Kanada peaminister sattus tule alla 2001. aasta mustaks värvitud näoga foto eest
Kanada peaminister Justin Trudeau oli 2001. aastal erakooli kostüümipeol mustaks värvitud näoga, selgub ajakirja Time omandatud fotolt.
Soome peaminister seadis Boris Johnsoni Brexiti-ultimaatumi ette
Soome peaminister Antti Rinne andis Suurbritannia valitsusjuhile Boris Johnsonile 12 päeva, et esitada Euroopa Liidule Brexiti plaan. Kui Johnson seda ei suuda, on nende armuaeg läbi.
USA allikate sõnul lasti Saudi Araabiat rünnanud droonid ja tiibraketid välja Iraanist
USA on teadete kohaselt kindlaks teinud koha Iraanis, kust lasti välja droonid ja tiibraketid, mis ründasid laupäeval Saudi Araabia naftarajatisi.
VIDEO | Läänemere kohal lennanud Vene strateegilisi pommitajaid saatsid viie riigi hävitajad
Kaks Vene strateegilist pommitajat Tu-160 viisid läbi plaanilise lennu Läänemere kohal, mis kestis üle seitsme tunni. Kaitseministeeriumi teatel saatsid neid selle aja jooksul viie riigi hävitajad.
Soome telekanal: noor soomlane kavandas 2017. aastal USA luure õhutusel terrorirünnakut suusatamise MM-i vastu Lahtis
Soome telekanali MTV saate „Rikospaikka” („Kuriteopaik”) andmetel kavandas alaealine soome rahvusest poiss 2017. aasta kevadtalvel terrorirünnakut murdmaasuusatamise maailmameistrivõistluste staadioni vastu Lahtis.
OSCE: relvarahurikkumiste arv on Donbassis järsult tõusnud
Relvarahurikkumiste arv Donbassis on viimastel päevadel järsult tõusnud, teatas Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eriesindaja Martin Sajdik kolmapäeva õhtul Minskis.
Venemaa suursaadik TASS-ile: Eesti elanikud peavad kalliks Nõukogude sõdur-vabastajate kangelastegusid
Eesti elanikud mäletavad ja peavad kalliks 75 aastat tagasi vabariigi Saksa fašistlikest vallutajatest vabastanud Nõukogude sõdurite kangelastegusid, teatas täna TASS-ile Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.
USA-s esitati süüdistus 400 inimest lõbu pärast maha lasta ähvardanud tüdrukule
Politsei vahistas USA-s Oklahomas sel nädalal teismelise tüdruku poolautomaatrelvaga, kes väidetavalt ähvardas rünnata oma endist keskkooli ja lasta lõbu pärast maha 400 inimest.
VIDEO | Briti peaminister Johnson vilistati eile Luksemburgis välja ja ta jättis pressikonverentsile ilmumata
Suurbritannia peaminister Boris Johnson vilistati eile Luksemburgis pärast kohtumist sealse peaministri Xavier Betteliga välja ja ta jättis ära ka kavas olnud pressikonverentsi.
Ajatolla Khamenei: mingit Iraani-USA kohtumist ühelgi tasemel ei tule
Iraani kõrgeim juht, ajatolla Ali Khamenei teatas täna, et USA-ga ei tule mingeid läbirääkimisi ühelgi tasemel, mis on ilmselt mõeldud spekulatsioonide lõpetamiseks võimaliku USA ja Iraani presidendi kohtumise üle hiljem sel kuul ÜRO-s.
NATO peasekretär on pärast Saudi Araabia naftarajatiste ründamist äärmiselt mures olukorra teravnemise pärast
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et on äärmiselt mures, et pinged eskaleeruvad pärast Saudi Araabia naftatehaste ründamist. Stoltenbergi sõnul destabiliseerib Iraan kogu regiooni.
