JÕULUOOTUSE PÄEVARETSEPT 11: ahjurosolje feta juustuga, valmib vähese vaevaga
Rosolje võib olla ka soe ja valmida ahjus!  Valmista mahe ahjuroog kartulite asemel lihaprae lisandiks või serveeri iseseisva roana. Soovi  korral võib veel lisaks valmistada kastme majoneesist ja vahustatud koorest ning maitsestada soola ja pipraga. 
VÄSIMUS JA VILETSAD JUUKSED? Viis salakavalat märki, et sul võib olla vitamiinipuudus
Väsimus, veritsevad igemed või haprad juuksed? Nii mõnegi tervisemure taga võib olla vitamiinipuudus.
Naine oli puuduliku narkoosi tõttu operatsiooni ajal ärkvel
Patsient väidab, et tal on korduvad õudusunenäod, kus ta tunneb oma naha lahti lõikamist, nii nagu ta koges operatsioonil, milleks talle ei tehtud korralikku anesteesiat.
Ärkad igal ööl samal kellaajal üles? Põhjus võib peituda nendes tegurites
See probleem puudutab pigem natuke vanemaealisi, sest noorematel inimestel enamasti uinumisega ja pikalt magamisega probleeme ei ole. Enamasti. Loomulikult on ka erandeid. Põhjused, miks sa öösiti üles ärkad, peituvad kolmes teguris.
19 uut ravimit saab soodustuse
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja 5 uut soodusravimit.
Raviminappus Eestis ohustab nii imikuid kui eakaid
Eesti ja Euroopa seisavad üha teravamalt silmitsi elulise probleemiga: hädaline jääb apteegis pika ninaga, sest talle vajalikku ravimit lihtsalt hetkel ei ole. Mure ähvardab ühtviisi nii vastsündinuid kui ka kroonilisi haigusi põdevaid eakaid, kes ei leia ühtäkki oma vaevustele lahendust.
17 lihtsat elutõde, millega tasuks rahu teha, muidu on sul väga raske
Neid tasub endale aeg-ajalt meelde tuletada, kui juhe kokku jookseb.
Kumb teeb inimesed õnnelikumaks: trenn või raha?
Teadlased tegid kindlaks, et regulaarne trenn teeb inimesed õnnelikumaks kui majanduslik staatus ja raha.
Plastis sisalduva kemikaali tase inimorganismis osutus arvatust suuremaks
Teadlased töötasid välja senisest täpsema viisi, kuidas mõõta bisfenool A (BPA) taset inimorganismis ning leidsid, et kemikaali sisaldus on arvatust oluliselt suurem.
Proviisor selgitab: millal peaksid hakkama magneesiumit juurde võtma? Kui palju seda üldse tarbida tohib?
Kui palju magneesiumit on organismil vaja? Kuidas ja kui palju tuleks magneesiumit juurde võtta? Neile tähtsatele küsimustele vastab Südameapteegi proviisor Külli Teder
Onkoloog: kiiritusravi on muutunud tervistavaks vähiravi meetodiks
Tartu Ülikooli hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhataja, kliinikumi vanemarst-õppejõud Jana Jaal rääkis vähikonverentsil uutest võimalustest kiiritusravis.
Uuring: ka vähene alkoholitarbimine tõstab vähiriski
Jaapanis vaadeldi haiglates kümnendite jooksul kogutud terviseandmeid ning leiti, et ka väiksel määral alkoholi tarbimine tõstab vähki haigestumise riski.
Teadlased olid sunnitud katkestama aborti peatavate ravimite katsetamise
California Ülikooli meditsiiniteadlased olid sunnitud katkestama uuringu, milles üritati välja selgitada medikamentoosse abordi katkestamise mõju naiste tervisele ja loote arengule. Uuring katkestati pärast seda, kui uuringus osalenud naistel tekkisid tõsised tüsistused.
Mis juhtub, kui inimesele pipragaasi näkku lasta?
Pipragaas on tõhus enesekaitsevahend, mida kasutavad nii politseinikud kui tavainimesed. Tegemist on pihustatava gaasi või geeliga, mis aitab toime tulla vägivaldse või ähvardava inimesega talle tõsiselt viga tegemata.
