Nõid Alisa annab nõu, kuidas leida oma ellu sobiv paariline: keegi ei taha näha enda kõrval imikala, energiavampiiri ja kasutut DNA-d
Alustame peamisest. Asetada suhted elus tähtsaimale kohale on äärmiselt ebamõistlik. Te kaotate igal juhul. Faktid, mille eest kuhugi ei pääse, on järgmised.
ABB jäi tulemustega rahule, aga näeb murekohti
ABB teatas, et esimeses kvartalis kasvasid nii ettevõtte tellimused ja müügitulu, samas langes suurtellimuste maht ja kahanes puhaskasum.
Lukašenko ei välista teise tuumajaama ehitamist Valgevenesse
Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles täna aastakõnes parlamendile ja rahvale, et peab vajalikuks vähendada vabariigi sõltumist Vene gaasist ja naftast ning ta ei välista teise tuumajaama ehitamist.
Tühi kinnistu energiapõlluks?
Päikeseenergia on aina kulutõhusam ja majanduslikult mõistlikum viis, kuidas elektrit toota. Tihti ongi tegemist kõige mõistlikuma meetodiga, kuidas oma olemasolevat maad väärtustada. Seejuures ei võta maaomanik päikeseenergiasse investeerides suuri riske, kuna energiaturg on väga stabiilne.
Arktika: eelis või oht - miks on Põhja meretee USA-le ohtlik
Peterburis toimus viies Arktika foorum "Arktika - dialoogi territoorium", mis sel aastal oli väga esinduslik, see tuli suure hulga külaliste tõttu isegi Arkhangelskist üle tuua Peterburi.
Tuumadebati valguses: kus asub maailma võimsaim tuumaelektrijaam?
Viimasel ajal on üha enam kerkinud Eestisse tuumajaama rajamise teema. Sellest ajendatuna uurisime, kus asub maailma kõige võimsam tuumajaam.
Merko ehitab 8,9 miljoniga Lätti šokolaaditehase
Merko Ehituse tütarfirma SIA Merks sõlmis 8,9 miljoni eurose lepingu Lätis Orkla uue Laima šokolaaditehase ehitamiseks.
Sõnajalad kasutavad tuulikute ehituseks salakavalat nippi
Kuna kohtuvaidlus takistab osaühingul Aidu Tuulepark tuulikuid püstitamast, otsustasid ettevõtjad Oleg ja Andres Sõnajalg jätkata ehitust osaühinguga Eleon Green, endise nimega OÜ Kindel Vara, kellele Maidla vald andis juba 2013. aastal ehitusloa, mis on nende hinnangul senimaani kehtiv, vahendas...
Minituumajaama arendaja: ehitame esimese reaktori 2020. aastate lõpuks
Suurte tuumajaamade ehitamist on raske põhjendada isegi suurriikidel. Kasvuhoonegaaside vähendamiseks ja kliimamuutuste aeglustamiseks aga vaid taastuvenergiast ei piisa, viitab neljanda põlvkonna tuumareaktoreid arendava ettevõtte Terrestrial Energy finantsjuht Canon Bryan.
Ülevaade: mida tähendavad CNG, LPG, LNG ja CBM?
Eesti tanklates on müügil suures laastus kolme sorti gaasi: CNG, CBM ja LPG. Levinuimatest gaasidest kasutatakse transpordikütusena veel ka LNG-d. Kuid mida täpselt kõik need lühendid tähendavad ja mis vahe erinevatel gaasidel on? Ülevaade: mida tähendavad CNG, LPG, LNG ja CBM? avaldati portaalis...
Elektri hind langes oodatust enam
Märtsis elektri 40 euroni langenud börsihind tuli analüütikutele üllatusena, aprillikuised külmad võivad hinnalanguse küll tasa teha, kuid tarbimine suuremat tõusu ei luba.
Norra elementmajade tootja ehitab Eestis uue tehase
Norra ettevõtjatele kuuluval moodulmajade tootjal Module Tech OÜ läheb Eestis erakordselt hästi ja ettevõttel on plaanis rajada siia isegi uus tehas.
Kas Eestisse tuleks ehitada tuumajaam?
KÜLAVAHEKÜSITLUSEuroopa Komisjoni kliimakava eesmärgid aastaks 2020 mõjutavad Eestis kõige rohkem elektritootmist.
Eesti energiaettevõte uurib uue põlvkonna tuumareaktori võimalusi
Fermi Energia soovib rajada Eestisse tuumareaktori. Eestile on oluline omada odavat ja puhast energiat. Tuuleenergial on Balti riikides potentsiaali, kuid firma teatel vajab regioon alternatiivi.
Uus valitsus plaanib võrgutasusid langetada
Loodav koalitsioon kavatseb langetada elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid, kirjutas
Goldmani kasum kukkus viiendiku
Goldman Sachs teatas, et panga esimese kvartali kasum kukkus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes veidi enam kui viiendiku.
