Kurb statistika: veerand Eesti täiskasvanud elanikest on tarvitanud elu jooksul mõnda narkootilist ainet
Tervise Arengu Instituudi (TAI) värskelt avaldatud uuringu järgi peab enamik vastajaid uimastite tarvitamist probleemiks, seejuures võrdse osakaaluga on nii alkoholi ja narkootikumide tarvitamine. Samuti näitas uuring, et uimasti tarvitamine on seotud vaimse tervisega — tarvitajatel esines sageda...
Nutiseadmed mõjutavad inimese vaimset võimekust
Suur osa suhtlusest ja infovahetusest toimub tänapäeval nutiseadmete vahendusel. See hõlbustab info levimist ja tarbimist, kuid teadlsed hoiatavad, et liigne nutiseadmete kasutamine võib vähendada aju analüüsivõimet ning funktsionaalse lugemise oskust.
Kiri peatoimetajalt
Selles numbris kirjutame terviseärevusest. Või õigupoolest sellest, kuidas ära tunda olukord, mil enda tervise pärast muretsemine läheb nii käest ära, et kuulub juba teatud diagnoosi alla.
Kuidas saada kätte kehale vajalik päevane kogus B12-vitamiini?
B12-vitamiini on vaja aminohapete normaalseks ainevahetuseks, erinevate aneemiate ennetamiseks ja närvikoe normaalseks arenemiseks ning toimimiseks. Selle puuduse tunnused võivad ilmneda alles viis või kuus aastat hiljem ja osutuda rängaks.​
Hiina traditsioonilise meditsiini järgi on kõik haigused seotud ühega neist 7 emotsioonist
Organite funktsioneerimisega on seotud otseselt seitse emotsiooni: viha, rõõm, mure, liigne mõtlemine, kurbus, hirm ja trauma. Lääne meditsiin on tunnistanud alles hiljuti seost keha ja vaimu vahelises funktsioneerimises, ent hiina traditsioonilise meditsiini jaoks on emotsioonidel füüsilise keha...
Uuring: lapsed muudavad õnnelikumaks – kui nad on kodust välja kolinud
Lapsevanema roll tagab suurema rahulolu – ja õnnetunde kui lastetu elu, järeldati uues uuringus –kui lapsed on pesast välja lennanud.
Täna lehes: Tüür patsiendi kätte
Ravijuhtimise mudel on juba lühikese testimisaja jooksul näidanud, et selle abil saab parandada patsientide ravisoostumust. Et lähenemine leiaks laialdasemat kasutamist, loodetakse ravijuhtimine lisada tervishoiuteenuste loetellu ning lülitada see ka peremeditsiini residentuuri programmi.
Levinud aine võib raseduse ajal tarbituna kaasa tuua lapse madalama intelligentsuse
Uue uurimuse kohaselt võib fluoriid toimida neurotoksiinina, mis kahjustab raseduse ajal loote aju, kirjutab CNN.
Günekoloog: arstid võiksid oma teadmisi lastevastase seksuaalvägivalla osas täiendada
«Arstid peavad oskama laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumeid terviklikult käsitleda,» ütleb Tartu ülikooli kliinikumi naistearst Kai Part, kes koolitab selles osas teisi arste. «See kõik nõuab järgi õppimist, sest seda varasemalt ülikoolis ei õpitud.»
17 psühholoogilist trikki, mida kasutades võlud kõik inimesed hetkega ära
Enamik sõprussuhteid saab alguse nii loomulikult, et sa isegi ei mäleta enam, kuidas või millal need algasid. Aga vahel annad endast ekstra energiat, et mõne inimesega rohkem suhtlema hakata või olla parem sõber oma olemasolevatele sõpradele.
TERVIS | Jälle peavalu? Leia lahendus nende leevendavate meetodite hulgast!
Kui pea valutab, ära haara kohe esimesena tableti järele. Proovi leida leevendust hoopis erinevatest massaažitehnikatest ja looduslikest vahenditest. 
Trenn kaitseb eestlaste seas levinud probleemi eest
Mitmete uuringute tulemusel leiti, et trenn aitab ennetada depressiooni ja leevendada selle sümptomeid. Teadlaste sõnul on füüsilisel aktiivsusel depressiooni ja teiste vaimsete häirete ravis oluline roll.