Milliste sümptomitega annab endast märku verevähk, millega võitleb Jaak Johanson
Pärimusmuusik ja näitleja Jaak Johanson avaldas, et ta kutsus tantsule vastupandamatu äge leukeemia. Tervise Arengu Instituudi vähiregistri andmeil saab Eestis igal aastal umbes 500 uut patsienti pahaloomulise vereloomekasvaja diagnoosi. Milliste haiguse sümptomite suhtes tasub olla teadlik?
Tõnis Mölder: hoiame ära mitmesaja apteegi võimaliku sulgemise
Riigikogu Keskerakonna, EKRE ja Isamaa fraktsioonid andsid sisse ravimiseaduse muutmise eelnõu, mis näeb ette 2020. aasta 1. aprillil jõustuva apteegireformi põhimõtete muutmise ning selleteemalise arutelu taasavamise."Säilitame apteegituru praegusel kujul, tagame ravimite kättesaadavuse ja hoiam...
Tartu Ülikooli eestvedamisel parandatakse Euroopa viljatusravi kvaliteeti
Viljatusravi on üks osa paljude perede elust. Ligikaudu viis protsenti kõikidest paaridest saab lapse tänu meditsiini abile. See arv võiks aga olla ligikaudu kaks korda suurem.
Lisa oma menüüsse see mari, et vältida jõulupidude järgset pohmakat
Kahjuks juhtub see iga aasta enamike inimestega. Peojärgsel hommikul vahid lakke, pea valutab kohutavalt ja süda läigib... ehkki iga aasta oled endale lubanud, et see aasta on teistmoodi. Kui aga sööd peol lisaks kõigile muudele hõrgutistele ka seda marja, peaks pohmakas olema palju väiksem ja ro...
Jää-ämbri väljakutse alustanud mees suri 34-aastaselt
Pete Frates, kelle tõttu terve maailma inimesed endale agaralt jääkülma vett pähe kallasid, suri 34-aastaselt motoorneuroni haiguse tõttu.
Suri jää-ämbri väljakutse inspiratsiooniks olnud USA sportlane
Suri Ameerika Ühendriikide Bostoni ülikooli pesapallimeeskonna endine kapten Pete Frates, kes oli kogu maailmas levinud heategevussündmuse, jää-ämbri väljakutse inspiratsiooniks.
Eesti Lastearstide Selts: ravimeid napib, tänavu oli vähemalt saja vastsündinu tervis ohus
Lastearstid kurdavad pöördumises sotsiaalministeeriumile ja selle allasutustele, et ravimite tarneraskused on muutunud enneolematult suureks ja puudutavad teravalt lapsi. Näiteks tuuakse välja, et paaris Eesti haiglas said otsa K-vitamiini varud, mida antakse vastsündinutele veritsushäirete äraho...
19 uut ravimit saab soodustuse
Alates 1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja 5 uut soodusravimit.
TERVISELE OHTLIKUD MÜÜDID: südamearst lükkab ümber neli väga levinud eksiarvamust
Me kõik tahaks olla terved ning võimalusel mitte võtta ravimit, aga kui need on mõne tervisemure tõttu vajalikud, tuleb neid võtta korralikult. Ravimite võtmise kohta levivad mitmed eksiarvamused, mis võivad olla tervisele lausa ohtlikud.
Terviseamet: tänavu on Eestis listeeriasse nakatanud 20 inimest, ükski haigestumine pole seotud M.V.Wooliga
Veterinaar- ja toiduametis (VTA) arutasid eksperdid, kuidas reageerida kiirelt toiduga levivatele listeeriapuhangutele, lisaksn räägiti listeeria erinevatest tüvedest. Sel aastal on Eestis haigestumist põhjustanud listeeribakteri tüvi ST 87, kuid millisest toiduainest see pärit võib olla, pole ve...
Põletikulise soolehaigusega patsient: olen pidanud paljust loobuma
Margus on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Aastate jooksul on talt eemaldatud 1,3 m soolt.
RAVIMATU SOOLEHAIGUSEGA MEES: olen pidanud elus paljust loobuma
Margus Kokk (64) on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Kui ta oli 21, tehti talle esimene operatsioon – tol ajal ei pandud talle veel Crohni tõve diagnoosi.
