Keskkonnaminister hindas prügiveo Eestis liiga odavaks
Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul on olmeprügi äraandmine Eestis liiga odav ja selle teenuse kallinemisel tuleks hind siduda eesmärgiga võtta kasutusele kvaliteetsemad lahendused.
Fotod: veoki ja sõiduauto avarii Kanama viadukti juures
Täna lõuna paiku põrkasid Sauel Kanama viadukti juures kokku veok Scania ja sõiduauto Volkswagen.
Siim Kiisler põhjendas Isamaa langust «ajutise» meediapildist kõrvalejäämisega
Isamaa aseesimees ja keskkonnaminister Siim Kiisler põhjendas erakonna toetuse langust alla valimiskünnise «ajutise» meediapildist kõrvalejäämisega kuid kinnitas, et partei toetus hakkab taas kasvama.
Politsei ei võtnud Klandorfi redeliga mehe pärast tehtud kuriteoteadet menetlusse
Politsei ei alustanud AS Eesti Meedia peale tehtud kuriteoteate osas väärteomenetlust.
Helme: kontrollida tuleb ainult riigisaladustega tegelevate venelaste lojaalsust
EKRE esimees Mart Helme, kes on viimasel ajal häälekalt nõudnud siinsete venelaste lojaalsuse kontrollimist, ütles Rus.Postimees.ee otsesaates, et kontrollida tuleks ainult neid venelasi, kes töötavad kaitseväes ja tahavad ligi pääseda riigisaladustele.
«Hommik!» Julgeolekuspetsialist Erkki Koort: me kanname kaasas väga palju seadmeid, mis meid jälgivad
Neljapäevases saates «Hommik!» oli külaliseks Sisekaitseakadeemia Sisejulgeoleku Instituudi juht Erkki Koort, kes rääkis, kuidas toimub pealtkuulamine.
«Hommik!» Madis Müür: kui ma räägin mõne asjaliku noore spetsialistiga, et ta võiks 5000 eurot teenida, siis nagu ei usuta
Neljapäevases «Hommik!» saates oli külaliseks Madis Müür, kes on juba 30-aastaselt majanduslikult nii kindlustatud, et ta ei pea tööl käima.
«Hommik!» Robert ja Jüri grillisid stuudios vegan tooteid
Neljapäevases saates «Hommik!» grillisid saatejuhid stuudios erinevaid taimetoitlastele mõeldud tooteid.
«Hommik!» Populaarsust koguvad minikorterid: kui väikses korteris on üldse võimalik elada?
Saates «Hommik!» tutvustati väikseid kortereid, kuhu on kavala planeeringuga ära mahutatud kõik eluks vajalik.
POSTIMEES TAANIS Tänavaküsitlus: paljud vahetaksid panka, kui see oleks lihtsam
Kopenhaageni tänavatel tehtud tänavaküsitlusest selgus, et Danske rahapesuskandaal pole vastajate arvamust Eestist mõjutanud.
Kaks põlengut lühikese ajaga: punane kukk laastab Eestis Soome Bitcoini-ärimehe kinnisvarapärleid
7. septembri õhtul põles Lääne-Virumaal suurusugne Malla mõis, mida filmisõbrad nägid Andrus Kivirähki «Rehepapi» ainetel vändatud mängufilmis «November». 2014. aastal soetas mõisa Soome päritolu ärimees Risto Pietilä ühe miljoni euro eest, mille väidetavalt teenis Bitcoini-investeeringutest, kaj...
Pedofiil nõudis riigilt kinnist seksuaalkurjategijate raviasutust
Kahel korral pedofiilia eest karistatud mees edastas aasta algul peaministrile ning tervise- ja tööministrile kirjalikud ettepanekud, milles käskis luua pedofiilidele kinnised raviasutused.
Kooli tuleohutuskontrolli kukutas läbi aknalaual ilutsenud lillepott
Saaremaal Kärla ja Kihelkonna koolimajas tehtud tuleohutuskontroll andis tunnistust, et päris kõigele pole koolimajades ohutuse kohalt osatud mõelda. Võib tulla üllatusena, et lillepott ei tohigi trepikoja aknalaual ilutseda, kirjutab Saarte Hääl homses lehenumbris.
