PILTUUDIS | Hiiumaal möllas täna selle aasta esimene äike
Täna hommikul enne kella seitset võis Hiiumaal Kärdlas kuulda müristamist ja näha välku. 
Lähinädalatel suurt sooja loota ei ole
Ehkki viimased päevad on olnud kevadiselt soojad, jääb lähinädalate ilm siiski aprillile omaselt jahedaks. Kohati võib tulla vihma.
Aprill jätkub heitlikult, kuid üsna soojalt
Õhtu põllul 11.04.2018 Jaanikeste küla Foto: Meida Mõttus Ilma ülevaade 17.04.18 –23.04.2018
ILMAPROGNOOS: uue nädala algus tuleb kevadiselt soe, kuid vihmahoogudega
Uue nädala algus tõotab tulla kevadiselt soe: päeval on õhutemperatuur enamasti 8-16 kraadi. Küll aga võib kohati sadada hoovihma.
ILMAPROGNOOS: nädalavahetus tuleb kevadiselt soe
Riigi ilmateenistus lubab nädalavahetuseks kevadsoojust. Pühapäeval tuleb arvestada hoovihmaga, kuid temperatuure see ei langeta.
Reedel tuleb kuiv ja võrdlemisi soe kevadilm
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb reedel kuiv ja võrdlemisi soe kevadilm.
Ilmatark: Milline tuleb kevad ja suvi
Nädal algas rekordpalava ilmaga, sest õhutemperatuur tõusis 18...23, vaid meretuulega rannikul jäi 10 °C piiresse. See tekitas kohe suure lootuse suve osas – loodetavasti tähendab selline palav aprilliilm sooja ja ilusat suve. Kuna üleüldse on tohutu huvi pikaajaliste prognooside vastu, siis tutv...
Soome meteoroloog lubab järgmiseks nädalaks Põhja-Euroopasse suve
Soomes mõõdeti esmaspäeval, 9. aprillil 15 kraadi ümber sooja, samas Rootsis, Eestis, Lätis ja Leedus tõusus õhutemperatuur üle 20 soojakraadi.
Pühapäeval tähistatakse Maa päeva
22. aprillil tähistatakse üle maailma taas Maa päeva. Selle aasta fookusteemaks on plastikjäätmete reostus.
Ilmaaandmete edastamine on häiritud
Seoses põlenguga keskkonnaministeeriumi serveris ei jõua ka ilm.ee lehele paljud reaalajas ilmateenistuse poolt mõõdetud ilmaandmed, mida vahendame. Loodetavasti taastatakse andmevood peatselt!
Läheb tasapisi soojemaks
Jää ja päike 9.04. Saaremaa. Ilm oli suviselt soe, termomeeter näitas 20,5 Foto: Kalmer Saar Ilma ülevaade 11.04.18 –17.04.2018
Võrus sündis uus soojarekord
Riigi ilmateenistus annab teada, et Võrus on esmaspäeva keskpäevase seisuga sooja lausa 19,4 kraadi. Ühtlasi on Võru praegu kõige soojem koht Eestis ning varem pole seal 9. aprillil nii palju sooja mõõdetud.
GALERII | Maaliline vaatepilt: Peipsi randa on kuhjunud rüsijää
Peipsi ääres asuvas Nina külas võib näha imelist vaatepilti, kus rüsijää on rannale suurteks küngasteks kuhjunud. 
ILMAPROGNOOS: nädala algus tuleb jahe ja lörtsine, nädalalõpp aga soe
Algav nädal tõotab tulla mitmepalgeline, nagu kevadilmad ikka. Kui täna, esmaspäeval, saab mõnel pool nautida pea 20kraadist sooja, siis teisipäeval sajab kohati lörtsi. Nädala teises pooles kerkib õhutemperatuur aga taas üle 15 kraadi.
Lähipäevad veel tõelist kevadsooja ei too
Lähipäevad veel tõelist kevadsooja ei too, pigem on ees ootamas võrdlemisi vilu ja vihmane ilm, prognoosib ilmateenistus.Reede öösel on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 3-8 m/s. Sooja on 1-4 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub lääne- ja edelatuul 4-10, ra...
Veel mõni miinuskraadidega öö...
