“Kõiksuse Kanalduste” Ilona Karula: Maailma saavad muuta ainult lapsevanemad
Kes vähegi viimastel aastatel on enesearenguga tegelenud, on üsna tõenäoliselt sattunud Kõiksuse Kanalduste blogisse või sotsiaalmeediakanalitesse. Hingeminevate sõnumitega fenomeni taga seisab Ilona Karula, kellega allakirjutanu puutus esimest korda kokku juba ligi 15 aastat tagasi, kui samas aj...
Vaata uut Eesti dokfilmi “Otse ja ausalt vaktsiinidest”
Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing (VLVÜ) korraldas 2019. aasta suvel suurseminari “Otse ja ausalt vaktsiinidest”, mis sai kogupikkuses (8 tundi) jäädvustatud ka videona (seminari kokkuvõtet saad lugeda siit). Nüüd on sündmusest valminud 1.45 h pikkune dokumentaalfilm, et seminaril edasta...
Eestlane annab mõistlikku nõu, miks laste sünnipäevade korraldamisega ei tasu juba varakult üle piiri minna
Möödunud nädalal avaldasime ühe lugejakirja, mille autor ei mõista, miks lapsevanemad tunnevad, et peavad oma lastele 500euroseid sünnipäevi korraldama. Kommentaariumis avaldas üks lugeja ka ühe põhjuse, miks seda tulevikku vaatavalt vältida tasuks.
Kristiine lapsevanemate tugigrupi selle aasta viimase kohtumise teemadeks on juhendamine ja tunnustamine
Alates septembrist on Kristiine laste - ja peredekeskuses (Sõpruse pst 5) käinud koos grupp lapsevanemaid, et arutleda ja saada nõu erinevatel teemadel, mis lapse kasvatamisel ette tulevad. Koos käiakse kord kuus ja tegemist on avatud grupiga, see tähendab, et liituda saab jooksvalt.Sellel aastal...
“Ole hea laps, sest sind piilutakse” ehk ärakasutatud päkapikud on õnnetud
“Käes on aasta kõige maagilisem aeg. Linnaruumi ja kodusid kaunistavad tuhanded tuled, küünlad, ehted. Lapsed on seda aega kõige enam oodanud, neile on see täielik võlumaa. Päkapikud käivad sussi sisse poetamas killukest rõõmu kuni jõuludeni. Kõik on ilus selle hetkeni, kui täiskasvanud hakkavad ...
Ajatu: Iidne hingamistehnika puhastab keha, alandab kaalu ja lisab elujõudu
Võib ju pidada paastu ja teha piinarikkaid detox-kuure, kuid on olemas midagi palju lihtsamat, ent sama efektiivset. India joogakultuurist pärinev iidne hingamisteadus – pranayama – on kergelt õpitav ja ülitõhus meetod organismi puhastamiseks, ainevahetuse kiirendamiseks ja liigsest kehakaalust v...
Kas tunned ennast ära? 6 levinud kasvatusviisi ja kuidas need lapsele mõjuvad
Igal vanemal on erinev mõte sellest, kuidas peaks oma last kasvatama. Osad on väga nõudlikud, teised mitte eriti. Uuri välja, milline vanem oled sina!
Elukool. Miks väikelapsed “halvasti” käituvad?
“Ma olen tihti kuulnud väljendeid “hull kahene“ või “segane kolmene“ ning näen, et nende ealiste iseärasustega justkui vabandatakse välja lapse halb käitumine, mis omakorda toob kaasa olukorra, kus põhjustesse ei süveneta ning neid ei lahendata. Iga lahendamata probleem aga paisub tulevikus lumep...
Need 12 omadust on ainult väga väärtuslikel naistel
Kas sina tead, kui palju sa väärt oled? Need omadused on olemas ainult tõeliselt väärtuslikel naistel:
Eesti isa: minu raha läks kõik alimentideks. Lapse ema reisis ringi ja last kasvatas vanaema, mina ei näinud teda 10 aastat
Tänane Eesti Päevaleht kirjutab lahutusega kaasnevast manipuleerimisest ja võõrandamisest, mille puhul kannatavad kõige rohkem just lapsed. Oma loo jagas kommentaariumis ka üks Eesti isa.
