Kuidas edastada raamatupidajale tšekke?
Paberimajandus tekitab ettevõtluses suurt peavalu. Eriti siis, kui ettevõttel on igakuiselt palju ostutšekke ja need on vaja raamatupidajale edastada. Küll on mõni tšekk kaduma läinud, küll on mõni neist nii kulunud, et sealt pealt enam midagi välja ei loe. Ja isegi kui kõik tšekid on olemas, sii...
Tarkvarafirma Katana kaasas 2,1 miljonit
Eesti ingelinvestorid rahastavad väiketootmises revolutsiooni teha soovivat tarkvarafirmat Katana 2,1 miljoni euroga. Üks panustajaid on Taxify tootearendusjuht ning ZeroTurnaroundi asutaja Jevgeni Kabanov.
Hiigeltootlus Tallinna börsilt
Esimesene ettevõte, mis enda väärtpabereid Tallinnas avalikult pakkus (IPO), oli Tartu Ülikooli rahandusteadlase Mark Kantšukovi kinnitusel Tallinna Kaubamaja – IPOs osalejad, kes on ettevõttele truud tänaseni, on sellelt teeninud hiigeltootlust.
Kohus kuulutas välja Saaremaa Laevakompanii pankroti
Pärnu maakohus kuulutas esmaspäeval välja ettevõtja Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii pankroti.
Lihtsad nipid, kuidas sõidukit talveks ette valmistada
Autoga ei tohiks tekkida talviste ilmadega probleeme, kui on tehtud varakult vastavad ettevalmistused ja käidud regulaarses hoolduses. Mida tasub enne talve meeles pidada?
Atea aitas Narvas luua unikaalset kunstiteost
IT-lahendusi pakkuv Atea Eesti paigaldas renoveeritavasse Narva Aleksandri kirikusse projektsioonisüsteemi, millest kuvatav videoinstallatsioon "Taevas Narva kohal" katab 520ruutmeetrise laekupli pinna.
Maanteeamet tegi Ida-Viru ühistranspordi korralduse pihuks ja põrmuks
Maavalitsuste kaotamise järel koos ühistranspordikeskustega maakondade ühistranspordi korraldamise üle võtnud maanteeamet on tuvastanud Ida-Virumaa ühistranspordis 54 rikkumist ning tegi ettepaneku kohaliku keskuse töötajad välja vahetada.
Töötajate juhendamise ja väljaõppe registreerimine
1. jaanuaril 2019. aastal jõustuvad töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, mis puudutavad ka juhendamise ja väljaõppe registreerimist. Enam pole seaduses selgelt kirjas, kuidas juhendamine ja väljaõpe registreerida tuleb. Kas on võimalik loobuda juhendamise, väljaõppe ja iseseisvale tööl...
Strateegia, mis toob jõukuse
Selleks, et oleks midagi ümber jagada, tuleb tekitada jõukust – rikkuse kasvuks on vajalik arendada kriitilist mõtlemisvõimet, panustada teadusesse, kasvatada pangandussektorit, toetada eksporti ning mis kõige tähtsam – luua üks ja ühene strateegia, tõdeti Kultuurikatlas toimuval „Targa raha“ kon...
Cleveroni robotid trügivad sõiduteele
Pakirobotite tootja Cleveron on arendanud oma esimese kullerroboti, mis ootab rohelist tuld isesõitvatele sõidukitele. Siis on plaanis tuua need sõiduteedele.
UpSteam kaasas pool miljonit eurot
Liikuvat autopesu pakkuv idufirma UpSteam kaasas pool miljonit eurot. Neisse panustasid ka tuntud investorid Jaak Roosaare ja Rain Rannu.
Cleveroni robotid trügivad sõiduteele
Ainulaadse liikluskorraldusega Gonsiori tänav on avatud
Sel nädalal avati Tallinnas renoveeritud Gonsiori tänav, mis on oma liikluslahenduse poolest ainulaadne mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas.
Net Group koolitab 150 Ida-Aafrika poliitikut
Net Group‘i esindaja Lembit Loo viib alates tänasest Kampala Digitaliseerimise Foorum 2018 raames läbi kahepäevase koolituse 150-le Ida-Aafrika poliitikule ja IT-ametnikule, et viia neid kurssi parimate praktikatega digipöörete läbiviimisel ning valmistada ette kohtute digitaliseerimist.
