Facebook salvestas miljonite Instagrami kasutajate salasõnu
Facebook salvestas endale kuuluva Instagrami miljonite kasutajate salasõnu krüpteerimata kujul siseserveritele, teatas USA sotsiaalmeediahiid neljapäeval.
Hävitav hinnang: Samsungi volditav telefon läheb paari päevaga puruks
Ligi 2000 dollarit maksvad Samsungi volditavad telefonid saadeti testimiseks ajakirjanikele, kes avastasid, et telefonid muutuvad paari päevase kasutuse järel kasutuskõlbmatuks, kirjutab Financial Times.
Citybee kaubikurent tuli Eestisse 0,5 miljoni euroga
Aastaid Leedus ja Poolas tegutsenud minutipõhine kaubikute renditeenus CityBee sisenes eilsest Eesti turule, investeerides selleks pool miljonit eurot.
Facebook kaardistab ära kogu maailma inimesed
Facebook pani tehisintellekti abiga kokku miljardid satelliidipildid ning avaliku info ja kaardistas ära pea kogu Aafrika inimesed. Edasi plaanib ettevõte koostada täpsed tiheduskaardid kogu maailma elanikkonna kohta.
IT-nohikud süstivad koolides huvi tehnoloogia vastu
Sel nädalal tuuritab mööda Eesti väikekoole projekt Geeks on Wheels, mille raames tutvustavad IT-tudengid noortele inspireerivat tehnoloogiamaailma.
Eesti ja Portugal alustavad e-tervise alal koostööd
Koos presidendiga Portugalis viibiv ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastab seal ühiste kavatsuste memorandumi, edendamaks e-tervise alast koostööd kahe riigi vahel.
Eesti inimõiguslane: internet on päris pekkis
Riigi mittesekkumise tagajärjel valitseb internetis väga suur ebavõrdsus, leiab Eesti Inimõiguste Keskuse juht Kari Käsper.
Justiitsministeerium tegi Ansipile kübaratriki
Eesti justiitsministeerium asus ootamatult nende riikide sekka, kes enam ei toeta digivolinik Andrus Ansipi eestvedamisel valminud Euroopa Liidu autoriõiguste direktiivi, mis ülemöödunud nädalal Euroopa Parlamendis ka enamiku Eesti saadikute poolthäältega vastu võeti.
Eesti meeskond võitis USA küberkaitsevõistluse
13. aprillil toimund USA avatud Magic CTF küberkaitsevõistluse võitis Eesti meeskond. Kokku osales 30 meeskonda üle maailma ja lisaks esikohale saavutasid häid kohti teisedki Eesti meeskonnad.
Video ja fotod: maailma suurim lennuk tõusis esimest korda õhku
Maailma läbi aegade suurim lennuk tegi laupäeval USAs Mojave lennuvälja lähistel oma esimese ametliku õhulennu.
IT kasvatab Eesti betooni ekspordivõimet
Hoonete ja rajatiste mudelprojekteerimine tekitab võimalusi väikeriikidele, sest oskuslik infotehnoloogia kasutamine annab konkurentsieelise lüüa kaasa suurtel turgudel, ütles CES inseneribüroode juht Kaspar Ots Tallinnas konverentsil BIM Summit.
Meedia: Bolt siseneb sel nädalal Venemaa turule
Vene meedia andmetel alustab transpordiplatvorm Bolt neljapäeval tegevust Peterburis, kuid ettevõte seda ei kinnita.
Smart-ID-d kasutab 2 miljonit inimest
Balti riikides kasutab SK ID Solutionsi loodud Smart-IDd juba 2 miljonit inimest. Eestis on Smart-ID kasutusele võtnud 420 000 inimest, kõige rohkem kasutajaid on Leedus – 830 000. Smart-IDga e-teenuseid on kolmes riigis üle saja, Eestis integreerivad Smart-ID oma süsteemidega ka esimesed riiklik...
