Suursoo: seaduste lugemisel tuleb lugeda teksti, mitte otsida midagi, mida ei ole
4. detsembril ilmunud arvamuslugu "Kes vastutab veose kinnitamise eest?" tekitas minus hämmingut, kirjutab logistika ja veonduse ekspert ning endine TTÜ õppejõud Jüri Suursoo, kes on aastaid tegelenud tarneahelate riskide ja ohutuse küsimustega (sealhulgas veoste ohutusega).
Amet: tarbijad saavad Tallinna Veelt nõuda kümneid miljoneid
Konkurentsiameti hinnangul on tarbijatel võimalik teisipäevase kohtuotsuse järgselt nõuda Tallinna Vesi AS-ilt kokku mitukümmend miljonit eurot hüvitist, aastate jooksul liialt kõrge veetariifi maksmise eest.
Kas Eesti on uus Soome?
Kui eestlane ostab laevapileti, siis muutub ta poole tootlikumaks ning hakkab ligi kolm korda kõrgemat palka teenima, kirjutab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel.
Ossinovski Tallinna Vee kohtuotsusest: see pole aus ja õiglane
Tallinna Vee investor Oleg Ossinovski kommenteeris Delovõje Vedomostile tänast riigikohtu otsust Tallinna Vee ja konkurentsiameti vaidluse kohta.
Naisjuhti motiveerib meesjuhiga võrreldes 27% väiksem palk
Spetsialistide ja juhtidena töötavaid mehi motiveerib 26,8% suurem palk kui naisspetsialiste ja -juhte, selgub Talentesti talendipangaga liitunute ankeetidest. Juhtivtöötaja keskmine motiveeriv brutopalk oli 1981 eurot, sh naiste keskmine 1816 eurot ja meestel 2302 eurot.
Aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks
Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema
Tallinna Vesi kaotas tariifivaidluse
Riigikohus andis Tallinna Veele aastaid kohtus jahvatanud tariifivaidluses küll pisivõidu, ent olulisemas osas jäädi konkurentsiameti poolele – erastamislepinguga pea 17 aastat tagasi kindlaks määratud veehindadest enam juhinduda ei saa.
Miks mulle oravad meeldivad, v. a Taavi Rõivas
Ärge saage valesti aru. Mitte et mulle Reformierakond või tema liikmed päriselt ka meeldiksid. Lihtsalt võimul olevad keskerakondlased meeldivad mulle oluliselt vähem.
Roosaare ootab Tallinna Vee aktsialt korralikku kukkumist
Tallinna Vee aktsionär Jaak Roosaare ootab tänase tariifivaidlust puudutava Riigikohtu lahendi valguses vee-ettevõtte aktsialt korralikku langust.
Aktsiisitõusu vastased sõidavad autode kolonnis Lätti
Päeval, mil Eesti vabariik saab 100 aasta vanuseks, moodustavad sajad valitsuse aktsiisipoliitikas pettunud inimesed autotodest kolonni ja sõidavad üheskoos Lätti
Vantaa lennujaam valmistub öiseks lumetormiks
Kui täna on Euroopa lennujaamades edasi lükatud sadu reise, siis Helsingi Vantaa lennuliiklusele lumesadu nii märkismisväärset mõju ei avaldanud, vahendas Yle.
Idufirma Shipitwise muudab ärisuunda
Logistikateenuseid pakkuv startup Shipitwise muudab pärast ligi kaheaastast tegutsemist ärisuunda, liikudes B2B valdkonda, teatas ettevõte.
Valitsus hangib lisaraha kinnisvaratehingutelt
Riigikogu võttis menetlusse valitsuse algatatud eelnõu käibemaksuseaduse muutmiseks, mis laiendab oluliselt kinnisvaratehingute käibemaksustamist, kirjutab kinnisvarauudised.ee.
Soome hasartmänguhiid karmistab reegleid
Soomlaste hasartmängumonopol Veikkaus karmistab oma kodulehel reegleid - kusjuures peaaegu pool ettevõtte käibest tuleb just netimängudelt.