Eesti droonifirma sai 200 000 eurot toetust
Droonide abil elektriõhuliinide inspekteerimist pakkuv Eesti idufirma Hepta Airborne laieneb rahvusvahelisele organisatsiooni InnoEnergy 200 000eurose toetuse abil Euroopa turgudele.
Kasusaajate kohustus andis teada Paldiski Põhjasadama teise omaniku
Tegelike kasusaajate märkimise kohustusest tulenevalt selgus, et Paldiski Põhjasadamat haldava ettevõtte taga on Aleksei Tšuletsi kõrval ka tema Venemaa äripartner ja sõber Sergei Pasters.
12 firma üleskutse: rohkem e-arveid!
12 majandus- ja raamatupidamistarkvara tootjat kutsuvad Eesti ettevõtteid üles kasutama rohkem e-arveid, sest nii võidaks Eesti majandus miljoneid eurosid aastas.
Algab viiepäevane festival Startup Week
Täna algav viiepäevane kogukonnafestival Startup Week pakub üle 60 tasuta ürituse, idufirmade näituse Solarises ning avab ka Eesti edukaimate iduettevõtete Tallinna kontori uksed.
Töötaja õigused ettevõtte ülevõtmisel
Mida peavad töötajad tähele panema ettevõtte ülevõtmisel uue tööandja poolt, selgitab Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja ennetuse ja õiguse alal Meeli Miidla-Vanatalu.
Autopesu idufirma sai pardale nimekad investorid
Liikuvat autopesu pakkuv idufirma UpSteam kaasas pool miljonit eurot. Neisse panustasid ka tuntud investorid Jaak Roosaare ja Rain Rannu.
Majandus ja kinnisvarasektor on heas seisus aga...
Nii Eesti kui maailma majandus on küll heas seisus, kuid peamised riskifaktorid tulenevad nii tehnoloogiasektori aktsiatest kui USA kalduvusest ülelaenamisele, tõdeti Kultuurikatlas toimuval „Targa raha“ konverentsil.
RIA: firmad on küberkurjategijate sihikul
Aasta viimane kvartal näitab, et tavakasutajate asemel sihivad küberkurjategijad järjest enam ettevõtete raha eest otsustajaid. Raha püütakse välja petta keerukate ja aeganõudvate petuskeemidega.
Simson kohtus Los Angeleses Hyperloopi juhtidega
USAs Los Angeleses viibiv majandus- ja taristuminister Kadri Simson arutas Virgin Hyperloop-One´i juhtidega võimalust kasutada antud lahendust ka võimaliku Tallinn-Helsingi tunneli juures.
Sami Laiho kolm soovitust Windowsi serveri turvamisel
Windowsile spetsialiseerunud infoturbe tippekspert Sami Laiho on korduvalt võitnud mainekaid auhindu parimate ettekannete eest tehnoloogiakonverentsidel. Rohkem kui 20-aastase kogemusega spetsialist külastab detsembris jälle Tallinna, et viia siin läbi põhjalik koolitus.
Gonsiori tänav avati liiklusele
Tallinnas avati uuenenud Gonsiori tänav, mis seab esikohale ühistranspordiliikluse ja kasutab autoliikluseks muutsuunarada.
Tänavuse Ajujahi 100 paremat ideed selgunud
Selgusid tänavuse ettevõtluskonkursi Ajujaht sada paremat ideed, mis hakkavad omavahel võistlema TOP 30 ehk arenguprogrammi pääsemise eest. Vaata ideede nimekirja!
Ehitusettevõtete TOP: pideva kasvu olukorras pole võitjaid
Kuigi võib tunduda, et mida rohkem tööd turul, seda parem, tervitavad peatöövõtjad turul aset leidvat rahunemist, sest mahtude pideva kasvu olukorras pole nende sõnul võitjaid – nõudlus viib hinnad küll üles ning raha liigub rohkem, aga kasuminumbrid kahvatuvad.
Renault-Nissan-Mitsubishi allianss investeerib ülikiire laadimisega akudesse
Alliance Ventures, kes tegeleb Renault-Nissan-Mitsubishi riskikapitalil põhinevate investeeringutega teatas, et on panustab Californias baseeruva elektriautoakude tootja Enevate arendusse.
