Eesti Energia kavandab poolemiljardilist investeeringut
Kuigi juba mõnda aega valmistatakse ette Eesti suuruselt teist või kolmandat ülevõtutehingut, puudub ühel võimalikul huvilisel, Eesti suurimal elektritootjal ja riigifirmal Eesti Energial oma poole miljardi suurusele potentsiaalsele investeeringule mõni päev enne tehingusoovi kinnitamist valitsus...
Terendav julgeolekuoht: Eesti elektrivõrgud jäävad viieks aastaks kergesti haavatavaks
Aastatel 2020-2025 võib tekkida olukord, kus siinsed eletrivõrgud on muust Euroopast isoleeritud, ja see võib kõikuma lüüa isegi Baltimaade riikliku stabiilsuse. Kõige hullemate stsenaariumite korral tekib elektrita jäädes kriis, kus lakkavad töötamast elutähtsad süsteemid toasoojast sideni, tõde...
Eesti Energia telemarketingi juht: Müügiinimesed on nagu tippsportlased
Aasta tagasi selgus Müügikonverentsil pingelise konkursi käigus, et 2017. aasta Eesti Parim Müügitiim on Eesti Energia võistkond koosseisus Angela Rodima, Kadri Küttim ja Mairika Babenko. Tegime juttu Eesti Energia telemarketingi juhi Marek-Meelis Puustiga, et teada saada, mis nippidega mullu või...
Eesti Energia loodab digiteenustest Rootsi turul eelist
Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele, proovides kasu lõigata digiteenustest.
Pankur: Eesti Energia suurinvesteering oleks erakordne
Juhul, kui Eesti Energia ostaks kohaliku turu suurima tuuletootja Nelja Energia, oleks tegu mitmeski mõttes erakordse ja nutika tehinguga, leidis investeerimispankur, Redgate Capitali partner Aare Tammemäe.
Haritava maa hind kasvab
Haritava maa 2017. aasta turuanalüüs näitab, et tehingute arv võrreldes möödunud aastaga kahanes 10,8 %, kuid hektari mediaanhind kasvas ligi 8 % saavutades taseme 2 912 eurot hektari eest. Nagu aasta varemgi, tehti aasta jooksul enim tehinguid Lääne-Virumaal ning haritava maa hind oli kõrgeim Jõ...
Eesti Energial võib suurtehing käest libiseda
Eestis valmistatakse ette poole miljardi suurust ülevõtutehingut, milles on huvi osaleda ka riigifirmal Eesti Energia, kuid viimane ootab selles osalemiseks ikka veel valitsuse nõusolekut, kirjutab Postimees.
Intel otsustas nutiprillide arendamisega alla anda
Intel näitas mõne aja eest maailmale Vaunt nutiprille, mille kallal firma töötamas oli. Nüüd on aga otsustatud, et prille päriselt turule ei tooda ning selle tõttu võivad ka mitmed inimesed oma töö kaotada. The post Intel otsustas nutiprillide arendamisega alla anda appeared first on Geenius.
Akkuyu tuumajaam: enam, kui majanduslikult kasulik projekt
Venemaa ja Türgi presidendid Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdoğan andsid Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki ehitustööde käivitamiseks ühise stardipaugu. Projekti olulisusest rääkis Rahvusvahelise Uusimate Riikide instituudi direktor Aleksei Martõnov.
Majatootjad sõlmisid Norras suurlepingu
Moodulmajade tootja Q-haus Baltic sõlmis mullu novembris Norras suurlepingu 48 maja tootmiseks ja tarnimiseks. Suurprojektiga on seotud kokku neli Eesti majatehast.
Balti riikide kaubanduskeskused plaanivad aktiivselt laieneda
Järgnevatel aastatel laiendatakse ning rekonstrueeritakse Balti riikides üle kümne kaubandus- ja meelelahutuskeskuse.
Elering sõlmis lepingud kahe olulise sõlmalajaama ehituseks
Elering sõlmis kolmapäeval riigihankekonkursside tulemusel lepingud Merko Infra AS-iga Tsirguliina 330-kilovoldise alajaama renoveerimiseks ning uue 330-kilovoldise alajaama ehituseks Kilingi-Nõmmele.
