Tervisenõu: kas gripp võib ühel hooajal tabada mitu korda?
Üks kord grippi läbi põdeda on juba piisavalt kurnav, kuid kas viirushaigus võib ühe gripihooaja jooksul tabada ka teisel korral?
Vähiravifondi tabas ennenägematu abitaotluste laviin
Tänavu on vähiravifond «Kingitud elu» sattunud surve alla - vaid viimase kolme nädalaga esitati paarkümmend abitaotlust – korraga rohkem kui kunagi varem.
Toidutalumatus välistab naise menüüst uskumatu hulga toiduaineid
Heli Kuusk (48) on naine, kes on viimased viis aastat võidelnud haigusega, mis ei luba tal süüa tavapärast toitu.
Järgmine kord, kui pead pesed, lisa oma šampooni sisse lusikatäis suhkrut
Tuleb välja, et meie peanahk vajab sama palju pesemist, niisutamist ja koorimist nagu meie näonahk.
Eksperdid tunnistavad: kui jood kohvi mustalt, võid olla psühhopaat
Kohvi mustalt juua võib olla küll kõige tervislikum viis selle tarvitamiseks, aga see võib ka viidata sellele, et sa oled tõeline koletis. Vähemalt nii väidab hiljutine uuring, mis leidis, et inimesed, kes eelistavad juua kohvi võimalikult kangelt, on tõenäolisemalt psühhopaatiliste tunnustega, v...
Psühholoog: miks ei reageerinud 17-aastase tapja sõbrad kuriteole
ETV saade «Pealtnägija» tõi eile päevavalgele loo 17-aastasest paldiski noormehest, kes tappis 50ndates mehe, filmides toimunut ja jagades seda sõpradele suhtlusvõrgustikus. Sündmusest teadjad aga politseisse ei pöördunud.
Kui lapse tundlikkust ei aktsepteerita, õpib ta oma tegelikku mina alla suruma ja sellega võib kaasneda hirm, pinge ja madal enesehinnang
KODUTOHTER: Umbes iga viies inimene tundlikum kui ülejäänud. Mida see täpsemalt tähendab ja kuidas tänapäeva ühiskonnas ülitundlikuna hakkama saada, räägib kogemuskoolitaja Kadri Riisik, kes on võtnud oma südameasjaks inimeste teavitamise ülitundlikkusest.
Neuroloog selgitab: viis levinumat põhjust, miks käsi valutab
Käevalu on üks sagedasemaid arstile pöördumise põhjusi, mõjutades kuni 10% elanikkonnast.Vahel kaasneb käevaluga ka tundehäireid nagu sipelgate jooksmise tunne, surin, suremistunne või torked. Raskemal juhul võib valu ja tundehäirega kaasneda ka käe nõrkus. Enamasti annavad need sümptomid märku k...
Hiina meditsiin soovitab: need on käesolevaks aastaajaks sobivad ravimtaimed, mida koduapteeki lisada
Hiina meditsiin peab ravimtaimi ravimisel väga oluliseks ja seetõttu soovitab veebruarikuu Kodutohtris Hiina meditsiini arst Rene Bürkland lisada käesoleval aastaajal oma koduapteeki just need ravimtaimed.
Postimehe test: kui head on sinu teadmised gripist?
Gripihooaeg kestab ning haigestunute arv kasvab iga nädalaga. Pane end Postimehe testis proovile ning vaata, kas sinu põhiteadmised gripi kohta on piisavad, et tülikat haigust sel hooajal vältida.
26aastane naine arvas, et tal on ripsmekarvake silma läinud, aga avastas selle asemel hoopis 14 imepisikest ussikest
Abby Beckley on esimene inimene maailmas, kelle silmadel "pesitsesid" parasiitussikesed, keda muidu leitakse pigem kariloomadelt ja koertelt.
Kaheksa märki, mis võivad viidata peatsele südameinfarktile
Infarkti üleelamine ja sellest paranemine sõltub eelnevast haigusloost ja sellest, kui kiiresti inimene meditsiinilist abi saab. Sümptomite tundmine võib päästa elu.
Naistearst Lee Padrik annab nõu: kui kaua kestab HPV vaktsiini mõju?
