GMi endine tippjuht: Tesla lõpetab surnuaias
Tesla tegevjuht Elon Musk on sümpaatne mees, kes ei tea, kuidas autotootjat juhtida, ütles General Motorsi endine juhatuse aseesimees Bob Lutz.
Lahendus 100 miljonile plekkpurgile? Automaadid hakkavad tasuta Läti taarat vastu võtma
Eesti Pandipakend ja kauplused kavatsevad peagi välja tulla lahendusega, mis võimaldaks inimestel Lätist toodud pandimärgistuseta taarat tasuta Eesti automaatidesse pista.
Ekspert hindas EL-i võimalusi LNG importimiseks USA-st
EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.
Vene toll ootab ka Eestilt liisingufirmade nimekirja
Venemaa toll palub Eesti maksu- ja tolliametilt siinsete usaldusväärsete liisingufirmade nimekirja, et võimaldada sarnaselt Soomele nende firmade sõidukitel piiri ületada ilma pandimaksuta.
Aivar Rehe pihtimus*
Te kõik, kes te suu täis võtate ja leheveerge täidate – te ei tea midagi. Te ei tea, kuidas see kõik oli, ja te ei tahagi teada. See viimane on kõige hirmsam. Ma ütlen teile: igaüks teist oleks minu asemel teinud sedasama. Ainult et halvemini.
Koppel: Eesti rahvas peaks saama kapitaliturgudel kasvust rohkem osa
SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel leiab, et Eesti inimestel on liiga palju ülimadalat intressi teenivaid hoiuseid. Eesti kapitaliturge on vaja arendada, et Eesti inimesed majanduskasvust rohkem osa saaksid."Eesti inimeste säästud kasvavad ja on kõigi aegade tipus. Aga need seisavad lih...
Ossinovski firma Skinest Rail sõlmis 20 miljoni eest lepinguid
Oleg Ossinovskile kuuluv Skinest Rail sõlmis koostöölepingud suure diiselmootorite tootja ning raudteetehnoloogiate firmaga, kokku on nende väärtus üle 20 miljoni euro.Skinest Rail sõlmis Berliinis toimuval suurimal transpordi- ja tehnoloogiamessil Inno Trans koostöölepingud diiselmootorite tootj...
Telia näitas oma mobiilivõrgus uskumatult suurt kiirust
Tallinna Tehnikaülikoolis toimuva konverentsi TalTechDigital raames näitas Telia oma mobiilivõrgus allalaadimiskiirust, mis ületas 1Gbit/s piiri. Tulemus saavutati tavatingimustel ja –sagedustel töötavas Telia 4G võrgus.
Nordlin lammutab Tartu Variku koolimaja
Variku kooli rekonstrueerimist alustati suve lõpul sellega külgnevast võimlast, mis on nüüdseks lammutatud. Praegu käivad hoonesisesed lammutustööd koolimajas sees. Koolimajast jäävad pärast lammutustööde lõppu alles ainult kandekarkass ning välispiirded.
Maakohtade ettevõtjad: võite ju pool palka kinni maksta, aga spetsialiste pole ikka kuskilt leida
Ettevõtjad ei näe sotsiaalministeeriumi töökoha loomise toetusel mõtet ja peavad viie töötaja palkamise kriteeriumi liiga suureks.
Tuleval aastal on põhirõhk Kose–Mäo teelõigul
Valitsus jõudis eilsel riigieelarve arutelul põhimõttelisele kokkuleppele, et riik jätkab järgmisel aastal Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa, Tallinna–Pärnu–Ikla ja Tallinna–Narva maantee suuremahulisi ehitustöid, teatas majandusministeerium.
EL ja ÜK Salzburgis kokkulepet ei saavutanud
Euroopa Liidu liidrid keeldusid 20. septembril Salzburgi kohtumisel Briti peaministrile Theresa Mayle järeleandmisi tegemast ja hoiatasid, et tema Brexiti-plaanid on vastuvõetamatud.May lubas tulla välja uute ettepanekutega Iiri piiri asjus.EL-i liidrid tegid sel nädalal ettepaneku pikendada kokk...
