VIDEO | Algasid filmi "Kiired ja vihased 9" kauaoodatud võtted!
"Kiirete ja vihaste" peaosatäitjad on saladusloori alt avaldanud, et filmi 9. osa võtetega on algust tehtud ja film jõuab kinodesse juba aastal 2020.
EKRE juured eesti kultuuris
Kõiki neid, keda üllatas EKRE esiletõus me poliitilises sfääris, üllatab ehk seegi, et protoekrelasi kohtab nii eesti kirjanduses, teatris kui ka filmis alates juba näiteks niisugustest tüvitekstidest nagu „Kevade” ja „Viimne reliikvia”.
PÕNEVAD FAKTID ehk Kes on Eestis oma järgmist kassahitti väntav Christopher Nolan?
Hollywoodi režissöör Christopher Nolan (48) on oma järgmist linateost väntamas Eestis. Ka tema abikaasal Emmal on kõigi filmide juures oluline roll!
Režissöör Danny Boyle’i arvates peaks järgmiseks James Bondiks saama Robert Pattinson
Praegu tehtava 25. Bondi-filmi algseks režissööriks määratud Danny Boyle avaldas arvamust, et kui praegune Bondi kehastaja Daniel Craig selle tegelasega lõpparve teeb, siis järmiseks 007-ks võiks saada vampiirina kuulsust kogunud Robert Pattinson.
EstDocs filmiprogramm @ESTO 2019
XII üleilmsed eesti kultuuripäevad pakuvad nädalase programmi raames publikule vaatamiseks ka mitmeid dokumenaal- ja mängufilme. Teemade poolest erinevad linateosed on kõik eestlaste loodud ning kõnelevad meie elust väga mitme kandi pealt. Lastefilmid on tasuta, suurem kinosõber näeb filmi mõõduk...
Uskumatu! Jennifer Anistoni ja Adam Sandleri uus film ei meeldinud küll kriitikutele, kuid rahvas arvab teisiti
Jennifer Anistoni ja Adam Sandleri uus film "Murder mystery" edastab isegi filmi "Bird box", saavutades Netflixi filmidest rekordilise tulemuse avanädalavahetusega.
12 tunnust, mis on omased pea kõigile Christopher Nolani filmidele
Kuigi Christopher Nolani filmograafia on kirev, leidub kõigis tema filmides ühiseid jooni, mis teevad temast nüüdisaja ühe unikaalsema kineasti. Veebikülg Screenprism võtab praegu Tallinnas oma uut linateost "Tenet" filmiva tipplavastaja meelisnõksud kokku.
Otsus tehtud: valitsus eraldas Nolani filmile 5 miljonit eurot
Valitsus suurendas kultuuriministeeriumi ettepanekul tagasimaksefondi Film Estonia mahtu ühekordselt ligi 5 miljoni euro ulatuses. Toetuskava suurendati seoses Eestis toimuvate Christopher Nolani filmi «Tenet» võtetega.
Antonio Banderas ja Penelope Cruz vaatavad koos Almodóvariga tagasi
Hispaania hinnatuima režissööri Pedro Almodóvari uus film “Valu ja hiilgus” vaatab tagasi vananeva filmirežissööri elule. See on Almodóvari kahekümne esimene film, mida mõned kriitikud hindavad tema senistest parimaks.
Ameerika näitleja Richard Zeringue ennustab Eestile Nolani filmiga suurt edu
Ameerika näitleja, "Kapten Marvelis" ja mitmetes teistes linateostes kaasa löönud Richard Zeringue külastas hiljuti Eestit ning ennustab, et Christopher Nolani film avaldab meile suurt mõju.
Kinokassa TOP: enim inimesi meelitas kinno kogupere animatsioon «UglyDolls: Kolenukud. Film»
Lõppenud nädalavahetuse menukaimaks filmiks Eestis osutus kogupere animatsioon «UglyDolls: Kolenukud. Film».
Eesti filmi instituudi juht: Rein Langi jutt ei vasta tõele
Endine kultuuriminister Rein Lang sõnas täna, et režissööri Christopher Nolani osaliselt Eestis filmitava filmi kulud peab tasuma maksumaksja ning rahalised kasud on vaid hüpoteetilised. Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp nii ei arva.
