Tööta viirustele vastu!
Tugev immuunsus aitab vastu pidada ka talvisel viiruste hooajal ning hoida ennast ja ka pereliikmeid haigustest eemal. Mida saavad inimesed ära teha, et tervis oleks tugev ja viirused ei kimbutaks, räägib Euroapteegi farmatseut ja taimetark Maret Makko.
Eesti, Läti, Leedu - kes trumpab keda tervisenäitajates?
Euroopa Liidu keskmisest jäävad Balti riigid tervisenäitajate poolest alla, aga kuidas läheb kolmel tänavu 100. sünnipäeva tähistaval riigil omavahelises võrdluses, kirjutab Tervise Arengu Instituudi analüütik Ingrid Valdmaa.
Kuivus kurgus vajab tähelepanu
Kuivus kurgus on üks valu variantidest, mis on sageli põhjustatud erinevatest nina-neeluhaigustest. Mitte mingil juhul ei tohiks alahinnata limaskesta kuivust, sest see võib põhjustada väga tõsiseid tagajärgi.
Diabeet tõstab oluliselt insuldi riski
Rein on tubli ja töökas meesterahvas, kelle sõnul on diabeet tugevalt muutnud tema suhtumist ellu ja iseendasse. II tüübi diabeetik on ta teadlikult olnud 16 aastat. Artiklis jutustab Rein oma isikliku kogemuse alates II tüübi diabeeti diagnoosist, insuldi üleelamisest, kuni selleni, kuidas leidi...
RAADIO: mis seis on meil gripiga ja mis nakkusi veel karta?
Terviseuudiste veebruari raadiosaate külalised rääkisid nakkushaigustest: mis on viimane seis grippi haigestumisega, mis nakkushaigusi meil veel sel hooajal liikumas on ja mis nakkushaigusi eestlased üldse on põdemas.
Veganmenüü lasteasutustes eeldab kirjalikku kokkuleppet
Lasteaedades võib tavamenüü kõrval pakkuda tasakaalustatud ja täisväärtuslikku veganmenüüd, kuid see eeldab lapsevanema ja lasteaia tihedat koostööd ja erikokkulepet, leidsid terviseameti ja sotsiaalministeeriumi spetsialistid oma vastuses Vegan Seltsi pöördumisele.
Mullu vigastas end üle 400 inimese päevas
2016. aastal vajas vigastuste tõttu ravi 12% Eesti elanikest, selgub Tervise Arengu Instituudi analüüsist.
Kosmetoloog: nahk vajab talvel C- ja PP-vitamiini
Temperatuuri kõikumised, külm ja tuul – kõik need mõjuvad nahale laastavalt. Kuidas oma nahka talvisel perioodil hoida, räägib Benu Apteegi ajakirjas Ilu&Tervis dermatokosmetoloog dr Ella Tuz.
Sport ja äkksurm - kes on ohustatud?
Kuidas südamesäästlikult treenida ning milliseid ohumärke sportides silmas pidada? Nõu annab Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog, südame rütmihäirete ravile spetsialiseerunud doktor Kaido Hanni.
Euroopa ravikindlustuskaardi tellimisse tuleb paus
20. veebruarist kuni 5. märtsini 2018 ei saa tellida Euroopa ravikindlustuskaarti.
Külmutatud munarakud ei garanteeri last
Tuleviku tarbeks külmutatud munarakud ei garanteeri elussündi. Rasedust ei pruugi tekkida, samuti jääb alati risk raseduse katkemiseks, tõdeb Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst Kai Haldre.
Terviseandmete sulgemine ohustab eelkõige patsienti ennast
Meditsiiniuudiste küsimusele, kas siis, kui inimene on digiloo võõrastele sulgenud, ei ole ka digisaatekiri kellelegi nähtav, vastas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik Eva Lehtla.
Hooajaline depressioon mõjutab naisi rohkem kui mehi
Inimeste jaoks, kellel esineb hooajaline depressioon, võib talv kaasa tuua midagi märksa enamat peale jäiste tuuleiilide ja lume – see võib põhjustada lootusetust ja stressi. Hiljutise uuringu kohaselt kannatavad naised selle all rohkem kui mehed.
Vink: haigekassa leping paneb arengule päitsed pähe
Soov pakkuda kvaliteetset teenust ka tulevikus ja tehtud investeeringud ei võimalda haigekassa lepinguga liitumist.
Arvuta välja oma diabeedirisk
Allolev lihtne test aitab selgitada, kas teil on risk jääda II tüüpi diabeeti lähema 10 aasta jooksul.
Kuus asja, mida peaks teadma digisaatekirjast
Uus digisaatekirjade süsteeem toob kaasa ka teatud reeglid, mida on hea teada ja millest kinni pidada.