Kongo DV-s sureb leetritesse ebolast rohkem inimesi
Kongo Demokraatlikus Vabariigis sureb leetritesse ebolast rohkem inimesi, teatas laupäeval abiorganisatsioon Piirideta Arstid (MSF).
Kuidas kureerida keha
lmselt pole kehamodifikatsioonidel olnud suuremat õitseaega kui praegu. Juba aastatuhandeid tätoveeringuid, armistamist, augustamist ja teisi keha muundamise meetodeid hõlmanud praktika on tänapäeval laienenud nahaaluste implantaatide ja silmade tätoveerimiseni.
Neid nippe järgides saad kerge vaevaga muutuda hommikuinimeseks ja hakata tööpäeva hommikutest rõõmu tundma
Paljud meist ei ole hommikuinimesed ja see on probleem, kuna enamikel siiski algab tööpäev kell 8 või 9 hommikul. Tekib tunne, et uimasusega läheb pool päeva raisku. Õnneks on olemas mõned nõksud. Iga õhtuinimene peaks leidma nende seast endale sobiva.
Selgitame lahti: kui kaua säilib valmis tehtud toit ja kuidas oleks kõige õigem seda säilitada
Väga mõistlik ja rahaliselt säästlik on teha korraga suur kogus toitu, mida siis näiteks töö juurde kaasa võtta. Kuid liiga kaua ei säili toit ka külmkapis. Näiliselt ei pruugi sellel midagi viga olla, aga see võib siiski olla halvaks läinud.
RETSEPT | Kuidas teha mõnusalt krõmpsuvaid marineeritud kurke?
Hoidistamine on täies hoos. Kurke igas võimalikus vormis on kindlasti juba purki pandud. Ühe korra võiks siiski veel proovida!
Ettevaatust! See und soodustav toidulisand napsuga kokku ei klapi
Paljud tarvitavad toidulisandina kapsli kujul melatoniini, mis reguleerib inimese ööpäevarütmi ning soodustab uinumist, ent alkoholiga koos tarbituna võib see tekitada tõsiseid kõrvalnähte.
Truu koer heitis 15 minutit pärast omaniku vähisurma hinge
Kui šoti noormees Stuart Hutchison vähki suri, lahkus koos temaga ka truu sõber Nero. Koer suri vaid veerand tundi pärast peremeest.
Vähirakud toituvad kõige meelsamini suhkrust
Pärmseentega tehtud katsed näitasid, et suhkur stimuleerib kasvajaid arenema ja kasvama.
Spetsialist selgitab, kuidas valida poest võimalikult tervislikud piimatooted
Erinevaid piimatooteid on poelettidel palju ja sellepärast võib valiku langetamine olla üsna keeruline. Maaülikooli dotsendi Ivi Jõudu sõnul on üheks kvaliteedi märgiks näiteks see, kui toode on eestimaine.
Kas täiskuu ajab hulluks?
Kuu ja Maa vaheline gravitatsiooniline tõmme põhjustab merevee tõusu ja langust. Kuna Kuu mõjutab Maad olulisel määral, on inimesed uskunud, et taevakeha võib rolli mängida ka meie füüsilises ja vaimses heaolus. Milline on täiskuu mõju tervisele teaduse kohaselt?
Levinud harjumus tõstab mitu korda insuldiriski
Dieetjooke peetakse suhkrust õilmitsevate suguvendade ohutumateks alternatiivideks. Need on küll kalorivaesemad, aga suhkruasendajatega suupäraseks muudetud joogid võivad samuti kaasa tuua tõsiseid ohte.
Anneli Habicht: vuih, puudega inimene!
Kui meedias ilmub taas lugu sellest, kuidas psüühilise erivajadusega inimesi ei taheta elama sinna, kus inimesed tavaliselt elavad, siis mõtlen: «Ikka veel?!». Nii kirjutab Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Anneli Habicht.
Mis juhtub, kui üldse mitte trenni teha?
Regulaarne füüsiline aktiivsus tõstab inimeste eluiga, elukvaliteeti ning ennetab mitmeid terviseprobleeme. Passiivsetel inimestel on suurem risk olla ülekaalulised, haigestuda südamehaigustesse või vähki.
