Elektrilevi selgitab, miks nad tarbijatele lisatasu kehtestavad
Sellest aastast hakkas kõige väiksema elektritarbimisega majapidamistes kehtima elektrivõrgu teenuse püsitasu hinnaga 1,5-5 eurot.
Eestis hakati tootma intelligentseid ventilatsiooniseadmeid
Eesti teadlaste ja spetsialistide koostöös on loodud hoonete ventilatsiooniseade Airobot, mis on isemõtlev: mõõdab rõhku, temperatuuri, õhuniiskust ja CO2 ning vajadusel reguleerib neid, teatas seadme looja Airobot OÜ, kes on alustanud ka selle tootmist.
VKG õuel hakkas tööle krüptoraha kaevandus
Mullu novembris sõlmis kontsern Viru Keemia Grupp rendilepingu Eesti kapitalil põhineva ettevõttega Nordcoin Mining OÜ, kes paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi, teatas VKG.
Bensiini rekordhinnast puudu mõni sent
Meie autokütuste jaehindade rekordid jäävad viie ja poole aasta tagusesse aega ehk 2012. aasta aprilli algusesse, mil bensiini 95 liiter maksis 1,45 eurot. Ehkki nafta on tollasega võrreldes pea poole odavam, oli eilseks oli sama marki bensiini hind kerkinud 1,339 euroni liitri eest, mis tähendab...
VKG hakkas krüptoraha kaevandama
Mullu novembris sõlmis kontsern Viru Keemia Grupp rendilepingu Eesti kapitalil põhineva ettevõttega Nordcoin Mining OÜ, kes paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi, teatas VKG.
Eesti Energia valmistub Rail Balticu ehituseks ja võitleb Vene „musta“ elektriga
Eesti suurima ettevõtte juhatuse esimees Hando Sutter räägib ka fosforiidi kaevandamisest, USA projektile kaasrahastaja otsimisest, järgmise õlitehase ehitamisest, firma tükeldamise ideest ja loomulikult aktsiate börsile viimisest.
Eesti suurim roheenergia firma on müügis
Eesti suurim taastuvenergiafirma Nelja Energia võib peagi omanikku vahetada, kuna suurosalusega norrakad kaaluvad aktsiapaki müüki.
Nelja Energia on müügis
Eesti suurim taastuvenergiafirma Nelja Energia võib peagi omanikku vahetada, kuna suurosalusega norrakad kaaluvad aktsiapaki müüki.
Gazprom suurendab investeeringuid Nord Stream 2-sse
Venemaa on Nord Stream 2 tulevikus kindel – 20018. aastal võivad Gazpromi investeeringud gaasijuhtme ehitusse kasvada 11,8% võrra
Eesti Energia soovib Kihnu hiigeltuulepargi menetluse kiirendamist
Eesti Energia soovib valitsuselt kuni 1000-megavatise Kihnu meretuulepargi hoonestusloa menetlemise kiirendamist, mille algatamiseni pole seitsme aastaga jõutud.
Eesti Gaas hakkas börsil turgu tegema
Eesti Gaas hakkas sellest aastast Balti gaasibörsi GET Baltic Eesti piirkonna turutegijaks.
Viljandimaal hakatakse sõnnikust ja lägast autokütust tootma
Eesti ettevõte avab Viljandis Eesti esimese tehase, mis hakkab põhust ja sõnnikust tootma biometaani – gaasi, mis kõlbab automootorisse ja kodusesse köögipliiti.
Nafta hind hakkab langema?
Naftakauplejad peaksid valmis olema, et järgmise paari kuu jooksul kukub hind vähemalt 15 protsenti, teatas Commerzbanki vanemanalüütik, vahendab CNBC.
USA merevägi plaanib peaaegu viie kilomeetri sügavuselt merepõhjast lennuki üles tõsta
Nii sügavalt pole kunagi varem lennukit või selle rususid pinnale tuua üritatud.
Taastuvenergia kattis mullu 16,8 protsenti elektri kogutarbimisest
Taastuvenergia moodustas 2017. aastal 16,8 protsenti elektrienergia kogutarbimisest, kokku toodeti mullu taastuvenergiat 1612 gigavatt-tundi.Taastuvatest allikatest pärinevat elektrienergiat toodeti möödunud aastal Eestis 1612 gigavatt-tundi, mis on 14 protsenti enam kui 2016. aastal. Taastuvener...
