Urmas Paet haigekassa hirmkallist nimevahetusest: keegi on kuumadest ilmadest mõtlemisvõime kaotanud
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks. Hinnanguliselt kulub nimede vahetamisele kuni 865 000 eurot.
Puhkusel tehtud hennatätoveering rikkus väikelaste naha
Tuneesias puhkusel käinud perekond hoiatab musta hennaga tätoveerimise tagajärgedest.
Hüljatud Martini lugu. Miks on väike poiss elanud 407 päeva turvakodus?
Ema ja isa poolt maha jäetud väikemees on elanud üle aasta Tallinna turvakodudes. Tema tädi alustas uut kohtuteed, et laps võiks elada tema peres koos samaealiste poegadega.
TEADLANE SELGITAB: miks on puuke ja puugihaigusi üha rohkem
Võrreldes möödunud aasta esimese kuuga on tänavu puugihaigestumisi umbes poole rohkem. Puugivabad pole ka linnad, näiteks Tallinna rohealadelt kogusid teadlased uurimistöö käigus mais-juunis 643 puuki.
5 nippi, kuidas hoida kokku kommunaalkuludelt
Suvel elab suur osa eestlastest kahes kohas korraga – argipäeviti linnakorteris ja nädalavahetusel suvilas. Selline elukorraldus toob paraku kaasa lisakulusid, mis kajastub ebameeldiva üllatusena uue kuu kommunaalarvel. Kuidas kulud kontrolli all hoida?
Miks tapab infarkt rohkem naisi kui mehi?
Ottawa Ülikooli Südame Instituudi uurimuses selgub, et naistel on suurem oht surra südamerabandusse kui meestel.
Ülekuumenemist leevendab soolane mineraalvesi
Tavalisest veest ei pruugi palaval päeval palju abi olla, kuna organism vajab ka higistamisega kaotatud soolasid. Seetõttu on eelistatud valik mineraalvesi.
Südantsoojendav galerii: kangelasest kutsa päästis metsa surema jäetud kassipojad
Vaprast huskyst nimega Banner sai kangelane, kui ta päästis eelmisel nädalal seitse pappkastis metsa surema jäetud vastsündinud kassipoega.
TOIDULIIDU JUHT PÕRUTAB: kodukanade munad ei ole tervislikumad!
Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp ütles "Seitsmestele", et pole kindlaid tõendeid, et vabakanade munad oleks puurikanade omadest tervislikumad.
APPI, RÄSTIK! Kas teadsid neid 15 fakti?
Kuuma ilmaga on ka rästikud vilkamad.  Mida peaksid teadma meie metsade ainsast mürgisest roomajast?
Euroopas on tänavu leetritesse surnud juba 31 inimest
Euroopa nakkushaiguste ennetamise ja kontrolli keskuse (ECDC) andmetel tekivad siin-seal Euroopas pidevalt uued leetripuhangud.
Ettevaatust: just sel kellaajal on kuumarabanduse oht suurim
Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada erinevaid tervisehädasid.
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: mis jahutab hästi keha?
Suvekuumaga liiguvad mõtted ikka külmadele jookidele. Mida ütleb Hiina meditsiin: millal, mida ja kui palju juua?
PUUGID ON AKTIIVSED. Puugilt on saanud haiguse juba ligi 500 inimest
Terviseameti viimati avaldatud andmete järgi on tänavu kuue kuuga saanud puugilt haiguse juba 491 inimest.
Randades vohavad sinivetikad! Kuidas tunda ära tekkinud mürgitust ja mida teha?
Tervisekaitseinspektsioon juhib supelrandade ja supluskohtade kasutajate tähelepanu sellele, et kui rannas värvub vesi rohekaks, pruunikaks või koguni punakaks, sisaldab see massiliselt vetikaid.
7 NIPPI, kuidas kuuma ilmaga toime tulla
Selle nädala ilmaprognoos ennustab iga päev ligi 30°C sooja. Kuuma ilmaga tuleks nii mõnigi igapäevane tegevus hoolikalt läbi mõelda, sest võibolla on targem neid mõneks ajaks muuta. Alltoodud nipid aitavad kuumaga paremini toime tulla. 
