HOIA MAKSA: maksa tervis mõjutab kogu organismi toimimist
Paljud ei teadvusta, et kõhuõõne ülaosa paremal pool rinnakorvi all asuv maks on kõigi seedeorganite seas olulisem tegija, mis toimetab pidevalt ja samaaegselt väga erinevate asjadega ning mõjutab kogu organismi toimimist.
Laste seas on vähki haigestumine seni teatatust suurem
Aastatel 2000–2011 jätsid haiglad vähiregistrisse teatamata 56 kasvaja esmasjuhtu, mis olid diagnoositud 0–17 aastastel lastel, selgus Tervise Arengu Instituudis (TAI) valminud teadustööst. Seega suurenes selles ajavahemikus lastel diagnoositud esmasjuhtude arv 459-lt 515-ni. 
Üheksa fakti, miks peaksid oma tervise nimel jõhvikaid sööma
Jõhvikat kutsutakse kodumaiseks supermarjaks ning mitte asjata – C-vitamiinirohked marjad tugevdavad immuunsüsteemi ning aitavad pidurdada paljude haiguste arenemiseks vajalike bakterite arengut.
Terviseamet avastas D-vitamiini toote, kus polnud D-vitamiini sees
Veterinaar- ja toiduamet kontrollis tänavu apteekides müüdavaid D-vitamiini sisaldavaid preparaate ja avastas preparaadi, milles ei sisaldunudki D-vitamiini.
Eelmisel nädalal kimbutasid ülemiste hingamisteede nakkused 3051 inimest
Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3051 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed.
Kas tunned gripisümptomid ära?
On tähelepanuväärne, et grippi nakatunud inimene ohustab teisi juba päev enne sümptomite tekkimist ning püsib nakkusohtlikuna kuni seitse päeva, väikelapsed kuni 21 päeva.
Kirurg jättis patsiendile tampooni kõhtu, haigla maksis suure kahjutasu
Tartu ülikooli kliinikum nõustus minema kokkuleppele patsiendiga ja maksma kahjutasuks 14 000 eurot, kuna 7 aastat varem unustas kirurg pimesooleoperatsioonil patsiendile marlitampooni kõhtu.
Patsiente ahistanud psühhiaater oli kuus aastat tagasi vägistamissüüdistusega uurimise all
Tartu ülikooli kliinikum lõpetas dr Lembit Mehilasega kauase töösuhte, kuid erakliinik Ambromed jättis ta tööle.
Hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib tavapärasel tasemel
Teisel gripihooaja nädalal (9.- 15.10. 2017) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3051 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed
15 asja, mida mitte kellelgi pole õigust sulle ette heita
Mõnikord tundub “ei” ütlemine täiesti võimatuna, sest teine nii ilusti palub, sa ei taha tunda ennast halva inimesena ega teda alt vedada. See on sinust väga kena, aga sel moel ainult teiste ja mitte enda heaolule mõeldes põletad sa ennast megakiiresti läbi. Pea meeles — sa ei võlgne kellelegi mi...
11 toitu, mida söö niipalju, kui hing ihkab - paksuks sa küll ei lähe!
Kui soovid kaalu hoida või seda langetada, eelista toite, mis sisaldavad palju vett, vähe kaloreid ning on kiudaineterikkad. Näiteks siin väljatoodud 11 toitu.
Lapse sõrme plaasterdamine läks perele maksma üle 600 dollari
USAs Connecticutis elav pere sai ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui nad viisid sõrmevigastusega lapse kohalikku EMOsse ja said selle eest tagantjärele kopsaka arve.
GRIPP: kuidas see raske haigus ära tunda ja end selle eest kaitsta?
Gripihooaeg on alanud ning seetõttu tuleks hakata mõtlema enda ja oma lähendaste vaktsineerimisele. Kõige kindlama ja ohutuma kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine, millega võiks algust teha just oktoobris, kirjutab sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Kärt Sõber.
Kirurg jättis patsiendile tampooni kõhtu, haigla maksis suure kahjutasu
Tartu ülikooli kliinikum nõustus minema kokkuleppele patsiendiga ja maksma kahjutasuks 14 000 eurot, kuna 7 aastat varem unustas kirurg pimesooleoperatsioonil patsiendile marlitampooni kõhtu.
