Selgus Turu pussitaja isik
Täna avalikustatud kohtudokumentidest selgub, et Turu linnas reedel inimesi pussitanud ründaja oli 18-aastane Abderrahman Mechkah, vahendab AFP.
Soome politsei avaldas Turu pussitaja nime
Reede õhtul Turu kesklinnas inimesi pussitanud noormees on 18-aastane marokolane Abderrahman Mechkah. Radikaliseerunud noorukist oli politseile varemgi teada antud, kirjutab YLE. Täna esitatatakse talle ametlik süüdistus terrorismis, mõrvas ja mõrvakatses. Teada on, et mees valis ohvriteks naisi.
FOTOD | Marseille’s rammis kaubik kaht bussipeatust, üks inimene hukkus
Prantsusmaal Marseille’s rammis kaubik esmaspäeva hommikul kaht bussipeatust. Politsei teatel sai üks jalakäija surma ja üks inimene enne seda vigastada.
FOTOD | Marseille's rammis auto bussipeatusi: vähemalt üks inimene sai surma
Prantsusmaa Vahemere metropolis Marseille's sõitis valge kaubik maha kaks bussiootepaviljoni.
Marseille'is rammis auto kaht bussipeatust, hukkus üks inimene
Lõuna-Prantsusmaal asuvas Marseille'i linnas sõitis täna auto otsa kahes bussipeatuses viibinud inimestele, hukkus üks inimene.
Eksperdid hoiatavad tapjarobotite eest
Rohkem kui 100 juhtivat robootikaeksperti ärgitasid Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni, et ühendus võtaks rohkem ette niinimetatud tapjarobotite arendamise vältimiseks.
Jaht Barcelona terroristile jätkub nüüd kogu Euroopas
Endiselt jätkuvad otsingud möödunud neljapäeva terrorirünnakus surmasõidukit juhtinud mehe tabamiseks. Ehkki vahepeal usuti, et kaubikut juhtis 18-aastane Moussa Oukabir, otsitakse nüüd taga 22-aastast Younes Abouyaaqoubi.
Väike poiss, kes Barcelonas kadunuks jäi, oli hukkunute seas
Nüüd, kus Barcelona kohutavast terrorirünnakust on paar päeva möödas, hakkavad kohalikud lehed avaldama ka hukkunute nimesid. Juba reedel postitas 7-aastase Julian Cadmani vanaisa Facebooki üleskutse aidata oma lapselaps leida. Paraku selgus nüüd, et väikemees oli hukkunute seas...
USA ja Lõuna-Korea alustasid ühisõppusi, Põhja-Korea hoiatas tuumasõja eest
Lõuna-Korea ja USA alustasid esmaspäeval arvutiga simuleeritud ühiseid sõjaväeõppusi, mis Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-ini sõnul on puhtalt kaitsest lähtuvad, ega ole mõeldud pingete tõstmiseks poolsaarel.
Vene võimuerakonna kõrgema nõukogu liige toetab pealinna üleviimist Uurali taha
Venemaa võimuerakonna Ühtne Venemaa kõrgema nõukogu liige Dmitri Orlov kirjutas Facebookis, et toetab pealinna üleviimist Uurali taha.
Senaator McCaini-nimeline sõjalaev sattus kokkupõrkesse, on surnuid ja kadunuid
Ameerika Ühendriikide sõjalaev põrkas täna varahommikul kell 05.24 Singapurist idas kokku tankeriga, õnnetuse järel on kümme mereväelast kadunud ja viis vigastatud.
USA saatkond Venemaal peatab mitteimmigratsiooniviisade väljaandmise
USA saatkond Venemaal peatab kolmapäeval mitteimmigratsiooniviisade väljaandmise Moskvas kaheksaks päevaks ja lõpetab viisade väljaandmise konsulaatides mujal Venemaal vastuseks Venemaa otsusele seada piirang USA saatkonna personali arvule, teatas saatkond esmaspäeval.
USA sõjalaev põrkas kokku õlitankeriga
USA sõjalaev põrkas esmaspäeval Singapurist idas kokku õlitankeriga ning sai esialgsetel andmetel kannatada, teatas Ühendriikide merevägi.
Soome välisminister Soini: Euroopa jaoks on saatuslik küsimus Aafrika
Soome välisminister Timo Soini rääkis esmaspäeval Helsingis suursaadikute kohtumisel maailma tabanud murrangutest ja riskidest, nagu julgeoleku puudumisest, terrorismist ja kliimamuutusest.
