Välismaal elab kuni 200 000 eestlast
Kuigi väljaspool Eestit elavate eestlaste täpset arvu ei ole võimalik määrata, saab hinnanguliselt öelda, et praegu elab välismaal ligikaudu 150 000−200 000 eestlast.
Kui palju tohib laps televiisorit vaadata?
Televiisori vaatamine võib põhjustada lapsele magamisraskusi, tõsta tema ärevustaset ja kalduvust depressiivsusele, samuti süvendada keskendumis – ja tähelepanuprobleeme ning panustada ülekaalulisuse tekkimisse.
Lastearstid hoiatavad vanemaid levinud abivahendi kasutamise eest
Uus uuring näitas, et laste käimistoed on endiselt suured õnnetuste põhjustajad ning lastearstid pooldavad nende keelustamist.
Need on ego üheksa tüüpi — milline neist on sinul?
Enneagram on pealtnäha lihtne, isiksusi üheksaks erinevaks tüübiks lahterdav süsteem, kuid see peidab endas sügavaid teadmisi ja selle ajalugu ulatub paari tuhande aasta taha. See, mida teeb Joonas Saks 28. septembril seminaril „Enneagram“, ei ole lihtsalt õpetamine.
Puust ja punaseks: üks lihtne harjumus, mis aitab hambaravikulusid kõvasti kokku hoida
Miks on oluline niiditada? Kuidas seda tegema peab - kas seda peab üldse tegema või «pääseb» ka lihtsamalt? Otsustasime tõe jälile saada.
Tuletame meelde: miks eelistada Põhjamaade dieeti?
Sügishooaega sisse elades on hea meelde tuletada, miks Põhjamaade dieet sulle kasuks tuleb.
SÜDAMEARST SELGITAB: miks on ohtlik normist paksem veri?
Normist paksem veri on ohtlik nii tervisele kui elule. Ka liiga vedel veri võib põhjustada tervisehäireid. 
Selle vitamiini madal tase veres soodustab rinnavähi teket
Uue uuringu andmeil on pärast menopausi algust rinnavähi oht kõrge naistel, kelle D-vitamiini tase on madal.
Looduslikud nipid: tumedaid ringe silmaümbruses vähendavad levinud toidud
Hoolitsetud ja terved silmaümbrused värskendavad tervet nägu. Noorendavate kreemide asemel võib proovida näiteks mündilehtede, kartulimahla või külmade teekottide kasuliku mõju silmadele.
Kuidas alandada kõrget palavikku
Palavik on organismi vajalik kaitsereaktsioon ja märk sellest, et immuunsüsteem teeb oma tööd keha parandamise nimel, aga ka selle kulgu annab leevendada looduslike vahenditega.
Eksperdid soovitavad Eesti maksusüsteemi pea peale keerata
Tee tööd ja maksa ausalt makse, siis maksab riik sinu arstiarved kinni – see põhimõte on Eestis kehtinud paarkümmend aastat. Nüüd soovitavad eksperdid sellest loobuda ja ümbrikupalgaohust hoolimata tagada riigi kulul tasuta ravi kõigile Eesti elanikele.
NEED ON PARIMAD PEREARSTIPRAKSISED. Vaata, kas sinu arst on nende hulgas
Tänavu omistati kvaliteedimärgis 85 perearstipraksisele. Tunnustus antakse üle 21. septembril Tartus Eesti perearstide seltsi aastakonverentsil.
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Marilyn Kerro!
Täna tähistab oma sünnipäeva Eesti armastatud selgeltnägija Marilyn Kerro. Marilyn Kerro loeb ennast selgeltnägijaks, kes tunnetab vaimudega juhtunut ja seda, mida on läbi elatud. Ta arvab, et päris võimed ema vanatädilt, ning seostab võimete avaldumist lapseeas (kuueaastasena) saadud pikselöögig...
Psühholoogid ja logopeedid taotlevad oma töötingimuste lisamist tervishoiutöötajate palgaleppesse
Eesti psühholoogide liit, Eesti kliiniliste psühholoogide kutseliit ja Eesti logopeedide ühing esitasid täna tervishoiutöötajate palgaleppe läbirääkimiste osapooltele ettepaneku lisada leppesse tervishoiu erispetsialisti mõiste ning määrata kindlaks nende palgatingimused sarnaselt arstide, õdede ...