Kohus lubas haiglal taastusravi soovinud naisele vägisi ravimeid anda
Seadus paneb tahtevastase haiglasse paigutamise ja inimesele nõusolekuta ravimite manustamise ühte patta.
Heino Seljamaa haigusest: see on krooniline staadium, aga ei sega mind elamast
"Mul avastati üsna raske verevähi vorm, võtan iga päev ravimeid, see hoiab haigust minu sees märkamatuna. See on krooniline staadium, aga ei sega mind elamast," räägib Heino Seljamaa haigusest, mis teda üheksa aasta eest tabas.
Igal pool on nii palav, et ajab lausa hulluks? Ära piinle, vaid võta appi need jahutavad nipid
Piinled suvises kuumuses ilma konditsiooneeri jahutava õhuta? Ära muretse, kõik ei ole veel läbi. Siin on nõuanded, kuidas end edukalt maha jahutada.
5 haigust, mis suvel põdedes mööduvad eriti raskesti
Kuigi suvi on soe ja mõnus, ei pruugi kõike seda nautida krooniliste haiguste põdejad. Haruldane pole seegi, et saad suvel külge köha-nohu ning seisund läheb päris hulluks kätte.
Arstide liit jäi tervishoiuteenuste loetelu komisjonist välja
Eile valitsuses heakskiidu saanud määrus, millega kehtestati tervishoiuteenuste loetelu komisjoni koosseis, ei näe komisjonis ette arstide liidu esindajat. Liidu arvates on see kummaline, sest tervishoiuteenuste loetelu puudutab suuremas osas just eriarstiabi.
Trennis üle pingutamine põhjustas pereisal südameseiskumise
Trennifanaatikust pereisa kukkus jooksulindil kokku ning teda elustati ligi 20 minutit kuni kiirabi saabumiseni.
Võnnu Mahetalu hakkab kõiki Rimisid varustama mahemunadega
Alates juuli keskpaigast on kõigis Rimides müügil Võnnu Mahetalu õnnelike kanade munad, mis on suur samm eesmärgi suunas, et aastaks 2025 enam Rimides puurikanade mune ei müüda.
Marilyn Jurman heitleb lapse järgmise arenguetapiga: kohutav, lihtsalt kohutav. Sain järsku aru, miks emad muretsevad!
Näitleja, joogatreener ja laulja Marilyn Jurman lahkab oma Õhtulehe beebiblogis järjekordset lapsevanematele äärmiselt olulist teemat, milleks on rinnapiimast võõrutamine — nimelt tegi Marilyn raske otsuse õpetada tütar Rumile ilma tissita magama jäämist.
Vähiravifond "Kingitud elu" palub abi 38-aastase ühe lapse ema toetuseks võitluses maovähiga
"Kingitud elu" vähiravifond asus sel nädalal toetama 38 aastase tallinlanna Marina Meleško maovähiravi, millele kulub järgneval kolmel kuul üle 13 000 euro. Kutsume kõiki üles naise toetuseks annetama.
Hommik, lõuna või õhtu – milline on parim aeg jooksmiseks?
Vahel on samm kerge, energiat palju ning jooksmine lausa lust. Teinekord aga on jalad all nagu kaks puupakku. Kas see sõltub kellaajast ning kas jooksmine edeneb teatud ajal päevast lihtsalt paremini?
Suur õpetus: mida kuumarabanduse, vedelikupuuduse või päikesepiste korral teha tuleb?
Suvine kuumus on küll tore, kuid suur päevitamine või pikaaegne päikese käes viibimine võivad tekitada tõsiseid terviseprobleeme. Levinumad neist on päikesepiste, vedelikupuudus ja kuumarabandus.
