Eesti majanduse käimashoidmiseks on vaja võõrtööjõudu kohe
Võõrtööjõudu on vaja Eesti majanduse ja riigi käimashoidmiseks kaasata juba praegu, kirjutab kajakitootja Tahe Outdoorsi juhatuse esimees Janek Pohla Äripäevas.
Börsiuudised: tootmiskatkestused võivad vase hinna tõusma panna
Nädala börsiuudised: tsingi hind tõusis 10 aasta tippu; tootmiskatkestused võivad vase hinna tõusma panna; Rahvusvaheline Energiaagentuur: naftaturg kitseneb kiiresti; nafta ja bensiin nädala lõikes languses.
Euroopa terastorude tehased suurendavad tootmist
Vastupidiselt ülemaailmsele trendile suurendavad Euroopa terastorude tehased tootmist.
Värska Vesi alustas ligi 600 000 eurose PRIA toetuse abiga uue tootmisliini ehitust
AS Värska Vesi sai kätte esimesed seadmed 1,7 miljonit eurot maksma mineva uue PET-tootmisliini jaoks, suurinvesteeringu sees on ka PRIAst saadud toetusraha 593 000 eurot, kirjutas Lõunaleht.
Tutvu tööstuspoliitika rohelise raamatuga
Riik on koostöös kaubanduskoja ja teiste tööstussektori esindusorganisatsioonidega koostanud tööstuspoliitika rohelise raamatu, kus on välja toodud tööstussektori kitsaskohad ning pakutud välja võimalikke lahendusi. Tegemist on Eesti esimese tööstuspoliitika alusdokumendiga.
EL lubab bioenergiat toota puidust piiranguteta
Euroopa parlament ei piira puidu kasutamist taastuva energia toorainena, kirjutas Yle uudisteportaal.
Airobot alustab Eestis intelligentsete ventilatsiooniseadmete tootmist
Just tootmisesse jõudnud Eesti teadlaste ja spetsialistide koostöös loodud intelligentne hoonete ventilatsiooniseade Airobot on isemõtlev: mõõdab rõhku, temperatuuri, õhuniiskust ja CO2 ning vajadusel reguleerib neid.
Graanul Investis elektritootmist juhtinud Priit Uuemaa ostis võrguehitaja
Eelmise aasta lõpus sai elektri- ja sidevõrkude ehitaja Corle uueks omanikuks Priit Uuemaa, kes seni juhtis Graanul Investi elektritootmise üksust.
Viljandis tutvustati maakonna tööstusettevõtetes läbi viidud digitaliseerimise tulemusi
Täna tutvustati Viljandis möödunud aasta lõpus maakonna tööstusettevõtete seas läbi viidud tööstuse digitaliseerimise ja personalijuhtimise auditite tulemusi.
Võrumaa jalatsivabrik sihib Skandinaavia turgu: Eestis kasvuruumi enam pole
Võrumaa jalatsivabrik OmaKing osaleb 17. jaanuaril algaval Stockholmi sisustusmessil Formex, kus tutvustab sisustuselementidena toasusse. Ettevõtte eestmärk on teha edasisi samme oma toodete ekspordiks Skandinaaviasse ja kasvatada sellega 2018. aastal ettevõtte eksporti vähemalt 15%.
Eesti Energia kavatseb rajada teise õlitehase
Eesti Energia teeb ettevalmistusi teise Enefit 280 tehnoloogial töötava põlevkiviõli tehase rajamiseks, kuna naftabarreli hind maailmaturul on taas kerkinud üle 65 dollari taseme.
Pärnu Tarneahelakonverents 2018 „Midagi on puudu“
Nelja Energia on müügis
Eesti suurim taastuvenergiafirma Nelja Energia võib peagi omanikku vahetada, kuna suurosalusega norrakad kaaluvad aktsiapaki müüki.
EAS: Eesti tööstussektor peab tõstma digitaliseerimise tempot
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse keskuse direktor Tanel Rebane lausus täna tööstusettevõtetele suunatud tööstuse digilahenduste seminaril, et Eesti tööstussektoril on üha olulisem tegeleda digitaliseerimisega, et jõuda ELi tippudele järele ning kasvatada tootmisefektiivsust.
Ratas: riigi ja ettevõtete koostöö teadlastega peab paranema
Peaminister Jüri Ratase sõnul on teadusel ühiskonna sidususe tagajana ja majanduse arendajana keskne roll ning seetõttu peab ka riigi ja ettevõtete koostöö teadlastega paranema.
Turbatootjatel võimalus metsakriisist võita
Metsa töötlemise märgades oludes katkemise tõttu on tekkinud võimalus turbatootjatel, mis saavad nüüd koostootmisjaamadesse oma toodet pakkuda.
