Läti minister tegi ettepaneku langetada ka õlleaktsiisi
Läti põllumajandusminister Kaspars Gerhards ja seimisaadik Armands Krauze esitasid seimile eraldi ettepaneku langetada lisaks kangele alkoholile ka õlleaktsiisi.
Talupere teenib raha kanade rentimisega linnarahvale
Märjamaa ligidal Sillaotsa talus kanu pidavad Viire ja Mart Martma rendivad juba viiendat suve linde välja.
Rain Lõhmus näeb turul mõttetuid projekte
LHV asutaja ja suuromanik Rain Lõhmus ütles intervjuus Postimehele, et madala intressimäära tõttu tegeletakse ilmselt palju projektidega, mida normaalsetes tingimustes ei tehtaks.
Kiiresti tõusva Bitcoini hind on ületanud juba 11 000 dollarit
Krüptovaluuta Bitcoin tõusis esmaspäeval üle 11 000 dollari ehk pea 16 kuu kõrgeima tasemeni.
Sinivetikaõitsengud on jõudnud Eesti saarte randadesse
Sinivetikad hakkasid soojade ilmade tõttu saarte randades vohama tavalisest varem.
Eesti Post esitas pakkumise universaalse postiteenuse osutamiseks
Eesti Post esitas pakkumise Konkurentsiameti poolt korraldatavale universaalse postiteenuse (UPT) pakkuja leidmise hankele.
Rain Lõhmus: riigipension on Ponzi skeem
Pankur ja LHV asutaja Rain Lõhmus rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et probleemne pole mitte teine pensionisammas, vaid esimene sammas ehk riigipension, mida ta ei pea paljuks nimetada Ponzi skeemiks, teisisõnu investeerimispettuseks, kus lahkuvatele investoritele makstakse uute liitunute...
Microni aktsia hakkas pärast tulemusi kiiresti tõusma
Tehnoloogiafirma Micron Technology aktsia hakkas teisipäeval pärast börsipäeva lõppu kallinema, sest ettevõtte kvartalitulemused olid oodatust paremad, vahendab MarketWatch.
Noored pääsesid Lõõdla järvel uppumisest
Tänu tähelepanelike naabrite abile pääsesid Lõõdla järvel SUP-laua ja aerupaadiga lõbutsenud noored uppumisohust. Seltskond tarbis alkoholi, ei kandnud päästeveste ja paadis polnud päästevahendeid.
Valdo Kalm: lõviosa juhtimisest pole võimalik õppida
Saates "Juhi jutud" on külas Tallinna Sadama juht Valdo Kalm, kes räägib sellest, kuidas ta korruptsiooniskandaalist puretud firma juhtimise üle võttis.
Jaapani kontorikultuur jahmatab: kohustuslikust lõunauinakust ülemusega joomiseni
Jaapanisse äri tegema või tööle minna tahtjal tuleb arvestada, et seal riigis käib kõik hoopis teisiti kui Euroopas. Nii mõnigi seal tavaline praktika võib Euroopast tulnule olla lausa šokeeriv.
Putin pikendas lääneriikide toiduainete embargot
Sisseveokeeld hõlmab Euroopa Liidu, USA ja paljude teiste lääneriikide liha- ja kalasaadusi, mereande, juurvilju, puuvilju ja piimatooteid. Lääs jätkab sanktsioonidesõda, Venemaa põllumajandustootjad tegelevad aga aktiivselt impordiasendusega.
Danske võttis panga Taani juhi maha
Danske Bank teatas täna, et panga Taani tegevuse juht ning endine kogu panga ajutine juht Jesper Nielsen ei jätka ametis. Seda põhjusel, et klientidelt korjati investeerimistoodete eest üle mõistuse kõrget tasu, kirjutab Reuters.
Tallinna Vee seis on endiselt sogane
Kuigi üks pika habemega vaidlus sai enne jaanipühi lõpu, on sogast vett ja ebakindlust Tallinna Vee ümber endiselt väga palju. Ootamatusi võib tulla nii klientidele kui ka investoritele.