Nolani filmi võtete tarbeks võib kõne alla tulla ka mõni maanteelõik
Juhuks, kui režissöör Christopher Nolani meeskond Tallinna linnaga Laagna teel filmimise osas kokkuleppele ei saa, on võimalik filmivõtete tegemine ka mõnel maanteelõigul.
Heategevuslik kinoseanss: "Heades kätes"
Heategevuslik kinoseanss: "Heades kätes"
Pärnu Filmifestivali rahva auhinnale kandideerivad filmid tänasest ETV ekraanil
ETV toob viiel järjestikusel õhtul kell 21.35 vaatajate ette XXXIII Pärnu Filmifestivali dokumentaalfilmid, mis kandideerivad Eesti Rahva Auhinnale. Oma lemmiku poolt saab hääletada ERR-i kultuuriportaalis, filmifestivali lõpetamine ja publikulemmiku välja kuulutamine on ETV ekraanil laupäeval.
«Ajasillad» võitis Shanghai filmifestivalil auhinna
Eesti, Läti ja Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm «Ajasillad»võitis Shanghai filmifestivalil dokumentaalfilmide kategoorias esikoha.
Nolani filmi võtted kestavad Laagna teel kümme päeva
Režissöör Christopher Nolani filmi võtteperiood kestab Laagna teel kuni kümme päeva ja algab kõige varem 10. juulist.
Eesti Filmi Instituut toetab pagulasdraamat
Eesti Filmi Instituut jagas välja mängufilmi tootmistoetused ja telesarja arendustoetused. Teiste seas sai toetust ka film pagulaste kannatustest, kirjutas Eesti Päevaleht. Eesti Filmi Instituudi ja Kultuurkapitali madalaeelarvelise mängufilmi toetus, summas 100 000 eurot, läks Arun Tamme pagulas...
ARVUSTUS | „EILE VEEL“: heleroosa ninnunännu biitlite muusikaga
Nüüd on neid kolm – filme, millelt olen poole pealt ära kõndinud. Tere tulemast auväärt seltskonda, "Yesterday" ehk "Eile veel".Enne filmile minekut küsisin Forum Cinemase programmispetsialist Henryku käest, et kas tegu on hea muusikafilmiga nagu Elton Johnilt või halvaga nagu Queenilt. Teate ju ...
Puustusmaa on alati Eesti lipu all
Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil toimus 17. juunil Andres Puustusmaa uue filmi «Kohtunik» maailmaesilinastus.
Tom Hardy jätkab Venomi rollis
Briti näitleja Tom Hardy jätkab musta sümbioodi Venomi rollis. Sama tegelast mängis mees ka eelmise aasta filmis.
FOTOD | Otse Los Angelesest! Christopher Nolan ja filmi meeskond maandusid Tallinnas!
Täna keskpäeval maandus Tallinna lennujaamas lennuk, mis saabus siia otse Los Angelesest ja tõi Eestimaa pinnale Nolani filmi "Tenet" staarid ja meeskonnaliikmed. Filmi esimesed võtted toimuvad Tallinnas 17.-19. juunil.
Robert Pattinson saabub juba varsti! Hollywoodi staar ütles Eestis filmimise tõttu ära tähtsast rollist
Filmiga "Videvik" maailma üheks kuulsaimaks näitlejaks saanud Robert Pattinson ei saabunud ülejäänud võttemeeskonnaga eile Tallinnasse. Kuid arvatavasti on ta siin tegutsemas juba juunikuu jooksul.
Jüri Järvet 100 Elektriteatris
Legendaarse näitleja Jüri Järveti 100. sünniaastapäeva tähistatakse Tartu Elektriteatris 18.–20. juunini filmiprogrammiga. Suurel ekraanil näidatakse neil õhtuil maailma ja eesti kullafondi kuuluvaid teoseid, kus Järvet on sooritanud säravad rollid: „Solaris” (Andrei Tarkovski, 1971), „Kuningas L...
Peatselt jõuab kinodesse Ämblikmehe uus film
Juba 5. juulil jõuab kinodesse uus Ämblikmehe film «Ämblikmees: Kodust kaugel».
Järgmine nädal jõuab kinodesse film «Eile veel»
Juba uuest nädalast esilinastub Danny Boyle film «Eile veel». Film toob kinodesse ajatu biitlite muusika.
15 romantilist filmi läbi aegade
Romantilised filmid meeldivad? Sel juhul peaksid kindlasti need 15 romantilist filmi ära vaatama.
Kinodesse jõuab õudusfilm «Lapsemäng»
Kinodesse jõuab õudussugemetega film «Lapsemäng».
