Mart Helmelt päritakse aru Sinise Äratuse kohta: millal likvideerite seadust rikkunud noorteühenduse
Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Jaak Juske saatis siseminister Mart Helmele järelpärimise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteühenduse Sinine Äratuse tegevuse kohta ning uuris, millal seadust rikkunud noorteühendus likvideeritakse.
ERISAADE | Reform on oma reitingu suurim vastane, Jüri Ratase abitu maksudebatt
Delfi stuudios vaetakse nädala pealkirju: värsked erakonna juhtide ja erakondade reitingud, eelarve ning peaminister Jüri Ratase imelik maksudebatt.
Kaja Kallas tegi rahvastikuministrile ettepaneku koostööks ülemaailmse Eesti töörühma juures
Reformierakonna juht Kaja Kallas tegi rahvastikuminister Riina Solmanile ettepaneku kaasata ülemaailmse Eesti programmi töörühma ka opositsiooni esindajad.
USA saadab naftarünnakute tõttu väed Saudi Araabiasse
USA teatas kavatsusest saata väed Saudi Araabiasse pärast droonirünnakuid riigi naftainfrastruktuuri vastu.
Õiguskantsler: kaitseväele suuremaid jälitamisõigusi andev seadus on põhiseadusega kooskõlas
Õiguskantsler Ülle Madise leiab, et riigikogus 29. mail vastu võetud ja president Kersti Kaljulaidi poolt välja kuulutamata jäetud kaitseväe korralduse seaduse muutmise seadus on põhiseadusega kooskõlas.
Indrek Saar Jüri Ratasele: miks valitsus vilistab parlamentaarsele kontrollile?
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar juhib peaminister Jüri Ratasele saadetud märgukirjas tähelepanu asjaolule, et valitsus on asunud süstemaatiliselt takistama opositsiooni tööd parlamentaarse kontrolli teostamisel.
ERJK: erakondade reklaamilepingud on läbipaistmatud
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) leidis, et teistest olulisemalt soodsamat reklaamipinda said riigikogu valimiste eel Isamaa ja EKRE, edastas ERR. ERJK esimees Liisa Oviir ütles, et reklaamide ostmine erakondade poolt on üsna läbipaistmatu.
Valitsuse eelarvetaktika: kõik võimalikud kulutused lükatakse tulevikku
Keskerakonna lubatud pensionitõusu saamiseks lükatakse edasi hulk Euroopa Liidu rahaga seotud projekte
Mart Helme: saadan sümboolse sõnumi, kui Euroopa Liidu rändepoliitikaga seotud kohtumisel ei osale
Siseminister Mart Helme (EKRE) ei osale esmaspäeval toimuval Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, kus arutatakse rändepoliitika muutmist. ERRile ütles Helme, et saadab mitte osalemisega sümboolse sõnumi, hiljem täpsustas siseministeerium, et ministrit pole sinna kutsutudki.
VAATA OTSE SIIT KELL 12:30: Keskerakonna volikogu poliitilise ettekande peab Jüri Ratas
Sõnavõttudega astuvad üles majandus- ja taristuminister Taavi Aas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, riigihalduse minister Jaak Aab ning sotsiaalminister Tanel Kiik. Täna kell 12.30 algab Keskerakonna volikogu, kus poliitilise ettekande peab erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas.
VAATA OTSE SIIT KELL 12:30! Ratas eelarvest: eesmärk on panustada enam siseturvalisusesse, haridusse ja meditsiini
"Täiesti selgelt ei ole Keskerakond ega terve valitsus unustanud erakorralise pensionitõusu lubadust, mis on oluline, et tagada meie eakatele väärikas vanaduspõlv," kinnitas Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas.  Täna kell 12.30 algas Keskerakonna volikogu, kus poliitilise ettekande pidas...
Ajaloolane Jaak Valge koalitsioonipoliitikutele: olge idealistid, nagu Otto Tiefi valitsuse liikmed
Ajaloolane ja EKRE Riigikogu saadik Jaak Valge pidas valitsuse pidulikul koosolekul 19. septembril kõne, märkimaks ära Otto Tiefi valitsuse loomise 75 aastat tagasi, aga ka peatset vastupanuvõitluse päeva. “Lugupeetud peaminister, lugupeetud ministrid, väga lugupeetud kuulajad. Mul on hea meel ol...
Vilepuhuja ja Trumpi telefonikõne: mida me teame
Salapärane vilepuhuja, USA presidendi Donald Trump telefonikõne ühe välisriigi juhiga ja sõjaline abi Ukrainale - järgnevalt kirjutame, mida me teame Washingtonis keerlevas hiljutisimast poliitilisest tormist.
