UHHUU-TOHTRITE PEALETUNG: mida teha, kui perearst pöördub posijaks
„Mul on üks krooniline haigus, mis ei lase elada. Kui ma rohu võtmata jätan, võin kodus 4–5 päeva valust oksendada,” kirjeldab naine, kellele perearst soovitas... nõelravi ja muid alternatiivseid meetodeid. Arstide sõnul on riigi käed liiga lühikesed, et meditsiinisüsteemist eemaldada posijaid, k...
VAATA, MIDA KANNAD! 12 tavalist rõivaeset, mis rikuvad pikkamisi su tervise
Hommikul kiirustades riideid selga ajades mõtled sa ilmale ja tööle. Tervise jätad aga kahe silma vahele. Ometi on terve hulk rõiva­esemeid, mis mõjuvad tervisele pikkamisi hävitavalt.
PÜSI VAIMSELT VORMIS! Ära tee oma ajule neid kolme karuteenet
Vahel me loobume kergekäeliselt just nendest tegevustest, mis toovad meile kasu. Kui tahad püsida heas vaimses vormis, siis ära tee neid kolme viga.
Naine on murelik: joon juba pudeli veini päevas. Tean, et see on vale, aga lahti sellest kombest ei saa...
Kuidas veinijoomist maha jätta? On teil häid nõuandeid?
Tuberkuloosivaktsiini põhjustas verevähki haigestunud imiku surma. Vastsündinute vaktsineerimise lõpetamine on siiski ennatlik ja väga ohtlik
Ravimiamet avaldas ravimite, sh vaktsiinide võimalike kõrvaltoimete raporti, kus muu hulgas kirjeldatakse kolme tuberkuloosivastasel vaktsineerimisel ilmnenud tõsist kõrvaltoimejuhtumit. Üks vaktsineeritud lastest suri.
Sa ei klapi omaealistega? Need 20 märki viitavad, et sa oled vana hing noore inimese kehas
Kas oled tihti mõelnud, miks sa omaealiste inimestega eriti hästi ei klapi? Võib-olla on asi selles, et oma hinges oled sa tegelikult väike vanainimene. Loe, mis on need märgid, et oled vana hing noore inimese kehas.
Toitumisnõustaja: laps ei tohiks süüa üle 2-3 kommi ega küpsise päevas
Maiustamisega on kerge üle piiri minna nii lastel kui täiskasvanutel. Seda ei saa ka välja vabandada ütlusega, et aju vajab suhkrut - tegu on laialt levinud eksiarvamusega.
Ukrainas on sel aastal leetritesse surnud kaheksa inimest
Ukrainas on sel aastal leetritesse surnud kaheksa ja haigestunud on koguni 20 000 inimest.Kogu eelmise aasta jooksul suri Ukrainas 16 inimest leetritesse, vahendas BNS. Maailma Tervisorganisatsioon (WHO) hoiatas neljapäevases raportis, et leetrite vastases võitluses aset leidnud tagasiminekuid. W...
Anoreksia – võitlus sisemise deemoniga
Brenda Brigitta Vetiku (19) toitumishäire sai alguse viis aastat tagasi peamiselt soovist parandada tulemusi kergejõustikutrennis, selle heaks püüdis ta tervislikult toituma hakata. «Tuli kommentaare, et siit-sealt on kinni võtta, võiks vähem olla. Mul oli endal ka kinnisidee, et kõhulihased olek...
Jumala ja MMSi usku arst: arstidele on pikka aega õpetatud valet
Kanal 2 uuriv telemagasin «Radar» uurib homses saates, kuidas on võimalik, et perearstina saab töötada terviseameti poolt «musta nimekirja» pandud arst, kes usaldab MMSi, mitte aga antibiootikume ning muid ravimeid.
Arsti juurde Lätti või Luksemburgi? Miks mitte!
Eestlased ei kibele patsiendi vaba liikumise direktiivi pakutavat ravivõimalust ära kasutama.
Marilyn Jurman juurdleb: ma pole kunagi päris täpselt aru saanud, miks ma teatud osale Eestist ebameeldiv olen
Joogatreener, laulja ja näitleja Marilyn Jurman kirjeldab oma värskes Õhtulehe ajaveebi postituses, kuidas ta sattus juhuslikult Perekooli foorumis teemapüstitusele “kes on need tuntud inimesed, kelle telekasse või raadiosse ilmudes kohe kanalit vahetada tahaks” ning leidis nimekirjast otseloomul...
