Kaitseministeerium süüdistab Sõnajalgu omavolilises tuulepargi ehitamises
Ettevõtjatele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv Aidu Tuulepark OÜ ei tohi Ida-Virumaale Aidusse rajatavat tuuleparki edasi ehitada enne, kui vaidlus ehituslubade üle on lahendatud, kuid kaitseministeeriumi droonivideotest nähtub, et ehitustöö jätkub seal hoolimata juba saadud trahvidest senini. Sõ...
Taastuvenergia moodustas teises kvartalis 17,2% tarbitud elektrienergiast
Teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis.  Aasta tagasi teises kvartalis kattis taastuvenergia 17,8 protsenti kogutarbimisest ja 2016. aasta samal perioodil 14,6 protsenti. Ta...
Slovakkia andis Venemaale välja Šamil Basajevi jõugu liikme
Venemaal õnnestus saavutada Šamil Basajevi kaasvõitleja väljaandmine Slovakkiast - mees osales terrorirünnakute korraldamisel Vladikavkazis.
Taastuvenergia kattis teises kvartalis 17,2 protsenti tarbimisest
Tänavu teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis.
KUUMALAINE MÕJU: elektri tarbimine tõusis paari protsendi võrra
Eesti Energia meediasuhete juht Kaarel Kuusk ütleb, et kui ööpäeva keskmine temperatuur tõuseb üle 20 kraadi ja on seda enam kui paaril päeval, siis elektri tarbimine mõnevõrra kasvab tingituna jahutuskoormuse suurenemisest.
Ministeerium süüdistab Sõnajalgu omavolilises tuulepargi ehitamises
Kaitseministeerium süüdistab ettevõtjatele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluvat Aidu Tuulepark OÜ-d omavolilises tuulepargi ehitamises.Ettevõte ei tohi Ida-Virumaale Aidusse rajatavat tuuleparki edasi ehitada enne, kui vaidlus ehituslubade üle on lahendatud, kuid kaitseministeeriumi droonivideotest...
Tarbitud elektrist 17% tuleb taastuvenergiast
Teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis. Taastuvenergia osakaalu selle aasta sihttase on Eestis 16,1 protsenti, vahendas Elering.
Taastuvenergia kattis teises kvartalis 17,2 protsenti tarbimisest
Tänavu teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi, mis moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis.Aasta tagasi teises kvartalis kattis taastuvenergia 17,8 protsenti kogutarbimisest ja 2016. aasta samal perioodil 14,6 protsenti. Taastuvenerg...
Tesla jääb Norras hätta
Tesla probleemid Norras näitavad, mis juhtub siis, kui autod lähevad hästi kaubaks, kirjutab Kauppalehti.
Kaitseministeerium süüdistab Sõnajalgu omavolilises tuulepargi ehitamises
Ettevõtjatele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv Aidu Tuulepark OÜ ei tohi Ida-Virumaale Aidusse rajatavat tuuleparki edasi ehitada enne, kui vaidlus ehituslubade üle on lahendatud, kuid kaitseministeeriumi droonivideotest nähtub, et ehitustöö jätkub seal hoolimata juba saadud trahvidest senini, ki...
Talvine elektri hind sõltub Norra sügisvihmadest
Elektri börsihinna tõus aasta lõpuks ligi kolmandiku võrra võib saada tõeks, aga see on kõigest ennustus. Ennatlikult koduse elektri hinnapaketti vahetades ei pruugi tarbija kokkuvõttes kasu lõigata.
Talvine elektri hind sõltub Norra sügisvihmadest
Elektri börsihinna tõus aasta lõpuks ligi kolmandiku võrra võib saada tõeks, aga see on kõigest ennustus. Ennatlikult koduse elektri hinnapaketti vahetades ei pruugi tarbija kokkuvõttes kasu lõigata.
Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid aegade suurima kaubandusleppe
CNN kirjutab, et Euroopa Liit ja Jaapan sõlmisid eile aegade suurima vabakaubandusleppe, mis kaotab tariifid pea kõikidelt toodetelt.
Soome Olkiluoto tuumajaamas toimus põleng
Täna hommikul leidis Soome Olkiluoto tuumajaamas aset põleng, mille tõttu lülitati välja tuumajaama teine reaktor.
