FOTOD: Mindfulness 2020
5. detsembril Arvo Pärdi Keskuses toimunud konverentsil Mindfulness 2020 räägiti mindfulnessi teaduslikest uuringutest, õpiti ja katsetati eri tehnikaid meelerahu ja tasakaalu saavutamiseks.
Mõtle oma valu minema
Psüühika mängib valu kogemises palju suuremat rolli, kui seni arvatud. Psüühika mitte üksnes ei võimenda valu, vaid ajul on selle vastu ka parim ravim.
Kingi tervist: must pässik toetab immuunsüsteemi
Chaga Health eliksiirid on looduslikud immuunsust toetavad toidulisandid, mis on valmistatud puhtast Eesti loodusest pärit komponentidest mulgi retsepti alusel.
Vanemaealised vajavad depressiooni ennetamiseks rohkem tähelepanu
Tartu Ülikoolis tehtud analüüs näitas, et vanus 80 ja enam aastat, naissugu, läbipõetud depressiivsus ja vähene füüsiline aktiivsus on Eesti kesk- ja vanemaealiste depressiivsuse tekkes olulised tegurid.
Kingi tervist: hinga vabalt
Silvanolsi toodetes on parimad tervendavad omadused ühendatud uuendusliku lähenemisviisiga. Hingamisteedele mõeldud toodetes on kasutatud puhtaid, looduslikke koostisosi ja säilitatud nende väärtuslikud omadused.
Kingi oma lähedastele tugevat tervist
Et südamesoovid läheks täide, aita jõuluimedele kaasa! Soodsad tervisekingitused nais- või meesperele, memmele-taadile või lastele leiad Ipharma veebipoest.
Kingi tervist: pehme ja puhas padi kestab kaua
SleepAngel on Eestis toodetav maailma puhtaim voodisisu, millel on tõestatud võime blokeerida pisikuid, baktereid, allergeene ja isegi viiruseid. Kui soovid pakkuda endale ja oma perele kaasaja teaduse uusimaid lahendusi, on kõrgtehnoloogilised SleepAngel padjad just sinule! Samuti on need tooted...
Kingi tervist: füsioteraapia, tallauuringud või sportpõlvikud
Reio Vilipuu Taastusravikliinik pakub erinevate põhjustega tursete hindamist ja ravialast nõustamist, lümfimassaaži, lümfiteraapiat, pehmekoe- ja armiteraapiat, füsioteraapiat, jalataldade 3D koormus- ja kõnniuuringut ning laia valikut tugisidemeid ja ortoose.
Kingi tervist: Šveitsi looduslikud tervise- ja ilutooted
Swiss Nahrini poes Roosikrantsi 17 ja e-poes www.nahrin.ee on kuni 8. detsembrini suur sooduskampaania, kus kõik looduslikud toidulisandid, vitamiinid, bioaktiivsed kreemid, külmetustooted, liigesetooted, auhinnatud ilutooted ning maitseained on vähemalt 15% soodsamad.
Põletikulise soolehaigusega patsient: olen pidanud paljust loobuma
Margus on põletikulise soolehaigusega elanud juba 43 aastat. Aastate jooksul on talt eemaldatud 1,3 m soolt.
Millal saab väsimusest sümptom?
Paljud inimesed tunnevad end tänapäeva elutempo juures väsinult, aga teatud juhtudel annab väsimus märku ka erinevatest haigustest. Minudoc.ee perearst Sergey Saadi selgitab, millistele märkidele tuleks pideva väsimuse ning kurnatuse puhul tähelepanu pöörata.
Kirurgiline ravi on parandanud kopsuvähihaigete elulemust
Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist Eestis võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.
Uuest aastast saab soodustuse üle 100 meditsiiniseadme
Alates 1. jaanuarist 2020 hakkab kehtima uus meditsiiniseadmete loetelu, kuhu lisandub 117 uut haigekassa poolt rahastatavat seadet.
Millal pöörduda meestearsti poole?
Kuigi osa meestest käib regulaarselt arsti juures, ei ole piisavalt neid, kes oma tervise eest järjepidevalt hoolt kannaksid. Samas peaks üle 45aastased mehed käima kontrollis vähemalt kord nelja aasta jooksul.
HPV ja emakakaelavähk: küsimustele vastab arst
Emakakaelavähi peamine riskitegur on inimese papilloomiviirus (HPV). Kuigi emakakaelavähk on vaktsiinidega ennetatav, ringleb vaktsiinide kohta palju hirmujutte ning sageli on raske vahet teha, milline väide on tõene ja milline väär. Kui küsimuse all on tütre tulevik ja tervis, tuleb langetada te...
Muuseum ootab vähihaigete isiklikke lugusid
Eesti Tervishoiu Muuseum koostöös prof Hele Everausi, Eesti Vähiliidu, Tervise Arengu Instituudi ning ravimitootjatega hakkasid koguma Eesti inimeste vähilugusid.