Peotäis pähkleid päevas kaitseb südant
Iga päev söödud peotäis Brasiilia, India või pistaatsiapähkleid vähendas uuringus diabeedi ja südameinfarkti riski kolmandiku võrra.
KUHU PANNA VANAD RAVIMID? Mida saab viia apteeki tagasi, mida mitte?
Aegunud ravimeid ei tohi prügikasti visata ega WC-potist alla uhuda, vaid need tuleb viia jäätmekäitlusjaamadesse või apteekidesse.  Mida saab apteekidesse tuua, selgitab Südameapteegi proviisor Külli Teder.
«Radari» otsepilt: Üldarst Ruumet, Korea popi tume külg ning Robert Kõrvits vs Evelin Võigemast
Hall ala lubab perearstina tegutseda terviseameti «musta nimekirja» kuuluval arstil, kes usaldab MMSi, mitte aga antibiootikume ning muid ravimeid. Seekordne «Radar» uurib, kuidas see on võimalik ja miks keegi ei vastuta?
JEVGENI KRIŠTAFOVITŠ: kui arst leidis, et inimene vajab ravikanepit, siis ei tohiks patsienti mõne taime eest vangi panna!
Kanepi legaliseerimise ühingutele lisandus veel üks  MTÜ – Eesti 420. Selle eestvedaja Jevgeni Krištafovitši sõnul ei peaks kanepi tarvitamine olema karistatav, sest inimestel peaks olema voli riigi sekkumiseta ise otsustada oma elu ja tervisega seotud küsimuste üle.
Arvad, et paljukiidetud oliiviõli on su tervisele kasulik? Aga kas ikka on?
Oliiviõli kasulikkuse üle on palju vaieldud. Ühed peavad seda pika eluea saladuseks, teised kõige ülekiidetumaks toiduaineks üldse.
Terviseameti mustas nimekirjas olev alternatiivmeditsiini pooldav üldarst Martin Ruumet saab seaduseaugu tõttu edasi tegutseda
“Radaris” paljastati, et Eestis töötab perearstina terviseameti poolt “musta nimekirja” kuulutatud arst, kes usub alternatiivmeditsiini, usaldab MMSi ja arvab, et inimesi peaks jumala abil tervendama, kuid ta ei usalda antibiootikume, vaktsineerimist ega muid ravimeid.
Teadlased avastasid: see öine tegevus aitab hoiduda haigustest
Teadlased üle maailma on ammu ühel meelel, et kvaliteetne ööuni on füüsilise ja vaimse heaolu oluline lahutamatu eeldus. Värskes teadusuuringus vaadati aga lähemalt, kuidas korralik uni muudab tugevamaks immuunsüsteemi.
Pereterapeut: ka igatsus sõbra järele võib teha lapse haigeks
Eurostati uuringu järgi on Eesti laste tervis Euroopa riikidega võrreldes üsna nigel, suisa skaala alumises otsas. Uuringu järgi ei saanud üheksa protsenti lastest tervise tõttu viimase kuue kuu jooksul osa võtta tegevustest, mida teised samaealised tegid. Teistel riikidel oli see protsent 2-6.
Tippteaduse telgitagustes – kõikide gripitüvede eest kaitsev vaktsiin on käeulatuses
Praegused gripivaktsiinid on tõhusad teatud tüvede vastu ja seetõttu peab laskma end vaktsineerida igal aastal. Teadlased selgitasid aga välja, et immuunsüsteemis olevad nö tapjarakud on võimelised keha kaitsma kõikide gripitüvede eest.
Autismispektri häirega inimestele luuakse esimene omalaadne erihoolekandeküla
Uus autismifond «Toetan erilist elu» asub tegutsema selle nimel, et autismispektri häirete olemus saaks ühiskonnas selgemaks ning et selle diagnoosiga inimesed saaksid kasvada keskkonnas, mis lubab neil end teostada, pakkudes tuge ja turvatunnet. Oma esimese projektina toetab fond erihoolekandekü...
Kas teid kimbutab lihtsalt kehv uni või on tegu juba unehäirega?
Piisava ja regulaarse uneaja puhul suudab inimene ärgata ilma äratuskellata ning ei tunne ka päevast unisust. Kui aga on raskusi uinumisega, uni on ebaühtlane ning tunned end väsinult, võib tegu olla unehäirega.
Vitamiinid, mida su keha enne kevade algust kindlasti vajab!
