Kolm salatit, mille söömine tõmbab kaalulangetusplaanidele kriipsu peale
Salati peetakse üldiselt tervislikuks, sest selles on ohtralt vitamiinide ja toitaineterikkaid köögivilju ning seetõttu on salat üldjuhul ka kalorivaene. Kuid - ka salatisöömine nõuab tarkust, sest päris mitmed salatid sisaldavad kaloririkkaid lisandeid, mille söömine tõmbab kaalulangetusplaanide...
Haigekassa hakkab hüvitama uusi ravimeid kopsuvähi ja c-hepatiidi raviks
Haigekassa nõukogu kiitis reedesel koosolekul heaks ravimikomisjoni ettepanekud uute ravimite lisamiseks soodusravimite loetellu.
Kurb statistika: keskealised eestlased ei taha kondoomi kasutada
Täna algav sotsiaalkampaania «Miljon põhjust armastada» tuletab meelde, et kondoom on kõige kindlam ja soodsam viis HIVi ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks.
Naharstid annavad nõu: kui tihti peaksid lapsed ja noored end pesema
Kui lapse pesemine või tema pesema saamine on sinu kui lapsevanema jaoks üks keeruline ettevõtmine, võib olla hea teada, et igapäevane dušš või vann ei pruugi olla vajalik.
MARILYN JURMANI BLOGI | Bussis vaadatakse kurjalt, kui istun, ja veel kurjemalt, kui istet pakun
Nagu õigele emmele ja tänapäeva inimesele kombeks, kuulun minagi mitmesse gruppi ja foorumisse ja tänase teema ajendiks olid paar artiklit, mida jagati Facebooki grupis Eesti Rattarikkaks. Esimene artikkel oli teemal, kuidas üks ema kirus jalgrattureid, sest nad sõidavad kõnniteel. Teine artikkel...
Mis muutub organismis, kui hakkad veganiks?
Veganluse kasuks otsustamine ei puuduta üksnes toitumist, vaid ka elustiili üpris olulist muutmist. Samas kaasnevad just toiduvalikute muutmisega teatud tervisemõjud, ent enamasti on need värske vegani jaoks täiesti normaalsed.
Haruldast leukeemiat põdeva 9aastase Viktoria ema: nii hea on näha, kuidas laps on rõõmus ja naerab
9aastane Viktoria istub Tallinna Lastehaigla onkoloogiaosakonna isolatsioonipalatis ja koob näppudga punast salli. Ta silmad lähevad särama, kui näitab meile oma hommikust kunstitööd: maalitud värvilisi kivikesi ja pilti koerast ja linnukesest. Need uhked kunstiteosed valmisid loovteraapiaseansil...
Kolm tõsist tervisehäda, mida põhjustab jalg üle põlve istumine
Jalg üle põlve on aeg-ajalt päris mõnus istuda. Kuid sellega ei tasu üle pingutada, sest see põhjustab paljusid terviseprobleeme.
Müsteerium: mees elas enda teadmata vaid 10 protsendi ajumassiga
Arstidele ja teadlastele tekitab küsimusi mehe juhtum, kes suutis elada täiesti normaalset elu, kuigi tema kolju oli täiedud suuremas osas vedelikuga.
Emakafibroidide ravimi Esmya kasutamise uued soovitused
Euroopa Ravimiameti ravimite riskihindamise komitee (PRAC) hinnangul ei tohi tõsise maksakahjustuse riski tõttu emakafibroidide ravimit Esmya (ulipristaal) kasutada maksahaigusega naistel; teistel naistel tohib uut ravikuuri alustada vaid juhul, kui eelnevalt määratakse maksaensüümide aktiivsus.
Elevandijalgadega indialanna unistab kingade kandmisest
Kaasasündinud haigus pani 21-aastase indialanna Tawheeda Jani jalad nõnda paisuma, et see tekitab talle konkreetselt igal sammul ebamugavust.
Vähihaigete alternatiivravist: kui arst ei küsi, siis patsient ei räägi
Täiendavat ravi võiks tervishoiutöötajaga arutada ka siis, kui see pole tõenduspõhine, sest keemiaraviga ei pruugi kõik kokku sobida.
Pere palub abi Itaalias kaljult alla kukkunud mehe Eestisse ravile toomiseks
Itaalias libastunud ja kaljult alla kukkunud eesti mehe pere on sattunud keerulisse olukorda, sest pereisa oleks vaja tuua Eestisse ravile, kuid kuna tal puudus eraravikindlustus, siis perel endal leida 8500 eurot transpordikulude katmiseks.
