Hiinlased plaanivad kunst-Kuu abil oma linnatänavad valgeks saada
Hiinlastel on tavalistest tänavavalgustitest kõrini: Chengdu linn plaanitakse juba 2020. aastaks valgeks saada spetsiaalse satelliidi abil, mis suudab valgustada 10-80 kilomeetrise läbimõõduga ala, vahendab The Independent.
Halloweeni ajal kihutab Maast mööda koljukujuline asteroid
7. novembril möödub Maast pealuukujuline 2015 TB145 asteroid. Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) hinnangul on asteroidi kokkupõrketõenäosus Maaga väike.
Unustage Marss ja Kuu, saadame inimesed hoopis Veenusele!
Kui viimasel ajal on arutluse all olnud NASA Kuu ja Marsi missioonid, siis jätkuvalt on kõne all ka inimeste hoopis Veenusele saatmine.
NASA loodab, et tuuled suudavad hädas marsikulguri päästa
NASA Opportunity kulgur sattus selle suve alguses hiiglasliku tolmutormi kätte. Teadlased lülitasid toona kulguri unerežiimi, kuid pole nüüd sellega peale tormi möödumist enam ühendust saanud. NASA spetsialistidel on aga varuks üks õlekõrs, selleks on Marsil algav tuuline hooaeg.
Suurriikide ja erafirmade võidujooks: kes saadab esimesena inimese Marsile?
Ei ole vist vaieldav, et järgmine taevakeha, millele inimene pärast Kuud oma jala maha paneb, on planeet Marss. Kosmoseaparaatidega on punast planeeti lähemalt uuritud juba alates 1960. aastaist, mil külma sõja vastaspooled USA ja Nõukogude Liit hakkasid sinna oma sonde saatma. Juba siis olid ole...
Teadlased avastasid, et Antarktika jäämassiiv "laulab" pidevalt
Colorado Ülikooli teadlased on juba pikemat aega uurinud Antarktikas asuvat Rossi šelfiliustikut ning avastasid nüüd, et liustik "laulab" pidevalt.
Kui palju maksab satelliidi, astronaudi või tavainimese kosmosesse viimine?
Kui varasemalt on kosmoselennud olnud vaid riiklikult organiseeritud, siis nüüd on planeedilt välja pürgimas ka mitmeid erafirmasid. Selles valguses on paslik vaadata, kui palju kosmoselennud üldse maksavad.
Kosmose idufirmasid ootab 50 000eurone toetus
Euroopa kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator ootab 8. novembrini kandideerima 50 000eurosele arendustoetusele idufirmasid, mille toode või teenus on seotud kosmosega.
Uuring: tulnukaid pole leitud, sest me pole piisavalt otsinud
Nähtavas universumis on sadu miljoneid galaktikaid, milles paljudel võiks meie elu tekke tingimuste järgi õitseda elu. Kuigi inimesed on teiste intelligentsete eluvormide leidmise mõtte pea maha matnud, hindab värske uurimus, et tegelikult ei ole selleks üldse põhjust.
Hiinas vahistatud endine Interpoli juht võib olla surnud
Hiina võimude poolt kinni võetud endise Interpoli juhi Meng Hongwei abikaasa ei ole kindel, kas ta on pärast eelmisel kuul kadunuks jäämist elus.
Teadlased nägid, kui ruttu must auk ainet õgib. See protsess on muide üllatavalt keeruline
Teadlased seirasid aine musta auku langemist valguskiirusest kolmandikuga võrdsel kiirusel.
HÄDAOLUKORD: Vene kosmoselaeva Sojuz MS-10 meeskond pääses hädamaandumisel eluga
Kasahstanist Bajkongõri kosmodroomilt neljapäeval rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) poole startinud Vene kosmoselaev Sojuz MS-10 oli sunnitud tegema hädamaandumise. Selle põhjuseks oli kanderaketi Sojuz-FG teise astme avariiline väljalülitumine.
Terasest 10 miljardit korda tugevam: neutrontähes küpsetatud „tuumapasta“ võib olla universumi tugevaim materjal
Tuumapasta: universumi tihedaim ja tugevaim aine moodustab neutrontähe sees makarontoodete-laadseid kihte.
VIDEO | NASA astronaut Eestis: paljude astronautide lemmiktegevus kosmoses on lihtsalt aknast välja vaatamine
Eesti Lennuakadeemias pidas eile avaliku loengu endine NASA astronaut Heidemarie Stefanyshyn-Piper. Naine muljetas oma kosmoselendudest ning rääkis astronaudi töö võludest ja valudest.
