ABB ja Microsoft lõid tehisintellektilahenduse juhtivale lõhefarmile
ABB ja Microsoft juurutasid biomassi hindamiseks ja kalade populatsiooni loendamiseks juhtivale lõhefarmile Norway Royal Salmon tehisintellektilahenduse, mis põhineb visuaalsete objektide kaugtuvastuse tehnoloogial.
Börs: koroonaviirus on levinud metalliturule
Nädala börsiuudised: koroonaviirus on levinud metalliturule; vase hind kukkus järsult; Indoneesia niklieksport kasvas; kulla hinnale mõjus viirus positiivselt; naftaturg hakkas kiiresti kukkuma.
Aaviksoo: uus strateegia määrab teadlaste, ülikoolide ja ettevõtjate koostöö
Taltechi rektori akadeemik Jaak Aaviksoo sõnul määrab uus kavandatav strateegia TAIES kindlaks teadlaste, ülikoolide ja ettevõtjate koostöö ning selle riikliku toetamise põhijooned.
Mis on eduka digitaliseerimise võti?
Ettevõtte eduka digitaliseerimise kõige olulisemad faktorid muudatuste juhtimine ja kaasamine. Millest aga sõltub kõige rohkem digitaliseerimise elluviimine? Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Marko Seier vahendab värsket MIT uuringut , mis võtab kokku ühe viisi digitaliseerimise edukaks ellu...
Tekstiilitööstur Urmas Mägi: idaturg on meie jaoks kriisis
Esmaspäeval, 27. jaanuaril läheb Äripäeva raadios eetrisse järjekordne "Tööstusuudised eetris", kus seekord on külas Fein-Elast Estonia juht Urmas Mägi.
Incapi Eesti elektroonikatehast hakkab juhtima Greg Grace
Alates tänasest asub Kuressaares asuvat Incapi elektroonikatehast juhtima ettevõtte senine äriarenduse juht ja juhatuse liige Greg Grace. Senine tehase juht Otto Richard Pukk jätkab ise kogu Incapi grupi presidendina.
Turg näitas Orklale, et kakao ostustrateegiat peab muutma
Suur toidutööstus Orkla otsustas oma kakao ostustrateegiat muuta ning liikuda vähempakkumiste ja mahtude konsolideerimise asemel hoopis strateegilise koostöö poole. Miks ja kuidas, seda selgitas Orkla Eesti kategooriajuht Kristiina Lahe möödunud aastal Ostujuhtimise aastakonverentsil.
Tööstuse TOP: ladvik üllatavalt mitmekesine
Koondades 2018. aasta tulemuste põhjal kokku kõik Äripäeva TOPide tööstusettevõtted, selgus, et esimesteks olid end murdnud tegijad väga erinevatelt aladelt – laevaehitajast ja puitmajatootjast kuni keemiatööstuse, robootikaarendaja ning masinaehitajani.
Põhjala Pruulikoda digitaliseerib minimaalsete kuludega
Kui digitaliseerimise puhul võib paljudel tootjatel olla eelarvamus, et tegemist on pigem kalli arendustööga, siis Põhjala Pruulikoja omanikeringi kuuluva Tiit Paananeni sõnul on nemad suutnud seda teha minimaalsete kuludega. Kuidas?
Incap omandab rahvusvahelise elektroonikatööstusettevõtte AWS Electronics
Rahvusvaheline elektroonikaseadmete tootja Incap Corporation allkirjastas lepingu, millega omandab 100%-lise osaluse ettevõttest AWS Electronics Group.
Tööstusuudised 23.01.2020
Skeleton Technologies pääses taas maailma TOP 100 olulisema rohemajandusettevõtte hulka
Euroopa superkondensaatorite ning transpordi-, võrgu- ja tööstusseadmetele mõeldud energiasalvestussüsteemide turuliider Skeleton Technologies nimetati taaskord Global Cleantech 100 maailma olulisema rohemajandusettevõtte hulka.