Börs: Fedi juht pani turud langema
USA aktsiaturud olid täna langemas, sest Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et keskpank hoiab majandusel silma peal ja rutakalt ühtegi intressikärpe otsust vastu ei võeta, vahendab MarketWatch.
Meeldetuletus! Juulist saab riigile saata ainult e-arveid
Rahandusministeerium tuletab meelde, et alates 1. juulist läheb riigi raamatupidamine üle e-arvetele ja avalikule sektorile saab saata ainult e-arveid.
Aivar Pohlak hoiab presidenditoolist kõvasti kinni
«Kui ma jalgpallist loobun, pean olema nii tühi, et saan tegeleda vaid mesilaste, kurkide või tomatitega,» rääkis tosinkond aastat Eesti Jalgpalli Liitu presidendina juhtinud Aivar Pohlak Äripäeva raadiosaates «Kuum tool» ning lisas, et alaliidu juhina tal rollikonflikte ei ole ning igasugused ju...
Juncker: Simson enne oktoobrit volinikuks ei saa
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on ametlikult teinud ettepaneku, et Euroopa Liidu Nõukogu ei asendaks volinikke, kes lahkuvad ametist, et võtta koht sisse europarlamendis, kirjutab Politico.
Zuckerbergi raha Wolt Eesti ei vaja
"Kahjuks pean ütlema, et meil ei ole vaja sellest rahast sentigi. Saame ise hakkama ilma välisabita," lausus Wolt Baltikumi juht Liis Ristal vastuseks küsimusele, kas viimasest 130 miljoni dollari suurusest rahakaasamisest midagi ka Eestisse liigub. "Meil ei ole seda raha vaja. Eesti on olnud jub...
BMW miljardäridest pärijad: meie elu pole nii lihtne kui arvatakse
Õde-vend Susanne Klatten ja Stefan Quandt omavad kahe peale ligi pool BMW AG-st ning nende sõnul on suur vastutus ja kadedus päritud vara üle alahinnatud koorem, kirjutas Bloomberg.
USA tarbijate kindlustunne pea kahe aasta madalaim
USA tarbijate kindlustunne langes juunis madalaima tasemeni alates 2017. aasta septembrist, sest optimism majanduse osas on taandumas, vahendab Bloomberg.
Saudi Araabia hakkab kopsaka summa eest elamislubasid müüma
Saudi Araabia avas mais avalikustatud programmi, mille kohaselt on võimalik taotleda kuningriigi alalist elamisluba 800 000 riaali ehk 213 000 dollari eest, kirjutab Bloomberg. Saudid üritavad seeläbi riiki meelitada välisinvesteeringuid.
Jón Baldvin Hannibalsson: Ukraina hädad on lääneriikide vigade tulemus
Eesti ja teised Balti riigid saavutasid iseseisvuse mitte tänu, vaid vaatamata lääneriikide tollasele poliitikale, mille vigade tulemust näeme tänapäeval Ukraina katastroofis, kirjutab endine Islandi välisminister, Balti riikide iseseisvumise väljapaistev toetaja Jón Baldvin Hannibalsson.
Ministeerium: veefirma kaotus vahekohtus säästis tallinlastele ligi 70 miljonit eurot
Maailmapanga juures asuv rahvusvaheline vahekohus otsustas eile jätta AS Tallinna Vee ja United Utilities B.V hagi Eesti riigi vastu rahuldamata. Tallinna veetarbijad on justiitsministeeriumi hinnangul otsusega säästnud vähemalt 67,5 miljonit eurot.
Raadiohommikus: kas postiteenus on rikaste privileeg?
Kolmapäevasest hommikuprogrammist saab vastused küsimustele, kas kirjade ja perioodika kojukanne kallineb ja kuidas saada rahvusvaheliste ettevõtete juhiks. Samuti tuleb jutuks ettevõtjate rolli vähendamine kliimamuutuse juures.
