Kokkulepitud esinemistasu maksmisest keeldumine
Küsimus: pillimees esines õhtul väikelinna pubis kokkulepitud esinemistasu eest. Pubi omanik sai pillimehe esinemise ajal teada, et see oli eelmisel õhtul esinenud samas linnas asuvas kõrtsis. Pubi omanik keeldub pillimehele maksmast eelnevalt kokkulepitud esinemistasu, sest pillimees ei ole järg...
Läänemaa edukaim firma müüb ehituskaupa
Läänemaa edukaim ettevõte oli põhiliselt ripplagede ja akustiliste seinapaneelide müügiga tegelev Tandem Kaubandus OÜ, mille müügitulu oli mullu 2,23 miljonit ja ärikasum 0,61 miljonit eurot.
Vargaks tembeldamine korteriühistu koosolekul tõi karistuse
Ärritunud korteriomanikud kipuvad korteriühistu koosolekul juhatuse liikmete suunas inetusi pilduma, kuid läbimõtlematult lendu lastud sõnad võivad kaasa tuua karistuse, teatas korteriühistute liit.
Peresõbralikkus tähendab eelkõige paindlikkust ja avatust
Peresõbralikkusest on Teabevara tundi rääkima tulnud Ragn-Sellsi personalijuht Kaire Parve.
Euroopa Keskpank jättis intressi puutumata
Täna toimunud Euroopa Keskpanga rahapoliitilisel istungil otsustasid pankurid intressimäära samale tasemele jätta. Nüüd on oodata uue juhi Christine Lagarde'i sõnavõttu.
Ida-Virumaal lõikas loorbereid NPM Silmet
Haruldaste metallide ja muldmetallide tootja NPM Silmet OÜ võidutses maakondade TOPis ning pälvis Ida-Virumaa ettevõtete hulgas esikoha.
Euroopa üritab viimast kolme söepõhist riiki oma paati meelitada
Kuidas saada kõik liikmesriigid nõusse kliimapoliitika karmistamisega? See on täna alanud Euroopa Liidu liikmesriikide riigipeade kohtumise põhiteema.
LHVd süüdistati Coop Panga aktsia toetamisel raha teenimises
Coop Panga aktsia esimesel börsipäeval kerkis küsimus, kas esmaemissiooni nõustanud LHV saab tugiostude tegemiselt teenida. Äripäev uuris LHV maaklertegevuse juhilt järele.
Värske eelnõu: tarbijal on õigus saada vanakooli fossiilkütust
Majandusministeeriumis valminud eelnõu ütleb, et kõik need, kellele biokütused vastukarva on, peavad saama võimaluse jätkata rõõmsalt vanakooli fossiilkütuste paaki ajamist.
Pro Kapitali suuromanik müüb jõuliselt aktsiaid
Pro Kapitali nõukogu liige Ernesto Preatoni müüs äsja ligi 90 000 euro eest ettevõtte aktsiaid. Tänavu on ta müünud aktsiaid üsna suures koguses.
Hea projektijuht on empaatiline autoriteet
Millised võtted abistavad ehituse projektijuhti, et saada käima meeskonnatöö ning olla edukas igas projekti etapis, selgitab konsultant ja täiskasvanute koolitaja Tiit Valm.
Tartumaa parim firma sai alguse guugeldamisest
Tartumaa parim ettevõte on 38,1 miljoni euro suuruse müügitulu ja 4,32 miljoni eurose kasumiga Replace OÜ, mis ostab kokku ja müüb edasi kasutatud telefone ja muid tehnikavidinaid.
Töötajate jõulusoovid tööandjatele: palgatõus, rahaline preemia või lisapuhkus
Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust. Veelgi enam soovitakse siiski saada järgmiseks aastaks palgatõusu või näha oma pangakontol ühekordset jõulupreemiat.
Maksuamet: me ei taha teha ehitussektorist peksupoissi
Me ei taha teha ehitussektorist kuidagi esimest peksupoissi, aga näeme, et just seal on mure kõige suurem, põhjendas maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna valdkonna juht Oscar Õun just ehitusplatsidel ümbrikupalga ja võõrtööjõuga korra majja löömise plaani.
