Uus seadus ei luba e-sigaretti tõmmata suitsetamiseks keelatud kohtades
Valitsuse algatatud tubakaseaduse muutmise seaduse eesmärk on ennetada ja vähendada tubaka- ning nendega seonduvatest toodetest tuleneva sõltuvuse ja tervisekahjude levikut ühiskonnas
44aastane kolme lapse ema oleks peaaegu surnud, sest raseeris oma häbemekarvasid tavalise raseerimisteraga
Kui mõtlesid seni, et häbemekarvade lühikeseks või täielikult ära raseerimine on tervislikum, kui “põõsas”, siis mõtle uuesti. Raseerimine ei või mitte ainult ajada sassi vaginaalset pH taset, vaid võib põhjustada palju hullemaid tagajärgesid ning seda eriti juhul, kui kipud sageli sisse lõikama ...
Kuidas hoida juukseotsi lõhenemast?
Juukseotsad kipuvad lõhenema? Portaal GeniusBeauty tuletab meelde, kuidas seda ära hoida.
Ajuteadlase Jaan Aru üheksa reeglit, kuidas aju võimekust tõsta
Tänapäeva kiire elutempo juures mõeldakse sageli, kuidas oma aju kõige paremini tööle panna, kuid tihti unustatakse, et ka pidevat infoga tegelev aju vajab puhkust.
TERVISEAMET: õnnetina valades tuleb olla väga ettevaatlik
Õnnetina ostes ja seda kasutades tuleb olla väga ettevaatlik, manitseb terviseamet.
Kuidas ära tunda kolme kõige levinumat ainevahetushäiret?
Ainevahetushäire korral ei suuda organism täieliselt töötada, sest kehas on liiga vähe või liiga palju teatud aineid.
Kolm jõuluvürtsi, mis parandavad su tervist
Jõuluroogadesse käivad traditsiooniliselt mõned kindlad vürtsid, mis õnneks on ka tervisele kasulikud - need parandavad seedimist ehk aitavad pärast pidusööki ägisemise asemel nautida pühademeeleolu koos sõprade ja perega. Ära siis neid unusta!
ET JÕULUD EI VIIKS HEAD ENESETUNNET: oma tervise nimel maiusta tumeda šokolaadiga
Maiustusterohkete jõulude eel on paslik meelde tuletada, et nii südame-veresoonkonna haiguste kui ka diabeedi ennetuses on olulised tervislikud toitumisharjumused. Kõige muu kõrval tuleb suurt tähelepanu pöörata tervislikele maiustamisharjumustele.
TEE ISE: turguta keha maitsva immuunsüsteemi tugevdava seguga
Grippi haigestumine kasvab tasapisi aga kindlalt. Viimane aeg on võtta midagi ette immuunsüsteemi tugevdamiseks. Näiteks valmistada see vitamiinide ja antioksüdantide rohke maitsev segu.
Ohhoo! Kord päevas duši all pesemine paneb tervisele põntsu
Paljud käivad duši all kord päevas. Ekspertide hinnangul on seda ilmselgelt liiga palju.
Eesti teadlane avastas: ülekaalus aga rõõmsa Eesti mehe süda tuksub kauem kui stressis naabril
Kuigi südamehaiguste riskitegurite puhul räägitakse tavaliselt kehvast toitumisest, suitsetamisest, alkoholist, vähesest liikumisest ja ülekaalust, siis tegelikult mõjutab südamehaigusi sama palju ka depressioon, üksindus, vaesus ja tööpuudus.
PEAD TEADMA | Seitse asja, mis juhtub sinu kehaga, kui lõpetad alkoholi joomise
Lapsepõlvest saati räägitakse, kui halb on alkoholism ja miks peaks vägijooke tarbima võimalikult vähe. Mingil ajahetkel on alkohol aga osake inimeste igapäevaelust. Selleks ei pea olema joodik, kuid paljud täiskasvanud joovad tihti midagi. Vaata, mis juhtub sinu kehaga, kui lõpetad alkoholi tarb...
Kolmandik eestlastest hoiab raha sukasääres
Eesti panga uuring toob välja, et kolmandik eestlastest hoiab sääste sularahas.  