Õpi pildistama ilusaid pilte – kõik foto- ja videokursused on vähemalt -25%
Suur kevad on käes ja see tähendab, et kõige magusam pildistamishooaeg fotohuviliste jaoks on alanud. On viimane aeg lihvida enda seniseid teadmisi ja ammutada uusi. Pühapäeva, 21. aprilli südaööni on Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas fotokursus.ee kõik kursused, e-kinkekaardid ja s...
Riigikogus moodustati e-Eesti toetusrühm
Riigikogus moodustati eile e-Eesti toetusrühm, mille esimeheks valiti Arto Aas. Tema sõnul on toetusrühma eesmärk aidata kaasa Eesti infotehnoloogilisele arengule ning Eesti kui e-riigi tutvustamisele maailmas.
Atea lõi lennusadamas ainulaadse IT-lahenduse
IT-teenuste ja terviklahenduste pakkuja Atea paigaldas lennusadamas allveelaevale Lembitu 40 meetrit pika ja 10 meetrit kõrge külgprojektsiooni.
Mida kujutab endast Samsung Galaxy A50?
Teatavasti on Samsung otsustanud lõpetada kõige odavamate ehk J-seeria telefonide tootmise ning soodsamas hinnaklassis keskenduda uuenenud A-seeriale. Seega jääb tipptelefonidest allapoole asetuvate seadmete raskuskese edaspidi just A- nimeliste mudelite kanda.   Arvestades aga kui populaarsed on...
RIA juhib Eesti tiimi maailma suurimal küberõppusel
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) juhib Eesti osalemist maailma suurimal rahvusvahelisel küberkaitseõppusel Locked Shields 2019, mille põhitegevus lõppeb täna.
Millist robotlooma valida? Viis kodulooma robotiseeritud asendajat
Millist robotlooma valida? Viis kodulooma robotiseeritud asendajat AM 14. aprill 2019 - 16:04 Neljapäeval oli rahvusvaheline lemmikuloomade päev. Kuna tehisintelligen...
Koalitsioonileppes ei ole digipöördeks vajalikke samme
Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonilepingus ei ole digipöördeks vajalikke samme, kirjutab infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu president Ivo Suursoo.
Kaks Eesti IT-ettevõtet võitsid Norra äriauhinna
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ning Eesti suursaadik Norras Janne Jõesaar-Ruusalu kuulutasid tänavuse Norra äriauhinna võitjaiks tarkvarafirmad Helmes ning Cybernetica.
Kasulik vidin #310: Saramonic mikrofon SmartMic
Nutitelefonide kaamerad muutuvad iga uue mudeliga üha võimsamateks ja pildikvaliteet üha paremaks. Seega on täiesti reaalne ka pelgalt nutitelefoniga kvaliteetseid videosid salvestada, kuna on-the-go on just see kõige mugavam variant. Seetõttu olemegi sellenädalaseks kasulikuks vidinaks valinud ü...
Fotomeened.ee veebileht on nüüd uues kuues ja funktsionaalsem
Nüüdsest on ainulaadsete kingituste loomine eriti mugav, sest Photopointi fotomeenete veebileht on saanud kaasaegse välimuse koos kasutajasõbraliku funktsionaalsusega. Uuenenud tellimiskeskkond asub jätkuvalt tuttaval aadressil www.fotomeened.ee ning valikus on meened (kruusid, pusled, hiirematid...
IT-sektori töötajad tuleks lihtsatest ülesannetest vabastada
Tööturg januneb IKT oskustega inimeste järele igas valdkonnas. Spetsialiste ja eksperte otsitakse taga tikutulega, neid meelitatakse üle konkurentidelt, isegi välisriikidest, aga ikka jääb puudu. Viimased rehkendused ütlevad, et aastaks 2020 on vaja Eestis kokku 37 000 IT-spetsialisti, Telia IT-t...
Eesti idufirma reklaamilahendus jõudis taksodele
Tulika taksod hakkavad katustel kandma Eesti idufirma Adovinci OÜ väljatöötatud reklaamilahendust Taxibox.
