Nõutu naine palub abi: mees keeldub minuga sünnitusele kaasa tulemast, arvates, et see on liiga rõve
See on lihtsalt uskumatu! Mina olen varsti juba üheksa kuud meie last oma kõhus kandnud, kaalus palju juurde võtnund, elanud üle iiveldusi ja valuhooge ning tema ei suuda üheks päevaks ennast kokku võtta!
Õde ja vend vajavad haruldase haiguse raviks annetajate tuge
Luude arengut mõjutava haruldase haigusega Elari Markus ja Amy alustasid annetajate toel kallist ravi ja nende seisund on märkimisväärselt paranenud. Lapsed peavad saama iga kahe nädala tagant süsti, mille doosi hind on 5723 eurot. Ravi jätkamiseks vajab pere jätkuvalt heade inimeste abi.
Pildid ja video: Tai loomaaias suri ootamatult hiidpanda, hiinlaste arvates ei hoolitsetud looma eest korralikult
Tai Chiang Mai loomaaias alates 2003. aastast Hiinast laenuks olnud hiidpanda Chuang Chuang suri ootamatult.
KOHVIST LOOBUMINE: 8 kõrvaltoimet, millega sa ei oska ehk arvestada
Kohvil on teatavasti tervisele häid mõjusid. Kui tahad kohvijoomise mingil põhjusel äkki lõpetada, ei õnnestu sul ilmselt pääseda ka mõnest häirivast kõrvaltoimest.
Proviisor selgitab: miks tahame ravimeid 3D-printida?
«Uurime farmaatsias 3D-printimist kui võimalust välja töötada uudseid ravimvorme ja personaliseeritud ravimeid. Sellest võidaksid eeskätt lapsed ja eakad patsiendid, kelle puhul ravitoime saavutamiseks vajalikud annused erinevad keskmise täiskasvanu omadest,» kirjutab proviisor Laura Viidik Tartu...
Erivajadustega inimesed muudavad meeskonnad võimekamaks
„Me näeme, et meeskondades, kuhu tulevad tööle erivajadustega inimesed, muutuvad juba olemasolevad töötajad tolerantsemaks ja nii tekivad meil palju võimekamad ja kokkuhoidvamad tiimid. See on meie ettevõttes olnud teadlik otsus, sest see annab organisatsioonikultuurile väga palju juurde. Oleme t...
„Mul oli selline tunne, nagu oleks kogu mu elu kustutatud. Lihtsalt hopsti.“ — Miks reetmine nii väga haiget teeb?
„Ma arvasin, et tean, kes olen mina ja kes on tema, aga äkitselt ei tunne ma meid ära, mitte kumbagi ... Kogu mu elu, kogu praeguse hetkeni elatud elu on kokku varisenud nagu maavärina puhul, kui maapind su jalge ees lõheneb ja kaob, sina aga üritad põgeneda. Tagasi siit pöörduda ei saa.”— Simone...
Kas Zavorotnjuk on suremas sama populaarse ravi tõttu, mis viis Žanna Friske hauda?
Eelmisel nädalal tuli avalikuse ette, et tuntud näitleja ja telenägu Anastasia Zavorotnjuk on erakliinikus hinge vaakumas. 48-aastase staari terviseprobleemid võisid tekkida samast ravist, mille läbis ka 2015. aasta suvel surnud lauljatar Žanna Friske.
TUNNE ÄRA VITAMIINIPUUDUS! D-vitamiini taset saab kontrollida ka apteegis
Eestis kannatab ligi 80% inimestest D-vitamiini puuduse all, mille tagajärjeks võib olla kõrgem vastuvõtlikkus viirustele, pidev väsimus või luude hõrenemine. Nüüd saab teha D-vitamiini analüüsi ka apteekides.
Soovid elada öko-elu? Sega kokku vetsupuhastusvahend, mis ei sisalda mitte ühtegi kahjulikku ainet
Inimesed on arvamusel, et ainult sel juhul on võimalik wc-pott täielikult puhtaks saada, kui kasutada eriti vängeid keemilisi aineid. Tegelikult see muidugi tõele ei vasta. Tee endale ise vetsupuhastusvahend, mis toimib sama hästi, aga ei ole nii kahjulik.
Pastarestorani peakokk avaldab, miks sa ei tohiks kunagi kanapastat süüa ja jagab veel kasulikke nippe täiusliku pasta valmistamiseks
Londonis tegutsev restorani Emilia's Crafted Pasta peakokk Andrew MacLeod jagab nippe, kuidas valmistada täiuslikku pastat, sest tema sõnul peitub selle kõige taga teadus ja sellel, miks mõned pastakastmed nii hästi maitsevad, on reaalne põhjus.