Halb uudis magusameistritele – vanilje hind on kerkinud lakke
Vanilje hind on tõusnud kahe aastaga kuuekordseks. Kilo vaniljet maksab juba 600 eurot, mis tähendab, et see maitseaine on juba kallim kui hõbe, mille kilohind on üle 400 euro ja on safrani järel kalliduselt teine maitseaine.
Nafta hind rokib
Nafta hind kukkus esmaspäeval üle nelja protsendi, mida analüütikud peavad värskeimaks signaaliks, et turg, mis alustas kaks aastat tagasi tõusmist, on jälle muutumas. Alates juuni algusest on nafta hind muutunud volatiilseks, kõikudes hinnavahemikus 71–80 dollari vahel barreli eest.
Elekter kallineb ligi kolmandiku võrra
Elektri hind on varasemate aastatega võrreldes tõusnud. Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna ligi 30protsendilist kasvu.
VIHAKÕNE | Eesti Energia laiutab koduõuel!
Nädal algas Eesti Energia jahmatava uudisega, et elekter kallineb peagi kolmandiku võrra.
Investorid ootavad huviga Eesti Energia tütarettevõtte börsiletulekut
Investorid ootavad Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni börsiletulekut. Nõudlust võib olla isegi rohkem kui pakkumist.
Investorid ootavad huviga Enefit Greeni IPOt
Investorid ootavad Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Greeni börsiletulekut. Nõudlust võib olla isegi rohkem kui pakkumist.
Elektrilevi ostab 2,3 miljoniga juhtimissüsteemi
Elektrilevi ostab energeetikafirmalt Schneider Electric elektrivõrgu juhtimissüsteemi. Targa võrgu süsteem maksab 2,3 miljonit eurot ning see võetakse kasutusele 2020. aasta suveks.
Piiriehituse alternatiivseid plaane ei julgeta arutada
Esialgsestest arvutustest rohkem kui neli korda kallimaks maksma mineva idapiiri ehitamisel ei soovi valitsus arutada tänase plaani muutmist. Hoolimata hiiglaslikust 320 miljoni eurosest arvest, ei soovita anda Reformierakonnale julgeolekuteemalist konti hambusse.
Merko Infra ehitab Balticconnectori kompressorjaamade toiteks kaks alajaama
Elering ja ühishangetes osalenud Elektrilevi sõlmisid Merko Infra AS-ga lepingud Kiini 110 kilovoldise alajaama ehitamiseks ja Paldiski 110 kilovoldise alajaama laiendamiseks. Alajaamadest saavad toite Eesti ja Soome vahelise gaasiühenduse Balticconnectori kompressorjaamad.
Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse moodsat äri
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl
Elering töötab turgude sidumiseks välja paindlikkusteenuste platvormi
Elering koos projektipartneritega töötab järgmise nelja aasta jooksul välja Eesti, Soome ja Läti elektriturge siduva paindlikkusteenuste platvormi, mida saab tulevikus kasutada kogu Euroopas.
Tarbijad ei tahagi midagi uut ehk 5 müüti ostlemisest
USAs tehtud uuringu kohaselt on paljud praeguse e-kaubanduse revolutsiooni kohta käibele võetud seisukohad tegelikult müüdid, kirjutab turundusportaal bestmarketing.ee.
Kõva tuul pani tuulikud täisvõimsusel pöörlema. Kui palju langeb elektri hind?
Kuigi teisipäevane kõva tuul murdis puid, viis majadelt katuseid ja põhjustas paljudele meelehärmi, võivad Eesti tuuletootjad hoopiski rõõmustada, kuna nende tuulepargid töötavad vaat et täisvõimsusel.
Eestis on Ida-Euroopa ühed kõrgemad hinnad
Möödunud aasta tarbijahindade võrdlusest selgub, et uutest, Ida-Euroopa liikmesriikidest on Eestist kõrgemad hinnad vaid Sloveenias.
Tere tulemast 21. sajandisse: uus juhtimissüsteem muudab elektrivõrgu targemaks
Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi sõlmis rahvusvahelise energeetikaettevõttega Schneider Electric lepingu maailma tipptasemel elektrivõrgu juhtimissüsteemi ostuks. Tänapäevase targa võrgu vajadustele vastav juhtimissüsteem maksab 2,3 miljonit eurot ning see võetakse Elektrilevis kasutusele 2...
