Fotod: Jõgevamaal põles elumaja
Täna õhtupoolikul said päästjad väljakutse Jõgevamaale, kus põles elumaja lausleekides.
Galerii: Vabaduse väljakul tähistati Hiina uue aasta saabumist
Vabaduse väljakule koguneti traditsioonilisele Hiina uue aasta saabumise tähistamisele.
Politsei otsib Jõgevamaal kadunud 54-aastast Andrest
Politsei palub kaasabi selgitamaks 15. veebruaril jalgrattaga poodi sõitnud 54-aastast Andrest, kes jäi pärast seda kadunuks.
Kurjategija röövis relvaähvardusel Narva apteegist 60 eurot
Kurjategija röövis täna pärastlõunal Narvas relvaähvardusel 60 eurot sularaha, politseinikud pidasid kahtlustatava paar tundi pärast röövi Sillamäel kinni.
Eesti hümn sai GPSi abil maailmakaardile
Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks kirjutasid 588 inimest GPSi abil Eesti hümni maailmakaardile. Hümni kogupikkus tuli üle 300 kilomeetri, sõnad said kaardile erinevates Eesti linnades ja asulates ning ka väljaspool Eestit.
Päästjad tõid Viimsi koolitüdruku puu otsast alla
Päästjad sai neljapäeva hommikul väljakutse Viimsisse Randverre, kus vajas puu otsast alla toomist lähedal asuvas koolis käiv tüdruk, vahendab ERRi venekeelne uudisteportaal.
Adams: põhiseaduskomisjonist ei käinud mullu läbi ühtegi head seadust
Riigikogu põhiseaduskomisjoni aseesimehe, Vabaerakonda kuuluv Jüri Adamsi sõnul ei käinud 2017. aasta jooksul komisjonist läbi ühegi seaduse eelnõu, mille kohta võiks veendunult öelda, et need toovad endaga kaasa midagi oluliselt head.
Riigiasutused: Venemaa tankipidu ei tasu üle tähtsustada
Venemaa korraldab Eesti juubeli eel Narva jõe juures tankipeo, millega tähistatakse Nõukogude armee 100. sünnipäeva. Eesti riigiasutused peavad seda propagandaürituseks, mida ei tasu üle tähtsustada.
Video: keskkriminaalpolitsei peab kinni majanduskuriteos kahtlustatava
Keskkriminaalpolitsei pidas sel nädalal kinni tuntud ärimehed Hubert Hirve ja Pavel Gammeri ning veel ligi 10 nendega seotud inimest, keda kahtlustatakse majandusalastes ning varavastastes kuritegudes.
Maanteeamet: ühtegi jääteed ei ole avatud
Maanteeamet hoiatab eksitava info eest nagu oleks Haapsalu-Noarootsi jäätee avatud. Ühtegi ametlikku jääteed praegu avatud ei ole, sest jää ei ole piisavalt paks.
Vene võim keelas Petseris EV100 vastuvõtu korraldamise
Petseris 2. märtsil toimuma pidanud Eesti Pihkva konsulaadi piduliku vastuvõtu keelas kohalik rajoonivõim suuremate selgitusteta ära.
Vene armee annab vabariigi aastapäeva eel Ivangorodis suurtükituld
Venemaa plaanib eksponeerida Eesti piiri ääres Ivangorodis tanke ja nendest ka tulistada, teatas Venemaa kaitseministeeriumi Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus.
Politseinike külge pannakse varsti minikaamerad
Politsei tahab osta politseinikele vormi külge käivaid väikseid kaameraid, mis suudaksid teha nii heli- kui ka videosalvestisi.
Politsei vahistas Eesti uueks allilmajuhiks nimetatud Ahmed Ozdojevi
Politsei vahistas neljapäeval kuritegeliku grupeeringu juhtimises kahtlustuse saanud ärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalmenetluse raames Ahmed Ozdojevi, keda on nimetatud Eesti uueks allilmajuhiks, teatas «Aktuaalne kaamera».
