«Pealtnägija» uuris Lydia Koidula traagilist eraelu: ravimisõltuvus, rinnavähk ja eestikauge abikaasa
Paljud ei tea, et isamaalisel poetessil Lydia Koidulal oli äärmiselt keeruline eraelu, ta lõpetas uimastisõltlasena ja tema lapsed kasvasid venekeelseteks, vahendab ERR «Pealtnägijat».
«Suud puhtaks» otseblogi: kas Eesti majandus vajab arenguks välist tööjõudu?
Eesti majandus kasvab hoogsas tempos, kuid tööealiste hulk väheneb ning töökäte nappus on muutunud tõsiseks piduriks. Möödunud kvartalis oli vabade töökohtade arv Eestis viimaste aastate kõrgeim, 12 700. Kas Eesti majandus vajab arenguks välist tööjõudu? Suud aitab puhtaks rääkida saatejuht Urmas...
Tapmises ja süütamises süüdistatav astus Kuressaares kohtu ette
Kuressaare kohtumajas astus eile süüpinki mees, keda süüdistatakse tapmises, põletamises ja tulirelva ebaseaduslikus omamises.
Vangid saavad pühade ajal süüa jõulutoite ja kuulata jumalasõna
Vanglad pakuvad jõululaupäeval kinnipeetavatee traditsioonilisi jõulutoite, ka leiavad jõulupühade ajal kinnimajades aset jumalateenistused.
Eesti arvab uue ümberasustamiskava varem kokku lepitud kvoodi sisse
Eesti võtab Euroopa Liidu uue ümberasustamiskava kohaselt ümber 80 inimest, kuid arvab need 2015. aastal kokkulepitud kvoodi ehk 550 inimese hulka.
Aardenäljas detektorist muutis Saaremaa muistise kuumaastikuks
Tuhat aastat vana Kärla Lihulinn sattus sel suvel aardenäljas detektoristi ohvriks, kes kaevas ajaloolise muistise sisse üle kahesaja augu, kirjutab Saarte Hääl homses lehenumbris.
Ratas lubas vabandada iga kord, kui Ukrainat värdriigiks nimetatakse
Riigikogu infotunnis opositsioonisaadiku Keit Pentus-Rosimannuse (RE) küsimusele vastates ütles peaminister Jüri Ratas (KE), et ta palub vabandust igaühe ütluse eest, kes on nimetatud Ukrainat värdriigiks.
Ratas andis riigikogulastele seatoetuse asjus aru
Peaminister Jüri Ratas viskus täna riigikogu ees majandusminister Kadri Simsoni kaitsele ja ütles, et on täiesti veendunud, et Simson ei kasutanud sigade tõuaretustoetust puudutavatel läbirääkimistel saadud infot enda isikliku huvi tarbeks.
Ministeerium: riik ei kavatse koolides õpilaste mobiilikasutust piirata
Haridus- ja teadusministeeriumil pole kavas Eesti koolides õpilaste mobiiltelefonide kasutamist keelustada, kuna seda ei peeta mõistlikuks.
Välismaalaste sisserände piirarv järgmisel aastal veidi väheneb
Valitsus kehtestab oma korraldusega 2018. aasta välismaalaste sisserännu piirarvuks 1315 inimest, ilmneb eelnõust.
Endine kapo asedirektor hakkab Ukrainas korruptsiooni välja juurima
Endine kaitsepolitsei asedirektor ning nüüdne advokaadibüroo NOVE nõunik Eerik Heldna hakkab juhtima Eesti ekspertide töögruppi, mille eesmärgiks on korruptsiooni ohjeldamine ja korruptsioonivastaste meetmete juurutamine Ukrainas.
Jaoskonna arvutid eesti keelele seadistanud USA politseinik kõrvaldati töölt
Ameerika Ühendriikides kõrvaldati distsipliinirikkumiste tõttu töölt väikelinna Tisbury politseinik, kelle paturegistris oli muu hulgas jaoskonna arvutite seadistamine eesti keelele.
VIDEO Infektsiooniarst: vaktsiinivastased muudavad meelt, kui välismaa ülikool seda nõuab
Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonihaiguste arsti dr Helen Mülle sõnul muudavad paljud lapsevanemad kiiresti meelt, kui selgub, et välismaale ülikooli pääsenud lapselt nõutakse vaktsineerimistunnistust. Koos perearst Argo Lätiga selgitati ka vaktsineerimisele eelneva tervisekontrolli protseduuri.
EV100 ostis suvel PBKst reklaami
EV100 korraldustiim on küll ostnud reklaami Vene telekanalilt PBK, kuid seoses Eesti riigi saabuva 100. sünnipäevaga ei plaanita seda enam teha.
Narvas kaalutakse verise taustaga tänavanimede muutmist
Narvas on taas päevakorda kerkinud siiani kahe kommunistliku mõrtsuka nime kandva tänava ümbernimetamise küsimus, 15 aastat tagasi oli see teema esimest korda päevakorras.
Tallinna-Narva maanteel on Loole mahasõit blokeeritud
Tallinna lähedal Tallinna-Narva maanteel mahasõidul Loole blokeerib suur veok mahasõidu.
