Üksikema selgitab: mille peale elatisraha tegelikult kulub?
Vastuseks kõigile kommenteerijatele, kes väidavad, et kindlasti ei kulu lapse ülalpidamseks nii suuri summasid kui meestelt välja mõistetakse kirjutas üksikema meile selgelt ja arusaadavalt, kuhu raha läheb.
Ajatu: Maitsetugevdaja E621 ehk naatriumglutamaadi ohud
Naatrimuglutamaati tuntakse mitme nime all – (mono)soodium glutamaat, MSG, maitsetugevdaja, pärmiekstrakt ja palju muid variante, mida pakendi infosildile kirjutatakse, tähistavad glutamiinhappe soola, mis ise maitset omamata tugevdab toidu maitset. Eriti hästi aitab see tugevdada soolaste toitud...
Haruldase sündroomiga tüdruku juuksed ei allu kammile, sama seisund vaevas Einsteini
Kuueaastast Charleigh Sayorit kimbutab omapärane kammimatute juuste sündroom, mida esineb maailmas teadaolevalt vaid sadakonnal inimesel.
Kurb naine: mehest on saamas alkohoolik! Kas mul on veel lootust, et ta jätab joomise ja pühendub perele?
Mul on küsimus meestele, kes on loonud pere, aga peavad ikkagi alkoholi tähtsamaks kui oma laps(ed) ja naine. Miks te seda teete?
Kolme lapse ema: kahjustan oma perega keskkonda? Lastesaamist tuleks piirata ikka seal, kus neile ei jätku toitu ning kehakatet, mina suudan oma lapsed üles kasvatada
Suurpere emana jälgisin eile huviga ETV saadet “Suud puhtaks”, kus arutleti teemal, mida teha, et Eestis sünniks piisavalt lapsi nii, et Eesti saaks tähistada ka 200. sünnipäeva.
LAPSEVANEMAD PALJASTAVAD: olulised asjad, mida nad oleks tahtnud enne laste saamist teada
Sa võid lugeda kõiki raamatuid, mis lapsevanemaks olemisest ja lastest kirjutatud, kuid ikkagi avastada juba esimestel nädalatel beebiga, et elu on ikka hoopis reaalsem ja teistsugusem.
Kas oskad ära arvata? Just need olid populaarsemad laste nimed jaanuarikuus
Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti jaanuaris Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1189 sündi, neist 588 tütarlast ja 601 poisslast. Kaksikuid oli lausa 24 paari! Vaata, mis nimesid jaanuaris lastele kõige rohkem pandi!
Ajatu: Kannabinoidide vähivastane toime molekulaarbioloogi silme läbi
Kanepi vähivastastest omadusest räägitakse enamasti üksikisiku tasemel ning tõenduspõhise lääne meditsiinisüsteemi jaoks ei oma need lood suurt väärtust tõendusmaterjalina. Kuid dr Cristina Sánchez on molekulaarbioloog, kes on viimased kümme aastat oma karjäärist keskendunud kannabinoidide vähiva...
Järjejutt. Alar Tammingu “Jalutuskäik iseendasse”: Miks eksisteerivad kaitsemehhanismid
  Jätkame järjejutuga Alar Tammingu teosest “Jalutuskäik iseendasse”, mis avab terve inimelu mõistmise universumi, alates meie argipäevastest kaitsekihtidest, kogemuste tähenduslikkusest kuni inimelu elukaare kui terviku tähenduseni. Tamming on aus ja nõudlik nii oma lugeja kui elu saladuse enda ...
Miks lapsed peaksid iga ilmaga õues mängima
Kui ilm on ilus ja päike paistab, siis enamik lapsevanemaid saadavad hea meelega lapsed õue mängima. Miks? Sest me kõik teame, et väljas mängimine on lastele kasulik ning tõsi on ka see, et vanemad saavad seda aega ära kasutada segamatuks toimetamiseks toas. Kui ilm muutub aga soojast ja päikseli...
