Vähiravifondist abi palunud eestlanna: vajalikku ravimit ei oleks ka kogu suguvõsa abiga soetanud
Vähiravifond «Kingitud elu» asus äsja toetama Kohtla-Järvel elavat 61-aastast Lidia Hallikut võitluses munasarjavähiga.
Kaotada ühe nädalaga kaks kilo — on see tõesti võimalik?
Kas on üldse võimalik kaotada kaks kilo üheainsa nädalaga? Või on tegemist lihtsalt mõne utoopiaga, mis lisaks kõigele on väsitav ja toob enesega kaasa terviseprobleeme, alustades näiteks mõne äärmusliku dieediga. Ometi on võimalik ainult mõningaid reegleid järgides ja hakates rohkem tähelepanu p...
Jood esimese asjana hommikuti kruusitäie kohvi? See ei pruugi reaalsuses väga mõistlik olla
Paljud inimesed ei suuda alustada päeva ilma kohvita ja võimalik, et kui sa seda siin loed, siis oled ka sina üks neist. Aga kui sa vajad head põhjust, miks kohv rohelise tee või trendika matcha vastu välja vahetada, siis loe edasi.
Mida peaksid teadma ravimite võtmisest? Arst lükkab ümber neli levinuimat müüti
Kõik meist tahaks olla terved ning võimalusel ravimite võtmist vältida. Kui aga ravimid siiski terviseprobleemi tõttu vajalikud on, tuleb neid võtta korrektselt.
Haukanõmm: perearstide liikumine pole erakordne
Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse juhatuse liige Monika Haukanõmme sõnul on loomulik, et värskelt valminud tervisemajadesse liiguvad nii pere- kui eriarstid, mistõttu pole ka nelja nende arsti lahkumine erakordne.
Pisikul ja pisikul on vahe: liiga puhas keskkond ei vähenda siiski lapse immuunsust
Uskumus, et liiga puhas keskkond võib täiskasvanute ja laste tervisele kahjulik olla on rahvatervise organisatsiooni teatel ohtlik müüt.
Avastati uus maksavähi riskitegur
Ühendkuningriikides tehtud suur uuring näitas, et halva suutervisega inimestel, kel valulikud või veritsevad igemed või logisevad hambad, on 75 protsenti suurem maksavähi tekkimise risk.
20 olukorda, mis kirjeldavad hästi ärevushäirega inimese igapäevaelu
Paanikahäire, hüsteeriliselt nutmine ja inimesed, kes ei saa sinust aru — need kirjeldavad täielikult ärevushäirega inimeste olukordi. Kuid see pole veel kõik. Saa teada, milliste situatsioonidega peavad ärevushäirega inimesed igapäevaselt silmitsi seisma.
Pisikese Annabeli isa: annaks jumal, et saame enne ravile, kui tütre tervis kehvemaks läheb
Kolmekuuse Annabeli isa Ahti sõnutsi ei tohiks enam takistusi olla, et tütar ravile pääseks. Pere on väga tänulik, et kaasmaalased neid toetanud on.
Haigla: kindlustussummad on üle paisutatud
Terve Pere Apteek kolis PERHist välja
Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) sai laupäeva hommikul üllatuse osaliseks, kui ootamatult selgus, et kohtuvaidluse kaotanud Terve Pere Apteek on end Mustamäe haigla korpusest välja kolimas.
Soome töökogemusega perearst: seal ei pea mõtlema, kas uuringuteks ikka raha jätkub
Soome töökogemusega Liina Kask-Flight toob sealse esmatasandi töökorralduse puhul välja, et perearst teeb tunduvalt vähem administratiivset tööd, tänu millele saab ta peamiselt keskenduda arstitööle, vahendab Med24.
27 minutit surnud olnud naine kinnitas, et elu pärast surma on olemas
Californiast pärit naisterahvas jagas lugu oma tädist, kes elustati kliinilise surma staadiumis ning kinnitas pärast, et nägi elu pärast surma.
ILUNIPID | Kui suvel jumestuskreemi kanda ei taha, aga põed iluvigade pärast, loe seda!