Randa uhutud 09.04.2018 Paljassaare Foto: Birgit Vaarandi Ilma ülevaade 14.04.18 –20.04.2018
Kevad võtab võimust
Talverehvid jälle ootel 08.04.2018 Foto: Evelin Nummert Ilma ülevaade 13.04.18 –19.04.2018
Hääleta Eesti loopealsete taastamise projekt Euroopa lemmikuks!
Keskkonnaameti loopealsete taastamise projekt „Life to alvars“ valiti Natura 2000 Euroopa parimate looduskaitseliste projektide finaali, kus muuhulgas valitakse ka Euroopa rahva lemmik.
Linnukaitsjad: hanede tapmine kevadrändel on sügavalt ebaeetiline
Eesti ja Euroopa loodushoiu üks aluspõhimõtteid on, et paljunevaid ja paljunemiseks valmistuvaid loomi ei tapeta: nende pesi ei lõhuta ja neile ei peeta kevadel jahti.
ILMAPROGNOOS: esmaspäeval kisub sajule, seejärel on taas öökülma oodata
Pühapäev ja esmaspäev tulevad kevadised, seejärel on taas öökülma oodata.
ILMAPROGNOOS: lähipäevade ilm tuleb kergete sajuhoogudega, tuleoht püsib suur
Riigi ilmateenistuse andmetel lähipäevadel kuigi palju vihma ei saja. Õhutemperatuurid küündivad kohati 18 kraadi lähedale. Tuleoht on seega endiselt väga suur.
IMEILUS GALERII | Viimane aeg on Soomaa üleujutust vaatama minna!
Tänavune kevad on olnud veevaene ning Soomaa üleujutus on olnud tavapärasest väiksem. Kohalike käest kuuldub isegi nurinat, et  igatsetakse taga suuremat tulvavett. 
Pühapäev toob kuni 15 soojakraadi
Pühapäeval tuleb ilus ilm ja õhusooja on kuni 15 kraadi, prognoosib ilmateenistus. Öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm.
Lähiajal pole Kagu-Eestis ka +17 °C võimatu, meretuulega rannikul on jahedam
Foto: Helen Parmen Esmaspäeval (9.04.) areneb Stockholmi lähistel uus osatsüklon ja see võtab suuna üle Soome lahe itta. Öö on sajuta, päeval liigub vihmasadu üle Eesti loodest kagusse. Tuul pöördub lõunakaarest päeval läände ja loodesse ning tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel +3..+9°C, ...
Kas sünnib tänavune soojarekord? Lõuna-Eestis võib tulla isegi 20 kraadi sooja
Tänane ilm on lõunani kuiv ja päikseline ja sooja tuleb Valgas isegi 20 kraadi. Ka mujal Eestis on sooja üldiselt 15 kraadi ringis, Lääne-Eestis tõuseb õhutemperatuur veidi üle 10 kraadi. Vaid kuressaarlased peavad leppima 7-kraadise õhutemperatuuriga.
Koristage katustelt ja rõdudelt praht! Lindude pesitsusajal seda enam teha ei tohi!
Ilmateenistuse andmetel on talv möödas ning suurt lumesadu ja pakast enam ette näha pole. Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) tuletab meelde, et lähinädalatel on just õige aeg pööningud, rõdud ja katused kriitilise pilguga üle vaadata ning sinna kogunenud praht ja pesad lindude pesitsemise vältimisek...
Eestisse pole aprillis suuremat sooja oodata
Nädala algul Soomes oodata suurt lumesadu – maha sajab kohati 20 cm lund.
Eeloleva nädala keskpaik toob paiguti kümmekond soojakraadi
Pärast tuulist nädalaalgust toob kolmapäev Kagu-Eestis kuni 11 soojakraadi.
GALERII | Rannahooaeg paistab: Pirita rannas nauditakse sooja ilma
Tänane kohati lausa suviselt soe ilm on kaasa toonud esimesed soojarekordid (Võrus) ja ka esimesed palja ülekehaga päikesenautlejad!
FOTOD | Uus tänane soojarekord: Tartus mõõdeti kell 16 juba 23,1 kraadi!
Kui juba kell 13 selgus, et täna ületas õhutemperatuur Võrus Eesti kõigi aegade 9. aprilli soojarekordi, on õhutemperatuur päeva jooksul pidevalt tõusnud ja kell 16 ületas Tartus õhusoojus veelkord rekordi: riigi ilmateenistus mõõtis seal sooja 23,1 kraadi.Viimati saavutas õhusoojus 9. aprilli re...
