TÄIELIK ÜLEVAADE: toidud, mida sa võid külmutada ning mida kindlasti ei tohiks sügavkülma panna
Maailmas läheb raisku kolmandik toidust, mis inimestele on tarbimiseks toodetud. See tähendab, et ära visatakse umbes 1,3 miljardit tonni toitu. Pole vaja ilmselt teaduskraadi, et mõista – see on kahjulik nii keskkonnale kui meie rahakotile.
KÖÖGITÄHESTIK | Mis imeasi on polenta?
Polenta on maisijahust aeglaselt keetes ja hautades tehtud püree. See on pärit, nagu paljud muudki maitsvad ja populaarsed road, Itaaliast. Põhja-Itaalia toiduvalikus on sel päris tähtis koht, ent saapamaa lõunapiirkondades kohtab polentat toidulaual pigem harva.
TÕHUS KODUNE TOIT! Kaerakruubi-kartulipuder röstitud juurviljadega
Meie kodusest mulgi pudrust inspireeritud roog saab maitset ja värvi sügisestest juurviljadest. Mida värvilisemad need on, seda uhkem. Kaer on teadupärast eriti toitainete ja kiudaineterikas teravili, mistõttu tasub seda teistele kruupidele eelistada. Toekama roa saamiseks võib krõbedaks praetud ...
Tselluloositehase kavandajad jäid 2,9 miljoni euroga miinusesse
Mullu novembris valitsuse ja avalikkuse vastuseisu tõttu oma tselluloositehase rajamise projektist loobunud osaühing Est-For Invest jäi 2018. aastal 2,44 miljoni euroga miinusesse.
ARVUSTUS | “Roaldi retked”: parem meelelahutus kui kõik diivanisaated kokku, aga mitte nii hea kui “Kaks kanget"
Kui asusin vaatama Roald Johannsoni uut “globaalset reportaažisarja”, tahtsin teada ainult üht: kas lõpuks ometi leian sügisesest teleprogrammist saate, mida võiks teistki korda vaadata? Noh, oli küll keskmisest etem - ainult miks need pooletunnised saated meil küll terve tunni pikkused kipuvad o...
Kas põllumehed kasutavad enne viljakoristust tõesti glüfosaati?
Maalehe poole pöördus mitu murelikku inimest, kes on pannud tähele, kuidas põlde on natuke enne koristamist pritsitud, nii et seal kasvavad taimed muutuvad pruuniks. Inimesed kardavad, et seal on kasutatud glüfosaati, mille jäägid jäävad pärast koristatud saagi sisse.
Terviseinspektor manitseb: kaks toiduainete käitlemisega seotud viga, millest ringiga eemale hoida
Ameerika terviseinspektor jagab koduomanike kahte põhilist möödapanekut toiduainete käitlemise osas, mis võivad kõige mustema stsenaariumi korral suisa kõhuhädad majja tuua.
Kartul aitab tumedate silmaaluste ja hallide juuste vastu
Ja mitte ainult! Kartulid on nii magneesiumi- kui kaltsiumirikkad. Samuti sisaldavad nad rauda ja B-vitamiini. Sydney ülikooli teadlased arvutasid välja, et kartulid pidurdavad näljatunde tekkimist kolm korda paremini kui samas koguses saia ja annavad mõnusa rahulolutunde.
Evelin Ilves koges koeraga jalutades kiirtoidupettumust: süüa kõlbas, aga maitsemeeled ja kõhubakterid jäid närivasse nälga
Endine esileedi ning restorani perenaine Evelin Ilves muljetab värskes Toidutare kolumnis, kuidas ta koeraga jalutades tänavatoitu mekkides tõelise pettumuse osaliseks sai.
SUUREPÄRANE SÜGISTOIT: punane seene-köögiviljasupp
Suurepärane sügis varustab meid võrratute kodumaiste köögiviljadega. Haki neid rohkelt sellesse itaallaste kuulsat minestroonet meenutava toitva supi sisse. Makarone lisa pigem tagasihoidlikult, nende ülesanne on supile köögiviljade ja seente kõrval lihtsalt veidi toekust lisada. Kui soovid n-ö I...
Pastarestorani peakokk avaldab, miks sa ei tohiks kunagi kanapastat süüa ja jagab veel kasulikke nippe täiusliku pasta valmistamiseks
Londonis tegutsev restorani Emilia's Crafted Pasta peakokk Andrew MacLeod jagab nippe, kuidas valmistada täiuslikku pastat, sest tema sõnul peitub selle kõige taga teadus ja sellel, miks mõned pastakastmed nii hästi maitsevad, on reaalne põhjus.
