Koroonaviirus pani börsid ja nafta hinna kukkuma
Hirm tapva koroonaviiruse leviku pärast pani kukkuma nii aktsiaturud kogu maailmas kui ka nafta hinna ja Hiina jüaani kursi.
USA suurfirma ostis Indrek Neiveltiga seotud Eesti idufirma
Täna teatas Norras peakontorit omav USA börsifirma Opera, et ostis Eesti banking-as-a-service firma Pocosys, samuti soovist osta selle sõsarettevõte Pocopay, millel on makseasutuse litsents ja mis pakub finantsteenuseid Euroopa Liidus. Nende tehingute tulemusel saab Tallinnast Opera teine fintech...
Korruptsioonikomisjon vangutas Kranichi laenude peale pead
Korruptsioonivastane erikomisjon tutvus riigikogu liikme Heiki Kranichiga seotud laenulepingutega ja leidis, et ehkki rahvasaadiku rahaline seis pole kiita, on tema majandushuvide deklaratsioonid korras. Eesti Loto maja tagamaade uurimise jättis komisjon prokuratuurile.
Meravita vitamiinide ja mineraalainete järjepidev tarvitamine hoiab tervena!
Meravita kaubamärgi all tegutsev AS Medical Pharmacy Group on turul alates 2015. aastast ning on aastast aastasse kasvatanud oma kliendibaasi ning jõudnud üha rohkemate kaasmaalaste kodudesse.
Margus Reiland: miks Eesti Vabariik lunib suitsutrahvi?
Suitsetamise eest tuleb trahvi maksta, kui teed seda valel ajal ja vales kohas. Eesti tahab trahvi maksta ka selle eest, et ta ei suuda suitsetamist oma riigis korralda nii, nagu Euroopa Liit, sh Eesti, on ühiselt kokku leppinud, kirjutab advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat ja partner Margus Reil...
Nädala hitid: must talv ja ninanips investoritele
Sel nädalal saime teada, kuidas spordivarustuse tootja püüab vihmast talve üle elada, mis võttega Kristjan Sild investorid elegantselt üle kavaldas ja sellest, kui palju paindlikkust on pensionifondidele lubatud.
Eesti ainuke piiritusetootja pole neli aastat kasumit näinud
Eesti ainuke piiritusetootja Estonian Spirit OÜ on neli aastat järjekindlalt kahjumit teeninud. Kokku on miinust kuhjunud pea 6 miljonit eurot.
Raadiohommikus: tuumajaam, surmav viirus ja börsipaanika
Hommikuprogrammis saame teada, kas esmaspäeval käivitunud järsk langus aktsiaturgudel on öö jooksul paisunud paanikaks. Refereerime kõige värskemaid uudiseid koronaviiruse levikust ja selle mõjust majandusele. Värsketest välisuudistest teeb kokkuvõtte Liina Laks ja ettevõtjate esimesi kommentaare...
Hiinlasi sõidutav Finnair kaotab väärtust
Finnairi kasvustrateegiale, mis on üles ehitatud Aasia-reisidele, on koronaviirus liiva hammasrataste vahele heitnud ja investorid murelikuks muutnud, kirjutab Helsingin Sanomat.
Konkurent kurdab: Eesti Energialt klienti üle lüüa on väga raske
Elektrum Eesti juht Andrus Liivandi sõnul soosib praegune seadusandlus suurimat turul tegutsejat - Eesti Energiat - ja mõjub halvasti konkurentsile, sest viimasele on antud võimalus lahkuda sooviva kliendi tagasivõitmiseks.
Surmav viirus röövib elusid ja paiskab börsid punasesse
Hiina võimude teatel pole surmav koronaviirus veel kontrolli all, hoolimata agressiivsetest meetmetest piirata miljonite inimeste liikumist. Hoobi on saanud ka börsid.
Börs: USA aktsiaturgudel nelja kuu suurim langus
Wall Streeti peamised aktsiaindeksid alustasid esmaspäeva märkimisväärse langusega, tänu suurenenud hirmule koronaviiruse mõjust globaalsele majandusele.
Toomas Tamsar: iseennast coachida on Münchhauseni kombel iseend juustest pidi soost välja kiskuda
Kuigi coaching on Eestis viimase 10 aasta jooksul populaarseks muutunud, võib esimeseks coachiks pidada juba Sokratest ning tema vestlusi oma õpilastega.
