Küsimused, millele vastates saad selguse oma suhte hetkeseisu kohta
Kui tahad oma suhte hetkeseisu ja tulevikku lähemalt uurida, võid kasutada neid kontrollküsimusi. Selliseid raskeid, mida endilt suhte jooksul niikuinii varem või hiljem küsime.
Vaata, mis vahe on keskmisel ja targal lapsevanemal
Mõnikord seisneb erinevus keskmise ja targa lapsevanema vahel vaid pisiasjades, kuid sisult on need asjad suured ja kujundavad sinu lapse tulevikku rohkem, kui arvata oskad.
Kuidas planeerida sügisese koolivaheaja tegevusi
Koolivaheaeg on oodatud aeg eelkõige laste jaoks — see on aeg, mil hommikuti saab kaua magada ning kooliväsimusest välja puhata. Lapsevanemate jaoks tähendab see ühtlasi ka oskuslikku aja planeerimist.
Neli nõuannet antiikfilosoofidelt, mis sind õnnelikumaks teevad
Juba antiikaja filosoofid uskusid, et need on neli asja, mida pead teadma, et elada õnnelikumat ja rahuldustpakkuvamat elu.
Kaksikute ema imestab: miks kolmikud saavad riigilt toetusi, aga kaksikud mitte?
Palju emad teavad, et enamus olulisi lastega seotud teemasid kerkib esile ikka mänguväljakul põnne valvates ja samal ajal hingeldades teiste saatusekaaslastega suheldes. On üks teema, mis mul juba 5 aastat peas mõlgub ning millest varem olen vaid teiste kaksikute emadega pihtinud. Minu tutvusring...
Sügismasendus vaevab? Need on kümme asja, mida nüüd iga päev teha!
Need on kümme tegevust, mis uuringute kohaselt sinu enesetunnet koheselt parandavad ja ühtlasi ka õnnetunnet suurendavad.
Mis on meie riigis valesti? Lasteasutustes kasvab ligi 1000 last, kellest enamik vajab normaalset perekogemust
Eesti vajab professionaalseid kasuperesid, sest rahul ei saa olla sellega, et lastekodudes kasvab ligikaudu 1000 last, leiab Eesti üks hinnatumaid lapsendamisspetsialiste Sigrid Petoffer.
30 väikest nõksu, mis su suhte tugeva ja tervena hoiavad
Olla suhtes aus ja sina ise, lasta olla samamoodi ka teisel - see pole alati lihtne.
Ameerikas võib kiusajate vanemaid alates sellest kuust oodata vanglakaristus!
Vaata, missuguste juhtumite puhul võib Ameerikas lapse patud vanemate kanda jätta ja neid võsukeste tegude eest karistada!
Armastuse ärapõlgamisele reageerime me kõik erinevalt. Mida peaksid tegema, kui mees sind ignoreerib?
Katkend David Deida raamatust "Sellised need mehed ongi".
PÕHITÕED, mis aitavad hoiduda viirushaigustest
Kas teadsid, et aevastades ei tasugi kätt suu ette panna ja et kuum jalavann on parim, mida esimeste haigustunnuste korral teha? Kordame siinkohal üle mõned põhitõed, kuidas viirushaigusest hoiduda, mismoodi nakatumise korral käituda ja milline peaks olema järelravi.
Need on tõeliselt head soovitused!
Vanemad loodavad oma käskude-keeldudega kasvatada head ja õnnelikud lapsed. Aga vaata, kuidas oleks, kui vanemad iseendale samasugused reeglid ja soovitused kehtestaks!
Vaata, missuguseid vitamiine vajad enda praeguses vanuses
Selles artiklis võtab Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse esimees ja toitumisnõustaja Ketlin Jaani-Vihalem tähelepanu alla naistele vajalikud vitamiinid ja mineraalid ningannab nõu, mida saaksid naised teha erinevatel eluperioodidel selleks, et end oma kehas võimalikult mõnusalt tunda.
"Mida teevad ööklubides inimesed, kellel on kodus pere ja lapsed?"
Olen 25aastane naine, peret ja lapsi mul ei ole. Olen vaba ja vallaline ja mulle meeldib nädalavahetustel ööklubides tantsimas ja lõbutsemas käia. Ühest asjast ma aru ei saa — miks ronivad ööklubidesse ka mehed ja naised, kellel on lapsed ja pere kodus ootamas?
