Maastikuarhitektid: tänavu on keskväljakute aasta
Maastikuarhitektide liidu aastapreemiatele laekus sel aastal 17 eriilmelist projekti. Viieliikmeline žürii koosseisus maastikuarhitektid Martin Allik, Kristian Nigul ja Merle Karro-Kalberg, arhitekt Kaja Pae ning urbanist-linnaplaneerija Kristi Grišakov on oma otsuse teinud ning valinud välja 8 n...
Moodulmajade tootja: ootame Rootsi turul tublit kasvu
Äripäeva ehitusmaterjalide tootjate TOPis kolmandale kohale jõudnud Astel Modulari tegevjuhi Raul Kinksi kinnitusel ootab ettevõte edu eelkõige majatootjatele problemaatiliseks muutunud Skandinaavia turult, kus on sõlmitud mitmeid usaldusväärseid lepinguid.
Ida-Viru Keskhaigla laiendus sai ehitusloa
Ida-Viru keskhaigla M-korpuse ja G-korpuse laiendus sai ehitusloa, mis annab hoone ehituseks lepingu sõlminud Astlandale õiguse alustada ehitustöödega.
Selgus Tapa linnakeskuse arhitektuurivõistluse võidutöö
EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse “Hea avalik ruum” jätkuprogrammi raames korraldatud arhitektuurivõistluse Tapa linnakeskuse kujundamiseks võitis ideekavand „Ristumine peateega“ arhitektuuribüroodelt KUU ja inphysica technology.
Peeter Pere: miks riik tellib meie õuele peldikuid?
Eesti suurimad ehitustööde ja arhitektuuri tellijad on riik ja omavalitsused, kelle hangetel on enamasti ainult üks tingimus – odavaim hind. Tulemuseks pole spordisaal, kool või elamu, vaid vajadusi eirav ebalahendus, mis kümne aasta pärast remonti vajab, kirjutab arhitekt Peeter Pere.
Finnlog soovib EASi abiga müüa Soomes 50 maja aastas
Ristkihtpuit- ja palkmaju tootev ja ehitav Finnlog tahab EASi toetuse abil jõuda Soomes 2025. aastaks müügimahuni 50 maja aastas. Praegu müüakse Soomes aastas 10 Finnlogi maja, 30 ehitab ettevõte allhankijana.
Taristuehitaja Veiko Veskimäe: tahame panustada kogukonda
Verston Ehituse juhi Veiko Veskimäe sõnul peab jätkusuutlik ettevõte teenima kasumit, aga lisaks tahavad nad panustada ühiskonda, sest mida paremini läheb kogukonnal ja ühiskonnal, seda parem on ka ettevõtete käekäik, rääkis ta raadiosaates “Eetris on ehitusuudised”.
RKAS otsib Tartu "halli maja" rekonstrueerijat
RKAS rekonstrueerib Riia tänaval asuva endise Tartu Maavalitsuse hoone, mida rahvasuus kutsuti 1940.–1950. aastatel seal asunud julgeolekuministeeriumi Tartu osakonna ja eeluurimisvangla järgi "halli majana".
Metsa- ja puidutööstuse liit kuulutas välja 2019. aasta puitehitise konkursi
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas eelmisel nädalal välja konkursi 2019. aasta parimate puitehitiste leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on tõsta esile silmapaistavaid puidust valminud hooneid. Konkurss toimub juba 17. korda.
KIKist soovitakse soojamajanduse projektidele toetust ligi 13 miljonit eurot
Merko juht: Helme algatus on ainult jutuks hea
Probleem ei ole niivõrd selles, kas projekti finantseerida PPP-skeemi või laenu abil, kuivõrd konsensuse puuduses neid projekte ka päriselt ellu viia, leiab Merko Ehitus Eesti nõukogu esimees Andres Trink vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Ettevõtja: puidusektori edulugu kärssab
Mitme puidusektori ettevõtja sõnul pole seis enam nii roosiline kui kevadel – saneerimised, pankrotid, koondamised ja tüssata saamised muudavad uue kriisi ootuses vaevlevad ettevõtjad murelikuks.
