
Venemaa mitmetes linnades toimusid eile „emaviha marsid”, mille ajendiks oli opositsioonilise organisatsiooni Otkrõtaja Rossija (Avatud Venemaa) aktivisti Anastassia Ševtšenko tagakiusamine.
Lekkinud päevaplaanid: 50-60 protsenti Trumpi tööpäevast kulub telerivaatamisele, lehelugemisele ja helistamisele
Umbes 50 protsenti USA presidendi Donald Trumpi ajast eelmise nädala esmaspäevast kuni neljapäevani oli niinimetatud „executive time”, selgub lekkinud eraviisilistest päevaplaanidest, mille sai oma valdusse väljaanne Axios.
USA võib saada Guaidólt loa tungida oma sõjaväega Venezuelasse võimu võtma
Venezuela opositsiooniliider Juan Guaidó, kes kuulutas ennast de jure riigipea kohusetäitjaks, ütles reedel, et ta ei saa välistada ameeriklastele sõjaliseks sekkumiseks loa andmist, võtmaks ametist maha de facto president Nicolás Maduro.
Islamiriik avaldab suurt vastupanu, andmata käest oma viimast kantsi
Ida-Süüria aladel algas kohalike Süüria Demokraatlike Jõudude operatsioon, mille eesmärk on võtta terroriorganisatsioonilt Islamiriik käest nende viimane nelja ruutkilomeetri suurune pelgupaik.
Hädaolukord arktilistel Vene saartel: jääkarude pealetung sunnib inimesi pagema
Jääkarude inimasulatesse saabumine Vene arktilistel saartel tekitas kõvasti probleeme ja viis kohaliku kogukonna hädaolukorra väljakuulutamiseni.
Maduro: Valget Maja valitsev Ku Klux Klan tahab Venezuelat üle võtta
Venezuela president Nicolás Maduro nimetas intervjuus BBC-le USA presidendi Donald Trumpi valitsust „äärmuslaste kambaks” ja süüdistas USA-d oma riigi kriisis.
Eesti välisminister Moskva avaldusest: Eesti ei vaja haridussüsteemi korraldamisel naaberriigi nõuandeid
Venemaa välisministeerium on nördinud Eesti võimude küüniliste avalduste üle, mille järgi läheb vabariik üle ühtsele haridussüsteemile venekeelsete õpilaste ja nende vanemate palvel, teatas Vene riiklik propagandakanal Sputnik.
Rootsi raport: Venemaa valmistub õppustel suureks sõjaks
Rootsi Totaalkaitse Uurimisinstituudi (Totalförsvarets forskningsinstitut – FOI) raporti järgi on Vene sõjaväeõppused muutunud viimase kümne aasta jooksul üha ulatuslikumateks. Kui varem keskenduti väikesemõõduliste konfliktidega tegelemisele, siis nüüd harjutab Venemaa suuremõõdulise sõja alusta...
Rahvusarhiivi uuring: Soome SS-vabatahtlikud osalesid „väga tõenäoliselt” juutide, tsiviilisikute ja sõjavangide tapmises
Soome rahvusarhiivi täna avaldatud uuringu järgi osalesid Soome vabatahtlikud Saksa SS-vägedes aastatel 1941-1943 sõjakuritegudes.
Asevälisminister Rjabkov: Venemaa teeb kõik USA rakettide Baltimaadesse paigutamise vastu
Venemaa diplomaadid ja sõjaväelased teevad kõik, et takistada USA rakettide ilmumist Balti riikidesse, teatas eile Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov, vahendab TASS.
Tšehhi näeb võimalust USA raketisüsteemide paigutamiseks Euroopasse
Tšehhi välisminister Lubomir Metnar ütles, et juhul, kui julgeolekusituatsioon peaks pärast rahvusvahelise tuumarelvade vähenemise leppe tühistamist halvenema, võiks USA raketisüsteemide Kesk- ja Ida-Euroopasse paigutamise taas lauale tuua.
