Vaata videot: WHO juhtivad teadlased esitavad küsimusi vaktsiinide ohutuse kohta
2. detsembril 2019.a. korraldas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) globaalse tippkohtumise vaktsiinide ohutuse teemal. Kohtumise õhustik oli suunatud sellele, kuidas maailmale vaktsiinide ohutust paremini tõestada ehk siis kuidas vaktsiine inimestele paremini maha müüa. Ometi oli kohtumisel spet...
California osariik kaalub paratsetamooli liigitamist kantserogeeniks
Sacramentos, Californias on pead on tõstmas tuline arutelu selle üle, kas kanda üks enim levinud ja sagedamini kasutatav käsimüügist saadav valuvaigisti kantserogeensete (vähkitekitavate) ravimite nimekirja, kirjutavad mitmed USA uudisteportaalid, sealhulgas ka Abc7.com ja usatoday.com.   Jutt kä...
Kahe lapse ema küsib: miks te topite oma lapsi nii paksult riidesse? Sellepärast nad ju kogu aeg haiged ongi!
Saime kirja kahe lapse emalt, kes on hämmingus - kuidas küll emad aru ei saa, et sellepärast nende lapsed kogu aeg haigeks jäävadki, et nad on olenemata aastaajast liiga paksult riides.
Ajatu: 17 märki, et sul võib olla magneesiumipuudus
Me kõik teame, mis on magneesium, kuid sageli alahindame seda, kui oluline see mineraal kehas tegelikult on. See osaleb rohkem kui 300 ainevahetusprotsessis, mis tähendab, et magneesiumi puudus mõjutab tervist väga laiaulatuslikult. Meie toidus napib sageli magneesiumi ning mitmed toidulisandid i...
Pika ja õnneliku abielu saladus: Lahkhelisid saab lahendada tülitsemata
“5 armastuse keelt” bestseller-sarja autor Gary D. Chapmani sulest on eesti keeles ilmunud menuk “Pika ja õnneliku abielu saladus”, mille ühe peatüki ka Telegrami lugejateni toome. “Mitte keegi ei abiellu mõttega olla ise õnnetu või teha oma abikaasa õnnetuks. Ometi on meile kõigile teada, et lää...
Naisel on nelja erineva mehega kümme last ja ta vannub, et see pole toetuste pärast
Sonya on kümne lapsega üksikema, kes on tüdinenud sellest, et inimesed mõtlevad tema perest negatiivselt ja on arvamusel, et ta on kümme last saanud sellepärast, et igasugused rahalised toetused kokku krabada, kirjutab DailyMail.
Praktiline mustkunst: kuidas saada aru, et keegi sulle valetab? II osa
Mustkunstnik Kevinski jätkab nippide jagamist, mõistmaks, kas sulle valetatakse või mitte. 26-aastane Kevin on mustkunstiga tegelenud üle kümne aasta ning teda paeluvad sellised mustkunstipsühholoogilised tehnikad nagu veenmine ja mõjutamine, inimestevaheline suhtlemine, neurolingvistiline progra...
Elukool. Mida teha üleöö tervisehulluks hakanud sõbraga
“Kas ka sinul on selline sõber, kes ühel hetkel on oma elus 180-kraadise kannapöörde teinud, burgeri nurka visanud ja luristab mõnuga smuutit. Ta tudeerib lõputult materjale toitumisest, kehasüsteemidest, krooniliste haiguste loodusravist ning muidugi tahab kõike seda kangesti ka sinuga jagada. V...
11 huvitavat fakti hormoonide kohta
Kehahormoonid ja neid eritavad näärmed moodustavad hormonaal- ehk endokriinsüsteemi. Inimesel on kaheksa suuremat nääret, mille ülesanded on keha ainevahetuse, reproduktiivse süsteemi, kasvamise ja une reguleerimine. Sarnaselt närvisüsteemile on ka hormonaalsüsteem infosignaalide süsteem. Kuid ne...
