Juunis avatakse tööstuse digitaliseerimise ja automatiseerimise meede
Alates 1. juunist avatakse toetusmeede, mille eesmärgiks on toetada töötleva tööstuse ja mäetööstuse ettevõtete digitaliseerituse ja automatiseerituse taseme kasvu.
Leedo lihatööstus näitab mitut miinust
Vjatšeslav Leedole kuuluv Saaremaa Lihatööstus kaotas eelmisel aastal käivet, kasumit ja kümneid töötajaid.
Metallilõikus kõrgeimal tasemel
Kui enamik tööstus- ja tootmissektori ettevõtetest alles räägib automatiseerimisest ning digitaliseerimisest, siis kõrgetasemelist metallilõikust pakkuva PlasmaPro jaoks on see juba olevik. Eelmisel aastal soetas ettevõte täisautomaatse laserlõikusmasina, et pakkuda klientidele senisest kiiremat,...
President: tootjate roll energiaefektiivsuse leidmisel on suur
ABB-l ja teistel tootjatel on suur roll selles, et me muutuks veelgi energiaefektiivsemaks, ütles president Kersti Kaljulaid eile ABB Jüri tehase külastusel.
Milrem LCM avab täna Tapal uue tankihalli
Milrem LCM OÜ avab täna oma kolmanda töökoja Eestis, mis asub Tapal kaitseväe 1. jalaväe brigaadi vahetus läheduses.
Saku Õlletehase juht aktsiisilangusest: usume, et tuleb ära
Saku Õlletehase juht Jaan Härms on veendunud, et alkoholi aktsiisimäärade langetamine on asi, mis tuleb igal juhul ära teha, sest sellel oleks positiivne mõju kõigele. “Ma usun, et see tuleb ära,” ütleb Härms.
Tööstusuudised 22.05.2019
Eesti Panga asepresidendi mure: riigitöötajate palk kasvab kiiremini kui erasektoris
Viimastel aastatel hakkab silma avaliku sektori erasektorist kiirem palgakasv ja see on kindlasti murekoht, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.
Ülo Kaasik: avaliku sektori palgakasv teeb muret
Viimastel aastatel hakkab silma palgakasv avalikus sektoris ja see on kindlasti murekoht, ütles Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik hiljuti toimunud konverentsil "Tark Tööstus 2019".
PRFoods: Eesti üksuste tulemusega ei saa rahul olla
Portfelli pööramine väikese marginaaliga toodetelt kasumlikumate vastu on vähendanud käivet, suurim langus on toimunud Eestis, kalatootja PRFoods kirjutab oma majandustegevuse kokkuvõttes.
Operail sihib uut veduridiili
Saade "Tööstusuudised eetris" keskendub sel korral Operaili tegemistele. Saates on juttu Operaili plaanidest – räägime vedurite ehitamisest, kaubaveost, digitaliseerimisest, vagunite rendist ja paljust muust. Külas on ettevõtte juhatuse esimees Raul Toomsalu.
12 Eesti ettevõtet osalevad Amsterdamis ühel suurimal toidumessil
Eesti Toiduainetööstuse Liidu korraldatud ühisstendil Amsterdamis toimuval toidu- ja joogisektori messil
Ekspordi- ja impordiindeksid kerkisid
Ekspordihinnaindeks tõusis 2019. aasta aprillis võrreldes 2018. aasta aprilliga 2%, impordihinnaindeks tõusis vastavalt 1,5%, teatas statistikaamet.
Tootjahinnaindeks aprillis tõusis
Statistikaameti andmetel oli tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus 2019. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,7% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 1,6%.
Tööstusuudised eetris: Operail sihib uut veduridiili
Täna kell 13.00 läheb Äripäeva raadios eetrisse järjekordne "Tööstusuudised eetris", kus on külas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu, kellega on muuhulgas juttu ka veduriehitusest.
NPM SILMET otsib TÖÖKESKKONNA SPETSIALISTI
Kandideerimise tähtaeg: 13.06.2019
Majandustarkvara – kas rätsepatööna või standardtarkvarana?
Vahel seisavad ettevõtted valiku ees – kas arendada ise ressursiplaneerimise ehk majandustarkvara (ERP - Enterprise Resource Planning) algusest lõpuni või soetada valmis „standard“ ERP, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli.
Salvest investeeris enam kui pool miljonit eurot uude tootmisliini
Salvest investeeris enam kui pool miljonit eurot Tartu tootmises asuvasse tootmisliini, mida kasutatakse uue tootekategooria valmistamiseks ja innovaatilisse pakendisse pakendamiseks.
Graanul Invest soetas pankrotti läinud USA pelletitööstuse
Ameerika Ühendriikide puidugraanulitehase Texas Pelletsi pankrotivarade müügil valiti parimaks Graanul Invest ASi tütarettevõtte Woodville Pelleti pakkumine. Tehinguga omandatakse Woodville’s asuv pelletitehas ja ettevõtte Port Arthuri sadamas asuva terminali varad.