Kurikuulus pankrot viis Eesti Energialt miljoni
Eelmisel nädalal raputas Euroopa energiakaubandust Norra eraisikust kaupleja isiklik pankrot, mis jättis turu stabiilsust tagavasse fondi 114 miljoni euro suuruse augu ja millest Eesti Energia kui ühe turuosalise kahju ulatus miljoni euroni.
Plekitust töörügajast sai musta raha maaletooja sümbol
Aivar Rehe on olnud üks Eesti edukamaid ja edevamaid tippjuhte. Tõsi, tal ka on, millega hoobelda.
Finantsinspektsioon: Danske siseraport kinnitab Eesti sõltumatu järelevalve seniste sammude õigsust
Danske Bank A/S avaldas 19. septembril kokkuvõtte oma sisejuurdluse raportist, mis käsitleb mitteresidentide teenindamist Danske panga Eesti filiaalis. „Danske panga sisejuurdluse raport kinnitab Finantsinspektsiooni poolt 2007-2015 läbiviidud kontrollide tulemusi Danske panga Eesti filiaalis nin...
Hiiemaa: IT-spetsialiste tuleks koolitada nagu arste
Tarkvarafirma Erply asutaja Kristjan Hiiemaa kinnitas kohtumisel peaminister Jüri Ratasega, et kui praegu koolitatakse IT-spetsialiste üldnimetuse all, tuleks neid õpetada nagu arste, st spetsiifika põhjal.
Eluaseme hinnaindeks kasvas teises kvartalis 7,4 protsenti
Statistikaameti koostatud eluaseme hinnaindeks kasvas teises kvartalis aastaga 7,4 protsenti, esimese kvartaliga võrreldes tõusis näitaja 1,1 protsenti.Eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 8,7 protsenti ja majade hinnad 4,1 protsenti, teatas statistikaamet. Aastavõ...
Galerii: Logistika esimene kogemuskonverents
Teisipäeval toimus Tallinki hotellis Eesti esimene Logistika kogemuskonverents, kus kaheksa erineva ettevõtte inimesed jagasid oma lugusid elust enesest.
SEB: vaid 6% eestlasist kõrgete digioskustega
Vaid 6% Eesti, Läti ja Leedu elanikest kasutab kaasaegseid digitaalseid lahendusi vabalt, selgus SEB panga Baltimaade kliendibaasi põhjal korraldatud uuringust.
OECD: kaubanduskonfliktid kisuvad maailma majanduskasvu alla
USA presidendi Donald Trumpi algatatud kaubandustülid ja sellest tulenev kaubanduse ülemaailmne aeglustumine aeglustab ilmselt ka globaalset majanduskasvu, teatas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) 20. septembril."Kui see jätkub, siis oleme silmitsi aeglustuva kasvuga," ütles OECD pe...
Ripple’i uus plaan tõstis krüptoraha hinda üle 40%
Krüptoettevõte Ripple teatas plaanist kasutada oma krüptoraha uue maksesüsteemi osana. Uudis on kergitanud krüptoraha hinda üle 40%, kirjutab Bloomberg.
Tallinnas kodu ostmine muutus vähem jõukohaseks
Eluaseme taskukohasus Tallinnas selle aasta teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga langes, kuna kinnisvarahindade kasv oli pealinlaste palgakasvust ja eluasemelaenude intressimäärade kasvust kiirem, selgub Swedbanki eluaseme taskukohasuse indeksist.
Eesti parim juht: töötajad vajavad vabadust
Töötajad vajavad töölepingut, mis võimaldaks neil oma soovi järgi tööaega valida, rääkis tööandjate keskliidu volikogusse kuuluv Circle K Eesti juht Kai Realo.
