Tallinna Teed alustavad kergliiklustee rajamist Viljandi maanteelt Järvevana teele
Tallinnas tehakse täna algust Viljandi maantee ja Järvevana tee vahelise kergliiklustee ehitustöödega.
Asutati Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit
2019. aasta lõpus asutati Viimistlusmaterjalide Paigaldajate ja Tarnijate Liit (VMPTL), mille peamine eesmärk on liikmete ühiste huvide esindamine seoses viimistlusmaterjalide paigaldamise ja tarnimisega.
Mapri Ehitus ehitab Pärnu kesklinna äri- ja eluhoone
Pärnu kesklinna Lai 15 kerkib aasta lõpuks uus viiekorruseline äri- ja eluhoone, kus lisaks esimese ja teise korruse äripindadele tuleb kolmele ülemisele korrusele 18 korterit.
Avalikes huvides tegutsemisest, lihthankest, selgituste küsimisest ja allkirjastamata otsustest
Riigihangete puhul on kirjutamata reegel, et kvalifitseerimisel ei tohi pakkuja käest täiendavaid selgitusi küsida, sest need annavad teiste pakkujate ees sellele pakkujale, kellelt küsitakse, eelise. Riigikohus leidis aga vahetult enne aastalõppu, et alati selline reegel ei kehti.
Ehitamine muutus palga ja materjali pärast kallimaks
Ehitushinnaindeks tõusis eelmisel aastal võrreldes aasta varasemaga 1,9%, teatas statistikaamet.
Rail Baltica Ülemiste ühisterminali projekteerimisega tehti algust
Eelmisel nädalal sõlmis Rail Baltic Estonia OÜ lepingu RB Ülemiste ühisterminali projekteerimiseks arhitektuurikonkursi võitnud ühispakkujatega Zaha Hadid Architects ja Esplan.
Maavarade kaevandamise üle hakkab otsustama majandusministeerium
Kui seni otsustas maavarade kasutamise üle keskkonnaministeerium, kuid nüüd saab senisest suurema rolli majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Mõlemad ministeeriumid on kindlad, et keskkond sellest ei kannata, küll on aga riigi huvid paremini esindatud ja kogu otsustusprotsess kiireneb, kirju...
Jaan Luts: midagi head ma ei oota
Küsisime alanud aasta algul ehitusvaldkonna ettevõtjatelt, mida nad klientidelt ja turult ootavad ning milliseid arenguid näha sooviksid.
Õpi looma 3D interaktiivseid simulatsioone
Unity on tuntud peamiselt mängude loomise tarkvarana, kuid selle kasutusvõimalused on palju laiemad. See võimaldab ehitada ka väga erinevaid interaktiivseid kahe- ja kolmemõõtmelisi simulatsioone. Näiteks saab seda kasutada arhitektuuri ja insenertehniliste lahenduste visualiseerimiseks, nii plan...
Objekti- ja projektijuht peab võitma meeskonna usalduse
Ehituse objekti- ja projektijuhi amet on formaalselt määratletud ehk on selge, kes on objektiljuhi positsioonis – samas valib liidri, keda usaldatakse ja kellele järgnetakse, meeskond ise, ütleb koolitaja Tiit Valm.
Tasulised teed pakuksid võimalust kiiremini ehitada
Suuremate teede, näiteks Tal- linna-Tartu maantee tasuliseks muutmine oleks reaalne ja mõistlik alternatiiv, kirjutab ASi Teede Tehnokeskus intelligentsete transpordisüsteemide osakonna projektijuht Märt Puust.
RKAS jagas stipendiume
Riigi Kinnisvara nõukogu kinnistas 2019. aasta sügisperioodi stipendiumid. Stipendiumite eesmärk on toetada valdkondlikku teadus- ja arendustegevust. Stipendiumikonkursile laekus kokku 13 inseneri- ja magistriõppe ning 5 doktoriõppe üliõpilase taotlust kolmest kõrgkoolist.
