USA võimud kahtlustavad kahte tüdrukut inimeste tapmise kavatsuses
Floridas peeti kinni kaks 14-aastast tüdrukut, keda kahtlustatakse üheksa inimese tapmise planeerimist, teatas reedel telekanal CNN.
Itaalias mõisteti eluks ajaks vangi sarimõrvarist medõde
Itaalias mõisteti reedel nelja inimese tapmise eest eluks ajaks vangi sarimõrvarist 56-aastane medõde Fausta Bonino.
Liibüa meeleavaldajad süüdistasid Prantsusmaad Haftari toetamises
Liibüa pealinnas Tripolis kogunesid reedel sajad kollaseid veste kandvad meeleavaldajad, kes süüdistasid Prantsusmaad sõjapealik Khalifa Haftari vägede pealetungi toetamises.
Visiidi kajastus: keeruline logistiline operatsioon
President Kersti Kaljulaidi ja Venemaa riigipea Vladimir Putini neljapäeval toimunud kohtumine tähendas sündmust kajastavatele ajakirjanikele päev läbi edasi-tagasi jooksmist.
Kliendid: kas Omnivas on kratid, kes pakke söövad?
Postimehega on vestelnud kümned Omniva rahulolematud kliendid, kelle kogemused kullerteenusega on kohati isegi müstilised. Riigiettevõte etteheidetega ei nõustu, sest statistiliselt olevat pakiveo kvaliteet läbi aegade parim. Kaebuste hulk on kindlasti seotud ka sellega, et saadetiste arv kasvab ...
Vene-ekspert: Venemaa üritab võita lahingut Brüsselis
Venemaa on õppinud kasutama ära lääne nõrkusi ja importima oma süsteemi edukalt teistesse riikidesse. Mängu keskmes on korruptsioon ja kõige haavatavamad on riigid, kus puudub usaldus avalike institutsioonide vastu, rääkis Postimehele Tallinna külastanud mõttekoja Center for European Policy Analy...
Reportaaž öisest lennujaamast: kõike näinud turvamees on minetanud solvumisvõime
Veidi enne reede südaööd näeb Tallinna lennujaam välja kui üks maailma kõige rahulikumaid paiku. Tundub lausa uskumatu, et sellises inimtühjas kohas võib tekkida takso tellimisega nii palju probleeme, et on vaja palgata eraldi turvamees.
Volker: USA tuli Ukrainasse pikaks ajaks
USA toetab veel pikka aega Ukrainat, mis taastab oma territoriaalse terviklikkuse, ütles Ühendriikide eriesindaja Ukraina küsimustes Kurt Volker.
USA kohus mõistis pika vangistuse lapsi piinanud vanematele
USA kohus mõistis pikaks ajaks vangi abielupaari, keda süüdistatakse oma laste piinamises ja neilt vabaduse võtmiseks.
Porošenko ja Zelenski pidasid Kiievi staadionil maha valimisväitluse
Ukraina presidendivalimiste teise vooru jõudnud ametisolev riigipea Petro Porošenko ja tema vastaskandidaat Volodõmõr Zelenski pidasid reede õhtul Kiievi Olümpiastaadionil maha oma ainsa valimisdebati.
Meedia: Biden teatab presidendiks kandideerimisest järgmisel nädalal
USA endine demokraadist asepresident Joe Biden teatab järgmisel nädalal oma kandideerimisest 2020. aastal riigipeaks, edastas Ühendriikide meedia reedel.
Perearst Karmen Jolleri kommentaar tekitas sotsiaalmeedias pahameeletormi
Neljapäeva õhtul sattus interneti ringlusesse ühe Facebooki naisteriiete müügi postitus, kus kommenteeriti halvustavalt rõivaid esitlenud tüdrukut. Üks kommenteerijatest oli aasta arsti tiitliga pärjatud perearst Karmen Joller.
Oudekki Loone: visiit näitab, et me ei tegele ainult välispoliitiliselt Venemaa igal võimalikul juhul hukka mõistmisega
Keskerakonna poliitik ja politoloog Kerstin-Oudekki Loone sõnul on presidendi kohtumine Putiniga esimene tõeliselt riigimehelik samm ning loodab, et see visiit annab hea aluse majanduskoostööks.
Mart Helme: on mingisugune vale ettekujutus, nagu meil oleks suur Venemaa tundmine
Uue valitsuskoalitsiooni plaanitav siseminister ja endine Eesti suursaadik Moskvas, EKRE esimees Mart Helme tunnistas ERRile, et ei jälginud Eesti ja Venemaa riigipeade kohtumist ega selle kajastust, ent ta hindab Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumist formaalsuseks, mis samas on siiski o...
Pompeo: USA astub karme samme Venemaa sekkumise suhtes
USA välisminister Mike Pompeo lubas täna, et Ühendriigid astuvad jätkuvalt karme samme Venemaa sekkumise suhtes.
Lukašenko ei välista teise tuumajaama ehitamist Valgevenesse
Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles täna aastakõnes parlamendile ja rahvale, et peab vajalikuks vähendada vabariigi sõltumist Vene gaasist ja naftast ning ta ei välista teise tuumajaama ehitamist.
