Enn Pant konkurentsi ei karda: Eckerö ostab ikka väga vana käru
Tallinki nõukogu esimees Enn Pant ütles pärast aktsionäride üldkoosolekut Äripäevale antud intervjuus, et tema Läänemerel tihenevat konkurentsi ei karda ning Eckerö soetatud "uus" laev on tegelikult väga vana "käru".
Operaili juht: oleme mõelnud oma veduri peale
Oleme mõelnud ka selle peale, et hakata oma vedurit projekteerima, aga see on väga mahukas töö, tunnistas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu 20. mail Äripäeva raadio saates “Tööstusuudised eetris”.
Riigikohus tühistas Via3L Speditioni endiste töötajate vara arestimise
Riigikohus tühistas kolmapäeval avaldatud määrusega logistikafirma Via3L Spedition endiste töötajate vara arestimise, mida taotlesid ettevõtte suuromanikud pärast eelmise aasta suvel suur- ja väikeaktsionäride vahel lahvatanud äritüli.
Hispaanlased said juba teise Rail Baltica hankevõidu
RB Rail AS kuulutas 16. mail välja võitja Rail Baltica Tallinna-Rapla põhiliini lõigu projekteerimiseks ja ehitusjärelevalve teostamiseks. Hanke võitis Hispaania insenerifirma IDOM Consulting, Engineering, Architecture, ehk sama ettevõte, kellega sõlmiti märtsis Pärnu-Rapla lõigu projekteerimisle...
Svet: raudteefirma peab muutma ülekäigud ohutuks
Tallinna Kesklinna valitsus teeb Eesti Raudtee juhtkonnale ettepaneku analüüsida koos liikluspolitsei ja kohalike elanikega raudteeületuskohtade ohutust ja selle tagamiseks kiirelt meetmeid võtta.
Inspektsiooni kiri pani palgad tõusma
Tööinspektsioon saatis mullu koos maksu- ja tolliametiga märgukirja 1406 kaubaveo ettevõttele, kelle palgatase jäi alla kollektiivlepingus sätestatud alampalga nõude ehk 620 euro. Kuue kuu järel on palk tõusnud pooltel kirja saanud ettevõtete töötajatel, teatas tööinspektsioon.
Üha enam eestlasi toetab Rail Balticat
Aprillis läbi viidud arvamusuuringu kohaselt on Eesti inimeste toetus Rail Baltica kiirele raudteeühendusele tõusnud 64 protsendile, mis on viimase kolme aasta kõrgeim tase. Võrreldes mullu sügisega on toetajate arv kasvanud seitse protsendipunkti.
Atran Airlines avab kaubalennuliini Hangzhou ja Riia vahel
Volran-Dnepr Groupi kuuluv Vene lennufirma Atran Airlines alustab lende maailma ühe kiiremini areneva Hiina e-kaubanduse keskuse Hangzhou ja Riia vahel. Uus lennuliin parandab kogu piirkonna ettevõtete logistikat Hiina ja Venemaa suunal.
Maanteeamet muudab juunis teoorieksami küsimusi
Alates 3. juunist võtab Maanteeamet kasutusele uued teooriaeksami küsimused. Kui varem võis olla ühel küsimusel mitu õiget vastust, siis nüüd on igal küsimusel ainult üks õige vastus.
Tallinn–Kärdla suvised lennupiletid müügis
Maanteeameti ja Leedu ettevõtja Transaviabaltika esindajad kirjutasid alla lepingu Tallinn–Kärdla lennuliini teenindamiseks alates 1. juunist. Piletimüük lennuvedaja kodulehel
Telefonitsi logistika korraldamine kaob minevikku
Aina enam ettevõtteid saab aru, et ainult telefonitsi logistikat korraldada pole jätkusuutlik tegevus. „Paratamatult liigub maailm digitaliseerimise poole ning ärid, kes varakult seda mõistavad, saavad konkurentsieelise,“ tõdeb kogenud veolahenduste pakkuja Mirko Kruusma.
Logistikafirma sihib 100 miljoni piiri
Ekspedeerija DSV Transport teenis eelmisel aastal 96,85 miljonit eurot müügitulu, kasvades aastaga 3,3 protsenti. Järgmiseks aastaks seatakse eesmärgiks ületada ümmargune 100 miljoni euro piir, kirjutab
Galerii: Laoeis 2019 konverents
14. mail toimus Lookivi pargis 15 ladustamise aastakonverents Laoseis 2019. Mis seis meie ladudes on? Selle küsimusele püüdiski konverents vastuseid leida.