Coopi lahkuv juht: varem või hiljem näeme Eestis kaubanduskettide müüki
Augustis ametist lahkuv Coop keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand rääkis Kuku raadiosaates «Majandusruum», et juba aastaid on spekuleeritud, et kaubandusturul hakkavad konsolideerimised tulema ning varem või hiljem juhtub see nagunii.
Mertsina: intressimäärad võivad jääda negatiivseks pikemaks ajaks
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina sõnul võivad turuintressimäärad jääda negatiivseks tõenäoliselt pikemaks ajaks, kuu kuu Euribor langes kolmapäeval ajaloo madalamale tasemele -0,299 protsendile.
Kuus olulist seadusemuudatust, mis juulist jõustuvad
Tänavu 1. juulist jõustub 25 õigusakti, millest ettevõtjate jaoks on kõige olulisemad alkoholiaktsiisi langetamine ja e-arvetele üleminek.
Suur hinnavõrdlus: vaata, kui palju pead sama toote eest Soomes maksma
Soome meedia on korduvalt kirjutanud, kuidas Tallinnas on hinnad tõusnud samale tasemele või kohati isegi kõrgemaks kui Helsingis. Konjuktuuriinstituudi koostanud analüüs näitab, et sellised väited on valed - Tallinna hinnad on oluliselt soodsamad.
Meeleheitel investorid nõuavad 100aastase laenu eest imeväikest intressi
Austria kaalub jälle 100aastaste võlakirjade emiteerimist. Seda ajal, mil riigivõlakirjade tootlused üle maailma on langenud rekordmadalale, vahendab Bloomberg.
Kurikuulus laev saabus Muuga sadamasse
Eestis ja Soomes palju poleemikat tekitanud Eckerö Line'i laev saabus täna Muuga sadamasse.
Maiko Kalvet: ei maksa käega lüüa, kui hüvitist ei maksta
Kui lennuettevõtted hüvitist maksta ei soovi, ei tasu kohe käega lüüa, sest pahatihti vastataksegi esimesele pöördumisele eitavalt, kirjutab ERGO kindlustuse esindaja Maiko Kalvet.
Murrang ehituses, õhku lastud kontod ja kõrbelõhnaline majanduskatel
Äripäeva raadios tegid viimasel nädalal ilma muutuv ehitusturg, kauplemisnipid ja podisev majanduskatel, kust mõned ettevõtjad ka kõrbelõhna tunnevad. Siin on nädala kümme populaarsemat saadet, mida tasub kuulata.
Väikeste rusikate asemel kasutagem mõistuse häält ja faktide jõudu
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee taastas Venemaa volitused liiga vara, aga see ei tähenda, et Euroopa kohtleks edaspidi Moskvat siidkinnastes, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
GRAAFIK | Danske kahtlaste tehingute perioodil uuriti miljardite eurode päritolu
Rahapesu andmebüroo (RAB) vastas rahandusminister Martin Helme pärimisele rahapesu uurimise kohta ajavahemikus 2007-2015. Selgub, et valdav osa materjalidest, mis RAB uurimisasutustele edastas, puudutasid rahvusvahelist rahapesu ja nendega seotud summad küündisid üle miljardite eurode.
BLRT toetus on EASi selle aasta suurim
Sel nädalal selgus, et BLRT tütarfirma Marketex Marine OÜ kavatseb EASi toel investeerida tootmisvõimekusse 10 miljonit eurot. EAS panustab projekti miljon eurot, mis on suurim toetus, mis EAS sel aastal välja on andnud ühele ettevõttele.
Ehitajaid ootavad Soomes lahjad aastad
Ehitamine pöördub Soomes langusesse ja see võib kesta arvatust kauem, kirjutas Kauppalehti.
Kaubamaja Grupi juht: oleme jätkuvalt kasvutsüklis
Senine Kaubamaja Grupi kasvutempo saab jätkuda veel pikka aega, rääkis Tallinna Kaubamaja Grupi juht Raul Puusepp Investor Toomase tunnis.
