ELMO uus omanik kavandab taristu uuendust
Elektriautode kiirlaadimisvõrgu ehk ELMO ülevõtja võrguettevõte Elektrilevi kavatseb uuest aastast sisse viia olulised uuendused, teatas riigifirma juht Jaanus Tiisvend.
Rail Baltica Hagudi lõigule algatati keskkonnamõjude hindamine
RB Raili tellimusel valmis keskkonnamõju hindamise programm Rail Baltica trassilõigule Harju ja Rapla maakonna piirist Hagudini. Programmi avalik väljapanek kestab kolm nädalat ning on 11. novembrini küsimustele, kommentaaridele ja ettepanekutele avatud.
Äripäeva raadio saateid saab kuulata uuest mobiiliäpist
Äripäeva raadiol on valminud uus mobiiltelefoni rakendus, mis muudab saadete kuulamise kiireks ja mugavaks.
Tallinn otsib Arte Gümnaasiumi ehitajat
Tallinna Linnavaraamet kuulutas Arte Gümnaasiumi rekonstrueerija leidmiseks välja rahvusvahelise hanke.
Jahenev majanduskeskkond esitab ehitajaile väljakutse
Ehitussektoris on kindlasti näha turu jahtumise märke. Uute ettevõtete turule tulek on märgatavalt aeglustunud, turuosa hõivamine on uute tulijate jaoks keeruline. Sektoris tegutsevate töötajate arv on kahanenud, ent palgakulud suurenenud. Mitmed ehitusfirmad toovad kasumlikkuse vähenemise põhjus...
Indrek Pappel: infrarajatiste turg on närvilisem kui mullu
2018. aasta oli meie ettevõtte jaoks igati korralik aasta ja tulemusega jäime rahule. Oluline on, et suutsime hoida pakkumispõhisel turul korralikku marginaali, kommenteeris eelmise aasta majandustulemusi AS KMG Inseneriehituse juhatuse liige ja omanik Indrek Pappel.
Ehitusturul oodata rahunemist
Ehitussektoris on kasv juba aeglustunud, selgub Äripäeva Infopangas valminud Eesti ehitusettevõtete konkurentsiraportist.
VAATA FOTOSID! Kalaranna Kvartali kahe esimese ehitusfaasi tööd teostab Nordecon
Nordecon AS ja AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid lepingu Kalaranna Kvartali kahe esimese etapi projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kalaranna tn 8 asuvale kinnistule Tallinnas kerkib kaheksa hoonet 240 korteri, äripindade ning maa-aluse parklaga.Elamukvartali lahu...
Merko ehitab kümme uut maja Harku järve lähistele
Merko Ehitus alustas Tallinnas Pikaliiva korteriarendusprojekti kolmanda etapi elamute ehitust, mille raames valmib 2020. aasta sügisel kokku 66 korterit kahes hoones aadressil Kaaruti 5 ja Kaaruti 6.
Jaak Ritso: igaüks võib peatöövõtjaks hakata, aga kuidas see kvaliteedile mõjub?
Äripäeva Taristuehituse TOPis teisele kohale jõudndud Viimsi Keevitus tegevdirektor Jaak Ritso nendib, et mullune aasta oli nende jaoks tõesti hea, kuid prognoosib, et tänavuse ja järgmise aasta pingutusi ei pruugi sama tulemus kroonida.
Ehitushinnaindeks püsib tõusutrendis
Ehitushinnaindeksi muutus oli 2019. aasta III kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes 0,4% ja 2018. aasta III kvartaliga võrreldes 2,1%, teatab Statistikaamet.
Pikaliiva elurajooni kolmas ehitusetapp koidab
AS Merko Ehitus alustas Pikaliiva elurajoonis uute kortermajade ehitust.
Smatrix Pulse – Uponori uus ja arvukalt lisavõimalusi pakkuv nutikas põrandaküttesüsteem
Pole uudiseks, et traditsioonilisel radiaatorküttel on omad puudused. Radiaatorid kuivatavad talvel õhku, koguvad tolmu ning on ka esteetilises mõttes mõnikord mitte kõige kenamad. Lisaks hõivavad radiaatorid enesekindlalt kõik elamu aknaalused, piirates sellega oluliselt võimalusi ruumide kujun...
