Soome sai uue valitsuse ja maailma noorima peaministri
Teisipäeval, 10. detsembril kinnitas Soome president Sauli Niinistö tagasi astunud Antti Rinne asemel uueks valitsusjuhiks Sanna Marini, kes on nüüd noorim ametis olev peaminister maailmas. Ühtlasi kinnitati ametisse Soome uus valitsus.
Aasta pressisõbraks valiti Kersti Kaljulaid
Eesti Meediaettevõtete Liit valis pressisõbraks president Kersti Kaljulaidi, kuid pressivaenlase tiitlit tänavu välja ei antud.
Trump ründas Föderaalse Juurdlusbüroo direktorit
USA president Donald Trump ründas taas kord Ühendriikide julgeolekuasutusi, seekord langes tema viha Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktorile Christopher Wrayle.
President nimetas maaeluminister Arvo Alleri ametisse
President Kersti Kaljulaid nimetas teisipäeva hommikul ametisse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud maaeluministri Arvo Alleri.
Putin ütles Zelenskõile, kuhu poole ühisfoto tegmise ajal pöörduda — video
Venemaa riigipea Vladimir Putin "keeras" enne Normandia neliku tippkohtumise algust Pariisis Ukraina presidendi Vladimir Zelenskõi žestiga kaamerate poole.
Pompeo hoiatas Venemaa välisministrit sekkumise eest USA siseasjadesse
USA välisminister Mike Pompeo hoiatas teisipäeval Vene välisministrit Sergei Lavrovi vastusammude eest, kui Moskva peaks sekkuma tuleva aasta presidendivalimistesse.
Merry Aart oli üks kandidaat maaeluministri kohale
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige Merry Aart kaalus võimalust, et võtab maaeluministri portfelli enda kanda.
Euroopa parempopulistid tulevad Tallinnasse istungit pidama
Sel nädalal väisavad Eestit eurosaadik Jaak Madisoni fraktsioonikaaslased. Euroopa paremäärmuslased peavad Tallinnas väljasõiduistungi ning kohtuvad EKRE ministritega.
Kreeka-Türgi piiril külmus surnuks kuus põgenikku
Viimastel päevadel on Kreeka-Türgi piirilt leitud kuus surnuks külmunud põgenikku, teatas kohalik koroner teisipäeval.
EKRE käilakujud hoiatavad Tartu ülikoolis liberaalse demokraatia eest
Rahvusülikooli raamatukogu konverentsisaalis leiab juba tuleval laupäeval aset üritus, kus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ideoloogid kogunevad liberaalsest demokraatiast lähtuvaid ohte paljastama.
Macron tahab pärast Briti valimisi kiiresti Brexitiga edasi minna
Prantsuse president Emmanuel Macron avaldas täna lootust, et pärast Suurbritannia parlamendivalimisi hakkavad asjad Brexitiga kiiresti edasi minema.
Trumpi ja Obama nõunikud peavad ohuks Venemaad ja Iraani
Venemaa väljakutse NATO-le ja demokraatlikele riikidele ning Iraani mõju Lähis-Idas on kaks enim maailma rahu ohustavat tegurit, leidsid USA ekspresidendi Barack Obama ja ametisoleva riigipea Donald Trumpi nõunik teisipäeval.
Reformierakond ja sotsid tegelevad Eesti poliitikamaastikul ainult hüsteeria üleskütmisega
Opositsioon peabki valitsuse suhtes kriitiline olema, kuid seejuures ka konstruktiivne – paraku on Reformierakond ja sotsid olnud ainult lammutavad ja hüsteerilised. EKRE osalusega valitsuse võimule tulles alustas oravapartei hirmutamisega, et Eesti maine pidavat läänemaailmas kolinaga kukkuma. P...
Ratas: Eesti seab kliimapoliitikas auahneid eesmärke
Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et Eesti seab kliimapoliitikas auahneid eesmärke ning kliimaneutraalsuse eesmärk on täidetav.Peaminister Jüri Ratas andis teisipäeval riigikogu saadikutele ülevaade valitsuse Euroopa Liidu poliitika teostamisest. Peatudes kliimaküsimustel märkis Ratas, et talle on...
Putin rääkis, millist relvastust ja kui palju saab Venemaa merevägi
Vladimir Putin avaldas andmed mõnede relvade kohta, mis antakse tänavu Venemaa Föderatsiooni Sõjalaevastiku kasutusse.
