Arvo Kruusement: "Kevadet" näidatakse liiga tihti
20. aprillil tähistab "Kevade" režissöör Arvo Kruusement oma 90. sünnipäeva. "Vikerhommikus" rääkis ta nii tervisest kui ka sellest, kas ta on "Kevade" filmiga lõpuni rahul.
Wiesbadenis toimub Baltimaade filmiajaloo konverents
18.–24. aprillil leiab Wiesbadenis aset GoEast filmifestival, mille raames toimub suurejooneline Baltimaade filmiajaloo konverents. Üritus toob ekraanidele mitmed filmiklassikud ning räägitakse lähemalt Balti riikide filmiajaloost ning identiteedist.
„Seltsimees laps“ hoiab kinoedetabelites vankumatult esikohta
Leelo Tungla elust rääkiv film "Seltsimees laps" hoiab endiselt kinoedetabelis esikohta. Möödunud nädalal käis seda vaatamas 5932 inimest. Film on kinodes olnud neli nädalat.
Eesti film valiti Cannes’i filmituru alaprogrammi
Eesti-Etioopia-Hispaania koostööfilm «Jeesus näitab sulle teed kiirteele» valiti Cannes’i filmituru alaprogrammi  Fontiéres Platform, mis toimub teist aastat. See žanrifilmile orienteeritud sektsioon esitleb maailma filmitööstusele kokku 16 projekti ja toimub 12. – 13. mail.Vaata lõiku filmist!
Filmirežissöör Rein Maran: me hävitame üsna süsteemselt enda ümber eksisteerivat elukeskkonda
„Me ei ole harjunud viskama kõhuli maha, et vaadata mis seal rohu sees parajasti toimub,” räägib legendaarne loodusfilmide režissöör Rein Maran, kes esitleb täna enda värsket dokumentaalfilmi „Peetrike Laanetagusel”. Filmi nimitegelane on teejuhiks maailma, mille me täiskasvanuna unustanud oleme ...
Suri legendaarne itaalia režissöör Vittorio Taviani
Pühapäeval suri Roomas pärast pikka haigust režissöör Vittorio Taviani (88), kes lõi koos oma noorema venna Paologa rea Itaalia kino meistriteoseid.
Meghan Markle'i ja prints Harry mesinädalate sihtkoht avalikustatud
19. mail peetakse maha järjekordne kuninglik pulm ning Meghan Markle'i ja prints Harry tähtsa päeva kohta tilgub aina enam põnevat infot. The Sun vahendab, et nüüd on teada ka paarikese mesinädalate sihtkoht.
Animafilmi „Jaanimardikate haud“ plakatilt leiti saladus, mis peitis ennast 30 aastat
Praegu Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestivali JAFF raames kinodes jooksev 1988. aasta film „Jaanimardikate haud“ peitis enda reklaamplakatil ühte üpriski suurt saladust.
Režissöör Rain Tolk: ma ei teeks reklaami EKRE-le või Vladimir Žirinovskile
„Peas on viimane kaader, mingi fragment, mingi pilt… Kuid sinnajõudmine on paras töö, ränk enda tagantsundimine,“ kirjeldab Rain Tolk filmikirjutamise piinu. „Aga kui lugu on valmis ja sa saad hakata seda realiseerima, siis tunned, et elad elu. The life, noh! Siis on juba puhas lust.“ 
Suri „Full Metal Jacketi“ legendaarne ropu suuga veebel
74 aasta vanuses on surnud USA näitleja R. Lee Ermey, keda tunti ropu suuga veebel Hartmani rollist Stanley Kubricki Vietnami sõja teemalises filmis "Full Metal Jacket".
Dekabristivaimuga Julia Aug palub kultuurisillad alles jätta
Tänu ülesastumisele Moonika Siimetsa filmis «Seltsimees laps» on Narvas sirgunud Venemaa kino- ja lavatäht Julia Aug kunagisel kodumaalgi nüüd tuhandetele kinokülastajatele vähemalt nägupidi tuttav.
