8 sümptomit, mis viitavad sellele, et sulle kallis inimene maadleb ärevushäirega
Ärevushäire ei ole naljaasi. Seda ei tohiks segi ajada väikese stressiga, mida me kõik vahel tunneme. Kui kahtlustad, et sulle olulisel inimesel võib olla ärevushäire, siis vaata, kas mõni neist punktidest peab tema puhul paika.
VALEINFO LEVIB JÄLLE: terviseamet lükkab ümber vaktsineerimisvastaste väited
Terviseamet annab teada, et sotsiaalmeedias levib taas väärinfo vaktsineerimise kohta. Amet juhib tähelepanu Facebooki-postitusele, kust jääb mulje, nagu Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) seaks kahtluse alla vaktsiinide ohutuse. WHO Eesti esindus kinnitab, et WHO on jätkuvalt seisukohal, et ...
Ränga haiguse tõttu kraabivad naise organeid nagu tulised nõelad
Rachel Berwick (28) ja Andrea Baines (34) kannatavad endometrioosi käes ja avavad nähtamatu günekoloogilise haiguse ränki tagamaid.
Neli peamist ohtu, mis võivad hävitada inimeste elu Maal
Eelmisel aastal nimetasid Briti eksperdid umbes 50 eriallikale tuginedes neli peamist põhjust, mis võivad osutuda Maa elanikele saatuslikuks. Nendeks on epideemiad, tuumasõda, looduskatastroofid ja asteroidi kukkumine.
Koogisöömise võistlus maksis naisele elu
Naine suri eile Austraalias koogisöömise võistluse tagajärjel, kirjutab ABC News.
Kuidas toituda nii, et ökoloogiline jalajälg oleks võimalikult väike
Teadusuuringutes on selgunud, et väiksema ökoloogilise jalajälje jaoks tuleks jälgida ennekõik seda, mida süüakse, mitte vaid toidu päritolumaad.
Kui arst kohtub patsiendiga arvuti vahendusel
Haapsalu linna perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi hakati aasta algusest terviseameti pilootprojekti raames teenindama Minudoc veebiplatvormi kaudu ka videokonsultatsioonide abil. Kuidas teenus on vastu võetud ning millised on arsti esimesed kogemused, selgitab Järva valla perearst dr Kadri Ri...
Tätoveeringust vinüülplaadini – lähedaste tuhka kasutatakse üha loomingulisemalt
Armastatud inimese tuhale leitakse üha tähendusrikkamaid kasutusviise, vahendab CNN. Millised on uuemad igavikustamise trendid?
On üks väga lihtne põhjus, miks tasuks ka talvel kodus aknaid lahti hoida
Külmakuudel tõuseb oluliselt viirushaigustesse nakatumise risk — poriste ja külmade ilmadega armastavad inimesed veeta rohkem aega oma kodusoojuses, kus lisaks meile ja meie pereliikmetele on meeldiv olla ka haigustekitajatel. Suur osa Eesti inimestest on aga arvamusel, et tervist ohustavad bakte...
Ravimiuuringud avavad uusi võimalusi
Kliinilised teadusuuringud aitavad kindlaks määrata, kas uued potentsiaalsed ravimid on ohutud ja kui tõhusalt need toimivad. Bioloogilise ravi uuringud psoriaatilise artriidi, reumatoidartriidi, haavandilise koliidi ja psoriaasi patsientidele annavad uudse lisaravivõimaluse, kui eelnevad ravimid...
Koroonaviiruste uurija sõnul levib haigus, mis on veel ohtlikum
Uut koroonaviirust ei tohiks unustada ja selle suhtes valvsust kaotada, kuid selle tähtsus kahvatub gripi kõrval, leiab Linfa Wang, Maailma Terviseorganisatsiooni kriisikohtumistel osalenud Singapuris asuva Duke-NUSi Meditsiinikooli viroloog ERR Novaatorile antud intervjuus.
34 aastat kestnud uuringu tulemusel selgus, kuidas eluiga 10 aasta võrra pikendada
Seni kõige pikaajalisema uuringu tulemusel on kindlaks tehtud, millise viie elustiilimuutusega on võimalik oodatavat eluiga kümne aasta võrra pikendada. Harvardi teadlaste hinnangul on suurim inimeste tervist mõjutav tegur nende enda käitumine ja valikud.
Kas Sputniku sulgemine oli ebaseaduslik?
Postimees avaldab eestikeelse meedia põhiseid faktikontrolle regulaarselt alates 2019. aasta novembrist, nüüd hoiame silma peal ka venekeelsel meedial.
