Suri Tallinna loomaaia 14aastane emalõvi Xylitol
Tallinna loomaaed teatas, et loomaaia asukate seast on lahkunud emane india lõvi Xylitol ehk Ksjuša.
ENDOKRINOLOOG: kõiki diabeedihaigeid ei saa jälgida ainult perearst
„Meie käsitlus diabeedihaigest on täna hästi perearstikeskne – see on ilmselt riigile kõige odavam lähenemine ja ongi oluline, et perearst oleks patsiendiga algusest peale ja tema haigusega kursis. Aga kõik kroonilised haiged kahjuks ei sobi perearsti jälgimiseks,“ arvab Eesti Diabeedikeskuse end...
Leetritevastane vaktsiin osutus veel tõhusamaks
Ajakirjas Science ilmunud rahvusvahelisest uuringust selgus, et leetritevastane vaktsiin kaitseb ka muude infektsioonide eest, samas kui leetrite läbipõdemine muudab keha neile just vastuvõtlikuks.
Onkoloog selgitab, miks tekib vähk ja kuidas sellest hoiduda
Suurimad ohud Eesti meeste tervisele on südamehaigused ja vähk. Onkoloog Helis Pokker annab ülevaate Eesti meeste vähki haigestumisest ning jagab nõu, kuidas mehed oma tervise ees hoolt kanda võiksid.
Häda käte pärast: küll värisevad, küll surevad
Käed võivad mõnikord tekitada ääretult palju vaeva ja valu. Värisevate käte tõttu võib olla kohvikus kohvitamine tõeline kunsttükk, käte suremistunne aga muutub tihti painavaks valuks. Mõlemal juhul on oluline teada probleemi põhjust, mitmel juhul on olemas tõhus ravi, räägivad neuroloogid Katrin...
Onkoloog: kaks Tallinna vähikeskust võiksid tulevikus ühineda
Kaks Tallinna vähikeskust peaksid tegema Tallinnas ja Põhja-Eestis senisest enam koostööd ja ideaalis tulevikus ühinema üheks keskuseks, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere Eesti Arsti intervjuus.
Tasub katsetamist: Jaapanist pärit uinumismeetod, mis võib aidata sul viimaks päriselt magama jääda
Oled juba kõike proovinud — ei joo enam õhtuti kohvi, ekraane ka ei vaata tund aega enna magamajäämist ja oled oma elust stressi eemaldanud, aga ikka ei suuda magama jääda? Proovi üht väga vähe aeganõudvat tehnikat, sest see võib lahedada kõik sinu probleemid.
Teadlased avaldavad: üle 4 tunni päevas istudes riskime oma eludega
Sa ei suitseta, oled vähendanud oma alkoholi tarbimist ja sööd (enamasti) pisikeste portsjonite kaupa viis korda päevas? Sul läheb ju päris hästi, või mis? Aga sarnaselt paljudele teistele istud sa vähemalt neli tundi päevas kontoritoolil ja võid seetõttu oma tervist oluliselt kahjustada.
NAKKUSOHT! 12 kontori kõige räpasemat kohta, mis on tõelised pisikumagnetid
Kes ei teaks, kui oluline on pesta käsi sageli ja korralikult, eriti viirustehooajal.  Aga kas oled mõelnud, kui räpased võivad olla töö juures mõned kohad, mida kasutad väga sageli?
Uuring kinnitas Eestis väljatöötatud loote kromosoomanalüüsi täpsust
Enam kui 400 lapseootel naise uurimine andis kinnitust kodumaisele loote kromosoomhaiguste testi kvaliteedile.
Kuidas ravida tupeseent koduste vahenditega ja millal peaks kindlasti pöörduma arsti poole?
Väga paljud naised on oma elu jooksul kokku puutunud tupeseenega ja teavad, et see on väga tüütu haigus, sest intiimpiirkonnas on kõik ärritunud ja sügeleb. Mida selle vastu ette võtta?
Apteekides saab gripi vastu vaktsineerida veel viimaseid päevi
Eesti Apteekide Ühendus kutsub kõiki, kel veel gripivaktsiin tegemata, apteekidesse vaktsineerima – seda saab teha veel kuni 17. novembrini Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Kuressaares, Võrus, Rakveres ja Pärnus, kokku 23 apteegis.
5 suurepärast põhjust, miks tervislik toitumine on parim investeering tulevikku
Tervislik toitumine on teema, millest viimasel ajal kõik räägivad, kuid ikka on see midagi, mis tundub paljudele liialt keeruline ja võimatu. Räägitakse sellest palju seetõttu, et maailma suurimaks rahvatervise probleemiks on tänasel päeval ülekaal ja rasvumine. Ja probleem aina süveneb, sest ter...