Valitsus hangib lisaraha kinnisvaratehingutelt
Riigikogu võttis menetlusse valitsuse algatatud eelnõu käibemaksuseaduse muutmiseks, mis laiendab oluliselt kinnisvaratehingute käibemaksustamist.
Yle: Soome parlamendis on seksuaalset ahistamist
Yle küsitles Soome parlamendis saadikute abisid ning selgus, et paljud neist on tööl kokku puutunud seksuaalse ahistamisega.
Aasta ärimeheks valiti naine!
Kui Äripäev peaks aasta ärimehe tiitli nimetuse ära muutma, siis sellise pealkirjaga uudist enam teha ei saaks. Ja kui kõik ausalt ära rääkida, siis ei tule sellise pealkirjaga uudist seegi kord, sest nominentide seas lihtsalt ei olnud ainsamatki naist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
LHV rekordilised intressitulud
LHV Groupi konsolideeritud puhaskasum küündis novembris 2,0 miljoni euroni: suurematest üksustest teenis pank 1,2 ja varahaldus 0,4 miljonit eurot. Grupi aktsionäride osa kasumist moodustas 1,6 miljonit eurot.
Invaliid Toomas sai tänu Äripäevale korteri
Tallinna Linnavalitsus andis invaliid Toomasele invakorteri, kuhu endine ettevõtja sai kolida juba reedel.
Heitmeskandaal läheb Volkswagenile tuleval aastal taas maksma miljardeid
Volkswageni finantsjuht Frank Witter teatas, et ettevõtte prognoosi järgi ulatuvad heitmeskandaaliga seotud kulud järgmisel aastal 4-5 miljardi euroni, vahendab Reuters.
Palga pärast silmad maas
Mul on piinlik Büroomaailma keskmise töötasu pärast, tunnistab ASi Infotark tegevjuht Jüri Ross.
Simson silmini sigaduses
Ei Kadri Simsonil ega Teet Soormil ole jätkunud selget pilku ja ettenägelikkust, et teineteist mitte löögi alla seada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Galerii ja video: Angela Merkel avas Euroopa kalleima rongiliini
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel avas reedel Saksamaa uusima kiirrongiliini, mis ühendab Berliini ja Münchenit. Tegu on Euroopa kõige kallima omataolise projektiga.
Ettevõtjad teevad lastest miljonärid
Metsandusärimees Mati Polli andis lastele suure osaluse oma valdusfirmas, teised ettevõtjad kinnitavad, et kõige parem on ohjad anda lähisugulastele.
Kia Stinger: <strong><em>all-in-one</em></strong> ehk auto tõelisele gurmaanile
Hübriidide ja elektriautode ajastul on Kia Stinger kui maitsev mahlane steik vahelduseks salatile, mida tervisenõustajad on sind päevast päeva sööma sundinud. Vahel lihtsalt tahaks midagi tõeliselt head ja Kia on selle inimnõrkuse hästi ära tabanud!
Börs peatab Tallinna Vee aktsiatega kauplemise
Tallinna börsi juhatus otsustas peatada Tallinna Vee aktsiatehingute automaatse sobitamise.
Bitcoin, uus üleilmne valuuta?
Bitcoini saatus sõltub sellest, kui hea maksevahend ta on, kirjutab majandus- ja rahandusteadlane Katrin Tinn (Imperial College Business School).
Rõivaäri mõistus ja tunded
Olen oma portfellis juba mõnda aega põrnitsenud Leedu rõivaketi Apranga aktsiat ja võib-olla müün seda vähemaks, kuid sektor tervikuna pakub mulle jätkuvalt huvi.
Riigiasutusi ootab üllatusteade
Riigihalduse minister Jaak Aab saatis ministritele laupäeval meeldetuletuseks kirja, et jaanuari keskpaigaks tuleb esitada tegevuskava, kuidas viia Tallinnast välja 13 riigiameti keskkontor. Ametite juhtidele tuleb uudis üllatusena, sest varem on räägitud vaid nende osalisest kolimisest.
