KIIRUSTA | 10 imelist paika, kuhu viivitamatult reisile sõita — sest varsti on juba hilja!
Kahjuks on meie koduplaneediga natuke kurvad lood — mitmed kõige imelisemad paigad sellel võivad varsti lõplikult hävida. Süüdi on selles kliima soojenemine, vandaalide tegutsemine, majade lagunemine ja muud faktorid. Sõida neid paiku vaatama, kuni see veel võimalik on!
Loe kindlasti! Kuus säästunippi, mida ei tea ka kõige staažikamad lendajad
Võid olla küll staažikas lennureisija, kuid kindlasti ei tea ka sina kõiki nippe, mille abil on võimalik päris korralikult raha säästa. Aga tuleme sulle appi ja toome välja kuus soovitust, kuidas lennupiletite ostmisel raha kokku hoida või endale mõni lisamugavus välja kaubelda.
REIS AJAMASINAS | Vaata, milline nägi välja nõukogude aja Tallinn!
Kes mäletab, kes ei mäleta... Nii palju on muutunud, aga mis siis, sest on ju nii, et aeg kaob, aga rõõmud jäävad!
Pead teadma enne reisile minekut! Kuidas eri rahvuste esindajad sulle külge lööma hakkavad?
Eestlased teadagi suured flirdiasjatundjad ei ole. Isegi komplimenti on meie rahvuskaaslase suust raske välja kiskuda. Reisides näeb, et külge lüüa võib ka hoopis teisiti kui meil tavaks.
Selgusid maailma parimad (ja halvimad) lennujaamad
Maailma lennujaamade pingeridasid paneb kokku mitu suurt reisiportaali ja konsultatsioonifirmat. Neist üks kõige adekvaatsemaid on aastaid olnud portaali sleepinginairports.net poolt reisijate arvamuste põhjal kokku pandud nimekiri. Reisijad hindavad oma kogemusi erinevates lennujaamades järgmist...
VIDEOTUUR | Hotellituba, mis peidab endas tõeliselt glamuurset ja seksikat saladust!
Maapealne paradiis on olemas! Reisisell Oded David jagas oma Instagrami ja Youtube'i kanalis pilte ja videot oma hotellitoast Kreekas Santorini saarel. Seda vaadates pole võimalik mõelda muud kui et "ahh, ma tahaksin ka seal olla..."
Tegevused Iisraelis, mida kaugeltki mitte kõik turistid ei tea: kuidas unustada mured Eilatis ja Surnumere regioonis?
Kui peamine, mida oma puhkuselt soovid, on unustada mured, siis on Eilat ja Surnumere regioon Iisraelis praktiliselt ideaalne suund sinu jaoks. Tuleb vaid õigesti valida tegevused, millistest kaugeltki mitte kõik turistid ei tea.
Nipid, mida sa ei teadnud, et nutitelefoniga teha saab
Vaata graafikust, mida kõike oma nutitelefoniga teha saad.
Et halbu üllatusi ei tuleks! Purustame reisikindlustuse viis levinumat müüti
Vaatamata sellele, et inimesed on tänapäeval iseseisvamad oma reisiplaanide tegemisel, ei osata alati hinnata reisikindlustuse võimalusi. Ollakse kinni vanades ja levinud arusaamades, mida tõe pähe usutakse. Toome sinuni viis levinumat müüti reisikindlustuse kohta.
HIRMUTAV REISILUGU | Mõtlesin, kui õudne mu surm saab olema, kui hai mind tükkideks rebib...
Mõni päev tagasi avaldasime artikli jubedatest asjadest, mis inimestega reisides juhtunud on. Kutsusime ka lugejaid oma hirmsaid kogemusi jagama. Kristo kirjutas oma tõsiselt kõhedusttekitava loo, avaldame selle.
Brčko - Euroopa ainus vabalinn
Endise Jugoslaavia ajalugu detailides jälgida on päris keeruline ja 1990-ndatel läks seal asi nii mitmeski kohas pehmelt öeldes "käest ära". Sellel kõigel pikemalt peatumata on lähiajalool pakkuda üks huvitav tulemus – nimelt ei suutnud 1995. aastal Bosnia sõja lõpetanud Daytoni rahuleping paika ...