Paneme koos õla alla, et rinnavähki põdev Tiiu näeks oma lapselast: loodan, et tänu antud ravile saan teda näha ja tunda rõõmu ta kasvamisest
Igal inimesel on oma unikaalsed põhjused elamiseks. 63-aastane Tiiu Tartust pöördus vähiravifondi "Kingitud elu" poole, paludes abi võitluses rinnavähiga. Hiljuti kiitis fondi nõukogu Tiiu toetamise heaks.
Mida teha, kui mesilane nõelab?
Mida teha, kui mesilane nõelab? Pärnu haigla sisehaiguste kliiniku ülemõde Kaie Raedov annab nõu.
ISA KÕNE KIIRABISSE: „Karu tõstis mu tütre tagumikkupidi õhku!“
See ei ole tore muinasjutt Kuldkiharakesest. Colorado osariigis sai hädaabinumbri 911 dispetšer kõne isalt, kes rahuliku häälega kirjeldas, et karu tuli nende aeda ja tõstis tema 5aastase tütre tagumikkupidi õhku. Karu seda ampsu üle ei elanud
Eesti Õdede Liidu 95. aastapäeva konverentsil kuulutati välja aasta õde: Irina Tohus teeb oma tööd südamega ning on kolleegide ja patsientide seas väga hinnatud
Eesti Õdede Liit andis täna oma 95. aastapäevale pühendatud konverentsil “Tervis kui inimõigus” üle aasta õe tiitli, mille pälvis enam kui 20 aastat õena töötanud Irina Tohus. Alates 1997. aastast töötab ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erakorralise kirurgia õena ja alates 2000. aastast ka Nõmme P...
Miks haigestuvad vähki tervislike eluviisidega inimesed?
Kolmveerandit kõikvõimalikest kasvajatest ei saa ära hoida ka tervislike eluviisidega, ilmneb Ameerika teadlaste värskest uuringust.
NAISTEKA VIDEO | Tubli lapseootel maijooksja kummutab müüdid trenni ohtlikkusest raseduse ajal: liikumine annab energiat ja positiivsust
Tänavu 31.korda toimuv Maijooks pakatas positiivsusest juba varajasest hommikutunnist alates ning Naisteka terav kaamerasilm tabas tervisesportlaste hulgas hulgaliselt aktiivseid lapseootel naisi.
USAs lubati müügile uudne migreeniravim, mis võib jõuda Euroopassegi
USA ravimiamet andis eelmisel nädalal müügiloa esimesele profülaktilisele migreeniravimile, mis vähendab miljoneid inimesi vaevava tõsise terviseprobleemi sümptomeid.
Uuring leidis, mitu korda nädalas treenida, et hoida südamearterid terved?
Südamearterite terve ja elastsena hoidmiseks tuleb trenni teha neli kuni viis korda nädalas.
Esialgne raviraha koos: loe, kuidas läheb haruldase verehaigusega neiul
Mai algul palus ravimiostuks annetajate abi 17-aastane haruldase verehaigusega tüdruk. Tänaseks on esialgne raviraha koos ning neiu jõudsalt paranemas.
NAISTEKA VIDEO | Karl-Erik Taukar tõeliselt võluvast naisest: see on naine, kes austab oma keha ja saab selles veeta palju aastaid!
Laupäeval Tallinna Lauluväljakul toimunud 31. Maijooksu muusikalise poole eest hoolitses Karl-Erik Taukar oma bändiga ning Naistekas kasutas võimalust, et uurida niivõrd paljude naiste lemmiklauljalt, kuidas on lood tema enda sportliku vormiga.
Mida teha, et töö ei tapaks tervist?
Et tööiga pikeneb, nõuab see inimestelt enamat, kui nõuti eelnevatelt põlvkondadelt ning kõbus ja konkurentsivõimeline tuleb olla ka kõrges vanuses. Kõik see võib tööd tehes kaasa tuua ebakindlust ja hirme ning vead makstakse sageli kinni oma tervisega. Kuidas aga oma tervist säästa?
Kust pärineb soovitus käia 10 000 sammu päevas?
Paljud kannavad hoolt selle eest, et liiguksid vähemalt 10 000 sammu päevas, kuigi kõndimine on kasulik, ei ole soovitusel tegelikult mingit teaduslikku alust.
