Tuleval aastal on põhirõhk Kose–Mäo teelõigul
Valitsus jõudis eilsel riigieelarve arutelul põhimõttelisele kokkuleppele, et riik jätkab järgmisel aastal Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa, Tallinna–Pärnu–Ikla ja Tallinna–Narva maantee suuremahulisi ehitustöid, teatas majandusministeerium.
PSA uued kaubikuid said ihaldatud tiitli
Hannoveris kuulutati välja traditsiooniline Aasta Kaubik 2019 tiitli võitja, mis sedapuhku läks PSA kaubikutekolmikule Citroen Berlingo, Opel Combo ja Peugeot Partner.
Soomlased hakkavad Eestis Opelit esindama
Kui kevadel ostis soomlaste Bassadone Automotive Nordic ära Peugeot` maaletooja Baltikumis, KW Bruuni, siis eile teatas Opel, et ka nende uueks esindajaks Baltikumis saab olema Soome firma LänsiAuto OY.
Täna on liiklussurmade vaba päev
Täna, 19. septembril toimub kolmandat korda liiklussurmade vaba ehk EDWARDi (European Day Without A Road Death) päev, mille eesmärk on tõmmata laiemalt tähelepanu liiklusõnnetustele. Oluline on, et iga liikleja mõtleks, milliste riskidega ta liikluses kokku puutub ning mida ta saab teha nende väh...
Renault esitleb oma isejuhtivat pakiveosõidukit
Renault Grupp tutvustab homme külastajatele avataval Hannoveri näitusel Renault EZ-PRO robotsõidukit, mis on 100% elektriline ja isejuhtiv. Kontseptsioon on loodud pakivedudeks linnas ja muudeks tegevusteks.
Mootorsõidukite turul võib veel üleostmisi tulla
Ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast, selgub Äripäeva koostatud valdkonna konkurentsiraportist.
Kaja Kallas lubas tasuta bussisõidu kaotada
Reformierakonna võimuletuleku korral ei oleks tasuta bussisõidul pikka pidu, lubas erakonna esimees Kaja Kallas intervjuus, mis pani kiirelt tasuta bussisõidu kaitsjad Keskerakonnas aktiveeruma.
Galerii: Logistika esimene kogemuskonverents
Teisipäeval toimus Tallinki hotellis Eesti esimene Logistika kogemuskonverents, kus kaheksa erineva ettevõtte inimesed jagasid oma lugusid elust enesest.
Soome ja Venemaa leidsid liisinguautode piiriületusele lahenduse
Soome piiril Venemaaga tekkis sama probleem mis Eestiski: liisinguautode üle piiri liikumisel nõudis Vene pool tuhandete eurode suuruse tagatisraha maksmist, nüüd on Venemaa Soomele lahenduse välja pakkunud, kirjutab Kauppalehti.
Kes praamijama eest vastutab?
Aastatetagune ebapädev praamiostu otsus häirib inimeste elu tänaseni ja oleks aeg, et sarnaste rumaluste eest ametnikud ja poliitikud ka reaalselt vastutama hakkaksid, kirjutab ettevõtja Mati Väärtnõu.
Kunda sadama müüja: praegu saab mõistliku hinna
Kunda Nordic Tsement AS müüb Kunda sadama Baltic Maritime Logistics Groupile, tehingu taga on soov keskenduda põhiärile ja ka see, et praegu on müügiks hea aeg.
Mis vanuses peaks loobuma autojuhtimisest?
Sel aastal on liikluses saanud vigastada 167 ning hukkunud 13 inimest, kes on vanemad kui 65 eluaastat. Kas vanemaealine liikleja peaks autojuhtimisest loobuma?
Üle 200 kiiruskaamera trahvi tühistatakse
Eelmisel nädalal uuendas Maanteeamet 35 kiiruskaamera tarkvara, kuid selle käigus tekkis viga, mille tõttu nende kaamerate fikseeritud kiiruseületamiste juhtumite põhjal 11.-13. septembril määratud 241 hoiatustrahvi tühistatakse.