„Kui katki, siis katki“
Mõni raamat viib segadusse. Eriti kui olla raamatukoguhoidja lasteraamatukogus. Millisele riiulile, mis vanusele, kellele soovitada, kas üldse soovitada… No ei lase, sinder, end kuidagimoodi lahterdada ega sildistada! Mõtled nende üle pikemalt, nagu mõeldakse murelaste peale. Heade laste üle mõti...
Tasub olla ettevaatlik! Selles koolitunnis vigastavad lapsed end kõige rohkem
Laste õnnetusjuhtumite tipphooaeg kestab sügisest suveni ning peamiselt on vigastustes süüdi kukkumised ja pallimängud kehalise kasvatuse tunnis, selgub Seesami statistikast.
Kaidi Koppel: Kuhu sa kiirustad?
“Päevad mööduvad pidevas kiirustamises. Hommikuti on kiire, sest äratuskell helises liiga hilja või vajutasin seda kolm korda edasi või mingil põhjusel tipptehnoloogia õunakese näol vedas taas alt,” kirjutab oma blogis Väejõud näitleja Kaidi Koppel.   Ruttu duši alla, lapsed üles, riidesse, kohv ...
Naislugeja möönab: püsisuhe ja lapsed pole lihtsalt minu teema. Viimase meestuttava loovutasin mitmelapselisele üksikemale
Nädalavahetusel avaldasime ühe lugeja pihtimuse, milles ta tunnistab, et tal pole lapsi ja ta ei taha ka neid. Selle peale kirjutas meile veel üks naine oma elust.
Alahinnatud supertoiduaine – sibul
Sibulad võivad olla ühed kõige enam alahinnatud köögiviljad maailmas. Need on juba rohkem kui 3500 aastat olnud inimeste igapäevase toidulaua osa pea terves maailmas. Kuid vähesed mõtlevad sellele, kui väärtuslik lisand meie toidulaual on sibul ja terve tema sugulaste perekond. Sibula võib julgel...
Suur ülevaade: milliseid toidulisandeid mis tervisemure korral kasutada?
Aeg-ajalt võib lugeda kirjutisi, milles taimsete preparaatide kasulikkus seatakse kahtluse alla. Levinud on väide, et mitmekülgse toidusedeli kõrvale pole toidulisandeid tarvis. Küsitakse, kas toidulisanditest on ka mingit kasu ja milliseid teaduslikke tõendeid selle kohta leida võib? Nagu ikka, ...
Lapsevanem palub nõu: mu 13aastane tütar on hakanud suitsetama ja ta isegi ei ürita seda enam minu eest varjata
Naisteka foorumis palub abi üks 13aastase tüdruku ema, kelle ilus ja sihvakas tütar on hakanud suitsetama ning kui alguses ta vähemalt üritas seda vanemate eest varjata, siis nüüd on tõde päevavalgele tulnud, aga halvast harjumusest noor neiu ei ole vabanenud.
Katkend raamatust “Mina olen mees”: Tõeline mehelikkuse vägi
Tunnustatud psühhoterapeut ja suhteekspert Robert Augustus Masters pakub oma teoses “Mina olen mees” teedrajavaid ning tõeliselt läbinägelikke nõuandeid mehelikkuse väe ja eneseteostuse saavutamiseks. Raamat selgitab, mida on vaja, et saavutada mehelikkus, mis on ühtlasi väestatud ja haavatav, em...
Kuidas hoolitseda külmal ajal beebi naha eest?
Beebidel on sündides erinevad nahatüübid, millel on erinevad vajadused. Ja vastavalt erinevatele nahatüüpidele on loodud erinevaid tootseraju. Millise naha puhul ja millised tooted sobivad beebi naha kaitseks kõige paremini, saab kuulda Mustela esindajalt vidoest. Samuti saab videost soovitusi, m...