GALERII: Jääaja lõpp - imekaunid loojangud jääl
Jää sulab plusskraadide käes hooga ning praegu võib päikeseloojangu ajal vaid kaldalt imetleda, milliseid värvivarjundeid peegeldub viimastel jääribadel kevadpäikese loojangu eel.
ILMAPROGNOOS: nädalavahetus tuleb kevadiselt päikeseline ja soe
Nädalavahetus tõotab lõpuks ometi tulla kevadiselt päikeseline ja soe. Vihma ja lörtsi ei tohiks sadada ning pühapäeval võib õhutemperatuur paiguti küündida lausa 14 soojakraadini.
Kuhu jääb kevad? Krõbedat pakast jätkub ka aprilli algusesse
Krõbeda pakasega öid jätkub ilmateenistuse prognoosi järgi ka aprilli alguspäevadesse, päeviti on aga valdavalt plusskraadid.
TV3 VIDEO | Kuum ilm meelitas eestlased randa päikest nautima
Eesti lõunapoolsetes maakondades sai esmaspäeval nautida juba suvitusilma, kuna temperatuurinäit kerkis sealkandis kohati üle 23 kraadi.
VIDEO | Eestisse saabus eriti varajane valge-toonekurg
Kevadist sooja veel ei paista aga Tartu lähedale Soinastesse jõudis valge-toonekurg juba 15. märtsil, kui päeval oli neli kraadi külma ja järgnevatel öödel külmapügalaid üle kümne.
Ilmateenistus: nüüd võib tõesti autodel rehvid ära vahetada!
Ilmateenistus kinnitab, et kevad võtab ilmet. Mitu päeva on Läänemere ääres ilma teinud kuiv ja karge kõrgrõhuala Martin, mis oma jõude vähehaaval kagu suunas Venemaale koondab. Taanduva kõrgrõhkkonna järel pöördub õhuvool järk-järgult lõunasse, aitab sooja tulekule kaasa ning öiseid ja varahommi...
Homme õhtul langeb temperatuur paiguti -12 kraadini
Esmaspäeval liigub üle Eesti põhjast lõuna suunas madalrõhulohk, mille järel saab alguse kiire külma õhu sissetung.
ILMAPROGNOOS: algav nädal toob talve tagasi
Uus nädal ei too kevade ootajatele just rõõmusõnumeid. Esmaspäevast kolmapäevani kostitavad meid lumehood ning õhutemperatuur ei taha isegi päeval plusspoolele tõusta. Lisaks puhub tugev tuul.
Pühapäev tuleb valdavalt plusskraadidega
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb pühapäeval nii öösel kui ka päeval valdavalt plusskraadidega ilm.
ÕL VIDEO | Ilmatargad paljastavad: millal võtta puhkust ja kui kaua tuleb oodata rannailma
Kalendri järgi algas teisipäeval kevad, kuid lumesadu ei too südamesse sellist tunnet. Kas rannailma on loota või peab unistuse soojast suvest maha matma? Aru annavad ilmatargad Ilmar Tiismaa ja Metsavana ehk Arvo Saidla.
TV3 VIDEO | Metsavana ennustab: sooja veel loota ei ole!
Raplamaa tuntud loodusvaatleja Arvo Saidlal on mõned tähelepanekud alanud kevade kohta. Tuleb öelda, et tema hinnangul sooja veel loota ei ole. Vaata lähemalt TV3 videost!
FOTOD | TUBLI TÖÖ! Botnica murdis jääd läbi aegade suurimale laevale
Täna varahommikul aitas eesti jäämurdja Botnica läbi pakitud ja raske jää Kreeka tankerit Cap Diamant, mis on läbi aegade suurim laev, mida Eesti vetes jäistes oludes on abistatud.
200. ilmajutt: talv veel kestab ega anna alla
Talvine, kuid kevadmärkidega nädal, sest tuleb suhteliselt talvine nädal; pööret kevadesse oodata veel pole. Sajujooned ja paar alasipilve 27.03.2018, Pirita teel. Foto: Merike Valdlo
Nädal lõpeb päevaste plusskraadidega, kuid uue nädala keskel on oodata jälle ööpäevaringseid miinuskraade
Foto: Peep Loorits Kolmapäeval (28.03.) tugevneb Läänemere ääres kõrgrõhkkonna mõju. Lumehooge jääb harvemaks, tuul pöördub kirdesse ja õhutemperatuur püsib ööpäevaringselt miinuspoolel.
