Commerzbank koondab 4300 töötajat
Sakslaste Commerzbank plaanib uue plaani kohaselt vähendada töökohtade arvu kokku 4300 võrra. Plaani järgi müüakse ka oma osalus Poola MBanki üksuses, mille eesmärk on riske maandada ja tegevust rahastada, vahendab Bloomberg.
Google investeerib Soome 600 miljonit eurot
Google teatas, et investeerib Euroopa andmekeskustesse järgmise kahe aasta jooksul kolm miljardit eurot, 600 miljonit sellest läheb Soome, vahendab CNBC.
Pant ostis pea miljon Tallinki aktsiat
Finantsinspektsiooni info järgi ostis Enn Pandile kuuluv Mersok OÜ eile üle 840 000 aktsiat, kirjutab Äripäev.
Rikaste TOPi liikmete ettepanek dividendiks: 20 miljonit eurot
Värvilisi metalle vahendav Nordmet, mis kuulub Rikaste TOPi neljale liikmele, tegi ettepaneku maksta omanikutulu 20 miljonit eurot.
Miks soovis FEDi liige Bullard agressiivsemat intressikärbet?
St. Louisi Föderaalreservi president James Bullard pooldas USA baasintressimäära 50baaspunktilist kärpimist. Ta selgitas, et võttis otuse vastu majanduse märkimisväärse jahtumise tõttu, vahendab MarketWatch.
Merko hakkab ehitama sadama parkimismaja
Merko Ehitus hakkab ehitama Tallinna sadamas D-terminali parkimismaja ligi 3,7 miljoni euro eest, teatas ettevõte.
Pant ostis pea miljon Tallinki aktsiat
Finantsinspektsiooni info järgi ostis Enn Pandile kuuluv Mersok OÜ eile üle 840 000 aktsia.
Meelis Atonen: Martin Helme on uus Jürgen Ligi
Kuku raadio saates «Nädala tegija» kiitis Meelis Atonen rahandusminister Martin Helmet ja nimetas teda teiseks Jürgen Ligiks. Helme märkis, et seda poleks pidanud saatejuht tegema, sest see võib põhjustada tema valijate pahameeletormi.
Kuidas maandada riske äritegemisel Euroopas?
Kui teie firma sihtturg asub Soomes, Rootsis, Norras või mujal Euroopas, kuid te ei tunne sealse ärimaastiku teenuseid piisavalt, kuulake saadet.
Odavmüügipoodide populaarsus kasvab
Järgmise aasta esimeses pooles Via Jurmala Outlet Village avav Outletico juht Viktorija Beatrice Radzeviciene rääkis, et outlet külade populaarsus kasvab igal aastal ning Poola on viimase 10 aasta jooksul igal aastal avanud ühe suure outleti küla.
Lõtv raha jääb aktsiatesse kinni
Äripäeva ajakirjanikud Allan Rajavee, Jaanus Vogelberg ja Kristjan Pruul valisid nädala võitjaks Silberauto asutaja ja juhi Väino Kaldoja, kes pärast aastakümneid ettevõtte arendamist otsustas ettevõtte müüa Soome automüüjale Veho.
Erik Aru: kuidas mõõta aja kiirenemist?
Kas pikem vaade on lühemaks muutunud, sest aeg ise on kiiremaks läinud, mõtiskleb majanduskolumnist Erik Aru Äripäeva essees.
Sahinad valitsusest: maamaks tõuseb kuus korda?
Valitsus plaanib tuleva aasta alguses otsustada maade korralise hindamise üle - seda ei ole tehtud viimased 15 aastat ning korralise hindamise uuesti läbiviimine võib kohalikele omavalitsustele märgatavalt rohkem maamaksutulu tuua, kirjutas ERR.
Kaupleja kaotas 320 miljonit ettevõtte raha
Mitsubishi teatas, et ettevõtte Singapuri üksuses töötanud kaupleja kaotas varjatud tehingutega 320 miljonit dollarit ettevõtte raha, kirjutab Bloomberg.
Soomlane ihaldab Mercedest, aga sõidab säästuautoga
Soome ettevõtete otsustajad hindavad autode valimisel kõige olulisemaks auto hinda, ökonoomsust ja sõidumugavust, kirjutab Kauppalehti. Tänavu on otsustajate lemmikuks osutunud Škoda.
