Lapsevanem küsib: millal saab laps täiskasvanuks ja enam perepileti sisse ei mahu? Kas juba 15aastaselt?
Mulle pakub lapsevanemana huvi selline teema: millal saab laps täiskasvanuks? Kas juba 15aastaselt?
GALERII | Aasta isa: hea lapsevanem ei ela lapse eest elu ära, ta kuulab ja suunab
„Oleme püüdnud lastele selgitada, et ei kusagilt ja mitte millestki ei teki midagi. Kui tahad kuhugi jõuda, tuleb selleks tööd teha. Ja kui on abi vaja, siis me mitte ei ela nende eest, vaid aitame. Siiani on vähemalt need, kes on kodust läinud, sellest aru saanud,“ jagab 12 lapse isa Einart Kask...
"Olen see haavatud laps, kes kohtus enda isaga harva, sest ema oli naine, keda huvitas ainult elatis, mitte isa ja lapse vahelised suhted."
Meie perekond lagunes, kui ma olin veel väike tüdruk. Meil oli peres kolm last, mina, minu õde ja vanem vend. Ema lahutas isast, kui ma olin 4aastane ja läksime isast eraldi elama. Jah, mina olen see haavatud laps, kes kohtus enda isaga nii harva.
35-aastane naine: kuidas oma mehele tunnistada, et ma ei tahagi lapsi?
Naisteka lugeja Piret tähistas septembris 35ndat sünnipäeva. Paljud lähedased uurivad juba pikemat aega, mil pisiperet oodata. Kuidas neile ja ennekõike oma mehele tunnistada, et seda ei juhtugi?
Karm reaalsus: nende märkide järgi saad aru, et su lapsel on depressioon ja ta vajab abi
Novembrikuu Pere ja Kodu avaldab tunnused, mis võivad viidata teismelise depressioonile ja sellele, et ta vajab hädasti sinu nõu ja abi.
Uuring: Imikud tunnevad valu tugevamalt kui täiskasvanud
Vana arusaama kohaselt tundvat imikud minimaalselt valu ja seetõttu on neile minevikus ärkvel olekus ja tuimestuseta osaks saanud meditsiinilised protseduurid, mille puhul täiskasvanutele tehakse üldnarkoos. Alljärgnevalt kajastatud uuring toob välja tõendeid beebide valutundmatuse arusaama ümber...
Lastepsühhiaater: millisest perekonnast lapsed unistavad?
Isadepäevakonverentsil “Tahan normaalset perekonda!” tuletas lastepsühhiaater Piret Visnapuu-Bernadt lapsevanematele meelde, millisest perekonnast lapsed tegelikult unistavad. “Lapsed unistavad lihtsatest asjadest, et oleks ema ja isa, kes armastavad teineteist ja oma lapsi. Unistuste vanematel o...
Galerii: vähihaiged lapsed saavad rõõmu vastvalminud mängutoast
Täna avati Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnas uus mängutuba, mis pakub rõõmu lastele, kes peavad pikka aega haiglas viibima.
Miks tekib imiku äkksurma sündroom ja kas seda saab ennetada?
Imikute äkksurma sündroom ehk hällisurm on seotud pärilikkusega, kuid mitte ainult, mistõttu on praegused ennetusmeetmed keskendunud õigele lapse eest hoolitsemisele.
Kahe poja lapsevanem küsib nõu: mu ämm ja äi ei ole nõus meie lapsi hoidma, mistõttu me ei käigi mehega peaaegu kunagi kuskil väljas
Sooviksin pisut nõu, kuidas rääkida oma ämma ja äiaga sellest, et nad vähemalt mõned korrad aastaski oleksid nõus oma lapselapsi hoidma ja selgitada neile, mida vanavanemaks olemine üldse tähendab.
Kuula! Hando Tõnumaa saates “Ausad Mehed”: Kõik on illusioon, vandenõud ei ole olemas
Telegrami üks loojatest, Hando Tõnumaa, oli hiljuti külaliseks sel kevadel alustanud enesearengule keskendunud podcastis ehk taskuhäälingus “Ausad Mehed“, mida veavad kirjanik Chris Kala ja personaaltreener Martin Pukspuu. 19. oktoobril eetris olnud saadet tutvustasid nad Facebookis nii: “Käes on...
