Ilmaruumis rändab üks Tesla elektriauto. Kui kaugele see koduplaneedist purjetanud on?
Tehnoloogiaguru ja leidur Elon Muski asutatud ja juhitud kosmosefirma SpaceX saatis kuu alguses edukalt ilmaruumi maailma võimsaima raketi Falcon Heavy.
Inimesed tervitaksid tulnukaid naeratustega ja avasüli
Kui me peaksimegi kohtuma maavälise eluga siis valmistaks see ainult head meelt, selgub psühholoogide uuringust.
Kas märkasid? Google'i pildiotsing on nüüd veidi ebamugavam kui enne
Kes on Google'i otsimootoris pilte otsinud (google.com, alajaotus Images), see on vast märganud, et otsitulemusteks saadud pilte sai vaadelda ka ilma veebikohti külastamata, millel need asuvad.
Marsikulguril täitus 5000. tööpäev
Marsikulgur Opportunity on näinud vett ja vilet ning uurinud punast planeeti edukalt 14 aastat kauem, kui algul plaanis oli.
Analüüs: tulnukate sõnumid võivad olla nende lugemiseks liiga ohtlikud
Maavälise tsivilisatsiooni saadetud sõnum võib olla sedavõrd ohtlik, et võib olla on targem see enne lugemist hävitada, teatab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port USA teadlaste vastilmunud teadustöö põhjal.
SpaceXi internetisatelliidid plaanitud ajal kosmosesse ei jõudnud
SpaceXi uut satelliitinternetisüsteemi peab veel mõnda aega ootama, sest kuigi firma plaanis esimesed satelliidid saata kosmosesse eile, siis otsustas firma lendu edasi lükata, et raketti põhjalikumalt kontrollida. The post SpaceXi internetisatelliidid plaanitud ajal kosmosesse ei jõudnud appeare...
SpaceX hakkab juba sellel nädalal realiseerima uut ambitsioonikat plaani
SpaceX hakkab juba selle nädala lõpus realiseerima oma globaalse kosmosepõhise interneti plaani, saates orbiidile esimesed interneti satelliidid.
Astronoomid täpsustasid Muski sportauto lennutrajektoori
Kolmapäeval, 7. veebruaril saadeti kosmosesse esimene "Kosmoseauto" – Tesla sportauto.
Astrofüüsikud: on 11% suurune šanss, et Muski kosmose-Tesla põrutab Maale otsa
Tõsi, kui see juhtub, siis väga-väga kauges tulevikus. Tõenäosuse arvutas välja Toronto Scarborough` ülikooli astrofüüsik Hanno Rein oma kolleegidega.
Richard Branson tunnistab: Elon Muski SpaceX sai hakkama kadestusväärse teoga
Virgin Galacticu juht Richard Branson tunnistas CNN-ile antud intervjuus, et kosmosekonkurendi Elon Muski SpaceX-i raketi Falcon Heavy edukas start tekitas temas kadedust.
Trump tahab inimesed Kuule saata vähem kui 10 aasta jooksul, kuid hülgab selleks rahvusvahelise kosmosejaama
Eile tutvustati NASA uut eelarveplaani aastaks 2019, mis peaks võtma suuna sellele, mille president Donald Trump juba eelmise aasta lõpus välja käis: ameeriklase taas Kuule viimisele.
Maa lähedalt möödub reedel asteroid
4. veebruaril avastatud asteroid 2018 CB on 15-40 meetrit pikk ning möödub reedel Maast umbes 64 000 kilomeetri kauguselt, mis on vähem kui viiendik Kuu ja Maa kaugusest, teatas NASA.
VIDEO | Kosmoses sõudev punane Tesla elektriauto sai nüüd ametlikult taevakehaks
Teisipäeva õhtul SpaceXi raketiga Falcon Heavy kosmosesse saadetud Tesla Roadster koos selles istuva Starmaniga (SpaceXi skafandris mannekeen) on kantud NASA HORIZONSi kataloogi teiste Päikesesüsteemi taevakehade kõrvale.
