"10 minutit" | Kadri Simson: Jüri Ratase diplomaatia hoiab seda koalitsiooni koos
Sel nädalal käis Delfi saates "10 minutit" Keskerakonna riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson, kes kommenteeris riigieelarve strateegia arutelusid, Keskerakonna häältesaaki europarlamendi valimistel ning Keskerakonna reitinguid, mis jäid esmakordselt alla koalitsioonipartner EKRE-le.
VIDEO JA FOTOD | Urmas Reinsalu rassistlikust rünnakust: sellistele tegelinskitele tuleb lajatada seaduse täie rauaga
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond), rahandusminister Martin Helme (EKRE) ja välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) mõistsid valitsuse pressikonverentsil hukka eile Tallinnas toimunud rassistliku rünnaku pakistanlase vastu. Ükski minister ei leidnud, et võõraviha oleks Eestis kuidagi kasvanud.
VIDEO | Kadri Simson: Keskerakond jääb ALDE-sse
Kadri Simson vahendas, et pärast kohtumist ALDE juhtidega Brüsselis sel nädalal, kinnitati erakonnale, et neid ei heideta Euroopa parlamendi poliitfraktsioonist välja.
EKRE turundusstrateegiad näitavad selgelt, et erakonna retoorika tuleb himust illustreerida esikaasi
Teisipäeva õhtul viitas ERR-i veebiuudiste juht Anvar Samost EKRE turundusstrateegia slaididele, mida erakonna pressiesindaja sulest pärinevad. Samost riputas slaidi üles ka oma Twitteri kontole. Teeme konspekti, mida võib ajakirjanduses EKRE taktikalisest planeerimisest ajendatult näha.
Rannar Vassiljev võib naasta poliitikasse
Endine tervise- ja tööminister ning Riigikogu üle-eelmise koosseisu liige Rannar Vassiljev teatas täna sotsiaalmeedias, et kui Indrek Saarest peaks saama sotside esimees, on ta asub Vassiljev tööle erakonna peasekretärina.
Kaliningrad katsetab iseseisvat elektrisüsteemi
Venemaa katsetab sellel nädalavahetusel, kas Kaliningradi oblast saab hakkama, kui piirkond muudest elektrivõrkudest välja lülitada.
Kaja Kallas peaministri kõrgest toetusest: Jüri Ratas ei paista absoluutselt silma, selle valitsuse kõneisik on Mart Helme
Reformierakonna juhi Kaja Kallase hinnangul on tema toetus peaministrikandidaadina langenud ja Jüri Ratase oma tõusnud, sest peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) hoiab tagaplaanile ning väldib kommentaaride andmist.
Keskerakonna ja EKRE reiting on hakanud kosuma
Koalitsioonis oleva Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reiting on hakanud üles poole ronima, samal ajal kui opositsiooni juhtpartei Reformierakonna populaarsusnäitaja on pöördunud langusse, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati uuringust.
Eesti rikkus Euroopa tubakadirektiivi: kahtlus on sotsiaaldemokraatidel
Eesti ei ole rakendanud Euroopa tubakatoodete spetsifikatsiooni direktiivi, lihtsamalt öeldes, kehtestanud spetsiaalset turvaelementi igal sigaretipakil. Ka "patused" on teada.
Euroopa Parlamendi valimistel on e-hääle andnud pea 140 000 inimest
Täna kella 13:45 seisuga on Euroopa Parlamendi valimistel elektrooniliselt hääletanud 139 947 inimest. E-hääletada saab täna kella 18ni.
Andrei Kuzitškin: keskerakondlased võivad närveldamata magada
Lasnamäe elanike ebajumal on jätkuvalt Mihhail Kõlvart. Just tema poolt kavatseb Euroopa Parlamendi valimistel hääle anda suurem osa minu küsitletud venelastest, kel on Eesti kodakondsus. Kui ma ütlesin, et Kõlvartit kandidaatide nimekirjas polegi, et ta on juba saanud Tallinna linnapeaks, võtsid...
GRAAFIK | Uuring: Reformierakonna toetuse kasv on pidurdunud
Kui mai alguses toetas Reformierakonda veel 34,2%, siis viimaste reitingute põhjal on toetus 32,4%.
Reformarid umbusaldavad Mart Helmet: ta alavääristab naisi, ähvardab ajakirjanikke ja ohustab Eesti julgolekut
Möödunud nädalal teatas Reformierakonna fraktsioon, et nad hakkavad koostama teksti siseminister Mart Helme umbusaldamiseks. Täna avaldas Reformierakond umbusaldusavaldusele lisatud seletuskirja.
