Börs: Hiina majandusandmed toetasid metalle
Nädala börsiuudised: tööstusmetallidel läks üldiselt hästi; hiina majandusandmed toetasid metalle; nikli järsk hinnalangus paljude jaoks müsteerium; tsingi hind kolme kuu tipus; kuld ja hõbe surve all; pallaadium jõudis uue rekordini; nafta hinnatõus piiratud.
Elektroonikute parimal palgamaksjal ambitsiooni jagub
Elektroonikatööstuse mullune parim palgamaksja Elcogen soovib kolme aastaga kasvada maailma juhtivaks kütuselementide tootjaks.
Swedish Steel Prize 2019 finalistide hulka pääses ka Eesti ettevõte Roofit.Solar
Swedish Steel Prize 2019 nelja nominendi hulgas on ka Eesti ettevõte Roofit.Solar.
Uus tootmise digitaliseerimise õppelabor Tallinna Tööstushariduskeskuses
Tööstus 4.0 ja robotid ei ole enam ainult suurettevõtete pärusmaa ning see trend nõuab ettevalmistust ja arengutega kursis olemist ka kutsekoolidelt.
Algab esseekonkurss Särav tudengimõte 2019
Äripäeva teemaveebid Ehitusuudised ja Tööstusuudised kuulutavad koos TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskoguga välja TalTechi inseneeriaüliõpilastele suunatud esseekonkursi Särav tudengimõte 2019.
Kutse: Tootmisettevõtete tarkvara ja lahenduste hommikukohv 5. novembril 2019
Columbus Eesti korraldab 5. novembril tootmisettevõtete hommikuseminari, kus on fookuses tarkvarad ja lahendused, mis aitavad aina kiiremini muutuvas maailma konkurentsis püsida.
PRFoodsi kvartalikäive veidi langes
PRFoods teatas septembris lõppenud kvartali müügikäibe, mis langes aasta lõikes 0,4%, kuna kalatoodete hinnad langesid.
Aasta ettevõte on Estonian Cell
Täna õhtul tunnustati pidulikul auhinnagalal „Eesti parimad ettevõtted 2019“ meie kõige tublimaid ettevõtteid. Aasta ettevõtte tiitliga pärjati Kundas asuv puitmassi tehas AS Estonian Cell.
Börs: kaubanduskõnelused kergitavad tööstusmetallide hindu
Nädala börsiuudised: kaubanduskõnelused kergitavad tööstusmetallide hindu; tootmise sulgemine pani tsingi kallinema; väärismetallid surve all; Iraani naftatankeri vastane rünnak pani nafta kallinema.
Graanul Invest otsib keskkonnaspetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 31.10.2019
Kuidas meelitada tootmistöötajaid enda juurde tööle?
Paljud tootmisettevõtted peavad pidevalt tegelema kolme probleemiga: töötajate surve palgatõusule, töötajate lahkumine, uute töötajate leidmine. Samas, mõnel ettevõttel ei ole neid muresid. Miks? Columbus Eesti digiekspert Indrek Sabul selgitab.
Isikukaitsevahendite turg õitseb
Isikukaitsevahendite turg on õitsemas ja seda mitmel põhjusel, ütleb Messe Düsseldorf GmbH tegevdirektor Michael Degen. 5.-8. novembril toimub samas linnas suur töötervishoiu ja tööohutuse mess A+A.
Capital Mill tähistas Repstoni uue tootmishoone sarikapidu
Kinnisvarainvesteeringute ettevõte Capital Mill pidas eile koos Vilcon Ehituse ning Repstoniga-ga nende uue büroo- ja tootmishoone sarikapidu.
EAS lõpetab rahapuudusel digitoetuse taotluste vastuvõtu
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) lõpetab digitoetuse taotluste vastuvõtmise 17. oktoobril kell 16, kuna ettevõtjate huvi on olnud väga suur ning toetusele IKT arenguprogrammist ette nähtud kolm miljonit eurot on taotlustega kaetud.