Uurisin Viking Line’i salapärase investori tausta
Tallinki peakonkurent Viking Line sai uue suurinvestori, kes tekitas minus huvi. Kust ta nii äkki tuli? Kas ta suudab unisele Vikingile kiirema käigu sisse lükata?
Eestis on karjuv vajadus õpetajate järele
"Ühel päeval võime avastada, et tõesti pole enam õpetajaid, ja see päev pole enam kaugel." Sedasi nentis Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land, viidates sellele, et praegune süsteem pole jätkusuutlik aineõpetajate järelkasvu koolituse osas, kuna õpetajaid on lihtsalt liiga vähe.
Tallinna Linnavaraamet otsib projektijuht peaspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg 23. juuli 2019
Rahaministeeriumi IT-keskus sai uue juhi
Aprilli keskpaigast rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskuse (RMIT) direktori ülesandeid täitnud Meelis Riimaa alustab 1. juulist tööd keskuse juhina.
Juulist jõustuvad uued droone puudutavad Euroopa Liidu määrused
Uued reeglid peaksid aitama nii professionaale kui hobikorras droonikäitajaid, et saada selgust, mis on ja mis ei ole lubatud, võimaldades samal ajal ka vaba droonide liikumist EL-i piires. The post Juulist jõustuvad uued droone puudutavad Euroopa Liidu määrused appeared first on RMP.ee.
Nordica lõpetab oma nime alt lendamise ja sulgeb veel viis liini
Eesti rahvuslik lennufirma Nordica lõpetab oma nime alt lendamise ja sulgeb oktoobri lõpust viis kahjumlikku Tallinnas väljuvat liini. Nordica asemel hakkab lendama nende partner LOT.
Valdo Kalm: ummikute asemel sujuv liiklus ja puhtam linnaõhk Reidi teel
Reidi tee suurema läbilaskevõimega lahendus, mis on ristmikel laiem ja vähendab pudelikaelu, on kõigi huvides, kirjutab Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
Seimi saadik: Läti kavatseb Eestile sõja kuulutada, et siis kohe alla anda
Läti parlamendisaadik Valdis Dombrovskis analüüsis oma riigi valitsuse poliitikat ja jõudis iroonilisele järeldusele sellest, millega lõpeb tema kodumaa võimalik sõda Eestiga.
Raadil laiutav rehviväli ootab riigikohtu otsust
Kuigi Eesti Energia kateldes on vanu rehve võimalik põletada lademes, ei liigu Tartust Raadile ladestatud rehvid kuhugi, kuni riigikohus ei ole langetanud otsust, kelle vastutusel need ikkagi on.
Lux Express kavatseb siseneda Läti siseriiklikule bussiturule
Lux Express plaanib pooleteise aasta pärast siseneda Läti siseriiklikule bussiturule, juba praegu saab sõita Riiast Daugavpilsi läbi Põhja-Leedus asuva Biržai.
Koduostjatele on koitnud head ajad
Mis olukorras on kinnisvaraturg? Kas on buum ja peaks ootama mulli lõhkemisega kaasnevat kinnisvara odavnemist või just soodne aeg osta? Millist tootlust võib oodata kinnisvara väljaüürimisel? Sellised küsimused vaevavad nii neid, kes tahavad oma kodu osta, kui ka neid, kes investeerimiseks sobiv...
Aivar Pohlak: "Päeval, mil tunnen end nõrgana, astun ise kõrvale!"
"Kui ma jalgpallist loobun, pean olema nii tühi, et saan tegeleda vaid mesilaste, kurkide või tomatitega," rääkis Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak Äripäeva raadiosaates "Kuum tool". Pohlaku väitel tal alaliidu juhina rollikonflikte ei ole ning igasugused jutud diktatuurist on puhas jama.
Vananeva rahvastikuga 5% majanduskasvu ei saavuta
Kuigi uus rahvastikuprognoos näitab tulevikku varasemast veidi paremas valguses, ei muuda see suurt pilti – Eesti rahvastik vananeb ja väheneb. Optimistlikum pessimistlik rahvastikuprognoos Eesti majanduse igapäeva mõjutavad küsimused on nagu laenuintresside suurus, eelarvepuudujääk või palgakasv...
