Fausto hakkas lammutama
Endise tselluloositehase alal Tartu maantee ääres, kuhu juba aasta pärast kerkib uus äri- ja elukvartal Fahle Park, algasid mahukad lammutustööd.
Postimees Jaapanis: kujuta ette, kui koduse vee ja elektri eest peaks tasuma Maximas
Jaapanis on väiksed toidu- ja esmatarbekaupade poed ennast niivõrd tugevalt ühiskonda sisse juurutanud, et neist on saanud omaette majanduslik ja kultuuriline fenomen. Taolised, piltlikult öeldes iga nurga peal pesitsevad konbini poekesed pakuvad üllatavalt laia valikut erinevaid eluks vajalikke ...
Kütuseaktsiisist võiks suurem osa minna tee-ehitusse
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning tee-ehitaja Trev 2 Grupp juhatuse esimees Sven Pertens olid täna Äripäeva raadio hommikuprogrammis ühel meelel, et kütuseaktsiisist peaks tee-ehitusse minema senisest suurem summa. Samuti võiks riik võtta tee-ehituse kiirendamiseks julgemalt laenu.
Galerii: Opel esitles uut Combot
Kui möödunud nädalal toodi avalikkuse ette Eesti müüduima väikekaubiku Citroen Berlingo uus mudelipõlvkond, siis sel nädalal on järg tema sõsara Opel Combo käes.
Europark 24. veebruaril trahvi ei tee
Eesti Vabariigi sünnipäeval, 24.veebruaril 2018, EuroPark väliparklates parkimisi ei kontrollita, teatab ettevõte. Samuti on Tallinnas oodata pidupäeval mitmeid liikluskorralduslikke muudatusi.
Hea firmajuht teab vastust kahele lihtsale küsimusele
Strateegia ja tugev juhtimine on tähtsamad, kui Eesti ettevõtja arvab. Ka idealismi võiks rohkem olla, leiab juhtimiskoolitaja Priit Karjus.
Kas sakslased loobuvad tõesti Mercedesest ja BMWst?
Kuigi Saksa autokultuur on väga pika ajalooga ning võiks eeldada, et sakslased ei loobu sisepõlemismootoriga Mercedestest, BMWdest ja Porschedest iial, tundub minevat teisiti.
Mõõdetagu torusid: Nord Streami Poola konkurent on hukule määratud
Poola loodab rajada Läänemere põhja oma isikliku gaasijuhtme Baltic Pipe.
Oluline on ehitusprojektis määrata detailsuse aste
BIM projekteerimise puhul on väga olulinekohe alguses osapooltel kokku leppida, millise detailsuseni mudelit on tarvis, räägib veebruarikuu kuukirjas Ehitus InfragateEesti juhatuse liige Urmas Aaskivi.
Kus peitub kinnisvaras suurim tootlus?
80% loovust ja 20% arvutusoskust lasid kinnisvarainvestoril Kalle Aronil koos äripartneritega luua Tallinnas maja, mis tundus lootusetu objekt. Tallinna Mustamäel renoveeritakse vana telefonijaam üürikorteriteks ja lõivosa müüdi enne ehitama asumist.
VAATA JA VÕRDLE: need on soomlaste keskmised palgad 15 eluala lõikes
Soome palgastatistikast selgub, et kui jagada ametid 15 erineva eluvaldkonna alla, saab 63-64 protsenti soomlastest vähem palka, kui on riigi keskmine brutopalk ehk 3363 eurot kuus.
Ethereumi looja: krüptomaailm võib kokku kukkuda
Bitcoini järel tuntuselt ilmselt teisel kohal oleva Ethereumi üks loojatest Vitalik Buterin hoiatas kõiki krüptoinvestoreid, öeldes, et nende investeeringud võivad iga kell nulli kukkuda.
Soome ekspert: ehituses põhjustab madalat tootlikkust läbipaistmatus
Soomes ehitussektori digitaliseerimist edendava projekti KIRA-digi juhi Teemu Lehtineni sõnul on ehituses madala tootlikkuse ja vähese efektiivsuse peamine põhjus läbipaistmatus. Digitaalsete vahendite kasutuselevõtt aitab ehituse läbipaistvaks muuta ja tõsta tootlikkuse uuele tasemele, vähendade...