Vene propagandakanali Sputnik Moldova peatoimetaja vahistati miljardi dollari riisumises osalemises kahtlustatuna
Moldova Riikliku Korruptsioonivastase Keskuse töötajad vahistasid Vene riikliku propagandakanali Sputnik regionaalosakonna peatoimetaja Vladimir Novosadiuci, keda kahtlustatakse osaluses miljardi dollari riisumises.
Venemaa ohtlikke viirusi säilitavas keskuses toimus plahvatus
Venemaal Novosibirski lähedal asuvas riiklikus teaduslikus viroloogiakeskuses Vektor toimus eile plahvatus. Selles teaduskeskuses asub üks täielikumaid ohtlike viiruste kollektsioone maailmas.
Ukraina president Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul Eestisse ametlikule visiidile tulla
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul ametliku visiidiga Eestit külastada, teatas ta reedel pärast kohtumist Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga Kiievis, öeldakse Ukraina presidendi ametlikult veebilehel.
Finnairi lennukist leitud 400 000 eurot, mida omanik ei tahtnud, kuulub kohtu otsusega Soome riigile
Helsingi teise astme kohus tegi eile otsuse kummalise vaidluse kohta. Küsimus oli nimelt selles, kellele kuulub kümme aastat tagasi Finnairi lennukist leitud 400 000 eurot.
Euroopa Liidu suursaadik Moskvas: meil tuleb teha tihedamat koostööd Venemaaga, sest see on meie huvides
Euroopa Liidu Moskva-esinduse juht Markus Ederer kutsus oma märgukirjas blokki uuesti alustama tihedamat majandusalast koostööd Venemaaga.
Johnson kavatseb öelda Junckerile, et Suurbritannia lükkab tagasi igasuguse Brexiti ajapikenduse pakkumise
Suurbritannia ei ole valmis Brexitit 31. oktoobrist kaugemale edasi lükkama, kavatseb peaminister Boris Johnson täna öelda Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile.
Kolm Vene piirivalvurit sai kokkupõrkes Põhja-Korea röövpüüdjatega haavata
Kolm Vene piirivalvurit sai Jaapani merel haavata kokkupõrkes Põhja-Korea röövpüüdjatega, teatas Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB).
Iisraeli parlamendivalimistel on kahe põhierakonna vahe taas olematu
Lävepakuküsitlused näitavad, et Iisraeli viie kuu jooksul teiste parlamendivalimiste tulemused on taas kahe peamise erakonna osas praktiliselt viigis.
Vene vanglast vabanenud ukrainlane rääkis enda piinamisest ja vägistamisähvardustest
Venemaal vangis olnud ukrainlane Volodõmõr Baluhh teatas täna toimunud pressikonverentsil, et kohe Vene kolooniasse saabudes hakati teda piinama.
Poole aastaga seitse miljonit kliimapagulast. Loodusõnnetused on tänavu kodudest välja ajanud rekordarvu inimesi
Rahvusvaheline sisepagulaste seirekeskus (IDMC) teatas septembris avaldatud raportis, et tänavuse aasta esimese kuue kuu jooksul kaotas looduskatastroofide tõttu ajutiselt või alaliselt kodu umbes seitse miljonit inimest.
Trump asus kaitsma uute seksuaalse väärkohtlemise süüdistuste alla sattunud ülemkohtu kohtunikku Brett Kavanaugh’d
USA president Donald Trump tõrjus eile demokraatide üleskutsed tagandada ülemkohtu kohtunik Brett Kavanaugh pärast seda, kui välja ilmusid uued seksuaalse väärkohtlemise süüdistused tema vastu.
Mehhikos leiti kaevust pea poolsada tükeldatud laipa
Mehhiko kohtuekspertidel on õnnestunud tuvastada 44 surnukeha, mis avastati maetuna Jalisco osariigis asuvasse kaevu.