Helme: meie eesmärk ei ole Eesti Teede eest lihtsalt raha kätte saada
"Eesti Teed on kasumlik ettevõte," ütles rahandusminister Martin Helme ja täiendas, et megakasumit see ei teeni, kuid riigil ei ole mõttekas pidada üleval ettevõtet, mille käest riik ise teenust sisse ostab.Peaminister Jüri Ratas ütles, et tänane koalitsioon on otsustanud Eesti Teed võõrandada. "...
Kiik peab leidma sotsiaalsektoris kokkuhoiukohti
Riigi nelja aasta eelarvestrateegia läbirääkimisi pidav Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon kaalub plaanitavate riiklike investeeringute edasilükkamist ja ärajätmist. Teise seas on lahtised ka Tallinna Haiglaga seotud plaanid, kirjutab ERR.
Zelenskõi: esimesed päevad presidendina on pisut ehmatavad
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi tunnistas, et esimesed päevad uues ametis on olnud pisut ehmatavad.
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Esmaspäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski ametisse vannutamisel osalenud ning seejärel uue presidendiga töökohtumise pidanud president Kersti Kaljulaid rõhutas korruptsioonivastase võitluse tõhustamise ja majanduskeskkonna usaldusväärsuse suurendamise olulisust Ukrainas.
Reformierakond jätkab võimsalt populaarseima erakonnana
Reformierakond jätkab võimsalt populaarseima erakonnana, järgnevad Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), selgub Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.
Merkel, Putin ja Macron arutasid telefonivestluses Iraani olukorda
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Venemaa president Vladimir Putin ja Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macron arutasid ühises telefonikõnes Iraani  olukorda, teatas Saksa presidendiamet.
VIDEO | Peaminister kinnitas, et riigieelarve strateegia täna paika ei saa
Peaminister Jüri Ratas ütles, et riigieelarve strateegia arutelul on täna laual eelarvereegel, lisataotlused ja koalitsioonileppe poliitilised lubadused.
Andrei Kortunov: Eesti president poleks nagu Moskvas käinudki
Vene politoloog Andrei Kortunov ei täheldanud Tallinnas Lennart Meri konverentsil Kersti Kaljulaidi esinemistes märke soovist mõjutada positiivselt EL ja Venemaa suhete arengut.
Allikad: Pentagon teeb ettepaneku viia Lähis-Itta rohkem USA vägesid
Pentagon esitab neljapäeval Valgele Majale plaani viia Lähis-Itta kuni 10 000 sõdurit, et kaitsta piirkonda võimaliku Iraanist lähtuva ohu eest, ütlesid USA ametnikud.
Itaalia parempopulistide juht Salvini: Venemaa-vastaste sanktsioonide kaotamise küsimus ühendab kõiki korralikke inimesi
Euroopa Liidu seisukoht Venemaa-vastaste sanktsioonide kohta võib muutuda, kui uus üleeuroopaline parempoolne koalitsioon saab pärast Euroopa Parlamendi valimisi tõelise võimu, teatas Itaalia siseminister ja asepeaminister Matteo Salvini intervjuus Vene propagandakanalile Sputnik, rõhutades, et „...
President Kaljulaid, sotsid, Eesti 200, RE, Postimees ja EPL esindavad Eestis Islamiriigi agendat
See väide pole sugugi vähem absurdne kui ülalnimetatute levitatav laim, et EKRE ja Euroopa rahvuslased veavad Kremli agendat. Pikki aegu on Tarand, Kross, Troitski, Lobjakas ja paljud teised vasakliberaalid väitnud, et EKRE saab raha Kremlilt. Kuna seda tõestada ei õnnestu, siis otsitakse paralle...
Talibani ridades võidelnud ameeriklane vabanes vanglast
Islamiusku pöördunud ja Talibani ridades võidelnud ameeriklane John Walker Lindh, kes 2011. aastal Afganistanis kinni võeti ja 20 aastaks vangi mõisteti, vabanes neljapäeval ennetähtaegselt vanglast, teatas USA meedia.
Henn Põlluaas: olen mures, kui kergekäeliselt president päevapoliitilise hüsteeriaga kaasa läheb
Riigikogu esimees ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige Henn Põlluaas väljendas nördimust kriitika pärast, mida president Kersti Kaljulaid valitsuse välispoliitika suunal tegi. Ühtlasi leidis spiiker, et just selline käitumine tekitab liitlastele küsimusi.