Betooni tehnoloogiapäeval esitletakse uut juhendit
Eesti Betooniühing ja Tallinna Tehnikakõrgkool korraldavad 10. oktoobril 14. korda Betooni tehnoloogiapäeva. Lisaks betooniteemalistele ettekannetele esitletakse Betooni tehnoloogiapäeval uut juhendit BÜ9 “Betoonelementide tolerantsid”.
E-piim ja Nordecon ehitavad Paidesse 29 miljoni eest piimatööstuse hoone
AS E-Piim Tootmine ja Nordecon AS sõlmisid lepingu E-Piima Paidesse ehitatava tehasekompleksi ehitamiseks.
Tulekul Taristuehituse konverents 2019
Ehitusuudised.ee korraldab 29. oktoobril Tallinna Teletornis Taristuehituse konverentsi 2019. Konverentsile ootame kõiki, kes soovivad head ülevaadet arengutest, prognoosidest ja ootustest 2020. aastaks taristuehituse turul.
Sirkel & Malli peaarhitekt: tulevik on hübriidbüroode päralt
Ehituskonsultatsiooniteenuseid pakkuva Sirkel & Malli peaarhitekt Lembit Tork on kindel, et tulevik kuulub konsultatsioonibüroodele, kel on suurem suutlikkus.
Kaevanduslubade pärast käib tihe rebimine
Ettevõtjate huvi kaevandamise vastu suurenes eelmisel aastal märgatavalt. Ka sel aastal on antud suur hulk kaevandamislubasid, teatas keskkonnaamet.
Insenerirebased alustavad õppeaastat soojakus
TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu korraldab uue õppeaasta alguse puhul uutele tudengitele suunatud teabe- ja meelelahutusprogrammi, mis toimub ülikoolilinnaku südamesse püstitatud soojakutest koosnevas ehitises.
Enne ja pärast videod! Nordecon hakkab ehitama Sillamäe rannapromenaadi
Projekteerimistingimustest ja veeloast, keskkonnamõjust rääkimata
2015. aasta juulist kehtiva planeerimisseadusega kaasnenud suureks muudatuseks on olnud detailplaneeringu asendamine projekteerimistingimustega, ehk PlanS § 125 lg 5 rakendamine.
Geberit Group otsib tehnilist müügiesindajat (B2B)
Kandideerimise tähtaeg: 1.10.2019
Rahvusraamatukogu uus algus
Rahvusraamatukogu ambitsioonikas rekonstrueerimisprojekt valmib hoone väljapaistvale arhitektuurile, teostatud energiasimulatsioonidele, kõigi osapoolte ühendatud jõule ning projekteerija vastutusele ja pädevusele tuginedes.
Helme leidis raha, et ehitada maanteed neljarealiseks
Rahandusminister Martin Helme ütles, et põhimaanteed saab neljarealiseks ehitada PPP abil ehk era- ja avaliku sektori koostöös, kus töö tellitakse erasektorilt ja selle eest tasutakse kasutusrendi põhimõttel.
Vaata pilte: ehitusinseneride kasvulava sai nurgakivi
Eile asetasid Tallinna Tehnikaülikool ja Nordecon nurgakivi uuele teadus- ja õppehoonele Mustamäel Mäepealse tänaval. Tulevaste ehitusinseneride õppekeskuse teeb eriliseks puidu laialdane kasutamine nii konstruktsioonis kui ka viimistlusmaterjalina.
Sauk: tee-ehitus Helme moel on riigikorda muutmata võimatu
Maanteeameti juht Priit Sauk ei pea realistlikuks minister Martin Helme soovi ehitada juba lähiaastatel suuremad maanteed täies ulatuses neljarajaliseks.
Reaalprojekt: kas järsk või rahulik muudatus?