Kümme põhjust, miks kolmeaastase lapse kasvatamine on kordades hullem, kui elu kahesega
Ühel hetkel ütleb su laps alles esimesi sõnu ja teeb esimesi samme püstijalu, aga järsku on ta juba kahene ja siis hoopis kolmene. Siin on mõned noore ema mõtted sellest, miks elu kaheaastasega oli toredam, kui kolmesega, kes vahel võib meenutada isegi tujukat teismelist.
Lapsevanem kodutööde kaotamisest: võtame lastelt veelgi vastutust vähemaks ning sunnime õpetajaid neile vägisi tarkust pähe taguma?
Haridusminister Mailis Reps on välja käinud mõtte kaotada kodused ülesanded. Minu meelest oleks see väga rumal idee, sest lastel vastutuskohustus niigi praktiliselt puudub ja sellega anname neile signaali, et ise ei pea üldse vaeva nägema.
Kümme ema räägivad ausalt ära kõige piinlikumad asjad, mida nad sünnituse ajal kogesid
Olgu, mõne naise silmis on sünnitus imekaunis ja jõuline hetk, aga teiste jaoks on see totaalne piin. Kui mõtleme veel higistamise, sügavate hingetõmmete ja kehavedelike ning selle peale, kuidas su keha on justkui kõigile vaatamiseks välja pandud, pole kindlasti tegemist kõige glamuursema hetkega...
Murelik ema: Hendrik Aguri tegevus mõjub ajupesuna! Minu laps usubki, et nõukaaeg pole midagi hirmsat, pigem vastupidi
Mu poja mitmed sõbrad õpivad GAGis ja kuigi meedias kritiseeritakse Hendrik Aguri korraldatavat estraadikontserti, peavad paljud teismelised seda lahedaks.
Selgitame, miks peab puuvilju KOHE pärast kojutoomist pesema
Köögi või elutoa lauda kaunistav tervislik puuviljavaagen pakub lisaks silmailule ka talvisel ajal ka asendamatuid vitamiine. Puuviljade pesemisest ja sellest, kuidas seda teha on just talveperioodil väga palju juttu, kuid kas teadsid, et seda tuleks teha kohe peale poest koju jõudmist just nende...
Lihtne viis, kuidas suunata laps õigele teele
Üks lastekasvatuse juhtiv ekspert juurdles hiljuti küsimuse üle, kuidas mõjutab laste vigade teadvustamine nende hilisemat maailma tõlgendamist. Lugege lähemalt, sest siin on nii mõndagi, mille üle järele mõelda, vahendab Hingepesa.   Ühe koduõppel oleva tüdruku käekirja harjutamise vihik nägi vä...
Kogenud ema soovitab: et sa suures armastuses oma last lumehelbekesest mölakaks ei kasvataks
Me kõik oleme näinud lapsi, kes käituvad nagu tõelised koletised — jonnivad, kui ei saa poest kõiki mänguasju, ülbitsevad õpetajatega ja hauguvad vanematele vastu. Kui soovid, et sinu järeltulijast kasvaks siiski pigem viisakas ja teistega arvestav inimene, siis võta need kogenud ema soovitused k...
Kas isamaa on armas või kallis? Kooliõpikutes on hümni sõnad erinevad
Erinevates algklassidele mõeldud õpikutes on Eesti hümni sõnad pisut erinevad — kontrolli siit, kas sinu laps ikka õpib EV100 eel õiged sõnad pähe.
Perearst: astmahaigete laste rohkuse üheks põhjuseks on vaesus
Eestis oludes tavatult palju on astmahaigeid lapsi on Ida-Virumaal, kus 2017. aasta esimesel poolaastal sai selle diagnoosi tõttu puude 217 last. Kohaliku perearsti sõnul selle põhjuseks nii arstide hea töö, aga ka piirkondlik vaesus.