Tööstuse kogemuskonverents: 8 väärt lahendust
Eesti Raudtee veomahud jätkasid tõusu
Eesti Raudtee teatas, et aasta esimese kaheksa kuu jooksul suurenes nii kaubaveomaht kui ka reisijate arv.
ELEA uueks juhiks sai Toomas Orutar
Täna, 12. septembril toimunud Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) juhatuse koosolekul valiti ühingu uueks juhatuse esimeheks Logistika Pluss OÜ juhatuse esimees Toomas Orutar.
Tartu maanteele tuleb veel 2+1 möödasõidualasid
Maanteeamet ja Nordecon sõlmisid lepingu põhimaantee Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee kilomeetritel 142,2–146,9 asuvale Pikknurme-Puurmani lõigule 2+1 möödasõidualade ehituseks.
Hiina plaanib osta Boeingult 1,2 triljoni dollari eest lennukeid
USA firma Boeing teatas, et Hiina lennuettevõtted tellivad nende prognoosi järgi neilt järgmise kahe kümnendi jooksul 7690 uut lennukit, mille rahaline väärtus on 1,2 triljonit dollarit, vahendab Reuters.
Omniva uus logistikakeskus sai valmis
Esmaspäeval, 10. septembril, andsid NOBE ja Eventus Ehitus sümboolselt Omnivale üle uue logistikakeskuse “võtme”. Sellega on maja ehituse faas ka ametlikult lõppenud.
Volvo Trucks esitles oma nägemust veonduse tulevikust
Volvo Trucks esitles Berliinis isejuhtivate ja elektri jõul töötavate tarbeveokitega uut veonduslahendust, mis sobib kinnistele territooriumitele, nagu näiteks erinevad logistikakeskused.
Tallinna ringraudtee trass saab lähikuudel paika
Minister Kadri Simsoni juhitav valitsuse transiidikomisjon arutas tänasel kogunemisel AS Eesti Raudtee tellitud eskiisprojekti Tallinna 1520 mm ringraudtee teostatavuseks ja ehituseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Volvo tuli turule uue teenuse ja kaubamärgiga
Esmaspäeval 10. septembril avas kunagise autovaruosade kaupluse ruumides Järvel uksed Volvo uuskasutusautode salong, mille kaubamärgiks on Volvo Selekt.
Orutar: Talsinki tunnel toob Hiina kaubavood Eestisse
Mina isiklikult olen Talsinki tunneli ehituse poolehoidja, sest Helsingi ja Tallinna vahelise kiire ühenduse loomine toetab meie eksporti ning toob suurt kasu nii Eestile kui ka Soomele, kirjutab Logistika Plussi juhatuse esimees Toomas Orutar.
Autovedajad: aktsiisi langetusega on hiljaks jäädud
Eesti transpordiettevõtted tervitavad küll peaminister Jüri Ratase äsjast ideed langetada diisliaktsiisi, ent rong juba toimunud muutuste tagasipöördumiseks võib olla lootusetult läinud.
Hiina superfirma on huvitatud Saaremaa sillast
Eelmisel nädalal väisasid Muhumaad Hiina riikliku ehitusfirma esindajad, kes kinnitasid valmisolekut osaleda Muhu saare ja Mandri-Eesti vahelise silla rahastamisel ja ehitamisel.
Lennuliiklus jätkas augustis tõusulainel
Augustis teenindati Tallinna lennujaamas üle 305 000 reisija, reisijate arv kasvas võrreldes mullusega 12%. Kaheksa kuuga on lennujaama läbinud kokku ligi 2 miljonit reisijat, mida on 15% enam kui eelmisel aastal samal perioodil.
Taksojuhid kahtlustavad kindlustusseltse salasobingus
Tartu ja väiksemate linnade taksojuhid pole rahul olukorraga, kus kindlustusseltsid nõuavad taksode kindlustamise eest kuni 800 protsenti suuremat tasu kui tavalise sõiduauto puhul. Juhtide arvates on see põhjendamatu ja näib viitavat seltside omavahelisele sobingule.