Alkoholiaktsiisi laekumine vähenes
Alkoholiaktsiisi tasuti mullu üheteistkümne kuuga 11,4 protsenti vähem võrreldes 2016. aasta sama ajaga, teatas rahandusministeerium.
Otseliini rajamine elektrijaamast tootmiseni muutub lihtsamaks
Valitsus kinnitas täna elektrituruseaduse muudatused, mis lihtsustavad tulevikus energiamahukatel ettevõtetel otseliini rajamist elektrijaamast tootmiseni.
Tööstused on Saaremaal voolukatkestustega hädas
Ootamatud voolukatkestused on Saaremaa toidutööstuste jaoks habemega lugu. Ometi oodatakse pikisilmi lahendust, sest voolukõikumine lõhub seadmeid, ei lase tööd teha ja tähendab lisakulusid.
Ekspordi lähiaja väljavaade püsib hea
Meie kaubanduspartnerite keskmine impordinõudluse kasv sel ja järgmisel aastal küll aeglustub, kuid see jääb piisavalt tugevaks, et pakkuda meie ettevõtetele häid ekspordivõimalusi, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Sisserände piirarvust ähvardab juba kolmandik täituda
Aasta esimene nädal tõi politsei töölauale juba kolmandiku sisserände piirarvu jagu elamisloa taotlusi.
Digilahendusteta tööstus sureb
Eesti IKT-sektor on hästi arenenud ning meie digilahendused ka maailmas tunnustust leidnud, kuid töötlevasse tööstusse on neid paraku jõudnud veel väga vähe, kirjutab Teaduspargi Tehnopol arendusjuht Kadi Villers.
Anvelt: Ukraina töötaja on mugav valik
Sotsist siseminister Andres Anvelt rääkis intervjuus Äripäevale, mis põhjustas peavalu seoses eesistumisega, ja avaldas arvamust, et tööjõupuuduse käes kannatavad ettevõtjad võiksid ukrainlaste asemel saada abi hoopis idavirumaalastelt.
Saksa tööstuse tagasilöök
Saksamaa tööstusel oli novembris tagasilöök esimest korda pärast juulikuud, kuid minister kinnitab, et probleemi ei ole, kirjutab Reuters.
Harju Elekter muutis Soome tütarde juhte
Harju Elekter nimetas alates 1. jaanuarist 2018 oma Soome tütarettevõtte Satmatic Oy tegevjuhiks senise müügidirektori Rainer Nurkkala ning Finnkumu Oy tegevjuhiks senise müügidirektori Maire Korpi, teatas börsifirma.
Börs: USA ja Euroopa tööstussektor pakuvad tuge
Nädala börsiuudised: toorained on kallinenud juba 15 päeva järjest; USA ja Euroopa tööstussektor pakuvad tuge; vase hind on tõusnud tublisti; pallaadium on jõudmas kõigi aegade rekordini; nafta hind sai aasta alguses tugeva tõuke.
Balticconnectori gaasitoru meres paikneva osa toodab Kreeka ettevõte
4. jaanuaril sõlmisid Eesti elektri- ja gaasisüsteemihaldur Elering ja Soome riigiettevõte Baltic Connector OY Balticconnectori gaasitoru meres paikneva osa tootmiseks lepingu Kreeka ettevõttega Corinth Pipeworks Pipe Industry SA.
Enefit Greeni tuulepargid tootsid möödunud aastal rohkem elektrit kui aasta varem
Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte Enefit Green tuulepargid tootsid 2017. aastal 215 gigavatt-tundi elektrit, mida on 16% rohkem kui 2016. aastal. 215 gigavatt-tunnist elektrist jagub aastaks ajaks 86 000 keskmise tarbimisega majapidamisele.
Tehnopol: digitaliseerimine on tööstuses möödapääsmatu
Tööstuse digitaliseerimisest on saanud möödapääsmatu teema, kui räägime tööstusettevõtete konkurentsis püsimisest ja tootmisefektiivsuse kasvatamisest, ütleb Teaduspargi Tehnopol arendusjuht Kadi Villers.
Swedbank: tööstussektori lähiaja kasvu väljavaade püsib tugev
Kuigi majanduskasvu tipp jäi ilmselt möödunud aastasse, võib ka sel aastal oodata tugeva nõudluse jätkumist, mis võimaldab tööstusettevõtetel suurendada oma tootmismahtusid ja -käivet nii välis- kui koduturul, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Novembri tööstustoodangu maht oli suurem kui aasta eest
Tööstusettevõtted tootsid 2017. aasta novembris 3% rohkem toodangut kui 2016. aasta novembris, teatas statistikaamet. Toodang suurenes mäetööstuses ja töötlevas tööstuses, kuid vähenes energeetikas.