Vaata filmi “Süstides alumiiniumi” (2017)
Miks kasutatakse vaktsiinides alumiiniumi? Kas alumiiniumsoolade süstimine organismi on ohutu? Milliseid terviseprobleeme võib see endaga kaasa tuua? 90ndatel hakkas Prantsusmaal levima salapärane tõbi. Rühm Pariisi arste avastas, et nende patsientidel oli arenenud uus haigus nimega makrofaagilin...
Kas ülekohtuga võideldes on oht ise pahatahtlikuks muutuda?
Nähes, kuidas globaalvõimurid sõidavad üle headusest, tõest ja vabadusest, võib tunda viha ja negatiivsust või hoopis hirmu ja soovi pageda. Kuid miks mitte muuta hoopis oma mõtlemist ning läheneda probleemidele vägivallatult, sest valides olukorra lahendamiseks agressioonil ja vihkamisel põhinev...
Naised räägivad ausalt ära, mis hetkel ja kuidas nad mõistsid, et nende abielud on oma aja ära elanud
Kui sul on kõrini, siis sul ongi kõrini ja sa saad tegelikult väga hästi aru, millal see aeg kätte on jõudnud. Kui halvaks läinud abielu on lõpuks ometi oma "kõlblik kuni" kuupäeva ületanud, tead, et on aeg pakkida asjad ja lahkuda. Naised meie ümbert räägivad ausalt ära, mis hetkel nemad tundsid...
Mu kallis viimane laps, palun anna mulle andeks!
Siin on aus ülestunnistus sellest, kuivõrd erinevad on esimese ja viienda lapse kasvatamine ja kui palju jõuavad emade põhimõtted selle aja jooksul muutuda.
Need on põhjused, miks lapsed peaksid iga ilmaga õues mängima
Kui ilm on ilus ja päike paistab, siis enamik lapsevanemaid saadavad hea meelega lapsed õue mängima. Miks? Sest me kõik teame, et väljas mängimine on lastele kasulik ning tõsi on ka see, et vanemad saavad seda aega ära kasutada segamatuks toimetamiseks toas. Kui ilm muutub aga soojast ja päikseli...
Et reis ei lõppeks sadamas või lennujaamas, tee lastega reisides dokumendid korda
Ees on koolivaheaeg ja paljud võtavad ette perereisi üle mere või kaugemalegi. Lastega reisimise enamlevinud küsimustele vastab advokaatuuri kantsler Kristel Voltenberg.
"Kui sa pärast pidu mehega hotellituppa lähed, siis sa ju tead, et tema ootused ei piirdu vaid ühise teejoomisega! Miks sa siis paned ennast sellisesse olukorda, kui tagajärjed ei meeldi?"
“Mina olen tavaline idaeuroopa tüdruk ja ma olen alati meeste tähelepanu nautinud. Mul pole sellega kunagi probleeme olnud”, ütleb Maria Avdjuško Postimehe intervjuus. Minu meelest Maria sõnastas täpselt selle, kuidas paljud naised end täna tunnevad, aga mida ei sobi enam välja näidata: me naiste...
Mõttekoht: kui meedia räägiks alkoholist samal viisil nagu narkootikumidest
Mis oleks, kui ajakirjandus räägiks alkoholist sama hüsteeriliselt nagu illegaalsetest uimastitest? “Tarvitajate aju ehitus muutub! Nad ei suuda enam oma kognitiivseid protsesse juhtida! Nad ei tea enam, mida nad teevad! See on epideemia! Tuhanded surevad ja sandistuvad! Mõelge ometi laste peale!...
Uuring tõestab: lapsed PEAVAD oma vanavanematega rohkem koos olema, et neis ei tekiks põlgust, viha ja mõistmatust vanemate inimeste suhtes
Kui lastel on vanavanematega head suhted, on see palju tähtsam ja märkimisväärsem kui soojad ja helged peresuhted ja toredad jõulukingitused. Need suhted määravad, kuidas lapsed vanematesse inimestesse üleüldiselt suhtuvad. Mida lähedasemad on lapsed oma vanaema-vanaisaga, seda leplikumalt ja pos...
