Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud
Esimesel poolaastal on Balti riikides ärikinnisvarasse investeeritud umbes 470 miljonit eurot, mis on alla viie aasta keskmise tulemuse.
Statistika: eluasemelaenude arv suureneb, keskmine laenujääk kasvab
Eesti panga andmetel on Eestis tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arv 183 000. Aastataguse ajaga võrreldes, mil eluasemelaenusid oli 178 000 teeb see aastaseks juurdekasvuks 2,9%.
Korrastatud tükike Eestit Moskva südames
Suursaatkond Moskvas on Eesti kõigi aegade esimene saatkonnahoone, mis on järjepidevalt samas majas tegutsenud esimest iseseisvusajast läbi okupatsiooniaastate praeguseni. Hoone rekonstrueerimine osutus parajaks pähkliks: tellijal puudusid kogemused idanaabri juures ehitustööde korraldamisel, ehi...
Taavi Aas: Rail Baltic peab arvestama potentsiaalse Tallinna ringraudteega
Tallinna lähipiirkonnas on ida-läänesuunalise reisirongiliikluse ja kaubaveo arendamiseks kaks võimalikku põhimõttelist raudteekoridori. Üks neist kulgeks lõuna poolt, ositi paralleelselt Rail Balticaga ning teine variant oleks kasutada juba suures osas olemasolevat põhjapoolse koridori infrastru...
Riigihangete seaduse muutmiseks laekus arvukalt ettepanekuid
Rahandusministeerium teatas, et kevadel algatatud riigihangete seaduse muutmise ning selle väljatöötamise kavatsusele laekus palju tagasisidet.
Rail Baltica ehitus algas hiilivalt
Rail Baltica ehitushanked, mille objektideks on peamiselt sildade ja viaduktide ehitamine üle riigimaanteede, korraldatakse mitme aasta jooksul Maanteeameti kaudu juba tuttava skeemi alusel. Ilmselt 2023. aastal algava raudtee põhitrassi ehitushangete läbiviimise osas on veel palju ebaselget, ent...
Ajakiri Ehitaja August 2019
Kuidas ehitada aiapäkapikku
Kuidas ehitada aiapäkapikku
Õppijatega on raskusi aladel, mis ehitusinseneri kõlava nimega ei seostu
Milline on ükikooliastujate huvi ehituserialade vastu ja kuidas üliõpilasi juurde saada, rääkisid raadiosaates “Eetris on ehitusuudised” Tallinna Tehnikaülikooli ehitus- ja arhitektuuriinstituudi juhataja professor Jarek Kurnitski ning Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi professor Martti K...
Kawe Plaza taha kerkib peagi Kawe City
Tallinnas Estonia puiestee ja Tatari tänava nurgale seitsmekorruselise büroohoone ehitamist lubav detailplaneering jõuab peatselt otsustamiseks linnavalitsuse istungile, kirjutas ERR.
Kuidas majandab sotsiaalselt vastutustundlik ehitaja?
Ehitus- ja tehnoloogiaettevõtja Veiko Veskimäe selgitab saates "Eetris on ehitusuudised", kuidas majandab ning jääb äriliselt kasumisse sotsiaalselt vastutustundlik teede-ehitaja, kes panustab aktiivselt jalgpalli, sealhulgas noortesporti.
Lurichi üürimajas hakkavad elama tipptalendid
Ülemiste City ärilinnakusse kerkiv Lurichi maja toob piirkonda esimesed püsielanikud. "Tipptalenti ei meelita enam ammu üksnes rahaga, tema valib järgmise töö kogu elukvaliteedi järgi, mis töökohaga kaasas käib," selgitas Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.
Ühe auto asemel kümme jalgratast
Uued majad Tallinnas ja Tartus ei saa ehituslube, kui seal ratastele hoiukohti pole projekteeritud. Ka arendajad näevad rattahoiule kliendi poolt kasvavat nõudlust.
