GRAAFIKUD | Väide, nagu kipuks noored TalTechis enim avalikku haldust õppima, ei pea paika
See, et Tallinna Tehnikaülikoolis ehk TalTechis on kõige popim valdkond avalik haldus, on katastroof, ütles Eesti keemiatööstusettevõtte Chemi-Pharm AS-i asutaja ja juht Ruth Oltjer Postimehele. Delfi võttis seepeale ette sisseastumise infosüsteemi SAIS, et vaadata, kuhu bakalaureuse-, magistri- ...
Aastaga on NIPT testi teinud 10% Eesti sünnitajatest
Täitus aasta, mil loote kromosoomhaiguste riski hindav NIPT testi hakati Eestis kohapeal tegema ja see on kättesaadav kõigis maakondades.
Pärnu linn tunnustab väärikate ülikooli eestvedajat teenetemärgiga
Pärnu väärikate ülikooli kolmapäevasel 11. õppeaasta avaaktusel Strandi konverentsikeskus annavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja väärikate ülikooli projektijuhile Mari Suurvälile üle teenetemärgi.
Tartu ülikool hoiab maailma parimate kõrgkoolide pingereas kõrget kohta
Maailma mainekaimaks ülikoolide edetabelite koostajaks peetav ajakiri Times Higher Education (THE) avaldas eile maailma parimate ülikoolide värske pingerea. 2019. aasta edetabelis püsib Tartu ülikool (TÜ) endiselt 301.–350. kohal, ehkki üldiselt iseloomustab Euroopa ülikoole langussuundumus.
VIDEO | Mailis Reps: ma ei osanud kärpeid oma halvimaski unenäos näha!
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rääkis, et haridusvaldkonna kärpeid püütakse vältida, kuigi nentis, et suured ootused kasvuks võivad jääda tulemata.
HELEN (33): Lastel oli hea tuju kooli minna
"Mul on kaks last, esimese klassi tegija ja kaheksanda klassi oma," sõnas noor ema."Kooliks on meil Ardu gümnaasium, mõlemad on nüüd seal. Kooliga oleme rahul, meeldib kõik. Loodetavasti see aasta toob mitte ainult muresid, vaid ka teadmisi. Kooli alguseks on ammu ostetud kõik vajalik ja lastel o...
KAART | Pealinn hoiab hariduselt kokku, Harjumaa vallad teevad Tallinnale silmad ette
Kui Tallinna linn kulutaks haridusele sama suure protsendi oma põhitegevuse kuludest kui Tartu, siis Tallinna koolid ja lasteaiad saaksid juurde 50 miljonit eurot.
TOP 6 | Euroopa kõige kasutumad kõrgharidused: poliitteadlasest koomikuni
Üha enam leidub töökohti, millel haridus ei olegi kõige olulisem. Seetõttu on ülikoolidesse tekkinud mitmeid erialasid, millega peale lõpetamist midagi teha ei olegi. Vaatame, millised Euroopa ülikoolid on oma kavasse täiesti tarbetuid valdkondi tekitanud.
Haabersti kooliõpilased õpivad purjetamist ja veeohutust
Laste purjetamistundidega on võimalik tutvuda Haven Kakumäe jahisadamas teisipäeval, 17. septembril kell 11.00. Haabersti koolide õpilaste purjetamistunnid toimuvad kehalise kasvatuse tundide raames.Haabersti linnosavanem Andre Hanimägi sõnas, et purjetamistreeningute koolisesse viimine annab hea...
Unistad, et saaksid aasta otsa tööd tegemata reisida? Aga kuidas selle jaoks raha säästa?
Soovid mööda maailma rännata? Hea plaan. Reisimine teeb sind targemaks, empaatilisemaks ja huvitavamaks ning tõenäoliselt huvitud sa hiljem ka maailmas toimuvast rohkem. Lisaks saad seeläbi iseennast tundma õppida. Isegi, kui vahel on reisides raske, saab see olema su elu parim aeg.