Jüri Ratas: Mina ei toeta, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali
Peaminister Jüri Ratas ütles tänasel valitsuse istungijärgsel pressikonverentsil, et mingil juhul ei toeta ta seda, et nädalavahetusel ei veeta posti laiali.Sama ideed toetas ka välisminister Urmas Reinsalu, kelle sõnul on isegi tiheasustusega piirkondades postkontorites liiga pikad järjekorrad. ...
VIDEO | Jüri Ratas Kersti Kaljulaidi kriitikast: president peaks tasakaalusildasid ehitama, mitte lõhkuma
Peaminister Jüri Ratase hinnangul on president Kersti Kaljulaidi kriitika valitsuse välispoliitika suunal põhjendamatu, sest valitsus jätkab senist joont, mis on olnud viimased 30 aastat.
Blogi: Ühendkuningriik ja Holland andsid eurovalimistele avalöögi
Euroopa Liidu tulevikku kujundavad Euroopa Parlamendi valimised said avalöögi täna Hollandis ja Ühendkuningriigis ning päädivad 26. mail, mil kõik 28 liikmesriiki on oma hääle andnud. Euroopa Parlamendi järgmist 751 saadikut on õigus valida rohkem kui 400 miljonil inimesel.
Saadik: Khmeimimi baasi relvastus võimaldab tõrjuda kõik rünnakud
Terroristide raketisuurtüki rünnak Süürias asuvale Venemaa Khmeimimi lennubaasile löödi tagasi. Venemaa Riigiduuma kaitsekomisjoni aseesimees Juri Švõtkin märkis, et kõik katsed Venemaa baasi rünnata on määratud nurjumisele.
Kaja Kallase populaarsus peaministrikandidaadina oli ajutine
Mais eelistasid inimesed peaministrikandidaadina jälle ametis olevat peaministrit Jüri Ratast.
Politoloog: Tšehhi ajakirjanik mõistis, miks Lääs Venemaad kardab
Ajakirjanik selgitas, miks Venemaa juhtivatele Lääne poliitikutele ei meeldi ja miks Moskvat kardetakse. Artiklit kommenteeris raadio Sputnikule politoloog Dmitri Jurjev.
Kosatšjov teab, miks Austria poliitiku ümber skandaal tekitati
Rünnak Austria parempoolse vabaduspartei juhi vastu ajastati täpselt Euroopa Parlamendi valimiste eelõhtule, mil Euroopa parempoolseil on võimalus rekordiline häältesaak koguda, kinnitab Venemaa Föderatsiooninõukogu rahvusvaheliste suhete komisjoni esimees Konstantin Kosatšjov.
NATO peasekretär: vastame küberrünnakutele kõigi vahenditega
NATO peasekretär hoiatas neljapäeval Venemaad ja teisi võimalikke vaenlasi, et allianss on valmis vastama küberrünnakutele kõigi selle käsutuses olevate vahenditega.
Zelenskõi kutsus USAd karmistama sanktsioone Venemaa vastu
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus pärast ametivande andmist USA delegatsiooniga kohtudes Washingtoni karmistama sanktsioone Venemaa vastu.
Kõik Austria parempoolsed ministrid lahkusid ametist
Austria liidukantsler Sebastian Kurz (ÖVP) vabastas ametist Austria vabaduspartei (FPÖ) siseministri Herbert Kickl, kellega koos astusid tagasi kõik ülejäänud FPÖ ministrid.
Uuring: Eestlased toetavad eurovalimistel kõige palavamalt sotside nimekirja
Võrreldes nädalataguse küsitylusega on SDE oma toetust kasvatanud 2% võrra.
JÜRI RATAS: Nordica müük ei ole päevakorral
"Ma arvan, et oluline aspekt ei ole mitte ainult see, kuhu saab Tallinnast, vaid oluline aspekt on ka see, et teistest Euroopa linnadest saab Tallinna ja seda kindlasti rahvuslik lennukompanii tagab," rääkis Ratas valitsuse pressikonverentsil.Peaminister Jüri Ratase sõnul pole valitsuskolitsioon ...
Eelarvetegu mõisas: suurem miinus või lubadused üle parda
Alkoholiaktsiiside langetamise suhtes on erakonnad eri meelt.