OTSE: perearstide seltsi konverentsil tunnustatakse parimaid perearstikeskusi
Eesti perearstide seltsi aastakonverents on perearstide aasta tippsündmus, kus antakse ülevaade olulisematest päevakorral olevatest küsimustest ning jagatakse tunnustust parimatele perearstipraksistele. Tänavu kogunevad perearstid 21. septembril Tartus. Postimees teeb konverentsist otseülekande.
Eksperdi põhjalik selgitus: miks soovitatakse süüa nii palju puu- ja köögivilju?
Rohke puu- ja köögiviljade söömine kuulub peaaegu iga dieedi juurde ning alatasa mainitakse, et eestimaalane tarbib neid liiga vähe. Milleks üldse neid süüa? Toitumine.ee lehel teeb ülevaate Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi.
MMSi uude gruppi pääseb nüüdsest vaid passi alusel
Pärast laupäeval ilmunud Postimehe artiklit, kuidas «kloorijoodikud» Facebooki lehe sulgemise järel kohemaid uue lehe asutasid, on lehega liitumiseks viidud sisse uued turvanõuded - esitada tuleb pilt passist või ID-kaardist.
Kas kodu puhastusvahendid põhjustavad kaalutõusu?
Erinevate pindade puhastamiseks mõeldud kemikaalid ja kodused desinfektsioonivahendid võivad uue uuringu kohaselt põhjustada lastel ülekaalulisust, kuna need muudavad nende soolestiku bakteriaalset kooslust.
Madal D-vitamiini tase ei pruugigi põhjustada hulka tervisehädasid
Päikesevalgust on järjest vähem ja UV-kiirgus pole enam kuigi intensiivne. Kuid just nende kahe mõjul tekib meie kehas D-vitamiin.
Marilyn Jurman noortegängidest: mu mees on isegi paar korda mõne meie ühise tuttava sealt kambast ära tundnud
Marilyn Jurman tütar muudkui kasvab ja selle peale mõtleb naine ikka ja jälle nende noortekampade peale, kellest pidevalt meedias juttu on.
USA-s sai mees hairünnakus surma
Ameerika Ühendriikides Massachusettsis suri laupäeval mees, keda ründas hai. 20ndates mees sai hairünnakus nii tõsiselt viga, et arstidel ei õnnestunud tema elu päästa.
KASULIK SINU TERVISELE | 10 üllatavat põhjust, miks peaksid iga päev banaani sööma
Banaanid on ravimiks nii pohmelli, sääsehammustuse kui ka depressiooni vastu. Banaanid sisaldavad kolme looduslikku suhkrut – sahharoosi, fruktoosi ja glükoosi. On teada tuntud tõsiasi, et banaan täidab kiirelt kõhu ja annab ka energiat.
FinanceEstonia: ligipääs inimeste laenuandmetele vähendaks makseraskustesse sattumise riski
FinanceEstonia on seisukohal, et avades ligipääsu inimeste laenuandmetele muutuks krediidiotsuste saamine oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks. Lisaks on võimalik laenuturule tagasi tuua üle 100 000 maksehäiretega inimese, kes praegu traditsiooniliste pankade teenuseid kasutada ei saa.
Mis juhtub, kui sa ei võta D-vitamiini? Kas kuulud riskirühma?
Viimastel aastatel on Eestis soovitatud D-vitamiini võtta lausa aasta ringi. Apotheka apteeker Kerli Valge selgitab, miks on D-vitamiin nii oluline ja mis võib juhtuda, kui organismis on kestev D-vitamiini puudus.
Kas viin on tõesti parim abivahend viirustega võitlemiseks?
Miks tasuks viina asemel eelistada hoopis hapukurki ja porgandit eelistada, sellest kirjutab Loodusväe blogi!
Tiina Saar-Veelmaa | 28 puhkusepäeva on liiga vähe
Hiljuti sõnastas psühhiaater Anne Kleinberg Terviseuudistele õpiedu saladuse:  „Kui tahad, et lapse sooritused oleksid edukad, pead õpetama ta ka lõdvestuma ja puhkama.“ Seesama kuldne reegel kehtib täiskasvanutegi puhul. Mulle tulevad nõustamisele sageli inimesed, kes on oma valdkonnas hinnatud ...