Seitse põhjust, miks me vanemaks saades inimesi vihkama hakkame
Oled märganud, et mida vanemaks saad, seda vähem sa inimesi enda ümber sallid? Kui nooremana oli kõige olulisem omada suurt sõpruskonda ja suhelda hästi paljudega, siis mida aeg edasi, seda vähem on neid inimesi, kelle peale sa oma aega ja energiat kulutada viitsid. Miks see nii on?
109aastane naine tunnistas, et tema kõrge eluea põhjuseks on meeste vältimine: nendega on rohkem probleeme, kui nad väärt on
Tuleb välja, et selle "õige" leidmine polegi siin elus kõige olulisem või seda vähemalt 109aastase šotlanna Jessie Gallani arust. Kolm kuud enne oma surma jagas ta maailmaga julgelt oma arvamust, mis inspireerib paljusid naisi tänase päevani, vahendab delish.
Levinud emakakasvaja ravimit seostatakse maksakahjustuse ohuga
Emakalihaskasvaja ravimit Esmya ei tohi kasutada maksahaigusega naised, kuna see võib neil tekitada tõsise maksakahjustuse riski, leidis Euroopa ravimiameti ravimite riskihindamise komitee (PRAC).
Mida on teinud riik vähiravimite kättesaadavuse parandamiseks?
Vähiravifondi Kingitud Elu poole on tänavu pöördunud abi saamiseks rekordarv inimesi. Kokku oleme saanud ligi 100 abitaotlust. Kõik need inimesed tunnevad, et riik on neile selja keeranud, kuna ei finantseeri nende eluliselt vajalikku ravi. Ravi, mis võimaldaks veel elada või parimal juhul lausa ...
Tõtta appi! Doonoritelkide tuur saab homme avapaugu
Ka sel suvel tuuritavad doonoritelgid egiidi all «Ka doonor on riigikaitsja!» mööda Eestit, peatudes Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis. Telgituur kestab 20 päeva.
Halb uudis: suitsetamise vähendamine terviseriske ei vähenda
Halb uudis neile, kes üritavad suitsetamist tasapisi vähendada lootes nii terviseriske maandada - ka üks suits päevas kahjustab tervist ning suurendab riski haigestuda südame-veresoonkonnatõbedesse.
Kuus põhjust, miks peaksid hommikul kohvi asemel seksi eelistama
Kui oled veendunud, et päeva tõmbab käima vaid tass head kohvi, oled valel teel. Hoopis hommikuseks on see, millega peaksid ennekõike oma tervisele mõeldes oma päeva alustama. Elephant toob välja kuus põhjust, miks sellega algust teha juba homme.
16 veerohket puu- ja köögivilja, mida kaalulangetajad igapäevaselt sööma peaksid
Kõik on kuulnud, et päevas tuleks juua kaheksa klaasi vett. Kui see tundub liig suur kogus, mida siis teha?
GRAAFIK | Erakorralise meditsiini osakonda pöördujate arv väheneb
Haiglate erakorralise meditsiini osakonda (EMO) pöördunud patsientide arv väheneb kolmandat aastat järjest, kuid siiski pöördutakse sinna viiendiku võrra rohkem kui kümme aastat tagasi, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud andmetest.
NAISTEKA VIDEO | Sõbrannad Maijooksul: meie selliseid staare ei vaata, kes trennis käivad pilti tegemas!
Laupäeval Tallinna Lauluväljakul toimunud 31. Maijooksul osalenud pea 12 000 naist olid kõik vapustavalt kaunid ja sportlikud, mis tekitas Naistekas soovi uurida jooksukaunitaridelt, kui oluline on üldse trennis kaunis välja näha.
Miks vaatamata kalorite lugemisele kaal ei lange?
Loen hoolega kaloreid, kuid kaaluseier püsib kindlalt ühe ja sama koha peal. Miks vaatamata kalorite lugemisele kaal ei lange?
Pidev pinge, väsimus ja muretsemine — aitab sellest! Saa teada, kuidas lõpuks ometi rahu leida
Me elame pidevas pinges, me väsime, muretseme … Kas siis sellele kõigele lõppu ei tulegi? Tahaks ju nii väga rahu leida. Ent mis see rahu siis on? Ja kas on võimalik seda ka leida?