Trumpi eriolukord lubaks liigutada sõjaliste ehituste raha piirimüüri alla, aga tooks kindlasti kaasa hulga kohtuvõitlusi
Valge Maja teatas, et USA president Donald Trump kuulutab välja üleriikliku eriolukorra ja astub muid täidesaatvaid samme lubatud piirimüüri ehitamiseks. Mida see endaga kaasa toob?
Paavst tunnistas nunnade seksuaalset kuritarvitamist vaimulike poolt, sealhulgas seksiorjust
Paavst Franciscus tunnistas, et vaimulikud on seksuaalselt kuritarvitanud nunni ja ühel juhul on neid peetud seksiorjadena.
Läti politsei teatas riigiametniku röövimise ärahoidmisest
Läti õiguskaitseorganid hoidsid ära riigiametniku röövimise, teatas politsei esindaja Ilze Jurēvica täna.
Hoiatus: Helsingi-Stockholmi laeval reisis leetritesse haigestunud isik
Soome Tervise- ja Heaoluinstituut (THL) kutsub veebruari algul Silja Line’i kruiisil olnud reisijaid kontrollima, kas nad on vaktsineeritud leetrite vastu. THL-i teatel reisis leetreid põdenud täiskasvanud isik 1.-3. veebruaril laeval Silja Serenade Helsingist Stockholmi ja tagasi.
Ungari üritab sündivust tõsta maksudest vabastamise ja laenude kustutamisega
Ungaris vabastatakse nelja või enama lapsega naised eluks ajaks tulumaksust, lubas peaminister Viktor Orbán, esitledes plaane sündivuse kasvatamiseks.
Vene föderatsiooninõukogu liige Morozov: reparatsioonide nõue Eestilt on russofooblik nonsenss
Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni liige Oleg Morozov avaldas justiitsminister Urmas Reinsalu reparatsiooniettepaneku peale arvamust, leides, et tegemist on nonsensiga, mille eest võib tänada russofoobiat ehk venevaenulikkust.
9. maist võib saada üleeuroopaline püha
9. maist ehk Euroopa päevast võib Eestis ja mujal Euroopas saada riigipüha; venelaste seas peetakse seda päeva aga kui võidupüha, tähistamaks Suure Isamaasõja lõppu.
Õnnelik soomlane võitis loteriiga pea 16 miljonit eurot
Soome võitis eileõhtusel Lotto loosimisel üks õnnelik mängija 15,5 miljonit eurot.
AFP: Prantsusmaa ja Saksamaa jõudsid Nord Stream 2 gaasitoru üle kompromissile
Prantsusmaa ja Saksamaa jõudsid kompromissile, mis lubab Berliinil jääda juhtivaks läbirääkijaks Venemaaga Nord Stream 2 gaasitoru üle, vahendab AFP.
Trump kõnes olukorrast riigis: USA majandusime võivad peatada vaid rumalad sõjad ja naeruväärsed juurdlused
USA president Donald Trump lubas oma kõnes olukorrast riigis ehitada piirimüüri ja ütles, et demokraatide katsed korraldada „naeruväärseid erakondlikke juurdlusi” võivad kahjustada USA jõukust.
Venemaa lahkub keskmaa tuumajõudude lepingust
Venemaa lõpetab keskmaa tuumajõudude piiramise leppest (INF) tulenevate tingimuste täitmise, tehes seda päev pärast seda, kui USA administratsioon teatas otsusest leppest lahkuda.
Trump teatas järjekordsest kohtumisest Kim Jong-uniga: kui mind poleks USA presidendiks valitud, oleksime Põhja-Koreaga sõjas
USA president Donald Trump teatas kongressi aastakõnes, et kavatseb kohtuda Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga 27.-28. veebruaril Vietnamis.
Ukraina ülemraada kiitis heaks põhiseaduseparandused, millega võetakse strateegiline kurss EL-i ja NATO liikmeks saamisele
Ukraina ülemraada võttis vastu presidendiseaduse muudatuste tegemise kohta põhiseadusse, mis puudutavad riigi strateegilist kurssi Euroopa Liidu ja NATO täieõiguslikuks liikmeks saamisele.