Matusel osalemiseks ei pea tööandja andma kogu päeva vabaks
Matusele minek on üks neist sündmustest, mida ei tea kunagi ette planeerida. Kuidas käituda, kui matus juhtub olema tööpäeval? Kas selleks tuleb võtta puhkepäev või arvestab tööandja selle paratamatu olukorraga ning lubab töötaja töölt ära ka ilma vaba päeva võtmata? The post Matusel osalemiseks ...
Indrek Nuume: head indeksifondid panid mõtlema
Vaadates Äripäeva kiidetud indeksifondide tootlusnäitajaid, hakkasin mõtlema kahe teema peale: milline on pensionifondide mõju Eesti majandusele ja kas indeksifondide praegune hea tootlus on kivisse raiutud, kirjutab LHV Panga juhatuse liige Indrek Nuume.
Marek Kiisa ja Kalev Reiljani salajane pilveäri
Mitmes suures tehnoloogiafirmas tippjuhina töötanud Kalev Reiljani ning investor Marek Kiisa poolt mõne aasta eest loodud pilveteenuste äri pilw.io käibest 60% tuleb juba ekspordist. Alles nüüd ilmub neist Eesti meedias aga esimene lugu.
Mühlböcki “Progressive kiln” madalaimate võimalike energiakuludega kanalkuivati
Üle 36 aasta on Mühlböck Drying Technology omaenda tehases Austrias tootnud puidukuivateid. Ettevõttesisene uurimis- ja arendusosakond töötab kogu aeg pingeliselt, et tagada Mühlböcki klientidele majanduslik edu.
Ülo Toomsalu: sõnum kooliperele: "Lõuad pidada!"
Vallamaja uksest astub sisse šarmantne tegelane ja võlub kõiki oma lennuka jutuga. Temast saab uus koolidirektor. Kui ta aga ametipostil on ja oma võimu kätte saab, selgub, et tegu on psühhopaadiga, kirjutab Äripäeva toimetaja Ülo Toomsalu.
Läti keskpank sai uue presidendi
Läti seim kinnitas neljapäeval keskpanga presidendi ametisse Mārtiņš Kazāksi, tema poolt hääletas 76 saadikut.
Uuring: K-rauta pakub klienditeeninduses parimat, Decora ja Espak püsivad kannul
Eestis läbi viidud klienditeeninduse kvaliteedi uuring tõi välja suuremate ehituskauplusekettide tugevad ja nõrgad küljed. Uuringus selgus, et kõrgeimat kvaliteeti klienditeeninduses pakub K-rauta (90%), järgnesid Decora (88%) ja Espak (86%).
Hiiumaa edukaim ettevõte on puidutööstur
End Hiiumaal väikesesse Lauka külas sisse seadnud Lauka Saeveski võib tehtu ning oma inimeste üle uhke olla - võitis just see ettevõte Hiiumaa edukaima ettevõtte tiitli.
Pipedrive'i asutaja: ainult eestlastega on raske maailmas läbi lüüa
Ainult eestlastest töötajatega oleks rahvusvaheliselt väga keeruline edu saavutada, leiab müügihaldustarkvara Pipedrive üks asutajatest Timo Rein.
Ekspert Briti valimistest ja Brexitist: võib tulla üllatusi
Enne tänast õhtut pole Suurbritannia valimiste ega Brexitiga veel miski selge, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis välispoliitika vaatleja ja endine diplomaat Taavi Toom.
Euroliit mõtleb sundida rekkamehi kodus käima
Euroopa Liit tahab kohustada veoettevõtteid looma taolisi töögraafikuid, et rekkamehed pääseksid koju vähemalt iga kaheksa nädala tagant, selgus neljapäeva hommikul Euroopa Parlamendi ja eesistujariigi Soome sõlmitud kokkuleppest, ütlesid allikad BNS-ile Brüsselist.
Tartu äripargis peeti pidu
Eile pidasid Tartus Eerika Äripargis ärihoone sarikapeo Kaarsilla Kinnisvara ja Embach Ehitus.
Töötamine jõulupühade ajal toob topelttasu
Vastavalt töölepingu seadusele peab tööandja uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnevat tööpäeva lühendama kolme tunni võrra. Tööpäeva peab lühendama olenemata töötamise vormist. Tööaja lühendamine tööandjale on kohustuslik. The post Töötamine jõulupühade a...