Närvekõditav VIDEO | TOP 10 kõige ohtlikumat õhkutõusu ja maandumist lennuajaloos
Suuri lennumasinaid on alati põnev jälgida. Kui need veel ohtlikke manöövreid teevad, on pilku veelgi raskem eemale rebida.
Maailma üks eraldatumaid saari sai lennuühenduse
14. oktoober 2017 oli väikese Saint Helena saare jaoks ajalooline päev – planeedi üks kaugemaid asustatud nurki, Atlandi ookeanis 2000 km kaugusel lähimast rannikust asuv Suurbritannia ülemereterritoorium sai endale lõpuks regulaarse lennuühenduse. Briti meedia kipub St. Helena lennuvälja kirjeld...
Millist pahategu inimesed hotellitubades kõige rohkem teevad? Loe ja tunnista ausalt üles, kas ka sina oled midagi sellist teinud
Kuidas sina hotellis käitud? Kas julged silma pilgutamata öelda, et sa pole hotellitoas kunagi midagi lubamatut teinud?
ERILINE HOTELL | Rikaste ja ilusate kohtumispaik, täis erootikat ja nostalgiat
Brüsseli peidetud kõrvaltänaval leidub üks tõeliselt eriline hotell. Reisiajakirjanik Thea Karin käis seda hotelli uudistamas ja jagab oma muljeid ka meiega.
Tai randades keelustatakse suitsetamine
Alates 1. novembrist 2017 läheb suitsumeeste elu Tais mõnevõrra keerulisemaks, sest järgmisest kuust jõustub Tais uus kord, mille kohaselt on suitsetamine Tai kõikides populaarsemates randades keelatud. Keeld ei ole siiski suunatud mitte niivõrd suitsetamise kui tegevuse, vaid suitsukonide hoolim...
Kanada reisiportaal valis Tallinna lennujaama Euroopa parimate hulka
Kanada reisiportaali Sleeping in Airports rahvusvahelise küsitluse kohaselt peavad reisijad Tallinna lennujaama Euroopas kolmandaks mõnusaimaks lennujaamaks Helsingi ja Müncheni järel, kogu maailma arvestuses paigutus Tallinna lennujaam üheksandale kohale.
Kus käis mullu kõige enam turiste?
Mastercardi läbi viidud uuringu kohaselt külastas 2016. aastal kõige rohkem turiste Tai pealinna Bangkokki.
HIRMUTAVAD LOOD | 10 inimest paljastavad kõige jubedamad juhtumid, mis neil reisides ette on tulnud
Kui sa oled kuude kaupa pikisilmi oma puhkust oodanud, võid kindel olla, et lõpuks läheb miski ikka viltu. Loodetavasti ei juhtu sinuga nii hulle asju, kui nende kümne inimesega...
Koolivaheajal reisile: päevaks-paariks Helsingisse või Stockholmi
Sügisese koolivaheaja juurde võiks kuuluda ka üks meeledejääv reis, aga selleks ei pea tingimta veel kaugele sõitma. Piisab ka päevast-paarist Soomes või Rootsis, boonuseks veel laevareis. Mida põnevat lähinaabrite juures lapsi ootab, teavad kõige paremini kohalikud turismispetsid. 
Kuidas sotsiaalmeedia mõjutab meie reisiotsuseid
Kui sa ei postitanud seda oma sotsiaalmeedia kanalitesse, polegi seda toimunud? Ajal, mil sotsiaalmeedia mõjutab aina rohkem, kuhu ja kuidas me reisime, jagab seda arvamust märkimisväärne hulk reisijaid ja seda eriti nooremate hulgas, selgus ekspertpakkumisi vahendava USA internetimeedia firma Tr...
Lugeja: lähen oma laste isaga koos reisile — miks mu uus kaaslane sellega leppida ei või?
Oleme Reisijuhis viimasel ajal kirjutanud palju sellest, kuidas ikkagi reisima peaks, kas üksinda või kallimaga. Meile kirjutas naine, kes ei vali neist variantidest kumbagi, vaid läheb reisile hoopis oma eksabikaasaga. Tema uus mees sellega aga väga rahul ei ole.
Reisimine stressivabaks! Kaheksa kavalat nippi, mis aitavad sul lennujaamas kiiremini hakkama saada
Reisimine võib tänu lennujaamade rahvarohkusele, lendude hilinemisele ja ärajätmisele üsna muserdav olla. Kuid sa saad seda vältida, kui järgid mõningaid nõuandeid, mis võimaldavad aega kokku hoida ning rahulikuks jääda.
