Viis hirmu, mis mind, argpüksi, takistasid reisile minemast
“Oo, julge tüdruk!” kuulen tihti ja saan mehise õlapatsutuse osaliseks. “Aga kas sa üldse ei karda üksi reisida?” küsitakse enam kui sageli. Kartsin, muidugi kartsin, enne kui ma tobedad müüdid iseenda peas suutsin purustada.
Algajale reisisellile: 12 asja, mida Islandit külastades meeles pidada.
Island on paljuski teistsugune kui kõik muud maad, mida sa kunagi külastanud oled. Kohati tunduda, et asud täiesti teisel planeedil. Maastikud on ebamaised. Ka käitumisreeglid võivad tunduda mõnikord ebaharilikud.
Lennujaama turvamees jäi vahele eakalt mehelt varastamisega
Tai pealinna Bangkoki lennujaamas jäi videolindile hetk, kui turvamees varastas 89-aastase USA turisti rahakoti.
Uuring: Viiendik eestlastest puhkab välismaal suisa kolm korda aastas!
Reisikorraldaja Kidy Tour uuringu andmetel on eestlastel tavaks käia kaks korda aastas kogu perega puhkusereisil. Käesoleva aasta reisideks plaanitakse eraldada keskmiselt 500-1000 eurot iga reisija kohta. Populaarseimad sihtkohad on Türgi ja Kreeka.
<div>ANTALYA | Lopsakas rohelus, suurlinna melu ning kõikjal vabalt pikutavad koerad</div>
Kui külastada Antalyat esimest korda, võib emotsioon olla rabav. Minu jaoks, kes ma olin Türgis üksnes Marmarises käinud ja sedagi kümmekond aastat tagasi, oli üllatusi, ent ka äratundmisi ohtralt. Ja kõik need olid positiivsed.
TÄHELEPANU | Käivitub Eesti suurim reisifoto konkurss — osale ja võida vingeid auhindu!
Sul on kaamera ja sa armastad reisimist? Kui vastasid mõlemale küsimusele "jah", siis saada oma parimad tööd Delfi reisiportaalide Reisijuht.ee ja Turist.ee koostöös korraldatud Eesti kõigi aegade suurimale reisifoto konkursile.
Ole ka lennukis normaalne, ehk 11 viisakusreeglit lennureisijale
Pikad lennureisid on tüütud ja kinnises ruumis ebamugavust taluda ei ole kerge. Kuid on mõned viisakus reeglid, millest võiks kinni pidada. Siin on Business Insideri 11 soovitust.
Mitmes neist paikadest oled käinud ja neid põnevaid asju teinud? Poolsada kohta Euroopas, mida peaksid elu jooksul nägema
Seda nüüd küll ei usu, et keegi saab öelda, et kõik need 50 paika ja tegevust on nähtud ja tehtud… Kõige suurem osa inimestest saavad vastuseks vaid kolm kuni viis paika ja tehtud tegevust (eraldi paiku — ilma nende tegevusteta — siiski veidi rohkem). Palju sina saad?
Videoküsitlus: mis tööd noored teha tahavad ja kui palju nad selle eest palka küsivad?
Täna toimus Viru hotellis noorte töömess «Suveks tööle». Postimees käis ja uuris, mis tööd noored suvel teha tahavad ja millist palka nad selle eest loodavad saada.
Kas oled mõnes neist käinud? 16 väga populaarset reisisihtkohta, mis võivad kohapeal suure pettumuse valmistada
Need on paigad maailmas, mille külastamisest kõige rohkem unistatakse, aga kohale jõudes ei pruugi elamus ootustele ligilähedalegi jõuda... Kas oled ka sina reisides sellist pettumust kogema pidanud?
<div>HOIA KOKKU | Kogenud reisisell soovitab, kuidas sel suvel soodsamalt reisida</div>
Eestis on suvi puhkusepäevade kasutamise tippaeg. Osa puhkajatest otsustab põrutada välismaale, et nautida kodumaise kliima asemel sootuks kuumemaid paiku Vahemere ääres ja mujal maailmas. Samuti on suvi tipphooaeg Põhja-Euroopa sihtkohtade külastamiseks, kuna soojema ilma saabudes avanevad uued ...
Tänased reisileiud: lenda Türgi parimasse kuurorti Antalyasse 179 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, hetked.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
METSIK LIIKLUS | Vaata, kui massiliselt maandub lennukeid Heathrow' lennujaamas!