Nicolas Cage kavatseb näitlemise maha jätta
Näitleja Nicolas Cage kavatseb kolme-nelja aasta pärast ameti maha panna ja keskenduda kaameratagustele rollidele.
Tartu Elektriteatris linastub põnev film igavusest
Sel reedel, 20. aprillil algusega kell 19 linastub Tartu Elektriteatris legendaarse Belgia filmirežissööri Chantal Akermani 1975. aastal valminud linateos «Jeanne Dielman, 23 quai du Commerce, 1080 Brüssel». Pika nimega kultusfilm uurib enam kui kolme tunni vältel ühe keskealise lesknaise argipäeva.
Arvustus: Vägivald nakatab
Haapsalule hingab 27.–29. aprillil kuklasse Õudus- ja Fantaasafilmide Festival. Seal linastuv äärmiselt vägivaldne „Kfc” jõuab lahatavate teemade hulgas otsapidi lastetuppa.
Võida piletid: tule Sõbrannaga kinno!
Meeleolukas kinoüritus «Sõbrannaga kinno» tuleb taas ning just sul on võimalus võita piletid Amy Schumeri värske ja meeleoluka filmi «Küll ma olen ilus» esilinastusele!
Arvustus: Õhuline ood vabakslaskmisele
„Portugali” keskne tegelane Karina elab koos kaaslase ja pojaga turvaliselt väljakujunenud ja konventsionaalses mõttes igati meeldivat argipäeva. Elad ja oled, teed asju, mida elus tehakse ning tunned sest kõigest rõõmu, kuni ühel hetkel... enam ei tunne.
Kiirkohting: Liis Nimik
Aprilli keskpaigas jõuab kinodesse uus kodumaine film „Portugal”, kus on peale filmi- ja teatrimaailmast tuntud näitlejate ja režissööri mängus ka monteerija Liis Nimiku käsi.
Pöial püsti, kes sellist vahvat konnakest mäletab!
Värske kodumaine film kinodes: „Portugali“ tehti peaaegu kolm aastat
“Sügav ja sume nagu suveöö, füüsiline ja vaimne rännak,” ütleb tutvustus Allfilmi uue linateose “Portugal” kohta, mis tänasest asub kinopubliku südameid vallutama. Käidud teed vaatavad režissöör Lauri Lagle ja näitleja Margus Prangel.
Algasid mängufilmi „Sandra saab tööd“ võtted, kus teeb kaasa Eesti näitlejate koorekiht
Sel nädalal algasid uue Eesti täispika mängufilmi "Sandra saab tööd" võtted. Koomiliste elementidega psühholoogiline draama jõuab kinno 2019. aasta kevadel.
Mustamäel kogub populaarsust Kino 65+
Täna, 18. aprillil kell 10 linastus režissöör Moonika Siimetsa film "Seltsimees laps" Mustamäe Apollo Kino kahes saalis. Ikka linnaosa eakate filmihuviliste klubile Kino 65+, mis on saanud paari kuuga uskumatult populaarseks."Käivitasime Mustamäel eakate kinoklubi Kino 65+ veebruaris," räägib lin...
„Miloš Forman tõi Hollywoodi nõukogudevastase mässu vaimu.“
Mässulise tšehhi režissööri Miloš Formani Hollywoodi debüüt kukkus küll kolinal läbi ja ta jäi stuudiole 500 dollarit võlgugi, kuid seda magusam oli triumf, kui järgmine film „Lendas üle käopesa“ võitis viis Oscarit, sealhulgas parima filmi ja parima lavastaja auhinna. „Forman tõi Hollywoodi nõuk...
Arvustus: Seltsimees laps ja tema maailmasuurune puu
„Seltsimees laps” on Eesti 100. sünnipäevaks valminud kingitustest üks õnnestunuimaid. Mis saaks olla Eesti sünnipäeva puhul veel parem kui panna inimesed aina uuesti ja sügavamalt oma kodumaasse armuma?
