Kas teadsid? Need on põhjused, miks külmpressitud õli ei tohiks kindlasti kuumutada
Esmasel külmpressimisel saadakse kõige väärtuslikum oliiviõli, mida tuntakse nn neitsiõlina (pudelil märge Ekstra virgin). See sobib raviks südamehaiguste, samuti veresoonte lupjumise ja kõrge kolesteroolitaseme korral.
Teeme selgeks: kas tänapäeva kiire elutempo juures on läbipõlemine vältimatu?
Töötempo on kiire, eesmärgid ja ootused kõrged ning muutused pidevad – kõik see soodustab pika aja jooksul töötaja läbipõlemist. Organisatsioonikultuuril on siin oluline roll, kuid kuidas töötaja ise võimalikult vähese stressiga väljakutseid ületada saab?
Professor annab nõu, kuidas vältida listeeriabakteriga nakatumist
Listerioosi põhjustav bakter Listeria monocytogenes paljuneb erinevalt teistest bakteritest ka 4 kraadi juures, sealhulgas külmkapis. Seda leidub pinnases, vees, juurviljades, loomade, lindude ja putukate soolestikus, selgitab Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor I...
Tüütu nohu? 6 kasulikku taimeravi retsepti, mis aitavad sellega võidelda
Vanavanemate tarkus võib nohu korral marjaks ära kuluda.
Rohkelt D-vitamiini ja mineraale! 7 üllatavalt kõrvitsamahla kasutegurit
Kõrvitsamahla saadakse toorest kõrvitsast ning see on kogunud populaarsust üle kogu maailma. Selles sisaldub rohkelt D-vitamiini ja mineraale nagu fosfor ja raud. Missugust kasu avaldab kõrvitsamahla joomine sinu tervisele veel?
Ida-Tallinna Keskhaigla Aasta Arst on dr Reeli Saaron
"Tunnustuse tõi raske töö. Suhtlen tööalaselt nii paljude erinevate osakondadega, seetõttu arvan, et selle tunnustuse tõi koostöö," ütles onkogünekoloog-juhtivarst dr Reeli Saaron.Ida-Tallinna Keskhaiglas toimus juba viieteistkümnendat korda silmapaistvamaid töötajaid esile tõstev pidulik tunnust...
Kiirabiarst õpetab: mida teha, kui lähedane kukub kodus kokku?
Enamik äkksurmasid juhtub kodus, mitte avalikus kohas, seepärast on tähtis, et inimesed ei kõhkleks ja oskaksid teha lähedasele südamemassaaži, ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla  kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov tänases saates «Patsiendiminutid».
Eelnõu jõustudes jääks üldapteegid viide Eesti linna
Kui ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu praegusel kujul jõustub, jääb üldapteegi pidamise kohustus tulevikus vaid viies suuremas Eesti linnas. Ühtlasi kaob nii mujal Eestis apteekides ravimite valmistamine ja väheneb kvalifitseeritud proviisorite arv.
SÜDAMEARST ÕPETAB: need on ohumärgid, millega tuleb minna kindlasti arsti juurde!
Milliste sümptomite korral tuleb kindlasti arsti juurde minna? Kas valu rinnus võib tähendada kindlasti infarkti? Südamearst Margus Viigimaa selgitab, millal võiks kahtlustada tõsisemat probleemi. 
Proviisor: kuidas peaksime taluma olukorda, kus meist tuhat korda rumalamad inimesed valitsevad meie üle?
Kolmapäeval saatis proviisor, Eesti Apteekrite Liidu juhatuse liige ja pikaajaline Keskerakonna liige Kai Kimmel arvamuse valitsuserakondade fraktsioonide algatatud eelnõule, mille kohaselt jääks apteegireform algsel kujul täielikult ära. Kimmel rõhutab kirjas, mis on suunatud nii Keskerakonna fr...
Millal saab väsimusest sümptom?
Paljud inimesed tunnevad end tänapäeva elutempo juures väsinult, aga teatud juhtudel annab väsimus märku ka erinevatest haigustest. Minudoc.ee perearst Sergey Saadi selgitab, millistele märkidele tuleks pideva väsimuse ning kurnatuse puhul tähelepanu pöörata.