Dubai lennujaamas asendatakse passikontroll virtuaalse akvaariumiga
Dubais toimuval tehnoloogiamessil esitleti projekti, mis peaks lähitulevikus Dubai rahvusvahelises lennujaamas asendama piirikontrolli näotuvastustehnoloogiat sisaldava virtuaalse akvaariumiga. Reisijatel ei ole enam vaja oodata piirikontrolli või skanneerida passi e-väravates, piiritoiminguteks ...
Kõhedusttekitav VIDEO | Vaata lähedalt võimsa USA ründelennuki maandumist ja õhkutõusmist — see toimus Eestis!
Mõnda aega tagasi lugesime uudist sellest, kuidas Ühendriikide ründelennukid A-10 Thunderbolt II viisid läbi maandumis- ja õhkutõusmisharjutuse Jägala-Käravete maantee laiendusel.
Põnev TEST | Kas tead, kus need kohad asuvad? Pane end proovile!
Avaldame taas testi vähetuntumate paikade-linnade-riikide kohta, sest teame, et meie lugeja on uudishimulik ja teadmisjanuline. Vaata, kas sina tead, kus need paigad asuvad.
HIINA PÄEVIKUD, 5. osa | Õlu on siin halb. Samas, suured kolmeliitrised õlleanumad on muidugi võluvad
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
SUUR GALERII | Hilife reisifotode näituse avamisel jagus silmailu rohkesti!
Reisijuht.ee projekti Hilife: kahe kuuga ümber maailma võttis kokku suur reisifotode näitus. 29. septembril toimus Butterfly Lounges näituse avamisüritus, esines Grete Paia.
Intiimne GALERII: Reis võõraste inimeste magamistubadesse
Reisides näed paljusid asju ainult väljastpoolt. Kui oled reisinud Ameerikas, oled ilmselt näinud näiteks Suurt kanjonit, aga mitte tavalise ameeriklase magamistuba.
Eesti suurima maailmaränduri kogemused: mis sinuga tegelikult Põhja-Koreas juhtub?
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele Põhja-Koreast rääkis.
Lufthansa testib kauglendudel uut piletiklassi
Lufthansa on kauglendudel testimas uut piletiklassi, milleks on turistiklassi light pilet. Seni oli Lufthansal turistiklassis kaks piletitüüpi – Basic ja Basic Plus, mille põhiline vahe seisnes ümberbroneerimise tingimustes, kogutavate lennumiilide arvus ja kõrgemasse teenindusklassi upgrade’i võ...
ETTEVAATUST | 10 kõige hirmsamat haigust, mis sa reisil käies endale külge korjata võid
Reisimine ei too endaga kaasa ainult häid asju, vaid ka halbu. Näiteks haigusi. Kas teadsid, mis on 10 kõige jälgimat tõbi, millesse reisides nakatuda võid? Nüüd saad teada!
Miks on meres kala ja kuidas naine puhkusel kogemata rasestus – turistide kõige napakamad kaebused reisibüroole!
Daily Mail kogus reisifoorumitest ja reisikorraldajatelt kokku turistide kõige napakamad probleemid ning toob need lugejateni. Loe ja imesta!
Lugeja oma esimesest reisist üksinda: see oli täiesti hull kogemus!
Reisijuhile kirjutas lugeja, keda pani mõtlema eilne artikkel üksinda reisimisest ja ta otsustas jagada ka enda kogemust.
Asjad, mida peab teadma: kuidas vältida haikala rünnakut?
Ülemöödunud aastal kohtus surfitšempion Mick Fenning mõrtsukhaiga. See juhtum ehmatas otseülekandes sadu tuhandeid televaatajaid üle maailma. Õnneks päädis see randevuu asjaosaliste jaoks vaid vapustusega.
Kuidas sai Eesti suurim maailmarändur reisiraha kokku? Appi tuli rikas mees!
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele reiside rahastamisest rääkis.
Müsteerium paljastatud! Mis on tegelikud põhjused, miks sa pärast lennureisi haigeks jääd?
Juhtub tihti, et inimesed jäävad pärast pikka lennureisi haigeks. Miks?
TEST | Põnevad ehitised Suurbritannias: vaata, kui haritud oled ja mitu neist ära tunned!