Kemikaalidega lihttöö, mille tegemiseks rakendatakse alaealisi
Küsimus: õpilasmalevas on üheks võimalikuks tööks 14aastastele lastele aleviku bussipeatuse värvimine. Kas selline töö on lastele lubatud? Kõrguses nad ei tööta, vaid värvivad bussipeatust nii kõrgele, kui maapinnalt ulatavad. The post Kemikaalidega lihttöö, mille tegemiseks rakendatakse alaealis...
Mitte alkosõda, vaid business as usual
Läti poleemika alkoholi aktsiisimäära langetamise ümber taandub rahale ja poliitilise kasu lõikamisele, millest ei tasu välja teha, leiab Äripäev juhtkirjas.
Pisarad lahutavad meelt
Maailma suurimal loovusfestivalil Cannes Lions näitasid trendid, et ideed muutuvad varasemaga võrreldes tõsisemaks, selgitas Äripäeva raadio hommikuprogrammis agentuuri Kontuur loovjuht Urmas Villmann.
Aasia lennufirma tahab droonidega lennutada tonnide viisi kaupa
Indoneesia suurim lennufirma Garuda Indonesia hakkab testima droone, millega vedada korraga mitu tonni kaupa.
Nõmme päästehoone jõudis nurgakivini
Reedel asetasid siseminister Mart Helme, Päästeameti direktori asetäitja Andreas Anvelt, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre nurgakivi järgmisel aastal valmivale Nõmme päästehoonele.
LHV podcast: Herty Tammo idufirmadesse investeerimisest
Herty Tammo on ingelinvestor, riskikapitalist ja ettevõtja. LHV vanemmaakler Nelli Janson uurib tema käest idufirmadesse investeerimise, kiirendite ja startupide maailma kohta. Kuidas ikkagi esimeste seas investeerida tulevastesse tipptegijatesse? Mis teeb riskikapitali riskantseks ja kuidas kiir...
Aktsiisitulude negatiivne stsenaarium, millest kõva häälega ei räägitud: Läti vastukäik võib tähendada Eestile suurt maksuauku
Pooleteise aastaga võib Eesti eelarve Läti vastukäigust 30 miljonit eurot kaotada.
Pokémon Go tegijad loodavad võluda järgmist hitti
Mobiilimängu Pokémon Go tegija Niantic tutvustas eile uut liitreaalsuse mängu, millega üritatakse korrata kolme aasta tagust edu. Jällegi võetakse taaskasutusse teada-tuntud bränd, sedapuhku Harry Potteri maailm.
Fortum kaalub Eesti äride müüki
Tartu ja Pärnu keskkütte- ja jahutusettevõtted võivad saada uue omaniku juhul, kui Soome energiatootja Fortum peaks langetama otsuse need maha müüa.
LHV: Tallinna Vee väärtust hakkavad mõjutama uued tariifid
LHV vanemanalüütiku Sander Danili sõnul sõltuvad Tallinna Vee tulevased rahavood ja väärtus suuresti uutest konkurentsiameti poolt kinnitatud tariifidest, mille suurus on praegu veel ebaselge.
Ekspert selgitas ameeriklaste suurt huvi Vene vesilennuki Be-200 vastu
Venemaa vesilennuki Be-200 tarned Ameerika Ühendriikidesse algavad aastatel 2020–2021.
Linnamäe sai loa suurendada osalust kinoketis
Ärimees Margus Linnamäe plaanidele suurendada osalust kino- ja meelelahutusäris Apollo konkurentsiamet takistusi tegema ei hakka.
Otsus tehtud: valitsus eraldas Nolani filmile 5 miljonit eurot
Valitsus suurendas kultuuriministeeriumi ettepanekul tagasimaksefondi Film Estonia mahtu ühekordselt ligi 5 miljoni euro ulatuses. Toetuskava suurendati seoses Eestis toimuvate Christopher Nolani filmi «Tenet» võtetega.
