Palo: riik on valmis tootearendusse panustama
Ettevõtete innovaatilisust on vaja suurendada ning sellepärast on ka riik valmis tootearendusse panustama, ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ettevõtete innovatsiooniuuringut kommenteerides.
Tööstusettevõtted on aktiivsed uuenduste elluviijad
Ettevõtete innovatsiooniuuringu andmeil olid 2016. aastal 47,7% Eesti ettevõtteist uuenduslikud, teatas statistikaamet. Aktiivsemad uuenduste elluviijad on tööstussektori ettevõtted.
Microsoft Dynamics 365 viis eelist tootjatele
Hiljuti tootlikkuse optimeerimise ja kliendirahulolu vahele tekkinud suhe on tootmistööstust mõnevõrra häirinud, kirjutab Columbus Eesti oma blogis.
Milrem Robotics palkab 20 inseneri ja käivitab uue ärisuuna
Mehitamata maismaasõidukite tootja ning tarkade robotlahenduste arendaja Milrem Robotics alustas kampaaniat 15-20 inseneri värbamiseks ning hakkab uue ärisuunana pakkuma tootearenduse teenust.
Kuidas tööstuses valgustust renoveerida?
Tööstusvalgustuse renoveerimine ei ole nii lihtne, et võtad esimese ettejuhtuva leedvalgusti ning asendad olemasolevatega.
Härms: ministeerium vaatab piirikaubandust läbi roosade prillide
Ministeeriumi esitatud maksulaekumiste prognoos vaatab aktsiisitõusust põhjustatud piirikaubanduse mõjule kahjuks jätkuvalt läbi väga roosade prillide, kajastades pigem soovunelmat kui tegelikku elu Eesti lõuna- ja põhjapiiril, kirjutab Saku Õlletehase ASi juhatuse liige Jaan Härms täna avalikust...
Tootja kogemus: tungiv vajadus sundis töötajate digioskusi arendama
Ehitusmaterjalide tootmisega tegelevas ASis Talot viidi hiljuti DigiABC projekti raames läbi digioskuste koolitused, mis andsid vajalikke teadmisi kõigile töötajatele. Koolituse kasuks otsustas ettevõte seetõttu, et osa töötajaid, eriti vanemaealisi, tundsid end arvutiga töötades ebakindlalt.
Tööstuspoliitika prioriteetide seadmiseks ja elluviimiseks kutsuti kokku koostöökogu
Täna kohtus esimest korda tööstuspoliitika ekspertkogu, kes hakkab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel koordineerima tööstuspoliitika tulevikutegevusi ning nende täitmist.
Maru Ehitus ja Chemi-Pharm sõlmisid lepingu tootmishoone ehitamiseks
Maru Ehitus AS sõlmis 11. aprillil lepingu Chemi-Pharm AS uue tootmishoone ehitamiseks, kirjutab Maru Ehitus oma kodulehel.
Piirikaubandus võtab alkoholist veerandi
Kiire alkoholiaktsiisi tõus on piirikaubandust sama kiirelt elavdanud ning rahandusministeerium peab eeldatavat maksulaekumist märkimisväärselt korrigeerima.
Eesti tootjad esmakordselt puitmajade ühisstendiga messil Nordbygg
Eesti puitmajatootjad osalesid esmakordselt Põhja-Euroopa suurimal ja iga kahe aasta tagant Stockholmis toimuval ehitusmessil Nordbygg. Parima tulemuse saavutamiseks võeti ettevõtete eksponeerimiseks uus lähenemine – ühisel initsiatiivil ja koostöös mindi messile Eesti puitmajatootjate ühisstendiga.
Eesti õlletootjad murdsid Rootsi suurima kaubandusketi põhivalikusse
Väikepruulikojad Tanker ja Põhjala ekspordivad alates aprillist Eesti käsitööõlut Rootsi suurima kaubandusketi ICA tellimusel kõikidesse kauplustesse üle riigi.
Kuidas uus andmekaitsemäärus (GDPR) tööstust mõjutab?
Mis seisus olete võrreldes konkurendiga?
Et kaubandussektoris teisi edastada, on ettevõtete vahelises võidujooksus tähtis teada, kus parasjagu asutakse võrreldes konkurendiga. See annab eelduse olla vähemteadlikest konkurentidest mõned sammud ees.
Aakre moosiäris on kogu aeg midagi katsetamisel
Septembris saab eestimaistest marjadest ja puuviljadest moose valmistav ettevõte Bacula 29 aastaseks. Bacula moose müüakse Aakre Moosi kaubamärgi all ja selles äris on kogu aeg tootearenduses midagi katsetamisel.
PRFoods paisutas müügikäivet
PRFoodsi märtsi auditeerimata konsolideeritud käive kasvas tänu uute ettevõtete lisandumisele võrrelduna eelmise aasta märtsiga 94,7% ehk 3,7 miljoni euro võrra, paisudes 7,5 miljoni euroni.
