Indrek Tarand võib sügisel Vabaerakonnaga liituda
Üheksa aastat tagasi Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina üle 100 000 hääle saanud Indrek Tarand on riigikoguvalimiste eel mitmele Eesti erakonnale ihaldusväärne peig. Tarand on lubanud otsuse teha varasügisel, ütles ta usutluses ERRi uudisportaalile.
Tartu IRLi piirkond ootab partei eestseisuse toetust puidutehase eriplaneeringu lõpetamiseks
IRLi Tartu piirkonna juhatus ootab erakonna eestseisuse toetust ettepanekule lõpetada eriplaneering puidurafineerimistehase rajamiseks Tartu lähistele Emajõe äärde, vahenda ERRi uudisportaal.
National Interest NATO kohutavast õudusunenäost
NATOl pole praegu piisavalt võimekust Venemaa vägedele vastu seista.
Putin majanduskriisist, "millist pole veel nähtud "
Venemaa president märkis, et on vaja luua õiguslik mehhanism maailmakaubanduse muutmiseks, et vabaneda arhailistest normidest, kuid samal ajal säilitada kõik väärtuslik selles.
Trump ja Kim võivad 12. juunil ikkagi kohtuda
USA president Donald Trump ütles ööl vastu tänast, et Põhja-Koreaga peeti reedel väga tulemuslikke kõnelusi, mis tähendab, et ta võib Kim Jong-uniga juba 12. juunil ikkagi kohtuda.
Liibüa võitleb inimkaubandusega, Euroopa toetab seda jätkuvalt?
Mõnigi uudis paneb mõtleva inimese küsima: mis tegelikult toimub? Nimelt kirjutab BNS, et neljapäeval päästis Itaalia mereväe alus 69 migranti, Frontexi smugeldamisvastases operatsioonis Triton osalev Portugali sõjalaev veel 296 inimest. Smugeldamisvastase ettevõtmise käigus päästetakse immigrand...
Keskerakondlane Jaak Aab pensioniteemalisel konverentsil: aastaks 2020 peaks pension erakorralise tõusu toel 100 eurot suurem olema
Keskerakonna liige ja hiljutine riigihalduse minister Jaak Aab ütles täna Tallinnas toimunud konverentsil "Jätkusuutlik pension Eestis", et keskpartei idee kohaselt peaks pension erakorralise tõusu ja indekseerimisega kasvama aastaks 2020 saja euro võrra.
VIDEO | Sven Mikser Reformierakonna plaanist valitsust vahetada: poliitikas juhtub aeg-ajalt ka ebaloogilisi asju
Sotsiaaldemokraadist välisminister Sven Mikser ütles Delfile Reformierakonna võimalikest valitsuse moodustamise plaanidest rääkides, et poliitiline loogika selle kasuks ei räägi, kuid nentis, et poliitikas juhtub aeg-ajalt ka ebaloogilisi asju.
Kaljulaid kohtub Ukrainas ka Toomas Hendrik Ilvesega
President Kersti Kaljulaid kohtub visiidil Ukrainasse ühe inimesega, keda tal pole võimalik Eestis ülemäära tihti kohata, nimelt tema eelkäija Toomas Hendrik Ilvesega.
Peaminister Ratas julgustas Kanada ettevõtjaid Eestisse investeerima
Peaminister Jüri Ratas kohtus koos Eesti äridelegatsiooniga Kanada ettevõtjatega, kellele tutvustati Eesti digiühiskonna võimalusi ja meie konkurentsivõimelist ärikeskkonda. "Eesti ja Kanada kaubavahetuses on omajagu kasvuruumi, teatas Keskerakonna pressiteenistus.
Bellingcat tuvastas Malaisia lennuki allatulistamisega seotud GRU ohvitseri: oli varem Lõuna-Osseetia kaitseminister ja hiljem Süürias
Rahvusvaheline uurimiskollektiiv Bellingcat ja Vene uurimisplatvorm The Insider on kindlaks teinud teise kõrgetasemelise Vene sõjaväelase nime, kes on seotud Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamisega Ida-Ukrainas. See on nende sõnul luureohvitser Oleg Ivannikov, kes vähemalt pool aastat tag...