Vaktsineerimata inimesed hoiavad leetrid ringluses
Leetritesse haigestumist on võimalik vaktsineerimisega täielikult vältida. Eestlaste vaktsineeritus on puhangu ärahoidmiseks liiga väike ning kaitseta on valdavalt vaktsiinist loobunud vanemate lapsed.
SUUR GALERII | Vahva perepäev! Tallink Maijooks tõi päikselisele Lauluväljakule pea 12 000 naist
Tänavu 31.korda toimuv naistele mõeldud spordiüritus Tallink Maijooks tõi Tallinna Lauluväljakule seekord kokku peaaegu 12 000 jooksuhuvilist. Vahvat perepäeva veetma ning emadele, tütardele, abikaasadele ja sõbrannadele kaasa elama kogunes aga veelgi enam inimesi.
Retseptisoovitus: peekonisse mässitud kanafilee kreemjuustukastmes
Toidublogija Mari-Liis Ilover jagab retsepti, kuidas valmistada mõnusat kanafileed tavapärasest erilisemal viisil.
Turgude ja poodide letid on välismaistest maasikatest lookas: kuidas neid vilju õigesti säilitada?
Letid on välismaistest maasikatest lookas ja esimesed kodumaised marjadki valminud — hea ja kasulik maasikas on mõnus vahepala, mille sajas grammis on kõigest 32 kalorit. Oma projektis “Väärtustades toitu” annab Eesti Korteriühistute Liit mõned nõuanded, kuidas maasikaid paremini säilitada.
Aitame pereisal Viktoril jääda oma armsa perekonna kõrvale veel aastateks: usun, et saan terveks, et olla koos lähedastega
Mõned päevad sai vähiravifond “Kingitud elu” anda rõõmusõnumi — jah, toetame! — 60-aastasele Jõhvis elavale Viktorile, kes võitleb kopsuvähiga. Viktori raviks kulub kolme kuu jooksul ligi 18 000 eurot, millest mees ise katab 2000 eurot.
Naerujooga ravib haiguseid ning laseb valla rõõmu ja vabaduse
Naerujooga on maailmas võitnud juba paljude inimeste südamed. See on kõige uuem ning kõige vabam joogaliik nii Eestis kui maailmas. „Naer parandab tervist ja tuju ning kuna on tõestatud, et inimese aju ei tee vahet päris naerul ja võltsnaerul, siis on selle joogastiili proovimine tegelikult igale...
Teadlased: alkohol ja tubakas laastavad maailma tervist enam kui mis tahes keelatud sõltuvusaine
Värske ülevaate-uuring koondab kõige paremaid ja ajakohasemaid teabeallikaid alkoholi, tubaka ja keelatud uimastite tarvitamise ning nendega seonduva suremuse ja haigestumuse kohta.
KAITSE END: neli asja, mis soodustavad päikesepõletuse saamist
Kuum kevadpäike on kaasa toonud päikesepõletuseohu ning seepärast olgu siin välja toodud neli üna ootamatut asja, mis võivad päikesepõletuse saamist soodustada.
Lihtne test, millega saad teada, kas kannatad vedelikupuuduse all
Kes pole harjunud klaaside kaupa vett jooma, sel on ka lihtne ära unustada, et seda tegema peab. Kuna soojad ilmad pakuvad päikesepaistet ning ajavad kergemini higistama, ei tohi aga veejoomist meelest lasta.
MARILYN JURMANI BLOGI | Mul ei ole vaja paljaste tissidega miinimumpalga eest nalja teha
Mult on palju küsitud, et kas minust saab psühholoog, kui ma kooli lõpetan. Vastus on lihtne, ei saa. Ma väga loodan, et keegi ei arva, et peale kolme aastat psühholoogiaõpinguid on ta valmis psühholoog. Kahjuks ei ole olemas ühtegi seadust, mis keelaks kellelgi ennast psühholoogiks kutsuda, nagu...
Oluline teada: miks süda vahepeal "rütmist välja" läheb
Viimastel aastatel on leitud üha rohkem uneprobleemide ning südame rütmihäirete vahelisi seoseid, eelkõige puudutab see obstruktiivset uneapnoed, kirjutab 4 Kliiniku pulmonoloog dr Ott Kiens.
