Renault investeerib üle miljardi euro elektriautode tootmisse
Groupe Renault kiirendab oma strateegilise Drive The Future plaani elluviimist ja investeerib üle miljardi euro Prantsusmaal oma elektrisõidukite tootmise tehastesse.
LINAVA: Leedu autovedajad eelistavad just Eestit
Leedu autovedajate assotsiatsiooni LINAVA küsitluse kohaselt kaalub tervelt 66% Leedu autovedajatest oma tegevuse ülekolimist teise riiki, esimese eelistusena nimetasid nad just Eestit.
Viking Line alustab suvise sõidugraafikuga
Laupäevast, 16. juunist on Tallinna–Helsingi liinil lisaks Viking XPRS’ile seilamas ka laevad Gabriella ja Mariella.
Taani seab juulist sisse parkimise ajapiirangu
Taani valitsus otsustas alates 1. juulist viia kiirteeäärsetes parklates sisse parkimise 25-tunnise ajapiirangu, samuti karmistatakse karistusi selle eest, kui pargitud veok takistab ligupääsu avalikele hoonetele.
Tallink kaalub uue LNG laeva tellimist
Tallinki uusim laev Megastar on tänu LNG kütusega kaasnenud kokkuhoiule ettevõtte ootusi ületanud ja kontsern kaalub Megastar II tellimist.
Vanasadama D-terminal laieneb üle kahe korra
Nordecon AS ja AS Tallinna Sadam allkirjastasid lepingu Vanasadamas asuva D-terminali hoone rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks, uuenenud terminal valmib 2020. aasta maikuus.
Venemaalt pärit purjus Kamazi juht viidi trellide taha
Eile, 12. juuni õhtul, teatati politseile Tallinna-Tartu maanteel vingerdavast Kamazist. Kohale sõitnud politsei märguandele Venemaalt pärit purjus juht ei reageerinud, alles teise veokijuhi kaasabil õnnestus autorong peatada.
Tallink ja Viking Line viie mainekama tööandja seas
Kantar Emori igakevadises tööandjate maine uuringus hoiab juba viiendat aastat järjest esikohta Eesti Energia. Esiviisikusse kuuluvad veel Tallink, Skype, RMK ja Viking Line.
Vanasadamas tuhandes LNG punkerdamine
Ööl vastu 12. juunit toimus Tallinna Vanasadamas arvult tuhandes veeldatud maagaasi ehk LNG punkerdamine. Tallinna ja Helsingi vahel seilavat Megastari teenindab Eesti Gaasi kaheksa spetsiaalset selleks otstarbeks soetatud haagisveokit.
Leedo usub pigem Saaremaa tunnelisse kui silda
Saaremaa suurettevõtja Vjatšeslav Leedo tunnistas Äripäevale antud intervjuus, et on Saaremaa silla idee suhtes skeptiline ning kui oleks tema teha, hakkaks ta juba homme päev rajama saarte ja mandri vahele tunnelit.
Eestisse lisandus veel üks sõidujagamisteenus
Sellest nädalast alustas Eestis tegutsemist uus sõidujagamisplatvorm HOPE, mille taga on Eesti Ekspressi väitel paarsada Taxifys pettunud juhti.
Suurimad maksuvõlglased mootorikütuste hulgimüüjad
Äripäeva avaldatud maksuvõlglaste edetabelis oli juuni alguse seisuga kümne suurima võlglase seas pooled ettevõtted, mille tegevusalaks on märgitud mootorikütuste hulgimüük. Viie taolise firma koguvõlg ulatub ligi 31,5 miljoni euroni.
Parim lõputöö käsitles sõidujagamise probleeme
Sisekaitseakadeemia valis välja parima lõputöö Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu stipendiumile. Stipendiumi vääriliseks hinnati finantskolledži õppur Sten-Eric Sibula lõputöö „Jagamismajanduse rakenduslikud probleemid transpordi valdkonna näitel“.
Revolutsioon tööringide jagamises
Järjest enam puutuvad logistikaettevõtted kokku olukorraga, kus logistikut tööle värvata on keeruline ning olemasolev logistik „upub“ tööringe planeerides töösse. Selline olukord on halb nii logistikaettevõttele kui ka logistikule ning rahul pole antud olukorra üle kumbki osapool.
