Uuring: Eesti inimesed jõuluaegse tarbimishullusega kaasa ei lähe
Kuigi kiire palgaralli on tublisti tarbijate ostujõudu kergitanud, kavatsevad eestlased kulutada pühade ajal raha pea sama palju kui mullu, ilmneb Ferratum Grupi jõulu-uuringust.
KUULA: Töösuhte lõpetamise kunst
Töösuhte lõppemine ei ole alati poolte konsensuslik kokkulepe. Leidub palju põhjuseid, mis saavad lõpuks otsustavaks, et leping tuleb näiteks hoopis üles öelda.
5 soovitust, et vältida pühadeaegset ülesöömist
Lähenevad jõulupidustused tähendavad paljude jaoks ebatervislikke toitumisvalikuid. Rasvased toidud ja liigselt kaloririkas menüü mõjutab negatiivselt nii tervist kui enesetunnet. Häid nippe targemate valikute tegemiseks jagab Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja Aire Kängsep.
8 igapäevast tegevust, millega oma ressursse raiskame
Kas sul on ka pidevalt tööl kiire ja kustutad kogu aeg mingisuguseid tulekahjusid? Mis siis, kui ma ütleksin, et sul on võimalik oma töönädalas 20% ehk 8 tundi aega juurde võita. Kas usuksid mind või arvaksid, et olen liialt optimistlik?
Kümnendik eestlasi pensioniks ei kogu
Luminori tellitud uuringust selgus, et eestlased ja lätlased koguvad pensioniks sääste märgatavalt usinamalt kui leedukad. Teisest küljest ei valmistu 9% eestlasi ja 7% lätlasi pensioniks üldse. Leedus on mittekogujaid üle kahe korra enam ehk lausa 20%.
Kuidas rääkida töötasust?
Töötasuvestlused on võimalus pühendumuse ja paremate suhete kasvatamiseks töötajatega. Keerutamiste aeg töötasu ümber on möödas. Töötajad on avatumad oma palga teemal arutama ja neil on varasemast enam võimalusi võrrelda oma tööandja tasustamise praktikaid teiste ettevõtetega.
Küberruumis olgu aknad ja uksed suletud
Kujutage ette, et teie tööruumis on kogu aeg aknad ja uksed pärani lahti ning iga soovija võib sisse tulla, kas või vandaalitseda ja lahkudes midagi kaasa haarata. Piltlikult just selline olukord valitseb organisatsioonis, kus ei ole hinnatud küberohte ega tehtud jõupingutusi küberuste ja -akende...
15 soovitust keskkonnasõbralikeks jõulukinkideks
Me oleme harjunud kinkima ja saama jõuludeks ning sünnipäevadeks asju. Kahjuks juhtub sageli nii, et rõõm kingituse üle on kõige suurem hetkel, kui selle pakendist välja võtate, kuid ajas hakkab selle emotsionaalne väärtus järjest kahanema. Ning vahel rändavad vähekasutatud või ka lausa kasutamat...
Lühendatud tööpäev: õigus või kohustus?
24., 25., 26. detsember ning 1. jaanuar on riigipühad, mis on reeglina töötajate jaoks vabad päevad. Tööandja majandustegevuse tõttu või kehtestatud tööajakava alusel riigipühal töötavatele inimestele peab tööandja maksma selle aja eest kahekordset töötasu. Riigipühade eel (23. ja 31. detsembril)...
LOE LUGUSID: Sekretäride erileht, november 2019
Eesti ettevõtted on töötajate vaimse tervisega kimpus
Oktoobri lõpus korraldas CV-Online Estonia uuringu inimeste vaimse tervise kohta ettevõtetes, küsitluses osales ühtekokku pea 500 inimest.
Kuidas leida ideaalset koolitusruumi?
Aasta koolitaja 2018 Alar Ojastu räägib, et koolitusruumi puhul on oluline selle esteetiline ilu ja hea vaade, eelistatavalt võiks see olla lähedal merele või loodusele.
5 nippi, kuidas eelarvet muutmata korraldada varasemast parem pidu
Igas ettevõttes tuleb aastast aastasse korraldada erinevaid sündmuseid - nii väiksemaid kui ka suurema osalejate arvuga ja alati on soov ju korraldada midagi ägedamat ja meeldejäävamat, kui eelmisel korral. Kuidas seda aga teha nii, et kulud ei tõuseks?
