Lähipäevad on põhiliselt sajuta, kuid sisemaal külmade öödega
Foto: Edgar Maidla Ilma ülevaade 20.10.17 – 26.10.2017
Külmaks läheb
Foto: Liina Maldre Ilma ülevaade 19.10.17 – 25.10.2017
Kuidas Sahara kõrbe tolm Eesti kohale jõudis ja kas see oli inimestele ohtlik?
Eile oli suur osa päevast nagu jaaniöö – päris pime polnud, aga valge ka mitte. Taevas oli kohati tumehall, vahel punakates toonides. Mitmel pool Eestis märgati, et taevast sadanud vesi oli tume nagu tökat.
Metsavana: märgid ei näita, et talv oleks tulemas
Arvo Saidla, rahvasuus metsavanaks ristitu, arvab, et prognoositavatest miinuskraadidest hoolimata suuremat külma ega ka lund veel oodata ei tasu. Seda kinnitavat loodus. „Rändlinnud kõnnivad praegu põllul ja söövad. Neil pole veel seda tunnet, et võiks minema lennata,“ selgitab ilmatark.   
Teed võivad öösel ja varahommikul juba libedad olla – aeg auto ette valmistada
Riigi ilmateenistuse prognooside kohaselt võib lähiöödel tulla öökülma, mistõttu tuleb valmis olla, et teed võivad öösiti ja varahommikuti libedad olla. Seega tuleb juhtidel varuda rohkem aega, et ohutult sihtpunkti jõuda.
Mis juhtus? Keset südapäeva valitseb akna taga pimedus!
Kui täna pärast südapäeva Tallinnas välja vaadata, võib ära ehmatada - akna taga valitseb sügav hämarus nagu oleks käes juba õhtu. 
MUUTLIK ILM! Täna vihmutab, homme lööb selgemaks, pühapäeval saab ehk suusa alla
Täna sajab üle eesti vihma, soojakraadid jäävad 14 alla. Mida päev edasi, seda kuivemaks ilmad muutuvad ja kraadid hakkavad tasapidi langema. Nädalavahetusel tuleks arvestada külmakraadidega ning mõned julgemad ennustajad lubavad juba lundki!
Nädalavahetusel võib tulla lörtsi
Riikliku ilmateenistuse arvutatud ilmamudelid näitavad, et kuigi tuleval nädalavahetusel sajuvõimalusi palju ei ole, võib Ida- ja Kesk-Eestis pühapäeval vihma sekka ka lörtsi sadada.
GALERII JA TV3 VIDEO | Mis lahti? Keset päeva valitses akna taga pimedus!
Kui täna pärast südapäeva Tallinnas välja vaadata, võib ära ehmatada - akna taga valitseb sügav hämarus nagu oleks käes juba õhtu. 
GALERII | Mis lahti? Keset südapäeva valitseb akna taga pimedus!
Kui täna pärast südapäeva Tallinnas välja vaadata, võib ära ehmatada - akna taga valitseb sügav hämarus nagu oleks käes juba õhtu. 
FOTO | Lapimaal on lund juba üle 10 sentimeetri
Soomes Lapimaal on osas paigus sadanud maha nii palju lund, et lumekatte paksus ulatub üle kümne sentimeetri.
FOTOD | Mis lahti? Keset südapäeva valitseb akna taga pimedus!
Kui täna pärast südapäeva Tallinnas välja vaadata, võib ära ehmatada - akna taga valitseb sügav hämarus nagu oleks käes juba õhtu. 
FOTOD | Mis juhtus? Keset südapäeva valitseb akna taga pimedus!
Kui täna pärast südapäeva Tallinnas välja vaadata, võib ära ehmatada - akna taga valitseb sügav hämarus nagu oleks käes juba õhtu. 
VIDEO ja FOTOD | Torm Ophelia tõi Põhja-Euroopasse Portugali põlengute suitsu ja Sahara tolmu
Soome rahvusringhäälingu Yle meteoroloogi Toni Hellineni sõnul näib päike praegu punane, sest õhus on osakesi, mida on Põhja-Euroopasse jõudnud Portugali metsatulekahjudest. Õhus on ka Sahara kõrbest pärit tolmu.
Orkaan Ophelia toob Eestisse tavatult sooja ilma, õhutemperatuur võib tõusta üle 15 kraadi!
