Politsei kehtestas Sõnajalgade arendatavas Aidu tuulepargis viibimise keelu
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kehtestas täna Oleg ja Andres Sõnajala poolt arendatavas Aidu tuulepargis viibimise keelu. Varem oli Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) teinud Sõnajalgadele ettekirjutuse ehituse peatamiseks.
Starbucks käib Eesti ettevõtjaga kohut
Starbucks veab vägikaigast ettevõtja Daniela Dalberg-Dyagelevaga, kelle nimele registreeritud kaubamärk on maailma suurima kohvikuketi hinnangul äravahetamiseni sarnane nende ikoonilise logoga. Kui tööstusomandi apellatsioonikomisjon andis õiguse Eesti ettevõtjale, siis maakohus tuvastas kaubamär...
Helsingin Sanomat: Eesti on lätlaste Soome, sealt tulevad alkoturistid ja sinna minnakse tööle
Eesti on lätlastele sama, mis Soome Eestlastele: riik, kust tulevad turistid õlut ostma ja kuhu minnakse paremat palka teenima, kirjutab Helsingin Sanomat.
Tiit Vähi: naabrid ei pea ühte meelt olema, aga suhtlema peab
Endise peaministri ja ärimehe Tiit Vähi sõnul on Eesti ja Venemaa presidentide kohtumine tähtis sündmus, kuna naabrid peavad omavahel suhtlema. Kuigi suurt läbimurret või lepet ta kohtumisest ei oodanud, võiks see olla esimene samm suhete normaliseerumise teel.
Uber sai enne IPOt miljard dollarit
Peagi börsile tulev Uber hindas oma isesõitvate autode üksuse väärtuseks enam kui 7 miljardit dollarit, vahendab Financial Times.
Laastav seakatk Hiinas muudab liha kallimaks
Kuna suuremas osas Hiinast on sigade Aafrika katk põhjustanud sigade arvukuse vähenemist, on oodata Hiinas sealiha impordi märkimisväärset kasvu. See muudab nii sea- kui ka teiste lihade hinnad kõrgemaks, kirjutab CNBC.
Börsifirmade kasumid tekitavad kõhklusi
Selle aasta esimese kvartali tulemuste hooaeg tuleb Ameerika Ühendriikides tõenäoliselt kolme aasta kehvim. Investorid usuvad, et hullemaks ei saa enam minna ning madalseis saab peagi läbi.
Qualcommi võit tõstis aktsiat 40 protsenti
Qualcommi panused vaidluses Apple’iga olid väga suured ning ettevõte võitis. Aktsia on vaid mõne päeva jooksul kallinenud 40 protsenti, kirjutab CNN Money.
"Tulevane välisminister on meil meditsiinilise probleemiga"
President Kersti Kaljulaidi initsiatiiv Venemaaga suhete soojendamisel on Eesti ettevõtjate jaoks tänuväärt ettevõtmine, mille võib ohtu seada aga uue valitsuse ettearvamatu käitumine, leidis tööandjate keskliidu volikogu pikaaegne juht Enn Veskimägi.
Nädala lood: ootamatu pidur majanduses ja koolilaste närb toit
Käesoleva nädala loetuimad artiklid rääkisid sellest, kuidas majandus jaheneb, Tallinn närutab koolilaste toiduga, Swedbank kaitseb Vene oligarhi, LHV kasvab ja kuhu EfTEN Real Estate III fond plaanib 16 miljonit investeerida.
Alexela alustas laevade punkerdamist LNG-ga
18. aprillil punkerdas Alexela esimest korda Paldiski sadamas laeva LNG-ga. Norra kalakasvatuslaeva punkerdamine viidi läbi koostöös OÜ-ga JetGas.
Omniva suunab rahvusvahelised pakid automaatidesse
Käesolevast kevadest hakkab Omniva rahvusvahelist pakimahtu pakiautomaatidesse suunama. Lahenduse testimisega alustatakse aprillis, laialdasem suunamine algab suvest.