Kui ka sina pole üks neist naistest, kelle näonahk on nii klaar, et võiks iga päev kodust ilma peeglisse vaatamata lahkuda, siis tea, et sa pole üksi. Jumestuskreemita koduuksest väljumine tekitab nii mõneski naises ebamugavust, aga suvel ei tahaks kohe üldse oma nahka meigitoodetega katta, mistõ...
Mullu käis psühhiaatri vastuvõtul keskmiselt iga 13. Eesti elanik
2018. aastal pöördus psühhiaatri vastuvõtule 2 protsenti rohkem noorukeid ja täiskasvanuid, kuid 4 protsenti vähem lapsi kui eelnenud aastal, selgub Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis hiljuti avaldatud psüühika- ja käitumishäirete statistikast.
PATOLOOG KÕNELEB: viis asja, mida lahkamine paljastab sinu elustiili kohta
Kas lahkamisel on näha, kuidas sa oled elanud? Patoloogiaprofessor räägib Iltalehtis, missuguste leidudega ta oma töös kokku puutub.
Väikese Annabeli geeniraviks vajalikust summast on veel puudu 140 000 eurot
«​Imeline, mida üks väike rahvas suudab korda saata! Armsad heategijad, ligi 1,8 miljonit eurot on koos!» teavitab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.
Uus laste tervisejuhend aitab vanemat ka keerulisemates küsimustes
Uues laste tervise jälgimise juhendis pannakse enam rõhku ennetusele ja varajasele märkamisele.
Eestis saab haruldase lihashaiguse tuvastamiseks uurida lootevett ja platsenta rakke
Haruldast geenihaigust –​ spinaalset lihasatroofiat (SMA) – põdeva kolmekuuse Annabeli elu päästmiseks sai nädala lõpus annetajate abil kokku ligi kaks miljonit eurot. Maailma kalleim ravim Zolgensam peaks geenivea parandama organismi süstitava uue geneetilise materjaliga.
Enneolematu saavutus: teadlane lõi vähivastase ravimi
Teadlased on suutnud sünteesida võimsa vähivastase ühendi, mida nimetavad «enneolematuks saavutuseks». Eesmärki on püütud saavutada rohkem kui kolm aastakümmet.
Peaminister Ratas asub vähiravifondile annetusi koguma
Vähiravifond «Kingitud elu» korraldab sel nädalal üleriigilised heategevustalgud, mille raames kogutakse annetusi noorte lastevanemate ravi toetuseks. Teiste hulgas osaleb talgutel peaminister Jüri Ratas.
Eksperdid arutlevad tõenduspõhise tervishoiu tuleviku teemal
Sotsiaalministeeriumi ja WHO Eesti esinduse eestvedamisel toimub täna, 17. juunil Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion, kus on kõne all parimad praktikad tõenduspõhiste otsuste tegemiseks tervishoius. Tervisevaldkonna eksperdid arutlevad, kuidas tõenduspõhised ravi- ja patsiendijuhendid saaksid ve...
PALJAJALU KÕNDIMA: Loe, kuidas see tervist parandab
Liival paljajalu kõndimist kasutatakse ka ravivõimlemises, sest sellel on suurepärane põletiku- ja tursetevastane ning valuvaigistav toime.
KÕHUS ON RASKE, PEA VALUTAB? Nende nippidega hoiad seedimist ja oled järgmisel päeval vormis!
Suve lahutamatu osa on grillipeod – laud on lookas, grillilt saabub aina uusi hõrgutisi ning tujutõstvaid jooke korgitakse üha lahti. Apotheka proviisor Kärt Kurvits jagab nippe, kuidas suviste grillipidudega tervisele mitte liiga teha.
Ettevaatust! Päikesekreem ei ole üldse nii ohutu kui sa kogu aeg ekslikult arvanud oled ja võib sisaldada üht väga kahjulikku ainet
Ilmselt oled elanud teadmisega, et liigne päikesekiirgus põhjustab vähki ning kuuma päikese käes olles peaks ennast pidevalt päikesekreemiga sisse määrima. Kuid päikesekreem ei ole üldse nii ohutu, nagu sa alati mõelnud oled.