Leia endale sobiv: targad ja inspireerivad tsitaadid, mis on paljusid inimesi elus edasi aidanud
Meil kõigil on olnud elus hetki, kus kuuleme mõnda lauset ja saame aru, et just see on meie elust puudu olnud. Et keegi on suutnud suure mõtte ühe lausega kokku võtta ja see on midagi, mille järgi tasub elada.
EESTLASE TOIDULAUD LUUBI ALL | Kinnisvaramaakler Kristiina: armastan šokolaadi, aga kui iga šokolaadikommikese toidupäevikusse üles pidin märkima, pani see ikka mõtlema küll
Kinnisvaramaakler Kristiina osales Tervise Arengu Instituudi (TAI) tervisliku toitumise kampaanias ja kirjutas nädala jooksul üles iga oma suutäie. Tema toidupäevikut analüüsis ja võrdles soovitusliku toidupüramiidiga TAI ekspert Tagli Pitsi. Maitsvaid retspte ja soovitusi jagab Kristiinale toidu...
Välisravi tuleb algusest peale korralikult läbi mõelda
Plaanilist välisravi saavalt patsiendilt võtab haigekassa maksekohustuse üle nende tervishoiuteenuste eest, mida patsient on taotlenud ja mille vajadust arstide konsiilium on kinnitanud. Hilisem tervishoiuteenuste lisamine on aeganõudev lisamenetlus.
Riigikogu liikmed moodustasid HIV- ja narkoennetuse toetusrühma
Riigikogus moodustati täna HIV- ja narkoennetuse toetusrühm, mille eesmärk on kaasa aidata uute nakkusjuhtude vähenemisele.
TEST | Kas sina elad südamega? Vasta lihtsatele küsimustele ja saadki teada
Südamega elada ei tähenda kõigile meeldida, kõigile kaasa tunda, kõiki aidata ja kõigest osa võtta. Südamega elamine on midagi erilist, kus sa tead oma tõde ja mõistad maailma. Tee läbi lihtne test ja saa teada, kas sina oled praegu oma eluga rahul.
Mida teha, kui naha vahele poevad külmetushaiguse esimesed tundemärgid?
«Tunne, et organismi on rünnatud, keha on väsinud ja haigus hakkab ligi hiilima, ei ole ilmselt kellelegi võõras. Sellises olukorras on mõistlik juua palju vedelikke – vett, ravimtaimeteed või C-vitamiini rohkeid jooke, mis aitavad organismil haigustekitajad kehast välja uhtuda,» ütleb Apotheka p...
Füsioterapeut annab nõu: kas sinu jooksutehnika väldib või tekitab vigastusi?
«Ilmselt jookseb suurem osa inimesi täpselt nii, nagu neil mugav on, ilma et paneks suuremat rõhku oma jooksutehnika analüüsimisele. Nii kohanebki keha aja jooksul vale tehnikaga ja see kujuneb harjumuseks. Keha kohaneb aga vaid teatud piirini ning ühel hetkel tekivad vigastused,» kirjutab Tartu ...
Euroopas üle 130 000 leetrijuhtumi: millised sümptomid võivad haigusega kaasneda?
Terviseamet paneb vanematele südamele, et nad laseksid riikliku immuniseerimiskava kohaselt oma lapsi leetrite vastu vaktsineerida. Ühel nakatunud lapsel 15st võib tekkida kopsupõletik ja ühel tuhandest peaajupõletik.
Seitsmendal sünnipäeval insuldi saanud poisi ema arvas, et laps lihtsalt lollitab
Kui Max Davenport oma seitsmendal sünnipäeval peopõrandale lagunes, arvas ema, et ta lihtsalt vigurdab.
Ümarlaual arutletakse diabeediravi tuleviku üle
Eestis on tõusev trend üha nooremate inimeste ülekaalulisus, mis seab ohtu nende tervise, kergitades ka diabeediriski oluliselt. Diabeediravi tuleviku üle arutletakse diabeediümarlaual, mida saad vaadata otse homme, 12. novembril algusega kell 13.
Ämmaemand: lutt võib takistada beebi normaalset arengut
Lutt on üks vanemaid abivahendeid, mida vanemad lapse kasvamise juures vajalikuks on pidanud. Lutte on tehtud savist, hõbedast, pärlitest ja korallidest. Ämmaemand Liis Raag selgitab, miks võiks rinnapiimatoidul beebile lutti mitte anda.
