Hüvasti, suvi! Järgmine nädal toob tormituule ning öökülma
Käesoleva nädala lõpul ja järgmisel nädalal on oodata tormi ja öökülma ning suvisele ilmale saabub lõpp, prognoosib ilmateenistus.
Eesti teadlase juhtimisel avastati Brasiiliast 20 uut sääseliiki
Tänu oma looduslikule mitmekesisusele ja suurusele arvatakse 15–20% planeedi Maa elurikkusest olevat koondunud Brasiiliasse. Maaülikooli elurikkuse ja loodusturismi õppetooli vanemteaduri Olavi Kurina juhtimisel Brasiilia Atlandi vihmametsades läbi viidud uurimus üksnes kinnitas seda teooriat.
VIDEO ja FOTO | Narva lahe kohal nähti trombi
16. septembril kella 17.30 ajal nähti Narva lahel Ivangorodi lähedal trombi. 
Kolmapäeval tõuseb õhusoe kuni 24 kraadini
Kolmapäeval on oodata sooja suveilma ning õhusoe kerkib paiguti kuni 24 kraadini, prognoosib ilmateenistus.
Astronoomiline suvi lõpeb palavalt
Päevalilled 16.09.18 Harjumaa Foto: Elviira Vehh Ilma ülevaade 18.09.18 – 24.09.2018
Uue nädala keskpaik tuleb mõõdukalt suvine
Kuigi kalender näitab juba septembri teist poolt, on eeloleva nädala keskpaigas oodata jälle päiksepaistelist ilma ning õhutemperatuuridki kerkivad üle 20 kraadi.
Ilmateenistus: orkaan Helene võtab lähiajal kursi Euroopale
Nädalapäevad tagasi tekkinud orkaan Helene võtab ilmateenistuse teatel peagi kursi Euroopale ja tänu sellele võib ilm uuel nädalal jälle soojeneda.
Kolmapäeval tuleb suvi tagasi
Foto: Eve Kõrts Kolmapäeval võib edelavoolus jõuda soojem õhumass ning temperatuur on päeval 17..22°C. Kui nädala teisel poolel nihkub tsüklonaalne tegevus enam Skandinaavia kohale, siis saab meil mõjusamaks kõrgrõhkkonna mõju. Kahe rõhuala piirimail kandub Läänemere äärde sooja juurde.
Nädalavahetus tuleb tuuline, sajune ja soe
Nädalavaehtusel liiguvad sajupilved saartelt mandri suunas ning ilm on üsna tuuline. Siiski on septembrikuu kohta õues mõnusalt soe ning see ei pruugi veel niipea lõppeda. Riigi ilmateenistus annab teada, et  uue soojalaine võib uuel nädalal endaga kaasa tuua Atlandi kohal tekkinud orkaan Helene. 
Vinduv suvi
Suvi vindub. Edasine ilm võib tulla soojem ja kuivem, kuid elame-näeme! AM foto. Sügiskuu videvikukiired. Hiiumaa 12. september 2018. a., 18:52 Kärdla suplusrand
Ilmateenistus hoiatab: edelatuul paisub öösel tormiks, oodata on puude ja okste murdumist
Eeloleval ööl paisub edelatuul saartel ja rannikul tormiks, mis võib põhjustada puude ja okste murdumist, hoiatab ilmateenistus.
Soome ilmajaam hoiatab esimese sügistormi eest: tuleb tuult ja vihma
Soome ilmajaam hoiatab, et esimene sügistorm võib saabuda juba tuleval nädalal.
ILMAPROGNOOS: alanud nädal kostitab meid tugeva tuule ja hoovihmadega
Algavaks nädalaks ei luba riigi ilmateenistus just kõige meeldivamat ilma. Tõenäoliselt sajab lähipäevil vihma ning puhub tugev tuul. Õnneks nädala teises pooles tuul vaibub ning päike tuleb jälle pilve tagant välja.
Talvemantlid kappi tagasi: reedel tuleb kuni 25 kraadi sooja
Reedel tuleb päikesepaisteline ilm ja sooja on kuni 25 kraadi, prognsoosib ilmateenistus.
HÜVASTI, SUMEDAD SUVEÕHTUD! Soe sätib minekule
Lähipäevil asendub Musta mere äärest pärit soojus Atlandilt saabuva normilähedase niiskusega.
