Amet tunnistas kaotust: Sõnajalad võivad ehitusega jätkata
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalveameti (TTJA) teatel võivad Andres ja Oleg Sõnajalg Aidu tuulepargi ehitusega jätkata, kuna riigikohtu otsus mitte menetleda justiitsministeeriumi määruskaebust tähendab, et ehitusload kehtivad.
Sõnajalad panid kraanadele hääled sisse
Ida-Virumaal Aidus tuulepargi arendamisega tegelev vendade Sõnajalgade ettevõte teatas arenduse taaskäivitamisest.
Liwathon sai loa LNG-terminaliga edasi minemiseks
Aprillis Eesti transiidiäri suurtegija Vopak E.O.S. ostnud Liwathon sai Jõelähtme vallalt detailplaneeringu veeldatud maagaasi terminalile Muuga sadamas.
Maailmaturu mõju: põlevkivi tasud langesid pea kolmandiku
Põlevkivi kaevandamisõiguse tasumäär langes käesoleva aasta neljandaks kvartaliks raske kütteõli hinnalanguse tõttu 29,5 protsenti 1,255 eurole tonni kohta.
Sõnajalad panid kraanadele hääled sisse
Ida-Virumaal Aidus tuulepargi arendamisega tegelev vendade Sõnajalgade ettevõte teatas arenduse taaskäivitamisest.
Kellele on Baltikumi rahapesuskandaalidest kasu ja mis puutub siia USA
Rahapesuskandaale, näiteks neid, mis puhkesid Baltimaades, korraldatakse finantsvoogude viimiseks USA-sse, leiab ekspert.
Liwathon sai loa LNG-terminaliga edasi minemiseks
Aprillis Eesti transiidiäri suurtegija Vopak E.O.S. ostnud Liwathon sai Jõelähtme vallalt detailplaneeringu veeldatud maagaasi terminalile Muuga sadamas.
Ekspert: miks Poola Vene gaasist loobuda soovib
Poola soovib kolme aasta pärast täielikult loobuda Venemaa maagaasi ostmisest. Ekspert kommenteeris sellise avalduse tõsiseltvõetavust.
Enefit Greeni taastuvelektri toodang on aastaga pea kolmekordistunud
Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Greeni septembrikuu kogutoodanguks kujunes üle 100 gigavatt-tunni elektrit, mis on pea kolm korda rohkem kui samal ajal aasta tagasi.
Aavo Kärmas: taastuvenergia arenguhüppeks vajame meretuuleparke
Ülemaailmne ootus on üha puhtam energiatootmine ning Eesti peab soovitud eesmärkide saavutamiseks arendama meretuuleparke, kirjutab taastuvenergiatootja Enefit Green juhatuse esimees Aavo Kärmas.
Auvere jaama seisak venib poole aasta pikkuseks
Eesti Energia Auvere elektrijaama remont venib poole aasta pikkuseks, kuna garantii korras teostatavad tööd on osutunud aeganõudvamaks, mistõttu lükkub elektrijaama taaskäivitamine edasi.
UUENDUS: Kalevi spordihalli katvad päikesepaneelid annavad tublisti energiat
Paar aastat tagasi renoveeritud Kalevi spordihalli katusele paigutati uuendusena päikesepaneelid. Praeguseks on teada, et nendest saadud energia katab ära kuni kolme kuu elektrivajaduse.
Elektrilevi palub abi metallivaraste tabamisel
Selle aasta jooksul on Tallinnas aset leidnud tavapäratult palju alajaamade rüüstamise juhtumeid. Enda elu ohtu seades varastatakse vasest maanduslatte ja -juhtmeid.
Taastuvenergiale üleminekut toetav pumpjaam sai rahasüsti
Energiasalv Pakri OÜ 500MW pump-hüdroakumulatsiooni elektrijaama projekt on üks Euroopa Liidu kaheksast energia infrastruktuuri võtmeprojektist ja ainuke Eesti projekt, mis sai rahastuse Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) 2019 aasta CEF energiavoorust. Eesti salvestusenergia projektile eraldati lig...
Katari ülikutel maja ehitanud põlvakad laiendasid tootmist
Mullu Katari emiiri vennale kuuluva hoonet krohvimas käinud Saviukumaja käive kasvas selle lepingu tulemusel mitmekordseks ning tulemused investeeriti uude tootmisse.
