VÕIMAS VIDEO | Vaata, kuidas maailma kõige suurem lennuk Californias maandub!
Nüüd saad vaadata lähedalt, kuidas see maailma suurim ja võimsaim lennuk maandub. Antonov An-225 "Mrija" maandus Oaklandi lennujaamas 9. septembril kell 16.30. kohaliku aja järgi ja see oli ilus vaatepilt. Kuidas sama lennuk hiljuti maandus Inglismaal, vaata SIIT!
REKORDIAASTA LAINEL | Tallinna lennujaamal on täna sünnipäev — täitugu tal sel aastal 3 miljonit reisijat!
Lennart Meri Tallinna lennujaamal on hea aasta, igal kuul lüüakse rekordeid. Meie armsal kodusel õhuväraval täitub täna 82. eluaasta ja sel puhul pakutakse kõigile reisijatele imemaitsvaid koduaia õunu — et jaguks energiat talvisele hooajale vastu minna ning ikka maailma avastada ja reisida.
Ära maga maha! Tallinnasse saabuvad legendaarsed purjekad Mir ja Sedov
Tallinna Merepäevade raames saabuvad Vanasadama kruiisialale legendaarsed purjekad Mir ja Sedov, mis kuuluvad maailma suurimate purjeõppelaevade hulka. Ära maga maha võimalust oma jalga nende pardale tõsta!
OLE KAVAL | Kuus näpunäidet eriti soodsa reisi leidmiseks
Soodsate lennupiletite ja majutuse leidmine on tihti tõeline väljakutse. Teisalt aga — kui jälgida teatud mustreid, on võimalik leida endale reis väga soodsa hinnaga. Soodsate reisipakkumiste portaal Reisidiilid.ee toob välja kuus näpunäidet, mis aitavad sul leida endale soodsat reisi.
Emirates võtab Etihadi üle?
Dubai lennufirma Emirates on pidamas kõnelusi, et üle võtta Abu Dhabi raskustega maadlev Etihad Airways, kirjutab majandusportaal Bloomberg. Emirates võtaks üle Etihadi lennunduspoole, Etihadile jääks lennukite hooldusega seonduv ärisuund. Kuigi Bloomberg hoiab üldiselt soliidset joont, on antud ...
Kuus põhjust, miks minna Iraani (ja seal abielluda)
Riik, mis piirneb muu hulgas Iraagi, Afganistani ja Pakistaniga, ei tundu ehk kaugelt vaadates kõige turvalisem paik, kuhu oma jalg asetada.
LÕPUKS OMETI | Kuulus reisivlogijate tiim käis Tallinnas! Vaata, mida neil meie pealinna kohta öelda on
Kuulus reisivlog Honest Guide (e.k Aus giid) on käinud pea kõikjal Euroopas ja mujalgi, et jagada reisihuvilistele teavet nii toreduste kui nõmeduste kohta, mis neid erinevates riikides ootamas on. Honest Guide’i teevad kaks Tšehhi noormeest Janek Rubes ja Honza Mikulka ning nende põhimõte on — n...
TOP 10 | Need on kõige uskumatumad paigad maailmas, mida su silm iial näinud on
Maailmas on selliseid paiku, mis on nii erilised, et võtab lausa ahhetama. On lausa raske uskuda, et need on päriselt olemas. Vaata, mis on 10 kõige ebareaalsemat paika maailmas.
SUVI KESTAB | Vaata, mis toimub praegu Kalarannas — sa ei usu oma silmi!
Arvad, et on käes aeg end teki sisse mässida, liitrite kaupa teed juua ja Netflixi koomasse vajuda? Ei, mine parem ujuma, sest suvi veel kestab! Täpselt nii kaua, kui sa ise suvesse usud.
Kasvav trend: Eestis registreeritud sõidukid satuvad välismaal üha enam õnnetustesse
Kahjuks satuvad eestlasted aina tihedamini välismaal autoõnnetustesse. Reisijuht uuris, kuidas on kõige õigem edasi tegutseda, kui satud vällismaal avariisse.
Lastega autokaravanis: säraval hipielul on ka pahupool — tõesti, elame justkui asotsiaalid…
Avaldame katkendi Marianne Suurmaa raamatust "Minu Saksamaa. Kirju lapitekk", kirjastuselt Petrone Print.
Juba homme! Peipsimaa suvise hooaja lõpetavad puhvetite päev ja Varnja laat
Kas sul on talveks sibulad varutud? Ei ole? Siis tuleb homme Peipsi äärde sõita! Lisaks sibulate ja muu köögivilja ostmisele jagub seal palju põnevaid tegevusi.