TEADLASED: peaajupõrutus teismeeas tõstab hulgiskleroosi haigestumise riski
Rootsi Örebro ülikooli teadlaste tööst selgub, et üks ajupõrutus tõstab hulgiskleroosi haigestumise riski viiendiku võrra ja üle ühe peapõrutuse kahekordistab riski. 
Uuel aastal Eestis kasutusele võetav HPV vaktsiin kaitseb 9 erineva HPV viiruse tüve eest
Sotsiaalministeerium sõlmis lepingu inimese papilloomiviiruse (HPV) vastase vaktsiini ostmiseks. Vaktsineerimisega alustatakse alates 2018. aastast.
Astelpaju — pühade viljadega põõsas!
Esimesena mainiti astelpaju Tiibeti meditsiinitekstides kaheksandal sajandil ja veel vanas Hiinas kasutati seda ravimina. Söö gripihooajal viis kuni kümme apelsinimarjakest igal hommikul ja kõik pisikud hoiavad sinust eemale. ja saa teada, kuidas astelpajud sinu tervisele kasulikud on!
Kolm kõige sagedasemat müüti uriinipidamatusest
Uriinipidamatus võib kimbutada igaüht ning statistika näitab, et ligi 10% eestlasest kannatabki tahtmatute uriinilekete käes. Inimesi füüsiliselt, vaimselt ja rahaliselt koormava haigusega käivad kaasas mitmed müüdid, mis tegelikult tõele ei vasta.
AJU TEEB TRIKKE: miks tekib inimesel sõltuvus?
Mõtle korraks selle peale, mis tekitab sinus eriti hea olemise, mida seostad automaatselt mõnutundega. On see tükk šokolaadi, väike ostutrett? Klaas head viskit, üks sigarett? Heroiinilaks?
Hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib tavapärasel tasemel
Möödunud nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3051 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed.Suurt muutust haigestunute hulga osas eelmise nädalaga võrreldes ei olnud. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 231,8, märkis terviseamet BNS-ile. Gripitaolisi...
Köha ei nõua alati ravimeid: köhi rahulikult välja, puhka ja joo teed!
„Kui midagi tõmmatakse kurku, hakkab inimene köhima, et seda välja saada. Viiruse puhul saab organism aru, et hingamisteedes on midagi valesti ning tekib lima. Bronhide limaskestadel on väikesed karvakesed, mis tõukavad röga ja lima väljapoole. Sinna on haakunud ka viirused, mis köhitakse välja. ...
Spetsialist kinnitab: gripivaktsiin ise nakkust esile ei kutsu
Gripivaktsiiniga seoses on inimestel palju kahtlusi ja küsimusi, kuid spetsialistid on veendunud: kindlaim viis gripi ennetamiseks on iga-aastane vaktsineerimine.
Vähirakud toituvad kõige meelsamini suhkrust
Pärmseentega tehtud katsed näitasid, et suhkur stimuleerib kasvajaid arenema ja kasvama.
Gripivaktsiin toimib vaid siis, kui vaktsiinisüst on tehtud õigel ajal. Millal on õige aeg?
Gripihooaeg on alanud ning seetõttu tuleks hakata mõtlema enda ja oma lähendaste vaktsineerimisele. Kõige kindlama ja ohutuma kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine, selle võiks ära teha just oktoobris.
Abivahendikeskus kutsub tipptehnoloogiat katsetama
Juba sel neljapäeval aavad kõik huvilised Eesti suurimas abivahendikeskuses Invaru näha ja järele proovida abivahendite tipptehnoloogiat alates aktiivratastoolist kuni silmjuhitava arvutini. 
TAI: Eesti haiglad jätsid 56 lapse vähijuhust teatamata
Aastatel 2000–2011 jätsid haiglad vähiregistrisse kandmata lastel diagnoositud 56 kasvaja esmajuhtu, selgus Tervise arengu instituudis (TAI) valminud teadustööst.
Ööpäev läbi saad abi perearsti nõuandetelefonilt 1220
Tervisemure korral on perearst alati parim esimene nõustaja, sest just tema teab oma nimistu inimeste tervise ajalugu ja oskab soovitada inimesele kõige sobivamat ravi. Kui perearstil parasjagu vastuvõttu pole, saab tervisenõu kiirelt ja mugavalt ööpäev läbi tegutsevalt perearsti nõuandetelefonil...