USA võimud hoiatasid taas, et valgendi joomine ei ravi autismi ega vähki
USA Toidu- ja Ravimiadministratsioon (FDA) andis eile ametliku hoiatuse, milles kutsutakse inimesi mitte jooma kloordioksiidi lahust, mida internetis reklaamitakse ravimina autismi, HIV ja aidsi, vähi ning muude haiguste vastu.
Puugihammustuse ABC: millal peab pöörduma arsti poole?
Paljud käivad praegu suvilas, pargis, metsas seenel ja marjul. Mida puugihammustuse korral tegema peaks ja kuidas sellele järgnevat tervisele ohtlikku olukorda ära tunda, räägib Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.
Arnold Oksmaa kardab elu kodumaal: Eestis elades oleksin ma olnud juba ammu surnud
Arnold Oksmaa ei julge oma 40. sünnipäeva eel Eestisse naasta, sest siin elavad kurjad ja mõnitavad inimesed.
Kuidas saleneda kiiresti ja vaevata? Kevin räägib oma ebatavalisest kogemusest
„Ma ei tundnud end iseendana, sest ei olnud enam see energiline mees, kellena ma end varasemast mäletasin ja tundsin. Mind vaevasid seljavalud ja liikumine oli muutunud kohutavalt raskeks. Kujutage ise ette, kuidas oleks kanda iga päev endaga kaasas 22 pakki suhkrut. No tõesti?! Kes tahaks midagi...
Vaiksed insuldid on eakatel pärast plaanilisi operatsioone sagedased
NeuroVISION uuringus leiti, et vaiksed insuldid on eakatel pärast operatsioone tavalised ja kahekordistavad kognitiivse allakäigu tõenäosust juba ühe aasta möödudes.
Kuus toitu, mis hoiavad aju tervena
Toitumisteadlaste hinnangul saab inimene teadliku toitumisega ennetada aju vananemisega seotud terviseprobleeme ning toetada aju igapäevast toimimist. Selleks tuleb tarbida piisavas koguses puu- ja juurvilju, kaunvilju, täisteratooteid ja pähkleid. Samuti on oluline saada enamik valgust taimsetes...
Lugejakiri: vanaema eelistaks pigem surra, mitte minna hirmkallisse hooldekodusse, kus elaks sugulaste kulul
Kuidas te reageeriks, kui vanaema vaatab teile sügavalt silma ja ütleb, et tahaks pigem surra, ta ei taha olla teistele koormaks.
Video: rauaajal elanud hambutu druiid nägi välja selline
Šotimaa Dundee ülikoolis kohtuekspertiisi kunstnikuks õppiv Karen Fleming tegi hambutu kolju põhjal näorekonstruktsiooni naisest, kes elas rauaajal
Oled keskmisest emotsionaalsem inimene, kes kipub kergesti nutma? Nende nõksudega saad uuesti oma tunnete üle kontrolli haarata
Mõned inimesed lihtsalt on sellised, et hakkavad kiiresti nutma. Oma emotsioonide väljendamises ei ole ju iseenesest midagi hullu, aga vahel juhtub see olukorras, kus pisarad on lubamatud. Näiteks töövestlusel. Mida siis küll teha?
Arstid tunnistavad: Kegeli harjutused võivad kasu asemel hoopis kahju teha
Me kõik oleme igalt poolt kuulnud, et vaagnapõhjalihaseid peaks pidevalt pingutama ja tegema Kegeli harjutusi. Kuid nüüd on selgunud, et tegelikult ei tohiks igaüks neid väga tihti teha.
"Elavad surnud" näitleja kaotas võitluse vähiga
Seriaali "Elavad surnud" näitleja ja endine tuletõrjuja Dango Nguyen suri vaid 48-aastasena vähki. Nguyen päästis tuletõrjujana pea 20 aastat elusid ja mängis seriaali kolmandal hooajajal Kuberneri (The Guvernor) ihukaitsjat.
Psühholoog selgitab: kuidas ära tunda depressiooni naasmise märke, et põrgupiinad ei korduks
«Depressioonist paranemisel võib olla tõuse ja mõõnu ning teinekord võib see päris kaua aega võtta, seda eriti korduvate episoodide puhul,» räägib Confido Meditsiinikeskuse psühholoog Liis Vahtra-Šmutov. Psühholoog selgitab, kuidas depressiooni ära tunda ja mida teha hiljem selleks, et põrgupiina...