Üheksas liiklusõnnetustes sai viga 13 inimest
Möödunud ööpäeval juhtus üle Eesti üheksa liiklusõnnetust, milles sai viga 13 inimest, neist neli last.
Teadlased vaagivad eesti keele arengut teaduskeelena
Eesti Maaülikoolis toimub kolmapäeval sümpoosion «Teadlased kirjutavad eesti keeles», mis keskendub eestikeelsete teadusartiklite avaldamise vajadusele ja võimalusele reaal-, loodus- ja täppisteaduses ning sõjanduses.
Maksumaksjate liit toetab katuserahade kaotamise ettepanekut
Maksumaksjate liit toetab Vabaühenduste liidu ettepanekut lõpetada läbipaistmatu katuseraha jagamine ning kutsub selle toetuseks allkirju andma.
Tallinnast Helsingisse lendavad lennukid teevad Soome lahe kohal ringe
Helsingi Vantaa lennuväljal on lumetormi tõttu avatud vaid üks lennurada, mis on tekitanud maandumisjärjekorra, Tallinnast startivad lennukid peavad seetõttu tegema Soome lahe kohal ringe.
Piltuudis: Ratas lõunatas Arnold Schwarzeneggeri, Bill Gatesi ja Theresa Mayga
Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Pariisis kliimatippkohtumisel One Planet Summit, mis tähistab kahe aasta möödumist Pariisi kliimaleppe sõlmimisest.
Video ja galerii: rehvireidil hoiatati juhti ühe vähetuntud nõude rikkumise eest
Täna Tallinna lauluväljaku parklas korraldatud rehvireidi käigus said kaks autojuhti suulise hoiatuse.
Video: mida rääkisid Eesti noored 25 aastat tagasi Vene televisioonis?
Filmitegijate otsivad taga 25 aastat tagasi Venemaal Kesktelevisioonis rahvusküsimust lahanud saates osalenud Eesti noori, kes rääkisid oma rahvusest ja sellest, kuidas välismaal viibides tuleb arvestada kohalike kommetega.
POSTIMEHE VIDEOLUGU Kodune isa Lauri Koort: kolleegid vaatavad, et täiesti hull mees!
Lauri Koort teadis juba enne poja sündi, et lapsega jääb koju tema. Elukaaslase põnev töö ja Lauri soov end proovile panna tõid kiiresti otsuse. Suurt toetust kogeb ta eelkõige naiskolleegide poolt, kes tõdevad, et selliseid mehi palju ei ole.
Fotod: Jõgevamaal põles korter, naabri suitsuandur päästis hullemast
Päästeamet sai täna hommikul kell 6.16 teate, et Jõgevamaal Mustvee vallas Voore külas on kolmekorruselises kortermajas suits ja suitsuandur annab häiret.
Animatsioon: politseiauto, mis rammis õnnetuspaika jõudes nelja sõidukit
Ida-Virumaal rammis laupäeva hommikul liiklusõnnetuse sündmuspaika kiirustanud politseibuss nelja sõidukit ning õnnetuses said vigastada neli inimest.
Otseülekanne: Oskuste aasta viimasel inspiratsiooniüritusel innustavad noori Maia Vahtramäe ja Lauri Pedaja
Kolmapäeval, 13. detsembril kell 12 algab otseülekanne Tallinna Tööstushariduskeskusest, kus SA Innove korraldatud oskuste aasta inspiratsiooniüritusel esinevad innustavate ettekannetega Maia Vahtramäe ja Lauri Pedaja.
Savisaare haigestumise tõttu jäi teisipäeval kohtuistung ära
Korruptsioonis süüdistatava Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare kohtuprotsess pidi pärast kahekuulist pausi saama teisipäeval Harju maakohtus jätku, kuid istung jäi ära, kuna Savisaar on haigestunud ja viidud haiglasse.
Video: Maardus kukkus seguauto külili
Tähelepanelik lugeja saatis Postimehele video külili kukkunud seguautost.
Anvelt: politseinike ja piirivalvurite vormidega on kõik korras
Siseminister Andres Anvelt kinnitas esmaspäeval riigikogus arupärimisele vastates, et politsei- ja piirivalveameti (PPA) nurjunud vormihange ei puuduta kuidagi olemasolevaid vorme ega nende kättesaadavust.
Tartu-Aravete maantee on avarii tõttu liiklusele osaliselt suletud
Seoses liiklusõnnetusega on Jõgeva maakonnas Tartu - Jõgeva - Aravete maanteel (km 43,8) praegu üks sõidusuund suletud.
POSTIMEHE VIDEOLUGU Kodune isa Taavi Tamkivi: äge ja popp hipster on lastega kodus!
Taavi Tamkivi otsustas üle 10 aasta kestnud intensiivsest karjäärielust puhata ja neljanda lapsega ise koju jääda. Ta ise kirjeldab oma töö- ja elustiili kui toetavat hipsterimulli, mille sees on kodune isa igati noortepärane nähtus.