Viieaastane poiss annetas vähihaigele vennale luuüdi
Viieaastane Finley Cripps sobis oma leukeemiat põdevale vennale luuüdi doonoriks, kuigi võimalus selleks oli väike.
Kuidas aru saada, kas inimene on päriselt hea või tahab tegelikult nuga selga lüüa?
Et alustada kaugemalt, siis ma usun, et iga inimene on sündinud heana. Siirana. Vaadake lapsi ja nende käitumist. Nad ei oska teeselda ega mängida. Nad on südamlikud ja siirad. Mingil hetkel aga juhtub osadega nii, et nad muutuvad mitteheadeks. Mittehäid on igat sorti — kes hakkab 13-aastaselt su...
Saara Kadak lapsevanemaks olemisest: vähemalt räägin asjadest nii, nagu nad on, mitte ei mana võltsi rõõmunägu ette, kuigi kodus on tohuvabohu ja ise olen vaikselt hullumajja minemas
Märt Piusi tütre Susanna ema ja näitleja Saara Kadak kirjutab värske Pere ja Kodu veergudel koos lapsega kasvamise lugu tõdedes, et kuigi lapse saamine on üks suur õnn, siis selle eest tuleb maksta väikeste lõivudega.
Algklasside töövihikute ülesanded käivad vanematelegi ülejõu
Algklassiõpetajad ja lapsevanemad tõdevad, et vahel on töövihikuülesanded nii keerulised, et neist ei saa aru täiskasvanudki, õpilastest rääkimata.
Uuring: koolitoit on Eesti õpilaste seas hinnatud kõhutäis, aga üle 600 õpilase unistab suuremast taimetoidu valikust
Eestimaa õpilased peavad koolilõunat ahvatleva välimusega mitmekesiseks toidukorraks ning lemmiktoitude nimekirja troonivad erinevad pastaroad, riis, kartulipuder ja boršisupp, selgub koolitoitlustaja Daily värskest koolilõuna rahulolu-uuringust.
Põgenemistoa jäledast temaatikast šokeeritud lapsevanem| Tõsiselt, kas meie lastel veel vähe hirme on?
Lapsevanem ehmus tõsiselt, kui selgus, et tema laps käis sünnipäevapeol, mida peeti kohas, kus temaatika oli selline, mis täsikasvanutelegi jälestust tekitab.
Bioloogiline pimedus ja sepsise agenda
Käesolev artikkel on kokkuvõte Sofia Smallstormi intervjuust pealkirjaga “Biological Darkness and The Sepsis Agenda”, mis oli eetris raadios Sage of Quay Radio 2016. aasta novembris. Intervjuu annab väga olulise pusletüki meid ümbritseva ja mõjutava keskkonna mõistmisele, mille peale sa ehk pole ...
Kahe õe eriskummalise haiguse diagnoosimine võttis aega 20 aastat
USAs Bostonis sündinud Katie (26) ja Ella (24) põevad haigust, mis esineb maailmas vaid umbes 350 inimesel. Seepärast võttis ka noortele naistele diagnoosi panemine nii kaua aega.
Suhted muutuvad aina keerulisemaks — mis asi on mikro-petmine ja miks sa selle pärast põdema peaksid?
Pole vist vastikumat tunnet, kui saada teada, et inimene keda sa armastad, on sind kellegi teisega petnud. Nüüd on aga laineid löömas uus trend: mikro-petmine, vahendab Buzzfeed. Mida see tähendab ja kas ka sina peaksid muretsema?
HOROSKOOP| Kus on suhtes sinu piir
Igaüks otsib kaaslast ikka enda järgi. Kuidas aru saada, millega tema puhul oled valmis siiski leppima ja mis on kokkuvõttes täiesti vastuvõetamatu?Tähemärgi kaupa.
