Kahjumis HKScan otsib abi 40 miljoni suurusest kärpeprogrammist
Täna avaldas HKScan oma poolaastatulemused, kus pole midagi rõõmustavat: kahjum süveneb, rahavood kahanevad. Ettevõte otsib abi 40 miljoni euro suurusest kärpeprogrammist, millest oma osa võib langeda ka Rakvere lihatööstuse õlule.
Claas esitleb rataslaadurite neljandat mudelisarja
Liebherriga tehtud koostöö esimese suurepärase tulemusena lisab CLAAS nüüd oma rataslaadurite tootesarja mudelid, mis täpsemalt kuuluvad 5, 6 ja 9 tonni kategooriasse.
Eestile tehti rohestamise toetuse osas erand
12. juulil 2018 toimus Brüsselis otsetoetuste komitee istung, mille käigus hääletati rohestamise toetuse ökoalade tava erisuse kohaldamise eeln?u üle. Hääletuse tulemusel anti erisuse kohaldamise v?imalus Eestile, Lätile, Leedule, Soomele, Rootsile, Taanile, Poolale ja Portugalile.
MES tähistab 25. tegutsemisaastat
Maaelu Edendamise Sihtasutusel (MES) täitub täna, 19. juulil 25 tegutsemisaastat.
Farmi ja Tere tooted valiti Euroopa suurima toidumessi SIAL innovatsioonistendi
Tere ja Farmi innovaatilised tooted valiti oktoobrikuus Pariisis toimuva Euroopa suurima toidumessi SIAL 2018 innovaatiliste toodete stendi, milles seast valitakse oktoobrikuus välja innovatsiooniauhindade kuld, hõbe ja pronks. Lõppvoorus osalevad Tere Yofir ja keefirimarinaadid ning Farmi Skyr A...
Mesilaste vähenemist saab pidurdada
Mesilaselaadsete populatsioonid on viimaste aastakümnetega maailmas vähenenud, mis pikemas perspektiivis mõjutab nii looduslikke kui ka kultuurtaimi. Sellest, kuidas tolmeldajate vähenemist pidurdada, kirjutab Maablogis maakasutuspoliitika osakonna põllumajanduskeskkonna büroo peaspetsialist Reel...
Zetor – traktor mõtlevale põllumehele
Juba rohkem kui 70 aastat Tšehhimaal toodetud Zetori traktorid on sobilik valik neile mõtlevatele põllumeestele, kes tahavad endale soodsat, töökindlalt ja väheste kuludega abimeest.
Suvel selgub taas Eesti parim talutoit
Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab juba kolmandat aastat järjest parima talutoidu valimist, mille eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd.
Jaanus Ajaots: Eelmine aasta näitas, et kuivatusmahtu on vaja tõsta
Harjumaal Riisiperes kasvatab Mõisama PM OÜ juht Jaanus Ajaots 600 hektaril teravilju. Möödunud aasta niiske sügis pani mehe mõtlema, et vaja on uut kuivatit, mis oleks soodne lahendus väiketootjale.
Baltic Agro toetab Saskia Alusalu
Eesti parim kiiruisutaja ja Pyongchangi olümpiamängude 4. koha omanik Saskia Alusalu sõlmis Baltic Agroga uueks olümpiaperioodiks rahalise sponsorlepingu, mis aitab maailma neljandal numbril rahulikult treenida, et järgmisel taliolümpial juba medalikohtade pärast heidelda.
Avatud talude päevale antakse avapauk 21. juulil
21. juulil kell 12 antakse Juurimaa Tallis järgmisel päeval toimuvale avatud talude päevale väärikas avapauk, millest osa võtma on oodatud kõik huvilised.
EAS: riiklikele ühisstendidele lisandub välismessi toetus
Kui siiani on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetanud ettevõtete osalemist välismessidel riiklikel ühisstendidel, siis alates tänasest saavad ettevõtted lisaks taotleda riigi tuge eraldi messiboksi välja panemiseks, mis aitab ettevõtjatel osaleda just neile kõige olulisematel erialamessi...
Taavi Raba: Latteri lahendused on kliendikesksed
Piimakarjakasvatajale on Järvamaal Amblas asuv Latter NT OÜ tuttav nimi, sest ollakse juba üle 15. aasta piimafarmidele sisustust tootnud ja tarninud.