Sri Bhagavani vabastavad õpetused: Ei pea mõtlema selle üle, miks sa siia ilma tulid
“Ärge raisake oma elu täiuslikkuse saavutamise peale, kuna kõik on täiuslik, ning te ei pea mõtlema selle üle, miks te siia ilma tulite. Täitke oma loomulikke soove,” ütleb vaimne õpetaja Sri Bhagavan, kelle initsieeritud virgumise protsess “Õnne teekond” toimub 9. detsembril Tallinna Õpetajate M...
Mida teha, kui lapsel on olnud halb päev ja sinu süda murdub seda väikest õnnetusehunnikut vaadates?
Kõik lapsevanemad teavad, mis tunne see on. Tood oma pisikese lasteaiast või koolist koju ja ta käitub nagu varateismeline või on lohutamatult pahas tujus. Tekib tunne, nagu sina oleksid kõigis tema probleemides süüdi. Kuidas küll õigesti käituda?
Hämmeldunud lastetu eestlanna: miks korraldatakse kaheaastasele lapsele ligi 500 eurot maksev sünnipäev? Mõttetu ju
"Tõesti on minu jaoks arusaamatu. Laps ei saa veel ise maailmaasjadest aru, aga väga suurele osale vanematele (ja just emadele!) on nende tibukese sünnipäev just see päästerõngas, kuidas kõigile näidata, et nende pere on rikas ning saab endale lubada igasugu jaburusi."
Toidulisanditest pole kasu (kui nad ei imendu)!
Vitamiinide, mineraalide ja muude toitainete kõige paremaks allikaks on pestitsiidide- ja antibiootikumidevaba mahedalt kasvatatud täisväärtuslik toit. Väga suure osa inimkonna jaoks on kahjuks sellise toidu saamine aga väga keeruline ning aina enam otsitakse abi purgivitamiinidest ja teistest to...
Superema on täpselt samasugune nähtus nagu Jõuluvana või rääkiv kass — teda pole olemas! Tegelikult on emade elu hoopis SELLINE
Katkend Darria Long Gillespie raamatust "„Emade nipid. Üle saja teaduslikult tõestatud mooduse, kuidas saada tagasi vapustav keha, kasvatada üles vahvad lapsed ja olla edukas".
Tuleviku ametid: ärge õpetage oma lastele koodikirjutamist, õpetage suhtlemist!
“Tulevikuameteid veel ei eksisteeri, kuid teame, et nendes läheb vaja tõsiseid sotsiaalseid oskusi,” mõtiskleb Mediumis kirjanik ja lektor Greg Satell. “Haridus peaks sind ette valmistama tulevikuks. Traditsiooniliselt on see tähendanud teatud faktide ja oskuste omandamist. Tänapäeval on õppekava...
Heategevuslik Lumepallitrall toob Tartu Raekoja platsile lume ja toetab väikese Mattiase ravivisiiti Inglismaale
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ühendas Jõululinn Tartuga jõud ja ootab kõiki osa võtma heategevuslikust Lumepallitrallist, mis algab 15. detsembril kell 13.00 Tartu Raekoja platsil. Kogu Lumepallitralli piletitulu läheb väikese Tartumaa poisi Mattiase ravivisiidiga kaasnevate kulude katteks.
Ats Miller | Hariduses ei tohi latti alla lasta
Mida ma tean haridusest? Mitte midagi. Olen kõigest umbes 20 aastat erinevates koolides õppinud, kuus aastat ülikooli õppejõud olnud, neli last on jõudnud ülikooli ja kaks on veel põhikoolis – mitte midagi.
Loore Linnu elu mängureeglid. Jah, ma olen ämm, ja mul on miniatele nii mõndagi öelda
Levinud ja kahjuks vägagi, on negatiivne suhe ämmaga. See on nii vana teema. Miks ei saa ämm kunagi olla lihtsalt sõbranna? Ei saa, sest ta on... Ämm. Miks?