Vahel tekib tunne, et energia saamiseks on lisaks lõbusale ja tujutõstvale muusikale ning päikeseenergiale midagi hädasti juurde vaja. Siin on nimekiri sellest, mille järgi apteegist või poeletilt sel puhul haarata.
Hea teada: kuidas annab märku kilpnäärme ületalitlus?
Kas kilpnäärme ületalitluse tekkes on osa ka inimese eluviisil, kehakaalul jne? Kas see on ainult naiste probleem?
Keskpolügoonil hukkunud kaitseväelane oli 27-aastane nooremleitnant
Kaitseväe keskpolügoonil 13. veebruaril juhtunud õnnetuses sai raskelt vigastada ja suri hiljem haiglas 1. jalaväebrigaadis teeninud 27-aastane nooremleitnant, teatas Kaitseväe peastaap
Lahkus Ariella, kelle ravi jaoks välismaal kogusid raha sajad inimesed
Jaanuaris kirjutas terviseportaal Eestis tervelt sündinud Ariella ootamatust  haigestumisest, millele ei osanud Eesti arstid selgitust anda. Kaheksakuuse lapse ema kogus Facebooki vahendusel annetusi, et tütar välisriiki ravile saata. Paraku ei õnnestunud ka välismaa arstidel tüdrukut päästa.
Plastikakirurg dr. Siim Simmo rahustab: hoolimata hiljuti levinud paanikast võib kinnitada, et rinnaimplantaadid ei ole ohtlikud
Hiljuti andis Helsingi Ülikooli Haigla teada, et kaheksal Soome naisel on avastatud haigus, mille põhjuseks võivad olla rinnaimplantaadid. Haigust kutsutakse BIA-ALCL (Breast Implant Associated-Anaplastic Large Cell Lymphoma) ehk rinnaimplantaatidega seotud anaplastiline suurerakuline lümfoom. Av...
Põrgulik kõhugripp niidab äkitselt päevadeks jalust
Kõhugripp lööb inimese üsna äkitselt rivist välja ja haiget võib ees oodata paar kohutavat päeva. Mida sel puhul ette võtta?
HOIA KORRAS NEED KOLM ASJA: nii püsid tervem ja elad kauem!
Peaaegu kõigil meil tekib elu jooksul varem või hiljem mõni krooniline tõbi, näiteks diabeet või südame-veresoonkonna haigus, aga kui vähendad neid kolme riskitegurit, juhtub see tõenäoliselt palju hiljem.
Aita aidata: nublu annetab fännikraamist saadud tulu vähihaigetele
Tänasest tuli YAGA heategevuslikku veebipoodi müügile limiteeritud koguses räppar nublu ametlikku fännikaupa, mille müügitulu annetab nublu vähiravifondile «Kingitud elu».
Mahetoit — müüginipp või tõesti parem tervis?
KODUTOHTER: Ehkki mahetoidu pooldajad räägivad selle kasulikkusest ja tervislikkusest, tunnistavad perearstid, et uuringute puudumise tõttu ei julge nad mahetoitu soovitada, kuna ei usu, et see tervisele tavatoidust paremini mõjuks.
Arst-resident murrab viis müüti leetrite ja nende vaktsiini kohta
Üks enamlevinud müüte väidab, et leetrid on «ohutu lastehaigus». Statistika räägib arsti sõnul aga vastupidist. Enne leetrivaktsiini kasutuselevõttu 1963. aastal suri WHO andmetel leetritesse igal aastal 2,6 miljonit inimest.
MiS JUHTUB, KUI SA EI VÕTA D-VITAMIINI? Vaata, kas ka sina vajaksid seda rohkem!
Viimastel aastatel on Eestis soovitatud D-vitamiini võtta lausa aasta ringi. Apotheka apteeker Kerli Valge selgitab, miks on D-vitamiin nii oluline ja mis võib juhtuda, kui organismis on kestev D-vitamiini puudus.
TERVISEAMET: grippi haigestumine langes pisut, kuid suurenes RS-viiruse levik
Terviseameti andmetel pöördus eelmisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 5978 inimest, neist 44,7% protsendi olid lapsed. Võrreldes eelnenud nädalaga arsti poole pöördunute arv oluliselt ei muutunud.