Lääne-Euroopa ilmateenistused, päästeteenistused ja elanikud jälgivad praegu huvi ja hirmuga Atlandil toimuvat, kuna Iirimaa suunas liigub orkaan Ophelia. Orkaan peaks jõudma Iirimaale täna pärastlõunal. Õhtul liigub see edasi juba Suurbritannia põhjaossa. 
Maanteeamet hoiatab õhtul ja öösel libeduseohu eest
Riigi ilmateenistuse prognooside kohaselt võib lähiöödel tulla öökülma, mistõttu tuleb valmis olla, et teed võivad öösiti ja varahommikuti libedad olla."Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad t...
Orkaan Ophelia toob Eestisse tavatult sooja ilma, õhutemperatuur võib tõsuta üle 15 kraadi!
Lääne-Euroopa ilmateenistused, päästeteenistused ja elanikud jälgivad praegu huvi ja hirmuga Atlandil toimuvat, kuna Iirimaa suunas liigub orkaan Ophelia. Orkaan peaks jõudma Iirimaale täna pärastlõunal. Õhtul liigub see edasi juba Suurbritannia põhjaossa. 
Nädalavahetusel tuleb päikeseline ilm
Nädalavahetusel tuleb päikeseline ilm, uue nädala alguses on aga taas sadu oodata, prognoosib ilmateenistus.Laupäeva öösel on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 2-8, saartel kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -2 kuni +3 kraadi, saarte rannikul tuleb kuni +7 kraa...
Lähipäevad on veel soojad, kuid ööl vastu reedet on sisemaal miinuskraade oodata
Foto: Ülle Kütsen Reedel  koondub kõrgrõhuala Skandinaavia põhjaalade kohale ja laieneb Läänemere äärde. Ilm on sajuta. Tuul pöördub põhjakaarde ja rahuneb. Õhutemperatuur langeb öösel 0..+5 ja kus taevas laiguti selgineb, seal -2°C-ni, meremõjuga rannikul on kuni 10°C, päeval tõuseb 7..9°C-n...
Ilmateenistuse sünoptik: orkaan Ophelia siiajõudmine oli küllaltki ebaharilik
Orkaan Ophelia mõjudest pole tänaseks mingeid jälgi, sest õhumassi Eesti kohal on hoopis teised. "Praegu on neid pilvi veel ehk kusagil Loode-Venemaal, aga seda on raske öelda," ütles riigi ilmateenistuse sünoptik Helve Meitern, kelle sõnul oli viimati selline olukord aasta 1893.
ORKAANIHOIATUS: tugevate tuultega Ophelia liigub Iirimaa ja Suurbritannia suunas
Kolmanda kategooria orkaan Ophelia möödus laupäeval Assoori saartest ning on teel Iirimaa ja Suurbritannia poole. Ophelia toob kaasa erakordselt tugevad tuuled ning oktoobri kohta haruldaselt kõrge temperatuuri.
Ilmatark: Meie ilm oleneb suurel määral õhumassidest
Oktoobris võib ette tulla südasuvist soojust (2000. aastal kuni 23 kraadi kuu alguses) kui ka südatalvist külma (–17 kraadi 2002. a kuu keskel). Selline aastatevaheline muutlikkus on võimalik, sest Eestisse võivad jõuda väga erinevate omadustega õhumassid.
Ilmaprognoos: pühapäeval hakkab lund sadama, oodata miinuskraade
Kui veel möödunud nädalavahetusel võis nautida sooja ja päikeselist sügisilma, siis sel pühapäeval võib sadada juba lund ning temperatuur langeb alla nulli.
Oodata on varahommikusi miinuskraade
Skandinaavia kohal tugevnev kõrgrõhuala laieneb kagu suunas ning hoiab Eestist sajupilved eemal. Samal ajal lisandub loodevoolus kargust ning varahommikusi miinuskraade on nii maal kui õhus.
Iirimaa poole suundub orkaan Ophelia, riigi ilmateenistus andis homseks kõige rängema tormihoiatuse
Värskeima prognoosi järgi peaks tormi keskosa saare juurde jõudma kohaliku aja järgi kell 8 (Eesti aja järgi kell 10) hommikul.
