Jüri Ratas kutsus holokausti ohvreid mälestades inimesi üles hoolivusele
75 aastat tagasi tapeti Harju maakonnas Kloogal üle 2000 juudi. Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et inimsusvastaseid kuritegusid ei tohi unustada, et need enam ei korduks.
Soome peaminister Rinne: Johnsonil on 12 päeva Brexiti-plaanide esitamiseks
Euroopa Liidu eesistujariigi Soome peaminister Antti Rinne ütles, et Suurbritannia peaministril Boris Johnsonil on 12 päeva oma Brexiti-plaanide esitamiseks Euroopa Liidule.
Eesti Vabariigi kodanik Peep Leppik: sisekaitse reservil on meie, lõunaeestlaste jaoks sügav mõte
Uute Uudiste kaasautor Peep Leppik avaldab toetust siseminister Mart Helme algatusele sisekaitse reservi loomiseks. „Eesti on küll väike, aga elutingimustelt väga erinev. Elada linnades ja autoga ringi sõita on midagi muud, kui elada näiteks Lõuna-Eesti piiri alal. Ja mõned asjad on siin päris te...
GRAAFIK | Sotside toetus langes aasta madalaimale tasemele, Keskerakonna oma tegi pisikese tõusu
Kui nädal tagasi avalikustatud erakondade reitingute järgi oli Isamaa toetus langenud selle aasta madalaimale tasemele, siis nüüdseks on ka sotsid kukkunud samasse auku.
Sisseränne ja multikultuursus tähendavad rahvusriikidele taevani kerkivat kuritegevust
Lääne-Euroopas üle mõistuse kasvav sisserände-taustaga kuritegevus pole ainult granaadi-Rootsi probleem, vaid rääkida saab ka pussitamis-Londonist ja teistest tabava nime saanud paikadest. Hollandis kasvab taas mure riigi muutumisest narkojõukude riigiks, sest Amsterdamis lasti kolmapäeval oma ko...
VAATA OTSE KELL 12: Valitsus tutvustab käibemaksuseaduse muutmise eelnõu
Pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ning riigihalduse minister Jaak Aab.Rahandusminister esitab valitsusele heaks kiitmiseks eelnõu, millega võetakse üle käibemaksudirektiivi (direktiiv 2018/1910) muudatused. Muudatustega...
President Kaljulaid ületab Ukrainale suuremat sisserännet lubades taas oma võimupiire
President Kaljulaid lubab Ukrainale edaspidi suuremat avatust tööjõurändele, kes tuleb pikemaks ajaks – sellega ületab riigipea taas oma volitusi, andes lubadusi, milleks tema ametipost õigusi ei anna. Tööjõupoliitika on täiesti valitsuse korraldada ja seadusandjate heaks kiita – Kaljulaid aga an...
Ratas: pension tõuseb 8 protsenti, erakorralise tõusu arutelu jätkub
"Eelarves on planeeritud pensionitõus läbi indekseerimise kaheksa protsenti. See on ligemale 38-39 euro juures," ütles peaminister Jüri Ratas. "Ma arvan, et see on päris oluline samm. Kindlasti on sellele kaasa aidanud ka majanduskasv viimastel aastatel, et läbi indekseerimise me võiksime näha se...
VIDEO | Õiguskantsler: võimu kontsentreerimisele suunatud riigireform on kahjulik
Õiguskantsler Ülle Madise nimetas täna riigikogus esitatud küsimuse vastates võimu kontsentreerimisele suunatud nn riigireformi ideed kahjulikuks.
VIDEO | Martin Helme pärast südaööni veninud eelarvearutelu: meil on lootust poliitiliste lubaduste täitmiseks
Valitsus jätkas teisipäeval kabinetinõupidamisel tuleva aasta riigieelarve eelnõu arutelu.
Kalle Laanet kirjas riigikogu juhatusele: Ruuben Kaalep peaks eetikakoodeksi kätte võtma, seisma peegli ette ja järeldused tegema
Ajendatuna möödunud nädalal saates "Pealtnägija" kajastatud loost saatis rahvasaadik ja endine siseminister Kalle Laanet (Reformierakond) spiiker Henn Põlluaasele kirja, milles palus riigikogu juhatusel Ruuben Kaalepi (EKRE) käitumist riigikogu eetikakoodeksi valguses hinnata ning paluda tal edas...