Alkohol võib teha pöördumatut kahju: tarbimisest põhjustatud sünnikahjustustega võib tõendatult kaasneda kuni 428 haigust
Kanada teadlaste eestvedamisel avaldati uurimus, mis hindas loote sünnikahjustuste esinemissagedust ema alkoholikasutamise tagajärjel, kirjutab värske detsembrikuu Kodutohter.
Viljandi haigla patsiendid saavad randmepaelad
Sellest nädalast alustab Viljandi haigla patsiendile ümber käe paigaldatava randmepaela süsteemi rakendamist. Randmepael, millel on esmane patsiendi tuvastamiseks vajalik info, paigaldatakse kõigile haiglaravile saabuvatele patsientidele,  välja arvatud psühhiaatriakliinikus. 
Puust ja punaseks: kui tihti peab hambaharja vahetama?
Et tavaline hambahari oma eesmärki täidaks ning hambaid tõhusalt puhastaks, tuleb see iga mõne kuu tagant välja vahetada. Elektriline hambahari peab vastu aga aastaid.
Eesti emade lood: kas pean rinnaga toitma, kui ei taha
Kolm Eesti naist selgitavad, miks nad loobusid laste rinnaga toitmisest.
Kuidas talvesaabaste kandmise tõttu tekkivat ebameeldivat lõhna ennetada?
Talveperioodil, kui tuleb pikk päev käia kinniste jalanõudega, pole mingi ime, kui jalad ebameeldivalt haisema hakkavad. Need viis nippi aitavd ebameeldivat lõhna veidigi ennetada ja peletada.
Kuidas ennetada pingepeavalu?
Pingepeavalu on peavalude seas levinuim, mida on üsna sageli võimalik vältida.
Toidud, mida ei tohiks väikelastele anda
Kliinik.ee vahendab perearstide Le Vallikivi ja Marje Oona nõuandeid sellest, mis toite ei tohiks väikestele lastele pakkuda.
Toitumisterapeut selgitab: kas tõesti on võimalik toitumisega und parandada?
Kehva une korral tasub üle vaadata menüü ja toitumisharjumused, sest näiteks hiline söömine või toitainetevaene söök võivad magamajäämist raskendada või ööund häirida. Söömise ja une teemal vastab küsimustele toitumisterapeut Annely Soots.
"Ma vihkan oma last! Vihkan ennast! Vihkan oma meest! Ma ei kannata seda kõike enam sekunditki välja!"
Sellised mõtted on tuttavad igale naisele, kes on kokku puutunud sünnitusjärgse depressiooniga. Oma lapse sündi sai nii kaua oodatud, nüüd on aga rõõmu asemel ärevus ja üksindus ja pidevalt näriv süütunne halbade mõtete pärast...
Miks peaksid enne voodisse pugemist sokid jalga tõmbama?
Kui sa oled üks neist, kelle jalad külmetavad pidevalt, kanna öösel magades julgelt sokke – see võib tagada sulle parema une.
Lõbus ennustusmäng, mida jõululauas proovida — kas uuel aastal saab mehele?
Üks võimalus teada saada, kas uuel aastal ootab ees abielurand, on ennustada seda Kreeka pähklitega, avaldab värske detsembrikuu Nipiraamat.
Terviseamet: õnnetina võib sisaldada tervisele ohtlikku pliid
Terviseamet juhib aastavahetuseks valmistujate tähelepanu tõsiasjale, et õnnetina ostes ja seda kasutades tuleb olla väga ettevaatlik
Mis aeg on harrastajale trenniks kõige sobivam?
Paljud uuringud on püüdnud välja selgitada, milline aeg on trennitegemiseks kõige parem, kuid enamik neist tegi järeldusi professionaalseid sportlasi uurides.
TÄNA „RADARIS“: diiler ja sõltlane räägivad Eestis surmalaine tekitanud rekordkangest narkootikumist
Aine, millest käib jutt, kannab nime karfentanüül. Seesama mees, keda pildil karfentanüüli mõju all "tantsimas" näete, viskleb tegelikult krampides. Järgmisel päeval suri ta aine üledoosi. Ja ta pole ainus. Karfentanüül on toonud Eestisse uue narkosurmade laine.