Riik loob lähiajal asukohapõhise ohuteavituse süsteemi
Uue elanikkonnakaitse kontseptsiooni raames on riigil plaanis välja töötada ohuteavituse süsteem, mis võimaldab kriisiolukorras saata inimeste mobiiltelefonidele hoiatusi ja anda neile konkreetseid käitumisjuhiseid.
Tõniste: Eesti kaheks jagamist oleks pidanud arutama 2013. aastal
Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul oleks rohkema euroraha saamise eesmärgil Eesti regioonideks jagamist tulnud arutada ja otsustada hiljemalt 2013. aastal, et see oleks mõjutanud Eesti rahastust Euroopa Liidu eelarvest perioodil 2021-2027.
Valitsus kaalub võimalust kaasata idapiiri rajamisse Euroopa Liidu raha
Valitsus otsustas neljapäeval kaaluda võimalust kaasata idapiiri rajamisse Euroopa Liidu (EL) raha.
«Eestlane, vaheta üks õhtu tantsuklubis spordiklubi vastu!»
Blogija Merilin Taimre rääkis, mis talle Eestis meeldib. Eestlased hoolivad üha enam tervisest ja spordist -olgugi, et spordiklubisse jõutakse üle nädala ja alkohol leiab tee meie lauale liiga kiirelt. Kuid see on muutumas - eestlane, trenniriided selga! Vaata videot!
Ligi: valitsus muutis mängureegleid ja hakkas ostma valijate hääli
Reformierakonna poliitiku Jürgen Ligi hinnangul oli eelmise aasta halvim seadus riigieelarve seaduse muutmine, millega kehtestati uued riigieelarve koostamise reeglid.
«Mulle meeldib, et me pole võrdsed - muidu poleks ka vabadust!»
Ettevõtja Raivo Hein rääkis, mis talle Eestis meeldib. Kõike tuleb teha kirega ning tunda rõõmu sellest, et me pole võrdsed - kõige paremas mõttes. Sest kes võidab tee pikkuses, see kaotab jõus. Vaata videot!
«Oma saatust tuleb osata armastada!»
Ajaloolane Marek Tamm rääkis, mis talle Eestis meeldib. Hea elu pole see, mis Eestiga esimesena seostub - pigem on see kõikide võimaluste maa. Oma saatust tuleb osata armastada. Vaata videot!
«Kodumaa ei tule niisama - tahan selle jaoks midagi teha!»
Lapsevanem Rasmus Rask rääkis, mis talle Eestis meeldib. Kodu, pere, lapsed ega miski muu hea ei ole iseenesestmõistetavad. Seda suurem on rõõm selle kõige jaoks midagi ise ära teha. Vaata videot!
«Ulme sai reaalsuseks - tähistame 100. sünnipäeva!»
Teadur Kalev Stoicescu rääkis, mis talle Eestis meeldib. 30 aastat tagasi ulmelisena tundunud perspektiiv tähistada Eesti Vabariigi 100. juubelit vabas riigis on saanud reaalsuseks. See tõde ja palju pisiasju teevad elu elamisväärseks. Vaata videot!
«Suhtumine vähemustesse on muutumas!»
Vähemusgrupi liige Lauri Lapkin rääkis, mis talle Eestis meeldib. Talle meeldib, et siin on sõbrad, pere ja - kooseluseadus! Ta peab positiivseks, et suhtumine vähemustesse muutub, kuigi tee on alles konarlik. Vaata videot!
«Vähe inimesi - hea asju ajada, ka korvpalliasja!»
Korvpallitreener Gert Kullamäe rääkis, mis talle Eestis meeldib. Kui inimesi on vähe, on asjaajamine sujuvam. Kehtib ka korvpalli kohta - lihtsam on asju ajada proffide kui amatööridega. Õnneks esimesi Eestis leidub! Vaata videot!
