Operail AS pakub tööd RAAMATUPIDAJALE
Peamisteks tööülesanneteks müügireskontro haldamine, müügiarvete koostamine ja väljastamine, müügiarvete saldode inventeerimine, töötajate kuluaruannete käsitlemine ja kajastamine, suhtlemine nii sise- kui välisklientidega. --Asukoht: TartuKonkursi tähtaeg 30.09.2019 The post Operail AS pakub töö...
Nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus said valitsuse heakskiidu
Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu ühtlustatakse Euroopa Liidu tasandil nõudmiseni varu ja aheltehingute maksukäsitlus. Nõudmiseni varuna deklareerib kauba müüja üksnes ühendusesisest käivet teise liikmesriiki toimetatud kauba seal võõrandamise hetkel. Tehingute ahelas on 0%-lise määraga m...
Ettevõtja registreerimise ja identifitseerimise süsteem (EORI)
Ettevõtte tollivormistuseks on vajalik EORI number, mida saab taotleda maksu- ja tolliametist. Ettevõtjate registreerimise ja identifitseerimise süsteem loodi turvameetmete rakendamiseks. Turvameetmed on tõhusamad, kui asjaomaseid isikuid saab identifitseerida ühtse numbri järgi, mis on iga üksik...
Maksueelarve lõhki: inimesed peavad riigile juurde maksma 10 miljonit
Selle aasta kaheksa kuuga on riigile tulumaksu vähem tasunud hinnanguliselt 61 500 inimest, kelle eeldatav tulumaksusumma on kokku 9,8 miljonit eurot.
Naftaturg rahunes pärast ehmatust
Uued signaalid Saudi Araabialt ja Rahvusvaheliselt Energiaagentuurilt on naftaturgu rahustanud, kirjutab Bloomberg.
Maksuhalduri veebiseminar oktoobris 2019
Alanud on registreerimine OKTOOBRIS 2019 toimuvale veebiseminarile. Veebiseminar on osalejale TASUTA. Eestikeelne veebiseminar – Leppeta BREXIT – mis nüüd saab? toimub 7. septembril kell 13.00-14.30 Addenda veebiseminari keskkonnas. Registreeruge veebiseminarile SIIN. Veebiseminari on võimalik jä...
Uus sisserände kvoot vähendab töötamiseks mõeldud elamislubade arvu kaks korda
Siseministeerium tegi ettepaneku kehtestada 2020. aasta sisserände piirarvuks 1314, kuid vähem kui pool kvoodist on suunatud töötamiseks mõeldud elamislubadele. Esialgse plaani järgi saab elamisluba vaid viies valdkonnas töötamiseks. Muudel juhtudel on kvoodi alla mineva elamisloa saamiseks vaja ...
Microsoft hakkab miljardite eest enda aktsiaid ostma
Üks maailma suurim börsiettevõte, Microsoft, teatas eile uuest aktsiate tagasiostuprogrammist, mille raames ostetakse tagasi 40 miljardi eest aktsiaid, kirjutab Bloomberg.
Noorte palgaootus on oluliselt kasvanud: kätte soovitakse teenida üle 1500 euro
Noored soovivad teenida keskmiselt 1530-eurost netopalka ning nende palgaootused on aastaga kasvanud kiiremini kui teistes vanuserühmades.
Maastikuarhitektid: tänavu on keskväljakute aasta
Maastikuarhitektide liidu aastapreemiatele laekus sel aastal 17 eriilmelist projekti. Viieliikmeline žürii koosseisus maastikuarhitektid Martin Allik, Kristian Nigul ja Merle Karro-Kalberg, arhitekt Kaja Pae ning urbanist-linnaplaneerija Kristi Grišakov on oma otsuse teinud ning valinud välja 8 n...
Lõuna-Korea turistid hülgavad massides Jaapanit, lennufirmad tühistavad lende
Jaapanit külastavate Lõuna-Korea turistide arv vähenes augustis mullusega võrreldes 48 protsenti ehk peaaegu poole võrra, sest kaks naaberriiki on mässitud üha teravamaks muutuvasse majanduskonflikti, mille taga on valulik okupatsiooniajalugu.
