Prognoos – 100 aastaga kahaneb oluliselt lindude ja imetate ökoloogiline mitmekesisus
Keskkonna pideva muutumise tõttu on võimatu öelda, kus asub looduslik tasakaal. Kindel aga on, et suured muutused ei toimu üleöö, vaid algavad väikestest, igapäevastest ja võib-olla tähelepandamatutest. Selliste lühiajaliste muutustega – näiteks mõne kraavi kuivamisega –, mille puhul nihkub vaid ...
Eesti Energia uurib võimalust rajada Läänemaale tuulepark
Eesti Energia esitas Lääne-Nigula vallale detailplaneeringu taotluse, et alustada keskkonnamõjude hindamist ning selgitada välja, kas Risti lähistele on võimalik rajada kuni 30 tuulikuga tuulepark.Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul töötab Eest...
ABB jäi teist aastat kahjumisse
Tallinna külje all Jüris tegutsev suurtööstus ABB kaotas mullu käibes ja teenis kahjumit. Rahvusvahelise kontserni Eesti üksus on ühtaegu nii maailmamajanduse võngete kui ka peakontoris tehtavate otsuste tõmbetuules.
USA ja Aasia vaheline kaubandussõda võib eurole kasu tuua
Euroopa Liit peab Venemaa ja Hiinaga rohkem lepinguid sõlmima, kui ta soovib saada toetust Euroopa ühisraha populariseerimisel maailmaturgudel, mis on mures kaubandussõdade üle ja kahtlevad USA dollari stabiilsuses.
Eesti Energia tegi ettepaneku kehtestada Venemaa odavale elektrile heitmemaks
Eesti riigiettevõte Eesti Energia tegi valitsusele ettepaneku maksustada elekter, mis saabub Eestisse ja teistesse Balti riikidesse Venemaalt.
Tallinna Sadama värske leping: Muuga sadamasse tuleb uus terminal
Tallinna Sadam ja PK Terminal sõlmisid eile koostöölepingu, mille järgi rajatakse Muuga sadamasse puist- ja segalasti terminal.
Martin Helme soovitab kaaluda tuumajaama ideed
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul ei tohi Eesti Energia praeguses keerulises olukorras lasta riigi energiasektoril laguneda, sest Eesti peab suutma end ise elektriga varustada.
Ratas: valitsus tegeleb Ida-Virumaa probleemidele lahenduse leidmisega
Peaminister Jüri Ratase sõnul töötab valitsus Ida-Virumaa tööturuprobleemidele nii lühiajalise kui pikema lahenduse leidmise nimel, samas tõdes peaminister, et põlevkivist elektritootmise konkurentsivõime on vähenemas.Ratase sõnul on sõnumid, mis Eesti Energiast on ühiskonda jõudnud, väga murette...
Video: Hando Sutter: meil on vaja lahendust turumoonutuste vastu
Eesti Energia juht Hando Sutter ütles, et ettevõtte olukorra parandamiseks tuleb leida lahendus, kuidas turule ei pääseks Vene fossiilne elekter, mis ei maksa CO2 kvoote.
Gasparjan: kui Euroopa Liit murenema hakkab, kellega siis Eesti jääb
Venemaa tuntud politoloog Armen Gasparjan kommenteris Eesti parlamendi otsust, et Euroopa Liidu lippu Riigikogu Valgesse saali tagasi ei tooda.
Eesti Gaas alustas Helsingi sadamas LNG punkerdamist
Eesti Gaasi kontserni välisturgudel tegutsev tütarfirma Elenger alustas esmakordselt Helsingi sadamas LNG punkerdamist – sarnaselt Tallinna sadamaga punkerdatakse Helsingi-Tallinna vahel sõitvat
Foto: Viru Keemia Grupis puhkes bensiini ja põlevkivi aurudest suur tulekahju
Viru Keemia Grupis süttis põlema tööstusprotsessi tõttu bensiinist ja põlevkivist tekkivad aurud.