Riiklikkuse immuniseerimiskavva lisatud HPV vaktsiini kohta levib erinevat infot. Tartu Ülikooli kliinikumi naistearst Lee Padrik vastab Postimehe lugejate HPV teemalistele küsimustele.
Naistearst Lee Padrik: kas HPV-d saab ennetada ilma vaktsineerimata?
Riiklikkuse immuniseerimiskavva lisatud HPV vaktsiini kohta levib erinevat infot. Tartu Ülikooli kliinikumi naistearst Lee Padrik vastab Postimehe  lugejate HPV teemalistele küsimustele.
Onkoloog Peeter Padrik selgitab: kas vähk on geneetiline haigus ja miks haigestuvad ka tervisliku eluviisiga inimesed?
Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloog dr Peeter Padrik vastas Naisteka lugejatele vähiravifondi "Kingitud elu" sünnipäeval esitatud küsimustele ning selgitas üht-teist vähi tekkepõhjuste kohta.
Arst hoiatab: kõige levinumad viiruste levimise kohad on ukselingid, arvuti klaviatuur ja ühised toidunõud
4 Kliiniku kõrva-nina-kurguarst dr Risto Vaikjärv hoiatab, et levinuim viis pisikute levitamiseks on kätele köhimine ja samade kätega ukselinkide või toidunõude puutumine. Viiruse levikule aitab kaasa ka suuümbruse või nina sügamine ja pastaka närimine.
Hooajal on gripi tõttu surnud 15 inimest
Aasta kuuendal nädalal (05-11.02.2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 5829 haigestunut, neist veidi üle 48 protsendi olid lapsed.
Pea lõhub, iiveldab, ajab oksele ja silme ees on tähekesed ehk mida teha, kui migreen vaevab
Kui migreen hakkab juba igapäevaelu häirima ja on muutunud piinarikkaks, on aeg võtta appi need Nipiraamatust leitud üheksa toimivat nippi, kuidas sellest vabaneda.
Miks läheb pohmell vanusega aina raskemini talutavaks?
Mäletad, kui 20-aastasena võisid öö läbi pummeldada ja järgmisel päeval veel kooli või töölegi minna, aga 30. eluaastates tekitab juba mõni klaas veini terve päev kestva peavalu? Loe, miks see nii on.
Reporter: Suri Heli Lääts
Geenivaramu andmeid kasutatakse nahahaiguste uurimisel
Valitsus kiitis eile heaks eelnõu, millega antakse Tartu Ülikoolile luba väljastada Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramusse kogutud kuni 450 geenidoonori koeproovid säilitamiseks ja uurimiseks Šveitsis asuvale Nestle terviseteaduste instituudile teadusuuringu „Epidemioloogiline uuring leidmaks toitai...
Nädalaga kaotas gripi tõttu elu kolm inimest
Terviseameti andmetel suri möödunud nädalal gripist tingitud tüsistuste tagajärjel kolm inimest, suurendades gripihooaja surmade arvu 15-ni.
Uisud alla: jääl vihisemine on vastupidavustreening lihastele ja väljakutse ajule
Praegu on parim aega vabas õhus uisutamiseks. Mõnus talvine spordiala treenib tasakaalu ja parandab füüsilist vormi.
Uut tüüpi ravimid tagavad tervise ka kõrges eas
Ajakiri Nature tutvustab oma tänases numbris uut tüüpi ravimeid, geroprotektoreid. Arstid ja meditsiinitedlased loodavad uuelt ravimiklassilt tervena elatud eluea tõstmist.
VAKTSIINIHIRMU TULEMUS: Euroopas kolmekordistus leetritesse nakatumine
Euroopas kolmekordistus eelmisel aastal leetritesse haigestumine, haiguspuhangud jätkuvad madala vaktsineerimistaseme tõttu, teatas Euroopa haiguste ennetamise ja kontrolli keskus.Agentuuri teatel registreeriti mullu 30 Euroopa riigis kokku üle 14 400 leetritesse haigestumise, aasta varem oli hai...
Kurgumandlite põletikud võivad tekitada teisigi probleeme peale piinava kurguvalu
Kurgumandlid ehk neelumandlid ehk tonsillid on paarilised lümfaatilise koe kogumikud, mis asetsevad eesmise ja tagumise kurgukaare vahel. Enamasti on tonsillid ilusti vaadeldavad suuneelus kui inimene teeb suu lahti, kuid väga väikeste kurgumandlite korral ei pruugi nad nähtavad olla, kirjutab 4 ...