Petisest “pagulase” lugu: isegi varjupaigataotlejad imestavad soomlaste rumaluse üle
Soome MV Lehti avaldas loo Soome kodutust Matti Meikäläisest, kes otsustas hakata pagulaseks. Kogu lugu võiks pidada väljamõeldiseks, kui sama katset poleks tehtud ka Saksamaal ja sellest ka meedias kirjutatud. Kui Meikäläinen luges pagulaskriisi alguses, millised soodustused on põgenikel, otsust...
Edgar Savisaar taastub insuldist
Keskerakonna kauaaegne juht ja endine Tallinna linnapea Edgar Savisaar sai hiljuti järjekordse insuldi, millest ta taastub enda kodus Lääne-Virumaal asuvas Hundisilma talus. Savisaar tegi täna Facebookis temaga seeotud kohtuprotsessi teemalise postituse, mis algab lausetega "Järgnev repliik on ki...
Kersti Kaljulaid ütles Ukraina väljaandele, et Mart Helme on ebakompetentne
Möödunud nädalal Ukrainas Kiievis viibides andis Kersti Kaljulaid intervjuu Euroopa Liidu teemasid kajastavale väljaandele, kus põhjendas Mart Helme väljaütlemisi sellega, et too olla ebakompetentne.
Trumpi lubadus välisriigi juhile kutsus esile luurekogukonna vilepuhuja kaebuse – asi puudutab Ukrainat
USA presidendi Donald Trumpi lubadus välisriigi juhile oli nii muret tekitav, et üks USA luurekogukonna ametnik esitas selle kohta vilepuhuja kaebuse, teatas ajaleht Washington Post eile.
Iraani välisminister ähvardas USA või Saudi Araabia rünnaku korral täiemõõdulise sõjaga
Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif rääkis täiemõõdulise sõja võimalusest juhul, kui USA või Saudi Araabia peaksid Iraani sõjaliselt ründama, ning ütles, et Saudi Araabia peaks võitlema „kuni viimase Ameerika sõdurini”.
Urmas Reinsalu: Välisministeerium kavatseb Venemaa suursaadiku välja kutsuda
Välisminister Urmas Reinsalu ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et ministeerium kavatseb välja kutsuda Venemaa suursaadiku Aleksandr Petrovi tema väljaütlemise tõttu, nagu peaksid Eesti elanikud Nõukogude sõdur-vabastajate kangelastegusid kalliks.
Jaak Juske kutsub Mart Helmet Sinise Äratuse tegevust lõpetama
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Juske küsib siseminister Mart Helmelt, millal algatab ta seadusevastaselt relvakoolitusi korraldava noorteühenduse Sinise Äratuse tegevuse lõpetamise.
Karl Olaf Rääk: Kas välisinvestoritele meele järgi olemise nimel peame ennast koorida laskma?
Eesti kui riigi seisukohalt on eluliselt vajalik kohalikele firmadele kasvuvõimaluse loomine, mitte pime välisinvesteeringute kummardamine, kirjutab IT väikeettevõtja Karl Olaf Rääk. Massimeedias on juurdunud välisinvesteeringuid idealiseeriv käsitlus. Investorit kujutletakse kui printsi valgel h...
GRAAFIK | Sotside toetus langes aasta madalaimale tasemele, Keskerakonna oma tegi pisikese tõusu
Kui nädal tagasi avalikustatud erakondade reitingute järgi oli Isamaa toetus langenud selle aasta madalaimale tasemele, siis nüüdseks on ka sotsid kukkunud samasse auku.
Andrus Ansip: mina kindlasti ei hakka Kadri Simsonit ründama
Reformierakonna eurosaadik Andrus Ansip ütles Vikerraadio saates "Reporteritund", et tema ei kavatse hakata energiavolinikuna alustavat Kadri Simsonit kuidagi ründama hakata.
Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele
75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.
Kalle Laanet kirjas riigikogu juhatusele: Ruuben Kaalep peaks eetikakoodeksi kätte võtma, seisma peegli ette ja järeldused tegema
Ajendatuna möödunud nädalal saates "Pealtnägija" kajastatud loost saatis rahvasaadik ja endine siseminister Kalle Laanet (Reformierakond) spiiker Henn Põlluaasele kirja, milles palus riigikogu juhatusel Ruuben Kaalepi (EKRE) käitumist riigikogu eetikakoodeksi valguses hinnata ning paluda tal edas...