India maksualandus pani börsi rallima
Majanduse turgutamiseks tehtud ligi 20 miljardi dollariline maksualandus tõstis India börsi üle 5 protsendi.
Veneetsia lähedal hukkus kiirpaadiga rekordit üritanud Itaalia ärimees
Itaalias hukkus rekordit üritanud mootorpaadis kolm inimest, nende hulgas paadi kapten, ärimees Fabio Buzzi.
Aivar Õepa: Sutter leidis "naftat", Eesti saab oma puurtorni
Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter konstrueerib Eesti rahvale tema isiklikku puurtorni ja valitsus on rõõmsasti nõus selleks ka rahva raha andma, sest ega meid Euroopa kvaliteetrahvastest muud eraldagi kui õnne õuele toov naftamaardla, kirjutab ajakirjanik Aivar Õepa.
Trammiliikluse edasiarendus tõotab magusaid kinnisvara hindasid
Trammiliinide pikendamine Tallinnas ja selle lähiümbrusesse jäävatesse valdadesse muudaks osas piirkondades kinnisvara eriti magusaks, tõdes Harjumaa Omavalitsuste Liidu nõunik Kaarel Kose Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Noorte palgaootus on oluliselt kasvanud: kätte soovitakse teenida üle 1500 euro
Noored soovivad teenida keskmiselt 1530-eurost netopalka ning nende palgaootused on aastaga kasvanud kiiremini kui teistes vanuserühmades.
Kaval nipp Tõnis Lukasele
Isamaalasest kultuuriminister Tõnis Lukas on saanud palju ja valjut kriitikat selle eest, et kutsus üles inimesi pöörduma keeleinspektsiooni poole, kui mõnes teenindusasutuses järjekindlalt keeleseadust rikutakse ning pakkus välja, et inspektsioonist võiks teha keeleameti, millel oleks rohkem või...
Kaitseinvesteeringute keskus tutvustab taristu ehitamise plaane
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus korraldab 8.oktoobril taristukava tutvustamise konverentsi ehitusvaldkonna koostööpartneritele.
Viktor Trasberg: riik võtku laenu, ärgu näljutagu taristut ja rahvast
Jah, riik peaks laenu võtma ja infrastruktuuri välja ehitama. Kui riik jõuab oma laenu teenindada, siis pole vaja sisuliselt mingit piirangut laenujäägile, kirjutab Tartu Ülikooli majandusõppejõud Viktor Trasberg vastuseks Äripäeva küsitlusele.
Investor selgitab, kuidas osta kinnisvara alla turuhinna
Õppelaenuga investorikarjääri alustanud ning tänaseks finantsvaba Peeter Pärtel lepib kinnisvaraturul vaid 12protsendise tootlusega, see eeldab aga üürikorterite soetamist alla nende turuhinna. Samuti vaidleb investor vastu neile, kes õppelaenuga investeerimist kritiseerivad.
Tallinna Sadama kohtuvaidlus võib saada uue alguse
Tallinna Sadama endiste juhtide kohtuprotsess võib teoreetiliselt taas algusest alata, kuna sadama endise juhatuse esimehe Ain Kaljuranna kaitsja vandeadvokaat Paul Keres kaalub, kas taotleda kohtuniku taandamist, kirjutab Postimees.
Läbimurre Saksa turule tuleb ühise jõupingutusena
Eesti ettevõtete huvi Saksamaale eksportimise vastu kasvab silmnähtavalt. Kui veel eelmisel aastal oli Saksamaa uue turuna atraktiivsuselt neljandal kohal, siis tänaseks on ta juba teisele kohale kerkinud, jäädes vaid paari protsendiga alla Rootsile. Uus turg nõuab aga uusi teadmisi, oskusi ja li...
Swedbank saab uue tegevjuhi oktoobrist
Swedbanki uus tegevjuht Jens Henriksson asub ametisse 1. oktoobril.
Leedukad jätavad talunikele maksuerandi alles
Leedu valitsus ei tühista talunikele tehtud diiselkütuse maksuerandit, ütles põllumajandusminister Andrius Palionis reedel.