Teeme selgeks: kas vaktsiinides olevad DNA osad on ohtlikud?
Ravimiamet kummutab müüdi, mille kohaselt on vaktsiinides olevad DNA fragmendid ohtlikud ja aluseks autismi ning autoimmuunhaiguste tekkele.
Eestis diagnoositakse kõige rohkem neid vähihaigusi
Tervise arengu instituut teatas sel nädalal, et Eesti vähiregistri andmetel diagnoositi 2017. aastal 8779 vähi esmasjuhtu, neist meestel 4425 ja naistel 4354. Kõige sagedamini esines naha mittemelanoomi, eesnäärmevähki, käär- ja pärasoolevähki ning kopsuvähki – vastavalt 1326, 1113, 1031 ja 827 e...
GRIPP KOGUB HOOGU: epideemiat veel ei ole, kuid haiguse levik kasvab iga nädalaga
Kui Lätis kuulutati täna, 11. detsembril juba välja gripiepideemia, siis terviseameti hinnangul on Eestis grippi veel vähe. „Püsivat levikut ei ole täheldatud, kuid gripi levik kasvab iga nädalaga,“ ütles terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.
Doktor Viigimaa selgitab, milline südameprobleem paneb suurde insuldiohtu
«Raske südame rütmihäirega, kus süda on täiesti rütmist väljas, võib kaasneda vereklompide teke südame kodades, ja kui nad sealt välja pääsevad, võivad need jõuda näiteks ajju, tekitades insuldi,» räägib Põhja-Eesti regionaalhaigla südametervise kabineti ülemarst professor Margus Viigimaa. Samuti...
Tai massaaž jõudis UNESCO kultuuripärandi nimistusse
Tai massaaži seostatakse sageli erootilise massaažiga, kuid sellest on see massaaž väga kaugel.
JÕULUOOTUSE PÄEVARETSEPT 11: ahjurosolje feta juustuga, valmib vähese vaevaga
Rosolje võib olla ka soe ja valmida ahjus!  Valmista mahe ahjuroog kartulite asemel lihaprae lisandiks või serveeri iseseisva roana. Soovi  korral võib veel lisaks valmistada kastme majoneesist ja vahustatud koorest ning maitsestada soola ja pipraga. 
Täna toimub konverents Meditsiin 2020
Meditsiiniuudiste tulevasse aastasse ette vaatav konverents toimub tänavu juba kümnendat korda.
VÄSIMUS JA VILETSAD JUUKSED? Viis salakavalat märki, et sul võib olla vitamiinipuudus
Väsimus, veritsevad igemed või haprad juuksed? Nii mõnegi tervisemure taga võib olla vitamiinipuudus.
Selge nägemine – populaarne jõulukingitus iseendale!
Jõulud ja aastalõpp on paljude jaoks mõnusalt tihe aeg, mil nii mõndagi toimumas (kontserdid, jõuluturud, lõputu poodlemine kingituste leidmiseks, jõulupeod), kuid peale selle on tegemist perioodiga, kui paljud miinusprillikandjad otsustavad seada oma sammud silmakliinikusse ja vabaneda alatiseks...
Ärkad igal ööl samal kellaajal üles? Põhjus võib peituda nendes tegurites
See probleem puudutab pigem natuke vanemaealisi, sest noorematel inimestel enamasti uinumisega ja pikalt magamisega probleeme ei ole. Enamasti. Loomulikult on ka erandeid. Põhjused, miks sa öösiti üles ärkad, peituvad kolmes teguris.
Raviminappus Eestis ohustab nii imikuid kui eakaid
Eesti ja Euroopa seisavad üha teravamalt silmitsi elulise probleemiga: hädaline jääb apteegis pika ninaga, sest talle vajalikku ravimit lihtsalt hetkel ei ole. Mure ähvardab ühtviisi nii vastsündinuid kui ka kroonilisi haigusi põdevaid eakaid, kes ei leia ühtäkki oma vaevustele lahendust.
17 lihtsat elutõde, millega tasuks rahu teha, muidu on sul väga raske
Neid tasub endale aeg-ajalt meelde tuletada, kui juhe kokku jookseb.
