KOALITSIOON PÜSIB: Reitelmann kinnitati ENPA delegatsiooni liikmeks
Kui valitsus on kriisis, siis riigikogus püsib kolmikliit ühtsena: Keskerakond, EKRE ja Isamaa valisid varasemalt „parasiteerivatest tibladest“ ja „mugavusprussakatest“ rääkinud Urmas Reitelmanni teisipäeval Euroopa Nõukogu Parlamentaalse Assamblee Eesti delegatsiooni liikmeks.
Baranets: Nii napakaid, et Kaliningradi rünnata ja lüüa saada, NATO-s ei ole
Ajalehe Komsomolskaja Pravda sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Baranets lükkas raadiole Sputnik antud intervjuus ümber teoreetilise võimaluse, et NATO väed võiksid Kaliningradile kallale karata.
Kapo ja päästjad kutsusid Eesti elanikkonda üles lõhkeseadeldisi ära andma
Eesti Kaitsepolitsei ja Päästeamet on algatanud kampaania riigi elanikkonna teavitamiseks ebaseaduslike lõhkeseadeldiste vabatahtliku loovutamise eelistest.
Macroni arvates on globaalne poliitsüsteem seninägematus kriisis
Globaalne poliitiline süsteem on enneolematus kriisis, mis vajab uut tüüpi liite ja koostööd, ütles Prantsuse president Emmanuel Macron täna.
Andrei Piontkovski: Macron ja Trump on langenud Putinist sõltuvusse
Praegu USAs elav Vene politoloog ja publitsist Andrei Piontkovski paneb Prantusmaa presidendile Emmanuel Macronile tema viimaste kuude Moskva-suunaliste avalduste valguses karmi diagnoosi.
Eesti kirjandusteadlane ja kriitik Peeter Olesk soovitab valetamise diagnoosiga mitte liiale minna
Praeguses olukorras, kus käib nõiajaht ministrite väidetavate valetamiste ümber, on paslik tsiteerida Eesti Maaülikooli rektori nõuniku Peeter Oleski sõnu. ERR-i arvamusloos ütleb Olesk, et Eestis pole põhiliseks poliitiliseks vahendiks mitte enam põhimõtete konkurents, vaid valede otsimine. “Mei...
Alexander Rahr: Euroopa ajastu on lõpule jõudmas, Aasia hakkab inimkonna ajalugu kirjutama
Saksa-Vene foorumi teadusdirektor Alexander Rahr avaldas oma arvamust Euroopa tulevikust ja kõneles sellest, milline piirkond maailmas pretendeerib arengukeskuse rollile.
VALITSUSKRIIS: Ratas, Helme ja Seeder kohtuvad täna õhtul
Maaeluminister Mart Järviku usaldusküsimus on viinud valitsuse kriisi. EKRE on oma ministri toetamise sidunud koalitsiooni püsimisega, Jüri Ratas manitses aga partnereid, et ultimaatumitega kaugele ei jõua. Ratas, EKRE juht Mart Helme ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kohtuvad teisipäeva õhtu...
«Otse Postimehest»: Karilaid ja Ligi murravad piike
Täna kell 13 astuvad «Otse Postimehest» stuudios üles Jaanur Karilaid (Keskerakond) ja Jürgen Ligi (Reformierakond). Teemaks on valitsuskriis ja maaeluminister Mart Järviku ümber puhkenud skandaal ja selle arengud. Saatejuht on Elo Mõttus-Leppik.
Terrorismi ohvrite ja mõju võrdlemine mistahes teiste surmapõhjustega on amoraalne ja kohatu
Kui räägitakse terrorismiohvritest, kiputakse neid sageli võrdlema teistes olukordades hukkunutega, ja siis jääb kõlama kaudne mõte – mis te virisete terrorismi üle, kui liikluses hukkub kümme korda rohkem inimesi, terroriaktis hukuvad nad lihtsalt kõik korraga. See mulje pole sugugi laest võetud...
VIDEO | Martin Helme: Kingo ja Kuusik võeti maha fabritseeritud süüdistustega
Eile ütles Martin Helme (EKRE), et Mart Järvik oleks juba kolmas minister, kes "fabritseeritud süüdistustega" maha nokitakse. Ta lisas, et Marti Kuusiku osas esitatud kahtlustus pole kuhugi jõudnud. See ei vasta tõele.
Türgi süüdistab USA-d Süüria relvarahu poolikus täitmises
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kavatseb öelda eelseisva USA-visiidi käigus ametivennale Donald Trumpile, et Washington pole Põhja-Süüria asjus kokku lepitust täielikult kinni pidanud ning peab tegema Türgi pealetungi lõpetanud vaherahu täitmiseks rohkem.