Osale Euroopa suurimal kinnisvarainvesteeringute messil MIPIM
1.-2. juuli toimub Prantsusmaal kinnisvarainvesteeringute ja -turunduse mess MIPIM 2019. MIPIM on üks juhtivamaid rahvusvahelisi erialamesse, mis eelmisel aastal tõi kokku üle 26 000 kinnisvara, arhitektuuri ja kohaturunduse asjatundja, nende seas 5 400 investorit kokku rohkem kui sajast riigist ...
Nüüd saab ummikutest teada anda ka Google Maps’is
Google Maps laenab veel ühe Waze’i parimatest omadustest, võimaldades teatada liiklusseisakutest.   Võimalus teatada teel nähtud olukordadest nagu näiteks ummikud ja avariid on olnud Google’i omanduses oleva Waze’i privileeg aastaid, kuid viimase aasta jooksul on need funktsioonid vaikselt imbunu...
Sinust võib saada Tehnopol Startup Inkubaatori teenuste võlur!
Kui tahad aidata kujundada startuppide tähelendu ja kuuluda Eesti suurima äriinkubaatori ägedasse tiimi, siis meil on Sulle põnev pakkumine: Tehnopol Startup Inkubaatoriga on oodatud liituma TEENUSTE VÕLUR. SINU PÄEVAD TÄIS PÕNEVUST: Tagad, et äriinkubaator pakuks startup ettevõtetele parimaid ka...
Eesti käivitas küberjulgeoleku väljaõppekeskuse
Täna alustas tegevust küberjulgeoleku väljaõppekeskus CR14, millest kujuneb kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema partnerite küberkoolituste keskus ning baas kaitseväe ja NATO küberharjutusväljale.
Tulevane IT-minister lubab «massiivset aktsiooni»
EKRE kandidaat väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kohale Marti Kuusik ei kiirusta avaldama oma suuremaid eesmärke IT-valdkonnas, kuid lubab suurejoonelist tegutsemist.
Levikom: Eesti vajab nelja 5G luba
Tallinna ringkonnakohus lõpetas 5G sageduslubade konkursi, kuniks lubade arv kohtutes läbi vaieldakse. Riik plaanis jagada välja kolm luba, Levikom soovib vähemalt nelja loaga konkurssi.
TalTech arendab iseautot koos USA teadlastega
Tallinnas tehnikaülikool sõlmib täna koostööleppe Florida polütehnilise ülikooliga USAs, et ühendada jõud isejuhtivate sõidukite edasiarenduseks ja turvalisuse tõstmiseks.
Rohehommik: Kuidas vähendada tulevikus CO2 taset liikluses
Esmaspäevasel Rohehommikul räägime kõige jätkusuutlikumatest ja rohelisematest tehnoloogia lahendustest, mis on kasutusele võetavad juba täna ning lausa kriitilise tähtsusega juba homme! Meie ülemaailmne CO2 jalajälg on endiselt suur ja meie fossiilsete kütustega seotud harjumused peavad muutuma....
Portugali äriseminar keskendus IT-le
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist avas eile pärastlõunal Lissabonis Portugali-Eesti äriseminari, mis keskendus digimajandusele ja innovatsioonile.
President külastab Portugalis Moneset ja Pipedrive´i
President Kersti Kaljulaid külastab järgmisel nädalal Portugali-riigivisiidi raames ka seal tegutsevaid Eesti ettevõtteid Pipedrive ja Monese.
Smarten Logistics võttis kasutusele Telia IT-terviklahenduse
Iga ettevõte, kelle tegevus on seotud keerukate IT-süsteemidega, seisab varem või hiljem silmitsi küsimusega, kes peaks elutähtsa IT-halduse enda hooleks võtma. Suures pildis on võimalusi kolm: teha kõik oma jõududega, osta teenus terves mahus väljast sisse või jagada vastutus sobivas mahus ja ul...
Kõhedavõitu video: nii tegutsevad Boston Dynamicsi robotokoerad karjana - nende jõud on suur
Kõhedavõitu video: nii tegutsevad Boston Dynamicsi robotokoerad karjana - nende jõud on suur AM 17. aprill 2019 - 1:25 Juba ühe robotkoera tänaval nägemine on paljude...
