Helme ei näe põhjust ühispöördumisele vastata
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ei näe põhjust vastata ühispöördumisele, milles tauniti Helme sõnavõtte Tallinna Ülikooli teemal.
Opositsiooni toetus on praegu koalitsiooni reitingust kõrgem
Kui järgmisel pühapäeval toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale oma hääle 35,4 protsenti vastanutest, selgus Ühiskonnauuringute instituudi ja uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest. Uue tipu saavutanud Reformierakonna kõrval on toetus langenud nii Keskerakonnal kui ka EKRE-l.
Kelle hoole alla jääb riik: Ratas lendas USA-sse kinnisele konverentsile
Eesti peaminister Jüri Ratas osaleb rahvusvahelisel konverentsil Yellowstone Weekend 2019. See on konverents kuhu pääsevad vaid äravalitud.
USA tuumarelvade asukohad said kogemata avalikuks
USA tuumarelvade hoiustamispaigad Euroopas paljastati eile Belgia meedias. Ajalehe The Telegraph andmetel toimus paljastus tahtmatult.
VIDEO JA FOTOD | Peaminister Jüri Ratas küll käis ja koristas, kuid asjatult. Prügi on Ääsmäe parklas tagasi
Eelmise aasta septembris toimus ülemaailmne koristuspäev, mil ka Jüri Ratas "tegi ära" ning aitas koristada Tallinna külje all asuvat Ääsmäe parklat.
Raivo Aeg: riigi peaprokuröril võiks olla üks ametiaeg
Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ütles, et riigi peaprokuröri ja teiste kõrgete riigi siseturvalisuse eest vastutavate kõrgete ametnike ametiaeg võiks olla ühekordne ja rohkem kui viis aastat, vahendab ERRi uudisteportaal.
Paul Oja: milline paistab tegelikkus läbi roheliste prillide
Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab arengutest uue vasakvalitsusega põhjanaabrite juures. “Kolmapäeval, 17. juulil algas Helsingis mitteametlik ELi siseministrite nõupidamine, kus arutatakse üle Vahemere pürgivate paadipõgenikega seonduvaid küsimusi. Iltalehti on avaldanud intervjuu Soome si...
Kadri Simsoni volinikuks kinnitamine jäi Europarlamendi reeglite rägastikku kinni
Ühe Euroopa Parlamendi komisjoni protseduuride tõttu tekkis olukord, mis pani Simsoni volinikuks kinnitamise seisma.
Lillelaps Johanna Viik kuulis sõna “hobusevaras” ja tormas Tallinna Ülikooli kaitsma
Veel üks tudengist lillelaps on ühinenud Mart Helme vastase hüsteeriaga. Riigiteaduste tudeng ja TLÜ Üliõpilaskonna juht Johanna Viik küsib Postimehes: kas on nii raske oma sõnade eest vastutust võtta? Aga Mart Helme ei hoidugi vastutusest – kui lillelapseke viitsiks näpitavast nutiseadmest uudis...
Venemaa sõjalennukitel on täielik õigus Läänemere kohal lennata
Läänemere neutraalveed on rannikuriikidele koolituslendudeks loomulikud piirkonnad, ütles Venemaa teeneline sõjaväelendur kindralmajor Vladimir Popov.
Trump saabub Teise maailmasõja puhkemise aastapäevaks Poolasse
USA president Donald Trump külastab septembris Poolat, et osaleda tseremooniatel, millega tähistatakse 80 aasta möödumist Natsi-Saksamaa sissetungist, ütles täna Poola asepeaminister.
Maasikas: von der Leyen mõistab meie piirkonna muresid
Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas ütles, et Eesti soovib, et Euroopa tippametnikud mõistaksid meie piirkonna muresid ning teisipäeva õhtul Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyeni seda mõistab.
OTSEBLOGI: Ursula von der Leyen tahab 50:50 soolist tasakaalu
Täna seisab europarlamendi täiskogu ees järgmiseks Euroopa Komisjoni presidendiks pürgiv Ursula von der Leyen. Päeva esimeses pooles annab praegune Saksa kaitseminister eurosaadikuile vastuseid kolm ja pool tundi kestval ristküsitlusel. Õhtul hääletavad saadikud selle üle, kas ta sobib komisjoni ...