Haigest kurgust sai alguse tihti surmaga lõppev seisund, mis viis kaheksaks päevaks koomasse
12-aastane briti tüdruk Kiah Stone-Richards viibis kaheksa päeva esile kutsutud koomas, mil ta elu rippus juuksekarva otsas kurgupõletiku järgselt tekkinud sepsise tõttu.
Terviseamet: koroonaviiruse leviku valguses tuleks reisiplaanid üle vaadata
Uut tüüpi koroonaviiruse 2019-nCOV levikuga seonduvalt soovitab terviseamet kaaluda vajadust reisida Hiina Rahvavabariigi piirkondadesse, kus haigus on laialt levinud.
Postimees alustab venekeelse meedia faktikontrollimisega
Postimees avaldab eestikeelse meedia põhiseid faktikontrolle regulaarselt alates 2019. aasta novembrist, nüüd hoiame silma peal ka venekeelsel meedial.
Sünnitraumaga ilmale tulnud Jete Lisee vajab kõndima hakkamiseks kaasmaalaste abi
Pisike Jete Lisee, kes on praegu aasta ja üheksa kuud vana, tuli ilmale sünnitraumaga ning tema diagnoosiks on laste tserebraalparalüüs. Jete ei rooma, istu ega kõnni. Ta vajab kõiges abi, kuid arstid ja Jete füsioterapeut on lootusrikkad, et ühel päeval kõnnib tüdruk ise. Selleks on vaja aga pan...
Märgid, mis näitavad kohe ära, et sul on allergia tolmulestade või oma lemmiklooma vastu
Paljud inimesed tunnevad koduses keskkonnas pikemalt viibides, et keha hakkab sügelema või muutub nina vesiseks. Kahjuks võivad allergiat tekitada nii tolmulestad kui lemmikloomad, kirjutab portaal kodus.ee
Konflikti aitavad lahendada ühised eesmärgid
Omadused, mis teevad inimesest hea arsti, teevad temast ka hea kolleegi, ütles radioloogia arst-resident Julius Juurmaa KUKU raadio saates «Patsiendiminutid».
Teadlased avastasid, kuidas stress juuksed halliks muudab
Teadlased avastasid põhjuse, miks stress juuksed halliks muudab ning leidsid ka ühe võimaliku viisi, kuidas seda peatada.
Grippi haigestumine kasvab hoogsalt
Aasta kolmandal nädalal ehk perioodil 13.-19. jaanuar kasvas grippi haigestunute arv 30 protsendi võrra.
HÄIRE SOOMES: kahel hiinlasel kahtlustatakse ohtlikku koroonaviirust
Soome põhjaosas Ivalos kahtlustatakse, et täna öösel sealsesse tervisekeskusesse gripilaadsete sümptomitega pöördunud kahel Hiina turistil on nende kodumaal leviv uus ohtlik koroonaviirus, vahendab YLE Uutiset.
Kolm levinud sõna, mida inimesed iga päev kasutavad ja need hävitavad vaikselt meie enesehinnangut
Kui tunned, et sinu enesehinnang võiks olla parem ja sa tahaksid tunda end rohkem enesekindlana, siis lõpeta nüüd ja kohe nende kolme sõna või sõnapaari kasutamine, sest see ei too head tulemust.
Imelised retseptid, mis aitavad su kehast väljutada kõike, mis on ebavajalik ja mürgine
Koduhaldja blogi jagab suurepäraseid ja lihtsasti teostatavaid retsepte, kui tahad vabaneda oma kehas peituvatest ebavajalikest mürkidest.
10 tegevust, mida iga naine võiks teha, kui juhe hakkab kokku jooksma
Meil kõigil on raskeid hetki, kus tekib tunne, et pea plahvatab ja tahaks kõikide peale ennast välja elada. Küll aga ei ole tihtipeale teised inimesed milleski süüdi, mistõttu tasuks teha selle asemel midagi rahustavat ja toredat.
ARSTID KIIMALISTELE MEESTELE: lõpetage banaanikoortega masturbeerimine!
Arstid hoiatavad veidra seksitrendi eest, mis ringleb sotsiaalmeedias – banaanikoorte abil eneserahuldamine. On mehi, kes on orgaanilise orgasmi meetodit kasutanud juba aastaid, kirjutab New York Post. 
MIS PÄÄSTAB OHTLIKE VIIRUSTE EEST? Kas näomaski kandmisest on mingit kasu?
