Õpi eemaldama raharaiskajad sissejuurdunud tööprotsessidest
Halval juhul võib koguni 30 protsenti meie tööajast kuluda millegi otsimise peale. Ühest töönädalast moodustab see tervelt ühe tööpäeva või enamgi.
Mida tuleviku töötaja tahab?
Üha rohkematel inimestel on eesmärk loobuda rutiinsest tööst ning tehnoloogia areng annab selleks ühelt poolt ka võimalused, kuid seab teiselt poolt nii töötajatele kui ka tööandjatele uued nõudmised, kirjutab arenguseire keskuse ekspert Johanna Vallistu Äripäevas.
Praktika ja praktikandid – tüütu kohustus või põnev väljakutse?
Praktika on kolme osapoole ühine teekond, mille õnnestumises on tähtis roll nii ettevõttel, praktikandil kui ka koolil. Kui huvitatud on praktikantide kaasamisest ettevõtjad, mis on tänase praktikasüsteemi plussid ja miinused ning mida tähendab praktika noorte jaoks, uurisime Eesti Tööandjate Kes...
Uut välismaalaste seaduses
15. augustil jõustusid välismaalaste seaduse muudatused, mille kohaselt peab välisriigi tööandja registreerima välismaalase lühiajalise töötamise politsei- ja piirivalveametis, kui välismaalane lähetatakse Eestisse teenuse osutamiseks, avaldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.
Häkkerite jahtimist tasub õppida
Infoturbe eksperdi Taavi Sonetsi sõnul on koolitus mõeldud kõikidele, kes tahavad praktilist n-ö käed-küljes kogemust, kuidas tänapäeval Windowsi platvormil tegelikult häkkereid taga aetakse. Kõik koolitusel kasutatavad tööriistad on internetist tasuta kättesaadavad.
Välistudengid Eestisse tööle ja praktikale
Unistan avatud Eestist, kus inimesi värvataks eeskätt oskuste, mitte emakeele põhjal ning välistudengile praktikakoha pakkumine võiks olla esimene samm selle unistuse täitumise teel, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar Äripäevas.
"Töö ja palk": kuidas pea töömõtetest puhtaks saada
Sa ei suuda töömõtteid unustada koduteel, nädalavahetusel ega ka puhkuse ajal? Oled võtnud endale hulga lisaülesandeid lihtsalt sellepärast, et seda sinult eeldatakse? Tunned, et oled ületöötanud ja peagi ähvardab läbipõlemine?
Tee seda, milles sa oled väga hea
Arvamusfestivalil Baltimaade alal tööjõupuudusele lahendust otsides jõudsime järelduseni, et tuleb julgustada inimesi soost, vanusest või rahvusest hoolimata keskenduma oma karjääris sellele, mis neil hästi välja tuleb, kirjutab soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta ...
Kuidas valmistuda läbirääkimisteks?
Äripäeva Akadeemia koolitaja Arno Baltin rääkis raadiosaates Fookuses, kuidas tõhusamalt läbirääkimisi pidada.
Eesti suurim tehnoloogiakonverents Tech Day toob digimaailma koju kätte
„Kõigis valdkondades toimub suur digitaalne transformatsioon, mis ühelt poolt on seotud tehnoloo-giliste muudatuste, teisalt inimeste kompetentside muutumisega,“ selgitab Santa Monica Networksi tegevjuht Margus Vaino vajadust septembris Tallinnas toimuva tehnoloogiakonverentsi järele.
Kuidas korraldada <em>offsite</em>, millest oleks päriselt kasu?
On sul hetk aega? Katkestused on sinu meeskonna produktiivsusele kahjulikumad, kui sa arvad. Uuringud ütlevad, et 25% tööajast kaob katkestuste tagajärjel. USA-s hinnatakse katkestuste tekitatud majanduslikuks kahjuks 588 miljardit dollarit, Eestis teadaolevalt analoogseid uuringuid tehtud ei ole.
Eesti juhtide finantsteadmiste baas on madal
Eesti ettevõtjad ja juhid on taibukad ja võtavad kõike lennult, aga nende finantsalaste teadmiste baas on madal, ütleb enam kui veerand sajandit finantsvaldkonna koolitajana tegutsenud Margus Tinits.
Koolitaja: lolli juhi tõttu saab igast kümnendast töötajast vastutöötaja
Koolitajatöö käigus olen sageli avastanud, et paljud juhid kasutavad oma igapäevajuhtimises nn seene-teooriat, ise seda teadvustamata.
Kolm küsimust, mis aitavad Amazoni tööle saada
1998. aastal avaldas Amazoni juht kolm küsimust, millele peaks enne kandidaadi palkamist vastuse leidma, kirjutab CNBC.
Kuidas värvata välistööjõudu IKT sektorisse?
Kuidas keeruliste inimeste ja olukordadega hästi toime tulla?
