5 viga, mida praktika käigus vältida
Edukas praktika võib päädida tööpakkumise ja kasulike kontaktidega, samas kui looderdava ja passiivse praktikandi ees võib tulevikus nii mõnigi uks sulguda. Sestap on tähtis endast praktikal hea märk maha jätta.
Tööturul jääb silma aktiivne ja algatusvõimeline noor
Kuidas leida endale noori talendikaid töötajaid ja millised on tänaste noorte ootused tööandjale? Kogemusi jagavad Elisa värbamistiimist Sigrid Savest, Sigrid Mõisavald, Maarja Nilk ja personalijuht Kaija Teemägi.
Haigekassa vältis diskrimineerimist naiste palgatõusuga
Haigekassa juhatuse kahe liikme palk tõusis selle aasta oktoobris 2000 euro võrra ehk 50%, nõukogu aseesimees Peep Peterson põhjendab seda soolise diskrimineerimise vältimisega, kirjutavad Meditsiiniuudised.
Mis on supervisioon ja millal seda kasutada?
Kuidas olla vaimselt terve ja elutark ning oma tööst rõõmu ja arengutarkust ammutada?
Koolituskonverents 2019 piltides
7. novembril toimus koolituskonverents 2019, kus vaatajate ette astus enam kui 20 koolitajat.
Millised on Eesti tööturu tuleviku stsenaariumid?
Arenguseire keskus avaldas eelmisel nädalal neli Eesti tööturu tuleviku stsenaariumi, mis otsivad võimalusi, kuidas järjest rohkem polariseeruvas maailmas end edukate poolele mängida, kirjutab keskuse ekspert Johanna Vallistu.
Kas sinu töös on piisavalt <em>hygge</em>'t, <em>ikigai</em>'d ja <em>fika</em>'t?
X-generatsioon on programmeeritud tegema tööd teistmoodi, kui Z-generatsioon. X-põlvkonna mentaliteet on olnud pikalt „tee tööd, siis tuleb ka armastus”, Z-põlvkonnale see eest kindlustundest, palgast ja tavapärasest motivatsioonipaketist enam ei piisa. Nad tahavad midagi enamat ja nende mõttevii...
Kus on Eesti parim töökeskkond?
Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Auhinda antakse välja kahes kategoorias: alla 50 töötajaga ettevõte ning üle 50 töötajaga ettevõte. Sel aastal võitis suurettevõtete kategoorias Saaremaa Piimatööstus ning väikeettevõtete kategoorias Bonava Eesti.
Levinuimad lisahüved Eesti ettevõtetes on tasuta joogid ja lisatasu
Töövahendusportaali CV.ee tööandjate seas korraldatud uuringust selgus, et vähemalt mõni töötajatele mõeldud lisahüve on enamikus ettevõtetes ning jätkuvalt pakutakse ka uusi hüvesid. Neid on sel aastal pakkuma hakanud 14% uuringus osalenud ettevõtetest. Peamiselt toodi uue hüvena välja spordikom...
Tööjõuturg hakkab piirama majanduskasvu
Tehisintellekt säästab ettevõtja raha
Tänu tehisintellektile on ettevõtjal võimalik säästa aega, raha ja närve, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis E&Y tehingute nõustamise konsultant Marial Aim.
Aasta koolitaja 2018 on Alar Ojastu!
Eile toimunud Koolituskonverentsil anti juba neljandat korda üle aasta koolitaja autasu.
„Töö ja palk” õpetab tööülesandeid kohandama
7. novembri saates „Töö ja palk” arutleti, kuidas leida oma tööle mõte ja jagada ära ülesanded, mida keegi teha ei taha.
Euroopa kohus: tööle sõitmine käib tööaja alla
Kodust tööle ja töölt koju sõitmiseks kuluv aeg peaks piirkondliku kontorita töötajatel olema seaduse kohaselt osa tööajast, selgub hiljutisest Euroopa kohtu otsusest.
Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!
Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeel...
Mida teha, kui tunned hirmu juhi ees?
Kas lähed närvi või tunned ennast halvasti, kui juht soovib sinuga rääkida? Kui nii, siis ilmselt on sul tema ees hirm, mis võib halvasti mõjuda sinu heaolule ning võimekusele.
Merje Laasi julgus muuta ja muutuda
Saime Merje Laasiga kokku ühel päikesepaistelisel pärastlõunal Kadrioru serval kohvikus. Aega kohtumiseks leida polnud kerge, sest vaba aega Merjel praegu peaaegu polegi.
Digioskustega töötaja toob kasu
Järjest enam tootmisettevõtteid osaleb reatöötajate arvutialaste oskuste täiendamiseks loodud projektis “DigiABC”. Riigi rahastuse kaudu soovitakse olukorda parandada ja töötajate kasu ilmneb nii tööülesannete tulemuslikumas täitmises kui ka üldistes IT-oskuste kasvus.
Miks on agiilses meeskonnas vaid 7±2 inimest?
Kas sina tead, milline on ideaalne projektitiimi suurus? Agiilses projektijuhtimises ja arenduses soovitatakse hoida meeskonnad väiksed. Näiteks Scrumi raamistiku kohaselt on ideaalseks meeskonna (projektitiimi) suuruseks vaid 7±2 inimest.
Pool tööandjaist pakub töötajatele paindlikku tööaega ja kodus töötamise võimalust
Paindlikku töökorraldust pakub enam kui pool tööandjaist, kuid enamasti piirdub see teatud töötajagruppide või üksikute töötajatega, selgus Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee värskest uuringust. 50% uuringus osalenud tööandjatest märkis, et neil pakutakse kodus töötamise võimalust, kuid kõigest 1...
Hingerahu töövaidluskomisjoni abiga
Töösuhe on tööandja ja töötaja omavaheline sõltuvussuhe. Töötaja allub tööandja juhtimisele ja kontrollile, tööandjal lasub töötasu maksmise kohustus, töötaja on tööandjast suurel määral majanduslikult sõltuv ning tööandja vastutab isegi kolmanda isiku ees, kui töötaja oma tööülesannete täitmise ...
Parim töötervisega tegeleja on Rimi!
31. oktoobril toimus Kultuurikatlas Töötervise EXEX Otsustajafoorum, kus Rimi pärjati 13 nominendi hulgast töötervise aastaauhinnaga.
Eesti mõjukaim personalijuht 2018 on Kadi Tamkõrv
Täna toimunud Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE sünnipäeval anti üle tunnustus „Mõjukaim personalijuht 2018”. Mõjukaimaks personalijuhiks 2018 kuulutati Kadi Tamkõrv. Lisaks tunnustati teisi valdkonna tipptegijaid: südamega eestvedaja 2018 tiitel läks Ülle Mattile, südamega arendaja 2018 tiite...
Vaate nurk
Inimeste juhtimist mõjutavad üha rohkem tehnoloogia, neuroteadus ning agiilsus ehk kiire reageerimis- ja kohanemisvõime. Milline suund tuleks valida organisatsiooni arengus?
Kuidas tõsta kontoritöö efektiivsust
Sügise saabudes on linnaruum ja kontorid täitunud inimestega, kes on pärast sooja suve ja esimest sügispuhkust uue innu ja värskete mõtetega taas tööle asunud. Kindlasti on aga paljud kontorilaua taha tagasi jõudes üsna varsti tundnud, et töötamine pole sugugi nii lõbus kui puhkus. Samsung Eesti ...
Tunnustati peresõbralikke ettevõtteid
17. oktoobril andis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva pidulikul tunnustusüritusel 13 tööandjale üle peresõbraliku tööandja lõppmärgise. Konkursiga valitud tööandjad läbisid lõppmärgise saamiseks pooleteise aasta jooksul põhjaliku konsulteerimis- ja hindamisprotsessi, mille jooksul muudeti organisat...