Seksuaalharidus lonkab: rasestumisvastaste vahenditena kasutatakse ka posimist, ravimtaimi ja õhupalle
ÜRO rahvastikufondi teatel kasutatakse ülemaailmselt siiani ebausaldusväärseid ja tervisele ohtlikke rasestumisvastaseid vahendeid. Ei kööginuustikutel, ingveril ega pärast vahekorda üles-alla hüppamisel pole rasestumisvastast toimet.
Janika Veski Hannes Võrno saates: MMS on sama ohutu kui merevesi!
Hannes Võrno saates "33 minutit" räägib alternatiivravi usku Janika Veski, et MMS ravis terveks nii tema 8-kuuse poja kui ka vähihaige isa. Laiemast avalikkusest hoiab imeravimit eemal Veski sõnul ravimitööstus.
Terviseamet hoiatab: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht
Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.
Haigekassast tervisekassaks ja töötukassast töökassaks
Haigekassa ja töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nime vastavalt tervisekassaks ja töökassaks.
Murrame müüdi: kohv pohmelli ei ravi
Et peojärgsel hommikul erksamaks saada ning alkoholi väljaminekut verest kiirendada, joovad paljud kohvi. Selgub, et pohmelli leevendamisega pole sel joogil tegelikult mingit pistmist.
Kasulik nõu: kuidas lastega tõhusalt ohtudest rääkida ja traagilisi veeõnnetusi ära hoida
1–3-aastaste laste arenguülesanne on oma keha ja maailma tundmaõppimine. Tohutu uudishimu, vajadus kõike ise järele katsuda, maitsta, loopida, ronida jne paneb neid olukordadesse, kus õnnetused on kerged juhtuma.
Odessas kahe surnud ja ühe haiglasse sattunud mehega seoses ministeeriumilt abi palutud ei ole
Möödunud nädalavahetusel Ukrainas Odessas kahe surnud ja ühe haiglasse sattunud mehega seoses pole rahalise abi saamiseks välisministeeriumi poole pöördutud.
Varasem õhtusöök võib vähendada levinud vähkkasvajate tekkimist
Inimestel, kes söövad õhtusööki enne üheksat õhtul või vähemalt kaks tundi enne magamaminekut, on 20 protsenti väiksem rinna- ja eesnäärmevähki haigestumise risk.
KÕRVENÕGES TEEB BAKTERITELE SÄRU: turguta tervist ja loputa moosipurke
Rahvameditsiinis on kõrvenõges tuntud tervendaja. Kuid nõgeseteega tasub ka moosipurke loputada: nii säilivad moosid palju paremini.
TÜ Eesti geenivaramu tutvustas Euroopale uudset diabeedikalkulaatorit
18.07.2018 Diabeedikalkulaator on teadusuuringutel põhinev rakendus, mis ennustab, kui suure tõenäosusega inimene diabeeti haigestub. Geeniandmeid ja elustiili näitajaid kasutades arvutab diabeedikalkulaator haigestumisriski täpsemalt kui varasemad. Uudset diabeedikalkulaatorit tutvustas Prantsu...
Müügilt korjatud võimaliku vähiriskiga ravimeid kasutab üle 1000 eestimaalase
Äsja avaldas ravimiamet teabe Valzap ning Valsartan Medochemie preparaatidest, mille müük apteekides kvaliteediprobleemi tõttu peatati. Amet paneb südamele, et neid ei tohi kuni riskide väljaselgitamiseni manustada.
Suurenenud ravimihüvitis on toonud kasu juba 50 000 inimesele
2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitist on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest. Riik on hüvitanud inimestele ravimeid kokku 1,9 miljoni euro eest. "Kui varem sõltus hüvitise saamine sellest, kas inimene teadis hüvitisest ja oskas haigekassale taotlust e...
Tasub teada: kui suur veekadu osutub kehale ohtlikuks?
Vesi on kehale hädavajalik. Veepuudus pärsib füüsilist võimekust, mõttetegevust, termoregulatsiooni, organite ja rakkude tööd ning toitainete omastamist. Keha veesisalduse langemine üle kümnendiku võib osutuda surmavaks.