7 mürgist mõtteviisi, millest loobuda
Läbikukkumist ja seda, mida teised sinust arvavad, ei pea kartma, kirjutab portaalis Inc.com mitme raamatu autor ja konsultant Lolly Daskal.
Artur Talvik: olin noatera peal
"Ma olin täielikult noatera peal ja oli õige aeg kõrvale astuda," meenutas Vabaerakonna esimees Artur Talvik riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhtimise aega. "Võimalik, et järgmise looga oleks mulle kambakas tehtud ja mind oleks niikuinii selle koha pealt maha võetud," tõdes ta.
Uberi bisness jäi Marokos toppama
Sõidujagamisteenuse üks tuntumaid esindajaid Uber on saanud taas tagasilöögi, kui peab Marokos oma tegevuse ajutiselt lõpetama, vahendab Reuters.
Kuidas leida häid krüptoprojekte?
Ettevõtte Change partner Gustav Liblik, kes ka ehitab koos Kristjan Kangro ja meeskonnaga maailma suurimat krüptopanka, rääkis krüptoraha konverentsil, kuidas leida häid krüptoprojekte.
Kuidas firma asukohaga kümnesse tabada
Oletame, et ettevõtja tahab rajada firmat ning tal on kaks asukohta, mille vahel valida. Kuidas saada parim ülevaade andmetest ja üldisest statistikast, et langetada parim otsus?
Danske loob ühtset pangandussüsteemi
Danske Banki veebilehele ilmus jaanuari eelviimasel päeval teade, et pangas uuendatakse pangasüsteeme ja need viiakse alates 1. aprillist kõigis Balti riikides ühtsele platvormile. Samast kuupäevast muutuvad paljude teenuste lepingutingimused ning pank hoiatab, et 30. märtsist kuni 2. aprillini v...
Võitluses Vene transiidi eest läks Läti Eestist mööda
Läti diplomaadid osalevad aina aktiivsemalt võitluses kaubavoogude eest Venemaalt, mis kajastub positiivselt Läti äritegevuses. Eesti välisministeerium negatiivset tausta ärisuhetes idanaabriga senimaani hajutama ei kiirusta.
Valitsus arutas lahendusettepanekuid tühjenevate korterelamute murele
Äripäeva digiäri arendusjuhiks saab Kerttu Metsar
Kerttu Metsari ülesandeks saab Äripäevas uute digitaalsete äride toetamine, loomine ja käivitamine. Metsar liitub Äripäevaga märtsi alguses.
Luminor muudab Läti ja Leedu üksused filiaalideks
Eelmise aasta oktoobrist DNB ja Nordea Baltikumi üksuste ühendamisel loodud Luminor alustab organisatsiooni struktuuri ümberkorraldustega, mille tulemusel muutub Eesti üksus peakontoriks ning Läti ja Leedu üksused filiaalideks.Luminor esitas vastavad teavitused 19. veebruaril 2018 Eesti finantsin...
Soome vajab enneolematus koguses tööjõudu
Soome Turu, Pori, Rauma ja Uusikaupunki piirkonna tööstused loovad lähiaastatel juurde 30 000 uut töökohta, kuid raskusi võib tekkida töötajate leidmisega, kirjutas Yle.
Lõppraport: isejuhtivad sõidukid Eesti teedel võivad kaotada liiklussurmad
Riigikantselei strateegiabüroo tellimusel isejuhtivate sõidukite Eesti transpordisüsteemi lülitamist analüüsinud ekspertrühm leidis, et uuendusliku transporditehnoloogia kasutuselevõtmine looks Eestis vähemalt teoreetilise eelduse liiklusõnnetuste nullvisiooni täitmiseks ja tõstaks Eesti transpor...
Miina: õppekava olgu tegelikkusest samm ees
Sellest õppeaastast Tallinna Tehnikaülikoolis logistika õppekava juhtiv Aleksandr Miina ütleb intervjuus, et õppekava peaks olema tegelikkusest sammu võrra ees.
Merko sai Vilniuse vanalinnas magusa lepingu
AS Merko Ehitus kontserni kuuluv UAB Merko Satyba ehitab Vilniuse vanalinna kolmekorruselise kortermaja, mis valmib järgmise aasta lõpuks.
Selveri juht: Lidli turuosa Eestis jääb alla 10 protsendi
Lidli Eestisse tuleku ootuses valitseb praegu kõigi kaupmeeste hinges hirm.