Neljas Moskva teatris lõppesid etendused toetusavaldusega kolooniasse mõistetud näitlejale Pavel Ustinovile
Neli Moskva teatrit astus välja näitleja Pavel Ustinovi kaitseks, kes mõisteti eile 3,5 aastaks vangi rahvuskaartlase õla nihestamise eest 3. augusti meeleavaldusel. Sotsiaalmeedias avaldavad Vene teatri- ja kinotegelased Ustinovile toetust hüüdlausega „Я Мы Павел Устинов” („Mina/meie olen/oleme ...
Iraan: süüdistused Saudi Araabia naftatehaste ründamises on alusetud
Iraani esindaja teatas täna riigitelevisioonis, et Iraani süüdistamine Saudi Araabia naftatöötlemistehaste ründamises on vastuvõetamatu ja alusetu. Iraani on süüdistanud USA esindajad.
Vilepuhuja Snowden: maailma võimsaim valitsus tahtis, et ma kaoksin
USA vilepuhuja Edward Snowden andis ajalehele The Guardian eksklusiivintervjuu oma elust paguluses Venemaal.
Iisraeli ringhääling: Iraan hõivas uue laeva
Iisraeli ringhääling teatas, et Iraan hõivas Hormuzi väinas taas laeva.
USA abordiarsti kodust leiti tuhandete loodete jäänused
Ameerika Ühendriikides Illinoisi osariigis leiti endise abordiarsti kodust enam kui 2000 loote säilmed.
43 aastat tagasi päästis Šavarš Karapetjan Jerevani veehoidlasse vajunud trollist 20 inimest
1976. aasta 16. septembril läks tollal 23-aastane olnud ujuja Šavarš Karapetjan jooksma Jerevani veehoidla kaldale, sai kangelaseks ja oleks peaaegu elust ilma jäänud.
Saksamaal evakueeriti kaks kooli vana keemiarelva avastamise järel
Kaks Potsdamis asuvat kooli tuli evakueerida pärast seda, kui lähedalasuvalt ehitusplatsilt avastati toksiine. Edasine juurdlus näitas, et tegu on Esimese maailmasõja aegse keemiarelvaga.
Helsingis nõuti afgaani põgenike sundkorras tagasisaatmise lõpetamist
Soome pealinnas Helsingis nõuti laupäeval meeleavaldusel varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud afgaanide koduriiki tagasisaatmise lõpetamist ning taotluste uuesti läbi vaatamist.
Iraan esitas kolmele kinni peetud austraallasele süüdistused spionaažis
Iraan esitas kolmele kinni peetud austraallasele süüdistuse spionaažis, teatas täna agentuur Tasnim kohtu esindajale Gholamhossein Esmailile viidates.
Venemaa asevälisminister hoiatas ettekavatsemata tuumasõja ohu eest
Olukord strateegilise stabiilsuse valdkonnas halveneb ja on tuumasõja puhkemise oht, teatas Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov täna.
Hollandis peeti kinni Eesti võltspassidega Türgi pere
Hollandis Groningeni lennujaamas võeti eelmisel nädalal kinni kolm türklast, kes üritasid riigist välja lennata Eesti võltspassidega.
Põhja-Korea nõudis tuumaläbirääkimiste jätkamise tingimusena julgeolekugarantiisid
Põhja-Korea nõudis täna USA-lt julgeolekugarantiisid eeltingimusena ummikusse jooksnud tuumaläbirääkimiste jätkamiseks.
Prahas tahetakse maha võtta Nõukogude marssali ausammas – Venemaalt kostab natsisüüdistusi
Praha ühe linnaosa esinduskogu hääletas eile Teise maailmasõja aegse Nõukogude marssali Ivan Konevi ausamba mahavõtmise poolt, mis loomulikult pahandas Venemaad ja ka Tšehhi Kremli-sõbralikku presidenti Miloš Zemanit.
Austraalias päästeti kaks päeva murtud jalaga roomanud mees
Austraallase sõnul pidi ta kaks päeva roomates oma jalga kaasas vedama, kui jäseme kuuemeetrisest kosest alla kukkudes murdis.
