Kaja Kallas: tulevikus otsitakse üles need, kes selle otsuse taga olid
Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ütles täna parlamendis, et teise pensionisamba lõhkumine, mida Riigikogu täna hääletab, on Riigikogu selle koosseisu kõige halvem seadus.
Eesti piirab põhjakorealaste võimalusi siinsetes kõrgkoolides õppida
Eesti ühineb ÜRO ja Euroopa Liidu piirava meetmega, mis keelab Põhja-Korea kodanikel õppida kõrgkoolides aineid, mis võiksid anda tuumaprogrammi arendamiseks vajalikke teadmisi.
Politsei otsib Sillamäel oma kodust lahkunud 14-aastat Marijat
Politsei palub kaasabi selgitamaks 14-aastase Marija asukohta, kes lahkus Sillamäel oma kodust ning seni on teadmata, kus tüdruk viibida võiks.
Eesti soovib sõlmida diplomaatilised suhted Malta orduga
Välisministeerium soovib sõlmida diplomaatilised suhted peamiselt humanitaartegevusele pühendunud Malta orduga.
Tallinna haridustöötajate palk tõuseb
Tallinna linnavalitsus otsustas tõsta haridusameti hallatavate asutuste töötajate töötasude alammäärasid. 1. jaanuarist tõusevad magistrikraadiga kooli- ja kutseõppeasutuste õpetajate, magistrikraadiga lasteaiaõpetajate, tugispetsialistide ning koolijuhtide palgad.
AKI vastulause: andmekaitse ei takista probleemide lahendamist
Andmekaitse Inspektsiooni (AKI) hinnangul ei keela andmekaitse probleemide lahendamist nagu jääb kõlama Postimehe artiklis «Vestlusring: koolijuhid ei karda kriisi, vaid paigalseisu ja ükskõiksust».
Prokuratuur saatis kohtusse Viljandimaal naise tapmises süüdistatava mehe kriminaalasja
Lõuna Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles esitati 30-aastasele Raidole süüdistus 35-aastase Ülle tapmises möödunud aasta 27. augustil Viljandimaal.
Postimehe peatoimetajaks ja vastutavaks väljaandjaks saab Mart Raudsaar
Postimehe peatoimetajaks ja vastutavaks väljaandjaks asub 30. jaanuarist Eesti Meediaettevõtete Liidu senine juht ning ajakirja Riigikogu Toimetised peatoimetaja Mart Raudsaar.
Politsei tabas seitse joobes sõidukijuhti
Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest seitse joobes sõidukijuhti.
«Olen noor ja rumal»: juht vajutas Tallinna lähistel gaasi põhja ja kihutas üle 170 km/h
Politsei pidas esmaspäeval Tallinna lähistel kinni sõiduauto, mis kihutas pealinna suunas kiirusega 172 km/h.
Kuidas Reinsalu märkmepaber kokkukägardatult kohvitassi jõudis?
Otse Postimehest stuudios juhtus ka väike teekond Urmas Reinsalu märkmepaberiga, mis siis liikus Jürgen Ligi poolt kägardatult Reinsalu kohvitassi ja sealt hetk hiljem kohvisena Ligi ette.
Praegused töösuhted on ajale jalgu jäänud
Tavapärasel kohtumisel valitsuse, ametiühingute ja tööandjate esindajate vahel olid arutusel töösuhete paindlikkuse arendamine, läbirääkimis- ja streigiõiguste tulevik.
Kaitseliidus on taas üle 26 000 liikme
Kaitseliidu liikmeskond kerkis eelmise aasta lõpu seisuga taas üle 26 000 liikme piiri.
Teenetemärgi sai ka NATO üksuste Eestisse toomise koordineerija
President Kersti Kaljulaid andis tänase otsusega teenetemärgi ka Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi poliitikadirektorina on Nicholas Gurrile, kellel oli keskne roll NATO liitlasüksuste Eestisse toomisel.
Väljaõppele kaitseväkke suundus 431 noort
Aasta esimene ajateenistusse kutsumine lisas kaitseväe väeosadesse üle Eesti väljaõppele kokku 431 noort, nende hulgas viis neidu.
Punase Risti teenetemärgi saaja: see on kõigi vähiga võitlevate laste auhind
Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi pälvis tänavu teiste seas ka Luive Merilai, kes on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) koordinaator ja tugiisik. Juba neli aastat aitab Merilai šokis ja segaduses vanematel, kelle laps on saanud vähidiganoosi, raskes olukorras püsti jääda ja vap...
Kristiine Keskusele tehti pommiähvardus
Kristiine Keskusele tehti täna kella poole kolme ajal pommiähvardus. WC-potist leiti pommilaadne ese. Midagi kahtlast ei tuvastatud ja inimesed lubati tagasi keskusesse.
