Ekspordi- ja impordihinnad augustis tõusid
Ekspordihinnaindeksi muutus oli 2018. aasta augustis võrreldes 2017. aasta augustiga 2,7%, impordihinnaindeks muutus vastavalt 4,8%, teatas statistikaamet.
Eesti superkondensaatorid lähevad Briti bussidesse
Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies sõlmis Suurbritannia bussitootjaga viieaastase mitme miljoni euroni ulatuva lepingu.
Tööstusettevõtte juht, hinda oma ettevõtte digitaalset küpsust
Columbus Eesti digitaalse innovatsiooni programm i-Ettevõte aitab Eesti ettevõtteid igapäevaselt digitaliseerimise teekonnal. Alustatakse algusest – analüüsitakse (ka seni kasutamata) digitaalseid võimalusi, luuakse digivisioon ja digitaalne arengukava, mis tulenevad ettevõtte strateegiast ja ee...
Väiksematel joogitootjatel läheb raskeks
Eesti joogitööstus näitab tugevat langustrendi ja kuigi raske on kõigil, läheb eriti valusaks väiksematel ettevõtjatel, ennustab AS Liviko juhatuse liige Janek Kalvi.
Saaremaa Incapi juht asub rahvusvahelise grupi eesotsa
Teisipäeval kinnitati rahvusvahelise elektroonikatööstuse Incap Corporation juhi kohale Saaremaal tegutseva elektroonikatööstuse Incap Electronics Estonia juht Otto Richard Pukk. Lisaks grupile jääb Pukk juhtima ka Eesti tootmisüksust, teatas ettevõte.
Sjølund Group omandab Cutform OÜ
Sjølund Group’i globaalne kasv jätkub Cutform OÜ omandamisega, mis asub Eestis, Tallinna lähedal. Cutform OÜ annab tööd 100 inimesele ja on spetsialiseerunud kõrgkvaliteetsete teras- ja alumiiniumdetailide töötlemisele ja tootmisele.
Kehra paberivabrik püüab uusi turge
Ei haise. Selle olulise tähelepaneku Kehra paberivabriku kohta teeb ajakirjanik kohe pärast parklas autost välja astumist. Minevikus on piirkonna suurim tööandja "raha lõhnaga" hädas olnud – soodsa tuulega on hais mõnikord isegi Tallinna jõudnud.
6 soovitust: kuidas luua ideest prototüüp ja valmistoode
Euroopa ja teiste rahvusvaheliste turgudega võrreldes on Eesti elektroonikatööstus täna tipp-tasemel - paindlikkus ja kiirus meelitavad elektroonikaettevõtteid just Eestisse oma prototüüpe valmistama. Aga mis tagab arendustöö edu?
Puidusektori areng ei tohi peatuda
Puidusektor on IT kõrval Eesti majanduse üks erksaimaid pärle ning selle areng ei peaks avaliku surve tõttu seiskuma. Vastupidi, see surve võiks olla lisaajend arendada Eesti olulisima loodusvara töötlemise ettevõtteid üha suurema lisandväärtusega ja ökoloogilise tootmise poole, kirjutab Eesti 20...
Eesti õlitööstus töötab tootmisvõimsuse piiril
Eesti õlitööstus täitab täispööretel ning toodang ületab ka tänavu miljon tonni, kirjutab Postimees.
Vaata otseülekannet: Ringmajanduse konverents
17.-18. septembril toimub Tallinnas kahepäevane Ringmajanduse konverents. Tööstusuudised.ee vahendusel on võimalik jälgida teise päeva otseülekannet. Ülekanne algab kell 9:50.
Me väärindame puitu liiga vähe
Balti riikides on puidu väärindamine lapsekingades, tselluloosi ja puitmassi toodetakse vaid kolmest protsendist langetatud metsast, kirjutab Estonian Celli tehasedirekor Lauri Raid.
Ülikool on sild teaduse ja tööstuse vahel
Tallinna Tehnikaülikooli sajandal sünnipäeval on paslik meenutada, et ülikool sai alguse lahendamaks probleemi, mis on aktuaalne ka praegu – ühendamaks teadust ja tööstust, kirjutab TTÜ inseneriteaduskonna teadusprodekaan Argo Rosin.