Noop: riigi aktsiisipoliitika on viinud meilt 30 töötajat
Mullu koondas alkoholitootja A. Le Coq praegusele aktsiisipoliitikale viidates 10 protsenti oma töötajatest ehk ligi 30 inimest ja seda ühtlaselt nii tootmisest, müügist, logistikast kui administratsioonist.
Raskustes ABLV pank palub Läti keskpangalt 480 miljonit eurot laenu, panga maksetele kehtestati piirangud
Läti ABLV pank otsustas paluda Läti keskpangalt 480 miljonit eurot laenu oma väärtpaberite tagatisel, et stabiliseerida oma tegevust. Rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles, et ABLV võib laenu saada ainult juhul, kui Läti Pank on kindel, et saab välja antud raha kergesti tagasi. Reizniece-Oz...
Kalvi: tuleme offshore'induse ajast
Lätis tegutseva Liviko juhi Janek Kalvi sõnul muutuvad pangad ilmselt nõudlikumaks, eriti väikeste uute tegijatega.
Kessler: panga pankroti maksavad kõik kinni
Finantsinspektsiooni juhi Kilvar Kessleri sõnul maksavad liigseid riske võtnud pankade pankroti kinni maksumaksjad.
Eesti firma ostis välja Daugavpilsi veduriremonditehase
Daugavpilsi suurim ettevõte kuulub nüüd sajaprotsendiliselt Eesti firmale Skinest Rail ja asub raha teenima Ukraina Raudteede vedurite remontimisega
Puksiirimonopol nõustus sadamates hinnakontrolliga
Eesti suurim puksiirifirma Alfons Hakans nõustus kehtestama hinnalae, et lõpetada konkurentsiameti uurimine, ega ettevõte ei ole turul valitsevat olukorda kuritarvitanud.
Ministeerium: tööta noorte inforegister põhiseadust ei riiva
Sotsiaalministeeriumi kava panna omavalitsused rohkem tegelema noortega, kes ei tööta, ei otsi tööd ega õpi, on põhiseadusega kooskõlas ning sama meelt on ka õiguskantsler, kinnitab ministeerium.
Kuidas tulusid deklareerides võimalikult vähe kaotada?
Kuigi tulude deklareerimisel tänavu veel olulisi muudatusi pole, juhivad nii maksuamet, investorid kui ka analüütikud tähelepanu mitmele ohukohale, mis võivad tuua suurema maksukoormuse.
EfTEN ostis Marienthali keskuse
"Tegemist on erandiga," iseloomustas Marienthali keskuse kinnistu lisandumist EfTENi II Kinnisvarafondi portfelli EfTENi juht Viljar Arakas.
USA võimalikud kaubanduspiirangud ajasid hiinlased raevu
USA kaubandusministeerium on president Donald Trumpile andnud soovituse kehtestada terase ja alumiiniumi impordile piirangud, vahendab Reuters.
Investor Toomas: Soome riik on suur investor
Soome riik saaks läinud aasta dividenditulu eest poole riigi kodanikest nädalaks Rhodosele puhkama saata või rõõmustada USA presidenti Donald Trumpi, ostes Soomele vananenud sõjalennukite asemele korraga 13 F-35 tüüpi hävitajat.
Kütuseaktsiisist võiks suurem osa minna tee-ehitusse
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning tee-ehitaja Trev 2 Grupp juhatuse esimees Sven Pertens olid täna Äripäeva raadio hommikuprogrammis ühel meelel, et kütuseaktsiisist peaks tee-ehitusse minema senisest suurem summa. Samuti võiks riik võtta tee-ehituse kiirendamiseks julgemalt laenu.
Bitcoin taastub jõuliselt
Bitcoini hind tõusis nädalavahetusel üle 11 000 dollari piiri ning mõne nädalaga on krüptoraha kallinenud üle 80 protsendi, vahendab CNBC.
Eestiaegse naisettevõtja vähetuntud lugu
1930. aastatel sisenes meestekesksesse ärimaailma Anna Treier, kelle väiksest õmblustöökojast kasvas vaid mõne aastaga välja sadakonnale inimesele tööd andev ettevõte.
Daimler – tuntud Saksa kvaliteet
Viimaste aastate majanduskasv on olnud soodne kõikidele automüüjatele, kuid Daimleri müügi kasv on olnud oma rivaalidest kiirem. Siiski on investorid mitme asjaolu tõttu mures, millest annab tunnistust see, et Daimleri aktsia on praegu vaid 4% kõrgemal aastatagusest ajast.
