Andres Talijärv: alati ei ole must nii must, kui seda näidata püütakse
Eesti Erametsaliidu augustist ametisse asuv tegevjuht Andres Talijärv tõdeb, et metsamehed on olnud liiga tagasihoidlikud oma tegemiste selgitamisel ja nii ei saa ühiskond päris hästi aru, mida ja miks metsas tehakse.
Põllumehed kahtlustavad Järvamaa küünide põlemises kurja kätt, päästeamet isesüttimist
Eelmise nädala esmaspäeval süttis Järvamaal viietunnise vahega kaks suurt heinaküüni. Päästeameti hinnangul oli tegu isesüttimisega, kuid põuaga võitlevad põllumehed seda ei usu.
KUUMALAINE MÕJU | Lehmad on loiud ja annavad vähem piima
Möödunud aastal parima piimakarjakasvataja tiitli pälvinud Teet Kallakmaa sõnul kahandab praegune kuumalaine lehmade igapäevaelu mugavust ja ka piima tootmisnumbreid.
Tüürimees Getter Kaevandes: tööotsingute ajal naerdi mulle lihtsalt näkku - oled naine ja siia küll tööle ei saa
Parvlaev Soela tüürimehe Getter Kaevandesi sõnul leidus Eesti mereakadeemias õppejõude, kes talle õpingute ajal otse ütlesid, et ta ei kõlba sinna, sest on naine ning lubasid, et ta elu koolis ei saa lihtne olema.
Euroopa Komisjon lubab Eesti põllumeestel erandina ökokesalt loomasööta varuda
Euroopa Komisjoni otsetoetuste komitee tegi Eesti ja veel seitsme riigi puhul erandi, lubades loomasööda puuduse käes olevatel põllumeestel ökokesalt piiranguteta loomasööta varuda.
Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu esimehena asus tööle Teet Soorm
Kuut Eesti seafarmi ühendava Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu esimehena hakkas Urmas Lahe asemel tööle HKScani endine juht Teet Soorm.
AVATUD TALUDE PÄEV: kalevivabrikandi suveloss saab uue elu veinimõisana
Kahe nädala eest laulis Allikukivi veinimõisas Hedvig Hanson, kirjutab homne Maaleht. Päev varem oli ta kaotanud tules oma kodu. “See oli kõige emotsionaalsem kontsert, mis siin on olnud,” ütleb mõisa perenaine Raili Hein.
Baltimaade põllumajandusministrid: ebavõrdne konkurentsiolukord tuleb lõpetada
Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb 16. juulil EL-i põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil Brüsselis. Eesti, Läti ja Leedu maaelu- ja põllumajandusministrid annavad kohtumise käigus Euroopa Liidu põllumajandusvolinik Phil Hoganile üle ühiskirja, milles väljendavad oma seisukohti uue m...
Kui oma tarbeks vedamist tõestada ei suuda, võib oodata kopsakas trahv
Uus autovedude seadus kergitas mitmekordselt trahve tegevusloata vedude eest. See toob kaasa olukorra, kus põllumees, kes oma vilja oma kuivatisse veab, peab tõestama seda terve hulga dokumentidega.
Võõrtöölisteta toidutootmises enam toime ei tule
Töötajate puudus on lisaks põllumajandusele ka toiduainetööstustes nii suur, et tänavu palgatakse Eestis lühiajaliselt tööle ligi tuhat ukrainlast.
Eestil peab olema oma leiva- ja saiajahu
Kuigi põllumeestele müüakse palju Taani või Saksa päritoluga rukki- ning nisuseemet, on riigi toidujulgeoleku jaoks tähtsad oma sordid, mida aretab ETKI.
Balti riikide põllumehed nõuavad Euroopa Komisjonilt otsetoetuste kiiremat ühtlustamist
Eesti, Läti ja Leedu põllumajanduse esindusorganisatsioonid saatsid sellel nädalal Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile ühise pöördumise, milles väljendatakse sügavat muret komisjoni ettepaneku üle vähendada aastatel 2021-2027 oluliselt maaelu arengu poliitika ELi poolseid eral...
FOTOD | Viljandis saab ööpäevaringselt kalapüügiks ussikesi osta
Viljandis Leola ärimaja külge on paigaldatud kalasööda automaat, kus on võimalik ööpäevaringselt kalapüügiks ussikesi osta!