Vaata, kes käisid seminar-ringreisil "Energiasäästlikud lahendused"
13. septembril toimus Tööstusuudiste seminar-ringreis "Energiasäästlikud lahendused", mille käigus külastati Saku Õlletehast, Omniva uut logistikakeskust ja Mobec külmladu.
KredEx: Võõrale turule ja võõrale kliendile raha ära kinkida pole eriti nutikas
KredEx Krediidikindlustuse juhatuse liikme Mariko Rukholmi sõnul on nad selliseid müügiarveid, kus 30päevase maksetähtaja jooksul satub ettevõte makseraskustesse ja tekitab sellega tõsiseid probleeme arve väljastajale, kompenseerinud 4,6 miljoni eest.
Piimatootjad nõuavad Valiolt Soomes miljoneid
Soome kaks suurt piimatootjat Valio ja Arla teatasid, et sõlmisid eile piimasõja hüvitiste asjas rahu, seega ei nõua Arla Valio käest kümnete miljonite eurode suurust summat ja asi võeti kohtust tagasi.
Kuidas kindlustada tööstust maksmata arvete vastu?
Eesti ettevõtted on kindlustanud end täna enam kui 5000 kõikjal maailmas tegutseva äripartneri vastu, et ennetada võimalikke kahjusid, mida võivad tuua näiteks maksmata jäänud arved. Miks ja kuidas Eesti tööstusettevõtted järjest enam selliselt oma riske maandavad, selgitab KredEx Krediidikindlus...
Börs: Hiina terasetootmine vähenes; vase hind tipus
Nädala börsiuudised: Euroopa kaevandusfirmad peksupoisi rollis; vase hind kahe nädala tipus; Hiina terasetootmine vähenes; kulla hind võttis suuna üles; bensiin kallines koos naftaga.
Protsesside simulatsioon – kellele seda vaja on?
Efektiivsed protsessid on iga ettevõtja eesmärk ja unistus, kuid kahjuks peavad ligi 90% juhtidest igapäevaselt tegelema suuremal või vähemal määral ebaefektiivsuse tagajärgedega, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Indrek Sabul.
Energiasäästlik valgustus ei tähenda ainult väiksemat valgustite elektrikulu
Kõige lihtsam viis ettevõtte kulusid valgustusele vähendada, on liikuda vananenud lahendustelt tänapäevaste LED-valgustide suunas. Selles väites pole midagi uut ja seda võib lugeda lausa üldlevinud teadmiseks. Kuna selline muutus nõuab siiski investeeringut, tekib pigem küsimus – millisel juhul o...
T-Tammer pälvis suurimate laevatootjate tähelepanu
Metalluksi tootev T-Tammer osales septembri algul Hamburgis toimunud meretranspordi messil SMM, kus ettevõtte toodangu vastu tundsid huvi ka sellised suured laevaehitjad nagu Meyer Werft ja Fincantieri.
Konesko ehitab Türi-Allikule 10 miljoniga seitsmenda tootmishoone
Elektrimootorite ja –seadmete valmistaja AS Konesko pani nurgakivi Türi-Allikule ehitatavale tõsteseadmete komponentide tehasele, mille investeeringute maht on 10 miljonit eurot. Uus tehas valmib 2019. aasta kevadel.
Tammist: tööstuse digitaliseerimine eeldab selget pilti hetkeolukorrast
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas sel nädalal toetuse, mille eesmärk on tõsta tööstusettevõtete tootlikkust. Toetuse saanud ettevõtetele tehakse diagnostika, mis annab täpse ülevaate võimalustest digitaliseerida ja automatiseerida tootmisprotsesse ja tõsta seeläbi t...
Säästva energia projektidele saab toetust taotleda 4. oktoobrini
Euroopa suurettevõtete ja teadusasutuste ühendus EIT InnoEnergy ootab säästva energia valdkonna ettevõtteid esitama investeeringute taotlusi uuenduslike ideede toetamiseks. 2018. aasta investeeringute taotluste esitamise tähtaeg on 4. oktoober.