Eesti tänavapildis ei näe sageli inimesi, kelle nägu katab viirushaiguste hooajal kaitsemask, küll aga on näomaski kandmine levinud Aasia suurlinnades. Ka Hiinast levima hakanud uue koroonaviiruse ennetamiseks hoogustus Aasias meditsiiniliste maskide kasutamine.
Taylor Swifti ema võitleb tõsise haigusega: see on olnud meie pere jaoks väga raske aeg
Maailmakuulus muusik Taylor Swift on jäänud oma ema, Andrea Swifti tervisest rääkides väga salapäraseks, kuid juba aastaid on teada, et tema ema võitleb vähiga, vahendab Shape.com.
Õunaäädikas teeb oskaja käes imet – 9 viisi, kuidas seda kasutada
Õunaäädikas on looduse üks võimsamaid ande, millel on nii tervise kui ka ilu vallas kasulikke omadusi, mida oskas hinnata juba legendaarne Hippocrates 400 aastat enne meie ajaarvamist.
NINAST JOOKSEB VERD? Kasuta selle peatamiseks õigeid võtteid!
Ninaverejooksu levinumad põhjused on kuiv õhk, allergia, haigusteperioodil ka nohu-köha või kõrge palavikuga viirusinfektsioonid. Verejooksu võivad esile kutsuda ka traumad ja teatud mõttes on trauma  ka nina nokkimine.
«Tuhat tervist»: kuidas on võimalik ennetada lühinägelikkust?
Sel korral aitame eristada noro- ja rotaviirust. Uurime, kuidas on võimalik ennetada lühinägelikkust, ja teeme selgeks, mis vahe on seebil ja seebivabal seebil. Oma tervisest ja teiste tervisemurede kuulamisest räägib teletohter ja poliitik Viktor Vassiljev.
Avaldame ühe hea viisi, kuidas saada nädala ajaga stressist priiks
Kunstiga tegelemine on suurepärane viis lõõgastumiseks, stressi maandamiseks ja meeleolu parandamiseks," kinnitab Loovuskohviku koolitaja Jaana Ojakäär-Kitsing ning jagab värskes Naistelehes häid nippe, kuidas on võimalik saada nädala ajaga stressist priiks .
Südamearst räägib, mis muudab rütmihäire ohtlikuks ja milline tegevus toob palju äkksurmasid
Sekkumist vajavatest rütmihäiretest on vaieldamatult kõige levinum kodade virvendusarütmia ehk fibrillatsioon (AF), mis puudutab Eestis ligi 40 000 inimest. Kas inimene tunneb rütmihäiret või ei tunne? Kas rütmihäire on ohtlik? Kas on vaja ravida? Tagamaid avab Põhja-Eesti regionaalhaigla kardiol...
Und ei tule? Aidata võib "vaikne ärkvelolek"
Õpi magamata puhkama!
PEREARST TEEB SELGEKS: kas viirusevastane ravi aitab kurjast gripist tõesti kiiremini paraneda?
Gripp on selgelt kohale jõudnud. Ringlemas on kaks A-gripi tüve ja üks B-gripi tüvi. Aga kas ja kellele on vaja gripivastast ravimit? Ja kas ravim  tõstab hoobilt jalule „nagu teerulli alla jäänud“ patsiendid? Perearst Piret Rospu toob teemasse selgust oma blogis.
56 surnut: Hiina ekspert avaldab, milline on haiguspilt uude viirusse nakatumisel
Uus koroonaviirus on tapnud Hiinas 56 inimest, vahendab Reuters. Haigus algab nagu tavaline külmetus, tõdeb Li Lanjuan, Hiina riikliku nakkushaiguste diagnoosimise ja ravi instituudi direktor.
Määri mett mitte ainult mokale – see on nahale puhas kuld!
Oi, kui magusalt mesi kuuma tee sisse sulab ja hinge soojendab. Lisaks paitab see oma justkui lõputute heade omadustega ka meie nahka ja juukseid.
TOP 5 | Eesti e-sportlased, kellel sa peaksid 2020. aastal silma peal hoidma
Praeguseks hetkeks teavad paljud, kes on Puppey ja ropz. Oleme isegi tihtilugu Maarjamaa edukaimate e-sportlaste tegemistest kirjutanud ning neile suurvõistlustel pöialt hoidnud. Kes on aga teised Maarjamaa küberatleedid, kellele võiks kaasa elada?