Lapse nohu, köha ja palavik — mida teha?
Nohuga ja köhaga ning tihti ka palavikuga kulgevat haigust tuntakse rahvasuus külmetushaigusena. Sellise haiguse põhjuseks ei ole tegelikult mitte külmetamine, vaid erinevad viirused.
Noored ei kipu tasuta hambaravi aktiivselt kasutama
Sel aastal on üheksa kuuga hambaarsti juures käinud vaid ligi pooled alla 19-aastastest noortest, kelle jaoks on haigekassa lepingupartnerite juures hambaravi tasuta.
Kuidas aru saada, kas lapsel on autismi tunnuseid
Tallinna Lastehaigla psühhiaater Kerstin Kõiva selgitab, millised on esimesed sümptomid autismi äratundmiseks lastel, kelle võiks lastepsühhiaatritele edasi suunata.
Õnneliku suhte kuus tunnust
Olgem ausad, me kõik oleme oma peas loetlenud punkte, mis meie arusaamade järgi heale suhtele vundamendi loovad. Suure tõenäosusega oled ka ise kirjutanud teismelisena tunnis oma vihikunurgale nimekirja, missugune sinu tuleviku kaasa olema peaks, näiteks siniste silmadega, surfari juustega ja hoo...
Need kuus märki viitavad õnnelikule suhtele
Olgem ausad, me kõik oleme oma peas loetlenud punkte, mis meie arusaamade järgi heale suhtele vundamendi loovad. Suure tõenäosusega oled ka ise kirjutanud teismelisena tunnis oma vihikunurgale nimekirja, missugune sinu tuleviku kaasa olema peaks, näiteks siniste silmadega, surfari juustega ja hoo...
Meditsiiniline kanep on ravim: tervisemõjud, edulood ja statistikat
“Tänaseks on vaieldamatult selge, et korralikult funktsioneeriv endokannabinoidsüsteem on hea tervise tagamiseks tähtis. Ilma endokannabinoidide abita ei saaks loode emakaseinale kinnitudagi. Ka sünnitaja esimene rinnapiim ehk ternespiim sisaldab anandamiidi. Vastsündinuil, kes ei saa rinnapiima,...
Lapsevanem! Need on tõeliselt head soovitused, kuidas ennast ise karistama peaksid
Vanemad loodavad oma käskude-keeldudega kasvatada head ja õnnelikud lapsed. Aga vaata, kuidas oleks, kui vanemad iseendale samasugused reeglid ja soovitused kehtestaks!
Iga kord, kui oled olnud rumal, halb, vastik, saamatu või muidu tüütu, määra endale karistusaeg pingil kohvinurgas!
Vanemad loodavad oma käskude-keeldudega kasvatada head ja õnnelikud lapsed. Aga vaata, kuidas oleks, kui vanemad iseendale samasugused reeglid ja soovitused kehtestaks!
Emad ja isad, seda peaksite oma lapsele õpetama
Tihti ei tunne lapsed end piisavalt enesekindlalt, et oma tundeid pereliikmega jagada või osutub murekohaks hoopis vanema tähelepanu saavutamine, kellel ei ole aega murede kuulamiseks ja nendega tegelemiseks. On asjad, mis tuleks vanematel lastega varakult läbi rääkida, et siis, kui mure saabub, ...
Šokeerivad fotod: see ema sai kõige valusamal moel teada, miks ei tohi mudilaste käeulatusse ühtegi telefonilaadijat jätta!
Courtney N Davis jagab Facebookis teistele hoiatuseks lugu ja fotosid kohutavast õnnetusest. Tema 1,5aasta vanune tütar sai kätte elektrivõrku ühendatud telefonilaadija, pani selle endale suhu ning sai kohutavaid põletushaavu.
Ma ei tahagi, et keegi nõu annaks, lihtsalt ära võiks kuulata!
Kui laps läheb endast välja, siis see on märk sellest, et ta ei suuda oma emotsioonidega toime tulla. Ta ajab su oma käitumisega hulluks! Sa ei tea, kas kiskuda endal peast juukseid või joosta nõustaja juurde. Tegelikult piisab sellest, kui tead põhitõdesid, miks sinu laps niimoodi käitub ja kuid...
Mis juhtub lastega, kellele vanemad üldse taskuraha ei anna? Kas lastele üldse on oma raha vaja?