Investor Toomas läheb Swedbankiga teisele ringile
Pärast põhjalikku kaalumist otsustasin ostorderi turule saata – jah, lähen Swedbankiga uuele ringile.
Ettevõtluskontot kasutab üle 1600 inimese
Maksu- ja tolliamet koos LHV Pangaga tõi 2019. aasta alguses esmakordselt Eestis turule ettevõtluskonto, mis lihtsustab ettevõtlusega tegelevatele eraisikutele maksude maksmist ja aruandlust. Detsembri alguse seisuga oli ettevõtluskonto kasutajaid 1626 ja sinna on kokku kantud üle 1,8 miljoni eur...
Tallinna Postimees kolib Tartu maanteele
Postimees Grupp kolib lähiajal oma Tallinna ärid kokku Fahle Parki, Tartu maantee 80.
Töös esinevatest puudustest teavitamine
Oma majandus- ja kutsetegevuses tegutsev tellija peab valminud töö viivitamatult üle vaatama või üle vaadata laskma. Juhul, kui avastatakse mittevastavused, tuleb nendest mõistliku aja jooksul teatada ja piisavalt täpselt kirjeldada. The post Töös esinevatest puudustest teavitamine appeared first...
Äripäeva uuriv lugu sai rahvusvahelise auhinna
Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjanike Eliisa Matsalu ja Koit Brinkmanni lugu „Eesti ettevõtte käsi Balkani kahtlases äritehingus“ sai Montenegro uuriva ajakirjanduse konkursil teise koha.
Kolm meest vahistati üüratu krüptopettuse pärast
USAs esitati süüdistus kolmele mehele, kes vedasid 722 miljoni USA dollari suurust krüpto-petuskeemi.
Saudi Araabia naftahiid tegi esimesel börsipäeval võimsa tõusu
Saudi Araabia naftamonopoli Aramco aktsia, kerkis Saudi Araabia  börsil (Tadawul) esimesel kauplemispäeval kümme protsenti kergitades ettevõtte väärtuse 1,88 triljonit dollarini.
Ettevõtluskontot kasutab üle 1600 inimese
Detsembri alguse seisuga oli ettevõtluskonto kasutajaid 1626 ja sinna on kokku kantud üle 1,8 miljoni euro, teatas maksuamet.
Endine minister Meravita-lugudest: enam s*temini kirjutada ei saa!
Investoriteliidu ja Swistbankersi pardal olev endine rahandusminister Mart Opmann oli Äripäeva hiljutiste Meravita-artiklite peale pahane, pidades neid valeks.
Inbanki juhatuse liige märkis värsket võlakirja
Homme lõppev Inbanki võlakirjaemissioon kogub populaarsust ka Inbanki enda ridades: finantsinspektsiooni teatel märkis võlakirja ettevõtte juhatuse liige Marko Varik.
Lux Express lubab pühade ajal üle 200 lisaväljumise
Lux Express lisab detsembris reedeti ja pühapäeviti ning pühade ajal Tallinn-Tartu liinile üle 200 lisaväljumise kokku rohkem kui kümne tuhande istekohaga, sellega laheneb bussikohtade defitsiit just neil nädalapäevadel.
Föderaalreservi otsus kergitab turgu, Euroopa ootab uue pankuri kurssi
Eileõhtune USA keskpanga teadaanne, mille järgi ei taha Föderaalreserv interssimäärasid veel aasta aega muuta ja jättis intressi 1,5-1,75% vahemikku, tekitas turgudele tõusulaine, mis valgus hommikul edasi Aasiasse.
Coop Pank sai Kogerilt valusad triibulised
Esmaspäeval kirjutas Postimees, et endise suurettevõtja Andres Kogeri hingusele läinud puitmajaärist on maha jäänud vihased töötajad, kes nõuavad saamata jäänud palka, ja tüssatud partnerid, kes süüdistavad ärimeest skeemitamises.
