Ukrainas tuvastati linnugripp
Ukraina teatas ohtliku linnugipi puhangust riigi ühes farmis. Tegemist on linnugripi viirusetüvega H5, vahendas Reuters.
Lihatootja jääb eesmärkidele alla
Eestiski tegutsev Soome lihatootja Atria ei suuda eesmärkide tasemel püsida ja teatas, et käibe kasv jääb prognoositust väiksemaks.
Avatud talude päev toimub tänavu 19. juulil
Kuues üle-eestiline avatud talude päev toimub sel aastal 19. juulil, kuid nagu mullugi võtab osa talusid külalisi vastu ka päev varem.
Syngenta Eesti meeskonda lisandus uus liige
Alates 1. jaanuarist 2020 on Syngenta Eesti esinduses tööl uus müügispetsialist-agronoom Kadri Leetberg.
Maaelukomisjon algatab eelnõu Peipsi kalurite probleemi lahendamiseks
Riigikogu maaelukomisjoni eilsel istungil otsustati algatada kalapüügiseaduse muutmise seaduse eelnõu, et lahendada Peipsi järvel rääbise ja tindi püügiga seotud probleemid.
Wihuri OY omab nüüd John Deere’i esindusõigusi nii Soomes kui ka Eestis
Danish Agro on allkirjastanud lepingu John Deere’i Eesti ametliku põllumajandus- ja aiatehnika esindaja Baltic Agro Machinery varade müügiks Soome ettevõttele Wihuri OY.
Osa sügisel lõhejõgedel alustatud menetlustest on jõudnud karistusotsuseni
Keskkonnainspektsioon on praeguseks osa möödunud sügisel lõheliste kudeajal alustatud menetlustest lõpule viinud ja rikkujatele karistused määranud. Sõltuvalt asjaoludest ulatuvad trahvisummad paarisajast kuni 800 euroni, millele lisanduvad keskkonnakahju summad. Suurem osa menetlustest, sealhulg...
Baltic Agro andis üle meeste tervise heaks kogutud annetuse
Põllumajandusettevõte Baltic Agro annetas Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikule 5004 eurot, mis koguti sel suvel helesiniste silopallikilede müügist. Helesinist värvi silopallidega aitas ettevõte tähelepanu tõmmata meeste tervisele.
Venemaa põllumajandustoodete eksport on alates 2000. aastast kasvanud 20 korda
Möödunud reedel, 17. jaanuaril, rääkis Venemaa põllumajandusministri asetäitja Sergei Levin Grüne Woche messil toimunud paneeldiskussioonis Vene-Saksa kahepoolse koostöö arendamisest ja põllumajandustoodete ekspordi tulevikust.
Projektikonkurss "Inspireeriv maaelu 2020" ootab osalema
Euroopa maaeluvõrgustik (ENRD) korraldab juba teist aastat järjest "Inspireeriva maaelu" teemalise projektikonkursi. Seekordne konkurss keskendub biomajanduse ja kliima teemalistele projektidele, mis on saanud toetust Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) perioodil 2014-2020.
Millised on Euroopa põllumajanduse väljavaated aastani 2030?
Toiduturu arengut mõjutavad ühiskonna nõudmised hinna, kestlikkuse ja mugavuse kohta. Eeldatavasti jätkub nõudlus piimatoodete, eriti juustu järele, mis põhjustab ELis piimatoodangu kasvu aastatel 2019-30.
PRIA määras 136 ettevõtjale maamajanduse mitmekesistamiseks toetust üle 9,4 miljoni euro
Eurostat plaanib tänavu suurt põllumajandusloendust
Iga liikmesriik peab koguma andmeid iga põllumajandustootja ja talu kohta, mis ületab nende riigi teatavaid näitajaid.
PRIA alustas keskkonnatoetuste maksmist
588 loomapidajani jõuab ligi 0,7 miljonit eurot maaelu arengukava toetust ohustatud tõugu loomade kasvatamise eest. Kuu aja jooksul tahab PRIA loomapidajatele, põllumeestele ja poollooduslike koosluste hooldajaile välja maksta kokku kümmekond liiki toetustena üle 60 mln euro.
Eesti tunnistab kehtetuks tiaklopriidi sisaldavate taimekaitsevahendite load
Toodete Proteus OD ja Biscaya lubade kehtivus lõppeb 3. augustil 2020, kuna toimeaine tiaklopriidi heakskiidu perioodi Euroopa Komisjon ei pikendanud.
Täna 30 aastat tagasi loodi Maa-amet
Täpselt täna, 16. jaanuaril 30 aastat tagasi pandi alus Maa-ametile – loodi katastri, maakorralduse, kartograafia ja geodeesia riiklik teenistus. Hiljem nende ülesannete kõrvale lisandus ka maareformi läbiviimine.
Koda seisab oma liikmete huvide eest
Põllumajanduskojast on kujunenud arvestatav partner riigile ja teistele organisatsioonidele. Oleme suutnud jõuliselt seista selle eest, et meie liikmetele oleks tagatud võimalikult soodne ettevõtluskeskkond – märksõnadeks siinjuures on ÜPP eelarve, erinevad kriisiabid ja üleminekutoetused.