VIDEO | Õiguskantsler: võimu kontsentreerimisele suunatud riigireform on kahjulik
Õiguskantsler Ülle Madise nimetas täna riigikogus esitatud küsimuse vastates võimu kontsentreerimisele suunatud nn riigireformi ideed kahjulikuks.
VIDEO | Martin Helme pärast südaööni veninud eelarvearutelu: meil on lootust poliitiliste lubaduste täitmiseks
Valitsus jätkas teisipäeval kabinetinõupidamisel tuleva aasta riigieelarve eelnõu arutelu.
Presidendi ja riigikogu vaidlus jõuab oktoobris kohtusse
President Kersti Kaljulaid otsustas teist korda jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse ning pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada 29. mail vastu võetud seadus põhiseadusega vastuolus olevaks. ERR vahendab, et vaidlus jõuab kohtusse 8. oktoobril.
Politico: vallandatud julgeolekunõunik Bolton sarjas eralõunal Trumpi välispoliitikat
USA presidendi Donald Trumpi vallandatud riikliku julgeoleku nõunik John Bolton kritiseeris eile eralõunal teravalt Trumpi välispoliitikat, teatab Politico kohalviibinutele viidates. Trump nimetas aga eile Boltoni järeltulijaks pantvangide vabastamise läbirääkija Robert O’Brieni.
Prantsuse üksus jätkab Tapal NATO lahingugrupis aastal 2021
Kaitseminister Jüri Luik osales täna Hollandis Hilversumis aset leidnud Euroopa kaitsevalmiduse algatuse kaitseministrite kohtumisel, mille raames tegid Luik ja Prantsuse kaitseminister Florence Parly ühisavalduse kaitsekoostöö tõhustamisest. Prantsuse kaitseminister Parly kinnitas hea kaitsekoos...
Venemaa vastas teravalt Ameerika kindralile Kaliningradi õhutõrje kohta
USA plaanist Kaliningradi oblasti õhutõrjest läbi murda teatanud Ameerika kindralil soovitati meelde tuletada näiteid Venemaa ajaloost, millega on lõppenud ründajate katsed Venemaa territooriumile tungida.
Soome peaminister Rinne: Johnsonil on 12 päeva Brexiti-plaanide esitamiseks
Euroopa Liidu eesistujariigi Soome peaminister Antti Rinne ütles, et Suurbritannia peaministril Boris Johnsonil on 12 päeva oma Brexiti-plaanide esitamiseks Euroopa Liidule.
Vastuseks Postimehele: kui te ei soovi, et teid kaameliteks nimetatakse, siis ärge käituge kaamelitena
Postimees avaldas Uutele Uudistele protesti seoses ajakirjanik Martin Lainet “halvustava” looga – pidavat olema sildistav. Alustaks sellega, et Uued Uudised ei ole sõltumatu ajakirjandus, vaid kajastab rahvuskonservatiivset maailmavaadet, mis tähendab ühtlasi ka seda, et me ei põe poliitkorrektsu...
VIDEO | Briti peaminister Johnson vilistati eile Luksemburgis välja ja ta jättis pressikonverentsile ilmumata
Suurbritannia peaminister Boris Johnson vilistati eile Luksemburgis pärast kohtumist sealse peaministri Xavier Betteliga välja ja ta jättis ära ka kavas olnud pressikonverentsi.
Paul Oja Soome elust: ka põhjanaabrite juures on riigieelarve kuum teema
Uute Uudiste kaasautor Soomest Paul Oja valgustab neid päevateemasid, mis vaevavad vasakvalitsuse saanud põhjanaabreid. “Põhjanaabrid panevad praegu kokku tuleva aasta eelarvet. Kuigi valitsuse eelarveettepanek tervikuna avaldatakse alles 7. oktoobril, on põhimomendid sellest juba 17. septembril ...
Ukraina president Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul Eestisse ametlikule visiidile tulla
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul ametliku visiidiga Eestit külastada, teatas ta reedel pärast kohtumist Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga Kiievis, öeldakse Ukraina presidendi ametlikult veebilehel.
Eurosaadik Yana Toomi büroo leiab, et Eesti Põhiseaduse preambul lõhestab ühiskonda
Kolumnist Ivan Makarov kirjutab Postimehes sellest, kuidas Yana Toom Eestis toimuvast aru saab – nimelt Kremli moodi. Laias laastus on tegu järgneva looga: Yana Toomi ametlikul internetileheküljel avaldatud meediaülevaates kiritiseeriti üht Andrei Kuzitškini artiklit venelastele eestikeelse harid...