Teadlased avastasid teguri, mis vähendab eesnäärmevähi riski poole võrra
Uut eesnäärmevähi riskifaktorite hindamise meetodit kasutavad teadlased on leidnud seose kehalise aktiivsuse puudumise ja kõrgema vähiriski vahel.
Kolm viisi, kuidas vanemad oma laste enesehinnangut hävitavad
Inimese enesehinnang sõltub suuresti sellest, kuidas temaga lapsena ümber käidi ning mida talle iseenda ja maailma kohta õpetati. Hea enesehinnang aitab inimestel elus edasi jõuda ning õnnelik olla, kuid madal enesehinnang hoiab inimesi tagasi nii professionaalses kui eraelus.
Teadlased selgitavad, miks beebi Yoda nii armas on
Teadlased selgitasid välja, mis juhtub inimeste peas, kui nad näevad armsat looma, olendit või beebit. Viimasel ajal meedias laineid löönud Tähesõdade maailmast tuntud beebi Yoda on hea näide sellest, et teatud füüsilised omadused tekitavad inimestes tugevaid emotsioone.
Ravimiamet apteegireformi tühistamise eelnõust: see pole rahvatervise huvides
Ravimiameti hinnangul süvendab apteegireformi tühistamiseks riigikokku saadetud eelnõu apteegiturul valitsevaid probleeme, mitte ei lahenda neid.
Liiga palju D-vitamiini teeb luudele kahju
D-vitamiin on inimorganismile vajalik vitamiin, mis aitab hoida luud tugevad ning toetab immuunsüsteemi tööd. D-vitamiini peaks tarbima iga päev, kuid samas ei tohiks ületada ettenähtud kogust, sest liiga palju D-vitamiini võib hoopis luudele kahjulik olla.
Lemmikutelt võib saada parasiidid – kas «ussikuuri» peab tegema ka pererahvas?
«Lemmikloomade sooleparasiidid võivad ohtu kujutada ka inimestele. Nakkus võib inimesele üle kanduda lemmiku paitamise läbi kui ka looma limpsimise tagajärjel,» ütleb veterinaar – ja toiduameti põhja regiooni juhtivspetsialist Harles Kaup. Kuidas parasiite vältida – kas «ussikuuri» peaks ette võt...
Proviisor selgitab: millal peaksid hakkama magneesiumit juurde võtma? Kui palju seda üldse tarbida tohib?
Kui palju magneesiumit on organismil vaja? Kuidas ja kui palju tuleks magneesiumit juurde võtta? Neile tähtsatele küsimustele vastab Südameapteegi proviisor Külli Teder
Tanel Kiik: konkurents ravimiturul peab olema aus
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) tahab, et apteegid oleksid tulevikus hulgimüüjate vahenduslepingutest vähem sõltuvad, see alandaks Eesti inimeste jaoks ravimite hinda.
Kui tihti peaks puhastama meigitarvikuid, et vältida ohtlikke baktereid?
Paljud inimesed kasutavad iga päev meiki, kuid vähesed neist puhastavad oma meigitarvikuid regulaarselt. Teadlased hoiatavad, et puhastamata meigitarvikutel leidub mitmeid ohtlikke baktereid.
Eesti Lastearstide Selts: ravimeid napib, tänavu oli vähemalt saja vastsündinu tervis ohus
Lastearstid kurdavad pöördumises sotsiaalministeeriumile ja selle allasutustele, et ravimite tarneraskused on muutunud enneolematult suureks ja puudutavad teravalt lapsi. Näiteks tuuakse välja, et paaris Eesti haiglas said otsa K-vitamiini varud, mida antakse vastsündinutele veritsushäirete äraho...
Ilmajutt: kuidas ennustada ilma
Ühes hiljutises ilmajutus oli juttu kohalikest tunnustest, mille abil ilma ennustada. Seal jäi tutvustamata järgnevus.Hea ja usaldusväärne tunnus, mille järgi ilma ennustada, on nn pilvede järgnevus. See kehtib parasvöötmes. Seda piirkonda iseloomustab aktiivne tsüklonaalne tegevus, millega järgn...
PAREMAD RAVIVÕIMALUSED: haigekassa hakkab uuest aastast hüvitama mitut vähiravimit
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja viit  soodusravimit - see laiendab patsientide valikuvõimalusi ja muudab ravimid taskukohasemaks sadadele inimestele.