Bitcoin trügis suurte poiste mängumaale
Pühapäeva öösel hakati Chicago börsil kauplema bitcoini-futuuridega. Pretsedenditu huvi lõi esmalt börsi kodulehe rivist välja ning kergitas seejärel lühima futuuri hinna avamishetke 15 850-lt viivuks lausa 18 850 dollarile.
Facebook lõpetab tulude suunamise Iiri tütarfirmasse
Facebook andis teada, et muudab oma ülemaailmset maksustruktuuri ning lõpetab paljudes riikides tulude suunamise läbi Iiri tütarfirma.
Austria gaasijaama plahvatus tõstis gaasi hinda
Täna Austrias Baumgartenis toimunud gaasiplahvatuse järel on Austria gaasivarustuseks piisavalt maagaasi, kuid Itaalia gaasivarustust võidakse vähendada. Sellest gaasijaamast liikus Vene maagaas edasi Euroopasse. Maagaas liigub tavaoludes Saksamaalt ja Slovakkiast Baumgartenissse, kirjutab Reuters.
Tähesaju kvartalis uued arendusplaanid
Tallinna linnavalitsus kehtestas detailplaneeringu, mille põhjal saab Tähesaju 12,57 ha suurusele maa-alale ehitada maksimaalselt 27 kuni viie maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äri- või tootmishoonet.
Facebook lõpetab tulude suunamise läbi Iirimaa
Facebook andis teada, et muudab oma ülemaailmset maksustruktuuri ning lõpetab paljudes riikides tulude suunamise läbi Iiri tütarfirma.
Bitcoinimiljardär: ootan 20kordset tõusu
Bitcoiniga miljardäriks saanud Cameron Winklevoss usub, et krüptoraharallil ei tule nii pea lõppu, kuna uusi kauplemisplatvorme tuleb juurde ning investorite ligipääs bitcoinile muutub aina lihtsamaks.
Rikkurite koduabilised teenivad üüratuid summasid
Ülirikkad vajavad tihti endale koduabilisi. Paljudele tavainimestele tähendab jõukate majapidamistesse tööle saamine erakordset vedamist, kuna tasu makstakse heldelt.
SUUR GRAAFIK: eestlased kulutavad euroliidus enim pere-eelarvest alkoholile
Hiljuti avaldatud Eurostati andmete kohaselt kulub eestlastel Euroopa Liidu liikmesriikidest suurim osa pere-eelarvest alkoholile. Meile järgnevad lätlased 2. kohal ja leedukad 3. kohal. Põhjanaabrid soomlased leiab aga 6.-7. kohalt koos ungarlastega.
Bitcoinimiljardär: raju tõus on alles algus
Äsja esimeseks bitcoinimiljardäriks saanud Cameron Winklevoss peab krüptoraha fenomenaalset tõusu kõigest alguseks. Ta prognoosib, et bitcoini väärtus kerkib veel 20 korda, vahendab Bloomberg.
Kuidas jõulukuul vähem kulutada?
Käitumusliku rahanduse spetsialist ja hinnatud rahanõustaja Carrie Friedberg kirjutab portaalis MarketWatch, et suured kingitused ei ole kõige tähtsamad. Selle asemel tuleks tähelepanu suunata endale, ümbrusele ja teistele.
GDPR kui rünne kehtiva ärimudeli vastu
Kes peaks muretsema mil moel ettevõttes andmeid töödeldakse, kuidas olla õieaegselt valmis uue andmekaitsemääruse jõustumiseks, rääkis Nortali tehnoloogia analüütik Gustav Poola.
Tselluloositehase rajajad lubavad rohelist tootmist
Emajõe äärde kavandatav Est-For Investi puidurafineerimistehas võib hoopis vähendada Eestis fossiilsetest kütustest tekkivaid heitgaase - kuid kui suur on tehase biotekkeline süsinikujälg, ei ole veel analüüsitud.