Türgi president Erdoğan ähvardas Islamiriigi vangid vabastada ja Euroopasse saata
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan hoiatas täna Euroopa riike, et Türgi võib vastuseks Euroopa Liidu sanktsioonidele Küprose asjus vabastada kõik Islamiriigi vangid, keda ta kinni hoiab, ja saata nad Euroopasse.
"Kolmanda maailmasõja mudel": Asad Süüria konfliktist, USA poliitikast ja rändeprobleemist
Süüria president Bashar al-Assad rääkis eksklusiivintervjuus RT-le oma riigis rahuliku elu taastamise käimasolevatest protsessidest, suhetest Venemaa ja Türgiga ja oma positsioonist lääne vaenuliku tegevuse suhtes.
Kaljulaid lendas Pariisi, kõnelema rahust ja tehisintellektist
Eesti president Kersti Kaljulaid siirdus töövisiidiga Pariisi, kus ta osaleb Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macroni kutsel Pariisi Rahufoorumil.
REPLIIK Ajakirjanikud, see pole veel mingi valitsuskriis
Ajakirjanikud, kes võtavad poliitikute igast sõnasabast kinni, kultiveerivad liigagi sageli ise ebatäpseid väljendeid olukordade kirjeldamisel või sündmuste kajastamisel. Ehe näide sellest on  praegu kasutatav väljend „valitsuskriis“, millega garneerivad oma pealkirju nii Delfi kui ka Postimees, ...
Tallinna TV saade „Pooltund Igor Gräziniga“ kolis Uutesse Uudistesse
Tuntud teleajakirjaniku Andres Raidi vestlussaade „Poolkuu Igor Gräziniga“ kolis Tallinna TV-st Uutesse Uudistesse. Saade jätkub veebikeskkonnas pärast seda, kui Tallinna TV 1. oktoobril pildi edastamise lõpetas. Saade on kättesaadav Uute Uudiste portaalis ja Uute Uudiste YouTube’i kanalil, kuid ...
Opositsioon ootab Mart Helmelt prokuratuuri poliitilise kallutatuse tõestamist faktidega
Korduvalt prokuratuuri sõltumatust kahtluse alla seadnud siseminister Mart Helme (EKRE) sai opositsioonipoliitikutelt kirja, milles uuriti, millistele faktidele tuginedes minister oma väiteid teeb.
Ukraina minister pajatas Krimmi tagasitulekust "Balti mudeli" põhjal
Ukraina valitsuses meenutati Baltimaid, mille "mudel" pidavat meenutama Krimmiga seotud olukorda. Samas keeldub Kiiev tunnistamast tõsiasja, et poolsaar on igaveseks Venemaa rüppe naasnud.
Kersti Kaljulaid riskib rahvusvahelise skandaaliga: tema potisoeng kanti vihasümbolite loetelusse
Eesti maine eest pidevalt mures olev president Kersti Kaljulaid on sattunud õrnõhukesele jääle –  tema potisoeng on lisatud rahvusvahelisse vihasümbolite loetelusse. Üsna hiljuti peeti potisoengut (ingl k bowlcut) lihtsalt moest läinud soenguks, mida lõigati peamiselt väikelastele. Viimasel ajal ...
Rahvaalgatus kutsub nädalavahetusel valelikku meediat boikoteerima
Sotsiaalmeedias on käima lükatud rahvaalgatus, mis kutsub üles boikoteerima valeuudiseid levitatavat ja vihakülvavat meediat. Facebookis levitatav aktsioon „Eesti Kodurahu Eest!“ kujutab enast boikotti vihakülvile: „Näitame, et võim Eestis on rahva, mitte meedia käes.“ „Enam pole kahtlust, et mei...
Poola ei saa Nord Stream 2 kritiseerides aru, et see rong on juba läinud
Poola peaministri kriitika Nord Stream 2 projekti suhtes on oma sisult absurdne ja peegeldab pigem Washingtoni kui Varssavi seisukohta, leiab majandusteadlane, Venemaa Rahvamajanduse ja Riigiteenistuse Akadeemia õppejõud Vladislav Ginko.
Niinimetatud vabaühendused sogavad vett migratsiooni ümber – “rassism” Kreekas on tegelikult tüdimus võõrastest
Kreeka on migrantidest üle ujutatud maa, kus inimesed pöörduvad üha enam sisserändajate vastu, kes muudavad nende elu hapuks. Nüüd aga on tagajalgadele tõusnud ideoloogilised “vabaühendused”, kellesarnased korjavad Vahemerelt migrante kokku ja sokutavad neid riikidele, kes võõraid ei taha. “Võõra...