Vene suursaadik TASS-ile: Eesti majandusele on tekkinud sanktsioonidest kahju sadades miljonites eurodes
Venemaa-vastastest sanktsioonidest tekkinud kahju Eesti majandusele on sadades miljonites eurodes, teatas intervjuus TASS-ile Venemaa suursaadik Tallinnas Aleksandr Petrov.
Kainestav tagasilöök: majandus hakkab tipust alla laskuma
Miks suur palgatõus käibemaksu laekumises kajastuda ei taha, ei tea eriti keegi, kuid ootamatult on pihta saanud just suurte ostudega seotud sektorid: automüük ja ehitus.
Elukindlustus – kas niisama raha tühja maksmine või päriselt vajalik turvakapital?
Maja ja auto kindlustamine tundub elementaarsena ning selle vajalikkuses naljalt keegi ei kahtle. Seevastu elu kindlustamise üle otsustades loodame, et küllap õnnetused ja tõsised haigused meid säästavad ning veame kõrge vanuseni välja. Kui nii, siis milleks siis veel elukindlustuse eest maksta?
Ukraina kohus: oligarhile kuulunud panga riigistamine oli seadusvastane
Ukraina kohus otsustas neljapäeval, et 2016. aasta otsus riigistada oligarh Igor Kolomoiskile kuulunud Ukraina suurim laenuandja Privatbank on seadusvastane.
Venemaa suursaadik: võtke Lätist eeskuju
Üks teema, mida Eesti ja Venemaa presidendid eeldatavalt puudutavad, on Ukraina. Eestis ja Euroopa Liidus leitakse, et Venemaa vallandas selles riigis sõja. Sõda kestab tänaseni. Kas meie suhted võivad nendes tingimustes põhimõtteliselt üldse paraneda?
Mart Helme: mul pole elus rahast puudu olnud – oskan raha teha
EKRE juht Mart Helme sõnul ei hakka ta rahustama kedagi, kes on olnud koalitsioonileppe vastu kriitilised. „Kui keegi püüab mulle lüpsjatööd pakkuda ja ütleb, et ma olen reaalsest elust irdunud, siis ei ole nii. Ma olen pulle kasvatanud, sigu tapnud ja kõiksugu asju teinud elus,“ rääkis ta.
TalTechi tudengi lõputöö keskendub logistikauudistele
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) logistika õppekava tudeng Grete Roop otsustas teha oma bakalaurusetöö Äripäeva logistikauudised.ee teemaveebist, analüüsides logistikauudiste tarbimisvajadusi meie muutuval meediamaastikul.
Baltika kahjum kukkus esimeses kvartalis 1,4 miljoni euroni
Baltika teatas täna ligi 1,4 miljoni eurosest puhaskahjumist esimeses kvartalis, mida mõjutas enim ennetähtaegne lepingute lõpetamine Valgevene ja Ukraina frantsiisipartneritega ning Venemaa frantsiisimahtude vähenemine. Eelmise aasta esimeses kvartalis oli ettevõtte kahjum 982 000 eurot.
Eile lendas Moskvasse mitu ärimeest
Eile õhtul oli Tallinn-Moskva lennuk rahvast täis – leidus ainult paar vaba kohta äriklassis. Reisijate seast vaatas vastu mitu tuttavat ärimeest.
Nordica lahkuv juht: AirBaltic rebis meist Tallinnas ette
Mai keskel Nordica juhi kohalt lahkuv Hannes Saarpuu rääkis Kuku raadio saates «Majandusruum», et airBaltic kasvatab agressiivselt Tallinnas oma turuosa, et Balti riikides tugevalt kanda kinnitada. Kui muidu on Nordica olnud mahu poolest Tallinna lennujaamas suurim lennufirma, siis tänavu võtsid ...
Uue telemaja kavandavad Kadarik Tüür Arhitektid
Eesti Rahvusringhäälingu uue telemaja ideekonkursi võitjaks kavandi nimega "Roheline lina", mille autor on Kadarik Tüür Arhitektid, kirjutas ERR.
Citybee kaubikurent tuli Eestisse 0,5 miljoni euroga
Aastaid Leedus ja Poolas tegutsenud minutipõhine kaubikute renditeenus CityBee sisenes eilsest Eesti turule, investeerides selleks pool miljonit eurot.