Väiksematel joogitootjatel läheb raskeks
Eesti joogitööstus näitab tugevat langustrendi ja kuigi raske on kõigil, läheb eriti valusaks väiksematel ettevõtjatel, ennustab ASi Liviko juhatuse liige Janek Kalvi.
Riik plaanib kinni maksta poole Ida- ja Kagu-Eesti töötajate palgast
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele Ida-Virumaale ning Kagu-Eestisse uute töökohtade loomise toetuse tingimused, teatas ministeerium.
AKI juht KAPOst luba ei saanud
Kaks päeva tagasi teatas justiitsministeerium lühikeses pressiteates, et äsja andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks nimetatud Marko Aavik loobus ametikohast, tehes seda omal soovil, tegelikult põrus pikaaegne asekantsler kaitsepolitseiameti julgeolekukontrollis, kirjutas Postimees.
Danske Banki raporti tutvustamisel püüti tappa avalikkuse tähelepanu
Eile sadakond ajakirjanikku kohale meelitanud Danske Banki sisejuurdluse esitluse eesmärk oli mainepesu, mitte vastutavate isikute nimetamine.
Discounterite võidukäik Euroopas jätkub
Kaubanduse Aastakongressi esineja ja LZ Retailytics analüütik Daniel Johansson rääkis, et järgmise viie aasta jooksul plaanivad discounterid Eruoopas lisada juurde 10 miljonit ruutmeetrit müügipinda.
PSA uued kaubikuid said ihaldatud tiitli
Hannoveris kuulutati välja traditsiooniline Aasta Kaubik 2019 tiitli võitja, mis sedapuhku läks PSA kaubikutekolmikule Citroen Berlingo, Opel Combo ja Peugeot Partner.
Mööbliettevõte OCCO otsib turundajat
Kandideerimine: occo@occo.ee
Browder: Danske ise juhte vastutusest vabastada ei saa
Danske mitteresidentide portfelli uuring tõi avalikkuse ette hulgaliselt uut informatsiooni, kuid seda varjutavad katsed end paremast küljest näidata, liitub Danske uuringu kriitikutega Bill Browder.
Margus Linnamäe meediafirma ostab osa filmitootjast
Konkurentsiamet andis Margus Linnamäe meediafirmale Eesti Meedia loa osta 55-protsendiline osalus filmitootjas Apollo Film Productions.
Täna selgub e-identiteedi tulevik
Täna Tallinnas Kultuurikatlas lõppeval rahvusvahelisel eID foorumil keskendutakse elektroonilise identiteedi ning IT-lahenduste tulevikuküsimustele.
EfTEN alustas Hortese aianduskeskuse ehitamist
EfTEN Real Estate Fund III alustas Tallinnas Tähesaju kaubanduspargis Hortese aianduskeskuse ehitamisega, teatab ettevõte börsiteates.
Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks
Ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõu Janus Paurmani sõnul loodavad inimesed OÜtades raha võita, aga tekitavad endale tegelikult kaugeleulatuva probleemi.
Danske juht astub tagasi
Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen teatas oma soovist tagasi astuda.
Valga ettevõtja pidi uksed sulgema: tänan meediat ja maksupoliitikat!
Valgas Kesk tänaval üle kümne aasta tegutsenud vaibapood sulges uksed ning juhataja toob põhjuseks ostlejate Lätis käimise, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.
Soomlased hakkavad Eestis Opelit esindama
Kui kevadel ostis soomlaste Bassadone Automotive Nordic ära Peugeot` maaletooja Baltikumis, KW Bruuni, siis eile teatas Opel, et ka nende uueks esindajaks Baltikumis saab olema Soome firma LänsiAuto OY.
Laupäeva öösel langeb elektri hind peaaegu nulli
Elektri hind on elektribörsi NordPool Spot Eesti piirkonnas laupäeval alates keskööst kuni kella üheni öösel 2,4 eurot megavatt-tundi ehk 0,24 senti kilovatt-tund.