KAS NAKKUSE VÕIB SAADA KA SAUNALAVALT? Naistearst selgitab, mida peaksid teadma suguhaigustest
Seksuaalsel teel võivad ühelt inimeselt teisele levida mitmed haigusetekitajad – bakterid, viirused või parasiidid. Kuidas suguhaigusi ära tunda ja millal peaks end tesTima, selgitab Ida-Tallinna Keskhaigla ja Confido Erameditsiinikeskuse naistearst  Ailen Aluri.
Silmaarst jagas soovitusi, millised toidud kaitsevad silmanägemist
Eriti suure koormuse panevad silmadele arvutid ja mobiiltelefonid, millega kestev töötamine võib põhjustada lühinägelikust ja kuiva silma sündroomi. Silmaarst jagas soovitusi, millised toidud kaitsevad silmanägemist.
Terviseamet tunnustab arst Jolleri vaktsineerimisalast teavitustööd ning pidas kirja sõbralikuks meeldetuletuseks
Möödunud nädalal võttis perearst Karmen Joller sotsiaalmeedias sõna, olles pahane terviseameti peale. Nimelt vaktsineeris Joller "Ringvaates" saatejuht Jüri Muttikat, mille peale saatis terviseamet Jollerile kirja soovitusega edaspidi asutusevälisest vaktsineerimisest teada anda. Lisaks märkis te...
Viis toiduainet, mis toovad hea une
Hea uni aitab ennetada mitmeid terviseprobleeme, kroonilisi haiguseid, neuroloogilisi häireid ja enneaegset vananemist. Uni hoiab töökorras inimese aju, seedimise ning toetab immuunsüsteemi. Teadlaste hinnangul peaks öösel magama 7–9 tundi.
Leiti riskitegur, mis muudab naised Alzheimeri tõve ees haavatavaks
Seni teadmata põhjusel mõjutab Alzheimeri tõbi rohkem naisi. Uus uurimus heidab valgust võimalikule tegurile, mis kahjustab oluliselt aju.
Ida-Viru Keskhaigla sõlmis mahuka ehituslepingu
Ida-Viru Keskhaigla ja Astlanda Ehitus sõlmisid täna lepingu haigla uue korpuse ja Ahtme tervisekeskuse ehitamiseks. Kokku on hanke maksumuseks 15,8 miljonit eurot.
Uus-Meremaal on abort kriminaalkuritegu isegi vägistamise korral
Veronica kauane armsam jättis ta maha ja 21-aastane naine otsis lohutust üheöösuhtest vanema mehega. Seksi ajal läks katki kondoom. Ei aidanud ka järgmisel hommikul võetud SOS-tablett – kuu hiljem oli selge, et Veronica on rase. Aborti noor naine aga Uus-Meremaa seaduse järgi teha ei tohtinud, ki...
Milline peaks olema terve inimese väljaheide?
Olenevalt soolestiku läbi käimise kiirusest muutub väljaheite välimus ja kasulike bakterite kooslus sooles.
USA ravimiamet hoiatab: 16 koeratoidubrändi, mis võivad koertel põhjustada südamehaigusi
Ameerika toidu- ja ravimiamet (FDA) on uurinud võimalikku seost teatud koeratoitude ja koerade südamehaiguste vahel ning on andnud välja murettekitava raporti.
Psühholoogi nõuanded: kuidas hoiduda depressiooni tagasilangemisest?
Depressioonist paranemisel võib olla tõuse ja mõõnu ning teinekord võib see päris kaua aega võtta, eriti korduvate episoodide puhul. Confido Meditsiinikeskuse psühholoog Liis Vahtra-Šmutov jagab näpunäiteid, kuidas hoiduda depressiooni tagasilangemisest.
Neiu ärkas üles kange kaelaga ja mõned tunnid hiljem oli halvatud
Helen Finchman`i jättis 21-aastaselt halvatuks viirus, mille tagajärjel tekkis tal müeliit ehk seljaajupõletik.
Saa teada, millistes toitudes peituvad vähivastased fütotoitained
Fütotoitained on bioaktiivsed komponendid, mis ei ole esmavajalikud toitained, kuid mis omavad positiivset mõju tervisele. Neid leidub peamiselt taimedes.
Toit kaheks päevaks: kukeseene-lillkapsa-riisiroog ja lillkapsa-seenepirukas
Krõmpsuv lillkapsas ning võiga praetud sibul ja kukeseened on väga põnev maitsekooslus, millest võib saada su pere uus lemmikroog.