Leedu veofirmad kaaluvad äride toomist Lätti ja Eestisse
Kui Eesti autovedajad on hädas kõrgete kütusekatsiisidega, siis Leedu ettevõtjad kaaluvad oma oma äride ülekolimist Lätti või Eestisse tapvate kindlustushindade tõttu.
DPD jaoks on Cleveroni ja Starshipi robotid kallid, kuigi head
Eestit külastanud DPD grupi innovatsioonijuht Olaf Klargaard ütles, et nad peavad läbirääkimisi, et lisaks Cleveroni pakiautomaatidele oleks neil koostöö ka Starshipiga. Ta tõdes, et mõlema ettevõtte tehnoloogia on kallis, aga neil on tippkvaliteet.
Veonduses ja laonduses kuni pool palgast „ümbrikus“?
Kaubandus-tööstuskoja uuringust selgus, et 30 protsenti veonduse ja laonduse valdkonna esindajatest hindasid oma sektoris ümbrikupalga maksmist lausa 31-50 protsendini väljamakstavast palgast.
Teede kandevõime mõõtmine ajast ja arust
Tallinna ringtee ja Viljandi maantee ristumise, ehk Luige sõlme teekatend on suures osas lagunenud juba viie aastaga, kuna täna kasutatav mõõtmismetoodika on iganenud, tõdes TTÜs magistritöö kõrgeimale hindele kaitsnud Riho Eichfuss.
Õismäe tee/Paldiski mnt ristmikul algab remont
Alates kolmapäevast, 13. juunist kuni 13. juulini on seoses Haabersti ristmiku rekonstrueerimisega kavas sulgeda Õismäe tee/Paldiski mnt ristmik.
Kütusehind maailmaturul stabiliseerub
Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) usub, et nafta kiire hinnatõus saab peagi läbi ning hinnatase stabiliseerub, vahendab CNBC.
Toyota paneb miljardi sõidujagamisse
Jaapani autotootja Toyota võttis miljardi dollariga juhtrolli Aasia sõidujagaja Grab viimases investeerimisringis, mis käivitati pärast konkurendi Uber väljaostmist piirkonnast.
Keskerakond: tee-ehituseks ei tohi karta laenu võtta
Laupäeval kogunenud Keskerakonna volikogu rõhutas, et Eestis tuleb lähiaastate jooksul valmis ehitada neljarealine maantee nii Tallinna-Tartu, Tallinna-Narva kui ka Tallinna-Pärnu vahel, ning et eesmärgi saavutamiseks ei tohi karta ka laenu võtmist.
Tasuta bussisõit tuleb kümnes maakonnas
Maanteeameti peadirektor Priit Sauk allkirjastas sel nädalal käskkirja, millega määras alates 1. juulist bussipileti hinnaks null eurot kõigis selleks soovi avaldanud maakondades. Kokku on selliseid kümme.
„Sõiduautod“ kergitavad Eestis tarbesõidukite müüki
Maikuus jätkus tempokas tõus tarbesõiduktite turul ja neid müüdi kokku 658 ehk 23% rohkem kui möödunud aasta mais, teatab Autode Müügi ja Teenindusettevõtete Eesti Liit oma kuu kokkuvõttes.
Viktor Siilats ostis Haapsalu sadama konkurendi
Aastaid Haapsalus veninud sadamatüli päädis sellega, et Viktor Siilatsiga seotud ettevõte ostis konkurendi Haapsalu jahisadama lihtsalt ära.
Veokijuhtide võistlus alustab taas
Kolmapäeval, 6. juunil, stardib Jõhvist järjekordne veokijuhtide võistlus Volvo Trucks Driver Challenge. Eesti eelsõidud toimuvad kuni 28. juulini, parim võistleja sõidab MM-ile Göteborgi.
Dubai sadam arendab kaubaveoks sobivat Hyperloopi
Pea nelja miljardi eurose käibega Dubai sadamaoperaator DP World näeb kaubavedude tulevikku muuhulgas tunnelitranspordi kasutuselevõtus. Koos Virgin Hyperloopiga on nad loonud ühisettevõtte idee arendamiseks.