RINNAVÄHK MURRAB EESTI NAISI: Igal aastal diagnoositakse siin üle 728 uue rinnavähijuhu
Nagu paljudes teistes maades, on ka Eestis rinnavähk naiste seas kõige sagedasem pahaloomuline kasvaja. Rinnavähi tekke riski saab oluliselt vähendada, olles füüsiliselt aktiivne, säilitades normaalset kehakaalu ja toitudes tervislikult.
Toitumisekspert: sügisel kasuta rohkem soojendavaid toite ja vürtse
Suvepuhkustest ammutatud energiast paraku terveks aastaks ei piisa. Et end ka sombusel ajal hästi tunda, tasub igapäevane menüü kriitilise pilguga üle vaadata. Milliseid toitumisvalikuid teha ning kuidas ammutada energiat ka pimedamal ajal?
Mida pärast õhtust trenni süüa võib?
Kui eelistad trenni teha õhtuti, ei pea sa tulemuste säilitamiseks pärast seda nägima - keha vajab pingutusest taastumiseks toitaineid.
Karm õppetund: Eesti mees kaotas paari aastaga ligi 83 kilogrammi
Viimase paari aastaga oma kaalust pea 83 kg kaotanud Indrek Leinuste (35) oli koolipõlves suur spordisõber, kuid elu oma keerdkäikudega nõudis oma ja aktiivsete eluviiside juurde tagasi jõudis mees läbi karmi õppetunni maovähendusoperatsiooni näol alles hiljuti.
Teadlased: muretsemine toob südametõved
Lõpeta kohe muretsemine – nii vähendad oluliselt südamehaiguste riski!
Meil on vist polaaröö! Loe, kuidas valguse puudus sind mõjutab ja mida teha, et end uuesti normaalsena tunda
Täna polegi valgeks läinud! Selline ilm ei soodusta töötamist, sest lihtsalt ei jõua midagi teha. Aga miks on nii, et kui pole päikest, pole töö- ega eluisu?
Ortodondid: hambaklambreid tuleks kanda terve elu
Hambaarstid soovitavad nüüd hambaklambreid terve elu kanda, et ennetada hammaste hilisemat vormist välja minemist.
Tervishoiutöötajate palga kasv aeglustus
Tervishoiutöötajate kuupalk võrreldes 2016. aastaga küll kasvas, kuid tõus ei olnud nii suur kui mullu, selgus Tervise Arengu Instituudi läbi viidud tervishoiutöötajate palgauuringust. Uuringu tulemused kajastavad seisu enne aprillikuus sõlmitud tervishoiutöötajate palgakokkulepet.
Ebayst ostetud näokoorijad tekitasid happerünnakule sarnanevaid vigastusi
Keemiline koorimine soodustab naharakkude uuenemist, aga vaid seni, kui seda tehakse korrektselt. Netikaubamajast ostetud tugevatoimelised koorijad võivad naha jäädavalt rikkuda.
Juhid ei tea, mis töötajatega toimub!
Tööstress on tänapäeva töökohas kõige levinim tervisehäire liik, põhjustades üle poolte haiguspäevade (London Department of Health, 2014). Lisaks elukvaliteedi langusele, põhjustavad stress, läbipõlemine ja vaimse tervise probleemid ettevõtetele suuri kulusid, keskmiselt 710€ / aastas iga töötaja...
Südamlikud lood: vähiravifond ulatas 10 päevaga abikäe 10 inimesele
Vähiravifond on viimase kümne päevaga toetanud kümne uue abitaotleja ravi. Kunagi varem pole nii palju inimesi fondilt nii lühikese aja jooksul toetust taotlenud ega saanud.
Enne valimisi ära surnud kandidaat sai ühe hääle
Sakala vahendab, et valimisliidus Ühtsed Mulgid kandideerinud Ain suri küll enne valimispäeva, kuid ikkagi hääletas üks inimene tema poolt, põhjendades, et tema soov oli lahkunut sellega austada ja mälestada.
Augud Ossinovski hambaravis
Hambaravikabinetid ei taha Haigekassaga täiskasvanute hambaravihüvitise lepingut sõlmida ja seetõttu ei jõua oodatud teenus inimesteni.
