Aegunud kondoomid – mõttetu risk!
Aegunud tervisetestid, kondoomid, plaastrid ja muud meditsiiniseadmed jäägu rahus müüja riiulile edasi ja osta ega kasutada neid kindlasti ei maksa, rõhutab terviseamet.
Tartu teadlaste avastus parandab viljatusravi kvaliteeti
Tartu teadlased avastasid lihtsa viisi, kuidas muuta viljatusravi tulevikus efektiivsemaks. Mainekas ajakirjas Human Reproduction avaldatud uuringu tulemust saab otseselt kasutada täppismeditsiinis, mis võimaldab arvestada iga naispatsiendi tsükli varieeruvusega.
Regionaalhaigla kutsub naisi tasuta rinnakontrolli
Laupäeval, 20. oktoobril on igas vanuses naised oodatud Põhja-Eesti Regionaalhaigla rinnakabinetti enda tervist kontrollima.
100 inimest saab tasuta videoteenust psühholoogilt
Minudoc.ee virtuaalkliinik pakub oktoobris vaimse tervise kuu raames 100-le psühholoogi videokonsultatsioonile aja broneerijale tasuta teenust.
VAATA: Kus apteegis tehakse gripivaktsineerimist?
Kuu aja jooksul, kuni 10. novembrini, on võimalik üle Eesti teha teatud kellaaegadel ja kohtades gripivaktsineerimine ka apteegis. Kus need apteegid asuvad?
Kui nähtavus kehv, võta liikluses hoog maha
Kui päevavalguses ja kuival teel sõidukit juhtides on nägemisega kõik hästi, siis kehvad ilmastiku- ja teeolud koormavad silmi rohkem.
Kuidas ära tunda muutusi silmanägemises?
Nägemisteravuse muutus pole alati tingitud silmahaigustest – enamasti on tegemist terve silma eripäraga, millega peab arvestama ja mida saab parandada prillide või läätsedega.
Millega määratakse eesnäärmevähi riski?
Hetkel põhineb eesnäärmevähi riski hindamine vereanalüüsist määrataval prostata-spetsiifilise antigeeni (PSA) testil, mis on aga väheinformatiivne, kuna see võib olla tõusnud ka muude eesnäärmega seotud probleemide puhul.
Bioloogiline ravim – kallis, aga tõhus
Eestis sai eelmisel aastal kulukat bioloogilist ravi kokku enam kui 1500 isikut. Enamasti määrati seda reumatoloogilistele haigetele, kuid keskmised summad haige kohta ei ole selles haiguste grupis sugugi kõige kõrgemad.
Ligi kolmandik Eesti lapsi sünnib haigena
Ligi kolmandikul vastsündinutest diagnoositi mullu juba sünnitusmajas mõni haigus, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) statistikast.
“Oleks saanud, oleksin vaktsineerinud!”
Marju Maasik-Kütt (50) ravib emakakaelavähki. Selle üks olulisemaid riskitegureid on inimese papilloomiviirus ehk HPV. Marju ütleb, et kindlasti oleks ta vaktsineerinud end, kui see olnuks võimalik. Kuid varem seda vaktsiini polnud ja nüüd juba on hilja.
Geeniproovide kogumise tempo tõuseb
Vereproovide kogumise tempo projekti raames, millega soovitakse Eesti geenivaramusse koguda 2018. aastal kuni 100 000 inimese andmed, järjest tõuseb, kinnitas geeniteadlane Lili Milani.
Soolestik toodab rohkem heaolu hormooni kui aju
Teadlased on leidnud, et side soolestiku ja aju vahel on kahesuunaline – nii nagu "liblikad kõhus" tunne on tekitatud aju poolt, võib soolestik edastada rahulolu- või ärevustunnet ajju.
RAADIO: Omastehoolduse aspektid: mida teha dementsega?
Terviseuudiste raadiosaade käsitleb neljapäeval kl 13:00 algavas raadiosaates omastehooldust nii juriidilises kui ka eetilises võtmes. Stuudios on ITK õendushoolduskliiniku juht Eve Karmo ja Ellex Raidla vandeadvokaat Ants Nõmper.
Eluga silmitsi – sest teisiti ei ole võimalik
Tallinna elanik, 75aastane Ille (nimi muudetud) on üks neist, kes juba üle 4 aasta on vaadanud tõtt iseendaga, elades lümfivähki ravides. Rahu ja lootuse säilitamine ka raskematel hetkedel on kunst – ning elurõõmu täis naisega vesteldes tuleb tõdeda, et kunsti elada ja hetkes olla ta mõistab.
Kui palju maksab Praxise idee tasuta ravikindlustusest?
Praxise juhi Tarmo Jüristo sõnul tekiks universaalse tasuta ravikindlustuse kehtestamisel kõigile Eesti residentidele lisakulu haigekassale, kuid see väheneks ja stabiliseeruks aasta-aastalt.
TÜ Kliinikum hakkab Ida-Viru keskhaiglas keemiaravi osutama
Ida-Viru piirkonna vähihaiged saavad nüüdsest tänu kliinikumi toele keemiaravi kodule lähedal.
Pere vastuseisul jääb doonororgan siirdamata
Neerusiirdamine kliinikumis Eestis. Õde loovutas vennale neeru.Foto: ÄP: Erik Prozes Eestis tehakse keskmiselt 70 siirdamist aastas. Neid võiks teha ka rohkem, ent umbes 10–15 doonorit läheb kaduma lähedaste vastuseisu tõttu.
Poisse jõuab psühhiaatri juurde kaks korda enam kui tüdrukuid
Kui lapseealistest käib psühhiaatri juures enim poisse kui tüdrukuid, siis noorukite ja täiskasvanute hulgas muutub see osakaal vastupidiseks.
HPV vaktsineerimise ühe juhtumi kirjeldus
Üks ema Eestis kirjeldab perekooli vastavas teemas oma tüdrukul juhtunut pärast HPV vaktsineerimist. Tegemist on ühe väidetava kõrvaltoime või tüsistusega, mida uurib praegu ka ravimiamet.
23% maailma autojuhtidest ei näe piisavalt hästi
Suurbritannias läbi viidud uuringu põhjal ei näe 23% maailma autojuhtidest piisavalt hästi ja seetõttu suureneb õnnetuse risk liikluses neli korda, sest sõidukijuhid ei kanna prille või kontaktläätsi.