Hämmeldunud eestlanna: ei teagi, kumb on hullem — kas lapsevanem, kellel oligi plaanis 6tunnine müramaraton koos lastega vastu pidada või see, kes jäi spontaanselt õllevines tiksuma?
Nii nagu paljud teised lapsevanemad, elasin ka mina eile kaasa Üheslaulmisele. Ja nagu paljud teised lapsevanemad, jälgisin seda üritust teleülekandena. Põhjuseks asjaolu, et erinevalt ühtedest teistest lapsevanematest sain ma aru, et otsast lõpuni hinnates on tegu pigem äärmiselt valju muusikaür...
Lugu kahest inglist: kunagi ei tea, mis millekski hea on
“Pea meeles, et oma tahtmise mitte saamine võib mõnikord osutuda suurepäraseks õnne hoobiks,” on öelnud Dalai-laama. Küllap oleme kõik kogenud, kuidas mõni halb asi on tagant järele osutunud heaks. Teinekord me aga ei saagi teada, miks mõni asi vajalik oli, mis aga ei tähenda, et seiga eest ei võ...
Karm reaalsus: nutiseadmete kasutamine võib tuua lastele kaasa pöördumatuid tervisekahjustusi
Ameerika pediaatrite akadeemia ning Kanada pediaatrite ühing on koos välja andnud seisukoha, et alla kahe aastased lapsed ei peaks üldse kaasaskantava tehnoloogiaga (mobiiltelefonid, tahvelarvutid, videomängud jms) kokku puutuma, 3-5-aastastel lastel peaks nende kasutamine piirduma maksimaalselt ...
Ja meie imestame, miks naised sünnitada ei taha: Naisteka lugejad on üksmeelel, et lapsi tööle kaasa võtta ei tohi mitte mingil tingimusel!
See, et sotsiaalministeeriumi koosolekult beebiga ema välja visati, pälvis Naisteka lugejate seas suurt kiitust. Lapse koht on kodus ja beebiema koht on koos beebiga kodus, on meie lugejad raudselt veendunud.
Eveliis põrutab: ainult elus kibestunud ja lastetu inimene ütleb, et laps segab töötegemist ja koosolekute pidamist!
"Oota, kuni sa lapse saad, siis sa näed, kuidas suhtumine sinusse kui töötajasse muutub," ähvardasid mind tuttavad kui lapseootel olin. "Sa ei saa samal ajal teha tööd ja olla ema," lisasid nad kindlalt. Ma pööritasin silmi. Mis mõttes laps segab mul töötegemist? Miks peaks üks välistama teise? N...
Ema koolihirm: mõte, et pean oma lapse kooli andma, ajab hulluks! Kui seadus ei käsiks, ei saadaks ma oma last iial sellisesse kohta, nagu on Eesti kool
Annemari (32) peres on 1. september sel aastal pidulik päev, sest tütar Annabel läheb esimesse klassi.
Sotsiaalministeeriumi koosolekult visati lapsega naine välja. Anna teada, kas oled lapsevanemana samasugust jõhkrat kohtlemist kogenud!
Delfi kirjutab täiesti hämmastavast juhtumist Sotsiaalministeeriumis. Tiina Kalda osales Sotsiaalministeeriumi rahvastiku tervise arengukava koosolekul psühholoogide liidu esindajana. Probleem tekkis sellest, et tal oli kõhukotis kaasasaasta ja kolme kuu vanune poeg, kelle olemasolu häiris kohalv...
Sotsiaalministeeriumi koosolekult visati lapsega naine välja. Anna teada, kas oled lapsevanemaga samasugust jõhkrat kohtlemist kogenud!
Delfi kirjutab täiesti hämmastavast juhtumist Sotsiaalministeeriumis. Tiina Kalda osales Sotsiaalministeeriumi rahvastiku tervise arengukava koosolekul psühholoogide liidu esindajana. Probleem tekkis sellest, et tal oli kõhukotis kaasasaasta ja kolme kuu vanune poeg, kelle olemasolu häiris kohalv...
Kuidas rääkida oma lapsega vaimsest tervisest?
Ühel kümnest lapsest diagnoositakse mõni vaimse tervisega seotud probleem. Lapsele õpetatakse noorest peast, mida teha, kui kukud. Vähe räägitakse lastega sellest, mida teha, kui painab mure.