Aeg suhteid parandada: riigikogulased kutsusid Tallinnasse kolleege Venemaa Riigiduumast
Riigikogu Venemaaga parlamendisuhete arendamise saadikuterühm saatis Moskvasse Venemaa duumasaadikutele kirja ettepanekuga Eesti pealinna külla tulla.
Malle Pärn Indrek Saare laimujuttude teemal: ära usu hundi juttu, hundil on need hullud jutud
Kolumnist Malle Pärn kirjutab kultuuriminister Indrek Saare vaenupropagandast, mis on ületanud juba igasugused piirid. „Troonilt tõugatud õnnetud poliitkarjeristid lasevad aina lendu vapustavalt primitiivseid ahastushüüdeid uue valitsuse suunal. Ja oma frustratsioonist sünnitatud valesid ja välja...
Tervishoiuministeerium Venemaa ekslikust paiknemisest kümne enim joova riigi hulgas
Kui OECD eksperdid olnuks pisut nobedamad ja koostanuks hinnangu 2017. aasta asemel kasvõi 2018.a. andmete põhjal, siis ei arvataks Venemaad enam joovate riikide esikümnesse, selgitas tervishoiuministri asetäitja Oleg Salagai.
Poola välisminister kommenteeris natsionalist Mazuri vahistamist
Otsus Poolas kinni peetud natsionalisti Igor Mazuri saatuse kohta langetatakse kooskõlas rahvusvahelise õigusega, ütles Poola välisminister Jacek Czaputowicz.
Ilma Abhaasia ja Lõuna-Osseetiata pole NATO-l Tbilisit vaja — video
Kas Gruusia NATO-unistustele tehti lõpp? Allianss ütles, et ilma Abhaasia ja Lõuna-Osseetiata pole neil Tbilisit vaja.
Donetski Rahvavabariik on väed Petrovskojest välja viinud
DRV rahvamiilitsa isikkoosseisu väljaviimine Petrovskojest on täielikult lõpule viidud täies vastavuses Ukraina olukorra reguleerimise kontaktgrupi otsusega.
Kas sellest on veel vähe: hiinlased mudeldasid Kaliningradi vallutamise tagajärgi
Hiinas püüti prognoosida Venemaa vastusamme Kaliningradi oblasti okupeerimisele NATO vägede poolt, mille võimalikkuse kohta on avaldatud USAs ettekanne.
Prantsuse president on sunnitud oma kapriisiga silmitsi seisma
Põhja-Makedoonia president kavatseb tänasel kohtumisel uurida, mis täpsemalt Prantsuse presidendile ei sobinud.
Politoloog: kui Keskerakond või EKRE lepitussammu ei astu, siis see valitsus kaua ei kesta
Alles kolm kuud tagasi valitsuskriisi äärel olunud koalitsioonierakonnad on sattunud veelgi tõsisema kriisi otsa, arvas politoloog Tõnis Saarts. Sammu tagasi peab astuma kas Keskerakond või EKRE ning iga tunniga on elegantset lahendust keerulisem leida.
Tõnis Saarts: Ratas ja EKRE kompavad teineteise piire, üks osapooltest peab tagasi tõmbama
Peaminister Jüri Ratas ja EKRE kompavad maaeluminister Mart Järvikuga seoses teineteise piire ja kui skandaaliga seoses peaks veel midagi ilmnema, on praeguse valitsuse päevad loetud, arvab politoloog Tõnis Saarts.
Venemaalane rääkis, miks ta paadiga Narva jõe ületas ja Eestis politiilist varjupaika taotles
Jõgevamaal Vägeva külas asuvas varjupaigataotlejate keskuses elab venemaalane Stanislav Nikitin. Ta arvab, et lähiajal saadetakse ta tagasi Venemaale, kust ta möödunud suvel ärandatud paadiga Eestisse sõudis. Stanislav rääkis Rus.postimehe ajakirjanikule, miks ta illegaalselt piiri ületada ja mid...
Trump visiidist Moskvasse 9. mail: mul on hea meel, kui saan sinna minna
USA president nimetas Vladimir Putinilt saadud kutset suureks asjaks ja tunnistas, et püüab olla 9. mail 2020 Venemaal.
"Macroni diagnoos": kui kaua suudab elada "surnud ajuga" NATO
Prantsusmaa presidendil Emmanuel Macronil õnnestus valida paras aeg armutute sõnade ütlemiseks NATO "ajusurma" kohta — teda tsiteerivad ja arutavad peaaegu kõik Euroopa tähtsamad massiteabevahendid.
Prantsusmaa, Saksamaa, ÜK ja EL on mures Iraani tuumarikkumiste pärast
Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia ja Euroopa Liit väljendasid esmaspäeval  äärmist muret Iraani otsuse pärast taasalustada tuumategevust ühel oma võtmeobjektidest, rikkudes sellega 2015. aastal sõlmitud rahvusvahelise tuumaleppe tingimusi.