Operail suurendas kasumit kaks korda
AS Operail teenis esimese kolme kuuga 2,6 miljonit eurot puhaskasumit, mida on kaks korda rohkem kui eelmise aasta samal perioodil, teatas ettevõte.
Reedel alustab Tallinn-Aegna-Tallinn laevaliin
Alates reedest, 17. maist algab Tallinn-Aegna-Tallinn laevaliini navigatsioonihooaeg. Reise Aegnale korraldab AS Kihnu Veeteed laevaga Vesta, laev väljub Tallinna Linnahalli kai äärest.
Tartu Riia ring ja Lõunakeskuse parkla jätkuvalt ohtlikuimad
Kõige liiklusõnnetusrohkemad kohad Eestis on Riia ring ja Lõunakeskuse parkla Tartus. Alates möödunud aasta teisest kvartalist on Riia ringil juhtunud 131 liikluskindlustusjuhtumit ja Lõunakeskuse parklas 120 juhtumit, selgub LKFi kokkuvõttest.
PALMAKO otsib VEDUDE PLANEERIJAT
Kandideerimise tähtaeg: 16.06.2019
Galerii: Helsingis algas transpordi ja logistikamess
Täna avati Helsingi messikeskuses Põhjamaade üks suurimaid transpordi- ja logistikamesse Kuljetus-Logistika 2019. Ehkki põhirõhk on messil transpordil, siis võrreldes eelmise korraga on pisut kasvanud ka logistika pool.
Lennud Kuressaare ja mandri vahel jätkuvad
Alates 1. juunist 2019 teenindab Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliini JSC aviation company "Transaviabaltika", kes lendas antud liinidel ka varem, teatas Maanteeamet, kes tegutseb endiselt ka selle nimel, et Kuressaare liinile saaks suurem lennuk.
Eesti ja USA allkirjastasid lähiaastate julgeolekukoostöö kokkuleppe
Eesti ja Ameerika Ühendriikide esindajad allkirjastasid eile Washingtonis kahe riigi ulgeolekukoostöö plaani aastateks 2019-2024.
Truck4goods veoteenuse pakkujate mobiilirakendus alustas
Alates 13. maist on kaubavedusid pakkuvatel ettevõtetel võimalik kasutada Truck4goods tasuta mobiiliäppi leidmaks otsekontakte kaubaveoteenuse vajajatega. Siiani said end veebis registereerida veoteenuste tellijad.
Galerii: Finnair uuendab Tallinna ja Tartu liinide lennukeid
Finnair alustas Tallinnas Magnetic MRO-s ATR-tüüpi lennukite renoveerimist, esimese renoveeritud lennuki sai Soome lennufirma partner Nordic Regional Airlines (Norra) enda kasutusse mai alguses.
Nutikas veo- ja tööülesannete halduslahendus valmib rätsepatööna
Neli aastat tagasi tõi eestimaine GPS logistikalahendusi pakkuv ettevõte GSMvalve OÜ turule innovaatilise toote GSMtasks, mis võimaldab lihtsalt ning efektiivselt juhtida ja hallata mistahes mobiilset tööjõudu.
Eesti Energia hakkab pakkuma elektriautode laadimisvõimalusi
Eesti Energia hakkab pakkuma  elektriautode avalikku laadimisteenust ning välja töötama teenuseid elektriautode omanikele, et muuta elektrisõidukite laadimine senisest kiiremaks ja sobivaks ka Euroopa standardi sõidukitele.
Tallinna Lennujaama hakkab juhtima Riivo Tuvike
Tallinna lennujaama juhiks saab Riivo Tuvike, kes alustab tööd 1. juunil, teatas Tallinna Lennujaam. Praeguse Luminor Liisingu juhi enda sõnul langetas ta lõpliku otsuse alles sel esmaspäeval.
Eesti ei toeta ELi transpordikava IKT-osa
Eesti ei toeta Euroopa Komisjoni määrust intelligentsete transpordisüsteemide kasutuselevõtu kohta, kuna selles ei arvestata erinevaid mobiilside tehnoloogiaid, sealhulgas 5Gd.
airBaltic pikendab Malaga lende detsembrini
airBaltic andis teada oma plaanist jätkata Tallinn - Malaga lendudega ka talveperioodil, ehk lisada oma graafikusse täiendavaid lende oktoobrist kuni detsembrini 2019. Talvisel perioodil toimuvad Tallinn - Malaga vahelised lennud ühe korra nädalas.