USA nõuab Euroopalt elatustaseme langetamist
Ameerika meedias kutsutakse Euroopat üles Venemaad "tõeliselt karistama". See tähendab – tegema midagi Gazpromi ja tema Nord Stream 2-ga, kirutab artikli autor.
Vennad Sõnajalad said kohtus lüüa
Ida-Virumaale tuulepargi ehitamist alustanud vennad Sõnajalad jäid kohtus riigile alla. Vaidlus läheb aga edasi ja Andres Sõnajalg süüdistab kohust kallutatuses.
Elering plaanib uut võlakirjaemissiooni
Elering teatas, et alustab kolmapäeval investorkohtumiste ringsõitu, et tutvustada Euroopa finantskeskustes ettevõtte uut võlakirjaemissiooni potentsiaalsetele investoritele.
Eesti Energia hakkas Rootsis elektrit müüma
Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele, teatas ettevõte.
Kalašnikov lendab kosmosesse
Relvakontsern Kalasnikov ostab riiklikult kontsernilt Rosteh 60 protsenti ühingu Molnija aktsiatest, mis omal ajal osales kosmosesüstiku Buran loomisel, teatas Kommersant.
Eestis valminud päikesepaneele leiab nii Antarktikast kui Valgest Majast
Põhjamaade üks juhtivaid päikesepaneelitootjaid Naps Solar on tootmise kolinud Tallinna külje alla Tänassilma, kus toodetakse kõrgefektiivseid päikesepaneele igasse kliimavööndisse ja igale kontinendile.
Harju Elekter Grupp võitis Elektrilevi hanke
Harju Elektri tütarettevõte Harju Elekter Elektrotehnika võitis Elektrilevi hanke 250kVA alajaamade tarnimiseks, teatas ettevõte.
Repliik | Kuldaväärt roheline tselluloositehas
Puidu rafineerimise tehasest - paljuräägitud tselluloositehast ei ole plaanitud rajada. Tegemist on puidukeemia ettevõttega, millel saab olema lai valik toodangut – muuhulgas tõesti ka tselluloos ja lisaks veel selliseid tooteid, millel on maailmaturul kulla hind. See oleks Eesti enda ettevõtjate...
Doktoritöö jõudis üllatavate järelduste ja seosteni
Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja geenitehnoloogia õppekava doktorant Andre Koit kaitses hiljuti doktoritöö teemal "Kartsinogenees toob kaasa energiametabolismi ümberkorralduse jämesoole- ja rinnakasvajates". Tulemused olid üllatavad ja annavad põhjust teemat edasi uurida.
Erakorralise toetusega saavad abi taliviljakasvatajad
Toetust võib taotleda taliviljakasvataja, kes taotles 2017. aastal ühtset pindalatoetust, märkides taotlusele kasvatatavaks põllumajanduskultuuriks talivilja, ning kelle taotlus rahuldati.
Utilitase esimese kvartali energiatoodang kasvas 12 protsenti
Utilitas tootis 2018. aasta esimeses kvartalis 796 000 MWh soojus- ja elektrienergiat, mida oli 2017. aasta kolme esimese kuuga võrreldes 12 protsenti rohkem.
Musk lubas Tesla teisel poolaastal kasumisse viia
Tesla asutaja ja juht Elon Musk ütles, et seni peamiselt kahjumlikult tegutsenud elektriautode tootja jõuab aasta teises pooles kasumisse.
Google’ist sai esimene pilveettevõte, mis kasutab vaid roheenergiat
Google on esimene avalikku pilveteenust pakkuv ettevõte, kes kasutab täielikult vaid rohelist ehk taastuvenergiat. The post Google’ist sai esimene pilveettevõte, mis kasutab vaid roheenergiat appeared first on Geenius.
Leedu gaasifirmad sõlmisid koostööleppe USA Freeport LNG-ga
Leedu ettevõtted sõlmisid 3. aprillil koostööleppe USA veeldatud maagaasi firmaga Freeport LNG, millel on valmimas LNG terminal Texases.Lepped sõlmiti Washingtonis Leedu LNG terminali operaatori Klaipėdos Nafta ja gaasifirmaga Lietuvos Dujų Tiekimas (LDT). LDT tegevjuht Mantas Mikalajūnas ütles, ...