Mart Noorma: SpaceX on 21. sajandi kosmosetehnoloogias revolutsiooniline nähtus
Eile toimus teatavasti SpaceXi kanderaketi Falcon Heavy esimene start, mille tulemusena viidi kosmosesse Elon Muski punane Tesla koos skafandrisse rõivastatud mannekeeniga. Eesti tudengisatelliidi programmi juht, füüsik Mart Noorma ütles täna Fortele, et SpaceXi vägitükk oli murranguline.
Venemaa salajase tuumakeskuse töötajad vahistati sealse superarvutiga Bitcoinide kaevandamise eest
Nižni Novgorodi oblasti kinnises Sarovi linnas asuva ülevenemaalise eksperimentaalfüüsika teadusliku uurimise instituudi insenerid vahistati töökohal krüptovaluutade kaevandamise eest.
Muski auto kihutas ootamatult Marsist mööda asteroidide vöö suunas
Falcon Heavy raketi peal kosmoseavarustesse jõudnud Elon Muski Tesla Roadster ja selle mannekeenist juht Starman läksid hoopis pikemale reisile, kui algselt plaaniti.
Otse: kaadrid kosmoses seikleva Elon Muski auto pardalt
Teisipäeval startinud SpaceX'i Falcon Heavy raketi pardal reisis kosmosesse ka Elon Muski Tesla Roadster ja skafandrit kandev mannekeen nimega Starman.
Vaata viimast fotot kosmoses triivivalt Teslalt enne ühenduse kadumist
Elon Musk postitas instagrammi viimase Tesla Roadsteri pardalt tulnud foto, enne ühenduse lõplikku kadumist.
Üle saja aasta otsinguid tasus lõpuks ära – maiade ajaloo saab nüüd ümber kirjutada
Džungli "lidardamisel" avanenud pilt jahmatas maiade ajaloo uurijaid.
Kepleri programm avastas 95 uut eksoplaneeti
Päikesesüteemi väliseid planeete ehk eksoplaneete on üheksakümnendatest alates leitud terve trobikond.
Ott Järvela: kas oskaksime tunda rõõmu planeedil Zenga 8?
Aasta on 2098. 32 aastat tagasi tabas planeeti Maa kõikepurustav asteroid, mis muutis inimkonna senise hälli Päikese orbiidil tiirlevaks kõrbenud känkraks. Aga inimkond jätkab, sest asteroidi saabumisest ja tagajärgedest saadi teada juba 2041. aastal ning vahepealse 25 aastaga suutsid maailma tea...
Teadlased tabasid esmakordselt virmalisi põhjustavaid elektronivoogusid
Kaunite virmaliste füüsikalised tagamaad on küll mõnda aega teoreetiliselt teada olnud aga neid pole suudetud seni jälgida. Tänu uuele satelliitsüsteemile suudeti hiljuti esmakordselt otse jälgida virmaliste teket ja põhjuseid.
95 protsenti universumist võib olla väljamõeldis
Teadlased on aastakümneid püüdnud leida tumeainet ja tumeenergiat, millega praegu selgitatakse universumi käitumist.
Kuidas SpaceX 12 000 satelliidiga igale poole interneti tuua plaanib
Kuigi Eestis pole internetiga enamikes kohtades suuremaid probleeme, siis laias maailmas on asjad aga teistsugused ning igal hetkel kasutatav internetiühendus ei ole midagi, mis oleks garanteeritud. Seda probleemi soovib lahendada Elon Muski kosmosefirma SpaceX, saates taevasse tuhandeid internet...
Fotod ja video: hingematvad panoraamid Marsilt
Kulgur Curiosity saatis koduplaneedile tagasi võimsa panoraamfoto meie kosmiliselt naabrilt.
Astronoomid avastasid esimesed meie galaktika välised planeedid
Oklahoma ülikooli astrofüüsikud on leidnud mitme miljardi valgusaasta kaugusel asuvast galaktikast hunniku Kuu kuni Jupiteri suuruseid planeete.
Auto kosmoses. Midagi enamat kui turundustrikk
Uus rakett Falcon Heavy suudaks kosmosse vedada suuri koormaid, paraku napib praegu nõudlust.
Elon Musk rääkis, mis läks Falcon Heavy raketiga valesti
6. veebruaril startis SpaceX´i seni suurim rakett Falcon Heavy. Seekord oli start edukas ning Elon Muski Tesla Roadster uitab nüüdsest kosmoseavarustes, aga mitte kõik ei läinud plaanipäraselt.