Sotsiaalminister Tanel Kiik: ka meelepuudega inimesed elavad huvitavat ja vaheldusrikast elu
Tänasest algab kampaania „Ava meeli“, mis julgustab meelepuude asemel märkama igaühe võimeid ning oskusi. Kampaanias jagavad nägemis-, kuulmis- ja kõnepuudega inimesed avameelselt oma kogemusi ning praktilisi nõuandeid töö- ja igapäevaelust.
«Liikuma kutsuv kool» nimetati aasta terviseteoks
Laste vähene liikumisaktiivsus ja sellega kaasnevad terviseprobleemid, näiteks ülekaalulisus, on kujunemas üha tõsisemaks terviseriskiks. Üks tõhusamaid lahendusi on tekitada liikumist soodustavaid võimalusi koolikeskkonnas.
VIDEO | Eestlased avaldavad, mis asjad muudavad neid rahutuks ja tekitavad ärevust
Ärevus on meeldiv tunne või hoopis müüt? On see haigus või midagi, mis on meile kõigile juba ema piimaga kaasa antud? Nendele küsimustele otsib vaimse tervise portaali Peaasi.ee ärevushäirete teadvustamise kampaania „Sina saad tähendust muuta!“ raames vastust Taavi Libe episoodis "Mis on ärevus"?
Millised on Eestis taas kanda kinnitava läkaköha varased tunnused?
Kui Terviseameti andmeil said mullu läkaköha diagnoosi 31 inimest, siis sel aastal on olnud haigusse nakatunute arv juba kaks korda suurem. Kuidas end läkaköha eest kaitsta ja millised on selle tundemärgid?
Pealtnägija: 4 lapse isa otsib oma seljavigastusele abi Moskvast
Tänane "Pealtnägija" kajastas nelja lapse isa Argo Leetmaa elu, kes tassis Norras mööblit ning kukkus nõnda õnnetult läbi põrandal olnud augu, et vigastas oma selga.
Pea kõik inimesed on "nakatunud" rasu õgivate näolestadega – ja me ei saa sinna midagi parata
Peaaegu kõigi inimeste näos elavad ämblikulaadsed vagellestad – aga reeglina pole paanikaks põhjust.
Kombineeritud ravi vähendab oluliselt kardiovaskulaarset riski
Euroopa Kardioloogide Selts (ESC) avaldas uued krooniliste koronaarsündroomide ravijuhised, milles täiesti uueks aspektiks on uuema põlvkonna antikoagulandi rivaroksabaani kasutamine, kirjutab PERHi kardioloogiakeskuse teadusjuht prof Margus Viigimaa.
Ole tähelepanelik! 9 märki, mis võivad viidata sellele, et lähedasel inimesel on enesetapumõtted
10. septembril oli rahvusvaheline suitsiidiennetuspäev. Kuna Eestis on iga-aastane enesetappude arv väga kõrge, on sellest teemast vaja rohkem rääkida. Jagame üheksat märki, mille tähelepanemisel tuleb oma kalli inimesega kindlasti rääkida, sest need võivad viidata enesetapumõtetele.
Metspalu: geeniinfo ja tehisintellekti toel saavad arstid tulevikus paremini ravida
"Inimesed peaksid aru saama, et see on nagu Kuule lennu ettevalmistamine," ütleb Eesti Geenivaramu direktor professor Andres Metspalu (68), kelle sõnul on tulevikus geenivaramust abi igal perearstil nii haigusriskide kui ka õigete ravimite määramisel. "Eesti on oma geenialases uurimistegevuses jõ...
E-sigaretist tingitud haigus on nõudnud juba vähemalt kuus inimelu
USAs on nüüdseks juba kuues inimene surnud kopsuhaigusesse, mida seostatakse veipimisega. Kuues surnu oli "tavalisest" profiilist erinev - üle 50-aastane naine, kellel oli ka muid tervisehädasid, aga tema seisund halvenes järsult, kui ta hakkas kasutama e-sigaretti. Lühidalt öeldes ei teata praeg...
Selgusid parimad perearstikeskused - kas sinu arst on nende hulgas?
20. septembril jagatakse Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil tunnustust 77-le perearstipraksisele üle Eesti.
