Pikeneb lapsehoolduspuhkusele minekust etteteatamise aeg
Kui perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu esialgses versioonis oli arvestatud koja ettepanekuga pikendada lapsehoolduspuhkusele minemise ja naasmise etteteatamise tähtaega 45 päevale, siis tänaseks on eelnõu teksti muudetud ning etteteatamise tähtaega on lühendatud 30 päevale.
Mida õppida praegu, et tulevikus konkurentsivõimeline olla?
Tulevikutöö kujutab endast tööampsakaid siit ja sealt, mitte päevad läbi, mitu aastat järjestikku ühe ja sama tööandja juures rassimist. See omakorda tähendab, et inimese karjäär moodustub tulevikus „tuhandest” osaajaga ülesandest.
Saade „Töö ja palk” võtab luubi alla diferentseeritud tasustamise
Tänases Äripäeva raadio saates „Töö ja palk” tuleb juttu sellest, milliste vahenditega hinnata, hoida ja motiveerida oma staare ehk võtmetöötajaid.
Kaameraid kasutatakse töökohadel tihti valedel eesmärkidel
Kaamerate paigaldamine ettevõtte ruumidesse tekitab tihti vaidluse, kumb on olulisem – kas tööandja õigus töötajat kontrollida või töötaja õigus privaatsusele.
Ootamine ehk mille taga töö tavaliselt seisab
Kuu alguses rääkisime kaheksast klassikalisest raiskamisest, mis igas töökeskkonnas esinevad. Täna võtame fookusesse ootamise.
Heal juhil on alati hea meeskond
Eestis tervikuna ei ole töötajad oma juhtidega just eriti rahul, kuid häid juhte on kõigis sektorites.
Kai Realo: Taavet Hinrikus ei saaks minu firmas hakkama
Äsja parimaks juhiks valitud Circle K Eesti peadirektor Kai Realo ütles vestlusringis TransferWise'i juhi Taavet Hinrikusega, et viimane tema ettevõttes hakkama ei saaks.
Kuidas alustada uuel töökohal?
Oled sa kunagi mõelnud, et töölepingu sõlmimine on partnerlus võrdsete osapoolte vahel? Mitte ainult sina ei pea sobituma uude ametisse ja meeskonda vaid ka sinu uus juht peab pingutama, et just sinu oskustega indiviid töökollektiivi sisse sulaks!
Oodata on valveaja erisust
Riik plaanib teatud IKT töötajate valveajale teha erandid nii puhkeaja kui töötasu puhul. Kuigi kaubanduskoda eelnõud pooldab, tegi koda ettepaneku jätta valveaja erisuse tasustamine senisele tasemele, ehk vähemalt 1/10 töötasust. Samuti soovitas koda edaspidi analüüsida ka teisi valdkondi, kus v...
Galerii: vaata, mis toimus Pärnu juhtimiskonverentsil
Pärnu Juhtimiskonverentsi esimese päeva tippesineja oli Ryanairi juht Michael O'Leary, kes leidis, et Eestis ja e-Eestis käib liiga vähe inimesi ja süüdi oleme selles ise, sest ei reklaami ennast piisavalt.
Tööandja kuvand on sama oluline kui palk
Palk on töötajale oluline motivaator vaid teatud piirini: kui igapäevane toit laual, hakkavad rolli mängima muud tegurid, kus tööandja kuvandil on üks tähtsamaid rolle, tõdeb Brand Manual tööandja brändingu strateeg Jaana Ziius.
Kuidas jõuda konfliktist koostööni?
Olen korduvalt palunud koolitustel osalejatel silmad sulgeda ja mitte mõelda roosast elevandist. Mida enam ma keelan, seda enam tunnistavad eksperimendis osalejad, et just suurest roosast elevandist nad mõtlesid. Mida enam püüame konflikte vältida, ennetada või likvideerida, seda enam need meile ...
Tööõnne valemi 3 komponenti
Viimase kümne aasta jooksul on töö- ja eraelu piirid hajunud. Aina olulisemaks on saamas see, kuidas ennast tunneme. Ka psühholoogia valdkond on pööranud oma pea õnnelikkuse poole ning uurib lisaks stressile, pingele ja depressioonile nüüd ka õnne ja mis seda tekitab.
5 tulevikku vaatavat värbamissoovitust tööandjale
Eestis on täitmata töökohti rohkem kui kunagi varem ja lähitulevik näitab vaid tööjõukriisi süvenemist. Tööotsijatele on see kuldne aeg, aga personalijuhtidele peavalu. Vanad värbamismeetodid enam ei tööta, aga kusagilt tuleb sobivad inimesed leida. Manpower Baltikumi personalijuht Ene Kohtla too...
Tööstressist depressioonini on vaid üks samm
Kuigi Eestis statistikat depressiooni haigestumise kohta ei ole, kipub see tabama pigem pingelisemat ja vastutusrikkamat tööd tegevaid inimesi. Samas on haigusest lihtne hoiduda.