Tallinki laevaõlut hakkab pruulima Rootsi väiketootja
Tallinki uus ametlik laevaõlle pruulija on Rootsi tootja Nils Oscari pruulikoda. Ettevõte toob 30. sünnipäeva puhul valikusse ka Purtse pruulikojas valminud eripruuli.
Aktsiise tuleb langetada õiglaselt
Aktsiise tuleb langetada kange ja lahja alkoholi puhul ühetaoliselt või alternatiivina kehtestada maksurahu, leiab alkoholitootjate ja maaletoojate liidu tegevjuht Triin Kutberg.
Börs: metallihinnad hakkasid tõusma; alumiinium kallines järsult
Nädala börsiuudised: metallihinnad hakkasid kaubandusleppe lootuses uuesti tõusma; Hiina stimuleerimine võib metallihindu toetama hakata; alumiinium kallines järsult; nafta hinnatõus kergitab jälle kütusehindu.
Oskuslik protsessijuhtimine tõi veerand miljonit eurot säästu
Eesti üks suurimaid tootmisettevõtteid Ensto Ensek viis Tallinna tehases ellu protsessiparendusprojekti, mille tulemusena hoidis ettevõte kuludelt kokku 250 000 eurot.
Valdis Noppel asub tööle Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimehena
Senine Tere ja Farmi Piimatööstuse juhatuse liige Valdis Noppel lahkub tänasest oma seniselt ametikohalt ning temast saab alates 10. juunist Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimees.
USA tollikirves ripub Eesti töösturite pea kohal
USA president Donald Trump lajatab tollimaksudega ning järgmisena võib hoobi saada Euroopa autotööstus. Autoosasid tootvad Eesti ettevõtjad tõdevad, et hoiavad juba hinge kinni ja arvestavad tumedama tulevikuga.
Helsingi laevatehas saab uued Vene omanikud
Helsingi laevatehas saab maikuus uued omanikud, annab teada selle senine omanik, venelastele kuuluv United Shipbuilding Corporation, kes on USA sanktsioonide all.
Elektroonikatootja Enics pakub põnevat tööd ja arenguvõimalust
Lõuna-Eesti suurim tööandja, tööstuselektroonikatootja Enics Eesti on suurepärane näide põnevast ja väljakutseid täis elust kaugel pealinnast, roheluses ja mändide vahel. Kuidas 830 töötajaga Enics pakub suurepäraseid võimalusi arenguks ja miks tasub töötada ettevõttes, mille toodangut tarnitakse...
Tööstusettevõtte küberturvalisus
IT-seadmete ja digilahenduste kasutamine on suure hulga ettevõtete ja seal töötavate inimeste jaoks saanud osaks argipäevast. Selle taustal on oluline märkida, et kurjategijad leiavad üha lihtsama vaevaga üles kaitseta jäänud süsteemid ja nappide teadmistega arvutikasutajad.
Õlletootja Põhjala kukkus kahjumisse, suletakse Nõmme pruulikoda
Põhjala Brewing AS teenis eelmisel aastal 2,39 miljoni eurose käibe juures 140 000 eurot kahjumit. Aasta varem teenis ettevõte 142 000 eurot puhaskasumit.
Ettevõtte küberturvalisuse nõrgim lüli peitub töötajate teadlikkuses
IT-seadmete ja digilahenduste kasutamine on suure hulga ettevõtete ja seal töötavate inimeste jaoks saanud osaks argipäevast. Selle taustal on oluline märkida, et kurjategijad leiavad üha lihtsama vaevaga üles kaitseta jäänud süsteemid ja nappide teadmistega arvutikasutajad.
Üheksa Eesti ettevõtet osalevad Hiinas suurimal toiduinnovatsiooni messil
EAS korraldas Shanghais toimuval toidu- ja joogisektori messil SIAL China 2019 ühisstendi, kus osaleb kokku üheks Eesti ettevõtet.
Eesti Gaas siseneb uue nime all Soome gaasiturule
Eesti Gaas esitles Lätis, Leedus ja Soomes kasutusele võetavat uut brändi Elenger, millega proovib Infortari omanduses olev energiaettevõte müüa kolme aasta pärast Põhja-Balti turul ligikaudu miljard kuupmeetrit gaasi.
Eesti Väikepruulijate Liit: tulevik on purkide päralt
Jüris uue tehase avanud käsitööõlletootja Tanker näitab kogu toodangu metallpurkidesse villimisega uut ja keskkonnateadlikku trendi. Eesti Väikepruulijate Liidu hinnangul on tegemist positiivse sammuga tuleviku suunas.
Elektritööstuse liit valis juhatust
Eesti Elektritööstuse Liit valis kaks uut juhatuse liiget võttis vastu kolm uut liiget.
Tööjõupuuduse suur mõju investeeringutele
Ehkki investeeringute languse pea-põhjusena tööstuses näevad ettevõtted ebakindlust majanduskeskkonna suhtes, piirab investeeringuid aina enam ka kompetentse tööjõu puudus, selgus hiljuti avaldatud Swedbanki tööstusettevõtete uuringust, kirjutab panga tööstusosakonna juht Raul Kirsimäe.
