Tranferwise tegi Inglismaal suure sammu
TransferWise sai esimese finantstehnoloogia ettevõttena otsese ligipääsu Inglise Keskpanga pankadevahelisele maksete süsteemile, vahendab Financial Times.
Sektori kõrgeimad palgad lennunduses ja laevanduses
Äripäeva Infopangal valmis äsja kokkuvõte veonduses ja laonduses tegutsevate ettevõtete majandusnäitajatest, kus selgub, et sektori kõrgemaid palgad on valdavalt lennunduse, laevanduse ja ekspedeerimisega tegelevates ettevõtetes.
Eesti esindaja "TransRossijal" – tahame olla nagu lätlased
Eesti transpordiettevõtted kurdavad, et riik eraldab raha vaid kolme transpordimessi näitusestendi tarvis aastas, sellal kui lätlased saavad endale lubada kümmet.
Saksamaa palub USA-lt vabastust Venemaa-vastastest sanktsioonidest
Saksamaa kantsler ja rahandusminister sõidavad Washingtoni, et oma ameeriklastest partnereid ära rääkida.
Meelis Lao vaidlustas oma pankroti
Ärimees Meelis Lao esindaja  vandeadvokaat Terje Eipre vaidlustas Harju Maakohtu pankrotiotsuse.
Maksude optimeerimist vaadatakse kurjema silmaga
Eestis tehtavad tulumaksuseaduse muudatused näitavad suhtumise muutust: ettevõtete maksude optimeerimine ei ole enam alati seaduslik.
Rail Baltica kuulutas välja esimesed hanked
Sel kuul kuulutati välja esimesed Rail Baltica trassi Eesti ja Leedu raudteeliini tööprojekti koostamise hanked. Sellega jätkatakse Rail Baltica projekti detailsema projekteerimise faasi.
Baltic Cruisers avas uue esinduse
Veesõidukite ja merekaupade müügi ning hooldusega tegelev Baltic Cruisers OÜ avas täna õhtul pidulikult oma uue esindushoone Tallinnas, aadressil Pärnu mnt 232/8.
Erkki Raasuke värbas Luminori digiprogrammi juhiks eestlase Nigeeriast
Nordea ja DNB panga ühinemisel tekkinud Luminori digilahenduste arendamist hakkab juhtima Indrek Heinloo, kes viimati töötas Nigeerias.
Riigi äriühingud maksavad eelarvesse 157,3 miljonit eurot dividende
Valitsus kinnitas riigi äriühingutelt 2018. aastal riigieelarvesse makstavate dividendide summaks 157,3 miljonit eurot. Kokku laekub dividende 12 riigi äriühingult.
Keskkriminaalpolitsei avab Tallinna korruptsiooni tagamaid
Kui võim püsib omavalitsustes pikka aega ühe ja sama erakonna käes, on omakasupüüdlikud toiduahelad kerged tekkima, ütles keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere.
SEB ja Omniva lõid logistikakeskuse ehituseks käed
SEB ja Omniva sõlmisid lepingud, millega pank võimaldab logistikaettevõttele investeerimis- ja arvelduslaenu vastavalt 10 ja 5 miljoni euro väärtuses. Laenuga finantseerib SEB Omniva kaasaegse logistikakeskuse ehitust, mille kogumaksumus koos sorteerimistehnoloogiaga saab olema 17,2 miljonit eurot.
Eesti Energia kavandab poolemiljardilist investeeringut
Kuigi juba mõnda aega valmistatakse ette Eesti suuruselt teist või kolmandat ülevõtutehingut, puudub ühel võimalikul huvilisel, Eesti suurimal elektritootjal ja riigifirmal Eesti Energial oma poole miljardi suurusele potentsiaalsele investeeringule mõni päev enne tehingusoovi kinnitamist valitsus...
Uus nõue lõpetab väikearendajate äri
Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi sõnul teeb 2020. aastal jõustuv uus seadus ehk liginullenergia nõue kinnisvaraturu väikearendajatest puhtaks.
