Eesti suurim munaäri haudub aastaid kahjumis
Eesti suurima munatootja Dava Foods Estonia AS on viimased neli aastat kahjumis olnud. Tänavu märtsis räsis firmat ka salmonellabakter, mis pühkis munadepühade toodangust viiendiku.
Hinnad langevad kolmandat kuud
Ehkki eelmise aasta sama ajaga võrreldes kerkisid hinnad novembris 1,8 protsenti, langes tarbijahinnaindeks kuises võrdluses juba kolmandat kuud järjest. Üks põhjusi on alkoholiaktsiisi langetamine tänavu juulis. Alkoholiaktsiisi langetamine oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonda kuuluva rahandus...
Tarbija ahnus, isekus ja ükskõiksus on turundaja suurimad väljakutsed
Parim soovitus meie planeedi Maa keskkonna säästmiseks on vähem tarbida. See arvamus jääb kõlama, kui ekspertidega rääkida. Vähem tarbimiseks on peamiselt kaks valikut: kas me tarbime vähem või siis saame vähem lapsi, et tarbijate koguhulk väheneks.
Harju Elekter võitis priske hanke
Harju Elektri tütarettevõte AS Harju Elekter Elektrotehnika võitis Elektrilevi hanke, mille maht on viie aasta jooksul kokku ligi 28 miljonit eurot.
Harju Elekter võitis priske hanke
Harju Elektri tütarettevõte AS Harju Elekter Elektrotehnika võitis Elektrilevi hanke, mille maht on viie aasta jooksul kokku ligi 28 miljonit eurot.
Päikeseelekter on eestlaste seas oodatust populaarsem
Eesti Energia teatas, et on sel sügisel müünud klientidele rohkem kui 1 MW mahus päikeseenergia „võtmed kätte“ lahendusi. See teeb kokku 60 lepingut erakliendiga.
Päikesepaneelid saavutasid kiiresti populaarsuse
Eesti Energia on sel sügisel müünud klientidele rohkem kui 1 MW mahus päikeseenergia "võtmed kätte" lahendusi. See teeb kokku 60 lepingut erakliendiga.Eesti Energia energiateenuste juhi Sten Aani sõnul on päikeseelekter üle maailma muutunud üha konkurentsivõimelisemaks energiatootmise liigiks nin...
Tuulefirmad panid seljad kokku ja ähvardavad riiki uute hiigelnõuetega
Tuuleparkide rajajad ähvardavad riiki uute, sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvate kahjunõuetega, kuna nende hinnangul vaenab riik ettevõtjaid ja soosib Eesti Energiat.
Balticconnectori täitmisega tekkis Eesti ja Soome vahele gaasiühendus
Tänaseks on Eesti-Soome gaasiühenduse merealune osa täidetud maagaasiga, mille tulemusel on esmakordselt ajaloos kahe riigi gaasisüsteemid omavahel ühendatud ja olemas võimalus gaasi kahesuunaliseks transpordiks.
Eesti Energia rajab päikeseelektrijaama
Eesti Energia sai Alutaguse vallavalitsuselt loa rajada Ida-Virumaal asuvasse Estonia kaevanduse tööstusterritooriumile päikeseelektrijaam.
Tuntud tantsukool võitis riigikohtus muusikuid
Riigikohus otsustas, et tantsukoolil JJ Street ja teistel huvikoolidel on õigus mängida oma tundides muusikat Eesti Esitajate Liidule autoritasu maksmata.
Tuuleparkide arendajad andsid vastulöögi: riik, ära peida ja vassi
Riigiga kemplevad tuuleparkide arendajad panid täna seljad kokku ja rääkisid pressikonverentsil, kuidas riik pahatahtlikult takistab nende investeeringuid ja soosib riigile kuuluvat Eesti Energiat.
Kes jätavad meid elektrita? Ilm, inimesed ja metsik loodus
„Elektrilevi on läbi mänginud väga erinevaid stsenaariume, isegi kõige absurdsemaid, mille pärast elektrivarustus võib katkeda,“ ütleb Peeter Liik Elektrilevist. Kuid inimlike eksimuste,  looduse ja tehnika viperuste vastu ei saa ennast täielikult kaitsta.