Eesti investorid rahastavad siinset idufirmat Snackable AI pea 1,3 miljoniga
Toiduohutusest, aga mitte ainult
Maalehe algatus, millega tuvastati, et tootja müüs turul kodumaiste maasikate pähe teadmata pärit-olu importkaupa, mis sisaldas Eestis mitte lubatud keemilisi aineid, tõstatas avalikkuses diskussiooni.
Põllu- ja metsamajandus 19.09.2019
Jaan Lott: kaubanduskeskuste aeg hakkab ümber saama
Tulevikus näeme üha rohkem ökosüsteemina toimivaid multifunktsionaalseid arendusi, mis hõlmavad endas nii äri- kui ka elukeskkonda ning kõikvõimalikke muid kogukonnale olulisi funktsioone. Kaubandus on ja jääb selle kõige tuumaks, kirjutab Astri Grupi arendusjuht Jaan Lott.
Intriig teraseturul
Hiljuti Eestit väisanud kuulus kaupleja Alexander Elder soovitas tõusupotentsiaali otsides silm peale panna terasesektori aktsiatele. Samal ajal on sektorit katvad Citibanki analüütikud prognoosinud, et langus jätkub ja pikalt. Intriig missugune – Elder versus Citibank!
Eestlased püüavad heli-tehisintellektiga valdkonna liidriks saada
Kiiresti arenevast audiomaailmast püüavad eestlased kasu lõigata ning sel alal turuliidrid olla. Tehisintellektil põhineva helisisu otsingumootori loonud Eesti-USA idufirma Snackable AI kaasas investeeringuga 1,4 miljonit dollarit ehk 1,27 miljonit eurot.
Moodulmajade tootja: ootame Rootsi turul tublit kasvu
Äripäeva ehitusmaterjalide tootjate TOPis kolmandale kohale jõudnud Astel Modulari tegevjuhi Raul Kinksi kinnitusel ootab ettevõte edu eelkõige majatootjatele problemaatiliseks muutunud Skandinaavia turult, kus on sõlmitud mitmeid usaldusväärseid lepinguid.
Euroopa Komisjon toetab Guardtime´i pea kahe miljoni euroga
Euroopa Komisjon toetab innovatsiooni rahastamise programmi kaudu ligi kahe miljoni euroga Eesti küberturvalisuse ettevõtet Guardtime uue tehnoloogia turule toomisel.
Ida-Viru Keskhaigla laiendus sai ehitusloa
Ida-Viru keskhaigla M-korpuse ja G-korpuse laiendus sai ehitusloa, mis annab hoone ehituseks lepingu sõlminud Astlandale õiguse alustada ehitustöödega.
Riigireform ja kärped enne maksudebatti!
Enne maksusüsteemi kallale minemist tuleb riiki reformida, tõmmates kokku ebavajalikke kulusid, teenuseid ja omandit, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Sisustaja 19.09.2019
Roosaare avaldab, kuidas koostada finantsvabadusse viiv portfelli
Tänaseks finantsvabadust nautiv Jaak Roosaare rääkis Äripäevale antud intervjuus oma investorikarjääri jooksul saadud õppetundidest – valusaim neist uputanuks pea kogu tema abikaasa investeeringu, samas kui nüüd aitab lihtsate põhimõtete järgimine teenida märkimisväärset passiivset tulu.
Äripäev 19.09.2019
Aivar Sõerd: majandusminister Taavi Aas edastas neljarealiste teede kohta eksitavat infot
Endine rahandusminister Aivar Sõerd esitas täna riigikogus Taavi Aasale arupärimise, et küsida, miks eksitas majandusminister avalikkust, väites, et neljarealiste teede projekteerimiseks on riigieelarves raha olemas.
ETTEVÕTLIK EESTI | Turismiäri kange naine: just Ida-Virumaa suudab üllatada
„Meil käivad asjad rõõmuga ja koostöös,” toob turismi hingeks nimetatud Terje Rattur esile piirkonna edu põhjuse.