Ilm läheb soojemaks
Foto: Irina Gladkaja Ilma ülevaade 14.10.17 – 20.10.2017
FOTOD JA VIDEO | Vesi on sulgenud Soomaa rahvusparki viiva tee
Ligemale nädal aega kestnud vihmasajud on toonud Soomaale tänavuse aasta suurima üleujutuse. Veetase sedavõrd tõusnud, et põllud, metsad ja sõiduteed on vee all.
POLE LÕPPU NÄHA: vihm kiusab ka nädalavahetusel
Ilmateenistuste andmetel ootab nädalavahetusel ees kohati sajune ilm, kus sooja tuleb kuni 13 kraadi.
Ilmaprognoos: pühapäeval hakkab lund sadama, oodata krõbedaid miinuskraade
Kui veel möödunud nädalavahetusel võis nautida sooja ja päikeselist sügisilma, siis sel pühapäeval võib sadada juba lund ning temperatuur langeb alla nulli.
Pühapäeval saab vihmast puhata
Foto: Eve Kõrts Pühapäeva  öö hakul liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogudega üle Eesti ja selle järel muutub taevas selgemaks. Tuul pöördub loodesse ja on tugev. Õhutemperatuur on 5°C-st sisemaal kuni 10°C-ni saartel ja läänerannikul. Päev on sajuta ja kohati peaks ka päikest näitama. Puhub m...
Tormide aeg. Orkaaniks kujunev Ophelia liigub Euroopa suunas
Neljapäeval toimub ilmamuutus. Millises suunas ilm muutub, kas kuivemaks või sajuste tsüklonite võidukäik jätkub, on vara ennustada, sest... Atlandil Assooridest edelas 25 pl lähedal on arenenud troopiline tsüklon Ophelia, mis on arenemas orkaaniks ja liigub esialgu aeglaselt Portugali ranniku...
Reporter: Õige aeg on talverehvidele mõelda
Oktoobri teises pooles on oodata soojalainet
Kuigi praegu aknast vaadates paistab lohutu ja vihmane oktoobriilm, annab Euroopa ilmakeskuse poolt arvutatud mudel meile järgmisel nädalal lootust paariks kenaks vananaistesuve päevaks.
Orkaan Ophelia ohustab Euroopat!?
Orkaan Ophelia võib parasvöötmelise tormitsüklonina jõuda Euroopasse.  Ophelia 9. oktoobril (Naval Research Laboratory)
Nädal tuleb vihmane ja tuuline
Foto: Peep Loorits Ilma ülevaade 10.10.17 – 16.10.2017
Tahmapilvede Eestisse jõudmine pole välistatud edaspidigi
Teisipäeval Eestisse jõudnud Portugali metsapõlengute tahm ja Sahara tolm kajastusid ka keskkonnauuringute keskuse seirejaamade andmetes. Portugalis jätkuvad metsatulekahjud, seega pole sealt pärineva tahma Eestisse jõudmine välistatud edaspidigi, kirjutab ERR-i Novaator. 
Ikka vihma ja tuult
Sügise värvid 09,10,2017, Nissi, Harjumaa Foto: Edgar Maidla Ilma ülevaade 11.10.17 – 17.10.2017
Soomaal on tänavuse aasta suurim üleujutus
Foto: Aivar Ruukel Ligi nädal aega kestnud tihe vihmasadu niigi sajusel sügisel on toonud Soomaale tänavuse aasta suurima üleujutuse. Ilmateenistuse andmetel oli septembri keskmine sajuhulk 88 mm, mis on 137% normist (norm 64 mm). 
Neljapäeva hommikul möödub Maast asteroid 2012 TC4
Neljapäeva hommikul ootavad astronoomid kiirusega 50 000 kilomeetrit tunnis liikuva asteroidi 2012 TC4 möödumist Maast umbes 50 000 kilomeetri kauguselt.
Veel on päikest ja värve
Foto: Eve Kõrts Ööpäeva keskmine õhutemperatuur võiks praegu olla 7..8 kraadi, kuid on arvutatud keskmisest ikka kraad-paar kõrgemal. Kui ka päike juhtub pilve peidust väljuma, on päris mõnus. Suvelilled ja lehed puudel võistlevad värvirikkuses, sest öökülmad pole suurt laastamistööd teinud. ...