Laiendatud OPEC kärbib naftatoodangut
Saudi Araabia ja Venemaa juhtisid reedel Naftat Eksportivate Riikide (OPEC) liikmesriike ning OPECi liitlasi tegema kõige suuremaid tootmiskärpeid käesoleval kümnendil, et hoiduda nafta ülepakkumisest ning toetada nafta hinda, kirjutab Reuters.
Eesti eelarve eelnõu Brüsselile muljet ei avaldanud
Eesti suure vaevaga kooskõlastatud ja kõvasti kärbitud eelarve eelnõu 2020. aastaks hinnati Brüsselis mõningase viivitusega stabiilsus- ja kasvunõuetele mittevastavaks.
USA kongress soovib kasutada Nord Stream 2 vastu kaitse-eelarvet
Ameerika parlamendiliikmed kavatsevad lisada Vene-Saksa gaasijuhtme vastu suunatud sanktsioonid 2020. aasta riigikaitse-eelarvesse.
Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome
Eesti esimese tuumajaama eestvedaja Fermi Energia OÜ näeb jaama ühe võimaliku asukohana Kundat. Kohalike meelitamiseks sõidutavad nad volikogu liikmed jaanuaris Soome tutvuma Olkiluoto tuumajaamaga.
Galerii! Vaata, kes osalesid Energia aastakonverentsil
Kolmapäeval, 4. detsembril toimus Äripäeva, Tööstusuudised.ee ja Advokaadibüroo COBALT korraldatud Energia aastakonverents 2019.
Skandaal aasta tagasi: Eesti Energia on valitsuse ähvardamise teel korduvalt oma tahtmist saanud
Postimees kirjutas täna, et Aidu tuulepargi ehitusel reegleid eiranud vennad Oleg ja Andres Sõnajalg ajavad asju rahandusminister Martin Helme abil, kes ise või tema nõunikud survestavad ametnikke. Helme ise oma tegevuses midagi taunitavat ei näe ning peab end hoopis ettevõtjate kaitsjaks ametnik...
Päikesepaneelid raiskavad palju energiat, aga suur osa sellest on võimalik siiski kinni püüda
Teadlased leidsid viisi päikesepaneelide tõhususe tõstmiseks nn energialõhe laiendamise teel.
Ametnikud pöördusid Sõnajalgade ja Helme pärast prokuratuuri
Aidu tuulepargi pärast riigiga maid jagavad vennad Sõnajalad leidsid liitlase rahandusministris, kelle mõjutustegevuse pärast on TTJA küsinud nõu ka prokuratuuri käest.
Hando Sutter: Eesti Energia vähendas tänavu CO2 heitmeid poole võrra
Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul on ettevõte tänavu vähendanud süsinikdioksiidi (CO2) heitmeid mullusega võrreldes 50 protsendi võrra ja kolmekordistanud taastuvenergia tooddangut.
Järjest kallima energia eest on ikkagi võimalik vähem maksta
Seekordne Äripäeva raadio saade "Energiatund" keskendub ettevõtete energiakulude kärpimisele – nii energia ostmisel kui selle kasutamisel.
Helme: tegutsen, sest süvariik peedistab ettevõtjaid
Teiste ministeeriumide allasutused näitavad Sõnajalgade tuulepargi suhtes üles halba tahet, mis tuleb lõpetada, leiab rahandusminister Martin Helme (EKRE).
Nafta hind hüppas kõrgemale
Nafta hinnad tõusid kolmapäeval rohkem kui 3%, lootuses, et OPEC ja sellega seotud tootjad laiendavad tootmist, sest USA andmed näitasid kodumaiste toormevarude suurt langust, kirjutab Reuters.
Allikad: saudid tahavad nafta tootmiskärbetega turgu üllatada
Naftakartell OPEC ja selle liitlased plaanivad nafta tootmiskärpeid suurendada ning praegu on lepe olemas 2020. aasta juunini, ütlesid kaks asjaga kursis olevat inimest Reutersile.