FOTO | Antalya rannakuurordist turiste ekskursioonile viinud buss läks ümber
Türgis puhkajate seas menukas Antalya provintsis turiste vedanud autobuss läks Orhan Büyükalpi tunnelist väljasõidul ümber.
Soome politsei: Turu pussitaja taust vihjab, et ta võis radikaliseeruda islamiterroristiks
Soome keskkriminaalpolitsei teatas eile, et Turu pussitamises kahtlustatavat 18aastast marokolast ei ole veel suudetud põhjalikult üle kuulata. Kuid uurimist juhtiva komissari Crista Granrothi sõnul on tema kuriteos sellist ideoloogilist tausta nagu Euroopa teistes paikades terrorirünnakuid korra...
Turu pussitamise kahtlusaluse Abderrahman Mechkah' radikaliseerumise kohta vihjati varem kaitsepolitseile
Turu pussitamiste peamine kahtlusalune on 18-aastane marokolane Abderrahman Mechkah, kelle kohta esitati esmaspäeval taotlus vahi alla jätmiseks kahtlustatuna terroristlikel eesmärkidel toime pandud mõrvas ja terroristlikel eesmärkidel mõrvakatses.
Läti ostis Taanist õhutõrjesüsteemid Stinger
Läti kirjutas eelmise nädala lõpus Taaniga alla lepingule õhutõrjesüsteemi Stinger ostmiseks, teatas intervjuus Läti televisiooni hommikuprogrammile kaitseminister Raimonds Bergmanis.
ÕHTULEHT TURUS | Eestlanna nägi pealt Turu pussitamisele järgnenud minuteid: naine jooksis meie silme all verest tühjaks
„Laps oli vankris ja naine lamas, püüdes oma lapse poole vaadata. Nuttis, vaatas lapse poole ja jooksis praktiliselt meie silme all verest tühjaks. See on kõige kurvem ja õudsem pilt,“ ohkab reede õhtul Soomes Turu kesklinnas  pussitamiste juures olnud eestlanna Sirje.
Räige veretöö Surgutis: Islamiriigi teatel oli tegemist nende terroristiga
Laupäeval kella 11 paiku tormas Venemaal Surguti kesklinnas mustis rõivis maskistatud mees pussitama juhuslikke möödujaid. Seitse inimest sai vigastada, neli neist väga raskelt. Politsei lasi mehe kohapeal maha. Juba nelja tunni pärast teatas  infoportaal Amaq, et tegu oli Islamiriigi sõdalase kä...
USAs tuli paremäärmuslaste vastu tänavatele 40 000 meeleavaldajat
Ameerika Ühendriikides Bostoni linna tänavatel avaldas laupäeva õhtul, nädal pärast vägivaldset neonatside protestirongkäiku, paremäärmuslaste vastu meelt enam kui 40 000 inimest.
Assad keeldus igasugusest julgeolekualasest koostööst läänega
Süüria president Bashar al-Assad keeldus igasugusest julgeolekukoostööst läänega ja lääneriikide diplomaatiliste esinduste taasavamisest pealinnas Damaskuses kuni nende riikide poolse koostöö lõppemiseni opositsiooniliste jõududega.
Niinistö rääkis Turu rünnaku järel sisserändemurest
Soome president Sauli Niinistö ütles nädalavahetusel avalduses Turu terrorirünnaku järel, et rahval tuleb mõelda, kuidas juhtunule vastata.
Kataloonia siseminister: Barcelonas rahva hulka sõitnud kaubiku juhiks peetakse Younes Abouyaaqoubi
Uurijad usuvad, et neljapäeval Barcelonas rahva hulka sõitnud ja 13 inimest tapnud kaubikut juhtis politsei poolt tagaotsitav 22-aastane Marokos sündinud Younes Abouyaaqoub, teatas Kataloonia siseminister Joaquim Forn esmaspäeval. Abouyaaqoubi otsinguid laiendati üle Euroopa.
Venemaal haavas pussitaja kaheksat inimest
Venemaal Surgutis haavas pussitaja tänaval kaheksat inimest, politsei teatel lasti ründaja maha.
Putini „järeltulijate“ edetabelit juhib Medvedev, Vaino on esikümnes
Fondi Peterburgskaja Politika koostatud president Vladimir Putini „järeltulijate“ reitingus on esikohal ikkagi peaminister Dmitri Medvedev.
