4 lahedat ilmarakendust, mida oma nutitelefonis proovida
Kas kodust on vaja kaasa haarata vihmavari või hoopis päikesekreem? Sellist dilemmat aitab mugavalt lahendada nutitelefoni ilmarakendus. Postitus 4 lahedat ilmarakendust, mida oma nutitelefonis proovida avaldati portaalis Geenius.
Codeborne loob Eleringile tarkvara
Eesti tarkvarafirma Codeborne aitab luua Eleringile Eesti, Soome ja Läti elektriturge siduva paindlikkusteenuste platvormi, mida saab tulevikus kasutada kogu Euroopas.
Codeborne loob Eleringile tarkvara
Eesti tarkvarafirma Codeborne aitab luua Eleringile Eesti, Soome ja Läti elektriturge siduva paindlikkusteenuste platvormi, mida saab tulevikus kasutada kogu Euroopas.
Edetabel: need nutitelefonid lagunevad kõige rohkem
Edetabel: need nutitelefonid lagunevad kõige rohkem AM 17. juuli 2018 - 12:35 Mõned telefonid lagunevad kiiremini, mõned aeglasemalt, see on selge. Aga millised? Sell...
Sõidukoolitaja kuus nippi: milliste sõiduvõtetega säästa kütust
Kütusehinna tõusmine ärgitab inimesi mõtlema ökonoomsema auto soetamisele, ent raiskavaid sõiduvõtteid kasutades on säästlikust sõiduvahendist vähe kasu.
Euroopa Komisjon trahvis Google'it rekordsuure summaga
Euroopa Komisjon trahvis Google'it 4,3 miljardi euroga, kuivõrd leiti, et ettevõte kasutas Androidi operatsioonisüsteemi oma otsingumootorile ja teistele rakendustele ebaõiglase konkurentsieelise andmiseks; juhul kui Google rikkumist 90 päeva jooksul ei lahenda, on see silmitsi veel umbes samas s...
Samsung Galaxy S10 võib saada ekraanisisese sõrmejälejlugeja ja viis kaamerat
Tuntud analüütik Ming-Chi Kuo on jaganud infot Samsung Galaxy S10 kohta, mis peaks tulema kolmes eri suuruses, viie kaamera ning ekraanisisese sõrmejäljelugejaga. Postitus Samsung Galaxy S10 võib saada ekraanisisese sõrmejälejlugeja ja viis kaamerat avaldati portaalis Geenius.
Mis roll on IT-juhil?
Rain Laane ütles haigekassa juhi ametisse astumisel, et üks suund, mille poole saaks haigekassas edasi liikuda, on infotehnoloogia kasutuse digitaalne transformatsioon, kus saaks teha paremaid arendusi ja selle kaudu paremaid juhtimisotsuseid. Kuidas selle poole koos oluliste inimestega liigutaks...
15 aastat hiljem: WiFi saab suurema turvalisuse ehk WPA3
15 aastat hiljem: WiFi saab suurema turvalisuse ehk WPA3 Kaido Einama 15. juuli 2018 - 12:35 Aastal 2003 tuli Wi-Fi Alliance välja revolutsioonilise lahendusega - Wi-...
E-arved säästaks ELis aastaga 70 miljardit
Euroopa Liidul on võimalik e-arvete kasutusele võtmisega saavutada aastas 50-70 miljardit eurot kokkuhoidu, näitas esmane analüüs.
Eesti suurim IT-firma viib e-riigi ka Araabia Ühendemiraatidesse
Nortal allkirjastas hiljuti kokkuleppe Araabia Ühendemiraatide tehnoloogiaettevõttega Al Maskari Holding (AMH) eesmärgiga aidata järgmises Lähis-Ida riigis juurutada Eesti e-riigi kogemust.
5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi
5 nippi, kuidas saada nutitelefonis parem levi AM 18. juuli 2018 - 13:00 Äsja Norstati poolt läbi viidud uuringust selgus, et 98 protsenti eestimaalastest peavad oper...
Laagna teel nähti väga eriskummalist limusiini
Postimehe lugeja märkas Laagna teel Olerexi tanklas võrdlemisi eriskummalist Venemaalt pärit «tõlda».
IT-erialadele esitati TTÜs 1700 avaldust
Sisseastujad esitasid tehnikaülikooli IT-erialadele ligi 1700 avaldust, homme avalikustatakse uute tudengite nimekirjad.