Energiatõhusad hooned on palju enamat kui lihtsalt A-energiklassi majad
Hoone energiatõhususe mõiste on tänapäeval ebapiisavalt defineeritud, kuna keskendub hoone kütteks kuluvale energiale ja ei arvesta ehituseks ning tehnosüsteemide loomiseks kulutatud energiat piisavalt.
Enefit Greeni soojuse toodang kasvas märtsis 59%
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis märtsis Iru, Paide ja Valka elektrijaamas kokku 109 gigavatt-tundi soojust, kasvatades eelmise aasta sama ajaga võrreldes toodangut tervelt 59%.
BLRT Grupp ehitab Oslos silla
BLRT Grupi ettevõte Western Constructions ja NRC Group kontserni kuuluv Norra firma HAG Anlegg allkirjastasid Oslo jalakäigu- ja jalgrattasilla konstruktsioonide ehituslepingu.
Eesti Energia peab konkurendi küsimusepüstitust elektrihindade osas asjakohatuks
Postimees kirjutas täna, kuidas konkurentsiamet on pööranud tarbijatele selja, kuna leiab, et need tarbijad, kes maksavad Eesti suurimale elektrimüüjale Eesti Energiale kallimat hinda kui teistele, ei vaja ameti kaitset, sest on vabaturutingimustes ise süüdi, kui ei otsi odavamat paketti. Eesti E...
Goldman: Tesla aktsia kukub tublisti
Goldmani analüütikud muutusid Tesla osas pessimistlikumaks ning nad ootavad, et aktsia kukub enam kui kolmandiku võrra, vahendab MarketWatch.
OPECi naftatootmine viimase aasta madalaim
OPEC teatas, et naftakartelli toodang langes eelmisel kuul viimase aasta madalaima tasemeni, millele on peamiselt kaasa aidanud Saudi Araabia ja Venezuela, vahendab Bloomberg.
Elering sai 17 miljonit eurot puhaskasumit
Elektri ja gaasi ühendsüsteemihaldurina tegutsev Elering teenis 7,6 protsendise elektri ülekandeteenuse tariifi languse juures 17 miljonit eurot puhaskasumit. Ärikasumiks kujunes 2017. aastal 33,1 miljonit eurot.
Asmann naftahinnast: tulevik ebakindel
Peamiselt nafta hinna kõikumisest sõltuva Viru Keemia Grupi (VKG) juhi Ahti Asmanni sõnul on keeruline öelda, kuidas nafta hind edasi käitub.
Trumpi raketsisäuts pani nafta hinna hüppama
Nafta hind tõusis  New Yorgis kahe nädala kõrgeimale tasemele, kui president Donald Trump säutsus Twitteris, et Venemaa peab olema Süüriast valmis vastu võtma Ameerika Ühendriikide rakettide lööki, teatas Bloomberg.
Kaitseministeerium: tuuleparkide rajajad peavad lisaradarid ise ostma
Kaitseministeeriumi hinnangul ei ole Eesti taastuvenergia eesmärkide täitmiseks vaja rajada Venemaa piiri äärde tuulikuparke, mis võiksid häirida õhuseireradarite tööd ja kui tuuleparkide rajajad seda siiski soovivad teha, siis peavad nad kokkuleppel kaitseministeeriumiga radarite eest ise maksma...
Uus elektrituruseadus kaldub ikka kreeni
Taastuvenergia tootjad leiavad, et ametnike põhjendus lõpetada sel aastal väikeste päikeseelektrijaamade toetamine, kuna jaamu on hakatud rajama isegi kõrge rendiga põllumaadele, on otsitud.
Asmann: tulevik on ebakindel
Peamiselt nafta hinna kõikumisest sõltuva Viru Keemia Grupi (VKG) juhi Ahti Asmanni sõnul on keeruline öelda, kuidas nafta hind edasi käitub.