Börs: vasest tuleb puudus, alumiiniumi ülikiire tõus
Nädala börsiuudised: alumiinium tõusis 30 aasta kiireimas tempos; eksperdid: vasest tuleb tulevikus puudus; tsingi hind pöördus langusesse; nafta hinnad enam kui kolme aasta tipus.
Tööstustoodangu kasv pidurdub kiirelt
Tööstustoodangu aastakasv pidurdub Euroopas kuu kuu järel ning annab märku majanduskasvu aeglustumisest.
Digivisionäärid vajavad mõjuvõimu
Digivisionäär võib ettevõttes olla igaüks, kuid tal peab olema mõjuvõimu. Ilma mõjuvõimu ja järjepidevuseta ei pruugi visioon käegakatsutavat tulemust tuua, kirjutab Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Marko Seier.
Tellija vastutagu töötajate lubade eest
Illegaalsete välistöötajate probleemi oleks lihtne lahendada, kui panna Eestis sarnaselt Soomele tööjõu legaalsuse eest vastutama töö tellija, kellel on õigus seda peatöövõtjalt nõuda, kirjutab personalifirma Finesta juht Heikki Mäki.
Peeter Kibe: ostmine on alahinnatud
Ostmine on väärtusahelas pisut alahinnatud või kõrvale jäetud ja see peaks olema juhtimises kõrgemalt hinnatud, usub Kalevi ja Põltsamaa Felixi tehaseid omava Orkla Eesti ostujuht Peeter Kibe.
Väärsi müüb osaluse Milremis
Kuldar Väärsi müüb oma 40 protsendi suuruse osaluse kaitsetööstusfirmas Milrem LCMis Mootor Grupile.
Utilitase esimese kvartali energiatoodang kasvas 12 protsenti
Utilitas tootis 2018. aasta esimeses kvartalis 796 000 MWh soojus- ja elektrienergiat, mida oli 2017. aasta kolme esimese kuuga võrreldes 12 protsenti rohkem.
Palkmajatootja: töömehi on raske leida
Räpinas käsitööpalkmaju ehitava Hobbitoni juht Andrus Prangli nägi juba eelmisel aastal ekspordikasvu, viimastel kuudel on see ainult suurenenud.
„Kõige hullem on seisak“
Elektriseadmeid eksportiva Harju Elektri juhi Andres Allikmäe sõnul on ettevõttel tugev hoog sees, kuid Eesti firmad võiksid müüa välisriikidesse rohkem valmistooteid.
Veebruaris kasvas kaupade eksport 15%
Kaupade eksport suurenes veebruaris võrreldes 2017. aasta veebruariga 15% ja import 13%, teatas statistikaamet. Oluliselt kasvas eksport Euroopa Liidu välistesse riikidesse ja kõige enam eksporditi mineraalseid tooteid.
Enefit Greeni soojuse toodang kasvas märtsis 59%
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis märtsis Iru, Paide ja Valka elektrijaamas kokku 109 gigavatt-tundi soojust, kasvatades eelmise aasta sama ajaga võrreldes toodangut tervelt 59%.
Elektroonikatööstus: Eesti lõikab kasu sagedasemate tootepartiide trendist
Hiinast väljakolimise kõrval lõikab Eesti kasu teisest olulisest trendist, milleks on väiksemad, aga sagedasemad tootepartiid, ütleb Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juhatuse liige ja elektroonikatehase Incap juht Otto Richard Pukk.
Veljo Ipits valiti teist korda Toiduliidu volikogu esimeheks
Eesti Toiduainetööstuse Liidu üldkoosolek valis Veljo Ipitsa ühehäälselt liidu volikogu esimeheks järgmiseks kolm aastat kestvaks ametiajaks.
Uute tööstuskinnisvara objektide rahastamine võib Ida-Virumaal lihtsustuda
SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus (IVIA) juhatuse liige Teet Kuusmik ütles intervjuus, et tööstusettevõtete huvi kasv Ida-Virumaa vastu kasvatab lähiaastatel kinnisvara järelturu likviidsust - see muudab ka uute projektide finantseerimise lihtsamaks.
Eesti Masinatööstuse Liit valis uue nõukogu ja tunnustas parimaid
5. aprillil toimus Eesti Masinatööstuse Liit MTÜ üldkogu, kus valiti järgmiseks kaheks aastaks masina- ja metallitööstuse valdkonna arenguga tegelev nõukogu ja tunnustati aasta parimaid.
AQ Lasertool ostab Mecanova OY
3. aprillil kirjutasid AQ Group AB ja lehtmetalli tootev Mecanova OY alla tehingule, mille tulemusel liigub viimane Rootsi suurfirma kätte. Mõlemal ettevõttel on oma allüksus ka Pärnu linnas.
Börs: Trumpi uute tariifide plaan pani tööstusmetallid surve alla
Nädala börsiuudised: Trump uute tariifide plaan pani tööstusmetallid surve alla; kulla hinnal on teistest metallidest paremini läinud; tariifid mõjutavad kõige enam alumiiniumit; nafta hind langes.
