Kanna hoolt, et päike ei kahjustaks nahka: 7 soovitust
Nahk jätab meelde kõik kahjustused. Enamik nahale tekkivatest kortsudest, pigmendilaikudest, laienenud veresoontest ja nahakasvajatest on päikese tekitatud.
Kolmandik haiglaist on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud
25. juuni seisuga on üleriigilise digiregistratuuri lahendusega liitunud kaheksa haiglavõrgu haiglat.
Stressiga ei pea leppima
Kui väga ammustel aegadel piirnes keha jaoks stress vaid olukordadega, kus tuli küttida või ennast kaitsta, siis tänases maailmas on paljud inimesed stressiseisundis kogu ärkvelolemise aja.
Vaimne tervis
Südamehaigused
Südame ja veresoonkonna haigused ehk kardiovaskulaarsed haigused on haigused, mis puudutavad südant ja veresooni. Kõige tavalisemad põhjused on ateroskleroos ja hüpertensioon. Vanuse kasvades suureneb kardiovaskulaarhaiguste risk ka muidu tervetel inimestel.
UNICEF hindas Eesti perepoliitika üheks maailma parimaks
Eesti perepoliitika on koos Rootsi, Norra, Islandi ja Portugaliga üks maailma paremaid, selgub UNICEFi värskest raportist, milles võrreldi tasustatud vanemapuhkuse pikkust nii emadele kui ka isadele ja lapsehoiu teenuseid kuni 6-aastastele lastele.
Mis on Virtuaalkliinik.ee
Virtuaalkliinik.ee on patsiendi otsustustugi, mis pakub teaduspõhist ja kaasaegset infot kaebuste ja haiguste kohta ning järgmisi samme patsiendi teekonnal, näiteks võimalust video teel arstiga konsulteerida.
Vaimsed probleemid ja haigused
Nahahaigused
Astma
Reumaatilised haigused
Vererõhu müüdid – kas alkohol ja vererõhurohud sobivad kokku?
Vererõhuga seoses on ringlemas rida müüte, millel tõepõhja all ei ole. Perearst Diana Ingerainen lükkab müüdid ümber.
Süsivesikud on hädavajalikud, kuid mitte valge suhkruna
Eesti Diabeedikeskuse juht endokrinoloog Marju Past rääkis Äripäeva raadio tervisesaatest veresuhkrust ja suhkrust laiemalt.
Süsivesikud on hädavajalikud, kuid mitte valge suhkruna
Eesti Diabeedikeskuse juht endokrinoloog Marju Past rääkis Äripäeva raadio tervisesaatest veresuhkrust ja suhkrust laiemalt.
Diabeet
Südame- ja veresoonkonna haigused
HPV müüdid ei vasta tõele
Inimese papiloomi viiruse ja selle vastu vaktsineerimisega seotud müüte kummutab Tabasalu Perearstikeskuse perearst Piret Rospu.
Vanemate lubav hoiak soodustab laste alkoholi tarvitamist
Värskelt teadusajakirjas Addiction avaldatud uuringust selgus, et lastevanemate hoiakutel on laste alkoholi tarvitamisele suur mõju.
Haigekassa ootab endiselt ravimihüvituse avaldusi
Ehkki haigekassa muutis täiendava ravimihüvitise maksmise inimese jaoks automaatseks, makstakse varasemalt väljavõtmata hüvitust siiani välja. Seda tuleb aga osata ise küsida.
Haigekassa maksab vanu ravimihüvitusi välja
Ehkki haigekassa muutis täiendava ravimihüvitise maksmise automaatseks, makstakse varasemalt väljavõtmata hüvitust siiani välja. Seda tuleb aga osata ise küsida.
Leetrivaktsiin on Eestis otsakorral
Leetrite leviku tõttu nii Euroopas kui ka Eestis on hüppeliselt suurenenud täiskasvanute soov end leetrite vastu vaktsineerida.
Eesti õhk on maailma puhtamaid
Õhusaaste on tänapäeval suurim keskkonnarisk inimese tervisele. Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul hingab 90% maakera elanikest saastunud õhku, mis põhjustab aastas 7 miljoni inimese enneaegset surma. Enneaegsete surmapõhjuste seas on saastunud õhk 4. kohal, kirjutab statistikaameti j...
Kus ja miks on ravimite rahastamisel piir?
Meditsiin areneb kiiresti ja igal aastal tuleb turule uusi kalleid ravimeid. Iga uus ravimitaotlus tähendab aga haigekassale kasvavaid kulusid. Aeg-ajalt kuuleme küsimusi, miks haigekassa vajaliku ravi eest ei maksa ja miks riik ei aita, kirjutab Eesti Haigekassa ravimite ja meditsiiniseadmete ­o...
Puugihaiguste risk on tänavu eriti kõrge
Puukide aktiivsus võib sel aastal tuua rohkem puugihaiguseid, sest ilmastikuolud on olnud neile soodsad.