Põllu- ja metsamajandus 16.01.2020
Maheviljelus koos talviste vahekultuuridega ja kompostiga parandab oluliselt mullaomadusi
Mida rohkem on mullas orgaanilist ainet, seda aktiivsem ja rikkalikum on mulla elustik, kes parandab nii mulla toitainete sisaldust, struktuuri kui mulla tervist.
Viinamärdi talu - meie oma väike Itaalia
Ligi 100 aastat vana Viinamärdi talu ärkas uuesti ellu 6 aastat tagasi, kui Denis ja Annemari Pretto soetasid Tartumaale vana taluhäärberi koos maaga ning alustasid Eestis ainulaadsete itaaliapäraste juustude valmistamist. Maale kolimist toetas ka nende põllumajandusharidus ja tuline soov tegeled...
Põllumehed annavad panuse Virumaa veekogude seisundi parandamisse
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) osaleb partnerina Keskkonnaministeeriumi juhitavas LIFE IP CleanEST projektis, mille eesmärk on Ida- ja Lääne-Virumaa veekogumite seisundi parandamine. Projekti raames analüüsitakse võimalusi ja rakendatakse järgneva 10 aasta jooksul meetmeid sealsete veek...
Põllumajandusamet otsib Kuressaare esindusse maaparanduse spetsialisti
Kandideerimise tähtaeg: 26.01.2020
Aiandussektori järelehüüe Eesti puuviljakasvatuse eestvedajale
Eesti aednike peret on tabanud valus kaotus. 2. jaanuaril lakkas tuksumast kollektsionääri Raimu Aasa süda.
Tartu Mill tahab kesklinna piirile püstitada neli kõrget viljamahutit
Tartu Mill tahab Tartu kesklinna piirile püstitada neli 35 meetri kõrgust viljamahutit, mille ehitamiseks on vaja muuta linna üldplaneeringut,
Põllumaa rentimisel tuleb maa väärtust hoida
„Halvasti koostatud rendilepingud on kindlasti üks oluline põllumaade väärtuse languse põhjuseks. Nii omanik kui ka rentnik näevad vaid rendi hinda ja kõik otsused tehakse sellest lähtuvalt,“ kinnitas finants- ja maamajanduse konsulendi Olavy Sülla.
Millist lisainfot andsid sügisel korjatud taliviljade leheproovid?
Möödunud taimekasvatushooajal võetud talirapsi ja talinisu leheproovide tulemuste põhjal võib öelda, et taimi osatakse toita põhitoiteelementidega N, P, K, S väga hästi. Puudujäägid kipuvad olema mikroelementide osas. Neid vajavad taimed väiksemates kogustes, kuid pole sugugi vähem olulised põhie...
Hea vilja-aasta kasvatas riigikassat
Novembrikuiseid maksulaekumisi iseloomustas käibemaksulaekumise paranemine, mille taga olid tööstuskaupade müügi kasv ning erakordne vilja-aasta.
Erametsaomanikud on oodatud infopäevale
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab Maaeluministeeriumi tellimusel ja koostöös SA Erametsakeskusega erametsanduse toetuste infopäevad Tallinnas, Tartus ja Pärnus.
Börs: piimahinnad alustasid uut aastat korraliku tõusuga
Nädala börsiuudised: maailma toiduhinnad viie aasta tipus; toidunisu hinnatõus jätkub; Prantsusmaa nisueksport seitsme aasta tipus; piimahinnad alustasid uut aastat korraliku tõusuga; Hiina suurendab sealiha importi; naftahinnad languses.
M.V.Wool sai VTA-lt rohelise tule
M.V.Wool sai veterinaar- ja toiduametilt (VTA) kinnituse, et ettevõte võib jätkata majandustegevust Harku tehase logistikalaos.
Valmis põllumajandustootjate majandusnäitajate e-raamat
Põllumajandusuuringute Keskuse poolt välja antud iga-aastases kogumikus on esitatud Eesti põllumajandustootjate majandusnäitajad. Need põhinevad põllumajandusliku raamatupidamise andmebaasi (FADN) andmeid esitanud ettevõtete 2018. aasta näitajatel.
Kahes toetusmeetmes pikendatakse investeeringute elluviimise tähtaega
Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu pikendamaks investeeringute elluviimise tähtaega mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetuses ning põllu- ja metsamajanduse taristu arendamise ja hoiu investeeringutoetuses.
Toomas Kevvai ei pea enam ametikoha pärast muretsema
Uus maaeluminister Arvo Aller on sinnapaika jätnud eelmise ministri plaanid kaotada toiduohutusega tegeleva asekantsleri ametikoht.
Ilmus tõuloomade eksporti tutvustav trükis
Läinud aasta lõpul üllitasid BreedExpo projektipartnerid trükise „Breeding animals from Estonia, Finland and Latvia“, kus tutvustatakse Eesti, Soome ja Läti tõuloomakasvatust ja projekti eesmärgiks oleva tõuloomade ekspordi arendamist kolmandatesse riikidesse.
