Tammjärv leidis tasakaalu kooli ja spordi vahel
Enne Tour de Ski lõputõusu jagas Karel Tammjärve (28) kursusekaaslane talle temast kirjutatud artiklit pealkirjaga «Ees ootab ainulaadne kannatamine» ja lisas kommentaariks: «Jah, selle nimeks on eksamid. Tere tulemast tagasi kooli.»
Video: Norra kanal pani Tour de Ski üldliidri humoorikasse olukorda
Tour de Ski üldliider Dario Cologna võib olla küll väga hea suusataja, aga ta on ka väga hea torulukksepp. Just nagu Super Mario!
Heitlikku ilma trotsides said valmis esimesed suusarajad
Viimaks on saabunud miinuskraadid ning see tähendab seda, et lumekahurid said tööd alustada. Mitu õhtut on lumekahurid huuanud nii Tähtvere kui ka Lähte suusaradadel. Lähtel on esimene rada valmis ja suusatajatele avatud. Eile ennelõunal olid esimesed suusatajad juba 700 meetri pikkusel järverajal.
Björgen julgustas keerulises seisus Northugi pingutama
Norra murdmaasuusataja Marit Björgeni sõnul on Petter Northugi võimalused olümpiamängudele pääsemiseks minimaalsed, kuid sellegipoolest julgustas kaasmaalast pingutama.
Otepää MK-etapp jääb ära!
Otepääl 5.-7. jaanuaril esmakordselt toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp jääb lumepuudusel ära, kinnitasid võistluste peakorraldajad.
Otsepilt: kes võidab Tour de Ski ja mitmenda koha saab Karel Tammjärv?
Tour de Ski meeste üldarvestuses omab šveitslane Dario Cologna enne pühapäevast 9 km vabatehnika jälitussõitu, mis sisaldab ka kurikuulsat lõputõusu, rivaalide ees enam kui minutilist edu. Postimehe ja Kanal 12 otseülekanne võistlusest algab kell 15.20.
Täna ajaloos 8.01: Andrus Veerpalu võitis esimese eestlasena Otepää MK-etapi
2005 – Andrus Veerpalu võitis Otepääl murdmaasuusatamise maailmakarikaetapil 15 km klassikalises tehnikas eraldistardis, Jaak Mae saia kolmanda kohta, teda edestas norralane Frode Estil.
Kowalczyk olümpiapingest: viskasin medalid lihtsalt kapi peale ja võistlesin edasi
Poola suusataja, 34-aastane Justyna Kowalczyk valmistub oma neljandateks olümpiamängudeks. Poolatar ei tee saladust, et Pyeongchangi olümpia jääb tema viimaseks.
Video: kahevõistluse paarissprindi haarav finišiheitlus
Kahevõistluse MK-etapil Val di Fiemmes said Saksamaa meeskonnad paarissprindis kaksikvõidu, kui II võistkonna eest sõitnud Vinzenz Geiger alistas lõpusirgel esindusvõistkonna ankrumehe Johannes Rydzeki. Norra edestas põnevas kolmanda koha heitluses napilt Soomet.
Vägev! Karel Tammjärv taltsutas Tour de Ski ebainimliku lõputõusu
Murdmaasuusatajate aastavahetusvõistluse Tour de Ski lõputõus ei ole tegelikult ette nähtud murdmaa-, vaid mäesuusatamise jaoks. Ent nõlva, mida mööda tavaliselt slaalomisuuskadel alla liueldakse, kasutatakse igal aastal jaanuari alguses üheks päevaks ülesmäge suusatamise tarbeks.
Täna ajaloos 5.01: toimus esimene Otepää MK-etapp
1999 – Otepääl Tehvandil toimus esimene kodumaine FISi murdmakarikaetapp
Reedel otsepilt: Ilves võistleb pärast kuuajalist pausi MK-sarjas
Võistluspaus kahevõistluse MK-sarjas on pühade ning seejärel Otepääl valitsenud kehva ilma tõttu veninud peaaegu kuu aja pikkuseks. Sel nädalal lõpetatakse see kuhjaga, sest Val di Fiemmes on kavas suisa kolm võistlust – reedel ja pühapäeval minnakse mäele ja rajale individuaalselt, laupäeval toi...
Tour de Skist loobunud Klæbo jahib MK-sarjas vägevat saavutust
Norra 21-aastane suusataja Johannes Høsflot Klæbost võib saada esimene suusataja, kes võidab MK-sarja ilma Tour de Skil osalemata.
Postimehe video: Alaveri ja Veerpalu õpilane tegi ebaõnnestunud intervjuu üle nalja
Laupäeval Tour de Ski-l meeste 15 km ühisstardist klassikasõidu võitnud Aleksei Poltoranin pidi võistluse järel ka kommentaare jagama, kuid kasahhi puudulik inglise keele oskus tekitas koomilise olukorra.