Mida hea laps ütleb, kui ta kingituse saab?
Ema annab pojale üle sünnipäevakingi. Poiss võtab mänguasja pakendist välja ja vaikib. Ema: “Mida hea laps ütleb, kui ta kingituse saab?” Poiss vaikib. Ema: “Mida ema ütleb isale, kui see palga koju toob?” Poiss: “Ja see on kõik…?!”
Lugeja küsib: kas Susanne jätab 20 aastaks töö, sõbrad ja elu kus seda ja teist, kui lapse juhtuks saama?
Kroonikale antud intervjuus avaldab raadiohääl Brigitte Susanne Hunt, et ei mõista emasid, kes üksinda ööklubisse lähevad. Sellele arvamusele andis loo kommentaariumis vastulöögi ka teine Naisteka lugeja.
Isa ei ole see, kes teeb!
Nicole Kidman: iga lapsevanema ülesanne on oma last tingimusteta armastada
Nicole Kidman kõneleb harva oma kahest täiskasvanud lapsest, kes tal on koos näitleja Tom Cruisiga. Nüüd avas ta oma suu emaks olemise ja laste kohalt ning ütles nii mõndagi.
Vanem uurib: kas on ikka õige õpetada lapsele, et kiusajat peab vastu lööma?
«Üks minu tuttav arvab, et laps peab ennast maast-madalast kaitsma hakkama ja nii ta ütlebki oma kahesele põnnile, kui liivakastis mõni samasugune talle haiget teeb: «Löö vastu, mis sa tönnid, pane kohe kõvasti!» See ei ole ju normaalne,» kurdab lapsevanem Perekeskus Sina ja Mina nõustamiskeskkon...
Pole võimalik muuta oma elu, kui ei muuda mõnda igapäevast tegevust
Kas oled andnud endale aasta alguse lubadusi, näiteks füüsiliselt vormi saada või tervislikult toituma hakata? Kas oled seadnud eesmärgi, et hakkad regulaarselt mediteerima, televiisori passimise asemel väärt kirjandust lugema, siis veel näiteks joogas käima või mõne eriti ägeda praktikaga tegele...
Naine kurdab: mees ütleb, et olen beebi ära hellitanud
«Loen igasuguseid beebiteemalisi foorumeid ja raamatuid ning olen ka ise seda meelt, et väikest beebit ei saa ära hellitada. Laps on alles 5-kuune. Samas on minu mees täiesti veendunud, et olen juba lapse n-ö ära rikkunud, sest ta ei ole nõus enam üksi olema,» kirjeldab noor ema oma olukorda Pere...
Tunnista üles: kas sina oled last löönud või tutistanud? Kas ilma füüsilise karistuseta on üldse võimalik lapsest normaalne inimene kasvatada?
Tänasest Eesti Päevalehest saame teada, et laste tutistamine ja neile laksu andmine on jätkuvalt väga levinud ja vanemate poolt aktsepteeritud karistusviis.
Õiguskantsleri poole pöördunud lapsevanem kaalub võimalust vahetada kooli: vaikuseminutid riivavad laste usuvabadust
Õiguskantsler Ülle Madise poole pöördus üks murelik lapsevanem, kes väidab, et koolis korraldatavad vaikuseminutid riivavad tema lapse usuvabadust ja mõjuvad lapsele lausa nii häirivalt, et pere kaalub võimalust vahetada kooli.
Ema valus otsus | Jätsin kunagi lapsed nende isa kasvatada ja nüüd ei anna ta lapsi mulle tagasi
“Isegi mu oma ema heitis mulle ette, mis inimene ma ometi olen, et jätan lapsed ja lähen teise riiki rikkust otsima,” pihib kolme lapse ema, kes olude sunnil ja laste heaolu nimel tegi dramaatilise otsuse: isa juures on neil parem.