Mõtles JÄLLE ümber? Trump arvab, et võib-olla ikka kohtub Kimiga
USA president Donald Trump jättis vähem kui ööpäev tagasi kirja teel ära suurkohtumise Põhja-Korea diktaatori Kim Jong-uniga. Juba ütles ta aga reporteritele reedel, et võib-olla kohtumine ikka toimub, vahendab ABC News.
Peaminister: loodetavasti liitub Gruusia NATOga kolme aasta jooksul
Peaminister Giorgi Kvirikašvili avaldas lootust, et Gruusia liitub NATOga 2021. aastaks.
Põhja-Korea teatas, et on endiselt valmis läbirääkimisteks Trumpiga igal ajal ja igas vormis
Põhja-Korea teatas pärast USA presidendi Donald Trumpi teadet kavandatud tippkohtumise ärajätmise kohta, et on endiselt valmis läbirääkimisteks igal ajal ja igas vormis.
FOTOD | Kaljulaid kohtus Donbassis väejuhtidega ja külastas ümberasujate ühiselamut
Ukraina regionaalarengu, ehituse ja elamumajanduse asepeaminister Gennadi Zubko avaldas oma Facebooki kontol fotod president Kersti Kaljulaidi kohtumistest Donetski oblastis Kramatorskis.
Kuulujutt Toompeal: sügiseks kavandatakse valitsuse vahetust
Toompeal ringleb jutt, et IRL ja Reformierakond plaanivad suurt sügisest valitsuse vahetust ning saata Keskerakond ja SDE opositsiooni. Eri erakondade, sealhulgas Reformierakonna poliitikud kinnitasid Eesti Päevalehele, et on sellist juttu kuulnud.
USA juhitud liitlased ründasid sihtmärke Süüria idaosas
USA juhitud liitlased ründasid ööl vastu neljapäeva õhulöökidega sõjalisi sihtmärke Süüria idaosas, teatas kohalik meedia.
Päästeametit usaldab enamik Eesti elanikest
Tänavu läbi viidud uuringu tulemustest selgub, et kõrge on ka poliitiliste institutsioonide usaldusväärsus. Presidenti usaldab 66, peaministrit 56 ning valitsust ja riigikogu 49 protsenti küsitletutest.
Heidit Kaio: Keskerakond unustab ära, et on peaministri partei
Keskerakond kipub unustama, et on peaministripartei ja peaks sellest tulenevalt kasutama avalikkusega suhtelmisel väärikamat suhtlusstiili, ütles peatne Eesti Naise peatoimetaja, ajakirjanik Heidit Kaio.
VIDEO ja FOTOD | Jüri Ratas nimetab Reformierakonna võimalikke valitsuse moodustamise plaane alusetuks spekulatsiooniks
Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et Reformierakond otsib aktiivselt võimalusi sügisest ilma Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatideta valitsust moodustada. Peaminister Jüri Ratas ütles Delfile, et usaldab IRL-i ja koostöötahe on kõrge. Reformierakonna valitsusse pürgimist nimetab Ratas alusetuks spe...
Valimisteks valmistuvad poliitikud mängivad uue sügisvalitsuse mõttega
Uue koalitsiooni eri variante on n-ö ümbrikunurgale kombineeritud juba aasta algusest saati.
Kremli-sidemetega oligarh kohtus Trumpi advokaadiga päevad enne tema ametissenimetamist
Vene miljardär Viktor Vekselberg kohtus vähem kui kaks nädalat enne USA presidendi Donald Trumpi ametissenimetamist New Yorgis Trump Toweris tema advokaadi Michael Coheniga, vahendab RFE/RL.
Kaljulaidi lõhestumine: sõjakõned Kiievis, rahukõned Tallinnas
Kuidas saab ühes riigipeas samaaegselt eksisteerida valmisolek kohtuda president Putiniga Moskvas ja veendumus, justkui oleks Krimm okupeeritud ja Venemaa on agressor, jääb arusaamatuks.