Simson arutas Talsinki tunneli loomist Hyperloop-One asutajatega
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson viibib sel nädalal visiidil Los Angeleses, kus ta muuhulgas kohtus hyperloop tehnoloogia pioneeridega, et arutada antud tehnoloogia võimalikkust Tallinna-Helsingi vahelises tunnelis.
Rail Baltic uurib kliimamuutuste mõju projekti tulevikule
Kolme Balti riigi ühisettevõte RB Rail AS teostab uuringut, et selgitada välja kliimamuutuste mõju Rail Baltica raudteeprojektile – selle ehitamisele, hooldamisele ja toimimisele.
GPS jälgimissüsteem võib jätta jalameheks
Sagenenud autovarguste vastu võitlemisel on üheks soovituseks paigaldada autodele GPS jälgimissüsteem, mis eriti talveoludes võib aga osutuda auto akule liigselt koormavaks.
Eurogrupi juht loodab Saksa-Prantsuse eelarveettepanekust läbimurret
Eurogrupi juht Mario Centeno loodab Prantsusmaa ja Saksamaa euroala eelarve ettepanekust läbimurret euroala reformikavades, kuid Holland suhtub ettepanekusse väga skeptiliselt.Euroala rahandusministrid kohtuvad parasjagu Brüsselis. Seal loodavad nad panna paika mitu uuendust enne detsembris toimu...
Algab elukohaandmete korrastamise kampaania
Tallinna linn kutsub teavituskampaaniaga inimesi kontrollima oma elukohaandmete õigsust ja neid vajadusel täpsustama.
Bloomberg: Danske kriminaalasjas on küsitletud ka pangandushiide
USA-s käiva Danske Banki rahapesuasja kriminaaluurimise raames on uurijad ühendust võtnud ka suurpankadega nagu Deutsche, Bank of America ja JPMorgan, mis tegutsesid Danske Eesti haru korrespondentpankadena, kirjutab Bloomberg.USA kriminaaluurijad on ühendust võtnud Deutsche Banki ja Bank of Amer...
Eesti Raudtee kümne kuu veomaht kasvas aastaga pea 14 protsenti
Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas tänavuse aasta esimese kümne kuu jooksul pea 14 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 11,3 miljoni tonni.Kõige enam veetavateks kaubagruppideks taristul on väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi. Transiitveod moodus...
TransferWise toob Euroopas turule ärikliendi deebetkaardi
Rahvusvahelisi rahaülekandeteenuseid pakkuv TransferWise toob Euroopas turule ärikliendi deebetkaardi.See tähendab, et ärikliendid saavad nüüdsest arveldada 45 eri valuutaga nii nagu kohalikud vastavates sihtriikides, teatas ettevõte. Deebetkaardi kõrval toob ettevõte turule ka raamatupidamisplat...
Finantsinspektsiooni värske turuülevaade: uustulnuk TF Bank on TOP5 panga seas
Finantsinspektsiooni äsjaavaldatud finantsteenuste turu ülevaatest selgub, et Eesti elanike tarbimislaenude maht kasvas senisest veelgi hoogsamas tempos, ulatudes nüüd 820 miljoni euroni. Eraisikute tarbimislaenude turu liider on endiselt Swedbank, kuigi vähenenud turuosaga (langus 68%-lt 58%-ni)...
Tammist: Hiina partneritel on tõsine huvi Eestiga koostööd teha
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti juhitud äridelegatsiooni kohtumistel Hiinas Shenzheni linnas avanesid mitmed koostöövõimalused Eesti majanduse arenguks – Hiina partnerite koostööhuvi Eestiga on tõsine.Eesti ettevõtjaid koondav äridelegatsioon kohtus visiidi käigus Hiina suuri...
Euroala majanduskasv aeglustus kolmandas kvartalis 1,7 protsendile
Kolmandas kvartalis aeglustus euroala aastane majanduskasv 1,7 protsendile eelneva kvartali 2,2 protsendilt, selgub Eurostati kiirhinnangust. Võrreldes eelmise kvartaliga kasvas majandus euroalal 0,2 protsenti, samas kui teises kvartalis oli kasv 0,4 protsenti. Euroopa Liidus tervikuna aeglustus ...