Viljandi maakonnas alustavad sügisel tööd kaks Eesti Energia päikeseelektrijaama
Eesti Energia hakkab mõne kuu pärast päikeseenergiaga varustama kahte Viljandimaa ettevõtet. Üks jaamadest valmib Karpo OÜ-le kuuluvale Tarvastu piimafarmi katusele ja teine puidutöötlusega tegeleva Valge VN OÜ tootmishoone kõrvale. Valmivad jaamad varustavad ettevõtteid päikeseenergiaga järgmise...
Eesti Energia: 100% taastuvenergia klientide arv on pooleteise aastaga kolmekordistunud
Juuni seisuga tarbib 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit 12 636 Eesti Energia klienti.
Elering valmistub tarbimisandmeid jagama
Kevadel valmis Eleringil tarkvõrgu andmevahetusplatvormi Estfeed teine etapp, mille järel saavad kommunaalteenuste ja kinnisvara korrashoiu teenuste pakkujad otsepääsu hetkel elektri ja gaasi tarbimisandmeteni. Plaan on vajaduspõhiselt liidestada ka teisi andmeallikaid ja -baase. Estfeedi laiem k...
Enefit taotleb Leedu konkurentsiametilt luba Nelja Energia ostmiseks
Eesti Energia tütarfirma Enefit Green esitas Leedu konkurentsiametile taotluse Leedus ja Eestis tuuleparke omava Nelja Energia omandamiseks. Konkurentsiameti esindaja märkis, et amet sai Eesti Energia tütarfirma Enefit Greeni taotluse kätte eelmisel neljapäeval. Eesti Energia tütarfirma Enefit G...
Elektrilevi saab tipptasemel elektrivõrgu juhtimissüsteemi
Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi sõlmis rahvusvahelise energeetikaettevõttega Schneider Electric lepingu maailma tipptasemel elektrivõrgu juhtimissüsteemi ostmiseks.
Augustis ei saa Kärdlasse lennata
Lennuettevõte Transaviabaltika teatas, et seoses Kärdla lennuvälja remondiga on augusti teises pooles lennud Hiiumaale tühistatud.
Vaata kriitilise pilguga oma kodu üle! Kas su asjad annavad või võtavad energiat?
Kõikidel asjadel on energia, õigemini see energia, mida sa nendele annad. Kaalu, millest võiksid loobuda, et tunda end paremini.
Kohus tühistas Eesti Energia Tootsi tuulepargi ehituskeelu – mis sellest muutub?
Kuigi Tallinna halduskohus tühistas oma 5. juuli otsusega Eesti Energia senise Tootsi tuulepargi ehituskeelu, ei saa riiklik energiafirma enne seal edasi toimetada, kuniks pole kohtus selgeks vaieldud, mis tingimustel peaks RMK selle maa-ala üldse enampakkumisele panema.
Elektrilevi raporteerib vähenenud riketest
Kui möödunud aastal oli võrguettevõtte Elektrilevi piirkonnas rekordiliselt vähe rikkeid, siis selle aasta esimeses pooles oli neid veelgi vähem kui mullu samal ajal, teatas ettevõte.
Nafta hind kukkus suurelt
Nafta hind kukkus täna suurelt, sest Liibüa lubas naftatootmist märkimisväärselt suurendada, vahendab BBC.
Venemaa kutsub USA-d mitte segama poliitikat majandusprojekti Nord Stream 2
Venemaa kutsub USA-d mitte segama poliitikat majandusprojekti Nord Stream 2, teatas Venemaa energeetikaminister Aleksandr Novak, kes rääkis ajakirjanikele oma visiidist Washingtoni.
Nafta hind tegi viimase kahe aasta suurima kukkumise
Nafta hinnad kukkusid kolmapäeval üle kogu maailma, kui Liibüa teatas, et suurendab oma tootmist.
Martin Helme kutsub valitsust elektri hinda alandama
Elektri hind tarbijale peab langema, mitte tõusma ning valitsusel on olemas vajalikud hoovad selle saavutamiseks, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme. Eesti Energia juhi Hando Sutteri hinnangul võib elektrihind aasta lõpuks 30 protsenti tõusta. Kes...
Saudid avasid naftakraanid
Saudi Araabia suurendas juunis päevast naftatoodangut pea 500 000 barreli võrra, vahendab CNBC.