Teise samba raha iseseisvaks investeerimiseks luuakse pensioni investeerimiskonto süsteem
Valitsus arutas valitsuskabinetis, kuidas pakkuda inimestele võimalusi oma pensioniraha iseseisvaks investeerimiseks ilma teisest pensionisambast lahkumata. See eeldab teiseks pensionisambaks mõeldud pensioni investeerimiskonto avamist. The post Teise samba raha iseseisvaks investeerimiseks luuak...
Küsitlus: kas hoone koguhinnast alla 10% moodustav projekteerimismaksumus on piisav?
Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete aastaraamatus toodud andmetel jäi 2018. aastal hoonete projekteerimismaksumuse osakaal keskmiselt 5-6 % vahele hoone brutomaksumusest. Uurisime ettevõtjatelt, kas antuks maksumus on piisav, et teha kvaliteetset tööd ja ettevõttena kasvada.
Haaslava gaasiõnnetuseni viis lohakas ehitustöö
Kolmapäeva õhtul toimus Tartumaal Haaslavas ehitusjärgus majas gaasiplahvatus, milles sai viga hoones viibinud mees. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel, kuid gaasitarnija kinnitusel oli õnnetuse peamiseks põhjuseks lohakalt läbi viidud kaevetöö.
Leedukad tarbivad rohkem, kuigi teenivad vähem kui eestlased
Eurostati iga-aastase ülevaate järgi[ saavad leedukad endale majanduslikult rohkem lubada kui eestlased või lätlased.
Eesti investorid rahastavad siinset idufirmat Snackable AI pea 1,3 miljoniga
Aitame tudengit! Jätkusuutlikkuse aruandlus
Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Tatjana Skotšilova on kirjutamas oma bakalaureusetööd teemal “Jätkusuutlikkuse aruandlus”. Töö eesmärk on selgitada välja, missugused on trendid jätkusuutlikkuse aruandluse koostamisel ning teada saada kuivõrd Eesti raamatupidajad on teadlikud sellisest mittefinant...
Kaupmeeste suur väljakutse: järjest kasvav tagastuste hulk
Sotsiaalmeedia üha suurenev mõju toob kaasa selle, et me jagame avalikkusega järjest rohkem oma elu ja postitame pilte veebi. Paljude postitajate jaoks aga on eriti oluline see, et nad ei kannaks piltidel samu riideid.
Kaupmehed, ettevaatust – digisaaste!
Kumb on keskkonnasäästlikum, kas reklaamkataloog paberkandjal või internetis? Vastus sellele küsimusele pole kaugeltki lihtne. Järjest rohkem räägivad kaupmehed ja turundajad üle maailma digitaalsest saastest. Pole välistatud, et tulevikus näemegi vastutustundliku ettevõtte reklaamkanalite seas p...
Advokaatide kiired ajad on märguanne, et finantsriske osatakse maandada
Advokaadibüroo LMP tegevjuht Tanel Melk räägib, et ettevõtted ja eraisikud on hakanud aina sagedamini õigusalast nõu küsima advokaadibüroodelt. Kui varem jõudsid kliendid nende juurde siis, kui olukord äripartneriga oli kiskunud juba hapuks, siis nüüd tullakse juba aegsasti, ettevõtte loomise alg...
Miks me oleme oma harjumuste orjad?
Tihti loodame, et suured muutused juhtuvad üleöö. Teine vääravamus meie peas väidab aga, et enneolematu edu taga on metsik motivatsioonipuhang või suursündmus. Tegelikkus on aga märksa proosalisem.
Maksuhaldur soovitab kaubavahetust Brexiti jõustumise perioodil vältida
Maksu- ja tolliamet kutsub ettevõtteid valmistuma Ühendkuningriigi lahkumiseks Euroopa Liidust ning soovitab võimalusel mitte planeerida kaubavahetust vahetult Brexiti jõustumise perioodi. The post Maksuhaldur soovitab kaubavahetust Brexiti jõustumise perioodil vältida appeared first on RMP.ee.
Tänane ehitusmaterjalide tootmise tõus võib homme olla ületootmine
Ehitusmaterjalide tootjatel läks tänavu ja eelmistelgi aastatel hästi, kuid pidev tõus võib viia turu jahenemisel just nimelt kõrgemalt kukkumiseni. Seda mõned ettevõtjad ka kardavad ja hoiatavad. Eelkõige muretsetakse tööjõupuuduse pärast.