Maaülikooli teadlased katsetavad uudseid kahepoolseid päikesepaneele
Hiljuti paigaldati Eesti Maaülikooli Tehnikamaja katusele päikesepaneelid, mis erinevalt seni Eestis kasutuses olevast tehnoloogiast toodavad elektrit lisaks paneeli esiküljele ka tagumise küljega ja on tunduvalt kõrgema oodatava elueaga. Teadlaste eesmärk on välja selgitada, kas uus tehnoloogia ...
Iga panus loeb! Paulig kogub Haiba lastekodu toetuseks kohvipaksu
Paulig kutsub ettevõtteid ja koduomanikke kasutatud kohvipuru koguma, et sellest rohelist energiat toota.
Hiina kavandab uusi söeelektrijaamu ja kärbib rööpselt taastuvenergiat
Ajal, mil maailma liidrid arutavad Hispaanias globaalse soojenemise pidurdamist, langeb rambivalgus maailmas enim kasvuhoonegaase õhku paiskavale Hiinale.
Eesti-Soome gaasitoru ehitati sprinditempos
Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnector Eestis paikneva maapealse osa ehitamine oli kui sprindi tempos maratoni jooksmine, tõdeb saates EG Ehituse, Scanveldi ja Alvora ehituskonsortsiumi projektidirektor Roland Vaikmäe.
Tuul jättis Harjumaal vooluta sajad Elektrilevi kliendid
Harjumaal ja mõnel pool mujal on praegu tugeva tuule tõttu jäänud elektrita sajad kliendid.
Enneolematu: Eesti ja Soome vahele tekkis esmakordselt gaasiühendus
Reedel täideti ka Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector merealune osa maagaasiga, mille tulemusel tekkis kahe riigi gaasisüsteemide vahel esmakordselt võimalus gaasi kahesuunaliseks transpordiks.
Kodumaise elektri tootmine vähenes aastaga pea poole võrra
Aastataguse ajaga võrreldes vähenes oktoobris kodumaine elektritootmine peamiselt põlevkivielektrijaamade toodangu languse arvel 46 protsenti.
USA naftatootmine tõusis, OPECi riikidel langes
USA naftatoodang kasvas septembris uuele rekordtasemele, Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) liikmesriikide naftatoodang novembris eelmise kuuga võrreldes langes, vahendab Reuters.
Koda: riiklik energia- ja kliimakava on juba enne kinnitamist sisuliselt aegunud
Eesti kliimakava põhineb tunamullu vastuvõetud dokumentidel, mistõttu leidis Taastuvenergia koja juht Mihkel Annus, et valituse kliimakava pole piisavalt ambitsioonikas ega arvesta viimastate muutusi ning arenguid.
Jaburus riigiettevõttes: osaleda hankel, et trahvi maksta ja loobuda
Riigiettevõte Elektrilevi osales enampakkumisel elektriautode laadimisvõrgustiku ELMO omandamiseks, kuigi teadis, et Euroopa Liidu eeskirjad keelavad tal peatselt seda omandamast ning lisaks tuleb tal Eesti riigile taristu sundmüümise eest trahvi maksta.
Riik paneb Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumisele
Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel anda keskkonnaministeeriumile suunis müüa tema valitsemisel olev Tootsi tuulepargi kinnistu 12,3 miljoni eurose alghinnaga enampakkumise teel.
Kuidas kütta elektriga nii, et tuba on soe ja kulud kontrolli all?
Kui kasutad elektri­radiaatoreid targalt ja hoolikalt reguleerid, saavutad arvestatava kokkuhoiu.
Eesti elektritoodang kukkus poole võrra
Kodumaine elektritootmine vähenes oktoobris võrreldes aastataguse ajaga 46 protsenti, seda peamiselt põlevkivielektrijaamade toodangu languse arvelt.
Eesti-Soome gaasitoru ehitati sprinditempos
Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnector Eestis paikneva maapealse osa ehitamine oli kui sprindi tempos maratoni jooksmine, tõdeb saates EG Ehituse, Scanveldi ja Alvora ehituskonsortsiumi projektidirektor Roland Vaikmäe.
Leedu uhkus ehitab Baltikumi gaasiturule müüri
Euroopa mastaabis on Eesti, Läti ja Leedu elektri- ja kütuseturud üliväikesed, mistõttu võiks eeldada, et kolm uuendusmeelset Kirde-Euroopa riiki peaksid suutma luua ühtse gaasi- ja elektrituru.