Jürgen Ligi: siseminister on ebausaldusväärne sihilikult ja järjekindlalt
Mart Helmele tehakse liiga, kui talle heidetakse ette retoorikat ja väljaütlemisi. Neid aina heidetakse, aga just need ei peta tema puhul tegelikult mitte kunagi, kirjutab reformierakondlane Jürgen Ligi.
Hollandi migratsiooniminister varjas sisserändajate tõsiseid kuritegusid, et “mitte tekitada ühiskonnas segadust”
Hollandi migratsiooniminister Mark Harbers astus tagasi, kuna selgus, et ta on varjanud migrantide ja varjupaigataotlejate poolt toimepandud tõsiseid kuritegusid. Immigratsiooniameti iga-aastases raportis oli Harbersi poolt koostatud top-10 kuritegudest, mille panid 2018. aastal toime asüülitaotl...
Valitsus alustas ministrite rahasoovide läbivaatamist
Kõigi ministrite nelja järgmise aasta unistused ja vajadused maksaks kokku viis miljardit eurot.
Sotside kahepalgelisus: see JOKK, mis ei sobi tesitele, käib endale küll
Sotside liige ja Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni (ERJK) esimees Liisa Oviir oli talvel väga kriitiline teiste erakondade poliitikute suhtes, kes olid oma autole poliitreklaami kleepinud. Oviir kirjutas toona Facebookis, et poliitikud, kes on oma sõidukile nime ja foto kleepinud kasuta...
Mart Helme: riigieelarve tuleb pea peale pöörata
Siseminister Mart Helme ütles peale täna kokku tulnud EKRE volikogu, et riigieelarves tuleb teha põhimõttelisi muudatusi - piltlikult öeldes tuleb see pea peale pöörata, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Videod: Seeder ja Aab on riigieelarve tagurpidi pööramise osas skeptilised
Kuigi EKRE soovib riigieelarve nö pea peale pöörata, on nii riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder (Isamaa) kui ka riigihaldusminister Jaak Aab (Keskerakond) praegu toimuvate kõneluste ajal selles osas skeptiliselt meelestatud.
Siseminister Mart Helme: Eestis peab turvalisus olema tagatud nii kohalikele elanikele kui ka välismaalastele
Siseminister Mart Helme nimetas murettekitavaks Tallinnas aset leidud rünnakut välismaalase vastu ning kinnitas, et Eestis peab turvalisus olema tagatud kõigile. „On ärritav ja murettekitav, et Tallinnas on aset leidnud intsident, kus on rünnatud välismaalast. Olen andnud korralduse, et juhtunu a...
Galerii: Ukraina uus president andis ametivande ja saatis kohe parlamendi laiali
Ukraina presidendivalimised võitnud näitleja ja koomik Volodõmõr Zelenskõi vannutati täna parlamendis uueks riigipeaks.
Valega loodud valitsus? Kas parema Eesti eest kõlbab ikka võidelda valedega?
Uute Uudiste kaasautor Priit Tali küsib – kas oravaparteilased ise ka aru saavad, mida nad öelda tahavad? “Reformierakonna praegune kampaania on üles ehitatud kõlavale, kuid arusaamatule teesile – „protest valega sündinud valitsuse vastu“. Esmalt muidugi on täiesti arusaamatu, milline seos on Ees...
Eksministrid Ligi ja Raik laksutavad lõugu elualade kohta, kus nad ise on põrunud
Eksministrid tunduvad ühtäkki olevat need õiged otsustajad, kes õpetavad õige lühikest aega ametis olnud ministreid, kuidas teha seda, mida nad ise ei ole suutnud teha. Idapiiri plaanitust odavamalt ehitamine oleks endise siseministri Katri Raigi hinnangul mitu sammu ajas tagasi ning vastuolus ka...
Ažhari juhtum – kas järjekordne “Stroomi rand” Eesti meedias?
Kogu meedia kõmiseb taas ühest “rassismijuhtumist”, kuid nagu varasemadki, on tegu väga kahtlase looga a la Stroomi rand. Ennekõike seetõttu, et lugu läks liikvele vahetult enne järjekordseid valimisi. Käekiri on ju lausa ühene nii Mary Jordani, juudi rabi kui ka muude “rassismijuhtumite” puhul –...