Leetrivaktsiin saab taas kättesaadavaks juuni lõpus
Täiskasvanute revaktsineerimiseks mõeldud leetrivaktsiinid said äsja otsa ja uus kogus jõuab Eestisse enne jaanipäeva. Nende laiali jaotamine võtab Terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare sõnul aega ja kättesaadavad on leetrivaktsiinid taas juuni lõpust.
Pisipoja geenihaigusele kaotanud perekond korraldas Annabeli toetuseks oksjoni
Johann oli vaid 1 aasta ja 23 päeva vana, kui ta lahkus raske geenihaiguse, spinaalse lihasatroofia, tagajärjel. Sama haiguse all kannatab Annabel, kes toetajate abiga kahe miljoni euroseks raviks annetusi kogub.
Haigekassa maksab välja vanu ravimihüvitusi
Ehkki haigekassa muutis täiendava ravimihüvitise maksmise automaatseks, makstakse varasemalt väljavõtmata hüvitust siiani välja. Seda tuleb aga osata ise küsida.
Kaks Tallinna haiglatöötajat ja haiglas viibinud väikelaps haigestusid leetritesse
Sel nädalal sai kinnituse kahe täiskasvanu ja kahe lapse haigestumine leetritesse, kokku on sel aastal Eestis leetritesse haigestunud 21 inimest.
Lihtne ja tervislik: värske kurgi kasulikud omadused
Kurk on kasulik ja tervislik köögivili, mida võiks praegu lausa igapäevaselt süüa. Kindlasti peaks kurk olema kodumaine ja mahedalt kasvatatud, siis avalduvad tema supervilja omadused kõige paremini.
Urmas Nemvalts: miljoni mürgitamine
Eestis on järjest keerulisem leida kedagi, kes ei teaks kedagi, kes on vähki surnud. Vähk ei ole juba ammu mingi eakate probleem. Meie ümbert nopib see koleda nimega haigus järjest nooremaid.
Haigekassa: Vassiljev ei ole hankeotsuste juures viibinud
Haigekassa sõnul ei saa Viktor Vassiljevi ettevõtte hankevõite seostada sellega, et ta oli samal ajal Haigekassa nõukogus.
1. juulist lisanduvad mitmed uued soodusravimid
Alates 1. juulist lisandub soodusravimite loetellu mitmeid 75-100% soodustusega uusi ravimeid, mida haigekassa hakkab hüvitama. Ravimipreparaatide hüvitamise laiendamine teeb ravi kättesaadavamaks ja taskukohasemaks mitmesajale inimesele igas kvartalis.
Profikoristaja annab nõu: kaks kummalist, aga geniaalset nippi kodu koristamiseks
Profikoristaja jagab kaks suurepärast nippi, mida inimesed reeglina ei tunne, kuid mis teevad koristamise märksa lihtsamaks.
Tanel Kiik kohtus WHO peadirektoriga
Sotsiaalminister Tanel Kiik kohtus täna, 12. juunil Genfis Maailma Terviseorganisatsiooni peadirektor doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus’ega. Kohtumisel olid kõne all ravikaitse laiendamise võimalused, digiinnovatsioon tervishoius, ravimite kättesaadavus, alkoholi- ja tubakapoliitika ning ebaravi ...
MÜÜDID JA TEGELIKKUS | Perearst kummutab kõrge vererõhuga seotud väärarusaamad
Eestis on üle 300 000 kõrgvererõhutõbe põdeva inimese. See diagnoos on pöördumatu ehk juba tekkinud haigust saab küll raviga kontrolli all hoida, aga lahti sellest enam ei saa. Kuivõrd kõrge vererõhk kasvatab hüppeliselt nii insuldi, infarkti kui teiste tõsiste haiguste riski, on mõistlik kõrgver...
Katrin Pauts: kuigi mul pole seda kõike, mis ühe naise elu n-ö elamisväärseks teeb, elan ma neist rohkem
Katrin Pauts andis värskele Eesti Ekspressile endale kohaselt vägagi avameelse intervjuu, puudutades muuhulgas ka surmaga seotud teemasid.