Baltic Agro kasvatab kuivatusmahtu
Väike-Maarja lähistele, Kaarma külla, kerkib Baltic Agro sealse keskuse territooriumile uus kuivati.
Suvel selgub taas Eesti parim talutoit
Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab juba kolmandat aastat järjest parima talutoidu valimist, mille eesmärk on tõsta esile ehtsat talutoitu ja tunnustada talunike tööd. Parimatest parimad talutoidud selguvad kaheksas erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 25. augustil Saaremaal to...
Täna tähistab 80. juubelit rohumaateadlane Uno Tamm
Põllumehed, kolleegid Eesti Taimekasvatuse Instituudist ja Eesti Rohumaade Ühingust soovivad juubilarile head tervist ja jätkuvat töörõõmu.
TÜ ALVAR MÜ rajab Alaverre kõrgeima kuivati
Harjumaal asuvat Alaveret võib julgelt nimetada Eesti kuivatipealinnaks, sest üsna väikeses külas on püsti 7 kuivatit ning sellest hooajast lisandub veel üks. Uue kuivati paneb püsti kuut teraviljakasvatajat koondav ühistu TÜ ALVAR MÜ.
Pärast kaheaastast vaheaega jälle Tori hobusega Raplamaal
7. juunil toimus seitsmendat korda Ingliste mõisa pargis perepäev “Tori hobusega Raplamaal”. Ürituse korraldamisele panid õla alla Ingliste küla aktiiv, Ingliste piirkonna külavanemad ja Tori hobuste kasvatajad. Lisaks olid abiks kohalikud ja korraldajate pered ning teisigi.
Baltimaade põllumajandusministrid: ebavõrdne konkurentsiolukord tuleb lõpetada
Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb 16. juulil EL-i põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil Brüsselis. Eesti, Läti ja Leedu maaelu- ja põllumajandusministrid annavad kohtumise käigus Euroopa Liidu põllumajandusvolinik Phil Hoganile üle ühiskirja, milles väljendavad oma seisukohti uue m...
Mesilaste pidamisega kaasneb kohustus mesitarud registreerida
Mesindus on üha populaarsem tegevusala, millega tegeletakse nii oma tarbeks kui turustamise eesmärgil. Ometi puudub paljudel inimestel teadmine, et isegi ühe mesitaru pidamisega kaasneb kohustus see tegevus registreerida.
Võnnu Mahetalu hakkab kõiki Rimisid varustama mahemunadega
Alates juuli keskpaigast on kõigis Rimides müügil Võnnu Mahetalu õnnelike kanade munad, mis on suur samm eesmärgi suunas, et aastaks 2025 enam Rimides puurikanade mune ei müüda.
ETKI kutsub köögiviljakasvatajaid infopäevale
17. juulil korraldab Eesti Taimekasvatuse Instituut köögiviljasortide ja agrotehnika infopäeva.
Eesti ekspordib töötlemata puitu odavalt
Puidu ja puittoodete väljavedu Euroopa Liidu riikidesse moodustab Eesti kogu ekspordist üle 10%. Värske uuring näitab, et Eesti ekspordib töötlemata puitu odavamalt, kui meie peamised sihtriigid seda toodet keskmiselt sisse ostavad. Statistikaamet vaatles töötlemata puidu eksporti Euroopa Liidu r...
Eesti Läänemere-sõbralik talunik on Viljar Veidenberg Pajumäe talust
Selle aasta Läänemere-sõbraliku taluniku konkursi võitis Eestis Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg Viljandimaalt. Konkursi võidu tõi pidevalt keskkonnasäästule mõtlev lähenemine, eeskujulikult läbi mõeldud toitaineringlus ning innovaatiline ressursikasutus vastavatud uues meiereis.
Pärnu jõgi avatakse vee-elustikule – leping Sindi paisu avamiseks on sõlmitud
Eile allkirjastasid Keskkonnaagentuur ja konsortsium GRK Infra AS ning Graniittirakennus Kallio Oy lepingu, et alustada Pärnu jõel asuva Sindi paisu lammutustöödega. Nii anti, pärast pikki ettevalmistustöid, start 3 aastat kestvatele ehitustöödele, millega likvideeritakse Pärnu jõestikus olulisim...