Hiinlasi sõidutav Finnair kaotab väärtust
Finnairi kasvustrateegiale, mis on üles ehitatud Aasia-reisidele, on koronaviirus liiva hammasrataste vahele heitnud ja investorid murelikuks muutnud, kirjutab Helsingin Sanomat.
2019. aasta tuludeklaratsiooni esitamine
Tuludeklaratsiooni saab esitada maksu- ja tolliametile alates 15. veebruarist kuni 30. aprillini 2020. Tuludeklaratsiooni esitavad residendist füüsilised isikud eelmise kalendriaasta kogutulu kohta. The post 2019. aasta tuludeklaratsiooni esitamine appeared first on RMP.ee.
Maksusoodustustest aasta 2019 tulude deklareerimisel
Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Mahaarvamised ei saa ületada 50% maksumaksja sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavat tulu. Täiendav maksuvaba tulu abikaasa eest, kelle aastatulu on väiksem kui 2160 eurot ning kui ...
Energeetika idufirma plaanib katuseid jagada tasuta
Saates "Lavajutud" saab esimesena saab sõna Roofit Solar Energy tegevjuht Andri Jagomägi. Roofit Solar Energy on arvatud maailma saja parima energeetika idufirma hulka. Tänavu sügisel avasid nad oma esimese tehase.
Peeter Tammistu: kui sõnad said uue tähenduse
Riiakus oli möödunud aasta suurim "tegija". Igat tegu, igat sõna, tõlgendati kõige halvemal võimalikul moel. Peast sabani, kirjutab majandusanalüütik Peeter Tammistu.
Valitsus saadab pensionireformi eelnõu usaldushääletusega riigikokku
Pensionireformi jõustumisel muutub teise sambaga liitumine või sealt välja astumine kõigile vabatahtlikuks. Vaikimisi jääb kõik nii, nagu on - kui inimene soovib pensioni samamoodi edasi koguda, ei pea ta midagi tegema. The post Valitsus saadab pensionireformi eelnõu usaldushääletusega riigikokku...
Varalahkunud spordilegend ehitas üles eduka äriimpeeriumi
Kuigi paljud mäletavad pühapäeval helikopteriõnnetuses hukkunud Kobe Bryantit kui kauaaegset ja väga edukat korvpallurit, siis lisaks saavutas ta edu ka äris, kirjutab CNN.
"Kuskil peab kriis olema"
Venemaalaste ostujõud on oluliselt kukkunud ning seetõttu on ida turg nende jaoks kriisis, tunnistas Pärnu külje all Sindis asuva ja elastikniiti tootva Fein-Elast Estonia OÜ juht ja omanik Urmas Mägi saates "Tööstusuudised eetris".
Tuumakonverents: kuidas ehitada Eestisse väike tuumajaam?
Eesti esimese tuumajaama eestvedaja, Fermi Energia OÜ korraldatud konverentsil «Uue põlvkonna tuumaenergia Eestile» arutatakse, kuidas ja kas üldse on võimalik rajada Euroopa Liidu esimene väike moodulreaktor Eestisse.
Koronaviirus annab tööd Soome õhupuhastitootjatele
Soomlased valmistavad kiirkorras õhupuhasteid Hiina haiglatele, mida ehitatakse koronaviirusega võitlemiseks, kirjutab Yle uudisteportaal.
Kerge tööõnnetus ja sellest teavitamine
Küsimus: ettevõttes juhtus kerge tööõnnetus, töötaja haiguslehele ei jäänud. Kas kerge tööõnnetus tuleb fikseerida ettevõtte siseselt ning tööinspektsioonile sellest teavitama ei pea? The post Kerge tööõnnetus ja sellest teavitamine appeared first on RMP.ee.
Spordiennustusest saab hiigelsuur majandusharu
Ameerika jalgpallifinaalmäng Super Bowl on Ameerika Ühendriikide suurim spordisündmus, aga samas on see aasta tähtsaim päev sporditulemustele panustajate jaoks.
Kuidas teha nädala töö kahe minutiga?
Digiehituse praktik Taavi Liiv kirjeldab lihtsat näidet, kuidas mudelprojekteerimine aitab saavutada 20 000% võitu ühelt konkreetselt tööliigutuselt.