Taevast sajab lennukeid! See võrratu timelapse-video võimaldab jälgida, kui palju maandub Heathrow'l lennukeid suvalisel hommikul. Muidugi on see nii pidevalt, mitte ainult hommikul, vaid terve päeva (öösel palju vähem, sest Heathrow on üks neist lennujaamadest, kus inimeste öörahu huvides on ööl...
Koolivaheajal on soovitatav aegsasti lennujaama saabuda
Järgmisel nädalal algav koolivaheaeg toob lennujaama tavapärasest enam lastega reisijaid. "Soovitame kõigil reisijatel varuda aega ja tulla lennujaama aegsasti – vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Kui kodune pakkimisstress on üle elatud, passide kehtivusajad ja lennupiletid kontrollitud, on s...
6 paika maailmas, kuhu turistid pole enam oodatud
Maailmas on mitmeid varem turistide seas populaarseid paiku, kuhu kohalikud võimud on otsustanud kas keskkonnasäästmise eesmärgil või ohtlikkuse tõttu külastajaid enam mitte lubada.
Eesti parim teenindaja 2018: kui ettevõtja tahab, et äri õitseks, siis tuleks väärtustada oma töötajaid
Täna valiti Tallinnas hotellis Euroopa 2018. aasta Eesti Parim Teenindaja.
Fotod: 22 igapäeva asja ja millised nad kunagi välja nägid
Mõned asjad on meile nii igapäevased, et unustame vahel ära, millised nad varem välja nägid.
Põnev teada: mis põhjustel reisil kõige tihemini abi vajatakse ja millistest sihtkohtadest enim abipalveid tuleb?
Kõik me oleme sõlminud reisikindlustuse lepinguid, kuid kui paljud meist on tegelikult reisil abi vajanud? Mis muredega peamiselt abi otsitakse? Mis riikidest tuleb enim abipalveid? Uurisime järele!
British Airways huvitub Norwegiani ostmisest
Kõigepealt, selle uudise pealkiri on täiesti eksitav, aga just sellisel kujul seda paljudes väljaannetes esitletakse. Põhjus: Britis Airways on inimestele tuttav nimi, kuid mingi IAG paneb õlgu kehitama ja klikke ei tule. Niisiis, British Airways kohe kindlasti ei osta Põhjamaade suurimat odavlen...
Imekaunis VIDEO | Need maagilised maastikud maailma suurimalt soolajärvelt Uyunilt nõiuvad su ära...
Lõuna-Ameerikas asuv maailma suurim soolajärv Uyuni on paljude rändurite unelmate sihtkoht. Sellist avarust, müstilisi värve ja tühjust mujalt ei leia.
OH ÕUDUST | Need on maailma kõige karmimad ja ohtlikumad maanteed — veab, kui oma sihtkohta kohale jõuad!
Eks ole tore sõita mööda mugavat maanteed ja teada, et varsti jõuad kuhugi ägedasse paika. Keerad rooli, laulad autoraadioga kaasa ja elu on lill. Aga kõik maanteed maailmas ei ole paraku mugavad, kaugeltki mitte… Kohe saad teada, mis on kõige ohtlikumad maanteed maailmas — kui nendel sõitma pead...
Vabatahtlikuna MALTAL | Kuidas õnneseen õnnesaarele sattus ning keda ja mida ta sealt eest leidis
Rene Suurkaev on Eesti fotograaf, kes on juba mõnda aega elanud Maltale kuuluval Gozo saarel. Tänasest hakkavad Reisijuhi lugejad nii sõnas kui pildis saama osa sellest, mida ta seal täpsemalt teeb ja tunneb.
Millistesse Euroopa riikidesse reisimise eest peab maksu tasuma?
Reisimine on niigi kulukas tegevus, kuid populaarsemates puhkekohtades peab külastaja arvestama ka võimaliku turistimaksuga.
Airbus: varsti saab lennuki pagasiruumis magada
Möödunud naljapäeval sai viidatud uudisele, kus American Airlines pakub eriti säästlikele reisijatele võimalust lennata kasti sees lennuki all olevas pagasisektsioonis. Tänaseks on 1. aprillist natuke aega möödas ja selgub, et naljana mõeldud uudises on peidus päris tõsiselt võetav iva. Nimelt te...
VIDEO | Sel aastal avatakse kõige tihedama liiklusega lennujaam maailmas — vaata, kus see asub ja milline välja näeb!
See uhke lennujaam avatakse juba selle aasta oktoobris. Asub ta meie suhtes väga heal positsioonil ehk meil ei saa sinna sattumine olema eriti suurt pingutust nõudev.