Üllatav põhjus, miks lapsed muusikaga tegelema peaksid
USA teadlased leidsid kaks aastat kestnud uuringu käigus, et muusikaõpe (laulmine, pillimäng) varajases eas kiirendab aju arengut, parandab keeleoskust, suhtlusoskust ning lugemisoskust.
Õpi viipekeelt: Marta Laan näitab, kuidas luua viibeldes tutvust
Kui puutud kokku viipekeelt kõneleva inimesega, saad temaga nüüd julgelt tutvust sobitada. Näitleja Marta Laan näitab ette, kuidas luua viibeldes kontakti.
Personaaltreener soovitab: kuidas tarbida sealiha nii, et see ei teeks paksuks?
Personaaltreener ja Rakvere saadik Siim Kelner rõhutab oma sõnavõttudes alati, et ebatervislikke toite pole olemas. “Tihtipeale ongi inimeste fookus sellel, kas toit on tervislik või mitte. Toit saab olla ebatervislik ainult siis, kui sööme seda liiga palju,” rõhutas Kelner.
Kuidas mõjub tervisele liigne valgutarbimine?
Valkude tervislikkusest räägitakse palju. Need annavad meile kaunid juuksed, lihased, aitavad kaalu kaotada, luid ja vererõhku tervislikuna hoida.
HAMBAD LAGUNEVAD: kui palju maksab tegelikult sinu lapse hambaravi?
Haigekassal on igal aastal kasutada kindel summa, mis tuleb riigieelarvest. Raha jaotamine on äärmiselt keeruline, sest abivajajaid on palju, raha aga piiratud hulk. Kui iga inimene hoolitseks paremini enda ja oma laste tervise eest, saaks raha kasutada hoopis otstarbekamalt. Haigekassa hinnagul ...
Miks peaks rinnavähiuuringutesse mehi kaasama?
Meestel on samuti rinnakude, mis tähendab, et nad võivad haigestuda rinnavähki. Rinnavähk esineb meeste seas haruharva – rinnavähk moodustab meestel vaid ühe protsendi kõikidest vähijuhtumitest.
Abordiarsti kodust leiti rohkem kui 2200 loote säilmed
Hiljuti surnud Indiana abordiarsti kodust leiti rohkem kui 2200 loote meditsiiniliselt prepareeritud säilmed. Septembri alguses surnud Indiana abordikliiniku arsti Ulrich Klopferi Illinoisi kodust avastasid hirmuäratava kogu tema sugulased, vahendab The Sun. Dokumendid näitavad, et oma karjääri j...
Mees kaotas jala haiglatöötajate hooletuse tõttu
57aastasel Arnel on viimase seitsme aasta jooksul olnud neli insulti ja üks infarkt, mille tulemusena on ta tänaseks täielikult voodi külge aheldatud. Tema naise Aili sõnul on Rakvere haigla suhtunud mehesse täiesti ebainimväärselt ning töötajate hooletuse tõttu on mees tänaseks ilma ühest oma ja...
Kui palju maksab sinu lapse hambaravi tegelikult?
Haigekassal on igal aastal kasutada kindel summa raha, mis tuleb riigieelarvest. Selle raha jaotamine on äärmiselt keeruline, sest abivajajaid on palju, raha aga piiratud hulk. Kui igaüks meist rohkem enda ja oma laste tervise eest hoolitsemisele rõhku paneks, saaksime mitmeid raviteenuseid välti...
Hingamisterapeut Monika Palm: elu ongi lihtne, kui me seda enda jaoks keeruliseks ei ela
Hingamine on kõige primaarsem, kinnitab Tasakaalukeskuse juht Monika Palm. „See on kõigi jaoks mõistetav, et kui hingame sügavalt, siis võime mõjutada seda viisi või ulatust, kuidas keharakud hapnikku ja toitaineid kätte saavad. Kuid mõjutatud on ka paljud teised meie tervist mõjutavad tasandid,“...
E-sigarettide pahvimisel võib olla kurjakuulutavaid mõjusid, mil pole nikotiiniga pistmistki
Ka ilma nikotiinita e-sigareti ühekordne tarvitamine muudab veresooni...
Oled üle 50aastane ja tahad tunda end enesekindlamana? Siis lõpeta selle fraasi kasutamine
Kas sinul on elus sellist olukorda olnud: sa ei võta õigel ajal telefoni vastu ja kui inimesele tagasi helistad, siis esimesed sõnad, mis su huulilt tulevad, on "palun vabandust"? Või võtad sõbrale külla minnes kaasa poest otsetud koogi ja taaskord sa vabandad? Või räägid liiga kiiresti ja palud ...