Kosmoseturism võib juba järgmisest aastast reaalsuseks saada, 200 000 dollari eest
Amazoni juhi Jeff Bezosi raketifirma Blue Origin plaanib järgmisel aastal korraldada turistidele esimesed kosmosereisid. Arvestades aga, kui kulukas on üks orbiidile minek, siis saab hind olema lausa hämmastavalt odav.
Tallinki laevad saavad kiire internetiühenduse tagavad suundantennid
Tallink paigaldas juuni lõpus koostöös Rootsi ettevõttega Nowhere Networks Helsingi liinil sõitvale shuttle laevale Megastar uudse suundantenni, mis võimaldab pakkuda stabiilset ja kiiret internetiühendust kogu laevareisi vältel.
Hiinale järele ja temast ette jõuda - muuta Ameerika Ühendriigid taas suureks
USA-s on rõõmupidu: riik on superarvutite osas Hiinast ette jõudnud. Kuni käesoleva nädalani oli kõige kiiremaks ja kõige võimsamaks Hiina TaihuLight, nüüd aga ameeriklaste Summit. Viimatimainitu on juba valmis täitma ülesandeid energeetikauuringute osas, aga ka riikliku julgeoleku ja muudes vald...
Nokia 3.1 jõudis Eestisse
Nokia 3.1 jõudis Eestisse AM 17. juuli 2018 - 0:19 Nad on nüüd kohal: Nokia telefonide kodu HMD Global teatas, et uus Nokia 3.1 on alates sellest nädalast saadaval m...
Millega end jahutada ja mida osteti seekord Gearbestist kõige rohkem?
Millega end jahutada ja mida osteti seekord Gearbestist kõige rohkem? AM 16. juuli 2018 - 17:14 (Sisuturundus) Enne, kui jahutavate toodete juurde läheme, vaatame üle...
Esimene idufirma sai teadustegevuseks toetust
Haigetele lastele mängu kaudu psühholoogilist tuge pakkuv idufirma Triumf Health sai esimesena Eesti Teadusagentuuri järeldoktori rahastuse.
33% IT-inimesist nõus kohe tööd vahetama
Kolmandik IKT-sektori töötajaist Eestis on nõus kohe ettevõtet vahetama, kui saavad aeg-ajalt kodust tööd teha, selgus uuringust.
Tehnikaülikool edastab kuludokumente äpiga
Tehnikaülikool sõlmis mullu hankelepingu idufirmaga CostPocket kulukviitungite kokku kogumise, digiteerimise ja arhiveerimise teenusele. Tänaseks on valmis erilahendused ja läbitud testimisfaas ning teenus TTÜs kasutusele võetud.
Gorilla Glass 6 lubab su telefonil purunemata kukkuda 15 korda
Corning tõi välja uue versiooni telefonide kaitseklaasist, milleks on Gorilla Glass 6. Gorilla Glassi kasutavad paljud tuntud telefonitootjad enda telefoni kaitseklaasina ning uue versiooni puhul lubavad nad, et telefon võib maha kukkuda 15 korda, enne kui selle ekraani kaitseklaas puruneb. Posti...
Uus ID-kaardi rakendus jõuab nädala jooksul arvutitesse
Nädala jooksul jõuab kõikide inimeste arvutitesse ID-kaardi uus rakendus DigiDoc4 Klient, milles saab teha kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid – anda digiallkirja, krüpteerida dokumente ning vahetada PIN-koode, teatas Riigi infosüsteemi amet (RIA).
120 EKA külalist loovad innovatsiooni
Teistkordselt toimuv kunstiakadeemia suveakadeemia toob augustis kokku ligi 120 õppurit 28 riigist, kes hakkavad koos looma innovaatilisi lahendusi, sh tehnoloogia alal.
Karl H. Peterson valiti haigekassa juhatusse ja digiteenuste juhiks
Reedel toimund haigekassa nõukogu koosolekul valiti haigekassa neljandaks juhatuse liikmeks ja digiteenuste juhiks Karl H. Peterson. Ta on Eestis ja Baltikumis arendanud IT valdkonda üle 21 aasta, juhtides AS Danske Bankis arendusi, infoturvet ning innovatsiooniprojekte.
