Tallinna sadam saab suure parkimismaja
Merko Ehitus hakkab ehitama Tallinna sadama D-terminali uut parkimismaja, kuhu mahub ühtekokku 400 sõidukit, ehitus peaks valmima 2020. aasta lõpuks.
Eesti kutsub lipu alla, meremehed ei kiirusta
Eesti lipu all ei sõida ükski kaubalaev juba aastaid, aga uue laevanduseelnõuga loodetakse viie aastaga sinimustvalge alla meelitada suisa 300 kaubalaeva. Seadusandja optimismi ei jaga aga ei Eesti laevaomanikud, kes on oma alused juba aastaid tagasi siit ära viinud, ega ka Eesti meremehed, kes e...
Trammide Tallinnast välja jõudmine ootab poliitilist tahet
Reedeses hommikuprogrammis tuli juttu sellest, kuhu võiksid lähitulevikus Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas välja areneda trammiliinid.
Ferroline Groupi uus laohoone sai nurgakivi
Ferroline Groupi omanikega seotud kinnisvarahalduse ettevõte FW Force OÜ pani reedel pidulikult nurgakivi uuele laohoonele, kuhu kolib kevadel ettevõttele logistikateenust pakkuv AMV Logistics OÜ.
Rauma laevatehas sai miljarditellimuse
Soome Rauma laevatehas koos Rootsi Saabiga said endale Soome riigi sõjalaevahanke, mille maksumus on 1,087 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti.
Biolisandi kohustus ärritab nii kütusemüüjaid kui -tarbijaid
Uus vedelkütuse seadus on küpsemas ja aina enam esitatakse palveid kirjutada sellesse sisse erisusi, mis teatud valdkondades vabastaks kohustusest kasutada biolisandiga kütust. Põhjuseks reaalne oht, et see võib rikkuda mootoreid. Muretsemiseks on põhjust aiatehnika ja vanemate autode omanikel ni...
Operail kasvatas taas kasumit
Eesti riigile kuuluv rahvusvaheline logistika- ja transpordiettevõte Operail on käesoleva aasta esimese kuue kuuga kasvatanud taas kõiki olulisi majandusnäitajaid.
Autotootjate "excel" tapab gaasiautod?
Üha karmistuvad saastenormid on viinud meid olukorda, kus nii mõnestki mõistlikust arenguetapist soovitakse hooga üle hüpata ning autotootjate "exceli" survel inimesi poolvägisi elektriautosid ostma sundida, oli Paide arvamusfestivalil kõlama jäänud mõte tulevikukütuste teemalistest aruteludest.
Autonoomne robotlaev NYMO sõidab Keri saarele puid viima
Laupäeval 31. augustil kell 12.00 sõidab Leppneeme sadamast autonoomne robotlaev NYMO Keri saarele, et tähistada Keri tuletorni 300. aastapäeva. Sümboolselt viiakse Keri saarele küttepuid muinastulede öö lõkke süütamiseks.
DSV ühinemine Panalpinaga jõudis lõpule
DSV teatas, et ühinemisprotsess Šveitsi päritolu maailma juhtiva logistikafirmaga Panalpina, on jõudnud lõpule. Tulemusena loodi globaalselt maailma suuruselt neljas ekspedeerimisettevõte.
Rail Baltica Ülemiste ühisterminali võidutööd selguvad novembris
Homme, 3. septembril kukub Rail Baltica Ülemiste ühisterminali arhitektuurse ideekonkursi tähtaeg. Konkursile esitatud töid hakkab hindama 9 liikmeline rahvusvaheline žürii.
Volvo Estonia keskus laieneb 1000 ruutmeetri võrra
Raskeveokite tootja Volvo Trucks esindaja Volvo Estonia laiendab Rae Tehnopargis asuva keskuse töökoda ligikaudu 1000 ruutmeetri võrra. Ehitustööd mahuga ligi 1,4 miljonit eurot teeb Mapri Ehitus. Laiendus valmib 2020. aasta kevadel.