Millal minna perearsti juurde, millal pöörduda erakorralisse vastuvõttu?
Ootamatult tekkiva tervisehäire korral tekib küsimus, kust saada kiiresti abi. Esmast abi saab igaüks oma perearstilt või pereõelt.
Lastefond palub heade annetajate abi, et rasket ainevahetushaigust põdev Aimar ravile pääseks
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on teinud erakorralise otsuse – aidata täisealiseks saanud Aimaril pääseda ravile, mis suure tõenäosusega aitab noormehel terveks saada.
Liikumine “Maale elama” kutsub linnast loodusesse
Septembri viimasel laupäeval ootavad omavalitsused külla kõiki, kes on mõtelnud mõnda vahvasse maakohta elama asumisest. Esmakordselt toimuva „Maal elamise päevaga“ on liitunud 35 omavalitsust üle Eesti. Sel päeval avavad oma uksed nende valdade koolid ja lasteaiad, tervisekeskused, külamajad, ku...
Kolm lihtsat muudatust võivad päästa 94,3 miljoni inimese elu
Teadlased selgitasid välja, et kolm lihtsalt muudatust inimeste elustiilis võiks päästa järgmise 25 aasta jooksul 94,3 miljonit elu.
Valmis uus insuldihaige käsitlusjuhend
Kõigile insulti haigestunutele tõhusa ja kaasaegne ravi tagamiseks ning suremuse ja invaliidistumise vähendamiseks transpordib kiirabi alates 1. septembrist kõik ägeda insuldikahtlusega patsiendid insuldikeskustesse piirkondlikes haiglates või insuldiüksustesse keskhaiglates.
Ajakirjanik Eeva Esse kaasasündinud terviserikkest: mu kopsud ja süda ei saanud korralikult areneda
Ajakirjanik Eeva Esse (29) avaldab värskes Kroonikas, et tema jaoks on kestvusalad olnud tõeliseks eneseületuseks, sest lapsepõlves oli tal üsna nõrk tervis. Kooliajal ei lubanud arst Eeval kehalise kasvatuse tundidest osa võtta.
Sotsiaalministeeriumis valmib must stsenaarium perearstide patsientidele
Terav perearstidest puudus võib saada reaalsuseks: paljud neist on juba jõudnud pensioniikka, uusi spetsialiste aga kasvab peale liiga vähe.
Galerii: peaminister allkirjastas Maailma Vähideklaratsiooni
13. septembril allkirjastasid Eesti peaminister Jüri Ratas, Rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere vähiliidu eestvedamisel Maailma vähideklaratsiooni.
Teadlased said jälile põhjusele, miks me vananedes paksuks läheme
Paisuv vööpiirkond on paljude keskealiste inimeste jaoks tüütu lisand, millega elus vanemaks saades hakkama tuleb saada. Nüüd usuvad teadlased, et on nähtuse põhjusele jälile saanud – ning ei, asi pole selles, et kuivatis tõmbuvad riided kokku.
Geenivaramul on 50 000 inimese kohta 3 miljonit diagnoosi
Geenivaramu kasutab andmeanalüütikat, saamaks teada, miks inimesed haigeks jäävad, rääkis geenivaramu asedirektor Tõnu Esko teisipäeval Laitses toimunud tervisekogukonna kärajatel.
Kuum vann võib tervisele mõjuda sama positiivselt kui mõõdukas trenn
Briti teadlased tegid kindlaks, et kuum vann mõjub tervisele sama hästi kui kerge trenn. Kuum vann aitab langetada põletikku, stabiliseerib veresuhkrut ning mõjub hästi une kvaliteedile.
Septembris ei joo! Kui tahad alkoholiga mõneks ajaks lõpparve teha, siis see tegutsemisviis aitab sind kindlasti
Kampaania "Septembris ei joo!" on kestnud juba mitu aastat. Kui oled siiamaani kahelnud, kas võiksid ka sellest osa võtta, siis millal veel, kui mitte nüüd. Toome sinuni mõned head nõksud, mis kaine septembrikuu õnnestumisele kaasa aitavad.
Valuvaigisti võtmine raseduse ajal seostus uuringus lapse käitumisprobleemidega
Naised, kes võtavad raseduse ajal paratsetamooli riskivad uue uuringu kohaselt lapse käitumisprobleemidega.
TAI kutsub võtma puhkust alkoholist
Täna algas Tervise Arengu Instituudi (TAI) «Septembris ei joo» kampaania, millega kutsutakse inimesi võtma septembrikuus puhkust alkoholist. Mullu liitus aktsiooniga ligi 28 000 inimest. TAI ootab kõiki seni osalenuid alkoholivaba septembrit kordama ning loodetavasti uute liitujate abil püstitata...