Uuring: Tarbijate ostuotsused on üha rohkem läbi kaalutletud
Jätkusuutlikujaekaubanduse arendaja iRetail Eesti juhi Ragner Simsoni sõnul selgusläbiviidud ostuteekonna uuringus „Retail Buying Study“, et tarbijad teevad ühateadlikumaid valikuid, ning mõttest ostuni võib kuluda mitu kuud. Uuringustselgub veel, kust ammutavad tarbijad inspiratsiooni ning kust ...
Täna on liiklussurmade vaba päev
Täna, 19. septembril toimub kolmandat korda liiklussurmade vaba ehk EDWARDi (European Day Without A Road Death) päev, mille eesmärk on tõmmata laiemalt tähelepanu liiklusõnnetustele. Oluline on, et iga liikleja mõtleks, milliste riskidega ta liikluses kokku puutub ning mida ta saab teha nende väh...
Veljo Ipits: tööjõuga on probleem suurem, kui poliitikud julgevad valijatele öelda
Tööandjate Keskliidu nõukogusse kuuluv Salvesti juht Veljo Ipits ütles, et tööjõuprobleemi puhul näitavad arvud, et tulevik on mustem, kui poliitikud tunnistavad.
Majanduseksperdid: ühisrahastust ei tohi ülereguleerimisega tappa
Kapitalituru arendamiseks tuleb elavdada börsi, kuid samas ei tohi võtta inimestelt võimalust riskida ega näiteks ühisrahastust liigsete regulatsioonidega tappa, leidsid majanduseksperdid vestlusringis “165 päeva valimisteni: mis saab Eesti kapitaliturust pärast uue valitsuse ametisse astumist?“
Jüri Ratas vahetanud Taani peaministriga Danske teemal sõnagi
Peaminister Jüri Ratas tunnistas, et ei arutanud kolmapäeval ja neljapäeval Euroopa Liidu liidrite tippkohtumisel Salzburgis oma Taani kolleegiga Danske panga rahapesuskandaali.
Aktsiisilangetusi ei tule
Tuleva aasta eelarvesse ühtegi aktsiisilangetust ei mahu ning koalitsioonipartneritel on kavas vaid seni kokkulepitud alkoholiaktsiisi tõusude ärajätmised lõpuks seadusse kirjutada.
Eesti Unistus: 30-aastaselt miljonäriks
Edukas pokkerimängija, ettevõtja ja investor Madis Müür kirjutas Postimehe arvamusloos, milline võiks olla tema nägemuses unistuste Eesti. “Mikskipärast on meil populaarsed hüüdlaused nagu: „Jää iseendaks!“ ja „Tee seda mis sulle meeldib.“ Oleks ma sellist lollust masu ajal kuulda võtnud oleks mi...
Andmekaitse juht põrus kapo kontrollis
Kaks päeva tagasi teatas justiitsministeerium lühikeses pressiteates, et äsja andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks nimetatud Marko Aavik loobus ametikohast, tehes seda omal soovil, tegelikult põrus pikaaegne asekantsler kaitsepolitseiameti julgeolekukontrollis, kirjutab Postimees.
Danske tegevjuht astus tagasi
Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen informeeris täna nõukogule, et soovib astuda oma ametikohalt tagasi, teatas ettevõte börsile
Krüptomaailm – 1000kordset kasvu enam ei tule, plahvatus aga küll
Lahendus, millele veel probleemi leitud pole – kõlab üks krüptovarade iseloomustus. Kuid hoolimata drastiliselt langenud hinnast jätkub taustal töö tehnoloogia kallal ning selle integreerimine äriprotsessidesse.
VIDEOINTERVJUU Danske panga juht: mingit ebaeetilist kokkulepet meil Aivar Rehega ei ole
Danske panga nõukogu juht Ole Anderson ütles Postimehele Kopenhaagenis antud videointervjuus, et nad ei ole midagi ebaeetilist teinud selleks, et Aivar Rehe oma suu Danske teemadel lukus hoiaks.