Ekspert: lapsevanemad võiksid olla rohkem kursis noorte juutuuberite arvamustega
Viimaste uuringute* järgi vaatavad Eesti noored keskmiselt ühes päevas internetist videosid ligi neli tundi ning suur osa sellest möödub juutuuberite arvamusi ja kommentaare kuulates.
Siin on põhjused, miks iga lapsevanem peaks seadma eesmärgiks lapse tervisliku toitumise
Kui ma ütleksin sulle praegu, et hüppa auto ette, sa ju keelduksid, eks? Mis siis, kui ma ütleksin, et pead seda tegema oma lapse päästmiseks? Oleksid keset teed juba enne, kui ma lause lõpetada jõuaksin. Tegevus on üks, aga erinevus? Selle tähendus.
Lugeja: läksin mehest raseduse ajal lahku ja kahe aasta jooksul polnud võimalustki, et keegi teine last vaatab
Mõni aeg tagasi avaldasime ühe ahastuses ema loo, kus ta rääkis, et laps on ta nii ära väsitanud, et tal tekib vahel soov kodust ära minna ja mitte iialgi enam tagasi tulla. Kommentaarides annab nõu lugeja, kes seletab, miks väikesed lapsed niimoodi käituvad.
Praktiline mustkunst: kuidas saada aru, et keegi sulle valetab? I osa
Taas on teie ees mustkunstnik Kevinski, kes seekord jagab nippe, mõistmaks, kas sulle valetatakse või mitte. 26-aastane Kevin on mustkunstiga tegelenud 10-aastasest saadik ning teda paeluvad sellised mustkunstipsühholoogilised tehnikad nagu veenmine ja mõjutamine, inimestevaheline suhtlemine, neu...
Video! Robert F. Kennedy Jr räägib ravimifirma Mercki vaktsiiniuuringute valedest
“Kelle huve teenib vaktsiiniäri,” küsib Robert F. Kennedy Jr allolevas videos, kus pööratakse tähelepanu ravimifirma Merck valedele. Kas süstida endale või oma lastele Gardasili ja kas teised turulolevad vaktsiinid on nii usaldusväärsed ja vajalikud nagu meile räägitakse? Vaata videot omal vastut...
Kuidas suhkrutööstus rasvast patuoina tegi
Meile on pikka aega sisse juurutatud arusaama, et raudse tervise ja modellimõõtude saavutamise valemi tähtsaim mutter on tarbida kõike, mis kuulutab end rasvavabaks. Levinud on väited, et rasva enda menüüst eemaldades on lihtne end suveperioodiks mitu numbrit väiksematesse riietesse mahutada ning...
Neljakordne õnn: ema sünnitas ühe aasta jooksul kaks paari kaksikuid
USAst pärit naise Alexzandria Wollistoni jaoks oli aasta 2019 erakordne — ta sünnitas märtsis kaksikud ja teine paar kaksikuid järgnes täpselt üheksa kuud hiljem, 27. detsembril.
Kuidas toetada keha loomulikku taastumisvõimet sobiva toitumisega
Inimese keha loomulik seisund on katkematu taastumine. Inimene ei saaks kehalisel kujul eksisteerida ilma pideva elu-surma tsüklita, mis toimub rakutasandil katkematult. Haiguse korral aga  ületavad degeneratiivsed protsessid taastootvaid protsesse. Sel puhul tuleks aidata kehal taastada tasakaal...
Irene Kaljuste: Enda usaldamisest
“Minu elus on üks korralik väljakutse olnud ja vahel puutun sellega kokku ka nüüd. Kipun uskuma seda, mis mulle öeldakse. On tore, et oled avatud uuele infole, aga kui see info käib sinu kohta või selle kohta, mida sina elus tegema pead, siis tasub olla tähelepanelik. Olles suur endas kahtleja, o...