Lugeja annab Brigittele vastulöögi: miks ma ei tohiks emana käia sõbrannadega tantsimas? See ei tähenda ju kohe, et ma mingil suvakal end tualetis panna lasen
Ma pole muidugi veel ema ja minu arvamus mõndade arust ehk ei loe, aga samas ega ka Brigitte ema ei ole, seega tundsin ikkagi vajadust kirjutada. Nimelt ei mõista ma tema arvamust, et väikeste laste emad ei tohiks ööklubides käia.
Millistel vanematel on õnnelikud lapsed? Kogenud emade 12 kuldset reeglit, et kõik pereliikmed tunneksid end hoituna
SOS Lasteküla emad puutuvad kokku keerulistest peredest pärit lastega. Kuulates laste lugusid ning ravides nende hingehaavu, oskavad SOS emad oma kogemustele tuginedes välja tuua õnnelike perede valemi. Kui tahad kuuluda nende vanemate hulka, kelle lastest sirguvad õnnelikud inimesed, siis küsi e...
30ndates mees: ma ei mõista oma abikaasat, miks ta lapsi ei taha? Kus on emainstinkt?
Paarissuhte puhul kipub üldiselt olema pigem meespool see, kes lapsi ei taha. Rando (34) kirjeldab, et tema peres on vastupidi.
Eestlanna vastab: kuidas nelja lapse kõrvalt karjääri teha ja elu tasakaalus hoida?
Swedbanki partnersuhete juht ja nelja lapse ema Gundel Lehes teab sellele küsimusele vastust — tuleb lihtsalt osata prioriteete seada. “Osad asjad jäävadki tegemata, aga pikemas perspektiivis mõistad, et järelikult need polnudki nii olulised,” kinnitab ta.
VIDEO | Lapsevanemad filmivad oma nutvat last, et kool lõpuks ometi kiusajate vastu midagi ette võtaks
Noore tüdruku vanemad postitasid enda sotsiaalmeedia kontodele video oma tütrest, kes südantmurdvalt nutab ja vaevu hingata suudab, sest soovivad tõmmata tähelepanu, milline efekt kiusamisele olla võib, vahendab LADBible.
12 asja, mida teha, kui oled saanud teada, et su kallim pettis sind
Saada teada, et su partner on sind petnud, on kirjeldamatult valus ja pettumustvalmistav. Seda ei anna mitte millegi muuga võrrelda ja seda, kuidas reageerida, me sulle öelda ei oska. Aga rääkisime mitmete ekspertidega, kes jagasid nippe, kuidas afäärist üle saada (või vähemalt edasi liikuda). Si...
Kuidas paremini välja puhata: alternatiivsed unetsüklid
Inimene vajab ööpäevas keskmiselt 7–10 tundi und. Aga kas on võimalik, et muutes oma unetsükleid, on võimalik vähem magada ja siiski piisavalt välja puhata? Enamus meist on harjunud monofaasilise unetsükliga, mis tähendab, et me magame ühe pika une öösel ja oleme terve päeva ärkvel. See on prakti...
Uuringud: kallistamine vähendab magusaisu
Kui maiustustest hoidumine näib keeruline, siis tasub rohkem aega veeta oma kallima, lapse, ema-isa või sõprade seltsis. Teadlased on leidnud, et sama hormoon, mis aitab inimestega sidet luua, võib aidata ka kaalu kaotada.  Ajalooliselt on oksütotsiini kõige olulisemaks peetud sünnitamist ja imet...
Ostsin eile supermarketist korgitseri ja naisele tampoone
Avalik kiri WHOle vaktsiinide ohutust puudutavas küsimuses
Septembris saadeti Maailma Terviseorganisatsioonile avalik kiri vaktsiinide ohutuse teemal, mille on tänaseks allkirjastanud erinevad organisatsioonid kogu maailmast, nende hulgas NHF Sweden, Soome Homöopaatia Akadeemia, sõltumatu vaktsiiniinfo keskus Leedust ja veel üle saja organisatsiooni Pran...