Eesti õudusfilm pälvis rahvusvaheliste fännide toetuse
Kodumaine lühiõudukas «Karv» kogus Indiegogo platvormil esimeste päevadega veerandi seatud eesmärgist. Esimeste päevadega on filmitiim Indiegogo ühisrahastusplatvormil kogunud pea 2500 dollarit, mis moodustab eesmärgiks seatud rahastusest ligi 25 protsenti.
Esilinastub loodusfilmide suurmeistri Rein Marani uus teos
19. aprillil kell 19.30 esilinastub kinos Artis legendaarse režissöör-operaatori Rein Marani loodusteemaline koguperefilm «Peetrike Laanetagusel» (53 min).
TASUTA: Kumu näitab filmi vaenujalal olevatest Siberi vanausulistest
Sügaval Siberi taigas, eemal tsivilisatsioonist, elab kaks vanausuliste perekonda, kes ei kannata üksteist silmaotsaski. Sel kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas linastuv "Bragino" toob selle shakespeare´liku vastasseisu ekraanile. Prantsuse režissööri Clément Cogitore fi...
SUUR ÜLEVAADE: kes on nõutuimad Eesti filminäitlejad ja miks kaamera neid armastab?
Mõningaid näitlejaid kohtame filmilinal tunduvalt sagedamini kui teisi. Selle sajandi filmidest on enim pea- ja kõrvalosi ette näidata Juhan Ulfsakil, Mait Malmstenil, Mirtel Pohlal, Tambet Tuisul ja Tõnu Ojal. „Kõik nad on väga karismaatilised isiksused, väga suure sisemise jõu ja põlemisega,“ l...
Arvustus: Vanaduse vaikne värin
Kuidas kirjeldada seda keha, mõistust, närvilõpmeid ja juuksejuuri läbistavat tunnet, kui paratamatus hingab sulle näkku oma leiget hingeauru?
Ballaad Iisraeli sõdurist ja kaamelist
Napilt parima võõrkeelse filmi Oscari nominatsioonist ilma jäänud «Fokstrott» on juba teine sõjateemaline draama Iisraeli filmitegijalt Samuel Maozilt, kelle hulgaliselt tähelepanu pälvinud debüüdist «Liibanon» on praeguseks möödas ligi kümme aastat.
FOTOD JA VIDEO | Esilinastub uus Eesti film "Portugal"
Täna õhtul esilinastub režissöör Lauri Lagle mängufilm “Portugal”, kus näeb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud ja isklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub.
Eesti filmid saavad lisaks miljon eurot aastas
Valitsus jõudis riigi eelarvestrateegia arutelul kokkuleppele, et riik lisab iga-aastaselt eesti filmile miljon eurot. See peab tagama, et eesti filmide tootmine jätkub vähemalt senisel tasemel.
Suri sarjas "Südameasi" Claude Greengrassi mänginud näitleja
Sarja "Südameasi" näitleja Bill Maynard suri 89-aastasena, vahendab Mirror. Näitleja perekond on mehe lahkumist kinnitanud. Bill Maynard, kodanikunimega Walter Williams, on inimestele tuntud sarjast "Südameasi", kus ta mängis Claude Greengrassi. 
Telesaade «Jupiter» saab HÕFFi tänuauhinna
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival annab tänuauhinna ligemale 21 aastat ETV ekraanil olnud saatesarjale «Jupiter».
Selgus «Seltsimees lapse» uus vaatajanumber
Moonika Siimetsa film «Seltsimees laps» jookseb kinodes juba neljandat nädalat ja on endiselt kõige vaadatuim film.
Teatrikino: "Aukartust äratav"
Teatrikino: "Aukartust äratav"
Kino maale teeb Eesti 100. sünnipäevaks animakingituse
Alates aprillikuust teevad Nukufilm, Joonisfilm ja Go Bus filmifestivali Kino maale raames Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul animakingituse. Bussireisijad saavad sõidu ajal valida vaatamiseks kolme programmi jagu väärt Eesti animatsioone."Programmid on kokku pandud Eesti Joonisfilmi ja Nukufi...