Noored ei kipu tasuta hambaravi aktiivselt kasutama
Sel aastal on üheksa kuuga hambaarsti juures käinud vaid ligi pooled alla 19-aastastest noortest, kelle jaoks on haigekassa lepingupartnerite juures hambaravi tasuta.
Ossinovski tegi ettepaneku suurendada hambaravihüvitist
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegi Eesti Haigekassale saadetud kirjas ettepaneku tõsta alates 2018. aastast täiskasvanute hambaravihüvitise määra seniselt 30 eurolt 50 euroni
Tuhanded Taani arstid toetavad hooletuses süüdi mõistetud kolleegi
Taani arstid ja õed avaldavad toetust kolleegile, kes mõisteti süüdi patsiendi surmaga lõppenud hooletuse tõttu, kuna sarnaselt võiks hea tahtmise korral süüdi mõista pea kõik arstid.
34 terviseprobleemi, millest tissid märku annavad
Oma rindu jälgides saad oma tervisest päris hea ülevaate. Tasub silma peal hoida ja igasugustesse muutustesse tähelepanelikult suhtuda, sest põhireegel on ikka sama — muutusteta olukord on normaalne ja igasugune normist kõrvalekalle võib tähendada, et midagi on valesti. Aga ei pruugi.
Ossinovski püüab hambaravihüvitist tõstes arste mõjutada
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegi Eesti Haigekassale saadetud kirjas ettepaneku tõsta alates 2018. aastast täiskasvanute hambaravihüvitise määra seniselt 30 eurolt 50 euroni.
Ossinovski: oleme panustanud tervishoidu küllaltki vähe
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rääkis eile riigikogus toimunud tervishoiu rahastamise muudatuste esimesel lugemisel, et kuna Eestis on tervishoidu rahaliselt seni võrdlemisi vähe panustatud, on arstiabi kättesaadavus järjepidevalt vähenenud.
Kaks vaprat naist vajavad sinu abi võitluses vähiga! Ruth ja Rita ei ole veel valmis alla andma!
Vähiravifond “Kingitud elu” kutsub kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid toetama sihtotstarbelise annetusega kahe vapra naise, Rita Eluri ja Ruth Alase vähiravi.
Raivo E. Tamm näosaatest: praegu ei oska ma veel kellelegi pöialt hoida
Näitleja Raivo E. Tamm, kes osales saate "Su nägu kõlab tuttavalt" eelmises hooajas, sõnas Õhtulehele, et sel hooajal ta kellelegi kindlale veel pöialt ei hoia.
TREENI TARGALT: kolm tegevust, mis aitavad rohkem kaloreid kulutada
Kui soovid kaalust alla võtta, ei saa treeningust üle ega ümber. Kuid efektiivsekt kaloripõletuseks on oluline seegi, kuidas ja millal sa treenid. 
Kui peaksid valima ainult ühe supertoidu, siis olgu selleks küüslauk! 30 põhjust selle kibeda imevilja armastamiseks ja igapäevaseks kasutamiseks
Jah, küüslauk on kibe ja lõhnab kirbelt, aga kui suudad nendest pisivigadest mööda vaadata, on tegu absoluutselt parima juurikaga. Küüslauk päästab su nii paljudest terviseprobleemidest ja ilumuredest, et tema kiituseks jääb sõnu väheks. Loe ja veendu ise!
KUI SELG VALUTAB: kuula keha, liigu palju ning vali õige kontorimööbel
„Kontoritöötajatel on terve keha pikalt ühes asendis. Sellega kaasneb suur pinge lihastele ja liigestele. Lihastes tekib hapnikuvaegus, jääkained kogunevad, lihased lühenevad, kuni lõpuks tekivad ka valud. Kuna suurt hulka lihaseid kasutatakse istudes vaid vähesel määral, siis need lõtvuvad ja mu...
20 viisi, kuidas sidrunimahla oma tervise heaks kasutada
Täna räägime ühest lihtsast, soodsast ja suurepärasest tootest — sidrunimahlast! Pressi seda ise või osta klaaspudelikeses bio sidrunimahl. Öko sidrun on turvaline valik, sest tavapõllumajanduses kasutatakse sidrunite kasvatamisel ohtralt pestitsiide.
