Toidud, mille söömine annab põletikele vunki juurde
Põletikud on seotud südamehaiguste, Alzheimeri tõve ja teiste krooniliste haigustega. Püüdes kehas põletikke vähendada, tuleks kindlasti vältida nende toitude söömist, mis põletikulisi protsesse organismis hoopis suurendada võivad.
Millised kartulisordid on praetult kõige ohutumad?
Pea pool aastat ei ole enam söögikohtadest leida krõbedaks praetud kartuleid, kuna need võivad olla tervisele ohtlikud. Kodus saab krõbekartuleid siiski ohutult valmistada, kui valida õige sort.
Loomakasvatusõpetaja ja noortalunike juht: peagi hakkavad noored linnast maale kolima
Praegu on kogu maailmas trend, et noored tahavad maalt linna. Mullu parimaks valitud maamajanduserialade õpetaja Kaja Piirfeldt arvab, et üsna varsti on pilt vastupidine.
Trendikas ja lihtne pritsmekaitse pannile säästab perenaist!
Tahaksid praadida liha või kartuleid või sibulat pannil nii, et pannil olev rasv ei pritsiks kõikjale ega rikuks tuju ja seinu? Siin on sellele lahendus!
Katrin Vaga: pseudoteaduste võidukäik on jahmatav
Sellest on varsti 30 aastat, kui Vahur Kersna UFO-saade “Monoloog tundmatuga” telerite ette rekordhulga vaatajaid tõmbas.
Euroopa Parlament astus esimese sammu lääneriikide toidurassismi lõpetamiseks Ida-Euroopas
Kui ettevõte müüb terves Euroopa Liidus sama nimetusega toodet, kuid selle koostisosad ja kvaliteet on erinevad, võib see tarbijaid eksitada ning vastav praktika tuleb lõpetada, leiavad Euroopa Parlamendi saadikud.
Äärmiselt kiire õhtusöögi retsept on internetis tõeliseks hitiks kujunenud
Kes ei tahaks tööpäeva õhtul köögis võimalikult vähe aega veeta? Nüüd on olemas retsept, millest vähem ajakulukas on küll vaid eelmise päeva õhtusöögi soojendamine.
VIDEO | Vaata, kuidas jõuab põllult poodi eestlaste lemmikkartul
Kartulivõtt ei käi tänapäeval sugugi põllul küürutades, vaid spetsiaalse kartulikombainiga. Käisime Viljandimaa põllul vaatamas, kuidas eestlaste lemmikuks valitud kartul 'Gala' jõuab põllult poodi.
60 järeleproovitud ja toimivat nippi, mis aitavad raskel ajal hea hulga raha kokku hoida
Uus majanduslangus on tulemas, väidavad asjatundjad. Kuna eelmine, kümne aasta tagune masu ning sellega kaasnenud säästupoliitika on paljudel meelest läinud, tuletame meelde toona nupukate lugejate poolt Maalehe nipikonkursile saadetud ideid, mis kitsamal ajal läbi ajada aitavad.
Restoranide festival DinnerDays: kolm käiku vaid 28 euro eest!
Kel põhjust tähistamiseks, tasub ehk teada, et iseäranis hea aeg seda teha on oktoobrikuus – nimelt siis algab nädal aega kestev restoranifestival DinnerDays.
Tänavusest napist rohust tuleb silo teha eriti hoolikalt
Söödanappuse tõttu on mõistlik juba praegu kokku arvutada oma silo, heina ja põhu kogused ning teha aegsasti laboris analüüsid esimesest ja teisest niitest valmistatud põhisöödale.
HALDUSREFORM | Rivo Noorkõiv: Eesti tegi imet, kui püüdis uhhaad kalaks muuta
Kaheksa olulist põhjust, miks haldusreform oli hea saavutus, mitte saatanlik sepitsus.