Osta valitud Fujifilm hübriidkaamera või objektiiv ja saad Fujifilmilt kuni 600€ tagasi
Nüüd saad vähema eest rohkem, sest valitud Fujifilm X- seeria kaamera või Fujinon XF- seeria objektiivi ostul saad Fujifilmilt kuni 600€ osturaha tagasi. The post Osta valitud Fujifilm hübriidkaamera või objektiiv ja saad Fujifilmilt kuni 600€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.
Põllumehed toetasid Martin Helmet Toompeal ja kinksid Riigikogu liikmetele mängutraktorid
Täna kogunesid põllumehed Toompea lossi ette, et tuletada riigijuhtidele meelde nende lubadust otsetoetustele. Meeleavalduse organisaatorid tegid ninanipsu neile, kes ootasid sada ühte traktorit Riigikogu ette vuramas, selle asemel oli neil kaasseksas kingitus igale Riigikogu liikmele, nimelt oli...
Paljud Soome eestlased soovivad koju tulla
EKRE Soome osakonna juhataja Rudolf Jeeser, kes on koos perega Soomes elanud viis aastat, tegeleb seal ühistranspordi vallas ja lävib igapäevaselt bussijuhtidega. Ta räägib, et bussijuhi palk Soomes on keskmiselt 2300-2500 eurot puhtalt kätte, sama töö eest saab Tallinnas 800-900 eurot. Soomes tö...
EKSKLUSIIVINTERVJUU Põlissoomlaste parlamendiliige Jani Mäkelä: meilgi on ametnike vastutöötamise ilmingud olemas
Uutele Uudistele nõustus Soome iseseisuvuspäeval intervjuu andma põhjanaabrite juures üha populaarsust võitva põlissoomlaste parlamendiliige Jani Kalevi Kristian Mäkelä (43). Jani Mäkelä on valitud Soome parlamenti kahel korral: 2015 ja 2019. aastal. Viimatistel valimistel kogus ta 7145 häält. Mä...
VIDEO | Maaeluminister Arvo Aller: toetuste puhul jääb alati keegi raskemasse olukorda
Täna nimetas president Kersti Kaljulaid ametisse maaeluminister Arvo Alleri (EKRE). Uus valitsuse liige ütles, praegu ametisse astumine on sarnaselt ilmastikule "vesine ja väga libe".
"Venemaa ründas kogu Euroopat Prantsusmaa territooriumilt": asi on kättemaksus
Lääne meedia arutab aktiivselt sensatsiooni: Prantsusmaalt on leitud Vene diversantide baas. Kõnealune uudiste laviin on spetsiaalselt ajastatud ajale, millal Pariisis valmistutakse Normandia formaadis kohtumiseks, arvab RIA Novosti kolumnist.
Greta Thunberg leidis omale veelgi noorema järeltulija ja laste ristiretk jätkub
Madridi politsei pidi esmaspäeval Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni COP25 kliima-alase tippkohtumise ajal maha võtma ennast tänavavalgusti külge kinnitanud kaheksa-aastase keskkonnaaktivisti. See pole tüdrukule, kes nimetab end Zozoks ja kes soovib tõsta teadlikkust globaalse soojenemise osas, su...
Eesti Päevaleht elab põllumajandustoetustest valesid kokku kirjutades mingis paralleelmaailmas
Eesti Päevalehes lihtsalt lahmitakse, süvenemata tegelikkusesse – nii on ka top-up-toetustest rääkides selge rumalus kokku kirjutatud. “Esimene teema ehk Eesti enda riigieelarvest ülemineku- ehk top-up-toetuste maksmine tähendas esialgu 15,3 miljonit eurot, siis 10,3 miljonit ja viimastel andmete...
Trump lubas ÜRO Vene diplomaatidele viisade väljastamise probleemi lahendada – video
USA president Donald Trump kohtus ÜRO Julgeolekunõukogu liikmesriike esindavate diplomaatidega, sealhulgas Venemaa suursaadiku Vassili Nebenziaga.
Kõige kõvemini õigusriigist karjujad on ise juba ammu süütuse presumptsiooni jalge alla tallanud
Poliitilised intrigandid ja demagoogid räägivad palju õigusriigist, unustades seejuures kõige olulisema – et süüdi saab mõista ainult kohus ja mitte isehakanud inkvisiitorid. Eesti riigis pole süütuse presumptsioon ammugi enam au sees – meedia algatab ise menetlusi, mõistab süüdi ja ka hukkab, ni...
Järjekordne tõestus: Kert Kingo ajas õiget asja, kui nõudis ametnikelt aru
Postimees kirjutab, et „majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi veetis suvel mitu päeva olematu rahvaarvuga eksootilises Bermuda saareriigis, et aidata ühel eraettevõttel seal „uksi avada“ ehk lepinguid saada”. Seega polnud kõrge riigiametniku puhul tegemist riigi huvid...