Nordica avas lennühenduse Makedooniaga
Eesti lennufirma Nordica tegi 1. juunil avalennu Makedoonia suvituslinna Ohridi. Tegemist on ajaloolise hetkega, kuna see on esimene kord, kui Makedoonia ja Eesti vahel tekib otselennu ühendus.
Haabersti viadukt avati liiklusele
Täna, 1. juunil, avati liiklusele Haabersti ringristmikku ületav viadukt, mis on 277 meetrit pikk ning 5 meetrit kõrge. Viadukt ületab sel sügisel valmivat Eesti esimest foorjuhitavat ringristmikku Paldiski maantee suunal.
Autovedajad maadlevad ebavõrdsusega
Euroopa Liidu karmistunud nõuete kõrval teeb Eesti autovedajatele pahameelt, et kõige ebavõrdsemasse olukorda seab neid Eesti riik.
Omniva uus logistikakeskus hakkab ilmet võtma
Rae valda rajatavas Omniva uues logistikakeskuses alustati Baltimaade moodsaima sorteerimisliini paigaldamist, keskus saab lõplikult valmis sügiseks.
Orleni tanklates Poolas saab tankida Alexela kaardiga
Alates 30.maist pakub Alexela tankimisvõimalust 2182 Poola tanklas, peamine koostööpartner on Orlen tanklakett. Alexela grupi juhatuse liige Alan Vaht toob põhjusena esile siinse aktsiisitõusu.
Maanteeamet testib muutuva teabega hoiatussüsteemi
Maanteeamet alustab 1. juunil Tallinna–Pärnu maantee 20. kilomeetril Rahula tagasipöördekohal sõiduki tuvastus- ja hoiatussüsteemi katsetamist.
Roolijoodikute osalusel mullu 13 hukkunut
Euroopa Liidus seostatakse joobes juhtimisega 25% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest. Eestis oli möödunud aastal see arv 27%. Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest.
Ragn-Sells hakkas testima elektrilisi jäätmeveokeid
Ragn-Sells hakkas Norras testima ainult elektri jõul sõitvaid jäätmeveokeid. Esimesed testid näitavad, et tervet tööpäeva elektriautod veel välja ei vea, selleks peaks autol olema tänase tehnoloogia juures peal 1,5 tonni akusid, mis teeks ta aga kaks korda kallimaks diiselmootoriga autost.
Isejuhtivad autod Eesti liikluses on ulme
„Kui järsust mäest üles sõites saab auto aru, et tema ees on sein ning mäe otsa jõudes taevalaotust nähes satub täielikku segadusse, siis mina küll sellise auto tagaistmel ei julgeks lehte lugedes Tallinnast Tartusse sõita,“ ütles Autolehe toimetaja Elmar Ots Äripäeva raadio saates Ärikliendid ro...
Uue autoveoseaduse plussid ja miinused
Juunist hakkab kehtima uus autoveoseadus. Millised on selle viis olulisemat plussi ja viis peamist miinust autovedajate seisukohast vaadatuna?
Tallinnas allkirjastati Merevaigurongi leping
Täna allkirjastati Tallinnas EVR Cargo ning Läti ja Leedu raudtee-ettevõtete vaheline leping uue regulaarse kaubaveo liini loomiseks. Merevaigurongi nime kandev liin kulgeb marsruudil Šeštokai – Riia – Tallinn.
Kõrge kütusehind mõjutab tarneahelate kõiki lülisid
Kütuse hinnatõus ei jäta puutumata ühtegi lüli Eesti erinevate majandussektorite tarneahaletes, kuid kõige valusamalt lööb see just neid, keda riik peaks tegelikult kõige rohkem hoidma, tõdes Eesti Tarneahelata Juhtimise Ühingu PROLOG tegevjuht Peep Tomingas.
Probleemid hoiavad Sukhoi SuperJeti maas
Venemaa esimene tsiviilotstarbeline lennukiprojekt Sukhoi SuperJet 100 (SSJ100) vaevleb kümme aastat pärast esmalendu probleemides.