EL ja ÜK jõudsid Brexiti-kõnelustel põhimõttelise leppeni
Briti ja Euroopa Liidu läbirääkijad jõudsid Brexiti-kõnelustel "tehnilisel tasandil kokkuleppeni" ja Briti valitsus vaatab leppe mustandi 14. novembril üle, teatas Briti peaministri Theresa May kantselei 13. novembril."Valitsus kohtub kell 14.00 (kell 16.00 Eesti aja järgi), et arutada leppe must...
May saavutas Brexiti-leppe eelnõule suurfirmade toetuse
Briti peaminister Theresa May saavutas 19. novembril Brexiti-leppe eelnõule suurettevõtete toetuse.May ütles kohtumisel Briti Tööstuskonföderatsiooniga (CBI), et on kindlalt otsustanud kokkuleppe saavutada. "Meil on ees pinev kõnelustenädal," ütles May enne pühapäevast EL-i ülemkogu CBI aastakonv...
Uudne valvelahendus väikeettevõtjale: turvafirma korvab kahjud, kui pätte ei tabata
Riskialtid ja aktiivsed väikeettevõtjad on eduka majanduse üks oluline tugisammas. Seejuures tuleb meeles pidada, et nad riskivad oma isikliku vara ja tervisega ning iga otsus, iga rahaline kohustus ja allkiri võib olla äri jaoks kriitilise tähtsusega. Äri aga võrdub inimene.
Lasnamäele Pae pargi serva rajatakse spordihoone
Tallinna linnavalitsus kinnitas Paepargi tn 11 kinnisasjale hoonestusõiguse seadmiseks korraldatud enampakkumise tulemused: hoonestaja kohustub ehitama kinnisasjale kinnise pallimängude keskuse ja keskust teenindavad rajatised.
Mainor Ülemiste avas Eesti suurima büroohoone
Mainor Ülemiste avas sel nädalal Ülemiste Citys Eesti suurima, 45 000 ruutmeetril laiuva büroohoone Öpiku maja.
Pool Eesti töötajatest kaaluks ümbrikupalga eest töötamist
Leedu Vaba Turu Instituudi (LFMI) ja Estonian Business Schooli (EBS) koostöös läbiviidud varimajanduse võrdlevast uuringust selgus, et majandusraskuste puhul kaaluks osaliselt või täielikult ümbrikupalga eest töötamist Eestis 54 protsenti vastanutest. Uuringus võrreldi Eesti, Läti, Leedu, Rootsi,...
Mis on võlakirjad ja miks nende ostmist kaaluda?
Mis see võlakiri on? Tegemist on pangalaenule sarnase võlainstrumendiga, mille puhul ettevõte ei küsi pangast laenu, vaid müüb oma usalduskrediiti investoritele. Seega saavad investorid ostes ettevõtte või riigivõlakirju kindlaks määratud tootlust(kupongimäär) välja laenatud summa eest (nimiväärt...
Fotod: Tallinnas valmis Eesti suurim rohebüroohoone
Tallinnas avati üheksa miljonit eurot maksnud Eesti suurim täielikult rohelisel mõtteviisil põhinev büroomaja, mida soojendab ja jahutab hoone konstruktsioon ning mille 75 protsenti tarbeveest kogutakse sademetest.
Aeglasem majanduskasv ei ole veel kriis
Lõppenud nädalal avaldas SEB selle aasta viimase majandusprognoosi. Kuigi nii mitmegi riigi kasv jääb varem oodatust hillitsetumaks, ei tähenda aeglane kasv veel majanduslanguse saabumist. Ühendriigid kui 2017. aasta väheseid positiivseid üllatajaid Aasta on jõudnud sinnamaale, kus asutakse vaiks...
Prisma värbab kauplustesse tükitöö tegijaid
Suve algusest on Prisma Peremarket värvanud töötajaid tükitöö alusel tööle ning inimeste huvi paindliku töö vastu on suur.
Äripäev 19.11.2018
Kinnisvaraettevõtjad ootavad turu rahunemist
Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) uuringu alusel ootavad kinnisvaraettevõtjad elamispindade ja äripindade tehingute arvu vähenemist.
2018. aasta septembris tasuti 8,6 protsenti rohkem makse kui möödunud aasta samal kuul
Septembris tasuti maksu- ja tolliametile 600,6 miljonit eurot makse, mida oli 8,6 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal kuul. Riigieelarvega 2018. aastaks kavandatud maksutulust on üheksa kuuga kogutud 73,8 protsenti. Sotsiaalmaksu tasuti 9,5 protsenti rohkem kui aasta varem. Kuigi kasv on j...
