VIDEO | Kas teadsid? Vaata, kuidas astronaut avakosmoses triivides juukseid peseb
Veebileht Unilad Tech jagab videot sellest, kuidas astronaut laevas viibides oma juukseid peseb.
KÜLALINE KOSMOSEST: reedel möödub Maa lähedalt suur asteroid
Reedel möödub Maast vaid 303 733 kilomeetri kauguselt hiljuti avastatud asteroid 2019 EA2, teatab USA kosmoseagentuur NASA. 
Vaata otse: astronaudid käivad pikal kosmosekõnnil kosmosejaama parandamas
USA astronautide Anne McClaini ja Nick Hague’i avakosmoses kosmoses käigu eesmärk on vahetada välja jaama päikesepaneelide vananenud akud.
Kuhu võiksid inimesed globaalse katastroofi korral elama kolida
Maakera rahvastik kasvab kiiresti ja varsti läheb inimkonnal meie planeedil kitsaks. Tulevikuvaatlejad käsitlevad kõige tõenäolisema tulevikustsenaariumina Päikesesüsteemi koloniseerimist.
Sojuz MS-10 kanderaketiavarii üle elanud mehed proovivad taas kosmosesse jõuda
Eelmise aasta oktoobris tegid Vene kosmoselaeva Sojuz MS-10-ga Rahvusvahelisesse Kosmosejaama teel olnud astronaut Nick Hague ja kosmonaut Aleksei Ovtšinin hädamaandumise. Täna õhtul ronivad nad taas Sojuzi pardale, et ISS-i suunduda.
NASA juht värskest agentuuri eelarvest: see viib meid nii Kuule kui ka Marsile
NASA juht Jim Bridenstine kiitis eile agentuurile välja pakutud eelarvekava. Tema sõnul aitab see agentuuril jõuda nii Kuule kui ka Marsile, vahendab Space.com.
Kui palju vett leidub meie vahetus ligiduses asuvatel asteroididel?
Kosmoses leiduv vesi on tulevaste missioonide tarvis ülioluline - see on nii joogivee, hapniku kui ka võimalik raketikütuse allikas. Kui palju aga näiteks leidub vett meie läheduses asuvatel asteroididel?
Maandur tabas Marsil esmakordselt mini-maavärinad
Veebruarisavastatud õhkõrnad Marsi-värinad ehk mikroseismid näitavad, et võime lähiajal oodata ka maavärinate Marsi-analoogide mõõtmist.
Mõlemad käimasolevad asteroidi-missioonid teatasid ootamatutest avastustest
Hayabusa-2 missiooni fookuseks valitud asteroid Ryugu polegi eraldiseisev kosmosekivi, vaid kogum suurema asteroidi purunemisel tekkinud materjalist. Ameeriklaste uuritav Bennu on aga sellise kujuga, et proovi Maale tagasi toomine võib ebaõnnestuda.
VIDEO | Jaapanlaste kuukulguri ehitab valmis tuntud autotootja
Jaapani kosmoseagentuur JAXA lõi käed autotootja Toyotaga - eesmärgiks on juba 2029. aastaks Kuule lennutada kulgur, milles saaks elada kuni kaks astronauti, seejuures skafandreid kandmata, vahendab CNN.
FOTO | Iisraeli kuumaandur saatis kosmosest Maale oma esimese klõpsu
Kuule suunduv Beresheet maandur saatis Maast 37 600 kilomeetri kauguselt meile oma esimese foto, vahendab The Jerusalem Post.
VIDEO | SpaceX tegi ajalugu, Crew Dragon kinnitus ISS-i külge
SpaceX-i Crew Dragon kosmoselaev kinnitus eile Rahvusvahelise Kosmosejaama (ISS) külge. Tegemist on esimese korraga, kui ISS-i jõudis kommertskosmosesõiduk, mis on mõeldud reisijate veoks.
Läbimurre keevitamises: uus süsteem võimaldab klaasi ja metalle omavahel siduda
Uue katse käigus suudeti metallide külge keevitada erinevaid optilisi materjale. Katse läbi viinud Heriot-Watti Ülikooli teadlaste hinnangul toob avastus kaasa läbimurde tööstussektoris, vahendab Phys.org.
Video: araablased arvasid taevas auku nähes, et tulnukad tulid neid külastama
Araabia Ühendemiraatide Al Aini taevas nähti möödunud pühapäeval, 17. märtsil kummalist keerist, mis kohalike arvates oli maaväliste olendite kosmoselaevalaeva tekitatud.
