Mitu inimest sai Eesti tipprestoranist toidumürgituse
Seitse teisipäeval Eesti tipprestorani NOA külastanud ja seal veiseliha tartari söönud inimest said toidumürgituse, neist kolm viibivad siiani haiglas. Külastajad said toidust salmonelloosi.
Leht: tasuta ühistransport narrib inimesi
Pool kuud on Eesti saanud nautida valitsuse kingitust, tasuta ühistransporti maakonnaliinidel, kuid sellist kaost, mis toimub Narva ja Narva-Jõesuu liinidel, ei mäleta ükski kohalik, kirjutab Põhjarannik.
Valitsus plaanib tõhustada maksuvõlgade sissenõudmist
Valitsus plaanib neljapäevasel istungil toetada maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda.
Alkoholipidu Läti piiril võtab uusi tuure
Kui aasta alguses kuulutas mõni uuringufirma juba Läti alkoholiralli lõppu, siis õlletootjate värsked andmed näitavad, et pidu piiripoodides saab hoopis hoogu juurde: ilusate ilmadega kasvab õlle ja siidri müüki mühinal.
Alkoholitootjatel Läti piiril võimsad rekordid
Alkoholitootjate esimese poolaasta müüginumbrid näitavad, et piirikaubandus kasvab jätkuvalt - õlut müüdi Läti piiril ligi 80% rohkem kui mullu ning muud lahjat alkoholi tervelt 3,4 korda rohkem.
Finnair on Põhja-Euroopa parim lennufirma
Lennureisijad valisid taas Põhja-Euroopa parimaks lennufirmaks soomlaste rahvusliku Finnairi – juba üheksandat aastat järjest, vahendab Yle.
Jüri Mõis eestlaste rikkusest: ka Šveitsis on kodutuid
SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor tuli täna välja julge sõnavõtuga – «eestlased on saanud rikkaks». Kuigi Eesti poliitikud ja ettevõtjad nõustuvad, et meil läheb paremini kui kunagi varem, eestlasi rikkaks nad veel ei nimetaks.
Tallinna lauluväljakul saab näha tuunitud veokeid
Laupäeval, 21. juulil toimuval raskeveokite näitusel Tallinn Truck Show 2018 kogunevad juba neljandat aastat järjest Tallinna lauluväljakule erinevate maalingutega kaunistatud rekad, kohal on üle saja erineva raskeveoki.
SEB: eestlane on saanud rikkaks
Eestlane on saanud rikkaks, kuid raha kasvatamine nõuab veel õppimist
Uskumatu okse
Pidin mitu korda lugema nn sunddividende puudutavat äriseadustiku muutmise eelnõu, enne kui suutsin uskuda, et selline asi on välja mõeldud, kirjutab AS Hansa Candle juhatuse liige Harri Juhani Aaltonen (Isamaa).
Codeborne loob Eleringile tarkvara
Eesti tarkvarafirma Codeborne aitab luua Eleringile Eesti, Soome ja Läti elektriturge siduva paindlikkusteenuste platvormi, mida saab tulevikus kasutada kogu Euroopas.
Codeborne loob Eleringile tarkvara
Eesti tarkvarafirma Codeborne aitab luua Eleringile Eesti, Soome ja Läti elektriturge siduva paindlikkusteenuste platvormi, mida saab tulevikus kasutada kogu Euroopas.
Mööblitootjad peavad pingutama, et ellu jääda
Tiheda konkurentsi ja hinnatundlike klientide tõttu peavad kodumööbli tootjad üha enam pingutama ning tootearendusse panustama, sest muidu enam turul läbi ei löö.
Põllumehed ägavad ikalduse käes
Põuane kevad ja suvi on viinud põllumehed väga keerulisse olukorda. Viljasaak ähvardab tulla tavapärasest kolmandiku kuni poole võrra väiksem, köögiviljakasvatajatel ei lähe palju paremini. Loomakasvatajad on sügisel aga tõenäoliselt sunnitud osa karja maha müüma.
Google Street View' autod tulevad taas Eestisse
Sel suvel teevad Google'i kaameratega varustatud autod Eestile taas tiiru peale, et salvestada uusimaid andmeid ja vaateid. Lisaks on sel korral eesmärgiks linnadevaheliste maanteede salvestamine.
Tallinna korteriturul korralik hinnaralli
Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis juunis 1868 euroni, mis on 7,2 protsenti kõrgem kui kuu varem, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti statistikat.