«Saan aidata väikeseid ja suuri, kes kannatavad!»
Õpetaja ja haridusaktivist Triin Toomesaar rääkis, mis talle Eestis meeldib. Talle meeldib, et saab aidata väikeseid ja suuri, kes kannatavad kiusamise all. See pole miski, millega leppida. Vaata videot!
«Tahan, et külaline tooks torti Tähtede tänavalt!»
Kirjanik Jaak Urmet rääkis, mis talle Eestis meeldib. Ärgata , lükata eest kardin ja mustad kohvitassid pesumasinasse, avada aken ja lasta õhk liikuma - see on õnn. Kopitanud kodus, kuhu pole oodata külalisi tordiga Tähtede tänavalt, pole hea olla. Vaata videot!
«Mul on Eestis hea elada, sest...»
Postimees küsis Eesti inimestelt, mis neid meie maaga seob. Kas neil on siin hea elada? Miks? Vaata ja kuula 16 eri taustaga inimese nägemusi 100-aastaseks saava koduriigi omapäradest. Kas sinul on Eestis hea elada?
«Elan siin, sest mul on nii kõige lihtsam!»
Helilooja Rasmus Puur rääkis, mis talle Eestis meeldib. Armastus Eesti vastu on tingimusteta, kuid sisalda muudki - vahel see riik ei meeldi ka. Vihkamist tekitab see, kui miski läheb korda. Vaata videot!
«Ma saan ennast siin teostada!»
Perearst Karmen Joller rääkis, mis talle Eestis meeldib. Miks on ta tänulik oma patsientidele ja töötab jätkuvalt siin, kuigi valdab vabalt mitmeid keeli? Miks hoolitsevad eestlased enda ja oma laste tervise eest rohkem kui varem? Vaata videot!
«Riik - see olen mina!»
Riigiametnik Anni Katkosild rääkis, mis talle Eestis meeldib. Mida tähendab «olla riik» ja samal ajal inimene? Kas Päikesekuninga mentaliteet kehtib ka meil? Vaata videot!
«Männikutes mere kaldal...»
Filosoofiaprofessor Tõnu Viik rääkis, mis talle Eestis meeldib. Kokkuhoidmise kunst väljendub siin nii suhetes kui logistikas. Kuidas? Vaata videot!
«Aga olegi uhke ida-eurooplane! Mis siis, et sa taani sarju vaatad!»
Stand-up koomik Ardo Asperk rääkis, mis talle Eestis meeldib. Kas eestlane peaks tahtma olla nagu läikiv Mac'i arvuti või sobiks meile rohkem Lenovo - mis siis, et kole, aga töökindel? Miks olla grupitöös see õpilane, kes saab viie, kui teised töö ära teevad? Vaata videot!
Riik kaalub teehooldusnõuete karmistamist
Tulenevalt mitmetest viimasel ajal juhtunud rasketest liiklusõnnetustest, analüüsib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium maanteeametiga kaastöös, kas oleks vaja karmistada teehooldusnõudeid.
Lennujaama trammiteest üle jäänud raha läheb rööbastesse ja Haabersti ristmikule
Valitsus otsustas, et Tallinna lennujaama trammitee projektist üle jäänud 12,1 miljonit Euroopa Liidu toetusraha jagamisele Haabersti ristmiku, Tapa-Narva raudtee ja Narva transitteede projekti vahel.
Riigikogu vabastas ametist pensionile siirduva riigikohtuniku
Riigikogu vabastas ametist riigikohtu liikme Indrek Koolmeistri, kes suundub pensionile.
Ärimees teeb Narvale hiiglasliku kingituse
Narva tööstur ja ettevõtja Aleksandr Brokk teeb linnale kingituse: kahetonnise plastist konstruktsiooni, mis kujutab endast tohutu suurtest tähtedest kokku pandud sõna «Narva».