Saudi Araabia kaks naftatehast süüdati droonirünnakutega põlema
Saudi Araabias on droonirünnakud süüdanud põlema kaks suurt naftarajatist, mida haldab riigile kuuluv ettevõte Aramco, teatas riigimeedia.
Eesti kodanikud saavad hakata elektroonilise viisaga Peterburis käima
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev kinnitas loetelu 53 riigist, mille kodanikud saavad alates 1. oktoobrist külastada Peterburi ja Leningradi oblastit elektroonilise viisaga. Euroopa Liidu liikmena on nende riikide hulgas ka Eesti.
USAst minema aetud Talibani delegatsioon sõitis Moskvasse
Talibani läbirääkijad saabusid reedel Venemaale, kõigest päevad pärast seda, kui USA president Trump kuulutas potentsiaalse rahulepingu organisatsiooniga surnuks.
Hispaanias toimuvad juba neljandad parlamendivalimised nelja aasta jooksul
Hispaania peaministri kohusetäitja Pedro Sánchez teatas eile pärast ebaõnnestumist valitsuse moodustamisel, et riigis toimuvad neljandad parlamendivalimised nelja aasta jooksul.
Mitut tulevast eurovolinikku kimbutavad skandaalid ja korruptsioonikahtlused
Järgmine Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen peab oma eurovolinikele saama ka Euroopa Parlamendi heakskiidu, kuid on tõenäoline, et kõik neist parlamendi kadalippu ei läbi.
Saudi Araabia ühines USA merejulgeolekumissiooniga Pärsia lahel
Saudi Araabia teatas ühinemisest USA-juhitava merejulgeolekumissiooniga Pärsia lahel.
Trump: mind muudab oranžiks säästupirnide valgus
USA president Donald Trump võttis eile sõna säästupirnide vastu ja väitis, et need on süüdi selles, et ta nahk näib oranž, vahendab NBC News.
Valge Maja kinnitas: Osama bin Ladeni poeg tapeti
Al-Qaeda asutaja Osama bin Ladeni poeg Hamza bin Laden tapeti ameeriklaste terrorivastase operatsiooni käigus, kinnitas Valge Maja lõpuks.
OTSE STRASBOURGIST: europarlament alustab uut hooaega taas Brexitiga
Kõik ei pruugigi olla uus septembrikuus: näiteks europarlamendi vastne koosseis saab täna hommikul taas debati vormis lahata arenguid Brexiti-rindel.
Leedut külastab Saksa allveelaev U-31
Leedu Klaipeda sadamasse saabub täna sõprusvisiidile Saksa allveelaev U-31, mida saadab sõjalaev FGS Oste, teatas Leedu kaitseministeerium.
EL: Iisraeli asundustegevuse laiendamine seab ohtu rahuväljavaated
Euroopa Liit rõhutas taas, et kõik okupeeritud palestiinlaste aladel asuvad Iisraeli asundused on rahvusvahelise õiguse kohaselt ebaseaduslikud ning asundustegevuse laiendamine seab ohtu rahuväljavaated.
Venezuela võimud vabastasid opositsioonipoliitiku vanglast
Venezuela võimud vabastasid teisipäeval vanglast võtmetähtsusega opositsioonipoliitiku Edgar Zambrano, teatasid meediakanalid ja tema parteikaaslased.
Reinsalu ja Paet Soome ringhäälingule: suhtlemine Venemaaga on tähtis, aga see ei tohi tähendada kompromisse väärtuste küsimustes
Soome välisminister Pekka Haavisto ütles eelmisel nädalal intervjuus ajalehele Financial Times, et Euroopa Liit peaks pingutama suhete parandamiseks Venemaaga. Haavistot kritiseeris Twitteris teravalt president Toomas Hendrik Ilves. Soome rahvusringhääling Yle küsis nüüd kommentaari ka välisminis...