Pooled Eesti perearstid on pensionieelikud
«AK Nädal» uuris, kuhu Eesti perearstid pärast ülikooli kaovad, vahendab ERR. Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saar tunnistas, et noorte soovide muutumisega tuleb kaasa minna, sest väga vähesed tahavad jääda kuskile paikseks ja olla seal ülejäänud 50 aastat.
Kardad, et ta üritab sinu üle võimu omada? 11 märki, kuidas vaimset vägivalda ära tunda
Inimesed kasutavad vaimset mõjutamist, et omada võimu teise inimese üle. See töötab ülimalt hästi. On teatud võtted, valikud ja ütlused, mida inimesed kasutavad, mille kohta nad teavad, et kui nad neid kasutavad, siis see mõjub allasuruvalt, alandavalt. Nad teevad seda selleks, et olla võitjad, s...
UIMANE JA SEGADUSES: nende ravimite tarvitamisel pole vaja autorooli istuda!
Mõned ravimid võivad tekitada pearinglust, uimasust ja reakstioonikiiruse langust, mistõttu autojuhtimine võib olla ohtlik.  "Mõne ravimiga tuleb teada, kuidas ravim konkreetsele inimesele mõjub," ütleb Südameapteegi proviisor Külli Teder.
Muuda oma toitumine mitmekesisemaks nende maitsvate ja proteiinirikaste toiduainete näol
Eestlased võivad ju raiuda, et lemmiktoit on ikka kapsas ja kartul, aga tegelikult ei ole see alati kõige tervislikum. Ja nädalavahetus on just parim aeg uute toiduainete katsetamiseks, sest siis on aega süveneda ja proovida.
VIDEOEKSPERIMENT | Uusaastalubaduste täitmine: kas ühe aastaga on võimalik saada tippvormi ja hakata päriselt tervislikumat elu elama?
Iga uue aasta alguses lubavad üle maailma miljonid inimesed, et nüüd võtavad nad end tõeliselt kätte, võtavad alla ja saavutavad lõpuks tippvormi. Kuid tihti hakkab suur entusiasm raugema juba mõne nädala pärast. Kroonika ajakirjanik Merilin Mölder otsustas personaaltreeneri abiga näidata oma tee...
Miks hakkab pea pärast seksimist valutama?
Kuigi seksuaalvahekord lõõgastab ja võib mõningatel andmetel isegi migreenile leevendust pakkuda, kogeb mõni inimene pärast seksimist hoopiski tugevat peavalu.
Kodudes leiduvad kemikaalid röövivad lastelt IQ punkte
Kemikaalidega töödeldud lastetoolid, mööbel, kodune elektroonika ja mitmed toidud võivad sisaldada lastele ohtlikke kemikaale. Teadlased hoiatavad, et mitmed levinud kemikaalid pärsivad laste vaimset arengut.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
Toitumisteadlane: aju vananemist saab pidurdada
Ei ole võluravimit, toidulisandit ega toitu, mis väldiks aju vananemist. Küll aga saab inimene ise palju teha, et aeglustada seda protsessi, kuna eluviisil on sellele suur mõju, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Personaaltreener hoiatab: naised, iga kuu on üks päev, millal ei tohiks trenni teha
Kuna enamike naiste jaoks tähendab menstruatsiooni esimene päev valusid kõhus, mõnel vähem, mõnel rohkem, aga siiski on see enamasti ebameeldiv, tasuks võtta rahulikult ja mitte teha kurnavat trenni.
Jagame häid nippe, mida teha kappi kogunenud paberkottidega
Jõuludest ei olegi eriti palju möödas ja kingitustest jäänud kinke- ja paberkotte leiab igast sahtlist ning Naisteleht jagab häid nippe, kuidas kotid nutikalt kodus ära kasutada.
Kolm märki sellest, et tekkimas on alkoholisõltuvus
Alkoholisõltuvus on ohtlik probleem, mis võib inimesele märkamatult välja kujuneda. Seetõttu on oluline teada alkoholisõltuvuse varajasi sümptomeid, et ennetada tõsist probleemi ning kahjulikku mõju tervisele ja elukvaliteedile.
Diabeedist vabaks: miks on loomsed rasvad ohtlikumad kui suhkur?
Kui mõtleme diabeedist, siis esimene seos on – suhkur! Veresuhkur on liiga madal või liiga kõrge, suhkrute või süsivesikute ainevahetus on häirunud jmt. Kuid mis seda ainevahetuse häirumist siis ikkagi täpsemalt põhjustab? Ja kuidas võib loomsete toiduainete vältimine seni pöördumatuks haiguseks ...