<div>SUUR ELLUJÄÄMISÕPETUS | Loe kindlasti, sest nende asjade teadmine võib päästa nii sinu kui su reisikaaslaste elu!</div>
Kõik me loodame, et meie pikalt planeeritud reis või matk sujub tõrgeteta ning kõik on täpselt nii, nagu unistasime. Vahel aga ei lähe asjad nii, nagu loodetud...
Punaste lootoste järv Tais
Lootost peeti pühaks lilleks juba vanas Egiptuses, lillel on eriline koht ka Idamaade religioonides. Läbi aegade ja kultuuride on lootos sümboliseerinud puhtust ja armastust. Budismis vaadatakse sageli mudases vees kasvava lille õitsemist kui teekonda pimedusest valgustatuseni. Foto: Flickr Tai...
Haruldane vaatepilt! Nüüd näed väga lähedalt, kui uhkelt tõuseb õhku võimas Boeing 747-400!
Haruldane on see vaatepilt sellepärast, et tavapäraselt pole võimalik nii võimsa lennuki õhkutõusu nii lähedalt jälgida. Seekord aga tõusis see British Airwaysi lennuk õhku teiselt rajalt kui tavaliselt, andes õnnelikule pealtvaatajale kauni elamuse (ja video).
Purjus Eesti turist ronis kogemata mäkke
Suusakuurortis puhkust veetev ja napsutamisega liiale läinud Eesti turist unustas lühikese tee oma hotellituppa ja läks selle asemel kogemata Itaalia Alpidesse ronima.
10 kõige ebatavalisema arhitektuuriga hoonet maailmas
Põneva väljanägemisega hoone võib tihtipeale olla kindlasse linna või isegi riiki reisimise põhjuseks. Nii tahavad Itaaliasse reisijad näha Pisa torni või Pariisi turistid Eiffeli torni. Avastamist väärt, kuid tundmatuid hooneid on aga maailmas palju.
HARULDASED KAADRID | Vaata, kuidas Põhja-Jäämerel kolm hiiglaslikku allveelaeva korraga pinnale tõusevad!
See vaatepilt paneb lihtsalt ahhetama... Tegemist on USA mereväeõppustega ICEX 2018, mille käigus need kolm ründeallveelaeva pinnale tõusevad.
VIDEO: Samas kohas inimeste pildistatud fotod näitavad, kuidas kuulsad vaatamisväärsused on viimase kümne aastaga muutunud
Iga hetk tehakse maailmakuulsatest vaatamisväärsustest sadu turistifotosid ja riputatakse need Internetti. Washingtoni Ülikool ja Google kogusid need kokku ja seadsid videoks, kust näha, mismoodi kohad on aja jooksul muutunud.
ÄRA PÕE | Kaheksa soovitust, kuidas reisides õnnelik olla ja oma puhkust maksimaalselt nautida
Miks on nii, et tihti peavad inimesed puhkusest puhkama? Miks reisimine tekitab stressi? Ikka sellepärast, et üritatakse kõigest väest üle oma varju hüpata ja mingeid mõttetuid ettekirjutusi järgida. Loe, kuidas palju tšillimalt reisida ja oma puhkust tõepoolest nautida.
Reisimisest haigena: olin nii vigastatud, et ei suutnud jope lukkugi kinni panna...
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Iraanis. Madle jagab oma mõtteid ja seik...
Tai suleb külastajatele ühe oma populaarsema ranna
Tais Phi Phi saarel suletakse ajutiselt populaarne Maya Bay, mis sai kuulsaks, sest seal on filmitud Leonardo DiCaprio film „The Beach“.
<div>TOP 15 | Kõige sõbralikumad linnad maailmas, kus tunned end tõeliselt oodatuna — kas oled mõnes neist käinud?</div>
Millised on need kõige-kõige sõbralikumad linnad maailmas? Sellele küsimusele aitasid vastuse leida sajad tuhanded lugejad, nii et tegemist on vägagi usaldusväärse nimekirjaga.
Hooaeg on käes! Palverännak õitsvasse Hollandisse võib alata
XVII sajandil nõuti Amsterdamis üheainsa haruldase tulbisibula eest 21 kilo kulda. Tänapäeval tähistatakse igal aastal õitsemise hooaja algust suure pidulikkusega.
VIDEO | Läheme retkele eriskummalisse paika — lennukite surnuaeda!
Kõndida hiiglaslike lennukite vahel, mis on oma viimse teekonna selja taha jätnud — see võib olla müstiline kogemus… Eesti keeles on taolisi paiku nimetatud nii romulateks kui surnuaedadeks, viimane kõlab paremini, sest need suured valged lennukid lebavad keset Mojave kõrbe täpselt nagu suured li...
