Pärnus valimised võitnud Reformierakond jääb võimuliidust välja
Pärnu linnas alustasid kõnelusi võimuliidu moodustamiseks valimisliit Pärnu Ühendab, Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ning Keskerakond, Pärnus valimistel enim hääli kogunud Reformierakond jääb seega võimukõnelustelt kõrvale.
Klaas: minu usaldust on kuritarvitatud
Tartu linnapea Urmas Klaas ütles kolmapäeval intervjuus ETV uudistesaatele «Aktuaalne kaamera», et korruptsioonikahtlustuse saanud abilinnapead kuritarvitasid tema usaldust.
Üle poolte Eestisse saabunud pagulastest on riigist lahkunud
Pagulaste ümberjaotuskava alusel kahe aasta jooksul Eestisse saabunud 161 pagulasest on siit teistesse riikidesse lahkunud juba 85 ehk üle poolte. Sotsiaalministeeriumi asekantsler tunnistab, et pagulaste suunamine väikelinnadesse oli viga, vahendab «Pealtnägija».
«Suud puhtaks» otseblogi: mis on seksuaalne ahistamine ja kuhu tõmmata piir?
Sellenädalases saates räägitakse seksuaalsest ahistamisest. Mis see on, miks on ja kuhu tõmbame piiri - neile küsimustele vastuseid otsitaksegi.
Töövõimereformi hammasrataste vahel: sügava puudega naise lugu
Sügava puudega Liisilt võtsid ametnikud pensioni ära, sest arvuti näitas, nagu ta oleks 23 aastat tagasi saadud ajutraumast paranenud, vahendab ETV saade «Pealtnägija».
Ohutussaarele sõitnud ja jalakäijaid vigastanud vanaproua astus kohtu ette
Harju maakohtu ees seisis kolmapäeval 75-aastane naine, kes selle aasta jaanuaris põhjustas Tallinnas Taksopargi ristmikul liiklusõnnetuse, milles said kaks ohutussaarel seisnud inimest üliraskelt vigastada, vahendab ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».
Linnapea endine nõunik Liina Oja: mina reklaamidega kokku ei puutunud
Harju maakohtusse tunnistama tulnud endine linnapea nõunik ja süüaluse Edgar Savisaare lähedane sõber Liina Oja meenutas, et tema ei puutunud enne 2013. aasta kohalikke valimisi tollaste linna teavituskampaaniatega kokku.
Vilja Toomast keeldus ütluste andmisest Edgar Savisaare suhtes
«Kasutan isiklikku õigust ütluste andmisest loobumist, kuna süüdistatav on minu endine abikaasa ja meie ühiselt kasvatatava lapse isa,» teatas Edgar Savisaare endine abikaasa ja endine pikaajaline Keskerakonna liige Vilja Toomast Harju maakohtus.
Pevkur: korruptsioonikahtlusega inimene linnajuhtimises osaleda ei saa
Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles erakonnakaaslasest Tartu abilinnapeale Valvo Semilarskile esitatud korruptsioonikahtlustust kommenteerides, et korruptsioonikahtlusega inimene linnajuhtimises osaleda ei saa.
Savisaar: Keskerakond pole maksnud minu eest mingeid kohtukulusid
Korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare sõnul  pole erakond maksnud viimase aasta jooksul tema eest mingeid kohtukulusid.
Trepikojas võõra mehe surnuks tulistanu karistus jäi ringkonnakohtus jõusse
Tartu ringkonnakohus tühistas eile osaliselt Tartu maakohtu otsuse ja tunnistas eelmise aasta aprillis Viljandis kortermajas tulistanud Rene Petersoni (39) mõrva asemel süüdi mõrvakatses. Samas jättis teise astme kohus Petersonile mõistetud 14-aastase vangistuse muutmata.
Šveitsi tunnistaja kuulamine lükkub Savisaare protsessil edasi
Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare kohtuprotsessil pidi kohus algse plaani järgi looma kolmapäeval videosilla Šveitsiga, et kuulata seal asuvat tunnistajat, kuid see lükkub edasi ja sõna saavad teised tunnistajad.
Linda Line tühistab kõik kolmapäevased väljumised
Tallinna-Helsingi liini kiirlaevaga teenindav Linda Line jätab tuuliste ilmaolude tõttu ära kõik kolmapäevased väljumised.
Naine sõitis autoga otsa ülekäigurajal teed ületanud naisele
Narvas sõitis teisipäeva pärastlõunal naine autoga otsa ülekäigurajal teed ületanud eakale naisele, kes sai vigastada.
Tartu vanglas süütas kinnipeetav voodivarustuse
Tartu vanglas süütas kinnipeetav möödunud nädalal voodivarustuse, keegi põlengus vigastada ei saanud.