Äripäeva raadios alustas uus põnev saatesari nimega „Minu karjäär”. Saates räägime eri valdkondade ettevõtetega nende igapäevaelust, sektori muredest, headest töötajatest ja sellest, kuidas oma kogemuse ja õpitu põhjal veelgi paremini tegutseda. Samuti teeme juttu sellest, kuidas ettevõttes eduka...
Kanged ehitusfirmad surusid teineteist nurka
Põhja vajunud ehitaja Bauschmidti ja selle tütarfirma K-Mosti uue omaniku vaidlus lõpeb mõlema sisulise allaandmisega.
Toidutööstus Kulinaaria laiendab tootmist
Lasnamäel algasid Selveri keskköögina tuntud Kulinaaria laiendustööd, mille tulemusel kasvab tootmine kaks korda. Uue hoone ehitab ja olemasoleva tootmise rekonstrueerib Mapri Ehitus OÜ, uuenenud tootmiskompleks valmib 2020. aasta oktoobris.
Uus trend kinnisvaraturul jätab pangalaenuga ostjad kodust ilma
Arco Vara analüütiku Mihkel Eliste sõnul on tihe konkurents kinnisvaraturul tinginud olukorra, kus paljud koduostjad jäävad ostetavast varast ilma.
Mudelprojekteerimisest on kõige rohkem võita ehitise tellijail
Nordeconi arendusjuht Miina Karafin ning digitaalehituse konsultant Risto Vahenurm selgitavad, milline on mudelprojekteerimise tase Eestis ning kuidas ehitiste tellijad sellest kasu saavad.
Riigihangetel võib ehitajate palga järele küsimine kaduda
Rahandusministeeriumi hinnangul võiks riigihangete seadusest kaotada ehitussektoris pakkujalt töötajate palga kohta aru pärimise, ehitusettevõtjate liitu juhtiv Raivo Rand ei pea seda õigeks.
Tartu kesklinna parkimismaja arhitektuurivõistlus jätkub kolme tööga
Tartusse Vabaduse puiesteele kavandatava parkimismaja arhitektuurivõistluse žürii valis välja kolm tööd märksõnadega "Arkaad", "Katus-Tänav" ja "Turuplats", mis on žürii hinnangul arhitektuurikeelelt tugevaimad ning linnaruumi sobitumise ja funktsionaalse toimivuse poolest perspektiivikaimad.
PERHi rekonstrueerimise järgmine etapp sai ehitusloa
Põhja-Regionaalhaigla palatite korpuse ehk B-korpuse liftide 2. ehitusjärjekorra ja liituvate ruumide rekonstrueerimise lahendus sai ehitusloa. Korpuse tuletõrjerõdud ehitatakse kinni 2-12. korruse ulatuses, rekonstrueeritakse tuletõrjeliftid ning lisatakse tuletõkkeuksed. Lahenduse projekteeris...
Revolutsioonilisest hetkeseisust Eesti ehituses
Kuigi suvi on põhjamaises Eestis ehitamiseks parim aeg, ei sobi hetkeolud selleks kuigi hästi. Ees ootavatest ehitusmahtudest üle olemiseks ei jätku töötegijaid: see on praegu probleem mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas, eriti Põhja-Euroopas. Olukorra lahendamiseks on vaja revolutsioonilisi ...
Norra turg neelas puitmajatootja
Crowdestate’i platvormil investoritelt raha kaasanud ja pankrotimenetlusse sattunud Q-haus teatas, et ettevõtte muutis maksejõuetuks see, et peatöövõtja jättis arved tasumata. Sellist ohtu ei osatud ette näha.
Maanteeamet: ühe ropsuga maanteid ei ehita
Maanteede neljarajaliseks ehitamine on vähemat 15aastane projekt, mille väljaehitamine ühe hankega ei ole võimalik.