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustab sel sügisel 513 esmakursuslast
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustavad uuel nädalal õpingutega esmakursuslased kolmes linnas -Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Kuressaares, kokku asub õppima 513 uut õppurit.
Jaak Aaviksoo: astun tagasi, kui mulle või ülikoolile esitatakse kuriteo kahtlustus
Tallinna tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo sõnas, et ei pea hetkel vastutustundlikuks ametist lahkumist, kuid lubas seda teha viivitamatult, kui uurimise käigus esitatakse kuriteo kahtlustus talle või ülikoolile.
Jan Trei: tehisintellekt võib hakata jäljendama õpetaja rolli õppeprotsessis
Euroopa Regioonide juhatuse koosoleku põhiteemaks oli seekord tehisintellekti kasutamise võimalused ning selle mõju haridusele ja teaduse loomisele. Eesti delegatsiooni esindaja Jan Treil on tehisintellekti kaasamiseks haridusse palju usku. Trei hinnangul peaks kohalikud omavalitsused selle võima...
Väliseesti lapsed 31 riigist alustavad uut õppeaastat
Pühapäeval alustab seitsmendat õppeaastat väljaspool Eestit elavate eestikeelsete laste Üleilmakool, kus õpib 205 õpilast 31 riigist.Põhikooliealistel õpilastel on e-kursustel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 23 erineval kursusel. K...
Prokuratuur alustab tehnikaülikooli rahapettuse asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust
Prokuratuur alustab tehnikaülikoooli osas kriminaalmenetlust, et saada selgeks, kas Nurkse instituudis pandi toime soodustuskelmus.
TalTechi teadlane: doktorandid ei peagi teadma, kust nad palka saavad
Neljapäeval tuli ilmsiks, et Tallinna tehnikaülikoolis (TalTech) skeemitati eurotoetusega ja maksti palka teadlastele, kes tegelikult tööd ei teinud. Ühe asjaosalise, doktorant Ralf-Martin Soe hinnangul on kogu lugu üle paisutatud.
TTÜ vilepuhuja: Jaak Aaviksoo valetas tänasel pressikonverentsil
Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudis toimunud euroraha pettuse avalikustanud Eestis elav ameeriklane, TTÜ doktorant Keegan McBride kinnitas, et instituut manipuleeris peaaegu iga projekti rahastamisega.
VIDEO | Mailis Reps: tasuta kõrgharidus pole olnud imerohi
Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on kahetsusväärne, et nominaalajaga jõuab bakalaureuseõppe lõpetamiseni jätkuvalt vaid veidi üle kolmandiku tudengitest, seda hoolimata tasuta kõrghariduse kehtestamisest.
Aaviksoo: kaalume kuriteoteatega prokuratuuri pöördumist
Täna toimus Nurkse instituudi pettuseskandaali tõttu Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) infotund, kus rektor Jaak Aaviksoo teatas kavatsusest ajakirjanduses avaldatu tõttu prokuratuuri pöörduda.
Terminid selgeks! Need on sõnad, mida iga ülikooli sisseastuja teadma peab
Ülikool või kõrgkool, statsionaarne või päevaõpe, bakalaureus, magister, doktor, semester, sess, plagiaat ja Gaudeamus. Teeme terminid selgeks, et esmakordselt ülikooli astujal pilt silme ees kirjuks ei läheks.
Jaak Aaviksoo TTÜ teadlastest: see pole bandiitide pesakond
Täna andis Jaak Aaviksoo Tallinna tehnikaülikooli erakorralisel infotunnil ülevaate kõrgkooli seisukohtadest seoses rahastuspettuse kahtlusega, mis eelmisel nädalal kerkis.
Nurkse instituudi teadlane: doktorant ei pea teadma, kust palk tuleb
Skandaali paisatud Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi teadlane Ralf-Martin Soe tegi sotsiaalmeedias avalduse, nimetades teadusrahastuse pettuse skandaali võimendatuks.
