Mida kõike ei pea päästjate silmad nägema: tallinlane lasi pakis suitsuanduri kruviga seina
Nõmme päästekomando postitas sotsiaalmeediasse foto kontrollreidi tulemusest, mille käigus leiti suitsuandur, mida polnud keegi pakist välja võtnud, vaid mis oli lihtsalt kruviga seina lastud. Postitus Mida kõike ei pea päästjate silmad nägema: tallinlane lasi pakis suitsuanduri kruviga seina ava...
Tarkvarafirma Katana kaasas 2,1 miljonit
Eesti ingelinvestorid rahastavad väiketootmises revolutsiooni teha soovivat tarkvarafirmat Katana 2,1 miljoni euroga. Üks panustajaid on Taxify tootearendusjuht ning ZeroTurnaroundi asutaja Jevgeni Kabanov.
Atea aitas Narvas luua unikaalset kunstiteost
IT-lahendusi pakkuv Atea Eesti paigaldas renoveeritavasse Narva Aleksandri kirikusse projektsioonisüsteemi, millest kuvatav videoinstallatsioon "Taevas Narva kohal" katab 520ruutmeetrise laekupli pinna.
UpSteam kaasas pool miljonit eurot
Liikuvat autopesu pakkuv idufirma UpSteam kaasas pool miljonit eurot. Neisse panustasid ka tuntud investorid Jaak Roosaare ja Rain Rannu.
eAgronom kaasas 1 miljoni eurose rahasüsti
eAgronom kaasas 1 miljon eurot. Investeerimisringi juhtinvestoriteks on Black Pearls VC, TMT Investments, Trind Ventures, United Angels VC.
Net Group koolitab 150 Ida-Aafrika poliitikut
Net Group‘i esindaja Lembit Loo viib alates tänasest Kampala Digitaliseerimise Foorum 2018 raames läbi kahepäevase koolituse 150-le Ida-Aafrika poliitikule ja IT-ametnikule, et viia neid kurssi parimate praktikatega digipöörete läbiviimisel ning valmistada ette kohtute digitaliseerimist.
Eesti droonifirma sai 200 000 eurot toetust
Droonide abil elektriõhuliinide inspekteerimist pakkuv Eesti idufirma Hepta Airborne laieneb rahvusvahelisele organisatsiooni InnoEnergy 200 000eurose toetuse abil Euroopa turgudele.
12 firma üleskutse: rohkem e-arveid!
12 majandus- ja raamatupidamistarkvara tootjat kutsuvad Eesti ettevõtteid üles kasutama rohkem e-arveid, sest nii võidaks Eesti majandus miljoneid eurosid aastas.
Algab viiepäevane festival Startup Week
Täna algav viiepäevane kogukonnafestival Startup Week pakub üle 60 tasuta ürituse, idufirmade näituse Solarises ning avab ka Eesti edukaimate iduettevõtete Tallinna kontori uksed.
RIA: firmad on küberkurjategijate sihikul
Aasta viimane kvartal näitab, et tavakasutajate asemel sihivad küberkurjategijad järjest enam ettevõtete raha eest otsustajaid. Raha püütakse välja petta keerukate ja aeganõudvate petuskeemidega.
Simson kohtus Los Angeleses Hyperloopi juhtidega
USAs Los Angeleses viibiv majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas Virgin Hyperloop-One´i juhtidega võimalust kasutada antud lahendust ka võimaliku Tallinn-Helsingi tunneli juures.
Sami Laiho kolm soovitust Windowsi serveri turvamisel
Windowsile spetsialiseerunud infoturbe tippekspert Sami Laiho on korduvalt võitnud mainekaid auhindu parimate ettekannete eest tehnoloogiakonverentsidel. Rohkem kui 20-aastase kogemusega spetsialist külastab detsembris jälle Tallinna, et viia siin läbi põhjalik koolitus.
Tänavuse Ajujahi 100 paremat ideed selgunud
Selgusid tänavuse ettevõtluskonkursi Ajujaht sada paremat ideed, mis hakkavad omavahel võistlema TOP 30 ehk arenguprogrammi pääsemise eest. Vaata ideede nimekirja!
Telefonikaamera, mis avab uusi võimalusi
Me kirjutasime varem, et Huawei Mate 20 Pro tagaküljel on kaamerasüsteem, mis teeb selle segiajamise teiste telefonidega võimatuks. Nüüd selgitame, mis nendest kaameratest sulle kasu on peale selle, et need unikaalsed välja näevad. Postitus Telefonikaamera, mis avab uusi võimalusi avaldati portaa...