Jaak Aab otsib liitmiseks riigiameteid
"Oleme ühendamas valitsemisalas olevaid ameteid, mis tegevusvaldkonna sidususe tõttu võiksid moodustada terviku," rääkis rahandusministeeriumi halduspoliitika asekantsler Raigo Uukkivi. Riigihalduse minister Jaak Aab Keskerakonnast otsib võimalusi riigiameteid liita, võimalik on lausa mitme minis...
Euroopa küberturbeametit hakkab juhtima eestlane
Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA) teatas, et nende uueks tegevdirektoriks saab eestlane Juhan Lepassaar, vahendab Postimees.
Trump versus kongresmenid: president süüdistas nelja naist Ameerika väärtuste vihkamises
Kolmapäeval esines Donald Trump 2020. aasta presidendivalimiste kampaania raames oma toetajatele Põhja-Carolinas, kus ta kritiseeris taas karmilt nelja naissoost kongressiliiget, kes Trumpi sõnul tegelevad Ameerika Ühendriikide hävitamisega. Neli sisserändaja taustaga kongressiliiget, Alexandra O...
Eesti on üks suurima migrandikogukonnaga riike Euroopas – see on aluseks Vahemere paadireisijatest keeldumisel
Eestil tuleb Euroopas rändeküsimustest ja migrantide jaotamisest rääkides pidevalt ja järjekindlalt rõhutada, et Baltimaades moodustab migrantide osakaal juba varasema migratsiooni tõttu kogu rahvastikust märksa suurema protsendi kui enamikul Lääne-Euroopa riikidest. Mitmed EKRE poliitikud on öel...
Ametist lahkuv Euroopa Komisjon jätkab Poola ahistamist
Euroopa Liit andis kolmapäeval Poola parempoolsele valitsusele kaks kuud aega, et tühistada uus kohtunike distsiplinaarrežiim, vastasel juhul ähvardab Varssavit küsimuse viimine Euroopa Kohtusse. Euroopa Komisjon teatas, et pole rahul Poola valitsuse sammudega uue režiimi suhtes pärast Komisjoni ...
Süüria opositsioon: Venemaa saatis Damaskusele appi eriüksused
Venemaa paiskas hiljuti oma eriüksused appi Süüria valitsusväele, mis sõdib loodes mässulistega, kinnitas opositsiooniliidu Rahvuslik Vabastusrinne (NLF) esindaja Naji Mustafa.
Helme: avalik huvi pole põhjus VEB fondi asjade avalikustamiseks
Siseminister Mart Helme kirjutas riigikogu õiguskomisjoni esimehele Jaanus Karilaiule saadetud vastuses, et VEB fondi dokumente puudutavat infot ei saa avalkustada, sest üksnes avalik huvi selleks ei ole piisav, vahendab ERR.
Hrolenko: Vene dessantväelaste tervitused Ukrainale ja NATOle
Massiivse dessanteerumise ülesannet Krimmi suunal täitsid sõjaväelased esmakordselt, kuid ilmutasid seejuures sellist lahingväljaõppe taset, milleni USA ja NATO väed Euroopas ei küüni.
Euroliidu õiguskaitsjad tegelevad Helsingis rändepoliitikaga
Euroopa Liidu justiits- ja siseministrid arutavad Helsingis rändepoliitikaga seotud siseturvalisuse, ühiste väärtuste ja õigusriigi tugevdamise küsimusi.
VIDEO! Jaak Madison Euroopa Parlamendis: me peame lõpetama illegaalse inimkaubitsemise
Praeguseks on Ursula von der Leyen küll Euroopa Komisjoni presidendiks valitud, kui see ei läinud tal kergelt, ja valusaid sõnu pidi ta kuulama ka Eesti saadikult Jaak Madisonilt. EKRE saadik europarlamendis Jaak Madison kritiseeris kohalolijaid, kellest paljud on tema sõnul nõus andma miljoneid ...
Soome eurosaadik Laura Huhtasaari: Vahemerel tegutsevad vabaühendused on inimkaubitsejate partnerid
Euroopa Parlamendi saadiku Laura Huhtasaari sõnul on Vahemerel Liibüa vetes patrullivad ja ebaseaduslikke migrante kokku korjavad valitsusväliste organisatsioonide alused inimkaubitsejate aktiivsed partnerid. Laura Huhtasaari kommenteeris valitsusväliste organisatsioonide rolli täiskogu arutelus ...