VIDEO! Eestis toodetud päikesepaneelid on samas ka kattematerjaliks
Roofit.solar moodulid on innovaatilised integreeritud Eestis toodetud päikesepaneelid, mis asendavad tavapäraseid katusekatte- ja fasaadimaterjale. Katusepaneeli sisse on paigaldatud elektrit tootev õhuke päikeseelement."Need on Eestis toodetud paneelid, mis on ühtlasi ka katusematerjaliks," ütle...
Algas Eesti Gaasi LNG punkerlaeva ehitus
Hollandi laevatootja Damen alustas sel nädalal Eesti Gaasi LNG punkerlaeva ehitust, laev alustab Soome lahes ja selle läheduses LNG klientide teenindamist juba järgmise aasta teises pooles.
Tuumaenergiata jääb Eesti ning ka kogu kasvava elanike arvuga maailm elektrinälga
Eestis pidanuks juba ammu olema töötav tuumajaam, seda vältides oleme asjatult kaotanud paarkümmend aastat, kirjutab akadeemik Anto Raukas.Üle pika aja kõneldakse taas Eestisse tuumajaama ehitamisest. Võimalike emotsioonide tekkimise vältimiseks kõneldakse täiesti ohutust neljanda põlvkonna jaama...
Mida toob uus koalitsioon minu taskusse: kas peotäie krabisevat või viliseva tuule?
Uus kolmikliit lubab vähendada elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid. Need muutused peaks alandama elektri hinda ja jätma tarbijale rohkem raha kätte. Mida toob uus koalitsioon minu taskusse: kas peotäie krabisevat või viliseva tuule? avaldati portaalis Rahageenius.
Elekter = soodne küte?!
Õigesti valitud õhksoojuspump teeb toa soojaks energiasäästlikult ja mugavalt.
EKSPERT: Tallinn on taastuva energiaga teistele eeskujuks
Juba praegu toodab Tallinn elektrit päikesest ning sooja ja elektrit metsa- ja puidutööstuse jääkide hakkest, samuti  prügist saadud kütusest. Diiselbussid aga vahetatakse peagi keskkonnasõbralikumate gaasi- ja hiljem elektribusside vastu.Tallinn plaanib lähiajal liituda linnapeade kliima- ja ene...
Püsinäitus "Elektri lugu" Energia avastuskeskuses
Püsinäitus "Elektri lugu" Energia avastuskeskuses
Suurtehing USA naftasektoris
Täna teatas USA naftakompanii Chevron, et ostab Anadarko Petroleumi 33 miljardi dollari eest, makstes firma eest nii rahas kui ka enda aktsiates. Sellega kahekordistab Chevron oma panust USA kildanafta ja -gaasi tootmises, mille tõus on USA-st teinud maailma suurima naftatootja, vahendab Reuters.
USA senaator soovib ravikindlustuse asendada riikliku süsteemiga
Vermonti osariigi senaator Bernie Sanders esitles kolmapäeval uut versiooni plaanist "Medicare Kõigile", tuues 2020. aasta USA presidendivalimiste päevakorda taas tervishoiureformi.Sandersi plaanile annavad toetuse ilmselt ka neli demokraatide kandidaadiks pürgivat senaatorit, vahendas BNS. Tervi...
Shell loobus Gazpromiga Eesti külje alla LNG tehase ehitamisest
Briti-Hollandi energiahiid Shell väljub projektist, millega pidi koostöös Gazpromiga ehitama Eesti külje alla Ust-Luga sadamasse 10 miljoni tonnise võimekusega veeldatud maagaasi (LNG) tehase.
Perepäev ja näituse „Meie energia lugu” avamine
Perepäev ja näituse „Meie energia lugu” avamine
Elektri hind tegi sel nädalal tugeva hüppe
Sel nädalal on elektri hind Eestis tugevalt ehk tervelt kolmandiku võrra tõusnud, selgub elektribörsi NordPool Spot andmetest.
Venemaa kuulutas välja ambitsioonikad sõjaväe ja kaubandusplaanid Arktikas
President Vladimir Putin teatas, et Venemaa kavatseb drastiliselt suurendada kohalolu Arktika piirkonnas. Väärtuslike maavarade ja kaubandusteede kaitseks on juba alustatud vanade sõjaväebaaside moderniseerimist.
Energogen toob turule lihtsasti paigaldatava energiatootmiskomplekti kodukasutajatele
Päikesepaneelide müüja ja paigaldaja Energogen OÜ on taastuvenergia uuenduste vallas olnud Eestis teerajaja juba alates ettevõtte loomisest ligi kaheksa aastat tagasi. Nüüd üllatab Energogen kliente uudse kaheksast paneelist koosneva energiatootmiskomplektiga, mille paigaldamine on jõukohane igaü...