Venemaal valmistatakse ette neljapäevase töönädala eksperimenti
Venemaa tööministeeriumis arutatakse neljapäevase töönädala eksperimendi korraldamist ettevõtetes, mis kuuluvad riiklikku tootlikkuse tõstmise projekti, teatas ajaleht Izvestija majandusarenguministri asetäitjale Pjotr Zaselskile viidates.
Selgus Tapa linnakeskuse arhitektuurivõistluse võidutöö
EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames korraldatud arhitektuurivõistluse Tapa linnakeskuse kujundamiseks võitis ideekavand „Ristumine peateega“ arhitektuuribüroodelt KUU ja inphysica technology.
Üritusturunduse TOP: üritusi tuleks teha vastavalt vajadusele
Üritusturundus ei ole pelgalt pidu. Sellel on kindlad ärilised eesmärgid ning hea üritus ei tohiks kedagi külmaks jätta. Üritusturunduse TOPis esikoha saanud Jolose loovjuht ja partner Martin Rauam rääkis lähemalt üritusturunduse valdkonna trendidest.
Euroopa automüük vähenes taas
Euroopa Liidus on tänavu kaheksa kuuga müüdud 10,5 miljonit uut sõiduautot, mida on 3,2% vähem kui mullu samal perioodil.
Peeter Pere: miks riik tellib meie õuele peldikuid?
Eesti suurimad ehitustööde ja arhitektuuri tellijad on riik ja omavalitsused, kelle hangetel on enamasti ainult üks tingimus – odavaim hind. Tulemuseks pole spordisaal, kool või elamu, vaid vajadusi eirav ebalahendus, mis kümne aasta pärast remonti vajab, kirjutab arhitekt Peeter Pere.
Finnlog soovib EASi abiga müüa Soomes 50 maja aastas
Ristkihtpuit- ja palkmaju tootev ja ehitav Finnlog tahab EASi toetuse abil jõuda Soomes 2025. aastaks müügimahuni 50 maja aastas. Praegu müüakse Soomes aastas 10 Finnlogi maja, 30 ehitab ettevõte allhankijana.
Tööandja pensioni kajastamine raamatupidamises, maksustamine ja deklareerimine
Tööandja poolt sissemaksete tegemine vabatahtliku kogumispensioni III sambasse on võimalus mitmekesistada töötaja motivatsioonipaketti. Seni veel tööandjate poolt kesiselt kasutatud võimalus kogu üha enam populaarsust. Selleks, et III sambasse tehtavad sissemaksed oleks mõlemale osapoolele ühesel...
Jõustusid pensionifondide olulised muudatused
Lisaks sellele, et alates 2. septembrist alanesid paljude Eestis tegutsevate pensionifondide valitsemistasud, leevenesid ka investeerimispiirangud, mis loovad eelduse saavutada tulevikus kõrgemat tootlust. Muudatustest annab täpsema ülevaate LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.
ETTEVÕTLIK EESTI | Narva aukodanik ja suurettevõtja: siinsete ettevõtjate suurim probleem on pangalaenu saada
Kui Jüri Kraft tegi mitmenda põlve narvalasele Aleksandr Brokile ettepaneku astuda Narva kroomnahavabriku Valgevenesse põgenenud direktori kohale, näis perspektiiv trööstitu: ettevõte liikus pankroti poole. Ent läks teisiti.
Katrin Liivat: miks mitte e-toiduamet?
Ilmselt ei kujuta ükski ettevõte enam elu ette ilma e-maksuameti teenusteta, kuid toiduohutuse teemadel käib endiselt vilgas ja väga ajamahukas paberimäärimine, kirjutab FoodDocs OÜ asutaja Katrin Liivat.
Mari-Liis Eensalu: avatud kontor ehk palju ebamugavust ei millekski
Avatud kontorid loodi selleks, et kehutada ettevõtete ja asutuste töötajate õlg õla kõrval tunnet ja ideede vahetust, ent paradoksaalsel kombel hakkasid kontorisse kerkinud nähtamatud seinad sellele eesmärgile vastu töötama, kirjutab Kantar Emori organisatsiooniuuringute juhtekspert Mari-Liis Een...