Mida on vaja väikese kontori jaoks
Tänasel päeval tehakse enamikes kontorites suurem osa töödest arvutite abil. Selleks aga, et kõik vajalikud toimingud ikka võimalikult efektiivselt ja mugavalt tehtud saaksid, tuleks mõelda ka erinevatele lisadele, kirjutab Mart Laanemägi tehnoloogiaportaalist Digitark.
Nordecon: eelduse arenguks loob tehnoloogia
Ehitusfirma Nordecon juhi Gerd Mülleri sõnul on ehitus üks madalama efektiivsusega majandusharusid, aga tehnoloogia loob eelduse arenguhüppeks.
RIA.com Marketplaces OÜ tõi serverid Eestisse
Ukrainas ja Valgevenes suuri kinnisvara- ja automüügiportaale haldav ettevõte tõi oma serverid Eestisse.
Värvipsühholoog selgitab: mobiiltelefonide tootearenduses arvestatakse värvide mõju
Värvipsühholoog selgitab: mobiiltelefonide tootearenduses arvestatakse värvide mõju AM 12. aprill 2019 - 22:16 Ütle, mis värvi on su telefon ja ma ütlen, kes sa ise o...
Orangetime Event: internetipuudus ei tohi töötegemist pärssida!
Üritusturundusagentuuri Orangetime Event töötajad on harjunud, et töö viib neid sageli kontorist eemale ning arvutiga sama olulisteks töövahenditeks on nutitelefon ja tahvelarvuti. Liikuv ja palju suhtlemist nõudev töö aga seab teatavad tingimused teenusepakkujale, kellelt oodatakse kvaliteetset ...
TalTech saab 32 miljonit targa linna arendamiseks
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Ragnar Nurkse instituudi eestvedamisel sai ülikool Euroopa Komisjoni programmist Horizon 2020 rekordilise toetuse targa linna tippkeskuse Finest Twins loomiseks.
Karbist välja: Panasonic Lumix S1 hübriidkaamera
Uusi kaamerasüsteeme ei tule just iga päev. Ega ka iga aasta. Eelmise kuue kuu jooksul tuli neid aga koguni kolm. See anomaalia hakkas pihta sügisel, kui Photopointi jõudis Canon EOS R süsteemi esimene aparaat, seejärel kohe Nikon Z6 ja nüüd, mõned kuud hiljem kõige krooniks Panasonic Lumix S1. S...
Telia teleteenust ootab ees suuremat sorti raputus
Eesti suurim telekomiettevõte Telia asub alates juunist oma teleteenustes ellu viima kapitaalseid muudatusi, nende hulgas kaob näiteks mobiilse TV-teenuse nimi MINU.TV.
EAS aitab Euroopa Komisjonist toetust saada
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus aitab Eesti firmadel saada innovatsioonitoetust Euroopa Komisjonist, mis investeerib üle kahe miljardi euro, loomaks kõrgetasemelist tehnoloogiat ning innovaatilisi firmasid.
GoNetwork müüs oma IKT-äritegevuse Teliale
Tiit Pruuli ja Marcel Vichmanni Go Groupi kuuluv OÜ GoNetwork müüs oma IT-, pilve- ja sideteenuste äri Telia Eesti ASile.
Telia teenuseid tabas rike
Telia teenuseid on tabanud rike, häireid esineb internetiühenduse kasutamisega. Probleemid kõnedega on Telia sõnul praeguseks lahenenud, ent Postimehe lugejate kohaselt ei saa endiselt mitmes piirkonnas välja helistada.
MTA infosüsteemides toimub laiaulatuslik katkestus
Ajutine katkestus kõikides MTA infosüsteemides tähendab, et peatatud on e-maksuameti/e-tolli ja X-tee teenuste töö, samuti ei ole sel ajal võimalik teha päringuid MTA infosüsteemidesse.
SKAISi uue lepingu said Nortal ja Iglu
Riigile miljoneid maksma läinud sotsiaalkaitse valdkonna e-teenuste arendustöödega jätkavad uue hanke võitnud Nortal ja Iglu.