Kaja Kallas lubas tasuta bussisõidu kaotada
Reformierakonna võimuletuleku korral ei oleks tasuta bussisõidul pikka pidu, lubas erakonna esimees Kaja Kallas intervjuus, mis pani kiirelt tasuta bussisõidu kaitsjad Keskerakonnas aktiveeruma.
Palgadoping olematutele töötajatele
Tervise- ja tööministri Riina Sikkuti eestvedamisel tuleb Ida-Virumaale töökohtade loomise toetuse teine tulemine, mis seekord laieneb ka Kagu-Eestisse. Sealsetel ettevõtjatel on raske mõista, kust need inimesed võetakse, keda toetusega palgata.
Tööandjad: me ei tohi teha Eestist abituse õppimise meistriklassi
Eesti tööandjate sõnul ei tohi riik maha jätta väetimaid ega neid, kes ei saa ise hakkama, kuid me ei tohi ka kujundada oma riigist abituse õppimise meistriklassi.
Ühistranspordi hind tõuseb üle 100 miljoni euro
Valitsuse plaani kohaselt kasvab ühistranspordi dotatsioon järgmisel aastal 101 miljoni euroni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Cleveron ja Taxify mitmel alal nominendiks
Selgusid EASi ja tööandjate keskliidu välja antava ettevõtluse auhinna nominendid kõigis viies kategoorias, mitmes neist on üheks kandidaadiks Taxify ja Cleveron.
Renault esitleb oma isejuhtivat pakiveosõidukit
Renault Grupp tutvustab homme külastajatele avataval Hannoveri näitusel Renault EZ-PRO robotsõidukit, mis on 100% elektriline ja isejuhtiv. Kontseptsioon on loodud pakivedudeks linnas ja muudeks tegevusteks.
Estcoin kui hüpe kiviaega
Eestil on üks natuke piinlik probleem ja selle probleemi nimi on Estcoin, kirjutab ajakirjanik Jaanus Vogelberg.
Markus Villig: mitte keegi maailmas ei ole nii kiire kui meie
Taxify on suutnud tihedas rebimises konkurentidega oma investoreid üllatada: suur ettevõte teeb mõtted teoks endiselt paari kuuga.
Paleepööre: Eesti võib maailmanäitusel siiski osaleda
Kuigi kevadel teatas tollane ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, et Eesti järgmisel maailmanäitusel EXPO rahapuudusel ei osale, plaanib uus minister Rene Tammist seda siiski teha. Kui varasemalt prognoositi osalemise maksumuseks neli miljonit eurot, siis ministri kava kohaselt võiks...
Mootorsõidukite turul võib veel üleostmisi tulla
Ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast, selgub Äripäeva koostatud valdkonna konkurentsiraportist.
Maksuvõlglaste TOPi esikümnes suisa viis uut firmat
Septembri seisuga on Eesti maksuvõlaga ettevõtete nimekirja esikümnes koguni viis muudatust, kirjutab Äripäev.
Mootorsõidukite turul võib veel konsolideerumisi tulla
Ainult ühte kaubamärki müüvatel diileritel on põhjust karta oma positsiooni pärast, selgub Äripäeva koostatud valdkonna konkurentsiraportist.
Kes praamijama eest vastutab?
Aastatetagune ebapädev praamiostu otsus häirib inimeste elu tänaseni ja oleks aeg, et sarnaste rumaluste eest ametnikud ja poliitikud ka reaalselt vastutama hakkaksid, kirjutab ettevõtja Mati Väärtnõu.
Raport: Eestis on asi halb, sest ükski panga kolmest kaitseliinist ei toimi
2015. aasta oli Danske Bankile Eestis välispankade vaates väga karm, kinnitab eile avaldatud raport.