Ema on hädas oma 10aastase tütrega, kes end üle meigib: ta ütleb, et meie ei käivat üldse ajaga kaasas
"Selline probleem, et mu 10aastane tütar meigib end," kirjutab üks ema Naisteka foorumis.
Tere, lapsed – hüvasti, sõbrad? "Sellest ajast, kui sõbranna esimese lapse sai, ei ole meil ühtegi normaalset vestlust olnud!"
Laps muudab naise elu, aga ka suhet elukaaslasega ja samuti vanematega. Puutumata ei jää ka sõprussuhted.
FOTOD JA VIDEO | 4aastane tüdruk viskas oma isa nutitelefoni üle parda, sest tal sai kõrini, et isa talle tähelepanu ei pööranud
Kui sa oled lapsevanem ja omad nutitelefoni, on kindlasti ka sinu laps sulle vähemalt korra elus ette heitnud, et sa pöörad oma telefonile rohkem tähelepanu kui talle. Vene räppari, Timati tütar otsustas aga teha midagi, mis paljud lapsevanemad endast välja viiks, aga samas loodetavasti ehk ka mõ...
Miks ühed inimesed tammuvad paigal ja teised muudavad oma elu mängleva kergusega?
Meil kõigil tuleb elus ette hetki, kui tunneme end ummikus olevat. Tahaksime olla hoopis kuskil mujal kui siin ja praegu. Olgu selleks uus karjäär, mõni teine partner või soojem kliima – me kõik unistame vahel sellest, milline meie elu olla võiks… kui vaid asjad oleks teisiti. Enamiku jaoks unist...
Dr Robert Mendelsohn: Kuidas kasvatada tervet last oma arsti kiuste?
Gorilla Press kirjastuselt on värskelt ilmunud tervisekirjanduse klassikavaramusse kuuluv käsiraamat “Kuidas kasvatada tervet last oma arsti kiuste?” Ameerika tunnustatud pediaatrilt, dr Robert S. Mendelsohnilt. Aastakümnete pikkuse pediaatriakogemusega arst seletab, miks lapsele võib kodune ravi...
Ema pihib: mu laps on koolikiusaja
Ma mäletan oma kooliajast, kuidas mind hirmutasid need vanemad poisid ja tüdrukud, kes tundusid teistest peajagu üle olevat ja olid n-ö “kiusajad”, aga samas olin omavanuste seas selline keskpärane — ei kiusanud kedagi, aga appi ka ei läinud.
Naine pihib: mu kallima perekond ei salli mind ja nad räägivad minust seljataga halvasti
Olen olnud oma kallimaga juba üle viie aasta suhtes ega mõista, mida ma olen valesti teinud, et tema perekond mind ei salli. Nad ei ole seda mulle kunagi selgitanud ja ka mu elukaaslane väidab, et ta ei tea, milles on probleem.
Kas noorus on hukas? 6 viisi, kuidas millennialid oma lapsi varasematest generatsioonidest teisiti kasvatavad
Jah, millennialidest emad ja isad kasvatavad oma lapsi eelnevatest põlvkondadest erinevalt ning neid ei huvita, kui vanemad mõne asja peale näppu viibutavad.
Noor naine: uskumatu, nägin, kuidas mu vend lõi ema rusikaga näkku. Selgus, et see pole esimene kord
Perevägivallast räägitakse palju, kuid mitte eriti palju neist juhtumitest, kus lapsed oma vanemate vastu käe tõstavad. Naistekale kirjutas Stella, kes sellega kokku puutub.
Raamat “Valguslapse ema päevik”: Milleks see kõik?
Äsja nägi trükivalgust Adeline V. Amaryllise raamat “Valguslapse ema päevik“, mis on kirja pandud noore ema poolt, kelle peres kasvavad ülivõimetega lapsed – uusima energiaga vertikaal- ja meisterlapsed. Oma esimeses raamatus toob ta lugejateni kogu oma tranformatsiooni ja ärkamise loo, mis puudu...
Heiki lugu: Õige hingamisega mustast august välja
Heiki Tomson (42) oli edukas keskastmejuht ehitusmaterjalide müügisektoris, õnneliku suhtes, väikese tüdruku isa. Tööka, tegusa ja seltskondliku fassaadi taga oli aga ka pimedam pool. “Suur jooming laupäeval, terve pühapäev taastumiseks ja esmaspäeval poolpohmellis peaga tööle – see oli elu, mida...
