igus laiendab maailma suurimat keermelattide poodi uue mutri materjaliga
Uue vastupidava iglidur J200 abil suurendab igus oma suurimat keermelati süsteemide valikut kataloogis ja veebis.
Ericssoni ostujuht Angela Rohtla: peame olema aina kiiremad
Pärnu Tarneahelakonverentsil esineva Ericssoni Saksamaa ja Rootsi
30% tõhusamaks lihtsate võtetega
Kõikides tootmisettevõtetes esineb mingil määral ressursi raiskamist, mistõttu on lihtsate võtetega võimalik vähemalt 30% efektiivsuse kasvu saavutada, usub koolitaja Jari Kukkonen.
Lõhmuse fondi suuromanduses Fenestra noolib Soome aknatootjat
Eestlaste aknatootja Fenestra on ostmas enne aastavahetust Soomes pankrotti läinud aknatootjat Domus, kirjutab Kauppalehti.
Rohkem välistööjõudu ei too õnne õuele
Kuigi tööjõunappus pärsib majanduskasvu ja seab ettevõtted raskesse olukorda, ei pruugi suurem hulk välistööjõudu oodatud õnne õuele tuua, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor oma nädalakommentaaris.
Börs: katastroof tõstis rauamaagi hinda 13%
Nädala börsiuudised: baasmetallid kallinesid; tammi kokkukukkumine pani rauamaagi kallinema; USA eemaldas Rusalilt sanktsioonid; kulla hind tõusis üheksa kuu tippu; naftahinnad stabiilsed, kütusehinnad kallinesid.
Tarneahela riskiekspert Omera Khan: kiirus sunnib konkurente ühendama jõud
Tarneahela professor ja riskiekspert Omera Khan ütleb, et turgude muutumise kiirus ning soov vähendada kulusid ja suurendada kasumlikkust sunnivad konkurente ühendama jõud.
"Eksporditegu 2018” auhinna sai Cleveron
KredEx Krediidikindlustus andis täna üle traditsioonilise eksporditeo auhinna, mille pälvis Cleveron.
Digitaliseerimine: probleemide põhjused on tihti ootamatus kohas
Tihtipeale ei ole probleemide tegelikud põhjused seal, kus nad esialgu paistavad olevat - nii võttis Columbus Eesti digitaliseerimisekspert Indrek Sabul PROLOG Tarneahelakonverentsil ühe lausega kokku oma kogemused paarikümnes ettevõttes läbi viidud digitaliseerimise analüüsidest.
Coca-Cola uutel toodetel läks hästi
Heiki Einpaul: suured tööstusinvesteeringud otsivad atraktiivsemaid riike
Suured tööstusinvesteeringud otsivad tulevikus meie praeguse poliitika jätkudes atraktiivsemaid tingimusi võimaldavaid riike, hoiatab Hekoteki omanik Heiki Einpaul.
Operail käivitas Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliini
Eile esimese sõidu uuel riigisisesel Tartu-Sillamäe-Tartu konteinerrongiliinil teinud Operail on võtnud eesmärgiks vähendada kaubaautode liiklust Eesti maanteedel ning üha enam kaupu transportida rööbastel.
Nordecon ehitab Paidesse mitmekümne miljoni eest E-Piimale tehase
AS E-Piim Tootmine on oma uue rajatava tehase ehitushankel tunnistanud edukaks AS Nordeconi pakkumuse, teatas ehitusettevõte börsiteates.
8 klassikalist raiskamist
Lean-juhtimine on juhtimisfilosoofia, mis käsitleb kaheksat klassikalist raiskamist, millest väidetavalt vähemalt pooled esinevad igas töökeskkonnas. Kui sa suudad need raiskamised tuvastada, siis näed, kui lihtsate tegevustega on tegelikult võimalik aega juurde võita.
Livonia Partners ostis enamusosaluse aknatootjas Fenestra
Investeerimisfond Livonia Partners omandas 60 protsenti aknatootjast AS Fenestra, eesmärgiga toetada ettevõtte kiiret kasvu eksportturgudel. Tehingu kiitis heaks konkurentsiamet.
Hanza Mechanics tunnustab Tartu kutseõppureid stipendiumiga
Juba kolmandat aastat annab HANZA Mechanics Tartu välja stipendiumi Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikavaldkonna õppuritele, et tunnustada ja motiveerida nende õpinguid, teatas kool.
Mööblitootja palkab töötajaid lihtsa nipiga
Mööblitootja Kitman Thulema juhataja Aivo Sikka ütleb, et nende ettevõttes on kõik ametikohad täidetud, selleni on viinud lihtne nipp.
Eesti teadus on heas seisus, kuid raha napib
Saates kõneleme teaduse rahastusest, teemat kommenteerivad Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel ja TalTechi inseneeriateaduskonna teadusprodekaan Argo Rosin.