Vastsündinud lapse isa: minu beebi juurde ei tohi tulla ükski laps ega keegi, kes lõhnab parfüümi järele
Redditi portaalis küsib nõu murelik isa, kelle laps oli kolmepäevane, kui mees saatis kirja suurte nõudmistega oma perele ja sõpradele, kes võivad ja kes ei või tulla tema vastsündinud poja juurde ning see põhjustas tema perekonnas suure tüli.
HOROSKOOP | Saa teada: millest iga tähemärk peaks 2020. aastal lahti laskma?
Ema pahandab: äkki ikka leiad enda tähtsaks tegemiseks mingi muu viisi kui lastele kommide ja maiustuste ära keelamine?
Riskin nüüd sellega, et tõmban endale kaela kogu lapsevanemate kogukonna viha, aga ma ütlen välja selle, mis mulle juba ammuilma närvidele käib. Palun, palun, palun teid — lubage oma lastel vähemalt jõuluajal kommiisu täis süüa!
Lihasööjaid veganiks muutev dokfilm “The Game Changers” sai eestikeelsed subtiitrid
Kui asud vaatama Netflixist mõnda filmi Arnold Schwarzeneggeriga, on seal tavaliselt püssid, granaadid ja terve hunnik naljakaid fraase, kuid viimane film, milles ta osaleb, on kaugel sellest. “The Game Changers” (“Mängumuutjad”) on põhjalik dokumentaalfilm, mis näitab taimepõhise dieedi mõju nii...
Kehakeel: signaalid, mis näitavad, et haigus on lähedal
Meie keha on suurepärane masinavärk. Kui see toimib korralikult, siis tunneme ennast võitmatuna ning kui see nii hästi ei tööta, siis tunneme ennast kohutavalt. Kuid õppides tähele panema märke, mida keha meile annab, võime tihti haigestumist ennetada. Kui miski hakkab kehas valesti minema, siis ...
Kuidas ma vabanesin arvutimängusõltuvusest? Osa I
“Ma mõistan, kui keeruline võib olla suhe lapsega, sest ma olen olnud laps. Ma olen näinud ema muretsemas, vihastamas, kontrollimas, võitlemas ja nutmas. Ma olen kogenud, kuidas terve pere kannatab. Kuidas purunevad suhted ja kerkivad müürid. Kui tunneme üksildust, sest me ei mõista üksteist. Tän...
Kaja Kallas: kas tõesti seisneb naise väärtus ainult selles, et ta sünnitab ja kasvatab lapsi, soovitatavalt palju?
Kaja oli esimene, kes võttis riigikogus töötades välja vanemapuhkuse. “Paljud ütlesid, et ära tee seda, aga mulle tundus, et see poleks õiglane kolleegide ega mu lapse suhtes - kui laps on väike, tahan temaga koos olla," selgitab ta detsembrikuu Anne & Stiilis.
Transglutaminaas ehk lihaliim – toiduainetööstuse ebameeldiv saladus
Mis on “lihaliim“ ehk transglutaminaas ja mida selle kohta teadma peaks? Internetiavarustes on lihtne leida videoid selle kohta, kuidas väheväärtuslikest liharibadest liimitakse kokku suur steik, mida siis hoopis kõrgema hinnaga tarbijale pakkuda. Toiduainetööstuse jaoks on tegemist väärtusliku a...
Uued mänguväljakud aitavad erivajadustega lastel sõpru leida
"Kui teised lapsed mänguväljakul näevad, et sellised inimesed on üldse olemas, saavad meie lapsed ka teistega rohkem suhelda," rääkis erivajadusega lapse ema Irina.Irinal on liikumispuudega laps ja naise sõnul igatseb ta kõige rohkem seda, et erivajadusega lapsed saaksid rohkem koos mängida teist...
Suurem osa vaktsiinivastaseid reklaame Facebookis olid rahastatud kahe organisatsiooni poolt
Suurem osa Facebooki reklaamidest, mis jagasid valeinformatsiooni vaktsiinide kohta olid rahastatud kahe USA vaktsiinivastaste grupi poolt, selgus sel nädalal avaldatud uuringus.