Andekatele noortele pakutakse Tartu Ülikoolis erilisi õpivõimalusi
13.09.2019 11. septembril anti kolmele silmapaistvale esmakursuslasele üle Tartu Ülikooli Sihtasutuse stipendium, mis on mõeldud programmis „Talendid Tartusse“ osalejatele. Kokku hakkab programmi käigus eriõpet saama 44 talendikat noort. Tartu Ülikool pakub programmiga „Talendid Tartusse“ võimeka...
Prokuratuur uurib tehnikaülikooli rahapettust, kriminaalmenetlust pole veel alustatud
Eile selgus, et tehnikaülikool on vähemalt ühe eurorahaga tehtud projekti puhul kulude osas vassinud. Kuigi TTÜ rektor Jaak Aaviksoo teadis sellest viis kuud, ei võtnud ta midagi ette. Prokuratuur uurib asjaolusid.
Väliseesti lapsed kolmekümne ühest riigist alustavad uut õppeaastat
15. septembril alustab seitsmendat õppeaastat väljaspool Eestit elavate eestikeelsete laste Üleilmakool, kus õpib 205 õpilast 31 riigist. Põhikooliealistel õpilastel on e-kursustel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 23...
Ootame õpilasi kursustele ja õpikodadesse
13.09.2019 Tartu Ülikooli teaduskool kutsub põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi õppima e-õppekursustele matemaatika, füüsika, keemia, bioloogia, informaatika, ühiskonnateaduste ja kunstide valdkonnast. Registreerimine on avatud 47-le kursusele. Võrreldes eelmise aastaga on tulnud uute kursustena güm...
Haridusminister soovis koolilastele turvalist ja huvitavat õppimist
Haridusminister Mailis Reps õnnitles õpilasi, nende vanemaid ja õpetajaid uue kooliaasta alguse puhul ning soovis, et igas koolis oleks turvaline ja sõbralik õhkkond.
GRAAFIK | Vaata, millistes Eesti koolides oli mullu kõige rohkem ja kus kõige vähem õpilasi
Eelmisel õppeaastal oli kuus kooli, kus ei olnud ühtegi esimese klassi õpilast, kolmes koolis alustas kooliteed üks õppur.
Algõpetuse professor Krista Uibu räägib õpilasi toetavast õpetamisest
13.09.2019 Teisipäeval, 17. septembril kell 16.15 peab Tartu Ülikooli algõpetuse professor Krista Uibu ülikooli muuseumi valges saalis inauguratsiooniloengu „Kuidas toetab õpetaja oma tegevuse kaudu lapse õppimist?“. Tänu Eesti õpilaste väga headele tulemustele rahvusvahelistes võrdlusuuringutes ...
Narvas arutletakse noorsootöö õpetamise oleviku ja tuleviku üle
12.09.2019 20. septembril toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis konverents, millega võetakse kokku kaheaastane rahvusvaheline projekt „Noorsootöö haridus ja koolitus“.  Konverentsil annavad noorsootöötajate õpetamisest erinevates riikides ülevaate eksperdid Austraaliast, Suurbritanniast ja Soomes...
Korduskutse Eesti teaduse ja innovatsiooni rahvusvahelise hindamise tulemuste esitlusele
Täna kell 10-12 toimub Tallinnas Rahvusraamatukogus seminar, kus tutvustatakse Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi rahvusvahelise hindamise raportit, mis valmis Eesti riigi initsiatiivil, Teadus- ja Arendusnõukogu tellimusel ja Euroopa Komisjoni toel. Rahvusvahelise hindamise p...
Rahvusvahelised tippeksperdid: Eesti teadus vajab rohkem raha ja ettevõtluskoostööd
Täna tutvustasid rahvusvahelised eksperdid Tallinnas Eesti teadus- ja innovatsioonisüsteemi rahvusvahelise hindamise raportit, mis suures osas kinnitab Eesti seniste suundade õigsust ja juba algatatud tegevuste vajalikkust. Ekspertide hinnangul tuleb Eestis oluliselt tihendada tea...