Kuula: kuidas kavatseb Keskerakond võita tööjõupuuduse ehituses?
Saates on külas riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar Keskerakonnast, kes selgitab, millised on erakonna seisukohad ehitussektori jaoks olulistel teemadel.
Ketsikaupluste kett Sizeer sisenes Eesti turule
Vabajarõivaste ja -jalatsite kauplus Sizeer avas oma Eesti esimese ostukoha värskenenud Kristiine Keskuses.
Eestis juhitakse tellingutega töötamise ohutusele aina enam tähelepanu
Tellingutel töötamine pole naljaasi: Tööinspektsiooni andmetel on ehitussektoris peamised tööõnnetuste põhjused seotud kõrgustes töötamisega ehk kõrgelt kukkumise, kontrolli kaotamise käsitööriistade üle, kukkuva ehitusmaterjali või muu eseme alla jäämisega ja nii edasi.
Töötaja vallandamine katseajal ja edasine tööle kandideerimine
Kas töötaja peaks ise töölt lahkuma või laskma end vallandada, kui tööandja on väljendanud katseajal töötaja sobimatust töökohale? Kas järgmist töökohta on tal seetõttu raskem saada? The post Töötaja vallandamine katseajal ja edasine tööle kandideerimine appeared first on RMP.ee.
Eesti kaotas Euroopa Kohtus suhkrutrahvi vaidluse
Euroopa Kohus jättis 15. novembril 2018. a rahuldamata Eesti riigi apellatsioonkaebuse mullusele kohtuotsusele, millega jäi läbi vaatamata Eesti hagi Euroopa Liidult 34,3 miljoni euro eest suhkrutrahvi tagasisaamiseks. The post Eesti kaotas Euroopa Kohtus suhkrutrahvi vaidluse appeared first on R...
Sideettevõtjad loobusid tarbijakaitseameti menetluse tõttu ebamõistlikest tingimustest
Tarbijakaitseamet viis sideettevõtjate Telia Eesti, Tele2 Eesti, Elisa Eesti, STV ja Levikom Eesti suhtes läbi järelevalvemenetlused, kuna ettevõtjad kasutasid tähtajalistes lepingutes tarbijaid ebamõistlikult kahjustavaid tüüptingimusi. Sideettevõtjad tegid asjakohased muudatused. Tarbijate pöör...
Suure ja Väikese väina merekaablid rajavad Merko ja Connecto
Elering sõlmis Suure ja Väikese väina uute elektri merekaablite ehituslepingud kahel riigihankel ühispakkumustega edukaks osutunud ettevõtetega Merko Infra ning Connecto. Mandri ja Muhumaa vahele rajatava Rõuste-Tusti merekaabli ning Väikest väina läbiva merekaabli ehitusmaksumuseks on kokku 14,...
Tariston loobus kahest juhatuse liikmest
Nordeconi tütarfirma Tariston lõpetas lepingu kahe juhatuse liikmega ning juhatusse jäi alles vaid üks inimene, selgub börsiteatest.
Ehitusettevõtted ettevaatlikumal joonel
Vaatamata viimaste aastate suurele edule, on ehitusettevõtted tuleviku suhtes pigem ettevaatlikumad, selgub värskest Äripäeva ehitusettevõtete konkurentsiraportist.
Heategevus tootlust ei too
Kuigi olen ühisrahastuses valinud endale pigem klassikalisi investeeringuid eraisiku laenude, ettevõtete käibekapitali rahastamise ning kinnisvaraarenduste näol, on võimalik ühisrahastada praktiliselt kõike. Näiteks on olemas ühisrahastusportaalid, mille abil soetada huvitavat loomingut ja leiutisi.
Redgate Capital sõlmis partnerluse Põhjamaade juhtiva kinnisvaravahendajaga
Redgate Capital sõlmis partnerluse Põhja-Euroopa juhtiva kinnisvaravahendajaga Newsec. Partnerluse tulemusel jätkab Redgate Capitali kinnisvaranõustamise meeskond teenuste pakkumist Baltimaades Newsec kaubamärgi all.