KARM EKSIMUS: haigekassa nõuab Karmen Jollerilt välja petetud soodusretseptide eest üle 50 000 euro
Kevadel sai haigekassa vihje, et Kivimäe perearstikeskuses on suurtes kogustes välja kirjutatud imikute toitesegu, mille hinnast lõviosa hüvitab haigekassa. Õhtulehele teadaolevalt on haigekassa juurdlus nüüdseks tuvastanud, et Kivimäe perearstikeskus peab neile hüvitama 53 000 eurot, kuid keskus...
Kellest võiks saada Aasta Arst 2019?
Portaal www.arst.ee ning Eesti Tervise Fond annavad taas patsientidele võimaluse valida aasta arsti. Tänavu valitakse aasta arsti juba 18. korda.
Perearst vastab: kas hemorroididest saab lõikuseta lahti?
Perearst Sergey Saadi vastab värskes Naistelehes ühe lugeja küsimusele, kas hemorroididest saab lõikuseta lahti.
Rinnapiima mõõtmisel kasutatud bakteritega kaetud vahendid maksid kolmele imikule elu
Doonorrinnapiima mõõtmise tagajärjel suri Pennsylvania haiglas kolm vastsündinut, vahendab CNN.
Immuunsust tugevdavad toidud, mis aitavad peletada viirushaigused
Need seitse värvilist toitu annavad kehale vajalikud vitamiinid ja toitained, et viirustele vastu panna. Küüslaugu, Cayenne'i pipra ja kurkumiga võib maitsestada leevendust pakkuvat kanasuppi ja luua immuunsust toetav supertoit.
HIINA MEDITSIIN KÜLMETUSHAIGUSTEST: kui saad õigel ajal jaole, aitavad terveks jääda need lihtsad nipid
Ühed levinumad haigused nii aastatuhandeid tagasi kui ka tänapäeval on viiruslikud ja bakteriaalsed nn külmetushaigused. Kuigi Hiina meditsiini arenemise algaegadel ei olnud hiinlastel aimu viirustest ja bakteritest, on nende välja töötatud külmetushaiguste leevendamise põhimõtted üsna tõhusad.
TEADLASED HOIATAVAD: Hiina meditsiini ei tohi suhtuda kriitikavabalt
Kuigi Maailma Tervise Organisatsioon (WHO) lisas hiljuti oma raamistikku traditsioonilise Hiina meditsiini, kutsuvad Euroopa teaduste ja meditsiini akadeemiad oma ühisavalduses Euroopa seadusandjaid allutama seda samasugustele tõenduspõhisuse standarditele, mis kehtivad tavameditsiinile, kirjutab...
Mida veel! Inimesed on hakanud arvama, et jõuluvana peaks olema sooneutraalne
Jõulud on üks imeline aeg ja kui mainida jõuluvana, tuleb inimestele kohe silme ette rõõmus ja tüse habemega mees, kes kingitusi jagab ning põhjapõdraga taevas ringi lendab. Kuid ühiskond ja ajad on muutunud ning inimesed on hakanud arvama, et jõuluvana peaks olema hoopis sooneutraalne, mitte mee...
Selgeltnägija Marilyn Kerro pooldab vabakasvatust: laps peab nägema elu sellisena, nagu see on
Selgeltnägija Marilyn Kerro avaldas värskes Kroonikas, et ta pooldab vabakasvatust ja arvab, et laps peab nägema elu sellisena, nagu see on, et ta ei saaks suuremaks sirgudes šokki, kui avastab, kui julm on maailm.
7 NÕUANNET: kuidas külmal ja pimedal ajal terve püsida
Tahad külmal ja pimedal ajal viirused endast eemal hoida ning terve püsida? Lahendus on lihtne – hoolitse immuunsüsteemi eest. Vajalikke näpunäiteid jagab proviisor Krista Joonas.
Sind kimbutab suur pissihäda või liiga kiire südamerütm? Olemas on kiired ja lihtsad lahendused
Paljudel inimestel on valearvamus, et kui kehas hakkab midagi imelikku toimuma, peab kohe kas kiiresti arsti juurde tormama või kannatlikult ootama, et veidrus mööduks. Aga alati ei pea! Inimkeha on võimas, sa lihtsalt pead teadma, kuidas mingit sümptomit leevendada.
KARDAD GRIPPI? Siis unusta kohe need kaheksa levinud väärarvamust!
Kes on kordki põdenud grippi, see teab, kui õudne võib see haigus olla. Kuid on väga võimalik, et head nõuanded, mida sulle jagasid sõbrad või pereliikmed, olid hoopis valed.