Majatootja: see tõesti üllatas, et toodet kopeerisid soomlased
Saade "Tööstusuudised eetris" keskendub majade tootmisele. Külas on peegelklaasidega väikemaju tootva ÖÖD OÜ juht ja asutaja Andreas Tiik, kellega on juttu nii peegelklaasidega maja algusloost kui ka tootearendusest, aga ka tootmise käivitamisest, välisturgudest ja tulevikuplaanidest. Peatume ka ...
Mapri Ehitus ehitab Dimediumi hoone laienduse
Tartus Rohelises Pargis asuv Dimediumi logistikakeskus saab laienduse. Juurdeehitusega tekib hoonele uus peasissepääs ning lisandub büroopinda ja parkimiskohti. Maikuus valmiva laienduse ehitab Mapri Ehitus, projekteerija on Design Police Department.
Avanes 2020. aasta taluarhitektuuri toetamise taotlusvoor
Toetuse eesmärk on aidata taluelamute katuste korrastamise kaudu kaasa Eesti traditsioonilise maa-arhitektuuri ja maastiku omapära säilitamisele.
Mis on IPT/Allianss ehk uued, mõtteviisi muutvad hankemudelid ehituses?
Detsembris kogunes Tallinna Tehnikakõrgkooli Digitaalehituse klastri ja OÜ BrainTeam´i eestvedamisel kokku hulk ehitusvaldkonna spetsialiste ning ehitussektorisse avalikku raha vahendavaid spetsialist-tellijaid. Koos arutati, kuidas saaks Eestis võtta kasutusele Integreeritud Projektiteostusel (I...
Kauge Venezuela raputab Eesti tee-ehituses jõujooni
Tee-ehituseks vajaliku bituumeni importija Nynase raskused on näide, kuidas kaugele Venezuelale seatud sanktsioonid puudutavad ka Eesti ärielu. Nynase siinne konkurent sai sellest ainult jõudu juurde.
Kinnisvaraomanikul tuleb hoonete andmed ehitisregistris üle vaadata
Ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse rakendamise seaduse järgi tuli kinnisvara omanikel käesoleva aasta 1. jaanuariks korrastada ehitisregistri andmed ehk kanda kõik üle 20 ruutmeetrise ehitusaluse pinnaga hooned ehitisregistrisse.
Kalle Aron: kas üürimaja sobib eestlasele?
Üürimajade loomine on Eestis veel lapsekingades, kuid trend rühib jõudsalt ülesmäge. Milline peaks üks nüüdisaegne kogukondlik üürimaja olema, kirjutab Scandium Kinnisvara arendusjuht, kinnisvarainvestor Kalle Aron.
Bonava otsib konstruktorit
Kandideerimise tähtaeg: 30.01.2020
Vaata, kui palju maksid Eesti kalleimad ja odavaimad korterid
LVM Kinnisvara koostas eelmisel aastal Eesti suuremates linnades müüdud kalleimatest ja odavaimatest korteritest pingerea. Kalleima ja odavaima korteri hinna vahe oli seega rohkem kui miljon eurot.
RB Raili nõukogu esimeheks sai lätlane
Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõtte RB Rail ASi nõukogu esimeheks valiti Anrī Leimanis.
Mapri Ehitus ehitab Dimediumi hoone laienduse
Tartus Rohelises Pargis asuv Dimediumi logistikakeskus saab laienduse. Juurdeehitusega tekib hoonele uus peasissepääs ning lisandub büroopinda ja parkimiskohti. Maikuus valmiva laienduse ehitab Mapri Ehitus, projekteerija on Design Police Department.
Kaks kolmest Eesti elanikust elab renoveerimist vajavas kortermajas
Kaks kolmest Eesti elanikust elavad kortermajades, mis on ehitatud aastail 1961–1990 ja see tähendab, et varem või hiljem tuleb enamik neist majadest renoveerida.