Margo Külaots: põlevkivielektril pole tulevikku, alustame energiapööret!
Mitte miski ei ennusta kriisis põlevkivielektritootmisele helgemat tulevikku. Kui riik ei taha muuta oma elektrijaamu maksumaksja raha eest vegeteerivaks sotsiaalprojektiks, on aeg alustada põhimõttelist energiapööret, kirjutab Fortum Eesti juhatuse esimees Margo Külaots.
ABB tippjuht: tööjõuprobleemiga tuleb tõsiselt tegeleda
Mulle tekitab muret heade arendus- ja tootmisinimeste saadavus Eestis ning loodan, et selle väljakutsega tegeletakse tõsiselt,” ütleb ABB ajamite ärivaldkonna globaalsete tegevuste juht Vesa Kandell.
Ülo Kivine: ekspordi suurendamine on poliitika tõttu üha keerulisem
Tere ja Farmi Piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine rääkis täna Tallinnas toimunud pressikonverentsil, et ekspordi suurendamine on tänu pinevale poliitilisele olukorrale üha keerulisem, sest turgusid mõjutavad hiljutised poliitilised keerdkäigud väga tugevalt.
Lõuna-Eesti tööstusettevõtete arendusmaraton kutsub osalema
20.-22. novembrini on kõik tööstusettevõtted oodatud Tartus toimuvale tasuta Tark Tööstus arendusmaratonile, mis on seekord suunatud eelkõige Lõuna-Eesti tööstusettevõtetele.
Taastuvenergiale üleminekut toetav pumpjaam sai rahasüsti
Energiasalv Pakri OÜ 500MW pump-hüdroakumulatsiooni elektrijaama projekt on üks Euroopa Liidu kaheksast energia infrastruktuuri võtmeprojektist ja ainuke Eesti projekt, mis sai rahastuse Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) 2019 aasta CEF energiavoorust. Eesti salvestusenergia projektile eraldati lig...
M.V.Wooli toodetest leiti listeeriabakterit
Listeeriaskandaal sattunud kalatööstuse M. V. Wooli toodetest võttis veterinaar- ja toiduameti 1. oktoobril listeeriaproove, mis osutusid positiivseks.
USA tippametnik külastas Fermi Energiat, et vahetada mõtteid tuumaenergia tuleviku osas
Fermi Energia nõukogu esimees Sandor Liive kohtus reedel Tallinnas Ameerika Ühendriikide Energiaministeeriumi Euroopa osakonna direktori Dan Milsteiniga. Kohtumisel arutati väikeste moodulreaktorite tulevikuväljavaateid ja Ameerika Ühendriikide tehnoloogiat selles vallas.
Minister Kert Kingo: kohtun ettevõtjatega nii palju kui võimalik
Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo ütles intervjuus Äripäevale, et kohtub ettevõtjatega nii palju kui võimalik ja et nende praegune põhimure on tööjõud. "Soovitakse sisse tuua odavat tööjõudu kolmandatest riikidest," lisas minister.
Aasta töösturi konkursile esitati 14 kandidaati
Tööstusuudised.ee, Äripäev ja ABB valivad tänavu juba teist korda aasta töösturit. Selle aasta konkursile laekus kokku 14 kandidaati - võitja selgub žürii ja lugejate häälte liitmisel 20. novembril toimuval Tööstuse äriplaani konverentsil.
Hele Hammer: tarnijalt ei tasu alati viimast välja pigistada
Tarnijalt ei tasu alati viimast välja pigistada, kuna see pigistus võib olla liiga koormav ja viia lõpuks ka pankrotini, hoiatab Telema juhatuse esimees ja tarneahelaekspert Hele Hammer.
Tööstur näeb Eesti firmadele suurt võimalust: "Mida me ootame, hakkame ennast liigutama!"