Eesti teadlased uurivad pikaealisuse saladust
Tartu Ülikooli sotsiaal- ja meditsiiniteaduste valdkonna teadlased uurivad ühisprojektis pikaealisi Eesti inimesi, selgitamaks välja heas vaimses seisundis olevate Eesti 100aastaste tervisliku seisundi ja elukeskkonna eripärad.
Varbaprobleemid ja haamervarvas
Varbamuutused on tõsine terviseprobleem, mis ei piirdu ainult jala välisilme muutusega: jalavalu tõttu väheneb füüsiline aktiivsus, häirub tasakaal, kõnnak muutub ebakindlaks ja suureneb kukkumisoht. Kõik eelnev mõjutab psüühikat ja lõppkokkuvõttes vähendab oluliselt elukvaliteeti.
Võrus lahvatas B-gripi puhang
Võrumaal registreeriti esimene B-tüüpi gripiviirusega seotud puhang koolis, kus haigestus 15 inimest, kellest üheksal on gripiviirus laboratoorselt kinnitatud.
Mis soodustab akne teket?
Aknelöövet soodustab suure rasvasisaldusega kosmeetika, nahalt loputamata jäänud seep ja muud ained, mis suurendavad pooride ummistumist. Aknet soodustavad ka higistamine, ultraviolettkiirgus, mõned ravimid, lihasmassi kiireks kasvatamiseks pruugitud anaboolsed steroidid ning kaudselt ka stress.
Abivõimalused narkootikumide tarvitamisest loobumiseks
Tervise Arengu Instituudi (TAI) sel nädalal alanud kampaania keskendub narkootikumide tarvitamisest loobumise abivõimalustele.
Esitleti metastaatilise rinnavähi raamatut
Laupäeval, 23. novembril esitleti heategevuslikul eesmärgil koostatud raamatut "Me armastame elu!", millest leiab neljanda staadiumi rinnavähi haigete ja nende lähedaste lood.
Atoopilise dermatiidi test
Atoopiline dermatiit (AD) on krooniline haigus, mida iseloomustab vahelduvalt nahapõletiku ägenemine ja vaibumine, intensiivne sügelemine ja kuiv nahk. Atoopilise dermatiidi test aitab arstil ja patsiendil aru saada haiguse raskusastmest ja seeläbi sobiva raviviisi valida.
Autoimmuunhaigused
Autoimmuunhaigus tekib siis, kui keha loomulik kaitsesüsteem ei suuda enda ja võõraste rakkude vahel vahet teha, põhjustades nii keha ekslikku rünnakut enda rakkude vastu. On teada rohkem kui 80 erinevat tüüpi autoimmuunhaiguseid, mis mõjutavad mitmeid kehaosi ja elundeid. Miks ja kuidas autoimmu...
Viis müüti hammaste hooldamisest
November on hammaste tervise kuu ja sel puhul kogusid Kliinik 32 hambaarstid kokku kõige levinumad hammaste seotud valeuskumused, mida tegelikult tuleks vältida.
Budte Zdorovõ 13.11.2019
Terviseuudised 06.11.2019
Doktor HIVst: me ei testi õigeid inimesi
Doktor Kristi Rüütel ütles eile HIV ja C-hepatiidi ümarlaual, et HIV testimine on kasvanud ja saanud nii perearstide kui ka eriarstide seas igapäevasemaks, aga me ei testi õigeid inimesi.
Antibiootikumikuur tuleb lõpuni võtta, üleliigne ravim aga tagastada apteeki
Ülemaailmsel antibiootikumide teadliku kasutamise nädalal kutsub terviseamet inimesi üles vastutustundlikkusele antibiootikumide tarvitamisele, sest ravimite vale kasutamise tagajärjel võivad bakterid tulevikus antibiootikumiravile enam mitte alluda.
Arst raskest kopsuhaigusest: mis on KOK?
20. novembril tähistatakse kogu maailmas kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päeva. Kopsuarst selgitab, mida kujutab endast raske haigus, mis on surma põhjustajana kolmandal kohal maailmas. Millised on haiguse peamised sümptomid ning milline on peamine riskitegur, millest saad hoiduda?
TAI julgustab lapsevanemaid rohkem ka enda vajadusi väärtustama
Tervise Arengu Instituudi (TAI) sotsiaalkampaanias „Hoolitse ka enda vajaduste eest, et olla rõõmsam lapsevanem” juhitakse vanemate tähelepanu ka iseendale ning julgustatakse tegelema asjadega, mis muudavad neid rahulolevamaks.
5 nõuannet meestele, kuidas hoolitseda oma vaimse tervise eest
Täisväärtusliku elu tagavad nii füüsilise kui ka vaimse tervise eest hoolitsemine. Käimasoleva meeste tervise kuu puhul tõmbab Peaasi.ee tähelepanu ka meeste vaimsele tervisele, millest sageli mööda vaadatakse.