Saksamaal on seadusega täpselt ära märgitud, kui palju, kui sageli ja kui vanalt võib lastele taskuraha anda. Meil otsustavad seda siiski vanemad ise. Ent on olemas rida nõuandeid, millele toetudes suudab hea lapsevanem taskuraha küsimused mõistlikult lahendada.
TEST: Kas oled oma lapse jaoks vaid näiliselt olemas?
Noored igatsevad oma vanemaid! 15-17aastased tunnevad oma ema ja isaga aja veetmisest tõsiselt puudust ning jätaksid nutitelefoni või arvutiekraani hea meelega sinnapaika, kui saaks ema-isaga koos süüa, telekat vaadata, šopata või lauamänge mängida, vahendab Helsingin Sanomat Elisa läbi viidud uu...
Seda tasub teada juba enne: mis toimub sinu kehaga pärast sünnitust
Äsjasünnitanud naised näitavad ennast sotsiaalmeedias ja külalistele rõõmsate, värskete ja säravatena, justkui polekski nende keha läbinud meeletut valumaratoni. Mõni naine võib-olla tunnebki end ülimalt hästi, kuid enamik vastsündinute emadest võivad küll naeratada, aga tunne on neil selline, na...
Ema ja isa, palun rääkige minuga...
Noored igatsevad oma vanemaid! 15-17aastased tunnevad oma ema ja isaga aja veetmisest tõsiselt puudust ning jätaksid nutitelefoni või arvutiekraani hea meelega sinnapaika, kui saaks ema-isaga koos süüa, telekat vaadata, šopata või lauamänge mängida, vahendab Helsingin Sanomat Elisa läbi viidud uu...
Kuidas vanem reageerib lapse veale, mõjutab lapse uskumusi
Vanemad, kes reageerivad lapse ebaõnnele haletsedes või kurjalt karistades, põlistavad lapses uskumust, et ta ei saagi endaga hakkama.
Lugeja imestab: on siis tõesti nii suur patt loota külalistelt väikest ümbrikku peokulude katteks?
Esmaspäeval kirjutas lugeja Naistekale teda häirivast trendist laste sünnipäevadel, kus rahateenimise eesmärgil kutsutakse kokku kogu küla, k.a need, kellega muidu ei suhelda. Sellele reageeris lugeja Kati, kes imestab kommentaatorite halvustava suhtumise üle. Tema meelest on täiesti normaalne, k...
Sel nädalavahetusel algab koolivaheaeg! Soovitame vahvaid tegevusi lastele!
Laupäevast, 21. oktoobrist algab selle õppeaasta esimene koolivaheaeg. Põnevaid ettevõtmisi on koolivaheajal korraldamas nii muuseumid, huvikoolid, spordiklubid kui ka noortekeskused. Nii saab mugavalt kogu oma nädala lõbusalt ära sisustada.
Kuidas olla paarisuhtes mõistetud, märgatud ja armastatud
Suhte algperioodi tunnete ja kire möll on paari elukaares asendamatu liim ning toetab kahe erineva isiksuse kooselu võimalikkust, valmisolekut kohaneda. Mõne aja pärast suhe aga muutub...
Mammograafia toob kaasa ka ülediagnoosimist
Ajakirjanduses on olnud diskussioone mammograafia efektiivsuse teemal, aluseks vastuolulised andmed, mille kohaselt toob skriinimine kaasa ülediagnoosimist.
Need märgid näitavad, et ta on väärt partner
Paljudes suhetes on mänge, üksteisega manipuleerimist ja oma soovide pealesurumist. Aga kui sinu partner teeb igapäevaselt selliseid asju, siis tea, et sinu suhe on võimumängudest vaba.
Toidud, mis mõjuvad noorendavalt ja toidud, mis kiirendavad vananemise märke
See, kuidas sa välja näed, sõltub nii geenidest, kui sellest, missugune on sinu elustiil ja toitumine. Väikeste laste vanemate unepuudus ja üleväsimus on teada probleem ja vähemalt ajutiselt mõjutab magamatus välmust kindlasti. Kuid on üks asi, mida sa siiski parema välimuse nimel jälgida saad — ...