REISILUGU, mis ei unune iial | Mina olin Türgis esimene, kes riided seljast võttis...
"Mu eluaegne sõbranna keelitas mind Türki puhkama sõitma. Oli käinud Kreetal ja Türgi ei meelitanud mind üldse, aga sõbranna seadis mu ühel päeval fakti ette — tema ostnud sooduspaketi ja nüüd pole muud kui olgu aga kohver koos,“ alustab Merli oma lugu.
Alitalia jääb riigile
Itaalia rahvuslik lennufirma Alitalia on parasjagu müstiline nähtus. Loogiliselt võttes ei tohiks seda lennufirmat enam ammu olemas olla, sest oma 71 aastase ajaloo vältel on suudetud kasumit teenida vaid mõnel üksikul aastal. Paar aastat tagasi tõi iga päev Alitaliale 0,5 – 1 miljoni euro suurus...
VIDEO | Vaata, kuidas reisitakse Emirates Airline'i lennuki Airbus A380 esimeses klassis!
Selles videos saad tutvuda Emirates Airline'i esimese klassi kõikide privileegidega. Kuulus lennufanatt ja ajakirjanik Sam Chui võtab meid kaasa oma reisile Dubaist Moskvasse.
Homme toimub Ryanairi pilootide streik, tühistatud on 150 lendu. Reisijaid hoiti infosulus
Homme toimub Ryanairi saksa pilootide streik, mis kuulutati välja vaid 12 tundi enne sündmust — loe lähemalt SIIT. Täna hommikul said Ryanairi 12. septembri reisijad e-kirja, kus teatati, et võib toimuda streik ja reisijatel on võimalus soovi korral oma lennuaega muuta. Nüüdseks on streigi toimum...
PELUTAV REISILUGU | Armumine nooresse Türgi mehesse rikkus keskealise pereema elu
Aili šokeeris pärast Türgi reisilt koju jõudmist meest teatega, et leidis Türgis armastuse ja soovib lahutust. Kui Aili oma värskest võimsast tundest rääkis, ei suutnud mees teda mitte kuidagi uskuda.
MINU ITAALIA SEIKLUS | Võtan siit kaasa tarkuse: aita inimesi ilma tagamõtteta ja sind aidatakse vastu, ilma tagamõtteta
Tänase loo autor jagab enda üllatavalt lahedat reisikogemust, mis näitab, et tegelikult on inimesed väga lahked ja sõbralikud.
ELU ESIMENE VÄLISREIS | 95aastane Maimu: ma jalgsi ei taha käia, need jalad on palju kannatanud, aga lendaks veel küll!
Maimu Kala on 95aastane proua, kes käis sel suvel oma elu esimesel välisreisil, Kopenhaagenis. Mis see Maimu elus muutis, saab öelda vaid tema enda sõnadega: "See andis minule vanainimesele nii palju energiat juurde! Kui kodus on terviseprobleeme, siis seal ei olnud, ükski koht ei valutanud, olen...
Lennufirma tühistas Itaalias lennu ja hülgas reisijad
Laupäeval Veronast Southamptoni suundunud Flybe lend tühistati ning lennufirma esindajad jätsid reisijad ilma hotellist, lennupiletitest ja toidutalongidest, mis muidu sellisel juhul peaksid kaasnema.
17 TUNDI LENNUKIS | Vaata, mis on 10 maailma kõige pikemat lendu — kas peaksid vastu?
Kui arvad, et viietunnine lend lennuki turistiklassis on piin, siis mõtle veel. Püüa mõelda reisijate peale, kes on valinud ühe neist superpikkadest lendudest.
Kümme põnevat vaatamisväärsust Lätis lastega peredele
Lätis on põnevaid seiklusi nii lastele kui ka nende vanematele. Kohtuge muinasjututegelastega, kihutage 40 km/h toboggan-rajal, andke süüa hirvekarjale ja avastage Baltimaade esimest võrguseiklusparki! Kibelete reisile?
PAKKUMINE PENSIONÄRIDELE | Tule Lõuna-Itaaliasse, saad siin 10 aastat makse maksmata elada
Eestis on külm ja kõrged maksud. Miks siis mitte kolida elama sinna, kus ei pea makse maksma — lisaks mõjub vanemate inimeste tervisele soojem kliima alati hästi. Nüüd ongi Itaalia valitsuses kaalumisel programm, mis pakub nii Itaalia kui ka välisriikide pensionäridele elupaika Lõuna-Itaalias.
Suur TEST | Kas tead, mis on kõige pikem distants, mis on planeedil Maa võimalik autoga läbida?