Riik jätkab miljarditehase eriplaneeringuga
Tartu linn ja Tartumaa omavalitsuste liit pöördusid valitsuse poole ettepanekuga lõpetada puidurafineerimistehase riigi eriplaneering, kuid valitsus leidis, et sellega tuleb jätkata.
Saksamaa tööstustoodang pidurdus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180406/NEWS/180409777/AR/0/AR-180409777.jpgFOTO: epa Saksamaa tööstustoodang tegi veebruaris mitme aasta suurima pidurdumise, meeleoludele mõjub rõhuvalt globaalse protektsionismi ähvardus.
Suurtööstusel maksudega skeemitamise kahtlus
Maksuamet kahtlustab Loksa suurtööandjast metallitööstust pea 2 miljonit eurot väärt maksuskeemis, kus renditööjõu kasutamise sildi all jäeti maksmata tööjõumakse, kusjuures väidetavalt fiktiivsete arvete põhjal küsiti riigilt raha veel tagasigi.
Columbus Eesti kutsub osalema turu-uuringus
Osale turu-uuringus! 2 minutit ja Eesti tipp-digitaiseerimisekspertide personaalsed soovitused on Sinu!
Uuring: eestlased eelistavad aina enam kodumaist
Eesti Toiduainetööstuse Liit tutvustas veebruari lõpus kodu-maise toidukauba eelistamise uuringut, millest selgus, et 90% Eesti tarbijatest eelistavad oma hoiakutes kodumaist toidukaupa.
Aasta Tehasemaja 2018 võitja valitud
Eesti Puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimus kaheksandat korda. Võistlustööde seast valiti parimaks tehasemajaks Kodumaja (KM Element OÜ) toodetud kortermajade kompleks Norras.
Frid Kaljas: tööstus 4.0 tähendab ennekõike koostööd
Tööstus 4.0 ja digitaliseerimine tähendab ennekõike koostööd ja meil tuleks üle saada mentaliteedist, et igaüks pusib üksi, rääkis Festo Baltikumi müügijuht Frid Kaljas eile toimunud konverentsil "Tark Tööstus".
Hobipruulijad jooksevad tormi mini-õlletehase võidu nimel
Esmakordselt toimuvale Eesti kodupruulijate võistlusele jõudis end juba enne õllede hindamise reglemendi valmimist registreerida ligi 20 õllepruulijat Eesti eri paigust. Hobipruulijatel on võistlustööde esitamiseks aega 20. juunini.
Tootmisnumbrid lennutavad Tesla aktsiat
Elektriautotootja Tesla teatas täna esimese kvartali tootmisnumbrid, mis osutusid oodatust paremaks. Aktsia läks lendu juba enne börsi avamist.
Kuidas ettevõtted ressrusitõhususe toetust kasutavad?
2017. aastal said kuus ettevõtet ressursitõhususe toetust kogumahus kuus miljonit eurot. Kes need ettevõtted on ja milleks toetust kasutati?
Majatootjad sõlmisid Norras suurlepingu
Moodulmajade tootja Q-haus Baltic sõlmis mullu novembris Norras suurlepingu 48 maja tootmiseks ja tarnimiseks. Suurprojektiga on seotud kokku neli Eesti majatehast.
Konverents "Tark Tööstus" - vaata galeriid!
Eile, 3. aprillil toimus Tööstusuudised.ee ja Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC korraldatud konverents "Tark Tööstus: ettevõtete digitaliseerimine ja regionaalne koostöö". Vaata galeriid!
Investeeringuid tehnoloogiasse ei saa vältida
Tootjad tajuvad tehnoloogiasse investeerimist tihti kuluna, mida saab vältida, kuid paljud ei mõista, et selle investeeringu vältimine takistab kasvu, rääkis Datawrighti juht Andy Gough väljaandele The Manufacturer.
Reps: kutsehariduse süsteem ei ole olnud piisavalt paindlik
Viimasel ajal räägivad tööandjad, et kutsekoolid toodavad erialasid, millest pole tööturul mingit tolku. Haridusminister Mailis Reps tunnistab, et kutsekoolid pole olnud piisavalt paindlikud.
Kas 4.0 peaks olema iga töösturi eesmärk?
Tööstus 4.0 on praegu kuum teema. Kuna Eestis on aga palju väikeseid ja keskmise suurusega tööstusettevõtteid, ei pruugi just neljanda põlvkonna tööstus olla vajalik ega võimalik kõikide jaoks. Lähtuda tuleks ettevõtte võimalustest ja tulevikuplaanidest.
Tööstustoodangu maht veebruaris kasvas
Tööstusettevõtted tootsid 2018. aasta veebruaris 2% rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet. Toodang suurenes mäetööstuses ja energeetikas. Töötleva tööstuse toodang jäi mullusele tasemele.
Äripäev läheb üle huvipõhistele e-mailidele
Alates mai lõpust hakkab Äripäev saatma klientidele vaid inimese enda poolt määratud huvialadest lähtuvaid emailipakkumisi ning uudiskirju.