Süüa võib kõike, kuid õiges koguses
Ükski toit ei ole tervislik ega ebatervislik, kasulik või kahjulik: kõik sõltub söömise kogustest ja söömise sagedusest. Kuidas on siis õige?
KUI EI TEA, MIDA SÜÜA TEHA: 10 kiirestivalmivat rooga, siit leiad midagi just täna õhtuks
Oh kurja küll, mida täna perele valmistada ninaesiseks? Mis oleks soodne, valmiks kiiresti ja ei lööks arvele auku sisse? Valisime sulle 10 retsepti, mis meie meelest on igati mõnusad.
Miks tekitab sentides maksmine pahameelt?
Kui keegi üritab kaubanduskeskuses pikas poesabas seistes ostude eest sentidega maksta, saab ta tihtipeale järjekorras seisnud inimeste pahameele osaliseks.
Aga miks öeldakse, et «sööge palju küüslauku»?
Raadio Elmar hommikuprogrammi rubriigis «Aga miks?» oli juttu küüslaugust. Stuudiosse tuli mees, kes on ise maheküüslaugu kasvataja. Arutleti selle maitsetaime kasulikkuse ja kasutusvõimaluste üle ja küsiti küsimus: «miks küüslauku üldse süüa?»
Ehmatav tulemus: VTA leidis igast kolmandast suitsulihast üle normi mürgiseid aineid
Mullu saasteainete programmi käigus tehtud analüüsidest selgus, et paljudes rahva poolt palavalt armastatud ja turul või laatadel müüdavates maasuitsusinkides oli vähki tekitavate PAHide tase üle lubatud piiri.
Alates nüüdsest söö linaseemneid iga päev
Linaseemned nagu tšiiaseemnedki on tõeline supertoit paljude võimsate toitainetega ja neid tuleks iga päev tarbida. Ka selleks, et isu ohjeldada.
Pangad tõrjuvad rahaautomaatidest viieeurost tasahilju välja
Aina enam pangaautomaate jätab viieeurose kupüüri soovija rahata. Vaesem rahvas kannatab rängalt, kui viieeurose rahatähe poest või bensiinijaamast saamise eest tuleb nüüd teenustasu välja käia.
Euroliit keelas tõhusa hiiremürgi, aga närilised tungivad juba hoonetesse
Järjest enam kuuleb kurtmist, et mürgita hiiri või rotte palju tahad, ikka jooksevad kuramused ringi. Milles asi?
Õunaaeg
Õunaaeg ­– kindlasti ka koogid ja pirukad, mis hapukatest Eesti õuntest valmistatuna on vastupandamatud! Aga teeks seekord hoopis… friikaid?! Ah, olgu, ei ole need õiged friikad, aga hea lahendus õunapiruka valmistamiseks, mida saab näpu vahelt süüa, ometi.
Kas töötasu võib välja maksta sularahas?
Läksin uuele töökohale, olen seal olnud mõne kuu. Kui sõlmisime töölepingu, siis seal oli kirjas ka palgapäev. Aga seda meie töölepingusse ei olnud kirja pandud, et tööandja maksab palka sularahas. Paraku makstakse palgapäeval palka ainult sularahas. Palun selgitage, kas seaduse järgi võib tööand...
Kuidas leida kaheeurost, mis maksab 20 eurot
Eestlased koguvad agaralt münte ja medaleid, mis pakuvad nii emotsionaalset kui ka praktilist väärtust. Kas kogumine on friikide ala, kus ükski loogika ei kehti?
VARU JULGESTI! 9 toitu, mis ei lähe peaaegu kunagi halvaks
Need on toiduained, mille puhul ei pea riknemist niiväga kartma. Kasulik on muidugi omada ka kainet mõistust, et kui ikkagi lõhn ja vaatepilt on silmselgelt halb, ära oma jonnist neid siiski söö.
Õunaaeg: vaata, kuidas teha mõnusaid õunapiruka-friikaid
Õunaaeg ­– kindlasti ka koogid ja pirukad, mis hapukatest Eesti õuntest valmistatuna on vastupandamatud! Aga teeks seekord hoopis… friikaid?! Ah, olgu, ei ole need õiged friikad, aga hea lahendus õunapiruka valmistamiseks, mida saab näpu vahelt süüa, ometi.