Suurbritannia pole ainult Inglismaa ja London. Kõik teavad, milline on Big Ben, aga Suurbritannias on veel palju palju muudki uurida ja vaadata. Saa teada, kas oskad piltide järgi ära arvata, millise ehitisega on tegu.
REISIKOMPASS: Balkani pealetung
Kui otsida Euroopast piirkonda, mis turistide seas praegu kõige kiiremini populaarsust kogub, on selleks just Balkan. Ka Eesti puhkusereiside müügiedetabelites troonivad Balkani riigid – konkurentsitu esinumbri Kreeka kannule on tõusmas Bulgaariasse reisijate arv. Aga millised on piirkonna vähem ...
SUUR REISIGIID MEESTELE | 10 riiki, kus elavad maailma kõige ilusamad naised
Eks Eesti naised on ju ka ilusad, nii et tingimata pole vaja ära minna, aga kui ikka TOP10 hulgast valida tahad, tuleb kõrgemalt ja kaugemale lennata! Samas on võimalik, et Ameerika eksperdid, kes selle tabeli kokku panid, pole Eestis lihtsalt käinud.
Keenia plaanib tamme, mis hävitaksid Serengeti ökosüsteemi
Elu Ida-Aafrikas on õpetanud, et Aafrikas ei pruugi täiesti uskumatu asi kunagi olla päris uskumatu. Tundub, et see tõdemus on taaskord kinnitust saanud ja kahjuks ei too see kaasa kaugeltki parimaid uudiseid. Serengeti unikaalne ökosüsteem Põhja-Tansaanias ja Keenia edelaosas on koduks maailma s...
JAHMATAV PAIK | Ilmselt kõige õõvastavam reisisihtkoht maakeral: kas sina julgeksid sellele saarele minna?
Mexito City lähedal, Xochimilco kanalites asuv Isla de las Muñecas võib end pidada vist üheks kõige õõvastavamaks turistlikuks atraktsiooniks maakeral — saabujat jõllitavad kalapilgul sajad lapsepead (nukud) iga puu otsast.
Jäta seekord pere ja sõbrad koju! Põhjused, miks üksinda reisimine on sulle hädavajalik
Võib tunduda hirmutav minna reisile ihuüksinda. Aga ära pelga, vaid planeeri oma järgmiseks puhkuseks üks mõnus soolotripp, sest see annab ja õpetab nii palju.
Uuring Aasia elevanditurismi julmast telgitagusest
2015. aasta võttis rahvusvaheline loomakaitseorganisatsioon World Animal Protection ette ambitsioonika projekti dokumenteerida Aasia meelelahutustööstuses kasutatavate elevantide elutingimused. Kokku külastati 2923 elevanti 220 sedasorti meelelahutust pakkuvas kohas Tais, Sri Lankas, Indias, Laos...
Tea oma õigusi! Mida teha, kui lennureis ootamatult tühistatakse?
Reisijuhi poole on pöördunud mitmed lugejad seoses sellega, et lennufirma Ryanair on viimasel ajal hulgaliselt lende ära jätnud. Küsimusi on palju. Mida teha ja kuidas käituda, kui lennureis ootamatult tühistatakse? Millised on reisijate õigused ja millistel alustel saaks lennufirmalt või kindlus...
Armas žest: fotokonkursi võitnud fotograaf loobus auhinnarahast ja kinkis kolmele vaimupuudega noorele uhiuued kaamerad
Reisijuhi korraldatud fotokonkursi võitnud fotograaf Kaupo Kikkas realiseeris oma auhinna kolmeks kaameraks, mille omanikuks saavad vaimupuudega fotograafid.
Meroë unustatud püramiidid Sudaanis
Ida-Sudaanis, 200 km pealinnast Khartoumist eemal asub Niiluse kaldal iidne Meroë linn. Meroët loetakse Sudaani vaatamisväärsuseks number 1, sest sealsest kõrbes asuvad peaaegu 200 iidset püramiidi, mis ehitati Kushi kungriiki valitsenud kuningate ja kuningannade poolt. Kushi kuningriik asus Egi...
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Malta 106€, Fuerteventura 112€, Põhja-Ameerika 243€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Küprosele, Maltale, Hispaaniasse, USAsse, Kanadasse, Jaapanisse, Taisse ja Austraaliasse.