Tööstusettevõtte Estanc juht Mihkel Tammo leiab, et kliimaneutraalsus annaks Eesti firmadele suure eelise, kui me jalad kõhu alt välja võtaksime. "Leiutajatel ja teadlastel on riiulid joonistest pungil ja tootmistehastes on masinad olemas, millega hakata asju ellu viima. Mida me ootame, hakkame e...
Ettevõtte efektiivsuse tõstmise võti võib peituda transportööride kasutamises
Transportöörid ehk konveierid on igas tööstuses ja tootmises erinevate protsesside automatiseerimisel asendamatud. Lisaks parandavad transportöörid tööergonoomikat ja üldist töökeskkonda ning annavad võimaluse inimeste rakendamiseks lisaväärtust loovamate ülesannete tarvis. Lähemalt räägib Tech S...
Kas Eesti tööstust huvitab Plastiringluse Ühendus?
Üks Euroopa Liidu tööstuspoliitika põhisuundi on tootmisettevõtete ringmajanduse ärimudelite toetamine. Selle kõige paremaks näiteks on äsja loodud Plastiringluse Ühendus.
Galerii: Nobe tootmishoone ja garaaž said tules kannatada
Kolmerattaliste elektriautode tootja Nobe Tallinnas Telliskivi tänaval asuv tootmishoone ja garaaž süttisid täna varahommikul põlema.
Valiole tõid Trumpi tollid rõõmsa üllatuse
Kaubandussõda, mis on nüüd laienenud juustude alale, tõi Eestiski tootmist omava Valio juhtide näole hoopis kergendusnaeratuse.
Kaubanduskoda tunnustas Eesti konkurentsivõimelisimaid ettevõtteid
3. oktoobril tunnustas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Vabamu Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseumis ettevõtteid, kes saavutasid parimad kohad konkurentsivõime edetabeli erinevates valdkondades. Tunnustatud ettevõtete hulgas on ka mitmeid tööstusettevõtteid.
Kas võtad oma laost maksimumi?
Laod on kohad, kus võib kinni olla palju raha. Seda nii laovarude kui ka laokorralduse osas. Kuidas võtta oma laost maksimumi, kirjutab Columbuse digitaliseerimisekspert Marko Seier.
Börs: tööstusmetallid olid surve all; alumiiniumi mõjutab nõrk tööstussektor
Nädala börsiuudised: tööstusmetallid olid surve all; vase hind kukkus; alumiiniumi mõjutab nõrk tööstussektor enim; koobalti odavnemine sunnib tootmist piirama; väärismetallid kallinesid; nafta langes järsult.
Linde Engineering rajas Eestisse allüksuse
Maailma juhtiv tööstusgaaside ja inseneriettevõte Linde rajas Eestisse uue allüksuse – Linde Engineering Eesti, mis osutab IT- ning logistika- ja tarneahela juhtimise teenuseid erinevatele uutele rajatavatele gaasikompleksidele üle maailma.
Registreeri! Energia aastakonverentsil räägitakse kliimapoliitikast ja tuumajaamast
4. detsembril toimuval iga-aastasel Energia aastakonverentsil räägitakse kliimapoliitikast, aga ka tuumajaamast kui võimalikust puuduvast lülist Eesti elektritootmises.
Hääl: kliimaeesmärkideni jõudmiseks puuduvad tööriistad
Eesti kliimaeesmärkide saavutamiseks napib praegu vajalikke regulatsioone, millele toetudes saaks muutusteks vajalikke investeeringuid teha, ütles Alexela Grupi juhatuse liige Marti Hääl.
Kim Listmann: digitaliseerimine on väga individuaalne
“Hea asi digitaliseerimise puhul on see, et see on väga individuaalne – pole üldist lahendust, mis sobib kõigile,” räägib ABB peakontori teaduskeskuse automaatika ja tehnoloogiate osakonna juht Kim Listmann.