Korruptsioonivastane erikomisjon hääletas Mart Järviku väljakutsumise koalitsiooni häältega maha
Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon hääletas täna maaeluminister Mart Järviku väljakutsumise koalitsiooni ehk Keskerakonna, EKRE ja Isamaa häältega maha.
Assadi lähikondlastel on Moskvas 40 miljoni väärtuses luksuskortereid
Süüria presidendi Bashar al-Assadi perele ja lähiringile kuulub Moskvas 40 miljoni dollari väärtuses luksuskortereid, selgub korruptsioonivastase ühenduse Global Witness raportist.
Kuidas Sputnik Eesti aitas pealinna võimudel leida ohtliku koha
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet võttis pärast Sputnik Eesti pöördumist tarvitusele abinõud jalakäijatele ohtliku koha likvideerimiseks.
Natsismi heroiseerida ei tohi. ÜRO-s ollakse sellega nõus, aga mitte kõik pole sama meelt
ÜRO Peaassamblee kiitis heaks Venemaa Föderatsiooni resolutsiooni natsismi heroiseerimise vastu, kuid mõned riigid olid selle vastu. Vaat siis, meie ajal pole mõnel häbi öelda, et tema natsismi hukka ei mõista.
Farage: Brexiti partei liikmed ei kandideeri Briti parlamendivalimistel konservatiivide vastu
Suurbritannia Brexiti partei juht Nigel Farage ütles, et nad ei sea kandidaate üles 317 kohale, mille 2017. aasta parlamendivalimistel võitsid konservatiivid.
Endine keskerakondlane Abdul Turay kandideerib Suurbritannias Brexiti parteis: ükski asiaat ega mustanahaline võida Euroopa Liitu kuulumisest
Kunagine keskerakondlane Abdul Turay on nüüd tegev briti poliitikas, kandideerides Brexiti partei ridades. Tema sõnul tulevad immigrandid Ühendkuningriiki peamiselt endistest idabloki riikidest.
Enamik venemaalasi nimetas Eestit "vaenulikuks riigiks"
Sotsioloogilisel küsitlusel osalenute arvates näitab Eesti oma vaenulikkust pidevalt tegudega. Juba esimestel päevadel pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist võttis poliitiline eliit kursi vastasseisule Venemaaga.
Pabriks: Läti vajab NATO koptereid, mereväeüksusi ja USA raketisüsteeme Patriot
Läti julgeolek ei ole praegu halvas olukorras, kuna NATO vägede pikaajaline kohalolek on suhteliselt tagatud, kuid julgeolekutaseme parandamiseks on vaja alliansi lahingkoptereid, mereväeüksusi ja raketisüsteeme Patriot, ütles Läti kaitseminister Artis Pabriks usutluses BNS-ile.
Bundestagis kutsuti üles Nord Stream 2 USA sanktsioonide eest kaitsma
Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindavad Bundestagi saadikud kutsusid valitsust üles kaitsma Nord Stream 2-ga seotud Euroopa ettevõtteid Ameerika Ühendriikide sanktsioonide eest.
Tanel Kiik: olukord on selgusetu, Järvikul tuleb anda ammendavad selgitused
Peaminister Jüri Ratase ja maaeluminister Mart Järviku tänase kohtumise eel on valitsuse olukord selgusetu ning Järvikult oodatakse praegu tekkinud küsimustele selgeid vastuseid, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond).
Hispaania Ciudadanose partei juht astus valimiste järel tagasi
Hispaania liberaalse erakonna Ciudadanos juht Albert Rivera astus päev pärast partei kaotust kordusvalimistel tagasi.
Türgi alustas ameeriklase deporteerimisega Islamiriigi džihadistide väljasaatmist
Ankara alustas esmaspäeval Türgi võimude käes olevate pühasõdalaste väljasaatmist, deporteerides ameeriklasest džihadisti, sel nädalal on kavas riigist välja saata ka seitse Saksa islamiäärmuslast, teatas siseministeerium.
Eestis multikultuursust propageerinud Abdul Turayst sai Suurbritannias Brexiti toetaja
Kunagi Eestis kõvasti EKRE vastu välja astunud Abdul Turay kandideerib nüüd Suurbritannias Brexiti Parteis, leides, et lahkumisprotsess polevat kuidagi rassistlik, nagu Brexiti-vastased väidavad. Turay leiab, et britid peaksid Euroopa Liidu asemel tugevdama suhteid  Briti Rahvaste Ühendusega, mis...
