Millal gaasiveok end tegelikult ära tasub?
Eelmisel nädalal saabusid Eestisse esimesed LNG-veokid, mille tellijaks oli Alexela Oil. Mis plaanid ettevõttel nende autodega on ja miks välistasid nad diiselveokite ostu, räägib saates Ärikliendid roolis Alexela Oil juhatuse liiga Alan Vaht.
Baltic Queen naasis Tallinna-Stockholmi liinile
Selle nädala alguses jõudis Poolast, Gdanski laevaremonditehasest tagasi Tallink Grupi kruiisilaev Baltic Queen, mis taastab igapäevase laevaliikluse Tallinna ja Stockholmi vahel.
Harju KEK rajab Rae valda uue äripargi
Tööstuskinnisvara arendaja Harju KEK hakkab peagi ehitama Lagedi lähedale Tallinna ringtee äärde Varivere teele uut äriparki A11. Ettevõte ei soostunud esimesi ankurüürnikke veel välja ütlema.
Liikluskindlustus kallines, kindlustused jõudsid kasumisse
Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel oli eelmise aasta keskmine liikluskindlustuse aastamakse 142 eurot, kasvades aastaga 9 protsenti.
airBaltic lõpetab Boeinguga lendamise juba sel aastal
airBaltic teatas, et viib oma plaani lõpetada opereerimine Boeing 737 lennukitel ellu juba sel sügisel, ehk planeeritust aasta varem. Tegevuskulude optimeerimise eesmärgil jätkatakse lendamist ühe lennukimudeli, Airbus A220-300ga.
Tallinna linnavalitsus ja MRP pöörasid lõplikult tülli
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul nörritab pankrotistunud MRP Linna Liinid OÜ endiseid bussijuhte ning keeldub neile valeväiteid esitades palka välja maksmast. Ettevõte nimetab seda laimuks ja valeks ning süüdistab hoopis linnajuhte ettevõtte nörritamises.
Rail Balticu hanked nõuavad Läti äri tundmist
Rail Balticu ületrassilised hanked toimuvad Läti seadusandluse kaudu ning võivad tekitada Eesti ettevõtetele lisakohustusi. Ülearu pelgama neid siiski ei pea: appi tasub võtta pädev nõustaja, lihtsam on ka siis, kui Eesti ettevõte on all-, mitte peatöövõtja.
Elron meelitab rohkem piletimasinat kasutama
Alates 1. märtsist muutuvad Elroni sõidukaardiga ostetavate piletite soodustused. Senine sõidukaardiga piletiostu soodustus (10%) jääb rongis kehtima vaid piletimasinast ostes. Klienditeenindajalt ostes maksab pilet olenemata makseviisist võrdselt.
Trammiliini viimine Vanasadamasse sai rohelise tule
AS RB Rail poolt tellitud uuringu järgi on plaanitava Rail Baltica Ülemiste terminali ja Tallinna Vanasadama ühendamiseks parim lahendus trammiliini viimine sadamasse. Liini laiendamine läheks maksma ca 26 miljonit eurot ja see võiks valmis saada 2023. aasta lõpuks.
Operail käivitas Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliini
Eile esimese sõidu uuel riigisisesel Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliinil teinud Operail on võtnud eesmärgiks vähendada kaubaautode liiklust Eesti maanteedel ning üha enam kaupu transportida rööbastel.
Finnair kergitas käivet kümnendiku võrra
Soome lennufirma Finnair teatas täna eelmise aasta majandustulemused, mille kohaselt tõusis müügitulu kümnendiku võrra 2,8 miljardi euroni.
Volkswagen taastas Eestis CNG autode müügi
Volkswageni tehas taastas Eestis CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi ning esindused võtavad alates tänasest vastu klientide tellimusi.
Cleveroni kodu-pakiautomaate hakkas teenindama ka Itella
Alates veebruarist hakkasid Cleveroni kodu- ja kortermaja-pakiautomaatidesse lisaks DHL ja DPD kulleritele toimetama pakke ka Itella SmartPOSTi kullerid.