Valitsus tõmbas tööstuse investeeringutest 120 miljonit eurot maha
Prioriteetide ja valimislubaduste eelarvesse sobitamise käigus suutis valitsus ära kaotada olulise tööstusinvesteeringute toetuse, mille otsene mõju on lähiaastatel on 120 miljonit eurot pluss nukrus ja nõutus paljudes sektorites.
Glamoxi hankejuht: ostuläbirääkimisteks tasub valmistuda
Enne läbirääkimisi tuleks koostada läbirääkimiste kava ehk
Algas registreerimine konverentsile Tööstuse Äriplaan 2020
Tänasest algas registreerimine 20. novembril toimuvale Tööstuse äriplaani konverentsile, mis toob kokku sektori otsustajad ja juhid. Tänavust konverentsi modereerib Urmas Vaino.
TalTech ja Kulinaaria said mobiilsete robotite testimiseks teadustoetuse
Tallinna Tehnikaülikool ja suurim kodumaine valmistoitude tootja Kulinaaria alustavad aasta lõpus mobiilsete robotite testimist Kulinaaria tootmises. Tallinna Tehnikaülikooli ja Kulinaaria ühine teadusprojekt sai ühena kümnest EL-i 250 000 euro suuruse uurimistoetuse tootmisprotsesside logistika ...
Pärnus tegutseva landitootja kohale koguneb musti pilvi
Pärnus tehast omava kalavarustuse tootja kohta tulnud teated annavad signaale, et ettevõte võib enne aasta lõppu kasumihoiatusega välja tulla.
Linnamäe sai loa omanimelise lihatootja ostmiseks
Ärimees Margus Linnamäe ettevõte UP Invest sai konkurentsiametlit loa osta ulukiliha töötlemisega tegelev Linnamäe Lihatööstus.
Töösturid näitasid augustis vastakaid tulemusi
Töötlevas tööstuses oli august võrreldes eelmise aasta sama ajaga tugev, kuid kogu tööstuse tootmismahus tervikuna oli mullusega võrreldes väike langus, teatas statistikaamet.
Tunnustatud rahvusvaheline tööstuskontsern otsib kvaliteedijuhti
Kandideerimise tähtaeg: 14.10.2019
M.V.Woolis tehtud kõik üle 600 proovi vastavad normidele
M.V.Wool AS kinnitab, et ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning on välistatud nende kalatoodete kahjulik mõju inimeste tervisele.
Tööstuse 10 rikkamat
Äripäev reastas Eesti Rikaste TOP500, kus oli sees ka mitmed tööstussektori tegijad. Toome välja 10 antud valdkonna rikkamat 2018. aasta andmete põhjal.
Amet teatas agressiivsest bakterist Eesti kalatööstuses
Mitme riigi uuringud viitavad, et Tallinna lähistel asuva M.V.Wooli kalatehases möllab muteerunud ja väga agressiivne bakter, millega on senistel andmetel nakatunud üle Euroopa 26 inimest, kellest kuus surid, neist kaks Eestis, teatas veterinaar- ja toiduamet.
Börs: tööstusmetallid surve all
Nädala börsiuudised: tööstusmetallid surve all; alumiinium odavnes tublisti; tsink kallines; nafta hind uuesti languses.
Tootmisettevõttele: Kuidas teha arenguhüpe üle konkurentide?
Kas tunned, et Sinu ettevõtte tootmises on kõik digitaliseeritud? Aga kuidas edasi? Kuidas teha arenguhüpe üle konkurentide? Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli toob ühe võimalusena välja liitreaalsuse.
Sogenbits: tööstuses ei tohi hetkekski loorberitele puhkama jääda
Tööstuses ei tohi hetkekski loorberitele puhkama jääda, sest kui hakatakse üksteist õlale patsutama, on juba viis konkurenti mööda läinud, rääkis Hanza Mechanics Balti klastri tegevjuht Emöke Sogenbits Äripäeva raadios.