Miks hakkavad kõrvatagused peale kõrvarõngaste kandmist vängelt lõhnama ja kuidas sellest hoiduda?
Paljudele naistele on järgnev stsenaarium tuttav: istud rahulikult kodus, vaatad filmi ja keerutad oma kõrvarõnga tagust. See on mõnus ja lõõgastav tunne. Kuid peale seda avastad, et su näpud lõhnavad väga veidralt. Õigem oleks isegi öelda, et haisevad. Miks nii?
Veskimägi: perearsti nimistus võib olla ka 3000 patsienti
Tõstamaa perearst Madis Veskimägi pakub perearstide seltsi ja terviseameti vahelise tüli valguses välja ideid, kuidas siiski perearstid saaksid rohkem inimesi nimistusse võtta ning kuidas hoida Eestist arste lahkumast.
Teaduslikud põhjused, miks sääsed mõnda meist eriliselt tüütavad
Sääsed on valivad putukad ja hammustavad mõnda inimest palju tihedamini kui teist. Putukate huviorbiiti sattumisse panustavad mitmed tegurid, alates veregrupist kuni kehakaaluni.
Kaval samm vannitoa planeerimisel võib sellest aastateks oluliselt puhtama mulje jätta
Asjatundja jagab väärt nippi, mis võib vannitubadest pealtnäha puhtama mulje jätta.
Koerad-kassid tuppa: algab metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine
Veterinaar- ja Toiduamet alustab uuel nädalal Kirde- ja Kagu-Eesti aladel sügisest rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist. Vaktsineerimise ajal ning paaril järgneval päeval tuleb koerad ja kassid hoida sisehoovides.
UNI ON VILETS? Arst selgitab, millal võiks kahtlustada unehäireid
Piisava ja regulaarse uneajaga suudab inimene ärgata äratuskellata ega  tunne ka päeval unisena. Kui aga on raskusi uinumisega, uni on ebaühtlane ning tunned end väsinult, võib tegu olla unehäirega.
Arstid leidsid teismelise kõhust veidra massi, mis koosnes luust, hammastest ja juustest
Arstid avaldasid harulade juhtumi, kus peaaegu täiskasvanud naise kõhust opereeriti välja tema väljaarenemata kaksik.
See on kõige tähtsam sõna, mida sa oma elus teadma pead ja me õpetame sulle selgeks, kuidas seda kõige efektiivsemalt kasutada
Enamikel inimestel on raske osades olukordades seda sõna kasutada ja enda eest seista. Kuid väga vajalik on see sõna ära õppida ja endale meelde jätta, sest muidu hakkavad inimesed sind ära kasutama.
Nende 8 lihtsa asja tegemine iga päev tõstab su enesekindluse lakke
Igaühel on vahel mõni päev, kus iseendaga on raske olla. Sa võid tunda ahastust ja masendust ees ootavate kohustuste suhtes. Kuid kui sa teed iga päev mõnda nendest lihtsatest ja ülikiiretest tegevustest, tunned sa ennast kohe peale nende tegemist paremini.
Kurb, aga tõsi: vaid ligi pooled vähi sõeluuringutele kutsutavatest inimestest osalevad uuringus
Täna Tervise Arengu Instituudi (TAI) avaldatud andmetest selgub, et 2018. aastal osales rinnavähi sõeluuringul 52,8% uuringule kutsutavatest naistest ning jämesoolevähi sõeluuringul 50,1% kutsutavatest meestest ja naistest. Madalaim oli kutsutavate osalus emakakaelavähi sõeluuringul — osales 45,3...
Teadlik patsient juhib ise oma ravi
Ravijuhtimise mudel on juba lühikese testimisaja jooksul näidanud, et selle abil saab parandada patsientide ravisoostumust. Et lähenemine leiaks laialdasemat kasutamist, loodetakse ravijuhtimine lisada tervishoiuteenuste loetellu ning lülitada see ka peremeditsiini residentuuri programmi.
Ligipääs tervishoiule ei peaks sõltuma rahakoti paksusest
2017. aastal maksid inimesed tervishoius omaosalusena ligi 360 miljonit eurot, mis teeb keskmiselt 272 eurot aastas inimese kohta. Kogu tervishoiule kulutatud 1,5 miljardist eurost moodustas see 24 protsenti, mis on tunduvalt kõrgem kui Euroopa Liidu keskmine, 15 protsenti. Maailma Terviseorganis...
