Harju Elektri tütarettevõte võitis 1,3 miljoni eurose trafohanke
Harju Elektri tütarettevõte, elektrikaupade projekti- ja jaemüüja Energo Veritas võitis Elektrilevi jaotusvõrgu trafode hanke, mille maht on 1,3 miljonit.
HKScan suutis kahjumit vähendada
HKScan Groupi käive oli teises kvartalis 439,4 miljonit eurot. Tegevuskahjum (EBIT) oli seejuures aga 6,6 miljonit eurot, mis on siiski paranemine võrreldes eelmise aasta sama aja tulemusega, mil kahjum oli 16,7 miljonit eurot. Ettevõtte teatel on kahjumi vähenemisele kaasa aidanud linnuliha äris...
Töösturid peavad Helme plaani sektorile ohtlikuks
Elektroonikasektoris on juba praegu tööjõust suur puudus ning valitsuse plaanitavad muudatused võivad sektori kriitilisse seisu lükata, teatas elektroonikatööstuse liit.
Tööstusuudised 17.07.2019
Eesti firmad tõmbavad Vene tootjate pärast koomale
Venemaa tootjad on Euroopa vineeri- ja spooniturule paisanud madalama hinnaga kaupa, mis sunnib Eesti firmasid toodangumahtu vähendama ja ka töötajate arvu üle vaatama.
Metsa- ja puidusektor moodustab kümnendiku Eesti tööhõivest
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tellitud ja Ernst & Young Baltic AS poolt teostatud puidusektori sotsiaalmajandusliku mõju uuringust selgus, et metsa- ja puidusektor moodustab 10% kogu Eesti tööhõivest. Metsa- ja puidusektor andis 2017. aastal tööd ligikaudu 59 000 inimesele.
Tech Group: iganenud on arusaam, et automatiseerimine on vaid suurtele!
Valiosse tulevad Eesti esimesed surugaasi kütusel sõitvad piimaautod
Valio võtab tänavu sügisel kasutusele esimese piimaauto, mis sõidab keskkonnasäästliku surugaasi toel.
ABB Grupp müüb päikeseenergia vaheldite äri itaallastele
ABB Grupp müüb umbes 800 töötajat hõlmava päikeseenergia vaheldite äri Itaalia ettevõttele FIMER S.p.A. Kuigi mullu teenis ABB päikeseenergia segmendis ligikaudu 290 miljonit dollarit kasumit, loodab ABB müügitulu abil keskenduda teistele kasvuturgudele.
Baltic Workboats´i omanikud võtsid pea 2 miljonit dividendi
Margus Vanaselja ja Märten Vaikmaa töölaevade ehitamisega tegeleva ettevõtte käive kasvas aastaga pea 10 miljoni euro võrra ja ettevõtte omanikud võtsid korraliku dividendi.
Graanul Invest alustab uue tehase ehitusega
Graanul Investi tütarettevõtte Graanul Biotechi rajatavale puidu väärindamise demotehasele väljastas Järva vallavalitsus ehitusloa. Tööstusliku demotehase ehitustöid on Imaveres plaanis alustada juulikuu jooksul, teatas ettevõte.
Börs: tsingi ja tina hind languses, rauamaak kallineb
Nädala börsiuudised: vaherahu kaubandussõjas metalle ei turgutanud; tinal nelja aasta suurim päevane kukkumine; tsingi hinnad peaaegu viie kuu põhjas; rauamaagi pöörane hinnatõus jätkub; naftahinnad jälle taandumas.
HARMET teenis 2018. aastal üle 6 miljoni kasumit
HARMET OÜ, kes tegeleb moodulmajade, just erinevate ruumelementide tootmisega, teenis 2018. aastal 91,42 miljoni eurose käibe juures 6,16 miljonit eurot tegevuskasumit.
TOFTAN teenis 2018. aastal üle 3 miljoni euro kasumit
Saematerjalitootja TOFTAN AS teenis 2018. aastal 59,8 miljoni eurose käibe juures 3,36 miljonit eurot tegevuskasumit.
Osram sai ametliku ülevõtupakkumise
Saksamaa valgustite tootja Osram teatas kolmapäeva õhtul, et on saanud ametliku ülevõtupakkumise erakapitalifirmadelt Bain ja Carlyle, mis soovivad firmat üle osta 3,4 miljardi euro eest, vahendab Reuters.
Repston OÜ uus tootmishoone sai nurgakivi
Metallitöödele ja eritellimusmööblile keskendunud ettevõte Repston OÜ rajab Tallinna külje alla Liivamäe külla tipptehnoloogiast tulvil uue tootmishoone, et rahuldada rahvusvaheliste klientide kasvavat nõudlust. Uus hoone sai 4. juulil nurgakivi.
Ericssoni langus Eestis jätkub: käibest kadus üle 100 miljoni euro
Kui 2014. aastal küündis Ericsson Eesti müügitulu üle 1,3 miljardi euro ja kasumit teenis ettevõte kümneid miljoneid, siis nüüdseks on tulemused märksa tagasihoidlikumad, kirjutab
AKG Lootsi tõi endise E-Profiili tootmisüksustele enam kui miljoni eurose välislepingu
Juuni keskel ostis AKG Lootsi OÜ pankrotistunud E-Profiili varad ning tänaseks on tootmine taastatud ning sõlmitud ka esimene leping välispartneriga kogumahus 1,1 miljonit eurot.
