Illimar Paul: ideaalse tarneahelani jõudmine eeldab lihtsustamist
Ideaalselt toimiva tarneahela väljaarendamiseks tuleb ettevõttel keskenduda lihtsustamisele, ütleb logistikaekspert ja Sensei juhataja Illimar Paul.
Janek Lehtmets: Saaremaa sillale pole mõtet kätt ette panna
Kui erakapital tahab ilma riigi rahata teha silda ehk enneolematut suurt investeeringut, et ühendada mandrit ja saari, siis sellele ei peaks kätt ette panema, usub Harju KEKi juht Janek Lehtmets.
Riigikogu liikmed moodustasid saarte sildade toetusrühma
Riigikogus moodustati saarte sildade toetusrühm, mille esimeheks valiti Kalle Laanet.
Vesterbacka: tunnelirahast 70% tuleb Hiinast
Eesti ja Soome vahele tunnelit kavandav Peter Vesterbacka ütles täna Tallinnas esinedes, et 70 protsenti rahast tuleb Hiina investoritelt ning ülejäänu Skandinaavia ja Baltimaade pensionifondidest.
Raivo Vare: Saaremaa sillal väga miinuseid polegi
Logistika- ja majandusekspert Raivo Vare hindab plaani ehitada mandri ja Saaremaa vahele sild väga kõrgelt ja leiab, et see annaks Eesti majandusele kõva tõuke.
ACE Logistics: pikaajaline edu eeldab äritegevuse automatiseerimist
Logistikamaastik on konkurentsitihe ja pikaajaliselt saavad edukad olla vaid need, kes suudavad võimalikult palju oma äritegevust automatiseerida, ütleb ACE Logisticsi müügi- ja turundusjuht Martin Raud, kes räägib ettevõtte kogemusest logistikaäri automatiseerimisel juba 26. jaanuaril toimuval l...
ELEA: teekasutustasu määramisel peaks mootoriklasse jõulisemalt eristama
Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Asssotsiatsiooni (ELEA) sõnul tuleks kaaluda 3,5-12tonniste sõidukite mootorite klassi eristamist ning selle järgi teekasutustasu määramist.
Teemaks laiendab haaret
Kuigi majandusministeeriumi teatel nad teekasutustasu laiendamist ei kaalu, oodatakse ettevõtetelt arvamust selle tasu kõigile sõidukitele laiendamise, ummikutasude ja keskkonnatasude kohta.
Rail Balticu äriplaani hakkavad arendama sakslased
Rail Balticu raudteeprojekti äriplaani hakkab arendama Saksa ettevõte DB Engineering & Consulting GmbH, millele Eesti, Läti ja Leedu ühisfirma RB Rail maksab 360 000 eurot.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 17. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Tallinna Lennujaama läbis 2017. aastal rekordilised 2,65 miljonit reisijat
Tallinna Lennujaama läbis 2017. aastal rekordilised 2,65 miljonit reisijat, ehk 19 protsenti enam kui eelnenud aastal. Täpseks reisijate arvuks kujunes 2 648 361. Detsembris teenindas Tallinna Lennujaam 188 600 reisijat, ehk 18,1 protsenti enam kui aasta varem.
Vaata nimekirja! Autovedajate aastakonverentsile tulemas juba pea 90 osalejat
Äripäeva teemaveeb logistikauudised.ee korraldab koostöös ERAAga taas traditsiooniks kujunenud autovedajate aastakonverentsi, mis toimub tänavu 30. jaanuaril. Vaata allpool toodud nimekirjast, kes on konverentsile tulemas.
Eesti firma toob Tallinna-Helsingi liinile ekranoplaanid
Eesti firma Sea Wolf Express kavatseb Helsingi ja Tallinna vahel panna liiklema kiired vesilennukid, millega jõuab ühest pealinnast teise 30 minutiga, kirjutas soomlaste MTV.
airBaltic vedas mullu Eestis üle 360 000 reisija
Aasta jooksul vedas airBaltic Eestis kokku üle 362 073 reisija. Aastaga kasvas lennufirma reisijate arv Eestis üle 20%.
Euroopa automüük saavutas kümnendi kõrgeima taseme
Kasvav tarbijakindlus andis hoogu ka Euroopa automüügile, mis saavutas eelmisel aastal viimase kümnendi kõrgeima taseme, kirjutab Reuters.
Euroopa Komisjon plaanib teekasutustasusid laiendada kõikidele sõidukitele
Euroopa Komisjon plaanib muuta seni vaid rasketele kaubaveokitele kehtinud teetasude maksmise korda. Muudatuste mõte on laiendada rasketele veokitele kehtivat teekasutusmaksu korda kõikidele sõidukitele, mis mõjutavad teedevõrgustiku seisukorda ning kahjustavad keskkonda.
Kuidas logistikaäri müüki automatiseerida?