Haigekassa nõuab kümnetelt inimestelt ravi kinnimaksmist
Kuigi kõigil töötegijatel on Eestis olemas ravikindlustus, nõuab haigekassa aastas ligi tuhandelt inimeselt raviarvete tasumist. Laias laastus jagunevad inimestelt sissenõutavad raviarved kaheks: tervisekahjustuse põhjustaja peab tasuma kannatanu raviarved või on inimesed kasutanud Euroopa raviki...
Onkoloogid vastavad: kas vähiriski seisukohalt on vahet, kas tõmmata 3 või 10 sigaretti päevas?
Vähiravifondi "Kingitud elu" sünnipäeva puhul vastasid lugejate küsimustele tipponkoloogid. Dr Peeter Padrik ja dr Kristiina Ojamaa selgitavad lahti veel üle levinud eksiarvamuse suitsetamise ja selle mõju kohta vähi tekkele.
Vähiraviarst Kristiina Ojamaa vastab: miks vähkkasvajad tihtilugu liiga hilja avastatakse?
Ida-Tallinna keskhaigla onkoloog Kristiina Ojamaa vastab lugejate küsimustele vähi tekke, haiguse kulu ja ravivõimaluste kohta.
Onkoloog Kadri Putnik: seni pole tõestatud, et ükski toit suudaks asendada n-ö traditsioonilist onkoloogilist ravi
Eile tähistas vähiravifond "Kingitud elu" oma sünnipäeva ning lugejatel oli võimalik fondis tegutsevatele arstidele küsimusi esitada. Toome tippspetsialistide vastused nüüd teieni, otsa teeb lahti PERH-i onkoloog dr Kadri Putnik.
Haigekassa hüvitas eelmisel aastal ravimeid 195 miljoni euro eest
Haigekassa hüvitas möödunud aastal ravimeid 195 miljoni euro eest, millest soodusravimid moodustasid 131 miljonit eurot.Soodusravimitele, mida on haigekassa nimekirjas üle 2000 ravimi üle 500 toimeainega, kulus 131 miljonit eurot ning haiglas kasutatavatele ravimitele kulus üle 60 miljoni euro, t...
Gripi levik on jõudmas haripunkti, surnud on 12 inimest
Grippi ja teistesse hingamisteede nakkustesse haigestumine on hüppeliselt kasvanud, gripi tüsistustesse on tänavu surnud 12 vaktsineerimata inimest.
Mis on vähk? Kust ta tuleb? Miks levib? Küsi onkoloogidelt ja vähiravifondilt kurja haiguse kohta kõike!
Sel nädalal tähistab vähiravifond “Kingitud elu” 4.sünnipäeva. Nende aastate jooksul on fond toetanud enam kui 250 abivajaja võitlust elu eest ning kogunud annetustena kokku üle 3,6 miljoni euro.
Uneuuringud senisest kättesaadavamad
Alates 2018. aastast rahastab haigekassa uneaegsete hingamishäirete kahtlusega patsientide uuringud. Uusi võimalusi tutvustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla kopsuarst-vanemarst Erve Sõõru.
Eesti Õdede Liidu aasta hooldustöötajaks kuulutati Marina Kaldas
Eesti Õdede Liidu aasta hooldustöötaja tiitli pälvis 34 aastat Pärnu haiglas töötanud hooldustöötaja Marina Kaldas."Marina Kaldas on väga pikaajalise töökogemusega hooldustöötaja, kes tunneb sügavat muret hooldajate erialase käekäigu pärast. Ta panustab alati hooldustöötajate seltsingu ürituste o...
EMO juhataja: kui loetud minutitega külmast veest välja ei saa, on nagunii minek
TÜ Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) juhataja Kuido Nõmme kinnitusel paneb külm vesi inimese märksa suuremasse ohtu kui külm õhk. Abi peab vettekukkunu saama kohe, sest elulootust kauaks ei jätku.
JAGA NIPPE: kuidas sina praegusel haiguste hooajal terveks jääd?