Lapsed valisid parimaks koolitoidu valmistajaks pankrotis ettevõtte
Sihtasutuse Innove rahulolu-uuringu andmetel pakkus veel aasta tagasi parimat koolitoitu osaühing KLP Toit, mis juba siis kasvatas maksuvõlga ja on nüüdseks pankrotis.
Facebook kaardistab ära kogu maailma inimesed
Facebook pani tehisintellekti abiga kokku miljardid satelliidipildid ning avaliku info ja kaardistas ära pea kogu Aafrika inimesed. Edasi plaanib ettevõte koostada täpsed tiheduskaardid kogu maailma elanikkonna kohta.
Marina Bay Sands täieneb neljanda hotellitorniga
Singapuris asuv maailma suurima „servata“ katusebasseiniga hotellikompleks Marina Bay Sands saab peagi täiendust: hoonekompleksi lisandub neljas torn.
Investeerimisfond lükkab miljonid eakatekodusse
BaltCap Growth Fund investeerib ligi 3 miljonit eurot Viru Haigla ASi kontserni, et ehitada Pihlakodu eakatekodude ketile Tabasallu uus hooldekodu ning pikemas plaanis suurendada Pihlakodu kliendikohtade arvu tuhandeni.
Omniva tõstab 700 esmatasandi töötaja töötasu
Omniva, Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühing (ESTAL) ning Eesti Transporditöötajate Ametiühing (ETTA) sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt tõuseb 2019. aastal ligikaudu 700 esmatasandi töötaja töötasu. Põhitöötasu miinimum tõuseb kuni 11% ning keskmiselt 5%.
Jahmunud Sõnajalad: meie maale tungis ametnik, kes nõudis ehituse lõpetamist
Vennad Sõnajalad kurdavad, kuidas täna päeval sisenes nende kurikuulsaks saanud Aidu tuulepargi arendusele riigiametnik, kes nõudis viivitamutult ehitustegevuse lõpetamist.
Raske aastalõpp viis Tuleva kahjumisse
Kuna möödunud aastal kaotasid mitmed maailma börsid viiendiku oma väärtusest, rõhus see Tuleva Maailma Aktsiate Pensionifondi. Varade väärtuse muutus aitas kaasa Tuleva fondide kahjumile. Tänavu plaanib Tuleva aga (äri)kasumisse jõuda.
Uus ehitisregister laiendab võimalusi
Riiklikus andmebaasis, ehitisregistris, on käigus põhimõttelised uuendused, mis muudavad registri kasutamise mugavamaks ning seal tehtavaid menetlustoiminguid lihtsamaks.
Poliitikud jagasid ohtliku oligarhi partneritele Eesti passe
Rahapesuskandaali keskmes olev Swedbank kaitses Rootsi riigitelevisiooni väitel Venemaa üht ohtlikumat oligarhi Iskander Mahmudovit, kelle Eestis tegutsenud äripartneritele jagas Keskerakonna ja Reformierakonna valitsus kodakondsust.
Kaubavedaja: Venemaa ekspordituru avanemist pole mõtet oodata
Jäised suhted Brüsseli ja Moskva vahel on sulgenud Venemaa turu eksportijatele, kuid väliskaubanudse statistika kohaselt on viimase kahe aastaga tõsnud idanaabri osatähtsus impordis. Samas trendi kinnitab ka Gaselli pingeritta jõudnud idasuunalisele kaubaveole keskenduva OÜ Group Logistics juht L...
Mida teeb EfTEN 16 miljoniga?
Aktsionäride koosolekul kergitati pisut saladuseloori sellelt, kuhu kavatseb EfTEN Real Estate III fond paigutada maikuus uue emissiooniga kogutavad 16 miljonit eurot. Plaan on olemas ja aktsionäridele kinnitati, et fond sihib ainult neid objekte, mille üüritootlus on vähemalt 8% aastas.
Ülemiste raudteeterminali konkurss tuleb uuesti
Hanketingimuste rikkumise tõttu ebaõnnestunud Ülemiste reisiterminali arhitektuurikonkurss korraldatakse uuesti. Rail Baltic Estonia loodab juba tänavu konkursi võitjaga projekteerimise lepingu sõlmida, kirjutab Ehitusuudised.ee.