ADM Hosting sai Briti valitsuse pilveteenuste partneriks
Eesti digiagentuur ADM Hosting võitis Suurbritannia valitsuse pilveteenuste raamhanke ning lisati riiklikku andmebaasi. See võimaldab automaatselt ja lihtsustatud korras osaleda sealseil pilveteenuste hankeil.
KredEx: eksportijat ähvardab võlts e-kiri
Üha enam kohtab Eestis eksportivaid ettevõtteid, kes on kannatanud petuskeemide all, näiteks suurfirmade nimel saadetavad võltsid e-kirjad, selgitab Mariko Rukholm KredExist.
Tasuta varundustarkvara! Hoia oma andmeid – varunda ja taasta turvaliselt ja profilt
Tasuta varundustarkvara! Hoia oma andmeid – varunda ja taasta turvaliselt ja profilt AM 17. juuli 2018 - 0:03 (Sisuturundus) Tavaliselt on nii, et kui midagi sinu täh...
Levikom toob turule suvilatele mõeldud paketid
Telekomiettevõte Levikom tõi turule internetiühenduse ja telepildi paketid suvilatele ja maakodudele, kus ei elata aastaringselt. Muul ajal tuleb küll tasuda nn nutivalve eest.
Uus standard viib e-arved üle riigipiiri
Eestis kasutusele võetav ühtne Euroopa e-arve standard võimaldab arveid vahetada senistest paberkandjal või PDF-vormingus arvetest lihtsamini ja odavamalt.
Vaata maailma parimaid mobiilifotosid ja võta ka ise osa ülemaailmsest fotokonkursist
Vaata maailma parimaid mobiilifotosid ja võta ka ise osa ülemaailmsest fotokonkursist AM 16. juuli 2018 - 14:16 Mobiilifotode tase on selline, et kannatab vabalt aval...
Nokia uus tulemine
Nokia 7 Plus tähistab Nokia uut tulemist keskklassi telefonide seas ja teeb seda väga korralikult. Telefon on mitme omaduse poolest täiesti fantastiline ja mitte milleski kehv.   Ma ei saa sinna midagi teha, et Nokiat karbist välja võttes olin skeptiline. Tootja, kes jäi nuputelefonidelt nuti oma...
Uus standard kaotab virtuaalreaalsuse peakomplektide küljest juhtmepuntrad
Järgmise generatsiooni virtuaalreaalsuse peakomplektid võivad saata kogu info läbi ühe USB-C ühenduse, seda tänu uuele standardile. Postitus Uus standard kaotab virtuaalreaalsuse peakomplektide küljest juhtmepuntrad avaldati portaalis Geenius.
Instagram testib funktsiooni, mis laseb avalikel kontodel jälgijaid eemaldada
Instagram testib uuendust, mis lubab avalike kontodega kasutajatel diskreetselt jälgijaid eemaldada, ilma, et jälgijaid sellest teavitataks. Postitus Instagram testib funktsiooni, mis laseb avalikel kontodel jälgijaid eemaldada avaldati portaalis Geenius.
Elektrilevi ostab 2,3 miljoniga juhtimissüsteemi
Elektrilevi ostab energeetikafirmalt Schneider Electric elektrivõrgu juhtimissüsteemi. Targa võrgu süsteem maksab 2,3 miljonit eurot ning see võetakse kasutusele 2020. aasta suveks.
Andrus Kaarelson: e-riigi arendus üksnes erasektori kätte?
Riigi e-teenuste arenduses on eraettevõtetel suur roll, kuid nad ei tohiks iial võtta endale riigi rolli, leiab Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson vastuseks tehnoloogiettevõtte Datel tehnoloogiajuhi Agu Leinfeldi eilsele arvamusartiklile Postimehe tehnikaportaalis.
Kristo Kaasan asus Levira tehnoloogia- ja IT-direktori ametisse
Alates 1. juulist on digiteenuste ettevõtte AS Levira tehnoloogia- ja IT-direktor Kristo Kaasan, kes seni töötas ettevõtte IT-juhina, teatas ettevõte.
Balti Innovatsiooniauhind 2018 ootab ettevõtteid kandideerima
Balti Innovatsiooniauhinna (BIA) asutasid 2010. aastal Balti Assamblee ning Teadus/Tehnoloogiaparkide ja Innovatsioonikeskuste Balti Assotsiatsioon. BIA on aastaauhind, mis antakse üle Balti Assamblee auhinnatseremoonial Balti riikide kõige innovaatilisemale ettevõttele. Sellel aastal […] The pos...