Metsa hakatakse vähem raiuma
Sel korral istus kuumal toolil keskkonnaministeeriumi asekantsler, RMK nõukogu juht ja 2030. aastani vaatava metsanduse arengukava juht Marku Lamp.
Viru Keskuse Parim Teeninduskoht on Calvin Klein Jeans
26. jaanuari õhtul tunnustati möödunud aasta tulemuste põhjal Viru Keskuse parimaid teeninduskohti, ostukeskkondi ning professionaalsemaid teenindajaid. Parimaks teeninduskohaks hinnati Calvin Klein Jeans butiik.
RMP.ee leiud Riigi Teatajast – 4. nädal 2020
MAKSUNDUS Piiriüleste skeemide kriteeriumid Jõustus 24.01.2020 Rahandusministri 19. mai 2015. a määruse nr 16 “Maksualase teabevahetuse seadusest tuleneva deklaratsiooni vorm ning selle esitamise ja täitmise korra kehtestamine” muutmine Jõustus 24.01.2020 The post RMP.ee leiud Riigi Teatajast – 4...
Viirusehirm viis nafta hinna langusesse
Londoni ja New Yorgi börsidel langes naftafutuuride hind täna viimase kolme kuu madalaimale tasemele, kuna surmava koronaviiruse levik võib tooraine nõudlust vähendada, sest inimesed ei julge enam reisida, kirjutas Bloomberg.
Jüri Raidla: olen pragmaatiline optimist
2020. aasta majanduse väljavaadete suhtes tunnen pragmaatilist optimismi, mis saab tõeks, kui meie enda loits seda optimismi emotsionaalseks pessimismiks ei pööra, kirjutab advokaadibüroo Ellex Raidla vanempartner Jüri Raidla.
Eesti taastuvenergia kogub hoogu
Taastuvenergia toodang moodustas elektrienergia kogutarbimisest eelmisel aastal 21 protsenti, teatas Elering.
Soome streik toob päevaga miljoneid miinust
Metsatööstuse streigid võivad nullida suurte metsafirmade kasumist esimeses kvartalis lausa kümneid miljoneid eurosid, ütles Kauppalehtile OP vanemanalüütik Henri Parkkinen.
Hiina tapjaviirus viis Finnairi aktsia langusse
Finnairi aktsia kukkus täna hommikul 8 protsenti ning eelmise nädala neljapäevast on aktsia väärtus langenud 12 protsenti. Põhjuseks on Hiinas leviv koroonaviirus.
Circle K liitus Bolt Food toidukulleri teenusega
Tanklakett Circle K liitus Tallinnas ja Tartus Bolt Food toidukulleri teenusega. Bolt kavatseb hakata peagi toitu koju vedama ööpäev läbi.
Igihaljas meedium, mis jääb inimeste pärusmaaks
Kuigi järjest enam suhtlust on kolinud nutimaailma, on mess kui meedium säilitanud oma rolli ärikontaktide loomisel, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Messukeskus Helsinki esindaja ja koostööpartner Eestis Profexpo OÜ juhataja Tiit Sarv.
Superalko omanik: jutud piirikaubanduse surmast on liialdatud
Eesti ühe suurima alkoholimüüja Riho Maureri sõnul on jutud Läti piirikaubanduse hävimisest tugevasti liialdatud. Vastupidi, aastaga olevat müük hoopis kasvanud.
RMP.ee maksuskoop 27. jaanuar-2. veebruar
Me ei või ja ei tohigi proovida kustutada minevikku ainult seepärast, et see ei sobi olevikuga. Golda Meir Esmaspäeval, 27. jaanuaril tähistame holokaustiohvrite mälestuspäeva. Teisipäeval, 28. jaanuaril tähistame rahvusvahelist isikuandmete kaitsepäeva. Tähelepanu pööratakse teadlikkuse kasvatam...
Töötasu vähendamine tükitöö alusel töötaval töötajal
Küsimus: töötaja töötab tükitöö alusel. Töö mitteandmisel, siis kuidas on võimalik vähendada töötaja töötasu? The post Töötasu vähendamine tükitöö alusel töötaval töötajal appeared first on RMP.ee.