Ebatavaliste sünnimärkidega norralanna peab end unikaalseks
Norras Stavangeris elava noore naise kehal on palju sünnimärke, millest kõige suuremad on ta kõhul, alaseljal ja jalagade ülaosas.
Haigekassa nõuab igal aastal tagasi miljoneid tervishoiuteenuste eest makstud eurosid
Haigekassa tunnistab, et uurib hoolega iga tervishoiuteenuste osutamise juhtumit ja õigusrikkumiste avastamisel nõuab kulude hüvitamist. Ükskõik, kas jutt käib roolijoodikust, kaklejast või valesti haiguslehe vormistanud töötajast.
Naiste hulgas levinud tegevus tõstab teadlaste sõnul oluliselt vähiriski
USA riikliku terviseinstituudi teadlaste uues uuringus seostati juuksevärvide ja keemilise juuksesirgendaja kasutamist suurema rinnavähi riskiga. Mustanahaliste naiste puhul oli risk enam kui kuus korda suurem.
Klienberg: teadlikke abiotsijaid on iga aastaga rohkem
Vaimse tervisega kimpus olevate inimeste seas on teadlike abiotsijate hulk aasta-aastalt kasvanud, ent neile teenust tagad on keeruline, ütleb Anne Kleinberg, Tallinna Lastehaigla vaimse tervise keskuse juht ja Eesti Psühhiaatrite Seltsi juhatuse esimees.
4 põhjust, miks kannad lõhenevad
Lõhenenud kandade sümptomiteks on kollakaks, tumedamaks tõmbunud ja paksenenud nahk talla all, mis ketendab, praguneb ning koorub. Üha süvenevate lõhede tõttu võib tekkida ka veritsus ja pidev valu astumisel. Miks kannad käest lähevad?
Kirurgiline ravi on parandanud kopsuvähihaigete elulemust
Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist Eestis võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.
Teeme selgeks: kas vaktsiinides sisalduv alumiinium ohustab tervist?
Vaktsiinid sisaldavad lisaainena alumiiniumit, mille süstimise ees tunnevad lapsevanemad hirmu. Terviseamet selgitab, et tõenduspõhistele andmetele toetudes ei sisalda vaktsiinid imiku ega väikelapse tervisele ohtlikku kogust alumiiniumi.
Vanemaealised inimesed vajavad depressiivsuse ennetamiseks rohkem tähelepanu
Tartu Ülikoolis tehtud analüüs näitas, et vanus 80 ja enam aastat, naissugu, läbipõetud depressiivsus ja vähene füüsiline aktiivsus on Eesti kesk- ja vanemaealiste depressiivsuse tekkes olulised tegurid. Uuringu tulemustest nähtub, et kuna depressiivsete riskirühma kuulub üha enam eakaid, peaks m...
Kingi tervist: must pässik toetab immuunsüsteemi
Chaga Health eliksiirid on looduslikud immuunsust toetavad toidulisandid, mis on valmistatud puhtast Eesti loodusest pärit komponentidest mulgi retsepti alusel.
Riigikogus põhjendati keeldumist marihuaana legaliseerimisest
Riigikogu sotsiaalkomisjonis arvati vastuvõetamatuks kodanikualgatus, mis nõuab narkootilise toimega kanepisaaduste legaliseerimist.
4 põhjust, miks magada küüslauguküüs padja all
Tervislik küüslauk peaks kuuluma iga inimese toidulauale, aga ka selle lõhnas peituvad olulised kasutegurid, mis lenduvad läbi õhu.
«Tuhat tervist»: kellele ja millal peaks panema breketid?
Tänases saates uurime, kellele ja millal peaks panema breketid, räägime luutihedusest ning selle mõõtmisest. Enda tervisliku elu saladusi jagab Liis Lusmägi.
WHO: mullu suri leetrite tõttu 140 000 inimest
Ametlike hinnangute kohaselt suri möödunud aastal leetritesse enam kui 140 000 inimest, kuna haigusjuhtumite arv maailmas suurenes oluliselt.
