Ametnikud jätsid suhkruhaige lapse puudetoetusest ilma
Sotsiaalkindlusamet lõi Eestis pretsedendi, jättes puudetoetustest ilma 14aastase lapse, kellel on tõsine haigus – ta põeb esimese tüübi diabeeti, mis nõuab pidevat tähelepanu. Lastearstide selts saatis sotsiaalministrile protestikirja – ettepanekuga puue ennistada. Sotsiaalkindlustusamet leiab: ...
Arst avaldab, miks sääsehammustust kratsida ei tasu
Putukahammustused paranevad kõige etemini, kui neid üldse ei puudutata. Väiksel osal inimestest võib aga ka sääsehammustus tõsise reaktisooni tekitada.
Need on peamised negatiivse emotsiooni tekitajad, aga on üks hea viis, kuidas alateadvust mõjutada
Rahvusvahelise kõneleja, haritlase, rahanduse ja ettevõtluse eksperdi Sharon Lechteri raamat “Mõtlemist muutes rikkaks. Naistele” käsitleb naiste unikaalseid küsimusi pereelust kuni karjääritegemiseni ja sisaldab muu hulgas näiteid Madonnast, Oprah Winfreyst, Margaret Thatcherist, JK Rowlingust, ...
Karmen Maikalu: lahutusnõustamisest on saanud uus trend
Kui paar läheb psühholoogi juurde laste pärast, siis milles on asi tegelikult? Mida kujutab endast trendikas lahutusnõustamine? Miks käivad psühholoogi juures teismelised paarid? Mille puudumine paneb nii paljusid lapsi end vigastama? Kas tradistiooniline paarisuhe on tõesti suremas ja ees terend...
VÕÕRSILT TAGASITULNUTE PROOVIKIVID: „Me räägime sama keelt, aga mõtleme ikkagi teistmoodi.“
Eestisse naasnud Sirje sõnul on ta 38 võõrsil elatud aastaga nii palju muutunud, et Eestis elavad tuttavad ei mõista teda. Mitu tagasipöördujat leiab, et neil aitaks uuesti kohaneda, kui leida endale kogukond, kus saab jagada oma teekonda, mõtteid ja hirme.
Leidsid endalt puugi? Tuletame meelde, mida jälgida ja kuidas oma tervist kontrollida
Suve saabumisega käib kahjuks kaasas ka puukide aktiviseerumine. Kuna puugid levitavad inimestele ohtlikke haigusi, tasub kindlasti oma tervisel peale puugi nahalt avastamist silm peal hoida ja haiguse kahtluse korral end testida.
Peruus on koroonaviirusesse surnud vähemalt 20 ajakirjanikku
Peruus on koroonaviirusesse surnud vähemalt 20 ajakirjanikku, kellest enamik nakatus pandeemiaga seotud sündmusi kajastades, teatas teisipäeval kohalik meediatöötajate ametiühing.
Diabeet – 21. sajandi epideemia
Diabeeti on tihti nimetatud 21. sajandi epideemiaks ning arvatakse et aastal 2030 on maailmas diabeedihaigeid juba 522 miljonit. Loe "Diabeet – 21. sajandi epideemia" täispikka artiklit portaalist Tervisegeenius.
Sa ei ole üldse oma eluga rahul? On mõned asjad, mida õnnelikud inimesed kunagi ei tee
Kõik inimesed soovivad olla õnnelikud. Enamik aga ei tea, mida teha, et õnnelikuks saada. Nad usuvad, et õnn tuleb siis, kui nad on saanud karjääritõusu, diplomi, suure summa raha, parema elamise... Aga õnne ei saa osta. Õnn tuleb iseenda seest ja mitte kusagilt mujalt.
NÄDALAMENÜÜ | 1.–7. juuni: C-vitamiinist rikkad tervistavad toidud noortest kuusevõrsetest
Kevadel on lihtne korjata toidulaua rikastamiseks noori kuusevõrseid. Neid võib lisada salatitesse, smuutidesse ja kasutada erinevate toitude või  ka vee maitsestamiseks. Kuusevõrsed on hinnatud suure C-vitamiini sisalduse poolest. Lisaks sisaldavad nad suurel hulgal teisi vajalikke vitamiine ja ...
Allergiahooaeg alles kogub tuure? On mõned asjad, mis sa saad ise teha, et ebamugavust leevendada
Päikest täis päevad ja tärkav loodus annavad märku kauaoodatud kevadest, mis paraku paljudele meist tähendab ka iga-aastase allergiahooaja algust. Tartu Ülikooli kliinikumi ja Elite kliiniku allergoloog Kaja Julge annab nõu, kuidas kevadel õues ja toas levivate allergiatega toime tulla, vahendab ...