Tartu kesklinnas avatakse Tartu Ülikooli Delta keskus
Kolmapäeval, 29. jaanuaril avatakse õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast koosnev Tartu Ülikooli Delta keskus. Keskuses asub tööle enam kui 3000 üliõpilast, õppejõudu, teadlast ning ettevõtete arendustöötajat.
USA ähvardab Euroopa süsinikumaksule kiirelt vastata
Euroopa Liidu plaanid keskkonnasõbralikuma tööstuse kaitseks süsinikumaks kehtestada on USA silmis lihtsalt kaitsetollid, millele lubatakse kiirelt samaga vastata.
Euroopa Parlament ja liikmesriigid jõudsid üksmeelele selles, millist majandustegevust pidada keskkonnasäästlikuks
Euroopa Liidu liikmesriigid jõudsid detsembri keskel kokkuleppele keskkonnasõbraliku majandustegevuse ühtse klassifitseerimissüsteemi ehk nn taksonoomia osas. Loodav süsteem määratleb, millised majandustegevusalad on keskkonnasäästlikud. See info on kasulik ettevõtjatele ja investoritele, kes saa...
Raha saamisega raskustes autopesula üritab investoreid meelitada dividendiga
Jaanuari alguses kuni miljoni euro kaasamisest teatanud Mündipesula ei ole suuremat osa rahast veel investoritelt välja meelitanud, mistõttu üritab seda teha dividendiga.
Ehituse tehnoloogiakonverentsil osalejale 4,1 koolituspunkti
11. veebruaril Ehitusuudised poolt korraldataval Ehituse Tehnoloogiakonverentsil 2020 jagame palju kogemuslugusid, uurimusi ning räägime uutest tehnoloogilistest lahendustest ehituses.
Digiajastu messiturgu muutnud ei ole
Esmaspäevasesse hommikuprogrammi tuli külla Messukeskus Helsinki esindaja ja koostööpartner Eestis Profexpo OÜ juhataja Tiit Sarv.
Urmas Klaas: rääkida tuleb eesmärkidest, mitte poliittehnoloogiast
Tartus lagunes pikka aega püsinud Reformierakonna ja Keskerakonna liit. Nädalavahetusel jätkus uue koalitsioonileppe koostamine ning esmaspäeva hommikul oli paslik Tartu linnapealt Urmas Klaasilt küsida, mida toob võimupööre Eesti suuruselt teise linna ellu.
Go Bus tutvustab Kuressaares uusi Saaremaa busse
Neljapäeval, 30. jaanuaril esitleb Go Bus Kuressaare keskväljakul avalikkusele uhiuusi liinibusse, mis hakkavad veebruarist teenindama kogu Saare maakonda.
Mullu oli rekordiline saagiaasta
Möödunud aasta oli taimekasvatajatele varasemast soodsam ja tõi nii kogusaakide kui ka hektarirekordeid, lõplikuks teraviljasaagiks  kujunes 1 625 000 tonni.
Mida uut sisaldab Incoterms 2020?
Indrek Neivelt müüs oma ettevõtte börsifirmale
Indrek Neivelti asutatud finantstehnoloogiafirma Pocosysi ostab USA börsil noteeritud Norra ettevõte Opera Limited.
Venemaalt pagenud pankureid karistati hiigeltrahviga
Inglise kõrge kohus otsustas, et Venemaal NBT panga kokkukukkumise äärele ajanud ja seejärel riigist põgenenud ärimehed peavad maksma tervelt 900 miljoni dollari suuruse trahvi.
Eesti munatoodang vähenes järsult
Eesti munatoodang oli viimaste aastate väikseim, selgub statistikaameti esialgsetest andmetest.
Eesti Ekspressi konverents "kuidas tõsta ettevõtte väärtust"
Eesti Ekspressi ärikonverents toob ka sel kevadel kokku tippjuhid, investorid ja ettevõtjad arutlema teemal „Kuidas tõsta ettevõtte väärtust“. Konverents toimub 8. aprillil Nobeli saalis Noblessneris.
Eestit ootab kaks korda aeglasem majanduskasv
Globaalne majanduskliima paranemine või “surnud kassi põrge”? Uus aasta on maailmamajanduses alanud pigem optimistlikult. Aktsiaturgudel näib evivat arvamus, et keskpangad on valmis majanduse väiksemagi nõrkuse uputama täiendavasse rahapakkumisse. Ettevaatavad kindlustundeindikaatorid pole küll h...
