Eesti Pank: kasvavad palgad panevad tööstusi siit lahkuma
Ehkki Eesti palgad jäävad Põhja- ja Lääne-Euroopa riikide tasemele tunduvalt alla, on Eesti palgatase võrreldes Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega üsna kõrge ning läheneb Lõuna-Euroopa omale, leiab Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja. Teisalt nendib ta, et kasvavad palgad panevad tööstusi siit lahkuma, ...
Börs: vase hind tõuseb; varude vähenemine kergitab tsinki
Nädala börsiuudised: vase hind jätkas tõusu; varude vähenemine kergitab tsinki; pallaadium jõudis uue hinnarekordini; maailma suurim väärismetallide vahendaja avaldas tulemused; nafta hinnalangus jätkub.
Kuidas tehisintellekt meie äri ümber kujundab?
Paistab, et tänane tehnoloogiate areng on loomas aluse tehisintellekti laialdasemaks kasutuselevõtmiseks, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli.
Tööstusuudised eetris esmaspäeval: "Uue tehase teeksime ehk Lätti või Leetu"
Esmaspäeval, 19. novembril on Äripäeva raadio eetris järjekordne "Tööstusuudised eetris", kus on juttu tootmisest väljaspool Harjumaad. Saates lahkavad teemat Jalaxi juhatuse liige Peeter Allik ja tegevjuht Tanel Press.
Saaremaa elektroonikatööstus sõlmis koostöölepingu maailma juhtiva laevaakude tootjaga
Kuresaares tegutsev elektroonikaettevõte Incap allkirjastas 5 miljoni euro suuruse koostöölepingu maailma juhtiva meretranspordi energialahenduste tootjaga Corvus Energy, mille raames pakub Incap tootmisteenust nende uuele tootesarjale.
Suur galerii! Vaata, kes käisid Energia aastakonverentsil
14. novembril toimus Äripäeva, Tööstusuudised.ee ja Advokaadibüroo COBALT korraldatud Energia aastakonverents 2018, kuhu kogunes enam kui 100 valdkonna spetsialisti. Vaata galeriist, kes kohal olid.
Modernne kaugküte on keskkonnasäästlik ja taskukohane
Tänapäeva kaugküte on linnades kõige turvalisem ja keskkonnasõbralikum kütteviis. Kaugküte on olemas ka aasta kõige külmemal päeval ning klient võib olla kindel, et tarbevesi ja radiaatorid on soojad, ilma, et ta peaks ise sellele mõtlema. Keskkonnasõbralikkust väljendab linnade soojusvarustuses ...
5 müüti ekspordiga seotud riskide kohta
Äri laiendamine välisturgudele toob sageli kaasa ootamatuseid, mis võivad nurjata tehinguid või koguni kahjustada kogu ettevõtte majanduslikku seisu - näiteks olukorras, kus arved jäävad tasumata. Millised ekspordiriskidega seotud müüdid selliseid olukordi põhjustavad?
Tootmise planeerimisel pole peegel peamine
Paljud ettevõtted kasutatavad oma tootmise planeerimisel peamiselt eelnevate perioodide kogemust, kuid kuigi tahavaatepeegel on vajalik abivahend, tuleb edasi liikumisel rohkem esiklaasist läbi vaadata, kirjutab Harju ettevõtlus- ja arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Eduard Laur.
Toidutööstus ei pea kaubandusega taarasõda, aga ootab koostööd
Hiljuti teatasid kaubandusketid kavatsusest minna aastaks 2021 üle standardiseeritud veokastisüsteemile. Toidutööstusettevõtted toetavad küll ühtsema süsteemi ideed, kuid ei näe võimalust nii kiireks üleminekuks. Kahe sektori vahel soovitakse näha suuremat koostööd, kirjutab Toiduliidu juht Sirje...
Riigikogu langetas ettevõtetele gaasiaktsiisi
Riigikogus läbis täna teise lugemise seaduseelnõu, millega Eesti ettevõtetele võimaldatakse varasemast soodsama aktsiisimääraga maagaasi.
Rahandusministeerium: täiendavate töötajate leidmine ei ole senistel tingimustel enam võimalik
Tööpuuduse poolest on meil Euroopa madalaimateni veel ruumi, kuid ettevõtjate seas üha valjemini kõlav tööjõupuuduse probleem viitab sellele, et täiendavate töötajate leidmine ei ole senistel tingimustel enam võimalik, kirjutab rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Er...
AGA investeerib 20 miljonit eurot tööstusgaaside tehasesse Leedus
Tööstus- ja meditsiinigaaside ettevõte AGA investeerib 20 miljonit eurot uue tootmisüksuse rajamiseks Leedu Kėdainiai vabamajandustsoonis.
Sisserände piirarv ei kasva
Siseministeerium tegi valitsusele ettepaneku kehtestada 2019. aasta sisserände piirarvuks 1315 inimest.