FOTOD: Vaata, mis on IRLi poolt mõttetuks nimetatud Tallinna beebipaki sees ja loe, mida kingivad teised omavalitsused värsketele lapsevanematele
Tallinna beebipakkide teema tõi pärast eelmise artikli avaldamist rohket vastukaja. Paljud leidsid, et tasuta saadud paki üle ei ole viisakas viriseda ning kingitud hobuse suhu ei vaadata, peaasi et üldse antakse. Teised kommenteerijad jagasid oma kogemusi ning olid nõus IRLi valimislubadustes tõ...
Lapsed ise tunnistavad: vanematel pole aimugi, kui kohutavaid asju me internetis näeme
Rahvusvahelise uuringufirma Norstat küsitluse kohaselt on 55 protsenti 9-14-aastastest Eesti lastest leidnud internetist midagi hirmutavat või õõvastavat.
FOTOD: Vaata, mis on Tallinna beebipaki sees ja loe, mida kingivad teised omavalitsused värsketele lapsevanematele
Tallinna beebipakkide teema tõi pärast eelmise artikli avaldamist rohket vastukaja. Paljud leidsid, et tasuta saadud paki üle ei ole viisakas viriseda ning kingitud hobuse suhu ei vaadata, peaasi et üldse antakse. Teised kommenteerijad jagasid oma kogemusi ning olid nõus IRLi valimislubadustes tõ...
Igapäevased väikesed asjad, mis näitavad, et ta on väärt partner
Paljudes suhetes on mänge, üksteisega manipuleerimist ja oma soovide pealesurumist. Aga kui sinu partner teeb igapäevaselt selliseid asju, siis tea, et sinu suhe on võimumängudest vaba.
Mõtle hoolega, kellega lapsed saad ja millise perekonna lood
Kui teed oma elus kas suuri või väiksemaid otsuseid, siis tavaliselt ju ei analüüsi, kuidas need otsused sinu elu okemas prespektiivs mõjutavad. Aga on asju, mille tegemist või tegematajätmist võid kõrges eas sügavalt kahetseda.
USA poiss langes seletamatult 11 päevasesse unne
Kentucky poiss langes 11 päevaks unne ning arstide tehtud testid ei ole sellele siiani mingit seletust leidnud.
Mida teha, kui sinu ees avaneb selline pilt?
Elus tuleb ette olukordi (ja eriti nende elus, kel kodus väiksemad või suuremad lapsed), mil tunned, et kohe plahvatad. Pole ka ime! Aga on mõned asjad, mida tasuks sellisel kriitilisel hetkel teha, et see suur vanemaplahvatus ära hoida.
HOROSKOOP: Mida oled valmis paarisuhte nimel välja kannatama
Elu pole mustvalge ja muutub pidevalt. Seetõttu ei saa üldistada, et kõrged standardid on tingimata head ja madamas tingimata halvemad. Sõltub asjaoludest, sest igaüks otsib kaaslast ikka enda järgi. Alljärgnevast infost on siiski palju kasu, et kellegi piire paremini tundma õppida või tema käitu...
Lapsevanemad on pettunud: kas Tallinna beebipakid on ajale jalgu jäänud?
Tallinna linnal on olnud juba alates 1998. aastast ilus komme kinkida Tallinna elanikest värsketele vanematele beebi sünni puhul hoolduspakk, mida toetatakse linna eelarvelistest vahenditest, näitamaks, et linn hoolib ja toetab.
Lapse sügisvaevad on nohu, köha ja palavik — mida teha?
Nohuga ja köhaga ning tihti ka palavikuga kulgevat haigust tuntakse rahvasuus külmetushaigusena. Sellise haiguse põhjuseks ei ole tegelikult mitte külmetamine, vaid erinevad viirused.
Sa ei pea seda kõike tegema! Õpi, kuidas öelda "ei" ka kõige keerulisemas olukorras!
Ämm ootab külla, sõbratar tahab raha laenata, mees kutsub spordisaali, kuigi sina eelistaksid tantsukursustel käia. Iga inimese elus on olukordi, kus on väga keeruline öelda „ei".
Kuidas olla paarisuhtes mõistetud, aktsepteeritud, märgatud ja armastatud
Suhte algperioodi tunnete ja kire möll on paari elukaares asendamatu liim ning toetab kahe erineva isiksuse kooselu võimalikkust, valmisolekut kohaneda. Mõne aja pärast suhe aga muutub...
Mida teha siis, kui tunned, et hakkad kohe laste peale karjuma
Elus tuleb ette olukordi (ja eriti nende elus, kel kodus väiksemad või suuremad lapsed), mil tunned, et kohe plahvatad. Pole ka ime! Aga on mõned asjad, mida tasuks sellisel kriitilisel hetkel teha, et see suur vanemaplahvatus ära hoida.