Liikluskoormus kasvas enim Haapsalu ning Valga-Uulu maanteel
Maanteeameti mõõtmise tulemusel kasvas mullu läbisõit kõige enam Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteel, samuti Valga-Uulu maanteel.
Toyota paneb partneritega Uberisse miljard dollarit
Jaapani autohiid Toyota ja investeerimisfond SoftBank Vision Fund avalikustasid reedel ühe miljardi dollari suuruse investeeringu USA transpordifirmasse Uber isejuhtivate autode sõidujagamisäri arendamiseks.
Ratase valitsus võib kärbetest pääseda? Maksulaekumine kasvas hüppeliselt
Statistikaameti andmed ja rahandusministeeriumi prognoos on viidanud sellele, et peagi ametisse astuval Jüri Ratase juhitud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsusel tuleb peagi riigieelarvet kärpima asuda. Värsked maksuameti andmed annavad aga lootust, et kärbetest on võimalik pääseda.
Swedbanki liisinguautod ei pääse tagatiseta üle Venemaa piiri
Swedbanki teatel on Venemaa kehtestanud Swedbank Liisingule kuuluvatele sõidukitele piirangu ja neid ei lubata Venemaa territooriumile tagatisraha maksmata, kirjutab
Alexela avas Pääskülas oma neljanda CNG tankla
17. aprillil avas Alexela ametlikult Tallinnas Pääskülas asuva CNG tankla. Uue gaasitankla näol on tegemist juba neljanda surugaasitanklaga Alexela ketis, kus müüakse 100% eestimaist biometaani.
Graafik: suurima käibega ettevõte oli aasta alguses Eesti Energia
Esimeses kvartalis oli maksuameti andmetel suurima käibega ettevõte Eesti Energia, mille müügitulu ulatus 348 miljoni euroni.
Tuhanded inimesed nõuavad Tallinna Veelt hüvitist
Eesti Omanike Keskliit on Tallinna Vee klientidelt kogunud üle 500 avalduse aastate jooksul makstud liigkõrge tariifi eest hüvitise nõudmiseks.
Nädala raadiohitid: oskus rääkida lugusid ning želatiinipõhine nahast toode
Sel nädalal pakkus Äripäeva raadio kuulajatele kõige rohkem huvi erinevad kogemuslood inimestest, olgu selleks sihikindel tee juhiks saamisel või sportlikud ülivõimed.
EBA: Eesti finantsinspektsioon ei rikkunud Danske Banki üle järelevalvet tehes EL-i õigust
Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) otsustas eile toimunud hääletusel, et Eesti ja Taani finantsinspektsioonid ei rikkunud aastatel 2007-2014 Danske Banki üle järelevalvet tehes Euroopa Liidu õigust.
Legendaarne Tiger Woods on kõigi aegade rikkaim sportlane maailmas
Nädalavahatusel suurepärase comebacki teinud legendaarne golfimängija Tiger Woods jättis 1996. aastal ülikooli pooleli ning hakkas professionaalseks golfimängijaks.
RMP Eesti 15 – sellised me oleme
Läbilõige viieteistkümneaastase RMP.ee toimetusest, selle kallal tegutsejatest, kellele hulk märksõnu ette anti, millele nad esimese pähe tuleva sõna või asja lisama pidid, ja mis tervikuks seotud sai. RMP.ee toimetus veedab aega oma päikeseküllases oranžide kardinatega kontoris ja peab arvestust...
Eesti meeskond võitis USA küberkaitsevõistluse
13. aprillil toimund USA avatud Magic CTF küberkaitsevõistluse võitis Eesti meeskond. Kokku osales 30 meeskonda üle maailma ja lisaks esikohale saavutasid häid kohti teisedki Eesti meeskonnad.
