Klandorfi neljas raamat räägib KGB ja GRU agendi saatusest
Täna esitles endine kriminaalpolitseinik, eriteenistuse juht ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf oma põnevusromaanide sarja «Palgasõdur» neljandat osa nimega «Agent vastu tahtmist».
Viimsilane märkas oma majas võõrast meest
Põhja prefektuur teatas, et politseinikud pidasid Viimsis kinni eramajade ümber luusinud mehe.
Fotod: DNB pangahoonelt lendas tuulega välisvooder
Mööda Tallinnat ringi lammutava tugeva tuule tõttu ei pidanud vastu Tornimäel asuva DNB panga välisvooder, mis lõpuks järele andis ja tänavasillutisele pudenes. Esialgsetel andmetel keegi vigastada ei saanud. Kohal on päästjad, kes olukorda likvideerivad.
Tallinn üritab taas saada mupole jõu kasutamise õigust
Linnajuhid tahavad mupo ametnikele õigust kasutada jõudu ning gaasi- ja löögirelva.
Pae tänava pommimees tahab vanglast vabanemiseks oma tervisele arstide hinnangut
Tallinnas 2001. ja 2003. aastal kahe lõhkemata jäänud pommi paigaldamise eest 15-aastase vangistuse saanud ning ajakirjanduses Pae tänava pommimeheks tituleeritud Märt Ringmaa taotleb kohtult arstliku komisjoni määramist, et vabaneda tervisliku seisundi tõttu vanglakaristuse kandmiselt.
Kolm Brexitis pettunud saadikut lahkusid konservatiivide ridadest
Briti parlamendi kolm euroopameelset liiget lahkusid valitsevast Konservatiivsest Parteist, et ühineda äsjaloodud sõltumatute saadikurühmaga.
SDF: IS-i viimasest kantsist evakueeriti tsiviilelanikke
Süüria Demokraatlike Jõudude (SDF) esindaja teatas, et äärmusrühmituse Islamiriik (IS) viimasest kantsist on lahkunud kümneid veokeid, mis kandsid evakueeritud tsiviilelanikke.
Toll pidas ebaravim TRSi laadungi piiril kinni
Veebruari alguses kirjutas Postimees MMSi asemel turule jõudnud uuest kontrollimata ebaravimist Advanced TRSist, mida Facebooki gruppides soovitati tarbida nii rasedatel kui väikelastel. Maksu- ja tolliamet pidas nädal tagasi ebaravimi ostjate ühistellimuse piiril kinni.
Venemaal piinati seitset Jehoova tunnistajat
Jehoova tunnistajate esindaja sõnul piinati peksmise, vee ja elektrišokkidega seitset Venemaal vangistajat usulahu liiget.
Äpardus ehitustöödel jättis suure osa Berliinist elektrita
Juba alates eile pealelõunast on Berliini idaserval asuvas Köpenicki linnaosas enam kui 30 000 majapidamist ning 2000 ettevõtet ilma elektrita ning lootust voolu tagasi saada pole neil enne täna pealelõunat, mistõttu on täna koolid ja lasteaiad piirkonnas suletud ning kolm Saksamaa pealinna tramm...
«Suudleva madruse» kuju rüüstati #MeToo grafitiga
New Yorgi Times Square`il aset leidnud kuulsat Teise maailmalõpu stseeni kujutanud «suudleva madruse» kuju langes vandaalide ohvriks, kes kirjutasid skulptuurile punase värviga #MeToo.
Vene häkkerid ründasid Euroopa mõttekodasid
Microsoft süüdistas Vene häkkerite rühmitust Fancy Bear Euroopa mõttekodadele küberrünnakute korraldamises.
Soome kaubamaja suleti ajutiselt arvatava leetrite haiguskolde tõttu
Osa Espoos asuvast Iso Omena kaubamajast võeti eile ajutiselt karantiini arvatava leetrite haiguskolde tõttu.
Trump tegi esimesi samme kosmosevägede loomiseks
President Donald Trump allkirjastas eile kosmosevägede loomist käsitleva määruse, mis võib ühel päeval viia kosmosevägede loomiseni USA sõjaväe eraldiseisva väeliigina.
Trump vahetab välja asejustiitsministri
USA president Donald Trump ütles eile, et esitab asejustiitsministriks transpordiministri asetäitja Jeffrey Roseni, kes vahetab ametikohal välja Rod Rosensteini.
Nashville`is vahistati baaris 22 000 dollarit jootraha andnud mees
Tennessee osariigi Bellevue linna politsei vahistas mehe, kes oli andnud Nashville`i baaris tohutu jootraha ja ajanud narkojoobe tagajärjel kummalist juttu.
Vene duuma keelas sõjaväelastele nutitelefonid
Vene duumasaadikud kiitsid heaks eelnõu, millega keelatakse nutitelefonide, tahvelarvutite ja muu salvestusvõimega tehnoloogia kasutamine Venemaa sõjaväepersonali hulgas.