Leiti, kuidas mõjutab haridustase Alzheimeri tõve riski
Ajuuurijad on aastaid arvanud, et inimestel, kes on pühendanud rohkem aega õppimisele ja hoidnud oma aju aktiivsena, on väiksem risk dementsuseks. Hiljutised uuringud on sellele ideele vastu rääkinud.
RETSEPT | Värvikirev ja tervislik suvine salat!
Värvikireva ja tervisliku salati teeb eriti nauditavaks vürtsikas pähklikaste. Seda saab väga hästi kasutada ka teistes toitudes majoneesi asemel.
Perearsti nõuandetelefoni isikustatud kaugkonsultatsiooni käivitumine lükkub järgmisesse aastasse
Algselt 1. augustist 2019 käivituma pidanud üleriigilise perearsti nõuandetelefoni isikustatud kaugkonsultatsiooni teenuse alguskuupäev lükkub edasi järgmisesse aastasse.
VIDEO | Elumuutev häkk: nii saad küüslauguküüned sekunditega koore seest puhtalt kätte
Vähe on neid retsepte, kuhu sisse ei ole vaja hakkida vähemalt üht küüslauguküünt, aga sageli kulub neid mitu. Ja iga inimene, kes on küüslauguküüsi koore seest eemaldanud, teab, kui tüütu see olla võib.
Miks maksab beebitüdruku elu päästev ravim pea kaks miljonit eurot?
Haruldast geenihaigust põdevat Annabeli aitab vaid maailma kõige kallim ravim. Toetuseks annetas TÜ Kliinikumi Lastefond oma reservfondist 400 000 eurot ja oma panuse annavad nii kodanikud kui ka haigekassa, kes otsib võimalusi, kuidas beebi elu päästa.
3 looduslikku vahendit, millega peletada jaaniõhtul sääsed
Õhtut väljas veetes ühinevad pinisevad kamraadid. Sääski saab kaugemale peletada looduslike vahenditega, mida võid leida kodusest majapidamisest.
Bakteriaalne tasakaal kontrollib sinu tervist – allergiast kuni vähini
Juba Hippocrates teadis rääkida, et kõik haigused saavad alguse soolestikust ning tugeva tervise aluseks on mikrobioomi tasakaal. Meil kõigil elab organismis kümme korda rohkem mikroobirakke kui on meie endi keharakke. Seega mõjutab mikrobioom olulisel määral iga meie keha organisüsteemi, eriti a...
1. juulist muutub lähedase kaotanutele asjaajamine lihtsamaks
Juulikuust pole lahkunu lähedasel enam tarvidust surma registreerimiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse perekonnaseisuametniku poole, sest surmatõendi väljastab tervishoiuteenuse osutaja.
Tore uudis! Tallinn toetab Pardirallit 10 000 euroga
Tallinna linnavalitsus otsustas täna toetada vähihaigete laste toetuseks peetavat heategevusüritust Pardiralli 10 000 euroga.
Lindpriid arsti vastuvõtul
Doktor Jelena Agudina esmaspäev on hommikust peale broneeritud. Esimene patsient on kell 8:20, teine 8:40, kolmas 9:00. Need on tallinlased, kellel ei ole haigekassa kindlustust ning kes pöörduvad abi saamiseks Kopli polikliinikusse ravikindlustamata isikute vastuvõtule.
Sinu laps kasutab e-sigaretti ja sa ei keela teda? See pole sugugi tervislikum kui suitsetamine ja võib hoopis lapse tervisele põntsu panna
E-sigaret on nii uus toode, et tõelised tagajärjed selle kasutamisel ei ole veel selgunud. Kuid on teada, et e-sigareti tegemisel hingavad inimesed sisse toksilisi metalle.
Üllatav põhjus, miks sa ei pruugi olla tülikast köhast lahti saanud
Kõik köhivad aeg-ajalt. See on refleks, mis aitab puhastada hingamisteid. Keskmine köha kestab 18 päeva. Kauakestva köha põhjust võib olla aga üsna keeruline tuvastada.