Kaheksa ebatavalist viisi, mis teevad kaalulangetuse ootamatult lihtsaks
Kui reeglina seostub ülekaalust vabanemine trennisaalis rassimise ja nälgimisega, ei pea see tegevus sugugi nii karm olema. Siin on välja toodud mõned ebatavalised viisid, mis teevad kaalu langetamisest ootamatult lihtsa tegevuse.
5 põhjust, miks «mul pole trenniks aega» pole adekvaatne vabandus
Tänapäeval näib edukas eluviis selline, mil iga hetk on justkui planeeritud ning vaevu on aega puhata ja magada. Samas pole selline elutempo kuigi jätkusuutlik ning ekslik võib olla ka arvamus, et trenniks kohe tingimata aega pole.
LIIGESEHAIGUSED: hirmud ja teadmatus pikendavad ravile jõudmise aega
„Luu- ja liigesehaigused ei ole Eestis surma põhjustajana esireas, kuid need tagavad piinarikka elu,“ sõnab Ingrid Põldemaa Eesti reumaliidust. Ta teab, millest räägib, sest on isegi pikka aega liigesepõletikega kimpus olnud.
MÜRGITAMISKATSE: naine küpsetas kolleegidele kõhulahtistiga koogid
Peatselt lahkuvale töökaaslasele tegi üks kolleeg pealtnäha meeldiva üllatuse - magusad šokolaadikoogikesed ehk brownie'd. Paraku ei olnud koogikeste ainsaks sisuks suussulav šokolaad...
Mailis Reps avameelselt: tahaksin lastega rohkem niisama diivanil lesida
Kuue lapse ema Mailis Reps tunnistab, et kuigi ta leiab lastele riigi juhtimise kõrvalt võimalikult palju aega, ei tahaks ta olla nõudlik ja kuri ema, vaid lapsi rohkem kallistada ja vahel argipäevalgi niisama diivanil lesida ja lastega juttu ajada.
Tervendav nurmenukk ajab kahjulikud ained kehast välja ja uuendab elu
Koos kevadega on niitudel ja muruplatsidel hakanud õitsema ka kaunid kollased nurmenukud. Rahvameditsiin tunneb nurmenukku kui taime, mis kahjulikud ained kehast välja ajab ja elu uuendab.
Näitleja Ragne Pekarev: meie peres on iga päev emadepäev
Särasilmset Ragne Pekarevi (37) tuntakse kui Vanemuise teatri näitlejat ja teletähte, kuid kõige olulisem roll on tal enda sõnul praegu mängida hoopis kodus – ema ja abikaasana. Tema peresse kuuluvad peaaegu seitsmene Martin Aleksander, pisike Huko Mathias (1,3), abikaasa Mario ja kass Francesca.
Millest antibiootikumid tehtud on? See selgitab ühtlasi, miks need võivad mõju kaotada
Suurem osa antibiootikume on valmistatud looduslikest ainetest, mille on sünteesinud bakterid ja seened.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut: soolisest võrdõiguslikkusest võidavad ka mehed
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb täna Stockholmis Põhja- ja Baltimaade ministrite kohtumisel ning esineb konverentsil „Mehed ja võrdsed võimalused“.
Tõhus treening, mis võib leevendada depressiooni sümptomeid
Vähe sellest, et jõutreening toob kenad lihased esile, nüüd usutakse sel olevat positiivne mõju ka vaimsele tervisele.
Ravimipakenditele tuleb märk lootetoksilisuse kohta
Balti riikide ravimiametite kohtumisel lepiti kokku, millist piktogrammi tuleb kasutada ravimi välispakendil koos tekstihoiatusega, et juhtida patsiendi tähelepanu ravimi teratogeensele või lootetoksilisele toimele.
Narivoodist kukkunud noormees pidi uuesti rääkima ja kõndima õppima
Clark Jacobs ega tema vanemad poleks kunagi osanud ette näha, et narivoodilt kukkumine päädib nii ränga traumaga, mis nõuab kogu seni õpitud oskuste taaselustamist.
Suri ettevõtja Cardo Remmel
Suri soolevähiga võidelnud ettevõtja Cardo Remmel.
Sikkut ei näe vajadust annetuste toel soetatud ravimite maksuvabastuseks
Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti hinnangul pole vaja annetuste toel soetatud kallitele ravimitele teha maksuvabastust, et tulevikus ei peaks nendelt maksma üheksaprotsendist käibemaksu.
