Libeduse oht: Tallinn kutsub kõnniteedel libedusetõrjet tegema
Lähipäevil on oodata õhutemperatuuri langust ja kõikumist 0 kraadi ümber, mis võib muuta tänavad kohati libedaks.
49. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Nädala algus oli talvine. Keskmine õhutemperatuur püsis esmaspäeval ja teisipäeval  2...-3 kraadi piires, minimaalne termomeetrinäit langes -6...-7 kraadini ja maksimaalne tõusis null kraadi lähedale. Sadas vähest lund ja maad kattis õhuke lumekord. Muld oli nädala alguses talinisupõllul külmun...
Tuul tõuseb väga tugevaks, sajab lund, lörtsi ja vihma
Lume tulek Tihe lumesadu Võrumaal Holsta külas 07.12.2019. Foto: Ain Vindi Ilma ülevaade 11.12.19 – 17.12.2019
Maa veel valgeks ei saa: nädal toob peamiselt vihma- ja lörtsisadu
Nädala lõpuni pole lumist ja krõbedat talveilma oodata. Päeval püsib temperatuur üldiselt plussis ning aeg-ajalt sajab nii lörtsi kui ka vihma, vähem lund, selgub riigi ilmateenistuse värskest prognoosist.
Ööl vastu kolmapäeva tuleb kuni kaheksa kraadi külma
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb ööl vastu kolmapäeva kuni kaheksa kraadi külma, päeval on aga mitmel pool taas pusskraadid tulemas.
PAKASEPAANIKA! Vene ilmaportaal lajatab: aastalõpul tuleb lõdiseda ligi 30kraadises külmas
Venemaa ilmaportaal gismeteo.ru prognoosib aastavahetuseks krõbedaid külmakraade: kui tallinlased peaksid uut aastat tervitama -22kraadise pakasega, siis tartlased suisa -28kraadise õhutemperatuuriga. Eesti ilmateenistuse juhtivsünoptiku Taimi Paljaku sõnul võib kuu lõpus oodata kargemaid tempera...
Ilmateenistus ja maanteeamet hoiatavad: õhtul tuleb lörtsitorm, teeolud halvenevad
Täna õhtul tugevneb lõuna- ja edelatuul alates Lääne-Eestist puhanguti 15-17 meetrini sekundis, rannikul lausa 20-23 meetrini sekundis.
Tormituul võib teedele puid ja oksi murda
Liiklusjuhtimiskeskus hoiatab autojuhte tormituulega teedele kukkunud puude ja okste eest.Täna pärastlõunal on põhimaanteed ja suuremad tugiteed soolaniisked või soolamärjad. Prognoosi järgi sajab õhtul Kesk- ja Ida-Eestis lörtsi ja Lääne-Eestis vihma. Kirde-Eestis on võimalik ka lumi. Õhtul tuge...
Uus nädal algab tugeva tuule ja sajuga
Uus nädal algab Eestis tuuliselt ja sajuselt, alles esmaspäeva pärastlõunal hakkab tuul vaibuma.
Eeloleva nädala esimeses pooles jätkuvad tugevad tuuled
Järgmise nädala esimene pool toob lisaks vihma-, lume- ja lörtsisadudele ka kuni 22 meetrini sekundis küündivaid tuuleiile.
Imeline soojenemine: kogu jõulukuu tuleb plusskraadidega
Kui veel kolm päeva tagasi jahmatas Sakala meid Venemaa ilmaennustusega, mis lubas aastavahetuseks Eestisse krõbedat külma, lausa miinus 38 kraadi pakuti mõnele poole, siis praeguseks on see prognoos täiesti pea peale keeratud.
26. novembri ilm aastatel 2005-2018
Lõpuks oli ka hallis novembris üks heledam päev. Võrumaa, Holsta küla. 26.11.2018. Foto: Ain Vindi Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -15,5°C (1902) Tartus -10,9°C (1965) Kõige soojem Tallinnas +10,0°C (1986) Tartus +10,0°C (1986)  
Keerulised liiklusolud nii maal kui merel
Lõuna-Skandinaavia kohal areneb madalrõhkkond, liigub täna (8.12) õhtuks Põhjalahe rannikule ning süveneb. Pööris toob niiske ja soojema õhu ning saartele ja mandri läänerannikule täna pärastlõunal tiheda vihmasaju.
Talv läheneb: lumest ja lörtsist pääsu pole
Novembri viimane nädal muudab ilma tõeliselt talviseks - oodata on lund, lörtsi ja vihma.
Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tormihoiatuse
Ilmateenistus andis nädalavahetuseks kogu Eestile esimese taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilm võib olla teatud olukordades ohtlik.