Saaremaa muinasobservatoorium – nii püha paik, kui üldse olla saab
Selle pühapaiga juurde kuulub taevavaatluskeskus oma hulgaliste kiviridade ja kiviringidega, kivilaev ja üht-teist muudki ülimalt intrigeerivat, pluss matusekoht ja tervistav allikas ning küllap isegi muinassadam, mis kõik kokku iseloomustas omaaegseid muinasobservatooriume.
Eksperdi põhjalik selgitus: miks soovitatakse süüa nii palju puu- ja köögivilju?
Rohke puu- ja köögiviljade söömine kuulub peaaegu iga dieedi juurde ning alatasa mainitakse, et eestimaalane tarbib neid liiga vähe. Milleks üldse neid süüa? Toitumine.ee lehel teeb ülevaate Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi.
Hinnatundlikule tarbijale on turul müüdav köögivili liiga kallis
Turgude populaarsust kahandavad poekettide ees kauplevad müügiletid ning turukaupade kõrge hind.
Retseptisoovitus: virgutav rohesmuuti
Tundub, et praegu on roheliste smuutide aeg. Inimesed otsivad võimalusi oma energiataseme tõstmiseks ja erinevateks puhastuskuurideks. Sügis on ju käes ja päikest vähem.
Iidne küüslauguõli retsept, mis aitab kiiresti kõrvaldada valu nii seljas kui ka liigestes
See iidne vahend kõrvaldab kiiresti valud seljas ja liigestes ning samuti ravib veenilaiendeid ja veresoonte laiendeid.
Aktiniidiat pole tarvis keeta
Aktiniidiamarjades peitub tõeline C-vitamiini-pomm ning oleks lausa kuritegu neid keeta ja kuumutada. Seega tuleks aktiniidiat süüa võimalikult naturaalselt ja hoidistamisel mõelda C-vitamiini säilitamisele.
Madal D-vitamiini tase ei pruugigi põhjustada hulka tervisehädasid
Päikesevalgust on järjest vähem ja UV-kiirgus pole enam kuigi intensiivne. Kuid just nende kahe mõjul tekib meie kehas D-vitamiin.
Kadri Simson | Kellakeeramisele tuleb lõpp
Viimastel kuudel on Eesti inimestega vesteldes osutunud üheks huvipakkuvamaks teemaks kellakeeramise küsimus, mille asjus tundub olevat igal inimesel oma kindel seisukoht. Olgugi et leidub nii suve kui ka talveaja pooldajad – kes ühe või teise aja vooruste üle tõsiselt vaielda võivad – jääb siisk...
Tuletame meelde: miks eelistada Põhjamaade dieeti?
Sügishooaega sisse elades on hea meelde tuletada, miks Põhjamaade dieet sulle kasuks tuleb.
Mida tasub teada köögi remondi planeerimisel?
Köök on kodu süda. Koht, kus perega hommiku- või õhtusööki nautida, koos kokata või külalisi võõrustada. Paneelmajades on köögid üldjuhul üsna väikesed, põrandapinda keskmiselt 6-9 ruutmeetrit. Ehitusspetsialist Kristo Allvee jagab nõuandeid, mida pidada silmas kortermaja köögi remondi planeerimi...
Eesti keskklass vajab 1450 eurot inimese kohta, Läti oma 810 eurot pereliikme kohta
Mis on keskklass ja kes sellesse kuulub? Panga uuringu järgi peab Eesti elanik selleks netosissetulekut vähemalt 1450 eurot inimese kohta*, ent Läti elanik arvab, et keskmisesse ühiskonnaklassi kuulub siis, kui igakuine sissetulek ühe pereliikme kohta ületab 810 eurot*.
3 lihtsat oliiviõlikastet, mis sobivad pea iga roa kõrvale
Toitumisnõustaja Erik Orgu jagab oma blogis kolme tervislikku ja head oliiviõlikastet, mis muudavad paremaks ükskõik missuguse roa – salatist lihani. Head katsetamist ja isu!
Kui palju kaloreid on kartulis?
