Tippjuht: majanduses on kõige olulisemad lihttöölised
Piimaühistu E-Piima pikaaegse juhi Jaanus Murakase sõnul on Eestis tekkinud pealiskaudne arusaam, nagu peaksid kõik töökohad olema kõrge lisandväärtusega.
Farmi ja Tere tooted valiti Euroopa suurima toidumessi SIAL innovatsioonistendi
Tere ja Farmi tooted valiti oktoobrikuus Pariisis toimuva Euroopa suurima toidumessi SIAL 2018 innovaatiliste toodete stendi, milles seast valitakse oktoobrikuus välja innovatsiooniauhindade kuld, hõbe ja pronks.
Baltic Workboatsi juhatuse liikmeks valiti Jaano Vink
Saaremaa laevaehitusettevõte Baltic Workboats (BWB) valis juhatuse liikmeks pikaaegse juhtimiskogemusega Jaano Vinki.
Mööblitootjad peavad pingutama, et ellu jääda
Tiheda konkurentsi ja hinnatundlike klientide tõttu peavad kodumööbli tootjad üha enam pingutama ning tootearendusse panustama, sest muidu enam turul läbi ei löö.
Tootearendusse tuleb panustada senisest enam
Ettevõtted peaksid mõistma, et tootearendus on samasugune hügieen nagu raamatupidamine, ütleb metallitööstuse Radius Machining omanik ja Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu liige Veljo Konnimois.
Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu asus juhtima Teet Soorm
Ühistu Eesti Lihatööstus uueks nõukogu esimeheks sai endine HKScani lihatööstuse endine juht Teet Soorm.
Põltsamaa kolmekordistas kurgiteoks tootmistööliste arvu
Põltsamaa alustas tänavust kurgitegu ja kahe kuu jooksul pannakse purki üle 2200 tonni kurki. Ajakriitilise ja töömahuka protsessi tõttu tootmistöötajate arv suvel kolmekordistub.
Ministeerium tegi Oviiri plaani maatasa
Majandusministeerium on Liisa Oviiriga nõus, et firmade väikeomanike vähene kaitse on probleem, ent ei pea õigeks endise ettevõtlusministri plaani kehtestada firmadele sunduslik dividend.
Eestisse lähetatud töötajatest teavitamise kord muutus
Alates 15. juulist 2018 tuleb lähetatud töötajatest Tööinspektsiooni teavitada enne lähetatud töötaja tööle asumist Eestis. Teavitamata jätmise korral võib kohustust rikkunud ettevõtet karistada kuni 32 000 euro suuruse trahviga.
Noored said proovida kätt saarlaste elektroonikatööstuses
Saaremaa suurim elektroonikatööstus Incap kutsub igal aastal praktikale noori, kes huvituvad inseneeriast ja tahavad proovida järgi, kuidas käib töö moodsa tehnoloogiaga elektroonikatehases. Tänavu valis tehas praktikale 5 tütarlast, kes tõdesid, et praktika annab kogemusi, mida koolis vaid teoor...
EAS: riiklikele ühisstendidele lisandub välismessi toetus
Kui siiani on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetanud ettevõtete osalemist välismessidel riiklikel ühisstendidel, siis alates tänasest saavad ettevõtted lisaks taotleda riigi tuge eraldi messiboksi välja panemiseks, mis aitab ettevõtjatel osaleda just neile kõige olulisematel erialamessi...
Eesti ekspordib töötlemata puitu liiga odavalt
Aastatel 2015–2017 on Eesti eksportinud peamistesse sihtriikidesse töötlemata puitu odavamalt, kui on nendes riikides toote keskmine impordihind, selgub statistikaameti värskest analüüsist.
Sirje Potisepp: riigi retoorika on tööandjale solvav
Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp tõdes Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et sotsiaalministeeriumi retoorika, justkui parandaks kohustus töötajat tööõnnetuse vastu kindlustada ettevõtja vastutustunnet, on tööandjale solvav.
Alkoholi suurtootjad naudivad kasumeid, väiketootjad hoiavad kasvu tagasi
Oleme täna jõudnud olukorda, kus alkoholi suurtootjad Eestis naudivad aktsiisi tõusust hoolimata kasvavaid kasumeid, samal ajal kui kodumaised väiketootjad oma kasvu jõuga tagasi hoiavad. Kuidas on tekkinud selline olukord?
Mida jälgib väikeettevõtja, et teada, kuidas tal läheb?
Kirjutasime mõni aeg tagasi sellest, kas ja kuidas digitaliseerida kuni 10 töötajaga ettevõtet. Ariklis tõime välja, et peale töökorralduse kokkuleppimist ja soovitavalt tasuta digilahenduste kasutuselevõtmist peab mõtlema veelgi enam sellele, millist infot on vaja ettevõtte paremaks toimimiseks...
