Miks kehtivusaja ületanud ravimid on ohtlikud?
Apteeker selgitab, miks on ohtlik võtta ravimeid, mille kehtivusaeg on juba lõppenud ja kui kaua pärast selle lõppemist on veel ohutu neid võtta.
Kus asud sina liikumispüramiidil?
Kui argipäevad on viinud sind liikumispüramiidi tippu, siis mõtle hästi järele, sest võid kindel olla – see ei ole koht, kuhu pikalt ilulema jääda.
Uut tüüpi patsiendid kiirabi töös: dieeditajad ja Google´i uskujad
Tõusnud elatustase on toonud Tallinna Kiirabile kaasa uut tüüpi patsiendid: kui varem tekitasid tervisehädasid nälg ja vaesus, siis nüüd on inimesed ise otsustanud seada endale piiranguid ja niiviisi terviserikkeid tekitada.
Uued ajad – haigla laenutab patsientidele tahvelarvuteid
Jõhvi haiglas käivitub IT-alane pilootprojekt, mille käigus kingitakse haiglale tahvelarvutid, et patsiendid saaksid oma lähedastega ühenduses olla.
Läkaköha on levinum kui näitab riiklik statistika
Läkaköhaga puutuvad inimesed kokku ligi 500 korda enam kui see kajastub riiklikus statistikas, selgub Piia Jõgi doktoritööst, mida ta kaitseb täna Tartu Ülikoolis.
Läbipõlemist saab ennetada endale aega võttes
Et hukutavalt ületöötamise rajalt maha saada, tuleb senisest enam keskenduda just iseendale, kirjutab rahvusvaheline käitumisekspert Bryan Falchuk.
Rinnavähk vanusepiire ei tunne
Vähi tekkeprotsess on keeruline, selle algust on võimatu täpselt kindlaks teha ning ka ühte ja konkreetset tekkepõhjust ei ole selgunud.
Elanike depressioon tekitab stressi ka majandusele
Uuringud näitavad, et vaimse tervise probleemidega seotud kulud ulatuvad ülemaailmselt triljonite eurodeni aastas.
Mida teame HPV ja selle vaktsiinide kohta?
Inimese papilloomiviirus (ingl human papilloma virus ehk HPV) on peamiselt seksuaalsel teel leviv viirus, millega nakatumine võib viia emakakaelavähi tekkeni.
Südamearst: head geenid on laev, kapten oled sina ise
Tunnustatud südamearst professor Margus Viigimaa on pannud kirja 25 kõige tähtsamat soovitust, mida oma südame tervise nimel iga päev järgida.
Gripp on võtnud juba 74 inimese elu
Tänavune taanduv gripihooaeg on kustutanud 74 inimese eluküünla, mis on võrreldes näiteks eelmise aasta 48 liiklussurmaga varsti kaks korda rohkem.
Isegi väikeses Eestis erineb elanike tervis maakonniti
Eesti elanike seas läbi viidud uuring kinnitab, et inimeste tervis ja heaolu on tihedalt seotud maakonna üldise sotsiaalse ja majandusliku olukorraga.
Patsiendi andmed muutuvad sama oluliseks kui tema haigus
Vandeadvokaat Ingeri Luik-Tamme tõdeb, et kuigi arstid tegeleksid meelsamini rohkem patsiendi kui tema dokumentidega, on hoolikas dokumenteerimine ja andmetega töötamine ka haige huvides.
Kas südamehaigus ikka väljendub valuna vasakul rindkeres?
Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardiointensiivravi osakonna juhataja Julia Reinmetsa sõnul mõtlevad inimesed ikka, et südamehaigus väljendub vasakul pool torkiva valuna. Tegelikult see nii pole. Mõnikord ei tunne inimene midagi, eriti diabeetikute puhul täheldatakse vaikset isheemiat.
Kuhu kaovad küll veredoonorid?
Veredoonorlus päästab otsesõnu inimelusid, ent kahjuks on doonoreid üha vähemaks jäänud, sest noori on nende seas vähem.