GRAAFIK: Järeleaitamistund minister Palole – Eesti majanduskasvu 10 aasta ajalugu
Üks meie kahest majandusministrist, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, väitis eile ETV telesaates Foorum korduvalt, et varasemad kümme aastat oli majanduskasv olematu ning uuesti hakkas see kasvama praeguse koalitsiooni ajal.
Õliühing ootab valitsuselt kütuseaktsiisi alandamist
Eesti Õliühingu hinnangul on kütuseaktsiisi alandamine möödapääsmatu, sest varem või hiljem lämmatavad kõrged sisendihinnad muud eelised, mida meie majanduskeskkond võrreldes naabritega pakub, teatas Eesti Õliühing.
Huvi näituse TransRossija vastu kasvab iga aastaga
Suurimal rahvusvahelisel foorumil TransRossija on märgatavalt kasvanud osalejate arv ja suurenenud ekspositsioonipind.
Neivelt annab Rail Balticu vastu tuld: Eesti inimestel on targematki teha, kui 10 aastat raudteetammi ehitada
Ettevõtja Indrek Neivelt rääkis ETV saates Plekktrumm, et Rail Balticu raudteetrass on hirmkallis ja selle ehitamine nõuab meilt väga palju loodus- ja inimressurssi, mida annaks märksa paremini ära kasutada.
Lennukompanii "Volga-Dnepr" keeldus NATO tehnika ja laadungi vedamisest
Venemaa vastus Lääne sanktsioonidele ja Süüria-vastasele agressioonile oli Põhja-Atlandi liidu jaoks mõneti ootamatu ja tundlik.
Veel üks pahandus viiks Aabi trellide taha
Kui jääknähtudega autoroolist tabatud riigihalduse minister Jaak Aab peaks veel kord liikluseeskirja rikkumisega vahele jääma, siis võib teda oodata šokivangistus.
Eesti õlletootjad murdsid Rootsi suurima kaubandusketi põhivalikusse
Väikepruulikojad Tanker ja Põhjala ekspordivad alates aprillist Eesti käsitööõlut Rootsi suurima kaubandusketi ICA tellimusel kõikidesse kauplustesse üle riigi.
Itella laiendab pakiautomaatide võrku
Kasvavate pakimahtude teenindamiseks plaanib Itella Estonia avada tänavu kolmandas kvartalis üle Eesti mitmeid uusi pakiautomaate, mille asukohtade kaardistamisel vaadatakse seniste automaatide täituvusi, hinnatakse prognoose ning võetakse arvesse ka klientide soove ja tagasisidet.
Riik soovib vähendada ebaseaduslikku töötamist
Majandusarengu valitsuskomisjon kiitis heaks siseministeeriumi ettepanekud välismaalaste ebaseadusliku töötamise vähendamiseks ning toetas haridus- ja teadusministri tegevusi Eesti rahvusvahelise õppe paremaks korraldamiseks.
Kohus ei lasknud Sõnajalgadel oma tahtmist saada
Tartu halduskohus otsustas tänase määrusega jätkata menetlust vaidluses Aidu tuulepargi ehituslubade õiguspärasuse üle. Kohus leidis, et Ida-Viru maavanem pöördus kohtu poole tähtaegselt ja protesti menetlemist tuleb jätkata, tulemata selle otsusega vastu ettevõtjatest vendade Sõnajalgade argumen...
Kinnisvara Rahavoog 2018
Riigi IKT-spetsialistidel korralik palgatõus
Eelmisel reedel lõppenud riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel toetas valitsus ettepanekut tõsta riigi IKT-spetsialistide palku 20 protsendi võrra.
Sangar koondab 65 töökohta
AS Sangar koondab oma suurpartneri Eton AB-ga sõlmitud hankelepingu lõppemise tõttu 65 töökohta.
Tänu Trumpile jäi lubatud suur kütuste hinnatõus ära
Ehkki kohalikud kütusemüüjad lubasid sel nädalal bensiinihinna tõusu rekordtasemele, jääb see vähemalt esialgu ära. Tänama peame selle eest ei kedagi muud, kui USA president Donald Trumpi, kes oli Süüria keemiarelva kasutamise suhtes otsustav ning korraldas ööl vastu laupäeva koos Suurbritannia j...