Adven ehitab Valmierasse 5-miljonise biokatlamaja
Edukaim materjalitootja keskendub tootearendusele ja efektiivsusele
Ehitusmaterjalitootjate TOPis mulluselt 30. kohalt esikohale tõusnud ASi ETS Nord juhatuse esimehe Urmas Hiie sõnul on nende jaoks võtmesõnaks saanud tootearendus. “Meie ventilatsioonitoodete portfell täieneb iga päevaga ning suudame tänaseks Eesti ja Soome ehitusturul pakkuda parimaid tooteid ko...
Korrastatud tükike Eestit Moskva südames
Suursaatkond Moskvas on Eesti kõigi aegade esimene saatkonnahoone, mis on järjepidevalt samas majas tegutsenud esimest iseseisvusajast läbi okupatsiooniaastate praeguseni. Hoone rekonstrueerimine osutus parajaks pähkliks: tellijal puudusid kogemused idanaabri juures ehitustööde korraldamisel, ehi...
Ajakiri Ehitaja September 2019
Kui insener vaikib, sünnib kehv tee
Liikluskorralduse ja teedeehituse ekspert, volitatud teedeinsener Ain Kendra avab saates "Eetris on ehitusuudised" viletsate maanteede ehitamise põhjuseid. Ta selgitab, kuidas juriidiline automatism välistab insener-tehniliselt nupukad lahendused, ning toob välja ka liiklusohutust parandavaid võt...
Lasbet Rootsi turuga kimpus
Ehitusmaterjalide sektoris tegutsev Lasbet Tootmine jäi möödunud aastal kahjumisse, ühe põhjusena Rootsi tellijate ebaaus tegevus, praegu otsitakse ettevõttele uusi investoreid.
Krimelte: veerandsada aastat tootmist ja tootearendust
Eesti ehitusvahtude ja silikoonide tootja Krimelte tähistab tänavu 25. juubeliaastat. Omas valdkonnas sõna otseses mõttes igal mandril tuntud ettevõte investeerib aastas umbes üks miljon eurot tootearendusse ning annab tööd üle maailma enam kui 400 töötajale, keda kutsutakse hellitavalt huntideks.
Müügikeeluga Rae Kivitehas nuriseb TTJA mõõtmismeetodite üle
TTJA käest müügikeelu saanud Rae Kivitehase kahtlaseid kive ähvardab ümberdeklareerimine, kuid juhtkond kahtleb riigi testimismeetodites.
Näitusel “Tükkidest terveks“ näeb ümber modelleeritud Eesti arhitektuuri märgilisi hooneid
13. septembril avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis „näitus näituse sees“ ehk “Tükkidest terveks. Uurimused materjalipõhisest modulaarsusest Eesti 20. sajandi elamuehituses”, kus neli Eesti arhitektuuriajaloolist objekti on üliõpilaste töödes saanud edasiarendused.
Seli sai päikesepargi ehitamiseks lisaaega
Möödunud aastal Tartus Raadile suure päikesepargi rajamiseks loa saanud ärimees Neinar Seli ettevõte Estiko ei jõua ehitamisega õigeks ajaks valmis, sest töid segavad vanarehvid ja raadamata maa, riik andis sel puhul ettevõttele aastase pikenduse.
Ehitusmaterjalitootjate TOP: teadmatus kasvatab närvilisust
Mullu jõudsalt kasvanud ehitusmaterjalitootjad naudivad veel tänavugi kasvu, ent tunnistavad, et turg on muutuste ootuses ja seetõttu tavalisest närvilisem.
Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud
Esimesel poolaastal on Balti riikides ärikinnisvarasse investeeritud umbes 470 miljonit eurot, mis on alla viie aasta keskmise tulemuse.
Trammitaristu areneb: Tallinn kaalub Balti jaama kõrvale uue trammitee rajamist
Linnaplaneerimisametis koostatava Balti jaama turuga külgnevate kinnistute detailplaneeringu seletuskirja kohaselt on Reisijate ja Telliskivi tänaval arvestatud võimaliku trammiliini kulgemisega ning peatusega Reisijate tänaval, kirjutas ERR.