Kelm pakub Tallinki nimel aktsiaid venekeelsetele elanikele
Postimehe vene toimetuse poole pöördus lugeja, kelle sõnul väitis kelm, et helistab Tallinkist ning pakub investeerimiseks Tallinki aktsiaid.
Stabiilne geenius põrus suurelt
Sellal kui Eesti ajalehed hingasid kergendatult tõsiasja üle, et vähemasti avalikult Trumpi ja Putini Helsingi-kohtumisel Baltimaade asjus midagi hirmuäratavat kokku ei lepitud, pidasid maailma mõjukamad meediaväljaanded üsna üksmeelselt Trumpi selle ajaloolise kohtumise kaotajaks, Putinit aga võ...
Praamiliiklus suursaartega tiheneb suvel
TS Laevad lisab kokkuleppel Maanteeametiga suve populaarsemaks perioodiks täiendavad reisid nii Virtsu-Kuivastu kui Rohuküla-Heltermaa liinile.
Palgatõusu pidurit ei paista
Tööturu olukord sunnib tööandjaid põhipalkasid töötajate üleostmise kartuses tõstma, kirjutab Palgauuringute Agentuuri juht Kadri Seeder.
Porošhenko mõtles välja, kuidas Ukraina rikkaks teha
Arusaadavatel põhjustel ei pannud me peaaegu tähele, et neil päevil oli Brüsselis NATO tippkohtumisel ka Ukraina president Petro Porošenko. Ja selle tulemuste põhjal tegi ta julge, kuid mitte eriti uudse avalduse.
Eestlaste rikkus pole jätkusuutlik
Kuigi eestlaste vara on aastatega märkimisväärselt kasvanud, napib enamikul säästmise oskust. Olukord, kus rahaliste kohustustega inimesed ei oska säästa, ei ole jätkusuutlik, ütles Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimees Kristjan Tamla.
Telia uus välismaalasest juht: maailma tippjuhid tulevad Eestisse õppima
Telia Eestis ei tule lähiajal suuri muutusi, sest firma on hästi juhitud, lubab uus juht, kaua Brasiilias töötanud Eesti juurtega Robert Pajos. Miks siis järjepanu välismaalasi Eestisse suurfirmasid juhtima tuuakse – kas meil ei jätku häid juhte? Aga võib-olla saadetakse nad siia hoopis õppima, k...
Taastuvenergia kattis teises kvartalis 17,2 protsenti tarbimisest
Tänavu teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis.
Raasuke nõuab kohtu kaudu Google’ilt lekitaja nime
Rootsi Päevalehe Dagens Nyheter andmetel nõuab Luminori panga juht Erkki Raasuke Harju maakohtus, et Google avaldaks inimese nime, kes lekitas internetti video tema ja töötajate vestlusest.
Ansip autorikaitse direktiivist: kuulsusega peret ei toida
Tuleb kaitsta ka sõnavabadust, mitte ainult autoriõigusi, leiab Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, kommenteerides juuli algul europarlamendis vastu võtmata jäänud n-ö autoriõiguse direktiivi.
Taxify miljonäride TOP
Kui eelmisel aastal Taxify omanikud Äripäeva rikaste TOPi ei jõudnud, siis sel aastal on Markus Villig suure tõenäosusega Eesti jõukamate inimeste nimekirjas lausa esiviisikus. See teeb temast selle aasta kiireima vara kasvataja.
Ebaseadusliku tööjõu trahv kümnekordistub
Pühapäeval jõustusid välismaalaste seaduse muudatused, millega arvatakse sisserände piirarvu alt välja tippspetsialistid, kellele tööandja maksab vähemalt kahekordset Eesti keskmist palka, teatas justiitsministeerium.
Sõõrumaa võttis pea poolteist miljonit dividende
Urmas Sõõrumaa investeerimisfirma U.S. Invest eelmise aasta tulud küll kahanesid kolmandiku võrra, aga kasum jäi üleeilsega võrreldes samaks, mis võimaldas tuntud ettevõtjal võtta dividendidena 1,4 miljonit eurot.
Riik loodab liiklusjärelvalves omavalitsuste abile
Siseminister Andres Anvelt leidis sel nädalal kokku kutsutud kriisikoosolekul, et osa kiiruskaamerate trahvidest peaks laekuma kohaliku omavalitsuse eelarvesse, et motiveerida omavalitsusi rohkem liiklusjärelvalvesse panustama.