Küsitlusest selgus: Eesti naised soovivad perre kolme ja enamat last
Turu-uuringute AS-i poolt korraldatud küsitluse andmetel on pea poolte kahe lapsega naiste jaoks ideaalne laste arv kolm, 49 protsenti emadest soovib veel lapsi saada. Suurimaks takistuseks enamate laste saamisel tuuakse majanduslikud piirangud — suurenevad finantskohustused ja väike sissetulek.
Video: Sa ei ela soovitud elu, sest ütled liiga paljudele asjadele “Jah!”
Kas kuuled end korduvalt ütlemas “Jah” just nendel hetkedel, kui sa tegelikult sulle pakutust väga vaimustuses polegi? Roland Tokko, Edu Akadeemia asujataja, koolitaja ja raamatu “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma” autor on seisukohal, et “Ei” ütlemine või avada “Jah-...
8 lollikindlat märki kehakeelest, mis viitavad, et ta on sinust huvitatud
Üle kolme kümnendi suhete teemal tegutsenud kirjanik Tracey Cox annab oma blogis neidudele nõu, kuidas deitima minnes aru saada, kas sellest võib asja saada. Kehakeel on üks võimas relv ja just selle järgi saabki mõista, kas poiss on huvitatud või mitte, sest kes ikka tahaks seda otse küsida.
LAPSEVANEM KURDAB: meie lasteaias käib laps, kes segab ja lööb teisi. Kuhu saaks ta ära saata?
Lastekaitse Liitu helistatakse sageli mureküsimustega. Sageli uuritakse, kuhu saaks ära saata lapse, kes käitub lasteaias teistega halvasti. Kas see on võimalik?
Lugeja jagatud hoolduskohustusest: kui vanem on normaalne, suhtleb ta lapsega nagunii. Isekat isa seadusega hoolivaks ei muuda!
Nädalavahetusel kirjutas Erkki Laaneoks MTÜ Lapsele Vanemad ettepanekust elatiste praegune kord ümber teha: Elatise asemel uus kord: selle asemel, et lapsevanem raha eest oma lapsega suhelda saab, jaotatakse hoolduskohustus võrdselt mõlema vanema vahel. Kuigi enamik kommenteerijaist nõustus, et m...
Piret Visnapuu-Bernadt perevägivallast: lapsele jääb see hirm vereringesse isegi siis, kui seda enam ei ole
Lapsed unistavad lihtsatest asjadest. "Laps vajab lihtsalt ema ja isa, kes armastavad nii teineteist kui ka oma lapsi," rääkis lastepsühhiaater Piret Visnapuu-Bernadt isadepäeva konverentsil "Tahan normaalset perekonda!". Unistuste perekonnas ei ole ruumi hirmuks vägivalla ja alandamise jaoks. "L...
Lapsevanema lein — oska mõista ja toeks olla
Lapsevanema lein ei puuduta ainult surnud lapse kaotust, vaid ka osade kaotust oma identiteedist. Vanem kaotab endast selle osa, mis oli suhtes lapsega, selle identiteedi, mille keskmeks oli lapse eest hoolitsemine. Tihti võib lapsevanemat leinas aidata võimalus oma surnud last enne kirstu paneku...
Said lapse, aga millal ometi lõpuks ka korralikult magada saab? Ehk aitab sellest
Uni: vaid kolm tähte, aga igaüks, kes on lapse saanud, teab, kui suurt rolli see elus mängib... Sellepärast otsustatigi müügihitile nimega „Imelised nädalad” lisada uus peatükk une kohta. Iga päev saame lapsevanematelt üle maailma e-kirju, millest enamik räägib unest. Või pigem sellest, et nende ...
Soome lastekaitsja: lapsena füüsiliselt karistatud vanem kasvatab ka oma lapsi vägivallaga
"Meie omad lapsepõlvekogemused mõjutavad tugevalt seda, kuidas me ise tegutseme lapsevanematena," selgitas Soome lastekaitse Miia Pitkänen. 78% ise vägivalda kogenud lapsevanematest kasutab kergemini vägivalda ka oma laste peal. Uuringutes, kus kaardistatakse vägivalla riskitegureid, tuleb välja ...