<div>Eesti Turismifirmade Liidu kingireisidele pandi end kirja 144 000 korral! Loosimine on lõppenud — palju õnne kõigile võitjatele!</div>
Eesti Turismifirmade Liidu Eesti 100. sünnipäeva kingitustekampaania reisidele ja reisielamustele pandi end kolm nädalat väldanud kampaania jooksul kirja 144 000 korral. Täna õhtul loosib ETFL kõik kingitused välja, nende seas on nii pakette soojale maale, reisiteemalisi teenuseid kui ka elamusre...
<div>Eesti Turismifirmade Liidu kingireisidele pandi end kirja 144 000 korral! Kes on õnnelikud võitjad?</div>
Eesti Turismifirmade Liidu Eesti 100. sünnipäeva kingitustekampaania reisidele ja reisielamustele pandi end kolm nädalat väldanud kampaania jooksul kirja 144 000 korral. Täna õhtul loosib ETFL kõik kingitused välja, nende seas on nii pakette soojale maale, reisiteemalisi teenuseid kui ka elamusre...
Võta osa! Homme toimub suur Matkamess, kus avatakse EV100 juubelimatkade sari
Laupäeval, 7. aprillil kell 10 algab Tallinna Lauluväljakul kolmas Matkamess, kus tutvustatakse erinevaid viise Eestimaa avastamiseks. Keskpäeval avatakse fat-rataste võidusõiduga EV100 juubelimatkade sari, samuti saavad lauluväljakult alguse kaks esimest EV100 juubelimatka.
Seiklus GRUUSIAS | Huvitaval kombel ei märganud me lauas mitte ühtegi naist ja kui üks meestest meid kiriku taha viis, saime aru, miks
Reisijuhi kaasautor Markus Holst on meile kirjutanud juba oma reisidest Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Balkanimaadesse ning rahvas nõuab juurde. Sinu ees on Markuse Gruusia reisikirja 4. osa, loe ja püsi lainel!
<div>Pill tuleb pika peo peale | Säästukruiis Rootsi lõppes rammusa muhu ja veendumusega, et Eestis on ikka hea elada!</div>
Reisijuhi kaasautor Sten Sang käis vahetult enne EV 100 sünnipäeva Svenssonite juures eestlaste pidutsemist jäädvustamas. Virolaste möll Tallinki hiigelpraamil sai dokumenteeritud sõnas ja pildis. Üles täheldamise käigus õnnestus reporteril hankida otsaette korralik muhk ning veenduda — meie väik...
Põhjalik ülevaade: ülipikad lennud
Hiljuti toimus ajalooline vahemaandumiseta otselend Austraaliast Euroopasse. Qantase 9010 meremiili (16687 km) pikkune lend Perthist Londonisse on vaid veidi lühem, kui maailma pikim lennuliin Doha ja Aucklandi vahel, mida opereerib Qatar Airways. Mitmed Trip.ee eelmises ülipikke lende puudutavas...
Populaarne Koh Phi Phi Leh saarel asuv Maya Bay suletakse ajutiselt turismile
Tai Kuningriigi rahvusparkide osakond teatas kolmapäeval (28.03.2018), et nad sulgevad kuulsa Maya Beachi alates juunist turistidele. Sarnane uudis tuli ka hiljuti Filipiinidelt, kus populaarne Boracay saar suletakse ajutiselt turistidele. Filmist The Beach, Leonardo DiCaprio'ga peaosas, kuulsak...
EESTI 100 AARET | Legendaarne Sangaste krahv: Ah sa karjud minu peale? Ei ole mõtet, ei ma sind kuule!
Reisijuht ja Turist koostöös Muinsuskaitseametiga alustavad tänasest reisi läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Nelja kuu jooksul käime läbi 100 Eesti paika ja objekti ning sama saad teha sina — juba õige pea läheb lahti mängimine kodulehel www.eesti100aaret.ee, mille abil saad meiega koos...
<div>Mine uudistama! Homme selgub Kirjanike Majas eelmise aasta parim reisiraamat</div>
Kirjanike Majas kuulutatakse homme õhtul juba kümnendat korda välja aasta parim reisiraamat, mis selgub tänavu ligi paarikümne 2017. aastal ilmavalgust näinud teose seast.
Need paigad täituvad üha enam ameerika turistidega!
Öeldakse, et kui ameerika turistid on juba kohal, siis hakkab paik oma autentsust kaotama. Lonely Planet vahendab kindlustusfirma Squaremouth andmeid selle kohta, millised paigad on viimasel ajal ameeriklaste hulgas eriti populaarsed.