Kas Sony FE 85mm f/1.4 GM on väärt ekstra 1450€?
Tänapäeva portreefotograafias hakkab järjest olulisemaks muutuma bokeh ehk soovitakse tausta subjekti taga võimalikult uduseks saada. Kuna seda on kõige lihtsam saavutada kerge teleobjektiiviga, siis otsustasin Photopointi fototehnika rendist võtta Sony FE 85mm f/1.4 GM ja võrrelda seda 1450€ väh...
President andis üle preemiad noortele teadlastele
Tänavused laureaadid on hea näide Eesti teadlaste rahvusvahelisest konkurentsivõimest, ütles president Kersti Kaljulaid täna Kadriorus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase ja noore IT-teadlase preemiaid üle andes.
Taskulamp ja tolmuimeja
Taskulamp ja tolmuimeja AM 16. aprill 2019 - 1:46 (Sisuturundus) Taas tuleb tähelepanu juhtuda ühele soodustusele. Õhtud on küll juba valgemad, aga saab veelgi valgem...
Jälle üks ajalooetapp läbi: teisipäeval lõppes ametlikult viimane Windows XP tugi
Jälle üks ajalooetapp läbi: teisipäeval lõppes ametlikult viimane Windows XP tugi AM 11. aprill 2019 - 10:11 Windows XP on olnud üks kõige sitkemalt ajahambale vastu ...
Elisa tõstab hindu
Telekomiettevõte Elisa tõstab alates 1. maist mitmete interneti- ja teleteenuste ning väidetavalt ka osade mobiilipakettide hindu.
Photopoint Q&A: Pulmavideograaf Toomas Vardja (Tomvar Films)
Käisime külas videograaf Toomas Vardjal (Tomvar Films), kes filmib pulmi nii Eestis kui välismaal ja loob tehtust muinasjutulise terviku. The post Photopoint Q&A: Pulmavideograaf Toomas Vardja (Tomvar Films) appeared first on Photopointi ajaveeb.
Täna õhtul «Punases sekundis»: roolijoodikud tapavad!
Kanal2 saatesarja «Punane sekund» tänaõhtuses saates võetakse luubi alla roolijoodikud ja nende poolt põhjustatud liiklusõnnetused ja tapetud inimesed.
EMTA infosüsteem läheb viieks päevaks kinni
RIA: küberjuhtumitest teatati mullu kaks korda enam
Riigi Infosüsteemi Ametile (RIA) teatati mullu kordades rohkem küberjuhtumitest kui varasematel aastatel. Suurima varalise kahju tõid arvepettused.
EstBANi eksjuht juhib EY õigusteenuste ala
Äriinglite võrgustiku EstBAN endine tegevjuht Signe Viimsalu asus juhtima EY Eesti õigusteenuste ala, toomaks valdkonda senisest rohkem digipädevustega uue põlvkonna õigusnõustajaid.
Suri Google+
Otsingugigant Google tunnistas totaalset läbikukkumist katsega luua oma sotsiaalmeediavõrgustik Google+ ning alates tänasest on see keskkond ametlikult suletud ja surnud.
Hiina sunnib kodanikele peale ideoloogilise kontrolli mobiilirakendust
Hiina valitsus propageerib kodanike seas uut mobiilirakendust nimega «Õpi Tundma Suurt Rahvust», mis sisaldab president Xi Jinpingi mõtteterasid ja sotsialistlike teooriaid. Oma teadmisi on võimalik rakenduses ka testida ning selle pealt punkte teenida. Valitsus on asunud survestama riigiasutusi ...
Volkswagen: Eestis on tugev nõudlus diiselmootorite järele
Saksa autotootja Volkswagen teatas, et nende esimese kvartali tulemused näitavad eestlaste tugevat nõudlust diiselmootorite järele.
ID-kaart sai kõrge tunnustuse
Eelmise aasta lõpust välja antav uus ID-kaart pälvis kõrge tunnustuse, kui avaldati turvalisuse ja disainiga maailmas enim silma paistnud dokumendid ja sularaha kupüürid.