Elering laiendab Venemaa võrgust desünkroniseerimiseks Harku alajaama
Elering sõlmis lepingu Merko Infra AS-ga Harku 330 kilovoldise alajaama jaotla laiendamiseks, mis osana Eesti ja Läti vahelisest kolmandast elektriühendusest omab olulist tähtsust sünkroniseerimisel Kesk-Euroopa sagedusalaga, teatas ettevõte.
ABB Grupp võitis 150 miljoni tellimuse, et ühendada elektrivõrguga maailma suurim avamere-tuulepark
ABB võitis Taani energiaettevõtte Ørsted (endise nimega Dong Energy) tellimuse, mille väärtus on üle 150 miljoni dollari. Projekti raames ühendatakse Suurbritannia elektrivõrku Hornsea Two avamere-tuulepark, mis pürgib maailma suurimaks omataoliseks.
Ensto võitis Norra suurhanke
Keilas asuv Ensto grupi tehas hakkab tootma Norra lennujaamade parklatesse paigaldatavaid elektriautode laadimisjaamu, teatas ettevõte pressiteate vahendusel, jättes lepingu hinna avaldamata.
Eesti Energia Utah’ põlevkiviprojekt on USA keskkonnakaitsjatel hambus: see oleks katastroof!
USA Utah’ ja Colorado osariigi keskkonnakaitsjad on ametlikult asunud vastu sõdima Eesti Energia plaanidele rajada sinna põlevkivikaevandus, mis hävitaks aktivistide sõnul kohaliku looduskeskkonna ja kogukonna.
Eesti Energia hiigeltehing sai Lätist rohelise tule
Läti konkurentsiamet kiiris heaks Nelja Energia ülevõtmise Eesti Energia tütarfirma Enefit Green poolt.
Eesti Energia küsib suurtehinguks leedukate luba
Eesti Energia tütarfirma Enefit Green esitas Leedu konkurentsiametile taotluse Leedus ja Eestis tuuleparke omava Nelja Energia omandamiseks.
USA-Hiina kaubanduskonflikti esimesteks ohvriteks on Tesla ostjad
Tesla hinnad on pärast reedel kehtestatud imporditolle tõusnud Hiinas nädalavahetusega ligemale 20 protsenti.
Oma rahvast suure hinnatõusuga ähvardav Eesti Energia on USA looduskaitsjatega tülli pööranud
Peatselt Eestis suurt hinnatõusu kavandav Eesti Energia on saamas ka USA looduskaitsjate sihtmärgiks, kes võitlevad vastu Eesti Energia tütarfirma põlevkivikaevanduse ja -õli projektile Utah’s. Tõtt-öelda pole monopolfirma rolli nautiv Eesti Energia siiani ühiskonnale selgeks teinud, mil moel on ...
Uuendatud okupatsioonide muuseum paneb Bluetooth-majakatega lood elama
Okupatsioonide muuseum avab pärast pooleaastast uuenduskuuri taas oma uksed ja paneb keerulised lood külastajate jaoks elama tehnoloogiaga, mida nii ulatuslikult Eestis varem kasutatud pole. Postitus Uuendatud okupatsioonide muuseum paneb Bluetooth-majakatega lood elama avaldati portaalis Geenius.
Elektri börsihind tõusis juunis 24 protsenti
Elektri börsihind tõusis juunis 24 protsenti 47,79 euroni megavatt-tunni kohta. Juunis tõusid elektri börsihinnad kõikides Põhjamaade börsi Nord Pool hinnapiirkondades, kõrgeim oli hind Lätis ja Leedus. Eestis tõusis hind võrreldes maikuuga ligi 24 protsenti 47,79 euroni megavatt-tunni kohta, te...
Katar ei jõudnud Venemaaga S-400 ostmises kokkuleppele
Katari emiir ütles reedel Pariisis ajakirjanikele, et riik ei ole jõudnud Venemaaga kokkuleppele õhutõrjesüsteemi S-400 ostmises.Šeik Tamim bin Hamad Al Thani tunnistas, et ostu on arutatud, kuid seni tulemusteta. Prantsuse ajaleht Le Monde teatas juunis, et Saudi Araabia olevat palunud Prantsusm...