Ilm jätkub vihmasena, homme pole välistatud ka äike
Foto: Evelin Nummert Kolmapäeval kujundab Eesti ilma Skandinaavia arenev uus osatsüklon, mis liigub edasi Botnia lahe äärde. Selle servas on meie ilm vihmahoogudega ning puhangulise tuulega. Pole välistatud ka äike.
Vereta Jahi võitis Jarek Jõepera fotoga metskitsest
Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Jarek Jõepera foto metskitsest. Eesti parimate loodusfotograafide jahisaagiga saab tutvuda näitusel RMK Tallinna kontori aatriumis kuni 14. novembrini.
Linnuvaatluspäevade tulemus: ainult 185 000 lindu
30. septembril ja 1. oktoobril toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch 2017 lugesid Eesti linnuhuvilised kokku 185 000 lindu 162 liigist. Võrreldes varasemate aastatega nähti sama palju liike, kuid lindude arv oli tavapärasest väiksem. Arvukaimaks linnuks osutus teist aastat ...
Ilmateenistuse oktoobrikuu prognoos
1.10 Muhu Simiste. Päev oli hall, kuid sügiseselt soe Foto: Kalmer Saar Oktoobrikuu tuleb normilähedase õhutemperatuuriga (norm +5,2..+8,6°C ). Sademeid on normi piires (norm 64..87 mm) või enam.
Ilm läheb tuuliseks ja vihmaseks
Foto: Maris Uuetoa Teisipäeval  laieneb madalrõhuala serv üle Eesti ja hommikuks laieneb sadu üle Lääne-Eesti ja päeval jõuab Ida-Eestisse. Puhub kagutuul puhanguti 15, rannikul 20 m/s, pärast lõunat saartest alates nõrgeneb ning pöördub lõunasse ja edelasse.
Sünoptik pimedast taevast: Eestisse jõudis Portugali tulekahjude suits
Täna lõuna paiku vallutasid Tallinna taeva ronkmustad pilved ning kohati oli ka äikest. Satelliidipiltide andmetel jõudis Eestisse Portugali tulekahjude suitsu ja tahma ning osaliselt ka Sahara tolmu.Ilmateenistuse sünoptiku Taimi Paljaku sõnul on Läänemere äärde jõudnud väga soe õhumass ja ühes ...
VIDEO | Saage tuttavaks Eestis elava hiidämblikuga!
Eesti kõige suurem ämblik – hiidämblik –, kellel täiskasvanuna on jalgade siruulatus kuni 7 sentimeetrit, elab jõgede ääres ja mujal niisketes paikades.
Ilmatargad: „Õige vananaistesuvi algab alles oktoobris!“
Põllumehed rõõmustavad saabunud septembrisooja ja päikeselise ilma üle, mis lubab põllul olla. Kui vihma sajaks, siis ei saa ju saaki koristada. Ilmatargad ütlevad, et praegu on käimas üleminek suvest sügisesse ja lubavad sooja jätkumist kuni oktoobri esimese dekaadi lõpuni.
Ilm püsib niiske ja sagedaste sajuhoogudega
AM foto Lähiajal jääb Läänemere kohale tiirlema kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhuala, millele tuleb ookeanilt aeg-ajalt uute osatsüklonite näol täiendust ning nõnda püsib meie ilm niiske ja sagedaste sajuhoogudega.
Kolmapäeval tuuline, keskpäevast sadu lakkab
Kolmapäevaks lubab ilmateenistus tuulist ilma. Kui veel ennelõunal mitmel pool sajab, siis keskpäeval alates Põhja-Eestist sadu lakkab ning õhtuks ka tuul nõrgeneb veidi. Sooja on 7-12 kraadi.
Lähipäevade ilma teevad madalrõhkkonnad
Foto: Peep Loorits Ilma ülevaade 5.10.17 – 11.10.2017 Lähipäevade ilm kujuneb madalrõhkkondade toel valdavalt sajuseks.
Kaunis sügisilm on läbi saanud
Foto: Peep Loorits Kaunis sügisilm on selleks korraks otsa saanud. Veel paar päeva hoiab kõrgrõhuala sajud meist eemal. Kõrgrõhkkonnas sisaldunud soe õhumass päev päevalt jahtub ja nii tekkivad öösel madalad pilved, mis nõrga tuule tingimustes mitte kuidagi hajuda ei taha ja päevane õhutemper...