ARMAS VIDEO | Rootsis elav eestlasest isa õpetab oma kahekuusele lapsele õ-tähe hääldamist ja viimasel tuleb see üllatuslikult hästi välja
Pühapäeval jagas koos perega Stockholmis elav eestlane Kenno Kornak oma Facebooki lehel väga armsat videot, kus ta õpetab oma kahekuusele pisitütrele Amélie'le õ-tähe hääldamist, sest usub, et iga vanem peab oma lastega emakeeles rääkima.
Vaktsineerimine ja karjaimmuunsuse paradoks
Enamik meist on kuulnud mõistet “karjaimmuunsus” pea iga kord, kui jutuks tuleb vaktsineerimine. Lihtsamalt öeldes tähendab karjaimmuunsus seda, et kui 95% populatsioonist on mingi haiguse vastu saanud vaktsineerimise kaudu immuunsuse, on “haiguse levitajaid” (vaktsineerimiseks liiga noored või i...
Naise palve mehele: kui sünnitusel peaks midagi valesti minema, päästa lapse asemel mind
Üks naine kirjutas Redditi portaalis, et enne esimese lapse sünnitama minekut edastas ta oma mehele palve, et kui naisega peaks sünnitusel midagi juhtuma ja mees peab valima, keda päästa, et siis päästetaks naine, kuid naise sõbrannade meelest on see kõige egoistlikum mõte maailmas.
Kas Walt Disney aitas teha inimkonnale raketitehnoloogia propagandat?
George Orwell kirjutas 70 aastat tagasi oma teoses “1984“, et sõjatehnoloogia on pettus. Paljud meist on hakanud skeptilisema pilguga jälgima maailmas toimuvat ja jõudnud järelduseni, et kõike mida meile räägitakse uudistes ja televiisorist, ei tasuks tõepähe võtta. Seega kui me oleme aru saanud,...
Tahad kasvatada tugeva närvikavaga lapsi, kes elus hakkama saavad? Järgi neid nõuandeid
Iga vanem annab oma lapse kasvatamises endast parima, aga tihti juhtub nii, et kui laps suureks kasvab, tunneb ta end katkise ja laostununa just oma vanemate kasvatusmeetodite tõttu. Kui tahad, et sinu pisikene kasvaks üles tugeva närvikavaga, siis tasuks järgida neid nõuandeid.
Kahe lapse ema: mul pole midagi selle vastu, et koolides laste silmaringi erinevate uhhuu- ja muude teemadega avardatakse, ise kuulaks ka huviga!
Olen hilistes kolmekümnedates kahe lapse ema ja mu mõlemad lapsed käivad täna põhikoolis ning suures pildis pean tunnistama, et kui nad aeg-ajalt kodutöödega minu poole pöörduvad, ei suuda ma ära imestada, kuidas asjad ikka veel nii kuivad ja igavad on nagu ajal, mil mina koolis käisin.
Ühe ema aus avaldus emaduse kohta: neli sõna, mis muutsid mu elu
Kolme lapse ema Ashley Gibson kirjutas avameelse kirja, kus ta räägib, et viimase sünnituse ajal ütles abikaasa kõige raskemal hetkel talle neli sõna, mis panid asjad paika ja mille peale saab ta nüüd igakord mõelda, kui on raske, vahendab allikas BoredPanda.
Kristina Pärtelpoeg kartis, et ei saa rinnalõikuse tõttu beebit emapiimaga toita
Kuu tagasi emaks saanud blogija Kristina Pärtelpoeg räägib oma uues TV3e beebiblogis imetamisest ehk teemast, mis paljude emade seas furoori tekitab. Naine tunnistas, et ta kartis, et ei saa oma tütart rinnaga üldse toitagi, kuna on minevikus rindu lasknud opereerida. 