OHTLIKUD PAARID! Koos nende ravimitega ei tohi mingil juhul alkoholi juua!
On selge, et alkohol ja autojuhtimine ei sobi kokku, kuid Südameapteegi proviisor Külli Teder tuletab meelde, et kokku ei sobi ka alkohol ja ravimid. 
Just sel eluaastal olevat inimeste elus kõige vähem õnne, aga psühholoogi sõnul on see hoopis maagiline
Inimene ei ole elu jooksul kogu aeg õnnelik. See on normaalne, et su elu on mingil perioodil nagu Ameerika mäed, aga üks on kindel: seegi möödub. Aasta, mil armud, võib olla su elu õnnelikum, aga aasta, mil kaotad kellegi kalli, on tõenäoliselt kõige hullem aasta su elus.
USA esimest koroonaviirusega patsienti ravitseb robot
Esimest USA-s diagnoositud Wuhani koroonaviirusega patsienti ravitseb haiglas suuremalt jaolt robot, et vältida väga nakkava haiguse levikut, vahendab CNN.
Teadlased selgitasid välja, mis on kõige tõhusam viis terroristide üle kuulamiseks
Liverpooli Ülikooli teadlased selgitasid välja, et kõige tõhusam viis võimalike terroristide ja teiste kurjategijate üle kuulamiseks on inimlik ja mõistev strateegia. Leiti, et see suurendab tõenäosust, et ülekuulatavad teevad uurijatega koostööd ning kiirendab protsessi.
Minister Tanel Kiik apteegireformist: vorst vorsti vastu poliitikat ma tervishoius õigeks ei pea
Sotsiaalminister Tanel Kiik loodab, et koalitsioonipartnerid toetavad tema pakutud apteegireformi muudatusi. Ent ta välistab kauplemise, kus löögi alla võiks sattuda mõned partneritele ebameeldivate organisatsioonide rahastused.
Kui sa soovid imeilusat ja treenitud tagumikku, tee kahte harjutust, milleks vajad vaid seina
Need harjutused võivad esmapilgul tunduda lihtsad, aga seda nad kohe kindlasti ei ole. Harjutuste tegemise muudab lihtsamaks asjaolu, et saad neid teha absoluutselt igal pool.
Tervisesaade: gripp võib vallandada haigestumise ahela
Gripist ja peaasjalikult selle tüsistustest räägib Terviseuudiste saates TÜ kliinikumi arst-õppejõud infektsioonhaiguste erialal Pilleriin Soodla.
Miljard inimest maailmas lakkab magades hingamast. Kas oled üks neist?
Inimene ise ei pruugi arugi saada, kui teda vaevab uneapnoe ehk magamisaegne hingamatussündroom. Ometi puudutab see probleem iga seitsmendat meie hulgast.
KÕRGHOOAEG ON EES: praegu ringleb kolm gripiviiruse tüüpi
Alanud aasta teisel nädalal  pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3059 inimest, haigestunute arv kasvas võrreldes sellele eelnenud nädalaga pea veerandi võrrat, teatab terviseamet. Grippi haigestunute arv püsis samal tasemel.
Teadlased andsid 3000 aastat tagasi surnud Vana-Egiptuse Karnaki templi preestrile hääle
Ühendkuningriigi Lononi ülikooli ja Yorki ülikooli teadlastemeeskond teatas, et nad andsid 3000 aastat tagasi surnud egiptlasele hääle, valmistades 3-D printimise abil talle uue häälekulgla ehk vokaaltrakti.
Kui palju inimesed tegelikult magama peaksid?
Une-eksperdid soovitavad teismelistel öösiti magada kuni kümme tundi ja noorematel lastel ning täiskasvanutel seitse-kaheksa tundi. Uuest uuringust on aga selgunud, et unetundide arv ei pruugi olla tegelikult nii oluline.
Lapsepõlves kogetud kiusamine avaldab negatiivset mõju ka 40 aastat hiljem
Teadlased uurisid, kuidas mõjutab lapsepõlves kogetud kiusamine inimeste vaimset ja füüsilist tervist ülejäänud elu vältel. Uuringu tulemustest selgus, et kiusamist kogenud inimestel esineb rohkem vaimse tervise häireid ning kroonilisi haiguseid ka täiskasvanu eas.
