Talving: ootame EMO valveringi rahastusele lahendust
Kuna haigekassa ei rahasta eraldi kogu eriarstide ööpäevaringset valvet erakorralise meditsiini osakonnas, siis katab mitte-erakorraliste patsientidele teenuse osutamine osaliselt ka eriarstide valveringiga seotud kõrged kulud, tõdeb Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige ja ülemarst professo...
6 soovitust, kuidas tulla toime sotsiaalsete kiskjatega
Üks maailma tuntumaid psühhopaatide uurijaid Robert Hare leidis, et kõige suurem tõenäosus on kohata psühhopaate juhtide hulgas, sest neil on teatud eelised, mis teevad neist parema juhi. Ta kirjeldab psühhopaate kui liigisiseseid kiskjaid, kes kasutavad sarmi ja manipulatsiooni, et kontrollida t...
Kaastunne! Suri saates "Roaldi nädal" osalenud vähihaige Lauri
Teleajakirjanik Roald Johannson jagas täna Facebooki teel kurba uudist: suri vähihaige Lauri, kelle võitlusele vähiga said televaatajad kaasa elada saates "Roaldi nädal: võitlus sõralisega".
KAS SUL ON JUBA KOER? Nii mõjutab koer tervist ja isegi eluiga
Kas sul on koer? Kui vastad  jaatavalt, võib see ennustada pikemat eluiga. Koer mõjub omanikule hästi mitmel moel, kuid nüüd võib kindlalt väita, et üks pluss on ka parem südametervis.
Suri seriaali „Väike maja preerias“ näitlejanna
93 aasta vanuses on surnud USA näitlejanna Katherine MacGregor, kes kehastas menuseriaalis „Väike maja preerias“ Harriet Olesoni.
6 põhjust, miks peaks hommikul jooma kohvi asemel hoopis vett
Tänapäeva inimeste hommikurutiini kuulub reeglina pärast ärkamist telefoni kontrollimine ning seejärel kohvi rüüpamine. Tegelikult võiks kohvi välja vahetada vee vastu, sest see on tervisele oluliselt kasulikum.
Kui sageli peab puhastama WC-d, külmkappi ja teisi olulisi asju, et bakterid ei rikuks tervist?
Uuringud on näidanud, et 20% täiskasvanutest peseb voodilinu kord poole aasta jooksul. See võib šokeerida, kuid selleks ajaks on need paksult täis tervist kahjustavaid mikroobe.
ÕL TÄNAVAKÜSITLUS | Kas teadsid? Täna on rahvusvaheline meestepäev!
Täna, 19. novembril tähistatakse rahvusvalhelist meestepäeva. Päev, mis sai alguse 1999. aastal Trinidadis ja Tobagos on praeguseks levinud üle kogu maailma. Õhtuleht uuris inimestelt, kui teadlikud nad sellest päevast on ja kuidas eestlane meestepäeva tähistab.
ENDOKRINOLOOG: keegi ei tea, kui palju on Eestis II tüübi diabeedihaigeid
Täna peetud ümarlaual „Diabeetiku ravi: 10% diabeediravi, 90% tüsistuste ravi“ arutleti, kuidas parandada diabeetikute ravi.
Mehed võiksid oma tervist enam väärtustada
Mehed hindavad elus kõige olulisemaks armastust ja suhteid, kuid ei teadvusta omale, et need toetuvad eelkõige tervisele.
Haigekassa hakkab 90% ulatuses hüvitama kaasaegseid insuliinipumpasid
Haigekassa hakkab alates 2019. aastast 90% ulatuses hüvitama kaasaegseid laste insuliinipumpasid, mis oskavad nahaaluse sensori abil ise veresuhkrut määrata ja vajadusel insuliini süstida.
Sikkut üleilmsel diabeedipäeval: eriti murettekitav on üha sagedasem I tüübi diabeet lastel
Eestis elab diabeediga hinnanguliselt ligi 70 000 inimest, paljud kahjuks ka diagnoosimata. 2016. aasta seisuga põdes Eestis I tüüpi diabeeti 4164 inimest, nende hulgas 670 kuni 18aastast last.
Antibiootikumi­resistentsus on üha suurenev probleem
18. novembril tähistati Euroopa Antibiootikumipäeva. Päeva eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu antibiootikumide liigsele kasutamisele.
RASKE HOMMIK? 6 ootamatut põhjust, miks jääd kiiremini purju
Kas oled imestanud, miks sa jäid nii kiiresti purju, kuigi  nagu ei joonudki nii palju? Siin mõned põhjused, mille peale sa ei osanud ehk tulla. 
Testi teadmisi: kas antibiootikumid hävitavad viiruseid või baktereid?
Antibiootikumiresistentsus on kasvav probleem. Selle üheks põhjuseks on ravimite vale tarvitamine.
Reporter: Kuidas suhkruhaigust ennetada? Metsik magusaisu on ohumärk?
Kohus ei rahuldanud Ortopeedia Arstide kaebust
Tallinna Halduskohus otsustas jätta rahuldamata Ortopeedia Arstid kaebuse, milles nad vaidlustasid Medita Baltics kvalifitseerumise Harju maakonnas ortopeedilise päevaravi ja statsionaarse ravi erialadel haigekassa korraldatud riigihankes.
Hambaravi pole privileeg, vaid igaühe õigus
Juba aastaid vältab haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu vägikaikavedu, kumba arvutatud hambaravi hind on õiglane ja kes hoolib paremini inimeste hammaste eest, kirjutab Meeme Mõttus, CityMed hambaarst, taastava hambaravi teaduste magister.
Kainestusmajas suri neli inimest
Tallinna kainestusmajas on viimase kahe aasta jooksul surnud neli inimest, neist kaks tänavu.  
OLULINE LUGEMINE NAISTELE: kuidas hoida põie tervist?
Hinnanguliselt puutub oma elu jooksul kuseteede probleemidega kokku iga teine naine ja põiepõletik on olnud enamustel Eesti naistel. Iga viies naine pole nende probleemidega kimpus mitte korra elu jooksul, vaid korduvalt. Jõhvikatest saadav looduslik suhkur D-mannoos võib olla alternatiivseks rav...
Aina rohkem Rootsi mehi kasutab raseduse vältimiseks vasektoomiat
Vasektoomia ehk seemnejuhaeemaldus on kasvavas trendis eelkõige Rootsi pealinnas Stockholmis, kus patsientide arv on viimasel viiel aastal rohkem kui kahekordistunud.
PEHME JA KARVANE | Nõid Alisa päästis kodutu kassi: mingid loomad elasid ta sees ja silm-kõrv mädanesid
“Pehme ja karvane ehk staaride lemmikud” on Õhtulehe uus rubriik, kus tutvustame tuntud Eesti inimeste lemmikuid. Käime külas kaheksal põneval persoonil, kelle pereliikmeks on mõni vahva loomake.
Tabletisõltlasest arst elas aastaid ohtlikku elu
Öövalvetest tekkinud unehäired sundisid unerohtu ja rahusteid võtma, mis ajapikku tegid erakorralise meditsiini osakonna arstist sõltlase ja kriminaalkurjategija.