TAI tahab narkomaaniaravi andmekogu lisamist rahvatervise seadusesse
Tervise Arengu Istituut (TAI) tegi ettepaneku lisada rahvatervise seadusesse narkomaaniravi andmekogu (NARIS), mille eesmärk on koguda kvaliteetseid ja tõepäraseid andmeid narkomaaniaravist.Siiani on NARIS olnud reguleeritud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seadusega...
VIDEO | KARDIOLOOG HOIATAB: diabeet ohustab ka südant ja võib viia infarktini
II tüüpi diabeet on sage haigus, mida iseloomustab krooniliselt kõrge veresuhkru tase. Diabeedi korral räägitakse sageli ka südame tervisest.  Kardioloog Priit Pauklin selgitab, kuidas ohustab kõrge veresuhkru tase  südant.
VIDEO: Kuidas kõrge veresuhkur südame tervist mõjutab?
14. novembril tähistatakse üle maailma diabeedipäeva. II tüüpi diabeet on sage haigus, mida iseloomustab krooniliselt kõrge veresuhkru tase. Diabeedi puhul räägitakse sageli ka südame tervisest – miks peaks veresuhkru tõttu oma südame tervisele mõtlema ning kuidas kõrge veresuhkur südame tervist ...
NII VÄLDID SILMAMURESID! Eriti olulised on need toidud ja vitamiinid
Kuidas ennetada silmamuresid? Silmadele tuleb anda puhkust, hoida neid aeg-ajalt lihtsalt kinni, magada piisavalt, kasutada vajadusel õhuniisutajat ja kaitsta UV-kaitsega päikeseprillidega, soovitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann. Läätsed tuleb hoida alati puhtad ja anda iga nädal silmadele k...
Vandeadvokaat: nõuetele mitte vastav hooldusteenus võib kaasa tuua kuriteos süüdimõistmise
Hooldekodudega seotud kurvad ja õõvastavad avalikkuse ning kohtuteni jõudnud juhtumid räägivad vajadusest sellele valdkonnale tõsiselt tähelepanu pöörata, kirjutab advokaadibüroo Deloitte Legal vandeadvokaat Eva Mägi.
10 kodust vahendit tülika kõõmaga võitlemiseks
Kõõm võib olla kuiva ja stressis peanaha tagajärg, aga selle võivad põhjustada ka nahahaigused ja seennakkused. Üks on aga kindel – sellest lahti saada on hirmus tülikas.
Kas teadsid? 14 huvitavat fakti punapeade kohta
Punane juuksevärv on maailmas kõige haruldasem, mistõttu otsustasime tuua välja põnevad faktid punapeade kohta, mida sa ehk veel ei teadnud:
PALJU ÕNNE! Pisike Annabel tähistab minisünnipäeva
Aeg lendab! Alles võitis paljude eestlaste südamed pisikene Annabel, kes vajas abi ligi 2 miljoni euro suuruse geeniravi rahastamiseks. Tänaseks on aga tüdrukutirts saanud juba kaheksakuuseks.
Marilyn Kerro nägi oma esiklapse kohta ilmutust
Selgeltnägijavõimed on Marilyn Kerrol endiselt tugevalt esil ning ta aitab inimesi nii palju kui võimalik, peamiselt interneti vahendusel nõu andes
KOGENUD ARST KRITISEERIB: perearstid võistlevad võimalikult tervete patsientide saamise nimel
„Ma tean perearsti, kes enda lapse bemmile kulutas 50 000, tean ühte teist, kes maksis maasturi eest 70 000, aga kui samal ajal leidub patsiente, kes ei saa abi, siis ei ole see õige," räägib perearst Madis Veskimägi ajalehes Pealinn. Ühelt poolt makstakse perearstidele haigekassast suuri summasi...
KUMMALISED TERVISEHÄDAD: 7 märki, et su viirushaigus on hullem, kui ise arvad
Inimesed suhtuvad külmetushaigustesse ja grippi erinevalt: mõni otsib kohe arstilt abi, mõni aga katsub iga hinna eest tööl käia. Siin on mõned märgid, mis viitavad, et su haigus võib olla tõsisem, kui arvad.
Neerupuudulikkus viis neiu ratastooli ja kolmeks aastaks haiglasse
17aastane Katerina on noorest east hoolimata palju läbi elanud: kolm aastat tagasi diagnoositi, et tal on lõppstaadiumis neerupuudulikkus. Ta on seetõttu enamiku sellest  ajast elanud haiglas. Nüüd, pärast neeru siirdamist, on Katerinal lootus uuele elule. 