Paet Porošenkole: MH17 lennu allatulistajad tuleb vastutusele võtta
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles Strasbourgis Ukraina endisele presidendile Petro Porošenkole, et MH17 lennu allatulistajad tuleb nii õiguslikule kui poliitilisele vastutusele võtta.
Trumpi rassistlike rünnakute ohvriks langenud kongressi naisliikmed: see on tähelepanu kõrvalejuhtimine
USA presidendi Donald Trumpi rassistlike säutsude sihtmärgiks olnud neli kongressi naisliiget nimetasid Trumpi sõnu tähelepanu kõrvalejuhtimiseks.
Ankara sai S-400: Lääs on šokis, Moskva rahu ise
Pikka aega uskusid Lääne sõjalised eksperdid, et Ankara ei julge Washingtonile väljakutset heita. Viimaste päevade sündmused on aga enamiku nendest prognoosidest ümber lükanud - Türgi relvajõud said esimese partii Venemaa relvastust kätte.
Riigikogu saadik annetas Isamaa erakonnale ka pärast surma
Juuni alguses elavate kirjast lahkunud ajaloolane ja Isamaa liige Mart Nutt annetas erakonnale ka pärast surma. 
Liberaalne demokraatia – inimkonna saavutus, mis on muutunud värdideoloogiaks
Räägitakse, et liberaalne demokraatia polevat täiuslik, aga see olevat parim, mis meil võtta on. Kuid neomarksismi poolt kaaperdatud Lääne liberalismist on saanud tõeline värdsünnitis, mida saab edukalt võrrelda ka sotsialismiga. Päris hea paljastus tuli Harju maakohtunikult Anu Uritamilt, kes nä...
Helsingis rändepoliitika arutelul osalev Mart Helme: “Esmatähtis on ebaseaduslikult riigis viibivate inimeste kiire tagasisaatmine”
Täna algaval Euroopa Liidu justiits- ja siseküsimuste mitteametlikul kohtumisel arutletakse Euroopa Liidu sisejulgeoleku ning rände- ja varjupaigapoliitika tuleviku üle. Siseminister Mart Helme (EKRE) sõnul on rändepoliitikas Eesti seisukohalt oluline hoida rändevood kontrolli all. “Esmatähtis on...
Opositsioon peab Saksamaa uut kaitseministrit Kramp-Karrenbauerit ebapädevaks
Eile Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyeni asemel sai Saksamaa uueks kaitseministriks valitseva erakonna CDU juht Annegret Kramp-Karrenbauer, kes on aga opositsiooni arvates selleks ametiks ebapädev.
Stoltenberg tunnistas NATO-vastast spionaažiohtu
Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.
Uued Uudised on tunnistatud “parketikõlbulikuks”, isegi Eesti Ekspressi juhtkirjas ei saa üle ega ümber
EKRE portaal Uued Uudised on rahvuskonservatiivide valitsusse jõudes muutunud nõndanimetatud peavoolumeedias üha tsiteeriavamaks. Äsja kiitis Uusi Uudiseid oma juhtkirjas Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora üleeilses lehes, kus ta kahetses, et Eesti on võtnud Põhjamaade asemel suuna Ida-Euroo...
Saksamaa välisminister nimetas Venemaad Euroopa julgeoleku aluseks
Saksamaa välisminister Heiko Maas nimetas Venemaad Euroopa julgeoleku aluseks — ilma koostööta Moskvaga ei ole Euroopal püsivale rahule lootust.
Itaalia siseminister Matteo Salvini: meie töötame inimkaubanduse purustamise nimel
Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles kolmapäeva õhtul pärast Helsingis peetud Euroopa Liidu siseministrite erakorralist nõupidamist, et tema valitsuse positsioon migrandikorjelaevadelt migrantide vastuvõtmise osas on muutumatu ja Itaalia ei nõustu neid tervitama. EL-i siseministrid arutasid ...
Vene riigimeedia: USA ja Suurbritannia avaldavad peagi Putini kohta valeinfot
USA ja Briti luureteenistused valmistuvad avaldama desinformatsiooni president Vladimir Putini ja Vene kaitseministeeriumi juhtkonna kohta, teatas täna Venemaa riiklik uudisteagentuur RIA Novosti.
Kadri Simson: Ursula von der Leyenist on valesti aru saadud
Euroopa Komisjoni volinikuks pürgiva Kadri Simsoni kinnitusel ei oota Euroopa Komisjoni presidendi kandidaat Ursula von der Leyen sugugi mitte igalt Euroopa Liidu liikmesriigilt kahte volinikukandidaati.