Löökaugud toovad kaasa kopsaka liikluskahju
Möödunud nädala sula paljastas üle Eesti hulgaliselt ohtlikke löökauke ning kindlustusfirma poole on pöördunud mitmeid inimesi, kelle autod on saanud keskmiselt tuhande euroni ulatuvaid kahjusid.
Tallink hakkab Soomes koondama
Tallink Silja teatas, et kavatseb Soome maa peal asuva tegevuse uutele alustele viia ja alustab selleks läbirääkimisi kuni 35 töökoha koondamiseks.
Välisturistid jätsid Tallinna miljard eurot
Välisturistid kulutasid eelmisel aastal Tallinnas hinnanguliselt 1,05 miljardit eurot, mida on 3% rohkem kui aasta varem, teatas Raepress.
Tallinki Club Onel täitus 2,5 miljonit liiget
Tallinki püsikliendiprogrammiga Club One liitus eilsel sõbrapäeval 2,5 miljones inimene, kokku on sadade koostööpartneritega Läänemere ühe suurema lojaalsusprogrammiga liitunuid ligi 160 riigist.
Briti piiril kardetakse kahe kuu pärast kaost
„Me võime vaid ette kujutada millised need järjekorrad seal (Doveris – toim) siis tegelikult on,“ lausus maksu- ja tolliameti tolliosakonna tolliformaalsuste valdkonna juht Külli Kurvits vastuseks Äripäeva küsimusele, kas leppeta Brexit toob kaasa kaose Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi piiril.
Magnetic MRO läheb Saudi Araabiasse
Kommertslennukite täisteenust pakkuv ettevõte Magnetic MRO teatas, et siseneb jõuliselt Lähis-Ida regiooni õhusõidukite hoolduse turule.
Rail Balticat hakkab juhtima soomlane
Täna, 12. veebruaril, nimetas RB Rail AS nõukogu ühisettevõtte uueks tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks soomlase Timo Riihimäki, kelle töökohustused ettevõtte peakontoris Riias algavad käesoleva aasta 11. märtsil.
Tahhograafiandmete automaatne allalaadimine aitab ära hoida trahve
Kui varem pidi raskeveoki sõidumeeriku andmeid käima käsitsi veokikabiinis andmekandjale salvestamas, siis need ajad on tänu tehnoloogiale möödas. Eestis arendatud nutika tarkvara abil on tahhograafiandmete kopeerimine võimalik ka automaatselt ja üle mobiilivõrgu, olgu veok kasvõi tuhandete kilom...
Ettevõtjad rõkkavad: eksport kasvas mühinal
Kaupade eksport suurenes möödunud aastal võrreldes võrreldes 2017. aastaga 12 protsenti ja import 10 protsenti, seda vastavalt 14,4 ja 16,2 miljardi euroni.
Nissan re-ekspordiga ei tegele
Äripäev tembeldas eelmisel nädalal ilmunud loos „Üle 3000 uue auto haihtus registrist“ ekslikult üheks re-ekspordiga tegelejaks ka Nissani. See väide ei vasta aga tegelikkusele.
Riik plaanib Rail Balticu tarbeks omandada 565 hektarit
Rail Baltica rajamiseks vajaliku maa omandamise läbirääkimised jõuavad selle aasta esimeses pooles Harjumaal Saku valda, Raplamaal Rapla ja Kehtna valda ning Pärnumaal Põhja-Pärnumaa valda. Kokku on plaanis omandada äralõikeid 619 eraomandis kinnisasjast, kokku 565 hektarit maad.
Honda sulgeb oma viimase autotehase Euroopas
Honda teatas täna, et paneb Inglismaal Swindoni linnas asuva autotehase kinni ning seeläbi kaotab töö 3500 inimest, vahendab CNN Money.
Eestis hakatakse katsetama elektripraami
Eesti esimene osaliselt akudel töötav reisiparvlaev võib jõuda Virtsu-Kuivastu liinile järgmise aasta kevadel. Saaremaa parvlaeva hakatakse laadima Virtsu tuulepargi elektriga, kirjutab Postimees.
Simson sooviks tunnelipeatust ka Tallinna kesklinna
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus eile Finest Bay Area Development OY esindaja Peter Vesterbackaga ning nentis, et Eesti ja Soome vaheline raudteetunnel on riiklikult oluline projekt, kuid lahtisi otsi on veel päris palju.
