Majutusettevõtetel läks oktoobris hästi
Statistikaameti andmete kohaselt peatus oktoobris majutusettevõtetes 289 000 turisti, mis oli 5% rohkem kui aasta varem samal kuul. Turistide ööbimiste arv suurenes 7%.
Statistikaamet uurib Eesti inimeste ajakasutust
Statistikaamet alustas detsembri esimesel nädalal järjekordset iga kümne aasta tagant toimuvat ajakasutuse uuringut, mis kestab 2021. aastani. Teavet kogutakse üle kümneaastaste inimeste ajakasutusest, aja veetmise kohtadest ning liikumisviisidest.
Kulutused teadus- ja arendustegevusele mullu suurenesid
Statistikaameti andmetel kulutati Eestis 2018. aastal teadus- ja arendustegevusele 365,6 miljonit eurot, mida on viiendiku võrra enam kui aasta varem.
Statistikaameti välimus uueneb
Detsembrist alustas statistikaamet oma visuaalse identiteedi järkjärgulist uuendamist, mis kestab kuni 2021. aasta alguseni. Uus välimus on loodud just digitaalsete kanalite peale mõeldes.
Tööstustoodangu kogumaht oktoobris vähenes
Tööstusettevõtted tootsid oktoobris 4% vähem kui eelmise aasta samas kuus. Töötlevas tööstuses jäi toodang samale tasemele, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses, näitavad statistikaameti andmed.
Statistikanõukogu andis soovituse registripõhise rahvaloenduse korraldamiseks
Vabariigi Valitsuse kinnitatud statistikanõukogu kogunes 26. novembril. Koosolekul anti ülevaade rahva ja eluruumide teise prooviloenduse tulemustest. Statistikanõukogu toetab statistikaameti otsust kombineerida registripõhine loendus valikuuringutega.
Keskmine brutotunnitasu kasvab jätkuvalt
Statistikaameti esialgsete andmete kohaselt oli 2018. aastal endiselt kõige kõrgem keskmine brutotunnitasu juhtidel ja kõige madalam lihttöölistel.
Tootjahinnaindeksit mõjutas enim puidutööstus
Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga ‒0,4% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga ‒1,7%, teatab statistikaamet.