Skandinaavia lennufirma Norwegian sulgeb viiendiku otselendudest
Kuigi Norwegiani lendude arv langes novembris 23 protsenti ja lennumahud 27 protsenti, teatas Skandinaavia lennufirma, et teenusemahtude piiramine on kooskõlas ettevõtte strateegiaga ja puudujääk täidetakse kasvava käibega ühe lennuki kohta.
Kahe nädalaga viidi romulasse 430 autot
Keskkonnaministeeriumi, Kuusakoski AS-i ja Eesti Autolammutuste Liidu kahenädalase kampaania käigus koguti kokku 430 romu. Kõige rohkem viidi romusid ära Harjumaalt, Tartumaalt ning Võrumaalt.
Riisipere-Turba rong tegi esimese sõidu
Pühapäeval avati pidulikult Riisipere ja Turba vahel Eesti kiireim raudteelõik, mille maksimaalne lubatud tunnikiirus on 140 km/h. Uhiuuel üle kuue kilomeetri pikkusel raudteelõigul hakkab rong sõitma kuni 11 korda päevas.
Laoriiulite pikaealisuse tagab kvaliteetne paigaldus
Olenemata riiulidetailide hinnasildist või kvaliteedist, võib ebakvaliteetne paigaldus nullida kogu soovitava tulemuse. Klientide teadmatust selles vallas kasutavad pahatihti ära soodsat teenust pakkuvad paigaldajad, kes aega ja raha kokku hoides teevad ära vaid poole tööst.
Alustati digitaalse kaubatee loomist Eestist Poolani
Läinud reedel kogunesid Tallinnas Diginno-Proto pilootprojekti eCMR ehk e-veoselehe projektipartnerid Eestis, Lätist, Leedust ja Poolast, et alustada Eestist Poolani kulgeva digitaalse kaubatee loomist. Kohtumisel tehti esimesed sammud e-veoselehe prototüübi. Hange prototüübi tegija leidmiseks ku...
Transport ja logistika 11 2019
Tallinna lennujaamas ületati 3 miljoni reisija piir juba novembris
Tallinna lennujaama on novembri seisuga läbinud 3 miljonit reisijat, mullu täitus 3 miljonit täpselt aasta viimasel päeval. Novembris läbis lennujaama 242 000 reisijat, mis on 6,6% enam kui eelmisel aastal samal ajal.
Uuring: ostujuhtimine aina olulisem, transport kulukam
Tallinna Tehnikaülikooli ja Turu Ülikooli poolt mullu korraldatud logistikauuringust selgus muu hulgas, et meie ettevõtted peavad tarneahelas aina olulisemaks ostujuhtimist ning kurdavad soodsate transpordivõimaluste vähenemise üle.
Logistikajuhid valmistuvad digirevolutsiooniks
Logistikas on alanud digirevolutsioon, milles andmete digiteerimine ja digitaalne ühilduvus tarneahela erinevate osalistega on üks olulisemaid küsimusi, väidab Balti Logistika ASi juhatuse liige Magnus Lepasalu. Sama meelt on kõik kümmekond küsitletud transpordi ja logistika valdkonna tippjuhti.
Miks valiti Eesti aasta autoks just Mazda 3?
Aasta viimases saates "Autosõbrad eetris" võetakse luubi alla aasta auto valimised meil ja naaberriikides ning vaadatakse tagasi lõppeva aasta olulisematele tehingutele meie autoturul.
Ekspedeerijate TOP: stabiilne aasta, mõjutatud teistest riikidest ja riigi otsustest
2018. aasta oli ekspedeerijatele stabiilne: veomahud kasvasid pärast eelnenud kolmeaastast langust 1,5% ning langus veosekäibes oli 0,8%. Maanteetranspordi veomaht kasvas veidi üle ühe ja raudteeveod paari protsendi võrra, ent üldiselt madalaid kaubamahte raudteel mõjutavad jätkuvalt ELi ja Venem...
Pühapäevast saab pärast 20 aastast pausi taas rongiga Turbasse sõita
Pühapäeval, 8. detsembril kell 10.04 väljub Tallinnast Turbasse esimene rong, mis läbib esmakordselt äsja valminud Riisipere-Turba raudteelõigu. Rongiliiklust pole Riisipere ja Turba vahel olnud juba viimased 20 aastat.
Soomlased matsid miljoneid Hiina ühendusse, kasu sellest ei tõusnud
Soomlased kulutasid kümneid miljoneid eurosid, et saada raudteeühendus Hiinaga, kuid paari aastaga kuivas rongiühendus kolmele rongile aastas, kirjutas YLE.