Valmis Eesti merenduspoliitika valimiskompass
Erakondade valimisprogrammide nõrga merenduspoliitilise sisu tõttu koostas merendusajakiri Meremees Eesti merenduspoliitika valimiskompassi eelseisvateks Riigikogu valimisteks.
Galerii: kui Alfa Romeo hakkaks veokeid tootma
Milline näeks välja tulemus, kui Alfa Rome hakkaks veokitootjaks? Korea päritolu autodisainer Taekang Lee otsustas selles küsimuses oma nägemuse visualiseerida.
Putini korteeži autod lähevad seeriatootmisse
Veebruari keskel hakatakse ka "lihtrahvalt" tellimusi võtma Venemaa tippjuhtkonna saatemasinateks kavandatud Aurus Senat autodele, mille seeriatootmine algab tuleval aastal, vahendab lenta.ru.
Rail Baltica energiavarustust hakkavad kavandama hispaanlased
RB Rail AS eestvedamisel on alustatud uuringuga, et töötada välja Rail Baltica energiavarustuse allsüsteemi hankemudel ja kasutuselevõtu strateegia. Leping uuringu teostamiseks allkirjastati 2019. aasta jaanuaris Hispaania päritolu INECO–ARDANUY konsortsiumiga.
Mineraalsed ained vedasid kaubavahetuse kasvu
Kaupade eksport suurenes mineraalsete toodete toel möödunud aastal võrreldes aasta varasemaga 12% ja import 10%, teatab Statistikaamet.
Operaili juhatus jätkab ametis
Läinud aasta pea 10 miljoni euro suuruse kasumiga lõpetanud riigile kuuluva rahvusvahelise raudtee-ettevõtte Operaili nõukogu otsusel pikenevad kolmeks aastaks juhatuse liikmete Raul Toomsalu ja Paul Lukka volitused.
Britid lubasid Nissanile pärast Brexitit üle 100 miljoni dollari
Suurbritannia valitsus tegi Nissanile vahetult pärast Brexitit 100 miljoni dollari suuruse pakkumise, et autotootja jätaks oma tootmise saareriiki ka pärast selle Euroopa Liidust lahkumist, vahendab CNN Money.
Jaanuaris jätkus lennureisijate arvu kasv
Vaatamata sellele, et jaanuar on tavapäraselt lennunduses vaikne kuu, teenindas Tallinna lennujaam aasta esimesel kuul üle 200 000 reisija, mida on 17 protsenti rohkem kui möödunud aastal samal ajal.
Üle 3000 uue sõiduauto „haihtus“ registrist
Kui möödunud aastal registreeriti Maanteeameti autoregistrikeskuse igakuise statistika järgi 26 235 uut sõiduautot, siis 31. detsembri seisuga oli 2018. aastal toodetud sõiduautosid arvel alles vaid 22 987, ehk üle 3000 auto vähem.
Luminor liisingu autod ei pääse Venemaale
Venemaa toll saadab piirilt tagasi kõik Luminor liisingu autod, kuna keegi ettevõtte liisinguautode kasutajatest ei ole naasnud õigel ajal Venemaalt tagasi, kirjutab Postimees.
Rehvide vanusepiirang ka Eestisse?
Kui Soomes võib müüa kuni viis aastat vanu ja Saksamaal kuni kolm aastat vanu rehve, oleks ehk mõistlik ka Eestis hakata sarnaste piirangute peale mõtlema, tõdes siseminister Katri Raik eilsel liikluskomisjoni istungil.
Meresõiduohutus Eesti vetes on hea
Veeteede Ameti meresõiduohutuse teenistuse 2018. aasta kokkuvõte näitab, et eelmine aasta möödus Eesti vetes ilma väga raskete õnnetusteta ohutuse seisukohalt on olukord Eesti vetes hea.
SEBE andis kohtusse nii maanteeameti kui ka ühistranspordikeskuse
Bussifirma SEBE andis maanteeameti ja nende volitustel Ida-Virumaal ühistransporti korraldava Ida-Viru ühistranspordikeskuse lepingu mittetäitmise pärast kohtusse. Maanteeamet peab lepingut õigustühiseks.