Analüütik: hinnarallit kinnisvaraturul ei ole
Kasv Eesti kinnisvaraturul on põhjendatud ning mingist ülekuumenemisest rääkida ei saa, rääkis kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ERR-i uudisteportaalile.
Merko Ehitus plaanib Lätis 260 miljoni euro suurust arendust
Läti tütarfirma SIA Merks teatas kohalikule meediale, et plaanib enam kui veerand miljardi euro suurust hiidinvesteeringut. Emafirma jäi detailide osas kidakeelseks.
Merko investeerib Riia saartele veerand miljardit
Merko Ehituse tütarfirma SIA Merks plaanib Riias Daugava jõel asuvatele Zaķusala ja Lucavsala arendustesse investeerida üle 260 miljoni euro ning ehitada üle 3000 korteri.
Nordecon hakkab sõjaväelinnakutes ehitama
Nordecon ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmisid lepingu Tapa sõjaväelinnakusse hooldus- ja õppegaraaži, hoiustushalli, sihtimisrajatise projekteerimiseks ja ehitamiseks ning Jõhvi linnakusse hoiustushall projekteerimiseks ja ehitamiseks.
Nordecon hakkab sõjaväelinnakutes ehitama
Nordecon ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmisid lepingu Tapa sõjaväelinnakusse hooldus- ja õppegaraaži, hoiustushalli, sihtimisrajatise projekteerimiseks ja ehitamiseks ning Jõhvi linnakusse hoiustushall projekteerimiseks ja ehitamiseks.
Pärnu sisejulgeoleku ühishoone otsib kunstilist lahendust
Riigi Kinnisvara koostöös Siseministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Pärnu sisejulgeoleku ühishoone peasissepääsu betoonvarikatusele.
Rail Baltica ehitus: käes on harjutamisaastad
Aastad 2020–2022 peaks meie taristuehitajate jaoks kujunema harjutamisperioodiks, enne seda, kui Rail Baltica ehitus täishoo sisse saab.
Ehitusuudised 15.01.2020
Ka tavaline tellismüür võib olla väärtuslik
Miks pealtäha tavaline silikaattellistest hoone võib olla väärtuslik ning millistest põhimõtetest lähtudes võiks seda restaureerida, räägib ehituspärandi uurija, möödunud aasta lõpus 20. sajandi peamiste ehituskivide teemal doktoritöö kaitsnud Maris Mändel.
Ehitusplatsidel lüüakse töökaardiga õhk puhtaks
Riik kavatseb ehituses vohavat varimajandust ohjeldada töötajate elektroonilise registreerimisega, millega võetaks suurema luubi alla võõrtööjõud, ümbrikupalgad ja käibemaksupettused. Ehitusfirmad on plaaniga päri ja toetavad lahendust, millega igal töötajal oleks nagu naaberriikides foto ja nime...
Ehituse põhiküsimus aastateks 2020...2050
Järgneva kolmekümne aastaga tuleb teha 140 miljardi euro eest ehitustöid. Kes aga teeb ehituses teoks kõik selle, mida riik ja eratellijad järgnevateks aastateks on kavandanud?
Tallinna Sadama uue kruiisiterminali ehitab YIT Eesti
Leping sisaldab 3-korruselise, umbes 4000 ruutmeetri suuruse terminalihoone ehitamist, jalakäijate promenaadi ala, laste mänguväljak ja parkla.
Ajaloolises Tallinna majas peidab end üks väga glamuurne pesapaik
Erwini majas pakutakse eksklusiivse sisuga kodu müügiks.
Teede järgmise kümnendi plaan sai paika
Valitsus võttis vastu riigiteede teehoiukava järgmiseks kümnendiks. Tuleval aastal suunatakse lisaraha kruusateede katete ehitusse ning alustatakse 2+2 maanteede projektide ettevalmistamist. Teehoiukuludeks on planeeritud 35 miljonit eurot vähem kui eelmisel aastal kinnitatud kavas.