Jõks: haigekassa rikkus haruldast haigust põdeva neiu ravimi rahastamisest keeldudes seadust
Haigekassa on rikkunud seadust, kui keeldus 17aastase haruldast verehaigust põdeva neiu ravimi rahastamisest, väidab õiguslikus analüüsis vandeadvokaat, endine õiguskantsler Allar Jõks.
Nipid, mis aitavad unetusega võitlejatel magada
Uimasust ja raskusi magamisega saab ära hoida unerežiimi korrastamise ja ärritajate vältimisega enne magamajäämist.
Kuus levinud unemüüti, millel tõepõhi puudub
Enne magama minekut sooja piima joomine võib anda vaid psühholoogilise efekti ning kerge päevane uinak veel ööund ei riku.
Uskumatu reostamine. Eestis kasutatakse päevas 200 0000 ühekorratopsi
Iga kuues eestimaalane ostab iga päev ühekorratopsis joogi. Kasutatud tops lendab prügikasti või hoopis kraavi.
Kas su maks jaksab töötada? Need on maksa põhivaenlased
Maks on inimese suurim siseelund, mis kaalub täiskasvanul lausa 1-1,4 kilogrammi.  Kuidas peaks elama, et see suur ja tähtis elund püsiks terve?
Kondiväänajal polnud aimugi, et tema painduvuse põhjustas ohtlik haigus
Ülipainduvate liigestega australlanna ei osanud pikka aega kahtlustada, et tema ebainimliku liikuvuse saladuseks oli geneetiline haigus. Läks aastaid, enne kui naine sai diagnoosi.
Õõvastav: pärast populaarse kalaspaa külastust tuli naisel viis varvast amputeerida!
Austraallanna Victoria Curthoys läks Tais populaarsesse kalaspaasse - hoolitsus, mille käigus jalad pannakse basseini ning kalad näksivad jalgade küüljest surnud naharakud ära. Seal nakatus ta shewanella-viirusesse, mille tagajärjel tuli arstidel amputeerida kõik ta parema jala varbad.
HOMSES KROONIKAS | Verised nukid, sigaretid ja alkohol: tuntud eestlased meenutavad noorusaja pahandusi
Parkidesse kogunevad noortekambad ja verised arveteklaarimised – kõik see toimus ka aastate eest. Millised reeglid on kehtinud varem ja kuidas tulid karmi noorusega toime need, kes on täna omas vallas tuntud ja hinnatud inimesed?
SÜDAMEARST ÕPETAB: millal ja kuidas on õige mõõta vererõhku
Kardioloog Margus Viigimaa ütleb, et kui patsiendid näitavad, kuidas nad vererõhku mõõdavad, teevad nad sageli viis-kuus viga. Järgi neid südamearsti soovitusi, et saaksid õiged näidud!
MMSi-joojate kurikuulus Facebooki grupp suleti
Terviseamet taotles Facebookis MMSi ja DMSO ühendeid propageeriva grupi sulgemist ning lõpuks läks see ka korda - suhtlusvõrgustik lasi ebaravi levitava grupi sulgeda.
Hoiatav uuring: toidud, mis suurendavad vähki haigestumise riski
Inimestel, kes tarbivad regulaarselt madala toiteväärtusega söögikraami, milles pole eriti kiudaineid, valku, kasulikke rasvhappeid, polüsahhariide ehk liitsuhkruid, kujuneb suurema tõenäosusega välja vähk.
Eestis on enesetapjaid rohkem, kui tules ja liikluses hukkunuid kokku
10. septembril tähistatakse rahvusvahelist suitsiidiennetuspäeva, et juhtida tähelepanu probleemile, mille tõttu sureb Eestis rohkem inimesi kui liikluses ja tulekahjudes kokku.
