Kontorikoer pole Eestis enam haruldus, vaid tõusev trend!
Karvaseid ja neljajalgseid töökaaslasi kohtab kontorites üha sagedamini ja tänaseks võib mõni lemmikloom joosta vastu juba kolmandikus ettevõtetest, kinnitab CV Online'i kontorisaladuste uuring.
Kogemus: Ensto pani tehase töötajad uudiseid kirjutama
Poolteist aastat tagasi käivitas Ensto Ensek oma kahes tehases suure kommunikatsiooniprojekti ja kaasas tiimi töötajate hulgast vabatahtlikke. Tiimi ülesanne on kirjutada siseuudiseid ja aidata nii kaasa info levimisele ettevõttes.
400 eurot kompenseeriks eestlaste pika tööteekonna
Eesti inimesed vahetaks kodulähedase töökoha tunnise autosõidu kaugusel asuva vastu keskmiselt 400-eurose palgatõusu eest, näitab CV-Online'i värske uuring.
Personalitöö aastakonverents 2018 + GALERII + VIDEO!
14. veebruaril toimus Tallinnas Mustamäe Apollos taas sõbrapäevahõnguline Personalitöö aastakonverents 2018 alapealkirjaga „Dr Personalijuhi retseptikogu”. Siinkohal põgus ülevaade toimunust ja lisaks väike pildiline meenutus põnevast päevast!
Miks peaksid laskma töötajatel ise endale eesmärgid seada
Inimesed on loovad olendid, meile meeldib unistada. Eriti meeldib seda teha ettevõtte omanikele, kes ongi ehk ühed kõige loovamad isikud, üritades tuua maailma lisaväärtust. Nad on visionäärid nagu Elon Musk, kes soovib muuta maailma veelgi paremaks paigaks. Siiski ei saa ükski visionäär oma idee...
Teenindaja amet: müüdid ja tegelikkus
Teenindajad on omal moel ühiskonna visiitkaardiks. Me puutume nendega kokku iga päev, olgu siis hommikul teenindusjaamas kütust ja kohvi võttes, kohvikus lõunat süües või õhtul toidupoes sisseoste tehes. Me ootame head teenindust ja meie heaolu sõltub otseselt teeninduskultuurist ja -kvaliteedist.
Suhtlemisoskusega IT-spetsialist on defitsiit!
Äsja 42 riigis tehtud uuringu põhjal usub 86 protsenti tööandjatest, et automatiseerimise tuules jääb töötajate arv lähema 2-3 aasta jooksul samaks või kasvab, vaid vähesed arvavad, et saavad hakkama väiksema arvu inimestega. Küll aga on märkimisväärselt muutunud töötajatele seatavad ootused: vaj...
Suhted kollektiivis: mis võib viltu minna?
Töökeskkonnas sõbrasuhete tekkimine on ilmselt vältimatu. Oleks ju kurb, kui enamuse oma nädalast peaks inimene veetma keskkonnas, kus ei saa kedagi kutsuda sõbraks. Päevast päeva ühiste eesmärkide poole püüeldes on tore leida oma kolleegidega ka teisi ühiseid faktoreid peale selle, et ollakse sa...
Neuroteadus, agiilsus ja tehnoloogilised arengud: kolm tuleviku personalijuhtimise suunanäitajat
Pidevas muutumises olevas maailmas on organisatsioonid jagunemas kahte leeri: ühel pool need, kes suudavad tempot pidada, ja teisel pool need, kes jäävad maha. Kuidas tulla personalijuhtimise toel võitjaks keskkonnas, mis pidevalt muutub?
5 nõuannet, kuidas kontoriromantikaga toime tulla
Kontoriromantika võib viia pikaajaliste ja igati toimivate suheteni, vahel lausa abieludeni. Samas, nagu iga suhte puhul, võib kontoriromantika tuua kaasa ka palju ebamugavaid olukordi ja hullemal juhul isegi uue töö otsimise vajaduse.
Kui pidev palgatõus hakkab ära sööma ettevõtte kasumit
Personalitöö aastakonverentsi külaliste ette astus Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, kes pakkus välja hulgaliselt praktilisi lahendusi olukorrale, kus töötajate palganõudmised hakkavad ettevõtte kasumile liiga tegema.