Karilaid: päris reformid Reformierakonna vastu vahetada oleks tagurlik
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ei pea valitsusvahetust tõenäoliseks, sest kaotajaks jääksid kõik peale Reformierakonna. Jüri Ratase juhitud valitsuse tööd peab aseesimees konstruktiivseks, sest koostöös on ellu viidud vajalikud reformid.
Kaevata NATO-sse: Ungari otsib kantsikut Kiievi vastu
Ungari uus valitsus võttis kohe oma esimesel istungil vastu ja saatis NATO peasekretärile Jens Stoltenbergile memorandumi üleskutsega kaitsta Taga-Karpaatia ungarlaste ja teiste rahvusvähemuste õigusi Ukrainas.
Moskva: piirilepet ei ratifitseerita, kui Eesti oma käitumist ei muuda
Venemaa Tallinna saatkond vastas president Kersti Kaljulaidi teisipäeval, 22. mail rahvusringhäälingus avaldatud sõnadele, et ta on valmis sõitma Moskvasse ja kohtuma Venemaa presidendi Vladimir Putiniga pärast seda, kui Eesti-Vene piirilepingud on ratifitseeritud.
VIDEO | President Kaljulaid tõdes Ukrainas, et mõne süsteemiga ollakse Eestist juba ees: väga piinlik!
Riigipea loodab, et Ukraina lahendab ka Eesti ärimeeste mured, sest see mõjutab ju pilti sellest riigist laiemalt.
IRL-i Tartu piirkonna liikmed tahavad oma ministri tagasiastumist: Kiisleri tegevusetus tselluloositehase osas on vastuvõetamatu
IRL-i Tartu piirkonna liikmed saatsid erakonna eesteisusele ja juhatusele kirja, milles soovivad erakonna liikmest keskkonnaministri Siim Kiisler tagasikutsumist. Põhjuseks esmaspäeva õhtul ministri ja piirkonna liikmete kohtumine, kus tselluloositehase rajamise küsimust arutades Kiisler ei olnud...
Venemaa Riigiduuma võttis vastu vastusanktsioonide seaduse
Venemaa Riigiduuma võttis vastu seaduse "USA ja teiste välisriikide ebasõbralikele meetmetele vastumeetmete kohta". Seadus jõustub selle ametliku avaldamise kuupäevast.
BBC: Ukraina president Porošenko ostis 400 000 dollari eest kohtumise Trumpiga
USA presidendi Donald Trumpi isiklik advokaat Michael Cohen sai mullu juunis Washingtonis Valges Majas toimunud Trumpi ja Ukraina presidendi Petro Porošenko läbirääkimiste organiseerimise eest vähemalt 400 000 dollarit, vahendab BBC Kiievi allikaid. Ukraina presidendiadministratsiooni pressiosako...
Ivanova Peterburi foorumil: ettevõtlus ja kultuur ühendavad
Praegune Eesti ja Venemaa koostöö ettevõtluse ja kultuuri valdkonnas võib tulevikus osutuda selleks vundamendiks, millele kahe riigi poliitikud rajavad tulevikus konstruktiivsed suhted, leiab Riigikogu saadik Olga Ivanova.
Inimkonna allakäik: meeste ja naiste suhtlust asendavad robotnukkudest kaaslannad
Maailm on oma idiootsuses jõudmas sinnamaale, kus võib südametunnistuse piinadeta öelda, et inimkond on hukku väärt, kui see kord tuleb. Eestinen.fi kirjutab, et käesoleva aasta algusest on võimalik igaühel omale soetada seksinukk Harmony, kes räägib ja jätab varem räägitu meelde. Firma Realbotix...
Endine NATO vägede ülemjuhataja: ükski kindral ei taha Venemaaga sõdida
Ükski NATO kindral ei ütle hommikul ärgates, et ta tahab Venemaaga sõdida, ütles endine NATO vägede ülemjuhataja Euroopas USA kindral Philip Breedlove intervjuus Poola portaalile Onet.
Kaljulaid: lähen Moskvasse, kui Venemaa ratifitseerib piirilepingu
President Kersti Kaljulaid ütles Raadio 4-le antud pikemas intervjuus, et on valmis Moskvasse minema ja kohtuma president Vladimir Putiniga pärast seda, kui Venemaa ratifitseerib Eesti-Vene piirilepingu.