Diiselautod on Euroopas taandumas
Diiselautode müük langeb Euroopas kiires tempos, samas kui bensiini ja alternatiivkütuste osakaal kasvab, teatas Auto Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).
Galerii: 21. Logistika Aastakonverents
Möödunud nädalal toimus Noblessneri kvartalis asuvas Proto avastustehases 21. Logistika Aastakonverents, kus võeti luubi alla nii inimeste kui kaupade liikumine: kui arukalt me oleme osanud seda kõike korraldada ja kui suure ökolologilise jalajälje me sellest jätame?
SkyFMSi täppissüsteem paljastas petuskeemi
Mõned kuud tagasi kirjutas Äripäeva
Iga CityBee sõiduauto teeb keskmiselt neli sõitu päevas
Aasta logistikateo finalist CityBee Eesti sõiduautode jagamisteenuse esimesel tegevuskuul kasutas sõiduautosid 8000 inimest, tehes ühtekokku ligikaudu 20 000 sõitu. Üks sõiduk teeb päevas keskmiselt neli sõitu.
Galerii: Eesti-Saksa majanduskonverents
29. novembril toimus Kultuurikatlas Eesti-Saksa majanduskonverents, kus arutleti kahe riigi omavahelistele majandussuhetele ja ettevõtete vahelisele koostööle.
Aasta Logistikateo tiitli võitis Operail
Eile toimunud Logistika Aastakonverentsil kuulutati välja Aasta Logistikategu 2019 tiitli võitja, kelleks osutus AS Operail multimodaalsete kaubavedude projekti eest. Logistikauudiste lugejate lemmiku tiitli sai Alexela maailma esimene energiakaubamaja.
Maanteeamet hoiatab: teed võivad muutuda erakordselt libedaks
Mitmel pool mandri-Eestis on teedel juba jäidet ning Riigi Ilmateenistuse teatel võib mitmel pool Eestis hakata sadama jäävihma, teatas Maanteeamet.
DSV Estonia juhiks saab Alvar Tõruke
Ligi 29 aastat Eesti suurimat logistikaettevõtet DSV Estonia AS juhtinud Jaan Lepp lahkub aasta lõpus ametist, tema koha võtab üle firma regionaaldirektor Alvar Tõruke.
Logistikauudised 28.11.2019
Galerii: Rail Baltic sai Eestis nurgakivi
Nurgakivi asetamine tähistab raudteeühenduste trassi ehitamise algust, sest Saustinõmme maanteeviadukt on Rail Balticu esimene objekt, mis sai nurgakivi.
Riigikohus jättis Tallinna gaasibussihanke võidu Solarisele
Riigikohus otsustas täna jätta menetlusse võtmata Scania Eesti AS-i kassatsioonkaebuse gaasibussihanke vaidlustamise osas, mis tähendab, et Tallinna Linnatranspordi AS-i riigihanke võitis Solaris Bus & Coach. Vastavalt riigihankele ostab Tallinna Linnatransport 100 uut surugaasil töötavat linnali...
Siret Liivamägi lahkub Orlen Eesti juhi kohalt
Ligi seitse aastat Eesti ühe suurima käibega ettevõtet Orlen Eesti OÜ juhtinud Siret Liivamägi lahkub novembri lõpus ettevõtte tegevjuhi kohalt.
Soome streik sai läbi, ees ootab töösulg
Soome postifirma Posti ja tema töötajate nõudmiste eest võidelnud ametiliitude liikmete streik sai läbi, kui osapooled täna hommikul kokkuleppele jõudsid.
Majandusministeerium uurib transpordi ühendameti kasu
Järgmise aasta märtsiks viib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos ministeeriumi haldusalas oleva nelja ametiga läbi analüüsi, et selgitada välja, millist kasu tooks transpordivaldkonna ametite funktsioonide ühendamine.
Eesti aasta auto 2020 on Mazda3
Tehnikamaailma eestvedamisel 20. korda aset leidnud Eesti aasta auto konkursil sai Eesti autokirjanikelt enim punkte Mazda3. Viimati oli Mazda Eesti aasta auto konkursil tipus 17 aastat tagasi, kui esikoha pälvis Mazda6.
Soome laevaomanikul sai streigist kõrini
Soome laevaomanik kavatseb alused Soome lipu alt mujale viia, et streigiohust igaveseks pääseda, kirjutab Talouselämä.
Eckerö Line katkestas streigi tõttu kaubaveod
Eckerö Line teatas täna, et kui Soome Meremeeste Liit alustab neljapäeval 21. novembril toetusstreigiga, peatatakse Muuga sadamast kaubaga sõidukite ja veokite ülevedu, samuti ei tee kaubavedusid MS Finlandia.
