FOTOD | Lugeja märkab, kuis kevadlill tärkab
Erakordselt sooja talve iseloomustab lillede ning roheluse tärkamine keset jaanuarikuud, sestab on lugejad saatnud meile fotosid neist ebatavaliselt varastest kevadistest õitsemistest.
Lätis tõotab tulla mõõtmisajaloo kõige soojem jaanuar ja ka talv
Läti eelseisvate nädalate ilm lubab tulla kevadine, mistõttu tõotab käesolev jaanuar ja ka talv tulla Läti mõõtmisajaloo kõige soojem.
Järgmine nädal toob hetkeks talvekülma
Järgmise nädala ilm toob lörtsi, vihma ja veidike lund. Õhutemperatuur on muutlik ja kõigub seitsme külma- ja kuue soojakraadi vahel.
Ilmateenistus andis Läänemerele teise taseme hoiatuse
Lisaks Mandri-Eestile antud esimese taseme hoiatusele sai Läänemeri ilmateenistuselt teise taseme tormihoiatuse.
Soome meteoroloog: talv tuleb siis, kui keegi ei oska seda enam oodata
Soome ühe tuntuma meteoroloogi Pekka Pouta sõnul on oodata talve ka Lõuna-Soome ja Eestisse, kuid ajal, kui kõik juba igatsevad õiget kevadet.
Teedel võib tavatult soojast ilmast hoolimata esineda libedust
Ilm püsib ebatavaliselt soe, ent teedel võib siiski esineda libedust.
Kuivuse käes vaevlevas Austraalias hakkas vihma sadama, kuid nüüd võivad tulla üleujutused
Põua ja maastikupõlengute käes vaevleva Austraalia ida- ja kaguosas hakkas üle mitme kuu lõpuks vihma sadama.
Metsavana ilmaprognoos: tali jääb vähemalt kaheks nädalaks taeva
„Aastate jooksul, kui olen loodust jälginud, ei ole kunagi sipelgapesa nii kõrge olnud. Ka õhuaugud on tavatult kõrgel. Mis tähendab, et lund peaks üksjagu tulema,“ ütleb Raplamaa ilmatark Arvo Saidla. Küll aga on selge, et talveilma tuleb veel oodata. 
Ilmateenistus hoiatab võimalike elektrikatkestuste eest
Ilmateenistus hoiatab, et pühapäeval püsiv tugev tuul võib kaasa tuua elektrikatkestusi, murda puid ja häirida laevaliiklust.
Talv ei taha tulla
Lumekupp 04.01. Muhu Foto: Leili Valdmets Lähipäevil kannab tugev õhuvool läänekaarest ikka sooje õhumasse Euroopasse ega lase ilmal talvisemaks muutuda.
Karget talveilma tuleval nädalal oodata veel ei tasu
Kuigi kalendrist vaatab vastu talvekuu, pole karget suusailma lähinädalal paista. Selle asemel tuleb ilmateenistuse andmetel trotsida lörtsi ning tuult.
Võsapõlengud jätkuvad Austraalias pikki kuid
Võsapõlengud võivad jätkuda veel kuude kaupa, hoiatas Austraalia peaminister Scott Morrison.
ETTEVAATUST! Saabumas on aasta esimene torm
Lähipäevil tõuseb tuul väga tugevaks. Ilmateenistuse teatel tugevneb reedel edelatuul sisemaal puhanguti kuni 18 m/s, rannikul kuni 25 m/s – tormi kõrgpunkt on varahommikust kuni pärastlõunani.
Aasta 2019 oli viimase enam kui poole sajandi üks soojemaid
Riigi ilmateenistuse esilagsetel andmetel oli möödunud aasta viimase enam kui poole sajandi üks soojemaid. 