Valitsus proovib taas Tootsi tuuleparki müüa
Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel anda keskkonnaministeeriumile suunise müüa Pärnumaal asuva Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumise teel, kus alghind on 12,3 miljonit eurot.
Eesti tuumajaama eestvedaja: teeme kohalikele hea pakkumise
Eesti esimese tuumajaama eestvedaja Kalev Kallemets tahab kindlasti vältida rehasid, mille otsa komistasid Tartu lähistele tselluloositehast plaaninud metsaärimehed. «Me peame tegema kohalikele palju parema pakkumise!» ütles ta.
Ragnar Roos: elektrituulikute mitte nii roheline saladus
Tuuleparkide rajamine on tervitatav – tänu nendele saame olla jätkusuutlikumad, ent elektrivõrgus on mitmeid komponente, mis taastuvenergiast saadavat keskkonnasäästu oluliselt vähendavad, kirjutab elektriinsener Ragnar Roos.
Tule ehita jätkusuutlikku tulevikku!
Tartu Ülikoolis on Eesti sünteetilise bioloogia keskuse algatusel võimalik nüüd saada teadmisi loodusteaduste ja tehnoloogia bakalaureuseõppes ja biotehnika magistriõppes. Nendest kahest uuest õppekavast esimese raames õpitakse, kuidas saavutada inimkonna kestlikkuse tagamiseks ökonoomne ja keskk...
Keemiatööstuse TOP: Märksõnadeks roheline energia ja puhas õhk
Energiasääst, jäätmevaba tootmine ja CO2-neutraalne majandus on eesmärgid, mille poole Eesti keemiatööstus-ettevõtted püüdlevad, et jääda rahvusvahelisel turul konkurentsivõimelisteks.
Keemiatööstuses domineeris põlevkiviõli tootmine
Eesti keemiatööstuses toodeti 2018. aastal aasta varasemaga võrreldes ligi viiendiku võrra rohkem toodangut. Kasvu vedas põhiliselt põlevkiviõlitööstus, mida toetas suhteliselt kõrge nafta hind.
Elektrilevi ehitab esimese ühistaristu Tiskreoja elurajooni
Elektrilevi rajab pilootprojektinaTiskreoja elurajooni Tallinna külje all esimese ühistaristu, mis tähendab, et korraga valmib ressursse säästvalt nii elektri, side, elektriautode laadimise kui ka targa tänavavalgustuse võrk.
Unustage OPEC, nafta hinda mõjutab nüüd Hiina
Mitte väga kaua aega tagasi võis nafta hind kukkuda või tõusta lendu ainuüksi mingist Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioonist (OPEC) tulnud teadetest. Vihje, et OPEC võib vähendada tootmist pani nafta hinna rallima.
Saudi naftahiid ootab rekordilist börsidebüüti
Saudi Araabia naftahiid Saudi Aramco teatas pühapäeval, et paneb endast müüki 1,5 protsenti hinnaga 24–25,6 miljardit dollarit.
Nikolai Degtjarenko: Eesti ei saa põlevkivitööstusest lahti öelda
Eesti ei saa põlevkivitööstusest lahti öelda. See on idee, mida mõned lobistid ja poliitikud, kes esindavad alternatiivse energiaga seotud ettevõtjate huve, tahavad ühiskonnale peale suruda, kirjutab munitsipaalpoliitik Nikolai Degtjarenko.
Eesti Energia vallandas usalduse kaotanud Läti juhi
Eesti Energia Läti tütarfirma Enefit SIA juht Janis Bethers sai sisekorra rikkumise eest tööst lahti.
VIDEO | Uue päikesepaneeli tööpõhimõte on laenatud päevalillelt
Päevalill on lill, mis reageerib päikesevalgusele ning keerab oma õit vastavalt Päikese liikumisele. Teadlased on nüüdseks leiutanud uue tehnoloogia, mis päevalillele sarnaselt suudab reageerida valgusele ning loodetavasti saab seda rakendada päikesepaneelide tootmisel, kirjutas Forskning & Frams...