Efektiivsest maksukogumisest saab digisüvariiklik nõiajaht
Ümbrikupalkadevastase võitluse sildi all luuakse veel üht kallist andmebaasi välismaalaste jälgimiseks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti firmad on aeglaste tipus
Eesti on kiiresti kasvavate firmade poolest Euroopa Liidu tagumises otsas ja kui võrrelda aastaid 2014 ja 2017, jäi selliseid firmad siin isegi vähemaks, mitte ei tulnud juurde.
Kurikuulus Hando Hanschmidt hakkab süüd lunastama
Restorani- ja hotelliärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjast eraldati neli süüdistuse saanud isikut, kes lähevad kokkuleppele. Nende seas on ka pankrotistunud MiniCrediti endine juhatuse liige Hando Hanschmidt, kes hakkab arvatavasti ühiskondlikult kasulikku tööd tegema.
Kohtutäitur langetas taas võlgade katteks müüdava laeva hinda
Kohtutäitur Risto Sepp jätkab suulisel enampakkumisel Antigua ja Barbuda ettevõttele Agot Shipping Ltd kuuluva laeva müümist, langetades võrreldes kuu aega varasema ajaga alghinda 50 000 euro võrra 150 000 eurole.
Maksuvõlglaste TOP: uute tulijatena sisenesid suured tööstusfirmad
Detsembri alguses avaldatud värskes maksuvõlglaste TOPi esisajas paistavad uute tulijatena tabelis silma varem edukad suured tööstusettevõtted.
Kümne aasta edukaim aktsia tuleb USA börsilt
Kuulsaimate indeksite viimase kümne aasta kõige edukamad aktsiad tulevad USA börsilt, kuid pärle leidub ka Euroopast.
Äripäev 12.12.2019
Erkki Kubber: PISA-testid ja päriselu
PISA-testide head tulemused ei anna meile põhjust vastu rinda tagumiseks, kui vaadata testimistest ja numbritest kaugemale, kirjutab Changemakersi programmijuht Erkki Kubber.
Ettevõtte osaluse võõrandamine
Küsimus: ettevõtte A eraisikust osanik, kelle osalus ettevõttes on 25%, müüb oma osaluse teistele osanikele. Osalus müüakse kallimalt kui oli sissemakse. Kuidas toimub maksustamine? Kas väljamakse maksustatakse ettevõttes A sarnaselt dividendiga, millest on maha arvatud soetusmaksumus? Või kui et...
Gert Jostov: miks uus kuum trend suurendab tööviljakust?
Euroopa ettevõtja meelitaks Tallinnasse bürooturism, kui suudame talle seda võimalust teadvustada, kirjutab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu ja Technopolis Ülemiste juht Gert Jostov.
Säh sulle! Mintoses realiseeruski risk
Üks kõige raskemini mõõdetavaid riske ühisrahastuses on regulatiivne risk, mille sisu on lihtne – üks riik ütleb: "Sa koorid mu rahva pealt ebaõiglaselt palju raha, vitsa sulle!" Ja läinud mu tootlus ongi!
Mait Palts: ettevõtete tulumaksu taastamine ei too õnne õuele
Maksude muutmise debatis tuleb alustada eesmärkidest ning võtta lauale samaaegselt nii tulud kui ka kulud, kirjutab Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts.
Jüri Järvis: vähendame toidu raiskamist
Vähendades toidu raiskamist, saavutame väikese tööpanusega suure majandusliku kokkuhoiu, millest võidaks ühiskond tervikuna, kirjutab FastGrowth OÜ juhatuse liige Jüri Järvis arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud loos.
Kaubavahetus jätkab kahanemist
Kõige enam ehk ligi viiendiku vähenes Eesti kaubavahetus riikidega, mis ei kuulu Euroopa Liitu. Eksport vähenes enim USA-sse ja Singapuri, suurenes aga Belgiasse ja Venemaale.
Börs: Föderaalreservi otsus viis turud plussi
USA aktsiaturgudel sai kolmapäeval kaks päeva kestnud langus läbi, investorid seedisid Föderaalreservi avaldust ning pilk hoitakse peal ka USA-Hiina kaubanduskõnelustel.
Aas: Rail Baltic valmib tähtajaks ja eurorahaga
Rail Baltic valmib tähtajaks ning pole põhjust karta eurorahast ilmajäämist, kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonile.