President Kaljulaid Ukrainas: sõda Ukrainas ei tohi muutuda paratamatuseks
Vabariigi President kohtus teisipäeval, 22. mail Kiievis ametliku visiidi käigus Ukraina riigipea Petro Porošenkoga.
Riigipead kogunevad Gruusiasse riigi juubelit tähistama, Eesti president eelistab jalgpalli
Mis sõnumi saadab Gruusiale ja kogu maailmale Eesti president Kersti Kaljulaid, kes erinevalt teistest meie lähinaabrite riigipeadest jääb kõrvale Gruusia riigi 100. sünnipäeva pidustustest, vaadates sel ajal hoopis Kiievis jalgpalli? Nimelt teatab ERR, et Eesti president Kersti Kaljulaid ei seis...
Soome meenutab Reformierakonna valitsemist sõnadega: kui Eesti valitsus kriisi ajal rahval tooli alt ära tõmbas…
Reformierakonna ümber käib juba pikka aega meeletu upitamiskampaania, alates Kaja Kallase messiasestaatusest kuni nende kujutamiseni valimiste kindla võitjana, täissöönud poliitoravad aga ootavad laisalt, millal võim neile kandikul kätte kantakse. Eesti rahvas näib paraku olevat unustanud kõik or...
Keskerakond viskas varastest sõpru aidanud Kalinini parteist välja
Keskerakonna juhatus arvas esmaspäeval erakonnast välja kütusevarastest sõpru aidanud Rustam Kalinini ja teisipäevase seisuga polnud teda enam partei nimekirjas.
Jõustus uus küberturvalisuse seadus
Uue küberturvalisuse seaduse eesmärk on kaasajastada olemasolevaid nõudeid riigiasutustele ja ettevõtjatele. Samuti sätestatakse senisest põhjalikumad turbenõuded infosüsteemide ja andmebaaside haldamisele.
FOTOD | Jüri Luik kohtus Poola kaitseministriga
Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna õhtul Eestisse kahepäevasele visiidile saabunud Poola kaitseministri Mariusz Błaszczakiga, et arutada kahepoolse kaitsekoostöö, eelseisva NATO tippkohtumise ja Euroopa Liidu kaitsealaste initsiatiividega seotud küsimusi.
Tselluloositehasest ja regionaalministrist: kuulake õuenarri, tema annab edasi tegeliku sõnumi!
Ilmselt teavad kõik, mis roll oli vanasti õukonnanarridel — kuningavõim ütles lollikestena näivate, kuid tegelikult osavate sõnaseadjate suu läbi välja teatud sõnumeid. Jüri Ratase valitsus soetas hiljuti endale samuti õukonnanarri, tuues selle sisse mitte Keskerakonna enda pingilt, vaid väljaspo...
Kaja Kallas: olen käinud üheksas protsendis Eesti koolidest
Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et ta ei keskendu reitingutele. Nii Reformierakonna reiting kui tema kui peaministrikandidaadi reiting on natuke langenud.
BBC: Porošenko ostis Trumpi advokaadilt 400 000 dollari eest kohtumise USA presidendiga
USA presidendi Donald Trumpi isiklik advokaat Michael Cohen sai salaja vähemalt 400 000 dollarit, et korraldada kohtumine Ukraina presidendi Petro Porošenko ja Trumpi vahel, teatasid Kiievi allikad BBC-le.
Erikomisjon ei lõpetanud Taavi Aasa valimisreklaami uurimist
Erakondade rastamise järelevalvekomisjon ei lõpetanud menetlust juhtumis, mis puudutab Tallinna linna väljaannetes „Pealinn“ ja „Stolitsa“ avaldatud kirjutistisi, kus propageeritakse Keskerakonna vaateid ning tehti valimiskampaaniat ka Taavi Aasale.
Välisminister Mikser osaleb Balti päeval Stockholmis
Välisminister Sven Mikser viibib laupäeval, 26. mail Stockholmis, kus ta osaleb Balti riikide 100. aastapäevale pühendatud Balti päeval, mille on korraldanud Eesti, Läti ja Leedu kogukonnad Rootsis.