Millist kasu toob Christopher Nolan Eestile?
Sel talvel autoga mööda Järvevana teed sõites sai Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp telefonikõne: kiiresti on vaja tulla Hiltoni hotelli. Väga hea, et ta selle kõne vastu võttis,
Kõlvart kahtleb, kas Nolani film jätab Tallinnast hea mulje
Kuuks ajaks Lasnamäe kanalina tuntud Laagna tee kinnipanek ei tule linnajuhtide sõnul kõne allagi.
"Uskumatu" kärab vaid katastroofifilmide paadunud austajatele
NÄDALA FILM: Filmi "Uskumatu" on naiivsevõitu, veniv ja loo jutustamise mõttes paras segapuder.
Tallywoodi sünd? Nolani filmi kõlakate tuules tegid Eestile ettepanekuid teisedki kuulsad filmistuudiod
Eesti filmi instituudi juhi Edith Sepa sõnul on Film Estonia meeskond saanud juba mitu konkreetset ettepanekut suurtelt filmistuudiotelt pärast seda, kui suurmeister Christopher Nolan teatas oma otsusest järgmine linateos osaliselt Tallinnas üles võtta, vahendab ERRi portaal Menu.
MÄSS: Bondi-filmi režissöör eelistas võtetele videomängu
The Suni teatel on 25. Bondi-filmi võtetel puhkenud mäss režissöör Cary Fukunaga vastu. 40aastane lavastaja hilines mitu tundi võtetele, kuna oli niivõrd haaratud videomängu mängimisest. Hiljem aga sundis Fukunaga võttegruppi ületunde tegema.
Leonardo DiCaprio uus film saab suure toetuse
Leonardo DiCaprio film «Akira» saab Califorina Filmikomisjonilt suure toetuse.
Arvustus: Rakettmees maandub jalgadele
Pööraste kostüümide ning kaasahaaravate lauludega vürtsitatud „Rocketman” jutustab loo Londoni äärelinnast pärit ujeda Reginald Kenneth Dwighti teekonnast muusikamaailma tippu Elton Hercules Johnina, kartmata sealjuures heita rambivalgust ka oma portreteeritava isiklikele madalpunktidele.
See "Troonide mängu" režissööri muudatus oleks aidanud sarja päästa
Maailmakuulsa teleseriaali „Troonide mäng” režissöör Miguel Sapochnik kommenteeris sarja tegelaskuju Daenerys Targaryeni arengut seriaali vastuolulises viimases hooajas ning selgitas, millise väikse muudatuse ta teinud oleks, vahendab Metro.
Faktid, mida pead teadma filmi «Anna» kohta
Õige pea on kinodes uus Prantsuse legendaarse režissööri Luc Bessoni film «Anna» (Anna). Siit leiad mõned põnevad faktid filmi kohta.
Filmisaade 100! Kuidas sujus «Rocektmani» lend?
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid 100. osa!
Otse võtteplatsilt: vaata, mis toimus täna Nolani filmivõtetel!
Nolani filmivõtted käivad endiselt suure hooga. Vaata järgi, mida põnevat filmiti täna.
FILMIDE TIPP-10 EESTI KINODES | Pätt-naised lükkasid multika troonilt
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Valitsus peab otsustama, kas Nolani film saab raha
Filmitegijatele tagasi­makseid lubavas Film Estonia programmis on kaks korda vähem raha, kui Tallinnas võtteid tegev Warner Brothers sealt taotleda võib.
Filmiarvustus: «UglyDolls: Kolenukud. Film»: inetute nukkude rõõmus elu
Muusikaline multifilm «UglyDolls» ehk «Kolenukud» on elujaatust kandev lugu pehmetest mängukannidest, kes elavad oma maailmas eraklikena. Miks? Nimelt ei sobi nad kokku nukkudega, kes pingutavad iga päev, et püüelda nii välimuses kui ka kommetes täiuslikkuse poole. Siiski on kolenukud enda veidru...
Kommunistide käärid osutusid nüriks
Hando Runneli stsenaariumi järgi ja režissöör Jüri Müüri lavastatud film «Leelo» (1969) sajandast juubelilaulupeost lõigati partei keskkomitee juhtnööride järgi põhjalikult ümber. Müüril õnnestus oma variandist koopia teha, mis jäi õnnekombel ka alles. Sellele lisati saksakeelsed subtiitrid ja nä...