Kodukontorisse soetatud jõusaali seadmete maksustamine
Küsimus: tööandja (100% osanik) soetab kodukontorisse jõusaali seadmeid, mida kasutab terviseedendamiseks. Kas soetatud seadmete kuludest võib kanda 50% ettevõtlusega  seotud kuludeks (mõni teine pereliige kasutab)? Kas võib juhtuda, et ettevõtlusega seotud kuludeks kantud osa käsitletakse ikkagi...
Tahan ka negatiivset intressi!
Sel nädalal ootavad börsid baasintressimäära kärpimist USAst pärast seda, kui Euroopa Keskpangast läinud nädalal uus stiimul ära tuli.
Äripäev 18.09.2019
Portree: ainsa naisena meestemaailmas
Fitnessi pisikuga büroojuhil Teevi Paul (37) on seljataga 13 tegusat aastat naisena meeskollektiivi liidrina. Olles kord büroojuhi, kord projektijuhi rollis, hoolitseb ta muude kohustuste hulgas vankumatult ka kõikide dokumentide, lepingute ja e-kirjade keelelise korrektsuse eest, nimetades ennas...
Taristuehitaja Veiko Veskimäe: tahame panustada kogukonda
Verston Ehituse juhi Veiko Veskimäe sõnul peab jätkusuutlik ettevõte teenima kasumit, aga lisaks tahavad nad panustada ühiskonda, sest mida paremini läheb kogukonnal ja ühiskonnal, seda parem on ka ettevõtete käekäik, rääkis ta raadiosaates “Eetris on ehitusuudised”.
RMP.ee leiud Riigi Teatajast – 37. nädal 2019
E-RAHA E-raha asutuste omavahendite aruandluse kord, omavahendite minimaalsuuruse arvutamise põhimõtted ning Finantsinspektsioonile esitatavate aruannete skeemid, aruannete koostamise metoodika ja esitamise kord Jõustus 13.09.2019 OHTLIKUD VEOSED Ohtlike veoste rahvusvahelise autoveo Euroopa kokk...
E-turunduse TOP: Eesti agentuurid ei jää maailma tippudele alla
Värskes turunduse TOPis edukaimaks digiturundusagentuuriks tõusnud Convertal OÜ strateeg ja partner Taavi Raidma räägib, et Eesti agentuuridel on suur potentsiaal vaadata väljapoole, sest meie teadmised ja oskused ei jää muu maailma agentuuridele alla.
Terasetööstuse tulevik paistab pilvine
USA-Hiina kaubandussõda, jahtuv maailmamajandus ja vähenev nõudlus on katnud pilvedega taeva terasetööstuse kohal. Terase tonn maksab vaid kaks kolmandikku mullusest, toodangumaht enam ei kasva ja aktsia hinnad on langustrendis.
Soome riik võib müüa Neste ja Sampo osalust
Soome valitsus, mis teatas teisipäeval järgmise aasta eelarve, kaalub müüa ligi miljardi euro eest riigi varasid, kirjutab Kauppalehti.
Märgilise Eesti ettevõtte mitmetähenduslik müük
Ühiskondliku mõjuga ettevõtjaid, kes oskavad oma tegemisi õigel hetkel ümber korraldada, tuleb ainult tunnustada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Majanduslanguse hirm on fondijuhtide seas kümnendi kõrgeim
Fondijuhtide arvates on majanduslanguse oht suurim alates 2009. aasta augustist, selgub värskelt avaldatud küsitlusest. Põhjustena tuuakse välja majanduskasvu aeglustumine, kaubandussõda ja poliitiline ebastabiilsus, vahendab CNBC.
Peeter Pere: miks riik tellib meie õuele peldikuid?
Eesti suurimad ehitustööde ja arhitektuuri tellijad on riik ja omavalitsused, kelle hangetel on enamasti ainult üks tingimus – odavaim hind. Tulemuseks pole spordisaal, kool või elamu, vaid vajadusi eirav ebalahendus, mis kümne aasta pärast remonti vajab, kirjutab arhitekt Peeter Pere.
RKAS otsib Tartu "halli maja" rekonstrueerijat
RKAS rekonstrueerib Riia tänaval asuva endise Tartu Maavalitsuse hoone, mida rahvasuus kutsuti 1940.–1950. aastatel seal asunud julgeolekuministeeriumi Tartu osakonna ja eeluurimisvangla järgi "halli majana".