Auhinnaraha jagamine tekitab suusatajate seas paksu verd
Vahetult enne murdmaasuusatamise hooaja algust kinnitati uus preemiasüsteem, kus MK-etappide võitjad teenivad vähem raha. Pärast ränka Tour de Ski-d on teema taas päevakorda tõusnud, sest ka tuuri võitjad teenisid vähem raha.
Northug ei kaota lootust
Tour de Ski algab juba homme, kuid Norra suusataja Petter Northug keeldub siiani uskumast, et tema seal kaasa ei tee.
Tammjärve konkurent suusatuuri ränkraskest etapist: aasta raskeim päev
Suurbritannia murdmaasuusataja Andrew Musgrave sõnul on Tour de Ski viimane etapp on aasta raskeim katsumus.
Tammjärv: pikkadel laskumistel oli lõbus konkurente häbistada oma heade suuskadega
Tour de Ski eelviimasel etapil 15 km ühisstardiga klassikasõidus 19. koha teeninud Karel Tammjärve sõnul mängisid kõik asjaolud tema kasuks. Eriti kiitis eestlane oma häid suuski.
Võitjale viie minutiga kaotanud Northug keeldus kommentaaridest
Norra olümpiakoondisest võivad Pyeongchangi olümpiamängudel välja jääda kaks legendi: murdmaasuusataja Petter Northug ja laskesuusataja Ole Einar Bjørndalen. Kui Bjørndalenil läks Oberhofi MK-etapp aia taha (sprindis 52. koht, jälitussõidus 36.koht), siis Northugit ei lastud Tour de Skil võisteld...
Tammjärv Tour de Ski lõpuetendusest: kipub ununema kui ebainimlik see on
Karjääri parimal Tour de Skil 24. koha saanud Karel Tammjärv rääkis Postimehele, et seljataga on korralik nädal. Kuu enne olümpiamänge tasub aga hetkeks ka pidurit tõmmata.
Kilp ja Ränkel jäävad Tour de Skilt eemale, stardis aga kolm eestlast
30. detsembril algaval Tour de Skil on stardis kolm Eesti suusatajat – Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ning Kristjan Koll. Marko Kilp ja Raido Ränkel jätavad suusatuuri haigestumise tõttu vahele.
Rootsi olümpialootus jättis Tour de Ski müstilise kõhutõve tõttu pooleli
Rootsi üks suurimaid olümpialootusi, murdmaasuusataja Calle Halfvarsson jättis Tour de Ski pooleli, sest kurtis kummalise kõhutõve üle, vahendab Aftonbladet.
Ustjugov jättis Tour de Ski pooleli, Tammjärv tõusis koha võrra
Tour de Ski üldarvestuses kolmandal kohal olev Venemaa murdmaasuusataja Sergei Ustjugov jätab suusatuuri seljaprobleemide tõttu pooleli.
Ümmarguse tähiseni jõudnud Tammjärv: sõitsin pool distantsi katkise suusaga
Meeste Tour de Ski 15 km ühisstardiga sõidus esimesena punktideta jäänud ehk 31. kohal platseerunud Karel Tammjärv sõitis pool distantsi katkise suusaga.
Tour de Ski otsepilt: suusatuur jõuab MM-radadele
Tour de Ski pääses õnnetust Oberstdorfist, kus möllas marutuul ja segasid kitsad rajad ning jõudis Val di Fiemmesse, kus laupäeval võisteldakse MM-radadel klassikadistantsidel. Meeste 15 km klassikasõitu näeb Postimehe ja Kanal 12 eetris kell 16.35.
Iversen ajas rootslastel harja punaseks
Rootsi ja Norra suusatajate vägikaikavedu jätkub. Nüüd ajas rootslased turri Tour de Skil neljanda etapi, kukkumisterohke 15 km vabatehnikadistantsi võitnud Emil Iversen.
Postimehe videod: klassikasõidu finiš muutis Tour de Ski lõpplahenduse põnevaks
Tour de Skil ronitakse homme legendaarne lõputõus. Tänased ühisstardist sõidetud klassikadistantsid tegid üldseisu aga eriti põnevaks.
Tour de Ski otsepilt: kas keegi saab klassikadistantsil norralannadele vastu?
Tour de Skil on jäänud sõita vaid kaks etappi. Laupäeval sõidetakse naiste 10 ühisstardist klassikadistants. Vabatehnikasõidus nähti mäletatavasti Oberstdorfi kitsal rajal palju kukkumisi, kuidas läheb Val di Fiemme radadel? Postimehe ja Kanal 12 otseülekanne algab kell 15.05.
Tour de Ski otseülekanne: Eesti mehed trotsivad Oberstdorfi tormi
Kui eile jäi Tour de Ski sprindivõistlus Obestdorfis tormi tõttu ära, siis täna peaks ilmataat leebem olema ning ühisstardist vabatehnikasõidud saavad toimuda. Meeste 15 km distants algab kell 12.15, võistlust saab jälgida Postimehe ja Kanal 12 otseülekande vahendusel.
Tulivihase Ustjugov sõim ei kannatanud trükimusta
Tour de Ski meeste 15 km vabatehnikasõit pakkus palju kismat, sest distantsi jooksul nägi päris palju kukkumisi ja suusakeppide purunemisi. Kõige õnnetum oli tuuri favoriit Sergei Ustjugov, kes leppis alles 28. kohaga.