Taristuehituse TOP: võitja väldib riigihangetel osalemist
Taristuehitajate TOPi esikoht kuulub elektritöid teostavale aktsiaseltsile Eleväli, mis saavutas edu eelkõige tänu hoogutusnud päikeseparkide ehitusele. "Lihtsalt ei tule midagi," ütles ettevõtte juhatuse liige Larvo Klaos.
Puidutööstuse TOPi võitja: edu tõi pikaaegne töö klientidega
Äripäeva Puidutööstuse TOPi esikohale kerkis moodulmajade planeerimise, tootmise ja ehitamisega tegelev Astel Modular, mille müügitulu kerkis aastaga 1,9 korda 15 miljoni euroni ning kasum 11,1 korda ühe miljoni euroni.
Tallinnas maksab uue korteri ruutmeeter 2423 eurot
Kolmandas kvartalis kinnisvara hinnaindeks kasvas võrreldes eelmise kvartaliga 2,4 protsenti; aastaga on kasv olnud ligi 10 protsenti, näitab Maa-ameti kinnisvaratehingute analüüs. III kvartalis tehti kokku 12 530 ostu-müügitehingut 877 miljoni euro eest.
Kallinev tööjõud utsitab ehitushindu
Ehitushinnaindeks tõusis III kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes 0,4 protsenti ja 2018. aasta III kvartaliga võrreldes 2,1 protsenti, teatas statistikaamet.
Tallinnas valmis Euroopa esimene plastikjäätmeid sisaldav kõnniteelõik
Tallinna kesklinnas valmis eelmisel nädalal uuenduslikul tehnoloogial põhinev kõnniteelõik, mille asfaltkattes on kasutatud ümbertöödeldud plastikjäätmeid. Narva maanteele Hiina saatkonna ette rajatud 75 meetri pikkune ja 3 meetri laiune katseteelõik on osa Reidi tee projektist ning esimene omata...
Valmis käesoleva sajandi esimene betoonist laudahoone
Mapri Ehitusel valmis oktoobris Pärnumaa nelja suurima põllumajandusettevõtte hulka kuuluva Weissi Vahtra suurfarmi teine etapp 500 piimalehmale. Kokku on uues farmis kohti rohkem kui 1000 lehmale. Tellija soovil valmis hoone betoonelementidest.
Kinnisvara sai aastaga korraliku tõuke
Kolmandas kvartalis kinnisvara hinnaindeks tõusis võrreldes eelmise kvartaliga 2,4 protsenti ja aastaga on tõus olnud ligi 10 protsenti, näitab maa-ameti kinnisvaratehingute analüüs.
FOTOD: Soomes avati 1,5 miljardit eurot maksev hiiglaslik kaubanduskeskus
Sellel nädalal avati Helsingis Põhjamaade suurim kaubanduskeskus Tripla, mida külastas avamispäeval neljapäeval kokku ligi 142 000 inimest.
Novembris toimub menukas ehituse projektijuhtimise seminar
21. novembril toimuval ehituse projektijuhtimise hommikuseminaril jagame keerukate ehitusobjektide näitel kogemusi ja nõuandeid, kuidas saavutada eesmärke piiratud tööjõu, aja ja raha koosmõjus ning ootamatusi ületada. Kuulajani jõuavad nimekate projektijuhtide kogemused otse ehitusplatsilt.
Ilmus Betooniühingu uus juhend – BÜ9: Betoonelementide tolerantsid
Esmakordselt eesti keeles ilmunud 51-lehelise juhendmaterjali eesmärgiks on koondada ja anda kommenteeritud ülevaade betoon-elementide valmistamise ja ehitamise standardite ja juhiste kohastest tolerantsinõuetest.
City24: vabaneva pensioniraha mõju kinnisvaraturule hinnatakse üle
"Kuigi eestlased on kinnisvarausku, siis vaadates summasid, mis on võimalik teisest sambast välja võtta, pole alust arvata, et käivitub üldrahvalik kinnisvara kokkuostmine," rääkis Kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov. "Enamik pensioniraha säästjaid ei saa kehtivatel laenuti...
Merko Ehitus Eesti saab uuest aastast uue juhi
Merko Ehitus Eesti nõukogu nimetas ettevõtte uueks juhatuse esimeheks Ivo Volkovi, kes asub ametisse 1. jaanuaril 2020. Senine juhatuse esimees Keit Paal jätkab ametis 2019. aasta lõpuni.