Lisatoit beebile: millal on liiga vara?
Ehkki enamik beebisid saab sel ajal veel emapiima, on nad umbes kuue kuu vanuselt valmis alustama tahkele toidule üleminekut ning siis tasuks lapsevanemal endale selgeks teha, mis on olulisimad reeglid ja näpunäited väikese inimese «päristoiduga» harjutamisel.
Eesti emade lõbusad lood lastest ja seksleludest: vibreerivast vistriku-eemaldajast õhupall Whitneyni
Seks on loomulik elu osa ning ideaalis ei muutu see oluliselt ka pärast seda, kui perekonda lapsed sünnivad. Küll aga muutub vanemate elu siis pisut värvilisemaks, sest nagu kõik teavad, meeldivad lastele üle kõige siin maailmas mänguasjad!
Robert Whitaker: Psühhiaatrilised ravimid toovad rohkem kahju kui kasu
Teadusajakirjanik ja psühhiaatria-alaste raamatute (“Mad In America” ja “History of an Epidemic”) autor Robert Whitaker pidas 2015. aastal Taanis loengu teemal “Psühhiaatriaravimid toovad rohkem kahju kui kasu“, mis on teie ees nüüd eestikeelsete subtiitritega.   Teadusuuringud näitavad, et enne ...
“Kodutunne” aitab tublit ja rõõmsameelset üksikema, kelle kolmest lapsest noorimal on Downi sündroom
Täna kell 20.00 ulatab Kanal 2 heategevuslik doksaade “Kodutunne” abikäe noorele üksikemale, kelle kolmest lapsest noorimal on Downi sündroom.
Perearst vastab: kas laps võib olla vegan?
Perearst Piret Rospu arvates on taimse toidu tarbimise suurendamine teretulnud samm igaühele, veganlus aga laste jaoks liiga radikaalne ja paljude probleemidega.
Koolivaheaeg nõuab lapsevanematelt oskuslikku planeerimist! Kas ja kuidas sisustada laste koolivaba nädal?
Koolivaheaeg on oodatud aeg eelkõige laste jaoks — see on aeg, mil hommikuti saab kaua magada ning kooliväsimusest välja puhata. Lapsevanemate jaoks tähendab see ühtlasi ka oskuslikku aja planeerimist. Seda eriti esimestes klassides õppivate laste emadele-isadele. Kas ja kuidas sisustada laste ko...
Hingamine kui “uus jooga”. Milleks on hingamist vaja õppida?
Teadlikult hingates võivad lahenduse saada varasemalt kogetud solvumised, rivaalitsemine, vihkamine, põlgus, kadedus, solvamised ja muud emotsionaalsed konfliktid nii eraelus kui tööalaselt, sest sel ajal viibitakse muutunud teadvuse seisundis ja meieni jõuavad hoopis teistsugused lahendused. Hin...
Lastearst: väikelaps vajab kordades rohkem kaltsiumi ja D-vitamiini kui täiskasvanu
Rahhiit, pehmed luud ja närvilisus – need ja veel teisedki terviseriskid ohustavad väikelast, kui ta ei saa piisavas koguses kaltsiumi või D-vitamiini. Tallinna Lastehaigla lastearst dr. Ülle Einberg selgitab, miks on need kaks ainet 1–3-aastase lapse toidus nii olulised.
TÜ uuring: selle toidulisandi tarvitamine aitab rasedustüsistusi vähendada
Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilase Karina Luige uuring näitas, et rauapreparaatide tarvitamine aitab rasedustüsistuse tekkeriski vähendada, kuid ravist on kasu vaid neil rasedatel, kellel on aneemia.
12 asja, mida koolis ei õpetatud (aga mida kõik peaksid teadma): meeste ja naiste suhted
Sel sügisel nägi ilmavalgust ettevõtja ja koolitaja Roland Tokko raamat “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma”, mille esimene ja teine tiraaž on juba välja müüdud. Tokko on raamatusse koondanud parimad teadmised üle maailma edu saavutanud inimestelt, teemad alates finant...