Terviseamet: tänavu on Eestis listeeriasse nakatanud 20 inimest, ükski haigestumine pole seotud M.V.Wooliga
Veterinaar- ja toiduametis (VTA) arutasid eksperdid, kuidas reageerida kiirelt toiduga levivatele listeeriapuhangutele, lisaksn räägiti listeeria erinevatest tüvedest. Sel aastal on Eestis haigestumist põhjustanud listeeribakteri tüvi ST 87, kuid millisest toiduainest see pärit võib olla, pole ve...
Vulkaanipurske ohvrid vajavad 120 ruutmeetrit nahka
Uus-Meremaal esmaspäeval toimunud vulkaanipurske tagajärjel vigastada saanud patsientide raviks on tellitud 120 ruutmeetrit nahka, vahendab CNN.
Loe, milliseid ohtlikke kemikaale leidub tampoonides
Naised kasutavad oma elu jooksul umbes 10 000–11 000 tampooni ning sellega kaasnevad mitmed terviseriskid. Tampoonidega jõuab naise organismi regulaarselt pestitsiide ja teisi kahjulikke kemikaale ning seetõttu on oluline nende ainete mõjust teadlik olla.
Põletikulise soolehaigusega patsient: olen pidanud paljust loobuma
Margus on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Aastate jooksul on talt eemaldatud 1,3 m soolt.
RAVIMATU SOOLEHAIGUSEGA MEES: olen pidanud elus paljust loobuma
Margus Kokk (64) on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Kui ta oli 21, tehti talle esimene operatsioon – tol ajal ei pandud talle veel Crohni tõve diagnoosi.
Kehva vaimse tervisega inimesed on hakanud rohkem kanepit tarbima
Kanepi tarbimine on viimase aastakümne jooksul tõusnud nii depressioonis kui tervete inimeste seas, kuid 2017. aastal korraldatud Columbia Ülikooli teadlaste uuringust selgus, et depressioonis inimeste seas on kanepi tarbimine kiiremini tõusmas.
Seitse viisi, kuidas stressi maandades tervist parandada
Kõrge vererõhk suurendab südamehaiguste riski ning üks oluline viis südamehaiguste ennetamiseks ja vererõhu normi piires hoidmiseks on stressi maandamine.
Haigekassa nõuab igal aastal tagasi miljoneid tervishoiuteenuste eest makstud eurosid
Haigekassa tunnistab, et uurib hoolega iga tervishoiuteenuste osutamise juhtumit ja õigusrikkumiste avastamisel nõuab kulude hüvitamist. Ükskõik, kas jutt käib roolijoodikust, kaklejast või valesti haiguslehe vormistanud töötajast.
Kirurgiline ravi on parandanud kopsuvähihaigete elulemust
Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist Eestis võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.
7 toitu, mida ei tohiks süüa tühja kõhu peale
Korisev kõht ja sellega kaasnev hundiisu panevad haarama ebatervisliku toidu järele. Tühi magu ei passi kokku aga isegi mõne tervisliku toiduga, vahendab Buzznoble.
Uuring: sel ajal vererõhuravimite võtmine vähendab insuldiriski poole võrra
Vererõhuravimite võtmine enne magamist vähendas kardiovaskulaarseid sündmusi peaaegu poole võrra võrreldes ravimite hommikuse võtmisega, vahendab Med24.
Ärevus, depressioon ja läbipõlemine: 7 sammu sinu vaimse tervenemise suunas
Inimene on loodud elama iseendana; kerguses, külluses, tervena, vabana, armastavana, rõõmsana, õnnelikuna ja säravana. Alati ei ole sellise elu loomine nii kerge, ning väljakutsed ja raskused sellel teel võivad endaga kaasa tuua ärevuse, paanikahood, stressi või koguni depressiooni. Oma kogemusi ...
Naine oli puuduliku narkoosi tõttu operatsiooni ajal ärkvel
Patsient väidab, et tal on korduvad õudusunenäod, kus ta tunneb oma naha lahti lõikamist, nii nagu ta koges operatsioonil, milleks talle ei tehtud korralikku anesteesiat.