EKRE volikogu: oleme ainus Eesti erakond, mis asub Euroopa Parlamendis rahvusriiklust kaitsma
Täna kogunes EKRE volikogu, et arutada Eesti poliitilist olukorda. Pärast kohtumist saadetud avalduses teatas erakond, et asub Euroopa parlamenti saades võitlema Eesti suveräänsuse eest.
Helir-Valdor Seeder: Eesti julgeolek ja välispoliitilised huvid on paremini kaitstud kui kunagi varem
Isamaa ja riigikogu fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder ei nõustu president Kersti Kaljulaidi avaldusega, et uus valitsus kujutab ohtu Eesti välispoliitikale.
Austria Vabaduspartei koomikute ja süvariigi haardes
Poliitika ja tõsielu-telesari on muutunud eristamatuks.
Janice Atkinson: vasakpoolsed õhutavad Euroopas „pehmet“ vägivalda, kuid see pöördub valimistel nende vastu
Suurbritanniast pärit iseseisev Euroopa Parlamendi saadik Janice Atkinson kirjutab topeltstandarditest ja sellest, kuidas parempoolsete avalik ründamine on muutunud täiesti tavapäraseks ja aktsepteeritavaks. „Hiljuti visati europarlamendi saadikule tänaval näkku piimakokteil [Newcastle’is viskas ...
EPL-i vaimusünnitis: vasakäärmuslased arutlevad “paremäärmusluse” üle
Vasakäärmuslik ajakirjanik Krister Paris on teinud ühe intervjuu, millest leiab päris palju naljakaid momente. Jutt käib “paremäärmuslaste uurija” Anton Šehhovtsoviga ja Paris ütleb kohe, et Eestis usutakse, nagu saaks EKRE Kremlist raha. Tema vestluskaaslane ütleb seepeale, et Putin ei käi Euroo...
Kaljulaid kritiseeris otsust taastada Venemaa õigused EN-is
Euroopa Nõukogu võttis vastu deklaratsiooni, millega taastati Venemaa hääleõigus, mis oli peatatud 2014. aastal. President Kersti Kaljulaid kritiseeris teravalt otsust taastada Venemaa õigused EN-is.
Nelja päevaga on Euroopa Parlamendi valimistel hääletanud 86 500 inimest
Euroopa Parlamendi valimistel andis maakonnakeskustes oma hääle 16 262 valijat, täna kella 20 seisuga oli e-hääletajaid 70 238.
USA vabariiklastest kongresman: Trump tuleks ametist tagandada
USA Esindajatekoja saadikust Justin Amashist sai esimene vabariiklasest kongresman, kes toetab avalikult president Donald Trumpi ametist tagandamist.
Erakondade hinnangul on oluline, et presidendi käigul Kagu-Eestisse oleks reaalne mõju
Reformierakonna, Isamaa, EKRE ja Keskerakonna esindajate sõnul aitab presidendi plaan tõmmata tähelepanu Eesti eri piirkondadele ja nende murekohtadele.
EKRE taunib rahvuste vahelise vaenu õhutamist
Tallinnas, Õismäel sattus Pakistanist pärit mees rassistliku rünnaku ohvriks, politsei näeb rünnakus süüteo tunnuseid. Sotsiaalmeedias avaldatud videos käsib ründaja Pakistanist pärit Ažharil koju minna ja sõimab teda. “Mine koju, see on Eesti,” karjub ründaja videos, ning üritab Ažharit ka füüsi...
Valides sotsid, Kaljuranna ja Tarandi, valid hukatusliku “Euroopa manifesti”, Marxi, rändepakti ja afroresolutsiooni
Sotside valimine Euroopa Parlamenti tähendab Eestile väga halbu tagajärgi, sest nemad hakkavad hääletama kõige rahvusriikluse-vaenulikuma sotsialistide fraktsiooni reeglite järgi. Hiljuti kirjutas Delfi: “Ülekaalukalt kõige populaarsem kandidaat on Marina Kaljurand (17,4 protsenti), kes tooks pra...
India rahvuslasest peaminister kuulutas valimisvõitu
India peaministri hindu rahvuslaste erakond Bharatiya Janata Partei (BJP) on esialgsete tulemuste kohaselt võtmas parlamendivalimistel seljavõitu ja saab tõenäoliselt moodustada ühepartei valitsuse.
USA kongress võib ligi pääseda presidendi maksuandmetele
USA kongress võib uue seaduse abil ligi pääseda president Donald Trumpi maksuandmetele ilma tema nõusolekuta, edastas kolmapäeval teiste kohalike meediaväljaannete seas telekanal CNN.