MAANTEEAMET otsib IT-MEESKONNA JUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 6.05.2019
Brüssel keelas 5G?
Brüssel keelas 5G? AM 5. aprill 2019 - 22:24 Mitmetest uudistest võib lugeda, et Brüssel keelas 5G, kuna selle kasutuselevõtt ületab linnas lubatud kiirgustaseme. Bru...
TÜ professor paneb tehisintellekti äriprotsesse juhtima
Tartu Ülikooli professor Marlon Dumas sai Euroopa Teadusfondilt ainsa Eesti teadlasena viieks aastaks kogenud teadlase grandi suurusega 2,35 miljonit eurot, loomaks IT-lahendusi äriprotsesside juhtimiseks.
Tööstuse digitaliseerimine tasub ära keskmiselt aastaga
Kolmapäevast reede õhtuni toimunud Tark Tööstus arendusmaratonil väljatöötatud lahendused tõestasid, et digitaalsed lahendused tasuvad tööstusettevõttes keskmiselt ära juba aastaga ning pärast seda saavutab tööstusettevõte juba olulise kokkuhoiu. Mitu IT-ettevõtet saavad saadud kogemuse pealt are...
Seitse seadistust, mida igas uues mobiilis kohe tegema peaksid
Seitse seadistust, mida igas uues mobiilis kohe tegema peaksid AM 30. märts 2019 - 12:27 Uue nutitelefoniga alustamine on läinud väga lihtsaks tänu pilvekontodele nin...
Osale tasuta tehnoloogiakonverentsil VivaTech
16.-18. mail Prantsusmaal toimuv tehnoloogiakonverents VivaTech on parim kohtumispaik startuppidele ja juhtidele, et olla kursis innovaatiliste lahendustega tehnoloogia valdkonnas. Tänased ideed võivad olla juba homsed lahendused – osale konverentsil ja oled kursis ühiskonda muutvate uuendustega ...
Eesti riigiportaalis pesitses aastaid lubamatu turvaauk
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) tunnistas täna üles möödunud aasta suvel Eesti riigiportaalis eesti.ee ilmsiks tulnud lubamatu turvaaugu.
Telia võrgus uudsed WoWiFi kõned
Osa Telia mobiiliteenuse kliente, kel on VoWiFi võimekusega telefon, saavad juba täna teha VoWiFi kõnesid ehk mobiilikõnesid üle WiFi võrgu.   VoWiFi võimaldab teha nutitelefoniga kõnesid traadita interneti ehk WiFi võrgus, laiendades niimoodi mobiilikõnede “leviala” ning pakkudes võimalusel sise...
Tehnikaülikoolis arendatakse tarka lifti
Tallinna Tehnikaülikool ja KONE alustasid koostööd targa lifti arenduseks. Projekti eesmärk on välja töötada lahendus, kus lift oskaks iga kasutaja käitumist õppida ning pakkuda välja just sellele kasutajale sobiv korrus.
Riigiabsurd: hävinud sõidukit ei saa registrist välja ka käsi piiblil
Eesti riigi usaldamatus oma kodanike vastu on kohati viidud äärmuseni, näiteks ei ole ühe tühise  paberita mitte ühtegi seaduslikku võimalust kustutada autoregistrist ilma enda nimel olevat, ent ammu hävinud sõidukit.
Ekspert: küberturvalisusele mõeldakse nutitelefoni valides üldiselt viimasena
Ekspert: küberturvalisusele mõeldakse nutitelefoni valides üldiselt viimasena AM 29. märts 2019 - 10:03 Uut nutitelefoni valides mõeldakse ostetava seadme kaitstusele...
Ettevõtlushäkk #6: Esmatasandi meditsiinis on võimalik 60-70% teemadest lahendada digitaalsete lahendustega
Ettevõtlushäkis #6 räägime digitaalsest tervishoiust. Kuidas digitaalsed lahendused saavad meditsiinis abiks olla juba täna ning milline võiks välja näha tulevik – sellest räägib tervisenõustamise platvormi MinuDoc asutaja Tarmo Pihl.  Kuula ja saa teada: Kas Eesti tervishoiusüsteem on juba täna ...