Pärnu filmifestival – 33. aastat põlisrahvaste kaitsel
Teisipäeval Endla teatris Heddy Honigmanni filmiga „Sõbrake“ avatava 33. Pärnu filmifestivali märksõnaks on alati olnud põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine.
Filmisaade: tuvasta tulnukas enda lähedal
Käes on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 102. osa, aga stuudios on Hendrik Alla asemel filmkriitik Ralf Sauter (sest esimene viibib lühikeses lähetuses).
Kuidas portreteerida filmimeest? Piltidega!
Üks Eesti filmimetsa matkamees Arvo Iho saab seitsmekümneaastaseks. Ma ei tea, kuidas Arvo ennast sel päeval tunda võib, sest olen sellest arvulisest verstapostist ammuilma mööda kihutanud, tuleviku juba selja taha jätnud.
Toetust said filmid korvpallist, kratist ja pagulastest
Eesti Filmi Instituut jagas välja mängufilmi tootmistoetused ja telesarja arendustoetused. Teiste seas said toetust nii mängufilm Kalevi korvpallimeeskonna sporditeekonnast, pagulasdraama kui teleseriaal Ida-Virumaal tegutsenud maffiaühendusest.
Tuhanded näitlejad, miljonid eurod. Hollywoodi režissöör viib Eesti maailma kinolinale
„Christopher Nolan oleks võinud valida ükskõik millise riigi, aga ta tuleb just meie väiksesse Eestisse,” ütleb Eesti Filmi Instituudi (EFI) juht Edith Sepp.
Ideekonkurss ootab filmitootjatelt ettepanekuid uuteks portreefilmideks
Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid. Konkursi eesmärk on luua laiale vaatajaskonnale mõeldud uusi dokumentaalfilme, mis portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonn...
Nädala uued filmid: Petisepreilid meestejahil, perekoera karma, joodikdetektiiv mõrvari jälil ja Maad hävitav universumirämps
Tänasest jõuavad Apollo Kinodesse neli uut filmi, mille hulgast leiab nii naeru, nuttu kui ka põnevust.
Ametlik treiler: Vaata, mis seiklused ootavad Elsat ja Annat ees järjefilmis «Lumekuninganna ja igavene talv 2»
Ilmus ametlik treiler kauaoodatud animafilmile «Lumekuninganna ja igavene talv 2» (Frozen 2). Kinodesse jõuab ülimenuka muinasjutu järg aasta lõpus.
Reporter: Hollywoodi linateost filmitakse Eestis 13 võttekohas
TOP 10: filmid nii masendavad, et neid saab vaid ühe korra vaadata
Filmid kujutavad tihti päriselu ja seda tehes loovad tihti õhustiku, mida enam kunagi kogeda ei taha, kuna see on niivõrd masendav.
Sel aastal peaks Eestilt tagasimakse saama kuni üheksa filmiprojekti
Riik maksab Christopher Nolani filmi võtetega filmitegijale kuni 30 protsenti Eestis tehtud kulutustest tagasi, sellest fondist peaksid sellel aastal raha tagasi saama üheksa projekti.
Näitleja, keda Tarkovski pidas geeniuseks
Maria Ulfsak küsitleb Jüri Järveti 100. sünni­aasta­päevale pühendatud filmi­programmi korraldajat Siim Angerpikku.
FILMIDE TIPP-10 EESTI KINODES | Rääkivate animaloomade vastu juba ei saa
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Filmilavastaja Kadri Kõusaar Nolani filmist: Leedu puhul ei küsitud kordagi, kas filmimine neid heas valguses näitab
Briti filmilavastaja Christopher Nolani soov enda järgmine film osaliselt Eestis filmida on kohalikus elus palju melu tekitanud. See ei ole alati olnud positiivne. Meie oma filmilavastaja Kadri Kõusaar selgitas, miks Nolani projekt Eestile hea on.
Ametlik teade: Loe, millised kuulsad näitlejad ja filmitegijad saavad Ameerika filmiakadeemialt tänavu elutöö eest Oscari
Ameerika filmiakadeemia tunnustab tänavu elutööpreemiatega David Lynchi, Wes Studit ja Lina Wertmüllerit. Jean Hersholti humanitaarauhinna pälvib näitlejanna Geena Davis.