Tartu maantee järgmised lõigud tulevad ehitusse 2023
Kui Tartu–Tallinn maantee Mäo teelõik valmis saab, siis on järgmisi ehitusi Põltsamaal ja Mäekülas oodata viie aasta pärast.
Fotod: väga kummaliselt ehitatud maja
Traditsiooniline ehituskunst on igavavõitu, leidis pere, kes lasi endale äärmiselt haruldase maja ehitada.
TAB 2019 peakuraator: lõpuks vaatame ikkagi kõige ilusamat maja
Iisraelist pärit Londoni arhitekt, kuraator ja akadeemik Yael Reisner usub, et kole arhitektuur on inimestele kahjulik ja keskkonna ilu teeb meid õnnelikumaks ning tervemaks. Reisner valiti oma ideega 2018. aastal tänavu septembris toimuva viienda Tallinna Arhitektuuribiennaali peakuraatoriks.
Kuula: kinnisvarafondi juht võrdleb Balti riikide hindu
Kinnisvarafondi Baltic Horizoni juht Tarmo Karotam võrdleb saates "Eetris on ehitusuudised" ehitus- ja haldusteenuse hindu ja kvaliteeti Balti riikides ning jagab investori ja kinnisvaraarendajana oma nägemust, kuidas lepingu osapoolte koostöö võiks paraneda.
Isekallur OÜ – vajalikud täitematerjalid vaid hiirekliki kaugusel
Ehitus- ja transpordisektori digitaliseerimine on saanud järjest enam hoo sisse. Nõnda võib öelda, et täna on võimalik tellida otse ehitusplatsil viibides vaid mõne hiireklikiga juurde vajalikku täitematerjali ning hoida nõnda kokku nii aega, energiat kui rahalist ressurssi.
Keit Paal annab teatepulga üle
Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Keit Paal teavitas ettevõtte nõukogu soovist mitte jätkata samal positsioonil pärast oma teenistuslepingu lõppemist.
Ehitusuudised 11.09.2019
Levinumad müüdid: kas viltuvajunud hoone tõstmine on tõesti kallis ja aeganõudev?
Kui varem oleme kirjutanud tehnoloogiatest, millega saab stabiliseerida nii vajuma hakanud eramaju, suurehitisi, võib-olla, et isegi Pisa torni, siis sel korral murrame levinumaid müüte, mis puudutavad majade kindlustamist.
Kiire lahendus tööjõupuudusele ehituses. Kohe, täna!
Mitmed ehitusettevõtjad on hiljuti kirjutanud tööjõupuudusest ja teisalt digitaliseerimise vajadusest. Olen selgelt veendunud, et teine lahendus suudab esimesele probleemile tugevat leevendust pakkuda kohe, täna.
Einstein: Rail Baltic toob turule palju tööd
Mullu enim kasumit teeninud ehitusmaterjalitootja ASi Kunda Nordic Tsement tegevdirektori Meelis Einsteini sõnul on nende eeliseks nii kaugus konkurentidest kui jäätmevaba tootmine. Einstein prognoosib, et järgnevatel aastatel võtab elamuehitus tempot maha, aga taristuehitus kasvab.
Kuidas vältida kulusid, mida seaduse alusel kandma ei peaks?
Ehitustööde üleandmise-vastuvõtmise akt on hea viis pakkuda mõlemale poolele võimalikult palju kaitset ja aitab vältida olukordi, kus mõni pool kannab vastutust või kulusid, mida ta ehitustöövõtulepingu ning seaduse alusel kandma ei peaks.
Kannikese lasteaia ümbrus saab uue valgustuse
Töö käigus vahetatakse amortiseerinud raudbetoonmastid uute metallmastide vastu. Paigaldatakse ka uued kaablid ja valgustid.
Tulbi-Nisu ristmik saab uue kuue
Linnavalitsus otsustas, et ristmiku juurde ehitatakse parempoolne kõnnitee ja parandatakse vasakpoolset. Ristmikule tulevad ka ülekäigurajad ning ehitatakse ümber tänavavalgustus.
