Ametist lahkuv Allikmäe: eks neid mõtteid ole varemgi olnud
Tippjuhi roll on see järgmistele edasi anda, selgitas 20 aastat Harju Elektrit juhtinud ja järgmise aasta maist teatepulga üle andev Andres Allikmäe Äripäeva raadiole antud intervjuus. "See on pigem evolutsioon kui revolutsioon."
Trükitööstuse TOP: võitja hoiab kindlalt tipust kinni
Kolm järjestikust aastat edukaimaks trükikojaks tõusnud Data Print OÜ uus juht Triin Anette Kaasik nendib, et etiketiäri erineb Baltikumis ja Põhjamaades kõige rohkem kasvutempo poolest, kus Eestil, Lätil ja Leedul on selge edumaa.
Allikmäe lahkub Harju Elektri juhi kohalt
Harju Elektri pikaaegne juhatuse esimees Andres Allikmäe paneb kevadel ameti maha, kuid jääb kontserni endasi.
Elme Metall suurendab oluliselt oma kohalolekut Leedus
BLRT Gruppi kuuluv tütarettevõte Elme Metall käivitas Leedus miljoniprojektid. Novembris tehti Klaipėda vabamajandustsoonis algust tootmis- ja logistikakompleksi ehitusega, samuti sai Vilniuses soetatud tootmis- ja logistikakeskus.
Harju Elekter võitis priske hanke
Harju Elektri tütarettevõte AS Harju Elekter Elektrotehnika võitis Elektrilevi hanke, mille maht on viie aasta jooksul kokku ligi 28 miljonit eurot.
Kunda Nordic: seadmete sisse-välja plaksutamine ei tasu ära
Eestis on korduvalt otsitud võimalusi suurte elektritarbijate abil vähendada nõudlust selle tipus, kuid edutult. Küsimus on Kunda Nordic Tsemendi juhi Meelis Einsteini sõnul peamiselt hinnas.
Saaremaa laevaehitaja teeb 50miljonilist äri Omaani politseiga
Saaremaa laevaehitusfirma Baltic Workboats sõlmis Omaani politseiga 50 miljoni euro suuruse lepingu, teatas ettevõte.
Uuring: tööstuse digitaliseerimisel mängivad rolli pehmed väärtused
Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi poolt läbi viidud Eesti tööstusettevõtete uuring ning sellele eelnenud pilootuuring tootmisettevõttes Ensto Ensek näitasid, et digitaliseerimisega kaasnevate muudatustega tuleb kohaneda eeskätt töö käigus ning väärtustada sealjuures nii organisatsioo...
Börs: vask jätkas tõusu, nafta hakkas nädala lõpus taastuma
Nädala börsiuudised: vask tõusis kolmandat nädalat järjest; kauplejad ootavad kaubanduskõnelustes selgemaid arenguid; plii hinnad langesid viie kuu põhja; nikli odavnemine kiirenes järsult; väärismetallid tõusid; nafta hakkas nädala lõpus taastuma.
Saksamaa tööstustoodangut tabas kümnendi suurim kukkumine
Saksamaa tööstustoodangu langus hakkab tõenäoliselt rõhuma kogu eurotsooni majandust, kirjutab Financial Times.
Digiauditid tootmisettevõtetes: Peamised leiud 1/2
Digiauditid on olnud tänu EASi toetusmeetmele tootmisettevõtete seas 2019. aastal populaarsed. Columbus Eesti ärikonsultantide meeskond on töötanud mitmekümne Eesti tootmisettevõttega ja kuigi igaüks on eripärane, ei saa märkamata jätta seda, et ühised jooned jooksevad väga polariseeruvalt välja....
Galerii! Vaata, kes osalesid Energia aastakonverentsil
Kolmapäeval, 4. detsembril toimus Äripäeva, Tööstusuudised.ee ja Advokaadibüroo COBALT korraldatud Energia aastakonverents 2019.