PERH keerab Apothekal vee ja elektri kinni
Enda kaitseks kõik viisakad võtted ära proovinud regionaalhaigla kannatus hakkab katkema.
President Trumpi eeskuju: mis juhtub kehaga, kui juua iga päev 12 dieetkokat?
USA president Donald Trump ütles hiljuti New York Timesile, et tarbib päevas 12 dieetkokat. Kuidas mõjutab selline kogus inimese organismi?
Miks tekib lastel sageli palavik?
Lapsed ei ole veel paljude haigustekitajatega kokku puutunud ja seepärast on nende immuunsüsteem sagedamini häireseisundis. Laste, eriti väikelaste keha termoregulatsioon on keerulisem kui täiskasvanutel.
Kas kanasupp aitab tõesti külmetuse vastu võidelda?
USA filmides näeb pidevalt, kuidas haigele tuuakse kanasuppi ning küllap harrastab seda meetodit viirushaigusega võitlemiseks ka nii mõnigi eestimaalane. Kas supist on aga sel otstarbel kasu?
Parimad toidud, millega turgutada tõbist organismi
Enamike talviste haiguste puhul on oluline tarbida ohtralt vedelikke. Kuigi paljudel kaob haigusega ka isu, siis kogustest tähtsam on ikkagi see, mida täpselt haiguseperioodil suhu paned.
Õendusabiasutuste arv on kümnendiga kolmekordistunud
2016. aasta lõpu seisuga oli Terviseametis registreeritud 1519-st tegevusloaga tervishoiuteenuse osutajast tegevad 1405, selgub Tervise Arengu Instituudi andmetest ja avaldatud analüüsist „Tervishoiuasutused 2007-2016“. Alates 2007. aastast on enim suurenenud õendusabiasutuste arv.
Olümpiasportlase traagiline lapsepõlv: ema käte vahelt lapssõduriks
«Ma jooksin rõõmu pärast, mõtlesin sellele, et see on lõbus. Ma ei jooksnud enam ära kuulide ja pommide eest või kellegi, kes mind tappa tahab.»
KAHJU SUUREM KUI KASU | Sidrunimahlaga vee joomine "sulatab" hambad ära
Eestimaalaste suu tervis on nii käest ära, et hambaarstidel tööpuudust karta pole. Kuid iga inimene saab ka ise oma hambaid oluliselt tervendada. Ning mitte mingi hookus-pookus värgiga, vaid täiesti teaduspõhiselt. Kuidas?
Seitse põhjust, miks sa ei suuda puuksutamist lõpetada ja mida selle probleemiga peale hakata
Tõmbad tikku, ootad, kuni ruumis on piisavalt lärmakas või süüdistad hoopis oma koera — kavalaid viise puuksuheli varjata on mitmeid. Arvestades, et keskmine inimene väljutab kõhugaase umbes 14 korda päevas, võib see arv kõlada pärast vürtsika burrito söömist kohutavalt madal.
Beebi sündis süda väljaspool keha
Inglismaal Glenfieldi haiglas väljaspool keha asunud südamega sündinud Vanellope Hope Wilkinsile tehti organi õigesse kohta paigutamiseks kolm operatsiooni, mille laps kenasti üle elas.
Ajalooline otsus: riik hakkab tasuma eakate ravi eest
Seni Eesti meditsiini üleval hoidnud haigekassa reserv on viimastel aastatel kiiresti ära kasutatud, siis tuli riigil tervishoiusüsteemi kokku kukkumise vältimiseks senist rahastamiskorda põhimõtteliselt muuta. Täna sai see muudatus ametlikuks.
Soomlased kaaluvad eutanaasia lubamist
Soomlased on taas päevakorda toonud raske eutanaasia teema, mida näib toetavat üsna suur osa elanikest.
Taimetoitlased survestavad riiki lasteaedadesse veganmenüüsid lubama
Veganid rõõmustavad selle üle, et Eesti ametkonnad tunnistasid nende koostatud menüüd sobilikuks lasteaedadesse, ent menüüde juurutamise osas on siiski vaja lasteaia ja sealse toitlustajaga kokkulepe saavutada.