Avatud talude päevale viib 11 tasuta bussi
22. juulil toimuval neljandal üle-eestilisel avatud talude päeval viib huvilisi taludesse 11 tasuta bussi, millest kaheksa sõidab ringi mandril ning kolm külastab Saaremaa talusid. Tasuta bussireise taludesse korraldavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.
Kasela: Hiiumaale mahub kalakasvandusi veel
Kalakasvatus on kindlasti tulusaim valdkond põllumajanduses ja Hiiumaa on selleks igati sobiv paik, põhjendas PRFoodsi juht Indrek Kasela, miks kavatseb ettevõte rajada saare rannikuvetesse 6-8 miljoni euro eest uue kasvanduse.
Maa-amet selgitab: riik ei hakka sel sügisel suuremas koguses põllumaad müüma
Äripäeva rubriigis „Põllu- ja metsamajandus“ ilmus riigile kuuluva põllumaa müüki ja renti käsitlev artikkel „Tulekul suurem põllumaa müük“. Maa-amet selgitab, et riik ei hakka sel sügisel suuremas koguses põllumaad müüma ja kõiki maavalitsuste sõlmitud lepingute alusel põllumajandustootjate kas...
Tori hobuse­kasvanduses tehakse algust ehitustöödega
10. juulil sõlmisid Sihtasutus Eesti Maaelumuuseumid ja Pärnu REV Ehitus OÜ töövõtulepingu Tori hobusekasvanduse esimese tallihoone restaureerimise ja üldehitustöödega alustamiseks.
Fotod: Pajumäe mahetalu avas pidulikult uue talumeierei
Täna lehvis Pajumäe talu hoovis Eesti lipp – oli pidu, oli mida tähistada – avati uus talumeierei.
Anu Nemvalts: müües oma tooteid, müüvad mahetootjad usaldust
Mahepõllumajandusliku tootmisega tegelevate ettevõtete arv on Eestis suurenenud aasta-aastalt. Seda on soosinud nii suurenev soov toota loodussõbralikult kui ka mahetoodangu eest makstav kõrgem hind. Käes on aktiivne tootmise hooaeg ja tootjatel on vaja teha olulised otsused. Eesti mahetootjad pe...
Teadlikkust veebipoodides kohustusliku toidualase teabe esitamisest tuleb tõsta
Veterinaar- ja Toiduamet kontrollis käesoleva aasta esimesel poolaastal varasemast põhjalikumalt kauplejaid, kes müüvad toitu (sh toidulisandeid) veebipoes. Tulemustest selgus, et probleeme esines ligikaudu 80% valimisse kuulunud e-poodidest.
DeLaval esitles uusi seadmeid piimafarmide efektiivsuse tõstmiseks
Farmi toodangu ja loomade heaolu tõstmiseks terviklahendusi pakkuv DeLaval tutvustas korraga neljas Euroopa riigis uusi farmisüsteeme, mis muudavad piimafarmide tootmise efektiivsemaks, tõstavad lehmade heaolu ning suurendavad farmi kasumlikkust.
Andres Talijärv hakkab tööle Erametsaliidu tegevjuhina
Eesti Erametsaliidu juhatus kinnitas Andres Talijärve liidu tegevjuhi ametisse juuni lõpus ja tööle asub ta alates 1. augustist.
Mati Roasto: kodumaine linnuliha on kvaliteetne ja ohutu
Eesti Maaülikooli toiduhügieeni ja rahvatervise professori Mati Roasto sõnul on ta kindel, et ostes kodumaist kanaliha jõuab tema toidulauale ohutu ja kvaliteetne linnuliha.
Turule tulevad uued lubiväetiste liigid
Maaeluminister allkirjastas määruse, millega täiendatakse väetise koostisele kehtestatud nõudeid. Täiendused võimaldavad turule tuua uut liiki lubiväetisi ja lubiväetiste segusid.
Eesti Vabariik 100 temaatiline piimalehm alustab Eesti ringreisi
Vabariigi juubeliks rahvusvärvides kujunduse saanud Toiduliidu piimakampaania lehmaskulptuur külastab EV sünnilooga seotud paiku, alustades ringreisi Pärnust, kus loeti ette iseseisvusmanifest.
Farmi piimatooted pääsevad müüki Rootsi suurimasse ICA kaupluseketti
Alates tänavu augustikuust jõuavad Farmi piimatooted müügile Rootsi juhtivasse ICA toidukaupluste ketti, mille turuosa on koduturul ca 40%. Rootsi on Soome kõrval juba teine Skandinaavia riik, kus Farmi piimatooted pääsevad suurte supermarketite püsivalikusse.