2050. aastaks trammiliiklusele üle miljardi euro
Eelmise aasta lõpus valminud analüüs näitab, et Harjumaal on sotsiaalmajanduslikult tasuv arendada nii trammiliine kui ka paremini kasutada olemasolevat raudteed. Erinevate taristuinvesteeringute mahuks hinnatakse 30 aasta jooksul vähemalt miljard eurot.
Ülemiste ja Balti jaama vahele tuleb panna rong tihedalt käima
Transpordiekspert Hannes Luts rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis ajakirjanik Priit Pokile trammiliikluse miljardiplaanist.
BIMi rakendamine: selgitustöö käib käsikäes tehnilise õpetusega
Kultuurikeskuse Kaja hoone oli Tallinna linna esimene BIM-pilootprojekt, mille eesmärk oli kasutada projekteerimises ja ehituse juhtimises BIM-protsesse, et lõpptulemuseks oleks peale ilusa hoone ka efektiivne tööprotsess ning teostusmudel. Kuna pilootprojekti oluliseks eesmärgiks on uute teadmis...
Sauk: riigi eelarvestrateegia aastani 2023 tekitab muret
“Soovid, tahtmised ja ühiskonna lootused on päris suured. Samas nafta puurimiseni meil jõutud pole ja ka raha trükitakse mujal, seega tuleb teha mõistlikke ja kaalutletud valikuid,” nentis Maanteeameti peadirektor Priit Sauk Ehitusuudiste korraldatud Taristuehituse konverentsil 2019.
Ehitusettevõtjad ei pea töötajate massilist jälgimist vastuvõetavaks
Halli majandust tuleb ehitussektoris vähemaks saada ja riigi abikäsi oleks samuti vajalik, aga praegust plaani hakata salvestama kõigi töötajate objektil käimise kellaaegu peab ehitusettevõtjate liit ebaproportsionaalseks ja põhjendamatuks.
Tallinna Sadam ehitab 14 miljoni eest uue terminali
Tallinna Sadam sõlmis lepingu YIT Eesti ASiga uue kruiisiterminali ehitamiseks Tallinna Vanasadamasse.
Ehituse maksumuse prognoosimatu kasv – kas alus ehituslepingu muutmiseks?
Riskantsete lepingute sõlmimisel peab ehitusettevõtja arvestama, et ühiskonnas ei pruugi olukord ehitusturul, eelkõige tööjõukulude ja ehitusmaterjalide maksumuse osas, püsida muutumatuna ja üldjuhul kannab enda äririski kumbki pool ise.
Selgus Võsu aleviku uus ilme
Oktoobris Haljala vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu välja kuulutatud Võsu keskuse arhitektuurivõistluse võitis ideekavand „Kuppel“ arhitektuuribüroolt Arhitekt Must OÜ. Arhitektuurivõistlus kuulutati välja eesmärgiga leida Võsu aleviku keskosale ehk Mere tänavale ning sellega liituvatele ...
Koda soovitab ehitajate registreerimise eelnõu põhiseaduslikkust uurida
Sarnaselt ehitusettevõtete liiduga jääb ka kaubandus-tööstuskoda kriitiliseks eelnõu suhtes, millega jälgitaks ehitussektori töötajaid reaalajas, ning soovitab kontrollida.
Kaido Somelar: kerge seisak on sektorile hea
Suurt majanduskriisi ei ole tänavu karta, kuid oma tegevus tuleks kõigil hoolega läbi mõelda, sest eksimisruumi on vähem nii ettevõtjatel kui ka poliitikutel.
Ehituskonsortsium, mis töötas kui koalitsioonivalitsus
Eesti ja Soome vahelise gaasitoru Balticconnector Eestis paikneva maapealse osa ehitamine oli kui sprinditempos maratoni jooksmine, tõdes EG Ehituse, Scanveldi ja Alvora ehituskonsortsiumi projektidirektor Roland Vaikmäe raadiosaates “Eetris on Ehitusuudised”.