Professionaalsed säästlikud EIZO monitorid hoiavad teie tervist ja raha
EIZO on Jaapani kõrgekvaliteedilisi visuaaltehnoloogia lahendusi loov ettevõte, mis unikaalsete toodete, teenuste ja lahenduste ning laias mõttes säästlike tehnoloogiate abil väärtustab inimeste töö- ja eraelu.
Läti politsei uurib Norvik Banka aktsionäride šantažeerimist
Läti politsei algatas kriminaalasja seoses Norvik Banka suuraktsionäride süüdistustega pangandussektori kõrge ametniku ning ühe pankrotihalduri vastu, kes olevat panka ja selle aktsionäre šantažeerinud.
Olümpia on ameeriklaste äri
Rahvusvaheline Olümpiakomitee eraldas 2017. aastal USA-le enam vahendeid, kui kõikidele ülejäänud riikidele kokku. RIA Novosti vahendusel kuuleme, miks on ROK-i ja USA korporatsioonide vahel kujunenud sedavõrd soojad suhted.
Evakuatsioonivalgustus näitab ohu korral teed
Ohutusmärgid, rohelised nooled ja uksest väljatõttava mehikesega sildid on osa hoone evakuatsioonivalgustusest,mis tähistavad evakuatsiooniteed, mida mööda jõuame õnnetuse korral ohutusse kohta. Tuleohutussüsteemidon inimeste elude kaitseks, mitte pelgalt nõuete täitmiseks.
Äripäeva ajakirjanikud võitsid Bonnieri preemia
Eesti Ajalehtede Liidu žürii valis uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemia 2017. aasta võitjaks Äripäevas ja Postimehes ilmunud lood rahapesust Eestis.
Poole sajandi diil Tallinna südames
Peatselt kapitaalselt ümber ehitatava kesklinna Tammsaare pargi serva peab kerkima kohvik-paviljon, mille Tallinna linn on nõus andma ehitajale 50 aastaks kasutusele.
Tundmatu kaupleja ostis 400 miljoni eest bitcoine
Üks salapärane investor otsustas üle-eelmisel nädalal osta mõne päeva jooksul 400 miljoni dollari eest bitcoine, kirjutab MarketWatch.
SEB Pank finantseerib Ülemiste keskuse laiendust
Ülemiste keskusesse lisandub laiendustöödega 13 000 m2 kaubandus- ja meelelahutuspinda.
Tootjad: eestlased ostsid kolmandiku joodud õllest mullu Läti piirilt
Ehkki alkoholitootjad avalikustavad ametlikud aastased alkoholitootmise ja -tarbimise näitajad ühiselt veebruari teises pooles, kinnitavad kaks suuremat õlletootjat juba, et kui võtta arvesse ka Läti piiril ostetud kogused, siis möödunud aastal eestlaste õlletarbimine kasvas.
Jalgpalli MM hoiab Putinit ohjes
Vladimir Putini populaarsus Venemaal on nii kõrge ja tema võit märtsis toimuvatel presidendivalimistel nii kindel, et tal pole vaja tekitada konflikte või vastasseisu lääneriikidega, ütles Kaitseuuringute Keskuse teadur Ivo Juurvee Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Bild: Daimler võis heitgaaside teste petta
Daimler võib olla kasutanud tarkvara selleks, et aidata osadel oma mudelitel läbida Ühendriikides heitgaaside teste, teatas Saksamaa väljaanne Bild.
Kahtlustus: Läti keskpankur võttis üle 100 000 euro
Läti korruptsioonivastase võitluse büroo KNAB teatas, et kahtlustab Läti keskpanga juhti 100 000 euro altkäemaksu võtmises või vahendamises.
Läti pangandusskandaal: signaal rüüstetegevusest riigis
Läti Panga presidendi Ilmars Rimsevicse vahistamine on lätlaste meelest väga karm hoop kogu Läti riigi mainele, ütles täna Läti TV saates Rīta panorāma politoloog Juris Rozenvalds.
Shipitwise´i endine juht leidis uue väljakutse
Tänasest alustas tööd Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonnajuhina tööd Ragmar Saksing, kes varasemalt on juhtinud Shipitwise´i.