Valga maakonnaliinidele tulevad uued bussid
Alates 1. septembrist 2019 teenindab Valga maakonna bussiliine Go Bus, tuues liinidele uued bussid. Ühtlasi uuenevad sõidugraafikud ning piletimüügisüsteem. Kõik huvilised on oodatud uute maakonnabussidega ja uuendustega tutvuma 29. augustil kell 11 Valga raudteejaama.
Lennufirma katsetab ülipikkade lendudega
Austraalia lennufirma Qantas Airways alustab ülipikamaa testlendudega, vahendab Bloomberg.
Video: inimesed riskivad raudteel pidevalt oma eludega
Raudtee-ettevõtted Elron, Eesti Raudtee, Edelaraudtee Infrastruktuur ja Operail pöördusid avalikkuse poole sõnumiga, et kuigi sellel aastal on traagiliste õnnetusjuhtumite arv vähenenud, on samal ajal oluliselt kasvanud potentsiaalselt surmaga lõppevate õnnetuste arv Eesti raudteedel.
Hansa Grupp katab bussiveo miinust autoäriga
Hansa Grupp OÜ käive 2018. aastal oli 49,3 miljonit ning kasum 1,699 miljonit eurot. Kontserni teatel moodustas suurima osa kasumist sõidukite rent (Europcar), millele järgnes autode müük ja hooldus. Reisijate vedu oli 2018. aastal väikeses miinuses.
Euroopa Komisjon võtab maanteetranspordis suuna LNG-le
Kui linnatranspordi ja erasõidukite osas on Euroopa Liidul plaan võimalikult kiiresti elektrile üle minna, siis pikamaatranspordi ja raskeveokite osas on Euroopa Komisjonil selge suund toetada rohkem LNG tehnoloogiale üleminekut, tunnistas Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi direktoraadi pe...
Bolt laiendas piirkonda, kuhu toitu tellida saab
Bolt käivitas eelmisel nädalal Tallinnas teenuse Bolt Food, millega saab mobiilirakenduse abil restoranidest toitu tellida. Esimestel päevadel on huvi teenuse vastu olnud väga suur, mistõttu laiendas ettevõte piirkonda, kuhu Bolt Food rakenduse abil Tallinnas toitu tellida saab.
Väino Kaldoja leidis Silberautole uue omaniku
Soome päritolu Veho ja Balti autoturul tegutsev Silberauto sõlmisid lepingu, mille järgi Veho ostab Silberauto ettevõtted Eestis ja Leedus. Tehingu tulemusel kasvab Veho aastakäive pooleteist miljardi euroni.
Kas Bolti või Wolti kuller on ettevõtja?
Saates "Maksu- ja tolliamet annab nõu" kõneleme sellest, milliseid muutusi on toonud kaasa jagamis- ja platvormimajandus maksustamise poole pealt.
Ahti Heinla on Amazonist neli aastat ees
40 miljonit dollarit kaasanud pakirobotite ettevõttel Starship Technologiesil on Ameerikat vallutama minnes konkurentide ees selge tehnoloogiline eelis ning suurte kaubandushiidude, nagu Amazoni ning FedExi, pakiroboteid pole seega põhjust karta, rääkis ettevõtte kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Ah...
Kliimaeesmärgid saadavad saastavad kütused pensionile
Esimesena pakume teile saates "Lavajutud" kuulamiseks kogemuslugu LNG-veokite kasutamisest. Alexela oli esimeste LNG-veokite ostja ning alates veebruarist veavad nad kõikidesse oma tanklatesse üle Eesti kütust ise.
Hüva nõu neile, kes mõtlevad laienemisele Balti riikides
Balti regioon on kaubandusettevõtetele laienemiseks atraktiivne turg, kuid firmadel end erinevates riikides sisse seada aitava ettevõtte Makes You Local tegevdirektori Donatas Gudelise sõnul tuleb laienemist korralikult ette valmistada ja vältida levinumaid vigu.
Eesti kaupade eksport oli juulis viimaste aastate kesiseim
Kaupade eksport vähenes juulis võrreldes 2018. aasta sama ajaga 2% ja import suurenes 5%, teatab statistikaamet. Eesti päritolu kaupade osatähtsus kogu kaupade ekspordist oli viimaste aastate väikseim, moodustades vaid 66%.