Taristuehitajate TOP: roosilist tulevikku ei oodata
Konkurents turul on tihe ja hinnasurve suur, sisendhinnad kasvavad ja marginaalid vähenevad, mahud aga näitavad langustrendi, kurdavad taristuehitusttevõtted, nentides, et midagi roosilist tulevikult loota pole.
Mudelprojekteerimise nõuded vajavad ühtlustamist
Saates "Eetris on ehitusuudised" selgitavad Nordeconi arendusjuht Miina Karafin ning mudelprojekteerimise konsultant Risto Vahenurm, millises seisus on ehitusturg ühtsetele BIM nõuetele üleminekul, kuidas lahendatakse praegu olukordi, mil igat projekteerimistööd, mida soovitakse mudelis, peab alu...
Kinnisvaraturu uus kõva sõna muudab korterite ostuprotsessi oluliselt hõlpsamaks
Scandium Kinnisvara on valmis saanud virtuaalreaalsuse ehk VR täislahenduse, mis võimaldab ringi käia veel ehitamata korterites. Kasutades VR prille, on võimalik külastada tulevasi kortereid ja üldalasid, katsetada siseviimistluspakette ja kontrollida majast avanevat vaadet.
Täna algab Tartus ehitus- ja sisustusmess
Eesti pikima traditsiooniga ehitusteemaline mess Ehitus ja Sisustus tähistab tänavu 25. sünnipäeva ning toob Tartusse kolmeks päevaks kokku valdkonna asjatundjad. Mess toimub 17.-19. oktoobril Tartu Näituste messikeskuses.
Sillamäe kuulutas välja koolimaja arhitektuurivõistluse
Sillamäe Linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kutsub arhitekte osalema Sillamäe Vanalinna Kooli hoone arhitektuurivõistlusel.
Kinnisvaraarendaja Liven kaasas kolm miljonit eurot
Kinnisvarafirma Liven kasvas aktsiaseltsiks ja kaasas kapitali kolme miljoni euro ulatuses, et soetada rohkem arenduseks sobivaid kinnistuid uute korterelamute rajamiseks. Samuti nimetati ametisse ettevõtte nõukogu.
Kuidas targalt ehitusprojekti tellida?
BIMist ehk ehitise infomudelitest räägitakse ehitusmaastikul väga palju. Üha rohkem on ka tellijaid, kes teavad, et mudelprojekteerimisega on võimalik ehitusvigasid vältida ning hoida kokku aega ja raha.
Insener teenis parimat palka Ehitusekspertiisibüroos
Inseneribüroode ja inseneritegevuse ettevõtete seas oli mullu parimaks palgamaksjaks Ehitusekspertiisibüroo OÜ, kus kümne töötaja keskmine kuutasu oli 2926 eurot.
Sõnajalad panid kraanadele hääled sisse
Ida-Virumaal Aidus tuulepargi arendamisega tegelev vendade Sõnajalgade ettevõte teatas arenduse taaskäivitamisest.
Ehitusmaterjalitootjate palga TOPi võitis 10 töötajaga firma
Ehitusmaterjalitootjate seas maksis mullu oma kümnele töötajale kõige kõrgemat palka Astel Modular, kus käive töötaja kohta oli 1,5 miljonit eurot.
Ehitusuudised 16.10.2019
Pärnu 24,5 miljonit eurot maksev sisejulgeoleku ühishoone sai nurgakivi
Reedel asetasid Pärnu sisejulgeoleku ühishoonele nurgakivi siseminister Mart Helme, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Politsei Lääne prefekt Kaido Kõplas, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning Ehitustrusti juhatuse esimees Kaido Somelar.
Arhitektuurikonkursil tuleb läbi rääkida kõigi võitjatega
Riigihangete seadus näeb ette, et ideekonkursside – mille hulka kuulub ka arhitektuurikonkurss – võitjatega on võimalik sõlmida nn otsehankena projekteerimisleping. Seejuures tuleb läbirääkimisi pidada kõigi auhinnalistele kohtadele jõudnutega.