Ära mõtle üle: tervisliku toitumise juures on ainult kuus põhimõtet, mida sa tegelikult järgima pead
Tervislikust toitumisest on räägitud meeletult palju. Sellel teemal sõnavõtte on täis nii ajalehed kui ka kõikvõimalikud veebiväljaanded. Aga midagi pole teha, eestlaste tervis muutub aastast aastasse halvemaks ja süüdi on selles eelkõige meie inimeste teadlikkus tervislikust toitumisest. Või õig...
Kuidas edeneb annetusi kogunud Janno Puusepa hambaravi?
Näitekirjaniku ja teatrilavastaja Janno Puusepa (31) sõnul läheb ta hambaravi hästi ning isegi mehe suhu piilunud vanaema oli üllatunud, et sealt leiab nüüd ka lapselapse enda hambaid.
Tervisenõu: kas antidepressandid tekitavad sõltuvust?
Antidepressantidega ei ravita ainult depressiooni, vaid ka ärevust, une- ja söömishäireid, sundmõtteid jm. Nii nagu igal ravimil, on neilgi kõrvaltoimeid – kas aga antidepressantide tarvitamisega võib kaasneda ka sõltuvus?
Perearst Karmen Joller kasimata patsientidest: meedikutena peame kõike aktsepteerima
Kivimäe perearstikeskuse perearst dr Karem Joller kirjutab oma sotsiaalmeedia kontol, et teda riivab väga pereõe tänane arvamusavaldus ajakirjanduses.
Sellel, miks sinuga ainult halvad asjad juhtuvad, on üks kindel põhjus. Sul on võimalik seda muuta!
Ei ole olemas neid, kellel kogu aeg hästi läheb ja neid, kellel mitte kunagi ei vea. On olemas vaid need, kes oskavad õnne ligi tõmmata ja need, kes alateadlikult teevad kõik, et seda eemale peletada.
Üheaastane beebi põeb haruldast krambisündroomi
Haruldase krambisündroomiga beebi pere paneb lapsevanematele südamele, et muutustele lapse käitumises tuleb reageerida, enne kui on juba liiga hilja.
Üks trauma viis teiseni ja insenerist sai vaesuses virelev abisaaja
«Ma kardan, et käib kokkumäng ja hooldekodud saavadki minusuguste käest raha, sest selliselt mind hooldada pole vaja, ma saan ise hakkama,» pihtis sotsiaalsüsteemi lõksu sattunud töövõimetoetusest elatuv Toomas Terviseuudistele.
Ekspertide 20 parimat soovitust, kuidas elada tervena 100-aastaseks
Sügis ja heitlikud ilmad soodustavad stressi teket, nõrgestavad organismi ja muudavad selle vastuvõtlikuks haigustele. Õige toitumise ja elustiiliga saame tugevdada organismi vastupanuvõimet haigustele, püsida tervete ja elujõulistena. Kui aga tervis läinud käest, võib paljude haiguste vastu abi ...
Hoiatus: kontoritöötajate lihasvalud võivad viia tõsiste tervisehädadeni
Teadusuuringud on näidanud, et pikaajaline ebaergonoomilises asendis istumine põhjustab kontoritöötajatel ebamugavustunnet ja valu eri kehapiirkondades, mis aja jooksul võivad süveneda tööga seotud haigusteks.
Pidev väsimus ja kurnatus – põhjuseks võib olla D-vitamiini puudus!
„Sul on D-vitamiini tase nii madal, et pead kindlasti hakkama vitamiine võtma,“ ütleb apteeker kaastundlikult pead vangutades. Äsjasel mõõtmisel selgus, et D-vitamiini tase minu kehas on kõigest 29 nmol/L. Normaalne on vähemalt 75 nmol/L.
Kontoriinimese haigused: nutikael ja hiireranne
Pikast istumisest tingitud rühimuutused ning seljavaevused ei lase end aga kaua oodata. Õige treeninguga saab vaevusi aga leevendada.
Anna teada sinu jaoks parimast arstist
Eesti Tervise Fond ja portaal www.arst.ee kutsuvad valima Aasta Arsti 2017. Tänavu valitakse aasta arst juba 16. korda.