Gripi- ja külmetushaigused laastavad Eestit - lasteaiad on tühjad, koolid pooltühjad ja igas kontoris keegi turtsub ja tatistab. Kas üldse ja kuidas on võimalik sellises olukorras ennast säästa ja oma tervist hoida?
Seitse unenägu, mis jagavad olulisi vihjeid su tervise kohta
Unenäod on veidrad ja segadusseajavad nähtused. On inimesi, kes üritavad ennustada, mida need tähendada võiksid ja teised väidavad, et unenägudel pole mingit seost päris eluga ja tegemist on hoopis meie alateadlikult mõeldud mõtetega. Küll aga on teadlased leidnud, et unenäod võivad vihjata üht-t...
onkoloogiakeskus.ee toetab vähipatsiente ja nende lähedasi
Uus vähiraviteemaline infoveeb on mõeldud regionaalhaigla vähiravivõimaluste tutvustamiseks ning patsientide ja nende lähedaste igakülgseks toetamiseks vähiravi teekonnal. Olulisel kohal on ka info vähiennetuse võimalustest, näiteks antakse nõuandeid tervislikuks elustiiliks ning soovitusi erinev...
Naistearst Ülle Kadastik teenetemärgist: olin pisarateni liigutatud
Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi pälvis teiste seas naistearst ja õppejõud dr Ülle Kadastik, kes naudib oma tööd ning tunneb rõõmu patsientide silmist paistva tänulikkuse üle.
Video: lotoga üks miljon dollarit võitnud mees suri paar nädalat hiljem vähki
USAs New Yorgis võitis Merry Millionaire kraapimislotot mänginud mees üks miljon dollarit, kuid siis tundis, et ta tervis halveneb ja ta läks arsti juurde, kus tal diagnoositi viimases faasis vähihaigus.
Patsiendi identifitseerimise veast teatati mullu korduvalt
Ravimiametile saadetud ohujuhtumi teatistes bioloogiliste preparaatide kasutamisel anti 2017. aastal kolmel juhul teada haigla personali vest patsiendi identifitseerimisel.
Mida teha, kui talvemasendus niidab jalust
Käes on aastaaeg, mil päikest näeb haruharva. Kui lund ei ole, on õues pime ja hall – see põhjustab paljudel meeleolu langust ehk rahvapäraselt öeldes talvemasendust.
Hambasiirdamine proteesi ja implantaadi asemel
Ehkki hammaste siirdamine on aastakümneid kasutusel olnud protseduur kaotatud hamba asendamiseks, ei ole see Eestis väga tuntud ning patsiendid eelistavad siirdamise asemel sageli proteese või implantaate. Ent just hambasiirdamine ehk transplantatsioon annab võimaluse hambaid asendada kõige loomu...
Gripihaiged ummistavad haiglate erakorralise meditsiini osakondi
Gripihooaeg hakkab jõudma haripunkti ja Eesti haiglate erakorralise meditsiini osakonnad ning perearstid töötavad maksimumkoormusel. „Kardan, et see nädalavahetus tuleb väga raske,” nentis PERHi erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Vassili Novak.
Muutuv andmekaitseseadus puudutab ka haiglaid ja perearste
Andmekaitseinspektsiooni esindaja sõnul puudutab andmekaitsekohustus kõiki tervishoiuteenuse osutajaid – nii haiglaid, perearstikeskusi kui ka tervisekeskusi.
Kohtuarstlike lahangute arvu soovitakse vähendada
Sotsiaalministeeriumi eelnõu väljatöötamiskavatsus näeb ette kohtuarstlike lahangute arvu vähendamist. Eelkõige soovib ministeerium loobuda kohtuarstliku lahangu tegemisest juhul, kui inimene viibis pikka aega haiglas.
Perearst: astmahaigete laste rohkuse üheks põhjuseks on vaesus
Eestis oludes tavatult palju on astmahaigeid lapsi on Ida-Virumaal, kus 2017. aasta esimesel poolaastal sai selle diagnoosi tõttu puude 217 last. Kohaliku perearsti sõnul selle põhjuseks nii arstide hea töö, aga ka piirkondlik vaesus.
