Nigeris on Sahara kõrbest viimastel aastatel päästetud 20 000 migranti
Nigeris on Sahara kõrbest kolme aasta jooksul päästetud pea 20 000 migranti, teatas teisipäeval Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).
Venemaa kubernerid teevad Keskerakonda
Eesti Keskerakond pole ainus, kes tahab kõigest väest unustada koostööd Venemaa võimuparteiga Ühtne Venemaa. Septembris on paljudes Venemaa regioonides kohalikud valimised, kus nii mõnedki kubernerid kardavad kandideerida rahva seas üha ebapopulaarsema erakonna lipu all.
​Estofiilide koor: «õ» on kõige keerulisem
Laulupeole on oodata nii väliseestlaste koore kui ka täielikult välismaalastest koosnevaid koore, kes tegelikult eesti keelt ei räägi. On aga üks eriline koor, Washingtoni Festivalikoor Ameerika Ühendriikidest, mis koosneb suures osas Balti riikide õpingutele keskenduvatest estofiilidest.
Ameeriklased laulupeol: meil aitab laulusõnu õppida väliseestlane
Laulupidu pole juba aastaid olnud vaid eestlaste pärusmaa. Laulukaare all on juba mitmel korral armastanud laulda meie kauni kõlaga keeles ka välismaalased, kes kõigist laulusõnadest ehk päris lõpuni aru ei saagi.
Väikelinna rehvivahetaja suur mäng: terve Elva saanuks narkojoobe
Elva autoparandaja osutus võtmelüliks narkoketis, mis toimetas amfetamiini Lasnamäelt Männilinna. Meeste käest käis läbi kogus, millest saanuks narkojoobe rohkem kui 7600 inimest – terve Elva. Jäänuks veel ülegi.
NATO avaldas esimesed kaitsekulude hinnangud
Eelsõnum täna Brüsselisse saabuvatele NATO kaitseministritele anti eile hommikul, kui alliansi peasekretär Jens Stoltenberg alustas pressikonverentsi esimeste 2019. aasta kaitsekulude hinnangute tutvustamisest.
Pompeo loodab enne sügist Talibaniga rahulepet sõlmida
USA välisminister Mike Pompeo avaldas lootust, et rahulepe Afganistani islamiliikumisega Taliban sõlmitakse enne 1. septembrit.
Bulgaarias lammutati migrandismugeldajate võrgustik
Bulgaaria võimud lammutasid inimsmugeldajate võrgustiku, mis aitas toimetada Afganistanist Lääne-Euroopasse tuhandeid inimesi, teatasid täna prokurörid.
Melania Trumpi kõneisik saab Valge Maja järgmiseks pressisekretäriks
USA esileedi Melania Trump teatas teisipäeval, et tema kõneisik Stephanie Grisham saab Valge Maja järgmiseks pressisekretäriks.
Saudi koalitsioon teatas IS-i Jeemeni haru juhi kinnivõtmisest
Saudi Araabia ja Jeemeni eriväelased võtsid kinni äärmusrühmituse Islamiriik (IS) Jeemeni haru juhi, teatas Saudi Araabia juhitud koalitsioon täna.
Laulu- ja tantsupeo tuli jõudis peorongis Ida-Virumaale
Eile õhtul Mustvee kirikusse ööbima jäänud peotuli startis täna hommikul laevaga mööda Peipsit Lohusuusse, kust jätkas teekonda vanaaegses muuseumirongis puhkpilliorkestri ja laulukooride saatel Avinurme. Õhtuks jõuab tuli Narva linna, kus jazzlaulupeo rütmis jääb ööbima Narva kolledžisse. Homme ...
Venemaal loodi linnukujulised luuredroonid
Vene kaitseministeeriumi tehnopark ERA esitles rahvusvahelisel foorumil Armija-2019 Moskvas  linnukujulist drooni, mis on mõeldud luureks ja maapealsete objektide ülitäpseks tuvastamiseks, edastas täna Interfaxi korrespondent.