Mis eesmärk on riigikogus tegutsevatel toetusrühmadel?
Riigikogus on praeguseks moodustatud 55 toetusrühma ja üks ühendus, mille üks mõte on olla ka kontaktiks inimestele, kes soovivad mingis küsimuses riigikogu poole pöörduda.
Urmas Paet: Euroopa ei tohiks Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse rikkumise ees silma kinni pigistada
Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (Reformierakond) ütles Euroopa Liidu Moskva-esinduse suursaadiku Markus Edereri kirja kommenteerides, et Euroopa Liit (EL) ei tohi Venemaa inimõiguste rikkumise ees silma kinni pigistada.
Reinsalu Helme keeldumisest minna migratsioonikohtumisele: Eestit pole sinna kutsutud
Välisminister Urmas Reinsalu kommenteeris siseminister Mart Helme avaldust, et ta ei lähe EL rändepoliitika muutmise-teemalisele kohtumisele.
Vene välisministeerium: okupatsioonikahjude väljanõudmine on Reinsalu isiklik projekt
Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova nimetas täna Eesti välisministri Urmas Reinsalu algatust okupatsioonikahjude väljanõudmiseks tema isiklikuks projektiks, kuna mingit okupatsiooni pole olnud.
Johnson kavatseb öelda Junckerile, et Suurbritannia lükkab tagasi igasuguse Brexiti ajapikenduse pakkumise
Suurbritannia ei ole valmis Brexitit 31. oktoobrist kaugemale edasi lükkama, kavatseb peaminister Boris Johnson täna öelda Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile.
Ekspert: Eesti tahab Lääne silmis välja näha "Venemaa-spetsialisti" moodi
SRÜ Riikide Instituudi ekspert Igor Šiškin seletas, miks Eesti president Kersti Kaljulaid teatab, et kontaktid Venemaa juhtkonnaga on kasulikud.
Ainsana kasvas oluliselt EKRE toetus
Uuringutulemused näitavad, et inimesed ootavad muutusi, millega EKRE valitsuses olles järjekindlalt tegeleb. Septembris kahanes Reformierakonna ja kasvas EKRE toetus, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Reformerakonna toetus langes augustiga võrreldes 34lt protsendilt 32le prot...
Jürgen Ligi esitas rahandusministrile päringu rahapesu tõkestamise kohta
Riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) esitas neljapäeval rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, milles uuris rahapesu tõkestamise kohta.
Ratas transpordiettevõtjatele: kliimamuutustega kohanemine pakub nii väljakutseid kui võimalusi
Peaminister Jüri Ratas rõhutas transpordiettevõtete konverentsil esinedes, et kliimaneutraalsuse suunas liikuval transpordisektoril seisavad ees suured väljakutsed, aga ka suurepärased võimalused.
Rahandusministri nõunik Lasse Lehis: Eestis on renditööjõu olukord kohati orjapidamise mõõdu võtnud
Äripäeva raadio saates “Poliitikute töölaud: kui renditööjõu maksudega nihverdatakse” sel teemal vestlemas käinud rahandusministri nõunik Lasse Lehis tõi muu jutu seas välja kaks valupunkti: ukrainlaste kohatise orjatööjõu staatuse ja Eesti demograafilise olukorra kardetava halvenemise. Lasse Leh...
Iisraeli valimiskomisjoni värsked valimistulemused kinnitavad patiseisu
Iisraeli valimiskomisjoni reedel avaldatud valimistulemused kinnitavad patiseisu erakorralistel valimistel, jättes peaminister Benjamin Netanyahu ja tema lähima rivaali Benny Gantzi ilma selgest teest parlamendienamuse saavutamiseks.
Riigikogu esimees Henn Põlluaas: kui elu koondub ainult Harjumaale, on sellest kaotada rohkem kui võita
Elu koondumisest Tallinna ümber võime me küll rahaliselt võita, aga kaotame palju rohkem, ütles Riigikogu esimees Henn Põlluaas omavalitsuspäeval Pärnus. Põlluaas osutas oma kõnes, et Eestis on jätkuvalt probleemiks regionaalsed erinevused. „On jõukad Tallinn, Harjumaa, Tartu, Pärnu ning veel mõn...