Föderaalreserv ei taha intresse veel aasta aega muuta
Föderaalreserv teatas täna, et jätab intressid samale tasemele. Keskpank andis märku, et intressid jäävad määramata ajaks samaks, sest majanduskasv on mõõdukas ning töötuse määr madal. See keskkond kestab nende sõnul vähemalt 2020. aasta presidendivalimisteni.
Sõerd küsib: miks antakse Eesti Energiale eelarvest hiigelsumma?
Rahandusminister Martin Helme sõnul peaks Eesti Energia uue õlitehase ehitus algama plaanitust aasta võrra hiljem, 2021. aastal. Aivar Sõerdile jääb seetõttu arusaamatuks, miks on tuleva aasta riigieelarvesse sisse kirjutatud 125 miljoni euro eraldamine tehase ehituseks, kui sellel pole veel proj...
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja igat sammu
Maksuamet, politsei ja tööinspektsioon tahavad võidelda ehitussektori käibemaksupettuste, ebaseadusliku võõrtööjõu kasutamise ja ümbrikupalga maksmise vastu, kirjutab Äripäev.
UpSteam püüab Funderbeami abil miljonit eurot
Eesti mobiilne autopesu idufirma UpSteam alustas Funderbeami investeerimisplatvormil kampaaniat eesmärgiga kaasata kuni miljon eurot, millega arendada oma teenust ning laieneda kolmele uuele välisturule.
Analüütikud tõstavad Apple'i aktsia hinnasihti
Bank of America Merrill Lynch tõstis Apple’i hinnasihti, sest ettevõte peaks 5G tehnoloogiast palju kasu lõikama, vahendab MarketWatch.
Riigikogu kiitis heaks 2020. aasta riigieelarve
Riigikogu kiitis 55 poolt- ja 44 vastuhäälega heaks valitsuse algatatud 2020. aasta riigieelarve, mille kohaselt on tuleva aasta riigieelarve kulud 11,6 miljardit eurot ja tulud 11,8 miljardit eurot.
Raadiohommikus: kuidas saada ehitusplatsidel kord majja
Neljapäevases hommikuprogrammis räägime maksuameti plaanitavatest seadusemuudatustest, millega tahetakse saada ehitusplatsidel töötajatega kord majja. Stuudios selgitab kavandatavaid samme maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna valdkonnajuht Oscar Õun.
Jüri Käo rahapesust: Eesti pärismaalased tuuakse ohvriteks!
Äripäeva raadiosaates käis NG Investeeringute üks omanik Jüri Käo, kes rääkis ettevõtte plaanidest, rahapesust ja poliitilisest mängust.
Kristina Tammaru: hooletu kingijaht võib lõppeda kingi ja rahata
Veebipoest kiirustades jõulukingi ostmisel võivad nii mõnedki tähtsad asjaolud tarbijal tähelepanuta jääda ja tähendada õnnetut ostukogemust – pole kinki, pole raha, kirjutab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Tammaru.
Coop Pank tõi Tallinna börsile ligi 4600 uut investorit
Coop Panga börsiletulekuga on Tallinna börsil suurenenud Eesti investorite arv paari nädalaga ligi 4600 inimese võrra.
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja igat sammu
Riik plaanib ehitussektori pettuste vastu võidelda uue superandmebaasiga, kuid kava tekitab ehitajates tugevaid küsimusi.
Auto küürimine muutus järsku seksikaks ehk idufirma tee ükssarvikuks
Tänasest Funderbeami platvormil miljonit eurot kaasava autopesu idufirma juht Martin Kristerson ütles, et mõne aastaga soovitakse ettevõtte väärtus miljardi dollarini kasvatada.
Reidi tee lõi ehitajal aeg-ajalt hinge kinni
Reidi tee ehitus pakkus erinevaid väljakutseid, millest mõni võttis Verstoni hankespetsialisti Ragnar Kangro sõnul osalejatel mahte silmas pidades korraks hingegi kinni.
Gaasiühendus sai avatõmbe
Euroopa gaasituru võtmeprojektiks nimetatud Eesti-Soome gaasiühendus Balticconnector avati täna pidulikult Paldiskis.
WTO pole enam võimeline kaebusi lahendama
Alates tänasest lakkas USA tegevuse tagajärjel maailma kaubandusorganisatsioonis (WTO) riikide kaubandustülisid lahendava apellatsioonikogu töö.