Eesti Raudtee huvide konflikt taas üleval
Eesti Raudtee ja KMG Inseneriehituse kohtuvaidluses hinnangu andnud riigikohus saatis asja tagasi teise astme kohtusse, soovitades korralikumalt süüvida võimalikku huvide konflikti.
Intel sulgeb 200 töötajaga arendusfirma
Intel teatas kolmapäeva õhtul, et sulgeb tütarfirma New Devices Groupi, mis arendas ARi (augmented reality) ja tarbijatele mõeldud kantavaid seadmeid, vahendab MarketWatch.
Poolsada Vene sõidukit saadeti piirilt tagasi
Tänavu on kohalikud piirivalvurid Eesti ja Venemaa vahelistes piiripunktides tõkestanud poolesajal sõidukil sisenemise riiki põhjusel, et nende tehniline seisukord jätab tõsiselt soovida.
Töötajate põud süveneb
Olukord tööjõuturul on läinud nii keeruliseks, et Tööandjate Keskliit hakkas probleemile suurema tähelepanu pööramiseks koostama kvartaalset tööjõutermomeetrit.
Eesti Energia võib jätta Rail Balticu rajamisel ärimehed pika ninaga
Rail Balticu rajamiseks kümneid uute kaevanduste uuringutaotlusi esitanud ärimehed jäävad pika ninaga, kui raudtee ehitajad tunnistavad Eesti Energia elektrijaamade tuha ja kaevanduste aheraine sobilikuks materjaliks.
Uuring: välisinvestorid on Läti maksureformi suhtes kriitilised
Välisinvestorid on üldiselt rahul Läti ärioludega, kuid mitmetes valdkondades on antud võrreldes eelneva aastaga madalamaid hinnanguid ning eelkõige on kriitikat pälvinud maksureform, selgub Saksa-Balti kaubanduskoja iga-aastasest uuringust.Kaubanduskoja uuringus osales umbes 1700 ettevõtjat 21 r...
Kuidas uus andmekaitsemäärus (GDPR) tööstust mõjutab?
Anton Vaino teenib Kremlis kuninglikult
President Vladimir Putini administratsiooni juht Anton Vaino on Kremli kõige paremal järjel ametnik, selgub reedel avaldatud majandushuvide deklaratsioonist.
FIE abikaasa solidaarne vastutus
Kui FIE vastutab oma tegevuse eest kogu varaga ja minul on abikaasaga (kes on FIE) ühisvara (abielus 30 a), kas ma pean siis nii aru saama,et vastutan solidaarselt?
Muutusid ehituskaupade pöördmaksustamise reeglid
Riigikogu arvas pöördmaksustamisele kuuluvate kaupade loetelust välja külmvormitud või -viimistletud lehtvaltsitud metalltooted, sh profiilpleki ning ventilatsiooni-, aspiratsiooni-, suitsu- ja vihmaveetorud.
Börs: indeksid punases
USA börs lõpetas tänase kauplemispäeva miinuspoolel, kuna kvartalitulemused on valmistanud investoreile pettumuse.
MKM plaanib hakata toetama tööstusettevõtete innovatsiooni ja eksporti
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) töötab välja toetusmeedet, mille eesmärgiks on suurendada Eesti tööstusettevõtete innovatsiooni ja ekspordivõimekust; meetme eelarveks on tänavu piloteerimisfaasis plaanitud 1 miljon eurot.Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles press...
Liiklustalgutel on täna väljas mitusada politseinikku
Täna toimuvale liiklustalgule laekus inimestelt rohkem kui 1600 ettepanekut, kus kiirustavad juhid valmistavad inimestele muret. Probleemsetesse kohtadesse suundusid korda looma paarsada politseinikku.
Firmade müügil hea hoog sees
Tehinguturg näitab jätkuvalt aktiivsust, hoogu lükkab optimistlik foon ning soodsad laenutingimused.
Philip Morrisel 10 aasta kehvim päev
Tubakafirmadel on mustad pilved pea kohale kerkinud, kuna inimesed suitsetavad aina vähem.
Maainimesed tangivad sõiduautodesse agaralt «sinist kütust»
Maksu- ja tolliamet on viimastel aastatel kinni pidanud sadu inimesi, peamiselt maaelanikke, kes tangivad täiesti teadlikult oma sõiduautodesse «sinist kütust», tekitades riigile miljonitesse ulatuva maksukahju.