D-vitamiin aitab võidelda ravile allumatu vähiga
Peamine põhjus, mis kemoteraapia ei pruugi alati anda soovitud tulemust, on kasvajate suutlikkus omandada ravimite suhtes vastupanu. Seda probleemi võib aidata ületada aga D-vitamiin.
Sa oled targem, kui sa arvad, et sa oled! Need märgid vihjavad, et oled lausa geenius
Väga geniaalsetel inimestel on nii mõndagi ühist.
Terviseamet hoiatab: puugihaigused on levimas!
Puukide aktiivsus võib sel aastal tuua rohkem puugihaiguseid, sest ilmastikuolud on olnud neile soodsad.
Suurhaigla EMO ägab koormuse all: kuumalaine murrab rohkelt eakaid
Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna (EMO) töökoormus on viimastel nädalatel järsult suurenenud, osakonnas on palju raskes terviseseisundis patsiente, seetõttu palub haigla kergemate tervisemuredega tingimata perearsti poole pöörduda.
USAs suri vannitoas koeraketi otsas näljutatud 12-aastane poiss
Ema teada elas Eduardo Posso oma õe, isa ja kasuemaga Florida osariigis ja käis seal koolis. Tegelikkuses oli 12-aastast poissi aga ühes Indiana motellitoas koeraketi otsas hoitud ja näljutatud.
GALERII | Ida-Tallinna Keskhaigla hakkab taastusravis kasutama virtuaalreaalsust
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ning Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) esitlesid virtuaalreaalsuse kasutamist patsientide taastusravis. Virtuaalses supermarketis saab näiteks insuldi üle elanud inimest hinnata kui ka harjutada taas kaupluses sisseoste tegema.
MURRAME MÜÜTE | Kas vale või tõde? 7 levinumat väidet seljavalust, mis ei pruugi alati paika pidada
Kas seljavalu korral tasub lamada või edasi tegutseda? Kas abi on valivaigistitest? Või peaks suurema valu korral hoopis kirurgi poole pöörduma? Seljavalu ja selle ravi ümber ringlevates müütides aitab selgust luua Confido kiropraktik dr Gerly Truuväärt.
10 karma seadust, mis muudavad su elu paremaks
Kas tunned ka, et kiire elutempo tõmbab sind mentaalselt, füüsiliselt ja spirituaalselt kuidagi alla? Meie ka. Aga tea, et kui lased elu negatiivsetel külgedel võimust võtta, võid haigeks jääda või teha teistele asju, mis mõjuvad negatiivselt. Seetõttu on väga oluline oma meelte, keha ja hinge ee...
Rasvane toit aeglustab alkoholi imendumist - müüt või tõde?
Ilmselt oled kursis, et kui hakata tühja kõhu peale alkoholi jooma, siis tekib purjakil tunne juba paari napsuga. Kas rasvase toidu söömine aitab aga päriselt purjujäämist aeglustada?
Appi, jälle need päevad! Mida teha, kui valu muutub täiesti väljakannatamatuks?
Mida küll ette võtta, kui päevad hakkasid ning tabletti pole käepärast või kui ei taha alati suures koguses ravimeid süüa? Aeg on meelde tuletada ununenud nipid menstruatsiooni valude vastu!
KÕHT EI KÄI LÄBI? Nii elavdad soolte tööd ja saad leevendust kõhukinnisusele
Kõhukinnisus viitab sageli vajadusele muuta oma harjumusi – paljuski sõltub soolemotoorika meie elulaadist. Apteek pakub lisaabi.
Hommikune treening ei pruugi olla parem õhtusest treeningust
Kopenhaageni ülikooli teadlased uurisid keha ja lihaste reaktsioone erinevatele treeningutele ja said teada, et lihasrakkude ja keha reaktsioon on erinev vastavalt sellele, mis ajal päevast trenni on tehtud. Hommikune treening kasvatab lihasrakkude ainevahetuse kiirust ja hilisem treening kasvata...
LAPSE HAMBAD ON PUSERITI: millal maksab breketite eest haigekassa?