AB Logistika Grupi ekspedeerimisüksus ühineb Via 3L-ga
AB Logistika Grupp OÜ ekspedeerimise äriüksus ühineb Baltikumi juhtiva logistikaettevõtte Via 3L tütarettevõtte Via 3L Freight OÜ-ga.
EfTEN sai juurde tuhatkond uut aktsionäri
Uute tulijate kõrval kasutas enamik EfTENi suuraktsionäre viimatist aktsiaemissiooni oma osaluse suurendamiseks.
Lukas tegi ettepaneku eraldada Nolanile 5 miljonit
Filmitööstusele mõeldud toetusmeetme kaudu valmistub Eesti maksma Christopher Nolani filmi "Tenet" võtete Eestis toimumise puhul filmistuudiole kuni 5 miljonit eurot.
Viljandi uue haigla projekteerimisleping sai allkirjad
Viljandi maakonna uue haigla ja tervisekeskuse projekteerimisleping sõlmiti ühispakkujaga DAGOpen OÜ, Bakpak Architects ning Planho Consultores, kes võitis ka uue hoone arhitektuurikonkursi võistlustööga „ELU“.
Puhkusetasu maksmise aeg on töötaja ja tööandja kokkuleppe küsimus
Ettevõttes on juulikuus kollektiivpuhkus. Kas töötaja tohib avalduse alusel lasta puhkuserahad välja maksta alles augustis ja kui tohib, kas siis peab seda tegema kogu kollektiiv? The post Puhkusetasu maksmise aeg on töötaja ja tööandja kokkuleppe küsimus appeared first on RMP.ee.
USA: oleme valmis NATO riikidele laenu andma, et Vene relvad Ameerika omadega asendada
Selliseid laene vajab Ameerika mitte niivõrd alliansi "Venemaast sõltuvuse vähendamiseks" kui just oma sõjatööstuskompleksi rikastamiseks, on Venemaa eksperdid kindlad.
Tulevase börsifirma juht: tuuleenergia on meie peamine kasvumootor
Taastuvenergiaettevõtte Enefit Greeni juht Aavo Kärmas lausus, et kui Poola päikeseparkide projekt polnud sugugi suvaline kõrvalepõige, siis eelkõige näeb ta ettevõtte kasvu tuuleenergias.
Eesti esimene rahvusvahelise kuldtaseme sertifikaadiga sommeljee on Urvo Ugandi
AS Liviko kvaliteetveinide tootejuht ja sommeljee Urvo Ugandi on ainsana Eestist saavutanud Rahvusvahelise Sommeljeede Assotsiatsiooni kuldtaseme sertifikaadi, mis on tunnistuseks kõrgetasemelistest erialastest teadmistest ja oskustest.
Aivar Sõerd: valitsuse aktsiisilangetus osutus jämedaks veaks, lõunarindel saadi lüüa!
Reformerakondlasest riigikogulane ütleb, et Läti kiire vastu käik Eesti valitsuse alkoholi aktsiiside langetamise kavale näitab, et piirikaubanduse kokkutõmbamiseks valiti väga vale tee.
Galerii: Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskusele pandi nurgakivi
Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller panid eelmisel nädalal Narva õppekeskuse uuele hoonele nurgakivi.
Tallinna Vee aktsia odavneb
Börsipäeva esimesel pooltunnil hakkas Tallinna Vee aktsia hind langema seoses nädalavahetusel selgunud rahvusvahelise vahekohtu otsusega, mis lükkas tagasi Tallinna Vee kompensatsiooninõuded Eesti riigi vastu.
Börs: aktsiaturud G20 kohtumise ootuses väheliikuvad
USA aktsiaindeksid esmaspäeval veidi langesid, kui tehnoloogiaaktsiate tõususust tuleva positiivse mõju võttis maha ravimifirmade sektor. Investorid ootavad USA presidendi Donald Trumpi ning Hiina presidendi Xi Jinpingi kohtumist käesoleva nädala lõpul toimuval G20 tippkohtumisel, kirjutab Reuters.