Puust ja punaseks: kuidas on õige kõrvu puhastada
Kuigi vatitikud tunduvad esmase abivahendina kõrvade puhastamiseks, võid nendega kõrvavaigu hoopis sügavamale torkida. Eelistada tuleks kõrva loputamist.
"Kõik teevad meile kogu aeg jooke välja. Lähme kluppi ja me ei saa kordagi ise millegi eest maksta. Polegi ammu nii iharas seltskonnas viibinud"
Katkend Neoon Musta raamatust "Ma tahan olla tema".
Me kõik tunneme inimesi, kes otsivad oma ellu draamat, muresid ja kriise, et ennast olulisena tunda. Miks nad seda teevad?
Lähisõltlane on inimene, kes vajab oma ellu muresid ja kriise, sest ainult nii võib ta end vajalikuna tunda. Ning üksnes nii tunneb ta end hästi. Õnneks võib sellest üle saada ja paranedagi. Ning siis võib lähisõltlane elada ise ja lasta ka teistel elada, kirjutab psühhoterapeut Jatta Raittila aj...
Mustaks tõmbunud küüs võib viidata tõsisele tervisehädale
Ebameeldivalt mustaks tõmbunud küünel võib olla mitmeid põhjuseid – osa neist leebed ja kergesti ravitavad, osa aga üsna hirmutavad.
Pohlal on palju kasulikke omadusi
Jõulude ajal maitseb pohlasalat imeliselt, eriti verivorsti kõrval. Kas tead ka seda, et pohlad kiirendavad ainevahetust ja ravivad külemtushaigusi?
Voodi asukoht võib olla põhjuseks, miks sa öösiti und ei saa
Unehädad kimbutavad teatud eluperioodil meid kõiki. Kas sa aga teadsid, et halva une või uinumisraskuste taga võib olla hoopis see, kuidas oma voodi paigutanud oled?
Loe ja võrdle: mida söövad hommikuks tuntud mõjukad inimesed
Hommikusööki peetakse päeva olulisemaks toidukorraks, sest sealt peaks saama vajaliku energia kogu eelseisvaks päevaks. Tuntud inimeste hommikune toidukord ei erine aga kuidagi tavainimese omast.
Emakakaelavähi sümptomid, mida ükski naine ei tohiks eirata
Võimalik, et oled kuulnud, et emakakaelavähki nimetatakse ka “vaikseks tapjaks” ja selleks on väga hea põhjus — sel haigusel pole nii palju äratuntavaid sümptomeid nagu näiteks rinna- või nahavähil. Mõned aga siiski on.
Perearstid kinnitavad: emakakaelavähivaktsiin on ohutu, Facebookis levival hüsteerial ei ole alust
Emakakaelavähk on raske ja kurnav haigus nii patsiendile endale, tema lähedastele kui ka kogu ühiskonnale. Emakakaelavähki haigestumus üha suureneb, Eestis on haigestumine võrreldes Põhjamaadega sagedasem.
7 kohta sinu kehal, mida ei tohiks kunagi puudutada
Meie käed on kaetud bakteritega, mis võivad tundlikele piirkondadele sattudes põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.
Video: jää-ämbri väljakutse algatanud mees suri 46-aastasena
Ameeriklane, kes oli globaalselt menuka jää-ämbri väljakutse (Ice Bucket Challenge) algatajaks, suri 46 aasta vanusena amüotroofse lateraalskleroosi tagajärjel.
Vähidiagnoosi saanud naine: ravitsejate sekkumine teeb asja hullemaks
Leisi Lapikoja perenaine Maire Forsel käib alati rinnavähi sõeluuringus, kui sinna kutse saab. Seal avastatigi tal algstaadiumis vähk, mistõttu soovib ta südamele panna, et naised kontrolliksid end regulaarselt juba noorena.
Teise tüübi diabeet: väljakutse nii patsiendile kui ka arstile
Suures osas loetakse 2. tüübi diabeeti ennetatavaks, kuid sellele vaatamata on see üheks olulisemaks südame-veresoonkonna haiguste põhjustajaks. 2. tüübi diabeedi levimus Eesti täiskasvanute hulgas on 7-9% .2. tüübi diabeet on kõige levinum diabeedi vorm, mis tavaliselt avaldub täiskasvanutel. Le...