Spetsialist selgitab: mis sobib lemmikloomale toiduks ja mis mitte
Teema, mis ajab paljudel loomaomanikel silme eest kirjuks, on lemmiku söötmine ja teadmine, mida talle suhu pista ja mida mitte. Kuidas sobivat toitu valida, uurib saatejuht Heidi Hanso.
Kristina Mänd: banaani ebanormaalselt odav hind tuleb kontrollimatute töö- ja keskkonnatingimuste arvelt
Hiljuti leidis ostja poes banaani, mille koorele oli kraabitud „HELP“. Kes selle võis kirjutada, polegi nii tähtis. Oluline on, et küsimused, kust ja kuidas tuleb toit meie toidulauale, on taas päevakorral. Banaan on vaid teekonna vaikne tunnistaja.
Osades suitsulihades oli vähkitekitavaid aineid üle kümne korra piirnormist rohkem
Maaleht kirjutas täna, et veterinaar- ja toiduameti poolt võetud proovidest selgus, et neis paljudes oli vähki tekitavaid PAHe üle normi, osades suitsulihades lausa normist üle kümne korra rohkem.
UUENENUD TOIDUPÜRAMIID: väldi ekstreemdieete, söö normaalselt, kahandad kaalu
Vähemalt nii lubab Tervise Arengu Instituudi uus kampaania, mis tutvustab veidi uuendatud moel juba aastakümneid eestlaste seas juurutatud toidupüramiidi. Paraku on ikkagi jõuetult, sest ega me muidu poleks Euroopas rasvumise poolest esirinnas, ohkab Tervise Arengu Instituut.
SÖÖ KOHE VÕI PANE PURKI: köögiviljasalat
Salat, hautis või hoidis – vahet pole, kuidas seda rooga  nimetada. Sügisandisest valmistatud rooga võib kohe süüa salatiks või hautisena koos riisi või pastaga, aga ka talveks purki panna. Kohe söömiseks lisa äädikat hästi vähe või jäta üldse retseptist välja.
RETSEPT | Kanaburger, mis üllatab oma äärmiselt tervislike koostisosadega
Personaaltreener ja Talleggi saadik Rauno Rikbergi sõnul arvatakse tihtipeale, et burger ei saa olla tervislik. Tegelikult saab aga imemaitsva burgeri teha ka nii, et see on tervislik. “Me ei tohiks karta ühtki toiduainet, küsimus on õigetes kogustes,” rõhutas Rikberg.
Reporter: Normaalkaalus eestlasi jääb järjest vähemaks! Vaata ja õpi - neid asju tuleb süüa!
Selle sügise ripsmed eelistavad loomulikkust
Selle meigitrendi tuvastamiseks tuleb pilku teritada, sest esmapilgul eristad pruuni ripsmevärvi klassikalisest mustast vaevu. Tegelikkuses võlub aga pruun silmadele ülimalt maheda ja loomuliku ilme.
Uuring: see pähkel teeb saledaks
Kas sa oled vältinud pähklite söömist ainuüksi sellepärast, et sa tahad alla võtta, aga pähklid on teadupärast väga kaloririkkad?
KODUVEINI ABC: milliseid tarvikuid varuda ja mida valmistamisel silmas pidada?
 Kui hoidistamisest on isu täis saanud, proovi käima panna koduvein. Vajad selleks erinevaid tarvikuid, millest igaühel on täita oma tähtis ülesanne. Head nõu, mida poeriiulilt võtta, annab Valgejõe Veinivilla perenaine Tiina Kuuler.Tiina Kuuler on kirjutanud koduveini valmistamisest kaks põhjali...
Heli Raamets: vihjeid toidualaste petuskeemide kohta koguneb, kuid tõendeid on keeruline leida
Kui Maaleht jaanipäeva eel maasikaid ostis ja need laborisse analüüsi saatis, ei osanud me ette näha, mis sellele järgneb ja kuidas lumepall veerema hakkab.
Eelmisel aastal istutati Eestis rekordilised 33,3 miljonit puud
See on viimase kümne aasta suurim hulk. Kliimateadlased toonitavad, et siinses kliimavööndis on metsade uuendamisel ja puidust toodete valmistamisel oluline mõju kliimamuutuste leevendamisel.
Seeneline sõi surmavalt ohtlikku valget kärbseseent
Terviseametisse on sel aastal teatatud 24 seenemürgitusest. Kahel juhul sõid kannatanud surmavalt mürgist valget ja rohelist kärbseseent. Lisaks seeni, mis ei sobi kokku alkoholiga.