Ühtne piletisüsteem transpordis võib saada reaalsuseks
Tallinna Säästva Linna Liikuvuskava 2035 hommikuseminaril arutati regionaalse liikuvuse probleeme ning ühe lahendusena hõlbustamaks ühistranspordi kasutamist pakuti ühtse piletisüsteemi ühistranspordis rakendamist ja ka ühtset rongi, maakonna- ja linnaliinide korraldust.
Rail Baltica Pärnu terminal maksaks kuni 65 miljonit
Esialgse hinnangu järgi on Pärnusse Rail Baltica kaubaterminali rajamise maksumus 40-65 miljonit eurot, teatas Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte RB Rail.
Nobe: pakume autot pooleks sajandiks!
“Meil on plaan pakkuda inimesele võimalust sõita Nobega 50 aastat. Hoolduskulud on vaid rehvikulu, teda on võimalik pidevalt uuendada nii riist- kui tarkvaraliselt,“ rääkis Nobe juht Roman Muljar saates Tööstusuudised eetris.
Soomes väheneb toetus Vene sanktsioonidele
Ligi pooled Soome maapiirkondade inimesed suhtuvad negatiivselt Venemaale kehtestatud sanktsioonidesse, selgub värskest uuringust.
Cleveron kasvab võimsa hooga
Pakirobotite tootja AS Cleveron teenis mullu 48 miljoni eurose käibe juures 7,6 miljonit eurot tegevuskasumit. Ettevõtte müügitulu kasvas seejuures tunamullusega võrreldes üle nelja korra, kasum aga lausa kümme korda. Eelmise aastaga tehti rohkem käivet, kui kõigi varasemate tegutsemisaastatega k...
Omniva: MTA süsteemikatkestus toob kaasa osade pakkide viibimise
Alates 3. maist kuni 8. maini ei ole võimalik kasutada tolliinfosüsteeme, mistõttu võivad deklareerimist vajavad saadetised hilineda.
Kütuseaktsiis üllatas riiki kümnete lisamiljonitega
Märtsis tasuti maksuametile 536 miljonit eurot maksutulu, mida on 1,2 protsenti enam kui möödunud aasta märtsis. Esimese kvartaliga on riigieelarvesse laekunud 22% kavandatud maksutulust.
Eckerö Line toob Helsingi liinile uue kaubalaeva
Soome laevandusettevõte Eckerö Line on sõlminud eellepingu uue kaubalaeva ostmiseks, mis alates juunist alustab liiklemist Tallinna A-terminalist Helsingi Vuosaari sadamasse.
Video: väsinud veokijuhile määrati arest
19. aprillil kella 13 paiku laekus Häirekeskusele teade kahtlase sõidustiiliga juhist, kelle veok Tallinna-Narva maanteel sõidureas ei püsinud. Puhkeaja nõudeid rikkunud 23-aastasele mehele määras kohus karistuseks kaheksa päeva aresti ning talt võeti juhtimisõigus neljaks kuuks.
TalTechi tudengi lõputöö uurib logistikateemaliste ürituste nõudlust
Tallinna Tehnikaülikooli logistika õppekava tudeng Tõnu Heinorg valis oma bakalaurusetöö teemaks „Logistikateemaliste ürituste nõudlus Eestis.“
NyxAir on valmis suursaartele lendama suurema lennukiga
Kuressaare ja Kärdla lennuliini klientide huvides oleks käimasolev lennuhange tühistada ja korraldada uus, et leida üks operaator mõlemale liinile, arvab Eesti lennufirma NyxAir juhataja Jaanus Ojamets.
Omanikuvahetusega viivitamine võib tuua kopsaka kahjunõude
Tänavu jaanuaris jõustus liikluskindlustuse seaduse muudatus, millega võib kindlustamata sõiduki omanik või vastutav kasutaja muutuda liikluskindlustusvõtjaks ka siis, kui ta ise pole selleks soovi avaldanud või lepingut sõlminud.
Õige pakendamine säästab nii keskkonda kui transpordikulu
Pakkematerjal ja selle disain on pahatihti viimane asi, millele tootjad mõtlevad. Paraku on pakkematerjali mõju kogu tarneahelale ülimalt suur, mistõttu on sellesse panustamine muutunud viimastel aastatel aina olulisemaks.