Haigekassa juht Rain Laane: õige pea alustame digiregistratuuri pilootprojektiga
Lähiajal algab pikalt töös olnud digiregistratuuri pilootprojekt, mille esimesi tulemusi on oodata selle aasta jooksul, sõnas Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Taimed vähiravis
Kuigi meditsiin areneb pidevalt, on kasvajate ravimisel ikka taimi kasutatud, eriti siis, kui arstid lootust või ravi tulemusi ei anna. Ka mitmed vähiravimid on taimedest sünteesitud.
Rimi töötajate põrmustav kriitika tööandja pihta: aasta ettevõte või orjatööstus?
Rimi töötajaid esindav Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing Elle Pütsepa isikus saatis meediale väga kriitilise pöördumise Rimi suhtes.
On kallistamise aeg! Kas teadsid, et inimene vajab kallistamist umbes 13 korda päevas?
Sõbrapäeval saame ja jagame kallistusi veel rohkem kui mõnel teisel päeval aastas ning lisaks sellele, et üks soe embamine on lihtsalt mõnus, on see meile ka hea. Värskest Naistelehest leiab põhjuseid, miks kohe kellelegi kalli teha. Olgu selleks kasvõi sinu kõrvallauas istuv kolleeg.
Toitumisnõustaja: pitsa on kasulikum hommikusöök kui enamik hommikuhelbeid
Tervise seisukohast võib olla tükk pitsat hommikusöögiks parem valik kui kausitäis suhkrurohkeid hommikuhelbeid.
Arst meeste rinnalõikustest: nende populaarsus on uskumatult suur
Meeste suurenenud rindade kohta visatakse küll nalja, ent siiski on tegu piinliku murega, mis julguse nulli viib. Seepärast koguvad jätkuvat populaarsust meeste rindade vähendamise operatsioonid.
Lihtsad reeglid, mille abil ennetada viirushaigustesse haigestumist
Tartu Ülikooli Kliinikum paneb südamele haiglasse lähedast külastama tulles ise terve olema.
Perearstid lahkuvad väikestest kohtadest, sest üksi töötada ei taheta
Eesti tervishoiuteenuste korraldamise seadus ütleb, et igal isikul Eestis peab olema perearst. Maa piirkondades jääb tee tohtri juurde aga aina pikemaks.
Gripp kogub jõudu: domineerib B viirus
Terviseametile edastatud andmete põhjal võib öelda, et järgnevatel nädalatel on oodata ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestunute arvu pidevat suurenemist.
Digisaatekiri on, aga kasutada ei saa
Sel aastal peaks toimuma üleminek digisaatekirjale, kuid mõnes kliinikus jääb selle kasutamine registratuuri toppama, kuna sealsel töötajal puudub õigus digitaalset terviseinfosüsteemi kasutada.
onkoloogiakeskus.ee toetab vähipatsiente ja nende lähedasi
Uus vähiraviteemaline infoveeb on mõeldud regionaalhaigla vähiravivõimaluste tutvustamiseks ning patsientide ja nende lähedaste igakülgseks toetamiseks vähiravi teekonnal. Olulisel kohal on ka info vähiennetuse võimalustest, näiteks antakse nõuandeid tervislikuks elustiiliks ning soovitusi erinev...
Raskelt haige Eesti mees riskib end veenist toites veremürgistusega
37-aastane Heiki Tähise ootamatud tervisemured panid ta olukorda, kus mees pidi valima, kas jääb torude külge vegeteerima või rabeleb ennast jalule ning naaseb endisesse ellu.
Uus soovitus: iga 10 minuti järel tuleks kas või 10 sekundiks tõusta
Kui varasemalt on räägitud, et istuvat tööd tegev inimene peaks püsti tõusma ja liikuma vähemalt iga poole tunni tagant, siis Eesti spetsialistide hinnangul on nüüd soovitatav tõusta lausa iga 10 minuti järel.
Professor Everaus: vähiravi märksõna on personaalne meditsiin
Aasta hooldustöötaja panustab südamega oma valdkonna edenemisse
Eesti õdede liidu aasta hooldustöötaja tiitli pälvis 34 aastat Pärnu haiglas töötanud hooldustöötaja Marina Kaldas.
Mees, keda ma täielikult usaldasin, murdis truudust ja alandas mind. Kas andestamine on üldse veel võimalik?