Trammide Tallinnast välja jõudmine ootab poliitilist tahet
Reedeses hommikuprogrammis tuli juttu sellest, kuhu võiksid lähitulevikus Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas välja areneda trammiliinid.
Kui Juku ei riski, siis Juhan teenib?
Et saavutada investorina edu, tuleb omandada majandusteadmisi ja õppida tundma iseennast, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Aasia turud rühivad kõrgemale
Aasia turud liiguvad reedel kõrgemale, seda samas tagasihoidliku kauplemismahu juures.
Mida teha LHVst saadud tasuta rahaga?
Kingitusena senistele aktsionäridele jagatud LHV märkimisõigused 37 euro väärtuses kibelesid mul portfellis juba nädala jagu. Oli aeg nendega midagi kasulikku ette võtta.
Veljo Otsason: Eesti on hea paik, et teha suuri asju
Kõige edukamad ettevõtted maailmas nagu Apple, Google, Amazon ja Facebook on üles ehitatud ja eduni viidud riskikapitali toel. On täiesti usutav, et kümne aasta pärast saame ka mõne Eesti tehnoloogiafirma sinna ritta kirja panna, kirjutab riskiinvesteeringute fondi Superangel kaasasutaja ja inves...
IT-ettevõtjad arutasid presidendiga tehnoloogia rolli majanduse muutmisel
Eesti IT-ettevõtete esindajad arutasid eile president Kersti Kaljulaidiga tehnoloogia rolli majanduse säästlikumaks muutmisel, ühtlasi andsid nad riigipeale üle 50 ettevõtte poolt toetatud roheleppe.
USA rahapoliitika edasine suund on küsimärgi all
Föderaalreserv langetas sellel nädalal intressimäärasid, aga edasist suunda on raske tuvastada ning globaalsed probleemid ning keskpanga vastasseis USA presidendi Donald Trumpiga lisab õli tulle. Eestis tunnevad selle mõju eelkõige rahvusvahelised investorid ja eksportijad.
Aivar Sõerd: majandusminister Taavi Aas edastas neljarealiste teede kohta eksitavat infot
Endine rahandusminister Aivar Sõerd esitas täna riigikogus Taavi Aasale arupärimise, et küsida, miks eksitas majandusminister avalikkust, väites, et neljarealiste teede projekteerimiseks on riigieelarves raha olemas.
Gentleman 20.09.2019
ETTEVÕTLIK EESTI | Turismiäri kange naine: just Ida-Virumaa suudab üllatada
„Meil käivad asjad rõõmuga ja koostöös,” toob turismi hingeks nimetatud Terje Rattur esile piirkonna edu põhjuse.
Äripäev 20.09.2019
Airbnb plaanib börsidebüüti
Ülemaailme kodujagamisteenus Airbnb teatas, et plaanib järgmisel aastal minna avalikult kaubeldavaks. Tegu võib olla 2020. aasta ühe suurima börsidebüüdiga.
Mariliis Veeret: kuidas lumehelbekesed tööle saada
Iga uus põlvkond vajab eraldi suhtumist ja strateegiat, kuna neil on erinevad ootused, ambitsioonid ja töösse suhtumine. See esitab väljakutse nii juhtidele kui personalispetsialistidele, kirjutab Mariliis Veeret ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööd Äripäevale kokku võttes.
Trammide Tallinnast välja jõudmine ootab poliitilist tahet
Reedeses hommikuprogrammis tuli juttu sellest, kuhu võiksid lähitulevikus Tallinnas ja Tallinna lähipiirkonnas välja areneda trammiliinid.
Ehitusettevõtte käekäik jahtuvas majanduses sõltub võetud riskidest
Saates "Eetris on ehitusuudised" on külas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esimees Kaupo Kolsar. Uurime, kui suurde langusesse võib ehitusturg seoses majanduse jahtumisega vajuda.
USA-Hiina kaubanduskõnelused taaskäivituvad asetäitjate tasemel
Amazon lubab saavutada süsininikuneutraalsuse 2040. aastaks
Amazoni tegevjuht ja suuromanik Jeff Bezos teatas neljapäeval toimunud pressiüritusel, et viib Amazoni süsinikuneutraalseks 2040. aastaks, mis oleks 10 aastat varem, kui Pariisi kliimakokkuleppes sätestatud, vahendab Reuters.
