Konkursiga tunnustatakse parimaid maapiirkonna projekte
Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond koostöös Maaeluministeeriumiga kuulutas välja konkursi „Märka LEADERit 2.0“ leidmaks Eesti maaelu arengukava 2014-2020 LEADER-meetme parimaid projekte.
NANO Si võimendab saaki ka põuasel ajal
Nüüdsest on põllumeestel võimalik katsetada kuidas toimib uus NANO Si leheväetis, mis on valmistatud ülipuhtast ränist. Lisaks tavapõllumajanduses kasutamisele sobib uus toode ideaalselt ka maheviljelusse.
Kuusiku katsekeskus sai tänapäevased tööruumid
Riigi Kinnisvara andis 14. veebruaril Kuusiku alevikus, Rapla maakonnas Põllumajandusuuringute Keskusele üle vastvalminud viilhallid. Viilhallis on laoruum koos katseproovide töötlemise ruumiga: seni oli laona kasutusel 1852. aastal ehitatud ait ja proovide töötlemine toimus 1962. aastal ehitatud...
Saja aasta jooksul on Eesti saanud 3884 metsandusspetsialisti
Tänavu möödub sada aastat päevast, mil Eesti Vabariigi Tartu Ülikoolis alustas tegevust metsaosakond, mida peetakse emakeelse metsandushariduse ja -teaduse hälliks.
Eesti idufirma võitis Poolas kaks põllumajandusauhinda
Eesti idufirma eAgronom võitis jaanuaris Poolas kaks auhinda - Kuldse Kure ja MTP Kuldmedali.
Põllumehed loodavad, et tali jääb taeva
Pehme lumetu talv sobib talivilja kasvatavatele põllumeestele, kuna niisuguse ilmaga saavad Lääne-Euroopa kolleegid väga head saaki.
300grammisest maimust kasvab poole aastaga mitmekilone forell
Kas olete mõelnud, kuidas jõub kodumaine forell meie toidulauale? Pähkla kalasvatuse omanik ja juht Taneli Leivat kirjeldab, kuidas poole aastaga kasvavad kolme-neljasajagrammised forellimaimud kalakasvatuses kuni kahe ja poole kilogrammisteks ehk müügiks piisavalt suureks.
Arvo Aller – tulpide, nartsisside, tomatite ja kurkide vahel kasvanud maaeluminister
Eesti põllumehed ootavad valitsuselt vähem bürokraatiat ja teiste Euroopa riikide põllumeestega võrreldes õiglasemat kohtlemist. Selle eest lubab maal kasvanud ja kogu elu põllumajandusega tegelenud minister Arvo Aller oma ametis ka seista. Arvo Aller, olete olnud minister alates 10. detsembrist....
Tulevikus saavad sinist kütust osta vaid registris olevad isikud
Valitsuskabinet otsustas neljapäeval, et eriotstarbelise ehk nn sinise diislikütuse väärkasutamise vähendamiseks on vaja piirata ostjate ringi ostuõigusega isikute registri loomise abil.
Uskumatu statistika: mullune viljasaak oli varasemast 77% suurem
Möödunud aasta oli taimekasvatajatele varasemast soodsam ja tõi nii kogusaakide kui ka hektarirekordeid. Statistikaameti andmete alusel kujunes lõplikuks teraviljasaagiks 1 625 000 tonni. Kartuli kogusaak 120 500 tonni oli viimase kuue aasta parim ja ka avamaaköögiviljade saak muljetavaldav 77 00...
Aumärgi saanud põllumees: lehmade lüpsirekordid on meie nimel!
Presidendil Valgetähe IV klassi teenetemärgi saanud Ahto Vili ütles, et Eestis ei kiputa üksteisele eriti õlale patsutama, mistõttu on tal aumärgi üle eriti hea meel.
Eesti põllumeeste toetuseks on allkirja andud rohkem kui 650 inimest
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) ja Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL) algatasid detsembri alguses petitsiooni, et juhtida Euroopa Parlamendi tähelepanu Eesti põllumajandustootjate ebavõrdsele kohtlemisele Euroopa Liidu põllumajandustoetuste maksmisel. Oma toetushäält saab anda veel ne...