Personalijuht: iga kolleeg võiks mõista kurdile töökaaslasele „tere“ ja „tänan“ öelda
Rimi alustas viipekeele õpetamist oma töötajaile, kes suhtlevad päevast päeva või tihti kurtide kolleegidega. Täna töötab Rimis 20 kurti või kuulmispuudega inimest ja enamik neist on ametis kassades. Rimi personalijuht Kaire Tero leiab, et iga Rimi töötaja võiks ära õppida selle, kuidas kurdile k...
Vagiina on isepuhastuv – miks eksisteerib “naiste hügieeni” tööstus?
Talgipuudrid, lõhnastatud sidemed ja douche´id on vaid mõned näited sellest, kuidas üks tööstus on mänginud naiste hirmudele olla “räpane ja haisev”. Nii ongi müügile paisatud hulga tooteid ja kasutusele võetud veidraid toiminguid, millest osa on suisa ohtlikud ja kahjulikud, vahendab Telegram Th...
Loobu ebavajalikust kraamist! Need on asjadest vabanemise 3 positiivset mõju sinu elule
Öeldakse, et asjad ei tee meid õnnelikuks, kuid tänases tarbimiskeskses kultuuris tundub vahel, et hoopis asjad juhivad meie elu mitte meie ise. Reklaamid õhutavad meid ostma rohkem tarbekaupu, jälgima nelja aastaaega hõlmavaid moe- ja ilutrende ja ihaldama ikka uusimaid tehnoloogiavidinaid. Sama...
UURING: Eestis on enesetappude arv jätkuvalt üks kõrgemaid Euroopas
Enesetappude arv Eestis on aastate jooksul vähenenud nii meeste kui naiste hulgas, kuid on jätkuvalt üks kõrgemaid Euroopas.
Psüühika- ja käitumishäireid diagnoositi rohkem kui aasta varem
2017. aastal diagnoositi psühhiaatri vastuvõttudel psüühika- ja käitumishäireid kaks protsenti rohkem kui eelnenud aastal, selgub Tervise Arengu Instituudi statistikast.
Kliinik.ee-s hakkab inimeste küsimustele vastama 7 uut arsti
Tervisenõustamise portaalis Kliinik.ee saab nüüd interneti teel nõu küsida Confido erameditsiinikeskuse arstidelt-spetsialistidelt. Küsimustele hakkavad tänasest vastama naistearst dr Urve Pappa, füsioterapeut Maris Perendi, toitumisterapeut Artur Minenko, kiropraktik Gerly Truuväärt, tervisepsüh...
Vitamiinid, mis aitavad juuste väljalangemise vastu
Juuste aeglase kasvu või nende välja kukkumise sagedane põhjus on vitamiinipuudus.
Vähk levis: samalt doonorilt organid saanud naistel kujunes välja rinnavähk
Vähk võib levida. Neljal Euroopas elaval naisel arenes välja rinnavähk, mille tõttu kolm ka surid, olles saanud elundi samalt 53aastaselt organidoonorilt.
Haigekassas läheb lahti koondamine
Lähiajal hakatakse nii mõnelegi haigekassa juhtivtöötajale õpetama, kuidas koostada CVd, sest alates 1. oktoobrist neile tööd ei jagu.
Iga naine peab seda teadma: millal tuleb minna naistearsti vastuvõtule?
Naistearstile võiks pöörduda, kui on kaebusi, on vaja testida seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes, soovitakse valida tõhusat rasestumisvastast meetodit, on aeg emakakaelavähi sõeluuringuks või vajatakse muud nõuannet. Naistearsti vastuvõtule tulija vajadused ning arusaam spetsialisti ...
Rahanappus kimbutab! Marilyn Jurman on sunnitud valutava südamega tavatoitu ostma: mahetoidud on poole kallimad
Oma Õhtulehe blogis jutustab joogatreener, näitleja ja lapsevanem Marilyn Jurman nagu tavaliselt avameelselt oma elust-olust — sedapuhku on luubi all kõik, mis liigitub kategooriasse “öko ja šmöko”, mille kirglik fänn Marilyn juba aastaid on ja mille krõbe hind teda parasjagu kimbutavas rahanappu...
SÜDAMEARST: igale inimesele õige vererõhuravimi leidmine on tõeline arstikunst
Kuna vererõhuprobleemid ei anna endast alguses märku, hakati veel 20-30 aastat tagasi kõrgvererõhktõbe ravima sageli alles siis, kui inimesel oli rõhk nii kõrge, et peas kohises ja rinnus pistis.