Parafraseerides: Martin Laine seisukohad on nihilistlikud, globalistlikud, ühiskonda ummikusse juhtivad ja suisa rahvusvaenulikud
Nimelt väidab Postimehe ajakirjanik Martin Laine “bolte” ja “wolte” kaitstes, et kultuuriminister Tõnis Lukase seisukohad olevat aegunud, kitsarinnalised, ühiskonna arengut pärssivad ja suisa ksenofoobsed. Laine kaitseb nutilahendusi ja umbkeelseid toidukullereid esialgu tehnilisest küljest, mill...
Politoloog Tõnis Saarts: Ratasel on viimastel kuudel olnud peaministri-lasteaiakasvataja roll
Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saarts arvas selle kümnendi keskel, pärast Edgar Savisaare taandumist, et Eesti poliitikas toimub teatav rahunemine – poliitika muutub asisemaks ning populistlikku retoorikat ja teravat vastandumist jääb märgatavalt vähemaks. Aga läks hoopis teistmoodi.
President Kaljulaid: Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne
„Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne riik," kinnitas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid Ukraina riigipeale Volodõmõr Zelenskõile.
Itaalia liitub Prantsusmaa juhitava Euroopa kaitsevalmiduse algatusega
Itaalia ütles neljapäeval, et liitub Prantsusmaa juhitava Euroopa riikide kaitsevalmiduse algatusega.
EKRE toetust tõstab erakonna eesmärk viia riik seisakust välja ja elavdada majandust
ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i värske küsitlus andis EKRE toetusprotsendiks 19, mis pole erakonna võimupoliitikute aktiivset tegevust arvestades imestamapanev. Populaarsuse tõusu põhjusteks võib olla see, et rahandusminister Martin Helme poolt kiires korras algatatud alkoholoaktsiisi langetus...
Riigikogu naasis pea kolm kuud kestnud pausilt - on seda palju või vähe?
Sel nädalal algas riigikogu 14. koosseisu teine istungjärk. Kahte istungjärku lahutas suvepikkune vaheaeg - jääb sellest väheks või tuleks lausa kärpida?
Paljud Vahemere „põgenikud“ on terroristid, kuid see huvitab ainult Interpoli ja ei huvita „inimõiguslasi“
Euronewsi värske teate kohaselt on Interpoli koordineeritaval merepiirioperatsioonil Neptune II, mis toimus 24. juulist 8. septembrini, avastatud enam kui tosin Vahemerel reisinud välismaist terrorivõitlejat. Organisatsiooni sõnul aktiviseerus terroristide reisimine Põhja-Aafrika ja Euroopa vahel...
Piketeerivad sallivuslastest kameeleonid – viha väljavalamiseks sobib iga üritus
Eesti tänavapoliitikas on näha huvitavat seaduspära – valitsusvastastel pikettidel on kogu aeg ühed ja samad inimesed, kuigi erinevas garneeringus. Paljud inimesed on juhtinud Uute Uudiste tähelepanu sellele, et korduvalt poliitprojekti “Jah vabadusele, ei valedele” miitingutel näha olnud transso...
OTSEPILT - ja BLOGI | Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Tõnis Lukas
Valitsuse tänasel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ning kultuuriminister Tõnis Lukas. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab jälgida otsepildi ja -blogi vahendusel Delfi portaalis.
Riiklik süüdistaja Taavi Pern: ehk pidanuks Savisaare suhtes varem reageerima
Keskerakonnale määratud 25 000-eurosest karistusest tähtsam on fakt, et erakond süüdi mõisteti, sest see lõi pretsedendi ning võttis parteidelt võimaluse järgmiste aastate jooksul samalaadseid skeeme kasutada, ütleb juhtiv riigiprokurör Taavi Pern. Tänu sellele otsusele sai tema sõnul ka hinnangu...
Kuidas lebada kõnniteel: noorrohelisi kiirkoolitatakse massirahutusteks
Facebooki grupp Fridays for Future Eesti levitab Eesti Rohelise Liikumise infot Tartus korraldatava kliimastreigi kiirkoolituse kohta, mis kujutab endas sisuliselt mitte ainult mässule ja rahutustele õhutamist, vaid ka selle professionaalset ja süsteemset ettevalmistamist. See ei ole pelk rahvaal...
Kas EKRE kandidaat riigi peaprokuröriks on Pae tänava pommimehe kaitsjana tuntud Urmas Simon?
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei toeta erinevalt Keskerakonnast ja Isamaast peaprokurör Lavly Perlingu jätkamist ja Delfile teadaolevalt võib EKRE esitada omapoolse kandidaadina vandeadvokaat Urmas Simoni, kes kaitses kohtus Pae tänava pommimehena tuntuks saanud Märt Ringmaad.