Koolidesse tahetakse poliitika viia, samas kui käivad jutud õpilaste ülekoormatusest
Eestis on taas üks imelik asi sõlmumas: erakonnad ja nende noorteühendused soovivad poliitikat koolidesse, kuid näiteks põhikooli lõpueksameid tahetakse ära kaotada põhjendusega, et need “tekitavad õpilastele kahekordse stressi ja põhjendamatult suure koormuse”. Kõik sai alguse Kiviõli 1. keskkoo...
Vilniuse kohus jättis jõusse Sputnik Lietuva peatoimetajale kehtestatud sissesõidukeelu
Sputnik Lietuva toimetuse juhile Marat Kasemile kehtestatud Leedusse sissesõidukeeldu põhjendati "konkreetsete andmetega", mis samas on kuulutatud salastatuks. Meediaagentuuri Rossija Segodnja juristid kaebavad otsuse edasi.
Putin: Berliinis tapetu oli üks Moskva metrooplahvatuste organisaator
Berliinis tapetud isik oli üks Moskva metrooplahvatuste organiseerijatest, väitis Vene president Vladimir Putin esmaspäeval Pariisis pärast Normandia neliku liidrite kohtumist.
Valge Maja: Trump kohtub teisipäeval Lavroviga
USA president Donald Trump ühineb välisminister Mike Pompeoga kõnelustel teisipäeval Washingtoni väisava Vene välisministri Sergei Lavroviga, teatas Valge Maja esmaspäeval.
USA senatis arutatakse eelnõu Venemaa tunnistamisest terroristlikuks riigiks
USA Senati komitee arutab kolmapäeval seaduseelnõu "Venemaa terrorismi pahatahtlike tegevuste tõkestamise seadus".
Hinnad langevad kolmandat kuud
Ehkki eelmise aasta sama ajaga võrreldes kerkisid hinnad novembris 1,8 protsenti, langes tarbijahinnaindeks kuises võrdluses juba kolmandat kuud järjest. Üks põhjusi on alkoholiaktsiisi langetamine tänavu juulis. Alkoholiaktsiisi langetamine oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonda kuuluva rahandus...
Saksa meedia põhjendas Venemaa NATO-sse astumise tähtsust
Venemaa astumine NATO-sse võib muuta alliansi Vladivostokist Lissabonbini ulatuvaks atlandiüleseks julgeolekuorganisatsiooniks, luua väljavaated uuteks läbirääkimisteks tuumadesarmeerimise üle ja arendada kolmepoolset dialoogi Wahingtoni, Moskva ja Pekingi vahel.
Pihkva kuberner pakub Henn Põlluaasale Vene passi
Pihkva oblasti kuberner tegi ettepaneku anda riigikogu esimehele, EKRE liikmele Henn Põlluaasale (pildil) Venemaa kodakondsus, kirjutab Delfi.
ÜRO Peaassamblee mõistis resolutsiooniga hukka Vene okupatsiooni Krimmis
ÜRO Peaassamblee kiitis eilel heaks resolutsiooni, milles mõistetakse hukka Venemaa okupatsioon Krimmis ja Sevastopoli linnas ning kutsutakse Moskvat oma relvajõude sealt viivitamatult tagasi tõmbama.
Eesti areng: kas stagnatsioon või uute orientiiride otsimine?
Eesti poliitikas arutatavate teemade tase on jäänud kõigi aastate jooksul — alates riigi iseseisvumisest 1991. aastal — peaaegu muutumatuks, mis näitab, et poliitikutel puuduvad ambitsioonid ja värsked ideed riigi arendamiseks.
Venemaa saatkond juhtis tähelepanu häiresignaalidele, mida NATO saadab Eestile
Kommenteerides Eesti poliitikute ja NATO laimu väidetavalt eksisteeriva "Vene ohu" kohta tuletas Venemaa saatkond meelde, et lahingraketti ei kaotanud Eesti taevasse sugugi mitte Venemaa hävituslennuk.
Hakkame suhtlema: ekspeaminister kutsus üles dialoogile Venemaaga
Kunagine peaminister Tiit Vähi on kindel, et Eesti peab Venemaaga koostööd tegema. Ta kiidab Kersti Kaljulaidi julguse eest kohtuda Vladimir Putiniga ja rõõmustab tänapäeva poliitikuid vaadates selle üle, et astus õigel ajal ametist tagasi.