SUVI TULEB TAGASI: lähipäevil on taas 25 kraadi sooja
Soojasõbrad võivad rõõmustada, sest vähemalt tuleval nädalavahetusel tõuseb õhutemperatuur taas 25-26 soojakraadini. Paraku kestab selline ilm vaid nädalavahetuse lõpuni. Järgmisel nädalal on ilm taas jahedam.
Viies suvekuu on täies jõus
Foto: Koidula Kliimann Reedene õhutemperatuur on öösel 9..10°C-st sisemaal 16°C-ni rannikul, päevaks lisandub sooja ning termomeetrinäidud tõusevad 23..26, idakaare tuulele avatud rannikul 20°C lähedale.
Viimane südasuveunelm
Hommik. 3.09 Muhu. Foto: Kalmer Saar
Päevad lähevad aina soojemaks
Hommik 3.09 Muhu Foto: Kalmer Saar Ilma ülevaade 5.09.18 – 11.09.2018
Suvi jätkub, algaval nädalal tõusevad temperatuurid taas 25 kraadini
Sookailu teine tulemine 01.09.2018 Suurupi Foto: Birgit Vaarandi lma ülevaade 2.09.18 – 7.09.2018
USA ja Venemaa mudelid näitavad meile keskmisest soojemat septembrit
Nii USA ilmateenistuse NOAA atmosfääri dünaamika mudel kui ka Venemaa ilmateenistuse mudel on arvestanud septembrikuu Eestis keskmisest kaks kraadi soojemaks.
Äsja lõppenud augustikuu oli eriliselt soe, septembri esimene nädal pakub 25 soojakraadi
Tänavuse augusti keskmine õhutemperatuur oli tavapärasest kahe kraadi võrra kõrgem, selgub Riigi Ilmateenistuse kuukokkuvõttest. Ka septembri esimene nädal tõotab tulla suviselt soe.
37. nädala pildi valimisel osalevad fotod
Kalmer Saar udune hommik 10.09. Väikese väina tamm
September toob soojemad päevad
Hommik 28.08. Muhu Foto: Kalmer Saar Ilma ülevaade 30.08.18 – 5.09.2018
37. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Nädala  esimesel  poolel  püsis  ööpäeva  keskmine  õhutemperatuur  jätkuvalt  15  kraadist  kõrgemana,  kuid  järgnevast  ilmamuutusest  andis  märku  tugev  tuul  ja  äike.  Maksimaalsed  tuuleiilid  ulatusid  teisipäevast  neljapäevani  13...15  m/s.
Ilmateenistuse septembrikuu prognoos
Foto: Riina Mändel Pärast 5. septembrit hakkab meie ilma määrama Skandinaavia põhjaosas tugevnev kõrgrõhuala, mis liigub aeglaselt itta, kagusse. Edasi jääme peaaegu kuu keskaigani sajuta ilma pakkuvasse kõrgrõhuvööndisse, vaid 4.-5.09 on vihmane. Samuti on õhutemperatuuri foon mihklikuu esim...
FOTOD | Tormituul rõõmustab surfareid
Vähemalt nädala lõpuni möllav edalatuul valmistab heameelt lohesurfaritele, kes lainetele liuglema kiirustasid. 
Vihmavarjud välja! Uuel nädalal sajab pea iga päev vihma
Augustikuu viimane nädal ei üllata meid enam suvekuumaga. Ei, tulev nädal on hoopis kohati vihmane ja sooja on oodata kuni 24 kraadi.
Suvi kestab laupäevani
Roosa unistus 15.09.2018 loojang Kärdla sadamas Foto: Päivi Palts Ilma ülevaade 20.09.18 – 26.09.2018
Suvi kestab veel: lähipäevil tuleb üle 25 kraadi sooja
Kuigi ilmad on viimasel ajal veidi jahedamad olnud, ei ole suvi veel siiski läbi. Ilmateenistus lubab lähipäeviks taas üle 25 kraadi sooja. Tõsi, järgmise nädala algus tuleb taas madalamate temperatuuridega.
Ilmatargad sügisest: praegust suvesooja hakkame veel taga nutma
Kuuma suve ennustanud Maalehe ilmatargad tegid ennustuse ka sügisilma kohta: enamasti usutakse, et tavpärasest soojemad ilmad jätkuvad ka sügisel.