Maailma suurim kraana “reisis” läbi Eesti
Sel aastal veeti mööda raudteed läbi Eesti Kasahstani Tengizi naftaväljadele neli Belgia firma Sarens hiigelkraanat, teiste seas maailma suurima, 3200tonnise tõstevõimega SGC 140 suuremad detailid.
Soome soosib Vesterbacka tunneliideed
Soome transpordiminister ütles Reutersile, et on väga huvitatud endise "Angry Birdsi" turundaja Peter Vesterbacka Tallinna–Helsingi tunneli plaanist. Vesterbacka ise usub, et tunnel valmib juba 2024. aasta jõuludeks.
Omniva viib pakiautomaadid maapiirkondadesse
Kui seni on pakiautomaadid olnud eelkõige linnade ja suurte asulate luksuseks, siis Omniva viib 20 uue põlvkonna pakiautomaati ka väiksematesse asulatesse.
Elektriautode tootmine mõjutab metallitööstust
Veidi enam kui kahe kümnendi pärast saab teedel olema üle 100 miljoni elektriauto, teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA). See omakorda tõstab aga nõudlust erinevate metallide järele.
Kullerfirmad peaksid hakkama tegema koostööd
5. – 6. juunil Londonis toimuva Deliveri konverentsi ja messi tegevjuht Stephane Tomczak rääkis, et kullerfirmad peaksid konsolideeruma, sest neil ei ole mõtet sõita eraldi ühte kohta ning samal ajal saastades loodust ning kulutades teid.
Lindaliini emafirma läks pankrotti
Harju maakohus kuulutas eelmisel kolmapäeval välja Linda Line Shipping OÜ pankroti, esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub 11. juunil Kentmanni kohtumajas.
Go Bus loobub Tallinna-Tartu kaugliinist
Üle Eesti tegutsev bussiettevõte Go Bus teatas Maanteeametile soovist loobuda alates 2. juulist Tallinna-Tartu bussiliini teenindamisest seoses tiheda konkurentsi ja bussivõrgu restruktureerimisega.
Laotöötaja kandidaadile helistades väldi monotoonset hääletooni
Esmamulje loomine telefonis on laotöötaja ametikohale kandideerijatele helistamisel väga oluline, ütles CV Keskuse värbamiskonsultant Triin Kurves täna toimuval Laoseisu konverentsil.
Transocean Eesti hakkab esindama Jaapani logistikahiidu
Eesti ettevõte Transocean Eesti OÜ sõlmis üleilmse konteinervedude ettevõttega Ocean Network Express Pte. Ltd (ONE) kokkuleppe, mille alusel hakkab Transocean neid esindama Eestis, Lätis ja Leedus.
Eesti Mõjukaim IT-juht töötab ACE Logistics Groupis
22. mail toimunud IT-juhtimise Aastakonverentsil kuulutati Eesti Mõjukaimaks IT-juhiks 2018 ACE Logistics Group AS IT-juht Avo Möllits.
Kõrge kütusehind veab tarbijahinnaindeksit
Võrreldes 2017. aasta maiga on tarbijahinna indeks Eestis kasvanud 3%, kõige enam on seda kasvu mõjutanud transpordikulude kasv kõrge kütusehinna tõttu, teatab Statistikaamet.
Oleg Ossinovski tõstaks rongide ja autode piirkiirust
Enam kui 15 riigis ärimehena tegutsev Oleg Ossinovski soovitas mõelda reisirongide ja headel maanteedel ka autode piirkiiruse tõstmisele ning leidis, et Rail Baltic on iseenesest hea, kuid ajale jalgu jäänud projekt.
Raskeveokite juhid rikuvad puhkeaja seadust
Politsei tuvastas Lõuna-Eestis kommertssõidukite reidil tõsiseid rikkumisi, mis olid peamiselt seotud töö- ja puhekaja nõuete eiramise ning raskeveokitele lubatud massi ületamisega.