Telia ehitab Utilitase elektrijaama külge andmekeskuse
Telia ehitab Tallinna külje alla Utilitase elektrijaama juurde uue andmekeskuse, tehnika viimase sõna järgi ehitatud 10 miljonit eurot maksev keskus avatakse ületuleval aastal.
Annus: taastuvenergia arendamiseks tuleb otsida kokkuleppeid
Taastuvenergiale üleminek loob küll uusi mitmekesiseid töökohti, kuid praegu tööta jäävatele kaevuritele ja energeetikutele pole sellest kohest abi, ütleb Taastuvenergia Koja juhataja Mihkel Annus.
Kaitseministeerium: tuulepargid ja riigikaitse mahuvad ühele pildile
Viimasel ajal räägitakse tuuleenergia arendamise ees seisvatest takistustest märksõnadega «riigikaitse» ja «radarid». Riigikaitsepiirangud ei ole tuuleparkide arendamise suurim takistus ning täpsuse huvides on Aidu puhul põhiküsimus arendaja õigusvastases tegevuses, millele annab hinnangu kohtusü...
Eesti-Soome gaasijuhtme Balticconnector toru jõudis rannikule
Balticconnectori ehitajad alustasid Eesti-Soome ühisprojekti järjekordset etappi, mis näeb ette ligi ühe kilomeetri pikkuse torujuhtme lõigu paigaldamise maa peale.
Homme on elekter väga odav
Täna ja homme on elektri hind väga madal. Elektribörsi NordPool Spot Eesti piirkonna keskmine hind on mõlemal päeval alla 22 euro megavatt-tunni (2,2 sendi kilovatt-tunni) eest.
Novatek käivitas regulaarsed Venemaa vedelgaasi tarned Leetu
Leedu väetisetootja Achema, kelle tasuda on Klaipedas asuva vedelgaasiterminali ülalpidamiskulud, läks Norra gaasilt üle Venemaa toorainele.
Ivar Soopan: jama elektritootmises on üks suuremaid krahhe, mida Eestis nähtud
Rohkem kui tuhande Eesti Energia töötaja sundpuhkusele saatmine ja nende edasine tume tulevik on üks suuremaid sotsiaalseid ja majanduslikke krahhe, mida Eesti viimase kümnendi jooksul näinud. Või näeb.
Sandor Liive tuumajaama arendaja kaasas raha
Eesti Energia eksjuhi Sandor Liive juhitav OÜ Fermi Energia kaasas osanikelt ja investoreilt 260 000 eurot, et arendada välja Euroopa esimene väike moodulreaktor. Osanike seas on ka idufirma Lingvist asutaja Mait Müntel.
Nord Stream 2 juht Schröder: Taani seab USA survel Euroopa energiajulgeoleku ohtu
USA poliitiline surve Taanile on peamine põhjus gaasitoru Nord Stream 2 ehituse venimisele, teatas projekti juht, Saksamaa endine liidukantsler Gerhard Schröder täna.
Eesti Energia pakub nüüd päikeseenergia lahendusi ka eraklientidele
Eesti Energia pakub nüüdsest eraklientidele võimalust soetada päikeseenergia terviklahendust ning hakata ise päikeseelektrit tootma. Päikeseelektri kasutuselevõtt aitab vähendada ka elektriarveid.
On viimane aeg lüüa Enefit Greenile börsikella
Aktiivselt piiri taga taastuvenergia äris miljoneid luhvtitav Eesti Energia tütarettevõte tuleks täies mahus erastada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Huawei sõlmis kokkuleppe 5G tehnoloogia arendamiseks Venemaal
Mitmetes lääneriikides USA eestvedamisel blokeeritud Hiina ettevõte Huawei sõlmis Vene telekommunikatsiooniettevõttega MTS kokkuleppe 5G tehnoloogia arendamiseks Venemaal.
Vene elekter pole süüdi Eesti Energia hädades
Kuigi avalikkuses on loodud teistsugune mulje, moodustab Venemaa elektri hind Eesti elektrihinnast vaid väikese osa. See tähendab, et kui idanaaber oma elektrit enam siia ei saadaks, kallineks elekter meil kõigest mõne protsendi, selgus Eleringi ja Tallinna Tehnikaülikooli uuringutest. Eesti Ener...