Onkoloogid: suremus vähki on tõusmas esimeseks surmapõhjuseks
Eesti Kliiniliste Onkoloogide Selts (EKOS) pöördus sotsiaalministeeriumi poole palvega toetada uude Ida-Tallinna Keskhaiglasse kiiritusravi integreerimist, kuna suremus vähki on tõusmas surmapõhjuseks number üks.
Savisaar: paljud Eestis loodavad, et ma sureksin juba ära
Edgar Savisaar andis intervjuu Iltalehti ajakirjanikule Sami Lotilale, kus mainis muuhulgas, et ei kavatse veel surra.
Ekspert tõendab: HPV vaktsiinil on minimaalselt kõrvaltoimeid
Ravimiameti ekspert kinnitab kõrvaltoimete teatistele tuginedes, et HPV vastu vaktsineerimiseks mõeldud Gardasil 9 on väheste kõrvaltoimetega vaktsiin, millest saadav kasu ületab tugevalt võimalikud riskid.
Tasuta hambaravi jätab rohkem kui pooled Eesti noored külmaks
Kuigi haigekassa partnerite juures on kuni 19aastastele lastele ja noortele hambaarsti külastamine tasuta, jõudis selle aasta esimeses pooles arsti juurde vaid 41 protsenti 3-19aastastest lastest.
Töökeskkonna ohud võivad avalduda alles aastate pärast, kui inimene haigestub vähki
Kuna tööga seotud vähijuhtumid aina sagenevad ning haigus ei avaldu üleöö, vaid pikema ajaga, tuleb töökeskkonna turvalisusse panustada nii tööandjal kui töötajal endal, kirjutab tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Silja Soon.
Seeneaeg käes: Eesti inimesed satuvad hallutsinatsioonide ja kõhuhädadega haiglasse
Terviseameti mürgistusteabekeskus juhib tähelepanu sellele, et tundmatuid seeni ei tasu korjata, maitsta ega ka osta, sest mürgiseente söömise tagajärjed ulatuvad seedehäiretest inimese surmani.
Mis kell sa ärkad? Sellest sõltub, kas võid kalduda depressioonile
Hiljuti avaldatud uuringu järgi on neil, kes lähevad õhtul vara voodi ja tõusevad vara, väiksem risk depressiooni tekkeks.
Kolesteroolipomm? Kui mitu muna päevas on ohutu süüa
Muna sisaldab kehale üliolulisi ja hästi imenduvaid vitamiine ja valke. Läbi aegade on aga hoiatatud munade kõrge kolesteroolisisalduse eest. Kui palju mune tarbida on tegelikult kasulik ja ohutu?
Tervena elatud aastaid tuleb tasapisi juurde, kuid Eestis elatakse pikki aastaid haigena
Mehed elavad tervena 74% oma elust ehk 54,5 aastat ning naised 72% ehk 59 aastat.
5 kasulikku harjumust, millega ennetad ränka kopsuvähki
Sageli tõmmatakse võrdusmärk suitsetamise ning kopsuvähi vahele. Tõsi on, et suitsetamine on kopsuvähi suurim riskitegur, kuid tegelikkuses on teisigi harjumusi, mis aitavad rasket tõbe vältida.
Tanel Padar: Tina Turneriks kehastudes peideti mu tätoveeringuid tunde
„Kõige raskem, samas nauditavam, oli teha Tina Turnerit. See on tohutu väljakutse. Füüsiliselt tuli tunde grimmis istuda ja samal ajal vaimselt mitte murduda. Ainuüksi minu tätoveeringute peitmine võttis tunde,“ meenutab Tanel Padar üht näosaate keerulisemat karakterit.
Sotsiaalkomisjon algatas terviseandmete piiriülest edastamist võimaldava eelnõu
Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas tänasel istungil tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid Euroopa Liidu liikmesriikidega.
Eelnõu annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid teiste Euroopa Liidu riikidega.
Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas tänasel istungil tervishoiuteenuste korraldamise seaduse ja ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis annab õiguse vahetada digiretsepte ja haiguslugusid Euroopa Liidu liikmesriikidega.
Maret Maripuu: töötervisest tuleb rääkida, et me ei kaotaks tööl olles oma närve, positiivset tuju, ei tunneks end võõraste ja üksikutena
Minu 92-aastane naabrinaine tavatseb öelda, et nii kaua, kui tervis on korras, saab kõigega hakkama, mis saatus eluteele veeretab. Tervise peale hakkame tavaliselt mõtlema alles siis, kui tõsine häda on kimbutamas. Erinevates uuringutes on välja toodud, et eluviis mõjutab meie tervist kõige rohke...
Põhjused, miks tupp valutab
Valuaistingud tekitavad ikka hirmu, aga eriti ehmatav on neid kogeda intiimpiirkonnas. Vaginaalsel valul võib olla palju erinevaid põhjuseid.
Vähist tervenev saarlane: käisin ühe jalaga teisel pool ära
Eelmisel aastal viimases staadiumis vähi diagnoosi saanud Ott Paakspuu räägib intervjuus Saarte Häälele, kuidas ta veel kevadel oli nii viletsas seisus, et oli juba kõige tumedama tulevikuga leppinud. Nüüd on mees taas vormis ja pakatab elujõust.
Suri Hollywoodi näitleja Burt Reynolds
Ameerika näitleja Burt Reynolds suri 82aastaselt Florida haiglas südamerabanduse tagajärjel.
Proviisor selgitab: millal peaksid hakkama magneesiumit juurde võtma? Kui palju seda üldse tarbida tohib?
Kui palju magneesiumit on organismil vaja? Kuidas ja kui palju tuleks magneesiumit juurde võtta? Neile tähtsatele küsimustele vastab Südameapteegi proviisor Külli Teder
Millistest probleemidest annab märku see, kui käsi sureb öösel ära
Kui käsi nö «ära sureb», valdab inimest tunne nagu ta jäse muutuks tuimaks või torgiksid seda nõelad. Tegu on paresteesiaga. Põhjuseid võib olla erinevaid, osade pärast ei tasu pead vaevata, aga mõnd neist tuleks ravida.
Kerttu Rakke: kümme aastat tagasi küsisid kõik minu käest, kas mul häbi ei ole. Ei, mul ei olnud häbi!
Kerttu Rakke tähistab järgmisel nädalal oma 48. sünnipäeva, aga juba praegu on tal põhjust rõõmustada, sest raamatupoodidesse jõudis tema värske teos “Häbi”. Meile rääkis ta aga kohvitassi taga sellest, kas ja mille üle ta ise on häbi tundnud ning ka sellest, kust talle omane otsekohesus tuleb ja...
MMSi sõprade grupiga on liitunud ligemale sadakond meditsiinitöötajat
Salajase MMSi joojate sotsiaalmeedia kogukonnaga on liitunud sadakond eestlast, kes on seotud mõne meditsiiniasutusega. Mis jõud kutsub arste ja medõdesid gruppi, mis propageerib mürgist lahust?
Probiootikumide kasulikkus leidis taas kinnitust
Hiljuti kõmas üle teadusringkondade uudis, et probiootikumide kasulikud omadused võivad olla suuresti müüt ja üle paisutatud. Vastse uurimuse tulemused seavad probiootikumid taas paremasse valgusse.
Doonoritelkides koguti 1137 liitrit verd – kes sobib doonoriks?
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskuse ja Pärnu haigla veretalituse doonoritelkides loovutas sel suvel verd 2528 inimest, kes annetasid kokku üle 1137 liitri verd. Esmadoonoreid oli 422.
Sotsiaalmeedia kihab: kas 4-aastasele vitsa võib juba anda? Ikka võib, arvab nii mõnigi
Populaarses Facebooki-grupis Rahvameditsiin ja teadmised on vallandunud arutelu, kas 4-aastasele võib juba vitsa anda. Ikka võib, arvab nii mõnigi! Miks mitte, kui on asja eest!
Ülemaailmne uuring: pärilikkus suurendab hüpertooniariski kolm korda
Lihtne süljetest võib meedikutel aidata tuvastada patsiendid, kellel on suurem risk kõrgvererõhutõve tekkimiseks.