Mullune saagiaasta kujunes rekordiliseks
Möödunud aasta oli taimekasvatajatele varasemast soodsam ja tõi nii kogusaakide kui ka hektarirekordeid, teatas statistikaamet.
Rahas istumine on praegu turvalisem kui aktsiatesse investeerimine
Süvenev hirm surmava koronaviiruse majandusliku ja inimmõju pärast saatis täna hommikul Hiina aktsiate, toornafta ja Hiina jüaani hinna langusesse ning tõstis turvavarade hindu, kirjutas Bloomberg.
Äripäev 27.01.2020
Jalgpalliliidu järsk otsus läks maksma 50 000 eurot
Juhtum pöörase jalgpallifänniga kulmineerus sellega, et Eesti Jalgpalli Liit katkestas turvalepingu Meeskond Securityga mõni päev enne tähtsat Eesti-Saksamaa EM-valikmängu.
Kliimariskidest ei saa enam üle ega ümber
Davosi majandusfoorumil juhtus läinud nädalal anekdootlik lugu.
Skeleton aitab Varssavi trammivõrku uueks luua
Superkondensaatorite tootja Skeleton allkirjastas lepingu Poola trammifirma Medcomiga. Skeletonid superkondensaatorid hakkavad Varssavi trammide pidurdusenergiat püüdma, mis peaks efektiivsust kõvasti tõstma ja linna elektrivõrku ülekoormuse eest kaitsma.
Kõmulised kliendid maksid audiitorile töö
Perekond Seppikute rahapesujuttudesse segatud firma, tegevusloa kaotanud valuutaäri-restoran Talveaed ja politsei uurimise all Vjatšeslav Leedo firma – just sellistele klientidele teenuseid pakkunud audiitor jäi eelmisel kuul tegevusloast ilma.
Üle poole miljoni inimese andis valitsusele tasuta laenu
Juba mõne nädala pärast koidab eestlaste aasta kõige oodatuim päev ehk tuludeklareerimise algus.
Raadiohommikus: messimöll, Tartu võimulepe ja tulemused, tulemused…
Algaval nädalal siirduvad sajad Eesti motosõbrad Helsingisse Põhjamaade suurimale motomessile, kus väljas kõik valdkonna olulised tegijad, pärast seda on järg samuti populaarse paadimessi käes.
Selgus majas: Kompassi väljak jääb avalikku kasutusse
Endoveri plaanitud kõrghoone asemel jääb Kompassi väljak avalikku kasutusse ja ootab uut arhitektuurilahendust, väljaku alla tuleb aga maa-alune parkla.
Elektrimüüja mure: klientide meelitamine on liiga kallis
Eesti suuruselt teine elektrimüüja Elektrum kurdab, et inimeste soov elektrimüüjat vahetada on pea nullilähedane.
Kireva ajalooga merepäästelaev Hebe jõudis Lennusadamasse
Inglismaal ehitatud merepäästelaev sõidutab Tallinn SAR vabatahtlikke merepäästjaid ning teeb Eesti põhjaranniku vetes muid merelisi abitöid.
Viimased kolm aastat: krahh, kriis ja katastroof
"Kui viimase kolme aasta kõveraid vaadata, siis on krahh, kriis ja katastroof käes," lausus ettevõtluse tõusude ja languste kohta elastikniiti tootva Fein-Elast Estonia OÜ juht ja omanik Urmas Mägi. Kõige otsesemat nõudlusekriisi võib tema sõnul märgata ida suunal.
Iraan üritab bitcoiniga USA sanktsioonide vastu võidelda
USA poolt viimase kahe aasta jooksul Iraanile kehtestatud sanktsioonid on pealtnäha efektiivsed olnud, vähendades riigi majandust 10-20 protsendi võrra. Samas on sanktsioonid motiveerinud Iraani ennast krüptorahade abil USA poolt kontrollitavast finantssüsteemist lahti siduma.
Veoäri lõppu kuulutava poliitiku firma teenis kasumi
Poliitik ja ettevõtja Einar Vallbaum maalib tavaliselt Eesti autovedajate saatusest õudseid pilte, kuid tema enda transpordifirma teenis 150 000 eurot kasumit.