VIDEO ja FOTOD | Vaata, millise "luksuse" keskel Kim Jong-un Hiinasse reisis
Avalikkuse ette jõudsid värsked kaadrid Põhja-Korea diktaator Kim Jong-uni rongireisist Hiina
Suri «Full Metal Jacketi» näitleja
R. Lee Ermey, näitleja, kes kehatas Stanley Kubricku filmis «Full Metal Jacket» vanemseersant Hartmani, suri 74 aasta vanuselt kopsupõletiku tõttu.
JAFF näitab nõiduslikke joonistatud maailmu
Jaapani animatsiooni ja elustiilifestival JAFF toimub 12. korda ja selle raames linastub Tallinna ja Tartu kinodes 18 filmi. Allpool on kavast välja valitud kuus filmipärli. Kõikde linastuvate filmide ja muude festivali kultuurisündmustega tutvuge aadressil jaff10.animefest.eu (laadige alla PDF-f...
„Mandariinid“ tõusis maineka filmiportaali edetabelis maailma parimate sekka
Maailma mainekaim filmiportaal IMDB on ritta pannud 250 parimat filmi üle kogu maa. Esimese Eesti filmina jõudis parimate filmide edetabelisse „Mandariinid“.
Kalju Kivi võitis soomlaste filmiauhinna Jussi kunstnikutöö eest
Soomlased jagasid täna oma filmimaailma Oscareid ehk Jussisid. Auhindadele oli nomineeritud ka kolm eestlast -  suursoosiku "Igitee" montaaži eest Tambet Tasuja, kunstnikutöö eest Kalju Kivi ja kostüümikunstniku töö eest Eugen Tamberg. Jussi kuju viib koju Kalju Kivi.
GALERII | Vaata, kes tulid "Seltsimees lapse" esilinastusele!
23. märtsil alustab Eesti Vabariik 100 filmiprogramm, mille avafilm „Seltsimees laps” jõuab kinodesse üle Eesti. 
Abielusaate-Helen: me ei koli Kalvi-Kallega Eestist ära
Portaal Elu24 avaldas uudise, justkui oleks tõsielustaarid Kalvi-Kalle Kruusamäe ja Helen Kõpp, kes ühist last ootavad, otsustanud kolida Rootsi.
Kerdo Mölder: saime valmis minu elust vändatud mängufilmi "Elu hammasratastel" täispika treileri, hurraaa!!!
"Oleme valmis saanud esimese mängufilmi "Elu Hammasratastel" tãispika treileri," rõõmustab loo peategelane, ansambli Respekt solist Kerdo Mölder. 
„Must panter“ tõusis USA kinode edukaimaks superkangelaste filmiks
Eestiski jooksev "Must panter" püstitas USA kinodes rekordi.
ÕL VIDEO | Ene Rämmeld: Leida Laius sai pärast "Libahundi" ekraanile jõudmist infarkti, sest kriitik Remmelgas tampis filmi maatasa
„Pärast mängufilmi „Libahunt“ ekraanile jõudmist sai selle režissöör Leida Laius infarkti, sest Rahva Hääles ilmus Tallinnfilmi peatoimetajalt ja „Libahundi“ stsenaariumi kaasautor Lembit Remmelgalt mahukas artikkel, milles film maapõhja tambiti. „See oli otseselt Leidale noa selga löömine ja sel...
TV3 VIDEO | Vaata ringi Sausti mõisas, kus "Litsid" kundesid kabistavad
Ringkäik Sausti mõisas pakub teleseriaali “Litsid" vaatajatele toredat äratundmisrõõmu
Mõnel olid krokodillid - Saksa kino
Mõnel olid krokodillid - Saksa kino
Filmisaade soovitab: «Luckyt» peab nägema
Käes on pikad pühad, jõuab mitu korda kinos käia. Kellel veel nägemata, siis «Seltsimees laps» on kohustuslik vaatamine ja värskelt kinno jõudnud «Lucky» veel eriti. Saatejuht läheb seda viimast kindlasti teist korda vaatama, nii et kinos näeme!