Coop Panga kaardiga saab ilma lisatasuta sularaha üle maailma?
Kui Eestis oleme harjunud kõikjal kaardiga maksma ja kaardimaksevõimalusi pakutakse üha rohkem ka turul ja suveüritustel, siis mujal maailmas see veel alati nii lihtne ei ole. Coop Pank teatas hiljuti, et hakkas esimesena Eestis pakkuma eelkõige reisivale inimesele mõeldud arvelduspaketti Rändrah...
Boracay saar suletakse ajutiselt turismile
Filipiinide populaarseim puhkusesaar Boracay on korduvalt teeninud kõrgeid kohti erinevate turismiväljaannete edetabelites. Paljude jaoks on see valge liivaga randadega, veidi rohkem, kui 10 km² suurune saar Filipiinidele reisides sihtkoht number üks. 6,6 miljonist turistist, kes 2017. aastal Fil...
Oleme ilusad, aga joome palju? | Viis asja, mida eestlastest Kesk-Aasias arvatakse
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Kõrgõzstanis. Madle jagab oma mõtteid ja...
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Dubai 102€, Madalmaad 113€, Nairobi 426€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Inglismaale, Lätti, Norrasse, Rootsi, Saksamaale, Austriasse, Taani, Ungarisse, Hollandisse, Prantsusmaale, Horvaatiasse, Ukrainasse, H...
Seiklus GRUUSIAS | Saime kogeda seda tunnet, mis valdas soomlasi 90ndatel Eestit külastades — kõik on nii odav!
Reisijuhi kaasautor Markus Holst on meile kirjutanud juba oma reisidest Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Balkanimaadesse ning rahvas nõuab juurde. Täna algab Markuse reisikiri Gruusiast, loe ja püsi lainel!
TOP 10 | Need on kõige kallimad presidendi lennukid maailmas — vaata, imetle ja kadesta!
Presidente ja muid tähtsaid ninasid peavad sõidutama ikka võimsad, luksusliku interjööriga ja üüratult kallid lennukid. See ei tähenda, et tavainimene peab nende lennukitega lendamisest suu puhtaks pühkima. Või isegi mõnel juhul, kui peab, siis vaadata tohib ikka.
Mine ja naudi kevadet! 10 parimat tasuta asja, mida Londonis teha saab
Kevad on käes ja kes ei teaks, et London on kevadeti eriti ilus! Miks mitte veeta seal üks mõnus nädalake või pikk nädalavahetus? Lennupiletid on odavad ja ka kohapeal võid üsna soodsalt läbi ajada, kui tead nautida selle linna peidetud pärle, mille nautimise eest raha ei küsita.
<div>Reisi sujuvamalt, odavamalt ja toredamini! Kuus olulist asja, mida perepuhkust planeerides silmas pidama peaks</div>
Kuidas planeerida perereisi nii, et see kulgeks sujuvalt, rahakotti suurt auku ei tekitaks ja samas oleks ka kõige pisematel pereliikmetel tore olla?
Mis on Ryanairi suurimad turud Euroopas?
Briti väljaanne The Telegraph tegi huvitava ülevaate, missugustes Euroopa riikides veab Ryanair kõige rohkem reisijaid. Selgub, et Itaalias lennutab Ryanair kaugelt rohkem inimesi, kui Alitalia ning Hispaanias tehakse silmad ette Iberiale. Ryanairi suurimad turud Euroopas on: Itaalia (20% reisija...
Singapuri lennujaam taas maailma parim!
Lennureisijate arvates asub maailma parim lennujaam Singapuris, selgus lennunduskvaliteeti monitooriva Briti konsultatsioonifirma Skytrax iga-aastasest ülevaatest World Airport Awards. Võib öelda, et uudist on siin napivõitu, sest Singapuri Changi lennujaam kuulutati maailma parimaks juba kuuenda...
<div>Anne Veski soovitab: seitse parimat asja, mida Peterburis teha</div>
Peterburi populaarsus reisisihtkohana Eesti inimeste seas kasvab, kuid linn on suur ja vaatamisväärsusi on seal niivõrd palju, et neid võiks imetlema jääda nädalateks. Legendaarne lauljatar Anne Veski jagab Peterburi reisimiseks oma soovitusi.
<div>Korralik tulemus! Esimese nädalaga registreeris end Eesti Turismifirmade Liidu tasuta reisidele rohkem kui 26 000 inimest</div>
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ETFLi poolt korraldatud reiside kinkimise kampaaniale registreerus esimese nädalaga rohkem kui 26 000 inimest. Kampaania kestab kuni 4. aprillini, mil registreerunute vahel loositakse välja kõik kingitused alates perepakettidest soojale maale ning lõpetades e...