Potisepp: hõiskamiseks pole põhjust
Eesti ettevõtjad, juhid ja otsustajad vaatavad majanduse lähitulevikku pigem lootusrikkalt, veidi kaugemale aga teatud ärevusega, sest maailm teeb keskpankade jätkuva rahatrüki taustal ja fookusega kliimateemadel läbi revolutsioonilist muutust, selgus Äripäeva arvamustoimetuse küsitlusest.
Ajaloolisest Räpina Paberivabrikust on saanud Skandiaavia suurim pakkenurgatootja
Eesti vanim pidevalt tegutsenud tööstusettevõte on Räpina Paberivabrik, mis on alates 1734. aastast tootnud joonistus-, kuivatus-, siidi-, ajalehe- ja suitsupaberit ning isegi rahapaberit ja katusepappi. Täna on 286-aastane ettevõte orienteeritud RAPPIN kaubamärgi all pakkenurkade valmistamisele,...
Tööstusi kasvatav uus idufirma kaasas miljoneid
Eesti idufirma Katana, mis aitab oma lahendusega tööstustel otse tarbijateni jõuda, kaasas stardiks erakordsed 3,9 miljonit dollarit.
Tööstuse erialaliidud võtsid mõõtu sulgpallis
20. jaanuaril toimus Tallinki Tennisekeskuses kahe tööstuse erialaliidu sõpruskohtumine sulgpallis. Sportliku ürituse eesmärk oli omavaheline võrgustumine.
Tööstuspoliitika ekspertkogu
tegevuskava elluviimiseks on Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitanud koostöökogu Tööstus 2030, mis koordineerib tööstuspoliitika tulevikutegevusi ning nende täitmist.
Puhastusvahendite tootja Estko: vahel tuleb kliendi juurest mustust topsiga kaasa võtta
Tööstusettevõtetele ja paljudele teistele sektoritele professionaalseid puhastusvahendeid valmistava ASi Estko juht Liina Kikas ütleb, et tootearendus on nende alal väga oluline. "Vahel peame võtma kliendi juurest topsiga mustust kaasa, et oma laboris testida, mis selle spetsiifilise mustuse puha...
Kalev Kallemets: loome tuumajaamade ja tööstuste sünergiaga jõukust
Vaid taastuvenergiaga ei saa tagada elektri varustuskindlust ning mõistlik oleks seda teha väikeste tuumajaamade abiga, mille juurde tuleb meelitada tööstusi ja luua seekaudu Eestile sadu miljoneid eurosid ekspordikäivet, kirjutab Fermi Energia asutaja ja juht Kalev Kallemets arvamuskonkursile Ed...
Ekspordi- ja impordiindeksid näitasid kerget langust
Ekspordihinnaindeks langes 2019. aasta detsembris 2018. aasta detsembriga 0,1%, impordihinnaindeks langes samuti valt 0,6%, teatas statistikaamet.
Detsembris jätkus tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus
Statistikaameti andmete kohaselt oli tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus detsembris võrreldes novembriga -0,9% ja võrreldes eelmise aasta detsembriga -1,2%.
Eakas trükikoda lõpetas ametlikult pankrotiga
Ida-Viru maakohus kuulutas välja ASi Trükikoda Trükis pankroti, mis andis eelmisel aastal tööd ligemale 20 inimesele, kirjutas Põhjarannik.
Börs: Hiina alumiiniumitootmine langes; vase hindtõusis tippu
Nädala börsiuudised: vase hind tõusis kaheksa kuu tippu; Hiina alumiiniumitootmine langes esmakordselt 10 aasta jooksul; pallaadiumi meeletu hinnatõus jätkub; nafta hinnad püsisid stabiilsel tasemel.
TOP5 tööandjad tootmissektoris
Tööportaal ja värbamispartner CV Online viis 2019. aasta novembris-detsembris läbi traditsioonilise uuringu, millega selgitati välja töövõtjate eelistused tööandja valikul. Tootmissektoris eelistakse enim näiteks ABBd, Ericssoni ja Eesti Energiat.