Kunda sadama müüja: praegu saab mõistliku hinna
Kunda Nordic Tsement AS müüb Kunda sadama Baltic Maritime Logistics Groupile, tehingu taga on soov keskenduda põhiärile ja ka see, et praegu on müügiks hea aeg.
Soome ja Venemaa leidsid liisinguautode piiriületusele lahenduse
Soome piiril Venemaaga tekkis sama probleem mis Eestiski: liisinguautode üle piiri liikumisel nõudis Vene pool tuhandete eurode suuruse tagatisraha maksmist, nüüd on Venemaa Soomele lahenduse välja pakkunud, kirjutab Kauppalehti.
Üle 200 kiiruskaamera trahvi tühistatakse
Eelmisel nädalal uuendas Maanteeamet 35 kiiruskaamera tarkvara, kuid selle käigus tekkis viga, mille tõttu nende kaamerate fikseeritud kiiruseületamiste juhtumite põhjal 11.-13. septembril määratud 241 hoiatustrahvi tühistatakse.
Londoni bussid saavad Eesti superkondensaatorid
Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis Suurbritannia bussitootjaga viieaastase mitme miljoni euroni ulatuva lepingu.
Trump kehtestas tollitariifid 200 miljardi dollari väärtuses Hiina impordile
USA president Donald Trump eskaleeris oma kaubandussõda Hiina vastu, kehtestades kümneprotsendise tollitariifi umbes 200 miljardi dollari väärtuses impordile.
Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli
1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul välisehitajate probleem on selles, et riik tegeleb aktiivselt käputäie sisserännanud IT-meestega, aga ehitajad jäetakse pool-orjadena kahtlaste vahendajate meelevalda.
Mis vanuses peaks loobuma autojuhtimisest?
Sel aastal on liikluses saanud vigastada 167 ning hukkunud 13 inimest, kes on vanemad kui 65 eluaastat. Kas vanemaealine liikleja peaks autojuhtimisest loobuma?
Mida peab arvestama autoga Venemaale sõites?
Alates 4. septembrist 2018. a jõustusid Vene tolliseaduse muudatused, mille järgi liisinguautoga Venemaale reisides tuleb piiril tasuda tagatisraha. Vene tolliesindajad on saatnud kirja palvega esitada liisingufirmade andmeid, et Vene tollil oleks võimalik seadust paremini rakendada.
Ministeerium leevendab energiatõhususe nõudeid
Erialaliitude ja ehitussektori esindajatega konsulteerimise tulemusel leevendab riik liginullenergiahoonete nõudeid, mis hakkavad kehtima alates 2020. aastast väljastatavatele ehituslubadele.
Aasta parim juht: töötamine ei ole noorte jaoks iseenesestmõistetav
Sel aastal parima juhi tiitliga pärjatud Circle K juht Kai Realo ütles, et töö tegemine kui selline pole uue generatsiooni jaoks enam iseenesestmõistetav, mistõttu tuleb leida teistsuguseid võtteid, kuidas noori mõjutada ja motiveerida.
Coca-Cola kaalub kanepiturule sisenemist
Maailma suurimast joogitootjast Coca-Colast võib saada järgmine ettevõte, kes siseneb kanepijookide ärisse, kirjutab Bloomberg.
Börs: Dow väljus lõpuks korrektsioonist
Neljapäeval vaatasid USA börsid taas Ühendriikide-Hiina tollilahingust mööda ning keskendusid selle asemel riigi majanduse tublile käekäigule, tõugates Dow ja S&P 500 avastamata kõrgustele.
GRAAFIK Kolm aastat Läti piirikaubandust: kui palju on riik maksuraha kaotanud?
Eesti riik on kaotanud kolme aasta jooksul Läti piiril enam kui 275 miljonit eurot potentsiaalset maksutulu.
Swedbank avas uue äpi beetaversiooni
Swedbank avas tänasest Eestis uue mobiiliäpi piiratud funktsionaalsusega beetaversiooni, et kliendid saaksid seda proovida ja pangale soovi korral ka tagasisidet anda.