Balticconnectori gaasitoru meres paikneva osa toodab Kreeka ettevõte
4. jaanuaril sõlmisid Eesti elektri- ja gaasisüsteemihaldur Elering ja Soome riigiettevõte Baltic Connector OY Balticconnectori gaasitoru meres paikneva osa tootmiseks lepingu Kreeka ettevõttega Corinth Pipeworks Pipe Industry SA.
Uuring: tuule- ja päikeseenergia on juba praegu fossiilkütustest odavam
Praeguste tehnoloogia arengutrendide juures võib oodata, et peagi muutuvad majanduslikult otstarbekamaks ka teised alternatiivsed energiaallikad, kirjutab techxplore.com.
Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita
Leedu medalikunstnikud on koostöös Leedu kunstnike liiduga korraldanud Balti medalikunsti triennaali aastast 1986. Kümnendal korral on nad oma kodumaa, Läti ja Eesti autorite kõrval kutsunud osalema kolleege Poolast ja Rootsist ning andnud näitusele, mis avatakse täna Tartu kunstimaja monumentaal...
Musta kulla kõrge hind annab tänavu tõuke OPECi rivaalidele
Neljapäeval avaldatud aruandes pidi OPEC (Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon) tunnistama, et naftahindade kallinemine on toonud kaasa OPECi-väliste riikide tootmismahtude suurenemise.
Ida-Virumaal alustab bitcoin'i kaevandus
Ida-Virumaa tõestab oma positsiooni uue ajastu kaevanduspiirkonnana, kui jaapanlased avavad jaanuaris Eesti Energia tehnopargi esimese rentnikuna Balti Elektrijaamas siinse mastaapseima krüptokaevanduse.
Interaktiivne kaart näitab: Eesti on maailmatasemel tahmaplekk
Avalike allikate põhjal reaalajas elektritootmise keskkonnamõjusid kujutav veebikaart näitab ilmekalt, et Eesti toodab oma energiat kogu Euroopa ja ka maailmas tasandil keskkonna jaoks kõige saastavamalt.
Nädala energiad 8.-14. jaanuaril | On aeg sisemiseks inventuuriks
Nädal kulgeb Kahaneva Kuu energiates. On hea aeg vaadelda, tunnetada ja lasta asjadel vaikselt settida. Praegu pole aeg kiirustada ega edasiminekuks jõudu kasutada. Lase lihtsalt protsessidel kulgeda, vahendab Kristallikoda.ee.
IEA: USA võib edestada naftatootmiselt Saudi Araabiat
USA-st võib saada Saudi Araabia asemel maailma suuruselt teine naftatootja pärast Venemaad, kuna USA ettevõtted on kõrgemate hindade tõttu tootmist tõstnud, teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA).
Prantsusmaa loobub Nantes'i uue lennujaama ehitamisest
Prantsuse valitsus loobus kolmapäeval keskkonnakaitsjate vastuseisu tõttu ametlikult aastakümneid vanast plaanist ehitada riigi lääneossa Nantes'i lähedale uus lennujaam.Peaminister Édouard Philippe ütles, et visa vastuseisu tõttu on võimatu plaaniga edasi minna, teatab AFP BNS-i vahendusel. "See...
"Rohelise Energia" lepingute arv on aastaga kolmekordistunud
Möödunud aastal kolmekordistus Eesti Energias sõlmitud "Rohelise Energia" lepingute arv, ettevõtte klientidest tarbib jaanuari seisuga 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit 10 045 majapidamist
Eesti Energia kavatseb rajada teise õlitehase
Eesti Energia teeb ettevalmistusi teise Enefit 280 tehnoloogial töötava põlevkiviõli tehase rajamiseks, kuna naftabarreli hind maailmaturul on taas kerkinud üle 65 dollari taseme.
Elering võttis 150 miljoni eurose laenulimiidi
SEB sõlmis elektri- ja gaasisüsteemihaldur Eleringiga eurovõlakirja refinantseerimisriski maandamiseks 15-kuulise laenulimiidi summas 150 miljonit eurot.