Lõuna-Aafrika Vabariigis tasub ärisidemeid luua
Hiljuti projekti CLUSME raames Lõuna-Aafrika Vabariiki külastanud teadus- ja arenduskeskuse IMECC juhi Jüri Riivese sõnul tasub riigis ärisidemete loomise ja hoidmisega jätkata, sest võimalusi eestlaste jaoks on palju.
Sõnajalgade tuulik püstitas Eesti tuuleenergia rekordi
Eesti tehnoloogial põhinev Eleon 3MW tuulik püstitas möödunud aastal tootmisrekordi, millega saab katta üle 5000 keskmise kodutarbija aastase energiavajaduse.
Airbus sõlmis 50 miljardi dollari suuruse tehingu
Lennukitootja Airbus kinnitas, et USA investeerimisfond Indigo Partners tellis neilt ligi 50 miljardi dollari eest lennukeid. Tegemist on ajaloo ühe suurima tellimusega, vahendab CNBC.
Euroala tootmine kogub hoogu
Euroala tootmisettevõtete ostujuhtide indeks on tõusnud kõigi aegade kõige optimistlikumale tasemele, mis annab märku üha hoogustuvast majanduskasvust.
Aasia tootmissektor tugevas seisus
Aasia tehased panid punkti tugevale aastale. Taiwanis ja Indias oli aastate kõrgeimal tasemel tootmine ning Hiinas üllatuslik aktiivsuse tõus - sealne tellimuste tase näitab globaalse kaubanduse tugevat seisu, kirjutab Reuters.
Tööstusuudised.ee loetuimad lood 2017
Avaldame pingerea uudistest ja artiklitest, mida loeti 2017. aastal teemaveebis tööstusuudised.ee kõige rohkem.
Võõrtööjõu kvoodi väiksus ja bürokraatlikkus paneb skeemitama
Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi ja kaubandus-tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul on lõppeva aasta üks suurimaid probleeme tööjõupuudus ning võõrtööjõu kvoodi väiksus ja bürokraatlikkus, mis on toonud kaasa skeemitamise.
Tõniste: ajakirjandus on loonud fooni, et alkohol on väga kallis
Ajakirjandus on loonud fooni, et alkohol on Eestis väga kallis, ja sellise fooniga peletame eemale ka soomlased. Soomlastel on arusaam, et Eesti on nii kallis riik, et siia pole mõtet enam tulla, ütles rahandusminister Toomas Tõniste intervjuus Postimehele.
Mööblitootja Helland Baltic laiendab Haapsalu tehast 2 miljoni euroga
Norra perefirmale kuuluv ettevõte Helland Baltic OÜ investeerib Pullapääl asuva tootmise laiendamiseks kuni 2 miljonit eurot ja kolib järgmisel sügisel kogu oma tootmise Haapsalu külje alla.
10 tööturuennustust aastaks 2018
Personaliettevõtte Manpower Eesti töötajad panid kohalikku tööturgu silmas pidades kokku prognoosi algavaks aastaks.
Toomas Kalev: Puidutööstuse TOPi võit on üllatus
Harmet OÜ, kes tegeleb moodulmajade, just erinevate ruumelementide tootmisega, võitis tänavuse Äripäeva puidutööstuse TOPi. Ettevõtte juhi jaoks oli võit üllatav.
Erialaliidud: tööstus vajab stabiilsust ja tööjõudu
Tööstuse erialaliitude hinnangul on sektori suurim mure praegu süvenev tööjõupuudus ja ebastabiilne majanduskeskkond.
Kas sa juhina tead, kust sinu tööjõud pärineb?
Juhina võiksid huvi tunda, kust sinu tööjõud pärineb ning kelle taskusse töö eest makstav tasu tegelikult läheb, kirjutab Finesta juht Heikki Mäki.
Trükitööstus, kes teenindab Võhmast Coca-Colat ja L'Oreali
Äripäeva trükitööstuste edetabeli võitis kartongist reklaamstende tootev Emerson Ten, kelle edulugu algas 2009. aastal, kui nad läksid Prantsuse monopoli vastu kohtusse ja võitsid.
Börsiuudised: USA kinnisvarabuumi tulek võib hinnad kiiresti tõusma panna
Nädala börsiuudised: rauamaagi ja koksisüsi hinnad tõusevad; vasehinnad jätkavad kiiret tõusu; USA kinnisvarabuumi tulek võib hinnad kiiresti tõusma panna; nafta hinnad tõusid.