Millal gaasiveok end tegelikult ära tasub?
Eelmisel nädalal saabusid Eestisse esimesed LNG-veokid, mille tellijaks oli Alexela Oil. Mis plaanid ettevõttel nende autodega on ja miks välistasid nad diiselveokite ostu, räägib saates Ärikliendid roolis Alexela Oil juhatuse liiga Alan Vaht.
Swedbanki aktsia vabalanguses, haihtunud on umbes Eesti üksuse väärtus
Swedbanki aktsia hind oli täna lõunaks kukkunud Stockholmi börsil juba 10,5 protsenti, mis teeb ettevõtte väärtuse languseks 25 miljardit Rootsi krooni ehk ligi 2,4 miljardit eurot.
Kitti tahtis Eesti Panga juhiks Keskerakond
Swedbanki juhi kandidatuuri Eesti Panga juhi kohale esitas nõukogu liige, Keskerakonda kuuluv Kalev Kallo. Temale oli soovituse andnud Janek Mäggi.
Kapo andis ohuhoiatuse venekeelse odavtööjõu Eestisse toomisele
Kaitsepolitsei hinnangul on Eesti suurimateks majandusjulgeoleku ohtudeks Venemaa ekspansionism, äärmuslik islam, läänemaailmas leviv isolatsionism, Hiina üha suurem domineerimine ja muu hulgas eraldi ka venekeelse odavtööjõu Eestisse sissetoomine.
Baltic Queen naasis Tallinna-Stockholmi liinile
Selle nädala alguses jõudis Poolast, Gdanski laevaremonditehasest tagasi Tallink Grupi kruiisilaev Baltic Queen, mis taastab igapäevase laevaliikluse Tallinna ja Stockholmi vahel.
Swedbanki aktsia alustas kauplemispäeva suure langusega
Balti riikide rahapesuskandaali laienemine Swedbankile kukutas panga aktsia Stockholmi börsil 6,8 protsenti 196,55 Rootsi kroonini.
Swedbankis kahtlustatakse Danskega seotud rahapesu
Rootsi ringhäälingu SVT andmeil kahtlustatakse Rootsi pangas Swedbankis ulatuslikku ja süstemaatilist rahapesu, mis kestis pea aastakümne ning oli seotud Danske Banki Balti üksustega.
Harju KEK rajab Rae valda uue äripargi
Tööstuskinnisvara arendaja Harju KEK hakkab peagi ehitama Lagedi lähedale Tallinna ringtee äärde Varivere teele uut äriparki A11. Ettevõte ei soostunud esimesi ankurüürnikke veel välja ütlema.
Maailma rikkaima pere vara kasvas eile 3,3 miljardi dollari võrra
Maailma suurima jaekaubaketi Walmart neljanda kvartali tulemused olid väga head, mis kergitas ettevõtte aktsiat 2,2 protsenti.
Liikluskindlustus kallines, kindlustused jõudsid kasumisse
Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel oli eelmise aasta keskmine liikluskindlustuse aastamakse 142 eurot, kasvades aastaga 9 protsenti.
Avati uus e-Eesti esitluskeskus
Eile avas president Kersti Kaljulaid Ülemiste linnakus uue e-Eesti esitluskeskuse, mis tutvustab era- ja avaliku sektori esindajaist väliskülalistele meie ainulaadset digiühiskonda ja e-lahendusi.
Telia hakkab pakkuma VoWifi-kõnesid
Telia toob klientideni VoWiFi teenuse, mis võimaldab teha mobiilikõnesid WiFi-võrgus. Esialgu pakub seda vaid üks telefon.
Galerii: Weekend Festivali pankrot jõudis kohtusse
Täna toimus Harju maakohtu Tallinna kohtumajas Weekend festivali korraldajafirma Weekend Festival Baltic OÜ pankrotimenetluse istung. Pankrot kuulutatakse tõenäoliselt välja järgmisel kolmapäeval.
Eesti otsib tõsielukampaaniaga IT-talente
EAS kutsub välismaalt IT-talente kandideerima Eesti tuntud firmadesse ning lennutab lõppvooru pääsenud 25 inimest kohale tööintervjuudele ning Eestiga tutvuma.
Lauluväljakul maandunud helikopter ajas omaniku kurjaks: sugulastele külla minna saab ka taksoga!