«Radar»: seitse kuud IRLi tagatoas näitab, kui lähedal oli IRL oma lõpule
IRL tegi kohalikel valimistel tulemuse, mis jättis nad ellu, kuid küsimus on, millise hinnaga. «Radar» on viimased seitse kuud IRLi toimetamisi seestpoolt jälginud ja vastuseid otsinud.
Lisaõppekogunemisel osalejate sõidukulu hüvitamise kord uueneb
Tulevast aastast alates hüvitatakse Eestist lisaõppekogunemisele saabujate transpordikulu lähtuvalt kohast, kus isik kutsumise ajal viibib ning välisriigist saabujate sõidukulu kompenseeritakse kuni 125 euro ulatuses.
Töötukassa töötajad ei saanud eesti keeles hakkama
Keeleinspektsioon kontrollis eelmisel nädalal töötajate eesti keele oskust mitmetes Eesti asutustes ja ettevõtetes ning saatis paarkümmend inimest eksamile.
Kohus kaalub tuntud pedofiili vanglast vabastamist
Tartu maakohus kaalub kolmapäeval aastaid väikelapsi pilastanud tuntud pedofiili Jaanus Rohumetsa enne tähtaega vanglast vabastamist.
Järsult pidurdanud bussijuht maksis reisijale tsiviilhagi ja pääses oportuniteediga
Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas eile oportuniteediga kriminaalasja, mille raames süüdistati 68-aastast Aleksandrit selles, et ta tekitas liinibussi juhina järsu pidurduse ja manöövriga bussis reisinud naisele raske kehavigastuse.
Tallinna narkokaupmees pandi amfetamiiniäri eest kaheksaks aastaks vangi
Harju maakohus mõistis täna kaheksaks aastaks vangi 44-aastase Tallinna narkokaupmehe Ingar Henno, kes tegeles amfetamiini äriga.
Marylandi Rahvuskaardi ülem sai Kaitseliidu Valgeristi
Ameerika Ühendriikide Marylandi Rahvuskaardi ülemat kindralmajor Linda Singhi tunnustati täna Kaitseliidu Valgeristi II järgu teenetemärgiga.
Galerii: torm Ophelia tõi ka Eesti kohale pimeduse
Soomeni puhus osakesed Iirimaal eile ja täna möllanud torm Ophelia ja tormist puutumata ei jää ka Eesti. Keskpäevane hämar taevas on tekkinud seetõttu, et Ophelia servas tekkinud osakesed toovad meile sooja õhumassi, mis muudab ilma tuuliseks ja pimedaks, rääkis Riigi Ilmateenistuse sünoptik.
Gräzin: naistele meeldivad sellised efektiivsed mehed nagu Rõivas
«Jah, võib öelda, et Reformierakond on aastaid kultiveerinud vastikustunnet Keskerakonna vastu. Ja see oli väga õige ning me peame seda jätkama. Venelased ei puutu siin asjasse. Nagu Karamzin ütles kunagi: varastatakse!» Reformierakonna poliitik Igor Gräzin kommenteerib portaalile Rus.Postimees k...
Igor Kopõtin: Keskerakonna poolt hääletas harimatu pööbel
Harimatu ideelage mass, kes viskleb pimedate hirmude küüsis, nõukogude mineviku järeltulijad – nii võib iseloomustada kohalikku vene kogukonda, arvab sõjaajaloolane Igor Kopõtin Facebookis.
Aivar Voog: reformi edu pant on Rõivase komejant
Vahetult enne valimiste lõppu avaldatud Kantar Emori ja Turu-uuringute ASi uuringutulemused läksid Keskerakonna edu ennustades suures osas täppi, kuid Reformierakonna saaki nad ette ei näinud.
Eestis äri ajanud kamerunlast ähvardab riigist välja saatmine
Harju maakohtu ette astus Tallinna kesklinnas tegutsenud Mama Afrique’i kaupluse endine omanik, Kameruni kodanik Edmond Otang Ebot, keda Põhja prefektuur süüdistab kelmuste ja arvutikelmuste toimepanemises.
Merevägi avastas Väinamerest mitusada lõhkekeha meenutavat objekti
Mereväe laevad avastasid õppuste käigus Väinamere põhjast ligi 300 objekti, mis meenutavad ajaloolist lõhkekeha.
Torulukkseppa kodus täägiga pussitanud mees pandi pikaks ajaks trellide taha
Harju maakohus mõistis täna üheksaks aastaks vangi Roman Grosmelderi, kes läinud aastavahetusel pani oma koju külla tulnud torulukksepa suhtes toime tapmiskatse.
Jüri Mõis: Savisaare süüdistus pole vale, aga ta väärib kergemat karistust
Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna esindaja Jüri Mõis võttis Vikerraadio hommikuprogrammis kokku valimistulemused. Muu hulgas kommenteeris ettevõtja ka Edgar Savisaare kohtuprotsessi ning leidis, et Savisaar on tõenäoliselt süüdi kuid vääriks kergemat karistust.