FOTOD | TalTechi uus satelliit hakkab kosmosest Maad seirama
Tallinna Tehnikaülikooli kosmosekeskus korraldas eelmise nädala lõpus Mektorys arendusmaratoni, kus tudengid ja teadlased pakkusid välja ideid järgmise aasta suvel kosmosesse saadetava TTÜ100 tudengisatelliidi tarvis.
Kosmiline kiirgus reedab, et päikesesüsteemist põgeneda üritavat Voyager 2 sondi saadab edu
NASAle kuuluv Voyager 2 sond teatas hiljuti kosmilise kiirguse järsust tõusust. Tõenäoliselt näitab see, et sond on jõudmas tähtedevahelisse ruumi, vahendab Science Alert.
Musta augu idee pärineb 18. sajandi lõpust – kas need on üldse olemas?
Keegi pole kunagi ühtki musta auku näinud. Einstein ei uskunud, et need üldse eksisteerivad. Stephen Hawking pühendas neile suure osa oma elust.
Kodugalaktikal Linnuteel on olnud tormiline minevik, murettekitava sündmuseni jääb õnneks paar miljardit lisaaastat
Paremad teleskoobid, erinevate lainepikkuste kasutamine ja üha tundlikumad detektorid on viinud astronoome viimasel paarikümnel aastal üha enam arusaamani, et meie kodugalaktika Linnutee struktuur ei ole välja kujunenud rahuliku ja ühtlase arengu tulemusena. Pigem võiks seda protsessi kirjeldada ...
Astronaut Chris Hadfield: rahvusvahelise kosmosejaama meeskond on sisuliselt nagu üksikule saarele jäetud
Kolm praegu rahvusvahelises kosmosejaamas (ISS) viibivat inimest on hetkel „sisuliselt üksikule saarele jäetud”, ütles tuntud Kanada astronaut Chris Hadfield Euronewsile.
Kes on võlts, kes mitte? Jooksutasime Eesti prominentpoliitikute Twitterid läbi valejälgijaid tuvastava tarkvara
Sotsiaalmeedias endast populaarse kuvandi tekitamine on tänapäevase veebisuhtlusega kaasnev kõrvalnähtus. Uurisime Eesti poliitikute Twitteri-kontosid, et näha, kellel neist on pärisjälgijad ning kelle konto on vaid kaunis fassaad. Lisaks uurisime ka paari välismaist poliitikatähte.
Maailma vanimad fossiilid võivad olla hoopis lihtlabased kivid
NASA teadlase värske uurimuse hinnangul on kaks aastat tagasi Gröönimaalt leitud maailma vanimad fossiilid täiesti tavalised kivimid. "Fossiilid" avastanud austraallane Allen Nutman jääb aga oma esialgse arvamuse juurde, et tegemist on kivististega, vahendab AP.
NASA kinnitas ametliku plaani, mis saadab inimesed Marsile ja Kuule
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA teatas, et on paika pannud plaani, mille kohaselt peaksid inimesed uuesti Kuule jõudma juba kümne aasta pärast ja esimest korda Marsile 20 aasta pärast.
Teadlased leidsid esimese võimaliku eksokuu
Astronoomid teatasid, et võivad olla leidnud esimese väljaspool meie päikesesüsteemi oleva kuu ehk eksokuu, vahendab BBC.
Marsireisid võivad astronautide siseelundid tõsiselt tuksi keerata
Kui varasemalt on teada, et pikad kosmosereisid võivad kahjustada ajukudet ja põhjustada enneaegset vananemist, siis NASA värske uuring võib kosmosevallutusplaanidele vähemalt mingiks ajaks tõsise piduri peale panna.
Vaata: Maale jõudsid esimesed pildid asteroidi pinnast
Kahe maanduri asteroid Ryugu pinnal edukalt maandamine on ajalooline saavutus, mis võib olla oluline samm asteroidide kaevandamiseks.
Nõiasaates osalev Cerli Sarv ehk hing Fekeli: pääsesin lapsena uppumissurmast tänu nägemusele, et mu ema nutab terve ülejäänud elu
„Surmaga kokkupuude on mul olnud küll. Olen viis korda peaaegu uppunud, kuid kogu aeg on ikka pinnale tõmmatud. See näitab, et sind on veel vaja, sa pole jõudnud elus oma missiooni täitnud ega saa veel lahkuda. Vesi on ikka lapsi tõmmanud ja nii ka minuga,“ räägib tunnetaja Cerli Sarv ehk hing Fe...