Columbuse uus majandustarkvara hoiatab ise maksuvõlglaste eest
Uusim liige Columbus Eesti toodete portfellis on värskelt turule tulnud majandustarkvara nimega Suno365, mis hoiatab kasutajat ise ka maksevõlaga koostööpartneri eest.
Toetatakse toidusektori ekspordivõima­luste edendamist
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas toidu ekspordivõimaluste edendamise määruse, millega toidu käitlejad saavad taotleda toetust ekspordi sihtturgudel uute ärikontaktide leidmiseks ja toodete tutvustamiseks.
Kaks trendi, mis koosmõjus hoiavad toorpiima hinna tasakaalus
Valio Eesti ASi juhi Maido Solovjovi sõnul valitsevad piimaturul hetkel kaks trendi, mis koosmõjus hoiavad toorpiima hinna pigem tasakaalus.
Kutsekooli õpetaja lahkumine pani tööstusettevõtte tegutsema
Hiljuti teatas Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool CNC-õpetaja lahkumisest välismaale. See pani tööstusettevõtte Radius Machining tegutsema ja praeguseks sõlmitud lepingu järgi annab ettevõte käesoleval õppeaastal kokku 400 tundi CNC-metallilõikepinkide loenguid.
Tõniste aktsiise ei langetaks
Kütuse- või alkoholiaktsiisi langetamisega piirikaubanduse vastu sõdida ei ole rahandusminister Toomas Tõniste sõnul mõistlik ning õpetajate palgad ootavad maksmist, mistõttu ei ole ka otstarbekas neid langetama hakata.
Rahandusministeerium: Eesti majandus kasvab 3,6 protsenti
Eesti majandus kasvab rahandusministeeriumi prognoosi järgi tänavu 3,6 protsenti, veel kevadel ootas ministeerium, et kasv ulatub nelja protsendini.
Elektrimootorite tootja Waldchnep laiendab tootmist
Elektrimootorite tootja Waldchnep ja Swedbank sõlmisid lepingu, mis võimaldab rajada Narva linna uue tootmis- ja büroohoone ettevõtte tootmise laiendamiseks.
Digiareng kui Eesti majanduse kitsaskoht
Paljuräägitud tööjõupuudus on tõsine katsumus paljudele Eesti tööandjatele, kuid peatunud digioskuste areng ettevõtetes tõotab sama tõsiseks probleemiks kujuneda.
Carlsbergi uus pakend vähendab märkimisväärselt plastjäätmeid
Õlletootja Carlsberg tutvustas eelmise nädala neljapäeval läbimurdelist uuendust õllepurkide pakendamises – uus Snap Pack-tehnoloogia võimaldab kuuspakke ümbritsevatest plastist rõngastest loobudes säästa aastas koguse, mis võrdub 60 miljoni kilekotiga.
Börs: Hiina majandus survestab tööstusmetalle; nafta odavnes
Nädala börsiuudised: tööstusmetallide hind Hiina majanduse tõttu surve all; nikkel kukkus 7 kuu põhja; liitiumi hinnalangus nõudis esimese ohvri; nafta ja bensiin odavnesid.
Harju Elekter Teletehnika investeeris 3 miljonit uude tootmisliini
ASi Harju Elekter tütarettevõte AS Harju Elekter Teletehnika avas 6. septembril oma uues tehaseosas pidulikult täisautomaatse lehtmetalli töötlemise liini.
"Tööstusuudised eetris" esmaspäeval: kutsehariduse probleemid
Esmaspäeval, 10. septembril läheb Äripäeva raadios eetrisse saatesarja "Tööstusuudised eetris" teine saade, kus on juttu kutseharidusest ja selle probleemidest.
Eesti vajab tööstus- ja teaduspoliitikat
Koostöö ülikoolide ja tööstuste vahel algab ühisest huvist, selle defineerimiseks ja tegevuste koordineerimiseks on aga vajalik riiklik poliitika, kirjutab Eesti Keemiatööstuse Liidu tegevdirektor Hallar Meybaum.