Isikuandmete kaitse seaduse eelnõu saadeti teisele lugemisele
Riigikogu põhiseaduskomisjon on vaadanud läbi isikuandmete kaitse seaduse eelnõule ja selle rakendamise seaduse eelnõule tehtud muudatusettepanekud ning saatnud mõlemad eelnõud teisele lugemisele. The post Isikuandmete kaitse seaduse eelnõu saadeti teisele lugemisele appeared first on RMP.ee.
Nestor tutvub Iisraeli edukamate idufirmadega
Riigikogu esimehe Eiki Nestori juhitav Eesti delegatsioon saab täna Tel Avivis ülevaate Iisraeli innovatsiooni ja iduettevõtete edulugudest.
Üheksa inimest kümnest peavad maksude tasumist oluliseks kodaniku kohuseks
Maksu- ja tolliameti tellimusel ja uuringufirma Kantar Emori läbiviidud avaliku arvamuse uuring näitas, et Eesti elanikest vähemalt üheksa kümnest peavad maksude tasumist oluliseks kodaniku kohustuseks. Samas iga teine Eesti elanik on võimaluse avanedes valmis vastu võtma lisatasu n-ö ümbrikus. K...
RMP.ee maksuskoop 19.-25. november
Elu on nagu jalgratas - selleks, et tasakaalu hoida, tuleb edasi liikuda. A. Einstein The post RMP.ee maksuskoop 19.-25. november appeared first on RMP.ee.
RKASi projektidirektor: projektid peavad alates lähteülesandest olema läbi mõeldud
Arvo Pärdi Keskuses toimunud liginullenergia konverentsil ütles Riigi Kinnisvara projektidirektor Sven Saar, et ehitusprojekti pingelisem faas algab alles siis, kui inimesed hoonesse sisse lastakse.
Tarkvarafirma: pangad rahapesu osas ebatõhusad
Tarkvarafirma CGI Eesti pangandus- ja kindlustusvaldkonna ärijuhi Maria Žukova sõnul on paljudes pankades erinevate rahapesu aspektide tuvastamiseks erinevad kontrollsüsteemid, mistõttu on kogu seireprotsess keerukas ja ebatõhus.
eAgronom kaasas investoritelt miljon eurot
eAgronom kaasas 1 miljoni euro suuruse rahasüsti. Investeerimisringi juhtinvestoriteks on Black Pearls VC, TMT Investments, Trind Ventures, United Angels VC.
Disainkollektsioon viis Kaubamaja Pai kaubamärgi uuele tasemele
Eesti moekunstniku ja illustraatori Britt Samosoni ning Kaubamaja koostöös on valminud uus voodipesukollektsioon, mis on inspiratsiooni saanud Eesti looduse motiividest.
Kuidas areneda raamatupidajast nõustajaks ja miks see vajalik on?
Ühes Eesti hiigeltehase raamatupidamisosakonnas töötas nõukogude aja lõpus üle saja raamatupidaja – terve majatäis. Siis võeti kasutusele raamatupidamisprogramm ja järele jäi neid kümme. Seejärel tulid internetipank, e-maksuamet, automaatsemad aastaaruanded, pangatehingute ja maksete failidena li...
Tulivee salapiirituse keskus sai nurgakivi
Tulivee salapiirituse keskus, mis hõlmab muuseumi, välilava ja vaatetorni, sai nurgakivi. Muuseumi eesmärk on jutustada salapiirituseveo lugu Soome keeluseaduse aastatel. Muuseumi ehitab Mapri Ehitus.
Raivo Rand: peab arvestama, et kõik ehitised ei valmi tähtajaks
Ehituses on tööd küll palju, aga hinnasurve endiselt tugev. Seetõttu sõlmivad peatöövõtjad palju riskantseid lepinguid, hoolimata asjaolust, et oleme kallinevate sisendhindade faasis. Tellijad peavad arvestama, et kõik ehitised ei valmi tähtajaks, samuti peavad nad arvestama suurenevate ehitusmak...
Vana-Pirita tee rekonstrueerimistööd said valmis
Vana-Pirita tee Lauluväljaku ja Maarajamäe lossi vahelise teelõigu rekonstrueerimistööde käigus rajati Eesti Ajaloomuuseumi teenindamiseks 39-kohaline asfaltkattega parkla koos reisibusside peatumistaskuga ja täiesti uue ilme sai ka Lauluväljaku Merevärava parkla.