Auto sõitis New Yorgis Trump Plaza fuajeesse
New Yorgi politsei teatel sõitis auto läbi Trump Plaza klaasuste hoone fuajeesse.
Spionaažisüüdistuse saanud Kanada kõrgel politseiametnikul oli ligipääs rahvusvahelistele luureandmetele
Spionaažikuritegudes süüdistuse saanud kõrgel Kanada politseiametnikul Cameron Ortisel oli ligipääs salajasele informatsioonile nii riigisiseselt kui ka välisliitlastelt, kinnitati eile.
Briti valitsuse dokumendis hoiatatakse toidu ja ravimite nappuse ning rahutuste eest kokkuleppeta Brexiti korral
Rahutused tänavatel, toidu hinna tõus ja ravimite nappus on tõelised ohud, kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust ilma kokkuleppeta, öeldakse valitsuse dokumendis.
Udmurdi keele hävimise vastu protestija põletas end vabariigi parlamendi juures surnuks
Portaali Udm-Info allikad teatasid, et Udmurtia parlamendihoone juures süütas end täna põlema udmurdi keele ja kultuuri aktivist Albert Razin, kes kohaliku aja järgi kell 14.30 suri.
Cameron: Johnson toetas Brexitit ainult poliitilise kasu nimel
Tänane Suurbritannia valitsusjuht Boris Johnson ei uskunud referendumikampaania ajal Brexitisse, vaid toetas lahkumist, sest see aitas tal poliitiliselt karjääri teha, leidis endine peaminister David Cameron.
NYT: USA ilmateenistuse juhtkond ähvardati vallandada, kui nad ei toeta Trumpi valeväidet orkaani kohta
Ajaleht New York Times kirjutas eile, et USA kaubandusminister Wilbur Ross ähvardas väidetavalt reedel vallandada Riikliku Ookeani- ja Atmosfääriadministratsiooni (NOAA) tipptöötajad, sest ametkonna Alabama osakond vaidlustas president Donald Trumpi väite, et orkaan Dorian võib tabada Alabamat.
Briti parlamendis kukkus läbi ka Johnsoni teine katse kutsuda esile erakorralised valimised
Suurbritannia parlament lükkas uuesti tagasi peaminister Boris Johnsoni algatuse ennetähtaegsete valimiste korraldamiseks, misjärel algas parlamendi viienädalane tööseisak.
Tšernobõli kindral Putinilt abi palumisest: mitte midagi, täielik vaikus, isegi vastust ei tulnud
HBO seriaali "Tšernobõl" üks reaalsetest tegelastest, kindralmajor Nikolai Tarakanov pöördus abi saamiseks Venemaa presidendi Vladimir Putini poole.
Interfax: USA tippspiooniks peetava Smolenkovi põgenemise eest Montenegrosse vallandati Venemaal mitu ametnikku
Venemaa presidendiadministratsiooni endine töötaja Oleg Smolenkov, keda on meedias nimetatud USA Luure Keskagentuuri (CIA) väärtuslikuks agendiks, sõitis kaks aastat tagasi koos perega Montenegrosse vaatamata sellele, et ametnikel oli keelatud sinna sõita, teatas Interfax oma allikale viidates. A...
Šoti kohus: Johnsoni korraldus peatada briti parlamendi töö oli ebaseaduslik
Suurbritannia peaminister Boris Johnsoni otsus peatada enam kui kuuks ajaks parlamendi töö on ebaseaduslik, otsustas Šotimaa kõrgeim tsiviilkohus.
Hongkongi meeleavaldajad nõudsid Briti saatkonna ees Londoni sekkumist
Hong Kongi meeleavaldajad on kogunenud kohaliku Briti konsulaadi ette, nõudes, et Suurbritannia survestaks Hiinat säilitama Hongkongi vabadusi, milles lepiti kokku linna üleandmisel 1997. aastal.