Jaeski: ka kohalikel ettevõtetel on Rail Baltica ehitushangetel lootust
Erinevalt projekteerimisest jagub Rail Baltica ehitushankeid raudteeühenduse rajamise erinevatesse etappidesse, kinnitas ühisettevõtte RB Raili Eesti esinduse juht Aivar Jaeski Äripäeva raadio saates “Eetris on ehitusuudised”.
Kinnisvara müük juuli 2019
2019. aasta juulikuus tehti Eesti kinnisvaraturul 1893 korteritehingut. Võrreldes juuniga tehti ennekõike Harju maakonnast väljaspool kasvanud turuaktiivsuse tõttu 5,5% võrra enam tehinguid.
Lätis tekkis viinamäetigude kasvatamise buum, mis peagi läbi kukkus
Paarteist aastat tagasi algas Lätis ebahariliku põllumajanduse buum, mil paljud midagi uut proovisid. Nii hakkasid paljud kasvatama viinamäetigusid, et mõned aastad hiljem nentida, et tulu see ei too, kirjutab Läti Rahvusringhääling.
Kõlleste kommivabrik valmistub Krootusel uueks tootmislaineks
Kõlleste Kommi­meistrite omanik ehitab oma kätega uut tootmishoonet, et tuua turule Baltikumi odavaim šokolaad, kirjutab homne Maaleht.
Puust ja punaseks: kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingute puhul arvestama?
Uus Maa Tartu büroo maakler Heilin Reimand annab ülevaate olulisematest kuluartiklitest, mida enne tehingut arvesse võtta.
Droonid on ehitusmõõdistuse tulevikumuusika
Lisaks geodeetiliste plaanide koostamisele on droonide abil võimalik lihtsustada ja muuta oluliselt tõhusamaks ka teisi ehitusel vajalikke mõõtmis- ja jäädvustustöid.
Operatiivsem ja täpsem võimalus katendite kontrolliks
Hetkel ei ole Eestis enamlevinud katendiarvutuse tulemused mõõdetavad ja ehituskvaliteedi kontroll ei tugine arvutustel. Senised parameetrid – nii need, mida kasutatakse katendiarvutuste alusena, kui ka ehituse kvaliteedikontrollis, ei tugine mõõtmistel vaid on kokkuleppelised. Uudse kandevõime m...
Saneerimise läbinud Marsalis Element jõudis kasumisse
Betoonelementide tootja Marsalis Element teenis 2018. aastal 6,14 miljoni eurose käibe juures 0,21 miljonit eurot tegevuskasumit, kuid ettevõtte omakapital jäi endiselt miinusesse.
Digitaalehituse ettevõtted lähevad Dubai EXPOle
Aprillis tööd alustanud Sihtasutus EXPO 2020 Dubai Eesti esindus on saanud esimesed kinnitused ettevõtetelt ja organisatsioonidelt, kes soovivad end ja Eestit tutvustada ning leida uusi partnereid. Teiste hulgas on osaleda otsustanud ka Digitaalehituse klaster.
Elering uuendab 3,2 miljoniga Lääne-Eesti sõlmalajaama Lihulas
Elering sõlmis Harku-Lihula-Sindi elektriliinil asuva Lihula 110-kilovoldise alajaama rekonstrueerimiseks lepingu riigihankel edukaimaks osutunud ettevõttega ABB-ga, lepingu maksumus on 3,2 miljoni eurot.
KIK avab taotlusvooru tänavavalgustuse uuendamise projektidele
Keskkonnainvesteeringute Keskus alustab esmaspäeval, 19. augustil taotluste vastuvõtmist tänavavalgustuse taristu renoveerimise kolmandasse taotlusvooru.
Eerika Äriparki kerkib teine hoone
Kaarsilla Kinnisvara ja Embach Ehitus allkirjastasid ehituslepingu Tartusse Lõunakeskuse lähedale Eerika Äripargi teise hoone ehitamiseks. Äripargi esimese hoone täituvusega jääb ettevõte rahule.