Naftahiiud lubasid kliimakohtumisel toetada süsinikumaksu, kui see on neile kasulik
Mitu maailma suurimat naftatootjat teatas reedel Vatikani kliimakohtumisel, et nad toetavad süsiniku maksustamist, kui see on «majanduslikult tähenduslik».
Hall võsa muutub kullakarvaliseks
Euroopa Liidu CO2 kvootide hinnatõusu tõttu on elektritootmine põlevkivist muutunud konkurentsivõimetuks.Vene elekter, mis meie turule tunginud, ei lähe saastekvoodimaksu alla. Ühe võimalusena uurib valitsus põlevkivi asendamist biomassiga nagu raiejäätmed, võsa jms. Selge, et keegi elektrita ei ...
Eesti Energia hakkas vanarehvidest õli tootma
Eesti Energia alustas õlitootmist vanarehvidest, panustades ringmajandusse ja aidates kaasa keskkonnaprobleemi lahendamisele. Ettevõtte juhatuse esimees Hando Sutter ütles, et rehvidest õlitootmine on põlevkivitööstuse arengu seisukohast oluline, sest on hea näide sellest, kuidas ka suurenergeeti...
Fotod: Eesti Energia leidis vanadest rehvidest naftat
Eesti Energia Enefit280 õue peale oli teisipäeva lõunaks toodud mõned tonnid musta puru: maailmakoristuspäeval kogutud rehvid. Mis metsa all prügi, see Auveres puhas energia, millest toota õli.
Valitsus andis lubaduse: Narva elektrijaamades hakatakse aasta jooksul puitu põletama
Valitsus andis neljapäeval nõusoleku valmistada ette eelnõu, mis lubab tulevikus asendada põlevkivi Narva elektrijaamade kateldes osaliselt biomassiga, seadusemuudatus peaks jõustuma aasta jooksul.
Trump osaleb saudi relvatehingut läbi surudes Jeemeni rahva genotsiidis
USA president Donald Trump kuulutas välja riikliku eriolukorra, et suruda kongressi vastuseisust ja Jeemeni rängast humanitaarkriisist hoolimata läbi ligikaudu 8,1 miljardi dollari suurune relvatehing Saudi Araabia, Araabia Ühendemiraatide ja Jordaaniaga. Ettekäändeks toodi aga USA ning tema Läh...
Asendus põlevkivile – tuumajaam 2035?
Rahandusminister Martin Helme viskas nädala alguses õhku mõtte, et Eesti elektriga varustamiseks tuleks kaaluda tuumajaama ehitamist. Eksperdid on temaga nõus – pikapeale ei jäävatki muud võimalust.
Energiafirma juht: Eesti Energia oleks pidanud probleeme ette nägema
Põhjuseid, miks Eesti Energia on sunnitud saatma 1300 töötajat sundpuhkusele, oleks riik pidanud rohkem ette vaatama, ütles Fortum Eesti juhatuse esimees Margo Külaots Äripäeva raadio saates "Cleantech".
Gazprom pakub investoritele hiigeltootlust
Uus dividendipoliitika on nii sel aastal kui ka ainuüksi viimasel kuul kergitanud Venemaa energiahiiu Gazpromi aktsia hinda ligi poole võrra.
Reporter: Riigikontrolli audit tõmbab idapiiri arengukavale pidurit?
Jüri Laurson: põhjendamatu kuutasu tühjendab tarbija rahakotti
Eesti Energia tütarettevõtte Elektrilevi OÜ ülesanne on varustada tarbijaskonda elektrienergiaga, mis saavutatakse ilma täiendava koormuseta tarbijale. Energiamajanduse arengukava on koostatud aastani 2030. Elamute elektritarbijates tekitab aga arusaamatust kuutasu rakendamine pakettides Võrk 1 j...