Autojuhtide alampalk tõuseb pea tuhande euroni
Eile allkirjastasid Transpordi Ametühing ja Autoettevõtete Liit kokkuleppe, millega tõuseb autojuhtide alampalk kolme aasta jooksul kokku pea poole võrra, teatas Transpordi Ametiühing.
Via 3L grupi uueks juhiks saab Rainer Rohtla
Balti riikide juhtiva logistikaettevõtte Via 3L grupi emaettevõtte Via 3L OÜ uueks juhatuse esimeheks saab Rainer Rohtla, kes mõni aeg tagasi lahkus DPD Eesti tegevjuhi kohalt.
Väikevedajad protestivad Kuressaare lennuliinihanke pärast
Saarte lennuliinide hankel tõstis maanteeamet Kuressaare liini lennuki istekohtade arvu 40 peale, mis ei sobi kuidagi väiksematele lennufirmadele Airest ja NyxAir, mille lennukipargis on maksimaalselt 37 istekohaga lennukid.
CNG veokiga Euroopasse ehk “kui seda Lätit ees ei oleks…”
Kui Lätis oleks kasvõi üks CNG tankla Riia lähedal, poleks gaasi-veokiga Euroopas käimine mingi küsimus, tõdesid Apex Logisticu mehed, kes 3600 km pikkuse reisi esimesena ette võtsid.
Kiirusest võiks loobuda
Saamidel olla uskumus, et kui on väga kiire, tuleb pikali heita ja lamada nii kaua, kuni kiire möödas. Ühel mehel olnud kord nii kiire, et pidi kolm päeva lamama. Sääraseid lugusid ja vanasõnu võib leida paljudest teistest kultuuridestki.
Libedus tõi Saksamaa kiirteedele kaose
Eile sadanud vihm ja täna öösel järsult miinuskraadidele langenud temperatuur tekitas Saksamaa teedel tõelise kaose: juhtunud on sadu avariisid, osa kiirteid on ummikute tõttu suletud, on ka hukkunuid.
Simson: kaubad liiguvad järjest enam maanteelt raudteele
Raudtee-logistikaettevõtte Operaili Tartu laadimisjaama külastanud majandus- ja taristuminister Kadri Simson tõdes, et kaupade liikumise tendents Eestis maanteelt raudteele mõjub positiivselt maanteeliikluse turvalisusele.
Wizz Air alustab suvel otselende Gruusiasse
Ungari odavlennufirma Wizz Air alustab lendamist Tallinn-Kutaisi liinil, esimene lend Gruusiasse väljub 4. augustil.
Sadamad hakkavad ühiselt Läänemerd kaitsma
Tallinnas kogunenud Lääne- ja Põhjamere sadamad ning kruiisisektori ettevõtted sõlmisid ühise kokkuleppe ja tegevuskava aastani 2030 keskkonnamõjude leevendusmeetmete rakendamiseks ning seeläbi kruiisiäri kestliku arengu tagamiseks.
Tallinn on MRP liinide asendamisega raskustes
Seoses Tallinna linna poolt OÜ MRP Linna Liinidega sõlmitud sõitjateveo avaliku teenindamise lepingu ülesütlemisega alates 1. veebruarist 2019, võib esineda häireid Tallinna bussiliinidel ning ära võib jääda ka väljumisi, teatas Raepress.
Nordica palkas Olympicu ja Microsofti endise finantsjuhi
Alates 1. veebruarist asub rahvusliku lennufirma Nordica finantsosakonda juhtima Kristi Ojakäär, kes on varem töötanud Olympic Entertainment Groupi ja Microsoft Eesti Baltikumi finantsjuhina. Kristi Ojakäär hakkab samal ajal kuuluma ka lennufirma juhatusse, teatas riigifirma.
Operail rendib Eestis ehitatud vedurid unkrainlastele
Rahvusvaheline logistika- ja transpordiettevõte Operail allkirjastas lepingu Ukraina suurima tööstusgrupi SCM tütarettevõttega ning saadab kaks Tapa depoos ehitatud moodsat C30-M vedurit rendile Ukrainasse.
Palgalepped maksuameti luubi alla?