Video: kinolinale jõudis tõeliselt SUUR näitleja
«Hendrik Alla liikuvates piltides» sel nädalal:
ARMAS KLÕPS: president poseeris koos "Seltsimees lapse" peaosatäitjaga
Täna esilinastunud filmi "Seltsimees laps" käis vaatamas ka president Kersti Kaljulaid, kes linateose lõppedes tänas nimitegelast mänginud Helena Maria Reisnerit ning poseeris temaga ka koos pildil. 
Anna Hintsi auhinnatud lühifilm „Jää“ valiti mainekale Busani filmifestivalile
Eesti filmi- ja teleauhindade galal parima lühifilmi auhinna võitnud "Jää" valiti 4953 kandidaadi seast mainekale Busani rahvusvahelise lühifilmide festivali võistlusprogrammi.
Uus ja vana Eesti film Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil
Homme algab mainekas Moskva rahvusvaheline filmifestival, mis võtab tänavu luubi alla Baltimaade filmikunsti.
Maria Avdjuško: üks režissöör tahtis, et elaksin paar päeva rotte ja tarakane täis korteris
"Olen mänginud filmis, kus mu tegelasel oli reaalne protoüüp - psüühiliste häiretega naisterahvas, kes elas väga kummalises korteris, kus voodis madratsi sees elasid rotid ja tarakanid kukkusid, nagu vihm, laest alla. Režissöör ütles mulle täiesti süüdimatult: "Äkki sa elad mõned päevad seal."," ...
Kuidas Hitchcock, Kubrick ja teised režissöörid autentsuse nimel näitlejaid piinasid
Filmimaailmas on teada mitmeid režissööre, kelle töömeetodid ei ole näitlejaid hellitavad, vaid piinavad ning kelle tõttu on näitlejad saanud närvivapustusi.
Aja auk. Heroiiniauk
Sai hiljaaegu vaadatud filmi, mida ammu olin tahtnud vaadata – «Christiane F». Tegemist on 1981. aasta saksa filmiga, mis välja tulles oli Saksamaal teatavat sorti box office hitt ja mujal saavutas kiiresti kultusstaatuse. Soundtrack'i on filmile peamiselt oma Berliini-perioodi lugudest kokku pan...
Margus Prangel: «Portugal» on otsingufilm
Filmisaates «Hendrik Alla liikuvad pildid» käis uue Eesti filmi «Portugal» meespesaline Margus Prangel.
TV3 VIDEO | Leonardo DiCaprio tellis Eesti moemajalt ülikonna
"Mu hea sõber, kes töötab megastaar Leonardo DiCaprio heaks, helistas mulle ja uuris, kas Guild oleks valmis DiCapriole ülikonda disainima," räägib filmikunstnik, värske liikumise Võrdsed algataja, Kõue mõisa taaselustaja ning pealinna restorani Frank looja Mary Jordan Seitsmestele.
„Sõrmuste isanda“ autorilt Tolkienilt ilmub peatselt uus teos
Augustis ilmub briti menukirjaniku J.R.R. Tolkieni (1982 – 1973) seni avaldamata teos "The Fall of Gondolin" ehk "Gondolini langemine". 
Reporter: Harry ja Meghani elust tehti film
Lauri Lagle: oluline on olla igas punktis kohal
Neljapäeval jõuab kinno Lauri Lagle esimene mängufilm – «Portugal», peaosas Mirtel Pohla. Pean Lauri Laglet üheks põnevaimaks nooreks lavastajaks, näiteks tema «Paradiis» Von Krahli teatris vapustas mind oma õrna iluga, näidates elu kõige argisemaid hetki ootamatu nurga alt, NO99s tehtud «Päev pä...