Lukašenko: Valgevene peab suurendama kaitsevõimet NATO ja USA tõttu
Valgevene peab suurendama oma kaitsevõimet seoses NATO ja USA aktiivsemaks muutumisega, ütles president Aleksandr Lukašenko reedel aastakõnes.
President Kaljulaid Vene lehele: olen valmis kõigile selgitama, miks on vaja naabritega suhelda
President Kersti Kaljulaid ütles pärast kohtumist Venemaa riigipea Vladimir Putiniga, et ta on valmis kõigile selgitama, miks on naabritega suhtlemine oluline.
Macron kohtus Süüria kurdivõitlejate esindajatega
Prantsuse president Emmanuel Macron võttis täna vastu Süürias äärmusrühmituse Islamiriik (IS) purustanud kurdivägede esindajad, kinnitades neile Pariisi toetust ka võitluses ülejäänud džihadistide vastu.
Türgi: mõistame NATO muret raketitehingu pärast Venemaaga
Türgi võtab arvesse NATO mure Venemaaga sõlmitud raketitehingu pärast, ütles välisminister Mevlüt Çavuşoğlu täna.
Eestivene noored: heanaaberlikud suhted Venemaaga on Eesti julgeoleku peamine tagatis
Eestis elavad vene keelt kõnelevad noored ei pea ennast täiel määral eestlaseks, ei soovi oma lastele tulevikus eestikeelset õpet ning leiavad, et heanaaberlikud suhted Venemaaga on Eesti julgeoleku peamine tagatis.
Ühendkuningriik teostab võltsabieludega võitlemisel alandavaid kontrolle
Suurbritannia valitsuse püüe võidelda võltsabieludega teeb abiellumise keerulisemaks ka tõeliselt armunud paaride jaoks, kellele saavad osaks solvavad ja kurnavad kontrollid.
Kaljulaid Kommersandile: me ei muretse enda territoriaalse terviklikkuse ja turvalisuse pärast
Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles eile kohtumise eel, et president Vladimir Putin püüab hajutada kohtumisel Kersti Kaljulaidiga Eesti hirme oma turvalisuse pärast. Kommersant küsis seetõttu Kaljulaidilt, kas Eestil on tõepoolest selline hirm, vahendab rahvusringhäälingu uudised.
Galerii: president Kaljulaid asetas Moskvas pärja poliitrepressioonide mälestusmärgile
President Kersti Kaljulaid asetas täna ennelõunal Moskvas pärja stalinlike poliitrepressioonide mälestusmärgile.
Hispaania valimiskampaania jäi pühade tõttu napiks
Hispaania ennetähtaegsete valimiste kampaania jääb ülestõusmispühade tõttu lühikeseks, sest kogu pühadenädala on poliitilised reklaamid keelatud tänavatel, mida mööda kulgevad patukahetsejate protsessioonid.
Sudaani protestijad teevad teatavaks ajutise tsiviilnõukogu
Sudaani protestide korraldajad lubavad teha pühapäeval teatavaks ajutise tsiviilnõukogu, mis peaks võtma võimu üle president Omar al-Bashiri kukutanud sõjaväenõukogult.
Hooldusküsimuse valupunkt: eakad elavad pigem viletsalt kui paluvad abi
Hooldamise küsimus on üks tundlikumaid teemasid nii eakale endale kui ka tema pereliikmetele. Eriti keerulises olukorras on vanemad, kelle järeltulijad on kaugele kolinud ning ei saa küllagi tulla kuigi tihti, abistamisest rääkimata. Riigi poolt on teoorias tegelikult abi olemas, kuid oma õiguste...
Visegrádi nelik: Prantsuse protektsionism kahjustab Euroopa Liitu
Visegrádi neliku - Poola, Slovakkia, Ungari, Tšehhi - välisministrid kritiseerisid eile Prantsusmaa protektsionistlikke poliitikaid, mis kahjustavad nende hinnangul Euroopa Liitu.
Põhja-Iirimaal lasti rahutuste ajal maha naisajakirjanik
Ühendkuningriiki kuuluval Põhja-Iirimaal Londonderrys lasti eile rahutuste ajal maha naisajakirjanik, tapmist käsitletakse terroriaktina.
Valge Maja: Trump kohtub esimese välisliidrina Jaapani uue keisriga
USA president Donald Trump ja tema naine Melania kohtuvad esimeste väliskülalistena Jaapani kroonprintsi Naruhitoga pärast seda, kui temast saab mai algul riigi uus keiser, teatas Valge Maja neljapäeval.
Afganistani ja Talibani kõneluste algus Kataris lükati edasi
Kataris nädalavahetusel algama pidanud Afganistani valitsuse ja islamiliikumise Taliban kõnelused lükati reedel tüli tõttu poolte delegatsioonide suuruse ja koosseisu üle määramata ajaks edasi.
USA rannavalve arestis rahvusvahelistes vetes 8 tonni uimasteid
USA rannavalve tõi neljapäeval Florida osariigi sadamasse rahvusvahelistes vetes arestitud kaheksa tonni uimasteid, mille väärtuseks mustal turul hinnatakse 62,5 miljonit dollarit.