Valge Maja ametnikud tahtsid Saudi Araabiale tuumatehnoloogiat anda
Valge Maja kõrged ametnikud tahtsid Saudi Araabiaga jagada tuumaenergiatehnoloogiat, seda hoolimata eetikanõunike ja kaitseametnike vastuseisust, selgub Kongressi raportist.
Riik toetab tänavu kohalike teede korrashoidu kuue miljoni euroga
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) jaotab kohalikele omavalitsustele (KOV) täiendavaid kohalike teede investeeringutoetusi juhtumipõhiselt kolmes erinevas sihtotstarbes, mille kogumaht ulatub kuue miljoni euroni ning kokku toetatakse 20 projekti.
Hiina sulges Tiibeti enne tundlikke tähtpäevi välismaailmale
Hiina ei luba välisturiste tundlike poliitiliste tähtpäevade ajaks Tiibetisse, teatasid reisikorraldajad kolmapäeval.
USA riigivõlg paisus rekordtasemele
USA riigivõlg paisus rekordilise 22 triljoni dollari tasemele, ületades riigi sisemajanduse koguprodukti (SKP), kuid see ei näi muret tegevat traditsiooniliselt rahandusküsimustes konservatiivset joont hoidvatele vabariiklastele.
Trump: Põhja-Korea tuumadesarmeerimisega pole kiiret
USA president Donald Trump avaldas teisipäeval lootust, et eelseisev tippkohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kujuneb edukaks, kuid möönis, et selle tulemustega pole kiiret.
Suurbritannia jõustab lennujaamade ümber viiekilomeetrise droonide keeluala
Briti valitsus teatas kolmapäeval, et märtsis hakkavad riigi lennujaamade ümber kehtima viiekilomeetrised lennukeelutsoonid droonidele.
Advokaat: Briti valitsus võtab IS-iga liitunud neiult kodakondsuse
Briti valitsus võtab Süürias äärmusrühmitusega Islamiriik (IS) liitunud ning riiki naasta soovivalt äsja lapse sünnitanud teismeliselt kodakondsuse, ütles neiu perekonna advokaat teisipäeval.
Venezuela sulgeb mere- ja õhupiiri Curaçaoga
Venezuela valitsus on andnud käsu õhu- ja merepiiri sulgemiseks Hollandi Antillidesse kuuluva Curaçaoga, teatas kõrge Venezuela sõjaväelane teisipäeval pärast teateid, et saarele hakatakse koondama humanitaarabi.
KOHALIK VAADE. Surm ja maksud – neist ei päästa ka Eesti stiilis tuludeklaratsioon
Kiigates lõunast üle piiri eestlaste poole, jääb mulje, et te kulutate suurema osa oma ajast sellele, et mitte täita tuludeklaratsioone. Nüüd, kui 1. aprillil algav uus rahandusaasta juba uksele koputab, jõllitame meie, Eesti-piilurid, ümmarguste silmadega iga-aastast internetiliikluse hüppelist ...
Moskvalased kuulutasid jääsoolale sõja
Venemaa pealinna Moskva võimud värbavad esimesest lumest novembris sula lõpuni aprillis väikese armee lumelükkajaid, jääkraapijaid ja teehooldusmasinaid.
Ravimeid põlgav arst käib mööda Eestit
«Riik seab vaktsineerides ohtu inimelusid.»«Skisofreeniaravimi asemel peaks mõtlema tervislikumatele eluviisidele.»«Valutavate kurgumandlite vastu aitab lihast hoidumine.»Need laused on nopitud ravimite ja vaktsineerimise vastaste Facebooki lehelt ja kõik need on kirja pannud üldarst Martin Ruume...
ÜRO kutsus Indiat ja Pakistani otsekohe pingeid leevendama
ÜRO peasekretär António Guterres kutsus Indiat ja Pakistani astuma pärast ohvriterohke terrorirünnaku tõttu puhkenud tüli otsekohe samme omavaheliste pingete leevendamiseks ja pakkus ennast vahendajaks, kui mõlemad pooled sellega nõus on.
Venemaa välisministeeriumi arusaam riigigümnaasiumist: ebalojaalsed koolijuhid vallandatakse
Kaksteist päeva tagasi tegi Venemaa välisministeerium põgusa infotunni, kus Venemaa välisministeeriumi kommunikatsiooniosakonna direktor Maria Vladimirovna Zakharova puudutas lisaks teistele teemadele ka Kohtla-Järve riigigümnaasiumit ja eestikeelset õpet.
Kanadas sai tulekahjus surma seitse last
Kanada politsei teatel sai täna varahommikul riigi idarannikul Halifaxi äärelinnas tulekahjus surma seitse last.
Tallinna arestimajas võttis endalt elu 59-aastane mees
Tallinna arestimaja kambri duširuumist leiti päeval 59-aastase mehe surnukeha.
Moskvas tehti kümnetele hoonetele pommiähvardus
Moskvas sai täna pommiähvarduse teiste hulgas kümmekond kaubanduskeskust, mitu kooli ja 14 elektrijaama, teatas Interfaxile asjaga kursis olev allikas.