Teisipäeval pöördub õhuvool loodesse ja toob meile üürikeseks külmemat õhku
Foto: Koidula Kliimann Teisipäeval (10.12) liigub madalrõhkkond edasi Karjala poole ja selle järel venib madalrõhulohk üle Eesti. Öösel sajab vihma ja lörtsi. Päeva peale tõusva õhurõhu foonil muutuvad sajud lumisemaks ja loode poolt alates lakkavad. Õhuvool pöördub loodesse ja toob meile üür...
Lääne-Eestis võib teedel olla mahalangenud puid
Saartel ja rannikul on tugev tuul, mille tõttu võib olla mitmel pool teedele kukkunud puid või oksi, teatas maanteeamet.
21. novembri ilm aastatel 2005-2018
21.11.2018 Nõmme mets Foto: Koiduola Kliimann Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -15,2°C (1946) Tartus -16,4°C (1965) Kõige soojem Tallinnas +9,5°C (1996) Tartus +10,0°C (1926)
Võidutsev hilissügis
Mõneks päevaks maa valgemaks teinud lumest on saanud kauge mälestus. Tuleb rinda pista tormituulte, vihma ja soojusega. Janek Pärn. Pärlmutterpilved Simunast (1.12.).
18. novembri ilm aastatel 2005-2018
18.11.2018. Ambla RFoto: Ain Avik Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -14,0°C (1941) Tartus -15,4°C (1965) Kõige soojem Tallinnas +10,0°C (1870) Tartus 9,4°C (1911)
Ilmateenistus andis esimese taseme tormihoiatuse: tuulepuhangud võivad ulatuda kuni 25 meetrini sekundis
Ilmateenistus andis tänaseks ja homseks esimese taseme tormihoiatuse, kuna tuulepuhangud võivad ulatuda kuni 25 meetrini sekundis.
16. novembri ilm aastatel 2005-2018
Kopra tegemised 16.11.2018. Mustjõe roheala Foto: Koidula Kliimann Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -18,8°C (1852) Tartus -16,6°C (1965) Kõige soojem Tallinnas +9,4°C (2013) Tartus +9,6°C (1920)  
ÜRO: käesolev aastakümme tõotab tulla mõõtmisajaloo kuumim
Käesolev aastakümme on kujunemas mõõtmisajaloo kuumimaks, teatas ÜRO teisipäeval aastaraportis.
Lähipäevil lisandub vihma ja sooja
Üle Eesti sajab täna kohati vihma, Kagu-Eestis paiguti ka lund, sadu lakkab pärastlõunaks. Ilm muutub aga soojemaks.
Ilmamuutus toob soojema õhumassi ja suure libeduseohu
Foto: A. Maripuu Ilma ülevaade 4.12.19 – 10.12.2019 Tähelepanu, liiklejad! Kolmapäevane (4.12) ilmamuutus toob soojema õhumassi ja libeduseoht on suur!
48. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Nädal kujunes talviseks. Ilmad olid päikesepaistelised ja külmad nädala alguses ja lõpus. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur jäi viiel päeval null kraadist madalamale ja maa oli lumest valge neljal hommikul.
11. novembri ilm aastatel 2005-2018
Veel lehtes 11.11.2018 Foto: Peep Loorits Päevarekordeid: Kõige külmem Tallinnas -12,3°C (1951) Tartus -16,7°C (1921) Kõige soojem Tallinnas +10,7°C (1851) Tartus +12,5°C (2008)  
Edelatuul toob saartele ja rannikule tormipuhanguid
Homme hommikul tugevneb edelatuul paiguti tormiks, puhudes sisemaal 15, saartel ja rannikul koguni 20-23 m/s, hoiatab ilmateenistus.
Öösel algav sadu toob kaasa suure libeda
Ööl vastu kolmapäeva läheb ilm soojemaks ning hakkab sadama, tuues kaasa suure libeda.
Talvine ilm saab selleks korraks läbi: reedel ja laupäeval tuleb kuni kaheksa kraadi sooja
Ilmateenistuse prognoosi kohaselt läheb kolmapäevast alates oluliselt soojemaks ja õhutemperatuur võib reedel ja laupäeval lausa kaheksa kraadini tõusta.
Ilmateenistuse statistika: november oli tavapärasest mitu kraadi soojem
Hingekuul püsis Eesti keskmine temperatuur ebatavaliselt kõrgel, tõustes äärmistel juhtudel pikaajalisest keskmisest koguni 4,6 kraadi kõrgemaks, selgub Ilmateenistuse kuu statistika kokkuvõttest.
Hilissügis heitleb eeltalvega
Tugevama tuulega on kõrgustes olev soe jõudnud maapinna lähedale, aga temperatuuri tõstab ka lisanduv soe, mis ei jää siiski püsima. Taifuun Kammuri (Tisoy) 29.11., mis on tugevnemas ja ähvardab uue nädala alguses Filipiine.