Personaaltreener soovitab: kuidas tarbida sealiha nii, et see ei teeks paksuks?
Personaaltreener ja Rakvere saadik Siim Kelner rõhutab oma sõnavõttudes alati, et ebatervislikke toite pole olemas. “Tihtipeale ongi inimeste fookus sellel, kas toit on tervislik või mitte. Toit saab olla ebatervislik ainult siis, kui sööme seda liiga palju,” rõhutas Kelner.
Kartuliautod tee ääres: vali sobivad kartulid ise välja ja jäta raha lihtsalt kassasse
Tartu ümbruses on tee äärde pargitud autod, mille kõrval olevad sildid annavad teada iseteenindusega kartulimüügist – kartulikott tuleb ise välja valida ja raha kassasse jätta.
Eesti kalakasvataja: Norra lõhe mürgisusest rääkiv film on kallutatud
Augusti lõpus avaldas Maaleht kokkuvõtte dokkuurimusest "Odlad norsk lax - världens mest giftiga mat". Saaremere Kala ASi vesiviljeluse divisjoni direktor Margus Rebane leiab, et filmi tasub vaadata ärksa kriitikameelega. Veel parem kui omada reaalseid teadmisi kalakasvatamisest.
VTA VÄRSKE ARUANNE | Eesti kurgist leiti üle normi taimekaitsevahendite jääke
Veterinaar- ja toiduameti poolt neljapäeval avaldatud taimekaitsejääkide kontrolli aruandest selgus, et jääkide kogus ületas lubatud piirnormi 3,4 protsendi puhul 2018. aastal testitud kodu- ja välismaistest toodetest.Muuhulgas ei vastanud kehtestatud nõuetele eelmisel aastal Eestis kasvatatud ku...
Virumaal hakatakse puurima: kas tõesti on seal rikkalikud rauamaagi varud?
Geoloogid kummutavad hirmu, et Virumaale kavandatud puurimine võiks kaevud kuivaks jätta või salajasi fosforiidiuuringuid tähendada. Pigem toob see riigile teavet meie rikkuste kohta.
Teaduslik soovitus: tahate võidelda kliimamuutusega - tehke vähem lapsi
Keskkonnale on kõige kurnavam lapse sünnitamine, suisa 24 korda kahjulikum kui autoga sõitmine, selgub Rootsi teadlaste analüüsist.
KUULA | Inimorganism on nikotiini vastu täiesti kaitsetu
On enam kui selge, et tubakasuits kahjustab inimese keha mitmel viisil ja niiviisi, et me seda kohe ei näe ega märka.
Lugeja kirjutab: häda puuriida, kasvuhoone ja seadustega
Eit ja taat tegid puuriida õue. Eit tõstis halge ja taat tõstis halge. Aga õu puuriita täis ei saanud, sest seaduste uurimine võttis võhmale. Nimelt peab puuriit olema ilus vaadata mitte ainult inimese, vaid ka seaduse pilguga.
EVELIN ILVESE KOKAKOOL: tzatziki, mis toob endaga Vahemere hõngu
Igaüks saaks ise oma mistahes õhtusöögi kreekalikuks muuta. Toidutare kolumnist Evelin Ilves jagab üht Parose saarelt pärit tzatziki retsepti – söö seda liha, kala, köögivilja või lihtsalt praekartulite kõrvale ja sa tunnedki sõõrmetes Vahemere hõngu.
RETSEPT | Kas tomateid pole kuhugi panna? Tee neist moosi!
Tomatiga sobivad hästi kokku mitmed viljad, imehea moosi saab temast koos ingveri, sidruni ja apelsiniga.
Kvaliteetne liha vajab laagerdamist
Oleme kõik kuulnud, et sööme liiga palju liha ning et liha tarbimise vähendamine on kasulik nii meie tervisele kui ka elukeskkonnale. Samas on liha meie organismile väga väärtuslik valgu, rasvas lahustuvate vitamiinide ja mineraalainete allikas. Seega peaksime rohkem keskenduma kvaliteedile ja sö...
Kuidas Asso Kommer Pärnu vanglast uuesti põgenes
Kui kunagise Pullapää Jäägrikompanii pealik Asso Kommer 1997. aastal Tallinna Patarei vanglast Pärnu vanglasse üle toodi, polnud põgenemiseks mingeid šansse. Sel kevadel tegi ta seda aga siiski, kirjutab homne Maaleht.