Spordiarst Gunnar Männik: ainult 4 minutit aktiivsust vahetunnis parandab lapse ajutööd
Kuulus Kreeka arst, lääne meditsiini isa Hippokrates mõistis kehalise liikumise vajadust juba tänapäevase moodsa meditsiinitehnikata ja kaugelearenenud teaduseta inimese bioloogiast. Enne Hippokratest arvati ekslikult, et haigus on jumala saadetud karistus ja parim ravi selle vastu on palvetamine...
ARST LÜKKAB ÜMBER MÜÜDID LEETRITEST: see ei ole ohutu lastehaigus!
Eelmisel aastal nakatus Euroopas leetritesse üle 80 000 inimese, mis on kümnendi rekord. Nakatumiste arv kasvab ka  USAs. Erakorralise meditsiini arst-resident Kristel Liis Põdder tuletab meelde, et leetrid pole mingi ohutu lastehaigus ja seda vältida aitab vaktsineerimine. 
20 tervislikku valgurikast toitu, mis toetavad lihaskasvu ja taastumist
Umbes viiendik meie tarbitavast toidust peaks olema valgud. Valkude põhiülesanne on organismi kasvamise, ehituse ja arengu tagamine.
Arst leetrivaktsiini kohta käivatest müütidest: olukord on murettekitav
Sel aastal on Eestis leetritesse nakatanud juba neli täiskasvanut, lisaks nakatusid viirusesse möödunud aasta lõpus Taisse reisinud vaktsineerimata ema ja laps. Olukord on murettekitav ning olukorda ei paranda leetrivaktsiini kohta käivate müütide vohamine, kirjutab sotsiaalmeedias Põhja-Eesti Re...
Hiina meditsiini doktor annab nõu: mida talvel süüa ja mida vältida, et terve püsida
Hiina meditsiini doktor ja qigongi õpetaja Rene Bürkland mõtiskleb portaalis alkeemia.ee talve eel aastaaegadega tasakaalus toitumisest ja elamisest.
Psühholoog ja paarisuhtekoolitaja: lapsevanemad, ärge hakake teinetest emmeks ja issiks kutsuma!
Psühholoog ja paarisuhtekoolitaja Karmen Maikalu manitseb lapsevanemaid mitte muutuma lapse sünniga emmeks ja issiks, vaid jääma ka abikaasadeks, et pereelu oleks harmooniline.
Apteekrid võtsid luubi alla, kuidas muuta apteegiteenust veelgi paremaks
Eesti apteekrid arutlesid täna, mis on kvaliteetne apteegiteenus ning kuidas seda veelgi tõhustada. Kogemusi jagasid nii Tartu Ülikooli kui ka farmaatsiaeriala organisatsioonide esindajad, aga ka apteekrid, kelle apteegiteenus on olnud silmapaistvalt kõrgel tasemel.
KIIRABIARST RAUL ADLAS: eakate probleemid on pigem hoolduse ja abistamise puudus, mitte eluohtlikud tervisehäired
„Surve kiirabile kasvab,” tõdes täna Häirekeskuses peetud rahvusvahelisel 112 päeval Tallinna Kiirabi juht Raul Adlas. Miks kutsuvad inimesed nii sageli kiirabi? Selle taga on nii terviseteadmiste tase, sotsiaal- ja psüühikaprobleemid, aga ka inimeste kasvav ärevus oma tervise pärast.
Retrokissell kuivatatud puuviljadest vahukoorega – lapsepõlve lemmikmagustoit!
Milline tee on külmetushaigusega võitlemiseks kõige tõhusam?
Kui haigus on naha vahele pugenud, on oluline hoiduda kohvist, mis kiirendab kehast vedeliku väljutamist. Mõistlik ihukosutus on tass teed, mis pakub leevendust ka kurguvalu ja kinnise nina vastu.
Neuroloog: migreeni puhul valuvaigistitega koonerdada ei tasu
Migreeni peetakse ühiskonna jaoks üheks kõige kallimaks neuroloogiliseks haiguseks. Neuroloog räägib, mis annab märku algavast migreenihoost ja kuidas suhtuda peavalu vaigistamisesse.
Organismi puhastamine parandab tuju ja välimust - kuidas seda siis tervislikult ja efektiivselt teha?
Dieedi pidamine või ajutiselt tervislikuma toidulaua kasuks otsustamine on ilmselt paljudele tuttav teema. Vahel on aga maiustuste, alkoholi, rasvase vms nii liiale mindud, et tahaks ette võtta põhjalikuma organismi puhastuskuuri. On selline asi üldse võimalik?