Eesti teed saavad 113 miljonit eurot juurde
Valitsuse täna kinnitatud riigiteede teehoiukava aastateks 2018-2022 näeb ette, et võrreldes varasema plaaniga paigutatakse teedesse 113 miljonit eurot enam.
Venemaa saadab liisingufirmade autod piirilt tagasi
Venemaa toll keelas hoiatuseta ja üleöö liisinguautode sissesõidu föderatsiooni, kirjutas Postimees. Maksu- ja Tolliameti teatel nõuab Venemaa liisingufirmade autodelt tagatisraha.
Juulis suurendas kaubavahetust kütuste eksport ja import
Kaupade eksport suurenes 2018. aasta juulis võrreldes 2017. aasta juuliga 27% ja import 18%, teatab Statistikaamet.
ETTA asus võitlusse skeemitamistega bussiettevõtetes
Transpordi Ametiühing (ETTA) pöördus bussijuhtide poole, et nad nõuaks oma tööandjalt korrektse töölepingu sõlmimist ja ei nõustuks tööandja poolt propageeritavate käsunduslepingute ja muude skeemidega ning et nad annaks ettevõttes toimuvatest rikkumistest teada.
Uus rakendus viib kokku rasketehnika tellijad ja masinapargid
Nii nutitelefonis kui ka arvutis toimiv Uus rakendus Infrafly toob rasketehnika tellijad ja pakkujad üksteisest vaid mõne kliki kaugusele ning hoiab ära nn tühjade telefonikõnede tegemise.
Mercedes-Benz alustas Tesla positsiooni ründamist
Mercedes-Benz avalikustas eile oma kauaoodatud elektrilise linnamaasturi EQC, andes sellega stardipaugu Saksa autotootjate rünnakule Tesla vastu kiiresti kasvaval kallima hinnaklassiga elektriautode turul.
Finnair tihendab lennugraafikut mitmetel liinidel
Finnair suurendab 2018/2019 talvehooajal lendude arvu eestlaste seas populaarsetesse päikesepuhkuse sihtkohtadesse, Helsingist Lissaboni Portugalis ja Alanya Gazipasa lennujaama Türgis.
Goodyear hakkab kosmoses rehvimaterjale testima
Kuna ränidioksiidi molekulaarstruktuuri hindamiseks pole katsetused Maal võimalikud, siis kavatseb Goodyear Tire & Rubber Company USA riikliku laboratooriumi projekti raames alustada rehvikomponentide katsetamist rahvusvahelises kosmosejaamas ISS.
Tartu bussi- ja raudteejaama vahel sõidab tasuta elektribuss
Esmaspäevast, 3. septembrist hakkas Tartu bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss, mille sõidugraafik on ajastatud rongide sõiduplaaniga.
Kuidas autoparki säästlikult hallata?
Autopargi kogukulu ehk moodsa nimega TCO (total cost of ownership) koosneb üheksast alamkulust, millest igaüks mõjutab enamal või vähemal määral ettevõtete rahakotti. Millele ühe või teise kulurea puhul tähelepanu pöörata, et autopargi haldamine võimalikult soodne oleks?
Soomes kahtlus Neste biokütusel
Soomes on autode maaletooja Veho töökodadesse toodud müstilist halba kütust tankinud autosid, kirjutas Kauppalehti.
Margrethe Fighter alustas Rukki kanali süvendamist
Ööl vastu 24. augustit alanud Rukki kanali tuukritööd on nüüdseks lõppenud ning eile õhtul alustas Taani lipu all sõitev süvenduslaev Margrethe Fighter kanali puhastamist.
Eesti keskmises majapidamises on ainult üks auto
55 protsendis Eesti majapidamistest on endiselt kasutuses üks auto, selgus SEB Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud autokasutuse uuringust, millest võttis osa üle 3100 Baltimaade elaniku.
Leedu investeerib lennujaamadesse ca 700 miljonit
Leedu valitsus planeerib kuni aastani 2028 investeerida Vilniuse, Kaunase ja Palanga lennujaamade uuendamisse ühtekokku ca 700 miljonit eurot ning säilitada kolmest rahvusvahelise lennujaamast koosneva lennujaamade võrgustiku.