FOTOD | Tätoveeringusõltlane lasi oma silmavalged siniseks tätoveerida ja kaotas seetõttu kolmeks nädalaks nägemise
24aastane austraallanna on seitsme aasta jooksul katnud oma keha rohkem kui 200 tätoveeringuga ega pole kartnud laskuda ekstreemsustesse — ta käis õõvastaval protserduuril, kus tema silmavalged tätoveeriti siniseks, vahendab Daily Mirror.
«Tuhat tervist»: täna uurime, mis rolli mängivad meie elus veenilaiendid
Küsime apteegist, mida võtta ette põiepõletiku korral. Teeme selgeks, mis juhtub siis, kui me ei tegele oma laste valesti kasvavate hammastega. Oma põneva ja pöörase elu saladusi jagab teleoperaator, Eesti tuntuim türklane Mustafa Celik.
Mida gluteen su tervisele tegelikult teeb? Ja miks mõne inimese organism seda üldse ei talu?
Tsöliaakia ehk gluteenenteropaatia on krooniline autoimmuunhaigus, mille puhul on inimesel talumatus nisu, rukki, odra ja nende teraviljade sisaldusega toodete suhtes. Haiguse vallandavad neis teraviljades sisalduvad valgud, tugevaima reaktsiooni põhjustab just nisuvalk.
Kaheksa muutust, mida näed pärast alkoholist loobumist
Alkoholist loobumisega kaasas käivad muutused on valdavalt positiivsed, kuid sealhulgas võib suureneda mõne haiguse risk ning võib märgata muutusi tujus.
USA teadlane: vähki haigestumine on hind, mis tuleb vanaks elamise eest tasuda
USA teadlane jahutab kirglikku võitlust elektromagnetkiirguse ja muude ohtudega, mille kahjulikkust ei ole suudetud tõestada ning kutsub inimesi mõtlema reaalsetele terviseriskidele, nagu suitsetamine.
Vaata otse: «Teledoktor Viktor Vassiljev» leevendab televaatajate ihu- ja hingehädasid
Aastakümneid televaatajate tervise eest hoolitsenud kuulus teledoktor Viktor Vassiljev on nüüd Kanal 2 ekraanil.
EESTLASE TOIDULAUD LUUBI ALL | Kontoritöötaja Lauri on oma toitumisega rahul, kuid toitumisekspert lisaks nii mõndagi tema menüüsse
Kontoritöötaja Lauri osales Tervise Arengu Instituudi (TAI) tervisliku toitumise kampaanias ja kirjutas nädala jooksul üles iga oma suutäie. Tema toidupäevikut analüüsis ja võrdles soovitusliku toidupüramiidiga TAI ekspert Tagli Pitsi. Maitsvaid retspte ja soovitusi jagab Laurile toidublogija Mar...
GRIPP ON KOHAL: Eestis diagnoositi esimene haigestumine
Eelmisel ehk selle aasta 43. nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2794 inimest, Tallinnas leidis kinnitust ka selle hooaja esimene B-gripiviiruse juht.
Hea tervise saladus on paljastatud ja sellel ei ole midagi pistmist tervisliku toidu ega ravimitega
See on nii palju lihtsam, kui sa arvatagi oskad ja mis kõige parem — iga inimene saab seda teha iga päev ning igal ajal. Peale selle tegemist tunned end kohe palju paremini.
Viiruste kõrghooaeg on kätte jõudnud! Enneta haigeks jäämist ja tarbi klassikalisi tervist turgutavaid toite
Et vältida viiruste kõrghooajal haigeks jäämist, oleks kõige mõistlikum haigusepisikut ennetada. Ja kuidas seda ikka muudmoodi teha, kui süüa õigeid toite, mis tugevdaksid sinu immuunsüsteemi.
ÕL VIDEO JA GALERII | TERVIS KORDA: vang saab ravida rahata nii hambaid kui vaimset tervist
Umbes 2500 inimest uinub igal õhtul õndsas teadmises, et mis iganes nende tervisega ka juhtub, saavad nad vajalikku arstiabi. Vajab kontrolli vaimne tervis, valutav hammas või kimbutab tuberkuloos, ravi on tagatud. Ning tasuta. Need inimesed on vangid. 
HAIGUS HAKKAB LIGI HIILIMA: seitse lihtsat näpunäidet, kuidas kiiremini terveks saada!
Sügisesed tuuled on puhuma hakanud ja oht külmetuda suur. Lisaks varitsevad meid viirushaigused. Tõrva Südameapteegi proviisor Marika Reilent jagab lihtsaid näpunäiteid, kuidas toimida juhul kui tunned, et haigus poeb ligi.
