Oluline edusamm: NASA sai valmis uute mehitatud Kuu-missioonide raketi
Raketi valmimine näitab, et järgmise mehitatud Kuu-missiooni ajaliseks sihiks seatud 2024. aasta ei pruugigi kõige ebarealistlikum olla.
Kas peaksime kartma jõuluasteroide?
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA teatel on selle aasta jõuludel oodata kosmiliste külaliste, kahe suure asteroidi külaskäiku.
Maa tekitasid üheksa kosmilist juhust
Meie planeeti ei tohiks nii elusõbralikuna üldse olemas olla. Kui Maa poleks teise planeediga kokku põrganud, oleks see tänaseni lage ja viljatu. Ning see on ainult üks „kui“ paljude seast.
SpaceX saatis rahvusvahelisse kosmosejaama kolm tonni varustust
USA tehnoloogiafirma SpaceX saatis neljapäeval Rahvusvahelisele Kosmosejaamale (ISS) teele kolm tonni kaaluva lasti.
Elon Musk sõnas kohtus, et ta vara väärtus on 20 miljardit dollarit, kuid ta ei suple sularahas
Ameerika Ühendriikides Los Angelese föderaalkohtus toimub eelkohus Tesla Inc ja SpaceX tegevjuhi Elon Muski üle, kes nimetas Twitteris Tai jalgpallipoisse koopast päästa aidanud Briti sukeldujat Vernon Unsworthi pedofiiliks.
Video: NASA aegvõte näitab, kuidas Merkuur liigub «rahuliku» Päikese eest mööda
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA avaldas haruldase aegvõtte, millel on näha planeet Marekuuri liikumas 11. novembril Päikese ees.
NASA satelliit avastas Kuul India kosmoseaparaadi rusud
NASA satelliit avastas septembris Kuu pinnale kukkunud India kuumaanduri Vikram rusud, teatas USA kosmoseagentuur eile.
Suur rahasüst – Euroopa Kosmoseagentuur saab raha rohkemgi kui küsis
Pea kõik Euroopa Kosmoseagentuuri plaanitavad projektid said lisarahastust ning kogu agentuuri eelarvet ootab eelseisva kolme aasta jooksul viimase 25 aasta suurim hüpe.
Galerii: fotod, mis näitavad kui kirev on meie planeet
Mainekale fotokonkursile The World’s Best Photos of #Landscape2019 laekus 25 000 tööd, finaali valiti välja 50 pilti, mis žürii arvates näitavad kõige paremini kui ebatavaline, kirev ja ilus meie planeet on.
Astronoomid avastasid hiigelsuure musta augu
Astronoomid on avastanud Linnutees nii suure musta augu, et see esitab väljakutse senistele tähtede tekke mudelitele, kirjutab ajakiri Nature.
Ametikõrgendus – asteroidiks peetud taevakeha võib olla Päikesesüsteemi pisim kääbusplaneet
Eks-asteroid võidakse ülendada kääbusplaneediks: Hygieia on selleks piisavalt kerajas.
VIDEO | Ene Ergma selgitab: kas peaksime kartma Päikese kustumist või hoopis rahvaarvu meeletut kasvu?
Astrofüüsik Ene Ergma räägib päikesepursetest, lääne tsivilisatsiooni mugavustest ning globaalprobleemidest.
Video: putukateadlase väitel leidis ta Marsi fotodelt putukate fossiile
Ameerika Ühendriikide Ohio ülikooli entomoloog William Romoser on aastaid uurinud USA kosmoseagentuuri NASA avaldatud fotosid Marsist, otsides neilt eelkõige viiteid fossiilidele.
Gammasähvatused 4-6 miljardi valgusaasta kaugusel
Kahe erineva vaatluskeskuse teadlased on registreerisid hiljuti universumis kaks ülisuurt gammasähvatust, mis on andnud teadlastele rohket infot gammasähvatuste sees toimuva kohta, kirjutas Forskning & Framsteg.
Pornonäitlejad marus: Instagram kustutab nende kasutajakontosid ja pilte
Täiskasvanutele mõeldud filmide ja veebilehtede staarid ei ole rahul, et Instagram kohtleb neid "tavakuulsustest" erinevalt, vahendab BBC.
Kalaõli võib olla parim keskendumishäirete ravim, samas toimida ka hoopis vastupidiselt
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADHD) raviks võib teatud juhtudel kõige paremini sobida kalaõli, leidsid Londoni King's College'i ja Hiina Taichungi meditsiiniülikooli teadlased. Samas võib olla ka hoopis vastupidi.
Täna ajaloos 20.11: Hiina saatis maailmaruumi oma esimese kosmoselaeva
1999 – Hiina Rahvavabariigi esimene kosmoselaev Shenzhou startis kosmosesse.
NASA leidis musta augu, mis aitab tohutul määral tähtesid sünnitada
Galaktikaparved ja grupid on teadlaste jaoks alati huvitavad olnud. Tihti tuhandetest galaktikatest tekkinud moodustised on teadaolevalt suurimad struktuurid, mida hoiavad koos gravitatsioonilised jõud.
