Kuidas mõista, et töö teeb vaimsele tervisele liiga?
Kui töö tekitab stressi tekitavaid mõtteid ja tundeid, siis tuleks midagi muuta, kuna kannatada saab ka vaimne tervis.
Soodustus suurtele ravimikuludele tõuseb jaanuarist
Kui seni oli täiendav ravimihüvitis neile, kelle kulutused ravimitele on enam kui 300 eurot kalendriaastas, siis nüüd on see piir toodud alla 100 euro juurde.
Liikumine on vitamiin nr 1
Liikumine võib asendada tuhandeid tablette, aga ükski tablett ei asenda liikumist.
Kuidas oma aju efektiivsemalt kasutada?
Keskendumine on aju jaoks raske: aju väsib mõttetööd tehes samamoodi nagu lihased, rääkis Tartu Ülikooli ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru Tervise innovatsioonikonverentsil.
Uue seadusega tuuakse tervishoidu lisaraha
Riigikogu võttis sel nädalal vastu seaduse, millega laiendatakse Eesti Haigekassa tulubaasi.
Kellakeeramisega kaasnevad tervisriskid
Soome algatusel arutab Euroopa Parlament praegu suvise ja talvise kellakeeramise ärajätmist. Sellega seoses on ka Eesti Unemeditsiini Seltsil oma arvamus.
Hea uudis: invaliid Toomas saigi juba korteri!
Tallinna Linnavalitsus eraldas kolmapäevasel istungil oma korraldusega invaliid Toomasele ratastooliga liikumiseks ettenähtud ühetoalise sotsiaaleluruumi invakorteri näol.
Kodutust invaliidistki võib ettevõtja saada
Endine ajakirjanik, kes on haiguste tõttu sunnitud elama sotsiaalpinnal, kust ta võlgade tõttu ka kohe ähvardatakse välja tõsta, kirjeldab pingutusi kirjaniku ja maalikunstnikuna ja tunnustab ka paljukirutud töövõimereformi.
Mida teeb alkohol inimkehale?
Keha reageerib alkoholile nii, nagu oleks organismi sattunud ohtlikku mürki. Tegelikult lood just nõnda ongi.
Uue südamega Maria
Kuigi Eestis siiratakse juba erinevaid elundeid, on südamesiirdamine nii keeruline ja harvaesinev operatsioon, et need tehakse hoopis Soomes.
Raviplaastrid muutuvad täpsemaks
Elekter, mikronõelad ja ultraheli aitavad viia ravimolekuli läbi ihu, kirjutab Soome arstide leht Mediuutiset septembris uudsetest ravimeetoditest.
Haigla hingehoidja teeb tööd südame ja kõrvadega
Teate ju seda tunnet, kui näete inimest ja enne, kui temaga tuttavaks saate, või veel enne, kui olete mõne sõna vahetanud, saate aru, et tegemist on äärmiselt toreda ja heasüdamliku inimesega. Just nii juhtus minuga, kui läksin meie hingehoidja tööga tutvuma.
Liikumine suurendab õnnehormooni taset
Teadlaste sõnul läheb tervise säilitamiseks vaja vähemalt pool tundi mõõdukas tempos liikumist päevas. Statistika näitab, et Eesti inimene liigub liiga vähe.
Kontoriinimese haigused: nutikael ja hiireranne
Pikast istumisest tingitud rühimuutused ning seljavaevused ei lase end aga kaua oodata. Õige treeninguga saab vaevusi aga leevendada.
Kõrvetatud toiduga saastad oma keha
Akrüülamiid on toidu saasteaine, mis tekib toidu töötlemisel ja võib olla ohtlik inimese tervisele. Ohustatud on kõik tarbijagrupid, kuid eriti lapsed.
Riik säästis tänavu ravimitelt 800 000 eurot
Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tekkis tänavu ravimieelarves 800 000 euro suurune ülejääk, millest millest osa raha läheb võrgustumise toetamiseks ja kiirabile.
Üks trauma viis teiseni ja insenerist sai vaesuses virelev abisaaja
"Ma kardan, et käib mingi kokkumäng ja need hooldekodud saavadki minusuguste käest raha, sest selliselt mind hooldada pole vaja, ma saan ise hakkama," vaagib sotsiaalsüsteemi lõksu sattunud töövõimetoetusest elatuv kodutu.
„Vabanda, aga ma täna tööle ei tule!“
Kuidas reageeriks su ülemus, kui saadaksid tööpäeva hommikul sellise SMS-i ja tooksid põhjuseks paha tuju? Igatahes hakkab meeleoluhäirest saama üha kaalukam argument, miks töölt koju jääda.