Ligi pooled Eesti müüjad ei küsi alaealistelt alkoholiostjatelt dokumenti
Rimi tuletab kaupmeestele meelde, et nad räägiksid praegusel suvisel perioodil oma teenindajatega veelkord alkoholimüügiseadustest.
Eesti hasartmängufirma kaasas 7,6 miljonit investeeringut ning laieneb uutele turgudele
Eestis asutatud hasartmänguettevõte Coolbet kaasas hiljutises investeerimisvoorus 7,6 miljonit eurot, mida plaanitakse kasutada tootearenduseks ja uutele turgudele laienemiseks.
Jaanipäeva logistikas on abiks vastav kaardirakendus
Mitu päeva kestvate jaanilõkete ümber toimuvad sündmused on kokku üks suur üle-eestiline rahvaüritus. Kuidas teha valikut, kui jaanisündmuste infot on üle veebi ja erinevate ajakirjandusväljaannete väga palju? Ettevõtlikud inimesed on loonud selleks vastava
Eesti firma loodud IT-süsteem võitleb illegaalse kalapüügiga
Eesti IT-firma Finestmedia rakendas maaeluministeeriumiga töösse andmevahetusplatvormi, mille kaudu saab jälgida ligi 85 000 maailmameredel seilava kalalaeva positsiooni, registriandmeid, püügiandmeid ja ostudokumente.
RMP.ee maksuskoop 24.-30. juuni
Kõige pikemaks venib see TÖÖ, millega sa kunagi pihta ei hakka. J. R. R. Tolkien Jaanikuu viimane nädal on alanud. Võimalus sõnajalaõie leidmiseks on nüüdseks möödanik, kuid Eestimaa loodusest võib leida imekauneid ja hästi lõhnavaid käpalisi. Siinkohal on paslik meelde tuletada, et 2019. aasta o...
Läti peaministri aktsiisidiili jutt lõi Eesti poole pahviks
Nädala alguses lajatas Läti peaminister Arturs Krišjānis Kariņš, et Eesti valitsus on rikkunud kokkuleppeid ja alustanud aktsiisisõda. Eesti pool ei saa aga aru, millest Kariņš üldse räägib.
Eestimaalased tõmbasid Läti alkorallil käsipidurit
Eestimaalaste huvi Lätist alkoholi ostmise vastu on Kantar Emori värske piiriüleste alkoholiostude seireuuringu andmetel tänavu võrreldes eelmise aastaga langenud, juhtekspert Aivar Voog prognoosib alates juulist piirikaubanduse edasist langust.
Swedbanki asub tüürima tagatoa mees
Swedbanki uueks juhiks valitud Olavi Lepp (41) sõnas eilsel pressikonverentsil, et tema eesmärk on taastada töörahu ajal, mil panga endine juht Robert Kitt saadeti kuldsete käeraudadega jahtuma.
Ameerika ülirikkad soovivad jõukuse maksustamist
Grupp liberaalseid USA miljardäre on kirjutanud alla avalikule kirjale, mis kutsub üles kehtestama ülirikastele jõukuse maksu, et vähendada Ühendriikides vohavat äärmuslikku sotsiaalset ebavõrdsust ja võidelda kliimamuutusega.
Investorid jooksid LHV võlakirjadele tormi
LHVs lõppes reedel nii allutatud võlakirjade kui ka täiendavatesse esimese taseme omavahenditesse kuuluvate võlakirjade pakkumine, sealjuures märgiti mõlemad emissioonid üle ning LHV kasutas õigust suurendada mahtu.
Wall Streeti kogemusega pankur: usun Danskesse edasi
Danske aktsiat pärast rahapesuskandaali ostnud Kaido Veske rääkis Äripäevale, et on endiselt panga aktsionär ja ootab kannatlikult teesi realiseerumist.