SA Tallinna Lauluväljaku haldusjuht on pahane, et läinud nädala pühapäeval maandus lauluväljakul omavoliliselt helikopter. «Sugulastele külla ja torti sööma minna saab ka jalgsi, takso või ühiskondliku transpordiga,» ütles ta.
Veel üks suur autotootja hülgab Brexiti kaoses Suurbritannia
Honda sulgeb Lääne-Inglismaal autotehase, mis võib tuua kaasa 3500 töökoha kadumise ja on järjekordne löök Brexitist häiritud Briti majandusele, edastas Briti meedia esmaspäeval.
airBaltic lõpetab Boeinguga lendamise juba sel aastal
airBaltic teatas, et viib oma plaani lõpetada opereerimine Boeing 737 lennukitel ellu juba sel sügisel, ehk planeeritust aasta varem. Tegevuskulude optimeerimise eesmärgil jätkatakse lendamist ühe lennukimudeli, Airbus A220-300ga.
Danske rahapesu eest võiksid vastutada Taani audiitorid
Audiitorite järelevalve nõukogu kontrollib, milline roll on vandeaudiitoritel rahapesu puudutavate tegevuste kontrollimisel, valeandmete alusel toetuste taotlemisel ning selle kaudu ka palju muud. Audiitorid ei kipu aga enda tööl vastutust nägema.
Kes katab erakondade lubadused?
Rahandusministeeriumi erakondade valimislubaduste analüüsist selgus, et erakondadele meeldib anda kulukaid lubadusi, aga riigieelarvesse tulude toomise peale vähemalt valimisperioodil ei mõelda. Ligi aasta kestnud töö läks üle kivide ja kändude, sest valimiste perioodil tekkis lubadusi juurde ja ...
Paidesse kerkib 100 miljoni eurone tehas
Piimandusühistu E-Piim valmistab ette Paidesse 100 miljoni eurose piimatööstuse rajamist, mille jaoks on vaja viimaseid kooskõlastusi põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) ning allkirju ehitus- ja tehnoloogialepingutele.
Huawei asutaja Ren Zhengfei: USA ei suuda meid purustada, me oleme rohkem arenenud
Hiina tehnoloogiaettevõtte Huawei asutaja Ren Zhengfei ütles intervjuus BBC-le, et USA ei suuda neid kuidagi purustada, ning peab ettevõtte finantsjuhi ja oma tütre Meng Wanzhou vahistamist poliitiliselt motiveerituks.
Tallinna linnavalitsus ja MRP pöörasid lõplikult tülli
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul nörritab pankrotistunud MRP Linna Liinid OÜ endiseid bussijuhte ning keeldub neile valeväiteid esitades palka välja maksmast. Ettevõte nimetab seda laimuks ja valeks ning süüdistab hoopis linnajuhte ettevõtte nörritamises.
Telia: üks viirusetõrje blokeeris kuuga 25 000 rünnakut
F-Secure´i loodud turvarakenduse Telia SAFE jaanuarikuine kokkuvõte näitas, et aasta esimesel kuul aitas kõnealune viirusetõrje blokeerida ligi 25 000 viiruserünnakut.
Elron meelitab rohkem piletimasinat kasutama
Alates 1. märtsist muutuvad Elroni sõidukaardiga ostetavate piletite soodustused. Senine sõidukaardiga piletiostu soodustus (10%) jääb rongis kehtima vaid piletimasinast ostes. Klienditeenindajalt ostes maksab pilet olenemata makseviisist võrdselt.
Korraga saab registreerida ettevõtte, käibemaksukohustuse ja töötajad
Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed. The post Korraga saab registreerida ettevõtte, käibemaksukohustuse ja töötajad appeared first on RMP.ee.
LHV teatas dividendi
LHV avaldas koos auditeeritud aastaaruandega ka dividendipakkumise.
GRAAFIK, VIDEO JA BLOGI | Rahandusministeeriumi analüüs: millistel valimislubadustel on kõige krõbedamad hinnalipikud juures?
Rahandusministeerium avalikustas riigikogu valimistel osalevate erakondade valimisplatvormide analüüsi tulemused, mille kohaselt on EKRE valimislubadustel kõige krõbedamad hinnasildid.
Rail Balticu hanked nõuavad Läti äri tundmist
Rail Balticu ületrassilised hanked toimuvad Läti seadusandluse kaudu ning võivad tekitada Eesti ettevõtetele lisakohustusi. Ülearu pelgama neid siiski ei pea: appi tasub võtta pädev nõustaja, lihtsam on ka siis, kui Eesti ettevõte on all-, mitte peatöövõtja.