"Naised pole tunnistanud, et on vägivaldses suhtes. Nad pole lihtsalt olnud valmis sealt lahkuma." Vägivalda tunnistanute pihtimused
Isolatsioonis viibides oli olulisem kui kunagi varem pöörata tähelepanu ka end ümbritsevate inimeste muredele. Tunda huvi, kuidas läheb sinu lähedastel, naabritel, kolleegidel ja sõpradel ning märgates vägivallamärke, sellest ka teada anda.
Soovid, et sinu luud ja hambad oleksid tugevad? Parimad taimsed kaltsiumiallikad, mida oma toidulauale lisada
Kaltsiumi vajalikkusest inimorganismile teame vist küll kõik. See mineraalaine hoolitseb selle eest, et luud ja hambad oleksid tugevad. Lisaks on kaltsium oluline ka vere hüübimisprotsessides, vererõhu reguleerimiseks ning lihaste normaalse töö tagamiseks.
Haiglajuht: kasutage külastusvõimalust targalt
Esmaspäevast leevendatakse haiglates kehtinud külastuspiirangut. Inimestel on taas lubatud Rakvere haiglas ravil olevaid lähedasi külastada.
Mida sisaldab tubakasuits?
Täna tähistatakse ülemaailmset tubakavaba päeva. Tubakasuits tekib suitsetamisel tubaka hõõgpõlemise protsessis, mille käigus eraldub üle 4000 keemilise ühendi. Neist enim tervist kahjustavad on nikotiin, vingugaas, tõrv ja raskemetallide soolad.
Perearst annab nõu, mida teha toidumürgituse korral
Toidumürgitus on haigus, mis on põhjustatud saastunud toidu söömisest. Erinevad pisikud – sealhulgas bakterid, viirused ja parasiidid – või nende toksiinid, on toidumürgituse kõige tavalisemad põhjused, selgitab Minudoc.ee perearst Sergey Saadi Virtuaalkliinikus.
EKSPERIMENT | Juunis koogikesi ei söö ehk Kuidas elada kuu aega ilma jahu ja suhkruta?
Emotsionaalse sööjana naudin suhkrut igas võimalikus versioonis! Kuigi tean, et see ei ole teps mitte tervislik, ei ole ma suutnud maiustamisest loobuda. Nüüd aga seadsin endale eesmärgi olla kuu aega ilma rafineeritud jahu ja suhkruta.
Meedia: Wuhanis suri neli kuud COVID-19 tõttu ravil olnud arst
Hiinas Wuhanis suri neli kuud COVID-19 tõttu ravil olnud arst, teatas internetiuudiste portaal The Paper teisipäeval.
Koroonaajal muutus vaktsineerimine populaarsemaks
Arst selgitab, mis võib kaasneda nii D-vitamiini puuduse kui ka üleannustamisega
Mõõduka D-vitamiini puuduse korral ei teki spetsiifilisi haigusilminguid. Kaebused võivad olla väga üldised ja erinevad – suurenenud väsimus, ebaselged luu- ja lihasvalud, stress ja depressioon, sagedased viirusinfektsioonid, aeglustunud haavade paranemine, räägib Ida-Tallinna keskhaigla reumatol...
Tervise lühiuudised
Meditsiiniuudised 19.05.2020
PERH alustab patsientide kaasamisega insuldiprojekti
Tänasest hakkab Põhja-Eesti Regionaalhaigla kaasama patsiente insuldi raviteekonna pilootprojekti, mille eesmärk on muuta insuldi diagnoosiga inimeste raviteekond sujuvamaks, suurendades koostööd kõigi raviteekonna osapoolte vahel.
Riina Sikkut | Kuidas hüvitada haiguspäevi?
Koroonaviiruse kiire levik tõi meile kriisikevade. Kriisid valgustavad välja murekohti, näiteks isikukaitsevahendite varu puudumine, ja annavad mõnes kohas hoopis võimaluse edasihüppeks, näiteks distantsõppe puhul. Ja kriisi ajal tehtud otsused võivad meid mõjutada veel pikalt.
Higistad pidevalt ka ilma füüsilise koormuseta? Avaldame põhjuse, miks osad inimesed higistavad teistest tunduvalt rohkem
Oled märganud, et sõbrannaga jooksmas käies on teil küll sama koormus, aga ühel teist voolab higi ojadena mööda nahka alla, aga teisel on kõigest kerge niiskuseloor nahal? See ei pruugi olla lihtsalt seetõttu, et üks näeb teisest rohkem vaeva.