USA välisministri asetäitja Delfile: USA kaitsevõime arendamine ei sõltu Venemaa reaktsioonidest
Täna andis videosilla teel pressikonverentsi Andrea Thompson, USA välisministri asetäitja relvastuskontrolli ja rahvusvahelise julgeoleku alal.
Trump Mehhiko piiril El Pasos: legendaarse Rio Grande kallastel alustasime me suure kauni müüri ehitamist
USA president Donald Trump esines Texase piirilinnas El Pasos kihutuskõnega 6000 inimesele ja ütles, et kavatseb piirimüüri ehitada hoolimata sellest, millise kokkuleppe kongress valitsuse rahastamise kohta saavutab, vahendab ABC News.
Rootsi kaitseminister: me ei taha mingit Euroopa armeed, sõjalise poole eest Euroopas vastutab NATO
Kui Soome juhtivad poliitikud, nagu president Sauli Niinistö, räägivad tihti Euroopa Liidu riikide vahelisest kaitsekoostööst, nagu oleks see viimas liikmesriikide ühise kaitsevõimeni ehk omamoodi Euroopa armeeni, siis Rootsi valitsus teeb selle mõtte maatasa, vahendab Iltalehti.
Euroopa riigid tunnustasid opositsiooniliider Guaidód Venezuela ajutise presidendina
Mitmed Euroopa riigid, teiste seas Suurbritannia, Prantsusmaa ja Hispaania, teatasid täna, et tunnustavad opositsiooniliider Juan Guaidód ametlikult Venezuela ajutise presidendina.
Ihuarst: Trump on terve kui purikas
USA riigipea Donald Trumpi ihuarst kontrollis mehe tervislikku seisundit, andes iga-aastase ülevaate ka avalikkusele, märkides, et see on „väga hea“.
Venezuela õhuväe kindral ütles rahva protestide keskel president Madurost lahti
Venezuela riigipea Nicolas Maduro ütles laupäeval, et ta toetab erakorraliste üldvalimiste väljakuulutamist, püüdes säilitada võimupositsooni pärast seda, kui õhujõudude kõrge kindral teatas opositsiooni toetamisest.
Vene kaitseminister Šoigu rääkis vastustest USA väljumisele raketikokkuleppest
Aastatel 2019-2020 tuleb välja töötada merel baseeruva kaugmaa tiibraketikompleksi Kalibr maismaavariant ja samaks tähtajaks tuleb luua maismaakompleks kaugmaa hüperhelikiirusega raketiga, teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu.
Kalev Stoicescu: välistada ei saa uue võidurelvastumislaine tulekut
Rahvusvaheliste suhete eksperdi Kalev Stoicescu sõnul on Venemaal praegu aega pool aastat, et keskmaarakettide katsetamine ja nende kasutuselevõtt lõpetada. Tema arvates ei saa välistata, et näeme varsti uut võidurelvastumise lainet.
Tuhanded tulid Madridi tänavatele valitsuse katalaanide poliitika vastu meelt avaldama
Hispaania pealinna Madridi kogunes täna pärastlõunal tuhandeid inimesi avaldama meelt peaminister Pedro Sáncheze vastu seoses tema valitsuse järeleandmistega iseseisvusmeelsetele katalaanidele.
Iraanis hukkus plahvatuses vähemalt 20 revolutsioonilist kaardiväelast
Iraani riiklik uudisteagentuur IRNA teatas, et enesetapuplahvatuses riigi kaguosas hukkus vähemalt 20 revolutsioonilise kaardiväe sõdurit ja sai vigastada sama palju.
Soome uute hävitajate hankel tegid esialgsed pakkumised viis tootjat
Kõik viis hävituslennukite tootjat, kellelt pakkumist küsiti, tegid Soomele eile pärastlõunaks esialgse pakkumise praeguste F/A-18 Hornetite asendamiseks.