Swedbanki kaskoklient: mind peteti
Kliendi vägikaikavedu Swedbank P&C Insurance’iga näitab, kui eksitav võib olla kindlustuslepe ning kuidas saab juhtuda, et sõiduki kokkuleppelise väärtuse paneb paika hoopis üks pool.
Riik asus välja töötama ehitussektori tulevikuplaani
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkas koostama ehituse pika vaate analüüsi, mille põhjal hiljem paika panna ehitusvaldkonna pikemad eesmärgid. Selle abil tahetakse tõsta Eesti ehitatud keskkonna ja ehitussektoriga seotud ettevõtete rahvusvahelist konkurentsivõimet.
Varude ootamatu kasv pani nafta odavnema
Nafta hinnad on täna tublisti langenud, sest USA valitsuse andmetest selgus, et Ühendriikide naftavarud kasvasid ootamatult, vahendab MarketWatch.
Töötavad välistudengid ja -vilistlased tõid üle kümne miljoni euro maksutulu
Statistikaamet analüüsis sihtasutuse Archimedes tellimusel välisüliõpilaste osalemist Eesti tööturul ja selle mõju majandusele. Selgus, et eelmisel õppeaastal maksid välistudengid Eestile tulu- ja sotsiaalmaksuna kaheksa miljonit eurot ning aasta varem lõpetanud välisvilistlased veel enam kui kak...
Andmemajanduse konverents jagas nippe, kuidas andmetest kasu saada
Andmemajanduse konverentsil selgitasid Eesti tehnoloogiaettevõtete juhid, andmeteadlased ja eksperdid, kuidas nad on andmeid õigesti ära kasutades edu saavutanud.
Riigikogu kiitis heaks tulumaksuseaduse muudatused
Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis puudutavad eelkõige sünnitus- ja koondamishüvitisi, toetusi lasterikastele peredele ning täiendavat maksuvaba tulu alates kolmandast lapsest; samuti lahendatakse seadusega kolmandate riikidega seotud maksustamise ebakõlad.
Janus Paurman: Helo Meigas ja Robert Kitt, päästke Eesti maine
Keegi peab vilet puhuma, kui Põhjamaade pangad panevad Eesti pankurid tanki, näidates Eestit rahapesu patuoinana, kirjutab ettevõtluskõrgkooli Mainor õppejõud Janus Paurman.
Politsei ja maksuamet tahavad jälgida ehitaja igat sammu
Riik plaanib ehitussektori pettuste vastu võidelda uue superandmebaasiga, kuid kava tekitab ehitajates tugevaid küsimusi.
Tallinna korter kallines uue rekordhinnani
Novembris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2061 eurot, mis on uus ajalooline hinnarekord, selgub kinnisvarafirma 1Partner maa-ameti tehinguülevaatest.
Briti valimistel jahivad võitu konservatiivid
Suurbritannias toimuvad homme viimase nelja aasta jooksul juba kolmandad üldvalimised, kust peaksid võitjana väljuma konservatiivid.
Välisüliõpilaste töötamismaksud tõid riigile 8 miljonit
Eelmisel õppeaastal töötas vähemalt korra üle poolte välisüliõpilastest ja nende makstud tulu- ja sotsiaalmaks ulatus 8 miljoni euroni, kirjutab statistikaameti blogi
Eesti koolilapsed saavutavad edu, aga haridussüsteemil jagub probleeme
Äripäeva venekeelse sõsarlehe Delovõje Vedomosti saates tutvustame silmapaistvaid Eesti venelasi, sel korral Vladislav Lushinit, kes on muu hulgas töötanud ka eelmise valitsuse ministri nõunikuna.
Järelvaadatav: Kuidas vastu võtta paremaid otsuseid?
Veebiseminar keskendub sellele, kuidas tarbijad ostuotsuseid teevad ning mis segab neid tegemast paremaid otsuseid.
Eeskujulikud uued ja lahkuvad juhid
Äripäeva raadio hommikuprogrammis tegime juttu staažika juhi Andres Allikmäega, kes teatas Harju Elektri juhi kohalt lahkumisest. Samuti rääkisime pealikega, kelle idufirma on alles pika teekonna alguses.