Ametiühingutel on jõud suur osa Soomest seisma panna
LHV investeerimismeeskonna vanemanalüütiku Jani Mäenpää sõnul on lepingute kollektiivsuse tõttu mõne ametiühingu otsusega võimalik suur osa Soomest seisma panna – tööstus, kaubandus, logistika.
Streigilaine mõjutab kogu Põhjalat, Finnair ja Eckerö Line tühistasid reisid
Soome streikide ootuses väriseb kogu Põhjala, põhjust muretsemiseks on ka Eestil: Finnair teatas täna lendude ärajäämisest, sadamasse on jäänud ka mõlemad Eesti ja Soome vahet seilavad Eckerö Line`i laevad.
Keskmine palk on aastaga kasvanud üle 8 protsendi
Juulis oli keskmine brutokuupalk 1435, augustis 1365 ja septembris 1389 eurot. Seega teise kvartaliga võrreldes vähenes brutokuupalk 1,6% võrra. Samas aasta lõikes palgaralli jätkus.
Tesla uut autot telliti lühikese ajaga pea 150 000
Tesla tegevjuht Elon Musk ütles laupäeval, et ettevõtte elektrisõidukit Cybertruck on pärast neljapäevast esitlust tellitud ligikaudu 150 000, vahendab Reuters.
Alexela ja Infortar sisenevad kütusetootmisse
Kütusemüüjate vajadus müüa taastuvkütuseid on muutnud kodumaise biometaani tootmise piisavalt ahvatlevaks, et oma osa tulevad püüdma ka Infortar ja Alexela.
Janek Saareoks asus juhtima DB Schenkeri uut Baltimaade üksust
DB Schenker viis oma Baltimaade üksused ühise juhtimise alla, kus võtmerolle hakkasid täitma eestlased, eesotsas DB Schenkeri uue tegevdirektori Eestis, Lätis ja Leedus Janek Saareoksaga.
Tesla uus elektriveok purunes testimisel
Tesla esitles eile peagi tootmisesse saadetavat uut elektriveokit, mis meenutab Reutersi küsitletud analüütikutele futuristlikku soomusautot, esines ka tagasilöök.
Alexela: raudtee elektrile viimine maksab kümme korda liiga palju
Kogu raudtee elektrifitseerimine maksab kümme korda rohkem kui kaubavedude seadmine veeldatud gaasile. Veeldatud gaasiterminali plaaniv Alexela leiab, et eesmärgi täitmiseks on see liiga kõrge hind.
Kuni 2. detsembrini saab tellida vana autoromu tasuta äraveo
Keskkonnaministeerium, Kuusakoski AS ja Eesti Autolammutuste Liit alustavad taas kahenädalase romusõidukite kokku kogumise kampaaniaga: 18. novembrist kuni 2. detsembrini (kaasa arvatud) saab viimastega kokku leppida romude tasuta äraveo.
ACE Logisticsi osalusega Dachser Finland OY rajab Soome uue logistikakeskuse
ACE Logistics’i ja Dachser’i ühisettevõte Soomes Dachser Finland OY sõlmis kümneaastase rendilepingu umbes 4600 ruutmeetri suuruse terminali- ja kontoripinna rajamiseks ja rentimiseks Keravasse. Helsingist 30 km kaugusel valmiv logistikaterminal valmib 2020. aasta teises pooles.
Prismast tellitud kaup jõuab Tartus kliendini taksoga
Alates 19. novembrist hakkab Prisma esimese jaeketina kõikidele oma Tartu ja selle lähiümbruse klientidele e-poest tellitud kaupu koju toimetama. Kaubad saadetakse teele koostöös Välk taksoga.
Elektritõukside sünge tulemus Helsingis
Helsingi Töölö haiglas on maikuust peale ravil olnud 75 inimest elektritõukeratastega juhtunud õnnetuste tõttu, see aga on jäämäe veepealne tipp, sest sinna jõuavad ravile eelkõige tõsisemate vigastustega patsiendid, kirjutab Helsingin Sanomat.
Tesla otsustas rajada oma Euroopa hiidtehase Saksamaale
Elon Musk tegi valiku: uus hiiglaslik Tesla Euroopa autotehas tuleb Saksamaale, Berliini lähedal asuvasse Grünheidesse.
Tallinki ridadest lahkus pikaaegne juht
Ligi 15 aastat Tallinkis erinevatel juhtivatel positsioonidel töötanud Peter Roosel oli täna viimane päev Tallinkis.
