Haigekassa ja Töötukassa nimemuutuseks võib kuluda kokku kuni 865 000 eurot
Haigekassa ja Töötukassa soovivad tuleval aastal muuta oma nimed Tervisekassaks ja Töökassaks.
Kaks Jõhvi saadikut peatasid volitused ebameeldivusest uue võimu vastu
Kaks Jõhvi volikogus opositsiooni langenud saadikut − Meelis Tint ning Ilmar Aun − peatasid oma volitused, sest leiavad, et uus võimuliit pole suuteline tegelema oluliste arenguküsimustega ning selle eesmärk on vaid võimul püsimine, kirjutab Põhjarannik.
Korruptsioonist teatanud Seppern pääses kriminaalsüüst
Korruptsioonist võimudele ise teatanud ehitusettevõtja Alar Seppern, kelle Viru maakohus mullu sügisel altkäemaksus süüdi mõistis, väljus Tartu ringkonnakohtust võitjana, sest viimane tühistas maakohtu otsuse ja lõpetas Sepperni puhul menetluse, kirjutab Põhjarannik.
Kaitseministeerium süüdistab Sõnajalgu omavolilises tuulepargi ehitamises
Ettevõtjatele Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv Aidu Tuulepark OÜ ei tohi Ida-Virumaale Aidusse rajatavat tuuleparki edasi ehitada enne, kui vaidlus ehituslubade üle on lahendatud, kuid kaitseministeeriumi droonivideotest nähtub, et ehitustöö jätkub seal hoolimata juba saadud trahvidest senini, ki...
Narkosurmade arv vähenes järsult
Setude handsa müüjad pelgavad trahvi
Kuhu on kadunud hansa? Sadadesse eurodesse küündivaid trahve pelgavad hansamüüjad loobuvad laatadel pudelite kaubitsemisest või peidavad napsu leti alla.
Galerii: reedest saab Tallinnas näha maailma parimaid pressifotosid
Balti jaama ootepaviljoni pandi täna üles maailma parimad pressifotod, mida on huvilistel võimalik uudistama minna alates reedest.
Seeder: pole otsustatud, et praegune piiriprojekt on lõplik
Erakonna Isamaa esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti idapiiri väljaehitamine sedavõrd tähtis projekt, et selle üle ei tohi otsustada kiirustades ja rohmakalt.
Rannavalve: supelrandades on sagenenud vargused
Rannavalvurid paluvad inimestel ka väheväärtuslikel asjadel silm peal hoida, sest randades on sagenenud vargused.
Avatud uks tõi ametnikule pahanduse kaela
Kose valla sotsiaaltöötaja telefonivestlus päädis tõsise tüliga, sest seda juhuslikult vallamajas pealt kuulnud naine süüdistab ametnikku ebaeetilises käitumises ja haige lapse halvustamises.
Eesti ja Läti võivad hakata rahvastikuregistrite andmeid vahetama
Valitsus arutab neljapäeval Eesti ja Läti valitsuste vahelise rahvastikuregistrite andmete vahetamise kokkuleppe eelnõu heakskiitmist ja volituse andmist.
Saaremaal tahetakse nuhtluseks saanud hirve jahiaega pikendada
Punahirvede tekitatud metsa- ja põllukahjudega kimpus Saaremaa ettevõtjad näevad lahendusena varitsus- ja hiilimisjahi alustamist juba 15. augustist, kirjutab Saarte Hääl.
Eesti Energia juhile kuuluvad lambad pääsesid Vilsandil ula peale
AS Saaremaa Ökoküla lambad jooksevad mööda Vilsandit vabalt ringi, Lümanda küla karjamaal haisesid mitu päeva lambakorjused ja Loonalaiult leiti veisekorjus, kirjutab Saarte Hääl neljapäeval ilmuvas lehenumbris.
Kakumäel ja Stroomi rannas kukkus veetemperatuur 10 kraadi lähistele
Viimaste päevade ligi 20-kraadised veetemperatuurid Tallinna randades on lõõskavast suvepäikesest hoolimata kukkunud kohati 10 kraadi lähistele, kirjutab ERR.
«Otse Postimehest» külaliseks on riigikohtu esimees Priit Pikamäe
Neljapäevane veebisaade «Otse Postimehest» usutleb seekord riigikohtu esimeest Priit Pikamäed, kellelt ajakirjanik Ainar Ruussaar küsib Eesti kohtu- ja justiitssüsteemi tugevate ja nõrkade külgede kohta.
Eesti Advokatuur sai uue kantsleri
Eesti Advokatuuri juhatus nimetas uueks advokatuuri kantsleriks senise kantsleri kohusetäitja Leen Eenpalu. Uue kantsleri ametiaeg kestab 5 aastat.
Kagupiiril tabati sõiduk salasigarettidega
Idapiirile ei avalda üksnes ebaseaduslikud piiriületajad, vaid samal ajal ka salakaubavedajad. Täna hommikul leidsid politseinikud kahtlustäratanud sõiduki pagasiruumist ligi 60 000 salasigaretti.