Põllumajandusettevõtete TOP 200 | Kes Eesti taime- ja loomakasvatajatest sai suurima müügitulu?
Eesti suurimate taime- ja loomakasvatajate müügitulu tabel näitab, et need, kes tegelevad äriga, on edukamad kui tootjad, piimamüügiga jõuavad esikümnesse vähesed, munatootmine annab kahjumit ning seakasvatuses on võimalikud variandid.
AED | Pista juba praegu lillesibulad mulda, et kevadel õieilu nautida!
Selleks, et kevadel aias värvikirevat õieilu nautida, on just nüüd sügisel õige aeg mugulad mulda pista. Sibullillede istutamiseks on september kõige õigem aeg! Kevadise lilleilu saamiseks on mõned kindlad nipid, mida teadma peaksid.
Kiri keskkonnaministrile: ministeeriumi asekantsler takistab Rail Balticu negatiivsete keskkonnamõjude leevendamist
Eesti Ornitoloogiaühingu (EOÜ) juhataja Margus Ots pöördus 30. augustil keskkonnaminister Rene Koka poole avaliku kirjaga. Maaleht avaldab selle täismahus.
Proovi kolme suurepärast meetodit, mis aitavad tutvustada pirtsakale lapsele uusi toiduaineid
Kahe lapse ema Stephanie avaldab kolm head nippi, kuidas saada laps, kes keeldub uusi toite proovimast, ikkagi tervislikult sööma. Ja seda ilma sundimiseta. Abiks paljudele vanematele, kes maadlevad samasuguse probleemiga.
Millest kukub kägu?
Loomade suhtlemine helide abil on selgroogsete seas laialt levinud. Selle parimaks näiteks on linnud, sest nende laulu või muid häälitsusi võib kuulda igal ajal. Kuna heli levib ka pimedas, kaugele ning läbi või ümber takistuste, on selle kasutamisel mitmeid eeliseid.
Nils Niitra: mina olengi euroheinaniitja!
Ligi paar aastat PR-vallas töötanud inimesena paneb muigama, kuidas mind ja tuhandeid teisi Eesti maaomanikke on asutud ründama kõige klassikalisemate PR-nippidega.
HOIDISTAMINE | Mida teha seenesaagiga ja kuidas valmistada isemoodi kommimoosi?
Olen alati teadnud, et minu lemmikaastaaeg on sügis, see küps ja rikkalik seenelõhnaline aeg. Just siis tekib tahtmine veel rohkem purki panna, katsetada uute maitsetega ja proovida põnevaid leitud retsepte.
Mart Niklus: endised kommunismiehitajad lehvitavad sinimustvalgeid lippe, käivad kirikus ja peavad isamaakõnesid
Kui parasjagu kommunistidest juttu ei tee, siis võib tunduda, et aias askeldav, linde vaatlev ning klaverit mängiv 84aastane vabadusvõitleja Mart-Olav Niklus polegi nii käreda ütlemisega, kui teda tuntakse.
Gurmaani rõõmud: vahuvein ja seened on teineteisele nagu loodud
Eelmisel nädalavahetusel kohtusid Pädaste mõisa restoranis Alexander eksklusiivne Laurent-Perrier' šampanja Prantsusmaalt ning Muhumaa metsast ja Pädaste aiast kogutud sügisannid. Restorani peakoka, Stefan Berwangeri sõnul sobib vahuvein meie kohalike saadustega suurepäraselt. Kuidas neid täpsema...
Väikepruulijad võtsid tõelise käsitööjoogi masstoodangust eristamiseks kasutusele ümara märgise
Ehtsa käsitööõlu, -veini ja -siidri masstoodangust eristamiseks, võttis Eesti Väikepruulijate Liit kasutusele märgised, mis aitavad kodumaiste tegijate toodangu kaubandusvõrgus ära tunda ja sellega regionaalset ettevõtlust toetada.
Tervislik toitumine pole vaid meelelahutus
Tervisliku toitumise üks pildiletõstja oli eelmise presidendi abikaasa Evelin Ilves, kelle mõjul juurdus kõnekeelde sõna kräpp kui millegi ebatervisliku sünonüüm.Ühtlasi muutus kogu tervisliku toitumise teema põhjalikult seltskonna- või muu meelelahutusmeedia täiteaineks. Süvenesid toitumise moev...