Saaremaa vald kaalub suveks Kuressaare kesklinna autodele sulgemist
Saaremaa vallavalitsus kavatseb kaaluda ettepanekuid jätta Kuressaare kesklinn suveperioodil üksnes jalakäijate alaks, kust pääsevad läbi vaid ühistransport ja kaubaveokid, kirjutab Saarte Hääl.
Väiksem koor: võtsime palju lisatunde ja tulime kokku ka vaheaegadel
Kõige väiksemaarvuline koor tuleb sel aastal Põlvamaa metsade vahel asuvast Kauksi põhikoolist.
UK peatas politseivarustuse ekspordi Hongkongi
Suurbritannia peatas rahvahulga kontrolli varustuse ekspordiload Hongkongi. «Me oleme Hongkongi situatsiooni suhtes jätkuvalt mures. Ma õhutan Hongkongi valitsust alustama iseseisvat juurdlust,» teatas UK välisminister Jeremy Hunt.
WFP: Jeemeni mässulised blokeerisid tuhandete toiduabi
Jeemeni mässulised saatsid mais tagasi Maailma Toiduprogrammi (WFP) toiduabisaadetise, mis pidi toitma umbes 100 000 näljahäda veerel jeemenlast, ütles täna WFP esindaja.
Galerii: malevlased avasid oma töösuve rongkäiguga
Avamissündmus algab malevlaste ja rühmajuhtide kogunemisega Vabaduse väljakule. Sealt liigutakse juba ühise rongkäiguga mööda Harju tänavat Raekoja platsile.
Texase osariigi võimud teatasid eile seitsme sisserändaja surmast
Surnud sisserändajate seas oli ka naine, kaks imikut ning üks väikelaps. Naine ja kolm last võisid surra päevi enne, kui piirivalve nad pühapäeval Rio Grande jõe lähedalt leidis. Arvatakse, et sisserändajad surid palavuse ja veepuuduse tõttu.
Leedu rannakuurordis Palangas peeti kinni kaheksa purjus Briti sõdurit
Leedu rannakuurordis Palangas peeti kinni kaheksa purjus Briti sõdurit, teatas täna politsei.
Hondurase sõjaväepolitsei avas üliõpilaste pihta tule
Hondurase vabariigi sõjaväepolitsei avas eile tule protesteerivate tudengite vastu, ülikooli ja haigla ametnike sõnul said tulistamises viga vähemalt viis tudengit.
Telliskivis haavata saanud taksojuht on koomast ärganud
Eelmisel reedel Tallinnas Telliskivis tulistamises haavata saanud taksojuht Sergei seisund on parem, ent mitte veel stabiilne.
Viimane foto: Sindi hundi elusana leidmise tõenäosus on väike
Keskkonnaagentuuri spetsialistide sõnul käitus jäisest Sindi jõest päästetud hunt enne kaduma jäämist kummaliselt ja tõenäoliselt teda elusalt ei leita.
Malaisia valitsus sulgeb keemilise reostuse tõttu ligi 500 kooli
Malaisia valitsus on käskinud kuni neljapäevani sulgeda ligi 500 kooli, pärast seda kui kümneid inimesi ilmutasid sümptomeid mürgiste gaaside sisse hingamisest.
Erdoğan: Türgi ei pööra tagasi Vene õhutõrjesüsteemi ostu
NATO liikmesriik Türgi võtab Venemaalt ostetud õhutõrjesüsteemid S-400 vastu juulis ning tehingut tagasi ei pööra, lubas täna Türgi president Recep Tayyip Erdoğan.
Prints Harry uue kodu remont läks maksumaksjale maksma 2,7 miljonit
Printsi Harry ja tema kaasa Sussexi hertsoginna Meghani uue kodu remont läks maksumaksjale maksma 2,7 miljonit eurot, selgus kuningapere raamatupidamisest.
Kohutav julmus: mees kägistas surnuks elukaaslase kassipoja
Raplamaal sai 42-aastane mees hakkama erakordselt julma teoga, kui otsustas purjuspäi surnuks kägistada oma elukaaslase ühe kuu vanuse kassipoja. Kohus karistas meest üldkasuliku tööga.
