Metsavana ennustus: nädala lõpus läheb jälle maruks
Kaks viimast nädalavahetust on möödunud tormi trotsides: läinud nädalavahetusel olid rannikupiirkonnad üle ujutatud, tuhanded kodud jäid elektrita ning häiritud oli laevaliiklus. Küsime aastaid ilmavaatlust teinud Metsavanalt, kas nüüd on tormiste ilmadega viimaks lõpp.
Meri ajab tormis üle kallaste, vesi tõuseb kriitilise piiri lähedusse
Tormituuled on kergitanud merevee taseme juba sedavõrd kõrgele, et mitmel pool uputab. Ilmateenistuse hoiatuse kohaselt on oodata kuni 30m/s tuuleiile ning veetõus jõuab Saaremaal kriitilise piiri lähedusse hilisõhtuks.
Talv ei taha taanduda: nädala lõpus tuleb kuni 10 kraadi pakast
Kui käesolev talv on seni silma paistnud erakordse soojusega, siis nädala lõpus on kohati öösiti tulemas kuni kümme kraadi pakast, prognoosib ilmateenistus.Kolmapäeva öösel on enamasti pilves ilm. Lume- ja lörtsisadu laieneb üle Eesti, saartel tuleb sekka ka vihma. Puhub idatuul 5-12, rannikul pu...
Torm ei möödunud ka Vormsist, praamile sõidukeid ei lastud
Tugeva tuule ja kõrge veetaseme tõttu ei tee reisiparvlaev Ormsö enam kui 3,5-tonniste sõidukite ülevedu. Madalamate sõiduautode laadimisel võib samuti probleeme esineda.
Paljudele teedele võib täna tuul murda puid
Maanteeamet annab teada, et täna on teekatted põhi- ja tugimaanteedel märjad ning tugeva tuule tõttu on mitmel pool üle Eesti teedele langenud puid või oksi.
Vabariigi aastapäev tuleb päikseline
Nädala õhutemperatuur püsib enamasti nulli ja viie soojakraadi vahemikus, teisipäeval on oodata lumesadu. Vabariigi aastapäev tõotab tulla päikseline.
Esmaspäev tuleb võrdlemisi päikseline
Homme päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub lääne- ja loodetuul 7-12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 11-16, puhanguti kuni 20 m/s.Esmaspäeva öösel madalrõhulohk eemaldub, sajupilved taanduvad lõunapiiri taha ja taevas muutub selgemaks, vahendas BNS.  Ilmateenistus...
FOTOD | Torm vaibub. Mereäärsed alad meenutavad pigem laugast kui tahket maismaad
Ilmataat on eilse maru järel vinti maha keeranud. Tuul vaibub, lained tõmbuvad tagasi, päike piilub pilvede vahelt. Nüüd tuleb vaid oodata, mil rannikuäärsed "asulasood" tagasi normaalolekusse pöörduvad.
Eesti on taas tormi haardes
Täna katab Norra merd võimas madalrõhkkondade trio ja selle jõulise surve tõttu Läänemere ümbrusele jätkub tuule tugevnemine. Õhtuks tõusevad lõuna- ja edelatuule puhangud Eesti sisemaal 18, läänepoolsetes maakondades 20, saartel ja rannikul 25 m/s.
Homsest alates kisub tormiseks, esmaspäeval tuleb kuni 8 kraadi sooja
Täna õhtu poole pilvisus tiheneb, saartelt alates hakkab vihma ja lörtsi sadama, teatas riiklik ilmateenistus Delfile.
Heitlik ilm võib teeolusid järsult halvendada
Sajust ja tugevast tuulest tingituna võivad teeolud piirkonniti muutlikud olla ning kiiresti halveneda, samuti võib teedele kukkuda puid või oksi.Liiklusjuhtimiskeskuse teatel olid varahommikul põhi- ja tugimaanteed niisked või kuivad, vahendas BNS.  Prognoosi järgi on päeval pilves ilm, Lääne-Ee...
Ilmateenistus andis teise taseme hoiatuse
Täna kulgeb ridamisi aktiivseid madalrõhkkondi Norra ranniku poole, survestades jõuliselt Läänemere ümbrust. Nii ootab valdavat osa Eestist ja Läänemerd korralik torm koos tugeva sajuga, mistõttu sai suurem osa maakondi ilmateenistuselt teise taseme hoiatuse. Saaremaal tugevneb lõuna- ja edelatuu...
Tuul tõuseb tugevamaks, veetase tõuseb keskmisest kõrgemale
Foto: Kalmer Saar Laupäeva  päeva jooksul tõuseb tuul järjest tugevamaks, pärastlõunal ja õhtul on sisemaal puhanguid idapoolsetes maakondades 20 m/s, Lääne-Eestis kuni 23 m/s, rannikul kuni 27 m/s, Saaremaal kuni 30 m/s. Lisaks muutub sadu pärastlõunal rohkeks ning kui sisemaal tuleb alla põ...