Tallinn säästab: lapsed lürbivad lahjat lihakastet ja toitlustajad kiratsevad
Tallinnas pole viis aastat kooli toiduraha toetus tõusnud, mistõttu on koolisöögis vähendatud liha ja piima kogust, samuti kasutatakse Poola puu- ja juurviljasid. Lisaks minnakse üha enam üle kahele supipäevale nädalas, et toitlustaja ots otsaga kokku tuleks.
Logistikapataljon tähistas sajandat sünniaastapäeva
Ämaris paiknev kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon tähistas eelmisel nädalal oma sajandat sünniaastapäeva, kui väeosa võttis avatud uste päeval vastu üle 400 külalise.
Omniva: tasuta transport pole e-poes mõistlik
Tasuta tarne lisamisega saab e-pood küll algselt konkurentsieelise, kuid seda on teistel lihtne järele teha. Omniva juhatuse liikme Andre Veskimeistri sõnul tuleb ettevõtetel hakata varem või hiljem tegelema kasumlikkuse parandamise ja enese vee peal hoidmisega, kirjutab Äripäeva teemaveeb Kauban...
Algas ajaloo suurim ettevõtete kohtulahing
Kohtuvaidlused mobiiltelefonide tootjate, komponentide valmistajate ja telekomifirmade vahel on igapäevane asi, aga eile USAs San Diegos alanud kohtuvaidlus nutitelefonide iPhone valmistaja ja mikrokiipide tootja Qualcomm vahel ületab vaidlusaluse summa poolest kõik varasemad. Vaidluse suurus on ...
Kuidas kajastasid Kaljulaidi ja Putini kohtumist vene telekanalid?
Vene massimeedia, kaasa arvatud suuremad telekanalid, ei jätnud Eesti presidendi Kersti Kaljulaiu ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kohtumist tähelepanuta, kirjutab Dmitri Fefilov Äripäeva sõsarlehes Delevõje Vedomosti.
IT kasvatab Eesti betooni ekspordivõimet
Hoonete ja rajatiste mudelprojekteerimine tekitab võimalusi väikeriikidele, sest oskuslik infotehnoloogia kasutamine annab konkurentsieelise lüüa kaasa suurtel turgudel, ütles CES inseneribüroode juht Kaspar Ots Tallinnas konverentsil BIM Summit.
Mida teha pensionirahaga?
Uue valitsuse kokku lepitud pensionireform võimaldaks senist pensioniks kogutavat raha rohkem hallata. Kui palju tasub end ette valmistada ja millist nõu kuulda, arutlesid Äripäeva ajakirjanikud Liina Laks, Ken Rohelaan ja Marge Väikenurm saates „Äripäev eetris“.
Vanglaametikud peatasid purjus juhiga veoki
Tartu vanglateenistuse ametnikud peatasid möödunud nädalal Järvamaal Tallinna-Tartu maanteel vingerdanud veoauto Scania, mille juhil tuvastati hiljem kriminaalne joove, kirjutab
SEB hoiatab teisest sambast väljumise eest
Suurel osal eestlastest pole tekkinud säästmisharjumust ning selle valguses peab SEB finantsturgude riskinõustaja Martin Sillasoo teisest pensionisambast raha väljavõtmise võimalust ulatuslikuks eksperimendiks.
Praktilised soovitused II samba raha paigutamiseks
Koalitsioonileppes olev plaan, et pensioni teisest sambast saab raha investeerimiskontole suunata, on tekitanud minus kahetisi tundeid.
Deutsche Bank valmistub rahapesu tõttu kohtupidamiseks ja hiigeltrahvideks
Deutsche Banki sisejuurdluse kohaselt läbis panka aastatel 2011-2014 vähemalt 175 miljonit eurot kahtlase päritoluga Vene kurijategijate raha, mistõttu valmistub Saksamaa suurim finantskontsern võimalikeks kohtuprotsessideks ja trahvideks, samuti võivad juhtivad töötajad saada kriminaalsüüdistused.
Ehitaja: ärge lootkegi, et töökäed Soomest massiliselt tagasi tulevad
Suure ehitusfirma Astlanda Ehituse juht ja omanik Kaupo Kolsar ütles, et võõrtööjõuta pole ehituses enam võimalik läbi ajada. Lootust, et Soomest ja Rootsist tulevad massiliselt Eesti inimesed tagasi, pidas ta täiesti ebarealistlikuks.