Arhitektuuripreemiatele on tänavu nomineeritud 65 tööd
Arhitektuurivaldkonna loomeliidud ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital valisid välja 2019. aasta arhitektuuripreemiate nominendid, kelle hulka pääses nii avalikke objekte ja linnaväljakuid, restorane, büroosid, eramuid ja näitusi.
Maanteeamet: ühe ropsuga maanteid ei ehita
Maanteede neljarajaliseks ehitamine on vähemat 15aastane projekt, mille väljaehitamine ühe hankega ei ole võimalik.
Tallinna linnavalitsus otsib olümpiaujula ehitajat
Tallinna linnavalitsus soovib koostöös eraettevõtjatega rajada Lasnamäele olümpianormidele vastava ujula, kus oleks nii 50-meetrine võistlusbassein kui ka 25-meetrine treeningbassein.
Verstoni finantsjuhina asus tööle Jarmo Liiver
2. septembrist alustas Eesti ühe suurema teedeehitusfirma Verstoni gruppi kuuluvate ettevõtete finantsjuhina tööd Jarmo Liiver, kes varasemalt töötas KredExi ettevõtlusdivisjoni juhina.
Reidi tee esimene lõik on järgmisest nädalast avatud
Pühapäeva, 8. septembri hilisõhtust saavad Tallinnas liiklejad hakata sõitma mööda värsket Reidi tee lõiku, mis viib sadamast Russalka ristmikule.
Andres Kogeri moodulmajade firma taotleb saneerimist
Moodulmajade tootja Timo Houses OÜ andis täna kohtusse taotluse ettevõtte saneerimiseks.
Lätis järgnes läbiotsimistele eile autasustamine
Eile, päeval mil Läti korruptsiooniennetuse büroo KNAB ja konkurentsiamet tegid kümmekonna suurema ehitusfirma kontorites läbiotsimisi ja vestles firmajuhtidega, anti õhtul auhindu ehitusvaldkonna saavutuste eest.
Algas konkurss Aasta ehitaja 2019
Eesti Ehitusettevõtjate Liit kuulutas välja konkursi „Aasta Ehitaja 2019“, mille tulemusena selgitatakse välja parim ehitusjuht, kelle tööle on andnud oma tunnustuse nii tema poolt juhitud ehitusobjekti tellija, arhitekt, projekteerija kui ka omanikujärelvalve teostaja.
Tellijaga tülli pööranud ehitaja lõpetas aasta korraliku kahjumiga
Eesti suurimaid vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitajaid Wesico Projekt teenis 2018. aastal 9,45 miljoni eurose käibe juures 2,37 miljonit eurot tegevuskahjumit. Ettevõttel on pooleli kohtuasi Imavere rapsitehase ehituselt ühelt poolt väidetavalt tehtud töö eest tasu saamiseks ning teiselt pool...
Käivet paisutanud puitmajatootja kaotas kasumis
Lisaks Eestile ka Saksa ja Soome turgudel puitmajade projekteerimise ja ehitamisega tegelev Finnlog Group suutis mullu käivet pea kahekordistada, kuid ettevõtte kasum kuivas kiire kasvu käigus kokku.
Silikaattellise kui korstnapitsi kivi ajalugu ja tänapäev
Valgest tellisest korstnad on pea sada aastat iseloomustanud Eesti tänavapilti kaunistades meie majade katuseid. Õigeid ehitusvõtteid kasutades pakub silikaattellisest korsten silmailu ning teenib omanikku pikka aega.
Pubis ja salvrätil enam lepinguid ei sõlmita
2018. aasta ja 2019. aasta esimene pool on puitmajasektori jaoks olnud üks kõige raskesti mõistetavamaid perioode. Näeme, et sektori käive ja eksport tervikuna kasvab, sugugi mitte vähe. Samas on puitmajatootjad sattunud väga tugevalt ajakirjanduse huviorbiiti ja lõppeval suvel räägiti põhjalikul...