Teadja õpetab: kuu hakkab kahanema, kuid kas pärast pöörast perioodi läheb elu ka kergemaks?
Järjekordne kuutsükkel on hakanud taanduma, et siis jällegi uuega algust teha. Terve märtsikuu sisuliselt on mõjutatud olnud mitte vaid kuu tsüklilisest energiast, vaid ka pööripäeva uuest energiast ning Merkuuri retrograadistki. Täitsa lõpp, mis periood meil seljataga on!
Sandor Liive näeb väikeses tuumajaamas suurt võimalust
Neljanda põlvkonna väike tuumajaam oleks tõsiseltvõetav alternatiiv praegu põlevkivist toodetavale elektrienergiale, ütles Fermi Energia OÜ omanikeringi kuuluv endine Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ERRile.
Novak lükkas ümber väited, nagu tahaks Venemaa OPEC+ kokkuleppeid lõpetada
Neljapäeval teatas agentuur Reuters, et OPEC+ riigid võivad juunis kaaluda naftatootmise vähendamise kokkuleppe pikendamist Venemaa määratlemata seisukoha tõttu selles küsimuses varem väljakuulutatud kuue kuu (2019. aasta lõpuni) asemel vaid kolmeks kuuks.
Kütuse kallinemine maailmaturul jõudis Eesti tanklatesse
Kõigest nädalaga on kütuse hind tanklates kasvanud tervelt kümmekond senti, seda naftahinna kasvu mõjul. Sel nädalal on musta kulla hind jätkanud kerkimist ja löönud tänavuse aasta hinnarekordi.
Nafta hind vallutas uue tipu
Nafta hind kallineb neljandat päeva järjest, jõudes viimase nelja kuu kõrgeimale tasemele.
Graafik: elektri hind kukkus 10 kuu kõige madalamale tasemele
Märtsis langesid elektri börsihinnad kõikides Põhjamaade elektribörsi Nord Pool hinnapiirkondades ja hinnatase oli kogu piirkonnas sarnane, teatas Elering.
Araabiamaad loovad ühise kosmoseprogrammi
Üksteist araabia riiki, nende seas Saudi Araabia, Alžeeria ja Maroko, sõlmisid teisipäeval kosmoseprogrammi alase koostööleppe, teatasid Araabia Ühendemiraadid (AÜE).
Kaasamine kliimakava näitel
Eelnõude infosüsteemis rippuv dokument „Eesti riiklik energia- ja kliimakava aastani 2030“ (REKK 2030) ei ole põletavate poliitikaprobleemide tõttu avalikkuse tähelepanu pälvinud, kuigi kliimakell tiksub halastamatult. Sama halastamatult tiksus eelnõu „avaliku konsulteerimise“ tähtaeg. Jutumärke ...
Naftahinnad purustasid taas aasta hinnarekordi
Nüüdseks juba neljandat päeva jutti kasvanud naftahinnad purustasid kolmapäeval taaskord aasta hinnarekordi. Hinnatõusu taga on naftakartelli OPEC tootmiskärped, Iraani ekspordi vähenemine ja laialdased voolukatkestused Venezuelas.
Miks käib Eestis nii aktiivne tuumajaama lobby? Kas siia võib tõesti tulla reaktor?
Pärast seda, kui Fukushima tuumajaam 2011. aastal õnnetuse tagajärjel suure osa ümbruskonnast ära kiiritas, lõppes avalikkuses jutt sellest, et Eestisse võiks tuumajaama rajada, nagu lõigatult. Niinimetatud neljanda põlvkonna tuumareaktori valmimise eel on aga Eestis teema uuesti päevakorral. Ja ...
Empower ehitab Eleringile 4,5 miljoni eest
Elering sõlmis Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse projekti raames Empower AS-iga lepingu liinilõigu ehituseks Kilingi-Nõmme alajaamast Eesti-Läti piirini, tööde maksumus on 4,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta, teatas ettevõte.
Elektritootmine langes enam kui veerandi võrra
Veebruaris toodeti Eestis elektrit 691 gigavatt-tundi, mida on 27 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas Elering.
Restoranitest: Eesti burger üllatab meeldivalt
Ühe hiljuti toimunud Euroopa burgeriuuringu järgi platseerus Estonian Burger Factory 28. kohale – tähelepanuväärne saavutus, mille üle võib rõõmustada, sealjuures ilma igasuguse tahtmiseta süveneda uuringu representatiivsusse.
Trumpi valitsus lubas saudidega salaja tuumatehnoloogiat jagada
USA president Donald Trump on andnud riigi ettevõtetele loa jagada Saudi Araabiaga tuumatehnoloogiat ja pakkuda tehnilist tuge.