Telejuht Priit Leito surma uurimine lõppes: kedagi ei karistatud, ehkki valvur rikkus nõudeid
Arestimaja töötaja jättis rutiinse kambrikontrolli küll tegemata, kuid TV3 juhi Priit Leito elu poleks see päästnud – ta oli surnud juba nelikümmend minutit enne ärajäänud kontrolli. Leito surma uurimine lõppes seetõttu kedagi karistamata.
Terviseamet: ööpäevaga lisandus üks positiivne test, suri üks inimene
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 812 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 ehk 0,1 protsenti osutus positiivseks.
Teadlased selgitavad, mis annab märku nõrgenenud immuunsüsteemist
Immuunsüsteemi võimekust mõjutavad mitmed tegurid nagu elustiil, toitumine, füüsiline aktiivsus, une kvaliteet ja stressitase, vahendab Medical Daily. Nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestel on suurem risk haigestuda viirustesse ning seetõttu on oluline teada, mil moel annab organism märku, et immu...
Harilik maikelluke ehk piibeleht ravivat terveks ligi kümme haigust või vaevust, aga nautida tuleks seda hoopis NII
SEITSE viisi, kuidas elada õnnelikumat elu ilma suuri muudatusi tegemata
Külasta mõnda raamatupoodi ja tõenäoliselt vaatab sulle sealt riiulitelt vastu mõni raamat, mis lubab aidata sul leida tõelise õnnetunde. Aga kui meile jagatakse pidevalt nii palju erinevaid soovitusi, kuidas mõista, millistel neist tõepõhi ka all on? Reaalsus on see, et inimesi teevad õnnelikuks...
Haigekassa hüvitab uusi soodusravimeid
Alates 1. aprillist ja 1. juulist hüvitab haigekassa uusi ravimeid, tõstab osa ravimite soodusmäärasid ja laiendab ka ravimite väljakirjutamise tingimusi.
Eesti elanikkond vananeb: kui kauaks jätkub haigekassal raha?
Eesti solidaarset ravikindlustussüsteemi, mis peaks tagama, et kellegi ligipääs tervishoiule ei sõltu tema sissetulekust, on palju kiidetud. Paraku ei ole praegune tervishoiu rahastamise mudel jätkusuutlik. Pikkade järjekordade tulemusena saavad suurema sissetulekuga inimesed ka praegu oma rahaga...
Kuidas saada aru, et sul on õietolmuallergia ja 8 soovitust, mis toovad selle vaevustele leevendust
Loodus võtab üha rohelisemat ilmet ja on puhkemas õide. Paraku toob see kaunis kevadine periood kaasa ka muret neile, keda kimbutab õietolmuallergia. Allergia võib olla tõsiseks murekoormaks nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kuidas allergia tekib ja kuidas selle vastu leevendust leida, selgitab...
Koged tihti külmavärinaid ilma palavikuta? Põhjused, miks need tekivad ja üks haigus, millele võivad külmavärinad viidata
Enamasti tekivad külmavärinad siis, kui inimesel on palavik, see on naha loomulik reaktsioon üritamaks temperatuuri normaliseerida. Vahel aga tekivad külmavärinad ka niisama. Miks?
Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp
Eriolukord tekitas lõhe distantsilt tööd jätkata saanud ettevõtete ja nende vahel, kus tuli äritegevus pausile panna. Süvenev majanduskriis aga kiirendab IT-protsesside poolest ajale jalgu jäänud ettevõtete hääbumist.
Brasiilias suri ööpäevaga uue koroonaviiruse tõttu ligi tuhat inimest
Brasiilias suri ööpäevaga uue koroonaviiruse tagajärjel 965 inimest, kokku on COVID-19 nõudnud riigis 22 013 inimese elu, teatas eile õhtul tervishoiuministeerium.
Ettepanek | On aeg neljapäevaseks koolinädalaks
Iga kriis kätkeb peale probleemide ja valu ka uusi võimalusi. Loomulikult on kriisi operatiivsel juhtimisel esmatähtis hoida meie inimeste tervist, kuid tegutseda tuleb ka selle nimel, et pered ei langeks koondamiste tõttu vaesusse ja et kõik õpilased saaksid kooliaasta korralikult lõpetada. Kesk...
Teadlased: pandeemiad põhjustavad pikaajalisi terviseprobleeme, mille ennetamisega tuleb tegeleda kohe
Koroonaviiruse epideemia ning sellest tingitud eriolukord avaldab inimeste vaimsele ja füüsilisele tervisele pikaajalist mõju, vahendab Medicalxpress. Eriti haavatavad on väiksema sissetulekuga inimesed, keda mõjutab majanduslangus kõige enam.
Koroonaviiruse epideemia vähendas oluliselt teiste haiguste levikut
Koroonaviiruse epideemiaga seotud liikumispiirangud ja hügieeninõuded on muuhulgas vähendanud gripihooaega kuue nädala jagu, vahendab Nature.
Uuring: viiendikul eestimaalastel on probleeme allergiatega
Äsja Philipsi poolt läbiviidud uuringu kohaselt koges kevade esimeste nädalate jooksul loodusest tulenevaid allergilisi reaktsioone viiendik Eesti inimestest - 22 protsenti vastanutest kurtis vesise nina, aevastamise ning sügelevate silmade ja nina üle, mis kõik viitavad pollinoosile ehk kevadise...