Friikartulid, kartulipuder, krõpsud – mõned maailma isuäratavamad toidud on tehtud kartulist. Paraku on kartulil populaarsete süsivesikuvaeste dieetide tõttu halb reputatsioon ja jääb mulje, et see on ränk patutoit. On see ka päriselt nii?
Unusta järjekordne kruusitäis kohvi ja söö energia saamiseks hoopis neid 14 toitu
Tunned, et vajad lisaenergiat, mistõttu täidad oma kruusi taas järjekordse koguse kohviga või haarad külmast pudeli limonaadi? Me kõik oleme seda vahel teinud. Kuigi kofeiin ja lisatud suhkur võib küll hetkel sind ergutada, järgneb sellele kindlasti ka järsk energialangus. Õnneks on olemas aga to...
Vedelikest sitakivideni: imeravimid, millega Eesti inimesed üritavad tervist parandada
Viimasel ajal suurt poleemikat põhjustanud imeravim MMS on läbi müüdud, ent Maalehel õnnestus leti alt kaks pudelit hankida, et proovida, kuidas on selle mõju, võrreldes omaaegsete hittide AU ja mumioga.
Kaloril ja kaloril on vahe: millist suupistet eelistada?
Tarbime enamjaolt rohkem toitu kui vajame. Seetõttu arvavad toitumiseksperdid, et ei piisa vaid kilokalorite piiramisest, vaid tuleb söögi toitainete sisaldust vaadata.
KASULIK SINU TERVISELE | 10 üllatavat põhjust, miks peaksid iga päev banaani sööma
Banaanid on ravimiks nii pohmelli, sääsehammustuse kui ka depressiooni vastu. Banaanid sisaldavad kolme looduslikku suhkrut – sahharoosi, fruktoosi ja glükoosi. On teada tuntud tõsiasi, et banaan täidab kiirelt kõhu ja annab ka energiat.
KÜSITLUS | Kas ja kuidas on su elu muutnud haldusreform?
Aasta algusest on Eestis varasemaga võrreldes tunduvalt vähem omavalitsusi. Kas elu on sellest paremaks läinud või mitte?
Toomas Paul: islami usk ei ole hobi, vaid nõuab kogu elu
Mõned ei ole rahul. Kas me siis niisugust Eestit tahtsime? Minu meelest on meie riik täitsa tubli, palju paremini korda saanud, kui loota võis. Miks ma seda tihkan väita? Selleks peab pilgu pilvepiirilt kaugemale heitma.
Kas viin on tõesti parim abivahend viirustega võitlemiseks?
Miks tasuks viina asemel eelistada hoopis hapukurki ja porgandit eelistada, sellest kirjutab Loodusväe blogi!
Sekeldused piiril: tänavu tekitab suitsude kõrval probleeme pekk
Kobra klaaspudelis võib tunduda vahva suveniirina, mida Aasiast sõpradele kaasa tuua, kuid piiripunktis tabab selle eest väärteomenetlus, peale selle hävitatakse ka kobra. Inimesed kipuvad ekslikult arvama, et kui nipsasi soetati suveniiripoest, võib sellega julgelt ka üle piiri marssida. 
Viljahindade fikseerimine: õnnemäng, kus on võitjad ja kaotajad
Paljud põllumehed on kevadel fikseerinud viljahinnad, mis on hulga odavamad, kui praegu pakutakse, ja saavad rahaliselt vastu pükse. Veelgi hullem on aga neil, kes lubasid müüa rohkem, kui saaki said.
5 põhjust, miks sul on pidevalt näljatunne
Kui tunned pidevalt nälga, võib põhjus olla järgmine.
Prügist puudust pole, ülemaailmsel koristuspäeval osaletakse ka ilma kirja panemata
Homme algavale maailmakoristuspäevale läheb Eesti vastu ligi 350 registreeritud talgukohaga, tõenäoliselt aga lisandub koristatavaid paiku veelgi.