USA vaevleb hirmsa külma käes: Chicagos on külmem, kui mõnes Antarktika soojemas paigas
Chicagos langes temperatuur -30 kraadi juurde Celsiuse järgi, seitse inimest on surnud ja transport halvatud.
Eesti ja Saksa kaitseministrid arutasid Tallinnas Euroopa kaitse üle
Eesti ja Saksa kaitseministrid arutasid NATO kaitsekulude teemal ja Euroopa ning NATO suhete üle.
Soome valitsus täpsustas seisukohta kellakeeramisest loobumise kohta: ei välistata muu ajavööndi valimist
Soome valitsuse Euroopa Liidu ministrite komisjon täpsustas seisukohta kellakeeramise kohta. Soome valitsus peab endiselt parimaks variandiks, et püsiv aeg oleks edaspidi talveaeg.
FOTOD ja VIDEO | Kuubale kukkus tõenäoliselt meteoorkeha
USA meteoroloogiateenistuse teatel võis Kuubat reedel tabada meteoorkeha.
Peterburis kukkus jääkamakas katuselt inimeste sekka, surma sai noor arstitudeng
Täna kella 15.00 ajal kukkus Peterburi linnas Apterkarski tänaval maja katuselt alla inimeste sekka suur jääkamakas. Kohapeal sai surma noor arstitudeng ning teine jääga pihta saanud noor mees viidi haiglasse, vahendab kohalik meedia.
Saksa valitsus lükkas otsustavalt tagasi Moskva süüdistused Vene propagandameedia tagakiusamises
Saksamaa liiduvalitsus tõrjus Venemaa välisministeeriumi süüdistused, mille järgi viivad Saksa meediaväljaanded valitsuse toetusel läbi kampaaniat Vene meediaväljaannete vastu.
Madridis algas kohtuprotsess Kataloonia iseiseisvaks kuulutanud juhtide üle
Madridi ülemkohtus algas täna kohtuprotsess 12 Kataloonia separatistide juhi üle, kellest osa on olnud eeluurimisvangistuses üle aasta.
USA telekanali saatejuht ütles, et pole 10 aastat käsi pesnud, sest ei usu pisikutesse
USA telekanali Fox News saatejuht Pete Hegseth teatas pühapäeval, et ei ole kümme aastat käsi pesnud, sest ei usu pisikute olemasolusse.
USA kongressi läbirääkijad teatasid, et jõudsid põhimõttelisele kokkuleppele valitsuse uue tööseisaku vältimiseks
USA kongressi läbirääkijad teatasid, et jõudsid põhimõttelisele kokkuleppele valitsuse osalise tööseisaku vältimiseks alates selle nädala lõpust, vahendab CNN.
Prantsusmaal vahistati koos 3 miljoni euroga kadunud sularahavedaja
Kaks Prantsuse rahavedajat said šoki, kui leidsid, et nende raha täis kaubik on kadunud koos meeskonna kolmanda liikmega. Kaubik leiti varsti, aga 28-aastasest juhist ja 3,4 miljonist eurost sularahast polnud mingit märki.
Äkkotsus valimiste ärajäämisest tabas nigeerlasi vägivalla keskel
Tunde enne seda, kui nigeerlased pidid minema valimiskastide juurde oma kodanikukohust täitma, teatas riiklik keskvalimiskomisjon, et riigipea- ja parlamendivalimised lükatakse nädala võrra edasi.
Kreml püüdis tõrjuda väiteid, et Venemaa on saatnud Venezuelasse oma lepingulised võitlejad
Kreml on püüdnud kahtluse alla seada teateid, et on saatnud kuni 400 erafirma lepingulist võitlejat Venezuelasse aitama sealset sotsialistist presidenti Nicolás Madurot võimul püsida.