Kas probiootikume ja antibiootikume tohib võtta samal ajal?
Paljud teavad, et kui tuleb võtta antibiootikume, võiks tarvitada ka probiootikume, et kiirendada normaalse mikrofloora taastumist. Aga kuidas võtta antibiootikume ja probiootikume nii, et need üksteise toimet ei segaks?
Hambaarstilt tuleks küsida proteesitootja kinnituskirja
Ligi kaks kolmandikku Eesti hambalaboritest ning nende toodetavad tellimusmeditsiiniseadmed ei ole kantud riiklikku meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogusse, mistõttu ei ole võimalik tagada ka nende ohutust.
100aastased bakterid eestlaste terviseks
Esimesed mikroorganismid elasid maakeral juba ligi 3,5 miljardit aastat tagasi ja evolutsioonis asustasid ka kõrgemaid elusorganisme. Seega on inimene tulnud elama mikroobide planeedile, mitte vastupidi.
Milleks vajab organism tsinki?
Nõrgad küüned, välja langevad juuksed, aeglaselt paranevad haavad, nägemishäired – need on mõned näited probleemidest, mis tekivad, kui kehas on tsingipuudus.
Uudne ravivõte higihaisu vähendamiseks
Tööd või trenni tehes on mõnus higi valada, kuid mõnele inimesele valmistab liigne higistamine rohkesti ebameeldivusi. Nüüd oskavad arstid higi tootmist vähendada või eemaldada halva higilõhna, kandes patsiendile üle teise inimese baktereid.
Süütu toidulisand võib rikkuda analüüsi tulemused
Soome terviseamet Valvira hoiatab biotiini kasutamisega kaasnevate võimalike ohtude eest.
Tervisesõbra tehnikavidinad
Tehnika areng tuleb appi inimesele, kes tahavad elada tervislikult ja oma tervisenäitajaid ka jälgida. Selleks, et trenni tegemise ning elustiiliga endale mitte liiga teha, tasub erinevatest toodetest natuke rohkem teada.
Kaseallergikutele tuleb raske kevad
Soomes õietolmuseirega tegelev uurimisasutus Luonnonravakeskus hoiatab, et tänavu on oodata õhku tunduvalt rohkem kase õietolmu kui kolmel eelmisel aastal.
Riik hakkab maksma hooldekodude patsientide gripivaktsiini eest
Sotsiaalministeeriumis koos olnud ekspertkomisjon otsustas üksmeelselt, et hooldekodude eakaid patsiente hakatakse edaspidi riigi kulul gripi vastu vaksineerima. Seni pidid eakad oma gripivaktsiini eest ise maksma.
Kas ka mina võin jääda leetritesse?
Leetrid suveniirina turismireisilt pole sugugi võimatu ja seda kinnitab ka hiljutine juhtum Viimsi koolis, kus haigestus vaktsineerimata laps ning seadis ohtu ka teiste tervise. Küsimus on ainult, kes on ohustatud?
Erektsioonihäired võivad osutada südamehaigusele
Kardioloog Margus Viigimaa sõnul on meeste puhul raskused erektsiooni saavutamise või säilitamisega üheks potentsiaalseks ohumärgiks, et keha veresoonte tervisega ei ole kõik korras.
Arvuta, palju pension sel kuul tõuseb!
Sel kuul tõusevad pensionid, kuna toimub iga-aastane pensionide ümberarvutamine ehk indekseerimine. Suurenevad ka töövõimetus- ja toitjakaotuspensionid ning kasvab rahvapensioni määr.
Nõuanded tulevasele geenidoonorile
Geenivaramu kommunikatsioonijuhi Annely Allik selgitab, mida peavad teadma vere andmisest inimesed, kes soovivad minna geeniproovi andma.
Ossinovski: mõnikümmend tuhat kokkuhoidu pole piisav sünnituse lõpetamiseks
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on täna Valga ja Põlva haiglas, et jõuda koos kõigi asjaosalistega kokkuleppele sünnitusabi jätkamiseks.