Presidendi ja riigikogu vaidlus jõuab oktoobris kohtusse
President Kersti Kaljulaid otsustas teist korda jätta välja kuulutamata kaitseväele täiendavaid varjatud jälgimise õigusi andva seaduse ning pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada 29. mail vastu võetud seadus põhiseadusega vastuolus olevaks. ERR vahendab, et vaidlus jõuab kohtusse 8. oktoobril.
VIDEO | Briti peaminister Johnson vilistati eile Luksemburgis välja ja ta jättis pressikonverentsile ilmumata
Suurbritannia peaminister Boris Johnson vilistati eile Luksemburgis pärast kohtumist sealse peaministri Xavier Betteliga välja ja ta jättis ära ka kavas olnud pressikonverentsi.
Mis eesmärk on riigikogus tegutsevatel toetusrühmadel?
Riigikogus on praeguseks moodustatud 55 toetusrühma ja üks ühendus, mille üks mõte on olla ka kontaktiks inimestele, kes soovivad mingis küsimuses riigikogu poole pöörduda.
Ukraina president Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul Eestisse ametlikule visiidile tulla
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kavatseb järgmisel kuul ametliku visiidiga Eestit külastada, teatas ta reedel pärast kohtumist Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga Kiievis, öeldakse Ukraina presidendi ametlikult veebilehel.
Macron ja Conte tahavad ELi rändepoliitika ümber teha
Prantsuse president Emmanuel Macron ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte nõudsid kolmapäeval Euroopa Liidu rändepoliitika ümbertegemist, sest see ei toimi ning riigid pole selle jõustamisel piisavalt solidaarsed.
Urmas Paet: Euroopa ei tohiks Venemaa-poolse rahvusvahelise õiguse rikkumise ees silma kinni pigistada
Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (Reformierakond) ütles Euroopa Liidu Moskva-esinduse suursaadiku Markus Edereri kirja kommenteerides, et Euroopa Liit (EL) ei tohi Venemaa inimõiguste rikkumise ees silma kinni pigistada.
Ukraina tunnistas, et Venemaa-vastased sanktsioonid on lääne jaoks koormavad
Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko nimetas olemasolevaid Venemaa-vastaseid sanktsioone ebatäiuslikeks ja tunnistas, et lääneriikidest partnereil on järjest keerulisem neist kinni pidada.
Johnson kavatseb öelda Junckerile, et Suurbritannia lükkab tagasi igasuguse Brexiti ajapikenduse pakkumise
Suurbritannia ei ole valmis Brexitit 31. oktoobrist kaugemale edasi lükkama, kavatseb peaminister Boris Johnson täna öelda Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile.
Riigikogus loodi kolm parlamendi- ja üks toetusrühm
Riigikogus moodustati täna Eesti-Fidži, Eesti-Armeenia ja Eesti-Brasiilia parlamendirühmad ning pere toetusrühm.
Jürgen Ligi esitas rahandusministrile päringu rahapesu tõkestamise kohta
Riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond) esitas neljapäeval rahandusminister Martin Helmele kirjaliku küsimuse, milles uuris rahapesu tõkestamise kohta.
Eesti sooviks olla Venemaa sõltumatu partner: mida selleks vaja on
Tallinn on häälestunud positiivsetele suhetele Moskvaga. Samuti kindlale edasiminekule – tahaks loota, et mitte teed pidi, mis on vanasõnas "heade kavatsustega sillutatud". Selleks on aga vaja täita teatud elementaarseid tingimusi.
President Kaljulaid: Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne
„Ukraina on Eesti jaoks prioriteetne riik," kinnitas töövisiidil viibiv president Kersti Kaljulaid Ukraina riigipeale Volodõmõr Zelenskõile.
Riigikogu naasis pea kolm kuud kestnud pausilt - on seda palju või vähe?
Sel nädalal algas riigikogu 14. koosseisu teine istungjärk. Kahte istungjärku lahutas suvepikkune vaheaeg - jääb sellest väheks või tuleks lausa kärpida?
Aeg ei tagane Perlingu kandidatuurist
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei esita oma kandidaati riigi peaprokuröri ametikohale, kuid on jätkuvalt senise peaprokuröri Lavly Perlingu jätkamise vastu, justiitsminister Raivo Aeg plaanib aga EKRE vastuseisust hoolimata esitada peaprokuröriks praegu ametis oleva Perlingu."Kandidaadi...
Erakondade reitingud: SDE toetus langes selle aasta madalaimale tasemele
Kolme populaarseima erakonna seas tõusis nädalaga enim Keskerakonna toetus. Esikolmikule järgneb Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kelle toetus on madalaimal tasemel sellel aastal mõõdetud reitingute võrdluses.MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga...