Suri proosakirjanik ja luuletaja Henn-Kaarel Hellat
Eile suri haiglas Eesti ulme isa Henn-Kaarel Hellat. Hellat oli Eesti Kirjanike Liidu liige aastast 1975 ning lisaks ka Eesti Kongressi liige. 
Tark tegutsemine päästab elu! Esmatähtsad nipid, kuidas õnnetusjuhtumi puhul tegutseda
KODUTOHTER: Inimesi võivad ootamatult tabada igasugused tervisehädad, ja küll on hea, kui läheduses on keegi, kes oskab või vähemalt püüab aidata. Seda, kuidas reageerida ja mida kõigepealt teha, uurisime MTÜ Rahvakoolitus Elu esmaabikoolitajalt Margit Pärnalt.
Malaisia basseinistseeni süüdlase seletuskiri: see oli õnnetus
Eesti äridelegatsiooni skandaalse Malaisia peo üks võtmesündmusi oli kahtlemata ühe naisterahva kukkumine või lükkamine baari basseini. Mida on juhtumi kohta öelda süüdlasel endal, kes nüüd karistuseks aastaks EAS-i välisdelegatsioonidest välja arvatud?
Meditsiiniline kanep on ravim: tervisemõjud, edulood ja statistikat
“Tänaseks on vaieldamatult selge, et korralikult funktsioneeriv endokannabinoidsüsteem on hea tervise tagamiseks tähtis. Ilma endokannabinoidide abita ei saaks loode emakaseinale kinnitudagi. Ka sünnitaja esimene rinnapiim ehk ternespiim sisaldab anandamiidi. Vastsündinuil, kes ei saa rinnapiima,...
ENNETA TÕBESID: astu haigustele vastu soola ja valgusega
Suvi oli tänavu üürike, sügis on alanud sombuselt. Kliima ja stressi koosmõjul tikuvad nakkushaigused kergesti ligi, kuid käimas on kiire töö- ja õppeperiood ning kellelgi pole aega ega tahtmist haige olla. Muidugi on tarvis tervena püsimiseks ennast liigutada ja hästi süüa, aga lisaks on veel vi...
Terviseamet: gripihooaeg on alanud, enim haigestusid väikelapsed
Gripihooaeg loeti alanuks eelmisel nädalal (2.-8. oktoober). Ühtegi gripijuhtu ei kinnitatud, haigestumine oli põhiliselt seotud rinoviirusega, teatab terviseamet. Pea pooled haigestunud olid lapsed.
„Pealtnägija“: riik diskrimineerib hooldekodudes elavaid puudega inimesi
Tänaõhtune „Pealtnägija“ tõi päevavalgele tõsiasja, et hooldekodu võib vanurile või puudega inimesele rahalises mõttes kahjulikumgi olla kui üksi hakkama saamine. Kui nägemispuudega Agu hooldekodus ei elaks, maksaks riik tema abivahendite summast kinni 90 protsenti.
HEA TEADA: kuidas haigestumine su rahakotti mõjutab
Keegi ei taha ka sügisesel haigestumiste kõrgperioodil enda või oma pereliikme võimalikku haigestumist planeerida, kuid majanduslikult oleks mõistlik seda teha. Nii saab leevendada haiguse tõttu vähenenud sissetulekust tekkinud tühimikku.
Skandaalne doktoriproua Riina Raudsik kergitab vastuvõtuhindasid
Kaks aastat tagasi MMS i ehk kloordioksiidi lahuse skandaali tõttu Eesti Arstide Liidust välja heidetud tohtri Riina Raudsiku (65) loengute hinnad ja honorarid muudkui tõusevad. Raudsik nõustab näiteks patsiente Villa Medicas, kus personaalse vastuvõtu hind on 80 eurot tunnis, pääse tema loenguss...
Miks Eestis pole gripivastast riiklikku vaktsineerimist?
Eestis on kaalutud, kuid hetkel pole veel otsust vastu võetud riskigruppi kuuluvate inimeste gripivaktsineerimisest riigi kulul, nagu on enamikus ELi riikides.
Külmetus kallal? Kuus kiiret vastusammu
Kui tunned, et hakkad haigeks jääma, on mõistlik hakata end kohe ravima lihtsate koduste võtetega.
Testi end: kas sind kimbutab läbipõlemise oht?