KUI PALJU PEAB VÕTMA D-VITAMIINI? Tunne ära vitamiinipuudus ja leevenda seda õigesti!
D-vitamiin pole küll võluvits, mis kohe terveks teeb, aga see on üks olulisemaid vitamiine, mis toetab immuunsust ja aitab ennetada hulga haigusi. Mis annab märku D-vitamiini puudusest?
Unetus rikub tervist
Unetus ehk insomnia on levinud probleem, mille tunnusteks on raskused uinumisel või sagedased ärkamised une ajal. Keskmiselt vajab täiskasvanud inimene seitse kuni kaheksa tundi und päevas ja liiga vähene või katkendlik uni mõjutab nii töötulemusi kui tervist. Mida unetus tervisega teeb, selgitab...
Kui sa ei saa hästi magada, siis pane oma padja alla küüslauk ja imed hakkavad juhtuma
Küüslauk on miski, mida tavaliselt kasutatakse toidu valmistamisel, sest see annab toidule hea ja omapärase maitse. Kuid nüüd on avastatud, et lisaks asendamatule maitsele aitab see kaasa ka heale unele.
Teadlased said vastuse, kumb sugu on paremate matemaatiliste võimetega
Mitmed uuringud on juba põrmustanud müüdi, et poisid oskavad matemaatikat paremini kui tüdrukud, kuid need on põhinenud suures osas testitulemuste analüüsil. Nüüd on teadlastel ka ajupildid, mis tõestavad, et väikesed lapsed kasutavad matemaatikaprobleemide lahendamiseks ajus samu mehhanisme ja i...
TOP 5 | Joomaurkast mängupõrgusse
Tee põrgusse on ikka sillutatud heade kavatsustega ja paraku kehtib see ka rahvastiku tervist ja Tallinna elanike head und kaitsma pidavate alkoholipiirangute puhul: kui vastu tööpäevi sulgevad baarid uksed edaspidi kell kaks ja nädalavahetustel kell kolm, aga piirangud ei kehti hotellibaaridele ...
Arst: hambaravihüvitise süsteem vajab muutmist
«Inimese jaoks on kõige odavam ja parem haiguse ennetamine ning seepärast julgustame hambaarsti juurde tulema,» ütles Eesti Hambaarstide Liidu president Piret Väli tänases saates «Patsiendiminutid».
Petersell on väga tõhus ravimtaim paljude haiguste vastu
Petersellis peitub palju enamat kui lihtsalt üks vürtsikas maitse, sest sellest taimest on rohkelt kasu nii tervisele kui ka ilule.
Need märgid vihjavad, et sul võib olla D-vitamiini puudus
D-vitamiin pole küll võluvits, mis kohe terveks teeb, aga see on üks olulisemaid vitamiine, mis toetab immuunsust ja aitab ennetada tervet rida haigusi. Mis meile märku annab, et tegemist võib olla D-vitamiini puudusega ja kuidas seda kontrollida?
Tee neid seitset asja ja sa magad öösel palju paremini
Sul on probleeme magama jäämisega ja lesid igal õhtul mitu tundi unetuna voodis? Need asjad võivad sind aidata.
PÄEVARETSEPT | Carbonara brokoli ja lillkapsaga
Hea võimalus oma toiduratsioonis köögiviljakogust suurendada. Kiire ja tuntud argiroog on täiendust saanud nii brokolist kui lillkapsast, mis mõlemad keevad küpseks koos pastaga. Roa võid valmistada traditsiooniliste spagettidega, aga miks mitte ka makaronidega.
OTSUSTATUD! Euroopa Liit andis Suurbritanniale Brexitiks lisaaega kuni 31. jaanuarini
Euroopa Liidu liikmesriigid tulid täna vastu Suurbritannia palvele lükata Brexit kolme kuu võrra edasi. Uus tähtaeg 31. jaanuar, vahendab Ilta-Sanomat.
VIDEO | NEUROLOOG ÕPETAB: need sümptomid võivad viidata insuldile
29. oktoobril tähistatakse kogu maailmas insuldipäeva, juhtimaks tähelepanu raskele haigusele, mille tõttu sureb Eestis pea 900 inimese aastas.
Köha ABC: miks see tekib ja millal võib pidada seda krooniliseks?
Köhal on kaitsefunktsioon, see võimaldab hingamisteedest eemaldada röga ja sinna sattunud võõrosakesi. Köhimisel võivad aga haiged levitada rohkesti haigustekitajaid, näiteks paljude kopsuhaiguste korral.