Suurtellija kaotanud Sangar hakkab koondama
Kraftide perekonnale kuuluv rõivafirma Sangar koondab Tartu tehasest 65 töökohta, kuna Eesti firmalt allhanget tellinud britid otsustasid veerandsada aastat kestnud koostöö lõpetada.
Rakvere lihatööstuse streik sai täna läbi
Rakvere Lihakombinaadi tapamaja streikijad otsustasid enam kui kaks kuud kestnud streigi praeguseks lõpetada ja tänasest tööle naasta, paljud probleemid pole siiski lahendust leidnud.
Mullu kasvas majanduslikult aktiivset ettevõtete arv ligi 6 protsenti
Statistikaameti andmetel oli 2017. aastal Eestis 127 600 majanduslikult aktiivset ettevõtet, mida on ligi 6 protsenti enam kui aasta varem.Füüsilisest isikust ettevõtjaid ehk FIE-sid oli 24 000, osaühinguid  99 900, aktsiaseltse ligi 2500, usaldusühinguid 482, tulundusühistuid 313, Euroopa äriühi...
Kütusemüüja lubab uuel nädalal üle aastate kõrgemaid hindu
Kui laupäeva ennelõunal kinkis Neste oma klientidele kütust 20-30 sendi eest, siis tuleval nädalal näeme tabloodel tõenäoliselt hindu, mida pole viimased neli aastat nähtud.
Keelatud võte: kaupmehed võtavad lennupileti pealt endiselt kaarditasu
Hoolimata Euroopa Liidu keelust jätkavad paljud lennupiletite vahendajad veebiostude eest mitmekümnetesse eurodesse ulatuvate krediit- või deebetkaardi tasude võtmist.
Cybernetica pani aluse oma tehnoloogia ülemaailmsele levikule
Cybernetica loodud turvalise andmevahetuse tarkvara Unified eXchange Platform (Eesti X-tee baastehnoloogia) on nüüd kättesaadav läbi Microsoft Azure Marketplace’i, turva- ja identiteedilahenduste kategoorias.
Tallinna Sadam otsustas tulevase dividendi suuruse
Tallinna Sadamale on seatud eesmärgiks pärast börsile minekut maksta perioodil 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning pärast seda vähemalt 70 protsenti puhaskasumist.
Räpina Paberivabrik pole rahul, et jääb soodustusest ilma
Veterantootja Räpina Paberivabrik pole rahul, et peab arvestama 100 000eurose lisakuluga, kuna ei mahu energiaefektiivsete ettevõtete kriteeriumite sisse.
Komisjon püüab Jaapani-EL-i kaubandusleppe jõustada tuleval aastal
Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval Euroopa Liidu ning Jaapani ja Singapuri vahelised kaubanduslepped EL-i Nõukogule heakskiitmiseks ning teatas, et lepingud püütakse jõustada enne komisjoni praeguse mandaadi lõppemist 2019. aastal."Täna astume sammu, mille tulemusena võivad meie ettevõtted ja ko...
Marxi rahad on Saksamaal popid
Selgub, et Saksamaal on kõige popimad praegu 0-eurosed rahatähed.
Suurettevõtja Luman: inimesed peavad tulevikus lootma iseenda, mitte riigi abi peale
Suurettevõtja, kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani sõnul seisavad meie ees väljakutsed, millega toimetulemiseks peame tulevikus pensionipõlve veetmise edasi lükkama, meditsiiniteenuse eest ise rohkem maksma hakkama ning üleüldse rohkem iseenda, kui riigi toe peale lootma.
Läti tarbijakaitse: Bigbanki äritavad pole heausksed
Läti tarbijakaitseamet avastas, et Eesti Bigbanki Läti haru äritavad on vastuolus hoolikuse nõuetega ning hea usu põhimõttega; pank on lubanud ebaausad äritavad lõpetada.Tarbijakaitseameti pressiesindaja Sanita Gertmane sõnul avastati tarbijate kaebusi uurides, et Bigbanki Läti haru äritavad ei o...
