Suri ajaloolane Helmut Piirimäe
Täna suri 86 aasta vanuselt tunnustatud ajaloolane Helmut Piirimäe.
Kapo: rünnak Soomes Eesti ohutaset ei tõsta
Soomes Turu linnas toimunud pussitamine Kaitsepolitseiameti (Kapo) sõnul ohutaset Eestis ei tõsta.
Kolm kukkunud jalgratturit sai vigastada
Eestis juhtus eile kolm õnnetust, kui kukkunud jalgratturid sai niivõrd tõsiselt vigastada, et kiirabi toimetas nad haiglasse.
Riik toetab Okupatsioonide muuseumi uuendamist 600 000 euroga
Kultuuriministeerium toetab Okupatsioonide muuseumi 600 000 euroga, et tagada uuenenud ekspositsiooni ja kaks korda suurema näitusealaga muuseumi avamine Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.
Politsei tabas taasiseseisvumispäeval 31 joobes juhti
Politsei tabas taasiseseisvumispäeval Eesti eri paigus kokku 31 joobes juhti.
Pariisi kliimalepe hädas
Esimese üleilmse kliimakokkuleppe sõlmimine oli küll tähtis samm kliima soojenemisega võitlemisel, kuid võetud kohustuste täitmisega on pea kõigil tööstusriikidel tõsiseid probleeme.
Video: Urmas Klaasi sõnul oli Kaljulaidi kõne julge ja selgete seisukohtadega
Tartu linnapea Urmas Klaasi (Reformierakond) sõnul oli president Kersti Kaljulaidi taasiseseisvumispäeva kõne julge ja selgete seisukohtadega.
Eesti ja Venemaa kooskõlastavad tegevused piiriveekogu kaitsel
Eesti ja Venemaa kooskõlastavad järgmisel nädalal edasised tegevused piiriveekogu kaitsel.
Iseseisvuse taastamise tänukivi sai Hando Runnel
Vabariigi President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus toimunud iseseisvuse taastamise 26. aastapäevale pühendatud vastuvõtul üle traditsioonilise tänukivi iseseisvuse taastamises olulist rolli mänginud inimesele. Tänavu pälvis tänukivi akadeemik ja luuletaja, Eesti Kongressi ja Põhiseaduse As...
President Kaljulaid: ma ei näe rahvuslike ja liberaalsete väärtuste vahel konflikti
President Kersti Kaljulaid ütles täna Kadriorus taasisesisvumise aastapäeva kõnes, et ta ei näe ta mingit vastuolu rahvuslike väärtuste ja liberaalsete demokraatlike väärtuste vahel - seda konflikti pole olemas. Seda võib küll kunstlikult konstrueerida, aga see kukub riigipea sõnul välja naeruvää...
Postimehe otsepilt: president peab Kadrioru roosiaias iseseisvuse taastamise aastapäeva puhul kõne
Täna õhtupoolikul peab president Kersti Kaljulaid Kadrioru roosiaeda kogunenud pidulistele iseseisvuse taastamise 26. aastapäeva puhul kõne. Postimees teeb presidendi kõnest kell 17.15 otseülekande.
Kohad, kuhu kapo Savisaare pealtkuulamiseks lutikaid paigutas
Endise Tallinna linnapea Edgar Savisaare protsessil Harju maakohtus on nüüdseks läbi kuulatud kõik kriminaaluurimise käigus pealtkuulatud kohtumiste helilindid. Tegime ülevaate, millistes kohtades kaitsepolitsei kahtlustatavate järele luuras.
Telesaatest tuntud naine jäi tapmisele kihutamises lõplikult süüdi
Lõppeval nädalal jäi lõplikult süüdi oma eksabikaasa tapmist plaaninud naine, kes ligi seitse aastat tagasi võitis tuntust telesaates «Õhtusöök viiele».
Kirjavigadest kubisev raamatusari
Kirjastuse Seik välja antud raamatusari «100 asja», mis põhineb saksakeelsel analoogil, on kirjavigadest tulvil. Seerias on neli raamatut, näiteks «100 asja mida iga paar korra tegema peaks», mida reklaamitakse perfektse kingitusena sõbrale. Vaata, kas leiad vead üles.
Galerii: Ford Focuse ralliauto tõstmine oli rammumeestele käkitegu
Tartus aset leidva Emajõe Festivali raames selgitati täna välja Emajõe Rammumees 2017, kelleks krooniti leedukas Jaras Mindaugas. Balti karikaetapi võistlusel osales mehi nii Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt kui ka Ukrainast.
Helme: terrorismi vastu aitab piiride sulgemine
EKRE esimees Mart Helme ütles «Aktuaalsele kaamerale», et terrorismist aitaks jagu saada Euroopa piiride sulgemine ja kõigi illegaalsete immigrantide välja saatmine.
Anvelt arutas Euroopa kirikujuhtidega radikaliseerumist
Reedel kohtus siseminister Andres Anvelt kui Euroopa Liidu eesistuja Euroopa Kirikute Konverentsi ja Eesti Kirikute Nõukogu juhtidega. Ühe olulise teemana oli arutluse all radikaliseerumine.