Töötaja omanikuks tegemine tasub ära
Töötaja kaasamine omanikeringi toob ta oma naha ja rahaga turule, mis on parim mõeldav motivatsioon, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Peresõbraliku tööandja märgis muudab Eesti töökultuuri pere- ja töötajasõbralikumaks
Sotsiaalministeerium on algatanud peresõbraliku tööandja märgise programmi, kuhu juba teist aastat kandideeris oluliselt rohkem tööandjaid, kui programmi vastu oli võimalik võtta. Peresõbralikkus on väärtus, mida töötajad oma tööandjates kõrgelt hindavad. Tänaseks päevaks osaleb 75 tööandjat pere...
Kasuta maksusoodustusi teadlikult!
Riik on kehtestanud maksusoodustused motiveerimaks tööandjaid palkama vähenenud töövõimega inimesi.
Soovid vähendada hajameelsust ja arendada selget mõtlemist?
Hajameelsust kirjeldatakse sageli kui pea pilvedes olekut. Tüüpilised hajameelsuse tunnused on keskendumis- ja eneseväljendusraskused. Kujuta ette, et suudaksid kontsentreerida oma aju energiat üheks valguskiireks ja suunata laserina sellele, mida soovid saavutada.
Ebaseaduslikku tööd ei tohi olla. Punkt.
Ebaseaduslik töötamine oli, on ja jääb karistatavaks teoks, kirjutab siseminister Andres Anvelt (Sotsiaaldemokraatlik Erakond).
Kaja Kallas: ära karda tehnoloogiat, arene koos sellega!
Tänasel tulevikutöö konverentsil "Brave World" astus üles Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas, kes pidas ettekande töötegemise uuest reaalsusest.
Tulevikust ja tööst
Täna toimub Tallinnas NO99 saalis tulevikutöö konverents "Brave World". Kohal on ka Personaliuudised.
Mis on ohvristumine ja kuidas seda ennetada?
Märkad, et mõnesse kolleegi suhtutakse töökohal halvustavalt põhjusel, et ta on mees, naine või lapsevanem? Tahad teda kaitsta, kuid kardad ise löögi alla sattuda? Oledki juba sattunud ja sinu kallal on toime pandud n-ö näidispoomine? Kuidas niisugusel puhul käituda ja kuidas seda ennetada, selle...
55+ töötajate klass kasvab Soomes kiiresti
Soomes kasvas töötamise määr kõigis vanuserühmades, kõige kiirem on kasv olnud üle 55 aasta vanuste inimeste seas, kirjutab Yle uudisteportaal.
8 klassikalist raiskamist
Kas sul on ka pidevalt tööl kiire ja kustutad kogu aeg mingisuguseid tulekahjusid? Mis siis, kui ma ütleksin, et sul on võimalik oma töönädalas 20% ehk 8 tundi aega juurde võita. Kas usuksid mind või arvaksid, et olen liialt optimistlik?
Majanduse murelapsed: kuum ehitusturg ja tööjõupuudus
Vaatamata tugevale majanduskasvule ja üldisele inimestel turvatundele, ohustavad meie majandust ja ettevõtteid kuumenev ehitusturg, suurenev tööjõupuudus ning liiga aeglane tootluse kasv, rääkis Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina reedel toimunud Riskijuhtimise aastakonverentsil „Risk ja usaldus”.
Kuidas alustada värbamisega välisriikidest
Kvalifitseeritud tööjõu puudus on probleem enamikus Eesti ettevõtetes. Mida teha, kui avatud ametikoha peale ei õnnestu leida ühtegi sobivat kohalikku? Ilmselt pole sellisesse olukorda sattunud juhile võõras tahtmine kandidaadile esitatavaid nõudeid lõdvemaks lasta. Enne tasuks aga katsetada sobi...
Selleks et tööl hästi hakkama saada, ei pea üle pingutama
Ajuteadlase Kiti Mülleri sõnul on igas ettevõttes töötajaid, kes tunnevad ennast hästi ja neid, kes ei saa hakkama.
Kai Realo: juhina jõuline, aga mitte terminaator
Mais selgub tänavune Eesti parim juht, üks kandidaatidest sellele kohale on Circle K Eesti peadirektor Kai Realo. Ennast jõuliseks otseteed lahendustele tormajaks nimetav Realo ütleb, et on juhina küpsenud selliseks maksimalistiks, kes oskab ka laisklemisena näivas tegevuses näha üht töö tegemise...
Isikuandmete töötlemine saab jäigad raamid
25. maist hakkab isikuandmete kaitse õigust reguleerima Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, mis annab tugevama kontrolli oma isikuandmete üle.
Tööandjad: valitsus läheb piitsa ja püssiga ettevõtjate vastu
Tööandjatele on arusaamatu, miks läheb valitsus keerulises olukorras piitsa ja püssiga ettevõtja vastu.
Kuidas muuta ettevõttes ohutuskultuuri
Eeldades, et kõik peavad enda elu kõige olulisemaks, võiks arvata, et tööohutusega tegelemine on lihtne või isegi üleliigne tegevus. Inimesed on ratsionaalsed olevused ja teevad kõik endast oleneva vigastuste ja valu vältimiseks, seega kõrvaldavad potentsiaalse ohu põhjused – nii on see teoorias,...