3 soovitust kontoritöötajale, et kaitsta oma silmi tööl
Suurema osa oma tööajast veedab kontoritöötaja kontoris arvuti taga. Nii võivad silmad punetada, vett joosta või isegi kipitada. Miks see nii on ja kuidas seda leevendada, räägib Südameapteegi proviisor Aleksandr Sei.
Kas uudne keeleõppemeetod paneb tõesti lihtsamini keelt omandama?
Keeli on kõige lihtsam õppida isikliku motivatsiooni kaudu, kinnitab üle 20 aasta inglise keele õppejõuna töötanud koolitaja, coach ja superviisor Evelyn Soidla. Ühena esimestest Eestis alustas ta keeleõpet, kus inglise keel on kombineeritud coaching’u elementidega ning kinnitab, et õpilaste tule...
Koolitusreisid turgutavad töötaja loomevõimet
Lisatasud, boonused ja preemiad on möödanik – uus trend on viia töötajad võõrasse riiki koolitusreisile, et ärgitada uut moodi mõtlema ja arendada loovust.
Kaija Teemägi: ilusate lubaduste taga peab olema tähenduslik sisu
Praegusel muutlikul tööjõuturul on strateegiline personalijuhtimine nagu maratonijooks – see nõuab head eeltööd ning valmisolekut taktikat muuta, et pidevalt eristuda ning mitte laisaks muutuda. Liiga hilja alustades magad stardipaugu maha ja oled konkurentsist lootusetult väljas.
12 ideed, kuidas disainida inspireerivat töökeskkonda
Tuleviku-uurijad ja karjääriteadlased on saanud jälile saladusele, mida inimesed töökohalt tegelikult ootavad ja millal nende silmad säravad ning töö on kantud pühendumisest ja huvist. Ometi pole see tööandjate jaoks alati rõõmustav teadmine, sest nõuab varasemast erinevat lähenemist ja uusi meet...
Kuidas keskeas haigustele varakult jaole saada?
Täiskasvanud ja eakamad inimesed on reeglina haigemad kui lapsed ja noorukid - see on tingitud juba läbipõetud haigustest, keskkonnamõjudest ja geneetilistest iseärasustest. Samas ei ole olemas haigusi, mida põeksid ainult täiskasvanud või ainult lapsed - iga inimene võib haigestuda, seda vanuses...
PORTREE: väikelinna tüdruk Strasbourgis Euroopa Nõukogus
Maaja Kronberg (54) on ilmekas näide, kuidas julge pealehakkamisega võib veel keskeaski teha kannapöörde ja asuda elama riiki, mille keeltki ei valda. Tagantjärele selgub, et ajalehekuulutuse peale Euroopa organisatsioonide keskusesse Strasbourgi koduõpetajaks minek ei saanud olla juhus, vaid hoo...
Sügisel vajab nahk erilist tähelepanu ja hoolt
Sügiseselt külmad ja tuulised ilmad toovad vajaduse panna tavapärasest rohkem rõhku nahahooldusele. Just sel perioodil kimbutab paljusid kuiv, ketendav ja punetav nahk. Mida aga teha selleks, et nahk püsiks terve ja särav?
Eesti suurettevõtete juhtkonnas on maailmaga võrreldes kaks korda vähem naisi
Kui maailma suuremate firmade juhtkonnas töötab keskmiselt 16,9 protsenti naisi ja see näitaja kasvab, siis Eesti jääb maailmale umbes kaks korda alla. Eesti suuremate ettevõtete juhtkondades on naiste osakaal vaid 8 protsenti, näitab konsultatsiooniettevõtte Deloitte koostatud värske raport „Wom...
Millal korraldada šampanja või veiniga vastuvõtte?
Võimalusi, millist tüüpi sündmuseid korraldaad, on lõputult. Järgnevalt vaatame, millised on levinumad etiketireeglid puhuks, kui tegemist on pokaali šampanja või veiniga vastuvõtuga.
3 erilist restorani jõulusündmuste korraldamiseks
JUHTKIRI: Sekretär kui seltskondlik kameeleon
Mida väiksem firma, seda rohkem on sekretäril rolle: ta on sekretär, administraator, personalijuht, raamatupidaja, psühholoog, ka ettevõtte visiitkaart ja esmase mulje looja.
7 tärni kingitus Nopri talust
Sinu poole pöördub Nopri piimamees Tiit, kelle vastutusel on 21 aastat kogu Eestimaale ehtsat piimakraami toodetud. Hiljuti seadsime kogu meeskonnale kõrge eesmärgi – toota Eesti puhtaimat piima ja sellest piimast parimaid tooteid.