Lätis suri arvatavasse metanoolimürgistusse kolm inimest
Lätis lõunaosas suri kolm inimest arvatavasse metanoolimürgistusse, teatas politsei.
Viis viirushaigust, mis hetkel maailmas levivad
Mitmed viirushaigused, mis enim inimsurmasid põhjustavad, on inimkonnaga olnud juba aastakümneid. Siiski on aja jooksul tekkinud ka uusi viirushaigusi, nagu Ebola ja Nipah, mille leviku piiramine on hoopis keerulisem.
Sõnadel on jõud! 25 tsitaati Buddhalt, mis muudavad su elu
Sõnadel on tohutu jõud ja need Buddha õpetused võivad inspireerida sind tulema toime erinevate probleemidega, mis elus ette tulevad. Kui tunned, et oled stressis, eksinud või sul on lihtsalt elus raskem aeg, siis Buddha aitab selle kõigega toime tulla.
Teadlikkuse praktilise rakendamise õpetaja Ingvar Villido avaldab viisi, kuidas 70-80% oma hädadest kaotada
Teadlikkuse praktilise rakendamise õpetaja Ingvar Villido (57) kinnitab värskes augustikuu Tervis Plussis, et kui tahad saada tervise korda, pead vabanema impulssidest, mis mõjutavad otseselt bioloogilise keha tervist.
Arvad, et ületöötamine teeb sind edukaks ja niimoodi saad karjääriredelil kiiremini tõusta? Need põhjused tõestavad, et see on täielik vale
Eestlased on harjunud pidevalt üle töötama ja meile on maast madalast sisendatud, et vaeva peab kõvasti nägema, et üldse mingit tulemus oleks. Kuid ületöötamine ja vaeva nägemine on kaks erinevat asja, ning esimene neist on väga kahjulik.
TUGEVDA TERVIST KASULIKE BAKTERITEGA! Probiootikume leiad ka aiast ja neist toitudest
Kas probiootikume peaks saama aiast või apteegist? Õige vastus on, et mõlemast. Probiootikumid on hea tervise jaoks elutähtsad ja eesootaval sügishooajal saab neid ise purki ja pudelisse laadida või toidulisandikuurina end külmahooajaks ette valmistada.
20 erinevat sümptomit, mis võivad viidata vähile, kuid mida nii mehed kui naised ignoreerivad
Kõik need märgid võivad viidata ka mõnele muule haigusele, kuid neid ei tohiks jätta tähelepanuta.
Eesnäärmevähiga võidelnud mees jättis vähiravifondile päranduse
Vähiravifondi «Kingitud elu» lisandus äsja ülekandega 4000 eurot. Selgus, et Viljandi mees Kaljo tegi 2016. aastal testamendi, millega määras selle summa vähiravifondile. Tegemist on esimese pärandusega fondi ajaloos.
Rasvumine põhjustab noortel eluohtlikke terviseprobleeme
Rasvumine on Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul tõsine probleem, mis põhjustab mitmesuguseid tervisehädasid – sh vähk, südamehaigused, diabeet, viljatus, polütsüstiliste munsasarjade sündoom – ning mõjutab järjest enam noorte tervist. Rasvumine põhjustab 6 protsenti kõigist vähijuhtumitest ...
Kolm väga head nippi, kuidas kuumalaine ajal mõnusalt magada
Õhutemperatuur tõuseb täna üle 30 kraadi ja öösel võib väljapuhkamine parajaks katsumuseks kujuneda. Siin on kolm väga head nippi, mis garanteerivad hea ööune.
Galerii: tuntud Eesti emad näitavad, et rinnaga toitmine on loomulik
Rinnaga toitmise nädala puhul valmis imekaunis pildiseeria tuntud eesti naistest fotograafilt Stina Kase.
Üllatavad muutused kehas, mis kaasnevad suhkrust loobumisega
Suhkur on salakaval. Mitte ainult ei mõjuta suhkur sinu tervist ja veresuhkrut, aga ka tujusid ja maitsemeelt.
Arstid soovitavad: hämmastavalt lihtne trikk, mis garanteerib sulle igaks järgnevaks ööks hea une
Oled proovinud enda arust kõike, et öösel normaalselt magada, kuid mitte miski ei tundu aitavat? Võib-olla ei ole sa veel proovinud seda väga lihtsat nippi, mis aitab sul kindlasti uinuda ja vähendab stressi.