2. nädala taevapildi valimisel osalevad fotod
Ain Paloson Loojuv täiskuu 11.01.2020. Jäneda
Ilmajaam hoiatab: vana-aastaõhtul tugevneb tuul
Ilmateenistuse sünoptikud hoiatasid varahommikul, et täna, vana-aastaõhtul tugevneb üle Eesti loodetuul kuni 22 meetrini sekundis.
ETTEVAATUST PÜROTEHNIKAGA! Ilmateenistus lubab aastavahetusel tugevat tuult
Päästeamet juhib aasta viimasel päeval tähelepanu pürotehnika kasutamisele. Eriti seetõttu, et ilmateenistus lubab täna tugevat tuult, mis võib saartel ja rannikul ulatuda puhanguti kuni 22 m/s, sisemaal kuni 15 m/s.
Austraalia metsapõlengud aina levivad, kogu riigis on kuuma üle 40 kraadi
Austraalia hävitavad maastikutulekahjud ei näita vastu uut aastat mingeid rahunemise märke. Kogu riigis valitseb kõrvetav kuumus, mis tulele kaasa aitab.
Aastavahetuse ilm tuleb nutune: sajab vihma ja on paar kraadi sooja
Kel aastavahetuseks peotiirud plaanis, võiks igaks juhuks võtta ühes vihmavarju: 31. detsembril on umbkaudu 1-5 kraadi soe ja sajune ilm.
FOTOD | Põhja-Eestis sajab räitsakaid, siiski ei tasu enne uut aastat paksu lumetekki oodata
Täna sajab Tallinnas nõrka hooglund, kuid tõenäoliselt sulab see enne paksema lume tulekut ära sulada, kuna temperatuurid võivad täna taas plusskraadide juurde minna.
Homseks lubab lund
Homme sajab päeval nii vihma, lörtsi kui ka lund, ennustab ilmateenistus.
Nädala keskpaik toob kuni kaheksa soojakraadi
Olenemata talve keskpaigast jääb käesoleval nädalal talveilm tulemata. Hommikupoolikud võivad teedel siiski libedad olla.
Kolmapäeval tuleb kuni viis kraadi sooja
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb kolmapäeval kuni viis kraadi sooja.
Lähipäevad pakuvad läbivaid soojakraade
Lähipäevade õhutemperatuurid jäävad näärikuust hoolimata läbivalt plussi ega anna lumesajuks vähimatki väljavaadet.
Esmaspäeval tuleb sügisene ilm
Pühapäeval alanud astronoomiline talv Eestisse talveilma ei toonud ja ilm saab olema täpselt sama nägu nagu see on juba mitu eelnenud päeva olnud.
Jõulud on soojad ja sombused, kuid pühadevahe võib lund tuua
Jõuluoks 21.12.19 Harjumaa Foto: Elviira Vehh Ilma ülevaade 24.12.19 – 30.12.2019
LUND POLE LOOTA: jõulud tulevad vihmased
Riikliku ilmateenistuse prognoosi kohaselt jäävad tänavu valged jõulud olemata. 
1. nädala pildi valimisel osalevad fotod
Väga soe jaanuar saab lähipäevadel jätku
Ilmateenistuse prognoosi järgi saab väga soe jaanuar lähipäevadel jätku ning õhutemperatuur võib kohati kerkida 7-8 plusskraadini.
Ilm on ikka soe ja tihti tormine
Suurupis 09.01.2020 Meri oli väga tormine ja lained peksid vastu kive Foto: Reet Sepp Ilma ülevaade 11.01.19 – 17.01.2020
Tallinnas sündis kolmapäeval 7,6 kraadiga 8. jaanuari soojarekord
Ilmateenistuse andmeil sündis Tallinnas kolmapäeval 7,6 kraadiga 8. jaanuari soojarekord, kuid rekordilised temperatuurid mõõdeti ka Pakril, Heltermaal, Kuressaares, Roomassaares ja Sõrves.Lisaks Tallinna 7,6 kraadisele 8. jaanuari soojarekordile mõõtis ilmateenistus Pakril 7 soojakraadi; Helterm...