Venemaa valetas Eesti Krimmi-turistide hulga suuremaks
Venemaa Suursaatkond Eestis kirjutas kuu alguses sotsiaalmeedias Facebook, et mullu külastas Krimmi 7,43 miljonit turisti, nendest kolm protsenti olla pärit Eestist. Majandus -ja Kommunikatsiooniministeerium peab sääraseid andmeid ebarealistlikuks. Analüütikute hinnangul on tegemist pigem propaga...
Tallinn ostab Salme kultuurikeskusele 800 000 euroga sisustust
Tallinna linnavaraamet kuulutas välja riigihanke Salme kultuurikeskuse sisustamiseks koos lavatehnikaga, hanke eeldatav maksumus on 800 000 eurot.
Mihkel Kärmas ordeni saanud Vahur Kersnast: ebamaine ja normiväline legend
Legend. Ebamaise tahtejõuga. Visionäär. Nii kirjeldab «Pealtnägija» saatejuht Mihkel Kärmas oma endist pikaaegset töökaaslast Vahur Kersnat, kes pälvis president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe IV klassi ordeni.
President annetab tänavu 114 riiklikku teenetemärki
President Kersti Kaljulaid annetab 2020. aastal riikliku teenetemärgi 115 inimesele, selle arvuga jääb ta oma eelmise aasta suurusjärku.
Politsei otsib Jõgevamaal kadunud 57-aastast Andrest
Politsei otsib 25. jaanuaril kodust Mustvee vallas Putu külast lahkunud ja kadunuks jäänud 57-aastast Andrest.
Tallinnas hukkus liiklusõnnetuses jalakäija
Täna kella 20 paiku juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Narva maanteel, mille tagajärjel hukkus jalakäija.
Asser: kogu Tartu ülikooli kliinikumi struktuur tuleks üle vaadata
Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, et lisaks räägitud juhtimisreformile vajaks ülevaatamist kogu Tartu ülikooli kliinikumi struktuur.
Riigikontrolöri hinnangul puudub pensionireformist edukuse kriteerium
Riigikontrolör Janar Holm lausus veebisaates «Otse Postimehest», et pensionireformist on puudu edukuse kriteerium. Seaduseelnõu eesmärgiks ei saa Holmi sõnul olla lihtsalt reformi läbiviimine, vaid mingi olukorra saavutamine. «Ma loodan, et selleks on pensionäride parem tulevik,» nentis ta.
Politseikoer Sharky pidas Harjumaal kinni inimest pussitanud noormehe
Politseikoer Sharky tabas pühapäeva õhtul Harjumaal Ämaris noormehe, kes pussitas mitu korda meest ja põgenes sündmuskohalt.
Fotod: Eesti Pank esitles Antarktika avastamisele pühendatud 2-eurost münti
Eesti Pank esitles täna Antarktika avastamise 200. aastapäevale pühendatud 2-eurost mälestusmünti.
Keeleinspektsioon nõuab Tallinna vanalinna striptiisiklubilt korrektset eesti keelt
Keeleinspektsioon saatis eelmisel nädalal Tallinna vanalinnas tegutsevale karaoke- ja striptiisiklubile kirja, milles nõuab korrektset eestikeelset teavet asutuse klientidele.
Väljalülitatud fooridega ristmikul põrkas kokku kaks autot
Tallinnas põrkasid täna keskpäeval ristmikul kokku kaks autot, tegemist on fooridega reguleeritud ristmikuga, millel õnnetuse hetkel olid foorid välja lülitatud.
Venemaa kehtestas Eesti kodanikele lihtsustatud sisenemiskorra Vladivostoki kaudu
Venemaa peaminister Mihhail Mišustin kinnitas 53 riigist koosnevad nimekirja, mille kodanikele hakkab kehtima lihtsustatud sisenemise kord Venemaale Vladivostoki sadama kaudu, teiste seas saavad sealtkaudu lihtsamalt Venemaale ka Eesti kodanikud.
President Kaljulaid: valed ja pooltõed võivad saada uue kurjuse kasvulavaks
President Kersti Kaljulaid ütles tänasel holokausti ohvrite mälestuspäeval, et valed ja pooltõed võivad saada uue kurjuse kasvulavaks.
Harjumaal nõudis tulekahju inimelu
Harjumaal nõudis möödunud nädala lõpus puhkenud tulekahju inimelu.
Rahvusvahelise holokaustipäeva puhul toimub riiklik mälestusüritus
Esmaspäeval tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva kell 13 Tallinnas Rahumäe Juudi kalmistul riikliku mälestustseremooniaga - tänavu möödub 75 aastat Auschwitzi koonduslaagi vabastamisest.