Arstid hindasid parima kolleegi tiitliga sisearst Merike Toomikut
Tänavu antakse esimest korda arstide hulgas välja parima kolleegi tiitel, mille pälvis sisearst Merike Toomik.Tunnustuse algatas meditsiiniportaal Med24, sooviga erialade- ja haiglate üleselt tunnustada arste, kes oma hea töö kõrvalt aega leiavad ning annavad nõu ja pakuvad abikätt kolleegidele. ...
Naise näol kasvavad häbemekarvad
«Kui olin üheksa-aastane, hoidis vanaisa süles koera, keda kartsin. Edasi mäletan vaid seda, et silme eest läks mustaks,» meenutab Crystal. Koer hammustas ta põsest välja suure tüki. Näole siirati häbemepiirkonnast võetud nahatükk, millel hakkasid hiljem kasvama tumedad pikad karvad.
Terviseamet: koroonaviiruse oht on Eestis praegu väga väike
Hetkeseisuga on Eestis koroonaviirusesse (2019-nCOV) nakatumise oht väga väike ning haiguse ennetamise soovitused jäävad samaks, teatas terviseamet reedel.
Unetus: kolm märki, et oled uinumiseks liiga suures stressis
Stressis kehal võivad lüheneda sügava ja taastava une faasid, mis omakorda suurendab pinget veelgi. Pingeid annab leevendada lõõgastavate harjutustega.
Süües terveks ehk taimetoidu eksperiment emaga
«Toitumisnõustajana tean, kui paljusid levinud probleeme aitab ennetada, leevendada ja ravidagi täistaimne terviktoitumine. Sestap pidin rõõmust pea lakke hüppama, kui mu ema (64 a) küsis mult veganmenüüd, et neid mõjusid enda nahal järele proovida. Eksperiment kestis kaks nädalat ja tulemused ül...
Lõpeta toidu raiskamine! Kaks nutikat retsepti, milles kasutada ära leib, mille "parim enne" on möödas
Võibolla kuulus ka sinu uusaastalubaduste hulka tõotus olla sel aastal keskkonnasõbralikum ja säästlikum, näiteks tarbida vähem ja läbimõeldumalt. See hõlmab ka pere ostukorvi, millega on raiskamise vähendamiseks võimalik väga loovalt ümber käia!
Sõeluuringute osalusprotsent tuleb üles saada
Vaimse tervise õde ja PERHi patsiendinõustaja Merike Värik rääkis, et vähihaige vajab paremini toetatud raviteekonda ja sõeluuringute osalusprotsent tuleks lõpuks kasvama saada.
Abiks pakasega: kuidas tunda ära külmakahjustust?
Kõige tüüpilisemad kohad, mis ära külmuvad, on varbad, sõrmed, nina ja kõrvad. Esimeseks tundemärgiks on torkiv valu külmunud piirkonnas.
Siin on põhjused, miks iga lapsevanem peaks seadma eesmärgiks lapse tervisliku toitumise
Kui ma ütleksin sulle praegu, et hüppa auto ette, sa ju keelduksid, eks? Mis siis, kui ma ütleksin, et pead seda tegema oma lapse päästmiseks? Oleksid keset teed juba enne, kui ma lause lõpetada jõuaksin. Tegevus on üks, aga erinevus? Selle tähendus.
Teadlased tegid kindlaks, kellelt pärineb uus tappev viirus
Maod - hiina krait ja hiina kobra - võivad olla hiljuti avastatud koroonaviiruse algallikad, mis on Hiinas sel talvel vallandanud surmava nakkusliku hingamisteede haiguse puhangu.
Seksuoloog Imre Rammul selgitab: mida teha, kui seks ei vasta iseenda või partneri ootustele?
Millist kasu tõuseb seksist tervisele ja mis on soovide kohase intiimelu saavutamisel peamisteks takistusteks? «Nii palju kui on inimesi, nii palju on probleeme. Lisaks igasugused suhteprobleemid, mis võivad olla tekkinud puudulikust või valest informatsioonist,» räägib Confiodo meditsiinikeskuse...
Psühholoog selgitab: kuidas tekivad halvad harjumused ja miks on neist raske lahti saada?
Harjumustel ja käitumismustritel on suur jõud, positiivsed neist viivad meid elus edasi, halvad aga hävitavad samm-sammult inimeste tervist ja sõprussuhteid. 4 Kliinik psühholoogi Kristjan Tamme sõnul on halbu harjumusi keeruline murda — kõik need tegevused muutuvad aju jaoks meeldivaks ja keha v...
