Harju Elektri kasum kasvas, dividend jäi samaks
Harju Elektri avaldatud majandustulemustest selgub, et eelmise aasta neljandas kvartalis jäi müügitulu samaks ja kasum langes, kuid aastases lõikes kasvatas Harju Elekter võimsalt nii müüki, kui kasumit.
Tormi tõttu on vooluta veel 4740 Elektrilevi klienti
Eilse tormikahju tõttu on üle Eesti vooluta hetkel 4740 Elektrilevi klienti, kellest suur osa asub Harjumaal.
Kodumajapidamiste huvi taastuvenergia vastu on hüppeliselt kasvanud
Kui 2019. aasta alguses valis keskmiselt vaid iga kahekümnes Eesti kodu oma elektripaketi osaks Rohelise Energia, on tänavu huvi kasvanud rekordiliselt suureks ja 100 protsenti taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri valib juba iga kolmas uus klient.
Uuring: Eesti inimesed on tuumajaama ehitamise osas üha vastuvõtlikumad
Mehed on tuumajaama kasutuselevõtu suhtes oluliselt pooldavamad kui naised, samas võrreldes möödunud aastaga on kasvanud toetus naiste seas seitse protsenti. Hariduselt pooldavad tuumajaama rohkem kõrgharidusega inimesed kui kuni keskharidusega inimesed.OÜ Fermi Energia tellimusel läbi viidud Kan...
Vironviina tuli kohtust puhtalt läbi
Eestisse rajatud veebinapsipoe Vironviina vastu esitatud ükski süüdistus ei jäänud Helsingi kohtus püsti, kohtu hinnangul on seadused ja reeglid ebaselged, kirjutab Yle uudisteportaal.
Sutter Tootsi oksjonivõidust: see polnud kunstioksjon
See oli kaalutletud otsus, mitte nagu kunstioksjonil emotsiooni pealt tehtu, selgitas Eesti Energia juht Hando Sutter 52 miljoni euroga Tootsi tuulepargi ostmist. Tuulepargi eluiga on üle 25 aasta ja tegemist on pikaajalise investeeringuga, selgitas ta.
Raadiohommikus: Eesti Gaas keset geopoliitilisi pingeid
Eesti Gaasi laienemisplaanide õnnestumisest ja Balticconnectori projekti asetumisest rahvusvaheliste energeetikapingete konteksti räägime Äripäeva neljapäevases raadiohommikus.
FOTOD | Öise tormi tõttu on elektrita üle 1200 tarbija, tugevad tuuleiilid pole veel vaibunud
Täna öösel olid üle Eesti tugevad tormituuled, mille tagajärjel on enim elektrita tarbijaid Võrumaal, Raplamaal ja Saare maakonnas. Kui hommikul oli elektrita üle 3000 tarbija, on hetkeseis parem - elektrita on ilma 1266 tarbijat.
Riigifirma napsas kuluka võidu
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) kontori viiendal korrusel käis eile pärastlõunal tuline enampakkumine kurikuulsa Tootsi tuulepargi kinnistu üle.
Tootsi tuulepargi oksjoni võitis Eesti Energia 51,5 miljoniga
Tootsi tuulepargi oksjonilt väljus võitjana Eesti Energia, kes maksab arenduse eest 51,5 miljonit eurot.
Pangad aitavad riigil suurendada taastuvenergia tootmist
Rohetehnoloogia saates "Cleantech" võtame arutluse alla viimasel ajal palju tähelepanu saanud taastuvenergia tootmise, eelkõige päikeseenergia.
Tootsi tuulepargi oksjoni võitis Eesti Energia 51,5 miljoniga
Tootsi tuulepargi oksjonilt väljus võitjana Eesti Energia, kes maksab arenduse eest 51,5 miljonit eurot.
Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad
Elavat oksjonit, eriti kui miljonid mängus, on sama põnev jälgida kui hobuste võiduajamist või tipptasemel tennisevõistlust. Tootsi maatüki – sinna on kavas rajada energiatuulikute park – hinnaks koputati eilse oksjoni lõpuks 51,5 miljonit eurot. Eesti rekord!
Uus lahendus võimaldab õhust elektrit toota
Massachusettsi Amhersti ülikooli teadlased on loonud nanosüsteemi, millega saab õhuniiskusest elektrit toota.
Tootsi tuulepargi kinnistud leiavad enampakkumisel omaniku
Homme pealelõunal korraldab riigimetsa majandamise keskus (RMK) oma Tallinna kontoris avaliku enampakkumise, kus 12,3 miljoni eurose alghinnaga lähevad müüki Tootsi tuulepargi kinnistud.
