Pildid ja video: sotsid vilistasid Boroditši uute busside esitlusel välja
Sotsiaaldemokraadid ja rohelised korraldasid täna Tallinnas vabaduse väljakul aktsiooni ja vilistasid välja Tallinna Linnatranspordi ASi juhi Deniss Boroditši, kelle kõnet oli vilekoori tõttu võimatu kuulata.
Tšehhi peaminister jättis haiglatulistamise tõttu ära visiidi Eestisse
Tšehhi peaminister Andrej Babiši tänaseks ja homseks plaanitud visiit Eestisse jääb ära seoses Ostravas toimunud haiglatulistamisega.
Leetrihirm: terviseamet soovitab tööandjatel Ukraina töölisi vaktsineerida
Selle aasta seisuga on Eestis leetritesse haigestunud 26 inimest. Ukraina leetriepideemiat arvestades soovitab terviseamet vaktsineerimist iseäranis Ukraina võõrtööjõudu kasutavatele ettevõtetele.
Prokurör taotleb Kemerovo grupeeringu juhile pikka vangistust ja Eestist väljasaatmist
Prokurör taotles kohtuvaidluses niinimetatud Kemerovo kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistatavale Vjatšelav Gulevitšile ehk Slava Kemerovskile pikka vanglakaristust ja pärast karistuse kandmist tema Eestist väljasaatmist.
Otsepilt: põllumehed tulid 101 traktoriga Toompeale
Täna Toompeale kogunevad põllumehed tahavad end kuuldavaks ja nähtavaks teha nii siseriiklikult kui ka Euroopas järgmise eelarveperioodi kõneluste ajal.
Politsei tabas 17 joobes sõidukijuhti
Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 17 joobes sõidukijuhti.
Netikommentaatorite vastu võitlev advokaat Robert Sarv on ulatusliku rahapesu süüdistusega kohtu all
Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab ettevõtjat Jaago Roosmanni ja vandeadvokaat Robert Sarve ulatuslikus ning grupis toime pandud rahapesus.
Jüri Luik: Araabia Ühendemiraadid on Eestile usaldusväärne ja oluline koostööpartner
Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Araabia Ühendemiraatide asekaitseminister Mohammed Bin Ahmed Al Bawardiga, et arutada julgeolekuküsimusi Lähis-Idas ja olukorda Hormuzi väinas. Samuti kohtus Luik kaitsetööstusettevõtjatega ja esines võtmekõnelejana Abu Dhabis konverentsil Digital Next tutvust...
Julge kodanik: 10-aastane kutsus isale politsei
Täna tunnustatakse julgete tegudega silma paistnud inimesi. Postimees tutvustab lähemalt tegusid, mis inimestele kodanikujulguse aumärgi tõid.
Ott Vatter: Eesti e-residentsust reklaamitakse suust suhu, mitte CNNis
«E-residentsus oma kontseptsioonilt on nii uudne, et tegelikult ei ole vaja teda eraldi kuidagi maailma reklaamida,» ütles KUKU raadio saatele «Neeme Raud. Siin» antud intervjuus e-residentsuse programmi juht Ott Vatter.
Siiri Oviir: Ka vanasti olid Eesti naised, kes kunsti tegid. Miks me neist midagi ei tea?
„Miks me Eestis ei tea oma varasema aja, 19. sajandi-20. sajandi alguse naiskunstnikest peaaegu et midagi,« küsis ekspoliitik Siiri Oviir KUKU raadio saates „Neeme Raud. Siin.»
Eesti suusasportlaste homne päev: konkurents hiinlastega?
New York Times avaldas suusaspordi tuleviku kohta maailmas huvitava prognoosi: olgem valmis konkureerima hiinlastega! Nimelt: Hiina seadunud riikliku sihi - aastaks 2022 300 miljonit uut suusatajat. Pekingi lähedasi suusaradu vaadates, võetakse selleni jõudmist tõsiselt, kirjutab lehe ajakirjanik...
Politsei otsib Lasnamäel juhtunud liiklusõnnetuse tunnistajaid
Politsei ootab abi neilt, kes juhtusid 6. detsembri õhtul pealt nägema Tallinnas Mahtra tänaval juhtunud liiklusõnnetust.
Tallinna reformierakondlaste juhiks ja linnapeakandidaadiks valiti Kristen Michal
Laupäeval toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul valiti järgmiseks kaheks aastaks piirkonna juhiks riigikogu liige ja Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.
Intervjuu Sass Hennoga: teemad, millest täiskasvanud rääkida ei julge
Kirjanik Sass Henno on tuntud oma romaanide poolest, kuid sama palju tähelepanu on ta pälvinud oma oktoobris alustatud loengusarjaga «Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge». Loengu raames puudutatakse teemasid, mis on ühiskonnas olulised, kuid millest tihti täiskasvanud noortele rääkida ei...
Vilepuhuja: TTÜ ametlik raport kubiseb valedest
Kuigi TTÜ vilepuhuja Keegan McBride pole alates suve lõpust Nurkse skandaali kohta ametlikke kommentaare jaganud, on ta nördinud, et ülikool peab teda jätkuvalt ebalojaalseks. McBride'i sõnul on ülikooli raport valedest tulvil.