KEHA JA VAIM ON KURNATUD? Spaa leevendab eriti hästi neid tervisehädasid
Spaas ununevad igapäevamured – kaovad stress ja pinge ning lahtuvad ka kõige negatiivsemad emotsioonid. Saunas, basseinis ja hoolitsustes leevenduvad ka  mitmed tervisehädad.
Oled suur banaanisõber? Siin on veel mitu head põhjust, miks neid kollaseid puuvilju süüa
Maitsev ja tervislik banaan maitseb nii lastele, eakatele kui ka haigete toidulauale. Kodutohter jagab veel häid põhjuseid, miks neid energiarikkaid puuvilju süüa.
6 innustavat nippi personaaltreenerilt: kuidas alustada teekonda parema vormi nimel?
Treeningutega alustamisel ongi kõige raskem lihtsalt pihta hakata. Eriti siis, kui vorm on kehvavõitu ning tulemused ei taha kuidagi tulla. Tuleb aga endale teadvustada, et ennekõike on vaja motivatsiooni ning kannatlikkust.
Eestis on tänavu leetritesse nakatunud juba neli inimest
Eestis on tänavu leetritesse haigestunud juba neli täiskasvanut, kellest kolm tõid nakkuse kaasa reisilt, lisaks nakatusid eelmise aasta lõpus leetritesse ka Tais käinud vaktsineerimata ema ja laps.
Apteeker annab nõu: kellele ja miks on vaja probiootikume?
Meie kehas elab miljoneid erinevaid mikroobe, kes mõjutavad keha normaalset talitust. Kui nende tasakaal on paigast ära, võime kergemini haigeks jääda. Kuidas oma keha eest hoolitseda ja miks on vaja probiootikume, räägib Südameapteegi proviisor Mariana Džaniašvili.
Selgus teaduslik põhjus, miks osa inimesi jälestab matsutamise heli
Kui sind ärritab matsutamise või nätsutamise heli, siis pole sa üksi ega ka mitte hull – selle taga seisab täiesti loogiline aju eripära.
Varjatud märgid haigusest, mida ei tasu ignoreerida
Keha võib haigusest varjatult märku anda pikalt enne tõsiste sümptomite ilmnemist.
8 toidus sisalduvat ainet, mis peavad võitlust vähiga
Suur osa vähkkasvajatest on ennetatavad ja selles mängib suurt rolli toitumine. Ekspertide hinnangul on veerand vähiga seotud surmajuhtumitest alguse saanud just viletsast toidulauast.
Nahaarst vastab: kas šokolaad tekitab aknet?
Seda küsitakse dermatoloog Patricia Farriselt iga päev. Vastus on, et sedasi võib tõesti olla, vahendab CNN.
KUULA | Pidev tervise pärast muretsemine muudab elu põrguks
Kurgus kraabib, aga esimene mõte pole mitte viirushaigus, vaid kartus, et tegu on millegi fataalsega. Hoolimata sellest, et tehtud on arvukalt teste, ei taandu ärevus, pigem kasvab. See on märk terviseärevusest.
AASTA ARST 2018 JÜRI TERAS:„Kirurg on nagu orkestri juht – üksinda pole võimalik kedagi terveks teha.”
Aasta arstiks 2018 valitud Põhja-Eesti Regionaalhaigla kirurg Jüri Teras on näinud erinevaid riike ja meditsiinisüsteeme. „Võin öelda, et meil on meditsiin väga ja väga hästi arenenud. Ja kättesaadav. Meie patsiendid võivad olla päris õnnelikud,” kinnitab arst, kes on aidanud inimesi ka Aasias ja...
Trafficu trummar Borka võitlusest vähiga: sellised haigused muudavad sind terveks eluks, sa ei ole enam kunagi endine
Eile rääkis "Radaris" Trafficu trummar Boris Hrebtukov oma võitlusest vähiga ja tunnistas, et enne diagnoosi ei teadnud ta haigusest midagi.
Naisteka lugejad õpetavad: tee nii ja siis on ka peojärgne päev elamist väärt
Eelmisel nädalal jagas oma pohmellist vabanemise nippe võrratu Krista Lensin. Täna toome teieni Delfi Naisteka lugejate järeleproovitud ja töötavad nipid kassiahastusest vabanemiseks.