Läbipõlemise sümptomid tekivad järk-järgult ja võivad väljenduda erineval määral. Sekkumata läbipõlemissündroom võib saada eelseisundiks psüühika- ja käitumishäiretele.
Puust ja punaseks: mis põhjustab tööstressi ja miks see haigus nii paljusid puudutab?
10 oktoobril on ülemaailmne vaimse tervise päev, mis seekord võrab fookusesse tööstressi — mõiste, mille sisu on tuttav ilmselt paljudele eestlastele, kuid mida veel täpselt endale teadvustada ei osata. Arstikeskus Qvalitas peaarst dr Toomas Põld selgitab lahti, mida tööstress tähendab, kuidas se...
ARST: inimesed levitavad gripiviirust varem, kui haigussümptomid ilmnevad
„Inimesed levitavad gripiviirust varem, kui haigussümptomid ilmnevad,” nendib Lääne-Tallinna keskhaigla infektsionist ja terviseameti spetsialist dr Pille Märtin. Gripi otseseid tüsistusi saab tema sõnul vältida vaktsineerimisega.
Kallimal ravimil on rohkem kõrvaltoimeid
Kui apteegist ostetud rohi näeb kallis välja, kaebab seda tarvitanud inimene suurema tõenäosusega kõrvalmõjude üle, väidab ajakirjas Science ilmunud uurimus.
„Ta katsus mind luba küsimata.” Tuntud psühhiaater ahistas patsienti
Psühhiaater Lembit Mehilane katsus ilma nõusolekuta depressioonihaige patsiendi rindu ja patsiendi sõnul soovitas tal mitu korda armukese võtta.
Lätlase kogemus: Eestist ravimeid ostes säästab 100 eurot
Kui Eestist käiakse lõunanaabrite juurest alkoholi ostma, sest seal on palju soodsam, siis lätlastel tasub käia Eestis ravimeid osta. Ühel perel õnnestus nii säästa 100 eurot.
UURIMUS: 11aastaselt on alkoholi proovinud juba iga neljas noor
Tervise Arengu Instituudi (TAI) vanemspetsialisti Triin Soku sõnul hakkavad just 10-12aastastel noortel tekkima esimesed kokkupuuted alkoholiga, mistõttu alustati kampaaniaga „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“, mis kutsub lapsevanemaid hoidma oma lapsi alkoholi eest kuni täiskasvanuks saamiseni.
Kohalikud omavalitsused saavad matusetoetuse suuruse määrata vastavalt perekonna abivajadusele
Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega riik toetab matuste korraldamist kõigi lahkunute puhul 250 euro ulatuses. Matusetoetuse määramine jääb kohaliku omavalitsuse pädevusse.
Depressioon – salakaval haigus, mis hiilib vargsi ligi
„Depressiooni on nimetatud vaimse tervise külmetushaiguseks, viidates selle laialdasele levikule. Elu jooksul kogeb depressiooni kaheksa kuni 12 protsenti inimestest ja uuringud näitavad depressiooni leviku püsivat tõusu,“ nendib kliiniline psühholoog Margus Laurik.
Suri tuntud ravitseja Allan Tšumak
Moskvas suri 83. eluaastal sensitiiv Allan Tšumak. Tšumak oli 1980. aastate lõpul ja 1990. aastate algul üks Venemaal tuntumaid ravitsejaid
Apteek keeldub regionaalhaiglast välja kolimast – haiglajuht: selline käitumine on kummastav
Kuigi Põhja-Eesti regionaalhaigla fuajees tegutseva apteegi üürileping sai oktoobrikuuga ümber, pole nad suutnud siiani ruume vabastada. Ravimiamet otsustas seetõttu apteegi tegevusloa peatada. Tekkinud ummikseisu läbi kannatavad nii patsiendid, haigla kui ka hanke võitnud teine apteek, kes oleks...
8 märki sellest, et pead oma vaimse tervise nimel puhkust võtma
Tervisest rääkides on oluline meeles pidada, et tervis ei tähenda ainult keha selle tavalises, maises mõttes - füüsiline valu, iiveldus või kõrge kehatemperatuur - tähtis on ka inimese vaimne tervis. Enam ei ole imelik või häbiasi võtta töölt vaba päev või haigusleht, et hoolitseda just selle ees...