Ära lõpeta oma reisi arestikambris: üheksa kõige jaburamat seadust, mida välismaal ringi rännates kohata võib
Kui me läheme turistina võõrasse riiki, ei vii me end tavaliselt eriti kurssi sealsete seadustega. Kuid vahel võiks seda siiski teha, et vältida ebameeldivusi, mis teadmatusega kaasneda võivad. Seaduste mitteteadmine ei vabasta vastutusest ja see põhimõte kehtib kõikides riikides. Vahel on need s...
Tai kuninga matus muudab oktoobris Bangkoki elurütmi
Selle aasta oktoobris toimub Bangkokis Tai kuninga Bhumibol Adulyadej matusetseremoonia, mis muudab oluliselt tavapärast elurütmi. Lahkunud kuningas oli Tai pikima valitsusajaga monarh, olles troonil 1946 kuni 2016. Pärast kuninga surma algas aasta kestev leinaperiood, mis kulmineerub viiel päeva...
VOLGA JÕE KRUIISI II OSA | Müstiline uputatud linn Venemaal, mille keskel annab ammustest aegadest aimu vana kellatorn
Kolmeosalises minivideosarjas reisime kaasa kirjaniku ja maailmaränduri Epp Petronega, kes suvel kruiisitas Venemaal, Volga jõel. Oma nelja päeva pikkust kruiisi Venemaal alustas Epp Nizhni Novgorodist ja lõpetas Moskvas. Esimeses klipis näeme, kuidas Epp Nizhni Novgorodis reisiks ettevalmistusi ...
Plaanid soolotrippi? 15 parimat sihtkohta, kuhu üksi reisima minna
Sel nädalal oleme rääkinud üksi reisimisest, näiteks SIIN ja SIIN. Kellel nüüd plaan tekkis asi ära teha, siis siin teile väike edetabel nendest sihtkohtadest, mis on kõige huvitavamad just üksikutele reisijatele.
Milliseid reise seekord Hulludelt Päevadelt soodsalt soetada saab? Vaata järele!
Tänasest pühapäevani kestavad Stockmanni Hullud Päevad, kust reisihuvilised ostavad kõige enam päikesereiside pakette, mille hinnad algavad 389 eurost.
TEST | Põnevad ehitised Briti saartel: vaata, kui haritud oled ja mitu neist ära tunned!
Suurbritannia pole ainult Inglismaa ja London. Iirimaa pole ainult Dublin. Kõik teavad, milline näeb välja Big Ben, aga Briti saartel on veel palju palju muudki uurida ja vaadata. Saa teada, kas oskad piltide järgi ära arvata, millise ehitisega on tegu.
HIINA PÄEVIKUD, 4. osa | Veider versioon Tinderist: raputad telefoni ja näed inimese profiili, kes samal ajal samuti telefoni raputab. Mida see veel tähendab?
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Nordica teatas uued suvised sihtkohad – lenda Rumeeniasse ja Makedooniasse
Meie kohalik lennufirma Nordica teatas äsja kahest järgmise suvehooaja uuest sihtkohast. Nendeks on Constanta Rumeenias ja Ohrid Makedoonias. Kumbki neist pole reisijate seas väga tuntud, aga sellegipoolest tasub neid mõlemat soojalt soovitada. Musta mere äärset Constantat loetakse Vikipeedia an...
Fjorde, vaalu ja virmalisi vaatlema! Finnair avab järgmisel aastal kaks uut liini Norrasse
Osana kasvustrateegiast avab Finnair 2018. aasta maikuus uued lennusuunad Helsingist Bergenisse ja Tromsøsse. Mõlemad sihtkohad on mugavalt ühendatud ka eestlastele.
VIDEO | Kuidas maailma üks parimaid lennufirmasid oma raudlinnud ilma veeta puhtaks peseb?
Lennufirma Emirates avaldas video uuest meetodist, millega lennuk ilma vett kasutamata puhtaks saab.
Tasub teada: kui pass või ID-kaart pole piisava kehtivusajaga ja sind ei lasta lennule, oled selles ise süüdi
Tihti selgub dokumendi mittepiisav kehtivusaeg või vajaliku viisa puudumine alles lennujaamas. Erandlikud pole ka juhud, kus puudus selgub alles pardaleminekul lennu väravas ehk reisija on nõuetele mittevastava dokumendiga registreerunud lennule ning läbinud turvakontrolli.