ACE Logistics Estonia on kasutusele võtnud uue e-keskkonna, kus klientidel on ise võimalik veohindu kalkuleerida ja mis võimaldab teenuse müüki efektiivsemaks muuta. Müügi automatiseerimisest kõneleb ettevõtte müügi- ja turundusjuht Martin Raud juba 26. jaanuaril Tallinna lennujaamas toimuval log...
Logistikauudised.ee loetuimad lood 2017
Avaldame pingerea uudistest ja lugudest, mida loeti teemaveebis logistikauudised.ee 2017. aastal kõige rohkem.
Lätlased aitavad Eestil teemaksu koguda
Maanteeamet alles pingutab, et sõlmida leppeid teekasutusmaksu mugavaks tasumiseks näiteks piiriäärsetes tanklates, samal ajal on abikäe ulatanud Läti ettevõtted.
Teekasutusmaks on juba toonud üle 2 miljoni eurot
Eilsest alates tuleb maksta teekasutusmaksu kõikide üle 3,5 tonniste veoautode eest, mis sõidavad Eesti teedel.
Omniva juhatuse liikmeks saab Jaan Sildam
Omniva (AS Eesti Post) nõukogu valis ettevõtte juhatusse kolmanda liikme, kelleks saab Omniva finantsvaldkonna juht ja juhtkonna liige Jaan Sildam. Jaan Sildam asub juhatuse liikmena ametisse 1. veebruaril 2018. Juhatuse liikme leping sõlmitakse 5 aastaks.
Vallbaum: mina teemaksus katastroofi ei näe
Mina selles teemaksus katastroofi küll ei näe, ütles Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni president Einar Vallbaum Äripäevale.
Kuulutati välja esimesed Rail Baltica raudteeliini detailse projekteerimise hanked
Välja on kuulutatud esimesed Eesti ja Leedu raudteeliini põhi- ja tööprojekti koostamise hanked, mille teostamisega liigutakse Rail Baltica projekti detailsema projekteerimise faasi.
Lennukite hooldaja Magnetic MRO müügijuht: toode olgu hea
Lennukite hooldusega tegeleva Magnetic MRO müügijuhi Andres Uusoja sõnul eeldab müük head toodet, mis omakorda eeldab ka investeeringuid.
Kes ei tahaks töötada bussijuhina?
Bussisektorile pole tähelepanu pööratud vähemalt viimased 10 aastat ja ma näen, et sellest on vaja rääkida laiemalt, kirjutab Hansabussi Baltikumi juht Henri Kaasik-Aaslav.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 16. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Mürk-Dubout: kaugliinide tulek Tallinna lennujaama on nelja kuni viie aasta küsimus
Kaugliinide tulek Tallinna lennujaama on nelja kuni viie aasta küsimus ja esimeste seas on loogiline avada liin New Yorki, ütles Tallinna lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout ERR-ile antud usutluses.
BaltCap müüb Magnetic MRO 43 miljoni euro eest
BaltCap koos vähemusaktsionäridega müüb 43 miljoni euro eest (omakapitali väärtus) 100% osaluse Magnetic MRO-s Guangzhou Hangxin Aviation Technology'ile ("Hangxin"). Magnetic MRO on lennukihooldusfirma, mille peakontor asub Tallinnas.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 15. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
1. jaanuarist kehtestuvat teekasutustasu saab juba maksta
Alates 1. jaanuarist 2018 tuleb kõigi Eesti teedel sõitvate enam kui 3,5tonniste veoautode eest maksta teekasutustasu. Kohustus on maksta nii Eesti kui ka välisriikides registreeritud veoautode eest.
TTÜ ja Väikelaevaehituse kompetentsikeskuse koostöös valmib uus laevadisaini tööriist
TTÜ Ehituse ja Arhitektuuri instituudi ja Kuressaares asuva Väikelaevaehituse kompetentsikeskus alustavad koostööd, mille tulemusena valmib laevadisaini tööriist, mis võimaldab samaaegselt hinnata laevakonstruktsioonile mõjuvat vee- ja lainekoormust.
Tallink on alustanud läbirääkimisi ülevõtjatega
Äripäeva teada on Tallink alustanud läbirääkimisi ülevõtjatega ning esimesed kokkulepped on juba ka sõlmitud.
Teekasutustasule eelnes mitu aastat tööd
Teekasutustasu kehtestamine veokitele otsustati juba 2016. aasta alguses, sarnane süsteem kehtib ka Lätis ja Leedus, kirjutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse juhataja Lauri Künnapuu.
Arno Sillat: täna hübriid, homme elekter
Kuigi maailm liigub transpordis järjest keskkonnasõbralikumate tehnoloogiate kasutuselevõtu poole, sõidab suurem osa inimesi ka 10 aasta pärast ilmselt bensiini- või diiselsõidukiga, kirjutab autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillat.