Riigikogu võttis vastu käibemaksuseaduse muudatused
Käibemaksuseaduse muutmise seadusega võetakse üle Euroopa Liidu käibemaksudirektiivi muudatused, millega ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus. The post Riigikogu võttis vastu käibemaksuseaduse muudatused appeared first on RMP.ee.
Järvik ja Helme juhivad tähelepanu poliitikute pealtkuulamisele
Nüüdseks juba endine maaeluminister Mart Järvik avaldas, et leidis oma kabinetist pealtkuulamisseadme. Seda, et poliitikuid kuulatakse pealt ning loetakse nende kirjavahetust, väitis äsja ka rahandusminister Martin Helme. Valitsusest lahkuma sunnitud EKRE poliitik Mart Järvik rääkis Pärnumaal va...
Jüri Luik: Araabia Ühendemiraadid on Eestile usaldusväärne ja oluline koostööpartner
Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Araabia Ühendemiraatide asekaitseminister Mohammed Bin Ahmed Al Bawardiga, et arutada julgeolekuküsimusi Lähis-Idas ja olukorda Hormuzi väinas. Samuti kohtus Luik kaitsetööstusettevõtjatega ja esines võtmekõnelejana Abu Dhabis konverentsil Digital Next tutvust...
LUTIKAS LAES! Järviku väitel oli maaeluministri kabinetis pealtkuulamisseade
Pärnu Postimees kirjutab endine maaeluministri Mart Järviku kohtumisest Tori rahvaga, kus minister ütles, et ta leidis enda kabineti laest ühe pealtkuulamisseadme: „Sain Henn Põlluaasalt aparaadi, mis näitab neid.“
Putin ja Zelenskõi alustasid Pariisis esimest kohtumist
Venemaa president Vladimir Putin ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi alustasid esmaspäeval Pariisis esimest kohtumist, mida peetakse tähtsaks etapiks Ida-Ukraina sõja lahendamisel.
USA ametnikud valetasid aastaid Afganistani sõja võidulootuse kohta
Kõrged USA ametnikud on varjanud tõde Afganistani sõjalise kampaania lootusetu seisu kohta viimase 18 aasta jooksul, mil Ühendriikide sõdurid on seal viibinud, tehes teadlikult lootustandvaid avaldusi, samas kui tõendid on kinnitanud kahtluseta, et sõda seal pole võimalik võita, selgub ajalehe Th...
Prantsusmaal algas ulatuslik tööseisak pensionireformi vastu – streigivad kõik
Rahulolematus Prantsuse valitsuse väljakuulutatud pensionireformiga on päädinud valdava osa ühistranspordi ja paljude asutuste üleüldise tööseisakuga.
NATO suurendab kaitsekulutusi. Kas Venemaa liitub võidurelvastumisega — video
NATO tippkohtumisel, mis toimus Londonis 3.-4. detsembril, räägiti Süüriast, kaitsekulutuste suurendamisest ja Venemaast. Mida arvatakse alliansi laienemisest Kremlis?
Türgi saatis 11 Islamiriigi välisvõitlejat tagasi Prantsusmaale
Türgi siseministeeriumi teatel saadeti 11 Prantsusmaalt pärit terroristlikku välisvõitlejat täna tagasi Prantsusmaale.
Türgi nõustus NATO Balti riikide kaitseplaaniga
NATO juubeliaastapäeva tippkohtumist Suurbritannia pealinnas oleks äärepealt tumestanud Türgi eriarvamus Balti riikide kaitseplaanide asjus. Osapooltel õnnestus siiski kokkuleppele jõuda, teatati Londonist.
Prantsusmaa ja Saksamaa loovad oma Euroopa Riiki – ja seda kõigi teiste arvelt
Pärast Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust võib oodata Prantsusmaa-Saksamaa ühistelje tugevnemist, mis tähendab peamiselt üht – rohkem Euroopat! Nii kirjutab Hollandi euroskeptikust europarlamendisaadik Derk Jan Eppink (Demokraatia Foorum – FvD), kes ühtlasi lisab, et tegemist on ohtliku t...
Putin tunnistas Kiievi gaasitransiiditingimused vastuvõetamatuiks
Moskva ei nõustu Kiievi esitatavate tingimustega gaasitransiidileppe sõlmimiseks, teatas Vladimir Putin Vene poole seisukoha.
Põhja-Korea nimetas Trumpi mõtlematuks vanameheks
Põhja-Korea nimetas täna USA presidenti Donald Trumpi «mõtlematuks ja alatuks vanameheks» pärast seda, kui Trump kirjutas Twitteris, et Põhja-Korea liider Kim Jong-un ei sooviks loobuda nendevahelisest erilisest suhtest ega mõjutada vaenulike sammudega Ameerika presidendivalimisi.