Uus reaalsus poliitikas: valijad ei tea enam, mille poolt nad on, kuid teavad täpselt mille vastu
Uut selget  teooriat politoloogias, mis nüüdseks paljudes Lääne riikides, ka Eestis kujunenud olukorda ja mõnetist poliitilist peata olekut kirjeldaks, veel tekkinud ei ole, rääkis raadio Kuku saates «Neeme Raud. Siin» Tallinna Ülikooli politoloogiaõppejõud Mari-Liis Jakobson.
Luik nimetas uued õhuväe ja erioperatsioonide väejuhatuse ülemad
Kaitseminister Jüri Luik allkirjastas käskkirjad, millega uueks õhuväe ülemaks saab kolonel Rauno Sirk ning erioperatsioonide väejuhatuse ülemaks kolonelleitnant Margus Kuul.
SAHINAD: teise pensionisamba reform on seiskunud
Kuigi koalitsiooniläbirääkimistel leidsid Keskerakond ja EKRE võimaluse mahutada järgmise nelja aasta programmi Isamaa suurim soov ehk teise pensionisamba maksete vabatahtlikuks muutmine, siis praeguseks enam teemaga väga tegeleda ei viitsita. Põhjus on puhtpopulistlik, väitsid erinevad allikad Õ...
Eesti asepeaminister: "Ma ei usu, et Venemaa meid ründab"
Eesti siseminister, konservatiivide liider Mart Helme andis pika intervjuu, milles tunnistas ootamatult, et müüdil "Vene ohust" ei ole tänapäeval tegelikult mingit reaalset alust.
Treener Itaaliast: unistas Itaalia naisest, kuid Eesti võlus ta ära
Tallinna jalgpalliuklubi Levadia lastemeeskondi treenib itaallane Giacomo Piron, kes valdab peaaegu täiuslikult eesti keelt. Treener kõneles Sputnik Eestile sellest, miks ta Eestist lahkuda ei taha ja kuidas hindab ta siinset jalgpalli.
Lendur, talupoeg ja erak: "Väike Eesti" Abhaasias
Rohkem kui sajand tagasi kolis Abhaasiasse sadu eesti peresid ja paljud neist jäidki siia. Kuidas Balti riikide asunikud siia sattusid, kuidas nad elavad, kuidas armuvad ja lahku lähevad, kirjutab Sputnik Abhaasia korrespondent.
Euroopa satelliitsüsteem Galileo on alates reedest rivist väljas
Ameerika GPS-võrgustiku tulevane rivaal Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteem Galileo on alates reedest rivist väljas, teatas Euroopa Globaalnavigatsiooni satelliitsüsteemide amet (GSA) esmaspäeval.
Eesti ja Venemaa leppisid kokku: autotranspordi vallas teeme koostööd
Eesti majandusministri osalemine Peterburi Rahvusvahelisel majandusfoorumil kandis esimesed viljad – Vene-Eesti Autovedude komisjon taasalustas tegevust.
Järjekordne memoleke: Trump astus Iraani tuumaleppest välja eksriigipea Obama kiusuks
Suurbritannia suursaadik Ameerika Ühendriikides Sir Kim Darroch, kes otsustas oma avameelsete memode lekkimise tõttu ametist lahkuda, leidis uute paljastuste kohaselt, et president Donald Trump astus Iraani leppest välja selleks, et ärritada ekspresident Barack Obamat.
USA esindajatekoda ei toetanud Trumpi tagandamise algatamist
USA esindajatekoda lükkas kolmapäeval tagasi ühe saadiku katse algatada president Donald Trumpi tagandamine.
Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali
Vilniuse kohus andis reedel loa Venemaa uudisteagentuuri Sputnik blokeerimiseks seoses "autoriõiguste reeglite rikkumisega".
Põxit, äraseletatult exit põlevkivi, ehk loobumine varandusest
Üleilmse soojenemisega võideldes unustab EL tihti eurooplaste eneste huvid — heaks näiteks selle kohta on probleemid Eesti põlevkiviga. Sel teemal vestles Sputnik Eesti Venemaa rahvusliku energeetika instituudi direktori ja äriajakirja Gazprom peatoimetaja Sergei Pravosudoviga.