Nõukogude ajal oli Eestis kasutusel ebakvaliteetne leetrivaktsiin ja osa tänastest täiskasvanutest peaks ennast uuesti vaktsineerima
Tervisamet soovitas juba seitse aastat tagasi, et tänased täiskasvanutel, keda lapsena vaktsineeriti leetrite vastu aastatel 1980-1992, tuleks end uuesti vaktsineerida, sest toona kasutati Eestis Venemaalt pärit leetrivaktsiini, mille kvaliteet oli ebastabiilne.
TIPPKOKK ANNAB NÕU: kuidas lapsi neile vastumeelseid toite armastama panna?
Igas peres sujuksid toidukorrad suuremate sõdadeta ja vajaduseta valmistada igale pereliikmele erinev toit, kui lapsed sööksid suure rõõmuga näiteks kalatoite, putrusid, suppe, köögivilju ja salateid.
Vähiravifond surve all: nädalaga tuli juurde 15 abitaotlust inimestelt, kes tahavad elada, mitte surra!
Oleme sattunud olukorda, kus vähiravifondi jõudnud abitaotluste hulk lööb silme eest mustaks.Viimase vaid kahe päeva (!) jooksul on laekunud 10 uut taotlust. Nädala jooksul 15.Tänavune taotluste arv kokku ületab peatselt 100 piiri!
Kas sa tead, miks sa väsinud välja näed ka siis, kui sa piisavalt puhkad?
Sa võid väsinud välja näha ka siis, kui magad piisavalt ja oled terve - sa lihtsalt oled kimpus ühe või mitme allpoolloetletud asjaga.
17-aastane tüdruk vajab kiiresti abi elupäästva kallihinnalise ravimi ostmisel
Haruldase verehaigusega tüdruk vajab tavapärase elu jätkamiseks kallihinnalist ravimit, mis ei kuulu Eesti haigekassa kompenseeritavate ravimite nimekirja. Laps vajab ravimit elukestvalt ning seni kuni selgub rahastamise lahendus, toetab heade annetajate abil ajutiselt tüdruku ravi TÜ kliinikumi ...
NÄRTSINUD JA ÕNNETU: koolilapsed kiusasid eksperimendi käigus potitaime
Et demonstreerida, kuidas kiusamine võib mõjutada mitte ainult inimest, vaid ka pealtnäha elu ja sisemaailmata taime, korraldas Rootsi mööblifirma IKEA kummalise eksperimendi.
Seitsme lapse vanaema vajab abi võitluses maovähiga: tahaksin laste kasvamist näha ja neile toeks olla...
Aprilli keskpaigas pöördus vähiravifondi Kingitud Elu poole poole abipalvega 67-aastane naine Haapsalust. Ta võitleb maovähi vastu ning vajab ravimit, mille kahe kuu hind ületab 10 000 eurot. Pool sellest summast katab naine ise, poolega panustab fond.
GRAAFIK | Sisseränne ületas väljarännet kolmandat aastat järjest
Täpsustatud andmetel elas 2018. aasta 1. jaanuaril Eestis 1 319 133 inimest, mida on 3499 inimest enam kui aasta varem samal ajal. 2017. aastal vähenes rahvaarv loomuliku iibe tõttu 1759 inimese võrra, kuid suurenes positiivse rändesaldo tõttu 5258 inimese võrra.
Miks lastel iial energia otsa ei saa? Teadus annab vastuse
Iga vanem teab, et mõni laps võib justkui lõpmatuseni mängida ja ringi karelda, samas kui täiskasvanul on ammu jaks otsa lõppenud ja kerge tüdimuski peal.
Supertoit oma aiast: parim kevadine turgutaja, puhastaja ja potentsi tõstja on värske kõrvenõges!
Kõrvenõges on imeline abimees nii paljude hädade puhul, et tema kiitmiseks jääb sõnu väheks. Veendu ise!
ENNETA ÜLEKAALU: kuidas lapsi aktiivsena hoida?
Üha enam räägitakse laste ülekaalust ja terviseprobleemidest, mille taga on laste vähene aktiivsus. Et sportimine mõjub positiivselt nii füüsilisele kui ka vaimsele arengule, on oluline lapse spordiarmastust juba varakult innustada.
Eksperdid põhjendavad Valga sünnitusosakonna sulgemist kuluefektiivsusega
Kava sulgeda sel aastal Valga ja Põlva haigla sünnitusosakonnad on igati õige ja põhjendatud, sest see on kuluefektiivsem, leidsid eile riigikogu sotsiaalkomisjonis avalikule istungile kogunenud eksperdid. 