Jahedamad ilmad võivad kaasa tuua rohkem infarkte
Lundi ülikooli teadlaste korraldatud pikaajaline jälgimisuuring viitab, et õhutemperatuur on müokardiinfarkti korral väline vallandav tegur. Ei ole teada, kas infarkti põhjustab külm ise või sellega kaasnevad käitumuslikud tegurid, nagu muutunud füüsiline aktiivsus ja toitumine. 
5 toiduainet, mis kahjustavad organismi ainevahetust kohe, kui neid sööd
Siiani arvati, et kaalutõus ja -langus on seotud vaid kalorite tarbimise ja kulutamisega. Vähem oluline pole aga ka see, millistest allikatest sinu tarbitav energia pärineb, vahendab Fox News. Siin on viis erinevat toiduainet, mille söömine ei anna mitte lihtsalt palju kaloreid, vaid mõjutab laas...
HAIGEKASSA HOIATAB: telefoni teel soetatud testid ei pruugi anda usaldusväärseid tulemusi
Haigekassani on jõudnud info, et eraettevõtte nimel helistatakse inimestele ja pakutakse peitvere testi lahendust jämesoolevähi varajaseks avastamiseks. Pakkuja võib väita, et tegemist on tasulise teenusega, millest osa hüvitab haigekassa. Selline info ei vasta tõele. 
Miks tekib alkoholisõltuvus?
Kui alkoholitarbimisest saab sõltuvus, tasub selle tagant otsida teisi probleeme, püüda nendega tegelda ja viia sisse püsivaid muutusi.
Kaili lugu: kuidas puuk nakatas mind tõsisesse haigusesse ilma, et ma teda isegi näinud oleksin
Kui te kahtlustate endal olevat borrelioosi, sest teil on haigusele viitavaid sümptomeid, siis palun testige ennast kindlasti ja saategi teada. Tegin seda minagi, kuigi oleksin võinud end testida juba palju-palju varem. Seda enam, et minu keha lausa kubises sümptomitest — torkivad liigese- ja lih...
Magneesiumivajadus sõltub eluviisist
Kui inimene kurdab jalakrampide üle, tunneb kroonilist väsimust, on tihti närviline ja kannatab ebakvaliteetse une all, võib kõigi nende murede põhjustajaks olla magneesiumipuudus, räägib Apotheka proviisor Merle Niglas.
Perearst annab nõu: kuidas ennast ja teisi kaitsta, kui oled sunnitud haigena tööle minema
Valvekliiniku perearst Ingmar Lindström selgitab, miks ei ole eriti mõistlik haigena tööle minna ja kuidas end aidata, kui oled tõbiseks jäänud. Need põhitõed tuleks enne haiguste hooaja algust kindlasti läbi lugeda ja meelde jätta!
PEAD VÕITLUST KEHAKAALUGA? Vaata, mida soovitab Marilyn Kerro!
Eestlaste poolt armastatud nõid Marilyn Kerro jagab Facebookis soovitusi neile, kel probleeme kehakaaluga.
Haigekassa laiendaks hinnakokkuleppe ravimeid
Haigekassa hinnangul võiks neil olla õigus sõlmida hinnakokkuleppeid ka tervishoiuteenuste loetelu ravimite osas, et välistada olukord, kus ravimi hind tervishoiuteenuse loetelu kehtimise perioodil tõuseb.
USA poiss langes seletamatult 11 päevasesse unne
Kentucky poiss langes 11 päevaks unne ning arstide tehtud testid ei ole sellele siiani mingit seletust leidnud.
«Roaldi nädal»: kui oleksin sellest sümptomist ka mööda vaadanud, oleksin aasta-kahe pärast pime ja ratastoolis
Mida teha olukorras, kus su käed ja jalad ei kuula enam sõna, kohvitass ei püsi käes ja iga trepiaste tundub ületamatuna?
Ossinovski palvel saavad popimad ravimid võõrkeelse tõlke
Lisaks kõigi Eestis turustatavate käsimüügiravimite pakendi infolehtede tõlkimisele vene ja inglise keelde tõlgitakse tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ettepanekul ära ka enimkasutatud retseptiravimite infolehed. Tõlked kantakse ravimiregistrisse selle aasta 15. detsembriks.