Eesmaa: Eesti on russofoobsete riikide ENPA-st lahkumise vastu
Venemaa suhtes kõige karmima liini pooldajad on taibanud, et nende lahkumise korral kaheneb järsult tulihingeliste Moskva vastaste hulk. Seega pöördub protest venelaste ENPA-sse naasmise vastu hoopis russofoobide eneste vastu.
Venemaa alustas S-400 tarneid Türki
Nagu teatas Venemaa kaitseministeerium, saabus Türki esimene partii õhukaitserakettide S-400 komponente.
KOHALIK VAADE. Putini vaim naasis saapamaale
Itaalia asepeaminister ja erakonna Liiga juht Matteo Salvini on seotud justkui poliitilise vaimuna kõikjal maailmas tegutseva isikuga. See on Venemaa president Vladimir Putin.
Sõjaväeekspert Leedu soomukiostust: parem olnuks investeerida majandusse
EKRE tuleb augustis välja oma peaprokuröri kandidaadiga
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tutvustab augusti alguses koalitsioonikaaslastele oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale.
Yana Toom sai Euroopa Parlamendis olulise ametikoha
Petitsioonikomitee aseesimehe ametikoht võimaldab Eesti valijate õiguste eest tõhusamalt võidelda, teatas Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom.
Perling eitab kokkumängu Keskerakonnaga: see on pahatahtlik spekulatsioon
Riigi peaprokuröri Lavly Perlingu avaldusega kandideerida uueks ametiajaks sattus pea samasse aega kolm Keskerakonnale või selle juhtidele soodsat prokuratuuri otsust, mis tekitavad küsimusi peaprokuröri sõltumatuse kohta, kirjutab Äripäev. Perling kinnitas, et kokkumängu kahtlustel pole alust.
Salajane lindistus, mis näitab, kuidas Venemaa püüdis pumbata miljoneid „Euroopa Trumpile”, EKRE liitlasele
Itaalia asepeaministri ja paremäärmusliku partei Liiga juhi Matteo Salvini lähedane nõunik pidas salajasi kõnelusi pumpamaks Venemaa naftaraha Salvini parteile, millega on soojades suhetes ka Eesti valitsusse kuuluv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.
Stoltenberg teatas NATO uue asepeasekretäri nime
Ei Poola presidendi kabinetiülem Krzysztof Szczerski ega Eesti kaitseminister Jüri Luik, keda poola meedia pidas nende esindaja põhikonkurendiks, ei saanud NATO asepeasekretäriks.
GRAAFIK | Erakondade reitingud: suvine "hapukurgihooaeg" ehk Reformierakonna mäekõrgune edu püsib
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti ASi värske küsitlus näitab, et nädal tagasi avaldatud koondtulemustega võrreldes pole ühegi erakonna toetus muutunud rohkem kui 0,3 protsenti.
Eesti välisminister: me ei ole kohustatud põgenikke vastu võtma
Eestil on eitaval seisukoht pagulaste vastuvõtmise küsimuses. Pagulaste vastuvõtjana on eesti ebakülalislahkeim riik Euroopa Liidus, rahuldatud taotluste poolest oleme Euroopa Liidus üks viimaseid.
Tšernobõlist võib saada EL-i ja NATO õppuste paik – Kiiev on valmis selleks loa andma
Ukraina riigipea pressiteenistus teatas, et Ukraina võib pakkuda Euroopa Liidu ja NATO riikidele võimaluse korraldada Tšernobõli vööndis õnnetuste ennetamise ja avariitagajärgede likvideerimise õppusi.
Kadri Simson sai Jean-Claude Junckerilt heakskiidu, kuid portfelli talle neljaks kuuks ei antud
Täna kohtus Euroopa komisjoni president Jean-Claude Juncker Kadri Simsoniga, et tema volinikukandidatuuri sobivust hinnata. Simson ütles, et sai Euroopa komisjoni volinikuametiks Junckeri heakskiidu ning ligi tunniajane vestlus oli sümpaatne.
Kokkulepe prokuratuuriga paneb Keskerakonnale 200 000 eurose tingimisi karistuse
Varjatud annetuste vastuvõtmises end süüdi tunnistanud Keskerakond läks prokuratuuriga kokkuleppele. 25 000 euro suuruse karistuse kõrval on kokkuleppel veel üks sadade tuhandete eurode suurune tingimus, millest seni räägitud ei ole.