Detsember algab rannikualadel tuuliselt
Ööl vastu pühapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lund, rannikul ka lörtsi. Pärast keskööd sajuvõimalus väheneb.Madalrõhkkonna põhiosa jääb homme Skandinaavia põhjaalade kohale tiirlema, tuues Eesti rannikualadele üsnagi tugevat tuult, vahendas BNS ilmateenistust.  Ööl...
Toataimed tänavad lisavalguse eest
Hilissügis ja talv on toataimedele karm aeg, sest valgust on vähe. Kergenda nende elu ja anna taimelampidega lisavalgust.
Läheb talviseks: nädalavahetusel sajab lund ja lörtsi, teeolud on endiselt libedad
Nädalavahetusel on üle Eesti oodata lume- ja lörtsisadu ning puhub tugev tuul, selgub riigi ilmateenistuse prognoosist. Liiklejatel tasub olla ettevaatlik kuna teed on libedad ning autojuhtidele meelespea - homsest on talverehvid kohustuslikud.
Maanteeamet hoiatab: teedel on suur libeduseoht
Täna õhtul sajab mitmel pool lund, öösel langeb õhutemperatuur miinusesse ja teedel on suur libeduseoht, hoiatab maanteeameti liiklusjuhtimiskeskus.
47. nädala taimepildi valimisel osalevad fotod
Päivi Palts Novembrikuu värve 24.11.2019 Tartumaal
Reede õhtul ilm halveneb järsult ning libeduseoht on taas suur
Reedene ilm tuleb tänasega sarnane ja üpris soe, kuid homme õhtul halveneb järsult ja tekib taas suur libeduseoht, prognoosib ilmateenistus.
Reedel on Tallinnas oodata kuni 6 soojakraadi
Neljapäeval on pilves ilm. Ajuti sajab vihma, sekka võib ka lörtsi tulla. Puhub kagu- ja lõunatuul 7-11, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on +1..+2°C.
Sajab vihma, lörtsi, lund ja jäävihma, liiklusolud muutuvad raskeks
Foto: Peep Loorits Täna päeval ja kolmapäeval on Mandri-Eestis mitmel pool jäidet!. Külmadele pindadele ladestuv sadu muudab teed erakordselt libedaks!
Härmatis võib tuua teedele libedust
Maanteeamet hoiatab, et härmatis võib tuua teisipäeva hommikul teedele libedust.
Sünoptikutel häid uudiseid ei ole: tuleb vihma, lörtsi ja lund
Kargus on asendunud vesise ilmaga. Laupäeval saab teoks uus pööre külmema suunas.
Maanteeamet hoiatab: teed on väga libedad, ilm halveneb veelgi
Mandri-Eestis sajab uduvihma ning teetemperatuurid on alla nulli, mis on tekitanud suure libeduseohu eelkõige kõrvalmaanteedel. Saartel on teetemperatuurid plussipoolel ning libeduse oht väiksem.
Nädal toob vaheldumisi külma ja sooja, sajab nii vihma, lörtsi kui lund
Nii tee- kui ilmaolud halvenevad!
Mitu päeva kargemat õhku Eesti kohal hoidnud kõrgrõhuala eemaldub Venemaale ning Lääne-Euroopast laieneb madalrõhuala üle Läänemere. Pöörise serva mööda saabub meile niiskemat ja soojemat õhku ning nii ilma- kui teeolud halvenevad kiiresti.
Sünoptik Taimi Paljak: ees ootab lörts ja vihm, nädalavahetusel muutuvad teed veel libedamaks
Kui eile olid teed libedad Tartus ja Lõuna-Eestis, siis täna võis breiktantsusammul tööle minevaid inimesi näha ka Tallinna tänavatel. Erakorralise meditsiini osakondadel on olnud väga töine hommik.
Nädalavahetusel langeb õhutemperatuur kohati kaheksa miinuskraadini
Lähipäevadel langeb õhutemperatuur kohati kuni kaheksa miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus.
Miinuskraadid on tulekul
Kuuseke on jõulude eest peitu läinud 17.11.2019 Pärnumaa Foto: Lilian Õis Ilma ülevaade 22.11.19 – 28.11.2019
Ilmaolud muutuvad talvisemaks
Õhtu novembrijääga ‎15. ‎november ‎2019‎. a., ‏‎15:19 Hiiumaa Foto: A. Maripuu Ilma ülevaade 23.11.19 – 29.11.2019
Kagutav ehk kagu-ilm
Tõepoolest, letargiline hilissügis on jäänud venima.  Kuigi manner on talvisel poolaastal külm tugeva jahtumise tõttu (kagutuul peaks ilma külma hoidma), on seekord soojuse juurdevool niivõrd priiskav olnud, et on suutnud jahtumise üle trumbata. See siiski nii ei jää, vaid ilma selginemisel on ...