Ajatu: 20 asja, mis vana aastaga koos minema saata
Kui palju stressi sa endaga kaasas kannad? Kas tunned, et eluolu ja emotsionaalsed probleemid koormavad sind? Õnnelikumaks ja tasakaalukamaks saamine algab sellest, et lased muredest ja stressist lahti. Sa pead julgema füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt lahti lasta sellest ideest, kes sa en...
Puust ja punaseks: mis on need kodus olevad asjad, mida peaks päriselt rohkem puhastama?
Ehkki paljud inimesed on arvamusel, et mida rohkem oma kodu ülipuhtana hoida, seda kiiremini on võimalik haigeks jääda, siis tegelikult on igas kodus mõned asjad, mida tõesti peaks rohkem puhastama, kui sa seda siiamaani teinud oled.
Kulutulena leviv projekt: vahetund.ee toob koolidesse mängimise tagasi
Kui käisid koolis möödunud sajandil, siis üsna tõenäoliselt veetsid oma vahetunde näiteks koridoris/õues ringi joostes, palli mängides või kummikeksu hüpates. 2019. aasta lõpul lükati käima projekt vahetund.ee, mille raames varustatakse koole keksukummide ja jalapallide ehk footbagidega, et lapse...
Keha salakaval “sõber”: mineraalõli meie kosmeetikas ja toidus
Teaduskirjandus viitab sellele, et nafta destillatsiooni jääkproduktil – mineraalõlil –, mida kosmeetikas laialdaselt kasutatakse, on vähemalt kaks tosinat kahjulikku mõju. Aina enam leitakse, et need rasvlahustuvad süsivesikud akumuleeruvad meie kehas, mõjutades rinnapiima kaudu ka vastsündinuid...
Elukool. 9 nõuannet, kuidas koos väikelapsega kasvada
“Lapsevanemaks olemine on suur rõõm, aga sellega käivad kaasas ka raskused. Peab olema ringikõndiv ideede vabrik, et iga päev saaks positiivselt õhtusse veereda. Mida loovam olla, seda suurem on võimalus õnnestumiseks,” kirjutab Telegramile homöopaat ja kahe lapse ema Merle Martinson. ELUKOOL on ...
Granaatõun – taasavastatud iidne puuvili
Granaatõun on üks vanemaid teadaolevaid puuvilju, millel on eriline tähendus paljude kultuuride jaoks. Seda peetakse tervise, viljakuse, külluse ja igavese elu sümboliks ning seda on kujutatud paljude kultuuride ja religioonide vanades tekstides. See algselt Lääne- ja Kesk-Aasiast pärit puu kasva...
Su kallim kritiseerib sind kogu aeg? Nüüd on aeg sellest tõsiselt rääkida!
Sõnad võivad haiget teha ning kui need on kritiseerivad ja pärinevad inimeselt, kellest sa kõige rohkem hoolid, võivad need olla ka hinge kriipivad.
Pahur lugeja: töökaaslased ei mõista, miks ma ei osale oma vabal ajal tööpidudel, aga ausalt — miks ma peaksin?
Aasta lõpuga tuleb minu ellu taas ka palju stressi ja praegu ei räägi ma perele kinkide ostmisest, sest seda ma tegelikult naudin, vaid hoopis erinevatest firmapidudest, millel ma kohe üldse osaleda ei viitsi.
Mari Semakin: Kõiki probleeme võib lahendada korraga
“Oleme iseennast võõrutanud kokkupuutest sisemaailmaga. Meil ei ole selleks aega, oskusi, meid ei ole õpetatud seda tegema ning tegelikult oleme inimestena praegu suhteliselt katkised,” ütleb Kuldne Ajastu Eesti asutaja ning edasijõudnud treener Mari Semakin. Käesolevas intervjuus räägib Mari sel...
Sünnitoetaja Svea Sööt: Sünni loomulikust kulgemisest minu ja sünnitajate silme läbi
“Võimalik, et sinu kõrvu on kostunud selline sõna nagu nagu sünnitoetoetaja ja sa huvitud enamast infost. Teisalt ehk oled temaga isegi sünnitusel kokku puutunud ja soovid näha, millest koosneb sünnitoetaja päev ja miks ta on valinud sellise tee. Jällegi teada saamine millestki, mida veel 3 aasta...