Valmis Eesti esimene robotjurist
Lõppenud nädalavahetusel osales Eesti Õigusbüroo häketonil #BaseCamp, kus valmis 48 tunni jooksul Eesti esimene robotjurist, mis aitab koostada inkassofirmade nõuetele vastukirju.
Danske Banki rahapesuvastase võitluse juht Rehele: miks on meil nii keeruline saada ligipääsu dokumentatsioonile
Danske Banki juhid teadsid kahtlustustest, et Eesti filiaalis võisid olla Venemaa keskpanga mustas nimekirjas olevate klientide kontod ning kirjutasid Danske Eesti juhtidele korduvalt, kus palusid selgituste saamist.
Raivo Hein hiinlaste hiljutisest huvist Saaremaa silla vastu: veel tuhat delegatsiooni tahaks siia tulla
Saaremaa silla idee elustanud ettevõtja Raivo Heina sõnul ei tasu hiinlaste hiljutist käiku Saaremaale ületähtsustada, kuna projekti vastu huvitundjaid on palju. Ühtlasi räägivad Hiina raha vastu riigi enda poliitilised ja julgeolekuotsused.
Eesti superkondensaatorid lähevad Briti bussidesse
Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis Suurbritannia bussitootjaga viieaastase mitme miljoni euroni ulatuva lepingu.
Jõelähtme kuulutas Tallinnale kivisõja
Tallinna ümbruskonna ehitusäri ähvardab kõva põnts, sest Jõelähtme vald tõmbas kriipsu peale kõikidele paekivikarjääride avamiseks vajalikele uuringutele, vanad karjäärid aga ammenduvad peagi.
Mees, kes kaotas krüptorahadega kõik
Alates jaanuarist on krüptoturu väärtus langenud umbes 400 miljardi dollari võrra. Paljud, kes ostsid krüptorahasid kallimalt, on suure osa oma varast kaotanud.
Valitsus tahab siidri väiketootjatele kehtestada aktsiisi soodusmäärad
Valitus kiitis neljapäevasel, 20. septembri 2018. a istungil heaks Eesti seisukohad Euroopa Liidu alkoholi direktiivi osas, millega soovitakse siidri väiketootjatele kehtestada aktsiisi soodusmäärad. Rahandusminister tegi valitsusele ettepaneku toetada seda, et liikmesriigile antakse õigus siidri...
Häkkerite ja kauplejate võrgustik teenis miljoneid, raha pesti ka Eestis
2012. aasta kevadel tegi 24aastane Ivan Turchynov saatusliku vea, kui tundis vajadust teiste häkkerite ees uhkeldada.
Vastuoluline reklaam paisutas Nike toodete läbimüüki
Teabefirma Thomson Reutersi andmetel kasvas läbi müüdud Nike toodete hulk Ameerika jalgpalluri Colin Kaepernicki reklaamikampaania järel hüppeliselt.
Eesti Pank: kaubanduspinged pole maailmamajanduse kasvu halvanud
Kuigi paljud riigid on pidanud alates kevadest kohanema laienevate kaubandustõketega, pole Eesti Panga analüüsi kohaselt need vähemalt seni maailmajanduse kasvu suutnud halvata."Tõsi, majanduskasv maailmas tervikuna suvekuudel mõnevõrra aeglustus, kuid osaliselt põhjustas seda tavapärane majandus...
Browder: ammu saadud hoiatused seavad Danske alibi kahtluse alla
Danskele ammu antud hoiatused seavad kahtluse alla panga juhtkonna väited ja annavad aimu panga üldisest suhtumisest, rääkis aastaid Vene rahapesuskandaalide jälgi ajanud Briti investor Bill Browder Kauppalehtile.
Saksamaa selgitas: me ei loobu USA pärast Vene gaasist
Selleks on vähemalt neli olulist põhjust – nende seas ka Ameerika kui Euroliidu partneri ettearvamatus.