LOT avab tänavu mitmeid uusi lennuliine
Nordica partnerfirma LOT võitles veel selle kümnendi esimesel poolel ellujäämise eest, kuid ettevõtte restruktureerimine on olnud tulemuslik ning 2016. aastal välja kuulutatud uus strateegia hakanud esimesi vilja kandma, krjrutab trip.ee
Meediareklaamiturg tegi mullu jõulise kasvu
Eesti meediareklaamiturg kasvas eelmisel aastal võrreldes tunamullusega kaks korda kiiremini ehk 3 protsenti, selgub Kantar Emori värskest uuringust.
Tsahkna: mina uut parteid ei tee
Eelmisel suvel IRList välja astunud selle endine esimees Margus Tsahkna eitab väiteid, nagu tegeleks ta järgmisteks riigikogu valimistes uue erakonna moodustamisega.
Börsihai vs. investor Toomas 20. nädala kokkuvõte
Positiivne nädal turgudel kandus üle ka Börsihai mängu. Kui S&P 500 indeks tõusis nädalaga 4.30%, siis Börsihai mängijate portfellid vastasid keskmiselt 2.39%. Esikohal on 18. nädalat järjest Mikk Talpsepp, kelle portfell „jaanuar“ kasvas nädalaga 12.68%. Kõige suuremat tootlust näitas esikümne m...
EAS sisustab 800 000 euro eest ühe ruumi
EAS avab aasta lõpus uue esitlusruumi Ülemiste City linnakus Öpiku majas, 400 meetri kaugusel keskuse praegusest asukohast. Eesti edulugu reklaamiva eEesti esitluskeskus saab värskema sisu 800 000 euro eest, kirjutas Postimees.
Läti peaminister eeldab keskpanga juhi lahkumist
Läti keskpanga juhile Ilmārs Rimšēvičsile esitatud kahtlustused on liiga rängad, et peaminister Māris Kučinskise hinnangul too vanal töökohal jätkata saaks.
Balbiino loob trende ning hoiab traditsioone
Eestis jõudis viimasel hooajal poodidesse erakordne 300 uut jäätist – sellises hullumeelses tempos püsib vormis see, kes innovatsiooni ja traditsioone tasakaalus oskab hoida.
Kas alkoholiaktsiis lõi riigieelarvesse 55miljonise augu?
Alkoholiaktsiisi laekumine on olnud viimasel ajal meedia teravdatud tähelepanu all. Teema on leidnud laia kõlapinda, sest sellega tunneb seotust meist peaaegu igaüks.
Eurogrupp võib keskpanga asepealikuks valida hispaanlase
Euroopa Keskpanga asepresidendi kohale võib kerkida Hispaania majandusminister Luis de Guindos, mis annab suurema võimaluse Saksamaale saada oma kandidaat keskpanga juhi Mario Draghi järeltulijaks, kirjutab Reuters.
Kaitsevägi hangib enam kui 200 miljoni eest laskemoona
Kaitseministeeriumi valitsemisala nelja-aastane arengukava aastateks 2019-2022 kohaselt on sel perioodil kaitsekuludeks ette nähtud kogusumma 2,248 miljardit eurot
ÜKS KÜSIMUS: kes tunneb huvi ravikanepi tootmise vastu Kreekas?
Majanduskriisist taastuv Kreeka ei löö risti ette mitte ühegi võimaluse eest, mis võiks anda täiendavat hoogu nende majandusele ning tõsta riigi konkurentsivõimet. Ühe sellise sammuna plaanib Kreeka parlament lähinädalail legaliseerida ravikanepi. Sellega on nad juba ka mitmes rahvusvahelises inv...
Taavi Aas määras omal soovil lahkunud töötajale kena hüvitise
Eilsel Tallinna linnavalitsuse istungil oli ühe küsimusena laual linna personalidirektori Esta Heinmaa omal soovil ametist lahkumise avaldus, mille linnapea Taavi Aas rahuldas.
Telegram võlus ICOga välja 850 miljonit
Venelaste suhtlusplatvormi Telegrami omanik kogus ICOga 81 investorilt 850 miljonit dollarit, kirjutas majandusleht Vedomosti viitega USA Väärtpaberituru komisjonile.
Riigil pole raha Mäoni neljarealise tee ehitamiseks
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson tunnistas Riigikogu liikmete arupärimisele muuhulgas, et praegusel hetkel Mäoni kavandatava neljarealise tee ehituseks pole riigil veel pooles mahus rahalist katet.