Video: Mis juhtub, kui kohtuvad Nokia 3310 ja puur?
Nokia 3310 tugevus on legendaarne, kuid seda võib olla lihtne alahinnata. Mis juhtub näiteks siis, kui puurida läbi telefoni keskosa ja ekraani? Postitus Video: Mis juhtub, kui kohtuvad Nokia 3310 ja puur? avaldati portaalis Geenius.
Tulevased targad firmakingitused on IoT-tooted
Kinkimistraditsioon ulatub iidsetesse aegadesse. Kingitused kannavad endas tänu, austuse ja armastuse sõnumit. Ka firmakingituste põhimõte on sama. Need aitavad hoida klientidega häid suhteid, tekitades neis tunde, et te hindate nende huvi enda ettevõtte vastu. Õige kingitus võib muuta ärisuhte t...
Videoarvustused: mida arvab maailm uuest iPad Pro tahvelarvutist?
Apple tõi uued iPadid välja koos uut iPhone’idega, kuid nagu alati, said rohkem tähelepanu just telefonid. Nüüd on maailma meedia leidnud aega tutvuda ka uute iPadidega ning üleüldiselt on see saanud positiivset tagasisidet. Postitus Videoarvustused: mida arvab maailm uuest iPad Pro tahvelarvutis...
Kuidas tehisintellekt jaekaubandust mõjutab?
Tehisintellekt on aina rohkem hakanud jaemüügisektorit mõjutama, kirjutab portaal Inc.com.
Nestor tutvub Iisraeli edukamate idufirmadega
Riigikogu esimehe Eiki Nestori juhitav Eesti delegatsioon saab täna Tel Avivis ülevaate Iisraeli innovatsiooni ja iduettevõtete edulugudest.
Tarkvarafirma: pangad rahapesu osas ebatõhusad
Tarkvarafirma CGI Eesti pangandus- ja kindlustusvaldkonna ärijuhi Maria Žukova sõnul on paljudes pankades erinevate rahapesu aspektide tuvastamiseks erinevad kontrollsüsteemid, mistõttu on kogu seireprotsess keerukas ja ebatõhus.
Google Glass pole kaugeltki surnud: proovime uhiuut mudelit
Kui arvasite, et Google Glassi revolutsiooniliste prillide arendamine pandi 2015. aastal kinni, siis eksisite. Glass on elus ja kasvab ja õitseb ning Eestis on vähemalt üks paar uuest mudelist, millega Geeniuse toimetusel lähemalt tutvuda õnnestus. Postitus Google Glass pole kaugeltki surnud: pro...
Zuckerbergi varandus on kahanenud miljardite võrra
Facebooki probleemidel ei näi tulevat lõppu ja see on pühkinud Mark Zuckerbergi varandusest tänavu juba 17,4 miljardit dollarit, kirjutab Bloomberg.
See tööriist näitab emojide ja säutsude abil, millised on kõige positiivsemad linnad maailmas
Kui plaanisid reisile minna, aga pole veel täpset sihtkohta otsustanud, siis see tööriist võimaldab sul neid reastada ka positiivsuse järgi. Postitus See tööriist näitab emojide ja säutsude abil, millised on kõige positiivsemad linnad maailmas avaldati portaalis Geenius.
Koppel: vaatamata Brexitile on London ikka atraktiivne
Suurbritannia pealinn on endiselt kosmopoliitne maailma finantskeskus, kus on avatud meelega regulaator, kuid Brexiti tekitatud ebakindlus on pannud ettevõtteid otsima jätkusuutlikkust ka olukorras, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust ilma kaubandusleppeta, ütleb Eesti iduettevõtte Monese ...
Amazon teatas uute peakontorite asukohad
Amazon teatas eile, et jaotab oma uue peakontori pooleks ning rajab peakontori USA olulistesse finants- ja poliitikakeskustesse, vahendab Reuters. Valituks osutusid New Yorgi Long Islandi linnaosa ning Washington D.C. lähedal oleva Arlingtoni linna Crystal City linnaosa Virginia osariigis.
Tulevik kontorites: tehisintellekt ja asjade internet
Töö kontorites ja nende väljanägemine on aegade jooksul muutunud päris palju transformeerudes kinnistest kabinettidest suurte avatud saalideni ja siis jällegi eraldatu telefonikuubikute juurde tagasi. Enim on aga ilmselt muutunud ja kontortööd mõjutanud seal kasutusel olev tehnoloogia.