Euroopast tulevad maksumuudatused ei pruugi Eestisse sobida
Maksuekspertide hinnangul hakatakse maksuoptimeerimist paremini kontrollima, kuid Eesti majanduskeskkonda muudatused tingimata ei sobitu.
Europarlament toetas EL-i ringmajandusele ülemineku eesmärke
Euroopa Parlament toetas 18. aprillil jäätmete ringlusse võtmise suurendamist ja prügilatesse ladestamise vähendamist, et saavutada Euroopa Liidus (EL) ringmajandusele ülemineku eesmärgid.Neli heaks kiidetud seadusloome ettepanekut on osa meetmetest Euroopa Liidus (EL) ringmajandusele (süsteemile...
Baltika sai megakahjumi
Baltika teatas, et seoses moeäri hooajalisusega lõpetas ettevõte esimese kvartali 10,3 miljoni euro suuruse müügitulu juures 982 000 euro suuruse puhaskahjumiga.
Rae vald ehitab 4,5 miljoni eest lasteaedu
Peetri piirkonna ülikiire areng nõuab Rae vallalt investeeringuid: kokku on vald viimase kahe nädala jooksul sõlminud 4,5 miljoni euro eest ehitus- ja projekteerimislepinguid uute lasteaedade rajamiseks.
Miks Eesti ei õitse?
Millest jääb Eestil puudu, et me saaksime minna üle targale ja kõrgtehnoloogilisele majandusele? Miks me ei ole juba kõrgtehnoloogilised, küsis Äripäeva venekeelne sõsarväljaanne Delovõje Vedomosti presidendi majandusnõunikult Heido Vitsurilt.
Tõsine näpuviga? Neste müüs kütust täna euro võrra odavamalt
Autojuhid, kes täna Neste tanklatesse tankima läksid, pidid imestusest suured silmad tegema, kuna kütuse liitrihind tablool oli tervelt euro võrra tavalisest odavam.
Eesti Energia loodab digiteenustest Rootsi turul eelist
Eesti Energia alustas elektrimüüki Rootsi majapidamistele ja ettevõtetele, proovides kasu lõigata digiteenustest.
EL: USA tariifid moonutavad rahvusvahelist kaubandust
USA terase- ja aluminiiumitariifid juba moonutavad rahvusvahelist kaubandust ja võivad õõnestada maailmamajanduse taastumist, hoiatas Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström 18. aprillil.Malmströmi sõnul ei oota Euroopa Liit vähemat kui täielikku vabastust USA tariifidest, kui liidu ...
Baltika tegi kvartaliga pea miljoni miinust
Rõivafirma Baltika lõpetas esimese kvartali taas kahjumis, kusjuures miinus ulatus kolme kuuga pea miljoni euroni.
Pensionifondide varadest on Eesti majandusse investeeritud esmakordselt üle 10 protsendi
2018. aasta algas pensionifondide varade Eestisse investeerimise vaates väga positiivselt. Esmakordselt oli Eestisse tehtud investeeringute osakaal rohkem kui kümme protsenti pensionifondide varadest. Kui 2017. aasta viimases kvartalis oli pensionifondide varasid Eestisse investeeritud rekordilis...
Plaanin portfellis ümberkorraldusi
Hoolimata sellest, et võrreldes möödunud aastaga on aktsiaturud jupp maad langenud, on mitu minu aktsiat hoopis rekordeid purustanud.
Nikkel kallines järsult
Nikli hind tõusis ka täna ja jõudis kõrgeima tasemeni alates 2014. aasta detsembrist, sest kardetakse, et Venemaa niklitootja Norilsk Nickel pannakse Venemaa pihta suunatud sanktsioonide nimekirja.
Tartu läheb puidurafineerimistehase vastu kohtusse
Tartu linnavolikogu otsustas vaidlustada kohtus riigi eriplaneeringu algatamise.
Nordlinil valmisid Paljassaare sotsmajas esimesed korterid
Täna võtavad Tallinna abilinnapead Eha Võrk ja Tõnis Mölder ning Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid ehitajalt vastu Paagi tn 10 korterelamu esimeses ehitusetapis valminud 73 korterit.