Börsihai mängijad sõidavad tõusuga kaasa
"Börsihai" mängijad jäid möödunud nädalal S&P 500 indeksile alla, aga nii mõnigi investor näitas väga korraliku tootlust, kirjutab LHV finantsportaal.
Selveri juht: Lidli turuosa Eestis jääb alla 10%
Lidli Eestisse tuleku ootuses valitseb praegu kõigi kaupmeeste hinges hirm, kuid kui Lidli tuleb 15–20 poega, siis jääb tema turuosa alla 10%, ütles Selveri juhatuse liige Kristi Lomp Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
DPD: eestlased eelistavad pakiautomaate
Tervelt 80% DPD uuringus osalenud Eesti elanikest on tellinud oma kauba just pakiautomaati, 57% kulleriga otse koduukse taha ja 50% vastajatest on lasknud oma ostud tuua ka postkontorisse, tõdeti eilsel DPD hommikuseminaril.
Maailma börsidel jätkub võimas taastumine
Taastumine globaalsetel aktsiaturgudel on jätkumas ning turud tõusevad juba kuuendat päeva järjest, vahendab Reuters.
Krüptomaailma rikaste TOP
Kuigi krüptomaailm on ülivolatiilne, proovis Forbes kokku panna esimese krüptomaailma rikaste TOPi.
Millised talveolud võivad kodust elektri viia?
Kas Eesti-Vene piiril vahetati ettevõtjaid? Tulge mõistusele
Eesti jõuametkonnad on viimasel nädalal asunud toonitama riske Venemaale reisimisel, kasutades selleks äsja vabastatud Raivo Susi vangistamise näidet, kirjutab Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
Leedu teemaksu saab homsest tasuda elektroonselt
Jaanuari lõpus jõustus Leedu Transpordiministeeriumi määrus, mille alusel võetakse kasutusele veokite teemaksu maksmise elektrooniline vignette, mida saab hakata ostma alates homsest, 20. veebruarist.
Luminor teeb Läti ja Leedu üksuse filiaaliks
Eelmise aasta oktoobrist alates Baltikumi turul tegutsev Luminor alustab organisatsiooni struktuuri ümberkorraldustega, mille tulemusel muutuvad Eesti üksus peakontoriks ning Läti ja Leedu üksus filiaaliks.
E-maksuametis/e-tollis näeb maksuvaba tulu kasutamist
Alates veebruarist saab e-maksuametis/e-tollis lihtsa ja mugava ülevaate oma maksustatavast sissetulekust ning maksuvaba tulu kasutusest.
Veebiseminar korteriomandi uutest reeglitest
Notarid Merle Saar-Johanson ja Tarvo Puri selgitavad 14. märtsil toimuval veebiseminaril korteriomandite moodustamise uusi reegleid.
Lõpetame jama ja hakkame inimelusid säästma
Kui valitsus ei suuda inimelude säästmiseks ohutuma maantee ehitamiseks raha leida, siis tuleb talle appi tulla, kirjutab Äripäevas endine riigikogu Tallinna-Tartu maantee toetusrühma esimees Kristjan Kõljalg (RE).
Stockholmis avatakse täna Euroopa esimene elektriautode pood
Renault avab täna Stockholmis esimese elektrisõidukite kogemuskeskuse, kus kõik külastajad saavad elektrisõidukitega lähemalt tutvuda ja neid soovi korral ka osta. Keskus avatakse Stockholmi ühes suuremas kaubanduskeskuses Täbys.
Elron võttis kasutusele uue rongiliiklushalduse süsteemi
Elron võttis veebruari algusest kasutusele reisirongide liikluse haldamiseks uue infosüsteemi, mis vahetas välja üle 10 aasta paralleelselt kasutuses olnud erinevad tarkvaralahendused, teatas Fujitsu Estonia pressiteate vahendusel.
Leedu: Rubesa sõnavõtud kahjustavad Rail Balticu projekti stabiilsust
RB Raili tegevjuhi Baiba Rubesa sõnavõtud ja keeldumine tagasi astuda võivad kahjustada Rail Balticu projekti stabiilsust ja järjepidevust, teatas ettevõtte Leedu osanik.
Boos Yourself kasvatas aastaga käivet 5 korda
2,5 aastat tegutsenud smuutidesse mõeldud toidusegude tootja Boost Yourself kasvatas aastaga käivet 5 korda ning jõudis 592 tuhande eurose müügituluni.