Kas oskad umbeski pakkuda seda kilomeetrite arvu, mis meie planeedil on võimalik järjest neljal rattal läbi sõita? Testi oma teadmisi (või intuitsiooni) enne, kui videot vaatad, siis on väike võistlusmoment ka asja juures. Anna meile ka kommentaarides teada, kui täppi või mööda panid!
Video: pagasikäitleja jäi reisija kotist varastamisega vahele
Ibiza lennujaamas filmis reisija jultunud pagasikäitlejat, kes ühes pagasilindil olevatest kohvritest varastas.
Turkish Airlines tutvustas uut vormiriietust
Turkish Airlines tutvustas avalikkusele lennufirma uut vormiriietust, mis võetakse kasutusele samaaegselt Istanbuli Uue Lennujaama avamisega oktoobri lõpus. Uus vormiriietus ühendab endas Türgi klassikalisi motiive ja ornamente kaasaegse disainiga. Vormiriietuse kontrastseteks põhitoonideks on ...
Horvaatias korraldavad turistidele linnaekskursioone kodutud
Horvaatia pealinnas Zagrebis palkavad humanitaarorganisatsioonid kodutuid, kes turistidele linna tutvustaksid.
Boracay pole turistide vastuvõtuks veel valmis
Selle aasta 26. aprillil suleti Filipiinide populaarseim puhkusesaar Boracay 6 kuuks turismile täielikult. Põhjuseks oli tänu kontrollimatule ehitustegevusele ning puudulikule vee- ja jäätmemajandusele tekkinud oht valgete liivarandadega saare keskkonnaseisundile (loe pikemalt Trip.ee uudisest Bo...
Hullumeelne VIDEO ja AUDIO | Napilt üle inimeste peade rammivad lennukid ja kõmakad, mis tekivad helibarjääri ületamisel
See on kõige ekstreemsem madalalt lendavate lennukite ja helibarjääri ületamisel tekkivate paukude kompilatsioon, mis iial tehtud — vähemalt nii väidab video autor. Aga olgu nii või naa, väga hull vaatamine on see igal juhul!
India tõstis e-viisa hinda
2017 oli India turismile hea aasta. Esmakordselt saabus Indiasse üle 10 miljoni välisturisti (10,18 miljonit), neist 1,7 miljonit kasutas selleks India e-viisa taotlemise võimalust. 2018. aastal on India e-viisa taotlemine veelgi hoogustunud. Kindlasti aitab sellele kaasa India valitsuse otsus m...
Hispaania saartel ei saa hotellides peagi enam limiteerimata alkoholi – aga sellega on veel aega!
Hiljuti anti teada, et populaarsete saarte Mallorca ja Ibiza kuurortides keelatakse alkoholi limiteerimata pakkumine ehk all inclusive paketid.
TOP 20 | Tõeliselt tülgastav vaatamine: need on kõige eluohtlikumad parasiidid, mis sind reisil varitseda võivad
September on käes — algab kool ja algab ka uus reisihooaeg. Talvel on mõnus reisida kusagile väga eksootilisele maale, kus saad kogeda midagi enneolematut. Kuid alati tasub teadlik olla ka reisil varitsevatest ohtudest. Seetõttu ongi paras aeg meelde tuletada, millised on kõige jubedamad ja eluoh...
Paradiisisaared türkiissinise veega! Edasi-tagasi Turkish Airlines’i mugavad lennud Tallinnast Maldiividele alates 508 eurot
Turkish Airlines pakub hea hinnaga lennupileteid Tallinnast Maldiividele. Edasi-tagasi lennupiletid algavad 508 eurost! Lennupiletid + 11 ööd ranna lähedal majutusasutuses koos hommikusöökidega kokku 653€. Saadaval lennupiletid ka jõuludeks. Hinnas sisaldub ka põhipagas (30kg).
Aeroflot alustab lende Balile
Aeroflot alustab alates 28. oktoobrist 2018 otselende Moskvast (Šeremetjevo, SVO) Indoneesia puhkusesaarele Balile. Lennud toimuvad 3 korda nädalas, väljudes Moskvast kolmapäeval, reedel ja pühapäeval kell 15:05, saabudes Balile järgmise päeva hommikul kell 08:20. Tagasilennud Balilt on esmaspäev...
Lõppenud turismisuvi tegi Ida-Virumaal mullusele silmad ette
Statistikaameti andmetel peatus maakonna majutusettevõtetes juunis ja juulis keskmiselt kümme protsenti rohkem turiste kui mullu samal ajal ning eriti agaralt avastasid Ida-Virumaad Eesti elanikud.