VAATA JÄRELE JA LOE | Vilja Kiisler küsis, Mihhail Kõlvart puikles vastamisest kõrvale
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uuris ajakirjanik Vilja Kiisler.
Sotsiaaldemokraadid küsivad: millega tegeleb minister Kingo?
Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogus arupärimise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, et saada otseallikast teada, millega minister oma tööpäevi sisustab.
Riigikogus loodi kolm parlamendi- ja üks toetusrühm
Riigikogus moodustati täna Eesti-Fidži, Eesti-Armeenia ja Eesti-Brasiilia parlamendirühmad ning pere toetusrühm.
Iraani president ja välisminister said USA viisad
Iraani president ja välisminister said USA viisad osalemiseks ÜRO Peaassambleel New Yorgis, teatasid neljapäeval Iraani võimuesindajad.
Mihhail Kõlvart avaldab, missuguse sõnumiga kavatseb Keskerakond tagasi võita pettunud vene valijate hääled
Eile Delfi otsesaates üles astunud Tallinna linnapeal Mihhail Kõlvartil on valmis sõnum nendele vene valijatele, kes on pettunud EKRE koalitsiooni võtmise pärast. Vaata, missugune see on.
Keskkonnaaktivistid on pahased: meil ei lubatud kliimakonverentsil Jüri Ratasele pöördumist üle anda
Täna toimub suur kliimakonverents, kus pidas kõne ka Jüri Ratas. Aktivistid lootsid talle üle anda ühe pöördumise, kuid riigikantselei näitas punast tuld.
Marianne Mikko võttis elus ette uue suuna: varem mul ei olnud mahti seda teha!
Mis saab poliitikust, kui ta tegevpoliitikast lahkub – head sõna valdajad kirjutavad elukooli raamatuks. "Olen nii kaua poliitikast eemal olnud küll, et vaim on kirjutamiseks valmis. Settimisaega on olnud ja oskan ja saan vaadata olnule distantsilt," ütleb Marianne Mikko (57). "Kokkuvõte vajalik,...
USAst minema aetud Talibani delegatsioon sõitis Moskvasse
Talibani läbirääkijad saabusid reedel Venemaale, kõigest päevad pärast seda, kui USA president Trump kuulutas potentsiaalse rahulepingu organisatsiooniga surnuks.
VIDEO ja FOTOD | Energiaportfell paneb Simsoni kahvlisse, laual on desünkroniseerimine ja Nord Stream
Eesti volinik Euroopa komisjonis, Kadri Simson, sai endale energeetikavoliniku portfelli.
EKRE fraktsioon lõi Linnamäe hüdroelektrijaama kaitseks toetusrühma
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikmed lõid Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma.
Jaak Madisoni The Telegraphist kadunud arvamuslugu: võimalus liituda EL-iga on alati olnud seotud võimalusega sellest liidust ka lahkuda
EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison pidas 18. septembril seal kõne, mille avaldas esialgu arvamusloona ka The Telegraph, kes hiljem selle saidilt maha võttis. Delfi väidab, et veebilehelt olevat eemaldatud pagulastele „lõpplahendust” nõudnud ja natsimajandust kiitnud Euroopa Parlamendi l...
Vilja Kiisler küsib, Mihhail Kõlvart vastab: millal karikas täis saab?
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uurib ajakirjanik Vilja Kiisler. Delfi otsesaa...
Riigikogu lükkas tagasi reformierakondlaste ettepaneku minna üle täielikule eestikeelsele õppele. Ideed ei toetanud ka sotsid
Riigikogu lükkas täna tagasi Reformierakonna esitatud eelnõu, mis oleks teinud valitsusele ülesandeks korraldada üleminek eestikeelsele õppele alates alusharidusest. Oravad jäid oma sooviga üksi - neid ei toetanud isegi opositsioonikaaslased sotsid.
Keski reiting tagasi valimisteaegsel tasemel, Isamaa toetus aasta madalaim
Kui viis nädalat vähehaaval kasvanud toetus on viinud Keskerakonna reitingu tagasi valimisteaegsele tasemele, siis Isamaa on selle aasta sügavaimas augus.
Mitut tulevast eurovolinikku kimbutavad skandaalid ja korruptsioonikahtlused
Järgmine Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen peab oma eurovolinikele saama ka Euroopa Parlamendi heakskiidu, kuid on tõenäoline, et kõik neist parlamendi kadalippu ei läbi.