Austria parempopulistide sidemed Moskvaga on olnud tihedad ja südamlikud
Saksa uudistesaade „Tagesschau” teatab, et Austria parempopulistliku Vabaduspartei (FPÖ) endise juhi Heinz-Christain Strache ja liikme Johann Gudenuse kohtumine Ibizal väidetava Vene oligarhi sugulasega polnud sugugi erakordne sündmus, sest mõlemad on arendanud eraviisilisi ja poliitilisi sidemei...
Jevgeny Plushenko naine suhtest Dima Bilaniga: ta sobis mulle täielikult
Olümpia võitja Jevgeny Plushenko kaasa Yana Rudkovskaya tunnistas, et kui poleks Plushenkoga kohtunud, oleks ta hoopis Bilaniga koos.
Mart Helme väitele ei olnud isegi Andrus Ansipil midagi vastu vaielda
Eesti Televisiooni viimases “Valimisstuudios” Euroopa Parlamendi valimiste eel väitlesid eile õhtul kaheksa erakonna esinumbrid. Teemadeks olid suhted Venemaaga ning majandus- ja keskkonnapoliitika, mis kerisid tuure üles saate lõpusekunditeni välja. Rääkides Euroopa ühtsusest, olid kõik saatekül...
Porošenko kritiseeris ideed referendumist rahukokkulepete üle
Ukraina eelmine president Petro Porošenko kritiseeris ideed korraldada rahvahääletus rahukokkulepete üle.
Zelenski ametissevannutamine: ilma üllatusteta läbi ei saadud
Enne Zelenski inaguratsioonikõne lõpulejõudmist tungles Ülemraada ees plaksutav ja hõiskav rahvasumm. Raadas endas ei hõisatud ega plaksutatud.
E- ja eelhääletusel osales 25% valijatest, europarlamendi valimiste põhipäev on sel pühapäeval
Kolmapäeval lõppes Euroopa Parlamendi valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine jaoskonnas, kokku on otsuse langetanud 223 870 inimest, mis moodustab 25,4 protsenti valijaskonnast. Elektrooniliselt hääletas 155 521 inimest, jaoskonnas anti 68 349 häält. Viis aastat tagasi peetud Euroopa Parlamend...
Otseblogi: täna õhtul väitlevad «Valimisstuudios» erakondade esinumbrid
ETV viimases «Valimisstuudios» Euroopa Parlamendi valimiste eel väitlevad täna õhtul kaheksa erakonna esinumbrid ning saate teemadeks on suhted Venemaaga, majandus- ja keskkonnapoliitika.
Saksa naljapartei kandidaadid eurovalimistel on Göbbels, Göring, Speer, Bormann ja Eichmann
Saksamaal osaleb Euroopa Parlamendi valimistel naljapartei nimega Die Partei, mille kandidaadid kannavad natsirežiimi aegsete tuntud tegelaste nimesid. Mõned peavad aga selliseid nalju sobimatuks.
Postimees jätkab kõrget lendu: nüüd loeti kokku, mitu sääske ministrid tapsid
Postimees on poliitilise meelelahutuskarusselli täiega pöörlema pannud ning ministrite pastakakeerutuste vaatlustele tuleb aina samaväärset lisa. “Nagu videost näha, pidid riigimehed kaamerate eest parajalt vehkima, et katmata kehaosadele maanduvaid tüütuid tegelasi laiaks litsuda,” kirjutab Post...
FOTOD | Ratas kohtumisel ÜRO saadikutega: digipööre on väikeriikide võimalus
Peaminister Jüri Ratas võõrustas eile Sagadi mõisas 21 Aafrika, Kariibi mere piirkonna ja Okeaania riigi ÜRO saadikut, kes viibivad Eestis E-riigi Akadeemia ja välisministeeriumi kutsel ning tutvuvad Eesti e-teenuste ja e-riigi korraldusega. Peaminister kinnitas oma tervituskõnes, et väikeriigid ...
EKRE hoiab meediat läbimõeldud plaani abil pantvangis
Kenno Põltsam: ei, ma ei arva, et alla 18-aastastele peaks seksi keelama
21. mail ilmus Tartu Postimehe arvamusrubriigis Kenno Põltsami teemakäsitlus seadusliku seksuaalsuhte vanusepiiri tõstmise üle, pealkirjaga „Ekrelase kiri: seks olgu alla 18-aastastele keelatud“, mis aga on meelevaldne tõlgendus. Artiklit on sotsiaalmeedias jagatud üle 700 korra ning seekord on s...