RYANAIR KEELDUB MAKSMAST | Kas streikide tõttu kannatanud reisijatel on siiski õigus saada hüvitist?
Eile toimus Ryanairi töötajate streik, millest Reisijuht kirjutas SIIN ja SIIN. Paljud lugejad on uurinud, kuidas on nende õigustega taotleda kompensatsiooni. Kahjuks häid uudiseid veel ei ole, aga tegutsemine Euroopa Nõukogu lennuhüvitisi puudutava määruse muutmiseks käib.
Jõulud ja/või aastavahetus Thbilisis? Miks mitte! Edasi-tagasi lennud Riiast alates 128 eurot
Lennufirmad Turkish Airlines ja Ukrainian International Airlines lennutavad väga hea hinnaga Riiast Gruusia pealinna Thbilisisse. Hinnas sisaldub nii käsi- kui põhipagas pluss toidud pardal! Suurepärane valik kuupäevasid, sealhulgas jõuludeks ja aastavahetuseks.
Turisti šokk: Veneetsia kohvikus kasseeriti kahe kohvi ja veepudeli eest 43 eurot!
Tšiili turist Juan Carlos Bustamante sai Veneetsias Caffe Lavena nime kandvas kohvikus tõelise ehmatuse osaliseks, kui selgus, et kahe kohvi ja kahe pudeli mineraalvee eest tuleb välja käia 43 eurot.
Kuulus reisiportaal avaldas USKUMATU VIDEO EESTIMAAST | Mis on pildil valesti?
Kuulus Ameerika reisi- ja elustiiliportaal Travel & Leisure avaldas video Eesti kaunitest vaadetest. Kuid midagi oleks nende vaadetega nagu viltu...
TOP 10 | Need on kõige hirmsamad atraktsioonid maailmas — kas üldse julged vaadata?
Kas oled valmis selleks, et su pulss tõuseb, otsaesine tõmbub higiseks ja sa kattud üleni kananahaga? Vaata seda videot ja just need asjad juhtuma hakkavadki.
Ryanair hakkab käsipagasi eest lisatasu võtma
Kui seni on Ryanairiga lennates kuni kümne kilogrammine käsipagas tasuta olnud, siis alates 1. novembrist tuleb selle eest välja käia lisatasu.
SUUR GALERII | Bathumi — on see linn pärit unenäost või voltimisraamatust?
Gruusia kuurortlinn Bathumi on kohati nii veider, et tekib tunne, et see pole päris. Üritatakse ehitada uut Dubaid, aga väga käepäraste vahenditega. Uljaste uusarenduste kõrval kössitavad pealtnäha ainult plekist ja papist kokkuklopsitud korterelamud, kontrast on tohutu. Loe pikemat artiklit Bath...
VIDEO: Venemaal sõidab ringi kirikubuss
Kui Eestis on maapiirkondades tuntud ning ikka veel liiguvad ringi panga- ja kaubabuss, siis Venemaal näeb midagi üllatavat.
Uskumatu VIDEO | Kaks lennukit maanduvad paralleelselt — seda ei näe just iga päev!
San Francisco lennujaam on kuulus oma paralleelsete maandumisradade poolest. Tõelised lennukifännid käivad just seal vaatlemas, kuidas lennukid imelises sünkroonis ja harmoonias maanduvad. Vaatleme koos nendega!
VIDEO | Drooniga filmitud Airbus A380 õhkutõus — kui süüdlane leitakse, on tagajärjed valusad…
Väidetavalt filmis keegi drooniga, kuidas Airbus A380 tõuseb õhku Mauritiuse saarelt. Kui see, et õhkutõusu filmiti drooniga, on tõsi, on tegemist lennundusohutuseeskirjade jämeda rikkumisega ja süüdlast ootab karm karistus.
VIDEO | Vaata ja imetle! Need on 10 kõige kaunimat paika maailmas
Maailm, kus me elame, on tõesti imekaunis. Hoiame seda ilu!
Odavalt äriklassis - Malindo Air
Aasias lennates pole odavate lendude leidmine vist kunagi väga suur probleem, kuid Momondo otsingus tasub pilk peale visata ka äriklassi pakkumistele. Võib selguda, et lendamine äriklassis on odavam, kui turistiklassis, sellega samas hinnas või siis turistiklassist vaid õige pisut kallim. Järgnev...
ÜLLATUS | Kas sina tead, milline on lennuki kõige räpasem osa?
Värske uuringu järgi polegi WC kõige räpasem koht lennukis. On üks koht, mis kubiseb bakteritest veelgi enam. Kas sul on aimu, mis see võiks olla?