Uus Kuressaare lennuhange võib Nordica kõrvale jätta
Maanteeamet võttis Tallinna-Kuressaare lennuliini uuel hankel lennuki vanuse hanketingimustest välja, mis võib  Nordica tütarfirma Regional Jeti hankest kõrvale jätta, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.
PRFoods vabaneb kulude kärpimiseks juhatuse liikmest
PRFoodsi kontserni kuuluvate Saaremere Kala AS‑i ja OÜ Vettel juhatuse liikme Ivari Vokki volitused lõpevad 11. oktoobril.
Eesti firma, mis edestab Teslat ja mida hiinlasedki luuravad
Superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sai kümneaastaseks. Saksamaa tehas on neil käigus olnud pea aasta ning Skeletoni kaasasutaja ja tegevjuht Taavi Madiberk lubas, et omakorda aasta pärast on neil välja töötatud süsteem, mis suudab elektribussi täis laadida 15 sekundiga. Pole ime, e...
Reeglid, mis kohalduvad ostes kaupu või teenuseid Ühendkuningriigist
Ühendkuningriig ja Euroopa Liidu vahel sõlmitava väljaastumislepingu korral, jäävad tarbijale tagatud õigused ülemineku perioodi jooksul sõlmitud lepingute puhul samaks nagu nad siiani on olnud. See, millised reeglid kohalduvad peale Ühendkuningriigi lepinguta lahkumise korral, sõltub muuhulgas s...
Majandusministeeriumi eelnõu lõpetab kütuse biolisandiga solkimise
Majandusministeerium pakub välja seadusemuudatuse, mis vabastab autokütuste müüjad kohustusest füüsiliselt kütustesse biokomponenti lisada ning lubab nõutava biokütuse kohustuse täita muul viisil, kirjutas ERR.
Kalev Kaarna: eesmärk olgu parandada elu, mitte ehitada teid
Probleemipüstitus “meil on puudu raha neljarealise maantee ehitamiseks” ei ütle tegelikult, mis probleemi me lahendada tahame, kirjutab Superangeli investeerimisfondi kasvujuht, Äripäeva Eduka Eesti arvamuskonkursi 2019 võitja Kalev Kaarna.
ÄRILEHE ANALÜÜS | Helme mure - laenu saaks võtta viis miljardit, kuid läbi niigi pingelise eelarve ei saa seda kulutada
Rahandusminister Martin Helme märkis täna suvist majandusprognoosi tutvustades, et Eesti saaks viis miljardit eurot laenu võtta, et laenukoormuselt meist lähimatele eespoololevatele riikidele järele võtta, aga seda laenuraha ei lase Euroopa Liidu eelarvereeglid läbi riigieelarve kulutada."Ametnik...
Laari avantüür keskpangas läks läbi
Riigikogu rahanduskomisjon otsustas teisipäeval saata Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Laari esitatud nõukogu uue koosseisu kandidaatide nimekirja täiskogule kinnitamiseks, kirjutab ERR.
Apple läheb kohtusse 13 miljardi euro nimel
Apple läheb sel nädalal kohtusse, et võidelda miljardite eurode nimel ühes suurimas maksuvaidluse juhtumis, vahendab Apple'i tegemistele keskenduv uudistesait Cult of Mac.
Saudide naftatootmine taastatakse oodatust kiiremini
Saudide naftatootmine taastatakse arvatust kiiremini, mis pani nafta hinna kiiresti langema, vahendab CNBC.
Turunduse TOP 2019
Täna ilmunud Äripäeva Turunduse TOPis selgusid Eesti edukaimad agentuurid. Turunduse TOPi võitis digiturundusagentuur FCR Media.
Eesti põllundusidu saab investoritelt miljoneid
Teisipäevases hommikuprogrammis rääkis põllundusidufirma eAgronom juht Robin Saluoks ettevõtte eesootavast rahakaasamisest ja plaanidest.
