Neljas Moskva teatris lõppesid etendused toetusavaldusega kolooniasse mõistetud näitlejale Pavel Ustinovile
Neli Moskva teatrit astus välja näitleja Pavel Ustinovi kaitseks, kes mõisteti eile 3,5 aastaks vangi rahvuskaartlase õla nihestamise eest 3. augusti meeleavaldusel. Sotsiaalmeedias avaldavad Vene teatri- ja kinotegelased Ustinovile toetust hüüdlausega „Я Мы Павел Устинов” („Mina/meie olen/oleme ...
Legendaarne lavastaja Jaan Tooming toob lavale 82 aastat tagasi kirjutatud näidendi
Tänavu oma 50ndat lavastajategevuse juubelit tähistav Jaan Tooming toob ERMi teatrisaalis lavale lavastuse "Kaupo ja Lembitu", mis põhineb Eesti poliitiku, rahandustegelase ja kirjaniku Leo Bodo Sepa 1937. aastal kirjutatud näidendil "Kaupo". Näidend tuuakse lavale päris esimest korda.
Vaba Lava ja R.A.A.A.M teevad Moskvasse väikese festivali
Novembri alguses Moskvas toimuval festivalil “Poehali” näeb ka kolme eesti lavastust.
NUKU teater avab täna uue hooaja esietendusega
NUKU teatri 68. hooaja esimese uuslavastusena esietendub täna, 15. septembril kl 15 Otfried Preussleri lugudel põhinev «Röövel Hotzenplotz». Pöörases röövlimöllus vahetatakse maske ja rolle ning leida võib viiteid nii saksa teatritraditsioone kandvale kasperliteatrile kui commedia dell’arte tradi...
Ugala avab suurlavastusega teatri 100. hooaja
Ugala teater avab laupäeval, 14. septembril oma 100. hooaja teatri väärikale vanusele pühendatud lavastusega „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“, mida mängitakse vaid Viljandis Ugala teatri suures saalis, kasutades selleks ära pea kõik lavatehnilised võimalused.
Renate Keerd ja EMTA lavakunstikooli 29. lend: VALGETE VETE SINA
Renate Keerd ja EMTA lavakunstikooli 29. lend: VALGETE VETE SINA
Vene Teatris esietendub muusikaline luulekompositsioon «Ruslan ja Ludmilla»
20. septembril kell 19 esietendub Vene Teatri suures saalis muusikalise luulekompositsioon «Ruslan ja Ludmilla», mis põhineb Aleksandr Puškini samanimelisel teosel. Lavastajaks on Venemaa teatripreemia Kuldne Mask kuuekordne nominent Deniss Azarov.
Vau! 1,2 miljonit teatrikülastust
Eesti Teatri Agentuuri statistikast selgub, et 2018. aastal külastati etendusasutusi ligi 1,2 miljonit korda (täpsemalt 1 192 042), teatrite mängukavas oli ligi 600 lavastust, neist uuslavastusi üle 200, ning anti ligi 7000 etendust.Eesti Teatri Agentuuri teatriinfo toimetaja Tiia Sippol nendib, ...
Vaba Lava teatrikeskuses esietendub Armel Rousseli „Elagu elu, mis põletab rinda“
Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses esietendub täna, 11. septembril prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli dokumentaallavastus „Elagu elu, mis põletab rinda“, publiku ette astub Jarmo Reha. Prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli ja eesti näitleja Jarmo Reha koostöös valmiv lavastus „Elagu elu...
Juubelite hõnguga teatrisügis
Algaval hooajal tähistavad teatrid väärikaid juubeleid: Vanemuisel täitub 150 aastat, Ugala saab 100, Rakvere teater 80! Naisteleht õnnitleb! Mida uut toob sügis teatrilavadele?
«Põhimõtteliselt tuleme välja ja vehime kätega»
Olga Žitluhhina on üks juhtivaid persoone Läti kaasaegses tantsus. Täna toob ta tantsuteatri Fine5ga vaatajate ette audiokinesteetilise installatsiooni 12 käele «Mina olin siin».
Tulevik tuleb 50-protsendilise tõenäosusega
Ammu pole teatris ega kinos üht head ja algupärast eesti ulmelugu näinud. «Jaik» seda igatsust ei leevendanud.
Vanemuine avab 150. hooaja alguse puhul uksed
Vanemuise teatri 150 aasta juubeli hooaeg saab alguse reedel, mil teatri suures majas algab kell 15 avatud uste päev.
MIDA SÜGISEL TEATRIS VAADATA? Suur esietenduste ülevaade
Algaval hooajal tähistavad teatrid väärikaid juubeleid: Vanemuisel täitub 150 aastat, Ugala saab 100, Rakvere teater 80! Naisteleht õnnitleb! Mida uut toob sügis teatrilavadele?
Seks hävitab maailma
EKS SEEGI MONUMENT ON. Krahli teater otsustas oma luigelaulu esitada kujul, mis ei haju lavalaudade tolmu, vaid jääb digikujul kestma.