Kõik eramaja ehitusest 15.10.2019
EKI: ehitajate kindlustunne on kehvavõitu
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) ekspertide septembrikuu hinnangutest selgub, et majanduse hetkeolukord püsib veel hea, kuid poole aasta pärast on seis halvem. Ehitajate kindlustunne on keskmisest halvem.
Industrialiseerimine ehituses kui hästi unustatud vana
„Mitte see ei ole edukas, kes taipab et kõik uus on hästi unustatud vana, vaid see, kes selle hästi unustatud vana esimesena taas kasutusele võtab!“ leidis Moskva Riikliku Ülikooli majandusteaduskonna dekaan Aleksander Aleksandrovitš Auzan. Aeg on küps, et industrialiseeritud lahendused ehituses ...
Ajakiri Ehitaja Oktoober 2019
Probleemne küttesüsteem võib saada takistuseks hoonele kasutusloa saamisel
Kinnisvara ostubuum ei paista raugevat, ostetakse nii uuemaid kortereid kui vanemaid maju. Enamasti panga abil ehk siis laenuga. Paraku paljud saavad laenu ka kasutusloata kinnisvara ostmiseks, räägib Potipoiss OÜ korstnapühkija-meister Pepe Sussen.
Nõmme päästehoones peeti sarikapidu
Reedel peeti sarikapidu Nõmme päästehoones. Sarikapärga alla toomas ning ehitajatele tänu ütlemas käisid Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger, Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ning Ehitus5Eco juhatuse liige Andres Neemre.
Õigusalaste teadmisteta projektijuht võib lõpetada kohtus
Selleks, et projekt üldse edukalt õnnestuks, tuleb koostada detailideni korrektne leping, mille formuleerimiseks on vaja õigusalaseid teadmisi. Ettevõtted, kes seda eiravad, käivad väga õhukesel jääl.
Rail Baltica otsib järelevalvajat
Kolme Balti riigi ühisettevõte RB Rail soovib leida kogu raudteeliinile ühtset järelevalvajat, et hinnata ja kontrollida Rail Baltica infrastruktuuri vastavust Euroopa tehnilistele nõuetele.
Betoonisõbraks kuulutati Nordecon Betooni juht
Eesti Betooniühing kuulutas 2019. aasta betoonisõbraks Mait Rõõmusaare: betooni kui materjali mitmekülgse kvaliteetse kasutamise, kvaliteetse betoonehituse ja betooni kunstipäraste külgede esiletoomise eest.
Akustik: hoonete omanikud akustika osas sõna võtta ei oska
Akustikast räägitakse eelkõige selliste hoonete puhul, kus heli tekitamine ongi üks peaülesandeid. Nii näiteks ei üllata kedagi, et kontserdisaalis peaks laulja hääl kanduma tagumiste ridadeni, samas kui raadiostuudios võiks ruumi enda heli olla kuulda võimalikult vähe. Kui palju puutub akustika ...
Talleksi asemele kavandatakse kuni 14-korruselisi hooneid
Tallinna linnavalitsus otsustas teha linnavolikogule ettepaneku algatada endisse Talleksi tootmispiirkonda kesklinna lähedasse suurte teede ristumispunkti moodsat äri- ja elukeskkonda kavandav detailplaneering.
Ilmus lamineeritud vineerpuidu Euroopa käsiraamat
Uus Euroopa lamineeritud vineerpuidu käsiraamat on esimene põhjalik ülevaade LVL-i toodete omadustest ja kasutusviisidest. Selle koostamise ja avaldamisega tegeles puidutöötlemissektor. Käsiraamatu näol on tegemist ulatusliku infoallikaga projekteerijatele, inseneridele ja ehitajatele.
Merko finantsjuht: turg vajab uut tasakaalu
Majanduskasvu täpne prognoosimine on küllalt tänamatu ülesanne, kuivõrd see sõltub nii kohalikul, regionaalsel kui ka globaalsel tasemel paljudest teguritest, sh üha enam sellistest, mida on traditsiooniliste majandusteoreetiliste vahenditega keeruline mõõta või modelleerida, kirjutas Merko Ehitu...