TransferWise käivitas noortele suunatud programmi
TransferWise käivitas Euroopa parimaid noori ettevõtjaid mentorlusega abistava programmi, mille peaauhind on 11 500eurone investeering.
Pank lõi arendajaile oma portaali
Luminor lõi arendajatele oma portaali, et aidata ettevõtjatel leida parim viis, kuidas siduda oma tooted pangateenustega.
CERT: töötajate puudujääk küberkaitse alal üha suureneb
Internetti ühendatud seadmete arvu kasvu tõttu jääb peagi täitmata miljoneid küberkaitsega seotud ametikohti, ütles riigi infosüsteemi ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer.
Nüüd saadaval: Honor Band 4 nutikas aktiivsusmonitor
Photopointi esinduskaupluste ja veebikaubamaja virtuaalsed letid on juba spordikellade ja aktiivsusmonitoride all küll lookas, kuid häid spordividinaid mahub ühte lattu palju ning Photopointi on äsja tee leidnud Huawei uusim ja funktsionaalseim aktiivsusmonitor – Honor Band 4. Silmapaistvaim muut...
Riik toetab ERRi telepildi SD-süsteemis edastamist
Valitsus otsustas täna eraldada rahvusringhäälingule telepildi paralleelselt SD- ja HD-kvaliteedis edastamise jätkamiseks ligi 200 000 eurot. See jätab telepildi alles ka vanemate telerite omanikele.
Sony a7R III ja A7 III hübriidkaamerate tarkvarauuendus toob parema silmatuvastuse ja time-lapse režiimi
Sony annab teada, et on valmis saanud tarkvarauuenduse oma täiskaadersensoriga hübriidkaameratele a7R III ja A7 III. Tarkvarauuendus v3.00 pole lihtsalt vigade parandus, vaid oluline edasiarendus mis toob endaga kaasa oodatud täiustused. Kõige tähtsamad neist on aasta algul esitletud a6400 hübrii...
Viimane võimalus osaleda “Tamron Reisifoto” konkursil + selgunud on žürii
Fotode esitamine “Tamron Reisifoto 2019” konkursile läheb lukku juba pühapäeva, 21. aprilli südaööl ning osalema on oodatud tööd, mis kirjeldavad reisimist nii nagu see Sinu jaoks paistab. See võib olla jäädvustus mingi paiga ehedast kultuurist, portreefotod põnevatest inimestest või hingematvalt...
EKI: IT-firmade turuolukord on soodne
Eesti IT-ettevõtete turuolukord on soodne ning palk sektoris kõige kõrgem, selgus konjunktuuriinstituudi (EKI) värskest majandusuuringust.
Ricoh GR III kompaktkaamera üllatab värskes Dpreview pildikvaliteedi stuudiovõrdluses teravusega
Kõikide fotohuviliste veebipühamu Dpreview on oma pildikvaliteedi võrdlemise tööriista lisanud Ricoh GR III kompaktkaamera. Erineva ISO tasemega JPG ja RAW režiimis pildistatud fotosid saab nüüd kõrvuti võrrelda paljude teiste fotoaparaatide fotodega. Iseäranis põnev on uurida pildikvaliteedi eri...
Porsche disainis uued monitorid ja mida on meil üldse monitorimaailmast lähemal ajal oodata?
Porsche disainis uued monitorid ja mida on meil üldse monitorimaailmast lähemal ajal oodata? AM 7. aprill 2019 - 20:42 Laupäeval toimus Madridis AOC ja MMD / Philipsi...
Video! Jumal tänatud: Jumalaema kirikust on olemas maailma põhjalikemad 3D-ülesvõtted
Eile hilisõhtul tules tohutult kannatada saanud Pariisi Jumalaema kirikut on võimalik väga täpselt taastada, kuna sellest on valminud ülipõhjalikud 3D-ülesvõtted.