Kaubaveod suursaarte ja mandri vahel kasvasid
Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad vedas Rohuküla-Heltermaa liinil kuue kuu jooksul kokku 28 436 veokit ja haagist.
Nordicaga üha rohkem lendajaid
Lennufirma Nordica reisijate arv oli teises kvartalis tõusuteel: eelmise aasta sama perioodiga võrreldes lendas kodumaise lennufirmaga üle 36% rohkem reisijaid, teatas Nordica.
Ministeerium tegi Oviiri plaani maatasa
Majandusministeerium on Liisa Oviiriga nõus, et firmade väikeomanike vähene kaitse on probleem, ent ei pea õigeks endise ettevõtlusministri plaani kehtestada firmadele sunduslik dividend.
Elon Muski seitse soovitust eduks
Elon Musk ütleb, et asjad tuleb vajadusel ise ära teha ning eesmärgid peavad olema ambitsioonikad, kirjutab portaal Inc.com.
H&Mist loobub isegi Rootsi kuningapere
Rõivakaubahiiu H&M paremad päevad paistavad möödas olevat, 70aastase ettevõtte aktsia on ainuüksi sel aastal kaotanud väärtusest 20 protsenti ja investorid kuni kuningapereni välja loobuvad sellest, kirjutab Helsingi Sanomat.
Maailma rikkaimate pulmareisijate soovid - 16 erinevat kondoomiliiki minibaaris, kohtumine Putiniga, tuhandeid dollareid maksev pohmelliravi
Ettevõte nimega Ovation Vacations kasseerib maailma rikkaimate inimeste mesinädalate korraldamiseks alates 20 000 dollarist kuid see võib kasvada kiiresti, eriti siis, kui mängu tulevad eralennukid, kirjutab Bloomberg. Nende korraldatud mesinädalate keskmine pikkus on 2,78 nädalat ning majutuse k...
Hope Taxi rakendus toimib üle maailma
Hope Taxi teatel on alates 10. juulist 2018 on Hope Taxi rakenduse abil võimalik tellida autot üle maailma, ühtekokku 200-s linnas.
DPD avas üle Eesti 18 uut pakiautomaati
Transpordi- ja logistikaettevõte DPD paigaldas juunis ja juulis üle Eesti 18 uut pakiautomaati, sügiseks on DPD Pickup võrgustikku lisandunud üle 50 pakiautomaadi.
Tesla jääb Norras hätta
Tesla probleemid Norras näitavad, mis juhtub siis, kui autod lähevad hästi kaubaks, kirjutab Kauppalehti.
Valitsus arutab täna apteekide omandipiirangut
Valitsuse istungi päevakorras on täna arvamuse andmine ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on kaotada apteekide omandipiirang, kirjutab Meditsiiniuudised.
Valitsus toetas maksuvõlgade sissenõudmise tõhustamist
Valitsus toetas neljapäevasel istungil maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda. Sama eelnõuga lisatakse kohustus kanda töötajate registrisse töö asukoht ja selle koormus.
STATISTIKA | KUIDAS NII? Eurojackpoti võidud lähevad põhiliselt Saksamaale ja Soome
Eurojackpoti peavõit, milleks oli kuus nädalat järjest 90 000 000 eurot, läks läinud nädalal Saksamaale. Eestlaste taskutesse pole Eurojackpoti ajaloo vältel peavõit mitte kordagi kukkunud. Seejuures on näiteks soomlased napsanud peavõidu lausa kaheksal korral.
Alkoholitootjad: Läti piirikaubandus teeb uusi rekordeid
Alkoholitootjate 2018. esimese poolaasta müüginumbrid näitavad, et piirikaubandus on jätkuvalt kasvamas – õlut müüdi Läti piiril ligi 80% rohkem kui mullu ning muud lahjat alkoholi (siider, long-drink) tervelt 3,4 korda rohkem.
Majandusinnovaator Gunter Pauli: miks osta Venemaalt gaasi, kui Eesti võiks seda ise toota?
10.–14. juulil toimus Harjumaal Lilleoru õppekeskuses kestliku arengu konverents “Teadlike kogukondade tarkus”.