Kas teadsid: Facebookis saab sirvida ka Eesti töökuulutusi
Facebook on kasvanud lihtsast sotsiaalmeediaplatvormist internetigigandiks, mis vahendab ostu-mõõgikuulutusi ning aitab peagi ka kohtinguid leida. Üheks vähemtuntud osaks platvormil on aga töökuulutuste sektsioon. Postitus Kas teadsid: Facebookis saab sirvida ka Eesti töökuulutusi avaldati portaa...
TalTech õpetab matemaatikat ka koolilastele
Tallinna tehnikaülikool (TalTech) aitab üha enam üldhariduskoolide õpilasi ette valmistada laia matemaatika eksamiks, sest üliõpilaskandidaatide hea matemaatikatase on väga oluline.
Europarlament toetas telekomi paketti
Euroopa parlamendi liikmed kiitsid heaks telekommunikatsiooni paketi, millega piiratakse ELis teise liikmesriiki tehtavate kõnede hindasid, edendatakse 5G võrkude arengut ja luuakse hädaolukordadest teavitamise süsteem.
Uus Raspberry Pi maksab nüüd veelgi vähem, kuid on peaaegu sama võimekas
Raspberry Pi Foundation tõi välja uue versiooni oma Raspberry Pi 3 miniarvutist, mis maksab nüüd 10 dollarit vähem kui varem. Postitus Uus Raspberry Pi maksab nüüd veelgi vähem, kuid on peaaegu sama võimekas avaldati portaalis Geenius.
Tudengite tiim Snobot loobus ideest kasutada roomikuid ja arendab enesekindlalt edasi
Cleveron Challenge’il osalevad firmad annavad aru, kuidas neil vahepealsel ajal läinud on ning kaugele on toote arendamisega jõutud. Seekord räägib oma tegevusest meeskond Snobot. Postitus Tudengite tiim Snobot loobus ideest kasutada roomikuid ja arendab enesekindlalt edasi avaldati portaalis Gee...
Ratas tutvustas Saksamaal Eesti digiriigi tulevikuplaane
Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Saksamaal päevaleht Süddeutsche Zeitungi korraldatud ühel suurimal ja olulisimal majandustippkohtumisel, et digiriigi arendamine on Eestis andnud inimestele rohkem aega, säästnud keskkonda ja raha ning aidanud suurendada riigivalitsemise läbipaistvust ja vähen...
Kas Konku jõuab roboti kaugjuhitavaks arendada?
Cleveron Challenge’il osalevad firmad annavad aru, kuidas neil vahepealsel ajal läinud on ning kaugele on toote arendamisega jõutud. Seekord räägib oma tegevusest meeskond Konku. Postitus Kas Konku jõuab roboti kaugjuhitavaks arendada? avaldati portaalis Geenius.
Robotexile tuleb Küproselt 200 inimest
Kuu lõpus Tallinnas toimuvale Robotexile tuleb Küproselt 200-liikmeline delegatsioon, kuhu kuuluvad paljud sealse Robotexi tegijad ning võistlejad alates 6. eluaastast, kes sõidavad kohale juhendajate ja peredega.
Hea diil – vaheta vana KIT-objektiiv uue Tamron reisisuumi vastu
Too enda vana 18-55mm komplektobjektiiv meile ja saad ideaalse reisiobjektiivi Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD soodushinnast veel 50€ alla! Vana KIT-objektiivi tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras. Tamron 18-400mm on maailmas ainulaadne, sest see katab ära mitme tavalise su...
Ettevõtlusministriga Hiina kõrgtehnoloogiamessil
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti juhtimisel külastab Eesti ettevõtetest koosnev äridelegatsioon sel nädalal Hiinas Shenzhenis toimuvat kõrgtehnoloogia messi China High-Tech Fair (CHTF). Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldab osalevatele ettevõtetele messikülastuse ning är...
Tehisintellekt raputab maailma kinnisvaraturgu
Kuidas plaanivad eestlased jõukate klientide nimel tehisintelligentse fondijuhi abil maailma kinnisvaraturgu raputada, selgitab kolmes järjestikuses loos lähemalt Investorise tehnoloogiajuht Gert Stahl.
Kotka: tehisintellekt võiks olla valituskabineti liige
Täna Vilniuses toimunud konverentsil „Baltic Mobile Congress“ märkis ettevõtja ning endine side- ja infosüsteemide asekantsler Taavi Kotka oma ettekandes, et riigi kogutud tohutuid andmemahte analüüsides võiks peagi tehisintellekt olla reaalne valitsuskabineti liige.