Personalijuhid tahavad saada tegevjuhiks
HR Magazine korraldas ulatusliku uuringu, mille tulemustest selgub, et kaks kolmandikku personalijuhtidest tahaksid ühel päeval saada tegevjuhiks, tegevjuhi asetäitjaks või ajutiseks tegevjuhiks, tegevdirektoriks või kellekski muuks sarnaseks.
Uuendused töötaja valveaja regulatsioonis
Valveaeg on töölepingu seaduse (edaspidi: TLS) § 48 lg 1 kohaselt aeg, mille jooksul on töötaja tööandjale kättesaadav tööülesannete täitmiseks väljaspool tööaega ehk valveajal on töötaja kohustatud olema kokkulepitud tingimustel valmis tööandja korralduse alusel tööülesandeid täitma asuma.
Job crafting’uga töö meeldivamaks ja tulemuslikumaks!
Oktoobris pöörati teiste kuudega võrreldes veidi enam tähelepanu inimeste vaimsele tervisele, kuna 10. oktoobril oli kalendris vaimse tervise päev. Korraldati hulgaliselt konverentse, seminare ja meedias räägiti rohkem, mis see vaimne tervis on.
Hansavest Rental: robotid ei hakka kunagi inimesi kõigis töödes asendama
Kuigi paljude Eesti inimeste hirmuks on, et odava palgaga võõrtööjõud võtab meilt töö käest, ei maksa seda karta, kinnitab tööjõurendifirma Hansavest Rental OÜ tegevjuht Janek Sirg. Tema sõnul aitavad võõrtöölised ja robotid hoopis meie majanduse arengule kaasa, täites muidu tühjaks jäävad ametik...
Variant B
Kuidas seista raskustega silmitsi, kasvatada sitkust ja leida rõõmu
Madal tootlikkus, tööjõupuudus ja lahendused
Pea 15 aastat tagasi oli meie riik just liitumas Euroopa Liiduga ning tootlikkus oli päevakajaline teema. Eestlased teenisid peaaegu kaks korda vähem kui sakslased ja muud lääne-eurooplased ning kartsid, et hinnatõus, mis järgneb EL-i ja euroalaga liitumisele, ületab palgakasvu.
Ümbrikupalk – miks mitte?
Jant haigekassa eriarstiabi hanke ümber ning sel nädalal taas fookusesse tõusnud Eesti pensionisüsteemi hale olukord muudab ümbrikupalga ka töötajale üha ahvatlevamaks valikuks, kirjutab ajakirjanik Erki Varma.
Kellakeeramine graafikuga töö tegijale
Ööl vastu 28. oktoobrit kell 4 keeratakse kell tunni võrra tagasi. Töötajate jaoks, kes sellel ööl tööd teevad, võib see tähendada ühe töötunni lisandumist.
Pane töö- ja pereelu klappima!
On kasulik mõista oma töö ja muude eluvaldkondade ühendamise viise. Ükski stiil ei ole teisest parem, ütleb Salla Toppinen-Tanner Soome tööterviseametist.
Tieto nimetati maailma kõige võrdõiguslikumaks tehnoloogiafirmaks
Mittetulundusühing Equileap valis 3000 ettevõtte hulgast Tieto maailma kõige võrdõiguslikumaks tehnoloogiafirmaks. 23 riigi ettevõtete soolist võrdõiguslikkust hinnati 19 kriteeriumi järgi. Üldarvestuses kuulus Tieto TOP 25 hulka.
Kuidas värbamisel sotsiaalmeediat kasutada? Soovitusi ja näpunäiteid!
It Koolituse juht Martin Palm uuris hiljuti HR-inimestelt, kas ja kuidas nad värbamisel sotsiaalmeediat kasutavad. Samuti jagab ta oma kogemust ja toob välja hulga suurepäraseid sotsiaalmeedia töökuulutuste näiteid.