Ettevõtjad: Rail Baltic ei ole regionaalne tupikprojekt
Mitmed tuntud Eesti ettevõtted ja ettevõtete ühendused allkirjastasid ühise toetuskirja Tallinna linnavalitsuse ja majandusministeeriumi seisukohtadele seoses Rail Balticu raudtee ehitusega kaasneva investeeringute vajaduse kohta Euroopa ühendamise rahastu (CEF) vahenditest.
Maa-amet lisas geoportaali 2017. aasta ortofotod
Missugused on investorite 4 suuremat hullustust läbi aegade?
Ajalugu näitab, et investorite seas on karjamentaliteet vägagi levinud ning paraku on kõik tekkinud mullid suure pauguga katki läinud.
PepsiCo tellis Teslalt 100 elektriveokit
USA toidufirma PepsiCo esitatud Tesla Semi veokite eeltellimus on elektriautode tootja jaoks seni suurim, vahendab Reuters.
IRLi maksueksperiment läks riigile maksma pea 2 miljonit eurot
Juhan Partsi omaaegse nn munakampaania ehk madalapalgaliste tulumaksutagastuse süsteemide ehitamine maksis riigile 1,7 miljonit eurot, kuid praegu on see prügikastis. Taoliste eksperimentide eest hoiatavad isegi rahandusministeeriumi ametnikud.
FOTOD JA VIDEO: maailma kõrguselt teine pilvelõhkuja avas pärast kaheaastast viperuste rada lõpuks uksed
Peale kahte aastat viperusi on Hiinas kõrgeim ja maailmas omataoliste seas teine Shanghai Tower lõpuks ilma suurema meediakärata oma uksed avanud, võimaldades sinna kolinud ettevõtetel lõpuks täie hooga tegutseda.
Käsud-keelud ei aita joomise vastu
Võtame patupoliitika kujundamisel liialt eeskuju põhjanaaber Soomest, samas kui taotletava eesmärgini viivad tihti ka täiesti teistsugused teiste Euroopa riikide lähenemised, leiab börsitoimetuse ajakirjanik Indrek Mäe.
Mapri pani nurgakivi Viimsi spordikeskusele
Täna asetati nurgakivi Viimsi valla ja erasektori ühisprojektina valmivale 11 500 ruutmeetri suurusele Karulaugu spordikeskusele.
Shipitwise muudab ärisuunda
Logistikavaldkonna teenuseid pakkuv startup-ettevõte Shipitwise muudab peale ligi kahe aastast tegutsemist oma ärisuunda. Seni lõpptarbijale teenuseid pakkunud ettevõte liigub edasi B2B valdkonda, et viia ka logistikavaldkond kaasaegsesse automatiseeritud Industry 4.0 maailma.
Tallinna Linnateater hakkab kompleksi välja ehitama
Tallinna Linnavaraamet, Tallinna Linnateater ja Eesti Arhitektide Liit kuulutasid välja Tallinna Linnateatri arhitektuurnse ideekonkursi riigihanke. Linnateatri arendamisel on seatud eesmärgiks, et 2018. aastal toimub teatrikompleksi projekteerimine ning aastatel 2019–2020 ehitustööd.
Ameerika "põlevkivikuningad" lähevad Venemaa poolele üle
Septembris toimus New Yorkis USA 12 suurema põlevkivitööstuse esindajate salajane kohtumine, mis sai teatavaks alles nüüd ja sedagi vaid võimatuse tõttu kohtumise tulemusi varjata
Läti minister kiidab Eesti alkoholipoliitikat
Läti tervishoiuminister Anda Čakša kiidab Eesti alkoholipoliitikat ning lubab ka Lätis alkoholiaktsiise tõsta.
Neivelt: madalapalgaliste maksustamine on hullem orjapidamine
Ettevõtja Indrek Neivelti sõnul on uue valitsuse maksuvaba tulu reform samm õiges suunas, sest maksustades tulu, millega pole võimalik isegi ära elada, on hullem kui orjapidamine.
EAS nuumab PR-firmasid
Vaatamata sellele, et EASis endas töötab kokku 30 kommunikatsiooni- ja turundusinimest, ostetakse kommunikatsiooniteenust ligi 3,3 miljoni euro eest ka sisse, kirjutas ERRi uudisteportaal.