Lõputu soojus ei anna asu
Ülemäärane soojus ei anna asu. Vihma küll sajab, on niiske, vahel udune või tormine, kuid lund ei tule. Vihma, vett ja vilet, kuid üürikeseks ka rahu, udu ja kuupaistet. 10.01. öösel Laagris, kui nähtavus kadus jäägitult.
Ilmateenistus hoiatab võimalike elektrikatkestuste eest
Püsiv tugev tuul võib kaasa tuua elektrikatkestusi, murda puid ja häirida laevaliiklust. Loode- ja põhjatuul puhub saartel ja rannikul 12-15, puhanguti kuni 22 meetrit sekundis.Lisaks Soome lahe lääneosale ja Läänemere põhjaosale on esimese taseme hoiatuse saanud ka kõik rannikumaakonnad, kus või...
Käesoleva nädala keskpaik toob taas tormi
Kolmapäeval jõuab ookeanilt Norra merele uus aktiivne madalrõhkkond, mis tõstab edela- ja lõunatuule kiiruse puhanguti kuni 25 meetrini sekundis.Ilmateenistuse teatel on ööl vastu teisipäeva pilves ilm, vahendas BNS. Mitmel pool sajab vähest vihma ja on udu. Puhub edelatuul 3-8, pärast keskööd ra...
Teed võivad hommikul libedad olla
Varahommikul on suuremad põhi- ja tugimaanteed soolaniisked või kaetud härmatisega ning esineb ka jäiseid lõike.
Neljapäeval tuleb kuni seitse kraadi sooja
Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb neljapäeval kuni seitse kraadi sooja.Öösel on muutliku pilvisusega ilm ja kohati võib vähest vihma sadada. Puhub lääne- ja edelatuul 5-11, rannikul puhanguti 14-17 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +4 kraadi, saartel kuni +6 kraadi. Peipsi järvel puhub ...
Pühapäeval on oodata tugevat tuult
Pühapäeval läheneb Norra merelt Skandinaaviasse madalrõhkkond, mis toob Eestisse kuni 20 meetrini sekundis paisuvad tuuleiilid.
Jälle 2007/08 talv?
Soojus ja atlantiline ilmastik võidutseb: lund ja külma pole üldse või vaid üürikeseks. Praegu Matsalus (!?): šaakal. Foto: Arun Raghuraman/Flickr (allikas: http://www.ejs.ee/eestis-tavatu-kuid-kasulik-vaikeuluk-saakal/).
Ilmateenistuse jaanuari prognoos: kuu keskpaiku muutuvad ilmad talvisemaks
Foto: Helen Parmen Kuu keskpaiku õhutemperatuur aeglaselt langeb ning ilmad muutuvad talvisemaks, kuid õhutemperatuuri kõver jääb enamasti pikaajalise keskmise tasemele ja vaid üksikutel päevadel kuu viimases kolmandikus langeb sellest madalamale. Kuu teises pooles sajab vähem, aga siis peami...
Aasta 2019 oli e viimase enam kui poole sajandi üks soojemaid
Aasta 2019 oli esialgsetel andmetel viimase enam kui poole sajandi üks soojemaid. Eesti aasta keskmiseks õhutemperatuuriks arvutati ilmateenistuses 7,6 °C (norm 6,0 °C). Sama soe aasta oli 2015. Pisut jahedam oli 2008. aasta, mil Eesti aasta keskmine õhutemperatuur oli 7,4 °C. Alates 1961. aa...
Eelmine aasta oli Soomes tavapärasest ligi kraadi võrra soojem
Eelmine aasta oli peaaegu kogu Soomes tavapärasest soojem ja vaid Lapimaal jäi keskmine temperatuur pikaajalise normi piiresse, näitavad ilmateenistuse andmed.