80 miljonit eurot ja pilet on sinu! Venemaa lubab kosmoseturistid juba järgmisel aastal orbiidile viia
Venemaa kõrge ametnik teatas eile, et riigil on kindel plaan hakata rikkaid tavainimesi kosmosesse lennutama. "Kõigest" 100 miljoni dollari ehk 80 miljoni euro eest saab võimaluse rahvusvahelise kosmosejaama juures avakosmosesse jalutuskäigule minna.
ESTCube sünnitas värske põlvkonna Eesti kosmosespetse
Ehkki lihast ja luust eestlane pole kosmoses käinud, sai 2013. aastal Eestist kosmoseriik.
Lõuna-Aafrikat tabab kosmiline andmetorm
Lõuna-Aafrika vabariigi suurim teleskoop saab lisa ning kohalikud informaatikud valmistuvad metsikult suureks andmetulvast, mis kosmosest Aafrika riigi raadioantenne tabama hakkab, vahendab Nature.
Elon Musk kinnitas: maailma võimsaim rakett stardib ilmaruumi nädala pärast
Kuulus ettevõtja, visionäär ja leiutaja Elon Musk on kinnitanud, et tema kosmosefirma SpaceX uusima ja võimsaima raketi Falcon Heavy start toimub järgmisel teisipäeval.
Amatöörastronoom leidis kosmosest 12 aastat tagasi kaotsi läinud ja pikalt otsitud NASA satelliidi
Satelliit nimega IMAGE (pika nimega The Imager for Magnetopause-to-Aurora Global Exploration) saadeti orbiidile märtsis 2000. See töötas küll kaks aastat ettenähtust kauem, ent NASA kaotas detsembris 2005 seadmega kontakti siiski ootamatult.
Kaugel tähesüsteemil peaks leiduma 250 korda enam vett kui Maa ookeanites
Seitsmest Maa-suurusest kivist koosneva Trappist-1 süsteemi planeedid võivad olla kosmilises mõttes kohe ootamatult veerohked, kirjutab space.com.
LIVE: ainulaadne punane superkuu
Video: täna avatakse maailma suurima teleskoobi prototüüp
Hiinas avatakse SKA (Square Kilometer Array) teleskoobi prototüüp. 2026. aastaks valmiv projekt hõlmab ruutkilomeetri maad mis teeb sellest maailma suurima raadioteleskoobi, vahendab Science.
Enamik arvutiprotsessoreid on suurest turvanõrkuste ohust nüüd priid, aga Inteli parandus tekitab endiselt probleeme
Tänavune aasta tehnoloogiamaailmas algas kohe suure jama saatel. Forte kirjutas 3. jaanuaril, et avastatud on turvanõrkused, mis ohustavad enamikke täna kasutusel olevaid nutiseadmekiipe ja arvutiprotsessoreid.
USA õhujõud kinnitasid, et paari nädala taguse segase saatusega salasatelliidi stardi puhul tegi SpaceX kõik õigesti
Jaanuari esimesel pühapäeval pidi SpaceX toimetama orbiidile USA valitsuse salajase satelliidi nimega Zuma. Satelliidi saatus on siiani segane, ent nüüd kinnitati, et kanderaketiteenuse osutajale midagi ette ei heideta.
NASA soovitab: need toataimed on parimad õhupuhastid
Koduse õhu puhastamiseks sobivad paljud toataimed. Millised neist aga õhu puhastamise ja niisutamisega kõige paremini hakkama saavad? NASA teab vastust.
Vene rakett viis satelliidid edukalt orbiidile
Galaktikate keskmes pistavad mustad augud pintslisse tähe aastas
Meie naabergalaktika Andromeda keskel asuv täheparv pole ümmargune, vaid lopergune. See käib vastu teadmistele gravitatsioonist ning annab aimu milline võis olla galaktika minevik.
TOP 7 | Kõige veidramad esemed, mille inimene kosmosesse lennutanud on
Mõned päevad tagasi saadeti orbiidile valgust peegeldava keraja satelliidi nimega Humanity Star, millel mingit muud funktsiooni peale silmailu pole. Astronoomid on mõneti nördinud, kuna esiteks segab ere diskopall vaatlusi ja teiseks on maa orbiidil igasugust prügi juba niigi palju. Panime ritta ...