TERVISEAMET: gripp levib laialdaselt, haigestumine kasvas nädalaga 60%
Terviseameti andmetel jõudis grippi haigestumine aasta viiendal nädalal märkimisväärse tõusuni. Gripiviirus levib kõigis vanuserühmades. 
Maha vaikitud epideemia: ootamatult palju naisi pissib püksi
Viimaseks õlekõrreks osutus Lily jaoks õhtu kolleegidega laeval, kus oli vaid üks WC – järjekorras oodates nirises uriin mööda ta säärt alla. Keegi teine seda ei märganud, aga Lily oli šokeeritud ja pani aja uroloogi juurde kinni.
DIABEET EI PRUUGI TUNDA ANDA: miks on ülioluline mõõta veresuhkru taset?
Tervisele hakkame tihtipeale mõtlema alles siis, kui midagi on tuntavalt korrast ära, kuid kõrgenenud veresuhkru tasemega võime elada mõnda aega, enne kui organism hakkab sellest märku andma.
Igor Gräzin avameelselt depressioonist: selle haiguse kõrval on neerukivid köömes
Paarkümmend aastat depressiooniga võidelnud poliitik ja õppejõud Igor Gräzin ütleb, et see haigus ei lähe iseenesest üle, kuid sellega tuleb õppida koos elama.
ONKOLOOG KRISTIINA OJAMAA:„Vähiravifond on äärmiselt vajalik. Patsient ei saa oodata.”
Täna viiendat sünnipäeva tähistav vähiravifond „Kingitud elu” on kinkinud lootust ja elupäevi ligi 550 inimesele. Kui antakse teada, et vähiravifond on otsustanud taas kedagi toetada, tekitab see inimestes sageli hoopis pahameelt ja isegi viha – miks ometi haigekassa ei võiks ravi kinni maksta?
Need suguhaigused võib saada ka suudlemisest
Kaks peamist suguhaigust, mis levivad ka suudlemisel, on herpes ja tsütomegaloviirus. Kirglikust musitamisest võib aga saada ka süüfilise.
Meditsiin otsib ITst abi konverentsiga
Tänasel digikonverentsil Tallinnas arutavad perearstid, tervishoiukorraldajad ja arendajad, millised peaksid meditsiinis olema toimivad tarkvaraarendused ja kuidas ühiselt nendeni jõuda.
PEREARST ANNAB NÕU: mida teha, kui luud kipuvad hapraks muutuma?
Osteoporoos ehk luuhõrenemine on haigus, mille korral väheneb luude mass ja häirub luukoe struktuur: luud muutuvad hapraks ja hõredaks ning murduvad kergesti.
VIDEO | Matti Nykänen sai hiljuti raske diagnoosi, kuid ei suutnud ikka alkoholist loobuda
Soome suusahüppelegend Matti Nykänen suri ööl vastu tänast, alles eelmise aasta lõpus sai legend kätte raske diagnoosi, vahendab Iltalehti.
Perearst Karmen Joller: vaktsiinivastasuse tõttu on meil suured haiguspuhangud ukse ees
Nüüd, kui juba unustatud haigused suurte puhangutena üle maailma levivad, on hakatud viimaks mõistma vaktsiinivastaste vandenõuteooriate ohtlikkust, kirjutab Karmen Joller sotsiaalmeedias.
Onkoloog Vahur Valvere: pärilikkus mängib vähi tekkes väikest rolli, rohkem sõltub elustiilist
Milline on vähiravi olevik ja tulevik Eestis ning maailmas? Vähiravi tahke avab ning Eesti vähiliidu peatsetest plaanidest räägib PERHi onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja ning vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere.
Video: tubli Tartumaa koer Juss päästis mitme inimese elu ja vara
Eelmisel nädalal hoidis Tartumaa koer Juss ära väga suure õnnetuse. Tänu segaverelisele koerakesele õnnestus päästa mitmete inimeste elu ja nende vara.
Mullu suri Eestis 11 inimest ravimi või vaktsiini kõrvaltoimete tõttu
Ravimiametile edastati eelmisel aastal 11 teadet ravimi kõrvaltoimete kohta, mille puhul selgus, et seos ravimi võtmise ja inimese surma vahel on võimalik.
OLE ETTEVAATLIK! Mis toimub kehas, kui võtad antibiootikume?
Organismis ohtlike bakteritega võitlevad antibiootikumid on päästnud miljoneid elusid, kuid nende põhjendamatu kasutamine on riskantne: pisikud ei allu enam ravile ja inimene muutub haigustele vastuvõtlikumaks.