BLRT osalusega firma ehitab Venemaale tehase
Elme Messer Gaas ehitab Venemaal Pihkva oblastis Eesti piiri ääres asuvasse Moglino erimajandustsooni õhu separeerimise tehase, mis hakkab tootma vedelgaase, teatas ettevõte.
Tesla saladused - imeline elekter
Tesla saladused - imeline elekter
G20 riigid tahavad reformida Maailma Kaubandusorganisatsiooni
Pühapäeval lõppes Jaapanis Tsukubas kaks päeva kestnud G20 IT-ja kaubandusministrite kohtumine, mille lõpus välja antud ühisavalduse järgi tahavad 20 maailma suurimat majandust viia läbi laialdased reformid Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO).
Eesti Pandipakend hakkas elektrit tootma
Eesti Pandipakend võttis kasutusele päikesepargi, mille paneelide abil toodetud energia katab 75% käitluskeskuse suvisest elektrivajadusest.
USA naftavarude suurenemine pani nafta hinna langema
Nafta hind kolmapäeval langes, kui USA WTI naftasegu langes madalaimale tasemele alates jaanuarist, peale seda, kui USA toornaftavarud tõusid, vahendab Reuters.
Kas Ida-Virumaa kriisi päästaks õlitootmine?
Elektritootmise ebarentaabluse tõttu koondatud Eesti Energia töötajate töökoha võiks päästa suurem õlitootmine. Samas on teistel turuosalistel toorainest tegelikult puudus ja lahenduseks oleks ka põlevkivi kaevandamislubade ümberjaotamine.
OPECis jälle sisetülid
Naftakartell OPEC tahab oma järgmise kohtumise edasi lükata, aga Iraan on sellele vastu, vahendab Reuters.
Eesti Energia saadab kuni 1300 töötajat sundpuhkusele
Eesti Energia teatas täna, et elektrituru olukorra tõttu saadetakse sundpuhkusele ligi 1300 töötajat. Aasta algusest on põlevkivi kaevandamise ja põlevkivist energia tootmisega tegelevate üksuste töötajate arv vähenenud ligi 400 inimese võrra.
Juhtkiri: mis saab kaevuritest?
Ida-Virumaal on löögi all ühed seni paremini tasustatud töökohad. Eesti Energia on sel aastal koondanud juba mitusada inimest. Aprillis saadeti sundpuhkusele Eesti Elektrijaama töötajad. Esmaspäeval teatas ettevõte, et sundpuhkusele tuleb saata veel 1300 inimest. Kui olukord ei parane, koondataks...
Estonian Cellist on saanud kasumimasin
Oma esimestel tegevusaastatel ellujäämise nimel võidelnud haavapuitmassitehas Estonian Cell on raskustest üle saanud ning on teeninud viimastel aastatel korralikku kasumit.
Taavi Veskimägi: kust tuleb elekter?
Viimasel ajal on minult palju küsitud, kust tuleb elekter, kui Narvas elektrijaamad kinni pannakse. On selge, et ülekandeliinid elektrit ei tooda ja elektri tootmiseks peab kusagil olema samal elektriturul elektrijaam, kirjutab Eleringi juht Taavi Veskimägi.
Andrus Karnau: saepurust saia
Narva elektrijaamades võiks hakkpuitu juba ammu põletada. Õigupoolest on seda lühikest aega tehtudki, kuni konkurentide lobitöö sellele piiri pani. Uus keskkonnasäästlik Auvere elektrijaam, mis suudab ka praegu elektribörsile toota, on ehitatud nii, et pooles mahus saaks kasutada biomassi.
Põlevkivi ei saaks ka õiglastel tingimustel Vene elektri vastu
Põlevkivist elektri tootmist ei ohusta Vene süsinikukvoodist vaba elekter, sest isegi kvoote tasudes oleks see Eestis toodetavast elektrist konkurentsivõimelisem.
Kuidas leida kiirtempos 200 töötajat?
Metsä Woodi Pärnu kasevineeritehase ehitus algas 2017. aasta kevadel, tööd alustati eelmise aasta augustis. Toormaterjalina kasutab tehas kvaliteetset Soome päritolu kasespooni, mida toodetakse Metsä Woodi spoonitehases Kesk-Soomes.