WiFi muutub turvalisemaks, sest WPA3 standard sai lõpuks valmis
WiFi seadmeid tootvate firmade ühendus Wi-Fi Alliance tegi teatavaks suurejoonelise uudise, mis teeb wifi senisest märgatavalt turvalisemaks. Nimelt on valmis saanud WPA3 turvaprotokoll, mis tagab turvalisuse wifi võrkudes senisest märgatavalt paremini. Postitus WiFi muutub turvalisemaks, sest WP...
Mobiiltelefoni tohib varsti maha kukutada 15 korda
Ettevõte Corning tõi välja uue versiooni mobiiltelefonide enimlevinud kaitseklaasist Gorilla Glass.
Milleks on suuteline maailma parim mängurihiir?
Kui hakkad endale ostima korralikku hiirt arvutimängude mängimiseks, siis leiab peagi õige mitmeid ülevaateid, kus kiidetakse üht uut hiirt, millel on mitmeid mängija jaoks eriti mugavaid lisaomadusi. Mis hiir see on ja mida teeb? Postitus Milleks on suuteline maailma parim mängurihiir? avaldati ...
Turule tulid maakodude tele- ja netipaketid, mille eest maksad üksnes siis, kuid neid kasutad
Levikom toob turule Eestis ainulaadsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid, kus teenuste eest tuleb tasuda vaid siis, kui neid kasutada ning milles sisaldub lisaks kiirele interneti püsiühendusele ja televisioonile ka aastaringne Nutivalve teenus. Postitus Turule tulid maakodude tele- ja ne...
Samsung annab lõpuks välja kokkuvolditava mobiili
Samsung annab täna lekkinud info kohaselt järgmise aasta algul tehnoloogiamessil CES välja kauaoodatud kokkuvolditava mobiiltelefoni ning selle hinnaks saab olema enam kui 1800 eurot.
Rolls-Royce tutvustas uut lendavat taksot
Äsja toimunud Farnborough International Airshow 2018 üritusel tõmbas tuntud autotootja Rolls-Royce katted oma uuelt lendavalt taksolt. Postitus Rolls-Royce tutvustas uut lendavat taksot avaldati portaalis Geenius.
Autoäppide firma sai investoreilt 3 mln eurot
Eesti idufirma High Mobility kaasas kolme miljoni eurose investeeringu nutiautode rakendusliidese viimiseks globaalse arendajate kogukonnani.
Google Street View jäädvustab taas Eestit
Sel suvel teevad Google´i kaameratega autod Eestile taas tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaeesmärgiks on linnadevaheliste maanteede jäädvustamine.
Euroopa Komisjon mõistis Google’ile rekordilise 4,34 miljardi eurose trahvi
Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager teatas täna, et komisjon esitab Google’ile 4,34 miljardi euro suuruse trahvi seoses monopolivastaste seaduste rikkumise eest. Konkurentsivoliniku sõnul on Google Androidi seadmetele Google’i otsingu vaikimisi installeerimisega rikkunud liikm...
SMITi palgad tõusevad 20 protsenti
Siseminister Andres Anvelt ja SMITi juht Ragner Paevere leppisid kokku, et ministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) palgad tõusevad järgmisel aastal keskmiselt 20%.
Pilveserverite kasutamist mängumaailma töös hoidmiseks ei suudetud realiseerida
Mäng “Crackdown 3”, mis neli aastat tagasi lubas pilvepõhiste serverite abil ülimalt realistlikku mängumaailma, ei pruugi seda iialgi saada. Postitus Pilveserverite kasutamist mängumaailma töös hoidmiseks ei suudetud realiseerida avaldati portaalis Geenius.
Jaan Tallinn ja Elon Musk lubavad, et tehisintellekt ei pääse ligi surmavatele relvasüsteemidele
Tehisintellektidega kokkupuutuvad eksperdid ning ettevõtjad allkirjastasid kokkulepe, millega kinnitavad, et nad ei hakka looma tehisintellekte, millel oleks ligipääs surmavatele relvasüsteemidele. Postitus Jaan Tallinn ja Elon Musk lubavad, et tehisintellekt ei pääse ligi surmavatele relvasüstee...