2017. aasta 40. nädala ilma kokkuvõte
Pilvejänku 2.10.2017 Kesk-Eesti Foto: Eve Kõrts 40. nädal möödus tuuliselt ja vihmaselt.
Päevasooja jätkub laupäevani
Sügis on tulemas ja suvi on minemas 20.09.2017 Adavere Foto: Eve Kõrts Ilma ülevaade 26.09.17 – 2.10.2017
Teisipäev toob vihma ja tugevat tuult
Teisipäevaks on oodata vihmast ja tuulist ilma. 
SEENELISTE KADEDUS? Vanapaar kiskus samblast seeni välja ja tallas puruks
Palmse kandis seenel käinud naine räägib veidra loo pealtnäha armsast vanapaarist, kes oli metsas seened puruks tallanud või samblast välja kraapinud ning jätnud need metsa alla vedelema. Kas vanainimesed tegutsesid nõnda kadedusest.
Laupäevaks on oodata hoovihma ning sooja kuni 13 kraadi
Laupäeval on pilves, kuid selgimistega ilm. Õhtul saabub saartele tihedam sadu ning tuul hakkab tugevnema. 
Vananaistesuvi jätkub uuel nädalal
Hoo sisse saanud vananaistesuvi jätkub ka eeloleva nädala esimeses pooles, pakkudes suviselt selget taevast ja 20 soojakraadi lähistele küündivaid maksimumtemperatuure.
VANANAISTE SUVI! Sügise esimene nädalavahetus tuleb soe ja päikeseline
Riigi Ilmateenistusel on meile tänasel esimesel sügispäeval häid uudiseid! Kui ennelõunal veel veidike vihmasabinat ära kannatada, siis õhtupoolikul tuleb välja päike ning läheb soojaks.
Homne päev tuleb jahedam ja sajab vihma
Metsavana Arvo Saidla: sügis tuleb ääretult pikk
Raplamaal elav metsavana Arvo Saidla ennustas, et tänavune sügis tuleb erakordselt pikk ja paduvihmane.
Soe ilm tuleb tagasi: nädalavahetus toob kuni 20 kraadi
Ilmateenistuste andmetel ootab veel homme ees vihmane ilm, kuid nädalavahetusel sadu taandub ning temperatuur tõuseb 20 kraadini.
Käes on öökülmade aeg
Öised triibud 23.09.2017 Jäneda Foto: Ain Paloson
Mees, kes päästis hätta jäänud kähriku elu: "Meie loodus on osa meist endist ja vastupidi."
Madis Sinimets rääkis sotsiaalmeedias südamliku loo viga saanud noore kähriku elu päästmisest. Mees tunnistas, et see kährikulaps puudutas sügavalt ta hinge ning ta on talle selle eest tänulik. "Meie loodus on osa meist endist ja vastupidi," ütleb ta. 
VANANAISTESUVI! Sügise esimene nädalavahetus tuleb soe ja päikeseline
Riigi Ilmateenistusel on meile tänasel esimesel sügispäeval häid uudiseid! Kui ennelõunal veel veidike vihmasabinat ära kannatada, siis õhtupoolikul tuleb välja päike ning läheb soojaks.
Ilm läheb tormiseks, kuid homme vaibub väga tugev tuul ja sadu lakkab, ülehomsest läheb jahedamaks
Foto: Koidula Kliimann Ilma ülevaade 18.10.17 – 23.10.2017
Tugev tuul toob Läänemerele kuni 2,5-meetrised lained
Tugev tuul toob pühapäeval Läänemerele kuni 2,5-meetrise lained, hoiatab ilmateenistus.Osatsüklon liigub Soome lahe idaosast kagusse ja Läänemere kohal tugevneb kõrgrõhuhari. Ilmateenistus hoiatab Läänemere põhjaosas, Liivi lahe põhjaosas, Väinamerel ja Soome lahe lääneosas puhuva loodetuule eest...
Antitsüklon tõi Eestisse enneolematu kiilide rände, uustulnukaks on lõunakõrsik
Kui Keskkonnaagentuuri töötajad eile Kabli linnujaama suurt Helgolandi mõrdpüünist rändsetest kiilidest tühjendasid, osutus üks püünisesse sattunud kiil - lõunakõrsik (Lestes barbarus) - Eesti esmaleiuks.