Imetamisnõustaja: noorte emade toetamise asemel levib ühiskonnas trend noori emasid õpetada ja hukka mõista
Tänapäevased soovitused on toita oma last rinnapiimaga võimalikult kaua. Kõik noored emad justkui teavad seda, ent ühiskonna surve teisiti käituda on tugevam, kui tõenduspõhised soovitused.
Laps läheb kooli ja mõtled, kas peaksid talle ka mobiiltelefoni ostma? Need on asjad, millele mõelda tasub
Sellist koolilast, kel pole nutitelefoni, annab tänapäeval tikutulega taga otsida. Uue kooliaasta hakul käib kodudes aktiivne läbirääkimisprotsess, sest tavaliselt on lapsel ja tema vanematel võrdlemisi erinev arusaam, milline peaks olema üks korralik koolilapse telefon. Kompromissi aitab leida j...
Gaasivalu paneb beebi tundideks lohutamatult nutma
Kui vastsündinu nutab sageli lohutamatult ilma selge põhjuseta, teda ei vaeva haigus ega nälg, võib olla tegemist gaasivaluga. Levinud haigus, mille tekkepõhjus pole teada, vaevab ligi kolmandikku imikutest.
50 erineva allergia all kannatav beebi elab oma kodus nagu vang
Praegu üheksakuusel Riley Kinsey’l diagnoositi juba sündides 50 allergiat ning kodust saab ta perega lahkuda haruharva, sest vanematel on hirm eluohtlike allergiliste reaktsioonide ees.
Kas oled väsinud iseendast, olmeprobleemidest, elust? Vaid üks muutus aitab elu uutes värvides näha!
Kui nii, siis on sinu jaoks kätte jõudnud aeg midagi muuta. Ja muutuda ka ise. Katseta end mõnes uues rollis — see teeb elu huvitavamaks. Niisiis, eemale stereotüüpidest!
Briti uuring: teadlik muutus lapse kasvatamises aitab ennetada võsukese ülekaalu
Magamise ja söömise kombed juurduvad varakult. Kui toitu kasutatakse imiku rahustamiseks või premeerimiseks, võib laps oma ebamugavust ka hilisemas elus toiduga leevendada.
Eluks oluline! Märgid, et lapsel on ülekuumenemine
Praegune suvi jääb meelde erakordselt kuuma ja lämbena. Lapsevanemad on võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, kuidas lapsi kuumuse eest kaitsta. Kuidas tunda ära hetk, kui kaitsemeetmed ei ole efektiivsed ning lapsel tekib ülekuumenemine?
Lood teistsugustest lastest| Tüdruk ei loonud uute rühmakaaslastega kontakti, ei lasknud neid endale ligi ja tekitas enda ümber justkui kaitsemulli
Kuidas toetada äärmiselt tagasihoidlikku last, et ta ei jääks üksi? Kaks ema räägivad oma laste lood. Olukorda selgitavad ja nõu annavad lasteaiaõpetaja ja koolipsühholoog.
Hedvig Hanson: Kes ütles, et elu mõte on pidev õnn ja kergus?
Saabuval nädalavahetusel, 3.-5. augustil seab müravaba (loe: reklaamivaba) ajakiri Hingele Pai end sisse Pärnumaal asuvas Nurka talus, et pakkuda naistele nädalalõpu puhkust, mida veavad eest muusik ja kirjanik Hedvig Hanson ning joogaõpetaja, kirjanik ja elustiiliettevõtja Merit Raju. “See tuleb...
20 viisi, kuidas kasutada kookosõli nahahoolduses
Kookosõli on mitmekülgne nii oma toime kui kasutusviiside poolest. Toiduvalmistamise kõrval on see ka väärt kosmeetikum. Loodusväe blogis reastati rohkesti ideid, kuidas kasutada kookosõli iluhoolduses.   Kookosõli ja kookosrasv on sageli kasutusel sünonüümina. Temperatuuri tõustes 24–25 kraadini...