Leedukad püüavad Ukrainas tuult
Leedu kapitalil ettevõte Yuzhne Energy ehitab Ukrainas 70megawatise võimsusega tuuleenergiaparki, kirjutab Leedu äriportaal vz.lt. Odessa oblastisse kerkivasse tuuleparki tuleb 19 tuugenit ning investeeringu suurus on üle 100 miljoni euro.
Elektri börsihind tõusis juunis neljandiku võrra
Juunis tõusid elektri börsihinnad kõikides Põhjamaade börsi Nord Pool hinnapiirkondades, kõrgeim oli hind Lätis ja Leedus. Eestis tõusis hind võrreldes maikuuga ligi 24 protsenti 47,79 euroni megavatt-tunni kohta. 
Eesti Energia taastuvenergia klientide arv on kasvanud kolm korda
Eesti Energia klientidest tarbib juuni seisuga 100-protsendiliselt taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit 12 636 klienti, võrreldes 2017. aasta jaanuari algusega on Rohelise Energia lepingute arv kasvanud rohkem kui kolm korda. "Rohelise Energia ostmisega mõjutavad meie kliendid elektr...
Jõgeva puitmajade tootja läheb üle päikeseelektrile
Eesti Energia rajab Jõgeval asuvale puitmajade valmistajale Valmeco päikeseelektrijaama, mis katab ligi kolmandiku ettevõtte aastasest elektrivajadusest. Lisaks aitab selline lahendus Valmecol maandada elektri turuhinna tõusmise riski, kuna leping on sõlmitud pikaks perioodiks ja elektri hind fik...
Algavad Balticconnectori meretoru ehituse ettevalmistustööd
Sel nädalal algavad Lahepere lahes Paldiski lähistel Eesti-Soome Balticconnectori gaasiühenduse ehituse meretoru rajamise ettevalmistustööd, teatas Elering.
Täna ajaloos 27.06: avati maailma esimene tuumaelektrijaam
1954 – Moskva lähedal Obninskis avati maailma esimene tuumaelektrijaam.
Uute sõiduautode müük käib hoogsas tempos
Eesti kasvas esimesel poolaastal uute sõiduautode müük võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 8,1%, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit AMTEL.
Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse moodsat äri
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl.
Elektritootmine vähenes
Eleringi sõnul langes Eesti elektritootmine mais eelmise aastaga võrreldes 30 protsenti 713 gigavatt-tunnini. Tarbimine jäi eelmise aasta maikuuga samale tasemele ehk 653 gigavatt-tunni juurde. Taastuvenergia tootmine vähenes eelmisel kuul nelja protsendi võrra 113 gigavatt-tunnini. Sealjuures to...
Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse karbi- ja vetikakasvatust
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl.
Valitsus elektriaktsiisi langetama ei tõtta
Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus pole elektriaktsiisi langetamist arutanud ja kui üldse, tuleb teema lauale sügisel.
Elektri börsihind tõusis juunis 24 protsenti
Shell on nõus plaaniga minna üle elektriautodele
Naftakompanii esimehe sõnul leevendaks plaan investeeringuid ja muudaks tarbijate käitumisharjumusi.
Elektrilevi ostab 2,3 miljoniga uue elektrivõrgu juhtimissüsteemi
Elektrilevi sõlmis rahvusvahelise energeetikaettevõttega Schneider Electric 2,3 miljoni eurose lepingu uue elektrivõrgu juhtimissüsteemi ostuks, mis võetakse kasutusele 2020. aasta suveks.
Eesti Energia laenas Nelja Energia ostuks 300 miljonit eurot
Eesti Energia laenas Nelja Energia omandamiseks konsortsiumilt 300 miljonit eurot. Eesti Energia sõlmis neljapäeval Swedbanki, OP Corporate Banki ja SEB-ga laenulepingud kogumahus 300 miljonit eurot tähtajaga kolm aastat, teatas Eesti Energia. Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila ütles, et ...
Vene väetisehiid Akron teatas kavatsusest transiit Eestist välja viia
Venemaa väetisetootmise suurettevõte Akron teatas kavatsusest viia transiit Eesti, Läti ja Leedu sadamatest ära ning sõlmis pikaajalise lepingu Leningradi oblastis asuva Ust-Luga sadamaga, et rajada sinna väetiseterminal.