Silikaat Grupp avas nutihotelli
Silikaat Grupp avas Tallinna kesklinnas hotelli Nothel, mis toimib täielikult nutirakenduse kaudu.
Bill Gates: mina aktsiaturgude pärast ei muretse
Microsofti kaasasutaja Bill Gates ütles, et tema majanduslangust ei karda ning hoiab suurema osa varadest jätkuvalt aktsiates, vahendab Bloomberg.
Raadiohommikus: Enn Veskimäe mantlipärija
Septembri alguses selgus, et suurärimees Enn Veskimägi on taandunud mööblitootja Standard juhatusest ning pärast pikaaegset üleminekuperioodi võttis tema positsiooni nüüd täielikult üle Priit Tamm, kes on töötanud pea 17 aastat Standardi juhatuses.
Saksamaal lisandus vabu töökohti
Euroopa suurmajanduse Saksamaa vabade töökohtade määr suurenes eelmise aastaga võrreldes kiiremini kui Euroopa Liidus keskmiselt. Eestis püsis näitaja stabiilne.
Börs: investorid ootavad Fedi homset otsust
USA aktsiaturud lõpetasid teisipäeva tagasihoiliku tõusuga. Investorid ootavad pikisilmi homset Föderaalreservi otsust intressimäärade osas, vahendab MarketWatch.
VIDEO | Peaministri jaoks pole 50-miljonilises kärpes midagi hullu
Peaminister Jüri Ratas nentis, et kärped on keerulised, kuid avaldas lootust, et nendega saadakse kenasti hakkama. Lisaks tõi ta välja, et välisturgude jahenemist püütakse tulevikus kompenseerida siseriikliku edendamisega.
Kui inimesed brändi väärtust ja erilisust ei mõista, on tegu läbikukkumisega
Kontseptuaalse bränding- ja disainiagentuur Identity OÜ on loonud ligi 200 uut brändikontseptsiooni, millest tuntumad on kaubamärgid Bauhof, IIZI, Levira, Solaris, Nortal, Küllus, Operail jne. Ettevõtte juht, strateegiakonsultant
Rahakratt: alguses tahtsin lihtsalt olla miljokas
Oli üks mees, kellel olid näpud põhjas, nina tilkus ja varbad olid külmad – rääkis Rahakratt blogi algusest, mis on praeguseks paisunud oodatust kordi suuremaks.
Jaapani hiigelfond valmistub kaotusteks
Softbanki loodud hiiglaslik 97 miljardi dollariline riskifond, kes on mitme ettevõtte turuväärtused pilvedesse tõstnud, peab investeeringute puhul valmistuma kaotusteks.
AllePal OÜ pakub tööd RAAMATUPIDAJALE
Peamiseks tööülesanneteks on arvestussüsteemide uuendamine ja Grupi nõuetele vastavaks viimine, detailne tulu- ja kuluarvestus objektide lõikes,TSD ja KMD, kuuaruanded kontsernile, juhtimisaruanded,aastaaruanne jne.--Asukoht: TallinnKonkursi tähtaeg 22.09.2019 The post AllePal OÜ pakub tööd RAAMA...
Torm pillutas laiali Pärnu jetisportlaste treeningraja poid
Tormituul ja kõrge veetase pillutasid Raeküla lähedal Pärnu jões paikneva jetisportlaste treeningraja poid laiali.
Mikk Taras: vaatame rohkem Skandinaavia suunas
Suve lõpus liigutas LHV Maailma Aktsiad Fondi positsioone peamiselt kaubandustüli USA ja Hiina vahel, mis küll otseselt mõjutab meie investeeringuid suhteliselt vähe. Kuu jooksul jätkasime fondi investeeringute suunamist üksikutesse väärtusaktsiatesse, mis meie hinnangul on makroriskide kartuses ...
Agentuuritulu TOP: loovus ja matemaatika peavad töötama koos
Turunduse TOPis agentuuritulu edetabelis esikoha saanud FCR Media tegevjuht ja partner Kristiina Tukk rääkis, et tänapäeva reklaamiklientidel on lihtne opereerida, sest igasugune tellitud reklaam on täies ulatuses mõõdetav ning ütleb ära, kas raha sai mõistlikult paigutatud või peab strateegiat m...