Ametiühingud ja erialaliidud on sõlminud viimastel aastatel mitmeid miinimumpalga kokkuleppeid, kuid pahatihti ei taheta nendest kinni pidada. Sestap soovitakse anda nende täitmise järelevalveõigus lisaks tööinspektsioonile ka maksu- ja tolliametile.
Tallinna lennujaam laieneb ja püüab 5 miljonit reisijat
Tallinna lennujaam, mis alanud aastal alustab reisiterminali laiendamist ja loodab 2030. aastaks jõuda viie miljoni reisijani, tervitab aasta lõpus ilmselt uusi lennufirmasid, suurima turuosaga vedajaks tõuseb aga airBaltic.
Kaubavedu sadamates ja raudteel kasvas
Eesti sadamates käideldud kaubamaht kasvas mullu statistikaameti andmetel 35,9 miljoni tonnini, mida on 3% rohkem kui 2017. aastal. Raudtee kaubamaht kasvas võrreldes 2017. aastaga 2% ehk 27,8 miljoni tonnini.
Tallinki shuttle laev Star läbis uuenduskuuri
Tallinki laev Star, mis opereerib Tallinna-Helsingi liinil, läbis 7.-22. jaanuaril Klaipeda laevaremonditehases ulatusliku uuenduskuuri.
Laiemad parkimiskohad kahandasid liikluskahjusid
Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmeil oli eelmisel aastal Eesti sõidukitega kokku 35 300 liikluskindlustuse juhtumit, neist 32 100 toimus Eestis ja 3 200 juhtumit välismaal. Pärast seitsmeaastast pausi vähenes mullu liiklusõnnetuste arv Eestis 220 juhtumi võrra, seda eeskätt parklaõnnetust...
Virumaal konfiskeeriti liiklusrikkujatelt aastaga 35 sõidukit
Viru Maakohus konfiskeeris prokuratuuri ja politsei taotlusel 2018. aastal Ida- ja Lääne-Viru maakonnas liiklusrikkujatelt kokku 34 sõiduautot ja üks mopeed.
Vesterbacka ja Laansoo Jr. arutasid FinEst tunneli ühendamist Pakriga
sTARTUp Day raames toimunud arutelul nentis Pakri Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo Jr. naljatledes, et sooviks praegu olla Peter Vesterbacka nahas, sest uue visiooni arendamise asemel peab Laansoo Jr. täna enda oma juba realiseerima Pakri poolsaarel asuva tööstuslinnaku näol.
Ka tasuta bussisõidul võib trahvi saada
Arvepidamiseks bussisõitjate üle on sõitjad kohustatud ennast ka tasuta ühistranspordis valideerima kas vastava kaardi või 0-piletiga. Vastasel juhul võib saada 20 eurot trahvi.
Massipiirangut rikkunud raskeveokijuhile määrati arest
Viimaste kuude jooksul on politsei Tartumaal aresti taotlemiseks kohtu ette viinud mitu sohvrit, kes juhtisid massipiirangut ületanud liiklusohtlikku raskeveokit. Neist ühele määrati ka reaalne arest: 17 päeva.
Füüsikaprofessor: ka Musk pole Hyperloopiga veel hakkama saanud
Tartu Ülikooli polümeersete materjalide professor Alvo Aabloo tõdes, et Hyperloopiga on praegu küll üksjagu probleeme, ent selle edulugu võib suure hoo sisse saada siis, kui avastatakse, et see aitab kaasa keskkonnasäästlikkusele.
Taxify: võitleme edasi aga Eestist lahkuda ei kavatse
Postimehes ilmunud pealkiri “Taxify plaanib Eestis tegevuse lõpetada” on ettevõtte teatel vale ning Taxify tegutseb kindlasti Eestis edasi. Küll aga jätkatakse võitlust praeguse sõidujagamise süsteemi kestma jäämise eest.
Tallink Grupp tegi muudatusi kontserni juhatuses
Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene ettepanekul kinnitas ettevõtte nõukogu eelmise nädala lõpus juhatuse uute liikmetena ametisse Kadri Landi ja Harri Hanschmidti. Samas rahuldas ettevõtte nõukogu senise juhatuse liikme Janek Stalmeistri palve ta juhatusest tagasi kutsuda.