Filipiinid pidasid kinni üle 320 hiinlase
Filipiinide rändeametnikud ja sõdurid pidasid riigi lääneosas kinni 324 hiinlast, keda ta süüdistab keelatud hasartmängude mängimises veebis ja teistes kuritegudes.
Trump vallandas riikliku julgeoleku nõuniku John Boltoni
USA president Donald Trump teatas täna, et on palunud oma riiklikul julgeolekunõunikul John Boltonil tagasi astuda, märkides, et nii tema kui ka mitmed administratsiooni liikmed on nõuniku ettepanekutega tugevalt erimeelt, vahendab CNN.
DELFI VIDEO PETERBURIST | Aleksei Navalnõi peakorter Peterburis otsiti läbi, võimud teatasid hääletussedelite avastamisest
Venemaa juurdluskomitee väitel avastati päev enne Peterburi kohalikke kubernerivalimisi opositsiooniliider Aleksei Navalnõi peakorterist hääletamissedelid.
Mehhikos avastati ühishauast 29 surnukeha
Mehhikos avastati ühishauast 29 surnukeha, mis olid pakitud kilekottidesse, teatasid teisipäeval võimuesindajad.
Prantsusmaa välisminister: on tulnud aeg lõdvendada pingeid Venemaaga
Prantsusmaa välisminister Jean-Yves Le Drian kutsus Moskvas üles lõdvendama pingeid Venemaaga.
Senegalis sai turismilaeva õnnetuses surma neli inimest
Senegalis läks tormi ajal ümber turiste vedanud väikelaev, vähemalt neli inimest sai surma, teatasid teisipäeval võimuesindajad.
EL-ile esitatud asüülitaotluste arv kasvas juulis 26 protsenti
Euroopa Liidu liikmesriikides ning Norras ja Šveitsis rahvusvahelist kaitset taotlenud inimeste arv kasvas juulis kuu varasemaga võrreldes 26 protsenti, teatas Euroopa varjupaigaküsimuste tugiamet EASO.
Trump G7 kohtumisel: kus on mu lemmikdiktaator?
Kui USA president Donald Trump ootas eelmisel kuul G7 tippkohtumisel jutuajamist Egiptuse presidendi Abdel Fattah Al Sisiga, küsis ta Wall Street Journali teatel valjuhäälselt: „Kus on mu lemmikdiktaator?”.
VIDEO | Venemaal tassisid vahetatud vangid oma kotte ise, Ukrainas võeti nad vastu rahvakangelastena
Ajakirjandusväljannae RTVI vahendas videot, milles on näha, milliste emotsioonidega võeti vahetatud vange vastu Ukrainas ja millistega Venemaal.
Afganistani valimisüritusel presidendi osavõtul toimus plahvatus, milles hukkus vähemalt 24 inimest
Afganistani pealinnast Kabulist põhjas asuvas Parwani provintsis toimus pommiplahvatus valimisüritusel, kus pidi esinema ka riigi president Ashraf Ghani. Hukkus vähemalt 24 inimest.
Soome politseil on käsil suur operatsioon Tamperes
Soome politseil on käsil operatsioon Tamperes Tammelas.
Norras surevad koerad salapärasesse haigusesse
Norras on salapärane haigus tapnud viimastel päevadel hulgaliselt koeri. Norra toiduohutusameti teatel on kuni 40 koera kannatanud oksendamise ja kõhulahtisuse all ning mitmed on hiljem surnud.
Läti president Egils Levits räägib enda kohta koostatud KGB dokumentidest
Läti NSV KGB andmebaasis „Delta Latvija” on mitmeid dokumente perioodist 1978-1988, milles mainitakse tollast juristi Saksamaalt ja emigrantide organisatsioonide aktivisti, praegust Läti presidenti Egils Levitsit.
Trump tühistas rahukõnelused Talibaniga
USA president Donald Trump ütles laupäeval, et tühistas rahuläbirääkimised Talibaniga.