Maailma IT-juhtide avalik kiri: taparobotid ei tohi iial hakata võtma inimelusid
Enam kui 100 tehnoloogiaettevõtet, 26 riiki ja 2400 innovaatorit, nende hulgas Skype’i asutaja Jaan Tallinn ja Elon Musk, pöördusid täna avaliku kirjaga kogu maailma poole, milles kutsuvad üles lõpetama tehisintelligentsete tapamasinate loomine.
Nüüd rentimiseks saadaval: FeiyuTech G6 Plus 3in1 videostabilisaator
Nüüdest on Sul on suurepärane võimalus filmida Hollywoodi sujuvuse ja professionaalsusega videoid mistahes kaameraga, sest meie fototehnika renti on jõudnud kõigile laenutamiseks uhiuus FeiyuTech G6 Plus kõik-ühes gimbal. Kui siiani oli puhta ja sujuva video filmiseks vaja erinevate kaameratüüpid...
Eesti pannakse uuesti Google’i kaartidele: meie teedel sõidavad taas Street View autod
Sel suvel teevad Google’i kaameratega varustatud autod Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaks olemasoleva info uuendamisele Google Maps rakenduses on sellel korral Google’i eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine. Postitus Eesti pannakse uuesti Google’i ...
Eesti sõjatehnika tootja lubadus: meie lahingusüsteemid ei hakka iial iseseisvalt tapma
Eesti mehitamata tehisintelligentsete lahingsüsteemide tootja Milrem Robotic lubab, et tema toodang ei hakka kunagi inimesest sõltumatult langetama inimelu võtmise otsuseid.
EstFundi toel rahastatakse Eesti firmasid 100 miljoniga
Eesti riigi, KredExi ja Euroopa Investeerimisfondi (EIF) fondifondist EstFund tehti investeeringud kahte uude fondi: Equity United PE I ja Tera Ventures Fund II, et arendada kapitaliturgu.
Riik hakkab süsteemide kontrollimiseks väljastama test-ID-kaarte
Aasta lõpus tuleb välja praegusest erinev uus ID-kaart. RIA soovitab erinevatel teenusepakkujatel testkaartidega kontrollida, kas uus ID-kaart nende süsteemides töötab.
Uus kõik-ühes FeiyuTech G6 Plus stabilisaator paneb Sind videote tegemist armastama
Maailma üks juhtivaid videostabilisaatorite tootjaid FeiyuTech annab teada, et on lansseerinud uue ja ainulaadse kõik-ühes gimbali G6 Plus! Alates 2007. aastast nii videohuvilistele kui elukutselistele videograafidele erinevaid stabilisaatoreid tootnud FeiyuTech on kuulda võtnud kasutajate tagasi...
Klassikalised kõlarid saavad Bang & Olufseni abiga nutikõlariteks
Bang & Olufsen tõi koostöös HiFiBerry’ga turule avatud lähtekoodiga võimendi, millega saab kodus igaüks ise oma traditsioonilised kõlarid ümber ehitada juhtmevabadeks ja nutikateks. Postitus Klassikalised kõlarid saavad Bang & Olufseni abiga nutikõlariteks avaldati portaalis Geenius.
TTÜ idufirma võitis USAs peapreemia
"Parim enne"-indikaatorit toidukaubale arendav Prototroni selle hooaja võitjameeskond Timey pälvis USAs äriarendusprogrammi NGAL peapreemia.
Elisa tõusis TV-teenuste turuliidriks
Selle aasta esimese kvartali seisuga on teleteenuste kasutajate arvult turuliider Eestis Elisa, kes veel aasta eest oli Teliaga samal tasemel.
Euroopa Liit nõuab AirBNB-lt selle klientidele rohkem õigusi ja läbipaistvust
Euroopa liit soovib, et AirBNB muudaks seda, kuidas kuvatakse renditavate elamute hindasid ning et firma muudaks oma kasutajatingimusi. Postitus Euroopa Liit nõuab AirBNB-lt selle klientidele rohkem õigusi ja läbipaistvust avaldati portaalis Geenius.
Tähelepanu! Google Street View autod pildistavad taas kogu Eesti üles
Google’i kaameratega varustatud autod teevad sel suvel taas Eestile tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid.
Mida teha, kui oled sülearvutile vedelikku ajanud?