Kalevi Jahtklubi noorpurjetajad sõidavad võistlustele Toyotaga
Noorte purjetajate võistlushooaeg on pikk ning võistluspaigad üksteisest kaugel. Tänavune hooeg viib Kalevi JK purjespordikooli võistlejad peale lähinaabruse riikide ka Itaaliasse, Taani ning Poola.
Kuidas pärida teist pensionisammast?
Äripäeva raadiosaates „Finantsuudised fookuses“ vastasid pensioni pärimist ja kolmandat sammast puudutavatele (maksu)küsimustele Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu ja EY Eesti maksuvaldkonna partner Ranno Tingas.
Kes saab Tänakult intervjuu, kes mitte?
"Optibeti spordisaadet" külastavad sel korral Ott Tänaku dokfilmi režissöör Tarvo Mölder ja tegevprodutsent Aleksander Ots. Kes saab Tänakuga läbi ja kes ei saa, kas Värniku dokfilm on järgmine avantüür? Vihjeks nii palju, et filmitiimi ambitsioonid ulatuvad kõrgele.
Eesti200 tahab Eestit Euroopasse eksportida
Täna esitletud Eesti 200 programm Euroopa Parlamendi valimistel “Eesti ON eriline!” toob esile Eesti võimalused muuta Euroopat uuenduslikumaks, digitaalsemaks ning vähem bürokraatlikuks. Programmi peasõnumi saab kokku võtta sõnadega: rohkem Eestit Euroopasse.
Eesti arendaja ostis Riias logistikakeskuse
Lumi Capital ostis koos Eesti erainvestoritega Riia lennujaama lähistel asuva logistikakompleksi.
Rahvusvahelist Maja kiidetakse taevani
IT valdkonnas aasta teo tunnustuse saanud välisspetsialistide Eestisse tulekut kergendav Rahvusvaheline Maja on saavutus, mille peale paljud teised riigid on kadedad, kuid vajadus tööjõu järele on endiselt tohutu, leiab Mainori juht Kadi Pärnits.
Veskimägi: laua taga on õigem olla kui menüüs
Mööblitootja Standardi juhi ja Eesti Raudtee nõukogu liikme Enn Veskimäe sõnul oli president Kersti Kaljulaidi otsus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtuda väga õige ja julge samm, sest «laua taga on õigem olla kui menüüs».
Kinnisvarakuningas alustas laenuäriga
Eesti kinnisvaraturul suuri tegusid teinud Paul Oberschneider alustas Suurbritannias kinnisvara laenuäriga, millega on lubanud tulla ka Eestisse.
Facebook kulutab Mark Zuckerbergi turvamisele üle 22 miljoni aastas
Facebook kulutas möödunud aastal ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Mark Zuckerbergi turvalisuse tagamisele 22,6 miljonit dollarit, mis on lausa kaks korda enam kui aasta varem.
Piiriülene investeerimine: mida panna tähele, kui tahad investeerida võõras riigis tegutsevasse idufirmasse?
Piiriülene investeerimine võib alustavale investorile tunduda keeruline maailm – tuleb arvestada nii eri riikide seadustega ja ka erineva kultuuritaustaga inimeste ja ettevõtetega, mis toob omakorda kaasa riske, aga samas ka olulisi võimalusi. Tihti võivad samasugused kaalutlused tõusetuda ka inv...
Kohus mõistis Leedo valdusfirmalt SEB kasuks 126 000-eurose võla
Pärnu maakohus mõistis Vjatšeslav Leedo valdusfirmalt Holostovi Kinnisvarahaldus SEB panga kasuks välja võlgnevuse koos viivistega 126 000 eurot, mis tekkis raskustes bussifirmale antud laenu garanteerimisest.
Tere piim tükib Vietnami
Tere piimatööstus on sisenemas Vietnami turule. Pärast 50 tonni lõssipulbri proovipartii saatmist Vietnami loodetakse mahtu suurendada ja liikuda ka määrdejuustude, või ja kõrgpastöriseeritud piima eksportimiseni.