Ilm kisub talviseks, oodata on lumepilvi
Novembrikuu viimane kolmandik maalib mõnevõrra talvisema ilmapildi.
46. nädala pildi valimisel osalevad fotod
Peeter Rokk 16.11.2019 Tallinnas
Tartus purunes ligi sada aastat püsinud õhutemperatuuri päevarekord
Täna pärastlõunal kella 14 paiku mõõdeti Tartu-Tõravere meteoroloogiajaamas maksimaalseks õhutemperatuuriks 11,5 kraadi. Sellega löödi üle ligi 96 aastat püsinud päevarekord, mis oli 10 kraadi. Riigi ilmateenistuse andmete järgi mõõdeti see 1923. aastal.
Nädalavahetus toob vahelduseks miinuskraade
Enne loojangut ‎15. ‎november ‎2019‎. a., ‏‎15:30 Hiiumaa Foto: A.Maripuu Ilma ülevaade 20.11.19 – 26.11.2019
Letargilise hilissügise võidukäik
Ebatavaliselt soe ilm jätkub. Lund pole silmapiiril näha. Dramaatiline sügispäevik rekordiliselt soojal 14.11. õhtul Laagris.
46. nädala elukapildi valimisel osalevad fotod
Neljapäev võib tuua soojarekordi
Homme on mitmel pool Eestis loota selgemat ilma ning termomeetrinäit võib nii mõnegi soojarekordini jõuda, prognoosib ilmateenistus.
Soojaperiood jõuab lõpule: nädalavahetuseks on oodata miinuskraade ja veidi lund
Ilmateenistuse prognoosi kohaselt püsib neljapäevani novembri kohta tavapäratult soe ilm. Alates reedest läheb ilm jahedamaks ja mõnel pool võib sadada vähest lund või lörtsi.
Soome ilmateenistus: lähinädalad on keskmisest soojemad, Lõuna-Soomes jääb lumi taevasse
Soome meteoroloogide prognoosi kohaselt peaksid järgmised neli nädalat tulema tavapärasest soojemad, Soome lõunaosas jääb lumi vaid unistuseks. Ka kogu talv võib kujuneda keskmisest soojemaks.
Talve veel ei paista
Pardid udus. Jäneda. 15.11.2019 Foto: Ain Paloson Ilma ülevaade 16.11.19 – 22.11.2019
Ilm läheb tuuliseks, kuid püsib soe, läheb isegi veel soojemaks
Näsiniin 10.11.2019 Harjumaa Foto: Ülle Kütsen Ilma ülevaade 12.11.19 – 15.11.2019
Lähipäevad veel külmakraade ei too
Kuigi päevased õhusoojamaksimumid kipuvad päev-päevalt kesisemaks jääma, pole lähipäevadel veel külmakraade oodata.
Kas tugev tuul toob lähipäevil taas tormi?
Neljapäev on lähiaja kõige soojem ja tuulisem päev. Lõunavoolus saabus merele madalrõhulohk, milles idapoolse sooja ja läänepoolse külma õhu kokkupuutel süvenes kiiresti väike osatsüklon, mis täna üle Läänemere Soome kiirustab.
November jätkub soojana
Uduvihmane hommik ‎13. ‎november ‎2019‎. a., ‏‎10:40 Hiiumaa Foto: A. Maripuu Ilma ülevaade 14.11.19 – 20.11.2019
Lõunast saabuv soe toob kuni 14 kraadi sooja
Praegune õhutemperatuur on keskmisest 4-5°C soojem, lähemal ööpäeval tulebsoojale isegi mõni kraad lisa ning kui eile tõusid päevamaksimumid 5..8°C-ni, siis täna on oodata sooja 7..11°C, homme lisandub veel paar kolm kraadi ning sooja tuleb 9..14°C.
VIDEO | Austraalia katastroofilised võsapõlengud ähvardavad piirkonda Sydney ümber
Mõnedes Austraalia Uus-Lõuna-Walesi osariigi osades on kümned võsapõlengud kontrolli alt väljunud, kui on oodata, et temperatuur tõuseb 40 kraadini ja tuule kiirus 16 meetrini sekundis.
Kundas mõõdeti 14. novembri soojarekord
Kunda rannikujaamas mõõdeti 14. novembri soojarekordiks 12,3 kraadi.
45. nädal Jõgeval ja selle ümbruses
Nädal kujunes sombuseks ja sajuseks. Päike tuli pilvede tagant lühikeseks ajaks nähtavale ainult pühapäeva õhtupoolikul. Kõige soojem oli ilm pühapäeval, kui maksimaalne õhutemperatuur tõusis 10,4 kraadini ja öösel langes 5,8 kraadini. Ööpäeva keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati kaheksa kraad...