Parem, kui tead! 10 lauakommet, mille vastu võõral maal mingil juhul eksida ei tohi
Eestis oskad ilmselt süüa küll, aga kas reisides saad sama hästi hakkama? Loe, mida peaksid enne erinevatesse riikidesse reisimist teadma, et sa piinlikku olukorda ei satuks.
VIDEO | Vaata, need on kõige logumad raudteed maailmas — uskumatu, et neil üldse sõita saab!
Mitte tšuhh-tšuhh, vaid tš-tšš-uhh-uh-tš-huu-uhh-tšš! Kas julgeksid nendel raudteedel sõita?
REISIIDEE | Trentino provints Itaalias — kõik head asjad koos!
Trentino ehk Trento provints asub Itaalia põhjapiiril. Siin sulandub keskaegsete losside ilu kokku Austria alpimägede nõlvadega. Siin on puhas õhk ja Šveitsi järvede hõbedane pind. Lisaks itaallaste külalislahkus, avatus ja südamlikkus.
VIDEO | Need on maailma kõige imelisemad ja ebatavalisemad veealused tunnelid
Kas oled kunagi veealuses tunnelis sõitnud? Veekogu põhja rajatud teed võivad olla tavalised kinnised tunnelid, kuid välja on mõeldud ka palju ebatavalisemaid lahendusi.
<div>Võrratu kevadine KOPENHAAGEN | Õites pargid, hõrk kunst ja peadpööritavad atraktsioonid 175. juubelit tähistavas Tivolis</div>
Kevad on käes! Üks suurepärane paik selle kauni aastaaja tervitamiseks on Kopenhaagen, sest seal on juba palju soojem kui meil! Miks mitte minna koos perega näiteks aprilli koolivaheajal — loe, mida Heidi Maarja Melts Kopenhaagenist kirjutab ja sa ei suuda enam vastu panna…
VIDEO | Pöörane! Kajakisõitja laskub alla 25meetrisest kosest
Selles uskumatus videos näeme, kuidas 29aastane kajakisõitja Lachie Carracher 25-meetrisest kosest alla tuiskab. Ta on esimene inimene maailmas, kes selle ohtliku triki sooritas!
Kokkuvõte 1. aprilli reisiuudistest
Finnair juurutab uute Airbus 350 lennukite turistiklassis SofaConcepti. Emirates toob alates 2020. aastast Boeing 777X pardale eriti eksklusiivse SkyLounge kontseptsiooni, mis pakub lennukist ületamatuid vaateid. Richard Brandson teatab jällegi, et VirginAustralia pardal saab lennu ajal fitness...
OOTAMATULT OHUS | Seitse lausa labaselt lihtsat petuskeemi, mille peale sa ei tulegi!
Oleme Reisijuhis rääkinud spetsiifilisemast petuskeemidest, näiteks SIIN ja SIIN, aga mõned petuskeemid on nii lihtsad ja labased, et nende peale ei tulegi — aga just nende ohvriks langeb kõige rohkem inimesi. Kas oled sinagi neist mõnda kogenud? Loe artiklit ja saad teada, kuidas end järgmisel r...
Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Zadar 16€, New York 298€, Bali 496€!
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Horvaatiasse, Norrasse, Inglismaale, Saksamaale, Iirimaale, Šotimaale, Ungarisse, Kreekasse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Prantsusmaale, R...
Tänapäeva VALGEVENE | Minskit ründavad hiinlased, lõputud lihaletid ja palk 150 dollarit
Valgevene ja Minsk on muutumas järjest populaarsemaks reisisihtkohaks. Sinna avatakse uusi lennuliine ja inimeste huvi kasvab. Robert Aps käis Minskit avastamas ja tema reisimuljetest selgub nii mõndagi. Näiteks on huvitav, et valgevenelaste arvates on Eesti jõukas riik. , mida põnevat Aps Minski...
Alates aprilli lõpust on võimalik taas rongiga Piusale sõita
Alates laupäevast, 28. aprillist sõidavad Elroni rongid Piusani. Tartu-Koidula-Piusa liinile lisandub ka sel aastal puhkepäevadel veel üks reis.
Sa suudad seda! Viis nii kavalat pakkimisnippi, et ka sina õpid lõpuks kergelt reisima
Paljud meist on lootusetud ülepakkijad. Aga kõik meist saavad ise ennast kergemalt pakkijaks treenida — loe, kuidas!