Eesti majatootjad said oma portaali
Juulis avas oma uksed esimene portaal Eestis, mis koondab ühele veebiaadressile kokku Eesti majatootjate toodangu. Houses24.ee aitab tarbijatel erinevate tootjate maju omavahel võrrelda ja tootjatel ka eksporti kasvatada.
Mais kaubavahetus suurenes
Kaupade eksport suurenes 2018. aasta mais võrreldes 2017. aasta maiga 7% ja import 11%, teatas statistikaamet. Kaubavahetuse kasvu mõjutas peamiselt mineraalsete toodete ekspordi ja impordi suurenemine.
Ensto Keila tehases valmivad Norra lennujaamadele elektriautode laadimisjaamad
Ensto Ensek sõlmis juulis Norra ettevõte Avinoriga hankelepingu, mille raames tarnib Ensto Ensek esimeses etapis 1000 elektriautode laadimisjaama kümnetele Norra lennujaamadele.
PRFoods hakkab kalakasvatust rajama
PRFoodsi tütarettevõtja Saaremere Kala esitas avamere kalakasvatuse kompleksi rajamiseks hoonestusloa taotluse, seisab börsiteates.
Haagisetootja Respo Haagised avas Tallinnas esinduse
Eesti haagisetootja Respo Haagised avas täna Tallinnas haagiste müügiesinduse, mis asub linna piiril Peetri külas. Samas hakkab tegutsema ka igat marki kerghaagiseid hooldav ja remontiv hooldustöökoda.
Viljandimaal käivitub miljon maksnud talumeierei
Viljandimaal tegutsev Pajumäe talu avab homme uue talumeierei, mis võimaldab töödelda 3000 liitrit piima päevas.
Maa tuleb täita laste või võõrtööjõuga
Erinevatest kultuuridest pärit töötajaid tuleb Eesti ettevõtetesse järjest rohkem ja seetõttu on oluline mõista, kuidas nendega käituda, kirjutab Arvato Services Estonia personalijuht Pille Room.
Adven: ootame 30% hinnatõusu
Saabuval talvel kasvavad puiduhakke kulud ligi kolmandiku võrra, prognoosib energiatootja Adven Eesti.
Loe, kuidas Saku Õlletehas energiakulusid 20% võrra kokku hoiab
Saku Õlletehase tootmisdirektori Marika Tungeli sõnul on kulude kokkuhoid ja tootmisprotsesside efektiivsus ettevõttel pidevalt fookuses.
Farmi piimatooted pääsevad müüki Rootsi suurimasse ICA kaupluseketti
Alates tänavu augustikuust jõuavad Farmi piimatooted müügile Rootsi juhtivasse ICA toidukaupluste ketti, mille turuosa on on koduturul ca 40%. Rootsi on Soome kõrval juba teine Skandinaavia riik, kus Farmi piimatooted pääsevad suurte supermarketite püsivalikusse.
IoT – millest alustada?
IoT ettevõtet tuleb ehitada ülevalt alla, alustades kliendi soovitud lõpptulemuse väljaselgitamisega, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Toomas Olli.
Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse karbi- ja vetikakasvatust
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl.
PRFoods laiendab kalakasvatust
PRFoodsi tütarettevõte Saaremere Kala sõlmis eile lepingu, millega omandab OÜ-s REDSTORM enamusosaluse.
Piimatootjad jõuavad uutele välisturgudele
Neli Eesti piimatootjat hakkavad peagi oma toodangut eksportima Hiina ja Tšiilisse: Eestis ainsana imiku piimaasendajaid valmistavale ASile Solbritt avaneb peagi võimalusterohke Hiina turg.
Kolm trendi pagaritööstuses
15.–20. septembril Münchenis toimuv pagaritööstuse mess IBA 2018 keskendub kolmele põhitrendile.
Energiasäästlikud lahendused
Uuring: Eesti ettevõtted investeerivad rohkem seadmetesse kui inimestesse
Arenguseire Keskuse tellitud uuringust selgub, et kriisijärgsetel aastatel on tootmise efektiivsuse kasv Eestis aeglustunud.
Kes on Tallinna Sadama salapärane uus partner?
Mitmesaja miljoni euro suurust investeeringut Muugale tegema hakkav MPG AgroProductioni taga on investorid Ukrainast, Venemaalt ja Inglismaalt, ütles Tallinna Sadama juht Valdo Kalm.
A. Le Coq: oodata võiks elektrirallit
Õlletootja A. Le Coqi juht Tarmo Noop jäi elektri hinnatõusu kommenteerides pigem optimistlikuks, ent tõdes, et hinnatõus tähendab üldiselt ka suuremaid kulutusi tarbijale.