Piisavalt väike, et rajada väärikat butiikhotelli ja piisavalt suur, et ehitada moodsat kaubanduskeskust
10. tegutsemisaastat tähistava ehitusfirma Vilcon Ehitus OÜ eestvedamisel on üle Eesti valminud ligi 90 objekti kogupinnaga üle 150 000 m2, neist silmapaistvamad on vahemerehõnguline kortermaja Valgre Residence Pärnus, omamoodi arhitektuuriga Hiiu Kaubanduskeskus Tallinnas, teada-tuntud GMP Clubh...
Aasta ehitusprojekti konkursile esitati rekordarv kandidaate
Aasta Ehitusprojekt 2019 tiitlile kandideerib 24 ehitist, neist 15 hoonete ning 9 rajatiste kategoorias.
LEONHARD WEISS reorganiseeris ettevõtted, et saada tugevamaks
Eestis taristuehituses mitmel rindel tegutsev Saksamaa kontsern LEONHARD WEISS viis aasta esimesel poolel lõpule Eesti ettevõttete reorganiseerimise protsessi, mille käigus muutus lihtsamaks juhtimisahel ning ühendati ettevõtete kogemused, käibed, masinapargid ja professionaalsed meeskonnad.
London hakkab metroo jääksoojusega tuhandeid kodusid kütma
Sel talvel võetakse ühe Londoni metrooliini tekitatav jääksoojus kasutusele Islingtoni administratiivpiirkonna kaugküttesüsteemis. Bunhill 2 nimeline küttevõrgustik on Islingtoni linnaosavalitsuse, Londoni transpordiameti ja konsultatsiooniettevõtte Ramboll ühisprojekt, mis on esimene omataoline ...
Raivo Rand: riskijad ja skeemitajad lõpetavad pankrotis
Praegu pole ehitussektoris majanduse jahtumist tunda. Ent on ju teada, et eelnevad olid ehituses suured kasvuaastad ja 2019. aastal peaks väike korrektuur allapoole tulema, kirjutab Ehitusfirma Rand ja Tuulberg nõukogu liige ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse liige Raivo Rand.
Kuidas võtta tavalisest põrandaküttest nutikalt maksimum?
Mida paljud inimesed põrandaküttest veel ei tea, on see, et selle teatud lahendusi saab kasutada ka näiteks seinakütte rajamisel. Samuti on olemas lahendused ka laekütte paigaldamiseks. Tulemus on esteetiline ja samal ajal energiatõhus, selgitab Uponori tootejuht Peeter Soovik.
Riik jagab kliimalahenduste eksportimiseks 776 000 eurot
Keskkonnaministeerium jagab tänavu 776 000 eurot kliimaalaste lahenduste eksportimiseks arengumaadesse. Alates tänasest võtab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) vastu projektide taotlusi, mis aitavad arenguriikides kliimamuutusi leevendada ja nende mõjudega kohaneda.
Eesti kinnisvara hindade kasv edestab Euroopa Liidu keskmist
Eesti elamuhoonete kinnisvarahinnad kasvasid teises kvartalis aastaga 5,8 protsenti, mis oli mõnevõrra kiirem Euroopa Liidu keskmisest tasemest, kirjutab kinnisvaraportaal City24.ee
Lihula otsib peatänavale uut arhitektuurilahendust
Lääneranna Vallavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit kuulutasid välja arhitektuurivõistluse, mille käigus otsitakse Lihula linna peatänavale uut terviklikku lahendust, et muuta linnasüda tänapäevaseks, esinduslikuks ja ajaloolist pärandit rõhutavaks avalikuks ruumiks.
Paldiski suurprojekt sai Euroopa Liidult toetust
Paldiskisse 500megavatist pumphüdrojaama kavandav Energiasalv Pakri sai Euroopa Liidult pealt miljoni euro uuringute tarvis.
Eesti termopuidutootja ostis Soome puidufirma
Eesti puidutööstus AS Thermory omandab enamusosaluse Jyväskyläs tegutsevas Soome puidufirmas Siparila.
Palju lahkeimad ehitusettevõtted palka maksavad?
Üle 4000 euro ulatuvat keskmist palka maksavad hoonete ehituse valdkonnas kaks ettevõtet Eestis, selgub Äripäeva Infopanga koostatud elamuehituse ja hoonestusprojektide arenduse valdkonna konkurentsiraportist.
Kes vastutab ehitustoodete ohutu kasutamise eest?