Võimas VIDEO | Nii maandub kõige suurem lennuk maailmas — Antonov An-225 "Mrija"
Nii suurejooneliselt maandub vaid üks lennuk maailmas — sest tõepoolest, tänaseni on ehitatud ainult üks An-225 lennuk. Vaata, kuidas see uhkete tiibade ja võimsa kerega teraslind maandumisrajale laskub.
Reisifoto 2018 | Finalistid vastavad: kuidas pilt sündis?
Sel suvel toimus Reisijuhis ja Turistis suur reisifoto konkurss. Enne suurt auhinnagala kutsusime oma stuudiosse mõned konkursi finalistid ja küsisime nendelt viis küsimust, millele nad videos vastavad. Konkursi võidutöid vaata SIIT!
KÜSITLUS | Keskmine eestlane ootab puhkuselt toitlustusega paketti ja kuuma ilma
Mis sa arvad, milliste eelistuste järgi Eesti kliendid puhkusereisi valivad? Hiljuti läbi viidud küsitlusest selgub, et hind ei ole sugugi kõige olulisem kriteerium, mille järgi otsus tehakse — selleks on hoopis kliima.
Ryanairi uus pagasipoliitika (täiendus)
Ei, ei jõua kuidagi Ryanairi pagasipoliitikas järge pidada. Muutused on pea sama kiired, kui uudised Vabaerakonna juhatuse koosseisu muudatustest või uute ökoloogiliste parteide moodustamise kohta. Augusti lõpus saabus uudis, et suurema käsipagasi (ehk üldjuhul see pisem ratastega reisikohver) m...
Egiptuses avati esmakordselt turistidele 4000 aasta vanune hauakamber
Turistid on hakanud vaikselt Egiptusesse naasma ning nüüd saab seal külastada lisaks püramiididele veel ühte põnevat ajaloolist paika.
Keenia meelitab Euroopa odavlennufirmasid
Keenial on kavas meelitada riiki lendama sellised Euroopa odavlennufirmad nagu Ryanair ja easyJet, vahendab Bloomberg Keenia turismiministrit. Eelkõike huvitab Keenia turismiametit see, kuidas meelitada India ookeani randadesse ja safarile rohkem Ühendkuningriikide kodanikke. Fookus on loogiline,...
Planeerid villapuhkust kogu perele? 10 asja, mida kindlasti silmas pidama peaksid
Villapuhkus perega muutub järjest populaarsemaks mugava ja mõnusa reisimise viisiks. Aga mida tuleks enne teada, kui puhkust planeerima ja oma perele villat broneerima hakkad?
ÕNNELIK ÕNNETUS | Legendaarne lennuk plahvatas, kuid kõik pardalviibinud jäid ellu
USAs Texase osariigis Burneti kohalikus lennujaamas plahvatas õhkutõusmisel 74 aastat vana lennuk C-47 Bluebonnet Belle. Lennuk oli teel Wisconsini õhuetendusele. Tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest keegi lennukis olnud 13 reisijast ei saanud isegi vigastada. Õnnetuse põhjused on uurimisel, ku...
EESTI 100 AARET I Unikaalne tsaariaegne jaamahoone Haapsalus
Reisijuht, Turist ja Muinsuskaitseamet on koos pikal reisil läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Mängides mängu Eesti 100 aaret saad ka sina sellele reisile kaasa tulla — uuri lähemalt SIIT. Lisaks avastamise rõõmule saab reisimise käigus ka palju põnevaid auhindu Go Groupilt, Tallinkilt j...
Otsid majutust sügiseks Phuketile? Karon Beachil leiab 4-tärni hotelli hinnaga 4€ öö inimese kohta!
Kui oled reisimas septembris või oktoobris Phuketile, siis pakub Kanita Resort and Villa eriti hea hinnaga majutust. Kahese toa hind päevas tuleb 8 eurot ehk inimese kohta 4 eurot. 2 eurot kallima hinnaga on saadaval ka majutus Manohra Cozy Resortis.
Pariisi Disneyland: miks oma lapsed kindlasti sinna viia tasub?
Disneylandi külastamiseks ei pea tingimata Ameerikasse reisima — elamuse saab kätte ka märksa lähemalt ja odavamalt!
VÄGEV VAATEPILT | Hiinas rajati kõrgeim kunstlik kosk maailmas — vesi langeb alla 108 meetri kõrguselt
Hiinas Guiyangis püstitati kunstlike koskede maailmarekord. Vesi langeb alla 108 meetri kõrguselt — see on tõesti võimas vaatepilt! Iseasi, kas nii kuluka ja ressursse raiskava vaatamisväärsuse rajamine on ikka möödapääsmatu...
