Selgusid Eesti aasta parimad kergejõustiklased!
Eesti Kergejõustikuliit kuulutas reedel, 24. novembril Kalevi spordihallis toimunud "Eesti Kergejõustikuauhinnad 2017" galaõhtul välja aasta parimad sportlased.
VINGE! Eesti kaks paremat kettaheitjat ühendavad jõud
Kettaheitja Martin Kupper alustab koostööd olümpiavõitja Gerd Kanteri ja treener Indrek Tustitiga. Ühtlasi lõppes Kupperi koostöö tema senise juhendaja Aleksander Tammertiga, kes treenis Kupperit alates 2012. aastast.
Justin Gatlin jäi auhinnajagamisel pika ninaga
Sel reedel kuulutatakse Monacos peetaval auhinnatseremoonial välja maailma parimad kergejõustiklased. Enne seda jagati preemiaid USAs ning ka siin jäi Londoni MMil sprindikulla võitnud Justin Gatlin tiitlita – USA parim meeskergejõustiklane on teivashüppaja Sam Kendricks.
Bolti üheksanda olümpiakulla saatus selgub järgmisel aastal
Täna käis spordikohtus CAS tunnistusi andmas Jamaika sprinter Nesta Carter, kelle 2008. aasta Pekingi olümpiamängudelt võetud dopinguproovist leiti keelatud ainete jälgi. Seetõttu jäi ka tema koondisekaaslane Usain Bolt ilma teatejooksus võidetud kuldmedalist ning perfektsest võitudesaldost – kol...
Kergejõustikus asendab uus ranking MM- ja OM-norme. Teigamägi: IAAF innustab sportlasi rohkem võistlema
Rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF on välja töötamas uut maailma edetabeli süsteemi, mis organisatsiooni teatel aitaks sportlastel ja huvilistel spordiala paremini mõista. Sisuliselt tähendaks see aga parajat revolutsiooni, mille järel ei pääse suurvõistlustele enam norme täites, vaid uue edet...
Kanter: Kupper peab pikkadest trennidest loobuma ja leidma stabiilsuse
Ebaõnnestunud hooaja seljataha jätnud kettaheitja Martin Kupper teatas eile, et lõpetab viie aasta pikkuse koostöö treener Aleksander Tammertiga ning asub harjutama koos olümpiavõitja Gerd Kanteri ja tema treeneri Indrek Tustitiga.
Justin Gatlin: mina olen maailma kiireim, mitte Bolt
Justin Gatlin on valitsev 100 meetri sprindi maailmameister. Usain Bolt on 100 meetri jooksu olümpiavõitja ning maailmarekordiomanik. Kumba pidada maailma kiireimaks meheks?
Kannapööre: neljakordne olümpiavõitja sihib Tokyo olümpiat
Neljakordne olümpiavõitja Mo Farah võib tulevikuski Suurbritanniat kergejõustiku tiitlivõistlustel esindada.
Rio olümpiavõitjale määrati pikk võistluskeeld
2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängudel naiste maratoni võitnud Keenia jooksja Jemima Sumgong peab keelatud ainete tarvitamise tõttu pidama nelja aasta pikkuse võistluspausi, vahendab BBC.
Fotod: maratoonar võidutses omapäraste jalanõudega
Mäletatavasti lõi maikuus Eesti jooksumaastikul laineid Keenia jooksja Ibrahim Mukunga, kes otsustas Tartu jooksumaratoni läbida sokkis. Etioopia jooksja Amogne Sendeku Alelgni juhtum on Mukunga omaga üsna sarnane, kuid sokkide asemel kasutab tema plastmassist sandaale!
Aasta kergejõustiklaste valimisel selgusid finalistid
Aasta parimate kergejõustiklaste valimisel jäid konkurentsi kolm mees- ja naissportlast.