HKScan ostab 800 000 euro eest tõusigu
HKScan Estonia ostab tänavu seakasvatuse arendamiseks ja tõu parandamiseks sadu tõusigu. Et ühe sellise sea hind on enam kui tuhat eurot, ulatub investeering 800 000 euroni.
Seenehuvilised võivad sammud julgelt metsa poole seada - vihm on kukeseened kasvama pannud
Teateid kollastest kukeseentest on saabunud juba paar päeva mitmeist paigust - nii Viljandi-, Põlva-, Tartu- kui Setomaalt.
Maaeluminister palus Euroopa Komisjonist põllumeestele abi: sellist põuda pole nähtud alates aastast 1950
Maaeluminister Tarmo Tamm saatis Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Phil Hoganile kirja, milles palub Euroopa Komisjoni abi põua tõttu kahjusid kandvate Eesti põllumeeste aitamiseks. Avaldame tõlgitud kirja täismahus.
Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu asus juhtima Teet Soorm
Ühistu Eesti Lihatööstus uueks nõukogu esimeheks sai endine HKScani lihatööstuse endine juht Teet Soorm.
Alles sai põld võistlema ja kombain kohe sisse!
Vaevu said kõik viljelusvõistluse põllud üles antud, kui juba tuleb neid kombainima hakata. Sel nädalal alustasid võistlejad talirüpsi ja taliodra koristust.
MIDA TALVEL SÖÖME? | Põllumehed: sellist aastat pole varem olnud!
“Sellist aastat pole varem olnud,” ütlevad põllumehed seitsme nädala pikkuse põua kohta. Keegi neist ei söanda ennustada, kas jaanipäeva vihm päästis toidulaua või mitte.
MIDA ME TALVEL SÖÖME | Lehmade piimaand kukub kolinal
Kuivus vähendas kasvu rohul, millest tehakse silo ja heina. Rohukasvust sõltub piima, jogurti ja või olemasolu meie toidulaual ning nende hind.
Kuhu sõidate? Sinna, kuhu tahan! Kõigile reisijatele ei meeldi nullpiletit lunastada
Pühapäeval käivitus üheteistkümne maakonna liinidel tasuta ühistransport. Esimestel päevadel on kõik sujunud tõrgeteta, kui välja arvata väikesed tehnilised viperused, mis peagi korda said.
Eesti Põllumajandus­muuseum saab 50. aastaseks
Kui Eesti Vabariik sai tänavu 100 aastaseks, siis Eesti Põllumajandusmuuseum tähistab 29. juunil oma 50. aastapäeva. Pool sajandit on muuseum kogunud, hoidnud, väärtustanud ja eksponeerinud Eesti põllumajanduse lugu.
Anne Mere: otsustasime, et ei lase Eesti seakasvatusel välja surra
HKScan Estonia ostab tänavu seakasvatuse arendamiseks ja tõu parandamiseks sadu tõusigu. Et ühe sellise sea hind on enam kui tuhat eurot, ulatub investeering 800 000 euroni.
VIDEO | Haruldased kaadrid Viljandimaa farmist, kuhu toodi ülikallid sead
Kolme viimase aasta jooksul pole võõraid, sealhulgas fotograafe, Aafrika seakatku ohu tõttu sigalatesse lubatud. Nüüd õnnestus Maalehe fotograafil pääseda seafarmi filmima, kuigi eelnevalt tuli läbida paras kadalipp.
Väätsa Agro põllul tehti drooniseiret
Seirati AIRINOVi drooniga talinisu põldu, mille suuruseks on 44,9 hektarit. Seire tulemusel selgus, et drooniseire ja selle abil korrigeeritud väetamiskava aitab saavutada Väätsa Agro 1300 hektari suurusel teravilja kasvupinnal olulist säästu.
Taimekaitsevahendiga näkku pritsitud ja mürgistuse saanud naine: mesilasi kaitstakse meil rohkem kui inimesi
Lõuna-Eestis suvitaval naisel on mure põllumehest naabriga. Nimelt kasutab see etteteatamata taimekaitsevahendeid, kuigi põld on naise suvilast kiviviske kaugusel. Möödunud reedel lendus naisele taimekaitsevahendeid näkku ja ta sai mürgistuse. Ta küsib: miks on nii, et mesilasi kaitstakse, aga in...
