Saksa valitsuse uue kliimastrateegia põhipunktid
Saksa kantsleri Angela Merkeli valitsus teatas reedel suurest kliimapaketist, millega ta eraldab keskkonna kaitseks 2030. aastaks vähemalt 100 miljardit eurot.
Põhja-Ameerika linnustik on kahanenud 50 aastaga veerandi võrra
USA-s ja Kanadas on lindude arvukus kahanenud 1970. aastast alates 29 protsendi ehk ligi kolme miljardi võrra, ütlevad teadlased eile avaldatud raportis, mis osutab tõsisele ökoloogilisele kriisile.
Konverents Puit Energiaks 2019 | Põletav teema - kas Narva elektrijaamad peaksid puidust elektrit tootma?
Konverentsil Puit Energiaks toimunud aruteluringis oli kõne all kuivõrd mõttekas ikkagi on puidu kasutamine elektritootmises.
Üllatav: droonirünnaku mõju kütuse hinnale suurim Tallinnas
Nädalavahetuse droonirünnak Saudi Araabias tõstis nafta hinda ning eksperdid ennustasid, et kui olukord ei rahune võib kütuse hind tõusta nädala jooksul kuni 4 senti. Üllatav on, et ennustus läks suures plaanis täppi just Eesti puhul, sest näiteks Lätis tõusid hinnad vähem ja Leedus sisuliselt ei...
Naftaturg rahunes pärast ehmatust
Uued signaalid Saudi Araabialt ja Rahvusvaheliselt Energiaagentuurilt on naftaturgu rahustanud, kirjutab Bloomberg.
Roheline energia vajab üha rohkem ühte kõige hullemat kasvuhoonegaasi
Väävelheksafluoriid on üks kurjematest teadaolevatest kasvuhoonegaasidest ja tänu rohelise energia buumile, lekib seda atmosfääri üha suuremates kogustes. Väävelheksafluoriidi kasutatakse elektritootmises ohutuse tagamiseks üha rohkem, kuna selle abil saab kõige optimaalsemal viisil vältida lühiü...
Eestis tekkis sel aastal üle 600 päikeseenergia tootja
Elektrilevi andmeil on ainuüksi sel aastal tekkinud juurde sadu ja sadu väikeseid päikeseajaamasid, mis oma elektrit võrku müüvad.
Venemaal kukkus alla ründelennuk
Venemaal Stavropoli krais kukkus alla Su-25UB ründelennuk teatab, TASS.
Taastuvenergia toetusi saavad Eestis enim Soome ja Austraalia osalusega firmad
​Eesti elektrisüsteemi haldur Elering maksis augustis 8,3 miljonit eurot taastuvenergia ja tõhusa koostootmise toetusi.
Kildanaftatootjate aktsiad hüppasid lakke
Nädalavahetusel toimunud droonirünnak Saudi Araabia naftatöötluskompleksile, mis kõrvaldas turult umbes kuus protsenti päevasest naftatoodangust, pani rallima USA kildanaftatootjate aktsiad. Väiksemate tootjate aktsiad lendasid lausa taevastesse kõrgustesse.
Toidutööstus Kulinaaria laiendab tootmist
Lasnamäel algasid Selveri keskköögina tuntud Kulinaaria laiendustööd, mille tulemusel kasvab tootmine kaks korda. Uue hoone ehitab ja olemasoleva tootmise rekonstrueerib Mapri Ehitus OÜ, uuenenud tootmiskompleks valmib 2020. aasta oktoobris.
Eesti Energia põletab kateldes tapjavett
Riiklik elektritootmisettevõte Eesti Energia paiskab oma Ida-Virumaa Auveres asuvatesse kateldesse lisaks kurikuulsale keskkonnasaastajale põlevkivile igapäevaselt ka üüratutes koguses saastunud vett.
Eesti Energia otsib ideekonkursiga nutikaid lahendusi tuleviku energiateenusteks
"Oleme võtnud eesmärgiks igal aastal tuua oma klientideni uusimaid tehnoloogiaid kasutades innovaatilised tooted ja teenused, mille abil suudame tarbijate energiakulu vähendada," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.Eesti Energia korraldab teist korda ideekonkursi Enefit Idea Hub – T...
Sõnajalad nõuavad, et politsei nende jälgimise lõpetaks
Tuuleärimeestest vennad Sõnajalad nõuavad, et politsei viiks skandaalsest Aidu tuulepargist kaamerad minema ja lõpetaks nende jälgimise.
Eesti toetab süsinikumaksu ELi energiaimpordile
Euroopa Liidus kasvab soov kehtestada kolmandatele riikide sealhulgas Venemaa energiale imporditollid, et kaitsta tootjaid, kel tuleb elektritootmisel arvestada süsinikuheitme kvootidega, ühe kõige süsinikuintensiivsema elektritootjana on selle algatuse poolt ka Eesti.