Haigekassa ja töötukassa nimevahetus on endiselt lahtine
Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) ütles, et valitsus praegu aasta tagasi avalikku diskussiooni tekitanud haigekassa ja töötukassa nimevahetustega aktiivselt ei tegele ning teema jõuab valitsuse lauale alles sügisel või uue aasta alguses.
Vietnami kohus mõistis USA kodaniku riigipöörde katse eest 12 aastaks vangi
Kõigest pool päeva kestnud kohtuistungil Ho Chi Minh linnakohtus mõisteti 55-aastane Michael Phuong Minh Nguyen süüdi riigipöörde kastses.
Häkker varastas 35-dollarise arvutiga NASA-lt tundlikke andmeid
Häkker tungis väikese arvutiga Raspberry Pi USA kosmoseagentuuri NASA reaktiivmootorite labori (JPL) võrku, varastas sealt tundlikke andmeid ning sundis ametnikele peale kosmoselennusüsteemide ajutise võrgust eemaldamise, teatas NASA.
Boris Johnson: UK vajab leppeta Brexiti tagajärgede pehmendamiseks Euroopa Liidu tuge
Briti peaministrikandidaat Boris Johnson tõdes, et London vajab koostööd Euroopa Liiduga, et pehmendada leppeta Brexiti tagajärgi.
Marko Mihkelson: oleks lühinägelik arvata, et Vene küberoperatsoonide sihikul on kogu ülejäänud Läänemaailm, aga mitte Eesti
«Eesti küberruumis toimub väga palju rünnakuid,» ütles Riigikogu väliskomisjoni asejuht Marko Mihkelson Kuku raadio saatele «Neeme Raud. Siin» antud intervjuus.
Tiina Intelmann: Suurbritannias on järjepidevalt segased ajad
«Nii mõnedki Briti poliitikud on öelnud meile, et kui me vaatame Briti ajalugu, on neil kogu aeg olnud väga segased ajad,» ütles Eesti suursaadik Londonis Tiina Intelmann raadio Kuku saates «Neeme Raud. Siin.»
Nordicat tabas lennul Tallinnast Nizzasse tehniline rike
Teisipäeva varahommikul Tallinnas Nizzasse suundunud Nordica lennuk pidi tehnilise rikke tõttu Tallinnasse tagasi lendama.
SUUR GALERII: Peotuli jõudis Jõgevamaale
Tartus ööbis peotuli lodja «Jõmmu» peal, et varahommikul mööda Emajõge Jõgevamaale sõita. Tuli tiirutas läbi Jõgeva maakonna kultuurilooliste paikade ning teise päeva lõpuks jäi ööbima Mustvee kirikusse, kust teisipäeva hommikul stardib laevaga mööda Peipsit Lohusuusse ning sealt rongiga Ida-Viru...
Itaalia maffiaboss Morabito põgenes Uruguay vanglast
Itaalia maffiaboss Rocco Morabito põgenes Uruguay pealinna Montevideo vanglast, kus ta ootas väljaandmist Itaaliale, teatas Lõuna-Ameerika riigi siseministeerium esmaspäeval.
Ukraina sõjaväelased osalevad Poolas NATO õppustel
Ukraina relvajõudude sõjaväelased jätkavad osalust Poolas toimuvatel NATO paljurahvuselistel õppustel «CWIX 2019» (Coalition Warrior Interoperability Exercise), teatas esmaspäeval kindralstaabi pressiteenistus.
Pompeo palus saudidel ja AÜE-l tõhustada Iraani jälgimist merel
USA välisminister Mike Pompeo keelitas esmaspäeval Saudi Araabiat ja Araabia Ühendemiraate suurendama jõupingutusi Iraani tegevuse jälgimiseks merel osana püüetest moodustada merejulgeoleku tugevdamiseks rahvusvaheline koalitsioon.
Peruu kaitseminister suri südamerabandusse
Peruu kaitseminister José Huerta (71) suri esmaspäeval sõjaväebaase külastades südamerabandusse, teatas valitsus.