Maanteeamet: ühe ropsuga maanteid ei ehita
Maanteede neljarajaliseks ehitamine on vähemat 15aastane projekt, mille väljaehitamine ühe hankega ei ole võimalik.
Viljaveoautod on muutunud seisvateks ladudeks
Teraviljatootajad kurdavad veokite vähesuse üle ning palkavad lõunanaabreid vilja sadamasse vedama. Tegelikkuses teeb see olukorda vaid hullemaks, sest sadama vastuvõtuvõimekus jääb samaks. Lihtsalt veokite järjekord sadamas kasvab ning veokid muudetakse ajutisteks viljaladudeks, kirjutab
Galerii: 7. Kütuseturu Aastakonverents
Eile toimus Logistikauudised.ee korraldatud 7. Kütuseturu Aastakonverents, mis maandas nii mõnedki ühiskonnas esile kerkinud pinged, eeskätt need, mis puudutasid biolisandite sundsegamist kütustesse.
Otsustatud: Eesti annab kütusemüüjatele vabad käed
Kohustust müüa ainult füüsiliselt biolisandiga segatust kütust Eestis ei tule ning kütusemüüjad saavad ise otsustada, kuidas nad oma taastuvenergia osakaalu nõude täidavad, kinnitas tänasel kütuseturu astakonverentsil MKM energeetika osakonna energiaturgude juht Rein Vaks.
Viking XPRS püstitas augustis kõigi aegade reisijateveo rekordi
Suvine nõudluse kasv Tallinna–Helsingi liini lisaväljumiste järele kajastub selgelt parvlaeva Viking XPRS reisijate arvus, mis ületas suvel 600 000 piiri. Augustis sõitis laevaga 209 934 reisijat ja see oli parvlaeva reisijate arvu kõigi aegade rekord ühes kuus.
Kasutuseta raudteelõigud Tallinnas ja Tartus võetakse üles
Nii Tallinnas Balti jaama turu läheduses asuval raudteelõigul kui ka Tartus sadamaraudteel rongid enam ei sõida, kuid raudtee on siiski mõlemas asukohas veel alles. Eesti Raudtee likvideerib mõlemad raudtee lõigud järgnevate kuude jooksul ning annab maa linna kasutusse tagasi.
Eesti Gaas alustas Hankos autoveolaevade LNG punkerdamist
Eesti Gaas alustas lisaks Tallinnale ja Helsingile esmakordselt Soomes Hanko sadamas LNG laevade punkerdamist. Hanko sadamale tähendab see regulaarse punkerdamise algust, Eesti Gaasile Tallinki Megastari kõrval kahe uue teenindatava laeva lisandumist.
airBaltic avalikustas oma talvise lennuplaani Tallinnast
airBaltic on paika pannud oma talvise hooaja lennuplaani Tallinnast, mis käesoleval aastal algab 27. oktoobrist. Lisaks uuele Tallinn - Salzburg liinile jätkab lennufirma opereerimist veel 12 sihtkoha otselennul Eesti pealinnast.
Üha enam liiklusõnnetusi juhtub sõidurajalt välja kaldudes
Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohasel on viimase nelja aasta jooksul vastassuunda kaldumise tõttu põhjustatud liiklusõnnetuste arv kasvanud 40 protsenti ja kokkupõrked reastumisel 27 protsenti. Liiklusmärkide, teepiirete ja ehitiste kahjustamine on suurenenud kolmandiku võrra.
Operail tõi aastaga maanteelt ära ligi 5600 veokit
Aasta tagasi, 27. augustil 2018, tegi esimese sõidu Operaili multimodaalne konteinerrong, mis on aastaga vedanud 2828 konteinerit, ehk 5656 veoauto jagu kaupu. Täna veetakse juba 400 konteinerit kuus.
Pakiautomaadid kui uued piimapukid!
Hiljuti Kagu-Eestis peetud ametnike välitöödel otsiti ideid, kuidas ääremaade elu paremaks muuta. Valga valla kommunikatsioonijuht Põim Kama ja Rahandusministeeriumi nõunik Sulev Valner tulid välja ideega paigaldada igasse külla ja teeotsa kahesuunalise kasutusega pakiautomaadid, nagu kunagi olid...
Logistikauudised 27.08.2019