Kuidas personalijuhina juhile kohale jõuda
Tänase Personalitöö aastakonverentsi avaettekande pidas Columbus Eesti infotehnoloogia valdkonna juht Ivo Suursoo, kes pakkus personalijuhtidele kolm väärtuslikku soovitust, kuidas oma juhile pärale jõuda.
Sekretäride Päev 2018
Sisekliima muutmine kui kollektiivne pingutus
Pingeid ja paksu õhku on aeg-ajalt igas organisatsioonis. See on nagu ilm – mõni päev on ilusam ja päikesepaistelisem, teinekord sajab vihma ja kisub tormiks. Mõni kord läheb temperatuur nii kuumaks, et ei lase olla, ning vahel on õhustik nii jäine, et iga liigutus tundub ülearuse pingutusena.
Personaliuudised said kaheseks!
11. veebruaril täitus Personaliuudised.ee saidil kaks eluaastat. Sünnipäevalaps pakkus sel puhul torti ja kringlit ning tegi ka väikese kokkuvõtte, kuidas saidil läinud on. Lisatud on Personaliuudiste loetuimate lugude edetabel!
Arvutiga töötamine ja puhkepausid
Kui tihti ja kui pikki puhkepause tuleb teha arvutiga töötades? Selgitusi jagab Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula.
Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus
Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.
Eestis kasvab paindliku tööaja ja kaugtöö trend
Järjest enam Eesti tööandjaid võimaldab töötajatele paindlikku tööaega ja kaugtöö tegemise võimalusi. Paindlikule tööle ligipääs on aga eeskätt suurettevõtetes ning kõrgema haridustaseme ja kvalifikatsiooniga töötajatel, selgub Arenguseire Keskuse tellitud töötajasõbraliku paindlikkuse uuringust.
Tööõiguse seminar
Kuidas viia läbi personaliuuringuid?
Väga paljudes organisatsioonides ei ole selgelt paika pandud süsteeme, kuidas personaliuuringuid läbi viia, ning tihti pole ka inimest, kelle rolli juurde nende korraldamine kuuluks. Nii tegelevad mõnes ettevõttes sellega juhid ise, aga sagedasemalt sekretärid või kontoriassistendid või siis jäet...
Saade „Töö ja palk” Äripäeva raadios
Juba 7. veebruaril on Äripäeva raadio eetris järjekordne saade „Töö ja palk”. Seekord on teemaks uue töötaja pardalevõrmine.
Uue töötaja sisseelamisprogrammi saladused
Panu Liira on 500 töötajaga Soome tehnoloogiafirma Reaktor vanemosanik, kes tegeleb eelkõige ettevõtte organisatsioonikultuuriga. Ta on olnud osaline umbes 300 töötaja sisseelamise puhul ja tema kogemus on näidanud, et üks asjaolu, mis on aidanud aastate jooksul tööjõu voolavust väga väiksena hoi...
Harjutused vaimse tervise hoidmiseks töökohal
Viimase kümne aasta jooksul on plahvatuslikult kasvanud huvi meeleteadlikkuse koolituste vastu. Seda on mõjusalt kasutatud nii psühhoteraapias, stressijuhtimises, kootsingus kui ka spordis.
Algab parima personaliprojekti konkurss
Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kuulutab välja konkursi „Parim personaliprojekt”, millega tunnustab viimase aasta jooksul organisatsioonides ellu viidud uuenduslikke ja edukaid inimeste juhtimist ja arendamist ning organisatsiooni tegevust tõhustavaid projekte.
Personalitöö aastakonverentsi sõbrapäevaüllatus
Töötad inimestega ja pead päevast päeva erinevate probleemidega silmitsi seisma? Vajad nõu, kuidas toimetada välisspetsialistide elamislubadega? Töötajad küsivad aina kõrgemat palka ja see hakkab ära sööma ettevõtte kasumit? Mõnel Su töötajal on võlad? Juht ei mõista Su eesmärke ega toeta Su ette...
Kuidas töökeskkonda küsitluste abil paremaks muuta?
Karm statistika tööturul: alanud on jaht paremale palgale ja tööalastele suhetele
Karjääriarengu kontaktvärava CV.ee jaanuari kasutusstatistikast joonistub üheselt välja, et käima on läinud üliaktiivne töövahetuskuu ja -aasta. Tööpakkumisi on ühes kalendrikuus juba praegu avaldatud aastatagusega võrreldes 14% rohkem. Vabadele ja uutele töökohtadele kandideerimiste suhtarv on t...