Pööre taastuvenergia turul: elektriarved langevad
Riik kuulutas välja Eesti esimese taastuvenergia vähempakkumise, mis tähendab, et toetuste saamiseks on parem võimalus elektritootjal, kes küsib väiksemat toetust. See peaks langetama ka inimeste elektriarvel kajastuvat taastuvenergia tasu.
Elektrilevi on saanud 74  tormikahjunõuet
Elektrilevi on saanud seoses oktoobri suure tormiga 74 kahjunõuet, millest osa puudutab riknenud toiduaineid.
Galerii: väga pikalt rikkis Eesti moodsaim põlevkivielektrijaam sai hoo sisse
Mai keskpaigast remondis olnud Auvere elektrijaam alustas teisipäeva õhtul tööd.
Vastulause: liitumine võrguga on kiirem kui kunagi varem
Eesti Gaasi juhatuse liikme Margus Kaasiku väide Äripäevas, justkui takistaks päikeseenergia tootmist võrguettevõtete aeglane asjaajamine, on vale, kirjutab Elektrilevi tootjaliitumiste arendusjuht Kaija Haabel.
HP keeldus ülevõtmispakkumisest
Printeritootja keeldus Xeroxi ülevõtmispakkumisest, mille peale kukkus ettevõtte aktsia 1,5%.
Ministrid arutasid, kuidas Aidu tuulepargiga edasi minna
Rahandusminister Martin Helme kutsel arutasid rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad reedel koos osapooltega tuuleenergia arendamise võimalusi seoses Aidu tuulepargiga.
Pool aastat katkisena seisnud Auvere elektrijaam lükati tööle
Kuna plaanitust pikemaks veninud ja maist seisva Auvere elektrijaama garantiihooldus mõjutas negatiivselt Eesti Energia kolmanda kvartali majandustulemust, soovis rahandusminister Martin Helme saada otseallikast ülevaate tööde hetkeseisust.
Tuulepargid said tuule tiibadesse
Valitsus otsustas eelmisel nädalal, et tuuleparkide ja kaitseväe radarite vastasseisus Ida-Virumaal sõlmitakse kompromiss. Riik ostab uue radari, mida rajatavad tuulepargid ei sega.Praegu on Kirde-Eestis kehtestatud tuulikutele kõrguspiirangud. Samal ajal aga ei saa Eesti ühe suupoolega kõnelda v...
Kaja Kallas: jätame põlevkivi, loome kliimafondi
Kui loobume 600 miljoni euro paigutamisest põlevkiviõli rafineerimistehase rajamisse ja lisame tulu Eesti Energia taastuvenergia osa erastamisest, saame luua kliimafondi, mis aitaks ettevõtteid süsinikuneutraalsuse suunas ning oleks ka täiendav rahateenimise võimalus, ütles Reformierakonna juht K...
USA uue rahandusaasta esimese kuu eelarvepuudujääk on 134,5 miljardit
USA valitsus, mis lõpetas 2019. rahandusaasta viimase seitsme aasta suurima eelarvepuudujäägiga, alustas uut rahandusaastat oktoobris puudujäägiga, mis oli 33,8 protsenti suurem kui eelmise aasta oktoobris.
HOMME DELFI TV-s | Maaülikoolis toimuval konverentsil keskendutakse taastuvenergia rollile kliimamuutuste leevendamisel ja innovatsioonile ettevõtluses
Eesti Maaülikool koostöös Eesti teadusagentuuri ja Eesti Taastuvenergia Kojaga korraldab iga-aastast taastuvenergia konverentsi Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine (TEUK). Sel aastal keskendutakse taastuvenergia rollile kliimamuutuste leevendamisel ning innovatsioonile ettevõtluses....
Mahud kasvavad: Enefit Green suudab katta 32 000 majapidamise aastase energiavajaduse
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis oktoobris 97 gigavatt-tundi elektrit, mida on kolm korda rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.
Need on kolm sodiaagimärki, kelle jaoks saab 2020 aasta olema superedukas!
Tasahilju hakkab aasta lõpupoole jõudma ja peagi koputab uksele aasta 2020. Uus aasta toob alati kaasa muutused, uued energiad ja avanevad võimalused. Vaata järgi, millised on need kolm sodiaagimärki, mille esindajad saavad algaval uuel aastal olema eriti edukad.