Uus hüvitise kord: vaata, kas saad retseptiravimitelt soodustust
2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitisest on esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest.
ETTEVAATUST! Maahärra kutsub tagasi ohtliku bakteriga saastunud aedviljasegu
Maahärra kutsub ettevaatusabinõuna tarbijatelt ja kauplustest tagasi külmutatud Mehhiko segu, mis sisaldab maisi ja võib olla saastunud bakteriga.
PEEP PÕDDER: maapiirkondades peaks liikuma arstid, mitte sünnitajad
"Maakondlike sünnitusosakondade probleem oleks õige lahendada niimoodi, et ei liiguks sünnitajad, vaid hoopis arstid," sõnas Jõgeva haigla juht dr Peep Põdder ajalehele Pealinn. "Meie meditsiinis üks suuremaid vigu on see, et meil meditsiin jaotub arstide asukoha järgi, mitte patsientide asukoha ...
Häirekeskus: märgates kuumas sõidukis vaevlevat last või looma, tuleks kutsuda abi
Päikeselised ja palavad ilmad toovad kaasa lisaohud, millega tuleb arvestada. Näiteks ei tohiks jätta lapsi või loomi palavasse sõidukisse, sest see võib väga lühikese ajaga muutuda nende tervisele ohtlikuks.
Kopsuvähiga võitlev kahe lapse ema vajab annetusi
Katrin Urbala-Varusk on 35-aastane Ida-Virumaal elav naine, kes ei suuda ise oma vähiravi kulusid katta. Noor ema ootab inimestelt annetusi, et saaks ravile minna.
Vähiravifond palub abi toetamaks pereema, kes võitleb kopsuvähiga
Ida-Virumaal Lüganusel elav noor ema Katrin Urbala-Varusk võitleb kopsuvähiga. Vahepeal oli näha tagasilööke, ent olukord läheb paremaks. Vähiravifond kutsub üles teda selle raske võitluse juures aitama.
Avastus: ammu välja surnud Ameerika põliskoerad elavad edasi sugulisel teel leviva vähina
Euroopa sisserändajad võisid küll Ameerika põliskoerad välja suretada, kuid osa kunagiste koerte DNAst jätkab enda paljundamist koerte seas sugulisel teel leviva vähina, viitab uus teadustöö.
Amet keelas Eestis kahe ravimi müügi, millest leiti vähkitekitavat ühendit
Hetkel ei saa apteekidest osta Valzap ning Valsartan Medochemie tablette, kuna ravimiamet avastas neil potentsiaalselt ohtliku kvaliteediprobleemi.
TRAGÖÖDIA: Soov narkouima tunda võttis tüdrukult elu
Inglismaal Cornwallis elanud 15aastane Shakira Pellow soovis koos sõpradega kogeda midagi uut. Nad neelasid enda teada alla ecstasy-tableti ja varisesid varsti seejärel kokku. Kõik neli toimetati haiglasse, kus Shakira suri. Tema kolme sõbra elu suutsid arstid päästa, vahendab Briti meedia. 
Tai koopast päästetud poisid kaotasid kehakaalu, mõnel on kopsuinfektsioon
Tai koopast päästetud jalgpallipoisid kaotasid oma 18-päevase katsumuse ajal kehakaalu, kuid neil oli vett ja nad on hea tervise juures, teatas rahvaterviseinspektor Thongchai Lertwilairatanapong pressikonverentsil Chiang Rai haiglas, kus poisid taastuvad.
Uuring: meestel kulgeb gripp kergemini kui naistel
Ameerika Ühendriikides viisid teadlased läbi uuringu, kus selgus, et naistel on meestest suurem tõenäosus kannatada gripi viiruse raskeid sümtomeid.
Uuring: enamik inimesi ei oska käsi puhtaks pesta
Kätepesu tundub iseenesestmõistetav ja lihtne tegevus, ent ometi ei tee 97 protsenti inimestest seda piisavalt hoolikalt, et sellest mingit kasu oleks.
