Kaart: kus Eestis on aktiivseimad geenidoonorid?
Eelmise nädala lõpu seisuga oli 44 000 inimest andnud digiallkirja nõusolekulehele, mis on vajalik geenidoonoriks hakkamisel.
EL küsib arvamust suveaja korra kohta
Euroopa Komisjon on avanud veebilehe, kus küsib kodanike arvamust ELis kehtiva suveaja korra ja selle võimaliku muutmise kohta.
Kuumarabanduse saanu vajab kiiret abi
Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.
Kas teadsid: konnasilm on villide eriliik
Konnasilmad tekivad enamasti siis, kui kantakse kinniseid jalanõusid, mis avaldavad mõnele kohale jalal tugevat survet. Mida tugevam see on ja mida kauem kestab, seda sügavamale võib tungida konnasilma tuum.
Mis teeb küüned nõrgaks?
Üsna sageli arvatakse, et nõrgad küüned on mõne vitamiini puuduse tagajärg. See võib tõesti ka nii olla, kuid hoopis levinumaks põhjuseks peavad dermatoloogid väliseid mõjutajaid, mis röövivad küüneplaadist niiskuse.
Selgroogu vigastanu liigutamine jäta meedikute hooleks
Selgroo vigastusega kannatanu liigutamine on ohtlik, mistõttu tuleb tema abistamisel olla väga ettevaatlik, et kasu asemel mitte kahju teha.
Ettevaatust: sinivetikad õitsevad
Soe suvi on meelitanud sinivetika õitsele, mis tõttu tasub rannakülastajatel olla valvas vetikaohu suhtes.
Kalapediküür viis varbaküüned
Pärast seda, kui noorel naisel hakkasid varbaküüned ära tulema, said arstid viimaks selguse, mis põhjusel: selleks oli kalapediküür, kirjutas ajakiri JAMA Dermatology eelmisel nädalal.
Reumaatilisi haigusi ennetada pole võimalik
Liigeshaigused ei ole mugavushaigused. Põletikulist liigeshaigust primaarselt ennetada pole võimalik, ehkki muidugi on võimalik oma tervist hoida. Tänavusel reumafoorumil rääkis aktuaalsetest probleemidest ITK reumatoloog Karin Laas.
Suvised traumad: kukutakse kõikvõimalikes olukordades
Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO juht Vassili Novaki kinnitusel on suvel palju rohkem kukkumisi kui talvel libedusega. Tema sõnul on inimesed suviti hooletud sportimisel ja muretud aiatöödel.
Täna raadios: suvised traumad ja haavad
Terviseuudiste tänane raadiosaade keskendub suvistele traumadele ja haavadele.
Manuaal eaka või hooldust vajava lähedase abistamiseks
Sotsiaalkindlustusamet on saatnud masspostifirma kaudu paljudele keskealistele Eesti inimestele juhised, kuidas toimida, kui perekonnas on kas haige või eakas hooldust vajav pereliige.
Peavalu ja kohv
Kofeiini tarbimist seostatakse krooniliste peavaludega, kuid teisalt on ka leitud, et see aitab peavalude vastu. Mis juhtudel kofeiini tarbimine kasuks tuleb ning millal peaks sellest hoiduma?
Vähene silmade puhkus põhjustab silmade kuivust
Nagu hoolitseme oma tervise eest üldiselt, tuleb mõelda igapäevaselt ka oma silmade tervisele.
Psühhofarmakonid Alzheimeri tõve ravis
Umbes 60–80% dementsusega isikutest esineb ka käitumuslikke ja psüühikaprobleeme, mistõttu võivad nad vajada psühhofarmakoloogilist ravi, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku üldpsühhiaatria osakonna juhataja, psühhiaater Mari-Liis Laanetu.
Katastroof kõverast varbast: nõu jagab ortopeed
Jalad kannavad meid läbi elu, seega on selge, et jalaprobleemid on inimestele väga olulised. Nagu ITK ortopeed Vahur Metsna sõnab, võib isegi näiliselt tühisest veidi kõverdunud väiksest varbast areneda tõsine emotsionaalne katastroof.
Allergiaravimite võrdlus: kumb on etem?
Paljud inimesed ja ka lapsed kasutavad allergia sümptomite ravimiseks antihistamiine. Neist kaks kõige populaarsemat on Zyrtec ja Claritin, ent milline on parim?
Iga neljas paha uudis meeste puhul on sellest
Eesnäärmevähk on 2004. aastast olnud meestel kõige sagedamini diagnoositud pahaloomuline kasvaja Eestis ning moodustab umbes veerandi kõigist meestel diagnoositud vähi esmasjuhtudest.
Ligi kolmandik on homöopaatiaga hästi kursis
Ligi kolmandik terviseuudised.ee küsitlusele vastanutest on kasutanud homöopaatilisi vahendeid.
Hambavalu kartjatele on loodud lisavõimalused
Üldnarkoos ja uudne sedatsiooni protseduur aitavad ka suure hambaravi hirmu all kannatavaid patsiente.
Kanepisõltlane saab tasuta nõustamist
MTÜ Peaasi pakub tasuta nõustamist täiskasvanutele, kes soovivad kanepi tarvitamist lõpetada või vähendada.
Mets parandab und ja tõstab meeleolu
Eesti rahvas on metsarahvas, kuid mitte ainus. Jaapanis harrastatakse metsas käimist shinrin-yoku ehk metsavannide võtmise nime all ja Dr. Qing Li ehk jaapanlaste oma Valdur Mikita on samuti raamatusse kirja pannud, miks see hea on.