Börs: vase hind langes; nafta kallines järsult
Nädala börsiuudised: vase hind langes; nikli hind püsib kõrgel tasemel; pallaadium tõusis kõigi aegade rekordini; plii turg defitsiidis; rauamaak odavnes kahe kuu kiireimas tempos; nafta kallines järsult.
7 Kohvipoissi – partner, kes Su töötajatele joogid valmis teeb
Kohvi valimine oma ettevõttele võib näida keerukas protsess, kuid ka siin tuleks kaasata spetsialiste ja katsetada, milline lahendus on just Teile sobivaim. Juba 14 aastat turul olnud Eesti ettevõtte 7 Kohvipoissi juht Vallo Tonsiver ja müügijuht Annika Mõik selgitavad lähemalt, mis on kohvi täis...
Need 3 probleemi valede andmetega põhjustavad suuri kadusid tootmises
Kõige väärtuslikum ressurss ei ole tänapäeval nafta, vaid andmed! Äritegevuses tekib ja salvestatakse rohkesti andmeid ja andmete õigsusest sõltub ressursside juhtimine. Kas tootmisjuhid tunnetavad, et ebatäpsed või puudulikud andmed võivad tootmises väga suuri kadusid põhjustada?
Hyrles muudab nime: meil on käimas päris korralikud muutused
Esmaspäeval, 23. septembril annab Äripäeva raadio saates "Tööstusuudised eetris" intervjuu metallitööstuse Hyrles OÜ juht Urmo Sisask, kes räägib saates nii nimemuutusest kui ka edasistest plaanidest.
Tootjahinnaindeks langes
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2019. aasta augustis eelmise aasta sama kuuga võrreldes 1,3 protsenti, teatas statistikaamet. Indeks langes ka tänavuse juuliga võrreldes: 0,2 protsenti.
Tänane ehitusmaterjalide tootmise kasv võib homme olla ületootmine
Ehitusmaterjalide tootjatel läks tänavu ja eelmistelgi aastatel hästi, kuid pidev tõus võib viia turu jahenemisel just nimelt kõrgemalt kukkumiseni. Seda mõned ettevõtjad ka kardavad ja hoiatavad. Eelkõige muretsetakse tööjõupuuduse pärast.
Galerii! Põhjala, Adveni katlamaja ja Eesti Pandipakendi väljasõiduseminar
13. septembril toimus väljasõiduseminar "Energiasäästlikud lahendused", mille raames külastati Põhjala Pruulikoda, Adveni Eesti Haabneeme biokatlamaja ja Eesti Pandipakendi päikeseelektrijaama. Uuri galeriist, mida vaatamas käidi.
LHV-l jäi E-Profiili põhja minekust hiigelsumma saamata
Hiigelpankrotistuja E-Profiili vara müügist sai ainsa võlausaldajana raha kätte LHV. Kuna jagamisele läks vaid veerand miljonit eurot, tuli pangal siiski 12,7 miljonit eurot ehk tööstusele laenatud summast enamik korstnasse kirjutada.
Standardi uus juht: "Me ei jää hätta ei Dubais ega Nairobis"
"Mis on kõige olulisem, on ikkagi see, et sul on piisav network. Kui isegi klient ütleb, kas te suudate näiteks Brasiilias teostada üht projekti, siis ütleme, et jah, andke meile kaks nädalat," rääkis Enn Veskimäelt värskelt juhirolli üle võtnud mööblitootja Standard uus juht Priit Tamm ettevõtte...
Elektroonikatööstus meelitas noored suveks tööle
Elektroonikatööstuse ettevõtted üle Eesti annavad igal suvel sadadele noortele võimaluse ennast proovile panna ja esimesi töökogemusi omandada. Ka tänavu proovisid noored nii Saaremaal, Järvamaal kui ka Lääne-Virumaal, kuidas käib töö kaasaegses tipptasemel robootikaga elektroonikatehases.
Vajad tööjõudu – Hansavest tuleb appi!
Hansavest Tööjõud OÜ on pikaajalise kogemusega juhtiv tööjõurendiettevõte, mis spetsialiseerunud oskus- ja liinitööjõu rentimisele tootmis- ja logistikaettevõtetesse. Peamisteks valdkondadeks, kuhu renditöötajaid vahendatakse, on metalli-, puidu-, elektroonika-, tekstiili- ja toiduainetööstused, ...
PRFoods muutis tütarde juhatusi
PRFoodsi tütarfirma Saaremere Kala AS ja tootmisettevõtte Vettel OÜ juhatusest lahkub Ivari Vokk ning Saaremere Kala juhatus jätkub kolmeliikmelisena, andis ettevõte teada.