Saakašvili palus Zelenskilt Ukraina kodakondsust tagasi
Saakašvili advokaat esitas Ukraina president Vladimir Zelenskile Saakašvili palve õigluse jaluleseadmiseks ja talle Ukraina kodakondsuse tagastamiseks.
Kui naised valitsevad maailma, siis on neil meeste (Trumpi) pead kaenla all – kultuurimarksismi tulevikunägemus
Breitbarti kolumnist John Nolte kirjutab Cannes’i filmiturul esitletava filmi plakatist, millel on kujutatud Melania Trumpi, käes Donald Trumpi maharaiutud pea. Tegemist on filmi „When Women Rule the World“ („Kui naised valitsevad maailma“) plakatiga, milles Melania Trumpi sarnane näitleja mängib...
Mehhiko välisminister kohtub migratsiooniküsimustes USA kolleegiga
Mehhiko välisminister Marcelo Ebrard teatas, et kohtub neljapäeval migratsiooniküsimustes oma USA kolleegi Mike Pompeoga.
Neljas võim võtab kolmandalt vägisi rolli üle
Üks Eesti ajaleht on järjekordselt võtnud endale kohtumõistja rolli ning avaldab kohtuasju protsessi käigus enne otsuse teatavakstegemist. Loomulikult on lisandiks värvikad pealkirjad. Juba siis, kui uue väliskaubanduse ja IT ministri nimena Kert Kingo välja käidi, küsis Postimehe ajakirjanik süü...
Kuidas "Vene tüdruk-oligarhiga" Euroopas auke lapitakse
"Vene" megaskandaalist Austria asekantsleriga hakkavad idanema nii kohaliku kui ka üleeuroopalise tähtsusega tagajärjed, tunnistab RIA Novosti kolumnist Viktor Marahhovski.
Süürias vabastati mitu aastat tagasi röövitud itaallane
Süürias vabastati Itaalia kodanik, kes rööviti Türgi ja Süüria piiril 2016. aastal, teatas kolmapäeval peaminister Giuseppe Conte.
Vladimir Zelenski sai Ukraina presidendiks ja saatis Ülemraada laiali
Vladimir Zelenski andis Ülemraada saalis vande Ukraina rahvale, misjärel Konstitutsioonikohtu juht kuulutas välja tema asumise riigipea ametikohale.
May üritab Brexitit päästa
Ühendkuningriigi peaminister Theresa May kutsus kõikide erakondade parlamendiliikmeid juuni alguses järjekordsel hääletusel uut Brexiti lepet toetama, kuid tema ettepanekud ei võida tõenäoliselt poolehoidu ei kodumaal ega ka Brüsselis.
ERR mõistis hukka Mart Helme rünnaku väliskorrespondendi vastu
"Aktuaalse kaamera" meeskond mõistab hukka siseministri ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme avalduse ERRi ajakirjaniku Maria-Ann Rohemäe suunal.
Väitlusseltsi kommentaar «Valimisstuudiole»: võitis Andrus Ansip
Postimees avaldab täismahus Eesti Väitlusseltsi nimel Heiki Viisimaa kirjutatud kommentaari eile õhtul ETV «Valimisstuudios» peetud debatile.
Austrias pandi ametisse ajutised ministrid
Austra president vannutas kolmapäeval ametisse ajutised tehnokraatidest ministrid, kes asendavad skandaali tõttu valitsusest lahkuma sunnitud paremäärmusliku Vabaduspartei (FPÖ) liikmeid.President Alexander Van der Bellen ärgitas kolmapäeval ajutisi ministreid panustama Austria konstruktiivsesse ...
Moskva hoiatab: USA tuumaplaane järgides paneb Euroopa oma pea pakule
Washingtoni tuumarelvade Euroopasse paigutamise taustal ei näe paljud USA Euroopa liitlased nende kohale kerkivat ohtu.
Eesti ja USA avasid kaitsekoostöö uue viisaastaku
Pentagonis nii USA kui Eesti kaitseministeeriumi esindajate poolt allkirjastatud koostööleping kinnitab suunda Balti vabariigi edasisele militariseerimisele.