Talv paugutab aprillini
Tuleb suhteliselt talvine nädal; pööret kevadesse oodata veel pole. Pilvelehvik. 20.03.2018 Kesk-Eesti. Foto: Eve Kõrts
Riigi ilmateenistus: lihavõttepühade ilm on muutliku meelega
Riigi ilmateenistus toob välja, et öö vastu 1. aprilli on võrdlemisi selge taevaga ja veel karge – õhutemperatuuriga -1..-6 °C.
Märtsikuu lõpp tuleb talvine
Foto: Elviira Vehh Teisipäeval (27.03.) lahkub madalrõhkkond Venemaale ja selle tagalas kandub Eestisse külmem õhumass. Sadu läheb kõikjal üle lumeks, võib kergelt tuisata. Puhub tugev kirde- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on öösel -1..-6°C, päeval oluliselt ei tõuse.
Kuidas on muutunud Eesti hundi toidumenüü?
„Hundi toidusedel on praegu väga halb. Just lõpetasime uuringu, mis näitab, et kõige rohkem sööb hunt hetkel kitse, teisel kohal on kährik ja kolmandal siga. See on täiesti ebanormaalne toidujaotus,“ tunnistab Harri Valdmann, Tartu ülikooli selgroogsete zooloogia dotsent.
EI PÄÄSE LAHTI: Kihnu lähedal on juba nädalapäevad kinni Gibraltari kaubalaev
Juba eelmisel kolmapäeval, 21. märtsil sõitis Kihnu saare juures meremadalale Pärnu sadamast väljunud ja Soome teel olnud kaubalaev, mille lastiks on paberipuit. Veeteede ameti sõnul on laeva lahtipäästmine reederi ülesanne.
Sotsid soovivad metsadele raiepiirangut
Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatus otsustas toetada riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra ettepanekut kehtestada metsade jätkusuutlikkuse säilitamiseks iga-aastane raiemahu maksimaalne piir. Sotsiaaldemokraatide juhi Jevgeni Ossinovski sõnul on oluline, et riik ei takistaks väike...
Millal lähevad ilmad kevadiseks? Ilmaportaalid on üsna ühel nõul
Ees ootab viimane enam-vähem talvine nädal, kui isegi päeval valitsevad peamiselt miinuskraadid. Ilmaportaalide andmetel läheb ilm päriselt kevadiseks aprilli esimestel päevadel ehk kümne päeva pärast.
ILMAPROGNOOS: sajab lund ja öösiti on oodata krõbedat külma
Pärastlõunal on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel kuivad. Ilm on valdavalt selge ja sajuta, kuid Eesti lääneosas sajab siiski üksikutes kohtades hooglund.
ILMAPROGNOOS: neljapäeval on +15 kraadi täiesti reaalne temperatuurinumber
Neljapäevaks ennustatakse pigem pilvist, aga sooja ilma. Riigi ilmateenistus lubab kuni 9 kuni 15 soojakraadi, Norra ilmasait yr.no on veidi tagasihoidlikum, lubades 9 kuni 13 soojakraadi. Oodata on ka sademeid.
Lihavõttepühad tulevad tänavu pakaselised, ent päikeselised. Oodata on kuni 14 külmakraadi!
Lihavõttepüha öösel on oodata kuni 14 miinuskraadi, ent päeval jõuab õhutemperatuur plusspoolele ning paistab päike.
ILMAPROGNOOS: teed on jätkuvalt libedad, külma tuleb kuni 13 kraadi!
Varahommikul olid teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel on soolaniisked või soolamärjad. Hommikul võib teedel kohati esineda härmatist, mis tekitab libedust!
MEIE MAA | Ilmaprognoos näitas Saaremaa kohta ligi 10 kraadi vähem
Kui esmaspäeval oli Kuressaares sooja 16 kraadi, siis päev varem tehtud prognoos ennustas Saaremaale vaid 7 kraadi, mis tekitab küsimuse, kas mullu linna paigaldatud ilmapunktist kasu polegi.
Tee võib libe olla, mitmel pool sajab vihma, lörtsi või kohati lund
Tarktee loetleb tänaseks ühe liikluspiirangu, loe samuti teeolude kohta.
Märts jätkab veebruari jahedal kursil ning on keskmisest palju külmem
Märts on siiani olnud paljuaastasest keskmisest üsna palju külmem.