Justiitsministeerium: uus isikuandmete seadus kaitseb ajakirjandusvabadust
Kolmapäeval läbis riigikogus esimese lugemise isikuandmete kaitse seaduse eelnõu ning sama seaduse rakendamise seaduse eelnõu, millega viiakse erinevate valdkondade õigusaktid vastavusse maikuus jõustunud andmekaitse üldmäärusega.
Artemi Troitski pärast nelja Eestis elatud aastat: riik on segregeerunud nagu Lõuna-Aafrika
Eestlased suhtuvad Venemaalt sisse rännanud professionaalidesse kahjuks ükskõikselt, arvas ajakirjanik ja muusikakriitik Artemi Troitski ERR-i venekeelsele portaalile antud intervjuus.
Reformierakonna haridusalgatus puudutab otseselt umbes 1200 last
Reformierakonna üks valimiseelseid algatusi alustada eelkoolihariduse andmist juba kuuendast eluaastast puudutab otseselt umbes 1200 last, kuna nii palju on Eestis selles vanuses lapsi, kes ei käi koolis või lasteaias.
Presidendi kantselei taotleb 100 000 lisaeurot võõrustamiskuludeks
Presidendi kantselei taotleb valitsuse reservist 100 000 euro eraldamist, et katta sel aastal toimunud kõrgete külaliste visiitide kulusid.
«Hommik!» Peeter Ernits: massiline lahkumine Keskerakonnast on alanud
Kolmapäevases saates «Hommik!» oli külas Peeter Ernits, kes rääkis Keskerakonnast lahkumisest ja EKRE-ga liitumisest.
Narva nimetab kommunistide järgi nime saanud tänavad lõpuks ümber
Narva linn otsustas 27 aastat pärast Eesti iseseisvuse taastamist anda kommunistlike funktsionääride nimesid kandvatele tänavatele uued nimed.
«Hommik!» Jüri Butšakov pärast rannajoogat: ma tunnen, et mu elu ei ole enam endine
Kolmapäevane «Hommik!» käis Rivo Vesiku juures rannaliival joogat tegemas.
Reinsalu noortekampadest: õigusrikkujatele tuleks maksta huvihariduse toetust
Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis eile haridus- ja teadusministeeriumile ning sotsiaalministeeriumile kirja ettepanekutega noortekampadega võitlemiseks.
TLÜ Akadeemilise Raamatukogu laest kukkus lugemissaali krohvi
Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu peahoones suleti eile üks teise korruse lugemissaalidest, sest selle laest pudenes nõuka-aegse viletsa ehituskvaliteedi tõttu mõni tükk krohvi, teatas Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht.
Marko Aavik loobus andmekaitse inspektsiooni peadirektori ametikohast
Justiitsminister Urmas Reinsalu edastas valitsusele ettepaneku tunnistada avaliku teenistuse seaduse alusel kehtetuks Marko Aaviku nimetamine andmekaitse inspektsiooni peadirektoriks. Aavik loobus ametikohast omal soovil.
Aaviksoo sõnul on Eestis doktorikraadiga inimesi liiga palju
Erasektori ja avaliku sektori huvi doktorikraadiga tööjõu vastu on väike ja seetõttu on tänase Eesti tööjõuturu jaoks doktoreid liiga palju, ütles Tallinna Tehnikaülikooli TalTech rektor Jaak Aaviksoo.
Vene firma õigustab Tartu sümboli vargust
Peterburi eeslinna magalarajooni Mati Karmini «Suudlevate tudengite» koopia püstitanud Venemaa ehitusfirma andis mõista, et on kohtuteeks valmis. Tartu linn ei julge veel seda kindlalt väita, ehkki teeb koos kunstnikuga samme kohtu poole.
Teadlane «Suud puhtaks» saates: lõviosa toodetud plastist hulbib ookeanis või on mattunud maapõue
Viimase 60 aasta jooksul kogu maailmas toodetud enam kui 8 miljardist tonnist plastist on suurem loodusesse laiali pillutatud, selgitas TTÜ materjalitehnoloogia professor Andres Krumme.