Tallinna Sadam igat investorit lõpuni ei veena
Kuigi investorid on eile avaldatud Tallinna Sadama majandustulemuste suhtes positiivselt üllatunud ning lootused on kõrgel, nähakse ettevõttele tulevikus ka ohte ja kindlat ostusoovitust kõik anda ei julge.
Fotod: aasta puitehitis 2018 on Vastseliina päästekomando
6.novembril jagati puitarhitektuuri konverentsil "Puit - homse elukeskkonna võti" tunnustust ja auhindu 2018. aasta ilusamatele ja nutikamatele puithoonetele. Aasta puitehitis 2018 on Vastseliina päästekomando.
Kuidas parandada riigi juhtimist?
Poliitikud on rahvast võõrandumas ning valijalt mandaadi saanud riigikogus debatti ei toimu – suunamuutuseks pakub Riigireformi Sihtasutus välja vahendeid alates juhtimiskvaliteedi parandamisest ja riigiaparaadi koondamisest kuni halduskoormuse vähendamiseni Hollandi eeskujul.
Rass: energiatõhususes on kõik võimalik
Uute energianõuete vastuvõtmine on veninud arvatust pikemaks, kuna energeetika taustaga värske minister Rene Tammist soovis ametisse astudes varem ettevalmistatud nõuded ka isiklikult läbi töötada, ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Jüri Rass eelmisel nädalal Arvo Pärdi ...
AGA investeerib 20 miljonit eurot tööstusgaaside tehasesse Leedus
Tööstus- ja meditsiinigaaside ettevõte AGA investeerib 20 miljonit eurot uue tootmisüksuse rajamiseks Leedu Kėdainiai vabamajandustsoonis.
Zuckerbergi varandus on kahanenud miljardite võrra
Facebooki probleemidel ei näi tulevat lõppu ja see on pühkinud Mark Zuckerbergi varandusest tänavu juba 17,4 miljardit dollarit, kirjutab Bloomberg.
Ehitushinna indeks kajastab platsikulude maksumust
Statistikaameti koostatav ehitushinnaindeks tegeleb ehitusplatsil tekkivate kuludega, ega kajastagi investeerimisobjekti -- ehitise enda maksumust, kommenteeris statistikaamet 1Partneri Kinnisvara juhi kriitikat ameti indeksi madala tõusu kohta.
Tarbimislaenude maht kasvas poolaastal varasemast veelgi kiiremini
Eesti elanike tarbimislaenude maht kasvas tänavuse aasta esimesel poolaastal senisest veelgi hoogsamas tempos, ulatudes nüüd 820 miljoni euroni The post Tarbimislaenude maht kasvas poolaastal varasemast veelgi kiiremini appeared first on RMP.ee.
Valitsus kiitis heaks pandikirjade emiteerimise eelnõu
Valitsus kiitis heaks pandikirjaseaduse eelnõu, mis annab pankadele võimaluse pandikirju emiteerida ja pakub investoritele uusi investeerimisvõimalusi. The post Valitsus kiitis heaks pandikirjade emiteerimise eelnõu appeared first on RMP.ee.
Amazon teatas uute peakontorite asukohad
Amazon teatas eile, et jaotab oma uue peakontori pooleks ning rajab peakontori USA olulistesse finants- ja poliitikakeskustesse, vahendab Reuters. Valituks osutusid New Yorgi Long Islandi linnaosa ning Washington D.C. lähedal oleva Arlingtoni linna Crystal City linnaosa Virginia osariigis.
Maxima parandab töötajate eesti keele oskust
Käesoleva aasta suvest saavad tööandjad taotleda Töötukassast koolitustoetust töötajate eesti keele oskuse arendamiseks. Maxima sai Töötukassalt positiivse otsuse ja on esimene ettevõte Eestis, kes saab toetust nii suures mahus.
Kokaraamatud haaravad oma lugude ja teadmistega
Lia Virkus rääkis, et talle meeldivad koka-raamatud, mis on täis lugusid, kust mingi retsept pärineb ja miks just see hea on. Eva Pärtel proovib raamatutesse panna rohkelt nippe, teadmisi, põhjalikkust ja samm-sammult pilte, mis pakuvad raamatu ostjale lisaväärtust.