Hunt, Freeland ja Clooney: demokraatia kaitsmiseks tuleb kaitsta ajakirjanikke
Londonis täna lõppenud meediavabaduse konverentsil kinnitasid Ühendkuningriigi ja Kanada välisministrid mitme ajakirjanike turvalisust toetava algatuse ellukutsumist ning lubasid eraldada miljoneid eurosid vaba meedia toetamiseks, kuid samas jäid kõlama kriitilised hääled seoses Vene valitsusega ...
Mis saab “triibulistest nimekirjadest” kriisiaegadel?
Praegu tehakse palju otsuseid lähtuvalt stabiilsest arengust ja rahuajast – samas aga näitab maailm üha rohkem hambaid. Üheks “liberaalse demokraatia” võluvitsaks on saanud sooline tasakaal ehk “triibulised nimekirjad”. Viimane mõiste tähendab, et mistahes nimekirjas peab üle ühe olema naine. Eur...
Kaja Kallas: Kadri Simsoni reisid tõstatavad küsimusi ka Euroopas
Ärileht kirjutas eile, et Kadri Simson käis koos oma elukaaslase Teet Soormiga puhkusereisidel, mis olid vormistatud kui töölähetused. Prokuratuur algatas asjas kriminaaluurimise. Reformierakonna juht Kaja Kallas sõnas, et sellised reisid tekitavad kindlasti küsimusi ka Euroopas.
Putin ja Zelenskõi arutasid telefonivestluses Ida-Ukraina konflikti
Vene president Vladimir Putin ja Ukraina uus riigipea Volodõmõr Zelenskõi arutasid neljapäeval oma esimeses telefonivestluses Ida-Ukraina konflikti, vahendas Kreml.
Canon EOS R või EOS RP ostul saad kingituseks 100€ kinkekaardi
Suurepärase Canon EOS R või EOS RP täiskaader hübriidkaamera ostul on Sulle kingituseks photopoint.ee veebikaubamaja 100€ kinkekaarti. The post Canon EOS R või EOS RP ostul saad kingituseks 100€ kinkekaardi appeared first on Photopointi ajaveeb.
Politoloog Ukraina saatejuhi käitumisest: sellistel ei ole selles ametis kohta
Ukraina telekanali 24 kanal saatejuht pöördus ropendades Vladimir Putini poole. Sellised väljaastumised annavad tunnistust sellest, kui madalale on mõnede ajakirjanduse esindajate kultuuritase langenud.
Reinsalu ei võtaks Maltale saabunud migrante Eestisse
Välisministri Urmas Reinsalu arvates ei peaks Eesti võtma vastu Maltale saabunud migrante, kelle ümberpaigutamist Eurooa Liidu teistesse riikidesse Malta peaminister lubas.
SS-lase mälestusmärk võib Lihulasse tagasi jõuda
Eesti valitsuserakond EKRE on tulvil otsustavust tuua mälestusmärk Hitleri poolel võidelnud eestlastele Läänemaa maakonna Lihula linna tagasi. Nagu Sputnik Eesti veendus, kahtlevad paljud Eesti elanikud kõvasti selle tagasitoomise vajalikkuses.
Kadri Simsoni kuulamine Euroopa Parlamendis lükkub edasi
"Kui otsida midagi positiivset, siis nüüd jääb mul rohkem aega kuulamisteks ette valmistuda," rääkis Eesti Euroopa Komisjoni volinikukandidaat Kadri Simsoni. Täna hommikul Euroopa Parlamendi Komisjonide esimeeste konverentsi ees toimuma pidanud Simsoni kuulamine lükkub edasi, sest see formaat pol...
Mart Ummelas: Euroopale ei lähe Eesti korda
Uute Uudiste kaasautor Mart Ummelas leiab, et  Ursula von der Leyeni valimine Euroopa Komisjoni presidendiks viib EL-i veelgi suuremate sigaduste ja absurdi teele. “Euroopa Liidu kõrgete ametnike valimine osutas, et Euroopale ei lähe korda mitte ainult Eesti, vaid pool Euroopat. Pikkade mahhinats...
Töö eest taga ei kiusata: OSCE kutsub Kiievit Võšinskit vabastama
OSCE tunnistas Võšinski tagakiusamise tema kutsetegevuse eest vastuvõetamatuks ja kutsus Kiievit üles ajakirjanikku vabastama.