Kümneid valeväljakutseid teinud naine pandi 15 päevaks aresti
Häirekeskusele 32 korral väljamõeldud tervisehädadest teatades valeväljakutseid teinud naisele mõisteti teisipäeval Kuressaare kohtumajas karistuseks 15-päevane arest, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
Ida-Virumaal sai veoauto ja sõiduauto kokkupõrkes kaks inimest vigastada
Täna päeval põrkasid Jõvi – Tartu – Valga maantee 25. kilomeetril kokku sõiduauto ja veoauto, mõlemad juhid toimetati kergete vigastustega haiglasse.
Logistikapataljoni juhiks sai kolonelleitnant Argo Reidla
Logistikapataljoni juhiks sai kolonelleitnant Argo Reidla, eile toimunud pidulikul rivistusel andis kolonelleitnant Andres Kraav pataljoni juhtimise Reidlale üle.
Video: Barcelona lennult saabuja reisimist ei karda
Täna peale kella 11 Barcelonast saabunud eestlane ütles, et terror Hispaanias kaost ei tekitanud ja rahvas elab oma igapäevaelu edasi.
Kaatrist vette kukkunud inimesed sattusid merehätta
Eile leidis Saaremaa lähistel merel aset õnnelik õnnetus, kui veetuubilt vette kukkunud lastele appi tõtanud inimesed kukkusid ise kaatrilt vette, misjärel jäi alus kohapeale tiirutama.
Filmilindifestival viib külastajad müstilistele radadele
Eelmisel aastal hoo sisse saanud Järva-Jaani filmilindifestival tuleb laupäeval jälle. Seekord pealkirja «Ulm» kandev festival lubab viia vaatajad uitama veidi müstilistele ja unenäolistele radadele.
Galerii: Donbassis pantvangis olnud Tõnis Assoni uus raamat: kõige tähtsam oli positiivne mõtlemine
2014. aastal Ida-Ukrainas mässuliste käes pantvangis olnud Tõnis Asson esitles täna oma uut raamatut «Saatuse pantvangid. OSCE vaatlejana Donbassis», mis on autori sõnul lugu mitte ainult neljast eri rahvusest vaatlejast.
Savisaare protsess võib tuua Keskerakonnale uusi tagasimaksenõudeid
Keskerakonna rahastamise telgitaguseid avav Edgar Savisaare kohtuprotsess võib tuua erakonnale uusi tagasimaksenõudeid, kuna süü tõendamise korral osutuvad mitmed rahastusallikad lubamatuks ehk tegemist on olnud keelatud annetustega.
Narva keskraamatukogu palkas pedofiili lastele kunsti õpetama
Narva keskraamatukogu võttis pedofiilia eest vanglakaristust kandnud Vjatšeslav Hutornovi tööle kunstiõpetajaks, kes viis muu hulgas läbi joonistamistunde lastele, raamatukogu juht lubas mehe taustast kuuldes temaga kohe töösuhte lõpetada.
IRL eemaldas Hillar Tederi nime Raivo Aegi valimisvideost
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Tallinna linnapeakandidaadi Raivo Aegi valimisvideost eemaldati ärimees Hillar Tederi nimi. Aeg ise põhjendas nime eemaldamist seoses käimasoleva Edgar Savisaare kohtuprotsessiga.
Lastega ei räägi rahast piisavalt ei vanemad ega kool
Uuringust selgub, et vanemad räägivad lastele rahaga ümber käimise põhitõdetest, kuid ülejäänud teadmised tuleb lastel omandada väljaspool kodu. Koolides alles lisatakse ainete õppekavadesse rahateemasid.
Kooli kaval lähenemine töökuulutusele lööb laineid
Põlva gümnaasium avaldas oma sotsiaalmeedia kontol kaks kuulutust, milles otsitakse uut eesti keele ja kirjanduse õpetajat. Üks kuulutus on teisest aga oluliselt suurema hooga lendu läinud.
Uus seadus kolib väikesaared linna
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks püsiasustusega väikesaarte seaduse – kui varasem seadus loetles püsiasustusega väikesaared nimeliselt, siis uue seaduse järgi pääseb nimistusse väikesaar, kus elab rahvastikuregistri andmetel vähemalt viis inimest ning mille pindala on kuni 100 ruutkilomeetrit.
Kersti Kaljulaid osales Tammistu perekeskuse heakorratalgutel
President Kersti Kaljulaid osales neljapäeval koos presidendi kantselei töötajatega Tartumaal  Eesti Agrenska Fondile kuuluvas Tammistu perekeskuses heakorratalgutel ning sõlmis fondi eestvedajatega kokkuleppe riigipea asumisest fondi patrooniks.
Liisa Pakosta: paindlikuma lapsepuhkuse vastu on mehed, kes otsuseid teevad
Kuku raadio saates «Vahetund Postimehega» leidis võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta, et vastuseis vanemahüvitise paindlikumaks muutmisele tuleb eelkõige meestelt, kes kardavad kaotada eelisorukorras tööturul.