Vilnius võõrustab tipptegijaid, pakub tuumaturismi ja kasseerib miljoneid
Ajal, mil Tallinnas pureleti Christopher Nolani uue filmi jaoks soovitud liikluspiirangute üle ning rahvustundest laetud munitsipaalpoliitikud muretsesid, mis mulje maailmale Tallinnast veel valmimata filmi põhjal jääda võib, on ühe teise Balti riigi pealinn ilma suurema kisa ja kärata teinud end...
Kust tulevad suured näitlejad?
Kujutame ette filmi ettevalmistamist. Näitlejaid kutsutakse proovivõtetele. Ei ole mõeldav, et näitleja läheks proovivõttele, ilma  et esitatav episood poleks näitlejal peas, et ta kobistaks tekstiga, kui ta seda teeb, siis ta ei saa filmi. Aga praegune draamanäitleja tuleb proovi, vaevalt korra ...
Filmiarvustus «Valu ja hiilgus»: vanameistri peen, ilus ja mõtlik sooritus
Hispaania filmitegija Pedro Almodovar on kinolinadele üle ilma toonud uue meistriteose, mis võib inimestele mõjuda kaht moodi: õhku tõstvalt või maast läbi vajutavalt. Sest film, nagu ilugi, on tihti vaataja silmades.
Filmisaade: uurime, kes on Nolan ja mille poolest on tema filmid nii erilised
Tere, see on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 101. osa.
Video: kummalised õnnetus- ja surmajuhtumid Hollywoodi filmide võtetel
USA filmimekas Hollywoodis on juba aastakümneid filme vändatud, kuid alati ei ole võtted kulgenud oodatult, vaid ette on tulnud ka õnnetus- ja surmajuhtumeid.
Hittide nädal Artises: viis õhtut täis lemmikfilme
Jaanipäevale eelneva töönädala õhtud sisustab kino Artis viimase aja publiku lemmikfilmidega, mida on viie õhtu peale kokku 11.
Filmimusa: Vaata maagilise «Aladini» tundelist tunnusloo videot ja tõmba nädalale käik sisse filmi rütmika muusikaalbumiga
Kinodes jooksev araabia muinasjutt «Aladin» on vallutanud vaatajate südamed nii meil kui ka mujal. Disney ülimenuka 90ndate joonisfilmi uusversioon mängufilmina ei valmista selgi korral pettumust ka muusikasõpradele. Kuula filmi klassikalist tunnuslugu, vaata videot ning kuula tervet albumit maag...
Kuulutus: Pikad blondiinid ja trimmis hurmurid, tähelepanu! Nolani filmi otsitakse Eestimaalt staaride teisikuid
Christopher Nolani järgmise filmi «Tenet» ent mitmeks kuuks Tallinna sisse seadnud meeskond teeb usinasti koostööd Eesti filmitegijatega (ennekõike Allfilm) ning ettevalmistused juunis ja juulis toimuvateks võteteks on täistuuridel. Kui statistidena saavad end kinoajalukku jäädvustada tuhatkond e...
Jüri Järvet 100: "Solaris"
Jüri Järvet 100: "Solaris"
Värske treiler: Märulisaaga lõpupeatükis «Rambo: Viimane veri» lendab leeke, lööke ja kuule nagu ei iial varem
Septembrikuus tasub end valmis panna higiks, vereks ja pisarateks (ja leekideks), sest kinodesse jõuab märulifilm «Rambo: Viimane veri» (Rambo: Last Blood). Sylvester Stallone'iga.
Ilmar Raag: Nolan on esimene pääsuke
Eesti film elab hästi ebaühtlases rütmis: mitu aastat mõõna ja siis jälle pidupäev, nagu EV 100 filmiprogramm oli. Ilmar Raag, kuidas kommenteerite filmihiiu Warner Bros. Tallinna filmivõtetega seonduvat?
FILMIDE TIPP-10 EESTI KINODES | Parim film ei leia teed kinokassa tabelisse
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Kadunud talent: Jüri Butšakov mängis filmikriitikut
Saatejuht ja tuleb välja, et ka filmikriitik, Jüri Butšakov käis «Õhtu!» saates Apollo kinodes jooksma hakkavast uuest Tarantino filmist rääkimas. Vaata videost lähemalt!