Eesti ehitusturu kasv oli teises kvartalis Euroopa Liidu kiireim
Eesti ehitusturu kasv oli teises kvartalis Euroopa Liidu (EL) kiirem, kasvades esimese kvartaliga võrreldes 5 protsenti.Euroopa Liidu ehitusmaht kasvas teises kvartalis 1,2 protsenti, euroalal oli kasv 1,4 protsenti. Suurim kasv oli 5 protsendiga Eestis, järgnesid Sloveenia 4,6 protsendiga ning L...
Kuula: mis tagab ehitusmaterjali tootjatele suurepärased tulemused?
Äripäeva ehitusmaterjalide tootjate TOPi etteotsa jõudnud TMB juht Jaan Luts ja Taloti juht Rasmus Kurm rääkisid Äripäeva raadios otsustest, mis on taganud ettevõtetele suurepärased tulemused, kuidas eksporditurgudel läbi lüüa ja miks võõrtööliste tulv tootmisettevõtetesse ei peatu.
Eesti läheb Saksamaalt IT-spetse õngitsema
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas kampaaniat «Career Hunt», et värvata Saksamaalt juhtivspetsialiste selliste rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete tarvis, nagu Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff ja Swedbank.
Briti kuritegevuse agentuur hakkas uurima Danske Banki sidemeid Ühendkuningriigis
Suurbritannia riiklik kuritegevuse agentuur (NCA) teatas täna, et on teadlik rahapesuskandaali keskmes oleva Danske Banki Eesti harukontoriga seotud olnud Suurbritannias registreeritud ettevõtetest ja alustas juurdlust.
Ryanari aktsionärid jäid O'Learyle truuks
Neljapäeval toimunud üldkoosolekul astusid mitmed aktsionärid vastu odavlennufirma nõukogu pikaaegse juhi taas ametisse nimetamisele, ent avaldasid sellegipoolest jätkuvalt tugevat toetust ettevõtte tegevjuhile, vahendab BBC.
Facebook ja Alphabet tõstetakse ära tehnoloogiafirmade sektorist
Facebook ja Alphabet (Google’i emafirma) on kaks ettevõtet, mida järgmisest nädalast enam tehnoloogiafirmade sektorist ei leia, kirjutab Financial Times. Seega peavad S&P 500 sektoritele otsa vaatavad investorid ning ka ETFidesse investeerijad üle vaatama, millesse nad täpsemalt investeerivad.
Hilinenud asfalditarne võib tuua TREV-2 le leppetrahvi
Tallinna Gonsiori tänava remondiga tegelev TREV-2 Grupp ei saanud teisipäeval algama pidanud Gonsiori tänava asfalteerimistöid alustada materjalitarne hilinemise tõttu. Linn kaalub leppetrahvi rakendamist töövõtja suhtes.
Infoturve vajab nn holistilist lahendust
Eesti ettevõtjate infoturve vajab teistsugust lähenemist kui pelgalt teise faktori identimise peale mõtlemine või lisasammu astumine. Rohkem tuleks mõelda nn holistilisele lahendusele, mis oleks justkui turvalisuse joogatund, kus kõik hingavad ühes rütmis, leidis Zone.ee residenthäkker Peeter Mar...
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS hakkas tootma jõupaberist ostukotte
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS (Horizon) käivitas Kehras uue tootmisliini, kus valmistab jõupaberist ostukotte jaekaubandus-, toitlustus- ja teistele ettevõtetele. Jätkusuutlike pakkimislahenduste pakkumisel tugineb Horizon oma pikaajalisele kogemusele juhtiva jõupaberitootjana, teatas ettevõte.
Fund Ehituse omanikud sisenevad ärikinnisvara arenduse turule
Fund Ehituse omanikeringi jagav Fund Asset siseneb ärikinnisvara arenduse turule jaanuaris Tallinnas Veerenni tänaval valmiva Ovaal Maja büroohoonega.