BLRT Grupp ajab Lõuna-Korea firmaga skraberiäri
BLRT Grupp teatas, et allkirjastas Lõuna-Korea ettevõttega Panasia koostööleppe, millega Euroopa turul tegutsevatele klientidele pakutakse heitgaasi puhastussüsteemide ehk skraberite laevadele paigaldamise teenuste täispaketti.
Haabersti ristmik sai lõplikult valmis
Neljast pealinna pikalt kavandatud taristuobjektist - Ülemiste ristmikust, trammist lennujaama, Haabersti ristmikust ja praegu töös olevast Reidi teest sai eelviimane objekt sel nädalal lõplikult valmis.
Eesti Lennuakadeemias alustab tasuta e-kursus
Eesti Lennuakadeemia korraldab taas kuus nädalat kestva ja 11 loengust koosneva tasuta e-kursuse lennundushuvilistele, kust saab ülevaate erinevatest lennumasinate kategooriatest ja nende ajaloost.
Laanet: "Kui sul on EIT kodus, on kõik hästi!"
EIT tähendab "tõlgituna" seda, et kui sul on kodus Elekter, Internet ja Transport, siis on kõik eluks vajalik olemas. Selle Kalle Laaneti välja öeldud tõdemusega algas Paide Arvamusfestivalil arutelu elu võimalikkuse üle maal ilma autot omamata.
Tallinna Maraton ja Sügisjooks seiskab trammiliikluse
Laupäeval, 8. septembril ja pühapäeval, 9 septembril on seoses Tallinna Maratoni ja Sügisjooksuga liiklus kõikidel trammiliinidel ajutiselt peatatud.
Tallinna Vanasadamat ootavad ees uuendused
Sel sügisel tehakse algust Tallinna Vanasadama lõunaosa detailplaneeringutega ja oktoobris on plaanis korraldada linnafoorum, et linlased saaksid kaasa rääkida, milliseid ajutisi lahedusi võiks leida Vanasadama tühermaadel enne ehitustööde lõplikku valmimist.
Joobes veokijuht pandi kaheks kuuks trellide taha
Nädala algul pidasid politseinikud Tartumaal kinni joobes veokijuhi, kes oli pälvinud ohtliku sõidustiiliga kaasliikleja tähelepanu. Neljapäeval vahistas kohus Lõuna Ringkonnaprokuratuuri taotlusel veokit kriminaalses joobes juhtinud mehe esialgu kuni kaheks kuuks.
Leedu läks täielikult üle elektroonilisele vinjetile
Alates 21. augustist läks Leedu teemaksu kogumisel üle täielikult elektroonilisele vinjetile, varasemaid pabervinjette enam soetada ei saa.
Reedel liigub teedel Eesti ajaloo pikim veos
Neljapäeva õhtul saabub Paldiski sadamasse teadaolevalt Eesti ajaloo üks pikimaid veoseid – Eleoni tuulikulabad. Veosekolonn koosneb kolmest ülipikast eritreilerist ja neljast saateautost.
Kalev saab täisautomaatse pakendamis- ja ladustamiskeskuse
Kalevi ja Põltsamaa Felixi tehaseid omav Orkla Eesti investeerib tänavu 1,2 miljonit eurot Kalevi täisautomaatsesse šokolaaditahvlite ja assortiikommide pakendamis- ja ladustamiskeskusesse.
Lennujaam soovib väikese ringtee ehitamist
Iga-aastasel kohtumisel Tallinna linnavalitsuse ja AS Tallinna Lennujaama juhtkonna vahel tõdeti, et järjest kasvavad reisijanumbrid ja ajas muutuvad liikumisharjumused nõuavad lennujaama ligipääsetavuse ja ühistranspordi ühenduste parandamist väikese ringtee abil.
Septembrist on muudatusi rongide sõiduplaanides
Septembri algus toob muudatusi Elroni kõikide suundade sõiduplaanidesse. Tallinna-Tartu liinil taastub põlengueelne sõiduplaan, Läänesuunal enam asendusbusse kasutada ei tule, Edelasuunal lõpetavad sõitmise suvehooaja lisareisid.