Südamelihasepõletik ehk müokardiit
Müokardiit on südamelihase ehk müokardi põletik. Müokardiit võib mõjutada südamelihast ja südame elektrisüsteemi, vähendades südame võimet pumbata verd ja põhjustades ebanormaalset südamerütmi ehk arütmiaid.
Kas sinu jooksutehnika soodustab vigastuste teket?
Iga jooksja pea kohal varitseb üks oht: oht vigastuste ees. Vigastuste üks põhjus võib olla vale jooksutehnika.
Mitu sünnipäeva on Eesti mehel?
Eesti tippjuhid on õla alla pannud meeste terviseedenduse kampaaniale Pikema Sõpruse Päev. Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna ja Haigekassa juht Rain Laane räägivad saates, mis Eesti meestele muret teeb ja miks võiks tugev mees ka enda eest hoolitseda.
Haigekassa võib inimesele esitada ka raha tagasinõude
Igal aastal esitab haigekassa inimestele ja raviasutustele paartuhat tagasinõuet pea mitme miljoni euro eest. Millistel juhtudel võib tervishoiukulud tagasi nõuda?
Kuidas keskeas haigustele varakult jaole saada?
Täiskasvanud ja eakamad inimesed on reeglina haigemad kui lapsed ja noorukid - see on tingitud juba läbipõetud haigustest, keskkonnamõjudest ja geneetilistest iseärasustest. Samas ei ole olemas haigusi, mida põeksid ainult täiskasvanud või ainult lapsed - iga inimene võib haigestuda, seda vanuses...
Et Eestis kasvaks rohkem tervete hammastega lapsi
Viimasest laste hammaste seisukorra kaardistamise uuringust selgus kurb tõsiasi, et Eesti laste suutervisealane teadlikkus on suhteliselt madal ja hambasõbralikke harjumusi lapsed kodust kuigi sageli paraku kaasa ei saa.
Kõik diabeedihaiged ei sobi perearsti jälgimisele
Endokrinoloog dr Marju Pasti sõnutsi ei sobi kõik kroonilised haiged perearsti poolt jälgimisele. Millistel puhkudel vajaks diabeetik muude spetsialistide abi ja tuge?
Et diabeetik ei kaotaks nägemist
Suhkruhaigus ehk diabeet põhjustab muutusi ka silma võrkkestas, mille tagajärjel võib nägemine oluliselt halveneda. Diabeetikutel enam levinud võrkkestakahjustust nimetatakse diabeetiliseks retinopaatiaks ning selle ravimata jätmine võib põhjustada nägemise langust või isegi pimedaks jäämist.
Kuidas kõrge veresuhkur südame tervist mõjutab?
14. novembril tähistatakse üle maailma diabeedipäeva. II tüüpi diabeet on sage haigus, mida iseloomustab krooniliselt kõrge veresuhkru tase. Diabeedi puhul räägitakse sageli ka südame tervisest – miks peaks veresuhkru tõttu oma südame tervisele mõtlema ning kuidas kõrge veresuhkur südame tervist ...
2. tüüpi diabeet algab hiilivalt
2. tüüpi diabeet on krooniline haigus, mis mõjutab seda, kuidas keha metaboliseerib suhkrut ehk glükoosi, keha jaoks olulist kütuseallikat. Et sümptomid arenevad sageli aeglaselt, saadakse pahatihti haigusest teada alles siis, kui olukord on juba tõsine. 2. tüüpi diabeedi ohumärke selgitab Minudo...
Taimetoiduga II tüüpi diabeedi vastu
Taimse toidu osakaalul on mõju kehakaalule ehk II tüüpi diabeedi ühele olulisemale riskitegurile, mistõttu võib pidada taimset toitumist efektiivseks diabeedi kontrolli all hoidmise vahendiks.
Kuidas veresuhkrut kodus testida?
Kodune veresuhkru kontrollimine võimaldab diabeedile jälile saada enne, kui see probleeme tekitama hakkab. Diabeet ei pruugi alati sümptomeid põhjustada, eriti varases staadiumis.
Välisravi tuleb algusest peale korralikult läbi mõelda
Plaanilist välisravi saavalt patsiendilt võtab haigekassa maksekohustuse üle nende tervishoiuteenuste eest, mida patsient on taotlenud ja mille vajadust arstide konsiilium on kinnitanud. Hilisem tervishoiuteenuste lisamine on aeganõudev lisamenetlus.
Leetritevastane vaktsiin osutus veel tõhusamaks
Science-ajakirjas ilmunud rahvusvahelisest uuringust selgus, et leetritevastane vaktsiin kaitseb ka muude infektsioonide eest, samas kui leetrite läbipõdemine muudab keha neile just vastuvõtlikuks.
Geenitest võib astma avastada varem
Tartu Ülikooli meditsiiniteadlaste osalusel tuvastati väikelaste uuringus uued biomarkerid, mis suudavad ennustada nendesamade laste vajadust astmaravimite järele mitu aastat hiljem.