Allikas: Venemaa võib taasalustada lende ISSi novembri lõpus
Venemaa võib taasalustada mehitatud kosmoselaevade Sojuz lende Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS) novembri lõpus või detsembri alguses, ütles Bajkongõri kosmodroomi allikas teisipäeval Interfaxile.
«Hommik!» NASA töörühma liige Jelena Gorbatsova: kõik kosmosega seonduv on müsteerium
Reedeses saates «Hommik!» käis stuudios külas Jelena Gorbatsova, kes on töötanud NASAs.
Saksamaa vabastas 11. septembri terroristide „kassapidaja“
Esmaspäeval saatis Saksamaa riigist välja pea 15 aastat seal vangis istunud, 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute kaasosalise Mounir al-Motassadeki. Mees saadetakse tagasi kodumaale Marokosse, ent milline saab tema saatus olema seal, pole teada.
Tehtud: esimese eduka asteroidil maandumise korraldasid jaapanlased
290 miljonit kilomeetrit meist eemal ilmaruumis: Jaapani kosmoseagentuuri robotid maandusid asteroidil.
Facebooki tabanud massiline andmeleke puudutas ka firma juhte ja võib kaasa tuua GDPR-i ajaloo maksimumtrahvi
Facebooki reedel tabanud ulatuslikus andmelekkes, mis puudutas hinnanguliselt 50 miljonit kontot üle maailma, said häkitud ka mitmete firma juhtide, sealhulgas Mark Zuckerbergi enda konto. Lisaks sellele ähvardab firmat nüüd hiiglaslik trahv.
Tartus toimub rahvusvaheline NASA häkaton
15.10.2018 19.–21. oktoobrini toimub Tartus rahvusvaheline NASA häkaton Space Apps Challenge, mida peetakse mitmes maailma paigas korraga. Ürituse eesmärk on tuua kokku eri valdkondade inimesed ja ideed, et lahendada avaandmete abil ühiskonna jaoks olulisi probleeme. Üritus põhineb kodanikualgatu...
Teadlased leidsid Pluuto tagant kääbusplaneedi ja panid sellele kurjakuulutava nime
AP vahendab, et teadlased leidsid Pluutost tükk maad kaugemal meie päikesesüsteemi äärealadel jõlkuva planeedi, mis sai nimeks Goblin ehk paharet.
Testklõps: Parkeri päikesesondi tehtud esimesed fotod jõudsid Maale
Päikese poole kihutav Parkeri päikesesond (PSP) testib kosmoses oma instrumente ning saatis nüüd Maale esimese jäädvustatud foto.
Hubble’i kosmoseteleskoop on rikke tõttu hädarežiimis
Maailma ühe olulisema teadusinstrumendi tööks vajalikust kuuest güroskoobist üks on rivist väljas, mistõttu on teleskoop viidud madalaimasse võimalikku aktiivsuse astmesse.
Maa pinna all olevad kummalised mullid võivad olla jäänuk iidsest magmaookeanist
Maakoore all peituvad mõistatuslikud piirkonnad, mis teadlaste hinnangul võivad olla osa iidse magmaookeani sademetest. Magmaookean omakorda tekkis kokkupõrkest, mille tagajärjel tekkis ka Kuu, vahendab Live Science.
NASA juht: Venemaa võiks olla USA Kuu-programmis tähtis partner
USA tahab minna Kuule ja soovib, et Venemaa oleks selles püüdluses oluline partner, ütles USA kosmoseagentuuri NASA juht esmaspäeval.
Venemaa peatab kevadeni mehitatud lennud ISS-i
Venemaa tegevus mehitatud lendude saatmisel Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS) peatati süstik Sojuziga toimunud rikke uurimise ajaks.
Järjekordne kääbusplaneet viitab Planeet X’i olemasolule
Teooriad, mille kohaselt võib Päikesesüsteemil olla lisaks teadaolevatele veel teisigi planeete sai avastatud kääbusplaneedi näol lisatoetust.
Täna ajaloos 01.10: pandi alus kosmoseagentuur NASA'le
1958 – president Eisenhoweri määruse alusel alustas tegevust NASA.
Galerii: jaapani kosmoseagentuur avaldas kõigi aegade täpseima pildi asteroidist
Teine ports andmeid Hayabusa 2 kosmosemissiooni maanduritest toob inimkonnale esmakordselt selge pildi asteroidi pinnast.
Teadlased kahtlustasid Pentagoni bioloogilise relva väljatöötamises
Artikkel juhtivas teadusajakirjas on koostatud evolutsioonigeneetika, bioeetika ja õigusala spetsialistide rahvusvahelise töörühma poolt. Programmi Insect Allies arendatakse USA kaitseministeeriumi perspektiivsete uuringuprojektide agentuuris.