EMO arstid: valmisolekutasu valem on arusaamatu
Eesti Erakorralise Meditsiini Arstide Seltsi ei ole rahul tervishoiuteenuste loetellu lisada planeeritava igakuise valmisolekutasu kujundamise põhimõtetega
Toidud, mis võivad külmetushaiguse sümptomid hullemaks teha
Kõik teavad toite-jooke, mis aitavad leevendada viirushaigusest tingitud köha ja nohu – näiteks soe supp, taimeteed ja küüslauk. Kas tead, millised söögid võivad aga enesetunde hullemaks teha?
Beebiootel Marilyn Kerro avameelne pihtimus perest, maagiast ja suhtest Šepsiga: see aeg oli minu elus üksildasemaid ja õnnetumaid
"Ma kaotasin end täielikult ja elasin vaid tema armastuse illusioonist. Olin väga üksildane," meenutab selgeltnägija Marilyn Kerro oma Venemaa perioodi ja suhet Aleksandr Šepsiga. Nüüd, kodulinnas Rakveres elades, on ta end taas leidnud ja saab peagi teist korda emaks.
Pane tähele, just see võib olla põhjuseks, miks su tervis nii nõrk on ja sa kiiresti viirushaigustesse nakatud
Külmade sügisilmadega algas Eestis intensiivne kütteperiood, mis langetab enamikes kodudes õhuniiskuse väga madalale. Paljud inimesed aga ei hooli sellest, et kuiv õhk ongi immuunsüsteemi nõrgenemise põhjuseks ja nii tekib soodne pinnas viirusnakkuste levikuks.
Proviisor vastab: kui palju tuleks võtta haiguse ajal C-vitamiini?
C-vitamiin kui antioksüdant aitab lühendada organismis haigusperioodi pikkust ning kergendada haiguse kulgu, selgitab Apotheka proviisor Maia Leede.
Arst: lähisuhe päästab palju asju elus
Ülemiste Tervisemaja üldarsti ja juhataja Kristel Amjärve sõnul on tänapäeva maailma suurim probleem üksildus ning on päevi, kus kaks kolmandikku patsientidest vaevleb perearsti vastuvõtul depressiooni käes.
4 toitu, mille söömisest peaksid menstruatsiooni ajal kohe kindlasti loobuma
See, mida sa sööma peaksid, muutub vastavalt sellele, millises etapis on parasjagu su menstruatsioonitsükkel ja su hormoonid pole siin ainsad süüdlased. Lisaks kaotavad naised ka päevade ajal palju vajalikke mineraalaineid ja vitamiine ning selleks, et nende taset taastada, tasuks süüa teatud toite.
Haigushooajal murrab enim paragripp, lisandus ka uus gripijuhtum
44. nädalal ehk perioodil 28. oktoober kuni 3. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2909 inimest, Tallinnas leidis laboratoorse kinnituse ka teine B-gripiviiruse juht.
Toitumisteadlane selgitab, kuidas liha söömine on seotud vähiga
Liha tarbimisel on kaks põhilist probleemi – need on liha tootmise mõju keskkonnale ja liha tervislikkus, kirjutab emeriitdotsent Tiiu Liebert.
Kuidas teha vahet bronhiidil ja kopsupõletikul?
Bronhiit ja kopsupõletik on erineva raskusastmega haigused. Nende sümptomid võivad olla sarnased, aga oluline on neil haigustel vahet teha.
Kas «viinasokid» aitavad haigusest terveneda?
Kas vanaema ravinipid olid tegelikult tõhusad ja «viinasokkide» külm näpistus läks asja ette?
KALLIM VÕI SOODSAM? Kuidas valida ravimeid, kui need on nii erineva hinnaga?
Apteekides on müügil palju ravimeid, mille toimeaine, toimeaine sisaldus ja ravimivorm (nt tablett) on samad, ometi ei maksa näiliselt samasugused ravimid sama palju. Miks on hinnad erinevad ning kuidas otsustatakse ravimite rahastamine, selgitab haigekassa ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna...
Lihtne viis, kuidas surma riski ühe neljandiku võrra vähendada
Teadusuuringutest on teada, et jooksmine pikendab eluiga, kuid värskest uuringust on selgunud, et ka vähene jooksmine vähendab pea kõikide krooniliste haiguste riski.
Lisaks sellele, et see eksootiline vili on imemaitsev, on ta ka suurepärane rasvapõletaja
Ananass on eksootiline vili, mis on rikas mineraalainete, vitamiinide ja kiudainete poolest. Ananass sisaldab ühtlasi ka bromelaiini, mis on suurepärane rasvapõletaja. Proovi järgnevat retsepti ja kilod hakkavad kaduma!