Otepää MK-etapi saatus selgub homme
Vähem kui kahe nädala pärast peaks Otepääl toimuma kahevõistluse MK-etapp. Eile saabusid Lõuna-Eestisse aga soojakraadid, mis tegid Tehvandi suusaradadele üksjagu kahju. Otsus, kas kahevõistluse maailma paremik 6. ja 7. jaanuaril Eestis võistleb, tehakse homme.
Eesti kahevõistlust ootab uus põnev seiklus
Eesti kahevõistluse ajalukku kirjutatakse uus peatükk, kui esimest korda asuvad MK-etappidel tööle Eesti stiilikohtunikud.  Järgmisel nädalal Val di Fiemmes peetaval MK-etapil on kohtunikuna ametis Vahur Tasane, ülejärgmisel nädalal Chaux-Neuve's Ago Markvardt.
Tour de Ski otsepilt: neljas etapp paneb võistlejad proovile klassikasprindis
Tour de Ski jõuab 3. jaanuaril ehk kolmapäeval Oberstdorfi, kus esmalt sõidetakse klassikatehnikasprint. Postimehe otseülekanne finaalsõitudest algab kell 15.50.
Korraldajad: Tour de Ski järgmine etapp toimub plaanitud kujul
Kuigi Tour de Ski osaetappide toimumispaigas Oberstdorfis möllas täna marutuul ning sprindietapp jäi ära, teatasid korraldajad, et neljapäeval peetakse ühisstardist vabatehnikasõidud esialgse plaani kohaselt. Võistlust näeb otsepildis ka Postimehe ja Kanal 12 vahendusel.
Üllatuspomm: Tour de Ski kindel liider kavatseb enne tuuri lõppu rajalt maha tulla
Tour de Skil on täna küll puhkepäev, ent laineid lööb naiste arvestuses kindlat esikohta hoidva Ingvild Flugstad Østbergi avaldus Norra televisioonile. Nimelt teatas Østberg, et ei pruugi suure tõenäosusega tuuri lõpetadagi.
Otsepilt: kas Ustjugovi ja Cologna edu jääb Tour de Ski jälitussõidus püsima?
Šveitsis Lenzerheides jätkub täna kolmanda etapiga Tour de Ski, kui kavas on vabatehnikas jälitussõidud. Meeste 15 km sõidule antakse start Eesti aja järgi kell 14, võistlust näitavad otsepildis Postimees.ee ja Kanal 12.
Postimehe video: Cologna võit, venelased poodiumil, Sundby alles kuues
Tour de Ski kolmandaks etapiks oli meeste 15 km tagaajamisvõistlus vabatehnikas, mis lõppes Dario Cologna võiduga. Järgnesid venelased Sergei Ustjugov ja Aleksandr Bolšunov, kuuendalt kohalt alustanud norralane Martin Johnsrud Sundby positsiooni parandada ei suutnud.
Ilmataat sunnib Norra koondist Tour de Skil varustust vahetama
Tour de Ski kaks järgmist etappi sõidetakse Oberstdorfis ning kaks viimast Val di Fiemmes. Ilmaennustuse kohaselt sajab mõlemas võistluspaigas vihma, mistõttu on Norra suusatajad mures haigestumise pärast.
Otsepilt: norralannade võimuga alanud Tour de Ski jätkub naiste 10 km jälitussõiduga
Šveitsis Lenzerheides jätkub täna kolmanda etapiga Tour de Ski, kui kavas on vabatehnikas jälitussõidud. Naiste 10 km sõidule antakse start Eesti aja järgi kell 12, võistlust näitavad otsepildis Postimees.ee ja Kanal 12.
Tour de Ski otsepilt: norralannad jahivad 10 km klassikas võitu
Tour de Ski jätkub aasta viimasel päeval, kui Lenzerheides peetakse klassikadistantsid. Naiste 10 km eraldistardist klassikasõidu otseülekanne algab Postimehes ja Kanal 12 eetris kell 15.50.
Tammjärv: olen tuurile tulnud kõrgete ootustega
Eile toimunud Tour de Ski avaetapil Lenzerheides ei jõudnud ükski eestlane vabatehnika sprindidistantsil 30 parema hulka. Parima eestlasena sai 41. koha Karel Tammjärv.
Otseülekanne: kuidas läheb eestlastel Tour de Ski avaetapil?
30. detsembril algaval Tour de Skil on stardis kolm Eesti suusatajat – Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ning Kristjan Koll. Lenzerheides peetava avaetapi, vabatehnikasprintide otseülekanne algab Postimehes ja Kanal 12-s kell 13.50.
Tour de Ski statistikapomm: norralaste ülemvõim ja eestlaste vaevad
Homme, 30. detsembril saab Šveitsis Lanzerheides alguse 12. Tour de Ski. Kes on seni olnud edukaimad sportlased ning milline on eestlaste minevik?