Karl Hendrik Tamkivi pälvis EL-i noorteadlaste konkursil teise preemia
Karl Hendrik Tamkivi (Saaremaa Ühisgümnaasium) töö «Nahkhiirte poegimiskoloonia hoone valiku sõltuvus ümbritsevast maastikukompleksist Lääne-Saaremaal» pälvis Dublinis Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil teise preemia (5000 eurot) ning eripreemiana osavõtu London International Youth Science ...
«Hommik!» käis külas värvikal muusikul Triinu Paometsal ehk Lepatriinul
Esmaspäevane «Hommik!» käis külas Triinu Paometsal ehk Lepatriinul, kes tutvustas meile oma värvikirevat kodu.
Jesse altkäemaksuskandaalist: hangitud ravimite osas meil kahtlusi pole
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul on HIV-i ravimite komisjoni liikmele Matti Maimetsale esitatud altkäemaksu võtmise kahtlustus äärmiselt kahetsusväärne, kuid ministeeriumil pole hangitud ravimite osas kahtlusi, sest otsused langetati kollektiivselt.
«Hommik!» Joogaharjutustest Rivo Vesikuga, korruptsioonist Mati Ombleriga, poliitikast Peeter Ernitsaga
«Hommikus!» on külas Gerli Padar, Evelyn Kaldoja, Rivo Vesik, Mati Ombler ning Peeter Ernits.
«Hommik!» Kaja Kallas: me ei käi välja lubadusi, mida me ei suuda hiljem pidada
Teisipäevases «Hommikus!» oli saatekülaliseks Kaja Kallas, kes sellest kevadest naasis Brüsselist eurosaadiku kohalt Eestisse ja asus Reformierakonna etteotsa.
Redeli-eksperiment põhjanaabrite juures: Soomes pääses redeli ja vestiga peaaegu igale poole
Soome rahvusringhäälingu Yle katse näitas, et seal pääses redeli ja tunkedega ajakirjanik 11 riigiasutusest koguni kümnesse kerge vaevaga sisse.
Päevavalgele tuli juba teine Tartu «Suudlevate tudengite» vargus
Paar nädalat tagasi ilmus lugu sellest, kuidas Peterburi eeslinna magalarajooni oli ilma Tartu linna ja kunstniku loata üles pandud «Suudlevate tudengite» koopia. Tänaseks on avastatud veel üks skulptuuri vargus.
Ladõnskaja-Kubits ei seoks eestikeelset haridust konkreetse tähtajaga
Isamaasse kuuluv riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits on veendunud eestikeelsele õppele ülemineku pooldaja, kuid ei seaks sellele konkreetseid tähtaegu või kuupäevi ning paneks kogu eesti keele õpetamise protsessi juhtima ja suunama haridusministeeriumi. Eelmisel nädalal arutas parlament ri...
Otse Postimehest: mida tööandjad tahavad?
Täna ilmunud tööandjate keskliidu manifesti asjus annab Postimehe stuudios aru liidu juht Toomas Tamsar. Mida on vaja teha? Kes peab tegema? Kuidas tulemust mõõdame?
«Otse Postimehest»: rektor Aaviksoo kõrghariduse väljakutsetest
«Otse Postimehest» külaliseks on saja aastaseks saanud ja nimelühendit vahetanud Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo.
Tammelinna päevad algavad teisipäeval
Teisipäeval algavad 15. Tammelinna päevad pakuvad viie päeva vältel tammelinlastele ja tartlastele suunatud tegevusi ja üritusi, mis näitavad linnaosa erinevaid tahke.
Algas kohus ühe mehe surnuks pussitanud ning teist raskelt vigastanud noakangelase üle
Harju Maakohtus algas kohtuprotsess 31-aastase Stanislavi üle, kes pussitas möödunud talvel kaht meest, põhjustades neist ühele surmavaid vigastusi.