Millised eeltööd ootavad korteriühistut enne laenuotsuse tegemist?
Korterelamu renoveerimine on pikaajaline protsess. Juhatusel tuleb organiseerida hoone ülevaatus, teha ühistu liikmete seas selgitustööd ja saada kooskõlastused. Millest tuleks alustada, kui on näha, et käes on hetk hakata remondi jaoks laenu taotlema, räägib SEB Panga äriklientide osakonna klien...
Konkurentsiameti käed jäävad apteegituru ohjamisel lühikeseks
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots leiab, et parim monopoli vastu võitlemise viis on luua terve konkurents ja kaaluda apteegireformiga seatud piirangute tühistamist, kirjutas Eesti Päevaleht.
Appi, maja vajub! Pole hullu, tõstame tagasi
Ära vajunud ehitis on tõeline õudusunenägu. Õnneks on loodud tehnoloogia, mis selle probleemi lahendab. Erinevaid võimalusi on olnud ka varem, need on ajamahukad ja igapäevaelu häirivad.
Kasin sularahakasutus on rootslased murelikuks teinud
Sildid: «Sularaha  vastu ei võeta,» on Rootsis muutunud tavaliseks, kuna üha enam makstakse kaartide ja mobiilide abi.
Uuring: meediareklaamiturg kavas möödunud aastal 3 protsenti
Eesti meediareklaamiturg kasvas eelmisel aastal võrreldes tunamullusega kaks korda kiiremini ehk 3 protsenti, selgub Kantar Emori värskest uuringust; enim kasvasid suhtarvuliselt reklaaminvesteeringud raadiosse, internetikanalitesse ja otsepostitustesse.
Läti Pank laenas ABLV-le 97,5 miljonit
Läti Panga nõukogu otsustas rahuldada ABLV panga palve ja andis sellele 97,5 miljonit eurot laenu, tagatiseks kõrge likviidsusega väärtpaberid, vahendas Läti rahvusringhääling täna.
Leedukad peitsid aknaraamidesse 225 000 pakki salasigarette
Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud pidasid 10. veebruaril Paldiski sadamas tollikontrolli veoauto, mille koormast leiti 4 498 000 miljonit salasigaretti.
Lipo tõmbab koomale
Tallinna munitsipaalkauplus ehk lipo kolitakse Lasnamäe turu A-osast üle väiksemasse C-osasse, et vähendada poe ülalpidamiskulusid, ütles pealinna hallatava asutuse Tallinna Turud direktor Kersti Otteson Õhtulehele.
EfTENi fond ostab Marienthali keskuse
Kinnine EfTEN Kinnisvarafond II AS omandab kinnisvarainvesteeringutega tegelevalt ettevõttelt AS Gildhall Tallinnas Kristiine linnaosas Marienthali keskuse.
Ardo Hansson Euroopa Keskpanga järgmise juhikandidaadi favoriitide hulgas
Mario Draghi astub Euroopa Keskpanga (EKP) juhi ametikohalt tagasi alles 2019. aasta oktoobris, kuid spekulatsioonid tema järglase kohta liiguvad täie hooga. Favoriitide hulgas üsna kõrgel kohal on ka Eesti Panga juht Ardo Hansson.
Lätlasi pahandab keskpankurite preemiatega priiskamine
Läinud aasta oli Läti Pangale eriti „rasvane“ - just materiaalsete hüvede mõttes, kirjutas Läti päevaleht Diena.
Viking Line’i boonuspunktidega saab nüüd reiside eest tasuda
Aasta tagasi uuendas Viking Line oma püsikliendiprogrammi Viking Line Club. Klubiliikmeile avanes võimalus koguda boonuspunkte ehk Paate nii laevareiside kui ka ostude eest laeval. Alates 7. veebruarist 2018 saab Paate kasutada ka oma reisi eest tasumiseks. Paadid kehtivad maksevahendina ilma aja...
Välisfirma sõiduki ümberregistreerimine Eestisse
Auto on Läti numbrimärgiga, seal registreeritud, olnud ettevõtluses kasutusel üheksa kuud. Soovin auto ümberregistreerida Eestisse ja võtta kasutusele Eesti numbrimärgid. Kas auto saab ka edaspidi kuuluda Läti firmale, aga olla märgistatud Eesti numbrimärkidega? Mis makse tuleb ümber registreerim...