Vaata: Kuidas reageerivad populaarsed Eesti suunamudijad karusloomafarmide videole
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus alustas rahvusvahelisel karusnahavabal reedel ja ostuvabal päeval (29. novemberil) kampaaniat #loomadesilmis, mis kutsub inimesi üles mitte soetama karusnahka. Kampaanias osalevad kuulsad Eesti suunamudijad Hanna Martinson, Liis Velsker, Liina Ariadne Pedan...
The New York Times: Teaduse kirjutamata reeglid ehk miks osasid vaktsiiniuuringuid varjatakse
“Slate and Scientific American” väljaande teadusajakirjanik Melinda Wenner Moyer avaldas möödunud aastal The New York Times’is arvamusloo, mis erineb paljuski tema seni kirjutatud töödest. Vaktsiine propageerivate ning nende olulisust rõhutavate artiklite autor kirjutab teadlaste seas valitsevast...
Merre libisev tulemägi ähvardab hiidlainetega
Maailma üht aktiivsemat vulkaani – Etnat – kardetakse küll selle pursete pärast, aga uued mõõtmised näitavad, et tegelikult teeb tulemäe ohtlikumaks hoopis gravitatsiooni mõju sellele. Etna libiseb Vahemerre.
Imeline Teadus nr. 110 (12/2019)
Imeline Teadus nr. 110 (12/2019)
Teadlaste suurimad soovid 2020. aastaiks
Kütus Päikeselt, malaaria kaotamine Maalt ja kõiksuse teooria tõestamine – millised on teadlaste suurimad soovid uueks kümnendiks?
Maa kliima minevikust kumab selle tulevik
Temperatuur kerkib hoogsalt, CO2 kuhjub atmosfääris ja tõusev maailmamere vee tase ähvardab suurlinnad üle ujutada. Maa kliima muutub – mitte aga esimest korda. Oma ajaloos on Maa läbi teinud mitu kliimakriisi. Nüüd kasutavad teadlased minevikku kristall­kuulina, mis võib näidata meile meie enda ...
Evolutsioon liigub tagurpidi
Loomad võivad taasomandada esivanemate ammu hüljatud omadusi. Siiani uskusid teadlased, et see ei ole võimalik, kuid värsketest uuringutest ilmneb sootuks vastupidine.
Tuleviku ametid: ärge õpetage oma lastele koodikirjutamist, õpetage suhtlemist!
“Tulevikuameteid veel ei eksisteeri, kuid teame, et nendes läheb vaja tõsiseid sotsiaalseid oskusi,” mõtiskleb Mediumis kirjanik ja lektor Greg Satell. “Haridus peaks sind ette valmistama tulevikuks. Traditsiooniliselt on see tähendanud teatud faktide ja oskuste omandamist. Tänapäeval on õppekava...
Surmavalt haige teadlane muudab end maailma esimeseks küborgiks
“Ma ei ole suremas. Ma olen transformeerumas. Oh, kuidas ma armastan teadust,” ütleb Dr Peter Scott-Morgan. Surmaga lõppevat lihase kärbumist põhjustavat haigust põdev Briti teadlane on end muutnud maailma esimeseks küborgiks. Mees keeldus oma saatust omaks võtmast ja otsustas enda eksistentsi te...