Soome kaalub teemaksu kehtestamist
Soome majandusuuringute keskus Etla soovitab lähiaastail kasutusele võtta teemaksud, nagu nägi ette kunagise Nokia tegevjuhi Jorma Ollila töörühma 2013. aastal kokku pandud kava.
Rongiühendus Riiaga taas päevakorras
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Läti transpordiminister Uldis Augulis kinnitasid soovi ühiselt jätkata raudteeühenduste arendamist, seda nii Rail Balticu, kui ka Tartu-Riia rongiühenduse kontekstis.
LukuExpert vaidlustas ELMO erastamishanke
ELMO avalikul enampakkumisel teise ettevõttena osalenud LukuExpert vaidlustas hanke tulemuse, kus võitjaks jäi madalama pakkumise teinud Elektrilevi OÜ.
Finnair avab Los Angelese otselennuliini
Finnair alustab järgmisel kevadel otselendudega Helsingist Californiasse Los Angelese lennujaama. Los Angelese lennuliin on Finnairi USA sihtkohtadest esimene, mida hakatakse regulaarselt opereerima uue Airbus A350 lennukiga.
Hiiumaa bussiveohanke võitis GoBus
Hiiumaa vallavalitsus tunnistas maakonna avaliku bussiliiniveo hankel edukaks ASi GoBus pakkumuse liinikilomeetri hinnaga 95,4 senti, kirjutas Hiiu Leht.
Uus metoodika tekitas autostatistikas anomaalia
Esmaregistreerimiste järgi müüdi augustis Eestis 2655 uut sõiduautot, mis ületas möödunud aasta augustikuu näitaja koguni 33,8 protsendiga.
Saue valla elanikud saavad prii rongisõidu
Rahvastikuregistrijärgsed Saue valla elanikud saavad alates 1. septembrist Elroni rongides lisaks II tsoonile sõita tasuta ka III ja IV tsoonis.
Finnairi tegevjuhiks saab Nordea taustaga Topi Manner
Finnairi tegevjuhiks saab järgmisest aastast Topi Manner. 44-aastane Manner on pikaaegselt töötanud juhtivpositsioonidel Põhjamaade suurimas pangas Nordeas ning on 2016. aastast Nordea Group'i tegevjuhatuse liige ja privaatpanganduse juht.
Millised on Taxify klientide populaarseimad sihtkohad?
Tehnoloogiafirma Taxify statistikast selgub, et sõitude kõige populaarsemad sihtkohad Eestis on Tallinna lennu- ja bussijaam, sadama A-terminal, Ülemiste City ja Telliskivi loomelinnak. Harvad pole ka korrad, mil juhid võtavad kliendi palvel ette sõidu Tallinnast Tartusse või vastupidi.
Uber uuendas juhtide rakendust
Uber kujundas täielikult ümber juhtidele mõeldud mobiilirakenduse, millele alates sellest nädalast on juurdepääs ka Eesti Uberi juhtidel.
Juulis kasvas kaupade ja teenuste käive jõudsalt
Kiirhinnangu1 põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2018. aasta juulis 11 miljoni euroga plussis. Nii kaupade kui ka teenuste käive kasvas eelmise aasta juulikuuga võrreldes jõudsalt, kuid impordi kiirema kasvu tõttu vähenes kaupade ja teenuste ülejääk kokku 69 miljoni euroni. Kaubaeksport j...
Tallinkil reisijaterohke august
Tallink avaldas augustikuu statistika, mille järgi on reisijate arv kasvuteel, kuid autosid veetakse senisest vähem.
Austerlased ostsid Seesam kindlustuse
Asjakohased ametkonnad Eestis, Lätis ja Leedus andsid Austria kontsernile Vienna Insurance Group (VIG) lõpliku loa osta 100 protsenti kahjukindlustuse ettevõtte Seesam Insurance AS (Seesam) aktsiatest ettevõtte seniselt omanikult, Soome kontsernilt OP Financial Group.