Uus mure: eluohtlik koroonaviirus on teadlaste sõnul superlevija
Kõigist Hiinas Wuhanis leviva uue viiruse murettekitavatest tahkudest on see ehk kõige kriitilisem – üks patsient nakatas ainuisikuliselt tervelt 14 tervishoiutöötajat. Sellist viirust kutsutakse ekspertide sõnul «superlevijaks», vahendab CNN.
Arstid ja teadlased tahavad piirata rämpstoidu reklaame
Maailma Vähiuuringute Fondi hinnangul ei kaitsta lapsi piisavalt tervist kahjustavate toitude reklaamimise mõju eest. Ekspertide hinnangul peaksid rämpstoitude reklaamid olema enne kella üheksat õhtul keelatud, et vähendada lastel ebatervislikke toitumisharjumusi.
EKRE valmistab ette uut eelnõu apteegireformi peatamiseks
EKRE plaanin kahe nädala jooksul välja tulla uue apteegireformi peatava eelnõuga.
Et hoiduda hirmsast haigusest, peaks iga naine oma rindu kontrollima vähemalt kord kuus
Kord aastas naistearstil käimine ei ole paraku piisav. Rinnavähk on naiste seas levinud haigus ja mõnel juhul võib vähk tekkida kõigest paari kuuga. Kui leiad oma rinnast moodustise, mis ei peaks seal olema, on kiire tegutsemine hädavajalik.
Ämmaemandad astuvad arstide varjust välja
Haiglas on rase ja sünnitaja patsient, seal keskendutakse ravimisele ja riskidele. Ämmaemandad võtavad rasedust ja sünnitust bioloogilise-psühholoogilise sündmusena – nende pilk on laiem ja vastuvõttki pikem.
Loe, kuidas erinevad liberaalide ja konservatiivide emotsioonid
Ebaõigluste, julmuse ja petmise pealt nägemine kutsub inimestes esile emotsionaalse reaktsiooni, millega võib kaasneda suurenenud pulsisagedus, õhetavad põsed ja iiveldus. Teadlaste sõnul on võimalik, et see, milliseid füüsilisi tundmusi emotsioonid põhjustavad, sõltub inimese poliitilistest vaad...
Kui sind kimbutavad uinumisprobleemid ja tunned, et sa ei puhka välja, tasub oma menüü üle vaadata
KODUTOHTER: Unepuudus mõjutab kehas hormoonide taset, mis reguleerivad söögiisu ja seega ka meie toiduvalikuid. Uuringud on tõestanud, et inimesed, kes saavad liiga vähe magada, tunnevad suuremat näljatunnet ja söövad roogi, mis sisaldavad rohkem rasvu ja süsivesikuid. See aga toob endaga kaasa k...
Nahavähk rikkus aastaid solaariumit külastanud naise näo
38-aastasel ameeriklannal avastati pärast aastate pikkust solaariumis käimist nahavähk, mis jättis tema näole 10-sentimeetrise armi.
Just seda sorti valk kaitseb vähi ja südamehaiguste eest
Teadlased soovitavad inimestel süüa rohkem taimset valku, mida leidub teraviljades, kaunviljades, pähklites ja seemnetes, sest nendes toiduainetes leidub lisaks valgule kiudaineid, antioksüdante ja mitmeid mineraale, mis on tervisele vajalikud.
Kardiotrenn parandab aju võimekust
Teadlased on varasemate teadusuuringute põhjal kindlaks teinud, et kardiotrenn aitab ennetada südamehaiguseid ja vaimse tervise probleeme. Uuest uuringust on selgunud, et kardiotrenn mitte ainult ei kaitse aju kognitiivse võimekuse vähenemise eest, vaid parandab oluliselt ajumahtu ja mitmeid aju ...
Üheksa inimest tapnud koroonaviiruse vaktsiin pandi töösse – millal jõuab see inimesteni?
Riiklikud tervishoiuinstituudid on koondanud jõud, et hakata välja töötama vaktsiini Hiinat laastava ja haaret teistesse riikidesse laiendava uue koroonaviiruse vastu, mis on nõudnud juba üheksa inimese elu.
Kolme lapse ema kaotas menstruaalanuma tõttu mõlemad jalad
36-aastane prantslanna Sandrine Graneau sattus pärast menstruaalanuma kasutamist toksilise šokiga haiglasse. Menstruaalanuma tõttu tekkinud infektsioon oli levinud neerudesse, kopsudesse ja maksa ning arstid olid sunnitud amputeeruma naise mõlemad jalad.