Eesti Energia juhatuse liige: kui olukord ei muutu kaotab aasta lõpuks töö 1000 inimest
Eesti Energia suurenergeetika eest vastutav juhatuse liige Raine Pajo ütles, et kui olukord turul ei parane, siis võib töö kaotanud inimeste arv kasvada aasta lõpuks tuhandeni.
Elektri börsihind tõusis ainult Baltikumis
Maikuus langesid elektri börsihinnad kõikides Põhjamaade börsi Nord Pool hinnapiirkondades peale Baltikumi, teatas Elering.
„Eestis pole piisavalt päikest“ ja teised levinumad müüdid päikeseenergia kohta
Päikeseenergiast elektri tootmine oma kodus või ettevõttes kogub kõikjal üha enam populaarsust – Eestis on juba üle 1600 päikeseelektri tootja. Kuigi päikesepaneelide paigaldamine kogub Eestis hoogu, käib sellega paraku kaasas palju müüte. Kummutame levinumad eksiarvamused!
Nafta hind kukkus järsult
Nafta hinnad langesid neljapäeval madalaima tasemeni alates märtsist, sest USA naftavarud vähenesid oodatust tunduvalt vähem. Samuti selgus, et USA naftatootmine tõusis uue rekordini, vahendab MarketWatch.
Leedu Energial lasub lubamatu riigiabi kahtlus
Aastaid Leedus varujaamana kasutatud Leedu Energia 1800megavatine elektrijaam võis saada keelatud riigiabi, asja uurib Euroopa Komisjon.
Jaapani valitsus tahab piirata kasvuhoonegaase
Jaapani valitsus tahab astuda uusi samme riigi süsinikuemissiooni piiramiseks taastuv- ja tuumaenergia edendamise kaudu.
Valitsus tahab Enefiti börsile mineku otsuseni jõuda juuniks
Valitsus kirjutab oma nelja-aastases tegevusprogrammis, et kavatseb teha otsuse Enefit Greeni vähemusosaluse (49%) aktsiate noteerimiseks juuniks.
Milline on tuleviku elekter?
Uusi energiaallikaid otsides ei maksa kõrvale heita ka mõtet Eesti oma tuumajaamast.
Pompeo osaleb Šveitsis Bilderbergi grupi kohtumisel
USA välisminister Mike Pompeo osaleb laupäeval Šveitsis saladuselooriga ümbritsetud mõjuka Bilderbergi grupi kohtumisel, et arutada diskreetselt küsimusi nagu Brexit ja kapitalismi tulevik.
Tallinlaste soojaarved langevad
Konkurentsiamet kinnitas Utilitase taotluse alusel Tallinna kaugküttevõrgupiirkonna uueks piirhinnaks 47,6 eurot megavatt-tunni kohta, millele lisandub käibemaks.
ASJA TUUMANI: Eestisse võib kerkida tuumajaam aastaks 2032
Eesti on tuumaohus! Soome, Rootsi, Venemaa – kõikjal on tuumajaamad, milles asjade untsumineku korral võib olukord muutuda radioaktiivseks ka Maarjamaal. Miks mitte haarata siis härjal sarvist ja ehitada ka Eestisse jaam, mis kõik siinsed energiavajadused rahuldaks?
Tallinna soojafirmad tahavad klientidelt vähem raha saada
Energiakontsern Utilitas plaanib konkurentsiametilt taotleda madalamat soojuse piirhinda.
Tapa kaugküttesüsteemi tunnustati tõhususe ja taastuvenergia kasutuse eest
Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing tunnustas soojatootja N.R. Energy üheksat küttepiirkonda tõhusa kaugküttesüsteemi märgisega. Teiste seas sai tunnustuse Tapa võrgupiirkond, kus 2017. aasta sügisel valmis moodne hakkpuidul köetav katlamaja.