Neli peamist lisaainet, mida tuleks poes toitu valides kindlasti vältida
Toitudesse lisatakse mitmeid lisaaineid eesmärgiga parandada toidu maitset, lõhna, värvust, struktuuri ja muid omadusi ning pidurdada riknemist. Põhilised lisaained on säilitusained, toiduvärvid, vajaliku konsistentsi saavutamiseks emulgaatorid, stabilisaatorid ja paksendajad, lõhna- ja maitsetug...
Pereisa Andres võitleb eesnäärmevähiga: nüüd on jäänud ainuke lootus teie abile, et elada edasi täisväärtuslikku elu koos pere ja lastelastega
Vähiravifond Kingitud Elu otsustas õla alla panna 68-aastase Tallinna mehe Andres Valteri ravile. Andres vajab ravimit, mille hind küündib üle 20 000 euro, kuid mis Haigekassa vihmavarju alla ei mahu.
Millest tekib toksiline šokk? Tampooni kasutamise tõttu kaotas modell tänavu teisegi jala
Ameerika modell Lauren Wasser teeb teavitustööd toksilise šoki tekkimise põhjuste ja ohtlikkuse osas. Noor naine kaotas sellele bakteriaalsele eluohtlikule seisundile peaaegu oma elu ja juhtunut tuletavad talle iga päev meelde kuldsed jalaproteesid - parem jalg amputeeriti kohe pärast juhtunut, v...
Õllekõhu 5 staadiumit!
Psühholoog töötab nii kana, kassi kui ka meriseaga
Kui muserdatud laps või noor ei taha psühholoogiga rääkida, siis on abiks näiteks kass või koer, kes talle tähelepanu pöörab ning julgustab teda end ka teisele inimesele avama.
Eestlasest perearst Norras: maapiirkonda sõitev arst võib teenida rohkem kui linnas töötav
Dr Mihkel Helemaa asus 2017. aasta veebruaris tööle ja elama Norrasse. Selle ajaga on perearstina töötamine olnud nii kogemusterohke, et sellest võiks juba raamatu kirjutada. Arst toob Med24-s välja, et Norras kujunevad küll sageli tööpäevad üheksatunnisteks, kuid positiivne on see, et mõistliku ...
Õõvastav või tänapäevaselt kaunis? Korsetifännist naine kannab korsetti 20 tundi päevas
Oregonist pärit 42-aastane Sarah Vaeth proovis korsetti esimest korda 2012. aastal. Esmalt tahtis naine parandada oma halba rühti. Siis aga sattus ta asjast vaimustusse. Ta hakkas kandma korsette iga päev ja kandis neid lausa kuus aastat järjest. Sarahi vööümbermõõt on vaid 40 sentimeetrit.
10 asja, mis sinu kehaga juhtuvad siis, kui otsustad meigist täielikult loobuda
Vähe on naisi, kelle igapäevarutiini ei kuuluks meikimine. Meigiga varjatakse iluvigu ja suurendatakse enesekindlust ja sellest on saanud nii normaalne osa meie argipäevast, et elu ilma ripsmetuši ja jumestuskreemita tundub peaaegu võimatu. Aga need naised, kes on oma tõelisele minale kindlaks jä...
Salmonelloos – üha raskemini ravitav
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel sureb antibiootikumide resistentsuse tagajärjel igal aastal vähemalt 25 000 inimest ainuüksi Euroopa Liidus ning terves maailmas ligi 700 000 inimest. Need arvud on aga üha tõusmas.
12 tavalist rõivaeset, mis rikuvad pikkamisi su tervise
Hommikul kiirustades riideid selga ajades mõtled sa ilmale ja tööle. Tervise jätad aga kahe silma vahele. Ometi on terve hulk rõiva­esemeid, mis mõjuvad tervisele pikkamisi hävitavalt.
Põhjus, miks tunned päev pärast pidu end ikka veel joobnuna
Ärkad pärast joomingut ning keel on ikka veel pehme, samm sassis ja mälus lüngad? Ilmneb, et pohmell häirib keha ja meele võimekust samamoodi nagu joobesolek.