Kõik õue päikest nautima, sest homme hakkab vihma kallama
Vahelduseks päiksepaistelisele ja kuivale laupäevale pakub pühapäev udu ja vihmasadu.
Millal küll kevadsoe saabub? Märtsis veel mitte.
Märts on siiani olnud paljuaastasest keskmisest üsna palju külmem.
Öised miinuskraadid on visad kaduma
Ilmateenistuse prognoosi järgi on ka lähipäevil oodata öösiti miinuskraade, samas kui päeval on tulemas korralikku kevadsooja.Neljapäeva öösel on selge või vähese pilvisusega kuiv ilm. Puhub idakaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -5 kuni 0 kraadi. Päeval on selge või vähese pilvisuseg...
ILMAPROGNOOS: nädalalõpp tuleb lörtsine
Kui laupäeval on saanud nautida valdavalt sademevaba ilma, siis pühapäev tõotab tulla sajune. Taevast tuleb alla nii lund kui lörtsi.
Esmaspäeval tuleb kohati kuni 19 soojakraadi
Esmaspäeval tuleb kohati kuni 19 soojakraadi, prognoosib ilmateenistus.Öösel on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Kohati on udu. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-9 m/s. Sooja on 2-7 kraadi, vahendas BNS. Peipsi järvel puhub lõuna- ja edelatuul 3-8 m/s. Öö püsib olulise sajuta. Nähtavus on mõõd...
Tugev tuul toob Läänemerele kuni kahemeetrised lained
Tugev tuul toob eeloleval päeval ja öösel Läänemerele kuni kahemeetrised lained, hoiatab ilmateenistus. Läänemere põhjaosas puhub läänekaare tuul 4 kuni 9 m/s, pärastlõunal lõuna- ja edelatuul 7 kuni 11, õhtul ja öösel puhanguti 15 m/s. Ilm on sajuta ja nähtavus on hea. Väinamerel ja Liivi lahe p...
Uue nädala algus toob juba kuni 17 soojakraadi
Ilm on lähipäevil mõõdukalt soe ning uue nädala algus toob kuni 17 soojakraadi, prognoosib ilmateenistus.Laupäeva öösel sajab Ida-Eestis mitmel pool lörtsi, hommikuks pilvisus kõikjal hõreneb ja sadu lakkab. Puhub lääne- ja loodetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s, hommikuks tuul n...
Nüüd on kindel ? kevad murrab läbi!
Aprilli keskpaik on käes ning kevad võtab ilmet. Mitu päeva on Läänemere ääres ilma teinud kuiv ja karge kõrgrõhuala MARTIN, mis oma jõude vähehaaval kagu suunas Venemaale koondab. Taanduva kõrgrõhkkonna järel pöördub õhuvool järk-järgult lõunasse, aitab sooja tulekule kaasa ning öiseid ja vara...
Tänavune jäämurdehooaeg on lõpusirgel
Kuivõrd Pärnu lahel on veel üksikuid uppuvaid jäävälju ja Soome lahel Sillamäe sadama piirkond on juba jäävaba ning nädalavahetusel laevad jäämurdja abi enam ei vajanud, annab Veeteede amet teade, et tänavune jäämurdeperiood on lõppemas.
14. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
Kalmer Saar Loojub 7.04. Muhu
Viimaks kevadsoe
GRAAFIK | HEAD TÄHTPÄEVA! Kumb on usinam tammi ehitaja – inimene või kobras?
Täna, 22. märtsil tähistatakse ülemaailmset vee päeva, mis tänavu suunab oma fookuse looduslikele märgaladele. Vaadates ringi Eestimaal, on teistest liikidest peajagu üle kaks esindajat, kes kõige enam vett omatahtsi suunavad ja seda paisutavad: inimene ja kobras. Aga ikkagi: kes keda – kumb neis...
Laupäeval võib ööpäevane temperatuur lõikuda ligi 20 kraadi
Laupäeval võib öise ja päevase temperatuuri vahe olla ligi 20 kraadi.Öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Lõuna-Eestis on pilvisem ja öö hakul sajab kohati kerget lund. Hommikul võib paiguti olla udu. Puhub ida- ja kirdetuul 2-7, öö hakul põhjarannikul puhanguti kuni 11 m/s. Külma...