Tesla tarned jäid kõvasti alla ootuste, aktsia kukub
Tesla aktsia kukkus neljapäeval kohati kuni 10,7 protsenti, sest investorid on pettunud madalates esimese kvartali tarnenumbrites, mis jäid kõvasti alla analüütikute prognoosidele.
Aidu tuulepargi asjus võib puhkeda veel üks kohtuvaidlus
Aidu tuulepargi ehitusega kaasnevatele kohtuvaidlustele võib varsti lisanduda veel üks, teatas ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».
Ekspert: Ilma Venemaa elektrita jääb Eesti pimedusse
Kas on mingit seost elektri hinna, Narva elektrijaamadest töötajate koondamise, Nord Pooli jaotusvõrgu ja vene elektri vahel ning milleni võib viia BRELList lahkumine, selgitasid Sputnik Eestile energeetikavalla asjatundjad.
USA sõjavägi ehitab lennukitele raketitõrjeks mõeldud laserrelvi
„Rakette tapvad“ laserid ei ole enam vaid ulmefilmides nähtav tehnoloogia. USA sõjavägi on edukalt läbi viinud maapealsed katsed ning soovib laserrelvad peagi hävituslennukitele integreerida, teatab FOX News.
Kas Eesti Energia ikka tohib töötajaid sundpuhkusele saata?
Odav Vene elekter ja kõrge CO2 kvoodi hind on sundinud Eesti Energiat vähendama elektri tootmist põlevkivist, mistõttu saadetakse kuni 1300 töötajat sundpuhkusele. Õhtulehele on viidatud, et sedalaadi sundpuhkus ei ole korrektne, mistõttu palusime kommentaari sotsiaalministeeriumilt. Ministeerium...
Euroopa Kontrollikoda: euroliit peab taastuvenergia eesmärkide täitmiseks tempot tõstma
Euroopa Kontrollikoja audiitorite uue aruande kohaselt peab EL võtma olulisi meetmeid, et toota rohkem tuule- ja päikeseenergiat ning täita taastuvenergia eesmärke. Audiitorid ütlevad, et kuigi nii mõlema energiatüübi kasutus suurenes märgatavalt pärast 2005. aastat, on see alates 2014. aastast a...
Eesti Energia juht: kõiki lisameetmeid kasutades on võimalik need 500 töökohta päästa
Eesti Energia juht Hando Sutter ütles, et kuigi CO2 hinna tõus oli aimatav, lõi Venemaa odava elektri kriis selle aasta esimeses kvartalis nii kiirelt ja valusalt ning jäi ebamugavalt valitsuse vahetumisega samasse aega, et ettevõttel ei ole võimalik ilma abimeetmeteta Ida-Virumaal kaduvatele töö...
PÕXIT ELEKTRIHINDA EI MÕJUTA: Euroopa ühtne elektriturg silub Eesti kõikumised
Kui põlevkivist elektri tootmine peaks mingil põhjusel Eestis lõppema, ei mõjuta see lõpptarbijat kuigi palju. Eesti elektrivõrk on tänu otseühendusele seotud nii Soome, Läti kui ka Leeduga, nende kaudu aga kogu Euroopa elektrituruga – pisikese Eesti väike tarbimine ja tootmine ei suuda seda kõig...
Kuidas nafta on Eestis siiani leidmata
Kurb küll, aga Saudi Araabiat pole meist saanud. Naftat ja gaasi on ometi pikki aastaid otsitud. Esmalt Hiiumaal Vaemlas, siis põhjarannikul ja Viinistu piiritusekuninga Arnold Eeriku eestvõttel Võrumaal. Nõukogude ajal puuriti naftaotsingul Ruhnus 878 meetri sügavune puurauk. Leiti vaid mineraal...
Ei saa me Vene gaasita: kes lööb lärmi Euroopa veeldatud maagaasi turul
Miks Leedu gaasisõltumatuse idee end ei õigustanud. Milline tulevik ootab ees Euroopa veeldatud maagaasi turgu ja kuidas Venemaa gaas konkureerib Venemaa gaasiga, rääkisid Sputnikule energeetikaeksperdid.