Tusk ja Seeder arutasid Fideszi staatust Euroopa Rahvaparteis
Euroopa Rahvapartei president Donald Tusk ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder arutasid Fideszi jätkamist Euroopa Rahvapartei ridades.
Urmas Paetist sai EL-i valimisvaatluse juht Guyanas
Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell nimetas Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti Euroopa Liidu valimisvaatlusmissiooni juhiks Guyanas.
Riik tahab kiirendada pere ja rasedust toetavate teenuse arendamist
Siseministeerium tahab kiiremas kokku kutsuda koosoleku, et panna paika ministeeriumide koostöö raseduskriisi nõustamise ja perelepituse teenuse arendamisel.
Jõks näeb õiguskantsleri ründamise taga muret valimislubaduste pärast
Poliitikud jätkavad õiguskantsleri survestamist seoses pensionireformiga – endine õiguskantsler Allar Jõks näeb selle taga poliitikute muret valimislubaduste pärast, kirjutab ERR-i uudisteportaal.
Kahe auto kokkupõrkes sai naine vigastada
Täna kella 22.34 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Vilde tee ja Mustamäe tee ristmikul, kus kaks sõiduautot põrkasid kokku. Õnnetuses sai kannatada ühe sõiduki reisija, 27-aastane naine.
Lasnamäel suleti isevalmistatud pommi tõttu liiklus
Täna kella 14.30 paiku helistas häirekeskuse numbrile 112 joobetunnustega mees. Ta ütles, et tal on kodus isevalmistatud pomm, mille ta on ise kahjututuks teinud.
Moostes jämmib 135 muusikust koosnev improvisatsiooniline folkansambel
Mooste folgikojas esmakordselt toimunud Jaanuarijämmil pandi kokku 135-liikmeline rahvamuusikaorkester ning esitati kohapeal õpitud kavaga kontsert.
Anna Kaneelina tunnete tuumapommid tegid EMA galal puhta töö!
Kuidas on võimalik, et ilmub tuliuus laulja ning tema debüütalbumis pulbitsev kirg, rikkus ja küpsus võtab kõik tummaks? Õige vastus: ei olegi.Eesti Muusikaauhindade galal võidutses värske originaalsus – Anna Kaneelina omanimeline debüütplaat tegi puhta töö. Habras ja ürgandekas uustulnuk noppis ...
Harjumaal hukkus kahe auto kokkupõrkes mees
Täna kella 20 ajal sai häirekeskus teate raskest avariist Harjumaal Jõelähtme vallas, milles hukkus Toyotat juhtinud 60-aastane mees.
Londoni tänavatele plaanitakse näotuvastuskaameraid
Londoni Metropolitani politsei plaanib paigutada tänavatele näotuvastuskaamerad, mis aitaksid kurjategijaid tuvastada tagantjärele.
Tiit Terik valiti Euroopa üleriigiliste omavalitsusliitude katusorganisatsiooni asepresidendiks
Euroopa üleriigiliste omavalitsusliitude katusorganisatsioon CEMR valis uued liidrid järgmiseks kolmeks aastaks. Üheks liidu asepresidendiks valiti CEMR-i poliitikakomitees Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees, Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.
Justiitsminister Seederi ja Helmega samal arvamusel: Ülle Madise kompab piire
Justiitsminister Raivo Aeg leidis veebisaates «Otse Postimehest», et õiguskantsler Ülle Madise kompab pensionireformi kritiseerimisega juba enne seaduse jõustumist oma pädevuse piire. «Selles mõttes olen täiesti Helir-Valdor Seederi ja Mart Helme seisukohtadega päri,» sõnas minister.
Aktsioon Endla tänaval: murelikud kodanikud avaldasid ohtliku ülekäiguraja juures meelt
Täna kella 14 ajal paigaldati Tallinnas Endla tn 90 juures aktsiooni käigus ülekäigurajale täiendatud «liiklusmärgid», millel kujutati ülekäigurajal lamavat inimest ja vereloiku.
Politsei saatis riigist välja varguselt tabatud grusiini
Politsei saatis riigist välja Gruusia kodaniku, kes püüdis kaubnduskeskusest varastada elektroonikat.
Ratas: Madise täidab õiguskantsleri ametivannet
Peaminister Jüri Ratas ütles, et tema hinnangul täidab Ülle Madise oma ettepanekutega pensionireformi eelnõule õiguskantsleri ametivannet.
Kaitseväes alustab ajateenistust üle 400 noore
Kaitseressursside amet viib esmaspäeval väeosadesse aega teenima üle 400 noore.
Valitsus sidus pensionireformi eelnõu usaldusküsimusega
Valitsus pidas reede hommikul telefoniistungi, millel toetas peaminister Jüri Ratase ettepanekut siduda pensionireformi seaduse eelnõu vastuvõtmine riigikogus usaldusküsimusega.