Veljo Konnimois: “Pöörake tähelepanu oma töötajatele, sest nende seas on pärleid”
Radius Machining tegevjuht Veljo Konnimois ei hoia oma head meelt tagasi ning tunnistab, et „Eesti parima freesija“ tiitli andmine nende ettevõtte töötajale ei tulnud talle väga suure üllatusena.
Cleveron tegi diili Decathloniga ja püstitas omamoodi rekordi
Cleveron alustas juuni lõpus koostööd maailma suurima spordikaupade jaemüüja Decathlon S.A-ga, millel on kokku 1500 kauplust. Sellega on Decathlon juba viies suurettevõte, kes viimase kahe kuu jooksul Cleveroni toodete kasutajate nimekirja lisandunud. Nii palju suuri koostööleppeid nii lühikese a...
Töötlevas tööstuses jätkus soliidne kasv
Töötleva tööstuse tootmismahu kasv on selle aasta esimesel poolel üllatavalt tugev olnud. Mais suurenes tootmismaht 5% eelmise aasta sama ajaga võrreldes. Viie kuu kokkuvõttes on tootmismahu kasvutempo olnud samuti 5% ehk isegi veidi kiirem kui eelmisel aastal, tõdeb Swedbanki vanemökonomist Liis...
Eesti parim freesija on Timo Vilumets
Eesti parima freesija tiitli ning 7-päevase Vahemere kruiisireisi Royal Carribbean laeval võitis Timo Vilumets Radius Machining OÜ-st.
Tööstuse digitaliseerimisel on abiks TalTechi laborid
Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) aitavad tõsta tööstussektori efektiivsust, leides lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks koostöös ülikooliga.
Suure-Jaani tööstuspargi vastu ei tundnud huvi ükski ettevõtja
Kui kõik kuus Viljandimaale Suure-Jaani tööstusalale kavandatavat eramukrunti leidsid teisipäevasel oksjonil omaniku, siis 16 ärimaa oksjon nurjus päev hiljem täielikult, sest ükski ettevõtja ei tulnud kohale, kirjutab Sakala.
Meretööstuse eelis on väärtusahel
Eesti meretööstuse eelis on, et meil on käes väärtusahel ja me ei pea seda kuskilt sisse rebima ega allhanketöid tegema, ütles Eesti Meretööstuse Liidu juhatuse liige Anni Hartikainen Äripäeva raadio saates “Tööstusuudised eetris”.
Börs: vase hind on tublisti alanenud; dollar muudab metallid odavamaks
Nädala börsiuudised: vase hind odavnes kvartaliga tublisti; dollari langus muudab metallid eurodes odavamaks; tsingi hind on langustrendis; rauamaak kallines kvartaliga ligi poole võrra; bensiini hind tõusis 10 protsenti.
Ettevõtja: kogu tööstus vajab digitaliseerimist ja standardtarkvara ei sobi
Multipakend Tootmine OÜ juhi Boris Tšernjaki sõnul vajab tööstussektor lähiajal jõulist digitaliseerimist. Paljud tarkvaraarendajad pakuvad ettevõtetele standardlahendusi, ent tema sõnul need reeglina ei sobi.
Stoneridge Electronics kasvatas müügitulu enam kui 62 miljoni euroni
Elektroonikatööstuse Stoneridge Electronics´i müügitulu kasvas möödunud aastal ligi 20% enam kui 62 miljoni euroni, selgub majandusaasta aruandest.
Peetri Puidu käive kasvas mullu 24% enam kui 18 miljoni euroni
Puidutööstusettevõtte Peetri Puit käive kasvas mullu 24% enam kui 18 miljoni euroni, selgub majandusaasta aruandest.
Väikelaevatootja: Euroopa-vastased hoiakud tekitavad muret
Äsja Norra turul tuletõrjepaadi hanke võitnud ning huviga muu Euroopa poole vaatava väikelaevatootja Alunaut juhi ning omaniku Mark Muru sõnul teevad ettevõtjaid murelikuks valitsuse Euroopa Liidu vastased hoiakud, sest Eesti pisike turg spetsiifilise valdkonna tegijaid elus ei hoia.
Uued turud ja Ukraina kasvatasid Liviko eksporti
Joogitootja Liviko omatoodangu eksport kasvas 2018. aastal eelmisega võrreldes 17%. Kasvu taga olid nii uued turud kui Ukraina turu müükide taastumine.
Kingo: tööstuserialasid tuleb populariseerida aktiivselt ja laiapinnaliselt
Tööstuserialasid ning kutse- ja inseneriõpet tuleb aktiivselt ja laiapinnaliselt populariseerida, ütles väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo täna kohtumisel tööstussektori esindajatega.
Ericsson ehitab uue nutika tehase
Rootsi telekomiettevõte Ericsson, millel on tehas ka Tallinnas, kavatseb ehitada uue täisautomaatse tehase USAsse järgmise aasta lõpuks, kirjutab Reuters.