OECD: Eestis on teiste riikidega võrreldes rohkem kõrgharituid
"Üks olulisemaid iga-aastaseid rahvusvahelisi uuringuid osutab, et Eesti inimesed tahavad ja saavad õppida," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Äsja avaldatud OECD haridusstatistika kogumikust selgub, et Eestis on võrreldes teiste riikidega rohkem kõrgharituid ja kõrgharidust asub oman...
Ukse eliitkooli avab vanemate rahakott, mitte lapse aru
Eesti haridus kihistub. Paremal järjel perede lapsed saavad hariduses edumaa ja neil on paremad võimalused ka edasises elus.
Reporter: Tartu Ülikooli avaaktus peeti hoopiski Kassitoome orus
Kas tegid õige valiku? Vaata, millises kõrgkoolis ootab ees kõige rohkem naisi, millises mehi
Haridus- ja Teadusministeeriumi infoportaali Haridussilm andmetel moodustasid 2018./2019. õppeaastal kõrgkoolides õppijatest 59 protsenti naised ja 41 protsenti mehed. Mõnes koolis erineb naiste ja meeste osakaal lausa kordades. Allpool leiad ülevaate, kus koolis on kõige suurem tõenäosus mehi võ...
KOOLIDIREKTOR: Eelmisel õppeaastal jõudis minu kätte üks nuga, üle-eelmisel kolm
"Õppeaasta lõppedes on mul tavaliselt lauasahtlisse kogutud ikka kaks-kolm nuga, mille tagasisaamise kohta enam huvi ei tunta," nendib Keila kooli direktor Mait Tõitoja. Kui palju nuge tal järgmisel kevadel sahtlis lebab, oskab koolijuht ainult oletada, sest sellest õppeaastast on õpetajatel laie...
Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles tunnustama ja märkama noortevaldkonna tegijaid
Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile, mille eesmärk on tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukamaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvus...
FOTOD | Tallinna Inglise kolledž alustas uut kooliaastat
Erinevalt teistest Tallinna nii-öelda eliitkoolidest, mis alustavad uut õppeaastat homme, toimus Inglise kolledži pidulik aktus juba täna.
Tartu Ülikooli korruptsioonihõnguline leping – ärge muretsege, nad ei kasuta seda
Tartu Ülikooli (TÜ) laboriga seotud töötajate suhted ülikooliga on toonud nende isiklikesse äridesse pea pool miljonit eurot.
Üleilmne eesti keele õppimise nädal paneb Narva suunal liikuma keelerongi
Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud eesti keele aasta raames ning septembri lõpus toimuva ülemaailmse eesti keele nädala tähistamiseks liigub marsruudil Tallinn-Narva-Tallinn keelerong, kus reisijad saavad kasutada sõiduaega keeleõppeks.  Haridus- ja Teadusminis...
Haridusminister Mailis Reps meenutas, milline õpilane ta ise kooliajal oli
Täna hommikul käis raadio Elmar hommikuprogrammis külas Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Intervjuu tegid Kristiina Kraus ja Lauri Hermann.
Tartu Ülikooli 28 üliõpilast saavad Rotalia stipendiumi
05.09.2019 Reedel, 6. septembril kell 17.00 annab USA stipendiumifond Rotalia Foundation pidulikul aktusel Tartus korporatsioon Rotalia majas (Tähe 3) Eesti avalik-õiguslike ülikoolide üliõpilastele üle 50 stipendiumi, mis põhinevad erannetusel ja millest igaühe suurus on 2000 eurot. Üle poole st...
Matthew McConaugheyst sai Texase Ülikooli õppejõud
Oscari-laureaat Matthew McConaughey hakkab sügisest Texase Ülikoolis täiskohaga õppejõuna tegutsema. Sama ülikooli lõpetas ta ise 1993. aastal.