Metsakaitsjad peatasid Tesla gigatehase ehituse
Elon Muski plaan ehitada rekordkiirusega Saksamaale Tesla gigatehas sai ootamatu tagasilöögi, kui kohus otsustas peatada Berliini lähistel uue tehase aladel lageraie, kirjutab Bloomberg.
Kas valitsusel tuleks kinni maksta VKG äririskid?
Viru Keemia Grupi (VKG) juhid nõuavad valitsuselt kompensatsiooni garanteerimist, et nende võimalikud kahjud saaksid riigieelarvest kaetud, kui Euroopa roheline lepe mõjutab juba tehtud investeeringuid õlitootmisse.Nad väidavad, et investorid ei saanud ega osanud rohelise kokkuleppe eelsel perioo...
Gregor Raudvere: vaba konkurents kirbul – tuld!
Energiapoliitika suunamuutus taastuvenergiale – õilsa eesmärgi nimel seljatatakse vaba turg ja konkurents, kirjutab tuuleparkide arendaja Raisner ASi nõukogu liige ja Adepte Energy OÜ juhatuse liige Gregor Raudvere.
Maailma suurima kanepifirma tulemused pakuvad sektorile lootust
Maailma suurim kanepifirma Canopy Growth sai oodatust väiksema kahjumi, mis pani kogu kanepisektori kallinema, vahendab MarketWatch.
Levira rajab kaks uut päikeseelektrijaama
Levira alustas kahe uue päikeseelektrijaama ehitamist.
Tugevas tuules on voolu kaotanud üle 1200 majapidamise
Elektrilevi andmetel oli kella 5.21 seisuga rikkelisi katkestusi 1211, neist 476 Saare maakonnas ja 427 Harjumaal. Järvamaal oli vooluta 193 majapidamist.Tugevas tuules oli täna varahommikuks voolu kaotanud veidi üle 1200 majapidamise, vahendas BNS. Elektrilevi andmetel oli kella 5.21 seisuga rik...
Enefit Green püstitas kõigi aegade tootmisrekordi
Eesti Energia taastuvenergiaettevõte Enefit Green tootis jaanuaris 165 gigavatt-tundi elektrit ehk rohkem kui kunagi varem.
Eesti Energia rõhub Leedus kohaliku tootja staatusele
Leedus jaemüügiturule laienenud Eesti Energia loodab kliente võita kohaliku rohelise energia pakettidega.
Enefit Green tegi jaanuaris kõigi aegade tootmisrekordi
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis jaanuaris 165 gigavatt-tundi elektrit, mis on rohkem kui kunagi varem ettevõtte ajaloos.
ETS NORD alustas uute seadmete tootmist
Ventilatsioonisüsteemide tootja ETS NORD AS avas eelmisel nädalal Tallinna tehases uue korpuse, kus arendatakse ja toodetakse kogu Põhjamaades ainulaadse tehnoloogia abil innovaatilisi köögiventilatsiooni seadmeid.
Tuumajaama projektiga tegelev ettevõte alustab asukohauuringutega
Tuumajaama projektiga tegelev Fermi Energia OÜ on esimese aastaga saanud valmis erinevad uuringud ja alustab nüüd asukohavalikuga.
Põlevkivitööstur ähvardab valitsust kahjunõudega
Eesti suuruselt teise põlevkiviõlitootja Viru Keemia Grupi (VKG) juhid tahavad riigilt kahjutasu, kui karmistuv kliima- ja keskkonnapoliitika nende ärile kriipsu peale tõmbab.
Mida arvavad loomad ja linnud tuulikutest?
Tulevik toob kliimaneutraalsuse poole pürgivasse Eestisse hulga tuuleparke. Mõistetav, et inimesed sahisevaid tiivikuid oma kodu juurde ei taha ja nii otsitakse neile kohta inimasustusest ­eemale. Ühe sobiva kohana on leitud näiteks Pärnumaal Saarde valla mets, kuhu Enefit Green plaanib moodsat t...
Taastuvenergia trumpas esmakordselt Narva elektrijaamad üle
Tänavune ootamatult soe talv on tekitanud rahvuslikus energiafirmas ajaloolise olukorra. Esimest korda ületas jaanuaris taastuvenergia toodang Narva elektrijaamade oma.
Indrek Liiva: kliimaneutraalne tuumajaam
Kui Eesti tahab põlevkivienergeetikast loobuda, pole meil oma tuumajaama ehitamisest pääsu, kirjutab Indrek Liiva.