Need on kuus levinud viisi, kuidas sa oma maksa kahjustad ja alkohol pole isegi nimekirjas
Põhjus, miks erinevad trendikad puhastuskuurid on täielik jama, on ilmselge: su maks on võimeline ise hoolitsema selle eest, et kehast halvad asjad välja filtreerida. Kuna aga maks töötabki nagu n-ö vere Brita filter, seisab ta vastamisi ka päris jubedate vaenlastega.
Viis põhjust, miks peaksid iga päev pool tundi jalutama
Mitmetest teadusuuringutest on selgunud, et trenniga on võimalik ennetada ja leevendada haiguseid ja vananemisega seotud muutuseid. Teadlased reastasid viis kasutegurid, mis kaasnevad igapäevase jalutamisega.
Kas on ohutu juua üleöö seisnud kohvi?
Mida teha üleöö seisma jäänud kohviga – põhi peale või oleks see mõistlikum minema visata ja panna podisema värske potitäis?
LOOTUS KUSTUS: suri noor ema, kelle ravi hakkas vähiravifond enne pühi toetama
Enne jõule otsustas vähiravifond "Kingitud Elu" aidata Põlva vallas elavat 28-aastast Laura Jaansood  võitluses maokeha pahaloomulise kasvajaga. Nüüd teatab vähiravifond Facebooki-lehel, et Laurat ei ole enam.
Anna vürtsidega organismile särtsu! Need on põhjused, miks erinevad vürtsid tervisele hästi mõjuvad
Kui ilm kisub jahedamaks, võiks oma keha ja hinge soojendada vürtsidega. Lisaks tuntud vürtsidele võiks proovida ka midagi uut, näiteks tamarindi, mis annab organismile kaaliumi, magneesiumi ning rauda, samuti fosforit, kaltsiumi, B-rühma vitamiine ja C-vitamiini.
Hea teada: need on Parkinsoni tõve varased ilmingud
71-aastane rokilegend Ozzy Osbourne teatas, et tal on Parkonsoni tõve kergekujuline vorm. Millised märgid võivad viidata algavale haigusele ja jääda esialgu tähelepanuta?
150 000 inimese geenikaardid on valmis
Eesti Geenivaramu kogus 2019. a jooksul doonoritelt juurde 52 414 geeniproovi. Kokku on geenivaramuga liitunud nüüd juba rohkem kui 200 000 eestimaalast ehk ligi 20% Eesti täisealisest elanikkonnast.
Arstid hoiatavad: õllekõht annab märku tõsisest terviseprobleemist
Teadlased on kindlaks teinud, et vööümbermõõt mõjutab oluliselt südamehaiguste riski ning uuest uuringus on selgunud, et kõhurasv on meestele mõnevõrra ohtlikum kui naistele.
Mis PERHis siis valesti läks, et patsient suri? Juhtunule on kaks täiesti eri nägemust
Põhja ringkonnaprokuratuuri kriminaaluurimise tulemus PERHis aset leidnud patsiendi surma asjaoludest sõltub sellest, millisele järeldusele jõuab ravivigade komisjon. Sinna on hinnangu saamiseks pöördunud nii sapikivi lõhustamise ehk ERCP protseduuri kõrvalnähtudesse surnud Virve Karjuse omaksed,...
98aastane näitlejanna Betty White avaldab põhjuse, mis aitab tal nii kõrges vanuses positiivne olla
Seriaalist "Kullakesed" tuntud näitlejanna sai 17. jaanuaril 98aastaseks ja hoolimata kõrgest east on ta väga positiivse ja rõõmsa ellusuhtumisega. Mis on tema saladus?
Haruldane juhtum: sapikivide eemaldamine tappis naise
Prokuratuur uurib, kas erakorralise meditsiini Eesti lipulaev, Põhja-Eesti regionaalhaigla suutis sapikivide eemaldamisest alguse saanud kolme järjestikuse raviveaga põhjustada patsiendi surma. Viimaste aastate markantsemaks raviveaks peetav juhtum on ajamas tülli PERHi ja toimunule eksperdihinna...
Kuidas mõjutab tervist spordijook?
Tänapäeval on moejoogiks spordijook. Minudoc.ee perearst Sergey Saadi selgitab, mida spordijoogid endas sisaldavad ning kellele need mõeldud on.
Uuringus selgus, milliste elusündmuste käigus kehakaal enim tõuseb
Cambridge'i ülikooli teadlased analüüsisid kümneid uuringuid, et selgitada välja peamised ajad elus, mille käigus inimesed kaalus juurde võtsid. Nad märkasid, et treeningute tase langeb sageli samal ajal.