Meditsiiniteaduste valdkonda lisandus uuest õppeaastast üle 600 inimese
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas alustab 2019/2020. õppeaastal õpinguid kokku 611 üliõpilast, doktoranti ja arst-residenti. Üheskoos uute sisseastujatega õpib valdkonnas kokku 2021 üliõpilast ja 742 arst-residenti.
Pärnu haigla on parim välistudengite praktikakoht
Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Innove ning haridus- ja teadusministeeriumiga tunnistas tänavuseks parimaks välistudengite praktikakohaks Pärnu haigla, mis on juba aastaid meditsiinvaldkonna, kuid ka muude erialade välisüliõpilaste praktikabaas.
FOTOD | Rahvusülikooli juubeliaasta avaaktus peeti Kassitoomel
Täna alustati uut õppeaastat Tartu ülikoolis tavapärasest teisiti, kogunedes aktuseks peahoone asemel Kassitoomele.
Reporter: Täiskasvanute liikumisharjumused on seotud kunagise kehalise kasvatuse õpetaja iseloomuga!
Rektor Toomas Asser: ärgem kulutagem ära meie vaimse vara kandjaid
03.09.2019 Rektor professor Toomas Asseri kõne Tartu Ülikooli 2019/20. akadeemilise aasta avaaktusel 2. septembril Kassitoomel Armsad üliõpilased, lugupeetud akadeemilised kolleegid, head tartlased! Alustame rahvusülikooli uut, 101. õppeaastat tavapäratult. Selle asemel et koguneda avaaktuseks au...
Tartu suunab lisaeelarvega raha kultuurile ja haridusele
Tartu linnavalitsus esitas volikogule 3,1 miljoni euro suuruse lisaeelarve eelnõu, milles panustatakse eelkõige kultuurile ja haridusele.
Vilistlane Sarah Adamson: ära lase teistel enda elu valida
02.09.2019 Kui juba õppida, siis ikka oma südame, mitte ratsionaalsete, „õigete” valikute sunnil, kirjutas Tartu Ülikooli vilistlane ja reporter-toimetaja Sarah Adamson Eesti Päevalehes. „Aga kes sinust siis tulevikus üldse saab?“ küsis mult esimesel ülikooliaastal hambaarstiks õppima läinud klas...
Esimest korda ülikooli: kuidas tudengina eelarves püsida?
Populaarses rahatarkuse grupis Kogumispäevik keskendutakse augustis kooliks valmistumisele. Millele võiksid tähelepanu juhtida aga need, kes sügisel ülikooli lähevad? Oma nõuandeid jagasid Kristina Puksa ja Lislotte Minejev.
Haridusministeerium võttis Sillamäe Vanalinna kooli sihikule
Sillamäe linn on andnud haridus- ja teadusministeeriumile ülevaate kõigist Vanalinna kooli juhtumitest, mis võivad olla kiusamisega seotud. Uue kooliaasta eel pingutavad linn ja kool, et koolis oleks kõigil turvaline.
Sisekaitseakadeemias alustas õppeaastat ligi tuhat õppurit
"Tänased sisseastujad hakkavad õppima kõrgkoolis, mis kuulub oma tasemelt ja ka õpikeskkonna poolest Euroopa sisekaitsevaldkonna õppeasutuste eliiti. Selle tõenduseks sai akadeemia värskelt seitsmeaastase akrediteeringu, samuti avasime veebruaris uue kaasaegse õppekompleksi Tallinnas," sõnas sise...
Rektor Toomas Asser: ärgem kulutagem ära meie vaimse vara kandjaid
03.09.2019 Rektor professor Toomas Asseri kõne Tartu Ülikooli 2019/20. akadeemilise aasta avaaktusel 2. septembril Kassitoomel Armsad üliõpilased, lugupeetud akadeemilised kolleegid, head tartlased! Alustame rahvusülikooli uut, 101. õppeaastat tavapäratult. Selle asemel et koguneda avaaktuseks au...