Elektrilevi jätkab Tallinna linna valgustamist
Elektrilevi ja Tallinna linn sõlmisid uue lepingu, mille järgi haldab järgmise viie ja poole aasta jooksul Tallinna tänavavalgustust võrguettevõte Elektrilevi.
Elektrilevi laadimisvõrk lööb käed tanklakettidega
Uue kaubamärgi kasutusele võtnud Elektrilevi elektriautode laadimisvõrgustik plaanib lähiajal tegevust viiendiku võrra laiendada, senisest oluliselt kiiremaid laadimispunkte kavatsetakse rajama hakata koostöös tanklakettidega.
Soomes kukkus elektri hind esimest korda miinusesse
Täna öösel kukkus Soomes elektri hind börsil esimest korda ajaloos miinusesse, ulatudes -0,07 kuni -0,2 euroni megavatt-tunni kohta.
Amet käskis Sõnajalgade tuulikul labad ära võtta
Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet tegi Aidu tuulepargi arendajale ettekirjutuse eemaldada püstitatud tuulikult labad.
ETS NORD alustas uute köögiventilatsiooni seadmete tootmist
Ventilatsioonisüsteemide tootja ETS NORD AS avas eelmisel nädalal Tallinna tehases uue korpuse, kus arendatakse ja toodetakse kogu Põhjamaades ainulaadse tehnoloogia abil innovaatilisi köögiventilatsiooni seadmeid.
Jüri Ratas: Eesti soovib Jaapaniga teha koostööd vesinikutehnoloogia arendamisel
Peaminister Jüri Ratas arutas kohtumisel Jaapani keskkonnaministri Shinjirō Koizumiga võimalusi, kuidas taastuvenergia ja digilahenduste abil võidelda kliimamuutuste vastu.
OPEC+ toimkond soovitab ajutiselt naftatoodangut vähendada
Kaks allikat teatasid, et OPEC+ tehniline toimkond on soovitanud ajutiselt vähendada naftatoodangut 600 000 barreli võrra päevas, et reageerida koroonaviiruse mõjule energiavajadusele, vahendab Reuters.
Taastuvenergia tootjate arv kasvas kolm korda
Möödunud aastal esitas Elektrilevi võrguga liitumiseks taotluse 4380 taastuvenergia tootjat. See on kolm korda rohkem kui aasta varem.
Fortum kaalub lisaks Eestile ka Baltikumi soojaäride müüki
Soome energiakontsern Fortum teatas, et kaalub Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Soome Järvenpää soojusäride müüki.
Tesla aktsia kukub kolinal
Tesla aktsia kukkus täna viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, sest investorid võtsid pärast kuus päeva kestnud kiiret tõusu kasumeid.
Eesti Gaasi maagaasimüük kukkus 12 protsenti
Soe ilm ja suur konkurents panid Eesti Gaasi müügimahud möödunud aastal kiiresti kukkuma.
Equinor kukkus kahjumisse
Norra naftakontsern teatas veerand miljardi dollari suurusest kahjumist.
Valitsus kiitis heaks põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava aastani 2030
Valitsus kiitis heaks põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava (PõKa) aastani 2030, mille visiooni kohaselt on Eesti toit hinnatud ja maal hea elada.
Carlsberg on viie aastaga vähendanud süsinikheitmeid 30 protsenti
Carlsberg Grupp saavutas eelmisel aastal oma tehastes 30-protsendilise süsinikheitmete languse võrreldes 2015. aastaga ning seda suuresti tänu tehastes kasutatava taastuvelektri osakaalu tõusule, kontserni veekasutus on sama ajaga kahanenud 12 protsenti.
Eluasemekulude odavnemine vähendas veidi hinnakasvu
Hinnakasv püsis uue aasta esimesel kuul Eestis oodatult alla kahe protsendi. Möödunud aasta lõpuga võrreldes suurt muutust hinnadünaamikas ei olnud. Prognoositud mootorikütuste kallinemine andis hinnatõusu küll märkimisväärse panuse, kuid jäi tegelikult oodatust tagasihoidlikumaks, sest koroonavi...
Viirus pani naftakartelli tegutsema
Põhjamere Brenti toornafta hind kukkus esmaspäeval viimase aasta madalaimale tasemele ehk alla 55 dollari barreli eest, kuna turud kardavad koroonaviiruse tõttu nõudluse vähenemist. Naftat tootvate riikide kartell OPEC kavatseb tootmist kärpida.
Taastuvenergia tootjate arv kasvas kolm korda
Päikesejaamade ja teiste taastuvenergia tootjate arv on plahvatuslikult kasvanud, liitumistaotluste arv Elektrilevi võrgus kasvas mullu kolm korda 4380 taotluseni.