Toidutööstus valmistub EXPO laineharjal Araabia Ühendemiraatidesse sisenemiseks
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustab Saksamaa ja Hiina järel kolmanda ekspordi kasvuprogrammiga, mille fookuses on Araabia Ühendemiraadid. Esimese teenusena on avatud toidu- ja joogisektorile mõeldud „Süsteemne eksport AÜE-s“, mis aitab ettevõtetel end kohalike ekspertide abil sealsele...
Kuidas leida väikefirmale parim tootmisjuhtimise tarkvara?
Võrumaa Kutsehariduskeskuse puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER aitas eksperimendi käigus 20 töötaja ning 2 miljoni eurose käibega puidutööstusfirmal valida tootmisjuhtimise tarkvara. Kuidas katse õnnestus ja milliseid väljakutseid selleks tuli ületada, sellest lähemalt al...
Fractory võitis esikoha Briti kaubanduskoja aastapreemiate jagamisel
Pool aastat tagasi Suurbritanniasse laienenud Eesti väikefirma saavutas 75 000 liikmega Briti kaubanduskoja aasta parimate ettevõtete konkursil tehnoloogilise lahenduse kategoorias esikoha.
Hando Sutter: kui kaotame tööstuse, siis vaesub vältimatult ka ühiskond
Eesti ülimaks väljakutseks on aga tööstuse säilitamine Eestis kohapeal ja selle konkurentsivõime tugevdamine, sest kui kaotame tööstuse, siis vaesub vältimatult ka ühiskond, ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter täna Maailma Energeetikanõukogu konverentsil.
Edukaks automatiseerimiseks ei piisa lihtsalt investeeringutest
Eesti tootjad ja tööstusettevõtted on aina usinamad rakendama oma igapäevategevuses automaatikat, investeerides sadu tuhandeid eurosid. Samal ajal toimub pidev tootearendus tipptasemel juhtimisseadmete vallas, näiteks Energiatehnika OÜ unikaalsed elektriajamid võimaldavad juba täna tootmisseadmet...
Töötleva tööstuse tootmismahu kasv on aeglustumas
Tööstussektori üldine kindlustunne, sealhulgas selle tootmismahtude ja ekspordikasvu ootused on sel aastal järsult halvenenud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Täna toimus elektroonikatööstuse rahvusvaheline seminar
Eesti Elektroonikatööstuste Liit korraldas täna valdkonna suurseminari, kus rahvusvahelised eksperdid ja ettevõtted andsid ülevaate kõrgtehnoloogilistest elektroonikatootmise teenustest ja arengust Euroopas.
Galerii! Eesti Masinatööstuse Liit külastas Tech Industry messi
Eesti Masinatööstuse Liidu liikmed külastasid reedel, 29. novembril Riias toimuvat tööstusmessi Tech Industry 2019. Tööstusuudised avaldab väikese galerii sellest, mis messil toimus.
Eestlastel võimalus digitaliseerida 4 triljoni USA dollari suurune majandus
Nortali Saksamaa ärisuuna juht Taavi Einaste märkis Eesti-Saksa majanduskonverentsil, et Saksamaa on 4 triljoni USA dollari suurune majandus ja see on kõigile Eesti firmadele hiilgav võimalus kasvuks.
Eesti külas toodab veini rublamiljardär
Lääne-Virumaal Vinni vallas asuvas Võhu külas aastakümneid veine ja muid napse tootnud AS Võhu Vein maadleb viimasel ajal võlgadega, kuid ettevõtte aktsionär, Peterburi rikaste edetabelisse kuuluv Mashkyur Gasimov peab võlgu tühiseks, temal on ettevõttega suured plaanid.
PRFoodsi kasum pööras tõusule
PRFoodsi müügikäive oli kolmandas kvartalis 19,3 miljonit eurot ning puhaskasum 0,57 miljonit eurot, mis oli mullu sama kvartaliga võrreldes pea neli korda suurem. EBITDA kasvas 31% 1,47 miljoni euroni, selgub börsiteatest.