Elektroonilised mänguasjad võivad mõjutada väikelapse arengut
Elektroonilised seadmed ja mänguasjad nagu nutitelefonid, tahvelarvutid ja sülearvutid, võivad avaldada laste keeletaju ja kognitiivse võimekuse arengule negatiivset mõju. Traditsioonilised mänguasjad nagu klotsid, pusled, nuputamismänguasjad ja raamatud seevastu mõjuvad laste arengule positiivse...
Uudised apteegist: e-ravimileht ja e-apteeker viisid nõuanded uuele tasemele
Äsja valminud digilahenduste abil saab apteeker anda patsiendile märksa detailsemat ja sisulisemat nõu, sõnas Tartu Raekoja apteegi juhataja Janika Tähnas tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Ohatiseviirust ei saa välja ravida, ometi peab seda ravima
Herpesviirused, mis tekitavad huule-, vööt- ja genitaalohatist, on levinumad, kui arvata oskame. Vaid väiksel osal inimestel õnnestub elada oma elu neisse nakatumata.
Suhkrukalkulaator: kui palju tarbid seda toiduga tegelikult?
Suhkruid ei tasu karta, aga enda ja oma pere tervise huvides tasub suhkrute ja toitumisega kursis olla. Mõned toidud sisaldavad suhkruid looduslikult. Osa suhkrutest aga lisatakse toitudesse-jookidesse nende valmistamise käigus,  mida sellisel juhul nimetatakse lisatud suhkruteks.
Kehvveresus võib põhjustada vanuse tõustes tõsise haiguse
Isegi kerge aneemia ehk madal hemoglobiini tase veres võib tõsta inimese riski Alzheimeri tõve ja teiste dementsuse vormide tekkimiseks.
EESTI TEADLASED HOIATAVAD: kanepi tarvitamine võib vallandada pöördumatud terviserikked
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kasutab kanepit umbes 147 miljonit inimest ehk 2,5% maailma rahvastikust. Maailma populaarseim meelemürk ei ole võõras ka eestlastele.
SUVE MOODSAIM KOOK: 10 imelihtsat, tervislikku ja maitsvat porgandikooki
Soov maiustuste kaloreid köögiviljadega vähendada ja kasutada ära toorainete enese magusust on tänavu suvel tõstnud eriliselt au sisse vana hea porgandikoogi. Ja väga hea!
Supilusikatäis mineraale turgutab tervist üllataval moel
Pärm on olnud osa inimese toidulauast tuhandeid aastaid – seda leidub leivas, õlus ja mitmetes teistes toiduainetes. Maitsepärm on pärm helveste kujul ning see sobib maitselisandina pastade või kastmete sisse, eriti hästi sobib see salatitele. Selles sisalduvad toitained ja mineraalid, vitamiinid...
Hiljuti kutsuti tagasi rinnaimplantaadid, mida seostatakse haruldase vähivormiga. Plastikakirurg selgitab, kas paanikaks on põhjust
Juuli lõpus kutsus ettevõte Allergan tagasi kõik oma karedapinnalised rinnaimplantaadid ja koeekspandrid, kuna neid seostatakse harvaesineva lümfoomivormiga (BIA-ALCL). Praeguseks on leitud 573 sellist lümfoomijuhtu. 481 juhtumil on kasutatud Allergani karedapinnalisi implantaate. Kas ja kellel o...
MARILYN JURMANI BLOGI | Joogat võib teha ka ühe jalaga, päriselt!
Minult küsitakse palju, mis jooga see rocket on. Vastus on palju lihtsam, kui arvata võib: jooga on jooga ning sellist asja nagu rocket-jooga ei ole olemas.
Manifest koondab inimesi võitlema pseudoteadusliku ravi vastu
Teaduspõhist meditsiini toetavad ühingud algatasid petitsiooni, millega võitlevad pseudoteadusliku meditsiini vastu nii, et koondavad allakirjutamise kaudu teadlasi ja teaduspõhist meditsiini toetavaid meditsiinitöötajaid, kirjutas ERR Novaator.