Õnnetu tütar: üksindus ajab jooma, näen seda oma ema näitel. Korralikust inimesest on saanud alkohoolik
Lapsepõlvest mäletan, kuidas isa ikka vahel joomisega liiale läks, aga ema? Mitte kunagi. Kahjuks on alkohol tema sõbraks saanud kuldses keskeas.
Soovitused noortele emadele, et peale rasedust taas vormi saada: mida teha, kui kohe üldse ei viitsi?
Kui jätad trenne tihti ära seetõttu, et sul pole jaksu, võid sattuda tegevusetuse ja madala energiataseme nõiaringi ning su biorütmid võivad segi minna. Trenn tõstab energiataset, ent kui sa oled liiga väsinud, et alustada, pead ehk süvenema oma eluviisi teistesse aspektidesse.
Lugeja: elukaaslase poeg on muutunud enne beebi sündi tõrksaks ja annab märku, et olen tema arvates üleliigne
Naisteka foorumis vajab hädasti nõu naine, kellele on varsti sündimas beebi, aga elukaaslasel on eelmisest kooselust 10aastane poeg, kes just nüüd viimasel ajal on muutunud väga tõrksaks.
Kuidas õpetada lapsi mediteerima
Mõni aeg tagasi avaldasime artikli looga San Francisco koolides sisseviidud igapäevastest meditatsioonipausidest, mis aitavad lastel taastada sisemist tasakaalu, olla rahulikumad ja oma tegevustes keskendunumad, saavutada suurepäraseid õppetulemusi ning muuta koolipere omavahelised suhted harmoon...
Euroopa 2020: kuhu sõita koos lastega?
Iga lapsevanem mõtleb puhkust planeerides paratamatult sellele, kuhu oleks mugav ja huvitav reisida mitte ainult temal, vaid ka lapsel. Ülesanne muutub aga eriti raskeks siis, kui peres kasvab kaks või enam last – tuleb arvesse võtta igaühe vanust ja huve.   Lihtsustasime teie jaoks seda ülesanne...
Lihtsad meetodid, kuidas keha keskkonnamürkidest puhastada
Kuuleme ja loeme iga päev, kuidas meie õhk, vesi ja toit on küllastunud toksiinidest. See võib näida heidutav, kuid ei tasu ära unustada, et selle vastu on meie kehal mitmeid tõhusaid viise, kuidas neist ebavajalikest mürkidest vabaneda.   Toetades  oma keha loomulikke sisseehitatud füsioloogilis...
Naised paljastavad: need on hetked, mil saime aru, et olemegi koos oma unistuste mehega
Osades suhetes ei juhtugi sellist hetke, kus üks osapooltest saaks aru, et nüüd ta ongi õiges kohas oma elus inimesega, kellega ta tahab elu lõpuni koos olla. Kuid mõndadel ka juhtub... neli naist räägivad oma kogemustest.
Naine pihib: süütust kõrvalepõikest sai alguse uus armastus, aga abikaasat ma jätta ei saa
"Mitte kordagi meie abielu jooksul ei ole ma mõelnud kellegi teise peale, vähemalt mitte seksuaalses mõttes. Abielludes andsin ju oma mehele lubaduse. Kuid üks tüdrukuteõhtu muutis kõike..."
Kodused meetodid põskkoopapõletiku raviks
Külmal ajal on nohu saanud paljude jaoks juba nii igapäevaseks kaaslaseks, et sellele ei pöörata erilist tähelepanu. Väljaravimata nohu kujuneb aga kergesti palju raskemaks haiguseks – sinusiidiks ehk põskkoopapõletikuks. Paljude jaoks muutub sinusiit krooniliseks korduvaks probleemiks. Ei ole ül...