Kohtumised terve mõistuse varjupoolel
Pärast #MeToo võidukäiku tõstis Prantsusmaal pead vastureaktsioon saja naislooja juhtimisel. Nood avaldasid Le Monde’is kirja, kus nimetasid naisi jõustavat kampaaniat puritaanlikuks nõiajahiks, mis õhutab meestevihkamist ja piirab seksuaalvabadust. Võrdlemisi raske on mitte tõmmata paralleeli üh...
Viljandis tuleb komöödiafilmide festival
3.-6. maini toimub Viljandis komöödiafilmide festival Wilkom.Linastustamisele tulevad komöödiafilmid kogu maailmast ja näitamisele tuleb ka Eesti komöödiate eriprogramm.
Daniel Craig kinnitas veekord, et 25. Bond on ta viimane 007 film
Briti näitleja Daniel Craig pani 20. aprillil toimuvale heategevusoksjonile müüki 2014. aasta Aston Martin Vanquishi, andes samas intervjuu, milles rääkis oma edasistest plaanidest.
VIDEO | Soome filmiauhinna võitnud Kalju Kivi: paremad kohad lõigati "Igiteest" välja
Kunstnik Kalju Kivi rääkis "Ringvaates", et Soome filmiauhinna Jussi võitmine AJ Annila linateose "Igitee" kunstnikutöö eest ei ole mitte ainult õnn ja rõõm, vaid meeletu segu igasugu erinevatest asjadest. "Üllatus, õnn, rõõm, uhkus, rahulolu ja siis veel igasugu erinevaid vürtse, ühepajatoit on ...
Spielbergi uuest ulmekast „Mary Poppinsi“ järjeni – mis on selle kinoaasta oodatuimad palad?
Veel kevadel selgub, kuidas võtavad tähesõjafännid vastu Han Solo, keda ei kehastagi Harrison Ford, ning aasta lõpp näitab, kui palavalt tervitavad „Sõrmuste isanda“ ja „Kääbiku“ filmide austajad uut Peter Jacksoni osalusel valmivat fantaasiafilmi. Viimaks saab järje 17 aasta tagune komöödia „Sup...
Pangatöötaja sööstis surmapõlgavalt sügavikku
Kas mäletate, mis vahuveini teie 1990. aastate esimesel poolel jõite? Sovetskoje šampanskoje, kas polnud? Aga pankurid, nemad jõid kõige ehtsamat Mummi šampanjat. Mummi pudel maksab praegu ligi 60 eurot. Ma ei julge ette kujutada, mis suhe oli Mummi hinnasildil ja ajakirjaniku töötasul telesarja ...
Koerte hävitamine kunstiliselt kaunis vormis
Tähelepanuväärse režissööri Wes Andersoni uus film «Koerte saar» erineb vormiselt enamikust filmidest, mis Eesti peavoolukino ekraanidele jõuavad – see on nimelt nukufilm.
Steven Spielberg: järgmine Indiana Jones võib olla naine
Indiana Jonesi filmide režissöör Steven Spielberg paiskas õhku intrigeeriva idee: kui Harrison Ford ameti maha paneb, võib järgmist Indiana Jonesi mängida hoopis naine.
NÄDALA FILM | „Koerte saar“ paneb koertest paremini aru saama
Rain Tolk mõtleb pärast Wes Andersoni värske filmi vaatamist koera võtmise peale.
HÕFFile lisab värvikust Ameerika drag queen
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalile saabub ka hetkel Soomes elav ekstravagantne Ameerika drag queen Carlotta Moore.
Kino astub Tallinnas otse tänavatele
Tuleval laupäeval, 14. aprillil muudab Hamburgi kunstnike grupp Tallinna tänavate seinad kinoekraanideks, linastades eriliselt selleks puhuks kokku pandud lühifilmide programmi.
Raivo Suviste käis operatsioonil
Laupäevaõhtusel EFTA-galal parima teleseriaali auhinda vastu võttes ütles Gerda Kordemets, et seriaali "Siberi võmm" produtsent Raivo Suviste lebab haiglavoodis, kuid see-eest kepsutab järgmisel aastal kõigi eest.