Küllap oled endale mitmeid kordi kinnitanud, et sina küll andeks ei annaks. Nii öelda on väga lihtne, kui lugu puudutab kedagi teist. Kui aga selgub, et peteti just sind? Mees, keda sa täielikult usaldasid, murdis truudust ja alandas sind. Ning nüüd ei ole enam miski lihtne...
Eesti elanikud saavad hea kvaliteediga joogivett
Terviseameti poolt läbiviidud varasemad sihtuuringud on näidanud, et kõige sagedasemad probleemid erakaevudega on lokaalset päritolu, põhjaveekogumite seisundiga neid seostada ei saa
Mõttekoht: kui meedia räägiks alkoholist samal viisil nagu narkootikumidest
Mis oleks, kui ajakirjandus räägiks alkoholist sama hüsteeriliselt nagu illegaalsetest uimastitest? “Tarvitajate aju ehitus muutub! Nad ei suuda enam oma kognitiivseid protsesse juhtida! Nad ei tea enam, mida nad teevad! See on epideemia! Tuhanded surevad ja sandistuvad! Mõelge ometi laste peale!...
Mida teha, kui ei saa öösel magada?
Une väärtust mõistavad kõige paremini need, kes mingil põhjusel õhtuti uinuda ei suuda. Olgu siis tegemist väikelaste vanemate, töögraafikust tingitud probleemiga, mõne unehäire või kroonilise unetuse all kannatajatega.
Purustame müüdid pissimise kohta: kui tihti on liiga tihti ja kas peaksid muretsema, kui naerdes kipub tilk püksi tulema?
Kas pissimise puhul on tõesti võimalik, et teed seda liiga tihti? Värske veebruarikuu Kodutohter purustab või tunnistab õigeks mõned levinumad müüdid.
Haigekassa keeldus leukeemiaga võitleva pereema Maily ravimit rahastamast
Eile kutsusime kõiki üles toetama 35-aastase Maily Lubergi hädavajalikku verevähiravi. Ravim Blincyto ei kuulu haigekassa soodusravimite nimekirja. Maily pöördus siiski 17.jaanuaril erandkorras abi saamiseks ka haigekassa poole. Eile laekus vastus, et haigekassa ravi ei toeta ning jätab naise tao...
Miks kaasneb külmetusega mõnikord lihasevalu?
Viirustesse nakatumine üha kasvab ja sageli kaasneb sellega ka lihasevalu. Millest see tekib?
Unearstid on veendunud: kellakeeramine võib pöördumatult ja laastavalt rikkuda inimese tervise ja sellest tuleks kiiremas korras loobuda!
Eesti Unemeditsiini Selts toetab Euroopa Parlamendile esitatud ettepanekut, mille kohaselt tuleks lõpetada nn kellakeeramine ning väljuda sellest protsessist võimalikult vööndiaja lähedasel ajal ehk siis talveajal.
GRAAFIK | Vereringetõved, kasvajad, õnnetused ja kõik muu, mis eestimaalasi aastal 2016 hauda viis
Tervise arengu instituudil on valminud lihtsalt vaadeldav graafik selle kohta, millised olid aastal 2016 peamised surmapõhjused.
Naisteka suur gripiabi: kõige kindlamad nipid ja nõuanded köha, nohu ja palavikuga võitlemiseks
Kuna gripihooaeg on täies hoos ning igas peres keegi haige, otsisime Naisteka põhjatust varasalvest välja kõik nipid ja nõuanded levinumate külmetushaiguste sümptomite leevendamiseks. Siit saad abi köha, nohu, palaviku ja peavalu korral. Saage terveks!
Saun võib teha sama palju head kui trenn
Kuum saun ei pruugi olla vaid mõnus ajaviide, vaid võib mõjutada ka südant ja veresooni sarnaselt mõõdukale treeningule, selgus värskest uuringust.
Intensiivne sportlik koormus paneb õlad ohtu
Õlatraumad tekivad enamasti seepärast, et inimesed hindavad oma võimeid üle ja rassivad trennis lausa looma kombel. Paraku nõuab õlavigastusest paranemine eriti palju kannatlikkust ja vaeva.
Valus kogemus elust enesest: miks ma vaktsineerisin ennast HPV vastu?