4 vürtsi, mis parema tervise nimel oma menüüsse lisada
Vürtside ajalugu pole ilmaasjata nõnda pikk. Siin on neli väärtuslikku vürtsi, mis parema elu nimel oma toidulauale lisada.
Sööta pole, lihakombinaatidesse tapale viidavatest loomadest tekivad järjekorrad
Loomade müügiga on paljudel kiire, sest karjamaa on tühi, loomad kipuvad sealt välja ja juba peab söötma talvevarusid, mida ühel on niigi vaid kolmeks kuuks, teisel jõuludeni.
TERVISLIK JA MAITSEV | Kas teadsid, et tume šokolaad on südamele sama kasulik kui punane vein?
Tume šokolaad, mille kakaosisaldus on vähemalt 70% või kõrgem peletab vajadust tarbida magusaid, soolaseid või rasvaseid toite.
Ära vaata bussis pornot – ehk milliseid nõmedaid asju ei tasu ühistranspordis teha?
Daily Mail vahendab arutelu veebikeskkonnas Reddit – inimesed mõtisklesid, mis on kõige nõmedamad asjad, mida kaasreisijad bussis võivad teha.
ÜLLATAV! 11 toiduainet, mis on (peaaegu) riknematud
Need toiduained on peaaegu riknematud. Nii et kui leiad mõne neist üllatuslikult  kapi- või sahvrinurgast, siis tasub mõelda kaks korda,  enne kui ära viskad. 
Ananassi-rohelise oasalat greibiga
SÜDAMEARST: igale inimesele õige vererõhuravimi leidmine on tõeline arstikunst
Kuna vererõhuprobleemid ei anna endast alguses märku, hakati veel 20-30 aastat tagasi kõrgvererõhktõbe ravima sageli alles siis, kui inimesel oli rõhk nii kõrge, et peas kohises ja rinnus pistis.
Evelin Ilves: Olen puhkuse sõna otseses mõttes välja teeninud
Kui sa oled kolme ja poole kuuga täitnud pea terve aasta töötundide normi, väärid sa kahtlemata puhkust, kirjutab Evelin Ilves värskes Toidutare kolumnis.
Kolesteroolipomm? Kui mitu muna päevas on ohutu süüa
Muna sisaldab kehale üliolulisi ja hästi imenduvaid vitamiine ja valke. Läbi aegade on aga hoiatatud munade kõrge kolesteroolisisalduse eest. Kui palju mune tarbida on tegelikult kasulik ja ohutu?
Kodumaistest vaarikaseemnetest pressitud õli maksab 400 eurot liiter
Probleem, mida teha kaubandusliku välimuseta vaarikatega, sai praktilise lahenduse – leiti sobivaim tehnoloogia vaarikaseemnetest üliväärtusliku õli tootmiseks, kirjutab homne Maaleht.
Kuidas süümepiinadeta süsivesikuid süüa?
Teadus on muutnud süsivesikute söömise lihtamaks. Mõne lihtsa nipiga võid pasta ja kartuli oma menüüsse tagasi lisada.
Tallinn reostab merd suitsukonidega
Kõige muu merre sattuva prügi hulgas, millest lõviosa moodustab plastik, on olulisel kohal sadeveetrassi iga päev visatud kümned tuhanded suitsukonid, mis lõppeks ikkagi merre jõuavad ja seal pika aja vältel ei idane ega mädane.
Eesti arbuus oli täis üllatusi - tänavust saaki saab mõõta tonnides
Seekordne lõunamaiselt kuum suvi sobis arbuusi- ja melonikasvatuseks, nii et kohalikud eksootilised viljad jõudsid ka poelettidele, kirjutab homne Maaleht. Arbuusidega läks koguni nii jõudsalt, et kasvatajad naljatavad: peale nende suurt midagi peenralt ei saanudki.
Janek Mäggi: Eesti, mis Sul viga on?