Huhtamäki hakkab McDonald'sile paberkõrsi tootma
Soome pakendikontsern Huhtamäki teatas esmaspäeval, et asub valmistama puukiust tehtud kõrsi ning tarnima neid suurtele toidukettidele nagu McDonald's.
10 fakti, mida Sa pead teadma uuest majandustarkvarast Suno365
Suno365 on uus liige digitaliseerimisettevõtte Columbus Eesti portfellis. Suno365 paistab silma turul kahe ambitsiooniga – automatiseeritud raamatupidamine ning parim juhtimisaruandlus. Kuid kõige selle kõrval üllatab ta ka kaasaegse tootmislahendusega. Mis on need 10 fakti, mida uue majandustark...
Lenne lasterõivaste tootja: me ei ostaks iialgi Baltikat
Aastaid edukat lasterõivaste äri ajanud perefirma Lenne üks omanikke Meeli Leeman ütleb, et nad ei ostaks iialgi Eesti teist suurt rõivatöösturit Baltika Gruppi.
Börs: kaubanduspiirangud survestavad vaske; kõik metallid surve all
Nädala börsiuudised: kaubanduspinged survestavad vaske; tugevam dollar survestas nädala lõpus kõiki metalle; kulla hind langes; nafta sattus surve alla.
"Tööstusuudised eetris": Eesti teadus on heas seisus, kuid raha napib
Esmaspäeval, 11. veebruaril on eetris järjekordne "Tööstusuudised eetris", kus on juttu teadusest ja rahastamisest. Saatekülalised on Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel ja TalTechi inseneriteaduskonna teadusprodekaan Argo Rosin.
Investeerimispank andis Eesti tehnoloogiafirmale 12 miljonit
Eesti ettevõte Elcogen loodab Euroopa Investeerimispangalt saadud 12 miljoni eurose laenuga kasvada kolme aastaga maailma juhtivaks kütuseelementide tootjaks.
Tootmisjuht: minu teadmised läksid masu ajal väga hinda
Kui majanduskriis umbes kümme aastat tagasi ettevõtteid korralikult räsis ja nii mõnedki neist pankrotti viis, oli kogenud tootmisjuht Ingrid Joost oma teadmistega õigel ajal õiges kohas. “Minu teadmised läksid siis väga hinda,” meenutab ta seda keerulist perioodi.
10 fakti, mida Sa pead teadma uuest majandustarkvarast Suno365
Suno365 on uus liige digitaliseerimisettevõtte Columbus Eesti portfellis. Suno365 paistab silma turul kahe ambitsiooniga – automatiseeritud raamatupidamine ning parim juhtimisaruandlus. Kuid kõige selle kõrval üllatab ta ka kaasaegse tootmislahendusega. Mis on need 10 fakti, mida uue majandustark...
Hekotek võistleb Eksporditegu 2018 konkursil
KredEx Krediidikindlustuse Facebooki lehel on võimalik valida “Eksporditegu 2018” konkursil osalevate ettevõtete seast enda lemmik. Tänavu viiendat korda välja antavale eksporditeo auhinnale kandideerivad 13 Eesti ettevõtet, nende seas ka puidugraanulitehaste rajaja Hekotek AS.
Eesti tööstuses levinud Lenze sagedusmuundurite tootmine lõpetatakse
Saksa sagedusmuundurite ja servoinverterite tootja Lenze lõpetab osade sagedusmuundurite seeriate tootmise. Muundurid on levinud ka Eesti tööstuses, mistõttu tasuks tootjatel kontrollida varude olemasolu.
Tehnopol korraldab tööstustele digitaliseerimise arendusmaratoni
Veebruaris on kõikidel Eesti tööstusettevõtetel võimalus valida välja digitaliseerimisega seotud probleem, mida ei ole suudetud oma jõududega lahendada ning registreerida ennast tasuta arendusmaratonile.
Rodion Põder: kiirus võib ettevõtte jaoks ohtlik olla
Kiirus, paindlikkus või automatiseerimine võivad ettevõtte strateegia jaoks tihti ohtlikud olla, ütleb Pärnu Tarneahelakonverentsil esinev BLS Logistics kommertsjuht Rodion Põder.
Endised Premia juhid läksid La Muu omanikeks
Ökojäätisetootja La Muu omanikeringi asus endine Premia jäätisetööstuse juhtkond, teatas ettevõte.
Ühistut Eesti Lihatööstus ähvardab pankrot
Tartu maakohus Lõuna-Eesti ühistule Eesti Lihatööstus ajutise pankrotihalduri, pankroti väljakuulutamise küsimuses võtab kohus seisukoha märtsi alguses,
Aiamajade tootja vahetas juhi välja
Hollandlastele kuuluv aiamajade tootjat Lasita Maja pikalt juhtinud Kaido Maisvee asemele astus Marko Pärn.