Tootmises on lühendatud tööaeg otstarbekas vaid eriolukorras
„Tootmissektori ettevõttena oleme lühendatud vahetusi rakendanud tehnoloogiate puhul, kus inimene on vältimatult vajalik, kuid töö nõuab suurt pingutust ja keskendumist,” ütles metallitöötleja Bestra Engineering AS-i tegevjuht Andero Väljaots Äripäevale.
Kuidas muudatusi meeskonnas edukalt läbi viia
Igasuguse äritegevuse ja juhtimise loomulik osa on muutuste protsess. Meeskonnakoolitajana satungi sageli selliste meeskondade ette, mis on hiljuti muutuste protsessist läbi käinud ja on nüüd kergelt karidele triivinud – inimesed on täis solvumist ja trotsi, nad on endasse sulgunud ega avalda oma...
Kindel tööaeg ja töötegemise koht – tegelik vajadus või vananenud traditsioon?
Miks kestab tavapärane tööpäev kaheksa tundi – umbes kella üheksast viieni – ja miks tehakse enamasti tööd viis päeva nädalas? Vastuseid neile küsimustele tuleb otsida ajaloost.
Värbamisturunduse suunad aastal 2018
2018.aastal võidavad need ettevõtted, kes suudavad leida ja hoida parimaid töötajaid. Mitte tavalisi töötajaid, vaid parimaid.
Peamine põhjus, miks me oma tööd vihkame
Valida õiget karjääriteed, mis pakub meile rahuldust ja edu, pole alati lihtne. See ei ole midagi sellist, mida koolis õpetatakse. Selle peab leidma iseendast ja teekond ei pruugi olla lihtne, kirjutab karjäärinõustaja J. T. O'Donnell.
Kuuetunnise tööpäeva varjukülg
Lühem tööpäev ei taga ettevõttele alati produktiivsemaid töötajaid, kirjutab AS G4S Eesti personalidirektor Irene Metsis.
Kuidas teenindussektorisse inimesi leida?
Personali värbamine on läinud keerulisemaks igal alal ning on piirkonniti teravnenud Tallinnas ja Harjumaal. Kui vaadata Eesti suurimate tööportaalide CV Keskuse ja CV Online’i teenindus-, kaubandus- ja toitlustussektori tööpakkumisi, siis on neid hetkeseisuga kokku ligi 2000. Nii suuremad kui vä...
Töökonfliktid, vastuhakkamine ja solvangud – mida teha, et need ei paisuks töökiusuks?
Töökiusamisest, pikaleveninud töökonfliktidest, ebavõrdsest kohtlemisest ja solvangutest tööl räägitakse viimasel ajal üha enam. Töökiusajaks kiputakse nimetama juhti, kes nõuab alluvalt üha rohkem, paremat ja kiiremat tööd. Kiusajana tajutakse kaastöötajat, kes ei edasta tööks vajalikku teavet, ...
Dokumendihaldus ja digiarhiveerimine kaasaegses kontoris
Kas mäletate veel aega, kui dokumendikäru lükkav assistent oli normaalne nähtus? Täna ja praegu ei kujutaks väga ette, et paberkandjal dokumentide hulk on nii suur, et nende kokku kogumiseks läheks vaja käru. Dokumendihalduse põhieesmärk on siiski muuta ettevõtte tööprotsessid lihtsamaks ja kiire...
Saksa töötajad nõuavad suuremat palka
Justkui vastusena Mario Draghi palvele ergutada inflatsiooni suuremate palkadega, nõuavad Saksamaa suuremad ametiühingud 6-protsendilist palgatõusu.
Kui tööl üksteist ei usaldata
See oli midagi erakordset! Ma polnud sellist avatuse ja usalduse taset meeskonnas näinud kogu oma ligi 10-aastase koolitaja ja coach'ina tegutsemise jooksul. Jagati oma elu kõige sügavamaid üleelamisi, valusamaid isiklikke kogemusi. Ja järgmisel hetkel läksid inimestel suud kriipsuks, käed rinnal...