Läti köögiviljaeksperiment tasus ära
Kodumaiste köögi- ja puuviljade käibemaksu langetamine on vähendanud Lätis maksudest kõrvalehoidmist.
Tähelepanu: läheneb Eesti inimeste oodatuim kuupäev
Maksu- ja tolliametile (MTA) saab hakata tuludeklaratsioone esitama 15. veebruarist, enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 26. veebruarist.
Omanikud lasevad petturist tegevjuhil rahulikult tegutseda
Ettevõtete omanikud ei pööra piisavalt tähelepanu firmasiseste kuritegude tõkestamisele ehk usaldavad pimesi tegevjuhti või teisi võtmetöötajaid ning seetõttu võivad ühel hetkel avastada, et nende enda palgatud inimesed võivad nende tagant varastada.
Eesti meretööstus püüab Saksamaa merendusmessil tähelepanu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhtimisel osalevad Eesti ettevõtted ühisstendidega Düsseldorfis maailma juhtival paadi- ja veespordimessil Boot. Messi külastab veerand miljonit meresõiduhuvilist ja meretööstuse võtmeisikut kogu maailmast.
Eesti meelitas pühade ajal ka nooremaid vene turiste
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) sõnul näitavad esialgsed andmed, et Tallinnasse saabus aastavahetusel oodatust rohkem Vene turiste, mis näitab, et Eesti populaarsus turismisihtkohana idaabrite seas kasvab; sama kinnitas ka Tallink.
Noor eestlanna valiti Soome äriilma tulevikutegijate hulka
Põhjamaade suurim majanduse nädalaleht Talouselämä avaldas nimekirja Soome väljapaistvatest noortest juhtidest, kelle hulka valiti ka Pauligi Soome ja Baltimaade turundusdirektor Mariell Toiger (32).
Prokuratuur võtab Kranichi laenud ette
Äripäevas avaldatud artiklid Reformierakonna tipp-poliitiku Heiki Kranichi laenudest ajal, kui ta oli riigile kuuluva Eesti Loto juht, on pälvinud ka prokuratuuri huvi.
Eesti kodupoodide turul käib väike raputus
Eri sorti kodukaupade, mööbli ja isegi tööriistade otsingul pöördub tarbija järjest meelsamini e-poe poole, mis nõuab ettevõtjatelt kohanemist.
Rekordiline leid: maksuamet konfiskeeris 10 miljonit salasigaretti
Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit salasigaretti kaubamärgiga Prince.
Lihatootja jääb eesmärkidele alla
Eestiski tegutsev Soome lihatootja Atria ei suuda eesmärkide tasemel püsida ja teatas, et käibe kasv jääb prognoositust väiksemaks.
Miks ma pealtnäha heast aktsiast loobusin
Tahtsin teha aasta alguse riskipanust, olin juba päästikule vajutamas, aga siis hirmutas tehniline pilt mu ära.
Porised nõlvad sunnivad Eesti suusakeskusi sundpuhkusele
Soe talv ennustab suurematele suusakeskustele rekordkahjumeid ja sunnib ettevõtjaid mõtlema, millal ja kuidas kaotatud raha tagasi võtta.
Eesti kodupoodide turul käib väike raputus
Eri sorti kodukaupade, mööbli ja isegi tööriistade otsingul pöördub tarbija järjest meelsamini e-poe poole, mis nõuab ettevõtjatelt kohanemist.
USA toob turule 20aastased võlakirjad
USA rahandusministeerium emiteerib esmakordselt 34 aasta jooksul 20aastaseid võlakirju, et rahastada suurenevat eelarve defitsiiti, vahendab CNBC.
Kranichi laenud võetakse suurema luubi alla
Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik ütles, et Äripäeva uuriv lugu Reformierakonna poliitiku Heiki Kranichi laenude tagamaadest muutis teema komisjonile palju laiemaks ja nüüd on see seotud ka Kranichi toonase töökohaga Eesti Lotos.
Raadiohommikus: kuidas firma juhist saab kurjategija
Miks tasub ettevõtte omanikul olla valvas, kui majandus kasvab, ja millised riskid tekivad, kui ettevõtte omanik taandub aktiivsest juhtimisest?
Hiina läheb plasti keelamisel radikaalset teed
Maailma üks suuremaid plastikasutajaid Hiina on välja kuulutanud sõja ühekordse kasutusega toodetele, kirjutas BBC.