Pentagon: Põhja-Korea ei katsetanud ballistilist raketti
USA kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan kinnitas neljapäeval, et Põhja-Korea korraldas päev varem relvakatsetuse.
Kremli pressisekretär: Baltimaade hirmud Vene ohu ees on alusetud
Vene presidendi Vladimir Putini sõnum kohtumisel Eesti riigipea Kersti Kaljulaidiga oli, et Balti riikide hirmud väidetavalt Venemaast lähtuva ohu ees on alusetud, ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov neljapäeval.
Suri kauaaegne laevakapten Ülo Kollo
Neljapäeval suri kauaaegne laevakapten Ülo Kollo.
Erkki Bahovski: küsimus on selles, kuidas Moskva kohtumist tõlgendama hakkab
Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski ütles, et olulised teemad said arutatud ning kahtles, kas kutse soome-ugri rahvaste maailmakongressile oli kõige õigem otsus.
Mihkelson: Eesti-Vene tippkohtumiselt kohe tulemusi oodata oleks ennatlik
Eeldada, et Eesti ja Venemaa presidendi kohtumiselt tõuseks kohe mingi reaalne tulemus, oleks selgelt ennatlik, rõhutas riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Marko Mihkelson.
Fotod: Martin Herem riputas missioonimedalid kaela ka kahele koerale
Tapa sõjaväelinnakus anti Belgia liitlassõduritele üle missioonimedalid. Kuigi selliseid tseremooniaid toimub viis-kuus korda aastas, siis tänane oli eriline.
Foto: Eesti kodanik sai Peterburis liiklusõnnetuses viga
Peterburi kesklinnas sai täna õhtul liiklusõnnetuses viga kuus inimest, nende seas üks Eesti kodanik, teatab linna asekuberner Anna Mitjanina.
Fotod: muinsuskaitsekuu algas tublimate tunnustamisega
Neljapäeval avas Eesti Muinsuskaitse Selts Tallinnas Tammsaare muuseumis traditsioonilise muinsuskaitsekuu, mida tähistatakse alates 1985. aastast.
Riho Terras: entusiasm suhetes Venemaaga toob tavaliselt pettumuse
Entusiasm suhetes Venemaaga toob tavaliselt pettumuse, rõhutab Isamaa esikandidaat europarlamendi valimistel ja endine kaitseväe juhataja Riho Terras oma kommentaaris Eesti ja Venemaa presidentide kohtumisele Moskvas.
USA justiitsminister esitles avaldatud Muelleri raportit
Justiitsminister William Barr esitles Kongressile eriuurija Robert Muelleri raportit president Donald Trumpi kampaaniameeskonna võimaliku kokkumängu kohta Venemaaga.
Draamateater täitus kärsahaisuga
Viisteist minutit enne viite sai häirekeskus teate, et Draamateatris on tunda tugevat suitsulõhna. Kohale sõitsid kolm päästekomandot, kiirabi ja kaks politseiautot.
Prognoos: europarlamendi suurimat fraktsiooni ootab kohtade kaotus
Arvamusküsitlustest lähtuvalt koostas Euroopa Parlamendi arvamusuuringute osakond koostöös Kantar Public'uga prognoosi Euroopa Parlamendi üheksanda koosseisu kohta. Selle kohaselt jääb parlamendi suurimaks Euroopa Rahvapartei (EPP) fraktsioon, mis aga kaotab senise parlamendi koosseisuga võrrelde...
Droonivideo: õnnetus seisus Jumalaema kirik kolm päeva pärast põlengut
Esmaspäeva õhtul maailma šokeerinud Pariisi Jumalaema kiriku põleng suudeti vaprate tuletõrjujate jõupingutuste järel kustutada, kuid kirik sai märkimisväärselt kannatada.
Poola streikivate õpetajate ja valitsuse kõnelused nurjusid
Poola õpetajate ametiühingu ja valitsuse kõnelused õpetajate streigi lõpetamiseks neljapäeval nurjusid ning ametiühing lubas streiki jätkata.
Sel aastal anti välja kaks muinsuskaitse karuteene medalit
Eesti Muinsuskaitse Selts jagas muinsuskaitsekuu avamise puhul tunnustuskirju ning ka karuteene medaleid, mida sel aastal anti välja lausa kaks tükki.
Kim Jong-un sõidab Vladimir Putinile külla
Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un külastab sel kuul Venemaad ning kohtub esmakordselt Venemaa president Vladimir Putiniga.
Brexiti peaarhitekti uus partei haaras Euroopa Parlamendi valimiste eel juhtohjad
Brexiti peaarhitekti Nigel Farage’ uus Brexiti Partei on arvamusküsitluste kohaselt Ühendkuningriigis Euroopa Parlamendi valimiste eel liidrikoha haaranud.
Ukraina poliitik süüdistab Zelenskit «Ühtse Eesti suurkogu» kopeerimises
Ukraina parlamendipoliitik süüdistas populaarsemat presidendikandidaati Volodõmõr Zelinskit teatri NO99 aastatetaguse lavastuse «Ühtse Eesti suurkogu» kopeerimises oma valimiskampaanias.