Eesti saab kosmosetehnoloogia arendamiseks kolm miljonit eurot lisaks
Eesti sõlmis Euroopa kosmoseagentuuriga (ESA) lepingu, mille tulemusena pikeneb Eesti kui ESA uue liikmesriigi staatus ning eksklusiivselt Eestile suunatud hangete maht suureneb kolme miljoni euro võrra.
Täna õhtul lõppeb Merkuuri retrograad! Mida toob see just sulle?
Paljud astroloogiahuvilised pelgavad Merkuuri retrograadi. See ei tähenda küll maailma lõppu, kuid kuna Merkuuri näol on tegemist mõttetegevust ning kommunikatsiooni mõjutava planeediga, siis toob retrograad kaasa probleeme just nendes olulistes valdkondades. Hea uudis on see, et täna õhtul kell ...
Elon Muski äriidee takistab kosmose uurimist
Kosmost uurivad teadlased on mures, kuna üha enam kipuvad nende teleskoopidele jääma Elon Muski ettevõtte SpaceX Starlinki nime kandvad internetisatelliidid, mis takistavad meid ümbritseva maailma vaatlemist, vahendab Forbes.
Linnutee tulevikus kumab kosmiline kaos
Uute kerasparvede avastamine näitab, et meie kodugalaktika see osa, kus meie asume, on tekkinud suhteliselt hiljuti. Linnutee keskel olevad tähed on sündinud miljardeid aastaid varem. Kui seal on planeete, siis võib sellest ajast pärineda ka mingit laadi iidne elu.
NASA avaldas 10 kuupäeva, mil ohtlik asteroid Apophis võib Maad tabada
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA avaldas 10 daatumit, mis on meie planeedile potentsiaalselt ohtlikud, kuna siis võib seda tabada väga ohtlikuks peetav asteroid Apophis.
Kui suur saab üks planeet maksimaalselt olla?
Meie tähesüsteemi ehk päikesesüsteemi suurim planeet on Jupiter. Isegi kui kokku koguda kõik meie süsteemi planeedid ja liita need üheks, oleks Jupiteril jätkuvalt kaks ja pool korda rohkem massi, vahendab Phys.org. Eksoplaneetide ehk väljaspool meie tähesüsteemi asuvate planeetide avastamine on ...
Inimeste välja suremine on uskumatult tõenäoline (ka praegu)
Teadlased üritasid 200 000 liikide välja suremise ajaloo põhjal välja arvutada, kui tõenäoline on inimeste välja suremine. Tulemused on üpris murettekitavad.
Haruldane juhus: Merkuur ilmutas end päikesekettal
11. novembril 2019 võis taevalaotuses näha imelist vaatepilti. Planeet Merkuur liikus Maa ja päikese vahelt läbi ja seda sai spetsiaalse päikesefiltriga varustatud teleskoopidega küllaltki hästi vaadelda, kirjutas Forskning & Framsteg.
Teadlased: Põhja-Jäämeri võib juba paarikümne aasta pärast jäävaba olla
Californias asuva UCLA Ülikooli kliimateadlased arvavad, et Põhja-Jäämeri ei pruugi oma nime teisele poolele vastata just kaua, vahendab Phys.org.
NASA muutis kauge kosmosekivi nime, kuna Ultima Thule seonduvat natsidega
Kaugeim objekt, mida kosmoseaparaat kunagi lähedalt uurinud on, sai alguses nime müütilise maailma põhjapoolseima koha järgi. Nüüd otsustas NASA, et algne nimetus siiski ei sobi.
NASA tutvustas oma eksperimentaalset elektrilennukit
Kuigi elektrilennukeid on maailmas mitmel pool tutvustatud ning näiteks isegi Skandinaavias on esimesed (mitte nii õnnelikult lõppenud) katsetused juba käimas, tutvustas maailma lennunduse üheks innovatsiooniveduriks peetav NASA oma elektrilist lennukit alles nüüd.
Vaade: kas inimkonda võib tabada häving Gaia kättemaksu näol?
2007. aastal ilmus ingliskeelse tõlkena geofüsioloog James Lovelocki raamat „Gaia kättmaks” alapealkirjaga „Miks Maa meie tegevusele vastu astub ja kuidas suudaksime siiski inimkonda päästa?”
Marsil leiduva hapnikuga on seletamatud lood
Kui varasemalt on Marsil Gale'i kraatri ümbruses läbi viidud mõõtmised näidanud, et metaani hulk õhus muutub hooajaliselt ning võib kohati äkiliselt tõusta ja langeda, siis värske uuring viitab, et planeedil oleva hapnikuga täheldatud muutused on veelgi imelikumad, vahendab Space.com.
3 sodiaagimärki, kellele algav nädal on parim
Merkuur on retrograadis, mistõttu tasub hoolega läbi lugeda kõik sõnumid ja kirjad, enne kui need ära saadad, olla valmis kohtumiseks eksiga ning plaanide nurjumiseks. Sa võid mõelda, et kas selles nädalas üldse saab midagi head olla, kuid ära muretse!
Asteroidil käinud Jaapani sond alustab peatselt koduteed
Jaapani sond Hayabusa-2 lahkub kaugelasuva asteroidi orbiidilt ning võtab kolmapäeval suuna Maale pärast enneolematut missiooni, tuues endaga kaasa proovid, mis võivad heita valgust Päikesesüsteemi sünnile.