VKG territooriumil alustab tööd krüptoraha kaevandav Nordcoin Mining
Viru Keemia Grupp sõlmis rendilepingu Eesti kapitalil põhineva ettevõttega Nordcoin Mining OÜ, mis paigaldas kontserni tootmisterritooriumil krüptoraha kaevandamiseks vajaliku konteinerpargi.Krüptoraha kaevandajad kasutavad peamise ressursina VKG toodetavat elektrienergiat. Krüptokaevanduse paikn...
Inteli protsessorites leiti turvaviga
USA kiibitootja Intel toodetud mikroprotsessorites leiti turvaviga, mille kõrvaldamine kahandab kiipide jõudlust.
Putin: Gazpromi autode gaasile üleviimine viis juhtide lahkumiseni, sest ei saa enam bensiini ja diislit varastada
Venemaa president Vladimir Putin teatas riiginõukogu istungil, et Gazpromile kuuluvate autode üleminek kütusena gaasi kasutamisele viis autojuhtide töölt lahkumiseni, sest ei ole võimalik bensiini ega diislit „ära valada” ehk maha müüa.
Üleilmsed toiduhinnad kasvasid mullu 8,2 protsenti
Üleilmsed toiduhinnad kasvasid 2017. aastal võrreldes eelneva aastaga 8,2 protsenti, teatas ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioon
Rohelise energia lepingu sõlminute arv kolmekordistus aastaga
Möödunud aastal kolmekordistus Eesti Energias sõlmitud rohelise energia lepingute arv – see tähendab, et ettevõtte klientide hulgas on jaanuari seisuga juba 10 045 sellist majapidamist, mis tarbivad 100-protsendiliselt taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit."Rohelise Energia ostmisega m...
MIS ON MIS ? | ​​​​​​​Biometaan, biogaas, maagaas
Peagi hakkab Eesti kõigi aegade suurim biometaani tootmise projekt Viljandimaal Kõo Agro Siimani piimafarmi naabruses maagaasiga võrreldava puhtusega biometaani tootma.
Leedu kinnisvarahinnad olid mullu 10 aasta kõrgeimal
Mullu olid Leedus korterite ja eramute hinnad kümne aasta kõrgeimal tasemel, teatas riigi registrikeskus.
Eesti Energia valmistub teist õlitehast ehitama
Eesti Energia on alustanud ettevalmistusi teise Enefit-280 õlitehase rajamiseks, sest nafta hinna tõus maailmaturul on nüüd plaanide teostamiseks soodne.
Kümne aasta parim aktsia on Harju Elektri oma
«Investori parim sõber on aeg,» ütlevad investeerimisspetsialistid, vihjates siin eriti väikeinvestoritele sobivale soovitusele mitte kaasa minna turukõikumistega ning investeerida vähemalt viieks aastaks, soovitatavalt veel pikemaks ajaks.
Utilitase rohelise energia toodang kasvas mullu ligi 30 protsenti
Energiakontsern Utilitas tootis 2017. aastal 1 105 000 MWh rohelist energiat, mida on ligi kolmandiku võrra enam kui 2016. aastal, teatas energiaettevõte.
Elektriga saab peagi kaubelda üle Euroopa
Euroopa süsteemihaldurid ja elektribörsid avavad 13. märtsil ühise üleeuroopalise elektriturgude päevasisese kauplemise süsteemi XBID, mis võimaldab elektriga pakkumispiirkondade vahel kaubelda tund enne tarnet, teatas Elering.
Soe talv hoiab elektri hinda tagasi
Leebe temperatuur ja kõigi elektriühenduste korrapärane töö hoidsid aasta lõpus meil ja lähiriikides elektri hinda stabiilsel tasemel, pika pühadeperioodi toodud madal tarbimine langetas hinnasurvet veelgi.
Sphebotics teeb päikeseenergia kogumise lihtsamaks ja efektiivsemaks
Tehnopol Startup Inkubaatoris kasvav idufirma Sphebotics keskendub sellele, et päike jõuaks paneelidele kõige paremini ligi, kirjutab tehnikaportaal geenius.ee. Selleks on välja töötatud seade, mis tõotab teha innovatsiooni roheenergia tööstuses. Geeniuse küsimustele vastab […] The post Sphebotic...
Enefit Greeni tuulepargid tootsid möödunud aastal rohkem elektrit kui aasta varem
Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Green tuulepargid tootsid 2017. aastal 215 gigavatt-tundi elektrit, mida on 16% rohkem kui 2016. aastal. 215 gigavatt-tunnist elektrist jagub aastaks ajaks 86 000 keskmise tarbimisega majapidamisele.