Teadlased avastasid uue HIVi tüve
Teadlased teatasid eile, et nad on tuvastanud uue HIVi tüve. Eelmine säärane leid tehti aastal 2000.
Suitsetamine suurendab mitme vaimse häire riski
Mitmetest uuringutest on selgunud, et suitsetamine võib mõjutada inimeste vaimset tervist. Bristoli Ülikooli teadlased selgitasid välja, et suitsetamine suurendab skisofreenia ja depressiooni riski.
NAISTELEHT TESTIB | Nohuga on parim pabertaskurätt. Aga milline?
Viiruste perioodil satud riidetaskurätte kasutades justkui nõiaringi – taskus pidevalt kaasa reisivad pisikud hoiavad nakkuse ligi ja võimalust terveneda ei tekigi. Appi tulevad pabertaskurätid.
8 toitu ja jooki, mida naised peaksid regulaarselt tarvitama, sest need mõjuvad tervisele imeliselt
Kui sa veel ei tea, milliseid toiduaineid või jooke peaksid sa igapäevaselt oma tervise huvides tarvitama, siis uuri nüüd kiiresti välja!
Haigekassa nõudis meest pussitanud naiselt ravile kulunud raha tagasi
Mõned aastad tagasi pussitas naine oma elukaaslast kõhtu. Eluohtliku vigastusega mees pääses eluga, ent tema ravi kestis ligi pool aastat ja sellele kulus haigekassal 45 000 eurot. Kuna tegemist oli tahtliku tervisekahju tekitamisega, siis nõudis haigekassa kohtu kaudu selle summa naiselt tagasi.
KOLM OLULIST TERVISENÄITAJAT: kui hoiad need korras, püsid terve ja elad kauem!
Peaaegu kõigil meil tekib elu jooksul varem või hiljem mõni krooniline tõbi, näiteks diabeet või südame-veresoonkonna haigus, aga kui vähendad neid kolme riskitegurit, juhtub see tõenäoliselt palju hiljem.
Psühholoogid: homoseksuaalsuse ravil puudub igasugune teaduslik alus
Mitmed riigid nagu Hiina, Hispaania, Brasiilia, Austraalia ning ka mitmed USA osariigid on homoseksuaalsuse ravi keelustanud ning riigid nagu Saksamaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia astuvad samuti olulisi samme ravi keelustamise suunas. Seadusmuudatuste aluseks on seisukoht, et inimese vabadus ise...
Kas teadsid? Neid puuvilju polegi vaja koorida!
On teada, et puuviljad toetavad nii vaimset kui ka füüsilist tervist. Aga mõned puuviljad kaotavad koorides vitamiine ja mineraalaineid, sest need on peidus just koores.
Puust ja punaseks: kuidas kasutada elustamisaparaati?
Eestis on hetkel kokku üle 500 automaatse elektrišoki aparaadi ehk AED, praeguseks on seadmed päästnud juba vähemalt kahe südame äkksurma saanud inimese elu.
Me kõik sureme. Mürgine kodukeemia
Pesupulbrid, õhuvärskendajad ja puhastusvahendid pole inimese tervisele vähem mürgised ja ohtlikud kui heitgaasid, putukamürgid ja jäätõrjesool.
KINGI NOORELE EMALE VÕIMALUS ELADA! Vähiravifond asus toetama 37aastase Reelika melanoomiravi
Vähiravifond „Kingitud Elu“ pani õla alla 37aastase kahe lapse ema Reelika-Merylin Raidmäe melanoomiravile. Ravim on erakordselt kallis ja haigekassa seda ei kompenseeri – neli ravikuuri maksab üle 53 000 euro, millest Reelika katab 2000 eurot. Fond kutsub üles annetama spetsiaalselt Reelika heaks.
Ägeda kuiva silma sündroomi raviks võib tulla uus meetod
Ajakirjas Translational Vision Science and Technology avaldatud artikli kohaselt vähenesid patsientidel, kes osalesid ägeda kuiva silma sündroomi uue ensüümipõhise ravimeetodi I/II faasi kliinilises uuringus, haiguse sümptomid ja ebamugavustunne.
„Haige!“ „Äraostetu!“ Ebola üle elanud kongolasi ootavad kodukülas häbi ja süüdistused
Reutersiga rääkinud Kongo elanikud, kes põdenud ebolat, kuid selle üle elanud, kirjeldavad, kuidas elu pärast haigust on ühtaegu kingitus ja samas taak. Paljud kaaskodanikud suhtuvad neisse kui endiselt haigetesse, mõned vandenõuteoreetikud aga süüdistavad neid kokkumängus valitsusega.