FOTOD | Tabasalu sai uue tervisekeskuse
Tervisekeskuse kahel korrusel on ruumid ja personal perearsti, hambaravi, ämmaemanda, füsioterapeudi ja koduõenduse teenuse osutamiseks ning apteegi pidamiseks, lisaks on keskuses tööl psühholoogilise ja sotsiaalnõustamise ning teraapiaga tegelevad spetsialistid.
Lahkamisraport: erivajadusega Nora Quoirin suri tõenäoliselt nälja ja stressi tagajärjel
Malaisia politsei teatel leiti 14. augustil erivajadusega briti tüdruku Nora Quoirini surnukeha ning lahkamine näitas, et ta suri tõenäoliselt nälja, veepuuduse ja stressi tõttu.
Taimetark Ene avaldab, millist kahte umbrohtu tema aukohal hoiab ja mis tulevad kasuks ka kõigile teistele
Taimetark Ene Laur (59) avaldab värskes Naistelehes, milliseid umbrohte tema au sees hoiab, tunnistades tegelikult seejuures, et tema jaoks pole ükski taim umbrohi ning takjas ja nõgesedki on tema jaoks aukohal.
Teadlased tegid kindlaks, kuidas edukalt ennetada Alzheimeri tõbe
Uues uuringus võeti luubi alla, kas intensiivsest vererõhu kontrolli all hoidmisest on rohkem kasu kui tavapärastest meetoditest, hoidmaks aju terve. Tulemuseks oli väiksem tõenäosus dementsuse tekkeks hilisemas elus.
Miks mõni inimene kannatab rohkem alkoholi kui teine?
Üks võib näiliselt lõpmatuseni juua, kuid teisel tekib kerge vine juba klaasist veinist. Sugu, geneetika ja alkoholi tarbimise harjumused mängivad tolerantsi juures rolli.
Harvardi teadlaste sõnul piisab nendest viiest elumuutusest, et oma eluiga 12-14 aastat pikendada
Sa annad endast kõik, et ehitada üles suurepärane karjäär või hoida oma suhe tervena, aga kas sa mõtled sama palju ka oma tervisele?
Mees läks põlvevigastusega haiglasse ning sai teada, et tema peenis luustub
63-aastane mees läks New Yorki erakorralise meditsiini osakonda pärast kõnniteel istuli kukkumist. Nimelt tekkis tal natuke pärast kukkumist põlvevalu. Uroloogiajuhtumeid avaldavas teadusajakirjas kirjeldatakse, et selgus, et mehe peenis luustub.
Erik Orgu 10 nippi, kuidas argitoimetusi tehes hea vorm saavutada!
Toitumisnõustaja ja personaaltreener Erik Orgu annab nõu, kuidas igapäevatoimetusi tehes keha ilusamaks vormida ja enesetunnet parandada.
Mida süüa erinevate kasulike soolestikubakterite turgutamiseks?
Mikroobikoosluse mitmekesisus kirjeldab soolestiku tasakaalu ja on oluline näitaja haiguste riski hindamiseks.
10 harjutust keskealistele naistele, mis hoiavad tervisehädad eemal
Kõik üle 40 aastased naised peaksid neid harjutusi regulaarselt tegema. Need hoiavad eemal võimalikke tervisehädasid ja ka enesetunne on peale nende tegemist palju parem.
Just niiviisi toimides saad ennetada rinnavähi tekkimist
Rinnavähk on raske haigus, mida kahjuks mõnedel juhtudel avastatakse liiga hilja. Kuid on olemas ennetusviisid, mida iga naine peaks kasutusele võtma, et hoida ära kõige hullemat.
Õpetaja avaldab, mis aitab ohjata koolistressi
Linnalapsed võivad lõpetada gümnaasiumi nii, et pole kordagi metsa sattunud, rääkis Rocca al Mare kooli bioloogiaõpetaja ja loodusretkede juht Silja Pihelgas tänases Kuku raadio saates «Patsiendiminutid».
Kinnitati seos lapseeas gluteeni tarbimise ja tsöliaakia vahel
Ulatuslik uuring kinnitas, et tsöliaakia ehk gluteenitalumatuse risk on seotud lapseeas tarbitud gluteeni kogusega.
Uuring: saastunud õhu sissehingamine võrdub paki sigarettidega päevas
Pikaajaline kokkupuude saastunud õhuga, eriti maapinnal oleva osooniga, võrdub paki sigarettide suitsetamisega päevas. Seda väitnud uuring leidis, et sarnaselt suitsetamisele võib õhusaaste ka kopsuemfüseemi tekitada.