"Oleme uuesti külmas sõjas"
Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Sven Sakkovi sõnul pole liialdus öelda, et maailm on uuesti külmas sõjas ning esmast Venemaa vastusammu näeb ta pigem Ukrainas
Hommikuprogrammis uurime, kas tasub investeerida mängutootjatesse
Viimastel aastatel on mängutootjad teinud läbi kiire kasvu, kuid kas praegu tasub mõnda mängutootjasse investeerida või mitte. Äripäeva raadio hommikuprogrammis vastab sellele küsimusele Eesti tuntuim ja edukaim mobiilimängude looja Vladimir Funtikov. Saate ka teada, miks pole Funtikov müünud mah...
Tammemäe: Tallinna Sadama dividendimakse on tavapärane
Börsilemineku eel varasema kasumi väljavõtt või muud sarnased kapitalistruktuuri muutmised on Redgate Capitali juhi Aare Tammemäe sõnul tavapärane praktika.
Tallinna Sadam muutus investorile vähem atraktiivseks
Enne börsile minekut võiks hoiduda sammudest, mis näitavad ettevõtet konkurentidega võrreldes negatiivsest küljest, märkis Ellex Raidla partner Raino Paron.
Alexela sai loa osta terminaliehitaja
Üha rohkem metallitööstust sihtiv Alexela sai konkurentsiametilt rohelise tule, ostmaks kontrollpakk terminaliehitajas Kohimo AS.
Technopolis Ülemiste tegi aegade parima tulemuse
Ülemiste City ärilinnakut arendava AS Technopolis Ülemiste puhaskasum kasvas 2017. aastal 68% ulatudes 12 miljoni euroni ja käive 5% ulatudes 13,6 miljoni euroni, mis on ettevõtte kõigi aegade parim tulemus.
Fakto Auto avas ainulaadse teenuse
Esimese autoettevõttena Eestis avas Fakto Auto koostöös pakiautomaatide tootja Cleveroniga ööpäevaringse teenuse Fakto 24H, mis võimaldab klientidel viia või tuua oma auto teenindusse just täpselt talle sobival ajal.
Soome tollijuht astub kohtu ette
Helsingis algab kohtuprotsess Soome tolliameti juhi vastu, kellele pannakse süüks ametivolituste ületamist.
Volatiilsusindeks näitab, et põhi on seljataga?
Chicago börsi volatiilsusindeks (VIX) peegeldab inimolemust, ütles prominentne Wall Streeti investor, kelle sõnul näitab indeks praegu seda, et aktsiaturud on põhjas käinud ja ootamas on uus tõus, vahendab MarketWatch.
Ettevõtja tühjad pihud: hea tehing, halb leping
Eversheds Sutherland Ots&Co Eesti vandeadvokaadi Anet Kaasiku sõnul sõltuvad tüüpilised vaidluskohad rahvusvaheliste tehingute lepingutes sellest, millist tüüpi lepinguga on tegemist, vahendab raamatupidaja.ee.
Sotsiaalkaitse infosüsteemi uute arendajatega on lepingud sõlmitud
Sotsiaalkaitse infosüsteemi (SKAIS) arendustöödeks sõlmis Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus raamlepingud Nortal AS-i ja Trinidad Wiseman OÜ-ga.
Meelis Lao vaidlustab oma pankroti
Kurikuulus ärimees Meelis Lao vaidlustas Harju maakohtus kahe nädala eest välja kuulutatud pankroti.
Viking Grace muutus purjelaevaks
M/S Viking Grace on maailma esimene reisilaev, mis on tuuleenergia kasutamiseks varustatud rootorpurjega. Soome ettevõtte Norsepower Oy Ltd väljatöötatud rootorpurjelahendus vähendab kütusekulu ning aastane süsinikuheide väheneb 900 tonni võrra.
Lahja alkoholi aktsiis jääb muutmata
Riigikogu lükkas täna tagasi eelnõu, mille eesmärk oli muuta lahja alkoholi aktsiisimäära nii, et see oleks eelmise aasta veebruari tasemel.
Riik võtab Tallinna Sadamast kogu kasumi välja
Valitsus otsustas neljapäeval riigifirmade dividendide hulgas välja maksta kogu peatselt börsile saadetava Tallinna Sadama jaotamata kasumi.