Kuidas peatada ninaverejooksu?
Oma vere nägemine võib haige paanikasse ajada. Seega on ninaverejooksu peatamiseks esmalt tähtis säilitada rahu, manitseb kõrva-, nina- ja kurguarst Ulvi Lettermo.
Personaaltreener Rauno Rikbergi kolm isiklikku motivatsiooninippi
Uusaasta lubadustest on üle kuu möödas ja paljud alustanud treenijad on jõudnud juba ka kogeda nii laiskuse rünnakut kui esimesi tagasilööke motivatsioonis. Personaaltreeneri Rauno Rikbergi sõnul on aga treeningkursil püsimiseks mitmeid võlurohuna toimivaid lihtsaid nippe.
Arvutiga töötaja vajab pause
Kui tihti ja kui pikki puhkepause tuleb teha arvutiga töötades? Selgitusi jagab Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula.
onkoloogiakeskus.ee toetab vähipatsiente ja nende lähedasi
Uus vähiraviteemaline infoveeb on mõeldud regionaalhaigla vähiravivõimaluste tutvustamiseks ning patsientide ja nende lähedaste igakülgseks toetamiseks vähiravi teekonnal. Olulisel kohal on ka info vähiennetuse võimalustest, näiteks antakse nõuandeid tervislikuks elustiiliks ning soovitusi erinev...
Kolm harjutust meeleteadlikkuse tõstmiseks
Viimase kümne aasta jooksul on plahvatuslikult kasvanud huvi meeleteadlikkuse koolituste vastu. Seda on mõjusalt kasutatud nii psühhoteraapias, stressijuhtimises, kootsingus kui ka spordis.
Unepuudusest tingitud valu korral valuvaigistid ei toimi
Hiljutine uuring on esile toonud ootamatud seosed unepuuduse ja valutundlikkuse vahel. Need tulemused võivad avaldada olulist mõju valuravi meetoditele.
Valgusega vistrike vastu
Tuhandeid teismelisi masendavate vinnide vastu võib lõpuks ometi olla leitud ravi. Eriliste molekulide vistrikku viimine ning seejärel selle valgustamine punase valgusega kõrvetab punni välja.
Uneuuringud senisest kättesaadavamad
Alates 2018. aastast rahastab haigekassa uneaegsete hingamishäirete kahtlusega patsientide uuringud. Uusi võimalusi tutvustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla kopsuarst-vanemarst Erve Sõõru.
4 valusat küsimust olukorrast narkomaailmas
Eesti on surmaga lõppevate narkootikumide üledooside poolest Euroopas esikohal – eelmise aasta 11 kuu jooksul hukkus üledoosi tõttu 106 inimest.
Vähiravifond on raskelt haigeid toetanud juba neli aastat
Haigekassa juhi sõnul on eraalgatuslik vähiravifond kui sild uute ravimite ning ravikindlustuse vahel, kuniks haigekassa ei saa veel uusi ravimeid rahastada.
Digisaatekiri on, aga kasutada ei saa
Sel aastal peaks toimuma üleminek digisaatekirjale, kuid mõnes kliinikus jääb selle kasutamine registratuuri toppama, kuna sealsel töötajal puudub õigus digitaalset terviseinfosüsteemi kasutada.
Perearst: kunagi ei tohi arvata, et vigastus on tühine
Talvisel ajal võib nii suurtel kui ka väikestel lumes lustides ohutaju ära kaduda ning spordirõõm asenduda vigastustega.
Lihtne peavalu test: kui hullud lood teiega on?
Allolev lihtne test aitab selgitada, kui tõsiselt peaksite oma võimalikke peavalusid võtma.
Hambasiirdamine proteesi ja implantaadi asemel
Ehkki hammaste siirdamine on aastakümneid kasutusel olnud protseduur kaotatud hamba asendamiseks, ei ole see Eestis väga tuntud ning patsiendid eelistavad siirdamise asemel sageli proteese või implantaate. Ent just hambasiirdamine ehk transplantatsioon annab võimaluse hambaid asendada kõige loomu...
Üks apteegikett ostab teise
Maxima omanikele kuuluvasse Leedu Euroapotheca gruppi kuuluv Euroapteek OÜ sõlmis Yliopiston Apteekki OY-ga lepingu Ülikooli Apteegi keti omandamiseks Eestis.
Mida põrandal roomav laps sisse hingab?
Et teada saada, mida põrandal roomav beebi sisse hingab, ehitasid teadlased robotbeebi.
Proteesihüvitist saab sellest aastast haigekassa partnerite juures
Alates 2018. aastast saab hammaste proteeside hüvitist kasutada ainult nende proteesitegijate juures, kes on sõlminud haigekassaga vastava lepingu.