Innvoatsioon Läti moodi: kraanikauss-pissuaar
Sotsiaalmeedias levib pilt lätlaste disainitud kraanikauss-pissuaarist. «Säästke meie planeedi joogivett,» seisab postituse kõrval.
EESTI 100 AARET I Just sinna on maetud mitmed Eesti kultuuriloos olulised inimesed
Reisijuht, Turist ja Muinsuskaitseamet on koos pikal reisil läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Mängides mängu Eesti 100 aaret saad ka sina sellele reisile kaasa tulla — uuri lähemalt SIIT. Lisaks avastamise rõõmule saab reisimise käigus ka palju põnevaid auhindu Go Groupilt, Tallinkilt j...
Katrin Pauts: kindla kohaga seotud kriminaalromaan on tore turundusnõks
Avaldame katkendi Katrin Pautsi raamatust "Minu Muhumaa. Lühike libahuntide ajalugu", kirjastuselt Petrone Print.
Kogenud reisisell soovitab | Üheksa tõhusat viisi, kuidas <span style="color: #222222; font-family: arial, sans-serif;">pikk lennureis värskelt ja rõõmsalt üle elada</span>
Eile avaldasime Reisijuhis artikli maailma kümnest kõige pikemast lennust. Täna annab kogenud reisisell soovitusi, kuidas selline reis võimalikult tervelt üle elada.
Maailma parimad sihtkohad metsiku looduse kogemiseks on selgunud
Vastavalt hiljutisele globaalse metsiku looduse turismi indeksile on USA parim riik maailmas, kuhu reisida metsikut loodust kogema.
Ülevaade: premium economy
Mis on premium economy? Premium economy ehk premium turistiklass või kõrgem turistiklass on turistiklassi ja äriklassi vahepeale jääv teenindusklass, mida lennufirmad pakuvad peamiselt pikematel rahvusvahelistel lendudel. Premium economy istekohtade kaart, Qantas B787 Võrreldes turistiklassiga o...
Sa ei usu oma silmi! Antiiksed linnad, mis on leitud ookeanisügavustest
Uppunud linnad on alati köitnud inimeste tähelepanu — kuidas on võimalik, et selline ilu on maetud vee alla?
Norwegian alustab Argentiinas oktoobris
2017. aasta jaanuaris asutas Norwegian tütarfirma Norwegian Air Argentina, eesmärgiga hakata opereerima nii Argentina siselende kui rahvusvahelisi lende Argentinast. Norwegiani saabumine Argentina turule on seotud 2015. aasta lõpus ametisse astunud presidendi Mauricio Macri tegevuskavaga hakata l...
Bathumi, tõeline Musta mere (võlts)pärl
Gruusia kuurortlinn Bathumi ei ole linn nagu iga teine. See on täis kontraste ja vastuolusid. Kohalike arendajate silme ees kangastub Dubai panoraam ja linn täitub aina veidramate ehitistega.
Lõpp vedelikele kilekottides! Uued röntgenkaamerad muudavad reisijate elu poole kergemaks
Kas see poleks parim asi maailmas, kui enam ei peaks lennujaama pagasikontrollis oma asju kotist plastmasskasti laduma? See unistus võib tõeks saada!
Reisifoto 2018 | Finalistid vastavad: mis on olnud teie kõige meeldejäävam reisikogemus?
Sel suvel toimus Reisijuhis ja Turistis suur reisifoto konkurss. Enne suurt auhinnagala kutsusime oma stuudiosse mõned konkursi finalistid ja küsisime nendelt viis küsimust, millele nad videos vastavad. Konkursi võidutöid vaata SIIT!
TOP 10 | Kõige populaarsemad linnapuhkuse sihtkohad eurooplaste seas — ja nende soodsamad alternatiivid
Suvi on läbi saamas ja kui mõned rannapuhkust planeerivad eestlased pakivad kokku oma rannarätikuid, on teistel kavas linnapuhkus, et täita järjekordne lünk kuni järgmise pika puhkuseni.
Hirmutav VIDEO | Mõrtsukhai üritab end haipuuri sisse suruda — vaata, kas õnnestub!
Tegelikult on haipuur muidugi turvaline keskkond haide vaatlemiseks, aga kui suur väga ohtliku välimusega hai end puurivarbade vahelt iga hinna eest läbi suruda üritab, võib kõhe hakata küll...