Ekspert selgitas, miks Poola president järsku meelt muutis
Rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektor Stanislav Bõšok kommenteeris Poola presidendi Andrzej Duda avaldust, et Venemaa ei olegi NATO vaenlane.
GALERII: EKRE Soome osakond võttis aasta kokku avaliku koosoleku ja jõulupeoga
EKRE Soome osakond pidas Soome iseseisvumispäeva järel oma aastat kokku võtva avaliku koosoleku, mis lõppes jõulupeoga. Osakonna esimees Rudolf Jeeser rääkis, et aastat jäävad kõige positiivsemana meenutama Riigikogu valimised Soomes – EKRE toetusprotsent oli selline, millega oleks Eestis valimis...
Ettevõtja Harry Raudvere: Eelmiste valitsuste korruptiivne tegevus on ohtu seadnud kogu riigi energiajulgeoleku
Demokraatia väidetakse olevat suurepärane ühiskonnakorralduse vorm. Kas või juba sellepärast, et igaühel on võimalus end ise teiste ees täis teha. Peale reedest pressikonverentsi tuuleenergeetika teemal, kus esines enamik selle sektori arendajaid, suutsid end üldsuse eest kapitaalselt täis teha m...
Ametnike vanamoelisus töötab riigi huvidele vastu – seda näiteks rahvaloenduse kontekstis
Eesti ühiskonnas valitseb üks konservatiivsus, mille taga pole tegelikult üldsegi rahvuskonservatiivid – see on usk pikka aega toiminud lahendustesse, mis ei pruugi hetkel enam töötada või mis tekitavad kahtlusi, kuid mida hoitakse ikkagi töös. Esimeseks näiteks sobivad e-valimised, mida EKRE min...
Jaanus Karilaid on EKRE õppimisvõime üle uhke ning näeb järgmise Reformierakonna juhina Kristjan Michalit
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid teatas ERRile antud intervjuus, et teda valdab uhkustunne asjade üle, mida saab EKRE ja Isamaaga ära teha.
Eesti rahandusminister vabandab kõigi ausate maksumaksjate ees
Eesti Vabariigi rahandusminister Martin Helme esitas avalduse, milles vabandas riigi ettevõtjate ees kohalikule ettevõtlusele ebasõbralike valitsusametnike tegevuse pärast.
Putin: NATO lähenemine Venemaa piiridele ohustab riigi julgeolekut — video
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et NATO lähedus Venemaa piiridele kujutab ohtu riigi julgeolekule.
Pealetungiva homopropaganda strateegia on ujutada rahvas oma teemaga üle, et inimesed ükskõikseks muutuksid
Kommenteerides uudist selle kohta, et homoaktivistid saatsid Lääne-Virumaa konservatiivsele perele sihilikult neid mõnitades perversse jõulukaardi, kirjutas aastaid Ameerikas elanud tartlane Erwin Pari, et homopropaganda on otsene rünnak meie noorsoo vastu. Samas pole ta kaotanud lootust, et homo...
Küpros alustab rändetulva tõttu eraldusjoonel ühispatrulle
Etniliselt jagatud Küpros alustab eraldusjoonel sõjaväe ja politsei ühispatrulle, et pidurdada Põhja-Küproselt saabuvat migrantide tulva, ütles esmaspäeval Küprose siseminister Nikos Nouris. Nouris ütles Küprose rahvusringhäälingule CyBS, et patrullid jagatud pealinnas ja selle ümber hakkavad toi...
Sotside komissar Indrek Saar saavutas oma volikogus peetud kõnes demagoogia ülehelikiiruse
Sotside juhi Indrek Saare õpetussõnad valitsusele on segu naiivsusest ja samas kõiki piire ületavast valetamisest. Nimelt väitis Saar erakonna volikogul peetud kõnes, nagu oleks “üks EKRE minister” seadnud ohtu inimeste elu ja tervise, püüdes takistada talle alluvate ametkondade tööd. Naljakas on...
Lõhestajast president ei saa olla trendilooja – või siis on tegu äraspidise trendiga
Postimehe rubriik “100 nägu” on vähemalt president Kersti Kaljulaidile omistatud trendilooja osas vägagi äraspidine ja kaldus. “Trendilooja” aluseks väidetakse olevat “Sõna on vaba”, nagu teatas president Kersti Kaljulaidi pusa siis, kui praegune valitsus riigikogus oma ametivannet andis. “Sellel...
Mille poolest sarnanevad Etioopia peaminister ja Postimehe ajakirjanikud?