Börs: metallide jaoks oli heitlik nädal
Nädala börsiuudised: metallide jaoks oli nädal heitlik; vase hind USA-Hiina teravnenud suhete tõttu surve all; nikli hind on paari kuuga langenud 20 protsenti; pallaadiumi kiire hinnatõus jätkub; naftafutuurid odavnesid.
Galerii: Eesti-Saksa majanduskonverents
29. novembril toimus Kultuurikatlas Eesti-Saksa majanduskonverents, kus arutleti kahe riigi omavahelistele majandussuhetele ja ettevõtete vahelisele koostööle.
Eesti idude partner Daimler teatas tuhandete töötajate koondamisest
Saksa autotootja Dailmer, kes on investeerinud ka Eesti idufirmadesse Bolti ning Starshipi, teatas sel nädalal juba kolmandat korda kulude kokkuhoiust.
Tuhast tõusnud Silmet alustas suuremahulist koostööd autotootjatega
Silmeti juhatuse liikme Raivo Vasnu sõnul on mullu kasumit kolmekordistanud firma võtnud ette suuremahulise koostöö autotootjatega ning lootusi pannakse ka metalli maailmaturuhindade tõusule.
Oskari Lihatööstus põhjendab listeeriat halva kokkusattumisega
Oskari Lihatööstuse juht Aldo Parik selgitab listeeriabakteri sattumist ahjufileesinki tehnilise rikke ja inimfaktori koosmõjuga.
Tootmisettevõttele: Mis on MES?
Radiust hakkab juhtima Ahti Talts
Metallitööstusettevõtte Radius Machining uus tegevjuht on alates 25. novembrist Ahti Talts, kes on varem juhtinud masinaehitusettevõtet Fors MW.
Swedbank: järgmisel aastal peaks palgakasv järele andma
Järgmisel aastal peaks palgakasv mõnevõrra rahunema, kuna majanduskasv aeglustub ja nõudlus täiendava tööjõu järele eelkõige eksportivates harudes väheneb, ütles Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik.
Seni edukat M.V.Wooli ähvardab pankrot
Esmaspäeval sulgemisteate saanud M.V.Wooli kalatööstuse kalkulatsioonidest avaneb must pilt, mis muidu head käivet ja kasumit näidanud ettevõtte võib omanike hinnangul tüürida pankrotti.
Patenteerida või mitte patenteerida?
Patenteerida või mitte patenteerida? See on küsimus, mida tõenäoliselt on kaalunud paljud tööstus-, tootmis-, ja tehnoloogiaettevõtted. Tihti otsustatakse viimase kasuks, kuna leitakse, et patenteerimine on liiga kulukas, see ei ole ettevõttele vajalik, pole aega patenteerimisega tegeleda või et ...
Ära kirjuta, parem visualiseeri protsesse
Protsesside mõistmine võib olla kas võimatu või võtta väga palju aega, kui need on ära kirjeldatud tekstifailis. Ühtlasi on teksti puhul keeruline kontrollida ka detailide omavahelist loogilist seost. Protsesside visualiseerimine võimaldab tuvastada 10–15% kadusid, mis on tingitud protsessi nõrga...
Harju KEK alustab Tänassilmas asuva Valdmäe Tööstuspargi III etapi rajamist
Tallinna vahetus läheduses, Pärnu maantee ääres asuva Valdmäe Tööstuspargi arendaja Harju KEK alustab ala kolmanda ehk viimase etapi rajamist, mille valmimisel saavad hoonestatud kõik ettevõttele kuuluvad kinnistud. Hooned rajatakse vastavalt üürnike ärispetsiifikale, et pakkuda ettevõtetele pari...
Tööstusrobotite kasv purustab rekordeid
Kui rääkida robotiseerimise kasvu prognoosimisest, siis mida iganes me ka ennustame, on need ennustused tagasihoidlikud, ütles ABB Eesti juhatuse liige ning müügi- ja korrashoiuüksuse juht Leho Kuusk hiljuti toimunud uue robotliini esitlusel.
Börs: Metallid hakkasid nädala lõpus taastuma
Nädala börsiuudised: metallid hakkasid nädala lõpus taastuma; EL plaanib teraseimporti piirama hakata; hõbeda ülepakkumine väheneb; nikkel ja tsink odavnesid tublisti; nafta hind tõusuteel.