TalTech arendab hackatonil kosmosesatelliidi mehhaanikat, elektroonikat ja IT-d
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kosmosekeskus korraldab maailma kosmosenädalal, 5.‒7. oktoobril innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory programmeerimis- ja disainimaratoni, kus ligi 50 osalejat asuvad arendama järgmise aasta suvel kosmosesse saadevat tudengisatelliiti. Postitus TalTech ar...
Video: ufoküttide sõnul leidsid nad Kuult püramiidi, mis nende arvates on tulnukate baas
Ufokütid on veendunud, et nad avastasid Google Moon kaardilt Kuul asuva tulnukate baasi, mis on püramiidikujuline ning et USA kosmoseagentuur NASA on sellest ammu teadlik, kuid varjab seda.
Edu: Antarktika eksperiment näitab, et ka Marsil saab köögivilja kasvatada
Polaaröö jooksul kasvatasid teadlased kauges Antarktise uurimisjaamas kilode kaupa köögivilja. Ekstreemsetes tingimustes viljakasvatuse edu näitab, et ka Marsile suunduvad astronaudid võivad saada seal endale ise süüa kasvatada.
Video: turistid nägid Suurel Hiina müüril välja nagu kilud karbis
Hiinas tähistatakse 1. -  7. oktoobrini sügispüha ja Hiina Rahvavabariigi 69. aastapäeva. Tegemist on riikliku pühaga, mil enamik inimesi on töölt vabad, suundudes kas vanematekoju või siis populaarsetesse turismipaikadesse, kaasa arvatud vaatama Suurt Hiina müüri.
Kuule lendab punkarist miljardär
SpaceX teatas esmaspäeval, et maailma esimeseks kosmoseturistiks saab Jaapani miljardär Yusaku Maezawa, kes saadetakse reisile ümber Kuu. Suurema osa maailma jaoks on ta ilmselt tundmatu, aga võib varsti olla sama kuulus kui Neil Armstrong. Kellega on siis tegu? Tuleb välja, et vägagi värvika isi...
Video: Maast kihutab pärast halloweeni mööda «kolju»
Astronoomide teatel kihutab pärast halloweeni ehk pühakutepäeva eelõhtut, meie planeedist mööda A-kujuline asteroid, mille hüüdnimed on Suur Kõrvits ja Kolju.
Video: kas jälle pareidoolia? Nüüd leiti Marsilt pudel
Ufoentusiastid ja vandenõuteoreetikud on juba aastaid jälginud ja vaadelnud fotosid Marsist, mida avaldab USA kosmoseagentuur NASA, lootes leida märke maavälise elu kohta.
Nasa astronaut peab Eesti lennuakadeemias avaliku loengu
​8. oktoobril 2018 kell 13-14 peab Eesti Lennuakadeemia aulas avaliku loengu NASA endine astronaut Heidemarie Stefanyshyn-Piper.
Türgi saatis lisavägesid Süüria Idlibi provintsi
Süüriasse Idlibi provintsi saabusid täna Türgi lisaväed, teatas AFP.
Jaapani idufirma kavandab ülejärgmiseks aastaks missiooni Kuule
Jaapani idufirma ispace sõlmis kolmapäeval lepingu Elon Muski kosmoseettevõttega SpaceX ja tellis neilt kaks kohta Falcon 9 raketi lendudel oribiidile aastatel 2020 ja 2021.
Mustad augud punkteerivad meie universumit
Keegi pole kunagi ühtki musta auku näinud. Einstein ei uskunud, et need üldse eksisteerivad. Stephen Hawking pühendas neile suure osa oma elust. Universumi mustad augud on kaua astrofüüsikuid kahte lehte jaganud, neid hämmastanud ja lummanud. Tänapäeval on teadlased üksmeelel, et musti auke leidu...
VIDEO | Vaatleme videomängu: Donut County (PS4) – väga omapärane vaheldus tavalistele mängudele
Rainer ja Martin loobivad asju auku – mis saaks lõbusam olla? Selles videomängus ongi eesmärk... asju auku ajada. See on toredam kui arvata oskate.
PERVERTPAAVSTID, osa 11: Sixtus IV oli kuus vallaslast
 Sel nädalal saame tervitada Eesti pinnal paavst Franciscust, kelle karjäär on siiani möödunud ilma suuremate skandaalideta (kui välja arvata regulaarsed pedofiil-kirikuisade juhtumid). Samas pole paavstluse ajalugu sugugi nii plekitu.