Aktsiaturg läheneb uuele rekordile
USA aktsiaturg on täna kerkinud uue rekordi lähedale, kui S&P 500 indeks on vaid 0,3% kaugusel juulis saavutatud tipptasemest.
Börs: päeva alguse pluss anti päeva lõpuks ära
USA aktsiaturg jäi neljapäeval sisuliselt muutumatuks, kui päeva alguses näidatud ligi pooleprotsendiline tõus anti päeva lõpuks käest, nii et juulis tehtud rekordtase jäi veel saavutamata.
Amazon ostab Tesla konkurendilt 100 000 elektrikaubikut
Amazon sõlmis lepingu USA elektriautode tootja Rivianiga, et soetada aastaks 2024 100 000 elektrilist kaubikut, teatas
Venemaal valmistatakse ette neljapäevase töönädala eksperimenti
Venemaa tööministeeriumis arutatakse neljapäevase töönädala eksperimendi korraldamist ettevõtetes, mis kuuluvad riiklikku tootlikkuse tõstmise projekti, teatas ajaleht Izvestija majandusarenguministri asetäitjale Pjotr Zaselskile viidates.
Rannu: pärisfirmadega juhtuvad ikka uskumatud lood
"Mis mind ennast üllatas isegi, et päris maailmas mõne firma areng toimus palju kiiremini, kui filmis või kirjutama asudes ette oskasime kujutada," rääkis ingelinvestor ja filmitegija Rain Rannu sellest, kuidas oli koondada 30 iduettevõtte lugu ühte filmi.
Erapangad vaatavad leigelt odavat krediidiliini
Eelmisel nädala neljapäeval taasavanes Euroopa Keskpanga odav krediidiliin ehk taasalustati odavate likviidsuslaenude pakkumist kommertspankadele, millega rahastada reaalmajandusse laenamist. Kuigi loodeti, et tegemist on laenuturgu hoogustava meetmega, on esimesel nädalal olnud erapankade huvi l...
Nuvalo Employ OÜ pakub tööd PEARAAMATUPIDAJALE
Peamised tööülesanded: Ettevõtte raamatupidamise korraldamine, finantsdokumentide korrashoid, palgaarvestus, maksud, raamatupidamis- ja finantsaruannete koostamine ja esitamine tähtajaliselt jne. --Asukoht: TartuKonkursi tähtaeg 19.10.2019 The post Nuvalo Employ OÜ pakub tööd PEARAAMATUPIDAJALE a...
Airbnb kavatseb 2020. aastal börsile minna
Toiduohutusest, aga mitte ainult
Maalehe algatus, millega tuvastati, et tootja müüs turul kodumaiste maasikate pähe teadmata pärit-olu importkaupa, mis sisaldas Eestis mitte lubatud keemilisi aineid, tõstatas avalikkuses diskussiooni.
Haukuvad kolleegid kontoris
Ettevõtteid, kus hommikuti astuvad uksest sisse lisaks spetsialistidele ka nende neljajalgsed sõbrad, on üha rohkem. Kas aeg-ajalt haugatuse lagedale toov ja mööda tuba ringi sehkendav koer hoiab tööstressi eemal ja loob mõnusa miljöö või segab keskendumist? Septembrikuu Sisustaja arutleb, kas ko...
Saudi Araabia tahab Iraagist naftat importida
Kui tavaliselt voolab nafta Saudi Araabiast ainult välja, siis laupäevase droonirünnaku järel vaatavad Saudid ka impordi poole.
Rauma laevatehas sai miljarditellimuse
Soome Rauma laevatehas koos Rootsi Saabiga said endale Soome riigi sõjalaevahanke, mille maksumus on 1,087 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti.
Ida-Viru Keskhaigla laiendus sai ehitusloa
Ida-Viru keskhaigla M-korpuse ja G-korpuse laiendus sai ehitusloa, mis annab hoone ehituseks lepingu sõlminud Astlandale õiguse alustada ehitustöödega.
Ehitusettevõtte seis jahtuvas majanduses sõltub võetud riskidest
Saates "Eetris on ehitusuudised" on külas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esimees Kaupo Kolsar. Uurime, kui suurde langusesse võib ehitusturg seoses majanduse jahtumisega vajuda.