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Tatrad 68€, Santorini 173€, Roheneemesaared 320€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Inglismaale, Slovakkiasse, Kreekasse, Roheneemesaartele, Filipiinidele, Taisse, Vietnamisse ja Kambodžasse.
Pilte palverännakult: kiilas prantslane ei teadnud, kas pidada meid emaga õdedeks või armukesteks
Armastust on mitut moodi. Selles raamatus on kaks armastuslugu. Avaldame katkendi Hanneleele Kaldmaa ja Kätlin Kaldmaa raamatust "Kaks armastuslugu".
HIINA PÄEVIKUD, 1. päev | Nägime vanaprouasid õhtust liikumistrenni tegemas, palju puudleid ning vardasse aetud miniskorpione ja prussakaid
Keiu käis Hiinas. Ekslusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Esimest korda kahekesi reisile? Valmista end nendeks õudusteks ette!
Ühine reis näitab tihti kõige täpsemini ära, kas värske paar jääb kokku või mitte. Kõik juba koos reisinud paarid võivad teile kinnitada, et need kümme asja on teie esimesel ühisel reisil praktiliselt garanteeritud. Valmista end ette ja kui veab, saab sellest reisist esimene teie paljudest ühiste...
Roheneemesaared peagi viisavaba
Roheneemesaared ehk Cabo Verde või Cape Verde on turismimaastikule üsna hiline saabuja. Aastaringse päikesepaistega saared Lääne-Aafrika rannikul Atlandi ookeanis on eurooplaste seas populaarsust hakanud koguma eelkõige paaril viimasel aastal. Sellele on kaasa aidanud mitmete soodsate lennuvõimal...
HIINA PÄEVIKUD, 3. osa | Shanghaisse Vanemuise ooperikoori vaatama. Sest kus seda siis veel näha...
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Ryanair alustab otselende Tallinnast ja Riiast Küprosele!
Head uudised eestlastele: Ryanair alustab alates järgmisest kevadest otselende Tallinna ja Riiast Küprosele, Paphose linna! Lennupiletid on juba müügis ning lennud toimuvad esmaspäeviti ning reedeti alates märtsi lõpust! Väljumiste kellaajad on isegi päris soodsad: Tallinnast väljub lend kell 12:...
VOLGA JÕE KRUIIS | Maailmarändur Epp Petrone kruiisitab Venemaal. Mis nippe tasub tema reisist kõrva taha panna?
Kolmeosalises minivideosarjas reisime kaasa kirjaniku ja maailmaränduri Epp Petronega, kes suvel kruiisitas Venemaal, Volga jõel. Oma nelja päeva pikkust kruiisi Venemaal alustas Epp Nizhni Novgorodist ja lõpetas Moskvas. Esimeses klipis näeme, kuidas Epp Nizhni Novgorodis reisiks ettevalmistusi ...
HIINA PÄEVIKUD, 7. osa | Supelkostüümi ei olnud. Ma ei lasknud sellest detailist end ka väga häirida. Kui on meri, peab ujuma!
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Eesti kogenuima maailmaränduri esimesed sammud: kust tuli reisikihk ja mille peale 23aastaselt lõug lahti vajus?
Kerli Nõu on vallutanud Eesti naistest kõige rohkem riike maailmas — lausa 102 praeguse seisuga. Tema nõu tasub kuulata. Vaata, mida ta oma uue raamatu “Mina ja maailm” esitlusel Jesper Parvele oma esimestest rändurisammudest rääkis.
Kas teadsid? Üllatav põhjus, miks on lennukis alati külm
Ära arva, et pardameeskond kiusu pärast temperatuuri madalal hoiab.
Vahvad välismaa uusaastarituaalid. Kuhu neid vaatama minna?
Eestis tuleb uusaastaööl süüa seitse korda – sellega oleme kuulsad üle ilma. Sarnaseid aastalõpuga seotud rituaale kohtab kogu maailmas ja mõni neist võib tunduda sedavõrd kummaline, et enne ei usugi, kui oma silmaga näed.
VOLGA JÕE KRUIISI III OSA | Iga hommik algas šampanjaga! Taustaks imeline loodus ja vanad kloostrid
Kolmeosalises videosarjas reisime kaasa kirjaniku ja maailmaränduri Epp Petronega, kes suvel kruiisitas Venemaal, Volga jõel. Oma nelja päeva pikkust kruiisi Venemaal alustas Epp Nižni Novgorodist ja lõpetas Moskvas.