ELMO muutus Enefit VOLTiks
Eesti Energia ja Elektrilevi poolt uuendatud elektriautode kiirlaadimisvõrk kannab senise ELMO asemel nime Enefit VOLT ning see alustab koos kuue uue mitmesüsteemse laadijaga tööd nädala pärast, ehk 11. veebruarist.
Eesti jäämurdja, mis ehitab merre tuuleparke ja aitab uurida Arktikat
„Arktikas töötamine on nagu kosmosesse minek,” räägib Eesti jäämurdja Botnica omanikettevõtte TS Shipping juht Ülo Eero. „Vähemalt poole aasta varustus, toit ja vesi tuleb kaasa võtta.”
Elektri hind on püstloodis alla tulnud
Tänavu jaanuaris oli elekter kümne aasta odavaim – megavatt-tund maksis 30,82 eurot.
Kohus pani Eesti suurima gaasihanke ootele
Tallinna linnatranspordi mitmekümnemiljonise gaasihanke kohtusse andnud Eesti Gaas halduskohtus õigust ei saanud, kuid lepingut kuni vaidluste lõpuni ka sõlmida ei saa.
Eestist sai elektri netoimportija
Möödunud aastal langes elektritootmine Eestis 39 protsenti 6,4 teravatt-tunnini, tarbimine vähenes protsendi võrra 8,6 teravatt-tunnini. Tootmine langes eelkõige põlevkivielektri arvelt, mis vähenes saastekvoodi kõrge hinna ning Auvere jaama rikete tõttu koguni poole võrra.
Millal saab Eesti tuumajaama?
Miks on Eestile tarvis tuumajaama ja millised ohud ja võimalused on sellega seotud. Arutlesime tuumajaama võimalikkuse üle Eestis.
Maha kantud Saaremaa hiigeltuulepark võib siiski teoks saada
Saaremaa edelarannikule 1,7-miljardist tuuleparki planeeriv Saare Wind Energy sõlmis lepingu Hollandi mereehitusfirmaga Van Oord, kirjutab rahvusringhääling (ERR).
Mis saab CNG-st? Soome, Eesti ja Euroopa gaasiautod liiguvad eri suundades
Meie põhjanaabrid on keskkonnateadlikud: pistikhübriide laetakse korrektselt, et linnas elektrit kasutada, surugaasiautod on soosingus.
Järgmisi suuri tehinguid võib oodata energiafirmadelt
Viimaste aastate suured tehingud on meie piirkonna vastu huvi äratanud ja seepärast võib põnevaid tehinguid oodata veelgi, vahendab Finantsuudised.
VIDEO! Uuring: uue põlvkonna tuumaelektrijaama ehitamine võiks Eesti majandust elavdada
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuses (RAKE) tehtud väikse moodulreaktori majandusliku mõju eeltasuvusuuring leidis, et uue põlvkonna moodulreaktori ehitamisel ja selle abil elektri tootmisel võib olla positiivne majanduslik mõju nii riigile kui võimaliku elektrijaama ümbru...
Enefit Green tootis mullu rekordkoguse elektrit
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2019. aastal rekordilised 1,2 teravatt-tundi elektrit ehk kaks ja pool korda rohkem kui aasta varem.
Piret Väinsalu: tuumajaama arendaja varjab tehnoloogia valikut
Eestisse tuumajaama rajamise võimalusi tutvustav konverents oli küll hariv, kuid õhku jäi määrava tähtsusega küsimus, millist tehnoloogiat arendusettevõte ise eelistab, kirjutab Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert Piret Väinsalu.
Kaamos Ehituse juht: suurimaks väljakutseks on kasumlikkus
2020. aasta on ehitussektoris värskendav – rakendusid hoonete energiatõhususe miinimumnõuded ning ühe enam räägitakse energiasäästust, taastuvenergiast ja kliimaneutraalsusest nii kinnisvara arendamisel kui ka ehitamisel. Kuigi tarbimine on püsiv, siis nõudlus vaikselt nõrgeneb, konkurents tugevn...
Fermi Energia: tuumajaam on ainus võimalus Eesti kliimaeesmärkide saavutamiseks
Tuumajaam on väga turvaline ning aitaks Eestil saavutada mitu eesmärki, kuid enne on vaja poliitilist otsust, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis tuumajaama planeeriva Fermi Energia üks asutajatest Henri Ormus.
Enefit Green tootis mullu rekordkoguse elektrit
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2019. aastal rekordilised 1,2 teravatt-tundi elektrit ehk kaks ja pool korda rohkem kui aasta varem.