Täiesti naeruväärne on see, kui preemia saab keegi mingi asja eest, mis tegelikult ei toimi. Norra pealinnas Oslos kuulutas Nobeli komitee 2019. aasta Nobeli rahupreemia laureaadiks Etioopa peaministri Abiy Ahmedi, kes sõlmis rahu naaberriigi Eritreaga ja lõpetas kauakestnud konflikti. (ERR, 11. ...
Eesti reaalsus: pälvid tšinovniku otsust kahtluse alla pannes tema pahameele ja järgmisel hetkel oled majanduslikus mõttes kadunuke
Möödunud kuude kukepoksi käigus on sõnu pillutud igas suunas. Muu hulgas räägitakse Eesti riigi mainest ja sellest, kuidas see on kellegi sõnade või kohatute näoilmete tõttu kannatada saanud. Pajatatakse, kuidas välisinvesteeringud haihtuvad, kui me ei toeta sõjakaid nõrgukesi ega anna igasse ilm...
NATO tippkohtumine: presidendid Trump ja Macron olid Venemaa asjus ühel meelel
Kuni Eesti avalikkus mõistatab, millest peaminister Jüri Ratas NATO tippkohtumise vastuvõtul 3. detsembril Suurbritannia kuninganna Elisabeth II-ga kõneles, üritab tema kaitseminister paika panna vaenlaste nimistut.
OTSUSTATUD! Soome peaminister Antti Rinne viis presidendile tagasiastumispalve
Soome peaminister ja sotsiaaldemokraatide juht Antti Rinne teatas täna keskpäeval, et suundub kohtuma president Sauli Niinistöga. Pool tundi hiljem kohtumine ka toimus ja Rinne jättis Niinistöle tagasiastumispalve. Seda oli temalt nõudnud koalitsioonipartner keskerakond.
Ott Vatter: Eesti e-residentsust reklaamitakse suust suhu, mitte CNNis
«E-residentsus oma kontseptsioonilt on nii uudne, et tegelikult ei ole vaja teda eraldi kuidagi maailma reklaamida,» ütles KUKU raadio saatele «Neeme Raud. Siin» antud intervjuus e-residentsuse programmi juht Ott Vatter.
Miks luuakse Kaliningradi uus motoriseeritud jalaväe diviis
Uue motoriseeritud jalaväe diviisi moodustamine Venemaa läänepoolseimas piirkonnas on Moskva ootuspärane, adekvaatne ja veenev vastus NATO kasvavale sõjalisele aktiivsusele Baltimaades: pidevatele manöövritele, lennuväljade, baaside ja arsenalide ehitamisele.
Aastapäev surnud ajuga - kas Venemaal on NATO erimeelsustest kasu
Emmanuel Macroni sõnutsi "ajusurmas" oleva Põhja-Atlandi liidu juhid arutavad põletavaid probleeme. Raske öelda, kas NATO 70. aastapäevale pühendatud tippkohtumisel on võimalik pidulikku meeleolu säilitada.
Ungari ja Venemaa ühendavad jõud Ukraina rahvusvähemuste kaitseks
Venemaa parlamendis räägiti Venemaa ja Ungari ühisest seisukohast Ukrainas elavate väikerahvaste õiguste kaitsmisel.
Postimehe libauudis ametnikueetikast rõhub valele sihtgrupile
Ennast ajakirjanduse lipulaevaks pidav Postimees astus taas ämbrisse, kirjutades ametnikueetikast kui ministrite probleemist. Jutt käib loost “Ametnikueetika ununes pooleks aastaks”, kus kirjutatakse: “Ametnikueetika nõukogu pole juba pool aastat saanud tööd teha, avastas riigihalduse minister Ja...
Peaminister rääkis Madridis kliimapoliitika ambitsioonidest
Eesti peaminister rääkis Madridis ambitsioonikatest eesmärkidest, mille Eesti on enesele püstitanud muutumaks kliimaneutraalseks riigiks.
EKRE otsutas paigutada katuseraha Eesti venekeelsesse piirkonda
EKRE investeerib osa riigilt saadavast nn katuserahast Kohtla-Järve kultuurikeskuse heli- ja valgustusseadmete soetamiseks.
Hiina meedia hindas, kui tugev oleks tänapäeva NSVL
Nõukogude Liit oleks maailma suurjõud, mis ei jääks alla USAle, kui ta ikka veel eksisteeriks. Sellisele järeldusele jõudis Hiina väljaanne Fenghuang Wang.