Tervisenõu: kas harrastussportlane võib rohkem magusat tarbida?
Palju on inimesi, kes teevad intensiivset jõutrenni ning ilmselgelt on kasvanud ka nende energiavajadus. Aktiivsel treenijal võib tekkida küsimus, kas peaks tingimata jälgima, et ta kiire energia saamiseks nii lisatuid kui ka looduslikke suhkruid «üle ei söö» või kas pikemas perspektiivis oleks s...
Arstid: hambaravis minnakse tagasi ENSV aega
Eesti Hambaarstide Liidu presidendi Marek Vinki hinnangul põhjustab riiklik poliitika hambaravi kvaliteedi langust ning leiab, et riik peaks andma patsientidele suurema valikuvabaduse.
Millal seab tervis sõiduki juhtimisele piirid?
Et inimene suudaks sõidukit juhtida, peavad korralikult toimima tema nägemis-, motoorne ja kognitiivne funktsioon. Mis saab aga siis, kui mõni neist funktsioonidest saab kahjustada ja inimene muutub oma tervise tõttu liikluses ohtlikuks?
Kiri ministrile: Patsientide esindusühing soovib HPV vaktsiini immuniseerimiskavast eemaldada
  Avaldame täiskujul eile Eesti Patsientide Esindusühingu poolt sotsiaalministeeriumisse saadetud kirja, mis sisaldab väga olulist informatsiooni ning on kõigest mõnelauselise kokkuvõttena imbunud ka peavoolumeediasse. Teadlikku lugemist!   Lp. Jevgeni Ossinovski Tervise- ja tööminister Sotsiaalm...
Naha reaktsioon külmale – salakaval nõgestõbi
Suur temperatuuri kõikumine, jäine tuul ja pakane muudavad naha kuivaks ja karedaks. Halvemal juhul võib külm ilm põhjustada ka tõsisemaid nahahädasid, näiteks kutsuda esile nõgestõve.
Aasta pingetest priiks: massaaž ravib ja lõõgastab
Külmal ja pimedal ajal tasub turgutada end ka massaažiga, mis on üks paremaid lõõgastusvahendeid – see ennetab ja leevendab stressi, lihaspingeid ning paljusid erinevaid tervisehädasid. Nii saad uuele aastale vastu minna puhanud ja rõõmsana.
Arst-resident: uskumatu, aga selliste asjadega tegeleb Eesti Patsientide Esindusühing
Eesti Patsientide Esindusühing esitas eile sotsiaalministeeriumisse HPV-vaktsiini vastase kirja, milles olevad väited on ebausaldusväärsed ning saab arstiharidusega Kristel Liis Põdderi sõnul ümber lükata.
Kogemata Torusiili neelanud Sven elab täna maota ja söögitoruta
53aastane Sven Tombak tunnistab, et tegelikult ta ei mäleta, kuidas see nii läks, et ta üle-eelmisel suvel valuvaigistile kogemata vee asemel Torusiili peale lonksas, kirjutab ajakiri Puutepunkt.
Analüüs: vaid 3% EMO-sse pöördunuist vajab kohe arstiabi
Vaid 3% erakorralise meditsiini osakonda pöördunuist vajavad kohest arstiabi ning 5% pöördunuist on seisund erakorraline, ilmneb haigekassa analüüsist.
Kuidas see on võimalik? Inimene on surnud, kahtlustatav magab laibal ja keegi polegi süüdi?
Kõik tundus kohtusaalis selge olevat: oli tapetu, kuulihaav rinnus, olid taparelv ja selle omanik, kes lamas tapetu peal… Joomakaaslase tapmise toimepanekut aga prokuratuur piisavalt tõestada ei suutnud, leiab Tallinna ringkonnakohus ja vabastab 426 päeva vahi all viibinud endise politsei-kiirrea...
FOTOD | Südamlikud õnnesoovid! Marilyn Jurman tähistab täna sünnipäeva
Täna tähistab oma 31. sünnipäeva näitleja, muusik ja joogaõpetaja Marilyn Jurman. Publik koostas sel puhul galerii Marilyni kirevaimatest hetkedest läbi aegade. Palju-palju õnne sünnipäevaks!