Töötaja joobe kontrollimine tööandja poolt
Küsimus: tööandja kontrollib töötajate tööle saabumisel kõigi joovet, alkomeetrisse puhumisega. Keeldumisel tõlgendab tööandja seda kui joobeseisundis tööle tulemisena. Olen aru saanud, et joovet võib tuvastada vaid politsei. Kas tööandja võib poest ostetud alkomeetriga sundida töötajaid puhuma? ...
Eesti Energias loeb julgus teha keerukaid otsuseid
5. septembril Äripäeva tellijatele ilmunud erileht Minu karjäär võtab luubi alla Eesti Energia elektrilevi juhtimiskeskuses insenerina alustanud, praegu energiateenuste osakonna juhatajana töötava Sten Aani (27) karjääriteekonna.
eAgronom tahab kaasata 10 miljonit
Põllumeestele digilahendusi pakkuv ettevõte eAgronom plaanib järgmisel aastal kaasata 10 miljonit eurot, mis tõstaks ettevõtte turuväärtuse 35–50 miljoni euroni.
Kalendrid.eu – oma piltidega kalendrid koju ja kontorisse
Vajad omanäolist ja funktsionaalset firmakingitust?
La Ecwador: meie äri on kasvatada meie klientide äri
Reklaamiagentuuride TOPi võitnud Agentuur La Ecwador OÜ tegevjuht Heily Aavik ja sisuturundustiimi juht Teele Hein räägivad, et kui agentuur teeb tööd auhindade nimel, siis ei tee ta päriselt tööd kliendi äritulemuste parandamiseks.
Metsa- ja puidutööstuse liit kuulutas välja 2019. aasta puitehitise konkursi
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas eelmisel nädalal välja konkursi 2019. aasta parimate puitehitiste leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on tõsta esile silmapaistavaid puidust valminud hooneid. Konkurss toimub juba 17. korda.
Sotsiaalkomisjon: kodanikupalk ei ole lähiajal võimalik
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas tänasel istungil kollektiivset pöördumist kodanikupalga asjus ja leidis, et praegu sellist süsteemi Eestis kehtestada ei saa ning otsustas pöördumise tagasi lükata.
KIKist soovitakse soojamajanduse projektidele toetust ligi 13 miljonit eurot
Kuidas ärile tasuta uusi ideid saada?
Tänases saates on külas pikaaegse meedias töötamise ja juhtimise kogemusega Tallinna Ülikooli arendusprorektor Andres Jõesaar, kellega koos arutleme Tallinna Ülikooli ja ettevõtete koostöövormide ja võimalikkuse üle.
Suhtekorraldusfirmade TOP: kommunikatsioon on teinud vägeva hüppe
Kommunikatsioonibüroo Hamburg ja Partnerid mitte ainult ei räägi, vaid teeb ära. Seda tõestab asjaolu, et nad jõudsid tänases Turunduse TOPis kommunikatsiooniettevõtete edetabelis esikohale. Nende pühendumuse keskmes on klient, tema huvid ja tulemused. Üheskoos leitakse ja luuakse sõnum ning anta...
Keskpank vabastab intressi alt miljardi euro ulatuses erapankade hoiuseid
Euroopa Keskpanga nõukogu otsuse tõttu luua kaheastmeline intressisüsteem vabastab Eesti Pank uue negatiivse –0,5% hoiuse intressimäära alt miljardi euro ulatuses Eestis tegutsevate pankade keskpanga juures hoitavaid reserve.
Kas ja kuidas saab otsingumootorisse jõudnud isikuandmed ära kustutada?
Nagu igal asjal on oma hea ja halb külg, on seda ka infomaailma põhitegijal - otsingumootoril, mis leiab üles kõik avalikud võrgulehed ja kajastab nende sisu. Kuna osa infost on inimeste isikuandmed, võivad mõned inimesed ainuüksi juba oma nime ja sünniaega otsingumootorist nähes tunda privaatsus...