Põhja-Korea nõudis tuumaläbirääkimiste jätkamise tingimusena julgeolekugarantiisid
Põhja-Korea nõudis täna USA-lt julgeolekugarantiisid eeltingimusena ummikusse jooksnud tuumaläbirääkimiste jätkamiseks.
Riiklik süüdistaja Taavi Pern: ehk pidanuks Savisaare suhtes varem reageerima
Keskerakonnale määratud 25 000-eurosest karistusest tähtsam on fakt, et erakond süüdi mõisteti, sest see lõi pretsedendi ning võttis parteidelt võimaluse järgmiste aastate jooksul samalaadseid skeeme kasutada, ütleb juhtiv riigiprokurör Taavi Pern. Tänu sellele otsusele sai tema sõnul ka hinnangu...
OTSEPILT - ja BLOGI | Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Tõnis Lukas
Valitsuse tänasel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ning kultuuriminister Tõnis Lukas. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab jälgida otsepildi ja -blogi vahendusel Delfi portaalis.
Kas EKRE kandidaat riigi peaprokuröriks on Pae tänava pommimehe kaitsjana tuntud Urmas Simon?
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ei toeta erinevalt Keskerakonnast ja Isamaast peaprokurör Lavly Perlingu jätkamist ja Delfile teadaolevalt võib EKRE esitada omapoolse kandidaadina vandeadvokaat Urmas Simoni, kes kaitses kohtus Pae tänava pommimehena tuntuks saanud Märt Ringmaad.
Sotsiaaldemokraadid küsivad: millega tegeleb minister Kingo?
Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogus arupärimise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, et saada otseallikast teada, millega minister oma tööpäevi sisustab.
USAst minema aetud Talibani delegatsioon sõitis Moskvasse
Talibani läbirääkijad saabusid reedel Venemaale, kõigest päevad pärast seda, kui USA president Trump kuulutas potentsiaalse rahulepingu organisatsiooniga surnuks.
Kaitseminister Jüri Luigele: lõpetage ära Kremli propaganda toitmine Eesti Kaitseväe kaudu!
Uue valitsuse kaitseminister Jüri Luik peab viivitamatult ära lõpetama viimaste aastate praktika, kus 9. mail ja teistel viimase suure sõjaga seotud tähtpäevadel viivad kaitseväe kaplanid pronkssõduri juurde pärgi leinalindiga “Eesti rahvalt”! “Eesti elanikud mäletavad ja peavad kalliks 75 aastat...
VAATA JÄRELE JA LOE | Vilja Kiisler küsis, Mihhail Kõlvart puikles vastamisest kõrvale
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uuris ajakirjanik Vilja Kiisler.
Mihhail Kõlvart avaldab, missuguse sõnumiga kavatseb Keskerakond tagasi võita pettunud vene valijate hääled
Eile Delfi otsesaates üles astunud Tallinna linnapeal Mihhail Kõlvartil on valmis sõnum nendele vene valijatele, kes on pettunud EKRE koalitsiooni võtmise pärast. Vaata, missugune see on.
Keskkonnaaktivistid on pahased: meil ei lubatud kliimakonverentsil Jüri Ratasele pöördumist üle anda
Täna toimub suur kliimakonverents, kus pidas kõne ka Jüri Ratas. Aktivistid lootsid talle üle anda ühe pöördumise, kuid riigikantselei näitas punast tuld.
Marianne Mikko võttis elus ette uue suuna: varem mul ei olnud mahti seda teha!
Mis saab poliitikust, kui ta tegevpoliitikast lahkub – head sõna valdajad kirjutavad elukooli raamatuks. "Olen nii kaua poliitikast eemal olnud küll, et vaim on kirjutamiseks valmis. Settimisaega on olnud ja oskan ja saan vaadata olnule distantsilt," ütleb Marianne Mikko (57). "Kokkuvõte vajalik,...
Mitut tulevast eurovolinikku kimbutavad skandaalid ja korruptsioonikahtlused
Järgmine Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen peab oma eurovolinikele saama ka Euroopa Parlamendi heakskiidu, kuid on tõenäoline, et kõik neist parlamendi kadalippu ei läbi.
Vasakliberaalid üritavad tõelise euroopaliku eluviisi migrantide huvides prügikasti saata
Euronewsis on viimastel päevadel olnud palju juttu komisjoni etteotsa asuva Ursula von der Leyeni ettepanekust eraldada üks komissari koht Euroopa eluviisi kaitsega tegelevale esindajale. Komissarikandidaat austerlane Johannes Hahn, kes uues koosseisuses asub koordineerima EL-i naabruspoliitikat ...