PAANIKAHÄIRE KÜÜSIS: Otsekui seletamatud hirmuhood on piinanud nii Mihkel Rauda kui ka Stig Rästat!
„Elasin aastaid paanikahäirega kindlas usus, et mul on mingisugune unikaalne konditsioon ja ma ei saanud aru, mis see on. Arvan, et see oli julgelt kümme aastat tagasi, kui kohtusin arstiga, kes ravib paanikahäiret. Kui see juhuslikult jutuks tuli ja ma talle seda kirjeldasin, saingi teada, et mu...
Lugejate nipid: külmetuse vastu taimetee, mee ja pitsi kangemaga
Postimehe lugejad jagasid üleskutse peale soovitusi, kuidas ligi tikkunud viirushaigusest kiiresti omal käel vabaneda. Enim kerkisid nõuannete hulgas esile looduslikud vahendid.
Oktoobris on HIV leitud juba viiel inimesel
Eelmise nädala lõpu seisuga on oktoobris HI-viirus leitud viiel inimesel, kokku on tänavu HIV leitud 182 inimesel.
D-vitamiin: selle sügise olulisim märksõna tervisele mõeldes
Möödunud suvi oli erakordselt kasin päikesepaisteliste ilmade poolest. Kuumi suvepäevi, mis meelitaksid inimesi päikese kätte nappis ja nii lähevad paljud meist sügisele vastu nappide D-vitamiini varude ning seega tavapärasest nõrgema immuunsusega. D- ehk päikesevitamiini sünteesitakse nahas  nim...
Mida vähem stressi, seda tervem süda
Südame- ja veresoonkonnahaigused on juba pikemat aega Eestis olnud juhtivaks surmapõhjuseks. Miks Eestis nii palju südamehaigusi põetakse ja kuidas end nende eest kaitsta?
SUHKUR: kuidas ka täiesti tervel inimesel südamehaigus võib tekkida
Terved inimesed, kes tarbivad suhkrut rohkem kui peaksid, on südamehaiguste riskigrupis, kirjutavad Surrey ülikooli teadlased ajakirjas „Clinical Science“.
Hea uudis: vähiravifondilt abi saanud Taavi pääseb siirdamisele
Kümme aastat lümfoomiga elanud Taavi Pohl (25) sai vähiravifondi «Kingitud elu» abil ravimi, millega saavutati noormehe arsti kinnitusel nii hea tulemus, et Taavi saab edasi siirduda allogeensele vereloome tüvirakkude siirdamisele.
Ka vaimne vorm vajab hoidmist
Mis on vaimne vorm? Kas üksnes häirete puudumine, küsib doktor Helena Lass.
Kliinik peatas ahistamises ja vägistamises süüdistatud psühhiaatri vastuvõtud
Psühhiaatriakliiniku Ambromed tegevjuht teatas, et ta ei olnud teadlik psühhiaater Lembit Mehilase suhtes algatatud kriminaalmenetlusest ja lisas, et arsti vastuvõtud on peatatud.
Tragöödia: Kuressaare haiglas sünnitusel lapse kaotanud pere näeb süüd arstidel
Neljapäeval ja reedel leidis Kuressaare haiglas aset tragöödia: sünnitama läinud noor naine kaotas sünnitusel lapse, kuna haigla töötajate vahetuse tõttu tekkis infosulg.
Prooviabielu-Liisa uus mees on sadistlik loomapiinaja, naise- ja lapsepeksja
Pole enam saladus, et „Prooviabielu“ saatest tuntud Liisa on endale uue armuhuvi leidnud. Küll aga tuleb õõvastava üllatusena see, milline inimene Sander Pärtel on.
Laamendanud naabri tõttu sattus vanaproua surmasuhu
„Tundsin, et midagi hakkas nagu hingamist segama. Kuklas tekkis valu ja korraga tundsin, et mu jalad enam ei kanna. Jõudsin vaid Mihklit hõigata, siis kukkusin köögi põrandale,“ räägib Lääne-Virumaal elav Eve, kes kutsus politsei tema lillepotte lõhkunud purjus naabrinaisele Marinale. 
Amet korjas Eestis müügilt D-vitamiini, milles toimeaine puudus
Veterinaar- ja toiduamet avastas vitamiinitooteid analüüsides, et ühes neist oli tegelik vitamiinisisaldus pea nullilähedane.