Ruti Einpalu: valin töökohta selle järgi, kas juht sobib mulle
Coach Ruti Einpalu pani kirja ühe noore juhi loo, kuidas tema oma tööd teeb ja mida juhtimisest arvab. Kas ka sinul tekib tunne, et hea meelega liituks selle juhi tiimiga?
Aasta koolitaja: krõpsupakk võib aidata konflikte lahendada
Neljapäevases hommikuprogrammis oli külas Äripäeva Personaliuudiste veebi ja Pärnu Konverentside poolt aasta koolitajaks valitud Jaanus Kangur, kellelt uurisime, kuidas püsida tipus ning milliseid põhimõtteid selleks tuleb järgida.
Erilahendused – originaalne viis rõõmustada kliente ja tänada töötajaid!
Äri- ja reklaamkinkide valik on suur ja kirju ning lõputuna näivate kingilahenduste ja kataloogide nimekiri võib segadusse ajada ka vilunuma kingiotsija. Hea võimalus, kuidas valiku tegemist lihtsustada, on spetsiaalselt oma ettevõtte jaoks loodud meene.
Mida tähendab, kui juht vaikib?
Juhtimise kontekstis räägime palju tunnustamisest ja selle tähtsusest. Mõnikord võib aga keerata sama termini täiesti pea peale ning küsida näiteks, kas vaikimine võib tähendada ka tunnustamist?
Aasta koolitaja 2019 on Jaanus Kangur
Täna toimus Personaliuudiste ja Pärnu Konverentside korraldatud Koolituskonverents 2020, kus tunnustastati parimat koolitajat. Hea meel on öelda, et personali-, koolitus-, arendus- ja teiste juhtide küsitluses valiti aasta koolitajaks Jaanus Kangur.
Õige kalendermärkmiku abil on võimalik tõsta motivatsiooni ja arendada loovust
Me kõik teame kuidas mõjuvad trennis käimisele uued trenniriided, sisuka ajaplaneerijaga on täpselt sama efekt - motivatsioon on suurenenud, enesetunne asjalik ja päevad hästi planeeritud.
Kuidas tööruume puhta ja esinduslikuna hoida?
Vihma, lörtsi ja pori aastaaeg on käes! Tööruumid, kus võetakse vastu kliente, peavad siiski aasta läbi esinduslikult puhtad olema. Kuidas neid nii ka hoida, annab nõu juhtiva tekstiiliettevõtte Lindström Eesti ekspert Katrin Maisa.
If Kindlustus: silm peab särama, kui tööd teed
Millega kindlustusselts tegelikult tegeleb? See on üks paljudest küsimustest, millele seekordne „Minu karjääriˮ saade vastuse annab.
Milliseid andmeid võib tööle kandideerivalt isikult küsida?
Kuigi kandideerimisfaasis töötleb tööandja kandidaadi andmeid kandidaadi nõusoleku alusel, seab Töölepingu seadus (TLS) § 11 sellele piirangu: nõuda võib ainult neid andmeid, mille suhtes tööandjal on õigustatud huvi. Seega ei saa ka kandidaadi nõusolekuga õigustada selliste andmete nõudmist, mil...
Teadlik kritseldamine eesmärgistamiseks ja enesearenguks
Minu kätte juhtus hiljuti Marie Forleo raamat „Kõik on väljamõeldav”, kus ta raamatu sissejuhatuses soovitab kirjalikud harjutused arvuti asemel käsitsi kirja panna.
Sekretär 15.11.2019
Kas ja kust tuleneb töötaja õigus privaatsusele tööl?
Eesti Vabariigi Põhiseaduses ei ole eraldi põhiõigusena nimetatud õigust isikuandmete kaitsele. Mitmetes põhiseadustes ning uuemates rahvusvahelistes dokumentides on õigus isikuandmete kaitsele juba nimetatud eraldi põhiõigusena.
Milliste sündmuste puhul vormistatakse kutsed trükitult ja millal käsitsi?
Kutsed ja tänukirjad on osa kirjavahetusest ja kuuluvad samas ka vastuvõttude, läbirääimiste ja teiste kohtumiste juurde. Hoolimata e-posti võidukäigust on paberkandjal vormistatud kutsed äri- ja diplomaatilises suhtelmises endiselt väga tähtsad.