Avastus: esimesed Linnutee välised planeedid
Oleme kõik kuulnud eksoplaneetidest, mis tiirlevad ümber võõraste tähtede. Oklahoma ülikooli teadlased tuvastasid midagi sootuks kaugemat.
TRAPPIST-1 eksoplaneedid on eluks kõlbulikumad kui seni arvati
Kui aasta tagasi teatas NASA, et meist 40 valgusaasta kaugusel tähesüsteemis TRAPPIST-1 on seitse Maa-sarnast planeeti, siis nüüd on mitmed neid planeete edasi uurinud. Tulemused on põnevad!
Trump tahab anda Rahvusvahelise kosmosejaama erakätesse
USA väljaande The Washington Post kätte jõudnud NASA dokumentide järgi plaanib president Donald Trump anda Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) juhtimise üle erasektorile.
Enneolematu sihtpunkt: juba lähinädalail stardib India kosmosemissioon eesmärgiga laskuda Kuu lõunanabale
Missiooni sihtkoht pole küll päris täpselt meie kaaslase lõunapoolus, vaid kuunduda on kavas sellest umbes 600 km kaugusele. Siiski on see erakordne ja keerukas ettevõtmine. Siiani on praktiliselt kõik Kuule saadetud kosmoseaparaadid laskunud Kuu vöökoha piirkonda.
Donald Trump kavatseb Rahvusvahelise kosmosejaama rahastuseta jätta
Praeguse USA presidendi eellane kinnitas Rahvusahelise kosmosejaama (ISS) rahalise toetamise riigi eelarvest kuni 2024. aastani. Trumpi valitsus ei kavatse kuue aasta pärast rahastamist jätkata, vahendab Independent.
VIDEOD | Astronaudid parandavad avakosmoses rahvusvahelist kosmosejaama
Rahvusvahelisel kosmosejaamal (ISS) viibivad NASA astronaudid Mark Vande Hei ja Scott Tingle tegid eile aasta esimese nn jalutuskäigu kosmoses.
Kuidas mõjutab sinine verekuu sinu horoskoopi?
NASA teatel näeb täna, 31. jaanuaril maailma eri paikades superkuud, mida kutsutakse siniseks verekuuks. Peale selle, et kuu näeb praegu eriti vinge välja, on sel ka mõju astroloogiale.
Maavälise elu otsingud: NASA teadlased ehitavad üha paremaid teleskoope
Peamine takistus ilmaruumi avastamisel on tillukesed vead kasutatavates teleskoopides. NASA Goddardi kosmoselennu teadurid on välja töötanud uue meetodi märkamaks teleskoope vaevavaid pisivigasid.
Androidiga telefoni omanikud võivad peagi hakata SMSe saatma ka arvutis
Google’i loodud SMSi-rakendusse võib peagi jõuda uus funktsioon, mille abil saab hakata tekstsõnumeid saatma ka arvutist. The post Androidiga telefoni omanikud võivad peagi hakata SMSe saatma ka arvutis appeared first on Geenius.
Edevuse tipp: orbiidile saadetud diskokuul tekitab astronoomides paksu verd
Edevalt läikiv satelliit peaks idufirma juhtide sõnul inimkonda ühendama ja meenutama meie kohta Universumis. Astronoomid asjast päris nii ei arva.
Teadlased asuvad arendama veetöötlustehnoloogiaid kõrgenenud radioaktiivsuse eemaldamiseks põhjaveest
07.02.2018 Tartu ülikooli füüsika instituudi keskkonnafüüsika labori teadlased asuvad koos Eesti ja Hispaania kolleegidega otsima parimaid veetöötlustehnoloogiaid, et puhastada joogivett kõrgenenud looduslikust radioaktiivsusest. Euroopa Liidu LIFE programmi projektiga soovitakse rakendada piirko...
Piltuudis: imekena foto kaugest tähekogumist
NASA ja ESA kosmoseteleskoop Hubble pildistas tähekogumit NGC 3201.
Saturni kuul Titaanil on oma Kroonlinna null
Saturni kuul asuvad suured järved on omavahel ühenduses, vahendab USA kosmoseagentuur NASA.