Millist väärtust loob IoT finantsjuhtimisele?
Asjade interneti ehk Internet of Things (IoT) toodete/teenuste pakkumine annab ettevõttele suure konkurentsieelise ja kasvupotentsiaali. Samas kasvab vajadus hallata järjest suurenevaid andmehulkasid, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli.
Potisepp: sageli on mulje, et ollakse kõige midagi tootva vastu
Praegu jääb sageli mulje, et ollakse kõige midagi tootva vastu, aga alternatiive osatakse vähe välja pakkuda, leiab toiduliidu juht Sirje Potisepp.
EASi viie aasta eesmärgid: rohkem eksporti ja välisinvesteeringuid
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas strateegilise tegevuskava, mille kohaselt keskendub organisatsioon järgmisel viiel aastal Eesti ettevõtete ekspordivõimekuse suurendamisele, töökohti loovate välisinvesteeringute riiki toomisele ning turismitulu kasvatamisele.
Sügisel selgub AASTA TÖÖSTUR 2018
Äripäev, Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti valivad sel sügisel esimest korda aasta töösturit. Ettevõtlus- ja avaliku sektori organisatsioonidel ning tööstuse erialaliitudel on võimalik kandidaate esitada 21. septembrini 2018.
Poolakad murravad Eesti vineeriärisse
Euroopa üks suurimaid leht- ja okaspuuvineeri tootjaid Paged Group ostis ära Eesti ühe suurima spoonitootja Valmose. Konkurentidele on see pommuudis.
Kaljulaid: tootmiseks tuleb hakata otsima teisi piirkondi
Tuleb hakata otsima võimalust disainida ja mõelda siin Eestis, aga toota kusagil teises piirkonnas, ütles president Kersti Kaljulaid Vikerraadiole antud intervjuus.
EAS viis ettevõtted suurimale merendusmessile
EAS korraldab esmakordselt ühisstendi kümnele Eesti ettevõttele juhtival merendusmessil SMM 2018, mis toimub 4.-7. septembrini Hamburgis. Messile ja konverentsidele kogunevad merenduse ja laevanduse võtmeisikud kogu maailmast.
Poliitikud väldivad võõrtööjõu teemat
Majandusteadlased ja analüütikud nendivad, et sisse- ja töörände soodustamine leevendaks akuutset tööjõupuudust, kuid pikaajalises perspektiivis ei pea nad seda lahendust kaugeltki probleemituks.
Digitaalne töö ja tööaja mõõtmine tõstab tootlikkust
Üks võimalus tööstusettevõtet efektiivsemalt juhtida ja oma tootlikkust tõsta, on võtta kasutusele tehnoloogia, mis aitab mõõta töötajate tööd ja sellele kuluvat aega, teha kergesti kättesaadava statistika põhjal juhtimisotsuseid ning näha reaalajas ekraanidelt ülevaadet, kuidas töö üksustes ja v...
Leedo läheb Hiina tehast avama
Suurettevõtja ja kunagine praamiparun Vjatšeslav Leedo läheb tuleval nädalavahetusel Hiina puitdetailide ja puitmaja tehast avama.
Saku Õlletehase ekspordib alates suvest Lõuna-Koreasse ja Küprosele
Tänavu suvel saatis Saku Õlletehas esimesed partiid oma jooke teele Lõuna-Koreasse ja Küprosele. Mõlemad partnerid on tellinud õlledest Saku Originaali ja Kulda, Küpros ka Karli õlut ning Lõuna-Korea alkoholivaba Saku GO õlut.
Börs: Trumpi kaubanduspoliitika survestab metalle; nafta hind püsib kõrgel
Nädala börsiuudised: Trumpi kaubanduspoliitika survestab metalle; uraani hind tõusis neljandat kuud järjest; Tšiili kaevandaja: liitiumi hinnad taanduvad; nafta hind püsib ka edaspidi kõrgel.
ABB Eesti investeeris 2,5 miljonit eurot uude stantsimispinki
ABB Eesti mootorite ja generaatorite tehases installeeriti juuli lõpus uus stantsimispink, mis läks maksma pea 2,5 miljonit eurot.