Puidutöösturid näevad kallis elektris head võimalust
Suure tõenäosusega loob elektri hinna tõus soodsa pinnase alternatiivsete ja säästlike energiaallikate kasutuselevõtuks, leidsid Puitkarkassmajade ehitaja Matek ning liimpuidutootja Barrus.
Vetevool: aktsiisid on natuke metsa läinud
Aktsiisid on meil natuke metsa läinud ja selle eest tuleks võtta vastutus, ütleb ettevõtja ja kalatööstuse M.V.Wool omanik Mati Vetevool.
Euroopa õlletööstus seisab kriisi lävel
Põhja-Euroopa pruulikojad vaevlevad õllenappuses, tapamajad seisavad sulgemise äärel ja brittidel on üha keerulisem leida poelettidelt populaarseid hommikusööke.
Vead, mis võtavad meilt poolteist päeva
Kas teadsid, et nädalas võib meil ainuüksi vigade kontrollimisele ja parandamisele kuluda kuni poolteist päeva?
Eestigi saab Trumpi tariifidega pihta
USA presidendi Donald Trumpi terasetariifid lisavad ületootmise all vaaruva turu õlule lisaraskuse. Ees ootav madalate hindade ja tehaste sulgemise aeg ei lähe mööda ka Eestist.
EAS toetab Stora Enso finantsteenuste keskust 200 000 euroga
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab ligi 200 000 euroga Stora Enso Tallinna teenusekeskuse arendamist kogu kontserni peamiseks finantsteenuste keskuseks.
Tööstusettevõtjad tootsid mullusest rohkem
Tööstusettevõtted tootsid tänavu mais 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta mais, teatas statistikaamet. Toodang suurenes töötlevas töötuses ja mäetööstuses, kuid vähenes olulisemalt energeetikas.
Elektroonikatootja Eolane Tallinn kasvatas hüppeliselt käivet, tootmismahte ja eksporti
Tallinnas Lasnamäel tegutsev Eesti üks suuremaid elektroonikatööstusi AS Eolane Tallinn kasvatas eelmisel aastal hüppeliselt käivet, tootmismahte ja eksporti ning lõi kolmandiku võrra uusi töökohti.
Sogenbits: tööjõuprobleemi mõju laieneb
Tööstus kannatab tööjõupuuduse all praegu kõige rohkem, kuid see jõuab laviinina ka teistesse sektoritesse. See probleem jõuab paljudele kohale ehk siis, kui meie haiglates pole enam hooldajaid, usub HANZA Mechanics Tartu ja Narva tehaste juht Emöke Sogenbits.
Stora Enso finantskeskus tuleb Tallinna
Stora Enso kontsern hakkab Tallinna finantsteenuste keskust kiiresti kasvatama ja edaspidi koondub just siia suurem osa kontserni jagatud finantsteenustega seotud rollidest, kirjutab Finantsuudised.
Börs: kaubandussõda tekitab metalliturgudel ebakindlust; nafta tõuseb; vask langeb
Nädala börsiuudised: Hiina terasetootjad toetavad rauamaagi hinda; kaubandussõda tekitab metalliturgudel ebakindlust; vase hinnalangus süvenes; nafta pöördus järsult tõusule, bensiin jälle kallinemas.
Liviko aktsiis Eestile vähenes kolmandiku võrra
2017. aastal maksis Liviko 35,2 miljonit eurot aktsiisi Eesti riigieelarvesse, kuid aasta varem oli summa 54,1 miljonit eurot, teatas alkoholitootja.
10 viga, mida ettevõtted pilve kolides teevad
Me sõltume oma igapäevaste eesmärkide saavutamisel aina rohkem tehnoloogiast, seda nii äris kui isiklikus elus. Suhtlusest ja rakendustest andmete salvestamise ja arenenud analüütikani, me vajame lahendusi, mis on tõhusad ja usaldusväärsed, kirjutab Columbus Eesti oma blogis.
Allikmäe tselluloositehasest: mõju tulevastele investeeringutele pole
Harju Elektri peadirektori Andres Allikmäe sõnul pole Est-For Investi kavandatava tselluloositehase riigi eriplaneeringu menetlemise lõpetamisel mingit mõju tulevastele investeeringutele.
Palo: eriplaneeringuid erainvestoritele enam ei tule
Väga tõenäoliselt me eriplaneeringuid eraprojektidele enam ei tee, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis tselluloositehase projektist rääkinud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urvo Palo.
Aal: praegu ei tule kõne allagi, et me ei investeeri
Elektroonikafirma Enics Eesti ASi juht Jaanus Aal ütles Äripäevale, et praeguses majanduskeskkonnas ei tule kõne allagi, et ettevõte ei investeeri.