Astronoomid nördinud: Uus-Meremaa raketifirma toimetas orbiidile hiiglasliku diskopalli
65-tahulise keraja tehiskaaslase nimi on Humanity Star ja selle eesmärk on eseme orbiidile toimetanud Rocket Labi teatel eredalt taevas helkida ja innustada inimesi laotusse kiikama.
Neli hiina tudengit veetsid just 200 päeva "Kuu-baasis". Kuidas neil läks?
Hiina Pekingis asuvas simulaatoris Kuu oludega pea seitse kuud tutvunud tudengid kogusid teadmisi riigi pikaaegse plaani jaoks: rajada Kuule inimkoloonia.
Video: Jaapan saatis orbiidile aegade kõige väiksema satelliiti kandva raketi
Ajal, millal kosmoseraketid muutuvad üha suuremaks, katsetab Jaapan hoopis üha väiksemaid. Riik lennutas laupäeval Maa-lähedasele orbiidile aegade kõige väiksema satelliiti kandva raketi.
Fotod: astronoomid pildistasid esmakordselt hiidtähte
Rahvusvaheline astronoomide meeskond avaldas esimesed pildid hiidtähe pinnast.
Video: Grammydel oli võidukas Bruno Mars
Eilsel muusikaauhindade jagamisel ehk Grammydel oli võidukas ameeriklasest laulja-laulukirjutaja Bruno Mars, kes sai kuus auhinda.
Elon Muski tunnelifirma müüs juba kõik leegiheitjad maha
Elon Muski tunnelifirma The Boring Company asus möödunud nädalavahetusel leegiheitjaid müüma ning tänaseks on kõik 20 000 toodet endale uue omaniku leidnud. The post Elon Muski tunnelifirma müüs juba kõik leegiheitjad maha appeared first on Geenius.
Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator ootab ägedaid kosmose idufirmasid
Möödunud aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Estonia) ootab 50 000 euro suurusele arendustoetusele kandideerima ägedaid ja innovaatilisi idufirmasid, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui […] The post Euroopa Kosmoseagentuur...
Idufirmade kosmosetehnoloogiaid ootab 50 000-eurone arendustoetus
Möödunud aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Eesti) ootab 50 000 euro suurusele arendustoetusele kandideerima ägedaid ja innovaatilisi idufirmasid, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui kosmoses."Täna ei teadvusta paljud ett...
Elon Musk saadab isikliku Tesla Roadsteri orbiidile
Tesla ja SpaceX-i tegevjuhi Elon Muski isiklik Tesla Roadster sõidab sinna, kus ükski auto pole varem käinud: nimelt kosmosesse. Ebatavaline laadung lendab maakamaralt minema juba homme. Selle abil testitakse uut raketti SpaceX Falcon Heavy. Seejuures ei jää Roadster mitte rändama üm...
Uus tegija raketifirmade seas: Rocket Lab toimetas eile Uus-Meremaalt kosmosesse kolm satelliiti
California ettevõtte väike ja kerge rakett nimega Electron on võimeline orbiidile viima vaid kuni 150 kg varustust, eile startis see Uus-Meremaa Põhjasaare idarannikult ja viis üles kolm tehiskaaslast.
Kosmose idufirmadel kästakse ideedega lagedale tulla
Möödunud aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator (ESA BIC Estonia) ootab 50 000 euro suurusele arendustoetusele kandideerima ägedaid ja innovaatilisi idufirmasid, kelle äriidee põhineb kosmosetehnoloogiate kasutamisel nii maa peal kui kosmoses, teatab Tallinna Teaduspark...
Galerii ja video: SpaceX katsetas edukalt maailma kõige võimsamat raketti
SpaceX katsetas 24. jaanuaril edukalt oma kõige võimsamat raketti Falcon Heavy. Tegu oli küll staatilise katsetusega, kuid tegelik start võib tulla juba lähinädalate jooksul.
95 protsenti universumist võib olla väljamõeldis
Teadlased on aastakümneid püüdnud leida tumeainet ja tumeenergiat, millega praegu selgitatakse universumi käitumist. Nüüd viitavad uued teooriad sellele, et füüsikud on otsinud kujutluste vilju: saladuslikku tumeainet ja tumeenergiat ei pruugi üldse olemaski olla.