Hiina meedia hoiatas: NATO viib Baltimaad niikaugele, et Venemaa nad hõivab
Hiina meedia on hoiatanud Balti riikide sünge tuleviku eest, kui NATO blokk otsustab ette võtta agressiooni Venemaa vastu.
Liberaalses maailmas muutub soovahetus äraspidiseks moeasjaks – ja seda tehakse aina nooremate lastega
Šotimaal elav transsooline paar on otsustanud võimaldada oma 5-aastasel pojal saada n-ö tüdrukuks. Poisi „isa“ Greg Rogers, kes tegelikult on sündinud naisena, ja tema kaasa Jody teatasid hiljuti, et nende poeg Jayden on alustanud soovahetuse protsessiga. Šoti leht The Daily Record kirjutab, et p...
Soome järgmine valitsus tõmbab selga eelmise valitsuse kuue
Kõik Soome äsjalagunenud valitsuse erakonnad on nõustusid moodustama uue valitsuse vana koalitsioonileppe pinnalt.
Nukker statistika: aina enam soomlasi elab üksinda
Soomes on ühestainsast inimesest koosnevate leibkondade hulk kasvanud 1,2 miljonini, ülatudes esmakordselt üle 40% kõigist leibkondadest.
“RÄÄGIME ASJAST”, 8.12.2019: Helmed ja Reitelmann ettevõtlust vaenavate ametnike hiilivast riigipöördest ja apteegireformi peatamise vajalikkusest
Poliitikud Mart Helme, Martin Helme ja Urmas Reitelmann võtavad kokku poliitikanädala, rääkides ettevõtlust vaenavate ametnike hiilivast riigipöördest, EKRE-vastasest infooperatsioonist, pensionireformist ning apteegireformi peatamise vajalikkusest. The post “RÄÄGIME ASJAST”, 8.12.2019: Helmed ja...
Ametnike kättemaks: ministrist saadi jagu, kuid alles nüüd nähakse, et ta ajas õiget asja
Nüüd, kui VTA ja PRIA ametnike ja tegutsemisega rahulolematu olnud maaeluminister Mart Järvik on ametist lahkuma sunnitud, tuleb üha enam päevavalgele, et ta ajas õiget asja, mida on sunnitud nentima isegi poliitilised oponendid ja meedia. Tundub, et kui poliitiline nõiajaht EKRE ministrile on om...
Poola diplomaat on nördinud Apple'i käsitlusest Krimmi ja Sevastopoli kuuluvuse asjus
Poola välisministeeriumi esindaja pidas valeks Apple'i kompanii otsust lugeda Krimm ja Sevastopol Venemaa territooriumiks.
Euroopa poliitilise eliidi diskursus iseendaga ehk mida teeb EL-i eliit bolševike moodi
Uute Uudiste kaasautor Kaspar Arro tõmbab paralleele 1920. aastatel Nõukogude Liidu parteieliidi seas toimunud ja täna Euroopa Liidu poliitilise eliidi seas toimuvatele protsessidele. “Ajaloost on enam-vähem selge, kuidas bolševikest äärmuslased võtsid Vene kodusõja segaduses võimu ning toetudes ...
Keskerakonna haridus- ja kultuurikomisjoni esimeheks sai Ülle Juht
Keskerakonna volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni ning Keskerakonna õpetajate kogu ühisel koosolekul valiti komisjoni esimeheks Ülle Juht. Komisjoni aseesimeesteks said Kairi Jakobson ja Eevi Paasmäe.Ülle Juht on Valga kultuuri- ja huvialakeskuse direktor ning Valga vallavolikogu kultuuri-, spo...
Lääne-Eestis lõppes Kaitseliidu õppus Orkaan
Eesti politsei ja vabatahtliku sõjaväestatud organisatsiooni Kaitseliit ühisõppus koos massievakuatsiooni harjutamisega on lõpule jõudnud.
Millise jabura loogika järgi tahavad äärmusliberaalid lubada politseimundri juurde ususümboolikat?
Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kritiseerib Soome mürkrohelise siseministri Maria Ohisalo ideed lubada moslemeid politseinikeks, kusjuures veel usutunnuste kasutamise õigusega. „Vaadake korraks veel selle artikli päisepilti. Tegemist on fotoga Ankara tänavalt. Ankara on Türgi pealinn (kes veel ...
Malle Pärn: demokraatia ei vaja ideoloogilisi propagandaasutusi ja ähvardavaid “võrdõigusvolinikke”
Kolumnist Malle Pärn kirjutab sellest, kuidas „võrdõigusvoliniku“ Liisa Pakosta aegadel on pahupidi pööratud inimõiguste mõiste ja vähemused on seatud võrdsetest võrdsemateks. „Tsitaat: “Inimõigused on kogu aeg olnud käsitletavad inimese õigusega elule, toidule, peavarjule, turvalisusele ja kaits...