Ehitiste ohutus on tagatud mitme eri meetmega. Vastutus ohutu ehitise ehitamisel lasub peale asjatundlike ja haritud projekteerijate ning ehitajate ka ehitusmaterjalide ja -toodete tootjatel. Lihtne on omaks võtta uskumust: mida kvaliteetsemad on ehituses kasutatavad materjalid ja tooted, seda pi...
Kuhu on LHV Kasvukontoga investeeritud III kvartalis 2019?
III kvartal möödus Kasvukonto investoritele pigem positiivsetes toonides. Fondivalikusse lisandus kaks uut investeerimisvõimalust ning 23 fondi 40-st näitasid positiivset tootlust. Järgnevalt vaatamegi peale, mis Kasvukontos III kvartalis toimus ning milliseid valikuid investorid tegid.
Katari ülikutele maja ehitanud põlvakad laiendasid tootmist
Mullu Katari emiiri vennale kuuluva hoonet krohvimas käinud Saviukumaja käive kasvas selle lepingu tulemusel mitmekordseks ning tulemused investeeriti uude tootmisse.
2019 III kvartali korteritehingute arv tugevas tõusus
2019 III kvartalis tehti Eestis maa-ameti andmetel 6119 korteritehingut. Tallinna korteritehingute arv oli samal ajal 2436. Aastataguse ajaga võrreldes näitab korteritehingute arv tugevat tõusu. Kogu Eesti korteritehingute arv on eelmisest aastast 11,6% kõrgemal.
Veeteede Amet rekonstrueerib Keri tuletorni
Valitsus otsustas järgmise aasta eelarves eraldada kauaoodatud raha Läänemere ühe vanima, ent aastakümneid lagunenud Keri tuletorni kordategemiseks.
Telia avas Tartus uue tegevuspõhise kontori
Esmaspäeval avas Telia Tartus Turu tänaval oma uue tegevuspõhise kontori, mille rajamisel on rõhku pandud keskkonnasäästlikkusele ja moodsatele töötingimustele.
Rae Kivitehas jätkab taas müürikivide müüki
Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) andis Rae Kivitehasele loa jätkata betoonmüürikivide müüki. Septembris müük peatati.
Sooneutraalsus sunnib arhitektuurimälestisi ümber ehitama
USA Oregoni osariigi Portlandi linnas asub postmodernistliku arhitektuuri üks silmapaistvamaid monumente, 1982. aastal valminud Portland Building. Tormiliselt areneval progressiivsel ajastul on siiski selgunud, et munitsipaalametkondi majutav hoone on valesti projekteeritud: meeste WC-des on piss...
Millele pöörata tähelepanu ehitise energiamärgise puhul?
Hoonete energiatõhusus ja sellega tegelemine on Euroopa Liidu üks olulisemaid suundi Euroopa Liidu kliima- ja energiapoliitika ellu viimisel. Veebiseminaril kirjeldavad Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse eestseisuse liikmed Mikk Maivel ja Liina Laas energiamärgiste ja energiamärg...
Bauroc jätkab tootmist kahes tehases
Bauroci juhtkond on teavitanud Ahtme tehase kui ühe struktuuriüksuse töötajaid tootmistegevuse lõpetamisest ja sellega seonduvalt koondamise kavatsusest, teatas ettevõte.
Rikaste TOP: ainult materjalitootmisega on raske rikkaks saada
Äripäev avaldas tänavuse varakate pingerea ehk Eesti Rikaste TOP500, kuhu nagu eelmistel aastatelgi jõudis ka mitmeid ehitusmaterjalide tootmisega tegelevate ettevõtete omanikke. Ehitusuudised noppis välja jõukaimad isikud, kelle ettevõtted on muu hulgas ka materjalitootmises tegevad: pea kõigi t...
Mida me saame Läti PPP-projektidest õppida?
Maanteede erasektoriga kahasse valmis ehitamise plaanimisel tuuakse meil eeskujuks Läti Kekava ümbersõitu, kust võiks lisaks eelarve tasakaalu reeglitele võtta kaasa veel ühe teadmise: sellised projektid võtavad väga kaua aega.
Bauroc sulgeb Ahtme plokitehase
Narva elektrijaamade tootmismahtude kokkutõmbamine Euroopa Liidu kvoodipoliitika tagajärjel tähendab, et sobivat põlevkivituhka ei saa enam Ahtmes asuv Bauroci ehitusplokkide tehas, mis paneb uuest aastast seetõttu uksed kinni ning jätab tööta ligi 60 inimest, kirjutas Põhjarannik.