Pildid kohtust: Savisaare protsessil asub tunnistusi andma Paavo Pettai
Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare kohtuprotsessil asus tunnistusi andma reklaamiärimees Paavo Pettai, kes on alates kriminaalasja avalikuks tulekut vältinud igasugust kokkupuudet ajakirjandusega.
Mehe süüdimõistmine tapmiskatses jõustus lõplikult
Kolmapäeval jõustus lõplikult süüdimõistev otsus kriminaalasjas, mis oli toonud kohtupinki Kohtla-Järvel tuttavat haamrilöökidega tappa üritanud mehe.
Põlvamaal võtsid külaaktivistid poepidamise jaeketilt üle
Põlvamaal avasid külaaktivistid Leevi poe, mille Põlva Coop otsustas intensiivistunud piirikaubanduse tõttu sulgeda.
Ratas: Eestile on oluline Türgi püsimine Euroopa kursil
Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Ankaras Türgi peaminister Binali Yıldırımile ja president Recep Tayyip Erdoğanile, et Eestile on Türgi oluline strateegiline partner, kelle Euroopa kursil püsimine on nii Eesti kui ka ülejäänud Euroopa Liidu soov.
Politsei otsib Viljandimaal kadunud 61-aastast Raini
Politsei palub kaasabi, et selgitada välja teisipäeva lõuna ajal Viljandimaal Halliste alevikus oma kodust lahkunud Raini asukoht.
Jänku-Jussi paroodiatest saab lahti vaid kohtu või koostööga
Paroodiaid üles laadiva kasutaja ja Jänku-Jussi autori vaheline autoriõiguste konflikt puudutab seaduse tõlgendamist, seetõttu saab otsuse langetada vaid kohus. Veebikonstaabli sõnul aitab perversset sisu keskkonnast eemaldada ühine prügikoristus.
Kuus autot rikutud: laps kritseldas kiviga kapottidele
Seitsmeaastane laps rikkus eelmisel nädalal Narvas kuut sõiduautot, kui tegi kiviga sõidukite kapottidele kritseldusi.
Video: USA ründelennukid maandusid esmakordselt Kuressaare lennuväljal
Ameerika Ühendriikide ründelennukid A-10 Thunderbolt II osalesid täna ühisõppusel Kaitseliidu Saaremaa malevaga, pärastlõunal maandusid lennukid Kuressaare lennuväljal.
Kohtla-Järve välibasseinist leiti mehe surnukeha
Kohtla-Järve rahvapargi vanast välibasseinist leiti uppunud mehe surnukeha.
Galerii: Prooviabielu-Liisa peksjad mõisteti tingimisi vangi
Harju maakohus mõistis täna tingimisi vangi Svetlana ja Andrei, keda süüdistati tõsielusaatest «Prooviabielu» tuntud Liisa peksmises.
Fotod: kohus kuulab Savisaare protsessil ehitusärimehe Tarvo Tederi tunnistust
Harju maakohtus asub täna tunnistajana ütlusi andma ehitusärimees Tarvo Teder, kellelt Keskerakonna eksliider Edgar Savisaar süüdistuse järgi nõudis altkäemaksu andmist erakonnale.
Haljalas põhjustasid pliidile kuivama jäetud pilpad tulekahju
Lääne-Virumaal Haljala vallas puhkes eile kortermajas tulekahju, mis sai alguse pliidile kuivama jäetud papist ja pilbastest.
Tööinspektsioon kolib Mustamäele
Tööinspektsiooni ja töövaidluskomisjonide Tallinna kontorid alustavad septembrist tööd ühisel aadressil Mäealuse 2/2 teaduspargi Tehnopol territooriumil.
Fotod: pliimürgitusest taastunud merikotkas lasti vabadusse
Harjumaal Kurkses lasti eile pärastlõunal vabasse loodusesse tagasi Eesti Maaülikooli loomakliinikus ravi saanud merikotkas, kes vajas abi pliimürgitusest taastumiseks.
Galerii: Tallinnas vurab esimene elektriline linnaliinibuss
Tallinna linnatranspordi AS katsetab augusti lõpuni esimest täiselektrilist liinibussi, kuid linn täis elektribusse on veel tulevikumuusika.
Ida-Virumaal peeti kinni laste vägistamises kahtlustatav mees
Täna võeti kohtu loal vahi alla keskealine mees, keda kahtlustatakse alaealiste vägistamises ja lapsporno valmistamises.
Galerii: Euroopa lõhkeaineeksperdid harjutasid Eestis pommirünnakute ennetamist
Eelmisel nädalal toimus Tallinnas Euroopa Liidu Pommigruppide võrgustiku (EEODN) treening, kus olid kohal keemiliste, bioloogiliste, radioloogiliste, tuuma- ja lõhkeainete spetsialistid ning koolitajad 37 riigist ja kuuest rahvusvahelisest organisatsioonist.
Kohtla-Järve kooli koristaja keeras enne surnukskukkumist klassiukse seestpoolt lukku
Kohtla-Järve kesklinna põhikoolis eile akent pestes kolmandalt korruselt surnuks kukkunud koristaja oli enne traagilist juhtumit klassiukse seestpoolt lukku keeranud, miks naine seda tegi, peab välja selgitama uurimine.