Olukord, kus kogemata oled ajanud mõnda vedelikku arvutile, vajab kiirelt sekkumist. Nende soovituste järgi talitades ei pruugi arvuti kohe mahakandmisele minna ja uue raali ostmise asemel võib olukorrast välja tulla vaid ehmatusega. Postitus Mida teha, kui oled sülearvutile vedelikku ajanud? ava...
Kuidas su arvuti võiks parem olla ehk kus on selle pudelikael?
Peaaegu igal arvutil on olemas pudelikael, aga mis see on? Pudelikael on efekt, mis tekib, kui arvuti üks või mõni komponenti hoiavad tagasi selle täielikku potentsiaali, mistõttu suudab arvuti teha vähem, kui teised komponendid lubavad. Postitus Kuidas su arvuti võiks parem olla ehk kus on selle...
Ametlik: Facebook on keskealistele
USAs tehtud värske uuringu järgi veedavad kõige rohkem aega Facebookis 45-54-aastased, kirjutab BusinessInsider.
Uuringust selgus, milline on läbi aegade kõige kehvema vastupidavusega iPhone’i mudel
Statistikaettevõtte Blancco andmetel on Apple’i nutitelefonide puhul enim rikkeid 6 ja 6S mudelitel. Postitus Uuringust selgus, milline on läbi aegade kõige kehvema vastupidavusega iPhone’i mudel avaldati portaalis Geenius.
Popkornimasin teeb kodukino täiuslikuks
Õhtul on tõesti jahedam – võib-olla koguni nii jahe, et kui võimalik, vii ekraan õue ja naudi vabas õhus filmiõhtut. Kõik on ideaalne, kuid miskit oleks nagu puudu? Jah, see puuduolev asi on tops näksimisega, mis filmi juurde käib. Postitus Popkornimasin teeb kodukino täiuslikuks avaldati portaal...
Galerii: aasta suurim lennu-show läks käima
Londoni lähistel Farnborough’s peetakse sel nädalal aasta suurimat lennu-show’d, kus esitletakse uusimaid õhusõidukeid, sõlmitakse miljardite dollarite ulatuses tehinguid ja esitletakse tulevikumasinaid.
Pea 2900 iOSi äppi teenivad aastas miljoni
Apple´i rakendustepoes App Store on 2857 äppi, mis teenivad kasutajailt tulu aastas üle miljoni dollari, viiendik neist lausa enam kui kümme miljonit.
Telia LIVE TV programm Viljandi Pärimusmuusika festivalil
Ka sellel aastal on võimalus Telia TV erikanalilt vaadata otseülekandeid Viljandi pärimusmuusika festivali Kirsimäe ja Kaevumäe lavade kontserditest. MINU.TV vahendusel saad heast folkmuusikast osa kasvõi teisest Euroopa otsast.   Telia LIVE TV programm:   Neljapäev, 26. juuli 13.00 Avamine 14.00...
LHV-l leping hoiuste kaasamise platvormiga
LHV Pank sõlmis lepingu finantstehnoloogia ettevõttega Raisin, mille kaudu on pangal tulevikus võimalus saada uusi hoiuseid nii Saksamaa kui ka Austria turult.
Elisa tõusus TV-teenuste turuliidriks
Tehnilise Järelevalveameti (TJA) värske statistika alusel on käesoleva aasta esimese kvartali seisuga teleteenuste kasutajate arvult turuliider Eestis täna Elisa.
Analüütikud: arvutite müük on üle pika aja taas tõusuteel
Gartneri ja IDC analüüsid näitavad, et arvutite müük on üle pika aja taas tõusuteel. Viimati tõusis müük kuus aastat tagasi. Postitus Analüütikud: arvutite müük on üle pika aja taas tõusuteel avaldati portaalis Geenius.
7 ideed vana nutitelefoni jaoks
Kui olete ostnud või teile on kingitud uus nutitelefon, siis kerkib kohe üles probleem, mida teha oma vana nutiseadmega. Kas rõõmutuhinas lihtsalt unustada see ja jätta sahtlipõhja tolmu koguma või leida sellele mingi asjalikum rakendus? Kaasaegseid taaskasutustrende järgides oleks kuritegu tööta...