Igas Eestimaa nurgas on omad probleemid, mis teisele kandile ei pruugi vähimalgi määral korda minna. Ruhnlaste jaoks on eluküsimus ühendus mandri ja Saaremaaga, mida riik doteerib aastas 1 miljoni euroga.
KÕHT ON PUNNIS? 11 soovitust, et kõhugaase tekiks vähem
Kõhugaasid on normaalne nähtus, kuid kui need muutuvad häirivaks,  siis vaata üle, mida ja kuidas sa sööd.
Põhja-Eesti esindusjoogiks valiti õuna-ebaküdooniavein
Jäneda sügislaadal valiti Põhja-Eesti 2018. aasta esindusjoogiks Valgejõe Valge, Veinivilla õuna-ebaküdooniavein.
VIDEO | Lihtne lõks püüab tõhusalt äädikakärbseid
Suvel on tihti mureks äädikakärbsed, kes tiirlevad kodus oleva puu- ja köögivilja ümber. Lihtne moodus on valmistada nende püüdmiseks lõks.
USA keelab kasside ja koerte söömise
Viimasel ajal üsna haruldases üksmeeles demokraatide ja vabariiklaste partei vahel kiitis USA esindajatekoda kolmapäeval heaks eelnõu, mis keelaks kassid ja koerad inimese söögilaual.
Söödanappus sunnib enne talve loomi tapale viima
Loomade müügiga on paljudel kiire, sest karjamaa on tühi, loomad kipuvad sealt välja ja juba peab söötma talvevarusid, mida ühel on niigi vaid kolmeks kuuks, teisel jõuludeni.
Leili metsalood | Herilased ja nende vaenlane herilaseviu
Lõppeval soojal ja vihmavaesel suvel oli herilasi rohkem kui jahedatel ja sajustel suvedel. Sügise saabudes puutub inimene nendega kokku ka koduaias, kui herilased valminud õunte, pirnide või ploomidega maiustama tulevad.
Toidud, mis sisaldavad rohkem valku kui munad
Paljud ilmselt teavad, et kõik trennihundid hoolitsevad enda päevase valguvajaduse eest ning tihti kuulub sellesse ka suur hulk mune. Tegelikult on veel mitmed toidud, mis annavad sama palju või rohkem valku kui munad.
HARULDANE LEID | Kirjadega voodilina on ainus Eestimaa Laulu suurüritusest säilinud loosung
Kumna külameeste voodilinast valmistatud plakat käis Eestimaa Laulul vabadust nõudmas. See on ainus loosung, mis sellest olulisest sündmusest on tänini säilinud.
MÄLU VEAB ALT? Need 7 soovitust aitavad asju paremini meeles pidada
Hea mälu pole sünniga saadud kink, vaid seda peab ka treenima. Maga korralikult, õpi uut ja suhtle - nii hoiad ajud teravana.
4 toiduainet, mis toodavad õnnehormoone
Kui meel on kurb, siis leiad abi ka köögikapist. Need toiduained on tuntud tujutõstjad.
SILMAD TÕMBLEVAD IMELIKULT? See on kõige tavalisem põhjus
Võib-olla on sul juhtunud nii: äkki hakkab silmalaug tõmblema ja sa ei saa selle vastu midagi teha. See võib kesta mõne sekundi või rohkem.
Turu hinnavõrdlus: ilma teevad kodumaised juurikad ja odavad ploomid
Sügis on saagirikas aeg ning ka turuletid on kodumaistest juurikatest lookas. Seenesõpru huvitab aga kõige rohkem, milliseid seeni juba turult saada võib ja kui palju need maksavad.
Internetis lööb laineid väga omapärane kartuliroog
Veebis lööb laineid omapärane kartuliroog, mis on rooga proovinute väitel parim asi, mida kartulitest valmistada võimalik.
Kartulikasvataja: mugulad on väikesed ja neid on all vähe, saak tuleb mullusest poole väiksem
Kartulikasvatajad prognoosivad, et põuase suve tõttu võib tänavu saada mõnel pool kartuleid poole vähem kui mullu.
