Kehalisel aktiivsusel on mõju kehakoostisele, kuid teatud tingimusel
Tartu Ülikoolis kaitsmisele tulevas doktoritöös uuriti kehakoostise ja kehalise aktiivsuse vahelisi seoseid vanemaealistel naistel ning leiti, et teatud juhtudel seosed puuduvad.
Milliseid ravimeid ei tohiks sa (koos) võtta?
Mitmed käsimüügis olevad valuvaigistid ja ravimtaimed ei ole teatud haiguste või seisundite puhul soovitatavad. Samuti võib neil olla koostoimeid teiste ravimitega, mis võib tähendada kehvemaid ravitulemusi või viia terviseprobleemideni. Mida peaksid valuvaigisti, palavikualandaja või ravimtaime ...
Patsiendiohutuskultuuri pole Eestis veel jõudnud tekkida
Teisipäeval tähistati rahvusvahelist patsiendiohutuse päeva. Pärnu haigla kvaliteediteenistuse juhataja doktor Teele Orgse tõdes, et Eestis pole patsiendiohutuskultuuri jõudnud veel tekkida.
Transitoorne isheemiline atakk
Transitoorne isheemiline atakk (TIA) ehk lühiajaline mööduv peaaju verevarustuse häire on peaaju infarkti ehk insuldiga sarnane seisund. TIA põhjustab sarnaseid sümptomeid, mis kestavad tavaliselt vaid mõned minutid ega põhjusta püsivaid närvisüsteemi kahjustusi. Teemat selgitab Minudoc.ee perear...
Süüa võib kõike, kuid õiges koguses
Ükski toit ei ole tervislik ega ebatervislik, kasulik või kahjulik: kõik sõltub söömise kogustest ja söömise sagedusest. Kuidas on siis õige?
90% ärevushäiretest on ravitavad
Suurem osa ärevushäiretest on ravitavad, kuid abi otsimiseks on vaja esmalt probleemi teadvustada, tõdeb peaasi.ee tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Hemofiiliaühing soovib luua kompetentsikeskuse
Hemofiiliaühingus on arutlusel haiglateülese kompetentsikeskuse loomine, mis parandaks oluliselt patsientide üldist heaolu ja juhendamist seoses uute ravimitega.
Soole ärritussündroom või muu haigus?
Soole ärritussündroom (ingl
Kärbseseene söömine lõppes tõsise mürgistusega
Sel aastal on terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 teatatud juba 24 seentega seotud õnnetusest, ühel korral tuli mürgist seent söönud inimese abistamiseks kasutada esmakordselt Eestisse saabunud amatoksiini antidooti.
Kuidas aru saada, et dieet teeb tervisele liiga
Dieetide puhul, mille eesmärk on lühikese aja jooksul kaotada võimalikult palju kehakaalu, ei saa välistada ka võimalikku tervisekahju, mis aktiivse kaalukaotamisega kaasneda võib. MinuDoc.ee perearst Sergey Saadi õpetab ära tundma, millal oma kehale dieediga liiga teed.
Sõeluuringus osalemisega võid päästa oma elu
Eestis haigestub igal aastal ligi tuhat inimest salakavalasse haigusesse, mis endast alguses märku ei anna ning mille kulg on reeglina aeglane ja hiiliv.
Vähifond tegi kolme kuuga 80 abistamisotsust
Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks on selja taga erakordselt sündmusterohke ning rikkalike emotsioonidega suvi.
Suurimad komistuskivid kaalulangetamise teel
Tänapäeval valitseb üks suur probleem, mis näitab pidevalt vaid süvenemise märke. See probleem on ülekaalulisus ja rasvumine. Ülekaaluliseks peetakse inimest, kelle kehamassiindeks jääb vahemikku 25-29,9. Rasvunud inimese kehamassiindeks on üle 30. Liigne kehakaal on probleemiks üle terve maailma...
Energia tootmist parandaval ühendil on migreenivastane mõju
Uuringud on näidanud, et vitamiinilaadsest koensüümist Q10, mis osaleb energia tootmises meie keharakkudes, võib olla kasu võitluses korduvate migreenidega.
Treeningute intensiivsus sclerosis multiplex ägenemist ei põhjusta
Väsimus on sclerosis multiplexi puhul üks kõige enam häirivam sümptom. Kuidas mõjub treening SM diagnoosiga inimesele, selgitab füsioterapeut
Eduka kaalulangetuse ja tugeva tervise tagab keha iseärasuste tundmine
Ühe enam on maailmas populaarsust kogumas personaalne lähenemine kõigele, mis on seotud tervise ja heaoluga – personaalmeditsiin, keha eripärasid arvesse võtvad individuaalsed toitumissoovitused ja geneetikal põhinevad treeningsoovitused.
Professor insuldist: iga ravita jäänud tunniga vananeb aju enam kui kolm aastat
Insult on sage neuroloogiline haigus, mis on kõikide haiguste surmapõhjuste seas teisel kohal ja olulisim puude põhjustaja. Tänu viimaste aastakümnete läbimurdele on insult muutunud ravitavaks haiguseks. Siiski on tähtsal kohal kiire tegutsemine, millest oleneb aju närvirakkude säilimine.