Briti perekond sõitis puhkusereisile ja liitus kogemata Islamiriigiga
Süürias vangistuses viibiva Suurbritannia perekonna liikmed väidavad, et sõitsid Türki puhkusele ja liitusid Islamiriigiga kogemata, vahendab The Sun.
Politsei pidas Tallinnas kinni kiirust ületanud Kõlvarti
Keskerakondlasest Tallinna volikogu esimees ja riigikokku kandideeriv Mihhail Kõlvart ületas täna Tallinnas sõidukiirust.
Šveitsi suusakuurordis mattis laviin enda alla mitu inimest
Šveitsi Alpide suusanõlval mattis laviin enda alla mitu inimest, ütles Valais' kantoni politsei.
Esimene naine pääses Šveitsis hävituslenduri ametisse
Naise töötamine hävituslendurina on veel endiselt sedavõrd haruldane, et oma esimese naispiloodi tutvustamiseks korraldas Šveitsi lennuvägi täna Payerne’i militaarlennuväljal pressikonverentsi: 27-aastane Fanny Chollet pole mitte ainult riigi esimene naishävituslendur vaid üldse esimene naine väl...
Uuring: eestlaste suurim mure on hinnatõus
Eesti inimeste kõige suurem mure on mitmendat aastat järjest hindade tõus, selgub Eurobaromeetri uuringul põhinevast raportist.
Politsei päästis väikelapsega sohu eksinud perekonna
Häirekeskus sai eile õhtul kella 18.15 ajal teate 43-aastaselt naiselt, kes oli koos oma kolme lähedasega läinud Läänemaal Üsse kandis soo peale ja sinna ära eksinud. Politsei asus äreva teate peale perekonna asukohta kindlaks tegema.
Kõik peale Tallinna Ülikooli nõuavad, et juhendaja oleks ülikooli töötaja
Kõik suuremad Eesti ülikoolid peale Tallinna Ülikooli nõuavad, et lõputöö juhendaja oleks lisaks oma ala eksperdiks olemisele ka ülikooli töötaja.
India politseid kahtlustatakse seotuses lehmakaitsjate mõrvadega
India politsei on sageli osaline tapmistes, mida teevad lehmakaitsjate ühendused kättemaksuks lehmatapu eest, ütles inimõigusorganisatsioon Human Rights Watch (HRW) täna.
Bernie Sanders teatas kavatsusest USA presidendiks kandideerida
USA demokraadist senaator Bernie Sanders teatas täna kavatsusest presidendiks kandideerida.
Juncker ei välistanud Brexiti tähtaja pikendamist
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker märkis, et ei välista Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise tähtaja pikendamist pärast Euroopa Parlamendi valimisi mais, kuid seda peavad britid ise soovima.
Kim võib sõita Vietnami tippkohtumisele rongiga
Põhja-Korea liider Kim Jong-un võib reisida Vietnami tippkohtumisele USA presidendi Donald Trumpiga maitsi, sest üht Põhja-Korea delegatsiooni märgati Hiinat läbiva raudtee võtmekohtades.
Bushi eetikaülem: Trump ei ole vaimselt terve
Endise USA presidendi George W. Bushi eetikaülemana tegutsenud Richard Painteri sõnul on Donald Trumpi otsus Mehhiko piirimüüri ehitamiseks riiklik eriolukord kehtestada seadusevastane ning tema väitel ajendab presidendi otsuseid nartsissistlik häire.
Afgaani väljasaatmist takistanud rootslane sai trahvi
Rootsi tudengiaktivist, kes üritas takistada Afganistanist pärit asüülitahtja tagasisaatmist, sai rahatrahvi.
Norra süüdistab Venemaad õppuste ajal GPS-signaali segamises
Norra välisluureüksus väljendas eelmisel nädalal taaskord muret Venemaa tegevuse osas, süüdistades riiki oma põhja-aladel GPS-signaalide segamises.
Mõrvarist ja sarivägistajast saab Eesti 41. eluaegne vang
Harju maakohus mõistis täna eluks ajaks vangi 39-aastase Enriko Nurme (endise nimega Aimer Kivimägi), kes 2017. aasta novembris nelja päeva jooksul vägistas Tallinnas kaks naist ning kõige tipuks tappis mehe, kelle juures Nurm oli peatunud. Kohtus väitis mees, et teda juhtis «maatriks».
Tuleartisti kodune etteaste tekitas varahommikul naabrites hirmu
Täna varahommikul kell 6.07 said päästjad väljakutse Tallinnas Sütiste teele, kus naabrid nägid viiekorruselise kortermaja rõdul leeki.
Jääkarude käes vaevelnud Novaja Zemlja lõpetas eriolukorra
Vene ametnikud kuulutasid lõppenuks eriolukorra Novaja Zemlja arhipelaagis, kus jääkarud tungisid eluruumidesse ja ründasid inimesi.