Venemaal ehitati kahe mootoriga Žiguli
Nupumehed Youtube kanalist Garage54 ehitasid järjekordse "ime": selleks on kahe mootoriga Vaz-2105. Jõuallikad on asetatud üksteisele järele, esimese mootori sidur on ühendatud teise mootori rihmarattaga. Hoolimata ebardlikust välimusest on eriline Lada siiski küllaltki nobe liikuja.
Eksperiment: kas Toyota Priuse pistikhübriid on tegelikult elektriauto?
Tehase andmetel võimaldab uue generatsiooni Toyota Priuse pistikhübriid sõita elektriga kuni 50 kilomeetrit. Sellest piisab, et päeva jooksul linnas vajalikud sõidud tehtud saaksid sisepõlemismootorit rakendamata. Pikk sõiduproov kinnitas, et „null” bensiini on tehtav.
VIDEO: Kas diiselauto kütuseks sobivad petrooleum, piduriõli ja päevalilleõli?
Loominguline rühmitus Garage 54 otsustas uurida, kas diiselmootoriga auto kütusena võiks kasutada WD-40, petrooliumi, päevalilleõli ja piduriõli. NB! Lühiajalisel kasutamisel võivad sellised alternatiivid küll toimida, kuid pikema kasutamise puhul võivad kaasa tuua kahjustusi auto kü...
KEERAME AUTO ÜLES: tehnikafännid katsetasid nutikat nippi Tesla laadimiseks
Tesla 3, nagu enamik elektrisõidukitest, kasutab aku laadimiseks ja sõiduulatuse suurendamiseks regeneratiivset pidurdamist. Teoreetiliselt peaks saama energiat salvestavat pidurdamist rakendada ka auto pukseerimisel. Üks Tesla 3 omanik on selle nüüd ka ära proovinud, kirjutab Jalopnik.
TARBIJAUURING: need on 5 kõige vähem usaldusväärset elektriautot
Mittetulunduslik tarbijauuringute organisatsioon Consumer Reports analüüsis inimeste hinnanguid erinevate automarkide ja -mudelite usaldusväärsusele. Muuhulgas selgusid ka elektriautod, mida inimesed peavad kõige vähem töökindlaks ja usaldusväärseks. Cheatsheeti ülevaade.