Eesti ja Venemaa ettevõtjad vahetasid Tallinnas kogemusi
Tallinnas toimunud suurel foorumil teatati vajadusest Eesti ja Venemaa aktiivsema koostöö järele ärivaldkonnas.
Minister maalib sünge pildi: alkoaktsiisi langetamine tõstaks kuritegevust ja vägivalda
Tervise- ja tööministri Riina Sikkuti sõnul oleks alkoholiaktsiisi langetamine ohtlik samm, kuna suurendaks väga tõenäoliselt kuritegevust, vägivalda, haigestumist ja suremust ega tooks eelarvesse oodatud raha.
Circle K: on juhtumeid, kus töötaja ei ilmu enam kohale ega vasta ka telefonile
Tanklaketi Circle K personalidirektor Ursula Altmets rääkis töötajate värbamisel ja hoidmisel ette tulevatest raskustest ning sellest, kuidas osad töötajad lihtsalt päevapealt ära kaovad.
Pildid: Rootsi luksusautode tootja tükib Ferrari kandadele
Rootsi luksusautode tootja Koenigsegg on seadnud endale üliambitsioonika kasvuplaani, et kinni püüda legendaarsed autootjad Ferrari, Lamborghini ja Bugatti.
Valimislubaduste hinnalipikud küündivad miljarditeni
Erakondade põhilubadused riigikogu valimistel läheksid riigile maksma sadu miljoneid, osa lausa miljardeid eurosid. Kui lubadustega ollakse helged, siis katteallikatega on sootuks kehvem seis, selgub rahandusministeeriumi värskest analüüsist.
Kuidas keskpärasuse lõksust väljuda?
Tee keskpärasest suurepäraseks ei pruugi nii keeruline olla kui inimesed arvavad. See on suuresti mõtlemises kinni, kirjutab konsultant ja juhtide treener Marcel Schwantes portaalis Inc.com.
Kõnniteed libedaks jätnud firma sai linnalt vastu näppe
Mustamäe linnaosa valitsus trahvis jäätmekäitlusfirmat Eesti Keskkonnateenused AS, kes jättis linnaosa kõnniteed jääst ja lumest puhastamata.
Panustan S&P 500 indeksi langusele
Pärast turgude mõningast taastumist, panustan nüüd S&P 500 indeksi langusele, kirjutab kaupleja Alex.
SEB aktsia reageeris Swedbanki skandaalile valuliselt
Kuigi SEB pank on jäänud rahapesuskandaalidest puutumata, reageeris aktsia Swedbanki skandaalile valuliselt.
Eestil lepe AÜE kaitsetööstuse liiduga
Muuhulgas küber- ja andmeturbe lahendusi pakkuvaid firmasid hõlmav Eesti kaitsetööstuse liit sõlmis koostööleppe Araabia Ühendemiraatide kaitsetööstusettevõtete liiduga.
Muutus eesti.ee postkasti teavitus
Riigiportaali kaudu tulnud asutuste teavitusi saab lugeda nii isiklikust postkastist kui ka portaali postkastist. Seni saatsid asutused teavitusi ja dokumente vaid isiklikule meiliaadressile ning portaali postkasti selle kohta eraldi märget ei jäänud. The post Muutus eesti.ee postkasti teavitus a...
Tööandja peab töötajat stressi eest kaitsma
Selle aasta alguses jõustunud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatus avab laiemalt tööandja kohustuse töötaja füüsilise tervise kõrval hoida ka tema vaimset tervist ning vältida tööstressi tekkimist.
Puitmajatootjate eksport üllatas neid ennastki
Eesti puitmajasektorile tuli üllatusena, et puitmajatootjate eksport kasvas eelmisel aastal ligi 23%, kokku 394 miljoni euro eest.
Taani finantsjärelevalve avalikustas Eestiga peetud kirjavahetuse
Osana Taani ja Eesti finantsinspektsiooni (FI) vahelisest vaidlusest, kes pidanuks vastutama Danske Eesti filiaali rahapesualase järelevalve eest, avalikustas Taani finantsjärelevalve (DFSA) FI-ga peetud kirjavahetuse.