Suri karismaatiline prantsuse laulja Rachid Taha
59-aastaselt suri karismaatiline ja mõjukas prantsuse laulja Rachid Taha.
OHTLIK! Mis juhtub, kui koer lakub su nägu?
Mõned lasevad koeral oma nägu lakkuda, sest see on õrnuse ja läheduse väljendus. Teistele tundub see vastuvõetamatu, sest koer lakub ju teiste koerte uriini ja väljaheiteid. Kummal on õigus?
5 terviseprobleemi, mille saab välja lugeda hammastelt
Hammaste tervise juures mängib olulist rolli suuhügieen, aga tegelikult on veel hulk tegureid, mis hammaste ja igemete välimust mõjutavad, nende seas levinud haigused.
Kõrgõzstanis vahistati vastsündinutega kaubelnud arstid
Kõrgõzstani võimud pidasid kinni mitu isikut, keda kahtlustatakse vastsündinud laste müümises, ühel juhul väitsid arstid, et müügiks mõeldud laps suri sündides.
Kooliõde paneb südamele: ärge saatke lapsi kooli hommikusöögita ega ka haiglasena
Kooliõde jagab näpunäiteid, kuidas hoida algaval õppeaastal lapse füüsilist ja vaimset tervist.
Kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab vaimse tervise probleemide käes
Tallinna Lastehaigla juures tegutsev Laste vaimse tervise keskus tähistab täna sünnipäeva. Kolme tegutsemisaasta jooksul on keskusest tuge saanud ligi 10 000 vaimse tervise probleemidega last ja noorukit.
Tahad teada, mis ei lase sul vabalt elada ning milliseid emotsioone sa väldid ja pidevalt alla surud? See süsteem on suurepäraseks abimeheks!
Enneagram on pealtnäha lihtne, isiksusi üheksaks erinevaks tüübiks lahterdav süsteem, kuid see peidab endas sügavaid teadmisi ja selle ajalugu ulatub paari tuhande aasta taha.
Eesti teadlased hakkasid liha valmistama hernestest
Eestlase toidupüramiid on pööratud pahupidi – köögivilju tarbitakse liiga vähe, ehkki neid peaks menüüs olema valdavalt. Söögilauda kroonivad lihatooted, mida eksperdid soovitavad tarbida kolm-neli korda väiksemas koguses. Eesti teadlased Toidu – ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusest pan...
PUUGID ON HOOS: puugilt on haiguse saanud juba 769 inimest
Terviseameti viimati avaldatud andmete järgi on tänavu seitsme kuuga saanud puugilt haiguse 769 inimest. See on ligi 300 nakatumist rohkem kui eelmisel aastal sama ajaga.
Puust ja punaseks: mida meeste jalad nende väikemehe kohta päriselt öelda võivad?
Iga müüt, mis jalgade suuruse kohta levib, ei ole tõsi, aga teadlaste sõnul need asjad siiski on.
Orkaani tõttu pulma edasi lükanud USA paar kinkis lilled vähihaigetele
Hoolimata uluvast tuulest ja ohtlikust vihmast, on Concordi piirkonna vähipatsientide kodus värsked lilled. Kohalik paar pidi tõsiste ilmastikutingimuste tõttu oma pulmakuupäeva ära muutma, kuid ei lasknud lilledel raisku minna.
Tervisenõu: kas klaas punast veini päevas tuleb tervisele kasuks?
Väheses koguses alkoholi, eeskätt punase veini tarbimise kohta levib arvamus, et sellest võib südame tervisele kasu tõusta. Kuidas on lood tegelikult?
Läätsede kandmine ujumise ajal pidi naise peaaegu nägemisest ilma jätma
Naine pidi peaaegu pimedaks jääma silmainfektsiooni tõttu, mis tekkis tal siis, kui ta oli hotelli basseinis ujudes kontaktläätsed silma jätnud.
Mehe silm lõhkes! Mis juhtub, kui magad kontaktläätsed silmas
Kahepäevase jahiretke kontaktläätsi silmast võtmata veetnud mees pühkis koju jõudes käterätiga üle näo ja kuulis plaksatust, millele järgnes tõsine silmavalu – tema sarvkest rebenes!