Eesti rohegaasi tankimine kasvas juunis hüppeliselt
Juunis osteti tanklatest eestimaist päritolu rohegaasi ehk biometaani ligi 500 000 m³, mida on pea kaks korda enam kui kuu varem, seejuures olid aktiivseimad tankijad Pärnumaal, kus on suur osa ühistransporti rohegaasile üle viidud.
Jaapan plaanib taastuvenergia osakaalu tõsta 24 protsendini
Jaapani valitsus lubas suurendada taastuvenergia osakaalu elektritootmises 2030. aastaks 22-24 protsendini, jättes seejuures energiapoliitika keskmesse endiselt tuumajaamad.Plaani kohaselt suurendatakse 2030. aastaks energiatootmist taastuvallikatest nagu tuule- ja päikeseenergia 22-24 protsendin...
Puidutöösturid näevad kallis elektris head võimalust
Suure tõenäosusega loob elektri hinna tõus soodsa pinnase alternatiivsete ja säästlike energiaallikate kasutuselevõtuks, leidsid Puitkarkassmajade ehitaja Matek ning liimpuidutootja Barrus.
Eesti Energia tütarfirma paneb järgmisele tööstusele püsti päikesepargi
Eesti Energia taastuvenergia tütarfirma Enefit Green rajab Jõgeval asuvale puitmajade valmistajale Valmeco päikeseelektrijaama, mis katab ligi kolmandiku ettevõtte aastasest elektrivajadusest.
Elekter kallineb ligi kolmandiku võrra
Elektri hind on varasemate aastatega võrreldes tõusnud, Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna ca 30protsendilist kasvu.
Teslasid toodetakse viimaks Elon Muski lubatud kiirusel
Teslal õnnestus juuni lõpuks viia ellu ettevõtte tegevjuhi Elon Muski lubadus toota nädala jooksul 5000 elektriautot Model 3.
Eesti Energia võttis uusi laene 300 miljoni eest
Eesti Energia sõlmis eile Swedbanki, OP Corporate Banki ja SEBga laenulepingud kogumahus 300 miljonit eurot tähtajaga kolm aastat, teatas riigifirma.
Venemaa riigiduuma andis Eesti Nord Stream 2 seisukohale omapoolse hinnangu
"Niimoodi võivad rääkida vaid täiesti erapoolikud inimesed," öeldi Venemaa Riigiduumas, kommenteerides Eesti välisministri üleskutset peatada Nord Stream-2 projekt.
Puidutöösturid näevad kallis elektris head võimalust
Suure tõenäosusega loob elektri hinna tõus soodsa pinnase alternatiivsete ja säästlike energiaallikate kasutuselevõtuks, leidsid Puitkarkassmajade ehitaja Matek ning liimpuidutootja Barrus.
Tesla saavutas Model 3 tootmiseesmärgi
Elektriautode tootja Tesla teatas, et saavutas oma uue seeriamudeliga, Model 3-ga, kauaoodatud eesmärgi toota 5000 autot nädalas, vahendab Reuters.
Tööstusettevõtjad tootsid mullusest rohkem
Tööstusettevõtted tootsid tänavu mais 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta mais, teatas statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas töötuses ja mäetööstuses, kuid vähenes olulisemalt energeetikas.
Siemensil Elektrileviga viieaastane leping
Siemens Osakeyhtiö sõlmis viieaastase lepingu Elektrilevi OÜga elektri mõõteandmete haldussüsteemi tarnimiseks pilveteenusena, seda on võimalik pikendada veel viieks aastaks.
Liviko aktsiis Eestile vähenes kolmandiku võrra
2017. aastal maksis Liviko 35,2 miljonit eurot aktsiisi Eesti riigieelarvesse, kuid aasta varem oli summa 54,1 miljonit eurot, teatas alkoholitootja.
Juunis tõusis elektri börsihind üle viiendiku
Elektri börsihind tõusis juunis 24 protsenti 47,79 euroni megavatt-tunni kohta.
Elering valmistub Balticconnectori meretoru ehituseks
Sel nädalal algavad Lahepere lahes Paldiski lähistel Eesti-Soome Balticconnectori gaasiühenduse ehituse meretoru rajamise ettevalmistustööd, teatas Elering.
Elekter kallineb ligi kolmandiku võrra
Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna ca 30 protsendilist kasvu.