Euroopa vanim inimene elas enda sõnul 116-aastaseks, sest sõi iga päev üht levinud maiustust
A post shared by Italy in US (@italyinus) on Jul 14, 2018 at 6:59am PDT Euroopa vanim inimene, itaallanna Giuseppina Projetto suri 6. juulil 116-aastaselt.
Eestlased huvituvad üha enam viljatusravist
Ravimiameti andmetel teostati Eestis eelmisel aastal pea 3000 viljatusravi tsüklit, mis on viie protsenti rohkem kui aasta varem, ja enamasti rahastavad patsiendid viljatusravi ise.
Ülekaaluga võitleva tüdruku ahastuses ema: vanaema toob iga kaotatud kilo tunnustuseks lapselapsele pitsa
Kiire elutempo ja teadmatus on põhjused, miks koju tuuakse valmistoitu, snäkke ja maiustusi. Need paisutavad lapsi aga nii, et vanemad ei märkagi. Või ei taha märgata.
BLOGI | Tai poistest neli toodi koopast välja, päästetööd jätkuvad esmaspäeval
Päästejuhi kinnitusel on Tai koopast välja toodud neli poissi, kelle tervislik seisund on hea. Ülejäänud kaheksa poisi ja nende treeneri päästetööd algavad esmaspäeval.
Haigekassa ihkab uut nime
Haigekassa soovib tuleval aastal muuta oma nime, sest enam ei tegeleta  ainult haiguste raviga.
Kolm neljandikku imikutest on ületoidetud
Suurbritannia Rahvatervise valitsuse andmetel on paljud imikud ületoidetud, ning asutuse esindajad jagasid nõuandeid, kuidas seda ennetada ja vältida.
Kas tarvitad neid vererõhuravimeid? Ravimiamet peatas teatud ravimite müügi
Ravimiamet peatas kvaliteediprobleemi tõttu ravimite Valzap, Valzap H ja Valsartan Medochemie väljastamise apteekidest.
ETTEVAATUST, OHTLIK PÄIKESEPISTE! 7 eluliselt tähtsat asja, mida peaksid teadma
Kui ülekuumenenud inimene saab kiiresti abi, võib ta ise ära kosuda. Raskematel juhtudel tuleb kutsuda kiirabi.
Astelpaju lehed on tõelised imerelvad! 11 viisi, kuidas need su organismile kasulikud on
Kõik me teame astelpaju marjade tervistavat mõju. Mida aga peidavad endas astelpaju lehed ning mida nendega teha?
Laste söömisharjumused keeratakse kihva juba lasteaias
Kiire elutempo ja teadmatus on põhjused, miks koju tuuakse valmistoitu, snäkke ja maiustusi. Need paisutavad lapsi aga nii, et vanemad ei märkagi. Või ei taha märgata.
Noor pereisa Raivo vajab annetajate tuge kalli vähiravimi soetamisel
Juuni lõpus asus vähiravifond «Kingitud elu» rahastama 37aastase Viljandimaa pereisa Raivo Nõmmiksaare võitlust kopsuvähiga, millele kulub kolme kuu jooksul üle 14 000 euro.
Jahmatav uuring: need 11 levinud ravimit võivad soodustada depressiooni teket
Nii depressiooni kui suitsiidimõtete tekitamisega võivad seostuda 200 retseptiravimit, selgus mainekas meditsiiniajakirjas JAMA (The Journal of the American Medical Association) avaldatud uuringust. Nende hulka kuulub nii vererõhuravimeid, valuvaigisteid kui ka rasestumisvastaseid tablette.
Riik tahab panna tööandjad tööõnnetuskindlustust maksma
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele kaks väljatöötamiskavatsust, millest ühes tehakse ettepanek uute, paindlike töötingimuste ning teises tööõnnetuskindlustuse loomiseks. Eesmärk on tagada töötajaile ja tööandjatele senisest paindlikumad võimalused töö korraldamiseks ning suurendada töö...
TV3 VIDEO | TOIDULIIDU JUHT PÕRUTAB: kodukanade munad ei ole tervislikumad!
Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp ütles "Seitsmestele", et pole kindlaid tõendeid, et vabakanade munad oleks puurikanade omadest tervislikumad.
Narkootikumide tarvitajad suunatakse edaspidi karistuse asemel tugiisiku juurde
Juunis alustasid Tervise Arengu Instituut (TAI) ja Põhja prefektuur pilootprogrammiga SÜTIK, mis annab politseile võimaluse suunata narkootikumide tarvitamisel või väikeses koguses omamise tõttu kinni peetud inimene tugiisiku programmi.
Perearst: oma tervise eest vastutava põlvkonna tulekuni on veel pikk tee
Väiksemate tervisemurede lahendamine peaks olema oskus, mis omandatakse loomuliku osana kasvamise käigus, paraku ei tunne perearsti kogemusel just igaüks, et vastutaks oma tervise eest ise.
Huuletubaka tarbijaid ohustab üllatav terviserisk
Ülekaalulisuse ja rasvumise oht on huuletubakat tarvitavate meeste seas topeltsuur võrreldes nendega, kes ei pruugi üldse mingit nikotiini, näitab Rootsi Uppsala Ülikooli uuring. «On raske öelda, mis seda täpselt põhjustab, aga seos ülekaalu ja huuletubaka tarvitamise vahel on ilmne,» ütleb uurij...
Hambaarstide liit hambaravihüvitisest: aasta kadunud aega ja raiskamist
Täiskasvanute hambaravihüvitis rakendus aasta aega tagasi, kuid selle ajaga pole üle poolte kliinikutest haigekassa lepinguga liitunud ja põhjuseid on palju, edastas hambaarstide liit. Tallinnas aga ei saa hüvitisest osa üle kolmveerandi patsientidest.
2 toitu, mis põhjustavad vähki
Ajakirjas Which? asusid uurijad asja kallale ning kaevusid erinevatesse toitudesse ja nendega seotud faktidesse. Et teada saada, millised on tegelikult need road, mis võivad vähki põhjustada, lugesid nad läbi suure hulka kantserogeenidega seotud uurimistöid.
Toitumisnõustaja aitab: kuidas vältida oma tunnete söömist?
Tihti on ülekaalu põhjuseks emotsionaalne söömine, tõdes Ida-Tallinna Keskhaigla dieedi- ja toitumisnõustaja Elle Kalamägi.
Kas kanep aitab ka tegelikult valu leevendada?
Kas ravikanepil on tõesti valuvaigistavad omadused? Vastus pole nii lihtne ja sirgejooneline, kui sa ehk arvasid.
Colgate annetas Eesti laste hammaste raviks üle 5100 euro
Ettevõte Colgate-Palmolive annetas maikuu jooksul igalt ostetud Colgate hambapastalt, hambaharjalt ja suuveelt 3 senti TÜ Kliinikumi Lastefondile laste hambaravi toetamiseks. Kokku kogunes 5163,72 euro suurune annetussumma. Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nentis, et Colgate on on toimunud ...
lmateenistus väljastas kuuma ilma hoiatuse
Eestis on väljastatud kuuma ilma hoiatus ning päevane temperatuur tõuseb kuni 31 kraadini. Õues viibides tuleks vältida ülekuumenemist ja päikesepõletust, sest UV-indeks püsib kõrge.
#MeToo tuli, et jääda! Siin on nipid, mis tulevad kasuks, kui suhtled ahistajaga
Seksuaalse ahistamisega seotud teemad ei kao õnneks või õnnetuseks mitte kuskile ja eks sellest tulebki rääkida täpselt nii kaua, kuni probleemile on lõplikult punkt pandud. Ajakiri Anne & Stiil jagab soovitusi, kuidas käituda, kui ka sinu ellu on tunginud ahistaja.
Kui kuum peab olema, et tööle ei peaks minema?
Igal töötajal on õigus ohutule ja tervisthoidvale töökeskkonnale. Uurisime tööinspektsioonilt, mida peab tööandja alluvate tervise heaks tegema.