Nele Laos (28) on tavaline Eesti naine, kelle jaoks veel paar aastat tagasi oli HPV ehk inimese papilloomiviirus suhteliselt tundmatu mõiste.
18 kõige olulisemat ja teaduslikult kinnitatud terviseuudist, mis lükkavad ümber sinu arusaamad tervislikust eluviisist ja õigest toitumisest
Eelmisel aastal avastati tervisevaldkonnas nii mõndagi uut, mis paneb meid oma igapäevaharjumusi ümber vaatama ja teadmisi korrigeerima. Loe siit, millega teadlased meid möödunud aastal üllatasid!
Piiriäärsed perearstid: uus põlvkond ei joo end surnuks
Kui eilses arvamusloos leiti, et Lõuna-Eesti inimesed võivad end peagi surnuks juua, siis Läti piiri lähedal töötavad perearstid sellega ei nõustu ning arvavad, et vägijoogiga liialdamine on hoopis vähenenud.
Vähiravifond on raskelt haigeid toetanud juba neli aastat
Haigekassa juhi sõnul on eraalgatuslik vähiravifond kui sild uute ravimite ning ravikindlustuse vahel, kuniks haigekassa ei saa veel uusi ravimeid rahastada.
Günekoloog Külli Idla selgitab: kas korduvad abordid on naise tervisele ohtlikud?
Raseduse katkestamine on teadlik otsus, mida naisel tuleb kinnitada allkirjaga ja selle tegemisel mingeid vanusepiiranguid ei kehti.
Sada tuhat inimest saavad tänavu ravimeid soodsamalt
Tänavu muutusid retseptiravimid tänu hüvitiste maksmise muudatusele ca 110 000 inimese jaoks soodsamaks
Kuuldused telefonimüügi surmast on tugevasti liialdatud
Kuigi avalikust ruumist võib jääda mulje, et telefonimüük on surnud, sest inimestel on tekkinud müügikõnede ees paaniline hirm, ei ole see koolitaja Mihkel Reinsalu arvates siiski põhjendatud.
Magneesium aitab ennetada II tüübi diabeeti ja leevendab diabeetikute vaevuseid
Magneesiumi tähtsusest organismis on kirjutatud palju, kuna magneesium võib olla kõige olulisem mineraalaine inimese kehas ja selle defitsiit saab olla lugematu hulga haigusseisundite põhjuseks. Käesolev artikkel on oluline seetõttu, et diabeediga puutuvad igapäevaselt Eestis kokku ca 70 000 inim...
Advokaadid: kelle kanda on elu lõpu otsused?
Kuigi patsienditestamenti on võimalik kasutada Eestis juba praegu, vajab see laialdaseks kasutuselevõtuks palju täpsustusi ja teemaga seotud osapoolte aktiivset kaasamist, leiavad Ellex Raidla Advokaadid Maret Kruus ja Ants Nõmper.
Podagrahaige vajab elustiilinõustamist ning regulaarset taastusravi
Kuna podagra on krooniline liigeshaigus, siis on ilmselt mainimatagi selge, et selle tulemuslikuks raviks ei piisa üksikutest taastusravi protseduuridest, kirjutab ITK õendusjuht Katti Kõrve Med24 portaalis.
Mida me teame HPV vaktsiini ohutusest?
HPV vaktsiine kasutatakse maailmas alates 2006. aastast. Turustamiseelsete kliiniliste uuringute faasis on erinevate HPV vaktsiinide (kahe-, nelja- ja üheksavalentse) efektiivsust ja ohutust hinnatud enam kui 90 000 isikul ning peale turule tulekut erinevates uuringutes veel sadadel tuhandetel pa...
Karm tõde su lemmikute kohta: šokolaadist saab poole tunniga pekivolt su kõhul, kartulikrõpsud tõstavad vererõhu taevasse ja energiajook tekitab üheksapäevase pohmelli
Šokolaad ja kartulikrõpsud on väga maitsvad ja neist on raske käsi eemal hoida. Energiajook tundub lihtsa lahendusena, kui jaks on otsas, aga puhkust ei ole võimalik lubada. Aga see, mida need ained su organismiga teevad, ei ole väärt seda hetkelist naudingut, mida nad pakuvad. Loe ja veendu ise!