Uuring annab vastuse: kui pikk aeg kahe sünnituse vahel on ohutu?
Emad peaksid uue rasedusega ootama vähemalt aasta peale sünnitamist. Nii vähenevad terviseriskid emale ja lapsele, leidis uus uuring.
Dorothe Trassl: Emotsioon on miski, mis on seotud meie minevikuga
Terapeut Dorothe Trassl teab, kuidas kehaga uuesti ühendus luua, saada teadlikuks ning avaneda emotsionaalselt ja füüsiliselt, õppida kuulama intuitsiooni, õppida uuesti usaldama ennast, enda emotsioone ja kehatarkust. Oma teadmisi jagab ta juba üsna pea ka Eestis, 2.-4. novembril Tallinnas Bliss...
Õnnetu olemise valem: Võrdle end igal võimalusel kellegi teisega
Avaldame veel mõned katkendid ettevõtja ja koolitaja Roland Tokko raamatust “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma”. Edu Akadeemia asutaja Tokko on raamatusse koondanud parimad teadmised üle maailma edu saavutanud inimestelt, teemad alates finantsidest kuni suheteni, ja n...
Raske arenguhäirega lapse pere räägib arutelul, kuidas vältida «auku kukkumist»
Näitleja Tõnis Niinemets juhib homme toimuval vestlusõhtul arutelu rasket ravimatut haigust põdeva tüdruku perega, kes on suutnud vaatamata oma pereliikme erivajadusele elurõõmu säilitada.
Ajatu. Kas südamerohud on kõigest ravimitööstuse petuskeem?
Statiinid on ravimid, mida tarvitatakse vere kolesteroolinäitajate langetamiseks ja südamehaiguste ning infarkti ennetamiseks. Neid müüakse igal aastal üle maailma mitmekümne miljoni dollari eest ning viimase 10 aasta jooksul on neid süstemaatiliselt propageeritud ka Eestis. Juba 2011 aastal aval...
Tasub teada: mis on lapse kasvuvalud ja millal tuleks karta midagi tõsisemat?
Väikelapseea jalavalu põhjuste spekter on lai, ulatudes healoomulistest kasvuvaludest kuni pahaloomuliste protsessideni, mistõttu tuleb kaebusesse suhtuda tõsiselt, kirjutab TÜ kliinikumi lastekliiniku vanemarst-õppejõud Chris Pruunsild Med24-s.
Lastepsühhiaater: unistuste vanemal on lapse jaoks alati aega
"Lapsed unistavad hästi lihtsalt ja lihtsatest asjadest. Nende unistuste pildis on ema ja isa, kes armastavad teineteist ja lapsi. See on asjade algus ja ots," ütleb lastepsühhiaater Piret Visnapuu-Bernadt. 
Enamik diabeedilapsi saab insuliinipumba vaid tänu headele toetajatele
Suhkruhaige laps saaks täieliku ravi korral edukalt elada 80-aastaseks, aga Eestis ei ole strateegilist vaadet inimese elukaarele, rääkis laste ja noorte diabeediühingu tegevjuht Kristi Peegel tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Pidupäeval võiks ka lapsele natuke napsi pakkuda! 9 müüti alkoholist, mida paljud vanemad usuvad
Enamik lapsevanemaid on seda meelt, et lapsed ei tohiks alkoholi tarvitada, kuid kõigil pole usku, et nad suudavad seda vältida.