Uskumatu pääsemine: alajahtunud naise süda jäi kuueks tunniks seisma
Suurbritannia naine on pärast hüpotermiast ehk alajahtumisest põhjustatud kuutunnist südameseiskumist täielikult taastunud – seisund päästis arstide sõnul ühtlasi ka tema elu.
Viis toitu, mida peaksid sööma iga päev
Organism vajab normaalseks toimimiseks regulaarselt ja piisavas koguses toitaineid, vitamiine ja mineraale. Teadlased reastasid viis toiduainet, mida peaks sööma iga päev, et toetada organismi tööd ja ennetada kroonilisi haiguseid.
10 KODUST GLÖGI JA HÕÕGVEINI: valmista ise kuum ja kosutav talvine jook, just nii magus nagu ise tahad
Kuum jook on külmal ajal poolkohustuslik enesetunde kohendaja, sisaldagu see siis alkoholi või mitte. Neid ei pea ilmtingimata poest ostma, eriti kui valmis segud tunduv liiga lääged. Ka ise saab kenasti vürtsveini valmis teha.
MARILYN JURMANI BLOGI | Miks ohvreid ei usuta, kui nad oma läbielamistest räägivad
Kas sa mäletad kõike, mis sinuga on lapsena juhtunud. Või on sul lapsepõlvest hetki, mida sa ei mäleta? Võib-olla lausa pikki perioode? Või oled sa tihti kasutanud lauset, et "ma ei mäleta eriti enda lapsepõlve".
Teeme selgeks: kas kohv ravib pohmelli?
Et peojärgsel hommikul erksamaks saada ning alkoholi väljaminekut verest kiirendada, joovad paljud kohvi. Selgub, et pohmelli leevendamisega pole sel joogil tegelikult mingit pistmist.
Õunaäädikas on tõeline imerohi! Kasuta seda nii toiduvalmistamiseks kui tervise turgutamiseks
Õuna- ehk siidriäädikas sisaldab rohkesti keha jaoks vajalikke aineid: kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, ja rauda, kirjutab Naisteleht.
Gerd Kanter tervislikust toitumisest: restoranigurmaan ma ei ole ega leia, et toitumine on tohutu elamus. Tahan, et kõht oleks täis
Kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter räägib intervjuus, et sportlase eluviisi juures on mitmekülgne toitumine täpselt sama tähtis kui regulaarne treening. Rääkisime Kanteriga, mis on tema jaoks tervislik toitumine ja kui palju levib sportlase seas toitumisega seotud müüte.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
Toitumisteadlane: rauavaegust võib põhjustada ka osade toitude koos tarbimine
Organismi jaoks üliolulise raua vaegus võib tekkida selle imendumist takistavate toitude koosmõjus, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Terviseamet ning veterinaar- ja toiduamet: marutaudi osas tuleb endiselt ettevaatlik olla
Terviseamet ning veterinaar- ja toiduamet tuletavad meelde, et kahtlaselt käituva mets- või koduloomaga kontaktis olnud inimene peaks korral koheselt pöörduma lähima haigla erakorralise meditsiini osakonda.Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko sõnul p...
Mis soodustab akne teket?
Aknelöövet soodustab suure rasvasisaldusega kosmeetika, nahalt loputamata jäänud seep ja muud ained, mis suurendavad pooride ummistumist. Aknet soodustavad ka higistamine, ultraviolettkiirgus, mõned ravimid, lihasmassi kiireks kasvatamiseks pruugitud anaboolsed steroidid ning kaudselt ka stress.
Teadlased avastasid, kuidas nädal kottpimedas ruumis aju muudab
Teadlased on teada, et täiskasvanud hiirte nägemist piirates võib suurendada neuronite tundlikkust aju osas, mis on pühendatud kuulmisele. Nädal aega pimedas ruumis võib aju oluliselt muuta.
Meremuuseum on esimene, mis on tehtud ligipääsetavaks erivajadustega inimestele
Paljud Eesti muuseumid ja näitused jäävad erivajadustega inimestele kättesaamatuks, kuna neis pole mõeldud ligipääsetavuse tagamisele. Vastavatud Paks Margareeta on esimene muuseum, mis on tehtud ligipääsetavaks nii nägemis-, kuulmis-,  liikumis- kui ka intellektipuudega inimestele.