Oleks meie vanemad seda teadnud. Karistamise tagajärjed ilmnevad täiskasvanueas
Lapsele halvasti ütlemine, tutistamine, laksu andmine, vitsaga ähvardamine jm tekitab lapses hirmu. Seetõttu võib tunduda, et karistus toimib. Aga kuidas see tegelikult mõjub?
7 kohutavalt tüütut asja, millega mudilane sind närvi ajab, kuid mis on ta arengule tegelikult väga kasulikud
Mudilastel on täiesti harukordne oskus pealtnäha süütud ja lihtsad olukorrad tõeliseks põrgupiinaks muuta. Kui nad oma tahtmist ei saa, on jonn ja kisa kiired tulema. Kuigi need kõik olukorrad ajavad sind tõenäoliselt marru ja sa annaksid ükskõik mida, et ta ometi lõpetaks, on tema käitumisele te...
10 asja, mida teha siis, kui tunned, et hakkad kohe laste peale karjuma
Elus tuleb ette olukordi (ja eriti nende elus, kel kodus väiksemad või suuremad lapsed), mil tunned, et kohe plahvatad. Pole ka ime! Aga on mõned asjad, mida tasuks sellisel kriitilisel hetkel teha, et see suur vanemaplahvatus ära hoida.
«Radar»: kui palju vastsündinuid satub Eestis võõrutusravile?
Telesaates «Radar» uuritakse täna, kui palju narkomaanidest emade lapsi satub kohe peale sündi narkovõõrutusravile ja mida see lapse jaoks tähendab.
Missugune on emade töökoormus tegelikult?
Ema ja perenaise rollist rääkides öeldakse tihti, et see pole mingi naljaasi ja puhkus, see on täiskohaga töö. Kuid uus uuring, kus loeti kokku kõik ema ja perenaise kohustused ja ka aeg, mis nende tegemiseks kulub, tõi välja, et ema roll on veelgi mahukam.
Neid nelja lauset peab lapsele ütlema iga lapsevanem
Soome lastepsühhiaater Jari Sinkkonen õpetab, millist nelja lauset tuleb oma lapsele ikka ja jälle öelda, et laps tunnetaks, kui palju vanemad teda armastavad.
Uuring: emaks olemine on kahe ja poole kohaga töötamine!
Ema ja perenaise rollist rääkides öeldakse tihti, et see pole mingi naljaasi ja puhkus, see on täiskohaga töö. Kuid uus uuring, kus loeti kokku kõik ema ja perenaise kohustused ja ka aeg, mis nende tegemiseks kulub, tõi välja, et ema roll on veelgi mahukam.
Just nende omadustega mehed võluvad oma naisi ka siis, kui koos on oldud juba aastaid
Naiste jaoks koosneb üks tõeliselt mehelik mees esmapilgul täiesti vastandlikest komponentidest. Kuid need 12 omadust võluvad igat naist alati. Vaata nüüd, kas sinu mehel on need omadused?
Tallinnas algab taas hariv dr Riina Raudsiku loengutesari
12. oktoobris alates saab Tallinnas neljal järjestikkusel neljapäeval kuulata dr Riina Raudsikut. Seekordne loengusari keskendub terviklikule tervishoiule. Dr Raudsik on 40-aastase staažiga tohter, keda tema kolleegid kas pooldavad või sarjavad tema „teistmoodi” vaadete pärast, ometi armastavad p...
Lastefond ulatab abikäe Kennole, kes ei suuda ise toitu närida
Kenno on seitsmeaastane sügava puudega poiss, kes ei ole võimeline ise toitu närima ning vajab püreestatud tavatoidule lisaks kõrgekalorilist ravitoitu, et kaal tõuseks.
Täna on vägivallavastane päev. Vägivald saab tihti alguse kohast, mis peaks olema kõige kindlam ja turvalisem paik maailmas
Sinu vanemad mõjutasid sinu suhtumist vägivalda ja sina omakorda mõjutad enda maailmavaatega seda, kuidas suhtub vägivalda sinu laps. Kas temast saab vägivallatseja või ohver? Kas tal on võimalik elada nii, et vägivald teda ei puuduta?