Tartu Ülikooli eestvedamisel parandatakse Euroopa viljatusravi kvaliteeti
Viljatusravi on üks osa paljude perede elust. Ligikaudu viis protsenti kõikidest paaridest saab lapse tänu meditsiini abile. See arv võiks aga olla ligikaudu kaks korda suurem.
Vanemaealised inimesed vajavad depressiivsuse ennetamiseks rohkem tähelepanu
Tartu Ülikoolis tehtud analüüs näitas, et vanus 80 ja enam aastat, naissugu, läbipõetud depressiivsus ja vähene füüsiline aktiivsus on Eesti kesk- ja vanemaealiste depressiivsuse tekkes olulised tegurid. Uuringu tulemustest nähtub, et kuna depressiivsete riskirühma kuulub üha enam eakaid, peaks m...
Teeme selgeks: kui hemorroidid ära lõigata, kas need tulevad kunagi ka tagasi?
Kirurg-proktoloog Jüri Kivimäe vastab detsembrikuu Kodutohtris küsimusele: kui hemorroidid on ära lõigatud, siis kas sinna kohta võivad need n-ö tagasi kasvada?
Teadlased olid sunnitud katkestama aborti peatavate ravimite katsetamise
California Ülikooli meditsiiniteadlased olid sunnitud katkestama uuringu, milles üritati välja selgitada medikamentoosse abordi katkestamise mõju naiste tervisele ja loote arengule. Uuring katkestati pärast seda, kui uuringus osalenud naistel tekkisid tõsised tüsistused.
Kumb teeb inimesed õnnelikumaks: trenn või raha?
Teadlased tegid kindlaks, et regulaarne trenn teeb inimesed õnnelikumaks kui majanduslik staatus ja raha.
19 uut ravimit saab soodustuse
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja 5 uut soodusravimit.
Onkoloog: kiiritusravi on muutunud tervistavaks vähiravi meetodiks
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja, kliinikumi vanemarst-õppejõud Jana Jaal rääkis vähikonverentsil uutest võimalustest kiiritusravis.
Plastis sisalduva kemikaali tase inimorganismis osutus arvatust suuremaks
Teadlased töötasid välja senisest täpsema viisi, kuidas mõõta bisfenool A (BPA) taset inimorganismis ning leidsid, et kemikaali sisaldus on arvatust oluliselt suurem.
Riigikogus põhjendati keeldumist marihuaana legaliseerimisest
Riigikogu sotsiaalkomisjonis arvati vastuvõetamatuks kodanikualgatus, mis nõuab narkootilise toimega kanepisaaduste legaliseerimist.
Milliste sümptomitega annab endast märku verevähk, millega võitleb Jaak Johanson
Pärimusmuusik ja näitleja Jaak Johanson avaldas, et ta kutsus tantsule vastupandamatu äge leukeemia. Tervise Arengu Instituudi vähiregistri andmeil saab Eestis igal aastal umbes 500 uut patsienti pahaloomulise vereloomekasvaja diagnoosi. Milliste haiguse sümptomite suhtes tasub olla teadlik?
Uuring: ka vähene alkoholitarbimine tõstab vähiriski
Jaapanis vaadeldi haiglates kümnendite jooksul kogutud terviseandmeid ning leiti, et ka väiksel määral alkoholi tarbimine tõstab vähki haigestumise riski.
Jää-ämbri väljakutse alustanud mees suri 34-aastaselt
Pete Frates, kelle tõttu terve maailma inimesed endale agaralt jääkülma vett pähe kallasid, suri 34-aastaselt motoorneuroni haiguse tõttu.
Mis juhtub, kui inimesele pipragaasi näkku lasta?
Pipragaas on tõhus enesekaitsevahend, mida kasutavad nii politseinikud kui tavainimesed. Tegemist on pihustatava gaasi või geeliga, mis aitab toime tulla vägivaldse või ähvardava inimesega talle tõsiselt viga tegemata.
Ebatavaliste sünnimärkidega norralanna peab end unikaalseks
Norras Stavangeris elava noore naise kehal on palju sünnimärke, millest kõige suuremad on ta kõhul, alaseljal ja jalagade ülaosas.