Üle poole miljoni Nissani maasturi võivad sisaldada ohtlikku piduririket
USA võimud on asunud uurima umbes 675 000 Nissan Rogue maasturit, mis võivad ootamatult sõitmise ajal pidurdada.
Eesti Post ostab 1,5 miljoni euro eest vormiriideid
Eesti Post kuulutas välja riigihanke, et osta eeldatavalt 1,52 miljoni euro eest vormiriideid.
Prantsusmaal Nanterres algas Estonia laevahuku järjekordne kohtuistung
Täna jõudis Prantsusmaal Nanterres kohtusse üle 1116 Estonia laevahuku  kannatanu ühishagi Meyeri laevatehase ja Bureau Veritase vastu. Hukkunute lähedased ning laevahuku üle elanud inimesed nõuavad kostjatelt üle 40 miljoni euro.
Tallinna koolitoidu halvustamine on vastutustundetu
Eesti ehitusfirmad jäid Soomes vahele Ukraina ja Valgevene musta tööjõuga
Eesti ehitusfirmad pandi Soomes keelu alla seoses Ukrainast ja Valgevenest pärit musta tööjõu kasutamisega.
Rootsi pank: II pensionisamba ümber toimuv paneb eestlased proovile
Tulevase võimaliku koalitsiooni poolt võimukokkuleppesse pandud II pensionisambast raha väljavõtmise võimalus on radikaalne muudatus Eesti pensionisüsteemis. Muudatus paneb proovile inimeste julguse võtta enda õlgadele vastutus oma tuleviku heaolu eest ning kontrollib inimeste finantskirjaoskust ...
Tallinna börsilt kukub mõnegi mehe taskusse 8 miljonit
Tänavu maksavad Tallinna börsi firmad dividendi kokku vähemalt 183 miljonit eurot, millest suurima tüki haaravad insaiderid ehk ettevõtete suuromanikud.
MKM võtab transporditaristu arengu tõsiselt ette
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium alustab koostöös huvigruppide ja rahvaga transpordi ja liikuvuse arengukava koostamist aastateks 2021–2030.
Autojuhtidel on õigus miinimumpalk tagantjärgi välja nõuda
Alates 1. maist peavad sisevedusid tegevad veoettevõtted maksma oma töötajatele ametlikult vähemalt 950 euro suurust kuupalka ning nendel juhtidel, kes saavad vähem, on läbi tööinspektsiooni õigus see summa tagantjärele välja nõuda.
Eesti TransRussial: meie ei kostita söögi ja joogiga, nagu seda teevad lätlased
Moskvas avatud näitusel TransRussia on kolme Balti riigi stendide seas kõige enam külastajaid Lätil – kohal on tähtsad ametnikud, kohale on tulnud teede- ja sideminister, töötab baar. Eestlastel aga on kõik rahulik ja ilma kostitamata – töisel kombel.
Reinsalu: uus valitsus kavatseb piirikaubandust ohjeldada
Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul soovib uus valitsuskoalitsioon astuda reaalseid samme piirikaubanduse tõkestamiseks, ühe variandina kaalutakse ka alkoholiaktsiisi langetamist.
Bonava juht: uut Kalamaja Tallinnasse ei tule
Eesti suurimate arendajate esiviisikusse kuuluva Bonava tegevdirektori Timo Riismaa sõnul pole Tallinna kinnisvaraturul näha jahenemise märke. Arendajate suurim mure on tema sõnul kasvavad tööjõukulud, mis kergitavad ehitushindasid. Kuna kinnisvarahinnad nii kiirelt ei kasva, vähenevad arendajate...
Eestist pärit Moskva abilinnapea teeb oma sissetulekuga kolleegidele pika puuga ära
Moskva abilinnapeadest teenis mullu enim Eestist pärit Maksim Liksutov, ilmneb ametnike avalikustatud sissetulekute ja isikliku vara andmetest.
Amazon hakkab arendama isejuhtivaid laosõidukeid
Ärihiiglane Amazon ostis robootika arendusega tegeleva ettevõtte Canvas Technology, mille ehitatud autonoomsed kärud võivad ise kaupu laohoones ümber ladustada.