EKRE fraktsioon lõi Linnamäe hüdroelektrijaama kaitseks toetusrühma
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikmed lõid Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma.
VIDEO ja FOTOD | Energiaportfell paneb Simsoni kahvlisse, laual on desünkroniseerimine ja Nord Stream
Eesti volinik Euroopa komisjonis, Kadri Simson, sai endale energeetikavoliniku portfelli.
Multikultimaailma värdsünnitis – süüdistused “passiivses agressioonis”
Liberaalne multikultimaailm on nagu nõukogude kord – iga päev võib oodata uut tobedust, mis muutub kiiresti mittetäitmise korral karistatavaks kohustuseks. Poliitkorrektsetes ühiskondades räägitakse nii passiivsest kui ka mikroagressioonist, mis tähendab, et inimene võib teist (tavaliselt vähemus...
Vilja Kiisler küsib, Mihhail Kõlvart vastab: millal karikas täis saab?
Tallinna linnapea, keskerakondlane Mihhail Kõlvart on öelnud, et oli selle võimuliidu loomise vastu. Samas on ta kinnitanud, et praegune koalitsioon oli ainus võimalus säilitada venekeelne kooliharidus. Kuidas need kaks väidet omavahel kokku sobivad, uurib ajakirjanik Vilja Kiisler. Delfi otsesaa...
Kultuuriministrit toetades: umbkeelseid Bolti ja Wolti “tuumafüüsikuid” on tõesti juba ülearu
EKRE osalusega valitsuse puhul on räägitud poliitilise kursi muutumisest ja seepeale võib öelda vaid: Jumal tänatud! See uus kurss on toonud ühiskonda uue mõtlemise, asjade nägemise just sellisena, nagu see on, ja ka nähtu otsekohese väljatoomise. Ühiskonnas hakkab kaduma see pikki aastaid kultiv...
Keski reiting tagasi valimisteaegsel tasemel, Isamaa toetus aasta madalaim
Kui viis nädalat vähehaaval kasvanud toetus on viinud Keskerakonna reitingu tagasi valimisteaegsele tasemele, siis Isamaa on selle aasta sügavaimas augus.
Riigikogu lükkas tagasi reformierakondlaste ettepaneku minna üle täielikule eestikeelsele õppele. Ideed ei toetanud ka sotsid
Riigikogu lükkas täna tagasi Reformierakonna esitatud eelnõu, mis oleks teinud valitsusele ülesandeks korraldada üleminek eestikeelsele õppele alates alusharidusest. Oravad jäid oma sooviga üksi - neid ei toetanud isegi opositsioonikaaslased sotsid.
Kadri Simson lahkub Riigikogust
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni senine esimees, endine majandus- ja taristuminister Kadri Simson esitas täna Riigikogu juhatusele avalduse parlamendist lahkumiseks.Simson on Eesti kandidaat peagi ametisse astuva Ursula von der Leyeni juhitava uue Euroopa Komisjoni koosseisu, kus ta on esitatud...
VIDEO | Kallas ja Rõivas pidasid Põlluaasa kõnet kohatuks. Kallas: see oli õudne!
Reformierakonna juht Kaja Kallas pahandas muuhulgas ka Jüri Ratasega, et too pole suutnud majanduskasvu harjal kokku hoida ning on vaid kulutanud.
Andrus Ansip ja Yana Toom: me ei olnud ALDE reklaamist teadlikudki
Andrus Ansip ja Yana Toom kinnitasid kui ühest suust, et nad ei olnud ALDE sotsiaalmeedias ilmunud reklaamist teadlikudki enne seda, kui Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) neile selle kohta järelpärimise saatis.
BLOGI | Riigikogu alustas uut hooaega: spiiker hurjutas kriitikuid, president muretses tuleviku pärast
Täna on riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve. Sügisistungjärgu pidulikul avaistungil hurjutas riigikogu esimees Henn Põlluaas kriitikuid, tema kommentaarid presidendi, opositsiooni ja ajakirjanduse suunas panid mõned rahvasaadikud saalist lahkuma.
Postimehe ajakirjanik Aivar Pau paneb faktid valetama ja tulemuseks on libauudis
Postimehes väidab sealne leheneeger Aivar Pau “faktidele” tuginedes, et EKRE võimu ajal on välistööjõu sissevool mehiselt kasvanud, mis on ääretult demagoogiline valeväide. Aivar Pau on väga hea näide ajakirjandusest ja ajakirjanikest, kes loovad sündmustest moonutatud pildi, ja seda juba oma pak...