Peeter Ernits: läheme prokuratuuri uurimiskomisjoni asjaga lõpuni ja vaatame, mis tegelikult teki all on
EKRE Riigikogu saadik Peeter Ernits esines esmaspäeval vaba mikrofoni minutitel kõnega, mis oli suunatud Katri Raiki ideele luua erikomisjoni Mart Helme prokuratuuri-vastaste süüdistuste uurimiseks. “Tänasel päeval ma ei saa kuidagi rääkimata jätta, kuna hea kolleeg Katri Raik tuli hiljuti väljas...
VAATA JÄRELE JA LOE | Juhan Parts: Isamaa roll valitsuses on ülimalt kaalukas: ta tõi Keskerakonna ja EKRE isolatsioonist välja
Euroopa Kontrollikoja liige, ekspeaminister Juhan Parts väitis täna Delfi otsesaates, et Isamaa roll valitsuses on Keskerakonna ja EKRE isolatsioonist väljatoomine – Keskerakonna ja Reformierakonna valitsuses seda ei sündinud. Tema hinnagul on Isamaa partei, mis hoiab Eesti poliitika suurt fookust.
Lugeja kirjutab: Tartu bussijaamas võite nakatuda maailmas veel tundmatu bakteriga
Uued Uudised avaldasid hiljuti ühe lugejakirja, mille kohaselt on Tartu bussijaam ülikoolilinna häbiplekk. Tollane kiri tekitas kahetist vastukaja – ühest küljest oldi kirjasaatjaga nõus, teisalt aga pidas üks kommentaator kogu juttu ülespaisutatuks ja süüdistas portaali valeinfo levitamises. Uue...
Eesti politoloog: Venemaa juhtkonnale on Eesti hoiak üks kama kõik
Eesti politoloog Eduard Tinn kutsus üles loobuma vaenulikust hoiakust Venemaa suhtes, eriti siis, kui jutt käib naaberriigile pühast asjast — võidupühast.
Mart Helme kohtub Eestis viibiva Ungari asepeaministri ja siseministri Sàndor Pintèriga
Siseminister Mart Helme võõrustab esmaspäeval Eestis ühepäevasel töövisiidil olevat Ungari asepeaministrit ja siseministrit Sàndor Pintèrit, kes tuli Eestisse tutvuma e-valitsemise ja erinevate e-lahendustega. Ministriga on kaasas ametnike delegatsioon. „Eesti e-lahendused on eeskujuks paljudele ...
USA ja Ukraina olid natsismi ülistamise vastast võitlust puudutava resolutsiooni vastu
ÜRO Peaassamblee komitee toetas häälteenamusega Venemaa resolutsiooni natsismi ülistamise vastase võitluse kohta. Resolutsiooni vastu hääletas ainult kaks riiki — USA ja Ukraina.
Briti poliitikud sattusid segadusse ja süüdistavad üksteist sidemetes Moskvaga – video
Uute parlamendivalimisteni on Suurbritannias veel üle kuu aega, ent konservatiivid ja leiboristid on juba haaranud oma peamise poliitilise trumbi – selleks on Venemaa müütilise sekkumine.
Po(s)timehe uudis: rõhk pole mitte krimiasjal, vaid väidetaval EKRE liikmel
Kunagi oli üks nali liiklusuudisest: “Ta astus muretult sõiduteele. Leinama jäid naine ja kaks last.” Po(s)timees võib sama enda stiiliks võtta: “Läks vangi – EKRE liige 2016. aastast.” Just nimelt nii see sopaväljaanne käitubki – kirjeldatakse üht tüli metsavarguse ümber, mis päädis raketipüstol...
Külje alla ujunud pagulased ehmatasid veekeskuses naisterahvaid
Lääne-Virumaal asuvas Vinni ujulas olid naiskülastajad ehmunud võõramaalaste ligipressimisest, aga nad ei tulnud selle pealegi, et kuhugi kaebama minna. Üks Virumaal elav külastaja rääkis, et kui ta läinud laupäeval koos sõbra ja tema abikaasaga kodusesse Vinni ujulasse sisenesin, viipas talle mu...
Peaminister Ratas annab luiskavatele ministritele andeks
Riigikogu iganädalases infotunnis on saadikutel võimalus ministritele küsimusi esitada. Kui seni on opositisoon boikoteerinud Jüri Ratast sellega, et ei küsi temalt ühtegi küsimust, siis täna saab peaminister korralikult selgitustööd teha.
Martin Helme oponentidele rahapesust: “Mida te kardate, et me teada saime?”
Sotsiaaldemokraatidest ja reformierakondlastest endised siseministrid on tõstnud seakisa selle üle, et politsei ja prokuratuur tegid siseminister Mart Helmele ja rahandusminister Martin Helmele ülevaate rahapesuvastastest uurimistest, et see ei pidanud olema hea tava. “Andke andeks, kui ma Katri ...