Põhja-Korea nõudis tuumaläbirääkimiste jätkamise tingimusena julgeolekugarantiisid
Põhja-Korea nõudis täna USA-lt julgeolekugarantiisid eeltingimusena ummikusse jooksnud tuumaläbirääkimiste jätkamiseks.
VIDEO: Maaeluminister Mart Järvik: otsuseid on tulnud teha palju
Maaeluminister Mart Järvik (EKRE) võtab kokku oma esimesed viis kuud ministriametis ja leiab, et endise omavalitsujuhi tööga seda võrrelda ei saa, kuid ometi on suve jooksul mõndagi saavutatud. Lisaks rutiinsetele koosolekutele on kavas palju välisvisiite, mille suurimaks eesmärgiks on meie põllu...
Ratas: eelarve on tervik teisipäeval
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ei kommenteeri eelarvet enne teisipäeva, mil jätkuvad riigieelarve läbirääkimised.
Sotsialistide reiting langes aasta madalaimale tasemele
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Norstati läbiviidud uuringust selgub, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna reiting on langenud 8,4 protsendiga aasta madalaimale tasemele. Teiste erakondade reitingud oluliselt muutunud ei ole. Erakondade toetus viimaste tulemuste alusel on: Reformierakon...
VIDEO | Kallas ja Rõivas pidasid Põlluaasa kõnet kohatuks. Kallas: see oli õudne!
Reformierakonna juht Kaja Kallas pahandas muuhulgas ka Jüri Ratasega, et too pole suutnud majanduskasvu harjal kokku hoida ning on vaid kulutanud.
Ratas: pension tõuseb 8 protsenti, erakorralise tõusu arutelu jätkub
"Eelarves on planeeritud pensionitõus läbi indekseerimise kaheksa protsenti. See on ligemale 38-39 euro juures," ütles peaminister Jüri Ratas. "Ma arvan, et see on päris oluline samm. Kindlasti on sellele kaasa aidanud ka majanduskasv viimastel aastatel, et läbi indekseerimise me võiksime näha se...
BLOGI | Riigikogu alustas uut hooaega: spiiker hurjutas kriitikuid, president muretses tuleviku pärast
Täna on riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve. Sügisistungjärgu pidulikul avaistungil hurjutas riigikogu esimees Henn Põlluaas kriitikuid, tema kommentaarid presidendi, opositsiooni ja ajakirjanduse suunas panid mõned rahvasaadikud saalist lahkuma.
VAATA OTSE KELL 12: Valitsus tutvustab käibemaksuseaduse muutmise eelnõu
Pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ning riigihalduse minister Jaak Aab.Rahandusminister esitab valitsusele heaks kiitmiseks eelnõu, millega võetakse üle käibemaksudirektiivi (direktiiv 2018/1910) muudatused. Muudatustega...
President Kaljulaid ületab Ukrainale suuremat sisserännet lubades taas oma võimupiire
President Kaljulaid lubab Ukrainale edaspidi suuremat avatust tööjõurändele, kes tuleb pikemaks ajaks – sellega ületab riigipea taas oma volitusi, andes lubadusi, milleks tema ametipost õigusi ei anna. Tööjõupoliitika on täiesti valitsuse korraldada ja seadusandjate heaks kiita – Kaljulaid aga an...
Andrus Ansip ja Yana Toom: me ei olnud ALDE reklaamist teadlikudki
Andrus Ansip ja Yana Toom kinnitasid kui ühest suust, et nad ei olnud ALDE sotsiaalmeedias ilmunud reklaamist teadlikudki enne seda, kui Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) neile selle kohta järelpärimise saatis.
Briti parlamendis kukkus läbi ka Johnsoni teine katse kutsuda esile erakorralised valimised
Suurbritannia parlament lükkas uuesti tagasi peaminister Boris Johnsoni algatuse ennetähtaegsete valimiste korraldamiseks, misjärel algas parlamendi viienädalane tööseisak.
Kadri Simson lahkub Riigikogust
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni senine esimees, endine majandus- ja taristuminister Kadri Simson esitas täna Riigikogu juhatusele avalduse parlamendist lahkumiseks.Simson on Eesti kandidaat peagi ametisse astuva Ursula von der Leyeni juhitava uue Euroopa Komisjoni koosseisu, kus ta on esitatud...
Reformierakonna plaan minna eestikeelsele kooliharidusele on valitsuse jaoks liiga järsk
Homme võetakse riigikogus päevakorda Reformierakonna algatatud eelnõu muutmaks alus- ja kooliharidus eestikeelseks. Mitmed mullu eelnõud pooldanud EKRE ja Isamaa saadikud ei pruugi seda enam heaks kiita. Koalitsioon kavandab aeglasemat üleminekut.