Austraaliast tagasi tulnud hiidlane: kannatasin hambad ristis ära nagu eestlane ikka
Kui nii mõnigi raha maitse suhu saanud Eesti noor enam Austraaliast tagasi tulla ei taha, siis kaks aastat kängurute maal veetnud Anett Roosal on raske mõista, kuidas inimene läheb ja jääbki elu lõpuni kodust eemale.
NOA operaatorfirma on majanduslikult väga edukas
NOA operaatorfirma OKO Restoranid teenisid eelmisel aastal ilusa kasumi, mis võimaldas omanikel võtta kümnetesse tuhandetesse eurodesse ulatuvaid dividende.
120 EKA külalist loovad innovatsiooni
Teistkordselt toimuv kunstiakadeemia suveakadeemia toob augustis kokku ligi 120 õppurit 28 riigist, kes hakkavad koos looma innovaatilisi lahendusi, sh tehnoloogia alal.
Kaubanduskoda on otsustavalt sunddividendi vastu
Riigikogu algatas äriseadustiku muutmise eelnõu, millega soovitakse tagada väikeinvestorite parem kaitse.
Tööõnnetuskindlustus ei tõsta maksukoormust
Tööõnnetuskindlustus on kasulik mõlemale poolele, nii töötajale kui ka tööandjale, kirjutab tervise- ja tööminister Riina Sikkut (SDE).
Peenviinavabrik kurdab: oleme väga raskes seisus
Süvenev piirikaubandus Lätiga on pannud väga raskesse olukorda Moe peenviinavabriku, kuna Eestist enam eriti viina ei osteta.
Atrialt kehvemad kvartalitulemused
Soome lihakontsern Atria, millele kuuluvad Eestis Vaste-Kuuste lihatööstus ja Maks &Moorits, avaldas oma kvartalitulemused, mis jäid mullusele veidi alla. Süüdlaseks peab kontsern nõrka rubla ja Rootsi krooni.
Levikom toob turule suvilatele mõeldud paketid
Telekomiettevõte Levikom tõi turule internetiühenduse ja telepildi paketid suvilatele ja maakodudele, kus ei elata aastaringselt. Muul ajal tuleb küll tasuda nn nutivalve eest.
Fiati töötajad ähvardavad Ronaldo ostmise vastu protestima hakata
Autotootja Fiat Chrysleri Itaalia tehase töötajad lubavad protestima hakata, kui jalgpalliklubi Torino Juventus ostab 130 miljoni dollariga tähtmängija Cristiano Ronaldo.
Goldman: mis aktsiaid osta kaubandussõja ajal?
USA ja Hiina on kaubandus- ja tariifisõjas piigid ristanud ning see ohustab globaalset majandust. Goldman Sachsi analüütikud on aga üllatavalt optimistlikud, kirjutab MarketWatch.
USA advokaadid koguvad Danske vastu nõudeid
Aktsionäride õiguste eest seismisega tegelev USA advokaadibüroo sondeerib pinda, et esitada hagi Eestis idaraha pesnud ning seejärel mustast kasumist loobunud Danske vastu.
Ettevõtluskontot ei tule veel niipea
Ehkki juba aasta algusest võimaldab seadus luua madala maksumääraga eraisiku ettevõtluskontot, ei saa seda teha, kuna pangad pole teenust pakkuma hakanud. Heal juhul tuleb ettevõtluskonto turule aasta lõpus.
Leht: tasuta ühistransport narrib inimesi
Pool kuud on Eesti saanud nautida valitsuse kingitust, tasuta ühistransporti maakonnaliinidel, kuid sellist kaost, mis toimub Narva ja Narva-Jõesuu liinidel, ei mäleta ükski kohalik, kirjutab Põhjarannik.
Coop Eesti juht: töötav inimene peaks saama töötasu, mis võimaldab inimväärselt elada
Palgatõusu pole pidurdada ei võimalik ega vajalik, kirjutab Coop Eesti juht Jaanus Vihand Äripäevas.
Väikeaktsionäride liit kinnitab: meie kirjutasime Oviirile sunddividendide eelnõu
MTÜ Väikeaktsionäride Liit kinnitas, et just nemad kirjutasid sunddividendide eelnõu, millega hiljuti sotsiaaldemokraat Liisa Oviir riigikogu ette tuli. Oviir rääkis veel sel nädalal, et kirjutas eelnõu ise.
Kuidas tõsta väikefirma tootlikkust nutikamate protsesside kaudu?