Hambaauku on targem ennetada kui lappida
Tartu Ülikooli teadlaste sõnul põeb kaariest 83–100 protsenti Eesti täiskasvanud elanikkonnast.
Millal seab tervis sõiduki juhtimisele piirid?
Et inimene suudaks sõidukit juhtida, peavad korralikult toimima tema nägemis-, motoorne ja kognitiivne funktsioon. Mis saab aga siis, kui mõni neist funktsioonidest saab kahjustada ja inimene muutub oma tervise tõttu liikluses ohtlikuks?
Kuidas KOKi ravida?
KOKi ravis esimene ja tähtsaim on suitsetamisest loobumine, rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla pulmonoloog-ülemarsti ja keskuse juht Pille Mukk kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ravist.
Mida teha, et hambad ei külmetaks?
Kui muul ajal on hammaste tundlikkus probleemiks umbes igal kümnendal Eesti inimesel, siis temperatuuri langedes ja jahedate tuulte kätte sattudes võivad tundlikkust tunda ka need, kel varasemalt probleeme polnud.
Südamehaigused kimbutavad ka noori
Eestis on väga kõrge suremus südame- ja veresoonkonnahaigustesse. Seejuures ei ole infarkt ja insult sugugi enam iseloomulikud üksnes vanematele inimestele.
Kas perearst või EMO?
Kergemate tervisehädadega saab perearsti juures kiiremat abi. EMO tuleks eelistada eluohtlikus seisundis.
Ema esitles veel lastehaiglas viibivaid nelikuid
Täna esitles suvel sündinud nelikuid Looret, Luiset, Leenet ja Laglet nende ema Tiina Nirgi Kanal 2 uudistesaates Reporter.
Laius: jutud HPV vaktsiini ohtlikusest ei vasta tõele
Järgmisest aastast algab riiklik vaktsineerimine inimese papilloomviiruse vastu 12–14 aastastele tüdrukutele. Sellega koos ilmuvad välja ka vaktsiinivastased, kelle väitel põhjustab vaktsiin viljatust, halvatust ja ka surma.
Magneesiumipuudus teeb elu kibedaks
Kui inimene kurdab jalakrampide üle, tunneb kroonilist väsimust, on tihti närviline ja kannatab ebakvaliteetse une all, võib kõigi nende murede põhjustajaks olla magneesiumipuudus.
Mees, kelle toitmissüsteem on ranitsaga seljas
Kuidas saab eluga toime mees, kes "sööb" spetsiaalset toitevedelikku, mida aparaat tilgutab talle 24 tundi ööpäevas spetsiaalse toitestoomi kaudu läbi kõhu otse peensoolde. Ja mis temaga juhtus?
Sain hambaproteesid...
Proteesid taastavad kauni naeratuse, aga nendega harjumine võtab aega ja nõuab teadmisi.
Mehed on kohusetundlikumad ravimiostjad
November on mehe tervise kuu. Terviseuudiste saates saab meeste tervise teemade refrääniks kujunenud näpuviibutuste kõrval kuulda ka positiivseid üllatusi.
Teadlased kinnitavad: rasedus muudab aju
Tulevased või ka värsked emad on raseduse ajal ning pärast sünnitust segaduses ja hajameelsed, ütleb tuntud uskumus. Nüüd on teadlased tuvastanud, et naistel tekib lapseootuse ajal tõesti midagi emadusdementsusega sarnanevat.
Terviseuudiste raadiosaates teemaks mehed
Täna kl 12 saab kuulata Terviseuudiste raadiosaadet, kus teemaks on mehed. Külla oleme kutsunud perearst Eero Merlinnu, farmatseut Lauri Baari ja lisaks saab sõna uroloog Martin Kivi varem lindistatud intervjuu kaudu.
ITKs avati südame virvendusarütmia nõustamiskabinet
Ida-Tallinna Keskhaiglas avati eile Eesti esimene südame virvendusarütmia nõustamiskabinet, kus hakatakse süstemaatiliselt tegelema patsientide nõustamise ja raviga.
II tüüpi diabeet on väljakutse nii patsiendile kui ka arstile
Suures osas loetakse II tüüpi diabeeti elustiiliga ennetatavaks, kuid sellele vaatamata on see üheks olulisemaks südame-veresoonkonna haiguste põhjustajaks, selgitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog-ülemarst prof Toivo Laks.
Pikaaegne suuhingamine lööb hambad puseriti
Pikaaegne suuhingamine on tõsine probleem, mis vajab kiiret sekkumist, et vältida olulisi suu – ja teisi terviseprobleeme. MUu hulgas rikub see inimese hambad.