Ilusalongis oma naise mõrvanud mees astus kohtu ette
Viru maakohtus algas esmaspäeval eelistungiga protsess mehe üle, kes uurimisandmetel mõrvas Narvas ilusalongis oma naise.
«Olukorrast ajakirjanduses» arutles sisuturunduse hägustunud piiride üle
Piirid sisuturunduse ja ajakirjanduse vahel on kohati hägustunud ning auditoorium ei saa sageli enam aru, milline on toimetuse algatusel sündinud lugu ja millise sisu eest on makstud või teeneid pakutud, rääkisid esmaspäeval raadio Kuku saates «Olukorrast ajakirjanduses» saatejuhid Väino Koorberg...
«Hommikus!» esilinastab Lenna tulivärske muusikavideo!
Teisipäevases «Hommikus!» on külas Erki Ennok, Kaja Kallas, Kristiina Sepp, Lenna Kuurmaa, Ranno Tingas ning Martin Villing.
Teisipäeva pärastlõunal jõuab Eestisse orkaan Helene tõttu soojem ilm
Endine orkaan Helene on praeguseks juba nõrgenenud tavapäraseks aktiivseks tsükloniks, mis liigub edasi Briti saarte suunas ja jõuab homme keskpäevaks Šotimaale ning on selleks ajaks suurema osa oma energiast juba ammendanud.
Redel ja helkurvest avavad paljud uksed: eksperiment paljastas puudujäägid riigiasutuste turvalisuses
«Palun astuge seina äärde,» ütleb politseinik, kui ta mu superministeeriumi aiaga kaitstud tagaukse juurest tabab. Kõik. Nüüd vist viiaksegi trellide taha. See kõrge kategooriaga riigikaitseobjekt, mida politseinikud ööpäev läbi valvavad, on järjekorras juba kaheksas riigiasutus, kuhu üritasin aj...
Tallinna Tehnikaülikooli lühend TUT vahetatakse TalTech'i vastu välja
Tallinna Tehnikaülikool vahetas Postimehele teadaolevalt oma senise lühinime TUT TalTech'i vastu välja.
«Hommik!» arutas Priit Sibulaga venekeelsete õppeasutuste üleminekut eestikeelsele õppele
Esmaspäevases «Hommikus!» oli külaliseks Isamaa peasekretär ja riigikogu liige Priit Sibul, kellega arutati venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminekut eestikeelsele õppele.
«Hommiku!» saates avaldas Alkoholitootjate liidu tegevjuht, kes peaks võtma vastutuse aktsiisitõusu eest
Esmaspäevases «Hommikus!» oli külas Alkoholitootjate liidu tegevjuht Triin Kutberg, kellega arutati praeguse valitsuse maksupoliitika üle. Uurisime, mis meil siin riigis õige selle alkoholipoliitikaga toimub.
«Hommik!» pani jõumees Argo Aderi proovile
Reedeses saates «Hommik!» käis saatejuht Robert Rool külas Argo Aderil. Vaata, millised on Argo Aderi hommikused toimetused ja kas tal õnnestus Robert rinnalt üles suruda.
«Mandariinid» jõudis IMDb 250 maailma parima filmi hulka
Oscarile kandideerinud Gruusia ja Eesti ühisfilm «Mandariinid» on filmisõprade poolt rahvusvahelises filmiandmebaasis IMDB valitud 250 maailma parima filmi sekka.
Järjekorrast järjekorda litsumine hiiglaste nimel
Kõigi aegade rekordi löönud kõrvitsa veeretasid kaks Elva kandi naist peenra äärest tekile, lohistasid autoni ja vinnasid koos peale. Sõideti Palamusele ja kõrvits tariti kaalule – 85 oranži kilo. Seda ilu tahtis laupäeval näha 19 000 inimest.
Eesti andis Vene spioonile elamisloa
Avalikkus arvas, et ta istub Tartu vanglas viis aastat, ent oli tegelikult 11 kuuga prii. Pikalt Eestis FSB kasuks luuranud vene kodanikku Mihhail Petrovi (44) pole riigist välja saadetud, vaid ta liigub nüüd koos perega mööda Schengenit, taskus Eesti antud elamisluba.