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1260 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1260 inimest, teatas reedel üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
USA teadlased avaldasid, kui palju Covid-19 haigusnähtudega inimestest sureb
USA haiguste tõrje ja ennetamise keskuste hinnangul on umbes kolmandik koroonaviirusega nakatunutest asümptomaatilised ja avaldunud sümptomitega inimestest sureb 0,4 protsenti, vahendab CNN.
8 soovitust, mis toovad õietolmuallergia vaevustele leevendust
Loodus võtab üha rohelisemat ilmet ja on puhkemas õide. Paraku toob see kaunis kevadine periood kaasa ka muret neile, keda kimbutab õietolmuallergia. Allergia võib olla tõsiseks murekoormaks nii täiskasvanutele kui ka lastele. Kuidas allergia tekib ja kuidas selle vastu leevendust leida, selgitab...
5 tehnikat, mille abil oma vaimset tervist hoida
Koroonaviirusest tingitud kriis kestab. Enamik meist on selle aja jooksul keskendunud sellele, et tulla toime enneolematu ohuga meie füüsilisele tervisele: vähendada nakkuse ja haigestumise riski, mille tagajärjeks võib olla isegi surm.
Terviseameti töötajate nimekiri võib pikeneda
Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul näitas koroonakriis, et nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje tõhustamiseks on oluline terviseameti võimestamine täiendavate ressurssidega. «Eestil on tarvis olla valmis nii võimaliku uue puhangu olukorraks sügisel kui ka pikemas vaates, sest nakkust...
Teeme selgeks, kuidas vabaneda ootamatust vistrikust kõigest ühe tunniga
Igal naisel on elus ette tulnud olukord, kus ees on ootamas mõni pidu või tähtis kokkusaamine ja veidi aega enne seda ilmub näole kõige nähtavamasse kohta suur punane vistrik. Kuidas sellest kiiresti vabaneda või jätta vähemalt mulje, nagu seda poleks olemas?
"Mu abikaasa lõpetas oma afääri teise naisega, aga ma ei suuda unustada tema räpast saladust ja neid pilte..."
Viisteist aastat oma mehega koos elanud naine üritab andestada oma abikaasale tema petmist, aga vahetult peale seda, kui ta afäärist teada sai, nägi ta midagi, mis muudab unustamise võimatuks, vahendab The Sun.
"Ma ei tundnud oma tütart enam äragi. Justkui paneks elukaaslane talle mingeid mõtteid pähe." Vägivalda tunnistanute pihtimused
Peagi lõppeva eriolukorra ajal isolatsioonis viibides oli olulisem kui kunagi varem pöörata tähelepanu ka end ümbritsevate inimeste muredele. Tunda huvi, kuidas läheb sinu lähedastel, naabritel, kolleegidel ja sõpradel ning märgates vägivallamärke, sellest ka teada anda.
See köögivili on olnud eestlaste toidulaual juba tervelt kaheksa sajandit ja seda põhjusega
Kas sina tead, missugune köögivili on olnud eestlaste toidulaual juba tervelt 8 sajandit? See tagasihoidlik köögivili on soodne, vähenõudlike kasvutingimustega, säilib sinu külmikus kaua ning on laialdase kasutusviisiga. Jutt käib loomulikult kõigile tuttavast peakapsast.
Terviseameti juht: vajame kohe juurde umbes 20 inimest
Et tugevdada terviseameti kompetentsi koroonaviiruse teise puhangu ja ka edaspidiste nakkushaiguste jaoks, loodab terviseamet saada rahastust, et mehitada umbes 20 täiendavat ametikohta erinevates terviseameti valdkondades.
VIDEO | KOROONAKOŠMAAR: Ukraina arstid peavad sama varustust mitu korda kasutama, haigus niidab neid ridamisi
Koroonaviirusega rinda pistvad Ukraina arstid on juba kaotanud haigusele juba hulgaliselt kolleege. Neid ärritavad nii puudulik ettevalmistus kui ka see, kuidas surnutega käitutakse.
Neid lihtsaid ja elementaarseid soovitusi järgides hoiad naha vistrikest puhtana
Oled väsinud, et su nahka katavad pidevalt inetud vistrikud? Järgi neid lihtsaid ja elementaarseid soovitusi, et näonahk terve ja klaarina hoida.
Stress võib põhjustada üht ebameeldivat füüsilist kõrvaltoimet inimkehal ja sellepärast peaks elama võimalikult stressivaba elu
Kas nõgesetõbi on sulle tuttav? Kui ei ole, oled siiamaani pääsenud sellest väga ebamugavast kõrvaltoimest, mis võib tekkida liigsest stressist.
Kas elektrilise hambaharja ostmine on seda väärt? Eelised ja puudused
Kõik meist unistavad tervetest ja tugevatest hammastest, mis on lisaks ka valged. Kahjuks on tavalist käsihambaharja kasutades sellise tulemuse saavutamine raske. Õnneks on turul saadaval seadmed, mis puhastavad meie hambaid palju paremini. Kas elektrilised hambaharjad on tõesti nii tõhusad? Mis ...