ARST SOOVITAB: nende muredega peaks minema kindlasti meestearsti juurde
November ehk movember, mis on meestekuu, hakkab lõppema. Meeste tervisele peaks aga tähelepanu pöörama aasta ringi, arvab arst-resident Silver Siiak.
Menopaus ei jää ühelgi naisel tulemata! Kuidas tulla toime selle kõige kurnavama sümptomiga?
Kuumahood on menopausi kõige kurnavamad sümptomid, mis võivad elu sõna otseses mõttes põrguks muuta, kirjutab värske Naisteleht.
KATSE | Mida kujutab endast seni vaid haiglates kättesaadav olnud baroteraapia?
Baroteraapia (ehk rõhu all toimuv hapnikuteraapia) on olnud varasemalt kättesaadav vaid Tallinna ja Tartu haiglates intensiivravi patsientidele. Nüüd võivad protseduuri kasutada ka tavakliendid, sest alates septembrikuust on Tallinna kesklinnas avatud OxyTherapy barokeskus.
Abivõimalused narkootikumide tarvitamisest loobumiseks
Tervise Arengu Instituudi (TAI) sel nädalal alanud kampaania keskendub narkootikumide tarvitamisest loobumise abivõimalustele.
Külmaga sagenev urineerimise vajadus võib olla märk ohtlikust seisundist
Paljude inimeste jaoks kaasneb talvise külmaga tavapärasest sagedasem vajadus põit kergendada. Mõnel juhul võib see olla märk ohtlikuks muutunud terviseprobleemist.
Mures lahutatud naine: kaotasin haiguslehtedele ühe kuuga 90 töötundi, aga lapse isa mulle raha ei anna
Naisteka foorumis küsib nõu lahutatud naine, kes peab pidevalt lapsega haiguslehel olema, sest lapse isa keeldub seda tegemast. Samas ei anna ta naisele ka rohkem raha, arvates, et seda võiks teha naise uus elukaaslane.
Psühholoog: ära suru muremõtteid ja tundeid alla, vaid jaga teistega
«Eestlastel on kombeks enda mured maha vaikida või siis proovida nendega ise hakkama saada. Kõik allasurutud emotsioonid võivad aga tulla tagasi kordades võimsamana. Kui algse probleemiga õigel ajal mitte tegeleda, võib sellest välja kasvada kaks või enam,» selgitab 4 Kliiniku psühholoog Kristjan...
Need on muutused hammaste juures, mis suitsetajatel sageli märkamata jäävad
Kõik teavad, et suitsetamine on kahjulik kopsudele, aga milline on selle tervist kahjustava tegevuse mõju hammastele? Kliinik 32 hambaarst dr Inga Rahuoja selgitab.
KUULA | Suhkrust ja maiustustest sõltuvusse jääda pole võimalik
Suhkurt ei tasu karta, vastupidi - enda ja oma pere tervise huvides tasub nende toimega kursis olla. Oluline on aga teada, et lisatud suhkrud ei tohiks anda üle 10% soovituslikust energiast.
TOP 5 | Alkoholimüük vaid kasiinoealistele?
Et ühiskondlik vastuseis alkoholimüügi piirangute karmistamisele, mis lubaks napsu ostmist alles alates 21. eluaastast, ei saanud üllatusena tulla riigikogu sotsiaalkomisjonile ega kellelegi teisele, tekib vägisi tunne, et selle ettepaneku puhul oli tegu üksnes sümboolse sammuga, tasakaalustamaks...
Jaan Elgula pihib: „Haigus laastas mu tervist kümneid aastaid!“
Novembri lõpus tähistab Jaan Elgula 57 eluaasta täitumist. Viimane aasta ei ole aga Justamendi lauljale lihtne olnud. Köhaga arsti juurde pöördudes sai ta jahmatava diagnoosi – juba kümneid aastaid on ta maksa kallal hävitustööd teinud C-hepatiit. Pärast pikka võitlust on muusik haiguse nüüdseks ...
Neli küsimust, mida iga mees peaks enda tervise kohta küsima
“Selleks, et tervis oleks tugev, tuleb süüa korrapäraselt, olla füüsiliselt aktiivne, kontrollida regulaarselt enda tervisenäitajaid ning vajadusel tarbida õigeid toidulisandeid,” räägib Südameapteegi vastavatud e-apteegi proviisor Aleksandr Sei. Apteeker toob välja neli olulist küsimust, mida ig...