Avatud kalasadamate päev stardib Dirhamis
Sel laupäeval, 27. aprillil toimub Läänemaal Dirhami sadamas avatud kalasadamate päeva esindusüritus. Kokku osaleb üritusel 22 sadamat üle Eesti.
Tulika viib kogu autopargi hübriididele ja gaasiautodele
Amserv Auto andis 24. aprillil Tulika Grupile üle esimesed Corolla hübriidautod, mis on esimeseks etapiks Tulika Takso 300 autost koosneva autopargi järk-järgulisel üleminekul loodussõbralikele autodele.
Scania arendusjuht: isejuhtivad autod ei pruugi kunagi tänavale jõuda
Isejuhtivaid autosid ei näe me võib-olla kunagi liikluses, arvab Scania Hongkongi kontoris vastutustundlike lahenduste arenduse üksuse juht Alexander Mastrovito.
Paldiski maanteel muutub liikluskorraldus
Alates 3. maist muudetakse Paldiski maantee ühissõidukiraja ehitustöödel liikluskorraldust linna siseneval suunal, alates esmaspäevast, 6. maist suunatakse antud lõigul kogu liiklus ca 2 nädalaks vastassuunda, ehk linnast väljuvale suunale.
Eestis loodi lennundusklaster
Lennundusega seotud ettevõtted moodustasid MTÜ Estonian Aviaton Cluster, kuhu kuulub 13 erinevat ettevõtet. Klastri üheks strateergiliseks eesmärgiks on tõsta viie aastaga lennundussektori osakaal Eesti SKP-st kolmelt protsendilt viiele.
Ladude IT-lahendust tasub hakata planeerima õigest otsast
Tavapärane sõnum, millega meie kui ladude IT lahenduste pakkuja juurde jõutakse on see, et raamatupidamise programm on küll hangitud, kuid kahjuks selgus, et laos sellega ikkagi hästi hakkama ei saa, kirjutab oma arvamusloos R.I.S. OÜ juhataja Raino Einroos.
Via 3L Speditionist lahkunud juhid avavad kaarte
Sel kuul kuulutati välja täiesti tundmatu ettevõtte Tarne OÜ pankrot, kuid pealtnäha tühise uudise taga peitub lugu viimase aja skandaalseimast ettevõtte ülevõtmisest, kirjutab
Osavaim hooldeautojuht on Tarmo Einling
25. aprillil 2019 toimunud hooldeautojuhtide kutsevõistlusel osales 17 võistkonda, kes võistlesid kolmel alal: liiklustest, täpsussõit ja teoreetiliste teadmiste viktoriin. Esimese koha võitis hooldeautojuht Tarmo Einling Leonhard Weiss Viater Ehitus AS-ist.
Eesti Gaas aitas Novatekil käivitada LNG tehast
Soome lahe kaldal Võssotskis sel nädalal tööd alustanud energiagigandi Novateki LNG-tehas käivitati Eesti Gaasi ekspertide toel.
„Staarostlejate“ käes on 88% e-kaubanduse turust
Pakiveoteenuse pakkuja DPD tellitud rahvusvahelise uuringu põhjal veavad e-kaubandust eelkõige nö aktiivsed ostjad (
Vikig Line`i käive kahanes ja ärikahjum suurenes
Tallinkiga võidu Läänemerd sõitev Viking Line teatas, et ettevõtte käive oli esimesel kvartalis ligi 96 miljonit eurot ja ärikahjum 14,2 miljonit eurot.
Finnair langes aasta hakul kahjumisse
Soome lennufirma Finnairi kasum vajus esimese kvartali lõikes miinusesse ning tõi kolmapäeval kaasa aktsia odavnemise.
Popimad väikesadamad Naissaare ning Vanasadama Jahisadam
Möödunud aastal väisas Naissaare sadamat ligi poolteist tuhat alust ning üle 6800 külastaja, olles sellega taas enimkülastatud väikesadamaid. Stabiilselt kasvu on näidanud aga Kuivastu ja Dirhami sadamad.
Eesti kaubavahetus välisriikidega ilmutab esimesi jahtumise märke
Kaupade väljavedu kasvas Eestis esimeses kvartalis 8%, kuid kasv oli peaaegu poole aeglasem kui möödunud aasta lõpus. Väljavedu suurenes kõikide suuremate kaubarühmade lõikes, lõviosa kasvust tuli traditsiooniliselt puidu-, elektroonika- ja masinatööstusest. Arvestamata sesoonset kõikumist ja vol...