Teise samba konservatiivsete loosifondide asemele tulevad suurema aktsiaosakaaluga fondid
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile määruse muudatused, mille tulemusel arvatakse loositavate pensionifondide hulka kolme kõige odavama tasuga pensionifondid, mille varadest investeeritakse vähemalt 75% aktsiatesse. “Loosimise korda tuleb muuta. Pika kogumisperioodiga noored peaksid k...
Metsamajandusuudised 24.01.2019
Miks turistid meid hülgavad?
Eesti peaks end müües rõhuma kvaliteetsetele teenustele, mitte turiste peletavatele probleemidele nagu kallis elatustase ja alkohol, tõdeti Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Merkel kardab Euroopa autode pärast
Saksa kantsler Angela Merkel ütles laupäeval, et tema arvates on USA kavatsus Euroopa autod julgeolekuohuks kuulutada hirmuäratav.
IT-ettevõtja Tiit Vapper astus erakonda
Presidendi ja peaministriga paljudel välisvisiitidel käinud tarkvaraettevõtte Reaalsüsteemid omanik Tiit Vapper liitus erakonnaga, et tagada Eesti digikeskkonna kiire areng.
Lõunanaabrid hädas avaliku sektoriga
Nii Läti kui ka Leedu konkurentsiametile on endiselt üks suurimaid väljakutseid probleemid avaliku sektori põhjustatud konkurentsiõiguse rikkumistega.
Riigikohus tühistas tehasehoone kasutusloa
Riigikohtu halduskolleegium tunnistas tänase otsusega õigusvastaseks Pärnu linnavalitsuse antud ehitusloa Kodara 7 tootmishoonele ja tühistas osaühingule Kodara Kinnisvara kuuluva hoone kasutusloa.
Nestes saab nüüd mobiilselt tankida
Esimese kütusemüüjana Eestis pakub Neste tanklates mobiiliga maksmise võimalust. Uue rakendusega saab kütust tankida ilma sularaha ja kaarti kasutamata, teatas ettevõte.
Rail Balticuga seotud hanked võtavad tuure üles
Sel aastal plaanib Rail Baltic Estonia alustada paarikümne hankemenetlusega. Äripäeva raadio saates „Triniti eetris“ tegid Rail Baltic Estonia projekti juht Vaiko Eggert ja advokaadibüroo Triniti partner Tõnis Tamme ülevaate hangetest, mis sel aastal on plaanis välja kuulutada.
Üllatav pööre Crowdestate’i lootusetu laenu kaasuses
Äripäev kirjutas möödunud kuul Crowdestate’i ühisrahastusplatvormi kaudu raha kaasanud, kuid poolele tuhandele investorile võlgu jäänud Cellin Techonologiesi võetud pankrotimenetluses laenust – tänaseks on laual mitu kompromissi investorite raha päästmiseks.
15 tulevikuennustust, millega Bill Gates pani täppi
Aastal 1999 kirjutas Bill Gates raamatu “Business @ the Speed of Thought”, milles tegi mitu tulevikuprognoosi, mis on nüüd, 20 aastat hiljem, sisuliselt täitunud.
Kas aeg on nutitelefonist loobuda?
Nutitelefonist loobumine on hea otsus ning sinu produktiivsus sellest ei lange, kirjutab rahablogija Jessica Stillman portaalis Inc.com.
Musk: Tesla hoiab krüptovaluutadest eemale
Tesla juht Elon Musk kirjutas eelmisel aastal Twitteris bitcoinist. Nüüd ütleb ta, et elektriautode tootja Tesla hoiab krüptovaluutadest eemale, vahendab CNBC.
Reinsalu: keegi peab rahapesu tõttu tekkinud mainekahju Eestile kinni maksma
Justiitsminister Urmas Reinsalu rääkis tänasel majandusjulgeoleku konverentsil, et Eesti peab võtma jäigad seisukohad rahapesu osas, sest kuidagi tuleb parandada tekkinud mainekahju.
Testi end: raamatupidamise aastaaruanne ja taksonoomia
Majandusaasta aruannete koostamise ja esitamise hooaeg on ammu juba alanud, seda muidugi neil, kelle majandusaasta ühtib kalendriaastaga. Aasta algusest alates on selleks nüüd aega oma kuus kuud, tundub olema piisavalt, aga lõpuks kipub ikka kiireks minema. Toimetus on koostanud testi, mille lahe...