Emajõeäärse parkimismaja arhitektuurivõistlusele laekus 29 tööd
Maikuus välja kuulutatud arhitektuurivõistlusele Tartusse Vabaduse puiesteele rajatava parkimismajale parima lahenduse leidmiseks laekus tervelt 29 tööd. Žürii teeb oma otsuse 6. septembriks.
Millistel juhtudel peavad koondumistehingud läbima konkurentsiameti kontrolli?
Ettevõtete ülevõtmiste ja ühinemiste arv on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. Seejuures on suurenenud ka konkurentsiameti töökoormus, sest aina rohkem tehinguid käib nende valvsa pilgu alt läbi. Näiteks TMB Eesti haru ostmine kukkus Prantsuse ettevõttel Consolis Group aasta alguses läbi, k...
Ehitusuudised 14.08.2019
Fund Ehituse omanikud võtsid dividendi: igaühele pool miljonit
Fund Ehituse käive oli mullu aasta varasemast väiksem, kuid tegevuskasum kasvas ning neli võrdset omanikku võtsid ka dividendi.
Eesti Killustik otsib Ida- ja Lõuna-Eesti piirkonna müügijuhti
Kandideeri portaalide
Nordecon Betoon ehitab reklaamitootjale uue hoone
Nordeconi tütarettevõte NOBE (ärinimega Nordecon Betoon) ehitab ja Eesti suurim valgusreklaamide tootja Volume Design sõlmisid ehituslepingu reklaamiettevõtte uue tootmis- ja büroohoone rajamiseks. Volume Designi investeeringu kogumaht on 2,5 miljonit eurot, ehitusleping hõlmab ehitustöid 1,5 mil...
Algas Eesti suurima puidust liginullenergiahoone projekteerimine
Alanud on Eesti kõige keskkonnasõbralikuma riigihoone – keskkonnamaja – projekteerimine. Selle töö teeb maja arhitektuurikonkursi võitnud arhitektuuribüroo Kavakava.
Eestlane ehitab: maalappide hinnad on võtnud tugeva kursi üles
Maade müügipakkumiste hinnad on aastatagusega võrreldes kerkinud pea kõikides Eesti maakondades, näitab kinnisvaraportaali KV.EE statistika.
Leonhard Weiss paigaldab 5 miljoni eest kaabelliine
Elering valis riigihankega välja Veskimetsa-Kopli ja Veskimetsa-Volta kõrgepinge kaabelliinide ehitaja, tööd teostab 4,8 miljoni eurose pakkumise teinud Leonhard Weiss.
Suurobjektide valmimine kahandas Merko müügitulu
Merko Ehituse teise kvartali müügitulu oli 77 miljonit ja 6 kuu müügitulu 154 miljonit eurot, vähenedes aastatagusega võrreldes 16%. Kontserni teise kvartali maksueelne kasum oli 4,5 miljonit ja 6 kuu maksueelne kasum 7,5 miljonit eurot: see kasvas aastatagusega võrreldes 6,7%. Puhaskasum oli vas...
Nordecon ehitusmahu vähenemist ei pelga
Ehituses üldiselt väga järske võnkeid lähiajal näha ei ole, leiab Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Valitsus kingib suurtöösturitele miljoni
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo allkirjastas määruse, millega toetatakse suurinvestorite raha paigutamist töötleva tööstuse sektoritesse, teatas ministeerium.
Ehitusega seotud riskide kindlustamine
Tihti nõutakse ehitushanke võitnud ehitajalt ehitustöödega seotud vastutuskindlustuslepingu sõlmimist. Kuid sageli on probleemiks see, et vastuskindlustuse kaitse nõuded hankes on sõnastatud eirates tegelikke vastutuskindlustuse põhimõtteid.
Kuidas uus andmekaitsemäärus mõjutab ehitussektori personalipoliitikat?