Meie Siberi geenid
Dokumentaalfilm „Monument vanaemale“ (Eesti 2019, 24 min), režissöör Ave Taavet. Ei oska ma liigitada, mis filmiga on tegemist: selle tegijad on antropoloog-animatsioonikunstnik lavastajana ja maalikunstnik keskse tegelasena. Minnakse otsima Siberisse saadetud vanavana­vanaema hauda ja film läheb...
Lahe ja nostalgiline film: Jonah Hilli lavastatud «Mid90s» taaselustab näitlejast režissööri teismeea armumised, pahandused ja seiklused rulalaudadel
7. juunil jõuab kinodesse koomik Jonah Hilli välismeedias suurepäraseks hinnatud debüütfilm «Mid90s», mis viib vaataja režissööri lapsepõlvemaile: 90ndate keskpaiga Los Angelesse.
Mis on saanud Cuffist ja Linkist, kes näitlesid koos Sylvester Stallone'iga filmis «Rocky»?
Cuff ja Link on kilpkonnad, kes olid staarid nii 1976. aasta filmis «Rocky» kui ka 2018. aasta filmis «Creed II».
Almodovari auhinnatud film jõuab kinodesse
Sel nädalal jõuab kinodesse Hispaania kõige hinnatuima režissööri, Pedro Almodovari uus film «Valu ja hiilgus» –  Cannes’i filmifestivalil kaks auhinda võitnud meistritöö, milles on palju lavastaja enda mälestusi ja omamoodi elulugu, kuid mitte täielikult.
Pärast mõningaid sekeldusi õnnestub neil tagasi koju põgeneda, kuid...
Meenutades Jüri Järvetit * Vene kalapüügi eripära * Jabur, aga kuulus film
Jaak Kilmi uus dokfilm esilinastub Sheffieldis
Jaak Kilmi täispikk dokumentaalfilm „Minu spioonist isa“ („My Father the Spy“) esilinastub 8. juunil mainekal Sheffieldi dokumentaalfilmide festivalil. See on ühtlasi Eesti-Läti-Saksamaa-Tšehhi kaastootmises sündinud filmi maailmaesilinastus.
Galerii: Kas Nolan telepordib linnahalli Ukrainasse?
Tallinna linnahalli juures on lahti läinud Christopher Nolani filmi «Tenet» võtted.
Apollo Kino avab Ülemiste keskuses Euroopa modernseima kino
Apollo Kino avab neljapäeval uuenenud Ülemiste keskuses Euroopa moodsaim kinokompleks, mis pakub kuue kinosaali jagu kvaliteetset kinoelamust tipptasemel kinotehnika, mugavate diivanite ja nahktoolide ning kinorestoraniga."Apollo Kino Ülemistel on hea meel tutvustada Eesti esimesi paarisdiivaneid...
Sõltlase lend kainuse orbiidile
Vaevalt pool aastat on möödas sellest, kui kinodes jooksis Eestiski äärmiselt menukaks osutunud «Bohemian Rhapsody», elulooline draama Queeni varalahkunud ninamehest Freddie Mercuryst.
Tähelepanu õudukafännid! «Annabelle tuleb koju» uus treiler on väljas
Kui sulle meeldivad õudusfilmid, siis kindlasti ootad sa juba pikkisilmi kurja nuku kolmandat lugu «Annabelle tuleb koju». Esilinastuseni on küll veidi veel aega, aga seni aitavad põnevust üles kruttida treilerid. Vaata ja värise, sest väljas on teine ametlik treiler!
Koomik Kaarel Nõmmik võttis tralli Nolani filmi ümber humoorikalt kokku
Eesti stand-up koomik Kaarel Nõmmik võttis Christopher Nolani mängufilmi võtete ümber käiva tralli humoorikalt kokku.
Festivalifilmid hindamiseks ka teleekraanil
XXXIII Pärnu Filmifestival toimub 25. juunist 7. juulini. Kuni 30. juunini linastuvad võistlusfilmid ka ETV ekraanil. Igale linastusele eelneb kommentaar.
Eesti filmid lähevad Hiina festivalile
15.–24. juunini toimuva 22. Shanghai rahvusvahelise filmifestivali programmis on Eesti esindatud nelja filmiga. Mängufilmidest linastuvad Liina Triškina-Vanhatalo «Võta või jäta» ja Martti Helde «Skandinaavia vaikus», Eesti-Läti-Leedu koostöös sündinud dokumentaalfilm «Ajasillad» ning Sergei Kibu...