Eesti sillutab teed Hiina turule
Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb koos peaminister Jüri Ratasega Sofias Hiina ja Kesk- ja Ida-Euroopa riikide valitsusjuhtide kohtumisel ja kõrgetasemelisel majandusfoorumil, kus allkirjastas Hiina põllumajandusminister Han Changfuga Eesti-Hiina tegevuskava koostöö edendamiseks põllumajanduses aas...
Jaapani üüratu turg muutus ettevõtjatele meelitavamaks
Euroopa Liidu liikmesriikide ministrid andsid eile nõusoleku Euroopa Liidu ja Jaapani kaubandusleppele, millel oleks väga hea mõju ka paljudele Eesti ettevõtetele.
Danish Agro Group laiendab oma tegevust masinaturul
Kesko müüb Baltikumi masinakaubanduse tütarettevõtete allesjäänud aktsiad ja Konekesko Soome põllumajandusmasinate kaubandustegevuse Danish Agro Group'ile.
Kaul Nurm: Rahandusministeerium vassib ja eksitab avalikkust
Algatasin selle nädala alguses kodanikuna petitsioon.ee ja rahvaalgatus.ee keskkondades petitsiooni teemal „Jagame Eesti Euroopa Liidu toetuste taotlemisel ja rakendamisel kaheks piirkonnaks“ eesmärgiga Eesti erinevate piirkondade arengutaseme ühtlustamiseks, eriti eelduste loomiseks majanduse ar...
Põlluinfo: vaatame olulised asjad üle enne suvepuhkuseid
Juulikuu on käes ja suuremad taimekaitsetööd tehtud. Tänavune taimekaitsehooaeg on olnud erakordselt sademetevaene ja päikseline. Loodus on kaks isegi kuni kolm nädalat tavalisest eespool, taimede kasvuperiood jääb lühikeseks, sellega seoses ei suuda kultuurid moodustuda nii palju saaki, kui nend...
Lambakasvatus­sektori arengukava seab eesmärgiks kestliku arengu
Maaeluministeeriumi eestvedamisel koostati Eesti lambakasvatussektori arengukava 2018?2023. Arengukavaga püütakse muu hulgas kaardistada võimalused, kuidas sektorit edendada ning toodangule lisandväärtust anda.
Hiiumaa rannikuvetesse plaanitakse moodsat äri
Saaremaa agaritootja Est-Agar AS plaanib Hiiumaa lähedale merre rajada kaasaegse karbi- ja vetikakasvatuse, kirjutas Saarte Hääl
Eesti piimatootjatele on uued välisturud avatud
Veterinaar- ja Toiduameti kaasabil võivad neli Eesti piimatootjat varsti hakata oma toodangut eksportima Hiina ja Tšiilisse. Kolm ettevõtet said kantud Tšiili, ning üks Hiina impordiluba omavate ettevõtete registrisse. Seeläbi on AS Solbritt ainsa Eesti imiku piimaasendajaid tootva ettevõttena sa...
Kalandusettevõtted saavad taotleda toetust uute turgude leidmiseks ja konkurentsivõime edendamiseks
Maaeluministeerium saatis eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu kooskõlastamiseks kalapüügi- ja vesiviljelustoodete sertifitseerimise ning turu-uuringute tegemise toetuse eelnõu.
Tarbija ootab selgust
Eesti Tarbijakaitse Liit, Valga Põllumeeste Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Eesti Lihaveisekasvatajate Selts ja Eesti Naisliit, andsid Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle avaliku kirja toidutööstustele, Vabariigi Valitsusele ja Riigikogu liikmetele, milles juhitakse tähelepanu toidutood...
Puidutöösturid näevad kallis elektris head võimalust
Suure tõenäosusega loob elektri hinna tõus soodsa pinnase alternatiivsete ja säästlike energiaallikate kasutuselevõtuks, leidsid Puitkarkassmajade ehitaja Matek ning liimpuidutootja Barrus.
Ministeerium: me ei saa reegleid rikkuda
Rahandusministeerium selgitab, miks Kaul Nurme ettepanek jagada Eesti Euroopa Liidu toetuste taotlemisel kaheks piirkonnaks, ei ole reaalselt võimalik.