Niinistö adresseeris Turu rünnaku järel sisserändemuret
Soome president Sauli Niinistö ütles nädalavahetusel avalduses Turu terrorirünnaku järel, et rahval tuleb mõelda, kuidas juhtunule vastata.
Politsei taotleb kohtult Turu noarünnakus kahtlustatava vahistamist
Soome politsei esitab kohtule taotluse Turu pussitamistes kahtlustatava vahistamiseks hiljemalt esmaspäeva keskpäevaks.
Turus vahistati rünnaku järel viis inimest
Soome politsei vahistas pärast eilset kaks ohvrit nõudnud pussitamist Turus viis inimest, teatas politsei täna.
Terror jõudis Soome
Kõigis Soome kirikutes alustati eile jumalateenistust vaikusminutiga, et mälestada Turu noarünnaku ohvreid, kui reede pärastlõunal kell 16.02 hakkas 18-aastane Maroko päritolu noormees ootamatult möödujaid pussitama.
Soome politsei käsitleb Turu pussitamist terrorirünnakuna
Soome politsei uurib reede pärastlõunal Turu linnas toimunud massipussitamist kui terrorirünnakut.
Võimud: Barcelona terrorist võis Hispaaniast rünnaku järel pageda
Hispaania politsei tunnistas pühapäeval, et Barcelona peatänaval La Ramblal kaubikuga 13 inimest tapnud terrorist võis riigist lahkuda.
Soome politsei otsis läbi Turu ründaja arvatava kodu
Soome politsei viis hilisõhtul läbi reidi Turu idaosas asuvas korteris, mis neile teadaolevalt kuulub ründajale, kes pussitas reedel linnas surnuks kaks ja vigastas veel kaheksat inimest.
Terroristide eesmärk oli maailmakuulsa Sagrada Familia õhkamine?
Eile oli Barcelonas maailmakuulsas Sagrada Familia katedraalis mälestusmissa Kataloonia terrorirünnakuis hukkunud 14 inimesele. Samal ajal otsis politsei ikka veel taga Barcelonas La Rambla  bulvaril inimestele otsa kihutanud valge kaubiku juhti ja mõned Hispaania väljaanded kirjutasid, et terror...
Trump loobus oma naha päästmiseks äärmuslikust peastrateegist Steve Bannonist
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump vabastas oma vastuolulise paremäärmusliku peastrateegi Steve Bannoni ametist kõigest päevi pärast seda, kui riigijuht langes ägeda kriitikatule alla, kui ei suutnud hukka mõista ja paistis suisa kaitsvat neonatside ja valgete ülemvõimu toetajate meelea...
OTSEBLOGI: Soomes Turus pussitas välismaalase välimusega mees vähemalt kaheksat inimest, kellest kaks suri
Soomes Turu kesklinnas on toimunud mitmeid pussitamisi, milles sai viga vähemalt kaheksa inimest, kellest kaks on surnud. Kahtlusalune peeti kinni ja ta on haiglaravil.
OTSEBLOGI: Soomes Turus toimus mitmeid pussitamisi ja oli kuulda laske, vähemalt üks inimene on surnud
Soomes Turu kesklinnas on toimunud mitmeid pussitamisi ja Yle andmetel on üks inimene surnud. Politsei teatel on mitmed inimesed viga saanud.
Turu terrorirünnaku korraldamises kahtlustatav kuulati üle
Soome politsei kuulas täna üle Turus aset leidnud terrorirünnaku peakahtlusaluse, 18-aastase marokolase.
Üle Vahemere on Euroopasse jõudnud ligi 120 000 migranti
Üle Vahemere on tänavu alates aasta algusest 16. augusti seisuga jõudnud 119 069 migranti, teatas reedel avaldatud raportis Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).
PussitamineTurus: kaks surnut ja seitse haavatut
Soome politsei sai reedel kell 16.02 teate, et Turu kesklinnas pussitab noorem mees juhuslikke vastutulijaid. Surma sai kaks ja haavata seitseinimest, vahendab Ilta-Sanomat.
Bulgaaria saadab illegaalide takistamiseks piirile sõjaväe
Bulgaaria kavatseb saata Türgi piiri valvama ka sõjaväelased, et takistada ebaseaduslike sisserändajate riikipääsu, ütles asepeaminister Krasimir Karakačanov.