KUMMALISED TERVISEHÄDAD: 7 märki, et su viirushaigus on hullem, kui ise arvad
Inimesed suhtuvad külmetushaigustesse ja grippi erinevalt: mõni otsib kohe arstilt abi, mõni aga katsub iga hinna eest tööl käia. Siin on mõned märgid, mis viitavad, et su haigus võib olla tõsisem, kui arvad.
4 märki, et kurguvalu võib olla tõsisem kui karta oskad
Kurguvalu on viiruste hooajal küll levinud kaebus, ent samaaegselt tuleb jälgida teisi haigussümptomeid, sest alati ei käi see kaasas pelgalt lihtsa külmetusega.
Kaheksa meeldivat nippi, millega oma südamehaiguste riski vähendada
Tervislik eluviis ei pea olema keeruline ja piirav. Ka pisut rohkem liikumine või väiksed muudatused toitumises ennetavad tervist laastavaid südamehaigusi.
JÄLLE SINIKAS! Perearst selgitab, millal peaks nende pärast muretsema
Mõnel inimesel tekivad sinikad kergemini kui teistel. Enamasti pole nende pärast vaja muret tunda, kuid vahel võivad need viidata tõsisemale tervisehädale. 
Kas sinu töökeskkond võib põhjustada vähki haigestumist ja mida teha, et seda ei juhtuks?
Täiskasvanud inimene veedab väga suure osa oma ajast tööl ning seepärast on töökeskkonna tingimustel tervisele ka suur mõju. Vähk on Euroopa Liidu riikides peamine tööga seotud terviseprobleem ning hinnanguliselt ka kõige sagedasem tööga seotud surmajuhtumite põhjus Euroopa Liidus. Ka Eesti probl...
Võitlus viirushaigustega algab just nendest asjadest
Talvine haiguste hooaeg on täistuuridel, mistõttu on tarvilik üle korrata olulised põhitõed, mida järgides saab ennast edukalt viiruste ja külmetuste eest kaitsta.
Breketite uued nähtamatud alternatiivid panevad piduri näksimisele
Maailmas ja ka Eestis on hulk igas vanuses inimesi, kes korrigeerivad oma hambaid mitte enam breketite, vaid kapedega. Need on peaaegu nähtamatust plastikust vormid, mida kasutaja saab ise eemaldada ja tagasi panna. Uued meetodid hammaste õigesse kohta liigutamiseks nõuavad aga ka uut elustiili.
Sel gripihooajal on raske tõbi kustutanud kaheksa inimelu
Gripihooaeg pole veel oma haripunkti saavutanud, ent haiguse levik on tõusuteel ning detsembrist saati on grippi surnud kaheksa inimest.
Sotsiaalministeerium tunnistab puudujääke puudega inimeste elu korraldamisel: suurimaid väljakutseid on tagada, et hoolekandekorraldus oleks inimlik
Downi sündroomiga Melissa ema Gerda avameelne pihtimus vintsutustest, mis ta peab läbi elama, šokeerisid lugejaid, kes puudega inimese pere argipäevast midagi ei tea. Palusime Melissa olukorda kommenteerida sotsiaalministeeriumil, mis tunnistab, et murekohti puuetega inimeste elu lihtsustamisel o...
Suu tervis võib anda märku nii vähist kui rasedusest
Silmad olla hinge peegel, aga suus toimuv annab teada, milline on tervislik seisund.
Dieetjoogid tekitavad diabeetikutel suuremat silmahaiguste riski
Diabeedipatsientidega tehtud uuringus leiti, et kunstlikult magustatud joogid ei pruugi olla tavalistele suhkrurohketele karastusjookidele sugugi tervislikum alternatiiv.
Marilyn Kerro hoiatab kaardimooride eest: mõelge palju kasu neile toote oma ostudega!
Rahvusvaheliselt tuntuim Eesti nõid Marilyn Kerro hoiatab oma Facebooki postituses erinevate kaardilugejate poolt pakutud programmide eest, mis külavavad hirmu juurde, kuid millel tõepõhja ei ole.
Kättemaks on... magus? Imetav ema pritsis rinnapiima täis naise, kes palus tal lapse toitmiseks mujale minna
Kas emal on õigus oma last pargipingil rinnaga toita? Aga kas teisel emal on õigus paluda tal lahkuda? Facebookis lööb laineid postitus, mis on inimesed kahte leeri löönud — anna ka sina teada, mida asjast arvad!