Eesti idu esitles Amsterdamis uut ostujuhtimise programmi
Amsterdamis alanud konverentsil Digital Procurement World esitleti Eestis arendatud uudset ostujuhtimise tarkvara ProcurementFlow.com, mis võimaldab ettevõtetel digitaliseerida kogu ostu- ja hankeprotsessi.
Rail Balticu trassile kerkivad tootmispinnad juba praegu
Kuigi Rail Baltic hakkab kõige optimistlikuma prognoosi kohaselt tööle alles 2026. aastal, arvestavad nii mõnedki arendajad äri- ja tööstuspindu ehitades planeeritud raudtee trassiga juba täna.
Estonian Cell avab täna mahukad investeeringud
Haavapuitmassitootja Estonian Cell avab täna Kundas pidulikult 20 miljoni euro suuruse investeeringu, mis kasvatab ettevõtte tootmismahtu ja vähendab mõju keskkonnale. Äsjaste investeeringute alusel on ettevõte valitud ka Eesti 2019 Ettevõtluse auhinna nominentide hulka välisinvestori kategoorias.
Madiberk: inimkonna väljakutse pole mitte tehisintellekt, vaid loomulik lollus
Eelmisel aastal Saksamaal tehase avanud Skeleton Technologiesi tegevjuht ja kaasasutaja Taavi Madiberk on ka juba varem Saksamaal asju ajanud. Sellevõrra on olnud tal võimalus Eestit kõrvalt vaadata ning sealjuures ka analüüsida, millised on Eesti tugevused ning milles võiks veel oma tugevused ka...
Eesti masinaehituse eestvedaja Radius Machining paneb noori tööstusest huvituma
Hüdrulikadetailide valmistamise ja materjalide CNC-töötlusega tegelev metalliettevõte Radius Machining OÜ on sõna otseses mõttes Eesti masinaehituse eestvedaja, kes lisaks igapäevatööle ja ettevõtete aitamisele lööb kaasa erinevates praktikantide programmides, abistab tudengeid vormelite ehitamis...
Prügiplasti taaskasutuse lahendus võib tulla põlevkivitööstusest
Prügiplasti on võimalik koos põlevkivitööstuse kõrvalproduktidega koospürolüüsida kütteõliks, näitasid TalTechi Virumaa kolledži põlevkivi kompetentsikeskuse laborikatsed.
Erialaliidud saavad endale arendusnõunikud
Kiire majanduskasvu tulemusena on Eesti jõudnud oma sissetulekute poolest elaniku kohta 81%ni ELi keskmisest ja edasine järele jõudmine Euroopale, rääkimata möödaminemisest, muutub üha keerulisemaks. Oleme jõudmas keskmise sissetuleku lõksu, milles vaevlevad paljud Euroopa riigid. Edasiseks kasv...
Milliseid tööstuse fookusmesse leidub 2020. aastal
Üks parimaid võimalusi uute ekspordipartnerite leidmiseks on osalemine valdkondlikul messil. Süsteemselt ja oskuslikult kasutades on mess võimas vahend, kus saab väga lühikese aja jooksul luua kontakte potentsiaalsete partneritega üle kogu maailma.
Ensto: ostutellimuste automatiseerimine annab aega tarnijatega suhtlemiseks
Ensto Enseki ostuosakonna juht Kaido Pae tunnistab, et tarnijasuhete vallas on ettevõttel veel arenguruumi ja seetõttu püüab Ensto ostutellimuste automatiseerimise abil vähendada inimeste tehnilise töö koormust, mille tulemusel vabaneva aja saaks suunata tarnijatega suhtlemisse.
Recticel otsib tootmise assistenti
Kandideerimise tähtaeg: 29.09.2019
Ruth Oltjer: odavam tööjõud ei ole enam Eestis teema
Ainus püsiv konkurentsieelis teiste ees on pidevalt arenev toode ja uuenev tehnoloogia, rääkis ettevõtte Chemi-Pharm looja ja juht Ruth Oltjer intervjuus tööinspektsiooni ajakirjale Tööelu. "Seda on juba väga raske kopeerida, sest selleks ajaks, kui konkurent sinu toodet kopeerima hakkab, oled si...
Börs: vase hind tõuseb; elektriautod tõstavad kindlate metallide nõudlust
Nädala börsiuudised: vase hind jätkab tõusu; Fitch: vaseturul saab olema ülejääk; elektriautodele üleminek tõstab just nende metallide nõudlust; rauamaak jätkab taastumist; nafta odavneb, kütusehinnad langevad.
Ei loe, millist majandustarkvara Sa ostad, vaid kelle käest Sa selle ostad
Uue majandustarkvara (ERP) juurutamist ettevõttes on tihti võrreldud südame siirdamise operatsiooniga. Mõlemal juhul vahetatakse välja keskne süsteem, mis hoiab elus ja hea tervise juures kogu ülejäänud organismi, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Indrek Sabul. Kujutlege ennast nüüd...