Indrek Korneli tantsulavastus otsib absoluutse õnne võimalust
Reedel, 20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Indrek Korneli lavastus „Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby.“ Lavastuses käsitletakse inimese ja tehnoloogia omavahelisi suhteid ning virtuaalse sõltuvuse erinevaid tahke.
Tantsu teejuht Draama festivalil
September jätkub sügissooja ja Draama festivaliga. Igal aastal on festivalil koha leidnud ka tantsulavastused. Kiirelt silmadega üle programmi libistades tundub, et sel aastal pole tants programmi mahtunud. Tõsi, ei ole nn tantsulisi tantsulavastusi, kuid festivalil saab näha liikumispõhiseid lav...
Ugala teatri loominguliseks juhiks saab Tanel Jonas
Ugala teatri uueks loominguliseks juhiks valiti näitleja ja lavastaja Tanel Jonas. Eelmine juht Ott Aardam pani ameti maha juuni alguses.
Galerii. Rahvusooper Estonia pidas oma hoovil teatrilaata
Pühapäeval, 8. septembril toimus 17. korda Rahvusooper Estonia teatrilaat, kus publik sai nautida galakontserti ning külastada ooperi- ja balletitelkides toimuvat programmi. Töötas lasteala ning teatri ümber toimus traditsiooniline estoonlaste kirbuturg. Omatehtud pannirooga pakkus Estonia juht A...
Endla 109. hooaja esimene uuslavastus on „Daamid“
Pärnu Endla teatri 109. hooaja avab uuslavastustest 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama „Daamid“, mille toob lavale Enn Keerd.
Vaba Lava toob septembris lavale kaks uut lavastust
Vaba Lava toob septembris lavale kaks uut lavastust: prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli «Elagu elu, mis põletab rinda», 11. septembril Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses ja Venemaalt pärit lavastaja Juri Kviatkovskij «Lõhe»«», 18. septembril Vaba Lava Narva teatrikeskuses, mis hiljem jõuab ...
Rahvusooper Estonia peab pühapäeval teatrilaata
Pühapäeval, 8. septembril toimub 17. korda Rahvusooper Estonia teatrilaat, kus saab nautida galakonsterti ning külastada ooperi- ja balletitelkides toimuvat programmi. Samuti on võimalik osta soodsaid pileteid kõigile Estonia lavastustele algaval hooajal. Avatud on lasteala ning teatri ümber toim...
Draamateater avab hooaja «Terevisiooni» otsesaate ja maleturniiriga
Esmaspäeval, 9. septembril avab Eesti Draamateater uue hooaja päevaga, kuhu mahub nii telesaade kui maleturniir.
Vene Teatri ja festivali «Kuldne Mask koostöös saab teoks rahvusvaheline teatrilaboratoorium
Vene Teatris algas teatrilaboratoorium ”Kaasaegne venekeelne dramaturgia noorte Eesti lavastajate eskiisides”.  Osalejaid on nii Eestist kui Venemaalt.  Projekt toimub koostöös teatrifestivalidega ”Kuldne Mask” (Moskva) ja „Kuldne Mask Eestis”.
Vaba Lava toob septembris lavale kaks uut lavastust
Vaba Lava toob septembris lavale kaks uut lavastust: prantsuse-belgia lavastaja Armel Rousseli “Elagu elu, mis põletab rinda”, 11. septembril Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses ja Venemaalt pärit lavastaja Juri Kviatkovskij “Lõhe”, 18. septembril Vaba Lava Narva teatrikeskuses, mis hiljem jõuab ka...
Ugala teater avab 100. hooaja teatraalse peoga
Ugala teater avab oma 100. hooaja laupäeval, 14. septembril esietenduse ning teatraalse peoga. Kell 17 esietendub Ugala teatri suures saalis Ringo Ramuli lavastus „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ ning seejärel kell 21 on kõik teatrisõbrad oodatud Ugalasse, et hooaja avapeol ühesko...
Fine5 uue hooaja avab koostöö läti koreograafiga
Fine5 Tantsuteatri uus hooaeg toob nii uuslavastuse kui ka varasemate lavastuste näitamist Eestis ja rahvusvahelistel festivalidel Venemaal, Iisraelis, Rootsis ja Norras. 10. septembril esietendub Sakala3 teatrimajas Fine5 Tantsuteatri ja Olga Zitluhina (Läti) koostöölavastus „Mina olin siin“.
Peeter Jalakas teab, kuidas maailma paremaks muuta
Von Krahli asutaja ja eestvedaja Peeter Jalakas paneb senisele tegevusele võimsa punkti, et siis jätkata veelgi suuremalt.
Etenduskunstide festival SAAL Biennaal kulmineerub Euroopa tipptegijate lavastustega
Rahvusvahelise etenduskunstide festivali SAAL Biennaal on jõudnud viimasesse nädalasse, 29.-31. augustini saab Tallinnas näha Euroopa tipptegijate lavastusi. Programmi täidavad Eestis, Itaalias, Belgias, Austrias ja Taanis tegutsevate kunstnike tööd.