Lastel esineb üha rohkem kõrget vererõhku
Kõrget vererõhku peetakse tavaliselt rohkem kesk- ja pensioniealiste tervisemureks, kuid vererõhuprobleeme võib esineda ka väikelastel, lastel ja murdeealistel, kuid Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünbergi sõnul esineb seda üha rohkem ka lastel.
8 müüti külmetushaigustest
Proviisor lükkab ümber ja selgitab lahti kaheksa enim levinud müüti külmetushaiguste kohta. Loe lähemalt ja saa teada, kuidas siis tegelikult oleks kõige targem külmetushaiguseid ravida.
Soome vähihaigete elulemus maailma tipus
Üha enam inimesi paraneb vähist ja seda isegi kõige tapvamate korral nagu maksa- ja kopsuvähk, selgus äsja Lancetis avaldatud laiast rahvastikupõhisest uuringust CONCORD-3.
Saatekiri on edaspidi digitaalne
Sellest aastast lähevad pabersaatekirjad ajalukku ja pole enam hirmu, et paber maha ununeb või ära kaob.
Jämesoolevähk avastatakse liiga hilja
Uuring näitas, et veerand jämesoolevähi juhtudest avastatakse hilises staadiumis.
Olümpiale sõitja tervisemeelespea
Terviseamet on pannud neile, kes sõidavad Lõuna-Koreasse taliolümpiat vaatama, kokku väikse meelespea, et tervis ikka vastu peaks.
Riigiametite ja arstide pöördumine seoses HPV-vaktsiiniga
Eile saatis kõigile Eesti koolidele kirja anonüümne autor, kes peidab end äriregistrile tundmatu ühingu nime taha. Kiri sisaldab ühekülgseid ja kergesti ümberlükatavaid väiteid HPV-vastase vaktsiini kõrvalmõjudest.
5 olulisimat abimeest vererõhu hoidmisel
Öeldakse, et kõrge vererõhk ei anna endast erilist märku, aga võib tervisele ootamatult valusa hoobi anda, seevastu madal vererõhk piinab hullusti, aga ei ole nii äkiline. Seetõttu peaksid ka noored ja terved inimesed oma vererõhku vähemalt paar korda aastas kontrollima.
Milliseid vigu inimesed reisikindlustust sõlmides teevad?
Välismaale puhkusele sõites on reisikindlustus sama oluline kaasa võtta kui isikut tõendav dokument ja pangakaart, sest suurema terviseprobleemi tekkides võite kindlustuseta lihtsalt hätta sattuda.
Gripp kogub jõudu: domineerib B viirus
Terviseametile edastatud andmete põhjal võib öelda, et järgnevatel nädalatel on oodata ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestunute arvu pidevat suurenemist.
Tüüfuse ja sarlakite koha on võtnud gripp
Kui võrrelda Eesti Vabariigi algusaastatel levinud nakkushaiguseid praegustega, siis on pilt täiesti erinev. Düsenteeria, tüüfuse, sarlakite, leetrite, difteeria, rõugete ja teiste tollaste nakkushaiguste asemel registreeritakse praegu eelkõige ülemiste hingamisteede ägedaid nakkuseid.
Mida tootja sulle toidupakendil väita võib?
Inimeste aina suurenev huvi oma tervise ja teadliku toitumise vastu on tekitanud tootjates soovi oma toodete häid omadusi rohkem erinevate toitumis- ja tervisealaste väidetega esile tõsta.
Raadios: emakakaelavähk on üks väheseid, mida saab ennetada
Vikerraadio hommikuprogrammis rääkis Ida-Tallinna Keskhaigla naistehaiguste keskuse vanemarst Inga Aavik sellest, miks on hea, et riik hakkab pakkuma võimalust tütarlaste vaktsineerimiseks HPV vastu ning miks on oluline end kaitsta.
Mobiilsete diagnostikakabinettide graafik on paigas
Tartu Ülikooli Kliinikum avaldas selle aasta esimese poole androloogia- ja nahabusside graafiku. End kontrollida soovivad patsiendid võiksid end varakult kirja panna.
Esimene vereülekanne: arstist sai kolleegide vandenõu ohver
Prantsuse arst tegi 17. sajandil ajaloo esimesed vereülekanded, kuid kolleegid otsustasid jumalat teotavatele katsetele lõpu teha. See maksis ühele süütule patsiendile elu.
Võltsravimid on Euroopas suur murekoht
Sel reedel avaldatud Euroopa Komisjoni raportist selgub, et karistused võltsitud ravimite tootmise ja turustamise eest on Euroopa Liidu riikides äärmiselt erinevad.
HPV vaktsiini kaitse on eelduste kohaselt eluaegne
Sellest aastast vaktsineeritakse Eestis HPV vastu 12aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14aastaseid tütarlapsi.