Briti parlamendis kukkus läbi ka Johnsoni teine katse kutsuda esile erakorralised valimised
Suurbritannia parlament lükkas uuesti tagasi peaminister Boris Johnsoni algatuse ennetähtaegsete valimiste korraldamiseks, misjärel algas parlamendi viienädalane tööseisak.
Reformierakonna plaan minna eestikeelsele kooliharidusele on valitsuse jaoks liiga järsk
Homme võetakse riigikogus päevakorda Reformierakonna algatatud eelnõu muutmaks alus- ja kooliharidus eestikeelseks. Mitmed mullu eelnõud pooldanud EKRE ja Isamaa saadikud ei pruugi seda enam heaks kiita. Koalitsioon kavandab aeglasemat üleminekut.
VIDEO | Indrek Saar: teeme endast kõik, et võidelda pensionireformi vastu
Tänasel volikogul otsustasid sotsid seista II pensionisamba muudatuste vastu. Lisaks andis erakonna esimees Indrek Saar aru, et sotsid plaanivad umbusaldada Helmesid ja püüavad saada kontrolli alla erakonna rahaasjad.
Eesti liitus maailma vähideklaratsiooniga
Peaminister Jüri Ratas, rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere allkirjastasid eile, 13. septembril Tallinnas toimunud vähiliidu suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ maailma vähideklaratsiooni.
FOTOD | Sotsid jõudsid seisukohale: pensionireform on Eestile ohtlik
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kutsub täna vastu võetud poliitilises avalduses kõiki vastutustundlikke riigikogu liikmeid ning parlamendiväliseid huvirühmi takistama pensionisüsteemi lõhkumist ja kaitsma nii Eesti inimeste turvalist tulevikku.
SÕNAPILV | Vaata, milliseid sõnu president ja spiiker riigikogu ees kõneldes enim kasutasid
Täna oli riigikogu esimene korraline tööpäev pärast suve ning sel puhul pidasid parlamendi ees kõned nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka spiiker Henn Põlluaas. Tegime kiire analüüsi, millised sõnad nende kõnedes kõige rohkem kõlasid.
Prantsusmaa välisminister: on tulnud aeg lõdvendada pingeid Venemaaga
Prantsusmaa välisminister Jean-Yves Le Drian kutsus Moskvas üles lõdvendama pingeid Venemaaga.
Trump G7 kohtumisel: kus on mu lemmikdiktaator?
Kui USA president Donald Trump ootas eelmisel kuul G7 tippkohtumisel jutuajamist Egiptuse presidendi Abdel Fattah Al Sisiga, küsis ta Wall Street Journali teatel valjuhäälselt: „Kus on mu lemmikdiktaator?”.
Priit Sibul: sotsid on oma maailmavaatest lahti öelnud
Riigikogu Isamaa fraktsooni esimehe Priit Sibula sõnul on sotsiaaldemokraatia Eestis täielikult minetanud oma rolli seista madala sissetulekuga elanikkonna huvide eest ning tegutsetakse ainult pankurite huvides.
VIDEO | Kadri Simson ei lähe Brüsselisse vahevolinikuks
Valitsus otsustas täna sidevahendite teel peetud istungil mitte pidada vajalikuks Euroopa Komisjoni praeguses koosseisus Eestist nimetatava liikme ametikoha täitmist selle volituste lõpuni.
Otseülekanne ja -blogi: siseminister Helme kergitab sisekaitse reservide kavalt saladuskatet
Siseminister Mart Helme (Eest Konservatiivne Rahvaerakond) ja siseministeeriumi asekantsler Viola Murd räägivad täna pressikonverentsil lähemalt plaanitavast sisekaitse reservist.
VIDEO ja FOTOD | Henn Põlluaas tunneb, et on riigikogu esimehe ameti selgeks saanud
Riigikogu esimees Henn Põlluaas rääkis riigikogu sügisese istungjärgu avamisel ka sellest, et uueks istungjärguks on spiikri amet tal kindlasti paremini selge, kui ta oli kevadel.
VAATA JA LOE | Henn Põlluaas jäi hätta nii kunstiteadmiste kui ka omaenda tsitaatidega
Riigikogu esimees Henn Põlluaas sarjas täna Delfile antud intervjuus karmilt poliitilisi oponente, kuid selgus, et samas ei mäleta ta, mida ise oma raamatus kirjutas. Ka ilmnes, et kunstiharidusega Põlluaas oskab kunstiteoste kohta küll öelda, et need ei pole väärtuslikud – aga ei tea, mis teoste...