Tallinna Saksa Gümnaasium renoveeriti moodsaks õppehooneks
Eile avati pidulikult täielikult renoveeritud Tallinna Saksa Gümnaasiumi hoone.
Tallinna Vesi alustab kümnendi mahukaima projektiga
Tallinna Vesi sõlmis hankelepingu Paljassaare reoveepuhastusjaama mehaanilise puhastusetapi osaliseks rekonstrueerimiseks. Tegu on ettevõtte jaoks viimase kümnendi mahukaima investeeringuga, mille kogumaksumus on 7,6 miljonit eurot.
«Midagi sellist pole enne Eestis tehtud» - Merko hakkab ehitama Harku andmekeskust
Merko Ehitus Eesti võitis Harkusse kerkiva Baltimaade suurima MCF andmekeskuse esimese etapi ligi kümne miljoni eurose ehitushanke ja ehitus läheb kohe lahti.
Materjalitootjad ootavad liiga agaralt majanduskriisi
Ehitusmaterjalitootjad on äraootaval seisukohal – tööd justkui jagub, aga turg ei tundu mõistvat, kas oodata on langust või mitte, selgus värskest Äripäeva Infopanga sektori konkurentsiraportist.
TOP 10: milliseid olid mullu Ehitusuudiste loetuimad artiklid?
Need kümme olid Ehitusuudiste eelmise aasta kõige loetumad uudised. Lugejate huvi äratasid nii uued ehitusobjektid, sektori edukaimad ettevõtjad, parimad palgamaksjad kui lähiaastate mahukaim ehitusprojekt Rail Baltica.
Jarek Kurnistki valiti Soome Kliimapaneeli liikmeks
Soome valitsus määras Tallinna Tehnikaülikooli ehituse ja arhitektuuri instituudi direktori Jarek Kurnitski Soome Kliimapaneeli liikmeks.
Merko rajab Kohilasse ühisveevärgi
7. jaanuaril 2020 sõlmiti AS Merko Ehitus kontserni kuuluva AS Merko Ehitus Eesti ja OÜ Kohila Maja vahel leping ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike rajamiseks Kohila vallas, Raplamaal.
Luku-Expert tahab ELMO laadimisvõrgustiku ikkagi riigilt ära osta
Luku-Expert ootab, et riik eurodirektiive järgiks ning elektriautode laadimisvõrgustiku ELMO ikkagi erasektorile müüks.
Riigi Kinnisvara avaldas uuendatud tehnilised nõuded mitteeluhoonetele
1. jaanuarist hakkasid kehtima uuenenud tehnilised nõuded mitteeluhoonetele. Nõuded on uute ning rekonstrueeritavate hoonete projekteerimise ning ehituse aluseks.
Uus koolitus! BIM-i efektiivne rakendamine ehituses
Koolitusel õpetab ehituse ja ettevõtte juhtimise kogemusega digitaalehituse spetsialist Taavi Liiv, kuidas kasutada BIM-i oma igapäevaste tööprotsesside hõlbustamiseks. Kas ehituse infomudeli ehk BIM-mudeli kasutamine piirdub sinu jaoks vaid mudeli vaatamisega või oskad näha ka mudelis peituvat ...
Vanasadama uue kruiisiterminali ehitab Soome firma
Tallinna Sadam sõlmis YIT Eesti AS-iga 13,7 miljoni eurose lepingu uue kruiisiterminali ehitamiseks Tallinna Vanasadamasse, uus kruiisiterminal valmib juulis 2021.
Hüdraulikasüsteemide ohutusnõuded peavad kaitsma töötajaid ja pikendama seadmete tööiga
Hüdraulikasüsteemide ohutuseeskirjade peamine eesmärk on vältida tööõnnetusi. Siduvad nõuded ja kohustuslikud normid on head juhised seadmete käitlemiseks, kontrollimiseks ja järelevalveks. Nende reeglite järgimine ei taga mitte ainult ohutust ja nõuetele vastavust, vaid toob ka rahalist efekti, ...