Loe, millistes eetikakoodeksi punktides Keskerakond kokku leppis
Esmaspäeval arutas Keskerakonna juhatus eetikakoodeksit. Õhtuleht avaldab sellest ühe osa. Eetikakoodeksile esitatakse veel muudatus- ja parandusettepanekuid ning 2. juunil peab erakonna volikogu selle kinnitama.  Eetikakoodeks avaldatakse täies mahus pärast vastu võtmist.
Baltikum leppis Poolaga kokku ühise gaasijuhtme asjus
Leedu ja Poola allkirjastasid kokkuleppe oma gaasivõrkude ühendamiseks ühtse gaasijuhtmega GIPL, mis seob Baltimaad Lääne-Euroopa gaasivarustuse süsteemidega.
Homsist leiti NATO riikide relvadega täidetud mässajate varustuslaod
Venemaa vaenupoolte lepitamise keskuse esindajad avastasid koos Süüria sõjaväelastega Homsi provintsi idaosa vabastatud aladelt relvalaod, mis olid täis NATO riikides valmistatud relvastust.
Loe, millistes eetikakoodeksi punktides Keskerakond praeguseks kokku on leppinud
Eile tutvustas eetikakoodeksi komisjoni esimees Yana Toom valmivat eetikakoodeksit ja täna oli ta nõus jagama Delfiga punkte, mille osas tõenäoliselt enam muudatusi oodata ei ole.
Islamiriigi* relvaladudes avastati NATO relvi
Euroopat kutsuti üles Vene gaasitoru läbi lõikama
Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".
Põhja-Korea nimetas USA asepresidenti poliitiliseks tobuks ja teatas valmisolekust tuumavastasseisuks
Põhja-Korea asevälisminister Choe Son-hui kasutas teravaid sõnu USA asepresidendi Mike Pence’i kohta ning teatas, et Pyongyang on valmis tuumavastasseisuks, kui dialoog USA-ga läbi kukub.
USA evangelistid loodavad, et Trump toob maailmalõpu lähemale
Konservatiivsed kristlased toetavad ülekaalukalt USA praegust presidenti ega ole pidanud seda seni kahetsema.
Toetus Ratasele järgmise peaministrina nullis Kallase eduseisu
13% Reformierakonna valijaid näeb peaministrina Ratast, Keskerakonna toetajatest Kallast aga 5%.
Propastopi müüdimurdja rubriik: Eesti kodakondsusseadus kiusab venelasi
Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop alustas hiljuti rubriigiga, milles demonstreeritakse Eesti suhtes ringlevaid propagandamüüte. Teises osas lükatakse ümber väärettekujutus sellest, et Eestis on erakordselt rängad kodakondsuse saamise tingimused või nagu piirataks venekeelsetele elanikele k...
Karilaid: Ratas on Eestit ühendav peaminister
Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnul on avaliku arvamuse uuringu kohaselt Jüri Ratas end peaministrina tõestanud kõigi Eesti inimeste jaoks.
Eesti otsib võimalusi venekeelse elanikkonna integreerimiseks
Narva ümberkujundamine "lahedaks" linnaks on osa Eesti võimude uuest strateegiast venekeelse elanikkonna integreerimisel, kirjutab Suurbritannia ajakirja The Economist autor.
Taavi Rõivas andis teada, millises piirkonnas ta riigikogu valimistel kandideerib
Endine Reformierakonna esimees, riigikogu liige Taavi Rõivas kandideerib riigikogu valimistel Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Madis Milling: «Ja koidikul siis selgitame, kes meist on õige eestlane»
Riigikogu liige Madis Milling (Reformierakond) astub ajaloolase Jaak Valge Õhtulehes ilmunud kirjutise «Kas Eesti siseministril on sünnijärgne Eesti Vabariigi kodakondsus?» valguses siseminister Andres Anvelti (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) kaitseks välja.
Macron kohtub Peterburis Putiniga
Prantsusmaa president Emmanuel Macron kohtub täna Peterburis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, et leida ühist keelt Lääne ja Venemaa madalseisus olevates suhetes, kirjutab France24. 