Kui elekter läheb kalliks, hakka ise tootma
Üleminek rohelisele energiale ning vanast tootmistehnoloogiast loobumine tõstab lähitulevikus elektri hinda veelgi.
Eesti Energia tuletab veel kord meelde, et tasuta lõunaid pole olemas
Riiklik firma Eesti Energia teatab häbenemata ja avalikult, et kavatseb Eesti inimestel ja mõistagi ka firmadelt järjekordse naha koorida. Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna umbes 30 protsendilist kasvu, vahendab Är...
Martin Helme: elektri hind tarbijale peab langema, mitte tõusma
Elektri hind tarbijale peab langema, mitte tõusma ning valitsusel on olemas vajalikud hoovad selle saavutamiseks, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme. Tema sõnul saab Eesti valitsus eelkõige langetada elektri aktsiisi ning riikliku monopoli poolt ko...
Saaremaa agaritootja plaanib Hiiumaa lähistele vetikakasvatust
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutab Saarte Hääl.
Soe mai vähendas maagaasi importi
Mais läks Eleringi ülekandevõrgust tarbimisse 219,7 gigavatt-tundi maagaasi, mis on 27 protsenti vähem kui aasta varem samal perioodil. Tarbimise langust mõjutas keskmisest oluliselt soojem mai õhutemperatuur.
Trumpi väitel nõustus Saudi Araabia naftatoodangut suurendama
USA president Donald Trump väitis, et Saudi Araabia kuningas Salman oli nõustunud tema palvega suurendada naftatoodangut.
Eesti Energia laenas Nelja Energia ostuks 300 miljonit eurot
Eesti Energia laenas Nelja Energia omandamiseks konsortsiumilt 300 miljonit eurot.Eesti Energia sõlmis neljapäeval Swedbanki, OP Corporate Banki ja SEB-ga laenulepingud kogumahus 300 miljonit eurot tähtajaga kolm aastat, teatas Eesti Energia BNS-ile. Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila ütle...
Leedu energiafirma testib Eleringi tarkvõrku
Elering ja Leedu suurim jaotusvõrguettevõte ESO alustasid koostööd riikidevahelise andmevahetuse ning energiateenuste pakkumise lihtsustamiseks.
Puidutöösturid näevad kallis elektris head võimalust
Suure tõenäosusega loob elektri hinna tõus soodsa pinnase alternatiivsete ja säästlike energiaallikate kasutuselevõtuks, leidsid Puitkarkassmajade ehitaja Matek ning liimpuidutootja Barrus.
Tallinna Sadam meelitas Muugale uue tootmiskompleksi
AS Tallinna Sadam ja MPG AgroProduction OÜ sõlmisid neljapäeval koostöölepingu ja hoonestusõiguse lepingu õlikultuuride töötlemise ja logistikakompleksi rajamiseks Muuga sadamasse. Lepingud sõlmiti 99 aastaks, teatas värske börsifirma.
Martin Helme: elektri hind tarbijale peab langema, mitte tõusma
Elektri hind tarbijale peab langema, mitte tõusma ning valitsusel on olemas vajalikud hoovad selle saavutamiseks, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme. Tema sõnul saab Eesti valitsus eelkõige langetada elektri aktsiisi ning riikliku monopoli poolt ko...
Vopak E.O.S.-i kahjum suurenes 100 miljonini
Muuga sadamas tegutseva terminalioperaatori Vopak E.O.S.-i 2017. aasta kahjum oli 99,4 miljonit eurot, teatas ettevõte.
Jõgeva puitmajade tootja saab päikeseelektrijaama
Jõgeval puitmaju valmistav aktsiaselts Valmeco laseb Eesti Energal rajada päikeseelektrijaama, mis katab ligi kolmandiku ettevõtte aastasest elektrivajadusest. Lisaks loodab Valmeco sellise lahendusega maandada elektri turuhinna tõusmise riski, kuna leping Eesti Energiaga sõlmiti pikaks ajaks ja ...
Eesti Energia tuletab veel kord meelde, et tasuta lõunaid pole olemas
Riiklik firma Eesti Energia teatab häbenemata ja avalikult, et kavatseb Eesti inimestel ja mõistagi ka firmadelt järjekordse naha koorida. Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tulevikutehingute pealt järgmiseks talveks prognoosida elektri turuhinna umbes 30 protsendilist kasvu, vahendab Är...