25. mail 2018 jõustus uus Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR – General Data Protection Regulation) on kõige olulisem andmekaitsemäärus viimase 20 aasta jooksul – ja see mõjutab otseselt ka Eestis tegutsevaid ettevõtteid.
Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi rajab Eston Ehitus
Nordeconi kontserni kuuluv Eston Ehitus ning Tallinna Linnateater ja Tallinna Linnavaraamet sõlmisid lepingu Tallinnasse Suur-Sõjamäe tänavale Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi ehitamiseks. Võidetud hanke tulemusena sõlmitud lepingu maksumus on 3,4 miljonit eurot.
Kas riigihangetelt saab välistada ümbrikupalga kahtlusega ehitusfirmad?
Alates 2018. aasta jaanuarist peab hankija kontrollima ehitustööde riigihangetel pakkuja ja tema alltöövõtjate töötajate keskmisi töötasusid. Kui ettevõtte töötajate keskmine töötasu on viimasel kuuel kuul alla 70 protsendi ehitusvaldkonna keskmist, võib hankijal olla alus pakkumus tagasi lükata ...
Tootjate väljakutseks on rentaablus
Ehitusmaterjalitootjad näevad tegevust segavate probleemidena majanduslangust, palgarallit ja spetsialistide puudust. Peamiseks väljakutseks on, kuidas tõsta töötajate ja protsesside efektiivsust, et paigalpüsiva hinnataseme juures kompenseerida kulude kasvu.
Ehitustööde üleandmise-vastuvõtmise akt kaitseb nii ehitajat kui tellijat
Ehitustööde üleandmise-vastuvõtmise akt on hea viis pakkuda mõlemale poolele võimalikult palju kaitset ja aitab vältida olukordi, kus mõni pool kannab vastutust või kulusid, mida ta ehitustöövõtulepingu ning seaduse alusel kandma ei peaks.
Eesti ettevõte lennutab peagi droone teisel pool maakera
4G ja 5G mobiilsidetehnoloogia võimaldab droone juhtida pika vahemaa tagant, kuna andmeedastuseks ei ole enam vaja lähivälja raadiosidet ning otsenähtavust piloodi ja drooni vahel. Piltlikult öeldes saaksid Tallinnas asuvad piloodid oma masinaid lennutada kasvõi Austraalias või Jaapanis.
Kuidas ära tunda hüdraulikasüsteemi sisemised purustavad jõud?
Hüdraulikasüsteemide tõhusus kasvab pidevalt, aga kui süsteemi tõhusus ei vasta planeeritud tasemele, võib see olla märk sellest, et hüdraulikasüsteemis on sisemine nn purustav jõud. Selle põhjuseks on tihti kas projekteerimisviga, vale seadistus või ebapiisav hooldus.
Haapsalu Uksetehas alustas koostööd Töötukassaga
Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ja Haapsalu Uksetehase juhatuse liige Ago Soomre allkirjastasid koostööleppe, eesmärgiga pakkuda töövõimalusi ettevõttes eelkõige Haapsalu piirkonna inimestele.
K-rauta ärikliendile kehtivad uued püsisoodustused
K-rauta kaupluste ärikliendiprogramm läbis hiljuti põhjaliku uuenduskuuri ja kasvatas püsisoodustuste ringi, mis annab paljudele toodetele igapäevaselt isegi kuni 30 protsenti allahindlust.
Hoonete energiatõhususe regulatsiooni täiendused
Alates 2010. a on teada, et pärast 2020. a valmivad hooned peavad vastama liginullenergiahoone tasemele. Eesti sätestas ühe esimese liikmesriigina liginullenergiahoone nõuded 2013. a, lähtudes tolle aja parimast teadmisest. Möödunud viie aasta pikkuse perioodi järel oleme liginullenergiahoone nõu...