Lisa oma menüüsse see mari, et vältida jõulupidude järgset pohmakat
Kahjuks juhtub see iga aasta enamike inimestega. Peojärgsel hommikul vahid lakke, pea valutab kohutavalt ja süda läigib... ehkki iga aasta oled endale lubanud, et see aasta on teistmoodi. Kui aga sööd peol lisaks kõigile muudele hõrgutistele ka seda marja, peaks pohmakas olema palju väiksem ja ro...
Haigekassa hakkab uuest aastast hüvitama ligi 20 uut ravimit
Alates esimesest jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja viis uut soodusravimit.
10 KODUST GLÖGI JA HÕÕGVEINI: valmista ise kuum ja kosutav talvine jook, just nii magus nagu ise tahad
Kuum jook on külmal ajal poolkohustuslik enesetunde kohendaja, sisaldagu see siis alkoholi või mitte. Neid ei pea ilmtingimata poest ostma, eriti kui valmis segud tunduv liiga lääged. Ka ise saab kenasti vürtsveini valmis teha.
4 põhjust, miks kannad lõhenevad
Lõhenenud kandade sümptomiteks on kollakaks, tumedamaks tõmbunud ja paksenenud nahk talla all, mis ketendab, praguneb ning koorub. Üha süvenevate lõhede tõttu võib tekkida ka veritsus ja pidev valu astumisel. Miks kannad käest lähevad?
Klienberg: teadlikke abiotsijaid on iga aastaga rohkem
Vaimse tervisega kimpus olevate inimeste seas on teadlike abiotsijate hulk aasta-aastalt kasvanud, ent neile teenust tagad on keeruline, ütleb Anne Kleinberg, Tallinna Lastehaigla vaimse tervise keskuse juht ja Eesti Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees.
Suri jää-ämbri väljakutse inspiratsiooniks olnud USA sportlane
Suri Ameerika Ühendriikide Bostoni ülikooli pesapallimeeskonna endine kapten Pete Frates, kes oli kogu maailmas levinud heategevussündmuse, jää-ämbri väljakutse inspiratsiooniks.
Õunaäädikas on tõeline imerohi! Kasuta seda nii toiduvalmistamiseks kui tervise turgutamiseks
Õuna- ehk siidriäädikas sisaldab rohkesti keha jaoks vajalikke aineid: kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, ja rauda, kirjutab Naisteleht.
Naiste hulgas levinud tegevus tõstab teadlaste sõnul oluliselt vähiriski
USA riikliku terviseinstituudi teadlaste uues uuringus seostati juuksevärvide ja keemilise juuksesirgendaja kasutamist suurema rinnavähi riskiga. Mustanahaliste naiste puhul oli risk enam kui kuus korda suurem.
Gerd Kanter tervislikust toitumisest: restoranigurmaan ma ei ole ega leia, et toitumine on tohutu elamus. Tahan, et kõht oleks täis
Kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter räägib intervjuus, et sportlase eluviisi juures on mitmekülgne toitumine täpselt sama tähtis kui regulaarne treening. Rääkisime Kanteriga, mis on tema jaoks tervislik toitumine ja kui palju levib sportlase seas toitumisega seotud müüte.
TERVISELE OHTLIKUD MÜÜDID: südamearst lükkab ümber neli väga levinud eksiarvamust
Me kõik tahaks olla terved ning võimalusel mitte võtta ravimit, aga kui need on mõne tervisemure tõttu vajalikud, tuleb neid võtta korralikult. Ravimite võtmise kohta levivad mitmed eksiarvamused, mis võivad olla tervisele lausa ohtlikud.
Teeme selgeks: kas vaktsiinides sisalduv alumiinium ohustab tervist?
Vaktsiinid sisaldavad lisaainena alumiiniumit, mille süstimise ees tunnevad lapsevanemad hirmu. Terviseamet selgitab, et tõenduspõhistele andmetele toetudes ei sisalda vaktsiinid imiku ega väikelapse tervisele ohtlikku kogust alumiiniumi.
Mis soodustab akne teket?
Aknelöövet soodustab suure rasvasisaldusega kosmeetika, nahalt loputamata jäänud seep ja muud ained, mis suurendavad pooride ummistumist. Aknet soodustavad ka higistamine, ultraviolettkiirgus, mõned ravimid, lihasmassi kiireks kasvatamiseks pruugitud anaboolsed steroidid ning kaudselt ka stress.