Elektrita on ligi 2300 majapidamist, teedele on langenud kümneid puid
Elektrilevi teatel on kella 9.51 seisuga elektrita 2226 majapidamist. Enim mõjutatud kliente on Rapla, Harju ja Saare maakonnas. Samuti hoiatab maanteeamet teedele langenud puude eest.
TORM TULEKUL: ilmateenistus hoiatab väga tugevate tuulte eest, päästeamet soovitab süüa ja juua koguda
Kuigi pühapäev on harilikult sombune, siis öösel tõusevad suured tuuleiilid, mis võivad küündida lausa 32 m/s. Ilmateenistus andis sellest tulenevalt viiele maakonnale teise astme hoiatuse, päästeamet soovitab juua ja süüa koguda. 
Nädalavahetus tuleb tormine, iseseisvuspäev rahulikum
Tormi nautijad Merivälja 17.02.2020 Foto: Birgit Vaarandi Ilma ülevaade 22.02.19 – 28.02.2020
Ilmateenistus andis viiele maakonnale teise taseme hoiatuse
Ilmateenistus andis pühapäeva õhtuks ja esmaspäeva ööseks kogu Eesti kohta tormihoiatuse, sealjuures viiele maakonnale teise taseme hoiatuse, mis tähendab, et ilm läheb ohtlikuks.
Soome ilmateenistus: mõtte ilusast talveilmast võib Põhja-Euroopas maha matta
Täna võib mõtte ilusast talveilmast maha matta, teatab Soome ilmajaam.
TORMIHOIATUS: uus nädal algab taas tuuliselt
Kuigi pühapäev on harilikult sombune, siis öösel tõusevad suured tuuleiilid. Esmaspäeva öösel on tuulekiirus kuni 25 meetrit sekundis.
Peipsi järv kandis Kallaste randa tapvalt mürgise taime juurikad
„Vallavalitsuse Facebooki postitust mürkputke kohta on jagatud juba 1200 korda, me pole sellist populaarsust varem veel saanud. Nüüd on vabad päevad tulemas, paljud tulevad ilmselt seda imetaime uudistama, Kallaste rannas võib hakata pileteid müüma,“ naljatab Peipsiääre abivallavanem Peeter Kiuru.
Ettevaatust! Ööl vastu homset muutuvad teed väga libedaks, hoiatab riigi ilmateenistus
Riiklik ilmateenistus hoiatab eeloleval ööl tekkiva suure jäite eest. Sõidukijuhtidel tuleb ettevaatlik olla kogu Mandri-Eestis.
Laupäeval on taas tormi ja merevee tõusu oodata
Atlandi ookeanile on koondunud uusi aktiivseid madalrõhkkondi, mis tungivad jõulise jugavoolu toel Euroopa poole ning tõstavad taas tuule tugevaks, hoiatab ilmateenistus.
ERAKORDSELT SOE TALV: taliüritused jäävad ära
Kui Tartu maratoni korraldajad plaanivad ürituse nui neljaks kasvõi jalgsimatkana läbi viia, siis mitme teise talvise spordi- ja meelelahutusürituse meeskonnad on sunnitud käega lööma ja järgmise hooaja peale lootma. Nii korraldajatel kui toitlustajatel ja muudel teenusepakkujatel jääb tulu teeni...
VIDEO | Hiiumaa kohal veiklesid virmalised
Neljapäeva õhtul võis Hiiumaa kohal näha imelsti vaatepilti, kui taevas veiklesid virmalised. 
REKORD! Nii sooja jaanuari ei ole Eestis aastakümneid olnud
Hoolimata vaatlusrea pikkusest asetus lõppenud jaanuar kõikides Eesti ilmajaamades soojuse poolest esimesele kohale.
Uue nädala ilmaprognoos on paljulubav: sajab lörtsi ja vahepeal sekka ka lund
Valget talve igatsevate eestmaalaste jaoks toob uus nädal toreda vaatepildi: mornile hallikaspruunile maastikule võib maha langeda lumekord. Paraku siiski ilmselt mitte väga kauaks.
Ilmateadlane: prognoosid näitavad, et kõik kuud kuni maini on väga soojad
Ilmateadlane Jüri Kamenik usub, et kui hiljemalt jaanuarikuus ei ole ilmas toimunud muutust talve poole, siis ilmselt seda enam ka ei tule – soojale talvele iseloomulik õhu­ringlus on jaanuari keskpaigaks juba välja kujunenud ja kinnistunud.