Ema südantlõhestav pihtimus: armastan oma poega rohkem kui tütart...
"Olen neljaaastase tütre ja kaheaastase poja ema, kuid armastan poega rohkem kui tütart" vahendab The Guardian ühe ema muret
Luksumine on oluliselt vajalikum kui varem arvatud
Luksumine võib paista tüütu, kuid teadlased leidsid, et see mängib olulist rolli inimese arengus, aidates beebidel hingamist korrastada.
Beebisid ja väikelapsi ähvardab levinud varjatud terviseoht
Kasutades USA andmeid leidsid teadlased, et 98 protsenti väikelastest ja 60 protsenti imikutest tarbisid lisatud suhkruid magustatud jookidest, pagaritoodetest ja suupistetest.
Uuring kinnitas Eestis väljatöötatud loote kromosoomanalüüsi täpsust
Enam kui 400 lapseootel naise uurimine andis kinnitust kodumaisele loote kromosoomhaiguste testi kvaliteedile.
Leetritevastane vaktsiin osutus veel tõhusamaks
Ajakirjas Science ilmunud rahvusvahelisest uuringust selgus, et leetritevastane vaktsiin kaitseb ka muude infektsioonide eest, samas kui leetrite läbipõdemine muudab keha neile just vastuvõtlikuks.
Tasub teada: kindlad märgid, mis näitavad kohe ära, et te ei ole lapse saamiseks veel kaugeltki valmis
Olete juba mõned aastad koos olnud, kõik sõbrannad ümberringi saavad juba lapsi või räägivad sellest toonil, et hakkavad kohe saama... Tekib tunne, et tahaks ka. Aga olete te oma paarilisega selleks ikka päriselt valmis?
Epidemioloog uuest plaanitavast nn kõrvapõletiku vaktsiinist: vaktsiinide hulka tuleks hoopis vähendada
Oktoobri lõpus tegi Eesti kõrva-nina-kurguarstide ja pea- ja kaelakirurgide selts sotsiaalministeeriumi immunoprofülaktika ekspertkomisjonile ettepaneku lisada pneumokokivaktsiin riiklikku vaktsineerimisprogrammi. 40-aastase staažiga epidemioloog Antonina Järviste seda ideed aga heaks ei kiida.  ...
Ämmaemand: lutt võib takistada beebi normaalset arengut
Lutt on üks vanemaid abivahendeid, mida vanemad lapse kasvamise juures vajalikuks on pidanud. Lutte on tehtud savist, hõbedast, pärlitest ja korallidest. Ämmaemand Liis Raag selgitab, miks võiks rinnapiimatoidul beebile lutti mitte anda.
Kui tahad, et sinu lapsed vabaneksid lõplikult nutisõltuvusest, siis kasuta selle ema väga head meetodit
Kurb tunnistada, aga nii see on — nutimaailm on haaranud lapsed oma võimusesse ja neid sealt välja saada on väga raske ning osade vanemate meelest isegi võimatu, mistõttu annavad paljud neist alla ja lasevad oma võsukestel piiramatult nutiseadmetes passida.
Tahad lollistuda? Liigne istumine röövib mälu
Me püüame vähemal ja rohkemal määral jälgida oma toidulauda, seda, et öine uni oleks kvaliteetne ning pidada silmas neid ettekirjutisi, mis käivad kaasas tervisliku eluviisiga. Nädalavahetustel käime jalutamas ning päikeseliste ilmadega väljas naturaalset D-vitamiini talletamas. Me teame, et kõik...
Šokeeritud isa, kelle laps oleks napilt lämbunud, nõuab pulgakommide keelustamist
Kahe lapse isa, Brett Cole'i ootas ees suur šokk, kui tema viieaastane poeg tõmbas suhkruse pulgakommi endale kurku ja oleks seetõttu napilt surnuks lämbunud.