Kokkupõrked metsloomadega aina sagenevad
Suve lõppemisega ja sügise saabudes hakkavad tavapäraselt tihenema otsasõidud metsloomadele, mille kahjusummad muutuvad aasta-aastalt üha suuremaks. Salva Kindlustuse selle suve statistika põhjal ulatub metsloomale otsasõidu keskmine kahjusumma juba 3000 euroni.
Kaubaveod raudteel kasvasid teises kvartalis 12,5 protsenti
Teises kvartalis kasvas Eesti raudteel veetud kaubaveomaht aastaga 11 protsenti 6,8 miljoni tonnini, esimese kvartaliga võrreldes maht aga vähenes 12,5 protsenti.Riigisisesed veosed püsisid teises kvartalis mullusega samal tasemel 4 miljonil tonnil. Transiitkaubavedu suurenes aastaga 34,8 protsen...
Eesti Post otsib juhti
ASi Eesti Post (Omniva) nõukogu teatas, et kuulutab välja avaliku konkursi ettevõtte juhatuse esimehe leidmiseks.
Pealinna parim parkija selgunud
Reede pärastlõunal Rocca al Mare keskuse parklas toimunud parkimisvõitlusel pidid osalejad 30 sekundi jooksul tagurdama võimalikult täpselt kahe sõiduki ja parkimisjoonte vahele. Parimaks parkijaks osutus Raul Kaubi Tallinnast.
Sõidukikahjud kasvasid hoogsalt ka juulis
PZU Kindlustuse teatel maksis ettevõte juulis klientidele 2,1 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mis kasvasid aastaarvestuses 21 protsenti. Kokku on PZU tänavu hüvitanud kindlustuskahjusid ligi 17 miljoni euro eest, mida on 23 protsenti mullusest rohkem.
Rail Baltic kaevati kohtusse
Rail Balticuga seotud maakonnaplaneeringud kehtestas riigihalduse minister selle aasta veebruaris ning päris mitu organisatsiooni ja eraisikut on need planeeringud kohtus vaidlustanud. Ühise kaebuse on esitanud Avalikult Rail Balticust (ARB) ja Eesti Looduskaitse Selts (ELKS). Samuti on planeerin...
Autonoomne GPS seade oma vara asukoha tuvastamiseks!
Sügise saabudes lähevad kaherattalised talvekorterisse ning maakodud jäävad uut suve ootama. Kuid paraku on elu näidanud, et just siis tekib teie vara vastu huvi neil inimestel, kellel selle vastu huvi olla ei tohiks.
Täna algas Viking Line’i uue reisilaeva ehitus
Täna, 3. septembril algas Hiinas Xiamen Shipbuilding Industry Co. Ltd. (XSI) laevatehases Viking Line’i uue kruiisilaeva ehitus. Uuest alusest saab üks maailma kliimasõbralikem laev.
Tallinna-Tartu maanteel on kehtestatud liikluspiirang
Neljapäeval on liikluspiirang kehtestatud Tartumaal, kus tehakse geoloogilisi uuringuid ning parandatakse teed. 
Olukord pole lootusetu, kuid siiski kummaline
Viimasel ajal on Eesti transpordisektorit näidatud üsna mustades toonides. Ennustatakse paljude ettevõtete väljasuremist ja lõunanaabritest vedajate massilist invasiooni Eesti teedele.
Uber Tallinnas nüüd Taxifyst kallim
Üleilmne taksoplatvorm Uber tõstis 30. augustist Tallinnas oma teenuse hindu ning muutus seeläbi kallimaks kui Taxify.
Venemaa pressib eestlased uuelt siiditeelt välja
Venemaa Raudteed jättis kinnitamata septembris Eestisse oodatud kaubarongide sõidugraafiku, mis nurjas Eesti logistikafirmade liitumise Hiina nn uue siiditee äriprojektiga.
Kümnekordsed käärid vedajate töötasudes
Vastvalminud Äripäeva teabekeskuse konkurentsiraporti “Kaubavedu maanteel” andmetel on veondussektori brutopalkades enam kui kümnekordsed käärid: keskmine brutopalk ulatub 414 eurost kuni 4332-ni.