Uus aasta algab soojakraadidega, nädala lõpp toob lund ja lörtsi
Aastavahetusel on soe ja sajune ilm, uue aasta esimestel päevadel on aga lootust üle pika aja päikest näha, selgub riigi ilmateenistuse värskest prognoosist.
VALMISTU: Ilmateenistus andis tänaseks tormihoiatuse
Ilmateenistus on tänaseks andnud tormihoiatuse. Sellega seoses edastas Päästeamet tegutsemisjuhised tormiks valmistumiseks ning ka tormi ajal tegutsemiseks.Enne tormi: -  Korja õuest kokku tuulega lendu tõusta võivad esemed. - Pargi sõiduk lagedale või garaaži. - Arvesta võimalike elektrikatkestu...
Hoidume õnnetustest! Tugev tuul võib aastavahetusel pahandust tekitada
Ööl vastu uue aasta algust on üle-Eestiliselt väga tuuline, mistõttu on päästeamet ka saatnud välja omapoolse hoiatuse: ärgem laskem suure tuulega ilutulestikku.
Ilmataat: uuel aastal napib öökülma
Uue aasta esimene nädal jääb ilmataadi soovil valdavalt plusskraadidesse. On väike võimalus, et neljapäeva ja reede öösel langevad termomeetri näidud -1°C-ni, kuid küündivad päevavalges kuni +7°C-ni.
Uus aasta algab väga tuuliselt ja üsna soojalt
Leevike 29.12.2019, Põlvamaa Foto: Liina Uurman Ilma ülevaade 31.12.19 – 6.01.2020
Ilmateenistus hoiatab: öösel muutuvad teed libedaks
Ilmateenistus hoiatab, et täna õhtul hakkavad õhutemperatuuri languse tõttu teed jäätuma.
Tuule tugevnedes kasvab jäiteoht
Norra merelt siirdub täna Skandinaaviasse madalrõhkkond, mis paisutab pärastlõunal tuule kuni 20 meetrini sekundis ja suurendab jäiteohtu teedel.Varahommikul olid teed Põhja-Eestis soolaniisked, Lõuna- ja Kirde-Eestis aga kuivad, vahendas BNS. Tee- ja õhutemperatuurid on kõikjal miinuspoolel ning...
Õhtutunnid võivad tuua teedele libedust
Maanteeameti teatel võivad õhtutunnid tuua teedele libedust.Pärastlõunal on teekatted valdavalt märjad või niisked. Eesti kohale ulatuv kõrgrõhuala piir toob kaasa õhu- ja teetemperatuuri languse, sajab lörtsi ning teed muutuvad libedaks. Prognoosi kohaselt sajab õhtul ja öösel mitmel pool nii vi...
Soome laht kui lumemeister
Soome lahel on käivitunud nõrk protsess, mis kergitab sooja vee (veetemperatuur 2..5°C) kohalt niiskust üles ning saadab seda lumena Eesti põhjarannikule. Nähtus kannab nime „järveefekt“ ning selle nimesaamislugu pärineb Ameerika Ühendriikide ja Kanada piiril asuva Suure Järvistu järgi, kus põh...
Ilmarindel muutusteta
Õhk on soe, ehkki tasapisi nädala lõpuni ilm külmeneb, uus aga toob võimsa soojapahvaku. Ootamatu lumi 26.12. Laagris
Teed võivad õhtul libedaks muutuda
Sisemaal võib õhutemperatuur õhtul ja öösel langeda -1 kraadini, mis toob kaasa libeduse.
Ilmaprognoos: jõulupühad tulevad tänavu plusskraadidega
24. detsembril ehk jõululaupäeval on Eesti kohal ülekaalus madalrõhuvöönd ja ilm on rahulik. Öösel on üksikute sajuhoogude võimalus, päeval sajab laialdasemalt vihma.Ilmateenistuse prognoosi järgi tulevad tänavu jõulupühad nii öösel kui päeval vaid plusskraadidega ja pääsu pole ka vihmasajust, va...
Pühadenädal tuleb soe ja niiske