Utilitas rohelise energia toodang kasvas mullu ligi 30 protsenti
Energiakontsern Utilitas tootis 2017. aastal 1 105 000 MWh rohelist energiat, mida on ligi kolmandiku võrra enam kui 2016. aastal.
Soe talv hoiab elektri hinda tagasi
Leebe temperatuur ja kõigi elektriühenduste korrapärane töö hoidsid aasta lõpus meil ja lähiriikides elektri hinda stabiilsel tasemel, pika pühadeperioodi toodud madal tarbimine langetas hinnasurvet veelgi, kirjutab Äripäev.
Novembri tööstustoodangu maht oli suurem kui aasta eest
Tööstusettevõtted tootsid 2017. aasta novembris 3% rohkem toodangut kui 2016. aasta novembris, teatas statistikaamet. Toodang suurenes mäetööstuses ja töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas.
Riigikogu valmistub Toompea lossi suureks remondiks
Riigikogu on alustanud pikka protsessi hoones remondi alustamiseks, kuid alata võib see alles nelja aasta pärast.
Elering ennustab kerget hinnatõusu
Elektribörsi tulevikutehingute põhjal kuu viimasel kauplemispäeval ootab võrguhaldur Elering 2018. aasta keskmiseks hinnaks 34,77 eurot megavatt-tunni eest, mullu ja tunamullu oli keskmine elektri hind 33 euro tasemel.
Noored teadlased tutvustavad konverentsil oma teadustööd
Tänasel konverentsil "XXI sajandi suurimad väljakutsed" tutvustavad Eestis ja Eestist väljaspool töötavad Eesti päritolu noored teadlased oma teadustööd ning räägivad selle panusest käesoleva sajandi suurimate väljakutsete lahendamisel.Ettekanded puudutavad nanomaterjalide käsitlemist ja ohutust,...
Elering sõlmis kreeklastega Balticconnectori lepingu
4. jaanuaril sõlmisid Eesti elektri- ja gaasisüsteemihaldur Elering ja Soome riigiettevõte Baltic Connector OY lepingu Kreeka ettevõttega Corinth Pipeworks Pipe Industry SA, et toota Balticconnectori gaasitoru mereosa.
Eesti avas elektrituru andmed idufirmale, mis ehitab krüptorahaga roheenergia kauplemise turgu
Eesti riigile kuuluv elektri ja gaasi süsteemihaldur Elering kirjutas eile alla koostöökokkuleppele idufirmaga WePower, mis hakkab krüptoraha baasil väljastama tokeneid ehk “žetoone”, millega saab osta ja müüa roheenergiat. siit: Eesti avas elektrituru andmed idufirmale, mis ehitab krüptorahaga ...
Nafta hind keris kahe ja poole aasta tippu
Toornafta hind lõi täna hommikul viimase kahe ja poole aasta hinnarekordi, küündides 68 dollarini barrelist.
POSTIMEHE REPORTAAŽ: Eesti Energia rohelise energia inimestel käed sügelevad
Eesti Energia taastuvenergiaettevõtet juuli algul juhtima hakanud endine Omniva juht Aavo Kärmas käis juba kahe esimese töönädalaga kõik tootmisüksused läbi ja on täis indu, et ettevõte kiiresti kasvama panna – kui ainult Eesti tegevuskeskkonnana nii palju väljakutseid ei esitaks.
Hiigelfondid tõmbuvad fossiilkütuseärist välja
Suured USA investeerimisfondid jätavad portfellidest välja fossiilkütuse tootjaid ning otsivad asemele rohelise energia tootjaid.
Linnamäe elektrijaam jääb tõenäoliselt alles
Keskkonnaministeerium tahaks Jägala jõel oleva Linnamäe hüdroelektrijaama paisu likvideerida, kuid Eesti Energia müüs elektrijaama hiljuti erakätesse ning kohe saab läbi aeg, mille jooksul võib riik kasutada eelisostuõigust.
Venemaa suurendas taas gaasi eksporti Euroopasse
Vaatamata vastuseisule ning tihenevale konkurentsile suurenes gaasi eksport Venemaalt 8,1 protsenti, kirjutab Reuters.