DPD uus juht: väikefirmad võivad sattuda kriisi
Kuller- ja logistikaettevõtte DPD Eesti uus juht Remo Kirss ennustab sektoris tegutsevatele väiksematele firmadele raskeid aegu.
Transport muutub aina intelligentsemaks
Mitmed Eesti ettevõtted on arendanud intelligentsete transpordisüsteemidega seotud lahendusi ja seda nii koduturule kui ka välisklientidele. Transpordi ja Logistika infoleht koondas ülevaate Transpordi Innovatsiooni Koostöövõrgustiku ITS Estonia osaliste lahendustest.
Brexit röövib autotootjatelt miljardeid
Kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust ilma leppeta, võib see tähendada mitmele autotootjale miljardite dollarite suurust kaotust ning hinnatõusu Euroopa autoostjatele.
Aasta parima alustava iduettevõtte tiitliga pärjati Outvio
Reedel valiti Tartus toimuval ettevõtlusfestivalil Startup Day parim noor idufirma, milleks osutus väikekaupmeeste veebipoodidele tellimuste transpordihaldust hõlbustav Outvio. Lisaks rahvusvahelisele tunnustusele saab ettevõte 250 000 euro suuruse ingelinvesteeringu.
Tallinna bussiliiklus toimib vastavalt uutele graafikutele
Täna, 1 veebruaril alustasid Tallinna Linnatranspordi bussid liinide teenindamist muudetud graafikute alusel. Busside ennelõunased väljumised toimusid kõikidel liinidel uute sõiduplaanidega vastavuses.
Milline on Eesti ekspordi tegelik kasv?
Majanduse kõrgseis nii meil kui mujal aitas Eesti ettevõtjatel möödunud aastal eksporti tublisti kasvatada. Kaubaeksport tervikuna kui ka Eesti päritolu eksport kasvasid 12% ja kaubavahetuse puudujääk vähenes 2017. aastaga võrreldes. Hinnatõusu arvestamata oli ekspordikasv ligikaudu 6,5%. Mis on ...
Kuidas digitaliseerida kaupade liikumist lihtsalt ja soodsalt?
Euroopa Liidu kaubaveo kogumaht on suurenenud viimase 20 aastaga umbes veerandi võrra ja prognooside kohaselt suureneb see aastaks 2050 veel 51%. Seejuures on ligi 99% Euroopas toimuvate piiriüleste vedude puhul mõni veoetapp endiselt seotud paberdokumentidega, kuigi nii ajaliselt, finantsiliselt...
Galerii: Autovedajate Aastakonverents
Sel nädalal toimus juba seitsmes Autovedajate Aastakonverents, mis tõi saali rekordarvu külastajaid. Konverents keskendus kolmele peamisele teemale: e-veoselehe kasutuselevõtt, veokijuhtide palgad ning gaasiveokite saabumine.
Omera Khan: tänapäeva tarneahelas pole konkurentsile kohta
Erinevate tarneahelas osalevate ettevõtete ärisuhted on ikka keerulised omavahelise hinnakonkurentsi jms tõttu, kuid tänapäeval toimiva tarneahela eelduseks on ühtsele tulemusele keskendunud koostöövõrgustik, ütleb tarneahela professor ja riskiekspert, Pärnu Tarneahelakonverentsi peaesineja, Omer...
Subaru peatas rohkem kui poole tootmisest
Autotootja Subaru on sunnitud tarnija tootmisvea tõttu ajutiselt seiskama pea poole tootmisest. Seiskunud on Subaru Impreza, Foresteri ja XV tootmine, mis loodetakse taastada esmaspäevaks.
Kütuse käitlemise elektrooniline andmekogu avatud
Tänasest avati kasutajatele e-maksuametis/e-tollis kütuse käitlemise andmekogu (KKS) ning laoarvestuse ja -aruandluse andmekogu (LAAK), kus kütuse müüjad ja laopidajad peavad reaalajas oma tehinguid kajastama.
Ettevõtjad püüavad ellu äratada Kuressaare-Riia lennuühendust
Saaremaa ettevõtjad otsivad aktiivselt võimalusi taasluua Riia ja Kuressaare vaheline lennuühendus, kirjutab Saarte Hääl.