Rahvusülikooli juubeliaastal algab Tartu Ülikoolis uus õppeaasta teistmoodi
02.09.2019 2. septembril alustab Tartu Ülikoolis rahvusülikooli 101. õppeaastat 14 092 üliõpilast. Õppeaasta avaaktus toimub pärastlõunal Kassitoomel tavapärasest vabamas õhkkonnas. Von Bocki maja otsaseinal avatakse Mart Kivastiku humoorika lühinäidendiga fotonäitus „Ülikooli näod III“. Tartu Ül...
Pagulaste hariduskriis: üle poole maailma kooliealistest pagulaslastest ei saa haridust
"Kool on see koht, kus pagulased saavad teise võimaluse," ütles ÜRO Pagulasameti ülemvolinik Filippo Grandi. "Me veame pagulasi alt, sest ei võimalda neil omandada oskusi ja teadmisi, mida neil on tarvis oma tulevikku investeerimiseks." 7,1 miljonist kooliealisest pagulaslapsest ei käi koolis 3,7...
Õeõppele Kuressaarde tekkis konkurss
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab algaval õppeaastal esmakordselt õeõppega Kuressaares. Bakalaureuseõppesse võetakse 30 soovijat, avaldusi laekus kokku aga 97.
Vilistlane Sarah Adamson: ära lase teistel enda elu valida
02.09.2019 Kui juba õppida, siis ikka oma südame, mitte ratsionaalsete, „õigete” valikute sunnil kirjutas Tartu Ülikooli vilistlane ja reporter-toimetaja Eesti Päevalehes. „Aga kes sinust siis tulevikus üldse saab?” küsis mult esimesel ülikooliaastal hambaarstiks õppima läinud klassiõde. „Kas sa ...
Aasta gümnaasiumiõpetaja nominent: olin koolis igavene tropp
Haridus- ja teadusministeeriumil on viimased kümme aastat olnud kombeks õpetajatele ja teistele haridustöötajatele aitäh öelda õpetajatepäeva galal «Eestimaa õpib ja tänab».
Tabavaid eestikeelseid ettevõttenimesid saab esitada konkursile kuni 15. septembrini
Käimas on ettevõttenime võistlus „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2019”, kus saavad osaleda tegutsevad ja Eestis registreeritud ettevõtted. Kandidaate võib esitada igaüks kuni 15. septembrini SIIN.  Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märk...
Rahvusülikooli juubeliaastal algab Tartu Ülikoolis uus õppeaasta teistmoodi
30.08.2019 2. septembril alustab Tartu Ülikoolis rahvusülikooli 101. õppeaastat 14 092 üliõpilast. Õppeaasta avaaktus toimub pärastlõunal Kassitoomel tavapärasest vabamas õhkkonnas. Von Bocki maja otsaseinal avatakse Mart Kivastiku humoorika lühinäidendiga fotonäitus „Ülikooli näod III“. Tartu Ül...
Tartu ülikooli akadeemiline aktus – võileibade, veini, jalgratta, beebi ja koeraga
Jah, algas teisiti küll see Tartu ülikooli kui rahvusülikooli 101. õppeaasta täna Kassitoomel.
Abilinnapea: Tallinn on kooli alguseks valmis!
"Tallinn on tõepoolest uueks õppeaastaks valmis,“ ütles abilinnapea Vadim Belobovtsev. "Tallinna linnavalitsus otsustas võrdsustada lasteaiaõpetajate palga üldhariduskooli õpetajate omaga, lasteaiaõpetajate palga alammäär saab uuest õppeaastast olema 1250 eurot ning samas proportsioonis tõusevad ...
VAATA FOTOSID! Selgusid Aasta Õpetaja nominendid
"Hea õpetaja ei saa teha tööd kaheksast viieni, ta kasvab ja areneb koos oma õpilastega ööpäevaringselt, elades läbi nende muresid ja rõõme. Ainult kestva ja hoolsa tööga saavutab soovitud sihi - turvalise ja tulemusliku hariduse," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Minister Mailis Rep...