Digitarga SAADE: miks on lastele ja noortele vaja ekraanivaba aega?
Ajakirja „Ema“ asutaja ja peatoimetaja Merle Liivak räägib värskes Digitarga saates Ekraanivaba päeva algatusest ning sellest, miks on vajalik lastel nutiseadmetest ja erinevatest ekraanidest puhata. The post Digitarga SAADE: miks on lastele ja noortele vaja ekraanivaba aega? appeared first on Di...
Valitsus peab Exceli tabeli taha haihtunud raamatupidajale näo tagasi andma
Postimehe majandustoimetaja HarryTuul on kirjutanud asjaliku arvamusloo tabudest ja kivistunud ideedest Eesti majandus- ja rahanduspoliitikas. Toimetaja ütleb, et Eestit juhib näota raamatupidaja, kelle ainus eesmärk on, et otsad jookseksid kokku ja et viimasel real oleks null. Mis on rea taga, v...
VIDEO | Indrek Saar: teeme endast kõik, et võidelda pensionireformi vastu
Tänasel volikogul otsustasid sotsid seista II pensionisamba muudatuste vastu. Lisaks andis erakonna esimees Indrek Saar aru, et sotsid plaanivad umbusaldada Helmesid ja püüavad saada kontrolli alla erakonna rahaasjad.
FOTOD | Sotsid jõudsid seisukohale: pensionireform on Eestile ohtlik
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kutsub täna vastu võetud poliitilises avalduses kõiki vastutustundlikke riigikogu liikmeid ning parlamendiväliseid huvirühmi takistama pensionisüsteemi lõhkumist ja kaitsma nii Eesti inimeste turvalist tulevikku.
SÕNAPILV | Vaata, milliseid sõnu president ja spiiker riigikogu ees kõneldes enim kasutasid
Täna oli riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve ning sel puhul pidasid parlamendi ees kõned nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka spiiker Henn Põlluaas. Tegime kiire analüüsi, millised sõnad nende kõnedes kõige rohkem kõlasid.
Prantsusmaa välisminister: on tulnud aeg lõdvendada pingeid Venemaaga
Prantsusmaa välisminister Jean-Yves Le Drian kutsus Moskvas üles lõdvendama pingeid Venemaaga.
Priit Sibul: sotsid on oma maailmavaatest lahti öelnud
Riigikogu Isamaa fraktsooni esimehe Priit Sibula sõnul on sotsiaaldemokraatia Eestis täielikult minetanud oma rolli seista madala sissetulekuga elanikkonna huvide eest ning tegutsetakse ainult pankurite huvides.
Keeleinspektsioon: vähese keeleoskusega teenindajaid on Eestis liiga palju
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitikute ammused mõtted seoses sisserändajatega, on hakanud leidma viljakamat pinnast. Vähemalt Tallinnas on igaüks kokku puutunud umbkeelsete ettekanmdjate või taksojuhtidega. Mida aeg edasi, seda enam haakuvad EKRE poolt välja toodud probleemidega ka...
VAATA JA LOE | Henn Põlluaas jäi hätta nii kunstiteadmiste kui ka omaenda tsitaatidega
Riigikogu esimees Henn Põlluaas sarjas täna Delfile antud intervjuus karmilt poliitilisi oponente, kuid selgus, et samas ei mäleta ta, mida ise oma raamatus kirjutas. Ka ilmnes, et kunstiharidusega Põlluaas oskab kunstiteoste kohta küll öelda, et need ei pole väärtuslikud – aga ei tea, mis teoste...
Sisseränne ja multikultuursus tähendavad rahvusriikidele taevani kerkivat kuritegevust
Lääne-Euroopas üle mõistuse kasvav sisserände-taustaga kuritegevus pole ainult granaadi-Rootsi probleem, vaid rääkida saab ka pussitamis-Londonist ja teistest tabava nime saanud paikadest. Hollandis kasvab taas mure riigi muutumisest narkojõukude riigiks, sest Amsterdamis lasti kolmapäeval oma ko...
Helle-Moonika Helme: LGBT ühingu rahastamine ei ole kindlasti prioriteet
EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles, et Eesti LGBT ühingu ja teiste sarnaste organisatsioonide rahastamine on küsimus, mille EKRE koalitsiooninõukogus tõstatab. "Kui see jätkub, siis ei ole lõpuks võimalik meil sellises koalitsioonis jätkata," kirjutas ta ühismeedias.