Nafta taastumas viiepäevasest langusest
Nafta hinnad püsisid teisipäeval pärast viiepäevast kaotust mõnevõrra stabiilsena, kuna Reutersi allikad ütlesid, et OPECi grupp ja tema liitlased võivad toomist kärpida, kartuses, et Hiinas üle 100 inimelu nõudnud koronaviirus võib globaalselt nõudlust naftale mõjutada veelgi.
Eesti taastuvenergia kogub hoogu
Taastuvenergia toodang moodustas elektrienergia kogutarbimisest eelmisel aastal 21 protsenti, teatas Elering.
Eesti pangad kaotasid kasumist viiendiku
Pangandussektori Eestis teenitud puhaskasum oli 2019. aastal 285 miljonit eurot ehk viiendiku võrra väiksem kui aasta varem, teatas Eesti Pank.
Tormikahjud: Elektrilevi on hüvitanud üle 26 000 euro
Elektrilevi on hüvitanud oktoobri suure tormi tõttu 68 kahjunõuet summas 26 127 eurot, millest osa puudutab riknenud toiduaineid. Nõuete sisu ning maht on kliendi ja Elektrilevi vaheline konfidentsiaalne info. „Senised kahjunõuded puudutavad peamiselt eraisikute riknenud toiduaineid, mõnel puhul ...
Harju Elekter teeb Soomes ümberkorraldusi
Müügi- ja turundustöö lihtsustamise eesmärgil liidab Harju Elekter sel aastal kõik Soomes asuvad tütarettevõtted.
Taastuvelekter kattis möödunud aastal viiendiku elektri kogutarbimisest
Taastuvatest allikatest pärinevat elektrienergiat toodeti möödunud aastal Eestis 1946 gigavatt-tundi ja taastuvenergia toodang moodustas elektrienergia kogutarbimisest 21 protsenti.
Eesti Energia eksjuht: põlevkivielektril pole Eestis enam tulevikku
Eestisse tuumajaama rajamise eest seisva Fermi Energia nõukogu esimees Sandor Liive leiab, et põlevkivist elektri tootmine on Eestis sisuliselt hukule määratud ja paremate alternatiivide puudumisel tuleks rajada väike moodulreaktoriga tuumajaam.
Sandor Liive tuumajaama plaaniv firma lõi käed soomlaste Fortumiga
Eesti Energia endise juhi Sandor Liive osalusega tuumajaama kavandav Fermi Energia allkirjastas täna koostöölepingud Soome energiaettevõttega Fortum ja Belgia inseneriettevõttega Tractebel.
Tesla ehmatas investorite suud lahti
Tesla lubadus müüa sel aastal kolmandiku võrra rohkem ning eelmise aasta viimase veerandi oodatust suurem müük vapustas investoreid niivõrd, et elektriautode tootja aktsia hind lendas järelkauplemisel (Tesla avaldas eelmise kvartali majandustulemused pärast ametliku börsipäeva lõppu) tervelt 11 p...
Euroopa suurriigid taastuvenergia eesmärkidest kõige kaugemal
Kõige vähem moodustab energiatarbimises taastuvenergia just suurtes Euroopa riikides, mis mõne erandiga on olnud ka kõige suuremad energiapöörde nõudjad Euroopa Liidus.
Pankade puhaskasum kukkus järsult
Pangandussektori Eestis teenitud puhaskasum oli 2019. aastal 285 miljonit eurot ehk viiendiku võrra väiksem kui aasta varem, teatas Eesti Pank.
Deloitte'i audiitorbüroo maksis trahvi
Tippbüroo Deloitte on tasunud audiitortegevuse järelevalvele 10 000eurose trahvi ning neile jääb kehtima alandatud kvaliteedimärgis.
Reuters: Türgi huvides tegutsenud häkkerid ründasid Euroopa riike
Euroopa ja Lähis-Ida riikide valitsuste ja organisatsioonide vastu suunatud küberrünnakud olid Türgi huvides tegutsevate häkkerite kätetöö, ütlesid kolm lääneriikide julgeolekuallikat uudisteagentuurile Reuters.
“Serviti,” 23.01.2020: Kas Eesti põlevkivist võiks hakata tootma bensiini?
Ajakirjanik Andres Raidi vestluskaaslaseks on ettevõtja Teet Raatsin, kes töötab selle nimel, et meie põlevkivi ei aetaks mitte ahju, vaid et sellest hakataks tootma bensiini. Praegu on olemas tehnoloogia, mis võimaldab juba kolmest tonnist põlevkivist saada ligi tonnijagu bensiinilaadset toodet....