Paul Oja: vihakõnest ja südametunnistusest Soome moodi
EKRE liige Soomes ja Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab sellest, et ka vihakõnemaal Soomes ei oska isegi peaminister öelda, mida see vihakõne õieti tähendab. “Vihakõne, vihkamise õhutamine, rahva lõhestamine, pidev ründamine… Kui peavoolumeedia mõnes loos mingi sellise termini esile tõstab,...
Küsitlus: enamik juhtivate lääneriikide elanikest on liberalismis pettunud
Sputnik.Arvamused küsitluse vastused näitasid, et enamik juhtivale lääneriikide elanikest on liberaalsetes ideedes pettunud ja tahaks kaasaegse ühiskonna mudelit muuta.
Moskva hoiatas Põhja-Makedooniat NATO-ga liitumise tagajärgede eest
Venemaa välisministeeriumis leitakse, et Põhja-Makedoonia liitumine NATO-ga, mis võib juba lähikuudel aset leida, õõnestab tõsiselt Euroopa julgeolekusüsteemi.
Putin: koopaelanikest russofoobid ja marginaalid kuulutasid vene keelele sõja — video
Venemaa president Vladimir Putin ütles, et on mures mõnede riikide ebaratsionaalste katsete pärast vene keeleruumi maailmas vähendada.
Haridusministeerium: vene õpilased lahkuvad küll Kohtla-Järve riigigümnaasiumist
Ametnike arvates ei ole õpilaste lahkumises uuest gümnaasiumist, kus õppetöö toimub sajaprotsendiliselt eesti keeles, midagi imelikku. Ometi saadeti ministeeriumist pärast kohalikus meedias ilmunud artikleid sinna delegatsioon.
Kultusfilmi "Nõel" režissöör selgitas Viktor Tsoi surematuse fenomeni
Mõttekäike sellest, miks legendaarse rokkari, rokibändi Kino asutaja Viktor Tsoi laulud on seniajani menukad, jagas Sputnik Eesti pressikeskuses tuntud režissöör, kultusfilmi "Nõel" looja Rašid Nugmanov.
Lavly Perlingu juriidiline karma annab talle tagasilööke nii Indrek Tarandi kui ka Mary Krossi juhtumite kaudu
Lavly Perling ei sobi oma ametisse prokuratuuri poliitilise kallutatuse tõttu tema ametisoleku ajal – Mary Krossi krimiasja lõpetamine oportuniteedi alusel tõi taas päevakorda prokuratuuri senise käitumise ja sellest tulenevalt peaprokurör Perlingu ametis jätkamise mõttetuse. Harju maakohus rahul...
Lavrov nimetas Venemaa meedia õiguste rikkumise peamise eesmärgi välismaal
Välismaal töötavale Vene meediale avaldatakse survet selleks, et võtta inimestelt juurdepääs alternatiivsetele teabeallikatele ja nõrgendada kunstlikult vene keele positsiooni maailmas, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
Andres Raid: diletantide serpentaarium ehk inimeksperimendid peaksid olema keelatud
Lasteaia õppekava kaht versiooni võib iseloomustada sõnadega klassika ja akadeemilisus versus hetkemood ja profaanlus, kirjutab ajakirjanik Andres Raid. 7. novembril anti meile teada, et president Kaljulaid oli Läti meedias kurtnud, et koalitsioon pole siiani “haridust eestikeelseks” teinud. Olgu...
Endine siseminister Katri Raik peab võtma vastutuse Mary Krossi juhtumi eest ja prokuratuur peab uurima tema tegevust ministrina valimiskampaania ajal
Endine siseminister Katri Raik ründab praegust siseministrit, olles ise ametiajal sooritanud vähemalt moraalselt ränga seaduserikkumise – ta tegi juurdluse tulemusi ära ootama poliitilisi avaldusi, õhutas sellega kriminaalse valevandumise teinud kurjategijat takka. Siseministrina polnud Katri Rai...
Peaminister Ratas igatahes toetaks Eesti presidendi sõitu Moskvasse
Eestis puhkenud vaidluste taustal selle üle, kas Kersti Kaljulaid peaks või ei peaks Venemaale natsismi üle saavutatud võidu 75. aastapäeva tähistamisele sõitma, oli valitsusjuht ühemõtteliselt selle sõidu poolt.
Suur e-ostlemise päev. Ainult täna!
“Punase Pühapäeva” ostumöll pole veel vaibunud, kui juba algab uus. Täna, 11. novembril toimub Eesti e-kaubanduse Liidu eestvedamisel suur e-ostlemise päev ehk E-smaspäev. The post Suur e-ostlemise päev. Ainult täna! appeared first on Photopointi ajaveeb.