Velotaksode juhtidele esitatakse karmimaid nõudeid
Tallinna linnavalitsus kehtestab uue eelnõuga velotaksodele, lõbusõidurongidele ja loomveokitele selged nõuded, vahendas ajaleht Pealinn.
Transiidisektor on mõõnas ning tollilaod müügis
Transiidisektori pikaajalise languse tõttu on tolliladude täitumus madal ning pinnad ise üle aastate soodsalt saadaval.
Nordica katkestas hoovõturajal olnud lennuki stardi
Täna hommikul katkestas lennufirma Nordica Tallinna lennujaamas lennurajal juba hoovõtuks valmistunud Amsterdami lennu, teatas lennufirma.
Tallinna-Helsingi tunnel ja konkureerivad ideed
Unistus Talsinki kaksiklinnast on pannud visionäärid ideid välja käima. Lisaks klassikalisele lahe alla rajatavale rongitunnelile räägitakse üha enam ka üha vähem ulmelisest Hyperloopist.
DPD sõlmis lepingu uute pakiautomaatide soetamiseks
Transpordi- ja logistikaettevõte DPD sõlmis lepingu Austria ettevõttega Keba uute pakiautomaatide soetamiseks, mis paigaldatakse Eestis erinevatesse asukohtadesse veel selle aasta jooksul.
airBaltica suvine lennugraafik käivitus täies mahus
Eile, 3. juunil, käivitas airBaltic oma viimase 2018. aasta suvise lennuliini, milleks on Riia - Bordoo. Kokku käivitas lennufirma sel suvel kaheksa uut liini.
Gonsiori tänav suletakse kuni novembri keskpaigani
Seoses ehitustöödega suletakse 01. juunil tööpäeva alguses liikluseks Gonsiori tänav ja see jääb suletuks kuni 15. novembri õhtuni.
Elron muudab 22. maist sõiduplaane
Seoses ulatuslikust taristurikkest põhjustatud piiratud läbilaskevõimega Tartu jaamas, teenindab Elron reisijaid alates teisipäevast, 22. maist Ida- ja Kagusuunal muudetud sõiduplaani alusel.
Tesla avalikustas Model 3 kaks uut versiooni
Elon Musk teatas laupäeva õhtul Twitteris, et Tesla Model 3 saab mitu uut versiooni. Üks versioon on tavalisest mudelist lausa kaks korda kallim, kirjutab MarketWatch.
EVR Cargo plaanib siseneda Soome turule
EVR Cargo tegevjuht Raul Toomsalu tunnistas Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et mitte kunagi ei taastu Eesti kaubavahetus Venemaaga enam selles mahus, mis kunagi oli. Küll aga on neil sihikul Soome turg.
Uusi logistika- ja tööstusparke ilmselt juurde ei teki
Uusi logistika- ja tööstusparke turule ilmselt juurde ei teki, pigem arendatakse edasi olemasolevaid, prognoosis Harju KEKi müügi- ja turundusjuht Lauri Viileberg täna toimuval Laoseisu konverentsil.
Algas konverents "Laoseis 2018"
Täna toimub Harju KEKi Valdmäe Tööstuspargis konverents "Laoseis 2018".
Uued autod tõmbavad ligi närilisi
Autotootjad on keskkonnasõbralikkuse nimel plastist ja kummist osi loodussõbralikumate materjalide soja ja kanepi vastu vahetanud, aga sellel tegevusel on kahjulikke kõrvalmõjusid.
Eesti tarbesõidukite keskmine vanus Euroopa kõrgemaid
Kergete, kuni 3,5 tonnise täismassiga tarbesõidukite keskmine vanus Eestis on 12,8 aastat, selgub ACEA (European Automobile Manufacturers Association) raportist. Eesti keskmisest vanemad tarbesõidukid on vaid Küprosel ja Hispaanias.
Füüsiline internet – Eesti võimalus teha ajalugu
Kaupade liigutamisel tarneahelas on nii mõndagi õppida internetilt, mistõttu on aina enam hakatud rääkima mõistest „füüsiline internet“. Innovaatilisele Eestile oleks selle elluviimine aga võimalus teha sarnast ajalugu Skype`i ja pakirobotite arendamisega.