KUULA | Eesnäärmevähi esinemissagedus on kõvasti kasvanud. Miks?
Eesnäärmevähk on meestel kõige sagedamini esinev vähivorm. Kuigi see areneb väga aelgaselt, ei jõua kõik mehed ikkagi õigel ajal arsti juurde. Kas eesnäärmehaigused, eriti vähk, on seotud hirmuga kusepidamatuse ja errektsioonhäire ees?
Kas tõesti? Kartul muutub pannil ja ahjus mürgiseks
Kas ahju pannes muutub kartul mürgiseks, näiteks toores kartul viilutatuna pannil, isegi, kui see ei ole roheline?
LASE LAPS SÜÜA TEGEMA: peakokkade sõnul on köök koolitundide loomulikuks jätkuks
Tegelikult on see väga loogiline, isegi imelik, et varem pole lapsi nii agaralt koolis pliitide ette suunatud. On ju köök pea kogu peamiste õppeainete kokkuvõte - keemia poti sees, füüsika poti all ning puhas matemaatika, kuidas retsepti koostisosasid arvutada. Parim viis, kuidas õpitu laste jaok...
FOTOD | Teine tööpäev Kagu-Eestis: president käis ringi paljajalu ja sõi kruusakooki
President Kersti Kaljulaid veedab käesoleva töönädala Kagu-Eestis, kus kohalikud võtsid ta eile vastu setu leelo, värskelt valminud sõira ja spetsiaalselt presidendi auks loodud näitemänguga.
Erkki Bahovski: Vene vägede väljaviimine oli ärakasutatud ajalooline šanss
On äraleierdatud tõdemus, et Vene vägede väljaviimine 31. augustil 1994 lõpetas Eestis Teise maailmasõja. Saatuse paradoksina on Teisele maailmasõjale aluse pannud Molotovi–Ribbentropi pakti ja Vene vägede väljaviimise aastapäev vaid kaheksapäevase vahega – ühest sai 23. augustil 80 aastat ja tei...
Sügiseselt kodused maitsed: mooniseemnetest träpsulised õunamuffinid
Lähenevat sügist võib tervitada hõrkude küpsetistega koduaia saadustest. Selles retseptis said eestimaised kodukandi õunad lihtsateks muffiniteks. 
VIHMASEL SÜHISÕHTUL PARIM: ühepajatoit Iiri moodi
Ühepajatoit pole teistegi rahvaste menüüs tundmatu ja millal siis veel seda hüva rooga teha kui sügisel, kui köögiviljad värsked ja vitamiine täis. Iirlaste versioonis küpsevad köögiviljatükid ja searibid ahjus ning mõistagi õlleses leemes. Sellest keedetakse peale ainete küpseks saamist kiirelt ...
PÄEVA TÄHTSAIM TOIDUKORD: viis hommikusööki, mis hoiavad kõhu pikalt täis
Kuna valed hommikusöögivalikud panevad energiataseme kõikuma, tekitavad näljatunnet ning võivad põhjustada ülekaalulisust nii laste kui ka täiskasvanute seas, tuleks just hommikusöögiks valida eine, mis ei sunni enne lõunat kiiret snäkki või saiakest haarama.
Erik Orgu firmad teenivad kadestamisväärset kasumit
Ehkki toitumisnõustaja Erik Orgu sattus sel nädalal ekspruutide süüdistuselaviini alla ja suure kella külge pandi tema kringlilembus, võib mees vähemalt oma firmade käekäigu üle rõõmustada. Need tõid talle mullu ligi veerand miljonit eurot puhaskasumit.
ERIK ORGU TEAB TÄPSELT: nii kaotad nädalas vähemalt pool kilo keharasva
Toitumisnõustaja Erik Orgu käest küsitakse ikka ja jälle, kas oleks võimalik kuidagi lihtsamalt ja kiiremini kaalu langetada. Kas see on siis võimalik? Loe, mida soovitab kringliskandaali sattunud toitumisnõustaja oma raamatus.
Kas Norra lõhe näol on tegu maailma kõige mürgisema toiduga?
Paari aasta eest ilmus prantsuse tippkoka Marcus Guiliamo dokumentaaluurimus Norra fjordides kasvatatava lõhe mürgisusest. Teema on püsinud tänini aktuaalne ja viimati avaldas filmi uuesti 21. augustil Rootsi uuriv ajakiri ETC.