Tallinna Vee aktsiad muutuvad taas kaubeldavaks
Nasdaq Tallinn teatas, et avab Tallinna Vee aktsiaga kauplemise taas täna kell 15.30.
YouTube'i rikkurid: 6aastane teenib 11 miljonit aastas
Maailma enimteenivaks juutuuberiks tõusis sel aastal Dan Middleton, kes toimetab DanTDM mängukanalit, vahendas Forbes. Mullune liider kukkus sel aastal sissetulekute arvestuses kuuendale kohale.
Andmed on logistikavaldkonna uus kütus
Eesti innovatsiooniprogrammi Level11 logistikaseminaril tõdesid nii Tallinna Sadama kui ka SmartLogi esindajad, et robotid, asjade internet ja suurandmete töötlus võib olla logistikas juba lähituleviku reaalsus.
Sobitusteooria aitab jagada lasteaia- ja koolikohti
Tehnikaülikooli IT-teadlane Andre Veski kaitses sel sügisel doktoritöö sobitusteooriast, mille abil saab näiteks kohalikes omavalitsustes jagada senisest otstarbekamalt lasteaia- või koolikohti.
Tehnikaülikool avab uue professuuri ja hakkab targa linna lahendusi arendama
Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) avab tuleval aastal kommunikatsioonitehnoloogia professuuri, kus teadlased ja tudengite hakkavad arendama asjade interneti ja targa linna tulevikulahendusi.
Eesti Energia maksab fotograafile kuni 150 000 eurot
Eesti Energia tahab väljakuulutatud hankega uuendada oma fotopanka uute ülesvõtetega juhtidest, töötajatest, tootmisest, hoonetest ning seda nii maa peal kui ka maa all. Hanke eeldatav maksumus on 150 000 eurot.
Eesti lennufirma Airest ostab Bombardieri kaubalennuki
Eesti lennufirma Airest AS ostab Bombardier CRJ200SF kaubalennuki, seejuures alustab ettevõte uue lennukiga kaubavedusid 2018. aasta kevadel.
Trigonis toimus aktsiate vangerdus
Börsiettevõte Skano Group teatas, et omandas 346 667 oma emafirmale OÜ Trigon Wood kuulunud AS Trigon Property Development aktsiat.
Euroopa Liit hoiab rahakraanid lahti
Euroopa Parlament teatas teisipäeval Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tegevuse pikendamisest 2020. aastani ja selle vahendite suurendamisest 500 miljardi euroni.
Taimekaitsekeemia maht kasvab järsult
Eestis müüdi 2016. aastal toimeainekogusesse ümberarvestatuna 834 tonni taimekaitsevahendeid, mida on 17% rohkem kui aasta varem, teatab statistikaamet.
Saksa prokuratuur uurib BMW võimalikku heitgaasipettust
Saksa prokuratuur teatas neljapäeval, et on alustatud eeluurimist BMW suhtes, seoses süüdistusega, et autofirma kasutas diiselautodes tegelikku heitgaasi emissiooni kogust varjavat seadeldist
Kaur Kender sai kohtus lüüa
Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata kirjanik Kaur Kenderi ettevõtte Grupivara OÜ hagi meediakontserni Ekspressi Grupp ASi vastu.
Brüsselist tuli brittidele külm dušš
Euroopa Liit võttis Brexiti läbirääkimistes karmima joone ning lükkas kaubandusleppe eelläbirääkimised kevadesse, diplomaatide hinnangul on selle põhjuseks brittide Brexiti ministri Davise kommentaarid vahepealse leppe kohta.
Laevakaitsjad said riigilt kokku 120 000 eurot abi
Eesti on andnud Indias vangis hoitud, kuid kolmapäeva hilisõhtul tagasi kodumaale jõudnud laevakaitsjatele tagatiseta rahalist abi ligi 120 000 euro ulatuses
Admiral Markets plaanib ka aktsiaid emiteerida
Elu Eesti börsil elavneb: rahvusvaheline veebipõhise kauplemisteenuse pakkuja Admiral Markets korraldab 5 miljoni eurose mahuga võlakirjaemissiooni.