Noor ema on häiritud: on kohutavalt tüütu, et mänguväljakute atraktsioonid on pidevalt teismeliste poolt hõivatud
Ma ei ole kunagi tahtnud olla see täiskasvanu, kes muudkui räägib sellest, et noorus on hukas ja meie ajal küll niiviisi ei tehtud/oldud/käitutud ja üldse oli rohi rohelisem ning lumi valgem.
Kui sul on need omadused, siis suudad luua terve ja tugeva suhte
Milliseid omadusi või oskusi hõlmab endas tugev isiksus, kes ei pea endale ega teistele midagi tõestama ja on võimeline looma terve suhte, mis on vaba manipuleerimisest ja hirmust?
Just selles vanuses mõjutab ema suhtumine lapse arengut kõige rohkem
Ema toetav suhtumine selles vanuses soodustab lapse aju arengut ja õppimisvimet ning lubab hiljem ka oma tundeid paremini juhtida.
Käisin eile hääletamas
Miks peaksid loobuma suhtest või sõprusest, kus oled alati andja ja midagi vastu ei saa
Mõned meie hulgast tunnevad, et kõigile "jah" ütlemine muudab teised õnnelikuks. Võib-olla tunnevad nad isegi, et nende kohustus on kõigil meele järgi olemine. See võib aga olla suhtele ja tervisele kahjulik. Siin on 12 nõuannet, kuidas säilitada tervislik tasakaal ja kuidas ei öelda.
Uskumatu: väikesed siiami kaksikud läbisid lahutamiseks kurnava teekonna läbi džungli
Siiami kaksikud eraldatud Kongo külast elasid üle 15-tunnise mootorrattasõidu, et arstid beebid lahutada saaks.
Kas ükski ämm ei ole tõepoolest kunagi oma poja naisega päriselt rahul?
Paljud naised on tunnistanud, et nende pereõnne takistavad pinged ämmaga suhtlemisel. Sellist konflikti seostavad teadlased ka pingetega abielus.
Kas ükski ämm ei ole tõepoolest kunagi oma poja kaaslase valikuga rahul?
Paljud naised on tunnistanud, et nende pereõnne takistavad pinged ämmaga suhtlemisel. Sellist konflikti seostavad teadlased ka pingetega abielus.
Viis kindlat märki, et elad praegu oma elu valesti
Mõnikord läheb inimestel aastaid, et mõista, kui üksluine nende elu tegelikult on. Paljud avastavad alles kõrges eas, et oleks võinud oma elupäevi palju sisukamalt, positiivsemalt ja asjalikumalt kasutada.
Särasilmne Greete Liis – eriline tavaline laps
Harjumaa suurpere tütar Greete Liis Kangust on elav ja aktiivne laps – laulab kooris, käib rahvatantsuringis, osaleb kergejõustikutrennis, armastab jalgpalli ning mäesuusatamist. On aga midagi, mida teised enamasti tähele ei pane. Selleks, et saada osa meile nii tavapärasest helide maailmast, on ...
Lugu, mis paneb sind lapse nutule hoopis teise pilguga vaatama
Mu 4-aastane poeg sättis ennast magama, kui ühtäkki küsis: „Kus Glenn on?" Glenn on tema kaisukas, tema turvaelement, mis on tal sünnist saati olnud justkui külge kleebitud.
Täna on vägivallavastane päev: ohumärgid mis viitavad sellele, et sinu partner võib tulevikus muutuda vägivaldseks
Iga paarisuhe on erinev, kuid on mõned asjad, mis kehtivad alati. Sa peaksid suhtes tundma end turvaliselt, armastatuna, austatuna ja vabana, et saada olla sina ise. Suhtes olles sa ei tohi karta oma kaaslast, olla ära hirmutatud või kontrollitud.
Selle ema lugu paneb sind lapse nutule hoopis teise pilguga vaatama
Mu 4-aastane poeg sättis ennast magama, kui ühtäkki küsis: „Kus Glenn on?" Glenn on tema kaisukas, tema turvaelement, mis on tal sünnist saati olnud justkui külge kleebitud.
Õnnelikus suhtes mehel on täidetud 5 soovi
Oma mehe vajaduste täitmise aitamine ei tee sinust tallaalust naist. Vastupidi, see näitab, et hoolid ja armastad!