RETSEPTID | 5 sügiseselt soojendavat vormirooga
Kas vormiroogadeks nimetame neid, mis on valmistatud vormis, või on need toidud, mis aitavad meil talveks hoopis vormi saada?
MURRAME MÜÜTE | Kas vererõhurohud ja alkohol sobivad kokku? Aga trenn?
Eestis on üle 300 000 kõrgvererõhktõbe põdeva inimese. See diagnoos on pöördumatu – juba tekkinud haigust saab küll raviga kontrolli all hoida, aga lahti sellest enam ei saa.
Seened võivad kõhu lahti teha ja närvisüsteemi kahjustada. Aga ka tappa
Kõige olulisem ja lihtsam tõde on see, et süüa tohib ainult selliseid seeni, mida kindlasti tunnete.
Eesti veebipoodides müüdi sel suvel 26 erinevat keelatud taimekaitsevahendit
Sel suvel kontrollis põllumajandusamet 72 taimekaitsevahendite müügi ja reklaamiga seotud veebilehte, millest 25 pakkusid ostmiseks taimekaitsevahendeid ning nendest 17 juhul esines nõuetele mittevastavusi.
Parim sibulapirukas selgus fotofiniši abil
Ära nüüd kuni laupäevani enam söö, kõlas MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe lihtne soovitus kolmapäeval, kui täpsustasime viimaseid Sibulatee puhvetite päeval parima sibulapiruka valimisega seotud asjaolusid. Nimelt oli mul Tartu Postimehe esindajana au osaleda viieliikmelise žürii töös, mis ...
Laupäeval ootab Jäneda 13. korda toimuvale sügislaadale
Sel aastal pakutakse lisaks traditsioonilisele laadatoidule ka peenemat suupistet, mille eest hoolitseb Anija Mõisakohwik Innamorata.
ÄRA NII TEE: 7 trikki, kuidas ei tohiks toiduga pirtsutavat last sööma meelitada
Söögilaua taga tusatsev laps on paraku paljude vanemate argipäev. Kuidas oma kullapai sööma saada? 
HEAD JA PAHAD: 10 soolestiku lemmiktoitu, mis aitavad kaalust alla võtta. Nendest kuuest ainest aga loobu!
Kui kaalulangetamine ei taha kuidagi edeneda, siis võib-olla sööd toite, mis ei meeldi üldse su soolestikule. Mida peaksid eelistama, et kaal langeks ja menüü meeldiks ka kasulikele kõhubakteritele?
Kasulik teada: just need inimesed peaksid vältima tomati söömist
Käes on parim aeg aastast, et süüa kohalikke juur- ja köögivilju. Ometi aga ei ole kõik tervislikuna näiv alati igale inimesele sobilik.
Aita valida Eesti toidutööstuse "Südamega tegija" tiitli laureaat!
Toidutootjad esitasid sel aastal Eesti toidutööstuse „Südamega tegija“ tiitlile rekordilise arvu kandidaate.Toiduliidu juhtkogu valis kuueteistkümne esitatud nominendi hulgast välja viis, kes on panustanud toidusektori arendamisse ning omal alal kolleegidele eeskujuks.
NII UINUD KERGEMINI JA MAGAD SÜGAVAMALT! 12 võtet, mis toovad mõnusa une
Uni on inimeste elu ja tervise juures üks tähtsamaid, kuid kõige vähem mõistetud tahke. Hea uni annab tohutult jõudu, aga vähesel unel võivad olla rasked tagajärjed.
SUUR HINNAVAATLUS | Isegi ühes linnas erinevad turuhinnad nagu eri riikides
Kuigi on suve lõpp ja kogu Eestis käes kodumaise puu- ning köögivilja tipphooaeg, siis turuhinnad on ikka kõrged. Et soodne ostukorv saada, peab Tallinnas seiklema mitme turu vahel.
MAITSEV KATSE: kuidas mekivad lihatooted rohumaa veisest?
Poeletid on nüüdisajal täis erinevaid vorste ja muid lihatooteid. Selges vähemuses on aga tooted, mis on valmistatud rohumaa veisest – samas on tegemist äärmiselt maitsva ja kasuliku lihaga!
KÜSITLUS | Kas maasikaskandaal pani toidu päritolule rohkem mõtlema?
Maaleht kirjutas suvel, et osa turgudel müüdavatest "Eesti" maasikatest pärineb tegelikult välismaalt.