USA STRATCOM nimetas ühe valdkondadest, milles USA Venemaast maha jääb
USA armee kolonelleitnant Gary Lyke tunnistas oma riigi mahajäämust ühes konkreetses sõjalises sfääris. Tema hinnangul on Venemaal ja Hiinal, vastupidi, selles valdkonnas kindel ülekaal.
Yana Toomi büroo uurib Mart Helmelt halli passi kaotamise kohta Eestis
Halli passi kaotamist ei ole siseministeeriumi valitsemisalas arutatud ja välismaalase passi olemasolu ei mõjuta Eesti vabariigi mainet, kinnitas siseminister Mart Helme Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi (pildil) Eesti büroole vastuseks.
Merkel: Euroopa Liit peab võtma NATO riikide julgeoleku tagamise enda kanda
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel lükkas ümber Prantsusmaa riigipea Emmanuel Macroni väite NATO ajusurmast, öeldes, et allians on Euroopa julgeoleku keskne tugisammas.
Monica Ranna ametist lahkumise õiguslikud karid
Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots sai läinud neljapäeva südaööl pärast mitmetunnist maratonarutelu – Keskerakonna esimehe Jüri Ratase ja aseesimehe Mailis Repsi osalusel – teha avalduse, et Tartu võimukriisile on lahendus, abilinnapea Monica Rand astub 1. jaanuarist tagasi. Kuid ilmneb...
Riigukogulane: Eesti kaitsevägi viib Malis ellu tuareegide genotsiidi
Malis toimuva Eesti sõjalise missiooni volituste pikendamise hääletuselepaneku eelõhtul kritiseeris Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna parlamendifraktsiooni liige Ruuben Kaalep Riigikogus teravalt Tallinna toetust Prantsusmaa koloniaalpoliitikale.
Ukraina sapöörid jagasid oma "Donbassi kogemusi" Eesti kolleegidega
Eesti sõjaväeinsenerid osalesid Donbassi sõjalises konfliktis osalenud õppejõudude juhendatud täiendõppekursustel hetman Petro Sagaidatšnõi nimelises Ukraina maaväe akadeemias.
Vilja Kiisler küsib, Juhan Parts vastab
Mida Juhan Parts seal Euroopa Kontrollikojas teeb? Mida arvab ta aktuaalsest Eesti poliitikast ja eriti oma koduerakonna, Isamaa käekäigust valitsuses? Otsesaade algab esmaspäeval kell 11.
Mis toimub riigiasutustes? Kas mitte ükski kirjavahetus ega ametlik dokument pole enam kaitstud?
Meeletu nõiajaht EKRE ministrite ümber tekitab küsimuse, et kas riigi ametkondade suhtluskanalid on nüüd siis täiesti meediale avatud ja ametnikud jagavad ametlikke dokumente oma suva järgi? Ametnikud lekitasid Jakko Väli töölepingu, maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti on avalikustanud ame...
Enamik ASEANi maade riigipäid ei saabunud USA korraldatud tippkohtumisele
Kagu-Aasia Maade Assotsiatsiooni (ASEAN) kümnest riigist seitsme juhid ei osalenud USA juhitud tippkohtumisel, kus Washingtoni esindaja luges ette president Donald Trumpi kutse teda Ameerikas "erikohtumisel" külastada.
Pevkur palub õiguskantsleril hinnata Helme etteheidet prokuratuurile
Reformierakonna juhatuse liige Hanno Pevkur pöördus õiguskantsleri poole, et saada hinnangut siseminister Mart Helme esitatud süüdistusele, nagu algataks ja lõpetaks prokuratuur kriminaalasju poliitilistel motiividel.
Sai teatavaks, millal Ukraina president Zelenskõi Eestit külastab
Eesti välisministeerium andis teada, millal Tallinn Ukraina presidendi Vladimir Zelenskõi ametlikku visiiti oodata võib.
Viljandi vald tahab kiiresti elektriautodest lahti saada
Ametnikud ei salga, et praktika on välja toonud seda tüüpi sõidukite käitamise probleemid. Seetõttu otsustati minna tagasi bensiiniautode juurde.
Puškov naeris Kiievi üleskutse üle kaasata Eesti võitlusse Nord Stream 2 vastu
Venemaa föderatsiooninõukogu infopoliitika komisjoni nõukogu esimees Aleksei Puškov nimetas humoorikaks Ukraina Kiievi võimude pöördumist Eesti poole, eesmärgiga ühiselt Venemaa-Saksa gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamise vastu võidelda.
EKRE Soome osakonna juhatuse inimesed tegid väljasõidu Tamperesse
Soome osakond on teostamas ühte oma eesmärki, laiendada oma tegevust kogu Soome ning seeläbi kaasata üha enam eestlasi konservatiivsesse poliitilisse tegevusse. Siiani on selle eesmärgi saavutamiseks kasutatud palju sotsiaalmeediat. Oma inimestega vahetuks suhtlemiseks otsustati teha väljasõit Ta...