Trauma kogu eluks: kes solvas Eesti presidenti
President Kersti Kaljulaid hiljutised "avameelsused" tema kannatustest nõukogude ajal olid suunatud eelkõige nooremale põlvkonnale ja välismaalastele, kes ei tea midagi asjade tegelikust seisust NSV Liidu ajal. Tahaksin siiralt kaasa tunda meie presidendile, kes pidi lapsena elama Mustamäel taval...
Glutatioon – sinu keha kõige olulisem antioksüdant
Antioksüdantidest ning nende olulisusest inimese kehas on kindlasti kõik kuulnud. Kuid üks väga oluline antioksüdant on teenimatult tähelepanust ilma jäänud. Glutatioon on antioksüdant, mis kaitseb vähi, südamehaiguste, vananemise, neuroloogiliste probleemide ja palju muu eest. Seda on palju uuri...
Sotsiaalmeedias leviv ohtlik tapmismäng Momo ähvardab lapsi: «Sa sured kolme tunni pärast.»
Eesti noorte seas leviva uue enesetapumänguga Momo seoses saab politsei üha uusi teateid.
Onkoloog selgitab: miks avastatakse Eestis vähihaigus sageli liiga hilja
Igal aastal diagnoositakse Eestis enam kui 8000 inimesel mõni kasvaja, paraku avastatakse osadel pahaloomuline kasvaja nii hilises staadiumis, et on juba ääretult raske sellele piiri panna.
Kümme pohmellimüüti, mille uskumine sulle kasuks ei tule
Paljudel on ilmselt jagada mõni nipp, kuidas karmi pohmelli leevendada või ennetada. Samas pole selliseid lollikindlaid soovitusi olemas ning lõpuks reageerib igaühe organism alkoholile erinevalt. Alkoinfo.ee toob välja mõned pohmelli ja alkoholiga seotud müüdid.
Toitumisnõustaja õpetab: vaheta välismaised ja kallid supertoiduained kodumaiste ja palju soodsamate vastu
Toidukorvi hinda paisutavad eelkõige viimase aja “moetoiduained”. Ärge saage valesti aru, toiduained nagu kinoa, avokaado, kookosrasv jne on küll väga kasulikud, ent ka väga kallid. Tervislikut toituda saab edukalt ka meil aastakümneid laual olnud toiduainetega. Tahad hoida kokku- eelista “vanu k...
Süsteem jooksutab pöördumatult haigeid: paarikümne päeva järel tuleb leida koht uues haiglas
Kuna haigekassa maksab tervishoiuteenuste eest juhupõhiselt, tähendab see päriselus seda, et õendushaiglasse suunatud raskete haigete lähedased peavad iga paarikümne päeva tagant leidma patsiendile uue haiglakoha.
Viis ilmingut, mis viitavad depressiooni süvenemisele
Oled end juba tükk aega kurvana tundnud ning paistab nagu ei oleks kõik päris korras. Kuigi võidakse öelda, et see läheb mööda, võib depressioon kujuneda teiste ja ka enda jaoks märkamatult.
Toitumisteadlane selgitab: kui palju D-vitamiini on liiga palju?
Kuigi pidevalt hirmutatakse meid D-vitamiini vaegusega, ei maksa arvata, et tasub sisse süüa suuri vitamiinidoose. Ülisuurtel doosidel ei ole nimelt täheldatud kasulikku toimet, kirjutab TTÜ emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Reporter: MUPO päästis sõbrapäeval puu külge seotud koera
Kaitsevägi soovib saada enam õigusi varjatud jälgimiseks
Riigikogu riigikaitsekomisjonile saadetud kaitseministeeriumis valminud eelnõu järgi saab kaitsevägi õigusi taustakontrolliks, inimeste varjatud jälgimiseks ja nende kohta andmete kogumiseks.
10 viisi, kuidas menopaus mõjutab su keha
Nii palju kui on naisi, on ka stsenaariume, kuidas mööduvad üleminekuaastad. Kuidas kulges see sinu emal, sõbrannal või isegi õel, ei ütle midagi su enda teekonna kohta. Mõned asjad aga puudutavad kõiki.
Mitu päeva seisnud pasta sai tudengile saatuslikuks
20-aastane Brüsselist pärit üliõpilane suri toidumürgitusse pärast pastaroa söömist, mis oli köögis toatemperatuuril viis päeva seisnud.