Reformierakonna peasekretär: valitsus peaks selgitama, millist piiri me vajame
Siseminister Andres Anvelt ja asekantsler Raivo Küüt toovad idapiiri neljakordse kallinemise kohta otsitud põhjendusi ega analüüsi ehituse maksumust sisuliselt, kritiseerib opositsioonis oleva Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru.
Haigekassa ihkab uut nime
Haigekassa soovib tuleval aastal muuta oma nime, sest enam ei tegeleta  ainult haiguste raviga.
Reinsalu: debatt kohtusüsteemi poliitilise allutamise üle on ohtlik
Justiitsminister Urmas Reinsalu kaitses Eesti õigussüsteemi ning kritiseeris üleskutseid seda reformidega poliitilisele võimule allutada.
Omavalitsused hakkavad trahvima kasutusloata elamu omanikke
Aastaks 2020 peavad kõik üle 20m2 suurused hooned olema korrektselt kantud ehitisregistrisse. Et registrisse hoonet kanda, peavad maja dokumendid aga eelnevalt korras olema. Paljudel on see töö tegemata – teadmatusest või tahtlikult. Peamiselt on probleeme kasutusloa puudumisega ning omavalitsuse...
44-aastane õhuväeülem: ma ei tahtnud noortele kõduneva kännuna ette jääda
Kuus aastat Eesti õhuväge juhtinud kolonel Jaak Tarien otsustas ameti maha panna, sest ei soovi kõduneva kännuna noortele ette jääda. Kunagise arvutinohikuna palus ta juba paari aasta eest end küberkaitsekeskusse üle viia.
Sadamas kukkus laps kai ja laeva vahele
Vormsis Sviby sadamas oli teisipäeva õhtul õnnetus, kus 8aastane laps kukkus väikelaevalt kõrgele kaile ronides laeva ja kai vahele vette.
McLareniga kihutanud soomlane saab auto kätte nädala pärast
Paljud kohalikud on kasutanud võimalust ja käinud Rapla politseimaja ees omanikku ootava auto taustal pilte tegemas.
Avatud talude päev: tsirkus, safari ja eksootilised liblikad
Sel pühapäeval toimub üle-eestiline avatud talude päev, kus lisaks loomakasvatustele ja kodukohvikutele saab teha ka muud põnevat.
Politsei otsib Antsla vallas kadunud 40-aastast Ilmarit
Politsei palub kaasabi selgitamaks 40-aastase Ilmari asukohta, kes sõidab tumerohelise Opel Corsaga, mille registreerimisnumber on 438 AYH.
Fotohuvilistel tasub teada: reedel toimub Tallinnas fotograafide profipäev
Reedel, 20. juulil avatakse Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis esimest korda Eestis näitus maailma mainekaima pressifoto konkursi World Press Photo auhinnatud töödest. Selle raames leiab aset ka profipäev, mis annab huvilistele võimaluse auhinnatud pressifotograafidelt inspiratsiooni ammutada.
Tasuta bussiliiklus Eesti idapiiril tekitab sõitjates pahameelt
Kuumade ilmade saabumine on pannud proovile maakonna tasuta bussiliinid, eriti need, mis kulgevad Narva ja Narva-Jõesuu vahel.
Ministeerium: suurem ravimihüvitis on toonud kasu juba 50 000 inimesele
Sotsiaalministeeriumi teatel on 2018. aasta algusest põhjalikult muutunud täiendavast ravimihüvitisest esimese kuue kuuga saanud kasu ligi 50 000 inimest.
Noor elupäästja peab hädaliste abistamist elementaarseks
Kui keegi vajab abi, siis veendu selles, et oled võimeline abi osutama, lausus 12-aastane Roger Kuura, kes aitas möödunud laupäeval Viljandi järvest välja sügavas vees uppumisohtu sattunud kuueaastase poisi.
Muistsed eestlased käisid kirikus ohverdamas
Valgamaal Helme kihelkonnakirikust vähem kui poole kilomeetri kaugusel seisavad teise väikese keskaegse kivikiriku varemed. Neid uurides leidsid arheoloogid paari meetri sügavuselt rusude alt poolsada enamasti imetillukest münti. Leid annab tunnistust sellest, et kivist kirikul on olnud eelkäija,...
Piiriehituse alternatiivseid plaane ei julgeta arutada
Esialgsestest arvutustest rohkem kui neli korda kallimaks maksma mineva idapiiri ehitamisel ei soovi valitsus arutada tänase plaani muutmist. Hoolimata hiiglaslikust 320 miljoni eurosest arvest, ei soovita anda Reformierakonnale julgeolekuteemalist konti hambusse.
Video: liiklushuligaanist tsiklimehele on kaherealisel teel kolm sõidurida
Mootorratturil vedas seekord, kui ta otsustas ees sõitvast autost mööduda just sel hetkel, mil vastassuunast lähenes sõiduk. Järgmisel korral aga ei pruugi ohtlik manööver nii hästi lõppeda.