SpaceX valmistub kommertslendude ajalugu muutvaks kosmoselennuks
Sel nädalavahetusel viib SpaceX läbi oma Crew Dragon kosmosekapsli katsetuse, lennates Cape Canaveralist Rahvusvahelisesse Kosmosejaama (ISS). Tegemist on esimese korraga ajaloos, kui ISS-i suundub kommertskosmosesõiduk, mis on ehitatud reisijate veoks.
NASA hoiatab, et lähiajal murdub Antarktika küljest lahti New Yorgist kaks korda suurem jäämägi
NASA on aastaid seiranud Antarktikas asuvat Brunti liustikku, teadlaste hinnangul näitavad selle üha süvenevad lõhed, et lähiajal on oodata suurt murrangut.
Fopaa: Marsi sisemuse uurimiseks mõeldud soojusvoosond ei suuda planeedi pinda tungida
NASA InSight marsimaanduri pardal olnud HP3 soojusvoosond üritab planeedi pinnasesse tungida, kuid hetkel on katsed edutud, vahendab Space.com.
Jaapani kosmosesond maandus edukalt asteroidil
Päikesesüsteemi tekke kohta uute teadmiste hankimiseks asteroidi Ryugu uurima saadetud kosmosesond Hayabusa2 maandus reedel edukalt, teatas Jaapani kosmoseuuringute agentuur (JAXA).
SpaceX-i rakett viis kosmosesse Iisraeli esimese Kuu-maanduri Beresheet
Eile startis Floridast SpaceX-i rakett Falcon 9, mis kandis Iisraeli esimest Kuu-maandurit, mis õnnestumise korral teeb juudiriigist neljanda riigi, mis on hakkama saanud kontrollitud maandumisega Kuu pinnale.
Lähiaastatel sajab Maale Veenusele teel olnud Nõukogude Liidu kosmosesond
Lähiaastatel võib Maale kukkuda 1972. aastal Veenuse poole teele saadetud, kuid ebaõnnestunud sond, mis praeguseni Maa orbiidil tiirelnud. Kuna sond on loodud vastu pidama ka Veenuse kuumusele, kukub hinnanguliselt umbes 500 kilogrammine keha tõenäoliselt tervena Maale.
Hiinlased toimetavad lähiaastatel kosmosesse marsikulguri ning veel ühe Kuule suunduva sondi
Hiina praeguse Kuu missiooni kallal töötanud sondi peadisainer Wu Weiren ütles pühapäeval toimunud konverentsil, et järgmiseks on hiinlastel plaan minna punasele planeedile, vahendab CNN.
Marsi pinna all laius kunagi ulatuslik veesüsteem
Kuigi varasemalt on arvutimudelite abil leitud, et Marsi pinda võis katta vesi, on teadlased nüüd avastanud esimesed geoloogilised tõendid, mis näitavad, et ka põhjavesi oli Marsil olemas.
ESA: kosmosega seotud äri saab 50 000 eurot
Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) Eesti äriinkubaator ootab 7. märtsini kandideerima 50 000eurosele arendustoetusele ettevõtteid, mille toode või teenus on kosmosega seotud.
Võimalike Maad ohustavate asteroidide hävitamine on keerulisem, kui siiani arvatud
Johns Hopkinsi Ülikooli teadlaste värske uurimuse hinnangul on asteroidid struktuurilt tugevamad, kui me siiani arvanud oleme. Maa poole suunduva hävitava asteroidi lõhkumine osutuks tõenäoliselt keeruliseks, vahendab Phys.org.
Marsi ilmajaam töötab kenasti, leitud on ka esimene märkimisväärne oht
NASA InSight maanduri meteoroloogilised instrumendid on nüüd punase planeedi pinnale asetatud, vahendab Gizmodo. Kogutud andmete põhjal hakatakse koostama Marsi ilmaraporteid, mida ka avalikkusele tutvustatakse.
VIDEO | NASA robotallveelaev hakkab maailmamerest avastamata liike otsima, lootuses tulevikus Jupiteri kuul sama teha
NASA ja Woods Hole'i Okeanograafia Instituut (WHOI) on koostöös välja töötanud süvasukeldumise võimekusega robotallveelaeva Orpheus, mis otsib ookeanisügavustest seniavastamata liike. Orpheuse tehnoloogia abil loodetakse tulevikus sarnane robot saata ka Jupiteri kuule Europale, vahendab Business ...
Galerii: ISSist naasnud SpaceXi kosmosekapsel laskus Atlandi ookeani
USA ettevõtte SpaceX uusima korduvkasutatava kosmoselaeva Crew Drangon maandumiskapsel laskus pärast kuuepäevast missiooni Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS) reedel kell 13:45 GMT Atlandi ookeani, edastas Ühendriikide kosmoseagentuur NASA.