<div>Ära pelga! Eesti-Vene piiri ületamine on imelihtne, kui järgid neid kuut soovitust</div>
Venemaa piiriületust ümbritsevad mitmed hirmu- ja kuulujutud, mis ei vasta täna enam tõele, kuid probleemide kartuses ja eelarvamuste tõttu jäetakse naaberriik võimaliku reisisihtkohana sageli plaanidest välja.
Reisiettevõte pakub tasuta ringreisi Euroopas ja 5000 eurot reisiraha
Kui sul on suveks plaanid tegemata, tasub õnne proovida Suurbritannia reisiettevõtte poolt välja kuulutatud võistlusel, mille auhinnaks on ringreis kahele kas Euroopa linnades või Ameerika Ühendriikides.
7 suurlinna, mis asuvad tegelikult saarel
Paljud maailma kauneimateks linnadeks peetud paigad asuvad mõne veekogu ääres, kuid leidub suurlinnu, mis on veega ümbritsetud suisa igas suunas.
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Maroko 90€, Amsterdam 99€, üheotsapilet Austraaliasse 228€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Rootsi, Norrasse, Leetu, Ukrainasse, Taani, Saksamaale, Austriasse, Belgiasse, Hollandisse, Marokosse, Itaaliasse, Austraaliasse, USAss...
Indias valmib maailma kõrgeim monument
Lääne-Indias Gujarati osariigis peaks 31. oktoobril 2018 avatama maailma kõige kõrgem ausammas, Ühtsuse monument (ingl. keeles Statue of Unity). Ühtsuse monument on pühendatud India esimesele asepeaministrile Sardar Vallabhbhai Patel’ile, kellel oli oluline roll Briti koloniaalprovintside ja rohk...
Sulavad joad, balletifestival ja maitsvad munatoidud ehk kümme põhjust kevadvaheajal perega Kirde-Eestis seigelda
Sulav jää Eesti uhkeimal pankrannikul on vapustav vaatepilt, mida saab nautida vaid kord aastas – kevadiste suurvete ajal. Muuhulgas tasub perereisiks Ida-Virumaale sõites haarata kinni ka teistest seiklustest: külastada vastvalminud Iisaku vaatetorni, süüa ainult munaroogasid Narvas ja külastada...
Tänased reisileiud: lenda eksootilistele Kariibi mere saartele 338 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee, reisiguru.ee ja flynous.com lehtedelt.
RASKE VALIK: Kas reisida Kreeka või Türki?
Kuigi esmapilgul tunduvad mõlemad eestimaalase suvised lemmikud nii ilmastiku, vaatamisväärsuste kui ka hindade poolest üsna sarnased, tasuks enne päikesepaketi ostmist siiski pisut eeltööd teha. Eeskätt otsida infot võimaliku majutuspaiga lähedusse jäävate randade kohta. 
Populaarne paradiisisaar suletakse fekaalireostuse tõttu turistidele
Filipiinidel asuv populaarne Boracay saar suletakse kõigile külastajatele esialgu kuueks kuuks, kuna saare kaunis rannik on saanud reostuse tõttu kannatada.
Turist sai populaarses kuurordis bikiinide kandmise tõttu trahvi
Filipiinide imekaunites randades käib puhkamas tuhandeid turiste ning kohalikud on sellega igati harjunud. Mis aga aktsepteeritav ei ole, on nappides rannariietes mööda linna ringi patseerimine.
Sinu võimalus kaasa rääkida! Käivitati petitsioon, et lennureisijatele hüvitataks streikidest tingitud reisitõrked
Lennuhüvitusettevõte Skycop käivitas rahvusvahelise petitsiooni, millega kogutakse allkirju lennureisijate õigusi puudutava Euroopa Nõukogu määruse nr 261/2004 muutmiseks. Ettevõtte sõnul tuleks lennufirmadel seni erakorraliste asjaolude alla liigitatud töötajate streikidest tulenevad tõrked reis...
Top 5: kõige soodsamad Euroopa linnad puhkamiseks
Puhkuse jaoks ei pea alati mõnda kaugesse eksootilisse sihtkohta lendama. Euroopas on palju kohti, mis pakuvad põnevaid elamusi, kuid ei laosta samal ajal rahakotti.
<div>Reisidiilid.ee nädala superpakkumised: Ibiza 83€, Mykonos 94€, Lyon 106€!</div>
Reisidiilid.ee toob Reisijuhi lugejateni ülevaate nädala parimatest lennupiletite sooduspakkumistest! Käesoleval nädalal on võimalik soetada soodsad lennupiletid Hollandisse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Kreekasse, Tšehhi, Prantsusmaale, Indiasse, USAsse, Taisse ja Sri Lankale.