Tulemas: veebiseminar "Kuidas ebaõnnestuda Lean'i juurutamisel?"
Lean Estonia partner ja konsultant Roman Zahharov viib juba 24. jaanuaril läbi veebiseminari "Kuidas ebaõnnestuda Lean'i juurustamisel?"
Pärnu Tarneahelakonverents 2018 „Midagi on puudu“
Riik kuulutab välja lennukihanke
Valitsus otsustas tellida alates 2019. aasta juunist Saaremaa ja Hiiumaa lennuliinile kaks eraldi lennukit.
Reporter: Tallinna Sadama rekordaasta
Peterburi teele kerkib 14000ruutmeetrine logistikakeskus
Capital Mill rajab 10 miljoni euroga Peterburi teele 14 000ruutmeetrise logistikakeskuse, kirjutab Äripäeva teemaveeb kaubandus.ee. Logistikakeskus valmib tänavu juulis.
Tõstukitootjad ostulainel
Tõstukitootja Hyster-Yale teatas Hiinas sõlmitud tehingust, millega ettevõte leppis kokku 75protsendilise osaluse ostmise suuruselt 19. tõstukitootjas Zhejiang Maximal Forklit Company. Ülejäänud 25 protsenti jääb ettevõtte praeguste juhtide omandusse. Tehing on plaanis lõpule viia 2018. aasta esi...
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 11. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Kütuseaktsiisi laekumine kasvas
Möödunud aasta novembris tasuti 568,8 miljonit eurot makse, mida oli 7 protsenti rohkem kui samal kuul aasta varem. Eelmise aasta 11 kuu kokkuvõttes tasuti maksutulu võrreldes 2016. aastaga 5,8 protsenti enam. Kütuseaktsiisi tulu oli üheteistkümne kuu kokkuvõttes 3,4 protsenti suurem kui 2016. aa...
SOCAR Trading otsib MIDDLE JA BACK OFFICE`I ANALÜÜTIKUID
Kandideerimise tähtaeg 18. jaanuar!
Eesti Teed sai uue nõukogu
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas täna nimetamiskomitee ettepanekul AS Eesti Teed nõukogu uuteks liikmeteks Rain Vääna, Sander Salmu ja Virge Aasa.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 10. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Eesti Raudtee 2017. aasta veomaht langes 1% võrra 12,4 miljoni tonnini
Kaubaveomaht Eesti Raudtee infrastruktuuril ulatus 2017. aastal 12,4 mln tonnini, mis võrreldes 2016. aastaga oli 1% madalam tulemus. Aasta lõppes aga positiivsel noodil, sest detsembris veeti kaupa 1,34 miljonit tonni, mida on 14,7 % enam kui möödunud aastal.
Laugurisõit Helsingisse hakkab maksma sada eurot
Esimesi testsõite sooritavaid laugureid võib Sea Wolf Expressi juhatuse liikme Tanel Jõeääre sõnul näha tuleva aasta kevadel.
Elroni jaoks oli 2017. aasta rekordiline
Elroni rongidega sõideti eelmisel aastal üle 7,3 miljoni korra, reisijate arv on kasvanud 8%.
Saaremaa-Läti laevaliini vastu on huvi tundnud kolm ettevõtet
Detsembri algul sai selgeks, et Saaremaa-Läti laevaliinide vastu on tundnud huvi kolm operaatorit. Nüüdseks on kahega neist analüüsi koostamise käigus kohtutud.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 9. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Eckerö Line’i kasvu vedasid reisijad Eestist ja Aasiast
Eckerö Line’i 2017. aasta reisijate koguarv kasvas 3% ligi 1,5 miljoni reisijani. Äsja sõiduplaani lisatud varahommikune reis Helsingisse lubab prognoosida kasvu ka alanud aastal.
Aktsiisitõus jõudis tanklatesse
Täna jõudis kätte päev, mil uue aasta algusest jõustunud bensiini aktsiisitõus ja hiljutine maailmaturu hinnatõus kajastub ka lõpphinnas tarbijatele, vahendas ERRi uudisteportaal.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 5. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Tallink vedas detsembris 10% rohkem kaupa
Tallink Grupp vedas 2017. aasta detsembris 10% ja neljandas kvartalis 14,1% võrra rohkem kaupa, kaubaveoühikute mahud kasvasid vastavalt 28 315 ja 97 345 ühikuni, teatas ettevõte börsile.