Statistika: tähtajaks tasumata eluasemelaene jääb vähemaks
2019 II kvartalis oli Eesti panga andmetel eluasemelaenude jääk 7,8 miljardit eurot. Tähtajaks tasumata eluasemelaenude jääk oli samal ajal 186 miljonit eurot. See teeb 2,4% eluasemelaenude kogujäägist.
Algab võistlus parima ehitusprojekti tiitlile
Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit (EKEL) kuulutas välja konkursi „Aasta Ehitusprojekt 2019“.
Välismaal ehitamine kasvatab jätkuvalt ehitusmahtu
Eesti ehitusettevõtted ehitasid II kvartalis siin ja välisriikides kokku 3% rohkem kui 2018. aasta samas kvartalis. Eelmise kvartaliga sarnaselt kasvas ehitusmaht välisriikidesse tehtud tööde arvelt, kohaliku turu maht aga vähenes.
Kuula: majandus võiks kasvada ka energiatarbimise kasvuta
Fookuses on energiamärgiste ja energiamärgise väljastaja õiguslikud nüansid ja selgitused kutseandja vaatest. Selgitame kehtivaid määrusi ja olulisemaid muudatusi, mis jõustusid 2019. aastal. Juttu tuleb ka energiamärgiste vastuoludest praktikas. Ettekanded keskenduvad kinnisvara arendaja, kinnis...
Metro Capital ehitab 50 miljoniga Kadriorgu hulga elumaju
Kinnisvaraarendusettevõte Metro Capital rajab Kadriorgu Kiikri kvartalisse kokku kümme uut kortermaja. Neist esimesed seitse on tänaseks valminud ning järgmise 28 korteriga eluhoone ehitus algab eeloleval sügisel.
Vajad tõstukit või tellinguid – vaata Tõsta.ee!
Vaid aastajagu kodumaisel turul tõstukite ja tellingute rendiga tegelenud Tõsta OÜ on tänaseks kogunud juba üpriski muljetavaldava kliendibaasi. Tõsta.ee tegevjuht Remo Jõeorg ning müügijuht Erik Poll avavad ettevõtte eduloo tagamaid.
Eksperthinnang: negatiivne suhtumine välistööjõusse pitsitab taristuehitust
Taristuehituse sektorit mõjutab ka lähiaastail tööjõupuudus, lisaks lihttöölistele on ettevõtetel keeruline leida ka kvalifitseeritud insenere, kirjutab äsja ilmunud
Läti hakkas pauguga ehitusturgu puhastama
Lätis tegutseva ehitusfirma juhi sõnul on naabrite ehitussektoris tunda ebaausa konkurentsi hõngu ning projekt on läbipaistvam, kui ehitab mõni välisosalusega firma, mitte Läti kohalik ettevõte.
Ligi 1700 tonni elektrivõrgu vanametalli läheb igal aastal taaskasutusse
Elektrilevi sõlmis käitlemisteenust pakkuvate ettevõttega Cronimet Eesti Metall, Kuusakoski ja Grandmet lepingud, mille alusel suunab Elektrilevi igal aastal kuni 1700 tonni elektrivõrgu metalli taaskasutusse.
Uuenenud D-terminali esimene etapp avab uksed kahe kuu pärast
Nordeconi ehitatavas Tallinna Sadama D-terminalis käib hetkel aktiivne ehitustöö, et kahe kuu pärast avada reisijatele uuenenud D-terminali esimene ehitusetapp. D-terminali uuest hoonest ja rekonstrueeritavast osast tekib BIM teostusmudelis digikaksik, mille eesmärk on muuta ehitise elukaar efekt...
MIS E-RIIK?! Miljoneid maksnud digiarendused kukuvad riburada läbi
Välismaailmale esitab Eesti endast kujundit kui edukast digitaalriigist, kus inimeste ja ametnike suhtlus saab toimida ainult arvutisüsteemide kaudu. Siseriiklikult ajab üks e-äpardus teist taga, näitab riigikontrolli analüüs.