Vallandatud Kiviõli koolijuht pöördub kohtusse
Neljapäeval Kiviõli 1. keskkooli direktori kohalt vallandatud Heidi Uustalu otsustas oma õiguste kaitseks pöörduda kohtusse, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.
Prokuratuur saatis kohtu alla tuntud advokaadi Robert Sarve
Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtu alla tuntud advokaadi Robert Sarve, keda süüdistatakse ulatuslikus rahapesus.
Päevaga sai liikluses vigastada neli inimest
Neljapäev tõi kaasa kaks rasket liiklusõnnetust, milles sad kokku vigastada neli inimest.
Viimsi volikogu ei hakka teisipäeval vallavanemat valima
Viimsi volikogu ei hakka 10. detsembril valima uut vallavanemat, küll aga võib volikogu muuta vallavalitsuse viieliikmeliseks, selgub neljapäeval volinikele saadetud päevakorra eelnõust, vahendab Viimsi Uudised.
Ülemistel sai liiklusõnnetuses viga kolm inimest
Tallinnas Ülemistel sai täna õhtul juhtunud liiklusõnnetuses viga kolm inimest, sündmuspaigas on liiklus häiritud.
Mustjõe jäätmejaama rajamine vindub endiselt
Tallinna linn tahab Veskimetsa elurajooni kõrvale ehitada jäätmejaama, kuid kohalikud elanikud on sellele vastu ning ka esimene kohtuvõit on vastastel käes.
Kohus jättis mitu vanurit julmalt tapnud eluaegse vangi vabastamata
Viru maakohus ei vabastanud neljapäeval enne tähtaega vanglast mitme vanuri julma tapmise eest eluaegset vanglakaristust kandvat Oleg Borissovit.
Põllumeeste meeleavaldus – sõnnik Toompeale?
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab 10. detsembril Toompeal meeleavalduse. Räägitakse vähemalt 101 traktorist. Piketi üks korraldaja, Põllumajandus-kaubanduskoja nõukogu esimees Olav Kreen, ei välista riigikogu ette ka sõnniku toomist.
Üürniku ja majaomaniku tüli muutus Jõelähtme vallas õhupüssilahinguks
Tüli majaomaniku ja võlgu jäänud üürniku vahel viis mullu sügisel Harjumaal Jõelähtme vallas selleni, et nii majaomanik kui tuppa jäänud asjadele järele tulnud noormeeste seltskond asusid üksteise pihta õhkrelvadest laskma.
Mustamäe haigla juures jäi kadunud eakas mees
Politsei palub inimeste abi Tallinnas kadunuks jäänud 70-aastase Lembitu leidmiseks, viimati nähti meest kolmapäeva hommikul Mustamäel Põhja-Eesti regionaalhaigla juures.
Kohus kaalub FSB kasuks luuranud noormehe vanglast vabastamist
Viru maakohus kaalub järgmisel nädalal Vene luureteenistuse FSB kasuks töötamise eest neljaks aastaks vangi mõistetud Aleksei Vassiljevi enne tähtaega vabastamist.
Trükitehnilistel põhjustel Postimehe kojukanne hilineb
Trükikoja tehniliste probleemide tõttu Postimehe kojukanne neljapäeval hilineb.
Tühja hoone põleng häirib Tallinnas Koplis liiklust
Tallinnas Koplis häirib neljapäeva hommikul tühja hoone põleng liiklust.
Aeg: ma ei mõista, miks Helme Sõnajalgu nii tugevalt kaitseb
Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) ütles, et temale on seletamatu, miks rahandusminister Martin Helme Aidu tuulepargi probleemiga seoses ettevõtjaid Oleg ja Andres Sõnajalga nii tugevalt kaitseb.
Raivo Aeg ligipääsust kohtupidamistele: on loodud lisavõimalusi ajakirjanikele
Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) leiab, et vahetevahel on kohtupidamine kinnine, kuid sellel on alati kindel põhjus, ent ei tasu unustada, et praegu on ajakirjanikele loodud ka lisavõimalusi.
Otseblogi: Europarlamendi saadikud väitlevad «Esimeses stuudios» NATO, Brexiti ja muudes küsimustes
ETV saates «Esimene stuudio», mis läheb seekord eetrisse Brüsselist, osalevad Eesti saadikud Euroopa Parlamendis Andrus Ansip (Reformierakond), Marina Kaljurand (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Yana Toom (Keskerakond), Urmas Paet (Reformierakond), Jaak Madison (EKRE) ja Sven Mikser (Sotsiaaldemokr...
Politsei palub abi Rakveres kadunud 81-aastase naise leidmiseks
Politseile teatati, et täna kella 17.30 paiku lahkus Rakveres Pikk tänaval asuvast Eakate kodust 81-aastane Riita. Naise asukoht on hetkel teadmata.
PPA kavandab uusi keskuseid Tallinna ja Tartusse
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) viib läbi otsingut, et selgitada välja Tallinnas ja Tartus hooneid ja kinnistuid, kuhu saaks vajadusel rajada eriruumidega büroohoone, kirjutab ERR.