Üha enam kogub populaarsust sügisene metsaistutus
Kui teave kevadisest metsaistutusest on juba laialt levinud ning aprillis-mais pannakse mulda miljoneid taimi, siis visalt, kuid järjepidevalt levib teadmine, et uue metsa rajamisega võib alustada ka sügisperioodil. Erametsaomanikul on võimalik istutamiseks ka toetust taotleda.
Aaviksoo ja maailm: kas sina ka valetad, nii et suu suitseb?
Valdek Alberi meretagune maailm ■ Panin tähele ■ Sügav mõte
Õunasaak on sel aastal nagu loterii: lõunas on, põhjas pole
Kui Lõuna-Eestis on puud õuntest lookas, siis Kesk-Eesti aiapidajad räägivad, et õunu on tänavu vähe. Mõnes aias jääb napiks suvi-, mõnes taliõunu.
Toitumisteadlane Mai Maser vastab: mida süüa, et küüned oleksid tugevamad?
Värskes septembrikuu Kodutohtris vastab toitumisteadlane ja Tartu ülikooli emeriitdotsent Mai Maser küsimusele, mida süüa, et küüned oleksid tugevamad?
Kas tead, milline osa õunast on kõige tervislikum?
Õunad on igal juhul väga tervislikud, kuid üks osa õunast on selles mõttes põnev, et see võib olla nii õuna kõige kasulikum kui ka kõige kahjulikum osa.
Hapendatud kraam on kodumaine supertoit
Ideaalne oleks süüa iga päev 3–4 lusikatäit hapendatud köögivilju. Sellest, mida head organism neist saab, räägib toitumisterapeut Triin Terasmaa.
Osso buco
Itaalias on paljudel toitudel ja toiduainetel oma kodulinn. Osso buco ehk lahti seletatult vasikakoodist valmistatud pajaroa kodulinnaks peetakse Milanot. Muide, tõlkes tähendab osso buco õõnsat luud. Just õõnsast luust tulev luuüdi annab roale selle õige ja hõrgu meki.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas vitamiinid võivad ka ohtlikud olla?
Maarahval on marjad juba moosiks keedetud, õunu tõstetakse lausa aiavärava taha möödujatele võtmiseks, aga linnainimene saadab kirja:
Sul läheb tööl kõht liiga vara tühjaks? Need 5 hommikusööki tagavad täiskõhutunde pikaks ajaks
Kuna valed hommikusöögivalikud panevad energiataseme kõikuma, tekitavad näljatunnet ning võivad põhjustada ülekaalulisust nii laste kui ka täiskasvanute seas, tuleks just hommikusöögiks valida eine, mis ei sunni enne lõunat kiiret snäkki või saiakest haarama.
Restoran Juur peakokk: Toit peab üllatama
Restoran Juur peakokk Kaido Metsa toob metsasaadused au sisse ning klientidele serveeritakse erinevaid põnevaid roogi, mis pakuvad üllatusmomenti.
Hull video: Robert Rool proovis koos kitsedega joogat teha
«Õhtu!» saatejuht Robert Rool proovis arvatavasti esimese eestlasena kitsejoogat! Vaata humoorikast videost järele, kuidas ta sellega hakkama sai.
Kui soovid kiire elutempo juures korralikult ja soodsalt süüa, siis on Blå Band valmisroad sinu jaoks!
Mida teha, kui elutempo on kiire, kuid tahaks siiski kodus korralikult süüa? Üheks vastuseks võib olla Blå Bandi valmisroogade kasutamine. Just neid katsetasid kaks meest ja üks naine ning panid seejärel oma mõtted kirja.
Tomatiaeg on täies hoos: 3 imemaitsvat rooga tomatitest
Juba mõnda aega võib nautida head tomatisaaki. Lõpuks kipuvad ideed otsa saama, mida neist veel valmistada. Siin kolm maitsvat retsepti, mida tasub kindlasti järele proovida.
TÄHISTA PIPRASTEIGI PÄEVA: see on imelihtne ja väga maitsev! (+ 3 retsepti ja video!))
Täna peetakse maailmas Prantsuse köögi ühe maitsvama ja lihtsama esindaja filet mignon au poivre ehk pipragarneeringus biifsteegi päeva. Eestlastele on see väärt hõrgutis küll paraku tuttav tänu ülemerenaabritele piprapihvi nime all.
KÜSITLUS | Kas võtate osa muinastulede ööst?
See viikingiaegne komme on saanud paarikümne aastaga üheks uueks Eesti rahva lemmikpühaks. Kas lööd kaasa?