Avati Viimsi riigigümnaasiumi hoone
Täna avati ametlikult uus Viimsi Gümnaasium, mis on esimene riigigümnaasium Harjumaal. Teiseks on Viimsi riigigümnaasium ehitatud peamiselt ristkihtpuidust. Õppetöö käib koolis juba septembrist, täna peeti pidulikku avamispidu.
Riik plaanib lubada avaliku sektoriga arveldamist vaid e-arvetega
Rahandusministeerium saatis teistele ministeeriumitele kooskõlastamiseks eelnõu, mis seaks järgmise aasta suvest kõikidele avaliku sektoriga arveldajatele kohustuse kasutada üksnes masintöödeldavaid e-arveid. The post Riik plaanib lubada avaliku sektoriga arveldamist vaid e-arvetega appeared firs...
Europarlament toetas telekomi paketti
Euroopa parlamendi liikmed kiitsid heaks telekommunikatsiooni paketi, millega piiratakse ELis teise liikmesriiki tehtavate kõnede hindasid, edendatakse 5G võrkude arengut ja luuakse hädaolukordadest teavitamise süsteem.
Merko pani nurgakivi Tallinna kesklinna suurimale uuele elukvartalile
Merko pani 6. novembril nurgakivi oma lähiaastate suurimale korteriarendusprojektile, Uus-Veerenni elukvartalile. Esimesed elanikud kolivad uutesse kodudesse 2019. aasta lõpus.
Tallinna idapoolseim Rimi hüpermarket sai valmis
Tallinna piirile Peterburi ja Lagedi tee ristumiskohta kerkinud Rimi hyper muudab pealinnast idasuunal väljuvate inimeste elu lihtsamaks, võimaldades ostud sooritada linnakärast lahkudes.
Ehitustööliste puuduse objektidel lahendab professionaalne renditööjõud
Ehitusvaldkonnas on tõsiselt süvenenud kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis pärsib ettevõtete tööd, seab küsimärgi alla objektide valmimise ning nii ähvardab ehitusfirmasid sageli tähtaja ületamise eest trahv. Kust leida õigel hetkel kiiresti oskustega töömehi? Kiire ja soodsa lahenduse pakub Rend...
Eestis tekkimas joogikultuur
Eesti elanike veinimaitse on aastatega arenenud – kui 10–15 aastat tagasi eelistati magusamapoolset veini, siis nüüd kuivemat. Prosecco paelub aga endiselt.
Ebakindlus pakub rikastumisvõimaluse
Brexiti-kõneluste lõppvaatus Euroopas, keskpankade rahanduspoliitika ning Euroopa Liidu ja Itaalia süvenevad vastuolud viimase eelarve pärast on muutnud turud äärmiselt volatiilseks ja ettearvamatuks, pakkudes teisalt spekulatiivseid rikastumisvõimalusi.
Maxima kauplused jäävad 1. jaanuaril suletuks
Maxima kauplused on aasta esimesel päeval suletud ja kaupluste töötajatel on vaba päev. Kaupluste lahiolekuajad saavad märgatavalt lühemaks kogu jõuluperioodil.
Kuidas müüki digikanalite toel kasvatada?
Koolituskonverentsil jagas 10-aastase kogemusega digiturunduse strateeg ja koolitaja Taavi Raidma selgeid juhiseid, kuidas müüki digikanalite toel kasvatada.
Sideettevõtjad loobusid tarbijakaitseameti menetluse tõttu ebamõistlikult suurtest leppetrahvidest
Sideettevõtjad nõudsid tarbijailt tähtajalise lepingu ennetähtaegselt ülesütlemisel või paketi muutmisel ebamõistlikult suuri leppetrahve, mida lepingus nimetati ka käsitlustasuks.Tarbijakaitseamet viis sideettevõtjate Telia Eesti, Tele2 Eesti, Elisa Eesti, STV ja Levikom Eesti suhtes läbi järele...
Pankade optimism majanduskasvu tõmbus tagasi
SEB langetas järgmiseks aastaks Eesti majanduskasvu prognoosi, Swedbank jättis muutmata.
Mida tähendab õigus andmete ülekandmiseks?
Õigus enda kohta käivate andmetega tutvuda on võimalik olnud enam kui paarkümmend aastat. Alates isikuandmete kaitse üldmääruse kehtima hakkamisest on lisandunud inimesele uus õigus – andmete ülekandmine. The post Mida tähendab õigus andmete ülekandmiseks? appeared first on RMP.ee.