KATSE | Mida kujutab endast seni vaid haiglates kättesaadav olnud baroteraapia?
Baroteraapia (ehk rõhu all toimuv hapnikuteraapia) on olnud varasemalt kättesaadav vaid Tallinna ja Tartu haiglates intensiivravi patsientidele. Nüüd võivad protseduuri kasutada ka tavakliendid, sest alates septembrikuust on Tallinna kesklinnas avatud OxyTherapy barokeskus.
ARST SOOVITAB: nende muredega peaks minema kindlasti meestearsti juurde
November ehk movember, mis on meestekuu, hakkab lõppema. Meeste tervisele peaks aga tähelepanu pöörama aasta ringi, arvab arst-resident Silver Siiak.
Menopaus ei jää ühelgi naisel tulemata! Kuidas tulla toime selle kõige kurnavama sümptomiga?
Kuumahood on menopausi kõige kurnavamad sümptomid, mis võivad elu sõna otseses mõttes põrguks muuta, kirjutab värske Naisteleht.
Abivõimalused narkootikumide tarvitamisest loobumiseks
Tervise Arengu Instituudi (TAI) sel nädalal alanud kampaania keskendub narkootikumide tarvitamisest loobumise abivõimalustele.
4 põhjust, miks magada küüslauguküüs padja all
Tervislik küüslauk peaks kuuluma iga inimese toidulauale, aga ka selle lõhnas peituvad olulised kasutegurid, mis lenduvad läbi õhu.
Mures lahutatud naine: kaotasin haiguslehtedele ühe kuuga 90 töötundi, aga lapse isa mulle raha ei anna
Naisteka foorumis küsib nõu lahutatud naine, kes peab pidevalt lapsega haiguslehel olema, sest lapse isa keeldub seda tegemast. Samas ei anna ta naisele ka rohkem raha, arvates, et seda võiks teha naise uus elukaaslane.
Jaan Elgula pihib: „Haigus laastas mu tervist kümneid aastaid!“
Novembri lõpus tähistab Jaan Elgula 57 eluaasta täitumist. Viimane aasta ei ole aga Justamendi lauljale lihtne olnud. Köhaga arsti juurde pöördudes sai ta jahmatava diagnoosi – juba kümneid aastaid on ta maksa kallal hävitustööd teinud C-hepatiit. Pärast pikka võitlust on muusik haiguse nüüdseks ...
Need on muutused hammaste juures, mis suitsetajatel sageli märkamata jäävad
Kõik teavad, et suitsetamine on kahjulik kopsudele, aga milline on selle tervist kahjustava tegevuse mõju hammastele? Kliinik 32 hambaarst dr Inga Rahuoja selgitab.
Neli küsimust, mida iga mees peaks enda tervise kohta küsima
“Selleks, et tervis oleks tugev, tuleb süüa korrapäraselt, olla füüsiliselt aktiivne, kontrollida regulaarselt enda tervisenäitajaid ning vajadusel tarbida õigeid toidulisandeid,” räägib Südameapteegi vastavatud e-apteegi proviisor Aleksandr Sei. Apteeker toob välja neli olulist küsimust, mida ig...
«Tuhat tervist»: kellele ja millal peaks panema breketid?
Tänases saates uurime, kellele ja millal peaks panema breketid, räägime luutihedusest ning selle mõõtmisest. Enda tervisliku elu saladusi jagab Liis Lusmägi.
Kingi tervist: must pässik toetab immuunsüsteemi
Chaga Health eliksiirid on looduslikud immuunsust toetavad toidulisandid, mis on valmistatud puhtast Eesti loodusest pärit komponentidest mulgi retsepti alusel.
Viis toitu, mida peaksid sööma iga päev
Organism vajab normaalseks toimimiseks regulaarselt ja piisavas koguses toitaineid, vitamiine ja mineraale. Teadlased reastasid viis toiduainet, mida peaks sööma iga päev, et toetada organismi tööd ja ennetada kroonilisi haiguseid.