Elektrilevi võitis ELMO kiirlaadimisvõrgu hankevaidluse
Möödunud aastal riigilt ELMO kiirlaadimisvõrgu ostuhanke võitnud Elektrilevi ja hanke vaidlustanud Luku-Experdi kohtuvaidlus lõppes riigikohtus menetlusse mittevõtmisega.
Ats Miller: energiamajanduse tulevikuplaanid – ebateaduslik kantseleiulme
Kirjanik Ats Miller jätkab oma energeetikasarja looga luuludest ehk vaatab üle energiamajanduse arengukava aastani 2030 (ENMAK). „Vabariigi valitsus kiitis selle 2013. aastast koostatud dokumendi heaks 20.10.2017; dokument on võrgust vabalt leitav. See peaks määrama kõik meie energiamajanduse raj...
Energia tootmist parandaval ühendil on migreenivastane mõju
Uuringud on näidanud, et vitamiinilaadsest koensüümist Q10, mis osaleb energia tootmises meie keharakkudes, võib olla kasu võitluses korduvate migreenidega.
Galerii! Vaata, kes osalesid Tööstuse klubis ABB tööstuslinnakus
Eile, 11. septembril toimus ABB Jüri tööstuslinnakus Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti korraldatud lühiseminar Tööstuse klubi, mille fotogaleriist on nüüd võimalik näha, kes olid kohal ja milline oli meeleolu.
TEINE TASE | Üks suur põhjus, miks sa *ei peaks* ehitama endale vesijahutusega PCd!
„Teine tase“ on iganädalane videomängusaade, kus vaadeldakse värskelt ilmunud teoseid, arutatakse viimase nädala tähtsamate uudiste üle ning sukeldutakse ka teemadesse, mis jäävad mängutööstusest väljapoole.
Allmaakaevandamine Narvas lükkub 2023. aastasse
"Eelmine hange ei õnnestunud meil seetõttu, et oli vähene konkurents ja me ei olnud rahul selle hinnaga," ütles Eesti Energia arendusteenistuse projektidirektor Veljo Aleksandrov.Kui varem oli Eesti Energial plaanis 2020. aastal Narva kaevanduses sulgeda maapealne kaevandus ja minna põlevkivi kae...
Harju Elektri tütar ostis Soomes miljonite eest kinnisvara
Harju Elektri tütarfirma Satmatic OY ostis Ulvila linnavalitsuse omanduses oleva kinnisvarafirma Kiinteistö OY hinnaga 2 miljonit eurot.
Elektritootmine vähenes juba eelmisel aastal
Eelmisel aastal toodeti elektrit 12 teravatt-tundi, mis on 6% vähem kui aasta varem. Samal ajal suurenes elektrienergia tootmine taastuvatest energiaallikatest 8%, teatas statistikaamet.
Börs: hinnad käivad kord üles, kord alla
Nädala börsiuudised: toidunisu hinnad saavutasid uue põhja; rapsiseemnete hind tõuseb; maisi hinnad kukuvad; piimahinnad suure pakkumise tõttu surve all; naftahinnad tõusid.
ÜRO: elektritootmine taastuvallikatest on kümnendiga neljakordistunud
Energiatootmine taastuvallikatest on ÜRO teatel viimase kümne aastaga neljakordistunud, kuid raugematu energianõudluse kasv on viinud emissioonide kümneprotsendise kasvuni.
Maagaasi hind Euroopas langes 10 aasta madalaimale tasemele ning tõotab sügisel langeda veelgi
Gaasimahutid on saavutanud peaaegu täismahutavuse tavapärasest varem ja üha uut maagaasi on tulemas nii tankeritega kui ka gaasitorudest. Kuna tootjad on vähendanud tootmist gaasiväljade ja tootmisseadmete remontimise ja hooldustöödega, ei ole maagaasi hind suutnud suvel kümne aasta madalamale ta...
Eesti Energia koondab kavandatust vähem
"Oleme lahkuvate inimeste peale mõelnud ja aitame nii palju kui võimalik kaasa, et inimesed hätta ei jääks," ütles Eesti energia juhatuse esimees Hando Sutter.Eesti Energia omaniku ootus tagada riigile keskmise tarbimise ulatuses juhitavate elektritootmisvõimsuste olemasolu tähendab, et aasta lõp...
Ave Alavainu | Hiidlased hüüavad appi – suurusehullustuses kavandatakse tuuleparki
Väikene Eesti rajab suurt raudteed, ehitab suurt tunnelit ja kavandab jälle suurt tuuleparki. Ja mitte lihtsalt suurt. Ikka maailma suurimat!
Põlevkivi on kaevandatud aasta lõpuni ette
Eesti peab riigieelarvet poolesaja miljoni euro võrra kärpima – mis siis "noa alla" läheb
Eesti koalitsioonivalitsuse ette on kerkinud kohustus kärpida kavandatavaid kulusid niiviisi, et see ei mõjutaks valijatele antud valimislubaduste täitmist.
Nafta hind tegi suure tõusu
Nafta hind kerkis eile üle nelja protsendi ning Brenti nafta hind kerkis taas üle 60 dollari barrel.