Raul Rosenberg: väide, et Mart Laar laskis põllumajanduse põhja, ei vasta tõele
Veerandsajandat sünnipäeva tähistav Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) on oma tegevusaastate jooksul suu­na­nud maamajanduslike ette­võtmiste arendamiseks kokku ligi miljard eurot.
Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu asus juhtima Teet Soorm
Ühistu Eesti Lihatööstus uueks nõukogu esimeheks sai endine HKScani lihatööstuse endine juht Teet Soorm.
ERAKORDNE KEVADPÕUD | Metsa jaoks oli jaanivihma väärtus miljonites
Põud pole puutumata jätnud ka sellekevadisi metsakultuure. Palju taimi jäi ka istutamata.
TEST | Kuidas ilma tikkudeta tuli üles saada?
Matkajate ja sõjaväelaste varustusse kuulub tuletegemiseks nutikaid esemeid, millest mõni kulub ära ka tavalises maamajas või suvilas. Panime mõned vahendid proovile.
LAS MÜHAB VABALT | Metsatulekahjude riski suurendavad omanikud, kellele mets on emotsiooni ja romantika küsimus, majandamisest ei tea nad midagi
Ladvatuli neljakordistas Vikipalu hiigelpõlengu pindala paari tunniga. Romantikutest metsaomanikud lasevad sihid ja tuletõrje veevõtukohad täis kasvada. Metsi süütavad ATV-sõitjad, grillijad ja puhkajad.
Lätis kuulutati põua tõttu välja üleriigiline looduskatastroof põllumajanduses
Läti valitsuse kriisikomisjon kuulutas täna pikaajalise kuivuse tõttu välja üleriigilise looduskatastroofi põllumajanduses.
Taimetark: looduslik Viagra kasvab igas taluaias
Nõukogude aja lõpul tuntuks saanud taimetark Mercedes Merimaa on nüüdki tippvormis, kirjutab homne Maaleht. Praegu õpetab ta, kuidas umbrohuks peetud taimedest võib kasu saada ja ravimtaimi tundes talule uue suuna leida.
Pajumäe tahab tulevikus mahejuustu Aasiasse müüa
Viljandimaal asuvas mahetalus sai äsja valmis uus ja suur meiereihoone, mis lubab tootmismahu kahekordistada.
Põud on hävitanud kuni poole viljasaagist
Maaeluministeeriumi andmetel on tänavune põud hävitanud 30-50 protsenti suviviljasaagist. Mitu põllumeeste ja talupidajate liitu loodab abi ministeeriumilt, ministeerium omakorda Euroopa Liidult.
Teadlaste sõnul teeb kliima põllumehe töö Eestis aina raskemaks
Eesti Maaülikoolis valminud värske analüüs kinnitab, et ilmastiku ekstreemsused on sagenenud, mis omakorda kasvatab riski, et Eesti põllumajandustootjad peavad tulevikus toime tulema senisest karmima keskkonnaga.
Katrin Pautsi “Minu Muhumaa” pani saare podisema
“Inimesed ootasid vallatutvustust, aga said kõveravõitu selfie,” ütles Koguva külas elav semiootik ja kirjandusteadlane Kadri Tüür.
Baltikumi põllumehed nõuavad Euroopa Komisjonilt otsetoetuste kiiremat ühtlustamist
Eesti, Läti ja Leedu põllumajanduse esindusorganisatsioonid saatsid sellel nädalal Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile ühise pöördumise, milles väljendatakse sügavat muret komisjoni ettepaneku üle vähendada aastatel 2021-2027 oluliselt maaelu arengu poliitika EL-i poolseid era...
Põud on toonud Kesk-Eesti põllumeestele korvamatut kahju
Kesk-Eesti teraviljapõllud ja heinamaad meenutavad praegu kohati augustikuist saagikoristuse aega, mil maa kolletab.
Video: taimetark Metsamoor räägib, milliseid taimi tuleks talveks varuda ja kuidas neid manustada
Juuli algus on hea aeg ravimtaimede korjamiseks. Milliseid taimi tuleks talveks varuda ja kuidas neid manustada nii, et meie tervis oleks korras ja tuju hea? Sellele annab vastuse Metsamoor, kellel käis külas TV3 saade «Seitsmesed uudised».