Turus pussitati inimesi
Soomes Turu kesklinnas Puutoril ja Kauppatoril on käimas politseioperatsioon. Pealtnägijate sõnul on sellest piirkonnast kuuldunud tulirelvalaske, kirjutas Yle. Turun Sanomate teatel on pussitatud mitut inimest.
FOTOD JA VIDEOD | Turu kesklinnas pussitati inimesi
Soomes Turus on politseioperatsioon, kui seni tundmatud isikud pussitasid kesklinnas Puutoril ja Kauppatoril inimesi. Pealtnägijate sõnul kuuldus piirkonnast tulirelvalaske, kirjutas Yle. Pussitati kaheksat, MTV3 andmetel üheksat inimest. Soome meedia on teatanud kahest hukkunust.
POOLA BARCELONA RÜNNAKUST: ütlesime sisserändele „ei“ ja meil pole sellised asjad võimalikud
Poola siseminister ütles pärast Kataloonia pealinnas toimunud terrorirünnakut, et tema riigis on sellised asjad võimatud, sest Varssavi on Aafrika ja Lähis-Ida sisserändele otsustava ei öelnud. Ta lisas, et Poola ametnikud olid Hispaania ametiasutustega pidevas kontaktis.
Sami Lotila ei ole jälle Eestiga rahul: toit on kallim kui Soomes!
Eesti suhtes alati kriitiline Lotila teeb Iltalehti veergudel väikest hinnavõrdlust. Tulemuseks leiab ta, et kuigi Soomes toidukaupade hinnad järjest langevad, siis Eestis need muudkui tõusevad.
Soomes Turus toimus mitmeid pussitamisi ja oli kuulda laske, vähemalt üks inimene on surnud
Soomes Turu kesklinnas on toimunud mitmeid pussitamisi ja on kuulda olnud laske. Hansakvartalit tühjendatakse.
Turu linnas toimunud pussitamises hukkus vähemalt üks inimene
Soomes Turu linnas toimunud pussitamise käigus on esialgsete andmete kohaselt surma saanud üks ja vigastada vähemalt kaks inimest, kirjutab YLE. Väidetavalt on kuulda olnud ka tulistamist.
Kolm tšetšeeni peksid itaallase surnuks
Hispaania kuurortlinnas Lloret de Maris lõppes diskol puhkenud tüli 22aastase Niccolo Ciatti surmaga, vahendab Corriere della Sera.  
VIDEO | Hispaania politsei tulistab ühe Barcelona terroristi surnuks
Üks Briti turist tegi video sellest, kuidas Hispaania politsei üritas Cambrilsi linnas kätte saada üht Barcelona terroristi. Kuna terrorist ei allunud käskudele maha viskuda ja liikus ringi, tulistati tema pihta terve rida laske.
Trump arvab, et islamiäärmuslasi peaks seaverekuulidega laskma?
Vaid loetud tunnid pärast Barcelona tragöödiat säutsus Ühendriikide president Twitteris, et inimesed peaksid ajaloost õppima seda, kuidas kindral Pershing moslemiäärmuslastega käitus. Ajaloolased tema kirjeldatud võikaid fakte aga tõesteks ei pea.
FOTOD JA VIDEOD | Turus pussitati inimesi
Soomes Turu kesklinnas Puutoril ja Kauppatoril on käimas politseioperatsioon. Pealtnägijate sõnul on sellest piirkonnast kuuldunud tulirelvalaske, kirjutas Yle. Turun Sanomate teatel on pussitatud mitut inimest. Esialgsetel andmetel on surma saanud üks inimene.
Mis on teada Hispaania terrorirünnakute kohta?
The New York Times on teinud kokkuvõtte eile Hispaanias Barcelonas ja Cambrilsis aset leidnud terrorirünnakutest, milles hukkus 14 inimest ning sai vigastada üle 130.
VIDEOD, FOTOD, OTSEBLOGI | Barcelonas sõitis kaubik inimeste hulka, hukkus 13 inimest, pärast keskööd toimus teinegi rünnak
Hispaanias Kataloonia pealinna Barcelona turistiderohkel La Rambla tänaval sõitis neljapäeva õhtupoolikul kaubik inimeste sekka. Viimastel ametlikel andmetel sai 80, kuid erinevate teadete kohaselt ligikaudu 100 inimest vigastada. Hispaania politsei kinnitusel on hukkunuid vähemalt 13, kirjutas E...