Teisipäev on soe ja sajuta
Varasügisene soojalaine jätkub. Kuigi öösel võib õhutemperatuur langeda mõnel pool maapinnal nullkraadi lähedusse, siis päeval on endiselt soe - 15 kuni 19 kraadi. Tuul puhub idast.
Oktoobri teine pool algab väheste vihmasadude ja muutliku ilmaga
Oktoobri teise poole alguseks on esmaspäevast alates oodata vähest vihma ja sügiseselt muutlikku ilma.Ilmateenistuse teatel eemaldub esmaspäeva öösel kõrgrõhuhari Venemaa poole. Ilm on pilves selgimistega ja mitmel pool sajab vihma. Puhub lääne- ja edelatuul 3-9 m/s, hommikust alates tugevneb ede...
TV3 VIDEO | Pikk vihmaperiood raskendab põllumeestel saagi koristust
Põllumehed on mures, sest käesoleva aasta suvi oli viljakasvuks hea, kuid tavapärasest vihmasemate ilmade tõttu jääb paljudes kohtades põllumeestel osa viljast suure tõenäosusega koristamata.
Laevamüra segab kalade pulmalaulu
Mereliiklus ei lase kaladel sigida, näitas Göteborgi ülikoolis kaitstud doktoritöö.
Tuhanded pingviinipojad surid nälga
Ligi 40 000-pealist adeelia pingviinikolooniat Petreli saarel Antarktikas tabas tänavu tõeline katastroof, sest ellu jäi vaid kaks pingviinipoega. Tuhanded pingviinipojad surid nälja tõttu. 
Valimispäev tuleb sajuta
Pühapäeva öö hakul eemaldub madalrõhulohk ühes vihmahoogudega Venemaale ja selle järel muutub taevas selgemaks – kohalike omavalitsuste valimise päev tuleb seega sajuta ning ajuti näitab end pilvede vahelt ka päike.  Ööl vastu pühapäeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool, enamasti Ida-Eesti...
Metsavana Arvo Saidla: sügis tuleb ääretult pikk
Raplamaal elav metsavana Arvo Saidla ennustas, et tänavune sügis tuleb erakordselt pikk ja paduvihmane.
IMELINE VIDEO | Millised näevad virmalised välja kosmosest?
Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) avaldas rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS) pardalt filmitud video, millised näevad virmalised välja kosmosest.
Lapimaal sadas selle sügise esimene, kolmesentimeetrine lumi
Soome meteoroloogide teatel sadas Lapimaal maha selle sügise esimene lumi, mis küll paari päevaga sulab, kuid kuna lumekihi paksus oli kolm sentimeetrit, saab selle esimeseks lumeks lugeda.
Hädas hani osutus lennuvõimeliseks luigeks
17. oktoobril kella 18 paiku teatati häirekeskusele, et Türil F.J Wiedemanni tänaval kipub metshani kiriku ees sõiduteele.
Homne päev tuleb soe, kuid sajune
Ilmateenistuse teatel aitab orkaan Ophelia kaasa sooja õhu transpordile põhjapoolsetele laiuskraadidele ja nii tuleb homne päev soe, kuid sajune.
Vihmast ja tuulist sügisilma jätkub mitmeks päevaks
Vihmast ja tuulist sügisilma jätkub mitmeks päevaks. 
FOTOD | Soe sügisilm meelitas pealinlased rannamõnusid nautima
Nädalavahetus on eestimaalasi üllatanud sooja ja päikesepaistelise ilmaga. Pealinna eri paigus näitas termomeeter pühapäeva lõunal sooja 19 kuni 24 kraadi. Vananaistesuve nautivad pealinlased ei pidanud päikselisel päeval paljuks suisa randa minna! 
Võrumaa põllumees: iga kümnes kartul on tänavu vihma tõttu raisku läinud
Saagikus oli tänavu eelmise aastaga võrreldes küll sama, kuid põllutööd olid heitliku ilma tõttu väga närvilised. Põllumehele tegid palju pahandust hilinenud kevad ja septembri esimese poole tugevad vihmad.
Kui palju maksavad maailma kalleimad ained?