Laanet: valitsus peab idapiiri maksumust paremini selgitama
Riigikogu aseesimees ja endine siseminister Kalle Laanet toetab riigikontrolör Janar Holmi seisukohta, et idapiiri väljaehitamise maksumust tuleb valitsusel oluliselt paremini selgitada.
Saaremaal käib suure keskkonnareostuse likvideerimine
Saaremaal Maadevahe asfaltbetoonitehase territooriumil käivad Saaremaa ajaloo suurima keskkonnareostuse likvideerimistööd, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
Kohus määras pedofiili pooleks aastaks trellide taha
Harju maakohus mõistis teisipäeval reaalse vangistuse mehele, kes vaatamata sellele, et oli juba korra laste vastu suunatud seksuaalkuriteos süüdi mõistetud, jätkas veebiavarustes lapseealiste seksuaalpartnerite otsimist.
Viimsi puurkaevud on kuivamas, elanikel palutakse veekasutust piirata
Täna said Viimsi elanikud teate, et madala veetaseme tõttu Viimsi puurkaevudes palutakse kastmist piirata. Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Eliis Venniku sõnul ei ole mujal Tallinna piires sellist olukorda.
Odessa politsei paljastab eestlaste surma asjaolusid
Odessa politseiülem lubas välja selgitada, kuidas ja kes müüs kahele eesti mehele saatuslikuks saanud narkootikume. Ellu jäänud eestlast tabas mikroinsult.
Kaitsevägi palub seenelistel harjutusaladel tähelepanelik olla
Kaitsevägi tuletab inimestele meelde, et harjutusväljadel ja nende vahetus läheduses liikudes tuleb enda turvalisuse huvides järgida seal kehtivaid ohutusnõudeid ja liikumispiiranguid.
Riigikontrolör saatis siseministrile idapiiri asjus terava kirja
Riigikontrolör Janar Holm saatis teisipäeval siseminister Andres Anveltile kirja, kus teeb teravaid etteheiteid valitsuskabinetile otsustamiseks ettepandud idapiiri väljaehitamise kavale.
Ukraina ametivõimud ei välista eestlaste tahtlikku tapmist
Laupäeval Odessa hotellis surnud eestlaste peatuspaigast leiti kokaiini meenutavat ainet, kohalik kõrge politseiametnik ei välista tahtlikku tapmist.
Telesaate «Radar» toimetusega liitub Eeva Esse
Uuriva ajakirjanduse telesaate «Radar» meeskonnaga ühineb tuntud tele- ja raadioajakirjanik Eeva Esse. Essest saab saate toimetaja ning ta asub tööle 23. juulil.
Ülevaade: kuidas on kuumalaine kogu Eestit mõjutanud?
Soe suvi peale pikka ja külma talve toob eestlastele enesestmõistetavalt palju rõõmu. Sellisel kuumusel on nii oma võlud kui valud ning inimesi mõjutab see erinevalt.
Kolonel Tarien saab NATO küberkaitsekeskuse ülemaks
Õhuväe praegune ülem kolonel Jaak Tarien asub alates 1. septembrist teenima NATO küberkaitsekoostöö keskuse ülemana.
Pärnumaa rannas triivis laps madratsiga merele
Kaheksa-aastane tüdruk triivis täispuhutaval madratsil lahele, talle ujusid järele kaks meest.
Ohtlike jäätmete hoidla võib tulla Paldiskisse
Eestisse plaanitakse rajada ohtlike jäätmete lõppladustamishoidla. Selle kõige tõenäolisem asukoht on Pakri poolsaarel asuv endine Paldiski mereväe väljaõppekeskuse ala.
Traagiline päev Eesti teedel
Möödunud ööpäeval toimus Eestis üheksa tõsist liiklusõnnetust, kus elu kaotas kaks inimest.
Politsei mure: teadmatus vaimuhaigetest seob käsi
Ohtlike ebastabiilsete inimestega saab politsei tegeleda alles siis, kui nad on juba kuriteo toime pannud, ennetuse tarvis ihkaks korravalvurid rohkem infot ja ladusamat suunamist psühhiaatri juurde.
Hiiumaal hukkus liiklusõnnetuses 60-aastane mees
Täna kell 15.16 teatati liiklusõnnetusest Hiiumaal Heltermaa-Kärdla-Luidja maantee 31. kilomeetril, kus põrkasid kokku traktor ja sõiduauto. Õnnetuses sai viga sõiduautos kaasreisijana viibinud 60-aastane mees, kes suri mõned tunnid hiljem haiglas.
Saaremaa uued bussid võivad tulla praegustest oluliselt mugavamad
Uus bussihange võib tuua Saare maakonna liinibussidesse õhukonditsioneerid, wifi ja võimaluse võtta bussi kaasa jalgratas, kirjutab Saarte Hääl.