Toitumisteadlane: alumiiniumist ja teflonist toidunõudes on varjul tõsine oht tervisele
Enamik inimesi on teadlikud tervisliku toitumise tähtsusest, kuid nii mõnigi ei tea toiduvalmistamiseks kasutatavate nõudega seotud ohtudest, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Vaata otse: «Tuhat tervist» Tööstress ja vaimsed häired põhjustavad järjest enam haiguslehe võtmist
Tööstress ja vaimsed häired põhjustavad järjest enam haiguslehe võtmist. Uurime töötervisoiu arstilt, miks see nii on. Uurime, kuidas kaitsta end kõhuviiruste eest. Vaatame üle sügis-talvise meigimoe ja uurime Mart Normetilt, kuidas maailmakoristamine tema tervist mõjutab.
ENDISELT LIIGA SUUR SUREMUS: tõhustada tuleb nii südamehaiguste ravi kui ka ennetust
Viimastel aastakümnetel on suremus südame veresoonkonnahaigustesse, eelkõige südame isheemiatõppe ja südamelihase infarkti Eestis kahanenud, kuid see on endiselt Euroopa keskmisest suurem.
Lihtsad elustiilimuutused, mis aitavad ennetada dementsust
Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kannatab dementsuse all maailmas umbes 50 miljonit inimest ning igal aastal lisandub juurde 10 miljonit haigusjuhtu.
Sümptomid, mida peaksid kindlasti enda juures tähele panema, sest need võivad viidata sind ohustavale südamerabandusele
Kuna südamerabandus on niivõrd ohtlik, siis varajasi sümptomeid, mis sellele viitavad, peaks kohe kindlasti tähele panema. Toome teieni kõige levinumad ohumärgid, mille ilmnemisel ei tohiks arsti juurde minemisega viivitada.
RETSEPT | Kõrvitsapüreesupp sulatatud juustuga
Kõrvits on ju väga tervislik ja selle sügisvilja hooaeg täies väes! Valmista lihtsalt valmiv kõrvitsasupp soojendava ingveri ning kreemja Merevaiguga.
Juhtkiri | Kas perearstide põud on paratamatus?
Esimesed märgid perearstikriisist olid õhus juba kümme aastat tagasi. Paraku pole märgata olukorra paranemist iseenesest, nagu näisid lootvat ametkonnad, vaid vastupidi: vahepeal on kahanenud perearstinimistute arv ja enam on ka selliseid, kus patsienti võtab vastu asendusarst.
Puuke peab kartma ka sügiskuudel! Kui kaua puugid veel täpselt aktiivsed on?
KODUTOHTER: Ekslikult arvatakse, et sügisel puugihaigusi ei saa, sest puugid on ohtlikud ainult mais-juunis. Tegelikult püsib puugioht kuni külmade saabumiseni. Sama kaua püsib ka võimalus nakatuda. Kuidas olla kindel, et sa ei ole nakatunud puukentsefaliiti või -borrelioosi? Millised on põhilise...
Keenias võeti kasutusele esimene malaariavaktsiin
Keenia on kolmas riik maailmas, kus hakati vastsündinutele pakkuma rutiinset malaariavastast vaktsiini.
Mis toimub kehaga anaeroobse ja mis aeroobse treeningu ajal?
Raskuste tõstmisel ja sörkimisel on põhimõtteline erinevus, sest kaks treeningu vormi kulutavad erineval moel energiat.
Brasiilias lamavad miljardid surnud mesilased kuhjades. Mis juhtus?
Viimasel poolaastal on Brasiilias õõvastavalt palju raporteeritud mesilaste suremust. Mesilased surevad tarutäite kaupa päevadega, kui mitte tundidega, vahendab Bloomberg.
Britney psühhiaater, kelle tegevust uuriti, suri ootamatult
Britney Spearsi psühhiaater suri vaid mõni nädal enne seda, kui kohus pidi vaagima tema raviotsuseid. Dr Timothy Benson oli vaid 48aastane.
Kas tead, milline osa õunast on kõige tervislikum?
Õunad on igal juhul väga tervislikud, kuid üks osa õunast on selles mõttes põnev, et see võib olla nii õuna kõige kasulikum kui ka kõige kahjulikum osa.
Rimi hüpermarketitesse paigaldati elustamisaparaadid
Augusti lõpuks on igasse Rimi hüpermarketisse paigutatud AED elustamisaparaat. Rimi on esimene jaekett Eestis, kes sellise sammu ette võttis ning kokku saab elustamisaparaadi 17 poodi.