Puidusektoris tuleb veel pankrotte
Mitme puidusektori ettevõtja sõnul pole seis enam nii roosiline kui kevadel – saneerimised, pankrotid, koondamised ja tüssata saamised muudavad uue kriisi ootuses vaevlevad ettevõtjad murelikuks.
Siseminister karmistab sisserände reegleid
Järgmisel aastal saab Eestis töötamiseks elamisloa vähem inimesi, piiratud sektorites ning kaheks jagatud ajavahemikus. Sisserände piirarv on 1314 ehk üks vähem kui möödunud aastal.
3 põhjust, miks on vaja tootmisest reaalajas ülevaadet
Erinevate uuringute andmetel on Eesti tööstuse efektiivsuse ja automatiseerimise tase alla Euroopa keskmise - välja arvatud elektroonikasektoris, mis on teistest pikalt ees. Eesti elektroonikavaldkonna eksperdid usuvad, et tootmise jälgimine reaalajas aitaks meil jõuda parimatele järele ka teiste...
TalTechi Virumaa Kolledž seab prioriteediks ka tööstusdoktorantuuri
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledži järgneva viie aasta prioriteediks on teadus-arendustegevus ning tööstusdoktrantuur. Eriline väljakutse on ka kolledži koostöö vastavatud Kohtla-Järve Gümnaasiumiga.
Galerii! Vaata, kes osalesid Tööstuse klubis ABB tööstuslinnakus
Eile, 11. septembril toimus ABB Jüri tööstuslinnakus Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti korraldatud lühiseminar Tööstuse klubi, mille fotogaleriist on nüüd võimalik näha, kes olid kohal ja milline oli meeleolu.
Mis kasu on reklaamkingitustest digitaalsel ajastul?
Kas sa oled end tabanud mõttelt, et mis kasu on igasugustest firmakingitustest kaasajal, kui kogu suhtlust on üle võtmas digitaalsed kanalid?
Eesti kaitsetöösturid osalevad Londonis rahvusvahelisel ärimessil
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koostöös Eesti Kaitsetööstuse Liiduga viis ettevõtted riikliku ühisstendiga rahvusvahelisele kaitsetööstuse messile DSEI 2019, mis toimub 10.-13. septembrini Londonis. 11. septembril külastab messi ka kaitseminister Jüri Luik. Eesti ühisstendil osalevad küm...
Kaitse teenustõkestusrünnakute vastu on strateegiline äriotsus
Üha digitaalsem maailm ei tähenda ainult tehnoloogilisi võimalusi, vaid ka uusi, sageli üsna leidlikke ohte – küberkurjategijate oskused täiustuvad paralleelselt tehnoloogia arenguga. Andmete varastamise või petujuhtumite kõrval teevad suurt kahju ka teenustõkestusrünnakud. Mida need endast kujut...
Nõrgenenud välisnõudlus ei ole Eesti ekspordile veel olulist mõju avaldanud
Riigiti on pilt üsna erinev, kuid Euroopa Liitu tervikuna, kuhu läheb 70% Eesti kaupade ekspordist, väljavedu suurenes - seega võib öelda, et nõrgenenud välisnõudlus ei ole Eesti ekspordile veel olulist mõju avaldanud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Tänasest saab esitada kandidaate AASTA TÖÖSTURi konkursile
Äripäev, ABB Eesti ja Tööstusuudised.ee valivad tänavu juba teist korda aasta töösturit – kandidaate on võimalik esitada alates tänasest kuni 23. septembrini. Aasta tööstur 2019 selgub 20. novembril Tööstuse äriplaani konverentsil.
Suurima lisandväärtusega aladele ka suurem riigi tugi
Saade "Tööstusuudised eetris" keskendub tootmisseadmeid arendavale ja valmistavale ettevõttele HOOB OÜ. Külas on ettevõtte omanik Priit Raid, kes räägib nii ettevõtte sünnist, ettevõtjaks saamisest, aga ka müügist, välisturgudest ja sellestki, mida viis aastat juhina talle õpetanud on.
5 praktilist sammu andmete kasutamiseks tööstuses
Kui auto puhul kipub lõpliku otsuse tegema emotsioon, mis tekib tavaliselt margist, välimusest, varustusest ja proovisõidust, siis tootmispingi puhul on vajalikud erinevad andmed. Kuidas ikkagi kasutada andmeid tööstuses?
Eesti Energias loeb julgus teha keerukaid otsuseid
5. septembril Äripäeva tellijatele ilmunud erileht Minu karjäär võtab luubi alla Eesti Energia elektrilevi juhtimiskeskuses insenerina alustanud, praegu energiateenuste osakonna juhatajana töötava Sten Aani (27) karjääriteekonna.