Auvere elektrijaam jääb novembrini rivist välja
Mais remonti läinud Auvere elektrijaama töövalmis seadmine nihkub uute tööde tõttu aina edasi, enne novembri keskpaika muutusi oodata ei ole.
Utilitas investeeris 40 miljonit eurot
Utilitas investeerib tänavu energia tootmise efektiivsuse ja keskkonnasäästlikkuse tagamisse, sealhulgas soojusvõrkude korrastamisse ja ehitamisse 40 miljonit eurot.
Uus merekaabel tõstab Saare- ja Hiiumaa elektri varustuskindlust
Eleringil valmis Väikeses väinas Muhu-Orissaare merekaabel. Järgmisel suvel paigaldatakse samasugune kaabel ka Suurde väina.
Samsungi kasum kukkus üle poole võrra
Lõuna-Korea suurim ettevõte Samsung Electronics teatas, et prognooside järgi langes nende kolmanda kvartali tegevuskasum varasema aasta sama perioodiga võrreldes 56,2 protsenti. Valusa kukkumise taga on eelkõige vilets globaalne nõudlus mälukiipide järgi, mis moodustab suurima osa elektroonikahii...
Taastuvenergia kasuks otsustab üha rohkem majapidamisi
Septembri seisuga tarbib 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit 15 000 majapidamist. "100% taastuvenergia valimine ei avalda elektriarvele nii suurt mõju, kui üldjuhul arvatakse," märkis Eesti Energia Eesti turu jaeäri juht Ester Ausmees. Võrreldes 2018. aastaga on Eesti Energias s...
Konverents Puit Energiaks 2019 | Põletav teema - kas Narva elektrijaamad peaksid puidust elektrit tootma?
Konverentsil Puit Energiaks toimunud aruteluringis oli kõne all kuivõrd mõttekas ikkagi on puidu kasutamine elektritootmises.
Sõnajalg: juba lähiajal jätkub Aidus tuulikute püstitamine
Aidu tuuleparki arendava Eleon Green OÜ juhatuse liikme Oleg Sõnajala kinnitusel jätkub juba lähiajal seal tuulikute püstitamine ning seda hoolimata Tartu halduskohtu määrusest, mis jättis kolmapäeval tuulepargi alal viibimiskeelu kehtima.
Eestisse tuumajaama plaaniv firma lõi käed General Electricuga
General Electricu ja Hitachi ühisfirma GE Hitachi ja Eestisse tuumajaama kavandav Fermi Energia allkirjastasid ühiste kavatsuste leppe väikse moodulreaktori BWRX-300 võimalikuks kohaldamiseks Eestis.
LNG: Selge võit, kuid ka mõni aga
LNG-veokiga Muuga sadamasse puidu­graanuleid vedades üle 12 000 km läbinud Combitrans jäi rahule nii veeldatud maagaasiga töötava Volvo võimsuse kui ka kütusekuluga. Firma leidis siiski üht-teist, mille üle mõelda enne, kui osta sellised ­autod endale. Veeldatud maagaasiga (LNG) tööt...
Registreeri! Energia aastakonverentsil räägitakse kliimapoliitikast ja tuumajaamast
4. detsembril toimuval iga-aastasel Energia aastakonverentsil räägitakse kliimapoliitikast, aga ka tuumajaamast kui võimalikust puuduvast lülist Eesti elektritootmises.
Eesti taastuvenergia arengukavas napib ambitsiooni
Energiasektoris on tekkinud pea kõige rohkem rohetehnoloogia idufirmasid. Miks nähakse taastuvenergias tulevikku, millised on peamised arengusuunad ja kas ka riiklikud meetmed toetavad sinna nii aja ja raha panustamist, räägib saates "Cleantech" Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Mihkel Annus.
Elektrita on jäänud üle 2500 majapidamise
Täna on jäänud Eestis elektrita üle 2000 majapidamise. Kõige probleemsem koht on Pärnu lähistel, kus Elektrilevi järgi on 898 kliendil katkestus.
Gazprom ähvardab ehitada Nord Stream 2 Taani vetest mööda
Vastuoluline gaasijuhe Nord Stream 2 võib Euroopasse suundudes ka Taani vetest ringiga mööda minna, kui Kopenhaagen jätkab viivitamist ehitusloa andmisega, teatas Vene energiahiid Gazprom.
Valitsusele meeldib põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamine projekti nägematagi
Riik tahab toetada Eesti Energial ja teistel põlevkiviettevõtetel põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitamist, ehkki kliimaneutraalsuse stsenaariumiga see ei kokku ei lähe.