Turule lisandunud nišikorterid suurendavad konkurentsi üürileandjate vahel
Viimaste aastate jooksul on elamispindade üürituru pakkumise poole peal leidnud aset fundamentaalseid muutusi. Uute niššitoodetena on pakkumisse tulnud mikrokorterid ja lisandunud on institutsionaalsed investorid, kes pakuvad üürile kortereid majade kaupa. Samuti pole väikeinvestorid käsi rüpes h...
YIT ehitab Mustamäe humanitaargümnaasiumile sügiseks staadioni
Uue õppeaasta eel algasid Tallinnas Tammsaare teel asuva Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadioni ehitustööd, mis lõpevad veel sel sügisel.
Kohtuotsused, mis muudavad riigihangete praktikat
Tavaliselt vaieldakse suure maksumusega riigihangete üle, sest vaidlemine toob kaasa suured kulud, aga samas on kaalul ka suur hulk raha. Riigihangete teabevara peatoimetaja Tuulikki Laesson juristibüroost Laesson & Partnerid vaatas üle viimase poole aasta riigihangete vaidlustuskomisjoni otsused...
Harku ja Lääne-Harju vallad asuvad veevärki ehitama
Harku vallavanem Erik Sandla, Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat ning Lääne-Harju munitsipaalettevõtte Lahevesi esindajad allkirjastasid teisipäeval ühise veemajandusprojekti raames aktsionäride lepingu. Kokkuleppe kohaselt rajatakse järgneva kahe ja poole aasta jooksul Türisalu (Harku vald) ja K...
Ehitusvaldkonna kutsepõhise pädevuse tõendamine
2018. aastal lõppes ehitusvaldkonnas üleminekuperiood, mis tähendab, et ehitusettevõtte pädev isik projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi, ehitusuuringute, ehitise auditi, projekteeritavale hoonele energiamärgise andmise, energiaauditi tegemise ning omanikujärelevalve tegevusaladel saab alat...
Harjumaa jõukaima valla korterid on kallimad kui Tallinna omad
Eesti kõige kallimaid kortereid ostetakse Viimsis, kus korteritehingute hinnad ületavad isegi Tallinna omi, näitab City24 poolaasta korterituru analüüs.
Pea- ja alltöövõtja suhete regulatsioon ehituse riigihangetes
Alates 2019. aastast saavad alltöövõtjad riigihangete seaduse muudatusega õiguse lasta hankijal peatada maksed peatöövõtjale, kui viimane on alltöövõtjale võlgu jäänud.
Delta keskuse ettevõtlusmajas peetakse sarikapidu
Homme, 1. augustil peetakse Tartusse Narva maanteele kerkiva Tartu Ülikooli ettevõtlusmaja sarikapidu.
TREV-2 korrastab Lasnamäel 1,5 miljoni eest kõnniteid
Esmaspäeval, 5. augustil alustab TREV-2 Grupp rekonstrueerimistöödega Lasnamäel P. Pinna tänaval. Tööde käigus rajatakse puuduvad kõnnitee lõigud ning rekonstrueeritakse tänavaga ristuvad juurdepääsuteed ja parkimisalad.
NOBE hakkab Rootsis tuulegeneraatorite vundamente ehitama
Nordeconi kontserni kuuluv ettevõte NOBE (ärinimi Nordecon Betoon) ja Nordex Sverige sõlmisid lepingu Põhja-Rootsi Sundsvalli lähedusse rajatava Nysäter tuulepargi 73 tuulegeneraatori vundamendi ehituseks.
Tõhus klassifitseerimissüsteem peab käsitlema ehitust tervikuna
Miks me klassifitseerime midagi? Miks on rongis või bussis piletimüüjal kõhu peal mündi hoidmiseks alus, millele mündid reastatud nominaalväärtuste järgi? Miks iga ametnik jaotab oma lauale laekuvad paberid erinevatesse kaustadesse? Ilmselt on vastus lihtne – nii on münti või dokumenti vajaduse ...