Lihtne nipp enda vedelikupuuduse tuvastamiseks
Ida-Tallinna Keskhaigla EMO juhataja Märt Põlluveer õpetab lihtsa nipi, kuidas kuumade ilmadega enda vedelikupuudusest aimu saada.
Koduõe saab koju tellida virtuaalkliiniku vahendusel
Sellest nädalast alustas esimesena Eestis eraldiseisva teenusena pereõe koduvisiite vahendama virtuaalkliinik Minudoc.ee. Uus teenus võimaldab kutsuda pereõe koduvisiiti tegema ilma perearsti vahenduseta ja otse läbi virtuaalkliiniku, seejuures on teenus kättesaadav ka tööpäeva õhtutel ja nädalav...
Kuumus kipub liiga tegema lastele ja kroonilistele haigetele
Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelaste vanemad, eakad, ülekaalulised ning kroonilisi haigusi põdevad inimesed.
Suure varba nukk ehk hallux valgus
Hallux valgus ehk suure varba nukk ehk bunion (ingl hallux valgus, bunion) on aeglaselt arenev suure varba jalalaba poolse liigese piirkonnas esinev luuline väljavõlvumus, mis võib põhjustada valu ja raskusi jalanõude valikul. Sõna “bunion” tuleb kreekakeelsest sõnast “redis”- suure varba nukk võ...
Tsüstid
Tsüst (ingl cyst) on lai meditsiiniline termin, mis tähistab põiekeselaadset moodustist, millel on seda ümbritsevatest kudedest eraldavad seinad ning mis sisaldab vedelikku või (pool)tahket materjali. Tsüstid võivad tekkida sisuliselt igal pool kehas ja väga sageli on tegemist healoomulise nähtus...
Tursed
Turse (ingl edema, oedema) on liigse vedeliku kogunemine kudedes. Turseid võib esineda igas kehapiirkonnas, kuid üks sagedasemaid esinemispiirkondi on pahkluude ja jalgade piirkonnas näiteks pärast pikemat seismist. Sageli mööduvad tursed iseenesest ega pruugi olla midagi ohtlikku. Ent nende esin...
Osteoartroos
Osteoartroos ehk artroos (ingl osteoarthritis) on levinuim liigeseprobleem maailmas- seda esineb kuni 20%-l täiskasvanud rahvastikust. Lihtsalt öeldes on tegemist liigese kulumishaigusega. Artroos tekib, kui liigeste pindu kattev kõhr aja jooksul kulub ja kahjustub. See tingib ajas süvenevat valu...
Korras seedesüsteem on hea tervise põhialuseid
Hea tervise üks põhialus on korras seedesüsteem. Seetõttu on tähtis teada, kuidas see tervena hoida, eriti sel põhjusel, et me saame selle jaoks palju ise ära teha, kirjutab Südameapteegi proviisor
Lilla täpp huulel: mis see on?
Vahel tekivad huulenaha sisse nööpnõelapea suurused või ka pisut suuremad lillakad näpid, mis ei kao ära ja mille tekkele pole eelnenud mingit traumat. Enamasti on tegemist healoomulise naha veresoonte seintest lähtuva moodustise angioomiga.
Kolmandaid lapsi sünnib järjest rohkem
Värskelt avaldatud sündide andmetest selgus, et 2018. aastal kasvas teise ja kolmanda lapse sündide arv peredesse. Eriti just kolmandana oma perre sündinud laste arv, keda oli kokku 2818, kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur.
Lapsed vigastavad end kõige sagedamini pallimängudes
SEB kindlustusinfo järgi eristuvad Eestis lastega juhtuvate õnnetustes sportlikud mängud, mis on viimase kolme aasta jooksul põhjustanud enam kui kolmandiku kindlustusjuhtumitest.
Kuidas soetada riigipoolse soodustusega kuuldeaparaati?
Riigipoolse soodustusega kuuldeaparaadi ostmiseks peab inimesel olema paberkandjal isikliku abivahendi kaart ja kõrva-nina-kurguarsti või audioloogi tõend, et inimene vajab kuuldeaparaati või heliülekandesüsteeme. Neid saab soetada inimene, kellel on arst tuvastanud kuulmislanguse alates 30 detsi...
Laktoositalumatus: hoiatusmärgid võivad ilmneda kuni 2 päeva hiljem
Laktoositalumatus ehk hüpolaktaasia on ainevahetushäire, mille põhjuseks on laktaasi puudulikkus. Laktaas on ensüüm, mis lõhustab soolestikus laktoosi ehk piimasuhkrut.
Millal ravimudast eemale hoida?
Kuigi ravimuda on tervise parandamiseks kasutatud juba sajandeid, on rida vastunäidustusi, mille korral see pole üldse kasulik.
Pelgulinna sünnitusmajas sündisid üle mitme aasta järel kolmikud
Pühapäeval sündisid Pelgulinna sünnitusmajas üle kolme aasta taas kolmikud, keda kodus ootab ees 11aastane õde.