Ilmateenistus hoiatab äiksega kaasnevate vihmahoogude ja tuulepuhangute eest
Eeloleval ööl on Eestis oodata äikest ning sellega kaasnevaid tugevaid vihmahooge ning tuulepuhanguid, hoiatab ilmateenistus.
Homne ilm tuleb vihmahoogudega
Selle nädala viimane päev tuleb soe, kuid sajune.
Homme tuleb äikesevihma
Homne ilm on üldiselt soe ja päeval tuleb kuni 27 kraadi sooja. Paraku ei ole aga ilm kuiv, sest oodata on äikesevihma.
Südasuvine kuumus saab läbi
Ettevaatust, tänane päev on südasuviselt palav, sest Läänemere idakaldale tungis lõunakaartest kuum õhumass. Foto: Eve Kõrts. Udune hommik. 17.08.2018 Kesk-Eesti
Tugev tuul tekitab parvlaevaliikluses häireid
Öösel tõusnud torm, mille tuulepuhangud ulatuvad praegu saartel ja rannikul kuni 25 meetrini sekundis, on saarte ja mandri vahel liikuvad parvlaevad kaide äärde seisma sundinud.
Teisipäeva pärastlõunal jõuab Eestisse orkaan Helene tõttu soojem ilm
Endine orkaan Helene on praeguseks juba nõrgenenud tavapäraseks aktiivseks tsükloniks, mis liigub edasi Briti saarte suunas ja jõuab homme keskpäevaks Šotimaale ning on selleks ajaks suurema osa oma energiast juba ammendanud.
Hommikune udu ajas lennuplaanid sassi
Kuna ilmad on viimasel ajal udused, mõjutab see paratamatult ka lennuliiklust. Täna hommikul oli Tallinnas udu, mistõttu mõned lennud on Tallinna lennujaamas tühistatud.
ILMAPROGNOOS | Marutuul möllab nädala lõpuni
Tugev tuul ei näita raugemise märke. Edalatuul möllab Eestis riigi ilmaprognoosi järgi vähemalt nädala lõpuni. Lisaks tuleb sekka hoovihma. Temperatuur püsib päevasel ajal üle 15 kraadi.
USA kagurannikule lähenev Florence tugevneb orkaaniks
USA riikliku orkaanikeskuse prognoosi kohaselt algab tormi "kiire intensiivistumine" täna.USA kagurannikule lähenev troopiline torm Florence tugevneb esmaspäeval "võimsaks orkaaniks", vahendas BNS meteorolooge. USA riikliku orkaanikeskuse prognoosi kohaselt algab tormi "kiire intensiivistumine" t...
Pühapäeval muutub ilm paar kraadi jahedamaks ja lisandub vihmavõimalus
Pühapäeval kõrgrõhkkonna mõju tasapisi väheneb, sest üle Skandinaavia laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv, mis lisab niiskust, langetab paari kraadi võrra õhutemperatuuri ja suurendab sajuvõimalust.Ilmateenistuse teatel on ööl vastu pühapäeva vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta i...
Kas palav suvi toob ka sooja sügise?
Ilmatargad ja sünoptikud lubavad tänases Maalehes sooja sügist. Kas see ongi kuumade suvede järel iseloomulik?
Vihmasem aeg on käes
Loojang Tahkurannas 07.09.2018 Foto: Lilian Õis Ilma ülevaade 11.09.18 – 16.09.2018
36. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsis nädala jooksul 16...19 kraadi piires, mis on kolme kuni seitsme kraadi võrra kõrgem tavapärasest samal ajal. Nii kõrged keskmised õhutemperatuurid esinevad meil harilikult juulis, augusti algul.
Kolmapäev tuleb tormine!
Täna õhtul algab õhurõhu kiire langus ning lõuna- ja  edelatuule tugevnemine.  Eeloleval ööl (12.09.) ulatuvad puhangud sisemaal 15, saartel ja rannikul 23 m/s. Sajab tihedat vihma, võib äikest olla.
Ees on tormised ja tuulised päevad
Foto: Kristian Pikner Kolmapäeval  liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia ja Soome ning selle lõunaservas on meie ilm väga tugeva edelatuulega, puhanguid on sisemaal öösel 15, päeval 18 m/s, saartel ja rannikul 23 m/s, päeval kuni 25 m/s, õhtul pöördub saartel läände. Öö on vihmane (tõenäosus ...