Tihedaima liiklusega rahvusvaheline lennuliin on Hongkong – Taipei
Vaevalt, et see väga suur üllatus olla tohiks, et maailma kõige tihedama lennuliiklusega liinid asuvad suures osas kõik Aasias. Kui maailma kõige tihedamaks lennuühenduseks on jätkuvalt Seouli Gimpo ja Jeju vaheline liin Lõuna-Koreas, kus 2017. aasta juulis lendas 1,285 miljonit reisijat, siis ra...
Väldi neid! Seitse saatuslikku viga, mis võivad sinu puhkusereisi täielikult ära rikkuda
Õnnestunud puhkus algab korralikust ettevalmistusest. Need seitse viga aga võivad puhkusereisi täielikult ära rikkuda. Ja neid vigu tehakse ikka ja jälle. Aitame sul neid vältida!
Parimad seiklusreisi sihtkohad novembriks
Lonely Planeti reisiekspertide arvates on just need neli paika parimateks reisisihtkohtadeks seiklejahingedele.
Sünge saladusega paradiisisaared
See Austraaliale kuuluv troopiline saarestik võiks olla paradiis, kui see ei kannaks endas kõhedust tekitavat ohtu nii saare elanikele endile kui ka külastajatele.
Ryanairi kimbutab on pilootide nappus
Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair on põhjustanud reisijatele üle-Euroopalise peavalu. Lähema 6 nädala jooksul tühistatakse päevas umbes 50 lendu ja kokku mõjutab see 400 000 inimese reisiplaane. Mis on lendude tühistamise taga? Ryanair toob põhjuseks vajaduse lennufirma praktika kohaldada Eur...
Video: jalutuskäik Gruusia pealinnas
Kes pole veel Gruusia pealinnas Tbilisis käinud, saab siinsest videost kas mõnusa inspiratsiooni järgmiseks reisiks, või siis lihtsalt lasta end jalutuskäigul ühes kaunis ajaloolises linnas kaasa kanda.
Tai populaarsed rannad on inimestele ajutiselt suletud
Kümme Tai populaarses turismipiirkonnas Phuketis asuvat randa on nii turistidele kui ka kohalikele suletud Andamani mere kõrgete lainete ja tugevate tuulte tõttu.
Sünnipäev Rumeenias: teravad elamused algusest lõpuni!
Piia jättis oma sünnipäeva oma noormehe korraldada. Kuni lennujaama check-in letini polnud tal aimugi, kuhu ta viiakse. Loe ja vaata, kuidas kulges see ootamatu ja teravaid elamusi täis reis!
REISIKOMPASS: Balkani pealetung
Kui otsida Euroopast piirkonda, mis turistide seas praegu kõige kiiremini populaarsust kogub, on selleks just Balkan. Ka Eesti puhkusereiside müügiedetabelites troonivad Balkani riigid – konkurentsitu esinumbri Kreeka kannule on tõusmas Bulgaariasse reisijate arv. Aga millised on piirkonna vähem ...
HIINA PÄEVIKUD, 6. osa | Hotellitoa vaiba välimuse põhjal võib arvata, et seal peab olema toimunud mõrv või vähemalt üks korralik ohverdamine
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Google Mapsi viga saatis tuhanded turistid rahvuspargi asemel kolkakülla
Austraalias asuv Blue Mountains rahvuspark on populaarne sihtkoht oma sinavate mägede ja kauni Katoomba linnaga. Kuid tuhanded turistid jõudsid Google Mapsi apsu tõttu väikesesse ja igavasse linnakesse.
Ehk väike reis hauatagusesse maailma? Euroopa linnad, kus võid kõige tõenäolisemalt kummitusi kohata
Reisimine juba iseenesest pakub ju väga palju uusi elamusi, kogemusi ning emotsioone, kuid vahest võib sellest kõigest ikkagi väheks jääda — sel juhul saab adrenaliini otsida paikadest, kus armastavad jalga puhata ka hauataguse maailma asukad.
Sajad turistid tagastavad oma suveniire, kuna usuvad need neetud olevat
Paljud turistid astuvad Austraalia Uluru-Kata Tjuta rahvuspargi keeldudest üle ja võtavad endaga kaasa kauneid kive või liiva. Sellele järgnev ebaõnn on pannud sajad külastajad oma võetud suveniire tagastama.