KÜSITLUS | Kui valus laks rahakotile on lapse kooliminek?
Nüüd peaks küll kõik lapsed olema kooli saadetud. Kas olete juba kulud kokku löönud?
SUPP, MIS PÕLETAB RASVAD: kaota nädalaga kuni 7 liigset kilo!
Selle nädalase toitumiskava on heaks kiitnud ka arstid – see on kasutusel olnud paljudes haiglates, kus südameoperatsiooni ootavatel patsientidel on tarvis kärmelt kaalust alla võtta.
RETSEPT | See on Meghan Markle'i lemmik retsept tema peagi ilmuvast heategevuslikust kokaraamatust
Sussexi hertsoginna Meghan Markle on juba aastaid olnud suur toidusõber, mistõttu me ei imestanud, kui Kensingtoni palee teatas, et naine töötab oma enda kokaraamatu "Together: Our Community Cookbook" kallal, kust leiab retsepte naistelt, keda mõjutas Grenfell Toweris möödunud aastal aset leidnud...
Elukool pole eliitkool!
ANEKDOOT * JUHTUNUD LUGU * KIIKSE * KUKALT SÜGAV MÕTE * LEITUD MÕTE * TÕSI TAGA * KARIKATUUR
Kui kõik kipub nihu minema…
RETSEPT | Veel üks pelmeenipitsa, mis lastele hullupööra maitseb
Naistekas on hetkel käimas lõbus retseptiloos, mille võitja saab auhinnaks vinge pottide-pannide komplekti. Alar saatis oma laste lemmikroa retsepti - tundub, et pelmeenipitsad on meie lugejate seas väga menukad!
Kuidas peaks kartulit keetma? Kuumas või külmas vees? Koorega või kooreta?
Kartuli keetmise kohta on igal kokal oma meetod, kuid uuringute tulemusena on selgunud siiski parim.
TEST | Kui hästi tunned seeni ja kas võid julgesti omapäi seenel käia?
Pane ennast proovile! Kui küsimused ajavad pigem muigama, oled õigel teel, kui aga pigem nutma, siis on arenguruumi.
TERVISELE KAHJULIK! 2300 ameeriklast pidi mullu pitsa tõttu haiglasse minema
Unustagem tülitsemine selle üle, kas ananassi koht on pitsa peal või mitte. Tegemist on ebaolulise probleemiga, kui kaalul on midagi palju tähtsamat, nimelt inimelud!
VIDEO | Moositegija, kes ise moosi ei söö — Kristel Habakukk keedab jõuludeks head-paremat
Millal veel kui mitte sügisel varuda mõnusasti aega ja teha ettevalmistusi eesootavateks kauniteks pühadeks — eriti kui mõttes on valmistada sel aastal jõululauale üks maitsev jõulumoos. Toorained on lihtsasti kättesaadavad ja valmistamisel on varuks üksainus kasulik nipp.
Saarlaste võilembus neid paksuks ei tee, küll aga kosuvad suhkrumaiad järvakad
Miks küll süüakse Valga­maal vorsti ja Saaremaal võid? Piirkondlikud toidu­eelistused näitavad, et valitakse südame ja raha­kotiga – kui võimalik, valitakse oma maakonna toode, kui mitte, siis see, millele kukkur peale hakkab.
KUIDAS SAADA ROHKEM SEKSI? Väike muudatus menüüs aitab
Seda on peetud pigem naljaks, et mereandide ja austrite söömine lisab seksisoovi. Kuid värske uuring väidab, et see võib olla isegi tõsi.
Tervislik võileib igaks söögikorraks
Kuigi võileibu ei peeta tihti tervislikuks valikuks, saab ka neist täiesti tervislikud kõhutäied.