Valge Maja: Trump võõrustab järgmisel nädalal Stoltenbergi
USA president Donald Trump võõrustab NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi järgmisel nädalal, teatas Valge Maja laupäeval.
Kirde-Süürias puhkesid Süüria ja Türgi sõdurite lahingud
Kirde-Süürias puhkesid täna Damaskuse režiimi sõdurite ja Türgi juhitud üksuste vahel raevukad lahingud, teatasid Süüria riigimeedia ja vaatlejad.
Kuues sõja-aasta: ÜRO hinnang Donbassis hukkunud tsiviilisikute arvust
ÜRO avaldas andmed tsiviilelanikest, kes surid ja said vigastada veidi vähem kui kuus aastat kestnud Donbassi relvastatud konflikti käigus.
SEE EI OLE NALI: Sotsiaalkindlustusamet peab räige valetamisega vahele jäänud Mary Krossi ohvriks
Sotsiaalministeeriumile alluv sotsiaalkindlustusamet jagas oma ametlikul Facebooki lehel (Sotsiaalkindlustusamet Ohvriabi) Eesti Päevalehe artiklit, milles Mary Kross väidab, et teda „tõepoolest rünnati“. Artikli jagamisest võib järeldada, et riigiameti arvates on Mary Krossi näol tegemist õnnetu...
Näide sellest, kuidas ajakirjandus tõega manipuleerib
Sellest kõigest on juba piinlik rääkida, aga järjest ja järjest toodab meedia valesid või räigelt vastupidises suunas kallutatud uudiseid, millega sihilikult eksitatakse avalikkust. Ahakirjandus, kes on leidnud nüüd inimese elu suurimaks patuks, valetab silmagi pilgutamata ja üha tõusvas tempos. ...
Välisminister Reinsalu taunib president Kaljulaidi võidupühaks Moskvasse sõitmist
Ajaloosündmuste erinev tõlgendamine Eesti ja Venemaa juhtkonnas on pannud välisminister Urmas Reinsalu hoiatama president Kersti Kaljulaidi võidupühaks (9. mai 2020) Venemaa pealinna sõitmise eest.
FOTOD | Erakond Isamaa koguneb Tartus volikogu pidama
Isamaa erakonna volikogu algab täna kell 11 Tartus V SPA hotelli konverentsikeskuses. Muu hulgas võtab volikogu vastu poliitilised avaldused eesti keelest ja pensioni teisest sambast.
Illegaalsed migrandid on oma ebaseadusliku rändega võtnud Balkani rahvastelt turvalisuse
Illegaalne migratsioon Türgist Kreekasse ja sealt üle Balkani on taas suurenenud. Saksamaa siseministeeriumi sõnul viitavad kõik andmed sellele, et Balkani regiooni kaudu Lääne-Euroopasse liikuvate illegaalide arv ületab sel aastal 2017. ja 2018. aasta statistika. Hetkel peatub Balkani regioonis ...
Biden peab Venemaa positsioonide tugevnemisest Süürias Trumpi poliitika süüks
Demokraatide peamisi presidendikandidaate Joe Biden ei näe probleemi mitte oma parteikaaslastest poliitikutes, kes nüüdseks läbikukkunud Süüria kampaania käivitasid, vaid Trumpis, kes pantvangiks muutuva sõjaväe sealt välja tahaks tuua.
Finnmargi volikogu juht: rumal on kehtestada sanktsioone hea naabri vastu
Norra suurima maakonna Finnmargi volikogu juht Ragnhild Vassvik rääkis Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise vajalikkusest.
Täna on mardipäev – edu Teile, rahvuskonservatiivsed Mardid, Martid ja Martinid!
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on tuntud selle poolest, et erakonnas on päris palju tõelisi eesti mehi nimega Mart, Martin või Marti – palju õnne kõigile neile! Vikipeedia ütleb, et mardisandid olid nagu kehastunud loodusjõud ja haldjad, kes mardilaupäeval käisid talust talusse, õnnistasid kog...
Režissöör Arvo Iho: ameeriklastelt tuleb õppida meisterlikkust, venelastelt aga vaimu
Tuntud filmirežissöör Arvo Iho rääkis Sputnikule, kuidas Eestis suhtutakse Vene filmikunsti ja miks algajatel kineastidel ei maksa pimesi kopeerida ameerikalikke võtteid.
USA sõjanduseksperdid nimetasid Venemaad "kõige reaalsemaks ohuks"
Venemaad peetakse kõige reaalsemaks sõjaliseks ohuks nii Ameerika Ühendriikidele, kui ka USA huvidele Euroopas.