Kaks Soome marufeministi mõnitasid sõjaveterane – mehi, tänu kellele neil ongi vabadus nii ebainimlik olla
Inimesed hakkavad üha enam unustama põhimõtet, et mida ei soovita endale, ei tohi soovida ka teistele. Soome MV Lehti kirjutab kahest äärmusfeministist, kes Soome iseseisvuspäeva järelpeol ja hiljem oma sotsiaalmeediakontol mõnitasid Soome sõjaveterane, öeldes, et “kaduge nüüd hooldekodudesse oma...
Zahharova teatas Vene meedia tagakiusamise põhjuse Baltimaades
Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova rääkis, mis põhjusel Vene meediat Balti riikides, sealhulgas Eestis, taga kiusatakse.
Tallinna reformierakondlaste juhiks ja linnapeakandidaadiks valiti Kristen Michal
Laupäeval toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul valiti järgmiseks kaheks aastaks piirkonna juhiks riigikogu liige ja Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.
Eesti peaminister sõidab Madridi ÜRO kliimakonverentsile
Eesti peaminister sõidab Hispaaniasse ÜRO kliimakonverentsile. Madridis saab teoks Euroopa Liidu riikide juhtide kohtumine Euroopa Komisjoni uue presidendiga.
NATOst teatati, et liitlasi ei ähvarda "Vene oht"
NATO ei näe möödapääsmatut ohtu või agressiivseid tegevusi Venemaa poolt liitlaste suhtes, kuid peab reageerima tema sõjaliste võimaluste tugevnemisele, teatas reedel alliansi peasekretär Jens Stoltenberg.
Ukraina on valmis vastu võtma paar Venemaa oblastit "euroväärtuste juurutamiseks"
Ukraina valitsuse asepeaminister Euroopa ja euroatlantilise lõimumise küsimustes Dmõtro Kuleba teatas Kiievi valmisolekust võtta Ukraina koosseisu mõned Venemaa oblastid.
Iraan ja USA vahetasid vange
Iraanis vangistatud ameeriklane ja USA-s vangistatud iraanlane on vabastatud, teatasid pingeliste suhetega riigid laupäeval.
Lavrov ründas jälle Eesti "häbiväärset" kodakondsuspoliitikat
Ka varem teravalt Eestit kritiseeriunud Venemaa välisminister Sergei Lavrov nimetas eile toimunud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välimisministrite kohtumisel peetud kõnes Eesti kodakondsuspoliitikat häbiväärseks.
Indrek Saar valitsusele: rumala tee on ta enese silmis õige, aga tark võtab nõu kuulda
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles Tartus erakonna volikogul, et täna on valitsuse tasandil asutud nõrgestama Eesti riiklust ja liitlassuhteid, millele sotsiaaldemokraadid seisavad otsustavalt vastu.
OTSEVIDEO | Valitsuse tegevusest annavad aru Ratas, Martin Helme, Reinsalu, Aab ja Aeg
Iganädalasel pressikonverentsil osalevad seekord peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu, riigihalduse minister Jaak Aab ning justiitsminister Raivo Aeg.
Trump: Giuliani tahab esitada kongressile Ukrainas kogutud infot
USA president Donald Trump andis eile mõista, et tema ihuadvokaat Rudy Giuliani tahab esitada Ukrainas kogutud infot kohtuministrile ja kongressile.
Pühadeuudised 33 keeles: Sputniku digikuusk GUM-is — fotogalerii
Moskva Punasele väljakule kerkis rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik digitaalne jõulupuu.
Jaak Madisoni nädalakokkuvõte ehk mis juhtus “EKRE kambaga” Tallinna lennujaamas
EKRE eurosaadik Jaak Madison räägib oma nädalakokkuvõttes sellest, mis toimus Helsingis ja EP väliskomisjonis ning kuidas kulges debatt ETV-s, mis oli eetris Brüsselist. Muuhulgas meenutab Jaak Madison seda, kuidas Tallinna lennujaamas küsis klienditeenindaja ärajäänud lennu järel järgmisele lenn...
Religiooniuurija rääkis Eesti peapiiskopi Venemaa-visiidi tähtsusest
Eesti peapiiskopi visiit on tähtis samm kristlike konfessioonide vahelise dialoogi arengus, mida toetab Vene Õigeusu Kirik, arvab religiooniuurija Roman Lunkin.