Saksamaal pussitati surnuks kaks meest
Tänane pussitamiselaine leiab lisa Saksamaal toimunud rünnakuga – Wuppertali linnas tapeti pussitamise käigus kaks meest.
Saksamaal pussitati kahte inimest pelgalt paar tundi pärast Soome terrorirünnakut
Tänane pussitamiselaine leiab lisa Saksamaal toimunud rünnaku näol – Wuppertali nimelises linnas tapeti pussitamise käigus 31-aastane ning viga sai 25-aastane mees.
VIDEOD, FOTOD, OTSEBLOGI | Barcelonas sõitis kaubik inimeste hulka, hukkus 13 inimest, hommikul toimus teinegi rünnak
Hispaanias Kataloonia pealinna Barcelona turistiderohkel La Rambla tänaval sõitis neljapäeva õhtupoolikul kaubik inimeste sekka. Viimastel ametlikel andmetel sai 80, kuid erinevate teadete kohaselt ligikaudu 100 inimest vigastada. Hispaania politsei kinnitusel on hukkunuid vähemalt 13, kirjutas E...
VIDEOD, FOTOD, OTSEBLOGI | Barcelonas sõitis kaubik inimeste hulka, hukkus 13 inimest
Hispaanias Kataloonia pealinna Barcelona turistiderohkel La Rambla tänaval sõitis neljapäeva õhtupoolikul kaubik inimeste sekka. Viimastel ametlikel andmetel sai 80, kuid erinevate teadete kohaselt ligikaudu 100 inimest vigastada. Hispaania politsei kinnitusel on hukkunuid vähemalt 13, kirjutas E...
Barcelona rünnakus kahtlustatav Moussa Oukabir paari aasta eest: tapaksin uskmatud ja jätaksin ainult moslemid
Barcelonas kaubikuga rahva hulka sõitmises ja 13 inimese tapmises kahtlustatav Moussa Oukabir, kes on allikate sõnul just 18-aastaseks saanud, oli kaks aastat tagasi küsimuste ja vastuste veebilehe Kiwi regulaarne kasutaja ja lubas seal kõik uskmatud tappa, kirjutab Barcelona ajaleht La Vanguardia.
Taani allveelaevnik tunnistas, et heitis kadunud Rootsi ajakirjaniku surnukeha merre
Taani leiutaja Peter Madsen tunnistas politseile, et alates 11. augustist kadunud Rootsi ajakirjanik Kim Wall suri tema iseehitatud allveelaeva pardal toimunud õnnetuses ning ta heitis surnukeha merre, teatas Taani politsei esmaspäeval.
Indias sünnitas kümneaastane vägistamisohver
Indias sünnitas tütre vägistaja ohvriks langenud 10-aastane tüdruk, kellel kohus oli keelanud aborti sooritada.
Eestlanna Barcelonas: terrorist hoiab restoranis pantvange, kohalikud on rahulikud
"Asun terrorirünnaku toimumiskohast mõnesaja meetri kaugusel, tänan kaitseingleid ja annan teada, et minuga on kõik korras. Hetkeseisuga hoiab terrorist pantvange restoranis, ümbruses on helikopterid ja kiirabi,“ ütleb Õhtulehele hetkel Barcelonas viibiv Carolin.
TERROR JÄTKUB: öösel toimus Hispaanias veel üks rünnak
Barcelona tragöödia varju jäi täna kohaliku aja järgi kell 1.20 Kataloonia kuurortlinnas toimunud autorünnak. Selles said surma viis terroristi, vigastada kuus jalakäijat ja üks politseinik, vahendavad BBC ja The Guardian. Katalooniast tulevad ka teated, et üks inimene sai surma.
VIDEO, FOTOD JA OTSEBLOGI | Eestlane Barcelonas: olime suht sealsamas, sõitsime samal tänavanurgal. Päris napikas oli
Veok ründas rahvamassi Barcelona Ramblase turistipiirkonnas, vahendab BBC Hispaania politse teadet. Kui palju on vigastatuid, pole hetkel veel teada. Kohalik päästeteenistus soovitab piirkonnast eemale hoida, rünnak toimus Placa Catalunya naabruskonnas.
VIDEO, FOTOD JA OTSEBLOGI | Eestlased Barcelona sündmuste keskelt: linn on kaoses, sireenid huilgavad. Keegi ei tea, mis toimub
Barcelona terrorirünnaku sündmustekeerises on mitu eestlast, kes oma kogemusi Delfiga jagavad.