Tavalisest eluohtlikuks: kuidas gripp muutub surmavaks
Kuigi palavik ja valu võib olla kohutav, ei ole gripp enamasti surmahaigus. Siiski võtab gripp igal aastal Eestis mõne inimelu.
Igapäevased ravimid, mis võivad lennates olla kahjulikud või isegi surmavad
Kuigi lendamine on üks turvalisemaid transpordi viise, kaasnevad lendamisega mõned terviseriskid, mis ei sõltu lennu pikkusest. Lennuki unikaalne keskkond võib nimelt panna mõningaid ravimeid tarbivad reisijad ohtu.
Erik Orgu hoiatab näksimise eest: seedesüsteem ei saa puhata, kui kogu aeg toitu peale tuleb
Värskes Tervis Plussis tuleb juttu näksimisest, mis võib hullemal juhul ka ülekaalulisusega lõppeda. Kuigi näksimine iseenesest pole ohtlik, siis tegemist on siiski halva toitumisharjumusega, teab ka toitumisnõustaja Erik Orgu.
Arstid: Julian Assange’i tervis hakkab üles ütlema
Saladokumentide paljastamisega tegeleva meediaportaali WikiLeaks asutaja, austraallase Julian Assange’i tervislik seisund ei ole kiita ja arstide sõnul vajab ta haiglaravi.
Prantsuse uuring: väga töödeldud toitude söömine seostub vähiga
Prantsuse uurijad leidsid seose väga töödeldud toitude ja vähki haigestumise vahel.
Veider olukord: riik laseb raskelt haigel surnuks nälgida
Eestis on tekkinud olukord, kus meditsiinisüsteem kulutab kümneid tuhandeid eurosid, et inimese elu päästa, aga kui nad on haiglast koju saadetud, siis ei suuda riik neile tagada ellujäämist.
Kunstlikud magusained valgutoodetes - kas hullem veel kui suhkur?
Poelettidelt leiab hulga (harrastus)sportlastele suunatud valgutooteid, mida reklaamitakse sõnapaariga «ilma lisatud suhkruta». Kuigi see väljend tundub ideaalne, on selle tõlge «sisaldab kunstlikke magusaineid», mida soovitatakse pigem vältida, nagu liigset suhkrutarbimistki. Kumba tasub siis ee...
Plaan: rasedad, kes tarvitavad alkoholi või kasutavad narkootikume, pannakse vanglasse!
Mida teie arvaksite sellest, kui õiguskaitseorganitel oleks õigus kinni pidada ja vangi panna rasedad, kes jäävad vahele alkoholi joomise või narkootikumide tarvitamisega? Just selline mõte on USAs Montanas asuva asula politseinikel.
Mehed räägivad suud puhtaks: 14 asja, mida täiskasvanud naised ikka veel meeste kohta ei tea
Mehed arvavad, et sa peaksid neid asju kindlasti teadma. Kas teadsid?
Arstis kasutasid patsiendi näo taastamiseks Facebookist võetud pilte
Arstid kasutasid patsiendi Facebooki-kontolt võetud pilte, et taastada tema õnnetuses vigastada saanud nägu.
Tervisenõu: kas internetist tasub tellida ravimeid ja toidulisandeid?
Kuna internetipoodidest võib leida kõike, mida hing ihaldab, tulevad otsinguga välja ka vitamiinid, toidulisandid ning mõnel juhul isegi ravimid. Mis võib aga nende internetist tellimisel juhtuda?
Tasakaalustatud toitumine aitab viirushaigusi eemal hoida
Veebruari on TAI tervisekalender pühendanud viirushaiguste perioodile ja tasakaalustatud toitumisele töökohal. Kuigi tööandja võimalused töötaja toitumisharjumusi muuta jäävad piiratuks - sahtlisse ju piiluma ei lähe, kas seal ootab vahepalaks õun või lehttaignaküpsis - siis üht-teist saab kollek...
Aastaks impulssostudest loobunud naine ei pea enam palgapäevast palgapäevani elama
Cait Flanders on ilmselt eeskujuks paljudele. Aastaks mõttetutest ostudest loobunud naine säästis raha ning sai hädavajaliku õppetunni terveks eluks, vahendab dailymail.co.uk.