Myanmar – turismibuum, mis ei saabunud
Peale seda, kui Myanmar/Birma 2012. aastal turismile avanema hakkas, sai riigist ülemaailme sensatsioon. Ühtäkki kirjutati Myanmarist kõikjal ja riigile ennustati turismivaldkonnas suurt edu. Kuigi osad piirkonnad jäid reisijatele endiselt suletuks, kogeti riigis midagi turismibuumi taolist. 2013...
Lenda Lõuna-Euroopasse suve pikendama! Edasi-tagasi otselennud selleks nädalaks Helsingist Sitsiiliasse, Samosele, Montenegrosse kõigest 60 euro eest
Reisiettevõte Tui pakub hea hinnaga edasi-tagasi otselende Helsingist.
Uuring: kuidas alla 30-aastased reisivad?
Noored, alla 30-aastased reisijad moodustasid 2017. aastal 23% maailma kõikidest rahvusvahelistest saabumistest, luues turuosa, mille suurus on 240 triljonit eurot. Mida noorem seltskond reisidelt ootab, kuidas reise korraldab ja mille peale reisil kulutatakse, sellest annab ülevaate iga 5 aasta ...
Vaata, kuhu tellitakse Uberit kõige tihedamini
Sel suvel kasutasid Tallinnas Uberit inimesed 93-st erinevast riigist, turistidest oli sõidujagamisteenus populaarseim USAst pärit inimeste seas.
Turvatreeninguks mõeldud võltspomm tekitas lennujaamas reaalse pommipaanika
Newark Liberty lennujaama turvakontrollis arreteeriti reisija, kes plaanis lennukisse minna ülitäpse pommi võltskoopiaga. Hiljem selgus, et mees oli olnud teel Floridas toimuvale turvatreeningule.
EESTI 100 AARET I Vormsi saare ajaloo ja kultuuri peamine mälestusmärk
Reisijuht, Turist ja Muinsuskaitseamet on koos pikal reisil läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Mängides mängu Eesti 100 aaret saad ka sina sellele reisile kaasa tulla — uuri lähemalt SIIT. Lisaks avastamise rõõmule saab reisimise käigus ka palju põnevaid auhindu Go Groupilt, Tallinkilt j...
Reisifoto 2018 | Finalistid vastavad: kui tuntud on Eesti välismaal teie kogemuse põhjal?
Sel suvel toimus Reisijuhis ja Turistis suur reisifoto konkurss. Enne suurt auhinnagala kutsusime oma stuudiosse mõned konkursi finalistid ja küsisime nendelt viis küsimust, millele nad videos vastavad. Konkursi võidutöid vaata SIIT!
Etihad sõbrustab Star Alliance’iga
Araabia Ühendemiraatide lennufirmal Etihad Airways pole viimasel ajal parimad ajad olnud. Endise tegevjuhi James Hogani juhtimisel üritas Etihad rajada iseseisvat lennundusallianssi, ostes kokku osalusi erinevates lennufirmades. Strateegia osutus katastroofiliseks ja Etihad kaotas tehingutes milj...
Rhodos, Mallorca, Kreeta! Edasi-tagasi otselennud septembriks Stockholmist kõigest 28 euro eest
Reisiettevõte Ving pakub väga soodsa hinnaga edasi-tagasi otselende Stockholmist.
Katkend uuest reisiraamatust | Viisakus Viini moodi ehk ettekandja kättemaks
Avaldame katkendi Triinu Viilukase raamatust „Minu Viin”. Raamatu andis välja kirjastus Petrone Print.
Neli lihtsat viisi, kuidas oma riidekappi korrastada
Sügise tulek on hea aeg oma suvised riided ära sorteerida ja soojemad kampsunid välja tuua.
UUS TÖÖ OOTAB | Viis põhjust, miks kaaluda karjääri hotellinduses
Sügis koputab uksele ja see on aeg, kus otsitakse kooli kõrvale tööd või soovitakse lihtsalt karjääris kannapööret teha.
Kuus põhjust, miks minna Usbekistani (ja kuidas seal seadust rikkuda)
Usbekistanist ei osanud ma enne sinna minekut õieti midagi arvata. “Eks ta üks järjekordne -stan riik ole,” mõtlesin. Kuni kohtasin reisiselli, kes esmalt tekitas kavalalt isu uskumatute piltidega. Seejärel aga lugudega, kui lihtne on seal (teadmatusest) seadust rikkuda.
Egiptus plaanib reisikindlustuse turistidele kohustuslikuks muuta
Pärast kahe briti turisti müstilist surma Hurghada hotellis plaanib Egiptus reisikindlustuse kõigi välismaalaste jaoks kohustuslikuks muuta.