Kiusuennetaja kooli tiitli pälvis sel aastal Viljandimaal asuv põhikool
SA Kiusamisvaba Kool andis eile, 22. augustil KiVa-koolide suvekoolis juba teist korda välja aasta kiusuennetaja kooli tiitli, mille pälvis sel aastal Kalmetu Põhikool Viljandimaalt. Kalmetu Põhikool on KiVa programmi rakendanud juba kuus aastat ehk alates 2013. aasta sügisest.
Otse: Mailis Reps tutvustab uue kooliaasta peamisi tegevusi ja eesmärke
Haridus- ja teadusministeerium korraldab täna kell 12 Tallinnas Mesipuu lasteaias pressikonverentsi, kus minister Mailis Reps annab ülevaate algava õppeaasta olulisematest teemadest ja eesmärkidest.
Rektoriseeritud lavastus avas eestikeelse ülikooli lugu
Tartu ülikooli kui rahvusülikooli sajanda aastapäevani on jäänud kolm kuud. Nii ümmarguse tähtpäevaga õppeaasta avamine oli rektoraadis kavandatud tavalisest tublisti toredamaks: enne aktust Kassitoomel avati paarikümneminutilise lavastuse «Otsides Sophoklest» finaalis peahoone kõrval von Bocki m...
Rahvastikuministri pöördumine kooliaasta alguse puhul
Rahvastikuminister Riina Solman pöördus 1. septembri puhul kõikide poole, kes tänavu kooliteed alustavad.
Digimeetodite evangelisti loeng avab digimeetodite suvekooli
23.08.2019 16.00 Normal 0 21 false false false EN-US X-NONE X-NONE
(Дополнено) Министр Майлис Репс: в новом учебном году в центре внимания будет цифровая революция, изучение языков и школьный мир
На пресс-конференции, посвященной началу учебного года, министр Майлис Репс рассказала о том, что ключевыми словами нового учебного года будут изучение языков, цифровая революция и школьный мир. В русскоязычных детских садах будет больше эстоноязычных воспитателей, возможностей дл...
Haridus- ja Teadusministeerium: täiskasvanute riigikeele õppe killustatus peab asenduma ühtse juhtimisega
Haridus- ja Teadusministeerium on seisukohal, et täiskasvanute eesti keele kui teise keele õppe küsimuste lahendamiseks tuleb luua ministeeriumide ühtne tegevusprogramm, kus lepitakse kokku nii eesmärgid, tegevused kui ka rahavajadus. Minister Mailis Reps märkis, et praegune sü...
Metsaülikoolis arutletakse rahvusülikooli juubeli puhul tarkuse ja teadmiste üle
21.08.2019 Normal 0 21 false false false ET X-NONE X-NONE
KUTSE: Minister kuulutab pidulikul vastuvõtul välja Aasta Õpetaja konkursi nominendid
Täna kell 14 kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps Tallinna Teletorni õuel peatselt algava õppeaasta puhul toimuval pidulikul hariduspere vastuvõtul välja Aasta Õpetaja konkursi 11 kategooria nominendid. Vastuvõtt kõikidele alus-, üld-, kutse- ja kõrgharidusasutuste esin...
Reps: TTÜ juhtum heidab varju kogu Eesti tippteadusele
"Eesti on tegelikult Euroopa teadusrahade kasutamisel olnud väga edukas. Samas on meil sellega kaasnemas väga palju bürokraatiat," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Kaasanis visiidil viibiv haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul paneb TTÜ Nurkse instituudi eurotoetuste petuskan...
Eesti suurimal õpetajate konverentsil arutatakse, kuidas toetada õpetajaid muutuvas koolikeskkonnas
22.08.2019 Esmaspäeval, 26. augustil toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis 20. õpetajate konverents, mille põhiteemad on õpetaja roll ja eneseareng ning mitmekeelsus Eesti koolis. Ligikaudu 370 osalejaga konverents on Eesti suurim õpetajate foorum ja esinduslik kokkusaamiskoht nii Eesti venekeels...