MTA infosüsteemide katkestus tekitab logistikas segadust
Maksu- ja tolliameti (MTA) infosüsteemides toimub alates 3. mai pärastlõunast kuni hiljemalt 8. mai õhtuni katkestus, mis tekitab logistikaettevõtete töös üksjagu segadusi.
Nordica lennukite omanikfirma teenis 3,6 miljonit kasumit
Riigi poolt 2015. aasta oktoobris asutatud osaühingu Transpordi Varahaldus (TVH) 2018.a. majandusaasta auditeeritud tulemuste kohaselt on 2018.aasta majandusaasta kasumiks 7,9 miljoni suuruse käibe juures 3,6 miljonit eurot.
Liisingufirmad: autopargi optimeerimine muudab turgu
Kuigi autojagamisteenus pole Eestis veel populaarne, muudab autopargi optimeerimine lähitulevikus palju turgu, usuvad Äripäeva raadios esinenud liisingufirmade esindajad.
Baltic Shuttle plaanib Tallinn-Kiiev bussiliini
Tallinna ja Peterburi vahet sõitev bussifirma Baltic Shuttle plaanib käivitada igapäevase liini ka Tallinnast Kiievisse. Selleks on ettevõte esitanud Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile marsruudilitsentsi taotluse.
Dotatsioon paisutas parvlaevaäri kasuminumbrit miljonite võrra
Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad teenis eelmisel aastal 6,4 miljonit eurot puhaskasumit, aasta varasemaga kasvas kasum pea kolm korda. 2017. aastal teenis ettevõte 2,4 miljonit eurot kasumit, kirjutab
MAXIMA otsib KAUBAVARUDE TIIMIJUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 27.05.2019
Maanteedel on ulukite aktiivsemal liikumisperioodil väljas hoiatusteade
Maanteeameti ja Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) koostöö tulemusena kuvatakse kevadise ulukite aktiivsema perioodi tõttu maanteedel hoiatusteadet „Ulukite aktiivne liikumisperiood“.
WENDRE otsib PERSONALIJUHTI ja LOGISTIKAJUHTI
Kandideerimise tähtaeg: 22.05.2019
Venipak alustab tegevust Saksamaal
Kiirkulleriteenuste ettevõte Venipak registreeris aasta alguses ettevõtte Saksamaal. Venipaki Rahvusvahelise arengu juht Kristijonas Dunauskas ütles, et ettevõtte laienemine Saksamaale oli juba pikka aega planeeritud strateegiline samm.
Ladusad riiulilahendused laohoonest tippköögini
Laomaailm AS eesmärgiks on aidata ettevõtjatel panna soodsaimal moel teenima iga ruut- ja kuupmeeter laos, tootmishoones või mistahes muus ruumis. Üheks uueks lahenduseks on Transform Super 1-2-3 moodulriiulite sari, mis pakub parimat lahendust lisaks tavalaole ka kõrgete sanitaarnõuetega kööki k...
Itella teeb logistikas rätsepatööd
Itella Estonia pakub ettevõtetele logistikateenuse rätsepalahendust, mis tähendab kõigis tegevustes konkreetse kliendi vajadustest lähtumist.
E-ostleja eeldab ka kauba kiiret tagastamist
Paljud e-ostlejad tellivadki kauba teadmisega, et osa sellest saadetakse tagasi. Ehk lisaks kauba kiirele kohale jõudmisele eeldab ostja ka selle kiiret tagastamist ning raha kätte saamist. Kuidas tagastatava kaup kiiresti poodi tagasi jõuaks, on väljakutse kiirsaadetiste teenuse pakkujale. Venip...
TalTechi tudengid uurivad lõputöödes logistikateemalisi uudiseid ja üritusi
Tallinna Tehnikaülikooli logistika õppekava tudengid Grete Roop ja Tõnu Heinorg on valinud oma bakalaurusetöö teemadeks logistikauudiste kajastuse Eesti meedias ning logistikateemaliste sündmuste nõudluse ettevõtete seas.
Saksamaa kiirteedel pääsevad teemaksust veoautod, mis sõidavad surugaasiga
Saksa valitsus vabastas aastateks 2019 ja 2020 teemaksust kõik raskeveokid, mis kasutavad surugaasi ehk CNG-d või kasutavad üheaegselt nii diislit kui gaasi ehk nö bivalentsed sõidukid. Saksamaa teedel sõitvatele transpordiettevõttetele annab see ühes kuus suurusjärgus 1000 eurot säästu.