Iiri TV3-e dokfilm paljastab küsitavuse HPV-vaktsiini ohutuse osas
Iirimaal hakati HPV-vaktsiini Gardasil manustama teismelistele tüdrukutele aastal 2010. Üsna varsti märkasid lapsevanemad tõsiseid kõrvalmõjusid, mis ilmnesid pärast vaktsineerimist. Filmis intervjueeritud tüdrukud kannatavad krampide, teadvuse kaotuse, kroonilise valu, mäluprobleemide ja mitmete...
Ema mure: imik röövib kogu mu aja ning suurema lapse jaoks polegi mind enam olemas...
Mäletan seda hetke, kui esimene laps sündis. Tol momendil vandusin, et ma ei tee temaga kunagi seda, mida minu vanemad minuga tegid — ta ei jää iialgi, mitte kunagi oma õe või venna varju. Olen ise üles kasvanud esimese lapsena, kelle olemasolu peaaegu unustati, kui vend sündis, seega tean seda v...
Lapsed kaotanud ema: ärge tulge mulle õpetama, kuidas ma peaksin oma laste surmast üle saama!
Ma soovin, et inimesed mõistaksid - ma olen kaotanud kaks last ja leinan neid igavesti, kirjutab õnnetu ema Todays. Naise kolmikud sündisid 17 nädalat enne õiget aega ning kaks neist ei pidanud vastu. Kuigi see juhtus juba neli aastat tagasi, on valu ikka veel värske ning ema soovib, et inimesed ...
Uskumatu, kuid tõsi| 65 kummalist fakti beebide kohta
Keskaegses Euroopas arvati, et lapsed on sõnakuulmatud kehva rinnapiima tõttu ja punapäised ammed on eriti ohtlikud. Inglismaal pesti imikute päid rummiga, et neil õnne oleks!? Vaata siit kümneid lahedaid beebifakte!
Naised, vaatame nüüd peeglisse: uuring tõestab, et kõige tüütumad ja vastikumad pereliikmed oleme just meie...
California, Berkeley ja Bar-Ilani ülikoolide uurijad ühendasid jõud, et välja selgitada, keda peetakse kõige tüütumaks pereliikmeks.
Viis nõuannet agressiivselt käituva lapse aitamiseks
Võtmesõna agressiivselt käituva lapse kasvatamisel on kontroll. Kõigepealt tunduvad asjad üsna kontrolli alt väljas olevat. Sinu laps või teismeline võitleb vanemate, õpetajate ja teiste kontrolli vastu. Kuid paistab, et tal ei ole hoopis kontrolli enda valikute ja käitumise üle. Kasutad kõiki te...
Marlen Annabel: Kui kõik oleks võimalik, siis… !?
“Kas oled valmis looma endale uue elu vaid 10 minutiga päevas!? Jagan Sinuga ühte oma lemmik harjutust, mis aitab luua uusi visioone ja paneb head mõtted lendama ka kõige kangekaelsematel vastusõdijatel,” ütleb Telegrami lugejate isiklik motivatsioonikoolitaja Marlen Annabel Kubri oma veebruariku...
Kes pole kunagi oma õe või vennaga kakelnud?
Ühe pere lapsed hakkavad kiuslema ja üksteist narrima erinevatel põhjustel, olgu selleks siis lihtsalt igavus, armukadedus, lihtsalt harjumus üksteise kallal naakuda, erinevad temperamenditüübid, võimuvõitlus, soov saada vanemate heakskiitu ja tähelepanu. Nad teevad seda, sest neil lastakse seda ...
"Nendel vihapursetel muutun kontrollimatuks, ei teadvusta endale oma sõnu ega tegu. Hiljem alati mõistan, et olen taas üle reageerinud ja tunnen kohutavaid süümepiinu."