DELFI GRAAFIK | Vaata, kuidas terrorirünnakud Hispaanias kulgesid
Eile õhtul ja täna varahommikul viisid terroristid Kataloonia piirkonnas läbi kaks rünnakut, kus hukkus 13 ja sai viga üle 100 inimese. Vaata graafikust, mis täpsemalt juhtus.
VIDEOD, FOTOD, OTSEBLOGI | Barcelonas sõitis kaubik inimeste hulka
Hispaanias Kataloonia pealinnas Barcelonas sõitis kaubik turistiderohkel La Rambla tänaval inimeste sekka.
VIDEO, FOTOD JA OTSEBLOGI | Barcelonas sõitis kaubik rahva sekka. Pealtnägija: kõik jooksid, puhkes paanika. See oli kohutav
Veok ründas rahvamassi Barcelona Ramblase turistipiirkonnas, vahendab BBC Hispaania politse teadet. Kui palju on vigastatuid, pole hetkel veel teada. Kohalik päästeteenistus soovitab piirkonnast eemale hoida, rünnak toimus Placa Catalunya naabruskonnas.
POLITSEINIKUD, SIREENID, KIHUTAVAD KIIRABIAUTOD: "Silmad läksid märjaks… Ma ei saa sellest lihtsalt aru!“
"Ütlen ausalt, et esimesed kümme minutit ei jõudnud mulle asi kohalegi, aga kui lõpuks kohale hakkas jõudma, kuuldes ja nähes kõiki neid politseinikke ja sireene ja kihutavaid kiirabiautosid, siis silmad läksid märjaks… Ma ei saa sellest lihtsalt aru!“ meenutas Barcelonas töötav 22aastane eestlan...
Soome president Niinistö: kui Eesti ja Venemaa satuvad sõtta, puhkeb maailmasõda, aga seda ei saa juhtuda
Soome president Sauli Niinistö peab sõja puhkemist Balti riikide ja Venemaa vahel võimatuks, sest NATO riikide ja Venemaa konflikt laieneks automaatselt tohutusuureks.
10-aastane India tüdruk sünnitas lapse
10-aastane india tüdruk, kes ei teadnud, et on rase, sünnitas täna lapse, kirjutab BBC. Tüdruku vägistas lapse enda onu.
Šokis Hispaania leinab terrorirünnaku ohvreid
Hispaania on šokis. Neljapäeval ja täna öösel toimus vähem kui üheksa tunni jooksul kaks terrorirünnakut, milles sai surma 14 ja vigastada 130 inimest. Politsei tappis viis terroristi. Kaks kahtlusalust vahistati ja Barcelonas La Rambla tänaval surma külvanud kaubiku juhi otsingud jätkusid täistu...
VIDEO | Merkel karjuti kampaaniaüritusel Saksamaa idaosas räigelt maha: käi minema, rahva reetur!
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel karjuti valimiskampaaniaüritusel Saksimaal Annaberg-Buchholzis räigelt maha, vahendab Focus Online.
13 aastat tagasi kaotatud kallis sõrmus ilmus välja koos sügisese saagiga!
13 aastat tagasi rohis Kanada daam Mary Grams usinasti peenraid ja avastas oma suureks kurvastuseks päeva lõpus, et aiatööde käigus oli kaduma läinud tema hinnaline teemandiga kihlasõrmus. Ta ei osanud lootagi, et seda veel näeb, kuid tänavu ilmus ehe taas aiatööde käigus välja!
Eestlanna Barcelonas: politseireidi tõttu inimesi suletud piirkondadest välja ei lasta, vabatahtlikud loovutavad verd, taksod on tasuta
"Asun terrorirünnaku toimumiskohast mõnesaja meetri kaugusel, tänan kaitseingleid ja annan teada, et minuga on kõik korras. Hetkeseisuga hoiab terrorist pantvange restoranis, ümbruses on helikopterid ja kiirabi,“ ütleb Õhtulehele hetkel Barcelonas viibiv Carolin.
UURING: Helsingi kuulub elamisväärsemate linnade esikümnesse
Inglise nädalaajakiri The Economist uuris taas põhjalikult elu 140 linnas ning leidis seitsmendat aastat järjest, et elamisväärseim linn maailmas on Melbourne Austraalias. Kokku hindab ajakiri 30 kriteeriumi, nagu tervishoid, kultuur, keskkond, haridus, infrastruktuur, avalik kord ja turvalisus.