Reisifoto 2018 | Finalistid vastavad: mis on teie järgmine reisisihtkoht?
Sel suvel toimus Reisijuhis ja Turistis suur reisifoto konkurss. Enne suurt auhinnagala kutsusime oma stuudiosse mõned konkursi finalistid ja küsisime nendelt viis küsimust, millele nad videos vastavad. Konkursi võidutöid vaata SIIT!
Lenda soodsalt San Franciscosse: edasi-tagasi lennupiletid Riiast kõigest 351 eurot!
Norwegian pakub hea hinnaga lennupileteid Riiast USA läänerannikule San Franciscosse. Edasi-tagasi lennupiletite hinnad algavad 351 eurost!
Kreekas on rand, millelt kivikeste korjamise eest saab kopsaka trahvi
Maalilisel Skiathose saarel on ühed kaunimad rannad Kreekas. Üks sealsetest randadest on aga kivikeste korjamise keelustanud, kuna turistid kipuvad liiga tihti neid suveniiriks kaasa võtma.
Ungari kuurort ägab tööjõupuuduses
Oma kutsuva türkiissinise vee, valge liivaranna, maalilise mägimaastiku ja kuurortlinnadega on Ungari Balatoni järve äärsel turistidele palju pakkuda. Kuid tööjõupuudus, mida teravdab madal palk ja riigi immigratsioonivastane poliitika, teeb järve ümbritseva turismiäri keeruliseks.
Suure Vallrahu südames asuvad Whitsunday saared on tõeline loodusime
Whitesunday saarte suurim vaatamisväärsus on korallriff. Lähemad väikesed korallrifid asuvad saartest vähem kui 200 meetri kaugusel.
Minu Horvaatia | Ettevaatust, must lesk!
Avaldame katkendi Sigrid Suu-Peica raamatust “Minu Horvaatia, uus, epiloogiga”. Raamatu andis välja kirjastus Petrone Print.
Kuus põhjust, miks sa peaksid minema Kasahstani (ja kuidas sinna „kahe sammuga“ saada)
Kasahstan on suurim merepiirita riik maailmas. Seega purjetada sinna naljalt ei saa. Eestist Kasahstani kõmpimine võtaks aega veidi alla tuhande tunni, autoga saaks sutsu kiiremini. Kui hästi ronge kombineerida, saaks nendega ka.
REISIFOTO 2018 | Vaata võidupilte ja tee valmis plaan järgmisel aastal osalemiseks!
Aega läks, aga asja saab. Reisijuhi suvi on olnud nii reisirohke, et Reisifoto 2018 võidupildid on jäänud avaldamata. Vabandame ja parandame kohe selle vea!
Reisifoto 2018 | Finalistid räägivad põnevaid lugusid, mis on neil reisil juhtunud
Sel suvel toimus Reisijuhis ja Turistis suur reisifoto konkurss. Enne suurt auhinnagala kutsusime oma stuudiosse mõned konkursi finalistid ja küsisime nendelt viis küsimust, millele nad videos vastavad. Konkursi võidutöid vaata SIIT!
VIDEO | Kuidas ma elektritoolilt pääsesin ja pärast koos sõpradega maailma päästsin
Sume-sünged sügisõhtud on peagi käes ja rannamõnude asemele tuleb uusi tegevusi otsima hakata. Miks mitte panna proovile oma päikesest veel veidi soe pea ja päästa maailm katastroofist. Põgenemismängud on suurepärane väljakutse su suvest sasitud ihule ja hingele — proovi järele!
Itaalia keskosas asuv Rooma sai oma ranna!
Itaalia sisemaal asuv pealinn Rooma sai Tiberi jõe kaldale kauni ranna.
PARDALE VAID PAMBUKESEGA: lennufirma kärbib kõvasti käsipagasi mahtu
Iiri odavlennufirma Ryanair muudab ühe aasta jooksul juba teist korda oma käsipagasipoliitikat – kui reisija pole nõus juurde maksma, siis saab ta endaga lennukisse kaasa võtta senisest ligi kolm korda väiksema koti või kohvri.
PÕGENEMISMÄNGUD | Kuidas see närvekõditav meelelahutus alguse sai ja kus saab seda harrastada?
Viimastel aastatel on väga populaarseks ajaviiteks täiskasvanutele muutunud põgenemismängud, kus kogu elamus on üles ehitatud erinevate mõistatuste lahendamisele. Adrenaliini lisab see, et laevahukust, pommiplahvatusest või surmanuhtlusest pääsemiseks on kasutada ainult käepärased vahendid ja aeg...