Portree: ainsa naisena meestemaailmas
Fitnessi pisikuga büroojuhil Teevi Paul (37) on seljataga 13 tegusat aastat naisena meeskollektiivi liidrina. Olles kord büroojuhi, kord projektijuhi rollis, hoolitseb ta muude kohustuste hulgas vankumatult ka kõikide dokumentide, lepingute ja e-kirjade keelelise korrektsuse eest, nimetades ennas...
Nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus said valitsuse heakskiidu
Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus. Nõudmiseni varuna deklareerib kauba müüja üksnes ühendusesisest käivet teise liikmesriiki toimetatud kauba seal võõrandamise hetkel. Tehingute ahelas on 0%-lise määraga m...
Ettevõtja registreerimise ja identifitseerimise süsteem (EORI)
Ettevõtte tollivormistuseks on vajalik EORI number, mida saab taotleda maksu- ja tolliametist. Ettevõtjate registreerimise ja identifitseerimise süsteem loodi turvameetmete rakendamiseks. Turvameetmed on tõhusamad, kui asjaomaseid isikuid saab identifitseerida ühtse numbri järgi, mis on iga üksik...
Uus sisserände kvoot vähendab töötamiseks mõeldud elamislubade arvu kaks korda
Siseministeerium tegi ettepaneku kehtestada 2020. aasta sisserände piirarvuks 1314, kuid vähem kui pool kvoodist on suunatud töötamiseks mõeldud elamislubadele. Esialgse plaani järgi saab elamisluba vaid viies valdkonnas töötamiseks. Muudel juhtudel on kvoodi alla mineva elamisloa saamiseks vaja ...
Riigireform ja kärped enne maksudebatti!
Enne maksusüsteemi kallale minemist tuleb riiki reformida, tõmmates kokku ebavajalikke kulusid, teenuseid ja omandit, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti aktsiislangetuse mõju? Soomes kukkus suvel alkoholi müük
Soomes vähenes tänavu esimesel poolaastal alkoholi müük, kusjuures eriti nigelad olid müüginumbrid just suvekuudel, selgub uuringufirma Taloustutkimuse andmetest.
Kuldar Leis: miks sõidame linnade vahel mööda kõrvalteid?
Mis alaväärsuskompleks meil Eestis on, et oleme Euroopa edukaima eelarvepoliitikaga riik, aga sõidame suurte linnade vahel mööda Euroopa mõistes kõrvalteid, arutleb Kagu-Eesti ettevõtja Kuldar Leis vastuseks Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Osalusoptsioon töötajale
Osalusoptsioonid on levinud mitmel pool maailmas, aga kuidas on lood Eestis?
Maksuhalduri veebiseminar oktoobris 2019
Alanud on registreerimine OKTOOBRIS 2019 toimuvale veebiseminarile. Veebiseminar on osalejale TASUTA. Eestikeelne veebiseminar – Leppeta BREXIT – mis nüüd saab? toimub 7. septembril kell 13.00-14.30 Addenda veebiseminari keskkonnas. Registreeruge veebiseminarile SIIN. Veebiseminari on võimalik jä...
Jaeketid: eestimaise toidu käibemaksu võiks langetada
Jaekaupmeeste hinnangul võiks Eestis kaaluda käibemaksumäära vähendamist kohalikele toidukaupadele.
OECD: maailmamajanduse väljavaade halveneb
Maailmamajanduse väljavaade halveneb, kui kasvu aeglustumist on näha nii arenenud riikides kui ka arengumaades, teatas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD).
BMWs ootab ees hiigelkoondamine
Saksa autotootja BMW kavatseb aastaks 2022 koondada kuni 6000 töökohta, et kulusid kokku hoida.
Warren Buffetti töötaja loob enda investeerimisettevõtte
Üks investeerimislegendi Warren Buffetti lähimaid töötajaid Tracy Britt Cool lahkub Berkshire Hathawayst ja loob enda mini-Berkshire’i, kirjutab Wall Street Journal.
Valitsus prognoosib II sambast miljardi lahkumist
II pensionisambast reformi järel lahkuvate inimeste rahaline panus nendes fondides on 1–1,5 miljardit eurot.
Pangast laenamine kõlab nagu anekdoot
Jube raske on laenu saada kodupangast ja palju lihtsam võõrast pangast, räägib ettevõtte rahastamisele keskendunud saates "Alustava ettevõtja A&O" Õllenaudi juht Urmas Roots.
Miks sündis film "Ükssarvik"?