Rail Baltic on ajakavast poolteist aastat maas
Rail Balticu projekti elluviimine on prognoositust poolteist aastat maas ning esimese rahastusleppe eelarvet on ületatud 59 miljoni euro võrra, selgub kolme Balti riigi auditiasutuste ühisauditist.
Merko sõlmis üheksa miljoni eurose lepingu
Eile sõlmiti Merko Ehitus kontserni kuuluva Merko Ehitus Eesti AS ja MCF Group Estonia OÜ vahel leping andmekeskuse kompleksi esimese etapi rajamiseks Saue vallas, Harjumaal.
Tippinsener August Komendandi pärand jõuab Eestisse
Eesti Arhitektuurimuuseumis avatakse 9. jaanuaril rahvusvaheline suurnäitus “Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant”. August Komendant (1906-1992) oli Järvamaalt pärit ehitusinsener, kes oma tegevusega mõjutas eriala arengut ja ehitusvaldkonda nii Eestis, Saksamaal kui ka Ameerika Ühen...
Inglismaale kerkib maailma esimene puidust ehitatud jalgpallistaadion
Zaha Hadid Architects on võitnud ehitusloa maailma esimesele puidust jalgpallistaadionile, mis ehitatakse Inglismaal Gloucestershire'is jalgpalliklubi Forest Green Rovers jaoks.
Millised on ehitaja võimalused ehitusloa menetlemisel?
Ehituslubadega seonduv on suur kompromisside otsimise protsess – kohalik omavalitsus peab lepitama ehitaja, naabrite ja avalikkuse huvisid ning leidma kõigile osapooltele sobivaima lahenduse.
Ehitusjäätmete sortimine on tulevik
Ringmajandus lähtub eeldusest, et jäätmed on väärtuslik ressurss ja materjal ning kõike, mida on kord juba toodetud, tuleb korduvalt kasutada või võtta materjalina ringlusse. Selle põhimõtte järgimine peab saama senisest olulisemaks ka ehitusettevõtjate jaoks, selgus ringmajanduse teemalisel semi...
Ehitisregister sai uue välimuse
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium töötab riiklikule ehitisregistrile välja kaasaegsema ning mugavama kasutajaliidese. Eelmise nädala lõpus muutus registri välimus, mis on esimene nähtav muudatus kogu süsteemi uueks ehitamisel.
Kuulutati välja riigihange Väo liiklussõlme ehitamiseks
Väo eritasandiline liiklussõlm asub Tallinna–Narva maantee kilomeetritel 9–10,4. Olemasolev Väo ristmik on ammendanud oma läbilaskevõime. Tegemist on ühe Eesti koormatuima ristmikuga, mida läbib ööpäevas ligi 49 000 autot. Eeldatakse, et 20 aasta pärast on ristmiku läbida soovivate sõidukite hulk...
32-miljonilise eelarvega targa linna tippkeskus alustas tööd
16. detsembril sai avastardi 32-miljonilise käivituseelarvega TalTechi targa linna tippkeskus FINEST TWINS, mille eesmärgiks on muuta Eesti linnad nutikamateks.
Tõhusaid reklaamkingiideid ehitusvaldkonnas
Ehitusäri on ala, kus töötavad hingelt konstruktiivsed inimesed, kes pidevalt midagi loovad ja ehitavad ning rõõmsa entusiasmiga positiivset tulevikku planeerivad. Sadagu vihma või säragu päike. Nagu muudelgi aladel kuuluvad ka ehitusäris ärisuhtluse juurde reklaammeened.