Elame kauem, aga haigemana
Värskelt avaldatud statistikast selgub, et elame küll kauem, aga tervena elatud eluaastad on vähenenud ning see näitaja on langenud 10 aasta tagusele ajale.
Võrgurike Ida-Tallinna Keskhaiglas kestis mõne tunni
Ida-Tallinna keskhaigla arvutisüsteeme tabas kolmapäeva lõunal võrgurike, mis parandati kl 15:00 pärastlõunal.
Võrgurike Ida-Tallinna keskhaiglas: tööd tehakse paberi peal
Ida-Tallinna keskhaigla arvutisüsteeme tabas kolmapäeva lõunal võrgurike, kuid Virtuaalkliinikule kinnitas haigla esindaja, et patsientide registreerimine ja ravi toimub edasi.
Miks kurk valutab?
Kurguvalu, õigemini neeluvalu, on väga sage haigustunnus, millel võib olla mitmeid erinevaid põhjuseid. Mis haigused kurguvalu põhjustavad ja kuidas erinevate põhjustajate korral kurguvalu ravida?
Ehhinokokk ehk eriti ohtlik paeluss
Ehhinokokoos ehk põistangtõbi on haigus, mille tekitajaks on paeluss ehhinokokk. Nakkus ei pruugi aastaid endast kuidagi märku anda ning sageli avastatakse see uuringute käigus juhuleiuna. Ehhinokoki sümptomitest, diagnoosimisest ning ravist räägib Minudoc.ee perearst Sergey Saadi.
Tänavu jõuab Eestisse kolm neljavalentset gripivaktsiini
Sel hooajal (2019/2020) on Eestisse saabumas kolm gripivaktsiini, mis kõik on neljavalentsed.
Täide leviku vältimiseks tasub enne kooli algust lapse juukseid kontrollida
Seoses alanud õppeaastaga tuletab terviseamet meelde, et peatäitõbi on väga kergesti nakkav ning selle levikut saab piirata vaid kiire reageerimise ja korrektse raviga.
Sõeluuringud on tõhusad, kui osalusmäär on üle 70%
Riiklikel sõeluuringutel on ülioluline roll vähi varajasel avastamisel, kuid need täidavad oma eesmärki vaid siis, kui uuringutes osaleb üle 70% sihtrühmast. Sõeluuringutel osalemise protsent Eestis on aga väiksem – keskmiselt osaleb neis 50-55% kutse saanutest.
Väljaheite välimääraja
Kõhuprobleemid ja kummalise konsistentsi või värviga väljaheide on asjad, millest keegi väga rääkida ei taha. Ometigi võib väljaheide inimese tervise osas nii mõndagi paljastada. Millest oleneb siis väljaheite värv ning konsistents ja millal on põhjust arsti poole pöörduda, selgitab Minudoc.ee pe...
TAI kutsub septembris üles võtma puhkust alkoholist
Algas Tervise Arengu Instituudi (TAI) „Septembris ei joo“ kampaania, millega kutsutakse inimesi võtma septembrikuus puhkust alkoholist.
Kuidas jätkata, kui vaktsineerimine on pooleli jäänud?
Kui kunagi alustatud vaktsineerimine on pooleli jäänud, tekib segadus, kas tuleb alustada otsast peale või mitte. Mõne vaktsiini puhul tähendab see suuri kulusid. WHO pakub juhendi selle kohta, kuidas sel juhul toimida.
See salakaval parodontiit
Kas hammaste pesemise ajal igemed veritsevad, ehkki kasutate pehmet harja? Kas igemed punetavad ja on paistes? Millal käisite viimati hambakivi eemaldamas? Kui te selles etapis arsti poole ei pöördu, ootavad teid uued probleemid: tekib halb hingeõhk, mis ei kao hammaste pesemisega, hambad loksuva...
Eesti inimestel on turjal 6 miljonit ülearust kilogrammi
Iga teine täiskasvanu Eestis on ülekaaluline, kokku on ülearu vähemalt 6 miljonit kilogrammi, mis on võrreldav 4000 sõiduauto või 50 sinivaalaga, kirjutab perearst Diana Ingerainen.
Miks mu käed värisevad?
Käte värisemiseks ehk treemoriks nimetatakse käte tahtmatuid rütmilisi liigutusi, mis võivad oluliselt käelist tegevust segada. Käed võivad väriseda nii puhkeasendis kui käelise tegevuse ajal. Seda, miks käed värisevad ja milliste terviseprobleemidega see seostuda võib, selgitab online-kliiniku M...
Miks on finantsvabadus kahjulik vaimsele tervisele?
Finantsvabadusele ei järgne mitte alati õnn. Miks see nii on ja kuidas selle vastu saab, sellest rääkis Äripäeva raadios psühholoogiadoktor ja ettevõtja Eva-Maria Kangroga.