Otseülekanne: Allar Levandi räägib Soome rahvale kingitavast monumendist
Olümpiasangar Allar Levandi tutvustab koos ettevõtjatest ja avaliku elu tegelastest mõttekaaslastega Tallinna südalinna Soome riigi 100. aastapäeva puhul rajatava monumendi ideed. Postimees teeb üritusest otseülekande.
Galerii: Eesti punkaritest 1980ndatel tehtud fotod Vene arhiivis
Ukraina väljaanne avaldas valiku fotosid Eesti punkaritest 1980ndatel aastatel, piltidele on jäänud mitmeid tänapäevalgi tuntud inimesi.
Ossinovski alkoholieelnõu lahjenes taas
Kui kahe aasta eest kinnitas töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski, et alkoholimüüjaid ja -tootjaid ärritava alkoholiseaduse eelnõusse kirja pandud piiranguid ei leevendata, siis tegelikkus on olnud midagi muud. Viimasena «lahjendas» seda riigikogu majanduskomisjon.
Soomlaste surmapaat on juba müügis
Paat, milles oktoobri keskel kaotasid vingumürgituse tõttu elu kaks soomlast, on juba müügis.
Akadeemik Lauri Mälksoo pälvis maineka rahvusvahelise auhinna
Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor, akadeemik Lauri Mälksoo sai maineka Peregrinuse auhinna. Seda annab välja Berliini-Brandenburgi (endine Preisi) Teaduste Akadeemia alates 1996. aastast iga kahe aasta järel.
Hääleta: millises Eesti linnas on kõige kaunim jõulupuu?
Rakvere ja Kärdla on tänavu tavapärase jõulupuu asemel tulnud välja ebatraditsioonilise jõuluinstallatsiooniga. Tavatu lahendus kütab kirgi nii Hiiumaal kui ka Lääne-Virumaal, kära kostab kaugemalegi.
«Rahva teenrid»: Reformierakonna segaduse tõttu võib areenile tõusta Ansip
Kui segadus Reformierakonnas pikalt kestab, ei saa välistada, et ühel hetkel tõuseb areenile taas Andrus Ansip, leiti Vikerraadio saates «Rahva teenrid», kirjutab Eesti Rahvusringhääling.
Tugev tuul võib laupäeval häirida laevasõite väikesaartele
Tugev tuul võib laupäeval häirida laevaliiklust Prangli ja Kihnu liinil.
Narva Aleksandri kiriku edasine kasutus siiani selgusetu
Koguduse pankrotipesast välja ostetud Narva Aleksandri kiriku edasine kasutus pole praeguseks veel selgunud.
Laevakaitsja: meie vabanemise taga võis olla salajane tehing
Eesti laevakaitsjate India vanglast vabanemise ning kiire kodumaale naasmise taga võib olla kulissidetagune tehing, arvab üks laevakaitsjatest Dmitri Pappel.
Kohus lubas kriminaalse taustaga filmiprodutsendi Juhan Saul Grossi vahistada
Kohus lubas prokuratuuri taotlusel võtta kaheks kuuks vahi alla kuriteos kahtlustatava produtsendi Juhan Saul Grossi.
Ida-Virumaa volikogu liikmed peavad justiitsministri meelest riigikeelt valdama
Eelmisel reedel Ida-Virumaad külastanud justiitsminister Urmas Reinsalu ütles intervjuus Põhjarannikule, et maakonda on vaja rohkem eestistada − sel on nii sise- kui ka välisjulgeoleku mõõde.
Eurosaadik: mind jäi eesistumise ajal häirima Ratase seisukoht idapartnerluse kohta
Eesti Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (RE) ütles, et eesistumise ajal jäi teda häirima Eesti valitsusjuhi seisukoht, et idapartnerlus ei ole seotud Euroopa Liidu laienemisega, mis on tema arvates sisuliselt vale. Sama meelt oli ka eurosaadik Indrek Tarand.
Milline võiks olla tervisega seotud jõulukink?
Jõulumöllus kaotavad paljud inimesed pea, joostes ühest kaubanduskeskusest teise, ostes paaniliselt kingitusteks asju, mida tegelikult ei vajata. Kuid tasub võtta minut-paar, hingata sisse ja välja ning mõelda, mis on Sulle ja Su lähedastele tegelikult oluline ning aegumatu? Kas pole see mitte he...
Rooma paavst tahab muuta meieisapalvet
Paavst Francise arvates võiks muuta meieisapalve ühte rida kuna inimesed mõistavad seda sageli valesti, vahendab Reuters.
Euroopa Komisjon pole Leedo kaebust Eesti riigi vastu seniajani menetlusse võtnud
Ärimees Vjatšeslav Leedo ettevõtte Väinamere Liinid esitatud kaebust Eesti riigi vastu keelatud riigiabi andmise kohta ei ole Euroopa Komisjon rohkem kui pooleteise aasta jooksul menetlusse võtnud.
Hispaania saatkonna eest peetakse meeleavaldus Kataloonia toetuseks
Tallinnas Hispaania saatkonna ees peetakse täna kell 15 meeleavaldus Kataloonia toetuseks.
Türil suri tulekahju tagajärjel mees
Eile hommikul põles Türis ühes korteris diivan. Korteris viibinud mees suri hiljem haiglas.