Postimees kiidab Avaazi vasakpoolseid pealekaebajaid poliitiliste oponentide lintšimise eest
Kuigi Eesti meedia armastab levitada jutte EKRE trollijatest ja libauudistest, kuid vahendab ja kirjutab ise kahtlasele taustale tuginevaid lugusid. Jutt käib vasakpoolsele ajalehele The Guardin tuginevast loost “Aktivistid paljastasid Facebookis hiiglasliku paremäärmusliku võrgustiku”. Kõigepeal...
Jüri Ratas: mõningate EKRE liikmete kohtumine ei näita valitsuse toetust Le Peni ideedele
Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas ütles Prantsuse parempopulistliku Rassemblement Nationali liidri Marine Le Peni külaskäigu kohta Eestisse, et Euroopa Liidu liikmesriikide vahel reisimise õigus on kõigil, kellel pole riiki sissesõidu keeldu.
Trump eitas eriprokuröri juurdluse tulemuste kinnimätsimist
USA vabariiklasest president Donald Trump lükkas kolmapäeval tagasi kongressi demokraatide süüdistused Venemaa sekkumist riigi poliitikasse uurinud juurdluse tulemuste «kinnimätsimises.»
Kaja Kallas: kui Eestil peaks olema abi vaja, siis Le Peni seltskond on esimene, kes Eesti ohverdab
Reformierakonna esinaine Kaja Kallas nentis tänase Tallinnas toimuva suure parempopulistide kohtumise valguses, et Prantsuse parempopulist Marine Le Pen soovib lõhkuda nii Euroopa Liitu kui ka koostööd.
Galerii: EKRE uus ministrikandidaat kohtub presidendiga
Täna hommikul kohtub president Kersti Kaljulaid konservatiivide uue väliskaubanduse- ja IT-ministri kandidaadi Kert Kingoga.
LAV-i parlament valis Ramaphosa uuesti presidendiks
Lõuna-Aafrika Vabariigi parlament valis kolmapäeval ametisoleva riigipea Cyril Ramaphosa uuesti presidendiks.
GRAAFIKUD | Värske uuring: sotside toetus tõuseb mühinal. Kas Marina Kaljuranna edu tuules pääseb europarlamenti ka Indrek Tarand?
Euroopa Parlamendi valimiste nimekirjade populaarsuse küsitlusest nähtub, et hetkel on sotsid isegi populaarsemad kui Reformierakond.
Saade “Suu puhtaks” tõestas, et peavoolumeedia ei kavatse hambaid pesema hakata
Saates “Suu puhtaks” räägiti sõnavabadusest ning ajakirjanduse sõltumatusest ning taas põrkusid kokku täiesti erinevad arusaamad. Mõistagi tuli kahelt äärmuslasest ajakirjanikult, Vilja Kiislerilt ja Ahto Lobjakalt, ainult süüdistusi – muuhulgas said pihta ka väidetavalt “ekrestunud” Urmas Vaino....
Sallivuslase vähikooriku alt kostub hüäänikisa ja hammaste kirin
See viimane tegusõna tuleb sots Sven Mikserist, kes unustas hetkeks oma hästinäideldud talitsetuse ja saatis EKRE poliitiku Henn Põlluaasa Riigikogus komisjonis otsesõnu karu väljundorganisse. Viimasel ajal kipuvad EKRE-vastased üha enam laskuma voorimeeste tasemele. Perfektselt väljamängitud vii...
Erki Savisaar: teise samba kadumist järgmisel aastal ei tule
Keskerakonda kuuluva riigikogu liikme Erki Savisaare sõnul järgmisel aastal võimuliit erakorralist pensionitõusu ei kavanda.Samuti ütles Savisaar, et edasi lõkkub pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise seadustamine. "Koalitsioonileppes kirja pandust ei unusta me midagi ära. Ootame, millal o...
Minister: Türgi valmistub S-400 ostuga seoses USA sanktsioonideks
Türgi kaitseminister Hulusi Akar teatas, et Ankara jääb oma vastuolulise otsuse juurde osta Venemaalt õhutõrje raketisüsteeme S-400 ja valmistub võimalikeks USA sanktsioonideks.
Valimiste eetikapuudus: võimumehed soovitavad vallakodanikul “meie mees” valida
Enne europarlamendi valimisi on sagenenud juhused, kus täidesaatva või seadusandliku võimu esindajad kutsuvad omavalitsuse kodanikke hääletama kindla erakonna kandidaadi poolt, mis rikub valimiste ja ametieetikat. Jutt käib inimestest, kes kasutavad vallavolikogu saadiku või võimuametniku autorit...