Eesti jaekaupmehed on laisad
Leviva e-kaubandusega võistlemiseks tuleb jaekaupmeestel senisest enam panustada meeldivaid emotsioone tekitava ostukeskkonna loomisse, kirjutab Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor.
Tööjõupuuduse lahendused seisavad sahtlis
Kui sel aastal täitus sisserändekvoot poole aastaga, siis tuleval aastal juhtub see tõenäoliselt oluliselt varem – võimalik, et lausa jaanuari lõpuks. Lahendusettepanekud ootavad alles poliitikute sahtlis.
Prisma tegi raamatusõpradele teene
Raamatusõpradega konflikti läinud Prisma jõulukampaania tõstis raamatu taas tähelepanu keskmesse, kirjutab kommunikatsiooniekspert Uko Urb.
Tallinna Vee aktsia sööstis vabalangusesse
Kohe pärast Tallinna Vee aktsia kaubeldavaks muutumist Tallinna börsil asusid investorid aktsiat jõuliselt müüma.
Uus aasta tõotab veelgi aktiivsemat korteriturgu
Novembris müüdi Tallinnas 855 korterit ehk kaheksa protsenti rohkem kui mullu samal perioodil, analüüsib kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti statistikat.
Tuulberg läks anomaalsele Narva kinnisvaraturule
Narvas pole Eesti iseseisvusaastate jooksul ehitatud mitte ühtegi uut korruselamut, samas kui teiste suuremate linnade keskustesse on neid rajatud hulgaliselt, kirjutas Põhjarannik.
Ühinemised löövad marginaalid üles
Euroopa Liidu järelevalveasutused on üha rohkem mures ühinemis- ja ostutehingute pärast, mille tagajärjel saavad ettevõtted märkimisväärselt kasumimarginaale tõsta ja kipuvad nii konkurentsi ohustama, kirjutab Reuters.
Sina lihtsalt paljune
Kõik IRLi juhi Helir-Valdor Seederi jutud algavad perekondade magamistoas ja lõpevad lastetoas, kirikus ja köögis.
Eestit tabas viimase viie aasta rängim hinnatõus
Eesti kaupade ja teenuste hinnad tõusid novembris aasta varasemaga võrreldes tervelt 4,2 protsenti. Tegemist on viimase viie aasta suurima hinnatõusuga.
Otsitakse töötajaid: vabu töökohti on rohkem kui eales varem
Eesti ettevõtetes ja asutustes oli tänavu kolmandas kvartalis 12 700 vaba ametikohta, mis on viimaste aastate suurim näitaja.
Missuguse tippjuhiga on sinul samad lugemisharjumused?
Tippjuhid Elon Musk, Warren Buffett ja teised on küll alati rõhutanud, et on suured lugejad, ent mida nad siiski loevad? Ja kellega neist sinu lugemisharjumused enim kattuvad?
Tallinn paisub nagu pärmisai
Suuremahulisi arendusi on Tallinnas kindlasti juurde tulemas, kirjutab Swedbanki osakonnajuhataja Ero Viik.
Euroopa Kosmoseagentuur otsib praktikante
Vastse magistrikraadi omanikud ja magistriõpingutega lõpusirgel olijad saavad kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) allüksustesse aastaks praktiseerima, taotluste esitamise tähtaeg on 17. detsember.
Transpordi ja logistika uudised online-meedias 12. detsembril
Tänase päeva transpordi ja logistika olulisemad uudised erinevates online-meedia väljaannetes.
Tselluloositehase rohemajanduslik hookuspookus
Emajõe äärde kavandatava tselluloositehase arendajad räägivad looduskaitsest ja kliimamuutuste vastu võitlemisest, kuid tegelikult on tegemist silmamoondusega, kirjutab Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Siim Kuresoo.