Helle-Moonika Helme: LGBT ühingu rahastamine ei ole kindlasti prioriteet
EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles, et Eesti LGBT ühingu ja teiste sarnaste organisatsioonide rahastamine on küsimus, mille EKRE koalitsiooninõukogus tõstatab. "Kui see jätkub, siis ei ole lõpuks võimalik meil sellises koalitsioonis jätkata," kirjutas ta ühismeedias.
Sallivust ja sallimatust käsitlev tõsielusaade “Üle parda” on algusest peale parda taga olnud
ETV-s näidatavat saadet “Üle parda” ei maksa vist väga tõsiselt võtta – konfliktid on tavaliselt formaatsaadetesse sisse kodeeritud. ERR tutvustab: “Väga erinevate maailmavaadetega Eesti inimesed purjetavad nädalaid tormisel Vahemerel. Purjeka madrusteks on venelane Oleg, rahvusradikaal Knut-Thor...
Mailis Reps: erakond kaalus peaministri volinikuks saatmist
Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul oli erakonnas toimunud arutelude ajal kaalumisel ka peaminister Jüri Ratase Euroopa Komisjoni volinikuks saatmine, vahendab ERRi uudisteportaal.
Ungari: me oleme uhked, et oleme sajandeid kaitsnud Euroopa kultuuri, pärandit ja eluviisi
Ungari tõrjus esmaspäeval Euroopa Liidu üldasjade nõukogus korraldatud kuulamisel tagasi vasakliberaalide süüdistusi “bloki väärtuste rikkumises ja õigusriigi põhimõtete jalge alla tallamises”. “Taas kord naelutatakse meid häbiposti massiimmigratsiooni tagasilükkamise eest. Paraku on faktid meie ...
OTSE | Riigikogu infotunnis annavad aru Ratas, Aas ja Järvik
Täna kell 12 algab riigikogu infotund, kus vastavad riigikogu liikmete küsimustele peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning maaeluminister Marti Järvik.
“Kõigi Eesti” tühjade südamete tagant paistavad rahvusriikide vaenaja George Sorose kõrvad
Sellised ideoloogilised ühendused nagu “Kõigi Eesti” ja “Jah vabadusele, ei valedele” armastavad rääkida endast kui kodanikuühendustest, kuid tegelikult toovad nad Eestisse võõrideoloogiaid. “Kõigi Eesti” FB-leht kirjutab hiljutisest “Kõigi Eesti”, Startup Leaders Clubi ja Avatud Eesti Fondi eest...
FOTOD: Reformierakonna noorliige lehvitab ühismeedias georgi lindikeste, nõukogude sümboolika ja relvadega
Näib, et Reformierakonna vasak käsi ei tea, mida parem käsi teeb: kui ühelt poolt taunivad oravad mõne EKRE-meelse noore poolt sotsiaalmeediasse ülesriputatud pilte, siis teiselt poolt võtavad nad enda ridadesse tüüpe, kes edastavad oluliselt hullemaid märke, propageerides näiteks Putini režiimi ...
Trump tühistas rahukõnelused Talibaniga
USA president Donald Trump ütles laupäeval, et tühistas rahuläbirääkimised Talibaniga.
VIDEO | Katri Raik: opositsioonis on huvitavam olla kui koalitsioonis!
Sotsiaaldemokraat ja riigikogu liige Katri Raik rääkis Delfile, et sotsid toimetavad ka opositsioonis aktiivselt. "Opositsioonis olemine pole ainult Jüri Ratase kirumine," sõnas ta.
Trump: „härra Kõva Mees” Bolton tegi „väga suuri vigu”
USA presdent Donald Trump sarjas sule sappa saanud riikliku julgeoleku nõunikku John Boltonit „väga suurte vigade” eest ja nimetas teda „härra Kõvaks Meheks”.
Maaeluminister aitas sporthobuse koju tagasi
Maaeluminister Mart Järvikul on käed-jalad tööd täis – lisaks rutiinsetele koosolekutele ja rohketele välisvisiitidele, tuleb mõnikord lahendada ka päris ootamatuid probleeme. Mart Järvik rääkis, et esmaspäeva õhtul enne kella kümmet helises tema telefon ning anti teada, et meie tuntud ratsasport...