Neljapäev toob vihma ja kuni 15 soojakraadi
ILMAPROGNOOS: teed on libedad, sajab nii lund, lörtsi kui vihma
Varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel enamasti kuivad või soolaniisked. Mitme pool, peamiselt Eesti lääneosas, on siiski teedel härmatist ja tuleb arvestada sellest tingitud libeduse ohuga.
Aprill on aprillilikult muutlike ilmadega, ööd on külmad ja päevad kevadiselt soojad
Soe ja külm põrkasid kokku. Peale vihmahoogu tekkis jõejääle udu, sooja +12kraadi. 05.04.18 Sindi Foto: Helen Parmen Ilma ülevaade 7.04.18 –13.04.2018
13. nädala taimepildi valimisel osalevad fotod
Ain Paloson Lumikellukesed 31.03.2018 Järvamaa
13. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Talinisu põld teisipäeval ja pühapäeval Õhuke tihenenud lumikate (ümbrus kaetud enam kui 50% ulatuses) püsis, kuigi nädala lõpuks muutusid künnipõllud juba mustaks. Mulla külmumissügavus suurenes nädala jooksul vaatluskohtades 1...8 cm võrra olenevalt põllukultuurist ja lume paksusest. Hommik...
12. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
Päivi Palts Loojang 21.03.2018 loojang Meriväljal
Päevased temperatuurid tõusevad tasapisi plusspoolele
Rasvatihane õhtupäikese kumas 26.03.2018, Lasnamäe Foto: Merike Valdlo Ilma ülevaade 30.03.18 – 5.04.2018
Sajab nii lund, lörtsi kui ka vihma
Soome keskosast Laadoga järve kohale liikuv madalrõhkkond muudab meie ilma täna taas sajuseks.
Õhtul kella 20-21 paiku võib mõnes kohas juba enam kui 10 kraadi külma olla
Foto: Peep Loorits Pärastlõunal põhja poolt alates taevas selgineb, õhtul ka tuul nõrgeneb ning algab kiire õhutemperatuuri langus, kella 20-21 paiku võib mõnes kohas juba enam kui 10 kraadi külma olla.
12. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Vastu tüve hõõruv oks teeb puu murdumisohtlikuks Lumi sulas ja vesi kogunes lume alla, põldudel moodustusid suuremad veeloigud. Lumevallidest sulanud vesi valgus teedele, kus öösel külmudes muutis teed libedaks. Hommikupoolikuti kandis tihenenud ja jäätunud lumi põldudel inimest peal. Aegajal...
Kevadine päike jõuab igale poole ja tuul vaibub
Venemaale taandunud sajuse madalrõhkkonna järel tugevneb täna Eesti kohal külmenevas õhus kõrgrõhuhari.
Ööd on jätkuvalt krõbekülmad, päevad üsna soojad
Virmalised 22.03. Saaremaa, Orissaare Foto: Kalmer Saar Ilma ülevaade 28.03.18 – 3.04.2018
11. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Laiguti sulas talirüpsi kaitsev lumikate Nädala esimene pool oli soe ja sompus ilmaga. Maksimaalne õhutemperatuur tõusis nelja kraadini. Sadas vihma. Lumikate kahanes kiiresti ja künninukid tulid nähtavale. Kõnniteed olid vett täis ja jalakäijatel oli raskusi sihtkohta jõudmisega. Põldudel va...
11. nädala virmalistepildi valimisel osalevad fotod
Franz Sammel Virmalised Tilgu sadamas väike vaatepilt.
ILMAPROGNOOS: kevadsoojusega kaasnevad tugev tuul ja vihmasajud
Töönädala teine pool tõotab küll kohati üle kümne soojakraadi kaasa tuua, kuid paraku kaasnevad sellega ka tugev tuul ja vihmasadu. Lisaks on kõige soojem Lõuna-Eestis, mujal temperatuur eriti üle kümne kraadi ei tõuse.
Teed on valdavalt kuivad, temperatuur tõuseb päeval plusspoolele
Tarktee hetkeseisuga tänaseks liikluspiiranguid ei nimeta, küll aga tasub lugeda kokkuvõtet teeoludest.
ILMAPROGNOOS: päeval sulatab, öösel külmetab
Järgmistel päevadel saame nautida klassikalist märtsikuist ilma: öösel on veel miinuskraadid, päeval sulatavad lund plusskraadid. Õnneks on viimastel päevadel puhunud tugev tuul leebumas.