Sul läheb tööl kõht liiga vara tühjaks? Need 5 hommikusööki tagavad täiskõhutunde pikaks ajaks
Kuna valed hommikusöögivalikud panevad energiataseme kõikuma, tekitavad näljatunnet ning võivad põhjustada ülekaalulisust nii laste kui ka täiskasvanute seas, tuleks just hommikusöögiks valida eine, mis ei sunni enne lõunat kiiret snäkki või saiakest haarama.
Kui tahad, et sinu rinnad oleksid pringid ja kaunid, siis viska juba täna oma rinnahoidja nurka
Mõned naised on rinnahoidja kandmisega nii harjunud, et magavad sellega isegi öösiti. Kuid see on väga halb sinu tervisele ja rindade kujule. Mida vähem rinnahoidjat kanda, seda parem on.
Uuring: nii mitu tundi istumist päevas tähendab varasemat surma
Meditsiiniajakiri BMJ avaldas uuringu, mille kohaselt on ohtramalt füüsilist aktiivsust mistahes intensiivsusel seotud madalama enneaegse suremusega keskeas ja vanaduspõlves.
Et elada õnnelikumat elu, tuleta endale ja teistele vahepeal meelde kuut tõetera
Need kuus tõetera on nii lihtsad ja arvatavasti ka kõigile teada, kuid vahel tasub nende sügavamat tähendust endale ja oma lähedastele meelde tuletada. Sa võid ühe lausega muuta kellegi päeva palju rõõmsamaks!
Hemofiiliahaigete ravi kättesaadavus paranes
Tänu Haigekassa otsusele on hemofiiliahaigete ravimi kättesaadavus oluliselt paranenud ning alates 1. juulist saavad haiged retseptiravimeid ka apteekidest üle Eesti. Selle muudatusega võrdsustus Eesti hemofiiliahaigetel asendusravi kättesaadavuse võimalused Euroopa riikidega.
E-sigaretiga seotud haiguse tõttu on kooliõpilase kopsud nagu 70-aastasel
18-aastase Adam Hergenreder´i harjumus tõmmata e-sigaretti oleks talle peaaegu elu maksnud.
Isegi hauas ei saa rahu! Patoloogide sõnul liigutavad surnud end rohkem kui aasta pärast surma
Austraalia patoloogid ja kohtuekspertiisi spetsialistid uurisid, kas surnud liigutavad end pärast surma, mil toimuvad lagunemisprotsessid.
Üks olulisimaid südamehaiguste ennetajaid töötab 99-aastaselt endiselt uurijana
Järgmisel kuul tähistab oma 100. aastapäeva Jeremiah Stamler, kelle teadustöö on endiselt viimane sõna ennetavas kardioloogias.
Ukrainas on leetrid laialt levinud, sealt tulevaid võõrtöölisi Eestis ei kontrollita
Terviseamet kutsus politsei- ja piirivalveametit (PPA) viiruse leviku ohu tõttu üles tähelepanelikkusele.
Ära jää nurka norutama! Seitse väärt nippi keskeakriisiga toime tulemiseks
Mõnede uuringute kohaselt saabub elu madalpunkt 40ndate eluaastate alguses. Siis tehakse inventuur seni elatud elust ning hinnatakse, mida on saavutatud. Rõõmustav on, et edasi läheb elu nüüd aga ainult tõusvas joones kuni lõpuni välja.
KUULA | Kas ja miks migreen naisi sagedamini tabab kui mehi?
Ehkki migreen hoiab maailma krooniliste haiguste edetabelis kõrget kolmandat kohta, ei tunne inimesed seda pahatihti ära ega näe ka vajadust arsti poole pöördumiseks. Arvatakse, et tegemist on pingepeavaluga.
Nutiseadmed mõjutavad inimese vaimset võimekust
Suur osa suhtlusest ja infovahetusest toimub tänapäeval nutiseadmete vahendusel. See hõlbustab info levimist ja tarbimist, kuid teadlsed hoiatavad, et liigne nutiseadmete kasutamine võib vähendada aju analüüsivõimet ning funktsionaalse lugemise oskust.
Naine pihib: kuigi mu mees arvab, et me proovime last saada, neelan ma iga kord peale kondoomita seksimist SOS-pilli
Üks naisterahvas pihib Mumsnetis, et kuigi tema abikaasa arvab, et nad proovivad taas last saada, neelab tema igal hommikul peale kondoomita seksimist hoopis SOS-pilli, et jumala eest mitte rasedaks jääda, vahendab The Sun.