Patsiendi tuvastamisega vereülekandel tehti uus eksimus
Verekäitlejad on tänavu ravimiametit teavitanud vereülekandega seotud probleemidest, seal hulgas vale verekomponendi üle kandmisest.
Uuring: millistes riikides kulub tervishoiule enim?
Antibodies.com avaldatud uuringus võrreldi arenenud riikide erinevusi tervishoiukulutustes. Šveitslased maksavad teiste riikidega võrreldes tervishoiu eest enim raha. Eestlaste kulutused on teiste seas pigem tagasihoidlikud.
Brasiilia president soovitab planeedi päästmiseks «üle päeva kakada»
Selle aasta jaanuaris ametisse asunud Brasiilia president Jair Bolsonaro soovitab planeedi päästmiseks «üle päeva kakada». Küsisime selle kohta Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse nooremteaduri Kätrin Karu kommentaari – milline ikkagi on tervislik soolesisu väljutamise sagedus.
Eestlased soovivad luua mobiilimängust digiravimi, mis aitab kaasa krooniliselt haigete laste ravile
Iduettevõtte Triumf Health soovib mobiilimängust luua digiravimi, millega toetada krooniliselt haigete laste ravi. Mängus tuleb teha erinevaid emotsioonide reguleerimise ja tervisekäitumisega seotud ülesandeid. Praegu on digiravim veel kliiniliste uuringute etapis.
Infarktid hirmutavad Johaugi: hakkad mõtlema, kas see kõik on ikka seda väärt
Norra suusaüldsus elas nädala alguses üle paraja ehmatuse, kui 26aastane murdmaasuusakoondislane Sondre Turvoll Fossli sai autoroolis ootamatult infartki. Kaasreisijal ning juhuslikult möödunud jalgratturil õnnestus mehe elu õnneks päästa. 
Mees, ega sa ei ole üks nendest, kes arvab, et jooga on mõeldud ainult naistele?
Just nendel põhjustel peaksid sa lõpuks oma eelarvamused nurka viskama ja joogat proovima!
Hambaravi hüvitise kasutamine on kasvanud 23%
Täiskasvanute hambaravi hüvitist kasutas tänavu esimesel poolaastal 23% rohkem inimesi kui eelmise aasta samal perioodil.
Soolakalkulaator: saa teada, kas päevane menüü sisaldab naatriumit ohutus koguses
Sool ehk keedusool koosneb 40 protsendist naatriumist ja 60 protsendist kloorist. Naatrium on eluks vajalik mineraalaine, kuid selle liigne tarbimine võib organismi kahjustada. Päevas võid süüa kuni kuus grammi soola.
Optometrist: silmade tervist mõjutavad need kaks faktorit
Hästi nägemine parandab igas vanuses inimeste elukvaliteeti, seetõttu on enda silmade tervise hoidmine äärmiselt oluline. Ometigi võivad silmade tervisele halvasti mõjuda nii igapäevased rutiinseks muutunud harjumused kui ka inimese üldine seisund, mis võib sõltuda pärilikkusest.
KUULA | Haigus, mida ravib vaid range eluaegne dieet
Selle haiguse puhul hakkab organismi immuunsüsteem gluteeni söömise korral iseenda vastu tööle. Sestap tuleb menüüst tuleb välja jätta kõik nisust, rukkist ja odrast valmistatud tooted.
Sidruni asemel rikasta oma joogivett nüüd hoopis selle maitsetaimega ja kilod hakkavad kukkuma
Suvel, kui kogu aeg korraldatakse erinevaid grilliõhtuid või lõbusaid piknike, on väga lihtne kaalus juurde võtta. Selline tunne, et isegi hingamise kaudu tarbid kaloreid ja muidugi tekitab see stressi, kui juba augustiks oled vormist väljas ja suvekehast pole midagi alles.
Viska pidžaama nurka! 4 viisi, kuidas alasti magamine mõjub hästi nii su tervisele kui ka rahakotile
Mis oleks, kui me ütleksime sulle kõigest sekunditega ära, kuidas saaksid paremini magada, rohkem raha teenida, vähem stressis olla ja samal ajal ka kaalu langetada? Lihtne: maga alasti!