Organisatsioonidel jääb muudatustega suur hulk potentsiaali rakendamata
Muudatused on mis tahes organisatsiooni argipäevase elu osa – iga uus visioon, strateegia, äriplaan, projekt, IT-süsteem ja protsess on oma olemuselt muudatus. 10 aastat tagasi tähendas muudatuste juhtimine vaid mõningase informatsiooni jagamist töötajatele ja heal juhul koolitust vahetult enne m...
Kaugtöö 10 suurimat väljakutset
Tänavu jaanuaris tegi BDO Eesti ajalugu ning korraldas pere- ja töötajasõbraliku tööandja programmi raames kaugtöö pilootprojekti. Kui kodukontorit ja laste tööle kaasa võtmise võimalust on BDO töötajad saanud nautida juba pikemat aega, siis seekord otsustas ettevõte teha suure sammu paindlikuma ...
Mida peab personalijuht teadma uuest andmekaitse seadusest?
Tallinna personalidirektoriks sai Vilve Raik
Tallinna linnavalitsus otsustas nimetada Tallinna linna personalidirektori ametikohale Vilve Raigi.
Kes tahab olla inimressurss?
Tänapäeva Eesti mõjukad personalijuhid on korduvalt maininud nii oma kirjatükkides kui konverentsiettekannetes, et juht, kelle jaoks tema töötajad on vaid kaader, võivad ettevõtte uksed õige pea lukku panna. Keegi ei taha olla kaader! Kuidas on aga lood inimressursiga? Jättes kõrvale tõsiasja, et...
Värbamise võluvits: värba tööturu alternatiive vol 3: vähenenud töövõimega inimesed
ISS-i Venemaa ja Baltikumi personalijuht Helo Tamme on kirjutanud postitustesarja mitmekesisusest, mis on pühendatud kolmele mitte just kõige populaarsemale alternatiivsele 3V grupile tööturul ehk vanemaealised, välismaalased ja vähenenud töövõimega inimesed. Sarja esimene osa keskendus vanemaeal...
Targa Töö Ühing ja Elisa kutsuvad tänasest ettevõtteid kandideerima kaugtöö tegija märgisele
Targa Töö Ühing ja Elisa kutsuvad teist aastat järjest kandideerima kaugtöö tegija märgisele ja esimest korda saab tunnustada ka oma juhti. Märgise eesmärk on tunnustada ja tuua eeskujuks organisatsioone, kus töötajatel on võimalus aja- ja kohapaindlikult töötada.
Palgasurve sunnib nõrgemad lahkuma
Töötajate vähenemine, töötute reservi ammendumine ja nõudluse kasv tähendab, et palgasurvega tuleb kas kaasa minna või tegevus lõpetada.
Võta laps tööle kaasa
Mõelgem korraks, kas anname oma lastele edasi piisavalt finantsteadmisi, mida ise oma töös ja eraelus kasutame, soovitab Luminor Pensions Estonia juhatuse liige Martin Rajasalu.
Võrdse palga seadus hirmutab ettevõtjat
Sotsiaalministeerium koostas eelnõu, kuidas vähendada Eestis palgalõhet. Kaubanduskoja arvates on üle 1,5 miljoni euro nõudev seadusemuudatus viga, ent leidub ka pooldajaid.
Riik sekkub palgaläbirääkimistesse
Eestis on palgalõhe naiste ja meeste vahel nii suur, et teeb tervele Euroopale silmad ette. Sotsiaalministeerium otsustas sekkuda ja töötas välja kava, mis ebaõiglust vähendaks. Tänases „Poliitikute töölaua” saates annab selle kohta aru sotsiaalministeeriumi võrdõiguslikkuse poliitika juht Agnes ...
3 kriitilist asja, mida töötajate seas rahulolu-uuringut tehes meeles pidada
Umbes pooltel juhtudest, kui mõnele organisatsioonile meeskonnakoolitust korraldan, teeme enne seda ka meeskonnasisese tagasisideuuringu. Olen seda uuringut nimetanud mitmel eri viisil (motivatsiooniuuring, motivatsiooni lekkekohtade uuring, rahuloluuuring, meeskonnauuring jne), kuid eesmärk on o...
Värbamise võluvits: värba tööturu alternatiive vol 2: välismaalased
ISS-i Venemaa ja Baltikumi personalijuht Helo Tamme on kirjutanud postitustesarja mitmekesisusest, mis on pühendatud kolmele mitte just kõige populaarsemale alternatiivsele 3V grupile tööturul ehk vanemaealised, välismaalased ja vähenenud töövõimega inimesed. Sarja esimene osa keskendus vanemaeal...
Siseaudit oma ettevõtte töötajate seas
Tänases tööturu olukorras, kus konkurents heade töötajate nimel on tihe, on paljud ettevõtted suunanud oma pilgud väljapoole, et leida endale juurde ja võita konkurentide eest kompetentseid töökäsi. Palju rõhku pannakse turundustööle, ettevõtte mainekujundusele ja väärtuspakkumiste koostamisele ...