WHO: mullu suri leetrite tõttu 140 000 inimest
Ametlike hinnangute kohaselt suri möödunud aastal leetritesse enam kui 140 000 inimest, kuna haigusjuhtumite arv maailmas suurenes oluliselt.
Surnud nastikuga poseerimine tõi kaasa uurimise
Pärast keskkonnainspektsiooni sekkumist kustutasid asjaosalised Facebookist postituse, kus mees poseeris surnud nastikuga, mida arvati naljakas olevat.
Uskumatu pääsemine: alajahtunud naise süda jäi kuueks tunniks seisma
Suurbritannia naine on pärast hüpotermiast ehk alajahtumisest põhjustatud kuutunnist südameseiskumist täielikult taastunud – seisund päästis arstide sõnul ühtlasi ka tema elu.
Hakkad haigeks jääma? 5 head soovitust, mida teha!
Nina vesine, kurk kraabib ja aevastamine ei taha lõppeda? Südameapteegi vastavatud e-apteegi proviisor Aleksandr Sei annab nõu, kuidas mitte tõsisemalt põdema jääda ning esialgsed sümptomid edukalt seljatada.
RENE BÜRKLAND: Hiina meditsiinis on väga palju asju, mida saame lääne meditsiiniga ära seletada
Euroopa teadlased on mures, sest Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnustas traditsioonilise Hiina meditsiini ravimeetodeid, mis valdavalt ei ole teaduspõhised.
NIPP: Hoia pruun suhkur pehmena
Pruun suhkur muutub seistes kiiresti kõvaks. Selleks, et see ka edaspidi koheselt kasutatav oleks, pista pruunile suhkrule seltsiks mõni vahukomm. Kindlasti jälgi ka seda, et hoiad suhkrukoti või -purgi korralikult suletuna.
Teeme selgeks: kas kohv ravib pohmelli?
Et peojärgsel hommikul erksamaks saada ning alkoholi väljaminekut verest kiirendada, joovad paljud kohvi. Selgub, et pohmelli leevendamisega pole sel joogil tegelikult mingit pistmist.
MARILYN JURMANI BLOGI | Miks ohvreid ei usuta, kui nad oma läbielamistest räägivad
Kas sa mäletad kõike, mis sinuga on lapsena juhtunud. Või on sul lapsepõlvest hetki, mida sa ei mäleta? Võib-olla lausa pikki perioode? Või oled sa tihti kasutanud lauset, et "ma ei mäleta eriti enda lapsepõlve".
Teadlased avastasid, kuidas nädal kottpimedas ruumis aju muudab
Teadlased on teada, et täiskasvanud hiirte nägemist piirates võib suurendada neuronite tundlikkust aju osas, mis on pühendatud kuulmisele. Nädal aega pimedas ruumis võib aju oluliselt muuta.
Toitumisteadlane: rauavaegust võib põhjustada ka osade toitude koos tarbimine
Organismi jaoks üliolulise raua vaegus võib tekkida selle imendumist takistavate toitude koosmõjus, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
Terviseamet ning veterinaar- ja toiduamet: marutaudi osas tuleb endiselt ettevaatlik olla
Terviseamet ning veterinaar- ja toiduamet tuletavad meelde, et kahtlaselt käituva mets- või koduloomaga kontaktis olnud inimene peaks korral koheselt pöörduma lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda.Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko sõnul p...
Haigekassa: petisest patsient kuritarvitas perearst Karmen Jolleri usaldust
Alates kevadest on haigekassa uurinud Kivimäe perearstikeskuses toimuvat, kus Karmen Jolleri nimistusse kuuluvale patsiendile on suurtes kogustes välja kirjutatud imikute toitesegu, mille hinnast lõviosa hüvitab haigekassa. Haigekassa uurimine tuvastas, et patsient kuritarvitas arstide usaldust. ...
Meremuuseum on esimene, mis on tehtud ligipääsetavaks erivajadustega inimestele
Paljud Eesti muuseumid ja näitused jäävad erivajadustega inimestele kättesaamatuks, kuna neis pole mõeldud ligipääsetavuse tagamisele. Vastavatud Paks Margareeta on esimene muuseum, mis on tehtud ligipääsetavaks nii nägemis-, kuulmis-,  liikumis- kui ka intellektipuudega inimestele.