Jürgen Ligi Anvelti kodakondsuse teemast: sellise torkimisega naeruväãristatakse kodakondsuse instituuti
Reformierakondlane Madis Milling kirjutas täna Postimehes, et teda häirib väga sotsiaaldemokraat Andres Anvelti ründamine kodakondsuse baasilt. Nimelt on meedias kerkinud üles küsimus, kas meie siseminister ikka on sünnijärgne Eesti Vabariigi kodanik. Selle küsimuse tõstatas viimati ajaloolane Ja...
Sõle spordikeskuse endine juht Toomas Ristlaan astus Keskerakonnast välja
E-äriregistri andmetel on endise Sõle spordikeskuse juhi Toomas Ristlaane teed Keskerakonnaga lahku läinud. Nimelt ei kuulu Ristlaan alates tänasest, ehk 22. maist enam erakonna hingekirja.
Juhtkiri: kiidusõnad kaljukindlale diplomaatiale
President Kersti Kaljulaidi peaaegu terve nädala kestev visiit Ukrainasse on endast seni vägeva mulje jätnud. Vähe sellest, et ta oli esimene välisriigipea, kes külastas riigi idaosas asuvat rinnet, ta astus otsustavalt välja ka meie ärimeeste eest, kellele on seal liiga tehtud.
Müllerson selgitas, miks ta Euroopat jõukeskuseks ei pea
Euroopat ei saa teiste üliriikidega ühte ritta seada, sest viimased 15 aastat on tema poliitika olnud täielikult Ameerika administratsioonile allutatud.
Soomes tahetakse naised kaitseväest kõrvale jätta - raha on vaja kokku hoida
Soome valitsus tahab raha kokkuhoiu eesmärgil naised kaitseväest kõrvale jätta, aga reservväelaste liit on sellele vastu.
Henn Põlluaas: kui siseminister Anvelt ei suuda oma kodakondsuse seaduspärasust tõendada, peab ta ametist lahkuma
Siseminister Andres Anvelt peab põhjendatud kahtlused oma kodakondsuse seaduspärasuse suhtes veenvalt ümber lükkama või ametist lahkuma, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Henn Põlluaas.
Peaminister Ratas suundub visiidile Kanadasse
Peaminister Jüri Ratas suundub täna pärastlõunal visiidile Kanadasse, kus kohtub Torontos ettevõtjate ja Eesti kogukonna esindajatega ning annab loengu Toronto ülikooli Munki koolis.
Šoigu: Venemaa katsetas veebruaris Süürias uue põlvkonna tiibraketti
Venemaa katsetas veebruaris Süürias järgmise põlvkonna tiibraketti, tulistades neid viienda põlvkonna sõjalennukilt Su-57 PAK-FA, ütles Vene kaitseminister Sergei Šoigu reedel kaitseministeeriumi kolleegiumi nõupidamisel.
FOTOD | Kaja Kallas Reformierakonna volikogul: me oleme kinni jäämas keskmise sissetuleku lõksu
Tänasel Reformierakonna majandusteemalisel volikogul kõnelenud erakonna esinaise Kaja Kallase sõnul vajab Eesti kõrge lisandväärtusega ettevõtlust, mis võimaldaks maksta suuremaid palku ja toetada neid, kes abi vajavad.
Plekiline aususe etalon
Populistlik Viie Tähe Liikumine on lubanud Itaalia vabastada korrumpeerunud poliitikute klassist. Võluvits on nende arvates uued poliitikud.
Poolakad andsid Euroopa Parlamendis geiagendale lahingu
Geiagenda jätkab ülbet pealetungi, olles juba sisse murdnud Euroopa Liidu tipptasemele, kuid Euroopa parlamendis andsid neile vastulöögi poolakad. Neljapäeval heisati rahvusvahelise homofoobiavastase päeva puhul esmakordselt Euroopa Parlamendi ees masti vikerkaarelipp. Selle vastu protesteerisid ...