Oluline teada: millise tunde tekitab kehas insult?
Ootamatult tekkinud insult võib inimese kogu eluks invaliidistada. Insuldi sümptomid võivad inimestel erineda, ent põhjus on ikkagi sama ning paljud insuldi kogemusedki sarnased.
Migreen erineb „tavalisest“ peavalust
Migreen on kõige sagedasem ja enam ühiskonnale maksma minev neuroloogiline haigus.
KUULA KEHA: viis tervisehäda, millele võivad viidata probleemid hammastega
Keha heaolu sõltub nii toidust ilmast kui elustiilist. Kuid isegi kui kõik tundub toimivat, saadab see imeline kaadervärk inimesele aeg-ajalt märguandeid oma olukorrast. Ka muutused hammaste ja igemete juures võivad tähendada tõsiseid terviseprobleeme
Õhtuleht on 19 kuud järjest suurima tiraažiga päevaleht
Mai alguse seisuga on Õhtuleht jätkuvalt Eesti suurima tiraažiga ajaleht, hoides positsiooni turul juba enam kui poolteist aastat.
Küünenaha närimine viis noore mehe elu ja surma piirile
Kahe lapse isale Luke Hanomanile öeldi, et ta on õnnega koos, sest küünenaha närimine vallandas tal veremürgituse, ent mees suudeti siiski päästa.
Kuus põhjust, miks kevadel umbse spordisaali asemel õues treenida
Kaunid kevadpäevad annavad suurepärase võimaluse õues sportimiseks. Huffington Post toob ära kuus põhjust, miks eelistada väljas liikumist umbsetele spordisaalidele.
10 pealtnäha süütut märki, mis näitavad, et oled omadega sassis ja peaksid kiiresti psühholoogi poole pöörduma
Sa ei ole hull, kui oma vaimse tervise eest hoolitsed ja abi otsid! Paraku on siiani levinud arvamus, et see, kes teraapiasse läheb, on vaimuhaige. Tegelikult peaksid abi otsima kõik, kelle elu mingid käitumisviisid või mõttemallid segavad. Siin on 10 näidet pealtnäha süütute asjade kohta, mis nä...
Noorim siirdatud südamega Eesti laps vajab ravikulude katmisel annetajate abi
16-aastasele Pärnu poisile Egertile siirdati geenihaiguse tõttu süda. Protseduurijärgselt peab poiss käima sageli ravireisidel ning tarvitama ravimeid, mida haigekassa kompenseerib vaid osaliselt. Seega otsustas annetajate toel tulla perele appi TÜ Kliinikumi Lastefond.
5 olulist märki, et sööd liiga vähe süsivesikuid
Süsivesikuid peetakse üsna vastuoluliseks toidugrupiks ning paljud kaalulangetajad püüavad neid iga hinna eest vältida. Vastupidi, see teguviis võib kaalukaotust hoopis takistada.
Jook, mis parandab tervist ja põletab kümne päevaga hulga kõhurasva
Siit leiad lihtsa retsepti, mis aitab sul tervist parandada ning ka kümne päevaga hulga kõhurasva kaotada ning paremasse vormi saada. Ja seda ainult mett, kaneeli ja vett appi võttes!
Valgamaa sünnitajatel tuleb juba mais Tartusse sõita
Kuigi ametlikult sulgeb Valga haigla sünnitusosakond oma uksed 1. juulist, siis juba praegu palub haigla sünnitajatel sõita Tartusse.
Peaminister Jüri Ratas, minister Janek Mäggi, riigikogulased ja teised koguvad annetusi vähihaigete toetuseks
Sel nädalal korraldab vähiravifond “Kingitud elu” heategevustalgud “Kingime elu!", mille raames kogutakse tänavu annetusi nende vähihaigete ravi toetuseks, kes kasvatavad alaealisi lapsi.
HIRMUTAV VIDEO | Medõde näitab mittesuitsetaja terve kopsu ja suitsetaja haige kopsu erinevust
Ameeriklannast haiglaõde Amanda Eller postitas oma Facebooki lehele videod, mis kiiresti kuulsust kogusid. Medõde tegi testi kahe paari kopsudega - ühed neist suitsetaja, teised mittesuitsetaja omad. Erinevus on... märgatav.