Siseminister Mart Helme kohtub Ungari peaministri Viktor Orbàniga
Täna algava kahepäevase Ungari visiidi käigus kohtub siseminister Mart Helme Ungari peaministri Viktor Orbàniga.
Senaator Morozov: Putinit solvata tähendab sama, mis solvata kogu Venemaa rahvast
Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Igor Morozov andis hinnangu Gruusia telekanali Rustavi 2 töötaja solvangutele Venemaa presidendi Vladimir Putini aadressil.
Viimasel laulupeol hõljus laulukaare all “avatud ja rõõmus rahvuslus” – seepärast jäigi paljudele mõru maitse suhu
Kui mingile mõistele poogitakse külge täiendsõnad, siis pole tegu enam originaaliga – ka siis, kui räägitakse rahvuslusest ja demokraatiast. Demokraatiaga on meil juba kogemus olemas – kui Eesti haakus liberaalse demokraatia euroešeloni külge, sai rahvusriik “boonusena” kaasa homoagenda, sooneutr...
Vene kohus pikendas Ukraina mereväelaste kinnipidamist
Moskva Lefortovo ringkonnakohus otsustas täna pikendada mullu Krimmi lähistel vangi võetud Ukraina mereväelaste kinnipidamist, samal ajal kui Ukraina ja Venemaa peavad kõnelusi vangidevahetuse üle.
Endine tippajakirjanik juhtis tähelepanu vohavale silmakirjalikkusele: EKRE ei tükkinud valitsusse, neid paluti sinna
Uute Uudiste hoolas jälgija Toomas Mattson, kes sageli jagab meie uudiseid ka enda Facebooki seinal ja keda teatakse kui Postimehe endist legendaarset ajakirjanikku, võttis sotsiaalmeedias sõna EKRE kiituseks. Kommenteerides Delfis avaldatud paskvilli, mis oli kokkuvõte Financial Times’i artiklis...
Ratas kinnitab: aktsiisilepet Lätiga pole sõlmitud
Peaminister Jüri Ratas lükkas ümber oma Läti kolleegi väite, justkui oleks Eesti rikkunud aktsiisipoliitika kokkulepet Lätiga.
On vaja rääkida: Kiievi ja Moskva vahel toimus telesild
Telesild Moskva-Kiiev, mida Ukraina ametivõimude esindajad nii kartsid sai teoks. Üle mitme aasta said Venemaa ja Ukraina elanikud üksteisega telesilla kaudu suhelda formaadis "On vaja rääkida".
Ratas: peame töötute energeetikute ümberõppeks leidma mudeli
Peaminister Jüri Ratas ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas külastasid teisipäeval Ida-Viru suuremaid tööandjaid Eesti Energiat ja Enefit Energiatootmist ning arutasid lahendusi, mis aitaksid piirkonna elanikel muudatustega paremini kohaneda.
Liivi Maapäeva kokkuvõte: suur EL hoolitseb põliskultuuride eest nagu isa oma laste eest
Mõni uudis võib ikka väga põhjalikult rabada – nagu BNS-i “Maapäeval osalejad: põliskultuuride säilitamine peaks olema prioriteet”. Jutt käib Valgas möödunud laupäeval peetud Liivimaa Maapäeval osalejate kantseliitlikust ja eurotruust jutust, mis võib muidugi olla ajakirjaniku kokku kirjutatud so...
Saksa uueks kaitseministriks saab CDU liider Kramp-Karrenbauer
Saksa uueks kaitseministriks saab kolmapäeval Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) liider Annegret Kramp-Karrenbauer, teatas valitsuse pressiteenistus.
"On vaja rääkida": Zelenskõi tegi Putinile ettepaneku Minskis kohtuda
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi tegi Venemaa riigipeale Vladimir Putinile ettepaneku korraldada kohtumine Minskis.
Zelenskõi nõunik: mis takistab meil Venemaad ja vene keelt ümber nimetamast
Ukraina presidendi nõunik ja presidendi partei Rahva teener Ukraina Raada liikmeks kandideeriv Nikita Poturajev arvab, et Vene keelt tuleks edaspidi nimetada veneliseks keeleks ja Venemaad tuleks nimetada Moskooviaks.