FILMIDE TIPP-10 EESTI KINODES | Paha superkangelasega õudusfilm pakub midagi uut
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Säravad filmid ja võdisevad pepud
Maria Ulfsaki värsked muljed Cannesi filmifestivalilt.
Fotod: Režissöör Nolan, staarid, kaskadöörid ja filmimeeskond saabusid Tallinna
Tallinna lennujaamas maandus täna kell 12.40 lennuk koos siin juba sel nädalal oma uusimat linateost «Tenet» filmima asuva režissöör Christopher Nolani ja teiste Hollywoodi tipptegijatega alated näitlejatest ning lõpetades kaskadööridega. Neid olid vastu võtmas kaheksa üles rivistatud Toyota Land...
Filmiarvustus: lossis juhtub lõpuks alati midagi
Üks sünkjas loss lukustatud värava taga väikelinna servas ja selle eraklikud elanikud, kaks salapärase moega õde ning nende veider, meeltesegaduses onu pluss tumehall kass ja ootamatult külla saabunud hurmurist nõbu – see on klassikaline kooslus stiilseks mõrvamüsteeriumiks või elegantseks hirmum...
Eesti filmid võidutsesid Tšehhis
Eesti filmid tõid Tšehhis toimuvalt Zlíni laste-ja noortefilmide festivalilt koju kaks auhinda.
Laagna, evridei
Laagna – evridei. Siin on Laagna Laagna Laagna evridei Öed, „Rulli rulli rulli“ (Tenet remiks, fiktiivne) Esimese tõelise Hollywoodi suurprojekti, Christopher Nolani uue filmi „Tenet“ võtete jõudmine Eestisse on vähemalt meedias päädinud poleemikaga, mille autoriks võiks vabalt olla ka Andrus Kiv...
Tartu kutsus režissöör Christopher Nolani ülikoolilinna filmima
Härra Nolan, tulge parem Tartusse, kirjutas tartlanna Olga Einasto suhtlusvõrgustikus Facebook, kui Tallinn ei nõustunud Allfilmi ja Hollywoodi suurstuudio Warner Bros. sooviga sulgeda režissöör Christopher Nolani uue filmi «Tenet» võteteks suvel kuuks ajaks liiklus Laagna teel. Naljaga pooleks k...
Elame erakordsel ajal...
Pealkirjas toodud lauset kordas üsna sageli kõrge EKP funktsionäär. Ja ega see ole ju vale sellepärast, et seda ütles kommunist. Iga aeg ongi erakordne. Ühe islami müstiku ammuse õpetuse järgi loob jumal iga sekund maailma uuesti. Iga sekund on meil uus maailm.
Film "Gulagi naised"
Film "Gulagi naised"
Kellel on Nõukogudemaal hea elada?
Nõukogude impeerium ja «arenenud sotsialism», mida selles kultiveeriti, oli jõudnud viimasesse, see tähendab täielikult kõdunenud ja maksimaalselt korruptiivsesse faasi. Pärast Brežnevi kolksuga hauda laskmist surid gerontidest NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidiumi esimehed sellises tempos, et see ei...
Seikleme filmis. Filmimuuseumi lastelaager
Seikleme filmis. Filmimuuseumi lastelaager
Nukufilm "Kapten Morten lollide laeval" ja plastiliinnukkude valmistamise töötuba
Nukufilm "Kapten Morten lollide laeval" ja plastiliinnukkude valmistamise töötuba
Filmilindifestival tuleb taas
17. augustil toimuva neljanda Filmilindifestivali programmi ühendavaks teemaks on sel korral karneval.
Filmisaade. Titaanide heitlus: Godzilla vs juudi humorist
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 99. osa.
OTSEFOTOD | Otse Los Angelesest! Nolani filmi peategelane John David Washington ja meeskond maandusid Tallinnas!
Täna keskpäeval maandus Tallinna lennujaamas lennuk, mis saabus siia otse Los Angelesest ja tõi Eestimaa pinnale Nolani filmi "Tenet" staarid ja meeskonnaliikmed. Filmi esimesed võtted toimuvad Tallinnas 17.-19. juunil.
Eesti film valiti Põhja-Ameerika suurimale lühifilmide festivalile
Ameerika Ühendriikide prestiižikamale lühifilmide festivalile Palm Springs Shortfest laekub igal aastal üle 5000 filmi rohkem kui sajast riigist üle maailma. Osalema pääseb neist üle 300 filmi, mis linastuvad temaatilistes programmides.