D-vitamiini ei tohiks unustada ka suvel
Me elame üsnagi jahedas ja päikesevaeses kliimas. D-vitamiini süntees toimub nahas, seepärast ongi päike väga oluline D-vitamiini allikas. D-vitamiini sünteesi nahas takistab päikesekaitsekreemide kasutamine. Nahk toodab ilma kaitsekreemi kasutamata D-vitamiini ainult esimeste 15-20 minuti jooksu...
Ettevaatust! Juunis said neli inimest värskest kitsepiimast puukentsefaliidi
Juunikuus registreeriti neli puukentsefaliiti haigestumist, kus nakatumine toimus pärast kitse toorpiima söögiks tarvitamist.
Partnerjooga annab suhtlemisele, usaldusele ja teineteisemõistmisele täiesti uue sügavuse
Partnerjooga õpetajad Anna Wan ja Jürgen Hergenröder selgitavad, mida see joogastiil endast kujutab ning kuidas on selle abil võimalik oma suhet parandada.
Mis kehas toimuma hakkab, kui allergiline inimene herilase käest nõelata saab?
Osad inimesed on putukahammustuse suhtes nii allergilised, et kui abi kiirelt ei saabu, võib mesilaselt või herilaselt saadud sutsakas võib nende elupäevad lõpetada.
Ligi 70 kilo kaotanud naine annab nõu, kuidas puhkuse ajal mitte kaalus juurde võtta
Puhkusel võib olla raske tervislikult toituda ja ennast vormis hoida. Oma nõuandeid kuidas seda teha jagab Shandra Redwine, kes järgides õiget toitumis- ja trennikava kaotas 67 kilogrammi.
Räägi lähedastega! Üksildus tapab
Hiljuti avaldatud uuringu järgi võib tõesti väita, et üksildus tapab. Üksildased inimesed surevad varem kui need, kes üksilduse üle ei kurda. Määrav pole see, kas keegi elab üksi, vaid kas ta tunneb üksildust.
Räägi lähedastega! Üksildus tapab.
Hiljuti avaldatud uuringu järgi võib tõesti väita, et üksildus tapab. Üksildased inimesed surevad varem kui need, kes üksilduse üle ei kurda. Määrav pole see, kas keegi elab üksi, vaid kas ta tunneb üksildust.
Puukborrelioosi haigestumine on mullusega võrreldes kõvasti kasvanud
Arstid diagnoosisid puukborrelioosi tänavu esimese viie kuu jooksul 64,2 protsendi võrra enam kui mullu samal ajavahemikul. Kas tõesti on seda nakkust kandvate lülijalgsete hulk Eesti metsades sedavõrd palju suurenenud?
Rasv või suhkur – kumb rikub hullemini su dieeti?
Viimastel aastakümnetel on toidutööstusi hurjutatud nii toidurasvade kui ka suhkrurikaste toodete osas, mis on viinud mõlema vähendamiseni toitudes kui ka ehk asjatute hirmudeni. Kas tasub siis rohkem karta rasva või suhkrut?
Tai koopajuhtumi valguses: kui kaua peab inimene toidu ja veeta vastu?
Eile tuvastati Tais koopasse lõksu jäänud 12 poisi ning nende treeneri asukoht, kuid kõrge veetaseme tõttu on hädaliste päästmine väga vaevaline ning võib võtta veel kaua aega.
Inimese terviseseisund sõltub hingest! Saa teada, kuidas mingi emotsioon otseselt sinu tervist mõjutab ja milliseid organeid kahjustada võib
Hingeliste protsesside mõju tervisele on märkimisväärselt alahinnatud. Kehas ei leidu midagi, mis hingele ei mõjuks, ning pole midagi hingelist, mis ei avaldaks kehale mõju. Inimese terviseseisund sõltub suures osas otseselt hingest. Mured, meelehärm, solvangud, hirm, pessimism, negatiivne stress...