Ema teeb asja selgeks: mida vastsündinud beebidel ja värsketel emadel tegelikult vaja läheb
Eelmisel nädalal kirjutas Naisteka kaasautor Jaanika Hunt kaks lugu Tallinna linna poolt emadele kingitavatest beebipakkidest ning lood said kommentaariumis kõvasti tähelepanu. Kuigi paljud ei saanud aru, miks me kingitud hobusele nii sügavale suhu vaatame, mõistsid paki saanud emad kohe, miks te...
Et abielu oleks õnnelik, pead vältima neid asju!
Õnnelik abielu koosneb küll erinevatest, kuid siiski kõikidele tuttavatest komponentidest. Mida aga vältida, et abielu õnnetuks ei muutks, vaata siit!
Üllatavad märgid, mis viitavad lapse unehäiretele
Rahulikult magav laps on iga lapsevanema jaoks imearmas vaatepilt. Mida teha aga siis, kui väike magaja kipub norskama, sipleb unes palju, ärkab tihti ja hommikul saab teda maast lahti ainult suure vaevaga?
SUURED KOERAD JA BEEBI: kas sina laseksid suured koerad beebile nii lähedale?
Kui perre sünnib beebi, siis mõjutab uue ilmakodaniku tulek peres kõiki - ka lemmikloomi! Kuidas tutvustada loomadele uut pereliiget?
Mida teeb vanem siis, kui laps tuleb koolist koju kahega?
Kuidas vanem reageerib lapse veale, mõjutab lapse uskumusi. Vanemad, kes reageerivad lapse ebaõnnele haletsedes või kurjalt karistades, põlistavad lapses jäävususkumust, et ta ei saagi endaga hakkama.
Ema leiutas lapse rahustamiseks «kallistusnupu»
On olukordi, mil laps lihtsalt ei rahune. Olgu siis selleks esimesed päevad koolis või lasteaias, arstikülastus või hoopis midagi muud. Üks leidlik nelja-aastase poisi ema leiutas geniaalse viisi, kuidas last kaugemal olles rahustada.
Mis vanuses mõjub abielu lahutamine tervisele pigem hästi?
Menopausi läbi teinud naiste tervisele mõjub abikaasast lahkuminek pigem positiivsena, selgub värskest USA ülikoolide teadlaste uuringust.
Need märgid näitavad, et ta armastab sind sellisena nagu oled
Siin on 9 tunnust selle kohta, et partner näeb sind nagu sa oled ja leiab, et suudab sind armastada nii koos sinu heade omaduste kui ka vigadega.
Miks on mõnel inimesel üliraske või peaaegu võimatu lahkuda haigettegevast või vägivaldsest suhtest?
Vahel püütakse sellist suhet lõpetada aastaid, kuid jõutakse ikka ringiga suhtesse tagasi.
Video: Mis teeb meid õnnelikuks?
Mis teeb meid õnnelikuks? Me juba teame, et õnn ei peitu rahas ega ilusates asjades, aga vahel võivad üsna üllatavad asjad meid õnnelikuks teha. Näiteks see, kui väljendame kellelegi oma tänu ja ütleme neile, kui olulised nad meie jaoks on. Sellisele tulemusele jõudis Pennsylvania ülikooli uurimi...
Ameerikas võib kiusajate vanemaid oodata vanglakaristus!
Vaata, missuguste juhtumite puhul võib Ameerikas lapse patud vanemate kanda jätta ja neid võsukeste tegude eest karistada!
Kui laps lahkub kodust
Seega, millises peres oleme kasvanud ja milliseid väärtusi me ise edasi kanname. Tegelik elu näitabki, et kõigepealt saab määravaks lastetuba ehk see, mida me võtame kaasa vanematekodust.
Mida suhtes vältida, et abielu oleks õnnelik
Õnnelik abielu koosneb küll erinevatest, kuid siiski kõikidele tuttavatest komponentidest. Mida aga vältida, et abielu õnnetuks ei muutks, vaata siit!
Kõhutunne korda: Vähem külmutatud ja rohkem hapendatud toitu!
On lihtne unustada, et külmkapp on alles nüüdisaegne leiutis. Läbi suurema osa inimkonna ajaloost on toidu säilitamiseks kasutatud hoopis teistsugust meetodit – fermenteerimist ehk hapendamist. Arheoloogilised tõendid toidu fermenteerimisest ulatuvad enam kui 9000 aasta tagusesse aega ja veel hil...