Hügieenikultus soodustab põletikke
Tartu Ülikooli professor Reet Mändari sõnul ei peaks inimesed loobuma oma soolestikus pesitsevate bakterite säästmiseks üldtunnustatud hügieeninormidest, küll aga tuleb hügieenikultuse ajastul mõelda ka sellele, kuidas hoida ja säilitada organismis toimetavad „häid“ baktereid.
Millised on menopausi tunnused?
Menopaus on paratamatus, mis saabub naise ellu enamasti siis, kui ta saab 50 aastaseks.
Tuberkuloos – maailma TOP10-sse kuuluv surmapõhjustaja
Tuberkuloosi haigustunnused võivad sarnaneda paljude teiste tervisehäiretega ning tuberkuloos võib kulgeda mõnikord ka asümtomaatiliselt.
Gripp taandub, kuid jääb meelde rekordarvu surmadega
Ehkki gripp näitab taandumise märke, on hooaja jooksul peamiselt eakaid inimesi selle haiguse kätte surnud seni 56. Varem nii palju gripisurmasid ei ole registreeritud.
Käid metsas? Siis vaktsineeri!
Statistika näitab, et puukentsefaliidi vastu ei vaktsineeri end paraku sageli ka need inimesed, kellel on töö tõttu pidev nakatumise oht.
Maailmas on enam kui 900 haruldast silmahaigust
Haruldasi geneetilisi silmahaigusi on maailmas rohkem kui 900 ja nende ravimine on tänapäeval veel kas võimatu või väga keeruline.
Rasvumise põhjus võib olla heade bakterite vähesus
Arenenud maailma hügieen muudab nii puhastusvahendid kui ka toidud steriilseks ning hävitab inimesele kasulikud bakterid. Heade bakterite vähesus võib olla ka üks rasvumise põhjus.
Eestis jääb müeloomtõve diagnoos aasta jagu hiljaks
Eestis ei teata müeloomist nii palju kui võiks ning pahatihti hakkavad arstid esmalt ravima hoopis mõnd müeloomi tekitatud haiguskahjustust, mitte vähktõve ennast.
Teadlane: Eesti inimese toidulaud on kesine
Uuringust selgub, et keskmise Eesti inimese näitlikul toidulaual liialdatakse magusaga ja lihatoodetega, samas puudu jääb köögiviljadest ja kalast.
Mida teha uriinilekke puhul?
Uriinileke tekitab ebameeldivaid olukordi ja sunnib inimesi pahatihti koduseinte vahele. Tegelikult saab ka sellise hädaga normaalset elu elada.
Meeste seksuaaltervis vajab rohkem tähelepanu
Meeste põhihaigusi ravides jäetakse pahatihti tähelepanuta haigusega kaasnevad seksuaaltervise probleemid, ütleb Medita kliiniku meestearst Kristo Ausmees.
Ravikanepi määramini lihtsustub
Kooskõlastusringile saadetud määruse muudatusega lihtsustavad ametnikud mõne narkootilise aine ja ka ravikanepi ravieesmärgil kasutamine.
Puuk varitseb soojas
Puukide levitatavate haiguste esinemise hulk kasvab, kuna soojad talved võimaldavad puukide populatsiooni kasvu ja haigustekitajate levikut.
Riigikogus algatati kellakeeramise eelnõu
Riigikogu erinevatesse erakondadesse kuuluvat 23 saadikut algatas täna eelnõu, mille kaugem eesmärk on lõpetada rahva tervise huvides nii Eestis kui Euroopa Liidus kellakeeramine.
Ainult pesemisega hambaid tervena ei hoia
Vabadus pidevalt midagi süüa, juua või näksida on põhjused, miks hambad lagunevad.
Tervislik toit ja trenn on sinu energiapank
Personaaltreeneri Rauno Rikbergi sõnul tuleb võitluses kevadväsimusega ohjad haarata inimesel endal, sest palju saab ära teha just õigete elustiilivalikutega.