Kaitseministeeriumi ametnik: Eesti valmistub sõjaks
Eesti kaitseinvesteeringute iseloom näitab riigi valmistumist sõjaks, tunnistas täna kaitseministeeriumi kõrge ametnik.
Hiigelkoondamine: Eestis kaotab tänavu töö pea 400 pangatöötajat
Eilne finantsinspektsiooni otsus sulgeda Danske panga Eesti filiaal tähendab seda, et aasta jooksul kaotab töö 240 pangatöötajat. Kui siia juurde veel Luminorist koondatavad 130 inimest, on Eesti turul ühtäkki 370 pangandustaustaga töötut.
Sig Sauer vaidlustas teistkordselt LMT automaatide hanke võidu
Kaitseväe automaatide hankel osalenud relvatootja Sig Saueri Eesti esindaja Bristol Trust vaidlustas rahandusministeeriumi vaidlustuskomisjonis automaatide hankekomisjoni otsuse tunnistada teistkordselt edukaks pakkujaks USA relvatootja Lewis Machine & Tool Company.
Tamkivi: usun, et Kitt ei teadnud rahapesukahtlusest
Eesti Panga nõukogu liikme Jaanus Tamkivi sõnul olid võimalikud rahapesuriskid Swedbanki juures arutusel, kui panga juht Robert Kitt nõukogu ees seisis. Kitt ütles aga nõukogule, et Swedbank on riskide vältimiseks andnud endast parima.
Töökeskkonnaspetsialisti, -voliniku ja -nõukogu rollide erinevused
Eesti seaduste järgi peab igas ettevõttes, sõltumata selle suurusest, olema määratud töökeskkonnaspetsialist. Töökeskkonnavoliniku valimise võimalus tuleb anda töötajatele juhul, kui organisatsioonis tegutseb rohkem kui kümme inimest. Töökeskkonna nõukogu peab tegutsema organisatsioonis, kus on 1...
Emapuhkuselt naasnu käis maksuametiga läbi pika ja inetu kohtuvaidluse
Maksu- ja tolliamet (MTA) on kohtu otsusel diskrimineerinud mitut töötajat, pakkudes näiteks lapsehoolduspuhkuselt naasjale varasemast madalamat ametikohta, muuhulgas töötasu kaasajastamata. Maksuamet kinnitab, et on juhtumist õppinud.
Maksupalavik: esimese ööga deklareeris maksud juba 135 000 inimest
Esimese ööga deklareeris oma tulud e-maksuametis ligi 135 000 inimest, mis moodustab viiendiku kõigist deklareerijatest.
RMP.ee leiud Riigi Teatajast – 7. nädal/2019
Perekonnaseisutoimingute seaduse, nimeseaduse ja rahvastikuregistri seaduse alusel kohaliku omavalitsuse üksuse riikliku ülesande täitmisel tehtava toimingu eest tasutava riigilõivu vastuvõtmise, tagastamise ja aruandluse kord Jõustus 15.02.2019 Sotsiaalkaitseministri 29. aprilli 2016. a määruse ...
Trammiliini viimine Vanasadamasse sai rohelise tule
AS RB Rail poolt tellitud uuringu järgi on plaanitava Rail Baltica Ülemiste terminali ja Tallinna Vanasadama ühendamiseks parim lahendus trammiliini viimine sadamasse. Liini laiendamine läheks maksma ca 26 miljonit eurot ja see võiks valmis saada 2023. aasta lõpuks.
Swedbanki aktsia vabalanguses
Värske rahapesukahtlustus raputab Skandinaavia ühe suurima panga aktsiat.
Kredex käendas mullu 416 miljoni euro eest
Eelmisel aastal said ettevõtted ja eraisikud KredExi käenduse abil pankadest 416 miljonit eurot nii oma ettevõtte tegevuse, kui oma kodu ostu rahastamiseks.
Teeme Eestist finantsmaailma pealinna
Kirjutame seadusesse punkti, mis ütleb, et börsil noteeritud ettevõtte aktsiakapital ei saa mitte kunagi maksta firma omakapitalist vähem, ja elavdame sellega nii kodubörsi, majandust kui ka sillutame teed rahvusvahelistele suurfirmadele, kirjutab OÜ Sajandi Lugu juhatuse liige Toomas Reisalu "Ed...
Aasia turgudel nõrk tõus
Ameerika turgude lahja tõus kordub täna ka Aasia turgudel.