VAATA ÜLE KODU ENERGIA! 2 lihtsat tegevust, mis panevad hea energia liikuma
Vahel tundub, et kodus on justkui midagi valesti ja ükski asi ei edene. Võib-olla on koju kogunenud liiga palju halba energiat? 
VIDEO | „Destiny 2“ muutus lõpuks ometi heaks mänguks
Margus ja Allan on tagasi „Destiny 2“ lainel! Kas seeria järjeosa esimene suurem laiendus lisab mängu elemente, mis ka tüdinumaid fänne tagasi meelitavad või on asjalood kehvad?
KILOD KAOVAD VÕLUVÄEL! Lihtne kõrvitsadieet aitab
Kuigi kõrvitsadieet on võrreldes paljude teiste kaalulangetusmeetoditega vähem populaarne, viib see samuti tõhusalt üleliigseid kilosid. 
SODIKÄPP-MÄNGURI UNISTUS: konsoolitootja andis välja rasvakindla puldi?
Nii mõnedki konsoolimängijad on olnud hädas sellega, et kui mängimise ajal näiteks kartulikrõpse või vürtsikaid kanatiibu süüa, siis saavad käed rasvaseks – ja mängu juhtpult muutub samuti libedaks kui lutsukala. Väidetavalt on varemgi veidrate leiutistega hiilanud Xboxi Austraalia esindus leidnu...
Kolm asja, mida teha, et kaalulangetamine oleks lihtsam
Retseptid, trenn, kokkamine, kaalumine – kaalu langetada on raske? Toitumisnõustaja Erik Orgu annab nõu, mida saad teha, et protsess enda jaoks võimalikult lihtsana hoida.
KÜSITLUS | Haigus kallal. Kas arst, posija või vanaema rohukott?
Arvamuste paljusus kehtib ka meditsiinis. Kas ravida end tõestatud meetoditega või olla avatud uuele - selles on küsimus!
VÕITLUS HERILASTEGA: mida kodukootum vahend, seda tõhusam
Tänavu augustis on Eestit herilastega õnnistatud eriti ohtrasti. Rõdule minna ei saa – nii kui midagigi söönud oled, kipuvad herilased kohe suhu lendama. Selle vastu aitab ainult pidev suitsetamine, aga jalgade ümber tiirlevad nad ikka. Naispere on paanikas, rõdu samahästi kui kasutamiskõlbmatu. ...
Stressiperioodi menüü: milliseid toitaineid keha raskel ajal kõige rohkem vajab?
Stress on tuttav sõna igaühele. Stressi on kahte liiki — positiivne ja negatiivne. Esimene paneb meid tegutsema ja aitab kehal koondada kõik oma jõud, et saavutada vajalik eesmärk. Negatiivne stress ehk püsiv pingeseisund muutub aga kehale koormavaks ning võib tuua kaasa terviseprobleeme, kirjuta...
2 maitsetaime, millel on ka rahustav toime
Maitsetaimed annavad toidule hea maitse ja sobivad kaunistuseks. Kuid neil on ka tervistavaid omadusi.
Linnujahtide korraldajate koolitamine - toimiv lahendus või jokk-skeem?
Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts ütleb, et välisjahimehed on valdavalt intelligentsed inimesed, kes saavad aru, mida tohib ja mida mitte. Eelmisel aastal tuvastati rikkumisi vaid ühel korral.Metsamees Mati Sepp leiab aga, et välisjahimeestele linnujahtide korraldajate koolitamine on ...
Kõige enam satuvad tarbimislaenudega inkassosse lõunaeestlased
Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.
TEST Kas teed vahet uutel ja vanadel 100- ja 200-eurostel?
Eesti Pank esitles eile uusi teise seeria 100- ja 200-euroseid, mis lastakse ringlusesse 28. mai 2019. Kas teed vahet uutel ja vanadel pangatähtedel?