Uber lubab juhtidele kindlustuskaitset
Uber teatas, et hakkab juunist alates pakkuma juhtidele kindlustuskaitset näiteks haiguste ja vigastuste vastu. Lisaks pakutakse kindlustusega ka ühekordset vanemahüvitist.
Mereakadeemia kutsub ettevõtjaid Aafrikat avastama
Homme, 13. juunil, toimub TTÜ Eesti Mereakadeemias seminar, kus tutvustatakse Eesti merendussektori ettevõtetele toodete ja teenuste ekspordivõimalusi Lõuna-Aafrika turule. Üritus on kõigile huvilistele TASUTA.
Sadam hoiatab Saaremaa silla dotatsiooni eest
Peamine küsimus Saaremaa silla rajamise mõttekuse ümber seisneb selles, kas ühiskond on valmis sellised dotatsioonisummad leidma, ütles Saaremaa vahel kurseerivat laevaliini juhtiva TS Laevade juht Jaak Kaabel Eesti Päevalehele.
Maikuus purustati 22 aasta rongisõitjate rekord
Elroni rongidega tehti maikuus üle 700 000 sõidu, mis on 9 protsenti rohkem eelmise aasta maikuu sõitudest ning viimase 22 aasta rekord, teatab Elron.
Tesla gigatehases ligi pool toodangust praak
Nevadas asuvas Tesla gigatehases läks I kvartalis vähemalt 40% toodangust praaki. Sellest omakorda pool saadeti Fremonti Model 3 tehasesse ümbertöötlemisele, teine pool aga otse prügimäele.
airBaltic alustab Pilootide akadeemia vastuvõtuga
airBaltic’u hiljuti asutatud Pilootide akadeemias, airBalticTraining’us, algas sisseastumisavalduste vastuvõtmine sügisel õpingute alustamiseks. Konkursil väljavalitud õpilased saavad airBaltic’u pilootideks peale kaheaastase õppeprogrammi lõpetamist.
Lux Expressiga reisijate arv ületas miljoni
Käesoleval aastal on Lux Expressi bussidega reisinud nii Eesti kui ka rahvusvahelistel liinidel kokku juba miljon inimest.
Venemaa vagunilepe viis EVR Cargo kasumisse
EVR Cargo plaan Venemaal vaguneid osta ja rentida on osutunud kasumlikuks ning ettevõte on finantsinvestori kaasamise faasis.
Reporter: Merevaigurong ühendab Baltimaade kaubavedusid
EVR Cargo juht Tallinna Sadamat ei osta
Riigifirma EVR Cargo juht Raul Toomsalu ütles, et tema Tallinna Sadama aktsiaid ei märgi.
Sennebogeni masinad tõstavad saekaatrite efektiivsust
Saksamaa tuntud kaubamärk Sennebogen on materjalikäitlusseadmete ja kraanade valmistamisega tegelenud juba 66 aastat. Hiljuti jõudis Eestisse ettevõtte toodangu viimane sõna – uue põlvkonna mobiilne materjalikäitlusmasin, mis tõstab oluliselt saekaatrite ja puidutöötlemisettevõtete efektiivsust n...
Ossinovski: EVR Cargo tuleks erastada või kinni panna
Suurettevõtja ja logistikaärimehe Oleg Ossinovski sõnul lämmatab riigile kuuluv EVR Cargo konkurentsi ning ettevõte tuleks kinni panna või erastada, kirjutab Postimees."Eestis oli palju raudteetransiidi ettevõtteid, kuid EVR Cargo tappis neid kõiki. Ta ise ei ole täna ka elus ja ilmselt läheb pea...
Galerii: Laoseis 2018 konverents
Möödunud nädala neljapäeval toimus järjekordne Laoseis 2018 konverents, kus võeti luubi alla tõstukijuhtide koolituste ja tõstukite ülevaatustega seonduv ning räägiti paljudel muudel põnevatel teemadel.
5 trendi laopindade turul
Pindi Kinnisvara hindamise ärisuuna juht Andres Teder tõi täna toimuval konverentsil "Laoseis 2018" välja viis põhilist trendi lao- ja tootmispindade turul.