Trump: „härra Kõva Mees” Bolton tegi „väga suuri vigu”
USA presdent Donald Trump sarjas sule sappa saanud riikliku julgeoleku nõunikku John Boltonit „väga suurte vigade” eest ja nimetas teda „härra Kõvaks Meheks”.
Ida-Soomet raputas suur politseioperatsioon
Ida-Soome politsei viis täna läbi suuroperatsiooni Siilinjärvel vallas Toivala külas.
Jordaaniasse saadetud USA pommikoerad surevad nälga
Ameerika Ühendriikidest Jordaaniasse saadetud pommikoerad haigestuvad ja surevad alatoitumuse ja väärkohtlemise tagajärjel, leiti riikliku juurdluse käigus.
Politico: Iisraeli süüdistatakse pealtkuulamisseadmete paigutamises Valge Maja juurde
Väljaanne Politico teatab kolmele endisele USA ametnikule viidates, et USA valitsus on jõudnud viimase kahe aastaga järeldusele, et Valge Maja ja teiste tundlike objektide juurde Washingtonis paigutatud mobiiltelefonide jälgimise seadmete taga oli kõige tõenäolisemalt Iisrael.
Iisraeli peaminister Netanyahu lubas valimisvõidu korral annekteerida okupeeritud Jordani oru
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu lubas annekteerida osa okupeeritud Jordani jõe läänekaldast, kui ta järgmisel nädalal ametisse tagasi valitakse.
Soome riigikohus otsustas, et joobe tõttu lõdvenenud vastupanuvõime ei tõenda vägistamisohvri abitust
Soome riigikohtu võttis täna vastu otsuse, mille järgi ei ole joove tõend vägistamisohvri abitusest.
Vene välisministeeriumi esindaja: Teise maailmasõja alguse mälestusüritused Varssavis olid „kolossaalne feik”
Venemaa mittekutsumise Teise maailmasõja alguse mälestusüritustele Poolas algatas NATO ja Varssavis toimunud üritused olid „kolossaalne feik, mis ületas kõik lubatu piirid”, kuulutas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.
USA presidendivalimisi ähvardab ka Hiina ja Iraani valeinfokampaania
USA 2020. aasta presidendivalimisi ähvardab Venemaa 2016. aasta sekkumise sarnane desinformatsioonikampaania uutest riikidest, eeskätt Hiinast ja Iraanist, hoiatavad uudisteportaali Axios andmetel Ühendriikide julgeolekuametnikud ja sotsiaalmeediahiiud.
Läänemere lähedalt kadus veealune observatoorium kui vits vette: teadlased kahtlustavad, et see võidi varastada
Veealune laboratoorium kadus möödunud kuul kui vette. Teadlastel pole aimugi, mis vaatlusjaamaga juhtus ja kuhu see võidi toimetada.
Jabur lugu: eestlanna sai Ameerikas puravikke noppides kohtukutse, seened lubati tagasi istutada
Eile esitasid politseinikud USA-s Chicagos kohtukutse eestlannale, kes metsas seeni korjas.
Orkaan Doriani hävitustöö Bahamadel: häving on täielik, vaatepilt hingemattev
Orkaan Doriani tagajärjel hukkunute arv on Bahamal kasvanud 43 inimeseni.
USA suunab Eestisse erivägede objekti ehitamiseks mõeldud raha hoopis Trumpi piirimüüri rajamisse
Pentagon võtab president Donald Trumpi Mehhiko piirimüüri ehitamiseks raha ära muu hulgas ehitusprojektidelt Euroopas, mis on mõeldud liitlaste aitamiseks Venemaa vastu, kirjutab ajaleht Washington Post.
Raport: Amazonase raie taga on kriminaalsed võrgustikud
Amazonase raiest kasu teenivad kriminaalsed võrgustikud ähvardavad ja ründavad valitusametnikke, metsakaitsjaid ja põlisrahvaste esindajaid, seisab värskes Human Rights Watchi (HRW) raportis.