Peaminister kutsus avalikkust maksusüsteemi üle arutama
"Kas ka teie arvates on käes aeg vaadata Eesti maksusüsteemile ja eelarvepoliitikale otsa küsimusega, kas need teenivad meie inimesi ja riiki parimal võimalikul viisil? Kui jah, siis millised uuendused paistavad olevat vajalikud?" kutsus peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias inimesi maksude üle ...
Martin Helme jättis vedelkütuse seaduse eelnõu kooskõlastamata
Rahandusminister Martin Helme teatas, et ministeerium ei kooskõlasta vedelkütuse seaduse eelnõu, millega tehtaks kaitseväele ja kaitseliidule biokütuse lisamise nõudes erand, vahendab ERR.
Minister Kingo peab parlamendisaadikutele oma tegevuse kohta aru andma
Riigikogu sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni liikmed pärivad ettevõtlus-ja infotehnoloogiaministrilt Kert Kingolt aru tema tegevuse kohta. Millal minister arupärmisele vastab, pole veel teada.
Vene välisministeeriumi esindaja: Teise maailmasõja alguse mälestusüritused Varssavis olid „kolossaalne feik”
Venemaa mittekutsumise Teise maailmasõja alguse mälestusüritustele Poolas algatas NATO ja Varssavis toimunud üritused olid „kolossaalne feik, mis ületas kõik lubatu piirid”, kuulutas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.
Tartu välismaalastest baariomanikud tekitasid ise probleemi ja kukkusid teiste peale hädaldama
Tartus heiskasid Barlova lokaali itaallastest omanikud hiljuti maja külge vikerkaarevärvilise lipu, mille tähendus on üheselt arusaadav kõikidele. Sellele vastukaaluks riputas nende naabrimees üles SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks bukletile viitava plakati “Kuidas tunda ära homoliikumise val...
VIDEO | Martin Helme: eelarve on pingeline, kuid pole põhjust paanikaks ja ahastuseks
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul näitab riigieelarve aluseks olev rahandusministeeriumi suvine majandusprognoos, et võrreldes kevadise prognoosiga peab eelarves pisut vähem kokkuhoiukohti leidma.
Maailmal kasvavad paradoksid üle pea – põhjuseks terve mõtlemise defitsiit
Viimasel ajal näeb maailm, kuidas vastuolud kuhjuvad, ning samas muutuvad ka sõnumid aina vastuolulisemaks. Maailm räägib isikuvabaduste ja õiguste suurendamise vajadusest, kuid samas toimub massiline sõnavabaduse kinnikeeramine, näiteks sotsiaalmeedias, ja konservatiivse maailmavaate tõrjumine. ...
Riigikogu spiiker: suhteid Venemaa ühiskonnaga on vaja "parandada" sanktsioonide abil
Regioonidevahelisel tippkohtumisel "Põhja- ja Baltimaade vaheline koostöö" (NB8) esitas Riigikogu spiiker Henn Põlluaas omaenda edasiste meetmete kava Venemaa jaoks, mida Vene Föderatsioon ise tõenäoliselt "vääriliselt" ei hinda.
Neljas nädal järjest: Keski toetus kasvab ning Reformil langeb
Juba neljandat nädalat jätkub trend, kus Reformierakonna toetus arvamusküsitlusis langeb ning Keskerakonna toetus kasvab.
Keskfraktsiooni asus juhtima Kersti Sarapuu
​Keskerakonna riigikogu liikmed valisid täna fraktsiooni uueks esimeheks Kersti Sarapuu. Fraktsiooni varem juhtinud Kadri Simsonist saab Euroopa Komisjoni energiavolinik.
Siim Kallase sõnul vihkavad kõik valitsusparteid Reformierakonda
Reformierakonna auesimees ja riigikogu asespiiker Siim Kallas ütles ERRile antud intervjuus, et peaminister vastutab valitsuse eest ning seetõttu avaldati umbusaldust Jüri Ratasele.
"Ohustatud" saared: NATO korraldab suured õppused Läänemerel
Mitukümmend NATO laeva harjutab mereväeõppuste Northern Coasts raames laevasõiduvabaduse taastamist Läänemerel. Legendi järgi himustab "väljamõeldud riik piirkonnas" Läänemere saari.
Helir-Valdor Seeder: Isamaa ei vihka opositsioonierakondi ega ole ka armunud oma koalitsioonipartneritesse
Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peegeldab Siim Kallase eilne järsk väljaütlemine Reformierakonna hingelist seisundit.
CNN: USA-l oli Putini siseringis spioon, kes tuli Trumpi lobisemise tõttu välja tuua
USA tõi varem saladuses hoitud missiooniga 2017. aastal edukalt Venemaalt välja ühe kõrgetasemelisema varjatud allika Venemaa valitsuses, ütlesid mitmed president Donald Trumpi administratsiooni ametnikud, kellel on selle kohta otsene teave, CNN-ile.