Filipiinide populaarne saar suletakse turistidele
Turistide hulgas populaarne Filipiinidele kuuluv Boracay saar suletakse 26. aprillil külastajatele pooleks aastaks.
SAS on tühistanud lennud Skandinaaviast Saksamaale
SAS lennufirma on tühistanud tänased lennud Skandinaaviast Münchenisse ja Frankfurti seoses Saksamaal toimuvate lennutöötajate streigiga.
Uuring: just nendel aegadel broneerides on lennupiletid kõige soodsamad
Lennupiletite broneerimise lehekülg CheapAir.com tegi teatavaks oma iga-aastase lennupiletite hindade uuringu.
<div>Veidrad sündmused Usbekistanis: kuidas ma ootamatult võõrale kohtingule sattusin?</div>
Madle Timm on 24-aastane Eesti tüdruk, kes pärast mitmeid lühemaid rännakuid planeedi eri otstesse sai aru, et reisijumal (või kurat) on halastamatu ning tema küüsist on raske lahti rabeleda. Nii otsustas ta seljakoti pikemalt selga kleepida ning on hetkel Kõrgõzstanis. Madle jagab oma mõtteid ja...
Donatas Narmonti reisilood | Tais tuli pärast tennisemängu särgist sõna otseses mõttes vett välja väänata
Ajakirjade Jooksja ja Tennis väljaandja Donatas Narmont on terve elu sporti teinud. Spordiga on seotud ka tema reisimiskogemused ja eredamad reisihetked.
Tänased reisileiud: lenda kauni loodusega Kanadasse 352 euroga
Postimehe reisiportaal teeb iga päev kokkuvõtte huvitavatest ja soodsatest lennupiletitest. Tänased piletid on kogutud trip.ee ja lentodiilit.fi lehtedelt.
EESTI 100 AARET | Tartus Jaani kirikus on kuradi pea — mine vaata ise, kui ei usu!
Reisijuht, Turist ja Muinsuskaitseamet on koos pikal reisil läbi Eesti kaunimate ja põnevamate paikade. Nelja kuu jooksul käime läbi 100 Eesti paika ja objekti ning sama saad teha sina! Tartus Jaani kirikus oled käinud? Loe ja mine vaata see kaunis kirik ka oma silmaga üle!
Euroopa turismimekad on tulnud välja ideedega, mis pahandavad nii kohalikke kui turiste
Kuna Türgit ja Egiptust peetakse vähem turvalisemaks kui varem, suundub üha rohkem turiste Hispaaniasse, Itaaliasse ja Horvaatiasse. Lisaks võib leida nendesse sihtkohtadesse üsnagi rohkelt odavaid lennupileteid.
Riia hotellide TOP | Lahked majutusasutused otse kesklinnas, kus tasub peatuda kauem kui üks öö
Lätti on eestlastel üha enam asja ka kaugemale kui mõni kilomeeter üle piiri. Kevadine Riia kutsub nii Läti Rahvusooperi esietenduste, hoogsate poppkontsertidega kui ka romantikaga, mida pakuvad vanalinn ning jalutuskäigud ja päikeseloojangud sillerdava Daugava kallastel.
Giid Askur soovitab: miks käia kordki elus ära Islandil
Paar nädalat tagasi helistas vend (käisime kolm aastat tagasi koos Islandil) ja rääkis, et küsis oma 9-aastaselt pojalt, kuhu reisima minna, äkki Türki või Egiptusesse? “Ei,” vastas poeg, “ma tahan tagasi vulkaanide maale, kus purskavad geisrid, kus lambad on nagu vatitupsud, keda kallistad, kui ...
<div>Finnair lisab uuel hooajal lende Jaapani ja Euroopa sihtkohtadesse</div>
Finnair suurendab 2018/2019 talvisel tipphooajal lendude arvu nii Jaapani suunal kui populaarsematesse Euroopa sihtkohtadesse.
<div>„India Xpress“ VIIMANE OSA! Noored peavad finišisse jõudma ilma GPSi ja telefoni abita!</div>
Eesti seiklejaid ootab ees viimane tuk-tukkide võidusõidu etapp Indias. See saab olema üliraske, sest viimasel etapil ei tohi kasutada telefone ega GPS seadmeid. Kas kumbki Eesti tiim mahub esikolmikusse? Kas omavahelise võistluse võidavad mehed või naised?