Tüdrukute käitumishäire jääb märkamata ebatavaliste sümptomite tõttu
Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) inimestel on kolm peamist sümptomite kategooriat: hüperaktiivsus, impulsiivsus, ja tähelepanematus. Kuigi lapsepõlves diagnoositakse ATH-ga kolm korda rohkem poisse kui tüdrukuid, on täiskasvanute puhul diagnoosid võrdselt jaotunud meeste ja naiste vahel.
Kuidas tänavune talv tervena üle elada?
„Immuunsüsteemi toetamiseks ei ole olemas võluravimit, ikka aitab vaid tervislik toitumine, piisav värskes õhus liikumine ja stressiga tegelemine. Viirustega võitlemisega peab organism ise hakkama saama,” ütleb Järveotsa Perearstikeskuse perearst Diana Ingerainen.
Vähijuhtude arv on Eestis tõusutrendis
Eestis suureneb nii naiste kopsuvähi, soolevähi, rinnavähi kui ka emakakaelavähi haigestumus, kinnitas Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna juhataja Kaire Innos.
Briti perearst: «Põrsas Peppa» ärgitab mõttetuid arstivisiite tegema
Briti perearst nimetas «Põrsas Peppa» multifilmi ühe põhjusena, miks inimesed teevad põhjendamatuid kontrollkäike arsti juurde.
Viis vähivastast supertoitu
On terve rida toite, mis võivad kasvajate tekkimist ära hoida, sest need sisaldavad ohtralt antioksüdante ning vähki põhjustavate rakkude kasvu pärssivaid ühendeid.
Kas perearst või EMO?
Kergemate tervisehädadega saab perearsti juures kiiremat abi. EMO tuleks eelistada eluohtlikus seisundis.
Toitumisnõustaja Külli Holsting: mis juhtub, kui teraviljatoodetest loobuda
Gluteenitalumatuse või -tundlikkuse ettekäändel ei tasuks oma äranägemise järgi teraviljatoodetest loobuda, sest see omakorda jätab inimese menüü B-vitamiini, tsingi ja magneesiumivaeseks.
Epp Petrone elas üle tõsise ehmatuse: peale naabrinaise oli vaja ka kiirabi. Tuldi kiirelt, mind viidi kaasa...
Värskes Naistelehes jagab kirjanik Epp Petrone muljeid oma esimesest kokkupuutest migreeniga.
ITKs avati südame virvendusarütmia nõustamiskabinet
Ida-Tallinna Keskhaiglas avati eile Eesti esimene südame virvendusarütmia nõustamiskabinet, kus hakatakse süstemaatiliselt tegelema patsientide nõustamise ja raviga.
Riik tõhustab võitlust HIV epideemia pidurdamiseks
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitab täna, üleilmsel AIDS-i vastu võitlemise päeval, valitsusele kinnitamiseks sotsiaalministeeriumi ja Tervise Arengu Instituudi koostöös valminud riikliku HIV tegevuskava aastani 2025
Vaktsineerida või mitte? Purustame suurimad müüdid, mis vaktsineerimisega kaasas käivad
Tänaõhtuses Pealtnägijas rääkisid oma loo Eesti vaktsiinivastased, kus esirinnas on emad, kelle peres kasvab autistlik laps ja keda ühendab vankumatu usk, et pöördumatu haiguse taga on imikueas tehtud vaktsiinid. Hämmastaval kombel kuulub vastaste hulka Eestis juba tuhandeid inimesi. Kas sina vak...
TÕHUS NIPP: kuidas aastalõpupidustusteks lemmikkleiti mahtuda?
Ülekilod on igavene nuhtlus. Üks võimalus neist vabaneda on valmistada endale seda jooki. Vaid kaks teelusikatäit päevas paneb pekid pöördumatult põlema!
OSSINOVSKI: karm alkopoliitika parandab rahva tervist ja vähendab õnnetusi
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ütles, et Eestis on umbes 1000 alkoholisurma aastas, millest pooled on põhjustatud haigustest ja pooled erinevatest õnnetustest.  