Kas puseriti hambaid peab kindlasti korrigeerima? Kui hambumus jääb korrigeerimata, siis iseenesest ei juhtu inimese tervisega midagi, selgitas ERRi uudisteportaalis ortodontide seltsi juhatuse liige, TÜ Kliinikumi lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud Rita Nõmmela. 
Meestele: muutused urineerimises, millega tuleb tegeleda
Tavaliselt ei ole eesnäärmevähil varases staadiumis mingeid sümptomeid. Küll aga teatakse mitmeid kindlaid märke edasiarenenud vähist.
Nutitelefonide kasutamine on pannud noortel kolju küljes kasvama sarved
Teadlased avastasid, et noortel inimestel arenevad ülemäärase mobiiltelefonide kasutamise tõttu kolju külge kummalised sarvi meenutavad moodustised, kirjutab Washington Post.
Toitumisteadlane: rakutervise säilitamiseks tuleb juua sellisel määral vett
Vesi on kõige tähtsam toitaine. Kui toiduta võib inimene elada kuni kuu aega, siis veeta kolm kuni viis päeva. Enamik rakkudes toimuvatest keemilistest reaktsioonidest toimub veekeskkonnas -vett on vaja toitainete jõudmiseks keharakkudeni ja energia tootmiseks, selgitab TTÜ emeriitdotsent Tiiu Li...
Pohmelli ennetavad soovitused, mis tõesti toimivad
Kui alkoholiga on liiale mindud, tervitab inimest hommikul truult pohmelus. Kuigi esmatähtis on alkoholiga piiri pidada, leidub ka soovitusi, kuidas saavutada peojärgsel hommikul kergem enesetunne.
Miks külmutatud juur- ja puuviljad võivad tervisele kasulikumad olla kui värsked?
Külmutatud juurviljad ja puuviljad võivad sisaldada sama palju või isegi rohkem vitamiine kui värsked.
Pagulaskeskustes viibib kokku 56 inimest
Vao keskuses elas juuni alguse 35 inimest, neist 17 on rahvusvahelise kaitse taotlejat ning 18 on juba saanud rahvusvahelise kaitse. Kõige rohkem elab keskuses Gruusiast pärit inimesi. Juuni alguse seisuga elas Vao ja Vägeva pagulaskeskustes kokku 56 inimest, vahendas BNS AS-i Hoolekandeteenuste ...
PÄEVARETSEPT | Sidrunilimonaad
Omavalmistatud värske ja jahutav limonaad on kindel suvine hittjook. Vaja läheb vaid sidrunit, mett, suhkrut ja vett. Lihtne! 
Selline töökorraldus võib panna tervise tõsiselt ohtu
Pikad töötunnid seostuvad teadlaste sõnul suurema insuldiriskiga, kuid tervisliku eluviisiga on võimalik ohtu paljuski vähendada.
JALAD PAISTES JA VILLID TEEVAD VALU? Nende nutikate vahenditega ennetad ja leevendad suviseid jalahädasid
Suvepidudel on sageli jalas uued kingad, mis on siss ekandmata. Mida on nutikas villide ennetamiseks ja raviks soetada, soovitab Apotheka proviisor Janika Tähnas.
Risk või mitte? Seos öötöö ja rinnavähi vahel tehti lõpuks selgeks
Uus mahukas uuring lükkab ümber juba 70ndatel levima hakanud ning hirmu põhjustanud müüdi – ei, öötöö siiski ei suurenda rinnavähi riski.
Kilpnäärme ala- ja ületalitlus: kuidas neid ära tunda ja mil viisil need su tervist mõjutavad?
Tallinna Endokrinoloogia Kliiniku endokrinoloog dr Verner Fogel selgitab, mis vahe on kilpnäärme ala- ja ületalitlusel ja mil viisil need su tervist mõjutavad.
Ida-Viru Keskhaigla nakkusosakond kolis uude asukohta
Ida-Viru Keskhaigla mitmed allüksused vahetavad seoses eelseisvate ehitustöödega asukohta Ahtme üksuse piires.