Ehitaja ja tellija said Balticconnectori eest koos auhinna
Rakveres toimunud Energiamessil sai konsortsium AS EG Ehitus, AS Scanweld, UAB Alvora ja AS Elering Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector ehituse eest Aasta Energiateo auhinna.
Valitsuskomisjon arutab põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehituse toetamist
Valitsuse kliima- ja energiakomisjon arutab, kas ja kuidas toetada põlevkiviõli eelrafineerimistehase ehitust, milles põlevkiviõlitootjad näevad võimalust pehmendada üleminekut fossiilkütuselt teistele energiaallikatele, vahendab ERR.
Eesti Energia ulatab päikesepaneelide paigaldamisel koduomanikele abikäe
Eesti Energia pakub nüüdsest eraklientidele võimalust investeerida päikeseenergia terviklahendusse suurt sissemakset tegemata.
Ajakirjaniku mõrv kummitab Saudi Araabiat ka aasta hiljem
Saudi kroonprints väidab tänini, et ei tellinud kolumnisti tapmist.
Jüri Luik: tuulepargid nõuavad uusi radareid
Ainus teadaolev lahendus uute tuuleparkide edasiseks arendamiseks ilma meie julgeolekut ohtu seadmata on lisaradarite soetamine kaitseväe eelhoiatussüsteemile, kirjutab kaitseminister Jüri Luik (Isamaa).
Hea teada: oma elektritarbimist saad roheliseks muuta paari hiireklikiga
Kui puhas loodus on sinu jaoks oluline ning oled valmis ka tegudes selle hoidmisesse panustama, siis vaata üle oma kehtiv elektrileping ning vali oma paketile lisaks Roheline Energia, mis tagab, et ostad täielikult taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit.
Eesti Energia suurostu seaduslikkuse küsimus jõudis kohtusse
Tallinna ringkonnakohus otsustas, et möödunud aasta novembris toimunud Eesti Energia ja Nelja Energia koondumise seaduslikkuse küsimus tuleb selgeks vaielda kohtus ning tühistas Tallinna halduskohtu otsuse, mille kohaselt ei oleks seda pidanud tegema.
Kuidas nafta hinna tõusult tulu teenida?
Nädala alguses ehmatas maailma nafta hinna tõus: see kerkis päevaga tervelt viiendiku võrra, sest Saudi Araabias asuvat maailma suurimat naftatootmiskompleksi tabas suuri purustusi tekitanud droonirünnak.
Kohus hakkab Eesti Energia suurostu seaduslikkust arutama
Möödunud aasta novembris toimunud Eesti Energia ja Nelja Energia koondumise seaduslikkuse küsimus tuleb selgeks vaielda kohtus, teatas Tallinna ringkonnakohus ja tühistas Tallinna halduskohtu otsuse, mille kohaselt ei oleks seda pidanud tegema.
Ats Miller energeetikast: aatomiajastu koidik ehk midagi muud ei jää üle
Kirjanik Ats Miller jõuab oma energeetikateemaga ühe kardetuima, kuid reaalseima energiaallika, tuumajaamade juurde. „Fossiilsed kütused hakkavad lõppema, need muutuvad iga päevaga raskemini kättesaadavaks ja küllap on juba sajandi keskpaigas üsna ebareaalne neid tänases mahus kasutada. Bioenergi...
Miks elektrituru konkurents on kokku kuivanud?
Elektri jaemüügiturg on Eestis olnud täielikult avatud 2013. aastast. Elektrituru avanemisel olid turuosaliste ootused väga suured. "Sisuturundussaates" teeme juttu, mis seis on aga elektriturul konkurentsiga nüüd. Millised päikeseenergialahendused aitavad elektrit toota ja millised targad seadme...
Erdoğan lubas USA-d eirates jätkata nafta ja gaasi ostmist Iraanilt
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan lubas, et Ankara jätkab USA sanktsioonidest hoolimata Iraanilt nafta ja maagaasi ostmist.
Roheline energia vajab üha rohkem ühte kõige hullemat kasvuhoonegaasi
Väävelheksafluoriid on üks kurjematest teadaolevatest kasvuhoonegaasidest ja tänu rohelise energia buumile, lekib seda atmosfääri üha suuremates kogustes. Väävelheksafluoriidi kasutatakse elektritootmises ohutuse tagamiseks üha rohkem, kuna selle abil saab kõige optimaalsemal viisil vältida lühiü...