Miks eakad surevad COVID-19 tõttu, juhitavale hingamisele jõudmata?
Eestis ei ole juba viies päev ühtegi inimest COVID-19 tõttu juhitaval hingemisel, samas on surnud nädala teises pooles kaks eakat naist n-ö tavapalatis, mitte intensiivravis. Uurisime, miks.
Unistad personaaltreeneri ametist? Selleks on vaja läbida spetsiaalne koolitus!
Kui oled aktiivne inimene, armastad suhelda, sportida ja tervislikult toituda ning oled samal ajal mõelnud karjääripöörde peale, siis võib sinu jaoks täpselt õige olla personaaltreeneri amet. Aga tea, et personaaltreener on enamat kui treeningkava koostaja – IntensivePT koolitus annab täieliku ül...
Ravimiamet hoiatab hüdroksüklorokviini kasutamise eest Covid-19 raviks
Ravimiamet ei soovita kasutada hüdroksüklorokviini Covid-19 raviks väljaspool kliinilisi ravimiuuringuid, kuna praegused andmed ei näita ravimist selle haiguse puhul kasu ning ravimil on harvad, ent ohtlikud kõrvaltoimed.
Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 80
Mõned otsustavad elada kiirelt ja surra noorelt – vastavalt ühele mõjukale müüdile. Rainer Werner Fassbinder oli üks neist. Elas ta tõesti kiirelt ja suri ka noorelt, 37-aastaselt. Kui poleks sel hetkel surnud, oleks surnud ilmselt varsti ja kui poleks varsti surnud, saaks ta 31. mail 80 ja elaks...
Roche’i OCREVUS’el (okrelizumab) on uus manustamisskeem
Roche teatas, et Euroopa Ravimiamet (European Medicines Agency; EMA) andis loa OCREVUS® (okrelizumab) lühemale, 2-tunnisele infusioonile, mida manustatakse Sclerosis multiplex’i (SM) ehk hulgiskleroosi relapseeruvate vormide ja primaarselt progresseeruva SM-iga patsientidele 2 korda aastas.
Ravimiseaduse muudatused parandavad innovaatiliste ravimite kättesaadavust
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks ravimiseaduse muudatused, mille eesmärk on parandada ravimite kättesaadavust ning ravimijäätmete kogumist. Ühe olulisema muudatusena luuakse võimalus tuua erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravimi kliiniliste uuringute staadiumis.
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1297 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1297 inimest, teatas neljapäeval üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
28.05 Algorütm: Eesti riigi CTO
Eesti on e-riik, aga kui palju me teame sellest, mis tehniliselt riigi kõhus üldse toimub? Kuidas riik oma teenuseid arendab, milliseid tehnoloogiaid kasutab ja miks? Loe "28.05 Algorütm: Eesti riigi CTO" täispikka artiklit portaalist Digigeenius.
Robbie Williamsi ämm võitleb agressiivse vähiga
Poptäht Robbie Williamsi abikaasa Ayda Field tunnistas, et tema ema Gwen võitleb vähiga.
Kas see kasutatud Tuk-Tuk võib olla sinu järgmine suveliikur?
Aasiapärase mobiilsuskultuuri andunud fännidel on põhjust rõõmustada, sest müügiportaalidesse on ilmunud ei miski muu kui üks tõupuhas rikša ehk tuk-tuk. Loe "Kas see kasutatud Tuk-Tuk võib olla sinu järgmine suveliikur?" täispikka artiklit portaalist Autogeenius.
Kummalised trikid, mis tõepoolest tagavad noorusliku ja särava näonaha
Kes meist ei unistaks näha välja nooruslik ja värske? Naised on selle nimel valmis proovima kõiksugu veidraid protseduure ning kulutama palju raha vananemisvastastele kreemidele – peaasi, et need töötaks.
KÜMME võimalust, kuidas olla juba täna iseenda parim versioon
Vahel tekib elus olukord, kus inimene jookseb oma mõtetega ummikusse ja kõik tundub masendav. Et sellest nõiaringist välja tulla, tasub ette võtta mõni hea tegevus, mis ei maksa midagi, aga toob naeratuse näole.
"Naine puudus sageli töölt. Selgus, et elukaaslase peksmisest tekkinud vigastuste tõttu ei saa ta tööl käia." Vägivalda tunnistanute pihtimused
Isolatsioonis viibides oli olulisem kui kunagi varem pöörata tähelepanu ka end ümbritsevate inimeste muredele. Tunda huvi, kuidas läheb sinu lähedastel, naabritel, kolleegidel ja sõpradel ning märgates vägivallamärke, sellest ka teada anda.