Moskva tegi Londonile ettepaneku aidata ehitada silda üle La Manche´i väina
Krimmi silla avamist kommenteeris Suurbritannia ootuspärase hukkamõistuga. Vastuseks teatas Moskva, et on valmis jagama Suurbritanniaga keeruliste rajatiste ehitamise kogemust, mis sarnanevad Krimmi sillaga, näiteks üle La Manche´i. Juhul muidugi, kui London seda soovib.
Itaalia võttis Euroopas pantvangi
Itaalia võttis Euroopas pantvangi ja nõuab Venemaa-vastaste sanktsioonide viivitamatut lõpetamist.
KARM: USA ajakirjanik kutsus Ukrainat Krimmi silda puruks pommitama
USA ajakirjanik Tom Rogan kutsus 15. mail nädalaajakirja Washington Examiner veebiküljel avaldatud artiklis Ukrainat puruks pommitama 19 kilomeetri pikkust Krimmi silda, mille avas samal päeval Venemaa president Vladimir Putin. 
VIDEO | Trump nimetas immigrante loomadeks
USA president Donald Trump ütles Valges Majas kõneldes, et mõned illegaalsed sisserändajad pole inimesed, vaid loomad.
Komisjon küsib Reformierakonnalt võlgade likvideerimise plaani
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon soovib Reformierakonnalt tegevuskava, kuidas erakond tuleb välja rahalisest miinusest: võlad on seotud viimase kampaaniaga, mil tehti kulutusi, kuid mille eest maksmiseks kontol raha ei olnud, aga nõuded on üleval.
Lavrov: Venemaa ja Lääne vahel ei ole uut külma sõda
Berliini müüri langemisest on möödas mitukümmend aastat, aga Euroopas ei ole eraldusjooned kadunud
Reformierakonna edu kahanes, sotside reiting pööras tõusule
Mullu detsembris alanud ja sealtpeale iga kuu kerkinud Reformierakonna toetus pöördus mais väiksele langusele, aprillis valimiskünnise piirile kukkunud sotsiaaldemokraatidel õnnestus oma toetust kergitada.
Valmistudes AfD konverentsiks: Antifa väljastas terrorismi manuaali
Antifa aktivistid Saksamaal on erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) konverentsi lähenedes andnud välja brošüüri juhendamaks ja julgustamaks “märulituriste” autosid põletama, sõjamälestusmärke rikkuma ja poliitiliste parteide kontoreid räsima. Manuaalis kõlab konkreetne üleskutse “mässuks” erako...
Hiina ei kauple USAga oma põhiliste huvide üle
Hiina on valmis suurendama importi teistest riikidest, sealhulgas USAst ja väljendas lootust, et Washington kaotab tarbetud kaubanduspiirangud.
Ladõnskaja-Kubits: riigiaparaadi vähendamist tuleks alustada riigikogust
Riigiaparaadi vähendamise ühe võimalusena näeb riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits riigikogu liikmete vähendamist 71-le. Sarnase idee on välja käinud ka 28 ärimehe loodud Riigireformi Sihtasutus.
Reporter: Kas valitsus muudab koosseisu?
Raimond Kaljulaid: korruptsioon Tallinnas on osalt Savisaare pärand, sellega võitlemisel peaks riigilt eeskuju võtma
Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid nentis, et Tallinnas laialt levinud korruptsioon on osalt eelmise linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare pärand ning sellega võitlemisel peaks Tallinn riigilt eeskuju võtma.
Ratas: Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul
Peaminister Jüri Ratas kirjutab Facebookis, et Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul. Lisaks nõustub ta parteikaaslase Taavi Aasa algatusega luua Tallinnas korruptsioonivastase võitluse programm.
Ukraina heitis väljakutse diktaatoritele ja superkurjamitele
Raske öelda, kas Ukraina ametivõimud tegutsevad seejuures tahtlikult või see liht lihtsalt "kukub nii välja", kuid, mis peamine, Ukraina on igati edukalt kujundamas endale kurjam-klouni mainet.
Prankerid lollitasid Krimmi silda pommitama kihutanud ajakirjanikku
Venemaa prankerid Vladimir Kuznetsov (Vovan) ja Aleksei Stoljarov (Lexus) helistasid Ameerika ajakirjanik Tom Roganile, kes oma artiklis kutsus üles Krimmi silda puruks pommitama.