„Seltsimees laps“ on jätkuvalt kinodes populaarseim film
Eelmisel nädalal käis kinokülastaja taas kõige rohkem vaatamas kodumaist filmi "Seltsimees laps" ning film hõivas taas kinode TOP7 esikoha. Möödunud nädalal vaatas seda kinodes 11 630 inimest, kokku on filmil vaatajaid juba 73362.
Tilda Swinton pidi end ribadeks naerma, kui Clooney kaksikud sai
On alles magus rõõm see kahjurõõm!
Kultusfilm «Koyaanisqatsi» tuleb ekraanile koos elava muusikaga
25. ja 26. aprillil toimub kinos Artis kinokontsert, kus kohtuvad legendaarne Ameerika film ja Belgia päritolu post-rock kvartett «We Stood Like Kings». Projekti raames on ansambel loonud uue filmimuusika dokumentaalfilmile «Koyaanisqatsi», mida esitatakse kinosaalis samaaegselt linastuva filmiga.
Tülil lõpp: Netflix ei lähe Cannes'i filmifestivalile
Mullusel Cannes'i festivalil pöörasid žürii esimees Pedro Almodovar ja žürii liige Will Smith juba esimesel päeval tülli. BBC Newsi teatel oli kõige kurja juureks voogedastusplatvorm Netflix, kelle kaks peapreemia Kuldse Palmioksa nimel võistlesid - Tilda Swintoni “Okja” ning “Meyerowitzi lood”, ...
Mark Strong – näitleja, kellest räägitakse ülivõrdes
Esmaspäeval FOXi kanalil esilinastuvas spioonidraamas «Varjatud võim» («Deep State») mängib Mark Strong peaosalist, endist luuretöötajat, kes peab olude sunnil naasma ohtlikku mängu ja ellu, mida ta meeleheitlikult seljataha proovis jätta.
GALERII | Vaata, kes lõbutsesid EFTA järelpeol
Laupäeval jagati EFTA-sid ehk Eesti filmi- ja teleauhindu. Coca Cola Plazas toimus ürituse ametlik järelpidu.
EFTA-le nomineeritud tele- ja filmitegijad selgitavad: kuidas erineb filmide ja telesarjade valmimise köögipool?
Täna tunnustatakse kodumaised tele- ja filmitegijaid Eesti Oscaritega, ehk teist korda jagatakse välja EFTAd. Eesti on teatavasti niivõrd väike maa, et siin peavad tele- ja filmiinimesed tööd rügama mõlemal alal. Televisiooni ja filmimaailma eristavad nende sõnul peamiselt raha- ja ajavaru.
Kannatust! Mõlemad „X-meeste“ filmid lükkuvad
Neil, kes lootsid näha novembris järgmist „X-meeste“ saaga filmi „Tume fööniks“, tuleb kannatust varuda. 20th Century Fox teatas, et lükkab selle esilinastuse kolm kuud edasi.
Krimisarja „Ohtlik lend“ põhjal valmiva filmi stsenaarium on juba lõpujärgus
Krimisari „Ohtlik lend“ oli ETV eetris rohkem kui kümme aastat tagasi. Nüüd, kümme aastat hiljem otsustasid kolm koolipoissi, et soovivad ülimenuka krimiseriaali taas vaatajateni tulla, vahendab Menu.
Hollywoodi filmitähed
Hollywoodi filmitähed
HÕFFI väike õuduste pood avatud!
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kava viimastes täiendustes tegutsevad Mehhiko gängisõdadele jalgu jäänud lapsed ja Louisiana mädamülgastest pärit monstrum Victor Crowley, aga näha saab ka Eestis laineid löönud raamatu «Väike tüdruk, kes armastas liialt tuletikke» kauaoodatud ekranis...
Nurgalauas istub Saatan
Kas te usute, et inimesed on ilusad ja head, või selgub terasemalt uurides, et igaühes võib peituda koletis? Mingem vaatama filmi «Kohvik nimega Koht» ja saagem teada.