Kardioloog lükkab ümber neli ravimitega seotud müüti
Kõik meist tahaks olla terved ning võimalusel ravimite võtmist vältida. Kui aga ravimid siiski terviseprobleemi tõttu vajalikud on, tuleb neid võtta korrektselt. Ravimite võtmise kohta levivad aga mitmed eksiarvamused, millest lähtumine võib inimese tervisele lausa ohtlik olla.
Miks soolevähk tabab üha enam isegi 20-aastasi ja kuidas seda vältida?
Rohke soolevähki haigestumine on ülemaailmne mure – mullu suri selle tõttu 881 000 inimest. See murrab üha nooremaid.
Praktilised nipid, kuidas süüa vähem lisatud suhkruid
Suhkrusöömist ei pea täielikult ära lõpetama ja toitumisekspertide sõnul on soovituslik tarbida kuni 36 grammi lisatud suhkrut päevas. Enamik söövad aga sellest rohkem, sest lisatud suhkrud peituvad paljudes, ka soolastes toitudes ning mõne kommi söömisel ületame juba soovitatud koguse.
Miks haigestub terve täiskasvanu diabeeti?
Teist tüüpi diabeedi puhul tekib insuliini ületootmine ja kvaliteedi halvenemine veres, mille üks põhjustest on ülesöömine ja kõhule kogunev rasv.
Hambaarst selgitab, kuidas hoolitseda imiku suutervise eest
Kas teadsid, et kaaries on valede käitumisharjumuste tagajärg ja hammaste hooldusega tuleks alustada juba imikueas? Kuidas imiku hammaste eest hoolitseda, selgitab hambaarst Kati Vald.
Potentsiprobleemide ennetamiseks peaks mehed rohkem sööma seda üht igas köögikapis leiduvat looduslikku toiduainet
Mesi on juba tuhandeid aastaid olnud unikaalne ravim, mida on kasutatatud ravimise eesmärgil muinasajast kuni tänapäevani. Meel on inimorganismile mitmekülgne farmakoloogiline ja raviv toime: see toniseerib, tugevdab, tõstab aju ja keha töövõimekust, rahustab, vaigistab valu, avaldab allergia-, p...
Keemiaravi kõrvalt saab ka koolis käia
Seitsmeaastase Lenna ajukasvaja avastati pärast pikaleveninud peavalusid 2017. aasta jõulude ajal erakorralise meditsiini osakonnas. Tüdruku ravitee ei ole veel lõppenud ning kõige suuremat muret teeb perele teadmatus.
Haigekassa teenuste loetelu suurenes
Valistsuse määrusega kehtestatakse uus Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu, kus täpsustatakse üldarstiabi tervisekeskuse rahastamise tingimusi, ajakohastatakse viljatusraviteenuste nimekirja ning lisatakse uued tõenduspõhised ja kulutõhusad teenused.Olulisemad muudatused, millele sotsiaal...
Selle armastatud toidu tarbimine võib vähendada soolevähi riski
Uue uuringu kohaselt on jogurti tarbimine seotud madalama käärsoolevähi tekke riskiga - vähemalt meeste puhul.
4 ilmselget märki, et sind kimbutab unehäire
Kehvasti magatud öid ning stressirohkemaid perioode tuleb vahel igaühel ette, kuid hoopis teine asi on krooniliseks kujunenud unehäire, mis ravimata jättes on juba tõsine terviserisk südamele, vaimsele ja üldisele tervisele.
Kaitseväes teenides või missioonile minnes tuleb vaktsiinid ära teha
Kaitseväelastele on vaktsiinid tasuta ja kohustuslikud, sest vägi peab olema võitlusvõimeline, sõnas kaitseväe akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse leitnant Hele-Reet Lille tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Sul on plaanis sel suvel suitsetamisega lõpparve teha? Siin on viis soovitust, mis aitavad sul seda saavutada
Oled pikalt mõelnud, et tahaksid oma haisvast pahest lahti saada? Kõige parem oleks kohe maha jätta, kuid mõne soovituse järgimine võib selle teekonna lihtsamaks teha.
Millal vajab jalahaavand erakorralist abi?