Korteripõleng nõudis Loksal inimelu
Loksal hukkus korteripõlengus 61-aastane mees.
Kaitseminister Luik sõidab visiidile Liibanoni
Kaitseminister Jüri Luik suundub täna Liibanoni, et kohtuda seal teenivate Eesti kaitseväelastega ning saada ülevaade nende ülesannetest ja teenistustingimustest.
President sõidab täna külla Norra Kuningriiki
Vabariigi President Kersti Kaljulaid sõidab täna töövisiidile Norra, kus kohtub riigijuhtidega ning osaleb tehnoloogiakonverentsil.
Esialgsetel andmetel osales valimistel 53,2% valijatest, Tallinnas järsk valimisaktiivsuse langus
Esialgsetel andmetel osales kohalikel valimistel 53,2% valijatest, Tallinnas langes valimisaktiivsus nelja aasta tagusega võrreldes ligi 11%. Lasnamäel käis valimas 51,82% hääleõiguslikest valijatest.
Galerii: vaata, kuidas e-hääli kokku loeti
Täna kell 19 loeti Toompeal vabariigi valimiskomisjonis kokku kohalikel valimistel antud e-hääled.
Andreas Kaju: kas vene valijate mobilisatsioon ebaõnnestus?
Andreas Kaju sõnul võib üheks madala valimisaktiivsuse põhjuseks olla ebaõnnestunud vene valija mobilisatsioon.
Video: mustamäelased valisid linnajuhte alkohaisu sees
Magistrali keskuse teisel korrusel lävepakuküsitlust tehes oli raske leida inimest, kes kaamerate ees oma eelistust oleks nõus olnud kommenteerima.
Jõhvis hukkus rongi alla jäänud naine
Jõhvis hukkus pühapäeva pärastlõunal rongi alla jäänud naine.
Raamatukogureeglid teevad menukite leidmise keeruliseks
Teada-tuntud «Minu» sarja raamatud seisavad kõrvuti Eesti ilukirjanduse surematute pärlitega, sest rahvusvaheline standard ei luba raamatuid sarjana riiulile seada.
Protesteerija pani end Narvas põlema
Narvas pani kella 13.30 paiku Peetri platsil end põlema mees, kes pääses suuremate vigastusteta.
Suri postiajaloo uurija Elmar Ojaste
Eile, 14. oktoobril, suri oma kodus ja poegade juuresolekul Göteborgis väsimatu Eesti postiajaloo uurija Elmar Ojaste.
Olga Sõtnik püüab skandaalsele kirikule rakendust leida
Endine riigikogu liige Olga Sõtnik peab aasta lõpuks esitama ettepanekud, kuidas leida rakendust suurtesse võlgadesse sattunud Narva Aleksandri kirikule.
Galerii: Saaremaa Ralli seni varjule jäänud pahupool
Saaremaa Ralli on sügisene tippssündmus, kuid paaripäevane kihutamine teeb tuska kohalikele, kel pärast spordivõistlust on raske kodust välja saada.
Soome hakkab isikukoode muutma
Soomes võivad mõne aasta pärast muutuda miljonite elanike isikukoodid, sest põhjanaabrite valitsus kaalub senise süsteemi muutmist.
Täna tuleb heisata sinimustvalge
Pühapäeval heisatakse kohaliku omavalitsuse volikogu valimispäeva puhul Eesti lipud.
Lehtses kogub populaarsust tõsielupõhine seiklusmäng
Lääne-Virumaal Lehtses kütab rahva seas kirgi tõsielupõhine seiklusmäng «Märka politseid». Kui alevikus on näha patrulli, teevad kohalikud elanikud sellest foto ja raporteerivad avastusest Facebooki kommuunis «Turvaline Lehtse», kirjutas ETV Pealtnägija oma Facebooki lehel.
USA filmikunsti ja -teaduste akadeemia viskas Weinsteini välja
USA filmikunsti ja -teaduste akadeemia teatas laupäeval, et viskas endi ridadest välja ahistamisskandaalide keerisesse sattunud kuulsa Hollywoodi produtsendi Harvey Weinsteini.
Politsei on valimispäeval väljas täiendavate jõududega
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on kohalike omavalitsuste volikogude valimiste päeval kõikjal Eestis väljas täiendavate jõududega ja on valmis rikkumistele kiirelt reageerima.
Lõhejõgedel algab pühapäevast kuuajane püügirahu
Lõheliste kudeaja tõttu on lõhe- ja meriforellipüük Eesti jõgedel 15. oktoobrist 15. novembrini keelatud, teatas inspektsioon BNS-ile.
Muuga lahel leiti mootorpaat kahe hukkunud Soome mehega
Täna hommikul kella 10 paiku leiti Muuga lahel mootorpaat kahe hukkunud Soome mehega. Meeste surma võis põhjustada vingugaasimürgistus.