IT-juht: päästame Eesti e-riigi sihitusest
Millised muutused need on, mis aitavad meil kõigil koos paremini hakkama saada ning meie ühiselt kokku kogutud raha avalike teenuste arendamiseks paremini kasutada? Dateli tarkvara- ja tehnoloogiadirektor Agu Leinfeld pakub välja neli olulist teemat, kus muutused on tema hinnangul hädavajalikud.
Jõustusid välistööjõudu puudutavad muutused
Pühapäeval jõustusid välismaalaste seaduse muudatused, millega soodustatakse tippspetsialistide siiatulekut ja pikendatakse lühiajalise töötamise kestust.
Kasulikud telefoni tarvikud sportimisel
Kuna nutitelefonid on meie igapäevaelu osa, kantakse neid kaasas kõikjal. Olgu tööl või kodus, sees või väljas, ikka hoitakse telefon läheduses. Sama moodi ei raatsita nutikast sõbrast väga kaugele minna ka trenni tehes ja sportides. Selleks aga, et aktiivsed tegevused koos telefoniga mugavamad o...
Uus vaatenurk – GoPro Fusion seikluskaamera
Ettevõttet nimega GoPro võib pidada väikeste ja vastupidavate kaamerate segmendi massidesse toojaks. Pisikeste ja palju taluvate, kuid sealjuures kvaliteetset pilti jäädvustavate aparaatidega, filmivad oma seiklusi tuhanded ja tuhanded kasutajad üle maailma.   Kui siiani koosnes GoPro mudelivalik...
Kasulikud telefoni tarvikud sportimisel
Kuna nutitelefonid on meie igapäevaelu osa, kantakse neid kaasas kõikjal. Olgu tööl või kodus, sees või väljas, ikka hoitakse telefon läheduses. Sama moodi ei raatsita nutikast sõbrast väga kaugele minna ka trenni tehes ja sportides. Selleks aga, et aktiivsed tegevused koos telefoniga mugavamad o...
Elisa lisas pakettidesse reisikindlustuse
Alates tänasest pakub Elisa uute nutipakettidega Eestis esmakordselt ühe kuutasu eest sideteenust, Mobiil-IDd ja aastast reisikindlustust tervele perele.
Üle 2800 iOSi rakenduse teenivad üle 1 miljoni dollari
10 aastat tagasi avalikustas Apple rakenduste poe, mis muutis nutitelefonide ajalugu igaveseks.   Tänaseks päevaks on inimesed installeerinud enda nutitelefonidesse pea 100 rakendust, millest nad kasutavad igal kuul 40. Prantsusmaal, Indoneesiast ja Lõuna Koreast on alla laaditud 112 rakendust, m...
Nortal kasvatas nii müüki kui ka kasumit
Eelmisel aastal kasvas rahvusvahelise tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortal konsolideeritud müügitulu ja ka tegevuskasum. Kasvu veduriteks olid USA, Soome ja Eesti.
ID-kaardi abiliin läheb uuele firmale
Kui seni pakkus ID-kaardi abiliinil kasutajatuge AS SK ID Solutions, siis 1. juulist osutab teenust uus ettevõte. Muutub ka telefoninumber ning abi pole enam ööpäevaringselt kättesaadav.
Skype’iga saab lõpuks ka kõnesid salvestada
Skype saab lõpuks sisse-ehitatud kõnede salvestamise funktsiooni, mis lisatakse juuli lõpuks tuleva uuendusega.
Xbox One S on Eestis müügil naeruväärselt madala hinnaga
Microsofti mängukonsool Xbox One S on Eestis müügil väga odavalt. Hinnavaatluse järgi leiab, et kõige vähem makstes saab selle kätte Kaup24.ee poest, kus see maksab kõigest 219,98 eurot. Tavahind sellel konsoolil on üldjuhul vähemalt 50 eurot enam. Postitus Xbox One S on Eestis müügil naeruväärse...
Nokia astub Eestis Apple’i kandadele
Nokia astub Eestis Apple’i kandadele AM 7. juuli 2018 - 19:17 Kui oled üks tootja paljude seast samal Androidiplatvormil ja jõuad Apple´iga, mis on ühe tootja ühe pla...
Ametlik: Brexiti kampaania oli seadusevastane
Ühendkuningriigi valimiskomisjon avaldas peaaegu üheksa kuud kestnud Brexiti kampaania uuurimise tulemused ning neist selgub, et kampaania Vote Leave eelarve ületas  lubatud piiranguid ja rikkus seega seadusi.