Olukord maal: kallinenud sööt, halvenenud kodumaise söödavilja kättesaadavus, raskused rohusööda varumisel ja kuumastressist tingitud probleemid loomadel
Erakordselt soe ja kuiv kevad ning suvi on oluliselt mõjutanud nii Eesti taime- kui loomakasvatajaid. Eile toimus põllumajanduskojas söödaturu teemaline ümarlaud, millel osalesid peamised turuosalised – loomakasvatajad, viljatootjad ja -kokkuostjad ning söödamüüjad.
FOTOD JA VIDEO | Vanapaar tõi metsast koju seitse korvi- ja kotitäit kuuseriisikaid
Mõnel pool võib praegu seeni metsast koju tuua autokäruga, teisal jääb isegi korvipõhi lagedaks.
Toitumisnõustaja lihtsad nipid, kuidas vähem süüa
Kõik on uus septembrikuus – miks mitte ka söömisharjumused? Liigse kehakaalu taga võib olla erinevaid põhjuseid, üks levinumatest on liigne energiatarbimine, mida on võimalik teadlike valikute abil edukalt vähendada, kirjutab toiduklubi «Toiduga sõbraks» toitumisnõustaja Kristin Salupuu.
Aserbaidžaanide eriline austus kuulub leivale
Aserbaidžaani rahvusköök on väga rikkalik ja mitmekesine, teada on enam kui 2000 just sellele rahvale iseloomulikku rooga. Lai on lihatoitude sortiment, rohkesti kasutatakse Kaspia meres, arvukates jõgedes ja järvedes leiduvat kala.
Õunast mulksub maitsev vein
Õuntest saab teha kolme sorti veini: naturaalset või poolmagusat lauaveini ja dessertveini. Vähese happesisalduse tõttu on õunaveinil kalduvus kergesti äädikaks muutuda, seepärast peab virde valmistamisel ja veini kääritamisel ettevaatlik olema. Erilist tähelepanu tuleb pöörata mahla puhtusele ja...
Kartulikasvataja: soovitan kartulit süüa koos koorega
Sel laupäeval toimub Tartus Aparaaditehases esimene üle-eestilise Kartulifestival, kus saab proovida 22 sorti kartuleid ja valida oma lemmiku.
Sügisene ploomidieet: kaota imelihtsalt kaks kilo!
Ploomid on suurepärased kõhukinnisuse vastu ja stimuleerimaks liiga aeglast seedetrakti. Ploomil on suur toiteväärtus.
Viiner – retroklassika uus tulemine
Toidutare nõustub majandusminister Kadri Simsoniga - viiner on asjatult sattunud põlu alla. Kaasajal pole kvaliteetne viiner sugugi kummaliste koostisosade kahtlane ühend, vaid üsnagi lihakas suutäis. Lisaks sellele annab kvaliteetne viiner võimaluse panna ka pere kõige pirtsakamad korralikult sö...
Millist oliiviõli võib söögivalmistamisel kasutada?
Ekstra neitsioliiviõli, neitsioliiviõli, light-õli, oliivjääkõli, filtreeritud, külmpressitud, orgaaniline… Nimekiri läheb edasi ja edasi. Kui sa ei tea, kuidas oma oliivõli kasutada, raiskad ilmselt kõvasti raha. Profiringkondades on tegu sama nüansirohke tootega kui seda on veinid, kirjutab toi...
Toitumisnõustaja õpetab: neli kõige olulisemat toitainet rasvapõletuse juures
Rasvapõletus ja soov kaalu langetada on paljude jaoks ilmselt peamine põhjus, miks hakatakse üleüldse toitumist jälgima. Ja selles «jälgimise» tuhinas haaratakse silma pilgutamata kõige järele, mis vähegi kiiremaid tulemusi lubab. Keskkonna fitlap.ee looja ja peatreener Heikki Mägi selgitab.
Ligi 70 000 eurot öö eest luksuslikus sviidis? Võimalik!
Luksusliku elustiili ajakiri Elite Traveler valis välja oma selleaastased 100 lemmiksviiti. Kõigis ööbides tuleb korralikult rahakotti kergitada.