Töösturid avaldasid võtme, kuidas uuel aastal edu saavutada
Eilsel konverentsil Tööstuse Äriplaan 2020 jäi kõlama, et töösturil tasub jälgida seda, kas klient ise oskab oma äri muutuvate oludega kohaldada, ja mitte karta vajadusel talle ka nõu anda.
Aasta digioskuste arendaja 2019 on AQ Trafotek
Kolmapäeval tunnustasid Eesti Tööandjate Keskliit ja Äripäev Tööstuse Äriplaani konverentsil Aasta digioskuste arendaja tiitliga AQ Trafoteki, kes andis DigiABC projekti abil aasta jooksul 59 töötajale paremaid digioskusi.
Einpaul: kriisi pole näha
Objektiivsed majandusparameetrid täna veel mingit kriisi ei ennusta, ütleb Hekoteki omanik Heiki Einpaul.
Aasta tööstur Arno Kütt: Cleveron läheb maailma vallutama
Kuigi analüütikud räägivad murelikult jahenemisest ja süvenevast pessimismist, võivad just raskemad ajad saada tööstuses stardipakuks uutele läbimurretele, rääkis Eesti aasta töösturiks valitud Cleveroni asutaja ja juht Arno Kütt.
Karu: tugev tööstus loob aluse majanduse kasvuks tulevikus
Tugev ja konkurentsivõimeline tööstussektor on vundament, mis loob aluse majanduse kasvuks tulevikus ja võimalused teiste sektorite arenguks, ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu eile toimunud kohtumisel tööstuspoliitika „Tööstus 2030“ ekspertkoguga.
Galerii! Vaata, kes käisid Tööstuse Äriplaanil
Eile, 20. novembril toimunud Tööstuse äriplaani konverents tõi kokku pea 150 valdkonna tegijat ja otsustajat. Vaata galeriist, kes kohal olid.
Keemiatööstuses domineeris põlevkiviõli tootmine
Eesti keemiatööstuses toodeti 2018. aastal aasta varasemaga võrreldes ligi viiendiku võrra rohkem toodangut. Kasvu vedas põhiliselt põlevkiviõlitööstus, mida toetas suhteliselt kõrge nafta hind.
Keemiatööstuse TOP: Märksõnadeks roheline energia ja puhas õhk
Energiasääst, jäätmevaba tootmine ja CO2-neutraalne majandus on eesmärgid, mille poole Eesti keemiatööstus-ettevõtted püüdlevad, et jääda rahvusvahelisel turul konkurentsivõimelisteks.
Lehtmetalliettevõte Ojala Estonia: allhanketurul on seis täna põnev
Metallitööstuse allhanketurul on põnev seis, kus kasumit teenida on keeruline ning klientide hektilise tellimuskäitumise juures peab oskama ressursse senisest osavamalt jaotada, et oleks võimekust nii pikalt planeeritud tellimuste kui ka kiirtööde jaoks, ütleb masina- ja metallitööstuse TOPi 112....
Juht, kelle piirkondlikku panust märkavad paljud
Eesti on väike maa ja meie ressursid on piiratud – oma rahvuse ja riigi säilitamiseks tuleb hoida elujõulist majandust, meie võimalus on meie ajud, ütleb aasta töösturi nominent ja Aru Grupi juht Juhan Viise.
E-Profiili üle võtnud juht: paneme lihtsalt tööle!
Pankrotistunud E-Profiili tehasehoone, masinapargi ja osa töötajatest üle võtnud Heavy Industry Estonia OÜ juht Marko Laving rääkis Tööstuse Äriplaanil 2020 värvikatest juhtumitest, mis tehase taaskäivitamist saatnud on.
Adven Eesti ostab ära energiatootmise Soomes
Energiatootja Adven ostab ära Ida-Soomes paikneva spetsiifilise karbipapi tootja Pankaboard energiatootmise, teatas ettevõte.
Tööstusuudised 20.11.2019