Ukraina passidega autovargad on võtnud sihikule autorendifirmad
Viimastel kuudel on politseisse pöördunud kolm Tallinna autorendifirmat, kes jäid ilma rendile antud Toyota sõidukitest. Kõigi juhtumite puhul esitasid kliendid isiku tuvastamisel Ukraina kodaniku passi ja juhiloa.
Airbusi müügijuht: Boeingu 737 MAX probleemidest ei võida keegi
Airbusi müügijuht Christian Scherer lükkas Dubai lennundusmessil esinedes tagasi väite nagu oleks Airbus lõiganud kasumit 400 Boeingu 737 MAX reisilennuki lennukeelust pea viie kuu eest.
airBaltic tuleb Tallinna töötajaid värbama
Sel nädalal, 15. ja 16. novembril, korraldab airBaltic värbamispäeva tööotsijatele, kes soovivad liituda lennufirma meeskonnaga. Üritus leiab aset Hestia Hotel Europas. 15. novembril toimub üritus algusega kell 14.00 ja 16. novembril kell 12.00.
Eckerö Line'i laev Finlandia võib jääda streigi tõttu sadamasse
Kui Soome postiteenuste ja logistika liidu PAU streigis soovitud arenguid ei toimu, liitub streigiga ka Eckerö Line, mille laev Finlandia võib jääda 25. novembril kai äärde, teatas ettevõtte oma kodulehel.
Ajaloolise Postitee viimane lõik läbis innovaatilise taastusremondi
15. novembril avati Varbusel sümboolselt Postitee Vooreküla–Puskaru lõik, mis läbis sel aastal täieliku taastusremondi.
Ära karda automaattõstukit!
Kas automaattõstukid võtavad lao üle? Kas neid on põhjust karta?
Tallink lõi Lätis ja Leedus tütarfirmad
Tallink lõi Burger Kingi restoranide opereerimiseks Leedus ja Lätis esimesed tütarfirmad, teatas ettevõte.
Viimane võimalus: aita valida aasta logistikategu!
28. novembril toimub traditsiooniline logistika aastakonverents, kus kuulutame välja ka Aasta Logistikateo 2019. Finaali pääses kolm logistikategu, lugejajääletus kestab kuni kolmapäeva õhtuni. Anna oma hääl ja osale tasuta pääsme loosimises logisrika aastakonverentsile!
Autode valik lühirenditurul laieneb hoogsalt
Amserv andis lühirenditeenust pakkuvale CityBeele üle 15 Toyota Corolla hübriidautot, mis on ettevõtte esimesed automaatkäigukastiga sõidukid siinsel turul. Samad hübriidautod tõi äsja turule ka CityBee konkurent, ELMO Rent, kes plaanib samuti oma autoparki jõudsalt laiendada.
Venipak: kaubatagastuse pealt saab tublisti kokku hoida
Kiirkullerteenuseid pakkuv Venipak hakkas kaupmeeste soovidele vastu tulles toimetama rahulolematult tarbijalt kaupa tagasi võtma sõites kohe kätte ka uue vahetuskauba. Ettevõtte hinnangul saab taolist praktikat kohaldada koguni kolmandikule tagastatavale kaubale, mis omakorda see aitab kaupmeest...
Eesti ettevõtjad kohtusid Hiina e-kaubanduse hiidudega
Ettevõtluse arendamise sihtasutus organiseeris Eesti ettevõtetele Hiinas ärikohtumised kohalike logistikafirmadega ning suurimate Hiina e-kaubandusplatvormidega, nagu Alibaba, JD.com ja DHGate.
Schengeni piirikontroll vajab veel täiustamist
ELi audiitorid hoiatavad, et Schengeni piirikontrolli IT-süsteemid on üldjoontes hästi kavandatud, kuid andmeid tuleb sisestada kiiremini ja need peavad olema täielikumad.
Rail Baltic Estonia otsib juhatuse esimeest
Kandideerimise tähtaeg: 30.11.2019
Cleveron nimetati üheks Kesk-Euroopa kiireimini kasvavaks tehnoloogiaettevõtteks
Viljandimaal maailma suurettevõtetele pakiroboteid tootev AS Cleveron tunnistati „Fast 50“ konkursil nelja viimase aasta kasvunumbrite põhjal Kesk-Euroopa üheks kiiremini kasvavaks tehnoloogiaettevõtteks
Eesti eksport vähenes
Kui esimeses kahes kvartalis Eesti kaupade eksport kasvas, siis kolmandas kvartalis vähenes see 2 protsendi võrra, teatas statistikaamet.