NAISTEKA VIDEO | Maijooksule stardi andnud Kelly Sildaru eakaaslaste spordilembusest: ma usun küll, et kõik käivad tublisti trennides!
Tänavu juba 31. korda toimunud Maijooksu stardisignaali andis Eesti nimekaim ekstreemsportlane Kelly Sildaru, kes 16-aastasena on pika traditsiooniga spordivõistlusest peaaegu poole noorem.
Ahvide magamisasemed on puhtamad kui inimeste voodid
Hiljutine avastus paljastab, et šimpansid on osavamad puhtusepidajad kui inimesed: nende omavalmistatud magamisasemetel on vähem baktereid kui keskmise inimese voodis.
Ohhoo! Poodlemine parandab tervist ja pikendab eluiga
Poodlemine parandab tervist ja pikendab eluiga - teadlaste kinnitusel elavad need, kes iga päev ostutuuril käivad kauem neist, kes poode väldivad. Vähemalt vanemate inimestega on see nii.
Minister Riina Sikkut: suitsetajaid ja ülekaalulisi karistada ning neilt ravi eest rohkem nõuda pole eetiline
Äsja tervise- ja tööministriks saanud Riina Sikkut rääkis Eesti Päevalehele, et suitsetajatelt ja ülekaalulistelt tervishoiuks rohkem raha nõuda on ebaeetiline.
Nabaalune teema, millega iga naine peab kursis olema: kõige olulisemad asjad, mida oma intiimpiirkonna hügieeni kohta teadma pead
Kuidas hoolitseda oma intiimpiirkonna tervise eest ning millist abi leiab intiimsetele muredele apteegist? Soovitusi jagab Südameapteegi proviisor Piret Stokkeby.
Raevuhoog võib viia infarktini
Psühhosotsiaalsetest riskiteguritest, nende mõjust inimese tervisele ning hindamise ja ravi vajalikkusest räägime Vilniuse Ülikooli haigla Santarose kliinikumi kardioloogia- ja angioloogiakeskuse I kardioloogiaosakonna juhataja professor Žaneta Petrulionienega.
Ärevushäire pole maailmalõpp
Perearst Katrin Kivisto annab nõu, mida teha ärevushäirega, mis tihti halvab inimese igapäevategevuse sedavõrd, et ta ei julge kodust väljagi tulla. Materjali vahendab haigekassa.
Intiimpiirkond vajab õrna hoolt
Spetsialist vastab, kuidas hoolitseda oma intiimpiirkonna tervise eest ning millist abi leiab intiimsetele muredele apteegist.
Mis on ohvristumine ja kuidas seda ennetada?
Märkad, et mõnesse kolleegi suhtutakse töökohal halvustavalt põhjusel, et ta on mees, naine või lapsevanem? Tahad teda kaitsta, kuid kardad ise löögi alla sattuda? Oledki juba sattunud ja sinu kallal on toime pandud n-ö näidispoomine? Kuidas niisugusel puhul käituda ja kuidas seda ennetada, selle...
MÜÜDIPURUSTAJA | 12 tõde ja müüti valuvaigistitest
Kas kõik valuvaigistid toimivad ühtemoodi? Kas ühel ja samal ajal võib kasutada erinevaid valuvaigisteid? Lahkame levinumaid müüte valuvaigistitest.
Kas teadsid? Sirelid võivad olla tervisele äärmiselt kasulikud
Olenevalt ilmasoojusest algab maikuus sirelite üürike õitseaeg. Peale võimaluse õnneõisi otsida pakub see ilupõõsas ergutust ainevahetusele, leevendust seedehäiretele ja valule.
Leetrite levik saarel jätkub, haigestusid koolilaps ja täiskasvanu
Sel nädalal sai Saaremaal kinnituse veel kaks leetrijuhtu, üks koolitüdrukul ning teine üle 30-aastasel mehel. Kumbki haigestumine pole seotud reisimisega.
Dinosauruste lastetuba: kuidas haududa mune, kui kaalud üle tonni?
Oviraptosauruste (otsetõlkes munavargad-sisalikud) rühma kuuluvad loomad elasid üle 60 miljoni aasta tagasi ning meenutasid mitmel moel tänaseid lindusid. Muu hulgas haudusid nad pesadel mune, mis võib päris korralikuks probleemiks kui kehakaal läheneb pooleteisele tonnile. Istumaks munadel neid ...