FOTOD JA VIDEO | Seitse sai vigastada teises autorünnakus Kataloonias
Hispaania politsei sõnul tapsid nad Cambrilsis neli inimest takistamaks teist terrorirünnakut, mis oleks järgnenud Barcelona omale. Vahejuhtumis sai viga kuus tsiviilisikut ja üks politseinik.
Postimehe ajakirjanik Barcelonas: rünnaku lähistel on palju segadust, eemal rannas näis aga kõik rahulik
Barcelonas viibiva Postimehe ajakirjaniku Siiri Liiva sõnul on pärast rünnakut tänavatel inimeste seas palju segadust, eemal rannas näisid aga kõik rahulikuna.
Eestlased Barcelona sündmustekeerises: toit ja kohv on otsas, kuid olukord rahuneb
Delfiga jagavad oma muljeid Barcelonas elavad eestlased, kelle väitel on ohtratest politseipatrullidest hoolimata linnapilt üsna rahulik.
Hispaania politsei hoidis ära teise rünnaku
Hispaania politsei sõnul tapsid nad Cambrilsis neli inimest takistamaks teist terrorirünnakut, mis oleks järgnenud Barcelona omale.
Austraalia naispoliitik rõivastus senatis burkasse
Austraalia paremkonservatiivse One Nation (Üks Rahvus ingl. k.) partei liider Pauline Hanson ehmatas täna mitmed kolleegid ära, kui ilmus senatisse mosleminaiste traditsioonilises rõivastuses. Tegelikult oli selle teo mõte just nimelt burkakeeldu toetada.
Eestlanna Barcelonas: käimas on politseireid, inimesi majadest välja ei lasta
"Asun terrorirünnaku toimumiskohast mõnesaja meetri kaugusel, tänan kaitseingleid ja annan teada, et minuga on kõik korras. Hetkeseisuga hoiab terrorist pantvange restoranis, ümbruses on helikopterid ja kiirabi,“ ütleb Õhtulehele hetkel Barcelonas viibiv Carolin.
Terror Barcelonas: kaubikurünnakus vähemalt 13 surnut ja 64 vigastatut
Kataloonia pealinnas Barcelonas sõitis eile õhtupoolikul valge kaubik La Rambla ostutänaval jalakäijate sekka. Surma sai meedia esialgsetel andmetel 13 ja vigastada 64 inimest. Vigastatutest 10 on raskes seisus. Pärast otsasõitu kurjategijad põgenesid, vahendab n-tv. 
Islandil on Downi sündroom peaaegu kadunud
Läänemaailmas väheneb tänu raseduse ajal tehtavatele testidele Downi sündroomiga sündinud laste arv pidevalt. Kuid üheski riigis pole Downi sündroomiga sündinute arv nii nullilähedane kui Islandil. CBS News läks uurima, mis on selle põhjuseks.
Ekskantsler Gerhard Schröder: „Mind laimatakse Merkeli huvides!“
Kodumaal Venemaa ärihuvide esindamise eest kriitikalaine alla sattunud Saksamaa eelmine liidukantsler Gerhard Schröder kurtis intervjuus Šveitsi ajalehele Blick, et tegemist on temavastase laimukampaaniaga, mis peab aitama valimiste eel praegust liidukantslerit Angela Merkelit.
Pisipoiss suri ülekuumenenud autos
Noor ema ja tema meessõber ei tahtnud autosõidu ajal magama jäänud 19 kuu vanust poissi äratada ning jätsid ta väljudes maja juurde pargitud autosse, vahendab Kronen Zeitung. Kui nad viie tunni pärast uuesti auto juurde läksid, oli laps juba surnud.
Moskva kutsus natside surmalaagri muuseumiprojektist kõrvalejätmise pärast vaibale ka Iisraeli suursaadiku
Venemaa välisministeerium kutsus vaibale kolme riigi suursaadikud, kelle valitsused toetasid otsust jätkata Sobibóri koonduslaagri muuseumi renoveerimise projekti ilma Venemaata, teatas ametlik esindaja Maria Zahharova.
Barcelonas sõitis kaubik inimese hulka
Hispaanias Barcelonas sõitis kaubik turistiderohkel Las Ramblasel inimeste sekka.