Sodiaagi saladused: 3 tähemärki, keda ootab keeruline nädal
Kas sinu tähemärk on üks neist?
Astronoomid leidsid kaugest galaktikast tohutu osakestekiirendi, mis on tõenäoliselt seotud kosmiliste kiirtega
67 miljoni valgusaasta kaugusel tekitab üks galaktika röögatusuuri mulle. Tuumseteks supermullideks (ingl nuclear superbubble) nimetatavaid struktuure tekitab tõenäoliselt galaktika keskmes asuv supermassiivne must auk.
FarFarOut: värskelt avastatud meie päikesesüsteemi kaugeim keha
Kui eelmise aasta lõpus tuvastasid astronoomid meie päikesesüsteemi kõige kaugema keha ning nimetasid selle FarOutiks (inglise keeles far out - kaugel asuv), siis nüüd on leitud veelgi kaugem keha, mis on saanud mitteametliku hüüdnime FarFarOut.
128 aasta vanune patendijoonis annab WC-paberi dilemmale vastuse
Väidetakse, et maailmas on kahte sorti inimesi. Ühed on need, kelle arvates peab WC-paberi tõmmatav osa olema rulli peal. Teised aga need, kelle arvates rulli all. Nende kahe grupi vaheline vaidlus on tekitanud perekondades lahkhelisid ja toonud kaasa isegi lahutusi.
Kanepi suitsetamine võib Elon Muskilt võtta Pentagoni kaitse
Elektriautode firma Tesla nõukogu eksesimees ja rakette arendava SpaceX tegevjuht Elon Musk on taas oma käitumise tõttu probleemidega silmitsi.
Kellele ja kuidas müüa suurepärast toodet?
(Kadri Tammai / Teaduspark Tehnopoli turundusjuht / Startup mentor) Kui sul on äge toode või teenus, mis on ideetasandist juba kaugemale jõudnud ja mille arendamise kallal oma tiimiga kõvasti vaeva näed, võib sageli juhtuda, et kogu aeg lähebki arenduse alla. Olen näinud palju startuppe, kellel o...
Video: Montana rantšo kohal nähti kummalist musta rõngast lendamas
Ameerika Ühendriikides Montana osariigis Lamberti lähedal asuvas rantšos tehti video, millel on näha taeva musta ringi likumas.
Mees väidab, et leidis video, millel on näha R. Kelly kuritegelikku käitumist
USA võimudeni on jõudnud video, millel on väidetavalt näha, kuidas R. Kelly noort tütarlast ahistab.
Musklis bakterite abiga testitakse kosmoses pinnatöötlusi
Koos astronautidega satub rahvusvahelisse kosmosejaama ISS ka hulk baktereid. Neid baktereid on uuritud ning on leitud, et kosmoselennu ekstreemsed olud muudavad baktereid oluliselt tugevamaks. Ühest küljest õõvastav, teisest küljest pakub suurepärase võimaluse testida erinevaid bakterivastaseid ...
Sarikakajaks osutunud haridusametnik: mu elu on põrgu
Elu ei ole hellitanud ameeriklasest haridusametnikku, kelle kohta paljastus, et ta oli avalikus kohas sarikakaja.
On seal keegi? Maavälise elu otsingud said uue hoo
Uute avastuste valguses on peaaegu kindel, et me ei ole universumis üksi. Uurisime, kuidas teadlased maavälist elu otsivad – ja üritavad kontakti luua.
Nõiduslik vaatepilt: Soome piirivalvurid nägid külmunud järvel kummituslikku saart
Soome piirivalvurid nägid 23. veebruaril Lapimaal jääkaanega kaetud Inari järvel kummalist vaatepilti nagu oleks sinna uus saar tekkinud.
Fotod: lennuk tõusis esmakorselt reisijaid kandes kosmose piirile
Kosmoselennukite ajastu on jõudmas lähemale, sest Richard Bransonile kuuluva kosmosefirma Virgin Galactic rakettmootoriga katselennuk kandis kolm astronaudist reisjiat kosmose piirini.
Täna on hea võimalus Merkuuri vaatlemiseks
Täna õhtul on hea võimalus Merkuuri vaatlemiseks, kuid tegelikult on planeet vaadeldav ka lähipäevil. Seda muidugi juhul, kui ilm pole pilvine.
SAKSA TEADLASED: maavälise elu otsimine on ohtlik ja tuleks keelustada
Maavälise elu otsimisega kaasnevad inimestele suured ohud. Seetõttu soovitavad Freiburgi ülikooli teadlased Michael Schetsche ja Andreas Anton keelustada Maalt sel eesmärgil kosmosesse saadetavad signaalid.