T1 katus pürib maailma parimaks lamekatuseks
Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit esitas viiendat korda toimuvale ülemaailmsele katuse- ja fassaadiehituse konkursile IFD Award 2019 esitati Eestist kolm objekti. Kas auhind õnnestub taas Eestisse tuua, selgub 27. septembril.
Puitmajatootjate suurvarustaja: superministeeriumi võinuks ehitada puidust
Metsandussektor on Eestis pea ainus tööstusharu, mis on suutnud kõrge lisandväärtusega toodetega rahvusvahelisel turul läbi lüüa – kas see edulugu saab jätkuda, oleneb paljustki uues metsanduse arengukavas plaanitust. „Meie jaoks on hetkel kõige olulisem metsanduse arengukava arutelu. Kui see pea...
Sajanditevanune Paks Margareeta saab uue sisu
Paksu Margareeta suurtükitorn on iseloomuliku maamärgina Tallinna linnapilti rikastanud sajandeid. Eesti Meremuuseimi käsutuses olevas muinsuskaitselises hoonekompleksis on lõpusirgel keerukad rekonstrueerimistööd, mille käigus on tulnud kitsast ukseavast välja tassida sadu kuupmeetreid käsitsi v...
Statistika: eluasemelaenude arv suureneb, keskmine laenujääk kasvab
Eesti panga andmetel on Eestis tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arv 183 000. Aastataguse ajaga võrreldes, mil eluasemelaenusid oli 178 000 teeb see aastaseks juurdekasvuks 2,9%.
Merko ja Connecto alustasid saartevahelise merekaabli paigaldust
Väikeses väinas algas Eleringi tellimusel Muhu-Orissaare kõrgepinge merekaabli paigaldamine, mille tulemusel tõuseb saarte varustuskindlus ja väheneb väinatammil paiknevate õhuliinide mõju keskkonnale.
„Kuum tool“: järgmine aasta on ärikinnisvaras võtmetähtsusega
2020. aastal lisandub pealinna büroohoonete turule ligikaudu 100 000 ruutmeetrit uut büroopinda. Teisalt otsivad kliendid järjest väiksemaid kontoriruumi ja ka kinnisvarainvestorid ei näe büroopindadel nii suurt tootlust kui varem. Lisades siia tööjõuprobleemid, rahvastiku vananemise ja ebastabii...
Ümbrikupalga maksmine ehituses kuivab kokku
Enam kui 5400 töövõtja seas korraldatud uuringust selgus, et ümbrikupalga osakaal on 2019. aastal langenud rekordmadalale tasemele. Läbi aastate ümbrikupalkade poolest probleemses ehitussektoris on ümbrikupalkade maksmine võrreldes eelmise aastaga märkimisväärselt vähenenud.
Õismäele rajatakse poolemiljoniline kergliiklustee
Eile alustas Warren Teed Õismäel Paldiski maantee äärse kergliiklustee ehitustöödega. Uus kergliiklustee on jätkuks Haabersti ristmiku rekonstrueerimistöödele ja ühendab Paldiski maanteele betoontee rajamise käigus valminud kergliiklusteede lõigud.
Rahvusraamatukogu projekteerimine sai stardi
Eile allkirjastasid Riigi Kinnisvara ning Sirkel & Mall Eesti Rahvusraamatukogu projekteerimislepingu. Hanke võitnud Sirkel & Malli projekteerimislepingu maksumus on 1,4 miljonit eurot.
Kuidas ehitada aiapäkapikku
Kuidas ehitada aiapäkapikku
Ajakiri Ehitaja August 2019
Lätis tekkis viinamäetigude kasvatamise buum, mis peagi läbi kukkus
Paarteist aastat tagasi algas Lätis ebahariliku põllumajanduse buum, mil paljud midagi uut proovisid. Nii hakkasid paljud kasvatama viinamäetigusid, et mõned aastad hiljem nentida, et tulu see ei too, kirjutab Läti Rahvusringhääling.