Eesti väikefirmade tootlikkus jätab soovida. Palju räägitakse sellest, et meie ettevõtted tegutsevad madala lisandväärtusega valdkondades ja sedasi kaugele ei sõua. Vähem käsitletakse aga paradoksi, et kuigi Eesti on ambitsioonikas e-riik, mõtlevad siinsed juhid vähe protsesside efektiivsusele. S...
Sügavas kahjumis HKScan otsib abi kärpekavast
Täna avaldas HKScan oma poolaastatulemused, kus pole midagi rõõmustavat: kahjum süveneb, rahavood kahanevad. Ettevõte otsib abi 40 miljoni euro suurusest kärpeprogrammist, millest oma osa võib langeda ka Rakvere lihatööstuse õlule.
Piima tootmine on Eestis kasumlik
Viimasel ajal on tajuda piimandusega seotud investeeringute elavnemist. Hiljuti kriisi läbi teinud valdkond kosub jõudsalt. Täna võib öelda, et piima tootmine Eestis on kasumlik ja perspektiivikas valdkond, arvestades nii taastunud hindasid kui maailmaturu kasvavat nõudlust kvaliteetse toodangu v...
Hommikuprogramm. Stuudios on Alyona Stadnik ja Priit Pokk
Tarbitud elektrist 17% tuleb taastuvenergiast
Teises kvartalis tootsid Eesti elektrijaamad taastuvenergiat 376 gigavatt-tundi ning taastuvenergia moodustas 17,2 protsenti elektrienergia kogutarbimisest Eestis. Taastuvenergia osakaalu selle aasta sihttase on Eestis 16,1 protsenti, vahendas Elering.
Tallinki laevad saavad kiire internetiühenduse tagavad suundantennid
Tallink paigaldas juuni lõpus koostöös Rootsi ettevõttega Nowhere Networks Helsingi liinil sõitvale shuttle laevale Megastar uudse suundantenni, mis võimaldab pakkuda stabiilset ja kiiret internetiühendust kogu laevareisi vältel.
Sunddividendi seaduse taga nähakse kingitust Kovalenkodele
Poliitilised konkurendid näevad sotside algatatud sunddividendide eelnõus peamiselt kingitust perekond Kovalenkodele, kes on aastaid võidelnud tööstuskontserni BLRT Grupi väikeaktsionäride õiguste eest. Kovalenkod eitavad süüdistusi.
Üle seitsme aasta jõuavad rahakotti värsked euromündid
Seni olid 5sendised ja suuremad Eesti käibemündid ringluses aastaarvuga 2011 – see oli aasta, kui Eestieuro kasutusele võttis. Sellest nädalast aga hakkavad inimesed poodidest vahetusrahana tagasi saama ka 2018. aasta euromünte.
Juncker: USA püüded EL-i kaubanduse alal lõhestada on asjatud
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles 18. juulil, et USA jõupingutused lõhestada kaubandusküsimustes Euroopa Liitu on asjatud.EL-i täitevorganit juhtiv Luksemburgi ekspeaminister külastab 25. juulil Valget Maja eesmärgiga veenda Ühendriikide presidenti Donald Trumpi loobuma impord...
Eesti ekspordib töötlemata puitu odavalt
Puidu ja puittoodete väljavedu Euroopa Liidu riikidesse moodustab Eesti kogu ekspordist üle 10%. Värske uuring näitab, et Eesti ekspordib töötlemata puitu odavamalt, kui meie peamised sihtriigid seda toodet keskmiselt sisse ostavad.
Tekstiilitööstus vajab muutusi
Kümne aasta jooksul väheneb rõiva- ja tekstiilitööstuses ametikohtade arv pea kümnendiku võrra. Tööjõupuuduse leevendamiseks tuleb ettevõtjatel tegeleda tootearenduse ja tootmise automatiseerimisega.
Uute korterite hind ületas rekordijoone
Tallinna ja Harjumaa müügis olevate uute korterite keskmine ruutmeetrihind kerkis uute kesklinna projektide toel esmakordselt üle 2500 euro, kaubaks aga läheb pigem soodsam äärelinna korter.
Eesti inflatsioon oli juunis euroala kiireim
Euroala aastane inflatsioon kiirenes juunis 2 protsendini mai 1,9 protsendilt; kiireim aastane inflatsioon registreeriti Eestis, kus see oli 3,9 protsenti.Euroala inflatisooni panustas juunis kõige enam 0,76 protsendipunkti energia, millele järgnesid 0,57 protsendipunktiga teenused, 0,53 protsend...