KÜLL ISADEL ON PALJU TÖÖD
ISADEL ON TÖÖD NII PALJU, SEDA IGA LAPS JU TEAB, SELLEPÄRAST VABAL AJAL MÄNGIMA TA PALJU PEAB: JOOKSMA LAPSEGA PEAB VÕIDU, TEGEMA PEAB KUKILSÕITU, MÜRAMISE- PALLIMÄNGE, LAUAMÄNGE, TARKU MÄNGE. KUNI LÕPUKS ISA VÄSIB, MÄNGUD LÕPETADA KÄSIB, RONIB USINASTI VOODI JA … Jätka lugemist →
Video: dr Riina Raudsiku ettekanne “Keha happe-alus tasakaal – tervena elamise eeldus (Telegrami konverents 2017)
Teie ees on järjekordne video Telegrami kolmandalt konverentsilt, mis toimus 2017. aasta kevadel Von Glehni teatris. Dr Raudsik ise tutvustas oma loengut nii: “Elu iseloomulikuks tunnuseks on ainevahetus, mille käigus keha toodab energiat, et oma kudede ja elundite rakke pidevalt uuendada. Tervis...
Laiskust pole olemas. Küll aga on olemas nähtamatud takistused
“Ma olen olnud alates 2012. aastast psühholoogia õppejõud. Nende kuue aasta jooksul olen näinud igas vanuses tudengeid, kes lükkavad oma kirjatööde esitamist aina edasi, puuduvad neil päevadel, kui nad midagi ette peavad kandma, jätavad ülesanded esitamata ja ei pea kinni tähtaegadest. Ma olen nä...
Meie laste hullumeelsed teod – kas trots või hoopis appikarje?
“Tahan täna kirjutada ühest asjast, mis on mul hingel ja südamel. Nii on olnud ja jääb vist alatiseks,” juhatab oma uusima blohipostituse sisse suhteterapeut ja koolitaja Urme Raadik.   Noored. Teismelised. Nende jamad ja mured. Olen oma ametilt ja hingelt Imago paarisuhte terapeut ning koolitaja...
Arvo Soomets: Kuidas minust sai ANTI-VAXXER
Olen meditsiiniharidusega, täpsemalt loomaarst. Minu esimeseks töökohaks oli Eesti Agrobio Keskuse vaktsiinilabor, kus minu tööülesandeks oli vasikate ja põrsaste pastörelloosivastase vaktsiini väljatöötamine. Samal ajal õppisin magistrantuuris biotehnoloogiat.   Meie keskuses oli ka viroloogiala...
Lasteasjade ost-müük-vahetus on kolinud Facebooki! Kuidas end pettuste eest kaitsta?
Kui oled ka ise kunagi läbi interneti võõra inimese käest midagi ostnud, siis tead, et sageli käib kaasas sellega ka pisike ärevus, kas ikka saad oma kauba kätte ja kas see ikka näeb välja nagu pildil. Oktoobrikuu Pere ja Kodu jagab nippe, kuidas end pettuste eest kaitsta.
Merilini lugu: Kuidas “vaimsete häiretega” teismelisest sai pärast tablettidest loobumist terve naine
Alles mõned nädalad tagasi sai suuremat tähelepanu Soomes avaldatud õõvastav artikkel, kus rulliti lahti mitme lapse ja noore rahustite tõttu ära rikutud elud. Nüüd saatis Telegramile oma loo Merilin, kellele teismelisena “vaimsete häirete” kontrolli all hoidmiseks väga kangeid ravimeid kirjutati...
Hoppi Wimbush tuleb nädalavahetusel Eestisse lastega koos kasvamist õpetama
Pole just kerge kasvatada last, joostes samal ajal võidu kõikjal sähvivate ekraanide ja nutiseadmetega. Ning väärtushinnangutele uut vinti peale keeravate reklaamidega – liiatigi veel olukorras, kus arvutimängud neelavad su lapse kahendsüsteemsesse küberruumi ning ühiskondlik surve suurema, parem...
Võimas turnee! Noored vanemad väisasid oma mõnekuuse beebiga kõiki USA osariike
Viiekuusest Harper Yeatsist saab tõenäoliselt Guinnessi rekordiomanik, kuna vaid kümne nädala vanusena võtsid vanemad kaasa ta vapustavale seiklusele külastada kõiki USA osariike. Tüdruku austraalia-päritolu vanemad, kes hetkel pesitsevad hoopiski Kanadas, otsustasid lapsehoolduspuhkust targalt ä...