USA sõjaväejuht: sõda oleks kohutav, aga Põhja-Korea tuumaraketid on kujuteldamatud
Põhja-Korea raketiprobleemi sõjaline lahendamine oleks kohutav, aga Pyongyangil USA-vastase tuumarünnaku võimekuse välja arendada lubamine on kujuteldamatu, teatas USA staabiülemate ühendkomitee esimees, merejalaväe kindral Joseph Dunford Pekingis.
VIDEOD | CNN-i saatejuhi arvates on Barcelona rünnak kopeeritud Virginia oma pealt
Ameerika Ühendriikide telekanali CNN-i ankur Wolf Blitzer tegi hämmastava kommentaari Kataloonia pealinnas Barcelonas eile toimunud terrorirünnaku kohta.
VAATA KAARTI | SÕIDUVAHEND KUI TERRORISTI RELV: Nice’ist Barcelonani
Sõidukeid, nagu autod, kaubikud ja veokid on terrorirünnakutes kasutatud juba aastakümneid. Alates eelmise aasta Nice’i rünnakust on sõiduvahenditega toime pandud terroriaktid paraku sagenenud. Autosid ära keelata ei saa ning pea igas linnas on mõni või mitu rahvarohket kohta, kus liigub palju ja...
TERROR JÄTKUB: täna öösel toimus Hispaanias veel üks rünnak
Barcelona tragöödia varju jäi täna kohaliku aja järgi kell 1.20 Kataloonia kuurortlinnas toimunud autorünnak. Selles said surma viis terroristi, vigastada kuus jalakäijat ja üks politseinik, vahendavad BBC ja The Guardian.
NÄMM-NÄMM: Šveitsi toidupoest saab osta jahuussiburksi!
Šveitsist saab esimene Euroopa riik, mis lubab toidupoodides müüa putukapõhiseid toitusid - ja need pole mõeldud mitte linnukeste, vaid inimeste söögiks.
FOTOD | Seitse sai vigastada teises autorünnakus Kataloonias
Hispaania politsei sõnul tapsid nad Cambrilsis neli inimest takistamaks teist terrorirünnakut, mis oleks järgnenud Barcelona omale. Vahejuhtumis sai viga kuus tsiviilisikut ja üks politseini.
Iga Trumpi nõunik siit fotolt on kinga saanud või lahkunud
Donald Trump on USA president olnud vaid seitse kuud, ometigi on fotol olevast kuuest ametnikust endiselt ametis vaid kaks – asepresident Mike Pence ning Trump ise.Äsja lahkus Trumpi ridadest Valge Maja peastrateeg Steve Bannon, kes naaseb tööle meediaorganisatsiooni Breitbart.Esimena lendas amet...
Trump: islamiterrorism tuleb peatada mis iganes vahenditega!
Kataloonia terrorirünnakute kohta võttis Twitteris sõna ka USA president Donald Trump, kelle sõnul tuleb terrorism peatada mis iganes vahenditega.
Kas Niinistö viib Trumpile sõnumi Putinilt?
Soome president Sauli Niinistö sai kutse kohtumisele USA presidendi Donald Trumpiga 29. augustil Washingtonis Valges Majas, vahendab YLE Uutiset.   
Brigitte Macron sai ametliku rolli
Prantsuse presidendi kantselei teatas täna, et riigipea Emmanuel Macroni abikaasle Brigitte Macronile antakse ametlik roll Prantsusmaa esindamisel.
Tõrvikutootja palub enda kaupa tõrvikumarssides mitte kasutada
Ettevõte Tiki, kes valmistab bambustõrvikuid, teatas seoses nädalavahetusel toimunud vägivaldse meeleavaldusega Charlottesville'is, et palub paremäärmuslastel edaspidi tõrvikumarssidel nende tooteid mitte kasutada.
Soomes Lapimaal leiti jälle suur tükk kulda
Soomes Lapimaal leiti jälle suur tükk kulda. Kullatükk jääb suuruselt seni leitute seas seitsmendale kohale.
Seks õpilasega maksis õpetajale miljon dollarit
USAs Oklahoma osariigis mõistis kohus inglise keele õpetajana töötanud Jennifer Caswelli kahe aasta eest 15 aastaks vangi, süüdistatuna 14aastase koolipoisi korduvas vägistamises. Nüüd tabas vangis viibivat 31aastast õpetajat uus saatuselöök – tsiviilkohtu otsusega tuleb tal maksta koolipoisile m...