Trumpi meeskonna lennukid peatuvad Tallinna lennujaamas
Helsingis esmaspäeval Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtuva USA presidendi Donald Trumpi meeskonna varulennuk ja transpordilennuk saabuvad pühapäeval Tallinna lennujaama, kirjutab ERR.
Soome soovib ajutist piirikontrolli
Soome siseministeerium paneb ette kehtestada reedest, 13. juulist kogu Schengeni alal piirikontroll, mis kestaks kuni esmaspäevani, 16. juulini.
Junckeri kava raames on Eestisse investeeritud 803 miljonit eurot
Junckeri kava raames on Euroopa majandusse investeeritud 335 miljardit eurot, millest Eestisse 803 miljonit eurot; võrdluses riigi SKP-ga on Eesti investeeringute mahu poolest teisel kohal.Euroopa Komisjoni ja Euroopa Investeerimispanga (EIB) Euroopa investeerimiskava ehk niinimetatud Junckeri ka...
Kinnisvaraturgu kujundavad lumehelbekesed
Kinnisvaraturul on juba mõnda aega suurenenud uute korterite osakaal. Trendile aitab kaasa ka niinimetatud lumehelbekeste põlvkond, kes ei tunne värvi ega tapeeti, et ise remonti teha, ütles 1Partner Kinnisvaragrupi tegevjuht Martin Vahter.
Kaubamajade uus ajastu algas kokkupõrkega
Ülemistele kerkiva T1 kaubanduskeskuse eestvedaja Allan Remmelkoor näeb suurprojektis uue ajastu algust kohalikul turul. Kriitikute sõnul loobivad T1 arendajad raha tuulde, sest rohkem kauplusi Eestisse ei mahu ja ka tarbijate käitumine ei anna optimismiks põhjust.
Finnair liitus innovaatilise pagasiteenusega
Finnair alustas Londoni Heathrow lennujaamas koostööd innovaatilise pagasiteenuse pakkuja, startup-ettevõttega AirPortr. Uus teenus võimaldab pagasi enne väljalendu koduukselt või hotellist turvaliselt lennujaama saata.
Riik tahab tööandjatele uut maksu
Sotsiaalministeerium tahaks rakendada kohustusliku tööõnnetuskindlustuse makse, mis suurendaks mõnede ettevõtete aastast kulu pea saja tuhande euro võrra.
Advokaadibüroode TOP: tööjõudu jääb väheks
Advokaadibüroode edetabeli parimad kasvatasid eelmisel aastal käivet hoolimata spetsialistide nappusest. Sarnaselt eelmise aastaga võib ka tänavu tulla uusi büroode ühinemisi.
Finantsinspektsioon: saime Danskelt usutavaid vastuseid
Kui veebruaris kahlustas finantsinspektsioon (FI) Danske panga Eesti filiaali inspektsiooni eksitamises, siis FI juhi sõnul saadi pangalt usutavaid vastuseid; siiski on amet valmis panga vastu menetlust taaselustama, kirjutab Eesti Päevaleht. "Ajend oli see, et Danske avaldas uusi asjaolusid, mil...
Tööturg vajab enim programmeerijaid, kokkasid ja veoautojuhte
Lähema kaheksa aasta jooksul väheneb Eesti tööealine elanikkond 43 000 inimese võrra ning on selge, et tulevikus peab pikenema inimeste tööelu ja vähenema mitteaktiivsete inimeste arv tööturul, leiab töötukassa.
Nordica juhatuse esimees astus tagasi
Eesti lennufirma Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm esitas täna Nordic Aviation Group ASi nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas. Juhi kohuseid hakkab täitma nõukogu liige Hannes Saarpuu.
Kuidas käituda äikese ajal?
Suuremate äikesetormideta ei möödu Eestis ühtegi suve, pigem on küsimus - kuhu äike lööb ja milline on tekkinud kahju.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi eelnõu peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
KredEx: eksportijat ähvardab võlts e-kiri
Üha enam kohtab Eestis eksportivaid ettevõtteid, kes on kannatanud petuskeemide all, näiteks suurfirmade nimel saadetavad võltsid e-kirjad, selgitab Mariko Rukholm KredExist.