TEINE KORD? Trump teatas, et suurkohtumine Kimiga võib edasi lükkuda
USA president teatas teisipäeval Lõuna-Korea presidenti võõrustades, et tema juuniks planeeritud suurkohtumine Põhja-Korea diktaatoriga võib edasi lükkuda, vahendab BBC.
Karikatuur
Kuus haiglajuhti kinnitasid seda, mille eest EKRE juba ammu hoiatas — ravirahad koondatakse kombinaathaiglatesse
Üks eile saabunud uudis näitab väga selgelt, kui ettenägelikud on EKRE poliitikud oma hoiatustes. Nimelt käisid kuus Tartu ja Tallinna haiglajuhti käisid välja ambitsioonika idee, millega aastaks 2025 loodaks Eestile üks ühtne ülikoolihaigla, millel on kaks linnakut: Tartus ja Tallinnas. Võib vai...
Yana Toom Sõle spordikeskuse korruptsioonisüüdistustest: Keskerakond ei ole korruptante kunagi kaitsnud
Keskerakonna juhatuse liige ja Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom ütles Delfile Raimond Kaljulaidi Keskerakonna suhtes tehtud kriitilist avaldust kommenteerides, et peab lähtuvalt Jüri Ratase seisukohast korruptsiooni lubamatuks. Toomi sõnul ei ole Keskerakond kunagi korruptante kaitsnud.
Trumpi sõnul võib kohtumine Põhja-Koreaga läbi kukkuda
Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi sõnul võtab Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un tuumakõnelusi tõsiselt, kuid arvab, et kohtumine võib ka läbi kukkuda, kirjutab Washington Post.
Mart Helme: naine, kes ohverdab karjääri nimel oma fertiilse ea, saab maailma asjadest ja oma isiklikust tulevikust valesti aru
EKRE esimees Mart Helme märkis ETV saates "Foorum", et lapsed kindlustavad ema tuleviku ka rahalises mõttes.
Analüüs: sotsid, me peame rääkima Kaja Kallasest
Sotsiaaldemokraatide toetajad eelistavad peaministrina näha oma esimehe Jevgeni Ossinovski asemel kedagi teist.
EKRE läheb riigikogu valimiskampaaniat tegema tühja rahakoti ja professionaalse abita
Jaak Madison lubab, et valimiste ajal ei leidu ühtegi inimest, kes ei teaks EKRE-t ja nende põhiseisukohti.
Andrei Stenini nimelise fotokonkursi finalistid
Siim Kallas aitab koostada Reformierakonna riigikogu valimiste kandidaatide nimekirja
Reformierakonna juhatus otsustas tänasel koosolekul moodustada riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimiste nimekirjatoimkonna ning edastada selle volikogule kinnitamiseks.
Hiina kutsus Ühendriike ja Põhja-Koread üles näitama head tahet
Pärast USA presidendi Donald Trumpi eilset otsust jätta ära kohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kutsus Hiina täna kaht riiki kannatlikkusele ja soovitas neil näidata üles head tahet.
Kadri Vilba: Kitsaste maanteede ja tapjakraavide rajamine tuleb lõpetada!
Eestis ehitatakse maanteid põhimõttel kõrgem-kitsam-järsem, kirjutab Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsiooni nõunik Kadri Vilba ja kutsub üles niisugusest põhimõttest meie kõigi elude huvides loobuma. Kitsad maanteed ja sügavad järsud kraavid on tuttavad kõikidele Eestis ringi sõitvatele autojuht...
Riigisekretär Heiki Loot lahkub ametist
15 aastat ametis olnud riigisekretär Heiki Loot lahkub ametist, teatab riigikantselei.
Erki Savisaar Kallasele: endine peaminister promos e-riiki, kuid IT-tiiger oli koduseinte vahel näljas
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige, endine IT-ettevõtja Erki Savisaar tõdes, et e-riigi eduloo fassaad on tuginenud millenniumi alguses tehtule ning probleemidele tähelepanu juhtimist peeti aastaid lausa ketserlikuks.