Täna, kui ma ühele endast mööduvale autole jalaga panin, sai mulle selgeks, et pean ravile minema. Olgugi, et see autojuht oleks mu peaaegu alla ajanud, ei oleks ma tohtinud nii käituda. Karjuda talle üle tänava “tross!” ja vehkida käte-jalgadega, nagu hullumeelne. Lähedal trammipeatuses ootavate...
VIDEO| Vaata, kuidas beebid end ema kõhus liigutavad
Kui tavaliselt võib aktiivsete beebide üsasiseseid liigutusi tunda ja pisut ka näha läbi ema kõhu naha, siis siin on kaks ultrahelivideot, mis näitavad, kuidas beebid ema kõhus tegelikult askeldavad. Teine video on kaksikute nügelemisest!
Videointervjuu: Mida sisaldavad vaktsiinid?
Järgnev video on tehtud filmi “Vaxxed” meeskonna poolt, kes alustas eelmisel aastal mööda USA-d ringi tuuritamist ja uute intervjuude tegemist. Kas teadsite, et osade vaktsiinide tootmiseks on kasutatud aborteeritud inimloodete kudesid? Need on vaktsiinid, mis sisaldavad elus viirust, näiteks MMR...
Stripparist kahe lapse ema väidab, et on maailma parim lapsevanem
Kahe lapse ema Elle Stanger, kes teenib igapäevast leiba stripparina on enda sõnul just tänu oma ametile muutnud empaatilisemaks ja paremaks lapsevanemaks.
Märgid, mis näitavad, et sinu last kiusatakse
Kui last koolis kiusatakse, siis on väga suur tõenäosus, et kiusamine on kandunud üle ka internetti.
Andra Siibak: lapsevanemad, šheering ei ole alati kheering!
Iga lapse jaoks on ääretult oluline tunda, et vanemad on tema üle uhked; et ta on armastatud ja hoitud. Vanemate südamlikud ja soojad sõnad on lapsele täpselt sama olulised kui kallistused ning paid, kirjutab Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak Lastekaitse liidu ajakirjas Märka ...
Mida põrandal roomav laps sisse hingab?
Et teada saada, mida põrandal roomav beebi sisse hingab, ehitasid teadlased robotbeebi.
Isa päästis tänu telereklaamile pisipoja elu
39-aastane Phil Kerman päästis oma 19-kuuse poja, Ronnie Kermani elu, kui ta taipas, et last tabas insult.
VIDEO! Rännaku praktik Gerly Sepp: Inimesed ja olukorrad meie elus on meie jaoks peeglid
Rahvusvaheliselt tunnustatud ja hinnatud enesearengu eksperdi Brandon Baysi poolt loodud Rännak on lihtne, kuid samas võimas meetod, lahendamaks nii füüsilisi, vaimseid kui emotsionaalseid probleeme inimeste elus. Rännaku meetod aitab inimesel jõuda probleemide algpõhjusteni ja need kõrvaldada, v...
Ema mure: laps keeldub ühe õpetaja vahetuse ajal lasteaeda minemast
«Juba mitu kuud arutleb minu kuueaastane laps peaaegu igal lasteaiahommikul, kes õpetajatest tööl peaks olema. Ühe kasvatajaga on nõus lasteaeda minema, teisega mitte,» kurdab lapsevanem Perekeskus Sina ja Mina nõustamiskeskkonnas.
Kuidas minust sai hommikuinimene
“Mäletan, et kodus elades oli emalgi varuks ütlemine, et Merlega ei tasu hommikuti rääkida. Ma ei olnud otseselt kellegi peale pahane, aga ma lihtsalt ei suutnud hommikul vara ennast ja oma emotsioone jagada. See hommikune turtsumine, tagantjärgi mõeldes, oli pigem kaitsereaktsioon, et ärge suhel...