Äripäev 20.02.2019
IT-lahenduste ravi või ravi IT-lahendustega
Perearstid ei ole rahul olukorraga meditsiini IT-lahendustes, sest riigi tasandil puudub terviklik juhtimine, tähelepanu saavad üksikud projektid, samuti puuduvad tarkvarale kirjeldatud ja kokkulepitud nõuded, kirjutab Linnamõisa perearstikeskuse perearst Reet Laidoja.
Priit Alamäe: toome Eesti majandusse juurde 4 miljardit eurot
Vead, mis võivad tulu deklareerimisel kalliks maksma minna
Tulumaksu alt vabastatud investeerimisinstrumentide ring tõmbub koomale ning maksuameti sanktsioonide vältimiseks tuleb homme algaval tulude deklareerimisel lisaks varasemate tüüpvigade vältimisele silmas pidada ka uusi asjaolusid, kirjutab Äripäev.
Maksuerandid on saatanast
Maksuerandite kaudu ei saa teha sotsiaalpoliitikat, sest need tekitavad hoopis ebavõrdsust juurde, ütles Jürgen Ligi (Reformierakond) riigikogus teisipäeval toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Eesti maksusüsteemi tulevik" arutelul.
Tark tuludeklaratsiooni esitama ei torma
Eilsest õhtust saab tuludeklaratsiooni esitada, e-maksuametisse tormamine aga enammakstud raha rutem kätte ei too.
Operail käivitas Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliini
Eile esimese sõidu uuel riigisisesel Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliinil teinud Operail on võtnud eesmärgiks vähendada kaubaautode liiklust Eesti maanteedel ning üha enam kaupu transportida rööbastel.
Kontrolli ennast: arva ära, millise erakonna lubadus
Riigikogu valimised toimuvad juba 3. märtsil. Äripäev soovitab enne hääle andmist kontrollida, kui hästi oled kursis kampaania käigus lubatuga.
Finnair kergitas käivet kümnendiku võrra
Soome lennufirma Finnair teatas täna eelmise aasta majandustulemused, mille kohaselt tõusis müügitulu kümnendiku võrra 2,8 miljardi euroni.
Häbi, ühisrahastusportaalid!
Portaalide endi arendatud süsteem on unarusse jäetud.
Annelinna tervisekeskus jõudis nurgakivini
Kaasaegne esmatasandi tervisekeskus Tartus Annelinnas sai eile nurgakivi. Mõisavahe 34b//34c kerkiva kompleksi arendaja on Anne Medical ning ehitaja Mapri Ehitus. Projekti esimene etapp saab valmis käesoleva aasta juulis ning teine etapp novembris.
Purjetamise elutöömedal Jüri Šaraškinile
Sügisel 80. sünnipäeva tähistanud Jüri Šaraškini elus on olulisemad sündmused olnud seotud purjetamisega. Esimesed mereristsed sai ta väikse kiiljahiga Aul 1950ndatel Pärnus. Pärnu Jahtklubis võeti Jüri M-klassi svertpaadi meeskonda. Tallinna Kalevi Jahtklubis purjetamist jätkates sattus Šaraškin...
Tundmatu maa: Soome noored ei tea, mida Eestis teha
Soomlastele Eesti uudiseid vahendav Tallinnas elav ajakirjanik Thea Ekholm rääkis, et eestlased on põhjanaabrid unarusse jätnud, mistõttu langeb ka sealt siia reisivate inimeste arv. «Eesti ju ei turunda ennast Soomes enam reisisihtkohana. Juba mitu aastat,» ütles Ekholm.​
Börs: kaubanduskõnelused tekitasid optimismi
USA aktsiaturud tõusid ka teisipäeval ning Washingtonis algas USA-Hiina kaubanduskõneluste uus raund, vahendab MarketWatch.
Pangad said ligipääsu klientide miljarditele
Riigikogu võttis täna vastu seaduse, millega lubatakse pankadel väljastada eri liiki võlakirju ehk pandikirju.
Eduka ehitusfirma omanikud naudivad rahasära
Eesti üks suuremaid ehitusettevõtteid Merko Ehitus maksab juba mitmendat aastat järjest omanikele hunniku omanikutulu, istudes samas endiselt korraliku rahapaja otsas.