Eesti Raudtee peakontor kolis Telliskivi tänavale
Alates veebruarikuust toimetab AS Eesti Raudtee peakontor uuel aadressil Telliskivi 60/2, I-hoones, kuhu on koondatud seni kolmes erinevas majas asunud Eesti Raudtee töötajad.
Uuring: e-ostlejale on oluline, kes kauba kohale toob
Kulleri- ja logistikaettevõtte DPD tellitud üle-euroopaline uuring tuvastas, et 72% ostlejatest peavad oluliseks, et ostu sooritamise hetkel oleks teada ka teenust pakkuv transpordiettevõte.
Kaup Rail Balticul vedamiseks on juba täna olemas
Tallinna Sadama juhatuse liikme Margus Vihmani kinnitusel on juba praegu olemas kaup, mida Rail Balticu kaudu võiks vedada, ning võtmeküsimusteks selle transpordikoridori kasutamisel saavad hinnastamine ja opereerimistingimused.
Droonikaos jättis lennufirma ilma 17 miljonist eurost
Suurbritannia odavlennufirma easyJet kaotas detsembris Londoni Gatwicki lennujaamas toimunud droonisegaduse tõttu 36 tunniga ligi 17 miljonit eurot, vahendab Reuters.
Viking Line’i müügikäive langes
Viking Line’i kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügikäive langes 3% 497,8 miljonile eurole. Aasta varem oli ettevõtte müügikäive 513,6 miljonit eurot.
Lux Expressi juhatus sai kolm uut liiget
Lux Expressi nõukogu otsustas valida kolm uut juhatuse liiget, kelleks on ka seni ettevõttes töötanud Janno Ritsberg, Paul Kristjan Lilje ja Rait Remmel.
Inbank AS sai Inbank Liisingu ainuomanikuks
22. jaanuaril jõustus leping, millega Inbank AS ostis Fairown Finance OÜ-lt 20% suuruse osaluse kasutusrendi täisteenust pakkuvas ettevõttes Inbank Liisingus, saades tehingu tulemusel ettevõtte ainuomanikuks.
TS Laevad ja ametiühing jõudsid kokkuleppele
TS Laevad OÜ ning Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) jõudsid teisipäeval kokkuleppele kollektiivlepingu tingimustes, millega lepiti kokku hulganisti olulisi töötingimusi reguleerivaid sätteid.
Venipaki saadetiste arv kasvas Balti riikides enam kui viiendiku võrra
Lõppenud aasta oli kiirkulleriteenuseid pakkuvale ettevõttele Venipak suure kasvu aasta – saadetiste arv suurenes 2017. aastaga võrreldes 21%. 2018. aastal ulatus kogu grupi käive 28,5 miljoni euroni ja suurenes 2017. aastaga võrreldes 31%.
BLS: mõistsime, et peame autojuhtidele rohkem otsustusõigust andma
BLS Logistics viis ettevõttes läbi muudatuse, mis annab autojuhtidele rohkem ostsustusõigust. "Juht otsustab nüüd palju rohkem," ütleb Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev ettevõtte kommertsjuht Rodion Põder.
Vahetus Daimleri esindaja Taxify juhatuses
Möödunud aastal Taxify osanikuks saanud Saksa autotootja Daimler vahetas välja juhatuse liikme Taxify juhatuses.
Kaup Rail Balticul vedamiseks on juba täna olemas
Tallinna Sadama juhatuse liikme Margus Vihmani kinnitusel on juba praegu olemas kaup, mida Rail Balticu kaudu võiks vedada, ning võtmeküsimusteks selle transpordikoridori kasutamisel saavad hinnastamine ja opereerimistingimused.
Kütuseäri on veebruarist kullipilgu all
Veebruarist tuleb kütuse müük ja ladustamine registreerida elektroonselt, teatas maksuamet.
Jõuluperiood aitas optimeerida kullerite tööd
Venipaki saadetiste arv Eestis kasvas mulle jõulude ajal suisa 69%, selleks perioodiks palgati lisatöötajaid ning testiti kullerite tööd optimeerivat programmi, mis koostab liiklusolusid ja teede koormatust analüüsides kulleritele optimaalseima marsruudi.