Tallinn korrastab Nisu tänava
Augusti alguses alustatakse rekonstrueerimistööd Põhja-Tallinna linnaosas asuval Nisu tänaval, mille linn rekonstrueerib täielikult alates Ristiku tänavast kuni Sõle tänavani. Tööd teostab Viamer Grupp.
Ehituskaupluste klient ostab allahindlusi
Ehitusmaterjalide müüjad jätkavad kasvu lainel, ent kurdavad hinnasurve üle. Nii suuremad kui väiksemad ehitusmaterjalide müüjad on konkurentsis püsimiseks kaasa läinud suurte allahindluskampaaniatega.
Merko ja Nordeconi võrdlus Skandinaavia ehitusettevõtetega
Merko ja Nordecon on suurimad Eesti ehitusettevõtted. Viimasel kahel aastal on Merko näidanud ühte kõrgeimat dividenditootlust Tallinna Börsil. Üle lahe Soomes ja Rootsis tegutsevad samuti mitmed ehitusfirmad, millega võrdlemine annab parema arusaama, kuidas on läinud nendel kahel Eesti ettevõtte...
RKAS kuulutas välja Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi
Riigi Kinnisvara koos Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja Akadeemia teele tuleva Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurivõistluse.
Efektiivsus ehituses saab alguse materjalitootjatest
Klassifikaator tähendab ehituskulude järjestamise korda kindlatesse kulurühmadesse. Järjestamise korra oluline osa on aga klassifikaatori numbrikombinatsiooni taha mahtuva infokärje sisu, mille olemasolus on oluline panus ehitusmaterjalide tootjatel.
Rannamõisa tee saab kaks lisarada
Tänasest algasid ehitustööd Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna tee kilomeetritel 2,6–4,1. Liiklusohutuse parandamise ja läbilaskvuse suurendamise huvides ehitatakse maanteelõik neljarajaliseks koos ristmike ümberehituse ja liikluskorralduse muudatustega.
Millega üllatab Soome populaarne elamumess sel aastal?
Helsingist 135 km kaugusel asuvas Kouvola linnas toimub 12. juulist kuni 11. augustini 2019 ainulaadne elamumess, mis toimub ajaloolises kohas endiste sõjaväe insenertehniliste üksuste õppekeskuse territooriumil.
Puitu väärindav Lemeks teenis mullu 12,63 miljonit eurot kasumit
Metsa- ja puidusektoris mitme ettevõttega tegutsev Lemeks kasvatas mullu oma käivet ja teenis kopsakama kasumi kui 2017. aastal.
Harju Elektri tütarettevõte võitis 1,3 miljoni eurose trafohanke
Harju Elektri tütarettevõte, elektrikaupade projekti- ja jaemüüja Energo Veritas võitis Elektrilevi jaotusvõrgu trafode hanke, mille maht on 1,3 miljonit.
Muuga sadamasse rajatakse uus terminal puidu ja puittoodete veoks Skandinaaviasse
Tallinna Sadam ja PK Terminal sõlmisid juunis koostöölepingu ja hoonestusõiguse lepingu puist- ja segalasti terminali rajamiseks Muuga sadamasse, mis tegeleb ümarpuidu, puidugraanuli, killustiku ja metallitoodete käitlemise ja ladustamisega.
MKM viib ehituses läbi digirevolilutsiooni
Ehitusvaldkonnas on võetud riigil plaani põhjalikud muudatused ja arendused, mida saab osalejate hinnangul lugeda digirevolutsiooniks, rääkisid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo ning digitaalehituse valdkonna juht Jaan Saar Äripäeva raadiosa...
Tartu Riigikohtu hoonet hakkab kaunistama istuv Justitia
Riigi Kinnisvara ja Riigikohus viisid läbi kunstikonkursi, et leida ideelahendus Riigikohtu aatriumisse Tartus Lossi tänaval. Kunstikonkursile esitati kokku 25 ideekavandit, millest žürii valis võitjaks Vergo Verniku skulptuuri nimega „Tasakaal“.