Maadevahetuse süüasjas süüdi mõistetud Villu Reiljan, Toomas Annus ja Kalev Kangur tahavad selle uut vaagimist
Niinimetatud maadevahetuse kohtuasjas 2014. aasta jõustunud otsusega süüdimõistetud Toomas Annus, Villu Reiljan ja Kalev Kangur tahavad süüasja uut läbivaatamist.
Narva-Jõesuu volikogu umbusaldas esimees Veikko Luhalaidu
Narva-Jõesuu linnavolikogu umbusaldas kolmapäeva õhtul volikogu keskerakondlasest esimeest Veikko Luhalaidu, vahendas «Aktuaalne kaamera».
Jahimehed on käimasoleval jahiajal küttinud 14 hunti
Jahimehed on novembriga alanud hundijahi hooajal küttinud 14 hunti lubatud 61-st.
Martin Helme: poliitikute pealtkuulamine meenutab banaanivabariiki
Rahandusminister Martin Helme nentis saates «Otse Postimehest», et väljamõeldud kaebuste pinnalt teatud erakondade ministrite pealtkuulamine ei ole aktsepteeritav. «See on halb, kui meil kujuneb välja standart, et kui ametnikud ei taha midagi teha, siis piisab kaebuse tegemisest prokuratuuri ja k...
Luik: Sõnajalad võiks hakata seadust täitma
Rahandusministeeriumil pole pädevust võtta seisukohti tuulikute ohu suhtes Eesti riigikaitsele, ütleb kaitseminister Jüri Luik (Isamaa).
Helme: tegutsen, sest süvariik peedistab ettevõtjaid
Teiste ministeeriumide allasutused näitavad Sõnajalgade tuulepargi suhtes üles halba tahet, mis tuleb lõpetada, leiab rahandusminister Martin Helme (EKRE).
Sõnajalgade ja Helme kohtumiste tihe ajajoon
Tuulikuärimehed Oleg ja Andres Sõnajalg on aastaid kaitseministeeriumiga võidelnud oma Aidu tuulikupargi eest. Avalikkuses kohut pidanud Sõnajalad on leidnud endale ootamatu liitlase EKRE rahandusministrist Martin Helmest.
Martin Helme: jah, olen ettevõtjate liitlane
Rahandusminister Martin Helme taunib oma sotsiaalmeediapostituses kolmapäeval Postimehes ilmunud artiklit, mis räägib tema seostest ettevõtjate Oleg ja Andres Sõnajalaga.
Venemaa suursaatkond Tallinnas taunib Sputniku tegevuse piiramist
Venemaa suursaatkond Tallinnas leiab, et rangelt Eesti seadusi järgides tegutseva meediaorganisatsiooni Sputniku tegevuse piiramine on pretsedenditu.
Kolmes liiklusõnnetuses sai vigastada kokku kolm inimest
Eesti eri paigus juhtus teisipäeval kolm rasket liiklusõnnetust, milles sad vigastada kokku kolm inimest.
Helge vanaduspõlv või pensionisigadus? Saar ja Sibul vaidlesid teise samba üle
Pensioni teise samba arutamine riigikogus algas oodatult teravates toonides, ent kuna koalitsioonil on hääled koos, võetakse eelnõu ilmselt lähiajal vastu. Kas tegemist on mõistliku sammuga  või pensionivandalismiga, selle üle debateerisid seekordses «Esimeses stuudios» riigikogu Isamaa fraktsioo...
Komisjon jätkab kuulamisi prokuratuuri väidetava kallutatuse üle
Riigikogu õiguskomisjon jätkab detsembris alustatud kuulamisi prokuratuuri väidetava kallutatuse küsimuses.
Üllar Saaremäe: alla 21-aastasele kärakat keelata on jabur
Riigikogus küpsevasse ideesse keelata alkoholi müük alla 21-aastastele tuleks suhtuda huumoriga, sest tegemist on jabura ideega, leiab riigikogu Isamaa fraktsiooni liige, näitleja Üllar Saaremäe.
Galerii: politsei avastas reidi käigus suverehvidega sõidukeid
Kuigi ilm on muutunud juba talviseks ja teeolud keeruliseks, näitas Tallinnas läbi viidud politseireid, et keelust hoolimata vurab teedel ikka veel ringi suverehvidega sõidukeid.
Mati Alaveri kohtutoimik jääb avalikkusele saladuseks
Harju maakohus otsustas, et ei anna ajakirjanikele ligipääsu dopingule kallutamises süüdi mõistetud  suusatreeneri Mati Alaveri kriminaalasja toimikule, sest seal sisalduvad delikaatsed isikuandmed ning kogutud tõendite avalikuks saamisest võiks saada mõjutatud Austrias pooleli olev uurimine.
Eesti haridus on läbi aegade hea, PISA tulemus pole üllatus
Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige Astrid Sildnik ütles saates «Otse Postimehest», et suurepärased PISA uuringu tulemused ei tulnud talle suure üllatusena. Eesti haridussüsteem on olnud alati tugev ja Eesti koolilapsed õpihimulised.