Hitihoiatus digitaliseerimises - teenusdisain
Siiani on digitaliseerimise all mõistetud peamiselt ettevõtte sisemiste protsesside muutmist digitaalsemaks, eesmärgiga parandada efektiivsust, vähendada käsitöö hulka ning suurendada kasumlikkust. Nüüd on plahvatuslikuks trendiks uute digitaalsete teenuste väljatöötamine ja turule toomine. See l...
Kaimar Karu: uus innovatsiooni edendav strateegia loob aluse majanduse arenguhüppeks
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu sõnul loob uus innovatsiooni edendav strateegia TAIES aluse majanduse arenguhüppeks.
10 põhjust, miks alustada äri Valgevenes
Valgevene pakub laia valikut võimalusi välismaiste otseinvesteeringute projektide rakendamiseks erinevates tööstusharudes ja majandussektorites. Valgevene investeeringute veetlus tuleneb muu hulgas tema strateegilisest asukohast Euroopa ja Venemaa vahel, hästi arenenud infrastruktuurist, kvalifit...
Sunly avas oma esimesed päikesepargid
Taastuvenergia tootja Sunly avas kolmapäeval Poolas oma esimesed päikesepargid, lülitades sisse Sroczkówi päikeseelektrijaama, mis on üks seitsmest äsja valminud Sunly elektrijaamast.
Kristi Jõeorg: tööandja riskib, kui jätab vaimse tervise vaid töötaja mureks
Aprillis Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev töökeskkonna valdkonna arendaja Kristi Jõeorg tuletab meelde, et töötaja on see, kes toob ettevõttele tulu. "Kui tööandja jätab vaimse tervisega tegelemise vaid töötaja enda mureks, võtab ta suure riski," hoiatab ta.
Saksamaa majanduskasv jäi kängu
Värskelt avaldatud numbrite järgi kasvas Saksamaa majandus möödunud aastal 0,6%, mis on nõrgim tulemus alates 2013. aastast.
Soome metallitootja Terrafame hakkab kasutama vesinikutehase jääkenergiat
Metallitootja Terrafame hakkab tehnoloogilise auru tootmiseks kasutama vesinikutehase jääkenergiat. Varem on sarnast tehnoloogiat kasutatud näiteks elektrijaamades, ent vesiniku tootmise seadmete puhul mitte.
Eesti firma jõudis Teslaga samasse nimekirja
USA ettevõtlusajakiri Industry Leaders nimetas Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton kümne olulisima rohetehnoloogia
Mida hõlmab tarnija ülestöötamise etapp?
Tarnija ülestöötamine on protsess, mille käigus saab ettevõte selgitada oma nõudeid ja õppida tundma tarnija tööpõhimõtteid, saab lugeda Äripäeva tootmise juhtimise teabevara allhanke juhtimise peatükist.
Katre Kõvask ei palka inimesi, kes vaatavad paguneid
Katre Kõvask palkaks rõõmuga inimesi, kes on teotahtelised ja ambitsioonikad. Need, kes loevad paguneid ehk kelle jaoks on olulised visiitkaart, ametiauto ja hüved, muudavad ta aga ettevaatlikuks.
Heavy Industry Estonia hankis unikaalse masinapargi ja kogemuse
Esimesena kõneleb saates "Lavajutud" Heavy Industry Estonia OÜ tegevjuht Marko Laving ja jutuks tuleb pankrotistunud masinatööstuse E-Profiili pärand.
5000eurone kuupalk ja konkurentidest lühem tööaeg – ja ikka streik?
Soome paberitööstuse läbirääkimised on lootusetult ummikusse jooksnud ja osapoolte seisukohad kardinaalselt erinevad – nüüd ähvardab riiki kahenädalane streik jaanuari lõpus, vahendas Kauppalehti.
Metsatööstuse liit EAS-ile: vastandada pole mõtet
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja ütles vastuses EAS-i kriitikale metsaraie kohta, et puidu ja teiste taastuvate loodusvarade abil on võimalik tarbimise keskkonnamõju vähendada.
Mati Vetevool: kriisieelsele tasemele jõudmiseks läheb vähemalt aasta-poolteist
Mullu listeeriabakteriga kimpu jäänud kalafirma M.V.Wool 125 töötajat läksid jõulupühadele vastu koondamisteade taskus, nüüd on vähemalt 75 neist kas juba tööle ennistatud või püsib lootus, et seda tehakse.