Sõeluuringus osalemisega võid päästa oma elu
Eestis haigestub igal aastal ligi tuhat inimest salakavalasse haigusesse, mis endast alguses märku ei anna ning mille kulg on reeglina aeglane ja hiiliv.
Erektsioonihäire võib olla tõsise haiguse sümptom
Erektsioonihäireid võib põhjustada stress, ärevus, kurnatus, suitsetamine, alkohol ja mitmed ravimid, kuid sageli on erektsioonihäire hoopis südamehaiguse varajane sümptom.
Viis põhjust, miks alkohol vananemist kiirendab
Teadlaste sõnul kiirendab alkohol bioloogilist vananemist ning suurendab vanadusega kaasnevate haiguste – diabeet, vähk, südamehaigused, dementsus – riski.
Mida teha? elame küll varasemast kauem, aga haigemana
«Laste tervisekäitumisel on perel ja kodul väga oluline roll,» ütles Tervise Arengu Instituudi tervise ja heaolu edendamise keskuse juhataja Tiia Pertel tänases Kuku Raadio saates «Patsiendiminutid».
Oliiviõli nahahoolduses: määrida või mitte?
Jah, oliiviõli kasulikkus toidulaual on meile juba ammu selge. Kuidas see «vedel kuld» aga nahahoolduses toimib?
Suhkrukärbe on relv eluohtlike haiguste vastu
«Suhkruga liialdamine põhjustab veresuhkru taseme järske kõikumisi, mis tekitab omakorda suuremat iha suhkru järele. Me satume justkui nõiaringi, sest vajame üha uut ja uut doosi,» räägib toitumisterapeut Triin Muiste.
Et vähendada suremust südame-veresoonkonnahaigustesse, tuleb tõhustada nii ravi kui ka ennetust
12.09.2019 Viimastel aastakümnetel on suremus südame-veresoonkonnahaigustesse, eelkõige südame isheemiatõppe ja südamelihase infarkti Eestis kahanenud, kuid see on endiselt Euroopa keskmisest suurem. Edasiseks languseks tuleb vähendada isheemiatõve riskitegureid, nagu suitsetamine ja kõrge vererõ...
Haapsalu perearstikonkurss luhtus teist korda
Haapsalu perearstikonkursile ei laekunud ühtegi avaldust.
Soovid kiiresti kaalu langetada, aga sinu ainevahetus on jube aeglane? Tegutse nii ja kilod hakkavad kaduma
Aeglase ainevahetusega inimesed teavad, et selleks, et kõhurasvast lahti saada, peavad nemad eriti palju vaeva nägema. See võib tekitada halva enesetunde ja motivatsioon kaob kiiresti. Kuid on tõestatud, et just need tegevused aitavad kaalu langetamisele kaasa.
Kontoritöötaja peaks päevas liikuma vähemalt tund aega
Kuigi jalgrattakultuuri arendamisesse panustatakse üha enam, eelistab siiski valdav osa inimesi sõita igapäevaselt auto või ühistranspordiga. Kontoritöötaja viibib suurema osa oma päevast siseruumides ja liigub seetõttu vähem, just selle pärast on eriti oluline liigutada end just tööle minnes ja ...
Rimisse jõudis täiesti uutmoodi robot
Rimi paigaldas koostöös idufirmaga CleanHand Tallinnasse Tornimäe ja Ülemiste Rimisse kätehügieeni jaamad ZÄP, mis pakuvad kiiret ja mugavat võimalust käte puhastamiseks."Me teame, et enamik nakkusi levib käte kaudu ja meie missioon on kaitsta inimesi viiruste eest, mis omakorda põhjustavad ebame...
Füüsiline aktiivsus aitab ennetada ja leevendada istuva tööga kaasnevaid terviseprobleeme
Inimene pole loodud päevas viis kuni kaheksa tundi järjest istuma, kuid tänapäeva töökorralduse juures veedab kontoritöötaja suurema osa ärkvel oldud ajast sundasendis. Istuva elustiiliga kaasnevad sageli vähenenud vere- ja hapnikuvarustus ning selja- ja liigesevalud.
TOO KOER MAJJA 8 olulist põhjust, miks koeraomanikud on teistest õnnelikumad ja tervemad
Uuringud näitavad, et koeraomanikud on võrreldes teiste inimestega paremas vormis, neil on parem enesetunne ja nad kurdavad vähem  üksinduse üle. Loe, kuidas veel  koer tervist mõjutab!