Kumu dokumentaal: "Hockney"
Kumu dokumentaal: "Hockney"
Galerii: Quentin Tarantino ühe nimekaima filmi võttepaigaks olnud maja otsib ostjat
Quentin Tarantino ühe tuntuima filmi võttepaik lööb kinnisvaraturul laineid. 157,9-ruutmeetrine eramu on ilmselt nii mõnegi kultusfilmi «Pulp Fiction» fänni unistuste koduks.
Filmisaade: te ei julge kinos hingatagi, karjumisest rääkimata
Selle nädala kinokava pakub vaatamiseks originaalset õudust, kummalist psühhodraamat, siirupist armastust ja lollakaid nalju. «Hendrik Alla liikuvad pildid» vaatas ja räägib.
Üllatusmunadest kubisev popkultuurioopus
Kui ma seitse aastat tagasi lugesin Ernest Cline’i raamatut «Ready Player One», niutsusin iga paari lehekülje järel: «See on film, FILM!» Küllap tundis sama ka vanameister Steven Spielberg, aga erandina minust tegi ta oma mõtte teoks.
Oluline film kinos: harjutusi iseseisvaks surmaks
Näitleja lavastas oma esimese filmi ja sellest sai suurepärane teos tänu säravale peaosatäitjale.
Anne Hathaway paljastab, et võtab uue filmirolli jaoks kaalus juurde
Näitlejatar Anne Hathaway avaldas sotsiaalmeedias videoklipi, kus ta veedab aega trennisaalis. Naine kirjutab video all, et võtab uue filmirolli tarbeks kaalus juurde.
Suri jaapani animatsioonilegend Isao Takahata
82 aasta vanuses on surnud jaapani animafilmide režissöör Isao Takahata.
Arvo Kruusement 90 – “Kevadest” “Sügiseni”
Pühapäeval, 22. ap­rillil kell 19.30 jõuab ETV2 ekraanile “Teemaõhtu”, mis on pühendatud juubilar Arvo Kruusemendile.
Riho Undi animafilm osaleb mainekatel festivalidel
Animafilm "Maria ja seitse pöialpoissi" linastub mainekatel filmifestivalidel Zagrebis ja Annecys - tänav Nukufilmi stuudios valminud Riho Undi lühianimafilm on valitud mõlema auväärse festivali võistlusprogrammi.1972. aastal ellu kutsutud Zagrebi festivalile oli esitatud üle 1800 filmi 76 riigis...
Sündinud klassikuks
Kui lõppes «Seltsimees lapse» pressilinastus, tahtsin režissöör Moonika Siimetsale esitada ühe retoorilise küsimuse ja muidugi tänada teda suurepärase filmi eest. Aga ei jõudnud, sest professionaalsus ennekõike. Hakkasin hoopis Leelo Tungalaga intervjuud tegema, sest film on ju valminud tema suur...
Suri «Südameasja» seriaali üks värvikamaid tegelasi
Perekonna teatel suri 89-aastaselt Eesti vaatajatele tuntud seriaalis «Südameasi» ühte värvikamat tegelast mänginud Bill Maynard.
HÕFF avastab unustatud flaami õudusfilmipärleid
Pimedate Ööde filmifestivali populaarse Flandria fookuse jätkuna pöörab HÕFF esmakordselt Eestis pilgu ka selle Belgia hollandikeelse piirkonna rikkalikule õudusfilmitraditsioonile.
2018. aasta IFFi avapauk
2018. aasta IFFi avapauk
Kumu lõpetab talvise filmihooaja Alaska põlisrahvaga
Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programm lõpetab talvise hooaja optimistlikult, tuues vaatajani liigutava loo sellest, kuidas Alaskal elavate alutiikide ehk sugpiakkide keelt väljasuremisest päästetakse.
Parim naisnäitleja filmis Rea Lest: filmis mängimine oli huvitav kohtumine täieliku tundmatusega
Eile jagati Nordea kontserdimajas teist korda Eesti filmi- ja teleauhindu ning parima naisnäitleja filmis tiitli viis koju Rea Lest oma üleastumise eest "Novembris".