Ivar Lukk: inimene on paratamatult tervik, tal ei ole töö osa ja muud osa
Juhtimiskoolitaja ja sertifitseeritud coach Ivar Lukk ütleb, et inimene on emotsionaalne tervik, kelle elu jagamine tööks ja muuks eluks on kunstlik. See tähendab, et teda tuleb ka juhtida kui tervikut, koos kõikide tema rõõmude ja muredega.
Huawei P30 Pro - 50x suurendus, on mul seda vaja?
Huawei P30 Pro - 50x suurendus, on mul seda vaja? Kaido Einama 28. märts 2019 - 13:11 Teisipäeval esitleti Pariisis maailmale Huawei uut tooteseeriat P30. Selle telef...
Pooled juhid usuvad, et digivõimekus tõstab käivet
Pooled Eesti ettevõtete juhid usuvad, et digivõimekus aitab tõsta käivet, samas veidi vähem kui veerand kahtleb selles, selgus KPMG poolt läbi viidud uuringust.
Ukraina odavtööjõud ründab juba Eesti autojuhiametit
Töökäte puudus ja kohalike spetsialistide suured palgasoovid on viinud selleni, et lisaks ehitussektorile on ka Eesti veo- ja taksoettevõtted asunud üha enam palkama autojuhte Ukrainast, Valgevenest ja mujalt Euroopa Liidu välistest riikidest, kus töötajate soovid madalamad.
Eesti Pangas arutelu tehnoloogia mõjust majandusele
Eesti Panga 100. aastapäeva puhul korraldab keskpank täna oma muuseumis arutelu selle üle, millist mõju avaldab tehnoloogia areng tööturule, aga ka ettevõtete konkurentsivõimele ja tootlikkusele.
RIA: turvaline server aitab kahju vältida
Eesti ettevõtted kannatavad vähekaitstud meiliserverite tõttu igakuiselt kümneid tuhandeid eurosid kahju. RIA ja AKI annavad nõu selle vältimiseks.
Asuse tarkvarauuenduste serverisse sokutati pahavara, nakatati miljon masinat
Asuse tarkvarauuenduste serverisse sokutati pahavara, nakatati miljon masinat AM 26. märts 2019 - 11:41 Nii, nagu 2017. aastal sokutati tarkvara CCleaneri tarkvarauue...
Kuidas tehnoloogia areng sinu tegevust mõjutab?
Innovatsiooni ja muudatuste juhtimise asjatundja Marko Rillo arvab, et läheb veel mõni aasta ja me ei kohta poodides enam ei kassat ega teenindajat.
RIA sai uue peadirektori
Ettevõtlus- ja tehnoloogiaminister Rene Tammist nimetas täna Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uue peadirektori, kes varem töötas rahandusministeeriumis.
Riik mõõdab aprillis õpilaste digipädevust
9. ja 12. klassi ning kutsekoolide kolmanda kursuse õpilastele korraldatakse aprillis katseline digitasemetöö.
Galerii: käputäis veebiaktivistide kogunes Vabaduse väljakule meelt avaldama
Tallinnas Vabaduse väljakul toimus täna algusega kell 14 Euroopa piraadipartei ja teiste netiaktiviste eeskujul meeleavaldus, mille eesmärgiks oli mõjutada Euroopa parlamenti mitte vastu võtma kaua menetletud ja rohkelt vastakaid arvamusi tekitanud autoriõiguste direktiivi.
Sony Photography Awardsi võitis Eesti kategoorias Hendrik Mändla võimas maastikufoto
Sony Photography Awardsi võitis Eesti kategoorias Hendrik Mändla võimas maastikufoto AM 23. märts 2019 - 22:50 Hendrik Mändla võitis oma Islandil tehtud fotoga „Võima...
Fortumo hakkab Amazoniga uusi turge haarama
Ehkki pakirobotite tootja Cleveron jättis mõni aasta tagasi Amazoniga tehingu katki, nägi eestlaste mobiilimakselahenduste ettevõtte Fortumo Amazonis enda jaoks suurt võimalust hiiglaslike turgude haaramiseks. Koos võetakse ette üks suuremaid kasvuturge India.