Audit toob välja ostetava kinnisvaraga seotud riskid
Kinnisvara ostueelne õigusaudit annab inimesele infot, millised õigusalased probleemid on ostetava kinnisvaraga seotud. Näiteks millised koormatised on kinnistule seatud või milliseid planeerimisõiguslikke probleeme võib ostuga kaasneda.
Maailma suurima IPOga firma aktsia kallines 10%
Börsilt 25,6 miljardit dollarit kogunud Saudi Aramco juhid võivad esimese päevaga rahule jääda: täna tõusis aktsia hind Ryadhi börsil 10%.
Kes ostsid enim Coop Panga aktsiaid?
Coop Panga aktsiaraamatust selgub, et märkimisel olid aktiivsed elamislubade afäärist tuttav Nikolai Stelmach, suurärimees Neinar Seli, aga ka Cleveroni kaasomanik Peep Kuld ja Astlanda ehituse omanikke Olaf Herman.
Uus majandustarkvara kogub Eestis populaarsust
Rootsi innovatiivne majandustarkavara Briox kogub Eestis populaarsust ning seda on hakanud kasutama mitmed Eesti suured raamatupidamis- ja audiitorbürood. The post Uus majandustarkvara kogub Eestis populaarsust appeared first on RMP.ee.
Citadele kasvatab võimu ja omandab 850 miljoni eurose liisinguportfelli
Citadele ostab UniCrediti Baltikumi liisinguportfelli, omandades liisinguettevõtte SIA UniCredit Leasing ja selle tütarettevõtte SIA UniCredit Insurance Broker.
Korvtõstukite müüja Simeri Estonia alustas koostööd Leguan Liftiga
Korvtõstukite müügi, remondi ja hooldusega tegeleva Simeri Estonia OÜ tootevalikusse lisandusid Avant Groupi kuuluva kaubamärgi Leguan tõstukid. Viimastel aastatel jõudsalt kasvanud ettevõte plaanib lähiajal saada jala ukse vahele ka Läti ja Leedu turul.
Coop Panga 100 suurimat aktsionäri: tippinvestoritest ärimeesteni
Pärast emissiooni jääb jäme ots Coop Pangaga seotud ettevõtete kätte, kuid suurelt on aktsiat märkinud ka Eesti investorite koorekiht.
Briox tarkvara tutvustus ja vastused RMP.ee küsimustele
1) Kellele suunatud? Brioxi täielikult pilvepõhine raamatupidamistarkvara on suunatud eeskätt raamatupidamisettevõtetele, aga sobib tänu oma kasutajamugavusele ka väga hästi väikestele ning keskmise suurusega ettevõtetele, kes soovivad ise oma raamatupidamise eest hoolitseda. The post Briox tarkv...
Äripäev 11.12.2019
Uuest aastast peavad kõik kaardimakselahendused toetama viipemakset
Alates 01.01.2020 peavad kõik kaardimakselahendused toetama viipemakset. Ettevõtted, mille makselahendused viipemakset ei toeta, peaksid terminalid välja vahetama või uuendama enne tähtaja saabumist. The post Uuest aastast peavad kõik kaardimakselahendused toetama viipemakset appeared first on RM...
Coop Pank meelitas Tallinna börsile ligi 4700 uut investorit
Tänu Coop Panga börsiletulekule on teinud väärtpaberikonto tuhanded uued inimesed, kel seni seos Tallinna börsiga puudus.
Ehitusuudised 11.12.2019
LHV täna Coopile tugioste ei teinud
Coop Pank teatas täna börsiteate vahendusel, et aktsia esimesel kauplemispäeval ei teinud LHV Pank ühtegi tugiostu.
Väldi laostumist: kui palju on sinu aktsiad tegelikult väärt?
Iga asi on väärt ainult seda, mida keegi teine on valmis selle eest maksma – lühiajalises perspektiivis investeerides võib selle alustõe järgimine tuua rikkuse õuele, kuid eiramine põhjustada märkimisväärse kahju.
Coop Panga aktsia asus tõusule
Eile börsidebüüdi teinud Coop Panga aktsia alustas kaupemispäeva 1,1 euro tasemel.