Ukraina keskpanga endise juhi maja põletati maani maha
Ukraina keskpanga endise juhi Valeria Gontareva maja Kiievi lähedal põles eile õhtul maani maha, politsei uurib juhtumit süütamisena.
Afganistani presidendi valimisürituse lähedal plahvatanud pomm tappis 24
Afganistani põhjaosas Parwani provintsis plahvatas täna president Ashraf Ghani kampaaniaürituse lähedal politseiauto külge kinnitatud pomm, kohaliku haigla teatel hukkus 24 inimest.
ÜLEVAADE | Uus Skripali skandaal? Berliinis maha lastud tšetšeeni juhtumi taga paistab Vene luure käsi
Saksa parlament tahab teada, miks mitu atentaadikatset üle elanud pagulase kaitseks midagi ette ei võetud. Kummaline on ka see, kuidas võltspassiga mõrvarile välkkiirelt EL-i viisa anti.
Berliinis on kolme kuuga peetud kinni 65 purjus elektritõuksijuhti
Berliini politsei teatel on elektritõukerattad alates linna jõudmisest kolm kuud tagasi sattunud 74 liiklusõnnetusse, registreeritud on ka 65 joobes sõitmise juhtumit ja 233 liikluseeskirjade rikkumist.
Pea kõigi Ecuadori elanike isikuandmed lekkisid internetti
Pea kõigi Ecuadori elanike isikuandmed lekkisid internetti, teatasid turvaeksperdid eile.
Soome riiklik postifirma külmutab palgad kuni 2022. aastani
Soome Posti juhatuse otsusega külmutatakse postisorteerijate palk praegusel tasemel kuni 2022. aastani. Otsus puudutab postipaki ja veebikaubanduse sorteerimisteenuste personali ehk umbes 700 inimest.
Ilves Soome välisministrile: miks peab EL püüdma suhteid parandada, kui Venemaa ise on konfliktide põhjus või osapool?
President Toomas Hendrik Ilves esines Twitteris vastulausega Soome välisministri Pekka Haavisto avaldusele Briti ajalehes Financial Times, mille järgi peaks Euroopa Liit intensiivistama jõupingutusi suhete parandamiseks Venemaaga, kui tahab tugevdada Euroopa julgeolekut olles silmitsi rahvusvahel...
LSD, elektrišokid ja piinamine: CIA mõttekontrolli eksperimentide tume lugu
1954. aastal isoleeris vanglaarst seitse mustanahalist kinnipeetavat ja andis neile 77 päeva järjest suuri doose LSD-d. Keegi ei tea, mis ohvritest sai. Tegu oli vaid ühe katsega USA Luure Keskagentuuri (CIA) salajasest programmist, mille eesmärk oli töötada välja mõttekontrolli tehnikaid.
Berliinis kihutas maastur jalakäijate sekka: surma sai viis inimest, sealhulgas väikelaps
Saksamaa pealinnas Berliinis Mite linnajaos kihutas sõiduauto ööl vastu tänast jalakäijate sekka, tappes viis ja vigastades veel kaht inimest.
Soome hobusetallide delikaatne mure: liiga rasked ratsutajad
Soome hobusetallidesse otsitakse üha suuremaid hobuseid, sest soomlaste kasvav kehakaal mõjub hobuste tervisele.
Venemaal toimus plahvatus Ebolat ja rõugeid hoiustavas laboris
Venemaal puhkes gaasiplahvatuse järel tulekahju keemiakompleksis, kus hoitakse muude viiruste seas ka Ebolat ja rõugeid.
CNN: USA-l oli Putini siseringis spioon, kes tuli Trumpi lobisemise tõttu välja tuua
USA tõi varem saladuses hoitud missiooniga 2017. aastal edukalt Venemaalt välja ühe kõrgetasemelisema varjatud allika Venemaa valitsuses, ütlesid mitmed president Donald Trumpi administratsiooni ametnikud, kellel on selle kohta otsene teave, CNN-ile.