Nõgesepulber – superkraam loodusest
Nõgesepulbi valmistajad ja eestkõnelejad on oma toodanguga jõudnud välisriikidesse ning nende edulugu kogub alles hoogu. Kindel on aga see, et väekas taim võtab tagasi ammu unustatud rolli meie toidulaual.
VTA: Eesti piimatootjatele on uued välisturud avatud
Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) kaasabil võivad neli Eesti piimatootjat varsti hakata oma toodangut eksportima Hiina ja Tšiilisse, teatas amet.
7,8miljoniline rapsitehas hakkab juba välja paistma
Veebruaris panid põllumehed Imaveres nurgakivi 7,8miljonilisele õlikultuuride töötlemise tehasele ja juuni lõpust sellelt paistev umbes seitsmekorruselise maja kõrgune torn annab kindlust, et 1. augustist on tehas valmis vastu võtma rapsiseemet.
Feldtage messi väetiseta null-lämmastiku põld šokeeris eesti põllumehi
Selle asemel et kodus passida, kasutasid Eesti põllumehed hetkelist hingetõmbeaega tarkuste kogumiseks Põhja-Saksamaa suurel näitus-messil Feldtage, kus väljas palju firmasid ja katseid.
Metsamesinikel on tänavu üllatus üllatuse otsa
Pikk soe kevad muutis erakordseks nii meetaimede õitsemise kui ka mesilatööde järjekorra.
Kehtna lihatööstuses toimetab Frank Kutter
Saaremaalt pärit seakasvataja Raul Maripuu ostis kaks aastat tagasi ära Kehtnas asuvad endise Rey lihatööstuse ruumid ja seadmed koos seakasvatuskompleksiga ning asus seal tegutsema Frank Kutteri lihatööstuse nime all.
Üht korralikku põuda ei või lasta raisku minna
Öeldakse, et üht korralikku majanduskriisi ei või raisku lasta minna – just siis on õige aeg muudatusi teha ja vigadest õppida. Analoogne seis on põllumeestel põuaga. Pikalt kestnud kevadine kuivus lasi mõnel pool poolteist kuud vihma oodata ja juba hakati ajakirjanduses kahjude kompenseerimise ü...
Minister küsis Euroopa Komisjonilt taaskord põllumeestele täiendavat abi
Juuni lõpus saatis maaeluministeerium Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile kirja. Pöördumises seletas minister Tamm erakordselt kuiva kevadega kaasnenud rasket olukorda Eesti põllumajanduses.
Viljandimaa laudas sirgub koos lehmadega 500 pääsupoega
Kui valitaks kõige linnusõbralikum põllumees, oleks tiitlipretendendiks Aarne Ots Viljandimaalt, kelle juhatada olevates lautades kasvab suvega üles vähemalt 500 pääsupoega.
Mätiku mahefarm valmis tänu pere üksmeelele
Oma esimese mullika said Aivar ja Helga Pikkmets vanematelt pulmakingiks 1979. aastal. Praegusse Mätiku tallu Pärnumaal Lääneranna vallas Oidremal tulid nad kolme lehmaga kaks aastat hiljem.
Vissi konkurssil võistles 83 lehma
Täna toimus Ülenurmel Põllumajandusmuuseumis 29. Vissi konkurss, millel osales 83 lehma 17-lt loomaomanikult, neist 50 eesti holsteini ja 33 eesti punast tõugu.
Toalill üllatas perenaist õiega
Õe käest pea 15 aastat tagasi saadud 20sentimeetrisest tutt-paksjalast on sirgunud ligemale 170sentimeetrine taim, mis tagatipuks tänavu õitsema hakkas.
Kalandusettevõtetele pakutakse tuge uute turgude leidmisel
Maaeluministeerium saatis kooskõlastamiseks kalapüügi- ja vesiviljelustoodete sertifitseerimise ning turu-uuringute tegemise toetuse eelnõu. Toetus aitab parandada toodete pääsu turgudele, tõstes kvaliteeti ja suurendades lisandväärtust, teatas ministeerium.