Olulisemad muudatused 2019. aasta tulude deklareerimisel
Tabelisse on koondatud olulisemad muudatused 2019. aasta tulude deklareerimisel võrreldes 2018. aastaga. Samuti on ära toodud muudatused, mis mõjutavad 2020. aasta tulude deklareerimist 2021. aastal. The post Olulisemad muudatused 2019. aasta tulude deklareerimisel appeared first on RMP.ee.
SEB Innovatsioonikeskus Tartus: koostöökoht ettevõtlus- ja innovatsioonihuvilistele
Jaanuari lõpus avatakse pidulikult Tartu Ülikooli uus Delta õppehoone, mille ettevõtlusmajas avatakse aprillikuus ka SEB Tartu Innovatsioonikeskus.
Tööstus näitas aasta lõpus miinusmärke
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus detsembris võrreldes novembriga oli -0,9% ja võrreldes eelnenud aasta detsembriga -1,2%, teatas statistikaamet.
Raamatupidamise sise-eeskiri, kas seadusest tulenev tüütu kohustus?
Ettevõtte jaoks on oluline hästi läbimõeldud ja üles ehitatud infosüsteem, mille allüksuseks on raamatupidamine, mis omakorda tagab vajaliku ning usaldusväärse informatsiooni. Abiks on seejuures ajakohane raamatupidamise sise-eeskiri. The post Raamatupidamise sise-eeskiri, kas seadusest tulenev ...
Skeleton aitab Varssavi trammivõrku uueks luua
Superkondensaatorite tootja Skeleton allkirjastas lepingu Poola trammifirma Medcomiga. Skeletonid superkondensaatorid hakkavad Varssavi trammide pidurdusenergiat püüdma, mis peaks efektiivsust kõvasti tõstma ja linna elektrivõrku ülekoormuse eest kaitsma.
Superalko omanik: jutud piirikaubanduse surmast on liialdatud
Pokkerimäng, mis lubab nelja aastaga raha viiekordistada
Varem pokkerimänguga elatist teeninud Madis Müür leidis pärast kaartide mahapanekut rahateenimiseks uue viisi – idufirmadesse investeerimise – ning siiani on tal läinud nii edukalt, et vaid nelja aasta jooksul on Müürist saanud miljonär.
Odav Aasia kaup surus Eesti mantlifirma turult välja
Rakveres tegutsenud ülerõivaste valmistaja MasCara Coats läks pankrotti, sest ei suutnud Aasiast Euroopasse voolavate odavate riietega konkureerida.
Lumepuudus toob Euroopas sadu miljoneid kahju
Sarnaselt Eestiga mõjutavad soojad talved märkimisväärselt Euroopa suusakuurorte, mistõttu kaotavad lumeriigid sadu miljoneid turismitulu. Nii võivad Kesk-Alpi suusakeskused olla sunnitud tulevikus uksed sulgema, kuid käib ka suurem keskuste ümberprofileerimine.
Õliühingu juht: järgmine hinnaraputus kütuseturul võib tulla märtsis
Järgmine suurem hinnaraputus võib naftaturul toimuda tänavu märtsis, mil lõpevad naftakartelli OPECi tootmiskärped, kirjutab Eesti Õliühingu juht Mart Raamat.
Microsofti Eesti eksjuht: tööstusel seisab hüpe alles ees
Eesti on tuntud kui digiriik, kuid tööstuse automatiseerimine seisab siin alles ees, leidis endine Microsoft Eesti ja tänane haigekassa juht Rain Laane.
Bolt veab nüüd toitu koju suurest tanklaketist
Tanklakett Circle K liitus Tallinnas ja Tartus Bolt Food toidukulleri teenusega. Bolt kavatseb hakata peagi toitu koju vedama ööpäev läbi.
Üksi elavad eakad võivad valede registriandmete tõttu toetuseta jääda
Eestis on ligi 87 000 inimest, kellele riik on maksnud üksi elava pensionäri toetust, kuid sääraseid üksikuid on tegelikult rohkem.
Eestlased tellivad Hiinast 5,5 miljonit pakki aastas. Mida sealt ometi nii palju osta on?
Kui lapsed ja päris vanurid välja arvata, siis peaks iga eestimaalane Hiinast tellima vähemalt seitse pakki aastas.