OPEC otsib õigusabi USA parlamendi seaduse peatamiseks
Naftaühenduse OPECi esindajad kohtuvad lähipäevil mitmete USA advokaadifirmadega, et astuda vastu Kongressi mõlema koja kavandatavale (nafta)kartellide vastasele seadusele, kirjutab Bloomberg.
Börs: S&P 500 viie kuu tipus
Kolmapäeval andsid USA börsidele jaksu Föderaalreservi positiivsed signaalid ning ettevõtete kasuminumbrid.
Kindlustuskelmid lähevad järjest ahnemaks
Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel tuvastati mullu 432 kindlustuskelmust, kogusummas 1,9 miljonit eurot. Üle poole kelmustest pandi toime sõidukitega, teatas liit.
Respo Haagised avas Peetris müügiesinduse
Tartumaalt pärit Respo Haagised avas täna Eesti kaasaegseima haagiste müügiesinduse, mis asub linna piiril Peetri alevikus. Samas hakkab tegutsema ka igat marki kerghaagiseid hooldav ja remontiv hooldustöökoda.
Analüütik: Danske aktsia saab ainult ülesmäge minna
Taani suuruselt kolmas pank Jyske Bank leiab, et praegu on Danske hädadest hoolimata hea investeering.
Kõigile ruumi ei jätku: osa Eesti raadiojaamu võib peagi asenduda uutega
Järgmisel aastal algab Eesti raadiojaamade vahel tuline võistlus eetrisse jäämise või sinna pääsemise nimel, kuna sagedusalad on piiratud ning kõigile seal ruumi ei jätku. Nimelt lõppevad pooleteise aasta pärast kõigi raadiojaamade tegevusload.
Sotsiaalministeerium loob tööelu infosüsteemi
Sotsiaalministeerium alustab augustist tervikliku tööelu infosüsteemi (TeIS) loomist, mis toob ühte iseteeninduskeskkonda kokku tööandjale, töötajale ja tööinspektsioonile suunatud e-teenused. Infosüsteem aitab tööandjal lihtsamalt luua ohutu ja tervist säästva töökeskkonna ning täita töötervisho...
Grossi kaubakontsern teenib aina suuremaid kasumeid
Oleg Grossile kuuluv OG Elektra AS, mis opereerib peamiselt Grossi toidukaupade jaketti, suutis mullu pea viiendiku käivet ja kasumit kasvatada. Firma arvel on kasumit juba üle 52 miljoni euro.
Ryanairi streigi tõttu jääb Euroopas ära 600 lendu
Ryanair on 25. ja 26. juulil Hispaania, Portugali ja Belgi lennumeeskondade streigi tõttu sunnitud ära jätma üle-Euroopa 600 lendu, teatas ettevõte kolmapäeval.
Berkshire lubab Buffetil rohkem aktsiaid tagasi osta
Börsiguru Warren Buffeti valdusettevõte Berhshire Hathaway andis juhile vabamad käed aktsiate tagasiostude teostamiseks ning viis firma väärtpaberi sellega tõusule, kirjutab Reuters.
Kust võib alata uus majanduskriis?
Tasub panna tähele rahvusvaheliste analüütikute hoiatusi selle kohta, et lähiajal võib maailma tabada 1998. aasta kriis, mis lõppes näiteks Venemaale sügava depressiooniga, leiab Läti majandusteadlane.
Kasela: Hiiumaale mahub kalakasvandusi veel
Kalakasvatus on kindlasti tulusaim valdkond põllumajanduses ja Hiiumaa on selleks igati sobiv paik, põhjendas PRFoodsi juht Indrek Kasela, miks kavatseb ettevõte rajada saare rannikuvetesse 6-8 miljoni euro eest uue kasvanduse.
Sunddividendi peetakse kingituseks ühele perele
Poliitilised konkurendid ja ettevõtjad näevad sotside algatatud sunddividendide eelnõus peamiselt kingitust perekond Kovalenkole, kes on aastaid võidelnud tööstuskontserni BLRT Grupi väikeaktsionäride õiguste eest. Kovalenkod eitavad süüdistusi.
Netflixi võiks õpikusse kirjutada
Eile õnnestus mul ka teine pool Netflixi tehingust, ehk pikaks minek pärast reaktsiooni oodatust kehvematele kvartalitulemustele. Tehing kukkus nii hästi välja, et selle võiks lausa õpikutesse näiteks võtta.