Soome saadik nõuab Helsingi laevadele karmi turvakontrolli
Soome parlamendi saadik Ville Tavio hinnangul tuleks Eesti ja Soome vahel sõitvatele laevadele kehtestada sama karmid turvanõuded kui lennujaamades.
Vanem naine sai avariis viga
Viimase ööpäeva jooksul tabati üks narko- ja kuus alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti, viga sai vanem naine.
Võitlus rahapesuga on üha aktuaalsem
Ameerika Ühendriikide rahandusministeerium teatas teisipäeval, et soovitab Läti suuruselt kolmandal pangal ABLV-l keelata korrespondentkonto avamine USA pankades, sest tegemist on rahapesu suhtes riskantse pangaga. Selliseid teateid, kus soovitatakse (rangelt) ühe või teise pangaga koostöö lõpeta...
Tähelepanu: tulusid saab deklareerida oodatust varem ehk juba praegu!
Külgi Maksu- ja Tolliamet on tuludeklaratsiooni esitamise alguskuupäevaks öelnud 15. veebruari, siis tegelikkuses saab tulusid deklareerida juba praegu, 14. veebruari õhtul.
«Suud puhtaks» otseblogi: kuidas sünniks rohkem lapsi?
Eesti rahval ei saa olla suuremat eesmärki, kui tagada enda allesjäämine. Kas tuleb ka Eesti Vabariik 200 ehk mida teha, et sünniks rohkem lapsi? Suud aitab puhtaks rääkida saatejuht Urmas Vaino.
«Pealtnägija»: maailmas kogub populaarsust «fertiilsuskindlustus», eestlased on säilitanud kaine meele
Karjääri või teistel sotsiaalsetel põhjustel raseduse edasi lükkamine on muutumas läänemaailmas ühe tavalisemaks. Eesti naistearstid soovitavad meeles pidada, et munarakkude külmutamine ei anna sajaprotsendilist garantiid ning võimalus elusa ja terve lapse ilmale toomiseks väheneb iga mööduva aas...
Fotod ja video: USA hävitajad harjutavad koostööd Eesti sihitajatega
Eestis on kaks kuud kestvatel õppustel USAs Ohio osariigis paikneva hävitajate eskadrilli 12 lennukit F-16, vahendas ERR.
Galerii: need on eelmise aasta parimad pressifotod
Täna tegi maailma pressifotograafe ühendav organisatsioon World Press Photo Foundation teatavaks möödunud aasta parimad pressifotod.
Välisministeerium tegeles eelmisel aastal ohtrate valeteadetega lapseröövidest
Välisministeerium tegeles eelmisel aastal mitme juhtumiga, kui väidetavalt on välisriigis röövitud Eesti kodanike laps, ükski juhtum ei ole kinnitust leidnud.
Välisministeerium tahab Gambialt Eesti kodanikele viisavabadust
Väliministeerium soovitab alustada Lääne-Aafrika riigi Gambiaga kõnelusi, et Eesti kodanikud pääseksid riiki viisavabalt.
Kuidas jõuda miljonimüügini Saksamaal? Vaid 3000 eurose panusega!
Igal aastal toimub Eestis mitmeid ekspordiseminare ja -koolitusi. Esimene küsimus, mis enamuse Eesti ettevõtete puhul kõlab, on õigustatult terav:„kas te aitate mind ka reaalsete müügieduni viivate kontaktideni, või lihtsalt räägite teooriaid“. Sel nädalal juba teistkordselt startiv „Missioon Sak...
President ülendas järgmise kaitseväe juhataja Martin Heremi kindralmajoriks
President Kersti Kaljulaid allkirjastas täna käskkirja, millega ülendas brigaadikindralid Martin Heremi ja Indrek Sireli kindralmajoriteks.
Hääletus on alanud: aita valida 2017. aasta halvim seadus
Parima ja halvima seaduse konkursi komisjon valis välja finalistid 2017. aasta parima ja halvima seaduse tiitlile. Oma valiku saavad teha ka Postimehe lugejad.