Kihnu ületalve loomade hulk sõltub suvel tehtud heinast
Liivi lahe suurima saare külastamise eel paiskas riigihalduse minister Janek Mäggi avalikkuseni sõnumi, et meie rahvuslik rikkus Kihnu paistab järjepidevalt silma eripärase kultuuriga. Aga kördikandmise, käsitöö ja tantsu taustale jäävad väga töökad inimesed, kes toovad merest kala või peavad ran...
Maheviljast leitakse keelatud aineid
Mida suurem on mahe- ja tavavilja hinnavahe, seda kõrgemaks kasvab oht, et kokku ostetud mahevilja sekka võib sattuda midagi keelatut – see toob suure rahalise kahju, sest rikutud maheviljapartiid saab müüa kordi odavama tavavilja hinnaga, teisalt võib olla raske süüdlast välja selgitada ja lahen...
Tänavu on põldudel moes roosad silopallid
Eesti heinamaadele on potsatanud juba küllaltki palju roosasid silopalle, mis sümboliseerivad võitlust rinnavähiga.
Põllupäevad: põuane aasta küll, aga on ka ilusaid põlde
Põllupäevad näitavad, kui suur Eesti tegelikult on. Ilmad ja põllud Eesti eri paikades erinevad kui öö ja päev. Eripalgelised on ka samad põllud kolm nädalat hiljem.
FOTOD | Professorist hobimesinik prognoosib presidendilossi mesitarudest kopsakat saaki
Kadriorus presidendilossi ees asuvast kolmest tarust toimunud meevõtu tulemus näitab, et saak tõotab tänavu tulla üle keskmise hea.
Hekseldatud rohu kokkukorjamise kohustus jääb veel kehtima
Neljapäeval Maaeluministeeriumis toimunud põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu istungil käsitleti Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikku, põllumajandusmaa hooldamise nõudeid, tutvustati väärtusliku põllumajandusmaa eelnõud ning ministeeriumis toimuvaid muudatusi.
FOOKUSES: Elu väikesaartel innustab, väikelinnas aga pärsib ettevõtlikust
Homses Maalehes saab alguse uus lugudesari "Fookuses". Arve vaadates selgub, et kõige ettevõtlikumad inimesed Eestis elavad Kihnus ja Vormsis, kõige vähem ettevõtlikud aga Tallinna lähedal väikelinnas. Omavalitsuste esindajate kinnitusel on olukorra taga riigi regionaalpoliitika.
FOOKUSES: elu väikesaartel innustab, väikelinnas aga pärsib ettevõtlikkust
Homses Maalehes saab alguse uus lugudesari "Fookuses". Arve vaadates selgub, et kõige ettevõtlikumad inimesed Eestis elavad Kihnus ja Vormsis, kõige vähem ettevõtlikud aga Tallinna lähedal väikelinnas. Omavalitsuste esindajate kinnitusel on olukorra taga riigi regionaalpoliitika.
Tartu teadlased tõid turule tõelise jõupulbri
Ternespiimakook on ammusest ajast olnud talurahva haruldane maiuspala ja lehma ternespiima tervistavaid omadusi teadsid vana aja inimesed samuti hästi – kui kuskil peres jäi laps haigeks, otsiti küla pealt äsja poeginud lehm, et temalt haigele turgutuseks väärtuslikku piima saada. Kolm Tartu tead...
Teekond tavapõllunduselt permakultuuri juurde
Ma ei oleks pärast Tartu ülikooli soome filoloogia eriala lõpetamist osanud arvata, et suure ringiga kunagi koduaeda tagasi jõuan. Pigem oli soov maaelust võimalikult kaugele pageda, liiga hästi olid meeles need otsekui lõpmatusse ulatuvad peedi-, porgandi- või kes-teab-mis-vaod, mida suviti kõpl...
FOOKUSES: elu väikesaartel innustab, väikelinnas aga pärsib ettevõtlikkust
Homses Maalehes saab alguse uus lugudesari "Fookuses". Arve vaadates selgub, et kõige ettevõtlikumad inimesed Eestis elavad Kihnus ja Vormsis, kõige vähem ettevõtlikud aga Tallinna lähedal väikelinnas. Omavalitsuste esindajate kinnitusel on olukorra taga riigi regionaalpoliitika.