Odav kala kukutas PRFoodsi käivet
PRFoodsi neljanda kvartali tulemustest selgub, et käive vähenes enam kui miljoni euro jagu, põhjuseks toob juhatus kalahinna languse.
Utilitase roheenergia tootmine kasvas viiendiku
Utilitas tootis läinud aastal 1,40 miljonit MWh keskkonnasõbralikku elektrit ja soojust, mida on 18% rohkem kui 2018. aastal.
Börs: USA-Iraani pinged muutsid metallid volatiilseks
Nädala börsiuudised: USA-Iraani pinged muutsid metallid volatiilseks; vasehinnad püsisid kaheksa kuu tipu lähedal; tsink tõusis kahe kuu tippu; pallaadium kallines 9 protsenti; naftahinnad langesid.
Digiturunduse ja e-poodide võimaluste kasutamine mööblitööstuse heaks
Kui näiteks tarkvara- ja elektroonikatööstus kasutab juba praegu internetti nõudluse testimiseks uute ja arendusjärgus olevate toodete puhul, siis puidu- ja mööblisektoris selline praktika levinud pole. Uurime lähemalt, kuidas võiks puidu- ja mööblitööstus kasutada e-kaubanduse eeliseid ning digi...
Lauri Betlem naaseb tootmisettevõttesse
2018. aasta novembrist Tarmo Eestit juhtinud Lauri Betlem lahkub jaanuari lõpus ametist, et naasta tootmisettevõttesse.
Eesti ühisstend Norra tööstusmessil ONS tuleb taas
Eestist kõigest 2,5 lennutunni kaugusel asuva Norra majanduse mootoriks on naftatööstus, mis on maailmas juhtival kohal nii innovaatilisuse kui ka kvaliteedi poolest. Eesti ettevõtjate sõnul on meil Norraga sarnased töökultuurid ja mentaliteet. Kohalikega on kerge suhelda, nad räägivad hästi ingl...
Aasta lõpus kukkus eksport kümnendiku
Eesti eksport langeb peamiselt põlevkiviõli ja elektriseadmete väljaveo languse tõttu, kuid vähenemine toimus möödunud novembris enamikus kaubagruppides.
Rahandusminister: suurte tööstuste võrgutasud tuleks üle vaadata
Rahandusminister Martin Helme ütles eile puitmassitootjat Estonian Celli külastades, et kui Eesti tahab meelitada uusi investeeringuid ja soodustada seniste investorite laiendamisplaane, siis tuleks üle vaadata taastuvenergia- ja võrgutasud.
Tarneahela riskid on asendamatud inimesed ja ainutarnijad
Aprillis Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev Kristjan Rotenberg peab tarneahela praeguse aja suurimateks riskideks majanduslikku ebastabiilsust, ainutarnijaid ning IT-süsteemide töökindlust ja turvalisust.
Äripäeva teemaveebil Tööstusuudised.ee valmis oma äpp
Äripäeva teemaveebil Tööstusuudised.ee valmis äsja äpp, mida on võimalik tasuta alla laadida Google Play keskkonnast.
Siinuspinge allikas – asendamatu elektriseadmete testimisel
Elektriseadmete ohutuse standardid nõuavad enne seadme turule laskmist testimist nii miinimum- kui ka maksimumpingel, et tagada nende igakülgne ohutus. Nõuetele vastav toode töötab ka toitepinge kõikudes nii, et ei tekiks toote lubamatuid talitlushäireid ega ohtlikke rikkeid või süttimist. Elektr...
Tööstusettevõtte personalijuht: on tavaline, et inimesed ei ilmu töövestlusele
AQ Trafoteki personalijuhi Helen Neeve sõnul on tavaline, et kandidaadid ei ilmu töövestlustele. "On tavaline, et sa ei saa neid kättegi - CV on küll saadetud, aga kui püüad helistada, siis ei vastata," tõi ta välja tööstussektorit kimbutava probleemi.