Tänavune pensionitõus tuleb keskmiselt 8,4%
Pensionide indekseerimine maksab riigile tänavu 113,6 miljonit eurot (2018.a 97,6 mln eurot). Pensione indekseeritakse 349 600 pensionäril (2018.a. 375 649), teatas Sotsiaalministeerium.
Unistused ja tegelikkus: kuidas ettevõtjate plaanid on täitunud
Tahan jätkuvalt olla valla kõige suurem tööandja, rääkis Läänemaa gasellfirma, turbatootja OÜ Skywind omanik ja juht Erlend Kotkas kolm ja pool aastat tagasi. Tema lootus on purunenud ja purunes temast olenemata põhjustel.
Volkswagen taastas Eestis CNG autode müügi
Volkswageni tehas taastas Eestis CNG ehk surumaagaasil töötavate sõiduautode müügi ning esindused võtavad alates tänasest vastu klientide tellimusi.
Gaselli TOP: 1255 viisi olla edukas
"Teil on vanad andmed, nüüd peaks olema kaks-kolm korda rohkem," ütleb Tingopoli müügijuht Leonid Novikov ettevõtte värske käibenumbri kohta, mis pole veel majandusaruandesse jõudnud. See IT-firma jõudis tänavuse gasellfirmade edetabeli kirevasse esikümnesse, kus on esindatud ka ehitusettevõte, õ...
Füüsilise isiku residentsuse määramise juhend
Maksukorralduse seaduse § 15 lg 1 alusel annab maksu- ja tolliamet välja juhendi füüsilise isiku residentsuse määramiseks. The post Füüsilise isiku residentsuse määramise juhend appeared first on RMP.ee.
Ehitustrust ehitab Tallinna kesklinna neljatärnihotelli
Ehitustrust ja Tallinna Ehitustrust sõlmisid ehituslepingu Jardin Hotelli ehitustööde teostamiseks. Tööde käigus rekonstrueeritakse ja laiendatakse Tallinna kesklinnas Lembitu 10/12 kinnistul paiknevad endine haiglahoone ja 1973. aastal valminud büroohoone .
Cleveroni kodu-pakiautomaate hakkas teenindama ka Itella
Alates veebruarist hakkasid Cleveroni kodu- ja kortermaja-pakiautomaatidesse lisaks DHL ja DPD kulleritele toimetama pakke ka Itella SmartPOSTi kullerid.
George Soros: olukord meenutab Nõukogude Liidu lagunemist
„Eurooplased kõnnivad kinnisilmi õndsas unustuses ja peavad ärkama enne, kui on liiga hilja,“ ütles filantroop, paljude raamatute autor ja Soros Fund Managementi asutaja George Soros oma eile avaldatud artiklis.
Kurioosum Balti börsil
Balti lisanimekirjas on ettevõte, kelle aktsiatega on päeva jooksul tehtud kaks tehingut, esimene viis aktsia 50% jagu miinusesse, teine 95% plussi.
Valitsus saab õiguse otsustada, mis on halb ilm
Riigikogus läbis täna teise lugemise seaduse eelnõu, millega sätestatakse valitsusele voli kindlaks teha, millised on ebasoodsad ilmastikutingimused.
ADM Hosting kaasajastas oma nime
Pilvetehnoloogiaile keskendunud Eesti ettevõte ADM Hosting muutis nime ja kaubamärki, sest senine, 2016. aastast pärit kaubamärk hakkas juba ajale jalgu jääma.
Hiiumaa parvlaevu aeglustab ka Bernoulli seadus
Hiidlaste pahameel parvlaevade talvise sõiduaja pikenemise üle tekitas küsimuse, miks Virtsu-Kuivastu liini laevad jää tõttu sõidukiirust ei vähenda, samas kui Rohuküla-Heltermaa liinil on ülesõit reisijate väitel kestnud kuni 45 minutit kauem. Vedaja TS Laevad esindaja sõnul põhjustavad laevade ...
Novaturase kasum kukkus kolinal
Vähem kui aasta tagasi börsile tulnud Leedu reisikorraldusfirma Novaturase tegevuskulud kasvasid aastaga ligi viiendiku ja puhaskasum kahanes 34 protsenti, teatas ettevõte.
Kulla hind sai hoo sisse
Kullafutuuride hinnad on täna tõusnud viimase kümne kuu kõrgeima tasemeni, sest aktsiainvestorid võtsid enne USA-Hiina kaubandusläbirääkimiste järgmist vooru kaitsva hoiaku, vahendab MarketWatch.