Taavi Aas: isegi kui läheb hästi, peame ikka kärpima
Tõenäoline tulevane majandusminister Taavi Aas ei ole õnnelik Eesti riigieelarvepoliitika üle. "Kui me tahaks jõuda järele Euroopa arenenud riikidele, siis niimoodi on seda küll väga raske teostada," ütles ta.
RIA juhib Eesti tiimi maailma suurimal küberõppusel
Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) juhib Eesti osalemist maailma suurimal rahvusvahelisel küberkaitseõppusel Locked Shields 2019, mille põhitegevus lõppeb täna.
Sõõrumaa annetas erakondadele 300 000 eurot
Urmas Sõõrumaa annetas esimeses kvartalis erakondadele kokku 300 000 eurot, millest Keskerakond sai 160 000 eurot.
Suured ehitusobjektid jäävad ukrainlasteta seisma
Kui piirame intensiivselt välismaist renditööjõudu, siis tõuseb ehitushind hüppeliselt ja paljud ühiskondlikult olulised objektid jäävad üldse toppama, prognoosib 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.
Eesti majandus rallib täiskäigul karide poole
Eesti majandusel läheb hästi, kuid kiire kasvuspurt toob esile nii riigisisesed kui ka väliskeskkonnast tulenevad ohud, millest esimesed on juba realiseeruma hakanud, rääkis Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik täna Pärnu finantskonverentsil.
Ratas: me pole kindlasti kokku leppinud, et sellest kuupäevast aktsiis langeb
Peaminister Jüri Ratase sõnul oleks aktsiiside langetamisel negatiivne mõju eelarvele.
Ainus reaalne demokraatia
Sõnast „liberaalne“ on moodsas Eesti poliitilises retoorikas saamas sõimusõna. Üht sõna stigmatiseerides pööratakse paratamatult selg ka mõistetele, millele toetudes on Eesti olnud seni palju vabam, õnnelikum ja jõukam oma saatusekaaslastest.
USA jaemüük kasvas oodatust rohkem
USA jaemüük kasvas märtsis viimase 18 kuu kiireimas tempos ning töötu abiraha taotlejate arv langes 49 aasta madalaima tasemeni, vahendab Bloomberg.
Rakvere Ametikooli liginullenergia õpilaskodus peeti sarikapidu
Täna peeti Rakvere Ametikooli õpilaskodu sarikapidu, tähistamaks liginullenergia õpilaskodu maksimaalse kõrguse saavutamist.
Bussifirmades kaotab töö ligi 300 inimest
Esimeses kvartalis teavitas 30 tööandjat töötukassat kollektiivsetest koondamisest, kokku kaotab nendes ettevõtetes töö üle 1000 inimese. Ligi 300 inimest koondati bussifirmades SEBE ja MRP Linna Liinid, kirjutab
Tallinna Lennujaam rajab lennujaama kõrvale terve linnaku
Tallinna Lennujaama visioon aastaks 2035 näeb ette reisiterminali laiendamist kuni 6 miljoni reisija teenindamiseks ning lennujaama linnaku rajamist. Tallinna lennujaama pikaajaline arenguvisioon annab suuna kogu Ülemiste piirkonna edasiseks arenguks.
Bolt alustab tegevust Rootsis
Eesti päritolu transpordiplatvorm Bolt (endine Taxify) käivitas tegevuse Stockholmis, kus sajad autoomanikud on juba üles näidanud huvi Bolti platvormil sõitmise vastu. Teenuse avamise puhul saab Stockholmis sõita 50-protsendise soodustusega.
Tugevad majandusandmed ja börsidebüüdid panid turu tõusma
USA aktsiaturud olid täna tõusuteel, sest Pinteresti ja Zoomi tugevad börsidebüüdid ning tugevad majandusandmed kasvatasid optimismi, vahendab MarketWatch.
Sadamate kaubamaht kasvas
Eesti sadamate kaubamaht tonnides kasvas eelmisel aastal ligi kolm protsenti, samas transiitkauba vedu meie sadamate kaudu kerkis seitse protsenti.