Wendre: Otsustasime Amazonis jõuliselt turule siseneda
Wendre võttis kohe alguses teadliku otsuse Amazonis jõuliselt turule siseneda ning kasutati makstud turundust, et jõuda esilehele. Wendre e-kaubanduse juht Rainer Toome sõnul tõi edu ka atraktiivsete hindadega müümine.
Börs: katastroof tõstis rauamaagi hinda 13%
Nädala börsiuudised: baasmetallid kallinesid; tammi kokkukukkumine pani rauamaagi kallinema; USA eemaldas Rusalilt sanktsioonid; kulla hind tõusis üheksa kuu tippu; naftahinnad stabiilsed, kütusehinnad kallinesid.
Cleveroni viiekordne kasv
Eesti pakirobotite tootja Cleveroni 2018. aasta käive on ületanud 50 miljoni euro piiri, kasvades aastaga ligi viis korda, selgub maksuametile esitatud andmetest.
AGA laiendas Eestis kahe miljoni euroga tootmist
Tööstuslike gaasidega tegelev Eesti AGA laiendas mullu sügisel kahe miljoni euro eest tootmist ja tõi kraanivee karboniseerimise balloonide tootmise Saksamaalt Eestisse.
10 kliendikogemuse trendi aastal 2019
Columbus Eesti kliendikogemuse digitaliseerimisekspert Mikk Maiste toob välja 10 olulist kliendikogemuse trendi 2019. aastal.
Tööstussektori kasvu ohustab halvenenud ekspordi väljavaade
Ettevõtete hinnang eksporditellimustele ja -võimalustele lähikuudel on halvenenud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Baltikumi konkurentsiametite juhid kohtuvad Eestis konverentsil
20. veebruaril toimub Äripäeva ja Advokaadibüroo COBALT korraldatud konkurentsiõiguse konverents, mis toob teiste seas ühele lavale kokku ka Baltimaade konkurentsiametite juhid.
ABB avatud uste päev tõi kohale ligi 200 noort
Tehnoloogiaettevõte ABB korraldas 23.-25. jaanuarini uudse ettevõtmisena avatud uste päevad, mis olid suunatud potentsiaalsetele praktikantidele. Kolme päeva jooksul külastas ettevõtet avatud uste päevade raames ligi 200 noort.
Tammist: Saksa investorite panus Eesti majandusse on oluline ka edaspidi
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ütles eile Saksa investorite ja ettevõtete juhtidega kohtudes, et Eesti riik on neile oma äride siia toomise eest tänulik ning julgustas neid veelgi oma tegevust Eestis laiendama.
Tööstuse reoveele hakatakse rohkem tähelepanu pöörama
Jaanuari keskel kohtusid Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL), Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti esindajad, et leida lahendusi tööstusettevõtetest pärineva reovee paremale käitlemisele.
Arno Kütt teenetemärgist: jalad võtab nõrgaks
Presidendilt teenetemärgi saanud Cleveroni arendusjuht Arno Kütt tunnistas Äripäevale, et ta pole kunagi teenetemärkidele mõelnud ja praegune olukord võtab jalad nõrgaks.
Priit Tamm: mööblitööstuse võimekus on piiri peal
Standardi juhatuse liige Priit Tamm tunnistas Äripäeva raadiole antud intervjuus, et mööblitööstuse võimekus on praegu piiri peal ja seda eeskätt Eesti sisemiste ressursside tõttu. "Tegelikult on ressursid ära kulutatud," tunnistas Tamm.
Pärnu Tarneahelakonverentsi kolm peamist muudatust
Eesti suurim tarneahelakonverents on tänavu teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri ning peamine muudatus on ürituse toimumiskoht – sündmus kolib senisest saalist palju suuremasse Pärnu Kontserdimaja peasaali, selgitab konverentsi meeskonna liige Harro Puusild.
HKScan sai oma liha Alibaba ketipoodi
Järjest kehvadest majandustulemustest teatanud lihatootjal HKScan on nüüd veidi parem uudis – ettevõtte põrsaliha pääses müügile Alibaba Hema ketti, kirjutab Kauppalehti.
Mihkel Nestor: vähetasustatud tootmine pole enam jätkusuutlik äriplaan
Olukorras, kus keskmine palk ületab 1300 eurot ja suureneb aastas 7% jagu, ei ole tööjõumahukas ja vähetasustatud tootmine enam jätkusuutlik äriplaan, hoiatas SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Alusetu kahurituli puidutööstuse pihta
Tippjuhid usuvad, et puidutööstus on praegugi Eesti majanduse ja ekspordi vedur, mille tooteid üle ilma hinnatakse, ent karta tuleb mastaapset rohepesu, mis võtab töötlejatelt tooraine ja viib efektiivsuse alla, kirjutab Metsamajandusuudised.
Pruulikodades marutab pime maksukirves
Eesti maksupoliitika seab väikepruulikojad võrdsele pulgale 200 korda suuremate õlletootjatega, mis pärsib väikeettevõtluse arengut, kirjutab Tankeri pruulikoja tegevjuht Jaanis Tammela.