Töötaja lähetusse saatmise meelespea
Töötaja lähetusse saatmise nüansse, päevarahade maksmise ja lähetuskulude hüvitamise reegleid tutvustab Äripäeva Raamatupidamise teabevara peatoimetaja ning eLMEK Accounting vandeaudiitor Egle Vainula.
Tööandjad ja ametiühingud sõlmisid kollektiivlepingute laiendamise hea tava kokkuleppe
Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit sõlmisid õiguskantsleri ettepanekul kollektiivlepingute laiendamise hea tava kokkuleppe, milles määratakse poolte esinduslikkuse kriteeriumid ning protseduurilised küsimused.
Korduma kippuvad küsimused töötasu kohta
Tallinna Ülikooli ja tööinspektsiooni koostöö raames lahkavad tudengid tööeluga seotud küsimusi, lootuses leida neile vastuseid. Artiklis vaadeldakse, millised on levinumad arusaamatused ja vaidlused, mis puudutavad töötasu, ning kuidas need tekivad.
Tööjõupuudus on varsti meie kõigi probleem
Statistikaameti rahvastikuprognoosi kohaselt väheneb Eesti rahvaarv kuni aastani 2040 aastas keskmiselt 4800 inimese võrra. Tööealiste inimeste arv väheneb samal ajal isegi kiiremini ja pensioniealiste arv kasvab. Arvutuslikult jääb edaspidi igal aastal keskmiselt 10 000 tööealist inimest puudu, ...
Magades turvaliselt tööle
Sõidukite laupkokkupõrge maanteel. Päevane aeg. Kuiv tee. Sama kuiv, nagu hilisem politseiuudis selle kohta, et veok oli kaldunud vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga. Nii rekajuht kui ka sõiduautos olnu said surma. Mõlemad olid töösõite tegemas. Veoautojuht oli ülekaaluli...
Miks keelt on hea õppida keelekeskkonnas?
Oleme kõik koolis kohustuslikus korras võõrkeelt õppinud. Vaatamata sellele, et kooliprogrammi on kokku pannud oma ala professionaalid, on klassis õppimine kui katsete sooritamine laboratooriumis – me peame sõnu pähe õppima ja kontrolltöid sooritama. Aga niipea kui võõrkeeletundi tunniplaanis ena...
4 muutust tulevikutöös
Stanfordi sümpoosionil „Töö tulevik” arutasid eksperdid muutuste üle hariduses, tehnoloogia mõjus ja töötajate ootustes.
Kas kaugtööl võib ka tööõnnetus juhtuda?
Lugeja küsib: osa meie ettevõtte töötajaid teeb kaugtööd, tööd tehakse päris kaugel (teisel mandril). Kui töötaja näiteks kaugtööl olles kukub, kas siis tööandja peab seda õnnetust ka kuidagi uurima?
Uue töötervishoiu ja tööohutuse seadusega turvalisema töökeskkonna poole
Töötervishoiu ja -ohutuse seaduse muudatustega vähendatakse halduskoormust ja parandatakse töötaja tervisekontrolli, kirjutab tööinspektsiooni peadirektori asetäitja ennetuse ja õiguse alal, Meeli Miidla-Vanatalu.
2018 – pidu, 2019 – sinine esmaspäev?
Ettevõtjad nii Eestis kui ka piiri taga on tänavuse aasta väljavaadete suhtes väga optimistlikud. Hea olukord majanduses soodustab ka investeeringute tegemist, mis on efektiivsuse parandamise ja jätkusuutliku kasvu eelduseks. Investeeringutesse panustamata võib aga 2018. aasta peomeeleolule tulev...
Uus trend: tippjuht tahab käed mustaks teha
Eesti tippjuhid, kes töötavad igapäevaselt suure vastutuse ja kiirete muutuste keskel, võtavad enda vaimse tervise nimel järjest sagedamini ette lihtsamaid töid, mis pakuvad võimalust käed mustaks teha ning töö tulemusi kiiresti näha, näitab CV Online kogemus.
Sa ei vaja koolitust, vaid muutust inimeste käitumises
Üks asi, mis mulle koolitajana sageli mõtlemisainet pakub, on paljude organisatsioonide koolituse otsimise ja valimise protsess. Eriti kummalisena paistavad aga olukorrad, kus mõnel hankel osalemise järel tuleb lõpuks tellijalt kiri, et kuigi teie koolituse pakkumine ja sisu olid kõige põnevamad ...