Trammiliini pikendus teeks Peetri aleviku Ülemiste kõrgepalgalistele ahvatlevaks
Kinnisvarahinnad kasvavad aja jooksul niikuinii, kuid mõnes piirkonnas on lähiaastatel rohkem potentsiaali, selgub kinnisvaraeksperdi hinnangust ja Ülemiste Citys töötavate spetsialistide vastustest Äripäevaküsimustikule – põhjuseks trammi tuleku ootus, kirjutab majandusleht.
P&M Accounting OÜ pakub tööd RAAMATUPIDAJALE
Peamised tööülesanded hõlmavad klientide kogu raamatupidamise korraldamist. Suhtled nii klientide, audiitorite kui maksuaetnikega. --Asukoht: TartuKonkursi tähtaeg 12.10.2019 The post P&M Accounting OÜ pakub tööd RAAMATUPIDAJALE appeared first on RMP.ee.
Bolt sai pardale veel 18 miljonit
Tänavu 60 miljonit eurot investeeringuid kaasanud Bolt sai juulikuus juurde veel 18 miljonit eurot riskikapitali fondilt, kes on raha panustanud muu hulgas Uberisse ja Ferrarisse.
Baltika nõukogu: KJK Fondi ülevõtmispakkumine oli ainuvõimalik viis Baltikat päästa
Investorite ebapiisava huvi tõttu ei oleks Baltika päästmine ilma KJK Fondita õnnestunud, kirjutab Baltika nõukogu ühehäälselt börsile saadetud arvamuses.
Korteriturul käib sõit allamäge
Investor ja kinnisvaraekspert Tõnu Toompark hindab eluasemeturu atraktiivsust paarisaja indikaatori abil, kuid neist tähtsaimaks peab ta hetkel langustrendis olevat tehingute arvu. Teistest vähem magusam Tallinna piirkond on kesklinn, selgus Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Jüri Raidla: neljarajalised teed lammutaks Tallinna-kesksust
Toetan igati riigi tähtsaimate maanteede ehitamist neljarajaliseks, sest sel on mitu positiivset mõõdet, ütleb vandeadvokaat Jüri Raidla vastuses Äripäeva juhtide ja arvamusliidrite küsitlusele.
Põhivara müügi kajastamine SmartAccounts’is
Artiklis käsitletakse põhivarasid ja täpsemalt põhivara müüki. Juttu tuleb sellest, kuidas põhivara müüki SmartAccounts'is kajastada ning millised toimingud seoses põhivara müügiga rakenduses teha tuleb. The post Põhivara müügi kajastamine SmartAccounts’is appeared first on RMP.ee.
Trinidad Wiseman sai Atlassiani kõrgeima taseme partneriks
Arendajatele mõeldud tarkvaratoodete tootja Atlassian tunnistas üle kümne aasta Eestis nende toodetega seotud teenuseid pakkuva Trinidad Wisemani kõrgeima taseme partneriks.
Merko juht: Helme algatus on ainult jutuks hea
Probleem ei ole niivõrd selles, kas projekti finantseerida PPP-skeemi või laenu abil, kuivõrd konsensuse puuduses neid projekte ka päriselt ellu viia, leiab Merko Ehitus Eesti nõukogu esimees Andres Trink vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Supid koguvad populaarsust
Twitteri ennustuste põhjal on Londoni popim restoraniroog sel aastal supp. Supi tähelend ei piirne aga üksnes restoranidega. Globaalsed uuringud näitavad, et supid hakkavad lähiaastatel domineerima ka valmistoidu sektoris. Kuidas on supisöömisega lood Eestis?
Swedbank tunnistas Rootsi ja Eesti järelevalvele puudujääke
Eile õhtul esitas Swedbank vastused Rootsi ja Eesti finantsinspektsioonile seoses pangas läbiviidava kohapealse kontrolliga. Swedbank tunnistab, et pangal on endiselt vajakajäämisi.
Sven Sester: PPP puhul on vaja analüüsi
PPP puhul läheb projekt üldjuhul kallimaks, kuid see annab eelise kiiruses ja mahtudes, kirjutab riigikogu majanduskomisjoni esimees, endine rahandusminister Sven Sester (Isamaa) vastuses Äripäeva arvamusliidrite ja juhtide küsitlusele.
Äripäev 17.09.2019