Venemaal hakkab tööle eraldi Suurele Isamaasõjale pühendatud telekanal Pobeda
Selle aasta kevadel hakkab Venemaal tööle uus telekanal Pobeda (Võit), milles hakatakse näitama ainult Suurest Isamaasõjast rääkivaid filme ja saateid. Kanal luuakse võidu 75. aastapäevaks, mida tähistatakse 2020. aastal.
VIDEO | Hetk, mil kaugpommitaja maandumisel pooleks laguneb ja plahvatab
Avaldati video traagilisest õnnetusest Venemaal Murmanski oblastis Olenegorskis, kus Vene kaugpommitaja Tu-22M3 maandumisel purunes, nõudes kolme meeskonnaliikme elu.
Google sulgeb oma vähese kasutajaskonnaga sotsiaalvõrgustiku Google+ kevadel
Google teatas, et sulgeb seoses vähese kasutusega alates 2. aprillist Google+ nimelise sotsiaalvõrgustiku, mis tähendab ka kõikide kontode ja neil oleva sisu kustutamist.
Venemaal hakati muretsema Kuu jagamise pärast: hakatakse välja õpetama kosmoseõiguse spetsialiste
Kosmosekorporatsioon Roskosmos ja Venemaa teaduste akadeemia, mis muretsevad võimalike vaidluste pärast Kuu territooriumide üle USA ja teiste riikidega, tegid ettepaneku hakata ette valmistama kosmoseõiguse spetsialiste, teatab RIA Novosti.
Läti keelas kolmeks kuuks Vene telekanali Rossija RTR edastamise
Läti ringhäälingunõukogu (NEPLP) otsustas täna keelata kolmeks kuuks Vene telekanali Rossija RTR edastamise Läti territooriumil.
Vene meedia kuulutas Läti uue peaministri topeltkodakondsuse tõttu USA käsilaseks
Läti uus peaminister Krišjānis Kariņš suhtub rahulikult sellesse, et pärast tema ametisse kinnitamist hakati Vene meedias kuulutama, et tal on ka USA kodakondsus ja järelikult juhib Lätit USA käsilane, vahendab Läti Delfi.
Soomes on järgmise nädala alguses oodata ligi -40-kraadist pakast
Pühapäeva õhtul ja esmaspäeval on Soomes oodata käredat pakast, kohati ligi -40 kraadi. Üle maa ulatuv kõva lumesadu annab pühapäevaks järgi.
Kavas on sekkumine Venezuelas? USA riikliku julgeoleku nõuniku märkmeblokki oli kirjutatud „5000 sõdurit Colombiasse”
USA riikliku julgeoleku nõunik John Bolton esines eile Valges Majas pressikonverentsil, kus tegi teatavaks sanktsioonid Venezuela naftatööstuse vastu, ja hoidis käes märkmeblokki, kuhu oli kirjutatud „5000 sõdurit Colombiasse”.
Trumpi sõnul võib ta kuulutada Islamiriigi võidetuks järgmisel nädalal
USA president Donald Trump teatas eile, et temalt on juba järgmise nädala alguses oodata ametlikku teadaannet, et koalitsioon, mis võitleb Islamiriigi võitlejate vastu, on tagasi võtnud kogu varem Islamiriigi valduses olnud territooriumi.
Hollandi islamivaenuliku erakonna PVV endine tõsiusklik liige hakkas moslemiks
Hollandi islamivastase Vabaduspartei (PVV) esindajana parlamendiliige olnud, varem islamit karmilt kritiseerinud ja koraani mürgiks nimetanud poliitik Joram van Klaveren pöördus nüüd ise islamiusku, teatas ta intervjuus NPO Radio 1-le ja NRC Handelsbladile.
Trump leiab, et temaga maailma ohtude osas eriarvamusel USA luure peaks tagasi kooli minema
USA president Donald Trump hurjutas eile omaenda luuretöötajaid liigse pehmuse pärast Iraani suhtes. Päev varem oli luure ümber lükanud mitmed administratsiooni väited USA välispoliitika edusammude kohta.