Ennelõunal sajab Lääne- ja Kesk-Eestis kohati lund
Täna on Eestis pilves ilm, mitmel pool sajab vihma ja lörtsi, ennelõunal kohati ka lund, eriti Lääne- ja Kesk-Eestis.
Teisipäeval hakkab torm vaibuma
Torm Kuivastus 16.02.2020 Kuivastu Foto: Kalmer Saar Ilma ülevaade 17.02.19 – 23.02.2020
Ilmateenistus: vabariigi aastapäeva saab vastu võtta plusskraadidega
24. veebruariks madalrõhulohk eemaldub Eestist, kuid kohati sajab siiski veel lund ja lörts. Puhub mõõdukas lääne- ja loodetuul. Paraadiks üles rivistuvad kaitseväelased külmetama ei pea.Ilmateenistuse prognoosi järgi saab vabariigi aastapäeval nautida plusskraadidega ilma, samas võib kohati tull...
Jaanuari lõpp Eestisse valget talve ei too
Talve selgroog on murtud ning järgmise nädala lõpus algab juba talve viimane kuu veebruar. Siiamaani pole Eesti sel aastal valget talve näinudki ning seda ei too meile ka lõppev jaanuarikuu.
27. jaanuari ilm aastatel 2005-2019
Pandju laid 27.01.2019 Foto: Birgit Vaarandi Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -26,9°C (1862) Tartus -29,1°C (1985) Kõige soojem Tallinnas +4,9°C (1898) Tartus +4,1°C (1990)
Maanteeamet hoiatab: teedel võib olla tuulega murdunud oksi
Maanteeamet hoiatab, et esmaspäeva hommikul võib teedel olla tuulega murdnud oksi.
Tuuleiilid võivad teedele puid langetada
Ilmateate järgi on täna päeval pilves selgimistega ilm ning kohati sajab vihma ja lörtsi. Pärastlõunal tugevnev tuul küündib puhanguti kuni 20 m/s.Liiklusjuhtimiskeskus hoiatab täna tugevneva tuule eest, mis võib teedele oksi ja puid murda, vahendas BNS.  Varahommikul olid riigiteed valdavalt nii...
Uue tormi ootel
Tuule jõulisem tugevnemine saab alguse Eesti jaoks pühapäeva (16.02) pärastlõunal, kulminatsioon saabub tõenäoliselt ööl vastu esmaspäeva (17.02), kui sisealadel on oodata lõuna- ja edelatuule iile vähemalt 15-20, rannikualadel 22-28 m/s.
Antarktikas mõõdeti rekordilised 20,7 kraadi sooja
Antarktikas registreeriti uueks soojarekordiks 20,7 kraadi, see on teadaolevalt esimene kord, kui õhutemperatuur tõusis üle 20 kraadi.
UUS REKORD: Antarktikas mõõdeti 20,7 kraadi sooja
Antarktikas registreeriti uueks soojarekordiks 20,75 kraadi, see on teadaolevalt esimene kord, kui õhutemperatuur on seal  tõunud üle 20 kraadi, vahendab Ilta-Sanomat. 
Tormihoiatus! Nädalalõpp kisub tuuliseks
Alles möödunud nädalavahetusel sai Eestis kiireid tuuleiile tunda. Riiklik ilmateenistus teatab, et tuul tõuseb taas laupäeval ja eriti tugevalt kuni esmaspäevani.
Võidutsev kevad
Juba nädala eest õitses ja kasvas jaapani pargis kõik täie jõuga ja see jätkub.
UUS REKORD: Antarktikas mõõdeti 20,75 kraadi sooja
Antarktikas registreeriti uueks soojarekordiks 20,75 kraadi, see on teadaolevalt esimene kord, kui õhutemperatuur on seal  tõunud üle 20 kraadi, vahendab Ilta-Sanomat. 
Nädal lõpeb ja uus algab tormiselt
25.01.2020 Merivälja muulil Foto: Päivi Palts Ilma ülevaade 13.02.19 – 19.02.2020
Nädalavahetus algab lume, lörtsi ja jäitega, uus nädal algab tuuliselt
Õhtupoolik Kärdlas ‎5. ‎veebruar ‎2020‎. a., ‏‎15:19 Eha tänav Foto: Allar Maripuu Ilma ülevaade 8.02.19 – 14.02.2020
Ilm pakub lähipäevil kaheksast miinuskraadist kuue soojakraadini
Ilmateenistuse prognoosi järgi kõigub õhutemperatuur lähipäevil kaheksa miinus- ja kuue plusskraadi vahel.Reede öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm, ida pool on pilvisem ja võib vähest lund sadada. Puhub põhja- ja loodetuul 6-12, rannikul puhanguti kuni 18, öö hakul Virumaa rannikul ...