Vähiga võitlev dirigent Alperten: saan tänu rohule elada täisväärtuslikult
Vähiravifond «Kingitub elu» toetab juba mõnda aega staažikat dirigenti ja muusikapedagoogi, Estonia teatri ja Pärnu linna orkestreid juhtinud Jüri Alperteni (62) võitluses lümfoomi ehk pahaloomulise lümfikoe kasvajaga.
Arst: HIV ravi võimaldab hoiduda partneri nakatamisest ja saada lapsi
Eesti tervishoid peaks järgima maailma terviseorganisatsiooni juhiseid ja tagama patsientidele võimaluse tasuta suguhaiguste kontrolliks samal päeval, ütles Tartu ülikooli arst-õppejõud, dermato-veneroloog doktor Airi Põder tänases saates «Patsiendiminutid».
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees: inimesed on täna apteekidega rahul
Apteegireform tänasel kujul ei tõsta konkurentsi ning pole kodanike silmis vajalik, argumenteeris Kuku Raadio saates «Nädala Tegija» Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond), miks on vaja Riigikogus debatt uuesti avada.
Surnud nastikuga poseerimine tõi kaasa uurimise
Pärast keskkonnainspektsiooni sekkumist kustutasid asjaosalised Facebookist postituse, kus mees poseeris surnud nastikuga, mida arvati naljakas olevat.
Proviisor vastab: millised looduslikud vahendid aitavad vähendada ärevust ning stressi?
Ärevuse ja stressi vähendamiseks on ammusest ajast kasutatud erinevaid taimi. Tavaliselt otsitakse apteekritelt abi pigem kergemate meeleoluprobleemide puhul ja raskemakujuliste murede korral peaks kindlasti pöörduma arsti poole.
Hakkad haigeks jääma? 5 head soovitust, mida teha!
Nina vesine, kurk kraabib ja aevastamine ei taha lõppeda? Südameapteegi vastavatud e-apteegi proviisor Aleksandr Sei annab nõu, kuidas mitte tõsisemalt põdema jääda ning esialgsed sümptomid edukalt seljatada.
Riik laiendas 100- ja 75-protsendiliselt hüvitatavate ravimite loetelu
Valitsus kiitis neljapäeval heaks eelnõu, mille eesmärk on täiendada haiguste loetelu, mille ravimiseks või kergendamiseks arsti määratud ravimite hinnast hüvitab riik patsiendile 100 või 75 protsenti.Muudatusega jäetakse välja tingimus, et mükoos ehk seenhaigus peab olema kaasasündinud või omand...
Sotsiaalminister Tanel Kiik: koalitsioonis pole uue ravimiseaduse eelnõu osas üksmeelt
Sotsiaalminister Tanel Kiik kinnitas, et toetab apteegireformi elluviimist: "Apteek on tervishoiuasutus, mitte pood. Patsientide ja rahvatervise huvid peavad olema tervishoius alati esikohal."
Vaid viis protsenti inimestest oskab õigesti käsi pesta
Tervisespetsialistide sõnul on kätepesemine tõhus viis end talveperioodil levivate viiruste eest kaitsta. Kätepesu aitab külmetuste, gripi ja kõhuviiruste vastu, kuid uuringutest on selgunud, et paljud inimesed ei tea, kuidas käsi õigesti pesta.
RENE BÜRKLAND: Hiina meditsiinis on väga palju asju, mida saame lääne meditsiiniga ära seletada
Euroopa teadlased on mures, sest Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnustas traditsioonilise Hiina meditsiini ravimeetodeid, mis valdavalt ei ole teaduspõhised.
Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kahandavad olulist aju piirkonda
Teadlased korraldasid uuringu, mille tulemusel selgus, et hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutavate naiste hüpotalamuse piirkond on oluliselt väiksem kui neil naistel, kes hormonaalseid vahendeid ei kasuta.