Mindvalley toob kuuks ajaks Tallinna 1000 õppijat
Rahvusvahelise haridus- ning tehnoloogiaettevõte Mindvalley toob suvel pea kuuks ajaks Tallinna koolitusele ligi tuhat välismaalast, kellele esinevad ka paljud Eesti idu- ja IT-ettevõtete juhid.
Elisa surub uutes pakettides mobiil-ID kohustuslikult peale
Mobiilsideoperaator Elisa muutis alates tänasest kõigis uutes mobiilse interneti pakettides mobiil-ID klientidele kohustuslikult kaasatulevaks teenuseks, kallimate pakettide puhul pole aga pääsu ühe ühe Leedu ettevõtte reisikindlustusest.
4 Tamron objektiivide suvekampaaniat, millest Sa ei soovi ilma jääda
Suvi on see periood aastas, kus võtad aja maha, sõidad puhkama ja hoiad end nutimaailma ahvatlustest eemale. Seetõttu ei pane me üldse pahaks, kui Sul puhkamise või mööda maailma/Eestit seiklemise kõrvalt on jäänud tähelepanuta Tamroni parimad suvekampaaniad, mis on peagi lõppemas. Väga hea fotot...
Sony avas uue ja põneva fotograafiaveebi α Universe
Sony avas uue fotograafiateemalise veebi Sony α Universe Europe, mis on loodud järjest suureneva Sony fotokaamerate kasutajaskonna jaoks, kuid suunatud kõigile fotohuvilistele. Uus veeb sisaldab palju eksklusiivset sisu: artiklid Sony fotosaadikute kohta; juhendid ja õpetused erinevate fotožanrit...
Nüüd on rentimiseks saadaval Sigma adapter MC-11 Canon EF – Sony E
Meil on rõõmusõnum kõigile Sony E ja FE kinnitusega hübriidkaamerate kasutajatele – Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis, on nüüd laenutamiseks saadaval Sigma adapter MC-11 Canon EF – Sony E. Peagi lisandub see adapter ka Kvartali keskuse renti. Selle ülimalt kasuliku v...
Krüptovaluutade turge on väga lihtne häkkida
Alates 2011. aastast on toimunud 56 küberrünnakut, mis on suunatud krüptovaluuta turgudele, kübermüntide esmapakkumistele ja muudele küberrahaplatvormidele kogu maailmas, selgub Londonis asuva finantsteenuste analüüsifirma Autonomous Research analüüsist.
Swedbanki mobiilipanka tänasest paroolikaardiga ei pääse
Alates tänasest saab Swedbanki mobiiliäppi siseneda ainult Smart-ID, Mobiil-ID ja PIN-kalkulaatori vahendusel, paroolikaardiga sisselogimise võimalus kadus.
Politsei: Eesti-Vene piiril sagenevad kahtlased droonilennud
Eesti politsei on tuvastanud Eesti-Vene piiril kümneid lubamatuid droonilende ning seetõttu on alustatud koostööd ettevõtetega, kelle loodud tehnoloogia võimaldab neid tuvastada ja elimineerida.
Vene spioonid varjusid häkkimisel bitcoinide abil
Venemaa spioonid tasusid veebilehe dcleaks.com registreerimisel bitcoinidega. Sellelt lehelt avalikustasid nad e-kirju, mille nad Hillary Clintonilt valimiskampaania ajal varastasid. Bitcoinidega maksid nad ka sellesama lehe serveriteenuste eest, kirjutab The New York Times.
Video: mobiil jälitab sind ka GPSita
Bostonis asuva Northeastern University teadlased tõestasid, et mobiiltelefoniga on võimalik inimeste liikumist jälitada ka siis, kui need on oma seadmes GPSi välja lülitanud.
Elisa teise kvartali käive kasvas 7,8%
Elisa Eestile edukalt alanud 2018. majandusaasta jätkus positiivses trendis ka teises kvartalis. Võrreldes möödunud aasta teise majanduskvartaliga tõusis ettevõtte käive tänavu 7,8 protsendi ja ärikasum 3,7 protsendi võrra. Elisa suutis kasvatada ka liideste arvu osades segmentides.
Põrunud Microsoft võib hakata taas mobiile tootma
Nokia ja Lumia mobiiltelefonidega kapitaalselt põrunud Microsoft kavatseb taas siseneda mobiiliturule.