ACE Logistics lõpetas läinud aasta edukalt
ACE Logistics Grupi 2018. aasta konsolideeritud puhaskäive kasvas eelmise aastaga võrreldes 18% ning jõudis 32 miljoni euro tasemele, teatas ettevõte.
Justiitsministeerium tahab kaotada pooled kohtutäiturid, trahve hakkab nende asemel sisse nõudma maksu- ja tolliamet
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile täitemenetluse reformi, millega hakkab trahve sisse nõudma maksu- ja tolliamet (MTA). Ümberkorraldustega jääb ka kohtutäitureid senise 43 asemel alles 20.
Kuue kuu Euribor langes rekordmadalale -0,308 protsendile
Kuue kuu Euribor langes reedel 0,005 protsendipunkti võrra -0,308 protsendile ehk rekordmadalale tasemele.
Tallinna Vee aktsia tegi suure kukkumise
Tallinna Vee aktsia alustas tänast kauplemispäeva suure kukkumisega, sest ettevõte kaotas tariifivaidluses riigiga rahvusvahelises vahekohtus ning ei saa tõsta vee hinda soovitud määras.
Bolt käivitab Tallinnas elektriliste tõukerataste laenutuse
Alates 19. juunist saab Tallinnas laenutada Bolti elektrilisi tõukerattaid. Tallinn on Pariisi ja Madridi järel maailmas kolmas linn, kus Bolti tõukerattaga sõita saab. Ratta laenutus maksab 10 senti minuti eest, kuid mitte üle 15 euro päevas.
ELEA valis juhatust, uueks liikmeks sai Roger Allas
Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsiooni (ELEA) esimehena jätkab Logistika Pluss OÜ peadirektor Toomas Orutar, aseesimeheks valiti juhatuse uustulnuk, HAVI Logistics OÜ tegevjuht Roger Allas.
Madison: stabiilsusmehhanismi puudutav küsimus on koalitsioonis meie jaoks punane joon
Euroopa parlamenti valitud Jaak Madison vahendas oma Facebooki seinal, et ei nõustu peaminister Jüri Ratasega ning toetab Martin Helme "soleerimist" Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) puudutavas küsimuses.
E-residentide firmade kuine maksutulu ületas miljoni piiri
Aprillis tasusid e-residentide poolt loodud ettevõtted Eestis makse enam kui miljoni euro ulatuses, mainitud piir ületati projekti ajaloos esmakordselt.
Eldorado Resorts plaanib Caesarsi ostuga suurematele konkurentidele kandadele astuda
USA kasiinooperaator Eldorado Resorts ostab konkurendi Caesars Entertainment ligikaudu 8,5 miljardi dollari eest, et paremini konkureerida suuremate rivaalide Las Vegas Sandsi ja Wynn Resortsiga, vahendab Reuters.
SEB: kas tunneme järgmise majanduskriisi õigeaegselt ära?
SEB fondijuht Endriko Võrklaev hoiatab, et iga majanduskriis on erinev, aga inimesed õpivad alati möödunud majanduskriisidest. Seega kuidas on võimalik ära tunda järgmine kriis?
Eesti Energia ja Microsoft loovad koos digilahendusi
Eesti Energia ja Microsoft sõlmisid koostöökokkuleppe, et ühiselt arendada ja eksportida digitaalseid energia- ja elektrivõrgu juhtimise lahendusi.
Beebiinvestorite portfellid kasvavad mühinal
Enamik inimesi, kes investeerivad oma tuleviku kindlustamiseks, nõustuvad tagantjärele, et oleks võinud alustada juba tunduvalt varem. Nii mõeldes teevad tänapäeva noored vanemad oma lastele juba nende sündides investeerimisportfelli, kindla plaaniga lapsed aja jooksul investoriks välja õpetada.
Läti peaminister lubab "aktsiisisõjas" Eestile vastata
Läti peaministri Krišjānis Kariņši sõnul on Eesti rikkunud aktsiiside osas Lätiga tehtud kokkulepet, mistõttu Lätil ei jää üle muud, kui samuti alandada alkoholiaktsiisi, kirjutab Läti Delfi.