Leedu gaasifirmad sõlmisid koostööleppe USA Freeport LNG-ga
Leedu ettevõtted sõlmisid 3. aprillil koostööleppe USA veeldatud maagaasi firmaga Freeport LNG, millel on valmimas LNG terminal Texases.Lepped sõlmiti Washingtonis Leedu LNG terminali operaatori Klaipėdos Nafta ja gaasifirmaga Lietuvos Dujų Tiekimas (LDT). LDT tegevjuht Mantas Mikalajūnas ütles, ...
Päikeseenergia buumib
Taastuvenergia toetusskeemi muutumine ja päikesepaneelide toetus on andnud Eesti päikeseenergia sektorile sisse tõsise hoo, mida võib liialdamata võrrelda buumiga, kirjutas Äripäev.
Fotod: viis väga erineva hinnaga vabariigiaegset villat Eesti kinnisvaraturul
Esimese Eesti ajast pärit majad on väga hinnatud ja soodsa hinnaga neid reeglina kätte saada ei õnnestu. Kuid leidub ka erandeid. Vaatame viit väga erineva hinnaga pakkumist lähemalt.
Balticconnectori Eesti-poolse osa ehitab 43 miljoni eest Eesti Gaas
Balticconnectori Eesti-poolse maapealse ülekandetoru ehitustöid teostab 43,4 miljoni euro eest Infortarile kuuluv AS-i Eesti Gaas tütarettevõte EG Ehitus AS.Lepingu järgselt peavad Kiili-Paldiski 55 kilomeetri pikkuse trassi projekteerimis- ja ehitustööd valmis olema pooleteise aastaga, ehitustöö...
Saudi Araabias avatakse üle 35 aasta esimene kino
Kahe nädala pärast avatakse Ar-Riyāḑis Saudi Araabia esimene kino. Viimased 35 aastat ilma kinota olnud riigis jõuab esimesena suurele ekraanile superkangelasefilm «Must panter».
EHITUSMESS | Taastuvenergia võimas tõus
Tänavuse rahvusvahelise ehitusmessi „Eesti ehitab 2018“ üks päevadest oli pühendatud energiateemale. Õhtuleht Mehele annab ülevaate seminaril „Energiasäästlik mõtteviis hoonetes – kuidas tegutseda?“ kõlanud teemadest.
Majatootjad sõlmisid Norras suure lepingu
Moodulmajade tootja Q-haus Baltic sõlmis mullu novembris Norras suurlepingu 48 maja tootmiseks ja tarnimiseks. Suurprojektiga on seotud kokku neli Eesti majatehast.
Eesti Energia ehitab Greifi trükikojale päikeseelektrijaama
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180328/NEWS/180329634/AR/0/AR-180329634.jpgFOTO: Maa-amet, töötlus Eesti Energia Eesti Energia ehitab Tartu külje all Luunja vallas tegutseva Greifi trükikoja tootmishoone kõrvale päikeseelektrijaama.
Soome ettevõte plaanib Hiiumaa lähistele rajada vikerforellikasvanduse
Soome päritolu ettevõte Nordic Trout AB kohtus Hiiumaa vallavalitsusega ja teatas oma plaanist rajada Hiiumaa lähistele merre kaasaegne kalakasvandus vikerforelli kasvatamiseks.
Gaasitoru panevad merepõhja šveitslased
Elering ja Soome riigile kuuluv Baltic Connector OY sõlmisid neljapäeval lepingu Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnectori kõige suurema osa ehk merealuse gaasitoru – paigaldamiseks Šveitsi ettevõttega Allseas.
Kõhedad kaadrid: Saudi Araabia õhutõrje raketid plahvatasid ja kukkusid asula lähistel alla
Saudi Araabia tõestas nädalavahetusel, et kõrgelt hinnatud USA raketitõrjesüsteem Patriot võib oma töös peaaegu täielikult läbi kukkuda.
Leedu energiaminister: loodetavasti Nord Stream 2 ei rajata
Leedu energiaminister Žygimantas Vaičiūnas ütles kolmapäeva hommikul raadiousutluses, et tal on endiselt lootus, et Läänemere põhja ei rajata gaasitoru Nord Stream 2.