Mõni aeg tagasi sadas Hispaanias lund, nüüd on ligi 30 kraadi sooja
Kui paar nädalat tagasi oli torm Gloria tõttu Hispaanias ja veel mõnel pool Lõuna-Euroopas talv, sadas lund ja oli üleujutusi, siis nüüd on suvised temperatuurid, mis ulatuvad ligi 30 soojakraadini.
FOTOD | Külmakraadid on Valaste joa ümbruse muutnud muinasjutuliseks jäämaailmaks
Igal talvel muutub Ida-Virumaa põhjarannikul asuva Valaste joa ümbrus muinasjutuliseks, kui tuul, veepritsmed ja külmakraadid ehitavad sinna võimsa jäämaailma. 
Ilmateenistuse veebruarikuu prognoos
Foto: Ülle Kütsen Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist kõrgem (norm -6,0..-1,8°C). Sademeid on normi piires (norm 26..43 mm)
Kevad murrab läbi
Päev tuleb veel üsna päikeseline ja karge, ent edaspidi ilm muutub ja kevad pressib üha jõulisemalt peale. Kevadiselt päikeseline ilm 6.02. Laagris
Uus soe saabub uuel nädalal sademete ja tugeva tuulega
Talveseen Talvine söögiseen puidu-sametkõrges. Võrumaa. 02.02.2020 Foto: Ain Vindi Ilma ülevaade 5.02.19 – 11.02.2020
Öösel toob sadu teedele libedust
Suuremad teed on kolmapäeva pärastlõunal kuivad või soolaniisked, kuid öösel toob sadu libedust.
Kas rekordsoe talv on põllumeestele õnnetus või õnnistus?
Põllud rohetavad ja lumest pole märkugi. Praegu peaks olema Eesti kõige külmem aeg aastas. Ometi teatas Riigi Ilmateenistus, et jaanuar läheb ajalukku rekordsoojana. Keskmine õhutemperatuur 2020. aasta jaanuaris oli +3,1 °C (norm −3,5 °C). Kuidas mõjutab sombune talv põllumeeste käekäiku? Mis saa...
Hilisõhtul võivad Kirde-Eestis teed libedaks muutuda
Liiklusjuhtimiskeskus hoiatab autojuhte laupäeva õhtul Kirde-Eesti teedele ilmuva libeduse eest.
Ööl vastu reedet on oodata öökülma
Ilmajaam.postimees.ee prognoosi kohaselt tuleb uue nädala ilm Tartus samasugune nagu see juba pikemat aega on püsinud: valitsevad plusskraadid ja sajab vihma. Vaid ööl vastu reedet võib tulla kraad külma ning vihma asemel sajab siis alla midagi lumelaadset.
Lähipäevil on oodata lume- ja lörtsisadu
Lähipäevil näitab termomeeteri päeviti plusskraade ning oodata on lume- ja lörtsisadu.
Kuivendatud sood eraldavad sama palju süsihappegaasi kui transpordisektor
Võrreldes möödunud sajandi keskpaigaga on Eesti märgalade, turbaalade ja soode pindala vähenenud üle kahe korra – praeguseks on meie soodest hävitatud 2/3, enamik neist igaveseks.
Pühapäev toob kuni kuus kraadi sooja, eelolev nädal näitab pisut päikest
Pühapäeval liigub madalrõhkkond Skandinaaviast Soome ja kergitab termomeetrinäidud kuni kuue soojakraadini. Eeloleval nädalal näeb pisut päikest.
Valdavalt plusskraadidega ilm saab lähipäevil jätku
Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkub lähipäevil valdavalt plusskraadidega ilm.
ERAKORDSELT SOE TALV: lilled õitsevad ja hülged on hädas
Erakordselt sooja talve pärast võis juba jaanuaris koguda kasemahla ja noppida üksikuid sinililli. Looduseksperdi sõnul saavad loomad ja linnud tavatu ilmaga hakkama, nukker seis on ainult hüljestel.
Karguse katserada
Näsiniinel avanes üha rohkem õisi. Jõgeval 27.01.2020. Pildistas Vello Keppart.
4. nädala elukapildi valimisel osalevad fotod
Lilian Õis Laululuiged 19.01.2020 Pärnumaa
Tugev tuul seiskas laevaliikluse Manija liinil
Norra merele jõudnud uus aktiivne madalrõhkkond laienes öösel üle Läänemere ning tõi endaga tugeva tuule, mis ei lase pühapäeval sadamast väljuda Manilaiu–Mulalaiu liinil seilaval parvlaeval.
Miinuskraade saab tunda peamiselt öösiti
Mullid Pildistatud 25.01.2020 Foto: Peep Loorits Ilma ülevaade 28.01.19 – 3.02.2020