Odavlennufirma pakub veelgi odavamaid lende… aga on üks konks!
Odavlennufirma Icelandair tuli välja veelgi odavamate lennupiletitega, kuid loomulikult on asja juures konks – kui tahta reisida pagasiga, siis tuleb selle eest juurde tasuda ligi 100 dollarit!
Saarte vaheliste lendude täitumus on mullusest suurem
Regionaallende teenindav Transaviabaltika võttis kokku septembrikuu lendude statistika, mis annab mõista, et suvine lendajate rohkus hakkab sügisperioodile iseloomulikult kahanema.
Reisifirma viib turiste 28 000 euro eest tundmatusse paika
Londoni luksusreisifirma Black Tomato pakub programmi nimega Get Lost, kus reisihuviline viiakse suure raha eest tundmatusse kohta, et seal siis ära eksida.
Erakorralise ülevaatuse tõttu hilines Tallinn-Kuressaare lennuk viis tundi
Eile hommikul Tallinna-Kuressaare liinile pealinna lennujaamast väljuma pidanud lennuk sai ukse tehnilise kontrolli tõttu õhku tõusta alles viis tundi hiljem.
Tänu uuele odavlennu liinile saad Aasiasse lennata üliodavalt
Norwegian Air  avas maailma pikima odavlennu liini, mis maksab vaid 169 eurot.
Kuidas võitlevad tuntud reisisihtkohad turistide hoolimatuse vastu?
Peaaegu igaüks on tundnud mõnda kuulsasse linna reisides pettumust, sest turistide hordid on igasuguse kohaliku hõngu hävitanud. Selle vältimiseks on populaarsed paigad hakanud propageerima jätkusuutlikku turismi.
Pakettreiside mõiste on muutumas
Riigikogu majanduskomisjonis oli täna arutluse all pakettreisi mõiste laiendamine ja reisijate parem kaitse. Tulevikus loetakse pakettreisiks seda, kui ühelt reisikorraldajalt on soetatud vähemalt kaks reisiteenust korraga.
Kümme kummalist asja, mille eest saab Dubais karistada
Pahaaimamatutel turistidel on lihtne ämbrisse astuda, kui eelnevalt ei ole põhjalikult tutvust tehtud sihtriigi reeglitega.
Iga viies reisija jätab reisikindlustuse sõlmimata
Ligi pooled reisijad sõlmivad kindlustuslepingu koos reisiga, kuid viiendik reisile minevatest Eesti inimestest jätab reisikindlustuse soetamata, selgus PZU Kindlustuse sotsiaalmeedias läbiviidud küsitlusest.
Sügishooaja kaheksa populaarsemat sihtkohta
Sügis on suurepärane aeg reisimiseks, kuna enamasti on muidu turistirohketes piirkondades vähem rahvast, soodsamad hinnad ning ka ilm on mahedam.
HIINA PÄEVIKUD, 2. osa | Lõuna on rikkalik ja suures osas arusaamatutest komponentidest koosnev. Pesunöör on tõmmatud autoukse ja puu vahele
Keiu käis Hiinas. Eksklusiivselt Reisijuhis avaldame tema salajased reisipäevikud.
Vaata, millised on Euroopa kõige mugavamad lennujaamad
Sihtkohas maandumine on alati mõnus tunne, sest puhkus võib alata, kuid lennujaamast on vaja jõuda veel linna ja hotelli.
Nipp, mis aitab reisides lutikaid vältida
Reisides ei tea kunagi, kas hotellitoas, milles viibid, võivad olla lutikad või mitte. Selleks, et neid mitte koju kaasa tuua, on today.com välja toonud ühe nipi.
Võimas vaatepilt! Vaata videot, kuidas maailma kõige suurem tuletõrjelennuk metsatulekahju kustutab
Lennukid on ikka võimsad masinad. See Boeing 747-400 Supertanker, mis siin videos näha, on maailma kõige suurem tuletõrjelennuk. See raudlind alustas oma teed 1991. aastal reisilennukina Japan Airlinesi ridades. Aasta tagasi kohandati ta ümber tuletõrjelennukiks.
Suure tormi tõttu on Amsterdami lennuliiklus häiritud
Täna on Amsterdami Shipholi lennujaama töö tormi tõttu suuresti häiritud. Paljud lennud kas hilinevad või on tühistatud.