Börs: metallihinnad Trumpi pantvangis; bensiin hakkas odavnema
Nädala börsiuudised: metallihinnad Trumpi pantvangis; kaubandussõja kulg mõjutab metallide nõudlust; kuld hakkas tõusma; pallaadium kukkus järsult; rauamaagi hind otsib suunda; bensiin hakkas lõpuks odavnema.
Mertsina: USA ja Hiina kaubanduskonflikt ohustab Eesti eksporti
Maailmamajandusele on suureks ohuks täna USA ja Hiina kaubanduskonflikti eskaleerumine - kaubanduse halvenemine mõjutab teatud viivitusega ka Eesti eksporti ja majandust, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Schröder: Eesti-Saksa kaubandussuhted on märkimisväärselt kasvanud
Saksa-Balti Kaubanduskoja peadirektori Florian Schröderi sõnul on Eesti ja Saksa kaubandussuhted viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud, kirjutab metsamajandusuudised.ee.
Tootmisettevõttel aitab kasvada terviklik diagnostika
Organisatsiooni diagnostika tähendab lähteandmete kogumist, kuid üks suurimaid vigu, mida tehakse, on see, et kogutakse andmeid, mida on kõige lihtsam koguda. Need aga ei anna arenguks piisavalt väärtust, teab rahvusvahelise kogemusega ettevõtja ja juhtimiskonsultant Jari Kukkonen.
3 asja, mida digitaliseerimise maailmas on õppida Ott Tänakult
Ettevõtlus ja rallimaailm on arvatust palju sarnasemad. Näiteks andmete kogumine ja kasutamine on rallimaailmas sama süsteemne nagu ettevõtluses.
Kaubanduskoda tunnustas tööstureid
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tunnustas 4. mail toimunud Kevadballil inimesi, kelle roll on ettevõtluskeskkonna kujundamisel olnud suur - teiste seas tunnustati ka mitmeid tööstureid.
Puidutööstus Tori Timber kasvatas käivet ja kasumit
Pärnus puidumüügiga tegutsev Tori Timberi käive ja kasum kasvasid enam kui poole võrre vastavalt 31,5 miljoni ja 1,8 miljoni euroni.
Galerii! Vaata, kes käisid Targa tööstuse konverentsil
Teisipäeval, 7. mail toimus konverents "Tark Tööstus: kuidas maailmaga sammu pidada?", kuhu kogunes enam kui 70 osalejat.
Chemi-Pharmi kogemus: kuidas tehas valutult uude kohta viia?
Kuidas kolida terve tehas ühest asukohast teise nõnda, et tootmine katkeks vaid paariks päevaks? Desovahendite ja kosmeetika tootja Chemi-Pharmi meeskond lahendas selle ülesande veatult, kasutades parimaid teadmisi finantsvallast sõjanduseni välja.
Infortari trükikoda jäi miljoniga kahjumisse
Infortari gruppi kuuluv Eesti üks suurimaid trükikodasid Printon AS jäi eelmisel aastal ligi 6,7 miljoni eurose käibe juures 1,2 miljoni euroga kahjumisse.
Tanker laiendas tehast ja paneb õlu plekkpurkidesse
Eesti käsitööõlletootja Tanker avas Tallinna külje all Jüris uue, senisest ligi kaks korda suurema tehase, kus esimese siinse väikepruulijana hakatakse õlut klaaspudeli asemel villima plekkpurkidesse.
Ladusad riiulilahendused tippköögist rehvitöökojani
Laomaailm AS eesmärgiks on aidata ettevõtjatel panna soodsaimal moel teenima iga ruut- ja kuupmeeter laos, tootmishoones või mistahes muus ruumis. Üheks uueks lahenduseks on Transform Super 1-2-3 moodulriiulite sari, mis pakub parimat lahendust lisaks tavalaole ka kõrgete sanitaarnõuetega kööki k...
Toiduainetööstuse investeeringud on languses
Eesti toidutööstuse sektoris kavandatakse tänavu 16% vähem investeeringuid kui aasta tagasi, kuid positiivne on, et põhifookuses on investeeringud kaasaegsesse tehnoloogiasse, selgub Swedbanki sektoriuuringust.
EAS aitab ettevõtetel Saksa ja Hiina turgudele murda
EAS keskendub senisest enam kindlatele turgudele ja vastavalt turule ka kõige suurema potentsiaaliga sektoritele. Esimesed ekspordi kasvuprogrammid avatakse Hiina ja Saksamaa suunal.
Padjatootja emafirma sai uue juhi
Tekstiilitööstusettevõtte Wendre emafirmat Trading House Eesti ASi asus Peter Hunti asemel juhtima rootslane Knut Pål Nils Jönsson. Ettevõtte omanik Hunt juhtis Trading House'i alates jaanuarist.