Katkend raamatust “Valguslapse ema päevik”
Järgmisel nädalal tuleb trükikojast “Valguslapse ema päevik“ Adeline V. Amaryllise sulest. Kirjastuse sõnul on tegemist lugejaid haarava tõsielulise jutustusega, mis pandud kirja noore ema poolt, kelle peres kasvavad ülivõimetega lapsed – uusima energiaga vertikaal- ja meisterlapsed. Oma esimeses...
Sügava liikumispuudega tüdruk saab fondi toel tavalasteaias käia
Kaheaastane sügava liikumispuudega Kea käib tugiisiku toel tavalasteaias. Kuna lasteaed tavaratastooli ruumidesse ei luba, vajab laps spetsiaalset ratastooli, millega ta saaks iseseisvalt siseruumides liikuda. Sotsiaalkindlustusamet andis abivahendi erimenetlusele aga negatiivse otsuse, kuna ei p...
Kas palaval suvepäeval tee joomine tõepoolest jahutab sind?
Küllap on viimastel päevadel kõik püüdnud end mingil viisil jahutada. Ka meie siin Telegramis oleme proovinud erinevaid meetodeid – vilus istumist (+35 kraadiga ei ole erilist kasu), vees ujumist (juba parem, eriti hästi mõjub, kui pea ka vee alla panna), saun (pärast saunast tulekut tundub õues ...
TURVAKODU JUHATAJA: Paljud lapsed on kaotanud usu iseendasse, inimestesse, paremasse tulevikku
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond pikendas MTÜ Maria ja lapsed toetusprojekti, millega eraldatakse pisut üle 12 000 euro katkise hingega lastele psühholoogilise abi võimaldamiseks. "Oleme mõistnud, et laps suudab uusi asju õppida ja areneda vaid siis, kui ta tunneb end hästi ja turvaliselt," sõ...
Üks juhtum 500 miljonist: kahe emakaga naine tegi ajalugu
Kui juba kaksikute saamine on suur rõõmusõnum, siis inglanna Jennifer Ashwood kuulis oma arstilt hoopis eripärasemat teadet – kummaski tema emakas küpses arenev loode.
Miks toob lapse sünd kaasa kriisi? 10 soovitust, kuidas paarisuhet hoida
Statistika näitab ja terapeudid kinnitavad: üle poole abieludest lahutatakse lapse esimese kolme eluaasta jooksul, kirjutab ajakiri Pere ja Kodu, jagades ka soovitusi, kuidas paarisuhet pärast laste sündi hoida.
Aju arenguks olulised toidud, mida kõik lapsed vajavad
Aju arenemine raseduse ja esimese kahe eluaasta jooksul määrab, kuidas mõtlemisorgan ülejäänud elu jooksul töötab.
Uuring: puudega laste arv kasvas kaheksa aastaga peaaegu poole võrra
Kevadel esitleti valminud puudega lastega perede toimetuleku ja vajaduste uuringust selgus, et kaheksa aastaga on puudega laste arv on kasvanud, kuid vajalikud teenused pole kõigile kättesaadavad.
Kurioosum: Indoneesias sündis kahe näoga beebi
Indoneesias leidis aset äärmuslik sünd, kus lapsel oli kaks nägu ja kaks aju, kuid vaid üks pea.
Viis laste terviseprobleemi, mis võivad jäljendada aktiivsus- ja tähelepanuhäiret
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire puhul on häiritud keskendumine ja tähelepanu koondamine vaimset pingutust nõudvale tegevusele. Lastel väljendub häire sageli hüperaktiivsusena.
TEDx. Kas keha isetervenemise võimele on teaduslikku tõestust?
  Lissa Rankin on arst ja raamatu “Mind Over Medicine: Scientific Proof That You Can Heal Yourself“ autor. Ta on loonud treeningprogrammi arstidele, kuidas paremini patsientide tervenemist toetada ning pühendunud sellele, et arstide ja patsientide suhe ja kogu meditsiinisüsteem edasi areneks ja p...
Terapeut Kadi Kütt: Kriitika mürgitab meelt
“Mõtisklen viimasel ajal palju kriitika üle. Ma ei pea silmas kirjandus- ja kunstiteoste kohta käivat arvustust või analüüsiks ja kaalutletud otsuste vastuvõtmiseks vajalikku kriitilist mõtlemist, vaid üksteise vigade ja vajakajäämiste armutut esiletoomist igapäevases elus. Kui vaadata uudiseid v...