Vääriskivide hinnaga on kursis kõik kõmuhuvilised, kes jälgivad, kui kalli sõrmuse mingi staar oma kallima sõrme pistis. Maal leidub tõeliselt krõbeda hinnaga kalliskive, kuid ka neist veelgi kallimat kraami.
Sajune ilm jätkub ka homme
Laupäeval sajab mitmel pool vähest vihma, pühapäev tuleb kuiv
Homseks prognoosib ilmateenistus vihmasadu, kuid pühapäev peaks praegustel andmetel mööduma sajuta.
Reedeks lubab ilmateenistus hoovihma ja tuult
Nädala viimasel tööpäeval on ilm üsna tuuline ning kohati sajab vihma.
Sügis jätkub vihmase ja tuulisena
Piki Eesti põhjarannikut idast läände liikunud tsüklon liigub kolmapäeval tagasi, seekord tavalisemat teed läänest itta. Tsükloni keskpunkti lähedal on tuul vaikne, kuid äärealadel puhanguline.
Vihma jätkub ka homseks
Pilvist ja vihmast ilma põhjustab madalrõhkkond ehk tsüklon, mis jõudis Musta mere äärest Eesti kohale.
40. nädala pildi valimisel osalevad fotod
Päivi Palts kirju sügis Vahtrate sügisilu Tallinnas
sizzalik
2017. aasta 39. nädala ilma kokkuvõte
Konn 25.09.2017. Harku mets Foto: Koidula Kliimann 39. nädal algas selgete ja soojade päevadega, kuid lõpp tõi udused ööd ning esimesed miinuskraadid õhus.
40. nädal Jõgeva ümbruses
Ilm oli sügiseselt sompus ja vihmane. Nädala sajusummaks kogunes 42 mm, mis moodustab kogu oktoobrikuu keskmiset 66%. Kõige enam tuli vihma kolmapäeval, kui ööpäevaseks sajusummaks mõõtis Jõgeva idapiiril asuv ilmajaam 19 mm. Vihma hulka tuli ka üksikuid raheterasid.
40. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
AM foto ...saunaga sügises... 6. oktoober 2017 Hiiumaa
40. nädala elukapildi valimisel osalevad fotod
AM foto Madara-vöötsuru röövik 4. oktoober 2017 Kärdla-Kõrgessaare kergliiklustee
Pühapäeval on lootust päikest näha
Foto: Kalmer Saar Pühapäeva  öö hakul liigub madalrõhulohk ühes vihmahoogudega üle Eesti ja selle järel muutub taevas selgemaks. Tuul pöördub loodesse ja on tugev. Õhutemperatuur on 5°C-st sisemaal kuni 10°C-ni saartel ja läänerannikul. Päev on sajuta ja peaks ka päikest näitama. Puhub mõõduk...
Pühapäev tuleb sajune ja tuuline
Ööl vastu homset jääb osatsüklon Läänemere põhjaosa kohale, uus aktiivne keeris läheneb Rootsi lõunaosast ning koondub päevaks Saaremaa lähistele.
FOTOD | Torm Xavier rüüstas Põhja-Saksamaad
Saksamaa põhjaosa rüüstas neljapäeval tugev torm. Teateid on kahest hukkunust.
40. nädala taimepildi valimisel osalevad fotod
Evelin Pindmaa Mustikad Hommik rabas
Parasiidid väljasuremise äärel: kergendus või katastroof?
Kirbud, lutikad, täid, lestad, ümarussid, paelussid… Parasiidid tekitavad keskmises inimeses judinaid. Nugilised imevad verd, mõjutavad ainevahetust ja teevad oma peremehe elu üsnagi kibedaks või ajavad ta suisa surma. Mis juhtub siis, kui parasiidid hakkavad välja surema? See praegu võimatuna tu...
Eeloleva nädala esimene pool toob endaga tugevaid sügistuuli
Eeloleva nädala esimene pool toob endaga tugevaid, puhanguti enam kui 20 meetrini sekundis küündivaid sügistuuli.Ilmateenistuse teatel suureneb esmaspäeval Skandinaavia poolt madalrõhkkonna surve ning kõrgrõhkkond eemaldub Venemaa sisealade suunas. Öösel on enamasti pilves ilm. Mitmel pool on udu...