Lastearstid: tarneraskustes on isegi elutähtsad ravimid
Eesti Lastearstide Selts pöördus sotsiaalministeeriumi poole ettepanekuga kutsuda kokku komisjon, mis lahendaks olukorra, kus ravimite kättesaamatuse tõttu ei ole võimalik tagada lastele profülaktilist ravi.
NIPP: Hoia pruun suhkur pehmena
Pruun suhkur muutub seistes kiiresti kõvaks. Selleks, et see ka edaspidi koheselt kasutatav oleks, pista pruunile suhkrule seltsiks mõni vahukomm. Kindlasti jälgi ka seda, et hoiad suhkrukoti või -purgi korralikult suletuna.
Koalitsioon tühistab apteegireformi, apteegid võivad ka edaspidi hulgimüüjatele jääda
Apteekide proviisoritele müümise kohustus kaotatakse, et vältida apteekide massilist sulgemist ja suuri kahjunõudeid riigi vastu.
Grippi haigestumine püsib madalana
Keskmisest suurem oli grippi haigestumine Võrumaal, seoses B gripiviirusega seotud puhanguga Võru koolis. Mujal Eestis registreeritakse vaid üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhte.Grippi haigestumine püsib madalana, vahendas BNS terviseameti statistikat.  Möödunud nädalal, 25. novembrist kuni ...
ERHL: apteegireformi aruteludes on jõutud absurdini
Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu (ERHL) esindaja Ahti Kallikormi hinnangul on apteegireformi aruteludes täna jõutud absurdini. Apteekide sulgemise ärahoidmise asemel tegeletakse süüdlaste leiutamise ja vaenlase otsimisega.
Populaarne dieet kahjustab neere
Isehakanud toitumisnõustajate ja imedieetide maailmas soovitatakse kõrge valgusisaldusega dieeti sageli hea võimalusena kaalu kaotada ja tervena püsida. Kaks värsket uuringut viitavad, et kõrge valgusisaldusega dieet võib olla neerudele kahjulik isegi pealtnäha normaalse neerufunktsiooni korral.
Konverentsil tehakse kiirülevaate 10 eriala tulevikusuundadest
Täna toimub esmakordselt uudse formaadiga konverents Meditsiini update 2019.
Toidupank alustas Rimides kitsikuses peredele pühadeks toidu kogumist
"Kahjuks on Eestis endiselt väga palju inimesi, kes ei saa oma perele lubada rikkalikku jõululauda. Absoluutses vaesuses elab Eestis ligi 45 000 inimest," nentis Rimi Eesti juht Vaido Padumäe.Toidupank alustas Rimides puudustkannatavatele peredele pühade ajal toidu kogumist. Kõikides Rimides on v...
Haigekassa: petisest patsient kuritarvitas perearst Karmen Jolleri usaldust
Alates kevadest on haigekassa uurinud Kivimäe perearstikeskuses toimuvat, kus Karmen Jolleri nimistusse kuuluvale patsiendile on suurtes kogustes välja kirjutatud imikute toitesegu, mille hinnast lõviosa hüvitab haigekassa. Haigekassa uurimine tuvastas, et patsient kuritarvitas arstide usaldust. ...
Igal aastal eemaldatakse tarbetult tuhandeid pimesooli
Suure uurimustöö teinud kirurgid väidavad, et tuhandetel Ühendkuningriigi elanikel, eriti noortel naistel, eemaldatakse tarbetult pimesool, ehkki seal põletikku pole.
Rõõmusõnum vähiravifondilt: staažika telemehe Toomas Kauri ravi toimib ja tervis tugevneb
Vähiravifond "Kingitud elu" jagab oma Facebooki lähel häid uudiseid: staažika telemehe Toomas Kauri (59) tervis on muutumas järjest tervemaks ja tugevamaks!
Juhtkiri | Riik andis apteekidele alla
Koalitsiooni värske otsus tühistada apteegireform jätab tõenäoliselt enamiku inimestest ükskõikseks – neid ei huvita, milline võitlus toimub kulisside taga, küll aga tahavad nad, et apteegid asuksid mõistlikus kauguses ja vajalikud ravimid oleksid seal kättesaadavad.