Siseministeerium plaanib välismaalastele maa ostmise piiranguid
Siseministeeriumis on küpsenud plaan muuta välismaalastele riigikaitseliste kitsendustega maa-aladel maa ostmine märksa keerukamaks. Kavas on taustakontrollid ja ostja tegeliku kasusaaja väljaselgitamine, mõnel juhul tuleb taotleda eraldi luba.
Põllumajanduskoja juhatus jätkab tööd kaheliikmelisena
Eile, 7. jaanuaril toimus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu koosolek, kus päevakorras oli juhatuse liikmete valimine.
Talinisu Põllukool – koos suurima saagi jahil
4. detsembril 2019 kogunesid Sadalas teraviljakasvatajad, et võtta kokku Talinisu Põllukooli hooaeg. Seda Eestis ainulaadset praktilist koolitust korraldasid ühiselt viis firmat: Rannu Seeme, Yara, Syngenta, BASF ja Väderstad.
Reine Koppel: nisuaretuse tulevikuks kiirem aretusprotsess ja saagikamad sordid
Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) talinisu aretaja Reine Koppel andis Talinisu Põllukoolis ülevaate sellest, mis toimub nisu aretuses meil ja maailmas.
Kalev Laas: Väderstad´i uuendused teevad põllutööd lihtsamaks
Põllutööde aluseks on kindlasti ka kvaliteetne põllutehnika. Mida uut on pakkuda Väderstad´il meie põllumeestele uuel hooajal, sellest rääkis Talinisu Põllukoolis osalejatele Kalev Laas.
Timo Sildvee: viljahind sõltub alati hooajast
Baltic Agro viljakaubanduse juhi Timo Sildvee sõnul on olnud aastaid, kus söödanisu ja I klassi toidunisu on maailmaturul samas hinnaklassis. „Nii saab öelda, et ei ole oluline, kas kasvatada kõrget või madalat kvaliteeti, vaid määravam on, milline on olnud viljahooaeg kõikidel meie turgudel,“ rõ...
Kuidas Argo Must kasvatas võidusaagi?
Koolimaa Talu peremees Argo Must võitis sel aastal Viljelusvõistlusel kaks üldvõitu, ühe nisude ja teise otrade kategoorias.
Põllumajandusametil valmis uus väetiste valdkonna e-teenus
1. jaanuaril 2020 jõustus väetise- ja riigilõivuseaduse muudatus. Vastvalt sellele kogutakse riigilõivu üks kord aastas majandustegevusteate alusel väetiseregistrisse kantud väetise nõuetekohasuse järelevalvetoimingute eest. Iga-aastaste riigilõivude tasumiseks lisandus kliendiportaali uus e-teenus.
Baltic Agro otsib taimekasvatuse müügiesindajat
Kandideerimise tähtaeg: 20.01.2020
BASF kutsub talveseminaridele
BASF Agricultural Solutions kutsub põllumajandustootjaid talveseminarile „Kas saaks veel tasakaalukamalt ja paremini?“.
Endine kantsler läheb Viimsi vallavanemaks
EKRE vaenu alla sattunud ja novembris valitsuse otsusega töö kaotanud Illar Lemettist võib koolitüli tõttu ametist lahkunud Laine Randjärve asemel saada järgmine Viimsi vallavanem.
Lõppeb taimekaitsevahendi tiraami kasutamise luba
Puhtimisvahendiga tiraam töödeldud seemne turustamiseks ja kasutamiseks antud ajapikendus lõppeb 30. jaanuaril 2020.
Mulla positiivne bilanss on põllu väärtuse alus
Mihkel Rünkaru, AS LandCredit hindaja, sõnul tuleb maa hindamisel ja väärtuse säilitamisel igakülgselt arvestada sellega, kuidas ajas mullastiku näitajad muutuvad pärast erinevate kultuuride kasvatamist. „Põllumehe põhiküsimus on kuidas hoida mullastiku huumuse bilanssi positiivsena, mikroorganis...
Kasutatud sortidest teavitamine: kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta
Riik kogub sordiandmeid eesmärgiga saada teada, milliseid sorte kasutavad põllumajandustootjad. See on oluline samm selleks, et tulevikus saaks Eestis kasvatada uuemaid ja veelgi paremaid sorte, kirjutab Maablogis Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna nõunik Kristiina Digryte.
Maaülikool sai valmis viis ühistegevust käsitlevat trükist
Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi eestvedamisel on valminud mitmed ühistegevuse alased trükised, millele tasub kindlasti pilk peale visata ka neil, kes hetkel veel ise aktiivselt ühistegevuses ei osale, kui ka neil, kellele see juba tuttav teema on.
Uus keskkonnaluba seob valdkonnad ja vähendab bürokraatiat
Alates 1. jaanuarist 2020 saab infosüsteemis KOTKAS taotleda ühtset keskkonnaluba, mis asendab senised jäätme-, õhusaaste, vee-, kaevandamis- ja kasvuhoonegaasidega kauplemise load ning ohtlike jäätmete käitluslitsentsi. Keskkonnaloa kasutuselevõtt vähendab bürokraatiat ja aitab kaasa kõrgetaseme...