Tants sügavkollases pimeduses
Palestiinas elav ja tegutsev koreograaf Helena Krinal kutsus ZUGA Ühendatud Tantsijad kohtuma vibratsiooniga. Kohtutud on nii Tallinna mugavas teatrimajas kui ka Palestiina tänavatel ja tantsustuudiotes.
Vallatledes võidetud surm?
Tänavuste Pärdi päevade avaetendusena kanti Noblessneri valukojas ette «Surmatants», mis koosnes esimese osana Arvo Pärdi «Stabat Materist» ja teise osana (ka kogutervikut dirigeerinud) Thomas Adèsi «Surmatantsust».
Vene Teatri uuslavastus toob lavale Tšehhovi «Kolme õe» jätkuloo
Vene Teatri 72. hooaja esimene esietendus «Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem» jõuab lavale 12. septembril kell 19 teatri väikeses saalis. Spetsiaalselt Vene Teatri näitlejatele kirjutatud näidendi lavastaja on peanäitejuht Filipp Loss.
Eesti teatri festival "Draama 2019"
Eesti teatri festival "Draama 2019"
Endla sünnipäeval teeb teatrit Kinoteater
Endla Teatri 109. hooaeg algas juba 23. augustil, kui Endla Küünis etenduS romantiline komöödia „Tantsutund“.
Piip ja Tuut Teater alustab 10. hooaega
Piip ja Tuut Teatri juubelihooaeg algab etendustega Kaja kultuurikeskuses, Mustamäel. Kahel septembri nädalavahetusel 6-7.09 ja 13-14.09 jõuavad esmakordselt Tallinna publiku ette kaks uusimat autorilavastust peredele: «Piip ja Tuut ooperis» ning «Piip ja Tuut lähevad kosja».
NUKU teatri uus hooaeg esitab keerukaid teemasid mängulises ja humoorikas võtmes
NUKU teatri 68. hooaega on planeeritud kokku kaheksa uuslavastust, mis põhinevad kirjandusklassikal või esindavad eesti algupärast, spetsiaalselt NUKU teatrile kirjutatud dramaturgiat. Uue hooaja esimesed esietendused toimuvad septembris, Otfried Preussleri lugudel põhinev „Röövel Hotzenplotz” ja...
VAT Teatri hooaega alustab Katariina Undi lavastus
VAT Teater alustab oma 33. hooaega 3. septembril esietenduva Paul Zindeli perekonnadraamaga „Kosmilised saialilled”, mille lavastab Katariina Unt.
Algab Endla Teatri 109. hooaeg
Endla Teatri 109. hooaeg algab juba 23. augustil, kui Endla Küünis etendub romantiline komöödia „Tantsutund“. See on lugu ühest ebatavalisest suhtest ja armastuse tervendavast jõust, mis seab uude valgusse nii mõndagi sellest, mida me oleme harjunud „normaalseks“ pidama. Samal nädalavahetusel ete...
Patarei vangla täitub mälestuspäeval tantsukunstiga
23. ja 24. augusti õhtul viivad muusika ja flamenko Patarei vangla külastajad emotsionaalsele teekonnale läbi Patarei vangla koridoride ja kambrite, kus totalitaarsed režiimid vangistasid süütuid inimesi. Eriüritused «Patarei kambrite kaja» on pühendatud 23. augustile, üleeuroopalisele totalitaar...
KULTUURIBIIT | Rakvere teatri näitleja Grete Jürgensoni playlist
Tänases Kultuuribiidis jagab muusikasoovitusi näitleja Grete Jürgenson, kes on peaosas täna Rakvere teatris esietenduvas lavastuses „Nagu peeglis”. Madis Kalmeti lavastus põhineb Ingmar Bergmani 1961. aastal esilinastunud filmil.
Narva Ooperipäevad avab modernne ooperidraama Taanist
  28. augustil algavad Narva Ooperipäevad. Avaetenduse annab uue muusika teatri ja Jaapani kultuurist inspireeritud neo-nukuteatri etendus “DUST”, mis on pälvinud prestiižsel Taani teatriauhindade jagamisel eriauhinna. „DUST“ toob lavale kliimakatastroofi ja päeva, kui saabub mõistmine, et homne ...
Veel kord laulu- ja tantsupeost, snoobitsemata
Sõltumatu Tantsu Lava „Performance STLis“, lavastajad Ruslan Stepanov ja Artjom Astrov, kunstnik Oliver Kulpsoo. Esitavad Kai Valtna, Raido Mägi, Anumai Raska, Ruslan Stepanov ja Artjom Astrov. Esietendus 28. III Sõltumatu Tantsu Laval. On olnud aegu, kui ühiskonnaelu on tajutud asise, raamistava...
Seisukoht | Eesti teatri pillerkaar tõrvatilgaga
Selle asemel et jälgida ammulisui poliitikarindel tehtavat teatrit, mis on reeglina väga viletsalt lavastatud, võiks rahvas päristeatreid hoopis rohkem märgata. Eriti praegu, mil Vanemuise teater alustab 150., Ugala teater 100. ja Rakvere teater 80. hooaega. Pidu ja pillekaar taevani. Põhjusega. ...