ILMAPROGNOOS: uus nädal toob taas 20 soojakraadi
Kuigi uus nädal tõotab tulla mõõdukate sajuhoogudega, pole veel vaja kindaid kapist välja otsida. Riigi ilmateenistus lubab algavaks nädalaks mõnel pool lausa üle 20 soojakraadi.
Esmaspäev on soe, kuid vihmane
Nädalal lõpp toob kaasa hoovihmad
Ilmateenistuse ennustuse kohaselt on nädalavahetusel oodata hoovihma, samas püsib ilm endiselt suviselt soe.Reede öösel on oodata vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilma. Puhub valdavalt lõunatuul 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Reede hommikupoolik on selgem ja sajuta. Keskpäeval saartel pil...
Suvised ilmarekordid 2018
Homme on soe, aga sajab hoovihma
Ilmateenistuse prognoosi järgi on homme tulemas vihmane ja mõõdukalt soe ilm.
Ilm on hilissuviselt vaheldusrikas, kuid üsna soe
Seenepere 27.08.2018 /Pärnumaa Foto: Lilian Õis Ilma ülevaade 1.09.18 – 7.09.2018
35. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Südasuvine  soojus  jätkus.  Päeviti  tõusid  maksimaalsed  õhutemperatuurid  19...22  kraadini  ja  öösiti  langes  termomeetrinäit  7,5...15  kraadini.  Jahedamad  oli  ööd  nädala  esimesel  poolel,  mis  langetas  ööpäeva  keskmise  õhutemperatuuri  esmaspäeval  ja  teisipäeval  14  kraadin...
Õitsev hilissuvi
Eesti jääb mitme rõhkkonna mõjuvälja: kord ulatub Läänemere idakaldale lääne või kagu poolt madalrõhkkond, siis on ülekaalus Venemaa antitsükloni serv. Efektiivset kaitset kõrgrõhkkond niiskuse ja pilvede eest ei anna, nii et madalrõhkkondade mõju on pisut ülekaalus. Koidula Kliimann. Taevas ...
34. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Suvi jätkus. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus 14...19 kraadini. Soojematel päevadel (neljapäeval ja reedel) mõõdeti pärastlõunal õhus sooja 24...26 °C, samas sajuse ilmaga esmaspäeval ja pühapäeval tõusis maksimaalne õhutemperatuur ainult 17...18 kraadini.
Peale homset palavust tuleb hoovihma ja äikest
Loojang Võhandu jõe ääres 19.08.2018, Võõpsu Põlvamaa Foto: Merike Valdlo Ilma ülevaade 24.08.18 – 30.08.2018
33. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Kimalane daalia õiel Kõige madalamaks jäi päevane õhutemperatuur sajusel kolmapäeval, kui sadas vihma (ööpäevane sajusumma 7 mm) ja maksimaalne õhutemperatuur tõusis ainult 18 kraadini. Alates neljapäevast muutus ilm soojemaks.
Iga laevahukk on kui lehekülg merendusajaloo raamatus
Eesti merepõhjast on leitud rohkem kui tuhat laevavrakki. Paljusid neist on otsitud ja uuritud just Meremuuseumile kuuluva uurimislaeva Mare abil, mis pärast 50 teenistusaastat elusügisesse randub. Ent kui Mare tõstetakse puhkuseks kaile, jäävad tema abil leitud laevavrakid vetevalda, meenutama a...
Kooliaasta algus tuleb kuiva- ja soojapoolne
Uus kooliaasta algab kuiva- ja soojapoolse ilmaga. Nii laupäeval, pühapäeval kui ka esmaspäeval on oodata üle 20 kraadi sooja.
August oli keskmisest soojem ja päikselisem
Riigi Ilmateenistus avaldas oma Facebooki lehel, et augustis oli ilm soojem ja päikselisem kui tavaliselt.
ILMAPROGNOOS: nädalavahetus kulgeb vihmahoogude seltsis
Riigi ilmateenistus lubab nädalavehtuseks 20 kraadi ringis sooja, kuid siin-seal sajab vihma ja on udu. Aeg-ajalt piilub siiski ka päike pilve tagant välja.