Kutse kooliaasta alguse pressikonverentsile
Austatud ajakirjanikud! Olete oodatud teisipäeval, 27. augustil kell 12 algavale pressikonverentsile, kus minister Mailis Reps tutvustab uue kooliaasta peamisi tegevusi ja eesmärke. Pressikonverents toimub Tallinna Mesipuu Lasteaias (Kangru tn 6). Kõik uudised Keel ...
Välistudengid eelistavad õppida ärindust, haldust ja õigust
Enam kui kolmandik Eestis õppivatest välistudengitest valis õppimiseks ärinduse, halduse ja õiguse eriala.
Korduskutse: täna esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku
Täna, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku. Esitlusel tutvustab haridus- j...
Kuidas teha edukalt erialane kannapööre?
Saates “Eetris on Tallinna Ülikool” on külas ülikooli vilistlane ja Kohila “Sipsiku” lasteaia direktor Kristina Mägi. Ta räägib, kuidas magistrantuuri õppima asudes otsustas ta teha kannapöörde ja õppida uus eriala - alushariduse pedagoog.
Ajatu: TED. Satish Kumar haridusest käte, südame ja peaga
Satish Kumar on Indiast pärit aktivist, kes räägib maailmale rahust ja haridusest. Ta on munk, tuumarelvastuse vastu protesteerija ja patsifist, kes annab Inglismaal välja ajakirja Resurgence & Ecologist, milles kirjutatakse keskkonnast, filosoofiast, kunstist ja eetiliselt elamisest. 1990. aasta...
Koolivaheajad 2019/2020. õppeaastal
Alanud õppeaasta esimest koolivaheaega pole vaja enam kaua oodata - lapsed ja vanemad saavad al. 21. oktoobist jälle nädalakese puhata. Koolivaheajad 2019/2020. õppeaastal - Sputnik Eesti infograafikas.
TTÜ rahastamisskandaal valitsuse prioriteete teaduse toetamisel ei muuda
Vabariigi peaministri ja Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) vilistlase Jüri Ratase sõnul on valitsusel soov rahastada teadusarendust senisest rohkem ning jõuda ühe protsendini SKP-st, kui see on võimalik. „See sõltub väga palju sellest võimekusest, mis tuleneb riigieelarvest,“ ütles Ratas valitsuse p...
Aktus päikesepaistel: Tartu Ülikool kolis õppeaasta avaürituse aulast Kassitoomele
Tartu ülikool kasutas ära ilusa suveilma ja tavapärane avaaktus, kuhu olid oodatud kogu ülikoolipere koos vilistlaste ja külalistega, peeti väärika aula asemel vaba õhus Kassitoome orus ja nõlvadel.
ÕL VIDEO | Mailis Reps petuskeemi kohta TTÜs: kõige olulisem on saada selgust, mis toimus
Teisipäeval toimunud haridus- ja teadusministeerimi koolialguse pressikonverentsil uuris Õhtuleht minister Mailis Repsilt, kas hiljutise petuskeemi skandaali valguses peaks TTÜ rektor Jaak Aaviksoo tagasi astuma.
Küsimus | Kas TTÜ rektor Jaak Aaviksoo vabastatakse ametist?
Kuna haridusministeerium võttis äsja seisukoha skandaalse direktoriga Kanepi kooli juhtimise suhtes, siis milline ministeeriumi seisukoht Tallinna Tehnikaülikooli rahakasutuse suhtes? Kas peate võimalikuks senise rektori Jaak Aaviksoo jätkamist oma ametikohal?
7 põhjust, miks teha oma vilistlaste kokkutulek TalTechi linnakupeol
Tallinna tehnikaülikoolis 13. septembril toimuv suur linnakupidu on parim aeg ja koht oma õpingukaaslastega kohtumiseks ja vilistlaste kokkutuleku korraldamiseks.