Ligi 1700 tonni elektrivõrgu vanametalli läheb igal aastal taaskasutusse
Elektrilevi sõlmis käitlemisteenust pakkuvate ettevõttega Cronimet Eesti Metall, Kuusakoski ja Grandmet lepingud, mille alusel suunab Elektrilevi igal aastal kuni 1700 tonni elektrivõrgu metalli taaskasutusse.
Garmin andis välja seni suurima ekraaniga spordikella
Tuntud spordimõttevahendite tootja Garmin esitles oma seni suurima ekraaniga spordikella  Fenix 6, mille ühte versiooni neljast saab muu hulgas laadida ka päikeseenergiaga.
Kodumaisest elektritoodangust kadus üle poole
Eestis toodeti tänavu juulis 306 gigavatt-tundi elektrit ning tarbiti 596 gigavatt-tundi elektrit ehk kodumaine toodang kattis 51 protsenti tarbimisest, teatas Elering.
Põlevkivi kaevandati aasta lõpuni ette
Kui Estonia kaevandusest ja Narva karjäärist ei võetaks sel aastal enam välja ühtegi tonni põlevkivi, saaksid Eesti Energia õlitehased ja elektrijaamad töötada planeeritud mahus vähemalt aasta lõpuni, kui mitte kauem, kirjutab Põhjarannik.
Juhtkiri | Paagitäis biolisandiga kütust? Tänan, ei!
Nõue, et mootorikütuse hulka peab olema segatud kindlaksmääratud protsent biolisandit paistab esmapilgul olevat kantud väga rohelisest mõtteviisist, mis peaks vähendama fossiilsete kütuste tarbimist ja suurendama taastuvate energiaallikate osakaalu. Samas pole tarbijad selle nõude üle õnnelikud o...
Võitlus jätkub: Sõnajalad üritavad riiki veenda, et nende tuulikud on seaduslikud
Aidu tuulepargi arendaja Eleon Green esitab teisipäeval tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametile (TTJA) seisukohad, millega Oleg ja Andres Sõnajalg püüavad tõestada, et tuulepargi ehitus on õiguspärane.
Ats Miller energiamajanduse võimalustest: mis see tegelikult maksab?
Kirjanik Ats Miller vaatleb järjekordses loos energeetikat selle reaalsuses. „LCOE ehk Levelized cost of electricity on arvutusmeetod või pigem kontseptsioon, mis püüab võimalikult objektiivselt hinnata erinevate energiaallikate tulusust läbi kogu elutsükli. Ehk siis kõik kulud jagatuna saadava e...
Gazprom valmistub gaasihinna languseks
Venemaa suurim ettevõte teatas, et ootab sel aastal Euroopa suunal väiksemat eksporti ja madalamaid hindu, kirjutavad Reuters ja Financial Times.
Gazprom: Nord Stream 2 on peaaegu valmis
Gaasijuhtme Nord Stream 2 kaks toru on 1855 kilomeetri pikkuselt vette lastud, edastas torujuhet rajav firma Nord Stream 2 AG esmaspäeval.
Miller: Gazprom tõstab tööliste palka 15 protsenti
Vene gaasihiid Gazprom suurendab enda ja tütarettevõtete ning filiaalide tööliste töötasu 15 protsendi võrra, ütles ettevõtte juhatuse esimees Aleksei Miller gaasi- ja naftatöötajate päeva pidukoosolekul neljapäeval.
Eesti Gaas alustas Hankos autoveolaevade LNG punkerdamist
Eesti Gaas alustas lisaks Tallinnale ja Helsingile esmakordselt Soomes Hanko sadamas LNG laevade punkerdamist. Hanko sadamale tähendab see regulaarse punkerdamise algust, Eesti Gaasile Tallinki Megastari kõrval kahe uue teenindatava laeva lisandumist.
Eesti Energia moodsaim elektrijaam seisab viis kuud tühja
​Eesti Energia plaanib Auvere elektrijaama käivitada pärast suviste hooldustööde teostamist ja käimasolevate avariiremontide lõpetamist oktoobri lõpus, mis on varasemalt plaanitust ligi kaks kuud hiljem. Seega kokku seisab jaam tööta vähemalt viis kuus.
Maailma suurim toidutootja kustutab kahjutuld
Legendaarse investori Warren Buffetti loodud toidutööstushiiglane Kraft Heinz on suutnud üllatada «Omaha oraaklit» ennastki, vajunud sügavale majanduslike raskuste sohu ja saanud kaela isegi uurimise USA võimudelt. Maailmas suuruselt viies toiduainete tootja on kaotanud selle aastaga suure osa om...
Reaktori MBIR projektil on Rosatomi teatel tellimusi aastateks
Venemaal ehitatava maailma võimsaima mitmeotstarbelise kiiretel neutronitel töötava tuumauurimisreaktori MBIR projektile on juba saabunud tellimusi aastateks ette, sealhulgas välismaa ettevõtetelt.