Mari pidutsemised: lapsed alati ütlesid, et ema, ära joo, aga minul oli ükskõik
Kaine aeg: 9 kuudMillest oli abi: internetifoorum, psühholoog
Ootad beebit ja tead, et sinust saab üksikema — need soovitused tulevad nüüd kasuks
Rasedus on rõõmus aeg, sest sinus kasvab uus elu. Paljudele naistele on abiks nende elukaaslane, aga mida teha siis, kui elukaaslast pole ja pead kõigega üksi hakkama saama? Need soovitused aitavad üksikemana oma uuest rollist rohkem rõõmu tunda
Positiivne Eesti näide inspireeris enneaegsete laste ravi üle maailma uurima
Enneagsed lapsed kosuvad paremini ja vanemad on vähem stressis, kui nende vanemad saavad intensiivravi palatis kaasa aidata.
Robotbeebi aitab mõista, mida laps põrandal roomates sisse hingab
Väikelapse hingamisteedesse tungivaid mikroobe on seni olnud keeruline uurida, sest praegused uurimismeetodid on enamasti loodud täiskasvanute keskkonna uurimiseks. Et teada saada, mida põrandal roomav beebi sisse hingab, ehitasid teadlased robotbeebi
Sel pühapäeval toimub väestav seminar ainult naistele
“Kõige ilusam kurv naise kehal on tema naeratus,” on öelnud Beyonce ja mitu päeva või isegi nädalat kestva naeratuse on lubanud näole tuua ka pühapäeval, 4. veebruaril Tallinnas Salme Kultuurikeskuses toimuv seminar “Õnnelik Naine”.   Seminari tutvustuses seisab: Kallis Naine, kas Sina oled õnnel...
Uus vaktsiin säästab väikelapsi ebavajalikest torgetest
Alates 1. jaanuarist 2018 võeti kasutusele uus väikelaste liitvaktsiin, millega saab samaaegselt vaktsineerida kuue erineva haiguse vastu väiksema torgete arvuga.
Arst ja vaimne õpetaja arutlevad: Vägistamise tagajärjel rasestumine ja abort
Teie ees on Dr Brit Cooperi ja “Jutuajamised jumalaga” autori Neale Donald Walschi ühine teos “Jumala ja meditsiini kohtumine”, mis sisaldab autorite vestluseid erinevatel teemadel ning raamatu lõpus vastavad nad ka küsimustele, millest ühe karmima teile ka lugemiseks pakume. Maailmas pole ühtegi...
Millal võib kahtlustada umbes kolmandikku imikutest vaevavaid koolikuid?
Kuni 30 protsendil tervetest imikutest esineb gaasivalusid. Neid võib kahtlustada siis, kui terve laps nutab sageli ilma nähtava põhjuseta.
Enim mõjutab lapse ülekaalulisust perekond
95 protsendil juhtudest on rasvunud laste puhul tegemist primaarse rasvumisega, mille diagnoosimisele eelneb sageli pikaajaline ülesöömine, sagedasti tulevad rasvumise põhjused pere elustiilist.
Margus Punab: kolme lapse emad peaks saama riigilt keskmist palka
"Esimene, mida saaksime teha, on teatud tingimustel võrdsustada laste sünnitamine ja kasvatamine töölkäimisega," kirjutab Tartu Ülikooli kliinikumi meestekliiniku juht Margus Punab, kes paneb ette hakata maksma alates kolmanda lapse sünnitamisest emadele keskmist palka. "Iga lisanduv laps lisaks ...
Aitame koos: autismispektri häirega poiss vajab erivajadusest tingitud raskustega paremini toimetulekuks ratsutamisteraapiat
Raviarsti ja terapeudi soovitusel vajab Aspergeri sündroomi ja ekspressiivse kõne häirega laps hobuteraapiat, mille järjepidev võimaldamine on perele aga üle jõu käiv. Seega aitab poisi teraapia eest tasuda annetajate toel TÜ Kliinikumi Lastefond.
Briti teadlane: noorukiiga kestab tänapäeval kuni 24. eluaastani
Teadlane arvab, et seoses üldlevinud arusaamade muutumisega täiskasvanuea algusest, peaks tõstma ka vanust, mil inimest peetakse täisealiseks.