Börs: baasmetallide hea nädal; nikkel tõuseb ja nafta kukub
Nädala börsiuudised: baasmetallidel väga hea nädal; vase hind taastus kahe aasta põhjast; tina hinnad tõusid järsult; kulla hinnalangus kolme aasta suurim; nikkel jätkab tõusu; nafta kukkus viimase kuu põhja.
Mööblitööstur: elu on selline, et tehingu nimel tehakse kõike
Rootsi kroon on sealse keskpanga agressiivse rahapoliitika tõttu juba pikemat aega langustrendis. Äripäevaga rääkinud mitme sektori ettevõtjad möönsid, et nende äritegevust see lihtsamaks ei tee.
Õllenaudil õnnestus kaasata üle 300 000 euro
Kuigi Õllenaudi ühisrahastuskampaania lõpuni on jäänud veel paar päeva, suutis Fundwise’i platvormi kaudu kaasata uue tehase rajamiseks vajaliku summa.
Saksa majandus kohaneb kiiresti ning eestlased ei tohiks kehvemat aega raisku lasta!
Saksamaa majandus on Euroopa ja kogu maailma majanduse tervise üheks oluliseks lakmuspaberiks. Viimasel ajal tuleb Saksamaalt pigem ettevaatlikuks tegeva alatooniga sõnumeid, kuid Saksa ekspertide sõnul on Eesti ettevõtetel nende koduriigis väga suured võimalused. Tuleb vaid õiged kaardid letti l...
Digidiagnostika: Millised on ühised jooned Eesti tootmisettevõtete hetkeseisus?
Digidiagnostika on löönud Eesti tootmisettevõtete seas laineid juba pea aasta. Peamiseks tõukeks sai EASi poolt ellu kutsutud meede, mis toetab digidiagnostikate läbiviimist. Aeg on küps, et teha esimesed kokkuvõtted. Millised on Eesti tootmisettevõtete peamised väljakutsed? Kas joonistuvad välja...
Priit Raid: õppisin mehhatroonikat, sest nägin, kui edukad on mehhatroonikainsenerid
Esmaspäeval, 9. septembril on Äripäeva raadio eetris järjekordne saade "Tööstusuudised eetris", kus sel korral on külas HOOB OÜ omanik, juht ja insener Priit Raid.
Juustusoolajast piimatehase juhiks
Viimased pool aastat Valio Võru Juustutööstuse tehasedirektori kohusetäitja rollis olnud Tamar Oja (36) on ilmekas näide maapoisi visadusest ja kompromissitust töötahtest. Olles kogu hingega asja juures, helistatakse talle ka öösel, kui tehases peaks mingil põhjusel töö seiskuma, kirjutab 5. sept...
Töötamine Ericssonis: multikultuursus ja mustmiljon võimalust
Marek Arru (28) karjäär sai Ericssonis hoo sisse viis aastat tagasi, kui ta asus tööle elektroonikainsenerina. Tänaseks päevaks on ta liikunud juba neljal ametikohal ja tõusnud tootejuhiks. Oma trumpideks peab ta avatust, motiveeritust ja kirge tehnoloogia valdkonna vastu, kirjutab 5. septembril ...
Tootmisettevõtte diagnostika – faktidega arvamuste vastu
Järgnevalt toon enda kogemuste põhjal välja kolm konkreetset näidet, kuidas süsteemne diagnostika on murdnud kivistunud arvamusi ning aidanud jõuda lähemale tõele ning praktiliste lahendusteni, kirjutab koolitaja Jari Kukkonen.
Saksa ekspert: Eesti ettevõtted teevad varasemast paremat kodutööd
Uudised Saksamaa majanduse aeglustumise kohta ei tohiks Eesti ettevõtteid sealt eemale peletada, sest turul on ruumi paljude tegijate jaoks. On aga selge, et Saksamaale sisenedes peab sul olema selge strateegia. Selle olulisusest ja puuduliku strateegia võimalikest tagajärgedest räägib Saksamaa k...
Tere loobub ühekordsetest lusikatest ja vähendab plasti kogust 6 tonni jagu
Tere piimatööstus vähendab lähiaastatel oluliselt plastiku kasutamist toodete pakendamisel ning esimese sammuna eemaldati FIT sarja toodete kaaned koos plastikust ühekordse lusikaga, sellega väheneb tootmises kasutatava plasti aastane kogus 6 tonni jagu.
Tere loobub ühekordsetest lusikatest ja vähendab plasti kogust 6 tonni jagu
Tere piimatööstus vähendab lähiaastatel oluliselt plastiku kasutamist toodete pakendamisel ning esimese sammuna eemaldati FIT sarja toodete kaaned koos plastikust ühekordse lusikaga, sellega väheneb tootmises kasutatava plasti aastane kogus 6 tonni jagu.