Sõnajalad nõuavad riigilt Aidu tuulepargi eest hiigelhüvitist
Aidu tuuleparki arendava Aidu Tuulepark OÜ juhatuse esimees Oleg Sõnajalg nõuab riigilt tuulepargi ehitamise peatamisega tekitatud kahjude kompensatsiooniks 123,7 miljoni euro hüvitamist, kompromissina on Sõnajalad valmis kahjunõuet vähendama Tootsi tuulepargi hoonestusõiguse rahuldamisel.Oleg Sõ...
Saudi Araabia taastas naftatootmise oodatust varem
Saudi Araabia on Reutersi allikate väitel taastanud oma naftatootmise võimekuse 11,3 miljoni barrelini päevas, mis on tähendanud oodatust kiiremat naftatootmise taastamist peale 14. septembri rünnakuid Saudi Araabia naftatootmiskompleksidele.
Eesti Gaasi juhatuse liige Raul Kotov: Eesti ei sõltu enam ammu ainult Venemaa gaasist
Kui rääkida Venemaast ja selle rikkustest, peab rääkima eelkõige ta maavaradest - gaasist ja naftast. Venemaa suhtes Euroopaga on gaas oluline teema.
Taastuvenergia toetusi saavad Eestis enim Soome ja Austraalia osalusega firmad
​Eesti elektrisüsteemi haldur Elering maksis augustis 8,3 miljonit eurot taastuvenergia ja tõhusa koostootmise toetusi.
Põhja-Ameerika linnustik on kahanenud 50 aastaga veerandi võrra
USA-s ja Kanadas on lindude arvukus kahanenud 1970. aastast alates 29 protsendi ehk ligi kolme miljardi võrra, ütlevad teadlased eile avaldatud raportis, mis osutab tõsisele ökoloogilisele kriisile.
Merkel hakkab Saksamaal kütusehindu tõstma
Saksamaa investeerib järgmise nelja aasta jooksul 54 miljardit eurot taastuvenergiasse ja riigi süsiniku jalajälje vähendamisse, et võidelda kliimamuutusega.
Naftaturg rahunes pärast ehmatust
Uued signaalid Saudi Araabialt ja Rahvusvaheliselt Energiaagentuurilt on naftaturgu rahustanud, kirjutab Bloomberg.
Saksa valitsuse uue kliimastrateegia põhipunktid
Saksa kantsleri Angela Merkeli valitsus teatas reedel suurest kliimapaketist, millega ta eraldab keskkonna kaitseks 2030. aastaks vähemalt 100 miljardit eurot.
Kildanaftatootjate aktsiad hüppasid lakke
Nädalavahetusel toimunud droonirünnak Saudi Araabia naftatöötluskompleksile, mis kõrvaldas turult umbes kuus protsenti päevasest naftatoodangust, pani rallima USA kildanaftatootjate aktsiad. Väiksemate tootjate aktsiad lendasid lausa taevastesse kõrgustesse.
Eestis tekkis sel aastal üle 600 päikeseenergia tootja
Elektrilevi andmeil on ainuüksi sel aastal tekkinud juurde sadu ja sadu väikeseid päikeseajaamasid, mis oma elektrit võrku müüvad.
Üllatav: droonirünnaku mõju kütuse hinnale suurim Tallinnas
Nädalavahetuse droonirünnak Saudi Araabias tõstis nafta hinda ning eksperdid ennustasid, et kui olukord ei rahune võib kütuse hind tõusta nädala jooksul kuni 4 senti. Üllatav on, et ennustus läks suures plaanis täppi just Eesti puhul, sest näiteks Lätis tõusid hinnad vähem ja Leedus sisuliselt ei...
Kogu toasoe ja elekter võiks tulla nüüdsest kuni aasta lõpuni tinglikult puidust
Pühapäeval, 15. septembril algas Eestis aeg, millest alates võiksime kogu vajaliku energia saada biomassist. Eesti puhul tähendab see eelkõige puitu.
BLRT Grupp ehitab maailma esimese avamere kalakasvatuspargase ainulaadse söödasüsteemiga
BLRT Grupi tütarettevõte Marketex Marine ehitab oma kauaaegsele partnerile, vesiviljelussektori maailma turuliidrile, Norra firmale AKVA Group ASA unikaalset kalakasvatuspargast, mis kaalub üle 700 tonni.