Metsavenna taluköögile on nõudlus suur
Rõuge valla lõunapoolseimas otsas on Metsavenna talu ja taluköök, kus koos perega tegutseb piima- ja juustuarmastaja Meelis Mõttus. Metsavenna talu tooted on rahvale aga sedavõrd meeldima hakanud, et viimased pool aastat pole ühtegi uut müügikohta juurde võetud.
Loomaesitlus: tõupull pole ainult nimi pudelil
Tõuloomakasvatajate ühistu taaselustas kunagise tava näidata karjakasvatajatele tõupulle. Siis saavad nad oma silmaga näha loomi, keda enda karjas “issina” kasutada.
Leedu mahetootja emiteerib 40 miljonit aktsiat
Leedu mahetootja Auga Group emiteerib 40 miljonit lihtaktsiat hinnavahemikus 0,45 ja 0,5 eurot aktsia kohta.
Mätiku talu uus laut on kui mälestusmärk peremehele
Seda, kuidas elu pärast saatuselööke edasi läheb, kui ühte hoida ja targalt plaanida, näitab Pikkmetsade suur pere, kes nädala eest avas uue maherobotlauda.
Suvi on seakatku leviku tipphooaeg
Surmava taudi puhang ei ole raugenud ning selle leviku oht metsast farmi on kõrgeim suvel.
Lämmastik ja mesilased – kuidas naabrid sellega toime tulevad?
Eesti põllumeeste üheks ülikooliks on Rootsis peetav Borgeby mess. Tänavune sõit sai teoks Scandagra ja Yara ettevõtmisel ning keskendus lämmastikväetiste kasutamisele. Lisaks messile uuriti põllumajandust kahes Rootsi farmis.
Eestile kingitakse juubeliks 100 tonni komposti. Anna oma osa!
Teeme Äral sündinud algatus Kompostiljon kogub Eesti looduse hoidmiseks kokku 100 tonni viljakat kompostmulda ning kingib selle loomulikult sajandat sünnipäeva tähistavale Eestile.
Väike-Maarja turul pakuti Põhja-Eesti hõrgutisi
Väike-Maarja Põllumeeste Selts peab 2009. aastast bussijaamas turgu, mis 2017. aastal renoveeriti ja praegu annab lisaks värskele kodumaisele toidule ka interjöörielamuse.
FOTOD | Vissi tiitlid võitsid Jasmiin ja Mehu
Täna Ülenurmel põllumajandusmuuseumis peetud Eesti kaunimate lehmade näitus-konkursil Viss 2018 pälvis eesti holsteini tõugu lehmadest tiitli Mehu Adavere Agrost ja eesti punast tõugu lehmadest Jasmiin Kõpu PM OÜst.
FOTOD | Miski ei sobi mahepiima tootmiseks paremini kui robotlüps
Pärnumaal tegutsev Mätiku talu avas uue, maheda robotlauda. Robotlautu on Eestis juba paarsada, mahepiimatootjatest aga on teada vaid Lõunapiim OÜ oma.
Ettevõtlikkust ei maksa materdada
TUTTAV TUNNE: Laps tahab (suvel) tööd teha * PANIN TÄHELE: Eesti palkmajad on nõutud kaup * SÜGAV MÕTE
Kevadine põud on metsamarjasaagile paraja põntsu pannud, murakahuvilised peavad kiirustama
Mustikaid on kesiselt ja metsmaasikad kuivematel kohtadel kribalad, tuvastas Maaleht möödunud nädalavahetusel metsas käies. Kuidas on aga lood murakatega?
Eesti suurim kaktustekollektsioon tõuseb sõna otseses mõttes tuhast
Möödunud aasta veebruaris süttis põlema aednik Harri Poomi kasvuhoone Saare-Tõrvaaugu aiandis ja tuleroaks langes Eesti üks ainulaadsem ja suurim kaktustekogu.
FOTOD | Läänemere-sõbraliku põllumehe konkursil osales rekordhulk mahetootjaid
Põllumehi on kujutatud aiva kui looduse, inimeste, vee ja mulla vaenlasi, hoolimatea sellest, et enamik neist tegutseb kooskõlas loodusega. Et ka tublid tähelepanu saaksid, valivad Läänemere ümber majandavad riigid juba kümmekond aastat Läänemere-sõbralikemat farmi.