Rootsi metsandushiid kasvatas Eestis hüppeliselt kasumit
Rootsi metsanduskontserni Södra kuuluv Södra Metsad OÜ teenis eelmisel aastal 6,8 miljonit eurot puhaskasumit. Aasta varem oli kasuminumber 1,3 miljonit eurot.
Kirjaneni ettevõte kasvas mühinal
Graanul Investi tütarettevõte OÜ Valga Puu müügitulu kasvas aastaga 64%, 40,1 miljoni euroni. Kiiret kasvu näitab ka kasum.
Tallinki laevaõlle pruulivad rootslased
Üle kahe aasta toimuva Tallinki ametliku laevaõlle konkursi võitis tänavu Rootsi pruulikoda Nils Oscar. Kokku oli võistlustules 14 pruulikoda.
David Beckham tegi Eesti saunatootjale 300 000 euro suuruse kingituse
Eesti saunatootja Iglucraft sai üleilmselt tuntuks jalgpallistaarile David Beckhamile iglusauna müümisega. Ettevõtte juht Priit Kallas ütles Äripäeva raadios, et nimekate klientide tasuta reklaam õpetas talle kaht: tuleb julgeda küsida ja mõelda suurelt.
Elektroonikatööstuse liidu volikogu esimeheks valiti Otto Richard Pukk
Eesti Elektroonikatööstuse Liit valis kaheks aastaks uue volikogu, mille esimeheks sai Incapi juht Otto Richard Pukk.
Leedu tööstus töötab täistuuridel
Tootmisvõimsuse kasutusmäär näitab, et Leedu tööstus töötab täistuuridel, ütles Leedu majanduse ja innovatsiooni aseminister Gintaras Vilda mais Tallinnas toimunud Targa Tööstuse konverentsil.
BLRT toetus on EASi selle aasta suurim
Sel nädalal selgus, et BLRT tütarfirma Marketex Marine OÜ kavatseb EASi toel investeerida tootmisvõimekusse 10 miljonit eurot. EAS panustab projekti miljon eurot, mis on suurim toetus, mis EAS sel aastal välja on andnud ühele ettevõttele.
Magnetic MRO leidis rahasüstiga uued osanikud
Juuni alguses otsustas lennukihooldusteenuseid pakkuv ettevõte Magnetic MRO kaasata täiendavat kapitali ligi 9 miljoni euro eest ning emiteerida 30 000 uut aktsiat. Järgmisel aastal on aga plaanis kaasata pea kaks korda rohkem raha ning otsida investoreid Euroopast.
Kogemus: nutikas kõneanalüüs tõstab klientide rahulolu
Telia partner Feelingstream on loonud kliendisuhtluse analüüsimiseks tehisintellekti, mis aitab muuhulgas leida uusi müügivõimalusi ning kasulikke vihjeid klientide ootustele vastamiseks. Klientidele logistika täisteenust pakkuv Itella Estonia proovis lahendust kolm kuud ning jäi kliendikogemuse ...
Leedo puitmajatööstus Hiinas sihib Hongkongi börsi
Vjatšeslav Leedo puitmajatööstuse Saare Erek Hiina tehase juht Fei Yingchao näeb, et mõne aasta pärast võiks ettevõtte Hiina üksus olla üks sealseid suuremaid puitmajatootjaid ning minna Hongkongi börsile.
ABB jäi teist aastat kahjumisse
Tallinna külje all Jüris tegutsev suurtööstus ABB kaotas mullu käibes ja teenis kahjumit. Rahvusvahelise kontserni Eesti üksus on ühtaegu nii maailmamajanduse võngete kui ka peakontoris tehtavate otsuste tõmbetuules.
5 põhjust, miks tootmisettevõtted ei kasva
Mis takistab tootmisettevõtte kasvu? Kas on viise, kuidas kasvada väiksema tööjõu vajadusega või tööjõudu suurendamata? Kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Marko Seier.
Cleveron alustas koostööd Ladina-Ameerika jaemüügigigandiga
Pakirobotite tootja Cleveron alustas koostööd Tšiilis baseeruva Falabella Retailiga. Kaubamajade kett kuulub Falabella Gruppi, mis on suuruselt kolmas ettevõtte kogu Ladina-Ameerikas. Falabella Retail kasutab pakirobotit Cleveron 402, mille kaudu antakse veebipoest tellitud ostud klientidele kätt...
Tootjahinnaindeks mais langes
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta mais võrreldes aprilliga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta maiga 1,1%.
Tööstusuudised 20.06.2019
Valio peab Soomes miljoneid maksma
Helsingi esimese astme kohus mõistis Eestiski tegutsevalt Valiolt kahe väiketootja heaks välja kokku 8 miljoni euro suuruse hüvitise seoses konkurentsireeglite rikkumisega, kirjutab Kauppalehti.
BLRT investeerib puurtornide tootmisse 10 miljonit
Masinatööstuse BLRT tütarfirma Marketex Marine OÜ kavatseb EASi toel investeerida tootmisvõimekusse 10 miljonit eurot.