Eestis jõudis müügile üliodav Xiaomi telefon, mis on päris palju kiita saanud
Eestisse on müügile jõudnud Xiaomi RedMi 5A nutitelefon, mis maksab kõigest 119 eurot ja mis on selle hinna eest päris palju kiita saanud. Müügil on see telefon esialgu Tele2-s. The post Eestis jõudis müügile üliodav Xiaomi telefon, mis on päris palju kiita saanud appeared first on Geenius.
Eesti-Soome gaasitoru on jälle ühe sammu võrra lähemal
Elering ja Soome riigile kuuluv Baltic Connector OY sõlmisid neljapäeval lepingu Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnectori kõige suurema osa – merealuse gaasitoru – paigaldamiseks ettevõttega Allseas.
Jaapani telekomihiiglane sõlmis Saudi Araabiaga maailma suurima päikeseenergia projekti
Jaapani tehnoloogiaettevõte SoftBank ja Saudi Araabia plaanivad kasutada Lähis-Ida intensiivset päikest, et rajada ligemale 200 miljardi dollari eest päikeseenergia parke. Tegemist on maailma suurima omalaadse projektiga.
Balticconnectori gaasitrassi ehitaja sai lõplikult paika: ehitusleping sõlmitakse neljapäeval
Teisipäeval sai lõplikult paika Eesti- ja Soomevahelise Balticconnectori gaasitrassi ehitaja ning ehitusleping sõlmitakse neljapäeval.
Eesti Energia pääses negatiivsest krediidireitingu väljavaatest
Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard&Poor’s tõstis Eesti Energia krediidireitingu väljavaate senise negatiivse pealt stabiilseks ning jättis reitingu tasemele BBB.
Eesti Energia ehitab Greifi trükikojale päikeseelektrijaama
Eesti Energia ehitab Tartu külje all Luunja vallas tegutseva Greifi trükikoja tootmishoone kõrvale päikeseelektrijaama.
Elektrilevi võrgutasu võib langeda
Võrguettevõte Elektrilevi näeb võimalust järgmisest aastast langetada võrgutasu ning esitas konkurentsiametile materjalid ettevõtte kulude ja tulude hindamiseks.
Elektrilevi taotleb võrgutasu langust
Elektrilevi esitas konkurentsiametile materjalid ettevõtte kulude ja tulude hindamiseks, et taotleda võrgutasu langust. Võrguteenuse keskmise hinna languseks võib kujuneda ligikaudu kaheksa protsenti, kuid hinnamõju erineb pakettide lõikes.
Eesti Energia kaalub Soome tuulepargi ehitamist
Eesti Energia tellis veebruaris Soome ettevõttelt Etha Wind Oy Ab tehnilise õigusliku analüüsi uurimaks Soome Piiparinmäki tuulepargi rajamise võimalikkust.
Gazprom kuulutas veeldatud gaasi julgeolekuohuks Venemaale
Maagaasi veeldamine ja üha hoogsam konkureerimine torugaasiga võib ohtu seada Venemaa riigieelarve tulud, vahendas maagaasi ekspordimonopoli Gazpromi sõnumit Interfaks.
Tarbijad maksavad Balticconnectori kinni - gaasihind tõuseb 1. juulist
Pikalt plaanitud gaasi ülekandeteenuse tariifi muudatus Balticconnectori rajamise omaosaluse tagamiseks Euroopa Liidu 206-miljonilise toetuse kõrval ja ELi regulatsioonis ette nähtud kaitstud tarbija varu loomiseks tõstab gaasi lõpphinda tarbijale alates 1. juulist 2018 keskmiselt kaks protsenti.
Uue elektrijaama rajaja: toodame elektrit ikka kodumaal, jätame selle Skandinaaviast sisse ostmata
Elektritootjate ja- tarbijate ühistu Team Paldiski juhataja Peep Siitam selgitab, miks oleks Pakri rannikule vaja ehitada veealune hüdroakumulatsioonijaam, kuidas seal toodetav elekter mõjuks Eesti energiahinnale ja kas uus elektrijaam vajaks ka riiklikku toetust.