VEB fondi materjalide avamine tooks välja kõrvaliste isikute nimed, kelle õigusi see riivaks, aga tegelikud kasusaajad on Venemaal
Kuigi meedias ilmunud uudistes on jäetud mulje justkui ei soovi siseminister Mart Helme VEB fondi salastatud dokumente avalikustada, sest üksnes avalik huvi pole selleks piisav põhjus, on tegelikkus hoopis teine. Mart Helme rõhutas Uutele Uudistele, et ta on nende materjalidega tutvunud ning seal...
Zelenskõi on Putini ukaasi tõttu nii nördinud kui ka kurb
Vladimir Putini värske ukaasi tõttu valdas Volodõmõr Zelenskõid ja tema alluvaid nii nördimus kui kurbus - üksikasjadest teatati Zelenski kantseleist.
ÜK ei luba Vene Sputnikut ja RT-d ajakirjandusvabaduse konverentsile
Ühendkuningriik teatas, et ei lase Venemaa uudisteorganisatsioone RT ja Sputnik Londonis toimuvale üleilmsele ajakirjandusvabaduse konverentsile, sest nad etendavad aktiivset rolli väärinfo levitamises.
Eesti siseminister on valmis kohtuma oma Venemaa kolleegiga
Eesti uus valitsus mitte ainult ei deklareeri oma valmisolekut teha koostööd venemaalastega, vaid on juba suutnud korraldada ühe sellise kohtumise - majandusministrite tasandil. Kas ka siseministrid kohtuvad ja kus on seni veel lahtine küsimus.
Leedu otsustas NSV Liidu aegsete "magalate" pealt teenida
Seriaali "Chernobyl" NSV Liidu hilisajaloo suurimast inimtegevuse põhjustatud katastroofist filmiti mitte Ukraina linas Pripjatis, kus peamised sündmused tegelikult toimusid, vaid Leedu nõukogudeaegsete linnade nn magalarajoonides.
Eestit külastab USA õhuväe juht
Eesti õhukaitse parendamiseks on võtmetähtsusega Läänemere-äärsete riikide omavaheline koostöö ja erinevate kaitsesüsteemide integreeritus, tõdesid kaitseminister Jüri Luik ja Ameerika Ühendriikide õhuväe staabiülema kindral David Goldfein tänasel kohtumisel.
Kõverpeeglite kuningriik: Lääne meedia tegi natsidest Donbassi võitlejad
Mitmed suured Euroopa väljaanded "eksisid veidi" Itaalia politsei Ukraina paremradikaale puudutava teadaande tõlkimisel.
Järjekordne Postimehest lahkuja: sealt aetakse minema inimesed, kes on võimelised oma peaga mõtlema
Postimehe arvamustoimetuses oli täna viimane tööpäev Taavi Minikul, kes peale lahkumist sotsiaalmeedias endisele tööandjale nekroloogi kirjutas. "Postimeest enam pole. On vaid samanimeline bränd," kirjutas Minnik sotsiaalmeedias
Poola vabastab noored tulumaksust
Poola parlamendi alamkoda kiitis heaks eelnõu, millega vabastatakse enamik alla 26-aastaseid töötajaid tulumaksust, et nad ei läheks teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse tulusamat tööd otsima.
VIDEO | Valitsus moodustas kliimaküsimustega tegelemiseks erikomisjoni
Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, maaeluminister Mart Järvik ja justiitsminister Raivo Aeg.
Otseblogi, fotod ja videod: laulupeo teine päev
Postimees jälgib ja vahendab kõike, mis toimub laulupeo teisel kontserdil nii laval kui selle ümbruses.
Piltuudis: president on peoks valmis
Lauluväljakul tehakse viimaseid ettevalmistusi homme algavaks laulupeoks, teiste seas võtab proovidest osa president Kersti Kaljulaid.
Merkel lubas aidata Moldovat Euroopaga lõimumise kursil
Saksa kantsler Angela Merkel lubas kohtumisel Moldova läänemeelse peaministri Maia Sanduga aidata riiki Euroopaga lõimumise kursil.
Kohtulik aktivism saab kinnitust – kohtunik Anu Uritam kinnitab, et seadused ei loe, loeb ideoloogia
Iga riigi aluseks on seadused – kui neist kinni ei peeta, olgu see mistahes humanistlikel põhjustel, on tagajärjeks anarhia. Seda näeb juba pikemat aega Euroopas – riigipiirid ei loe, sest “õnnetutele” migrantidele on antud inimõigus üle tarade ronida. Itaalias sõidab vabaühenduse alus keelust ho...