Eesti idufirma Energia Juhtimiskeskus tahab elektritarbimist tasakaalustada
Energia Juhtimiskeskus on Eesti idufirma, mis on keskendunud elektrivõrgus oleva energia tootmise ja tarbimise nutikale jagamisele ning tasakaalustamisele. Geeniuse küsimustele vastab firma asutaja ning tegevjuht Tarvo Õng. siit: Eesti idufirma Energia Juhtimiskeskus tahab elektritarbimist tasak...
Nelja Energia sõdib kaitseala vastu
Keskkonnaministeeriumi plaanitav kaitseala Hiiumaa rannikul Apollo meremadalikul on pinnuks silmas sealsamas lähedal tuuleparki kavandavale Nelja Energiale, mis on palunud madalikku kaitse alla mitte võtta.
Venemaa taastas kontakti kaduma läinud satelliidiga
Venemaa eksperdid teatasid täna, et taastasid suhtluse Angola esimese telekommunikatsiooni satelliidiga Angosat-1.
Nafta hind kahe ja poole aasta kõrgeimal tasemel
Kolmapäevase seisuga on toornafta barreli hind viimase kahe ja poole aasta kõrgeimal tasemel, jõudes üle 60 dollari, kirjutab Reuters.
MEIE MAA | Vilsandile tahetakse ehitada restoran-külalistemaja
Saaremaa vallavalitsusele esitati taotlus ehitusloa väljastamiseks Vilsandi külas asuvale Jaama maaüksusele. Taotluse kohaselt soovitakse olemasolev hoone osaliselt lammutada ja ehitada ümber restoran-külalistemajaks. Hoone on kavandatud kahekorruselisena.
VIDEO | Austraalias sõidab maailma esimene päikesepaneelide kaudu energiat ammutav reisirong
Liin, mida mööda rong sõidab, ei ole küll kuigi pikk - vaid kolm kilomeetrit - aga asi seegi. Esimene sõit toimus selle kuu keskel, regulaarreisid peaksid päikese jõul algama juba tuleval kuul.
Bitcoin'i tabas jälle tagasilöök
Krüptoraha bitcoin’i hind sõidab Ameerika mägedel. Kui eile kirjutasid väljaanded, et krüptoraha hind on stabiliseerunud, siis täna sööstis see taas langusse.
Fukushima tuumajaama operaatorfirma sai loa taaskäivitada 2 reaktorit
Jaapani tuumajärelevalveamet andis kolmapäeval Fukushima tuumajaama operaatorfirmale loa taaskäivitada riigi keskosas asuvas Kashiwazaki-Kariwa tuumajaamas kaks reaktorit.
Metsandus­nõukogu: uue arengukavaga tuleb saavutada ühiskondlik kokkulepe
Ministri metsandusnõukogu kohtumisel lepiti konsensuslikult kokku, et järgmise kümnendi metsanduse arengukava peamiseks eesmärgiks on saavutada ühiskondlik kokkulepe metsade jätkusuutlikuks majandamiseks, arvestades nii sotsiaalseid, majanduslikke, keskkonnakaitselisi kui ka kultuurilisi aspekte.
Kuidas autost nutiseadmele elektrit saada?
Autos on elekter olemas, selles ei ole kahtlust, kui masin käivitub ning tuled süttivad. Pigem on mure selles, et kuidas saaks toodetud energiat rohkemaks ära kasutada kui tee valgustamiseks. Üsna tihti oleks vaja autos mobiili, tahvlit või isegi sülerit laadida. siit: Kuidas autost nutiseadmele...
Novembris said enim taastuvenergia toetust Fortumi osalusega firmad
Eesti elektrisüsteemi halduri Elering andmeil said novembris taas enim taastuvenergia ja tõhusa koostootmise toetust Soome Fortum Power and Heat OY osalusega Eesti ettevõtted Fortum Eesti ja Anne Soojus, millele läks kokku toetusi ligi 1,7 miljonit eurot.
Soomlased kahtlevad oma uues tuumajaamas
Riikliku tuumaagentuuri Rosatomi tehnoloogiaga ja Venemaa pensionifondide rahaga Soome ehitatava Hanhikivi tuumajaama varjutasid küsimärgid, kui olulised Soome investorid asusid otsima võimalust Fennovoima juhitavast projektist väljumiseks.