Maitsev ja kasulik – arbuusi tervislikud omadused
Arbuus on palju enamat kui lihtsalt värskendav suvine suupiste. Aina enam kliinilisi katseid toitumisteaduste vallas tõendavad, et tegemist on tõelise ravitoiduga. Arbuus sisaldab palju vett ja puuviljasuhkruid, lisaks on selles A-, C-, E- ja D-vitamiini, erinevaid B-grupi vitamiine, rauda, kalts...
Näitleja Alan Alda: Kuulame teisi päriselt alles siis, kui meis on valmisolek muutuda
82-aastane Alan Alda, rohkete auhindadega pärjatud USA näitleja, filmilavastaja, stsenarist ja kirjanik, jagas sel nädalal elutarkust jutusaates “The View”, rääkides oma taskuhäälingust ehk podcastist “Clear and Vivid” ja sellest, kuidas olla parem suhtleja. Alda arvab, et me kuulame päriselt all...
Inspireeriv lugu: tervislik toitumine aitas paraneda multiskleroosist
Sclerosis multiplex (SM) (ka multi- või polüskleroos) on kõige sagedasem noori inimesi tabav pea- ja seljaaju haigus. Haiguse käigus tekib autoimmuunne põletik – inimese loomulikud kaitsemehhanismid pöörduvad närvikoe vastu, mis kahjustabki närvisüsteemi. Arstiharidusega Terry Wahls kasutas enda ...
12 moodust, kuidas oma rahutuid mõtteid vaigistada
Kas sulle on tuttav tunne, et lebad voodis, üritades uinuda, kuid lõputu mõtete voog ei lase sul rahus unne vajuda. Millest selline mõttevoog tuleb ja kuidas seda vaigistada? Põhjused on teadagi erinevad, aga omajagu süüd pidevas mõttevadas su peas on ühiskondlikel mõjudel, mis peavad ego ja mate...
Astronaut Buzz Aldrin tunnistas, et nad ei käinudki Kuu peal?
Apollo Kuu-missioonide (1969-1972) lavastus on olnud aastakümneid üks enim kõneainet pakkunud vandenõuteooriaid, mis on viimastel aastatel üha enam kõlapinda saanud. Nüüd on Youtube’is levimas video, kus 1969. aastal väidetavalt teise inimesena Kuu pinnale astunud astronaut Buzz Aldrin ütleb, et ...
Video: Kuidas ära tunda vaktsiinide kõrvaltoimeid?
Küsimuste esitamine ei tee kedagi vaktsiinivastaseks, vaid teadlikumaks oma lapse tervisest! Kuidas siis tunda ära vaktsiinikahjustusi? Vastuseid leiad imuunsusharidusgrupi joonisfilmist, millele on oma hääle kinkinud näitleja Indrek Taalmaa. Videole andis omapoolse kommentaari ka 40-aastase staa...
Eestis sel aastal kasutusele võetud vaktsiini ohutus on küsimärgi all
Euroopa Komisjon andis 2000. aasta 23. oktoobril üle kogu Euroopa kehtiva müügiloa vaktsiinile nimega Infranrix Hexal, millega vaktsineeritakse kõiki 3-kuuseid lapsi korraga 6 haiguse vastu. Eestis on see vaktsiin kasutusel alates 2018. aastast. Seoses nimetatud vaktsiiniga on üles kerkinud mitme...
40ndates sünnitamise miinuspool: mul on siiralt kahju, et minu neljal lapsel pole olnud vanaema ega vanaisa
Artiklile 42-aastane rase naine: vanus ongi vaid number! Praegu on minu jaoks kõige ideaalsem aeg esimest korda emaks saada tuli enamjaolt väga positiivne vastukaja - eestlased on veendunud, et 40ndates lapse ilmale toomine on täiesti mõistlik ja normaalne tegevus ja kindlasti ei tohiks sellises ...
Eksmiss Cathy Tullkvist: mõni võib küsida, kas oleme laste pärast koos. Jah! Kas seda on siis vähe?
Cathy Tullkvisti (49) tunnistab ajakirjale Anne & Stiil antud intervjuus, et tema arust on naisele siin elus number üks olla ema ja just laste pärast on ka tema 21 aasta pikkune abielu niivõrd hästi püsinud. Aga kuidas hoida abielu kaks aastakümmet koos?