Kui loobume uskumusest, et teine inimene on keeruline või raske, saame keskenduda suhtele. Suhe on miski, mis tekib kahe (või enama) inimese vahel ning on alati ainukordne ja mitmepoolne looming. Seega tasub küsida, miks mõni suhe või suhtlemissituatsioon ei õnnestu.
Puhkusetasu ja keskmise töötasu hüvitamine
Lisaks põhipuhkusele on töötajatel eri olukordades õigus kasutada erinevaid puhkuseliike, mille eest peab tööandja maksma töötajatele riiklikult sätestatud puhkusetasu.
Kas tööandja võib muuta graafikujärgset puhkust?
Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep selgitab, millistel juhtudel võib tööandja graafikujärgset puhkust muuta.
Pikem suvepuhkus tõstab töötajate produktiivsust
Ettevõtja jaoks võib olla kasulikum võimaldada töötajatele pikemat suvepuhkust. See tõstab nende lojaalsust, motivatsiooni ja produktiivsust, kirjutab portaal Inc.com.
Kuidas panna inimene end huvitava ja olulisena tundma?
Iga päev töötamist peab muutma inimese tööturu tarvis väärtuslikumaks, leiab Tiina Saar-Veelmaa, psühholoog, tööõnne uurija.
Oma juhti soovitaks teistele vaid käputäis inimesi
Vaid 12% töötajatest soovitaks tuttavatele oma ülemuse juures töötamist, selgub Brandemi ja Palgainfo Agentuuri uuringust. „On teada-tuntud tõde, et liitutakse organisatsiooniga, kuid lahkutakse juhi juurest,“ ütles ettevõtte Brandem partner ja tegevjuht Marie Evart.
Läbipõlejad teevad hingega tööd
Ükskõiksed inimesed ei põle läbi – läbi põlevad need, kes teevad hingega asja, usub Harju Elekter Elektrotehnika tehasejuht Kristjan Rotenberg.
Kuidas toimida puhkuse ajal haiguslehele jäädes
Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep selgitab, kas puhkuse ajal haiguslehele jäämisest peab töötaja tööandjale teada andma?
Kuidas leida ideaalne praktikakoht?
Praktikasuvi on täies hoos ning kõikjal Eesti ettevõtetes ja asutustes omandavad agarad tudengid, kutseõppurid ja töökohapõhises õppes osalejad kogemusi oma valitud erialadel. Kel aga tööpraktika veel ees seisab või kes ideaalsest praktikavõimalusest alles unistab, tasub sobiva praktikakoha valik...
Personalidirektor selgitab: miks peab igal aastal kindlasti puhkuse välja võtma
Eestlased on maailmas üks töökamaid rahvuseid ja mõnikord võib tekkida tahtmine ka puhkus teadmata ajaks edasi lükata. Samas on puhkuse kasutamata jätmine ja aeg-ajalt pelgalt vabade päevade võtmine nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele koormav.
Seni ümbrikupalga eest töötanud ehitajad süüdistavad ettevõtjaid alatutes võtetes
„Töölube meile ei vormistatud. Kuus tegime kokku 350 töötundi. Puhkepäevi ei antud. Lõpuks jäeti palgad maksmata. Nad tuleks selle eest vangi panna,“ kirjeldas ukrainlane Vitali Baljuk möödunudsuviseid ehitustöid Pärnus ettevõttele, mida mäletab nime all Via Betoon.
Avatud kontorid suhtlemist ei soosi
Kuigi uued ja modernsed avatud kontorid on tihtipeale disainitud eesmärgiga lihtsustada töökaaslaste vahelist kommunikatsiooni, näitavad uuringud risti vastupidiseid tulemusi.
Tööõnnetuskindlustus paneks tööandja rohkem hoolima
Tööõnnetuste arvu vaadates on selge, et kuidagi tuleb tööandjat motiveerida rohkem hoolima heast töökeskkonnast. Kindlustussüsteem aitaks sellele kindlasti kaasa, sest tagaks enesekontrolli mehhanismi, leiab tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.
Nelja päeva pikkune töönädal osutus üle ootuste edukaks
Uus-Meremaa notaribüroo Perpetual Guardian tegi kaks kuud eksperimenti, kuidas muutuvad töötulemused, kui tööd tehakse vaid neljal päeval nädalas.
Tööjõukriis on 12 aasta teravaim, enim on puudu oskustöölistest
Maailma suurima värbamisuuringu põhjal pole tööjõupuudus olnud viimase 12 aasta jooksul kordagi varem nii terav kui praegu. Koguni 45 protsenti küsitletud tööandjatest üle maailma tõdes, et vajalike oskustega töötajaid on keeruline leida.
Suurem paindlikkus töösuhetes
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb töö- ja sotsiaalministrite mitteametlikul kohtumisel Viinis, kus on arutluse all uued töövormid, sealhulgas platvormitöö, samuti tehnoloogilise innovatsiooni ja robootika mõju töömahule, kvaliteedile ja töötingimustele.