Antibiootikumi­resistentsus on üha suurenev probleem
18. novembril tähistati Euroopa Antibiootikumipäeva. Päeva eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu antibiootikumide liigsele kasutamisele.
Teadlased käsitlesid mulla süsinikuvaru küsimusi
Põhjamaade teadlaste koostöövõrgustik FORDISMAN korraldas 7.–9. novembril Soomes seminari „Disturbance legacy and forest soil carbon“.
Käbeda astumisega tšempion
Krone BiG X 630 valiti kaks aastat tagasi aasta liikurhekseldiks, ja et nüüd on üks selline ka Põlvamaal toimetamas, näis üsna loomulik minna vaatama, kuidas tšempion väikese laulurahva maal hakkama saab ja kas uuel masinal on töö käigus avaldunud ka mõned lastehaigused.
Börs: toidunisu hinnad püsivad stabiilsena
Nädala börsiuudised: toidunisu hinnad püsivad kõrgel; Venemaa ekspordil hoitakse silm peal, Strategie Grains muutis ELi prognoose; kakao odavneb; nafta kukub edasi.
Kohalikku toitu turustavate võrgustike edu alus on läbimõeldud turundus
Koostööprojekti „Baltic Sea Food“ esimeses etapis korraldati uuring, et kaardistada kohalikku toitu turustavate võrgustike toimimismudelid kümnes Läänemere-äärses riigis. Uuringu tulemustest selgus, et kohalike põllumajandus- ja toidutoodete pakkumisel on palju ühiseid kitsaskohti, nagu piisava j...
Algab põllumajandus­saaduste töötlemise investeeringu­toetuse taotluste eeltäitmine
Alates 14. novembrist on keskmise suurusega ja suurettevõtjatel ning tunnustatud tootjarühmadel, kes soovivad saada investeeringutoetust põllumajandussaaduste töötlemise tarbeks, võimalik PRIA iseteenindusportaalis e-PRIA taotlusi eeltäita ning 21.-28. novembrini taotlusi esitada.
Nurmiko aiand kutsub külla
Laupäeval, 17. novembril, kella 10.00-16.00 on kõik aiandushuvilised oodatud Nurmiko aiandisse Juuliku külla Harjumaal, et oma silmaga näha, kuidas kasvab kodumaine jõulutäht.
Kahel lõhejõel pikendati püügikeeldu
Keskkonnaminister Siim Kiisler pikendas Selja jões ja Valgejões lõhe ja meriforelli spinningu ja lendõngega püüdmise keeldu 25. novembrini, et tagada kalade kuderahu.
Madis Ajaots: soe suvi soosis uute kaunviljakultuuride kasvatust
Rannu Seeme OÜ juht Madis Ajaots on tuntud erinevate uute kultuuride katsetajana. Tänavu valis mees põldkatsetuseks kikerherne ja läätse.
MES tunnustab parimat maamajandus­eriala õpetajat ja õpilast
Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) moodustatud komisjon valis parimaks maamajanduseriala õpetajaks Luua Metsanduskooli praktilise metsakasvatuse õpetaja Tõnu Reinsalu ja parimaks maamajanduseriala õpilaseks sama kooli metsuri eriala õpilase Silver Pärna.
Pikendatakse investeeringu­toetuste elluviimise tähtaega
Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile maaelu arengukava (MAK) 2014–2020 raames makstava põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetuse määruse muutmise eelnõu, millega pikendatakse investeeringutoetuste elluviimise tähtaega.
Keskkonna­ministeeriumis said paika kõik asekantslerid
Sellest nädalast on Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse asekantsler Kaupo Heinma. Tugiteenuste ja maapoliitika asekantslerina jätkab Margit Martinson. Keskkonnaministeeriumis on nüüd täidetud kõik viis asekantsleri ametikohta.
Arder Väli: karm aeg nõudis personali koondamist
Pikaaegne põllumajandusministeeriumi ametnik, ka põllumajandusministri ametis olnud Ander Väli meenutab ministeeriumi 100. juubeli raames, et 90dad olid karmid ajad kogu ministeeriumirahvale – 520st ametnikust koondati sel ajal pea 300.
Eesti mahetootjad läksid Põhjamaade suurimale mahemessile
Täna, 14. novembril algab Rootsis Malmös mahetoodete mess Nord Organic Food Fair 2018. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda viib juba kolmandat aastat meie mahetootjad sellele messile. Tänavu osaleb Eesti stendil 6 ettevõtet: Rõngu Mahl OÜ, Saaremaa Piimatööstus AS, Must Küüslauk OÜ, Nordic Organic ...
Mesindussektorile makstakse järgmisest aastast mesilaspere toetust
Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.
Endine põllumajandus­juht: uhke tunne oli kui toodang lehma kohta ületas 4000 piiri
Staažikas põllumajandusjuht Heino Veldi meenutab aegu, mil põllumajandust juhiti kaugelt Moskvast. „Kõiki selleaegseid tegemisi tuleb vaadata selle ajastu kontekstis, mis ei ole võrreldavad 30 aastat hiljem,“ rõhutab Veldi.
Maaüksuste piiride korrastamine muutub maaomanikele lihtsamaks
Eeloleval aastal lihtsustub maaomanike jaoks maaüksuste piiride korrastamine, nagu naabermaatükkide vahelise piiri muutmine, maatüki liitmine ja jagamine. Selleks Maa-amet kaasajastab katastriandmeid, millega piiriandmed, pindala ja kõlvikuandmed muutuvad täpsemaks. Piir looduses ei muutu ja muud...
Alltech kutsub kalakasvatajaid osalema seminaril
20. novembril toimub Särevere mõisas ALLTECH COPPENS seminar kalakasvatajatele.
Valiti aasta mesinik ja põllumehest mesilaste sõber
Eesti Mesinike Liidu eestvedamisel 3. novembril 2018 Tartus mesinike vabariiklikel teabepäevadel valiti ülekaaluka häälteenamusega Aasta Mesinikuks 2018 Eston Loos. Tiitli Aasta Põllumees Mesilase Sõber pälvis Madis Ajaots.