Spetsialistide 10 nippi, millega ennast paanikahoo ajal maha rahustada
Paanikahoo ajal võib abi saada lihaste pingutamisest ja lõdvestamisest ning oma tähelepanu suunamisest ümbrusele.
Endokrinoloog: diabeet toob kaasa muutusi kogu kehas
Diabeedi puhul hakatakse enne ravi alustamist arvestama patsiendi südame- ja veresoonkonna seisundit.
Marjahooaeg on kohe käes! Millistest marjadest millist kasu saab?
Peagi valmivad punased ja mustad sõstrad ning mustikad, mis on samuti eriti rikkad C-vitamiini poolest. Marjad annavad väsinud kehale ja vaimule juurde eluenergiat ning aitavad vähendada südamehaiguste ja kasvajate riski. Seda aga ainult siis, kui sööme marju sageli ja just värskelt. Millist kasu...
Marjahooaeg on käes! Millistest marjadest millist kasu saab?
Peagi valmivad punased ja mustad sõstrad ning mustikad, mis on samuti eriti rikkad C-vitamiini poolest. Marjad annavad väsinud kehale ja vaimule juurde eluenergiat ning aitavad vähendada südamehaiguste ja kasvajate riski. Seda aga ainult siis, kui sööme marju sageli ja just värskelt. Millist kasu...
Lahkus pereema Maily, kelle vähiravi aitasid toetada sajad inimesed
Jaanuaris pöördus vähiravifondi poole pereema Maily Luberg (35). Kahe poja ema vajas võitluses ägeda lümfoidse leukeemiaga ravi, mille rahastamisest haigekassa keeldus. Pere teatel lahkus naine meie hulgast jaanilaupäeval.
Sotsiaalministeerium kavatseb Eestisse tööle lasta umbkeelseid arste? Arstide liit peab plaani patsiendile ohtlikuks
Arstide liit on rahulolematu, sest sotsiaalministeerium otsustas välisarstide keeleoskuse nõude õigusaktidest välja jätta. Sotsiaalministeerium selgitab aga, et arstide liidu teade on eksitav.
Vererõhk teeb muret? 6 vähem tuntud seika kõrgest vererõhust
Kui palju saan vererõhku ise mõjutada? Kui vanematel on kõrge vererõhk, kas siis minul ka? Loe ja saad teada!
Uskumatu, aga tõsi: loobu neist 15 asjast ja muuda oma elu õnnelikumaks
Selle asemel, et lubada endale õnne ja rõõmu, hoiame me kinni asjadest, mis põhjustavad meile stressi ja kannatusi. Seda ei oleks vaja teha. Meil on võimalus neist asjadest lahti lasta juba täna ja muuta oma elu ilusamaks.
Parem kui igasugune dieet: 7 lihtsat sammu tagavad õige kehakaalu
Enda keha aktsepteerimine, rahulikult söömine ja kõige söömine mõõdukas koguses toimivad paremini kui kindla toitumisrežiimi jälgimine.
Tõeline inspiratsioon! 52 kilogrammi kaotanud naine tegi iga päev just seda kindlat trenni
2014. aastal oli Laura oma elu kõige raskemas kaalus, rohkem kui 136 kilogrammi ja just siis ta mõistis, et enam ei saa oodata ja on vaja midagi muuta. 2017. aasta maikuus kaalus ta juba 81 kilo ja tänaseks kaalub naine 88 kilo, tundes end paremini kui kunagi varem, avaldab Popsugar.
Ajakirjanik Küllike Rooväli suri pärast pikka haigust
Pärast pikemat haigust suri kolmapäeval Õhtulehe ajakirjanik Küllike Rooväli (21.10.1969–4.7.2018).
Suur taksorakenduste test: juhid satuvad toredad, hinnad mitte alati
Millise taksotellimise abimehe abil saab tavaline inimene kõige kiiremini pealinna südamest Viimsisse? Kui palju tuleb kukrut kergendada ja on eri rakendustel üldse suuremat vahet? Õhtuleht uuris omal nahal järele.