Juureravi võib päästa lootusetu hamba
Pöördumatute kahjustustega hambapõletiku ravimisel võib abi olla juureravist. Juureravi olemust ning vajalikkust selgitab Sakala Hambaravi arst Grete Amer.
Juuksed tahavad toitaineid ja hapnikku
Juuste tervislik seisukord ei sõltu niivõrd aastaajast kui organismi üldisest seisundist, kinnitab juukseuurija Kerli Mägar.
Hambad räägivad arstile nii mõndagi
Hammastelt leiab vihjeid patsiendi hügieeni- ja toitumisharjumuste kohta ning nende abil võib isegi jõuda jälile näiteks maoprobleemidele.
Miks Rootsis AB resistentsusega tõsisemalt tegeldakse?
Eesti võiks Rootsi eeskujul koostada antibiootikumide resistentsuse vastu võitlemise tegevuskava ja läbi viia uuringuid elanikkonna teadlikkuse osas, kirjutab antiresistentsuse blogi pidav Kristi-Maria Nurm.
Kanaliha on toidulaua kuningas
Kanaliha ei ole üksnes kiirelt valmiv maheda maitsega koostisosa suppide, soojendavate paja- ja pastaroogade, tervislike salatite ning šašlõki valmistamiseks. Personaaltreeneri Rauno Rikbergi sõnul on kanaliha aardelaegas, mis peidab endas mitmeid kehale väärtuslikke toitaineid.
Nädala jooksul saab HIV kiirteste teha 8 linnas
Täna, 17. novembril algab üle-euroopaline HIV testimise nädal, mille jooksul saavad soovijad tasuta teha HIV kiirtesti kaheksas linnas üle Eesti. Testimine on anonüümne ja esialgse vastuse saab teada paari minutiga.
Ekspert: kuidas anda edukalt toitumisalast nõu?
Tervise Arengu Instituudi projektijuht Kristin Salupuu annab nõu, kuidas eraldada teri sõkaldest meedias levivas toitumisalases infos.
Suhkur toidab vähirakke ja soodustab nende teket
Vähirakud imendavad suhkrut 10-12 korda rohkem kui normaalsed rakud. Juba 1931. aasta Nobeli meditsiinipreemia laureaat sakslane Otto Warburg käis välja hüpoteesi, et vähirakkudel on võrreldes tervete rakkudega erinev energia metabolism. Tema järgi näitavad pahaloomulised kasvajate rakud, vastupi...
Ma ei tea, kas sa ikka võid seda süüa...?
Sellest ajast peale, kui ma 9aastasena I tüüpi diabeeti haigestusin, on seda ikka ja jälle ette tulnud, et inimesed kõheldes niimoodi ütlevad. Mõistan täiesti seda muret: diabeediga käib kaasas palju müüte, eriti just seoses muidugi keelatud toiduainetega.
Köha, hingeldus, hommikused peavalud. Võib-olla on sul KOK?
KOK on haigus, mis on kõige enam levinud keskealiste meeste ja linnaelanike seas ning haiguse levimus suureneb koos eaga. Euroopa riikides on KOK hinnanguliselt levinud 5% täiskasvanud elanikkonna seas. Ka Eestis põevad haigust kümned tuhanded inimesed, kuid oma haigusest on teadlikud vähesed.
HIV-test tuleks teha vähemalt kord elus
Teisipäeval Riigikogus peetud HIV valdkonna ekspertide ümarlaual ütles TÜK nakkushaiguste osakonna juhataja dr Matti Maimets, et Eestis suureneb HIV-testitute arv aasta 2000 inimese võrra, kuid peaks suurenema 20 000 inimese võrra. Tema hinnangul on Eestis HIV-epideemia, riik peab seda tunnistama...
Haigekassa ühtlustas proteeside hinda üle Eesti
Alates 1. jaanuarist 2018 kehtib haigekassa partnerite juures üle Eesti hammaste proteesidele sama hind.
Jaanuarist tuleb täiendav ravimihüvitis
Täiendav ravimihüvitis on seni olnud neile, kelle kulutused ravimitele on suuremad kui 300 eurot kalendriaastas.
Kõrge veresuhkur kahjustab südame tervist
Südame veresoonkonna haigused on peamine surmapõhjus suhkruhaigete seas, sest kõrgel veresuhkrul on otseselt veresooni kahjustav toime, kirjutab kardioloog Priit Pauklin.
Külm vesi on kätepesul sama tõhus kui soe
Paljudele meist on juba lapsepõlvest alates õpetatud, et pisikute tõrjumiseks tuleb pesta käsi kuuma vee ja seebiga. Kuid kas vee temperatuur on ilmtingimata oluline?