Kontor roheliseks
Ehkki büroopinna rentija ei saa hoone rohelisemaks muutmiseks väga palju ära teha, pole kasu ka ökokontorist, kui selle sees tegutsedes keskkonnale ja kokkuhoiule ei mõelda.
Tõhus hügieen on parim viirustõrje
Iga sügise saabumisega kasvab järsult külmetushaiguste sümptomitega inimeste arv. Puhkused on läbi, lapsed käivad koolis – kontaktid tihenevad ja võimalus nakatuda suureneb. Siseruumidesse koondumine suurendab viiruste levikut, kuna värske tuuleiil ei vii haigustkitajaid meist eemale.
Personalijuhtimine põhjustab peavalu?
Inimesed on vara, mis ei ole küll bilansis üleval, aga on sagli üks suurimaid väärtusi. Paraku vahel kiputakse seda unustama. Praegune olukord tööjõuturul on justkui
Eesti pensionäride kadunud kümnend
Paljutõotatud raha kasvatamise asemel on pensionifondid eestlaste raha hoopis kaotanud, vahendab Äripäev OECD värsket uuringut.
Muretult keset muutusi
Elame ajal, mil ainus püsiv asi on pidev muutumine. Enam ei vaheldu muutuste perioodid stabiilsusega, vaid üks muutus käivitab teise ning nii individuaalne toimetulek kui ka kollektiivne edukus sõltuvad muutuste edukast elluviimisest ning nendega kohanemisest. Meeskondlikult soosib muutustega toi...
Töötajate kaasatus paneb masinavärgi tööle
Coaching'u isa John Whitmore ütleb, et inimesed on nagu tammetõrud. „Meie kesta all on peidus jõud, mida vajame selleks, et tammeks sirguda. Jah, me vajame ka toitu, toetust ja valgust, kuid kasvamise sisemine vägi on olemas meis endis.”
Kuidas motiveerida töötajat maksuvabalt?
Tööandja võimalus teha tulumaksuvabasid sissemakseid töötaja pensionifondi on hea võimalus täiendavaks motiveerimiseks, kirjutab Deloitte Advisory AS maksunõustaja Kristiina Stokkeby Äripäevas.
Mis motiveerib eri isiksusetüüpe?
Inimesed jagunevad järgmiste selgesti eristuvate isiksusetüüpide vahel: kuuletuja, kahtleja, mässaja ja alalhoidja.
Kas Sinu ettevõttes on hea tasustamissüsteem?
Üks pigem probleemne tasustamissüsteem on enamasti liiga keeruline, läbipaistmatu ja ebaõiglane. Lisaks toimib see enamasti n-ö kõhutunde pealt ning selle proportsioonid põhipalga ja tulemuspalga või muu boonussüsteemi vahel on liigselt paigast ära. Hullemal juhul ostetakse uusi inimesi ka kohe k...
Tavainimene tasuvat töökohta ei saa
Tavalisel inimesel pole võimalik tasuvale töökohale saada, sest need jagatakse tuttavatele, usub lausa 3/4 Kirde-Eesti elanikest.
Supervisioonist ühiskondlike muudatuste taustal
Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu 20. tegevusaastal on põhjust rääkida professionaalsest supervisioonist ja arutleda supervisiooni rolli üle muutuvas ühiskonnas.
Sotsiaalkindlustusamet otsib partneriks kaitstud töö teenuse pakkujaid
Sotsiaalkindlustusamet otsib hankega järgmiseks kaheks aastaks partnereid pikaajalise kaitstud töö teenuse osutamiseks. Hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 5,8 miljonit eurot.
Kuidas ennetada ja leevendada tööstressi
Tööstressi vähendamiseks ja ennetamiseks sõlmisid Euroopa sotsiaalpartnerid 2004. aastal raamlepingu – Euroopa Liidu direktiivi 89/391, et kehtestada EMÜ töötajate töötervishoiu ja ohutuse parandamist soodustavad meetmed.