Neljapäevases hommikuprogrammis arutame just linastunud filmi "Ükssarvik" taustal idufirma Fortumo asutaja, investeerimisfondi Superangel partneri ja filmitegija Rain Rannuga Eesti start-up-maailma kultuuri ning telgitaguste üle.
Ülemiste keskuses avas uksed Eesti esimene VILA brändikauplus
Tallink Grupp omandas moebrändi VILA frantsiisiõigused Eestis ning avas Ülemiste keskuses esimese VILA kaupluse Eestis.
Valitsus kiitis heaks 300 miljonit eurot miinust
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks riigi möödunud aasta majandusaasta koondaruande, mille järgi oli kulud ja investeeringud üle 300 miljoni euro võrra suuremad kui tulud.
Intriig teraseturul
Hiljuti Eestit väisanud kuulus kaupleja Alexander Elder soovitas tõusupotentsiaali otsides silm peale panna terasesektori aktsiatele. Samal ajal on sektorit katvad Citibanki analüütikud prognoosinud, et langus jätkub ja pikalt. Intriig missugune – Elder versus Citibank!
Äripäev 19.09.2019
Microsoft hakkab miljardite eest enda aktsiaid ostma
Üks maailma suurim börsiettevõte, Microsoft, teatas eile uuest aktsiate tagasiostuprogrammist, mille raames ostetakse tagasi 40 miljardi eest aktsiaid, kirjutab Bloomberg.
Maksuhaldur saadab teavitused maksuvaba tulu enamkasutanud inimestele
Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab alates tänasest otseteavitusi inimestele, kes võiksid olla huvitatud üle vaatama oma maksuvaba tulu kasutamise. Selle aasta kaheksa kuuga on tulumaksu vähem tasunud hinnanguliselt 61 500 inimest, kelle eeldatav tulumaksusumma on kokku 9,8 miljonit eurot. Teavituse...
Operail AS pakub tööd RAAMATUPIDAJALE
Peamisteks tööülesanneteks müügireskontro haldamine, müügiarvete koostamine ja väljastamine, müügiarvete saldode inventeerimine, töötajate kuluaruannete käsitlemine ja kajastamine, suhtlemine nii sise- kui välisklientidega. --Asukoht: TartuKonkursi tähtaeg 30.09.2019 The post Operail AS pakub töö...
Põllu- ja metsamajandus 19.09.2019
Tööandjad hoiatavad: liigkiire alampalga tõus võib inimesed töötuks jätta
Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuhi Arto Aasa sõnul on kahetsusväärne, et ametiühingud loobusid juba saavutatud kokkuleppest tõsta järgmisel aastal alampalka 7 protsendi võrra.
Ärijuhid vaatavad nurga taha: oma äri kasvu võtit teame, aga riik vajab abi
Järgmisel majandusaastal edu saavutamiseks tuleb ettevõtjate ja ärijuhtide hinnangul mõelda suurelt ja investeerida tulevikku, mitte kaevikus kriisi oodata.
Roosaare avaldab, kuidas koostada finantsvabadusse viiv portfelli
Tänaseks finantsvabadust nautiv Jaak Roosaare rääkis Äripäevale antud intervjuus oma investorikarjääri jooksul saadud õppetundidest – valusaim neist uputanuks pea kogu tema abikaasa investeeringu, samas kui nüüd aitab lihtsate põhimõtete järgimine teenida märkimisväärset passiivset tulu.
ETTEVÕTLIK EESTI | Narva aukodanik ja suurettevõtja: siinsete ettevõtjate suurim probleem on pangalaenu saada
Kui Jüri Kraft tegi mitmenda põlve narvalasele Aleksandr Brokile ettepaneku astuda Narva kroomnahavabriku Valgevenesse põgenenud direktori kohale, näis perspektiiv trööstitu: ettevõte liikus pankroti poole. Ent läks teisiti.
Õppelaenu intressimäära langetamine ootab valitsuse otsust
Kuigi haridus- ja teadusministeerium saatis juba tänavu jaanuaris kooskõlastamisele soovitused õppelaenu kättesaadavuse parandamiseks, ootavad 5protsendise intressimäära langetamine ja käendamis- ja tagasimaksetingimused valitsuskabineti arutelusid, märkis haridusministeeriumi kõrgharidusosakonna...