Kaugjahutus on varustuskindel ja keskkonnasõbralik, hinnaga keerulisem
Kõige keerulisem küsimus kaugjahutuse lepingu sõlmimisel on kindlasti hind ja selle kujunemine, ütleb Kvintett Kinnisvara juhatuse liige Kalev Kase.
Küsitlus: kas omanikujärelevalve on ehitise tellija parem käsi?
Ehitusprotsessis ei ole omanikujärelevalvel õigusaktide järgi võimalust sekkuda ehitaja tegevusse muul viisil kui nõudmisi esitades. Ehitajal aga puudub kohustus neid täita, sest töövõtuleping on sõlmitud tellija ja ehitaja vahel. Ehitusuudised uuris ehitusettevõtete esindajatelt, kuidas on nende...
Käsitööõlleturg korrastub, buum on möödas
Seitse aastat käsitööõlle jaemüügiga tegelenud Karmo Tüür rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et niinimetud hipsteriõlu ei muutu kunagi peavoolutooteks, vaid jääb kalliks rätsepaülikonnaks. Valdkonna buum on möödas, käib aktiivne turu ümberkorraldamine.
Londonisse kerkib maailma kõrgeim merekonteineritest hoone
Patalab Architecture on saanud loa rajada Londonisse üheksakorruseline büroohoone, mille ehituseks kasutatakse põhimaterjalina merekonteinereid. Tegu on maailma kõrgeima konteinerehitisega.
Projekteerimisfirma juht: Rootsi turg on 10% langenud
Suuname 92–93% oma tegevusest Skandinaaviasse, nii et on keeruline öelda, mis Eestis täpselt toimub, aga Rootsis on tunda ja näha, et kinnisvaraturg on langenud sel aastal üle 10% ja seda just korterite osas, rääkis Euroopa suurima monteeritavast raudbetoonist ehituslahenduste pakkuja Consolise k...
Skepast&Puhkimil valmis Rail Baltica Raplamaa lõigu keskkonnahindamise eelnõu
Rail Baltica ühisettevõtte RB Rail tellimusel valmis Skepast&Puhkimil keskkonnamõju hindamise programmi eelnõu raudteetrassi lõigule Harju/Rapla maakonna piir–Hagudi. Keskkonnamõju hindamise protsess viiakse läbi paralleelselt raudtee põhiprojekti koostamisega.
Ehitushiiud said kohtumaja hankel kõrvetada
Lubja tänava kohtumaja ehitanud Rand ja Tuulberg ning Astlanda Ehitus pidid mõlemad hoone ehitusele peale maksma, kirjutab Postimees.
Rail Baltica trassil uuritakse nelja muistist
Juuni lõpul alustas Tartu Ülikool Harju-, Rapla- ja Pärnumaal arheoloogiliste eeluuringutega, mille käigus uuritakse nelja muistist, et saada täpsemat teavet seal säilinud kultuurikihi kohta.
Pakkumused ja pakkujad riigihangetel
Tänaseks on juba tavapraktikaks muutunud, et olukorras, kus selgub, et hankija on alusdokumentide tingimustes või menetluses millegagi eksinud, siis kuulutatakse hange kehtetuks. Sellist kehtetuks tunnistamist ei saa vaidlustada, kuid seni ei aktsepteeritud paralleelselt uue hankemenetluse alusta...
Kaugjahutus aitab parema energiamärgise saavutada
Keskkonnasõbralikku, mugavat ja suhteliselt väikest alginvesteeringut nõudvat kaugjahutust saab hetkel kasutada vaid loetud linnades ning erinevalt kaugküttest ei ole see reguleeritud valdkond ning piirhinnad puuduvad.
Presidendi mesilastarud ehitati suuremaks
Kuna mesilastel on hea korjeaasta, tuli presidendilossi juures asuvad mesitarud suuremaks ehitada ja saaki korjatakse sealt augustis.