Algab Eesti tööjõu-uuringu prooviuuring
7. oktoobril alustab statistikaamet tööjõu-uuringu prooviuuringuga, mida tehakse paralleelselt tavapärase tööjõu-uuringuga. Prooviuuringu eesmärk on kasutada uuenenud küsimustikku ja metoodikat, mis võetakse kasutusele aastal 2021. Esimest korda on vastajatel võimalik kasutada veebiküsimustikku, ...
Kasekilpide tootja valiti Pärnu aasta ettevõtteks
Eile toimus Strandi konverentsikeskuses Pärnu linna ja maakonna tänavuse aasta parimate ettevõtete tunnustusüritus. Pärnu linna aasta ettevõtteks pärjati aktsiaselts Ecobirch.
Rikaste TOP: seitse rikkaimat ehitajat vahetavad omavahel kohti
Äripäev avaldas tänavuse varakate pingerea ehk Eesti Rikaste TOP500, kuhu nagu eelmistel aastatelgi jõudis ka mitmeid ehitusettevõtete omanikke. Ehituse seitse kõige varakamat inimest pole aastate vältel muutunud, küll aga muutub nende vara väärtus ja vahetuvad positsioonid edetabelis.
Einstein: kui abi ei tule, jäävad töösturitele vaid halvad valikud
Töösturid pahandavad riigieelarvest tööstusinvesteeringute toetuseks mõeldud 39 miljoni euro kadumise pärast, leides selle ühest küljest silmakirjaliku ja teisest küljest lihtsalt ohtlikuna, kuna nõukogude aja taustaga Eesti töösturitel on oht Euroopa konkurentidest maha jääda.
Selgus Nõmme tennisekeskuse rajaja
Nõmmele tänapäeva nõuetele vastava tennisekeskuse ehitamiseks välja kuulutatud läbirääkimistega pakkumisel osutus kolmest pakkujast parimaks Hiiu Spordikeskus.
Kristjan-Thor Vähi ehitab Tiskresse sada korterit
Täna alustas Nordecon Betoon Harku vallas Tiskreoja elurajooni esimese etapi ehitust, kuhu tuleb 100 uut korterit.
Edukaim materjalitootja esitleb end Dubais 150 000 euro eest
Eesti kapitalil põhinev ventilatsiooniseadmeid ja -komponente tootev ettevõte ETS NORD rajab koostöös Bocouse d’Ori Eesti meeskonnaga Eesti paviljoni tänavatoidurestorani. Tänavu Äripäeva ehitusmaterjalitootjate TOPi võitnud ettevõte näeb EXPOs võimalust kasvada kordades suuremaks.
Eesti katused jäid rahvusvahelisel konkursil Läti omadele alla
Ülemaailmne katusemeistrite rahvuslike liitude ühendus IFD kuulutas 27. septembril toimunud kongressil Edinburghis välja tänavused parimad katused ja fassaadi. Parima Eesti objektina jõudis kolmandale kohale T1 Mall of Tallinna lamekatus: viiest peaauhinnast kaks võtsid lätlased.
Ehitaja ja tellija said Balticconnectori eest koos auhinna
Rakveres toimunud Energiamessil sai konsortsium AS EG Ehitus, AS Scanweld, UAB Alvora ja AS Elering Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector ehituse eest Aasta Energiateo auhinna.
Pärnu tihedaima liiklusega ristmikku laiendab TREF Nord
Pärnu Kesklinna silla lähedal asuvat Tallinna maantee ning Jannseni ja Rääma tänava ristmikku hakkab laiendama AS TREF Nord, tööd on kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta 15. maiks.
Algab konkurss Aasta betoonehitis 2019
Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi Aasta betoonehitis 2019. Konkursi eesmärgiks on tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasaaidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule.
Balticconnectori gaasitorustik saab valmis aasta lõpuks
Kuidas saavutada hoones mõnus sisekliima?
Hoone sisekliima parendamine algab oluliste tehnosüsteemide efektiivsuse seirest. Kütte-, jahutus- ja ventilatsioonisüsteemide efektiivsuse mõõdistustööd ning mürataseme testimine paljastavad olulist infot selle kohta, kas ja miks hoone sisekliima toimib puudulikult. Eesti Akrediteerimiskeskuse a...