Eesti inimeste viljatusravi toetuseks koguti 104 000 eurot
Colonna heategevuslikul aastalõpugalal koguti tänavu pisut enam kui 104 000 eurot, mida kasutatakse Ida-Tallinna keskhaigla viljatusravikeskusele uue embrüoskoobi soetamiseks ja muude heategevuslike projektide toetamiseks.
Neuroloog toob välja põhjused, miks töö juures pea valutab
Uuringud toovad ühemõtteliselt esile fakti, et peavalude all kannatamine tähendab tööga seotud negatiivseid mõjusid, tõdeb neuroloog, Tartu Ülikooli kliinikumi närvikliiniku vanemarst Mark Braschinsky, kes on ka Eesti peavalu seltsi president.
Antibiootikumikuur tuleb lõpuni võtta, üleliigne ravim aga tagastada apteeki
Ülemaailmsel antibiootikumide teadliku kasutamise nädalal kutsub terviseamet inimesi üles vastutustundlikkusele antibiootikumide tarvitamisele, sest ravimite vale kasutamise tagajärjel võivad bakterid tulevikus antibiootikumiravile enam mitte alluda.
Ministeerium kutsub õdesid arutama dokumenteerimise kitsaskohti
Vastuseks Eesti Õdede Liidu ettepanekule kutsuda kokku õendusvaldkonna infotehnoloogia arendusnõukogu kutsub ministeerium õdede esindajad teemat arutama.
Nii mitu korda peaksid südamehaiguste vältimiseks päevas hambaid pesema
Hammaste korralik harjamine võib aidata hoida südant tervena, näitab uus uuring.
Eksperdid on rääkinud: selles levinud poosis magamine on tegelikult väga kahjulik
Suur osa inimestest armastab kõhuli magamist, aga tervislikust seisukohast ei ole see üldse kasulik. Kas tead, miks?
VIDEO | ARST SELGITAB: miks ei tohi antibiootikumikuuri pooleli jätta?
Ülemaailmsel antibiootikumide teadliku kasutamise nädalal kutsub terviseamet inimesi üles tarvitama antibiootikume vastutustundlikult, sest ravimite vale kasutamise tõttu võivad bakterid tulevikus antibiootikumiravile enam mitte alluda.
Nädala mõte: tule maale elama, võid võita 500 eurot!
Inimesi maale elama meelitada on paganama raske. Linnas on ju kõik käe-jala juures, teed puhtad, kauplused avatud. Ent ometi ei anta alla.
Möödunud nädalal kustus veel ühe vähiravifondi poolt toetatud raskelt haige eluküünal
Vähiravifondi "Kingitud elu" jaoks oli lõppenud nädal raske, lahkus kaks fondi annetajate toel raske haigusega võidelnud meest: Erik ja Janek.
Muusik Jaan Elgula: haigus laastas mu tervist kümneid aastaid, aga nüüd olen sellest lõpuks ometi prii
Novembri lõpus tähistas Jaan Elgula 57 eluaasta täitumist. Viimane aasta ei ole aga Justamendi lauljale lihtne olnud. Köhaga arsti juurde pöördudes sai ta teada jahmatava diagnoosi — juba kümneid aastaid on ta maksa kallal hävitustööd teinud C-hepatiit. Pärast pikka võitlust on muusik haiguse nüü...
OTSE | HIV ja C-hepatiidi ümarlauad otsib vastuseid küsimusele, kuidas parandada Eestis HIV testimist ja ravi
HIV ja C-hepatiidi ümarlaual arutletakse, kuidas saavutada HIV nakatumise püsiv vähemine ja jõuda tänaselt 200 uuelt HIV juhult alla 100 uue juhuni aastas nagu seda sätestab riiklik HIV tegevuskava. Lisaks on sellel aastal üheks teemaks ka C-hepatiit, kuna viirusesse nakatunuid on palju ning tiht...
Lihtne ennetus: teadlased avastasid soolevähi eest kaitsva protsessi
Flavonoidid on ühendid, mis esinevad looduslikult puu- ja köögiviljades. Teadlased on juba 20 aastat teadnud, et need võivad aidata soolevähki ära hoida, kuid pole selle aluseks olevast bioloogiast täielikult aru saanud.
Kirurgiline ravi on parandanud kopsuvähihaigete elulemust
Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist Eestis võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.