Facebook hakkab ka kiipide ise tootma
Facebook plaanib hakata ehitama kiipe, mida saaks kasutada tarbijatele mõeldud seadmetes, tehisintellekti tarkvaras ja andmekeskustes, ütles asjaga kursis inimene Wall Street Journalile.
Teenusmajanduse Koda sai uue nõukogu juhi
Teenusmajanduse Koda valis oma nõukogu esimeheks Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku, kes on tegutsenud Ülemiste City linnaku arendamisel ning toetanud ka koja tegevust.
Eesti majandus kasvab ka tänavu mühinal
Eesti majandus kasvab välismaise nõudluse toel kiirelt ka tänavu, andes hoogu nii kasumite kui palkade kasvule, hinnatõus jääb lähiaastatel 2-3 protsendi piiresse. Eelmise aasta hiigelkasvuga võrreldes tempo siiski aeglustub.
Riik toetab 2,2 miljoniga prügivedu
Valitsus eraldab kohalikele omavalitsustele toetusfondist 2,2 miljonit eurot, et edendada jäätmete sorteerimist. Toetust saab 57 omavalitsust, kes täitsid esitatud nõuded, lisab rahandusministeerium.
LHV podcast: investeerimisest Balti turgudel
LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel ja vanemanalüütik Sander Danil arutavad meie kodubörsi käekäigu üle. Millised on siinsed huvipakkuvad ettevõtted? Kuidas suhtuvad meie regiooni rahvusvahelised investorid ja kuidas kohalikud jaeinvestorid? Jagatakse ka näpunäiteid, kuidas investeerida ja ett...
Venemaa vaidlustas WTO-s USA terase- ja alumiiniumitariifid
Venemaa vaidlustas neljapäeval Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO) USA terase- ja alumiiniumi imporditariifid, pärast sarnaseid samme Euroopa Liidu ja Hiina poolt.
Pankur: Eesti Energia suurinvesteering oleks erakordne
Juhul, kui Eesti Energia ostaks kohaliku turu suurima tuuletootja Nelja Energia, oleks tegu mitmeski mõttes erakordse ja nutika tehinguga, leidis investeerimispankur, Redgate Capitali partner Aare Tammemäe.
Lennujaam hoiatab koolivaheaja „ummiku“ eest
Järgmisel nädalal algav koolivaheaeg toob Tallinna lennujaama tavapärasest enam lastega reisijaid, mistõttu soovitatakse seoses ehitustöödega varuda tavapärasest rohkem aega.
Eilse börsikatkestuse põhjus selgus
Balti ja Põhjamaade börsid olid eile kella kolmeni suletud, takistusi ja tõrkeid tuleb ette veel ka täna.
Turva- Ja Tuleohutuskonverents
Maa-ametis süttisid serverid
Tallinnas Mustamäel süttis keskkonnaministeeriumi haldusalasse kuuluva maa-ameti hoones ministeeriumi serverite ruum, mistõttu on häiritud oluliste infosüsteemide töö.
Rakvere tapamaja töötajad andsid järele ja leppisid soovitust neli korda väiksema palgatõusuga
HKScan Estonia teatas, et streikivad töötajad ja neid ühendav ametiühing nõustusid tapaliini töötajate 8-protsendilise palgatõusuga. Algselt nõudsid töötajad kahes osas 32-protsendilist töötasu tõusu.
Milrem käivitab uue ärisuuna
Mehitamata maismaasõidukite tootja ning tarkade robotlahenduste arendaja Milrem Robotics teatas, et käivitas kampaania 15-20 inseneri värbamiseks ning arendab uut ärisuunda.
Maksudest kõrvalehiilijate jaoks tehakse paar lisareeglit
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile tulumaksuseaduse muudatused, millega võidelda maksudest kõrvalehoidumise vastu.
Rail Baltica kuulutas välja Tallinna-Rapla lõigu hanke
Aprillis kuulutati välja kaks hanget Rail Baltica trassil, üks Eestis ja teine Leedus, teatas ühisettevõte RB Rail. Hankega otsitakse raudteeliini tööprojekti koostajat.