Tallinna majade pakkumishind on pööranud langusesse
Eesti suurimas kinnisvaraportaalis KV.EE pakuti augustikuus Tallinnas müügiks 639 maja. Majade keskmine müügipakkumiste hind oli 1516 eurot ruutmeetri kohta, mis on aastataguse hinnaga võrreldes 57 eurot ehk 4 protsenti vähem.
Väo liiklussõlme ehitus saab riigilt 13,5 miljonit
Riik eraldab tuleva aasta riigieelarvest amortiseerunud ja liiklusohtliku Väo liiklussõlme ümberehitamiseks 8,5 miljonit eurot, 2021. aastal aga 5,1 miljonit eurot, kirjutas ERR.
Naisobjektijuhile ehitusplatsil vastu ei vaielda
Liis Nemvalts on objektijuht, kellele vastu ei vaielda vastu ja keda pimedatesse kohtadesse ei saadeta. Nemvaltsi sõnul ei jää tal ehitusplatsil midagi korda saatmata seetõttu, et ta on naine.
Ain Kendra: teedeehituses oleks vaja rohkem otsustamisjulgust
Kogenud teedeinsener Ain Kendra usub, et teede paremaks projekteerimiseks oleks vaja luua paindlikum otsustamist lubav keskkond. Eestis kehtiv jäik ja juriidiline süsteem tema kogemusel head tulemust ei anna.
Millised on uued suunad ehitushangete vaidlustamisel?
Uue kohtupraktika kohaselt ei saa ehitushangetele kvalifitseerumisel enam tugineda ühispakkumusena teostatud lepingumahule, vaid üksnes sellele osale lepingust, mida aktiivselt ja tõhusalt täideti. Seetõttu on oluline jälgida, et konsortsiumilepingutes tooksid ühispakkujad selgelt välja, kes mill...
Materjalitootmise kasv toetub ekspordile
Tänavune esimene poolaasta on olnud ehitusmaterjalide tootjate jaoks mitmetahuline. Arve vaadates on kasv päris kena, aga see kasv toetub vaid ekspordile, koduturg on enam-vähem eelmise aasta tasemel. Ekspordi kasv toetub omakorda väheste ettevõtete heale tulemusele, suurem osa ettevõtetest oma t...
Ekspordijuht: Dubaisse võib pakkuda nii materjale kui teenuseid
9.-11. septembrini toimus president Kersti Kaljulaidi visiit Abu Dhabisse ja Dubaisse. Riigipead saatis äridelegatsioon 70 ettevõtjaga, visiidi eesmärk oli toetada Eesti ettevõtete äri edendamist Araabia Ühendemiraatides.
Ehitussektori aktiivsus räsib vanametalliäri
Maailmas on üldise majandusaktiivsuse vähenemise tulemusel langenud nõudlus ehitusterase järgi, mis omakorda on pannud kukkuma vanametalli hinnad.
Meeleolu ehitussektoris sunnib äriplaane kärpima
Ehitussektor meil ja mujal annab hoiatavaid noote. Jahtumist on tundnud omal käel mitu seonduvates sektorites tegutsevat ettevõtjat, kinnisvaraettevõtted samal ajal loodavad, et suuremat korrektsiooni ei tule.
Kruusateedele 10, kohalikele teedele 7 miljonit
Valitsus otsustas riigieelarve kõnelustel, et järgmisel aastal pööratakse suuremat tähelepanu Eesti teedele läbi kruusateede asfalteerimise ning kohalike teede rekonstrueerimise toetamise. Lisaks jätkub Kose-Mäo ehitus ning alustatakse 2+2 maanteede projektide ettevalmistamist.
Kari Kamppainen: ehitagem nutikamalt ja säästvamalt – puidust
Kuna üle maailma tarbib just ehitussektor ligikaudu kolmandiku planeedi niigi piiratud ressurssidest, on aina vajalikum üleminek suletumasse materjaliringi. See aitab kaasa olulisele muutusele – säästvama ehitamise poole liikumisele, kirjutab Metsä Woodi Soome ja Eesti müügijuht Kari Kamppainen.