MeetFrank laienes kahe kuuga kümnesse Euroopa linna
Alles septembri lõpus lansseeritud MeetFrank mobiilirakendus on lühikese ajaga laienenud kümnesse Euroopa riiki. Eestlaste loodud rakendust kasutavad teiste seas ka Microsoft, Mercedes-Benz, F-Secure ja Nokia.
Spordikulud vabastatakse erisoodustusmaksust
Alates 1. jaanuarist 2018 ei maksustata erisoodustusena töötaja tervise edendamiseks tehtud kulutusi 100 euro ulatuses kvartalis. Maksuvabad ei ole siiski kõik sportimisega ja tervise edendamisega seotud kulud, vaid ainult teatud osa neist.
Tagasiulatuv mõju hoiuseintresside maksuvabastuse kaotamisel
Õiguskantsleri on andnud hinnangu seoses päringuga, mis puudutab hoiuseintresside maksuvabastuse kaotamist tuleval aastal. Päringu esitaja on juhtinud tähelepanu sellele, et uuest aastast maksustatakse kõik hoiuseintressid, mis makstakse välja pärast 1. jaanuari 2018. a.
Vagunite renditulud vedasid EVR Cargo neljandas kvartalis kasumisse
Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõtte EVR Cargo jõudis käesoleva aasta neljandas kvartalis jooksvasse kasumisse, teatas ettevõte.
Paljastus aastaid tegutsenud kelmide võrgustik
Põllumehi aastaid oskuslikult petnud viljakelmid punusid tiheda võrgustiku, peitusid paljude varifirmade ja valenimede taha ning elasid samal ajal laia elu.
Investor Toomas: paljulubav investeerimisidee
Tuhlasin Balti börsil ringi ning jõudsin tagasi investeerimismõtteni, mida olen ka varem veeretanud.
Reisifirmad ähvardavad hinnatõusuga
Uus turismiseadus parandas reisijate õigusi ning laiendas pakettreiside mõistet, turismifirmad kardavad sellega kaasnevat halduskoormuse kasvu ning märgivad, et muutused võivad kanduda ka hindadesse.
Hästi tehtud võltsdollari jäljed viivad Pyongyang
Lõuna-Korea KEB Hana panga uurimismeeskond kinnitas, et pangast leitud 100-dollariline on väga osav võltsing ning tõenäoliselt on see tehtud Põhja-Koreas.
Olerex peab Favora ostuks mõnest tanklast loobuma
Tehingu uurimiseks kõvasti lisaaega võtnud konkurentsiamet andis lõpuks Olerexile loa osta tanklakett Favora. Samas peab Olerex maha müüma kolm Favora tanklat Lõuna-Eestis, kuna muidu oleks firmal Võru ja Põlva kandis turul ainuvõim.
EVR Cargol jooksev kasum
Riigifirma EVR Cargo jõudis neljandas kvartalis jooksvasse kasumisse. Viimase kahe kuu puhaskasum oli 719 000 eurot, kuid kogu aasta tulemiks on oodata kahjumit, teatas ettevõte.
Olerex ostab konkurendilt tankla üle
Kütuse jaemüügifirma Olerex emafirma ostab teise suure kütusemüüja Circle K Eesti AS-i tankla Ida-Virumaal Kukrusel.
Volkswageni juhtivtöötaja läheb 7 aastaks vangi
Volkswageni juhtivtöötaja, kes vastutas heitgaaside nõuete järgmise eest, mõisteti Ühendriikides seitsmeks aastaks vangi, vahendab Bloomberg.
Nafta hind langes järsult
Nafta hinnad langesid täna tublisti, sest USA bensiinivarud kasvasid turgude prognoositust kaks korda kiiremini, vahendab MarketWatch.
Ärimehed valivad aasta ärinaist
Äripäeva aasta ärimehe nominent, PRFoodsi juht Indrek Kasela korraldas sotsiaalvõrgustikus Facebook alternatiivsed aasta ettevõtja valimised.
Kaupmees suurendab osalust Tridensis
Toidu- ja esmatarbekaupade hulgimüügifirma AS Kaupmees & KO suurendab järgmisel nädalal osalust joogi- ja toidubrände esindavas AS-is Tridens.