Elamuarendaja Bonava plaanib vähendada oma tegevuste kliimamõju poole võrra
Bonava on esimene elamuarendaja Põhja-Euroopas ja Eestis, kes võtab vastu valitsustevahelise kliimapaneeli IPCC nõuannetega kooskõlas kliimaeesmärgid, mis ei luba globaalse soojenemise piiril kerkida üle 1,5 °C.
Komendant ja Kahn nüüd eesti keeles
Eesti keeles ilmus ehitusinsener August Komendandi kultusteos „18 aastat arhitekt Louis I. Kahniga”. Tegemist on originaalis ingliskeelsena ilmunud mälestustega 18 aasta pikkusest koostööst maailmakuulsa arhitekti Louis Kahniga, kellega koostöös valmis mitmeid 20. sajandi arhitektuuri ja ehitusku...
TREV-2 Grupp rajab Valga-Valka ühise linnasüdame
TREV-2 Grupp sõlmis ligi viie miljoni eurose lepingu Valga-Valka ühise linnasüdame uuendamiseks, mille käigus rajatakse Valka keskväljak ning seda Valga keskväljakuga ühendav jalakäijate tänav, mis loob hubase ja omanäolise avaliku ruumi riigipiire ületavas kaksiklinnas.
Kas maavarade kaevandamine on peagi kriisis?
Eelmisel aastal kaevandati Eestis maavarasid rohkem kui viimasel viiel aastal keskmiselt. Kaevandajate sõnul on Harjumaal maavarad kriitilises seisus: praegustes maardlates jagub ehitusmaterjale veel 4–7 aastaks, siis on kõik. Omavalitsused aga uusi karjääre rajada ei luba, sest raha kaasnevate k...
EKVÜ pälvis kutse andja kvaliteedimärgi
Kutsekoda tunnustas kvaliteedimärgiga pühendunud kutse andjaid - erialaliite ja teisi kutseeksamite läbi viimise õigusega organisatsioone, kes on eeskujuks kutseoskuste hindamisel. Ehitusvaldkonnast tunnistati märgi vääriliseks Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus.
Tänavune Ahhaa Robolahing tõotab tulla kõigi aegade võimsaim
Teaduskeskus Ahhaa kutsub kõiki roboti- ja meisterdamishuvilisi osa võtma ise ehitatud lahingurobotite võistlusest ehk Ahhaa Robolahingust, mis toimub 9. mail Tartu Kammivabrikus.
Uskumatu! 10 sentimeetrine möödapanek planeeringus sundis peret elukohta vahetama
Austraalia pererahvas oli kimpus naabri ehitatud majaga, mis kerkis sisuliselt vaid 10 sentimeetri kaugusel nende endi majast.
TalTechi energeetikud esitlesid uudset energiasalvestit
TalTechi energeetikateadlased ning ettevõtte MikroMaschi tippspetsialistid esitlesid 20. detsembril uudset tehnoloogiat, mis täiustab alternatiivenergia kohapealset tarbimist ja hajutab hoone energeetilist tippnõudlust. Kasutusse peaks uus tehnoloogia jõudma 2-3 aasta jooksul.
Maanteeamet kuulutas välja hanke Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehitamiseks
Võõbu–Mäo vaheline lõik on viimane Kose–Mäo neljarajalisest maanteelõigust, mis peaks valmima 2022. aastaks. Võõbu–Mäo 16 kilomeetri pikkuse lõigu ehituse algus on planeeritud 2020. aasta kevadeks.
Tromp: jutt rendihinna reguleerimisest teeb investorid ettevaatlikuks
​CBRE Mandri-Euroopa teadusuuringute ning juhtimise ja andmestrateegia juht Jos Tromp ütles eile Tallinnas toimund Nordic Real Estate Forumil esinedes, et Euroopa kinnisvara ja rendihinna debatid on muutnud investorid ettevaatlikuks
Pärnu andis Lidli püstitamiseks ehitusloa
Pärnu linnavalitsus otsustas välja anda ehitusloa Riia mnt 106 kinnistule Lidli kaupluse ehitamiseks.