Uute sõiduautode müük kasvas Eestis 2017. aastal 11,6%
2017. aastal kasvas uute sõiduautode müük 11,6% enam kui 25 000 uue sõiduautoni. Populaarseimaks automargiks oli mullu Toyota.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 4. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Eesti Raudtee juhatuse liikme Sergei Fedorenkoga lõpetati tööleping
Tulenevalt asjaolust, et 15. detsembril 2017 peeti Sergei Fedorenko Kaitsepolitseiameti poolt kinni kuriteos kahtlustatavana altkäemaksu võtmises ning temaga seoses on algatatud kriminaalasi, on AS-i Eesti Raudtee nõukogu otsustanud lõpetada temaga töölepingu poolte kokkuleppel.
Lindaliin müüs ka teise laeva ära
Ligi veerand sajandit Soome ja Eesti vahel kiirlaevaliiklust korraldanud Lindaliini AS müüs mullu maha oma mõlemad reisikatamaraanid ja kontorihoone.
Viking Line tegi isiklikke rekordeid
Viking Line'i reisijate maht kasvas lõppenud aastal 6% ning jõudis laevafirma kõrgeima taseme, 6 881 149 reisijani.
Riik kaotab ligipääsu Tallinna Sadama siseinfole
Seoses kavaga noteerida börsil Tallinna Sadama vähemusosalus, teeb riik seadusemuudatuse, millega kaotab osaliselt senise kontrolli ettevõtte juhtimise üle.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 3. jaanuaril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
EVR Cargo pikendas kollektiivlepingut raudteelaste ja vedurimeestega
Eile allkirjastasid Eesti raudtee-ettevõte EVR Cargo juhatuse esimees Raul Toomsalu, Eesti Raudteelaste Ametiühingu esimees Oleg Tšubarov ja Eesti Vedurimeeste Ametiühingu esimees Raivo Romm kollektiivlepingu pikendamise kokkuleppe 2018. aastaks.
ÜRO JN keelas neljal Põhja-Korea laeval sadamatesse sisenemise
ÜRO Julgeolekunõukogu kehtestas neljapäeval rahvusvahelistesse sadamatesse sissepääsukeelu neljale Põhja-Korea laevale, mida kahtlustatakse Pyongyangile kehtestatud sanktsioonidega keelustatud kaupade vedamises, ütlesid diplomaadid AFPle.
Venemaa soovib Air Balticult 20 miljonit eurot
Venemaa võimud esitasid Läti kolleegidele õigusabipalve selleks, et saada riiklikust lennufirmast Air Baltic kätte 20 miljonit eurot. Tegu on kohtuasjaga, mis puudutab Air Balticu kunagist aktsionäri, Vene ärimeest Vladimir Antonovit.
Uue teemaksu tasumine tekitab peavalu
Teekasutusmaks tuleb tasuda 1. jaanuariks, aga ettevõtetel on tekkinud sellega probleeme.
Hiina firma sirutab käe Volvo veoautode järele
Volvo sõiduautosid valmistav Hiina autotootja ostab osaluse Rootsi veoauto- ja bussitootjas Volvo AB, kirjutab Reuters.
Transiitteede toetust küsis 47 omavalitsust
Transiitteede hoiutoetuseks mõeldud 9 miljonile eurole esitati 90 taotlust 47 omavalitsusest, kokku 23 miljoni euro ulatuses.
Firmaautode erakasutuse maksustamine muutub võimsusepõhiseks
Alates uuest aastast muutub ettevõtetele kuuluvate sõiduautode maksustamise põhimõte. Firmaauto erakasutuse arvestamise asemel muutub erisoodustuse maksustamine sõiduauto võimsusepõhiseks ning ära kaob võimalus maksta makse väiksemalt summalt sõidupäeviku alusel.
Nordicaga lendas täna miljones reisija
Täna, 20. detsembril 2017 lendas Eesti lennufirma Nordicaga miljones reisija.
Leedo, Miili ja Tomingase firma pankrotis
Teisipäeval kuulutas Harju maakohus välja kolmele tuntud ärimehele kuulunud OÜ Reyna Trade pankroti.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 22. detsembril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Kindlustus: kes vastutab kauba transportimisel tekkinud kahju eest?
Jõulude eel kasvavad märgatavalt kaubanduse käibenumbrid. Positiivsel trendil on siiski ka varjatud külg – sagenevad olukorrad, kus ühest punktist teise transporditav kaup saab teel olles kahjustada või kaob sootuks, kirjutab ERGO Insurance SE kommunikatsioonijuht Annika Loigu.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 20. detsembril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Eesti ja Venemaa soovivad kiirendada piiriülest reisirongiliiklust
Eile kogunes Tallinnas Eesti ja Venemaa ministeeriumite vaheline transpordikomisjon, et arutada kahe riigi ühishuvis olevaid transporti ja logistikat puudutavaid küsimusi.
Hansabuss ostis Läti bussiettevõtte Ludzas ATU
Hansabuss AS-i Läti tütarettevõte Tukuma Auto SIA omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Ludzas ATU SIA, mis pakub bussitranspordi teenuseid peamiselt Ludza linnas ja maakonnas.