Suurim koor: me ei saa rohkem liikmeid vastu võtta, toolid ei mahu tuppa
Selle aasta laulupeo suurim lauljate seltskond tuleb üllataval kombel väljastpoolt Eestit. Lauljate arvu poolest on kooridest esikohal Luksemburgis tegutsev 123 lauljaga Euroopa Eestlaste Koor (EEK).
Jaanipühad möödusid vägivaldselt
Statistika näitab, et seekordsetel jaanipühadel oli palju kehalisi väärkohtlemise juhtumeid ning tabati ka rohkesti purjus alaealisi.
Väikeettevõtja veab energiahiiuga vägikaigast
«Eesti Energia oleks pidanud jumalat paluma, et see juhtum suure kella külge ei läheks. Meid nimetati aga elektrivarasteks ja hakati igasuguse selgituseta arveid esitama.»
KOHALIK VAADE. Ciudadanos viskas Prantsuse ekspeaministri välja
Prantsusmaa ladvikust Hispaania poliitikasse suundunud Manuel Vallsi ja liberaalse partei Ciudadanose teed läksid lahku pärast seda, kui Valls oli erakonna soovi vastaselt aidanud Kataloonia suuremat sõltumatust toetaval Ada Colaul uuesti Barcelona linnapeaks saada.
Erdoğan kaotas Istanbuli kantsi
Üha autoritaarsemat riigivalitsemist harrastav Türgi president Recep Tayyip Erdoğan pidi nädalavahetusel võtma vastu hävitava kaotuse, kui tema erakond AKP loovutas 25-aastase valitsemisaja järel Istanbuli rae võtmed demokraatiameelsele opositsiooniparteile.
Abordiõigus jagab Ühendriigid kaheks
Ameerika Ühendriikide ülemkohtu praegune konservatiivne koosseis on andnud abordivastastele lootuse, et peagi seadusi karmistatakse, mistõttu võtavad osariigid järjest vastu põhiseadusvastaseid akte. Vastukaaluks kogub jõudu liikumine abordiseaduste leevendamiseks.
KOHALIK VAADE. Lätil on Kapten Konstitutsiooni vähem vaja kui Lepitajat
Läti saab 8. juulil uue presidendi. Tema nimi on Egils Levits, ja see on ilmselt kõik, mida teil üldse tema kohta teada on vaja. Kui te mingil kummalisel põhjusel peaksite siiski tahtma kaevata sügavamale, siis siin on pisut lisainfot: ametisse astudes on ta 65-aastane, juurte poolest juut (kuigi...
Trump allkirjastas finantssanktsioonid Iraani kõrgeimale liidrile
USA president Donald Trump allkirjastas esmaspäeval finantssanktsioonid Iraani kõrgeimale liidrile ajatolla Ali Khameneile, pidades teda peamiseks vastutajaks islamivabariigi destabiliseeriva tegevuse eest.
Pariis kutsus Moskvat ja Ukraina uut juhtkonda Donbassi tüli lahendama
Prantsuse peaminister Edouard Philippe kutsus esmaspäeval Venemaad kasutama ära muudatused Ukraina juhtkonnas, et hoogustada jõupingutusi Donbassi konfliktile lahenduse leidmiseks.
Mustveel läbib peotuli kahte unustuste hõlmast päästetud tulealtarit
Eile õhtul Põltsamaa linnas Niguliste kirikusse ööbima jäänud peotuli jätkas täna hommikul teekonda Jõgeva ja Mustvee vallas, kus tegi kummarduse kahele ajaloolisele tulealtarile, mis mõned aastad tagasi taastati. Tuli jääb ööbima Mustvee kirikusse ning homme sõidab laevaga mööda Peipsit Lohusuus...
Analüüs ei tuvastanud «toidurassismi» Ida- ja Lääne-Euroopa riikides
Enamik Euroopa Liidus sarnaselt pakendatud toodetest on ka sarnase koostisega, selgus Euroopa Komisjoni äsjavalminud analüüsist, kirjutas ERR.
Küprose kohus mõistis sarimõrvarile seitse eluaegset vangistust
Küprose kreeklasest armeekaptenile, kes tappis viis naist ja kaks last, mõisteti täna Nikosia kohtus seitse eluaegset vangistust.