Valija eelistus on muutumas: koalitsioonierakondade reiting pööras tõusule
Esmakordselt viie kuu jooksul alates uue valitsuse ametisseastumisest ületas kolme Eesti koalitsioonierakonna – Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja erakonna Isamaa - toetus opositsiooni – Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna - oma.
VIDEOD JA FOTOD | Keskerakond peab Savisaare kahtlaste tehingute pärast maksma 25 000 eurot. Enn Eesmaa: ükski erakond pole puhas kui prillikivi
Harju Maakohus kinnitas tänasel istungil prokuratuuri ja Keskerakonna kokkuleppe, et varjatud rahastamise pärast peab Keskerakond tasuma riigile 25 000 eurot, 250 000 eurot määrati tingimisi pooleteise aasta pikkuse katseajaga.
Žirinovski arvates on Teise maailmasõja puhkemises süüdi Poola
Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei liider Vladimir Žirinovski rääkis, et Venemaa võib karistada Poolat tema positsiooni eest seoses Teise maailmasõjaga ja NSV Liidu rolliga selles.
Ratas: ma loodan, et Eesti poliitikas ei ole vaenlasi
Peaminister Jüri Ratas ütles ETV «Esimeses stuudios», et ta loodab, et Eesti poliitikas ei ole vaenlasi, vaid on konkurendid.
Helle-Moonika Helme: EKRE koht valitsuses polnud Vaheri ja Helmete skandaali ajal ohus
"Tegelikult see skandaal oli suuremaks puhutud, kui ta oleks võinud olla," ütles EKRE riigikogu fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme Mart ja Martin Helme katse kohta politseijuht Elmar Vaherit ametist tagandada. ERR-i saates "Esimene stuudio" rääkis Helme ka EKRE antipaatiast Kersti Kaljula...
Sotsiaalministeerium eraldab maksumaksja raha sodomiitidele, haiglaaparaatide jaoks kogutakse raha „Jõulutunnelis“
Riigikogu saadik Urmas Reitelmann kirjutab sellest, kuidas riigi üks ametkond turgutab ideoloogilisi MTÜ-sid, samas haiglate abistamiseks korraldatakse annetuskampaaniaid. “Sotsiaalministeeriumi kodulehelt on leida strateegilise partnerluse taotlusvooru kutse „Ühiskonna võimestamine mitmekesisuse...
Topeltkaotus Johnsonile: Briti parlamendi alamkoda blokeeris leppeta Brexiti ja lükkas tagasi uued valimised
Suurbritannia peaminister Boris Johnson sai parlamendi alamkojas topeltkaotuse osaliseks, kui kõigepealt toetati eelnõu, mille eesmärk on blokeerida kokkuleppeta Brexit, kui peaminister ei ole enne 31. oktoobri tähtaega Euroopa Liiduga plaani kokku leppinud, ja seejärel lükati tagasi Johnsoni alg...
Riigiduuma hindas Eesti presidendi avaldust "sõja lõpu" kohta
Venemaa Riigiduuma sõnul on Kersti Kaljulaidi sõnad Teise maailmasõja lõpu ja Vene vägede Eestist väljaviimise vahelisest seosest sobimatud. Presidendil soovitati nimetada vähemalt üks suurem lahing, milles Eesti Vabariigi armee osales.
EKREst kõrvale heidetud Indrek Särg: ma ei ole kuhugi kadunud, töö uue valimisliidu loomiseks käib
EKRE Tartu ringkonna endine juht Indrek Särg tegutseb, et luua uus konservatiivne valitsusliit ega välista, et sellest võib kohalike omavalitsuste valimisteks sündida erakond.
EKRE vilistab komisjoni korraldusele
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) jättis parlamendierakondadest ainsana vastamata erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) täiendavatele reklaamikulusid puudutavatele küsimustele.
DELFI POOLAS | Ilmasõja 80. aastapäeval Varssavis olid kohal 40 riigi esindajad, Venemaad mainiti vaid negatiivselt
Täna toimus Varssavis Teise maailmasõja puhkemisele pühendatud mälestustseremoonia. Külaliste seas olid USA asepresident Mike Pence, Saksa kantsler Angela Merkel, Prantsusmaa peaminister Édouard Philippe ja teised riigipead, valitsusjuhid ja kõrged poliitikud umbes 40 riigist, nende seas Eesti pr...