Züleyxa Izmailova: Mis juhtuks, kui riik maksaks meile lihtsalt kodanik olemise eest 400 eurot kuus?
Züleyxa Izmailova on Telegrami lugejatele tuttav peamiselt looduskaitsja ja kodanikuaktivistina, kes on juba aastaid südant valutanud erinevatel keskkonna teemadel alates metsadest ja loomakaitsest, lõpetades Rail Balticuga. Selle aasta kevadel valiti Izmailova Eestimaa Roheliste uueks juhiks ja ...
Pooltest alkoholi tarvitavatest varateismelistest saavad joodikud
Uuringud on ka näidanud, et pooltest nooremalt kui 14aastaselt alkoholi tarvitama hakanud inimestest saavad tulevikus tõenäoliselt alkoholisõltlased. Alustades 21aastaselt või vanemalt on see tõenäosus vaid igal kümnendal.
Kiropraktik: laste rühihäired on number üks probleem!
Praeguse aja lapsed istuvad oluliselt rohkem kui seda tegi eelmine põlvkond. Kui lasteaias veel rahmeldatakse ringi, siis ühes kooliga algab istumine, mis paraku jätab jälje lapse tervisele.
Terapeut selgitab: miks me iseendale valetame?
Probleemid, millega maadleme, saavad alguse sellest, et me ei räägi endale tõtt. Enamik meist õpib enesele valetama juba lapsena oma vanemate eeskujul. Millised on sõnumid, mida me armastuse sildi all oma lastele edastame ja mida tehes nad lõpuks terapeudi diivanile suuname?
Lase tal lõpuks minna! 14 märki, et see suhe on tõepoolest lõppenud ja ta ei võta sind enam tagasi!
Pärast lahkuminekut on kõige raskem leppida teadmisega, et inimene, kelle ümber keerles enne kogu su maailm, tõepoolest ei taha enam sinuga tegemist teha. Veel keerulisem on aga siis, kui sa ei ole päris kindel, kas ta mõtles seda tõsiselt või äkki on veel mingi väike lootusekübe, et te võite taa...
Kas Sinul oli üks neist?! Või lausa mõlemad?!
Marlen Annabel: Eneseusalduse ja armastuse maailm
“Kas pole mitte kummaline, et me oleme igal hetkel valmis olema enesega kriitilised aga ennast armastada on raske? Millise maailma me saaksime kui igaüks meist valiks maha jätta enesekriitika ja valiks iga päev ennast hoopis ise hoida!? Kas Sina tahaksid sellises maailmas elada,” küsib Marlen Ann...
Proovi järgi: nutikad ja naljakad hommikusöögid
Selliste hommikusöökidega on lastaaia- ja koolipäeva hea algus garanteeritud. Ja kui argihommikud on liiga kiired, siis tee oma perele lõbus nädalavahetuse hommikuüllatus.
Kolm asja mida teha, kui olete teineteisest kaugenemas
Oma kallimast kaugenemine on valus teema. Sa tead, et armastus teie vahel on küll alles, kuid teineteisele silma vaatamine tundub juba imelik, sest tahad oma muutunud sisetunnet varjata ja häbened seda. Ja mõnikord nagu tahakski temaga tõeliselt rääkida, aga siis mõtled, et milleks? Miks pealtnäh...
Kuus nupukat nõksu, mille abil laps köögivilju sööma meelitada
Laste armastus köögiviljade vastu kipub olema küllaltki leige, mistõttu on värske ja vitamiinidest pungil viljade sööma meelitamine paljudele lapsevanematele igapäevaseks väljakutseks.
Veganraamatu autor: ma ei olnud ju maailma kõige esimene veganema!
Anniina Ljokkoi on Eestis elav soome tõlkija ja publitsist, kes ütleb, et kui tema uuest raamatust on abi ühelegi veganvanemale, kellel on samad mured, mis temal olid raseduse ja imetamisperioodi ajal, siis on töö end ära tasunud.
Toitumisekspert: Milliseid muutusi peaks sügisel menüüs tegema?
Suvepuhkustest ammutatud energiast paraku terveks aastaks ei piisa. Et end ka sombusel ajal hästi tunda, tasub igapäevane menüü kriitilise pilguga üle vaadata. Milliseid toitumisvalikuid teha ning kuidas ammutada energiat ka pimedamal ajal - seda selgitab toitumisnõustaja Triin Muiste. ​