Pühade ajal kohtutakse tavaliselt oma vanemate sugulastega ning on täiesti võimalik, et vanal inimesel on mure, mida ta nooremale usaldab - jalale on tekkinud haavand või varvas on mustaks läinud. Veresoonte kirurg seltab, mida sellisel juhul teha?
Lasteneuroloogia osakond arendab väikseid patsiente virtuaalreaalsuse abil
Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku neuroloogia osakond sai vahendid virtuaalreaalsuse rakendamiseks väikeste patsientide ravis.
Neuroloog Gross-Paju: migreeni vastu on uudsed tõhusad ravivõimalused
Ameerika Neuroloogiaakadeemia aastakonverents, mis tänavu peeti Philadelphias, on maailma üks suurimaid ja kaalukamaid neuroloogide erialafoorume. Konverentsil osalenud Astra Kliiniku ja Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloog Katrin Gross-Paju edastab, mida uut räägiti peavalust ja migreenist.
Lasteterapeut annab nõu: kuidas valida lapsele trauma korral liikumisabivahend
Ehkki vanemad manitsevad järeltulijaid igapäevaselt ettevaatlikkusele, juhtub ikka lastega õnnetusi, mille tagajärjel tuleb traumast taastumiseks kasutada mõnda liikumisabivahendit. Kuidas leida lapse vajaduste jaoks kõige parem lahendus, mida laps oleks ka valmis kasutama?
Kirurgi pilt näitab, miks tuleks veenilaienditega kohe tegeleda
Veenilaienditest tekkinud muutus 50. aastates naise jalal ei olnud eluohtlik ning peamiselt ebameeldiv, nendib kirurg.
Video: politsei arvas, et leidis surnud väikelapse, kuid tõde oli midagi muud
Ameerika Ühendriikides New Yorgis Queenisis Crocheroni pargis jalutanu leidis enda arvates surnud väikelapse ja ta teatas sellest politseile, mis kutsus parameedikud, kes kinnitasid, et tegemist on surnud lapsega.
Naine pihib: ma tõesti ei tea, kas ma armastan oma meest
Sageli on parem, kui inimesed kõike ei tea. On rahulikum elada. Kuid teema ise selline:
PANE SEEDIMINE HÄSTI TÖÖLE! Need on põhilised mõjutajad, mis hoiavad selle korras
Hea tervise üks põhialus on korras seedesüsteem. Seetõttu on tähtis teada, kuidas see tervena hoida, eriti sel põhjusel, et me saame selle jaoks palju ise ära teha.
Üllatav, aga just need toiduained võivad su hambad korralikult ära rikkuda
Sa toitud tervislikult ja väldid magusat, aga hambad on ikka plekilised? Põhjus võib olla nendes toitudes.
Nädala raamat: tänapäeva inimest võiks nimetada homo farmacumiks
Kuku raadio selle nädala raamat on Thomas Hageri «Ravimid, mis muutsid maailma» kirjastuselt Helios.
Tartu Ülikooli viroloogid panustasid papilloomviiruse ravimi loomisesse
Tartu Ülikooli viroloogid töötasid välja uue rakulise märklaua viiruse vastaste ravimite arendamiseks.
4 põhjust, miks hommikul selg valutab
Seljavalu kimbutab neljandikku täiskasvanutest. Kui hommikust linnulaulu saadab alatihti painav tunne seljas, võib põhjus peituda järgnevas.
Astma ennetamiseks peaksid vanemad lubama lastel toas kanda välisjalanõusid
Nii mõnigi meist on saanud kurjustada, kui lapsena ununes ukse taha jätta mudas, mullas ja kruusateedel trööbatud jalatsid. Tuleb aga välja, et välisjalanõude siseruumides kandmine võib olla soodus immuunsüsteemi tugevdaja ning astma ennetaja.
Öökullid, rõõmustage! Teadlased avaldasid 11 elustiilimuudatust, mis aitavad sul öösiti kiiremini uinuda
"Öökullid" võivad nüüd rõõmustada, sest teadlased on avaldanud 11 elustiilimuudatust, mis aitavad neil oma unegraafikud kontrolli alla saada.