Happetripp ja maagilised seened: üllatavalt tõhusad ravimid psüühikahäirete vastu
Tulevikus võivad psühhiaatrid ärevushäiret ja depressiooni põdevatele haigetele välja kirjutada psühhedeelseid aineid, nagu LSD ja seentest pärit psilotsübiin.
See pole ju võimalik, või siiski on? Loe, mis juhtus naisega, kes jäi raseduse ajal uuesti rasedaks
Kaliforniast pärit naine Jessica Allen jäi oma bioloogilise lapsega rasedaks samal ajal, kui ta oli ka surrogaatemaks ühele Hiina paarikesele. Kui sa nüüd mõtled, et kuidas see võimalik on, siis väga harvaesinevate tingimuste puhul on tõesti võimalik rasestuda ka siis, kui oled juba rase.
Agu Uudelepp võitleb kopsuvähiga, mille ravi Haigekassa ei toeta
Poliitikavaatleja ja Eesti Ringhäälingu nõukogu liige, kahe väikese lapse isa Agu Uudelepp (43) on võidelnud ligi kaks aastat viimase staadiumi kopsuvähiga, kuid edasist ülikallist vähiravi Haigekassa ei toeta.
Agu Uudelepp vajab annetajate tuge hirmkalli vähiravimi soetamiseks
Tänane Eesti Ekspress kirjutab poliitikavaatlejast ja Ringhäälingunõukogu liikmest, kahe väikelapse isast Agu Uudelepast, kes on võidelnud pea kaks aastat viimases staadiumis kopsuvähiga, ent kelle ülikallist ravi Haigekassa ei toeta.
Kaheksa geniaalset köhalahtistajat kodusest köögikapist
Igal aastal tabab külmetusviiruste hooajal kurnav köha paljusid. Kuid nagu külmetusviirustega ikka, neid ei ole võimalik ravida – tuleb anda vaid aega ja leevendada sümptomeid. Sestap olgu siin ära toodud köha lahtistamiseks kaheksa geniaalset vahendit, mis on olemas igaühe köögikapis.
Kuidas mõjutab tervist seksipaast?
Kui sa kohtud inimesega, kes ütleb, et ta sureb kohe, kui ta seksida ei saa, võib tal olla täiesti õigus. Kui inimene ei seksi pikka aega, võivad teda tabada päris mitmed tõsised tervisehädad.
Kas giljotiinisurm on valutu?
Surm giljotiini läbi oleks valutu, kuna giljotineerimise käigus lõigatakse seljaaju peaajuga ühendavad närvid hetkega läbi.
Kilpnäärmehädad toovad kehasse kaose ja selle all kannatavad eelkõige naised
Kas väsimus niidab ning oled uimane, kaal kasvab ja sul on külmavärinad või vastupidi — tunned end higistava ja närvilise elektrijänesena? Süüdlane võib olla kilpnääre, kirjutab novembrikuu TervisPluss.
Eesnäärmemassaaž päästab mehe elu. Tõsiselt! Siin on soovitused, kuidas seda õigesti teha!
Movember oli Vuntsikuu, mille eesmärk on tõsta teadlikkust, arendada ja kommunikeerida teemasid, mis puudutavad meeste tervist. Austraaliast alanud ja nüüdseks üle 30 riiki levinud heategevuslikku liikumist veab Eestis Sten Skolimowski, kelle sõnul tuleb muuta meeste ja kogu ühiskonna hoiakuid te...
Mis juhtuks, kui kõik hakkaks veganiks?
USA Teaduste Akadeemia avaldas sel nädalal mahuka uuringu riigi põllumajanduse tulevikust ning sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi nii, et see inimeste tervist ei kahjustaks. Mis uuringust selgub: kui kogu rahvastik täistaimetoitlasteks hakkaks, oleks sel rahvatervisele ääretult halb mõju. T...
Õnnetu naine pihib: petsin oma abikaasat. Kas peaksin talle rääkima või lootma, et ta kunagi teada ei saa?
Ma ei tea, kuidas nüüd edasi elada. Meeltesegadushoos petsin oma abikaasat, keda ma tegelikult väga armastan ja kellega ma olen abielus olnud juba 12 aastat.